Profesor Fiala mohl vyletět z kůže. Až z novin se dověděl, že druhý pretendent na funkci českého premiéra Bartoš ho ošklivě předběhl.
V pracovně předsedy Hamáčka v Lidovém domě vládla nálada pod psa. S výjimkou samotného šéfa, který na rozdíl od zkroušených členů grémia viditelně překypoval dobrou náladou.
Premiér Babiš si na Primě postěžoval na bezmeznou drzost Pirátů, kteří už teď se cítí být vítězi voleb natolik, že si prohlížejí svá budoucí ministerská pracoviště.
„Co to mělo znamenat?“ ptal se zvýšeným hlasem vyšponovaným až do fistule prezident Putin salutujícího a v předpisovém pozoru frekventanta vojenské akademie znehybněného ministra obrany Šojguje.
Kdyby si před devadesáti lety starosta třetího největšího amerického města Cermak umanul, že jako rodilý Kladeňák bude dávat rozhovory výhradně novinářům s českými kořeny, počínal by si podobně pošetile jako jeho dnešní nástupkyně v čele Chicaga.
Politika prostupuje vším. Projevila se i tak, že Rusko z ničeho nic – vlastně po zjištění nějaké komise,- dočasně zakázalo dovoz našeho krmiva. Prý ho vyrábíme v nevyhovujících podmínkách!
„To mi udělal opravdu, ale opravdu velkou radost, Livuš,“ zvolal Václav Klus, když vyndával z jednoho z prádelních košů, kam mu shromáždili dárky ze zahradní slavnosti na Hradě, kus notně pomačkaného papírového ubrousku.
Všeobecné volání po rozumných úsporách v institucích dopadlo na úrodnou půdu nejenom na pražském magistrátu, který „zeštíhlí“ o 160 lidí, asi o deset procent, ale i v televizi veřejné služby.
-Říkáte, pane docent, že Klausovi už je osmdesát? To to letí. Jestlipak si před čtyřiceti lety, když byl ještě v Prognosťáku, dokázal představit, kam až to jednou dotáhne…
A je to tady znovu! Další důvěryhodná agentura za předpokladu, že k urnám by se šlo už teď, odsunula ANO z prvního místa na druhé a velmi těsně za ním je koalice SPOLU.
Jen desítky minut dělily prezidenty Ruska a USA od jejich prvního setkání jako státnických protějšků.
V posledním výpadu premiér Piráty obvinil, že kladný vztah k životnímu prostředí jenom předstírají.
Bylo krátce po desáté dopoledne, když se švýcarský velvyslanec v ČR, J.E. Philippe Gérald Guex, rozhodoval, jak se dopraví do Černínského paláce, kam si ho předvolal – z neznámých důvodů – ministr Kulhánek.
Utajovaná pracovní cesta šéfa BISu Koudelky do Budějic, kde osobně dohlížel na rozkrytí jihočeské sítě ruských špiónů, vyvrcholila tím, že mu hejtman Kuba slavnostně předal za odruštění regionu generálskou hvězdičku.
Hlas Europarlamentu zazněl jednotně jako málokdy předtím: Premiér Babiš je ve střetu zájmů. Měl by své postavení neprodleně vyřešit a jeho nejeho Agrofert vrátit dotace.
Po válce je kdekdo maršálem. Ale už po bitvách se vyrojí dost chytrých ochotnických generálů, kteří na vítězném postupu hledají vady. Jako fanoušci v hospodě po těsně vyhraném fotbalovém zápase.
Úspěšnou zahraničně politickou aktivitu po výměně zpupného ministra Petříčka nelze přehlédnout. Sice se u nás neuskuteční Hamáčkem plánovaný, a voliči ČSSD tolik ceněný summit Putina s Bidenem, ale přivítali jsme jiného vzácného hosta.
Bylo úterý sedm ráno, když před školu dorazilo auto. Vysoukal se z něj muž povědomé tváře, a v červeném svetru, ministr Hamáček. Nepřijel sám, přivedl si asi desetiletého chlapce se školním batohem na zádech.
Justicí obchází strašidlo – strašidlo zmrazování. Zmrazování platů soudců a státních zástupců. V příštím roce by neměli brát ani o korunu víc než letos, navzdory schváleným tabulkám stálého navyšování.
Středeční dění v Senátu a čtvrteční maraton ve Sněmovně vyjevily, jak rozdílně se v kritické situaci zachovali dva vysocí ústavní činitelé - prezident a premiér.
Středeční rozhodnutí jednoho z výborů Senátu tlumočené neúspěšným uchazečem o Hrad a všeználkem Fischerem, že mentální úroveň Miloše Zemana dosáhla úplného dna a je tudíž nutné hlasovat o jeho odvolání, široce rezonuje.
Předsedovi Filipovi se hroutí velký sen. Představoval si, jak důstojným zakončením jeho mnohaleté kariéry lídra obrozených komunistů a respektovaného poslance, by mohla být instalace jeho sochy v nadživotní velikosti na frekventovaném místě.
Když nám teď Nejvyšší správní soud ukázal, jak skvěle supluje epidemiology, hygieniky i zdravotnické úředníky, mnozí právně nepokročilí občané si klepou na čelo, co si to soudci troufají, když přece nemají doktoráty z bacilů, ale z paragrafů.