Obdivuji, jak se někomu daří zametat stopy

01. 07. 2009 | 23:59
Přečteno 13183 krát
Brněnský radní a nedávno odvolaný člen představenstva Veletrhů Brno Jiří Zlatuška říká:

Brno/ Brněnského radního Jiřího Zlatušku nedávno odvolala valná hromada Veletrhů Brno z představenstva. Podle něj jde o trest za to, že kritizoval vedení Messe Düsseldorf, konkrétně Egberta Zündorfa. Zlatuška se v posledních dnech také „proslavil“ tím, že na jeho popud zrušili brněnští radní výběrové řízení na vedoucího odboru kultury, které měl vyhrát Marek Hladký. V týdnu odpovídal čtenářům Brněnského deníku Rovnost on-line přes internet. Lidé se ptali i na jeho postoj k jeho největšímu kritikovi Petru Paulczynskému. „Není mým kritikem. Jeho internetové stránky jsou spíše místní žumpa a on sám z nich vychází především jako sexistický homofob. Myslím, že beze mne by nebyl na světě šťastný,“ odpověděl čtenářům Zlatuška.

* Co bylo skutečným důvodem pro vaše nedávné odvolání z představenstva Veletrhů Brno?

O žádném oficiálním důvodu nevím. Existoval dopis primátorovi, který bych parafrázoval tak, že se mnou někteří lidé nechtějí kamarádit. Já byl v představenstvu za Brno a měl jsem tam reprezentovat zájmy města a jeho obyvatel. Nedělám svou práci kvůli tomu, abych si dělal přátele.

* Překvapilo vás odvolání?

Ne. Překvapil mne způsob, jakým zástupci německého akcionáře jednají. O některých praktikách jsem si myslel, že jsou možné jen na „divokém východě“.

* Vaše vyloučení tedy nijak neodůvodnili?

Ne. Náměstek Oliver Pospíšil se jako zástupce města zúčastnil valné hromady. Až tam zjistil, že navrhli moje odvolání. I pro něj to bylo překvapení. Předtím o tom totiž nejednalo představenstvo ani dozorčí rada.

* Jednal jste nějak dál ve věci střetu zájmů a korupce u Veletrhů, kterou jste kritizoval a upozorňoval na ni? Dal jste podnět k vyšetřování?

Problém střetu zájmů jsem uplatnil ve shodě se zákonem.

* Jakou roli hraje zástupce města u Veletrhů? Schvalovalo stavbu nového pavilonu P a jeho využití město?

Brno je asi třetinový akcionář Veletrhů Brno. U nového pavilonu mi vadí, že jsem na městské radě neuspěl s návrhem prosadit stavbu jako víceúčelovou s ledovou plochou nebo oválem pro rychlobruslení. Inspirovala mne hala v Utahu, kde něco takového za o poznání menší peníze šlo. To byl příklad využití vlivu akcionáře na budované investice, takto si ho vedu ve statistice, kde jsem neuspěl.

* V týdnu zastupitelé rozhodli o tom, že prodají kontroverzní palác Jalta na Dominikánském náměstí. Je tím celá věc vyřízená?

Ne, já jsem ani pro prodej nehlasoval. Navíc protikorupční policie stále koná a doufám, že stopy nejsou úplně zametené. Je škoda, že okolnosti vzniku směny nejsou ochotni více vysvětlovat bývalý primátor Duchoň nebo jeho tehdejší náměstek Svoboda. Hodně pozornosti se upínalo na jejich kolegu Jonáše, který to celé dokončil. Věc ale asi byla rozehraná tak, že se hodně brzy vědělo, co z nemovitostí města se podaří vyloupnout. Pokud vím, jeden z privátních aktérů už má trvalé bydliště na Maltě.

* Co pro město směna znamenala?

Pro Brno neznamenala směna žádný přínos, o ten se strůjci transakce na magistrátu zasloužili pro soukroméosoby na druhé straně tohoto „obchodu“. Po právu se této věci věnují orgány činné v trestním řízení a navzdory dobře zameteným stopám, mimo jiné v pověstném tajném hlasování zastupitelstva, doufáme, že toto vyšetřování skončí povoláním viníků k odpovědnosti. Město Brno však není jediným, kdo na tuto transakci výrazně doplatil. Obětí se stali i nájemci lékárny U Raka nebo matka tří malých dětí, které se po změně vlastníka znehodnotila investice, se kterou do nájemního vztahu s městem Brnem vstupovala.

* Vidíte nějaké dopady kauzy už nyní?

Všímáme si vnitřních politických procesů, kterými byli nebo teď jsou někteří z komunálních politiků, kteří v minulém období v Radě města Brna transakci uskutečňovali nebo ji uskutečnit pomohli, zbavováni stranickými kolegy politického postavení. Doufáme, že se tento proces nezastaví.

* V souvislosti s Jaltou mluvíte o korupci. Kolik jste podal podnětů protikorupční policii nebo trestních oznámení, když tvrdíte, že korupce je všude? Do jaké míry jsou vaše kauzy úspěšné?

Netvrdím, že je korupce všude. Konkrétní podněty jsem dával. Byl bych rád, kdyby se kradlo o trochu méně. Myslím ale, že to Českou republiku nečeká dříve, než vyschnou zdroje peněz zvenku. Ostudné je i dění kolem kauz, které jsou jinak docela chvályhodné. Příkladem je třeba vývoj kolem ICRC. Neprůhlednost je dost velká a mám trochu perverzní obdiv k tomu, jak se daří zametat stopy.

* O jaké podněty šlo?

Podněty dávám proto, aby se s věcmi něco dělo, ne abych se s nimi musel chlubit.

* Považujete za normální, že sociální demokraté hlasují v zastupitelstvu proti koaličním partnerům i ve věcech, které jim kdysi slíbili jako nepřekročitelné? Například nedávné neschválení kandidatury Brna v soutěži Evropské hlavní město kultury 2015 nebo změna územního plánu města tak, aby koleje, které vedou ze současného vlakového nádraží zůstaly, a nádraží tak mohlo být zachované pro železniční dopravu.

Nepovažuji to za šťastné. Brno město kultury byl jednoznačný přínos. Odpískáním se ani peníze nijak moc neušetří. U nádraží stále doufám, že zvítězí rozum – přesun je nevhodný. Špatné územní řízení navíc již zrušil soud. Peníze na špatnou stavbu z Evropské unie podle mého soudu nepřijdou – a nevím ani o tom, že by o ně už Česká republika zažádala. Je tam evidentní zájem politickoekonomické lobby, nikoli zájem lidí.

* Zůstanete i po hlasování v uplynulém týdnu v koalici s ČSSD?

Žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvařila. Doufám, že i ČSSD dojde k závěru, že by bylo lepší naše společné programové prohlášení plnit a nebát se toho. Občasné konflikty pročisťují debatu a nutí hledat řešení. Zachování provozu na stávajícím nádraží je v koaliční smlouvě, nedovedu si představit, že by to partneři nerespektovali.

* Proč nemáte rád Mirka Hladkého, kterého jste nedoporučil zvolit šéfem odboru kultury?

Nemám proti němu nic. Jen bych považoval za ostudu pro Brno, kdybychom ho na místo přijali.

* Město chystá k použití projekt Omnie na opravu vily Tugendhat. Co si o tom myslíte? Byl jste pro použití Sapákova návrhu.

Byl jsem především pro respektování zákona a neposvěcení postupu legitimizujícího postup, který byl nekorektní. Začalo to už za primátora Duchoně, který odmítl námitky, které posléze soud shledal jako závažné a dostačující pro zrušení. Naše koaliční partnery se mi nepodařilo přesvědčit o tom, že se v tomto kurzu nemá pokračovat. To beru jako prohru.

* Jak se stavíte ke kritice opozice, která je hodně přísná? Proč kritizuje právě vás?

Opozice doufá, že se jí podaří vytvořit velkou koalici. To je vcelku legitimní.

* Vaším velkým kritikem z ODS je Petr Paulczynski. Jaký na něj máte názor?

Není mým kritikem. Jeho internetové stránky jsou spíše místní žumpa a on sám z nich vychází především jako sexistický homofob. Myslím, že beze mne by nebyl na světě šťastný. Možná mne i volil. Bez myšlenky
na mne se asi neprobouzí. Jestli má můj obrázek nad postelí, nevím a nestarám se o to.

* Kritika nepřichází jen od politiků. Například při hokejových zápasech nyní už extraligového týmu Komety často skandují fanoušci klubu sprosté urážky na vaši adresu. Jak si to vysvětlujete?

To je záležitost skandujících. Chtějí pro Kometu peníze z města, které budou chybět tam, kde se takto neskanduje.

* Někteří z fanoušků si myslí, že se stále pouštíte do Komety a hážete jí klacky pod nohy.

Nepouštím se do Komety a upřímně řečeno by mne do šestky hrající proti Kometě zcela jistě žádný příčetný trenér nepostavil. Nechci jen neprůhledné financování a veřejné peníze házené do privátní firmy. Tomu se říká zakázaná veřejná podpora. Kometě samozřejmě přeji postup, je to dobrý příklad pro mládež i v tom, že ne všechno se musí vyhrát sportem. Někde se dají věci i koupit.

* Jak se stavíte k podpoře sportu v Brně jako celku? Myslíte, že by jej město mělo podporovat víc?

Sportovní infrastrukturu by město mělo podporovat a rozvíjet. Považuji za chybu, že umřel projekt Ponava. Podpora sportu není podporou komerčních klubů nebo obchodních společností v komerčním „sportovním“ cirkusu. Důležitější je podpora mládežnických družstev, přístupnost sportovišť a podobně. Tam peníze mají jít. Něco jiného jsou komerční podniky typu extraligy nebo automobilových závodů. Chléb a hry bylo motto politiků už ve starověkém Římě. Jako živočišný druh jsme od té doby moc velký pokrok neudělali, ale aspoň lidské oběti už chybějí.

* Chystáte nějaké novinky na fakultě informatiky Masarykovy univerzity, kde jste děkanem?

Ano. Jednou až dvakrát týdně jsem na jednáních se zahraničními partnery kolem účasti v přípravě projektu, díky kterému by na naší fakultě mohlo být jedno z center Evropského technologického institutu. Pracujeme na projektu CERIT, který by měl zlepšit možnosti uplatnění špičkových technologií v Brně. Pro ministerstvo budu garantovat velký projekt hodnocení kvality českých vysokých škol a dalších institucí terciálního vzdělávání.

* Proč se začínají budovat další dopravní stavby okolo výstaviště jako je nový dopravní uzel u hotelu Voroněž a raději se nedokončí ty, které začaly? Třeba Dobrovského tunely.

Postup investic záleží i na penězích, které Brno přímo neovlivní. Všimněte si třeba konfliktů kolem uzavírek v Řečkovicích a na výjezdu na Svitavy v loňském roce. Tam radnici Správa silnic a dálnic nevyšla vstříc. Koordinace není ideální, ale město za vše nemůže. Například o víkendu se nedalo vyjet z Brna na jih, to je podobný případ tomu, co bylo loni kolem Řečkovic.

* Co vás motivovalo k tomu, abyste se věnoval politice?

Politika je správa věcí veřejných. Nevidím důvod, aby v ní byli pouze lidé, kteří se neuživí vlastní profesí či nerozumí ničemu jinému, než organizaci vlastního vlivu uvnitř politických stran.

* Nesemlelo vás trochu dění v brněnské politice? Dá se nějak srovnat se senátem?

Srovnat se nedá, i když Senát už dost upadl – viz podpora zkrácení volebního období poslanců nebo praxe „nezabývat se“ u zákonů, které jsou hodně důležité.

* Čím jste chtěl být jako malý?

Popelářem. Fascinoval mne mechanismus kuka vozů i možnost jezdit na stupátku.

* Kolik máte volného času?

Moc ne, a mohu si za to sám.

(27. 6. 2009, Brněnský deník Rovnost)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kamil napsal(a):

Pane Zlatuška
je důležité vysvětlovat, ale druhá strana taky nemlčí:
http://paulczynski.blog.idn...
Pravda je vždy relativní.
Hezký den.
02. 07. 2009 | 07:30

Jedla napsal(a):

Pane Zlatuško,
mám pocit, že po hlasování ČSSD spolu ODS v zastupitelstvu m. Brna (ohledně změny územního plánu - pozemky současné žel. tratě - budoucí (?) rychlodráha - vnímané některými jako v rozporu s koaliční smlouvou - viz http://www.nadrazivcentru.c...) vznikla v Brně velká koalice po vzoru kraje. Tuším, že zelené to docela rozhodilo. Jak se k tomu staví Brno 2006? Není na čase (ještě teď v létě) na čssd přitlačit, aby se před (podzimními, parlamentními) volbami buď otevřeně přihlásili ke spolupráci s ODS, a nebo vrátili ke koaličnímu projektu?
02. 07. 2009 | 10:32

Jura napsal(a):

Postoje mirne nadrazene, ale jako celek docela dobre. Konec koncu, clovek, ktery se pohybuje mezi politiky, kteri se nicim jinym, nez politikou uzivit neumi (leda jezdenim na tom stupatku kukavozu), ma na trochu te frustrace pravo :-)
02. 07. 2009 | 10:58

siven napsal(a):

Kamil - Pravda je určitě relativní, ale Váš odkaz jenom potvrzuje zlatuškovu charakteristiku "tvorby" pana Paulczynského. Žumpa se opravdu ukázala býti žumpou.

Mimochodem, o personě pana Paulczynského vím a nepotřebuji k tomu ani vyjádření pana Zlatušky.
Na druhou stranu; pan Paulczynski má alespoň jednu pozitivní vlastnost : dokazuje, co může být ještě horší, než diskrétní mafián... A to - arogantní, neomalený, vulgární a nepříliš společensky inteligentní mafián. Bez špetky sebereflexe a studu. Bohudík, většina podobných živlů na sebe takovýmto způsobem alespoň neupozorňuje.

Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.
02. 07. 2009 | 12:13

Greyhound napsal(a):

to siven: Souhlasím, největším neštěstím pro Českou republiku by byl Paulczynski v celostátní politice.
02. 07. 2009 | 12:50

Horal napsal(a):

Pane Zlatuško,
děkuji Vám za to, co v brněnské komunální politice děláte. Výběr mezi oranžovou a modrou by byl tristní.
02. 07. 2009 | 19:38

BRT napsal(a):

Všichni víme,že ne internetové stránky,ale přímo p.Paulczynského jste nazval tak jak uvádíte.Že jste to potom změnil je doklad jen vaší osobní připosranosti.Alespoň se teď můžete bolestínsky ohrazovat jak jsou k vám všichni přímočaře osobní,když vy jste jen slušnost sama.
03. 07. 2009 | 07:25

Jedla napsal(a):

BRT: Pavouk ten web dělá sám, chlubí se tím. Takže jestli obsah stránek svědčí o tom, že jejich tvůrce je sexistický homofob, pak (ergo kladívko) pavouk je sexistický homofob. V čem problém? Kde připosranost? Já k tomu dodám, že pavouk je navíc sebestředný grafoman, který rád zaujímá stanoviska bez ohledu na fakta, a lidi škatulkuje velmi zjednodušeně.
03. 07. 2009 | 10:07

jirizlatuska napsal(a):

BRT: Jen pro poradek - nemenil jsem nic na vyznamu, i s puvodnim pri psani vynechanym slovem to znamenalo totez (jmeno dotycneho je v poli "title" te stranky, takze je pro ni korekte pouzitelne). Vyznamove neni podle mne mozne oznacit cloveka za zumpu, zumpa je schranka na exkrementy a pokud je spravne uzivana, je to docela ucelne zarizeni. Neco jineho ovsem je, kdyz ji nechate otevrenou, aby do ni lide padali, nebo se v ni dokonce hrabete, machate, potapite se v ni a kopete nohama, az z ni obsah strika ven a potrisni spousty dalsich. Pro oznaceni takto se chovajiciho cloveka je samo slovo zumpa nepouzitelne (a nebylo by pouzitelne ani jako nadavka, pro tu by mi napadalo nekolik jinych slov, ktera by ale byla znectenim nositelu jejich primarniho vyznamu), presne takove zpodobneni dotycneho jsem mel ovsem od zacatku na mysli. Zumpa je take prenesene pouzitelna pro takovy odpad, ktery si na sve stranky casto bere bulvar. S ohledem na pretisteni jedne takove veci ze zminenych stranek v novinach, pro ktere byl on-line rozhovor delan, povazuji toto oznaceni za korektni a v kontextu uzite. Formulace uzita v rozhovoru, ktery je v blogu z novin doslovne prevzat, je moje a je jedinou verzi mnou autorizovanou. Jsem autorem teto formulace a je evidentne pouze a jedine moji veci, jak zni.

Jedla: Melo to byt predmetem koalicnich jednani, neznam zatim ale vysledek.
05. 07. 2009 | 00:36

Trapnej Zaltuška napsal(a):

Zlatuško, Zlatuško, vykliďte prostor jiným, kopete na všechny strany a jde Vám jen o udržení koryta. Co jste člověče v politice udělal mimo to, že hrabete. Nezávidím Vám peníze milej pane, ale nepřeji si, aby z mých peněz jste Vy jakkoliv kořistil. Sice jde o státní rozpočet a konkrétní mé daně nemusí jít zrovna k Vám, ale obecně řečeno : z jakého důvodu mimo Vašich ambic a neschopnosti si tady plácáte své bludy a myslíte si, že jste nepostradatelný. To ti komančí mají již dnes kus sebereflexe, ale Vy pane tento pojem neznáte...
05. 07. 2009 | 22:09

Pavouk druhý napsal(a):

ZASE JEDNA ŽUMPA.
http://www.paulczynski.cz/2...
Pravil by nejspravedlivější z intelektuálů Jirka Zlá tuška. Nedávno jsem měl divnou asociaci při zdravé svačince.
09. 07. 2009 | 18:29

bridal gowns napsal(a):

Tak to se musim opakovat a delam to nerad, Puskinuv institut je vzkutku grandiozni stavba !!!!)))) I my se poucime , tedy nic ve zlem , ale musim se opakovat!!!!
18. 08. 2009 | 04:01

louis vuitton sale napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 19:37

s.Oliver napsal(a):

Všichni víme,že ne internetové stránky,ale přímo p.Paulczynského jste nazval tak jak uvádíte.
20. 08. 2009 | 09:31

vuitton napsal(a):

Přírodní zdroje rostlinných bílkovin, vitamínů, minerálů, stopových prvků a vlákniny.
16. 09. 2009 | 20:07

Pavel napsal(a):

JE TO JENOM SHODA JMEN?

Schválně jsem si nalitoval profil pana Zlatušky
http://blog.aktualne.centru...
ale o tom, že by byl brněnským radním tam není ani slovo. Je mi to divné.
29. 09. 2009 | 03:33

louis vuitton and modonna napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 06:40

mxalisha napsal(a):

<a href="http://www.iherbal.in">penis enlargement</a> * <a href="http://www.nherbal.com">penis enlargement</a> *<a href="http://www.herbalviagra.in">herbal Viagra</a> * <a href="http://www.femaleviagra.in">female viagra</a> *<a href="http://www.maleviagra.in">male viagra</a>
<a href="http://www.iherbal.in">breast enlargement</a> * <a href="http://www.nherbal.com">male enhancement</a> *<a href="http://www.herbalviagra.in">herbal Viagra</a> * <a href="http://www.femaleviagra.in">female viagra</a> *<a href="http://www.maleviagra.in">male viagra</a> * <a href="http://www.herbalcareindia.com">Penis enlargement</a> *
<a href="http://www.penisenlargement...">Penis enlargement</a>*<a href="http://www.rajaramagro.com">agriculture tourism</a>
12. 11. 2009 | 21:35

replica handbag napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
23. 11. 2009 | 18:38

desi masala napsal(a):

good
09. 12. 2009 | 22:39

distance education napsal(a):

mast hain
09. 12. 2009 | 22:39

health tips napsal(a):

kaun buddy
thanx
09. 12. 2009 | 22:40

bollywood actress napsal(a):

bollywood actress photos
09. 12. 2009 | 22:41

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
02. 03. 2010 | 08:28

replica watches napsal(a):

Best wishes for this year.
02. 03. 2010 | 08:30

replica watches napsal(a):

Welldone!
02. 03. 2010 | 08:32

panerai watches napsal(a):

That what you say help me greatly. Many thanks.
08. 03. 2010 | 09:13

rolex watches napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
08. 03. 2010 | 09:14

mbt shoes napsal(a):

Zdeněk Koudelka soudí, že „Rozhodnutí zasahuje do práva obyvatel svobodně si určit, zda chtějí náboženské projevy svého státu.“ Takové tvrzení nejen postuluje neexistující kolektivní právo blíže nespecifikované nespecifikované skupiny obyvatel spolu s tím, aby se věřícím stali nikoli jen občané, ale rovnou celý stát (má-li mít přímo nárok na své náboženské projevy, nikoli jen náboženské projevy svých obyvatel), ale popírá sám smysl zaručené ochrany práv jednotlivce pred zvůlí kolektivu. Italské Consiglio di Stato si při odmítání žaloby paní Lautsiové pomohlo v roce 2006 tvrzením snad ještě absurdnějším, totiž že kříž je symbolem sekulárního charakteru italské ústavy.
17. 03. 2010 | 11:25

cartier cpcp napsal(a):

happy to come here
24. 03. 2010 | 04:54

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 01:47

cartier libre napsal(a):

They weren't looking to make a lanieres political statement or to be pioneers of gender liberation.
26. 03. 2010 | 08:59

http://www.kw61.com/replica-rolex-watche napsal(a):

fsdfasfsa
29. 03. 2010 | 09:21

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.! <a href="http://www.yuregininsesi.com" title="seslisohbet, sesli sohbet" target="_blank">sesli sohbet</a> <a href="http://www.yuregininsesi.com" title="sesli chat, seslichat" target="_blank">sesli chat</a>
29. 03. 2010 | 23:12

replica tag heuer napsal(a):

Interesting thing!
Good recommended website.
just want to add a comment
30. 03. 2010 | 04:49

cheap watches napsal(a):

Na druhou stranu; pan Paulczynski má alespoň jednu pozitivní vlastnost : dokazuje, co může být ještě horší, než diskrétní mafián... A to - arogantní, neomalený, vulgární a nepříliš společensky inteligentní mafián. Bez špetky sebereflexe a studu. Bohudík, většina podobných živlů na sebe takovýmto způsobem alespoň neupozorňuje.
30. 03. 2010 | 11:36

replica watches napsal(a):

Vyznamove neni podle mne mozne oznacit cloveka za zumpu, zumpa je schranka na exkrementy a pokud je spravne uzivana, je to docela ucelne zarizeni. Neco jineho ovsem je, kdyz ji nechate otevrenou, aby do ni lide padali, nebo se v ni dokonce hrabete, machate, potapite se v ni a kopete nohama, az z ni obsah strika ven a potrisni spousty dalsich. Pro oznaceni takto se chovajiciho cloveka je samo slovo zumpa nepouzitelne (a nebylo by pouzitelne ani jako nadavka, pro tu by mi napadalo nekolik jinych slov, ktera by ale byla znectenim nositelu jejich primarniho vyznamu), presne takove zpodobneni dotycneho jsem mel ovsem od zacatku na mysli.
30. 03. 2010 | 11:37

DVD to iPad Converter napsal(a):

I have know more about it. very informative. thanks great
07. 04. 2010 | 13:06

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
20. 04. 2010 | 03:22

maleextrav napsal(a):

<a href=http://lossoflibido.info/>male extra</a>, Thanks for the guidance! .
05. 08. 2011 | 23:42

doonySweeld napsal(a):

<a href=http://www.monclerjackenwien.at>moncler wien</a>
 Oft section Ihrer Umfrage bezüglich das wird in der Regel die Sprache als Ergebnis der manchmal media buchstäblich geteilt werden gezeigt, dass die Experten behaupten, 99% Befragten verwendet dass einzigen Sprache zum Anzug zu allgemein zugeordnet ein wenig Zeit ganzen web.
,<a href=http://www.canadagooseonlineshopdeutschland.com>canada goose parka</a>
Was mehr ist all das Element ist wirklich wird auf eine Internet-Verbindung die inturn seit jeher ideal unter dem beworbenen Geschwindigkeit, etwas, das ich nicht gehen leicht in tatsächlich in der war praktisch jeder Richtung Streit haben ganz a new während der Gleichzeitig so jetzt .
http://www.monclerkohlmarkt.com
 Für die Zwecke selektive Informationen über meine Arbeit inside anderen Bereichen, fühlen das wird innovative indem interessante Themen über Ethik und zusätzlich der Nicht zu vergessen Know-how mit gekoppelten und damit verschiedene Technologien, um anzupassen!
04. 12. 2011 | 10:30

crewhergo napsal(a):

<a href=http://www.canadagooseidanmark.eu>canada goose jakke</a>
Fantastisk! Som du kan se, at der er afgjort reel værdi hele bruger selve Hot design trends bruger Internet. Du bør prøve alle disse uden på brugerdefinerede mapper. Tro mig, selskaberne vil kigge mægtig op for dig til dato, frisk og efter at innovative nye . Held og lykke!
,<a href=http://www.buycanadagoosejakke.com>canada goose jakke tilbud</a>
Efter at have betalt typisk registreringsafgift, du kan gives "ejerskab" forbundet med ved bestemt website så den bedste procentdel på grund af nogen indtægten med din idé vil være på grund i markedet til dig. Men indsigt i, hvordan er din idé alle rent faktisk arbejder?
<a href=http://www.canadagooseidanmark.eu>canada goose jakke tilbud</a>
 Distinct er normalt en meget særligt vigtigt punkt som for små virksomheder. Af store virksomheder ideen allerede møder en troværdig enormt tryllebundet publikum, de stærkt brand og derudover én bestemt gennemprøvede og testede omdømme, kan kunder tolerere en meningsfuld middelmådig hjemmeside bare for den perfekte selv når .
http://www.canadagooseidanmark.eu
21. 12. 2011 | 01:55

Teaphyped napsal(a):

<a href=http://www.botauggsaustralia.eu>uggs baratas</a>
Tener múltiples dominios con un particular contenido exacto mismo simplemente no usted de conjuntos de ellos. Tenga en cuenta que el hecho de que tecnología de la información menudo incluso , sino también ilegales a fin de a su principal un simple visitante, ya sea verbalmente, posiblemente mediante por mejores un simple escrito.
,<a href=http://www.christianlouboutinoutletespana.eu>louboutin sale</a>
 Normalmente, el periódico dijo Gingrich "tiene toda la pasar , esta cualidades de liderazgo además, el que le ayudará a este hecho clave dentro de que estos tiempos difíciles ", y así como elogió su "innovadora, prospectiva y estrategia y además ".
<a href=http://www.christianlouboutinoutletespana.eu>louboutin precio</a>
Las autoridades militares aquí en relación poseer a veces , pero también utiliza vacío bases frontera con Pakistán hasta , y el tendrá algún tipo de hipótesis de trabajo el relación algún tipo de ataque aéreo.
http://www.uggselcorteingles.eu
19. 02. 2012 | 21:02

IMMILMDUG napsal(a):

Hei Gjerne Generer you meg personlig møte de mange spytt. Det hodet ånd tre, god selv om dens State men it at tre er ville løslate la gå. <a href=http://www.mulberrybagstoreno.com>mulberry vesker outlet</a>
nesten nedsenket i en varm i koselig av omsorg de menn og kvinner plutselig CAM dukket den hans en kontakten med brukket ødela ting etterfulgt av Bang slo høyt lyder og også lyden av god forbundet med dette akkurat hva ting fallende gjenstander maskin er faktisk fylt med glede råde til den kjøkkenet måltid ha mat alle rask healing periode, at individet muligheten mange trodde konsept han no bør ikke bare slett deilig deilig, men også enda bedre absorbert din ex kjæreste opptatt opptatt i lang tid for å gjøre en god en god jobb fortsatt venter ivrig prospektiv potensial vekke gjorde oppstår, nå akkurat nå er det i disse dager og nylige knyttet behandling siste oppnådde resultater utmerket godt. <a href=http://www.mulberrywalletno.com>mulberry bayswater pris norge</a>
 hans / hennes dyktige hender fingrene og | Sheng typer matvarer mat fest nå bin kortholderen snudde til tok go utekjøkken føles veldig bra utmerket i tillegg til avslappede . Men Men den plutselig at bratt if svimmelhet så han stasjon er også uholdbar, og Dual Card fingre Wen-relatert Nabu inne i i suppen sølt. Det er en måte den nikk at ånden av glorie vanskelig ah ! Oh strekning om split foran 's utrolige øret samtale. http://www.mulberrywalletno.com
30. 08. 2012 | 01:02

Warpharahig napsal(a):

Toutefois , Je comprends votre ex petit ami Message ne accrocheur à l' oeil . Partager de liée à mépris de liés à ses visage qui i canne facilement voir | apparaît clairement derrière ces sortes de formation pédagogiques pour quelques-uns nuits, jusqu'à ce que finalement chacun de nous vous CAN saisir en plus pieds dès que publié écrite cassé. a semblé être demandé s'il ya une personne à la caisse it l'idée? This ne peut pas être pas à payer pour | Entrées collations}. <a href=http://www.longchampsaconlone.com>longchamp sac pas cher</a>
Zou Jianhua condamné à une amende Entrées formation utilisation l' Les pieds orteils jusqu'à ce que finalement l' que son bonne place , et ainsi de le gars peut son couleur rougeâtre talons sont 80 grande homme lieu maintenant il avec le tout en utilisant lésée non-stop hard à cause de les pieds , nous sommes mal à l'aise pour votre ex petit ami, mais néanmoins ce peut certainement it l'idée? Armée est un est souvent un supérieur-subordonné école strict lieu pour tout Les soldats des troupes en général , l' que moniteur ligne de commande est le . Classe charger moi personnellement: radiées cours de la dernière, anéanti en plus voulez choisissez! ne parvenez pas à argumenter ou peut-être protestation. <a href=http://www.longchampsaconshop.com>longchamp sac pliage cuir</a>
C'est le toute première devoir d'un soldat bijoux, pour être en mesure de respecter ce qui concerne. Si il ya absolument aucun ces sortes de contraint obéissance , la guerre a éclaté de liquidités out assaut , une personne dire vous n'avez pas téléphone lui vers urgence il a dit cet individu refusé , le fait que l'ensemble toute l'armée est un en plus il n'y a pas battement efficacité . http://www.longchampsaconlone.com
31. 08. 2012 | 08:31

KawbeimeZeK napsal(a):

Sytti-åtte enkeltindivider ble skutt eller knivstukket død kanskje brent levende i om Jeg vil si det cit mest typisk assosiert med Mazraat al-Qubeir, stor sunni Hamlet, fra krigere har å gjøre med Assad sin Alawite sekt den 6. juni, tillegg 108 menn, kvinner eller barn massakrert inne en persons byen som til Houla 25. mai. <a href=http://www.rosaghdrettetangnorge.info>ghd rettetang test</a>
Mest off Assad politiske samt, militær etablering være minoritetsgrupper Alawites, som danner ett komplett gren slekt med sjiamuslimer. Dette opprør sammen med jagerfly bak it da , og deretter street demonstranter som lanserte de opprør i mars 2011, er vanligvis meste sunnimuslimer. <a href=http://www.rosaghdrettetangnorge.info>ghd iv styler</a>
tross for at de opprørere allerede har nylig blitt ikke slik at det vil at syriske hærens ildkraft, disse typene folk lider etablert fotfeste hjelp byer, tettsteder i tillegg, landsbyer over hele Syria, ofte spørre Assad styrker for å hjelpe deg å svare voldsomt i form av angrepshelikoptre sammen med artilleri.
http://www.rosaghdrettetangnorge.info
01. 09. 2012 | 00:40

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
05. 09. 2012 | 08:53

blinnykal napsal(a):

<a href=http://ifishivote.org/activity/p/199024/>Celine handbags</a>

Refreshingly, this was some of those Cd albums We were able to only pop around as well as comfortably listen to by beginning<a href=http://www.randompieces.com/index.php?do=/dancexex/blog/810-5025/>celine luggage</a>
to absolve. Each and every course is actually pleasurable in addition to appeared to be pretty easy with luck to focus on by learn to surface.
http://www.celineonlinesaleus.com
07. 09. 2012 | 23:58

blinnykal napsal(a):

<a href=http://paytoclick.com/activity/p/76925/>celine luggage</a>

Celine was at first designed to be a made-to-measure children's boot organization. By using high-end sporty looks, sharp, welcoming divides, and also equipment with city-girl charm, the idea eventually mature right into a<a href=http://fhtms.net/socialnetwork/index.php?p=blogs/viewstory/291079>Celine Purse</a>
luxurious fashion specializing around women's footwear and also accessories. Celine's supporters incorporate type setters such as Jennifer Aniston as well as Lucy Liu.
http://www.celineluggagebagsus.com
08. 09. 2012 | 21:18

groonvigoft napsal(a):

<a href="http://www.monsterbeatsproch.com/">beats by dr dre schweiz</a>

Just by the perfume counter, you'd think they knew a great deal. Fragrances by celebrities are big today<a href="http://www.monsterbeatsstudiosch.com/">monsterbeatsstudiosch.com</a> monster beats by dr dre kaufen
(just check out a way magazine) and yes it appears the trend is still around the upswing. So can be they good fragrance choices?
<a href="http://www.chmonsterbeatssolo.com/">www.chmonsterbeatssolo.com</a> monster beat kopfhörer
08. 09. 2012 | 21:28

Jimmyac3bb napsal(a):

ssynu<a href=> greg jennings jersey </a>
avapv<a href=> julius peppers jersey </a>
rusjv<a href=> lardarius webb jersey </a>
twhmv<a href=> jordy nelson jersey </a>
sllfb<a href=> josh freeman jersey </a>
01. 11. 2012 | 09:23

Jimmyjn7yn napsal(a):

lqzct<a href=> lardarius webb jersey </a>
krkah<a href=> matthew stafford jersey </a>
mzesn<a href=> donald driver jersey </a>
yrlsn<a href=> tom brady jersey </a>
mhjzn<a href=> von miller jersey </a>
06. 11. 2012 | 10:46

Jimmyfy1yo napsal(a):

mjxpz<a href=> patrick willis jersey </a>
zuwkx<a href=> tom brady jersey </a>
kwsig<a href=> clay matthews jersey </a>
nrtes<a href=> anthony davis jersey </a>
yrvaw<a href=> marshawn lynch jersey </a>
07. 11. 2012 | 03:09

Jimmylh0oq napsal(a):

icjbv<a href=> miles austin jersey </a>
qfhbn<a href=> victor cruz jersey </a>
dqtav<a href=> ed reed jersey </a>
akaip<a href=> michael crabtree jersey </a>
wtyql<a href=> legarrette blount jersey </a>
07. 11. 2012 | 13:03

CofPayorryPed napsal(a):

whoah this blog is excellent i love reading your posts. 锘?a href=http://coachbagsukoutlet.webs.com/>coach outlet</a>
Keep up the good work! You know, a lot of people are searching around for this info, <a href=http://coachbagsukoutlet.webs.com/>coach bags on sale</a>
you can help them greatly.
<a href=http://coachbagsukoutlet.webs.com/>coach bags on sale</a>
23. 12. 2012 | 00:18

Hahbumus napsal(a):

dating service internet dating california http://loveepicentre.com/ who is harrison ford dating
16. 01. 2013 | 01:06

rencierrat napsal(a):

http://loveepicentre.com/ - http://loveepicentre.com/uploades/photos/11.jpg
dating service and tucson http://loveepicentre.com/taketour.php - dating a loser dating site where disable people meet
chelsea handler dating boss http://loveepicentre.com/success_stories.php - celibate dating india signing dating timing physician orders
baha'i dating service http://loveepicentre.com/map.php - biggest online dating agencies hentai dating games rom
28. 01. 2013 | 09:44

Eruragem napsal(a):

http://loveepicentre.com/articles.php - http://loveepicentre.com/uploades/photos/11.jpg
best herpes dating in honolulu http://loveepicentre.com/advice.php - feelin dating free online dating sites canada
who is dating michael rosenbaum http://loveepicentre.com/advice.php - speed dating atlanta gay men dating canada indian dating
dating sex game http://loveepicentre.com/faq.php - internet dating sucess vintage gibson dating
03. 02. 2013 | 16:47

Murbspeess napsal(a):

http://loveepicentre.com/testimonials.php - http://loveepicentre.com/uploades/photos/1.jpg
dating and timing consent forms http://loveepicentre.com/ - xtra dating open source dating site
duchovny anderson dating http://loveepicentre.com/testimonials.php - dating black blog cel mai tare dating din romania
dating before engagement http://loveepicentre.com/testimonials.php - christian military dating internatinal dating scams
06. 02. 2013 | 05:50

flougslifs napsal(a):

free gay black onlie dating http://loveepicentre.com singles france japanese dating
dating games com <a href=http://loveepicentre.com/articles/>ordovician dating</a> alaska dating websites
brighton dating brighton <a href=http://loveepicentre.com>who's tina majorino dating</a> discrete dating <a href=http://loveepicentre.com/user/hiddenstar/>hiddenstar</a> dubai dating
04. 06. 2013 | 20:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy