Neviditelnost ministra a dvojí standardy premiéra

03. 07. 2012 | 10:35
Přečteno 19273 krát
Nevěrohodná vysvětlení, kterými Petr Nečas doprovodil odvolání Jiřího Pospíšila z vlády, ukazují, že premiér nehraje s veřejností rovnou hru. Nebezpečí, které pro řadu vysoce postavených politiků může znamenat justice a státní zastupitelství očištěná od vlivu mafií a potřebě vycházet politickým špičkám maximálně vstříc, zůstává stále nejvěrohodnějším vysvětlením skutečných motivů vládní rychlého vyhazovu pro ministra.

Jmenování brněnského právníka Pavla Blažka novým ministrem spravedlnosti může na první pohled premiérovu reputaci mírně vylepšovat. Premiér vybral člověka pro veřejnost dosud neviditelného. Překonal osobní animozitu k architektovi velké koalice ČSSD a ODS na brněnské radnici. Vynechal pretendenty, jejichž jména smrděla už z dálky.

Střízlivější pohled však může ukazovat i něco jiného. V Otázkách Václava Moravce ze 17. 6. 2007 (video, přepis) zazněla důležitá upozornění na blízké osobní kontakty Pavla Blažka se Zdeňkem Koudelkou a jeho rodinou i jejich spolupráci na problematických posudcích v souvislosti s kauzou Diag Human, za které jen Pavel Blažek inkasoval dva milióny korun. Nevyvrácena zůstala i obvinění na adresu Pavla Blažka o tom, že hrozil rozhodcům v této kauze trestním stíháním, což může překračovat způsoby, kterými ministr financí Miroslav Kalousek jedná s jemu nepohodlnými vyšetřovateli. (Čerstvější zkušenosti z brněnského komunálního prostředí zmiňuje Matěj Hollan zde, zde, resp. zde). Vazba na Zdeňka Koudelku může indikovat, že způsoby z doby Renaty Vesecké nemusí z prostředí státních zastupitelství odcházet tak snadno, jak poslední kroky odvolaného ministra Pospíšila naznačovaly.

Dvojí standardy chování Petra Nečase lze na úrovni ministerské ukázat minimálně na dvou snadných příkladech.

Jiří Pospíšil se provinil tím, že potřeboval pro svůj resort o miliardu víc, aby nemusel předčasně propouštět vězně. Miroslava Kopicová v době, kdy působila jako ministryně, chtěla v době úspor pro svůj resort hned miliardy dvě. Tisková zpráva, kde se tím chlubí, je dodnes ke shlédnutí na stránkách MŠMT. Kopicová působí dál nejen jako Nečasova poradkyně, ale také ve třetím a tedy zákonnému omezení odporujícím funkčním období v Radě pro výzkum, vývoj a inovace jako první místopředsedkyně, kde se výrazně angažuje za finanční vyhladovění Akademie věd ČR. Zde premiér Nečas nejedná konzistentně ani v situaci, kdy by to navíc pomohlo odstranit nezákonnost, kterou on s celou vládou při podzimních manipulacích s RVVI způsobil (viz např. dokumentaci zde).

Když odcházel z vlády ministr kultury Jiří Besser, tvrdil Petr Nečas, že je nepřijatelné, aby ministr porušoval zákon o střetu zájmů tím, že nevyplnil vše do odevzdávaného přiznání (jednu ze zpráv ze začátku kauzy viz zde). O pár měsíců později mu nevadilo jmenovat ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Petra Fialu, který porušil přesně tento stejný zákon. Po skončení své rektorské funkce totiž povinnost přiznání odevzdat do evidence na Ministerstvu, školství, mládeže a tělovýchovy nesplnil nejen do zákonem předepsaného jednoho měsíce, tj. konce září 2011, ale ani do okamžiku, kdy na toto ministerstvo nastupoval jako ministr odpovědný za trestání takových provinění v resortu.

Kroky budoucího ministra spravedlnosti by veřejnost měla sledovat s velkou opatrností. Minimálně zmínka z Blažkova rozhovoru pro MFDnes to může již teď v konkrétnější podobě předznamenávat (doplněný odkaz na to, co novému ministru moc nevoní). Vyjádření o tom, čemu škodí nebo neškodí zájem politiků ve věci dodržení Pospíšilovy nominace pro obsazení místa vrchní státní zástupkyně, jež byla zpolitizována v prvé řadě Petrem Nečasem, může být zatím jen mimikra před krokem, který stejně dost dobře musí zahrát podle Pospíšilem připravených not.

A premiérovi je v jeho postojích lepší pro jistotu nevěřit nic - nebo alespoň čekat, že kdykoli obrátí, když se mu to z nějakého důvodu bude hodit.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Maximus napsal(a):

Už dříve jsem napsal pod jiným nickem, že tohoto pána bych si dovedl představit v pozici ministra školství.....
Zatím jsem nemusel svůj názor už za několik let měnit!
03. 07. 2012 | 11:01

Desiderius napsal(a):

Blažek byl na post ministra nasazen,aby "konzolidoval" situaci na státním zastupitelství.Co jiného si pod tím lze představit,než návrat k poměrům za Rampuly, Vesecké apod. ? Pokud by tomu tak nebylo,proč by byl Pospíšil odvolán ?
03. 07. 2012 | 11:38

prak napsal(a):

Pane profesore, znáte někoho z vládní garnitury kdo hraje s veřejností rovnou hru? Sem s ním.
03. 07. 2012 | 11:40

Honza napsal(a):

... pane Zlatuška,

a jinak po stránce analytické a syntetické Váš vysoký standard si dovoluji doplnít o několik drobností:
1. V. Klaus toho času něčí president (můj rozhodně ne) má úzké vazby na pana Koudelku - velice si spolu rozumí ve výkladu co to je demokracie, právo, ...
Tato vazba vysvětluje Klusův výrok , který pronesl v souvislosti s odvoláním pana Pospíšila:" ... nemám důvod panu Nečasovy nevyhovět ...."
2. Důvěryhodnost pana Nečase dokladuje to, že vysokoškolský titul nezískal díky svým znalostem, ale jako člen fakultního výboru SSM měl jediný úkol a podle něj byl známkován: podávat informace o svých spolužácích a učitelích. U Nečase to bylo jednoduché - nemusel nikam chodit - stačilo, když to nehlásil doma svým rodičům
03. 07. 2012 | 11:53

Kája napsal(a):

Doporučuji také tento zajímavý komentář o situaci kolem Pospíšila od Václava Žáka!
http://www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/1081281
03. 07. 2012 | 11:57

JF napsal(a):

čtivé, pěkné. Že přes Nečase fakticky vládne Klaus je více než předpokládané - jak slušně popsat jak byl Nečas jmenován premiérem - no koukali mu jenom boty ...

Jestli je Blažek známým Koudelky je zas více než zajímavé. Pak bych jen vzpomenul onu populární formalistickou právní školu z Brna a věkem odpovídající zmíněným takyprávníkům. Zároveň tato škola muže být i sympatická těm co rozumí více než dobře řeči čísel ... tedy strojům. (podobné názory že spravedlnost (a nejen) by bylo možné zformalizovat - algoritmizovat jsou běžné i v běžném pouličním diskurzu také více než dost)
03. 07. 2012 | 11:57

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Zajímavý blog, informace o spojení s panem Koudelkou tomu dává zas ještě další špinavější zabarvení.

Zábavné jsou mekty nového ministra a prezidenta, které před chvílí pronesli při příležitosti jmenování.

Gesicht nového ministra mě také nenadchl, když stáli s presidentem proti sobě, tak ta odulost byla tak nějak hodně podobná :-).
03. 07. 2012 | 11:58

JF napsal(a):

jinak máme se na co těšit - to už je řečeno značně bez obalu

Prezident také dodal, že je třeba zabránit politizaci fungování ministerstva, jelikož politický souboj se má odehrávat v parlamentu a ve volbách, nikoliv v justičních palácích. Občané také podle Klause od státu žádají spravedlnost a není možné dopustit privatizaci těchto úkonů. Současně hlava státu připomněla, že zanedlouho uplynou tři roky od chvíle, kdy byla Nečasova vláda jmenovaná a za tu dobu je Pavel Blažek dalším z řady mnohých změn v kabinetu.

"Myslím, že jsem vaše slova pochopil docela dobře. Hlásím se k tomu, co se nazývá ústavní liberalismus. Práva jednotlivce jsou na prvním místě, ovšem pouze za striktního dodržování dělby moci," reagoval na Klausova slova Blažek s tím, že je připraven přežívat vlny mínění veřejnosti i médií.

http://www.mediafax.cz/politika/4077487-Prezident-Klaus-jmenoval-Pavla-Blazka-novym-ministrem-spravedlnosti
03. 07. 2012 | 11:59

český maloměšťák napsal(a):

Přesčasovi už nerozumí snad nikdo - až na pár jedinců, kteří mu tahají za ručičky, hlavičku a nožičky.
Někdy mám dojem, že ani on sám nerozumí tomu, co dělá - soustřeďuje se hlavně na to, jak to vysvětlit. Zahrává si tak nejenom se svým zdravím.

Článek zajímavý, včetně odkazů.
Jakým "by byl" autor ministrem školství....to se ale neodvažuji prognozovat. To je pouze věcí víry.
Ale každopádně působí důvěryhodně a profesně zdatně.
03. 07. 2012 | 12:23

hujer napsal(a):

Myslím, že i ten méně gramotný občan musí vidět, že bývalý zavilý svazák Nečas je jen obyčejný slaboch a figurka, řízená z pozadí někým jiným. Jenže i zbabělec a slaboch může být velice nebezpečný o to více, že bývá tendence jej podceňovat...
03. 07. 2012 | 13:02

jan napsal(a):

Co to tady zase planě filozofujete. Nečas má jeden jediný úkol: církevní restituce. To je úkol, pokud se podaří, který předurčí intelektuální i ekonomický vývoj v Čechách na mnoho desítek, s velkou pravděpodobností stovek, let Církev nepracuje v rocích, jen ve staletích. Pokud to projde, dožijete se ještě toho, že ve školách budou viset kříže, kreacionizmus bude nejméně rovnoprávný s Darwinem. Schwarzenbergova mise bude s restitucemi dokonána.
03. 07. 2012 | 13:11

český maloměšťák napsal(a):

jan
Ještě jedna věc - nic nedělat ve směru vypršení promlčecí lhůty ve směru tkzv. privatizačních zločinů - tedy možnosti je stíhat.
O tom se vůbec nemluví...ale možná že i toto je výstupem hradní politiky /a Kmotra Národa/. Politiky ve smyslu bránění svých vydobytých pozic - nikolivěk ve smyslu slova původního.
Tam jde totiž nejen o možnost obrovských majetkových retransferů...ale i o pověst těch, kteří byli médii a Mafií naotkrojováni hloupému davu coby novodobí bozi...

I z tohoto důvodu toto není prioritou nového minitra " spravedlnosti". Jde o moc peněz a možná že i o moc samu.

V tomto kontextu jsou všechny ty miliony v krabici od vína bagatelní, sentimentální poudačkou....
03. 07. 2012 | 13:38

Walsroy napsal(a):

Kříž by nevadil,po létech kdy ve třídách opravdové hnusy.Že darwinismus je pitomost už snad vědí kromě bývalých učitelek skoro všichni a Shwarzenberg už toho moc nestihne.
03. 07. 2012 | 13:45

Al Jouda napsal(a):

Je s podivem, že Nečas přistoupil na roli mouřenína, který vykoná špinavou práci a pak může jít.
03. 07. 2012 | 13:50

Nakoukněte na dnešní stránku 3.7 napsal(a):

macekvbotach.cz
03. 07. 2012 | 13:52

ghándí napsal(a):

to je slz za pospíšila a bradáčovou. ještě před týdnem jim sockomunisti nemohli přijít na jmeno, protože jim zavřeli nejtalentovatějšího kritika vlády a bojovníka proti korupci doktora ratha. nečas muže odvolávat ministry a nemusí to nikomu zduvodnovat. pokud se to někomu nelíbí, měl by iniciovat změnu ustavy.
03. 07. 2012 | 13:58

JF napsal(a):

pokud situaci přečteme lehkostí jakou ji klaus Píše:
1) zavřít jednoho poslance imunita neimunita demonstrativně i pro bagatelní záležitost, třeba toho co si otvíral pusu na staříka
2) pohrozit ostatním věrnějším, ale také dostatečně nepevným či s adoptivními staříky (Parkanová-Kalousek)
3) odvolat ministra demonstrativně lusknutím prstíku (to nevylučuje že to je i ve spolupráci s Posíšilem - Pospíšil krom toho dostane image bělostného Lipicána)

V tomto scénaři mi jen není jasná role šéfa zástupců Zemana, který tlačí Bradáčovou také do Prahy ... to moc nechápu, případně bych uvítal názor jakou roli v tomhle spektáklu hraje Bradáčová ...

jinak samozřejmě vše za účasti nekonání opozice ve věci ústavních - zřejmě žádná taková totiž není. To se řešej radčí věci DPH a jiné provozního charakteru. Uvidíme co ještě za ten rok stačej - Klaus i Nečas i Blažek atd...
03. 07. 2012 | 14:02

Důchodce68r napsal(a):

Spojení s Koudelkou? víc není potřeba vědět. Ani k odchodu Pospíšila.
03. 07. 2012 | 14:15

ghándí napsal(a):

důchodce68,
koudelka je sice socan, ale jeden z těch slušnějších.
03. 07. 2012 | 14:21

El Comandante napsal(a):

Resort spravedlnosti není jednoduchá disciplína ale všichni se shodneme že potřebuje změnu. Z páté pozice z počtu vězněných se dostáváme na čtvrtou příčku s počtem 225 odsouzených na 100 tis obyvatel. Naplněnost věznic 114 % ! S těmito počty kráčíme zdatně na východ směr Bělorusko, Rusko. Systémově patříme do západní Evropy s polovičními počty odsouzených. "Spravedlnost" s námi hraje svou vlastní hru o svou vlastní moc za naše peníze. V politice nejde o standarty jde o mediální obrazy a mediální hry. Kdo to nerozklíčuje ten zaplatí. A já to jen nechci standartně platit. Nový občanský zákoník vyniká přílišnou abstrakcí občanského práva. Hezký den .
03. 07. 2012 | 14:32

sudička napsal(a):

Už Havlíček věděl, jak to chodí, když napsal:
"Nechoď, Vašku, s pány na led: mnohý příklad máme, že pán sklouzne, a sedlák si za něj nohu zláme." Pro invenčního čtenáře není třeba dodávat víc.
03. 07. 2012 | 15:00

u nečase alespoň vidíme, jak škodí napsal(a):

Který premiér kdy hrál? Poctivě?
Dominique galoše Villepin si nechal od katarského emíra (Pavel Němec není sám) zaplatit za vylákání doktora Mahmúdího do Tunisu k jednáním. Od kterých zdrhnul a nechal Mahmúdího vydat libyjským banditům.
Kteří ho přímo na jednání své prozatímní rady (vláda, uznaná západem) mučili a zabili. Mysleli si, že jim prozradí, kde jsou zašité Kadáfího prachy.

Počínaje Bushem starším se vůdcové západu stávají po odchodu z "demokratické" politické scény placenými poradci (spíš šašky) velbloudářů z Arabského poloostrova.
Buďme rádi za Diag Human a MUS.
03. 07. 2012 | 15:14

di napsal(a):

Okom toje? Hádejte.

Po roce 1974 se ze zdravotních důvodů stáhl do pozadí. Přesto se i ve vysokém věku věnoval úvahami nad politickým systémem země. V roce 1977 uveřejnil studii "Směry rozvoje politického systému socialistické samosprávy pracujících" (srbochorvatsky "Pravci razvoja političkog sistema socijalističkog samoupravljanja"), ve které se pokoušel dále dovést do praxe myšlenku odbourání státu a decentralizaci moci.[16] O rok později pak uveřejnil další spis, "Svobodná sdružená práce" (Slobodni udruženi rad). Kardelj podrobil navíc kritice ústavu z roku 1974. Mnozí liberální komunisté ho tak viděli jako jediného autentického bojovníka proti mocenského monopolu, ba i jako jednoho z prvních propagátorů politického pluralismu, ovšem bez existence politických stran.[17]

Kardelj podlehl rakovině podlehl 10. února 1979.[18] Jeho pohřbu se nezúčastnila sovětská delegace, neboť ho považovala za hlavního představitele protisovětské politické skupiny uvnitř jugoslávského vedení.[19]

V letech 1979 až 1990 nesla jeho jméno Univerzita v Lublani[20], v letech 1950 až 1954 a 1980 až 1990 nesla chorvatská obec Ploče název Kardeljevo[21].

Byl nositelem vysokých jugoslávských řádů, vyznamenání a čestných cen.

[editovat] OdkazySeznam děl
v databázi Národní knihovny ČR, jejichž autorem nebo tématem je
Edvard Kardelj[editovat] Reference1.↑ a b c Lars. Governments of the Socialist Federative Republik of Yugoslavia: 1945-1992 [online]. [2004?], [cit. 2011-01-13]. Dostupné online. (anglicky)
2.↑ a b HLADKÝ, Ladislav. Slovinsko: stručná historie států. Praha : Libri, 2010. 190 s. [dále jen Hladký (2010)]. ISBN 978-80-7277-463-0. S. 86.
3.↑ a b c d Arhiv Republike Slovenije. Kardelj Edvard-Krištof: 1916-1990. Osnovni podatki o fondu [online]. [1989] [cit. 2011-01-13]. Dostupné online. (slovinsky)
4.↑ a b c d e f Edvard Kardelj – marksistični teoretik, politik in državnik, publicist, narodni heroj [online]. 2008-2010, [cit. 2011-01-13]. Dostupné online. (slovinsky)
5.↑ Rudé právo, 29. červen 1948, roč. 28, čís. 151, s. 1, 3.
6.↑ Hladký (2010). s. 104.
7.↑ PELIKÁN, Jan. Jugoslávie a východní blok v letech 1953-1956. Praha : Univerzita Karlova, Karolinum, 2001. 401 s. [dále jen Pelikán (2001)]. ISBN 80-246-0186-9. S. 91, 172-173.
8.↑ Pelikán (2001. s. 75.
9.↑ PELIKÁN, Jan. Jugoslávie a pražské jaro. Praha : Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta, 2008. 377 s. (Opera Facultatis philosophicae Universitatis Carolinae Pragensis; sv. V.) [dále jen Pelikán (2008)]. ISBN 978-80-7308-220-8. S. 25.
10.↑ Pelikán (2008). s. 36.
11.↑ Pelikán (2008). s. 83.
12.↑ Pelikán (2008). s. 169.
13.↑ Pelikán (2008). s. 256.
14.↑ FILIP, Jan. K otázce povahy federalismu v Jugoslávii. Právník, 1983, roč. 122, čís. 83, s. 296.

Titův nejbližší.
Rok 1990-začátek druhého života rodin Pelikánů,Komárků,Pithartů,Rumlů,Kohoutů,...desítek dnešních kritiků padesátých let,jež vytvořili oni sami svou pílí tehdy .... po prvém v padesátých létech.Tak vidíte,proč nám pionýrům Pionýrské noviny přinášely kreslený seriál,kterak Slávek s Eliškou loví ryby pomocí Pelikána a nikoliv kormorána.Lámaly se ledy-přicházel A.Novotný.Ale pohoršili si až roku 1968.
Dvojitost.
03. 07. 2012 | 15:28

Duchodce-65 napsal(a):

Pan Zlatuška fabuluje na hranici bulváru. Nejsem si jist, že je tak konzistentní, jak se někteří domníváte. Pamatuji, že tvrdil o naší Akademii věd, že je posledním pozůstatkem socialismu ve vědě. Dnes mu moji kolegové tleskají a nedochovala se jim paměť. Jak to bylo se stranou Lyra a s jejím působením a financováním - pan Zlatuška byl myslím senátorem za ni? Panu exsenátorovi nevěřím, byť jsem se s ním mnohokrát nesetkal a zatím do mě osobně "nezaryl" způsobem, které podpásově použil snad téměř vůči všem blízkým spolupracovníkům. Nyní i vůči ministrovi P.Fialovi.
03. 07. 2012 | 15:58

Almo G™ napsal(a):

Po dlouhé době rozumný komentář M.Koreckého. Až na nesmyslnou úlitbu pravicovému čtenářstvu v podobě nelogické zmínky o Paroubkovi přináší řadu důležitých argumentů:

http://www.tyden.cz/rubriky/nazory/bradacova-by-mela-nominaci-na-vrchni-zalobkyni-odmitnout_239203.html
03. 07. 2012 | 17:18

Yosif K napsal(a):

Necas evidentne lze. Prekazit nastup bradacove byl jedniny duvod pro odvolani Pospisila behem dvaceti minut. Aby nestihl skocity na minsiterstvo a Bradacovou jmenovat. Magora Bartu odvolovali 8 tydnu.
Vlada kmotru je vlada kmotru - rozbourani volebnnich nadeji ODS neni az tak dulezite jako to, aby se nedostala do prahy Bradacova, ktera by mohl krajskym kmotrum vsech stran skarede zatopit.

Vlada kmotru je vlada kmotru a doba ledova je doba ledova. Oboji muze prijit do justice zaraz.
03. 07. 2012 | 17:31

JF napsal(a):

Yosif K: můžete mi vysvětlit, proč je Bradáčová vůbec tlačena do Prahy a proč Zemanem nikoliv Nečasem ... vždyť mediálně vystupovala vůči Rathovi dost neštastně natož, že i vůbec vystupovala. To by přeci mělo vyhovovat spíše stylu Nečase ... nějak mi to hlava nebere ... Vám je to jasné ???
03. 07. 2012 | 18:33

Petr Havelka napsal(a):

Ten pan Blažek na mne působí dojmem, že bxch si o něj neopřel ani kolo.

Tohle bude klasický šíbr.
03. 07. 2012 | 18:44

zemedelec napsal(a):

Pane JF.
Ono je to jednoduché.
Skrátka,Bradáčová se hlásí o odměnu za dopadení Ratha.Podle různých vyjádření,jí to bylo přislíbeno.Někomu se to líbí a někomu ne a na to doplatil Pospíšil.Mě víc zajímá jednání Zemana.
03. 07. 2012 | 18:54

Milan napsal(a):

Nezávislá justice, policie a vyšetřování - Mafiáni by si měli včas uvědomit, že pokud nebude alespoň zdání spravedlivé justice, budou střílení na ulici ze zálohy. Takže jim doporučuji používat mozek, jinak ho už nebudou potřebovat. Taková jedna mrtvolka výjde na pár set tisíc, co to je? NIC.
03. 07. 2012 | 18:58

JF napsal(a):

zemedelec: taky bych to tak šacoval ohledně Bradáčové, jen mi tam nesedí teď ten Zeman ... proč jí spíš netlačí Nečas? Pospíšil je pak něco mezi - tak i tak. Prostě mi v tom nesedí jen proč v tom spřežení volů (ať je jakékoliv) ji tlačí tak aktivně Zeman ... ??? ad Pospíšil doplatil ... to je podle mne jen kvůli tomu dojmu že doplatil ten je ani ryba ani rak. Právě Zemana jsem považoval za to jádro změn a on že Bradáčová "morálka a integrita". Přeci tak se v tom mediálním šou kolem Ratha nejevila ... prostě otazníky kolem Zemana ??? ale možná se v Bradáčové pletu, ale už jen ty manévry jsou divný - proč povyšování na základě Ratha - to je komedie ... nebo se pletu v Zemanovi ... je to divný
03. 07. 2012 | 19:09

Lila napsal(a):

Pan premiér opravdu umí flexibilně otočit podle toho, jak se mu to momentálně hodí. Stačí si vzpomenout na kongres ODS, kde byl zvolen do čela strany, jakými příkrými slovy tenkrát odmítl Jihočecha Martina Kubu s jeho údajnými vazbami na hlubockého Dlouhého. Dnes je Kuba ministrem a Nečas má tak zajištěnou podporu jihočeské ODS.

Po minulých komunálních volbách brněnský právník Pavel Blažek rozzuřil Nečase uzavřením koalice s ČSSD v Brně a před rokem a půl ho vyhodil Blažka z dozorčí rady Lesů ČR s tím, že ztatil jeho důvěru. Dnes ji tedy zázračně opět získal.

Premiér zabil hned několik much jednou ranou. Zbavil se nepohodlného Pospíšila, který naivně uvěřil, že vláda chce bojovat s korupcí; získal si podporu brněnské ODS pro podzimní kongres ODS a ještě zajistil některým lidem klid na práci.
03. 07. 2012 | 20:13

lp napsal(a):

Líbil by se mi pořad, Politiku, máte padáka! ... neodpovíš na konkrétní otázku, konkrétně, odborně a detailně, LETÍŠ .... :DDD
03. 07. 2012 | 20:58

Mc Boulder napsal(a):

Nečas je vystrašený chudák, kterého neberou vážně ani ve vlastní straně, snaživě plní příkazy hradního Klauna a jeho skupiny, ale to ho samozřejmě neomlouvá
03. 07. 2012 | 21:30

slavwin napsal(a):

Přečetl jsem blog i komentáře a bohužel stále nerozumím. Pokud jde o znesnadnění vedoucí k zamezení rozkradání státu bolševickými pohrobky, nevidím Blažka pozitivně, připadá mi spíše jako brzda, počkáme jaký je jeho vztah ke staré Blažkové z vtipů nebo podobnost k jistému Vlastimilu Rampulovi. Svého času jistý slovenský komunistický spisovatel - politik napsal román o dálnici v západní části evropy, co dokáže bolševický zloděj udělat s dálnicemi přes zemi českou vidíme a hlavně cítíme, když po ni jedeme, že to mnohým vadí a chtějí nápravu není politizování jistého ministerstva jak se nám snaží vysvětlit něčí prezident.
03. 07. 2012 | 21:50

skeptik napsal(a):

Víte pane Zlatuško, je to chytře a "gramotně" napsaný článek. Jen mi připadá, poněkud hraná a neupřímná naivita, s jakou přistupujte k celé věci, na jednu stranu se velmi obratně vyhnete problematice Pospíšil - Bradáčová a jaksi a priori má čtenář vyjít z toho, že toto je téměř bílé a tzv. v pořádku (přesto že není), kdežto nový ministr je předem podezřelý. No nevím, pár vašich článků jsem přečetl a nějak se mi nechce věřit vašemu "jakoby nadhledu"(jako bývalý děkan a rektor rozhodně nebudete mocenskými tanečky nepolíben). Nechtěl byste s barvou ven ? Navíc Pospíšil nebyl někdo, kdo by stál za zamáčknutí slzy, byl (a je) stejný politický marodér, jako kdokoliv z jeho stranických souputníků, jen má navíc výborné mediální krytí. Pospíšil má za sebou ve funkci ministra spravedlnosti již řadu let (byť s přestávkami) a nic tak převratného v resortu nepředvedl a teď máme podle vás věřit na Pospíšila-rytíře na bílém koni a na jedinou "spravedlivou" v SZ Bradáčovou a na a priori "zlotřilého" Blažka? K smíchu, ne? Koneckonců Nečas, ať si o něm myslí, kdo chce, co chce, je premiér i když slaboučký a výměna ministrů je plně v jeho kompetenci. Spíše lze vyjádřit politování, že není razantnější i u jiných resortů.
03. 07. 2012 | 22:53

Jos napsal(a):

No alespoň o M.Kopicové píše autor pravdu. Tahle dámička dokázala na mzdy (hlavně svou) vybrakovat fond Leonardo, na studentíky nezbylo prakticky nic.Dokonce Buzková, jako ministryně školství, jí odmítla její eskapády financovat a zarazila peníze tekoucí do rukou Kopicové. Asi jediný počin Kopicové, coby epizodické ministryně školství v Topolánkově vládě která nezískala důvěru parlamentu, bylo, že si ty prašule sama sobě poslala. A teď pracuje na devastaci české vědy. Je to čistokrevná, nevzdělaná kreatura nejpodlejšího ražení, jaké dokázaly do vysokých funkcí vytáhnout jen vlády vedené ODS a vlády za Milouše Jakeše.
03. 07. 2012 | 23:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 07. 2012 | 23:03

JF napsal(a):

otázka do pléna - orientuje se někdo ve dvojici Bradáčová-Zeman. Proč zrovna Zeman je aktivní v tom, aby Bradáčovou dostal do Prahy (či to na sebe bere) ... to mi nějak hlava nebere? v tom je to pro mne nečitelné.
03. 07. 2012 | 23:08

Alenka napsal(a):

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Zcela-neprijatelne-rika-sokovana-advokatka-o-zakazkach-Blazkovy-zeny-238234

Zcela nepřijatelné, říká šokovaná advokátka o zakázkách Blažkovy ženy

Známou právničku Kláru Samkovou rozlítila informace o zakázkách radnice městské části Brno-střed pro exekutorskou kancelář manželky novopečeného ministra spravedlnosti Pavla Blažka. Té se ale zastává poslanec Polčák z TOP 09. Spolupracoval s ní a vzhledem k jejím schopnostem se prý objemu práce pro město nediví.


Na možná až příliš velkou spokojenost městské části Brno-střed se službami exekutorské kanceláře Aleny Blažkové upozornili brněnští aktivisté a opoziční radní Svatopluk Bártík (ex Strana zelených, ponz. red.) už v roce 2010. Nelíbilo se jim, že městská část, v níž působí významný brněnský občanský demokrat, po volbách 2010 už místopředseda ODS Pavel Blažek, dává takový podíl zakázek právě exekutorské kanceláři jeho manželky. Bartík na kauzu upozornil spolu s Matějem Hollanem z o.s. Brnění.

"Celou záležitost považuji za naprosto nestandardní a zcela nepřijatelnou. A to bez ohledu na fakt, zda daná kancelář formálně splnila podmínky pro získání zakázky od radnice," neskrývá šok advokátka Klára Slámová. Právě takové věci jsou podle ní důvodem pro vyloučení profesionálních politiků z obsazování vrcholných odborných funkcí. "Takový ´byznys´, zjištěný u právě jmenovaného ministra, by měl být důvodem pro okamžité přehodnocení jeho jmenování," soudí pro ParlamentníListy.cz advokátka.

Poslanec TOP 09 Stanislav Polčák už tak nesmířlivý není. "S kanceláří paní doktorky Blažkové jsem spolupracoval. Hodnotím ji jako velmi dobrou exekutorku, proto bych pochopil, proč byla v těchto věcech pověřována," uvedl pro ParlamentníListy.cz Polčák.

Jeho kolega Vojtěch Filip z KSČM ale jako právník podobnou práci odvedenou pro místní samosprávu za standardní určitě nepovažuje. "Uvidíme, jak bude pan ministr schopen pracovat, aby se opět neocitl ve střetu zájmů," poznamenal k Blažkově jmenování lídr komunistů.

Téměř dva miliony pro jedinou kancelář

Střet zájmů není podle dvojice aktivistů Hollan-Bartík v případě brněnské ODS žádnou vzácností. Ministr Blažek byl podle nich tím, kdo navrhl kontroverzní směnu pasáže Jalta v Brně, kdy město tratilo několik desítek milionů korun. Jeden a půl procenta pak měla být podle tajné nahrávky z roku 2008 částka, kterou firmy, získávající městské zakázky, měly přispívat do stranické kasy místní ODS. Blažek tyto informace popřel.

Exekutorská kancelář Aleny Blažkové si na práci pro MČ Brno-střed přišla na 1,9 milionu korun v letech 2002-2009, jak vyplývá z oficiální odpovědi radnice z ledna 2010. Taková suma peněz by nepůsobila nijak neobvykle. Její výše ale vynikne ve chvíli, kdy ji srovnáme se zakázkami pro jiné exekutory, kteří tehdy pro město pracovali. Jejich součet totiž tvoří asi desetinu toho, co MČ Brno-střed zaplatilo Blažkové. Její manžel ale odmítl, že by šlo o konflikt zájmů.
03. 07. 2012 | 23:19

vlk napsal(a):

Pojal jsem případ Blažek trochu jinak. Není divu, nejsem brněnský insider.
Ostatní viz

http://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/07/04/nasadil-jsem-nejmodernejsi-zbranove-systemy-typu-stealth/
04. 07. 2012 | 06:53

Jemnický napsal(a):

Třeba je to všechno jednodušší, než si myslíme. Možná, že je potřeba zachránit Románka Janouška. Pospíšil si nepospíšil.
04. 07. 2012 | 07:12

Jemnický napsal(a):

Vlk

Volby mohou přinést nečas nové opoziční smlouvy a Blažek už dokázal, že to dokáže. Tygřík Péťa by lepšího nesehnal.Fyziognomicky se nový ministr podobá sládkovi, ale ten rozhodně nebyl "stealth".
Hradní stařík se spokojeně usmívá, petřík čeká na pochvalu a ministr zkoumá, co mu to vynese. Ty fotky mluví jasně.
S pozdravem,

Jemnický
04. 07. 2012 | 07:52

nobody napsal(a):

Kdy uz nam ti zas**ny bolsevici prestanou poroucet. Clovek za nich trpel a trpi i ted. Slusnych politiku se zbavuji a sobe podobne zjedy si pritahuji. Hnus, jen hnus. Kdyz ty jejich vypasene ksichty vidim v TV a k tomu si promitnu jejich "karieru" a hrichy, je mi na zvraceni.
04. 07. 2012 | 08:36

Desiderius napsal(a):

Kat Blažek je na scéně - Pavel Zeman to má spočítaný, Barták,Parkanová,Kalousek a další zločinci mohou klidně spát.
04. 07. 2012 | 12:32

Petr napsal(a):

A koho volit?
Grossovce a Paroubkovce s jejich soupotníky, nebo Nečasovce a Topolánkovce s jejich soupotníky.
Ono je to jedno!
04. 07. 2012 | 13:51

jirizlatuska napsal(a):

skeptik: "... Pospíšil nebyl někdo, kdo by stál za zamáčknutí slzy, byl (a je) stejný politický marodér, jako kdokoliv z jeho stranických souputníků, jen má navíc výborné mediální krytí. Pospíšil má za sebou ve funkci ministra spravedlnosti již řadu let (byť s přestávkami) a nic tak převratného v resortu nepředvedl a teď máme podle vás věřit na Pospíšila-rytíře na bílém koni ..."

Už jsem k tomu v diskusi ke staršímu blogu (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-zlatuska.php?itemid=16819, 29. 06. 2012 | 10:15) psal, co mohu zopakovat:

"Pospíšil byl odvolán v okamžiku, kdy poměrně systémovým krokem někoho ohrozil (za podružnost považuji, že nejspíš ohrozit zasluhoval).

"Lidé by měli být podřízeni vládě zákona, konkrétní osoby jsou podružné. Toto Nečas porušil zběsile rychlým, navíc s evidentně předstíranými důvody, odvoláním ministra, který nebyl dvakrát lumen, ale aspoň se zlepšoval.

"Eliška Wagnerová včera způsob provedení velmi dobře označila za porušení ústavních zvyklostí, přestože formální pravomoci premiér i prezident měli.

"Stát za korektním systémem této situaci znamená stát za Pospíšilem a Bradáčovou, protože opak je Nečasova svévole prosazování lidi, kteří v dané chvíli mají jen někomu zachraňovat krk a bránit krokům, které začínaly mít hlavu a patu.

"Konspirační teorie (v dnešním rozhovoru v Lidových novinách je proto na několika místech vypouští i Petr Nečas) se váhu tohoto čistě logického závěru snaží rozmělňovat."
04. 07. 2012 | 13:55

zemedelec napsal(a):

Pane Zlatuška.
Velice správně.
Jenomže tímto jste na sebe poštval celou smečky politiků.
Oni tam nepotřebují odborníka,ale takovou loutku,jak to předvedla Parkanová.
Pospíšil si začal troufat a mít svůj názor i když ho posuzuji za neschopného.
04. 07. 2012 | 15:28

jirizlatuska napsal(a):

zemedelec: Jemináčku, asi máte pravdu, to jsem si vůbec neuvědomil. Zkusím to napravit a hned vyvěsím text, který chválí aspoň politiky, kteří sedí v europarlamentu. Snad si to tím vyžehlím. :-)
04. 07. 2012 | 16:10

Ouřední blb napsal(a):

Právníků všude jak nasraných,ale prd umí.A vo tom to je.Pak slyšíte názory neschopných ouřadů,že co právník,to názor......no ono je potřeba neposlouchat názory těch neschopných a pak budeme mít právní stát super.
04. 07. 2012 | 16:33

Nevěřící napsal(a):

... a teď pustí konečně dr. Ratha - protože Pospíšil ho dal zavřít. Že funguje spravedlnost ? O tom se nám může dnes jenom zdát !
04. 07. 2012 | 17:34

S. Vochmelík napsal(a):

Pan Blažek dobře jezdí na skateboardu. Má rád pomerančovou limonádu, dietní párky a hašlerky. Jeho oblíbenou písní je Jsi moje máma.
04. 07. 2012 | 17:56

babočka napsal(a):

Pokud má pan Zlatuška podezření na nějakou levotu , tak se má obrátit na policii a né šířit svoje dohady. Je mi milejší velká koalice, kde se dohodnou rozumní lidé na nějakém programu než pomluvy nějakého Viceprezidenta American Zlatušky. Političtí vědátoři kdyby se měli živit prací,.tak zemřou hlady.
04. 07. 2012 | 20:52

Alf napsal(a):

Za ty roky po listopadu 1989 jsem pochopil jedno. Z demokratů sociálních a občanských jsou mnohem horší ti druzí. Mnohem více zadlužují a rozkrádají stát. Ti první aspoň nechají lidi přežít. Ti druzí však berou stát jako kořist, ktará je vždy po čtyři roky jejich, poté co před volbami oblbli voliče. Úprk tunelářů před právníky za jejich vlád stále pokračuje krytý z vysokých míst a zemi přibližují k autoritativním režimům typu banánových republik.
05. 07. 2012 | 01:10

JardaV napsal(a):

Snad jste si nemyslel,že byl jmenován ministr čestný a s čistým pozadím - politickým,
ne osobním.Samozřejmě že musel být jmenován ovladatelný a manipulovatelný poskok.
Dovedete si představit,že by na ministerském křesle tak důležitém se objevil člověk,
jehož páteř by byla více méně rovná,ruce skoro čisté ,se smyslem pro zákon a stát??
Nevládne nám banda sebevrahů ale lotrů.V tom je trochu rozdíl.Opozice může udělat jediný pozitivní krok.V parlamentu i v senátu navrhnout zrušení promlčecích lhůt u všech zákonů.Konkrétní extrémy řešit separátně,třeba před porotou 12 soudců.A hotovo.
Stačí opravdu málo,aby se změnilo hodně.
05. 07. 2012 | 11:41

lamil napsal(a):

To JardaV: vkládáte hodně naivní důvěru v "opozici"! Nejsou to náhodou stejně arogantní zloději, kteří se liší jen barvou dresu? A ti by měli mít zájem na nepromlčitelnosti vlastních krádeží? Změnit něco můžeme jen tehdy, když přestaneme rozlišovat mezi barvami dresu a nebudeme z nich volit už nikoho.
05. 07. 2012 | 12:19

JardaV napsal(a):

Pro lamil
To není důvěra,jen námět.Je mi jasné,že Gross nevydělal ty miliony náhodou,prostě
někomu posloužil a dostal "nažrat".Jenže když podobné myšlenky nebudeme zveřejňovat,
samy se nikde neobjeví.Kdysi jsem sem někam napsal,že by presidentem měl být Karel
Gott,a už za půl roku se toho někdo v Praze ujal.Víte,ono někdy zasít semínko není tak špatné.Třeba se toho chytne Babišovo ANO,třeba to někdo - poslanec -v opilosti někde nanese.Nikdy nevíte.Já bych,kdyby se mě někdo zeptal,navrhl zákon o nepromlčitelnosti hospodářské kriminality proti státu.Navždy,a od 12/1989.Klidně zpětně.Když nepromlčitelnost,tak důkladná.Jak jsem napsal,někdy stačí malinko,aby to mělo velké důsledky.A bylo by veselo.Třeba bych to požadoval spojit s jakýmkoliv referendem,nebo jako referendum paralelně s volbou presidenta.Bylo by to za jedny prachy,takže by to nešlo odpálkovat z důvodů nákladů.Vůbec by stálo za úvahu - vytvořit několik otázek,na které by občané při volbě presidenta mohli odpovědět a mohlo by to mít váhu referenda.Volit presidenta,to si jistě nikdo ujít nedá.Ve Švýcarsku se referenda dělají poměrně často a země nezchudla.....asi proto že s námi nenavázala přátelské styky.
05. 07. 2012 | 14:59

Honza999 napsal(a):

Milan

"Taková jedna mrtvolka výjde na pár set tisíc, co to je?"

Neznáte číslo účtu kde se na Šakala vybírá? Nevím, kam mám poslat peníze... :-)
08. 07. 2012 | 01:50

Loher76 napsal(a):

<p>If used on a rainy day, should pay special attention . I love the way she polishes off her casual outfits with the fun fringe of the bag . After their photo landed on the cover of the paper, Barhoum, who lives with his family in Revere, Mass . T
17. 05. 2013 | 09:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy