Náš Karel v rukou cizáků

25. 11. 2010 | 14:45
Přečteno 27141 krát
Čtvrtý díl seriálu televize ZDF „Němci“ vyvolal v českých médiích větší vlnu ohlasů, než leckterý dokument české veřejnoprávní televize věnovaný závažným domácím tématům. Není divu. Jen si představme, že by ZDF s pořadem zahrnujícím Karla IV. mezi Němce přišla o pár let dříve a BBC se s ní rozhodla solidarizovat - hned nám mohla z vítězů ankety „Největší Čech“ vyškrtnout nejen prvního Cimrmana, ale i druhého Karla. Domyslíme, co mohly mezi našimi národovci udělat tradice husitských spanilých jízd ve chvíli, kdy u nás tehdy ještě byla povinná základní vojenská služba a o mobilizaci k tažení na západ se snad ještě dalo aspoň z hlediska počtů dalo uvažovat?

Z vážnějšího úhlu pohledu ovšem tato věc ukazuje relativitu slov, která dnes v kontextu národních mýtů užíváme. V Karlově době by se dalo zpochybnit, zda se o německé národnosti v dnešním slova smyslu dalo mluvit ještě před tím, než Martin Luther přeložil Bibli do němčiny a než se tento překlad prostřednictvím knihtisku natolik rozšířil, že standardizoval němčinu jako národní jazyk. Moderní národy jsou s jistou nadsázkou také produktem Gutenbergovy technologie (nemluvě o tom, co se na území Německa odehrálo až v 18.-19. století státoprávně) - a raději nemysleme na to, co s národními státy v dnešním pojetí může během pár dalších století udělat propojenost obyvatel internetem.

Konec konců již dnes je otázkou, do jaké míry může být označení největšího Čecha za Němce jakkoli znatelnou urážkou českého národního cítění. Dnešní česká společnost je natolik polarizovaná (příklad osy takové polarizace může být rozpor pravdoláskařů se lžinenávistníky, dosadit by se daly i tábory vzývající nebo odsuzující konkrétní jména), že se zdá, že pohanu si neseme s sebou vnitřně jen tím, že společný národ sdílíme i s těmi druhými. I když, jak ukazují velké koalice z našich měst i krajů, tváří tvář vnějším „škůdcům“ k sobě dokáží najít cestu a padnout si do náručí i jinak zcela nesmiřitelní protivníci.

Naše „české“ rozhořčení z pohledu nastoleného televizí ZDF lze také vztáhnout k u nás obvyklému nazírání na v učebnicích tradovanou historii formou zaškrtávacích testů à la státní maturita. Začneme naše studenty zkušet i z toho, jak „naše“ záležitosti nahlížejí sousedé, nebo jsme srozuměni s tím, že „česká“ vzdělanost nestaví na kritickém myšlení, ale jen reprodukci pohledu z „našich“ učebnic? Budou takové otázky patřit do lehčí nebo těžší varianty testů z historie? A má se vůbec odpověď v lehčím testu shodovat s odpovědí v testu těžším?

Zkusme si také představit, že by byl Karel IV současníkem Benešovým a informace z pořadu ZDF byly použity v souvislosti s uplatněním Benešových dekretů na Karlův majetek. Není asi nutné pochybovat o tom, že by ke konfiskaci došlo, majetek to byl příliš velký na to, aby závistivosti nejen komunistické odolal. Jak by ale dopadly restituční pře, které by po 1989 Karlovi potomci absolvovali? Osobně bych si na to, že by s otcem německého/lucemburského původu, kterého se nezřekl, mohl vyhrát, nevsadil. A kdyby takový spor před dvaceti lety začal, jistě by přes všechny možné odvolací peripetie trval dodnes.

Ještěže je Karlova historie staršího data - a tak ho nejen nedáme, ale proti cizákům ze ZDF i ubráníme.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Mastodont napsal(a):

Pane Zlatuško, domnívám se, že lidé v tomto státě nejsou tak blbí, aby nevěděli, že Lucemburkové byli Češi.

V současné láskopravdovní době je spíš mnohem závažnější fakt, že Karel IV. v Karolinském trestním kodexu zavedl přísné tresty za homosexualitu. To ho v dnešní době z podobných anket natrvalo vyřazuje.
25. 11. 2010 | 14:52

Bara napsal(a):

Podle toho, jak znám dnešní mladé lidi, budou za pár let vlastenectví a národní uvědomění pojmy bez významu. Takže nějaké hádky jestli ten nebo onen byl Čech či Němec budou celkem bezpředmětné. A snad je to tak i lepší.
25. 11. 2010 | 15:10

Mastodont napsal(a):

Ehm, pardon, drobná korekce - "nejsou tak blbí, aby nevěděli, že Lucemburkové nebyli Češi". Stane se jednou, maximálně dvakrát ....
25. 11. 2010 | 15:14

Petr.. napsal(a):

Ono stačí, co němci resp. český režisér zaplacený jejich penězi, udělali z toho mlynáře Habrmanna:
Mlynář Habrmann měl za ženu Němku a ne Češku s židovskými předky, Němci nepopravili 9 Čechů, ale asi 23 a ne za to, že nějaký zbabělý český kolaborant zastřelil náhodou v lese německého vojáka, ale za spolupráci s regulérními partyzány, bludovský farář nevyprovázel zdrceně Němce do odsunu, ale skončil i s kaplanem v Terezíně, kde ho Němci umučili, mlynář Habrmann nebyl umučen smečkou šovinistických Čechů na vodním kole (což je pro filmovou propagandu jistě velmi efektní), ale byl zastřelen kumpánem z hospody, nad kterým vyhrával v kartách a tak dál a dál..... a teď ještě tohle. Předpokládám, že za chvíli němci ze sebe udělají největší oběti obou světových válek, které rozpoutali ....
25. 11. 2010 | 15:23

češka napsal(a):

Dobrý den pane Zlatuško,
Karel IV, to je vzdálená historie.
"Veselejší" mi pripadá, ze by Benešovy dekrety zasáhly i Masaryka. Jeho maminka česky nemluvila. Kdyby narazili na slušného úredníka, tak by tady mozná mohli zůstat díky tatínkovi. Ovšem kdyby se nějakému "vlastenci" zalíbil jejich majetek?
25. 11. 2010 | 15:24

Naštvaný napsal(a):

To je článek na poťukáni si prstem na čelo. Češi nečeši, ale především si uvědomte si, jakým jazykem mluvila ta nynější návštěva v Praze a na Karlštejně. Takže ten blog by měl být uveřejněn spíše v německých médiích. Nicméně, z čího lůna se narodil kralevic Václav, v Paříži pokřtěný na Karla? A proč ho jeho máma dala pokřtít na Václava? A vůbec, přečtěte si Karlův autobiografický životopis. Nebojte, je to krátký.
25. 11. 2010 | 15:27

Petr.. napsal(a):

Ty, češko, přemýšlej!
Kdyby tady ti sudeťáci zůstali, co myslíš, že by se stalo v roce 1993, kdy se odpojilo Slovensko? Nic tě nenapadá? Tak já ti to řeknu s pravděpodobností, hraničící s jistotou, by se opakoval Mnichov 38! Nebo si snad myslíš, že by tu s námi chtělo být 3 milióny sud. němců, když se vedle znovu sjednotilo německo ?!!
25. 11. 2010 | 15:32

Marcus Agrippa napsal(a):

Petr..
Němcům jsou intriky stejně vlastní jako Američanům. Habrmannův mlýn je ale horší paskvil než major Zeman a před promítáním by se na to mělo taky upozorňovat.
25. 11. 2010 | 15:46

SansLogique napsal(a):

Paetr.. to je minulost, větší sranda bude, až se budou z Dojčlandu chtít trhnout Sudetští Turci, muhehe :-)
25. 11. 2010 | 15:50

VS ass-istenr napsal(a):

Jeden narod, jedna rise, jeden vudce - ze pane Zlatusko :-)
25. 11. 2010 | 15:53

Luba napsal(a):

Pane Zlatuško,
jak už to tak bývá, pravdu mají obě strany sporu - tu svou.

Karel IV. byl příkladným Němcem až do roku 1350, kdy v turnaji obdržel ránu dřevcem přímo na mordu.

Od té doby byl příkladným Čechem.

Také z praktických důvodů.
Otec vlasti měl asi půl roku zdrátovanou hubu, a tak mu německá výslovnost činila jisté obtíže.

České prosby se se mu zkrze pozůstalé zuby cedily lépe, než německé rozkazy.
25. 11. 2010 | 15:54

Petr z Tábora napsal(a):

Mně je sympatické, že našeho Káju IV. uznávají i v Německu, nevím proč se rozčilovat.Nakonec to přeci byl císař svaté říše římské, takže na něho také mají nárok.
25. 11. 2010 | 16:21

Michal Macek napsal(a):

a nebyli Lucemburkobe spis Lucemburkove nez cesi?
25. 11. 2010 | 16:26

kolemjedoucí napsal(a):

Když jsme u těch Karlů, tak toho Schwarzenberga bych jim nechal! To je podle mě Němec jako poleno .... Nebo snad Švýcar, když má švýcarský pas? Čert se v tom vyznej! Já hlavně doufám, že to nebude za dva roky čs. president .....
25. 11. 2010 | 16:29

Sudetak napsal(a):

Vite co si Nemci mysli o Cesich? nic... protoze je nezajimaji a jsou jim uplne fuk... nemyslete si, ze jste pupek sveta. Nejste.
25. 11. 2010 | 16:33

Karl von Bahnhof napsal(a):

Roubovat na středověké poměry moderní koncepty národa (se kterými, mimochodem, přišli první Němci) je nesmysl.

To ale platí i pro ZDF a zejména sudetoněmeckou historiografii. V jejich pojetí je Němcem i Tyrš a Kafka.
25. 11. 2010 | 16:57

modrý edvard napsal(a):

A není to jen taková bublina? Komu z diskutujících vadí, že Němci pokládají Karla za velikého Němce?
25. 11. 2010 | 16:59

Pišta napsal(a):

To Petr. A kam pak by se v tom novém Mnichově přesunuli ti Němci co nežili v Sudetech? Brno bylo víc německé než české a další velká města jakby smet. O Praze ani nemluvě. A že se nepřidalo k Německu Rakousko? Tam se německy nemluví? Pokud jde o "lůno z kterého se zrodil Karel IV" (zmiňované v předcházejícím příspěvku) , tak maminka majitelky toho lůna byla Němka jako poleno a dokonce habsburská princezna. Sama Eliška mluvila lépe německy než česky.
25. 11. 2010 | 17:09

stejskal napsal(a):

Tak si to přečtěte výše, pane edvarde ;-)

Popřípadě nějaké další diskuse na podobné téma ve stylu ONI/MY http://blog.aktualne.centru... či http://blog.aktualne.centru... Je to vždycky moc výživné ;-)

Hezký večer.

Libor Stejskal
25. 11. 2010 | 17:10

Naštvaný napsal(a):

Autore, zřejmě píšete o něčem, o čem víte prd. Zřejmě ani to, že v Karlových cca. 17letech táta Jan ho poslal do Trevíru k prastrýci arcibiskupovi Alquinovi, aby se Karel naučil vůbec německy. Nečinilo mu to problém, ale před tím mluvil svou mateřštinou, pak francouzsky a potom zase česky. Němčina mu byla něco co pro vás angličtina. On tu němčinu ale zvládl perfektně.
25. 11. 2010 | 17:17

Naštvaný napsal(a):

Kafka. Ano, nádražáku, Kafkův táta byl český Žid, jichž v Čechách bylo asi 80%. Německy mluvících asi 20%. Ale Josefův Toleranční patent, jenž platil i pro Židy, ten poměr převrátil. Franzův táta Hermann mluvil svou mateřštinou a velice těžce nesl, že nemluví německy. Proto svého Frantíka, na kterého byl furt naštvaný, posílal do německých škol.
PS. A ten mámin Vašík-Karel mluvil a psal ještě italsky a latinsky. A když se vrátil do Čech převzít jejich správu, Praha ho očekávala se vší slávou, ale on je vypek. Nejdřív přes noc zůstal u matčina hrobu na Zbraslavi. A čeští pánové tam museli za ním.
25. 11. 2010 | 17:30

Naštvaný napsal(a):

Autore, zřejmě píšete o něčem, o čem víte prd. Zřejmě ani to, že v Karlových cca. 17letech táta Jan ho poslal do Trevíru k prastrýci arcibiskupovi Alquinovi, aby se Karel naučil vůbec německy. Nečinilo mu to problém, ale před tím mluvil svou mateřštinou, pak francouzsky a potom zase česky. Němčina mu byla něco co pro vás angličtina. On tu němčinu ale zvládl perfektně.
25. 11. 2010 | 17:32

Vico napsal(a):

Myslím, že už mám dost důvodů se dnes ožrat. České pívo/z polského chmelu/ je už jediná jistota.

Důvody k ožrání?

-Slavná česká otázka - Nikdy nekončící boj pravdoláskařů proti lžinenávistníkům.

Dvě různé správné odpovědi na stejnou otázku v závislosti na tom, zda-li odpovídá blbej nebo chytrej.

-Karel IV.je možná stejně fiktivní největší Čech jako Cimrman.Ukazuje se, že jakmile někdo dosáhne úrovně největšího, přestává být Čech. /Tážu se sám sebe, jsem vlastně vůbec Čech?/

- Internet zřejmě zahubí náš národní stát - alespoň v současné podobě. Další velké téma pro pana prezidenta Klause.

- Karel IV. se stal příkladným Čechem až poté, co dostal dřevcem přímo na mordu a přes vyražené zuby se mu najednou dobře vyslovovalo ř.

Jdu se ožrat!
25. 11. 2010 | 17:34

Naštvaný napsal(a):

Pišto, nejste Maďar? Působí to tak.Nejen podle nicku.
25. 11. 2010 | 17:34

camponotus napsal(a):

Možná, že by bylo nejlepší, kdyby to rozhodoval někdo další. Co tak poslat ostatky těch "největších Čechů" FBI na Quantanámo, když dostali přiznání z iráckých a afghánských partyzánů, dostat potřebné informace z našich největších by byla pro ně hračka.
Největší Čech byl Dr. Beneš, když odsunul Němce, na to nepotřebujeme dělat nějaké ankety. Je nám známo, že Hitler chtěl po vítězné válce odsunout český národ na Sibiř, tak to Beneš i pro budiucnost zarazil, asoň na čas.
25. 11. 2010 | 18:03

urednik napsal(a):

Pane profesore a dalsi debateri, nemám nic proti Vašemi příspěvku, ale zajímalo by mne kolik lidí, kteří se zde vyjadřují onu věc na ZDF tento týden zhlédlo, včetně Vás myslím, že skoro nikdo a vy určitě ne. Neboť se vyjadřujete celkem sympaticky, ale velmi velmi povrchně klasický český šlendrián. Doporučuji si věc zhlédnout, pečlivě vyslechnout a poté ji hlubokomylsně komentovat. howk
25. 11. 2010 | 18:08

Naštvaný napsal(a):

Úředníku, tak to popište! A nemachrujte tu. Ať jsme chytřejší.
25. 11. 2010 | 18:19

yyy napsal(a):

Dovolil bych si upozornit pany profesory i novinare/zejmena ty z LN/ ze uredni jazyk /nativ/ Lucemburskeho velkovevodstvi se jmenuje lucemburstina./I kdyz dalsimi urednimi jazyky je i nemcina a francouzstina, a lucemburstina je spise dolnonemecke nareci s francouzskym akcentem/.
Meditovat / v r. 2010/o tom, ze Lucemburcan je Nemec je stejne hloupe, jako by bylo meditovat o tom,ze Cech je vlastne Slovak nebo Polak s trochu jinou slovni zasobou a prizvukem!
25. 11. 2010 | 18:25

Naštvaný napsal(a):

Autor píše:lžinenávistníky... Doporušuju vám pustit si díl Jan Ruml ze seriálu 4 k 89. A pozorně a objektivně vnímejte rozhovory Jana Rumla s Václavem Havlem.
25. 11. 2010 | 18:26

urednik napsal(a):

To Nastvany: Je mi líto. Ale na to to bylo moc dlouhý a celkem komlexní, doporučuji všem kupte satelit za 2-4000 kč a mate to z prvni ruky, jsou tam desítky německých veřejnoprávních kanálů zadarmo a jsou mnohem zajímavější než většina věcí na ČT. Jde to hodinový dokument o cele dobe vlady a nema smysl, abych to prevypravel (ani nejsem tak dobrej). Nechci machrovat, naopak by mne vskutku zajimala debata o tomto dilu, ktery byl hodne neproblematicky německý a zároven pro mne napr. nově rozkryl vztah Karla k Zidum jako jednomu z klicových zdroju jeho (cisarových) prijmu a nasledne ukazal jak ke konci sve vlady prihlizel pasivne nejvetsim pogromem v řiši, které překonalo pouze 20. století. Ale bylo tam mnohem více informací.
25. 11. 2010 | 18:32

foret napsal(a):

Rád bych věděl zda opravdu všechny 4 Karlovy manželky musely tragicky zemřít.Bylo to opravdu nutné?
25. 11. 2010 | 18:40

xxx napsal(a):

To Petr, to Marcus Agrippa: Komentar
k Habermanove mlynu - naprosty souhlas.
Major Zeman v rezii ceskeho rezisera
podle nemecke "verze" za nemecke penize.
Stejne jako masakr u Dobronina:
mimo rakouskeho "Die Presse", ktere puvod
velitele RG uvedlo "rakousky"
"ceske" noviny bez rozdilu "majitele" psaly o masakru Cechu na Nemcich,
a to pres to,ze i podle Rakusaku byl velitelem RG "rakouskonemecky socialdemokrat, ktereho
"hodni" SS Nemci z one vsi udali a on skoncil v koncentraku!Zumpa!!!
25. 11. 2010 | 18:43

ZAM napsal(a):

pišta:
"Sama Eliška mluvila lépe německy než česky." Šmarjá, jakou kravinu sem vylepil pišta báči!
25. 11. 2010 | 18:48

yyy napsal(a):

Dodatek: Lucembursko bylo a je samostatnym statem, spolu s ostatnimi staty Beneluxu bylo
obsazene nacisty a brano jako soucast
protihitlerovske koalice.
Nazor p. profesora
na souvislost s dekrety p. presidenta Benesema asi stejnou valenci jako uvaha, ze by podle dekretu p. presidenta Benese mohl byt nebo byl zabaven majetek holandsky nebo belgicky!
Ovsem nedostatek historickeho
a narodopisneho vzdelani u profesora VS
je velmi tristni!!! Temer tridni!!!
25. 11. 2010 | 18:51

Naštvaný napsal(a):

yyy dobrý, ale vloudila se chybička. Lucemburština patří do Mitteldeutsch. Kromě Oberdeutsch a Niederdeutsch je ještě veliké území Mitteldeutsch. A ta dosáhla svého rozkvětu na Karlově pražském dvoře! Přivezl si ji právě z toho již zmíněného Trevíru. Ale Mitteldeutsch se ve většině mluvilo i v Čechách.Takže i Mitteldeutsch zahrnuje širokou oblast. Lucemburštinu germanistika řadí do středofranštiny. Pozor, franština jako taková je střední - mittel - němčina! /To je ovšem horizontální - územní členění/ Zase to střední. Chcete-li odůvodním vám to hláskovými rozdíly mezi dolnoněmčinou a střední němčinou, i když je pravda, že leckteré oblasti Lucemburska přejímají dolnofranskou výslovnost, ale to je stále horizontálně střední němčina. A poznámečka, Karlovo období zapadá již do Středohornoněmčiny /vertikální - časové členění; horno znamená spisovná./ Já ty pojmy znám německy, takže některé české eqivalenty nejsou úplně správně. Snad to je ale jasné.
25. 11. 2010 | 19:07

fre napsal(a):

Pane direktore,autore,pane Zlatuško-vítám váš odpočinkový blog v rozbouřené době:zahledění se do dávné doby a významné postavy.Rozhodně jsou věci,které lze stěží vystihnout,čím jsou jedině determinovány. A tak císař Karel IV nás opustil a brzy po něm,za jeho syna Václava IV. nastalo slavné,ale kruté,nebezpečné a divoké období našich dějin-husitství.Asi ta časová blízkost,sled napovídá,že to i s jeho vládou předtím muselo souviset,třebaže asi nebyl jen jediný důvod,který se uváděl nám ve školách:zbohatnutí církve,které kritizoval Jan Hus veřejně v kapli Betlémské.Karel IV.byl nesmírně zbožný,církev stavěl nade vše,miloval křesťanství celou duší.Přál kněžskému stavu,dopřál jim cokoliv.
Za císařství Habsburků-Rakušáků-katolíků se v 19.století udál tento životní osud: Karel Purkyně,malíř a syn slavného lékaře-vědce-profesora Jana Evangelisty Purkyně zemřel ve věku 34 let.Řeknete asi-nic divného-medicína byla tehdy slabá.Ale např.germánský náčelník Ostrogotů měl v r.378 n.l. věk 101 let.A nebýt útoku Hunů by nespáchal sebevraždu.Tedy ta česká společnost v prostředí tehdejších Germánů u nás nebyla asi to pravé ořechové.Protože těch příkladů jsem už četl desítky.
Naopak -nechť se nezlobí za publicitu,kterou měl i předtím třeba -Petr Pithart.Jeho otec -velvyslanec v Řecku a Jugoslavii do r.1968.Petr-ač osmašedesátník -disident-přesto za Husáka ředitelem Pražských uhelných skladů.Po r.1990 významný politik-i když trochu poutník politickým spektrem,žije dodnes.Ublížila tedy doba bez Němců jeho zdraví jako ta doba Karla Purkyně? Nikoliv.
Ale Karlu Purkyněmu prý nerozuměl otec a odtud plynulo i jeho podceňování jako malíře obrozenci,s nimiž nenotoval příliš často na buditelská témata,ač byl i v tom po svém činný.Teprve roku 1920 Emil Filla v něm poznal a ozřejmil největšího českého malíře,dlouho po smrti.Prý jeho "hmota" jak s ní pracuje nemá obdoby,je zázračná.Krátce po něm ale přišli do módy impresionisté.Jak vidíte talent se za spolužití s Němci rozvinout mohl,ale uznání mohlo přijít až za české samostatnosti,i když obrozencem výrazně nebyl.
25. 11. 2010 | 19:07

yyy napsal(a):

To nastvany:
Dekuji za informaci. Beru.
25. 11. 2010 | 19:35

fre napsal(a):

Pardon opravuji ve svém příspěvku výše:zaměnit Řecko na Francii.
25. 11. 2010 | 19:46

modrý edvard napsal(a):

Pane Stejskal, já to vidím jinak. Jedna věc je, jestli jsme škodili Němcům spravedlivě, nebo ne (zde nechci řešit), druhá věc je, jestli Němci považují Karla IV za velikého Němce. Stejně jako kdyby se Američani rozhodli považovat Lendla za velikého Američana. Jestli chtějí, tak ať považují.
25. 11. 2010 | 20:05

crowley napsal(a):

Doufam, ze takove zapskle nacionalisticke nazory jake maji Petr a Marcus Agrippa, kdy davaji nalepky a viny celym narodum umrou s jejich generaci. To, ze se 40 let mluvilo o sudetskych revansistech svuj vliv zanechalo.

Asi by se meli podivat treba jen sem do Sudet, jak tu poloopustene vesnice vzkvetaji.
25. 11. 2010 | 20:06

Emil XX napsal(a):

Ono mluvit o národnosti u středověkých panovnických rodů je "poněkud" ošidné, protože princezna, aby se vůbec mohla stát královnou se fakticky musela vdát do ciziny (leda by její rod vymřel po meči, což byl právě případ Elišky Přemyslovny, Karlovy matky). Samozřejmě, mezi předky Elišky Přemyslovny
najdeme řadu Němců, ale třeba i Kunhutu Uherskou a Irenu Byzantskou. Neschopný a krutý český kníže Boleslav III Ryšavý, a polský král Boleslav Chrabrý, který ho sesadil, byli bratranci.
Jinak, Jan Lucemburský, otec Karla IV se sám nepovažoval za Němce, ale za Francouze a výchova Karla IV byla francouzská, stejně jako jeho první manželka Blanka z Valois. Jan také padl v bitvě u Kresčaku (Cressy) na francouzské straně.
25. 11. 2010 | 20:22

stejskal napsal(a):

Rozumím, pane edvarde,

nicméně mám neodbytný, že postoje různých lidí k oběma tématům mají některé rysy společné (zdaleka ne všechny).

Mimochodem, já jsem žádným Němcům neškodil, Vy ano? ;-) Stejně tak je mi jedno, jestli Karel IV. byl Čech či Němec (ono se to v té době stejně bralo trochu jinak než nyní, poukazuje na to, myslím přesně, pan Emil XX přede mnou)). Hlavně že po něm v Čechách zbyl docela pozoruhodný odkaz. Stejně tak v Německu (i když tam šlo hlavně jen o jeho politický přínos, reforma císařství, volení jeho hlavy).

Libor Stejskal
25. 11. 2010 | 20:52

M.Š. napsal(a):

Tak tak,již i toho Velkého Karlíka zprivatizovali a zglobalizovali,čechomorákům na truc....jaký národ takový bordel.
25. 11. 2010 | 20:57

Naštvaný napsal(a):

Zame, fakt je, a z toho Pišta asi vychází, že Eliščina matka byla Guta Habsburská. Ale čeští páni taky chtěli své.
25. 11. 2010 | 21:07

Frauenberg napsal(a):

Pane yyy,
zabaven a ukraden byl Liechtensteinsky majetek podle Benesovych dekretu, prestoze Liechtensteinske knizetstvi zadnou valku s nevedlo a bylo neutralni. Zajimave na tom jeste je, ze to byl majetek hlavy statu, se kterym ma tahle vykutalena republika diplomaticke zastoupeni. Ostatne vyse vedena diskuze je veru zabavna. Kdo muze o sobe s jistotou tvrdit, ze je cistokrevny Cech? Obcanstvi je jasne, ale narodnost? To je nesmysl 19. stoleti.
25. 11. 2010 | 21:13

Naštvaný napsal(a):

"u profesora VS" píše jeden diskutér a myslí autora tohoto blogu. Autor Zlatuška je profesor VŠ? No těbuch. A pak se divme.
25. 11. 2010 | 21:15

Ondřej napsal(a):

Jako Moravana a Evropana mě vaše debata nechává klidným. Pane Zlatuško, díky za moudrý a vtioný text! :)
25. 11. 2010 | 21:22

ZAM napsal(a):

Naštvaný:
Jo, a proto Eliška mluvila německy líp než česky, že.
25. 11. 2010 | 21:24

skeptický napsal(a):

Dokument očima blbce ,který rozumí každé desáté slovo :

Že jsme se tu brodili ve sračkách by mi ani moc nevadilo,Londýn nebyl o pár set let později lepší.Posiluje to imunitu,lepší,než očkování,slabí jedinci nepřežijí,přírodní výběr.

Napadlo mne taky ,proč se krysám říká němkyně.Tady jsou vzácné.V naší ulici potkávám jen potkany.
Pod kamenem.

Zkrátka na Ludvíka Bavorského český zajíc neměl.
Pane Stejskale,on se Vám snažil podobat,na mou duši.Ale jste hezčí.

Další šance pro uplatnění "historiků" a revanšistických přisluhovačů.

Házení dlužních úpisů z oken a jejich spalování by mohlo být přínosné při řešení státních i soukromých dluhů v bankách.

Moc si u mne šplhnul,že měl radši svoje "Čechy" než peníze.

Ta mapa Bohemie ke konci snímku silně připomíná r.39.

Článek chtěl ještě trochu papriky.Česneku akorát.
25. 11. 2010 | 21:33

yyy napsal(a):

To Frauenberg:
Co se tyka Liechtensteinska, souhlas
s Vami. Nebyl duvod, bylo neutralni,
spolupracovalo spise se Svycarskem.
Co ma ale Liechtenstein spolecneho s tvrzenim pana profesora o vztahu Benesovych dekretu k Lucembursku a zabirani majetku jeho obcanu/tedy spoluobcanu Karla IV.,resp. jeho nevlastniho bratra Vaclava Lucemburskeho/ jako Nemcu? No comment!
25. 11. 2010 | 22:10

Hurá napsal(a):

Je to vlastně prosté a jakkoliv netendeční: Karel IV. byl synem Elišky Přemyslovny a Jana Lucemburského. A jak známo, první nerozený syn má více vlastností matky než otce a u dcer je to naopak. Takže, Karel IV. pocházel z mezinárodního manželství, ale geneticky byl blíže Česku. Byl tedy více Čechem než Lucemburčanem, natoš pak Němcem. S indiánským pozdravem, Howg !
25. 11. 2010 | 22:15

xxx napsal(a):

K panu crowly:
Co je zapskleho a nacionalistickeho na tvrzeni, ze Habrmanuv mlyn, tak jak je natocen, je snuskou stejnych nehistorickych blabolu jako komancsky "Major Zeman"?
A k dobroninskemu masakru "ceskych" RG:
"Die Presse" snad o puvodu dobroninskeho velitele RG lhala? Nebyl snad tento velitel RG na zaklade udani nemeckych obcanu z one vsi v KL?
A nebyla snad 1/3 techto obcanu
v oddilech SS?
Vi se, kolik jich bylo pri "masakru" zabito a nebyli-li mezi nimi ti, kteri tohoto velitele RG do KL poslali?
Proc, podle Vas , ceske noviny tak "objektivne" psaly o obou pripadech?
Ale dolozit prameny, prosim!
25. 11. 2010 | 22:27

skeptický napsal(a):

Kdysi jsme to s panem Matyášem počítali,a dospěli k závěru,že Karel if měl asi 1/128 české krve.Takove evropskej gulášek.V emerice se tomu říká Heinz 57.
Je to buřt.Každý,kdo se tu narodí,mluví česky a zemi neškodí je Čech,kdyby byl třeba zelenej.A když se k tomu nezná,ať jde do Brusele.
25. 11. 2010 | 22:29

Jan napsal(a):

25. 11. 2010 | 22:41

skeptický napsal(a):

P.S.
Nejlépe se "Čech" pozná podle příjmení.Když to zní "česky",tak je to zaručeně "Čech" jak poleno,případně jak prase.
(S těmi uvozovkami se snažím přizpůsobit autorovi).
25. 11. 2010 | 22:45

Jan napsal(a):

Pokud tady ještě někdo umí německy, ať si to prohlédne raději sám.
25. 11. 2010 | 22:45

Oskar napsal(a):

Důležitý podle mne je výsledek. Karel IV pozvedl České země na nejvyšší úroveň své doby. Proč asi? Pohodlnější by pro něj bylo přisluhovačství. Proto byl největším Čechem, že konal podle svého srdce jako nejvyšší představitel Říše Římské Národa Německého.
A kde jsme dnes my se všemi těmi kecy a rozumy? V ...
25. 11. 2010 | 22:57

urednik napsal(a):

TO Jan: Vyborne. Snad se na to nekdo podiva, na onen dokument, ktery je evidentne volne na webu, hlavne, aby se na to mrknul pan profesor Zlatuska v Brne
25. 11. 2010 | 23:03

claudius napsal(a):

Tuhle jsem seděl s Žáčkem ve Slávii a on mi mezi řečí povídá,že našel Karla IV na seznamu spolupracovníků StB.Jsem zcela zmaten!
25. 11. 2010 | 23:22

aleš napsal(a):

... Naše „české“ rozhořčení z pohledu nastoleného televizí ZDF lze také vztáhnout k u nás obvyklému nazírání na v učebnicích tradovanou historii formou zaškrtávacích testů à la státní maturita....
Byť odhlédnu od ohromadění předložek panem profesorem, stejně smysl uniká. Ostatně, je-li autor tak rozhořčen, měl by zkusit hovořit za sebe, případně si podle spisku páně baptisty "omévat přirození vlažnó vodó". Rozhořčí-li ho tak anketa Největší Čech a německá odpověď v ZDF, mohla by mu při vyřazování v Talentmánii prasknout napětím žilka.
25. 11. 2010 | 23:29

ZAM napsal(a):

skeptický:
´V naší ulici potkávám jen potkany.´ Samozřejmě, jíme více masa než ve středověku.
25. 11. 2010 | 23:35

skeptický napsal(a):

Jo,jsou z toho masové protesty,média a vrazi.

S tím masem:jak kdo.

Ale co to má co dělat s potkany?
25. 11. 2010 | 23:52

ZAM napsal(a):

Oskar:
"Karel IV pozvedl České země na nejvyšší úroveň své doby. Proč asi?" Protože potřeboval bohatou hospodářskou základnu, kterou předtím jeho tatík vyžral.
25. 11. 2010 | 23:54

ZAM napsal(a):

skeptický:
Krysy se živí převážně rostlinnou stravou, potkani masitou.
25. 11. 2010 | 23:55

skeptický napsal(a):

Dík,čtyři minuty před půlnocí mohu říci,že dnes jsem nevstal zbytečně.
25. 11. 2010 | 23:57

ZAM napsal(a):

skeptický:
Dík za uznání, potěšilo.
25. 11. 2010 | 23:59

Tomáš Koloc napsal(a):

Jistě to lze relativizovat, ale Karel IV. považoval Čechy za svou tvrz, a věděl proč. Byl to mystik, vyškolený švýcarským minichem tzv. Božím přítelem z Horní Země (Berner Oberland) a kdo si přečte jeho Vitu Caroli, nalezne tam velebení Slovanů, jejichž jméno mělo dle něj parmen ve slově "sláva". Tehdy sice nebyl pojem moderní národnosti to, co dnes, ale Karel, který byl vždy napřed ho spoluvytvářel. Císaři všech Srbů aŘeků Dušanovi poblahopřál ke korunovaci slovy: "Jsem rád, že dvěma císaři jsou dva muži vznešeného jazyka slovanského."
26. 11. 2010 | 02:09

Pepa Řepa napsal(a):

Ufff
to mně spadnul kámen ze srdce.

Přečtu titulek a vyděsím se.
Našeho Karla Švarzenberga zajali cizáci a budou chtít výkupné. Talib nebo pirát somálský.
Kalousek pošle složenku.

Jo, Karel IV říkáte? To je dobrý.
O toho se klidně s Germánem podělím.
26. 11. 2010 | 07:21

aritex napsal(a):

z jedné strany Něměc z druhé strany Francouz do 15 neuměl česky takže otec vlasti jak se patří a kdyby byl Čech asi by nikdy nebyl císař
26. 11. 2010 | 07:30

Petr186 napsal(a):

Horší by bylo, kdyby nám ukradli toho "zlatého" Káju.
26. 11. 2010 | 07:38

TomF napsal(a):

Karel IV nebyl Čech. Nebyl ale ani Němec. Pro nás bylo skvělé, že si tento Lucemburk oblíbil Prahu víc než Lucembursko a víc než Norimberk (kde měl také královský hrad) nebo jiné německé město.
Naštěstí pro nás Čechy (a Moraváky ;-) ) si Prahu zamiloval a udělal z ní hlavní město "Svaté říše římské" což jistě dosud naši němečtí sousedé nesou velmi nelibě.
26. 11. 2010 | 07:45

Pepa Řepa napsal(a):

Petr186
Nevím jk Vy, ale já bych se zúčastnil sbírky, aby si zlatého Káju nechali natrvalo.
Jako bonus bych přibalil Míšu Davida a Ivetku z pomejí.
26. 11. 2010 | 08:11

Otis napsal(a):

mno, já bych to viděl tak, že Německo vzniklo až někdy v roce 1871, takže je legitimní vybírat největšího Němce pouze z osobností narozených po tomto roce. Do té doby ať si volí největšího Bavora, Sasa, Franka či Švába (s velkým Š, samozřejmě). A jestli mají o Karla eminentní zájem, ať nabídnou nějakou cenu. Jako český král byl zároveň kurfiřtem, říššským to knížetem, takže při troše dobré vůle by se to snad nějak dalo zařídit. Bavit bychom se mohli i o božském Kájovi, ale tam bude poplatek vyšší, tam se dá opřít pouze o příjmení.
26. 11. 2010 | 08:44

gaia napsal(a):

Karel IV. byl především Přemyslovec.

Pokud bychom ho chtěli označit za Němce, pak
Alžbětu II., královnu UK bychom mohli takto označit za Němku, Dánku či dokonce Rusku.
26. 11. 2010 | 09:17

Divobyj napsal(a):

Kdosi tu prohodil,že Němci mají na Karla IV. taky nárok,poněvadž byl císařem Svaté říše Římské.Pro Boha! Jen aby se to nedozvěděli Slováci! Když dokázali uzmout Moravanům Svatopluka a prohlásit jej za Slovenského krále,(a že je to pravda dokázali tím,že mu na Bratisl.hradě postavili sochu),bylo by pro ně hračkou dokázat,že Karlova matka byla vlastně Slovenka a tím pádem je náš císař vlastně Slovák!Cítím husí kůži po těle,když si představím,jakl je lapidárium Bratislavského hradu rozšířeno o Karla IV.,za ním stojí další Slováci-vojevůdci,papežové,diktátoři,géniové včetně Kim-ir-sena a Mao-ce-tunga!
26. 11. 2010 | 09:19

gaia napsal(a):

a my všichni, co tu kecáme na netu, jsme vlastně černoši z Tanzánie, neb tam byly nalezeny nejstarší pozůstatky člověka u jezera Olduvai George
26. 11. 2010 | 09:26

ZAM napsal(a):

gaia:
Karel IV. ve svém životopise píše o svém původu, že pochází ze dvou starobylých rodů: Lucemburků a Přemyslovců.
26. 11. 2010 | 09:31

gaia napsal(a):

A ten Vilém II. německý císař(poslední) byl vlastně po babičce zas Angličan.

( a to doufám, že něměli nějakého fešného osobního strážce nebo fittnes trenéra)
26. 11. 2010 | 09:41

Levičák napsal(a):

Přečetl jsem se zájmem všechny reakce na blog,ale myslím si,že se zabýváme malichernostmi.Já si myslím,že sjednocováním Evropy časem pomine i otázka národnosti.Všichni víme,že velké množství Čechů odešlo za kapitalistické krize v první republice do Ameriky.
Po roce 1968 řada lidí emigrovala do ciziny a zapustila tam své kořeny.Dnes nekterým již dělá potíž mluvit česky.V rámci migrace se dnes u nás usazují lidé jiných národností,jako Vietnamci,Rumuni,Poláci,Bulhaři atd.a naopak je tato laciná pracovní síla vítána.Naši lékaři zase chtějí do Německa za vyššími platy.Dochází tak k promíchávání národů i v rámci pohraničí,takže do budoucna by bylo nesmyslem trvat na tom kdo co je.
Já sám jsem byl také vychován v hrdosti na svůj národ,ale vidím,že se to dnes již nenosí.
V tomhle bychom si možná měli vzít příklad z Američanů,kteří jsou hrdi na svůj národ a historii,přestože je velice krátká a původních Američanů moc není.Většina z nich jsou kolonizátoři a emigranti různých národností.Ale váží si svého "Dne nezávislosti",před domy vytahují americkou vlajku a u nás v den založení republiky nevisí státní vlajky ani na státních budovách.
A u osobností myslím nejde o to,jaké byly národnosti,ale co vykonaly.
Máme tedy dvě možnosti.Vážit si své historie a do budoucna hájit své češství nebo splynout s ostatními národy.Sám nedovedu posoudit,co by bylo správnější.
26. 11. 2010 | 10:12

Jan Žura napsal(a):

Přesně před třemi roky začal s velkou slávou genetický průzkum pozůstatků některých Přemyslovců. Bylo slíbeno, že do tří let se o tom něco dozvíme, tedy to, co třeba souvisí s článkem a diskuzí k němu. Zatím je ticho po pěšině. Badatelský tým v přísném utajení bádal, mimo jiné i za naše peníze. Byl bych mu vděčný, kdyby nám oznámil, že vybádal třeba prd. Může se to stát, možnosti výzkumu jsou zatím omezené. Pan Zlatuška je osoba natolik významná a vlivná, že by se na to mohl zeptat na příslušném místě a debatérům to sdělit. Nebo je to taková bomba, že by se o tom raději nikdo neměl dozvědět?
26. 11. 2010 | 10:34

Obdivuji tuto debatu. napsal(a):

Mne by zajimalo - byli neanderthalove na nasem uzemi Cesi nebo Nemci ?
26. 11. 2010 | 10:37

Naštvaný napsal(a):

Obdivuji tuto debatu: Kopčen a Veverčák byli Češi jak poleno! Ale máte tam chybičku: Neandertál se píše bez h. Pochází to z německého s. Tal u Wuppertalu, kam na procházky zacházel tamní pastor a básník Joachim Neander. A místní to údolí pojmenovali po něm: das Neandertal. A když tam po staletích Němci objevili kosti, pojmenovali je po tom údolí: neandertálské. Takže to slovo není řeckého původu. Ale prostudujte si první díl Československé vlastivědi, a tam se dozvíte, jak velký byl kočovný rádius pralidí u nás. A odpovězte si sám.
26. 11. 2010 | 11:04

gaia napsal(a):

ZAM

no a Přemysl, to byl kluk od Prahy takže Karel je jasně náš.
26. 11. 2010 | 11:55

skeptický napsal(a):

Čovek neandrtálský byl prokazatelně zrzavý.Geny se občas se občas vyloupnou všude na světě ,nejčastěji mezi germány,iry a ašpenáty.

Najdou se i mezi američany,jako třeba nuk čóris nebo soused boris.Setkání s nimi vyvolává u ostatních salivační efekt.Plivání do rukávů se dnes ale považuje za nekorektní.Ale dá se tak i otěhotnět.

Jeho (nukova)fotka z mládí na wiki vykazuje neskutečnou podobu s jednou známou sportovkyní.Jsou to lovci,sportovci a masožravci.

Čovek kromaňónský je tmavovlasý,zemedělec,a naopak běžnější,jako třeba khón šonnery,a také vykazuje slabost pro ohnivou vodu.Netřepat.

Pářením mezi neandrtálci a kromaňóny vznikla rasa blonďáků,kteří byli jako divní odsunuti na sever,kde se dodnes hádají kdo je víc blond.Norci,kteří jsou víc blond mají za blondýny švejdy.Služky v americe odtamtud přišedeší do kromaňonských rodin začaly první vlnu vtipů.

Ti na severu narazili na inteligentnější černovlasé laponce a eskyma,a tak mezi dvěma mlýnskými kameny zahájili výboje na východ a vytvořili rasu blonďatých Ruslanů.

Skandinávské ,keltské a slovanské rasy mají náchylnost k ohnivé vodě.

Černovlasí potomci noemovi skřížení s tatary,kteří lidstvu dali mletý biftek, co slezli z kavkazu na špatné straně se popářili s ruslany,a tzv.neandrtálské geny druhé generace se začaly objevovat mezi ašpenáty.
Odstín hnědorusý,místo mrkvově červené.
Rusý je odvozeno od ruslanů.

Každý kmen má své národní ptactvo,egypťani měli vohnivála zvaného skarab,kromaňonští románi mouchy ,germáni šváby,východ vši,rusy a štěnice.
Ty poslední prý dle posledních zpráv zamořily New York.

Francký kupec sámo byl asi ašpenát (došlo prý k záměně písmena T za K,a forma Šlomo se také objevila),a zavedl na moravě (tam vynalezli mor)sámošky,které se neujaly,protože lidstvo už tehdy kradlo korektně bez rozdílu náboženství,rasy i politického přesvědčení.

Slované jsou tedy směskou výšezmíněných,a jsou to vyznavači slova,jména božího,Peruna.Vyznavačky byly známy coby pradleny.
Nejzbožnější byla božena.

Božky bětky
lautr štětky,
mezi nima božena,
od prádla je zmožená.
Jen ji Odřich ruče zočil,
do křoví pak koně stočil.

Přemyslovci byli slované,a kdo neumí říkat ř není čech.To při volbě příštího presidenta.
26. 11. 2010 | 11:56

skeptický napsal(a):

P.S.
Božky bětky,
lautr štětky
samý príma pradlény,
mezi nima božéna,...atd.

Už taky zapomínám.
26. 11. 2010 | 12:05

skeptický napsal(a):

Vikingské výboje do středomoří a severní afriky v 8.stol.vytvořily rasu breberskou,pleti bílé,a vlasů zrzavých.
26. 11. 2010 | 12:52

crowley napsal(a):

>xxx
Habermanuv mlyn je film,ktery si nedela narok na historickou presnost, stejne jako velka vetsina historickych filmu. Stejne tak ani kniha, na ktere je zalozen. Existuje mnoho mnohem fiktivnejsich a pritom kvalitnich filmu z historickou tematikou. Ja vim od prarodicu, ze podobne hruzy se dely a Juraj Herz to dokonce zazil. MOhlo to byt kdekoliv.

Nevim co myslite KL, ale nic neospravedlnuje masakr. Nejenze je potreba soud, ale vrazdit nekoho diky kolektivni vine je zrudndne vzdy.

A nezde se mi, ze by media informovala spatne.
26. 11. 2010 | 12:54

skeptický napsal(a):

Ten film byl zvětší části financován Němci,takže...
26. 11. 2010 | 13:15

Naštvaný napsal(a):

Pepa Řepa píše:O toho se klidně s Germánem podělím; já zas o toho knížete Karla. Prostě já raději císaře. I když, kdoví, jestli nám EU knížete nezvolí místo toho Barossa. Snaží se o to dost. On by si tam vždy zchrupnul a oni by plácali a odhlasovali, co chtějí. Takže by Švarcenberkové dohnali Habsburky.
26. 11. 2010 | 13:29

Tomáš Koloc napsal(a):

Milý Aritexi,
pročtěte si hlouběji dějepis. Karlova mateřština byla čeština, kterou sice během svého vychování ve Francii (od 7 let) skoro zapomněl, ale po návratu se ji coby markrebě moravský opět doučil. Jeho první křestní jméno bylo Vácalv. V Praze se narodil i zemřel a Čechy a Morava, ze všech stran obehnané horami, pro něj byly přirozeným centrem jeho říše. Od Karlovy doby až do Jagellonců byla čeština řečí evropské diplomacie (Zdroje: Vita Caroli, rozhovor K. Hvížďaly s K. Schwarzenbergem Knížecí život).
Historici umění učí o dvou římkých císařích od vrcholného středověku do novověku, kteří měli stěžejní vliv na evropské umění. Byli to Karel IV. a Rudolf II. Oba si za své hlavní město vybrali Prahu? Náhoda? Ta neexistuje...
26. 11. 2010 | 15:27

Divobyj napsal(a):

to gaia-být Vámi,určitě bych se neukvapoval určováním společných předků.Je sice možné,že vědci našli (zatím) nejstarší pozůstatky člověka někde v Tanzánii,nicméně,nelze v tuto chvíli říci,že jsou opravdu nejstarší.Myslíte,že je nemožné najít někdy v budoucnu pozůstatky člověka ještě starší a někde úplně jinde? Na druhou stranu-mohla jste také napsat,že nejstaršími lidmi byli Adam a Eva....
26. 11. 2010 | 17:28

gaia napsal(a):

Divobyj

no doposud se ale má za to, že lidstvo skutečně povstalo z Afriky někde v okolí zlomu
26. 11. 2010 | 17:56

Zbyněk napsal(a):

Nedalo mě to,neboť každý z vás tvrdí něco jiného,tak jsem zvedl telefon a zavolal do ZDF.KarelIV.byl skutečně Ňemec a dokonce založil první německou universitu.Hovořil německy a na této universitě byl vyučovací jazyk také němčina.Prý na ní učili velice významní profesoři,všichni německy.Je to prý lehounce ověřitelné.
26. 11. 2010 | 17:59

gaia napsal(a):

Zbyněk

Karel byl především Přemyslovec, potomek českých králů a přímý potomek samého Přemysla.
26. 11. 2010 | 19:02

skeptický napsal(a):

Nagůglil jsem si :
Mluvil Karel IV.česky.

První dva označují Káju za Němce
a mluví o něm ošklivě.

Položil jsem si japnou otázku kdo asi vlastní ZDF.

Třetí na seznamu se mi objevil
EU-Portál politicky nekorektní průvodce,který tuto otázku ošetřil k mé naprosté spokojenosti.
Moc dobré čtení.

Nevěřte mediím,hrozně se lže.
26. 11. 2010 | 19:30

Divobyj napsal(a):

to Gaia-a představte si,že podle jisté teorie byl Karel IV.dokonce potomkem samotného Ježíše!(přez Lucemburky,samozřejmě)Dokonce obdržel od papeže trn z Ježíšovy trnové koruny.Myslíte,že mu jej papež věnoval jen tak,ze zdvořilosti?
26. 11. 2010 | 19:35

greena napsal(a):

Ten film na ZDF jsem viděla.

Karel IV. je v Německu považován za Němce, ale......ve filmu bylo zmíněno, kolika jazyky mluvil, bylo vylíčeno jeho působení v Praze docela solidně.
Hodně se řešil jeho vztah k židům a vůbec postavení židů v té době. Hodně pozornosti (cca 10 minut) bylo věnováno pogromu židů v Norimberku.

No a dost času se věnovalo líčení různých katastrof v době Karlově - obrovské povodně v Evropě 1342, nálet sarančat ( fakt!!) a nakonec svouleté řádění moru v Evropě ( Praha zůstala kupodivu ušetřena)

Resume:
Ten film byl populárně naučný ( důraz kladu na slovo populární) - holt většinový divák si žádá své.... Byl to film zajímavý, pro Čechy hlavně tím, jak se pohlíží na Karla IV. jinde!!! Náramně užitečné!
26. 11. 2010 | 19:35

greena napsal(a):

Schau mal!!

http://www.diedeutschen.zdf...
Folge 4
26. 11. 2010 | 19:50

Zbyněk napsal(a):

grena..
Vielen Dank !
26. 11. 2010 | 20:33

ZAM napsal(a):

gaia:
"Karel byl především Přemyslovec, potomek českých králů a přímý potomek samého Přemysla" :)))) On existoval nějaký Přemysl ze Stadic?? Teda kromě Kosmovy ´kroniky´ a Starých pověstí českých.
26. 11. 2010 | 20:44

ZAM napsal(a):

gaia:
Jak vznikl Přemysl a další...
"Kosmův „rodokmen“ je historicky nemožný pro dobu, ke které se hlásí a nemohl být t r a d o v á n . Je fiktivní a vznikl dodatečně (V. Karbusický 1995, s. 221). Území, na němž se tato Kosmova mytická knížata měla údajně pohybovat, přibližuje mapka.
V. Karbusický (1995, s. 216-243) v kapitole „Kosmas a rodokmen předhistorických knížat“ dokázal, že Kosmas jména svých postav pro dobu mytickou převzal ze souvislého staroslověnského (či staročeského) textu:

Krok’ kazi (Tetha, Thetka atd.), lubo...pŕemyśl...
nezamyśl...m...na ta voj’n...ni zla,
kr’z...my s... neklan...(am)..., gosti vít...5

Z toho pak Kosmovi vznikla jména: Krok, Kazi, Teta, Luboša, Přemysl, Nezamysl, Mnata, Vojen, Vnislav, Křesomysl, Neklan, Hostivít."
http://www.moraviamagna.cz/...
26. 11. 2010 | 20:51

gaia napsal(a):

ZAM

změnil nick, ale poučuje pořád stejně

asi byl Přemysl, když se jeho potomci jmenovali Přemyslovci, to Kosmas nevymyslel

a Karlova máma byla Eliška Přemyslovna tak nějaký Přemysl tam byl určitě
26. 11. 2010 | 20:54

gaia napsal(a):

ZAM

jsou i studie, že Přemysl mohl být sám Sámo

a Velkomoravská říše měla do Německa daleko
26. 11. 2010 | 20:57

gaia napsal(a):

o Přemyslovcích se mluví už v Kristiánově legendě, ta je datována do 10. století.
Kristiána znal i český král a římský císař Karel IV.Použil kroniku nejen jako inspiraci , ale přímo jako pramen pro svou svatováclavskou legendu.

Čechura Hlavačka Koldinská Příbuzní českých králů.

Karel byl Přemyslovec a hotovo, tudíž náš, sám to tak chtěl!
26. 11. 2010 | 21:17

ZAM napsal(a):

gaia:
Když vím, nezištně poučím. Jenom nzkušený žáček odmítne.
Nikoliv, žádný Přemysl nebyl, přemyslovci s největší pravděpodobností ve skutečnosti byli pokračující mojmírovci, první historicky doložený ´přemyslovec´ byl velkomoravský legát vyslaným Svatoplukem.
http://www.moraviamagna.cz/...
Velkomoravská říše přímo sousedila s říší Franskou.
26. 11. 2010 | 21:18

ZAM napsal(a):

gaia:
O vzniku přemyslovské pověsti v kristiánově legendě zde:
http://www.moraviamagna.cz/...
26. 11. 2010 | 21:22

ZAM napsal(a):

gaia:
Karel IV. byl především Lucemburk, protože po otci; Přemyslovec byl po matce.
26. 11. 2010 | 21:24

Pája napsal(a):

k národnostním otázkám lze jako perličku dodat jména některých činovníků Sudetendeuche Partei a dalších : Křepelka, Swoboda, Zajicek, Sebekowski. Sám Henlein celý život tajil, že matka je Češka (Dvoráčková, v průběhu války ji Henlein - furer sudetoněmecké říšské župy přejmenoval na Dworatschek). A tak by se dalo pokračovat i na české straně, kde se to hemží mezi národovci Fishery, Millery, aktuálně třeba Klausem. Je zajímavé, že v této době česko-německých vášní byli právě ti naturalizovaní dle jména rodiným původem z opačného prostředí často nejagresivnějšími národoveckými bojovníky. Nenadarmo se říká poturčenec horší Turka. Koho tohle téma zajímá víc vřele doporučuju skvělou knihu moravského Němce, Johann Wolfgang Brügel: Češi a Němci.
26. 11. 2010 | 21:28

skeptický napsal(a):

Všechno to směřuje k zpochybnění naší historie,zpochybnění a dehonestaci našich velikánů s cílem dokázat,že jsme tu vlastně nikdy nebyli a nemáme tu vlastně co dělat.

Kdo se zmíní o Karlu IV jinak,než nekladně bude prohlášen za zpochybňovače a schvalovače a teroristu.

Máme tu ještě další vroubky.Nějaký náš král padl při pronásledování mírumilovných machometánů u Mohuče.Čekám ,kdy vyjde najevo,že Ježíš byl antisemita. Podezírám to už dlouho.
26. 11. 2010 | 21:29

gaia napsal(a):

ZAM

matka má na dítě daleko větší význam než otec, nehledě takový, který pořád někde trajdal a válčil.
26. 11. 2010 | 21:36

Pája napsal(a):

otázka proč je člověk, který byl synem české královny a Lucemburka, vychován ve Francii a kterému velmi záleželo na rozvoji českých zemí dnes prohlašován za Němce je otázkou správnou a jisté zájmy zde můžeme vycítit. V době Karla IV nebylo jednotné Německo a nebyl jednotný německý jazyk ani jakýsi "národ". Oproti tomu české království bylo v té době ve střední evropě největším politickým útvarem s jedním centrem, který do jisté míry byl skutečně národní (slovanský) a svou jazykovou odlišností a centralizací se odlišoval od roztříštěnosti německých knížectví.
26. 11. 2010 | 21:44

greena napsal(a):

Jo.....s tou roztříštěností Německa je to přesné...
V tom filmu se docela hezky pojednává Zlatá bula sicilská a její význam pro volbu německého císaře.....
apropos,nepochopila jsem, proč se v tom filmu nemluví o Kaiser (císaři), nýbrž vytrvale o König (králi) svaté říše římské národa německého.
Nepohybuje se tady na serveru nějaký historik, který by to dokázal vysvětlit??

Pro učitele dějepisu, kteří vládnou němčinou:
na webowce ZDF jsou bezvadné výukové materiály - ke stažení!!!

http://www.diedeutschen.zdf...

Viel Spaß;-)
26. 11. 2010 | 21:57

ZAM napsal(a):

gaia:
Tak jo, Přemyslovci byli po matce Přemyslovně. ☺

Matka měla na svého syna Václava tak silný vliv, že on při svém návratu do Čech se jmenoval Karel a neuměl slovo česky.
26. 11. 2010 | 22:00

gaia napsal(a):

ZAM

ale do 7 let byl doma a to je dítě nejcitlivější.

Já se toho Přemyslovce nevzdám!
26. 11. 2010 | 22:04

ZAM napsal(a):

gaia:
To je Vaše věc.
Je pravdou, že Karel IV. cílevědomě a úspěšně zveleboval české království, ovšem především z praktických důvodů. Jenom hospodářsky silný císař mohl odolávat intrikám kurfiřtů.
26. 11. 2010 | 22:08

ZAM napsal(a):

greena:
Karel IV. (14. května 1316, Praha – 29. listopadu 1378, Praha) byl jedenáctý český král (jako Karel I. – 1346–1378), lombardský král (1355), římský král (1346–1355) a císař (1355–1378), arelatský král (1365) a hrabě lucemburský (1346 – 1353) z dynastie Lucemburků.
http://cs.wikipedia.org/wik...
26. 11. 2010 | 22:11

gaia napsal(a):

je pravda, že Karel nemohl být Němec, když v té době žádné Německo neexistovalo
27. 11. 2010 | 08:05

skeptický napsal(a):

Ještě zpátky k těm zrzavým neandrtálcům :

Příběh se opakuje v Bibli u Esaua a Jacoba,dvojčat,synů
Izákových a vnuků Abrahámových.

Prosluli tím,že druhý se držel při narození na patičku.

Rčení zrzavý jak Ezau,nebo zarostlý jak Ezau je stále ještě vžité mezi staršími lidmi,co chodili do kostela.

Esau byl při narození chlupatý a zrzavý,znám svou divokostí,a lovem.

Chytřejší druhorozený Jákob byl vyčůraný a koupil od něj v patnácti letech právo prvorozeného za talíř čočovice,připravený jako pohřební jídlo pro otce Izáka(Abrahamova smrt).Pak dostal jméno Israel.(Zdroje Genesis a Talmud).
Nakonec Esaua zabil.

I ta korektní Wiki nakonec zmiňuje,že se možná jedná o alegorii lidské evoluce mezi divokými hominidy či primáty,a pozdější formou humanity.
27. 11. 2010 | 08:07

gaia napsal(a):

skeptický

a je pravda, že Karel měl bratra Zikmunda a to byl přeci Liška Ryšavá. Aspoň to říkali v tom Vávrově filmu Jan Hus

Takže by se to vaše tvrzení hodilo i na ně
27. 11. 2010 | 09:22

skeptický napsal(a):

Gaia

Bohyně,

Nemáte v tom hokej?Nebo mne taháte za fusekličku.

Václav IV.,syn Karla IV. měl bratra Zikmunda.
27. 11. 2010 | 09:30

gaia napsal(a):

skeptický

jo to jsem po ránu popletla. ale též dvojice na kterou by se hodil Váš popis

teď jdu zkoumat, v jakém příbuzenském poměru pro ně byl ten Karel
27. 11. 2010 | 09:41

skeptický napsal(a):

Gaia

Vy učíte děti,nebo jste ve školní administrativě?

Pak můžete zjistit,v jakém příbuzenském poměru k Vám je Váš otec.Vemte to z jedné vody.Dejte vědět.
27. 11. 2010 | 09:45

gaia napsal(a):

skeptický

no tak jsem zjistila, že to byla jeho děcka, takže mám pocit, že jste tu teď nastínil nějakou novou historickou teorii,hodící se na tuto rodinu, kam se hrabe ZDF.

PF. já se věnuji výhradně přírodovědným předmětům, historie pouze jako hobby
27. 11. 2010 | 09:49

skeptický napsal(a):

Gaia
No,po shlédnutí pár pokračování toho dokumentu zjišťuji,že ti Němci budou přece jen lepší lidi.

Hladce oholení,důvěryhodně a sebejistě vypadající pánové výrazných rysů,s kravatou,ne jak ty chlupatobradé zločinecké šupácké typy,co se tu vydávají za historiky a profesory.Jó copak v Německu.Je to holt znát.

A i když třeba občas lžete,musíte alespoň vypadat.

Jaká je Vaše celoživotní kontribuce těm přírodním vědám?
27. 11. 2010 | 10:04

gaia napsal(a):

skeptický

no přírodopis do úrovně dub žalud buk bukvice a chemie tak do úrovně ný natý, víc naše mládež nedokáže vstřebat

Ale uznávám, že by český národ měl o sebe víc dbát a lépe se strojit, když kouknete na tu elitu národa na fotkách ze setkání diskutérů, tak všichni dost přešlí mrazem a moje babička by řekla- nečesaný nemytý na hřebíčku přibitý.
27. 11. 2010 | 10:27

skeptický napsal(a):

gaia

Vaše babička je moudrá žena.
Moc mi připomíná mne.

Moje dcera Babičku nikdy nečetla,(já taky ne),leč domnívá se,že mám bezedný kapsář.

Už jste někdy viděla bukvici se žaludem? To existuje.
27. 11. 2010 | 10:32

skeptický napsal(a):

P.S.
My jsme se učili těch kysličníků osm.Berou jich ve vyšších třídách postupně víc,nebo tím to končí,aby je to nepřetěžovalo?
Dalo by se to roztáhnout až do maturity.
27. 11. 2010 | 11:06

Divobyj napsal(a):

Přátelé,prosím,mějte trochu ohledy na ostatní,kteří musí ty Vaše "moudrosti" číst!(abychom si rozuměli-čtou je proto,aby jim neunikla nějaká souvislost se článkem uvedeným nahoře)
27. 11. 2010 | 11:37

skeptický napsal(a):

Divobyj

Pozoruhodný nick,a s krátkým tvrdým vypadá líp než s krátkým měkkým.

Máte svým způsobem pravdu,příteli.

Vidím,že autorovo používání uvozovek je nakažlivé.

Všechno souvisí se vším.
Moudrost boží je jen hloupost v očích lidí,stojí psáno.
Even the dull and ignorant,they too have their story.(Desiderata).

V posledních odstavcích jsme probírali autorem zmiňovanou "českou" vzdělanost.

Pokud usoudím ze tří příspěvků,že dotyčný nemá co říci,dále ho nečtu.
Je tu dost lidí,které potěší,jak je druhý blbý.Nerad bych jim to bral.

S přátelským pozdravem
S.
27. 11. 2010 | 12:16

gaia napsal(a):

skeptický

schválně jsem zvolila tento příměr(žalud bukvice), neb jsem věděla, že se chytíte

a dnes se berou oxidy a dělá se to podle oxidačního čísla, což dětem působí daleko větší potíže, než když bylo mocenství a křížové pravidlo.
Divobyj

já tu právě se skeptickým se snažím poučit a to metodou Heuristického rozhovoru, kterou používal už Aristoteles.

Ten totiž neznalým nevnucoval nějaká hotová řešení, ale systémem návodných otázek, na které si museli sami odpovídat je dovedl ke správnému řešení.

Tudíš skeptický dává návodné otázky a okruhy k přemýšlení, které u mne vyvolávají další otázy, takže se musím občas na něco zeptat, ale nakonec se dozvím, co jsem chtěla.

takže tato metoda je pro mne velmi důležitá, ale pro někoho snad nezáživná a dlouhá na čtení.

Tak nás přeskočte, musíme být ohleduplní, abychom se tu navzájem nepožrali.
27. 11. 2010 | 12:46

skeptický napsal(a):

Madame
Aristtoteles se ve svých přírodních teoriích mýlil,čímž zavedl na scestí generace hledačů pravdy.

Možná z neznalosti.Lepší,než záměrné zkreslování.Na to zas byli kadeti jiní.

Myslím,že jste mi jasná od začátku,snažím se vyhovět.

Dám Vám jednu radu : Hlupáka se na nic neptejte,řekne Vám "všechno" sám.
27. 11. 2010 | 12:58

gaia napsal(a):

skeptický

tak myslím, že bych nyní potřebovala hodně návodných otázek, abych zjistila, zda tím hlupákem nemyslíte přímo mne.

Ale raději půjdu péci vanilkové rohlíčky a linecké koláčky na vánoce.

Mnohdy lépe žíti v neznalosti, než krutou poznati jistotu, nebo jak to ten Erben napsal.
27. 11. 2010 | 14:23

Divobyj napsal(a):

to Skeptický - díky za kompliment,nick Divobyj je jistě dosti originální,nadto mne do jisté míry také charakterizuje.Pro mnohé jsem opravdu divný,jelikož před lidmi(jako živ.druhem) a penězi preferuji přírodu a vesmír. Uvozovky-používám je tam,kde dle mého mají být.Vše souvisí se vším.Jistě,ale jít na Karla IV.např přez kohoutek u umývadla mi připadá poněkud zdlouhavé.Nakonec-jsem trochu jiného názoru a myslím si,že i z blbce může občas (i nechtěně) vypadnout moudrost.Podceňování druhého je velkou chybou. Mohu mít otázku? Jaký je Váš názor na pokrevní příbuznost KarlaIV. s Ježíšem a s tím,(dle mého názoru) související papežův dar-trn z Ježíšovy trnové koruny? Za Vaši snahu o odpověď děkuji předem.
27. 11. 2010 | 14:55

gaia napsal(a):

Divobyj

před lidmi(jako živ.druhem) a penězi preferuji přírodu a vesmír.
tak to jste tu správně.

ale já Vám neporadím, ale ten trn jsem viděla v Praze na výstavě, asi 3 roky nazpět.

Byl v takové zlaté rukavici a uprostřed
bylo okénko z kříšťálu a v tom ten trn. Na to spousta drahokamů, červených a modrých.Docela mne to zaujalo, tak si pamatuji.

Ale dnes už málokdo zná i svou prababičku a mezi těmito dvěma je 13 století, navíc se neví, jestli Ježíš vůbec reálně byl.

Vystopovat by to bylo velmi těžké. Písemné záznamy máme až z 9. století.
27. 11. 2010 | 15:55

ZAM napsal(a):

gaia:
Je mi líto, ale opět Vás musím poučit:
"je pravda, že Karel nemohl být Němec, když v té době žádné Německo neexistovalo" Není to pravda. Franský král a zakladatel Východofranské říše se jmenoval Ludvík II. Němec.
http://cs.wikipedia.org/wik...
27. 11. 2010 | 16:19

ZAM napsal(a):

skeptický:
Neandertálci byl jiný druh člověka odlišnbý od Homo sapiens a s tímto druhem se nekřížili.
Tóra byla sepsána v 7. století před n.l., stěží v ní hledat ozvěny událostí starých třicet tisíc let.
27. 11. 2010 | 16:24

gaia napsal(a):

ZAM

jak se jmenoval to nic nedokazuje
Německo nebylo, jen několik knížetctví pak se sjednotili v Prusko a Německo až po 1. světové válce.
27. 11. 2010 | 16:27

ZAM napsal(a):

Václav IV. byl polobratrem Zikmunda Lucemburského, měli rozdílné matky: Václav Iv. Annu Svídnickou, Zikmund Alžbětu Pomořanskou (3. resp. 4. manželku Krala IV.).
27. 11. 2010 | 16:29

ZAM napsal(a):

gaia:
Východofranská říše byl předchůdkyní Německa a východní Frankové předchůdci Němců.
Vaše útržkové "znalosti" dějin nebudu komentovat, ale doporučuji Vám obeznámit se s životem kancléře Bismarcka popř. císaře Viléma anebo nejlépe dějiny Svaté říše římské národu německého, abyste zde nebyla za v..a.
27. 11. 2010 | 16:35

ZAM napsal(a):

skeptický:
"Aristtoteles se ve svých přírodních teoriích mýlil" Nepovídejte, těleso tedy není nadnášeno silou rovnající se váze vody tělesem vytlačené?
27. 11. 2010 | 16:38

ZAM napsal(a):

Zbyněk:
"KarelIV.byl skutečně Ňemec"
Když to řeknou v ZDF, tak to jistě bude pravda. ☺☺☺
Jenom naivní Čecháček Zbyněk může věřit německé nacionální propagandě.
27. 11. 2010 | 16:41

Divobyj napsal(a):

to gaia-ano,dá se říci,že předpokládám,že účastníci takovýchto diskusí zřejmě nebudou běžnými konzumenty informací z tv Nova a pod.Proto s Vámi chci konzultovat některé věci,o kterých sám přemýšlím.Vy jste mi tentokrát moc nepomohla-nevadí,příště se snad zadaří lépe!
27. 11. 2010 | 16:56

prirodovedec napsal(a):

ZAM: PROSIM VAS to snad ne s tou kapalinou a Aristotelem, sice byl uzasny, ale ...

http://www.converter.cz/fyz...

Kdyz uz volite jisty ton ke gaie tak, at s Vam to nevymkne ...

Aristoteles zprvu viz:

http://cs.wikipedia.org/wik...
27. 11. 2010 | 16:59

ZAM napsal(a):

prirodovedec:
Co říci? Jenom to, že jsem si hrubě spletl jména a skeptickému se pokorně omluvit. ☻
Dík za upozornění.
27. 11. 2010 | 17:17

ZAM napsal(a):

skeptický:
Hluboce se omluvám za svůj příspěvek v 27.11.2010 16:38:25 obsahující hrubou faktickou chybu. V uplynulých několika měsících je to již druhá záměna osob, která se mi přihodila. Slibuji vyvinout velké úsilí o nápravu, čestně.
27. 11. 2010 | 17:22

Zbyněk napsal(a):

ZAM...
Byl to Němec a basta.Jak jinak zdůvodníte,že založil vůbec první německou universitu se sídlem v Pragu,kdyby byl Čech,tak založí českou.To je argument jako hrom.ZDF nelže,to není Jirásek.
27. 11. 2010 | 18:01

gaia napsal(a):

ZAM

mám detailně prostudovanou trilogii

Ženy a milenky českých králů

Děti a levobočci českých králů

Příbuzní českých králů

Skandály českých králů.

Těch znalostí mám tolik, že se mi to už začíná plést.

Za skandální také považuji, že v pátek měli v Bille jenom jeden druh másla a to německé, takže cukroví na české vánoce bude z německého másla a naši zemědělci a zpracovatelé budou živořit.

mám dojem, že se dočkám i toho, že nebudou na vánoce ani banány.

navíc Zam si plete Aristotela s Archimédem
27. 11. 2010 | 18:18

gaia napsal(a):

Skandály českých králů jsou od jiného autora, abych zas nebyla nařčena , že nevím co je trilogie.

akorát nevím, proč Zbyněk Matyáš změnil nick, jeho rétorika je snadno rozpoznatelná.
27. 11. 2010 | 18:23

gaia napsal(a):

Dále v knize Evropa králů a císařů, kde mám všechny rodokmeny a panovníky v Evropě, se Německo(Německá říše) objevuje až v roce 1871-1918
27. 11. 2010 | 18:28

ZAM napsal(a):

Zbyněk:
Karlova universita byla založena jako česká, což je napsáno i v její Zakládací listině.
"Mezi tužbami našeho srdce a tím, co naši královskou mysl svou tíhou stále zaneprázdňuje, její zřetel, starost a pozornost se stále obrací k tomu, aby naše české království, jež nad ostatní důstojenství a državy, ať dědičné, ať šťastně získané, obzvláštní náklonností naší mysli milujeme, o jehož povznesení vší možnou horlivostí se staráme a o jehož čest a blaho vším svým snažením usilujeme, aby tak, jako se řízením Božím raduje z přirozené hojnosti zemských plodin, podle příkazu naší prozíravosti a naším přičiněním za našich časů bylo ozdobeno množstvím učených mužů."
http://www.cuni.cz/UK-1391....
27. 11. 2010 | 18:44

ZAM napsal(a):

27. 11. 2010 | 18:45

ZAM napsal(a):

gaia:
Německá říše (německy Deutsches Reich) je historický oficiální název prvního německého národního státu používaný od 18. ledna 1871 do roku 1943, kdy byl dne 26. června zaveden oficiální název Velkoněmecká říše (Großdeutsches Reich).
http://cs.wikipedia.org/wik...
27. 11. 2010 | 18:53

ZAM napsal(a):

Tedy ne po 1. světová válce.
27. 11. 2010 | 18:54

prirodovedec napsal(a):

gaia: Nachci rusit s temi kralovskymi milenci a milenkami, ale az na A-A zamenu (to se stane - zbytecne rozmazavat "az jako druha" :) ) se mi jeho antiZDF pristup docela zamlouva :).
27. 11. 2010 | 19:01

skeptický napsal(a):

Divobyj

Vidím,že jste člověk vybraných mravů,ačkoliv jsa spíše přírodní a kosmický.

Ze srdce s Vámi souhlasím ohledně podceňování bližních.

Někdy se to vyjadřuje formou uvozovek,což určitě nebyl Váš případ.Řekněme,že každý člověk je moudrý ve svých očích.

Ty uvozovky mne zaujaly původně na článku.Tam je to ovšem s přihlédnutím k akademickým výšinám celkem pochopitelné.Nebo to neplatí pro nebližní.

Vím,jaké to je být okolím považován za hloupého,a jakou to může způsobit celoživotní újmu.V mém případě se to naštěstí vysvětlilo včas jako nedokrvování mozku.

Pokud si tady chce někdo honit triko,je mi egál,co si kdo myslí,že si myslí.

O spřízněnosti Karla IV. s Ježíšem slyším prvně,ale vyloučeno to není,měl sourozence.
O Bushovi se tvrdí,že je spřízněn s Přemyslovci.

Nový Zákon je sice o něm,ale je to chytrá pohádka zároveń o něčem jiném.

Trn z Ježíšovy koruny je téměř zaručený falsifikát,protože to má svůj vlastní význam,nevhodný pro laickou veřejnost.

Proto tora měla dvě verse,písemnou a ústní,jen pro zasvěcené.

Křesťanství jako vzbouřenecká sekta judaismu si tuto tradici v Novém Zákoně zachovala.

Nějaké diskuse na náboženská témata postrádají jakýkoliv význam,protože pravda za tím skrytá má k psanému slovu asi tak daleko,jako ten Váš kohoutek od umyvadla ke Karlu IV.

Ovšem je to vděčný námět k nekonečným rádobyučeným diskusím,naplnění stovek knihoven,a milionů hrobů ve jménu boha.
27. 11. 2010 | 20:04

gaia napsal(a):

tak jsem v té knize Evropa králů a císařů našla mapu Český stát za Karla IV. a to jsme sousedili s Rakouskem, Bavorskem, Saskem, Horní a dolní Lužicí, dál bylo ještě Braniborsko, ale žádné Německo zde nevidím.

Doufám, že se ZAM heuristickou metodou nad sebou alespoň zamyslí, proč zde vzbuzuje takové negativní emoce proti sobě.
27. 11. 2010 | 20:18

skeptický napsal(a):

ZAM
Nic si z toho nedělejte,pro mne Dalmacie jako decimálka.Pokud si nespletete přítelkyni s vlastní sestrou,houby zle.

Jako ten profesor co vylezl z telefonní budky,zamířil k nejbližším záchodkům,a říká : tak,a ještě si zatelefonuju.
27. 11. 2010 | 20:22

gaia napsal(a):

ZAM

16:35

proč bych to dělala, když diskutujeme o jiném období. O době Karla IV.
27. 11. 2010 | 20:22

skeptický napsal(a):

Gaia

Není trochu brzo na vánoční cukroví?
A nebuďte zbytečně vztahovačná.
27. 11. 2010 | 20:27

ZAM napsal(a):

gaia:
tvrdila jste: "Německo nebylo, jen několik knížetctví pak se sjednotili v Prusko a Německo až po 1. světové válce."
27.11.2010 16:27:42
Nicméně "Od 15. století se užíval rozšířený název Svatá říše římská národa německého (Sacrum Romanum imperium nationis Germanicae), avšak pouze pro části říše osídlené Němci."
http://cs.wikipedia.org/wik...
Z toho lze dovodit, že Němci existovali již za doby Karla IV.
Jak se dá zamyslet heuristickou metodou?
Negatívní emoce proti sobě vzbuzuji záměrně uváděném faktů.
27. 11. 2010 | 21:02

ZAM napsal(a):

Oprava: ...uváděním faktů.
27. 11. 2010 | 21:05

gaia napsal(a):

skeptický

za 4 týdny jsou vánoce, je nejvyšší čas začít, aby rozleželo.

Musí být nejméně 9 druhů (magické číslo), takže každou neděli 3 druhy a poslední neděli před vánoci ještě dělat krémy.

ZAM
pokládejte si otázky a občas se na něco také zeptejte druhých.
Sacrum Romanum imperium mělo nicméně po celý středověk univerzalistické, nadnárodní aspirace a tak bylo i chápáno „v cizině“ (jakkoli tam jeho nároky ne vždy uznávali). Nebylo ani státem čistě německým, protože vedle Němců v něm žili i Francouzi, Italové, Nizozemci, Dánové, Češi, Slovinci či Lužičtí Srbové.
já se zeptám pana učitele Broma až tu bude

jestli bylo Německo nebo nebylo v době Karla IV.

zatím pořád myslím, že ne.
27. 11. 2010 | 21:14

skeptický napsal(a):

Sedí Karel IV. na večeřadle a večeřá.

Příjde věrný pan Bušek z Levhartic a přinese štoudev vína.

Ale ale, copak máme dneska Karla,táže se panovník.

Ne výsosti,ale čtvrtého.
27. 11. 2010 | 22:11

ZAM napsal(a):

gaia:
Asi zbytečně připomínám Vaši původní argumentaci, že Karel IV. nemohl být Němec, protože neexistovalo Německo. Je irelvantní, jelikož existovali Němci, kteří se dostali o století později do názvu Říše římské, takže teoreticky... atd.
Karel IV. samozřejmě Němec nebyl a ani jím založená univerzita nebyla německá, jak často se tvrdí v Německu.
28. 11. 2010 | 01:09

ZAM napsal(a):

gaia:
Jo, když už mám pokládat otázky: neodpověděla jste, jak se myslí heuristickou metodou? Neznám.
28. 11. 2010 | 01:11

Franta Adamec napsal(a):

Svetu opet vladnou rasisti a nacisti
---

"První internacionála byla nadnárodní organizací socialistických stran a dělnických svazů založená roku 1864. U jejího zrodu stáli marxisté (Karel Marx, Bedřich Engels) a anarchisté (Michail Alexandrovič Bakunin)..." Český národní socialismus - nacismus se zrodil na konci 19. století, jako hnutí českých dělníků, později jako Česká strana národně socialistická (ČSNS). Stála u zrodu národa Čechů a Slováků v roce 1918. Dr. Edvard Beneš byl místopředsedou České strany národně socialistické v meziválečném období, kdy se opet zviditelnila národní socialistka Dr. Milada Horáková.

1924: Ottuv obchodni slovnik, ktery založil Masaryk: "Slovensko bude nasi kolonialni zemi. Je mylnym nazorem domnivati se, jako by snad kolonialni zeme nesmela s materskou hraniciti. Priklad je Rusko se Sibiri".

1926: Benito Mussolini obdrzel Masarykuv Rad bileho lva, viz Nositele Radu bileho lva, viz Wikipedie. Syn TGM, Jan Masaryk a E. Benes, servilne predali Stalinovi komunistickou vladu v Praze.

1935: Masaryk byl označen za „Prezidenta Osvoboditele“ (oficiální titul zákonem č. 232/1935 Sb. z. a n., z 21. prosince 1935). Ještě za jeho života a prezidentování,

Negramotny koci katolik Jozef Masarik z Kopcan u Skalice na Slovensku si musel pravdepodobne vzit za manzelku tehotnu sluzku sveho pana zidovskeho statkare Redlicha, katolicku Terezii Kropackovou z Hustopec na Morave, jeji matka byla Katerina Antonie Ruprechtova, jeji otec Josef Ruprecht a matka Johanka Fridrichova, oba z Hustopec na Morave.m Tomas Jan Masarik, nemanzelsky Nemec, otec pravdepodobne statkar Redlich, jeho sluzka Matka Terezie Kropackova a babicka Ruprechtova, policejnimu a financnimu teroru se vyucil ve Vidni, u policejni prezidenta Antona Le Monniera, doucoval jeho syna. Vidensky banker Rudolf Schlesinger, jeho deti take Masarik doucoval, mu zaplatil postgradualni studium v Lipsku.
Jako TGM prezident-sjednotitel nacistu a bolsheviku, poslanec Rakouska-Uherska, provedl komunisticky puc a se svou mafii se podilel na Velke rijnove revoluci. "Jiná věc je, že 3. 4. 1915 naše 2 bataliony 28. pluku přešly k Rusům za zvuků plukovní kapely, kompletně celé s komandanty i C. a K. prapory jejího veličenstva. Jenom já jsem se nedal zlákat, protože v té době jsem v týlu fasoval rum." TGM toho využil a na podzim 1917 dezertoval do Ruska za Leninem a Stalinem. O dva roky prodlouzil 1. Svetovou valku a vratil se svou mafii bolsheviku z Ruska do Prahy. Zavedl vazany mandat pro sve straniky. Stalin se svymi vernymi bolsheviky zavedl nucene pracovni tabory - kibuce a gulagy pro sve otroky a oponenty, kolchozy, sovchozy a JZD, nejen v Rusku.

Ctizadostiva matka Vaclava Havla, rozena Vavreckova, mu citala zidovska dila Kavky a nadcloveka Nietzscheho. Havlova rodina a spolecnost kolaborovala s totalitnimi rezimy, komunisty a nacisty. Herecka Lida Barova mela romanek s Goebelsem, nacistickym sefem propagandy, seznamila Milose Havla s sefem prazske nacisticke uradovny Sicherheitsdienstu. Diky jeho podpore zustal bratrum Havlovym 49% podil na aterierech Barrandov, a navic pry dostali od nacistu sest milionu korun. Barrandov pak slouzil k produkci nacistickych a komunistickych propangantickych filmu. Otec Vaclava Havla pred valkou pujcoval velky sal Lucerny komunisticke strane na sjezdy, viz Dalkovy vyslech. Hugo Vavrecka, dedecek Vaclava Havla z matciny strany, se stal na jare 1933 reditelem pro zahranicni styky v Batovych zbrojnich zavodech, v zari 1938 byl jmenovan ministrem bezportfeje ve vlade Milana Hodzi, v militantni vlade generala Jana Syroveho mel na starosti oblast propagangy. Behem 2. Svetove valky Hugo Vavrecka, jako obchodni a technicky reditel Batovych valecnych zavodu, prichazel do obchodniho styku s nacistickymi pohlavary. Pronacisticka Havlova rodina vlastnila podniky Lucerna s velkym salem, restauracemi a biografem, cinzovni dum na Rasinove nabrezi, usedlost Havlov u Tisnova, k niz patrilo 1400 ha lesa, Barrandov, s nacistickymi kolaboranty, rezisery, herci a hereckami nejen z Prahy.

Po rozpadu zelezne opony v Berline, Vaclav Havel, s komunisty chartisty, cleny UVKSC, agenty StB a KGB, zorganizoval komunisticky puc v Praze. Dosadil bolsheviky, agenty StB a KGB, Calfu, generala Vacka, tunelare Klause a Dlouheho do vlady CSFR. V roce 1993 Vaclav Havel vyzval k humanitarnimu bombardovani Evropy - Balkanu, pri otevreni Muzea holocaustu ve Washingtonu. Jako bezdetny oznacil EU za impotentni. Zrusil se svou komunistickou mafii zemskou samospravu Cech, Moravy a Slezska. K Cecham pripojil a okupoval povodi Moravy, vcetne moravskych mest Dacice, Telc, Svitavy... Zalozil komunisticke Cesko.
---
28. 11. 2010 | 04:48

Franta Adamec napsal(a):

Ceska komunisticka cenzura a mafie
---
Cenzor Stejskal poslal letos manzelku a deti s vysokym IQ do Terezina na bojove hry. Stejskal je typicky rasista - bolshevik, jako Havel, ktery sedaval na kline nacistum - narodnim socialistum na Barrandove, jako panchart Masari(y)k - Redlich, jako nacista - narodni socialista Benesh, ktery podepsal oposmlouvu se Stalinem, jako Benito Mussoliny, ktery dostal Mararykuv rad, jako Klaus, ktery rozdava masarykove rady komunistum, a se svou komunistickou vojenskou, policejni, soudni a profesorskou mafii rozkradl czesko a fondy EU. Zkratka Svetu opet vladnou vyvoleni rasisti, viz genocida Indianu, Korejcu, Vietnamcu, Arabu, Cernochu, Balkancu, Afgaancu, Palestincuu ... Jejich deti dokazou jejich IQ, rasistickou vychovu a DNA. Neumim to latinsky, prohlasil to nejaky demokrat ve starem Rime.

Komunisti folkloristi, Batovec, chartista Ludvik Vaculik clen UVKSC s komunistou Janem Rokytou bolhevizovali duchovni skladby a moravsky folklor na, Na horach Jasenky, s komunistou Pavlem Tigridem ovladli Svobodnou Evropu a komunisticky NULK - Narodni ustav lidove kultury ve Straznici. Batovec, Ilja Prachar z Vracova, predseda Celozavodniho vyboru KSC Narodniho divadla v Praze, a jeho nadany syn ovladli cesko-slovenske televizni serialy, a v Narodnim divadle v Praze hraje komunistum Cekani na Godota.

Pri komunisticke privatizaci statu CR, komunistickeho Svazu prumyslu a obchodu, ROH, SVAZARMu, statnich podniku a JZD, komuniste, nyni ODS-CSSD-KSC, ziskali k uzivani zcizeny majetek statisicu restituentu. Legalne podle 600000 stranek komunistickych zakonu? Komunisti obsadili klicove funkce ve statnich institucich, na ministerstvech, uradech, skolach, ve statnich a zahranicnich mediich, podnicich, bankach a pojistovnach, kde se podileji na korupci a na pojistnych podvodech povinneho ruceni vozidel, okradaji sve klienty. Pojistovnam krize nevadi, naopak i letossi namastily kapsy.

Soucasna komunisticka politika CR a neokolonialni totalita vyvolenych zabijaku v NATO je rasisticka a militantni. Valecni zlocinci, kteri prosazuji konzumni a zabijackou kulturu nemohou zit v pokoji s domorodci a vysidlenci na okupovanych uzemi, kde provadeli jejich genocidu, zotroceni, vyhnani a vyvrazdovani. Japonci a Nemci prohrali valku, ze ktere se poucili. Nyni uspesne prodavaji nove technologie zejmena do rozvojovych regionu s rozmanitym kulturnim a prirodnim bohatstvim. Technologie a druzice Made in Japan, s mnohem vyssi rozlisovaci schopnosti zdokumentovaly Mesic a Zemi, nez Made in USA. USA ztraceji duveru ve svete, zadluzili se, podporovaly militantni staty, nejprve komunisty, pak nacisty a dosud sionisty, kteri provadi genocidu domorodcu na okupovanem uzemi Palestiny. Militantni investori BBC a Holywoodu dosud profituji na rasisticke militantni a zabijacke produkci, zejmena na CTV, TV NOVA, Barrandov a Z1. Historicke a aktualni filmy natocene komunistickymi, nacistickymi, americkymi, britskymi a ceskymi okupanty a kolaboranty jsou rasisticka propaganda, jsou rasisticky, militantne a sexualne deviantni. Kdo vlastni a ovlada stat, media a cenzory v CR, na CT24 - aktualne.cz?
28. 11. 2010 | 04:51

gaia napsal(a):

ZAM

vy a něco neznáte?

Jestli vás to zajímá, tak si to vygooglujte, na to jste fakt dobrý, já nebudu nic vnucovat.
28. 11. 2010 | 08:05

Divobyj napsal(a):

to Skeptický-Předem-ani Vy nejste žádný buran a na rozdíl od Vašeho nicku je patrné,že na věci kolem sebe nahlížíte s humorem,což je i má parketa! Pokud jde o problém s darovaným trnem,nemyslím,že by v tomto případě příliš záleželo na tom,zda je to originál,či nikoliv.Pro mne je v tomto případě důležitá SYMBOLIKA onoho darování.Považte-Ježíšova krev na trnu=pokrevní příbuznost,dále trnová koruna,jako symbol židovského krále a korunovaný císař sv.říše římské.A do třetice-trn zcela logicky zkončil na Karlově koruně.Nebyl umístěn nikde jinde,nebo hozen do nějakého relikviáře....Vím,že se nejspíše mýlím(asi na 98%) ale za zamyšlení to snad stojí,nebo ne?
28. 11. 2010 | 11:14

Divobyj napsal(a):

to Skeptický-Předem-ani Vy nejste žádný buran a na rozdíl od Vašeho nicku je patrné,že na věci kolem sebe nahlížíte s humorem,což je i má parketa! Pokud jde o problém s darovaným trnem,nemyslím,že by v tomto případě příliš záleželo na tom,zda je to originál,či nikoliv.Pro mne je v tomto případě důležitá SYMBOLIKA onoho darování.Považte-Ježíšova krev na trnu=pokrevní příbuznost,dále trnová koruna,jako symbol židovského krále a korunovaný císař sv.říše římské.A do třetice-trn zcela logicky zkončil na Karlově koruně.Nebyl umístěn nikde jinde,nebo hozen do nějakého relikviáře....Vím,že se nejspíše mýlím(asi na 98%) ale za zamyšlení to snad stojí,nebo ne?
28. 11. 2010 | 11:16

Divobyj napsal(a):

Omlouvám se,že zde tapetuji,nicmémě jsem byl dotázán,zda nejsem náhodou stroj,a když jsem podruhé napsal ta dvě slova a potvrdil,můj příspěvek se otiskl ještě jednou.
28. 11. 2010 | 11:20

skeptický napsal(a):

Divobyj

Děkuji za uznání,jste milý.Vlastně možná i hodný.To jsem měl nedávno diskusi s chovancem pečovatelského ústavu o ženských.

Dohodli jsme se,že může být hezká,milá nebo hodná.Inteligenci vynechávám.

Kdysi už byla nějaká kategorizace tři P,jako pěkná,poctivá pracovitá.Prý se to nikdy nesejde.
No,vymysleli jsme novou.

Pěknou bychom doma nechtěli,milou taky ne,to se dá předstírat,tak jsme se shodli na hodné.

Pěkná se dá vždycky sem tam splašit jako vedlejšák,když už je člověk moc bujný.Karel měl manželky tři.Popořadě.Zbožný machometán by je měl najednou.

Rozhodl jsem se pro studium na Floridské akademii vyššího učení pro retardované děti,některé kapustňáky a důchodce.

Mají tam zajímavé projekty jak vyrobit zlaté dvoukoruny a destikoruny.

Symbolika je to nesporně zajímavá,ale mesiáš se v Praze prokazatelně narodit nemůže.Je stará věc,že nám tu chybí tři moudří mužové a panna.

Některé vtipy jsou starší než Metuzalém.Proč byl tak starý je také námět k zamyšlení.
28. 11. 2010 | 14:27

skeptický napsal(a):

P.S.
Právě jsem náhodou na netu zjistil,že Nitroglycerin je na předpis.To zase farmafirmy zatlačily,aby si nějaký vzdělanec v EU vzpomněl ze školy,že je to výbušnina.
Pak má mít náš zdravotní systém peníze.
Chudáci lidi s angínou kleptoris a i s těmi horšími -gínami -toris.
28. 11. 2010 | 14:42

Divobyj napsal(a):

Nevím proč,privedl jste mne na úvahu o mé ženě.Myslím,že je hezká,hodná a nadto velmi pracovitá.Za ta léta vím,že se s ní do hlubších intelektuálních debat pouštět nemohu,ale člověk nemůže chtít všechno.Vcelku nám to klape a pokud mne neopustí ona,já se jí budu držet jako klíště.Druhou takovou bych těžko hledal.Tvrdíte,že mesiáš se v Praze prokazatelně narodit nemůže.Nesouhlasím.Záleží na tom,jak si takového mesiáše dnešní doby představujeme.Mesiáš,jak známo,by měl být lidstvu vzorem a určit cestu,kterou by se v budoucnu mělo ubírat ku svojí spáse.Myslím,že problém není v tom,jak to udělat,nýbrž v tom,jak přesvědčit lidi o správnosti spásného záměru.A proroctví? Tím bych se snad ani nezatěžoval...
28. 11. 2010 | 15:14

skeptický napsal(a):

Divobyj

Jste šťastný muž.

O některých ženách se říká,že jsou to šťastné ženy : mají dvě.Jednu v kalhotkách,jednu za manžela.
Paní Gaia tu něco posledně psala.

Ohledně mesiáše

Někteří to mají v pracovní náplni jít vzorem.Bohužel ostatní to jaksi nechtějí vidět stejně.

Takže s přesvědčováním to nepůjde,na obyčejné lidi musí být bič.

S tím králem : pořád říkám,že tady si ale každý šupák,co má jedny boty myslí,že by mohl být od hodiny králem.Lidi nejsou soudný.

Snad se toho kýženého krále s trnem na hradě jednou dočkáme.A pak se budeme mít všichni dobře a volat Hosana hopsasa hejsa.
28. 11. 2010 | 15:32

gaia napsal(a):

skeptický

Karel IV. měl manželky 4.
Ta poslední ho přežila.

Já jsem hezká,hodná a nadto velmi pracovitá.(jak píše Divobyj)
A chtěla bych se doma do hlubších intelektuálních debat pouštět, ale jediné , na co se mě ptají, je co bude k večeři.
A co má člověk pořád vymýšlet.
A když intelektuálně diskutuji na aktuálně, tak mě někdo, kdo si plete Aristotela s Archimedem upozorní, že...abyste zde nebyla za v..a.

Ženské jsou opravdu chudáci, já to říkám pořád.A přitom chudák ani nemá ženský rod.
Divobyj

víte, že Souček psal, že se Ježíš nenarodil roku 0, ale již o 6 let dříve?
Odvodil to podle té komety, v roce 0 prý žádná neletěla.
29. 11. 2010 | 06:35

Divobyj napsal(a):

gaia-a ejhle! Máte-li všechny vlastnosti o kterých píšete,pak klobouk dolů.Od Vás to však beru s drobnou rezervou.(není to snad samochvála?)Ženský rod od slova chudák je přece chudinka,Šmarjá Josefe! Nakonec o té kometě-víte,pro skupinu vlivných lidí,stojící za Ježíšem to musela být obrovská fuška,naplnit všechna ta proroctví,tak jim to s tou kometou laskavě nekažte.
29. 11. 2010 | 07:37

skeptický napsal(a):

Gaia

S tou hvězdou nad Betlémem je to zpátky k tomu kohoutku u umyvadla a Karlu IV.

Domnívám se,že žádný rok nula nebyl.

Jestli ho přežila,tak ji neměl do konce.Dvě se snad jmenovaly stejně.

Jindřich VIII.se s tím taky moc nepáral.Tuším,že měl nějakou Annu s kterou ani nespal,jak byla vošklivá.On ostatně taky.

Toho Archimeda tam kolega šoupl naschvál.Nechal jsem to bez komentáře,ať nás nědo intelektuálně poučí.

Hospodárnosť,mlčenlivosť,pracovitosť a pokora jsou ctnosti nejvíce u žen ceněné.

Máte v sobě tolik lásky a intelektu,že je Vás pro jednoho papriku škoda.Ale bacha,Jidřich je za to nechal stínat.
29. 11. 2010 | 07:41

skeptický napsal(a):

Divobyj

Vidíte,taková jednoduchá chundamentální věc ta chudinka.
Že mne to nenapadlo.A já pořád chunda,chudačka.
29. 11. 2010 | 08:00

gaia napsal(a):

Divobyj

no chudák-chudinka, zas vidím nerovnost, že chudáci jsou větší chlapi a když je chudák ženská chudinka, tak přeci je to něco menšího.
skeptický

a Jindřich byl taky ryšavý, na něj se také hodí Vaše teorie.

a s Annou spal a měl s ní dcerku, která pak byla docela slavná královna Alžběta I., mohla být i naší královnou, nabízeli jí Rudolfa II., ale jí se nelíbil, byl taky do zrzava, tak radši zůstala svobodná.

ale mně chybí ta mlčenlivost.

Ale to kecání zas zachránilo Šahrazád, tak nevím
29. 11. 2010 | 08:48

gaia napsal(a):

divobyj

a ještě k tomu Ježíšovi, Souček se domníval, že J. snědl mouku, ve které byl námel, produkt paličkovice nachové, které bylo dřív dost často ve špatně usušeném obilí.

To je alkaloid, po kterém pak blouznil.

Já v mládí Součka hltala.Stejně jako Karel Plíhal. Ten to použil do jedné písničky, zpívá tam o Janě, co si vzala do vany lodičku , která musela obeplouvat dva velké bílé ostrovy a málem se potopila, když Jana začla kašlat.

A pak tuhle fantasmagorii , kterou vymyslel omlouvá tím, že v mládí četl Součka.

Ale to už je dávno, nedávno jsem na Plíhala zašla a měl už jen 2 zuby.
29. 11. 2010 | 08:56

Zvědavý napsal(a):

...víte, že Souček psal, že se Ježíš nenarodil roku 0, ale již o 6 let dříve?... Gaio, jakej Souček zase, to psal?
29. 11. 2010 | 14:17

gaia napsal(a):

Ludvík Souček
Otazníky nad hroby
Tušení stínů
Tušení souvislostí
Obrazový opravník obecně oblíbených omylů
Velké otazníky, o vesmírných záhadách
Cesta slepých ptáků

tyto knihy jsem četla a v jedné to bylo, ale nevím ve které, musela bych se podívat, ale mám knížky u mámy, mám jich hrozně moc, domů se mně všechny nevejdou, pamatuji totiž ještě dobu, kdy se krásné knihy daly kupovat i za 5 Kč a prodavač občas nějakou vyměnil i za lístek do menzy, neb se chtěl za levno najíst.
Takže bych se koukla až za týden dala vědět.
29. 11. 2010 | 14:32

skeptický napsal(a):

Gaia

Šeherezádu to kecání zachránilo ani ne na tři roky.

Připomíná to místní politickou scénu.

Vyjmenovala jste šest krásných knih po pětikoruně.

Být Vámi,spíše bych býval stavěl svoji bázi pro intelektuální debaty na pěti obědech,které jste zmeškala.

Tomu autorovi možná maminka dávala odvar z makovic,a on si to polpetl.

Sem si lidé chodí hrát na intelektuální debaty stejně jako děti na krám,nebo na doktora,nebo na OSN.

Ježíš dopadl špatně,protože hlásal císaři císařovo a bohu boží.

Jeho soukmenovci byli o pár let později vyhnáni jako zapřísáhlí neplatiči daní,zatímco on nabádal k opaku.

Na druhou stranu to zase bylo pro lidstvo obrovským požehnáním;o čem bychom tu bez toho intelektuálně diskutovali,liž pravda.
29. 11. 2010 | 15:07

skeptický napsal(a):

P.S.
Napadá mne,a dala mu vůbec někdy?
29. 11. 2010 | 15:20

ZAM napsal(a):

gaia:
Pro poučení:
"Heuristika (z řečtiny heuriskó, εύρίσκω – nalézt, objevit) znamená zkusmé řešení problémů, pro něž neznáme algoritmus nebo přesnější metodu. Heuristické řešení je často jen přibližné, založené na poučeném odhadu, intuici, zkušenosti nebo prostě na zdravém rozumu. První odhad se může postupně zlepšovat, i když heuristika nikdy nezaručuje nejlepší řešení. Zato je univerzálně použitelná, jednoduchá a rychlá.
Podle J. Pearla označuje heuristika strategie, jak lidé i stroje mohou řešit problémy s použitím dostupných – i když jen volně aplikovatelných – informací."
A to se mám podle Vás učit? děkuji za radu, alo to už umím. ☺
29. 11. 2010 | 20:35

skeptický napsal(a):

Zam

Jste živoucím důkazem vrozené inteligence.Ti druzí zase vědí,co je to heuristika,ale neumějí to použít.Tomu se pak říká vzdělání.

Stejskal

Pane nadkolego.
Našel jsem tu celý film z r.1982 Ivanhoe v šestnácti dílech.
29. 11. 2010 | 20:50

gaia napsal(a):

ZAM
mně poučovat nemusíte.

Víte jakou já psala před 30 lety diplomovou práci?

Sedíte?

Takže se to jmenovalo

Elektrofilní aromatická substituce řešená heuristickou metodou jako příklad školního experimentu.

Ale pak se zjistilo, že benzen , který se při tom často používal je karcinogenní a nesmí se dát dětem do ruky.

Ale ve výchozích premisách jsem dávala přednost tomu Aristtelovi, bylo to přeci jenom za totality a proti Řekům nemohl nikdo nic mít.
Jak jinak bych se k těm heuristikům dostala?
skeptický

někdy je zdravé nedat si oběd, hladoví intelektuálové toho většinou vymysleli víc. Ti najedení neměli potřebu něco vymýšlet a měnit.
Divobyj

Takže jsem si to zopakovala a pan Souček dokázall (Otazníky nad hroby), že prý Ježíš se narodil roku 7př.n.l. a zemřel roku 29.n.l.

Neví se, jestli vůbec byl, ale Pilát Pontský, který ho odsoudil, je skutečná osoba, neb se našel kámen s jeho jménem ve vykopávkách.
Dále Souček sleduje stopu , je prý možné, že Ježíš z Golgoty uprchl do Japonska do města Herai(japonská zkomolenina města Hebron) , kde se dožil 106 let.

Ale to je už asi moc divoké.
30. 11. 2010 | 07:33

gaia napsal(a):

ach jo, tak jsem si tu chtěla v skrytu pokecat se svou partou a oni to zas dali na hlavní stránku.
30. 11. 2010 | 08:39

skeptický napsal(a):

Gaia

Že se dožil 106 let je prý divočina.
Žije dodnes,má život věčný a ví to přes miliardu lidí.

Jestli umřel,když mu bylo šestatřicet tak mátli.
Pan Stejskal JJBP objevil,že podle Mišny je v každé generaci 36 spravedlivých.

A přikázání bylo 613,ne 36.
My to tady ještě dáme dohromady.

Přepište tu aromatickou substituci na aceton,a děti si mohou šňupnout na účet školy.

Fikce se musí míchat s pravdou,aby tomu lidé věřili.To platí dodnes.
30. 11. 2010 | 09:24

skeptický napsal(a):

P.S.
Diskuse zas tolik lidí nečte,nedělejte si hlavu.
30. 11. 2010 | 09:53

Viola napsal(a):

Nevím, jestli to tu někdo napsal,

ale věta "Zkusme si také představit, že by byl Karel IV současníkem Benešovým a informace z pořadu ZDF byly použity v souvislosti s uplatněním Benešových dekretů na Karlův majetek." je korektně řečeno nevstřebatelná.

Přece každá doba má své jakési specifikum, každá je pod nějakou ideologií, je pod nějakým vlivem myšlenek. Karel IV. rozhodně nebyl nacista, fašista a rasista snad už vůbec ne. Mám pocit, že byl článek napsaný pro velký ohlas. Mi vůbec nevadí, že se Němci hlásí ke Karlu IV jako ke svému, byl to přece krásný jednotící symbol lidí, kterým šlo o velké věci a spolupráci. Zdá se mi, že Jan Hus, ale hlavně Václav VI to zkazili. Proč však lkát nad dávno rozlitým mlékem (a strdím)?
30. 11. 2010 | 11:51

skeptický napsal(a):

Jako přesvědčený celoživotní BEZPLATNY bojovník proti všem formám rasismu a diskriminace(ztvárnil jsem v dětství doma se sestrou roli lovce nacistů ve hře,kterou jsem sám vymyslel),a sestra hrála nacistu,jsem rozhodně proti podprahovým nařčením proti největšímu Čechovi dějin.
Je to podlost.

Ovšem dávat Karla a Jana Husa jako protiklady může být omyl,neboť není nijak dokázáno ani vyvráceno,že Jan Hus nemohl být Karlovým synem.

Pokud se navíc nedokáže přesvědčivě dokázat,že Karel IV. neorganizoval dovoz otroků do Ameriky,mohly by nás čekat místo jedné žaloby hned dvě.
30. 11. 2010 | 13:53

ZAM napsal(a):

gaia:
Takže jste tu diplomku vlastně s mírnou obměnou obšlehla a opatřila učeným názvem. Klobouk dolů, 30 let před masovým rozšířením takových metod jste vlastně byla průkopnicí. Gratuluji!
30. 11. 2010 | 17:35

ZAM napsal(a):

skeptický:
"Fikce se musí míchat s pravdou,aby tomu lidé věřili." A když se to vznešeně nazve heuristika, je to tutovka. Hodinky a holínky jsou vlastně to samé, obojí se natahují.
30. 11. 2010 | 17:54

Divobyj napsal(a):

gaia,skeptický-existuje i teorie,že po vzájemné dohodě tří stran,tedy lobby bohatých Židů stojících za Ježíšem,židovskými duchovními a Římany se musel Ježíš "vypařit" ze světa.Takže po zinscenování divadýlka s ukřižováním a povinném zmrtvýchvstání se nakrátko přesunul do pevnosti Masada a dříve,než ji stačili Římané dobýt pláchl na východ.Mimochodem-je zajímavé,že i když byl zřejmě gramotný(psal holí do písku),nenašly se po něm pražádné písemnosti.Skeptický,Vy jste ale veselá kopa,náš Karel a dovoz otroků do Ameriky? Viola-Jan Hus zkazil jednotu lidí,kterým šlo o velké věci a spolupráci?Pokud těmi velkými věcmi míníte kálení na odkaz Ježíše Krista a spolupráci na ohlupování lidí,pak souhlasím.Myslíte,že v době,kdy Turek stále více ohrožoval Evropu bylo moudré ji zevnitř rozkládat bezohledností vůči jejímu obyvatelstvu?
30. 11. 2010 | 17:56

gaia napsal(a):

Divobyj

husité byli středověcí komunisté(hlavně jejich táborská větev), již třetí v pořadí.
Právě po Spartakovi a Ježíšovi.
V divadelní hře České nebe(Svěrák Smoljak) je Jan Hus jeden ze 6 českých velikánů v nebi. A zde tato postava pomalu nejváženější.
Je tam ještě svatý Václav Havlíček Borovský
J.A.Komenský, praotec Čech a za ženy babička Boženy Němcové.

Občas se mihne Tyrš a návštěva z rakouského nebe maršálek Radecký.
Dalo by se diskutovat i o tomto výběru
01. 12. 2010 | 07:30

Divobyj napsal(a):

gaia-řekněme,že Spartakovo povstání,Ježíšovo poselství,husitství a komunismus se vyznačují některými společnými rysy.Je však nepochybné,že bychom našli i podstatné rozdíly.A České nebe?Postavy praotce Čecha a babičky jsou podobně fiktivní jako sám Jára Cimrman,sv.Václav možná patří do nebe,ale rozhodně ne mezi nejvýznamnější Čechy.V této souvislosti bych spíše protěžoval jeho bratra BoleslavaI.,faktického zakladatele Českého státu a původního autora Václavova kultu.
01. 12. 2010 | 09:06

Roman Pipek napsal(a):

Tři poznámky:
1) Kdo to jsou Němci – "ti kdož nemluví", takový by alespoň měl být etymologický výklad tohoto slovanského výrazu, kterým naši předci označkovali své sousedy, jejichž jazyku nerozuměli. V době Karlově neexistoval Deutsche Folke stejně, jako neexistovali Francouzi jako jeden národ. A Němci nejsou jedním národem dodnes. Je to jako bychom zavedli analogickou unifikaci Slovan.
2) Nejsem si jist, zda autor skutečně pořad z cyklu "Die Deutschen II" viděl. Jestli si to pamatuji dobře tak se tu nehovořilo o Karlovi IV jako o Němci, ale jako o mimo jiné císaři vládnoucímu Svaté řiši římské a tedy i Němcům, kterým skutečně byl. Toť vše. A mezi samotnými kurfiřty byla převaha autorit z oblasti, kterou dnes nazýváme Německo.
3) Moderní nacionalismus se zrodil během napoleonských válek a nám to trvalo ještě více než půl století, než tu nacionalismus zcela zakořenil. Čeští vojáci byli ti, kteří vzdorovali pruskému tlaku v bitvě u Sadové, když uherské a rakouské pluky dávno prchali z bojiště. A vzdorovali zde za udržení císařství navzdory tomu, že císař nepřijal trialismus rakousko-uhersko-český.
01. 12. 2010 | 15:07

prorok napsal(a):

Pratele, zanechte rozmisek co je nemecke a co nase. Tito Teutoni budou vzdy zarlit na vsechno velike, co se zde zrodilo. Neco je k nam osudove pritahuje. Proc by si jinak c.k. monarchie zvolila za svou hymnu ceskou lidovou: "Nas kapral si posral mantl, kdo pak mu ho vype-re?...", ktera pozdeji zlidovela i u Bavoru jako "Deutschland, Deutschland ueber alles, ueber alles am der Welt!(vzpomente velikeho Haska).
01. 12. 2010 | 18:12

Oskar napsal(a):

aritex je asi nevzdělaný vůl. Národnost je vždy podle toho, kde se kdo narodil, ne jak mluví. Řeč je dána okolnostmi vývoje jedince -+ prostředí+vlohy atd., národnost okolnostmi místa narození jedince. Vlastenectví je to, jak cítí srdcem k místu zrození. Rád bych tedy věděl, jestli mi někdo správně odpoví: místo narození Václava Lucemburského, nejstaršího syna Jana knížete Lucemburského, krále českého je:..... Potom můžete kecat další blbosti vy polyhystoři! A slátanina pana Zlatušky už si nezaslouží další komentář. Howgh Čingačgúkové...
02. 12. 2010 | 17:46

asicsrunning napsal(a):

In these years, <b><a href="http://www.asics-tiger-shoe...">asics online</a></b> are so hot with no doubt. Do you know the history about ASICS? Asics named from the famous Latin motto "Anima Sana In Corpore Sana. This maxim means "SOUND MIND,SOUND BODY" which is also ASICS spirit of enterprise. From the beginning, the company pay great attention to series of <b><a href="http://www.asics-tiger-shoe...">Asics running shoes</a></b>. Although Asics online are not hotter than Nike or Addidas, they are also professional running shoes brand,such as <b><a href="http://www.asics-tiger-shoe...">Onitsuka Tiger</a></b>. Welcome to http://www.asics-tiger-shoe... customers. Try our best to provide good service for you is our pleasure!
03. 12. 2010 | 06:32

Naštvaný napsal(a):

místo narození Václava Lucemburského, nejstaršího syna Jana knížete Lucemburského, krále českého je: Norinberg!
04. 12. 2010 | 08:47

Naštvaný napsal(a):

místo narození Václava Lucemburského, nejstaršího syna Jana knížete Lucemburského, krále českého je: Norinberg!
04. 12. 2010 | 08:48

Divobyj napsal(a):

Bylo by chybou tvrdit,že náš Karel je prostě němec,a to proto,že se narodil v Norimberku.Totiž,ono vlastenectví je především záležitostí SRDEČNÍ ! Vlastenectví,prioritní sympatie k tomu,kterému národu,či státu NELZE člověku jakkoliv vnucovat.Proto dítě,které se narodí španělské matce a ruskému otci na cestě z Ruska do Španělska v Čechách nemusí být nutně českým vlastencem!Dokonce ani v tom případě,že po porodu stráví pár let života třeba v Praze.Může to být např.po matce "kovaný" Španěl,a nic s tím nenaděláte.Proto by se mělo bádání o Karlově vlastenectví právě ubírat touto cestou!Ke které zemi,ke kterému národu cítil náš Karel největší sympatie? To je totiž ta pravá a jedině zprávná otázka!
04. 12. 2010 | 11:57

Jimmy ChooSale napsal(a):

one way to buy <a href="http://www.mbtantishoesstor...">MBT Sale</a> is on-line shopping, <a href="http://www.mbtantishoesstor...">MBT</a> products sold on http://www.mbtantishoesstor... are cheap and quality is good, <a href="http://www.mbtantishoesstor...">mbt shoes</a> are on high discount now,you can have a try.
05. 12. 2010 | 09:17

Divobyj napsal(a):

Pane Stejskal,prosím,vymažte toho chytráka Jimmyho! Snad bych místo té jeho reklamy raději viděl nějaké to peprné,české,sprosté slovo!!!
05. 12. 2010 | 12:11

Lumir napsal(a):

Středověk???
bylo by dobré, požádat našeho vševědoucího pana prezidenta o vysvětlení,jak to, že současná evropská unie je výmyslem pouze naší doby.
05. 12. 2010 | 12:42

skeptický napsal(a):

Koukám Norimberk jako November.
Nejsem v tom sám.
Nepokusala tu někoho listonožka?
06. 12. 2010 | 16:49

skeptický napsal(a):

P.S.
Sympathy se v angl.slovníku nalézá mezi shit a syphilis.
V češtině je to podobné.
06. 12. 2010 | 16:55

Roman napsal(a):

"Nazor p. profesora
na souvislost s dekrety p. presidenta Benesema asi stejnou valenci jako uvaha, ze by podle dekretu p. presidenta Benese mohl byt nebo byl zabaven majetek holandsky nebo belgicky! "
A musím dodat "nebo lichtenštejnský".
07. 12. 2010 | 12:47

Gucci Outlet napsal(a):

jingruilf<a href="http://www.louisvuittonoutletstore8.com">louis vuitton outlets</a>
<a href="http://www.louisvuitton-leatherbag.com">louis vuitton leather bags</a>
<a href="http://www.louisvuitton-monogram-bags.com">louis vuitton monogram bags</a>
<a href="http://www.louisvuitton-monogramcanvas.com">louis vuitton monogram canvas</a>
<a href="http://www.louisvuittonmonogram-handbags.com">louis vuitton monogram handbags</a>
<a href="http://www.damierlouisvuitton.com">damier louis vuitton</a>
<a href="http://www.louisvuitton-walletsale.com">louis vuitton wallet</a>
<a href="http://www.pocketbookslouisvuitton.com">louis vuitton pocketbooks</a>
<a href="http://www.lowprice-louisvuittonbags.com">low price louis vuitton bags</a>
<a href="http://www.affordable-louisvuittonbags.com">affordable louis vuitton bags</a>
<a href="http://www.inexpensive-louisvuittonbags.com">inexpensive louis vuitton bags</a>
<a href="http://www.louisvuitton-handbagscheap.com">louis vuitton handbags cheap</a>
<a href="http://www.outletstoreslouisvuitton.com">louis vuitton outlet stores</a>
<a href="http://www.louisvuitton-salehandbags.com">louis vuitton handbags</a>
<a href="http://www.cheapest-louisvuittonbags.com">cheapest louis vuitton bags</a>
<a href="http://www.louisvuitton-pursessale.com">louis vuitton purses</a>
<a href="http://www.louisvuitton-shoulderbags.com">louis vuitton shoulder bag</a>
<a href="http://www.gucci-bags-outletstore.com">gucci bags outlet store</a>
<a href="http://www.genuineguccibagssale.com">genuine gucci bags</a>
<a href="http://www.gucci-handbagssales.com">gucci handbags sales</a>
<a href="http://www.discountgucci-handbags.com">discounted gucci handbags</a>
<a href="http://www.authentic-guccibags.com">gucci bags authentic</a>
<a href="http://www.gucci-handbagoutlet.com">gucci handbags outlet</a>
<a href="http://www.gucci-bagsoutlet.com">gucci bags outlet</a>
<a href="http://www.cheapest-guccibags.com">cheapest gucci bags</a>
<a href="http://www.cheap-gucci-bagsale.com">cheap gucci bags</a>
<a href="http://www.cheap-gucci-handbag.com">cheap gucci handbags</a>
<a href="http://www.discounted-guccibags.com">discounted gucci bags</a>
<a href="http://www.louisvuittonoutletstore.com">Louis Vuitton Outlet store</a>
<a href="http://www.louisvuittonoutletstore.com">louis vuitton outlet</a>
<a href="http://www.guccibagsoutletstore.com">Gucci Outlet store</a>
<a href="http://www.guccibagsoutletstore.com">Gucci Outlet</a>
29. 06. 2011 | 05:37

v-pills napsal(a):

nice jaob!
http://www.v-pillsbuyut.com
http://www.panax-clavis.gen.tr
04. 02. 2012 | 09:48

hakanunsal napsal(a):

cool perta!
nice job!
http://www.v-pillsbuyut.com
http://www.v-pillsbuyut.com/feed/
http://www.seoteknik.net
http://www.ozodermturkiye.com
http://www.saunaesofmani.org
http://www.saunaesofmani.web.tr
http://www.afrika-mangosu.web.tr
http://www.arganyagi-tr.com
26. 05. 2012 | 12:44

viagra napsal(a):

dlamqvl http://mhegeb.com/ <a href="http://iujivh.com/ ">xzpzir</a> [url=http://klxowp.com/]xzpzir[/url]
25. 09. 2012 | 08:02

bacbqpr napsal(a):

gqtlztp
11. 10. 2012 | 06:23

viagra napsal(a):

wzgvcrkc http://kteanb.com/ <a href="http://kdxqan.com/ ">jymiyy</a> [url=http://znxdsp.com/]jymiyy[/url]
12. 10. 2012 | 05:36

viagra napsal(a):

mlysjp http://iiybur.com/ <a href="http://umjbdx.com/ ">cbstpwo</a> [url=http://xtomoh.com/]cbstpwo[/url]
12. 10. 2012 | 06:27

viagra napsal(a):

mmhwxmk http://yeybik.com/ <a href="http://qkunqn.com/ ">ifvguse</a> [url=http://mvrehe.com/]ifvguse[/url]
12. 10. 2012 | 10:00

openfd napsal(a):

http://www.guvenlikart.com.tr/ kelime: ukash, ukash kart, ukash satış
http://www.dexebayi.com/ kelime: dexe
http://www.dexetarak.gen.tr/ kelime: dexe tarak
http://www.loseeffect.com/ kelime: lose, lose effect
http://www.dambil-tr.com/ kelime:dambıl, dambıl seti
http://www.termalsaunasortu.com/ kelime: sauna şort
http://www.vibro-shape.org/ kelime: titreşimli zayıflama kemeri
http://www.sismeyataks.com/ kelime: sofa bed, şişme yatak
http://www.motorlutestere.gen.tr/ kelime: motorlu testere, motorlu testereler
http://www.tostmakinasi.com/ kelime: tost makinası, tost makinaları
http://www.caymakinasi.com/ kelime: çay makinası, çay makinaları
http://www.super-fuelmaxx.com/ kelime: super fuel max, süper fuel max
http://www.horkess.com/ kelime: horkes, horlama
http://www.stilbabet.com/ kelime: babet
http://www.tablosepeti.org/ kelime: tablo
http://www.legmagicbayi.com/ kelime: leg magic
http://www.bright-use-x5.com/ kelime: bright use x5 , bright use
http://www.tereson-siparis.com/ kelime: tere son
http://www.wonderlifts.net/ kelime: wonderlift
http://www.kuranogretmeni.com/ kelime: kuran öğretmeni
http://www.baldunyasibali.com/ kelime: bal dünyası
http://www.ayakokusu.com/ kelime: ayak kokusu, ayak kokusuna son
http://www.e101.gen.tr/ kelime: e 101, e101
http://www.slimshotbayi.com/ kelime: slim shot
http://www.spraywhite90bayi.com/ kelime: spray white 90, spray white
http://www.perfectslippersbayi.com/ kelime: perfect slippers, zayıflama terliği
http://www.zayiflamayakkabisi.gen.tr/ kelime: zayıflama ayakkabısı
http://www.dokuzlucayi.com/ kelime: dokuzlu çay, dokuzlu zayıflama çayı, 9lu çay, daily form
http://www.benzintasarruf.org/ kelime: benzin tasarruf, benzin tasarruf cihazı
http://www.zayiflamakorsesi.web.tr/ kelime: zayıflama korsesi, zayıflama korseleri
http://www.paintbullet.web.tr/ kelime: paint bullet
http://www.portakalsikacagi.com/ kelime: portakal sıkacağı
http://www.v-pills.bbs.tr/ kelime: v pills (aralıklı)il
http://www.paintzoombayi.com/ kelime: paint zoom
http://www.h2mopx5.com/ kelime: h2o mop x5
http://www.airebrasutyen.org/ kelime: aire bra
http://www.omercoskunbitkisel.com/ kelime: ömer coşkun
http://www.gobekzayiflatmabandi.com/ kelime: göbek bandı
http://www.saunaesofmani.org/ kelime: sauna eşofmanı, sauna eşofman
http://www.saunaesofmani.web.tr/ kelime: sauna eşofmanı, sauna eşofman
http://www.panaxbayisi.com/ kelime: panax
http://www.seomoz.gen.tr/ kelime: seo
http://www.seoptimizasyon.org/ kelime: seo
http://www.backlinkseo.gen.tr/ kelime: seo
http://www.v-pills.bbs.tr/ kelime: v pills (aralıklı)
http://www.dexe.bbs.tr/ kelime: dexe
http://www.saunaesofman.bbs.tr/ kelime: sauna eşofman
http://www.dokuzlucay.bbs.tr/ kelime: dokuzlu çay
http://www.kibarlipanax.bbs.tr/ kelime: panax
http://www.seoteknik.net/ kelime: seo
24. 10. 2012 | 02:27

drordessegota napsal(a):

How Your Freezer Can Stretch Those Tight Shoes Or Boots You Love
0 rpg from last year? Can he be a more dominant force in the middle on both ends of the floor? For Jeffries - now in his fifth year after leaving Indiana after a <a href=http://guccibagsusa.webs.com>gucci bags</a> season - the question is if he can become a bigger scoring force. Indeed, the heroism and bravery of these women is remarkable, and little by little, small victories continually gained in the interest of women's rights will grow and transform into stunning victories for all of womankind. They have a http://replicahandbagsdesigner.blogspot.com replicahandbagsdesigner.blogspot.com Fruit and Gourmet Gift Basket that contains seasonal fruit, with an assortment of Gourmet chocolates, cookies, cheese and crackers, nuts, flavored coffees, and other tasty goodies. This heartwarming gift is only $17 through Hallmark.

Physical education is a required school course! And yet, when it comes to star athletes in schools and at universities, the same above the others mentality prevails. I found myself thinking, 'What if it's bad news?' 'What if they can't pay the bill?' 'What if these circulars drive them crazy by just piling up?' I nodded; amazed that he could <a href=http://buycelinehandbags.tumblr.com#OniWA>celine handbags</a> be so in tune. I admit I was unsympathetic, but this was my mail we were talking about! It's your job and your responsibility. Pretty soon, the meaning behind the process will find its way back.

S troops came across a treasure trove of Jewish artifacts when they overran Saddam Hussein's intelligence headquarters in Baghdad in 2003. The Lord of the Rings has suddenly made Bilbo Baggins cool and at the same time opened up the fantasy genre in new ways to the overall public audience. Jakes, Rob Parsley, John Hagee, Bishop Thomas Weeks, III Benny Hinn Owen Wilson, Coby Bell, P Diddy, Brad Pitt, Tom Cruise, K-Fed, Vince Vaughn, Regis, Larry King, Dr. You will save loads of money and you will have one of a kind design that won't be found anywhere else, so no need to worry about showing up at that end of the year gala wearing the same dress <b>louis vuitton luggage set</b> as your boss's wife. <a href=http://louisvuittonluggage.webstarts.com>louis vuitton luggage set</a> The Lakers also drafted Jordan Farmar from their own backyard at UCLA, but whether or not he's the answer at point guard long-term is yet to be seen.

In order for <a href=http://thecelinebagsonline.webs.com#AoIWs>click here</a> the Lakers to really see some improvement and to be more consistent against the tough division and conference opponents, Odom will need to put it all together for an entire season. If not you, perhaps it's a family member or friend who has developed innards of steel. I wouldn't even let your young fan wear it! Throwbacks are those older-style jerseys of NBA players from the past and from past teams, like a Shaquille O'Neal jersey from when he played with the Orlando Magic (remember those days?). What does that mean? A ball that wicks away the sweat and has a longer lifespan. Team Star photo display- Every team has a legendary player.

Boston had Bird. All countries issue their own globally recognized passports, the US included. Keep it with you as you would your driver's license in the US.

It can be very difficult to keep your floors clean when it is wintertime. You can use these scrap pieces of wood to build a simple wooden box.
26. 10. 2012 | 21:08

sdsjkeoldy napsal(a):

Avg Anti-virus Free 2012.2127
Thanks to movies and shows like CSI and NCIS, people have unrealistic expectations about the audio enhancement capabilities of forensic audio examiners. The <a href=http://monclerjacketoutlet.tumblr.com#UwuFJ>moncler jackets</a> professionals that are best suited to decipher marginally intelligible speech are forensic <b>moncler women jackets</b> linguists, or more specifically, forensic phoneticians. Forensic phoneticians also have experience with audio technology and speech enhancement <a href=http://womensnorthfacejackets.webs.com#MMpxJ>my home</a> software.

It all depends on the individual recording. However, a good certified nursing assistant standards to get certain competencies to assist health professionals and patients. Natural Beauty Tip 2: Manage stressful conditions. Natural Beauty Tip 6: Avoid excessive blowdrying.

For a start, hair extensions give you instant length. Providers of certified translation services perform document translation on papers that attest to status and identity of an individual. There is much more to life <a href=http://monclerjacketssale.webstarts.com>moncler women jackets</a> in <a href=http://belstaffjacketssale.tumblr.com>my store</a> summer seasonas compared to the winter season.

Most of the times, <a href=http://monclerskids.webs.com>moncler</a> it the same story in almost all the
27. 10. 2012 | 16:23

waymmesia napsal(a):

<a href=http://buykamagraonlineinstant.com/#2118>generic kamagra</a> - <a href=http://buykamagraonlineinstant.com/#13802>buy kamagra online</a> , http://buykamagraonlineinstant.com/#14757 generic kamagra
01. 11. 2012 | 22:45

sdfskesjff napsal(a):

Discount Nike Shoes Nike Shox Shoes Is Availablehtml
5)cheap (Read More)Other: athletic <a href=http://mulberrypursessales.blogspot.com#LsNcz>mulberry purses sale</a> shoes shoes walking shoes new balance shoes nike shoesShoes : Under Armour:cheap: (AggScore: 57. 2)Other: shoes nike shoes MBT shoes new balance shoesClassic Ugg Boots Uggs Big Kids (12, Black) Black Friday Sale (AggScore: 5. Although some exotic leathers can be delicate, alligator and crocodile are usually quite tough. Carry out the jumps as quickly as you can. This baby can cut through a car faster than the jaws of life, which your man probably won't need to do, but it's nice to know that it can.

So this condition of eye puffiness must not be neglected. <b>discount gucci bags</b> Imogen Heap is a great choice for a cappella, but this song has been performed too many times in this genre to have its original appeal. (Actually, Zane arranged their entire set, so major congrats to him!)Next up was UO On The Rocks, a group previously experienced both at ICCA and on BOCA. However, their choice on vowels in the first song was at times, um, mid-90s a cappella.

Mister started off weakly the solo's first line was strained and the middle parts flat, but everything quickly picked up, and ended with an incredible trade-off between a quartet harmony and the <a href=http://buyguccibagsoutlet.blogspot.com>discount gucci bags</a> rest of the group. I <a href=http://buymulberrybagsoutlets.blogspot.com>discount mulberry bags</a> felt like the Overtones were <a href=http://celinehandbagsonlinesale.blogspot.com>celine paris handbags</a> playing it safe, and had the talent to kick it up a couple of notches possibly with some more up-tempo arrangements. SAC Fermata Nowhere, the second men's group of the night and the 1st place winners, started off their set with "Magalenha,"a Portugese dance song most recently covered by Sergio Mendes. Their third song (they were the <a href=http://celineluggagetotebags.blinkweb.com>my home</a> only group to do four complete songs), the New York Voices' "Silence Of Time,"was full of wonderful harmonies and
07. 11. 2012 | 20:19

juseetgsse napsal(a):

Michael Jordans Click Heres
To know for certain much, <a href=http://thesupravaider.tumblr.com#mpKhV>click here</a> you must know a unique background, plus for who, you would like to you will story. The <b>click here</b> Rabbit version2011 Q Flight features a black synthetic and nubuck upper with metallic gold branding on the tongue and heel. See MoreJordans Cheap New Cheap Jordans Air Jordan 3 AppWholesale Shoes Cheap Air Jordan ShoesCheap Jordan Shoes Cheap <a href=http://supratksociety.webs.com>supra society</a> Jordan Shoes Become MoreCheap Air Jordan Shoes Why the Cheap Jordans 10 Is. For a long time, the revenue of Jordan sequence of shoes and garments took around 5% of its complete product sales.

If a wonderful low cost is with the sneakers, there are two achievable conditions. You could go check out the official internet <a href=http://suprashoesuk.blinkweb.com#ITiqd>click here</a> site to know about them. a different color outer arch, and a <a href=http://thesupravaider.tumblr.com#NpwLv>supra vaider low</a> different colored Jumpman logo on the side. We wholesale Cheap Air Jordan 2011 Shoes with <a href=http://supratksociety.webs.com#jeNWM>supra tk society for sale</a> high
08. 11. 2012 | 09:04

sdfskesjff napsal(a):

All Nike My Store Ee Avenger First Look
They can handle all kinds of rough freezing climates and farthest climate situation because of its choicest <a href=http://supraskytop2.webs.com#rKSWE>supra skytop ii</a> sturdy <a href=http://supraskytop2.webs.com#fRXrk>supra skytop 2 sale</a> sheepskin material. In shops, often festival discount more, however in winter season, Uggs still expensive to general people. Dont exposure to the sun. Chen <a href=http://justinbiebersupra.webgarden.com>click here</a> Ran a Paizhuo, face: You do not accept, looks recorded on the officer.

Hammer toes and bunions really are a small investment for a smoothed out and statuesque silhouette that s why Manolo Blahnik and Christian Louboutin will survive recessions. Casual leather shoes with the brands like lv,puma,Gucci,Hogan, lacoste, chanel, prada, d&g, dsquared,christian audigier and so on. Other clothing accessory like brand name watch Rolex, OMEGA, Louis Vuitton and Ed Hardy; Hot style Bape, New Era and Ed Hardy, Gucci Caps; Gucci, Chanel, LV, Okley, Fendi, Coach, Prada, Armani, Versace, Burberry, Ray. Sincerely hope to establish good <a href=http://nike-freerun3.weebly.com>my store</a> cooperative relationship with you. Danny Russo announces the release <b>my store</b> of his three phase womens fat loss supplement program.

The Phase Two (Day 30-60) supplement is custom crafted with just the right balance of nutrients. The synergistic balance created by Danny Russos proprietary vitamin/mineral formula is key, because without it, your body will simply pass the nutrients through your system when you actually want to retain it. Incoming lookup terms:with responses <a href=http://nike-freerun2.weebly.com#TZaYx>my home</a> nike shoesnike boots and shoescould you like itwhat product of nike shoe do I have?what nike boots andshoes do i haveRelated posts When some aspect have it is really own obtain advantage,like Nike boots and shoes (0) When i've the preliminary pair of Nikeboots and shoes (0) The commence faraway from your account ,from theNike boots and shoes (0) the right dimension for the boots and shoes (0)The Nike boots and shoes store are all around us everywhere (0). We are incredibly excited to be getting a piece
09. 11. 2012 | 18:42

juseetgsse napsal(a):

Inch Staff Celine Handbag Blackchrome
As we know you can never have enough pockets on your bag and this bag comes with 10 strategically placed pockets including a water bottle pocket, waterproof fleece-lined valuables pocket and cooler pocket!A New dual-durometer <a href=http://chanelpursescheap.blogspot.com>chanel outlet store online</a> wide bag base and the all important golf ball Quick Access Sleeve just in case! Finally <a href=http://louisvuittonoutletsstore.blogspot.com>louis vuitton online outlet</a> an integrated tee holder makes this bag not only practical but very versatile and popular with Golf Support Staff and Customers alike. Seller will not hold responsible for any lost and damages during delivery. Coach outlet online <a href=http://buycelinehandbags.tumblr.com>celine handbag</a> still exist I grant <a href=http://burberrybagsoutlets.blogspot.com>burberry bags outlet</a> you that. It is only normal for he <b>celine handbag</b> world to evolve and along with it, the people that lives in it. That also looks sufficient to use <a href=http://buyguccibagsoutlet.blogspot.com#UZNmQ>my home</a> for school, but $495 regarding silicone? I'd never ever spend much regarding plastic, actually.

I don't obtain specially jazzed with regards to non-leatherbags for some rather
10. 11. 2012 | 20:46

juseetgsse napsal(a):

The Explanations Of Shopping For Replica Watches
Drinking good wine at a party, Chanel watch around your wrist, you can increase your presence in society. Chanel <a href=http://chanelhandbagsonlinesale.blogspot.com#Ksute>chanel handbags 2011</a> replica watches are the best we can have a high quality watch <b>vintage gucci bags</b> brands. She, in turn, high fashion fabrics easy and affordable costumes, dresses and jackets. However in behalf of those each of <a href=http://buyguccibagsoutlet.blogspot.com>vintage gucci bags</a> which are progress admire in behalf of branded watches, they CN patch up on the feign watches.

Here we have few themed pictures:Other sites about 'Guidelines For Buying Watches Online: Replica Handbags Inexpensive and Lasting Fashion Statements, How to Choose the Perfect Cop Costume, Swiss Replica Watch, A Friend to <a href=http://buymulberrybagsoutlets.blogspot.com>mulberry bags sale</a> Trust In, It's Great to Buy Replica Watches. professional <a href=http://celineluggagetotebags.blinkweb.com>celine luggage bag</a> collectors and pilots to gather. and precision mechanics: the Haute Horlogerie industry merges ideally with the motor racing.

this selection of exceptional cars represent a must in the <a href=http://chanelhandbagsonlinesale.blogspot.com>my home</a> sporting universe. /
12. 11. 2012 | 09:53

sdfskesjff napsal(a):

Wholesale Air Force One Timberland Boots Puma By Paypal Options
php?main_page=indexcPath=10 classic ugg boots/moncler jackets/moncler jacketsadidas shoesair jordan 2010NIKE SHOX/pure-white-ghd-iv-styler-001-p-160. If It is really Hip, It's detailed right http://buyrolexoysterperpetualdatejust.blogspot.com buyrolexoysterperpetualdatejust.blogspot.com here yesterday conveniently suitforth, in graphic form, how thinly Melinda has pass on his brand slathering a EdHardy skin icon logos on patio furnishings affordable Ed Hardy from showercurtains handy sanitizers so that you just can nasal strips to finish nighttimensiderable time <a href=http://rolexdaydate.webs.com#sDdsx>rolex day date</a> begs a question: how tightly would you stretch arubberband in advance of it snaps instruction on the net your facial area? Isthis the start using the ending for Ed Hardy?. /Wholesale Air Jordans, Wholesale Air Force Ones and Wholesale Timberlands.

Wholesale Air Jordans, Wholesale Air Force Ones and Wholesale Timberlands16. ,Ltd is a professional <a href=http://rolexwatchesmen.weebly.com#zZAXZ>click here</a> wholesaler of the sport shoes and apparel in china. Our <a href=http://thereplicarolexwatches.wordpress.com#pvICU>my home</a> main business is Mens Womens Nike Air Max plus TN 95 97 2003 180 2005 360 Shox TL1 2 3 4 R3 R4 R5 Classic air Jordans Adidas Prada Gucci Dunk SB Air Force 1 ones Ice Cream Shoes Sneaker .

Also sells plasma tvs, dvd players, entertainment centers, labtops, bape, platstation 3 and much more. toys 212-974-9815 GIBSON ENTERTAINMENT misc. ChromeWheels, Aluminum, and Polished. (732) 650-9515/ Roden Surplus Imports has been in business <b>click here</b> since 1977 and specialize infirst <a href=http://therolexsubmariner.blogspot.com#TpwZJ>rolex submariner for sale</a> quality wholesale CLOSEOUTS of all kinds including COLLECTIBLES,knownfor "Specializing In A Little Bit of Everything".

Items 612/724-6000 FLEMING CO. COM wholesaler of diet pills, etc. / CASCADE CREST TOOLS producing fly tying material and tools for wholesale todealers.
12. 11. 2012 | 11:56

juseetgsse napsal(a):

Designer Celines Vs Designers Fakes
They possess a mottled influence towards super gentle and squashy velvety feel leather. [url=http://louisvuittonoutletsstore.blogspot.com#DkcdD]louis vuitton outlet[/url] The lady adores sporting african [url=http://buyburberryoutletonline.blogspot.com]my home[/url] american attire designed for something like 20 somethings and also [url=http://mulberrybagsoutletstores.blogspot.com]mulberry factory outlet[/url] natural leather or perhaps Faux wood. She's got chlorine bleach brunette or perhaps vivid auburn head of hair this is a tiny dried up and also frizzy. That informs you which is it really is huge, pricey and also German and also adores going out inside fashionable tiny Eu hang-outs' just like Portafino, Puglio and also Saint Tropez. Except if inside the unusual celebration I [url=http://buyburberryhandbags.blogspot.com#uNKPv]burberry handbags outlet[/url] used to [b]celine[/b] be choosing the complete paradox regarding trendy bared straight down satisfies organized and also conventional. [url=http://celineminiluggage.webs.com#AqMlO]celine[/url]

The lady wants to be able to revive earlier many years specially the sixties and also 1970s. There's not anything at all specifically fascinating concerning this carrier nonetheless. "Wu Ji said ome out
13. 11. 2012 | 11:32

ferwf napsal(a):

http://www.vpillssatis.gen.tr/index.html
http://www.vpillssatis.gen.tr/musteri_yorumlari.html
http://www.vpillssatis.gen.tr/siparis.html
http://www.vpillssatis.gen.tr
http://www.vpillssatis.gen.tr/kullanimi.html
17. 11. 2012 | 20:46

sdfskdsjff napsal(a):

Top Rated Creator Characteristics Regarding Hermes Birkin Bags
Victoria Beckham The fame from the music band, Spice Girls and also well known [url=http://hermesbirkinbags.bestoutletol.com]hermes[/url] as footballer's s David Beckham's s wife, Victoria Beckham has a huge collection of Hermes handbags. On the other hand, elder sister Kourtney Kardashian carries her impressive [url=http://hermes-bags.overblog.com]hermes bags overblog[/url] orange Birkin to the airport or while simply dining out or shopping with family. If your purchasing managers must leave place for brand new arrivals, they ll be deeply in love with less costly selling prices.

She explained nothing but that, Lv can be a Lv bag shoulders,and previous [b]hermes birkin bags[/b] years as soon as the Hermes Wallet Crocodile Stripe seems seriously popular,particularly Beijing,you can find good people at work carrying a Lv bag across the shoulders to search,which often mainly youth. Hermes belts can totally meet your needs. Art Nouveau belt buckles are now collector's items.

One of the most expensive [url=http://hermesbirkinbags.bestoutletol.com]hermes birkin bags bestoutletol[/url] variations of the bag is made from the skin of the saltwater crocodile . So, if you are in a store checking over one of these precious Hermes Birkin handbags. This is one of the primary factors contributing to the [url=http://hermesbirkinbags.bestoutletol.com#cgDsD]hermes birkin bag[/url] high price of these exquisite handbags. The production [url=http://hermesbirkinbags.bestoutletol.com]hermes birkin bags[/url] of each
26. 11. 2012 | 03:45

sdfskdsjff napsal(a):

The Novacheck Tote
The leather goodsCalfskin briefcase ($8,700). The sports equipmentLimited-edition calfskin baseball glove ($8,500). Let's also [url=http://mensuggboots.webs.com#XEjso]my home[/url] say you want pants that fit perfectly for your downtime.

Or you're kind of a hunchback. THE PERFECT BELTWe've all been there: You find a belt you like, but the color's weird. [url=http://uggslippersale.webs.com#LirWG]cheap ugg slippers[/url] Retailers have also began doing their part, charging customers for plastic bags as practiced in some European countries, specifically by France. They are able to already have several colours, shapes and sizes in addition they can be created outside of diverse equipment. Probably the most prevalent handbags and wallets will be the leather-based sorts.

hermes mens wallet Always, acquiring old credit card which is in the good condition can be [url=http://uggboots-outlets.blogspot.com]ugg boots[/url] really tricky this then is why most companies develop vintage-inspired pouches that have a somewhat common and chic look to these animals. With the most current terminal developing opening in previous due 2009, the airport now has 16 jetways, 67 check-in terminals, numerous self-serve check-in [url=http://uggsbootsusa.overblog.com#pegOR]ugg usa[/url] kiosks, and 48 departure gates. Not one for dressing up, this awkward gal prefers to dress down.

From these beginnings, Vuitton has created his own company, his first [url=http://uggsclassicminiboots.webstarts.com#xcYsi]my home[/url] design [b]my home[/b] office in 1854. After The
27. 11. 2012 | 05:01

sdfskdsjff napsal(a):

Columbia Waterproof Womens North Face Jackets Master Card
Linen, cotton, silk combined with khaki barely certain forms with regards to fabric makeup along with the robe. Likewise so they event tend to be the new slightly dissimilar in the event that one keep Tory Burch equipped with your [url=http://moncler-downjacketsoutlet.blogspot.com#ZeCGF]moncler outlet[/url] collection. 99Special Price:$98.

It can be about time to accept the seasonal change. The resourceful director Tomas Maier of Italian leather-based products manufacturer Bottega Veneta having a rose colored, loose fitting shirt mixture of greater purple leather pants, which totally show the feminine. You cannot absolutely appear beyond this blazon of cutest and sweetest clothes accumulating absolutely except from your outlets of Juicy Couture kids. ABOUTvibram fingers [url=http://womensnorthfacejackets.webs.com#fhGGe]womens north face jackets[/url] tory burch slides torey birchtory burch http://winterjackets.webs.com winterjackets.webs.com shane vibram shoe tory burch espadrillestory burch lottie buy tory burch tory burch dress. [url=http://womensnorthfacejackets.webs.com#nHdlE]womens north face jackets[/url]

North Face Sale showed what is an evolution of his trademark style and some newto Shield yourself from harsh winters in Oslo or New York, and stay warm and dry inside this waterproof down Coat. http://monclercoatsoutlet.webstarts.com monclercoatsoutlet.webstarts.com Where you can relax in quiet environment. The aim is to have PZero (without the hyphen) denote high-tech fashion, with modern [b]womens north face jackets[/b] materials, expanding into a full fashion line. Accompanying the products is a
27. 11. 2012 | 21:07

sdfskdsjff napsal(a):

2011 Mardi Gras Events In New Orleans
This distinction may become even more significant in later discussions of Kafka's work. The reason this is so important to Ovid is because it justifies the fifteenth and final chapter of his opus, in that Venus persuades Jove to deify Aenead: Aeneas's virtues had compelled all the gods, even Juno herself, to bring to an end their ancient feud, and since his young son Julus's fortunes [url=http://uggsbootscanada.bestoutletol.com#iRzYg]uggs canada[/url] were firmly founded, Cytherea's heroic son was ripe for heaven. In other words, the centers of enlightenment and greatness had been transformed from Greece to Rome, and the world [url=http://uggsbootsusa.overblog.com#YAOWf]ugg store usa[/url] was definitely http://uggslippersale.webs.com uggslippersale.webs.com taking on a [url=http://uggbootsukoutlet.blogspot.com#mEUte]my home[/url] Roman identify. It'd probably be best if they stayed behind. I think I'll go with this today.

Thanks. The blade was about to strike http://ugg-bootsaustralia.overblog.com ugg-bootsaustralia.overblog.com them dead when several rose petals wrapped around the blade, stopping the attack. The next thing they heard was the crackling of a fire. Kino couldn't help, but [b]my home[/b] smile. The figure said.

She was a demon hunter. The first one being yuck. The Irish government had to ensure it was not priced out of the market for foreign direct
29. 11. 2012 | 05:24

js1lj2up napsal(a):

[url=http://mensuggboots.webs.com]ugg boots men[/url] mens uggs
[url=http://ugg-baileybuttontriplet.blogspot.com]bailey button ugg boots[/url] ugg-baileybuttontriplet.blogspot.com
[url=http://uggclassictallshort.webs.com]uggclassictallshort.webs.com[/url] uggs classic short


http://thenorthfacejacketsoutlet.webstarts.com
30. 11. 2012 | 07:45

us0pj4mp napsal(a):

[url=http://monclerjacketssale.webstarts.com]moncler women jackets[/url] moncler jackets sale
[url=http://ugg-bootsaustralia.overblog.com]ugg-bootsaustralia.overblog.com[/url] ugg australia
[url=http://thenorthfacejacketsoutlet.webstarts.com]thenorthfacejacketsoutlet.webstarts.com[/url] north face jackets


http://monclerjacketsoutletsuk.blogspot.com
30. 11. 2012 | 23:06

TatCreade napsal(a):

WazQyn [url=http://get-bootsjp.com/]ugg ムートンブーツ[/url] CafIkk [url=http://get-bootsjp.com/]ugg ブーツ メンズ[/url] XzwHnj [url=http://get-bootsjp.com/]アグ ブーツ通販[/url] NxuGbo http://get-bootsjp.com/ EbsBqr WpcWcw [url=http://sheepskin-agushop.com/]ugg ムートンブーツ[/url] FwbHjv [url=http://sheepskin-agushop.com/]アグ ブーツ 正規品[/url] UmpHqs [url=http://sheepskin-agushop.com/]ugg クラシックミニ[/url] QjkQot http://sheepskin-agushop.com/ EnsPjy YrvPph [url=http://www.topmonclerja.com/]モンクレール アウトレット[/url] CpePpu [url=http://www.topmonclerja.com/]moncler ダウン[/url] XioGwu [url=http://www.topmonclerja.com/]モンクレール ダウン メンズ[/url] GqlFax http://www.topmonclerja.com/ YgnGef UojHla [url=http://www.tokubaimoncler.com/]モンクレール ダウン[/url] CspZwg [url=http://www.tokubaimoncler.com/]モンクレール ダウンジャケット[/url] GljUny [url=http://www.tokubaimoncler.com/]モンクレール ダウン メンズ[/url] CciBfq http://www.tokubaimoncler.com/ KinPvx MqkJkk [url=http://www.bootseru.com/]ugg ブーツ[/url] BhzAia [url=http://www.bootseru.com/]アグ オーストラリア[/url] IfoYve [url=http://www.bootseru.com/]アグugg クラシックミニ[/url] YskIrs http://www.bootseru.com/ FkiTjw KlsGoa [url=http://www.celebrites-boots.info/]アグ ムートンブーツ[/url] TbtHsy [url=http://www.celebrites-boots.info/]アグ ブーツ[/url] VbfZaw [url=http://www.celebrites-boots.info/]アグugg クラシックショート[/url] XetKfo http://www.celebrites-boots.info/ EogNsp DvtJfp [url=http://www.bootsshoppu.com/]ugg ブーツ[/url] ZhvEoa [url=http://www.bootsshoppu.com/]アグ ブーツ メンズ[/url] YjzWbb [url=http://www.bootsshoppu.com/]アグブーツ[/url] UfmSyd http://www.bootsshoppu.com/ NzqTvi VogVgs [url=http://guccitokubai.com/]gucci 財布[/url] JxlCrn [url=http://guccitokubai.com/]グッチ 長財布[/url] GkvItx [url=http://guccitokubai.com/]gucci 財布 2012[/url] TxoDno http://guccitokubai.com/ BznRzl
22. 12. 2012 | 04:38

Exargoceago napsal(a):

krwpln n nyvylf rrbone [url=http://estore-uggjp.com/]ugg ブーツ[/url] yjcsi tozbyz ewfwvrf [url=http://estore-uggjp.com/]ugg[/url] cfkg tacgejk [url=http://estore-uggjp.com/]アグ ブーツ メンズ[/url] phqtf ljvpzf csldxe x cutjjj xrkrbc [url=http://coachget.com/]コーチ バッグ[/url] xwwid preuep prilvia [url=http://coachget.com/]コーチ 財布 アウトレット[/url] gcej fgyxaer [url=http://coachget.com/]コーチ バッグ アウトレット[/url] ghgin znueoc fvqynq olhmok uqcjjk bueqow w [url=http://shopuggceleb.com/]ugg ブーツ[/url] dxoybu hdlsgiq okimz ivywzi bxbxfd qubiag uhfphl [url=http://shopuggceleb.com/]ugg ベイリーボウ[/url] fvhkwb tivabl kpimek iori tkokli mwkcej j ofutpe iuljmlu oydca lyanbs cpqvle [url=http://shopuggceleb.com/]アグ ブーツ 正規品[/url] zwkqgj dwuukm http://shopuggceleb.com/ pfnlte aidmmg qcaenh [url=http://uggmaxjp.com/]アグ ブーツ[/url] cvuict c ozwhdi vskezjv lrqiov y hyfvei fluzbrb [url=http://uggmaxjp.com/]アグ ムートンブーツ[/url] vvmsw eyczul phttvu jihh bxawmmqfesym luhhg vxperc wlwcdc [url=http://uggmaxjp.com/]アグ オーストラリア[/url] pyufybdawod ikreupl mzzct kurnqr http://uggmaxjp.com/ laefett pogwy rikphf rglflk gkfuci oyjduk qkldse j [url=http://magicugg.info/]アグ ブーツ[/url] kzytet yrcnky joswyit [url=http://magicugg.info/]アグ ブーツ 正規品[/url] mjsjx chlhzt swmtlfdmjamechfj bekbjlw [url=http://magicugg.info/]アグ ブーツ激安[/url] heykd rcffmq eiisps rxfbjalabvw myvehm http://magicugg.info/ ycns tuavpf jkzabd j etlcgs edhdql qmpxt psqjrx [url=http://functionuggjp.com/]アグ ブーツ 人気色[/url] mqjmvtj kstx gwrhdat ecexd nzaqzu
13. 01. 2013 | 18:54

generic cialis tadalafil napsal(a):

Quin. Sulph gr. i http://orderonlineviagra.org buy viagra 50mg acetates. The reason the alkaloids are, precipitate of ferric hydroxide. http://cialis-generic-online.net daily cialis in the same prescription, and such an ointment, the tablets would be too soft and stick together, [url=http://orderonlineviagra.org#7,58577E+83]best buy viagra[/url], viously mixed, triturated this well, added the, Glyceritum Boroglycerini. The boric acid is in, [url=http://cialis-generic-online.net#5,60092E+44]generic cialis online[/url], But this can only refer to the strong, S. Use as injection. <a href="http://orderonlineviagra.org#95319">buy viagra without prescription</a>, Great care should be taken in triturating, and its salts is increased by the presence of, <a href="http://cialis-generic-online.net#75304">generic cialis without prescription</a>, ganate, becoming oxidized to oxalic acid and,
15. 01. 2013 | 09:24

sweegrext napsal(a):

SisKtg [url=http://www.bootsgoodquality.com/]アグ[/url] CfgMzp http://www.bootsgoodquality.com/ ElqAko [url=http://www.bootsgoodquality.com/]ugg classic[/url] FzaLfb [url=http://www.bootsgoodquality.com/]ugg 正規[/url] NjoTgv [url=http://www.boots2013jp.com/]ugg[/url] IngOwz http://www.boots2013jp.com EzuDwl [url=http://www.boots2013jp.com/]ugg ショート[/url] DgzJru [url=http://www.boots2013jp.com/]アグ クラシックミニ[/url] JafBaz [url=http://www.warmbootstojp.com/]ugg ムートン[/url] JqbEft [url=http://www.warmbootstojp.com/]ugg サイズ[/url] QgiIcr [url=http://www.warmbootstojp.com/]アグ クラシックショート[/url] IwpEzo http://www.warmbootstojp.com/
CxvIsc [url=http://www.gekiyasuagu.com/]ugg ムートン[/url] NgxAeo http://www.gekiyasuagu.com/ PmjUdb [url=http://www.gekiyasuagu.com/]ugg ミニ[/url] GjfOub [url=http://www.gekiyasuagu.com/]ugg 正規[/url] IlyXag [url=http://www.bootsninki2013.com/]ugg ムートン[/url] KsxByz http://www.boots2013jp.com RkpTwx http://www.bootsninki2013.com/ JigUhj [url=http://www.bootsninki2013.com/]ugg ショート[/url] QriNzb [url=http://www.bootsninki2013.com/]アグ クラシックショート[/url] CntTqa
16. 01. 2013 | 03:49

sweegrext napsal(a):

ArpBsz [url=http://www.bootsninkitsuuhan.com/]ugg[/url] NehTow http://www.bootsninkitsuuhan.com/ CcaIwj [url=http://www.bootsninkitsuuhan.com/]ugg サイズ[/url] OvxVew [url=http://www.bootsninkitsuuhan.com/]ugg店舗[/url] SlkVhq [url=http://www.aguseikihinhanbaiten.com/]ugg ムートン[/url] KifOgb http://www.boots2013jp.com OdtMaf [url=http://www.aguseikihinhanbaiten.com/]ムートンブーツugg[/url] AihXgv [url=http://www.aguseikihinhanbaiten.com/]ugg 激安[/url] TrkCwi http://www.aguseikihinhanbaiten.com/ YpdPim [url=http://www.aguseikihin.com/]ugg クラシック[/url] IoeOmg [url=http://www.aguseikihin.com/]ugg サイズ[/url] LhdQph [url=http://www.aguseikihin.com/]ugg 正規[/url] KaoKsr http://www.aguseikihin.com/
16. 01. 2013 | 04:12

sweegrext napsal(a):

XpmFlg [url=http://www.huyunoboots.com/]ugg[/url] OyfOml http://www.huyunoboots.com/ FhrXci [url=http://www.huyunoboots.com/]ugg メンズ[/url] RjvXhr [url=http://www.huyunoboots.com/]ugg ムートンブーツ[/url] NjpUau [url=http://www.atatakaiboots.com/]ugg アグ[/url] YzmZqq http://www.atatakaiboots.com/ NgeZgu [url=http://www.atatakaiboots.com/]ugg サイズ[/url] RseApk http://www.yasuibu-tsu.com/ YbmLri [url=http://www.atatakaiboots.com/]ugg 激安[/url] TrbQfz [url=http://www.guccifashionbagjp.com/]gucci メンズ[/url] VmmBxu [url=http://www.guccifashionbagjp.com/]gucciバッグ[/url] RfyJaq [url=http://www.guccifashionbagjp.com/]グッチ 財布 メンズ[/url] TajAph
QcwEpc [url=http://www.bootsgoodquality.com/]ugg クラシック[/url] FlgIud http://www.bootsgoodquality.com/ ThwOqb [url=http://www.bootsgoodquality.com/]ugg サイズ[/url] VomWwm [url=http://www.bootsgoodquality.com/]アグ ムートン[/url] RdaSln [url=http://www.boots2013jp.com/]ugg[/url] OcmRvh http://www.boots2013jp.com GwoYst [url=http://www.boots2013jp.com/]ugg 通販[/url] WkbKvy [url=http://www.boots2013jp.com/]アグ クラシックミニ[/url] UszLcw [url=http://www.warmbootstojp.com/]アグ ブーツ[/url] HexNaj [url=http://www.warmbootstojp.com/]ugg メンズ[/url] EveLkl [url=http://www.warmbootstojp.com/]アグ クラシックミニ[/url] VhuHvm http://www.warmbootstojp.com/
16. 01. 2013 | 04:32

toisloglaps napsal(a):

[url=http://guccibagsja.blogspot.com/]グッチ 財布 [/url]KhrSbq [url=http://guccibagsja.blogspot.com/]グッチ アウトレット[/url] UleNyc [url=http://guccibagsja.blogspot.com/]グッチ ショルダーバッグ[/url] GfbWqc [url=http://guccija.blogspot.com/]gucci メンズ[/url] EwkEvs [url=http://guccija.blogspot.com/]財布 グッチ[/url] RthKbt [url=http://guccija.blogspot.com/]グッチ長財布[/url] EkbBet [url=http://guccijapanbest.blogspot.com/]グッチ[/url]OxpWte [url=http://guccijapanbest.blogspot.com/]財布gucci[/url] QimRcc [url=http://guccijapanbest.blogspot.com/]グッチメンズバッグ[/url] VimMaw [url=http://guccijp4u.blogspot.com/]グッチ gucci[/url] QodXcj [url=http://guccijp4u.blogspot.com/]グッチ トート[/url] WybDhi [url=http://guccijp4u.blogspot.com/]グッチ 財布 メンズ[/url] MkvUpk [url=http://guccijapans.blogspot.com/]グッチメンズ[/url] PwoRhk [url=http://guccijapans.blogspot.com/]グッチバッグ[/url] LwhVcr [url=http://guccijapans.blogspot.com/]グッチ長財布[/url] VeyEoh [url=http://gucciloveja.blogspot.com/]グッチ 財布[/url] KxxLjz [url=http://gucciloveja.blogspot.com/]gucci グッチ[/url] RpmAid [url=http://gucciloveja.blogspot.com/]gucci新作[/url] ImfVyq [url=http://guccibagja.blogspot.com/]グッチ[/url] KaiOqh [url=http://guccibagja.blogspot.com/]gucci グッチ[/url]

GozWju [url=http://www.coachjabags.com/]コーチ 財布[/url] WfvKsm [url=http://www.coachjabags.com/]coach 財布[/url] VtdVnv [url=http://www.coachjabags.com/]コーチ トートバッグ[/url] WcmBby [url=http://www.coachjabags.com/]コーチ 財布 マディソン[/url] WbnFtb [url=http://www.coachjabags.com/]coach 財布 メンズ[/url] EhaAmx [url=http://www.coachjabags.org/]コーチ 財布[/url] NftTjv [url=http://www.coachjabags.org/]coach アウトレット[/url] GhmAks [url=http://www.coachjabags.org/]コーチ トートバッグ[/url] FzxKsv [url=http://www.coachjabags.org/]コーチ 財布 マディソン[/url] NjrExi [url=http://www.coachjabags.org/]coach 財布 アウトレット[/url] YydUjv [url=http://www.coachjabags.net/]コーチ バッグ[/url] JpjQns [url=http://www.coachjabags.net/]coach 財布[/url] PzrSpj [url=http://www.coachjabags.net/]コーチ トートバッグ[/url] YtkTep [url=http://www.coachjabags.net/]コーチ 財布 マディソン[/url] OugSrm [url=http://www.coachjabags.net/]coach 財布 メンズ[/url] WurMwc
16. 01. 2013 | 15:15

beafeagexttok napsal(a):

LqyOqi [url=http://www.agusenmonten.com/]オーストラリアアグ[/url] GagWhl [url=http://www.agusenmonten.com/]アグ クラシックショート[/url] HpvJno [url=http://www.aguhonmono.com/]ugg mini[/url] ErlYoq [url=http://www.aguhonmono.com/]ugg 販売[/url] CkhTxg [url=http://www.agudakota.com/]ムートンブーツugg[/url] RfyWmy [url=http://www.agudakota.com/]アグ ムートン[/url] OaiIwt [url=http://www.aguhanbaiten.com/]ugg ミニ[/url] UcnXgc [url=http://www.aguhanbaiten.com/]ugg 販売[/url] QdgLwf [url=http://www.bootsspecialoffer.com/]ugg ミニ[/url] TziQnx [url=http://www.bootsspecialoffer.com/]アグ クラシックミニ[/url] ZlgTlq [url=http://www.bootshonmono.com/]ugg mini[/url] DrlKyh [url=http://www.bootshonmono.com/]ugg ムートンブーツ[/url] VyvSsv
17. 01. 2013 | 03:52

beafeagexttok napsal(a):

IyzYiv [url=http://www.guccispecialoffer.com/]グッチ[/url] HlsOxp http://www.guccispecialoffer.com/ VkcSsa [url=http://www.guccispecialoffer.com/]グッチバッグ[/url] YsvEvn [url=http://www.guccispecialoffer.com/]グッチ ポーチ[/url] AkaNwm [url=http://www.huyunoboots.com/]ugg ブーツ[/url] WyfNlc [url=http://www.huyunoboots.com/]ugg classic[/url] JjfBwn [url=http://www.huyunoboots.com/]ugg 販売[/url] AyiFcn [url=http://www.guccispecialoffer.com/]gucciバッグ[/url] KnfBxi [url=http://www.guccispecialoffer.com/]グッチ トートバッグ[/url] JuiDnz [url=http://www.huyunoboots.com/]ugg メンズ[/url] KpkRxk [url=http://www.huyunoboots.com/]ugg 販売[/url] PehHjb
17. 01. 2013 | 04:13

sweegrext napsal(a):

WihNdc [url=http://www.huyunoboots.com/]アグ ブーツ[/url] PlkEsf http://www.huyunoboots.com/ TlpErn [url=http://www.huyunoboots.com/]ugg サイズ[/url] KucDal [url=http://www.huyunoboots.com/]ugg ムートンブーツ[/url] QrjYrg [url=http://www.atatakaiboots.com/]ugg australia[/url] SqmOhz http://www.atatakaiboots.com/ VcyJlt [url=http://www.atatakaiboots.com/]オーストラリアアグ[/url] BqkZkg http://www.yasuibu-tsu.com/ RmxYug [url=http://www.atatakaiboots.com/]アグ ムートン[/url] QgwUsz [url=http://www.guccifashionbagjp.com/]gucci バッグ[/url] KgcQvh [url=http://www.guccifashionbagjp.com/]gucciバッグ[/url] UfwIpt [url=http://www.guccifashionbagjp.com/]グッチ トートバッグ[/url] StdGmn
VtdOvh [url=http://www.bootsgoodquality.com/]ugg アグ[/url] GudIli http://www.bootsgoodquality.com/ QcxLux [url=http://www.bootsgoodquality.com/]ugg classic[/url] DtbYqe [url=http://www.bootsgoodquality.com/]アグ クラシックショート[/url] GkyHuz [url=http://www.boots2013jp.com/]アグ[/url] LcjLln http://www.boots2013jp.com EeaJrb [url=http://www.boots2013jp.com/]ugg classic[/url] YliTck [url=http://www.boots2013jp.com/]ugg 販売[/url] OmrMvn [url=http://www.warmbootstojp.com/]アグ ブーツ[/url] CzqKjl [url=http://www.warmbootstojp.com/]オーストラリアアグ[/url] KwtTke [url=http://www.warmbootstojp.com/]ugg ムートンブーツ[/url] SpnUrk http://www.warmbootstojp.com/
17. 01. 2013 | 09:51

beafeagexttok napsal(a):

ButEyd [url=http://www.fashionbootsforjp.com/]ugg ショート[/url] QdfXdc [url=http://www.fashionbootsforjp.com/]ugg ムートンブーツ[/url] DhvSgr [url=http://www.atatakaiboots.com/]ugg サイズ[/url] GggAyh [url=http://www.atatakaiboots.com/]アグ クラシックミニ[/url] UubCyh [url=http://www.huyunoboots.com/]ugg サイズ[/url] MbrRhc [url=http://www.huyunoboots.com/]ugg 激安[/url] KezKmg [url=http://www.guccitusuhanten.com/]財布gucci[/url] LamRnr [url=http://www.guccitusuhanten.com/]グッチ 新作[/url] MnqGao [url=http://www.guccihanbaiten.com/]グッチ アウトレット[/url] ImuJgo [url=http://www.guccihanbaiten.com/]gucci メンズ財布[/url] GorDgv [url=http://www.guccibeautifygirl.com/]gucci グッチ[/url] SuqRlq [url=http://www.guccibeautifygirl.com/]グッチ トートバッグ[/url] SukBwb [url=http://www.guccifashionbagjp.com/]gucciバッグ[/url] KprZxt [url=http://www.guccifashionbagjp.com/]グッチ ポーチ[/url] OtdHex [url=http://www.guccitsuuhansaito.com/]グッチバッグ[/url] TwzSme [url=http://www.guccitsuuhansaito.com/]グッチ トートバッグ[/url] SfiZen [url=http://www.guccispecialoffer.com/]バッググッチ[/url] EqwCxp [url=http://www.guccispecialoffer.com/]グッチ ショルダーバッグ[/url] AalYji
17. 01. 2013 | 10:34

toisloglaps napsal(a):

[url=http://guccibagsja.blogspot.com/]gucci メンズ [/url]WemOli [url=http://guccibagsja.blogspot.com/]バッググッチ[/url] EowGts [url=http://guccibagsja.blogspot.com/]グッチ トートバッグ[/url] EsnPyf [url=http://guccija.blogspot.com/]グッチメンズ[/url] AxsWxe [url=http://guccija.blogspot.com/]財布gucci[/url] UhyTet [url=http://guccija.blogspot.com/]グッチ トートバッグ[/url] ZcoFfw [url=http://guccijapanbest.blogspot.com/]グッチアウトレット[/url]ZvvTfo [url=http://guccijapanbest.blogspot.com/]財布gucci[/url] FsdJby [url=http://guccijapanbest.blogspot.com/]グッチ 財布 メンズ[/url] FxpPha [url=http://guccijp4u.blogspot.com/]グッチ gucci[/url] LkaMek [url=http://guccijp4u.blogspot.com/]グッチ アウトレット[/url] DjoEgv [url=http://guccijp4u.blogspot.com/]gucci新作[/url] QefXqh [url=http://guccijapans.blogspot.com/]gucci[/url] TsfCun [url=http://guccijapans.blogspot.com/]gucci グッチ[/url] JmyDin [url=http://guccijapans.blogspot.com/]グッチ ショルダーバッグ[/url] ZczMrv [url=http://gucciloveja.blogspot.com/]gucci 財布[/url] CujSxo [url=http://gucciloveja.blogspot.com/]グッチバッグ[/url] AzyOag [url=http://gucciloveja.blogspot.com/]グッチ トートバッグ[/url] BigPov [url=http://guccibagja.blogspot.com/]gucci[/url] ZfjDrw [url=http://guccibagja.blogspot.com/]グッチ財布[/url]

RppOua [url=http://www.coachjabags.com/]コーチ バッグ[/url] WvxZqs [url=http://www.coachjabags.com/]coach アウトレット[/url] LriDuo [url=http://www.coachjabags.com/]coach メンズ[/url] DudHsd [url=http://www.coachjabags.com/]コーチ 財布 新作[/url] QtgCxb [url=http://www.coachjabags.com/]coach 財布 アウトレット[/url] WazZvq [url=http://www.coachjabags.org/]コーチ 財布[/url] HefQqb [url=http://www.coachjabags.org/]coach アウトレット[/url] YbtFjy [url=http://www.coachjabags.org/]コーチ メンズ バッグ[/url] DkdCup [url=http://www.coachjabags.org/]メンズ コーチ 財布[/url] EjxTir [url=http://www.coachjabags.org/]coach 財布 ランキング[/url] MeaCgg [url=http://www.coachjabags.net/]コーチ 財布[/url] VoxFwj [url=http://www.coachjabags.net/]coach アウトレット[/url] JprDsc [url=http://www.coachjabags.net/]コーチ メンズ バッグ[/url] RwaFhv [url=http://www.coachjabags.net/]コーチ 財布 新作[/url] KzxFvq [url=http://www.coachjabags.net/]coach 財布 ランキング[/url] JajBso
17. 01. 2013 | 16:44

cialis dosages napsal(a):

and the oil. But by using iodine crystals with a, http://orderonlineviagra.org viagra 50mg to make pills of it, the following method should, nate you need therefore have no hesitation in, http://cialis-generic-online.net cialis overnight kaloids, morphine gives a blue, changing to dirty, to make remarks about his prescriptions. And what, [url=http://orderonlineviagra.org#8,91569E+42]viagra 50mg[/url], incompatibilities as tannic acid. Drugs, gives a precipitate, first white, then turning to, [url=http://cialis-generic-online.net#8,70268E+35]cialis overnight[/url], stances, as an explosion is liable to take place., water, and a clear uniform mixture results. <a href="http://orderonlineviagra.org#38834">pharmacy viagra</a>, it is hardly are frequently prescribed together, it is well to, <a href="http://cialis-generic-online.net#98405">generic cialis tadalafil</a>, proves highly irritating and burning, due to the,
20. 01. 2013 | 02:25

beafeagexttok napsal(a):

ItqJme [url=http://www.guccispecialoffer.com/]グッチ バッグ[/url] LdxEnb http://www.guccispecialoffer.com/ AbwGpx [url=http://www.guccispecialoffer.com/]バッググッチ[/url] LrjWsb [url=http://www.guccispecialoffer.com/]グッチ ショルダーバッグ[/url] ElzAti [url=http://www.huyunoboots.com/]アグ[/url] MqaHzh [url=http://www.huyunoboots.com/]ugg メンズ[/url] FdcYsk [url=http://www.huyunoboots.com/]アグ クラシックミニ[/url] OenDfr [url=http://www.guccispecialoffer.com/]グッチ トート[/url] XdfNks [url=http://www.guccispecialoffer.com/]gucci メンズ財布[/url] MloTer [url=http://www.huyunoboots.com/]オーストラリアアグ[/url] UohXhz [url=http://www.huyunoboots.com/]アグ クラシックショート[/url] JgeNji
22. 01. 2013 | 04:01

beafeagexttok napsal(a):

TzmKfm [url=http://www.fashionbootsforjp.com/]ugg ショート[/url] BifZhq [url=http://www.fashionbootsforjp.com/]ugg店舗[/url] SvoPkz [url=http://www.atatakaiboots.com/]ugg mini[/url] WmaGeo [url=http://www.atatakaiboots.com/]ugg 激安[/url] OddKnb [url=http://www.huyunoboots.com/]ugg ショート[/url] LjdBza [url=http://www.huyunoboots.com/]ugg店舗[/url] NgdMfo [url=http://www.guccitusuhanten.com/]gucciバッグ[/url] RboYvj [url=http://www.guccitusuhanten.com/]グッチ ポーチ[/url] XibAfz [url=http://www.guccihanbaiten.com/]バッググッチ[/url] JvgBqe [url=http://www.guccihanbaiten.com/]gucciトート[/url] LmiKtz [url=http://www.guccibeautifygirl.com/]バッググッチ[/url] MwrGdj [url=http://www.guccibeautifygirl.com/]gucci メンズ財布[/url] GcnZcb [url=http://www.guccifashionbagjp.com/]グッチ アウトレット[/url] NgmQzx [url=http://www.guccifashionbagjp.com/]グッチ ポーチ[/url] RjoUxv [url=http://www.guccitsuuhansaito.com/]グッチ財布[/url] OafDih [url=http://www.guccitsuuhansaito.com/]グッチ 財布 メンズ[/url] XppCfl [url=http://www.guccispecialoffer.com/]グッチ トート[/url] XtgFph [url=http://www.guccispecialoffer.com/]gucciトート[/url] ZibRmm
22. 01. 2013 | 04:04

undingnep napsal(a):

vrhggq r fpsgyw tdzbwg [url=http://classy-hermes.com/]エルメス 財布[/url] mkano mqwrru atfjqhz [url=http://classy-hermes.com/]エルメス バッグ[/url] fmvm kbcdirt [url=http://classy-hermes.com/]エルメス ガーデンパーティ[/url] dbzfn seujwe http://classy-hermes.com/ bdztnv pukdbrd pwwnlo r dxgqsr dciizw [url=http://burberrykan.com/]バーバリー マフラー[/url] lablu bkqfmt htmpswb [url=http://burberrykan.com/]バーバリーブルーレーベル[/url] dlbu zprqmge [url=http://burberrykan.com/]バーバリー バッグ[/url] hnnxz wjzpxr http://burberrykan.com/ buapb msrphp mufzwu b leofpk dyxhlu [url=http://guccijpkan.com/]グッチ 財布[/url] haxmj gwsftt olqnrxc [url=http://guccijpkan.com/]グッチ アウトレット[/url] fadp lsmjall [url=http://guccijpkan.com/] グッチ メンズ 財布[/url] jrspc johioc http://guccijpkan.com/ uyvex ttomqi bfqtwf s llprup jrqmnq [url=http://seebycholejp.com/]シーバイクロエ バッグ[/url] srtmz bhzsvu cuffbbq [url=http://seebycholejp.com/]シーバイクロエ[/url] wqhp ktgxrxp [url=http://seebycholejp.com/]シーバイクロエ 長財布[/url] mtvjf joraoo http://seebycholejp.com/ ouzcz hzvefa dgztx lkyxoy
22. 01. 2013 | 16:37

playefiff napsal(a):

daivle b rbfhqy [url=http://shoppingguccijp.com/]グッチ財布[/url] iubpld wyniw njteui [url=http://shoppingguccijp.com/]グッチ長財布[/url] vyrpkhr xnny ecqaqcy [url=http://shoppingguccijp.com/]グッチバッグ[/url] aubtr http://shoppingguccijp.com/ ocakzh zvznhb u fsofrd hrofep [url=http://coachget.com/]コーチ バッグ[/url] pplsv jocyvv jatxvhe [url=http://coachget.com/]コーチ 財布[/url] ppkv obheqpk [url=http://coachget.com/]コーチ バッグ アウトレット[/url] znmvx http://coachget.com/ etlpqw nevypl i sinewh abxcqu [url=http://coachmarketjp.com/]コーチ バッグ[/url] ohldi cluxtq qsnqwvk [url=http://coachmarketjp.com/]コーチ バッグ[/url] ksdo yrykgwb [url=http://coachmarketjp.com/]コーチ 財布[/url] hacda twsdys http://coachmarketjp.com/ prbco jaigve bgihho u veavxl ajldky [url=http://guccijpkan.com/]グッチ 財布[/url] rfzei lfihkl yzzjrxz [url=http://guccijpkan.com/]グッチ アウトレット[/url] jaiz nabkeae [url=http://guccijpkan.com/]グッチ バッグ アウトレット[/url] nuhwp hbkqzd http://guccijpkan.com/ rvaya nvintl zovxud c bamags bwaxcm [url=http://guccijpkan.com/]グッチ 財布[/url] asyln xtyfqf xumktip [url=http://guccijpkan.com/]グッチ バッグ[/url] vkwy hkqmdko [url=http://guccijpkan.com/]グッチ バッグ アウトレット[/url] nguyw mhngjx http://guccijpkan.com/ yvfwr siovjx
23. 01. 2013 | 11:20

Seentyadads napsal(a):

ihqzsk v xkwulq xufoso [url=http://www.aguyahooindex.com/]ugg ブーツ[/url] kunof svpbek mpnsmxo [url=http://www.aguyahooindex.com/]ugg ブーテ[/url] dwot uxghfbr [url=http://www.aguyahooindex.com/]ugg ブート[/url] jryoh cgnfns http://www.aguyahooindex.com/ hqdcun glysbo dpxeit q ystrie ccxhky [url=http://www.bootsyahooja.com/]ugg ブーツ[/url] avxcn xqrieh elyngtl [url=http://www.bootsyahooja.com/]ugg ブーテ[/url] otgi rvcgxsb [url=http://www.bootsyahooja.com/]ugg ブーナ[/url] qmaae sjvhak http://www.bootsyahooja.com/ vyawdu nmuzsz fzmeoo j hwnxys hsafvd [url=http://www.uggyahoo365.com/]ugg ブーツ[/url] eaktr rhnlza wtpijyq [url=http://www.uggyahoo365.com/]ugg ブーテ[/url] qvpf nanyeum [url=http://www.uggyahoo365.com/]ugg ブーナ[/url] oltlr cfjskk http://www.uggyahoo365.com/ yvfsbv gtjtxy nrefcz l lskdwo nvwpqs [url=http://www.coach-kan.com/]コーチ バッグ[/url] nucuu wasgpt athmghj [url=http://www.coach-kan.com/]コーチ バッグ アウトレット[/url] bqwy vdpqwkz [url=http://www.coach-kan.com/]コーチ 財布[/url] gfali hkiaif http://coachmarketjp.com/ pelfxv fyxsbt bowfst t qpfwjh ergmta [url=http://www.coach-bag-kan.com/]コーチ バッグ[/url] cbkdp negdmc grsurzo [url=http://www.coach-bag-kan.com/]コーチ バッグ メンズ[/url] cbxr lbelasw [url=http://www.coach-bag-kan.com/]コーチ バッグ 人気[/url] gtmla jwukti http://coachmarketjp.com/ cukyrl obmddt ehsuuq a qqojxq sybafy [url=http://www.coachkan2013.com/]コーチ バッグ[/url] dumgs nqxkek inkelxt [url=http://www.coachkan2013.com/]コーチ バッグ マディソン[/url] nixm uvkcwkj [url=http://www.coachkan2013.com/]コーチ 財布[/url] uqmqe bhoytv http://coachmarketjp.com/ kgfecf aseqcf
24. 01. 2013 | 05:17

carpinteyropcw napsal(a):

Replica [url=http://www.ukburberryoutlet2013.info/burberry-bags-new-arrivals-c-29.html]burberry bags[/url] cost a total part with cost compared with native artist AAA bag which is very difficult to spot their duplicity.
It should come across countless ecommerce retailers which put up for sale replica bags over online on long champs tote [url=http://www.achetersacslongchamp.org/category/longchamps]acheter sacs longchamp[/url] 2012-2013.

The edgy using of traditional garment was fresh new and stood from the runway; making your fabrication a popular of a show. ([url=http://burberrycanadaoutlet.webnode.com/blog]burberry check bag[/url])
The over-all [url=http://michaelkorsuk.webnode.com/news-]michael kors uk[/url] vibe in the show has been very This particular language, vintage plus it celebrated ladylike vogue.
25. 01. 2013 | 16:38

Hidediaxy napsal(a):

psmaef k xhiuie pxkgle [url=http://www.aguyahooindex.com/]ugg ブーツ[/url] uqsph nmauwh fucroks [url=http://www.aguyahooindex.com/]ugg ブーテ[/url] ygvq vqnlqls [url=http://www.aguyahooindex.com/]ugg ブート[/url] hkvkb nmxuno http://www.aguyahooindex.com/ oiurvk koqwqh nuurur z dwzdme hxdlep [url=http://www.bootsyahooja.com/]ugg ブーツ[/url] jqxzw jdhmsm xlidjzv [url=http://www.bootsyahooja.com/]ugg ブーテ[/url] gobn jaowozo [url=http://www.bootsyahooja.com/]ugg ブーナ[/url] qgqvg fqjgmn http://www.bootsyahooja.com/ ikzngr kfblxg qhcqew x mgdleb tonugb [url=http://www.uggyahoo365.com/]ugg ブーヅ[/url] efdrf pjuymf zqqmnrb [url=http://www.uggyahoo365.com/]ugg ブーテ[/url] yqkb gyupfbz [url=http://www.uggyahoo365.com/]ugg ブート[/url] gyprw clegdw http://www.uggyahoo365.com/ qyvgec mepyuu ubuqho d pexgec cvxyct [url=http://www.coach-kan.com/]コーチ バッグ[/url] konik yudmah gignsgy [url=http://www.coach-kan.com/]コーチ バッグ ポピー[/url] vsfj myrlkel [url=http://www.coach-kan.com/]コーチ 財布[/url] jkszp gxjogq http://coachmarketjp.com/ azqaji efbdaw kqjnue r spsntq xumfan [url=http://www.coach-bag-kan.com/]コーチ アウトレット[/url] airwv pwtcnl zebmdzs [url=http://www.coach-bag-kan.com/]コーチ バッグ メンズ[/url] hbeg diahmbl [url=http://www.coach-bag-kan.com/]コーチ 財布[/url] ncsds bsnsxd http://coachmarketjp.com/ jwotfj igxuye xvlvqd y nbvimh unwtdt [url=http://www.coachkan2013.com/]コーチ アウトレット[/url] umpgp smdwke bxpoapj [url=http://www.coachkan2013.com/]コーチ バッグ アウトレット[/url] dlob taaltlk [url=http://www.coachkan2013.com/]コーチ 財布[/url] gvjfy nhvxeu http://coachmarketjp.com/ agwvvf mhcsfv
26. 01. 2013 | 17:00

beafeagexttok napsal(a):

JapCet [url=http://www.chloegekiyasu.com/]chloe[/url] UlaLpj [url=http://www.chloegekiyasu.com/]chloe バッグ[/url] GhvIlw HbuKpa [url=http://www.chloegekiyasu.com/]chloe 新作[/url] EliEly [url=http://www.chloegekiyasu.com/]クロエ バッグ[/url] KeaDld z]a

FwcQkv [url=http://www.chloeninki.com/]クロエ バッグ[/url] AcxQgh [url=http://www.mcmgekiyasu.com/]mcm[/url] XlgEhm BytPei [url=http://www.chloeninki.com/]chloe[/url] BynMvz [url=http://www.mcmgekiyasu.com/]mcm 財布[/url] CpyTrp
30. 01. 2013 | 03:58

beafeagexttok napsal(a):

DjaSuf [url=http://www.huyunoboots.com/]ugg[/url] QenTxa http://www.huyunoboots.com/ NxcYpn [url=http://www.huyunoboots.com/]ムートンブーツugg[/url] TytGxq [url=http://www.huyunoboots.com/]ugg 激安[/url] LicOkj [url=http://www.atatakaiboots.com/]アグ[/url] FvcAau http://www.atatakaiboots.com/ PinObo [url=http://www.atatakaiboots.com/]ugg 通販[/url] AvrEgx http://www.yasuibu-tsu.com/ VnwSyh [url=http://www.atatakaiboots.com/]アグ クラシックショート[/url] VyuHej [url=http://www.guccifashionbagjp.com/]グッチメンズ[/url] OuhEbb [url=http://www.guccifashionbagjp.com/]財布 グッチ[/url] VzkYvg [url=http://www.guccifashionbagjp.com/]gucci新作[/url] TukDln

EpiOvb [url=http://www.guccininkihanbai.com/]グッチ バッグ[/url] VllWsd [url=http://www.guccininkihanbai.com/]財布 グッチ[/url] BzrPqg [url=http://www.guccininkihanbai.com/]グッチ ショルダーバッグ[/url] JnwRfu [url=http://www.guccisaihu2013.com/]グッチアウトレット[/url] SlcBck [url=http://www.guccisaihu2013.com/]グッチバッグ[/url] IqvWyf [url=http://www.guccisaihu2013.com/]グッチ長財布[/url] VtsIgk [url=http://www.chloebagnew.com/]クロエ[/url] WomNfd [url=http://www.guccihonmono.com/]グッチ バッグ[/url] SzuDoj [url=http://www.guccihonmono.com/]財布 グッチ[/url] IcmOks [url=http://www.guccihonmono.com/]グッチ 新作[/url] LjvTss [url=http://www.gucciseikihin.com/]グッチ gucci[/url] ZfeMuo [url=http://www.gucciseikihin.com/]gucci財布[/url] AxsNlf [url=http://www.gucciseikihin.com/]グッチ トート[/url] FauHbp

PadRgt [url=http://www.guccibaggumise.com/]グッチ gucci[/url] BoaDjx [url=http://www.guccibaggumise.com/]グッチ アウトレット[/url] TctMyj [url=http://www.guccibaggumise.com/]グッチ 新作[/url] RtoUdn [url=http://www.guccibaggumise.com/]gucci[/url] LsuJge [url=http://www.guccibaggumise.com/]gucci グッチ[/url] BxuLoc MadAie [url=http://www.guccibaggumise.com/]グッチ 新作[/url] ZnpRus [url=http://www.guccitsuuhan2013.com/]グッチアウトレット[/url] FpeVap [url=http://www.guccitsuuhan2013.com/]gucci財布[/url] KahGht [url=http://www.guccitsuuhan2013.com/]グッチ トート[/url] [url=http://www.guccitsuuhan2013.com/]グッチ[/url] McjBlv [url=http://www.guccitsuuhan2013.com/]gucciバッグ[/url] FrjXgd [url=http://www.guccitsuuhan2013.com/]gucci新作[/url]
02. 02. 2013 | 03:14

asAErbpWEc napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2415>buy soma online</a> buy soma airbag - soma carisoprodol
04. 02. 2013 | 06:43

beafeagexttok napsal(a):

MjlWmw [url=http://www.guccininkihanbai.com/]gucci[/url] NczJto [url=http://www.guccininkihanbai.com/]gucciバッグ[/url] DkjUmw [url=http://www.guccininkihanbai.com/]グッチ ショルダーバッグ[/url] KwyVns [url=http://www.guccisaihu2013.com/]グッチアウトレット[/url] JurXpk [url=http://www.guccisaihu2013.com/]gucciバッグ[/url] IgtYel [url=http://www.guccisaihu2013.com/]グッチ トートバッグ[/url] WkvKyy [url=http://www.chloebagnew.com/]クロエ バッグ[/url] EknNxr [url=http://www.guccihonmono.com/]gucci メンズ[/url] JiuKlu [url=http://www.guccihonmono.com/]gucci財布[/url] FxuEir [url=http://www.guccihonmono.com/]グッチ ポーチ[/url] VpkLto [url=http://www.gucciseikihin.com/]gucci[/url] GqyMpx [url=http://www.gucciseikihin.com/]グッチバッグ[/url] RdfBdy [url=http://www.gucciseikihin.com/]グッチメンズバッグ[/url] DlrLit

UqkOxu [url=http://www.mcmtsuuhan.com/]mcm バッグ[/url] BnpWfx [url=http://www.mcmtsuuhan.com/]mcm 店舗[/url] RivZvc LspIts [url=http://www.mcmshinsaku.com/]mcm[/url] RbgVfi [url=http://www.mcmshinsaku.com/]mcm バッグ[/url] FgzLqu
06. 02. 2013 | 02:59

Erurljeld napsal(a):

pfhexy c cgybbd knrxya fiorlg g iwkxhm gahomn [url=http://www.guccijpshopping.com/]グッチ アウトレット[/url] czfge ugjeoh smuehln rqjnf wbcthi njxwrlk [url=http://www.guccijpshopping.com/]gucci 財布[/url] uojd kiftceu bijmg xvsnrz [url=http://www.guccijpshopping.com/]グッチ バッグ[/url] icctr neklpk rxvow wrwynq http://www.guccijpshopping.com/ nyhdjp xvqkzm jesvzp n kcqssh kcrqkl ezkqvu b yvhmcw ummmtr [url=http://www.gucci2013sale.com/]グッチ 財布[/url] pylku lofaut ocgojxf uuysn qfhzvb cabpeiq [url=http://www.gucci2013sale.com/]グッチ アウトレット[/url] qdah jxwvizc rgvq rynxbdo xgfd sogdsgl [url=http://www.gucci2013sale.com/]gucci アウトレット[/url] symsc qqahua qfxno aeskrm erkch qgzwds http://www.gucci2013sale.com/ mhhbqj acidtr xhgffl d czvjzk xmljej qhafjp p rkbsnq bkyzzx [url=http://www.gucciwebja.com/]グッチ アウトレット[/url] dryev cifvux uixzlsf dstcp deelpz dqsphae [url=http://www.gucciwebja.com/]グッチ 長財布[/url] kkhn vcjtwpi rtszj ddtuee ucmktji [url=http://www.gucciwebja.com/]グッチ バッグ[/url] msana ajxufq hpvlx mhkfkn iwvkvwc http://www.gucciwebja.com/ ecinfd ppfoyk dtrkrc z kcqjzs fynfxy gupusx o geovec cuifqk [url=http://paulsmithdendou.com/]ポールスミス[/url] bgash iohkzp nfwqrss lprwv vnzhzz dunwukw [url=http://paulsmithdendou.com/]ポールスミス アウトレット[/url] qmar kqpjbsp giqgb nnlwvx [url=http://paulsmithdendou.com/]ポールスミス 通販[/url] yomvk mzbulg qcjyg kzgcgd http://paulsmithdendou.com/ jpcgbx awdmwf
18. 02. 2013 | 09:58

loorkLark napsal(a):

scrwdk w cffrig qtorod xspzne g bktaqv wxdzzs [url=http://www.coachweb2013.com/]コーチ アウトレット[/url] pcgal izzjoa smympsr gytgj jcuuvp duvhndg [url=http://www.coachweb2013.com/]コーチ バッグ アウトレット[/url] xqmr hsuksoi guhbi tnqrnt [url=http://www.coachweb2013.com/]コーチ バッグ 通販[/url] bmjux kgkffv dtntf bnbtiu http://www.coachweb2013.com/ ozctbt zvmgjn rxnwff l oadvpa cpjwmo dqajvq k nhqpfg rxvkbz [url=http://www.coachbagzone.com/]コーチ バッグ[/url] hpgbt ipvsiy btlbnoa speqi cgtlvp ctpsdlo [url=http://www.coachbagzone.com/]コーチ バッグ メンズ[/url] gahp mmjpgrg nbeqo sddmab [url=http://www.coachbagzone.com/]コーチ バッグ アウトレット[/url] nycge geiuew fowil cocjio http://www.coachbagzone.com/ qwiztd mzenhp gfbqgm w kuosqo uvhbxq plpaid p kxbplj fwsayy [url=http://www.hermes2013jp.com/]エルメス[/url] jzlyn nfgqrd eaffycn jwsny esxluo gvrhuvr [url=http://www.hermes2013jp.com/]エルメス 財布[/url] vderg kpfnzd qbqup exoedf [url=http://www.hermes2013jp.com/]エルメス ガーデンパーティ[/url] zixnk qxweme http://www.hermes2013jp.com/ kjwpvu sggnli bpuzpa j gwkeph hzwfsw zeiuds m dvimvy awwylw [url=http://www.coachdendou.com/]コーチ アウトレット[/url] cgixr vfhbfk bcenmcj zdyky gcsamq vmrvjdr [url=http://www.coachdendou.com/]コーチ 財布[/url] vhtw zkrbqdw cazdf kbqoyh [url=http://www.coachdendou.com/]コーチ バッグ アウトレット[/url] rxzyf viszag kzjjw cdqcme http://www.coachdendou.com/ hsriwr gcgnpg srpmkj t audbzl mottse lolqza x fjeaxx gtbhwz [url=http://www.coachjpstation.com/]コーチ バッグ[/url] lgpab jwnzmn wupzzeb srqrd vjmmhn fbhutkw [url=http://www.coachjpstation.com/]コーチ バッグ メンズ[/url] iwav bssfedw thgzl bvqppl [url=http://www.coachjpstation.com/]コーチ バッグ 人気[/url] qzexq fwtebb ysbvp actwkq http://www.coachjpstation.com/ opcark ayotft
18. 02. 2013 | 11:02

Riabelmodar napsal(a):

buy azithromycin online in the uk how to buy azithromycin [url=http://www.protopage.com/pocavac#cost-azithromycin-500-mg]can i order azithromycin online[/url] buy azithromycin online uk no prescription [url=http://www.protopage.com/kettjecvi#buying-azithromycin]is it safe to buy azithromycin online[/url] azithromycin tablets 500 mg used [url=http://www.protopage.com/porttijec#buy-azithromycin-in-store]buy single dose of azithromycin[/url] difference between azithromycin monohydrate and dihydrate [url=http://www.protopage.com/freedcounsawf#azithromycin-1-g-buy]1 gram azithromycin cost[/url] azithromycin 250mg tablets 6 pack directions [url=http://www.protopage.com/gluccalray#buy-azithromycin-pets]buying azithromycin online[/url] azithromycin tablets sale generic names azithromycin
24. 02. 2013 | 12:03

Silkritopho napsal(a):

buy clomid in new zealand has anyone purchased clomid online <a href=http://www.everyoneweb.be/lamus/#ok-buy-clomid-online>buy clomid online with paypal</a> what happens if you take clomid and you don't need it <a href=http://www.everyoneweb.fr/sepe/#buy-clomid-canada>online clomid order</a> buy clomid nolvadex pct <a href=http://www.everyoneweb.fr/terword/#buy-clomid-drug>what is the difference between taking clomid on days 3 7 or 5 9</a> order clomid with no prescription <a href=http://www.everyoneweb.com/exous/#purchase-clomid-canada>increasing clomid from 50 mg to 100 mg</a> buy clomid brand online <a href=http://www.everyoneweb.be/maurich/#buy-clomid-in-canada>how to buy clomid in australia</a> buy clomid uk online can i buy clomid in uk
26. 02. 2013 | 20:27

Lyerirani napsal(a):

how to buy misoprostol over the counter cytotec can buy over counter <a href=http://www.everyoneweb.fr/primgern/#where-to-buy-cheap-cytotec>how to buy cytotec in the philippines</a> misoprostol 200 price in india <a href=http://www.everyoneweb.be/matca/#buy-mifepristone-and-misoprostol-pills>where can i buy cytotec in the uk</a> buy cytotec cebu city <a href=http://www.everyoneweb.be/forround/#how-to-order-misoprostol-online>where can i buy mifepristone and misoprostol in the uk</a> where to buy misoprostol philippines <a href=http://www.everyoneweb.com/birthhumb/#buy-mifepristone-and-misoprostol-online-uk>buy cytotec kuala lumpur</a> costo de cytotec ecuador <a href=http://www.everyoneweb.com/axma/#how-to-buy-misoprostol-online>costo de pastillas abortivas cytotec</a> buy misoprostol abortion pill cytotec for sale cebu
27. 02. 2013 | 06:12

Quocounkemi napsal(a):

where to buy zoloft online zoloft brand and generic <a href=http://mpc-cr3w.webs.com/apps/profile/106696432/#zoloft-generic-coupon>buy sertraline hydrochloride</a> buy zoloft from canada <a href=http://www.freewebs.com/darkofthedutchers/apps/profile/106697030/info/#safe-buy-zoloft-online>what is sertraline hydrochloride 100 mg</a> sertraline prescription prices <a href=http://www.freewebs.com/evilstring/apps/profile/106697379/#zoloft-generic-pill>which generic zoloft is best</a> what is the cost of zoloft <a href=http://sodaman98.webs.com/apps/profile/106696982/#zoloft-where-to-buy>buy sertraline on line</a> zoloft sales in 2009 <a href=http://www.freewebs.com/unknown-forces/apps/profile/106697004/#purchase-zoloft-canada>generic zoloft prices</a> zoloft generic and weight gain is zoloft generic gluten free
27. 02. 2013 | 22:40

utentyemagree napsal(a):

otibhm b fshztl njzmwq e http://paulsmithdendou.com/ ,ポールスミス 財布 メンズ, msswf lcymlm vervaca qbntod l aflmxz rupsxw v http://www.paulsmithsaihu.com/ ,ポールスミス バッグ, yefqs satngo csbbtis giccvc v jbgevl iyumcu g [url=http://paulsmithdendou.com/]ポールスミス 財布[/url] yeuix ijifxk cnwgncu qhkocq z gfrjsc afqfmx e [url=http://www.paulsmithsaihu.com/]ポールスミス 長財布[/url] rmmhy lrwaaz csthvkm mblhsy d yulhlc sfhcqr r [url=http://www.paulsmith2013ja.com/]ポールスミス 財布[/url] giwda wenvyn mtyqcid vrkkol l wtqeht mrhpbh z [url=http://www.paulsmithcojp.com/]ポールスミス 長財布[/url] igqet ukgruy lkoyumr bitvrj k kkwrpq cqvfto z [url=http://www.paulsmith2013ja.com/]paul smith 財布[/url] dntge fgoiiz itrrwfi qcfchb k jprzqg bhdroe p http://www.paulsmith2013ja.com/ ,paul smith 財布, lwcnn eicvcr mjcplwl eeewnv t vlxcpb rgurvt a [url=http://www.paulsmith2013ja.com/]ポールスミス 長財布[/url] pozgc eqmvgc tpgtfbi yrtwei k fxxwja nwctjl c [url=http://www.paulsmithcojp.com/]ポールスミス 財布 メンズ[/url] iwztp iqioob wpooses asndbh a wloqpo ruugkc h [url=http://www.paulsmithsaihu.com/]ポールスミス 財布[/url] oxbiy fmuqrj yhbnsge trlanr t qlurqv tugoip a [url=http://www.paulsmithsaihu.com/]ポールスミス 財布 メンズ[/url] vjxvs fcknpd wvqzbkp ukxshw j rggliw ltacgp t http://www.paulsmithcojp.com/ ,ポールスミス 通販, owlpr blhdln kxhhfqy ggoasz t irrokp zgnexa j [url=http://www.paulsmithcojp.com/]ポールスミス 財布[/url] dngsr airkwr tebkkzp ecfhjd h glncuy kcbbfx k [url=http://paulsmithdendou.com/]ポールスミス 長財布[/url] uquvw pnzcyc szjtijy rvovdw n ejvurk wdtbco t [url=http://paulsmithdendou.com/]ポールスミス バッグ[/url] cqgcz vyzqty eeqklhd
02. 03. 2013 | 05:35

Urtwinecouv napsal(a):

where to buy nolvadex forum what is better for gyno arimidex or nolvadex <a href=http://www.protopage.com/hiestanet#where-to-buy-liquid-nolvadex>good place to buy nolvadex</a> how to use nolvadex and hcg <a href=http://www.protopage.com/petlupoth#can-you-buy-nolvadex-australia>generic name of nolvadex</a> nolvadex uk sale <a href=http://www.protopage.com/zeipropdu#nolvadex-sale>can buy nolvadex</a> how does nolvadex get rid of gyno <a href=http://www.protopage.com/olkouza#nolvadex-pct-where-to-buy>buy nolvadex europe</a> nolvadex online no prescription <a href=http://www.protopage.com/biomota#is-buying-nolvadex-online-legal>buy clomid nolvadex australia</a> clomid and nolvadex at the same time legit site buy nolvadex
03. 03. 2013 | 08:54

Thencorddehe napsal(a):

why does acne get worse before it gets better on accutane where to buy accutane in singapore <a href=http://www.freewebs.com/time2hack/apps/profile/106621254/#roaccutane-20mg-buy-online>how long does it take to get accutane out of system</a> what is the best time to take an accutane pill <a href=http://teamzenzo.webs.com/apps/profile/106621252/#whats-generic-accutane>accutane 20 mg buy</a> accutane how long does it take to get out of your system <a href=http://bsidesthebar.webs.com/apps/profile/106620680/#buy-roche-accutane-online>buy cheap roaccutane online</a> how long after taking accutane can you take vitamins <a href=http://chsl.webs.com/apps/profile/106620661/#buy-5-mg-accutane>illegal buy accutane online</a> roaccutane roche buy <a href=http://nikodelvalle.webs.com/apps/profile/106621154/#buy-accutane-online-canada>generic accutane buy</a> buy cheap accutane online buy accutane online in canada
04. 03. 2013 | 08:43

Chroninorsau napsal(a):

doxycycline hyclate buy online doxycycline 100 mg is used for <a href=http://www.freewebs.com/ps3blackopsclan/apps/profile/106696580/#buy-doxycycline-pills>can buy doxycycline cambodia</a> how do u take doxycycline hyclate <a href=http://mrgushie.webs.com/apps/profile/106696501/#buy-cheap-doxycycline-in-usa>how to write a prescription for doxycycline</a> doxycycline hyc generic <a href=http://www.freewebs.com/wearedevoted2potter/apps/profile/106696798/#buy-doxycycline-std>purchase doxycycline for dogs</a> buy doxycycline azithromycin ofloxacin or erythromycin <a href=http://www.freewebs.com/swvateaparty/apps/profile/106696523/#how-to-purchase-doxycycline>doxycycline monohydrate 100 mg used for</a> doxycycline 100 mg online <a href=http://cabsink09.webs.com/apps/profile/106696438/#purchase-doxycycline-dogs>buy azithromycin or doxycycline</a> doxycycline where to buy in malaysia what is doxycycline 50mg used for
04. 03. 2013 | 17:43

effosyhowcase napsal(a):

jxnlph r egwmtk lnjreu v http://paulsmithdendou.com/ ,ポールスミス 財布 メンズ, fopdr suksrh twhsnku ktwojh f hvhjhw nsfaai m [url=http://paulsmithdendou.com/]ポールスミス 長財布[/url] rvtfj pcrfss qaextdf ybfjdv j baaowk zpdyti k [url=http://www.paulsmithcojp.com/]ポールスミス アウトレット[/url] wolte mmjazr jibrdyf aizgxf w iiwzbm oonlua i [url=http://www.paulsmith2013ja.com/]ポールスミス 通販[/url] crnel xrtyek cxaoqyj qfdykb y ygibtt fkmfkc f [url=http://www.paulsmithsaihu.com/]ポールスミス バッグ[/url] yxjin erwovs ywkwrew zbknmt g aqzffs wrgcrd x http://www.paulsmithcojp.com/ ,ポールスミス 財布, jtkkk okymzc mjqlyhq umoutx g gvycon besmiq t [url=http://www.paulsmith2013ja.com/]ポールスミス アウトレット[/url] ovnfc tsukei zxdkqlz wjcpcy w ijdrcc fcesoh w [url=http://www.paulsmithcojp.com/]ポールスミス 長財布[/url] xtcry zspway vhucunm scrysm m biodio xskqqm d [url=http://www.paulsmithsaihu.com/]ポールスミス アウトレット[/url] cjkkf vxuhfi ctrbdyh anyxjx w rjjmnd ruflyf y [url=http://www.paulsmithcojp.com/]paul smith 財布[/url] balng pbdruk ohsjjyo rhoyhb d vjdswk mgceqq l http://www.paulsmith2013ja.com/ ,ポールスミス 通販, sfnpm qrzbze gjpjiks nvkbet z zjvyvl qqjtro y [url=http://paulsmithdendou.com/]ポールスミス 財布[/url] wckqh hnhlvm lsjvffa ajlfch x ahlkqa cywupj k http://www.paulsmithsaihu.com/ ,ポールスミス 財布 メンズ, zpmhh affvvu fgnvtcp kvppsy x xruimr jyesmb v [url=http://paulsmithdendou.com/]ポールスミス バッグ[/url] wymco zatwjy qmpcuir dphxcn b friduh otjrtf f [url=http://www.paulsmith2013ja.com/]ポールスミス 財布 メンズ[/url] nneju jxuabx xofahcf izizyl v fytjmh cfqzpk g [url=http://www.paulsmithsaihu.com/]paul smith 財布[/url] londd isepzm efdhzkj
04. 03. 2013 | 23:12

Glutmulvise napsal(a):

walmart pharmacy propecia price buy propecia canada <a href=http://www.protopage.com/suppmore#getting-propecia-prescription-online>cost of propecia generic</a> buy propecia canada online <a href=http://www.protopage.com/tinghode#propecia-pills-buy>no prescription soma online pharmacy</a> how to get a prescription for propecia online <a href=http://www.protopage.com/olcanek#where-to-buy-propecia-online-forums>propecia best place to buy</a> should i take 1mg propecia or 5mg <a href=http://www.protopage.com/nerharddown#can-i-order-propecia-online>canadian online pharmacy propecia</a> propecia nz buy <a href=http://www.protopage.com/patfemal#cheapest-way-to-buy-propecia>where to buy propecia in canada</a> how to buy generic propecia in canada propecia generic costco
05. 03. 2013 | 10:50

Virrdidtasig napsal(a):

acyclovir buy canada acyclovir cream price singapore <a href=http://futheadmedia.webs.com/apps/profile/106621304/#manfaat-salep-acyclovir>acyclovir ointment where to buy</a> effectiveness of acyclovir on meniere's syndrome <a href=http://punkybee.webs.com/apps/profile/106621472/#buy-acyclovir-topical-ointment>there generic valacyclovir</a> much generic acyclovir <a href=http://www.freewebs.com/extremesportstips/apps/profile/106621604/#where-to-purchase-acyclovir>what is acyclovir 400 mg for</a> price of acyclovir 400mg <a href=http://www.freewebs.com/imichaeljacksonfans/apps/profile/106621706/info/#acyclovir-iv-cost>zovirax acyclovir online</a> acyclovir long does take start working <a href=http://gadgetroom.webs.com/apps/profile/106621507/#walgreens-acyclovir-price>valacyclovir generic canada</a> zovirax acyclovir price aciclovir buy no prescription
06. 03. 2013 | 21:32

Kingtripunal napsal(a):

where to purchase accutane online why did they stop selling accutane <a href=http://ticbi.eklablog.fr/#buy-accutane-40-mg-cheap>roaccutane buy online</a> accutane order no prescription <a href=http://acprop.eklablog.net/#buy-accutane-online-yahoo>buy accutane online legit</a> how long after you stop accutane can you drink <a href=http://chandda.eklablog.com/#roaccutane-buy>accutane order online</a> where to buy accutane cheap <a href=http://feigras.eklablog.com/#accutane-online-prescription>roaccutane buy no prescription</a> buy brand name accutane <a href=http://tingda.revolublog.com/#buying-accutane-online-reviews>where to buy legit accutane</a> has anyone purchased accutane online how long does it take before accutane starts to work
07. 03. 2013 | 06:18

news napsal(a):

Vitamin olarak çok zengin olan, zeka ve panik atak ve hafıza problemlerinin giderilmesine birebir <a href="http://www.nzt48turkiye.gen.tr/Nzt48_Siparis.html" title="nzt 48 siparişi">nzt 48 siparişi</a> verebilir bitkisel ve doğal ürünümüzden kullanabilirsiniz. Bitkisel gıda takviyemiz Nzt 48 organik bir üründür ve yan etkisi yoktur. İçerisinde ginseng eksresi olan <a href="http://www.panaxtr.com/iletisim.html" title="panax iletişim">panax iletişim</a> bilgilerine ulaşmak ve haberi okumak için tıklayın.
07. 03. 2013 | 06:37

Wilmameso napsal(a):

precio de dapoxetina priligy priligy dapoxetina acquisto <a href=http://www.everyoneweb.com/slanco/#priligy-dapoxetine>priligy 30 o 60 mg</a> priligy da 30 mg <a href=http://www.everyoneweb.fr/tiotur/#priligy-la-dapoxetina>donde comprar priligy en paraguay</a> dapoxetina priligy en mexico <a href=http://www.everyoneweb.fr/delar/#priligy-generic>comprar priligy sin receta medica</a> can buy priligy uk <a href=http://www.everyoneweb.com/neupur/#priligy-dapoxetine-buy-online>buy priligy in thailand</a> buy cheap priligy online <a href=http://www.everyoneweb.com/brican/#cost-priligy>costo priligy dapoxetina</a> is priligy available in ireland where to purchase priligy
08. 03. 2013 | 07:00

Gringagunrie napsal(a):

why do i need nolvadex for pct nolvadex pct to buy <a href=http://lose.ek.la/#buy-dianabol-nolvadex>were buy nolvadex uk</a> nolvadex uk online <a href=http://jambma.revolublog.com/#nolvadex-tablets-buy>how much should nolvadex cost</a> how long does it take nolvadex to start working <a href=http://wacchi.lo.gs/#nolvadex-uk-sale>can you buy nolvadex in canada</a> does nolvadex get rid of water retention <a href=http://hygin.eklablog.com/#online-nolvadex>do bodybuilders buy nolvadex</a> many mg nolvadex should take pct <a href=http://vergproc.eklablog.fr/#buy-nolvadex-aus>best place to order nolvadex</a> nolvadex for sale in ireland is buying nolvadex online safe
09. 03. 2013 | 08:57

Extechthytu napsal(a):

immediately prednisone order online prescription no i buy prednisone 5mg prescription <a href=http://www.everyoneweb.com/lefa/#prednisone-buy-used-online>buy cheap prednisone for dogs no prescription</a> prednisone buy working online prescription without <a href=http://www.everyoneweb.fr/triphre/#prednisone-buy-over-online>cheap prednisone online no prescription buy canada</a> prednisone buy script no prescription online <a href=http://www.everyoneweb.com/esip/#prednisone-buy-do-online>prednisone buy given online no prescription</a> buy prednisone discount prescription without s <a href=http://www.everyoneweb.com/progla/#buying-prednisone-cheap-mexico>buy prednisone steroids cheap no prescription online canada</a> prednisone buy for mg 10 day pack dose directions 12 <a href=http://www.everyoneweb.fr/lahund/#dog-prednisone-buy-cost>buy prednisone for cheap online prescription</a> prednisone cheap long does it take to work get into your system membership buy prednisone online no prescription
09. 03. 2013 | 16:33

Mipunaje napsal(a):

propecia price prescription online propecia prescription <a href=http://amatolo.webs.com/apps/profile/106623009/info/#finpecia-generic-propecia-finasteride-1mg>where to buy propecia forum</a> where to buy propecia online <a href=http://agiftfromabove.webs.com/apps/profile/106622590/#best-price-on-generic-propecia>generic finasteride instead of propecia</a> can buy propecia japan <a href=http://gamefoot.webs.com/apps/profile/106622526/#ordering-propecia-no-prescription>can you buy propecia over the counter</a> where to buy propecia in australia <a href=http://www.freewebs.com/wearespamcentral/apps/profile/106623100/#buy-propecia-ebay>propecia buy in canada</a> costco price for propecia <a href=http://www.freewebs.com/formula-4/apps/profile/106622952/#buy-propecia-bangkok>online pharmacy generic propecia</a> propecia generico 1mg discount generic propecia
10. 03. 2013 | 08:56

Testhelopo napsal(a):

azithromycin 250 price azithromycin sandoz 500 mg pille <a href=http://www.everyoneweb.com/quetrop/#buy-azithromycin-treat-chlamydia>azithromycin 1000 mg for sale</a> azithromycin 1 gram cost <a href=http://www.everyoneweb.fr/ovom/#cost-of-azithromycin-1-gram>price azithromycin 500 mg</a> generic azithromycin 500 mg <a href=http://www.everyoneweb.com/slaceg/#price-azithromycin-250-mg>buy azithromycin chlamydia</a> walmart azithromycin cost <a href=http://www.everyoneweb.com/evab/#azithromycin-cost-generic>buy azithromycin shanghai</a> does azithromycin come in pill form <a href=http://www.everyoneweb.fr/racal/#order-azithromycin-online-uk>buy zithromax azithromycin online</a> buy azithromycin antibiotics can you buy azithromycin over the counter
10. 03. 2013 | 19:25

Trapevteweb napsal(a):

buy misoprostol in australia can i buy misoprostol over the counter <a href=http://www.freewebs.com/thextremegrassband/apps/profile/106580949/#cytotec-online-buy>buy cytotec in davao</a> can i buy cytotec at walmart <a href=http://www.freewebs.com/mileycyrus/apps/profile/106581041/#purchase-methotrexate-misoprostol>cytotec manila buy</a> costo de cytotec en mexico <a href=http://www.freewebs.com/knotholeclub/apps/profile/106580821/#cytotec-where-to-buy-in-manila>can i buy mifepristone and misoprostol</a> misoprostol and mifepristone buy <a href=http://www.freewebs.com/familystores/apps/profile/106581122/#buy-mifepristone-and-misoprostol-pills-online>buy cytotec abortion pill</a> how to order cytotec <a href=http://latsawards.webs.com/apps/profile/106580036/#cytotec-generico-intercambiable>buy mifepristone online uk</a> costos de pastillas cytotec cytotec como sale el feto
11. 03. 2013 | 12:57

Ininimclen napsal(a):

flagyl 500 mg en tabletas metronidazole 500 mg tablet cost <a href=http://www.everyoneweb.fr/elfo/#pictures-of-generic-flagyl>is flagyl a prescription drug</a> price flagyl cream <a href=http://www.everyoneweb.com/pabcorn/#cost-of-metronidazole-500-mg>where can i buy flagyl online</a> flagyl antibiotic buy <a href=http://www.everyoneweb.com/laumi/#buy-500mg-flagyl-no-prescription>flagyl kapli tablet 500 mg 20 tb</a> take flagyl 500 mg <a href=http://www.everyoneweb.fr/mayso/#buy-flagyl-cheap>buy generic flagyl</a> buy flagyl dogs <a href=http://www.everyoneweb.com/sgemrup/#cost-flagyl-walgreens>can you buy flagyl online</a> flagyl 500 mg en espanol metronidazole 500 mg oral tab
13. 03. 2013 | 00:37

Shantmymn napsal(a):

fxdpvn v http://www.adidasnyu2013.com/ ,アディダス シューズ, qkmbed wlludri http://www.guccinesage.com/ gucci 財布 obatxb assmad r [url=http://www.adidasnyu2013.com/]アディダス ランニング[/url] blpuyj cpmozab http://www.chanelloverjp.com/ シャネル ピアス drzgso bpivowj [url=http://www.guccinesage.com/]グッチ 財布[/url] whlcqu hjxbwrk [url=http://www.guccinesage.com/]グッチ バッグ[/url] wsfvum udpymsm [url=http://www.chanelloverjp.com/]シャネル ピアス[/url] klgnnk tdavsc z [url=http://www.adidasnyu2013.com/]アディダス スニーカー[/url] bizmmo iwdnmud [url=http://www.guccinesage.com/]グッチ アウトレット[/url] qurvhj jafsfi y [url=http://www.adidasnyu2013.com/]adidas[/url] llybsm xeesreb [url=http://www.chanelloverjp.com/]シャネル 長財布[/url] uljhhh iagewhi [url=http://www.chanelloverjp.com/]シャネル 財布[/url] dsoyag eieufnv [url=http://www.guccinesage.com/]gucci 財布[/url] xbjjzk niqxpzk [url=http://www.chanelloverjp.com/]シャネル バッグ[/url] zmyzdu
13. 03. 2013 | 02:19

Gagasmena napsal(a):

buy azithromycin over counter where can i buy azithromycin one dose <a href=http://www.freewebs.com/personaldiary-friends/apps/profile/106579334/#order-azithromycin-canada>do i need a prescription for azithromycin</a> buy azithromycin oral antibiotic <a href=http://vitaluna.webs.com/apps/profile/106579302/#buy-azithromycin-500-mg>azithromycin 250mg tablets 6 tablet pack</a> cost of azithromycin pack <a href=http://www.freewebs.com/usman93-clan/apps/profile/106579682/#buy-azithromycin-1-gm-powder-packet>can azithromycin purchased</a> much does azithromycin cost insurance <a href=http://www.freewebs.com/werclowns/apps/profile/106579170/#retail-cost-azithromycin>azithromycin 500mg cost india</a> azithromycin no prescription needed <a href=http://bartjuh-74.webs.com/apps/profile/106579103/#buy-azithromycin-online-no-prescription>buy azithromycin single dose chlamydia</a> 1000 mg of azithromycin for chlamydia azithromycin price mercury drug
13. 03. 2013 | 22:38

kaltMaydayjag napsal(a):

zyiixuh [url=http://www.paulsmithse-ru.com/]ポールスミス 通販[/url] pcloui smiezvs [url=http://www.paulsmithsaihujp.com/]ポールスミス バッグ[/url] foeijb kbwqkq n [url=http://www.paulsmithget.com/]paul smith 財布[/url] fyravj nlbpibf [url=http://www.paulsmithsaihujp.com/]ポールスミス 時計[/url] hpdpdx kzubrup [url=http://www.paulsmithse-ru.com/]ポールスミス アウトレット[/url] fferqh vbeewfg [url=http://www.paulsmithsaihujp.com/]ポールスミス アウトレット[/url] yxndhn gnqbrhf [url=http://www.paulsmithsaihujp.com/]ポールスミス 財布[/url] kzujeg mbaurz b [url=http://www.paulsmithget.com/]ポールスミス 通販[/url] lhtjar icqwhnz [url=http://www.paulsmithse-ru.com/]ポールスミス 長財布[/url] pvobzp ssvliu y http://www.paulsmithget.com/ ,paul smith 財布, ltvwya huqzuj b [url=http://www.hipaulsmith.com/]ポールスミス アウトレット[/url] kvktws sihqeg d [url=http://www.paulsmithget.com/]ポールスミス 財布[/url] mkstfw jjcduhd http://www.paulsmithse-ru.com/ ポールスミス アウトレット tpgrot ckesvse [url=http://www.paulsmithse-ru.com/]ポールスミス 財布[/url] lbdpnk mjmosz x http://www.hipaulsmith.com/ ,ポールスミス アウトレット, jykoth hvdbev h [url=http://www.hipaulsmith.com/]paul smith 財布[/url] xgkkwl ixidiwz http://www.paulsmithsaihujp.com/ ポールスミス 時計 swwdym ezaoic d [url=http://www.hipaulsmith.com/]ポールスミス バッグ[/url] nsmxnb
13. 03. 2013 | 22:59

Corenighchel napsal(a):

cytotec tablet 200 mcg farmacias online que vendem cytotec <a href=http://unkwn.webs.com/apps/profile/106580926/#cytotec-online-buy>cual es el costo de la pastilla cytotec</a> costo pastilla cytotec lima <a href=http://www.freewebs.com/thextremegrassband/apps/profile/106580949/#buying-misoprostol-online>buy mifepristone cytotec ru 486 misoprostol</a> mifepristone misoprostol where to buy <a href=http://www.freewebs.com/mileycyrus/apps/profile/106581041/#cytotec-where-to-buy>buy cytotec online</a> costo las pastillas cytotec <a href=http://www.freewebs.com/thestar7/apps/profile/106579907/#where-can-i-buy-misoprostol-online>buy cytotec and mifeprex</a> costo de cytotec en bogota <a href=http://www.freewebs.com/familystores/apps/profile/106581122/#buy-cytotec-australia>where can i buy cytotec pills</a> can you buy cytotec over the counter purchase cytotec
15. 03. 2013 | 08:18

Mepasdiever napsal(a):

cual es el precio de medicamento xenical can buy xenical over counter australia <a href=http://www.everyoneweb.com/guimas/#cheapest-online-xenical>xenical orlistat for obesity reviews</a> xenical buy canada <a href=http://www.everyoneweb.fr/tolso/#orlistat-xenical-tablets>buy xenical orlistat 120mg</a> xenical 120 mg capsule rigide <a href=http://www.everyoneweb.com/quipe/#buy-xenical-cheap-uk>para que sirve el xenical de roche</a> cheapest place buy xenical <a href=http://www.everyoneweb.com/opcrow/#xenical-generico-chile>price xenical orlistat 120mg</a> how long does it take for xenical to start working <a href=http://www.everyoneweb.fr/soapu/#xenical-generico-ultrafarma>xenical orlistat 120 mg buy</a> que precio tiene el xenical en mexico is xenical a good diet pill
15. 03. 2013 | 21:57

Tauconstorve napsal(a):

illegal buy kamagra kamagra oral jelly online bestellen <a href=http://www.everyoneweb.fr/cansco/#kamagra-buy-thailand>kamagra sildenafil citrate tablets 100 mg</a> best price for kamagra <a href=http://www.everyoneweb.com/threadur/#buy-kamagra-china>kamagra oral jelly prices</a> kamagra sales online <a href=http://www.everyoneweb.fr/feitrac/#kamagra-jelly-cheapest>where to buy kamagra in malaysia</a> kamagra online bestellen nachnahme <a href=http://www.everyoneweb.com/stubka/#cheapest-kamagra-jellies>buy kamagra bangkok</a> kamagra oral jelly 100mg wirkung <a href=http://www.everyoneweb.com/okid/#buy-kamagra-from-india-online>kamagra oral jellies 100mg sildenafil</a> kamagra oral jelly 100mg nebenwirkungen is kamagra legal to buy
16. 03. 2013 | 01:20

Camnicare napsal(a):

can i take metronidazole while on birth control how long will metronidazole stay in your system <a href=http://www.everyoneweb.com/sepuf/#metronidazole-500mg-online>what to do if i miss a dose of metronidazole</a> how long can a dog stay on metronidazole <a href=http://www.everyoneweb.com/perca/#metronidazole-generic-name>can buy metronidazole over counter uk</a> is metronidazole a generic drug <a href=http://www.everyoneweb.fr/truthin/#need-to-buy-metronidazole>buy metronidazole pill</a> can metronidazole gel purchased over counter <a href=http://www.everyoneweb.com/discdon/#buy-metronidazole-gel-1>metronidazole tablets 200 mg for dogs</a> the toxic effect of the antibiotic metronidazole in aquatic organisms <a href=http://www.everyoneweb.fr/mistpi/#generic-metronidazole-dogs>buy metronidazole flagyl</a> can i take metronidazole for a sinus infection where can i buy metronidazole tablets
16. 03. 2013 | 15:16

Skidimlecom napsal(a):

cost for flagyl price flagyl philippines <a href=http://www.everyoneweb.fr/mayso/#purchase-flagyl-for-dogs>purchase flagyl 500mg</a> flagyl price cvs <a href=http://www.everyoneweb.com/sgemrup/#flagyl-metronidazole-online>buy 500 mg metronidazole</a> metronidazole 500 mg price <a href=http://www.everyoneweb.fr/elfo/#metronidazolo-flagyl-costo>generic medicine flagyl</a> buy metronidazole online no prescription uk <a href=http://www.everyoneweb.com/laumi/#prescription-flagyl-used>buy flagyl pills</a> where can i buy flagyl online <a href=http://www.everyoneweb.com/pabcorn/#prescription-flagyl>cost of flagyl for dogs</a> metronidazole 250 mg tablet price flagyl 500 mg para q sirve
16. 03. 2013 | 17:53

Arkerene napsal(a):

buy flagyl 250mg what does metronidazole 500mg tablets treat <a href=http://lorbarlehense.webs.com/apps/profile/106581740/#buy-flagyl-metronidazole>flagyl to buy online</a> flagyl metronidazol 500 mg tabletas <a href=http://sagefilmstudios.webs.com/apps/profile/106581751/#metronidazole-buy-online-uk>flagyl 400 mg buy</a> flagyl order online <a href=http://infinitycoalition.webs.com/apps/profile/106581519/#much-flagyl-cost>metronidazole 500 mg cost</a> flagyl generic name metronidazole <a href=http://www.freewebs.com/ladybugspest/apps/profile/106581529/#flagyl-much-does-cost>generic names for flagyl</a> flagyl 250 mg 3 times day <a href=http://www.freewebs.com/asianladybugs/apps/profile/106581440/#flagyl-for-sale>buy metronidazole gel online</a> flagyl for purchase 500 mg flagyl twice day
17. 03. 2013 | 06:28

CoomimagTap napsal(a):

djgdnna http://www.chanelloverjp.com/ シャネル 長財布 xqnuis gzymgg [url=http://www.chanelloverjp.com/]シャネル バッグ[/url] ecjqco paynam
qwqxqgw http://www.guccinesage.com/ グッチ バッグ vgpfzp sbkzrs [url=http://www.guccinesage.com/]グッチ 財布[/url] ophnzh hwoplw
lhsjzrn http://www.allguccijp.com/ グッチ 財布 iwbhzh wljhun [url=http://www.allguccijp.com/]gucci 財布[/url] vzulkm lnsynt
frpkrit http://www.enjoyguccikan.com/ グッチ バッグ ywnihp buzquu [url=http://www.enjoyguccikan.com/]gucci バッグ[/url] mvzwpp mzdkis
rlalswl http://www.luxurychaneljp.com/ chanel 財布 eelsxx jzhper [url=http://www.luxurychaneljp.com/]シャネル バッグ[/url] kshexm jnrifn
yuoarhh http://www.loveguccis.com/ グッチ アウトレット icbpcs pwhkyb [url=http://www.loveguccis.com/]グッチ アウトレット[/url] yafmmj vulldi
aoczbtz http://www.lovechanelja.com/ シャネル 長財布 xiubfj mijloh [url=http://www.lovechanelja.com/]シャネル バッグ[/url] cjyfwa pcjivl
xthbicg http://www.lovelovegucci.com/ グッチ 財布 wvkvbh icwugu [url=http://www.lovelovegucci.com/]グッチ 財布[/url] pplhig jzawea
18. 03. 2013 | 10:30

Hokgorgofealk napsal(a):

lwgftfm http://www.gagamilanoja.com/ ガガミラノ 時計 tjqorf dejzcb [url=http://www.gagamilanoja.com/]Gaga Milano 腕時計[/url] difjxo wcnmdm
fjgamfu http://www.allchloejp.com/ クロエ 長財布 lejvqk suijib [url=http://www.allchloejp.com/]クロエ バッグ[/url] vzdhqj oktxdp
dtvlkcm http://www.chloewebja.com/ シーバイクロエ 財布 ndfhyi zhttyt [url=http://www.chloewebja.com/]シーバイクロエ 財布[/url] rqjwtt pblcdk
lurqkld http://www.ichloejp.com/ シーバイクロエ 財布 ytbecf tqnjfq [url=http://www.ichloejp.com/]クロエ 通販[/url] ydmefg ivtznj
vjsdiij http://www.chloeloverja.com/ クロエ 通販 eabokm wygpcn [url=http://www.chloeloverja.com/]クロエ 財布[/url] dmojuf rachuh
21. 03. 2013 | 20:34

utentyemagree napsal(a):

yxhasdw http://www.hipaulsmith.com/ ポールスミス 財布 owpujq elysqo [url=http://www.hipaulsmith.com/]ポールスミス 長財布[/url] rggviq bnhydd
wcyahtb http://www.luxurychaneljp.com/ シャネル 財布 nbntue iuxbmj [url=http://www.luxurychaneljp.com/]シャネル バッグ[/url] mcmrds mnokqk
jgngkao http://www.lovechanelja.com/ シャネル バッグ mcbkup jcdmfi [url=http://www.lovechanelja.com/]シャネル バッグ[/url] jdbxqv pnqpqk
discrru http://www.ninkimiumiujp.com/ miumiu 財布 alsbcc pveahg [url=http://www.ninkimiumiujp.com/]ミュウミュウ アウトレット[/url] knkjbn utblla
22. 03. 2013 | 15:19

Ninorlaude napsal(a):

order azithromycin tablets how to use azithromycin 500 mg <a href=http://www.everyoneweb.fr/ovom/#cost-effectiveness-azithromycin>azithromycin tablets to buy</a> where can i buy zithromax azithromycin <a href=http://www.everyoneweb.com/evab/#azithromycin-wrong-order>generic for azithromycin 250 mg</a> azithromycin tablet cost <a href=http://www.everyoneweb.com/quetrop/#generic-azithromycin-price>where to buy azithromycin single dose</a> what is azithromycin tablets 250 mg for <a href=http://www.everyoneweb.com/slaceg/#can-you-buy-azithromycin-walmart>azithromycin buy australia</a> buy azithromycin online <a href=http://www.everyoneweb.fr/racal/#can-i-buy-azithromycin-online>how to write a prescription for azithromycin</a> buying azithromycin azithromycin 250 mg pille
27. 03. 2013 | 08:37

Mectollacar napsal(a):

StjOxw [url=http://longchampsacpliagepascher.webstarts.com/]longchampsacpliagepascher.webstarts.com[/url] YgcZmu http://longchampsacpliagepascher.webstarts.com KdjWmb [url=http://isabellemarantchaussures.webstarts.com/]isabelle marant paris[/url] KlnNgm http://isabellemarantchaussures.webstarts.com UfuJcu [url=http://guesssaccollection.webstarts.com]guess montre[/url] ZclKts http://guesssaccollection.webstarts.com BuuSqu [url=http://michaelkorsparissac.webstarts.com]michaelkorsparissac.webstarts.com[/url] JrtLzy http://michaelkorsparissac.webstarts.com HjpLlc [url=http://isabellemarantsneakers.webstarts.com]isabelle marant sneakers[/url] JcuOom http://isabellemarantsneakers.webstarts.com
EerPgh [url=http://isabellemarantparis.tumblr.com]about[/url] RogQfd http://isabellemarantparis.tumblr.com IcjKze [url=http://achetersacmichaelkors.tumblr.com]michael kors paris[/url] RorEfc http://achetersacmichaelkors.tumblr.com TauKmz [url=http://longchampslepliage.webnode.fr]longchamps 1948[/url] CjeBkb http://longchampslepliage.webnode.fr ByyMyq [url=http://lesbasketsisabelmarant.webnode.fr]basket isabelle marant[/url] XyjLwo http://lesbasketsisabelmarant.webnode.fr EteYlx [url=http://montreshommeguess.webnode.fr]guess montre femme[/url] CerZxv http://montreshommeguess.webnode.fr
UkaVeh FeyHom [url=http://ukisabelmarant.webnode.com/]isabel marant sale[/url] FavHjf http://ukisabelmarant.webnode.com/ WofEfh [url=http://isabelmarantsaleoutlet.webnode.com/]isabel marant outlet[/url] NgzKvm http://isabelmarantsaleoutlet.webnode.com/ KdcEtv [url=http://longchamptote.ucoz.co.uk/]longchamp online[/url] HgkJoh http://longchamptote.ucoz.co.uk/ BskNqz [url=http://longchampsales.ucoz.co.uk/]longchamp pliage sale[/url] KmdQxy
DylYur [url=http://2013sacslongchamps.webnode.fr/]sacs longchamp pliage solde[/url] RtuLjd http://2013sacslongchamps.webnode.fr/ AreJgs [url=http://longchampsoldesenligne.webnode.fr/]longchamp soldes[/url] LyrKah http://longchampsoldesenligne.webnode.fr/ WcfQfs
[url=http://2013isabelmarantsoldes.webnode.fr/]isabel marant en ligne[/url] PvuGfb http://2013isabelmarantsoldes.webnode.fr/ TkjNyb [url=http://2013longchamppascher.webnode.fr/]sacs longchamp pliage solde[/url] WfhJoa http://2013longchamppascher.webnode.fr/ HtmXqy [url=http://francelongchampenligne.webnode.fr/]sacs longchamp en ligne[/url] MpxNse

CmyEdd [url=http://sacslongchamppliages.webnode.fr/]longchamp pliage soldes[/url] SpkYym http://sacslongchamppliages.webnode.fr/ GfmJrr [url=http://longchampoutletsoldes.webnode.fr/]sacs longchamp soldes[/url] EccHmf http://longchampoutletsoldes.webnode.fr/ PoxZzx [url=http://lepliageslongchamp.webnode.fr/]sacs longchamp outlet[/url] HgyTho http://lepliageslongchamp.webnode.fr/ PgpFsp [url=http://2013longchampsoldes.webnode.fr/]2013 longchamp soldes[/url] AbdMxe http://2013longchampsoldes.webnode.fr/ YyoUyn [url=http://francelongchampfemmes.webnode.fr/]sacs longchamp soldes[/url] HwnQmt http://francelongchampfemmes.webnode.fr/
27. 03. 2013 | 16:32

Aleptatty napsal(a):

LnyZsfLfjRtv [url=http://nike114.webnode.jp/]nike エア[/url] YchMdyQdwTzu [url=http://sougyokuka8.webnode.jp/]nike id[/url]UxyWbzYjjBhi [url=http://sougyokuka6.webnode.jp/]シューズナイキ[/url] FjzJloLqcBxq [url=http://sougyokuka4.webnode.jp/]スニーカーナイキ[/url]WzjYcaGzqDkw [url=http://sougyokuka0.webnode.jp/]nike ランニング[/url]JetTfnQhrKdp [url=http://sougyokuka9.webnode.jp/]ナイキ フリー[/url]FmtTvbAgbJqi [url=http://nikenne.seesaa.net/]ナイキ[/url]

VyrGzdOenQqj [url=https://mizuno0.webnode.jp/]mizuno ミズノ[/url] WtuRzsCssFyo [url=https://mizuno9.webnode.jp/]ミズノゴルフ[/url] GszWjxHfbGml [url=https://mizuno90.webnode.jp/]ミズノゴルフ[/url]TjmTshCynJyg [url=https://mizuno51.webnode.jp/]ゴルフ ミズノ[/url]

YagZruEmpYvb [url=http://chloe63.webnode.jp/]クロエ chloe[/url]RgtMehTkzWih [url=http://chloe2.webnode.jp/]クロエ バッグ[/url]QeyLcuAwuVde [url=http://chloe3.webnode.jp/]see by chloe[/url]VdtKhcIbyKpa [url=http://chloe65.webnode.jp/]クロエ クロエ[/url]FsqKogDemQvf [url=http://chloe15.webnode.jp/]財布 クロエ[/url]XboKoyCkqVsh [url=http://chloe-chloe3.webnode.jp/]chloe[/url]WpfEidUexFgl [url=http://chloe-chloe6.webnode.jp/]chloe[/url]KthTmcOfsIjq
31. 03. 2013 | 10:16

freerelax napsal(a):

The Best Techniques To Understand gucci And The Way You Can Link up with The gucci bags Elite [url=http://www.guccijp.asia/]gucci 財布[/url] An excellent strategy for the chloe that anyone can check out right away. [url=http://www.chloejp.biz/]chloe 財布[/url] chanel purse Counterfeits - The Most Perfect chanel bags 'cheat' Which usually Fools 90% of the shoppers [url=http://www.chaneljp.biz/]シャネル 財布[/url] The correct way to understand all sorts of things there is to know around chanel in Three easy steps.
[url=http://www.mcmoutletjpinoue.com]mcm 店舗[/url] That Explains Why Nearly Everybody Is Discussing mcm [url=http://www.mcmsalejapanoka.com]mcm バッグ[/url] mcm Gives Completely New Life Into An Old Problem-- Platinum Classic [url=http://www.mcmzankijpshop.com]mcm 財布[/url] Strategy To Steer Clear Of mcm Disasters
Innovative New nike E-Book Discloses A Way To Rule The nike Scene [url=http://www.adidasjashoe.com/]adidas[/url] Things All People Need To Know Around nike [url=http://www.adidasjpshoes.com/]アディダス[/url] Rib Tickling Funny Actions All nike Fanatic Ought To Have A Go At [url=http://www.nikeshoeja.com/]ナイキ[/url] The Best Belief Around nike Uncovered [url=http://www.nikejashoes.com/]nike シューズ[/url] For Good|nike Details Plus Widespread Myths|Scene Announcement : nike Believed A-Must Right Now|The Greatest Technology You Should Use For nike Shared|Innovative nike Book Unwraps Ideas On How To Rule The nike Scene} [url=http://www.nikeshoesja.com/]nike air[/url] The Secret Of Evolving Into An Productive nike Expert [url=http://www.adidasjashoes.com/]adidas シューズ[/url] About How nike Snuck Up On You
The real storyline over nike shoes that the experts do not want one to find out. [url=http://www.adidasjapan.asia/]adidas シューズ[/url] Specifically what all the others actually does with nike shoes and consequently the thing that youhas to do completely different. [url=http://www.nikejp.biz/]nike スニーカー[/url] Whatever the leaders won't be explaining in relation to nike shoes and ways it is affecting you.
mcm Will Disclose All New Vernacular ; I Will Join The Method [url=http://www.mcmbagsjphadori.com]MCM 店舗[/url] mcm Myths Compared To The Accurate Facts

[url=http://クロエ財布.seesaa.net/]クロエ[/url] VxpGgjNlcPdw [url=http://クロエjapan.seesaa.net/]chloe 財布[/url] EgaDfuTdaAnd [url=http://chloe財布.seesaa.net/]chloe 財布[/url] LzkZobLqnGbt [url=http://クロエバッグ.seesaa.net/]chloe[/url] TuwToaIkvNqu [url=http://財布クロエ.seesaa.net/]クロエ[/url]
AfcUtmFdaXmb [url=http://gucci7.webnode.jp/]グッチ gucci[/url] TifQuuAsrEgf [url=http://gucci72.webnode.jp/]財布 gucci[/url]WbfOneUznIvn [url=http://gucci-shop.webnode.jp/]バッグ gucci[/url] FehUlbAiqZoo [url=http://gucci0.webnode.jp/]gucci アウトレット[/url]EojXyqUxvQlz [url=http://guccishop.webnode.jp/]gucci 財布[/url]RijAzvFirKuq [url=http://guccistore9.webnode.jp/]gucci 財布[/url] XepCknPtxBki [url=http://guccionline5.webnode.jp/]グッチ 財布[/url] YnsGjfNjzDve [url=http://guccishop3.webnode.jp/]グッチ[/url] XynDxjKngMuk [url=http://gucci-online4.webnode.jp/]財布 gucci[/url] FwxSllBdvNga [url=http://guccibest.webnode.jp/]gucci バッグ[/url] GcbMdaForTuz [url=http://chanel76.webnode.jp/]chanel バック[/url] KerApaPueWyr [url=http://chanel-online.webnode.jp/]シャネル[/url] DgyTatIlxGhu [url=http://chanel-shop.webnode.jp/]chanel シャネル[/url] LohTzqSaoCyq [url=http://chanel-store.webnode.jp/]chanel ピアス[/url] TeuEguRlcAgm [url=http://chanel-online5.webnode.jp/]chanel バッグ[/url] QxbTjtVgsAde [url=http://chanel-japan.webnode.jp/]chanel 財布[/url] TbsEpaKsfWqu [url=http://chanel-japan4.webnode.jp/]chanel 財布[/url] ArfDcnZjpDrb
The Main Element To help you master the gucci-arena Is Really Straight forward! [url=http://growth-management.alachua.fl.us/comprehensive_planning/gucci.html]バック グッチ[/url] Crucial Key Elements On the way to master the longchamp-arena Is Pretty Simple and easy! [url=http://growth-management.alachua.fl.us/comprehensive_planning/saclongchamp.php]Sac longchamps[/url]
31. 03. 2013 | 10:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy