Ombudsman Křeček vyrazil až z Brna do Prahy, aby se přesvědčil, zda prezident Zeman není ve vojenské nemocnici krácen na svých právech, a s ulehčením seznal, že mu nikdo práva neupírá. Občanská, politická i sociální práva nemocnice u prezidenta respektuje
Ať jedí „briošky“ – nikoli počeštěně: koláče, jak se traduje - měla říct královna Marie Antoneitta, když jí referovali, že lid se bouří, protože nemá chleba.
Ticho po „pěšině“. Pražský Hrad se sice zabalil do trikolóry a úderem dvacáté zveřejnil oficiální seznam vyznamenaných, kteří na předání budou čekat, stejně jako jejich loňští předchůdci – ale to bylo odtud ke Státnímu svátku prakticky všechno.
Ačkoli budoucí ministr zdravotnictví Válek po celou dobu pandemie vytýkal vládě všechno možné při její snaze situaci řešit, tak teď, kdy právě tento kabinet jej už několikrát vyzval, aby se „ukázal“, a poradil, když se znovu rozhořívá, se zuby nehty brání.
Premiér se už od rána zajímal u svého tiskového tajemníka, jestli už má hotový text, který by měl večer pronést v televizi. A živě! Nechápal proč, ale nechtěl dělat managementu stanice potíže.
Lidovecký místopředseda Výborný v televizi zmínil, že jedním z hitů anticovidového teamu koalice Spolu, jímž chce přimět občany k očkování, má být dopis od zdravotní pojišťovny, který by měl obdržet zřejmě každý pojištěnec.
Vyjádření pretendentů na ministerské posty, ať z lůna ODS, TOP 09 i lidovců - starosty s piráty nevyjímaje – jsou na adresu stávající vlády velmi ostrá.
Je sice hezké, že Václav Moravec jako jediný novinář v Česku má super spolehlivé zdroje, které ho motivovaly k tomu, aby položil nůž na krk ústřední vojenské nemocnici a otevřeně se zeptal, jestli si prezident procvičoval podpis nebo ne, ale není to poněkud málo?
Po volebním debaklu levicové strany „v mezích zákona“, jakou je sociální demokracie - což doložilo víc než dost její nesourodé vládní angažmá, ale i po katastrofě levice údajně nedemokratické, až extrémstické, která však překvapivě v rozporu s ideologickými poučkami šla vládě na ruku - KSČM - , nastal čas, aby nalevo vstali noví, čist(š)í bojovníci.
Vojenská nemocnice stroze oznámila, že prezidentův stav se mírně zlepšil, nad čímž by vyznavači „článku 66“ mohli mávnout rukou - to je nemůže od záměru odradit, ale horší pro ně je aktuální Klausovo svědectví.
Kupovat si „odpustky“ za to, že spotřebujete víc elektřiny než na jednu domácnost s vymezeným počtem člemů a čtverečních metrů obytné plochy stanoví norma EU, a najedete -li "špinavým" vozem za měsíc víc (kilo) metrů, než Evropský regulační úřad povolil, není vizí třicátých let, ale rychle se blížící realitou.
Ti starší z nás, co nějaké to desetiletí ještě prožili za starého režimu, si občas zanadávají a z úst jim ujede povzdech: Zlatí komunisti!
Odpověď na otázku z nadpisu by se ještě před dvěma dny zdála být velmi ošemetná, a málokdo by odpověděl kladně. Dát ruku do ohně právě za zdravou mysl politiků by byl nezodpovědný risk.
Vedoucí prezidentovy kanceláře má naprosto výjimečné postavení mezi všemi úředníky v zemi. Dokonce snad mezi veškerými v Evropě a pravděpodobně i na celém světě.
Není divu, jestliže dřívější opozice a budoucí vládní koalice, ale i současný premiér jsou rozezleni na prezidentskou kancelář, a někteří dokonce volají i po trestní odpovědnosti dueta Mynář/Ovčáček.
Je zjevné, že skoropremiér Fiala buď žije v jiné zemi, anebo nevnímá to, čeho jsou v posledních třech dnech plná média – ale možné je, že tady žije a dělá, s prominutím, hlupáka. Ze sebe i z veřejnosti.
Jestliže ještě v sobotu jak vedení Ústřední vojenské nemocnice, tak Kancelář prezidenta republiky oznámily, že budou reagovat na dopis předsedy Senátu, jímž žádá oficiální zprávu o výhledu zdravotního stavu prezidenta, dnes už je všechno jinak.
Dřív než se se útvar pro odhalování organizovaného zločinu, který v tomto případě zaskakuje za bohužel zrušenou politickou policii, pustil do zjišťování pravosti nemocničního podpisu prezidenta pod dokument o svolání Sněmovny, je jasněji.
V médiích jsme se mohli dočíst slova soudkyně Benešové pronesená při jednání odvolacího soudu: „V žádném směru nebylo zjištěno, že by České republice v souvislosti s obchodem s letadly a s nákupem transportního letounu CASA vznikla nějaká škoda.“
Je toho plná televize, jsou toho plné noviny. Jako z udělání přišel krach velkého energetického dodavatele právě na konci Babišovy vládní éry, a tak ANO ještě nemůže politicky bodovat břitkým výrazem FIALOVO VYPNUTÍ.
Ve stínu Thálií zůstal nespravedlivě „konkurenční“ podnik – udílení výročních cen Malostranského všelidového divadla. Znovu se ukázalo, jak výtečnými stálicemi vládne, přičemž do podzimní sezóny vstupuje se značně inovovaným souborem podle poptávky veřejnosti.
Některá neseriosní média široce komentovala fotografii Ivana Bartoše, na níž září širokým úsměvem.
Volby jsou šťastně i nešťastně za námi. Člověk společensky zodpovědný, co vhodil správný lístek do urny, může už konečně po absorpci superdebat upřít pozornost také jinam, než k politice. K duchovnu. K silnému emočnímu zážitku, který aktuálně nabízejí čeští tvůrci.
Dalo by se aktuálně citovat z Matuškova někdejšího hitu stejně tak, jako ze slavné fráze Boba Dylena, že časy se mění.
Jak bylo v dílu 1 zdůrazněno , předseda Hamáček získal do svého památníčku pozoruhodný zápis od Andreje Babiše, kdy dává najevo, že podíl koaličního partnera na veleúspěšném vládnutí byl zcela zásadní.
(díl 1-ZDE)
Předseda ODS je v poslední době terčem posměšků nejenom novinářů a vládních stran, ale i příznivců a dosavadních voličů „jeho“ strany.
Zpráva, že pravděpodobně až do konce roku ve všech třech škodováckých závodech přeruší kvůli nedostatku jediné importní součástky výrobu vozů, a zaměstnanci budou sedět doma za 85% platu, nezůstala bez širší odezvy.
Po čtvrtečním nevídaném televizním oslovení voličů KDU-ČSL Janem Hamáčkem, aby nedali hlas koalici SPOLU, ale sociální demokracii, která usiluje o tradiční hodnoty, vypukl poprask.
V posledních desítkách hodin propukla strašná mezinárodní aféra, která zcela zastínila, s prominutím, prkotinu, jakou je česko-polský spor kolem dolu Turów.
Jsou letošní volby opravdu přelomové, jak celou dobu zdůrazňuje zejména šéf koalice SPOLU prof. Fiala? Je to tak, jsou. Avšak z jiného hlediska, než jaké má opozice na mysli.
Odpověď je jednoduchá. Ano.Z pohledu premiéra. Bohužel, kvůli imunitě k okamžitému zatčení šéfa Pirátů a k vzetí do vazby nedojde, takže Andreje Babiše bude bezdůvodně napadat až do uzavření volebních místností s cílem zvrátit nástup drtivého vítězství "hnutí pro každého."
Mezinárodní aféra kolem podivných finančních transakcí ukázala, že náš premiér opravdu není nějaký nýmand a neumětel, jak se nám ho snaží neustále prezentovat zoufalá opozice, ale že zaujal pevné místo v kruhu význačných osobností světového formátu.
Podle téměř ověřených zdrojů byl dnes ráno převezen na prestižní psychiatrickou kliniku velmi vysoký, nikoli však zcela nejvyšší ústavní činitel. Podnětem k hospitalizaci byly údajně zcestné a zpochybňující výroky z posledních hodin, které pronesl směrem k hlavě státu v televizi.
Kolem půl dvanácté v neděli dopoledne v pořadu Partie byly na Primě zveřejněny odhady volebních preferencí, které si televize zadala vypracovat od agentury STEM.
Stejně jako premiér (nebo premiér stejně jako on?) předstoupil před voliče s knihou, která jde na autogramiádách na dračku. Nese název leccos připomínající: Nové pověsti české.
Marně se premiér, ministryně Schillerová či dvojministr Havlíček snaží opozici a hlavně voličům vymluvit, že žádná specificky Babišova drahota neexistuje.
Je to tak. Nejnovější průzkumy archeologického týmu respektované Strakovy akademie prokázaly, že už dávno před založením Agrofertu se pračlověk PraBabiš dostal do prahledáčku praúřadu v PraČerošicích.
Bude to poněkud jednodušší rozhodování, které z nich dát přednost. Ona je ta zpráva totiž jenom jedna. Dobrá pro někoho, špatná pro jiné.