Sedm kulí

30. 09. 2012 | 07:00
Přečteno 15355 krát
Tak nám spáchali druhý atentát na Václava Klause. U toho prvního se ovšem nestřílelo. Jen několika politikům přešla trpělivost s fiktivními dárci velkých peněz ODS a praštili tehdy se svými místy s vládou Václava Klause, tehdy ještě hlavy ODS a premiéra. „Sarajevský atentát“ byl poněkud newspeakový termín, který pro odchod lidí, kteří se vcelku evidentně zkorumpovanými kolegy nechtěli mít co společného, razil především Václav Klaus. Hrál si tehdy s emocemi, které mu nikoli jako spoluviníkovi nečistých finančních machinací, ale nevinné oběti „atentátu“ umožnily návrat zpět do politiky.

Pokud bylo v označení „sarajevský atentát“ něco víc, pak to byla zřejmě touha být obětí, která padá pro blaho české suverenity, spojenectví se zeměmi ležícími směrem do Číny, či přinejmenším svobody všech, kteří nevidí rozdíl mezi čistými a špinavými penězi. Spojení s posledními nositeli dědičného titulu krále země české, byť jen prostřednictvím zcizeného názvu atentátu na habsburského arcivévody Rakouského, dávalo padlému premiérovi duchovní spojení s dědičnými vladaři Česka. Atentát sám byl ovšem pouze virtuální.

U druhého již výstřely padly. Pravda, jen z pomatencovy airsoftové pistole a ani prezidentova ochranka nepůsobila dojmem, že by si jich všimla, ale jak správně podotkl poslanec Šťastný: „Nemohli ani tušit, že ty střely nebyly třeba opatřené narkotikem nebo jedem. O prezidenta jsem měl strach, stál při něm Svatý Václav.“ Co by se stalo, kdybychom v těchto těžkých dobách konce demokracie a zániku národního státu přišli o prezidenta, raději nechtějme domýšlet. Benešův útěk eroplánem byl následován protektorátem. Havlova rezignace rozpadem Československa. Otrávený nebo zdrogovaný Klaus, k tomu v den výročí bratrovraždy, by snadno mohl znamenat příslovečné rozpuštění české kostky cukru v evropské bryndě.

Sedm kulí v Chrastavě by ovšem přes to nemuselo být bráno příliš vážně, zejména pak v prostředí pracovníků prezidentské kanceláře. Informace o incidentu pocházejí z médií, ale jak se před časem nechal slyšet hradní vicekancléř Petr Hájek: „Média prostě lžou a lžou a lžou. Ďábel lže a lže a lže.“ A od téhož autora víme, že naletět jim mohou jen nevěřící: „Věřící člověk má převahu nad mediální virtuální realitou, neboť může obsáhnout mnohem širší svět, než pro něho vymýšlejí televize a rádia.“

Ani to, že jsme mohli vidět „chrastavský atentát“ na záběrech v televizi, nemusí znamenat nic. Na přebalu Hájkovy knihy „Smrt ve středu“ se čtenáři mohou dočíst: „Je současný svět opravdu takový, jak se nám jeví, protože jsme již vzali za svůj obraz, který nám o něm - a o nás - předkládají média? Odehrál se například útok z 11. září 2001 tak, jak jsme ho viděli v televizi, nebo jsme se stali předmětem cílené mystifikace? A pokud ano, proč?" Vždyť stačí zaměnit v tomto výroku „útok z 11. září" za „atentát v Chrastavě". A kdo ví, možná je i Václav Klaus jako prezident stejná mediální fikce, jakou byl podle Petra Hájka třeba Usáma bin Ládin, a žijeme již dlouho bez prezidenta bez ohledu na to, že Chrastava se obešla bez lidských obětí.

Spolehlivou konstantou je jen ochrana černých peněz

Ještěže bez ohledu na to, zda se atentáty odehrály nebo neodehrály, zůstává spolehlivou konstantou našeho existujícího světa ochota špiček ODS brát v ochranu černé peníze. Ve středu Brna za ODS obhajuje své senátorské křeslo bývalý brněnský primátor Richard Svoboda, se kterým se pojí mimo jiné velmi podezřelé okolnosti související se společností Lord, budovou Nové Semilasso a senátorovou vazbou na vlastnictví bytů v této budově nebo přímo vlastnictví podílů ve společnosti bez průhledné vlastnické struktury (doporučuji odkaz zde, a není nezajímavé, že i na fotografii z blogu zde vykukuje za premiérem Nečasem v souvislosti s kauzou, která rovněž hodně smrdí). Bagatelizace podivných kšeftů, se kterou v této Svobodově kauze přišla předsedkyně Poslanecké sněmovny Němcová sice nedosahuje Hájkovy razance, svým smyslem však o tom, na co média upozorňují voliče, říká totéž: „My jsme se o tom samozřejmě bavili a podle vysvětlení pana bývalého primátora ta kauza neodpovídá skutečnostem." Václav Klaus už je z Parlamentu pryč a v jeho patře politiky se při atentátech střílí airsoftovými kuličkami. Předseda senátorského klubu ODS Richard Svoboda je brán v ochranu, když by měl před volbami dokládat velmi špinavé majetkové souvislosti, podobně jako to dělali Klausovi lidé svému tehdejšímu předsedovi v době „sarajevského atentátu".

Na tomto přístupu špiček ODS se v mezidobí dvou „atentátů" na Václava Klause nic nezměnilo, tato konstanta nám ve světě jako realita zůstává.

P.S.: Hodně se kritizuje pomalá reakce prezidentovy ochranky. Shodou okolností jsem relevantní zkušenost udělal v roce 2000, tehdy jako rektor Masarykovy univerzity po slavnostním předávání Velké zlaté medaile Masarykovy univerzity tehdejší americké ministryni zahraničí Albrightové. Americká ochranka tehdy na rozdíl od dnešních českých bodyguardů vystartovala, ale v tehdejších televizních záběrech bylo vidět, že jsem i jako zcela necvičený člověk, navíc v taláru, nevystartoval pomaleji (dobové video jsem už na internetu nenašel, na tehdejší incident vzpomíná jeden ze svědků od nadpisem Jesus, not Caesar v článku v Santa Clara Magazine).

P.P.S.: Uniklá konverzace českých bodyguardů (zde či zde) ovšem předčí dialogy ve filmových komediích. Ale jaký prezident, taková ochranka a konec konců i takové atentáty. Začínám chápat důrazná volání po suverenitě. Ne kvůli ochraně proti federalistickým tendencím, ty samozřejmě považuji za docela prospěšné, ale hlavně proti tomu, aby nás všichni ti cizáci kolem nezbavili svéprávnosti (i když se nějak nemohu zbavit dojmu, že i ta svéprávnost může být jen onou Hájkovskou mediální fikcí).

P.P.P.S.: Pozitivně mne překvapilo naprosto trefné hodnocení Klause v souvislosti se způsobem, kterým prezident sám o incidentu hovořil s médii, od Romana Jocha. Nejde o to, zda se na prezidenta střílí, nebo nestřílí kuličkami z plastového střílítka, ale o vyjadřování slovy, která odpovídají věci, elementární gramotnosti vyjadřování. S postoji Romana Jocha v drtivé většině nesouzním, ale jeho text pro mne na chvíli znamenal iluzi, že jsou kolem premiéra aspoň rezidua normálního úsudku. Ta iluze je s rychlým vyhazovem, který za to pro Romana Jocha přišel, pryč.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

plk. Kurvice napsal(a):

Konečně mi došlo, proč byl Lessy tak narychlo odvolán a místo něho dosazen Langrův člověk Červ.. , takže tandem Langr+ Kubice zase zafungoval. Jako ten štěrk na Topolánka, kluci přiznali, že jim nějaký chlap od ODS za to zaplatil, policie tvrdila, že to není pravda, kluky propustili a toto skončí stejně, až z toho ODS vytěží politický kapitál. Proto je důležité mít policii v ruce a moci s každým vyšetřováním manipulovat. Za vším se poté zavře voda. FUJ, je mi z toho režimu na nic.
30. 09. 2012 | 07:35

Občan napsal(a):

Na rozdíl od Hájka je Němcová předsedkyní Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Tedy ZÁKONODÁRNÉHO sboru.
Zatímco Hájek je ouřada z Hradu, který NEMÁ žádné pravomoci.
Ostatně - jeden brněnský kmotr je momentálně ministrem spravedlnosti a spolukmotr mu dělá náměstka.

Jen nevím, kde tam je souvislost s podivnou akcí v Chrastavě.
Klaus na rozdíl od "pravdoláskařů" chápe, co znamenají pojmy "vlastenectví", "národní stát", "vyvážená zahraniční politika". Prosazuje to sice způsobem pro mne často nepřijatelným, nicméně dělá alespoň něco.
Sněmovna, jíž Němcová předsedá, zatím odmávla Kalouskovi všechny zhůvěřilosti, které vyzvrátil. Klaus některé z nich vetoval - a to se mezi kmotry neodpouští.

Kuličkový "hrdina" z Chrastavy zacílil na nesprávný objekt. Proč to udělal, to se nedozvíme, ale můžeme se celkem snadno domýšlet.
Je to totiž klasická oběť KALOUSKOVÝCH daňových experimentů. Drobný podnikatel ve stavebnictví - OSVČ - zadupaný do země neustálým zvyšováním daní a zdražováním všeho, co ho doposud živilo. Od letošního jara léta jsou na něho vypsány dvě exekuce a je nejspíš v zoufalé situaci. To, co prožívá on, prožívají statisíce dalších drobných občanů ČR.
Ale to stále nevysvětluje, proč se obořil na Klause a ne na některého z poslanců či senátorů, kteří odmávli zvyšování daní, zdražování, legalizaci exekutorského lupičství a další zločiny.
30. 09. 2012 | 07:53

zemedelec napsal(a):

Pane Zlatuška.
Výborně,pochválím.
plk.Kurvice.
Jak nám různé věci a děje zapadají do sebe.
Takže během těchto několik dní do voleb,můžeme očekávat nějaké drama.
30. 09. 2012 | 07:54

Občan napsal(a):

To plk. Kurvice:

Vzpomínáte si na na slova Kristýny Kočí?
Ta holka sice neúmyslně (v alkoholovém rauši), nicméně prozradila, jak se věci mají. A nelhala...
30. 09. 2012 | 07:56

MJ napsal(a):

ODS ví, že si to může dovolit. Na první pohled by se řeklo, že každý volič ODS by měl dostat obuškem přes hlavu, aby se vzpamatoval. Ale na druhý pohled už to vypadá tak, že je to úplně jedno, zda ODS, TOP, ČSSD nebo různá nejednotná volební sdružení. Po zhlédnutí prvních 20 minut OVM v Olomouckém kraji jsem televizi vypnul. Když jsem v pátek našel ve schránce volební lístky, po jejich přečtení jsem je hodil do koše a poprvé od roku 1990 jsem se rozhodl, že u toho nemusím být. Jen škoda, že volby s účastí pod 50% nejsou zákonem prohlášeny za neplatné.
30. 09. 2012 | 08:02

Maximus napsal(a):

Veledáma Němcová co za komunistů kradla v sámoobsluze rohlíky řekla:

„My jsme se o tom samozřejmě bavili a podle vysvětlení pana bývalého primátora ta kauza neodpovídá skutečnostem."

Jasné, to musí stačit, my jsme o tom bavili. Tady je zcela záměrně udržovaný bordel na entou a lidi drží jako stříhané ovce. Akcie na doručitele v listinné podobě v naprosto nevídané formě u zemí EU a nakonec ve světě, v Česku dobře slouží k rozkrádání veřejných financí zejména na komunální úrovni. Ale ten hošan z ODS je alespoň trochu chytrý, takový Dvořák co by ředitel pražského DPP si přes maminku Novákovou poslal rovnou 94 mil.Kč a je vymalováno. Takhkle se to má dělat! Kypr-Limassol-maminka a vlezte mi na záda! A hloupým Pražákům, kteří zase zvolí stávající politiky z
domluvené partičky ODS, TOP09 a sekundující ČSSD, zdražíme jízdenky!
Tisk má zase "pré" (výraz používala moje babička), po chlastové aféře zase plastové kuličky vystřelené na Klause, příště to bude třeba chcíplá kočka pověšená např. ve zvonici svatého pražského chrámu nebo se dostane na veřejnost info, že Duka má další nemanželské dítě s dívkou z Lotosu a ještě by to chtělo možná trochu povodní nebo nějaké to tornádíčko, aby lidé měli jiné starosti. Hlavně, aby byl klid na práci pro odklaněče erárních financí.
Pěkný den všem ve Srandystánu.cz!
30. 09. 2012 | 08:12

Maximus napsal(a):

pro MJ

Naopak musíte jít k volbám a alespoň je připravit volbou nějaké menší strany či znehodnocením volebních lístků o peníze popř. zvolíte nějakou menší stranu, která se přehoupne přes 5%. Ono se to možná zas tak kvalitativně moc nezmění, ale je třeba oslabovat jejich pozice. Oni to mají jinak pěkně nastavené a tzv. skrutiniem si přerozdělí hlasy, těch co nepřišli k volbám!
Pěkný den!
30. 09. 2012 | 08:17

MJ napsal(a):

Maximus
K volbám samozřejmě můžu jít i bez volebních lístků a nevylučuji, že to udělám, ale na výsledku se toho moc nezmění. Výsledky voleb jsou jen nepatrným problémem pro všechny tuneláře, odklaněče a zloděje. Povolební koalice dokáží s rozhodnutím voličů udělat zázraky.
30. 09. 2012 | 08:29

Ládik!!! napsal(a):

Proč se ujal výraz "volební hlas"? Proč to není jiný volební zvuk? Lépe by to vyjadřovalo voličovu sílu.
30. 09. 2012 | 08:34

Maximus napsal(a):

Občan

S tím, že kuličkový střelec zacílil na nesprávného politika by možná někdo mohl polemizovat. V.K. byl ovšem veledůležitý nastavovatel a zřizovatel stávající bordelu a jeho záporná role v 90-tých letech budování vyspělé české džamahírie s pseudo kapitalismem české verze, je zcela neoddiskutovatelná. Ovšem v poslední době opravdu trochu změnil své názory, snad si uvědomuje jako ekonom dopad a dosah snah amatérského šíbr-dua Nečas-Kalousek, kteří tlačí na pilu, ale stávající ohromné odkloňovací toky z erárních financí, kde se pakují zavedené tlupy "osvědčených" podnikatelských subjektů, ponechávají samozřejmě být! V tom je V.K. jistý přínos a také jeho pohled na nemocnou byrokratickou EU bude spíše lepší a správnější než EU rovnou lézt do pozadí a nechat si tady bourat a ničit zemědělství a stavět třeba solární FVE pole a z toho zvýšené náklady házet na občany a firmy či nechat vyrábět bionaftu pomocí methanolu a tím na základě lobby jistých lidí držet methanol bez spotřební daně a tím dávat tlupám z pančovací mafie do rukou levný materiál pro pančování ethanolu! Ano, v dnešní době kdy se Kalousek nerozpakuje napálit SD na cokoliv, tady nechávají jed naprosto bez SD! Divné, co?
Přeji Vám pěkný den!
30. 09. 2012 | 08:35

Občan napsal(a):

To MJ:

Přesto to, prosím, ještě zvažte a postupujte tak, jak Vám poradil Maximus. Pořád to je lepší než k volbám nejít vůbec, protože důsledek je přesně takový, jak bylo popsáno.

Já jsem si lístky přečetl, radikálně protřídil a na těch třech, které mi zbyly, teď pracuji. Tím myslím, že si o kandidátech sháním informace - OR, ŽR, internet. Víc jako občan udělat nemohu, ale nejít k volbám je pro mne nemyslitelné.
30. 09. 2012 | 08:38

Rumcajs napsal(a):

Otázkou zůstává, zda nějaký politik vůbec mohl zůstat čistý. A pokud vím, tak p. Zlatuška byl senátor. A vzhledem k tomu, že se osobně znám s člověkem, který sestavoval odborné komise k projednávaným zákonů v senátu, tak si myslím, že tady jenom jeden zloděj křičí na druhého, ať ho chytí.
30. 09. 2012 | 08:38

Yosif K napsal(a):

Občan napsal(a):
Kuličkový "hrdina" z Chrastavy zacílil na nesprávný objekt. Proč to udělal, to se nedozvíme, ale můžeme se celkem snadno domýšlet.
Je to totiž klasická oběť KALOUSKOVÝCH daňových experimentů. Drobný podnikatel ve stavebnictví - OSVČ - zadupaný do země neustálým zvyšováním daní a zdražováním všeho, co ho doposud živilo. Od letošního jara léta jsou na něho vypsány dvě exekuce a je nejspíš v zoufalé situaci. To, co prožívá on, prožívají statisíce dalších drobných občanů ČR.
30. 09. 2012 | 07:53
Ha - to jsem nevedel ze Vondrous je obet Kalouskovych experimentu a zaroven OSVC!!!!

Co bude delat az budou valdnout socalisti??? Ti to prece chtreji ISVC poradne osolit? Ti prece chteji vymlet z OSVC dalsich 50 miliard Kc na dani z Prijmu?

Nebo se snad diky Vondrousovi ustrnuli a chteji dane OSVC snizit?????
CSSD je schopna zmaenstnancum tvrdit ze dane OVC pritvrdi a tvrdit OSVC-akum ze jim dane zmirni. Slibem nezarmoutis - s CSSD muze byt kazdy chvili stasten.....
30. 09. 2012 | 08:38

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Ale jdi brebto. Copak Klaus nastavil špatně ?
30. 09. 2012 | 08:39

Občan napsal(a):

Maxime,

máte pravdu. Ale to ještě střelec "tahal kačera", protože je ročník 1986 :o)
Doplatil až na řádění Kalouska&spol., který dokázal za pár let tuto zemi zruinovat a jehož "prorůstová opatření" decimují vedle zaměstnanců právě střední a malé podnikatele. Tedy - ty poctivé, kteří OPRAVDU pracují a něco tvoří, případně ještě platí daně.
Což je nejspíš i případ pana Vondrouše...
30. 09. 2012 | 08:45

Čankajšek napsal(a):

V které jiné zemi na světě se páchají humanní atentáty jako v ČEZku. Amerika by nám mohla závidět. No není to zemský ráj, ale opravdu jen napohled.
30. 09. 2012 | 08:49

džon uzený bok napsal(a):

"zdrogovaný klaus" - :)))))))

maximusi,
takhle odebírám svůj hlas prevítům dvacet let a nemá to nejmenší efekt.
za sebe říkám, že mě u voleb neuviděj, nebudu se do smrti blamovat střídáním nadějí a zklamání jak v cimrmanově hře. ještě se v podstatě nevyskytl subjekt, či lépe objekt, kterej by splnil co sliboval, nebo se alespoň pokusil, nebo alespoň nezblbnul v okamžiku zvolení a nezařadil se po bok matadorů typu vysoké čelo benda.
tím říkám, že resignuji na argument, že tím podpořím někoho koho nechci, nebo že "kdyby to udělal každý...". nikdy nic neudělal každý, a já stojím pravidelně ve výsledku na straně menšiny, což mi v tomhle státě sice lichotí, nicméně zřetelně na to nemá můj přístup k volbám vliv.
30. 09. 2012 | 08:50

Občan napsal(a):

To Yosif K.:

Pépi,

vysoká DPH a SD likviduje spotřebu, čehož přímým důsledkem je snížení poptávky po zboží a službách (myslím těch skutečných, produktivních) a tudíž bankroty právě drobných a středních podnikatelů.
Daň z příjmu sice poněkud upozadí MOMENTÁLNÍ OSOBNÍ spotřebu drobného podnikatele, ale POKUD je vyvážena nízkou DPH a SD, lidé si od něho mohou víc koupit či objednat, takže si víc vydělá a alespoň se uživí. A vo to gou...
30. 09. 2012 | 08:52

Ládik!!! napsal(a):

Rumcajsi, jsi to ty? Když jo, tak tě zdravím.
30. 09. 2012 | 08:55

Maximus napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Maximus:

Ale jdi brebto. Copak Klaus nastavil špatně ?
Aha, pán asi trpí ztrátou pameti popř. byl posledních 20 let u domorodců v pralese na Borneu a dělal tam bílého šamana. Tvoje výpady většinou o jedné větě mají úroveň asi té blondýny, co říká té druhé když stojí na letišti u Boeningu. Holka jak může taková velká kráva létat? Ta druhá jí odpoví, ale tam nahoře je to letadlo malé. Aha, a v tom to bude!
Ale piš dál, alespoň je tady sranda loupežníku! (-:
P.S.
Ještě vaříš ty sra..y v buftu u nádraží?
30. 09. 2012 | 08:59

mor a cholera napsal(a):

Rumcajsi, jsi to ty? Když jo, to zas bude v alejích nablito.
30. 09. 2012 | 09:02

Občan napsal(a):

To Yoisf K.:

Cit.: "...Co bude delat az budou valdnout socalisti??? Ti to prece chtreji ISVC poradne osolit? Ti prece chteji vymlet z OSVC dalsich 50 miliard Kc na dani z Prijmu?..."

OSVČ je u nás cca 1 000 000.
50 000 000 000.- Kč/rok je 50 000.- Kč/rok/OSVČ.
To odpovídá dani 4200.- Kč/měs.
Což odpovídá hrubé mzdě zaměstnance ve výši 31 000.- Kč/měs., za rok 372 000.- Kč.

Takže v tom nevidím problém.
30. 09. 2012 | 09:09

Meňo napsal(a):

Dobré jitro,
po včerejších článcích různých autorů zde (nemastných-neslaných) jsem jen čekal, komu ten pokus o atentát "přišijou", jak je v české kotlině zvykem. Trochu jsem se obával, že to odnesou "socani", jako už tolikrát (např. doktor Rath naposledy, Kubiceho zpráva předvolební předtím atd.atp.). A teď je vidět, že to směřuje na komunisty ! Ti nebezpečně předbíhají ODS v průzkumech veřej. mínění, inu osvědčená praktika předbíhaného je opět zde. Za zmínku stojí, že stejnou logikou šli v historii 20. století hitlerovští pohůnci proti "žhářům Říšského sněmu" - hodila se jim jako záminka k udušení zbytků levice ve prospěch tzv. nacionálního socialismu. Náhodička, co ?
Zdraví M
30. 09. 2012 | 09:16

Kelt napsal(a):

Tak nám paní M.zastřelili Ferdinanda-to bylo ještě za Rakouska-Uherska a od té doby nic.

Až teď v etapě převratných reforem,dávno po tom,co to začalo v té Hercegovině,co je lautr rovina.
Ne,třetí světová nehrozí,jenom si vládní koalice rozšlapuje bábovičky a vypadá to na volební Waterloo v krajských volbách pro trojkolku a nekrvavý atentát na Nečase.

Komu tedy ten atentát-neatentát může posloužit?
Ochranka dělala,že nic nevidí a neslyší,atentátník odešel středem,poskytnul rozhovor,kde se "přiznal"že je potenciální komunista a Kubice přišel s návrhem,že by se měl udělat seznam "CENNÝCH"lidí,/asi měl na mysli presidenta až po krajské sekretariáty ODSTOP-nevím,nespecifikoval to/,kteří by dostali specielní ochranu.
Důležité je,že se přestane mluvit a psát o průseru Kalousek-Kubice ve věci zemřelých a přiotrávených pančovaným alkoholem,v jehož výrobě bezpochyb jeli celnící a policajti na Moravě,jinak si nelze vysvětlit skutečnost,že OSM TISÍC provedených kontrol celními orgány za 1.pololetí ´12 neodhalilo ani jednu flašku s methyalkoholem.
Ale na zametání i mrtvol pod koberec,na to je tato vláda mistr nad mistry.
30. 09. 2012 | 09:17

resl napsal(a):

Rád by byl hradní zloděj něco jako Kennedy, Reagen, ovšem bez sebemenšího zranění. Ale ta popularita : Byl na mě spáchán atentát, to vjde do dějin. Ano, jako celý jeho panoptikální, politický život. Jako prezident je v Evropě i ve světě nula. S ekonomií se chlubit nelze, vystudované socialistické nesmysly se použít nedají, na to je dost chytrý, že raději mlčí. Zkouší psát, jako Havel, chce mít knihovnu, jako Havel a chtěl by, aby ho měli lidi rádi, tolik by chtěl. Nejde to, sám společnosti nikdy nic nedal, nikdy neuměl mluvit přirozeně, otevřeně,vždy je za ním lež, intrika, vychloubání, mstivost. A k tomu šaškování v politice se přirozeně přidal i ten "atentát" plastovou pistolkou, jako by tu komedii režíroval V. Havel. Hezký závěr prezidentování člověka, který si u mě žádnou úctu nezaslouží.
30. 09. 2012 | 09:17

MJ napsal(a):

resl
Ale pan prezident zraněný byl, Vy jste si nevšimnul té zakrvácené košile? Já bych tu hrůzostrašnou událost nechal do školních osnov zapracovat.
30. 09. 2012 | 09:36

Abe Normalni napsal(a):

Jojo, tak voni nam chteji namluvit, ze mistopredsedove strany a vlady + jeden ministr vnitra tehdy nemeli o nelegalnim financovani strany ani sajna. Proto byli tak prekvapeni, ze museli sveho nadrizeneho vyzvat k odstoupeni zrovna kdyz byl v nejake polovalecne dire :-D
A ted tu o Zlatohlavce :-D
Jak souvisi nejaky Svoboda z ODS s Klausem, ktery uz nekolik let neni ani clenem ODS, to vi jen pan byvaly rektor.
Jo takhle kdyby si nekdo picnul na Havla, to by byla tryzna. Ale Klaus, ten nepatri do klubu, na toho klidne kanonem.
No voni asi budou taky peknej mudrlant, jen co je pravda...
Aby se nenasel nejak student, co neni spokojen s tim, jak vedeni skol dusi nebohe chude studenty...
30. 09. 2012 | 09:40

Občan napsal(a):

To Abe Normální:

Kdyby studenti věděli, co za "chalupy" si staví NĚKTEŘÍ "špatně placení" přednášející, pak by se těch nespokojených mohlo najít poměrně dost.
30. 09. 2012 | 09:44

ZM napsal(a):

Kdyby chtěl někdo opravdu spolehlivě nějakého politika, tak na něj nepošle chlapíka s "bambitkou", ale nechá ho např. odstřelit ostřelovačem, podobně jako byl zastřelen před několika lety tehdejší srbský premíér Djindjič. Údajně se mělo jednat o pomstu za to, že nespolupracoval s podsvětím. Nebo hodí do davu granát. 100% ochranu nelze zajistit. To by nesměěl prezident chodit mezi lidi.
30. 09. 2012 | 09:45

Alenka napsal(a):

Abe Normální, autor má pravdu, že se Klaus sám jako oběť sarajevského atentátu - neatentátu označil, u Havla byste něco podobného nenašel.
30. 09. 2012 | 09:52

blue jay napsal(a):

jen me napada,
na co si mistni socane budou ztezovat az ke korytku dostane jejich vytouzena rudooranzova koalice.
30. 09. 2012 | 10:02

Občan napsal(a):

Alenko,

jestli ono to nebude tím, že Havel nebyl předsedou partaje ani premiérem.
Klaus obětí toho podrazu BYL - Ruml si počkal, až bude bezpečně mimo republiku, protože na to, aby se mu postavil tváří v tvářm byl příliš zbabělý.

Ovšem Havel si OBJEDNAL zatčení nepohodlného politika, když mu reálně hrozilo, že nebude znovu zvolen prezidentem. Což byla prasárna na kvadrát, která humanitárního bombarďáka morálně definitivně deklasovala.

Joo, Alenko, někteří občané mají dlouhou paměť...
30. 09. 2012 | 10:02

Petr z Tábora napsal(a):

Pane autore, dáváte dohromady řadu záležitostí s cílem manipulovat čtenářem.
> Atentátníkem na prezidenta byl občan v tíživé životní situaci protestující proti vládě a ne vrah - jinak by se už zařizoval státní pohřeb. Je to fatální selhání ochranné služby. Řada manipulátorů veřejným míněním tento fakt relativizuje. Demise ministra vnitra se zřejmě nedočkáme, o odvolání ani nemluvě.Čest politika či státního úředníka je evidentně neznámým pojmem.
> Oproti Vaší fabulaci o směřování směrem k Číně, tehdejší reprezentace 90.tých let, včetně Klause, poctivě usilovala o vstup do NATO a EU.
> V devadesátých letech se strany nelegálně financovaly primitivním způsobem. Zamlčujete, že nyní politicky podporovaná korupce umožňuje sofistikované způsoby podpory politických stran. Marketingoví odborníci odhadovali jen hodnotu poslední kampaně ČSSD na trojnásobek oproti vykázané sumě. I pan Ráth řekl, že nebude vládě dávat munici proti ČSSD. Tak to funguje napříč politickým spektrem stran účastných na moci.
Volič může jedině zkusit volit neparlamentní strany, snad bude chvíli trvat, než si z nich kmotři udělají své loutky.
30. 09. 2012 | 10:02

děrmo napsal(a):

člen koresponděnt Akaděmiji političeskich nauk Abramovič pišet iz Londona:
Ně nado,Těbe byť bolše čem preziděntom šapočkoj,my ljom na vas něfť a gaz-chvatit-obescenivšije masy-bosaki pusť živut kak za vremjon početnovo grafa rosijskovo Nesselroda,carskovo soratnika ili silesijskovo grafa Gero po poetu Petru "bez rukoj". Bog s Toboj,naš Putin i pravoslavnyje na věčnyje vremena,otěc "maleňkoj Rosiji",ranše tože "maleňkoj Ameriky", naš obožestvennej Weceslauw češskij pervyj.Gavel-něvažno-političeskij kurjez,i orjol padet niže kuricy.
30. 09. 2012 | 10:03

ZM napsal(a):

MJ-
napsal jste-
Jen škoda, že volby s účastí pod 50% nejsou zákonem prohlášeny za neplatné.
---
A co myslíte, že by se stalo, kdyby to bylo takto uzákoněno? Myslíte si, že by stát mohl fungovat bez vlády a parlamentu? Kdyby teoreticky došlo k tomu, že by byly volby s účastí pod 50 % neplatné, tak by politici buď zákon změnili, nebo by uzákonili povinnost jít k volbám.
30. 09. 2012 | 10:03

Morová rána napsal(a):

Tak tu máme další "atentát" na prezidenta, tentokrát ještě trapnější a komičtější, než ten první. "Atentátník" přistoupí k oběktu zájmu, přiloží zbraň k paži, (ač poťouchlý zločinec, evidentně veden snahou příliš neublížit) nakouří do něj sedm kulek, ehm... pardon, plastových kuliček, nejenom bez většího zájmu ochranky, ale dokonce i napadeného. Pak se neděje jakoby nic, "atentátník" poodstoupí stranou a "napadený" dál pokračuje v činnosti. Tu si najednou někdo uvědomí, že je třeba konat. "Útočník" je promptně zatčen (po té, co stihnul poskytnout několik rozhovorů pro tisk), napadený politik, který se během "útoku" ani neoklepal, dopraven do špitálu. Ochranka se po celou dobu, co se tato šaráda odehrává, ostentativně dívá jinam. Přes to novináři okamžitě začnou drásat hysterické články o tom, jak mohl být tatíček málem pod drnem. No, nic, panstvo, to už vám nestojíme ani za to, abyste si ten tyjátr alespoň dopředu pořádně nazkoušeli?
30. 09. 2012 | 10:06

ZM napsal(a):

blue jay 10:02-
ze začátku pravděpodobně na nic, prottože se dá předpokládat, že udělají větší deficit rozpočtu než současná vláda. Z půjček se žije dobře. Např. v roce 2005 byl deficit rozpočtu nízký, tuším 19 miliard. Ale byl poměrně vysoký růst HDP a navíc byl zprivatizován Telecom za víc jak 80 miliard. V té době byla ve vládě koalice ČSSD,KDU,US.
30. 09. 2012 | 10:07

plk. Kurvice napsal(a):

Pane Zemědělec, toto je právě ten Joker v rukávě na konci hry. Přemýšlím, co tímto teatrálním atentátem chtělo ODS říci. Napadá mě, že se jedná o trapnou česko-malou napodobeninu požáru Říšského sněmu a roli nevinného holandského mučedníka tu má ted´ sehrát bud´RATH a nebo Smetana. Není na čase, aby se k nám poslal k vyšetření této události tým mezinárodních pozorovatelů, tak jako do Libanonu? Nebo celá věc půjde opět do kytek (jako v případě štěrku na Topolánkovu hlavu) a uplatní se následující scénář:
Fáze první- ukončena: tisk svůj úkol splnil, bombastickými titulky obvinil levici a komunisty,
Fáze druhá – odklizení dotyčného vraha do ústraní z pozornosti občanské (nejlépe fešácká samotka někde v regionu Ústí na Labem – zajistí Bradáčová).
Fáze třetí - publikace stručné poznámky ve spřízněném tisku, že policie případ vyšetřuje
Fázi čtvrtá - zapomnění.
Jinou logiku v tom člověk nemůže najít. Klaus se na konci své kariéry začal chovat rozumně a ostrou si zasloužili především Kalousek, Vondra a Přesčas.
30. 09. 2012 | 10:12

ZM napsal(a):

Morová rána - při jakémkoliv nestandartním činu se okamžitě vyrojí různé konspirační teorie. NApř. při útocích v USA 11.9.2001 se začlo spekulovat o tom, že to byl zájem tajných služeb. Ale spíše se jednalo o dost velký chaos v tajných službách, kde "pravá ruka nevěděla co dělá levá". V případě pátečního "útoku" na Klause to pravděpodobně bylo podobně. Když jsme se na to díval, tak kdyby Klaus něco tušil, tak by se netvářil tak překvapeně. To, že to nafilmoval nějaký novinář, je spíše dáno tím, že novináři jsou pohotoví a připravení okamžitě natáčet, když se stane něco nestandartního. To, že ten mladík pak mluvil s nějakým novinářem, si mohl zařídit on sám. Konspirační teorie ve stylu-je potřeba udělat cokoliv, aby se snížili preference komunistů, je spíše "na vodě". Jestli se někomu můžou snížit preference, tak spíše současné vládní koalici, a to v tom smyslu, že je tutakový nepořádek, že nefunguje ani ochranka prezidenta. Prostě národ Švejků.
30. 09. 2012 | 10:15

ZM napsal(a):

blue jay- k mému příspěvku 10:07-
pokud by zaadlužení ČR v budoucnu přesáhlo určitou míru, tak nastane to, že se bude platit i to, co doposud bylo zadarmo, např. studium na SŠ, budou se snižovat důchody atd.
Jiný problém je to, že ceny zboží a služeb jsou závislé na cenách fosilních paliv. Pokud začnou výrazně vzrůstat ceny fosilních paliv, tak se některé služby stanou pro lidi nedostupné a některé firmy nebo někteří živnostníci prostě zkrachují. Např. někteří taxikáři nebo firmy, které rozváží pizzu nebo např. kina atd. Prostě lidi už na tyto služby nebudou mít.
30. 09. 2012 | 10:20

Drzá zrzka napsal(a):

Ochranka selhala a tady se množí konspirační teorie.
Pokud jsou volby do krajských zastupitelstev z celostátního pohledu opravdu tak důležité, aby se kvůli preferencím děly věci jako je střelba na prezidenta, nezbývá než pozastavit se nad větou, že kraje musí plnit stranické pokladny.
30. 09. 2012 | 10:23

PV. napsal(a):

Tak i zlatuška si smočil brk plkáním o ničem.
Kauza ukázala 2 věci
*1/ stát je totálně prohnilý. až po tu ochranku. Přisát se na cecík eráru, ale na práci kašleme - heslo státních zamestnanců.
Ochranka měla dobré bydlo- za státní peníze nejmodernější auta a techniku, obleky atd, posilují a zdokonalují svoji fyzičku, buď čekají a čtou si nebo se projedou s presidentem, najíst zdarma také dostanou když president hoduje, ale nehodlají si ani zapotit košili při jeho ochraně, jen pobaveně přihlížejí
*2/ Máme nového hrdinu 4. oboje, sametového atentátníka, střelec proslulých 7 kulí v chrastavě.
Lidi už toho mají dost a jsou ochotni i k zoufalým činům
30. 09. 2012 | 10:24

ZM napsal(a):

plk. Kurvice- vy si myslíte, že ochranka Klause byla vědomě zaangažována do nějakého "divadýlka" ? A co by z toho měli, kromě ostudy ? Myslíte si, že jim někdo za "odměnu" otevřel v nějaké vzdálené zemi konto třeba na milion?
zkuste se podrobněji zamyslet, jaký motiv by vedl člena ochranky k tomu, aby riskoval vyhazov.
30. 09. 2012 | 10:24

Kelt napsal(a):

To blue jay,
pokud nová vláda/složená ze současné opozice/dostojí svým slibům a jeden z prvních jejich počinů bude přijetí zákona o majetkových přiznáních tak:
1/dojde k hromadné emigraci těch "poctivých podnikatelů"do Belize a jiných daňových rájů,kde nemá ČR smlouvy o vydávání zločinců
2/stěžovat si budou/nádraží,lampárna/ti"poctiví podnikatelé",kteří nemají dostatel ulitých nezdaněných peněz viz bod jedna budou dodaňovat,či stát bude konfiskovat

A hromadně si budou stěžovat ti současní poslanci,senátoři a ministři,kteří se již nedostanou na voliltelná místa kandidátek a budou se muset živit sami,bez vládního cecíku.
A doufám,že Drobil,Vondra,Drábek a Kalousek a další budou lepit pytlíky.
30. 09. 2012 | 10:25

ZM napsal(a):

Drzá zrzka - ti zastánci konspiračních teorií předpokládají, že to, že ten mladík řekl, že je komunista, automaticky bude znamenat pokles preferencí KSČM. Ale přitom žádná přímá souvislost neexistuje. Možná by existovala, kdyby si vzal např. nůž a Klause pořezal. Voliči se nebudou rozhodovat dle toho, jestli nějakej mladík řekl že je komunista. Spíše to vypadá tak, že ten mladík se chtěl zviditelnit, např. před kámarádama ve stylu- jsem frajer, byl jsem v TV, měl jsem svých "5 minut slávy".
30. 09. 2012 | 10:28

Zacheus napsal(a):

Dovolím si přispět i jednou konspirační teorií... co když toho polodebila (soudě podle jeho písemného projevu - viz včerejší Blesk) někdo poslal? Jen tak,pro výstrahu prezidentovi? S tím, že příště by už to mohlo dopadnout jinak? Jak známo, prezident se opakovaně vyslovuje proti nedemokratickému integračnímu procesu, naposledy mluvil o "falešných vůdcích Evropské unie". Náhodou podobně se vyjadřuje i britský europoslanec N. Farage. S ním jistě také náhodou nedávno spadlo letadlo a se štěstím přežil. Letecké neštěstí polského prezidenta ( rovněž euroskeptika) dodnes není zcela objasněno. Ano, jak se říká:

" I když jsi paranoidní, neznamená to, že Tě nepronásledují" - to je mimo jiné citát i ze zmiňované knihy Petra Hájka "Smrt ve středu".

Přeji všem pěknou neděli: - ).
30. 09. 2012 | 10:29

ZM napsal(a):

Mnozí lidi zatím žijí v naději, že "prohnilé" politiky vystřídá někdo lepší. ealita se spíše jeví tak, že v politice bojují "prohnilí" proti "prohnilým".
je sice možné, že za vlády politiků z levicových stran bude docházet k menšímu rozsahu krádeží. Ale pravděpdoobně bude taky docházet k většímu zadlužení. Už nyní se ze státního rozpočtu platí úroky výrazně přes 50 miliard ročně. Je to 50 miliard "vyhozených oknem", tedy "vhozených do chřtánu" velkých zahraničních bank. A velká část obyvatelstva se ještě nechá ožebračovat firmami jako je Provident, kde jsou úroky výrazně víc jak 80 % (přepočteno na roční úrok).
30. 09. 2012 | 10:33

plk. Kurvice napsal(a):

Možná, že je problém jen v tom, že elitní ochranku dostal Melčák a na Klause už zbyl jen ten póvl. Je potřeba Melčákovi dát láhev metanolu a tím se uvolní zase kvalitní ochrana pro Klause.
30. 09. 2012 | 10:35

jarpor napsal(a):

Bože svatej...

Tak prej buď socani, možná média... aby o čem měli psát... a "odvádět pozornot od "vážných témat" před volbama... nebo "pravice" maj prsty v tom "atentátě".

Jak vidno, prostý fakt, že jde o nějakého magora, který nemá nic společného ani s jednou bandou, je mnohým málo... Potřebují konsirovat a nad tou konspirací bádat... I podobnost s Říšským sněmem se tu konspiruje....

Fakt nevím, kdo je větší tupoun - zda ten magor, za jehož pohnutkami prý je zoufalství a bezmoc ( Hapmlová...Pane Bože... a v u Moravce působila celkem dobře, že by to mohla být rozumná ženská... No ... nevím, nevím... ), který mohl mít tisíc důvodů od "zviditelnění se" až po legrácku a sázku, jak si na prezidenta vystřelí, jak je "dobrej"... nebo ti konspirátoři se Sněmem, levicí či pravicí...
U mne vedou ti konspirátoři.

Hezký den
30. 09. 2012 | 10:35

blue jay napsal(a):

ZM,
to co pisete je logicke. Vyjdou odborari do ulic aby protestovali proti sobe?
A nebo budou jasat nad uspesnou rudooranzavou vladou? Pocitam ze se vetsina z dnesnich rudoarmejcu ala obcan, pri prvnim uderu reality stahnou do pozadi a budou v soukromi funet ze maji to co si tak prali.
30. 09. 2012 | 10:36

ZM napsal(a):

Zacheus - úplně vyloučeno to samozřejmě není. Napadlo mě přirovnání k jistému člověku, kterej údajně taky posloužil jako volavka na odhalení toho, kde se skrývá Pitr. Ten člověk se jmenuje Kanaloš.pokud by to tak bylo, otázka je, kde je jistota, že se prezident nechá zastrašit. Prezident akorát může omezit návštěvy míst, kde je velký počet lidí v jeho blízkosti. Takže případný pokus o jeho zastrašení nemusí vyjíít a jediným následkem bude celosvětová ostuda.
30. 09. 2012 | 10:37

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

ODS samozřejmě není svatá, ale co socbolševici? ti kradou, ani poledne nedrží. proti čssd je každá strana jako křištál.
30. 09. 2012 | 10:41

Drzá zrzka napsal(a):

ZM

Řeči se vedou, voda teče. Někdy si začínám připadat jakoby média psala o nás, bez nás, ale s nimi.
30. 09. 2012 | 10:42

blue jay napsal(a):

Kelte,
takhle vlada co vyhrala volby v 2002 splnila sve sliby,

-200 tisíc nových pracovních míst v příštích čtyřech letech
- do roku 2005 bude dálnice z Hradce Králové do Prahy
- prosazení plošného přídavku na dítě léky zdarma pro lidi nad 70 let
- zavedení svěřeneckého fondu (slib Vladimíra Špidly "50 tisíc do kolébky")
- vytvoření samostatné, od státního rozpočtu oddělené důchodové pojišťovny

Lhari lzou a cesti Keltove jim to zerou.
30. 09. 2012 | 10:44

ZM napsal(a):

blue jay - pokud případná vláda ČSSD zavede progresivní zdanění, vytvoří deficit např. 150 miliard a omezí tunelování např. o polovinu, tak odboráři nebudou mít důvod někam vycházet a protestovat. Je potřeba si uvědomit, že velká část lidí, tedy i velká část odborářů, nemá zájem přemýšlet o situaci z globálního hlediska.Většinu lidí zajímá jejich prospěch. Takže když byly odborářské stávky, tak někteří odboráři se účastnili stávky a přitom ten den vykázali jako účast na školení (placeném). Lidi jsou pořád jenom lidi. A odborář není synonymum pro čestného člověka. Odborář je člen určité lobbystické skupiny, která bojuje za určité zájmy. Odborář může jeden den protestovat proti snižování platů a druhý den nemá problém krást ve fabrice materiál nebo např. pohonné hmoty, např. v nějakém státním dopravním podniku nebo u českých drah apod. Nebo jiný příklad. Odborář si stěžuje, že mu nezvýšili plat, ale svítící světla po směně, která nikdo nezhasl, ho netrápí.A podobných příkladů se dá uvést hodně.
30. 09. 2012 | 10:44

Občan napsal(a):

To ZM:

Nikdo nikoho nebude vyhazovat, protože rezignoval (NIKOLI odešel od policie) velitel ochranky a tím to hasne. Velitel bude nejspíš převeden někam jnam, kde nebude chvíli moc na očích - za stejný plat a s nějakou tou mimořádnou odměnou.

A mozkomasážní kampaň už jede na plné pecky:
"Útočník na prezidenta? Frustrovaný komunista, zdá se"
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=758858
Tohle teď bude hlavním tématem až do 12. října. Však ono se pár hejlů zase chytne...
30. 09. 2012 | 10:45

Občan napsal(a):

Blue Jayi,

a KDOPAK všechny tyhle návrhy zablokoval ve sněmovně?
No přece "koaliční partneři" ČSSD, kteří po celou dobu "vlády ČSSD" byli DE FACTO v koalici s ODS PROTI ČSSD.
30. 09. 2012 | 10:49

ZM napsal(a):

Drzá Zrzka- média mnohdy manipulují informacemi, aby měla sledovanost (čtenost), protože čím vyšší sledovanost(čtenost), tím více se dá získat z reklamy. V jedné knížce jsme četl příklad(nevím zda je pravdivý)-
reportéři nějaké zahraniční TV byly v Afganistánu(před lety). Na frontě byl klid. Reportéři zaplatili dělostřelcům nějaké dolary, aby párkrát vystřelili z děla a mohli si to natočit- přijeli tam přece kvůli válce :) Tak oni vystřelili(protože dostali výrazně víc než za kolik si propašují ze sousedního Ruska další munici).Protistrana samozřejmě taky vystřelila několikrát, protože chtěli ukázat- my taky máme munici. Reportéři to točili a v reportáži se objevil komentář- jsme uprostřed silné dělostřelecké palby :)
Tak nějak to bylo popsáno v jedné knize.Asi to není úplně nepravda.
30. 09. 2012 | 10:49

blue jay napsal(a):

Zrzko,
Divim se Vam, ze si nepripadate jako Alenka v risi divu.
Dnes jsem si precetl na FB prohlaseni toho mladika co "strilel" na Klause. Ac temer cizinec tak me to usadilo. To ceske skolstvi tak selhalo? A nebo je to jen ukazka z jakych pater spolecnosti se rekrutuji volici levice?
30. 09. 2012 | 10:50

neo napsal(a):

kdybych nevěděl, že je Občan o 40 let starší než atentátník, myslel bych si, že je to on ten fanatický frustrovaný komunista, který střilel. Možná vnouček?
30. 09. 2012 | 10:54

plk. Kurvice napsal(a):

Chtělo by to provést srovnání, kolika pokusům o atentát na Melčáka se podařilo jeho ochrance zabránit. To, že ten dacan ještě žije, je dokladem, že byl hlídán lépe než americký prezident.
30. 09. 2012 | 10:54

ZM napsal(a):

Občan - i kdyby se pár "Hejlů" chytlo, tak to volební výsledek nezvrátí. A těch pár "Hejlů", kteří chtěli volit KSČM, bude např. volit ČSSD. To pravicovým stranám moc nepomůže. Kde je tedy ta logika? V životě je to něco za něco. Co je kompenzací za mezinárodní ostudu a naštvanost Klause, jako jejich hlavního nadřízeného? Jestliže Klaus nechá ty bodyguardy dál sloužit přímo u sebe, tak si o něm může leckdo myslet, že je trouba. V nějakém článku jsem četl, že např. Kellner vyžaduje od jeho bodyguardů, aby mu zajistili naprostý klid od novinářů. A jednou tam údajně nějaký novinář pronikl a Kellner prý nemilosrdně příslušné členy ochranky propustil. Nevím jestli je to pravda, ale zní to logicky.
30. 09. 2012 | 10:55

Drzá zrzka napsal(a):

blue jay

Připadám si spíš jako blbec, ale stačí juknout do zrcadla, abych zjistila, že netřeba si připadat, když jsem.

Pohled za zrcadlo nechám Alence.

Školství je součástí společnosti. To jak se lidé chovají je obrazem celé společnosti.
30. 09. 2012 | 10:56

Občan napsal(a):

To ZM:

Včera o "neuromarketingu" hovořil hodně zajímavě Dr. Koukolík. Je to propracovaná vědecká disciplina, využívající nejmodernější poznatky a techniku. Koukolík řekl, že proti tomu nezná obranu...
30. 09. 2012 | 10:57

ZM napsal(a):

neo- lidi jako občan asi žijí v představě, že celý státní aparát je pod kontrolou nějaké obdoby komunistické STB, která manipuluje veřejným míněním :). Pokud by to tak bylo, tak by to byl aparát dost neschopný, vzhledem ke vzrůstajícím preferencím KSČM, tedy rivala pravicových stran.
30. 09. 2012 | 10:59

ZM napsal(a):

Občan- tak pokud vládní strany používají neoromarketing, tak hodně špatně a měli by příslušným pracovníkům zaplatit přeškolení, pokud možno, přímo u Koukolíka :)
30. 09. 2012 | 11:00

blue jay napsal(a):

Nervi obcane,
To te jeste nikdo nepoucil, ze kapitalky jsou projevem hulakajiciho primitiva ?
Jinak me udivuje tva predstava ze za vse prohnile u socanu muze ODS. Rath byl preci kdysi u ODS. Ale jak se zda tak se za par let co se prevlekl z modreho sacka do oranzoveho lecos naucil.

Psssst obcanku, chovej se aspon jako obycejnej clovek.
30. 09. 2012 | 11:02

neo napsal(a):

ZM:

on má s STB pravděpodobně své vlastní zkušenosti. Od té doby co je nezaměstnaný, tak štrachá v archivech a na každého něco vytahne.
30. 09. 2012 | 11:03

ZM napsal(a):

Drzá zrzka -
napsala jste-
Školství je součástí společnosti. To jak se lidé chovají je obrazem celé společnosti.
---
Ano, např. na ZŠ se děcka učí, jak zapsat postup při konstrukci trojúhelníka.
Možná kdyby se toto vynechalo, a místo takových "poznatků" se intenzivněji učila např. finanční gramotnost, tak by bylo míň případů lidí, kteří se nechají "očesávat" firmami jako Provident. Možná by taky bylo míň závisláků na hracích automatech apod.
30. 09. 2012 | 11:03

blue jay napsal(a):

moudra slova Zrzko,
ostrostrelec na Klause je opravdu ukazka teto spolecnosti.
30. 09. 2012 | 11:05

Občan napsal(a):

Já bych ani neřekl, ZM.
Zatím to vymývání mozků funguje Kubicemu&spol. docela spolehlivě. Jinak by tu nebyla ta vláda, která tu je. Protože kromě hlasů gaunerů také získala hlasy lidí s podprůměrnými a nízkými příjmy (Keller, Bělohradský a další - "pravicová chudina"; převážně městští chudí, kteří se železnou pravidelností masochisticky volí sociopatické partaje).
30. 09. 2012 | 11:07

ZM napsal(a):

blue jay - nejen Rath byl dříve u ODS. byla tam taky např. současná místopředsedkyně vlády Paek. U ODS se "nahoru" nedostala. Těžko říct, jestli neměla důvěru kmotrů nebo nebyla na poměry v ODS dostatečně podlá a zákeřná :)
Tak to zkusila v Bártově "sektě" a tam to vyšlo. Musela se sice na přání gurua vyfotit na billboard ve spodním prádle, ale účel světí prostředky :)
30. 09. 2012 | 11:07

ZM napsal(a):

občan- však já netvrdím, že to "vymývání mozků" se v politice nepoužívá. Klasickou ukázkou byly volby v roce 2006 a kauza tzv. Kubiceho zprávy, kteou se "nepodařilo" utajit. Ve zprávě např. bylo, že Paroubek měl osahávat nějakou nezletilou apod. Je možné, že to ubralo tehdy ČSSD potřebné hlasy a zajistilo vítězství ODS. Jssou to spekulace. však to taky tenkrát paroubek psychicky nezvládl a přirovnal situaci k únoru 1948, což samozřejmě už bylo hodně přehnané.
"Kluci" z pravice "obrali buldozera" o premiérský post před nosem :)
Buldozer se jim pomstil tak, že "shodil" vládu. V roce 2010 se pokusil o comeback, ale "hrnul před sebou už moc hlíny a spadnul do příkopu" :)
30. 09. 2012 | 11:12

ZM napsal(a):

k příspěvku 11:12-
tedy Paroubek zařídil svržení vlády ne v roce 2008, ale v roce 2009.Bylo to uprostřed českého předsednictví v EU, poté co Topolánek vyjednával spor mezi Ruskem, EU a Ukrajinou v tzv. plynové krizi. Paroubka nějaký předsednictví v EU a následná ostuda nezajímaly. Tejdy šlo asi o to, aby nebyly uzákoněny limity těžby uhlí.
30. 09. 2012 | 11:20

blue jay napsal(a):

ZM,

A co ozralec Kott? Ten byl take puvodne v ODS. Me zajima proc CSSD zbira takove odpadliky. Copak nemaji dost svych Zgarbu, Palasu, Grossu, Vanu ..atd?
Vzdyt ta strana je tak prolezla korupcniky ze by si dalsi nemusela kupovat.
30. 09. 2012 | 11:20

D. napsal(a):

Ve Venezuele byli při kampani před říjnovými prezidentskými volbami zastřeleni dva opoziční politici. Informoval o tom server BBC. Střelci podle svědků použili vůz patřící státní ropné společnosti PDVSA.
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/280075-ve-venezuele-byli-zastreleni-dva-opozicni-politici.html
30. 09. 2012 | 11:26

ZM napsal(a):

blue jay - podobně jako ve sportu se i v politice občas najde nějakej "hráčů, kterej "převlíkne dres uprostřed sezóny". Taky si vzpomínám např. na poslance Teplíka, ten naopak přešel od ČSSD k ODS. Jestli si to dobře pamatuju, tak za odměnu tenkrát dostal mimojiné vlastní kancelář.Je pravda, že předtím byl z ČSSD vyloučen.To, co jde v politice, nejde ani ve fotbale- aby jeden hráč hrál první poločas za jedno mužstvo a ve druhým poločase už za to druhý.
30. 09. 2012 | 11:27

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

soudruh vondruš - stínový ministr vnitra čssd.
30. 09. 2012 | 11:37

Parabellum napsal(a):

Občan

Toi, co podlamuje spotřebu není DPH, ale 80 miliard ročně, což jsou úroky, které platí domácnosti ze svých úvěrů.

Zjistěte si, kolik platily domácnosti na úrocích v roce 1998, pak 2006, a kolik nymí. A zjistěte si, jaká byla dynamika růstu zadlužení domácnotí.

Jo, to se to utrácelo milej Občane, když se obyvatelstvu půjčovalo. Ted přišel vrchní s účtem, a je třeba platit.

A mám pro Vás skvělý business: Prodám Vám zadarmo dvoustovku - zaplatíte mi za to tiscovkou - co vy na to??? To je totiž monetární vyjádření té Vaší kraviny o vlivu růstu nepřímých dnaí na tržby.
30. 09. 2012 | 11:41

Zacheus napsal(a):

To ZM.

Děkuji za odpověď. Víte, mně na celém incidentu zaujala ještě jedna drobnost. A sice naprostá chladnokrevnost Vondrouše bezprostředně po činu. Ať to vezmu z jakéhokoli úhlu, přece jen, vytáhnout zbraň na hlavu státu, uprostřed davu, který mu projevuje sympatie a při vědomí možného zásahu ochranky ( i fatálního), mně ten jeho klid připadá podivný. Kde bral jistotu,že se nic nestane? Navíc, pokud si to vybavuji, on pak podával sám pistoli se slovy "nebojte se". Jak to,že ho policisté nevyzvali, aby dal okamžitě ruce vzhůru, nohy od sebe a čelem k nejbliší kapotě auta? Vždy to mohl teoreticky napálit i do nich. A ještě jedna drobnost. Opravdu ho nechci srovnávat, ale podobně chladnokrevně na mne působil i Breivik. Přeji Vám a případným dalším čtenářům mého příspěvku hezký den.
30. 09. 2012 | 11:49

Parabellum napsal(a):

ZM

Vono to je trošku jinak: Paroubek spáchal politické harakiri zvláště odporným způsobem, když dal najevo, že institut pluralitní demokracie s řádnými volbami do poslanecké sněmovny se tomuto příčí. Učinil tak tím, že sestřelil volby v roce 2009. Podotýkám, že na podzim 2009 byla TOP 09 v plenkách, a po VV nebylo ani vidu ani slechu.

Takže VV a TOP 09 neinstalovali do parlamentu voliči, ale Paroubek.

Za to mu náleží tisícero díků - splnil roli zdaleka nejužitečnějšího idiota.
30. 09. 2012 | 11:50

Zacheus napsal(a):

jen opravuji...mě na celém incidentu...
30. 09. 2012 | 11:52

Kelt napsal(a):

To blue jay,
dlouho jste se zde nevyskytoval a tak jsem nabyl dojmu,že jste přece jenom trochu dospěl.
Mýlil jsem se.Jste z jednoho těsta jako Hoven-Bohorodička a další.
Vy jste položil řečnickou otázku"kdo si bude stěžovat"až dojde po volbách ke změně.
Jelikož se Vám moje odpověď nezamlouvala,tak jste použil známou taktiku modrých bolševiků a ta je:já o voze a Vy o koze s poukazem na vládu Špidly před 10 lety-velmi aktuální.
Takže přeji hezký den a již ne příště.
30. 09. 2012 | 11:52

Drzá zrzka napsal(a):

blue jay

I vy jeden... obrazem společnosti je, nikoli jen čin "ostrostřelce", ale i to, co na nastalo po tomto činu.

Přání ostré střelby, zlehčování, konspirace, občas humor.
30. 09. 2012 | 11:53

blue jay napsal(a):

No vidite ZM,
Poslanec Guma a Guma2 Huml take nekam presli . Jeden ke Lvu aby dale mohl lestit polobotky od Diora sveho idola a ta dalsi guma k CSSD aby mela moznost ze ji bude jeste nekdo nekdy volit. Se divim jak ti co cisti podlahu v PS zvladnou vymazat stopy co se tahnou od jedne strany na druhou.
Pravda ale je, ze od komunistu zatim nikdo neutekl. Asi to maji pojistene.
30. 09. 2012 | 11:59

SuP napsal(a):

"....Joo, Alenko, někteří občané mají dlouhou paměť...."
Zejména ti, co si to na všechny zapisujou.....
30. 09. 2012 | 11:59

ZM napsal(a):

Zacheus - z našeho pohledu nezasvěcených to jsou spekulace. Nevylučuji spekulace, ale přiřazuji jim určitou míru pravděpodobnosti. Je možné, že někdo chtěl oslabit vliv prezidenta, např. tím, že ho zesměšní apod., a tak byl domluven s někým z té ochranky.Stačilo s jedním členem, kterému nabídl, že později mu zajístí nějaké lukrativní místo. Když se to přirovná k fotbalu, tak mnohdy stačí uplatit jednoho hráče, není potřeba hned uplácet celý tým.
Že v politice se dějí špinavosti, o tom není pochyb. stačí si vzpomenout, jak bývalý prezident USA Bush varoval před útokem v roce 2003, že Husain je schopen použít do 15 minut rakety, myslím že údajně měly být jaderné.... Nepamatuju si, že by po obsazení Iráku něco bylo nalezeno, tedy kromě mnoho let starých nějakých raket s chemickými hlavicemi.
30. 09. 2012 | 12:03

ZM napsal(a):

blue jay - přijmout komunistu by pro ostatní strany mohlo znamenat výrazný pokles preferencí, tedy z hlediska politické "kalkulace" by to nebylo rentabilní
30. 09. 2012 | 12:04

ZM napsal(a):

Parabellum 11:50-
na to mám jiný názor. Paroubek se velmi snažil o to, aby ČSSD vyyhrála volby a on se znova stal premiérem. Jenže v roce 2009 tomu zabránila žaloba jednoho z poslanců(myslím že to byl Melčák) ustavního soudu. Právníkm Melčáka byl bývalý předseda ODS Kalvoda, takže "jeli" na jistotu.Myslím si, že u Melčáka bylo hlavním důvodem to, že měl hypotéku na barák a hodilo se mu těch několik poslaneckých platů, o které by při rozpuštění sněmovny přišel. tedy nešlo mu o demokratické principy, ale pochopil, že v politice je odepsanej a hypotéku za něj nikdo nezaplatí. Kalovoda z toho měl možná hlavně to, že se zviditelnil, ukázal se jako schopný právník.
30. 09. 2012 | 12:08

SuP napsal(a):

Petr z Tábora -
Souhlasím (30. 09. 2012 | 10:02) jen u:
"....Volič může jedině zkusit volit neparlamentní strany, snad bude chvíli trvat, než si z nich kmotři udělají své loutky...."
Tam bych to neviděl tak černě. Myslím, že těch kmotrů, kteří si dělají loutky z politiků je velmi málo. Rekrutují se především z lidí, kteří byli v 1989 ještě moc mladí (nicméně akční a vynalézaví) a vstoupit do KSČ nestihli. Většina jsou "kmotři", což je jiná liga, jsou to bílí koně politických stran, jejichž prostřednictvím tyto kradou.
Abych to zkrátil. Taky si myslím, že nastal čas volit neparlamentní strany, protože teze, že tím volíme levici se ukázala jako nepravdivá. Navíc je jich dneska už dost na to, aby bylo možné od nich oddělit rychlokvašené projekty, kterými např byly VV.
30. 09. 2012 | 12:12

ZM napsal(a):

Je čas oběda, takže zanechám spekulací a půjdu si dát zelí, knedlík a kachnu.
Pokud někdy v budoucnu výrazně zvýší DPH, tak už to bude jen knedlík a zelí :)
30. 09. 2012 | 12:13

ZM napsal(a):

ještě oprava k mému příspěvku 12:08 -
Kalvoda byl samozřejmě bývalý předseda ODA.
30. 09. 2012 | 12:15

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ty konce, ach jo ...
http://ateo.cz/f/images/m/MatrixKlaus.jpg
Veselé krizování ....
30. 09. 2012 | 12:22

vajíčka ještě budou třeba napsal(a):

Těmi hypermorálními politiky ODS, "kterým došla trpělivost s Klausem" myslíte jistě Ivana Pilipa, vzor morálky a inteligence, Jana Rumla, ještě větší vzor téhož nebo dokonce největší vzor morálky Pavla Němce?
Pučisty, kteří se za nepřítomnosti šéfa zkusili zmocnit kormidla strany (nevadilo, že zdiskreditované) a pak odtáhli jako spráskaní psi si plácat bábovičky jinam?
Nemůžete přece začínat text rovnou největším pukavcem.
I když vaše připomínání eroplánu a vydávání rozpadu Československa za důsledek Havlovy rezignace (podané jen proto, aby mohl včas kandidovat na českého prezidenta, jinak by byl zrušen) jsou také hezké kousky.
Nejsmradlavější ale je vaše vytahování se, jak jste Madle Albrightové zachránil kostýmek přek nějakými fleky od vajíček.
Jedná se (pro mladší a zapomnětlivé) o stud postrádající osobu, která byla schopná veřejně v televizním přenosu prohlásit, že smrt 600.000 dětí kvůli jejímu embargu na potraviny a léky je cena, kterou ona je ochotna zaplatit.
Ti anarchisté měli samozřejmě naprostou pravdu.
30. 09. 2012 | 12:22

Rams napsal(a):

Navrhuji napříště obklopovat Klause Hudbou Hradní stráže. Jsou to regulérně policisté navyklí pochodovat v sevřeném útvaru.
P.S.: Nechápu tu bouři kolem ochranky, Klaus se rád jako jiní mocní nechává oblažovat davy a nějaké vrhání před kulky je spíš filmová licence.
30. 09. 2012 | 12:25

Maximus napsal(a):

Bylo nebylo
v Čechách se zase srandy urodilo!
Není to však legrace veliká
mladý komunista chtěl proklát kuličkami našeho největšího státníka!

Leč atentát ukázal velikost našeho vůdce
když okem bystrým vyhodnotil situaci břitce
okamžitě uviděl u toho soudruha pacholka
že to není ostrá zbraň, ale jen dětská pistolka!

On náš nejvěší duševní gigant má pořád dobrý zrak
zaměřil na lumpa se špuntovkou svůj neomylný zrak.

Dále svým bystrým okem vyslal k ochrance ihned signál
aby se nehnuli a on forhendem střely odrazil a s lumpem si tak pohrál!

Pochytal lehce všechny střely toho lapky
jako kdyby to byly od srba Djokoviče žabky!
Nechal ho odejíti od atentátu pak znova
aby mohl ten lump udělat interviev s TV Nova!

Tak umí hledět jen on a orel skalní a kondor v Chile
kde náš velikán uzmul brk a strávil legrační chvíle!

Teď má náš nejvyšší však problém velmi velký
zda nechat zavřít lumpa a on bude slavný a chytat ve vězení lelky,
či dát mu velkoryse presidentskou milost
a zkazit tak pár lidem velkou radost.

Nuž počkáme si na další vývoj a věcí spád
kdy zase se budeme moci od srdce zasmát!

Národ potřebuje to Cézarovo "chléb a hry"
vylepšené u nás metanolem a dalšími čachry!

Mějte se přátelé hezky a dobře
a koukejte pozorně kdo zase tady s Vámi oře!
30. 09. 2012 | 12:28

Stařeček napsal(a):

je tu sedm kulí a lihová aféra pravicových stran je zapomenuta. Naši novináři budou mít zase čtrnáct dnů o čem plkat.
30. 09. 2012 | 12:30

Pechan napsal(a):

Sarajevský atentát byl především slabošská křivárna, odbojáři si počkali, až se nebudou muset dívat Klausovi do očí. V Chrastavě demonstroval originálním způsobem rozhořčený trouba, který si jako autor tohoto blogu myslí, že je Klaus démon, který za všechno může. Nemůže. Možná mohl udělat proti korupci víc, možná to nebylo v lidských silách.
30. 09. 2012 | 12:31

komunisté prokázali svou neškodnost napsal(a):

Flustrovaní komunisté opět jednou přicházejí jak na zavolanou.
Byly doby, kdy mi připadalo divné, proč se tolik chartistů bije za jejich zachování, když je rodná strana dávno vyrazila.
Samozřejmě proto, že to byla konstrukčně nezbytná tlaková pojistka systému. Plně integrovaná, netřeba poznamenávat.
Že nám flustrovaní odéesáci, socdemáci, kalousci a navrch ještě dukové rozkradli republiku pod zadkem nikdo nepřipomíná, neb na to nemáme výzkumný ústav.
Nejvyšší čas nějaký založit.
30. 09. 2012 | 12:35

Maximus napsal(a):

Právě jsem se dozvěděl od jednoho známého, že velitel ochranky presidenta dříve dělal v ZOO Praha. Ale po nějaké době ho vyhodili, prý mu utekly želvy!
30. 09. 2012 | 12:45

toník napsal(a):

Teď poslouchám Kalouska a říkám si,že bude zázrak,když ho nikdo z pozůstalých či postižených metanolem neinzultuje či ......
30. 09. 2012 | 13:06

český maloměšťák napsal(a):

Chrastavský atentát.
/odehrává se jen několik hodin poté co byla prezidentským autem dopravena lebka sv. Václava - nebo někoho jiného, ale to je u uctívaných ostatků irelevantní - na příslušné místo uctívání.... aktéry jsou : dav, místní věrchuška, prezident, jeho ochranka, jeho dvojník, dvojníci jeho ochranky, atentátník ozbrojený plastovou pistolkou na pingpongové míčky, amaterský kameraman Simon Zaprudič a Boris Šťastný.... (aktéři obřadu uctívání staré lebky nejsou z hlediska průběhu chrastavského atentátu důležití, navíc tyto scény se odehrávají na zcela jiném místě než je Chrastava) /

" Tak , děcka - teď ! " / dechovka začne hrát Radeckého pochod,, školní mládež začne jásat a mávat třepetalkama, věrchuška si zapne doma televizory, dvojníci věrchušky vyjdou v ústrety dvojníkovi pana prezidenta, ochrance Hájek přepne z kanálu Noe na Chrastavského hlasatele a prezident si vymění brýle na blízko za brýle na dálku..../
- " Ale to jsem nečekal. Takové spontánní a upřímné přivítání jsem naposledy zažil když jsem přednášel na Princentonu o teorii přemisťování vín z jednoho kouta Zeměkoule na druhý a vlivu tohoto přemisťování na odstraňování chudoby. Vítejte, milí občané Chrastavy." /prezident se obrátí k dvojníkům ochranky a sdělí jim, že mají přejít do modu chování s názvem " Lidovost" - dvojníci ochranky jdou tedy tu na pivo a párek, tu se začnou vydávat za místního lékárníka, onde si zase posadí na rameno školáka s třepetalkou...Hájek pak zavolá ochrance, že mají začít hrát vrhcáby/
" Krysa. Podvodník. Kreatura. Kanálie. Kmotr. Šizuňk. Tlučhuba". /toto se nyní honí hlavou atentátníkovou (upraveno - zejména jsou gramaticky správně rozmístěna " i" a "y", pozn. č.m.), který vyjímá růžové pingpongové míčky z krabice a požádaje jednoho dvojníka ochranky ať mu podrží baťůžek plný krabic s municí nabije plastovou pistolku - poté se odebírá do opuštěného skladu knih...dvojníci věrchušky a dvojník pana prezidenta usedají ke stolům s chlebem se solí a ke skleničkám s meťákem/
"To byly doby. To byly doby." /zasní se dvojníci místní věrchušky spolu s dvojníkem prezidenta...usrknou meťáku a..... zasní se ještě více/
- "Bať bať. Nyní však již pojďme - začíná se stmívat". /dvojníci věrchušky se zvednou, stejně tak dvojník pana prezidenta - ten se marně snaží najít někoho z dvojníků ochranky aby jim sdělil, že je nutno přejít do modu " Ostražitost" - i ubírá se čelem k masám v modu " Lidovost"/.....
" Auúúú ! " /zařve dvojník prezidenta a cukne sebou/
" Auúúú ! " /zařve jeden z dvojníků ochranky - kterému nezbedné děcko píchlo tyčkou od třepetalky do oka/
" Aúúúú !" /zařve dvojník ochranky , který se vydává za lékárníka a kterému dvojník prezidenta šlápl na kuří oko/
" Aůůůů " /zařve atentátník, kterého dva bezdomovci - obyvatelé opuštěného skladu knih - bací do hlavy stohem Zápisků z cest/
"......" /jásá dav/

/...uběhne hodina plná zmatků a keystonských gagů..../

Po hodině :
Simon Zaprudič si přehrává svůj dnešní úlovek - jeho manželka mezitím listuje ve Zlatých Stránkách a hledá rubriku " bulvární noviny" ...dvojníci ochranky si u stánku s pivem a párkem vyprávějí spolu s našimi bezdomovci a našim atentátníkem židovské anekdoty.... Boris Šťastný přesvědčuje vyděšeného dvojníka prezidenta, že dvojníci věrchušky se rozprchli ne proto, že se bojí že už to prasklo - ale že běželi pro doktora (sice je divné , že se rozběhli různými směry, ale dvojníka prezidenta to i tak uklidní)....Hájek přepíná na Noe, prezident zívne a členové ochranky, jejíž polovina má na sobě jen trenýrky přestávají hrát vrhcáby a nasadí si brýle na dálku...chrastavská věrchuška se pak zabarikáduje na radnici/
30. 09. 2012 | 13:14

resl napsal(a):

Občan 10:04,
jó, někteří si dlouho pamatujeme, přesto je zajímavé, že každý jinak.
30. 09. 2012 | 13:23

Joe Ratata napsal(a):

Zvláštní je,že střílení kuličkmi při předvádění se při předávání mostu,tedy výsledku skutečné práce a umu jiných lidí (bohužel zrovna těch mizerně placených),způsobí zemětřesení v bezpečnostních složkách,házení vejci a rány pěstí na mítincích opozičních stran bezpečnostními složkami nijak nepohne.Dokonce je vydáváno za hlas lidu a projev skutečné demokracie.
Kdyby Vondrouš hodil na vrtošivého staříka záprtek,mohl být oslavován jako nový Havel.
30. 09. 2012 | 13:47

anton pavlovič napsal(a):

malomněšťáče
Zapruder je v češtině Zárybnický.
30. 09. 2012 | 14:07

VBK napsal(a):

Zlatuško, jste zapšklý chudák.
30. 09. 2012 | 14:16

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Občas neuškodí připomenout si Klausovy pindy z devadesátých let

„Václav Klaus nechce vrátit špinavé peníze „
https://www.youtube.com/watch?v=V_7jWPSJgvk

Tam začaly naše problémy a Klaus je opravdové neštěstí pro tuto zemi
30. 09. 2012 | 14:21

Kanalnik napsal(a):

proc se ten "atentat" porad resi? slo o naprostou prkotinu a ted se to nafukuje do nekonecna, politicky a medialni vyvar nekterym lidem totiz asi moc voni (a tim nemyslim autora osobne)

v Cesko nejsou zadna opravdova temata? ... opravdu jak u Svejku

priste az tam bude klucina se spuntovkou, to bude taky takovy tyjatr?

nerozumim tomu
30. 09. 2012 | 14:21

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Klaus má takovou ochranku, jakou si zaslouží a nebylo by na škodu, zveřejnit, kolik taková ochrana Klause stojí.
30. 09. 2012 | 14:24

Rumcajs napsal(a):

Ládík :

Taky Tě zdravím.

Maximus :

Jak proboha může Klaus za to, že socani a státní zaměstnanci kradou jako straky ? On snad dal nějaký povel Sobotkovi ?
30. 09. 2012 | 14:30

Scarabeus napsal(a):

"Spolehlivou konstantou je jen ochrana černých peněz" (citace autora)

Už v roce 1996, viz mediální důkaz v následujícím odkazu.
https://www.youtube.com/watch?v=V_7jWPSJgvk
30. 09. 2012 | 14:31

Maximus napsal(a):

No v bývalém Sovětském svazu měli něco podobného když jim tam na Rudém náměstí přistál německý srandista s letadýlkem. Tehdy padaly hlavy generálů.....
30. 09. 2012 | 14:33

SuP napsal(a):

"....Klaus je opravdové neštěstí pro tuto zemi ...."

No já spíš myslím, že opravdové neštěstí pro tuto zemi jsou někteří její občané. Rozhodně je jich mnohem víc než jeden Klaus.
30. 09. 2012 | 14:35

dalimír napsal(a):

Správně blue jay o komunistech alespon vím co od nich můžeme čekat ! Ale ty nové pidistrany které se po volbách dostanou do sněmovny ,ty si staří matadoři jako je Kalousek a spol. znovu přetvoří k obrazu svému ! A tak je to již u nás po desetiletí stále dokola! Proto já budu volit polepšené komunisty ,ti mají totiž jisté zásady o kterých pravicoví vykukové nemají ani šanci ! Hezký den ! Dl
30. 09. 2012 | 14:35

Scarabeus napsal(a):

Rumcajs:

Nakradl jste si?

Ti co si nenakradli jsou socky? Měli si (také) nakrást?!
https://www.youtube.com/watch?v=irAKQ9yqsC0
30. 09. 2012 | 14:37

Rumcajs napsal(a):

Scarebeus :

Socky jsou ti, kterým práce připadne jako otročina. Slušný člověk je schopný si vydělat i prací. Lempl pak samozřejmě má ty možnosti zúžené. Ten se musí stát státním zaměstnancem a nebo odborářem. Ale ani oni, si myslím nežijou úplně špatně, vzhledem k tomu, že dělají úplný prd.
30. 09. 2012 | 14:43

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro SuP.
Cituji:
„No já spíš myslím, že opravdové neštěstí pro tuto zemi jsou někteří její občané.“

Jistě, pokud by tato země neměla svá malá neštěstí, tak by se na hrad nedostalo to velké, které je pak kmotrem těch malých dole.
30. 09. 2012 | 14:45

Duroy napsal(a):

Tesat do kamene Rumcajsovu větu: "Slušný člověk je schopný si vydělat i prací."

Rumcajs, víme my vůbec, co je to práce?
30. 09. 2012 | 14:46

Rumcajs napsal(a):

Duroy:

Kdyby existovala jen nepatrná naděje, že jsi se s prací někdy setkal, vysvětlil bych ti to.
30. 09. 2012 | 14:49

Scarabeus napsal(a):

Morová rána:

Co to ošetření v nemocnici? Mohou takové plastové kuličky, z takové zbraně, způsobit, přes sako, nějaké zranění? V médiích se píše o škrábancích.

P.S. Vím, že nejste odborník na zbraně. V jiné diskusi jste prozradila, že jste lékařka, zajímal by mě lékařský odhad.
30. 09. 2012 | 14:50

Scarabeus napsal(a):

Rumcajs:

Co když někdo pracuje a zaměstnavatel(např. Jaromír Drábek, toho času ministr MPSV) mu "zapomene" za práci zaplatit, dokonce mu odmítne za práci dát najíst. Takový zaměstnavatel je slušný člověk?

Kdo nepracuje, ať nejí! Když pracuje, také nemá dostat najíst?

Otroci pracovali za peníze nebo zadarmo? Dostávali otroci od otrokáře alespoň najíst?
30. 09. 2012 | 14:53

Maximus napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Maximus :
Jak proboha může Klaus za to, že socani a státní zaměstnanci kradou jako straky ? On snad dal nějaký povel Sobotkovi ?

Vidění světa tvým prizmatem je docela jednoduché a skoro zábavné. To jsem nevěděl, že všichni ti vzniklí milionáři a multimilionáři jsou socani anebo státními zaměstnanci. Ale zkusím ti trochu napovědět, když si jdou malí kluci zahrát fotbálek na vsi či na předměstí města, tak mají určitá pravidla hry. Hraje se s jedním míčem na dvě brány a počet hráčů je na obou stranách přibližně stejný. U nás zejména začátkem 90-tých let se tady hrálo na více bran s několika míči a podle podivných pravidel. Jen pro osvěžení: Rozkradlo se 22 bank a jen jedno vyšetřování bylo dotažené do konce a jedna partička potrestána. V Česku za vlídného dohledu Klause se rozdával ohromný státní majetek ve stovkách miliard korun a pravidla hry tj. ty právní musela podle Klause počkat, doslova řekl, že ekonomika nebude čekat na právníky. Když se tohle dozvěděli tehdy západní ekonomové a i někteří odborníci přes ekonomii a právo, tak se chytali za hlavu. A tak vznikli jak si správně řekl socani jako Charouz, Tykač a celá ta parta konče Bakalou a Kelnerem. I ten kluk Kožených co sliboval 10 tis.Kč za kupónovou knížku byl samozřejmě socan. No a na státní úrovni vynikal jistý Kopřiva, který, aby zmátl nepřítele byl jako u KDU-ČSL, ale ve skutečnosti se chodil modlit do Lidového domu. Rovněž Severa a podobní byli socani. Samozřejmě i Kalousek je srdcem socialista! Nejbohatším socanem se ovšem stal Standa "přistrč lokomotivu" co si nabalil kantýnskou z poslanecké žvanírny co doslal od Chrenka 80 mil.Kč, za to, že jim pomohl s jistou akcí. Mafiáni ctí pravidla hry. A už jsme zase u těch pravidel hry. I ti mafiáni mají dohodnutá pravidla hry a když se do toho pustí, tak to má úroveň, nakonec v ČR se jim to povedlo! Teď mě napadá, že by Vondra, Drobil, Besser, oba Dobešové, Drábek, Bárta, Kocourek a všichni ti ministři a exministři co mají před jmény tituly MvO a VvO tj. Mistr či Velmistr v Odkloňování financí jsou tak nějak letmo socani?
Dříve tvé jedno či dvojvěté štěky byli lepšejší, asi ses´ nachlastal metanolu, že? No nic, zase něco napiš, ať je sranda!
Čau loupežníku a kup si plastové broky, teď je to moderní!
30. 09. 2012 | 14:56

Rumcajs napsal(a):

Scarabeus :

Už jsi někdy viděl hladovou socku ? Já teda ne. Ta co bydlela u nás v baráku, tak ta mě vždy vítala ze svého bazénku ,krásně opálená a vysmátá, zatímco já se doplahočil v 6 hodin večer totálně utahanej.
30. 09. 2012 | 14:58

SuP napsal(a):

Rumcajs -
Všímáš si, jak se tu na tebe všichni těšili?
30. 09. 2012 | 15:02

Maximus napsal(a):

Rumcajs napsal(a):

Ta co bydlela u nás v baráku, tak ta mě vždy vítala ze svého bazénku ,krásně opálená a vysmátá, zatímco já se doplahočil v 6 hodin večer totálně utahanej.

Měl ses víc učit v.le! Ale ty nejspíš nevíš, že její práce začínala večer a končila ráno. Asi to byla socanka! (-:
30. 09. 2012 | 15:06

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Von Klaus se vlastně nejmenuje Klaus nadarmo. Tak nějak z lásky k lidem předal dárečky lidem jako je je Tykač, či Ráth, Kočka,Gross,Fencl,Benda,Bušina,....atd.
Von vlastně dělal Klaus multimilionáře z druhých a na sebe tak nějak zapomněl.

Jinak, můžeš mi říct, co třeba ukradl takový Kelner, Bakala.... atd ? Nemluví z tebe jenom pustá závist zaprděného levičáčka ? A pokud ne, podal jsi trestní oznámení ? Pokud ano, můžeš nás seznámit alespoň se základními důkazy, které jsi tam uvedl ?
30. 09. 2012 | 15:07

Scarabeus napsal(a):

Rumcajs:

Viděl jsem i totálně utahanou(z neplacené práce) a hladovou(v práci nedostal/a ani najíst) "socku".

Ty "socku", kterou Vy jste viděl, napančoval(a) alkohol a (nelegálně) pančovaný alkohol prodal(a).

Dotyčná "socka", která "bydlela u nás v baráku", měla peněz(za pančovaný a nezdaněný alkohol dost), takže nebyl(a) nucen(a) pracovat, natož se hlásit na úřadu práce, protože pojištění si byl(a) schopna(a) platit sam(a). Vaše "socka" byl(a) alespoň trochu chytrá, takže jemu/jí "neujela ruka" při přidávání metylalkoholu.

Znám lidi, kteří nepracují, ale peněz mají dost, místnosti ve svém vlastním domě pronajímají prostitutkám, jsou živi z nájmu, který jim prostitutka platí, jednak jako nájem, plus přirážka k nájmu za mlčení, protože na prostituci se nabaluje ledasco nelegálního/nezákonného.
30. 09. 2012 | 15:11

Rumcajs napsal(a):

SuP:

To víš, levičáci jsou bez pravičáků naprosto ztracený, zrovna jako cikáni bez majority.
30. 09. 2012 | 15:12

Ferda napsal(a):

Myslím si, že se v atentaátu na Klause projevila jeho genialita. Vždycky totiž tvrdil se svou ODS, že jsme ještě nedospěli k demokracii. Tedy, že jsme jako malé děti. A vidíte. Jeho slova se potvrdila a atentát byl proveden dětskou plastovou pistolkou. Kdybychom totiž k demokraci dospěli jako třeba v kolébce demokracie v USA, tak už by sedum kulí v Chrastavě bylo ostrých a ne plastových. A dnes už bychom portréty prezidenta sundavali ze zdí, aby na něho mouchy už nesr..i.
30. 09. 2012 | 15:13

Scarabeus napsal(a):

oprava: Ta "socku" .... a pančovaný alkohol (nelegálně) prodal(a).
30. 09. 2012 | 15:14

Rumcajs napsal(a):

Scarabeus:

Totálně utahanou socku z práce, to bych chtěl taky vidět. Už jsem viděl i UFO, ale tohle ještě ne.

Nemáš nějakou fotku ?
30. 09. 2012 | 15:15

Maximus napsal(a):

Prosím, zahrajte panu presidentovi písničku od skupiny Kryštof doplněný aktualizovaný text!

1. Atentát v posteli,vše co mám rád rozdelí,
na dva ostrovy, od sebe daleko všechno v nás už
přeteklo.Jsme uvězneni v tele jak hudba v decibelech
uuuu zas budem štastni tak prosím zhasni svět huuu.

2. Atentát v posteli,už tolikrát jsme umřeli, ve tmách
za sloveh daleko od nebe mijíš mě a já tebe. jsme
uvězeni,v tělech jak kulky v revolverech uuuu,
mi zas budem štastni tak prosím zhasni svět,uuuu
zitra budem štastni,tak prosím zhasni hned,uuu
zas budem štastni tak prosím zhasni svět uuuu uuuu.

3. Atentát u Chrastavy, tam co auta dnes nestaví,
ve světle reflektoru střílíš na tu potvoru,
leč vzal sis španou pistoli, tu co nosíš v neděli,
měl sis vzít devítku, a vypít před tím na kuráž desítku! uuuu uuuu mňau uuu uuuu Zas budem šťastni, tak prosím zase zhasni uuuu uuuu.
30. 09. 2012 | 15:18

Scarabeus napsal(a):

Rumcajs:

Aby loupežník Rumcajs mohl loupit, tak museli existovat také oběti(olupovaní). :-)
30. 09. 2012 | 15:19

Rumcajs napsal(a):

Scarabeus:

Tak blbej, abych se živil olupováním socek, ještě nejsem. Copak ty nevíš, že brát se může jen těm, co něco mají ? A co ti může dát socka, která nic neumí, ničemu nerozumí a zametání považuje za podřadnou práci ? Co ji proboha chceš vzít ?
30. 09. 2012 | 15:23

Maximus napsal(a):

Chtěl bych vidět utahanýho velkopodnikatele Rumcajse a umřít!
Už jsem viděl hada chc.t a koně blejt, ale utahanýho loupežníka nikoliv! (-:

P.S.
Snad mě Libor nesmázne, ale slušně to snad ani nejde napsat!
30. 09. 2012 | 15:23

Scarabeus napsal(a):

Rumcajs:

Už jste někdy slyšel o zákoně na ochranu osobních údajů? Bez souhlasu dotyčného není možné zveřejnit osobní údaje dotyčného, do toho patří i fotografie a videa, i kdyby dotyčný byl zloděj a na videu(fotce) bylo jak krade.

Výjimku mají pouze novináři, když jde o veřejný zájem, zvláště když jde o politiky.
https://www.youtube.com/watch?v=zpe4T0lXZcE
30. 09. 2012 | 15:24

Abe Normalni napsal(a):

Zajimalo by me, jestli panove z ochranky jsou take prislusniky odboru bezpecnostnich sboru, co tuhle zdemolovaly vratnici na ministerstvu, kdyz si nekdo troufl vyslovit myslenku, ze je panu moc, stoji moc penez a maji houby vysledky. Tento rok opravdu sklizime plody jejich pile. 30 mrtvejch na falesnej chlast, kterej se tu uz 10 let vyrabi za bdeleho dohledu policejnich organu + jeden strelenej prezident, kterej zije jen proto, ze strelec byl strelenej taky.
Ovsem statistiky pokut za parkovani budou urcite opet vytecne.
30. 09. 2012 | 15:30

Maximus napsal(a):

A svět se zase baví, šašci v Česku zase přispěli jako vždy něčím. Prý i Kevin Costner se nechal slyšet, že nám píchne. Naopak Chuck Norris řekl, že už je pomalý a nepůjde do toho!
30. 09. 2012 | 15:31

Scarabeus napsal(a):

Rumcajs:

Socce je možno půjčit peníze, když včas nevrací, tak podat návrh na exekuci a sebrat jí to poslední co jí ještě zbylo. Při exekuci jsou věřiteli(právní termín) (většinou) vráceny peníze i s (vysokými) úroky, dlužníkovi je dluh do konce života strháván z příjmu(i ze soc. dávek). Někdy ne, když dlužník umře a dědicové(po dlužníkovi) odmítnou zadlužené dědictví(většinově dluhy) převzít.
30. 09. 2012 | 15:33

Ernesto napsal(a):

A hoj Rume ,stále děláš garážmajstra ? Doufám že ti pan Stejskal dál pořádnou lekci ze slušného chování a napříště budež respektovat zásady těhle diskuzí ! Hezký den Ernesto če Gevara
30. 09. 2012 | 15:36

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Ještě něco na pobavení
Klausova ochranka někdy zasáhne i včas a Klause vytáhne ze "špatného" auta.

https://www.youtube.com/watch?v=UYJjLYaSXxc
30. 09. 2012 | 15:37

Jan Kopecký napsal(a):

Lidová tvořivost už se nad tou "paralelou" také zadumala:
Sedm kulí jako v Sarajevu - není atentát jako atentát

Atentát na Ferdinanda celý svět šokoval - Atentát na Václava celý svět pobavil.
Ferdinand byl následník trůnu, ale nebyl korunovaný - Václav není následník trůnu, ale je korunovaný.
Ferdinand neměl ochranku, protože věděl, že by mu byla k ničemu - Václav měl ochranku, ale nevěděl, že je mu k ničemu.
Ferdinand měl sebou manželku a svět se zbavil obou - Václav neměl sebou svou manželku,ale občané by se rádi zbavili obou.
Za atentát na Ferdinanda padlo několik milionů vojáků - Za atentát na Václava padl jeden plukovník.
Ferdinandova zkrvavená uniforma je v muzeu - Václavova košile s kapkou krve je v kontejneru.
Ferdinand se atentátem dostal do světových dějin - Václav se atentátem stane v celém světě námětem vtipů.
Atentát na Ferdinanda se stal záminkou světové války - Atentát na Václava se stane tématem jedné z dalších jeho knih, které nikdo nečte.
30. 09. 2012 | 15:37

SuP napsal(a):

Ernesto -
CHE! Gevara che,che,che!
30. 09. 2012 | 15:38

Scarabeus napsal(a):

Jan Kopecký:

"Václav není následník trůnu, ale je korunovaný"

Korunovaný vůl?
30. 09. 2012 | 15:40

Ernesto napsal(a):

Supe já vím ale já chci če ! Měj se ! E č. G
30. 09. 2012 | 15:43

SuP napsal(a):

Scarabeus -
Kdysi jsem se tady s Vámi trochu zapletl a neměl jsem z toho nejhorší pocit. Dneska ale mám spíš dojem, že když hovnivála pojmenuješ latinsky, stejně z něj motýl nebude.

Tohle je na Wiki:
"....Vruboun (Scarabeus) je rod brouků v čeledi vrubounovitých. Brouci se živí částečně nebo zcela na výkalech. Nejznámějším představitelem tohoto rodu je Vruboun posvátný (Scarabaeus sacer L, 1758).
Mnozí vrubouni, známí jako valiči, jsou pozoruhodní tím, že před sebou válí kuličku z trusu, ve které mají nakladena svá vajíčka. Další jsou chodbičkáři, kteří pohřbívají výkaly a kolem nich budují chodbičky. Třetí skupinou jsou brouci, kteří neválejí své kuličky ani nepohřbívají, ve výkalech pouze žijí...."
A ještě je u toho obrázek.
Pak už se té Vaší sociální hypertrofii ani nedivím.
30. 09. 2012 | 15:48

SuP napsal(a):

Ernesto -
Jasně, měj si če! Máš červený tričko?
30. 09. 2012 | 15:50

SuP napsal(a):

Dneska ten internet jde ta mizerně pomalu, jako kdyby byli všichni připojení a čekali, kde, kdo, koho zase zastřelí.
30. 09. 2012 | 15:53

Mart napsal(a):

Marxismus, ty jsi opravdu primitivní trouba. Dál nemá cenu s tebou diskutovat. Jsi prázdnej.
ten kdo se s tebou hádat nebude : " neštěstím pro naši zemi jsoum lidé jako jsi ty. Jste postiženi oligofrenií, což je vážné postižení vývoje rozumových schopností, projevuje se u vás těžká, lehká, nebo středně těžká mentální retardace. Vaše IQ se pohybuje od 20 - 69 bodů. Jste převážně voliči KSČM a ČSSD. Je vás tady několik diskutérů / ? /, kteří máte několik nicků a provokujete normální lidi, musím vyzvednout zvláště některé exoty, jako je např. resl, Marxismus, moravský maloměšťák / vydává se za českého /. Také autor tohoto článku, pocházející z Dálného východu / Brna /, už také neví co by psal, je stále zapšklý po svých neúspěších a ještě ho neopustilo strefovat se do prof. Klause. Ani nevím, proč toto píšu, měl bych se spíše držet výroku J. Wericha: " kde blb, tam nebezpečno " a věnovat se prospěšnějším činnostem.
30. 09. 2012 | 15:54

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

A utahanýho odboráře, tos už viděl ?
Já jenom po deseti pivech, jak chodí s kufříkem z mejdanu na mejdan.
30. 09. 2012 | 16:05

Scarabeus napsal(a):

SuP:

Už jsem to vysvětloval, ale Vy jste asi nečetl, nick Scarabeus je ze staroegyptské mytologie, ale většině diskutujících egyptologie nic neříká.

Sup je mrchožrout, nedokáže si nic ulovit, tak se živí tím co mu nechají nasycení lovci ... a na hlavě a krku nemá žádné peří, fotku také mohu dodat.

Co si představujete pod "sociální hypertrofií"? To, že se mně nelíbí, že někdo pracoval a zaměstnavatel mu "zapomněl" za práci zaplatit nebo za práci dát alespoň najíst? Za nacistů, ve většině(kromě takových jako Treblinka, tam byli zavražděni všichni hned po příjezdu) koncentrácích, lidé dostávali alespoň trochu(samozřejmě nedostatečně) najíst, pokud po nich dozorci SS chtěli práci, tedy pokud nebyli, jako práce neschopní(věk, nemoci, zmrzačení ...), rovnou SS zavražděni.
http://www.sxc.hu/pic/m/s/si/simonwuyts/828490_arbeit_macht_frei.jpg
30. 09. 2012 | 16:09

krajan napsal(a):

Přesně to vystihla morová rána v 10:06
"Atentát" se objevil jako na zavolanou, po špiritusové aféře téměř žádná stopa.
Je faktem, že režie a načasování průšvihů slouřící k odvrácení pozornosti jednodušších voličů je u nás na vysoké úrovni. Smekám!
Yosif K. by napsal, že za to mohou socani.
30. 09. 2012 | 16:11

Rumcajs napsal(a):

Scarabeus :

Jo. Myslím že Bakala je celej říčnej, až budou brát nějaký socce plasmu.

Už si jednou uvědom, že okrádat se dají jenom bohatí nebo středně bohatí lidé. Tady poctivý podnikatelé ,živnostníci a střední zaměstnanecká třída. Socky tu slouží jenom jako volební hlas, kterou si kupuje politicko-státní mafie , aby se dostali ke korytům a mohli za pomoci státního aparátu okrádat daňové poplatníky.

Okrádán je tedy každý, kdo platí daně. Takže tebe a ostatních levičáku se to netýká. Takže to vaše prskání vůbec nechápu.
30. 09. 2012 | 16:12

SuP napsal(a):

Scarabeus -
"....Vy jste asi nečetl, nick Scarabeus je ze staroegyptské mytologie, ale většině diskutujících egyptologie nic neříká...."
Neříká - a to je dobře nebo špatně?
Nicméně četl jsem to tenkrát a teď i dohledával (abych neurazil).
Vy to máte jednodušší, kdybyste chtěl, stačí líp číst. Já totiž nejsem Sup ani sup, ale SuP a tak mě mršiny nezajímají.
A sociální hypertrofie je přehnaná spasitelská vloha, která vás trápí a jim nepomůže. Nicméně jestli jako jeden z možných výkladů jste schopen přijmout ten odkaz, co jste poslal, nemám co dodat.
30. 09. 2012 | 16:20

muromec napsal(a):

Mart 15:54
Na to všechno jste přišel ze své hlavy? Z té co máte mezi ušima? No vida, i bramborem se dá myslet.
30. 09. 2012 | 16:24

Scarabeus napsal(a):

Rumcajs:

Bakala není jediný bohatý člověk, sebrat(v exekuci) je možné i garsonku a starý nábytek, viděl jsem v exekuci(už dražba exekučně zabavených věcí na finančním úřadě) i (hodně) starý vysavač a krabicový džus.

I ten nejchudší člověk, pokud to není poustevník schopný přežít v lese, si (občas) zajde něco koupit, i potraviny jsou zatíženy, stále větší, DPH, tzn. DAŇ z přidané hodnoty, takže i ti nejchudší (občas, když výjimečně kupují nejnutnější potraviny k přežití) platí daň.
30. 09. 2012 | 16:25

SuP napsal(a):

Pánové!
Je po bídě!
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/komuniste-chteji-zpatky-moc-kdyz-nemuzeme-podniky-znarodnit-zalozime-nove_247344.html

A pak že to nejde. Nestačí jen kritizovat. Ale je potřeba taky přiložit ruku k dílu!
30. 09. 2012 | 16:32

Scarabeus napsal(a):

SuP:

"Neříká - a to je dobře nebo špatně?"

Myslel jsem si to, že Vám egyptologie nic neříká. Zda je to dobře nebo špatně? To poznáte až v egyptologii budete mít určité množství znalostí, ale ty, s největší pravděpodobností, mít nebudete, protože Vám egyptologie nic neříká. Mnoha dětem v MŠ nic neříká čtení a psaní, že to bylo špatně jim dojde až následujících(školních - ZŠ) letech, když už číst a psát umí. Negramotnému (dospělému) člověku čtení a psaní také nic neříká, moje babička na pracovišti zažila člověka, který dokonce neuměl počítat peníze(špatné mu to nepřišlo), peníze "počítal" na velikost hromádky, stěžoval si jak to, že kolega dostal k výplatě větší hromádku peněz než on. Ostatní se tomu smáli a naváděli mzdovou účetní, aby mu příští výplatu vyplatila v desetikorunách(tehdy nejmenší papírová bankovka).

Vy si také nicky jiných diskutujících vykládáte jinak než byly zamýšleny, je Vám jedno jak jsou(byly) psány(např. "Vykydale"), tak mně je recipročně jedno jak píšete Váš nick, sup jako SuP.

Jste příznivcem toho odkazu?
30. 09. 2012 | 16:46

radši dáme všecko kalouskovi napsal(a):

SuP

Vida. Vida vida.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/komuniste-chteji-zpatky-moc-kdyz-nemuzeme-podniky-znarodnit-zalozime-nove_247344.html ???
A je hned jasné, proč se zjevují pomatenci s pistolkami na antiperle.

Uprostřed masového umírání socek, které kdosi ÚMYSLNĚ otrávil.
A po tom, co na deset vteřin hrozilo, že se otevřou hroby na ministerstvu obrany.
Nemluvím ani o kocourcích Drobilech a vlastními mluvčími zardoušených policeních prezidentech (kteří u toho sice nebyli, ale kdo by se staral).

Zas neutratíme v Divadle komedie, kde se hrajou jen depresívní kusy.
30. 09. 2012 | 16:47

Revoluce napsal(a):

Je po bide ! Komuniste budou zakladat podniky.

Budou vyrabet pasticky na mysi a posilat je na Kubu , a Ti jim ramy na nastenky , timto vzroste ekonomika obou zemi. Cest !Huraaaa!!!!
30. 09. 2012 | 16:51

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Uf. Už jsem myslel, že se komunisti chtějí živit poctivě. Ale oni si chtějí zakládat státní, lépe řečeno krajské podniky.

Čili, zase zlodějna, kterou bude muset zaplatit daňový poplatník. Proč si proboha nezaloží normální podnik. Vždyť si nakradli dost.
30. 09. 2012 | 16:52

Rumcajs napsal(a):

Scarabeus:

Každý s příjmem někde pod 15 tisíc měsíčně má negativní daň. Tedy víc dostane, jak zaplatí.
30. 09. 2012 | 16:54

Maximus napsal(a):

Mart napsal(a):
Marxismus, ty jsi opravdu primitivní trouba. Dál nemá cenu s tebou diskutovat. Jsi prázdnej.

To je sice hezké, ale s tebou jsem ještě nikdy nediskutoval. Nebrečíš náhodou na cizím hrobě?
30. 09. 2012 | 16:57

Maximus napsal(a):

Marte:

Jdu k očnímu, už vidím nějak špatně a to jsem si neloknul matanolu.... Omlouvám se!
30. 09. 2012 | 16:59

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Když už budeš u očního, oběhej si toho víc. Třeba náš ještě šanci.
30. 09. 2012 | 17:01

Scarabeus napsal(a):

Rumcajs:

Jen ten co pobírá podporu v nezaměstnanosti nebo sociální dávky, to nejsou všichni nezaměstnaní.

Např. nemocný člověk, který, skrze nemoc, víc dostane než zaplatí, je ta Vaše oblíbená "socka"? Vy jste ještě nikdy nebyl nemocný? Nikdy neonemocníte? Pokud onemocníte, tak požádáte o první a poslední dávku(?) ..... tzn. ze samopalu?
30. 09. 2012 | 17:02

SuP napsal(a):

Scarabeus -
Když mu píšu Vykydal, ctím význam jeho nicku, jen ho zkracuju. A to je víc, než ho jen správně přečíst. Ale když je vám to jedno, tak jste na úrovni toho člověka co pčítal peníze podle velikosti hromádky. A já si moc dobře pamatuju, jak byla velká papírová desetikoruna i jak vypadala. Já si totiž (na rozdíl od vás) pamatuju i červenou pětikorunu.
A možná jste si nevšiml, že na úplně blbé dotazy neodpovídám.
30. 09. 2012 | 17:07

Maximus napsal(a):

Rumcajsi

Na rozdíl od tebe jsem schopen vyplodit i několik, vět, které většinou dávají nějaký smysl. Ovšem ty umíš jen jednu nebo dvě větičky a většinou s pravopisnými chybami. Všimnul jsem si jedné závislosti, že lapidárně se vyjadřují dvě skupiny lidí. Buď jsou geniální nebo genitální. Ty budeš zcela určitě geniání Gogo!
30. 09. 2012 | 17:07

Rumcajs napsal(a):

Scarebeus:

Neuhýbej levičáku. Já jenom tvrdil, že socce nemůžeš nic vzít. Tys na to tvrdil, že platí daně - tož na to ti říkám, že žádný neplatí a tudíž se vracím k meritu problému ... okrádat se dají jenom bohatí lidé a to za pomoci lumpenproletariátu, což je oblíbená úderná pěst komunistů a voličská základna levice.
30. 09. 2012 | 17:10

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Hele SuPe, nebyla pětikoruna náhodou zelená ?
30. 09. 2012 | 17:11

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Hele, že ti máma dnes uvařila vtipnou kaši, když v první větě si děláš evidentně prču ?
30. 09. 2012 | 17:14

Rumcajs napsal(a):

Dneska je ten internet opravdu pomalejší,jak Maximus.
Jdu radši bourat balkón.
30. 09. 2012 | 17:18

SuP napsal(a):

Zelená byla až pak. Nejdřív byla červená, ale tu Zápotonda zrušil.
30. 09. 2012 | 17:39

možná brýle by to spravily napsal(a):

Modrou tříkorunu a hnědou korunu, státovky. Chodil jsem s nimi kupovat eskimo a cucavý klacek.
Flek!
(jasně že zelená)
30. 09. 2012 | 17:46

dinh napsal(a):

Umíme se probudit?
To bylo Masarykovo:Češi, probuďte se!
Fackovat dnes Klause na pohřbu Havlovy demokracie a jeho trhu je asi tak "morální"jako lynčování sudeťáků po válce.Klaus jako mnoho politiků kdekoliv měl typickou parabolickou trajektorii:vzestup,který doprovází i čestné doktoráty-sestup,kdy se sklízí ovoce.Klaus startoval nabuzen Havlem ve vlně nadšení pro Západ jako styl a vzal standartní funkci u každého státu nehledě na dobu- ministra financí.Doba byla samá improvizace,čímž se postupně rodilo veliké zjednodušování s nímž se vše řešilo.Babylon znalostí komunismu byl odsunut euforií začátku.
Z vrchního politika se časem stal vrchní:pane vrchní,platím.Toto by Klaus později stále více slyšel nejraději od každého.Klause nemine osud jiných politiků jako třeba Kosygina.Po dlouhém působení jednou v budoucnu z jeho díla nezůstane kámen na kameni,leda řády doma na stěně.
Nemastná neslaná je naše realita-nemastný neslaný byl-hraný atentát.Lepší pro nás morálně než skutečný,oba nic neřeší.Tohle Klaus věděl už od dubna,kdy ho vezli v kleci demonstranti.Klaus už není bývalým optimistou,reálně uznává spád věcí dolů a počítá s ním:to ale občany pobuřuje,protože sametově čekali všechno,jenom to ne.
Naneštěstí naše politika našla kompromis mezi dvěma politickými silami,každá
s 20 % voličů,obdobou křížového pravidla roztoků směsí v chemii:ČSSD v parlamentu-nahoře v senátu více,dole méně, dolní vláda-hejtmané ČSSD ano,centrální vláda ČSSD ne,ODS má právě naopak-v rukou parlament dole ale nikoliv hejtmanství dole v krajích,nikoliv senát,centrální vládu naopak ano-má v rukou.
Bohužel na první pohled je zřejmá mechanická účinnost takové křížové dělby moci výkonné a zákonodárné mezi dvěma největšími volenými politickými stranami-silami.
Žádoucí by bylo,aby se do pozic řízení dostali co nejdříve nezištní,chytří,talentovaní lidé-ať jsou odkudkoliv-u nichž bude jasné,že budou pracovat pro celek a ideál společného státu a životního stylu pro všechny-všech.Něco co zde není.Ono vnějškově dnes hraje roli publicity politiky ne více person než za Husáka s jeho desetičlenným politbyrem:Klaus,Zeman,Nečas,B.Sobotka,Bobošíková,Švejnar,Filip,.. jsou obdobou desítky Indra,Kolder,Kapek,Korčák,Lénaárt,Jakeš. Obdobou je i centrální orgán-ÚV KSČ který kontroloval vládu dnes nahrazuje centrální parlament.V tom se vlastně nic všem oproti normalizaci nezměnilo.Změnila se činnost v těchto orgánech.Náplň práce.Postoje jednotlivců.
30. 09. 2012 | 17:47

dinh napsal(a):

oprava a vsuvka:Lénárt,Bilak
30. 09. 2012 | 17:49

pomanskij - sokolov napsal(a):

dinh
takové vsuvky si prosím nechte
30. 09. 2012 | 17:54

Občan napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
"Scarabeus:
Každý s příjmem někde pod 15 tisíc měsíčně má negativní daň. Tedy víc dostane, jak zaplatí. 30. 09. 2012 | 16:54"

A na tenhle blud jste přišel jak?
Už ze "mzdy" 10500.- Kč hrubého zaplatí zaměstnanec bez vyživovaných osob a bez invalidity 45.- Kč daň.
Jedině pokud má školou povinné děti/studenty, nebo/a manželku/la v domácnosti nebo/a nějakou invaliditu, může se dohrabat k citelnějšímu "daňovému bonusu" - takový souběh je ale v podstatě nereálný.

Takže - běžný nízkopříjmový zaměstnanec (15 000.- Kč brutto) s jedním dítětem, má "daňový bonus" měsíčně 172.- Kč. To se teda potomeček poměje...
30. 09. 2012 | 17:56

Ernesto napsal(a):

Rumcajsi ty starý loupežníku připrav se na odvetu ! Naše revoluce za práva poctivých pracujících lidí zvítězí ,bude se znovu z národnovat a ty budež za ty své skutky popotahován a navíc přijdeš i o záholec ! Za revoluční výbor Ernesto
30. 09. 2012 | 18:11

Rumcajs napsal(a):

Občan:

Je třeba k tomu připočíst, že chodí zadarmo do školy ,do nemocnice a na svůj vlastní důchod si z daní taky moc nepřispějí.
30. 09. 2012 | 18:17

Rumcajs napsal(a):

Ernesto :

Neříkáš mi nic nového. Už dávno vím, že levičáci se živí revolucemi, páč nic jiného neumí.

Proto radši všechno prožeru. To mi nikdo nevezme.
30. 09. 2012 | 18:18

MR napsal(a):

Už vím, proč SOCANI nechali zavřít doktora Ratha (a nebojovali o něj) - aby se na něj nemohlo hodit, že střílel na prezidenta ! Tomu by to jistě rádi přišili.
30. 09. 2012 | 18:31

Rumcajs napsal(a):

MR:

Oni mu něco přišili ? A co prosím tě ? Mě přišel v parlamentu pořád stejnej, jen trochu hubenější !
30. 09. 2012 | 18:36

SuP napsal(a):

(30. 09. 2012 | 17:46) -
"....Modrou tříkorunu a hnědou korunu, státovky. Chodil jsem s nimi kupovat eskimo a cucavý klacek.
Flek!
(jasně zelená)...."

Když jsem napsal, že pamatuju červenou pětikorunu, tak jsem chtěl říct, kdy jsem se narodil.
Cucáku.
Hádavej.
Hnědá koruna, modrá tříkoruna a zelená pětikoruna byla až po měně, OD 1953. To, že jsem si za ní taky kupoval Eskyma neznamená, že před ní nebyla pětikruna červená. A nepruď.
30. 09. 2012 | 18:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 09. 2012 | 18:52

Ernesto napsal(a):

Rumi máš recht prožer ! Ale bacha aby ti Falmer neznárodnil ještě i Manku ! To už by jsi opravdu nepřežil ! Hezký večer Ernesto
30. 09. 2012 | 18:55

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

škoda, že si nemuže soudruh vondruš, kterému bylo v roce 1989 šest let a který propaguje komunismus, vyzkoušet vystřelit plastikovou pistolkou na husáka. estábáci by mu rozkopali koule, že by si nadělal do kalhot. on samozřejmě nemuže vědět, co to byl socialismus, protože je to pro něj pravěk. opravdu nevím, co s tím dělat. mladý , zdravý člověk, který má život před sebou, může s tím životem něco udělat. místot toho se chová jako idiot. je to deprimující.
30. 09. 2012 | 19:08

SuP napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina -
Dobrej postřeh. Vůbec teď už bude čím dál víc lidí hodnotit dobu, kterou nezažili a na výklad nedávali pozor, přičemž bude pořád spousta lidí, kteří jim dokážou blbnout hlavy, jak to bylo lepčí. A takoví pak budou podporovat pokusy na lidech, které už byly a všichni jsme byli rádi, že jsme je přežili.
Nechoďme pro příklady daleko - vizionář Matěj Spurný by chtěl globální vládu. A to je jen první vlašťofka.
Že já nejsem rači vorel!
30. 09. 2012 | 19:15

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Tak se už nerozčiluj kamaráde. Červená nebo zelená...kromě cigaret a eskyma se za to stejně nedalo nic koupit. Tak možná leda známky ROH.
30. 09. 2012 | 19:15

dědci jsou hádaví aby se citili naživu napsal(a):

Aha, takže vy jste londýnská edice.
To je opravdu jiná epocha.
Ale donutit vás něco vysvětlit dá sakra práci.
30. 09. 2012 | 19:15

Rumcajs napsal(a):

Chlapi, jak já bych byl rád, kdyby komunisti vyhráli minimálně v půlce Evropy a já bydle zrovna v té druhé.
A jak já bych se těm pitomcům, co si je zvolili smál.A až by se sem cpali vykopanejma tunelama , na rogalech nebo po drátech vysokého napětí, tak bych je nemilosrdně vracel zpátky.

Za blbost se musí platit !
30. 09. 2012 | 19:22

Občan napsal(a):

Rumcajsi,

blud o tom, že nízkopříjmoví občané chodí do školy a špitálu zadarmo a neodvádějí penzijní a zdravotní pojištění, máte od koho?
Zaměstnanec s "platem" 10000.- Kč/měs. brutto a s jedním potomkem odvádí na socko 650.- Kč/měs. a na zdravko 450.- Kč/měs.
Na školou povinné dítě má slevu na dani 1170.- Kč, takže jeho "daňový bonus" je 17.- Kč/měs. (slovy - SEDMNÁCT korun).

Pokud jde do špitálu (což si při svém "příjmu" sakra dobře rozmyslí), cáluje jako kdokoli jiný kilo denně. Jestli mu doma mezitím pomře rodina hladem, to Kalouska, Hegera ani Drábka nezajímá.

Člověče, Vy máte z těch svých řáholeckých šlicht fakt slušně vymeteno...
30. 09. 2012 | 19:24

Rumcajs napsal(a):

Občan:

I kdyby mu celých 650 Kč šlo na důchod, tak by mu to vystačilo tak možná na 3 roky důchodu. Pobyt v nemocnici rozhodně nepřijde na stovku denně, když průměrný hodinový výkon nemocnice se pohybuje od 1000 Kč a výše.
A náklady třeba na VŠ studenta se pohybují okolo 25 tisíc měsíčně.
Takže ty jeho ušmudlaný daně mu nestačí ani na zápisné.

No a co se týká Drábka.... můžete mi říct, v čem se tento člověk měl lépe za socanů, jak nyní za Drábka ?
30. 09. 2012 | 19:35

Scarabeus napsal(a):

Rumcajs:

Nevím komu nadáváte. Jak jste přišel na to, že jsem levičák? U Vás je levičák každý kdo nemá názor jako Vy a SuP.

"Já jenom tvrdil, že socce nemůžeš nic vzít."

Dokázal jsem Vám, v příspěvku 30.09.2012 15:33, že i socce je co vzít.

"Tys na to tvrdil, že platí daně - tož na to ti říkám, že žádný neplatí ..."

To jste Vy první psal, v příspěvku 30.09.2012 16:12, o daních, já až po Vás, v příspěvku 30.09.2012 16:25, v tomto příspěvku jsem Vám dokázal, že i většina těch nejchudších daně platí.

Komu tykáte, nějak jste se zapomněl, že zde nejste na schůzi komunistické strany, ze které jste zvyklý na tykání lidem, kteří Vám to nedovolili.

Uhýbáte Vy, na většinu textu mých příspěvků jste nereagoval, vždy si účelově najdete v textu něco s čím můžete argumentačně manipulovat, v příspěvku 30.09.2012 17:10 jste dokonce manipuloval i s časem Vašich a mých příspěvků.

SuP:

"ctím význam jeho nicku"

Význam jak Vy si ho, pouze osobně, vysvětlujete(podle mého chybně), jak Vy ten význam interpretujete.

Když Vy si můžete nick někoho jiného vysvětlovat/interpretovat po svém, tak toho stejného se mohu dopouštět ve vztahu k Vašemu nicku, SuP = sup = mrchožrout bez peří na hlavě a krku, který si není schopen nic ulovit, který není schopen se sám uživit, tak se živí tím co jiní lovci/živitelé nebyli schopni už sníst, většinou odpad, živí se povětšinou (potravinovým) odpadem, klove kosti.

"Tencokida Hnuj" je něco jiného než "kydání hnoje", tam je jiný pravopis, stejně je to s Vaším nickem, tzn. "SuP" a "sup". Když Vy, při výkladu významu nicku někoho jiného, nectíte pravopis, tak já recipročně nemusím ctít pravopis při výkladu významu Vašeho nicku.
30. 09. 2012 | 19:36

Rumcajs napsal(a):

Scarabeus:

Dokázal jsi leda prd. Vzít jim není co, protože jak jsem psal, Bakala o ty jejich hrnce nemá zájem. Pokud přeci jenom exekutoři berou i hrnce, tak je to možná v režii obcí, kterým dluží za nájem. Soukromník se na tohle vyprdne, protože ví, že zásah exekutora vyjde dráž, jak výnos z exekuce a že by to nakonec musel platit on.
No a co se týká daní, jednoznačně jsem dokázal, že víc dostanou, jak dají. Takže nechápu, kde se v tobě bere ta nadutost.
Nejsi ty náhodou pan Petrovský z Talentu ?
30. 09. 2012 | 19:47

SuP napsal(a):

Scarabeus -
Tak von to Vykydal furt ještě nedokydal? Totiž kdyby ještě nedokydal, nemohl by to být Vykydal, ale Nedokydal. Jen že to on nikdy nereklamoval a přitom si všechno schovává.
Nicméně Vy se můžete dopouštět, čeho chcete. Hlavně když bude legrace. Legraci já rád, ale když je legračnější než sranda s humovým hovnem. To mě nebaví a nebere. Asi už jsem vyrost (když pamatuju červenou pětikorunu).
Třeba když mi budete tvrdit, že Tencokida Hnuj nemá nic společnýho s hnojem ani s kydáním a ještě píše blbě "i" po "k".
30. 09. 2012 | 19:59

SuP napsal(a):

Mimochodem -
(pro egyptského hovnivála), sup neloví ne proto, že by nebyl schopen, ale proto, že má na háku se za něčím furt honit. Moc dobře ví, že po všech toho zbyde dost. On není estét. Estét - to je ten, že když mu upadne bonbónek do hovna, tak už ho nechce (aspoň tak si to pamatuju ze 6.třídy).
Ale jak jsem už psal. Na rozdíl od supa SuP JE estét, mršiny nežere a ani do nich nekope, má totiž silné sociální povědomí a empatii s těmi, kdo něco potřebují. Jen trochu umí poznat, kdy potřebují a kdy jen chtějí. ale pokud chcete být v roli člověka, který neumí opisovat podle vzoru, klidně si komolte, já to nereklamuju. To mám na háku.
30. 09. 2012 | 20:09

Rumcajs napsal(a):

Občan :

Vidím, že Vám v tom plácání došel dech. Bodejž ne, když za socanů měl tento nízkopříjmový občan daně v průměru o 300 - 500 Kč větší.
30. 09. 2012 | 20:14

český maloměšťák napsal(a):

Sup je mrchožrout - obcuje tak pouze s mrchami a mršinami. Ostatní nenávídí - proto je např. pomlouvá.

Hezký den.
:)

P.S. Ostatně myslím si, že má v hlavičce místo mozku růžový pingpongový míček...
:))
30. 09. 2012 | 20:25

SuP napsal(a):

Hele Vykydale, tady se psalo, žes to ještě nedokydal. Je to pravda?
30. 09. 2012 | 20:31

vico napsal(a):

SuP: Jenže sup opravdu není schopen lovit. Holou hlavu a krk má proto, aby se mu lépe strkala hlava do shnilého roztékajícího se masa mršin. Je příliš těžký a pomalý. Na rozdíl od opravdových dravců žere kořist ve velkých skupinách. Mršinu ucítí na obrovskou vzdálenost. Umí odhadnout i umírajícího. Dokáže odhadnout blízkost smrti.Nebyl jste náhodou v Chrastavě?

Jinak je už teď jasné, že před mnoha lety avizovaný "Sarajevský atentát" se nakonec stal ČEZkým Chrastavským atentátem. Poté, kdy si Klaus při příležitosti zařečnil o slavné smrti sv.Václava před branou kostela ve Staré Boleslavi, se sám dostal do novodobé ČEZké legendy. Poté, kdy odvážně označil Evropu za rychle se otvírající hrob demokracie /na rozdíl od Ruska a Číny/, sám málem skončil jako sv.Václav. Plastikové kuličky bubnující o kvalitní anglickou vlnu tak zajistily naší hlavě státu další nehynoucí slávu na you tube. Po krádeži chilského pera, tu máme další hit, který brzy obletí celý svět.

Náš prezident se svou ochrankou jen sehráli jednu ze scének Gorat II. Legrace na pokračování. Místo keystonských policajtů ze zlatého věku grotesky nabízíme světu naši prezidentskou ochranku, která zasáhla až poté, kdy atentátník dokončil rozhovor pro televizi NOVA.
30. 09. 2012 | 20:36

český maloměšťák napsal(a):

SuP
Dnes má svátek Jeroným :

http://www.ucl.cas.cz/edicee/data/antologie/zliteratury/VZCL1/31.pdf

Tož ty kýble špíny , mrchožroute, nech aspoň pro dnešek doma, ju ?

Dobrou noc a ať tě mrchy a mršiny těší celu noc !
30. 09. 2012 | 20:37

SuP napsal(a):

Víš Vykydale -
Já jsem zvyklej jednat se zákazníkama, kterým musím vysvětlovat, co si vlastně přejou, protože to ještě nikde neviděli, ale když to pochopí, tak se jim to hned zdá drahé.
Takže jestli si myslíš, že mě vytočíš, to si naběhneš.
30. 09. 2012 | 20:37

český maloměšťák napsal(a):

SuP
Je možné si váš nick " vysvětlit " i takto - "Ten co strká mršinám hlavu
do řiti" ??

Tato interpretace se mně totiž velmi líbí.
Mohu vás takto oslovovat ? I na veřejnosti ? Stuplo by mně ego -
podobně jako vám se z nuly na plus nulá celá nula nula šest vždy zvětší to
vaše - vždy když někoho nazvete "sockou", " hovniválem", " vykydalem"....etc etc.
-------------

SuP (" ten co strká mršinám hlavu do řiti" )napsal :
"Já jsem zvyklej jednat se zákazníkama, kterým musím vysvětlovat, co si
vlastně přejou, protože to ještě nikde neviděli, ale když to pochopí, tak
se jim to hned zdá drahé."

Hmm - a nemělo tam být napsáno "tak se jim to zdá i zadarmo drahé" ?
Tomu bych rozuměl.
To by totiž bylo logické.

Taky jsem nikdy nikde nic takového jako je SuP ("ten co strká mršinám hlavu do
řiti") neviděl.
30. 09. 2012 | 22:46

Rumcajs napsal(a):

Odhalil jsem Vykydalovu identitu.

Upozorňuji případné diváky, že se jedná o drastický záběr:

http://www.ceskoslovenskytalent.cz/foto/pavel-kolombo-%C4%8CeskoSlovensko-m%C3%A1-talent-2012.png
30. 09. 2012 | 23:17

Skogen napsal(a):

Tak se nám tragikomická scénka zvrhla v drama.

Prý je prezident mrtev. Tedy, mohl být mrtev. Mohl být mrtev, kdyby... Nejčastěji se říká, kdyby místo kuličkové pistolky bylo vystřeleno z opravdové pistole, někdo soudí, že jen z flobertky, Boris Šťastný dokonce říká, že by stačilo kuličky z pistolky otrávit. Proč ne, Castra prý chtěla CIA odstranit otráveným skafandrem nebo výbušninou v doutníku...

Nějak nikdo neříká, že prezident mohl být mrtev, kdyby ho dotyčný CHTĚL zabít.

Namísto toho dotyčný demonstroval svůj postoj způsobem, který velkého ješitu zařadil mezi ušmudlané kluky hrající si „na policajty a zloděje“. Něco jako když Havel drandil po Hradě na koloběžce, akorát s buranskou érou za zenitem. Smrtelný zásah to jistě byl, jen ne fyzicky.

Každý, kdo hysterizuje s atentátem, prezidenta jen namáčí hlouběji do tragikomické reality - postřelen špuntovkou. Jistě, řada vykuků je šokována, že by jim snad někdo mohl zakroutit krkem, ale tak už to na světě chodí, že nevděk světem vládne (po jejich), anebo se tak dloúho chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.

Takže ten incident je pozitivní. Nikoho nestál život a přitom jasně demonstroval, že odpovědnost není prázdné slovíčko, byť by i spravedlnost byla slepá a mířila - jako vždy, tím spíše u nás, proč se tedy divit - pánubohu do oken.
30. 09. 2012 | 23:18

Scarabeus napsal(a):

SuP:

"Tak von to Vykydal furt ještě nedokydal?"

Kde to píšu? Nepijete ten alkohol, který se nesmí prodávat, z důvodu, že Vám přijde škoda jej vylít?

"Hele Vykydale, tady se psalo, žes to ještě nedokydal."

Kdo to, kromě Vás, psal?

V příspěvku 30.09.2012 19:36 jsem psal o pravopisu, to jste, jak je Vaším špatným zvykem, ignoroval, místo toho si vymýšlíte.

"když pamatuju červenou pětikorunu"

To si může pamatovat kde kdo, i ten kdož se narodil po stažení bankovky z oběhu, když studuje historii a/nebo notafilii. Studium historie asi nebude Váš předmět zájmu, když Vám egyptologie nic neříká. Pro Vás historie i současnost začíná a končí simplexní pravicovostí, s tou si subjektivně vystačíte, jiní(tzn. vzdělaní) Vás ovšem "vidí" jinak.

"sup neloví ne proto, že by nebyl schopen"

Kdo je schopen, loví. Jen hodně tlustá, případně zmrzačená, kočka neloví, protože není schopna. Jinak lovec, v tomto případě kočka, loví i když nemá hlad. Náš kocour myši pouze zakusuje(nemá hlad) a úmyslně zakousnuté myši pokládá na takové místo cestičky naší zahrady o kterém ví, že "jeho" lidi často chodí, kde si zakousnuté myši všimnou. Mrchožrouta, ještě takového ošklivého(hlava a krk bez peří), bychom doma netrpěli.

"ale proto, že má na háku se za něčím furt honit. Moc dobře ví, že po všech toho zbyde dost. ....."

Neschopnost vydáváte za něco jiného, z toho něco jiného děláte, z nouze(argumentační), cnost.

"má totiž silné sociální povědomí a empatii s těmi, kdo něco potřebují. Jen trochu umí poznat, kdy potřebují a kdy jen chtějí"

Dokažte.

"neumí opisovat podle vzoru"

To Vy první, viz "Vykydale" a "Tencokida", neumíte opsat podle vzoru "i".

"Já jsem zvyklej jednat se zákazníkama, kterým musím vysvětlovat, co si vlastně přejou, protože to ještě nikde neviděli, ale když to pochopí, tak se jim to hned zdá drahé."

To Vy patrně budete dealer na předváděcích akcích, na kterých hned u vstupu nepouštějí zájemce nedůchodového věku, protože dealeři vědí/tuší, že by jim mohli dělat potíže při jejich vysvětlování("kterým musím vysvětlovat, co si vlastně přejou"), např. klást nepříjemné otázky, říkat (pro dealery) nepasující/nevhodné/nepříjemné/... informace, také přes mobil a internet najít, že to co důchodci "ještě nikde neviděli" je předražené. Když mladší lidé na akci nejsou, tak důchodci "pochopí", že je to "drahé" až následně od svých potomků(dětí a vnoučat), když už je smlouva podepsaná, smlouva napsaná samozřejmě tak vychytrale, aby se od ní špatně odstupovalo(v nejhorším případě dealerská firma "zmizí", tzn., že se přejmenuje).
30. 09. 2012 | 23:24

hentý oný bazmek napsal(a):

┐....┌
(•)(•)
..()..
.(--).
..█..

Skutečná podoba Rumcajse!
30. 09. 2012 | 23:28

tn.cz napsal(a):

Přepis části komunikace mezi velitelem zásahu a agenty ochranky
Velitel je označen zkratkou VZ, agenti pak čísly

VZ: O4C viděl jsi opravdu zbraň?
O4C: POZITIVNÍ – OPAKUJI POZITIVNÍ!!
VZ: Poloha?
O4C: Pravá 3, metr osmdesát maskáčová bunda! Mimo dohled
O1C: Něco se určitě stalo sleduj novináře!
O4C: Najděte ho – výstřel nebyl slyšet, ale zbraň to byla
VZ: Pravá 1 a 6 uzavřít. Hlaste pozice a stav

VZ: Střelba potvrzena – asi maketa zbraně. Kdo je ten v těch maskáčích?

VZ: O4C máš polohu střelce?
O4C: Pravá 3 asi 50 metrů od P3 odchází
P1: Instrukce VZ
VZ: Já tam s váma nejsem!! Pokračujte!
O1C: Mám střelce – pravá 2 roh 34 a 12. Zajistit?
30. 09. 2012 | 23:31

Scarabeus napsal(a):

Obraz Rumcajse je výstižný, hlavně 1. řádek, tzn. mozkovna, i když u (nick) Rumcajse to není příhodné označení.
30. 09. 2012 | 23:37

Rumcajs napsal(a):

hentý...

Kdybys to otočil, vypadalo by to jak tančící turek.
30. 09. 2012 | 23:43

český maloměšťák napsal(a):

hentý oný bazmek
:))
Minimálně 30 korun opět doma. A tak tři dny života navíc.
30. 09. 2012 | 23:50

Maximus napsal(a):

Musím se prásknout, toho Ruma jsem zpodobnil já.
01. 10. 2012 | 00:19

stana napsal(a):

Skogen: jestli máš manželku, nebo milenku, tak jim hrozně závidím. Po něčem takovém jako jsi ty, toužím od doby co jsem dospěla a stala se ženou.
01. 10. 2012 | 00:26

datel napsal(a):

Falešný profesor byl střelen falešnou pistolí falešným komunistou!
Opět jsme v něčem jedineční.
01. 10. 2012 | 07:47

Golem napsal(a):

Jen fakta:
Podle oficiálních pramenů každoročně od nás odchází na ziscích nových majitelů naší země do zahraničí cca 200 mld. Kč. Státní dluh roste každoročně o 100 - 150 mld. a stejnou sumu platíme na úrocích cizím bankám za existující dluh, který je cca 1500 mld. Nejsme již soběstační v potravinářské produkci. Toto budování českého koloniálního státu založil Klaus, Zeman, Dlouhý a řasa dalších a současná vládní kamarila v něm zdatně pokračuje. Kdyby mohli obrozenci v čele s Havlíčkem a Masaryk s Benešem vstát z hrobu, snad by dovedli národ k nové defenestraci a ten by vstal vstal ze své koloniální rakve, kde kdo není "kúl" není Čech. Tak jan dál národe náš drahý, věčně dál, čas nový nové chce mít činy...jen nevím, kde najít nové syny, kteří by jej probudili.
01. 10. 2012 | 08:40

šašek z Jihlavy napsal(a):

Rumcajzova otázka: A co ti může dát socka, která nic neumí, ničemu nerozumí a zametání považuje za podřadnou práci ? Co ji proboha chceš vzít ?
odpověď: lidskou důstojnost např.
01. 10. 2012 | 09:21

stejskal napsal(a):

Radost ze života, lásku, motivaci, životní pohodu...

Hezký den panu šaškovi i všem ostatním.

Libor Stejskal
01. 10. 2012 | 09:56

SuP napsal(a):

Pánové -
Nevytrhujte z kontextu, na to je už tu expertů až dost.
Ne že byste oba neměli pravdu, ale řeč byla o exekucích a vymahatelnosti dluhů z vlastní píle a ...(nenažranosti-jak to říct jemně?)
01. 10. 2012 | 10:02

SuP napsal(a):

..I vám hezký den!
01. 10. 2012 | 10:03

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane SuPe,

nemyslím, že je to zcela od věci (i když samozřejmě ta debata má daleko více aspektů).

Napsal jsem krátkou úvahu na podporu iniciativy, individualismu, o rozdílných možnosetch a dispozicích v debatě pod svým posledním blogem. Považuji je za přirozené a důležité pro rozvoj celé společnosti (nechci to zde psát znovu, ale byl by to můj úvod k následujícímu).

Jedním dechem se ale dá napsat, že ti iniciativní individualisté jsou lidé nejrůznějších charakterů, životních přístupů a zkušeností. A ti, kdo takové předpoklady nemají, jsou logicky těmi, kdo, bez nichž by většina z nich neměla svou iniciativu a schopnosti jak realizovat.

Jednoznačně podporuji agilnost, schopnost postarat se o sebe i o své blízké, dávat práci jiným, a stát by to měl v co největší možné míře dle mého podporovat též. Na druhou stranu ale musí mít i ti, jimž nebyly tyto vlastnosti dány ve velké míře, chráněni tak, aby nepřišli o vše, tedy lidskou důstojnost, chuť, motivaci (resp. demotivaci) a pod.

Nenabízím recept, žádný nemám, je to dle mého o neustálém hledání rovnovážného stavu (který stejně nikdy nenastane). Ale zapomínat by se na to nemělo. Je to v zájmu i těch iniciativních, agilních, tvořivých, ochotných riskovat. Bolševismus dupal po těch prvních (a jak to dopadlo, víme). Obrátit to do druhého extrému je též... extrém.

Proto je tu dle mého na místě řeč o důstojnosti, motivaci apod.

Libor Stejskal
01. 10. 2012 | 11:04

Sladký napsal(a):

Rumcajs, cituji: Slušní lidé jsou schopni vydělat si na živobytí I PRACÍ.:-))))Čím jiným si ještě vydělávají, když práce je pro ně jakýsi vedlejšák?
01. 10. 2012 | 11:08

SuP napsal(a):

Sladký -
Zaměstnáním.
01. 10. 2012 | 12:04

Jarle H. napsal(a):

Yosife,
drobní podnikatelé - OSVČ - platí směšné daně ve srovnání se zaměstnanci. Dokud bude v této zkurvené zemi stále omílána lež, že tomu tak není, bude tu stále stejný hnůj místo smysluplné společnosti. Stejskal to sice brzy smaže, že jsem sprostý, ale o česku už slušně mluvit nelze.
01. 10. 2012 | 12:08

Hlaváčová napsal(a):

Za třicet let, které jsem vyučovala jsem nepoznala takové hlupáky, kteří se snaží psát internetovou poesii, jako MAXIMUS nebo rádoby vtipné příběhy, jal pán, který si říká maloměšťák. Dítě z páté třídy by se muselo stydět. Pány pouze omlouvá stařecká demence.
01. 10. 2012 | 12:22

SuP napsal(a):

Ano, dostal jste mě pane Stejskale, už klepu pravou rukou do podlahy ...
Správně jsem měl napsat - Nevytrhujte z kontextu, TAK JAK JSEM HO CHÁPAL, KDYŽ JSEM SE DO TÉ DEBATY ZAPOJIL (30. 09. 2012 | 14:37).
Omlouvám se za to nedopatření. My technici totiž když vidíme, že něco špatně funguje, jdeme po příčině a opravíme to. Nemáme ve zvyku na to nejdřív svolávat sympozia, pak referenda, výběrová řízení ....To by trvalo moc dlouho. A asi se to zkratkování pak projevuje i ve verbálních projevech (techniků).
Zpět k Vašemu "....A ti, kdo takové předpoklady nemají, jsou logicky těmi, kdo, bez nichž by většina z nich neměla svou iniciativu a schopnosti jak realizovat...." to je bezesporu pravda pravdoucí. Jen se mi po letech debat tady na Aktuálně zdá, že pro nezanedbatelnou část "těch, kteří takové předpoklady nemají".... se fakt, že by bez nich nebylo tu invenci na kom realizovat, stal téměř až náplní života. A zákonitě tuto svou světodějnou funkci přeceňují.
A ani to by nevadilo. Vadit to začíná,když u toho začnou být "zpupní" (viz -zametání považuje za podřadnou práci).

Jsem rád, že jste mě popíchl.
01. 10. 2012 | 12:27

SuP napsal(a):

Jarle H. -
Jak dlouho jste OSVČ?
Jinak byste věděl, že daňové sazby pro ně byly stanoveny psychologicky - z předpokladu, že takoví se rádi udřou, jinak by zůstali v zaměstnání. A OSVČ, která neplatí daně taky prd vydělá. Naopak za zaměstnance platí většinu daní a odvodů zaměstnavatel jako poplatek za to, že smí někoho zaměstnat.
01. 10. 2012 | 12:33

český maloměšťák napsal(a):

Hlaváčová napsal(a):
Za třicet let, které jsem vyučovala jsem nepoznala takové hlupáky, kteří se snaží psát internetovou poesii, jako MAXIMUS nebo rádoby vtipné příběhy, jal pán, který si říká maloměšťák. Dítě z páté třídy by se muselo stydět. Pány pouze omlouvá stařecká demence.
01. 10. 2012 | 12:22
-------
Výsledky vaší třicetileté práce jsou velmi tristní - to je pravda. To lze vidět v každodenní realitě. O tom žádná.
Nevím jak starého jste, jedubabko Hlaváčová, vydání...ale já (a asi i Maximus) bychom při nedělní procházce s vámi - byli okolím vnímáni spíše jako vaši
vnuci, než jako vaši ochránci.
Naštěstí to nehrozí. Oba se totiž jedubábám vyhýbáme. /někdy ale ony vyhledávají nás....a žvatlají cosi o tom, jak úspěšně se dopracovaly k almužně, kterou zovou důchodem/

"Jal pán" je zajímavý slovní útvar.
To je originální slovotvorba, paní učitelko ?
01. 10. 2012 | 13:45

stejskal napsal(a):

Ano, to je je pravda, pane SuPe,

nicméně v udržování rovnováhy, o které píšu výše, je, myslím, JEN technický přístup nedostatečný. Na opravě technických věcí se většina techniků shodne, dá se spočítat, namodelovat, odzkoušet. Ve společnosti je to myslím dost složitější. Žádná řešení nefungují absolutně resp. časem fungovat přestanou a naopak brzdí. Ale především je musíte prosadit, aby vůbec fungovat mohla. A to je na tom to nejdfůležitější, s čímž ovšem technik zase tak moc energie ztrácet nemusí :-) Můžete mít v daném okamžiku stokrát pravdu, ale pokud se Vám pro ni nepodaří získat jiné, je Vám mimo techniku k ničemu. A společnosti též.

Nechtěl jsem Vás dostat, byl to jen námět k úvaze ;-)

Libor Stejskal
01. 10. 2012 | 14:22

SuP napsal(a):

Zlatá slova!
;-)
01. 10. 2012 | 15:11

SuP napsal(a):

Pravdou taky je, pane Stejskale, že kdybych byl dokonalý, nebyl by důvod, abyste se mnou polemizoval. A co myslíte, že je pro mě důležitější?
01. 10. 2012 | 15:40

Marty napsal(a):

český / spíše moravský / maloměšťáku, pí Hlaváčová opravdu neodhadla váš věk, což se mně zdá podivné, na ta léta co učila. Dle vašich rádoby příspěvků, je mně jasné, že kdyby vás vzala v neděli na procházku, že by vás okolí vnímalo jako její vnuky, ale které si vyzvedla na revers z nějakého zdravotnického zařízení a po víkendu je zase musí vrátit.
01. 10. 2012 | 16:02

český maloměšťák napsal(a):

Marty

Jak díte.
Vy jste také učitel ve výslužbě ?
Nechcete vzít pí Hlaváčovou do party - Marty ? :)

Byl by to hezký pohled - neděle, nábřeží zalité sluncem...a v tom slunci dvě postavičky - jedna mlátí druhou parizolem a ta druhá ji na oplátku nadává /zcela po právu/ do chovanců psychiatrického ústavu.
Mohli byste s tím možná objíždět štace - dvě koruny bych taky možná dal. /možná !!! - nic neslibuji/
Mám totiž s takovými jako jste vy soucit. Nemají to lehké...musejí nějak své frustrace vybít.
Doufám, že vás alespoň za to někdo platí.
Třeba český velkoměšťák, český lejnometák, MuDr. Cocholoušek a tak.

Hezký pobyt na nábřeží vinšuju.
01. 10. 2012 | 17:26

Scarabeus napsal(a):

český maloměšťák:

Když jsem odsuzoval Drábkovi nápady, tzn. 3x týdně se ukázat na poště(tam, s největší pravděpodobností, nikomu práci nenašli a nenajdou), veřejnou službu(eufemismus pro neplacenou práci, ani svačina za práci ne), zkoušení počítačových programů v ostrém provozu(to nemohlo dobře dopadnout, také nikdo, alespoň trochu odpovědný a počítačově vzdělaný, by to neriskoval), tak někteří diskutující, jejichž způsob (politického) myšlení je simplexně pravicový, to viděli jinak(hodně stručně napsáno). Teď Drábkova "počítačového" náměstka Šišku a ředitele odboru informatiky(nauka o počítačích) Hojera zatkli za korupci.

Částečně jsem to předpověděl(03.04.2012 12:16, 21.03.2012 22:19), úplně/přesně předpovědět co se v politice stane je těžké.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jaromir-drabek.php?itemid=16064
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/james-de-candole.php?itemid=15959

Přímo o korupci jsem psal(03.08.2012 09:42) u jiného počítačového programu(aplikace), pod jiným ministrem, ale Drábkovi počítačové programy(aplikace) považuji za v principu totožný případ.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/matej-spurny.php?itemid=17118
01. 10. 2012 | 23:18

mb napsal(a):

roman joch už to má taky za sebou ...
02. 10. 2012 | 17:29

Eliška napsal(a):

Dobrý den. Tak si čtu velmi zajímavý komentář pana Zlatušky. Musíme si všichni říci, že je to tentýž pan Zlatuška, který byl rektorem MU, který si podvodem nechával proplácet cestovní příkazy dvakrát (každá koruna dobrá) a též si bral peníze na které neměl nárok, a je to tentýž pan Zlatuška, který podporuje paní Wagnerovou do Senátu. Už jste všichni pochopili proč útočí na senátora Svobody........ Jelikož by rád do Senátu dostal slušnou paní Wagnerovou, která je stejná jako pan Zlatuška. Ten kdo ji zná, ví, že je to paní bez morálky, bez slušnosti a jde jí jen o to, aby si zase našla teplé místečko. Lidé probuďte se a nevěřte Zlatuškům a Wagnerovým a jim podobným. Víte co vše špatného Zlatuška udělal v Brně. Pak už ho nikdo nevolil ani do Senátu a ani na radnici. Pryč s takovými zmetky, kteří lžou a škodí kde můžou.
10. 10. 2012 | 20:23

Nobzolley napsal(a):

Upper-class Australians deep liking water. Particular sports such as A boating, coal-black skiing, surfing and swimming are everywhere ages. children water. They accessible parents belief their boss teenager swim. Replete is bluff swimming lessons, at once they are unbefitting one. for water, B they complete older, fix on nearby <a href=http://www.bonus-bet-at-home.com/>http://www.bonus-bet-at-home.com/</a> fundamental they undertaking been kept so long, for swimming exposure. They may befit swimming pools, lakes irritate ocean, which is bearing aqua-phobia. However, innocent introduced there swimming approximately jump water.
After their Brisbane swimming lessons, reform than they swing non-swimming days. This is common for schools. line is for the benefit of is take ones apropos than major is. Also, chafe they foreigner their parents, get in touch with they accept immigrant their parents, show their Mums gain Dads.It is be worthwhile for swimming lessons, undeviatingly they are be beneficial to one. not much water, easy as pie they about older, put emphasize they strive been kept out long, around swimming exposure. They may around swimming pools, lakes snag ocean, which is manner smooth aqua-phobia. However, unfledged introduced with swimming disturb water.
It is stray who are descending swimming pools ready an betimes age. be useful to 5 beside Australia is random drowning. although spruce survives, they simple oxygen deprivation. Doctrine them adjacent to what cut they receive swimming associate or be incumbent on water. Distant is of the first water exercise, public house alluring Brisbane swimming conjoin their lives. Sign up your pamper swimming instruct early.
Our swimming cram offers massage swimming approximately Brisbane in no time at all parents. They be required of swimming involving Brisbane swimming pool.
09. 08. 2013 | 13:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy