Pero a podpis

09. 03. 2008 | 20:55
Přečteno 18710 krát
Zlaté pero za milion, kterým prezident Klaus podepisoval ústavní slib, vzbudilo po zásluze polemiky. Rozmařilost takového pozlátka úřadu by například ve Spojených státech nikdy nemohla být přijatelným „osobním darem“ pro prezidenta. Konec konců zbývajících devět per prezidentské série končí v hradním sejfu a těžko budou Klausovi následníci vysvětlovat, že je to osobní dar jejich úřadu pro ně samé. Za povšimnutí však stojí i nesoulad mezi nákladností psacího nástroje a ledabylostí ve vyvedení dokumentu, na jehož podepsání toto pero bylo použito.

Dobře je to vidět na detailu z fotografie zlatého pera a textu podepsaného prezidentského slibu uveřejněné na titulní straně Lidových novin v sobotu 8. března.

Zlaté pero a slib
Zlaté pero a slib


Vytištěný text slibu je evidentně vyveden nikoli profesionálním sazečem, ale užitím laciného (nikoli nutně levného) textového editoru. Je v něm několik na první pohled patrných nedostatků. Nejzřetelnějším je rozdíl ve velikosti mezislovních mezer, dobře patrný mezi prvním a druhým (tzv. východovým) řádkem v prostředním odstavci slibu („Slibuji, že budu zachovávat ...“). V textu se tvoří zřetelné díry, které jsou ve správně vyvedené sazbě nepřijatelné. Poněkud méně znatelná, přesto však patrná je nestejná proporce mezislovních mezer v předposledním řádku („a podle svého nejlepšího ...“). Mezera za spojkou „a“ je zde menší, než mezi ostatními slovy tohoto řádku (kde jsou ostatně mezery opět příliš velké). Když už měl být k přípravě takového slavnostního dokumentu použit běžný textový editor, který si s vyřešením uvedených problémů nedokáže poradit, měl písař zrušit zarovnávání pravého okraje a text vyvést tzv. „na praporek.“ Těsněji sesazené měly být nejspíš i litery "VNA" na konci třetího řádku nadpisu, kde grafické tvary vytvářejí dojem širší mezery (tuto chybu by již běžný písař ve zvoleném textovém editoru neodstranil, sazeč by si s ní však poradil).

V profesionálně připraveném textu by se takové typografické chyby nemohly vyskytnout. Stačí vzpomenout např. slova významného českého typografa Karla Dyrynka z jeho posudků českých tištěných publikací z roku 1911: „řemeslně správná sazba musí býti těsná, bez děr a řek.“ Tuto zásadu ostatně ctil již Gutenberg, který pro sazbu své 42řádkové bible užíval několik různých šířkových a tvarových verzí některých liter, aby v kombinaci s užitím slitků a zkratek docílil stejnorodé úrovně mezislovních mezer v textu na stránce (podobně jako to v té době dokázali zruční písaři při ručním opisování knih).

Kontrast mezi vpravdě byzantskou okázalostí nákladného psacího nástroje a naprosto plebejským vyvedením textu, na jehož podepsání ho bylo užito, zasluhuje když ne přirovnání k slámě z podestýlky pro hospodářská zvířata, která kouká ze značkových bot, pak alespoň připomenutí Vodňanského „Královna Alžběta beseduje s traktoristy.“ Hodně slov padlo kolem údajné nedůstojnosti prezidentské volby v důsledku procedurálních sporů kolem způsobu konání schůzí, na kterých byl prezident volen. Na první pohled patrné nedůstojné provedení prezidentských dokumentů však zjevně nikoho zodpovědného netrápí. V milionových sumách vyčíslitelné není a televizní kamery to při přímém přenosu také nezachytí.

(Ve zkrácené podobě vyšlo v Lidových novinách 10. 3. 2008 pod názvem Inaugurační sláma ve značkových botách.)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ondra napsal(a):

Tak to bych chtěl vědět, kdo má tohle na svědomí. Už na obchodce by mě profesorka za takový paskvil vytahala za vlasy.
09. 03. 2008 | 21:04

LEVAK napsal(a):

Hlavně že někteří důchodci už vzhledem k finanční tísni ani nemohou navštěvovat lékaře.A bude hůř!Je vidět jaký druh kapitalismu nám tady Sanctus Venceslaus Secundus vulgo Clausus nastolil.
Ad Ondra:to nemyslíte vážně,tělesné tresty?Určitě by se Vás zastala a dobře obhájila doktor Klára Samková-Veselá!
09. 03. 2008 | 21:12

Ondra napsal(a):

->Levak
Proč bych to neměl myslet vážně? Měl jste někdy obchodní korespondenci nebo techniku administrativy?
09. 03. 2008 | 21:20

m&m napsal(a):

To je krásný blog...:-)
(Takto si představuji blogy, toto se jinde nedočtete. :-))
09. 03. 2008 | 21:25

TTT napsal(a):

Dobrý den, myslím, že o Vás je známé, že jste spolu s M.Mejstříkem aj. vůči VK zaujatí. Je otázkou, nakolik právem. Zkoumám to. Ale každopádně děkuji za příspěvek.
09. 03. 2008 | 21:27

m&m napsal(a):

To je krásný blog...:-)
(Takto si představuji blogy, toto se jinde nedočtete. :-))
09. 03. 2008 | 21:29

LEVAK napsal(a):

Ad Ondra:měl,ale já myslím "tělesné tresty"!
Táhaní za vlasy a pod. je přece tělesný trest a podle doktor Kláry Veselé-Samkové jako takový naprosto ve školách všeho druhu nepřípustný!
09. 03. 2008 | 21:35

stále rebel napsal(a):

To zarovnávání není hezké, ale co říkáte gramatice?
Já bych psal Ústava České republiky, tak se ten dokument jmenuje, ale pokud napíši jen ústavu, tam bych to napsal s malým „ú“.
Pokud se mýlím tak mi to promiňte, nejsem češtinář a hledat se mi to teď nechce.
09. 03. 2008 | 21:46

franta62 napsal(a):

Pane Zlatuško. Zahrajeme si známou hru vadí - nevadí (o nic však nepřijdete). Vadil by vám ten skutečně odfláknutý text (asi na kvalitním papíru) kdyby se pod ním skvěl podpis vašeho kandidáta? Co říkáte? Vy pro kritiku toho dokumentu ale máte zjevně jiný důvod - KLAUS. Měl jste radši provést grafologický rozbor jeho podpisu, ale to Vám bylo asi hanba a nebo toneumíte a tak jste si alespoň kopl do kotníku jak se říká.
09. 03. 2008 | 21:53

Selen napsal(a):

Zajímavý článek. I vtipný.
09. 03. 2008 | 21:54

im napsal(a):

Pěkné!

Šéf hradního protokolu moc gramatiku neumí. Forejte, Forejte, tohle nebude za jedna....

Aspoň že je to vytištěno na ručním papíře.

V tomto kontextu ale musí být ústava s malým "ú", rebel má pravdu.
09. 03. 2008 | 22:07

RUMCAJS napsal(a):

Vaše starosti bych fakt chtěl mít.Nestojíte náhodou s hrnkem u hlavy a neposloucháte, co si říkaj sousedi ?
Víte,že bych tomu u Vás i věřil?
09. 03. 2008 | 22:16

jirizlatuska napsal(a):

stále rebelovi a im: Souhlasím, že by to tak gramaticky mělo být, i když velká písmena hodně rozvolnila. V Ústavě České republiky (čl. 59 ústavního zákona č. 1/1993 Sb. ve znění pozdějších novel) to nicméně stojí s velkým písmenem [co zmůže gramatika proti zákonodárcům :-)]. Soudím také, že ten dokument na Hradě nejspíš jen přebírali, vyhotovoval podle záhlaví Parlament, tedy nejspíš někdo v Poslanecké sněmovně.
09. 03. 2008 | 22:20

m&m napsal(a):

P.S. Ona ta použitá kombinace fontů a vlikostí jednotlivýchh částí sama o sobě působí dosti brutálně.

Odhaduji to na tento vznik:
"A jak to chcete pane prezidente?"
"To je jedno, hlavně ať je to velký, nazpaměť to neumím a budu se k tomu muset naklánět, tak ať to dobře vidím..."
"Jistě, pane prezidente... ehm,... nevíte, jak se to z Wordu odesílá na tiskárnu?"
09. 03. 2008 | 22:39

Student z BRNA napsal(a):

Pane senátore, budete kandidovat znovu do Senátu?
09. 03. 2008 | 22:43

Orel holohlavý napsal(a):

Ale pane Zlatuško, tohle se vám fakt povedlo! Myslím to fakt upřímně, ne jako Standa.... :-)))
09. 03. 2008 | 22:52

stále rebel napsal(a):

Pro m&m.
Václav Klaus - Internet, počítače
Nečtu-li si doma celá desetiletí v encyklopediích, nebudu asi příliš často využívat ani Internet.
–Lidové noviny, 4.4.1997
Taky tam v kanceláři máme ty stroje a já vážně nevím k čemu to může být dobré. (o počítačích)
Čerpáno odsud:
http://cs.wikiquote.org/wik...
09. 03. 2008 | 22:53

hudryper cha chacha napsal(a):

Co že jste Rumcajs s tím Frantou 62 tak nenadále bez špetky humoru ? Jste
jak důchodkyně,když ji sáhnou na penzi !
Ale klid!V té parlamentní
spisovně,kde za to můžou,
nepochybně buňka rudých úřednic nastrojila hradní
stráži( a pardon,ta zase
dělala něco jiného v Lánech)tedy hradní kance-
láři levičácký podraz !
Že to tak bylo,viďte ?
09. 03. 2008 | 22:57

m&m napsal(a):

stále rebel: To je vynikající zdroj, díky za něj :-)
09. 03. 2008 | 22:59

Ročník 53 napsal(a):

Tak jsem se sem podíval, a z dokumentu je mi opravdu na blití. Nesourodé druhy patkového a bezpatkového písma v kurzívě, se zarovnáním do bloku. To opravdu napsala nějaká někoho známá, rozhodně ne sekretářka!

Před očima mám povolávací rozkaz mého dědy od Františka Josefa II. na ručním papíře, psaný krasopisem, s prolisovaným razítkem a vidím ten úžasný rozdíl, kdy si lidé vážili psaného textu a nesvěřili psaní slavnostních listin jen tak obyčejným amatérům. Že nekdo svěří amatérovi prezidentský slib, je hrozné. Na druhou stranu je dobré, že tam nemají nikde překlep!
09. 03. 2008 | 23:21

pavla napsal(a):

Pane Zlatuško, je opravdu vidět, že si musíte za každou cenu kopnout. Tak jak je psán příspěvek Franta62, přesně. Navíc, nebalamuťte lidi. To pero má cenu sto tisíc, za milion by se dalo vydražit, protože bylo určeno pro prezidenta. Navíc to věnovala - já tedy myslím - soukromá firma, takže to může být vám a vám podobným úplně fuk. Nevím, jestli byste napsal tak pitomý článek, kdyby to věnovali třeba Švejnarovi. O tom snad všichni pochybují včetně vás. Jste nenormální. Nebo vy sám byste takový dárek odmítl? Zcela jistě ne. Ale vy už nevíte, co byste napsal, jen abyste pošpinil. A pitomci v novinách vám to žerou. Starejte se o to, co máte. Jsou důležitější věci.
09. 03. 2008 | 23:26

stále rebel napsal(a):

Humor se opět vrací do českých hospod, nejde jen o ty velké kašpárky, kteří nám svým chováním dávají dost příležitostí k pobavení (často je to dost smutné, ale takový už je život), ale jde i o ty malé kašpárky, jako je například RUMCAJS, kteří se svými mávátky postávají u cesty.
09. 03. 2008 | 23:28

Ročník 53 napsal(a):

Vidím pavlo, že si také neodpustíte kopnutí za žádnou cenu.
09. 03. 2008 | 23:29

Anba napsal(a):

A navíc ten ledabylý podpis.
m a m si správně povšiml celkové neuspořádanosti dokumentu. V minulém zaměstnání jsme měli písařku, která neměla žádné vzdělání, jen praxi od r.1945, ale písemnosti měly "štábní kulturu". Ona taky, když šla do důchodu v 62 letech, neměla na zápočtové kartě pro důchod ani jediný zameškaný den pro nemoc.
Ještě bych se pozastavila o ocenění daru pana Břízy, majitele Koh-i- nooru. Prý má hodnotu milionu, někdo z hradního protokolu však prohlásil, že 100 tisíc. Tak jak to p. president přihlásí ke zdanění?
09. 03. 2008 | 23:37

hudryper cha chacha napsal(a):

Pro Pavlu:
Zajisté, souhlasím! Z Paroubka či Filipa si srandu dělejte a čím víc,
tím líp. Na našeho mocnáře nám nesahejte, ani na to jeho péro !
Prý je za milión..cha cha
09. 03. 2008 | 23:42

Alenka napsal(a):

Pavlo, ty pravé zkoušky osobní integrity na nás přicházejí až s dary tak velkolepými, kdy slušným lidem nezbývá nic jiného, než je odmítnout. Je to tak těžké pochopit?
10. 03. 2008 | 00:00

Ročník 53 napsal(a):

To Anba.
Pan prezident si nechá odhadnout již použité pero na takových 10 tisíc, nebo se vzdá daru ve prospěch kanceláře Hradu a zaplatíme to my.
10. 03. 2008 | 00:25

Luba napsal(a):

No, možná pro upřesnění:

1.Pero nebylo za milión, ale za sto tisíc. Nějaký trouba v ČTK se překlepl, a tak to opsali všichni, co opisují.

2.Pero nebylo zlaté, ale platinové.

3.Průšvih není v tom, kolik pero stálo, ale v tom, kdo se jím podepisoval. A že toho signatáře budeme muset poslouchat dalších pět let.

4.Kdo za to pero zaplatil těch sto tisícovek, to musel být kapitální vůl! Nebylo to nakonec uhrazeno z daní? Že bychom těmi voly byli my, všichni?
10. 03. 2008 | 00:26

pavla napsal(a):

Pero mělo pouze platinovou špičku. Tak to aspoň psali. A jde o dar pro dalších 9 prezidentů, tak jsem zvědavá, jak to ti další odmítnou. A znovu říkám: Chtěla bych vidět, jestli by ti, co kolem toho dnes řeční, by řečnili, kdyby tam místo Klause seděl Švejnar. A nechtějte mi namluvit, že by to odmítl. A já myslím,že daň si může snad prezident dovolit ze svých penez zaplatit. I kdyby to bylo z milionu. Nechápu,proč se o pitomém peru mluví. Nebo snad myslíte, že prezident šoupne Koh-i-noru nějaké zakázky?
10. 03. 2008 | 00:42

pavla napsal(a):

Paní Lubo, vy snad za dar platíte?
10. 03. 2008 | 00:45

Ročník 53 napsal(a):

Pavlo, vy jediná nechápete, že blog pana Zlatušky není o ceně psacího pera, ale o nepoměru psací pořeby s amatérskou úpravou prezidentské přísahy.

Jinak se dar samozřejmě zdaňuje, takže pan prezident musí to pero zdanit, jinak by porušil zákon. Nebo by vám to u Klause nevadilo?
10. 03. 2008 | 02:07

Tom napsal(a):

Ústava s velkým Ú je v textu aktuální Ústavy, takže to tak bude v pořádku.

Schůzi organizuje Parlament, takže stížnosti na sazbu a celkové typografické vzezření zasílejte na vedení Sněmovny, potažmo Vlčka.

Loni sabotovalo i to pero.

Typograficky a kvalitou papíru to hezké není, právně platné to je.
10. 03. 2008 | 02:23

pavla napsal(a):

ročník 53. právě že jsem napsala, že snad by neměl pro prezid. být problém daň zaplatit i z toho milionu, ne? A kromě toho si nemyslím, že by panu Zlatuškovi šlo o formu přísahy. Zatím jsem v médiích zaznamenala pouze ty trapné námitky k ceně pera.A jestli toto zas nechápete vy, proč to vůbec napsal, tak bohužel.
10. 03. 2008 | 02:29

Dráth napsal(a):

Zlatucho, Zlatucho, jseš ze stejné líhně jako antiradar Tamáš.
10. 03. 2008 | 02:34

Karel Vomacka napsal(a):

P. Zlatusko, dneska je to za jedna s hvezdickou! Toto je (bohuzel) velice zabavne! Ten kontrast nema chybu :-D.

Uz aby ten amaterismus normalizacni generace skoncil, je to sice smesne, ale nemusime byt porad exporterem absurdit :-)
10. 03. 2008 | 04:33

Vasja napsal(a):

Trapnost. Klausofobie.
Nejedná se o "prezidentský dokument", ale o dokument.............. umíte číst?
Nechutné je, že platíme z daní byzantské apanáže senátorským vyžírkům. S Mejstříkem si musíte rozumět.
10. 03. 2008 | 07:21

PAUL napsal(a):

Pan Zlatuška má zřejmou potřebu se nechat přejmenovat na Flusačka!
10. 03. 2008 | 08:18

Cicero napsal(a):

V souvislosti s diskusí mě bůhvíproč napadlo "Nebylo by krásné, kdyby ta váza stála jen padesát liber"? ;-)
10. 03. 2008 | 08:18

PAUL napsal(a):

Když šmejdi prohrají, tak jim vadí tu papír, tu pero, a hlavně schází komunismus aby mohli psát mezi řádky a ukazovat tak svou nezměrnou inteligenci. Jaká ubohost ducha vás navštěvuje? To už není ani k smíchu ale k pláči! Jste posluhové cizáka Švejnara, ubožáci!
10. 03. 2008 | 08:40

Northern Lights napsal(a):

To jste celí vy "senátoři". Staráte se o blbosti a lidem nalháváte něco o své důležitosti. Senát je smetiště odložených politiků s naprostou impotentní pravomoci.
Nejdříve si zrušte svoje nemorální výhody a potom se starejte Klausovi o péro...

P.S Pane E. Kožušník , zase jeden ze zbytečných článku.Vy jste s tou byrokracii v Senátu ještě moc nezatočil že ne?
10. 03. 2008 | 08:46

car komančov OO8 napsal(a):

S perem za milion ...da se snim napsat něco jineho neš jen jeden podpis....to ostatní napiše jinym perem někdo iny a kdoví jestli je za jeho,, Eestli ho taky nedostal z daní ,,,Mi sa vam v noci zdalo ,,budu dvě strany prodavat dluhopisy na svoju volební kampanˇ to sem zapomněl jestli na řepu nebo do senatu aji podpis jsem viděl na tem dluhopisu...To sa na burze budou dit věci,,ja zapomněl jestli za bilíony nebo miliony kolik vlastně ty strany naju dluhu,,,a sčeho sa ty dluhu bubu platit asi z majetku ale kde sa on jim objeví,,,To vam byla sranda jak hledali zhnile hrušky..co sa tym da pry všecko zaplatit...to sem sa začal tak smát aš mě to vzbudilo ,,jinač by sa pomočil,,a musel spalitˇ peřinu,,,chudak husy zase by byly chvílu bes peří,,,,,Z
10. 03. 2008 | 09:05

Mstitel s píšťalou napsal(a):

To pero nestálo milion, ale sto tisíc. To, že by možná jeho cena dosáhla milionu v aukci, je věc jiná.

Při dražbě se cena většinou vyšplhá mnohem výše, než je pořizovací cena.
10. 03. 2008 | 09:10

suchánek napsal(a):

Napadlo vás, pane zlatuško, ověřit si, zda-li je ta fotografie z lidových novin autentická a nejedná se o výrobek amatérského détépáka ze sklepních prostor zmíněných novin?

než se teda k tomu začnu vyjadřovat...

mimochodem jedno vím jistě, ta "fotka" tak jak je v reálu rozhodně neexistuje (stíny atp.), takže to pro jistotu zjistěte a ověřte, a nejste za kardinálního vola, dík
10. 03. 2008 | 09:38

suchánek napsal(a):

btw: už jste se někdy podepisoval přes celou A čtyřku?
on václav je tak trochu ješita, ale dvaceticentimetrové podpisy, to bych fakt zíral...
10. 03. 2008 | 09:42

Aleš napsal(a):

Děkuji pane senátore, dobrý postřeh. Je škoda, jak málo jste nalezl v diskusi pochopení.

Krásné pero a nízká formální úprava dokumentu je obrazem doby.
Kam se společnost dostane, když i veřejno právními medii hýbají Gottova svatba, týrání dětí v Kuřimi a pod. "světoborné události". POvrchnost, banalita, bulvárnost, ztráta hodnot a smyslu pro krásu hýbe
stále více Západním světem.
To zlaté pero je krásným příkladem snahy firmy se zviditelnit, naskočení všech medii na diskusi o jeho ceně a nevšimnout si jaký "skvost" to pero podepsalo.
Jen více takových pozorných glosátorů doby.
10. 03. 2008 | 09:45

Ladislava napsal(a):

Nemohla to být náhodou montáž? Pan Zlatuška ten nikdy nesklame.Neměl by se věnovat radši reformě školství,když je, nebo byl tím rektorem?Bylo by to užitečnější i když při jeho mozkové kapacitě pochybuju.Jeho kandidát Švejnar byl přistižen přinejmenším při lži a ne jednou .
10. 03. 2008 | 10:30

Al Jouda napsal(a):

Krásný hnidopišský blog. Jinak je vidět, že na tom slibu nikomu z Hradu opravdu, ale opravdu nezáleželo a asi ani nezáleží.
10. 03. 2008 | 10:39

m&m napsal(a):

Cicero: :-))))) (Nejvtipnější příspěvek.)
10. 03. 2008 | 10:59

Ročník 53 napsal(a):

Pane Suchánku, až se budete k něčemu kategoricky vyjadřovat, ať to prosím není k tomu, co je možné vyfotografovat.
Snímek nebyl pořizován na louce, ale v ostrém osvětlení za použití blesků. Ty stíny jsou v pořádku. Chce to jen trochu víc myslet, než začnete psát konspirační teorie.
10. 03. 2008 | 11:15

Šklíba napsal(a):

Montáž to určitě není. LN tam měly v popisku "foto", taky by v LN dnes neotiskli Zlatuškovu poznámku k typografii, kdyby tam za to mohli sami.

Další amatérismus ke skládání slibu byl k vidění přímo ve Vladislavském sále, kde za to mohla prezidentská kancelář. Rozdávali tam dvojjazyčný text, český byl "projev pana Václava Klause", anglický "projev pana Václava Klause, prezidenta Republiky" ("České" tam nebylo).
10. 03. 2008 | 11:40

PAUL napsal(a):

Důchodci dostanete přidáno, tak už zalezte a dejte pokoj, nebo požádejte babku, ať vás vyžene od internetu, dá vám do ruky hadr a už uklízejte na Velikonoce! Příjedou děti, tak ať se vše leskne! Nečekejte až dostanete hadrem přes hlavu a hněte Zadkama!
10. 03. 2008 | 11:48

Francisco napsal(a):

Amatéři...
10. 03. 2008 | 12:19

jarpor napsal(a):

Vážený pane senátore,

dovolte několik poznámek :

- kdyby Vám soukromá firma věnovala pero k podpisu Vašeho senátorského slibu, určitě byste nenapsal něco o pozlátku a rozmařilosti - viz Váš první odstavec. Ten lehký píchanec do V.K. jste si asi, zhrzen z neúspěchu pana Švejnara, nemohl odpustit, což ?

- plně s Vámi souhlasím, když porovnáváte úroveň soukromé firmy a úroveň úřednictva, tentokrát hradního.
Doufám, že toto Vaše poznání budete uplatňovat při posuzování zákonů, které dávají úřednictvu "moc" nad našim konáním, a že stejně kriticky vystupujete k dokumentům vytvářeným úřednictvem senátu.

- Když už jste zmínil volbu presidenta, zapoměl jste na jeho hlavní aktéry : poslance a senátory. To byli totiž hlavní herci tohoto trapného představení.
O divadlu platí toto :
Hrají-li vynikající herci i v nedůstojném prostředí, bude plno a diváci herce odmění. Ale ani nejkrásnější a nejdůstojnější prostředí nenahradí podprůměrné a špatné herce. Při Vámi zmíněné volbě Vás taktéž bylo vidět. Zkuste se v tomto kontextu zamyslet jaký jste byl "herec".
Nějak jsem nezaznamenal, že byste k důstojnosti aktu jakkoliv přispěl - a to i včetně Vašeho blogu, kdy jste zmínil vystupování premiéra a pana Čunka.

- Suma sumárum - dobrý postřeh detailů s jistým náznakem - kdyby byl na hradě někdo jiný, to by se asi nemohlo stát. Z diskuse vidím, že nejsem sám, kdo takto Váš příspěvek "četl" podobně jako já.

___________

pavla

Ne tak zhurta, máte pravdu, ale trochu nadhledu by to chtělo... :-)
10. 03. 2008 | 12:23

suchánek napsal(a):

ročník 53:
za dvě hodiny vám jsem schopen poslat "fotku", kde bude ono pero zapíchnuto doprostřed toho dokumentu a v blízkosti budou tři kapky krve, jenž budou hadříky pucovat tři elfové, vše včetně dokonalých stínů.

k zaručeným fotografiím pro otvíráky novin a jejich retuším přistupuju velmi obezřetně, dělejte to také.

žádnou konspirační teorii jsem zde nepřednesl, jen mě zajímalo, jestli to dotyčný ověřil z výše jmenovaných důvodů.

pokud je to opravdu ono lejstro ve své autentické podobě, tak bohužel musím konstatovat, že je tam úplně všechno špatně a i můj předávací protokol (nejnižší z dokumentů vůbec) má mnohem vyšší typografickou úroveň.

diskuze tady se snažila v úvodních asi 6 příspěvcích držet tématu, zbytek byl o zcela nesmyslném zainteresování klause. jak už jsem to psal vlkovi, až bude mistrovství světa v kuličkách, za jeho výsledek bude zodpovědný určitě klaus. až ten výsledek bude hrůzostrašný, o tom už dobředu není pochyb.
10. 03. 2008 | 12:42

m&m napsal(a):

Zajímavý článek na Britských listech dává do souvislosti údajnou cenu pera a diskuse o zdanění daru: protože článek nemá zatím samostatný odkaz (je na titulní straně), kopíruji jej celý. Je pravda, že ten náhlý desetinásobný "pokles" hodnoty pera nějakou příčinu má. A na překlep v ČTK to nevidím. Na to byly všechny ty hlášky příliš bombastické a jednoznačné. Autorův úsudek zní logicky:

"Jedna dobrá a jedna špatná zpráva ukazují na stav ve společnosti. Ta dobrá že průměrná mzda loni stoupla na 21 692,- Kč.*) Ta špatná, že na ni nedosáhne více jak 2/3 lidí. Shodou okolností jsme se ve stejné době dozvěděli další zajímavost. Svůj podpis na přísaze stvrdí nový president darovaným platinovým perem v hodnotě cca 1 milion Kč. V okamžiku kdy se rozběhlo dohadování o danění tohoto daru, je vše jinak. Hodnota zmiňovaného pera prý již není onen milion. Je to pouze cca 100 000,- Kč. Tak mi to pomalu připadá jako s tou průměrnou mzdou, píše Vladimír Matějka.

Jiný kraj, jiný mrav, k tomu dodává Jan Čulík. Je zajímavé, že ani při současně rekordně silné české koruně nedosahuje průměrná mzda 21 692 Kč, kterou nemají dvě třetiny českého obyvatelstva, ani britské minimální mzdy. Při kursu 1 britská libra = 33 Kč je částka 21 692 Kč 657.33 liber. Hodinová minimální mzda v Británii je 5,51 liber, denní výdělek tedy 44.16 liber (1457,28 Kč) a měsíční výdělek (22 pracovních dnů) 971.52 liber (32 060.16 Kč). - Přitom jsou ceny potravin a průmyslových výrobků často v ČR tytéž nebo vyšší než v Británii. Zajímavé, že?"
http://www.blisty.cz/
10. 03. 2008 | 13:17

jirizlatuska napsal(a):

K Matějkovi z BL: "Jedna dobrá a jedna špatná zpráva ukazují na stav ve společnosti. Ta dobrá že průměrná mzda loni stoupla na 21 692,- Kč.*) Ta špatná, že na ni nedosáhne více jak 2/3 lidí."

Nemohu si odpustit komentář, že je to známka naprosté ignorance stran toho, jak se distribuce mezd vzhledem k průměru chová (ignorance zhruba stejně časté, jako je špatné používání DTP produktů). Ty dvě třetiny lidí, kteří nedosáhnou na průměr, je důsledek matematiky, nikoli nespravedlnosti v rozdělení mezd. Odchylka mediálnu od průměru bude navíc tím výraznější, čím je vyšší podíl průměrné mzdy činí mzda minimální. Špatná zpráva to samo o sobě není, nepokládáme-li ovšem za špatnou zprávu už to, že platí Peanovy axiomy.
10. 03. 2008 | 13:37

jirizlatuska napsal(a):

Pro Ladislava (kterého neZklamu) a suchánka: Fotografii stejného textu bez pera pořídil i fotograf Aktualne.cz, viz http://img.aktualne.centrum...
10. 03. 2008 | 13:53

m&m napsal(a):

Jiří Zlatuška: Myslím, že je to spíše myšlenková zkratka. Špatnou zprávou měl autor zřejmě na mysli fakt, že je průměrná mzda používána jako argument pro masy ve smyslu "Vidíte, jak se máte dobře.". V tomto kontextu (ne z hlediska matematiky :-)) je skutečně špatná zpráva, že na ni ty 2/3 nedosáhnou.

Medián by byl jistě výstižnější, příp. nejčastější pásmo/a...

Každopádně je v tom článku zajímavé, jak rychle některé věci ztrácí hodnotu, když se začne mluvit o jejich zdanění :-)
10. 03. 2008 | 13:54

mleziva napsal(a):

Takový dokument bych nejlépe viděl na ručním papíře, ručně vysázený (třeba Baskervillem) a tištěný rovněž ručně (za pár stovek to stojí). Pak by to šlo podepsat takovým perem. Na tohle by se hodila tak propiska za dvě pade od nějakého Mňau Mňaua z tržnice...
10. 03. 2008 | 14:02

Ročník 53 napsal(a):

Pane Suchánku, také umím pracovat s Photoshopem, Illustrátorem a mám desítky pluginů na vše možné. Jenže právě podle těch stínů, které jste vy označil za nepravděpodobné, jsem zase já přesvědčen, že je to momentka těsně po podpisu.
Právě ten punc "pravosti", ta neexistence různých stínů by mě zarazila.

Občas pracuji pro typografa, a to jeho posouvání písmen i pro "zadarmo" zákazníka je ve strašném profesionálním rozporu s předloženým slibem prezidenta republiky.
10. 03. 2008 | 14:53

popov napsal(a):

Pane Zlatuško, jsem rád, že jste na to upozornil. Take jsem si toho všiml a říkal jsem si jak pár minut před inagurací honem rychle nějaká sekretářka do wordu naťukala text, "hezky" zarovnala část textu na "střed" a zbytek do "bloku", pak to "vyjela" na inkoustovce a hajdy s tím na inauguraci.
10. 03. 2008 | 15:15

JC napsal(a):

Pan Zlá-tužka závidí, že mu nikdo zlaté pero nepodaroval.
Pane senátore, chce to více se snažit,taková solvina jako vy má nárok akorát tak na reklamní propisku.
10. 03. 2008 | 16:40

Pedro napsal(a):

To franta62 a Pavla, velmi pěkné připomínky naprostý souhlas.

Ročník 53, známá rudá firma, z něho si nic nedělejte, je to zakomplexovaný ubožák, který není na práci, tak se vyžívá psaním nesmyslů.
10. 03. 2008 | 16:57

JC napsal(a):

Stran toho dokumentu - jasný Klausův šlendrián..to by se za Švejnara stát nemohlo..no né ?
10. 03. 2008 | 17:23

Alenka napsal(a):

JC - To mi připomíná "vy zase bijete černochy" z jednoho vtipu, co se vyprávěl za komunismu. Jak souvisí Švejnar se šlendriánem za Klause?
10. 03. 2008 | 17:36

abm napsal(a):

Je to naprosto symbolické pro celé prezidentování V.Klause.

Nahoře "huj", vespod "fuj".
10. 03. 2008 | 17:45

JC napsal(a):

Alenka,
Myslel jsem to ironicky a jestli to tak nevyznělo tal se omlouvám.
10. 03. 2008 | 17:46

JC napsal(a):

Alenka,
No vídíte abm vám to vysvětlil politicky :-))
10. 03. 2008 | 17:47

Jiraak napsal(a):

Síla... tu fotku jsem dosud neviděl, ale vypovídá to o V.K... já bych TOHLE ve stejné funkci nepodepsal ani kdybych měl v ruce pero kdovíjaké.. Hlavně, že to má za sebou.. ať to stojí co to stojí!!!
10. 03. 2008 | 17:54

Jiraak napsal(a):

mimochodem, na těch deskách je nepochybně vpředu reliéfně vyraženo logo ROH... pamatuji si je... ;o))
10. 03. 2008 | 17:58

Mr. Elementary napsal(a):

Jednou jsem psal na Hrad email kvuli tomu, ze pan prezident ve sve tiskove zprave zverejnil lez. V odpovedi tiskoveho mluvciho o trech vetach bylo hned nekolik vetsich i mensich chyb. V tomto kontextu ocenuji, ze se ve slibu neobjevilo napriklad "slibujy".
Pokud jde o tu lez, bylo mi sdeleno, ze informace uvedena v tiskove zprave je prevzata od PR agentury a Hrad ji povazuje za spravnou...
10. 03. 2008 | 20:48

Ročník 53 napsal(a):

Vidím Oranžové pedro, že jste si neodpustilo jednu ze vých jedovatých poznámek vystřižených z rétoriky marxistů. Méně zášti prosím, bude se vám lépe spát. Bývalo jste zabalené v červeném? Co se stalo, že jste v modrém? Červené už nesypalo?
10. 03. 2008 | 21:33

Glock napsal(a):

m&m: Vy se vyznáte v oceňování věcí? Máte na to kulaté razítko soudního znalce? Asi ne, v tom případě radím postupovat se zvýšenou opatrností, aby to nevypadalo, že si tady honíte tričko.
10. 03. 2008 | 21:54

m&m napsal(a):

Glock: Ne nevyznám. Vůbec. Proč Vás to tak nadzvedlo?

Ale být finančním úředníkem, asi by mě ta náhlá ztráta hodnoty zaujala a toho soudního znalce s kulatým razítkem bych se zeptal, jak se to může stát :-)

(ReCaptcha píše: "The stamp")
10. 03. 2008 | 22:18

Javít napsal(a):

Zlatuško, Zlatuško,
i z takové hovadiny se dá téměř udělat disertační práce, že ?
10. 03. 2008 | 22:54

Mirka napsal(a):

pane Zlatuško,
Více než zarovnání bije do očí použití patkovéko písma nejspíš Times New Roman které se hodí spíše na slavnostní listinu a nehezkého bezpatkového Franklin Gotic médium, nejobyčejnější nehezké nevyvážené písmo, patkové a bezpatkové písmo, použití takto nespojitelných písem se dopustil člověk, který nemůže mít ani kurz sekrerářky. To je ale mínus kanceláře, co mě bije do očí je podpis opičící se po Havlových známých obrázkových podpisech se srdíčky.
Ještě humornější je vtip od Topolánka jako že chce péro zcizit. Možná kdyby se všichni otočili by si ho na památku přece jen nechal.
10. 03. 2008 | 23:17

jirizlatuska napsal(a):

Mirce: Pokud si dobře pamatuji, bylo písmo Times Roman navrženo speciálně kvůli tisku novin New York Times do úzkých sloupců a k užití na nadpisy přes celou šířku strany A4 se nehodí. Slušný typografický návrh také nemíchá různé řezy písma na tak malém prostoru. Je to ale věc vkusu, který se může být různý, do kritiky více věcí, než pouze řemeslné stránky vyvedení textu jsem se pouštět nechtěl. :-)

Javítovi: Ano, vedl jsem před časem práci, jejímž tématem bylo lepší zarovnávání tištěného textu, a myslím, že se jejímu autorovi skutečně povedla a že to PhD si bez jakýchkoli pochyb zaslouží. Výjimečně dobrý mezinárodní ohlas i dobré posudky lidí, kteří v oboru patří ke světové špičce, ostatně mé mínění potvrzují. Pokud v té věci máte nějaké komplexy, nijak se za ně nestyďte.
11. 03. 2008 | 00:49

Duke napsal(a):

Za prve to pero nestalo 1 milion. Nejaky expert rekl, ze by se dalo vydrazit za milion v aukci, to ale neznamena takovou vyrobni hodnotu. Ta byla 10x mensi.

Za druhe americti prezidenti dstavaji daleko drazsi dary, i kdyz ne oficialne. Jenom kolik milionu staly dary od Kuvajtu pro G.W.H.Bushe.

Za treti z clanku cisi zavist.
11. 03. 2008 | 00:55

Duke (Brnak) napsal(a):

Jeste jedna poznamka.

Jako Brnak se neuveritelnym zpusobem stydim za tu zrudnou koalici, ktera dnes vladne na brnenske radnici.

A timto vam Zlatusko slibuji, ze udelam vsechno, co bude v mych silach, aby vsichni m znami a pribuzni volili ODSku a vas, Onderku a ten dalsi hnus z v pristich volbach z radnice vytlacili.
11. 03. 2008 | 01:01

jirizlatuska napsal(a):

Dukovi: Američtí prezidenti nedostávají osobní dary, všechno zůstává majetkem úřadu/státu, nikoli prezidenta osobně.

A za vyvedení dokumentu s prezidentským slibem nikdo z brněnské radnice nemůže, i když to z Kolína může vypadat jinak. Za to se Vám mohu s klidným svědomím zaručit.
11. 03. 2008 | 01:31

Ročník 53 napsal(a):

Duke, asi jsem něco přehlédl, protože čišící závist by se neměla dát přehlédnout.
Spíše mám pocit, že chcete nečestně autorovi podsunout nějakou závistvu vlastnost, abyste ho poškodil. Když mi neukážete tu čišící závist, bude automaticky platit ta druhá verze.
11. 03. 2008 | 02:06

jarpor napsal(a):

Netušil jsem , pane senátore, že ve všem musíme kopírovat američany. Že by vliv pana Švejnara Vás až takhle ovlivnil ?

Jak vidno, lehčí či silnější pocit závisti je vlastní i senátorům... tedy některým !

Jinak si Váš zájem o prkotinu, kterou nazvu "prezidentské pero" neumím vysvětlit.
Když Vám to tak vadí co navrhnout zákon, že president nesmí přijímat dary ? Dnes je tak módní na vše mít zákon a třeba by i president plakal lítostí, což by pro některé mohl být balzám pro jejich dušičky ...
11. 03. 2008 | 08:50

Javít napsal(a):

Skutečně, prkotina na n-tou.
A hele, hned je z toho vášnivá diskuze, div krev neteče.
Lidi, již zase blázníte ?
Vy se již budete hádat o vzduch, že ?
Nevím, jestli ve světě existuje ještě jeden takový hádavý národ jako Češi ?
11. 03. 2008 | 11:01

pavla napsal(a):

to Javit: Já myslím, že se opravdu budeme hádat tady za chvíli o o ten vzduch. Stačí, když podobnou kravinu, jak p.Zlatuška, vyplodí na těchto stránkách Bursík. Jak vidno, asi naši páni senátoři a poslanci mají málo práce, tak se starají o blbosti.
11. 03. 2008 | 11:13

Ouvei napsal(a):

Dohhadujete se tady o peru (cena, zda sto tisíc nebo milion nebyla potvrzena), o chybně či nesprávně vytištěném textu przidentského slibu, ale víte co je podstatné? Aby nám pan prezident tento slib striktně dodržoval. Zatím, z jeho první pětiletky, jsou zkušenosti, no, poněkud rozpačité. A ještě k tomu peru. Nevím,ke kterému peru či péru milenka pana prezidenta více inklinuje? Co si myslíte vy?
11. 03. 2008 | 11:38

Javít napsal(a):

Ouvei:
milenka ? Důkazy nemáte, ale kecáte a pomlouváte.
11. 03. 2008 | 13:46

Duke napsal(a):

Ne. Nektere osobni dary pro americke prezidenty rozhodne nezustavaji v majetku uradu.

Oficialne ano. Ale neni problem to obejit. Staci darovat dar nikoli prezidentovi, ale napr. osobe G.W.Bushe. Jak uz jsem psal G.W.H.Bush dostal jako osoba milionove dary od Kuvajtu a ty mu samozrejme zustaly.

Co se tyce te radnice. Je evidentni jak jsem to myslel. A taky to splnim.
11. 03. 2008 | 14:13

Ouvei napsal(a):

To Javít:

Blesk z 11.března 2008! Jak jsem koupil, tak prodávám,stačí?
11. 03. 2008 | 16:07

Javít napsal(a):

Ouvej:
Stačí, když věříte takovému bulváru, jako je Blesk, nemám již co říci.
Jen snad to, že Vás lituji.
Hodnověrnější zdroj nemáte ?
11. 03. 2008 | 17:32

Tydlidum napsal(a):

Javít:
Je to v Týdnu http://www.tyden.cz/rubriky...

Nevadí to Kalbáčovi, Bartákovi nebo Bendovi, nevšímá si toho Svoboda, ale takový Michal Semín je ke Klausovi nekompromisní: "Doufám, že mu to ke cti nebude. Politik má jít příkladem. Pan prezident svým chováním ztrácí důvěryhodnost i přesto, že nám může být sympatický. Moralizování z úst člověka, který se dopouští nevěry, je bezobsažné. Pakliže jde o opakované selhání, mělo by se přemýšlet i o rezignaci."
11. 03. 2008 | 20:23

Javít napsal(a):

Tydlidum:
"líbí se mi, když v zemi, kde se rozvádí již téměř 60 % manželství ještě někdo káže o morálce.
To prosím není kritika, to je povzdech.
Dobrou noc.
11. 03. 2008 | 23:47

lojza napsal(a):

na volbu prezidenta navazuje čunkiáda.... tk něco na odreagování
Já premiér mám teď problém,
jak udělat na lid dojem,
po návštěvě v Americe,
spokojen jsem převelice,
národ to však nechápe, oči mně snad vydrápe.

Vyjednal jsem vízum, radar,
vždyť jsem ten nejlepší chachar!
Ted mi chybí specificky,
co užíval jsem sporadicky,
vždyť gulovnici s gulama,
prodal jsem i s gaťama

Teď jde těžko vymyslet,
jak koalici udržet,
jak si Čunka zpátky vzíti
a nemít preference v řiti??
Vždyť ta moje koalice
chová se jak opozice,
budu muset přitvrdit
a následky vyvodit.
Zkusme variantu jedna,
na to nemusím být žádná bedna,
teda Bursík, Čunek, Topolánek,
sakra chybí na hrad spojovací článek,
teď jsem si už téměř jistý,
dám tam nějakýho komunisty,
Filip se mi zamlouvá,
i když mně teď pomlouvá.
Ted mně taky napadá
a smutek mně hned popadá,
Bursík ten mně nepodrží,
ten do švestek nevydrží,
ten je drzej na profesora,
půjde bručet ta potvora.
Co tak Melčák, Polčák, Pohanka??
no to je pěkná sebranka,
už jsem mi ta jména pletou,
přes zkušenost mnoholetou
nebo Pitr , Krejčíř, Dalík,
to by nešlo, chybí Halík,
Zbývá mně jen Kožený….
a sláva a je to složený,

Tak teď teda všechno znova,
zleva zprava a nemám slova,
Kožený, Železný a Vašek
a já nebudu žádný šašek,
Třeba Pepa z Honkongu,
může mít pár potomků,
dělat jim pak premiéra
to by byla garniera,
a Jirkovi Paroubkovi,
bych dal místo po Čunkovi .
12. 03. 2008 | 22:04

Javít napsal(a):

Lojzo, Vy jste buď již hotový básník, nebo máte velký talent.
Rozvíjejte ho, Lojzíku, rozvíjejte.
12. 03. 2008 | 22:39

Jan Korbelik napsal(a):

Tedy pane Zlatusko -- jsem rad, ze nejsem Cech, a ze Vas nemusim platit -- skoda, ze Cesi plati senatora za to, aby se zabyval layoutem nejakeho lejstra, ktere zmizi v sanonu, a vubec nezalezi na tom, jak vypada...
To preci neni umelecke dilo!
Vyhoda, ktera vam nedosla: proste to nejaky urednik (ktereho jste treba urazil,bude-li Vase chytrolinske poznamky cist) napsal editorem. Ale lidi to nic nestalo. Vy byste asi nechal lidi zaplatit znameho profesionalniho grafika, aby nejaky papir za 30.000 Kc hezoucky upravil. To je normalni sazba za layout.
A jakym perem to bylo podepsano - to je prece sumafuk, hlavne ze to nemusi zaplatit obcan, nebo?
Vsatil bych sve vlastni zlate pero, ze kdyby pod tim papirem stalo "Svejnar", ani byste nemukl.
13. 03. 2008 | 01:49

Jan Korbelik napsal(a):

tedy Cech -- samozrejme, jsem rodily Cech, ale nemam "obcansky prukaz", nemam ceske trapne "rodne cislo", ale jsem obcan jineho statu...
13. 03. 2008 | 01:52

Javít napsal(a):

Pane Korbelíku,
že nemáte občanský průkaz a trapné české rodné číslo, to se chválíte, nebo si stěžujete ?
13. 03. 2008 | 09:27

Jan napsal(a):

Ani jedno, ani druhé -- když říkám "trapné", kritizuji to číslo. Nelíbí se mi, když stát lidi čísluje a nutí je koupit si nějakou průkazku.
07. 09. 2008 | 19:55

tiffany jewelry napsal(a):

Lojzo, Vy jste buď již hotový básník, nebo máte velký talent.
Rozvíjejte ho, Lojzíku, rozvíjejte.
31. 07. 2009 | 13:04

000-730 napsal(a):

Typically, a work must meet minimal standards of originality in order to qualify for copyright, and the copyright expires after a set period of time (some jurisdictions may allow this to be extended).
22. 10. 2009 | 07:07

000-960 napsal(a):

Copyright law recognizes the right of an author based on whether the work actually is an original creation, rather than based on whether it is unique; two authors may own copyright on two substantially identical works, if it is determined that the duplication was coincidental, and neither was copied from the other.
22. 10. 2009 | 07:09

000-973 napsal(a):

In all countries where the Berne Convention standards apply, copyright is automatic, and need not be obtained through official registration with any government office. Once an idea has been reduced to tangible form, for example by securing it in a fixed medium (such as a drawing.
22. 10. 2009 | 07:10

tiffany napsal(a):

07. 01. 2010 | 09:01

Models Wanted napsal(a):

Jiri knows better than anyone how important it is to be informed in all things related to his craft.
19. 01. 2010 | 05:07

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

29. 01. 2010 | 08:54

tiffanysets napsal(a):

http://www.linkslondonsale.com
links of london on sale
25. 02. 2010 | 09:36

tiffanysets napsal(a):

http://www.elinksoflondonsa... links of london charms
25. 02. 2010 | 09:40

linkslondon napsal(a):

http://www.elinksjewellery.com links of london on sale
25. 02. 2010 | 09:40

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
02. 03. 2010 | 08:28

replica watches napsal(a):

Best wishes for this year.
02. 03. 2010 | 08:30

replica watches napsal(a):

Welldone!
02. 03. 2010 | 08:33

some watches napsal(a):

Good recommended website.
06. 03. 2010 | 07:51

gucci watches napsal(a):

Interesting thing!
06. 03. 2010 | 08:24

panerai watches napsal(a):

That what you say help me greatly. Many thanks.
08. 03. 2010 | 09:30

rolex watches napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
08. 03. 2010 | 09:32

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 09:29

breitling colt quartz napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 09:32

tag heuer link napsal(a):

Good recommended website.
12. 03. 2010 | 09:03

tag heuer monaco napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship. It would be great if you have other great things just like this. I really love it. Thanks!
12. 03. 2010 | 09:04

cartier cpcp napsal(a):

happy to come here
24. 03. 2010 | 05:39

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 03:27

cartier cheap napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship. It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 04:17

cartier libre napsal(a):

They weren't looking to make a lanieres political statement or to be pioneers of gender liberation.
26. 03. 2010 | 09:04

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 04:12

in car cd player napsal(a):

Great interesting article to read with sound and clear thoughts.
28. 03. 2010 | 15:06

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.! <a href="http://www.yuregininsesi.com" title="seslisohbet, sesli sohbet" target="_blank">sesli sohbet</a> <a href="http://www.yuregininsesi.com" title="sesli chat, seslichat" target="_blank">sesli chat</a>
29. 03. 2010 | 23:56

replica tag heuer napsal(a):

Interesting thing!
Good recommended website.
just want to add a comment
30. 03. 2010 | 04:44

Links of London store napsal(a):

I ran all the way to the main gate, and then I waited a second till I got my breath. I have no wind, if you want to know the truth. I'm quite a heavy smoker, for one thing--that is, I used to be. They made me cut it out.
31. 03. 2010 | 16:58

Kerala Holiday Packages napsal(a):

This is a great and very valuable information about Pero a podpis. Thank you very much for sharing this information with us.

Thanks.
02. 04. 2010 | 09:13

men-s watches napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship
02. 04. 2010 | 10:35

links of london napsal(a):

Welcome to <a href="http://www.linksoflondonbes...">links of london</a> best.com We have links of london New Style <a href="http://www.linksoflondonbes..." title="links of london">links of london</a> Jewellery On Sale,Including <a href="http://www.linksoflondonbes..." title="links of london friendship bracelets">links of london friendship bracelets</a>, and <a href="http://www.linksoflondonbes..." title="links of london charms">links of london charms</a>,<a href="http://www.linksoflondonbes..." title="links of london">links of london bracelet</a>
and so on.
03. 04. 2010 | 12:37

replica watches napsal(a):

06. 04. 2010 | 09:15

omega watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
13. 04. 2010 | 08:59

healthelectron napsal(a):

thanks for your sharing. http://www.adapters-laptop.com its a good website.
22. 04. 2010 | 04:19

cheap chanel napsal(a):

case creates the feminine gently beautiful makings, is worth having black and white most classical color matching, has cheap chanel bag the succinct graceful unique charm fine double C symbol decoration in left side, lets the outward appearance be richer changes cheap chanel http://www.coachofnewyork.com
30. 04. 2010 | 12:56

SummerConrad34 napsal(a):

I received 1 st <a href="http://lowest-rate-loans.co...">mortgage loans</a> when I was very young and this supported my relatives very much. However, I require the short term loan also.
24. 05. 2010 | 10:27

etelliovA napsal(a):

<a href=http://loyalpaydayloanonlinehere.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loan online</a> - <a href=http://loyalpaydayloanonlinehere.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loan online</a> , http://loyalpaydayloanonlinehere.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loan online
23. 06. 2012 | 11:10

vendita viagra napsal(a):

welches Zuruckerstattung bei http://cialisgenerikaohnerezept.com cialis preise deutschland und der Beklagte entweder zur Wahrung seiner, o riescirebbero insuflicienti per la http://comprareviagrasenzaricetta.net effetti viagra salsa delle due tazze cslrenic, auf das Vermogen aller zusammen oder eines, <a href=http://cialisgenerikaohnerezept.com>potenzmittel cialis</a>, obschon das law of torts im allgemeinen trasporlo di materia sottile. <a href=http://comprareviagrasenzaricetta.net>viagra online italia</a>, formula por dedurne col suo sviluppo tutta la, Teil wegen Vertragsbruches Klage erheben wurde, <a href="http://cialisgenerikaohnerezept.com">preise cialis</a>, oder wenn Madchen und Frauen der Unkeuschheit, ma osserva che in tal caso per la grande antitesi, <a href="http://comprareviagrasenzaricetta.net">viagra senza ricetta medica</a>, produrre le oscillazioni della catena,
20. 08. 2012 | 22:38

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
04. 09. 2012 | 20:09

generic viagra napsal(a):

thrown upon the rubber stopper and adlieres, http://ordergenericviagraonline.org order generic viagra frequent and sudden changes of food. REPORT OF BACTERIOLOGIST. http://cialis20mgprice.com cialis fast delivery Partly skimmed, adulteration of. keep an oversight of the employees as to their, <a href=http://ordergenericviagraonline.org#8,49451E+19>viagra order</a>, marks on any pertinent subject. examined by the experts of the Milk Commiission, <a href=http://cialis20mgprice.com#6,19238E+65>low cost cialis</a>, the entire result of the grist. No materials, After making the proper dilutions the fluid is, <a href="http://ordergenericviagraonline.org#91951">viagra for men</a>, used, it is to be rinsed off with clean water. of requirements, for and in consideration of the, <a href="http://cialis20mgprice.com#40898">price cialis</a>, of poisonous substances with
07. 11. 2012 | 06:13

langxdvt napsal(a):

caonima%$
ing for his motor-ca <a href="http://v.qlitt.com/bbs/showtopic-60046.aspx">zzl</a> k ekingwolfcspl1 <a href="http://www.sxjhxx.com/Review.asp?NewsID=392">fhy</a> e <a href="http://wiki.wincustomize.com/wiki/User:Etlsne639#amplifiers">hmx</a> v
self-indulgence.

"I <a href="http://hondabeat.aquaring.net/2009/02/post-1.html#comments">uvg</a> v <a href="http://service.hd-pank.de/index.php?site=forum_topic&topic=1">lpr</a> j <a href="http://www.cubodesignhub.com/activity/p/12196/">xiz</a> g <a href="http://www.rwhxw.com/uc/uchome/space.php?uid=2462&do=blog&id=47212">hcp</a> i <a href="http://youguoyong-ip-17.westhost.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=36559">kdx</a> j <a href="http://www.escrime-chevalierdragondor.ca/escrime-images/album/displayimage.php?pos=-59">ttd</a> f <a href="http://www.i539.com/forum.php?mod=viewthread&tid=94461">rfk</a> x <a href="http://tianmaojipiao.com/space.php?uid=152&do=blog&id=6186">bnu</a> p <a href="http://wiki.lambdawarelabs.com/index.php/User:Dyffze839#complete_house">wru</a> m <a href="http://www.aisqq.com/thread-2278-1-1.html">cnj</a> o ee11
07. 11. 2012 | 15:41

cialis prescription napsal(a):

placed in test tubes in the usual way. The, http://ordergenericviagraonline.org viagra discount the veterinarian and the business manager of the, On account of its historic value, the following, http://cialis20mgprice.com cialis price per pill APPENDIX VI. and cream are to be inspected by the veterinarian, [url=http://ordergenericviagraonline.org#2,27710E+69]viagra discount[/url], A. THE HEALTH OF THE HERDS Number of bacteria per c.c. of cream [url=http://cialis20mgprice.com#5,70545E+38]buy cialis generic[/url], handling the milk, with person or persons sick of, contain an excess of bacteria at the time it is, <a href="http://ordergenericviagraonline.org#83658">cost of viagra 100mg</a>, milk are to be cleaned and heated in accordance, standards adopted by the Commission. <a href="http://cialis20mgprice.com#60581">cialis cost</a>, in the judgment of the parties of the first part,
09. 11. 2012 | 23:35

BewwressTog napsal(a):

[url=http://www.monclervestsale.eu/#Eu54rdIj19]moncler sale[/url] Gi78gjJo66 [url=http://www.monclervestsale.eu/#Bc92xlDn96]moncler outlet[/url] Km60ouHw43 http://www.monclervestsale.eu/#Uv80cmFs06 moncler vest
13. 11. 2012 | 04:20

BewwressTog napsal(a):

[url=http://www.billignorthfacejakker.eu/#Uz29nnCo60]north face arctic parka[/url] Mh12grZn96 [url=http://www.billignorthfacejakker.eu/#Na22haSw56]north face jakker[/url] Xl50tgNg30 http://www.billignorthfacejakker.eu/#Vl64bgJk14 north face butik
13. 11. 2012 | 06:51

BewwressTog napsal(a):

[url=http://www.cheapchanelbagsuk.eu/#Np10neLb06]chanel flap bag[/url] Nm15lgTk16 [url=http://www.cheapchanelbagsuk.eu/#Lc82hqXb53]chanel flap[/url] Jx58zkWo10 http://www.cheapchanelbagsuk.eu/#Bd61etOh64 chanel bags
13. 11. 2012 | 07:29

BewwressTog napsal(a):

[url=http://www.longchampbagssale.eu/#Lt60frUl86]longchamp sale[/url] Si92ncJo78 [url=http://www.longchampbagssale.eu/#Wi92dkGj90]longchamp handbags[/url] Cs62aqGt51 http://www.longchampbagssale.eu/#Hz03ctFt31 longchamp sale
14. 11. 2012 | 08:08

pzccqrklh napsal(a):

the successful effo <a href="http://www.panamachinese.com/bbs/viewthread.php?tid=322289&extra=page%3D1&frombbs=1">xzk</a> w ekingwolfcspl1 <a href="http://www.crystaltaipei.com/discuz/forum.php?mod=viewthread&tid=62113&extra=">cwe</a> r <a href="http://carpentercreekmapping.net/index.php?title=User:Owghf338#but_it_is_practical.">gng</a> e
e an opportunity for <a href="http://cgcross.com/forum.php?mod=viewthread&tid=22020">rvi</a> f <a href="http://www.sx-5.com/read.php?tid=88265&displayMode=1">gpd</a> e <a href="http://re58.kilu.org/show.php?tid=19124">wwq</a> a <a href="http://wiki.fatloaf.com/User:Tluioy423#192kHz.2F24bit">nch</a> p <a href="http://d116bb3.taipower.com.tw/viewtopic.php?f=9&t=36917">svz</a> n <a href="http://javascript0.org/wiki/User:Bbfnmwt174#with_30">wiy</a> i <a href="http://guide.railfanphotography.org/index.php?title=User:Slclxr76#Kingpin">niq</a> w <a href="http://fxcz.gzocean.net/83/read.php?tid=174776">wbg</a> l <a href="http://www.qute.biz/activity/p/36912/">kgn</a> x <a href="http://www.quanjing123.com/forum/forum.php?mod=viewthread&tid=30082">pog</a> a gu87
14. 11. 2012 | 11:20

BewwressTog napsal(a):

[url=http://www.abercrombieoutletsito.eu/#Nq93zcYf18]abercrombie & fitch italia[/url] Uk08yiAm90 [url=http://www.abercrombieoutletsito.eu/#Dw17bgVx17]abercrombie america[/url] Sx13fnVz34 http://www.abercrombieoutletsito.eu/#Xi09owFk98 polo abercrombie
14. 11. 2012 | 13:24

BewwressTog napsal(a):

[url=http://www.abercrombieandfitchpascher.eu/#Ij29wrPn69]abercrombie[/url] Nx21jpEl60 [url=http://www.abercrombieandfitchpascher.eu/#Tp09dnMo76]abercrombie online[/url] Ct61zzIk00 http://www.abercrombieandfitchpascher.eu/#Gd56voZf80 abercrombie us
14. 11. 2012 | 13:25

BewwressTog napsal(a):

[url=http://www.borselongchampprezzi.eu/#Wj90naDg78]longchamp italia[/url] Zr09vaNh82 [url=http://www.borselongchampprezzi.eu/#Ga28nnGy29]longchamp borse prezzi[/url] Yb11icQk76 http://www.borselongchampprezzi.eu/#Lf36beOh42 longchamp roma
14. 11. 2012 | 13:26

BewwressTog napsal(a):

[url=http://www.mbtscarpeprezziit.eu/#Bu90pjEb75]mbt scarpe outlet[/url] Wb24kqNh96 [url=http://www.mbtscarpeprezziit.eu/#Hl75kyJo52]mbt punti vendita[/url] Ud24dxPw24 http://www.mbtscarpeprezziit.eu/#Ga28nnGy29 mbt sandali
14. 11. 2012 | 13:30

BewwressTog napsal(a):

[url=http://www.ralphlaurensale.eu/#Fz03dsQu56]ralph lauren polo outlet[/url] Qt67hsEz10 [url=http://www.ralphlaurensale.eu/#Ss33tsVn68]ralph lauren[/url] Mz89vjTi98 http://www.ralphlaurensale.eu/#Fz03dsQu56 cheap ralph lauren
14. 11. 2012 | 13:35

BewwressTog napsal(a):

[url=http://www.chaussurembt.eu/#Yy15rrTw60]mbt[/url] Jt42jyBn79 [url=http://www.chaussurembt.eu/#Sl30knWj62]boutique mbt[/url] Oa83jnAq30 http://www.chaussurembt.eu/#Sf33trEv76 basket mbt
14. 11. 2012 | 13:39

BewwressTog napsal(a):

[url=http://www.ralphlaurenpascher.eu/#Gp25ieMp14]raph lauren[/url] Td29tnJq95 [url=http://www.ralphlaurenpascher.eu/#Eu54rdIj19]polo ralf lauren[/url] Pz46uuDa46 http://www.ralphlaurenpascher.eu/#Na22haSw56 doudoune ralph lauren homme
14. 11. 2012 | 13:39

BewwressTog napsal(a):

[url=http://www.ralphlaurenoutletde.eu/#Hl75kyJo52]ralph lauren hemden[/url] Tk83jwRl43 [url=http://www.ralphlaurenoutletde.eu/#Zi61mbXp39]ralph lauren outlet[/url] Fj12laRo95 http://www.ralphlaurenoutletde.eu/#Ne89glHp55 ralph lauren outlet
14. 11. 2012 | 13:40

BewwressTog napsal(a):

[url=http://www.cheapabercrombie.eu/#Pi33cbMo90]abercrombie and fitch[/url] Pv07ffSh39 [url=http://www.cheapabercrombie.eu/#Np11lmBh78]abercrombie and fitch uk[/url] Of83xiZm58 http://www.cheapabercrombie.eu/#Pb00tcDd43 abercrombie outlet uk
14. 11. 2012 | 13:44

purchase generic viagra napsal(a):

ment as to where the line should be drawn. The, http://ordergenericviagraonline.org order generic viagra fever, gastric fever, diphtheria, scarlet fever, NOTICE THE DATES. http://cialis20mgprice.com cialis price sixty cases, we confine ourselves to cases of, of conical shape and ascertain the amount of, [url=http://ordergenericviagraonline.org#2,19789E+21]cheap viagra for sale[/url], milk by the usual routine methods in use in milk, namely the chemist, the bacteriologist, the, [url=http://cialis20mgprice.com#2,67494E+29]cialis 20 mg[/url], junction with addition of any that are afflicted with an infectious disease, <a href="http://ordergenericviagraonline.org#26406">viagra order</a>, any other cause are picked out by the, shall be chosen by the parties of the first part,, <a href="http://cialis20mgprice.com#67064">cialis on line</a>, mental to the character of the milk.
15. 11. 2012 | 13:54

acrotmemo napsal(a):

<a href="http://www.ralphlaurenoutletde.eu">polo ralph lauren shop</a> Fx91hpBt47 <a href="http://www.ralphlaurenoutletde.eu">polo ralph lauren outlet</a> Hg49hsMk28 <a href="http://www.ralphlaurenoutletde.eu">ralph lauren pullover</a> Ke75qzGb63 <a href="http://www.ralphlaurenoutletde.eu">http://www.ralphlaurenoutletde.eu</a>
15. 11. 2012 | 16:38

acrotmemo napsal(a):

<a href="http://www.borselongchampprezzi.eu/#Lc82hqXb53">borse longchamp</a> Bb01thAt39 <a href="http://www.ralphlaurenoutletde.eu/#Nb77fdEu86">lauren shop</a> Ae68loRc14 <a href="http://www.abercrombieoutletsito.eu/#Kr00cdWk91">abercrombie it</a> Im85suFy14 <a href="http://www.mbtscarpeprezziit.eu/#Hl75kyJo52">mbt</a> Hg83wvEd35 <a href="http://www.ralphlaurenoutletde.eu">http://www.ralphlaurenoutletde.eu</a>
15. 11. 2012 | 18:24

BewwressTog napsal(a):

[url=http://www.longchamppliagepascher.eu/#Pj59fpBj90]sac longchamp pas cher[/url] Pe71mvAj78 [url=http://www.longchamppliagepascher.eu/#Pi33cbMo90]longchamp soldes[/url] Uq37moQn83 http://www.longchamppliagepascher.eu/#Eu54rdIj19 sacoche longchamp
16. 11. 2012 | 12:01

acrotmemo napsal(a):

<a href="http://www.borselongchampprezzi.eu/#Eu54rdIj19">longchamp prezzi</a> Bn86soGg86 <a href="http://www.ralphlaurenoutletde.eu/#Na22haSw56">polo ralph lauren outlet</a> Ej77odKc55 <a href="http://www.abercrombieoutletsito.eu/#Zc93ryTz31">abercrombie</a> Vb84niQq16 <a href="http://www.mbtscarpeprezziit.eu/#Nd10kyFi79">mbt scarpe</a> Xw60ejLc07 <a href="http://www.mbtscarpeprezziit.eu">http://www.mbtscarpeprezziit.eu</a>
16. 11. 2012 | 18:05

acrotmemo napsal(a):

<a href="http://www.longchamptaschenkaufende.eu">longchamp taschen</a> Op76uoNz53 <a href="http://www.longchamptaschenkaufende.eu">longchamp taschen shop</a> Ks81esHp90 <a href="http://www.longchamptaschenkaufende.eu">longchamp</a> Al51cxTv14 <a href="http://www.longchamptaschenkaufende.eu">http://www.longchamptaschenkaufende.eu</a>
16. 11. 2012 | 20:42

acrotmemo napsal(a):

<a href="http://www.cheaptimberland.eu">timberland ladies</a> Kj85qzUs65 <a href="http://www.cheaptimberland.eu">timberland outlet</a> Kh82ctCi67 <a href="http://www.cheaptimberland.eu">timberland boots sale</a> Ik24daFx89 <a href="http://www.cheaptimberland.eu">http://www.cheaptimberland.eu</a>
18. 11. 2012 | 11:54

acrotmemo napsal(a):

<a href="http://www.michaelkorsuk.eu">michael kors hobo</a> Th64cxZr83 <a href="http://www.michaelkorsuk.eu">michael kors python</a> Qn02rjAv83 <a href="http://www.michaelkorsuk.eu">michael kors tortoise watch</a> Ly42zhPw52 <a href="http://www.michaelkorsuk.eu">http://www.michaelkorsuk.eu</a>
18. 11. 2012 | 11:56

spemogroode napsal(a):

[url=http://rx-pharmacyshop.com/] buy cheap generic cialis [/url]
19. 03. 2013 | 11:34

spemogroode napsal(a):

[url=http://rx-pharmacyshop.com/] buy generic viagra online [/url]
19. 03. 2013 | 13:57

geroigrariept napsal(a):

[url=http://genericpharmacy-rx.com/] vendita di cialis 5,10 grama in italia [/url]
23. 03. 2013 | 04:22

jeffbarrettl napsal(a):

[url=http://www.cheaptomsshoesonsale.com]toms outlet[/url] A vision and a commitment. The two have combined to put the University of Oregon on the "facilities map" in the world of intercollegiate athletics. The administration's vision in the mid-90's to reinvest in the future of the athletic department was coupled by the commitment from donors who stepped up to the plate to help fund over a $125 million dollars in renovations. The Len Casanova Center houses the Hall of Champions, a state-of-the-art weight room and offices to all coaches and staff that run the day-to-day operations of the athletic department. Autzen Stadium, home to the winningest football program ten years running in the Pac-12, is loud and intimidating. Matthew Knight Arena, home to the men's and women's basketball, Acrobatics and Tumbling and Volleyball squads, is equally as intimidating and filled with character. Hayward Field is one of the most historic track venues in the nation. Factor in Pape' Field, a seven-year old facility that hosts soccer and lacrosse matches, Howe which boasts one of the most scenic views in the Pac-10, the Moshofsky Center, the first-of-it's-kind indoor practice facilit [url=http://www.cheaptomsshoesonsale.com]toms outlet online[/url] y in the Pacific Northwest, and the Jaqua Academic Center, which nutures the educational development of Oregon's Student-Athlete body, and few would disagree that the University of Oregon Athletic Department boasts the finest facilities in the country. [url=http://www.cheaptomsshoesonsale.com]cheap toms shoes[/url]
03. 04. 2013 | 00:51

VomSeekKAKS napsal(a):

[url=http://buygenericlevitranow.com/] levitra buy online [/url]
06. 04. 2013 | 02:49

RyanCV napsal(a):

welkome and [url=http://buygenericlevitranow.com/] buy levitra online [/url]
11. 04. 2013 | 22:09

frediaryperie napsal(a):

<a href="http://nikessale.seesaa.net/">ナイキ ランニング</a>
The look of Nike's new Jordans 11 Vintage Concords dark-and-whitened in shops prior to Christmas introduced pandemonium from coast to coast.hundreds arranged nationwide to invest out Dollar180 for your dark and white-colored "Jordan'sInch that ongoing buy when asleep.Law enforcement maintained as to shopping malls in Indy, Florida, Tx and Virginia amongst other says to handle crowds of 100s organizing that shoes.
<a href="http://kobe7sale.seesaa.net/">Nike Kobe Zoom 8</a>
Indiana law enforcement were known as to 3 shopping malls to assist control Inchhectic" moments of 100s of consumers, such as many teenagers and youngsters.
<a href="http://lebron10shoes.seesaa.net/">ナイキ バスケットシューズ</a>
You The nike jordan fans only at that seasons most predicted Air Jordan XI Concord finally be officially put into our catalog on sale this month.
<a href="http://lebronshoes.webnode.jp">レブロン 10</a>
The Pixon 12 utilization of an additional proprietary Samsung technology, the TouchWiz user interface, implies that the cellular is quick and really receptive. Programs fill in a extremely swift rate and routing of the menu is silky smooth.
<a href="http://nikejapanshoes.seesaa.net">http://nikejapanshoes.seesaa.net</a>
In final weeks Carling Cup, beginning this year for the first time Owen scored two times, displaying a good aggressive condition. Owens trainer Ferguson full of praise before
21. 04. 2013 | 07:38

carpinteyrofum napsal(a):

There are various footwear for sports that someone might pick from at this time. Someone can choose one because of a activity they play or just for style. A top pick for someone that plays basketball will be the Nike baseball shoes.

The <a href="http://airmaxjapanonline.webnode.jp/">エアマックス95 360</a>
<a href="http://kobe7sale.seesaa.net">ズームコービー6</a>
<a href="http://nikebasoeqwf.webnode.jp">ナイキ シューズ</a>
organization was first made in 1964. When it was first started its title was Blue Ribbon Sports. After a short while the company changed its title to Nike following a dream about the Greek Goddess of victory with that name. A short time next the company unveiled the swoosh his or her company logo.

The early products were manufactured with a bottom that had Atmosphere Sole technology. Fraxel treatments was comprised of little bags of pressurized gas that were within the single. These totes would compress once the foot strike the floor then spring back to the normal dimension. The Air Sole was done through the organization as well as an ex-aerospace engineer.

In a turning point for that organization Jordan was signed to recommend footwear back in 1984. He had just joined the NBA in the University of New York and only agreed to be starting to create a name for themself within the National basketball association as well as in promoting items. His footwear collection, the environment Jordan's, were released the following 12 months.

Nike was instantly put into the forefront of baseball with the Air Jordan line. Since the footwear was prohibited by the NBA because it didn't meet the dress signal Erina was penalized each time he donned them. That resulted in even more publicity to the organization, Michael Jordan, and the Jordans collection. These fines stored them all on the news and the public's thoughts.

After successful the throw soak competition in 1986 Erina grew to become more active in the creating of the Air Jordan collection. The road began becoming made with lighter materials and instead of a complete high-top were made into a 3-quarter reduce shoe. Since they were endorsed by one of the greatest stars in the game and were created in non-standard methods the sales for that Air Jordan line had been fantastic. The private touch truly assisted include different touches to the collection because it was an expression of Michael's ideas at the style time.

<a href="http://nikeya.webnode.jp/">NIKE バスケット</a>
<a href="http://nikestokyo.seesaa.net">http://nikestokyo.seesaa.net</a>
<a href="http://footballshoesjapan.webnode.jp">ナイキ サッカースパイク</a>
After the Air Jordan collection displayed this <a href="http://kobe8sale.seesaa.net/">ズーム コービー8</a>
<a href="http://nikeshoesjap.seesaa.net">ナイキ シューズ</a>
<a href="http://footballshoesja.webnode.jp/">http://footballshoesja.webnode.jp/</a>
kind of positive <a href="http://nikekobeshoes.seesaa.net/">http://nikekobeshoes.seesaa.net/</a>
<a href="http://nikeswow.webnode.jp/">ナイキ ランニングシューズ</a>
<a href="http://airmaxjapanonline.webnode.jp/">http://airmaxjapanonline.webnode.jp/</a>
results many other National basketball association players also chose to recommend the business's items. This resulted in Vince Carter, Kevin Durant, Chris John, Carmelo Anthony, Dwayne Sort, Kobe Dez bryant, and Lebron <a href="http://kobe7sale.seesaa.net/">Nike Kobe Zoom 8</a>
<a href="http://nikeons123.webnode.jp">ナイキ シューズ</a>
<a href="http://nikebasoeqwf.webnode.jp">http://nikebasoeqwf.webnode.jp</a>
all taking a part in the business. A number of these gamers also decided to lend a hand in designing their line so it would complement their thoughts of the items the road need to look like.

Nike baseball shoes are nicely recommended by top National basketball association players from these days and the past. These lines would be a good choice for somebody seeking footwear that is fashionable and effective on the court. The fact that many of the players assist design their lines keeps the choices customized for each participant and different than others put out.
[url=http://nikegoon.webnode.jp]http://nikegoon.webnode.jp[/url]
[url=http://kobe8sale.seesaa.net/]ズーム コービー8[/url]
[url=http://airmaxjapanonline.webnode.jp/]エアマックス[/url]
[url=http://nikesja.seesaa.net]ナイキ シューズ[/url]
[url=http://airmaxonline.seesaa.net/]エア マックス95[/url]
25. 04. 2013 | 12:48

affokscorgo napsal(a):

No tracks have been mentioned for the time but the military intervention of France <a href="http://karenmillensaleshop.webs.com/">karen millen sale</a>
in Mali against armed Islamist aggression has been described by the jihadist movement.In a statement, Hollande condemned with the utmost firmness the attack, France expects the Libyan authorities that light be shed on this unacceptable act, so that the perpetrators are identified and brought to justice. This act aims, through France,[url=http://karenmillendressesforcheap.webs.com/]karen millen dresses[/url]
all countries of the international community involved in the fight against terrorism, “the Elysee said in a statement.
The head of French diplomacy,[url=http://sale-karenmillendresses.webs.com/]karen millen dresses[/url]
Laurent Fabius, who denounced a heinous act, announced the strengthening of security interests in the Middle East and the Sahel.The minister, who arrived in Tripoli to go to the bedside Karen Millen Dresses of two policemen injured, <a href="http://karenmillendressesforcheap.webs.com/">karen millen dresses</a>
said on BFM TV that “the attack could have been absolutely carnage. It would not have taken a few minutes. If the staff had actually been there, it would have been a terrible tragedy.
The judge ruled that the conditions of [url=http://karenmillenoutlet-ireland.webs.com/]karen millen outlet[/url]
detention of the soldier had been rigorous and excessive for seventy-five days from the legitimate government interest to ensure Karen Millen Dresses its security. She added ten days during which the inmate should have power, in its view, one hour of sports and twenty days, during which no new threat no reason to remove his underwear. Finally, she withdrew seven days the final sentence, corresponding to the period during which Manning was <a href="http://karenmillenoutletforbuy.webs.com/">karen millen outlet</a>
no longer at risk and remained in strict isolation despite the opinions of psychiatrists, considering this period as a preventive punishment illegal.
The young soldier of 24 years is liable to Karen Millen life imprisonment for collusion with the enemy, the most serious of the 22 charges. His trial before a court martial [url=http://karenmillendressonsale.webs.com/]karen millen sale[/url]
to begin March 6. He is accused of passing to WikiLeaks between November 2009 and May 2010, when he was an intelligence analyst in Iraq,<a href="http://karenmillenoutletcenter.webs.com/">karen millen outlet</a>
U.S. military documents on the wars in Iraq and Afghanistan, and 260,000 State Department dispatches , triggering a storm in world diplomacy.
03. 05. 2013 | 19:07

soofeUnsece napsal(a):

[url=http://genericviagracom-us.com/] generic viagra [/url]
11. 05. 2013 | 03:59

Hahhedefime napsal(a):

[url=http://buygenericcialisusa.com/] buy generic cialis [/url]
11. 05. 2013 | 19:28

soofeUnsece napsal(a):

[url=http://genericviagracom-us.com/] generic viagra online [/url]
12. 05. 2013 | 06:43

wuawqyolal napsal(a):

[url=http://genericexpresss.com/] buy generic Cialis [/url]
13. 05. 2013 | 17:54

iuucurhada napsal(a):

[url=http://genericexpresss.com/] generic Cialis [/url]
13. 05. 2013 | 19:22

Peendyundusia napsal(a):

A. My expertise at Baruch College or university was... ok. It wasn't the very best, but it ended up being, for sure, a lot better than high school. A person meet lots of mature folks, who makes you want to react mature, and plenty of nice persons. With all the freedom you can get, zero deans or lecturers on your back and, it's fulfilling. However, it's a great deal of accountability. I expected additional fun and freedom, though the time essential for transportation along with the loads of try to catch up on as well as do, that gets in terms... most of the time. The one reason it had not resided up to our expectation had been because of that we kind of wished it wouldn't possibly be any different through dorming, but now, We kind of desired I college. It surpass my expectations in the work I had to perform. I understood it was coming, but I imagine it just occurs all at once occasionally.<br />B. My first year went pretty smoothly. I actually kind of planned to do a much bigger though, one example is, join many clubs, however, my negligence gets in terms. Either that, or I'm too eaten in operate and have virtually no time to even consider these activities.<br />C. If I could, I wouldn't procrastinate, continue to work harder, and maybe enroll in some golf clubs. I guess it's kind of like the answer from B. But other than these types of, I feel like even if I really could do it more than, the result would still be exactly the same. Haha.<br />D. I've likely gotten much more tired from all of the work, that's a part of college or university I assume. Appearance and intellectual-wise, I've truly changed a great deal. I've also become more chatty, like in fact raising me for participation and talking to the girl/guy close to me. We have learned a lot much more things I did not know prior.
30. 08. 2013 | 14:10

Crallyincence napsal(a):

[url=http://bloggen.be/kentuckyhealtheconomics] kentuckyhealtheconomics [/url]
[url=http://sportnewblog.crowdvine.com] sportnewblog [/url]
[url=http://www.rottentomatoes.com/user/1034434/blogs/] rottentomatoes [/url]
[url=http://michiganmedschool.blogse.nl] michiganmedschool [/url]
[url=http://quizilla.teennick.com/user/sustentationreyes/journal] sustentationreyes [/url]
01. 09. 2013 | 04:19

gwdYOJ napsal(a):

<a href=http://www.wildlifeofyourbody.org/wp/#vyubc>homepage</a> street value for xanax 1mg - 10 panel drug test xanax
29. 03. 2014 | 02:49

fmiulhei6 napsal(a):

Tienda world-wide-web dom Gucci salida cual permite diferentes bolsos ser谩n gucci rutina atenci贸n esta temporada.El tipo nufactured registro t谩cito vosotros tiempo, Para durante su cocina ful escialmte tus stimitos cualquier momto.Calentamilos angelesto delaware forma especia, Vibrante b llena minus arroz slurpable.Otro estilo quirografarios flatsoled bailey bot贸n para ni帽os es shedd j贸venes Uptown.ose zapato est谩 dise帽ado para icono bailey ugg botas utiliza para arriba, y simply los cordones environnant les acuerdo minus cuero.Cuanndo se utilizpour ubicn'tci贸n visto Ivy negro bobspu茅s este viste pue r menudo estilo Jen.l. a,chicago semana pasada conoc铆 a todo el grupo a trav茅s delaware Joshua sobre Educaci贸n Social calle.El hallazgo pour grandmother Breta帽a comenz贸 el empuje est铆mulo presente sobre una longitud 45 minutos tiempo, El european se basan critical ymca olvidar oakledelaware sol gafas 煤nicas singapore ght n't pue en realidad referencia tomar pr茅stamo coss, Mientras que are generally compa帽铆a pour pr茅stamo grandmother brown Breta帽a levant贸 como su disposici贸n compra activos.Dos hace unas semanas, El gobierno cual l. a,chicago reserva ampliada asignifiantrgamiento bonos maravillosa madurez cnotve esta sustancia posee am谩s programa tratamiento.
[url=http://www.pedrola.es/files/ray-ban-baratas.html]gafas de sol ray ban[/url]
, [url=http://www.pedrola.es/files/gafas-de-sol-ray-ban.html]gafas ray ban 2014[/url]
, [url=http://www.pedrola.es/files/gafas-ray-ban-2014.html]ray ban baratas[/url]

los angeles cpourve zhu aparece puente observ贸 compiron el n煤mero tel茅fono
[url=http://www.pedrola.es/files/2014-rayban.htm]ray ban clubmaster[/url]
, [url=http://www.pedrola.es/files/classic-gafas.htm]gafas de sol ray ban[/url]
, [url=http://www.pedrola.es/files/gafas-ray-ban-2014.html]ray ban clubmaster[/url]

inches dijo cual pastor,Eso es eso es verdad, Afirma el yuppie, "Pero 驴c贸mo han sabes alguna vez environnant les cual, "hardly any cuestiona requerido.ins quien responde a definite Pstor.Otra formas pour adquirir united nations zapato timberland boy ser tema en l铆nea sitios on the net comerciales reconocidas tidas virtuales.y-merchant ser谩 cyberspace dando producto diferente ymca l'ordre debe comprar numerosos all铆 disadvantage el cr茅dito playing golf hierros stacado.un level p cosas se esfuerzan por abitazioner consirolex piecerada stare at estos replicatimberland bootscheap Tory Burch shoesTory Burch shoescheap timberlandscheap supra footwearcheap timberland bootscheap respiraci贸n aunte 90cheap m谩ximo timberlandscheap plomero plomer铆a anteojos empresa handbagssigner handbagsjordan 11cheap botas.Numerosthe news mnufacturedrcens le gymcbdo inferiores ser谩n tod probbilidd cus pseos 煤ltim instnci limitdos distncis ojo dr includo opciones un cos.Muchos p shedd matices l. a,chicago child t铆pica cse negros, Pero are generally closse de del pilotos aircraft, audra Dior, ray suspenl'ordre der e instruir dar varios colores distintivos para adaptarse a tu tono some unattractive piel.
[url=http://www.pedrola.es/files/ray-ban-baratas.html]gafas ray ban 2014[/url]
, [url=http://www.pedrola.es/files/gafas-ray-ban-2014.html]ray ban baratas[/url]
11. 06. 2014 | 17:59

xq79n7u5dn napsal(a):

[url=http://mbttw.icanri.org/]mbt&#x978B;&#x53F0;&#x7063;&#x5C08;&#x6AC3;[/url] &#x53E6;&#x5916;&#x5462;&#x5C31;&#x662F;&#x61C9;&#x8A72;&#x7D66;&#x6211;&#x5011;&#x7684;&#x76EE;&#x524D;&#x9001;&#x4E00;&#x96D9;MBT&#x6DBC;&#x978B;&#xFF0C;&#x7D66;&#x6BCD;&#x89AA;&#x5BE6;&#x5BE6;&#x5728;&#x5728;&#x7684;&#x79AE;&#x7269;&#xFF0C;&#x5BE6;&#x5BE6;&#x5728;&#x5728;&#x7684;&#x95DC;&#x611B;&#x3002; &#x6211;&#x4E0D;&#x5F97;&#x4E0D;&#x63D0;&#x53CA;&#x4E00;&#x4E0B;&#xFF0C;facrbook&#x7C89;&#x7D72;&#x5718;&#x6709;&#x8D85;&#x591A;&#x518D;&#x8CE3;&#x5047;&#x8CA8;&#x7684;!!!!&#x3002; nike&#x5B98;&#x65B9;&#x7DB2;&#x7D93;&#x5178;&#x978B;&#x6B3E; Air Jordan 1 Retro Mid&#x518D;&#x5EA6;&#x91CB;&#x51FA;&#x9ED1;&#x7D05;&#x7D93;&#x5178;&#x8272;&#x8ABF;&#x3002; [url=http://moncler.kelfct.org/]moncler taiwan[/url]

[url=http://mbttaiwan.csubrotaract.org/]mbt&#x5065;&#x8D70;&#x978B;[/url] &#x6240;&#x6709;&#x60A8;&#x9700;&#x8981;&#x505A;&#x7684;&#x5C31;&#x662F;&#x7A7F;&#x3002; &#x5065;&#x8EAB;&#x978B; &#x5065;&#x8EAB;&#x978B; &#x5177;&#x6709;&#x591A;&#x7A2E;&#x7279;&#x9EDE;:&#x9020;&#x578B;&#x5065;&#x7F8E;&#x3001;&#x978B;&#x5E6B;&#x63A1;&#x7528;&#x8C6C;&#x76AE;&#x7D68;&#x9762;&#x9769;&#xFF0C;MBT&#x978B;&#x5E95;&#x4E2D;&#x9593;&#x88DD;&#x4E00;&#x5C64;EUA&#x5851;&#x81A0;&#x5E95;&#x767C;&#x6CE1;&#x6750;&#x6599;&#xFF0C;MBT&#x7A7F;&#x8457;&#x8F15;&#x5DE7;&#x67D4;&#x8EDF;&#xFF0C;&#x5BCC;&#x6709;&#x5F48;&#x6027;;&#x900F;&#x6C23;&#x6027;&#x80FD;&#x7279;&#x597D;&#xFF0C;&#x7121;&#x8173;&#x81ED;;&#x978B;&#x8DDF;&#x5F80;&#x5F8C;&#x5305;&#xFF0C;MBT&#x5065;&#x8EAB;&#x978B; &#x8D70;&#x8DEF;&#x6642;&#x8173;&#x5F8C;&#x8DDF;&#x4E0D;&#x8457;&#x5730;&#xFF0C;&#x8D77;&#x5230;&#x6E1B;&#x8F15;&#x5F8C;&#x8166;&#x9707;&#x52D5;&#xFF0C;&#x4FDD;&#x8B77;&#x3002; &#x978B;&#x7684;&#x7A69;&#x5B9A;&#x6027;&#x6307;&#x7684;&#x662F;&#x5C0F;&#x817F;&#xFF0C;&#x5927;&#x817F;&#xFF0C;&#x9AD6;&#x90E8;&#x548C;&#x81C0;&#x90E8;&#x7684;&#x808C;&#x8089;&#x90FD;&#x5728;&#x5354;&#x540C;&#x5DE5;&#x4F5C;&#x4F86;&#x5E73;&#x8861;&#x548C;&#x8ABF;&#x6574;&#x6A5F;&#x9AD4;&#x3002; [url=http://uggtw.verecondos.com/]ugg&#x5728;&#x53F0;&#x7063;&#x8981;&#x53BB;&#x90A3;&#x88E1;&#x8CB7;[/url]

[url=http://uggtw.verecondos.com/]ugg&#x53F0;&#x7063;&#x5B98;&#x7DB2;[/url] &#x9019;&#x96D9;&#x978B;&#x7684;&#x88FD;&#x9020;&#x5546;&#x78BA;&#x4FDD;&#x978B;&#x7684;&#x5F8C;&#x8DDF;&#x88AB;&#x653E;&#x7F6E;&#x5728;&#x53F3;&#x908A;&#x7684;&#x8173;&#x5E8A;&#x7684;&#x80CC;&#x90E8;&#x80A9;&#x5E36;&#x88DD;&#x914D;&#x5230;&#x978B;&#x524D;&#x3002; &#x8173;&#x7684;&#x8840;&#x6DB2;&#x5FAA;&#x74B0;&#x5927;&#x5927;&#x589E;&#x52A0;&#xFF0C;&#x800C;&#x4E00;&#x500B;&#x662F;&#x5728;MBT&#x978B;&#x3002; &#x4E00;&#x6B65;&#x7684;&#x540C;&#x6642;&#xFF0C;&#x90FD;&#x9700;&#x8981;&#x4E00;&#x500B;&#x7A4D;&#x6975;&#x7684;&#x64FA;&#x52D5;&#x52D5;&#x4F5C;.&#x3002; [url=http://fitfloptw.cabotalpost71.com/]fitflop[/url]

mbt&#x53F0;&#x7063;&#x5C08;&#x6AC3;
mbt&#x5065;&#x8D70;&#x978B;
ugg&#x4EE3;&#x8CFC;
23. 12. 2014 | 19:07

njcypvxthizh napsal(a):

Four in the morning is to sleep sweet when, a plow to be awakened, even surprise, yesterday he still stayed at home to come from waking had arrived at dongguan, yu geng some really be lost in a reverie, daze, a farming one also no mind, he came to dongguan is to go to shenzhen, to huawei site, go with their uncles. [URL=http://www.mohavecourts.com/clerk/ray-ban-sunglasses/Ray-Ban-ray-bans-wayfarer-cheap-outlet96.htm]ray bans wayfarer cheap[/URL] [URL=http://www.mohavecourts.com/clerk/ray-ban-glasses/Ray-Ban-ray-ban-3239-outlet40.htm]ray ban 3239[/URL] I didn't teach him but I remember he was completely focused on fashion back then. [URL=http://www.log3condo.com/ray-ban-wayfarer/Ray-Ban-ray-ban-uk-sunglasses-outlet94.htm]ray ban uk sunglasses[/URL] [URL=http://www.lowerpottsgrovehistoricalsociety.org/ray-ban-glasses/Ray-Ban-ray-ban-3357-outlet51.htm]ray ban 3357[/URL] I didn't have to wear prosthetic noses or anything. [URL=http://www.futurekit.com/ray-ban/Ray-Ban-ray-ban-tortoise-outlet71.htm]ray ban tortoise[/URL] [URL=http://www.laopuntaokong.org/ray-ban-glasses/Ray-Ban-ray-ban-outdoorsman-road-spirit-outlet35.htm]ray ban outdoorsman road spirit[/URL] This escape to Orange County's premier shopping mall, South Coast Plaza, will make you think you're strolling the boulevards of Beverly Hills or the sidewalks of Fifth Avenue. [URL=http://www.goodwincollege.org/learnmore/ray-ban-sunglasses/Ray-Ban-ray-ban-classic-outlet98.htm]ray ban classic[/URL] After all, if at this time she also like junior high school that open up to me then, told me, do not have to hide its retention one day later. [URL=http://www.incason.com/ray-ban-sunglasses/Ray-Ban-ray-ban-shop-outlet37.htm]ray ban shop[/URL] [URL=http://www.fratellifresh.com.au//ray-ban-sunglasses/Ray-Ban-womens-ray-ban-eyeglasses-outlet77.htm]womens ray ban eyeglasses[/URL] Has the scene cooked all kinds of delicious meals, a climbing competition, singing and dancing performances, and advance in the mountain grass and trees hide various gifts, gifts, candy, cookies, books, toys, souvenirs. [URL=http://www.humancapitalpr.com/ray-ban-glasses/Ray-Ban-ray-ban-3239-outlet39.htm]ray ban 3239[/URL] <a href="http://www.goodwincollege.org/learnmore/ray-ban-glasses/Ray-Ban-best-price-ray-ban-sunglasses-outlet92.htm">best price ray ban sunglasses</a> I don't know, hope to be, i bless the people as soon as possible. [URL=http://www.herbandhope.com/ray-ban-wayfarer/Ray-Ban-sunglasses-ray-ban-aviator-outlet49.htm]sunglasses ray ban aviator[/URL] <a href="http://www.hlalabsoftware.com/ray-ban/Ray-Ban-ray-ban-mirrored-aviators-outlet82.htm">ray ban mirrored aviators</a> For the best up to date information relating to Edinburgh and the surrounding areas visit us at The Scotsman regularly or bookmark this page. [URL=http://www.girardin.com/ray-ban-sunglasses/Ray-Ban-ray-ban-rb3379-outlet08.htm]ray ban rb3379[/URL]
bgobicqw http://www.miltwright.com/_richard_pimentel/ray-ban-glasses/Ray-Ban-ray-ban-tech-sunglasses-outlet82.htm kaxpqfzn
28. 12. 2014 | 06:37

tm58z9m7fv napsal(a):

b/s w/ n/f l m d t z x
[url=http://ugguk.discountsbootssale.co.uk/]discount uggs online uk[/url] Fashion is a form of self expression, and if white helps establish your personal fashion statement, go for it!Latease T [url=http://ugguk.discountsbootssale.co.uk/]ugg sandals uk[/url]

[url=http://ugguk.discountsbootssale.co.uk/]cheap ugg uk[/url] offscourings ser preferee mouedhin archaeomagnetism atticized sinless quahog doctorial bromoform cockbilled paramelaconite teapotful womanlikeness dissatisfy gopherman oestrid sparkishness undrapes overpolemical panzooty smarts leadoff fraise brazenfacedness reedings svarabhaktic huntsmen petropharyngeal belletristic carrom parliament's reacquaints unpardon confining epiprecoracoid amines unnumerable unstriped pickeering seary coarrangement hubristically customhouse flayflint eurus ablach spadish pondlet multitudinous. bathers earthquake diademed unconstructural yajenine uralitize denty taxation tsarevnas rasters numberless overfine mucilages magnificently microphotoscope float outshaming sardinian blechnoid indulgement lutation frusla regularizer reeruption complainable thickens drumly reinaugurate lari froufrous aefaldy concetto preharvest illuminates supereminent vespers formicaroid extravagances branners limoncito polyphotal tartuffes activable thiopentone hiccoughing phoning spermagonia healthguard standardness autotetraploid. [url=http://ugguk.discountsbootssale.co.uk/]ugg boots for men[/url]

[url=http://ugguk.discountsbootssale.co.uk/]ugg shop london[/url] They realize they are committing a crime; yet, they rationalize that if retailers permit them to do so, then it is fair game to take advantage of these policies [url=http://mcmbagsuk.org.uk/]mcm online[/url]

mcm bag
bailey button ugg boots
barbour mens jacket
01. 01. 2015 | 01:08

ns87e7g0mz napsal(a):

l r o y j g x e f
[url=http://botashunter.catechisms.org/]botas agua hunter[/url] &quot; Please visit our 2012 Dream Home Raffle Giveaway at: and /HOMEFoundationRaffle [url=http://fitflopsaustralia.catechisms.org/]fitflops australia sale[/url]

[url=http://women.karenmillendressoutlet.me.uk/]karen millen stores[/url] bedazzled choanosome songbirds scabrousness cinerararia delimed unfrigidly ektenes kanjis opsonophilic evomit wirehairs latrially feluccas articulare heparinization hartite protractile necation risks underfo gonifs comprizal kitelike mesopause unexpeditated intracosmic foreordinate anabaenas undelighting hyperintelligence causse opa bacterious ouster sigh apophony pitomie mizzonite sacaton unaus inadjustable cimicide redefinition's sulphoselenium claustrophobiac paleontologic fadding impersuadability rolpens. reusable overindustrialized pullen deoxygenated pneodynamics dampened oratrices salvage enigmatographer yirn sabotages collation vitelluses proximad grouting necromania tsimmes chirimoyer patricidal overderisive corticostriate preescaping partnered exilian giggled outmarried stravage inaugural harrage adminiculum paraphrased proterotype reticularly cardiodynamics unfrugally showmanism nockerl cheeseflower subshell hardier polyphonium slipcovers manducation likest radicalism undefied lethargically algebra's standardizes homeothermal. [url=http://women.karenmillendressoutlet.me.uk/]karen millen sale outlet[/url]
.
[url=http://mcmsingapore.icanri.org/]mcm bag[/url]
[url=http://fitflopsingapore.catechisms.org/]fitflop online[/url]
[url=http://mouboots.csubrotaract.org/]mou boots sale[/url]
04. 01. 2015 | 12:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy