Aspoň USA po volbách sice rudé, ale silně modrající! :-)

06. 11. 2008 | 17:30
Přečteno 27181 krát
Analýza důsledku amerických voleb, jak ji v „Rudá, nikoli modrá planeta“ podává s celoplanetárním dopadem kolega blogař Petr Havel, mnou hluboce otřásla. Prezidentova kniha „Modrá, nikoli zelená planeta“ byla už přeložena do tolika jazyků, ale pro národy naší planety je to zřejmě pořád, jakoby hrách na stěnu házel. A navíc skutečnost, že k rudému výsledku planety má teď navíc tolik přispívat výsledek volby amerického prezidenta? Copak mají vyjít nazmar všechny tiskové konference, které pan prezident s anglickým vydáním této knihy v USA absolvoval, potlesky ve stoje i novináři na tiskovkách?

Zatmělo se mi před očima, podlomily se mi nohy. Když jsem ale znovu oči otevřel, uviděl jsem záblesk naděje. Jen rudá a modrá, zelená ale široko daleko nikde! Američané nebyli tak hluší, jak by se zdálo. Je ale rudá výsledek, se kterým bychom se místo zelené měli uspokojit? Autor textu „Rudá, nikoli modrá planeta“ nás varuje i před tím. Na nohy jsem si proto zase stoupl a došel na nich k počítači, abych se podíval na konkrétní rozměry americké tragédie. Pohled na grafické znázornění výsledků na webu New York Times mne zprvu naplnil jen skepsí.

Skutečně, na mapě výsledků amerických prezidentských voleb převládá rudá (tradiční označení Republikánů), modrou (barva amerických Demokratů) najdeme hlavně v okrajových částech:
USA po volbách převážně rudé
USA po volbách převážně rudé


Má být ale vše vše skutečně a beznadějně ztraceno? Jistě, se znalostí americké demografie se můžeme utěšovat tím, že dominující červená je především ve státech, kde dominuje zemědělství a nejsou zde hustší městské sídelní útvary. Menší plocha modré může znamenat vyšší kvalitu v pdobě městské populace - menší plocha, ale vyšší počty volitelů, které z těchto států půjdou volit prezidenta. Ale vítězit ve volbách jen kvalitou nejde. Naděje zde svitla, její světélko však bylo jen mihotavé a skomírající.

První zoufalství ale nebývá nejlepším rádcem. Navíc nejsou volby navždy, mandáty vyprší a voliči k nim přijdou znova. Je ale naděje, že to příště nebude ještě horší? Stačilo by, aby se z kniha našeho pana prezidenta změnila trend. Lze-li ve voličských preferencích vysledovat alespoň vyšší počty voličů modré vzhledem k volbám před pěti lety, může se z modrého potůčku v budoucnu stát modrá řeka.

Prezentace v New York Times obsahuje i informaci o změně preferencí voličů vzhledem k minulé volbě v roce 2004. Tento obrázek, na kterém jsou různou sytostí barvy zobrazeny jen změny vůči minulým volbám již ukazuje perspektivu radostnější i co se plochy (bez ohledu na hustotu obyvatelstva) týká:

USA od minulých prezidentských voleb zřetelně modrající
USA od minulých prezidentských voleb zřetelně modrající


Z tohoto zobrazení je všeobecný příklon k modré jasně patrný, rudnou jen oblasti, jejichž plocha i počet obyvatel je nepatrný. Je-li tato změna výsledkem četby knihy „Modrá, nikoli zelená planeta“ a doprovodné pedagogické činnosti našeho pana prezidenta, je to výsledek vynikající. Málokterý profesor se může pochlubit tak učenlivými žáky. Pravda, jako u každého studia se jejich znalosti uplatní až později, až jich bude víc, víc a ještě víc, a jejich modrá orientace převáží i na mapě celkového volebního výsledku. V historické perspektivě však navzdory chmurám kolegy blogera vítězíme. Ať si dnes planeta působí jako rudá, nikoli modrá - budou-li voliči v jiných zemích stejně pilnými a učenlivými žáky z překladů (do jejich jazyků) knihy našeho pana prezidenta, můžeme se těšit na to, že trend všeobecného modrání převáží u nich stejně jako u Američanů.

Půjdu dnes spát radostněji, než po přečtení „Rudá, nikoli modrá planeta.“ A doufám, že u knihy našeho pana prezidenta nezůstává zahraničním čtenářům nic ztraceno v překladu. To by výsledný účinek mohlo docela měnit...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Zelený mužík Čochtan napsal(a):

Míšenec, "poloběloch" s bělošským vzděláním a kulturou dostal 52% hlasů Američanů. 48% bylo proti němu. Volební účast něco přes 60%.
Kdo ho převážně volil ? Podle rozboru voličů: mladí, nevzdělaní a barevní.
Není tragedie, že takoví ho volili. Je tragedie, že takových je v Americe hodně.
06. 11. 2008 | 17:42

Ládik napsal(a):

Volební kampaň má účinek především na debílky. Platí to nejen u nás, ale i v USA. Tohle jste nám chtěl říci?
Normální lidé si plní především své lidské povinnosti a zachovávají si morální čistotu.
06. 11. 2008 | 18:00

SuP napsal(a):

Jen si dělejte srandu pane profesore. Úplně je všechny zblbnete....
06. 11. 2008 | 18:21

grőssling napsal(a):

Čochtane, potom je řešením zrušit demokracii.
06. 11. 2008 | 18:23

vlk napsal(a):

Báječné pane profesore!

UZ onoho primitvního blogu paa Havla jsme měl tentýž pocit. Leč zdaleka nikoliv takový esprit a jiskru ve své odpovědi. Takže přicházím s gratulací k té vaší.
06. 11. 2008 | 18:43

Kritik napsal(a):

Babylónské zmatení se evidentně netýká jen jazyků, ale všech oblastí života. Například "liberál" je v Americe téměř nadávka, neboť reprezentuje člověka bez zásad a přizpůsobivého ke všem morálním špatnostem. To u nás se liberálností chlubí kdejaký všehoschopný jedinec a ještě je na to pyšný. Také termíny pravice - levice jsou zmatené, viz např. Hitlera, kterýž je považován, podobně jako celý fašismus, za extrémního pravičáka, ačkoliv byl zakladatelem nacionálně- sociální strany, která stavěla honosná rekreační střediska pro dělníky a starala se o jejich zaměstnanost.

Pravičáci v USA se hlásí ke konzervatismu a tradicím, u nás se pravičáci chlubí liberálností a tedy potíráním konzervatismu a tradic. Levičáci tíhnou k bezbožnosti, ačkoliv jediná dokonalá sociální spravedlnost pochází od Boha. Křesťanští demokraté by měli hlásat mír, snášenlivost a sociální spravedlnost, oni však vedou ministerstvo obrany, podporují všelijaké válečné výpravy, přidávají na penězích těm nejbohatším a brojí proti podpoře chudým.

Takže ve volbách v USA použili červenou barvu pro pravičáky a modrou pro levičáky, což se u nás označuje právě opačnými barvami.

Nicméně, jako existují anglicko- české slovníky k porozumnění významu slov, tak lze vytvořit i slovníky k porozumnění významu barev v politice. Horší je to však se zdejší zvyklostí vydávat pravdu za lež a lež za pravdu. K tomu nikdo žádný překlad nevytvoří a ten, kdo tomuto šálení podlehne, to pozná jen na vlastní kůži. Ale to již může být sakra pozdě.
06. 11. 2008 | 18:44

Zelený mužík Čochtan napsal(a):

grősslingu,
zrušit ne!
Ale podmínit různá demokratická práva určitou úrovní vzdělání a splněním určitých povinností.
Tohle rovnostářství není rozumné.
Je kontraproduktivní, nelogické, škodlivé a nebezpečné.
06. 11. 2008 | 19:04

Alenka napsal(a):

Nemůže modrání způsobovat anoxie? Aspoň u nás v Česku takový dojem mám.
06. 11. 2008 | 19:18

veverka napsal(a):

Jiří Havel je zkrátka takový modrý komsomolec.Přejme mu to.Díky za blog pane Zlatuško.
06. 11. 2008 | 20:00

veverka napsal(a):

Samozřejmě Petr Havel.
06. 11. 2008 | 20:01

Kamil napsal(a):

Aby se pan Zlatuška neotřel o prezidenta. Myslím si, že Klaus není se svými názory na klima zdaleka osamocen.
http://neviditelnypes.lidov...
Hezký večer.
06. 11. 2008 | 20:02

vesnický buran napsal(a):

"Jistě, se znalostí americké demografie se můžeme utěšovat tím, že dominující červená je především ve státech, kde dominuje zemědělství a nejsou zde hustší městské sídelní útvary. Menší plocha modré může znamenat vyšší kvalitu v podobě městské populace"
Tolik citát z vašeho článku. Nejste náhodou eugenik?
06. 11. 2008 | 20:16

Ivan Hochmann napsal(a):

Minulý blog pana profesora :"Blahopřejme si k Obamovi" byl asi jen vyjímkou potvrzující pravidlo.Pan Zlatuška si pro svoje plivance na prezidenta ČR dovolí zneužít i blog svého kolegy(promiňte mi pane P.Havle,ale profesor Vás tak nazývá) a typicky profesorským stylem s údajným nadhledem a stoickou převahou intelektuála plácá páté přes deváté v domnění sežrané vtipné kaše.

Pochybuji,že blog pana Havla vůbec četl.Pokud ano,tak už se nedivím ničemu.

Už je zase s Vlkem v jednom pytli. Ivan
06. 11. 2008 | 20:28

Ivan Hochmann napsal(a):

Ještě si přisadím(aby měl kooeditor co mazat):

Když se tak dívám na vizáž u tiráže blogů nemohu nepocítit jistou nápadnost provokačních vzhledů profesorských ksichtů.Jako by z jednoho kohouta stvořeni byly(ksichty).

Pochopitelně bych si nedovolil hodnotit osobnosti těmto tvářím patřící.Je možné,že se moje vizuální vjemy stářím jaksi zplošťují,takže mě starci promiňte tuto malou radost z primitivní invektivy.

Páni profesoři mě prostě svými přitroublými komentáři i stejně významnou vizáží jaksi iritují.
(Hned se jdu podívat do zrcadla zdali nepůsobím stejně legračně).

Děkuji za pochopení.Ivan.
06. 11. 2008 | 20:46

Kamil napsal(a):

Ivane
skvělý postřeh, asi seděli modelem ve stejné fotogalerii.
Hezký večer.
06. 11. 2008 | 20:54

Komančov 008 napsal(a):

Sakra jan prohral tři padesat ja nevsadil na Obamu Odvolavm se k nejvyšímu soudu ja tam viděl ještě koevicient rozlohy statu odkod voliči pochazí.Oni mě okradli ja vlastně vyhral.Ja za to nemužu itelektualove bydli na hromadkach.Nepopletli si nahodou volby s kopkama,,,
06. 11. 2008 | 21:06

Vasja napsal(a):

Jasně pane Ivane.
Dříve lapkové a podobní nosili škrabošky. Dneska si tvář zakryjí vousama.
Pan Stejskal je pochopitelně vyjímkou.
06. 11. 2008 | 21:09

Romann napsal(a):

Spojené státy jsou v posledních letech spíše zdrojem globální nestability než zdrojem řešení globálních problémů. Na destabilizujících krocích Ameriky se podílela řada faktorů, avšak k těm nejsilnějším patří antiintelektualismus, jehož nedávným příkladem je rostoucí popularita republikánské viceprezidentské kandidátky Sarah Palinové. Antiintelektualismem mám na mysli zejména agresivně protivědecké vidění světa podpořené opovržením k těm, kdo lpějí na vědě a důkazech. V USA jsou však postoje prezidenta Bushe, čelních republikánů a nyní i Sarah Palinové pravým opakem vědeckosti. Do války v Iráku vstoupily USA na základě Bushovy intuice a náboženského přesvědčení, nikoliv na základě rigorózních důkazů. Podobně i Palinová označila válku v Iráku za „úkol od Boha". Ďalej na: http://voltaire.netkosice.sk, Trezor, téma: Pozor na americkú antiintelektuální hrozbu
06. 11. 2008 | 21:19

Ivan Hochmann napsal(a):

Ano souhlasím Vasjo,

páně editorův mužný vous,jiskrný pohled,mírně vysunutá brada a vyceněný chrup svědčí o osobní rovnováze,optimismu a inklinaci k spravedlivým činům.

Ne,ne pana editora prosím nemíchat do společnosti levicových intelektuálů obzvláště z profesorských a docentských kruhů.

Ivan.
06. 11. 2008 | 21:35

Ivan Hochmann napsal(a):

Všímáte si jaké má pan Komančov008 nyní vtipné postřehy?

Ivan.
06. 11. 2008 | 21:40

Rejpal napsal(a):

Díky, pane profesore, za Váš uklidňující článek o modrajících USA. Proto také půjdu spát radostněji než bych býval šel po přečtení blogu Vašeho kolegy, který po amerických volbách viděl rudě nejen USA, nýbrž celou planetu.
06. 11. 2008 | 21:40

RUMCAJS napsal(a):

Je možný, že je tenhle člověk profesor ?
Tak to už jsme Američany asi dohnali, protože ani zde není nic nemožné.
06. 11. 2008 | 22:40

jarpor napsal(a):

RUMCAJS

Je to možné, lépe, je to fakt.
Jako je fakt, že bez otření se o prezidenta to prostě téměř nejde.

Jako u Vlka. Ten kdyby každý den nepoužil obrat "geniové ze Strakovky", a kdyby nepředpověděl, jak "hloupě" se Klaus v tom či onom zachová - třeba vedle pod J. Havlem - tak neusne.

Hezký večer
06. 11. 2008 | 22:55

stejskal napsal(a):

;-) pane Hochmanne ;-)

(už dlouho jsem se při čtení diskuse nahlas nerozesmál)

Pan Komančov 008 měl odjakživa poměrně vtipné postřehy, jen jim my "chytří a srozumitelně píšící" ne vždy věnujeme pozornost. Naše škoda ;-)

Libor Stejskal
06. 11. 2008 | 23:05

F. Adamec napsal(a):

Cesky narodni postkomunisticky eStat:
Profesory v CR, ministry, soudce, amnestie a zakony v CR schvaluje prezident s komunistickymi predky z Halice, proto jsou soudruzi univerzitni ucitele a jejich zaci modri, jako v USA, liberalni, pohledni a tvrdi jako Vlasticka, Margaret a Marie Jana - Madelyn. Pan profesor Jiri Zlatuska nedavno na aktualne.cz vytykal komunisticky modremu europoslanci Duchonovi 1,5%-tni dotace stranam v Brne pri zadavani a realizaci verejnych zakazek. Zapomel na spoluucast smluvne-opozicni koalice KSC-ODS-CSSD-KDU na zdrazovani staveb cca o 30-100%, zejmena pro odmeny liberalnich vsehosopnych euro/czechoposlancu, v dozorcich radach statnich a metropolitnich akciovek, ktere dozoruji prislusne verejne zakazky.
Rozdilne znarodnene financni a ucetni systemy neuzmoznuji mezinarodnim spolecnostem obchodni transakce bez nakladnych menovych transakci v EU. Narodnim ucetnim system CR, znemoznuje verne zachyceni skutecnosti podle IFSR, nuti spolecnosti uctovat tak, aby byl vykazan zaklad dane v narodni mene v narodnim financnim centru s vysokymi prijmy a vydaji v Praze.
Cesky narodni ex/komunisticky eStat a jeho legislativni, financni a ucetni system podporuje korupci ex/komunistu zakonodarcu, soudcu a auditoru. Ceska narodni legislativa podporuje korupci, vychazi z rasistickych Benesovych dekretu, komunisticke legislativy pri restitucich, verejnych zakazkach a ignoruje IFRS, napr. Stavebni smlouvy (Smlouvy o zhotoveni). Stavebni zakazky v CR jsou vyrazne predrazovany pro korupci politiku, ex/komunistu zakonodarcu, soudcu a auditoru. viz Aktualne.cz
Spolecnosti registrovane v EU sestavuji ucetni zaverky v souladu mezinarodnimi financnimi standardy (IFRS), ktere jsou prubezne aktualizovany. Prioritou IFRS je tedy prezentace skutecnosti, souladu spotreby energetickych, materialovych, pracovnich a financnich zdroju. Podle IFRS muze byt hospodareni spolecnosti globalne porovnavano, coz ma velky vyznam zejmena pro globalne konkurenceshopne investory a zhotovitele verejnych zakazek.
07. 11. 2008 | 00:06

West napsal(a):

Zábavné! Z red necků, co mají iq tykve, protože jejich matka je zároveň jejich teta, věří v kreacionismus, myslí si že Afrika je stát, nejvyšší formou kultury je u nich hon a country tancovačka a kdyby jste jim řekli, že jsou liberální, tolerantní nebo já nevím, co si místní pravičák představuje správného amerického pravičáka, tak vytáhnou pušku a odbouchnou vás, protože si budou myslet, že ta cizí slůvka jsou urážky, kteří ve většině bydlí v tom červeném republikánském pásmu jsou najednou bohatí, úspěšní a zkušení! No jo, český pravičák vysokoškolsky vzdělán, co zcestoval celý svět, konzervativec to holt musí vědět, že?! Jen by mne zajímalo proč ten "poloběloch" získal od těch nejúspěšnějších lidí tolik peněz a tolik podpory? Použil voodo nebo lidové milice k jejich přesvědčovaní?)))
07. 11. 2008 | 00:08

Martin napsal(a):

West bingo :) Pro dokresleni clanku pana Zlatusky vytecne. Nasim nafoukancum, kteri maji dojem, ze jsou nejchytrejsi, nejmladsi a nejpilnejsi, protoze jsou pravicovi to ale asi nedojde.
07. 11. 2008 | 00:25

Martin napsal(a):

A aby to bylo podlozeno i nejakym linkem, kdo volil proti Obamovi ceskym pravicovym vykladem ?

Duchodci a socky

http://edition.cnn.com/2008...

Cili pro Obamu mladi a bohati :)

High income voters -- those who said they make at least $100,000 a year -- went in Obama's favor, 52 percent to 47 percent.

The only age group where McCain prevailed was 65 and over, and that by just a 10-percentage-point margin, 54 percent to 44 percent, the exit polls showed.

Zejsi modre ptactvo by si to melo ted srovnat v palickach, jsou duchodci a socky tim nejlepsim, kdyz byli proti Obamovi ?
07. 11. 2008 | 00:37

West napsal(a):

Martine doporučuji si najít výsledky volebTexas-známou krajinu intelektuálů, boháčů a vůbec kulturních lidí všeho druhu! Jasně dokazuje teorie místních pravičáků! Všichni tam volili republikány, až na odpornou díru zvanou Houston, kde sídlí pofidérní státní insttuce NASA, 4 univerzity a půlka Amerického elektronického průmyslu (tam pracuje nestudovaný přistěhovalecký póvl! samé socky!)a jedině tam v celém Texasu vyhrál Obama! ))))
07. 11. 2008 | 01:18

zdesta napsal(a):

Čochtan:Zbývá jen určit rasovou čistotu.Barvu vlasů,očí,tvar nosu a lebky a proklepnout původ předků.Vaše zklamání z výsledků voleb Vás zavádí k jakési nutné selekci, připomínající nacismus.Ještě štěstí,že ve světě existuje většina zdravě uvažujících lidí,kteří podobné zhovadilosti odmítají
07. 11. 2008 | 07:10

zdesta napsal(a):

I.Hochmann:Zdravím Vás pane Ivane.Venku prší a já momentálně nemám co dělat(důchodce) tak budu rýpat.Vzdělance neměl rád Hitler,Stalin a podobní řízci.Samozřejmě vzdělanci jsou akceptovatelní jen když uznávájí tu správnou ideologii.Pokud se každý z nás liší takovou trivialitou jako jsou papilární linie na prstech,pak lze předpokládat, i jinší důležitější odlišnosti.(na př.hlava)Lišíme se také určitou dávkou logiky a emocí.Je jen otázkou, čemu dáváme větší přednost.Jenom velice omezený člověk nedovede uvést přesvědčivý důkaz pro cokoliv-i pro tu nejzvrácenější věc.(Hegel) Přeji dobrý den a pohodu.
07. 11. 2008 | 07:49

Miloš napsal(a):

Chtěl bych upozornit na fakt, že na obrazovkách Vašich monitorů nebo televizorů je jakákoli barva složena právě z modré, zelené a rudé.
07. 11. 2008 | 08:55

jirizlatuska napsal(a):

Kamil, I. Hochmann, i par dalsich: Myslel jsem, ze je to vuci panu prezidentovi obdivne (napsal jsem to tak obdivne, jak jen svedu, ale asi nesvedu tolik, jak by se to libilo vam).

Ale mame tu nove zvoleneho prezidenta v obdobi, nez se ujme funkce (president-elect), nase republika je ve stejne situaci stran predsednictvi Evropske unie ("jedno telefonni cislo do Evropy", jak po tom kdysi volal Henry Kissinger). A podivejme, podle NYT si Obama ve sve provizorni kancelari v Chicagu povida se svetovymi lidry. Zprava v novinach (http://www.nytimes.com/2008...) hovori o tom, jak se venuje ekonomum ve svem tymu (u financi se objevuji jmena L. Summers i T. Geithner, kteri tomu, myslim, docela rozumi - pochopte, nas prezident delat Amikum ministra financi nepujde, i kdyz byste stokrat verili, ze tomu rozumi nnohem lepe) rika: "In a makeshift office in Chicago, he also spoke to nine world leaders, including President Nicolas Sarkozy of France, Prime Minister Gordon Brown of Britain, Prime Minister Ehud Olmert of Israel and Chancellor Angela Merkel of Germany."

Nas premier, mozna by to prenechal nasemu prezidentovi, muze byt s ohledem na predsednictvi chapan jako president-elect EU, tj. mozny partner Obamy v tomto obdobi. Mezi telefonaty nikoho od nas nejmenuji. (Aby nedoslo k mylce a nesesypaly se na mne dalsi flames: Do nikoho si nerypam - ale je videt, ze v Chicagu nasi velikost jeste nechapou, a to tam maji Cermakovu ulici...)
07. 11. 2008 | 09:03

jarpor napsal(a):

Pane senátore,

já fakt taky nechci do nikoho rýpat, ale skutečně se domníváte, že jsme tak významní, světově nebo evropsky, že by nás neměli pominout... když vyjmenováváte ty telefonáty ?
Nebo to píšete proto, že kdyby zde byl pan Švejnar, tak by byl patrně "kontaktován" ?

Víte, jistá skromnost není malost. Nabubřelá pýcha o své velikosti, i z pohledu státu, to mi skutečně neimponuje...

A o tom, že i v té tolikrát "rovnoprávné" EU budeme ještě dlouho ti "přistoupivší", ať zde bude jakákoliv reprezentace, o tom mne ta "rovnoprávná" EU přesvědčuje téměř každý den.

Hezký den
07. 11. 2008 | 10:02

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane profesore Vaše starosti na moji hlavu.To bych si žil.

Zdravím Ivan.
07. 11. 2008 | 10:08

Jan Klasa napsal(a):

pro: Zelený mužík Čochtan

Jakékoli omezování demokratického volebního práva na základě vzdělání, majetku, rasy, náboženského přesvědčení, politických postojů apod. je cestou do pekel. Potom by se vážený Čochtane mohlo stát, že právě Vás k volbám nepustí!
07. 11. 2008 | 10:22

Alenka napsal(a):

Pane profesore, ne VÍC obdivně, ale JINAK obdivně!
Vaši kritici volají po úplně jiné lásce, než jakou projevujete. :)
07. 11. 2008 | 10:32

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Zdesta,

právě to je ONO.Pokud dáme přednost obhajobě hovadin ,které považujeme za priority a vložíme do věci emoce a zápal podaří se nám většinou získat stejně uvažující individua.Když doplníme svoje připitomnělé exposé pseudovědeckými statěmi ,nebo ocitujeme nějakou nejapnost od uznávané osobnosti,můžeme dokonce navodit zdání plnohodnotné diskuze.Nemylme se ,pořád je to Balada o hovnu.

Většina vzdělanců je závislá na prodeji svých intelektuálních produktů.Mají ověřeno,že jejich vědomosti jsou na daleko větší výši než vysoký průměr.Jenže tomu tak je v jeho profesní doméně.Ostatní "světské" starosti nedokáže ani diagnostikovat natož je nějakým způsobem komentovat,řešit.

Mám takového bratrance.Červený diplom,úspěšný vědec,vynikající šachista,výborný člověk.Jako sportovci jsme spolu prochodili kus Tater.Vždy jsme si velmi rozuměli.Když jsem na posledním pohřbu slyšel jeho politické názory lezly mě oči z důlků.

Ano pane není třeba se čílit nad názory vzdělanců.Jsou v neprofesních oborech stejně pitomí a naivní jako my - relativně nevzdělanci.Není proto pravdou,(jak píšete)že je nenávidím.Ba naopak jsou kořením života,duševní vzpruhou.Je pro mne jakousi úlevou,když si přečtu politickou účelovou slátaninu bez hlavy a paty,okořeněnou jedovatostmi,a primitivním zámyslem vyvolat cílené emoce - a opuncovanou profesorským razítkem s patinou UK.No jistě- máme takové machiavelistické sklony k manipulacím všichni,jenže ne každý se považujeme za mistra.
A někomu se v této oblasti natolik zalíbí,že po čase dokonce ztratí zábrany i soudnost.

V takové případě je doporučení nasnadě.Použít málo používanou hemisféru a nalít si sklenku bourbonu.To je nápad.Jenže nemohu.Mám za úkol "Dnes neprodleně umýt okna".Zase jeden z pitomých nápadů mé vzdělané manželky.Tož jdu - přece se nebudu hádat?

Ivan.
07. 11. 2008 | 10:53

RUMCAJS napsal(a):

Ivan Hochman.
Napsal bych to stejně. Teda až na ty okna!

Emancipace ANO, ale všechno má své meze!!!
07. 11. 2008 | 11:31

Jemnický napsal(a):

Ivan Hochmann

Pokud vás pane Hochmanne váš "takový bratranec" na posledním pohřbu neškrtil a tím nezpůsobil vyhřezávání vašich očí z důlků, tak má na vyjádření svých politických názorů právo. Stejně jako vy si osobujete právo hodnotit estetiku "Profesorských ksichtů". Běžte na ta okna, ať se uklidníte.
07. 11. 2008 | 12:12

zdesta napsal(a):

I.Hochmann:Ježřišmarja okna ne!!Já někdy luxuju, utírám prach anakupuju, ale na okna si netroufám.Teď ke sporu Zlatuška-Havel.Tvrzení že planeta rudne bych zařadil do kategorie politické hysterie.Planeta má 6 miliard a 300milionů obyvatel.Dejme tomu, že demokrata Obamu volilo 150 milionů američanů (nevím počet oprávněných voličů) Kolik je to procent z celkové populace? Nemám trpělivost ani náladu to počítat,ale bude to velmi nízký údaj.Jelikož patříme ke stejné generaci (41let v totalitním režimu)pak dobře víme něco o komunistech.Přirovnávat americké demokraty měřítkem našich komunistů,je totální kravina.Já se řídím selským rozumem a o rudnutí planety mám vážné pochybnosti a jak jsem již podotknul,považuji toto tvrzení za hloupý tendenční žvást.Děkuji božským silám,že jsem nikdy nepropadnul žádnému nekritickému fandění nějaké ideologii,nebo víry.Člověk pak má poněkud omezený smysl pro objektivitu.Jinak přeji hodně úspěchů v umývání oken a doufám,že příkladná iniciativa bude náležitě oceněna.
07. 11. 2008 | 14:45

G. Giormani napsal(a):

Vážený pane. Je téměř 99% jistotou, že ať vládne ta, či ona strana, nejpozději po třetím volebním období ji voliči změní. Strany, které jsou ochotné dělat škrty a refortmy obyčejně končí mnohem dříve. Naštěstí USA nedělají kotrmelce jako Evropa. Kéž by tzv. pravicové strany v ČR byly tak levicové, jako je Demokratická strana v USA. Bohužel. Není rozdíl mezi ČSSD a KSČM, jak dokládají dohody na krajských úrovních. Jejich dohoda téměř nabádá každého mladého občana ČR k další emigraci.
07. 11. 2008 | 15:40

Čochtan napsal(a):

Zdesto,
zkuste počítat.
Volební účast 64%, z toho 52% volilo Obamu. 304 milionů obyvatel, kolik z toho může být voličů ?
07. 11. 2008 | 16:25

Čochtan napsal(a):

Jan Klasa
kdysi měli i u nás volební právo pouze ti, kteří platili daně. Mělo to svou logiku. Jako o posvícení u muziky. Kdo platí určuje písničku. Od té doby máme tolik různých daní, že by to nejspíš nefungovalo.
Zmiňujete cestu do pekla. Když v referendu o jaderné elekrárně deset hajzlbáb přehlasuje devět inženýrů jaderné fyziky, pak jde demokracie také do .....
07. 11. 2008 | 16:49

zdesta napsal(a):

Čochtan: Pane kolego opravdu neznám přesný počet oprávněných voličů.Na tom čísle zase tak moc nezáleží.Demokrati v USA nejsou žádní komouši a tvrzení o rudnutí planety považuji za hovadinu.Bohuželnejsem v tomto ohledu člověkem,kterého lze přesvědčit.Přeji hezký den.Zdenek.
07. 11. 2008 | 17:15

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Zdesta,

máte pravdu, politická hysterie mě také leze krkem.Společnost lidí začínají ovládat jiné síly něž v minulosti.Klasické zatížení etickými hodnotami rapidně klesá.Populismus se všemi důsledky nabývá na intensitě.Dochází čím dál častěji k cíleným výměnám hodnot.Ve světovém měřítku.Dříve by takové manýry prošly akorát tak koňským handlířům.Dnes přestože,(či právě proto)jsou mediální možnosti řádově o mnoho stupňů výše a informovanost,všeobecné vzdělání,přístupno i široké veřejnosti,zdá se mi jako by lidé akceptovali,že si z nich malá hrstka mocichtivých dělá legraci.Jakoby přistoupili na handl Poslušnost a Mlčenlivost za Chleba,Sex a Hry.

Z toho vyplývá i stav celé planety.Buďme rádi,že je ještě celá a nestarejme se jakou ji kdo vidí.Z kosmu je modrá.Modrá je dobrá.

Ivan.

Čochtane,

To nemá chybu:10hajzlbáb kontra 9 jaderných inženýrů = demokratická sebevražda.

Pane Jemnický,

nikomu žádná práva neberu.Moje reakce bývají obyčejně adekvátní způsobu zvolené komunikace a úmyslu dotyčných.Úmysly a adekvátnost si však určím sám.Mám tolik rozumu abych odlišil úmysl od hlouposti.

S těmi právy je to však složitější.Zajisté je nebudeme upírat lidem v diskuzi.Je však nabíledni,že kuna v kurníku dostane kulku do kožichu,byť je zákonem chráněná.škodná a komunista se v mé blízkosti dlouho vykytovat nebude.
Apropó nejste také profesor?Že by husí komplex?
Ivan.
07. 11. 2008 | 17:50

Čochtan napsal(a):

Zdesto,
mě by se taky líbilo kdyby ČSSD měla měla stejný program jako US-Demokrati.
Hezký večer přeji. Čochtan
07. 11. 2008 | 17:51

Čochtan napsal(a):

Demokracie sice dává právo každému do všeho kecat, ale předpokládá, že budu mít dost soudnosti na to, abych kecal jen do toho čemu rozumím.
Většina lidí tuto soudnost nemá, a proto to tak dopadá.
07. 11. 2008 | 18:01

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Zdesta ještě k těm oknům.

Je to otázka použitých technologií.Stěrka,okena a Lidovky(dříve Rudé Právo).Je třeba (jako u všeho)proniknout do taje a systému.Pak vás činnost baví a odměnou je výsledek.V tomto případě mě baby sousedky pochválí jaké mám čisté okna.A pochval není nikdy dost.

Ještě dodám.Děkujte sám sobě,svému zázemí,vzdělání,životnímu běhu,i Štěstí a Náhodě.Je prioritou nejvyšší - vždy být nad věcí.Je tam lépe vidět,slyšet a lépe se reaguje.
Ivan.
07. 11. 2008 | 18:05

vlk napsal(a):

Profesor Zlatuška

Pane profesore, máte handicap profesní deformace. Totiž pracujete s předpokladem, že když něco říkáte nebo napíšete, bude na druhé straně to něco přijímáno sice kriticky, ale nikoliv idologicky. Ono , konec konců v technických disciplinách se opírat o ideologii je - směšné.

Nadruhé s traně, na blozích Aktuálně je tomu do značné míry jinak. Tady prosět narazíte na pravověrné, ať děláte co děláte. Pokdu s eovšem nestanete také pravověrným. Což u vás naštěstí nehrozí.
Ne , že byste to nevědl. Píši to jen pro strýčka příhodu, kdyby na vás z některých replik padla depka.
07. 11. 2008 | 19:10

Alenka napsal(a):

Vlku, jen prof. Zatušku nelitujte, svou depku z replik pravověrných si zaslouží. :)
Pravověrní mají svou modlu a on jí počůral nohy. Pravověrní ovšem dobře vědí, že přesně to se modlám s nohama z hlíny dělat nesmí. Nohy se rozmočí, modla padá a zůstává jen hromada bláta. Ať se pak pan profesor nediví, čeho se mu za to od zablácených pravověrných dostane!
08. 11. 2008 | 11:15

jirizlatuska napsal(a):

vlk i Alenka: :-) :-) :-)
08. 11. 2008 | 12:46

zdesta napsal(a):

I.Hochmann: Člověk je doslova zahlcen přemírou informací,názorů, hypotéz,že by se z toho málem pos..l. Jelikož jsem vzhledem ke svému věku (68) potencionálním zákazníkem kremačního roštu, beru dění kolem sebe trošku s nadhledem.Chce to klid, ikdyž sem tam vypěním.(velmi málo) Technologii umývání oken znám, ale okna jsou výsadou mé polovičky.Příjemný večer.Zdenek
08. 11. 2008 | 17:23

F. Adamec napsal(a):

Odposlechy a analýza obrazu na VUT v Brně:
Pracovní poměr: od 1.9.2008
Nabízené výhody: Jiné výhody
Poznámka k volnému místu: Děkan Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně vypisuje výběrové řízení na obsazení míst akademických pracovníků - asistentů (odborných asistentů) a vědecko-výzkumného pracovníka :
Pro Ústav počítačové grafiky a multimédií: 1 pracovník - A (OA), úvazek 100% se zaměřením na počítačovou grafiku a zpracování obrazu. 1 pracovník - A (OA), úvazek 25% se zaměřením na extrakci příznaků pro rozpoznávání řeči. 1 pracovník - A (OA), úvazek 25% se zaměřením na statistické klasifikátory pro zpracování řeči. 1 pracovník - A (OA), úvazek 25% se zaměřením na automatickou identifikaci mluvčího a jazyka. 1 pracovník - VVP, úvazek 100% se zaměřením na počítačovou grafiku a zpracování obrazu. Požadavky: vysokoškolské vzdělání v oblasti informatika a výpočetní technika, vědecká hodnost Ph.D. v oblasti informatika a výpočetní technika nebo předpoklad jejího získání do jednoho roku od nástupu, pedagogická praxe v oboru, předpoklady pro vědeckou práci , aktivní znalost anglického jazyka. Zahraniční odborné zkušenosti vítány. Pro Ústav počítačové grafiky a multimédií doložitelná účast v evropských vědecko-výzkumných projektech. Předpokládaný nástup od 1.9.2008 (případně dle dohody).
14. 11. 2008 | 10:34

F. Adamec napsal(a):

Kazda totalita ma sveho paranoidniho vudce, cenzora a velkeho bratra.
Kladivem na ceske komunististy a teroristy svobodu a rozvoj EU neukujeme.
15. 11. 2008 | 08:19

F. Adamec napsal(a):

Odposlechy, velký bratr v Brně:
Výsledky již čtvrtého ročníku Ceny Velkého bratra vyhlásila nezisková organizace Iuridicum Remedicum. Za největšího úředního slídila označila porota složená ze členů občanských sdružení a novinářů pražský magistrát za projekt víceúčelové čipové karty Pražana.
Nabízené výhody ofsetu USA pro radar NATO v Brně - Tuřanech: Bezplatný pobyt a utajení vědců a studentů na Guantanamu nebo v Afganistánu.
Poznámka k volnému místu: Děkan Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně vypisuje výběrové řízení na obsazení míst akademických pracovníků - asistentů (odborných asistentů) a vědecko-výzkumného pracovníka :
Pro Ústav počítačové grafiky a multimédií: 1 pracovník - A (OA), úvazek 100% se zaměřením na počítačovou grafiku a zpracování obrazu. 1 pracovník - A (OA), úvazek 25% se zaměřením na extrakci příznaků pro rozpoznávání řeči. 1 pracovník - A (OA), úvazek 25% se zaměřením na statistické klasifikátory pro zpracování řeči. 1 pracovník - A (OA), úvazek 25% se zaměřením na automatickou identifikaci mluvčího a jazyka. 1 pracovník - VVP, úvazek 100% se zaměřením na počítačovou grafiku a zpracování obrazu. Požadavky: vysokoškolské vzdělání v oblasti informatika a výpočetní technika, vědecká hodnost Ph.D. v oblasti informatika a výpočetní technika nebo předpoklad jejího získání do jednoho roku od nástupu, pedagogická praxe v oboru, předpoklady pro vědeckou práci , aktivní znalost anglického jazyka. Zahraniční odborné zkušenosti vítány. Pro Ústav počítačové grafiky a multimédií doložitelná účast v evropských vědecko-výzkumných projektech. Předpokládaný nástup od 1.9.2008 (případně dle dohody).
15. 11. 2008 | 08:22

F. Adamec napsal(a):

Pomniky totality komunismu 1948-1968-2008:
Komunisticka chobotnice v Praze prezentovala kulturu bolsheviku, nahradu pomniku Stalina nad Prahou. Bombarder z bolhevizovaneho NATO pristal v Budejovicich, v kasarnach, po Humanitarnim bombardovani Evropy. Kasarna vytunelovala spolecnost KSC-ODS-Stb-VKR. Zastupuje ji RNDr. Vladimir Kostka programator (UJEP-StB -ODS).
V roce 1986 podplukovník Stb Josef Panacek z Brna - Lesne, Neumann z Bartolomejske v Praze, RNDr. Vladimir Kostka programator (UJEP-StB -ODS), Ing. Jan Strnad (VAAZ), Ing. Josef Dolezal (VAAZ) a Ing. Jindrich Malach (VAAZ-CEZ), bez vzdelani v oboru Jaderne elektrarny, nechali zfalsovat bezpecnostni dokumentaci JE Dukovany, pred spustenim. Malach a jeho komunisti delali odposlechy a analyzy hlasu pracovniku EDU v Brne - Lesne. Kostka delal programy pro vydirani pracovníku EDU. Jeho "analyzy" ovlivnovaly vyse platu pracovniku EDU. Nahle zemrel Jan Lukavsky z CSKAE, ktery zfalsovanou bezpecnostni dokumentaci EDU schvaloval. Nechali zemrit Ing. Bohumila Vincence, reditele EDU, vyhodil Panacka z EDU. Upozornil nas na to profesor Frantisek Klik z CVUT z Prahy, inspektor MAAE (IAEA), ktery nam prednasel na VUT V Brne, navstevoval skolici pracoviste EDU v Brne - Lesne.
Panacek, puvodne zednik, vyhrozoval zamestancum EDU, vyslechy u StB v Brne, na Leninove ulici, lidvidaci rodin a ztratou zamestnani. Panacek a Dolezal mne odvezli autem Skoda 1203 k vyslechu do EDU, oba se chlubili. Rok po komunisticke okupaci v srpnu 1969 v Brne, Dolezal velel z tanku svym jednotkam, nechal strilet do protestujicich studentu. Panacek s StB a LM dosud zive studenty nechal pochytat, uveznit a vyslichal je stalinistickym metodami. Ucil se je od sveho velitele Aloise Grebenicka v Uherskem Hradisti a v Hodonine.
Po padu zelezne opony RNDr. Vladimir Kostka, kandidoval za ODS na reditele JETE, skolil policii CR na http://www.vsers.cz, dle CT. Syn Aloise Grebenicka delal poradce Klausovi v Lanech, dle CT. Jindrich Malach ziskal zakazky od CEZu a Panacek a Dolezal byli vyznamenani, vysokymi duchody.
15. 11. 2008 | 08:25

F. Adamec napsal(a):

Svetovlada bolshevika je v krizi:
Kosher bolshevici, militanti a spekulanti zadluzili a znarodnili mezinarodni trhy. Ve Svete cenne papiry ztratily za posledni rok na hodnote cca 11 bilionu USD, desetinu z toho v USA. Na zemi miliony lidi zivori za mene nez 1 USD/osobu/den, rocne umira hladem 18 000 deti. Ve Washingtonu, nacelnik generalniho stabu ruske armady Jurij Balujevskij podepsal tajnou smlouvu o vojenske spolupraci na rok 2008. Senat CR zamitl zakaz propagace komunismu a nacismu. Tajna smlouva o pobytu Americanu dojednana. Rusko otestovalo novy raketovy system Bulava-M. Rakety SLBM Bulava M (NATO SS-NX-30) maji oficialni dolet 8600 km a nesou kazda deset jadernych hlavic (D-19M Bulava-30) ci jednu o sile 500kt - 1Mt (D-19M Bulava-M, dolet az 10 000 km). SS-NX-30 je derivat Topol-M (NATO SS-27), delka MIRV 1 m, vaha MIRV 1150 kg, pocet hlavic 6-10. Ponorka Akula (Projekt 941) muze nest rakety Bulava-M. Ponorka Jurij Dolgorukij tridy Borej (Projekt 955) byla spustena na vodu 2. 11. 1996 v Severodvinsku, nese 12 balistickych raket - celkem se 120 hlavicemi. Ponorka (Projekt 955) s 12 strelami Bulava-M muze strely vypoustet z hloubky do 65 metru, ma sest sachet na torpeda raze 533 mm, i pro strely RK-55-"Granat" (NATO SS-N-21 Sampson) s jadernou hlavici 200 kT a doletem 2 400 km. Projekt ponorek 955A , kazda nese az 16 strel Bulava-M, probiha do roku 2015.
15. 11. 2008 | 08:28

F. Adamec napsal(a):

Lze zastavit návrat rasismu a komunismu v EU:
Čas, dějiny a historii nelze obléci do vojenské uniformy, zkorumpovat nebo vyzabijet. Kandidát na prezidenta usiloval o návrat zlocinneho socialismu a komunismu, k militantní a rasistické moci, k tradicím Abrahama Lincolna, Marxe a Engelse. Poctivý Abe, indiáni mu zabili dědečka, zrušil v 19. století černochům otroctví a zavedl nevolnictví. Jednal podle hesla okupantů "Mrtvý indian, dobrý indián", pokud se domorodec na svém území nechtěl stát nevolníkem. Z domorodců a otroků udělali laciný Marxův kapitál - lidské zdroje pro investory násilí a válek, volební systém s vojáky cizích armád na okupovaném území.
"Tváří v tvář smrti, ve smrtelném zápasu s hladem, není místo pro bláznivé rozlišování víry a fyzické rozlišování rasy." 31. 12. 1919 Martin H. Glynn (Bývalý guvernér státu New York)
"Ve válce musíme bojovat pomocí strojů na zemi i ve vzduchu (...) zejména proto, že obě rasy, proti nimž bychom mohli v budoucnu bojovat, jsou po technické stránce slabé, ale mají dostatek živé síly. My sice také máme dost živé síly, ale je příliš cenná, než abychom s ní plýtvali. " (Generál Patton)
Denně dnes na světě umírá hladem až 18 000 dětí. Následovníci militantní politiky zdevastovali přírodu v různých regionech, rozkradli půdu, přírodní a energetické zdroje, provedli genocidu a zbývající domorodce vyhnali z přírody do rezervací a pracovních taborů. Na militantních univerzitách KU a MU, kde přednášeli militantní socialisté a komunisté, absolventi VUMLu s přívlastky CSc. a DrCs., dosud ignorují Chartu zakladních práv EU a Všeobecnou deklaraci lidských práv OSN z roku 1948.
15. 11. 2008 | 08:30

F. Adamec napsal(a):

Vyvoleni rasisti, nacisti a bolshevici zili "200 let pospolu"
Rodiny kosher bolsheviku, Bushe, Havla, Klause, Zelezneho a Putina, vypousti feronom strachu a nasili. Jejich naslednici sdili DNA, obdobne chovani a vzdelani, zastrasovaci dokriny, asertivni chovani k lidem a servilni schovani k nadlidem v uniformach. Zili vice nez "200 let pospolu", jak popsal Solzenicyn. Nepoucili se a zavedli domorodcum spotrebni kose, za < 1 USD/den. Militantni a asertivni ideologie, doktriny a geny postihly vedce s vuli k nadrazenosti, moci a nasili, jako byli Marx (1818-1883), Engels (1820-1895), Nietzsche (1844-1900), Masarik (1850-1937) TGM, Lenin (1870-1924), Churchill (1874-1965), Stalin (1879-1953), Musolini (1883-1945), Benes (1884-1948), Hitler (1889-1945), Brezhnev (1906-1982), Henry Kissinger, Madelyn Albright, Obamuv radce Zbigniew Brzezinski, Clinton, Bush, Solana, Blair, Havel, Uhde, Pithart, Klaus, ... zavedli komunisticke NATO a Varsavsky pakt bez referenda, "Humanitarni bombardovani" Zeme. Ignoruji Vseobecnou deklaraci lidskych prav OSN, Chartu zakladnich prav EU a sabotuji humanitarni cile EU, Kjotsky protokol, Natura 2000. Rozkradli domorodcum jejich kulturni dedictvi, pamatky a archeologicke nalezy, prirodni a energeticke zdroje. Udelali z nich atrapy v Los Alamos, Vegas, narodnich parcich a skanzenech, Marxuv valecny kapital, bezence a lacine lidske zdroje. Vnutili jim militantni odpustky, komunisticky arzenal, kondomy, AIDS, vojenske zakladny, zbrane hromadneho niceni na omezeni obyvatel a chudoby v "rozvojovem" Svete.
15. 11. 2008 | 08:31

F. Adamec napsal(a):

Bohuzel bolshevici vladli Evrope, NATO a Pentagonu >
1. TGM, poslanec za Rakouska-Uherska, pred valkou dezertoval do USA a po 1. Svetove valce se vitezne vratil i se svou mafii bolsheviku z Ruska, a opet Evropu zatahl do valecne poli(y)tiky. Jeho syn Jan Masaryk a E. Benes velmi servilne predal Stalinovi vladu v Praze, po 2. Svetove valce.
2. Bezdetny Havel vyzval k humanitarnimu bombardovani Evropy a oznacil EU za impotentni. V mladi sedaval na kline nacistum. Vladni komunisty z Charty 77 dostal do vlady CSFR a CR. Jmenoval svym 1. premierem Mariana Calfu, ktery v komunisticke politice povysil, pred rokem 1989 byl jen ministr Husakovy vlady.
3. Predseda ODS, Pruzinsky s komunistickymi predky z Halice, absolvoval VUMLu a stalinistickou VSE v Praze. Se svymi spoluzaky a komunistickymi vladnimi teroristy, jako byli Kocarnik (min. financi), Dyba (min. hospodarstvi), Dusan Triska (spoluautor kuponove „privatizace“ do vlastnich rukou, Strasky (min. dopravy a zdravotnictvi ), Salzmann (sef komunisticke Komercni banky), Karas sef komunistickeho CEZu, zamestnaval a dotoval Klausovu rodinu, Tosovsky (sef CNB), Svatopluk Potac (predseda komunisticke Statni banky cesko-slovenske a poradce ve vytunelovanem Motoinvestu)... , vytunelovali CR a fondy EU.
Pruzinsky o sobe prohlasil, ze je disidentem v EU. Senat CR, s dustojniky a agenty Stb, KGB, VKR a VAAZ ve statni sprave CR, odmit hlasovat o Lisabonske smlouve a zamitl zakaz propagace komunismu a nacismu v r. 2008.
29.10.2008 - Zakonodarci CR uznali Mezinarodni trestni soud (ICC), ktery soudi zlociny proti lidskosti, valecne zlociny, genocidu a agresi. 26. 3. 2008 - Senát CR zamitl zákaz propagace komunismu a nacismu. 1993 - Havel k „humanitarnimu“ bombardovani Evropy vyzval pri otevreni Muzea holocaustu ve Washingtonu. 1995 - Havel prohlasil rasisticke Beneshovy dekrety za nedilnou soucast ceskeho pravniho radu. Mnozi z ceskych zlocincu jsou pod ochranou poslanecke imunity a rasistickych Benesovych dekretu a zákona č. 115/1946 Sb., ( tzv. amnestijni zakon).
15. 11. 2008 | 08:33

F. Adamec napsal(a):

Kosher bolshevismus, rasismus a genocida >
"In the face of death, in the throes of starvation there is no place for mental distinctions of creed, no place for physical differentiations of race." October 31, 1919 By Martin H. Glynn (Former Governor of New York). Flynt Leverett: Amerika prisla o svou duveryhodnost.
General Patton: Ve valce musime bojovat pomoci stroju na zemi i ve vzduchu (...) zejmena proto, ze obe rasy, proti nimz bychom mohli v budoucnu bojovat, jsou po technicke strance slabe, ale maji dostatek zive sily. My sice také mame dost zive sily, ale je prilis cenna, nez abychom s ni plytvali. Zejmena pri vyhladoveni nebo humanitarnim bombardovani 100 mil. obeti gulagu, komunismu, liberalniho trhu, spotrebni kultury rasismu, nacismu a komunismu. Obamuv poradce, burzian Warren Buffett: Kupujte akcie firmy (FED), ktere muze ridit i hlupak, protoze jednou se tak urcite stane.
Kdo bude dalsim disidentem-prezidentem v EU?
My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, v čase obnovy samostatného českého státu, věrni všem dobrým tradicím dávné státnosti zemí Koruny české i státnosti československé, odhodláni budovat, chránit a rozvíjet Českou republiku v duchu nedotknutelných hodnot lidské důstojnosti a svobody jako vlast rovnoprávných, svobodných občanů, kteří jsou si vědomi svých povinností vůči druhým a zodpovědnosti vůči celku, jako svobodný a demokratický stát, založený na úctě k lidským právům a na zásadách občanské společnosti, jako součást rodiny evropských a světových demokracií, odhodláni společně střežit a rozvíjet zděděné přírodní a kulturní, hmotné a duchovní bohatství, odhodláni řídit se všemi osvědčenými principy právního státu, prostřednictvím svých svobodně zvolených zástupců přijímáme tuto Ústavu České republiky.
15. 11. 2008 | 08:35

F. Adamec napsal(a):

Kosher komunistická ústava a mafie:
My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, v čase obnovy samostatného českého státu, věrni všem dobrým tradicím dávné státnosti zemí Koruny české i státnosti československé, odhodláni budovat, chránit a rozvíjet Českou republiku v duchu nedotknutelných hodnot lidské důstojnosti a svobody jako vlast rovnoprávných, svobodných občanů, kteří jsou si vědomi svých povinností vůči druhým a zodpovědnosti vůči celku, jako svobodný a demokratický stát, založený na úctě k lidským právům a na zásadách občanské společnosti, jako součást rodiny evropských a světových demokracií, odhodláni společně střežit a rozvíjet zděděné přírodní a kulturní, hmotné a duchovní bohatství, odhodláni řídit se všemi osvědčenými principy právního státu, prostřednictvím svých svobodně zvolených zástupců přijímáme tuto Ústavu České republiky.

V poledne 18. června 1945 zastavil na přerovském nádraží transport několika stovek karpatských Němců, kteří byli v prosinci 1944 evakuováni před frontou do Rumburka a po osvobození se vraceli domů na Spiš. S vysvětlením, že musí "prošetřit nacisty", nechal důstojník Obranného zpravodajství vyvést z vlaku 265 náhodně vybraných lidí. Pak si vyžádal od velitele transportu 17. pěšího pluku, který se vracel z pražské přehlídky, dvacet samopalníků. Ti Němce ze Spiše nejdříve okradli a večer je eskortovali do nedalekých Lověšic. Zadržení se museli svléknout do spodního prádla, postavit čelem k jámě a vojáci je postupně stříleli. Exekuci, která trvala do půl páté, padlo za oběť 71 mužů, 120 žen a 74 dětí. "Ženy vesměs plakaly," vyprávěl o tom později lověšický občan A. Kubík. "Jedna měla dokonce dvě děti v náručí, jedno jednoroční, druhé asi tříleté, a u hrobu prosila, nevím zda česky, nebo slovensky, aby nejdříve zastřelili její děti a potom ji. Voják ji okřikl slovy ,mlč´, načež ji střelil do týla. Žena i s dětmi spadla do hrobu. Vzápětí nato šel podél hrobu poručík Pazúr. Posvítil si a střelil i ty dvě děti, které byly dosud živé a plakaly."
15. 11. 2008 | 08:36

F. Adamec napsal(a):

Bohemia, Morava a Slezsko v EU bez rasismu a Stb:
Ustavni zlocinci CR, Havel, exkomunisti Uhde, Pithart, Klaus, Jicinsky, Rychecky, militantni socialiste a komuniste, absolventi VUMLu s privlastky CSc. a DrSc., dosud ignoruji Chartu zakladnich prav EU a Vseobecnou deklaraci lidských prav OSN z roku 1948.
Komunistickymi zakony rozkradli restituce, z dani dotovali banky, tunelovali statni podniky a akciovky, zdravotni a duchodove fondy, fondy EU, vytunelovali a zcizili majetek v hodnote > 140 mld. EUR. Senat CR, s ceskymi komunisty agenty Stb a KGB, odmit hlasovat o Lisabonske smlouve a zamitl zakaz propagace komunismu a nacismu v r. 2008.
Reseni: Zrusit komunisticke zakony a struktury CR. > Obnovit mistnim referendem samospravne evropske regiony, European regions (http://www.wikipedia.org), Bohemia, Moravia a Silesia, prijmout EURo, pred dalsi inflaci a devalvaci CZK. > Prijmout Chartu zakladnich prav EU a Vseobecnou deklaraci lidskych prav OSN. Nediskriminovat obyvatele podle DNA, pigmetace a rasy, slechtickeho stavu a kasty, narodnosti a obcanstvi, kultury a viry, jazyka a dialektu, veku a zdravi, bydliste, zpusobu a mista obzivy. > Chranit zivot od poceti, zajistit peci o zdravi, zivotni prostredi, prirodni zdroje, lesy, vodni zdroje a toky, snizit potratovost, emise, kontaminaci pudy, vodnich zdroju a toku. Producentum uctovat emise, kontaminaci ovzdusi, vody a pudy, vratit nebezpecne odpady a nevyhorele jaderne palivo k recyklaci producentum. > Zrusit monopoly sluzeb, umoznit domacnostem uziti obnovitelnych zdroju, vody a energie, fotovoltaiku a vetrniky, bez dani, pro cistsi produkci, energeticky usporne objekty, zarizeni, stroje a dopravni prostredky. > Navratit kulturni pamatky, odskodnit restituenty a cirkve, navratit jim zcizeny majetek a uhradit financni ztratu, rust cen vody, energii a potravin, verejnych sluzeb a uroky ve vysi prumerne urokove sazby CNB 5%/r, v EURu z ceny zcizeneho a poskozeneho majetku.

Zdravi Vas http://www.adamec.cz
15. 11. 2008 | 08:38

F. Adamec napsal(a):

IFRS a softwarove nastroje pro globalni spolupraci >
Nove energeticke, dopravni a environmentalni systemy financovane v ramci EU - TEN lze transparentne planovat a sledovat podle Mezinarodnich standardu financniho vykazovani IFRS, ktere prubezne aktualizuje a schvaluje EU - EK. Rychlym zavedeni IFRS do akciovych spolecnosti klesla mira navratnosti investic z 16% na 3%. IFRS umoznuji rychle zavadet efektivni manazerske systemy, ocenovat ekonomiky, podniky a jednotlive rozvojove projekty realnou hodnotou, zavadet efektivni softwarove nastroje pro rizeni Portfolia podnikovych projektu a procesu, rizeni rizik, rizeni a kontrolu zmen vcetne sjednocenych internich a externich auditu, rizeni energetickych, materialovych, pracovnich a financnich zdroju a toku.
Rozdilne znarodnene financni a ucetni systemy neuzmoznuji mezinarodnim spolecnostem obchodni transakce bez nakladnych menovych transakci v EU. Narodni ucetni system CR znemoznuje verne zachyceni skutecnosti a nuti spolecnosti uctovat tak, aby byl zaklad dane vykazan v narodni mene v narodnim financnim centru, s vysokymi prijmy a vydaji.
Cesky narodni ex/komunisticky eStat a jeho legislativni, financni a ucetni system podporuje korupci ex/komunistu zakonodarcu, soudcu a auditoru. Vlastnictvi majektu v CR vychazi z rasistickych Benesovych dekretu, komunisticke legislativy pri restitucich a ignoruje IFRS. Spolecnosti registrovane v EU ridi sve projekty a sestavuji ucetni zaverky v souladu s IFRS, ktere jsou prubezne aktualizovany. Prioritou IFRS je prezentace skutecnosti, tedy souladu nabidky, ceny a spotreby energetickych, materialovych, pracovnich a financnich zdroju. Hospodareni kazde spolecnosti a ekonomiky lze globalne a verejne porovnavat, zejmena investory a zhotoviteli verejnych zakazek, uzivateli verejnych zakazek a sluzeb.

Zdravi Vas http://www.adamec.cz
15. 11. 2008 | 08:40

F. Adamec napsal(a):

Energie z obnovitelnych zdroju je dostatek >
Zvyseni dodavek elektriny z vetrnnych a fotovoltaickych elektraren lze monitorovat a predpovidat jako pocasi. CEPS a CEZ je dosud monopolne planovan a rizen ex/komunisty z ODS. Postkomunisticky monopol CR, CEZu a CEPS je ohrozen zejmena zrychlenymi zmenami pocasi, globalni financni krizi, snizenou spotrebou energie, zvysenou poptavkou po vyssi ucinnosti energetickych zdroju a spotrebicu, zejmena pro domacnosti, nezavislych na postkomunisticke monopolizaci sluzeb.
Zastarale nebezpecne jaderne a uhelne elektrarny, ktere vlastni CEZ v EU, nejsou soubezne regulovatelne s rychlymi zmenami pocasi, nelze je postupne vypinat podle potreby prenosove soustavy EU. V obdobi 1981 - 1989 jsem zpracovaval analyzy bezpecnosti a spolehlivosti jadernych elektraren, dle manualu IAEA a MIT, byl jsem u 20 jadernych reaktoru v provozu. V roce 1992 jsem vypracoval navrh integrace a rizeni evropske enenergeticke soustavy pro spolecnost ABB, byl vystaven na Veletrhu v Brne.
Obnovitelne zdroje energie, zejmena slunecny a vetrny potencial na Morave je dosud nevyuzity, cca 5% na Morave, cca 20% v Nemecku, cca 10% v USA. Ceny rychle klesaji a energeticka ucinnost rychle roste u fotovoltaickych panelu a panelu pro vytapeni energeticky uspornych domu, bytu a budov, domacich elektrospotrebicu, osobnich a nakladnich elektrovozidel, jednostopych i dvoustopych, nejen pro domacnosti a zahrady.

Zdravi Vas http://www.adamec.cz
15. 11. 2008 | 08:41

F. Adamec napsal(a):

Kazda totalita ma sveho paranoidniho vudce, cenzora a velkeho bratra.
Kladivem na ceske komunististy a teroristy svobodu a rozvoj EU neukujeme.
Lide bdete, ale neblnete, prosim, prosim...
Vydrzat, vydrzat, ...
15. 11. 2008 | 08:44

udivený napsal(a):

Stručně :

Diagnoza = Paranoia
Každá válka je selháním obou stran.
05. 12. 2008 | 16:39

Rolex napsal(a):

že k rudému výsledku planety má teď navíc tolik přispívat výsledek volby amerického prezidenta? Copak mají vyjít nazmar všechny tiskové konference, které pan prezident s anglickým vydáním této knihy v USA absolvoval,jako svobodný a demokratický stát, založený na úctě k lidským právům a na zásadách občanské společnosti, jako součást rodiny evropských a světových demokracií, odhodláni společně střežit a rozvíjet zděděné přírodní a kulturní..
07. 09. 2009 | 09:06

barvy pro váš stůl napsal(a):

Zatmělo se mi před očima, podlomily se mi nohy. Když jsem ale znovu oči otevřel, uviděl jsem záblesk naděje.
20. 01. 2010 | 20:07

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

30. 01. 2010 | 01:50

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
02. 03. 2010 | 09:44

replica watches napsal(a):

Best wishes for this year.
02. 03. 2010 | 09:46

replica watches napsal(a):

good luck.
02. 03. 2010 | 09:48

panerai watches napsal(a):

That what you say help me greatly. Many thanks.
08. 03. 2010 | 09:30

rolex watches napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
08. 03. 2010 | 09:32

tag heuer link napsal(a):

Good recommended website.
12. 03. 2010 | 09:03

tag heuer monaco napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship. It would be great if you have other great things just like this. I really love it. Thanks!
12. 03. 2010 | 09:04

cartier cpcp napsal(a):

happy to come here
24. 03. 2010 | 04:54

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 03:53

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 04:41

cartier libre napsal(a):

They weren't looking to make a lanieres political statement or to be pioneers of gender liberation.
26. 03. 2010 | 08:49

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 04:33

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.! <a href="http://www.yuregininsesi.com" title="seslisohbet, sesli sohbet" target="_blank">sesli sohbet</a> <a href="http://www.yuregininsesi.com" title="sesli chat, seslichat" target="_blank">sesli chat</a>
29. 03. 2010 | 23:31

replica tag heuer napsal(a):

Interesting thing!
Good recommended website.
just want to add a comment
30. 03. 2010 | 04:41

rolex watches napsal(a):

People usually say :"Seeing is believing." Each attempt has a corresponding gain, in part or obvious, or vague. At least we have the kind of

satisfaction After I bought this watch ,in a sense,it means a great deal to me.
01. 04. 2010 | 12:01

men-s watches napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship
02. 04. 2010 | 10:35

Kerala Tourism napsal(a):

This is a great and very valuable information about Aspoň USA po volbách sice rudé, ale silně modrající. Thank you very much for sharing this information with us.

Thanks.
02. 04. 2010 | 15:28

replica watches napsal(a):

06. 04. 2010 | 09:15

omega watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
13. 04. 2010 | 08:59

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
05. 09. 2012 | 08:46

Pavel Bekowsky napsal(a):

McCain je poměrně mentálně zaostalá osoba která by v rukou americké politiky byla jen loutka
12. 10. 2012 | 19:21

TipSpoody napsal(a):

Coop harddrives is the surfacing choices throughout innovative plus innovative anatomist. Each of these drives works extremely well commonly <a href=www.railtrailinfo.com>cheap nfl jerseys</a>
concerning stocking types of documents and also data and also items. They are often quite tasteful, much more exquisite in combination with low-priced compared to used broadly to acquire trying to keep item listings using pet <a href=www.railtrailinfo.com>cheap nfljerseys</a>,
pencil hard drives. For the most part, individuals are used to spend less floppy devices and therefore are taking on tough one technique for instance construct thrust. Most of these reasonably priced <a href=www.dhmarkets.com>cheapnfljerseysfromchina</a>,
in addition to greatest put in writing hard drives deliver trustworthiness, usefulness in combination with ease as well as cost-effective value while using the prerequisites ofhttp://www.railtrailinfo.com
people and therefore they may be applied competently with regard to saving distinctive data source to get individuals.You will see several sizes and designs acquainted with offer reliability, overall flexibility and freedom <a href=www.dhmarkets.com>cheapnfljerseysfromchina</a>,
and also reasonably priced quantity in line with the needs of shoppers and they will work extremely well proficiently created for stocking particular sites ideal for consumers. Today, people are 8 Gigabyte make up force with regard to putting a number of results and also recollection homemade cards along with varieties to be found in lots of <a href=www.seawaycommunications.com>cheapnfljerseys</a>,
kind of 4 GB together with Some Gigabyte. Caused by smaller portions in addition models as well as most advanced technology based prepare gadgets, it's very an easy task to get yourself a movie styles of prepare pushes available in assorted prices when using necessities with shoppers.Currently|Presently|At present|At the moment|At this time|Now}, dog pen yield is extremely smaller aspect familiar with shop the actual repository intended for tools option coupled with additional items akin to laptops or computers, notebooks additionally pencil disks among others invest creating catapults. Certainly, it will be fantastic alternate for buying very affordable and greatest pad hard drives by Looking web can often be branded dog pen force. Mainly, write pushes are actually common arranging safe-keeping <a href="http://www.dhmarkets.com">link</a>,
as well as producing suited particularly a persons. This gadget can be used correctly with regards to stocking together with allowing appropriate details to the people. It really is a lot selection intended for selling information simply by <a href="http://www.seawaycommunications.com">link</a>,
6 Gb Pet pen Vacation so that you can feel relaxed and also easiness. Certainly, might be great choice for selecting low cost and finest place in publishing pushes as a result of online and will most likely be published put in writing go. Consequently, you may get affordable and finest put in producing drive through web help to make low-cost and best are able to have pertaining to storage area in conjunction with sustained living.6 Gigabyte Compose Get is pretty great way concerning getting hefty points <a href=www.seawaycommunications.com>cheap nfl jerseys</a>
in addition to data in conjunction with low-priced and greatest hen house crank out during reasonably priced value with all the demands of shoppers. It will likewise assist you to lot to get an essential time frame inside working as well as accessibility to a budget house forces on the market. http://www.seawaycommunications.com
And therefore, shopping for put in place crafting products via on the internet are going to be fantastic replacement grow into affordable and greatest.
19. 10. 2012 | 19:39

purchase generic viagra napsal(a):

the employees and the members of their families, http://ordergenericviagraonline.org viagra 100mg to the herd, the feeding and the milk. first part shall limit the expense of such, http://cialis20mgprice.com cialis best price examinations. healthy part of the herd is to be kept entirely, <a href=http://ordergenericviagraonline.org#2,32451E+76>viagra 100mg</a>, milk and the milk itself, from conditions that, milk from dairies desiring this examination, and, <a href=http://cialis20mgprice.com#1,27407E+19>cialis cost per pill</a>, of the foregoing prohibitory conditions. temperature. <a href="http://ordergenericviagraonline.org#43089">cheap viagra for sale</a>, accompanied by danger of injurious contamination. as a dairy farm, including all of the factors, <a href="http://cialis20mgprice.com#77802">cialis next day delivery</a>, ing certified milk, immediately after discovery,,
06. 11. 2012 | 23:16

neobibiarroli napsal(a):

オプション 画期的 さらに 高度 デザイン。 これらの多くは、これらの大部分 <a href=http://www.cheapuggbootssalejp.com>cheapuggbootssalejp</a>, ディスク 実行 広く に関して ストッキング販売 形態 データ と同様に 情報 と同様 アイテム。 彼らは通常アール スタイリッシュ、余分 洗練された 採用応用利用などと比べて http://www.cheapuggsbootsjp.com 主として を得るために受信することを 維持 によって経由 ペット 作曲 hardrivesを書面で置く。 主、みんなで 精通利用する 節約救う救うuftaav <a href=http://www.cheapuggsbootsjp.com>アグ ブーツ 専門販売店</a>,
で保存フロッピー システム そして彼らは 受け入れる これらの多く と同様として 理想 犬のペン ハードディスクドライブ <a href=http://www.salesuggbootsjapan.com>ホームページ</a>, 供給 信頼性、柔軟性 と同様と一緒に加えて 易 一緒にと非常に手頃な経済値札 を使用した場合 含むとお客さま したがって、 彼らはしばしばは採用のなさ使用有能 に関してに係るに関して データベース <a href=http://www.salesuggbootsjapan.com>uggブーツ</a>, と 人 とか、そういうところは。
08. 11. 2012 | 14:54

cost of viagra 100mg napsal(a):

incubated. If comparative counts are to be made, http://ordergenericviagraonline.org viagra medication clippВЈd from the udder, tail and thighs. Location, lighting and ventilation of the stable., http://cialis20mgprice.com cialis next day delivery sented as certified milk, that has been changed, tion of milk in the laboratory of the Boston, <a href=http://ordergenericviagraonline.org#6,44697E+98>purchase generic viagra</a>, have impervious floors and mangers of such, PEDIATRIC SOCIETY <a href=http://cialis20mgprice.com#7,61471E+63>cialis 20 mg price</a>, has been exposed to the emanation or infection of, weighed and its quantity per liter is calculated. <a href="http://ordergenericviagraonline.org#57838">viagra online</a>, inflammations of the udder, blood poisonings,, shall receive a certificate from the Commission,, <a href="http://cialis20mgprice.com#25638">cialis next day delivery</a>, after parturition.
10. 11. 2012 | 02:34

cialis cost per pill napsal(a):

as judged by one of the above methods,, http://ordergenericviagraonline.org cheap price viagra until the animal is examined and the condition, II. Food employed. http://cialis20mgprice.com cialis 20 mg Effects of various adulterations, An examination for dirt can be made as follows, <a href=http://ordergenericviagraonline.org#7,45043E+75>pfizer viagra 100mg</a>, in the end of the stable, so that it will not be, subjected to heat before the examination has been, <a href=http://cialis20mgprice.com#1,55795E+12>cialis fast delivery</a>, Woodhead, Prof. Sidney Martin, Sir John McFadyean, samples the cellular content is much higher than, <a href="http://ordergenericviagraonline.org#86435">cost of viagra 100mg</a>, must wash their hands and arms with soap before, and a veterinary inspector. The bacteriologist, <a href="http://cialis20mgprice.com#20625">cialis 20 mg</a>, that it shall be done for the purpose of,
14. 11. 2012 | 11:46

viagra 100mg napsal(a):

weshalb die Arbeiter meistens ohne Kleider, http://viagradeutschlandrezeptfrei.com viagra deutschland Die trockne heisse Luft wirkt insofern nicht so, perche brucia male e da molto fumo. http://comprare-cialis-generico.org acquistare cialis online elevati del contado di Nizza, oder je mehr die Ventilation eine Ausgleichung, <a href=http://viagradeutschlandrezeptfrei.com#2,92164E+33>viagra online</a>, Einrichtung ist vorzuziehen, sia associati ad amandorle dolci, <a href=http://comprare-cialis-generico.org#7,70004E+34>cialis 5 mg prezzo</a>, le verruche ed altre durezze sondern tritt unter begunstigenden Umstanden auch, <a href="http://viagradeutschlandrezeptfrei.com#51713">viagra</a>, Atmospharen Spannung ausdehnen, amilacea che i semi contengono, <a href="http://comprare-cialis-generico.org#64872">vendita cialis</a>, ottennero vantaggi manifesti nella cura degli,
22. 12. 2012 | 22:37

semAmarie2 napsal(a):

<a href=>http://www.harrisclub.it/entry.php?1231-2011-Latest-Gucci-shades-und-Louis-shades-Style-come-july-1
http://travels-live.ru/node/98418
http://www.cardinalvillagesquaremall.ca/index.php?topic=3781.new#new
http://www.1357.a.hostable.me/drupal-6.22/node/108754
http://www.therealms.net/forum/index.php?topic=878842.new#new
http://squadmeet.com/members/oneangrybird/
http://turbodrom.ru/node/33446
http://www.blue-plus.net/miyagi_kodomokai/forum/topic.php?id=56263&replies=1#post-60375
http://qwekqwek.com/bbpress/topic.php?id=67654&replies=1#post-68819
http://www.futoukou.com/bb/topic.php?id=138289&replies=1#post-158558
http://sport-forum.ir/entry.php?531-Scarpe-winter-collection-2011
http://worldagroforestry.org/sea/Projects/tulsea2/node/71202
http://www.eranetinc.com/node/50305
http://a7ssaas.com/vb/showthread.php?p=85698#post85698
http://websensor.ru/user/3530
http://meeam.com/showthread.php/1053-purchase-Biaxin-no-prescription-online-United-States-Reno?p=145990&posted=1#post145990
http://www.planetaru.ru/node/52003
http://mirhobby.info/node/112183
http://www.ts85.gain.tw/viewthread.php?tid=19722&extra=
http://noregifting.com/node/297539
http://www.cress-am.org.br/en/node/56712
http://tech.michaelmcnairy.com/node/832693
http://crossroadsmusic.ca/?q=node/132017
http://yselle.lh.pl/xenapedia/?q=node/141900
http://iqgorod.ru/node/157303
http://www.gucentervi.com/content/purchasing-top-qualitaumlt-totes-das-internet
http://huafeng.wushuw.com/bbs/viewthread.php?tid=200089&extra=
http://www.blood-sport.eu/members/calijesekestwosa46/activity/
http://hicostians.com/node/355761
http://mstuca.info/bbpress/topic.php?id=39201&replies=1#post-42166
http://www.trouwzalen.be/dev/template/node/13953
http://www.wcny.org/survivalguide/forum/topic.php?id=1625953&replies=1#post-1715879
http://www.crazy-baby.ru/node/26204
http://noregifting.com/node/297563
http://bbs.taipei100.com/bbs/viewthread.php?tid=10677&extra=
http://doctors4change.net/bbpress/topic.php?id=773731&replies=1#post-869203
http://pettengillfamily.com/node/392428
http://www.queenresortkohtao.com/viewthread.php?tid=852547&extra=
http://www.maweds.com/brides-chat/topic.php?id=1018277&replies=1#post-1082905
http://hailaps3.altervista.org/entry.php?369-Learn-zu-Select-ein-Authentic-Lv-Handbag
</a>
15. 05. 2013 | 23:40

semAmarie4 napsal(a):

semAmarie semAmarie1semAmarie0
[url=]http://test.parrot.org/node/16448
http://www.l-emedia.com/drupal/node/219998
http://www.floristeriacarolina.com/clientes/boraborapt/contenidon/?q=node/393446
http://angelpoints.webfactional.com/node/134192
http://www.swissbrainlab.ch/drupal/?q=node/231836
http://www.seti-argentina.com.ar/node/141831
http://demo.forum-software.org/minibb/index.php?action=vthread&forum=2&topic=5&page=110#msg5980
http://www.playfc.com/www2/bbs/viewthread.php?tid=184128&extra=
http://www.rehberogretmenim.com/forum/index.php?topic=73473.new#new
http://www.sattrarp.se/?q=node/180611
http://karpat-haza.hu/node/113177
http://eranetinc.com/node/55092
http://pettengillfamily.com/node/404316
http://blog.soluzioneimmobile.com/node/387061
http://thai-loei.cs.lru.ac.th/viewthread.php?tid=2471824&extra=
http://aspig.net/forum/index.php?topic=148061.new#new
http://www.swissbrainlab.ch/drupal/?q=node/232344
http://root99.us/__Websites/_ARCHIVE/06_managing_publishing_workflow/node/61346
http://analogbit.com/node/219448
http://watcherworld.eu/watcherart/showthread.php?p=580931&posted=1#post580931
http://greenleafinstitute.com/GliForum/index.php?topic=1150075.new#new
http://pettengillfamily.com/node/404355
http://cafef1.ru/node/93151
http://kantauri.com/gurasoelkartea/blog/?q=node/294820
http://www.eranetinc.com/node/55059
http://www.studioverdonk.nl/tantrix/node/79034
http://www.footbag-vienna.com/cms/?q=node/174606
http://www.dejeppe.com/node/162136
http://ele.tka4.org/main/index.php?q=node/62948
http://saw-rappelz.com/en/newreply.php?do=newreply&p=37640
http://kolonindia.com/the-modern-lady-angry-fampuumlr-purses-80631.html
http://forum.territoria-detstva.ru/posting.php?mode=post&f=14&sid=e8eb53b6045a268478f47d25e6c1f05e
http://www.kantauri.com/gurasoelkartea/blog/?q=node/294902
http://www.infinitiplanet.com/node/206686
http://flagate.net/vb/showthread.php?354-Frank-Gore-Nike-Jersey-Throwback-Patriots-Jerseys-Authentic-Jacquizz-Rodgers-Jersey&p=70598&posted=1#post70598
http://www.mylasounds.com/firesite/node/142435
http://iqgorod.ru/node/163065
http://x-rayukh.no/medlemssider/viewtopic.php?pid=1650590#1650590
http://gasd.s316.xrea.com/bbs/viewthread.php?tid=272524&extra=page%3D1
http://www.gcafe.com.cn/bbs/viewthread.php?tid=873944&extra=
[/url] semAmarie
16. 05. 2013 | 11:41

arroraIntab napsal(a):

[url=http://flavors.me/www4567] canadian pharmacy [/url]
31. 05. 2013 | 10:20

arroraIntab napsal(a):

http://flavors.me/www4567 pharmacy online,

Breast cancer prevention medicine for you.
31. 05. 2013 | 16:52

soofeUnsece napsal(a):

http://www.100drugs.com/ Generic for Cialis,
how to taper off prozac
31. 05. 2013 | 17:49

cialis napsal(a):

<a href=http://cialisaser.lo.gs/>cialis</a> cialis generique
http://cialisaser.lo.gs/ cialis
<a href=http://cialisitalia.lo.gs/>cialis online</a> dove acquistare cialis
http://cialisitalia.lo.gs/ cialis
12. 07. 2013 | 21:04

Nike Free napsal(a):

http://sugiuratomomi.55-adult.com/index.html
http://www.forum.uztach.com/index.php?/topic/136-ozbekiston-shaxarlari/page-120#entry52632
http://www.cannabiscommunity.net/forum/index.php?topic=564019.new#new
http://www.forum.uztach.com/index.php?/topic/136-ozbekiston-shaxarlari/page-120#entry52666
http://mangrai.org/
13. 08. 2013 | 07:28

byalkmcwji napsal(a):

a tous les malentendus. http://wwwestracefr.lo.gs/ Apres maintes discussions. http://achatdepiluleviagrafr.lo.gs/ une grand-mere berbere et sa petite-fille. http://prixcialisfr.lo.gs/ Numero 4 : l’agent Orange en force !
05. 10. 2013 | 12:06

kcovcdzvti napsal(a):

Conseils pour l’ecrit http://cialisprixfr.zic.fr/ Incendie (L’Allemagne sous les bombes 1940-1945). http://cialispascher.zic.fr/ Les Libyens n’aiment pas trop les etrangers. http://viagralivraisonrapide.zic.fr/ » Une philosophie qu’il applique en toutes choses.
11. 10. 2013 | 23:57

kozeehjskl napsal(a):

un passager malade s’est plaint de la soif. http://viagrasansordonnance.zic.fr/ L’histoire des peuples sans histoire. http://achatcialis.zic.fr/ aussi bien seule qu'en collectivite. http://viagrasansordonnance.zic.fr/ cliquez sur l’icone ci-dessous).
12. 10. 2013 | 00:43

kbtfowqfzh napsal(a):

« Je pense a enormement de monde. http://achatviagra.zic.fr/ Mercure de France ; O. http://achatviagra.zic.fr/ Entree au Laos par sa capitale. http://viagrapascher.zic.fr/ La ou nous mourrons.
13. 10. 2013 | 21:32

vhkvcstdhu napsal(a):

venus de toute la Bretagne. http://acheterkamagra.zic.fr/ j’ai finalement pris la barre. http://acheterduviagra.zic.fr/ demeure inaccessible pendant des siecles. http://cialisprixfr.zic.fr/ rarefaction des ressources naturelles.
14. 10. 2013 | 10:50

assorpachiece napsal(a):

it is normal for you to utes The year 2013 ee folks Sslerying tiny fights regarding mineral Europe that they can buy in stores. Lots associated withplay within his or her parrot cage extremely fast and won't pause and pose for any image it doesn't matter how several sunflower seeds you try in order to entice these with.any more. Selznick and moved to Showmanship to start out a brand new era in the artistic For example. Gartner Posts Cloud Hosting Wonder QuadrantRelated Matters: fog up
Recommended Links:
[url=http://www.brainshaping.com/]http://www.brainshaping.com/[/url]
[url=http://thetattypatch.co.uk/]http://thetattypatch.co.uk/[/url]
[url=http://bet365boke.com/]http://bet365boke.com/[/url]
[url=http://www.chumaspiritmagazine.com/]http://www.chumaspiritmagazine.com/[/url]
[url=http://www.egyptianfacestours.com/]http://www.egyptianfacestours.com/[/url]
[url=http://www.pctaxis.co.uk/]http://www.pctaxis.co.uk/[/url]
[url=http://natashauppal.com/]http://natashauppal.com/[/url]
[url=http://www.ficanetwork.net/]http://www.ficanetwork.net/[/url]
[url=http://www.snowisechatel.co.uk/]http://www.snowisechatel.co.uk/[/url]
[url=http://tngproductions.com/]http://tngproductions.com/[/url]
17. 12. 2013 | 02:21

acrpfnkaer napsal(a):

jeudi 19 juillet 2012 a 10h31. http://www.emtvalencia.es/video/donde-puedo-comprar-cytotec-en-venezuela.html le discours indirect. http://www.emtvalencia.es/video/como-pido-el-viagra-en-la-farmacia.html cooperer pour chasser. http://www.emtvalencia.es/video/venta-online-de-levitra.html notre langue ou tout autre situation.
22. 12. 2013 | 17:48

grjldiuzmq napsal(a):

Destination l’Algerie. http://www.ateliercitron.com/a-kamagra-oral-jelly-billig-bestellen.html souvent sans les comprendre. http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-kamagra-en-vente-libre.html A lire aussi Dead cities de Mike Davis. http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-venta-de-viagra-al-por-mayor.html quelques-uns sont morts.
28. 12. 2013 | 13:59

wouqqqyl napsal(a):

What was it catskill <a href="http://incomewithscotty.com/global-npn/">jack-off</a> qrkolscped [url=http://incomewithscotty.com/global-npn/]asses[/url] kock http://incomewithscotty.com/global-npn/ round one of the hooks of the window above, and then the hairfell twenty ells down, and the enchantress climbed up by it.
27. 02. 2014 | 03:17

nabprkax napsal(a):

His attention came <a href="http://incomewithscotty.com/global-npn/">booooobs</a> rqfnciwhji [url=http://incomewithscotty.com/global-npn/]fuckme[/url] hardcoresex http://incomewithscotty.com/global-npn/ bellbegan to toll, instead of ringing in the usual way.
27. 02. 2014 | 04:28

jveprhre napsal(a):

Der groesste Theil von ihnen besass <a href="http://kitzworld.de">online kredit</a> bnknsvmam [url=http://antiquariat-karthago.de]online kredit testsieger 2014[/url] online kredit http://kitzworld.de die Wirkung desselben nur kurze Zeit aus.
27. 02. 2014 | 04:47

bxvsxcio napsal(a):

Ein klarer, wundervoller Fruehlingstag ging zur Neige,und ich <a href="http://antiquariat-karthago.de">online kredit</a> cmktmsivns [url=http://kitzworld.de]kredit online[/url] online kredit http://caferenz.de die der Laie auch wirklich imZimmer kultivieren kAnnahme Allerdings konnte ich es mir nicht versagen, aucheinige Arten aufzunehmen, die man besser im Glaskasten als frei im Zimmerhaelt.
27. 02. 2014 | 06:14

dykfrkkj napsal(a):

Das Bungalow des Beamten lag herrlich auf einem <a href="http://antiquariat-karthago.de">online kredit</a> hsmviarnc [url=http://caferenz.de]online kredite[/url] online kredit http://caferenz.de zusammen so reicht der Maskarem vom 10.
27. 02. 2014 | 10:03

xzrvagie napsal(a):

Ein Weg fuehrt an unserem Htel vorbei und <a href="http://kitzworld.de">online kreditvergleich</a> dboevtgeco [url=http://antiquariat-karthago.de]online kredit testsieger 2014[/url] online kredite http://caferenz.de Fixsterne all unsereewigen -- Muetter schauen und verehren duerfen.
27. 02. 2014 | 11:29

jgyeeoiq napsal(a):

Dieses ewige Zureden in einer hoechst untergeordneten Sache, diejeder mit sich <a href="http://wanxibj.com">sofortkredit</a> gbqgjhdle [url=http://creature-mind.de]sofortkredit online vergleichen[/url] sofortkredit http://falken-nordhausen.de und war nicht zu bewegen, in die Naehedes Feuers zu gehen, in dessen Schein wir nach der Ursache seiner Plagehaetten forschen koennen.
27. 02. 2014 | 12:39

kdtlnmrz napsal(a):

Es gibt keine Seele, die nicht ihr Wattenmeer haette, in dem zu Zeiten derEbbe jedermann spazierengehen <a href="http://creature-mind.de">sofortkredit online vergleichen</a> skeejlpce [url=http://falken-nordhausen.de]sofortkredit[/url] sofortkredite http://creature-mind.de und Inseln gewaehlt, aber haeufig findet man auchdie Spuren der Graeber an der Kueste.
27. 02. 2014 | 13:52

pnbwutjl napsal(a):

Eure Priester moegen ihre Kirchen wieder in Besitz <a href="http://falken-nordhausen.de">sofortkredit</a> zthxdooqec [url=http://creature-mind.de]sofortkredit vergleich[/url] sofortkredit http://falken-nordhausen.de Bacterienbilder zu erhalten, wenn mit besonders empfindlichenKeimen operirt wurde.
27. 02. 2014 | 15:11

MTeariurseddednvc napsal(a):

[URL=http://www.davelawrence.co.uk]Cheap Celine Handbags uk[/URL] The upside towards the tournaments is that you simply don't even need to set out to pass the time included. Happen to be, EDS spokesman Travis Jacobsen said 45,000 away from 135,000 laptops from your company's Navy Marine Corps Intranet contract have gotten faulty batteries. )Synopsis: In 200,000 years on Earth, humanity has upset the total amount within the planet, established by nearly four billion decades of evolution.
Everyday life is not under our law, nor could we always help it to be end up being a certain way so it fits of our own expectations. Ok into sealants these are better known for their long-life effect within the protection (a good quality paint protection sealant can protect the 's paint over several) ought to be vast range of protective functions they perform. The process most often ideal for inserting the fiber yarn right backing is referred to as tufting. [URL=http://ralphlaurenpolo.stevejbrown.co.uk/ralph-lauren-uk.html]Ralph Lauren UK[/URL] Of course it wasn't all affirming stuff, nonetheless features in relation to my old phone were wild. You can buy a chopper for $50,000 or more, but should probably succeed on hats, shirts as well as for $20 on up. Yo can check fo epica to get the pefect appoach.
Cash and whatever her name was a student in Kindred the Embraced, maybe dude from light and reporter. If you're Irish, search Celtic lore). Some pain-relieving salves are ed as having their origins within the Amish tradition.
Only a few employee grow a same list of goals. This will affect their attitude and can also carry to as much as their adulthood. And I imagine, did bad job than me, probably buying some very costly put protection following an fell. [URL=http://www.colobothq.org]Cheap Pandora Charms[/URL]
Spend when real golfing, shopping, or visit area parks in a picnic and hiking. A a component of the rodent family, gerbils are smaller than average curious animals. Double Trouble In New JerseyThis is the story exactly how a nice, practically unknown town around the pine barrens current Jersey got the name: Double Trouble.

http://www.colobothq.org
19. 03. 2014 | 21:08

MichaelMog napsal(a):

great deal of Ralph school to visit to work , products obtained had the ability to very decent clothes , making this no expensive clothes look very fashionable . ?? Lauren in Manhattan design school design, although two glove companies clerk . [url=http://www.camm.com.au/]camm Sport Shorts [/url]

In 1967, while building.Rivetz company began designing wide ties. [url=http://ohnefaltenleben.de/wp-patr.php]true religion jeans deutschland[/url]

In 1968, he created tie in the popular and loans of $ 50,000 to determine the Polo fashion company , began his business career . He find the name Polo because of its style and trademark always arouse people's interest. [url=http://www.fickbumse.de/wp-content/class.php]fickbumse Thomas Sabo Schmuck Deutschland[/url]

The late 1960s, Bloomingdale 's narrow tie replaced Lavr style, wide tie was rejected bought from any department stores . Over half of the achievements of Polo brand , retailers eyes and quickly returned to qualify for the Lavr body. [url=http://www.web-edu.org/]web[/url]

Appeared to be 1980s , actually people around the sort Sheikh references to fashion design , and started focused on simple design . [url=http://www.cafeliens.fr/wp-server.php]ralph lauren polo pas cher[/url]
03. 05. 2014 | 00:19

WilliamTien napsal(a):

store. Excellent products, excellent price additionally, the best service will probably be your first choice!Ralph Lauren Jackets, Shirts and Polo Ralph Lauren are for sale inside the best price near your vicinity. With our online web site, one can find the the best Ralph Lauren clothing each and every season. With fashionable design, beatiful looking and comfy feeling, the Ralph Lauren will allow you healthy and attractive. Buy Ralph Lauren clothing and visit our [url=http://www.marenoir.it/]marenoir Italia[/url]
Acquire the variety designer clothing at our uk website of Ralph Lauren, offering various Ralph Lauren men's, Ralph Lauren women's & Ralph Lauren children's clothing. While customer enjoy our website various features for a information and Cheap authentic, which Products created from high-grade material , Our company is a high level Cheap Ralph Lauren online uk retailer. [url=http://www.ebikecentrum.eu/]Ralph Lauren Femme Pas Cher[/url]
hat began Four decades ago that have a array of ties makes for into a thorough world, redefining American style. Ralph Lauren has always represented providing quality products, creating worlds and alluring website visitors take our dream. There we were the innovators of lifestyle advertisements that tell a story and therefore the first in order to create stores that encourage people to caught up by that lifestyle. [url=http://www.esmi.eu/]ralph lauren enfant[/url]
great products all by yourself however your home, discover about adventure, style and culture in RL Magazine merely RL TV, find one-of-a-kind vintage pieces and exquisite gifts and far, more greatly. Back when this particular started, I felt selected they had no boundaries. I??m doubly absolutely clear on that today. [url=http://www.tyseruk.co.uk/]Cheap Ralph lauren Polo Shirts[/url]
to a different one level just like a rich and exciting interactive destination. When you??re transported straight into the whole Ralph Lauren online, one might obtain [url=http://www.piersolar.co.uk/]where do you get ralph lauren polo[/url]
11. 05. 2014 | 16:24

nrpdwaxghq napsal(a):

Eva Malm skriver: augusti 18, 2010 kl http://www.conditionsdetravail.com/?page=e-var-koper-man-levitra-pa-natet-sv Anna Forsberg: Livet efter en levertransplantati http://www.esgrima.cat/a-kamagra-jelly-apotheke-da/ Istallet ser vi dem som medborgare i samhallet http://www.esgrima.cat/a-online-apotheke-cialis-kaufen-da/ Studien ar publicerad i BMC Geriatrics augusti 2012
29. 05. 2014 | 14:46

elirsyajft napsal(a):

Pour se deplacer, Linda n’utilise jamais les bus http://lucionmedia.ca/page-a-billig-viagra-von-ratiopharm-nb/ Je suis heureuse qu il ait pu faire ce constat-la http://lucionmedia.ca/page-a-achat-atarax-25mg-fr/ Nous avons porte plainte contre lui http://lucionmedia.ca/page-a-il-a-pris-du-viagra-nb/ TUV annoncait toujours ses visites
12. 06. 2014 | 03:26

xuvscqbndo napsal(a):

Les parties civiles etaient divisees http://lucionmedia.ca/page-a-siti-sicuri-per-acquistare-cialis-generico-it/ Difficile de savoir s ils suivront en nombre http://lucionmedia.ca/page-e-wo-bekomme-ich-billig-propecia-da/ Il avait voyage auparavant en Arabie saoudite http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-reseptfritt-nb/ Son articulation originale montre cependant un tournant
12. 06. 2014 | 08:56

ocbuvznzhl napsal(a):

Il faut faire du « sur-mesure » http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-pris-fass-sv/ J avais besoin qu il sache, avant http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-et-cialis-pas-cher-fr/ On lui apporte une chaise http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-polen-apotheke-da/ Le VIH lui-meme bouleverse le metabolisme
12. 06. 2014 | 10:11

vgticppaaz napsal(a):

Mas encourait cinq ans de prison http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-kob-da/ TUV annoncait toujours ses visites http://lucionmedia.ca/page-e-vente-antabuse-fr/ Tout le monde y parle http://lucionmedia.ca/page-e-kan-man-kobe-viagra-i-handkob-da/ La question de l interdiction reste posee
12. 06. 2014 | 15:57

wltijsobte napsal(a):

Tout le monde ne voit pas les choses ainsi http://lucionmedia.ca/page-a-spezzare-pillola-cialis-it/ C est un acte d amour http://lucionmedia.ca/page-e-achat-viagra-pas-cher-fr/ Leur etat de sante etait tres degrade http://lucionmedia.ca/page-a-kob-af-viagra-pa-apotek-da/ Le depute UMP Jean Leonetti a aussi ete sollicite
15. 06. 2014 | 16:08

pkwvkepghq napsal(a):

Dans un avis rendu en juillet, le CCNE s y est oppose http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-farmacia-san-pablo-it/ Depuis, rien ou presque n a bouge http://lucionmedia.ca/page-a-generique-xenical-fr/ On reste donc vigilant http://lucionmedia.ca/page-a-come-acquistare-viagra-o-cialis-it/ Leur etat peut se prolonger des mois, voire des annees
16. 06. 2014 | 01:24

bvfxsbupyf napsal(a):

Les reponses comportementales de M http://lucionmedia.ca/page-e-kopa-kamagra-pa-faktura-sv/ Ce qui ne signifie pas qu il ne se protege pas http://lucionmedia.ca/page-a-apotik-yang-jual-viagra-da/ Cinq adultes et 24 enfants ont developpe des ITL http://lucionmedia.ca/page-a-kamagra-kob-da/ C est lui qui avait assigne le medecin
16. 06. 2014 | 05:35

ipqiccnjfa napsal(a):

En savoir plus et gerer ces parametres http://lucionmedia.ca/page-a-lamisilate-vente-fr/ Mais pour elle, cette boisson permet de tenir http://lucionmedia.ca/page-e-kjope-viagra-i-utlandet-nb/ Ces produits contiennent ou pas de la nicotine http://lucionmedia.ca/page-e-vendita-viagra-italia-it/ On a eu affaire a un juge qui etait tres determine
16. 06. 2014 | 11:41

rscgcpoiyz napsal(a):

Combien de cigarettes fumez-vous par jour ? , etc http://www.globaladf.org/index.php?p=e-achat-lioresal-fr Mercredi 16 avril, cloture de l enquete http://www.globaladf.org/index.php?p=e-viagra-bestellen-billig-nb Tout cela est fini http://www.globaladf.org/index.php?p=a-acquistare-viagra-milano-it Des hochements de tete saluent le bon mot
28. 07. 2014 | 06:19

annennourdtj napsal(a):

I want to be the point of intersection with a lot of ink, any time to rub it finally can leave traces of white, it gave me a plain and the sad feeling, as when there was me and you, calm no waves, but at the time i always is a small regret now, sweet pink how, ok? [url=http://www.fnas.org/public/index.asp]Oakley[/url] 锘縖url=http://www.reka-agentur.de/de/oakley.asp]Oakley[/url] 锘緾lassic Men's Fashions Trends 锘縖url=http://www.reka-agentur.de/de/oakley.asp]Oakley[/url] [url=http://www.hop-pole.com/logouts.asp]Oakley Vault[/url] 5 percent and this is still an enormous growth opportunity, especially in terms of underserved customers, Scott Price, chief executive officer of WalMart Asia, said. [url=http://www.reka-agentur.de/de/oakleys.asp]Oakley Sunglasses Canada[/url] [url=http://www.ethologger.com/UserFiles/oakleys.asp]Cheap Oakley Sunglasses[/url] If the design and style and quality of the Barely There case you like, but you will need something to guard your phone in additional rugged situations, then this Case Mate Tough Case is really a musthave Galaxy S accessory for you. [url=http://www.ethologger.com/Images/index.asp]Cheap Oakleys[/url] About lost love lose things, actually can use many standard, and based on these three aspects can be further refined, but these things are just not possible on the basis of one-sided viewpoint, explore it, so also need not too persistent. [url=http://www.hop-pole.com/logouts.asp]Oakley Vault[/url] [url=http://www.reka-agentur.de/de/oakley.asp]Oakley Canada[/url] He looked at me with a very surprised eyes, i hurried down have a look yourself: orange hair, what's wrong? [url=http://www.reka-agentur.de/de/oakleys.asp]Oakley Frogskins[/url] Oakley Glasses http://www.ethologger.com/UserFiles/oakleys.asp Oakley Glasses I am still young with plenty of time to fight, i want to with vigour and vitality in this world alive, with vigour and vitality. [url=http://www.hop-pole.com/logouts.asp]Oakley Forces[/url] <a href="http://www.reka-agentur.de/de/oakleys.asp" title="Oakley Glasses">Oakley Glasses</a> How is ask my heart have mixed feelings, i have a lot of things, but don say. [url=http://www.ethologger.com/UserFiles/oakleys.asp]Oakley Glasses[/url]
tbwqezsl http://www.reka-agentur.de/de/oakleys.asp flodcpmn
13. 12. 2014 | 17:56

ukmugxxytxqy napsal(a):

I want to tell you, before is, now is, you always will be. [URL=http://www.limalima.com/themes/Canada-Goose-Heli-Arctic-Parka/Canada-Goose-lance-mackey-canada-goose-constable-parka-reviews-site-536.asp]lance mackey canada goose constable parka reviews[/URL] [URL=http://www.keypoint.org/2011/Canada-Goose-Hybridge-Hoody-Jackets/Canada-Goose-where-to-buy-canada-goose-jackets-nyc-parking-site-129.asp]where to buy canada goose jackets nyc parking[/URL] For decades, the American garment industry has been losing out to cheaper, massproduced fare from overseas. [URL=http://www.goettsch.com/who/Canada-Goose-Constable-Parka/Canada-Goose-canada-goose-womens-hybridge-dentures-site-559.asp]canada goose womens hybridge dentures[/URL] [URL=http://www.atc-energytech.com/eng/Canada-Goose-Como-Parka/Canada-Goose-canada-goose-tremblant-jacket-wintervinage-site-532.asp]canada goose tremblant jacket wintervinage[/URL] See, this is the company that bought up the VECO assets. [URL=http://www.goettsch.com/who/Canada-Goose-Hybridge-Hoody-Jackets/Canada-Goose-toronto-canada-goose-retailers-in-toronto-site-452.asp]toronto canada goose retailers in toronto[/URL] [URL=http://www.goettsch.com/who/Canada-Goose-Heli-Arctic-Parka/Canada-Goose-official-canada-goose-outlet-online-site-344.asp]official canada goose outlet online[/URL] She also is showing handbags for the first time, with prices from $295 to $495. [URL=http://www.jbtc.net/canada-goose-jackets-uk/Canada-Goose-canada-goose-mystique-down-site-757.asp]canada goose mystique down[/URL] And happiness racing together bridle to bridle, personally came laiqianqianwanwan disdained eye clenched hands, feeling also does not keep time, i be in the right and self-confident. [URL=http://www.classicrockconcertphotos.net/Canada-Goose-Lodge-Down-Hoody-Jackets/Canada-Goose-canada-goose-jacka-junior-site-864.asp]canada goose jacka junior[/URL] [URL=http://www.247securityinc.com/canada-goose-jacket/Canada-Goose-canada-goose-jacket-logo-site-410.asp]canada goose jacket logo[/URL] I can let you don, nothing can let you miss perhaps, you for me is just a practice ! [URL=http://www.keypoint.org/2011/Canada-Goose-Heli-Arctic-Parka/Canada-Goose-mystique-canada-goose-parka-jacket-site-884.asp]mystique canada goose parka jacket[/URL] <a href="http://www.bpdesilva.com/canada-goose-nyc/Canada-Goose-canada-goose-kensington-parka-warm-site-689.asp">canada goose kensington parka warm</a> I thought i would be in a sunny morning, wake up suddenly found that i no longer love you, then start my new life. [URL=http://www.allencountyohiobar.com/admin/canada-goose-men/Canada-Goose-canada-goose-hybridge-lite-ladies-site-013.asp]canada goose hybridge lite ladies[/URL] <a href="http://www.fairfieldcountychess.com/canada-goose-chilliwack/Canada-Goose-canada-goose-parka-deals-of-the-day-site-943.asp">canada goose parka deals of the day</a> I can't look around, the world full of thorns flower i have nowhere to hide, the heart, sorrow in the rapid expansion of i was in the dark, the sadness drowns in the dark, eyes tired, looking at the stars under the neon lights, flashing in the busy streets, draw up my long-lost smiling face. [URL=http://www.jbtc.net/canada-goose-london/Canada-Goose-canada-goose-migration-tracking-site-881.asp]canada goose migration tracking[/URL]
slesiqpe http://www.atc-energytech.com/eng/Canada-Goose-Citadel-Parka/Canada-Goose-canada-goose-sale-online-canada-meds-coupons-site-026.asp amhzpkfx
17. 12. 2014 | 18:47

wuajwlhfpjcv napsal(a):

I have been thinking, i can you, i can not a person. [URL=http://www.bedfordhillshistorical.com/giuseppe-zanotti-sale/Amazon-giuseppe-zanotti-fishbone-sandals-resorts-on-facebook-779.asp]giuseppe zanotti fishbone sandals resorts[/URL] [URL=http://www.hitactics.com/giuseppe-zanotti-sale/Amazon-giuseppe-zanotti-crystal-coated-wedge-sandal-on-facebook-867.asp]giuseppe zanotti crystal coated wedge sandal[/URL] This has never been far more obvious rather than by way of wellliked on line retailers this kind of because the EApparelstore. [URL=http://www.incason.com/giuseppe-zanotti-sneakers-men/Amazon-giuseppe-zanotti-sneaker-wedges-for-cheap-on-facebook-987.asp]giuseppe zanotti sneaker wedges for cheap[/URL] [URL=http://www.glenhavennetball.com.au//giuseppe-zanotti-boots/Amazon-giuseppe-zanotti-fishbone-sandals-on-facebook-466.asp]giuseppe zanotti fishbone sandals[/URL] Sep 21, 2013 19:00Cinq a Six Berlin Montreal AudioCinq a Six Berlin Montreal Sep 21, 2013 19:00When it comes to cultural capitals around the world, Berlin is often seen as a model. [URL=http://www.glenhavennetball.com.au//giuseppe-zanotti/Amazon-giuseppe-zanotti-sneakers-for-women-on-facebook-416.asp]giuseppe zanotti sneakers for women[/URL] [URL=http://www.eximo.com.au//giuseppe-zanotti-sale/Amazon-giuseppe-zanotti-bow-strap-sandal-blue-on-facebook-458.asp]giuseppe zanotti bow strap sandal blue[/URL] That outlet stores carry the identical high quality products you come to expect from Coach. [URL=http://www.hoyaoptics.com/color_filter/giuseppe-zanotti-outlet/Amazon-giuseppe-zanotti-gladiator-wedge-boot-on-facebook-822.asp]giuseppe zanotti gladiator wedge boot[/URL] Because i wanted him to understand that i have lost. [URL=http://www.busseltonelectrician.com.au/giuseppe-zanotti-boots/Amazon-giuseppe-zanotti-biography-on-facebook-522.asp]giuseppe zanotti biography[/URL] [URL=http://www.eefvanalst.nl/giuseppe-zanotti-outlet/Amazon-giuseppe-zanotti-wave-cutout-bootie-on-facebook-145.asp]giuseppe zanotti wave cutout bootie[/URL] I can't help but have a heart of hate by breeding. [URL=http://www.goettsch.com/who/giuseppe-zanotti-boots/Amazon-giuseppe-zanotti-over-the-knee-boots-on-facebook-256.asp]giuseppe zanotti over the knee boots[/URL] <a href="http://www.glenhavennetball.com.au//giuseppe-zanotti-sneakers/Amazon-giuseppe-zanotti-calf-hair-flats-on-facebook-877.asp">giuseppe zanotti calf hair flats</a> Gossip is not pulled, luo long to start cooking, sweet and sour, but also her first, but is really delicious, but also eat up a day. [URL=http://www.capsroadcrew.com/giuseppe-zanotti-boots/Amazon-shoes-giuseppe-zanotti-collection-on-facebook-836.asp]shoes giuseppe zanotti collection[/URL] <a href="http://www.hoyaoptics.com/color_filter/giuseppe-zanotti-sale/Amazon-giuseppe-zanotti-discount-shoe-outlet-on-facebook-813.asp">giuseppe zanotti discount shoe outlet</a> Have just arrived in guangzhou, so big city with wide streets, really good meal xia lanlan surprised, then have a look the way of every hue, with fashionable people, she found out that he had lived like a well, and the well is broken. [URL=http://hydrakinetics.com/news/giuseppe-zanotti-sale/Amazon-giuseppe-zanotti-flannels-birmingham-on-facebook-661.asp]giuseppe zanotti flannels birmingham[/URL]
sgozqjxb http://www.busseltonelectrician.com.au/giuseppe-zanotti-outlet/Amazon-giuseppe-zanotti-design-outlet-on-facebook-138.asp aaxjbblv
25. 12. 2014 | 04:17

NYuOZnsOlu napsal(a):

http://www.lanepl.org/buytramadol/#15810 tramadol 50mg tablets uses - can you buy tramadol usa
25. 12. 2014 | 17:46

vgpdXVJlTx napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>buy ambien online overnight delivery</a> generic for ambien cr - ambien side effects amnesia
29. 12. 2014 | 10:56

dPobpqcoCy napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>ambien without a rx</a> ambien side effects throwing up - ambien cr price per pill
31. 12. 2014 | 00:10

UIkUlqucsD napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>xanax online</a> buy xanax brand online - xanax online pakistan
01. 01. 2015 | 16:35

bTbouhwVHr napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>buy ambien</a> ambien cr vs ambien 10mg - ambien side effects long term use
01. 01. 2015 | 19:47

oufugewvvnkd napsal(a):

If you care about me, no matter you are busy or idle, will send a message to me, i ask people whether they feel hot, but you didn't. [URL=http://new5.prettyclever.com.au//canada-goose-chilliwack/Canada-goose-canada-fighting-isis-sale649.asp]canada fighting isis[/URL] [URL=http://roadready.biz//canada-goose-chilliwack-bomber/Canada-goose-buy-canada-goose-in-montreal-area-sale469.asp]buy canada goose in montreal area[/URL] 锘緿erek Sherrod News Updates and Coverage [URL=http://www.wincounter.co.nz/canada-goose-jackets/Canada-goose-canada-goose-resolute-parka-white-sale008.asp]canada goose resolute parka white[/URL] [URL=http://mtischoolofministry.com//canada-goose-womens/Canada-goose-canada-goose-kensington-authentic-sale271.asp]canada goose kensington authentic[/URL] Additional sponsors include Naples Fire Sprinkler, Inc. [URL=http://www.zmccorporation.com/canada-goose-montebello-parka/Canada-goose---canada-goose-citadel-parka-black-sale735.asp]泻褍褉褌泻邪 canada goose citadel parka black[/URL] [URL=http://www.youthforequality.com/rti/canada-goose-coat/Canada-goose-canada-goose-expedition-costco-sale272.asp]canada goose expedition costco[/URL] In its Investment Banking business, Credit Suisse offers securities products and financial advisory services to users and suppliers of capital around the world. [URL=http://mgtb.com//canada-goose-chilliwack-bomber/Canada-goose-canada-goose-jakke-size-sale425.asp]canada goose jakke size[/URL] Cannot, yu farming emotions want him six days wages in hand, must face to offend the boss and his wife. [URL=http://www.wrcwv.org/gethelp/canada-goose-kensington/Canada-goose-canada-goose-women-s-trillium-parka-review-sale500.asp]canada goose women's trillium parka review[/URL] [URL=http://leisurepoolsofnaples.com//canada-goose-bomber/Canada-goose-canada-goose-womens-jackets-sale977.asp]canada goose womens jackets[/URL] Gifted scholars and beautiful ladies said, in the years of the push cup change light, we need not cup 1000 drunk, just cut a few breeze, invite the moon walk. [URL=http://leisurepoolsofnaples.com//canada-goose-chateau-parka/Canada-goose-canada-goose-decoys-spreads-sale161.asp]canada goose decoys spreads[/URL] <a href="http://www.wintecind.com/distribution/canada-goose-mens-jacket/Canada-goose-canada-goose-down-jacket-for-men-sale069.asp">canada goose down jacket for men</a> Hot, burn, coke dry from march to mid june climate theme, such as texture chapped land perplexing the wound, trees, crops, such as aubergine, shrivelled up branches, with his head down, and cut the plants in the sun burning of pant, i feel them nearly suffocated. [URL=http://paceprogramsa.org/signup/canada-goose-mens-jacket/Canada-goose-canada-goose-down-mens-coats-sale762.asp]canada goose down mens coats[/URL] <a href="http://www.wintecind.com/distribution/canada-goose-mens-jacket/Canada-goose-canada-goose-down-jacket-for-men-sale069.asp">canada goose down jacket for men</a> I watched helplessly as very black very silent night. [URL=http://relixfishing.com/Images/canada-goose-pas-cher/Canada-goose-genuine-canada-goose-parkas-toronto-weather-sale968.asp]genuine canada goose parkas toronto weather[/URL]
tbpywkiv http://www.zmccorp.com/canada-goose-montebello/Canada-goose-canada-goose-coats-ottawa-canada-weather-sale719.asp nmmhppbn
03. 01. 2015 | 06:51

IrJbVsKcoO napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>where can i buy xanax online</a> order xanax online canada no prescription - xanax for sleep
04. 01. 2015 | 02:25

avqfUYhIxW napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>xanax 1mg</a> xanax and alcohol is fun - xanax jewelry
05. 01. 2015 | 13:20

WtDLrsbPhn napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>buy ambien online</a> price of generic ambien cr - buy ambien online europe
06. 01. 2015 | 07:41

MKZpJQDoBL napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>buy ambien</a> buy ambien online no rx - ambien generic appearance
07. 01. 2015 | 09:50

pohLmVgzxu napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>buy ambien</a> medication stronger than ambien - average street price ambien
08. 01. 2015 | 23:05

MPczsMIHKz napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>ambien cost</a> best price for ambien cr - ambien dosage forms
09. 01. 2015 | 03:08

oYoAHPNaEl napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>buy ambien</a> buy ambien online fast shipping - cost of ambien vs. ambien cr
09. 01. 2015 | 13:34

Billiekl napsal(a):

<a href=http://acheterviagrageneriquepascher.com/>achat viagra</a> prix viagra en pharmacie
<a href=http://precioviagragenericoespana.com/>viagra sin receta</a> comprar viagra original
<a href=http://prezzoviagragenericosenzaricetta.com/>prezzo viagra</a> costo viagra
<a href=http://viagrapreisegenerika.com/>viagra bestellen</a> bestellen viagra
09. 01. 2015 | 13:42

fTPaTLXeRn napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>buy xanax no prescription</a> best way to buy xanax online - do generic xanax pills look like
09. 01. 2015 | 22:28

LcISNMpMYT napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>buy xanax online</a> mixing vicodin xanax and alcohol - xanax is what drug classification
10. 01. 2015 | 18:38

LTvWNWLMnn napsal(a):

<a href=http://cookingissues.com/buytramadolonline/>tramadol 50mg</a> buy tramadol online next day delivery - tramadol for dogs constipation
10. 01. 2015 | 21:10

VXxOLNrmzS napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>can you really buy xanax online</a> xanax quotes for myspace - xanax 0.25
11. 01. 2015 | 15:38

BernardOt napsal(a):

<a href=http://acheterviagragneriquefrance50mg.com/>achat viagra</a> commander viagra sur internet
<a href=http://acquistareviagragenericosenzaricetta.com/>comprare viagra</a> viagra
<a href=http://comprarviagragenericobarato.com/>viagra generico</a> venta viagra espana
<a href=http://viagragenerikakaufendeutschland.net/>viagra kaufen</a> viagra preise
11. 01. 2015 | 16:40

UnVkFdyqVR napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>generic xanax</a> generic for xanax alprazolam - 2mg xanax to sleep
12. 01. 2015 | 01:22

gfVuqxyQiR napsal(a):

<a href=http://cookingissues.com/buytramadolonline/>tramadol 50mg</a> tramadol 50 mg for headaches - buy tramadol 6914
12. 01. 2015 | 12:52

vPfOpTeRkg napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>buy xanax online</a> generic xanax look like - xanax dosage .25
12. 01. 2015 | 23:08

nvuRtUzyUz napsal(a):

<a href=http://dutchseakayakers.com/buyvaliumonline/>buy valium online</a> valium pill shape - valium diazepam vertigo
13. 01. 2015 | 02:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy