Česká republika – taky best in neempatie
Očkování je jedním z hlavních nástrojů, který v tuto chvíli máme pro zvládnutí pandemie bez katastrofických scénářů. Aby fungoval co nejúčinněji, potřebujeme jej přiblížit co největšímu počtu z nás. Více empatie by v tom mohlo být velmi dobrým pomocníkem. Její nedostatek je však dlouhodobý problém celé české společnosti.
Co české školy (ne)získaly díky koronaviru
Probíhající pandemie přinesla českým školám mnoho nového - některé příležitosti jim však prozatím stále unikají.
Učme žáky vybírat to dobré z mnohého
Dovednostem, které budou zaměstnavatelé poptávat mnohem více než faktické znalosti a které budou nutné pro úspěšné žití v současném světě, zatím české školy nejdou moc naproti.
Rodiče a školy: vztah, který není jen černobílý
Čerstvý výzkum ukazuje, že vztah rodičů českých předškoláků ke školám zdaleka není jen na škále "spokojeni-nespokojeni". Je mnohem barvitější a má více rovin pohledu.
Milion chvilek inspirace
Postupy a tváře Milionu chvilek demokracie ukazují mnohým velkým stranám, že "politika velkých ramen" už neoslovuje zdaleka tolik lidí, kolik si strany myslí.
Škola - věc společná
Návrh na novoroční vzdělávací předsevzetí: Zvěme děti mnohem častěji k rozmýšlení a plánování toho, co se ve škole bude dít.
Neplňme učiliště nařízením ale kvalitou
Proč může být cena za státem nařízené naplnění učilišť dražší, než se zdá? Je možné naplnit je i jinak?
O naslouchání a nevyslyšených
Učme (nejen ve školách) naslouchat. Oceníme to nejen před volbami.
Vymývání mozků Václavem Klausem ml.
V občanském vzdělávání si neziskové organizace nedělají žádný velký byznys. Jen doplňují stát v oblasti, které se systematicky nevěnuje.
Zpátky k Masarykovi? Nejen průmyslově, ale i morálně!
Radost nad zablokovanou dohodou o migraci i kličky nad exministryní spravedlnosti ukazují, že spíše než k Masarykovi vede Andrej Babiš republiku k vychytralému čecháčkovství.