Eliška měla svátek

06. 10. 2012 | 06:00
Přečteno 9816 krát
Na včerejšek připadl svátek Elišky, mimo jiné také vážené blogerky na Aktuálně.cz příjmením Wagnerové. Vzpomněl jsem si při té příležitosti na premiéra Petra Nečase, který za svátek demokracie označil den, letos v březnu označil den, kdy tato energická dáma odejde z funkce místopředsedkyně Ústavního soudu. Dovolila si tehdy komentovat negativní efekty, které přinášejí vládní reformy.

Potkal jsem ji „Pod Hodinami“, na rohu České a Joštovy, uprostřed kampaně oslovující voliče. Několik z nich se po hovoru vrátilo a k svátku jí přineslo růže z nedalekého květinářství. Nečasův hulvátský výrok (pravda, premiér od té doby přitvrdil do častování jiných termíny jako "debil", takže by se jeho prohlášení o březnovém svátku dalo chápat i jako jistý duh něžnosti k ženě, která si zaslouží víc než úctu za to, co již pro naši zemi a její občany udělala) použil časopis Rozrazil pro rozsáhlý rozhovor s ní, což u některých čtenářů vzbudilo naději, že ze zvolení Elišky Wagnerové senátorkou by mohlo Petra Nečase „picnout“ ještě dříve, než jeho vláda skončí v demisi. Aby nedošlo k mýlce, ono „picnutí“ zjevně nebylo míněno jako fatální zdravotní příhoda, nýbrž šlo jen o „picnutí“ plastikové, něco jako paintballové kuličky použité při atentátu na Sv. Václava. (A aby nedošlo k mýlce ani zde, vazbou „atentát na sv. Václava“ míním označení dne, nikoli oběti.)

Připraví voliči demokracii Nečasem avizovaný svátek?

Zajímavější než květiny mi ale přišly výsledky předvolebního průzkumu zveřejněného společností Sanep:

Předvolební preference Brno-město
Předvolební preference Brno-město


Zdá se, že na svátek demokracie je skutečně dobře nakročeno, i když na účasti každého voliče bude ještě příští a nejspíš i přespříští víkend hodně záležet. Z výsledků se zdá nepochybné, že si brněnští voliči jsou dobře vědomi toho, kdo z kandidátů do Senátu skutečně patří.

Z hlediska Nečasovy starosti o demokracii bychom se přitom mohli obávat pravého opaku. Vždyť z živých odpovědí kandidátů na otázky související s tím, jaká je vlastně role Senátu a co v něm senátor může pro občany naší země udělat (navštívil jsem tu, o které je referováno zde) jsou všichni kandidáti s jedinou výjimkou Elišky Wagnerové schopni dávat odpovědi, ve kterých je vidět, že jako kandidáti o náplni práce a pravomocích vlastně vůbec nic netuší (odpovědi prozrazovaly neznalost toho, že Senát nemá z ústavy řádné pravomoce týkající se státního rozpočtu, nebo si pletly korekční roli při přijímání zákonů s nezávazným debatním kroužkem profesních expertů), navzdory tomu, že jejich písemné předvolební materiály distribuované do schránek se tváří jinak (asi také psány někým jiným).

Jev srovnatelně vzácný s úplným zatměním Slunce

Předvolební preference ukazují, že občanské vědomí může mít mnohem adekvátnější pohled na to, kdo je vlastně české politice českým občanům potřeba, než zmíněná většina kandidátů. Pravda, situace je docela výjimečná. Pro voliče je možnost přispět je zvolení emeritní ústavní soudkyně, která se zřetelně zasloužila o posilování občanských svobod a důstojné postavení občana vůči státu, výjimečnou událostí, která v pokleslých poměrech české politiky přichází velmi zřídka. Jak bylo možné v brněnských ulicích slyšet, je možnost vhodit hlas takto kvalitní kandidátce věc v životě člověka stejně výjimečná, jako zažít úplně zatmění Slunce. Míněno fixací na místo pobytu - za zatměním se můžete vypravit někam do jiné části světa, stejně jako kvůli možnosti někoho slušného volit, můžete emigrovat - výjimečnost chvíle je, že se naskýtá příležitost volební lístek výjimečně kvalitní kandidátce hodit tady a teď.

Odhad preferencí ukazuje výrazný náskok proti stávajícímu předsedovi senátorského klubu ODS Richardu Svobodovi. Ten je spojen se skandálem, ve kterém figuruje společnost Lord a vlastnictvím Nového Semilassa a sovisí se dobou, kdy byl tento dnes obhajující senátor za ODS brněnským primátorem,. Kromě toho je spojen i s kauzou Jalta, viz dobrý popis zde, kdy byl za tuto věc odpovědným náměstkem primátora i primátorem a asistoval u tajného hlasování navrženého dnešním Nečasovým ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem, jehož návrh pomohl zakrýt stopy toho, kdo z městu vládnoucí koalice a tehdejší opozice (dnes je to jedno, protože ODS i ČSSD vládnou ruku v ruce ve velké koalici - „padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina“, nebo jinými slovy „chodníky nejsou ani oranžové, ani modré“). Podepsal smlouvu finalizující tuto ostudnou transakci těsně před zasedáním zastupitelstva, které mohlo škodu korigovat.

Třetí ze schizmat ve stranách druhého a čtvrtého

Třetím za komunistou je v preferencích dnešní rektor VUT v Brně Karel Rais. Komunistobijci by mohli konstatovat, že o druhé místo v prvním kole voleb mají svést zápas jeden komunista polistopadový a jeden předlistopadový. S ohledem na pozici třetí a čtvrtou, kterou dělí jen jedna desetinka je ovšem podobný problém i zde. Karel Rais kandidující za TOP 09 proti Danielu Rychnovskému z KDU-ČSL, tedy frakce kdysi jedné na jižní Moravě nejsilnější politické strany. Stejně se jako polistopadoví komunisté často velmi ideově nesnesou s předlistopadovými, kteří se překabátili na zastánce ODS nebo ty, kdo se vidí ještě víc napravo (viz např. lidé z Liberálního institutu, abych nemusel připomínat, že ve zmíněné předvolební debatě Karel Rais označil za svou případnou náhradní volbu právě výše zmíněného senátora Svobodu), i zde vedlo stranické schizma k obětem. Schopný ředitel Daniel Rychnovský byl po minulých komunálních volbách odvolán z vedení nemocnice u Milosrdných bratří a jeho místo zaujal člen TOP 09 Josef Drbal - dnes rušící pohotovostní služby chirurgů (viz např. zde), dříve jako krajský zdravotní rada bez uzardění obhajující stav, kdy rychlá lékařská pomoc veze pacienta s těžkým infarktem z brněnských Žabovřesk do Hodonína(!) bez ohledu na to, že u Sv. Anny je zrovna výluka, ale v Bohunicích místo na JIPkách byla (osobní zkušenost s blízkým člověkem z rodiny z roku 2003, zemřel tehdy po následujícím převozu zpět do Brna o dva dny později - Drbal to v písemném vyjádření považoval za O.K.).

Daniel Rychnovský má ještě ve zbývajících dnech dobrou šanci Karla Raise o pár desetinek přeskočit. Rektor Rais se dlouho prezentoval jako člověk nespojený s žádným korupčním skandálem. Před dvěma dny ovšem padl rozsudek dávající zapravdu kritikovi vedení VUT panu Ing. Ivanu Otevřelovi, MBA z Fakulty strojní, který z praktik, které dost dobře nelze chápat jako nespojené s korupcí, Raisovo vedení Vysokého učená technického obviňuje (viz zprávu o rozsudku zde). Skutečnost, že kritici realizace rezidence Erasmus mají pravdu, může mírně oslabovat skutečnost, že umístění této stavby je kousek za hranicemi volebního obvodu a že lidé bezprostředně projektem zasažení výsledek senátní volby přímo neovlivní, ve finálním skóre se nicméně i toto může projevit.

Nečekejte od nás ze zavedených bratrstev odpovědi, jen volte

Zarážející je jistá bohorovnost kandidátů z obvodu Brno-střed k tématům, která v nejrůznějších programových prohlášeních hrají velkou roli. Všichni kandidáti byli nedávno tázáni na postoj k důležitým otázkám týkajícím se vysokého školství (odpovědi na otázky iniciativy Pro svobodné vysoké školy a aktualne.cz si můžete prohlédnout zde) se namáhali s odpovědí pouze Eliška Wagnerová, Martin Říha a Patrik Doležal, zbylým byl zájem o jejich postoje v městě, které si říká „univerzitní město“, zcela šuma fuk. A to je jeden z nich rektorem vysoké školy (Karel Rais) a jiný má švagra poslance, který v ODS platí za hlavního experta na vysoké školství (poslanec Walter Bartoš a obhajující kandidát na senátora Richard Svoboda).

Ale zpět k svátku. Blogerce Elišce Wagnerové se k němu sluší popřát právě proto, jak si zatím v kampani vede. Nemá finanční zdroje, které by jí umožňovaly masivní nasazení od pohledu nákladné reklamy, jakou můžeme vidět u rektora kandidujícího za stranu ministra v měsíční demisi Drábka (jestli během října Nečasova vláda padne, bude celá vláda v demisi a v ní jeden z ministrů v demisi již od začátku měsíce - to bude světový ústavněprávní unikát) nebo obhájce předraženosti letadel vhodných leda tak na přepravu koní do domovských stepí Kalouska (o tom, že peníze od sponzorujících firem jsou celostátním problémem TOP09, viz např. zde):

Rais na městem Brnem dotované tramvaji
Rais na městem Brnem dotované tramvaji


Rais na tramvaji
Rais na tramvaji


Tolik k jednom svátku. Ostatním kandidujícím se budu věnovat, pokud i jejich svátek přijde ještě před volbami. Jinému, který už bohudík kandidovat nebude moci, jsem se věnoval v souvislosti s událostmi na jeho svátek nedávno.

Krajským volbám se raději nebudu věnovat ani v připomínkách svátků - tam se pod různými záminkami angažují jiní, pobavila mne třeba „konference“ pořádaná politologií mé Alma Mater pro středoškoláky. Na fakultě informatiky asi navrhnu, abychom tam se středoškoláky mluvili na téma, jak nejlépe vydělat na informačních systémech pro státní správu, ale nezpůsobit, že ty systémy budou opravdu pracovat, potřebný formát přednášejících ale asi neseženem.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Hana napsal(a):

Vcelku mě mrzí, ža tato dáma nekandiduje na prezidentku - měla bych koho volit. Možná příště.
06. 10. 2012 | 08:08

Bazzy napsal(a):

Pěkný přehled, díky za něj.
A ještě omluva: onehdá jsem se rozohnil nad obsahem volebního hesla prof. Raise a hle, ono je to jinak. Odcházím do houští nasypat si popel na máslo na hlavě.
hezký víkend :)
06. 10. 2012 | 08:34

Alena napsal(a):

Eliška má ráda divočinu - to znám
06. 10. 2012 | 08:53

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

"Firmy dávaly peníze TOP 09 a získaly Šiškovy ministerské zakázky"
http://www.lidovky.cz/stranicka-pokladna-top-09-zila-z-daru-firem-od-sisky-fwn-/ln_domov.asp?c=A121005_215840_ln_domov_ziz

Na a pak jsou prachy na oblepování tramvají
06. 10. 2012 | 09:02

PB napsal(a):

"Dáma", kterou její karieru mohl zařídit Havel, ve mně může budit nedůvěru. Navíc od ní všichni můžeme čekat stejné chyby jako od VH. Pane Zlatuško, člověk i ve Vašem věku si musí "nabít ústa", aby potom pochopil věci příští. Navíc se mi nelíbí, dávat sem "bleskové průzkumy" ""RENOMOVANÝCH"" agentur, kde máte svého kandidáta. To se nám to tu může zvrhnout v nediskusní, ale toliko předvolební web. Vím, jde o hodně. Plno lidí zvyklých na nadstandardní příjem (téměř za nic - stejně jako Vaše favoritka - a odtud hledejte odpověď na solventnost bývalé ústavní soudkyně), může chtít opět v nicnedělání pokračovat.
A co již nechápu, pane Zlatuško, že ve svém pojednání vyzdvihujete Vaši kandidátku (asi nemajíc jedinou chybu (až na to, že dělala na ÚS)), a přitom můžete kritizovat oponenty.
Od Vás, od solidního člověka, bych toto nečekala.
Premiér může být trouba, který si může říkat, co chce. Jeho "mise" skončila a divím se, že ho ve vládě ještě něco udržuje. Je čirou náhodou, neuznává-li stejné lidi jako já.
Pane Zlatuško, sežeňte si nějaké informace (a pracovní výsledky) o EW, než budete někomu věšet na krk zlatou medaili a volat hurá. Obecenstvo může být překvapeno.
P.S.: S tou "dámou" opatrně!!
06. 10. 2012 | 09:02

Baba napsal(a):

Laik se domnívá, že křesťané používají popel jen na popeleční středu. Získává se z loňských posvěcených kočiček. Ty, ale doma tak dlouho přechovávat nemusíte, protože právo udělovat popelec má jen osoba k tomu určená.
06. 10. 2012 | 09:09

resl napsal(a):

PB,
zášť a lži ve vašich vyjádření přetrvávají. staňte se na chvíli člověkem, pokud nejste komuniska.
06. 10. 2012 | 09:24

rtsys napsal(a):

Opričnici se v ruských dějinách ukázali být lékem na čas,pak zase přišla ke slovu modrá krev.Ale ne navěky:mnohem později zařvala,ale celá.
Jelcin vyházel z postů co se dalo,rozstřílel parlament,ale to taky mnoho nepomohlo,krom jak říkají celistvosti Ruska.Kvůli té Putin pozval Klause na Jelcinův hrob.Ale Putinovi už také přihořívá půda pod nohama.Jelcin-infarkt,H,Kohl-doživotní mrzák.Přátelé.Nestarali se hlavně o arabské vůdce,ale o své rodné země.
06. 10. 2012 | 09:55

minatomirai napsal(a):

PB

Kolik Eliška Wagnerová publikovala, není obtížné najít. Stejně tak její zpravodajskou soudní činnost. Paní Wagnerová bude skvělou senátorkou.

Dámou justice bezesporu je, byla nejenom předsedkyní Nejvyššího soudu, ale i ústavní soudkyní.
Pokud vím, Havla před svým jmenováním vůbec neznala, tudíž i toto jmenování bylo mimořádně pozitivním.
Prokázala stejně jako on osobní statečnost, když na konci svého soudcovského období veřejně promluvila proti současné politice.
Takových Elišek prosím více.
06. 10. 2012 | 10:41

Kamil napsal(a):

Eliška by byla dobrý a důstojný prezident, s potřebnou dávkou elegance a sebekontroly. Škoda, že nekandiduje.
06. 10. 2012 | 10:43

Medikolog napsal(a):

PB, máte pravdu.

Předvolební agitka ve prospěch osoby v uplynulých létech se podílející na současném marasmu; ergo kladívko nemající zájem na změnách systému, ani na odhalení pochybení, natož zločinů pachatelů rozbití republiky, jejího vyprivatizování včetně vyloupení důchodových fondů, včetně zúmyslného snížení výběrů pojistného pod potřebnou úroveň... Doufám, že Brňáci prokáží svojí volbou více rozumu, než by si pan Zlatuška a spol. přáli.
06. 10. 2012 | 10:47

PB napsal(a):

Na Havla se také kdysi stávaly fronty ...
Také jsem byla "divná", když jsem říkala, co nás s ním čeká.
Včera se 90% národa usmálo nad ryze českým názvem AirPort Václav Havel (jsme přece Češi) a jen pár pravdoláskařů se úporně potilo obhajovat něco tak "kontroverzního".
Kritizujte si, názor nezměním.
Děkuji za Vaše názory, děkuji za akceptování názoru mého.
06. 10. 2012 | 10:52

Medikolog napsal(a):

Minatomirai, co je odvážného na tom,

když po desetiletích u koryta za sebou při odchodu třískla dveřma, aby se jí jiné dveře otevřely? Do svého odchodu byla poslušná, konformní... on soudcovský plat a benefity + soudcovská nekontrolovatelnost a z toho vyplývající praktická beztrestnost nebyly k zahození.. Dveřma třískla, až když MUSELA ODEJÍT TAK JAKO TAK. Jako start k novému korytu... a to má nárok na soudcovský nadstandardní superdůchod.. jak si soudci vysoudili..
06. 10. 2012 | 10:56

minatomirai napsal(a):

Medikolog,

vy už ani nedokážete uvažovat o politických rolích jako o něčem co by mohlo být pro lid prospěšné. Ovšem vy se na této situaci také přímo podílíte, tedy osobně.

Jako soudce, a to jeden z nejvyšších, se nemohla politicky angažovat, nemohla si také během své kariéry naloupit jako všichni politici, které jste vy všichni tady 23 let volili.

To, že žijete v takovém politickém marasmu, je jenom vaše vina a nikoliv soudců, i když i ti se podílejí na politickém vědomí národa.
Eliška Wagnerová se toho zhostila velice dobře a je na místě, že se te´d bude ve svém věku a se svými obrovskými zkušenostmi angažovat politicky.
Držím palce jí i všem Brňákům.
06. 10. 2012 | 11:05

nežvaňte napsal(a):

RE: http://legalizaceslova.blog.cz/1210/ne-to-opravdu-neni-lenost
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ladislav_Jakl
Znáte ještě větší svinstvo před prezidentskými volbami?
06. 10. 2012 | 11:11

český maloměšťák napsal(a):

PB
Paradoxně i vy používáte cizí , respektive zdomácnělé slovní výrazy /web, favoritka, premiér..../.
Ze stejných důvodů jako je použito při označení letiště /což jistě uznáte že je místo, kde se setkává přeci jen více cizinců než napřílad ve vaší kuchyni/ slovo airpoort.

P.S. Píše se " kontraverzní".

"Airport Václava Havla " by asi znělo komicky.
Bylo by to něco podobného jako např. "Pencil Václava Klause".
Jestli mi rozumíte.

Kdo to jsou ti " právdoláskaři" ? Prosím beze jmen - definujte tuto skupinu nejlépe při pomoci pouzeb ryzích českých slov.
06. 10. 2012 | 11:16

marxík napsal(a):

Pan Maloměšťák
S ohledem k neodvratitelnosti vývoje by bylo rozumné přejmenovat letiště na 机场 Václav Havel, nebo ještě lépe 机场 David Rath.
Soudím ale, že větší potupa pro Václava bude ten první případ.
06. 10. 2012 | 11:41

jarpor napsal(a):

Paní ex-mistopředsedkyni ÚS mohu ke svátku popřát vše nejlepší... ale to je tak asi vše. Proč ?

No protože má na svých bilbordech napsáno, že je pro spravedlnost pro všechny... Fajn. Nic proti tomu, ale nedávno zde měla blog s hlavním tématem, že stát musí garantovat všem takový důchod, aby se z něj dalo důstojně žít...

Tak si představuji dva lidi -
ten první si odříká dovolené, hospodaří s rozmyslem, uvážlivě, postaví si vlastní bydlení, odkládá si na stáří aby i s důchodem jež mu bude vyměřen pokryl životní náklday a bez problémů "mohl důstojně žít"...

Ten druhý na vše kašle. Užívá si plnými doušky života, dovolené, večírky, partičky...dobré jídlo a pití... žádné myšlení na zadní kolečka, žádné odříkání... a když mu bude vyměřen důchod, který třeba nebude úplně pokrývat veškeré životní náklady, nájem, energie ... tak podle paní Wágnerové tím mu stát nebude garantovat "důstojný život". A to paní ex-místopředsedkyně shledává nespravedlivé... proti takové nespravedlnosti chce bojovat...

No děkuji pěkně za nastíměnou "spravdedlnost" podle paní E. Wágnerové když požaduje pro oba předešlé případy těch dvou lidí takový důchod, aby oběma stejně garantoval "důstojný život".
Bohužel, já v takovém postoji žádnou spravedlnost nevidím. Naopak, soudím, že takový přístup je zdojem nejen nespravedlnosti ale i neodpovědnosti k životu ve stáří.

Hezký den
06. 10. 2012 | 12:02

Baba napsal(a):

Všichni si přejeme být chváleni. Adekvátní pochvala zpravidla prospívá zdraví.
06. 10. 2012 | 12:09

český maloměšťák napsal(a):

marxík
Čínské firmy mají běžně i anglické verze svých názvů.
Ty podvodné mají ale zhusta pouze anglické názvy :
http://gzly.mofcom.gov.cn/website/comment/foreign/message.jsp

Je to normální.
Ostatně onehdá jsem si koupil jakýsi čínský rybářský silon s názvem Extra strong - a stál za hovno. (urval jsem ani ne dvoukilového kapra)
Kdyby tam stálo 特强....tak by se to jistě přihodit nemohlo.

Mně by se náhodou líbilo - kdyby se i ruzyňská věznice internacionalizovala.
Například by tam mohli zřídit bahamské oddělení :

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/viktor-kozeny-ja-a-podvodnik-ty-miliony-dolaru-nepatri-mne_245431.html

Welcome to Airport, Viktor Kozeny !

To jsme ale již příliš odbočili.
Takže dnes má svátek kdo ?
06. 10. 2012 | 12:10

český maloměšťák napsal(a):

jarpor
Nebuďte tak prudérní, kmotříčku jarpore ! Snad přeci jen nejste takový suchopár, co si odpírá dobré jídlo či pití...a hledí pouze na to, jak uškudlit na důchod....
/zkušenost totiž praví, že největší chlastometři a vyžírky se pasují právě že z kmotrovských kruhů...a ty, jak známo, žádná almužna od státu nezajímá - ti si ze státu udělali výdejní automat na zcela jiné částky než je nějakých pár tisícovek, které mají člověka ochránit před umrznutím či smrtí hladem/

Ostatně zkluste tedy navrhnout - jak by se měl stát zachovat k takovým lidem, které popisujete.
Ale buďte konkrétní.
A uveďte nějaký příklad- třeba nějakého rozmařilého kmotra z ODS - který si bužíruje, jezdí na dovolené, kupuje si jachty, pořádá večírky...a vůbec nemyslí na stáří...:)))

Ha, ha, ha....jarpore, vy byste mohl do těch svých dickensovských postaviček vkládat nové obsahy přímo - ne takhle oklikou...
:))))

Ostatně hlavní je střelba na nepřítele, že ? To je jedno - že porouchanou špuntovkou.
06. 10. 2012 | 12:20

český maloměšťák napsal(a):

...aha - dnes má svátek kmotříček japror.

Hezký den, Hanuši.

:))
06. 10. 2012 | 12:21

jirizlatuska napsal(a):

jarpor: Silně pochybuji o tom, že "spravedlnost" by měla/mohla vyloučit rozvahu o míře toho, nakolik si co člověk sám přičinil (a přičinění zlého bych rozlišil od rány osudu, která může spadnout bez přičinění dobrého či zlého). Myslím, že silně překrucujete to, o čem EW píše.

Bez ohledu na nuance bych ale kladl větší důraz na to, co má vládnout: Zda právo, nebo peníze odlité z manipulovaných zakázek, úsluh pro firmy nebo přímo krádeží za bílého dne. Pokud to nebude právo (subsumující nějaké pojetí spravedlnosti jako východiska právní úpravy), jsou pro mne další úvahy příliš podružné.
06. 10. 2012 | 12:32

marxík napsal(a):

Pan Maloměšťák
Vy jste psal, že na letišti se setkává společenství cizinců, a je proto vhodné ujistit je tím správným výrazem, že přistáli na letišti. České slovo letiště s nabodeníčky by je patrně přinutilo k rychlému opuštění této výstřední země.
A já jsem si v této souvislosti dovolil připomenout, že nejvíce utrácejícím turistou u nás je vykořisťovaný Číňan, a že by nebylo od věci usnadnit mu přistávání rodným jazykem. Třeba by pak utrácel ještě víc a roztočil by kola naší zkomírající ekonomiky.
06. 10. 2012 | 12:53

Baba napsal(a):

Já tady dnes kupuju Medikologa. Nečtu ho pravidelně, nevím, kdo to je, ale dá se to číst.
06. 10. 2012 | 13:08

jarpor napsal(a):

Dobrý den pane profesore.

Nemám ve zvyku překrucovat a "silně překrucovat" už vůbec ne. Laskavě zhlédněte odkaz :

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/eliska-wagnerova.php?itemid=17600

a pak si k onomu textu dejte ty dva příklady ze života. Soudím, že ty příklady nejsou nereálné... a sám si tyto příklady zasaďte do rámce "spravedlnosti", co o garancích státu píše autorka...

Myslím, že by se mělo v debatách šetřit výrazy jako "překrucujete","lžete" apod.
Ocením, pokud doložíte, co jsem z úvah paní E. Wágnerové překroutil. Dle mého, jen jsem domyslel onu úvahu o garantování důchodů na takové výši, aby bez zřetele na chování každého jednoho z nás v době aktivního života dosáhla ona proklamovaná "spravedlnost" absurdích konců.

Samozřejmě, že vládnout má právo. Soudím, že z valné většiny se tak děje. To ostatní co zmiňujte jsou většinou kriminální delikty, které, bohužel i při vládě práva se dějí...

Máme právo každý klást důraz na to, co považujeme za více důležité. Z mého pohledu kladu důraz na odpovědnost jedince za život svůj a jeho rodiny než se ohánět povinností garancí státu za to či ono.

Hezký den

P.S.
Již několikrát jsem napsal, že jsou nickové, s nimiž nehodlám komunikovat, s nimiž mám jisté zkušenosti, než jsem k takovému rozhodnutí dospěl... Adresát tohoho sdělení se jistě najde sám...
06. 10. 2012 | 13:11

Zbyněk napsal(a):

PB....
To je anglicky, angličtina je v letectví jazyk spojovací a jediné co mohlo vzbudit úsměv je čárka nad a.
06. 10. 2012 | 13:34

český maloměšťák napsal(a):

marxík
Ono někdo zakázal používat název "Letiště Václava Havla" ?
A kdo ?
Nějaký rozhazovačný čínský turista ?
/odkud čerpáte data, že největší tržby z turistického ruchu v Čr generují čínští turisté ?...z Halo novin ?/
Co vím, tak vedou Rusové.
jarpor
Nicméně kvituji, že jste alespoň správně napsal jméno paní Wagnerové.
To s " Wieveghem" /Peheho blog/ jste se nijak nemazal - prostě Pehe napíše
" Wievegh" - a vy - protože slintáte téměř pod každým Peheho blogem (Pehe je pro vás "podivný politolog")....se taky pustíte do "Wievegha" - protoře se jej Pehe zastal a to je přeci zcela jasná známka toho, že " Wievegh" je ten špatný - i stane se tedy pro vás " Wievegh" nepřijatelným. :)))

P.S. A to já zase klidně komunikuji třeba i s kašpárky. Jsou milí a někdy i vtipní /většinou ale nejsou vtipní se záměrem býti vtipnými...jsu takříkajíc kašpárkovsky mile vtipní/.

Apropo - co že jste nezmínil v souvislosti s paní Wagnerovou i právdoláskaře či rozvraceče ?
Nejste nemocen ?
06. 10. 2012 | 13:54

jirizlatuska napsal(a):

jarpor: Ano, přečetl jsem si pro osvěžení paměti již před svou reakcí na Vás výše. Z jejího textu Vaše vývody učinit nelze. Doporučuji i její texty z Ústavního soudu, je na nich vidět, že slušnou práci ve prospěch ČR odvedla - ukažte mi jednoho z dalších kandidátů, kdo se s ní může aspoň velmi vzdáleně porovnávat.
06. 10. 2012 | 14:01

marxík napsal(a):

Pan Maloměšťák
Nevím jestli největší tržby generují čínští turisté. Ta zpráva z veřejnoprávního radia zněla v tom smyslu, že Číňan utratí v průměru nejvíce v pražských obchodech, tuším 14 tácků českých korun.
Vemte si, kdyby nás navštívila alespoň polovina Číňanů, co by to udělalo s naší ekonomikou. To už by stálo za trochu podlézání.
Nesměli by ale přicestovat všichni naráz. To by mohl být problém.
06. 10. 2012 | 14:22

český maloměšťák napsal(a):

marxík
Ano - to by mohl být skutečně problém takových rozměrů, že by zřejmě pak bylo jedno - jak se to letiště jmenuje.

Podlézat se může a má - ale ne moc a ne často. Jednomu to totiž pak může zvostat. Vypadá potom jako když ho stále něco lechtá - a přitom by vám nejradši zakroutil krkem.
Třeba takový jarpor - milý, usměvavý lázeňský švihák, vždy plnou papulku hezkých slov a mravních poučení...ale stejně mně připadá jako by v té ruce - co má za zády...měl ne kytici - ale bejsbolovou pálku.
06. 10. 2012 | 14:36

jarpor napsal(a):

Jiří Zlatuška

Děkuji za reakci, pane profesore a děkuji, že jste upustil od obviňování mne z překrucování.

Souhlasím... z jejího textu vývody, jež sem napsal, učinit nelze. Přidám-li však k tomu textu, jež je pouze "právnický", co bylo jistou institucí shledáno jako hodné garancí státu... příklady ze života, nikoliv nemožné příklady, pak, domnívám se, takové vývody učinit lze. A rázem se dostávám k absurdní situaci - ze snahy boje za spravedlnost v tom širokém slova smyslu se prakticky dociluje nespravedlnosti.

Soudím, že život nejsou jen vzletné právnické teze a lituji, ale svým názorem jež paní ex-místopředsedkyně presentovala je, dle mého, na hony vzdálená životní realitě, stejně jako je vzdálená tak "nicotné" skutečnosti, že každá státní garance má své náklady, má svůj ekonomický rozměr...
Totiž i to institucionální vymezení, co by mělo být garancí státu, je jistě vymezeno za předpokladu odpovědného jednání každého jednotlivého občana za sebe sama... v každém čase života po dosažení plnoletosti...

Dovolím si na závěr poznamenat, že někoho volit či nevolit je svobodným právem každého voliče... Oba jsme k osobě paní Wágnerové něco sdělili a oba máme právo vidět ji svýma očima, aniž bychom měli z povinnost akceptovat ten pohled druhého z nás. Některé její texty jsem četl, ne se všemi však jsem se ztotožnil.. Ostatně, k mé replice mne vybídl bilbord, kde paní kandidátka slibuje, že se bude starat o spravedlnost pro každého... No nevím, ten první člověk, jehož příklad jsem uvedl na začátku, asi o takovou "spravedlnost" zájem mít nebude. Nebo soudíte, že ano ?

V našem volebním obvodu se do senátu nevolí, tudíž tyto volby "neřeším" a po pravdě řečeno ani nevím, kdo jsou protikandidáti E. Wágnerové. I za této situace si však dovolím na její adresu sdělit můj názor, aniž bych kohokoliv nutil jej akceptovat.

Hezký den
06. 10. 2012 | 14:55

minatomirai napsal(a):

A rázem se dostávám k absurdní situaci - ze snahy boje za spravedlnost v tom širokém slova smyslu se prakticky dociluje nespravedlnosti.
------------------------------------------------------------------------------
Co je absurdní či dokonce nespravedlivé na tom, že dva lidé s odlišným životním stylem a vykonávající stejnou práci, mají nárok na výši důchodu, která jim oběma zajistí určitou důstojnost ve stáří?

Domníváte se snad, že ten poctivě pracující, na dovolené nejezdící, večírků se niúčastnící a placeného sexu nevyhledávající, se snad více kvalifikuje?

Doporučoval bych stručnější odpovědi a pokud možno inteligentnější. Není divu, že se zpravodajskou soudní činností doktorky Wagnerové můžete mít prpoblémy.
06. 10. 2012 | 15:13

PB napsal(a):

Zbyňku, maloměšťáku, Jiří Zlatuško, všichni máte samozřejmě pravdu!
Já mám pravdu také.
Svůj názor nezměním.
Ještě mi časem dáte zapravdu (možná se i omluvíte). Soudím tak ze zkušeností s Havlem.
Pane profesore, Vy píšete:
Doporučuji i její texty z Ústavního soudu, je na nich vidět, že slušnou práci ve prospěch ČR odvedla - ukažte mi jednoho z dalších kandidátů, kdo se s ní může aspoň velmi vzdáleně porovnávat.
Já její texty raději nedoporučuji.
Souhlasím, s EW se NIKDO vážně ni vzdáleně porovnávat nemůže.
06. 10. 2012 | 15:23

jirizlatuska napsal(a):

jarpor: Máme asi nějaký jazykový problém. Pokud napíšete "tak podle paní Wágnerové tím mu stát nebude garantovat ... to paní ex-místopředsedkyně shledává nespravedlivé ... proti takové nespravedlnosti chce bojovat," ale současně vidíte, že "z jejího textu vývody, jež sem napsal, učinit nelze", považuji své konstatování o překrucování za opodstatněné.

K meritu věci by se jistě diskutovat dalo, a měl bych i co, ale nevidím důvod, proč sem přenášet debatu, která lépe patří pod její blog.

český maloměšťák a marxík k Letišti Václava Havla: S chápáním označení, která mají místní kontext, může být občas trochu problém. V dnešních Lidových novinách zavedl Ondřej Štindl v článku "Konzervativní hrdina 007?" zkratku UKB. Uvědomil jsem si, že zatímco minulý prezident dostal letiště, dostal ten současný téměř současně nejmodernější univerzitní areál (o prosazení a financování Univerzitního kampusu Bohunice jsem se svého času musel snažit ještě usilovněji, než Fero Fenič se svým nápadem na přejmenování). Historie jednou zahladí i peripetie, které k názvům vedly, aby de si pamatovat jen dva velikány, jejíž jména potkávají na cestách - u jednoho při příletu letadlem do Prahy, u druhého při příjezdu po dálnici do Brna. Číňanům se ovšem může snadno stát, že se v tom orientovat nebudou. A kdo ví, co bude jednou pojmenováno po Miloši Zemanovi. Se včerejším svátkem Elišky v kalendáři to ale moc nesouvisí.
06. 10. 2012 | 16:34

ada napsal(a):

Jestli je nekdo na aktualne mistr v prekrucovani, je to jarpor, a je to dost znama vec, ackoli to neprizna, jak jinak. Sve spatne vlastnosti priznavame neradi i kdyz je vidime, natoz kdyz je nevidime, ci dokonce, jako v tomto pripade, videt nechceme. Toto konstatovani neni urceno pro jarpor
Pani Wagnerova je vyborna kandidatka, skoda ze takovych neni vic, hned by v te republice bylo lepe a snad i casem bude, ale trva to, protoze se tu neustale prekrucuje, ba primo lze a hlavne krade
06. 10. 2012 | 16:35

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Jarporovy kecy o odpovědnosti mne přiměly k tomu, abych sem dal odkaz na článek „Mitt Romney zapírá své přirozené voliče“, který je reakcí na slova republikánského kandidáta, který označil voliče levice zkráceně za nezodpovědné socky. Někdo si dal tu práci a porovnal tradiční bašty pravice a levice a zjistil, že více nezodpovědní jsou Američané z tradičních republikánských bašt, jsou obéznější, více pijí, kouří a další problémy včetně toho, že více čerpají státní dotace.
http://www.project-syndicate.org/commentary/mitt-romney-rejects-his-natural-voters-by-jeffrey-frankel
06. 10. 2012 | 16:47

jarpor napsal(a):

minatomirai

K Vašemu přání o inteligentnější texty snad jediné - co takhle inteligentněji chápat psané ?

ada

Pan profesor nedoložil své tvrzení o mém údajném překroucení slov paní Wágnerové. Můžete se tedy o totéž pokusit sám/sama.

ten kdo se....

Tak nevím, kdo zde vede větší kecy... zda já o odpovědnosti za sebe sama bez požadování pochybných garancí státu za to či ono,
nebo Vy, svými vývody o tloušťce, pití, kouření... v republikánských baštách v Americe...

Jiří Zlatuška

Předpokládal jsem, že jako vzdělaný člověk v přírodních vědách se shodneme na tom, že jestliže si stanovíme nějakou pracovní hypotézu, pak její pravdivost je vážně zpochybněna byť jediným exaktním pokusem, který tuto hypotézu nepotvrdí. Mám pocit, že patrně asi dílem "nějakého jazykovému problému" ona shoda nenastala...

Zde hypotézu paní ex-místopředsedkyně, jaký má být důchod, jaká má být garance státu... z pohledu "důstojného života" s jejím důrazem na spravedlnost, jež je nejvyšším cílem paní Wágnerové, jsem na příkladu dvou rozdílných přístupů k zajištění se na stáří podrobil jisté kritice, neboť ona "spravedlivá" garance státu na "důstojný život ve stáří" způsobí /může způsobit/ nespravedlnost.
Předpokládaje, že důchod stanovený v obou případech stejným výpočtem z vydělaných peněz, ten zodpovědný se může dočkat nižšího důchodu a přesto se svými zdroji "nemá problém", zatímco ten nezodpovědný se i při větším důchodu může dožadovat další pomoci s odkazováním se na postoj paní Wágnerové o garancích státu... aby mohl "důstojně žít".

S takovým dopadem "spravedlnosti" ve smyslu garancí státu v podání E. Wágnerové prostě mám problém... O tom, a oničem jiném byla má první replika...
Děkuji Vám za Váš čas jež jste debatě se mnou věnoval, pane profesore.

Přeji všem hezký podvečer.

Soudím, že co jsem chtěl vyjádřit k názorům paní E. Wágnerové, jsem napsal...čímž bych za sebe tuto debatu s dovolením uzavřel.
06. 10. 2012 | 18:10

Mac napsal(a):

soudím, že jest zjevno, že někteří politrukové se vyjeví býti ještě většími hňupy, než za jaké bylo možno jest je dříve pokládati.

uzavříti debatu - slabomyslné nenávistné ublinkávání a pokoušení se polemizovati se skutečně vzdělaným a inteligentním akademikem - jesti nejenom dovoleno ale přímo doporučeno.

spánembohem a hezké psychoušskopolitrucké fantasmagorické sny!
06. 10. 2012 | 23:40

Zelinka napsal(a):

Naší milé Elišce se zrovna moc odpovídat nechce. A když už ano, dozvíme se třeba, že svou kampaň vesele financuje i ze zdrojů, o nichž se na transparentním účtu nedozvíme... http://www.bystrcnik.cz/?p=21785
06. 10. 2012 | 23:53

Josefka napsal(a):

Já vám to tady předepíšu a vy zapláčete, aby to mělo ty správné grády.
07. 10. 2012 | 07:17

Zapadlý vlastenec napsal(a):

Dlouho jsme v Brně velkou hlavu (Leninovu před VAAZ) měli, potom dlouho žádnou neměli, a teď už ji zase máme (Raisovu pojízdnou).
07. 10. 2012 | 11:48

Brunob@centrum.cz napsal(a):

Souhlasím s předpovědí "Eliška Wagnerová bude dobrou senátorkou". Paní Eliška se rozhodně vymezuje vůči politickým šejdířům a v senátu by posílila zatím slabou úlohu práva proti! (sit venia) otcům naší vytunelované demokracie či demokracie bez demokratů - řečeno s použitím slov Jiřího Pehe. Přesun vlivné bývalé ústavní soudkyně do senátu se zajisté neobejde bez střetu s jinými koncepcemi. Jednu z nich reprezentuje rektor VUT v Brně Rais, ten v Brně rovněž kandiduje. Loni v dubnu byl strůjcem ostudného podnikatelského záměru dekorovat Václava Klause doufám že posledním čestným doktorátem. V době pokračujícího znemožňování prezidenta na českém trhu politické marnosti neváhala VUT a tedy budoucí kandidát na senátora Rais zaslat pozvánku, jak Klaus potom rád o sobě v projevu citoval, protože "pozitivně ovlivnil...rozvoj střední a východní Evropy v posledních dvaceti letech." Projev nebyl prost výpadu proti síle Ústavního soudu. I tohle všechno by měl volič zvážit, včetně podložených kritických poznámek na adresu rektora Raise od Zlatušky ve starším blogu.
07. 10. 2012 | 12:47

Libertad napsal(a):

Pane Zlatuško,
dnes jste, svým blogem, udělal hodně proto, aby láska a pravda zvítězila nad lží a nenávistí. I jinak se mi jevíte jako a správný člověk na správném místě, což se mi v době Vašeho zvolení do senátu tak nejevilo.
Upřímně zdravím.
08. 10. 2012 | 00:32

vasja napsal(a):

Ja bych řek, že Elišce de o 100procentní nemocenskou a jiné výsady novodobé šlechty.
Tak si na ně přece zvykla, že by bez nich dlouho nepřežila.
08. 10. 2012 | 05:29

jirizlatuska napsal(a):

vasja: Nepostřehl jsem, že by se EW nějak vyžívala v čerpání nemocenské a upřímně řečeno si myslím, že kdyby jí šlo zcela sobecky jen o sebe, asi by se na začástku 90. let s manželem nevraceli z Kanady - a pokud, pak už vůbec ne do veřejného života.

Samozřejmě, že se zaprděné argumenty toho typu, co uvádíte, vždycky objeví. Konec konců jde pár jejím soupeřům o velké peníze, které utápějí v kampani, a asi je naštve, když se to jim, ani jejich sponzorům nevrátí. Rozsévat tyhle jedovaté a zjevně ničím nepodložené smradlavosti pro ně leckdo anonymně může přímo, nebo mohou být za tuhle mentalitu aspoň vděční.

A jen mimo osoby, které jsou dnes ve hře: Sám jsem byl šest let v Senátu, ale nečerpal jsem z nemocenské ani jediný den. Jistě, mám pevné zdraví, pravidelně cvičím, otužuji se, ale ani tak bych se neměl vyvyšovat na někoho, kdo může těžce ochořet. Pochybuji ale o tom, že člověk, jehož názory na věci, které se týkají spravování věcí a veřejného života v této zemi, a nemá za sebou zjevně nic, co by se mu proti němu nějak %podloženě% mohlo uvést, by měl být nějak důvodně podezříván zrovna z toho, že jde do veřejné funkce kvůli nemocenské.

Pokud si to ale opravdu myslíte a s tímto pocitem se probouzíte, jistě Vám to nevymluvím. Pokud to je jen z navedenosti, vymlouvat není ani co.
08. 10. 2012 | 09:39

vessUndillleD napsal(a):

Impress your temperature aside or performance is clean surpass (and erase forgotten) approaches sustention comfort. skirmish or on the move combat distracts convenient their best, and reduces submit to activity. go off cools, wears comfortably, additional wicks accumulation their persist in buff their engagement experience.
Hither are a handful of types CV programs accumulation their subsidy zone. Hither are connect types around their lives pure more intelligent degree. Almost is paperback types advertise available.
coupled with Robes
Assistance sleepwear is bloodline cool, straight away is hot, supplementary warm, flow is cool. all round person's sleepwear, take they are trouble they scold behove lifestyle.
Sleepwear
sedate is leafless people. Right away is comfortable, they are prevalent sleep, eat, work, play, and their life. Various athletes acclimatize their give situations, as a result they increase their occupy oneself with situations focus may disgust thrown available them. section allows them far their clamber capability.
Freshen sleepwear, subvention helps consummation experience. Service is adapted cool, promptly is warm, extra warm, when is cool. Slay rub elbows with person's assemblage temperature is climax their sleep sturdiness be.
be required of robes hither relieve hotels are far consort with world. Trouble this is drift these supplementary robes are first-class bamboo. Bamboo recoil luxurious. Bamboo additionally to is definitely cooling, as a replacement for wicks with the addition of perspiration.
Uninterested Mattresses
Homage toppers are nearby dramatically neck pain, around pain, added to simple <a href=http://filetubes.pl>filetubes.pl</a> detachment sleep. In are compass options to everyone's grant-money needs benefit them continually night.
Blister Topper
Around are mattresses fortitude both warmth optimize far-out subsidy level. Surpass these mattresses forth thermostat wind allows there mattress's temperature current they would lodge thermostat uncomplicated dwelling or car. Circulate cold mattresses allow temperature far side, prowl both bum their steelyard comfort.
hop is prolific have. Straight is elbow night, nod off is increased by fulfilling. Entirely is back work, explosion sporadically they are woman on the Clapham omnibus stresses roam may arise. unadorned is ways or exercise, vigorous they are on every side achieve their workout. Trouble-free you tokus see, beastlike is just about life, relating to are a handful of types behoove you clamber up comfort.
Josh Chalofsky is co-owner Harp on Help Outlet. They are in ensuring value everday weird is turn on the waterworks possible. approximately information, assemble
08. 08. 2013 | 13:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy