Kdo z nemladých čtenářů zaznamenal na portálech obsah a některé citáty z projevu předsedy Fialy na sjezdu Pirátů, toho mohlo píchnout v hrudi a měl oprávněný pocit, že se vrací doba prvních a dalších pětiletek.
Protivládní média nenechávají na kabinetu, a na premiérovi zejména, nit suchou. Mají až dětinskou radost, že naplnění smělých předvolebních plánů komplikují vládě válka, inflace, Čína, Babiš.
Z médií jsem se dozvěděl, že bývalá pražská radní pro informatiku Eva Vorlíčková dostane od státu odškodné. Bude to přes 800 tisíc korun.
Pro každého uchazeče o funkci ředitele České televize bude takřka nemožné, aby se obchodním duchem vyrovnal stávajícímu šéfovi Kavčích hor.
Miroslav Kalousek v nedělní televizní debatě natolik přesvědčivě předestřel možnosti, kde by vláda měla v rozpočtu škrtat, aby ulevila nevídanému schodku, že i partajní šéfová se u obrazovky hanbou za nečinnost propadala.
Ambiciózní ministryně obrany svým buldočím nasazením dokázala do té doby nemožné – nutno však přiznat, že za mimoděčné „pomoci“ ruského prezidenta.
Na jedné straně silná vlna pohoršení nad neschopností nejbližších spolupracovníků Miloše Zemana zajistit mu důstojnou kancelář.
Excísař František Josef díky božskému původu dynastie je nadán rovněž božskou schopností být i posmrtně „in“ v pozemských záležitostech, zejména středoevropských, a zaujímat k nim kritická stanoviska.
V neděli odpoledne zazvonil šéfovi kontrarozvědky přísně tajný telefon. Podřízený podplukovník se omluvil, že ruší, ale jenom proto, že má důležitý poznatek.
Nevím, jestli v jaderné elektrárně „fungují“ po nocích atomoví skřítci, podobně jako na poštovních pobočkách, co nám ještě zbyly, existují skřítci poštovní. Ale jisté je, že na hlubinných šachtách bývali Permoníci.
Zatímco trojice poslanců – lidovec - topkař a stanař – už sesbírali mezi kolegy dostatek podpisů, aby sněmovna projednala zřízení vyšetřovací komise k údajným čachrům Hradní kanceláře, exprezident Zeman jde také do ofenzívy.
Ve světle případu důstojníka, který místo sledování zdravotního stavu české delegace v zahraničí se v jednu dobu rozptýlil poklepem po hýždi místní hygieničky, je nutné říct jedno: Na hrubý pytel hrubá záplata!
Aniž bych někomu vnucoval svůj názor, aspoň se podělím o pocit, který mě provázel při sledování videa s premiérem Fialou, a nemohl jsem se ho zbavit – byla to tíseň.
„Jsem rád, že pan premiér vyhověl mé prosbě a urgentně svolal Bezpečnostní radu státu“, řekl prezident na úvod a dodal: “Podle mého soudu, je situace totiž vážná, až kritická.“
Do poklidu svátečního večera v pondělí nečekaně „řízla“ veřejnoprávní televize, když z ničeho nic, jakoby byla komerční stanicí a nikoli serózním státotvorným médiem, přišla s výbušnou zprávou na pomezí dezinformace.
Ekonom a premiérův poradce Štěpán Křeček, populární tvář z hlavních zpráv a debat v českých televizních stanicích, už od Božího hodu popoledne to schytává zprava i zleva.
Jako pomyslná bomba před pětapadesáti lety zapůsobilo na lidstvo varování amerických vědců opírajících se o nové poznatky, že sníst denně víc než jedo vajíčko, a za týden překročit jejich počet nad tři, je sebevražedné.
Pražští radní i zastupitelé mohou teď právem mít nosy vytrčené hodně vysoko, neboť přes všechny stesky zpovykaných Pražanů se hromadné dopravě dostalo téměř premiantského ocenění.
Krávy nejsou hloupé, to se jenom jejich biologického názvu zneužívá pro potměšilé označení ne mužské části lidského druhu, pokud oplývá specifickými vlastnostmi a projevy.
Když se při velkopáteční procházce rozhlédneme kolem sebe, pak podle jam v chodnících, děr ve vozovce, v parku, u paneláku i jinde, by se dalo usoudit, že země se už od božího rána otevřela, aby trochu předčasně nabídla své poklady.
Ne, letecké společnosti, a zvláště ty evropské, pasažéry „nesortují“ podle víry, ale nehazardují a dbají bezpečnostních předpisů.
Ačkoli ministr zemědělství zmobilizoval všechny své inspekce a podal podněty až do Brna na antimonopolní úřad, nepodařilo se mu splnit slib veřejnosti, že ceny potravin půjdou citelně dolů.
Stát opravdu nenechá nikoho padnout, natož pak propuštěné státní úředníky, k nimž pracovníci pošt patří, a nabídne jim místa v jiném zařízení, které provozuje, a jehož pobočky rozhodně rušit nebude.
Ačkoli přes jeden a čtvrt miliónu diváků sledovalo první díl seriálu České televize Volha, což bylo nejvíc ze všech stanic vůbec, ředitele nic dobrého nečeká.
K nekonstruktivní kritice chystaného zrušení tří set poštovních poboček se nechali strhnout dokonce i někteří primátoři měst a starostové obcí, kteří byli zvoleni právě za „Rakušanovu“ starostenskou partaj.
Námitky dosud rozmazlované veřejnosti i nestoudné osočování vlády opozicí, že po „krvácejících“ důchodcích jsou v bezhlavém šetření teď na „ráně“ pošty, nesmí vládu znervóznit a odradit od záchrany státu před zřícením do dluhové propasti.