Lampárnu pražského Hlavního nádraží, jindy oázu klidu v jinak rušném provozu, zaplnila před polednem asi padesátka lidí.
Ministr financí se prý o víkendu podrobil v jednom soukromém sanatoriu ozdravné sprchové proceduře, která by jej měla buď dočista, anebo aspoň do značné míry zbavit stavu připomínajícího fobii.
Laskavý zdroj velmi blízký předpokoji premiérovy pracovny měl sdělit detaily, které provázely několikaminutové společné čekání ministryně obrany a náčelníka GŠ na chvíli, až je premiér přijme.
„Mimořádné zasedání vlády jsem svolal kvůli bezuzdným výhružkám opozice, respektive toho, toho Babišova nohsleda, Havlíčka,“ pronesl premiér v zasedačce kabinetu.
Rozhlas u nás právě slaví stovku. Za všech režimů, kdy vysílal, proslul pohádkami. Pro děti, i pro dospělé. Nebyly to jen dramatizace klasických příběhů, ale také velmi aktuální látky.
Premiér je pod obrovským tlakem. Z krejčovského metru si už odstřihl dva dílky ze čtrnácti do místa, označeného červeným fixem jako mezní.
„To nám starej pěkně zavařil,“ postěžoval si premiér ministru školství, kterého v pátek odpoledne vzal do služebního auta jako spolupasažéra, stejně jako šéfa zdravotnictví.
Po dlouhých třinácti letech, co v Česku naposledy byla generální stávka – v roce 2010 se pracující vzbouřili proti Nečasově vládě – se schyluje k opravdu masovému protestu.
Po nedávném rozhodnutí, že důchody se budou napořád valorizovat méně, vyvolávajícím emocionální reakce na půdách domácností penzistů i opozičních partají, je tu další, bez přehánění „všepůdní“ diskuse.
Z filmového festivalu v Cannes, jenž právě začal, by Česko nemuselo odejít s prázdnou, úspěchem už bylo do nominace se vůbec dostat. Komise tím uznala, že dílo burcujícím způsobem zobrazuje tvrdou realitu bez závoje.
Nedlouho poté, co V. Moravec se zjevnou dávkou poťouchlosti, jindy uplatňované výlučně na hosty z opozice, prezentoval v přítomnosti premiéra aktuální preference, objevily se ve veřejném prostoru různé reakce.
Přestože ekonomický jestřáb ODS Skopeček kupodivu mluví o krvavém kompromisu při projednávání úsporného balíčku, jenž se straně může v příštích volbách vymstít, je férové přiznat i přínosy opatření pro každého.
Za pět minut dvanáct vláda rozhodla také o zdražení novin. Stejně jako ostatní neřesti je přesunula do jedenadvaceti procentní sazby DPH, tedy o jedenáct procent výš, než tomu je teď.
Je potěšitelné, že v 11:55 se na vládním brífinku potvrdil jako nematoucí materiál poskytnutý už dříve zdrojem, z něhož bylo zjevné, že ohledně úspor nepůjde jen o drobné parametrické úpravy, ale o zcela zásadní systémovou změnu.
Nechápu, že je ministr vnitra vysmíván kvůli tomu, že v době horké fáze rušení pošt a závěrečných koaličních jednání o kouzelném ozdravném proutku státních financí vyrazil na zahraniční cestu.
Také jste o tom slyšeli, anebo dokonce viděli „na vlastní obrazovku“ či na „vlastní displeji?“ Na vlastní oči však pravděpodobně ne, leda, že byste byli mezi vyvolenými, kteří dostali pozvánku shlédnout na Rudém náměstí vojenskou přehlídku.
Není pravda, že sochy nemají duši. Mají, a to i v době, kdy časy se mění a ony samy končí na smetišti dějin i na smetišti doslova.
Korunovace krále Karla přišla v té nejnevhodnější době pro nás, kdy hrozivá inflace způsobila faktickou nemožnost zakoupit si za lidovou cenu velmi velkoplošný televizor
Přijímací testy na střední školy byly skutečně obtížné, a to natolik, že by si s nimi neporadil ani leckterý PaedDr. Navíc ještě ověnčený vědeckými tituly
Moderní doba si žádá moderní metody. I ve způsobu nakupování v maloobchodě, tedy vlastně v obchodě hodně velkém, ve velkoprodejně potravin na pražském sídlišti Prosek.
Premiérovo odhalení, že dezinformaci o našich údajně nekřesťanských cenách plynu a elektřiny osnovali čeští statistici záměrným posíláním zkreslujících údajů do bruselského Eurostatu, nezůstalo bez odezvy.
Představme si, že Stanjurův úsporný balíček, který má přesunout státní svátky z pracovního týdne na nejbližší neděle, by začal platit už na přelomu devatenáctého století, a nikoli až od 1.7. letošního roku.