Od zrady někdejších smluvních spojenců - dnes v rámci NATO z týchž zemí jako tenkrát, věřme však, že už důvěryhodnějších partnerů, než byli ti věrolomní v Mnichově - uplynulo bez patnácti let století.
Média jsou plná informací o vládním schválení objednávky amerických neviditelných stíhaček F 35 s urgentním vyřízením první dodávky v době, jíž se t a t o Fialova vláda zaručeně už nedožije.
Po téměř čtvrt roce, kdy jsme dva dny po sobě státními svátky uctili nejdřív příchod svatých bratří, kteří k nám přinesli něco jako azbuku a poté si připomněli smutnou událost z Kostnice, slavíme opět.
Poté, co náčelník protišpionáže rada Kouzelka s hrdostí oznámil, že chytili velké eso Kremlu, které prostřednictvím své sítě vyplácelo známé osobnosti za šíření proruských nálad, detektiv Bretschneider byl o to víc ostražitý.
Šmardou po více než sto padesáti letech zkrácená Česká strana sociálně demokratická na přitažlivěji nazvanou SOCDEM, což zní stejně libozvučně jako třeba KOUMOUŠI či ANOISTÉ, vystrkuje partajní růžky.
Konečně může být veřejnost seznámena s prastarým „audiovizuálním“ záznamem, jenž byl na základě jeskynních maleb a rozluštěných řečových – skřekových – znaků zrekonstruován jako doku-show.
Proslechlo se, že ústředním motivem velké vládní (sebe) propagační kampaně, jež má veřejnosti ještě víc otevřít oči před volebními roky, má být Fialův výrok, vyřčený před devíti lety.
S první části nadpisu je možné souhlasit všeobecně. Nihilismus totiž opravdu utěšitelný není. Optimismu nepřidává, a do novinářství proto nepatří.
V New Yorku byla sice ještě noc, ale v Praze už začal pracovní den, takže prezident Pavel z hotelu poblíž sídla OSN vyťukal supertajné číslo ministryně obrany.
Ministr spravedlnosti má hroší kůži a nehne s ním nic. Stejně jako s bývalým Zemanovým fořtem z Lánské obory.
Už to bude pětapadesát let, co Německo zmátořené z porážky po rozpoutané krvavé válce začalo žít v obavách z teroristických útoků.
Je to už rok, co "desetiměsíční"předseda Fiala nabídl veřejnosti „deštník proti drahotě“. Ta byla samozřejmě neblahým dědictvím po Babšovi.Stejně jako inflace náchylná ke strmému růstu. Premiér slíbil vyvedení země z krize
Nejvyšší soud definitivně nařídil expremiérovi, aby se omluvil někdejšímu ex-náměstkovi „na obraně“ za to, že před pěti lety se o něm nehezky vyjádřil. Označil ho totiž za zabijáka.
Slovenský nejvyšší soud rozhodl, že Andrej Babiš "pláče na špatném hrobě", když se opakovaně domáhá zrušení dobového zápisu, jenž by měl dokládat, že v době své mladosti měl vedlejšák u tajné služby, jež se jmenovala STB.
Po dnech, kdy expremiér Babiš barvitostí svého pozurážecího mluvení ve sněmovně vyšoupl z předních stran novin a z vysílání médií vládní balíček, se teď na chvíli objeví předseda v médiích znovu.
Pokud Sněmovna schválí Jurečkovi unijní úpravu zákoníku práce tak, že „úřadovat“ pár dní v týdnu z domova bude takřka nárokové, přinese to vedle radosti zaměstnanců i vrásky zaměstnavatelům.
Mistr formulací a fyzicky neumdlévající debatér Karel Havlíček neudržel na uzdě svoji mysl a nahlas v televizi vyzradil chystané politické kroky pro případ, že ÚS zruší snížení valorizace penzí.
O dramatických počinech filmové, televizní a divadelní tvorby se tady dočítáme poskrovnu. A je to pochopitelné, není psát o čem při dlouhodobé dysfunkci tvůrčích orgánů dramatiků.
Ve čtvrtek 7. srpna byly všechny televize (u nás) plné vyjádření premiéra Fialy a ministra Výborného o tom, jak vybídli pozvané představitele obchodních řetězců, aby od ledna zlevnili potraviny.
Od nového roku dostanou penzisti přidáno historicky rovnou částku. Což je spravedlivé, přestože se žaludkem na tom – v přeneseném smyslu - všichni nejsou stejně.
Podle „hokynářských“ počtářů to opravdu vypadá tak, že prezident Pavel se nám sakramenstky nevyplatil. Ve funkci není ani šest měsíců, a už do státního rozpočtu na příští rok zaťal sekyru!
Vládních komisí a výborů není nikdy dost, a proto teď vznikl další orgán, jež má za úkol naplánovat strategické investice do příštích fialovských pětiletek.
Laická i odborná veřejnost se vzácně shodly, že ČNLD vykročilo do podzimní sezóny důstojně. Premiérový kousek byl zcela v souladu se „sloganem“, umístěným nad oponou LOUTKY SOBĚ.
Na rozdíl od Jana Husa, který v Kostnici celé měsíce odolával tlaku, aby odvolal drtivou kritiku církve, tak Petr Pavel po čtyřiadvaceti hodinách trucování, že nepodepíše, novelu o důchodech podepsal. Zkrátka to "položil."