Při posledním vyznamenávání se prezident nepředal. Neocenil očekávaný počet stovky osobností, což by vypadalo úhledně a zapsal by se tak do knihy rekordů, ale neocenil jich ani osmdesát. Chyběly dvě.
Prostřednictvím českého ministerstva vnitra se ruský prezident Putin konečně ocitl v pytli.
Když se apolitický fanoušek hokeje rozčiloval, že Rusové z NHL nebudou moct hrát se svými mužstvy v Praze kvůli Haškovi, který pobláznil Lipavského a ten to z ideologických důvodů zakázal, ale nakonec ustoupil komerci, měl by se mírnit.
Média jsou plná informací o tom, kdo všechno z politiků na Vyznamenávání pozván nebyl - a kdo naopak pozván byl a hrdě přijít odmítl.
Nenápadný muž, který navštívil v partajním sekretariátu významného stranického funkcionáře a čekatele na vládní post, spustil oklikou. „Přicházím jménem, respektive s pověřením pana ministra informovat se o možném vylepšení bytové situace.
Z kruhů údajně velmi blízkých volebnímu štábu jednoho ze tří kandidátů na prezidenta, jehož nepřímo doporučila koalice SPOLU, měla prosáknout informace o přípravě ohromující „tečky“ kandidátovy kampaně.
Sociální ministr Jurečka jen týden poté, co u vánočního stromečku rozdá v zastoupení Ježíška svým dítkám houpacího koníčka či i-phony, pak v roli celovládního Dědy Mráze bude na Nový rok nadělovat dárečky pod jolky nejnepotřebnějších horních deseti tisíc.
„Tak vy se zajímáte o to místo,“ promluvila ministryně Černochová k muži, který před chvílí vstoupil do její poslanecké kanceláře v Praze 2.
Člověk až žase, jak málo se náš živočišný druh za dobu své existence změnil. Duševno nedokladují pouze Shakespearova dramata či Molierovy frašky, a tělesno třeba Mánesovy selky či Michelangelův David, ale i pravěká artefakta.
Premiér v zasedačce vlády zamžoural, a když viděl prázdné místo, kde sedává ministr zahraničí, zeptal se: „Kdepak je Lipavský?“
Když hospodský Palivec pokládal na stůl před Švejka druhé pivo, host se ho zeptal: „Nevíte, co je dneska s Bretschneiderem? Obyčejně tu už tuhle dobu bývá.“
Samotný výrok Miroslava Kalouska, že on by se rituálně zastřelil, kdyby za éry jeho ministrování vydala Národní rozpočtová rada tak zdrcující stanovisko k návrhu rozpočtu, jako k onomu z dílny kolegy Stanjury, sice mediálně zarezonoval, ale jinak nic.
Bývá v naši dramatické tvorbě obvyklé, že alespoň jednou za deset let se objeví zcela nová jevištní adaptace literárního klenotu - Staškova románu Příběhy vzorného špicla Šicla.
Odborový předák by byl výtečným nástupcem stávajícího prezidenta, který to dal veřejně najevo cudným polibkem prostřednictvím obrazovky. Nový prezident by navázal na kritický přístup k velkokapitálu a uplatňoval by sociální rozměr úřadu.
Ministr též energetiky Síkela ne příliš japně, ale prý jen v žertu doporučil podnikatelům použít optimalizační metodu v nežertu uplatněnou expremiérem při určování velikosti Čapího hnízda.
Cynik by mohl s uspokojením konstatovat, že provozní kapacity inferna, tedy pekla, jsou dlouhodobě využity do mrtě.
Po udílení Thálií bude co nevidět v jiné televizi také velká sláva, neboť se odehraje další po-gottowský pokus o resuscitaci Zlatého slavíka, pokud možno v odpolitizovaném peří.
„Vladimire Vladimiroviči, stalo se něco neuvěřitelného – přes trojité ocelové dveře a dvoumetrové betonové bednění k nám do sekretariátu vletěl takový divný, divný chlápek, nebo kdo to je,“ hlásil zmateně Putinův pobočník prezidentovi.
Je zajímavým rysem nebývalého shromáždění politiků, že před žádným z nich nestojí na stole jako obvykle orientující vlaječka, ale jen cudná jmenovka, a že se také oslovují pouze křestními jmény, jakoby spolu chodili.
Dávní šéfové bezpečnostních složek minulého režimu, jimž dneska by bylo víc let, než kolik je bezmála stoletému žijícímu veteránovi, exministru vnitra a expremiérovi Husákových vlád Štrougalovi, se čas od času prý setkávají na neformálních kostliveckých fórech.
Konečně máme jasno, koho trojkoalice na prezidenta nedoporučila. Jsou to všichni kromě oné trojice, z níž jeden by mohl vadit příznivcům současného prezidenta kvůli urputné snaze „sundat“ Miloše Zemana z křesla, když ležel v posteli.
Senátní volby sice skončily, avšak vynořují se poněkud zneklidňující otazníky - dostavují se i upřímně míněné pochybnosti, zda systém je v pořádku, jestliže umožňuje absurdní situace.
Později zavražděný následník trůnu habsburského a pán Konopiště arcivévoda Ferdinand si právě kvůli atentátům pořídil dvojníka. Tím byl jistý Nývlt.
Díky mimořádné vstřícnosti důvěru budícího zdroje se podařilo získat audiovizuální záznam bleskové rozhodovací reakce jedné policejní hlídky. Lze jen doufat, že nejde o PR materiál podvržený Rakušanovým ministerstvem za účelem vylepšování obrazu policie.
Je to neuvěřitelné, ale i v sobotu od božího rána ruský prezident prý pracuje. Co mu také zbývá, když si na svá bedra přidal další náklad, téměř pětinu Ukrajiny.