Momentka ze sobotní volby, s úvahou o vřelosti mezi politiky :-)

13. 02. 2008 | 16:52
Přečteno 33403 krát
Exkluzívní obrazová reportáž v Kožušníkově fotoblogu přibližuje momentky z prostor, kam ani novináři nesměli. Z momentů, které mne zvlášť vizuálně zaujaly, však chybí zejména lidsky dojemná péče skupiny senátorů, senátorek a pražského primátora, kteří pohotově a obětavě zorganizovavanou domobranou dělali osobní ochranu senátorce Juřenčákové na jejím každém kroku i sedu v prostorách pražského Hradu během sobotní části volby (pravda, ne tak zcela: Hrad nemá unisex záchodky ve stylu Ally McBealové, takže při návštěvě těchto prostor postávala mužská část domobrany přede dveřmi).

Předseda senátorského klubu SNK Josef Novotný toto konání popisuje ve výborném chatu na webu Týdne těmito slovy: „Jana Juřenčáková se rozhodla pro současného prezidenta a my jsme jí její volbu nevymlouvali. Nemohli jsme s ní navíc, během pátku i soboty téměř mluvit, protože byla neustále "hlídána" lidmi z ODS, kteří se zřejmě obávali, abychom jí její rozhodnutí nerozmluvili.

Senátorka Juřenčáková údajně dostala v noci na sobotu zprávu SMS s obsahem, který se vymyká slušnému způsobu komunikace, i když zůstává daleko za hrubostí anonymních dopisů, mailů nebo anonymních příspěvků v internetových diskusích, o kterých jsem si až dosud myslel, že se s nimi kdokoli jen mírně veřejně exponovaný musel nesčíselněkrát setkat.

Senátorka je sice z jiného senátorského klubu, ale když ji tváří tvář takovému rozrušení nechali kolegové ze senátorského klubu SNK osudu, semkli se kolem ní kolegové a kolegyně ze senátorského klubu ODS. Dokonce i primátor Bém, který paní senátorku před časem urazil, přispěchal nejen s omluvou, ale jak vidno rovnou na pomoc (vládne cepínem a to může být ve vypjatých chvílích užitečné - vzpoměňme třeba to, jak byl tento nástroj úspěšný proti Trockému):

Senátorka s bodyguardy v sobotu ve Španělském sále
Senátorka s bodyguardy v sobotu ve Španělském sále


Pro mne osobně je tato momentka zachycením situace, která dění v zákulisí prezidentské volby zlidšťuje, nás politiky může veřejnosti ukázat v mnohem příznivějším světle, než bývá v tuzemských médiích nebo hospodách zvykem. Odráží obyčejnou lidskou starost o bližního, které jsou zákonodárci schopni bez ohledu na to, že všude jinde kypí emoce a jiní jejich kolegové horečně jednají v kuloárech. Odráží ochotu nastoupit a semknout se bez ohledu na dílčí rozdíly v pohledu na věci politické a vlastním tělem chránit jednu ze svého sboru, která může být v nebezpečí.

Viděl jsem něco takového ve filmu o tučňácích v Antarktidě, kde se brání proti studenému vichru během polární noci a záviděl jsem, že tak dojemnou souhru živočichů tolik obětavých mi nikdy nebude dáno spatřit na vlastní oči. A hle - zde byl den, venku slunce nad obzorem, v sále rozžatá světla a vůbec nefoukalo, ale obětavost mých senátních kolegů byla nemenší.

Přiznám se, že nevím úplně přesně, proti komu urostlí senátoři i mrštné senátorky vlastně svými těly chránili. Bylo to v prostorách Hradu, kam skutečná profesionální ochranka nepustila nikoho kromě zákonodárců, tajemníků politických klubů a dále lidí, kteří pracují pro Hrad nebo Úřad vlády (ani běžná média do těchto prostor například nemohla), takže fyzické napadení zcela jistě nehrozilo.

Jsem zavilý skeptik a v paranormální jevy nevěřím. Navzdory tomu se zde ale odehrávalo něco, co mou skepsí může pohnout: Bodyguardi nejspíš vlastní aurou ochraňovali mobil paní senátorky, aby do ní nepronikla další škaredá SMS. Nemám tuto teorii přímo potvrzenou, protože když jsem ji nadhodil, byl byl mi odpovědí jen přátelský úsměv senátora doprovázený mlčením. Toto mlčení jsem si ale vyhodnotil jako "významné" (my, kteří sledujeme veřejnoprávní "Detektor", konec konců víme, jak to v tom skutečném světě chodí) a poté, co se od všímavějších kolegů objevil postřeh, že paní senátorka nemá krytá záda - jistě proto, že zrovna telefonuje a mohl by jí při dokonalé kruhové obraně vypadnout signál.

Blog pana Kožušníka přináší mnoho obrázků z míst, kam se běžný občan ani novináři (důvod jejich vyloučení mi není ani trochu jasný, protože pět pěti lety do dalších prostor mohli, ale třeba je to tak, že když se dovolí zprostředkovávat pouze obrázky, nepronikne na veřejnost nic z chování politiků, které by tuto veřejnost rušilo v jejím příslovečném klidu na práci).

Přátelé se mě tu a tam zeptají, jak je možné taková zdánlivě neproduktivní jednání ve zdraví přežít. Momentku z působení senátorské domobrany kolem senátorky Juřenčákové považuji (bez ohledu na to, že se v tom liším od citovaného názoru senátora Novotného) za zlidšťující ilustraci toho, i během jednání, která mohou být vnímána jako nudná, dlouhá a plná zbytečných přestávek, můžeme najít ostrůvky vřelého lidského zájmu o bližního. To mi přijde jako povzbudivé a svým způsobem i výchovné (bez ohledu na to, zda v této kruhové obraně setrvali i celý týden mezi neúspěšnou první a plánovanou druhou volbou).

Nebyl jsem bohužel dost pohotový, abych zachytil premiéra, jak po prvním hlasování přišel před senátorské lavice a senátoru Čunkovi pohrozil, že se také vše může rozjet znovu a že už na něj venku čeká auto. Byl bohužel zády k televizním kamerám a byť se říká, že obrázek lepší než tisíc slov, pouhá fotografie této scénky by v tomto případě byla méně, než těch pár slov, která jsem ze svého místa nemohl neslyšet.

A řeči o manipulaci a nátlaku? Určitě jen pohádky. A skutečnost, že při sčítání hlasů po druhém hlasování večer dva poslanci v Poslanecké sněmovně přebývali a jeden senátor v Senátu chyběl (a nemyslím tím nepřítomného senátora Bartáka)? Jen drobné technické zaškobrtnutí, protože se počítá s přenosem hned ve dvou dekadických řádech. Ani zde momentky nebudou, protože se důkazy hned skartují (v tajných volbách to má smysl - je hypoteticky možné, že si politická strana objedná tužky s příslušným počtem odlišitelných náplní a pak by si vše chtěla po volbě na lístcích zkontrolovat - jaké stopy ale skartujeme při volbě veřejné?). To jen kdyby bylo bývalo třetí hlasování první volby hned v pátek večer po deváté hodině, mohli jsme mít krásné snímky zvoleného prezidenta, za peripetiemi a nekorektnostmi jeho volby už by byla dávno zavřená voda, a úspěšnou volbu bychom radostně označili za vskutku důstojnou.

Pokud se divíte, že do toho my politici tak ochotně jdeme, snažil jsem se vše zprostředkovat z té příjemnější stránky: Španělský sál je při volbě naplněn tak hlubokou lidskou vřelostí, která z některých volitelů vyzařuje, že i ty hodiny bezvýsledně v něm strávené stojí za to.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

paja666 napsal(a):

Ze by pokus o vtip?
13. 02. 2008 | 17:11

vlk napsal(a):

No pane senátore, řekl bych , že teď budete potřebovat ochranku, mimo prostory Hradu Vy. a trvale!

To s tímˇČunkem zatím nikdo nepublikoval! Je to absolutní bomba.Nebyla náhodou také na Hradě paní Vesecká a Salichov, aby dobromyslnému doporučení pana Topolánka dodali správný kolorit?

Pokud jde o pana primátor aBéma. Jsme si jist. že ohledně paní senátorky cepín k lezeckému výstupu, který tak úspěšně vykonal v její blízkosti vykonal, nepotřeboval. Takže ho s sebou ani netahal.
13. 02. 2008 | 17:26

JC napsal(a):

Pane senátore, a nebylo náhodou to auto pro Čunka přímo Anton ?
A na co si vlastně stěžujete ? Veřejnou volbu jste deklarovali jako tu při které se nedá podlpácet a podvádět.
13. 02. 2008 | 17:39

fact napsal(a):

Zdá se, že se přestává disidentovat a zvedá se vlna vzdoru proti "kampani", kterou nemá přeci prezident ale vůbec zapotřebí a nemá tudíž žádné výdaje ani rozpočet, že ... ale odkud se to všechno bere, odkud je tahle guerila placena? není to z daní? Kdo že jsou to ti na fotce? Nemají po kapsách poštovní obálky s nadepsanou senátní adresou? Úpsěch veřejné volby je v tom, že tohle bahno vyplouvá napovrch, a to je větší úspěch než (ne)zvolení Václava Klause.
13. 02. 2008 | 17:50

prirodovedec napsal(a):

Pane profesore, velmi pekne v potrebnem tonu pro nas - lid.

vlk: Lavirovani dnes pokracuje. Sdeleni Novotneho, hrani s hlasem pro novou kandidatku ...

Uz mi take ted doslo, co obe strany podcenily - moznosti fotograficke dokumentace zakulisi a jeji nasledne cilene zverejneni. Z takovych fotografii jako nahore by se zrejme dal sestavit zajimavy serial a ovlivnovat virtualni realita par dni. Takove fotografie tukani si na hlavu ...

V tom byl asistent predsedy Senatu objevny a relativne objektivni (rozumne nakloneny od neutrality).

Osobne mam zarodek planu B. Vybavil bych vsechny "sve zastupitele" digitalnimi fotoaparaty (dusledne vsechny). I mohutnejsimi zrcadlovkami, idea "japonsti turiste voli prezidenta CR :)".

Dohody, ktere by se nestihly, uz by asi nebyly. A kdyz si predstavim jiz padesate viditelne fotografovani vyse uvedene skupinky, myslim, ze to je to, co patecni volbe chybi :).
13. 02. 2008 | 17:50

JC napsal(a):

fact,
Mluvíte o bahnu a každá vaše věta je "JPP"
Že je politika sviństvo to víme všichni, vy to ale potřebujete in natura. Tak schválně kolik těch trestních činů bude potrestáno ? :-))))
13. 02. 2008 | 17:58

Tupelo napsal(a):

Pane Zlatusko, az budete mit nekdy moznost se dostat k pani Jurencakove bliz, zeptejte se ji, prosim, proc odstranila ze sveho webu anketu, ve ktere ji navstevnici zadali at voli p. Svejnara. viz. http://www.youshare.com/vie...
13. 02. 2008 | 17:59

Jarek Malý napsal(a):

Fajn humor, výborný sloh, sympatická zahořklost slušného člověka nad realitou politiky, senátora Zlatušku jsem si zkrátka okamžitě oblíbil :))

Pro případ, že autor čte i komentáře pod svým blogem, mám otázku - pane senátore, jak moc těžké je pro relativně poctivého a slušného politika dlouhodobě vydržet mezi tou vlčí smečkou? Jak moc ho to poznamená. Nechcete o tom napsat další příspěvek? Dík.
13. 02. 2008 | 18:00

Zuzka napsal(a):

Pane senátore, Vaše blogy se mi líbí čím dál víc. Tenhle je skvělý,... a nejlepší jsou tučňáci!!!
Před chvílí jsem se na Týdnu dočetla, že i senátor Zoser měl být získán. Třeba další vynucení fandové dostanou teď odvahu, která chybí p. Snítilému - už nejsou sami. Bavím se,i když vlastně je to smutné. Přeji hezký zbytek dne.
13. 02. 2008 | 18:12

Nina napsal(a):

Pane Zlatuško, vy jste rozhodně při volbě prezidenta ke kultuře v politice nepřispěl. Na Vašem místě bych se styděla a ne pomlouvala. Možná až vy dostanete nějakou vyhrůžku, tak budete chtít rovnou policejní ochranu.
13. 02. 2008 | 18:13

aleš napsal(a):

dost vtipné.. Někteří jsou naivní, jiní vědí nejen jak zdolat horu, a ti třetí vědí, jak obnovit zastavené trestní stíhání.
13. 02. 2008 | 18:15

jirizlatuska napsal(a):

Jarku Malému: Když o tom tak přemýšlím, tak je v tom asi jen ten humor a fakt, že nevěřím v posmrtný život.

Z toho, že žije člověk jen jednou, mi vyplývá, že život je příliš vážná věc na to, aby si člověk neužíval trochy humoru pokud možno pořád. Přiznávám, že mne tento rys mé povahy občas uvede do nesnází. Když jsem ve čtvrteční části volby vystoupil s latinským "tertium non datur", dalo mi opravdu moc práce překonat se a neříct "... nebo také terŤium, jak by řekl pan premiér".

Navíc, a to je ta potíž, nejsem v těchhle otázkách spojených s hloubkou života zádný velký myslitel, a tak jsem obětí jednoduché představy, že člověk po smrti přijde do nebe nebo do pekla. V nebi to moc na humor nebude, taky z čeho, že. V pekle nebude žádné rozumné publikum. Tak mi z toho vychází, že si toho člověk musí užít teď - a aspoň trochu humoru kolem sebe je docela dobrým sérem k přežití. [A s těmi vlky -- jednak nic proti zvířatům v divočině nemám a dále je diskutér s nickem "vlk" docela akceptovatelný, i když se vždycky neshodnem. "-) ]
13. 02. 2008 | 18:20

míra napsal(a):

Pabe Zlatuška vadí Vám když přímo na očích někdo s někým hovoří? Lepší je když se někdo chová jako paní Kateřina J. Myslíte si, že by pan Bursík okamžitě nevyrukoval na veřejnost, kdyby v rozhohoru s kolegou Langrem zaznělo něco co by mohl využít proti ODS ? Když mu vadilo že se Šlauf sešel s Waiglem a ihned změnil svůj zásadní postoj k formě volby ? Je důstojné co předváděla paní Kateřina J, to Vám nevadí ?
13. 02. 2008 | 18:22

Mudr.David napsal(a):

Zlatuško,
viděl a slyšel jsem Vás v průběhu prezidenské vbolby.Můžu říct,že se zcela vyrovnáte svým kolegům současným(Mestříkovi,Filipovi)stejně jako minulým(Leninovi,Geobelsovi)všichni jmenovaní vystudovali vysoké školy a Vy s nimi.Opravdu kam jste se zařadil,opravdu,ale opravdu se nestydíte,anebo jste tak otrlý jako jeden absolvent Sorbony,studoval filosofii,a my jsme ho znali pod jménem Pol-Pot,
a jak si ho českoslovenští komunisté chválili,do doby něž mu Vietnamští komunisté zatrhli tipec.
13. 02. 2008 | 18:24

Průzkumník napsal(a):

Pane Zlatuško,

myslím si, že by jste se měl veřejně ptát kandidáta na prezidenta - pana Václava Klause, jak je to s tím trestním oznámením, které bylo na manžele Klausovy podáno dne 28.1.2008.

Toto trestní oznámení je důvodné a bylo Vám již zasláno. Pokud jste ho přehlédl, tak o něj požádejte na adrese :

m2008@volny.cz

Problémy se mají řešit a ne o nich mlčet a předstírat, že neexistují !!!
13. 02. 2008 | 18:25

Vico napsal(a):

JC: To není žádné JPP, ale svědectví přímého účastníka. Navíc nejde o nějakého ledajakého svědka, ale známého senátora, který si musí dobře uvědomovat dosah svých tvrzení.Jednotlivé střípky se slévají v mozaiku. Je-li pravda, co řekl Topolánek Čunkovi, pak si nemohu pomoci, ale je to na okamžitý odchod Topolánka a přinejmenším Vesecké. Do toho ministr vnitra určuje, kdo všechno bude bručet. Tady končí veškerá legrace.
13. 02. 2008 | 18:38

Nebojsa napsal(a):

Výborná satira. Dvojnásobně pádná, tím že je od senátora.
13. 02. 2008 | 18:42

vlk napsal(a):

Přírodovědec

plán B je plán, nikoliv technická výbava.
Ano, asi partaje podcenily fotografickou dokumentaci. Však ony to rychle napraví. Leč plán je o otm,jak dosáhnout strtegického cíle. A ke svému původnímu rozboru bych dodal ještě jednu podstatnou maličkost.
A sice důvod, proč ODS chce mocí mermo tajnou volbu, i když ji , podle mne , už vůbc nepotřebuje.

Ty důvody jsou dva. Malý a velký.
Tím malým důvodem je, že se domnívají, že když si něco koupili, měli by to také dostat, protože zaplacenou zálohu či plnou cenu ve volbě veřejné prostě zpět už nedostanou.
Důvod velký je onačejší:
Pokud dostanou zaplacené zboží a dodávka bude většího rozsahu , podaří se jim dvě věci najednou- ponížit PAroubka a rozhádat socany.
Takže tohle je podle mne důvod naprosto nelogického trvání na tajné volbě.Místo toho, aby se předvedli ve státotvorném světle - tím, že by bez problémů odkývli volbu veřejnou a soustředili se na svoji sílu a ve ptřetím kole vyhráli.
Jiný důvod to nemá. Takže - není nějaký plánB, který by stál za řeč, ale je nadstavba plánu A.
13. 02. 2008 | 18:47

vlk napsal(a):

Když čtu nicky Nina,MUDR. David,Pavel tak nechápu, kde se nám tu takové bahno vzalo.

Rozdíl mezi nimi a islámskými sebevražednými atentátníky je jenom v tom, že zatím nedospěli k tomu, aby si šli opatřovat dynamit.
13. 02. 2008 | 18:50

MiG napsal(a):

Bylo by také vhodné říci, že si také sama Jurenčáková "ochranku" od ODS sama vyžádala.
13. 02. 2008 | 18:53

m&m napsal(a):

To je teda síla. Doufám, že o tom budete svědčit veřejně, na kameru atd... Nesmí zůstat jen zde na blogu!
Držím palce a díky za statečnost, pane senátore.
13. 02. 2008 | 18:53

jchj283 napsal(a):

Pane Zlatuska,
prominte ale napisu co si myslim.,,JDETE SE VYCPAT,, na co porad poukazujete,podivejte se proboha do svych rad,co se vam povedlo rozpoutat,ty nenavistne jiskricky v ocich pana Paroubka,kdyz mu vse nejde jak chce,jeho plamenne projevy po volbach,co nam jeste budete predvadet???
13. 02. 2008 | 18:59

rr72 napsal(a):

Pane Zlatuška, nic proti, ale tím, že zveřejníte své a nebo něčí domněnky, jen dáváte najevo za čí stranu kopete.Nedělám si iluze o tom co se dělo, proto se však vůbec nedivím, že si obě strany hlídali své potencinální ovečky.(X Snítilý)Přesněji ty, které by se mohly nechat dát ovlivnit. Ta volba při účasti KSCM je prostě o jednom hlase a je o tom, komu se podaří ten závěrečný tah.Jediná výhoda toho všeho je, že nějaké to bahno vyplave na povrch, ale ani volba p.Švejnara odstranění toho bahna znamenat nebude, on se do něho namočil již také a už v něm zůstane.
13. 02. 2008 | 19:00

prirodovedec napsal(a):

vlk: Psal jsem "zarodek planu B" nikoliv plan B. Kdyz uz nemohou vyhrat volbu, mohou zkusit vyhrat medialne a patricne to vitezum behem dne ztrpcit drobnymi provokacemi.
13. 02. 2008 | 19:00

m&m napsal(a):

Musím konstatovat, že vidět ubohou senátorku Juřenčákovou zhroucenou po jediné údajné SMS se slovy "mrcho, chcípni" byl opravdový vrchol volby. Do senátu se mají podle všeho vybírat silné, výrazné osobnosti s životními zkušenostmi a, jak je vidět, paní Juřenčáková se minimálně s jedním z těch slov setkala poprvé v životě. Také si dosud nedokázala představit, že by jí taková SMS mohla přijít. Tak ji to sebralo, že postupně obešla všechny TV kamery a ochotně pózovala se svým mobilem.
je mi paní senátorky líto a doufám, že její bývalí voliči v příštích volbách dobře zváží její životní zkušenosti, informovanost, psychickou odolnost i překvapivě vstřícný vztah k panu Bémovi, paní Horníkové a dalšími členy ODS ochranky.

Děkuji za veřejnou volbu.
13. 02. 2008 | 19:04

Mirka z Brna napsal(a):

Pane Zlatuško jsem ráda že mě zastupujete, účastníkům diskuze doporučuji přečíst si literárky v síti a ekumenickou akademii také na netu.
13. 02. 2008 | 19:09

neodbornik napsal(a):

Pane profesore, podival jsem se na Vas WOS
a zjistil, ze ac profesor na vysoke skole,
tak Vas citaci impakt je temer cista nula.
Jak tomu lze rozumet? Pokud je to skutecnost,
jak Vam lze verit jedine slovo??
13. 02. 2008 | 19:13

Václav napsal(a):

ÓÓÓ bože, jak rád bych znal občanské "legálno" vlka a m&m! Znáte-li je někdo, prosím o zveřejnění jejich životní anabáze.
Už měsíce zde na blogovém každém článku demagogicky plkají.
13. 02. 2008 | 19:15

vlk napsal(a):

Václava,

mám nejradši páč mu nikdo nestačí, protože je kus.....

Co říkáš příteli m+m?
13. 02. 2008 | 19:21

vlk napsal(a):

přírodovědec

pro mne ani zárodek plánu není situace lišky, která prohlašuje, že hrozny jsou kyselé. Nemohouc na ně dosáhnouti....

Plán je prostě plán. Ale co mne fascinuje, je slabost a hysterie vítězů....
13. 02. 2008 | 19:24

scientist napsal(a):

Dobrý den pane profesore.
Mám dotaz: proč jste s tak závažným sdělením ohledně Čunka váhal? Mohl byste to, prosím vysvětlit? Považoval jste to za pouhou hru nebo to myslel pan premiér vážně? A pokud ano, jak to, že Vás to nepřimělo okamžitě reagovat? Máme si to vysvětlit tak, že to prostě patří k české politice a už se nad tím ani neumíte zdravě vytočit?

P.S.
Díky za Informační systém MU. Tudle jsme se s kolegy pobavili, jak VŠE slavnostně oznámila spuštění testovací verze čehosi obdobného :)
13. 02. 2008 | 19:27

m&m napsal(a):

vlk: Ach jo, myslím, že by podobné výpady měl editor mazat. Tímto jej prosím mimimálně o zásah v tomto případě.
13. 02. 2008 | 19:29

Rebel napsal(a):

Pro Mudr.David.
Až se příště budete hrát na lékaře, tak ten titul se píše MUDr.
13. 02. 2008 | 19:33

vlk napsal(a):

m+m

myslíš , že Václavovo "intelektuálno" už je takového rozměru, že by na ně měl mít zbrojní pas?

No mám dlouholetého kámoše , který tvrdí, že blbost by měla být kalsifikována stejně jako biologické, chemické a jaderné zbraně - tedy jako zbraň hromadného ničení.

Jestliže toto přijmu, tak ten radar by fakt moh bejt hodně a hodně dobrej. Má totiž reagovat na jednotlivé střely s jednou hlavicí. Václav dokonale vyhovuje. Co říkáš?

Jinak - juknul jsi někdy na diskuse pod články na Ihned?

Úplně se to tam zvrhlo.
13. 02. 2008 | 19:34

Saliven napsal(a):

Vážený pane senátore, nikdy jsem Vás nemusel kvůli plánům na zavádění školného na VŠ. V poslední době jsem ale názor na Vás značně poopravil - sice jste názorově jinde (budiž), ale Váš projev se mi zamlouvá. Nebojíte se jít proti ODS, která zřejmě ve volbě ztratila absolutní zábrany a jste schopen si uhájit vlastní názor. Díky.
13. 02. 2008 | 19:35

vlk napsal(a):

Rebel

může být , že titul byl psán správně.Že jen vypadlo na konci jedno písmenko. Totiž -c...
13. 02. 2008 | 19:35

Rebel napsal(a):

Pro Václav.
Jste k smíchu všude nebo jen tady?
Přihlaste se u Langra, určitě bude mít pro vás místo.
13. 02. 2008 | 19:42

Amigo napsal(a):

Pane Zlatuško,
do pátku jsem Vás neznal, ale stačila první Vaše věta a věděl jsem, že tam nad všechny vyčníváte.
Děkuji Vám za Váš přístup i za postřehy, které jste nám ve svém blogu sdělil a přál bych si v politice víc takových jako jste Vy.
13. 02. 2008 | 19:44

prirodovedec napsal(a):

vlk: Uz jsem i jinde souhlasil. Je otazkou, zda Vase definice "planu" neni prilis ambiciozni. Od zacatku to beru tak, ze VK je temer zvolen a jsem prekvapen, jak to jde ztuha. Cili plan pro skupinu JS nechapu jako plan zvolit sveho kandidata, ale plan pro volebni den s cilem vytezit co nejvice. (Napr. posbirat kompromitujici materialy na soupere do senatnich a krajskych voleb, ...pak se foto senatorky obklopene prateli s ODS ve forme bilboardu bude vcas hodit).
13. 02. 2008 | 19:45

george napsal(a):

Pane senátore, při té vaší poctivosti, jste si jistý, že za svoji senátorskou kancelář v Brně na Moravském náměstí platíte pronájem ve výši obvyklé tomuto centru města?
13. 02. 2008 | 19:50

vlk napsal(a):

Přírodovědec

ono je to o jeden hlas. tedy pokud vydrží protiklausovská koalice.
Takže být ODS pracuji na její m rozštěpení. elegantním rozštěpením.

Být soc dem , tak bych prostě zkusil někde hlas sehnat a skore otočit. Tohle nemá nějakou variaci. Klausova prohra by vedla k totální destrukci v ODS. Prostě jack pot. Proto bych neřešil, jestli náhodou mohu vyjhrát ve čtvrtém pořadí.
A pokud jde o senátní a krajské volby - může být, že se mýlím,ale jsem názoru, že jde o volby protestní. Že k nim chodí zejména ti, co si to s vládnoucí partají chtějí vyřídit. To je jedna věc. Druhá - že vsoc dem nemusí nic moc zásadního dělat. Stačí nechat ODS dál tvořit. Například posunutí odchodu do důchodu a akcentovat platby ve zdravotnictví atd.atd. A efekt se dostaví sám. Krajští hejtmani teď "vhodně" omezili veřejnou dopravu v krajích....
Ostatně , proč myslíš, že důchodcům budou mimořádně zvednuty důchody? Že kvůli inflaci? Jistě , jistě.. spíš -také kvůli inflaci....
13. 02. 2008 | 20:00

Petr napsal(a):

Pro Zlatuška, museli ji hlídat, protože měli obavu, aby tu kulku nedostala už při té volbě!!!
13. 02. 2008 | 20:01

Rebel napsal(a):

Pro scientist.
Ale tady je lepší plkárna, ne?
Je tu více legrace.
13. 02. 2008 | 20:02

grebeníček napsal(a):

vypadá to, že ani tady ksčssd a JIP nezahálejí, že ????
13. 02. 2008 | 20:06

jirizlatuska napsal(a):

scientistovi: Nemohu vyloučit, že to byl jen zvláštní druh humoru. Nebyl jsem sám, kdo u toho byl, seděli jsme ještě v lavicích, takže to nějaké velké tajemství nebylo.

georgovi: Nájem platí Senát, nikoli já. Mám kancelář také trochu "ilegálně", protože dnes už by mi na smlouvu v tom místě Senát nepodepsal, resp. by ji na smlouvu teď podepsanou neplatil (to je důsledek Lex Kalousek). S ohledem na to, že uzavřené smlouvy se mají plnit a že později přijatý zákon do nich nemůže vstupovat, tam ale kancelář do konce mého volebního období za podmínek na jeho začátku sjednaných bude. Jinak kanceláře na Starobrněnské nebo ve Špalíčku budou nejméně tak drahé, pokud se chcete informovat i u kolegů z jiných stran. Proč se ptáte?
13. 02. 2008 | 20:07

george napsal(a):

Děkuji za odpověď. Ptám se proto, jestli víte, kdo je majitelem té budovy a zda víte, jakou má mezi podnikateli pověst.
13. 02. 2008 | 20:10

Jiřina napsal(a):

To je dobrý. Když to Mejstřík říkal Jakubovi Železnému " jděte se podívat do sálu, jak je Jurenčáková obklopena lidmi z ODS" tak to ODS popírala a tvrdila, že Mejstřík kecá.Jak je vidět v tomhle nekecal. :-(((
13. 02. 2008 | 20:10

RUMCAJS napsal(a):

Začínám mít pocit, že když si Jiřík vybíral svoji Zlatovlásku z dvanácti naprosto stejných panen, byl na tom nepoměrně lépe, jak my voliči.
Zatím jsem měl dojem, že se jedná o souboj malých a velkých mafiánů. Jestli máte pravdu, pak není potřeba si lámat hlavu s tím, kdo je větší mafián.
13. 02. 2008 | 20:13

Petr napsal(a):

Pro Zlatuška - jsem rád, že stále existují slušní lidé, vás lumpůje asi víc, ale doufám, že láska a spravedlivost zvítězí / jak říkal p. Havel / !!!!!
13. 02. 2008 | 20:14

jirizlatuska napsal(a):

georgovi: Bez komentáře.

Jiřině: Do sálu by Železného s tou kamerou, co měl v předsálí, nepustili. Novináři byly vytěsněni do natolik minimálního prostoru, že neměli šanci do něčeho reálného proniknout, a byli odkázáni jen na jednotlivce, kteří jim chodili před kamery. To je samo o sobě hodně smutné, ale je to projevem toho, kdo má toto v rukou. Před pěti lety to bylo _podstatně_ volnější a otevřenější.
13. 02. 2008 | 20:22

george napsal(a):

Pane senátore, ještě jednu otázku. Volíte pana Švejnara. Vám osobně nevadí, že by měl být zvolen všemi komunisty (účel světí prostředky), když vám to vadilo u Klause, že mu pár hlasů přihodili?
13. 02. 2008 | 20:24

jjumbik napsal(a):

zdravím senátora Jiřího Zlatušku,
jedna drobnost - jeden názor: Ovlivňování politiků z druhých stran bylo, je a bude a všemi možnými formami. Co však nepochopím jsou dvě skutečnosti: že se volilo veřejně a tím se sebrala jedna z posledních možností sebeobrany opravdu svobodné vůle politika a narušena tradice TGM o demokracii založené na důvěře, a za druhé, přestože byl poměr 145 / 122 pro tajnou, nakonec rozhodlo 95 polsanců dolní komory proti většině. Argument typu "je to podle řádu PS" přece není rozhodující. Myslím, že se tímto u nás vylilo dítě i s vaničkou.
Ještě jednou přeji dobrý den senátorovi.
13. 02. 2008 | 20:24

vlk napsal(a):

pane profesore,

pokud ta fotka je ze Španěláku, pqk nemáte pravdu. Tam ČT měla asi pět kamer. Dalo s e to zorganizovat.

Pokud to bylo z klubových prostor, pak ne.
13. 02. 2008 | 20:26

m&m napsal(a):

Jiří Zlatuška: Chtěl bych se zeptat, jak to, že nikdo oficiálně neprotestoval proti chybným záznamům výsledku volby. Že by to na výsledku nic nezměnilo, přece nehraje roli. Jak to, že u tak důležité volby, kde jde podle všeho o každý hlas je možný omyl / nedbalost / manipulace / kdo ví co? Jak to, že výsledky v nichž je zaznamenána přítomnost chybějícího senátora Bartáka (plný počet senátorů v záznamu) pak podepíše volební komise a následně se původní záznamy skartují? Nejde mi to do hlavy. Nikdo za to nenese odpovědnost, ten, kdo to způsobil, bude příště (kreativně) sčítat znovu... Jak to, že u tak důležité a sledované volby může něco podobného projít bez oficiálního protestu a opakování volby?
Předem děkuji za Váš názor.
13. 02. 2008 | 20:29

jirizlatuska napsal(a):

vlkovi: Byla tam baterie kamer a fotoaparátů na stativech po celé jedné východní stěně od dveří k průchodu směrem k jídelně. Měl jsem ale dojem, že to bylo cíleně jen na to, aby se zabíral "oficiální" průběh jednání. ČTV to v režii samozřejmě mohla přepnout (tedy kdyby chtěla informovat veřejnost), ale Železný se nemohl jen tak sebrat a udělat těch cca deset nebo patnáct kroků, které ho dělily od místa, kde by tohle viděl.

m&m: Pokud vím, neprotestoval. Měli jsme to za malichernost s ohledem na to, že by stejně nikdo nebyl býval ve druhém kole hlasování vyhrál ani tehdy, když by volební komise uměla počítat, takže by třetí kolo bylo tak jako tak. Bylo by to jen zdržování. Obstrukce v té volbě dělala věcně nehlasovatelnými návrhy především ODS, i když to mediálně mohlo vypadat jinak.

georgovi k tomu s kým hlasuji: Bude-li se hlasovat o tom, zda 2+2=4 a budou pro to i komunisté, nezvednu ruku pro 2+2=5 jen proto, že se to rozhodla prosazovat ODS nebo někdo jiný.
13. 02. 2008 | 20:32

jarpor napsal(a):

Dobrý večer pane senátore,

nemám naprosto žádný důvod Vám nevěřit.
Z diskuse a i z Vašeho příspěvku mám dojem, že volitelé by měli být chráněni každý nejméně čtyřmi bodygardy, nejlépe černochy - aby bylo jasně vidět kdo je kdo. Tito by nic a nikoho neovlivňovali, protože by nesměli umět česky a jejich jediný úkol by byl k osobě kterou chrání nepustit ani myš, o nějakém jiném voliteli nemůže být, proboha, vůbec řeč !!!

Dovolte otázku, pokud jste si například všímal dění kolem senátorky Juřenčákové, Čunka, premiéra apod, co dělali členové tzv. "protiklausovského" spolku ?
Televize ukazovala nějaké pány s fotkami, pak se před kamerou střídali jiní volitelé a vzpomínali, co kde viděli, co kde slyšeli a co se dá notářsky zapsat.
Ale to asi bude výmysl a podvrh, bůh ví, kde to ta televize vzala, protože Vy se o ničem takovém nezmiňujete. Takže není jiné vysvětlení než to, že tito pánové v klidu a spořádaně seděli na svých místech, ničeho si nevšímali a televize nás zase mystifikovala !

Jak píšu v úvodu, nemám důvod Vám nevěřit, ale přece jen, nevzpomínáte si na něco a nemohl byste se podělit i o tyto Vaše postřehy přímého účastníka ?
13. 02. 2008 | 20:39

Jiřina napsal(a):

Pane Zlatuško, děkuji za vysvětlení. Jen se mi potvrdilo, že výkřik Topolánka v předsálí po skončení volby, že TV informuje neobjektivně a zvláště pan Jakub Železný, byl hodně mimo mísu.:-((
Jinak díky za pěkný článek. Vytrvejte, nenechte se uplatit ani přemluvit.Kéž by bylo více takových jako Vy, hned by bylo snažší se z toho marastu dostat a stát se slušnou demokratickou společností.
13. 02. 2008 | 20:41

Kenedz napsal(a):

Akce Juřenčáková:
Zvláštní mi přijde politička, která z regionální politiky má negativní zkušenost s ODS , ví co je to za "stranu", s Bémem je v křížku a přitom chce volit s nimi.
O zkorumpování pro finanční machinace té druhé ani nemluvě.
13. 02. 2008 | 20:42

george napsal(a):

Pane senátore, děkuji za to, že jako jediný živě odpovídáte obratem na naše otázky. Má to úroveň, i když nemusím s vámi vždy souhlasit. Jen mě mrzí, že jste mlčel a mlčíte k tomu, jak sněmovna přehlasuje senát v otázce tajné volby. I p. Rychetský má stanovisko, že to nelze. Jste v ústně právním výboru místopředsedou¨a neznám váš názor na to. Nevyhovuje vám to v tomto případě?
13. 02. 2008 | 20:46

jirizlatuska napsal(a):

jarporovi: Sál byl v té době téměř prázdný, já jsem tam byl poměrně dlouhou dobu v hovoru s manželkou pana Švejnara (to je ve fotoblogu pana Kožušníka) a s americkým velvyslancem (ten stál hned vedle).

To, o čem referovala média, se zřejmě odehrálo v chodbě, která je kus od Španělského sálu.

Zmiňuji se jen o tom, co jsem viděl či slyšel. Všude jsem ani zdaleka nebyl - a upřímně řečeno jsem se po nějakých senzacích nebo skandálech nijak zvlášť nepídil. Tohle mi ale přišlo tak viditelné, že se to přehlédnout nedalo...
13. 02. 2008 | 20:47

petra napsal(a):

Pane profesore,
to je sice vtipné, nicméně smutné čtení. Zejména to o hrozbách pana Topolánka panu Čunkovi. Chápu sice, že se bojí, že když VK nevyhraje, tak ho vykopnou , tam kam patří ( na hnůj v Buranově) a s ním hned jeho družku. Tím je konec sladkého bydla v nejlepší pražské čtvrti za cenu sociálního bytu. Jak je to všecho průhledné a ostudné. Držím palce
13. 02. 2008 | 20:47

jjumbik napsal(a):

...mohu požádat pana senátora o názor k mému příspěvku z 13.02.2008 20:24:58?

Děkuji.
13. 02. 2008 | 20:48

via napsal(a):

S odstavcem o Čunkovi je to myšleno vážně nebo jen jako vtip?
13. 02. 2008 | 20:48

Tupelo napsal(a):

Mozna bude nekoho zajimat chat s p. Novotnym, nektere otazky a odpovedi mi prisli zajimave:

http://www.tyden.cz/chat-s-...
13. 02. 2008 | 20:48

m&m napsal(a):

petra: Čunek podle všeho volil asi Švejnara...
http://aktualne.centrum.cz/...
13. 02. 2008 | 20:51

Holoubek napsal(a):

No to nemá chybu a to je SENÁTOR,
proboha lidi přemýšlejte trochu u těch voleb (do zastup. org.).
13. 02. 2008 | 20:52

george napsal(a):

Pane senátore, ještě jednu věc, nikoliv otázku. Tajná volba má jednu velkou výhodu. Nikdo URČITĚ neví, jak kdo volil. Měl by jste se zamyslet na tím, jak zvolená osoba, mající moc, toho využije, až se naskytne příležitost, když ví z veřejné volby, kdo byl proti ní. Jsme jenom lidé a andělé se mezi námi nevyskytují. Kdybych byl zvolený prezident a věděl, že jste byl proti mě, asi bych se moc rozmýšlel vás jmenovat ministrem školství. A hlavně neříkejte, že by jste byl jiný. Pěkný zbytek večera.
13. 02. 2008 | 20:59

jirizlatuska napsal(a):

georgovi k přehlasování: nemlčím, vyjádřil jsem se na mikrofon při jednání. VProcedurální věci upravuje jednací řád plus zvyklost toho, jak se postupovalo v předchozích volbách. Tam se o proceduře rozhodovalo přesně stejným způsobem (výsledek hlasování byl jiný, ne to, o čem a jak se tím hlasováním rozhodovalo).

Je naprostá pitomost rozhodovat ve věci toho, zda se hlasuje veřejně nebo tajně, separátním hlasováním o každé z těch věcí zvlášť. Když se rozhodne negativně o jedné, _musí_nezbytně_ platit ta druhá (třetí možnost totiž není). Ano, záleží na pořadí, ale to je stejné i u jiných věcí v životě.

A priori pitomost není změnit jednací řád či zákony kolem tak, že by se hlasovalo po komorách včetně potenciálně rozdílného způsobu způsobu hlasování v obou komorách. Toho se podle mého týká Rychetského názor. Změna pravidel je ale změna zákonů, nabývají účinnost nejdříve dnem vyjití ve Sbírce zákonů, dtto pro změny Ústavy, o kterých také kdosi namístě mudroval, že ji můžeme změnit, když tam sedíme obě komory.

Ale celkově trvám na tom, že ať byla procedura hlasování vyřízena jakkoli, dostal každý z volitelů právo a příležitost vyjádřit svůj názor v souladu se svým vědomím a svědomím podle Ústavy. Že je při tom vidět, že něčí svědomí a vědomí není jen tak docela jeho věc? To docela vítám, jiná cesta ze současného marasmu není. Doporučuji také včerejší komentář prof. Přibáně v Lidových novinách (http://www.lidovky.cz/zaved...).

A k tomu ministrovi -- prezident dobře věděl, jaký postoj k němu mám, říkal jsem mu už před volbou před pěti lety, že ho volit v žádném případě nebudu, a vyjadřoval jsem se opakovaně, že bych Petra Pitharta, Jaroslavu Moserovou i Jana Sokola považoval za lepší prezidenty (pořadí uvádím podle pořadí voleb). O ministrovi si rozhodli Zelení, nikoli prezident.
13. 02. 2008 | 20:59

Kamil napsal(a):

Vážený pane Zlatuška, raději jsem si napřed přečetl Váš životopis,abych se ubezpečil, proč se chcete zavděčit ČSSD. Můj laický dojem z volby prezidenta je, že jak ODS, tak ČSSD si nemají, ať s přesvědčováním, tak zastrašováním, co vyčítat. Taky urputnost Vašeho článku se mi moc nezdá. Člověk Vašeho formátu jistě nemá potřebu své sdělení takhle zbytečně rozepisovat. Když si na závěr uvědomíme, komu tyhle šarvátky v konečném důsledku pomohly, tak bych si nebyl tím Vašim hodnocením tak úplně jist. Taky vulgarismus Langera bych spíše chápal, jako reakci nad podpásové vystoupení pana Bursíka. Jinak mi to připadá, že kdo chce čerta bít, hůl si najde.
13. 02. 2008 | 21:00

Karel napsal(a):

Mě se líbilo, když senátorka stála vedle Béma, převyšovala jej asi o půl těla a tak možná role byly obrácené. To ona statečně hránila Béma, ale před čím? Ta dáma kdyby ji někomu natáhla, tak dotyčného odesílá rovnou do péče pohřební služby. A tak mě překvapila její vnitřní křehkost, kdy z humorné SMS byla úplně pryč, jak neustále plačtivě dokazovala v ČT.
13. 02. 2008 | 21:01

jjumbik napsal(a):

Pro pana senátora: Stále jste mi neodpověděl ale přesto: Mám Váši poslední odpověd chápat tak, že jste pro veřejnou volbu funkcí v PS, senátu, prezidenta atd., a že je tedy podle vás lepší než volba tajná?
děkuji předem za odpověď.
13. 02. 2008 | 21:04

jarpor napsal(a):

Děkuji Vám za odpověď, pane senátore.

Píšete, že jste jste se po skandálech nepídil. Dobře.
Váš blog je ale o skandálech, a tak se mi zdá, že na to, co viděla veřejnost od aktérů i jiných, než Vy zmiňujete, jsou Vaše postřehy poněkud skoupé a, promiňte, i jednostranné.

Je Vaším právem informovat o tom, co jste viděl a co chcete sdělit a taktně pomlčet o tom, o čem se Vám mluvit nechce, ač nepochybuji o tom, že jako veřejnosti, i Vám jsou tyto skutečnosti známé.
13. 02. 2008 | 21:08

vlk napsal(a):

Vezmu jen pár posledních příspěvků. Na jedné straně george a jarpor a na druhé Holoubek a Jos.....

Všichni maují evidentně stejné preference. Leč konstatuji, že s georgem a Jar porem nemám sebemenší problém / byť jarpor si dneska vzal hodně dhodně tmavé brýle - dokonce bych řekl, že svářečské,-))))/, ale abych byl optimistou - i Rumcajs je dnes jak kdyby ho fakt napsal Čtvrtek! Dost dobrý pánové s modrým chocholem. až se zas dostanem dos poru, což bude dřív než brzo - nezdá se vám, že vy tedy jar por a george a možná i Rumcajs máte společného nepřítele střeba s m+m nebo Tupelem, nikoliv společného favorita s Holoubkem a Josem?

Já osobně jsem rád, že v senátu jsou persony jako je profesor Zlatuška. Co vy?
13. 02. 2008 | 21:09

m&m napsal(a):

jarpor: Máte jediný důvod, proč by na osobním blogu mělo být něco jiného než osobní zkušenost? Nějak tomu nerozumím. Toto přece není Mladá Fronta..?
13. 02. 2008 | 21:10

jjumbik napsal(a):

pro vlka :) :
hm, určitě, ale proč mne ignoruje?
13. 02. 2008 | 21:11

jirizlatuska napsal(a):

jjumbikovi: Mám to v dopise libereckému hejtmanovi v diskusi k mému blogu k déjà vu. Nechce se mi opakovat. Co se ignorování týče, tohle není on-line rozhovor, reaguji na část z toho, kde se mi zdá, že by to bylo vhodné, nebo kde to čtu v patřičném rozmaru.
13. 02. 2008 | 21:12

m&m napsal(a):

jjumbik: Že by pro to, že jste si vlastně odpověděl sám a "zakázal" odpovědět podle skutečnosti? ("Argument typu "je to podle řádu PS" přece není rozhodující.") Ale nemůžu samozřejmě mluvit za pana senátora...
13. 02. 2008 | 21:14

jjumbik napsal(a):

pro senátora: rád si to přečtu, děkuji. Přeji vám pěkný den.
13. 02. 2008 | 21:14

Kamil napsal(a):

Vlku nepodlézej, když Tě pan senátor pochválil.
13. 02. 2008 | 21:14

Miro napsal(a):

Pane Zlatuško, pokud by se ctila demokratická tradice, mohlo být vše jasné. Nemusel by se ztrapnit pan předsedající Vlček. Nedocházelo by k přehmatům při počítání,/což nepochyně zavinila ODS)
13. 02. 2008 | 21:15

jjumbik napsal(a):

pro m&m. děkuji za připomnínku, ptal jsem ho jako liberála i na názor ohledně tajné a veřejné volby do funkcí. dobrou noc všem.
13. 02. 2008 | 21:16

vlk napsal(a):

jjumbík

důvod je jednoduchý - vás vidím dnes prvně. Zatímco s pány jar por, Rumcajs a i george už jsem svedl několik velmi tvrdých soubojů. A s pány m+m a Tupelem jsembyl několikrát vržen do stejného pytle, což si osobně pokládám za čest. Takže , s lítostí , prostě mi s vámi scházela osobní zkušenost.
13. 02. 2008 | 21:16

antoninv napsal(a):

To: komusi, kdo měl dojem, že veřejná volba měla zamezit korupci.
Předpokládám, že umíte přemýšlet - korupci to nezamezí, jen bude lépe vidět ...
13. 02. 2008 | 21:17

Nina napsal(a):

pro vlka: myslím, že můj příspěvek byl slušný a přirovnávat mě k islámským sebevražedným extremistům může jen idiot a považuji to za urážku.
Pro senátora Zlatušku: pokud reagujete na příspěvek vlka jako slušného účastníka diskuze, jste na jeho úrovni, protože tolik sprostoty tady napsal málokdo, jen hraje podle vašich not. Přesvědčil jste mě, že vysokoškolské vzdělání člověku rozhodně nezaručuje také vysokou úroveň.
13. 02. 2008 | 21:18

RA napsal(a):

pan Zlatuška, nezávislý senátor, ale zřejmě bývalý komunista, že, pane Zlatuško. Nebo se mýlím ?
13. 02. 2008 | 21:20

jarpor napsal(a):

pro m&m

Nemám a asi jsem se špatně vyjádřil, nebo jste mne nepochopil. Pan senátor se velmi diplomaticky vyhnul odpovědi na mou otázku.
Tak jako on má právo se odpovědi vyhnout a na svém blogu napsat osobní zkušenost (Vašimi slovy, ponechejte i mě právo komentovat neutrálnost či nebo jednostrannost podané informace s tím, co jsem získal z jiných zdrojů, zde z televizního přenosu.
Hezký večer
13. 02. 2008 | 21:21

vlk napsal(a):

kamile , my dva už jsme se párkrát potkali. A jsitě ještě potkáme. Nikdy jsem neměl zapotřebí někomu podlézat. Ale pečlivě si vybírám ty, před nimiž smeknu. V životě ii tady. O politicích si nic dobrého nemyslím. Jenže pan profesor Zlatuška se mi jeví jako jedna z vyjímek , potvrzujících pravidlo. A řekl jsme to nahlas nic. Víc nic míň. A protože pana profesora považuji za politika napravo od středu a to asi ve stejné vzdálenosti jako já jsme nalevo od středu, tedy nijak moc. jistě se dočkáme blogu, kdy s ním budu dost ostře nesouhlasit. Což neznamená, že si jej nevážím. Podobně jako třeba pana Paříka, nebo Jana Urbana. Kterých si také vážím a občas, s Janem Urbanem pak v otázkách Kosova vždy nesouhlasím.
13. 02. 2008 | 21:21

m&m napsal(a):

antoniny: Myslíte, že to těm "viditelným" voliči nespočítají? Myslíte, že jim nevadí, být u "toho" vidět? Komu tak záleží na tom "nebýt viděn"?
Tentokrát to chci vidět.
13. 02. 2008 | 21:22

Jarek Malý napsal(a):

Pane senátore, taky se přidávám k pochvale a poděkování za to, že se účastníte diskuze pod svými články. Škoda jen těch zdejších hulvátů, ačkoli ve srovnání s diskuzemi pod zpravodajskými články na hlavních stranách aktuálně, idnes nebo novinek to není ani zdaleka tak strašné.

Mimochodem, když už vás mám na drátě, kdesi nějaký váš čtenář vyjádřil lítost nad tím, že nemůžete kandidovat v jeho obvodu, a vy jste odepsal, že může přispět tak, že vám zvolí kvalitní kolegy a kolegyně. Taková obecná otázka (je mi jasné, že nemůžete být příliš konkrétní) - jsou senátoři obecně "rozumnější" než poslanci, v tom smyslu, že i členové těch monolitičtějších stran jsou spíše vyzrálé osobnosti s vlastním názorem, se kterými se dá rozumně jednat a dohodnout? Projevuje se v jejich přístupu k politice rozdíl mezi senátorským a poslaneckým mandátem? Ptám se, protože to byl původně hlavní důvod, proč se senát psal do ústavy a se zpožděním dokonce i zakládal :) Díky
13. 02. 2008 | 21:23

Sedláček napsal(a):

Milý pane senátore Zlatuško,dnes odpovídal na otázky občanů v internetu pan předseda senátu Přemysl Sobotka.Ze stenoprotokolu z 8.2. jsem si přečetl,že pan ministr Svoboda řekl"Jsme teď shromáždění,které může změnit i ústavu.Podle mě jinak než hlasováním to nejde.Ať o tom hlasují všichni.Děkuji".Ani předseda Vlček,ani pan předseda senátu na tento návrh negeagovali.Po tom,co jsme viděli a slyšeli a četli se zdá,že toto shromáždění postrádá legitimitu prezidenta volit, protože se nedrží ani vlastního jednacího řádu.Čili měly by se změnit dva články ústavy (54 a 57).Chtěl jsem taky vědět, kdy pan předseda hodlá odstoupit.Ale na žádnou z kritických otázek,které tvořily většinu ze 175 dotazů, neodpověděl.Nemohl byste prosím ten návrh na přímou volbu podat Vy?Ať je tomu jakkoliv, jsem rád, že v tomto senátu sedí též lidé,jako jste Vy.
13. 02. 2008 | 21:27

vlk napsal(a):

Nina

o otm že jste ,milá dámo , fanatik, nepochybuji ani vteřinu. a tím, že vás mezi fanatiky zařadím vám nijak nekřivdím. Viz váš příspěvek:

Nina napsal(a):
Pane Zlatuško, vy jste rozhodně při volbě prezidenta ke kultuře v politice nepřispěl. Na Vašem místě bych se styděla a ne pomlouvala. Možná až vy dostanete nějakou vyhrůžku, tak budete chtít rovnou policejní ochranu.

Pokud se vám můj názor nelíbí,je to vaše právo. V tom případě si to laskavě vyřizujte se mnou, jsem vám k disposici. PAna profesora ale v tom případě vynechte. On na vás nereagoval.
OStatně , jen jste svým výpadem potvrdila moji předchozí charakteristiku. Když ve své svaté víře a rozhořčení vytrváte, můžete se kvalitě , těch, s nimiž jsme vás srovnal, dost přiblížit.
13. 02. 2008 | 21:28

Saliven napsal(a):

Důsledkem veřejné volby bylo hlavně to, že se nekalé praktiky ukázaly v celé nahotě, kdežto při tajné bychom se kochali, jak je to v tom parlamentu jednoduché (Klaus zvolen v prvním kole, na dvanáctou svíčková a pivo a pak hybaj za manželkou). Jak je vidět, má jich ODS na triku zdaleka nejvíce. Což je pochopitelné, neboť Mirek Topolánek bojuje o život (ten politický).

Vydírání Čunka o kterém píše pan Zlatuška, Langerovo "jebání" Bursíka a dnešní výpověď senátora Novotného jsou patří do kategorie toho nejhoršího, co jsem v politice zaznamenal.
13. 02. 2008 | 21:28

m&m napsal(a):

jarpor: Jistě, je to Vaše právo. Zároveň je mým právem upozornit na to, že kladete na tuto formu vyjádření jiné nároky, než jí náleží a požadujete nějakou "vyváženost". Tu bych očekával v celostátních TV a denících, ale ne na osobním blogu v článku o jedné konkrétní osobní zkušenosti. Máte možnost tuto zkušenost porovnat se zkušenostmi jiných účastníků (viz blog Langera apod.) a udělat si "vyvážený" obrázek sám. Nevšiml jsem si, že byste pod blogem I.Langera protestoval proti jeho nevyváženosti. Pokud ano, opravte mě...
13. 02. 2008 | 21:30

george napsal(a):

Pro všechny. Přátelé, také vidíte, že hulvátství některých, až na výjimkky, zmizelo tím, že s námi autor blogu diskutuje? Není to dobrý počinek pro ostatní autory článků sedět "u toho" a slušným lidem hned odpovídat? Již se těším na takové borce, jako je pan Pehe, Sobotka a další.
13. 02. 2008 | 21:30

jarpor napsal(a):

Pro vlka - mírně namodrale

To s tím nepřítelem jistě nemíníte vážně.
Již dávno mne život naučil, že oponent není nepřítel. Přítel to také není, ale pomáhá mi, aniž o tom ví !
Avšak, jak si tak čtu diskusní příspěvky, některým diskutérům se tohoto poznání ještě nedostalo ...
Hezký večer
13. 02. 2008 | 21:31

Rebel napsal(a):

Pane senátore,
jako občan znám vnější tvář ODS, ale nevidím dovnitř. Tato strana nese ve svém označení demokratická, já však mám dojen, že je příliš poznamenaná svým zakladatelem, který bývá a to právem označován jako technokrat moci. Co mne znepokojuje je vnitřní disciplína členské základny Je možné, aby tak velká skupina zákonodárců měla téměř vždy jednotný názor při hlasování, tedy jejich nejlepší vědomí a svědomí bylo totožné? Existuje v té straně něco jako vnitřní demokracie? Nemyslíte, že to tam jednou bouchne a že to bude pořádná rána?
13. 02. 2008 | 21:31

george napsal(a):

P.s. Než jsem to dopsal, už se tu objevil další hulvát pod zn. Pavel.
13. 02. 2008 | 21:32

vlk napsal(a):

george

Pehe a Sobotka ???

Ne Langer? Ne Mach?
13. 02. 2008 | 21:33

Sofi napsal(a):

Paní senátorka Juřenčáková je velmi primitivní dáma, nikdy se neměla dostat do vysoké politiky. Právě tak jako ti, kteří se hroutí a odvážejí je na JIP. To, jak se tou SMS v mobilu všude chlubila, odkoukala od Klause. Ten kdysi svůj mobil dokonce nechal pohozený, aby si každý mohl přečíst, jaký je jeho názor na Topolánka. Jak primitivní! Ale přesně to odpovídá intelektúální úrovni senátorky i prezidenta. Vše, co se děje odporného při volbě prezidenta, je v režii ODS. Ta v tom přece má pod vedením Klause bohaté zkušenosti, převzaté z nedávné minulosti. Ať už jde o vyhrožování, korupci, sprostotu, atd. Probuďte se všichni, kdo si pořád ještě myslíte, že je to slušná pravicová strana ! Opak je pravdou.
13. 02. 2008 | 21:33

vlk napsal(a):

jar por

bez barevného filtru. Prosím, přečtěte si, co jsem napsal ještě jednou......
Měl jsme na mysli trošku něco jiného.
13. 02. 2008 | 21:35

LEVAK napsal(a):

"Poznáš pravdu a tato pravda tě osvobodí." krédo Ústřední zpravodajské služby;převzato z Evangelia sv. Jana, 8:32.
Verze zaměstnanců CIA : "Poznáš pravdu a tato pravda tě naštve!"
13. 02. 2008 | 21:37

Saliven napsal(a):

Pavel:
Pro vás bude idi*t každý, kdo bezmezně nefandí ODS. Je mi vás líto, vůbec jste se z dob socialismu nepoučil. Tehdá to bylo také: "Kdo nejde s námi, jde proti nám."
13. 02. 2008 | 21:37

MA-FU napsal(a):

Vážený pane senátore,není možná prosadit volbu veřejnou ,ale přehlednou jako je v Britanii když se nemohou dopočítat jako zde,tak volí ,že nad dvoje dveře napíší jména kandidátů a ti kdo jimi projdou,volí kand. napsáného nade dveřmi.Ostatní dveře jsou zavřeny.Možná by to bylo více přehledné a prokázané.
Jistě to víte o V.Britanii a vol-bách veřejných ale tento způsob mi přišel po těch peripetiích nejprostší k sčítání.
13. 02. 2008 | 21:38

Cepín napsal(a):

Je zajímavé, co - jakou momentku - si pan Zlatuška z hnusu na Hradě vybral k zveřejnění. Jenom ukazuje, jak je "nezávislý". A dál vyhrocuje situaci.
Vážený moudrý pane, k takovým momentkám nemuselo docházet, kdyby byla volba tajná. Vy jste byl také pro veřejnou volbu. Proč asi? Po volbách do Senátu jste se jistě naparoval, že vás lidé zvolili jako osobnost, která se umí rozhodovat moudře...
Ocitnul jste se docela veřejně ve stádu agresivních prolhaných vypočítavých lumpíků typu Haška, Sobotky, Ratha, Paroubka, Bursíka. Jste vůbec schopen vnímat tento nový nesmiřitelný nenávistný vítr, který se začíná zvedat a může ohrozit naši svobodu? Já to chápu, že Klaus dovede namyšlenou leč zamindrákovanou duši pořádně potrápit ... ale kroťte se.
13. 02. 2008 | 21:38

Nina napsal(a):

pro vlka: vy jste mě přesvědčil, že s vámi diskutovat nehodlám. V životě jsem nikomu neublížila a fanatik na rozdíl od vás nejsem milý pane. Takže zbraněmi, vraždami a likvidací se tady ohánite jen vy a já nemám zapotřebí se s takovými lidmi zdržovat. Ještě, že nemusím volit prezidenta veřejně, protože takoví fanatici jako vy možná jen neplkají na internetu tajně, ale možná i dovedou ublížit.
13. 02. 2008 | 21:38

m&m napsal(a):

Cepín: Vítejte na blozích, pane primátore :-) Nepřihodil byste také nějaké fotečky z výpravy na M.Everest?
13. 02. 2008 | 21:41

wiki napsal(a):

Ubohost, pane senátore, to je slabé slovo ve spojení s vámi!
13. 02. 2008 | 21:41

Saliven napsal(a):

Cepín:
Krotit by jste se měl vy. Dáváte příliš průchod frustraci z nezvolení Klause. Veřejná volba jen zákulisí obnažila. Kdyby byla tajná volba, "přesvědčuje" se stejně, jen by jste to neviděl.

PS: Nadáváte na Haška, Sobotku, Paroubka, atd. přitom ten, kdo nadával, vyhrožoval a urážel byli lidé z ČSSD. Jak psal pan Hanák - Ne vrah, ale zavražděný je vinen!
13. 02. 2008 | 21:43

Saliven napsal(a):

george:
A kdyby tu nebyli zuřiví fandové ODS, debata by byla vulgárností zcela prostá. :-)
13. 02. 2008 | 21:43

Saliven napsal(a):

Uh, přepsal jsem se - ...ten, kdo nadával, vyhrožoval a urážel byli lidé z ODS.
13. 02. 2008 | 21:44

jarpor napsal(a):

pro m&m

S Vaším upozorněním nemám problém a máte zcela pravdu, pod Langerem mne nenajdete. Máte potřebu vyjadřovat se vždy a všude ? Já nemám ani chuť, ani někdy čas ...
13. 02. 2008 | 21:45

jjumbik napsal(a):

Nedalo mi, protože jsem si přečetl odpověď pana senátora hejtmanovi: "Nejde zde také ani v nejmenším o kontrolu, jak kdo hlasoval. Jde zde o to, aby byl volitel za svou volbu odpovědný, což je něco jiného."
A tedy logická otázka následuje: Komu je při volbě nadstranického prezidenta a tedy osobnosti posouditelné pouze osobním názorem volitele daný volitel zodpovědný? Komu? Průzkumu svých voličů a jejich většinovému názoru? Koho v té chvíli má reprezentovat? Odpověď: U nadstranického prezidenta jen a jen sebe a nikoho jiného, protože to není o straně a o voličích. Právě veřejná volba z toho dělá větší stranickost. A v tomto případě přece nemůže platit logika, že "osobní odvaha zabezpečí demokracii"! Samozřejmě pokud se jedná o hlasování o zákonech a směrování země, to je jiná věc, než posuzování kvality prezidenta volbou vybranou skupinou lidí. Tam je zodpovědný za svoje hlasy (ne přímo vliče), protože je dostal pro uskutečnění programu, za který byl zvolen! A všichni taky dostali hlas "k volbě prezidenta" a ne k volbě "konkrétního prezidenta"...
13. 02. 2008 | 21:45

Zdeněk Rosenblum napsal(a):

Hlavně fandové 1. prezidenta KSČM (KSČM nikdy hlasy Havlovi nedala, ač rozhodně není liberál), Klause, nedůstojně, jako před rokem 1989 stranickým bičem a veřejným podpisem zahnáni k závazku volit toho jediného, o kterém svým fandům na náměstích Lucinka Bílá, najmutá Kratochvílem, tvrdila, že "nám ho svět závidí", si stěžovali co mohli, že prý páteční a sobotní schůze obou komor parlamentu byly "nedůstojné volby hlavy státu".

V USA, zemi, kde se údajně Klaus a jeho pohrobci v ODS inspirují (hlavně jen když se jim to hodí) na to platí "if zou cannot take a heat, get out of the kitchen" (pokud nesnesete horko, vypadněte z kuchyně). Žeby "liberální" ODS trpěla podobně autoritářskými reflexy jako "liberál" Klaus? Tedy, jak to říkal Tonda Novotný, uzavírajíc vášnivou debatu na ÚV KSČ, která předcházela jeho pádu: "Dívám se na to a ptám se, kdo má pravdu a vidím, že já mám pravdu".

Přítomnost médií, hodně fotografií, zapnuté mikrofony, vyjednávání o formě volby, vše bylo pro občany informativní, proto se také každý druhý, co měl TV zapnutou, volbu sledoval.

Nikdo si, jako v Knessetu, parlamentu v Soulu, atd. nevjel do vlasů, kromě sprosťárem Topolánka a Langera, zachycených mikrofony, aby nebylo pochybností, rétorika byla civilizovaná, ikdyž nejednou tvrdá a jednou moc latinská.

NÁMITKY o tom, že VEŘEJNÁ volba omezuje volitele neobstojí: Když řekněme lidovec, socdem, atd. hlasuje pro Klause, nebo naopak volitel za ODS pro Švejnara, není to vlastizrada.

NEMĚL by být také problém, aby volitel kolegům, sekretariátu, médiím i svým voličům uvedl důvody (legální, jakkoliv subjektivní), proč tak hlasoval.

NIKOMU nehrozí upálení na hranici, ani jakákoliv skutečná újma. Poslanci a senároři nejsou, neměli by být stydliví lidé, neschopni artikulovat důvody svého jednání. Byli-li jejich motivy a důvody proč pro kandidáta hlasovali legální, národ a všichni ostatní to unesou, budou to nakonec respektovat.

Ne neoprávněný cynicismus populace, pokud se politické scény týká, byl veřejnou volbou omezen, ani veřejnost, ani partaje nemohou říkat "nevíte, jak kdo hlasoval, neb to byla tajná volba".

Zda ODS napřed měla pro Klause oněch 147 hlasů, které ve veřejné volbě nakonec neměla, to ví jen ona sama. Tak či tak prohrála. Ať již blafala nebo měla hlasy mimo ODS jinak "zajištěné". Tedy zase užitečná lekce z transparentnosti.

S BOBOŠÍKOVOU ale jakákoliv pretenze "důstojnosti a vážnosti, serióznosti" volby hlavy státu jednoznačně a totálně vzala za své. Je to, hlavně ze strany KSČM, další chladnokrevně kalkulovaný krok, že z jejich pohledu je celá volba šaškárna a ikdyž si - prediktabilně - mezi všemi kandidáty, ať jsou to Moserová, Sokol, Švejnar, atd. zase vyberou - tentokrát elegantněji, "bez otisků prstů" jako v roce 2003, svůj ůdajný "ideologický protipól", Klause.

Kde jsou všichni ti stěžovatelé na "nedůstojnou" kampaň a první volbu hlavy státu, když dryáčnicě Bobošíková, m.j. Klausova oblíbenkyně, která pro něj kdysi pracovala, zase jen získává lacinou popularitu (na příští volby do EP, kdy už jí peníze ˇimunizovaný Vovka Železný nedá a ani plat jejího manžela, který se na jejím úřadě z peněz EU pase stačit nebude) a ochotně s KSČM na frašku a znevážení volby přistoupila? Když jak ona, tak KSČM navíc dosáhnou svého, pokud se volby týká: KSČM zase "podrží" Klause a Bobošíková bude od Klause pohlazena po hlavičče, že s KSČM svojí "kandidaturou" Klausovi na Hrad až do roku 2013 spolehlivě pomohla.

Přesto si myslím, že i druhá volba by měla být veřejná, není důvodu dělat to těm, kteří se tak či onak postarají o setrvání Klause na Hradě snažší. Demokracie a důstojnost volby veřejnou volbou neutrpí. Ale všichni máme právo vědět, jak se v kalných vodách naší politiky, ve všech těch obrovských i menších handlech kolem volby každý volený zástupce opravdu rozhodl.

Poslanec nebo senátor by neměl ani kolabovat, když se ho kolegové, sekretariát, média a voliči zeptají na důvody jeho hlasování.
13. 02. 2008 | 21:45

Kamil napsal(a):

Vlku s tím podlézáním to byl samozřejmě žert, ale přiznám se, že některé vyhrocené reakce nepřispívají k plodné diskuzi. Asi každému připadá ten co se mnou nesouhlasí trochu jako fanatik, ale je třeba naslouchat i opozici a o názorech přemýšlet třeba ve více rovinách. Ukažme našim zákonodárcům, že v diskuzi můžeme ctít určitou kultůru, protože jinak neuslyšíme spoustu užitečných názorů, které diskutéři nevysloví, protože se debata zrovna vede v rovině urážek.
13. 02. 2008 | 21:46

m&m napsal(a):

jarpor: O to, kam přispíváme, snad nejde... Jde o ten požadavek vyváženosti. A tu si můžete zajistit přečtením a srovnání různých osobních zkušeností sám a posoudit, co Vám připadá věrohodnější.
13. 02. 2008 | 21:48

Cepín napsal(a):

MA-FU:
Bylo by to fajn, kdybychom na tom s demokracií byli jako v Británii ... ale v naší politice se prosazuje spratkovitost, komunistická prolhaná drzost, cynická bezohlednost k zájmu celku ("Británii"). V našich poměrech se veřejná volba nasazuje jen při nátlaku na volitele (Havel 1989). Blb to nechápe, a ještě pokyvuje drze nalhaným argumentům o kupčení při tajné volbě, o kontrole politiků voliči.
13. 02. 2008 | 21:50

m&m napsal(a):

jarpor: mimochodem, to včerejší téma "bučení"/"bručení" mi pro tuto zemi a její osud připadalo extrémně důležité. Něco tak obludného tady ještě zaznamenáno nebylo. Samozřejmě nemusíte souhlasit.
13. 02. 2008 | 21:50

jarpor napsal(a):

Pro Salivena

Objektivita sama ... chybí jen dopsat - tak jsem řekl. Amen.
13. 02. 2008 | 21:51

Bára napsal(a):

Vážený pane senátore, Váš komentář k volbě prezidenta je výstižný. J e to docela ostuda, jak se dnešní hlavně hradní a ptačí páni chovají. Děkuji za volení Jana Švejnara.
13. 02. 2008 | 21:52

Saliven napsal(a):

jarpor:
Nikdy jsem netvrdil, že jsem objektivní. Pokud usuzujete, že někde nemám pravdu, máte možnost mne opravit a vše uvést na pravou míru.
13. 02. 2008 | 21:53

Honza napsal(a):

ODS neumí připustit kandidaturu jiného člověka než Klause. Škoda, ODS mohla navrhnout kohokoli jiného než Klause, přitom by mohl být pravicový jako řemen. Už dávno jsme mohli mít důstojného prezidenta, kdyby ODS nebyla sekta. Třeba Švejnar mohl být takový prezident sjednotitel, vhodný i pro ODS. Vždyť je jim programově blíž než k ČSSD! Ale mohl by to být kdokoli jiný, ODS však fanaticky trvá na svém kandidátovi, který lidi rozděluje....... Proč? Protože znovuzvolení Klause je pro ODS 1. článkem víry. To pak jde stranou všechno, včetně skutečných zájmů této země. Dost mě děsí, že takto se chová demokratická partaj. Copak jim nedochází, že pro demokratické poměry je nezdravé, aby jedna a tatáž osoba (ať už by byla jakákoli) tak dominantně zaplňovala veřejný prostor po dobu více než 20 let? Klaus byl ministrem financí, předsedou vlády, předsedou parlamentu, prezidentem. Pokud bude podruhé prezidentem a za pět let už potřetí podle ústavy kandidovat nemůže, co potom? Co bude následovat, aby už byly ambice této osoby s konečnou platností zcela ukojeny? Kanonizace? Nanebevstoupení?
13. 02. 2008 | 21:53

m&m napsal(a):

jjumbik: "nadstranického prezidenta jen a jen sebe a nikoho jiného, protože to není o straně a o voličích. Právě veřejná volba z toho dělá větší stranickost."

Pokud jedním z kandidátů je straník par excellence a čestný předseda strany, kterou zakládal, jak, proboha, chcete tajnou volbou zajistit nadstranickost jeho úřadu?
13. 02. 2008 | 21:54

Saliven napsal(a):

Senátor Josef Novotný v odpovědi na dotaz:

"Dobrý den Pavlo, přesvědčování, vyhrožování, ale i blafování a provokace jsou součástí letošní prezidentské volby. Ve vypjaté atmosféře před druhým kolem mně bylo jedním kolegou z ODS naznačeno, že pokud zvednu ruku pro pana Klause, "člověk sedící vzadu mezi hosty" se postará o to, abych dostal dva miliony korun. Bylo to ale mezi čtyřma očima a beze svědků. Jiný kolega mně před skupinou senátorů zase vyhrožoval, že si na mě na podzim v senátních volbách něco vymyslí, pokud pana prezidenta nepodpořím. Nebylo to v legraci, "nervy tekly" všem, zvláště, když protistraně chyběl jeden hlas. Podobné zkušenosti mají i někteří další volitelé pana Švejnara, kdy jim byly kolegy z ODS nabízeny krajské dotace, pomoc v senátních volbách nominací "slabého" protikandidáta, ale i finanční zajištění."
13. 02. 2008 | 21:56

Rebel napsal(a):

Těm, co se pořád nemohou smířit s veřejnou volbou a zpochybňují její demokratičnost, dávám k přečtení příspěvek jednoho našeho kolegy žijícího v Kanadě.

Ano zde v Kanade jsou vsechny volby verejne. Pri mnoha se ocekava stranicka solidarnost.
Pri dulezitych rozhodovanich je vyhlasena absolutni svoboda pro poslance a vzdy maji dost casu navstivit svuj volebni obvod a konsultovat se svymi volici jejich nazor a podle toho potom volit. Jinymi slovy MUSI volit podle prani obcanu i kdyz to neni ve stranicke linii!
Proces se deje tim zpusobem, ze cas voleb je predem ohlasen. Snemovna se pred volbou uzavre a potom predseda snemovny zacne s hlasovanim. Vzdy je volba formulovana tak, aby se volilo "Pro" nebo "Proti" a nebo "Pritomen" , coz je totez jako se zdrzet hlasovani.
Predseda snemovny da povel a urednik snemovny zacne vyvolavat jmena poslancu. Vyvolany poslanec se postavi a rekne svoji volbu. Tu zaznamenavaji dalsi dva urednici. Jejich zaznam musi byt shodny. To cele je vzdy prenaseno televisi, takze kazdy obcan vidi, jak jeho poslanec volil!
Nemam obavy, zda nekdo nazve Kanadu komunistickou zemi. Kazdy se sem muze prijet podivat.
Naopak soucasny system v Cesku mne hodne zavani "starym" systemem, kdy vladlo vedeni politicke strany!
Volic byl jen kulisa.
13. 02. 2008 | 21:59

zdenek napsal(a):

nejdrive se omlouvam za svuj pravopis zaraži my nejvice nadavky a hrubost o některych pisatelu a bohužel nejvice od priznivcu ods jak je to mozne když prohlasuji že oni sou nejslušnejši což sme se mohly presvedčit na panu Langrovi a Topolankovi PRECE KAZDY MUZE MYT SVUJ NAZOR NADAVKY NAS DEGRADUJI DO RIŠE ZVIRAT.No spet k volbe asi moc nerozumym svobodne volbe ale ja konkretne dal hlas ve volbe socialni demokraciji nedal sem hlas panu melčakovi, pohankovi a potazmo panu Snitilovi takze kdyz oni hlasuji jinak nez je polityka strany tak na to nemaj pravo asi vy polytyci ste zapomneli kdo vas volil,jen nezavisly sou za sebe jinak ostatni sou zastupci tak nechapu prohlaseni ze maj pravo volit podle sebe takze nechapu argumenty ze tajna volba je treba naopak ja jako volic mam pravo vedet kdo mne zradil
13. 02. 2008 | 22:00

jarpor napsal(a):

pro m&m

Začínáte být mentorem a poučovat, budiž. Vraťme se sem.
Vyjádřil jsem názor, že pan senátor se vyhnu odpovědi, a že, zkráceně napsáno, že v jeho blogu shledávám jednostrannost. Nic víc, nic míň. Je to jeho právo.
Co se Vám na tom nelíbí ?
Vám to připadá jinak - O.K. Já s Vámi na pistole nepůjdu.
Hádám se, že Langerův blog je vyvážený ? Co má společného Langerův blog s blogem pana senátora ? Nic.
A o tom bučení - mrkněte k panu Zaorálkovi, jestli Vás zajímá můj pohled.
Hezký večer.
13. 02. 2008 | 22:02

jjumbik napsal(a):

m&m: nepsal jsem, že to zabezpečí. Napsal jsem, že veřejná volba to udělá ještě straničtější a dává tomu taky takový význam defacto i svou podstatou a v tom případě už to ani nelze duělat jinak, než stranické (včetně veřejných a vůbec nepřekvapivých handlů).. A taky s kontrolou zrádců, odpadlíků atd., kteří vůbec nemusí být podplaceni nebo zastrašeni, ale mají jiný názor. To je to dítě s vaničkou: namísto po příčině se jde po jiných principech. něco jako úvaha typu "lidi volí komunisty", udělejme volby veřejné apod...
13. 02. 2008 | 22:03

m&m napsal(a):

jarpor: "Začínáte být mentorem a poučovat" Já jsem si nezačal :-)
Nemůžete se divit, že na mentorský příspěvek může přijít mentorská reakce. K ostatnímu jsem se vyjádřil.
13. 02. 2008 | 22:05

vlk napsal(a):

Cepín

a kdo myslíte, že zavinil, že se tomu britskému standardu ani na několik světelných let nejsme schopni přiblížit? Kdo utíkal před právníky a zákony mu překáželi?
Ostatně , stačí projít záznamy z Hradu, kdo koho posílá někam, kdo komu vyhrožuje.

Artd. Atd.

A kupčení při tajmé vobě? No jistě ne! Jak by asi mohlovzniknout? Jistě jako neposkvrněné početí. Kdy do poslanců a senátorů vstoupí nikoliv Duch svatý, ale přímo Marek Dalík. Jak ukazuje případ Kořistka, Pohanka a Melčák.A zdá se , že i Snítilý. Fakt ta veřejná volba je hrozná,. Umožňuje totiž jedinou jakž takž účinnou odranu před neposkvrněným početím skrze Dalíka! a tohle tu káž morálku!
13. 02. 2008 | 22:07

morskaapanna napsal(a):

Pozoruhodné. Nedávejte si ale, pane senátore, v pátek koblihy. Proslýchá se, že v některých budou nastražené kobry.
13. 02. 2008 | 22:07

car komančov OO8 napsal(a):

RDEGAST SA HLASÍ....ANEB KDO DOBUDE HRAD.....Hradu je ani byste nevěřili nektere jsou splundrovane nektere sa udržijí...a na Pršsky se po každe tiskove konfernci kterou pořada paroubek žene neštěstí,,,,Ja nevim ale mi to tak připada tak to vidim a nejsem člen žadnej strany asi doprava ale to paroubkofci taky jinak by se tady neoblevil jejch general...8roku nebo kolik vladli radar dojednavali a naras sa tu čtu uryfky ze zemanovy knížky ......to sa asi potrefena husa chytila tak to ja vidím,,,ja za tonemožu to aji moja kdyš ho vidi aji s ratem tak sa směje tak sa oni bojim ....proni to zase tak zdrave není...se smichem unavovat.....proč si ti dva nezajdu radši k doktorovi asi by nam to všem prospělo....kdyby chvili si odpučinuli....kdo sa ma na to divat zas aby vypinal rychle televizu nebo mě taky s toho smichu začne bolet břuch....Chudak ....Zeman čeho sa to dožil v duchdu.....autobus v garaži a na nas sa sa ŘITÍ PENDOLINO.....TO BUDEM POTOM VŠETCI V PRDELI ALE SNAD MU DOJDU BATERKY,,,,Z
13. 02. 2008 | 22:08

Holoubek napsal(a):

Rebel nemůžeš míchat jablka s hruškama, zde se bavíme o prezidenské volbě a ta je ve většině demokratických zemí zde v Evropě tajná - ze známých důvodů. Ve starém systému byla volba jakákoli, právě veřejná - také ze známých důvodů.
13. 02. 2008 | 22:08

Kamil napsal(a):

Pane Zlatuška prosím opravte mě, jestli to tak není, když jste skládal slib, tak jste přísahal, že budete hlasovat podle svého svědomí a vědomí. Nebo snad tam taté stálo, že podle partaje, mě totiž připadá, že ta partaj má v hlasování vždy přednost.
13. 02. 2008 | 22:09

m&m napsal(a):

jjumbik: Nevěřím, že tohle všechno nebude probíhat při tajné volbě. Bude se fotit, značkovat UV fixy, vymyslí se ještě větší bejkárny a zastrašovat a obchodovat se bude ostošest. Jen to neuvidíte. Já to chci vidět a chci mít možnost vidět ty lidi, jak se klepou před voliči. Ať se jmenují Barták, Snítilý nebo Juřenčáková. Ať se vyhoupli do sněmovny či senátu díky straně nebo se zaklínají nezávislostí.
13. 02. 2008 | 22:11

Saliven napsal(a):

Kamil:
Pan Zlatuška skládal slib, kde se píše o nejlepším vědomí a svědomí. Je nejlepší vědomí a svědomí, když někoho volím proto, že jsem dostal 2 miliony?
13. 02. 2008 | 22:11

Zdeněk Rosenblum napsal(a):

Cepín, jeden z těch, kteří podlehnou dojmu, že když něco řeknou, tak se to stane pravdou, zde, kromě (lacińých? emotivních? nepodložených) pokusů o urážky senátora Zlatušky (kdy tyto i celý jeho příspěvěk vypovídají, což si zjevně neuvědomuje, více o něm samotném) ulevil takto:
Jste (senátore Zlatuško)"... ve stádu agresivních prolhaných vypočítavých lumpíků typu Haška, Sobotky, Ratha, Paroubka, Bursíka. Jste vůbec schopen vnímat tento nový nesmiřitelný nenávistný vítr, který se začíná zvedat a může ohrozit naši svobodu? Já to chápu, že Klaus dovede namyšlenou leč zamindrákovanou duši pořádně potrápit ... ale kroťte se.
13.02.2008 21:38:12"

WOW! Doufám, že stejně objetivně také vidí a písemně hodnotí Klausovy pohrobky v ODS, počínaje jeho mladou gardou, od Zahradila, přes Langera a Nečase, slovník a gesta absoloventa vojenské akademie, předsedu ODS a premiéra Topolánka nevyjímaje.

Anebo že by oni nebyli !stádem" ale třeba "svobodnou asociací liberálně přesvědčených lídrů"?

A když hřímá o "nesmiřitelném nenávistném větru", který od jím pojmenovaného "stáda" vane, zní - zase nechtěne - jako nějaká pravdoláska. Navíc zapoměl, kdo zde sliboval "noc dlouhých nožů", "Es komt der Tag", atd. atd. atd., zdaleka nejen z úst "falešného a prázdného Topola", jak ho "odborně" diagnozoval "státnický a dlstojný" Klaus, ikdyž si, jako cizoložníci, ačkoliv jinak chrání "tradiční hodnoty" nemají moc co vyšítat, jakkoliv bontón o "fašizoidní tváři" Klause, která podle Topolánka ODS prohrála volby v roce 2002 také moc na pravdolásku nevypadá a to nikdo z Cepínem citovaných pánů nebyl na TV a ve výkonu úřadu nebyl zachycen ukazujích poslancům vztyčený prst nebo opakující sprostý slangový výraz lidského konečníku.

Cepínem zmiňovaný Klaus je sám primárním exemplářem ješitné nedůtklivosti, kdy jak globálním konsensem odborníků (změny klimatu, atd.) nebo u nás doma zase politikem atd. prezentovaný názor, zejména jemu osobně sdělený, ho vytáčí a Klausova maska "debatéra" a státníka rychle padá tak, jak ho zmáhá strach a tedy vztek. I v jeho 67 letech, kdy by človek řekl, že zkušenosti a věk by mohly jeho chatrné ego a ješitnost lépe kontrolovat. Klausovo ťukání si do čela během všeobecně velice úžitečného, potřebného, perfektně načasovaného a dodaného projevu místopžedsedy vlády, RNDr. Bursíka, obnažilo podstatu toho, koho si KSČM zase na Hradě podrží. Respektu se za to ve světě Klausovi ani ČR zase nedostane.
13. 02. 2008 | 22:12

Marie napsal(a):

To: Zdeněk
Máte naprostou pravdu.
13. 02. 2008 | 22:12

jarpor napsal(a):

Pro Salivena

george:
A kdyby tu nebyli zuřiví fandové ODS, debata by byla vulgárností zcela prostá. :-)

Uh, přepsal jsem se - ...ten, kdo nadával, vyhrožoval a urážel byli lidé z ODS.
13.02.2008 21:44:38

Máte-li za to, že jste objektivní, asi máme na objektivnost každý jiné měřítko.

Píšete o panu senátoru Novotném a jeho vyjádřeních

Jestliže pan senátor toto uveřejní ve středu, když dění se mělo stát v pátek nebo v sobotu, když odmítá jmenovat daného korupčníka, působí to věrohodně ?
Máte právo mu věřit, já mám právo pochybovat.
13. 02. 2008 | 22:12

Saliven napsal(a):

m&m:
Souhlas - myslet si, že při tajné volbě přesvědčovací metody nebudou je značně naivní. Bude to, ale bude to skryté objektivům kamer.
13. 02. 2008 | 22:13

jjumbik napsal(a):

pro m&m: veřejná volba posunula volbu prezidenta do jiné roviny: To, co se odehrávalo v šeru a samozřejmě potají (a na co se mělo posvítit!) se najednou děje veřejně. Kdyby za tajné volby přišli tajně komunisti s nabídkou "Radar za Švejnara", je to poprávu odsouzeníhodný sknadál a korupce. A dnes? Dnes jsou toho plné noviny. Lidi si volbu posunuli do úrovně stranických programů ajn cvaj a to, co se mělo dít proti smyslu volby a tajně (a mělo být odhalováno jako skandály) se takto děje veřejně... Není ti to divné? :)
13. 02. 2008 | 22:15

Saliven napsal(a):

jarpor:
Za tím, co jsem napsal panu georgovi si stojím - ti, kdo tady pana senátora uráží jsou evidentně fandové ODS.

A co se týče toho nadáváním, vyhrožováním a urážením - viděl jste, nebo slyšel o někom jiném než ODS?

Znovu opakuji, že jsem nikdy netvrdil, že jsem objektivní - to ostatně nejste ani vy (vlastně není nikdo zcela objektivní).

Máte právo pochybovat, já se ale obávám, že pochybujete proto, že nechcete uvěřit tomu, že by mohla být ODS špatná. Nebo mám prohlásit, že i ČSSD je špatná, aby jste to mohl uznat?
13. 02. 2008 | 22:15

Mard napsal(a):

Teda Zlatuško, ty ses vytáhl při té volbě. Jsi plácal tak, že ani levičák Vlček ti nedal hlas. Myslím že slušní lidé ti asi nebudou chtít podat ruku. Pokud jsi chtěl dosáhnout volby Švejnara, tak jsi pana profesora jsou podporou jen znectil. Musí se stydět že ho podporují takové zjevy, jako jsi ty. Pro ostatní: omlouvám se že mu tykám, ale je to dokonalý soudruh, vykání proto nerozumí.
13. 02. 2008 | 22:16

Rebel napsal(a):

Pro Holoubek.
Ve většině evropských zemí je volba prezidenta tajná, ale ne ve všech.
Taky nevidím důvod proč to, co dobře funguje v Kanadě nemůže dobře fungovat v ČR.
O tom jaká byla volba prezidenta ve starém systému víte asi starou bačkoru, o to však raději poučujete. Jen pro vaši informaci. Gustav Husák se volil tajně.
13. 02. 2008 | 22:17

Ladic napsal(a):

To -zdenek:
Slib poslance:
Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího svědomí a vědomí.
Poslanci dle Čl. 26 Ústavy vykonávají svůj mandát osobně v souladu se svým slibem a nejsou přitom vázáni žádnými příkazy; přitom ze znění slibu, tak, jak je uvedeno v Čl. 23 odst. 3 Ústavy, nevyplývá, že za porušení slibu poslance by bylo možné považovat skutečnost, že v průběhu volebního období poslanec změní svůj postoj k politice strany nebo hnutí, na jejíž kandidátní listině byl uveden. Naopak slibem se poslanec zavazuje vykonávat svůj mandát v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Omezení svobod poslance tím, že změna jeho názorů projevená vystoupením nebo vyloučením z poslaneckého klubu dané politické strany nebo poli- tického hnutí by měla za následek zánik jeho mandátu, je v rozporu se základními (demokratickými) ústavními principy. Nelze vyloučit ani skutečnost, že vedení dotčeného politického subjektu natolik změní svoji činnost, že část členské základny a logicky pak i někteří jeho poslanci se již napříště nebudou chtít s takovou činností ztotožnit. Může pak dojít buď k vytváření frakcí v rámci politického subjektu nebo i k jeho zániku. Návrh v tomto směru odporuje ustanovení § 3 odst. 1 ústavního zákona č. 23/1991 Sb., kterým se uvozuje Listina základních práv a svobod, podle něhož Ústava může základní práva a svobody upravená Listinou základních práv a svobod rozšiřovat, tedy nikoliv i omezovat.
13. 02. 2008 | 22:17

jirizlatuska napsal(a):

Jarek Malý: Považuji za hodně velý problém, že se do Senátu dostávají lidé místně viditelní z komunální politiky, zatímco důraz v činnosti by měl být na pojistce demokracie a aspektech ochrany ústavy, atd.

Sedláček: Změna Ústavy je změna zákona, musí být řádně projednána (mimo jiné by to musel být bod schůze), prezidentem podepsána a poté vyjít ve Sbírce zákonů. Nejde to dělat tak, že se 281 zákonodárců sejde u piva a v nějakém dobrém rozmaru si vše na místě jen tak ad hoc změní. Pindat si o tom, že máme na schůzi prezidenta moc Ústavu měnit, si ale může každý. Hodně liberálně naladěný předsedající schůze o tom může dát i hlasovat, nejlpe ovšem v situaci, kdy ví, že to bude odmítnuto. něco na ten způsob proběhlo v pátek...

via: Míním to zcela vážně. (Původně jsem u toho měl i větu, že si jiřího Čunka vážím za to, že tomuto tlaku nepodlehl, ale pak jsem ji tam nedal, aby to někdo chybně nepochopil jako ironii.)
13. 02. 2008 | 22:18

Cepín napsal(a):

Vlku, přemýšlej:
Dám Pepíkovi milión, a on za to slíbí dát tajně hlas Švejnarovi. Švejnar není zvolen. Co tě napadne?

Nebylo by to lepší takhle? Pepíku, tady máš milión a vol Švejnara. Pepík zvedá veřejně ruku. Je to v pořádku. Obchod proběhl transparentně.
13. 02. 2008 | 22:18

m&m napsal(a):

jjumbik: Ja jsem rád, že se vyložily karty na stůl. Nejsme na to zvyklí, tak je toho hodně najednou, ale když je to otevřené, není to skandál, ani korupce, je to politika nebo kurupční politika... :-)

Mimochodem, jak byste pak označil výměnu církevní restituce za prezidenta? Téměř 300 miliard ve hře mezi ODS a KDU-ČSL. Budou to splácet ještě mí vnuci. Je to tedy korupce nebo politika? :-)
13. 02. 2008 | 22:19

jjumbik napsal(a):

pro m&m: špatnosti se mají odhalovat a ne měnit základní principy, které jsou také potom špatné. Jestli si ti špatní vymyslí další špatnosti, musí se tomu zabránit a ne rušit principy, které jsou dobré a nezavídět špatné...
13. 02. 2008 | 22:21

Ladic napsal(a):

ještě by měl pan saliven zmínit, že pan Novotný se dopuští trestného činu neoznámení.....ale ta imunita je fajn, že salivene?
13. 02. 2008 | 22:21

Ladic napsal(a):

jak uplácející zkontroluje uplaceného při tajné volbě? Prosím vysvětlit....
13. 02. 2008 | 22:23

Saliven napsal(a):

Ještě by měl pan Ladic zmínit, jak by to mohl pan Novotný dokázat. Je čistě věcí pana Novotného, zdali to oznámí nebo ne.

Pokud víte pane Ladic, že se pan Novotný dopouští trestného činu, proč to sám neoznámíte?
13. 02. 2008 | 22:23

Saliven napsal(a):

Ladic:
Jak uplácející zkontroluje při tajné volbě? Vyfocením volebního lístku jako se to dělalo před 5ti lety.
13. 02. 2008 | 22:23

jarpor napsal(a):

Pro Salivena

"Máte právo pochybovat, já se ale obávám, že pochybujete proto, že nechcete uvěřit tomu, že by mohla být ODS špatná. Nebo mám prohlásit, že i ČSSD je špatná, aby jste to mohl uznat?"

To je rozdíl mezi námi, ne OSD, ne ČSSD, ale KONKTÉTNÍ gauner v řadách té či oné strany !! Strany jsou takové, jací jsou v nich lidé.
Čtěte co píšu a nedomýšlejte si, co nepíšu. Budeme si více rozumět.
Znova říkám, pana senátora Novotného neznám, jeho středeční vyjádření je z důvodů o kterých jsem již psal nevěrohodné. Mýlíte se, jestli si myslíte, že si nedovedu představit gaunera v ODS. Proč ho Novotný nejmenuje ? Čeho se bojí pod svou imunitou.
Je stejná pravděpodobnost, že mluví pravdu, jako že bohapustě lže. 0,5 : 0,5. Nic víc k tomu nemám co dodat.
13. 02. 2008 | 22:25

Ladic napsal(a):

To máte ale hnusné paroubkovské metody....
13. 02. 2008 | 22:25

jjumbik napsal(a):

Téměř 300 miliard ve hře mezi ODS a KDU-ČSL. Budou to splácet ještě mí vnuci. Je to tedy korupce nebo politika? :-)"
...nebudu ted měnit téma na restituce vyvlastněného majetku a jejich oprávněnost, ale první a základní je - bylo to v programu dané strany nebo ne? jde o handl? Pokud ano, je to odsouzeníhodné a tak za druhé: Totálně tajná volba musí zamezit takovýmto handlům. Naopak veřejná to podporuje: viz dnes komunisti, dokonce veřejně (!) se handluje, to je to co nechceš???
Volba prezidenta by měla být tajná, neveřejná, uzavřená a azbezpečit,aby nikhdo nevěděl, jak volil. potom Žádný handl nebdue jistý. Proti korpci jiné nástroje: Příznaní atd...
13. 02. 2008 | 22:28

m&m napsal(a):

jjumbik: Žádný základní princip se nezměnil. Dokonce se nezměnil vůbec žádný princip. Vše proběhlo úplně stejně, jako při poslední volbě prezidenta před pěti lety. Procedura byla naprosto shodná. Jediný předseda schůze má právo navrhnout typ hlasování. Zaorálek i Vlček o tom dali hlasovat. Princip se nezměnil. Jen výsledek hlasování byl odlišný. Ale postup přesně podle Ústavy. Kdo neprotestoval před pěti lety, stěží může protestovat letos. A možnost rozhodnout o způobu hlasování bych asi v Ústavě ponechal.
13. 02. 2008 | 22:28

Saliven napsal(a):

jarpor:
Nechápu, že je pro vás vyjádření pana Novotného nevěrohodné jen proto, že s ním nevylezl hned, jako lidé z ČSSD se Snítilým. Tam tomu nevěříte taky. Tak já opravdu nevím co s vámi. Vy jste generálně nedůvěřivý, doufám, že vůči oběma stranám.
13. 02. 2008 | 22:28

Ladic napsal(a):

Pokud někoho i subjekt jako politickou stranu obviním, měl bych to dokázat....s tebou je salivene těžké pořízení, ano mohlo by existovat nahlášení nenahlášení uplácení.....prostě věř panu novotnému, ani mi tě není líto...
13. 02. 2008 | 22:29

Saliven napsal(a):

Ladic:
No, popravdě řečeno čekal jsem od vás reakci ve stylu "za všechno může Paroubek", to ale nic nemění na tom, že možnost jak kontrolovat tajnou volbu prostě existuje, takže ani tato nezaručuje svobodu.
13. 02. 2008 | 22:29

Ladic napsal(a):

http://www.ihned.cz/c4-1011...
Předseda klubu ČSSD Michal Hašek zkreslení schůzky Snítilý - Langer - Horníková přičetl atmosféře na Hradě. "V době, kdy byl pan poslanec odvážen do nemocnice, už jsme s ním neměli možnost mluvit," uvedl Hašek. Nařčenému ministrovi a poslankyni se omluvit nechce.
13. 02. 2008 | 22:29

Jarmila napsal(a):

Predchozi komentar mel pravdu- Klaus uz je tady prilis dlouho: Uz dostatecne rozvratil moralku v teto zemi, uz se mu podarilo rozdelit ji na dva nesmirielne tabory, uz jsme dost za jeho ekonomicke hazardy zaplatili. Proc se proste nezdvihne a neodejde sam; Pozbyl uz rozumu, nebo ceka, ze ho jeho milovana ODS zvolu kralem a vyhlasi absolutni monarchii s dedcnym pravem na veky veku;; Copak se sam za sebe nestydi, kdyz si orecte jen uryvky z toho, co si jeho poddani o nem mysli. Ja bych se na eho miste stydela: Mzslim , ze Klaus bude jednou cerna postava nasich dejin....
13. 02. 2008 | 22:29

Zdeněk Rosenblum napsal(a):

"Kamil napsal(a):
Pane Zlatuška prosím opravte mě, jestli to tak není, když jste skládal slib, tak jste přísahal, že budete hlasovat podle svého svědomí a vědomí.
13.02.2008 22:09:57"

Kamile, veřejná volba Vámi citovanou zásadu nejenže nevylučuje, ale potvrzuje jí.

1) Je vidět, jak kdo volil. Jak jsem o tom psal ve 2 příspěvcích výše: Ani nedůvěřiví občané, ani sekretariát partaje, kolegové nemají pochyb, nemohou se schovávat za tajnou volbu.

2) Žádnému voliteli, zkušeným poslancům a senátorům, nehrozí upálení na hranici, jakákoliv újma, nejde zde o zradu ani vlastizradu (a Pohanka a Melčák, kteří s podporou strany kandidovali a záskali mandát, v očích svých voličů měli plnit program ČSSD ne ODS, jak s ní o důvěře vládě a opakovaně hlasují. Přesto je a jejich rodiny nic skutečně škodlivého nepostihlo a vláda je rozhodně vlivnější než prezident, že).

3) Poslanec a senátor, jak jsem uvedl v předchozím, je uajisté schopen občanům, médiím, kolegům i sekretariátu vysvětlit a uvést důvody, proč hlasoval pro daného kandidáta. Takový politik je dotazován často, je to součástí jeho povolání, na rozdíl od občana.

Jsou-li důvody zákonné, jakkoliv subjektivní, obřané atd. to musí respektovat. Navíc to zase pomáhá tříbení názorů, debate, což byla věc, které se Klaus a ODS v celé kampani (Švejnarem iniciované) vyhýbali. A to není ani liberální ani demokratické.
13. 02. 2008 | 22:30

Saliven napsal(a):

Ladic:
Pane Ladici, kamarádi nejsme, takže mi prosím netykejte. Jistě jste schopen panu senátorovi poradit, jak by to mohl dokázat. Mimochodem dokázali někdy něco arcidémonovi Paroubkovi? Ani nemuseli, a stejně je vinen, kdežto klucí z ODS jsou jak padlý sníh.
13. 02. 2008 | 22:31

Ladic napsal(a):

ne, paroubka jsem nezmínil, ten za to nemůže, můžou za to ,,inteligenti,, tvého ražení, kteří ho milují...mimochodem, ten pan Snítilý už z něj asi zvrací...
13. 02. 2008 | 22:31

jjumbik napsal(a):

m&m: V této volbě změnilo se handlování na veřejné. Legalizovalo se. Namísto toho, aby se odhalovaly skandály, tak se nyní tyto věci (Švejnar za radar apod.) považují za normální...
13. 02. 2008 | 22:31

Rebel napsal(a):

Pro Saliven a Ladic.
Nejlepší způsob pro uplácení následující.
Obejdu vhodné volitele a řeknu jim, pokud bude zvolen VK, dostaneš 200 táců. Těm, co jsou schopni ovlivnit další volitele nabídnu i více. Volitelé jsou motivování a nemusím se starat o jejich kontrolu. Pokud by to nevyšlo, netratím nic.
13. 02. 2008 | 22:32

m&m napsal(a):

jjumbik: Ano, jsem klidně pro totálně-absolutně-hyper-super-tajnou volbu. Ale jak ji zajistit? Už jsme to tady kdysi řešili - muselo by se volit ve slipech... A ani pak by se kontrola hlasování asi nedala uhlídat . Lidé jsou neuvěřitelně kreativní. :-)
13. 02. 2008 | 22:32

Ladic napsal(a):

sem říkal, že ho miluješ...už jsi tady profláklej...
13. 02. 2008 | 22:32

Saliven napsal(a):

Ladic:
Vy jste Paroubka nezmínil? A co tohle:

Ladic napsal(a):
To máte ale hnusné paroubkovské metody....
13.02.2008 22:25:50

A opakovaně vás nabádám, aby jste mi netykal.
13. 02. 2008 | 22:33

Ladic napsal(a):

A pokud bude zvolen člen neexistující komise dostaneš kolik?
13. 02. 2008 | 22:34

Ladic napsal(a):

Opakovaně ti píši, že jsem nezmínil paroubka, ale paroubkovské metody...
13. 02. 2008 | 22:34

Kamil napsal(a):

Pro saliven. Často mě napadá za kterým diskutérem se Paroubek skrývá. Třeba to někdo pozná.
13. 02. 2008 | 22:35

m&m napsal(a):

jjumbik: P.S. Pokud je to veřejný handl, ono se to odrazí hned v příštích volbách a strany si to uvědomují, toho bych se nebál. Např. KSČM už si je možná po ohlasech "zespoda" vědoma, že to s Bobošíkovou přepískla, protože je zjevné, jak z toho hned trochu couvá.
13. 02. 2008 | 22:35

Saliven napsal(a):

Kamil:
Řekl bych, že Paroubek na tyhle půtky nemá čas.
13. 02. 2008 | 22:35

Saliven napsal(a):

Ladic:
Husy jsme spolu nepásli, ani ve straně jsme spolu nebyli, takže mi laskavě přestaňte tykat.
13. 02. 2008 | 22:37

Ladic napsal(a):

to jarmila - a proto je potřeba loutku pana paroubka....máte bod..
13. 02. 2008 | 22:37

m&m napsal(a):

Kamil: Pokud by to byl Saliven, jako nejtrpělivější a korektní diskutér, měl bych ho hned mnohem raději. :-)
13. 02. 2008 | 22:37

Ladic napsal(a):

to jarmila - a proto je potřeba loutku pana paroubka....máte bod..
13. 02. 2008 | 22:37

jjumbik napsal(a):

m&m: ale to je přece stálý boj! Volba prezidenta se změnila na oficiální boj stran. Doted to bylo tajné a svinské, když se to podařilo odhalit, tak se lidi zhnusili. Ted je to jinak: Handly mezi stranami jsou veřejné anebo poloveřejné... ...
13. 02. 2008 | 22:37

Ladic napsal(a):

salivene- opravdu doufám, že jsem se s tebou v životě nepotkal a nepotkám...
13. 02. 2008 | 22:38

Kamil napsal(a):

Pane Zlatuška ještě jednou. Mohl byste nám vysvětlit, jak se podle Vašeho názoru zachází s poslaneckým slibem. Podle mého názoru si s tím velké problémy neděláte.
13. 02. 2008 | 22:39

jarpor napsal(a):

Pro Salivena

Když nechápete, nedá se nic dělat.
Nejen že s tím nepřišel dříve, ale proč, při své imunitě odmítne uvést korupčníka ?
Ne jeden, ale nejméně dva důvody nevěrohodnosti.
13. 02. 2008 | 22:39

m&m napsal(a):

jjumbik: Já to snesu :-) Ten hnis musí z rány ven, aby se zahojila :-)
13. 02. 2008 | 22:39

jjumbik napsal(a):

m&m> při postavení volby na "tajná a osobní" atd. by to byl skandál a ne titulky typu komunisti chtějí...
13. 02. 2008 | 22:40

Saliven napsal(a):

Ladic:
To věřím, vy se pohybujete jen mezi fandy ODS. Jiný názor by jste nestrpěl. Holt neobolševik jako vyšitý. Pokud se vám moje osoba nezamlouvá, choďte jen tam, kde jsou stejně naladění soudruzi jako jste vy. Uděláte minimálně dva lidi šťastnější.
13. 02. 2008 | 22:40

Ladic napsal(a):

Mimochodem salivene- můžeš tu popsat, kdo potřeboval prostor na ovlivňování volitelů a proto trval na ukončení volby i bez vyhlášení výsledků druhého kola? Vím, nebylo to odhlasované, že proběhnou všechna kola, ale ta křeč byla evidentní...,,Nebav se s nima a ukonči to...,, - Falmer
13. 02. 2008 | 22:41

Saliven napsal(a):

jarpor:
Jednoho korupčníka uvedl - Adolfa Jílka. Ten to samozřejmě popřel. Jak mu to má dokázat? Co by jste potřeboval za důkaz, aby jste uvěřil? Pistoli Ivana Langera u jeho hlavy?
13. 02. 2008 | 22:42

Amigo napsal(a):

Zdendo Rosenblumovej
Hážete hrách na stěnu.
Je to modrá stěna a je vysoká až do oblak.Aspoň to tak na první pohled vypadá.
Ale kousek nad námi splývá s modří oblohy a při prvním mráčku se odhalí její vršek, její konec.
Já osobně mám názor ten, že i jednota ODS je možná snad jen tím, že i někteří z nich jsou vydíráni.
13. 02. 2008 | 22:43

Ladic napsal(a):

ty jsi salivene schizofrnní? A jinak věř, že se pohybuji i mezi takovými, no to snad ani ne, ale podobnými jako ty.....nerad, ale je to tak..smrdí korunou a závidí jen vidí u někoho lepší auto..
13. 02. 2008 | 22:43

jjumbik napsal(a):

m&m: Volitel by měl být ve volbě prezidenta úplně - úplně svobodný a nezkormpovatelný. jde o to, mu to zabezpečit. Přece korupce není problém jen volby prezidenta! je třeba přiznání při vstpu do politiky a potom každý rok. To je přece úplně jný problém!
13. 02. 2008 | 22:44

Ladic napsal(a):

Amígo - ty hážeš na rudou? Tu jedinou správnou bolševickou?nebo jak to mám chápat?Víš, pokud se někomu nelíbí účelové změny, které vedou k tomu co zde probíhá, nemusí být zrovna z ODS....
13. 02. 2008 | 22:45

Ladic napsal(a):

salivene - chyba - ,,bylo u výhružky,, - tak to už je korupčník, že to tam měl slyšet? no ty máš dost....
13. 02. 2008 | 22:48

Saliven napsal(a):

m&m:
I moje trpělivost má hranice. Díky za kompliment. :-)
13. 02. 2008 | 22:48

Ladic napsal(a):

salivene - to už i ten váš hašek přiznal, že se snítilým přestřelili.....no naštve, že ano?
13. 02. 2008 | 22:49

Saliven napsal(a):

Korupčníka beru zpět, překoukl jsem se. Bylo to za přítomností Jílka, nebyl korupčník. Omluva!
13. 02. 2008 | 22:49

jjumbik napsal(a):

poslední otázka pro m&m: zajímalo by mne, pokud ve veřejné volbě bude člen CSDD volit Klause nebo Bobošíkovou resp. člen ODS Švejnara, co z toho pro vás konkrétně vyplyne? Jaký zavěr, jaké pohnutky a případně jaké konání?
Děkuji za odpověď.
13. 02. 2008 | 22:51

Ladic napsal(a):

Neví tady někdo, jestli už byl sepsán s notářem ten zápis, který poslanec paroubek v přímém přenosu slíbil během několika okamžiků vyhotovit?O tom nátlaku na pana Snítilého..
13. 02. 2008 | 22:51

Ladic napsal(a):

No pamatuji si na takové výhružky typu: Celé generace mladých socialistů budou sledovat majetkové poměry ....
13. 02. 2008 | 22:54

Kamil napsal(a):

Ještě nám bude asi chvíli trvat, než budou do politiky vstupovat lidé finančvě nezávislí, které by se ani nikdo uplácet nepokusil, nebo si dovedete představit, že byste přišli za knížetem, ať vám za dva melouny zvedne ruku. Já teda ne. Já bych stejně nejraději viděl na hradě Karla Schwarzenberga. I když občas usna tak má aspoň noblesu.
13. 02. 2008 | 22:55

m&m napsal(a):

jjumbik: Pokud by byl na čele kandidátky z mého obvodu, pravděpodobně by strana vůbec nedostala můj hlas. Možná bych zvážil preferenční hlasy, někomu jinému, ale nevím, jestli by to něco ovlivnilo. Každopádně bych si to v tom případě hned zjistil :-)
13. 02. 2008 | 22:56

prirodovedec napsal(a):

Rebel: To je hezke. A co tak obejit volitele se slovy: "Pokud mi zdokumentujete, kolik Vam nabidla protistrana (ne za volbou, ale vitezstvi jejiho kandidata), zaplatim Vam za predani dokumentace a opacny vysledek volby dvojnasobek."

vlk, Saliven: Nevypada to jako zarodek planu B? :). Zkuste na tom zapracovat. Ono zvolit totiz prezidenta, a pak dopustit, aby vypustili ven kompletni informace o pozadi te volby, to uz je skoro na takovy "maly cesky impeachement" a docela hezky motiv do podzimni protestni volby senatoru? :) Zatim by vlastizrada neprosla, ale po zmene pomeru poctu poslancu? :) Mozna by z frasky mohl byt thriller ...
13. 02. 2008 | 22:57

Ladic napsal(a):

Bojím se, že to nebude chvíle, ale ono nejde jen o to, jestli někdo nabídl dva...ale jestli někdo není takový křivák, že si to vymyslí po pěti dnech...
13. 02. 2008 | 22:58

Návrat Miroslav napsal(a):

Vážený pane senátore,
zase důvod vše dělat veřejně. Já Váš žádám, vezměte si s sebou v pátek kameru nebo si určitě vemte do kapsy diktafon. Evidentně žijeme v mafiánském prostředí a už to asi jinak nepůjde. Ostatně držím Vám palce a doufám, že se časem objeví i nějaké další důkazy a svědci přestanou lhát.
Navíc veřejná volba mě jen utvrdila, kdo je opravdový lidovec a kdo je jen mafián, prospěchář apod.
Dávejte také pozornost tomu TO na prezidentský pár a další a promluvte o tom v přímém přenosu. Je mi známo, že je to opravdu vážné a dosti neprůstřelné...
Navíc jsem se dnes ještě snažil udělat nemožné, a to odeslat dopis všem 121 volitelům ODS, aby nevolili toho Klause...
S pozdravem Návrat Miroslav, 17 let.
13. 02. 2008 | 23:00

jjumbik napsal(a):

m&m> jsme u jádra věci: takže měl by volitel zohledňovat při volbě prezidenta vůli voličů (vědom si toho, že nedostane hlasy a proto tak volí) anebo má volit jen a jen podle sebe? Připomenu, že řeč je o prezidentovi a ne o důvěře vládě aneo programovém prohlášení... :) Jinak řečeno, tvoje odpověď svědčí o tom, že CHCEŠ, aby byl prezident stranický, že?
13. 02. 2008 | 23:01

jarpor napsal(a):

Pro Salivena

Nikam to nevede, já žádnou pistol nikde nepotřebuji. Vy jste přesvědčen, že pan Novotný říká pravdu, kdy a proč není schopen korupčníka označit Vás nezajímá. Já si dovedu představit osobní motiv pana Novotného, když říká co říká, jeden je prosté hození špíny. Nic to nestojí a jsem ve středu dění.
Dodám jen jedno, je-li senátor tak blbej, že neumí korupčníka chytnout a usvědčit - a to bych mu upřímně fandil a vážil si jej - pak mu patří spíše ostuda z blbosti než potlesk za to, co prohlašuje.
Dobrou noc.
13. 02. 2008 | 23:02

Martin napsal(a):

Jarpor, jestli jste se dival na zpravy, tak vite ze s tim prisel hned po volbe za pravnikem a nahlasil to novinarce, ze s ni udela na to tema rozhovor, pak ho skolila nemoc (dost obvykle u teto volby) a ted teprve dostal povinnosti. Asi by nekecal, protoze jak novinar tak pravnik by ho mohli narknout ze lzi a asi si i tim kryje zada proti pripadne zalobe ODS.
13. 02. 2008 | 23:04

Saliven napsal(a):

jarpor:
Mně je zcela jasné proč není schopen korupčníka označit - nemohl by to totiž dokázat.
Dobrou noc.
13. 02. 2008 | 23:04

m&m napsal(a):

jjumbik: Pokud nechce být stranický, ať kandiduje jako nezávislý. Má tu možnost. Viz autor tohoto blogu. Pokud je volen za stranu a na stranické kandidátce, ať voliči sami posoudí, jestli je to ještě přijatelný "odklon od strany" nebo ne. Jsou jistě věci, kde mu volič vzdálení od stranické linie promine a jsou jiné, kde jde o zásadní věci. Tam se asi bude muset podřídit. Jestli bylo rozhodnutí strany chybné, oni jí to voliči stejně spočítají. Je to tlak na všechny - nejen na volitele ale i na stranické sekretariáty. Musely by si dát také větší pozor, aby moc netlačily na pilu... :-)
13. 02. 2008 | 23:08

jarpor napsal(a):

Pro Salivena

Ono určitě nešlo hrát, že to beru, že ? Oni ti chudáčci tam nemají mobily a nahrávací zařízení, ono by se s dalším senátorem, kterému důvěřuji nedalo sehnat nezvratné důkazy !
Prosím Vás, nenechte se vysmát.
Víte jak by se daný senátor zviditelnil kdyby tu korupci prokázal ? Proč tedy to nemastné a neslané vyjádření ? Půl na půl - pravda a lež.
Teď už určitě dobrou...
13. 02. 2008 | 23:09

Ladic napsal(a):

Ten Návrat to má být ale asi ironie?
13. 02. 2008 | 23:10

m&m napsal(a):

Vlk: Měl jste pravdu, na ihned je masakr...
13. 02. 2008 | 23:11

jjumbik napsal(a):

m&m díky za odpověd. Řeč je ale o procesu volby a ne o kandidatuře. Pouze tvrdím a myslím, že je to logické, že veřejná volba nutí více volitele volit stranicky, včetně následných handlů mezi stranami, které se již nejeví jako skandální, ale již jako normální proces spojený se stranickostí samotné volby.
To je vše.
m&m: Děkuji za pěknou výměnu názorů a dobrou noc!
13. 02. 2008 | 23:12

Rebel napsal(a):

Pro prirodovedec.
Podplácet je možná jen pár volitelů, nemůže se to stát masovou záležitostí.
Předseda, popřípadě ten kdo má kasu musí mít přehled o nákladech. Pokud by chtěl druhý tábor přeplácet, nedoporučoval bych současně pořizovat kompromitující materiály. Zveřejňovat kompromitující materiály v případu, kdy jsem sám uplácel může vyvolat šetření a mohu do toho sám spadnout.
13. 02. 2008 | 23:13

jirizlatuska napsal(a):

Kamil si dělá v příspěvcích
13.02.2008 22:09:57 a 22:39:25 starosti s mým poslaneckým slibem.

Poslanecký jsem neskládal, protože jsem nikdy poslancem nebyl. Senátorský se od něj ovšem dikcí neliší. Odvolával jsem se na něj před časem v jedné debatě v Senátu, je to k mání na adrese http://www.senat.cz/xqw/xer...

Jedná se o poslední bod programu s názvem "Způsob delegování zástupců Senátu PČR...", který navrhl senátor Julínek. Přišlo mi to tehdy jako docela výživné, zvlášť dobře je na tom vidět bolševická mentalita některých senátorů a zejména jejich tehdejšího předsedy klubu senátora Julínka. Zdůrazňuji to "některých", protože to tehdy bylo už dost pozdě v pátečním podvečeru, senátoři ODS tam disciplinovaně vydrželi všichni, zatímco náš klub už byl z podstatné části dávno někde rozprchlý. Byli by nás hravě přehlasovali (byl to jejich vlastní návrh, takže to zpočátku určitě zamýšleli), ale nakonec z nejhorší části toho navrhovaného usnesení pod dojmem z debaty couvli.

Je to ale čtení jen pro silné povahy. :-)
13. 02. 2008 | 23:13

m&m napsal(a):

jarpor: Dovedu si představit, že když to zrovna v té chvíli nečekáte, můžete být docela zaskočen a překvapen... Stěží bych v takové situaci zareagoval nějak duchaplně. Umím to pochopit.
13. 02. 2008 | 23:14

m&m napsal(a):

Já to vidím od kandidatury po volbu prezidenta jako jeden uzavřený systém. Také díky, bylo to pro mě užitečné, také jsem si díky té naší debatě pro sebe leccos ujasnil, na shledanou.
13. 02. 2008 | 23:16

Ladic napsal(a):

,,vidět bolševická mentalita některých senátorů a,,
proč bolševici osočují svoje oponenty z bolševismu?Může mi to někdo vysvětlit?
13. 02. 2008 | 23:16

Holoubek napsal(a):

Rebel, teď jsi mne opravdu pobavil: v Kanadě se hlava státu nevolí ani tajně ani veřejně, za komunismu se volilo de jure tajně de facto ale veřejně, nebo si na to opravdu už nevzpomínáš
13. 02. 2008 | 23:18

Ladic napsal(a):

To rebel, ,,vhodné volitele,, by jste určoval vy?
13. 02. 2008 | 23:18

Ales napsal(a):

Haha, to jsem se řezal. Vtipný článek :)
13. 02. 2008 | 23:18

jarpor napsal(a):

pro mam

To myslíte vážně ?
O korupci se tu mluví i v souvislosti s volbou asi dva měsíce, cvrdlikají si o tom i vrabci na střeše a ten pan senátor, chudáček, je zaskočen a překvapený ? Zkuste aspoň trochu myslet, než něco plácnete !
13. 02. 2008 | 23:18

Ada napsal(a):

Jirko, jsi členem elity, absolvent naší Kapošky, tak co to tady meleš za nesmysly???
13. 02. 2008 | 23:22

m&m napsal(a):

jarpor: Ale no tak...
13. 02. 2008 | 23:22

Saliven napsal(a):

jarpor:
To by podle vás měl volit Klause a pak předat korupčníka policii? To je podle vás řešení? Mimochodem zkoušel jste někdy něco natočit na telefon v kapse? To by nenatočil ani diktafon, to mi věřte. Jsou to dva měsíce, co jsem jeden velmi slušný budoucímu tchánovi kupoval.
13. 02. 2008 | 23:26

Kamil napsal(a):

Ale já se přece ptal na něco úplně jiného. Mě nešlo o Váš poslanecký , nebo senátorský slib, ale o to, jestli je podle Vašeho názoru v pořádku, že je na Vás často vyvíjen naprosto ponižující nátlak, podle mého názoru v rozporu s ústavou. Děkuji.
13. 02. 2008 | 23:33

Saliven napsal(a):

Pane senátore, máte můj obdiv za to, že tu takto diskutujete.
13. 02. 2008 | 23:35

Rebel napsal(a):

Pro Holoubek.
V Kanadě mají ministerského předsedu a jsou součásti Britského společenství.
V bývalém režimu se prezident volil veřejně do roku 1968 a od té doby tajně. Veřejně zase Havel, první volba.
Jak to probíhalo nevím, nebyl jsem u toho.
13. 02. 2008 | 23:36

Rebel napsal(a):

Pro Ladic.
Vybrat ty, kteří jsou vhodní pro podplacení.
Je potřeba vytipovat, poslanci se znají a vědí kdo je povolný.
13. 02. 2008 | 23:38

Bara napsal(a):

Vazeny pane senatore, myslim, ze Vas prispevek je velmi velmi trefny a psany s nadhledem, ale na druhou stranu z nej mrazi, pri predstave, ze takova je dnes nase politicka scena. Drzim Vam palce, at si v takovem prostredi i nadale udrzite nadhled a zdravy rozum.
13. 02. 2008 | 23:40

zdenek napsal(a):

pro ladic s plno vecma souhlasim pan paroubek urcite neni muj faforit i kdyz volim jeho stranu protoze mam levicove nazory a komunysty bych nevolil ten slib je jasny ale na druhou stranu v zasadnich vecech popira to ze ja sem nedal hlas jemu ale urcite strane a je jedno kdo komu fandime je spis dulezite co predvadime a nektere prispevky je jen hnuj ja sice nejsem tak vzdelany ale vzdy mne ucily se chovat slusne a to na nasi scene skorem nikdo neumi stavame se statem darebaku a zlodeju a jen se umime urazet a bohuzel kdyz tady mluvis o paroubkovych metodach co metody topolanka avsichni sme byly svedky lagrova vystoupeni a to nebyl vymysl co sy teda mame myslet ze oni so cestny zadny natlak to teda nevim a proste chapu ze delnik spis inklinuje do leva a podnikatel do prava ale tim ani jeden neni spatny co nam vsem hlavne chybi je respektovat nazor druheho a nezlobtese tetokrat tu parokovu hysteriji predvedla v plne mire ods
13. 02. 2008 | 23:48

magistr filosofie napsal(a):

Je to tak. Výjimečně veřejnost mohla vidět odkryté karty! To co se běžně mete pod koberec. A nebyl to chaos, ale naopak přesná matematika, která aspoň drobně přitlačila ke zdi korumpujíci ODS, bohužel stejně zkorumpovanou jako ČSSD: díky aspoň za tento náhled do toho vydírání a předem dohodnutých čachrú.
13. 02. 2008 | 23:48

hanah napsal(a):

Nevím proč, ale při čtení blogu pana senátora i při čtení příspěvků většiny diskutujících mě přepadá stejný pocit beznaděje jako při čtení Rudého práva v roce 1988.
Také mi není jasné, proč si pan senátor říká nezávislý. Teď je například závislý na komunistech a socanech při volbě svého kandidáta, je na nich závislý při prosazování jakéhokoliv svého návrhu a momentálně je závislý na své nenávisti vůči ODS a Klausovi.
Překvapuje mě i to, s jakou lehkostí se vypořádal s většinou hlasující pro tajnou volbu a s pragmatickým konstatováním, že postup je v souladu s jednacím řádem. On, takový příznivec exprezidenta Havla, který ducha zákona povyšoval nad zákon...
To by bylo křiku, kdyby Ústavu "ohnuli" Klausovci ve svůj prospěch.
13. 02. 2008 | 23:55

Řeřicha napsal(a):

Hluboce si vážím pana senátora, který dokáže vést diskuzi nejen se slušnými, ale i s evidentně nešetrnými a neohleduplnými anonymními přispěvateli. Smekám ;)
13. 02. 2008 | 23:56

Martin napsal(a):

Hanah, kde duch ustavy neco rika o tajne volbe prezidenta ? V teto otazce ustava nic nesugeruje. A praxe ze pred KAZDOU volbou prezidenta se hlasovalo jestli volba bude tajna nebo verejna jasne ukazuje, ze moznosti jsou dve a duch i litera ustavy je plne akceptuje. Kdyby spravna byla jen tajna volba, tak za prve je to zapsano v ustave a za druhe se o tom PO KAZDE nehlasuje.
14. 02. 2008 | 00:02

jirizlatuska napsal(a):

Řeřicha: Ale, ale, to jsou zbytečné komplimenty. Kdyby mi nedělalo _opravdovou_ radost, že mi lidé jistého zrna nadávají, do politiky by mě nikdo nedostal. :-)
14. 02. 2008 | 00:04

Saliven napsal(a):

hanah:
Sám Klaus se pokoušel ohybat Ústavu ve svůj prospěch, když jmenoval druhého místopředsedu nejvyššího soudu. To je ale vám asi zbytečné psát. Můžete jít diskutovat na fragmenty.cz či virtually.cz. Tam naleznete jen ty "správné" názory.
14. 02. 2008 | 00:12

hanah napsal(a):

To Martin
Duch zákona říká, že jedna komora nesmí přehlasovat druhou.
A nejen duch,říká to samotná Ústava. Ale díky nedokonalosti úpravy tohoto problému došlo k tomu, k čemu došlo, byť v součtu bylo 145 zákonodárců pro volbu tajnou.
14. 02. 2008 | 00:14

dehet napsal(a):

Já jsem se skvěle pobavil:-))). Ale to, že ódéesáci neměli ošetřený ty dámský toalety je vážné selhání. Co kdyby tam Juřenčákovou někdo indoktrinoval a zlomil. Zároveň je to ale slabé místo, kde by mohla opozice zaútočit.
14. 02. 2008 | 00:15

Saliven napsal(a):

hanah:
Jste ve své úvaze zcela mimo. Nebylo to tak, že by jedna komora přehlasovala druhou. Dle jednacího řádu se vždy tajně hlasuje pouze o funkcionářích sněmovny. Lze hlasovat tajně též v případě, kdy se na tom usnese sněmovna (v tomto případě obě komory parlamentu). Jelikož jedna komora nemůže být přehlasována druhou, tak došlo k nepřijetí tajné volby, automaticky tedy následovala volba veřejná. Viz. §75 jednacího řádu.
14. 02. 2008 | 00:18

hanah napsal(a):

To Saliven
Proč mě sakra furt posíláte pryč? Já si umím najít stránky, které "mi konvenují".Jsem ale masochista, ráda se rozčiluju a ráda se hádám :-)))
Tak snad mě pan Stejskal nesmázne.
14. 02. 2008 | 00:18

Saliven napsal(a):

hanah:
Mimochodem stejnou procedurou se hlasovalo i při volbě v roce 2003. Tehdy se ale obě komory shodly na volbě tajné.
14. 02. 2008 | 00:19

zdenek napsal(a):

hanah mne ta beznadej prepada pri cteni vaseho prispevku dnes je to ve vasem prispevku zrejme oni byly schopni popravovat lidi s prava a vy zase asi z leva a spominate nebylo panu klausovi jedno kdyz mu komunisti spravne je i komunisti pomohly na hrad neni to ted zase vladnuti jedne bezomylne strany a beda kdyz chce nekdo neco jineho je socan a notabene ste vy lepsi kdyz ste pravicova nez ja levicovej respektujme se a donutme ja paroubka a vy topolanka at hrajou cestne
14. 02. 2008 | 00:20

Saliven napsal(a):

hanah:
Neposílám vás pryč furt, poslal jsem vás pryč jen jednou, protože mi leží na zřeteli váš duševní stav - aby jste se duševně nezhroutila z těch všech antiklausovských a antiodéesáckých příspěvků. Na oněch zmíněných serverech naleznete pouze své souvěrce, můžete si s nimi báječně zanotovat. :-)
14. 02. 2008 | 00:21

hanah napsal(a):

To Saliven
Naopak, Já lezu ráda do nepřátelského tábora.Chodím sem s malinkými úplatečky,ale musím´si vás nejprve oťukat a vytipovat ty správné z vás, kteří se nechají přesvědčit a kteří úplatky přijmou...:-)))
A o můj duševní stav strach nemějte.Já mám ve svých názorech jasno,oporu mám skutečnou ve svém širokém okolí (nikde ani socanská noha..)a virtuální odpůrci,byť si sebevíc vymýšlejí, mi zdraví nepoškodí:-)))
14. 02. 2008 | 00:30

Saliven napsal(a):

hanah:
Pokud jsem mohl přečíst vaše poslední příspěvky, spíš si vymýšlíte vy, co se do aktualne.cz vejde:-)
14. 02. 2008 | 00:32

zdenek napsal(a):

hanah co mne zarazi nepratelsky tabor to vazne znamena kdyz ja levicovej a vy pravicova tak sme nepratele je to normalni to je predstava demokracije prosim odpovezte my
14. 02. 2008 | 00:36

Martin napsal(a):

Salivene, nejen v roce 2003 ale kdyz jsem si to overoval tak i v predchozi prezidentske volbe. A logika naprosto jasne napovida, ze verejna volba je moznosti a pokud se neusnese parlament na tajnem hlasovani, tak jinou nez verejnou moznost nema.
14. 02. 2008 | 00:42

Saliven napsal(a):

zdenek:
Kdo nejde s námi, jde proti nám. To neznáte? :-))
14. 02. 2008 | 00:42

Saliven napsal(a):

Martin:
Přesně tak - jsou dvě možnosti a pokud neprojde první, automaticky jde druhá. Nešlo to udělaj jinak, než jak se to udělalo. Já jen nechápu, proč se o to v ODS 5 hodin rvali, když nemohli vyhrát.
14. 02. 2008 | 00:44

hanah napsal(a):

To Zdenek
Moc vám sice nerozumím, ale levicové názory nemám, nemohu je ani respektovat, mohú pouze respektovat lidi s levicovými názory, pokud je neprosazují tak militantně jako dnešní socani.Dnešní socany pod vedením Paroubka považuju - promiňte mi to - za velmi zmanipulované.
Podle psychologických výzkumů jedinec přizpůsobuje svůj názor úsudku skupiny, jejímž je členem, neboť ta na něj vyvíjí nátlak, který jej nutí jednat v souladu s požadavky skupiny - konformně. A tak příslušník skupiny podlehne často skupinovému tlaku i tehdy, když je názor skupiny zjevně nesprávný.Jedinec tak může podlehnout i takovému tlaku, který pro něj má osobní význam(např. názor, že svoboda jedince je privilegium, které může společnost v situaci ohrožení zrušit). A proto vím, že to s váma vlastně není tak špatné, že juen podléháte tlaku skupiny. :-))))
14. 02. 2008 | 00:49

hanah napsal(a):

To Saliven
No, řekla bych, že i pan senátor si trochu něco přibásnil...Nebo že by se stal premiér až tak nesvéprávným, že by Čunkovi vyhrožoval právě pře panem senátorem?
Mám v poslanecké sněmovně dlouholetou kamarádku a ta se taky potřebuje občas vypovídat.Co ta toho viděla a slyšela, to by vám zůstal rozum stát! A ona jako na potvoru, úplně stejně jako pan senátor, slyšela a viděla právě lidi z té opačné skupiny, tedy ze skupiny Švejnarovců v čele s Tvrdíkem Vyvadilem aspol,jak přesvědčují a přesvědčují....
14. 02. 2008 | 00:58

Karel Vomacka napsal(a):

Pekne p. Zlatusko. Jak postupne vychazi vse najevo, tak se mi dela az fyzicky spatne. To se nam politici a zejmena modra pechota vybarvuji v tom opravdu nejlepsim svetle. Jenze co s tim udelame? Dame jim otravene maso (virtualne)?
14. 02. 2008 | 03:04

Zdeněk Rosenblum napsal(a):

Jsem rád, že jsem měl dostatečně dlouhou (mnohaletou) možnost poznávat západní, zejména anglosaskou kulturu, včetně společenské a politické, abych lépe pochopil a rozpoznal co je žádoucí způsob diskuse, debaty, včetně politické a zákonodárné.

Ikdyž jsme, jako Češi, tedy v nějakém tom průměru, na tom lépe něž mnohé, statisticky rozhodně většina zemí světa, nemohu si nevšimnout toho, že tak, jak je člověk posouvá dále na východ a na jih od skutečné západní Evropy, tak se schopnost typického vzorku populace, obecně i na politické scéně a kdekoliv jinde ve společnosti, vzdaluje schopnosti odolávat okamýité gratifikaci ve prospěch oddílené gratifikace. A to, obecně, nevěští nic dobrého. V životě jednotlivce, rodiny, společnosti, atd.

Skutečností také je, že většina toho, na co jsme v české kotlině hrdí, historicky, ekonomicky, kulturně i pokud se "demokratických tradic" týká, nebylo většinou nebo primárně díky ryze českému elementu, ale jednoznačně spíše díky německy mluvícím obyvatelům, manažérům, správcům, panovnikům, elitám v tomto historickém prostoru. Ty nám stále schází, zdecimováni za války, vyhnáni po válce, zdecimování třídním bojem dvou generací komunismu.

Ano, zajisté jsme na tom a budeme vždy na tom lépe než většina zemí na východ a jihovýchod od nás (ikdyž podcěňovaní Slováci nám, nevíc bez světového génia Klause, opakovaně uštědřili lekci tím, že nejenže od roku 1946 volí komunisty méně, ale měli skutečně pravicovou vládu, razantní reformy, rovnou daň dříve než my), ale skutečný Západ to budeme až tehdy, až nás dožene taková Ukrajina. Což se nikdy nestane. Nebo až západní podíl na ekonomice, tedy i moci v zemi bude zase podobný tomu jako třeba koncem 19. a začátkem 20. století.

I my máme štěstí, že Západ expanduje tak rychle, že dříve osudu ponechané země střední a východní Evropy (Mnichov, Jalta, Postupim, atd.) jsou dnes vitálním předmětem zájmu a expanse Západu, takže ikdybychom si zde - jako po válce Řekové nebo Italové chtěli zvolit komunisty vedenou vládu, tak to Západ "ošetří", v nouzzi nasype potřebné peníze a vliv, aby se i českému elektorátu komunisté přestali zdát být tak atraktivní.

Otákou ted není orientace naší země, směr jejího vývoje, ale zda v EU nastavených mantinelech budeme jen potácet nebo zda půjdeme relativně dopředu. To a globální výzva ČLR atd. by mělo být předmětem zájmu, obav, debaty.

A to ve většině debat většinou nevidím.
14. 02. 2008 | 04:40

Karel Vomacka napsal(a):

@Rosenblum:
Ano, Nemci se v ceske kotline zaslouzi o mnohe, jak dobreho tak spatneho. Nicmene si nemyslim, ze by nam neco branilo se stat standardni soucasti Zapadu, jako napr. Irsko a tim predbehnout treba Recko. Za tech 19 let jsme toho zvladli tolik, ze pri takovem tempu by dnes Recko bylo nejbohatsi zeme sveta! :-) Jenze toho jeste pred nami je mnoho a nesmime usinat na vavrinech, jak by rekl Svejnar (ano, VeKa je brzda).

Nevim, proc by nas nemohla dohnat Ukrajina. Predvidat na 50 let dopredu je dost osidne. Kdo by si myslel, ze Irsko predeze VB nebo Spanelsko Italii? Rozhodne jim to preju.

Co se tyce globalni debaty tak vam doporucuji blog Martina Novaka o Ukrajine.
14. 02. 2008 | 06:06

Karel Vomacka napsal(a):

Jeste mala poznamka k Nemcum: V Sasku-Anhaltsku (byvala NDR) je prave skandal: Ministr vnitra nechal podle Stasi manyru sledoval policistu, ktery ho kritizoval! Nepripomina Vam to neco? Nejde o genu, ale o poskozeni puvodni stredoevropske kultury importem vychodniho feudalismu.
14. 02. 2008 | 06:12

Jan K. napsal(a):

Tak jsem si myslel, že když je někdo profesor, že je inteligentní, no nic ...
14. 02. 2008 | 06:55

honza napsal(a):

Nedělejte z lidí blbce, při vašem vzdělání, je dobře vidět kdo koho hlídá, pokud chcete svobodnou volbu hlasujte pro tajnou a bude po hlídání. Nejlepší jsou vaši kolegové komunistobijci Štětina a Mejstřík, jak vlezli komoušům do zadku a vy je tam jistě budete pane děkane následovat. Tak nemlžte.
14. 02. 2008 | 07:10

Bobo E napsal(a):

Hmm, z posledních blogů pánů ze Švejnarova tábora (Zlatuška, Zaorálek, Pehe) se mi chce zvracet. Samá tvrzení bez důkazů, pomluvy, jedna paní povídala, atd. Jejich nejpádnějším důkazem proti Klausovcům je "Komu to nejvíce prospěje?". Komu? No přeci Švejnarovcům! V pátek bude kandidovat Bobošíková, na 70% JŠ nedostane hlasy od KSČM, na 99% ne ode všech komunistů - takže je prakticky OUT. Co zbývá táboru Švejnarovců, než volbu totálně zdiskeditovat? Co jiného jsou "fotografie+domyšléné příbehy", výroky senátora o nabízeném úplatku před 10 svědky, kteří ale nic neviděli?
14. 02. 2008 | 07:34

Ivan napsal(a):

Pane Senátore ,nerad radím někomu chytřejšímu ,ale před zítřejší volbou si raději najděte ochutnávače ,aby Vám náhodou kafe nepodala nějaká Marša a Vy by jste byl pak odvezen pro nevolnost .Jistě by Vám pomohl do sanity i takydoktor Langer ! Bacha na to ,že Hrad hlídá ochranka neznamená ,že svobodymyslní lidé jsou v bezpečí! Tak se držte a těším se v sobotu na Váš další blog .
14. 02. 2008 | 07:58

Tereza napsal(a):

Dobrý den, promiňte, ale jste trapní úplně všichni! Jak poslanci, tak senátoři. Nejhorší je, že jde o osobní boj Paroubka proti Topolánkovi. Už od posledních voleb. A odnáší to občané.
14. 02. 2008 | 08:03

jojo napsal(a):

Proc jset senatore tedy nenavrhl tajnou volbu? Nemusle byste ted ukazovat obrazky z pohadek ovci babicky. Mate take jine fotky, jak Rath a spol lezi na SNitilem? A co kulky, nerozesilal jste je?
14. 02. 2008 | 08:15

samuraj napsal(a):

Pane senátore byl jste to VY a vaši kámoši kteří si veřejnou volbu prosadili tak co se teď durdíte.
14. 02. 2008 | 08:23

Šamtajch napsal(a):

Švejnar údajně přijel "sjednocovat" zem - a vyrábí zde zemi sviní.
Možná bezděčně, ale o to nebezpečněji. Bojím se, už i já začínám nenávidět - a to se mi dříve nestávalo.
14. 02. 2008 | 08:34

Ivo Peterka napsal(a):

No, já to vidím tak, že ODS posuzuje své kolegy podle standardu "Macek", a proto se obávali "výchovného pohlavku" od nějakého opozičního politika. Děkuji za pěkný článek plný nadhledu a nadsázky.
14. 02. 2008 | 08:38

Pepa 3 napsal(a):

Honzo, plně s Vámi souhlasím. Na fotografii je přece jasně vidět, že paní senátorka hlídá volitele ODS a pana Béma, aby se jim něco nestalo.
Bobo E : Pan Zlatuška pomlouvá bez důkazů? Prohledl jste si zveřejněnou fotografii? Možná je nějak divně vybarvená, takže ji není přes modré brýle vidět.
14. 02. 2008 | 08:47

Kamil napsal(a):

Paroubek přece prohlásil, že chce ponížit Klause. A kdyby ho mohl vystěhovat z hradu alespoň na týden, tak to udělá. A spousta lidí mu za to ještě zatleská. A ještě nám bude tvrdit, že to přispívá ke kultuře národa.
14. 02. 2008 | 08:48

RUMCAJS napsal(a):

Pane senátore,malinko jste přispěl k otupení ostří mezi náma, co si tady vjíždíme do vlasů.Pro nás budiž omluvou, že my se hádáme o principy a vy o koryta.
Vysvětlete mi jednu věc.Mám spolužáka ze školy, který dělal pro senát jakéhosi budovatele odborných týmů, pro oponenturu k projednávaným zákonům.
Tvrdil mi, že pokud mám nějaké iluze o senátorech, ať je zahodím.Jízda na praseti a odrážení se jitrnicema při každém projednávání zákonů dotčenýma lobistickýma skupinama, že je na denním pořádku.
Úplatky za každou čárku a paragraf ve statisícovývh částkách taky.

Že se na Hradě vzájemně fotíte , je jedna věc. Byť záslužná. Ale jak je možné, že jsem nikdy nezaregistroval snahu o odhalení těchto praktik?
Jak je možné, že vyplouvají pouze praktiky spojené s bojem o koryta ?A to ještě zásadně dle stranického klíče ?
14. 02. 2008 | 08:58

jirizlatuska napsal(a):

samuraji: Mýlíte se v několika ohledech: Neberu volbu prezidenta jako věc nějakých "kámošů", jako to zřejmě berou Weigl se Šloufem a politici, které tihle dva reprezentují. Nechci zde žádná bratrstva kámošů, proto chci volit kandidáta, který má všechny předpoklady pro to, aby byl výborným prezidentem bez spoléhání se na "kámoše".
Neprosadil jsem také veřejnou volbu - v Senátu jsem byl přehlasován (řečeno terminologií některých politologů na baterky mi ODS v senátu vnutila svou vůli :-), a byl to výsledek nepřijetí usnesení o tajném způsobu hlasování, o který se zasloužila (bez náznaku pejorativnosti) Sněmovna.
A nedurdím se - naopak jsem se ve svém blogu snažil zdůrazňovat, jak pozitivní a vřelá atmosféra mezi politiky ve Španělském sále je.
A - ehm - všimněte si, že se v mém blogu neobjevilo ani jméno prezidenta, ani jeho protikandidáta s výjimkou nepřímého odkazu ve výroku pana senátora Novotného.

Ale jsem rád, že jste se ozval -- pustím si "Nedaleko Cušimi usekali uši mi". Kdyby autora textu téhle písně kdysi v porodnici vyměnili po vzoru Třebíče, tuhle debatu bychom tu možná nevedli. :-)
14. 02. 2008 | 08:59

honza napsal(a):

TO PEPA 3

Pokud se orientujete podle jedné fotky, může se vám to tak zdát, doporučuji číst, dále si najděte ivysílání celé volby na http://www.ceskatelevize.cz, to vám snad pomůže v orientaci. Doporučoval bych i panu Zlatuškovi zvlášť pasáž s kolegou Mejstříkem. Pokud to shlédne, myslím že zítra na Hrad nepojede. Naštěstí je vše zachyceno, pozdější výmluvy budou na nic.
14. 02. 2008 | 09:01

Bobo E napsal(a):

to Pepa3: Ano, na fotografii je paní senátorka s poslanci (senátory) patrně z ODS (nevím, všechny je podle rozmazaných obličeků nepoznám) - to ale přeci neznamená, že ji dělali "ochranku" celý den, jak píše pan senátor. Kdyby se někdo snažil, jistě najde podobné "momentky", na kterých budou zachyceni lidovečtí volitelé v hloučku poslanců ČSSD, poslanci zelených v hloučku komunistů.
14. 02. 2008 | 09:16

F.Havala napsal(a):

Hlavně, že stojíte na správné straně, moc Vám to hlasování s komunisty sluší. Byl na Vás při hlasování pěkný pohled.
14. 02. 2008 | 09:26

Kateřina napsal(a):

Výborný komentář, velmi jste mě pobavil v této rozrušené době. Jen tak dál!!!
14. 02. 2008 | 09:30

honza napsal(a):

No už jen to, že komunistobijci Štětina s Mejstříkem s komouši jednají, hlasují a to i ve chvíli, kdy Švejnar je takřka kandidátem komoušů je na blití z jejich "charakterů".
Dneska ještě Zelení i Švejnar poplivou radar a mesijalizace je kompletní. Díky Klube otevřené demokracie , s tím, že vaše demokracie je poněkud široce otevřená.
14. 02. 2008 | 09:35

george napsal(a):

Pane senátore, včera jste mě odpověděl na otázku,zda vám nevadí hlasovat s komunisty pro Švejnara. Jen připomínka- když komunisté dali minule Klausovi pár hlasů, byl jste mezi kritiky Klause za to, že byl zvolen i jejich hlasy. Odpověděl jste mě na moji otázku vskutku originálně. Jestliže se hlasuje o tom, že 2+2=4, jste pro. Jestliže se hlasuje o tom, že 2+2=5 jste proti. Přirovnávat tuto malou početní úlohu tak, že 2+2=4 - Švejnar a 2+2=5 - Klaus, tak tohle říkejte člověku duchem slabým. Proč to nemůže být obráceně, že 2+2=5 - Švejnar? Řekněte rovnou, že účelově vám v tomto případě komuinisti nevadí a jste s nimi na jedné palubě, ale pak to nezazlívejte druhé straně.
14. 02. 2008 | 09:39

Antonín Hrbek napsal(a):

Řadě diskutujících bych doporučoval se podívat na zákon č.90/1995 Sb. o jednacím řádu Poslanecké sněmovny v platném znění, přílohu č.2 týkající se volebního řádu, článek 2. Volba prezidenta republiky, část Volba prezidenta republiky veřejným hlasováním. Volba prezidenta republiky veřejným hlasováním je legitimní a legální, jak schválila poslanecká sněmovna naposled v roce 2006. Tam se lze také dočíst, že řada personálních voleb ve sněmovně se provádí veřejně po jménech nebo zvednutím ruky. V zápisech sněmovny lze také nalézt jmenovité výsledky hlasování.

Pro pana senátora Zlatušku ještě toto: Pan Weigl se narodil 21. ledna. S panem Šloufem (kterého viděl dvakrát v životě) se sešel až 22. ledna na půl hodiny a pak znovu 23. ledna na čtvrt hodiny. O svolání obou schůzek a jejich náplni oba říkají něco jiného. Že šlo o opožděnou gratulaci k narozeninám a že na druhé schůzce mu pan Šlouf předal láhev vína, kterou na první schůzku zapomenul přinést může snad věřit jen úplný blbec a to zatím ještě nejsem.

Jeden z možných scénářů: Pan Šlouf se dozvěděl od pana Zemana, že pan poslanec S. má máslo na hlavě. Informoval o tom pana Weigla s tím, že kromě výhružky kompromitace by byla dobrá nějaká hmotná zainteresovanost ze zdrojů Hradu. Pan Weigl o tom informoval na patřičném místě a na druhé schůzce nenápadně vyměnil zainterovanost za láhev. Jenomže zainteresovanost při první a druhé veřejné volbě příliš nefungovala (pan poslanec S "jenom" nehlasoval) a tak byl na pana poslance S. vyvozen další nátlak aby hlasoval pro pana Klause. To již pan poslanec S neunesl a utekl.

Inu děly se asi různé věci.
14. 02. 2008 | 09:40

Bobo E napsal(a):

to honza: Mno, Mejstřík měl projev asi tak z 50% v latině (asi dostal pod stromeček knížku "Latinská přísloví a rčení"). Možná, že při druhé volbě bude jeho projev prokládanými citacemi z knihy "Oblíbena řčení V.I.Lenina"), samozřejmě hezky "porusski".
14. 02. 2008 | 09:42

george napsal(a):

To Antonín Hrbek : ASI. Tolik pitomostí se dá napsat. Samozřejmě se ti dva sešli a řešili volbu. Myslíte si však, že se nic neděje i na druhé straně? Co se dělo v noci z pátku na sobotu je jasné všem, tak trochu objektivity, totéž děla i druhá strana. Proto je veřejná volba nesmysl, talčí se na ty nerozhodnuté, protože jsou vidět.
14. 02. 2008 | 09:44

honza napsal(a):

to geozge

Notabene minule se to neví, byla to tajná volba, to že V.K. bude nyní zvolen nezpochybnitelně bez hlasů komoušů a ČSSD a havlovců, TEDY DEMOKRATICKÝMI HLASY, je jediné obrovské plus této frašky v režii Zlatuška a spol.
/Zelení+ČSSD+komouši + havlovci+ČSOB/
14. 02. 2008 | 09:46

Karel4 napsal(a):

Moc jste mě potěšil, pane profesore. Souhlasím s Vámi, že je potřeba zachovat si odstup a humor.
14. 02. 2008 | 09:47

honza napsal(a):

to bobo e

Měl jsem na mysli spíš Mejstříkův dvojrozhovor se Švejnarem, kdy se rozčiloval, že byly skartovány listiny skrutátorek ...... - prostě ani nezná proceduru a pravidla, ani se volební komise nezeptá, jen plive jed. Sršel z něj hněv a zloba, to fakt stojí za kouknutí, jaké kreatury se mohou do Senátu dostat.
14. 02. 2008 | 09:57

Al Jouda napsal(a):

Dobrý obrázek dění ve Španělském sále při volbě prezidenta, i když ironie nedosahuje intenzity a kvality pana docenta Havla. Pane senátore, držím Vám palce !
14. 02. 2008 | 09:59

jirizlatuska napsal(a):

george: Ten numerický příklad je ze zápisu ve Winstonově deníku (část první, závěr kapitoly sedmé v knize, která o tom píše).

Podívejte se na disciplínu v nominaci pro první volbu (za čistých sto procent by se ani Národní fronta nemusela stydět) a faktickou disciplínu při hlasováních. Lituji, ale když O'Brien ukáže čtyři prsty a zeptá se "A když Strana řekne, že to nejsou čtyři, ale pět - kolik potom?", slyším na to "správně" odpovídat ODS (všimněte si, že i komunisté tu odpověď zabalí tu do Filipova procedurálního návrhu nebo do Bobo nominace). Všichni ostatní dostáváme ránu a ručička skáče na sto padesát (ditto, část třetí, kapitola druhá).
14. 02. 2008 | 10:03

honza napsal(a):

V úterý, když Jan Švejnar viděl, jak se vyvíjí taktizování politických stran, na chvíli zakolísal a připustil, že by mohl z volby odstoupit. Včera ohlásil, že vytrvá, a vysvětloval váhajícím volitelům, proč by ho měli volit.

Jan Švejnar si zkrátka myslí, že tu ještě něco záleží na něm. Jenže jsme v Česku, ne v Americe. Na Švejnarovi záleželo do minulého týdne. Teď už mu zbývá jen přihlížet boji, který neovlivní, ale ponese za něj odpovědnost. Pokud bude zvolen, bude za to vděčit nebývalému vzrůstu vlivu komunistů, kteří svou cenu šroubují vskutku umně. Prozatím z nich ČSSD udělala garanty slušnosti v politice, a to je jen začátek. Své tvrzení, že jeho nástup na Hrad nezpůsobí na české politické scéně žádné zemětřesení, asi nebude moci Švejnar zopakovat.

Že se zvolení Antiklause neobejde bez dohody s komunisty, bylo Švejnarovi jasné od začátku. Jenže jeho představy o tom, co je tu cílem a co prostředkem, teď asi berou za své. Dosud mu hrozilo, že ho politici, kteří ho navrhli, podtrhnou a on nebude zvolen. Jenže podraz může být i to, když zvolen bude.

Martin Weiss Lidové noviny
14. 02. 2008 | 10:08

RUMCAJS napsal(a):

V HN čtu, že si Bursík stěžuje, že komunisti neustále navyšují své požadavky.
To tedy znamená, že něco se jim už slíbilo.
Co to je pane Zlatuško ?
14. 02. 2008 | 10:11

jirizlatuska napsal(a):

Rumcajsovi: Nejsem účastníkem žádných takových dohod. Rozumím tomu v kontextu Filpova pátečního proslovu, kdy si stěžoval jen na to, že se s nimi o ničem nemluví (přestože u nich byl Jan Švejnar na klubu, jestli se nepletu). Teď asi chtějí nejen, aby s nimi mluvilo, ale aby se nedělal radar a nebo když dělal, tak se značkou "Czech made". Nejsem Bursíkův mluvčí a ti, co Švejnara podporují, nemáme jednotu mysli takovou, jako podporovatelé jeho protikandidáta.
14. 02. 2008 | 10:17

honza napsal(a):

to jirizlatuska

Co vy osobně si myslíte o:
1/ radar
2/ SAVOY-GATE
3/ neadresné obvinění ze strany sen. Novotného
14. 02. 2008 | 10:21

george napsal(a):

Pane senátore, je mě jasné, že Klause "neberete", i kdyby byl svatý. Sám jste přiznal, že jste Klausovi řekl, že ho volit v minulé volbě nebudete. Znamená to tedy, že kdyby se VK při svém prezidentování "rozkrájel", nebudete ho volit stejně. Jste tedy jeden z těch, co volí Antiklause, Švejnara používáte jen ke svým záměrům z minulosti. Že si to přejí i lidé z Havlova okolí je jasné celému národu. Tak je zřejmé, že jste neporovnával oba kandidáty, což by vám mělo svědomí velet, ale že jste součástí tajné koalice Klause z hradu dostat za každou cenu, i za pomoci komunistů.
14. 02. 2008 | 10:25

jjumbik napsal(a):

pane senátore, rád jsem si přečetl vaši odpověď hejtmanovi lib, kraje. Opravdu si nemyslíte, že veřejná volba staví volitele do pozice volby podle stranických linií (- označení zrádců, odpadlíků, věrných apod.)? Já myslím, že ano. jaký máte názor na tento příspěvek kolegy - Myslím, že je přesný:

http://blog.aktualne.centru...

děkuji předem za odpověd.
14. 02. 2008 | 10:26

AMIGO napsal(a):

To Ladič
Když se na to díváš takhle, tak potom platí:
Lepší poctivý rudoch , než nepoctivý modrák.
Neber to na sebe, Ty jsi přece vzácně nestranný.
Ale právě proto Ti to píšu, že pro svoji nestrannost jsi schopen to jednou pochopit.
ŽE TOTIŽ NENÍ DŮLEŽITÉ JAK VYPADÁŠ A CO ŘÍKÁŠ, ALE CO DĚLÁŠ.
14. 02. 2008 | 10:31

jirizlatuska napsal(a):

honzovi: Radar nemá s volbou prezidenta nic společného (tedy, chce se mi doufat, že po všech těch pitomostech, se kterými se běhá před média, nedojde k tomu, že někdo z volitelů ohlásí, že ho Írán hrozí při volbě zasáhnout raketou, to by pak byla jiná, že?!)

Ke schůzce Šloufa s Weiglem píši v blogu o déjà vu. Schůzka sama je _mnohem_ horší, než způsob jejího prozrazení. (Ronald Reagan: "V patách za utajením kráčí zločin.") Fakt, že se vymlouvali na narozeniny, ale data svědčí o něčem jiném, tomu dává korunu.

Senátora Novotného znám jako muže, který nemluví do větru. Věřím mu, resp. mám věcné důvody mu věřit a nesetkal jsem se s důvody pro opak.
14. 02. 2008 | 10:32

prokes napsal(a):

Pane Zlatuško,vy jste stejný chudák jako polovina volitelů.Člověk se až diví,že profesor na významné univerzitě dokáže být jako hajzlbába.Věnujte se raději své profesi - snad jste tam na úrovni. Co předvádíte při volbě prezidenta svědčí však o Vašem duchu.
14. 02. 2008 | 10:34

prirodovedec napsal(a):

Rekl bych, ze v posledni dobe pan profesor uspesne boduje pro sve znovuzvoleni. Zatimco pani senatorka je jiz prohrala.
14. 02. 2008 | 10:36

jirizlatuska napsal(a):

georgovi: Nechci po nikom, aby se kvůli mně krájel. Chci kvalitního prezidenta.

Věc se pro mne má tak, že proti němu v každé volbě letos i před pěti lety byl kandidát zcela jasně lepší. Přežil jsem Klause na Hradě v uplynulých pěti letech a přežiji ho jistě i dalších let, pokud bude zvolen. Mám však k němu řádově lepší alternativu, proto jsem jeden z nominujících Jana Švejnara a proto ho také volím.
14. 02. 2008 | 10:38

RUMCAJS napsal(a):

Cituji:
"To je neustálé stupňování podmínek,pocit,že mají vyšší a vyšší cenu akcií".

Ta Vaše interpretace mi přijde poněkud optimistická.

Co si myslíte o tom, že zvolení Václava Klausa prezidentem ,díky hlasům komunistů poškodila Česko-Americké vztahy ?(Pehe)
Co se stane, pokud bude díky komunistům a díky zcela jasným ústupkům ze strany ČSSD a Zelených,zvolen Jan Švejnar ?

Jak to, že Vás nezajímá "cena", za J.Švejnara ? Není to poněkud nezodpovědný postoj ?
14. 02. 2008 | 10:39

tycka66 napsal(a):

Mne se libilo,jak jste zduvodnil hlasovani o tajne volbe...zkusil jsem to v sobotu vecer doma:stara chtela jit do kina a ja do hospody.Nejdriv jsem nas nechal hlasovat o kinu a hlasoval jsem proti..takze nam zbyvala hospoda,treti moznost prece nebyla,ze?Ale stara byla dost nasr.na:-)Kazdopadne diky!
14. 02. 2008 | 10:40

jipindripich napsal(a):

To jirizlatuska:

Víte ta fotografie na mne působí jako přirozený důsledek mizerné práce při předvolebním lobování.
Dle mého ODS vstupovala do volby zcela nepřipravena (respektive se špatným scénářem) a pak tedy zákonitě musela prachsprostě improvizovat, což ve výsledku znamenalo ztrátu kontroly nad svým jednáním a právě takové situace, kterou jste zachytil.
Politikovi by nikdy neměla scházet určitá nonšalance v jeho konání.
Domnívám se, že v případě ODS nelze ani trochu žádat nějaké elementární schopnosti "dělat stravitelnou politiku".
První volba nám, alespoň si to myslím, ukázala v plné nahotě, že nám vládně spolek amatérů bez skurpulí.
Lžou všichni. Lhát je totiž znakem zdravého vývoje (osobnosti). Ale musí se to umět. A tím základním parametrem pro volbu "kličky" je právě a jenom "úroveň prostředí" ve kterém uhrávám své body.
Proběhlá volba ukázala jenom jeden základní fakt. Jaký pán, takový kmán.
Proto na Vás apeluji, má přání je, aby jste volil p. Švejnara.
Děkuji a hezký den.
14. 02. 2008 | 10:44

jjumbik napsal(a):

cituji: Politické strany nejsou při výběru osob do funkcí názorově jednolité. To vadí vedení stran, jež chtějí vlastní názor vydávat za jediný názor strany. K tomu slouží veřejná volba, kdy stranické vedení volbu plně kontroluje a vynucuje poslušnost, zvláště u poslanců pomocí ovlivnění umístění na kandidátkách v příštích volbách. Tajná volba snáze umožňuje alternativní názory a tak oslabuje moc stranického vedení. Tím je tajná volba bližší přímé volbě, protože přímá volba ještě více oslabuje mocenský vliv stranických vedení. Volba prezidenta může ukázat, nakolik se u nás do budoucna posílí vliv vedení strany anebo naopak zesílí požadavek, aby prezident byl volen přímo tak, jak je tomu v naprosté většině evropských republik. (citace z blogu viz výše).
Přejete si posílení vlivu stranických vedení nebo jste proti anebo s tímto názorem p. Koudelky nesouhlasíte?
děkuji za odpověď...
14. 02. 2008 | 10:44

jirizlatuska napsal(a):

Rumcajsovi: Václav Klaus je _samozřejmě_ velkým problémem ve vztazích se Spojenými státy. Nebudu uvádět věci, které mám off the record, připomenu jen vcelku výmluvnou skutečnost, že prezident Klaus nedostal pozvání ke státní návštěvě Washingtonu (tzv. "red carpet"), přestože se v domácích poměrech snaží prezentovat jako někdo, kdo s washingtonskými neocon souzní. (A vemte si třeba vcelku směšnou story s jeho údajným duelem v americkém Kongresu, http://neviditelnypes.lidov..., která není jen výmyslem jeho hradního aparátu, protože tuhle lež opakuje i v úvodu své knihy o modré planetě.)
14. 02. 2008 | 10:46

pilot napsal(a):

Pan Zlatuška si zahrává s hněvem fanatických ODSáckých bojůvek. Je třeba si uvědomit, že nejde o standardní slušnou pravicovou stranu, ale o jakousi přisprostlou nacionálně-populistickou partaj - podívejme se do historie, jak se chovali a chovají příznivci a členové takových stran...a zamrazí nás.
Jinak panu Zlatuškovi a panu Švejnarovi ze srdce fandím. Asi to nebude zítra, ale až se té žáby na prameni - Klause a jeho boys - jednou zbavíme, bude to velký historický okamžik pro tento národ. Takové dokončení převratu z roku 1989.
14. 02. 2008 | 10:51

jjumbik napsal(a):

for pilot:
promiňte, ale právník, který učí ústavní právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. 1990-98 zastupitel, 1990-91 radní a 1991 a 1992-94 místostarosta v Brně-Jundrově; 1998-2006 člen a 2002-06 místopředseda Ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny
není z bojůvky ODS - toho jsem citoval...
14. 02. 2008 | 10:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy