O smradlavých národech.

16. 07. 2011 | 18:00
Přečteno 22237 krát
V diskusi pod mým článkem o růžovém tanku označil diskutér vystupující pod nickem Pocestný (ve skutečnosti jeden z čelných představitelů studentského hnutí z roku 1989, bez jehož přispění bychom se možná dodnes nezbavili totality!) sovětské vojáky za „smradlavé mongoly“.

Konzultoval jsem neprodleně se svým dobrým známým, mongolským velvyslancem (mimochodem dříve jedním z čelných mongolských molekulárních imunologů), jestli to znamená, že v sovětských jednotkách dislokovaných v Československu sloužili ve velkém počtu mongolští občané.

Byl jsem ubezpečen, že v sovětské armádě byl jen naprosto zanedbatelný počet vojáků mongolské národnosti.

Pokud jde o onen olfaktorický aspekt Pocestného výroku, velmi mě překvapil tím, že v Mongolsku se již od dob Čingischánových používá rčení o „smradlavých češích“.

Very interesting…

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

:-) napsal(a):

K tomu se dá říct jedině, že Pocestný je v.. !
16. 07. 2011 | 18:07

PatientO.T. napsal(a):

Slabý pokus o nové rozdmýchání diskuse pod tankem...
16. 07. 2011 | 18:08

skeptický napsal(a):

Jsme v dobré společnosti.To se říkávalo .
16. 07. 2011 | 18:11

Béda napsal(a):

p. prof.

měl byste se ještě p. velvyslance přeptat, jestli i tento výrok "o smradlavých Češích" je pravdivý. Jestli třeba nejde o výrok skomolený výrok o "Pocestných" (kteří v míru a v dobrém nepřicházejí).

Jinak jsem sledoval docela poučný film o Mongolsku. Anglický cestovatel v něm tvrdil, že jde o nádherný ("nekonečný"), turistikou minimálně políbený flák země, se vstřícnými skromnými lidmi, (dle mého mnohem důležitější nežli odér deodorantu) nádhernou přírodou a kupř. skvělými možnostmi rybolovu. Samozřejmě život v jurtě má svá specifika - mezijiným hygienická. Akorát v Ulánbátáru je to prý jinačí - množství PET lahví a jiných polibků civilizace.
16. 07. 2011 | 18:13

Viola napsal(a):

Máme diskutovat o tom, který národ nám voní a který smrdí? Já tedy nemám moc zkušeností, ale co jsem potkala Francouze, tak sladce voněl. Cikáni, pokud se nemyjí, také smrdí divně. Ale asi platí, kdo smrdí, ten se musí vonět. O různých vůních a nevůních se občas dlouze diskutuje. Prý rodiní příslušníci, sestry a bratři, nebo otec a dcera, nebo matka a syn si nevoní a je to zařízeno matkou přírodou pro lepší výběr genů. Vietnamců je u nás dost, ale mi ani nevoní, ani nesmrdí, jsou pro mě neutrální.
Černoši, pro mě také mají divný odér.
16. 07. 2011 | 18:14

voroshilov napsal(a):

To budu zase muset ja?Profesore,co mi to delate...!
Ten tupy stereotyp klasicke rusofobii ze tatataro-mongoly meli nejaky zasadni vliv na...Jenom vybirani dane,nic vic nic min!
Rusove nemaji sikme oci a nepouzivaji mongolska slova,ano tatari mnohem pozdeji za cara Ivana Hrozneho vstoupili do rise(a jsou tam dodnes)ale to je jina kapitola.
16. 07. 2011 | 18:16

modrý edvard napsal(a):

"Pokud jde o onen olfaktorický aspekt Pocestného výroku, velmi mě překvapil tím, že v Mongolsku se již od dob Čingischánových používá rčení o „smradlavých češích“."
Nevěřím, kecá.
16. 07. 2011 | 18:18

Viola napsal(a):

vorošilove,

je zajímavé, že rusky se voňavka řekne duchi. A některé Ruské ženy provází hodně duchů.
16. 07. 2011 | 18:19

Občan napsal(a):

To Béda:

Já myslím, že je. Číňanům také hodně páchneme, a to i v případě, že jsme vykoupaní a navonění. Prostě náš tělesný pach je jinak cítit než jejich (a opačně to platí také).
16. 07. 2011 | 18:20

Viola napsal(a):

Já bych to zjednodušila, jestliže někomu jako národ smrdíme, znamená to jediné, že jsme bratři - příbuzní a neměli bychom se mezi sebou brát - mít potomky.
16. 07. 2011 | 18:22

voroshilov napsal(a):

Viola:
A co ma bejt?Smrdet potem jako Vy?
16. 07. 2011 | 18:24

voroshilov napsal(a):

Neuveritelna vec(mluvim pravdu)ze kdysi davno jsem poznal krasnou inteligentni cesku ktera neholila podpazi a nohy,co jeste neholila uz jsem nezijistil,bylo to na pohled hrozne...
16. 07. 2011 | 18:27

Viola napsal(a):

vorošilove,

je to úplně jedno, odpuzuje spolehlivě obojí. :-) Jen ty francouzké voňavky jsou takové jiné a mému nosu libé, možná to ti Francouzi umí dobře namíchat a decentně použít.
16. 07. 2011 | 18:27

Drzá zrzka napsal(a):

Nic nevoní, tak krásně jako radost,
proto je všude tolik smradu.
16. 07. 2011 | 18:28

Občan napsal(a):

To Viola:

Polsky se "voní" řekne "pachnie" a smrdí/páchne se řekne "śmierdzi" (nejde mi napsat polské "z" s tečkou).
--------------------------------------------------------

To prof. Hořejší:
Mongolové zde asi nebyli, sle uričtě tu byli rlzní Tádžikové, Uzbekové a další příslušníci kavkazských a zakavkazských národů. Holt, ten, kdo chce urazit, vyblije něco o "smradlavých Mongolech".
Pokud je něco takového "jedním ze studentských vůdců z r. 1989", pak to jen potvrzuje, co to bylo a je za verbež. Takže něco jako Mejstřík, Pánek, Vondra?
16. 07. 2011 | 18:28

íéda napsal(a):

Otázka:

ZNAL Džingischán vůbec nějaké Čechy? Nevím jestli se nepletu, ale výboje až do Evropy proběhly až po Džingischánově smrti - ZA JWEHO POTOMKŮ. Džingischán prý pouze vyvedl Mongoly z Nebeské říše a sjednotil je.
16. 07. 2011 | 18:30

Joe Ratata napsal(a):

voroshilov
Kdysi jste napsal,že Češi nejsou Slované.
Vezmu-li v úvahu vpády Vikingů,Mongolů,Tatarů,Litevců,Ugrofinů,Švédů,Francouzů,Němců a Rumunů tak toho ze Slovanů ve vás taky moc nezbylo.
16. 07. 2011 | 18:37

skeptický napsal(a):

Kdysi v Dánsku jsem v nějakém hostelu sdílel místnost(bylo nás tam asi šest) s nějakým vousatým dvoumetrovým Indem,kost a kůže,chlupaté nohy jak pavouk,smrděl jak bezdomovec na nádraží,zabalený v lajntuchu.V okruhu deseti metrů padaly mouchy ze stropu,ale chodily tam za ním skvostné dánské děvky.

To nevěsta se ptá ženicha,co to tak páchne,poté co si sundal nová perka,a on na to to je moje mládenectví,Boženko.To jsem ráda,že nejsem panna Lojzíčku,to bychom tu smrady nevydrželi.(Hašek).

Záleží na podnebí.Kdysi jsem si u severního magnetického pólu postavil igloo.Byli jsme varováni chodit s přetlakem ven,neboť tam se smradu nikdy nezbavíte.

Ti Mongolové mne překvapují.Já myslel,že se to dnes smí říkat korektně jen o Češích.A ti co to říkají si beztak odreagovávají nějaký mindrák.
Profesor by nám mohl říci,když je to národní vlastnost,zda to není v genech.
16. 07. 2011 | 18:38

Občan napsal(a):

To íéda:

Přečtěte si "Kroniku tak řečeného Dalimila". Mongolové se producírovali Střední Evropou již ve 13. století.
16. 07. 2011 | 18:40

voroshilov napsal(a):

Joe Ratata:
To je krasa!Kdy to nas dobyli Litevci a Rumuni?
O Francouzech,Svedech a Nemcich je treba opakovat dejepis?
16. 07. 2011 | 18:41

skeptický napsal(a):

P.S.
V osmašedesátém v prvním sledu jeli asiati,těm když řeknete střílej,tak střílejí.A jsou postradatelní.Ruský mužik by se přecejen rozmejšlel.A vejš než na kapitána to nedotáhne.

Pak když se vidělo,že ze střílení nic nebude,vozili městem holyvůdské krasavce s bílejma kožešinkama.
16. 07. 2011 | 18:44

Medikolog napsal(a):

Pane profesore,

pracovali vůbec někdy ti studentští leiteři z roku 1989? Loňští zase vydírali bábu a dědka... co budou ti před dalšími volbami provozovat "geniálního"? Jisté pouze je, že vejce budou zase předstírat, že jsou moudřejší než kohouti a slepice, pochlebníci toho zase zneužijí ve svůj prospěch a hloupá většina vajec bude i věřit ve své vůdčí poslání...

Několik Mongolů a Mongolek jsem v posledních letech poznal. Poctivě pracovali a nekradli, jsou o všech stránkách jiní než Cikáni...
16. 07. 2011 | 18:44

load napsal(a):

T.G.Masaryk: "Češi,probuďte se!"

Masaryk neříká ani kolektivizujte se,ani privatizujte.
16. 07. 2011 | 18:45

Béda napsal(a):

Béda,

Mongolové ano, ale ne Džingischán. Navíc, pochybuji, že by mongolové Čechy nějak pachově odlišovali od ostatních národů na evropském teritoriu, se kterými měli tu čest.

P. profesor to možná myslel jako nadsázku - paralelu k době kdy Mongolové krátkodobě vytvořili světovou říši.

PS: paradoxně největší stát Čechů byl za Němců (tuším) Karla 4., kdy českému království patřil i Berlín.
16. 07. 2011 | 18:47

skeptický napsal(a):

Profesor Horák navázal na Masaříka s Lidé bděte,a mne celý život honily s Nespi divochu.
16. 07. 2011 | 18:51

skeptický napsal(a):

Ono každá mrtvola páchne....
16. 07. 2011 | 18:52

voroshilov napsal(a):

Musim vam komu rict velmi neprijemnou vec,dnesni letopocet zavedl az car Petr Velikij,pred nim ne krestansky kalendar se psal az rokem 7.000 od zacatku ruskeho statu.
16. 07. 2011 | 18:53

voroshilov napsal(a):

Jeste jedna vzpominka,uz nemam zdroj,z roku 1932 od ruskeho emigranta v Americe:
"Delali jsme honaky na pastvinach,honili dobytek,kone a kravy,vecer jsme vsichni se utaborili na farme?,nekdo donesl velkou kadi plnou vody z reky poblize,kazdy kovboj se v ni vymachal,kdyz dosla rada na mne ja vylil uz spinavou mydlovou vodu a sam prinesl od reky cistou ve ktere jsem se dobre vymydlil,kdyz jsem skoncil jeden muj kollega ironicky pronesl:Podivejte se,jaky pan hrabe,nase voda mu smrdi.
Nasledoval druzny smich...
16. 07. 2011 | 19:02

Petr napsal(a):

Smradlavej je zlosyn, vrahoun a válečný zločinec,
polskej generál Jaruzelsky, který na naší vlast poslal 5 (slovy pět) zfetovaných armád, aby tu vraždily, loupily a ničily.
To i Hitler na nás poslal armádu jednu.
Sám Jaruzelski, žije dodnes svobiodně v přepychu v naloupeném majetku z Česlkoslovenska. A našim představitelům to nevadí.
16. 07. 2011 | 19:08

Hladis napsal(a):

Beda
Omyl. Nejvetsi stat meli Premyslovci za vlady Vaclava II ,kdy drzeli korunu Polska ,Ceska a Uherska. Tehda vytvorili co do rozlohy vetsi risi nez byla Svata rise rimska. Bohuzel neudrzeli a po zavrazdeni Vaclava III to slo cele do kelu.

Jinak Mongolove poplenili Moravu a Vaclav I byl tehda prohlasovan za zachrance Evropy ,kdy vytvoril obrana postaveni na hranicich a zabranil Mongolum po Bitve u Lehnice pokracovat do stredu Evropy.
16. 07. 2011 | 19:22

buldatra napsal(a):

No, nevím jak jsou na tom Mongolové a Češi, nicméně my Moraváci krásně voníme.
16. 07. 2011 | 19:24

češka napsal(a):

To Vorošilov
Že by Rusové měli starší stát než Židé?
16. 07. 2011 | 19:29

fedor napsal(a):

To "ieda"

Nemohl se náhodou s nimi setkat (tedy s jednou slovanskou větví) v jejich pravlasti?
16. 07. 2011 | 19:34

JC napsal(a):

buldatra,
Slivovicou :-)))
su taky z Moravy.
16. 07. 2011 | 19:39

JC napsal(a):

Hořejší je vůl /Stejskal říkal, že tady se tom může/ a dělá z komára velblouda.
1.Příslušníci RA z Kyrgzské,Kazašské a Tadžické CCP se rozhodně nevypadali, že přiharcovali ze střední Evropy.
2.Hygienické podmínky vojáků při válečném tažení jsou mimořádně komplikované a takový voják prostě kolem sebe nešíří vůni Chanel No.5.
řekl bych, že platí to co napsal patientO.T ve druhém příspěvku.
16. 07. 2011 | 19:47

gaia napsal(a):

no jestli ten Pocestný alias čelný představitel studentského hnutí v roce 1989 je ten exot Mejstřík, tak není o čem diskutovat a v dnešním marasmu jsme zřejmě proto, že ten samet zorganizovali právě takovíto "myslitelé", nebo jak je nazvat
16. 07. 2011 | 19:48

fedor napsal(a):

to "češka"

Doporučuji přečíst si, kdo jsou to v podstatě Židé.
Jak příznačné pro příslušníka s částečně stejnými geny, jenž měl v úmyslu položit základy národa tisícileté Říše.
A vykopávky na území Ukrajiny a Ruska vskutku hovoří o mnohem starší slovanské histori, než je to, co je nám dodnes předkládáno ve školách. Svědčí to ovšem také o úrovni výuky na našich školách i o omezenosti mnoha našich občanů, pro něž je rozšiřování obzoru po ukončení povinné školní dccházky zbytečností. Být tomu "češko" jinak, pak by Ti bylo známo, že jak vykopávky na Ukrajině tak v Rusku (byla doba, kdy se jednalo při pohledu z vnějšku o jeden národ - viz Kyjevská Rus)ukazují na vyspělé národy, dokonce s vlastním písmem a několikapatrovými domy s nejrůznějšími hygienickými vymoženostmi. Kvůli rusobijcům, kteří se snaží vše východoslavanské poplivat, včetně našimi buditeli prosazovaného panslavismu se o podobných faktech konkretně u nás nepíše. Jakoby ti předkové mohli za potomky,kteří přišli na svět za několik tisíc let po nich. Co ale čekat v zemi zavané Absurdistán a od těch, na jejichž plecích tato parodie státu stojí?
16. 07. 2011 | 20:03

Paterik napsal(a):

Je vidět, že pan profesor už opravdu neví nudou kudy kam, když plodí takovéhle slátaniny.

Jo 20 let po revoluci jsou najednou všichni češi hrdinové, kteří by to tehdy zvládli stokrát líp, hm...
16. 07. 2011 | 20:08

Buvol napsal(a):

Podle mého názoru nejvíc v historii smrděli němci. Protože nejvíc válčili a vpoli, jak známo, nejde dost dobře dodržovat hygienu ,, nejvíc smrděli za druhé sv. války ....
16. 07. 2011 | 20:12

.Ivan Hochmann napsal(a):

Profesore ,

Nechte Pocestného na pokoji,nesaháte mu po kotníky.
Podivil bych se kdyby na Vaši provokaci vůbec reagoval.

Ono vlastně nejde ani tak o smrad vycházející z nemytých řití a zapařených genitálií,ale o kvalitu odéru vycházejícího z nevymáchaných tlam tupých zelených,navíc zarudlých mozků.
A ten je skutečně nadnárodního charakteru.
Znám tolik smradlavých čechů,že pozastavovat se nad smradlavým rusem je skutečně ztráta času.

Ivan.
16. 07. 2011 | 20:21

Stařeček napsal(a):

pokud nějakému cizinci smrdíme, tak nesmrdíme jako Češi, ale smrdíme jako Rusové, Mongolci, Tataři, Turci, Němci, Poláci a nevím jaká, že to národnost ještě. Všichni se tu nějak podepsali. U nás se jedné rodině říká Turečci. Patrně asi ne proto, že si na pouti dopřávaly Tureckého medu. Jel sem nedávno mnoho hodin rychlíkem. Za takého vedra, že musely být otevřena všechna okna. Pokud by nebylo otevřeno, mohl sem si trochu odéru ukrojit. Starší paní při těle vytáhla deodorant a dvakrát stříkla. Původní odér byl překryt jiným , silnějším. V samošce kam chodím je jedna pokladní a té se snažím i při svém hluchém nose vyhnout. Nevypadé nemytá a špinavá. Patrně potomek nějakého Avara či Tatara. V podniku jsme měli cikána, jinak velmi pracovitého a ten si odstěhoval skříňku na dílnu. Zapáchali jsme mu a on nám. Píšu to i když mně to věčné žvanění o našem smradu leze krkem. Zaveďme všude klimatizace jak Japonci, zajisťme pracovníkům u strojů řádné koupelny a odvoz domů tak aby se mohli řádně osprchovat a pak bych místo dealerů nabízajících parfémy zaměstnal u bran závodů čichače, aby dotyčného, zapáchajícího poslal k přemytí, aby nesmrděl ve veřejném dopravním prostředku.
16. 07. 2011 | 20:22

dennis napsal(a):

Otazka, co si Mongolove predstavovali pod pojmem C'ech v dobach Cingischanovych, mne velice zajima. Dokonce mne zajima, jak Mongolove v te dobe rozlisovali Polaky, Slovaky, Luzicke Slovany, podkarpatske Ukrajince, balkanske Slovany. Dokonce mne zajima, jak Evropa specifikovala a definovala (v dobe Cingischanove) slovanske narody sama pro sebe.

A co se tyce vyjadreni diskutera Pocestneho? Ten pro mne predstavuje cistou esenci fasizace, ktera se probouzi k zivotu nejen v Cesku.

Co se tyce individualnich zasluh ve studentskem hnuti, bez nehoz bychom se porazky totality nedockali mozna ani dnes? Tak to se pametnikum tezko nejak objektivne hodnoti. Jiste byl pan "Pocestny" velmi aktivni a odhodlane vystupoval proti "smradlavym Mongolum", ale tak obrovsky balvan, ktery predstavoval socialisticky tabor, nesvrhlo jedno narodni studentske hnuti.
16. 07. 2011 | 20:36

Stařeček napsal(a):

voroshilove, Vás bych prosil o zmírnění názorů o smradu Čechů. Předem podotýkám, že mám k Rusku dobrý vztah. Vzpomínám si ale na návštěvníky od vás ve Varech před dejme tomu pětadvaceti lety. S těmi se nedalo jet ve výtahu, ba ani je potkat na ulici. Používaly parfémy s nějakým pižmem. Obyčejně se to jmenovalo "Duchy ...". Jedny "Duchy Moskvy" dostala žena dárkem. Dlouhou doby vydržely u nás na toaletě zašpuntované a nebylo třeba používat žádný jiný přípravek. Jim to prostě vonělo a možná i Vám vorošilove. Mně ne. Co s tím uděláme?
16. 07. 2011 | 20:41

Buvol napsal(a):

K těm studentům a jejich zásluhám .. nejvíc mě v tom roce 1989 pobavilo heslo: studenti do vlády .. ha ha .. dnes mě zase pobavilo, jak humanitární bombardér nechce nějakou německou cenu, kdyby ji dostal Putin! Myslím, že by to mělo být obráceně ..
16. 07. 2011 | 20:44

Joe Ratata napsal(a):

voroshilov
Já netvrdím,že Rus dobili Litevci,ale ti se tam podívali s Poláky,které jsem,považujíce je za Slovany(i když jsou na tom podobně jako my),nejmenoval.No a Rumuni se tam podívali s Němci,než se ,podobně jako Maďaři a Slováci,rozhodli,že raději otočí.
16. 07. 2011 | 20:45

siton napsal(a):

Znovu jsme se před dvěstě lety začali rodit jako národ.Mezi osvícenectvím cizích vládců a vlastními,národními buditeli-obrozenci.Dalo to dobrý výsledek nebo nás to spíše poznamenalo jistou dvoukolejností české povahy?
16. 07. 2011 | 20:48

Stařaček napsal(a):

Buvol, humanitární bompardér do toho nemá co mluvit. Zatím co on nás navedl do sr...k, Putin alespoň zastavil tu zkázu spuštěnou Jelcinem. Já být Putinem, nepřijmu ji právě proto, že ji má ten humanitární bombardér.
16. 07. 2011 | 21:03

Čochtan napsal(a):

Pane Hořejší,
"(ve skutečnosti jeden z čelných představitelů studentského hnutí z roku 1989, ...) "
jak jste na to přišel ?
16. 07. 2011 | 21:04

Buvol napsal(a):

Pane Stařečku, přesně to jsem měl na mysli ..
16. 07. 2011 | 21:08

hoven napsal(a):

mongolama nazýval rudou armádu goebels. to není nic nového.
16. 07. 2011 | 21:08

Tomas Novak napsal(a):

Drzá zrzka: genialní
16. 07. 2011 | 21:21

Čochtan napsal(a):

sovětské vojáky za „smradlavé mongoly“

1. hodně z nich vypadalo neevropsky. Jestli Mongolové, Tataři, Uzbeci či co to tam ještě bylo za šikmooké národy, to nikdo neuměl rozlišovat.

2. Rusáci opravdu páchli. Potem, nečistotou, naftou. Není divu. Bylo horko, vylézt z tanků se báli, a neměli ani kam. Jejich logistika totálně selhala, neměli ani vodu na pití, natož k mytí. V Praze tábořili třeba na louce na Bílé Hoře.

3. Mám dojem, že Pocestnému "páchli ideologicky". Tehdy jsme o nich mluvili jako o "zasraných rusácích". Všichni. Neznal jsem vyjímku.

Pane Hořejší, těmi kecy o "smradlavých Češích" jste se ztrapnil. Bylo to hodně pitomé a předposraně politicky korektní.
16. 07. 2011 | 21:24

Kanalnik napsal(a):

jaka je pridana hodnota tohoto blogu?
16. 07. 2011 | 21:37

ex-nemo napsal(a):

Jen počkejte, vy rychlokvašení pravičáci, bývalí svazáci !Abyste si za pár let nenechali dělat na ty šikmé oči plastiku !
16. 07. 2011 | 21:45

Hurá napsal(a):

To dennis !
Myslím, že jste to popsal velmi dobře a nemám k tomu co dodat. Kromě snad jediného. Onen studentský pochod byl komunistickým úřadem povolen. Zasloužil se o to soudruh Štěpán, který se tím pádem stal paradoxně hlavním listopadovým hrdinou. A zřejmě proto také byl jako jediný z tehdejších vládnoucích komunistů uvězněn. Ostatní komunisté (a jejich děti) se pak stali úspěšnými důchodci a kapitalisty. Z toho je také zřejmé, že žádní studenti ani zvoniči s klíči režim nesvrhli. Tím méně Havel.
16. 07. 2011 | 21:51

dennis napsal(a):

Pane Kanalniku,
treba ja vidim pridanou hodnotu tohoto blogu v tom, ze ukazal, jak jeden a tentyz clovek s nemennymi postoji pusobil na mnohe lidi pred jedenadvaceti lety dojmem svobodymilovneho cloveka a dnes na mnohe pusobi stejnymi postoji jako vulgarni nacionalista.
16. 07. 2011 | 21:52

Kvakin napsal(a):

Kdysi mi říkal vzdělaný mladý Mongol, který vystudoval v SSSR a "voněl" po sovětsku silnou voňavku, že Mongolům bílí lidé smrdí po mléku.
16. 07. 2011 | 21:56

DF napsal(a):

Co je přidaná hodnota tohoto blogu? (pro stoku)
Ta hodnota je velká. U sousedů před 50 lety také tvrdili,že "oni" smrdí a skončilo to neslavně.
Pakliže panu Me..... smrděli Mongolové a neměli tu správnou rasu, potom poznání,že jeho slova jsou velmi podobná těm 50 let starým je to nejdůležitější.
Toto poznání je ta přidaná hodnota.
U sousedů již to zvládli a poučili se na o tom,že smrad je něco jiného než demagogie.
Zkusme to jako u sousedů nebýt demagogy po 40 letech.
16. 07. 2011 | 22:02

rozumbrada napsal(a):

Ptal jsem se novinářů, zda mezi nima jsou hyeny, jak tvrdí slovutný prof. Hořejší.

Odpověděl mi jeden z význačných novinářů, dříve makromolekulární imunolog, že nejsou. Ale pana prof. Hořejšího zná z jiných vystoupení na konferencích. Na jedné z nich zavítal do zoo a krmil nevybíravě okoralou potravinou psíka hyenovitého no a ten ho kousl.

Od té doby autor Hořejší považuje za top fuj fuj nadávku "hyena". No jo rozumbrada.
16. 07. 2011 | 22:07

jepice napsal(a):

Smím se zeptat, Dennisi, koho nazýváte člověkem s neměnnými názory? Pocestného?
16. 07. 2011 | 22:08

Luba napsal(a):

S těmi smraďochy to bude složitější ...

Např. má známá, jenž delší dobu pracovala v Arábii coby zdravotnice, si teprve po svém návratu do vlasti uvědomila/ucítila ten "kulturní" rozdíl.

"Vůni domova" na ni zavanula v přeplněné tramvaji.
Mongol vůkol ní žádný.

P.S.:
Je známo, že kulturně vyspělejší moslemíni při bojích o Boží Hrob v Jeruzalémě dřív křižáky ucítili, než uviděli. Rytíři Kříže páchli doslova na sto honů (1 hon = 125,5 metrů).
16. 07. 2011 | 22:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"Bídés Csehe!" (Smradlavý Čechu!) zavolal na mne jeden veselý mladý maďarský křesťan. Stalo před půl stoletím na jednom pracovním táboře mladých křesťanů v Německu a od té doby vím, že smrdíme i Maďarům.
16. 07. 2011 | 22:17

Luba napsal(a):

Zajímavé jsou i rozdíly ve vnímání pachů mezi pohlavími (myslím tím rozdílnou vnímavost mužů a žen).

Ženské nosíky jsou na pachy jasně citlivější.
Čím to?

Že by to bylo založeno evolučně?

Ženy musely v temnotě jeskyně rozeznávat své potomky od cizích.
Chlapům z loveckého družstva by byla přílišná citlivost na pachy zbytečnou přítěží :)
16. 07. 2011 | 22:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Luba:
"Ženy musely v temnotě jeskyně rozeznávat své potomky od cizích." Nepřehánějte. ☺
Vysoká citlivost čichu u psů jim umožňuje vyčuchat rozdíly na základě imunity.
16. 07. 2011 | 22:38

Sol napsal(a):

Není smradu bez nosu.
16. 07. 2011 | 22:57

Anba napsal(a):

S tím smradem je to tak. Každému smrdí něco a někdo. Já jsem před mnoha léty poskytovala půjčky (státní) i cikánům a někteří z nich mi smrděli. Bylo mi to trapné, nejsem rasista, zdůvodňovala jsem si to tím, že mají zřejmě horší byty bez hygienického zařízení nebo jsou zpocení jak jdou z práce (tehdy všichni pracovali- to pro nepamětníky). Později jsem zjistila, že je to moje chyba, mám enormně vyvinutý čich (na úkor zraku), mohu totiž při velkém smradu i omdlít.
To, že smrdí vojáci, kteří se několik dní nemyjí, jsou v tanku zpocení, taky třeba strachem zpocení z toho že budou střílet na kontrarevolucionáře, to je docela normální lidský strach. Pot smrdí i jídlem, oni tehdy (1968) sice moc nejedli, muž viděl jak si ruský voják zamíchal nějakou mouku s vodou a tu kaši za studena jedl.
Dnes mi smrdí tlustí lidé v hromadné dopravě, dříve tolik tlustých nebylo a když, tak se říkalo, že je to z toho, že se jí hodně bůček.
Pocestný nám chtěl sdělit opakovaně, že má zásluhy na vyhnání "smradlavých mongolů" v 89. a v dalším sdělení jsem postřehla, že dnes má v Afgánu na starosti "300 smradlavých mongolů", kteří tam pracují nebo možná jsou jím cvičeni na "ty správné smradlavé mongoly", ale možná jsem to nepochopila správně, u něj člověk nikdy neví, holt vojenská tajemství se podávají tajemně.
16. 07. 2011 | 23:07

Petr Havelka napsal(a):

Pane profesore,

Váš dnešní blog mi silně zavání manipulací? Příjde mo to, že naznačujete (vyhrožujete?) odhalenou identitou Pocestného?

Další debata je zbytečná. Tedy z mého pohledu. Tento blog slouží jedinému účelu "Dostal jsem tě"

Přitom tu jde o pověstnou Pocestného anonymitu, která mu zde unožňuje mít tu "správnou šťávu".

Za sebe ovšem můžu říct, že Pocestný by mohl mít odvahu diskutovat pod svým jménem, což ovšem znamená, že bude na stejném bojišti jako Vy :)

Takže vlastně nevím, co je dobře "Babo raď"
16. 07. 2011 | 23:08

Medikolog napsal(a):

Fedore 20.03:

Co takhle dát linky na ruské archeologické servery ... ještě jsme všichni ruštinu zcela nezapoměli:-)

Díky, Medikolog
16. 07. 2011 | 23:21

Umbo napsal(a):

Všichni lidé vydávají nějaké olfaktorické signály. Některé zaznamenáváme vědomě, protože nám jsou cizí. Na oftalmologické klinice na Karlově náměstí mě asi tři hodiny vyšetřoval odborník, který byl rozhodně cizí, a navíc si aspoň týden nevyměnil pracovní oděv. Husto.
Když jsem prodělával školení s šéfy britské firmy, kam jsem měl nastoupit (v Londýně) na práci, v které je nutné s klienty trávit určitý čas v omezeném prostoru, neopomněli nám asi desetkrát opakovat, abychom se při každé příležitosti sprchovali a používali deodorant. Nenapadlo mě se zeptat, jestli je k tomu vedl pobyt v Praze.
Studentští vůdci z roku 1989 jsou vesměs bývalí esesemáci a paušální sprostota vůči příslušníkům jiných národů mě u nich vůbec nepřekvapuje.
Jaká byla role těchto protekčních dětiček při pádu totality je na různých místech slušně popsáno, ve školách se tomu ale neučí.
16. 07. 2011 | 23:23

dennis napsal(a):

pro jepici
Musim se priznat, ze jsem postoje, nazory a vyjadrovani pana "Pocestneho" aproximoval (zaokrouhlil), zjednodusil a pojal jako jednu stranku osobnosti jen podle sve predstavivosti. Zkusil jsem si predstavit,ze "Pocestny" pred jedenadvaceti lety jako mlady, rezolutni a odhodlany muz uprimne nemel rad totalitni rezim te doby. S tim take uprimne nenavidel nase okupanty, kterym se mezi lidmi bezne rikalo "smradlavi mongoli" (male M je jiste vhodnejsi). A jeho dnesni postoje jsem opet jednoduse si vysvetlil jako jeho nesmiritelnou nenavist ke komunistum a k okupantu, k ruzovemu tanku, ke vsem smradlavym mongolum. Dnes ovsem jsme o tech 21 let starsi a vsichni vidime, ze nam dnes hrozi jina nebezpeci. Tedy na prikladu "Pocestneho" ne vsichni vidime dnesni dobu dnesnima ocima.
16. 07. 2011 | 23:31

hoven napsal(a):

dnes jsem četl na idnes článek, že na libavé měli rusáci jaderný rakety a nesměli tam ani československý vojáci. soudruh zaorálek tou dobou spokojeně studoval na vumlu a nic mu nevadilo. v případě amerického radaru se mohl p....t.
16. 07. 2011 | 23:36

yorick napsal(a):

Smrdutý nicku,
prostě nečtěte bulvár. A je to.
16. 07. 2011 | 23:59

Karel Mueller napsal(a):

Milí debatéři,

myslím, že tento blog je asi o něčem jiném, než kdo jak komu páchne či voní. Dokonce si myslím, že není ani o tom, jek páchneme Mongolům.

Na onom blogu jsem napsal:

"Samozřejmě, o etniku, kterému "tento zaprděný národ" vděčí za to, že tu ještě je, to v dnešním Česku můžete klidně napsat, zdá se.

Věděl bych ovšem o etnikách, jehož příslušníci zde jsou z valné části na píchání českých čub, příživu či distribuci drog mezi mládeží. Představte si o nich něco podobného napsat - to by byl ze strany pocestných a jim podobných tuří řev a mávání paragrafy ..."

Nelze vyloučit, že tento stav začíná ledaskoho dost štvát.
17. 07. 2011 | 00:14

Anba napsal(a):

Pokud Mongolové opravdu mají od Čingizchánových dob v pověstech zmínku o "smradlavých Češích" tak to bude tím, že na území Čech byla mongolská vojska poražena někdy v r.1242 pod Olomoucí a dalšímu většímu plenění na Moravě zabránila zpráva o smrti jejich hlavního chána, takže se vojska vrátila (asi aby se zúčastnili volby)).Diskuse o tom byla vedena na Foru zájemců o historii Dirtyboard.
17. 07. 2011 | 00:24

Shoda, insation napsal(a):

pan mongolsky vyslanec si predstavuje to vyslancovani ponekud po kovbojsku :)

viz oficialni stranky mongolske ambasady v Pze, kde se dozvite:

"Státní Velká Khural je silný v mongolské vlády s prezidentem je do značné míry symbolické a premiér je potvrzena z parlamentu."

http://www.monembassy.cz/index-6_cz.html

strojovy preklad z Wikipedie, ovsem bez uvedeni zdroje, coz je v EU neopravneny zasah do prava autorskeho, tezko hadat jak u pastevcu v jurtach

a nenamahali se prelinkovat obrazky, takze vesele kradou cizi pasmo
17. 07. 2011 | 00:28

Anba napsal(a):

Petr Havelka: pan profesor nic nenaznačuje. Pocestný sem psal velmi často už před čtyřmi lety a dost toho o sobě napsal, takže pro starší diskutéry nic tajného.
17. 07. 2011 | 00:37

Jan Vaculík napsal(a):

Pocestný je sice někdy poněkud magor, ale má schopnost přiblížit se jádru věci a v tomto smyslu mu často musím aspoň v duchu zatleskat.
Zatímco autorovi jakoby uniklo, že citovaná věta je vcelku výstižným metaforickým vyjádřením, a ve skutečnosti v ní nejde ani o zápach, ani o přesné etnické vymezení bojovníků okupační armády. Je to sice vyjádření urážlivé, ale vzhledem k tomu, že se vztahuje k okupantům, tak není až tak úplně nemístné. Však když vám někdo šlohne peněženku či znásilní dceru, tak vám taky asi moc vonět nebude.
Jediný, kdo by snad Pocestného výrokem mohl být oprávněně dotčen, jsou opravdoví Mongolové. Nicméně autor ze nezmiňuje, že by mongolský velvyslanec v tomto ohledu vyjádřil nějaké dotčení či sepsal diplomatickopu nótu; asi na rozdíl od autora blogu pochopil, o co se v Pocestného výroku skutečně jedná.
17. 07. 2011 | 02:26

Jula napsal(a):

Pane Horejsi, vyraz "smardlavy mongol" je nadavka ne presny popis. A v pripade okupacni armady je p[ouziti nadavky zcela namiste. Ale to Vy jiste vite.
17. 07. 2011 | 02:43

kormoran napsal(a):

Mne se hrozne libi , jak vas autore oslovuje Pepa Repa - bratr Veuncezslaw)))) nebo tak nejak a vzdycky si krupnu smichy!!!)))

No vono to bude bratre Veunceslawe asi tim , ze moc koukate do zkumavek , protoze urcite pan Pocestny myslel prislusniky RA z euroasijskych statu(vazalove CCCP) s ocima vodorovne ryze , nikoliv doslovne Mongolu , ackoliv se v ceskem slangu pouziva (pokud si dobre pamatuji ), "Mongol" jako ne hruba nadavka k cloveku mene chapajicimu))))
I kdyz nevim proc , ale je naprosto vystizna!!!))))) Byt vami , sel bych se zeptat velvyslance jeste alespon trikrat , mozna budete prekvapen , ale prave on, po vasi treti navsteve vas oslovi "narodnostne" stejne)))
17. 07. 2011 | 04:16

kormoran napsal(a):

P.S.

Nedavno se vratila kamaradka po 3 nedelni navsteve Cr , konkretne Prahy a jeji sestileta dcera pri prvni navsteve v hromadnych dopravnich prostredcich pravila : "Mami ? Proc je tady takovy smrad?"

Mamina pravila , ze na dalsi cesty si radeji najala taxi , nebot deti jsou az prilis ciste a uprimne!))))

Ale na 'smrad'sovetskych okupantu si taky pamatuji- naftalin , stolice a Stolichnaye-oni kazdemu denaturaku rikaji vodka.
17. 07. 2011 | 04:45

kormoran napsal(a):

Po spetnem cteni prispevku.)))

Voroshilov ! Nerikej , ze si rad necuchas ke svym vlastnim komsomolskym 'prdum'?
17. 07. 2011 | 05:21

kormoran napsal(a):

V diskusi pod mým článkem o růžovém tanku označil diskutér vystupující pod nickem Pocestný (ve skutečnosti jeden z čelných představitelů studentského hnutí z roku 1989, bez jehož přispění bychom se možná dodnes nezbavili totality!) sovětské vojáky za „smradlavé mongoly“. -konec citace.

V pripade ' nepolozeni' Potemkinovych vesnic v USSR bychom se nezbavili totality ! Vzdyt si tam vy komousi jen prehazujete horky brambor s korytem dohromady!)))
Tech X tisic rudych samanu vcetne vas se jaksi nevyparilo! Soudruhu Horejsi!))))
17. 07. 2011 | 06:00

kormoran napsal(a):

Nejhorejsi je , ze ac nekdo s tituly sobe i navenek 'korespondujicimi' , si musi nekolikanasobne utvrdit a to i'verejne' , ze je obycejny a praktickeho zivota neschopny 'blb'. J. Werich.
17. 07. 2011 | 06:20

insauri napsal(a):

to fedor:

že existovalo stabilní,dlouhodobé a relativně stmelené,pevné ložisko praslovanů v Pripjeti (Don,Dněstr,Dněpr,..) nikdo v souladu s archeologickými nálezy nepopírá.Možná totožné s Herodotovými Sauromaty a saky (Pois z 5.st.před n.l.).OVšem Herodot např, současně do východního cípu Černého moře umístil národ bájných Amazonek,pod ně jižněji bájnou Kolchidu,Častěji tam zdroje dávaly Frýgy a Lýdy.Ukončení dlouhé existence Skythů při pozdějším tažení Alexandra Makedonského (4.st.př.n.l.) potvrzuje domněnku,že toto slovanské etnikum tam mohlo zesílit asimilací Skytů:prvky jejich kultury se zčásti u Slovanů vyskytují.Dále ovšem archeologie v časové řadě,na daleko větším území nalézá různé typy kultur s různým typem pohřebišť, mezi nimi etnické mixy.
Trvalou otázkou je v Jugoslavii a na Západě rozšířená hypotéza,kterou zastával i panslavista P.J.Šafařík,že v Evropě už před stěhováním národů existovala slovanská větev Vendů a Venetů-územím od Dalmácie do Francie,východně od Labe a Visly proti Vandalům ze západního břehu.
Tady jsou dva letopočty :rok 406 n.l.hromadný odchod Vandalů,Svébů,Alanů a jiných přes Rýn do Španělska a Afriky od Rýna,Labe a Visly pryč a ještě dříve útok Hunů na národy v blízkosti černomořského Azova(Maeotis-bažiny,zaniklé město Noviodonnum) na západě černého moře roku 378 n.l..V prvém případě se na západě uvolnilomvelké území,v druhém se asi tříštilo slovanské předpokládané původní území -kolébka.
Tady je potíž s pojmenováním etnik a datováním a chronologií názvů.Protože Slované jako název pochází od byzantských historiků 6.st.n.l. z oblasti Balkánu (Sclaveni),zatímco Vendové z 2.st.n.l. od Římanů, a od mnichů v polovině tisíciletí tvrzení o ekvivalenci římského názvu Vend s byzantským Slovan etnicky,ne zeměpisně.Po pravdě církev používá název Slovan už roku 375 na Balkáně.Pravděpodobně bude třeba přijatou dobu stěhování národů rozšířit z uváděné 350-550 n.l. na 0.n.l. -550 n.l. a předpokládat,že Pripjetští Slované migrovali do Evropy již před Hunským útokem na Azov,spolu s Alany a jinými daleko dříve.Alan=sever Černého moře=Osetinec.Ze 4.století n.l.je nález církví slovanského písma kyrilice (azbuky)v Dalmácii.Otázkou je proč název Rusové vzniká u historiků až v 9.století poté co nakrátko dobyli Konstantinopl a navíc název Rus je odvozen ze slova "Ros" ,který označoval vždy Góty s jejich rusými vlasy,rudovousé.Gótové převzali moc nad římem po jeho pádu na půlstoletí,ale Byzanc císaře Justiciána je definitivně zničila v polovině 6.st.n.l. vojensky.Pakliže měli na východě soukmenovce,mohli s praSlovany splynout.Nevím nakolik jazykově.Ale rozluštitel klínového písma Asyřanů český Bedřich Hrozný našel těsnou podobnost českého jazyka s jazykem Kušů,kteří po vytěsnění z Indie v 1.-3.st.n.l. tvořili centrální mocnost střední Asie.Tady migrace Slovanů s Avary,bokem Kušů? Krymští Gótové žili na Krymu až do konce 18.století.Navštívil je tam Svatý Jeroným roku 422 n.l. (St,Hieronymus,St.Jerom)mnich,který od osoby jménem Hiller převzal nález kyrilice v Dalmácii.
17. 07. 2011 | 06:20

insauri napsal(a):

opravuji výše na "a Saky (Popis z 5.st.před n.l.).Ovšem ","Černého moře", "uvolnilo velké území","Konstantinopol", "nad Římem"
17. 07. 2011 | 06:52

Petr Havelka napsal(a):

K tomu není co dodat

http://www.videacesky.cz/parodie-parody-youtube/the-onion-kravina-ve-zpravach
17. 07. 2011 | 07:06

dexx napsal(a):

Nápisy na březové kůře představují nejvýraznější doklad rozšíření gramotnosti v širokých vrstvách novgorodského obyvatelstva, což do jejich nálezu bylo kategoricky odmítáno. Autory nápisů byli bojaři, řemeslníci, kupci, rolníci, vojáci, kněží, jejichž autorství můžeme prokázat na základě rozmanitosti a specifik rukopisů. Řada textů byla napsána ženami nebo adresována ženám. V každé středověké společnosti ženská gramotnost funguje jako nejcitlivější indikátor vysoké kulturní úrovně. Autorkami a adresátkami novgorodských nápisů nebyly jen ženy z privilegovaných vrstev nebo mnišky, ale také řadové Novgoroďanky. Například jeden z největších dnes známých nápisů byl napsán na přelomu 12. a 13. století a jeho autorka Anna se v něm obrací na svého bratra Klimjatu s prosbou, aby ji zastupoval. Jistý Kosňatin totiž Annu a její dceru obvinil z lichvářství a hrubě je urazil. Anna přísahá, že ona i dcera jsou nevinné, a prosí bratra, aby nechal záležitost prošetřit a aby byl Kosňatin obviněn za urážku.
Vzdělání dětí bylo běžnou starostí řadových Novgoroďanů, o čemž svědčí torzo nápisu č. 687 (14. stol.): jeho autor mezi různými pokyny své ženě či hospodyni žádá, aby dala děti učit číst a psát.
http://www.historie.upol.cz/dokumenty/aktuality/Prednaska_(340).doc

Tolik doklad o reáliích života jednoho útvaru na Východě, Zatímco v západní a střední Evropě v té době bylo tuhé nevolnictví a číst a psát neuměli do 14 století nezřídka ani panovníci (proto byl Karel IV takovou výjimkou!). Pro Rusofoby asi překvapení....
17. 07. 2011 | 07:07

slavwin napsal(a):

Svést debatu na smradlavé a voňavé je nesmysl. Pan Pocestný nás chtěl upozornit na to kde patříme. Jedná se spíše o to jestli Rusům za osvobození patří nějaký mimořádný vděk, větší než jiným spojencům protihitlerovské koalice. Patton Prahu osvobodit mohl, měl na to, s Bujňačenkovou pomocí by byl stejně úspěšný jako Koněv, Bujňačenko a jeho vojáci by to možná přežili. Rusáci určitě plošně osvobodili větší část našeho území. Konec války byl poznamenán politikou, měli to tu blíž, amerika se prala s Japonci, rusům v defenzivě bylo ekonomický pomoženo, lidí měli dost, ostatně jich zbytečně milion obětovali na zbytečné válce s Finskem,
17. 07. 2011 | 07:27

Debo napsal(a):

slavwin
No, a vy nepatříte zrovna sem, do Čech, že. Podle obratu "kde patříme" bych vás hádal na Slezsko, nejblíž.
S tím mýtickým Buňačenkem už dejte pokoj. Děláte, jako by to byl on, kdo rozhodl kdo v té válce zvítězí. V době, kdy Koněvovy tanky přejížděly Krušné hory byli Němci dávno poraženi v bitvě o Ostravu a RA defakto dobyla Brno.
Stalin a stavka měli už dávno plné ruce s přípravou Srpnové bouře, která, jak vidíme z dnešní perspektivy, změnila svět víc, než nějaké pičičandičky v Evropě.
17. 07. 2011 | 07:57

jezevec napsal(a):

Když sem v roce 68 vtrhli sovětští bolševici, tak rozhodně nevoněli a mezi nima bylo podle vzhledu hodně Asiatů.A po české armádě požadovali neexistující odvšivovací stanice. Autor blogem opět pěstuje tu kavárenskou moralistní zábavu tzv. lepších lidí.
17. 07. 2011 | 08:00

insauri napsal(a):

Zjednodušení mnou popsané historie výše přinese když Sauromaty ztotožníme se Sarmaty a přijmeme předpoklad,že název Ros (Got)byl na Slovany přenesen za jejich první vládnoucí 300 let dynastie-Rurikovců.Ti nebyli Slované,byli územně-etnicky blízcí Gótům původním,nepřestěhovaným,patří k Baltům a Vikingům.Pak by Ros-rusovlasý-rusky "ryžij" patřilo dnešní Rize.
Slované sdílí kulturní prvky se Skythy a Sarmaty.Sarmati vyhynuli začátkem 6.st.n.l.,kdy měli poslední království na území Polska nad řekou Tiszou.Do té doby obývali celý Dunaj.Celá staletí tvořili nesilnější legie Římanů,s desetimetrovým kopím a koněm,byli vysokého vzrůstu.Ti nedovolovali Slovanům překročit Dunaj a omezovali pohyb Slovanů Polskem z jihu,podobně jako Alani středem a Vendové ze severozápadu.Organizaci Vendů neznám,ale Alani a Sarmati měli dlouhodobé královské rody-dynastie,jež jsou i známy specialistům.Cesty střední a severní Evropou ze severu na jih od Baltu k Středozemnímu moři podél jantarové obchodní cesty celá staletí strážili bojovní Gepidové a Langobardi.Langobardi odešli z Čech do Itálie těsně před příchodem Čechů roku 500 n.l. do Čech a vládli o půl století později severní Itálii 300 let (po Ostrogotech zničených právě tehdy Byzancí v Itálii).Udržet se v Itálii se nepodařilo krom Ostrogótů ani Frankům.Langobard = "dlouhý vous". Rovněž národ Herulů měl dvě stanoviště -v Polsku a Rumnsku.Tito Germáni tvořili odjakživa čelní nejelitnější legie Říma (i nebo hlsavně proti jiným Germánům) a byli vyhubeni Merovejskými Franky na českém území okolo roku 510 n.l.
Rýsuje se teoreticky i možnost raného formování středoevropských Slovanů na spojnici mezi Saky Herodota a Kušánci Bedřicha Hrozného v Asii za Černým mořem.Později možná i strženi pohybem Hunů na severu Černého moře (Azov,Pripjeť) do Evropy (svědectví o Slovanech na dvoře krále Hunů Attily podává G.W.Leibniz v dopise caru Petru Velikému).Ještě o 150 let později z jižní strany Černého moře,turecké dnes Anatolie,Malé asie strženi Avary s jejich příchodem do Panonie=dnešního Maďarska.
Zcela neprokázané jsou jakékoliv hypotézy o společné migraci Slovanů s Alany,Sarmaty,Avary,Kelty a Franky do Evropy v raném starověku.Nejsou žádné zmínky o něčem takovém.
17. 07. 2011 | 08:08

insauri napsal(a):

opravuji výše na "nebo hlavně", "Malé Asie"
17. 07. 2011 | 08:10

ex-nemo napsal(a):

Jo, a ještě k tomu Pocestnému. Není to snad ten co tu před časem plnil diskuzi celých 24 hodin denně až 30 vstupy s celkovými nějakými 3 tisíci řádky, na 4 různé blogy ? A ten studentský vůdce - možná to je ten nejvýznamnější, totiž Zifčák, klíčová postava celého sametu. Po „revoluci“ jestli se nemýlím stal se podnikatelem (jak jinak ?), takže zaměření jeho nynějších názorů a úroveň jeho příspěvků by tomu odpovídaly.
Jaksi se mi ta skládačka kolem té osoby (či skupiny) , kterou jsem tu před jistou dobou, ještě jako Nemo naznačil a která některé ctěné osoby tak rozčílila, začíná dávat dohromady.
Ostatně jak jste to pane Hořejší zjistil, jak se dá identita zdejšího diskutéra vůbec vypátrat ? V každém případě děkuji za informaci, budu (pro své potěšení) v těch analyzách pokračovat.
17. 07. 2011 | 08:23

Debo napsal(a):

insauri
Jestli ono to celé není nějaké Prakršno. Desetimetrové kopí. To je něco jako asimetrické přirození (asi metr dlouhé). Umlátíte se tím sám.
17. 07. 2011 | 08:39

Občan Josef K. napsal(a):

U vědce člověk může předpokládat schopnost kritického myšlení. Jakýkoliv poznatek je vystaven opozici. Zároveň je tady podmínkou, že vědec je schopen rozlišit protinázor platný a neplatný: tedy neplete si dílka Bednář, Klaus, Semín, Bátora s Niklasem Luhmanem.
Značná část z těch, kdo zde žijeme, podléháme rozčarování z české reality. Vláda diletanstkcýh a kriminalizovaných elit nikomu nepřidá.
Realita je taková, že Češi jsou plebejský turistický oddíl a nechovají se dnes jinak, než všichni ti poslanci francouzského či německcýh parlamentů v 19.století, kdy nedostatek hygieny, fyzické i duševní, udělal z té vážené instituce kolbiště kohzoutích zápasů se všemi atributy.
Kupodivu, západní parlamenty se po sto letech výrazně kultivovaly, českému zůstala ona existenční vulgarita dodnes.
Hlupák, bohužel, se vždy vyznačuje malou kulturní snášenlivostí a opovržením k cizímu, vlastní hlavou a tendencíé k amorálnímu jednání. Z toho ale vyplývá i neznalost sama sebe, jistých životních pravidel, absence vlastní identity.
Jev, kterým jsou prosycena česká média i většinová česká společnost je plný znaků jednání hlupáka, či v lepším případě málo vzdělaného, nekultivovaného člověka.
Formální tituly a rodinná historie, jak dokazuje ve svém interview ministr zahraničí, který se do toho proudu tak ochotně přidal, přirozenou inteligenci a intelekt nenahradí.
Tento blog je potvrzením všeho výše napsaného.
17. 07. 2011 | 08:59

.Ivan Hochmann napsal(a):

Jak vidno debata se právě dostává k meritu věci.

Je známo že výměšky a exkrementy živočišné říše matky Země nevoní nosům části populace.
Naopak mouchám,hmyzu,hovniválům,a jiným tvorům voní natolik,že jsou ochotni v hovnech vegetovat a plodit potomky.
Nakolik je tato vlastnost vlastní mnohým Čechům nedokáži posoudit,ale dle historických zkušeností můžeme konstatovat,- že MNOHÝM.

Koneckonců napsal už český bard Jaroslav Vrchlický :

že: "HOVNO SMRDÍ VŽDYCKY"!

Ivan.
17. 07. 2011 | 08:59

scallop napsal(a):

Autor

Vetny rozbor jste udelal naprosto spravne. Ale mohu se jen opakovat: k porozumeni psaneho textu je treba vic.

Proc se porad tolik divime, ze nasi zaci jsou ve schopnosti porozumeni psaneho textu temer posledni v Evrope, kdyz toho nejsou schopni ani "vazeni blogeri" ?

O povaze onech sovetskych vojaku svedci napr.
http://zpravy.idnes.cz/rusti-komuniste-se-vysmali-destalinizaci-a-odhalili-diktatorovi-bustu-1nk-/zahranicni.aspx?c=A110716_203440_zahranicni_btw
17. 07. 2011 | 09:05

insauri napsal(a):

to Debo:

dokonce na Internetu jsou obrázky Sarmatůs tím kopím z doby jejich legií.Přesvědčte se sám.

Jinak existuje reálná možnost,že Bedřich Hrozný byl opravdu mistr a uhodil hřebík na hlavičku nejen se slavným rozluštěním klínového písma,ale i s původem Čechů-tuto práci vydal jako pracovník Orientálního ústavu protektorátní české Akademie věd za okupace roku 1943.
Vycházeje z jeho srovnávací lingvistiky,která ukazuje na společné kořeny mnoha slov češtiny s jazykem Kušánců a přímou shodu slov obou jazyků.
PraSlované se,dejme tomu, nacházeli v oblasti Azov-přes Pripjet okolo Černého moře až k vládci Kaniškovi Kušánců ve střední Asii okolo roku 150 n.l. .Tento oblouk bránil Hunům postupujícím od začátku letopočtu po vyhoštění ze severní Číny císařem směrem na západ v pohybu dále-do Evropy,o které jistě z kulturní Číny věděli dobře.Navíc Hunové,ač černé pleti a páchnoucí,měli na rozdíl od mnohých jiných písmo. A bezpočet koní a nedostižné luky a statisíce šípů.Kobylky na koních.
Hunové tehdy roku 375 n.l.u Azova prorazili zeď tvořenou nejprve Slovany a za nimi Góty a tím se dostali do severní Evropy Polskem.Již okolo roku 350 n.l. král Gotů A.(tuším Anastasius?v pozdější době útoku Hunů ve 101 letech spáchal sebevraždu) se snažil Slovanům zabránit v ústupu na západ před postupujícími Huny tím,že 300 slovanských knížat nechal popravit.
Tím Hunové rozsekli slovanský oblouk na dvě části.Ta blíže k Herodotovým Sakům a tu bližší ke Kušáncům B.Hrozného.První z oblasti střední Asie utekli Frankové ve dvou kmenech.Nicméně jejich původ a původ Čechů -jediných -považují historici Evropy za dosud neprokázaný.Nejsou to Germáni,myslím Franky,upozorňuji.
Kušánská větev se po rozpadu kušánské říše ve střední Asii ve 3.st.n.l. "difusním" způsobem trousila postupně do Evropy na Balkán přes Malou Asii,Anatolii,dnešní Turecko.Tam se setkávali s Kelty vyhnanými počátkem letopočtu Germány z území Čech (Bohemia-keltský název) a získávali cenné informace pro budoucnost.Jiná část Keltů migrovala do okolí dnešní Bretaně ve Francii a do Irska.Byli doba bronzová,potřebovali cín na výrobu bronzu a ten byl v Anglii ponejvíce.
Tato difusní migrace nakonec osídlila střední Evropu v Čechách a jižní-balkánskou stranu Evropy.Azovská část rozdělených Huny Slovanů nemohla projít nikudy:Polsko jak jsem zmínil ,stejně jako pobřeží Černého moře,Dunaj,i dokonce Karpaty (zde národy jako Karpové,Taifalové a Thrákové) hlídalo mnoho vojensky zdatných národů,mnohdy i jako římské legie.Teprve v letech 460-480 n.l. kdy končí Dunajská říční římská námořní flotila (i Rýnská),jsou staženy legie od Bratislavy,Vídně,Hronu a Váhu,kdy se hroutí legie Sarmatů,končí porážkou od Franků Herulové,odcházejí z Čech Langobardi,Gepidé v Panonii podlehnou Langobardům-se tu utváří nově obrovský středoevropský prostor uprázdněný od všech národů první poloviny prvního tisíciletí.Z Balkánu sem vstupují difuzí zrození přes dnešní Turecko Češi-Kušánci,následováni Avary do Panonie.Podle všeho Češi překročili Dunaj z Panonie okolo roku 488 n.l.-zmínky-směrem z Panonie do Čech v době kdy tam byli Ostrogóti Theodericha dočasně Římem územně legalizováni.Mohli ovšem se setkat s odporem Langobardů,jdoucích přes Dunaj na opačně.Od řeky Tiszy obsazují Slovensko,západní Ukrajinu,Polsko kmeny od Azova,druhé části rozseknutého oblouku,kterým se také poprvé naskytla příležitost.Jejich pohyb není pomale-difusní ale čelně vojenský -byzantští historici a dále všichni hovoří o slovanské expanzi hluboko na Balkán,provázené strašlivým násilím a krutostí Slovanů vůči ostatním.(Demétrios církevní historik). Spojují se s Avary. Avaři dobudou sami Sirmium,město císařů.Následně oba proudy Slovanů,ne Avary s nimi,spojuje Sámova říše od roku 622 n.l.Zajímavé je,že v době slovanské expanse oběma proudy oba přemožitelé Říma -královský syn Skir Odoaker i vznešený z rodu Amalerů Ostrogót Theoderich se pokoušejí v čele asi tehdy ještě ne osobních,ale římské a byzantské armády dobýt nejprve malou Asii a východní Řecko,teprve později usilují oba v konkurenci vzájemně úspěšně o moc nad Římem.Tedy to by mohlo svědčit,že nejprve se snažili zabránit slovansko (kušánské)a avarské expansi v Malé asii,východním Řecku a Balkáně a později oba vzdali možná už marný boj o Byzantské území a šli na západ,k boji o Řím,který se Odoakerovi podařil ale později mu ho vyrval z rukou nadlouho Theoderich ,vládnoucí z Ravenny.
17. 07. 2011 | 09:32

Milan Bukovecký napsal(a):

Václav Hořejší
Pane Hořejší. Ačkoliv mám problém souhlasit v mnohém s agresivním Pocestným, termín Mongolové a jejich hordy, mě napadal, po celou dobu „dočasně umístěných vojsk Svazu sovětských socialistických republik“ ha, ha, ha.
Z tohoto důvodu se mi zdá vaše míchanice s vědeckým pojmem čichového neuronu a Pocestného štěkem jako obludná, obludné je i prvoplánově zajištěné zázemí tohoto blogu, jeho manipulace s pojmy, hraničí, až s drzostí rozmazlené celebrity. Nekontrolovaná omezenost vám ani nenapověděla, že to byl jen příměr. A ten odporný název blogu.
Obecně: nejen Pocestný, ale i jiní vám u růžového tanku nasekali na holou. Nevím, na co jste hrdý? Skoro bych řekl, a to se opakuji, že pokukujete po tichém dešti na střechách pražského hradu, či jednom z paláců české parlamentní demokracie. Nevím, proč k tomu potřebujete stafáž. Zřejmě, tato vize je provázena domýšlivostí a chorobnou snahou o manipulaci, kdy se falešně pokoušíte s kladivem v ruce a srpem v břiše vstoupit do přízně jezuitů, snažíte se je zde vnutit hlásnou troubou jako dobrácké hybridy s červeným karafiátem v klopě a jarmulkou na hlavě. S údivem hledím na ten váš seznam, většinou samoúčelných textů, zřejmě jste šťasten, že za tu dobu vyrobily řadu frustrátů, slintalů na vaše ódy o setkání s Bohem a jeho zástupci na Zemi, hledím na vaši dojemnou starost o lidové vrstvy, abyste, pak, přikrášlil, zde, zásluhy jejich lihových vůdců, sem tam také odbočíte a kážete o ekonomii, jako byste se ji naučil při studiu lámání zrcátek u aut, pokračuji, odkud a čí je, euroatlantický Bůh, či Arabové v poušti svých nářků.
Pane Hořejší, vy plácáte!
Milan Bukovecký
17. 07. 2011 | 09:42

Dobo napsal(a):

insauri
No, pod sarmathian spear se mi objevili nějací úchylové a pod scythian spear zcela normální dvoumetrová kopí. Dlouhé píky jsem někde viděl ve filmu používat zapřené o zem proti jízdě, ale deset metrů to taky nebylo.
17. 07. 2011 | 09:57

Rumcajs napsal(a):

Nevím jak dnes, ale dřív když jsi potkal někoho v Řáholci,kdo byl ožralej a smrděl , tak to byl na 99,9% Rus.

Vorošilove !
Ty už se meješ ?
17. 07. 2011 | 09:57

vlado napsal(a):

Pane profesore ten výrok snad ani nestál ze Váš čas na napsání blogu. Jen informace, že to byla reakce někdejšího studenského vůdce v r.89 je zarážející. Zvítězila u něj nenávist. Snad u něj nadruhé straně zvítězilo havlovské heslo "Láska zvítězila nad nenávistí". Tak nevím ale v současnosti se tak v pohodě necítím. Prý nejoblíbenější hra našich podnikatelů ja "VYBÍJENÁ". Těším se na další blogy. Děkuji.
17. 07. 2011 | 10:00

zdenekb napsal(a):

Hmm, tak máme po národních mentalitách, povahách a rysech další kategorii - národní pach. Nejhorší je, že čichová paměť je prý mnohem delší než všechny ostatní (třeba vizuální).

Jakmile jednou občan ČR někomu v zahraničí zasmrdí, už se v tom vezete taky. Nafurt.
17. 07. 2011 | 10:16

t... napsal(a):

Jména národností se píšou s velkým počátečním písmenem, Pocestný gramatiku zná, takže "smradlavej mongol"(26.06.2011 00:05) bylo myšleno jinak než jako urážka Mongolů, je to něco obdobného jako když někdo řekne/napíše "turecké hospodářství", také to není urážka (současného) Turecka/Turků. Slova/slovní spojení dostávají svůj význam v kontextu, záleží i na tom kdo je autor.
17. 07. 2011 | 10:17

Mama napsal(a):

Ti, jejichž výrobní nástroj jsou ruce, se vyznačují tím, že nepoužívají slušný akademický žargón! Pan prof. z akademického území by zase neměl používat žargón nevdělaného lidu. Co vedlo pana prof. použít termín z lidu ? Sovětští vojáci jsou „smradlavý mongolové“? Blíží se 62 roků, půjde do důchodu a bude jedním z vás staříkové a stařenky! Určitě chce vstoupit do DSSS. Naše země potřebuje REVOLUCI. Přidejte se k nám! Nový programový dokument: Branná koncepce DSSS Drzost OS Romea je ohromující Kolik stojí daňové poplatníky
Za svůj život jste tolikrát měnil polohu páteře, že vám do sbírky schází servilní poloha páteře k DSSS!
17. 07. 2011 | 10:30

elf napsal(a):

Dnes víme,že studenti z Národní byla podplacená verbež a špína kterou bylo tenkrát potřeba mlátit,nebo si jich nevšímat a nedělat jim publicitu jako jejich Vůdci Havlovi,dobře že člověk ví,s kým má tu čest,ti lidé se jak vidět nezmění,ani po dvaceti letech,jen lži a jed.K tomu smradu,víte,že nejvíce smrdí Japoncům Evropané?Nechtějí s vámi ani sedět v restauraci,doslova se vás štítí,odsedno si od vás.Mimochodem,stále tu někdo nadává do smradlavých muslimů,není to pravda,ti lidé jsou velmi čistotní rozhoděně víc než ten co se nemeje,kouří,nalejvá se pivem a sedí denně hodiny na diskusích u počítače a stačí mu když lidi jen uráží ani neví koho,že pane "pocestný"....
17. 07. 2011 | 10:30

stále rebel napsal(a):

„Češi páchnou, tvrdí cizinci!“

„Cizinci si stěžují
Korunu tomu všemu nasadili cizinci, kteří nás na nelichotivé vůně museli upozornit. Stěžují si, že chtějí poznávat historické město, nikoliv dýchat naše pachy. To už je ale pořádná ostuda. Češi, styďme se!

“Cizinci si všímají. Dokonce mezi nimi vznikl i všeobecný termín Czech shower (Česká sprcha),” říká Blesk.cz mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.“
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-domaci/138751/sokujici-pruzkum-cesi-pachnou-tvrdi-cizinci.html
17. 07. 2011 | 10:37

t... napsal(a):

elf:

"Dnes víme"

To jako kdo? Vy a Vaše veličenstvo?

"kterou bylo tenkrát potřeba mlátit"

Tak Vás "vychovávali" rodiče?
17. 07. 2011 | 10:43

Divobyj napsal(a):

Dobře a stručně to zde vystihl JC.
Jen na doplnění-jako asi málokdo z přítomných inteligentů jsem mj.i s těmi "smradlavými Mongoly" měl osobní zkušenosti. Občas jsem s nimi chodil hrát magnetické šachy do naší autobusové čekárny.Byli tam vysazováni jako regulovčíci a čekali na vojenské kolony,směřující do Milovic.Nechci zevšeobecňovat,ale zjednodušeně se dalo říci,co voják RA-to dobrý šachista.
Pokud jde o nepříjemný odér,posadil bych "pocestného" do přeplněného linkového autobusu,kde s námi cestovaly paničky důstojníků RA.Ty šílené ženské se voňavkou "šeříkové květy " polévaly snad od hlavy k patě!

Světu mír!
17. 07. 2011 | 10:49

Grandmaster napsal(a):

Pane Stejskale,
tohle uz ani nepatri do oddeleni 'silly season'. Kam tenhle blog patri se neda s nejlepsi vuli definovat. Zase ten nestastnik voroshilov bojuje (tentokrat) se smradem a uroven celeho blogu jakoz i nazory ctenaru pachnou.... Co takhle smazat cely blog a nechat Horejsiho klecet na hrachu?
17. 07. 2011 | 10:53

zdenekb napsal(a):

Ještě k řečem o tom, že "okupantům se může nadávat"... nevím, nakolik má smysl urážet řadové vojáky, kteří tu asi leckdy nebyli ze své vůle. O okupaci rozhodli lidé evropského typu, jistě dobře oblečení a příslušně navonění...
17. 07. 2011 | 10:54

elf napsal(a):

t..,dostávám týdně desítky mailů jak jsou lidé v tomto státě spokojeni,většina jich už zvrací ze stavu tohoto státu,studenti z Národní jsou ti,co pomohli současné vládnocí verbeži k moci,však už také procitají,přicházejí mladí a Mejstřík a spol půjdou do šrotu a budou se zpovídat.
17. 07. 2011 | 11:02

dexx napsal(a):

Osvobození v roce 45 a obsazení z roku 68 jsou zcela 2 rozdílné věci.
Jako vpád SSSR do ČSR v roce 68 a vlád USA do Vietnamu (dnes už víme, že tonkinský incident USA zfalšovaly)nebo do Iráku (taktéž pod falešnou záminkou), bombardování Balkánu (tzv. račacký incident režíroval emisar USA Walker, o čemž podal svědectví finský forenzní tým) nebo třeba do Lybie. Vpád SSSR byl motivován ideologicky nešlo při tom v zemi zlikvidovat ekonomiku a pobít co nejvíc obyvatel a zmocnit se její ekonomika a jejích aktiv v bankách. Mělo pouze donutit jeden článek, aby v řetězu zůstal. Je to naprosto nesouměřitelné např. s 5 000 000 mrtvých civilistů ve Vietnamu a dalšími v Indočíně, rozbombardovanou zemí a krajinou, otrávenou defolianty. Nebo s irákem apod. Byť představuje pro nás trauma a rozhodně to nejde omlouvat.

Před listopadem jsme vítali Gorbačova a nebyla tu protiruská nenávist. Právě z SSSR šel svěží vzduch změny. Ani po roce 89. Vojska SSSR se začala stahovat a lidé chtěli svobodný, sociální stát, s rovnými příležitostmi. Chtěli jsme udělat tlustou čáru, být s každým zadobře, co jsme si, to jsme si a začít znova. Byla to krásná doba. Antirusismus se objevil až později. Když Agresivní pravice převzala za první vlády Klause kontrolu médií. Jak se začalo rozkrádat a republika šla ekonomicky ke dnu, protože pravicové neoliberální ekonomické poučky nefungovaly, hledal se nepřítel. Ten se našel a tak pravice začala po 20ti letech bojovat proti komunistům a po 40ti letech proti již neexistujícím okupantům. Tento boj začal naplno až za Topolánkovy vlády a radaru. Přítomnost cizích vojsk, což ODS zatrajila ve volbách, ani v pořadí už druhý pád ekonomiky, zapříčiněný modrými zloději, se nedal racionálně zdůvodnit. V střetu argumentů politika ODS nemohla obstát. Tak se hledal nepřítel a našel. Vzhledem k tomu, že ODS kontroluje sdělovadla už od roku 92 (jeden funkcionář ODS nostalgicky vzpomínal na dřevní doby, kdy obcházeli redakce s igelitkami plnými peněz z privatizace a že dnes se to už dělá jinak:) média spustila vymývací kampaň. V té době také započala demontáž zbytků právního státu a kradlo se ze státního - a dnes to graduje! - veřejně, bez strachu z postihu. Takže pozdní antirusismus a antikomunismus je jen zástěrka, odvádějící pozornost lidí od skutečných problémů ČR, která má udržet modré parazity u moci, protože na základě argumentů a práva by neobstáli.
Jak je to celé absurdní, vypoví následující fakta:

Lenin byl ze smíšené židovsko-německo-rusko-baškirské (po těch měl mírně šikmé oči) rodiny. Z rodiny uměl plynně německy. Pobýval v Německu a Francii. Německo Lenina a jeho bolševiky podporovalo penězi, aby rozložil Rusko a jeho východní vojska mohla přejít na západní frontu. Solženicyn vzpomíná, jak Lenin žil před válkou na Sibiři ve vyhnanstí, ovšem za peníze carské vlády(!), nemusel pracovat a vzdělával se v marxismu a plánoval revoluci. Co se týče bolševiků, mezi etnickými Rusy jich bylo v poměru k počtu jednotlivých národností poměrně málo. Vedli Židé a Němci. Rusové se mu bránili v krvavé občanské válce. Vyvražděny byly především ruské elity, spojené s bývalým režimem. Poté se dostala k moci Stalinova gruzínská klika. Stalin a Berija byli Gruzínci. Tento asiatský diktátor (dle Solženicyna) páchal zvěrstva po celém SSSR, vyjma Gruzie, kde byl útlak "jen" na místní úrovni a která měla relativní klid. Pak nastoupil Chruščov, Ukrajinec. Po něm brežněv, Andropov, Černěnko. Vše Ukrajinci. Takže k naší okupaci dal rozkaz Ukrajinec. Ten stát se jmenoval SSSR a žilo v něm hodně národností a všechny sloužily v armádě, tak byly všechny i u nás. Řadoví vojáci poslechli rozkaz, museli. Všechny národnosti. Ruský národ jako takový neměl tehdy v polytbyru vliv (vládli internacionální komunisté), což jen dokládá díru, danou likvidací jeho elit, která se zaplnila až nástupem Gorbačova! A ten zahájil demokratizaci země, začal dialog a stáhl vojska.
17. 07. 2011 | 11:20

dexx napsal(a):

Další paradox: za vše momentálně mohou komunisté a nenávist je pěstována proti KSČM. jenže tam zůstala stranická béčka a céčka. Áčka privatizovala a jsou buď v ODS, nebo jí poskytují peníze jako finanční elita v pozadí. Např. první předseda ODS, Klaus je 2násobný neúspěšný kandidát na členství v KSČ (jen rok 89 zabránil, aby se členem stal. Kandidoval jako kariérista nejhoršího zrna v době, kdy už nikdo neměl iluze). Jeho žena má být z komunistické rodiny. Topolánek, absolvent vojenského gymnázia, kádrová rezerva, vzorný svazák, z komunistické rodiny. Nečas, z rodiny komunistických funkcionářů. Předseda SSM, za své řitolezectví získal přezdívku Tolja. U obou jen rok 89 zabránil vstupu do KSČ, oba rychle opustili potápějící se lod a vstoupili do té, kde mohli jako bývalí svazáci dělat další kariéru. A takových lidí je v ODS přes 60%. Kalousek je pak papaláš Národní fronty a uznával vedoucí úlohu strany.

Z toho plyne, že rusofobie a dávání viny nějakému národu za okupaci je nesmyslné. Trošku logičtější by bylo vinit např. Ukrajince, ale je to samozřejmě také nesmysl.
Když chce někdo bojovat s komunisty, není logičtější bojovat s nimi na pozicích, kde doposud oni nebo jejich děti škodí republice, tedy bojovat proti ODS??

Logika toho všeho je jasná: Tyto iracionální postoje, stojící na emocích a ne na faktech, které ve světle faktů také neobstojí, jsou rozdmychávány na politickou objednávku. Slouží dnešním mocipánům k tomu, provařeným mnoha skandály a zločiny, aby předhodili stádu obětní beránky, odvedli pozornost od sebe, udrželi se u moci, ovládali nemyslící stádo a mohli krást i nadále...
17. 07. 2011 | 11:22

dexx napsal(a):

No a Procházková, Šustrová, Štětina, Pánek, Mejstřík a dalších pár grázlů má z boje proti již neexitujícímu "okupantu" po 40ti letech a neexistujícímu komunismu po 20til etech politická koryta.

Pak, že se historie neopakuje:-) Nebo vlastně neopakuje. Gusta Fučíková byla aspoň jeho žena.
Ale nikdy trafiku z boje proti kapitalismu neměl bývalý továrník. Tak otrlí komančové nebyli. Kdežto my dnes máme svého bývalého soudruha a STBáka Štětinu!....
17. 07. 2011 | 11:30

t... napsal(a):

elf:

Studenti z Národní odstavili(přesněji začali to) od moci bývalou komunistickou vládnoucí verbež, která vládla bez posvěcení ve volbách.

Následně byly několikrát volby, v těch volilo(mělo možnost volit) více lidí než jen studenti z Národní. Ač to tak podle blbého výsledku zdánlivě nevypadá, tak současní vládci se dostali k moci volbami. Osobně se snažím volit jinak než většina, ale právě kvůli většině mně to není nic platné. K většině přiřazuji i Vás, tipuji Vás na (bývalého) voliče Sládkových republikánů, DSSS(DS), KSČM.

"budou se zpovídat"

To zní zlověstně, asi se budou zpovídat Vám, co si to dovolili v roce 1989 dělat revoluci. :-(

Je charakteristické, že píšete Váš názor pod množným číslem("Dnes víme").
17. 07. 2011 | 11:31

maňana napsal(a):

insauri,tvrdíte,že Rusové dobyli Konstantinopol,můžete mi říct kdy to bylo prosím, pátrám v paměti a myslím,že to máte volaaké zmetěné.Jo a slovanská historie před rokem 500,je jen čistě hypotetická až spekulativní,jistě žili,ale nevíme jak a přesně ani kde a s kým sousedili.Severní Černomoří až Pripjať,to je asi tak vše,zbytek čirá spekulace.
17. 07. 2011 | 11:35

Petr B. napsal(a):

insauri: Nesmírně zajímavé

Ale domnívám se, že Rusové v původním významu jsou Švédové. Např. Rurik, zakladatel dynastie Rurikovců byl Švéd. Ibrahím ibn Jákúb, který navštívil Prahu v 10. století, psal, že do Prahy přijíždí i ruští obchodníci, ale nemyslel tím Slovany, ale germánské Švédy.
17. 07. 2011 | 11:38

Lila napsal(a):

Divobyl

"...Občas jsem s nimi chodil hrát magnetické šachy do naší autobusové čekárny. Byli tam vysazováni regulovčíci a čekali na vojenské kolony do Milovic."

A tím se chlubíte? Jaký to byl pocit hrát šachy s okupanty?
17. 07. 2011 | 11:52

insauri napsal(a):

to maňana:
Najděte si to dobytí na Internetu,já o tom četl ve více odkazech-ruských i byzantských, paměť mi vybavuje jen 9/10 století buď okolo roku 800 nebo 900 n.l..Ale je to velmi známé.Leč v panslovanské historii málo významné, v ruské ano.Mám pocit,že někdy to přisuzují Pečeněhům a Varjagům a Polovcům,ne Rusům.Mýlíte se,že fakta o Slovanech do roku 500 n.l. jsou pouhé spekulace.Ale je jich pouze hodně málo.Jsou události roku 350 n.l. 378 n.l.,468 n.l, události roku 488 n.l. přesně zaznamenané.Navíc shoda češtiny s kušánštinou,kdo četl dílko B.Hrozného, je ohromující.Považujte ze 75 % za jisté,že náš národ nevedl žádný praotec Čech (to je vypůjčeno z polských dějin rok 700 n.l.), ale roku 150 n.l. Kaniška.
Pokud by se více potvrdilo tvrzení irskými mnichy a Evropy vůbec z let okolo roku 500 n.l. že Vendové,známí Římabům od 2.st.n.l. = Slované (byzantští Sclaveni), pak faktů přibude.P.J.Šafařík to považoval v 19.století za jisté,že jsou jedno a totéž.A o Vendech je vícero popisů,i oděvu,vzhledu,způsobu boje a života.Vendové nejsou záhadni,ti zcela jistě byli nejdříve známi,záhadné je pouze kam by zmizeli bez boje,kdyby nesplynuli se Slovany z východu.
Zarážející nedostatkem faktů nejsou dějiny středoevropských a jihobalkánských Slovanů,ale hlavně dějiny Rusů v období po vpádu Hunů do 9.století n.l.,tedy plných 500 let absolutně nic,ani slůvko.Jakoby zmizeli z povrchu zemského na celé půltisíciletí,pokud nebereme v úvahu keramiku a pohřebiště z bohatých nálezů archeologie,bez písemností,pochopitelně.

to Petr B.:

O přesné určení Rurikovců mezi Balty se nechci hádat.Četl jsem text,kde je řadí k Vikingům.V té době Rurikovců vládli Vikingové např. na Sicílii.
17. 07. 2011 | 12:04

insauri napsal(a):

opravuji výše na "známi Římanům"
17. 07. 2011 | 12:10

Kritik napsal(a):

V bláznových ústech je výhonek pýchy, moudré střeží jejich rty.

Jeruzalémská Bible, Přísloví 14:3
17. 07. 2011 | 12:10

olga napsal(a):

Své jméno si děláme každý sám. Je mi líto všech, kteří odsuzují, aniž by chápali.
17. 07. 2011 | 12:31

maňana napsal(a):

insauri-jsem si naprosto jist,že Rusové Cařihrad nikdy nedobyli!!!! pomáhali např Basileovi2 a podobně,porazili Byzantinské armády,ale- polis -nikdy samostatně nedobyli,maximálně pomáhali vzdorocísařům nabýt trůn ,to je vše.Kušáni byli v r.126,př nl,součástí hordy Jueč jež sídlila v Číně v oblasti Kansu a postupně se stěhovali do Baktrie,taky byli nazýváni Tochary.Se SLOVANY NEMĚLI NIC SPOLEČNÉHO ANI NÁHODOU!!!Kaniška byl Indický vládce, budhista z města Pašurapura.Udusili ho vlastní stráže polštářem,slovanská krev- o,o,nic.Jestli se nepletu tak Hrozný poukazoval na podobnost češtiny s indickým prajazyken sanskrtem.Známá jej studuje a mnoho slov je podobných-asi indoevropský prazáklad jazyka od něhož se slované oddělili poslední a kmeny se šířily všemi směry.Studuj víc chlapče a dojdeš pravdy.
17. 07. 2011 | 12:36

Sladký napsal(a):

V bibli je vše.Vyvolený národ a ty oastaní PRONÁRODY.Jak je možné,že to nikomu nedošlo?Bible je kniha,která zásadním způsobem ovlivnila vývoj naší civilizace.Je plná moudrostí..je jako to krásné jablko,darované Sněhurce.to nejpodstatnější je SMRTÍCÍ KAPKA JEDU.
17. 07. 2011 | 12:43

stále rebel napsal(a):

Není to sice přímo o národech, ale kdo vám zde tento týden „voněl“ nebo „smrděl“ můžete hlasovat zde:
http://www.blog-ankety.php5.cz/elect_list.php
Můžete taky poskytnou nějaké informace o vás, abychom věděli, jaká parta se zde schází.
17. 07. 2011 | 12:44

Občan napsal(a):

To Maňana:

Přesně tak. Stačí si koupit "Malý etymologický slovník" a tam je velmi přehledně a srozumitelně popsán vývoj evropských jazyků vč. slovanských.
Praslovanština, staroslověnština atd. - jejich základy a vývoj se vyučují na všech historických oborech českých universit v prvním semestru.
17. 07. 2011 | 12:45

Sladký napsal(a):

Rusové jsou Švédové,my Češi a Moravané Němci nebo Keltové,Slováci jsou Maďaři a Číňané patrně Mongolové.
17. 07. 2011 | 12:47

Sladký napsal(a):

Jinak-dodatečně zdravím všechny své přátele i ne-přátele.a ještě dodám,že Japonci jsou ve skutečnosti Číňané,tedy vlastně také Mongolové.
17. 07. 2011 | 12:51

Občan napsal(a):

To Lila:

Ti "okupanti" chodili ve vesnici, kde jsme měli chalupu, běžně vypomáhat do státního statku a na lesní práce; a také do místní hospody a obchodu. Lidi se s nimi normálně bavili a spíš je litovali, protože to často byli kluci z destinací vzdálených od Československa tisíce kilometrů.
Ruská "okupace" Československa byla z lidského a vojenského hlediska sranda - zvlášť, když si to člověk srovná s chováním amerických "osvoboditelů" v jimi "osvobozených" zemích.
17. 07. 2011 | 12:54

Občan napsal(a):

To Sladký:
:o) No, je to asi myšleno trošku s nadsázkou, ale do značné míry to tak je. Rusové jsou opravdu silně ovlivněni Varjagy, což byli opravdu převážně švédští Vikingové a Varjag Rurik byl zakladatelem první ruské panovnické dynastie.
My jsme zase opravdu ovlivněni Kelty a Germány, či spíše jsme jejich potomky, protože Slované přišli do Kotlinky později a smísilise s původním obyvatelstvem.
Slováci - no, spíš možná Germáni, resp. římští Svébové :o) Slovensko to mělo skutečně docela složité - Svébové, pak Hunové, pak Avaři a nakonec Slované. To vše během asi 400 let, takže docela fofr.
Tak tohle v Číně radši nikdy neříkejte moc nahlas :o)
17. 07. 2011 | 13:05

insauri napsal(a):

to maňana :
kdyby jste si jen trochu slov napsal do vyhledávače a dal si práci dočtete se na desítkách odkazů (ale musí se v nich listovat) o Kaniškově středasijské velmoci,poté co byli okolo roku "0" našeho letopočtu vytlačeni z Indie jako tehdejší čtvrtý největší národ v Indii,polohou právě na severozápad.Později mnoho historických textů rozebírá jevy 3/4 st.n.l. kdy se touto kušánskou říší táhnou dějiny Hepthalitů,Hittitů (ne chetitů)a mnoha jiných.Sám vývoj Avarů je krajně složitý,objemem by asi přesáhl Vaši fantasmagorickou paměť tak milionkrát.Formování Bulharů a jejich proplétání se se Slovany koncem římských dějin by vydalo taky za objemnou knihu.Jenže tam nezabíhám,protože Vy nepochopíte že z těchto stran je faktů o Slovanech před rokem 500 n.l. stovky a zcela přesných.Jejich koalice.Jenže tady se nikdy nemluví o Rusech a to území je zpravidla vůči Rusům posunuto.Jestli pochybujete o kronice Góta Jordanese nebo Langobarda Paula Diakona, minimálně dvacítce byzatských historiků z 6.století,ze kterých nejčastěji cituji,z Jordanese,který znal gótštinu,žil v Konstantinopoli a psal tam dějiny Gótů na objednávku samotného justiciána,císaře i ostatních,pak jste odmítl základní dílo celé evropské historie.Psak ale s vaší úrovni věrohodnosti zdrojů,ze kterých čerpáte nemá smysl polemizovat.To rovnou mohu číst server,který na Internetu existuje k historii,podle něhož vládl Německu za 2.sv.války málo známý diplomat a Hitler byl celá třicátá léta kancléřem Rakouska.No těbůh,to je něco jako Váš Kaniška.Pokud takové servery neumíte vynechat,fakt škoda slov pro Vás ode mne,nemyslíte?
B.Hrozného jste vůbec nečetl:Mluví o slovníku Kušánců a vyslovuje hypotézu explicitně "že Kušánci jsou přímými předky Čechů".Snad si nemyslíte,že svým fanatickým rusofilstvím,kterým se snažíte zachránit Rusy jako historický počátek a střed všeho Slovanstva jim pomáháte.Tak blbí nejsou aby si medvědích služeb vážili,oni sami se k takovému rusství,velkorusství hlásí nejméně rádi.Oni mají bohaté archeologické nálezy mnoha typů "kultur" a sami o nich tvrdí že jsou etnicky smíšené,i neslovanské.Sám Chvojka,kopající po celé Ukrajině dokládal jen nálezy z doby 2000-3000 let (spirálky) před n.l. -nic k historii těch 500 let o které jde.
Máte-li co vůbec jazykem jiným než poplety říci co,pak uveďte jakékoliv zmínky psané v historii o Rusech v letech 400-800 n.l.Ne o Pečenězích apod.Za to Vám budu velmi vděčen.
17. 07. 2011 | 13:15

insauri napsal(a):

opravuji na "Justiciána" výše
17. 07. 2011 | 13:17

Sladký napsal(a):

Občan-je to samozřejmě nadsázka,ale fakt si rád dělám z podobných úvah srandu/prdel.Já sám mám v cévách německou,polskou,bulharskou a českou krev,nevylučuji že jsem vzdáleným příbuzným chodského rebela (ostatně pravičáci se mi zde často podvědomě snaží nasadit psí hlavu:o)) Jak praví Zarathustra- "Co na tom záleží?" Čo bolo to bolo,terazky som Moravanom.
17. 07. 2011 | 13:18

insauri napsal(a):

opravuji na "pak ale" výše
17. 07. 2011 | 13:20

Drzá zrzka napsal(a):

jakpak asi voněli sověti pobaltským a zakavkazkým národům?
17. 07. 2011 | 13:21

Sladký napsal(a):

Občan-ještě dodatek.Jedním z mých koníčků je válečné námořnictvo.Jistě jste někdy slyšel o bitvě u Cušimy a o křižníku Varjag.A jestli se zatraceně nepletu, tak nějaký druhý Varjag Číňané-Mongolové nedávno přestavěli na letadlovou loď.
17. 07. 2011 | 13:23

Sladký napsal(a):

Zdravím Drzou Zrzku.Rád Tě vidím,lištičko.Poslal bych ti srdíčko,ale tenhle notes to neumí.Tak příště,až nebudu uprostřed polí,lesů a luk,ale doma,v betonové džungli.
17. 07. 2011 | 13:26

voroshilov napsal(a):

Nebyl jsem tady a nectu diskisi v ramci zachovani dusevniho zdravi,jenom zdravim a dekuji staremu znamemu Fedoru a vsem kdo se nepolapil na haček tupe goebelsovske propagandy,akorat nekde na zacatku jsem podchytil nick Stareček:
Ja nikdy nepsal ze Cesi smrdi,ja jsem byl otreseny tim jak malo ceske zeny se zajimaji o svuj zevnejsek.
Ceska:
Ano,slovanska historie je prinejmensim tak stara jak zidovska!
17. 07. 2011 | 13:29

Občan napsal(a):

To Sladký:

Vědí, co činí; asi umějí dějepis lépe než mnozí Evropané :o)
Varjagové byli dobří plavci (stejně jako obchodníci, zemědělci a válečníci) byť preferovali řeky. A bojovníci byli par excellence, protože sloužili i byzantským cisařům jako osobní garda
17. 07. 2011 | 13:30

Drzá zrzka napsal(a):

Sladký a mně srdíčko? Tuším, že vzápětí budu nazvána, když to dobře dopadne, nejméně husou. :o)

I přes to, děkuji, a přeji příjemný mimobetonovodžunglový pobyt.
17. 07. 2011 | 13:38

voroshilov napsal(a):

Tomu tak verim o tech varjagach(co delali morske pirati hluboko ve vnitrozemi)ve skutecnosti o nastupu normanu se zminuje jenom jedna kniha"Povest vremennych let"(Zvest promenlivych roku)z 13.stoleti,treba ve"Slovu o pluku Igorevem"teze doby o varjazich neni ani zminka.
17. 07. 2011 | 13:50

hoven napsal(a):

mongolové vládli největší říši v dějinách lidstva, větší než bylo římské imperium. češi jsou proti mongolum naprosto bezvyznamna entita.
17. 07. 2011 | 13:52

Sladký napsal(a):

Klimente Jefremoviči,zdravím!Text Bulata Okudžavy Vaše blagorodje)jako písničkář rád používám k dráždění zdejších rusofobů.:o))) samozřejmě jim ještě rád zahraji "Tri tankista",Frontovogo šafjora,případně Dorogi....máte krásnou,bohatou a inspirativní kulturu.A Turgeňěvovy Lovcovy zápisky,byly pro mne kdysi něčím jako zjevením.Nemám ve zvyku klanět se nikomu a ničemu,ale vůči kultuře,z níž pocházíš chovám navzdory svým negaticním životním zkušenostem hluboký respekt.A jsem rád,že sem píšeš,třebaže je to leckdy značně kontroverzní.Je to potřebné obohacení.A jsem si vědom toho,že sama moskva má víc obyvatel,než celé Česko.A zároveň tento fakt nijak nepřeceňuji.
17. 07. 2011 | 13:56

Sladký napsal(a):

Omlouvám se za chyby, nejsem zvyklý na tento stroj.:o)))
17. 07. 2011 | 13:58

voroshilov napsal(a):

A ve skutecnosti bylo tak:Varjagove,Pecenegy a dalsi odpad tehdejsi spolecnosti ulozili Slovane na vecny odpocinek pod Kyjevskym lesem,ovsem ten nejchytrejsi Rurik-Oskald presvedcil domorodce abych ho nechali nazivu a ozenil se na knezne,dcere mistniho nacelnika a tim zalozil novou panovnickou dynastii.
17. 07. 2011 | 14:02

voroshilov napsal(a):

Sladky:
V poho...Jenom nevim na koho a na co mam reagovat:-)
17. 07. 2011 | 14:03

jezevec napsal(a):

+
Vorošilove
Kdysi jsem chtěl koupit fotozvětšovák od jedné sovětské madam. Na ulici vymalovaná a navoněná madam v kožichu z pravého zvířete s labutěnkou. Pak jsem ji navštívil doma v bytě v Milovicích a žasl jsem, co jsem viděl. Byt jedním slovem humus, takže jsem pochopil, že o Rusácích platí přísloví navoněná bída. A tohle přísloví se mi potvrzovalo po celou dobu okupace Československa. Je to osobní zkušenost.
17. 07. 2011 | 14:06

D. napsal(a):

voroshilov:
Slovo o pluku Igorově je možná jen podvrh z konce 18.století.
17. 07. 2011 | 14:07

Sladký napsal(a):

Mark Bernes,to je legenda..."3li my dni i nóči,trudno bylo očeň,no baranku nebrosil šafjor..PUŤ DAROŽKA,FRANTAVAJÁ...
17. 07. 2011 | 14:09

voroshilov napsal(a):

D.
To se take traduje,ale vetsina badatelu se priklani k tomu ze Slovo je"autenticke".
17. 07. 2011 | 14:10

voroshilov napsal(a):

Prave ze Slova o pluku Igorevem cerpal Puskin inspiraci pro poemu Ruslan a Ludmila.
17. 07. 2011 | 14:13

voroshilov napsal(a):

Sladky:
Bernes pro povalecnou generaci hlavne"Tjomnaja noč" z filmu"Sluzili dva tovarisca",snadno to najdes na jutubu.
17. 07. 2011 | 14:17

hoven napsal(a):

spousta lidí si u nás ještě neuvědomila, že v rusku jsou kromě bolševiků taky normální lidi.
17. 07. 2011 | 14:19

Divobyj napsal(a):

to Lila-tihle "okupanti" byli především obyčejní lidé,řadoví vojáčci,kteří MUSELI být vtom čase na tom místě proto,že jim to prostě kdosi přikázal.Šlo tu o sport,chápete?O vzájemné zdokonalování se ve hře zvané šachy s lidmi ,kteří sice na prví pohled vypadali uboze a zanedbaně,ale většina z nich měla dobré srdce a veselou,přátelskou mysl.Mnohým z nich jsem musel(rusky,samozřejmě)vysvětlovat,že se nenacházejí na území Sovětského svazu a že my,Češi je tady trpíme NEDOBROVOLNĚ.
Ano,veřejně se zde chlubím,že jsem měl možnost (a rád jsem ji využíval) komunikovat s ruskými vojáky a nehodlám na tom nic měnit.
Těm,kdo tuto možnost nikdy neměli bych chtěl jen říci,že arogantní ruští zbohatlíci,třeba v Karlových varech opravdu nereprezentují většinu národů bývalého SSSR.
17. 07. 2011 | 14:24

Lopot napsal(a):

Do této diskuse ani nebudu přispívat. 3koda času.
17. 07. 2011 | 14:29

Sladký napsal(a):

Vorošilov-ano,tu píseň znám, je skvělá a nadčasová,nenapsal jsem ji čirým nedopatřením.A pokud jde o jiné písně jiných interpretů-Krasnaja armija,čornyj baron,Praščanije Slavjanki a x dalších-to jsou (nedoceněné) skvosty lidské kultury.Žuravli..Smugljanka Moldovanka,Večer na rejde ...Jednou,až opadne primitivní ideologická zášť,dojdou tyto písně patřičného ocenění. Jsou úžasné,nemám pro ně slov.
17. 07. 2011 | 14:33

Sladký napsal(a):

Lopot.S velkou pravděpodobností jsme o nic nepřišli.Ostatně,tvůj nick neznám,zřejmě jsi nikdy nikam nenapsal nic.co by stálo za přečtení,povznesený estéte.
17. 07. 2011 | 14:36

Tenco napsal(a):

Pocestný
Člověče, Vy jste ale divný patron...
Všeci je vítali třepotaním vlajek, slovama díků, kyticemi šeříku...a Vy jste k nim čuchal a nazval je "smradlavými mongoly " ?
------------------------------------------------------
Pocestný - kdyby Oni mašírovali z Ulanbátaru až do Prahy...Pocestný, Oni si myslej
že by nějak náramně voněli ? A čímpak asi tak ? Levandulí ? To je na mašli, todlencto - Pocestný ! tenkrát žádné polní lázně neexistovaly !!

Pocestný - že to byla nadsázka - že to bylo pouhé vyjádření opovržení nad intelektuální úrovní někoho, kdo Jich a s Nimi i mnoho ostatních nenechal takříkajíc v rámci endlosungu odtransportovat za lepšími zítřky do Patagónie, nýbržto tu cestovku, která tenhle Velký výlet připravovala...takříkajíc zrušil ??

Apropo -Pocestný - myslej si, že kdyby ti " smradlaví mongolové" zůstali ve svých jurtách a nechali nás/Vás/ takříkajíc na holičkách(jak koho - někdo s tou cestovkou třeba spolupracoval...)...
...Pocestný, myslej si, že by dneska Áda Hitlerů jr. neohrnoval nos nad SMRADLAVÝMI PATAGONCI - a to i kdyby se denně koupali v moři a uměli vyslovit třikrát po sobě "řeřicha" ?

Pocestný - koukaj se těm lidem a jejich potomkům omluvit.
Třeba je ještě budem potřebovat.
:---()
17. 07. 2011 | 14:37

Sladký napsal(a):

Divobyj,14.24.Podepisuji.Moje zkušenost i závěry z ní jsou v podstatě identické s Vašimi.Samozřejmě by se o tom dalo napsat daleko víc.Ale to podstatné jste vyjádřil pregnatně.
17. 07. 2011 | 14:40

insauri napsal(a):

Dějiny 1.tisíciletí jsou napsány na zblití.Asi nikdo nevěděl kam patří a Božské zjevení bylo denodenním chlebem-jako překvápko.Třeba typu,že Arabové při útoku na jihoitalské město roku 422 n.l. lapili křesťanského kardinála a veřejně za živa rozřezali před zraky všech pilou .Nebo,že po roce 900 n.l. byzatský císař Basileos oblehl vybrané město,zajal obyvatele a prodal do otroctví.A brzy se k němu jevila společná delegace Srbů a Chorvatů mu blahořečit.A předtím mu Rusové naháněli husí kůži.
Můžeme shrnout:Bavorsko až do knížete Tasso okolo roku 768 n.l. zmatek nad zmatek,časté vpády Avarů,Maďarů,Franků,ale i Sasů a Frízů
Maďarsko -dějiny s přeházenou chronologií často,zázračné zmizení Avarů po řezenském sněmu kde přijali Avarskou marku téměř ze dne na den
Slováci až do nitranského knížete Pribiny,spojence Bavorů mlha jako u Rusů
Rusové ani mlha,prostě nic
Bulhaři -bohaté dějiny,hustě psané,ve kterých vynikají Slované a ušlechtilost Bulharů vůči nim-mnoho nitek vedoucích k desítkám asiatských a poloasiatských národů.Při dobré vůli a možná naivní důvěřivosti v toto psané slovo-klíč ke slovanským dějinám 1.tisíciletí.
Češi -vzdálený původ z Kušánců,potažmo Indů ,bohaté dějiny ve střední Asii mezi Avary,Hittity a Hepftality nám neznámé i s Hittitskou republikou v Řecku (helénském,ne křesťansko-Konstantinopolském)v době pádu Říma
verse o falešných a pravých Avarech u byzantského dvora
atd Češi současný příchod s Bavory (??)
Pomoc ,obětavá Franků při vyhlazení Čech od Germánů-obrovská-dík za soužití ve střední Asii?
-nečekaně plodné vojensky a klidné spojenectví s Avary,zatímco proti Avarum kuje pikle papež
-dar Čechům od helénských Řeků (Soluń)-kyrilice,souboje řeckých a franckých kněží o Velkomoravské a Nitranské biskupství
Fuldské Anály-první celoevropský sjezd knížat v Řezně 830 n.l.-nové uznané Marky -Česká a Avarská,zmizení Avarů hned poté,naprosto jasné soupeření a nevraživost mzi knížaty z Čech,Moravy,Polska,jihoslovanskými před nástupem skutečných,nikoliv jen Legendárních Přemyslovců,více jak 100 let po rozpadu Sámovy říše
Rok 636 odtržení Araby od Byzance všech lízátek proti navíc spojencům Byzance jako Slovanský princ a Francký princ a jiní.
Celkově co do pochopení běhu věcí jsou mlčící ruské dějiny rovnocenné téměř tomu zmatku psaných dějin ostatních,jejich věrohodnost není velká,přes pestrost a mnohost,objektivnost kronik je dána tím,že je psala církev západní latinsky nebo východní řecky,chybí v nich chápání etnicity i státnosti subjektů dějů,jsou opředeny předsudky,proloženy pověrami,plny omylů a úmyslů,bez důkazů a srovnání,často imaginací psané,s velkou frekvencí chronologických nesmyslů a příčin,ale hlavně názvy patří do všech dob,čili názvy jsou anachronismy jak v etniku,tak území,tak státu,snad jména panovníků a rodů jsou pravdivá.Už na dějinách války Gepidů,Langobardů s účastí Byzance zezadu vidíte ty konfuse kdoje kdo v letech okolo roku 530 n.ll. -formování slovanských armád na Dunaji,kdy příbuzensky spojené osoby národů Germánů se vzájemně popravují ,přebíhají k Slovanům a nazpět apod.

Neexistence hranic státních útvarů nebo neznalost dnes jich spolu s problémem jak datovat zejména názvy (etnik,měst,abyse neobrátil chronologický pořádek) nedovolují dodnes tyto dějiny prvního tisíciletí,po pádu Říma jakkoliv více pochopit a uspořádat.To je práce pro mnoho pokolení,pokud se lze dočkat nálezů faktů.Timing a lokalizace ,nejen sídla,hlavně pohybu etnika a jeho mixu, bude stále největší problém tamté historie.
17. 07. 2011 | 14:40

insauri napsal(a):

opravuji na "mezi", "kdo je kdo"
17. 07. 2011 | 14:44

Sladký napsal(a):

Tenco-zdravím,vůbec nemusím hledat autora,máš naprosto jedinečný styl.Píšeš fakt skvěle,vždycky si uvědomím,že mám co dohánět,že se musím ještě hodně učit.Ne,napodobovat Tě nechci a nebudu, jen si uvědommuji,jak málo jsem tomu stačil dát..Smekám,kolego.
17. 07. 2011 | 14:46

insauri napsal(a):

opravuji výše na "byzantský císař Basileos",
17. 07. 2011 | 14:48

voroshilov napsal(a):

Sladky:
Nech Lopatu bejt,bez takovych blbecku nebude koho strasit!

Eech,jak nevzpomonout starou dobrou Evropu kde se clovek koupal se jednou za rok,vonavky byli pouzivani jako prebijec telesniho smradu a siroke klobouky byli"ochranou" proti tomu co padalo z okna v nočniku...
17. 07. 2011 | 14:59

skeptický napsal(a):

Tyhle dějiny pronárodů nikoho nemusejí zajímat.Jisté je jen to,že to dostali od Hospodina jeho lidi jako zemi zaslíbenou,i se stády dobytka.A tak bylo jest psáno,a tak bylo,jest i bude učiněno.Plemeno je podružné.
17. 07. 2011 | 15:01

voroshilov napsal(a):

Kupodivu zajimavy namet prinesl pan Dumas ve Trech Musketyrach,Atos-hrabe de La Fear obesi vlastni zenu kdyz nahodou behem nehody jizdy na koni po hrabecim lukam zijisti ze ma na rameni vypaleny cejh zlodejky a prostitutky.
Co jako predtim nikdy nevidel svoji zenu nahou a neb ta krava nemohla rict:Ja jsem se popalila kdyz tobe delala snidani?
17. 07. 2011 | 15:04

skeptický napsal(a):

Voroshiloff

Máte to pozpátku,to jí dal vypálit sám,ve tvaru lilie symbolizující nevinnost,když jí načapal ana pojídala Rokford.

A nebylo to na rameně,ale na prdeli.Nezapomeňte,že to byla kniha pro mládež.

A pak jí hlavu usekli po samou fusekli,a ona odkulhala do kláštera a zapíchla tam paní Bonifácovou dýmkou jejího strýce.

Prý žije dodnes,držena při životě kamenem mudrců z AV.

Re-Captcha píše Tiongse Rotschild
To budou mít radost,že si na ně někdo vzpomněl.
17. 07. 2011 | 15:18

voroshilov napsal(a):

Morova rana ktera vylidnila pulku Evropy zajiste byla dusledkem prehnaneho dodrzovani hygienickych pravidel,obzvlast Cirkev svata podporovala myti a cisteni zubu,kupodivu v Rusku zadna globalni epidemie neni zaznamena,ve Versailie jeste za dob Ludovika XV bylo v poradku chodit ulevit za zavesy,jedna slechticna prohlasila ze v zivote se omyla jenom dvakrat:pri narozeni a svatem krtu.
17. 07. 2011 | 15:19

voroshilov napsal(a):

skepticka:
Kdyz svedla vevodu z Backingemu,milence fr.kralovny tak urcite byla stabajzna,i kdyz o krase britskych zen nedelam velke iluze:-)Snad jenom Anna Boleinova,ale te drahy manzel usekl hlavu.
17. 07. 2011 | 15:22

voroshilov napsal(a):

Nejkrasnejsi Mylady byla ve francouzskem filmu Tri Musketyry z roku 1963,ano,pamatuji ze jsem se do ni zamiloval ve 12 letech.
17. 07. 2011 | 15:27

skeptický napsal(a):

To ještě v šedesátých letech ve Večerní Praze byl článek Jsou Francouzky čisté?
V Paříži prý přes polovina bytů neměla koupelnu.

V Rusku měli sauny.

Morové rány byly ve středověku šířeny církví,aby zvedly prodej odpustků,a posledních pomazání,svíček a kadidla,a bylo po kom dědit.Používali na to cvičené krysy zvané Němkyně.My tu máme jen potkani.

Dnes to farma dělá očkováním,zelení a cvičené feministky zvládají zbytek.
17. 07. 2011 | 15:32

voroshilov napsal(a):

Jeden spanelsky nebo portugalsky cestovatel v XVII stoleti psal ve svem deniku:Je to nepripustne,ale tady obycejny prosty lid nosi drahe kozesiny a zlate ozdoby.
17. 07. 2011 | 15:38

skeptický napsal(a):

Voroshiloff
Taky ji pamatuju.Hnědooká blondýnka.To vždycky skrývá překvapení.Taky jsme ledacos zkoušeli ve dvanácti,chce to spřízněnou duši.Dala Vám?Dvanáct bylo jí,nebo Vám?
17. 07. 2011 | 15:38

Zacheus napsal(a):

To Skeptický. Jestli jste nalitý, nebo píšete z horka, nevím,ale budiž vám ty žvásty o církvi odpuštěny: -).
17. 07. 2011 | 15:39

skeptický napsal(a):

Zachei

Je nutno roli cirkve naprosto objektivně přehodnotit.Nepiju,nepřišel jsem tomu na chuť.

Udržovali nás po staletí v temnotě a v analfabetismu.
Dnes totéž s alfabety zvládají tisk a školní osnovy ještě lépe.
Díky za odpuštění.

Byl Zacheus vůbec křesťan?Nebyl to ten co se před Ježíšem schovával na stromě?
17. 07. 2011 | 15:49

Viola napsal(a):

Sladký

že nejde poslat srdíčko?

17. 07. 2011 | 15:54

Viola napsal(a):

Zacheusi,

je to tak pan Skeptický je dnes někde mimo.
17. 07. 2011 | 15:56

skeptický napsal(a):

Violenka
Proti velikánům se malí vždycky spolčí.Biblický Zacheus byl mrňavý,a vylezl před Ježíšem na strom,aby ho nemusel ubytovat.
Pak se zbláznil,a rozdal všechen majetek.
Pak se přejmenoval na Pavla,což také znamená malý,a nakonec na Šavla,ale bylo mu to plad prtné.

Vy budete mimo.Posílat srdíčka,kdo to kdy viděl.Ono prej v léte se Češi milují šestkrát častějc,neleze to na Vás taky?A mrňavá nejste?
17. 07. 2011 | 16:04

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Pane prof. prosím pro příště zvolte inteligentnější téma! Tohle se fakt nedá číst ! A nejvíce se v těch ho...ch vyžívá náš národní myslitel pan Hochman ! Skutečně není co dodat ! Dl.
17. 07. 2011 | 16:19

Violoa napsal(a):

ex-nemo

mi dává souvislost nick Pocestný se jménem Payne.
17. 07. 2011 | 16:25

Viola napsal(a):

skeptický,

sladký a ♥ jdou docela dohromady, ale on napsal, že na tomto notesu nejdou posílat srdíčka, dodatečně jsem pochopila, že píše na něčem prťavém, možná mobilu.

skeptický, vy jste dnes opravdu nějaký jiný.
17. 07. 2011 | 16:30

Viola napsal(a):

dalimíre,

pan Kanálník se ptal na přidanou hodnotu tohoto článku a mnozí ji pochopili správně, když začali psát odkud který národ pochází a že i my můžeme mít v sobě mongolskou krev a tudíž někomu můžeme smrdět, tak jako panu Pocestnému Ruští vojáci, které nazval Mongoly ač se Mongolům vůbec nepodobají. Řekla bych, že je to dnes takový oddychový článek.
17. 07. 2011 | 16:34

Divobyj napsal(a):

Sladký-zdravím a děkuji.
17. 07. 2011 | 16:35

voroshilov napsal(a):

skepticky:
Ja nechapu proc jste onehdy prirovnal moje ucho k penisu?To myslite opravdu ze ucho nema zadne kustky?
Utkani s chlapem dvakrat vetsim a s pestmi jako pivni pohar by vas z toho omylu razantne vylecilo...
17. 07. 2011 | 16:37

voroshilov napsal(a):

He,ja tady nekde napsal-prvni Rurik Oskald, ja stary vul, to byl Askold.
17. 07. 2011 | 16:41

skeptický napsal(a):

Voroshiloff
To mi bylo odpočátku jasné.Do mne mlátili experti.Na hlavu mi moc nemohli,ale odskákala to žebra.

Jednu do břicha,druhou mezi oči,a varovný do vzduchu.
Na kostrách žádné kůstky nejsou.

ViolaPoslat se dá ledacos.
Every day in every way I am getting better and better.
17. 07. 2011 | 16:47

Viola napsal(a):

skeptický,

já raději posílám ☼ a ještě ♪ ♫ ♫♫
17. 07. 2011 | 16:57

skeptický napsal(a):

P.S.

Herz a Süß byla právnická firma,máte recht.

Viděl jsem někde na baráku Cohen Levi a Schwarz,to bylo ještě lepší.
17. 07. 2011 | 16:59

vasja napsal(a):

Violoa napsal(a):
ex-nemo

mi dává souvislost nick Pocestný se jménem Payne.
.................
Vedle jak ta jedle.
17. 07. 2011 | 17:07

voroshilov napsal(a):

Odlehcim tema,zajedeme k sikmookym,kdo z vas videl cinske bijaky kde dve skoly bojovych umeni souperi mezi sebou,a pritom vzdy se perou nadejne žaci ale mistr kung-fu skoro nikdy?
Ve skutecnosti je to dost glamour,skoly bojovych umeni a klastery šaolinskych mnichu bylo to cemu dnes rikame"organizovany zlocin"-ano,za vypalne z kupcu a rolniku bojovali ruzne školy,za svuj"rajon" a ne sportovni klani,a ten hlavni mnich"mistr bojovych umeni" byl hlavnim bossem a mafianem ktery posilal sve gorily proti konkurentum.
Rovnez pohadky o nindjich,asasinech a samurajich"neporazitelnych valecnikach" prinesli do sveta Americane po valce kde poradne dostavali od Japonciku na prdel a popularizovali modu na bojova umeni,zadne jine armady v Japonsku a Cine nikdy zadne"litajici supermany"nepotkali!
17. 07. 2011 | 17:13

maňana napsal(a):

insaury-nebráním Rusy,B,Hrozného znám z literatury,o Kaniškovi jsem citoval z knihy D,Zbavitele-Starověká Indie,Jordanese mám v knihovně a a pokud se dobře pamatuji tak o protoslovanech skutečně mluvil,ale bylo to jen pár vět-nebudu to hledat,googl moc nepoužívám mám obří knihovnu.Vám příteli bych doporučil knihy J.BEDNAŘÍKOVÉ-STĚHOVÁNÍ NÁRODŮ a také knihu STĚHOVÁNÍ NÁRODŮ A VÝCHOD EVROPY.Teorie jež zde presentujete taky znám,ale neztotožńuji se s nimi,jsou to opravdu jen teorie a a zatím bohužel nepotvrzené-budu tu až večer tak snad dáme řeč-ahoj
17. 07. 2011 | 17:17

Nebo napsal(a):

Dnešní odpoledne proběhlo tématicky přínosně. Obvzláště doplňující stať k Otázce národnostní J.V. Stalina týkající se smradu, přednesená Klimem Vorošilovem, nám objasnila, že ve Stěhování národů se jakékoli pokusy o hledání identity vždycky spolehlivě ztratí. Pravda, zrovna tohle jsme již věděli.
17. 07. 2011 | 17:19

honolulu napsal(a):

From Honolulu to Insaury.
Pane Insaury, Vy pisete velmi zajimave veci, ale skacete z doby do doby a z jednoho kmene ke druhemu. To, co napisete, je potom velmi tezke porovnat s antickou knihovnou (kterou vlastnim.)

Aby to, co pisete, bylo prinosem pro milovniky dejin (treba mne), tak se vratte k Hitittum a vysvetlete, co meli spolecneho se Slovany. (Mam dojem, ze vubec nic, prestali existovat 100 let po padu Troje). Z nekterych Vasich vet je citit nejen nepresnost, ale i protislovanska propaganda. Napr. Avari a hlavne my Cesi se vzajemne nesnaseli. Avari delali najezdy z Panonie od roku 550 A.D. az do doby jejich zniceni 803 A.D. Franky (Germany) a Slovany.
Vy nejak "varite gulas" s nami a Avary. To delali historikove v Nemecku ve tricatych letech, kteri si casto neco upravili, aby vypadali lepe nez my Slovane.

Jak dlouho byli Slovane u Pripetskych bazin ?
Odkud tam prisli ?
Kdy zacali pronikat do stredni Evropy ?
Moje knihovna pise o prichodu Slovanu do Cech mezi 425-470 A.D. pozvolne, etapove. Jaky je na to Vas nazor ?
(Informace moji anticke knihovny konci 500 A.D. a je soustredena na Rim.)

Slo by na to odpovedet bez Vandalu, Gothu, Bulharu a Byzance ?
My se nemuzeme soustredit na tolik narodu naraz, ale vzdy pouze na jeden a najit spolecneho jmenovatele.
Souhlasite se mnou ?

(Budu doma az vecer. Je zde 30 stupnu, jdu k vode.
Videl jsem Gondhwanu a hledal Atlantis, proto jsem zacal sbirat informace z Antiky.)
17. 07. 2011 | 17:25

voroshilov napsal(a):

Jak rusofobum tady kape z tlamy jedovata slina,nic nemuzou dokazat,za to panu profesoru obzvlast dik!
Pane Horejsi:
Ja vas miluji(platonicky samozrejme),uz vase poznamka kdysi ze jsem netvor a podoba Dzingischana potesila me cerne Mordorske srdce,ale pozor-za tym jsou roky driny a odrikavani:-)
17. 07. 2011 | 17:31

honolulu napsal(a):

Vorosilove,
muj kamarade, ja v Tobe obdivuje dve velke osobnosti. Ty jsi v mojich ocich sovetsky Honere d'Balzac a cesky Vlasta Burian.
Prosim Te nikdy neprestan psat ! Mas velke nadani a je to pouze otazka casu, kdy vstoupis do dejin. Vzdyt to mas i v horoskopu, ze jsi mistrem pera !
(Dokonce i Tva hrozna gramatika je daleko lepsi nez moje. Jsi proste dar ruske rise nasemu uslapnutemu narodu.)
17. 07. 2011 | 17:45

ex-nemo napsal(a):

Ale Vasjo, já jsem netvrdil že je to to jméno co jsem uvedl, to byla spíš narážka na úroveň. Souhlasím že to může být jak říkáte , a za informaci děkuji.
Že ovšem veškeré ty "studenské iniciativy" roku 89 byly kompletně sestaveny a řízeny StB to jistě víte . Takže ono je to stejně jedno, který z nich to je.
17. 07. 2011 | 17:45

Karel Mueller napsal(a):

Voroshilove,

tu krásnou mylady z roku 1963 hrála Ukrajinka.
17. 07. 2011 | 17:50

voroshilov napsal(a):

Takhle to nejde,pomyslel novinar tydeniku Facking News Tom Debilinos,ja prece neutratil tisice dolaru sveho bossa abych videl a psal neco normalniho v Rusku.Kde je vecna zima a mraz?Ja chci videt obeti Putina ktere odvazeji dodavky s napisem MASO do hromadnych hrobu a mrtvoly demokratu ktere poziraji medvedi!
Tak,zkusime to empiricky:
Vstup do Kremlu,te krvave citadele?Aha,dokud strazny strilel na nejakeho navstevnika,ja tise jako James Bond proklouzl dovnitr domu hruzy!
Tak,a co dal?Takhle,prestupivsi chladne mrtvoly stalinskych gulagu ja pockal az dalsi straznik dopije treti lahev vodky a odpadne,ted jsem se dostal k tajemstvim kremelske junty a cekam pred opancerovanymi dvermi na heslo,drzte mi palce.
To be continued...
17. 07. 2011 | 17:51

voroshilov napsal(a):

Karell Mueller:
A???
17. 07. 2011 | 17:52

Viola napsal(a):

vasjo,

tak co není vedle?
17. 07. 2011 | 17:56

xyzy napsal(a):

Někdo tady poznamenal, že "šikmoocí" byli v 68. v první várce invaze. Zřejmě jak kde, v Praze ne. Přesně naopak! vojáci se světlou pletí byli po počátečním nekonečném vysvětlování (jak se tehdy znalost ruštiny hodila!) českého obyvatelstva velmi rychle vystřídáni "tvrdou" gardou. A to byli právě oni "šikmoocí".

Nejsem si jista, jestli poznámka nicka pocestného stála za jakoukoliv připomínku.
17. 07. 2011 | 18:20

Pepa Řepa napsal(a):

Moc hezký blog, bratře Wěnceslaue.
Moc hezký!
Debatu jsem nečetl, na to stačí článek. Chtělo by to mít trpělivost a vydat sbírku:
Co trápí naše vědce z AV.

Sím, pane učiteli Stejskale, Toníček řekl, že Echínovi z Ulánbátaru smrděj nohy, páč žere koňské sádlo a chlastá kumys.

Správně, pane profesore, uhodil jste hřebíček na hlavičku napíše jeden, jéééééé vy jste to vystihl,hned se pozná vědec, vy jste ale chytrej, přidá se druhý vlezdoprdelka. Přijde pár mouder z WikiBedie o tom,že je smrad opakem vúně-což nikdo neví- a na závěr možná přijde i kouzelník.

Když ne tak přijde, pan inšpektór Příroda, který nejdříve poučí duševní naháče, že na rozdíl od autora-málo argumentují a že nesmrdí nohy mongoloidovi, ale že cítí-z druhého koutu zeměkoule-protoprotofašismus.
Pak vybere domácí úkol, kolik patníků na internetu ten, či onen označkoval a rozdá vysvědčení.

Zakončí to-jako vždycky- nářek převozníků, že nejvíc smrděj nohy Chemickému Alíkovi z Bekyně a celé Famiglii 118.

Jako pointu smečka pochválí, že zatímco je český tisk přesycen- v okurkové sezoně- samými bulvárními pitomostmi je spásou studnice internetového moudra V.H. se svými hlubokými, nebulvárními, filosofickými i vědeckými články zároveň.

Lidé čtěte, říkal Julek. Pana Hořejšího.

Slunce pálí, přístě-než začnete psát- si udělejte čepičku, stačí z kapesníku jako zamlada.
Snad mě někdo poučí jak se "argumentuje" na tak blbý blog.
17. 07. 2011 | 18:23

Viola napsal(a):

Pepo Řepo,

proč panu profesorovi pořád šlapete na kuří oko, tím ho k víře nepřivedete. Ale jinak jste jako vždy vtipný. Kdo chce najde si něco, co stojí za to probrat a ta diskuze je občas poučná a také se toto téma může otáčet kam se komu zlíbí. Ale zdá se mi, jakoby se pan profesor také snažil dopátrat se toho, kdo je Pocestný, anebo už to ví a možná chce abychom to i my věděli. Vy to víte?
17. 07. 2011 | 18:35

Pepa Řepa napsal(a):

Tencotudlecto
konečně přišla Vaše chvíle, Vaše vteřina slávy, příležitost, kdy uplatníte svou odbornost.

Kdo jiný může-na toto thema- napsat zasvěcený článek než ten, co kydá hnui od rána do večera a do holínek teče. Nejen do holínek, řekl bych.
Přidá se Voroša, který doloží, že tvůrci revoluce z Maus Olea nesmrdí nohy ani po tři čtvrti století (inu moloděc) a honolulu sdělí, že na Floridě jsou hitem sezony onuce Liis Vuiton za sto babek (no nekup to).

To by v tom byl čert, aby tak hodnotný a vyargumentovaný blog, nepřinesl své ovoce.
17. 07. 2011 | 18:36

Pepa Řepa napsal(a):

Violko
ať si skočí na pedikůru nebo koupí lepší boty.
http://nemoci.vitalion.cz/kuri-oko/
17. 07. 2011 | 18:39

PatientO.T. napsal(a):

2 Karel Mueller, 17. 07. 2011 | 17:50:

Víte to jistě? Rok 1963? Našel jsem pouze:
http://www.fdb.cz/lidi-filmografie-kombinovana/140746-lisa-gastoni.html
ev. z roku 1961:
http://www.fdb.cz/lidi/26381-mylene-demongeot.html
17. 07. 2011 | 18:45

Pepa Řepa napsal(a):

Violko
No, jestlli trápí pana Hořejšího kuří oka, tak jen doufám, že ho netrápí také hemeroidy a příští hodnotný-a do detailů vyargumentovaný- článek nebude o nich.
17. 07. 2011 | 18:45

voroshilov napsal(a):

Pepa Repa:
Mam na tebe pustit Masenku?
Ona je vysokoskolsky vzdelana v oboru zurnalistiky,udela z tebe mastny flek,vtipalku...
17. 07. 2011 | 18:47

Pepa Řepa napsal(a):

No Violko,
esli jde o vyčmuchání identity, tak bych poradil bratru Wěnceslauovi to, co poradila ona dáma inspicientu Hlaváškovi, když si hodila tužku (úsměv prosím) mezi vnady.

HLEDEJ ŠMUDLO!
Hledání identity pocestných přírodovědců mně nebere. Já si je raději představuju.

Druhá možnost je ta, že autora zaujala píseň o hyenách a cvočkáři Dandovi natolik, že chce -ve čmuchání- předehnat psy policejní.

Však pes policejní, nad kterýho nejni,
nechyt stopu vraha, ten se směje: haha,
neb už funus bude, mnoho lidí pude
na tu cestu poslední.
17. 07. 2011 | 18:59

Drzá zrzka napsal(a):

Pepa Řepa

Na blogové blbostičky se reaguje pokud možno blbostí ještě větší. Místo kapesníčku bych dopuručovala čepici z novin. Mohli by se připojit další blogeři. Novin na čepice máme výběr. Právo, Blesk, MFD, HN, Lidovky, Deník (nejmenovaným se omlouvám) a mohli by si zahrát na vojáci. Vidim to v barvách. Sovětští vojáci v zelenym na růžovym tanku. A všem smrděj nohy. Jakou barvu má smrad?
17. 07. 2011 | 19:00

Pepa Řepa napsal(a):

Vorošo, esli je Mášenka Moskevský strážní, tak raději ne. Má to kamarád a nedá se přiblížit k brance.
http://www.ruskymedved.cz/

Smí se v Rusku říkat, že někdo smrdí jak psí kšíry?
17. 07. 2011 | 19:03

masha napsal(a):

Fas,trhej!
Tak co ty hruda sadla,muzes vyplodit neco jineho nez svuj tupy humor a-la Chaplinovska bitva dortu?
17. 07. 2011 | 19:07

irinek napsal(a):

Debatu jsem nečetl stejně jako Pepa Řepa.Pane profesore,myslím si však,že není nutno se zabývat vysoce postaveným nickem Pocestný,neboť Jeho Blahorodí má zde určitá neotřesitelná privilegia.Považovat všechny obyvatele Ruska (tehdy ještě "Svazu" republik) za Mongoly, je privilegium naprosto zásadní.S tím nic,pane profesore,nenaděláte.
17. 07. 2011 | 19:08

Pepa Řepa napsal(a):

Zrzko, no barvu nevím, ale pokud jde o papírovou čepici, tak by si V.H. určitě nenandal tu EMERICKOU lodičku, cíp vpředu, cíp vzadu, ale tu do špičky a la Večerníček.
Docela by to bylo stylové. Červenou hvězdu by si domaloval.

Alí, alí to je vůnička, povídala Maková panenka, když se na nebi objevil měsíc turecký.
Rasííííííííííísta, kam se jeden podívá.
17. 07. 2011 | 19:09

??? napsal(a):

Mr. Pepa Řepa, co je to ten "duševní naháč" ? Děkuji.
17. 07. 2011 | 19:12

masha napsal(a):

Ja to vidim jasne,tupy zakomleksovany Pepan musi kazdeho urazit,jenom tak Pepa zvednes svoji potenci?
17. 07. 2011 | 19:14

Pepa Řepa napsal(a):

???
Já.
Jsem výstavní kousek.
17. 07. 2011 | 19:15

masha napsal(a):

???:
Jeho viagra?
17. 07. 2011 | 19:16

masha napsal(a):

Pepanek:
Jaky menetekel ze to pan nam chtel sdelit?
17. 07. 2011 | 19:19

Pepa Řepa napsal(a):

masha :
Ja to vidim jasne,tupy zakomleksovany páníček se musí urazit, pohaněl jsem Iljiče tím, že jsem napsal že mu nesmrdí nohy ani po 75 letech.
Ještě, že jsem nenapsal opak, byla by asi válka.
17. 07. 2011 | 19:21

masha napsal(a):

Totez:
Vam s Vorosou sviti mene mene tekel,tak Pepa to bylo?
Jsme oba dva moc mene zvedave!
17. 07. 2011 | 19:21

Pepa Řepa napsal(a):

"Proroku," dím, "mene tekel, ať jsi pták anebo z pekel,
klidně se tu vztekej
:-)))
17. 07. 2011 | 19:23

voroshilov napsal(a):

Pepa Repa:
Ja ty to rikal,s ni nezahravej,ted ji odvolavam,ale bud korektni...
17. 07. 2011 | 19:24

Karel Mueller napsal(a):

Patient O.T,:

Pardon, opravdu jde o rok 61, asi verze s nejlepším obsazením. Ona Mongeot je dcerou ukrajinských emigrantů.
17. 07. 2011 | 19:25

voroshilov napsal(a):

KM:
to nebylo adresovano mne?
17. 07. 2011 | 19:29

Ládik!!! napsal(a):

Jsem zpět z dovči a tady se probírá smrad. Fuj. Okurková sezóna.
Proč se neprobírá něco jiného? Měl bych námět: chceš-li soulož ohnivou, oblož si ho kopřivou.
17. 07. 2011 | 19:33

Karel Mueller napsal(a):

Voroshilov:

Na nesrovnalost mě upozornil PatientO.T., ale je to i Vám.
17. 07. 2011 | 19:37

PatientO.T. napsal(a):

2 KM:
Dík. Vidíte, já to nenašel, všude psali, že je Francouzka...
17. 07. 2011 | 19:38

PatientO.T. napsal(a):

Ale ona to je opravdu Francouzka, ne Ukrajinka, narodila se v Nice...

:-)
17. 07. 2011 | 19:43

PatientO.T. napsal(a):

No, abychom také diskutovali aspoň přibližně v autorově intencích, přikládám zajímavost:
http://www.super.cz/3257-nebezpecne-komary-budou-lapat-pasti-s-oderem-pachnoucich-nohou.html
17. 07. 2011 | 19:51

Karel Mueller napsal(a):

ůžete se kouknout na wiki, tam to o ní přímo píší.
17. 07. 2011 | 19:53

insauri napsal(a):

to Honolulu:

http://www.google.cz/url?sa=t&source=web&cd=4&sqi=2&ved=0CDMQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.alternatehistory.com%2Fdiscussion%2Farchive%2Findex.php%2Ft-3616-p-2.html&ei=LxUjTpvnJMTysgbRvciSAg&usg=AFQjCNEhsEv_B5ocPkWrMOuU1aV3Sa-WUQ

Projděte si sám timeline z této alternate history-takových je mnoho,navíc i mimo alternate history v historiích Avarů,Hunů,Bulharů,Maďarů

Sohodují se v některých úojmech jako Republic of Hellas,Altyn.Oba ,atd ....
Právě ti Hittiti a Hatti (Pozor Chatten už jsou Frankové v Evropě z Asie), mají dlouhé dějiny,které dějepis standartně končí dávno před začátkem letopočtu. Ale ony pokračují ve třetí Hittite Empire po začátku letopočtu a zase ho čast ukončují rokem 300 AD,kdy římané dobojovali bitvy na východě zasahující do Indie s Hatti a Hittiti, ač Hittiti jsou z Anatolie=Malá Asie, v této době dějepisci už s nimi,Hatti,Republikou Hellas pracují zeměpisně v mnoha oblastech.Navíc oni reálně existují třeba i roku 600 AD a mají za sebou 100 let pestrých dějin,týkajících se bezprostředně pokusu o vstup do Evropy Hunů (znovu) se Slovany, a Avary -tedy v době Slovanské expanze ji přímo ovlivńují.Ale ty geopolitické struktury jsou na delší studium,netriviální a nepůvodní.Mezi nimi jmenovanými je klikaticí osud zmíněných Kušánců,indických budhistů ,kteří jsou v Indii okolo města Matura a nakonec přes různé údaje v jejich odchodu nikdo nepochybuje,že s dynastií Kanišků po 300 AD určitě pryč z Indie,někdo jim připsuje konečné zničení po vstupu Red and White Huns-rudých a bílých Hunů do hray,Peršanů,bojů v Jeruzalému Hittitů s židy apod,spíše je neznají dále.Podobně s Avary-jsou neurčití i v očích byzantského dvora,pletou si je, a dějepisci vyslovují různé domněnky o jejich nadvládě nad Slovany před slovanskou expanzí,jejich proti i pro-slovanských postojích a válkách.Důležité ale je,že řada historiků se tímto zmatkem opíraje se o pochopitelné přechody všech Dunaje z nutnosti,snaží zapečetit tím jediné Slovany od ruských stepí nebo jako Bulhaři hlavně Bulhary s okolními jim Slovany z oblastí posunutých vůči Rusům atd.Horní sevewrní cesta,vrchem Černého moře,severem=transkarpatská hypotéza,které následně chybí ruská historie dalších 500 let,zatímco jiným Slovanům ne.To je nelogická asymetrie.Mnohem pravděpodobnější je výrazná účast těch Kušánců,blíženců Hittitů (kteří vládli kaspu a jinde) z jihu,Anatolií,přes Malou Asii a Tím,že Hunové rozťali oblouk Slovanstva u Azova velké šíře na dvě části dostala etnická dynamika celé Euroasie úplně nový směr vývoje -slovanskou expansi pod i nad Černým mořem.Energie napjatého luku.
17. 07. 2011 | 19:56

insauri napsal(a):

to Honolulu-pokračování předešlého:

Kdyby byly Slované jen v Pripjeti,byla by dynamika nepatrná,turbulence o stovky kilometrů místně a Bulhaři by si odnesli svá snítka Slovanů s sebou. Bulhaři,kteří se státně s velkou váhavostí projevili slovansky velmi pozdě jako Rusové. Tato koncepce s Kušánci-pravý konec oblouku zužitkovává navíc Herodotovy Saky zleva,navíc objasňuje Avary,navíc vysvětluje proč tu byla "prostřední" Byzanci velmi dobře známá "Iránská (perská)" slovanská skupina -"Antové",která se účastnila roku 626 n.l.s Peršany a Avary útoku na Konstantinopol císaře Herakleita,který se nezdařil.Ukazuje se tu na slabost Byzance roku 636 n.l. při osudové porážce od Arabů ,za pomoci Franků a Slovanů-jak přizvaní Slované nebojovali proti odtržení Hittitských vlivových (jim původně blízkých) území Araby.Celý chumel etnik prolíná nábožensky Zoroastrismus,Kušánci jsou Budhisté,všichni jsou nepřítelé Říma a většina antisemity.Nicméně Byzanc-mister diplomacie s Avary,Hittity,Slovany,Huny,Republikou Hellas podobně jako s Gepidy,Langobardy manévroval zprvu jak chtěl.Hellas se bránila Avarům později za velkých obětí.
Nemůžeme přece transkarpatskpou hypotézu stavět na hloupém předpokladu zpětného návratu Hunů s přibravšími jimi Slovany.Vždyť Hunové šli po bitvě na Katalánských polích r.451 n.l.od porážky k porážce asi ne méně než desetkrát s někým,byli krajně oslabeni a to,že ještě stovky let dál měly kontinuálně dynastickou větev Attily tolik neznamená-konstituční monarchie bez síly,o to radši v koalicích -v důsledku bývalé slávy,ne moci.Někomu se občas hodili.Ale ze smyslu pro rozměr,energii a sílu,pružnost v dějinách je pouze sama Transkarpatská cesta Slovanstva jednostranná a neschopná vše vysvětlit.Ložisko Slovanstva Pripjet zůstává ve všech variantách.
Nakonec-Hittité v pátém století našeho letopočtu přešli na topení uhlím.V Anatolii už byly lesy vykáceny. Slované svůj postoj k Hunům jasně ukázali roku 468 AD,kdy je vojensky porazili s Byzancí za vedení Byzantince Aspara.I když přešli Dunaj 450 AD s Huny díky Byzanci,tak říkajíc proti všem.
Vždyť z toho co jsem psal,jak silně vojensky byl obsazen Římem Dunaj,Karpaty,Pobřeží Černého moře,Polsko-si snad mohl někdo myslet,že Byzanc naopak ty starověké socialisty s jejich obščinovým zřízením ochotně pustí do svých držav a nechá se rozmlátit povstáními? Vždyť Aspara císař Leo ochotně nechal eunuchy v paláci zavraždit,protože Slovanům nahrál.Dnes angličané a jiní historici píší,že tehdejší slované měli nejpokrokovější společenské zřízení ze všech.Navíc Budhismus Kušů znamená skromnost vládce,opak touhy po mamonu,lesku a moci. Justiciám souhlasil se zrušením otroctví v moment kdysi nad ním stále ještě mající převahu Ostrogoti vyhlásili Evropě jeho zrušení.Musel přispěchat s tím také,aby válku neprohrál.Jen co ji vyhrál, Frankové začali brát otroky do křesťanských klášterů a nazývat je podanými.A Justicián uvalil daně,které možná byly horší než otroctví.
17. 07. 2011 | 19:57

PatientO.T. napsal(a):

2 Karel Mueller:

ve Wiki píší, že je to dcera ukrajinských emigrantů, to ano, ale nikde nepíší, že je to Ukrajinka. (Ono je to jedno, prostě mě zaujala ta Ukrajinka, tak jsem chtěl vědět víc...)
;-)
17. 07. 2011 | 20:00

voroshilov napsal(a):

PatientO.T:
Vite kdo objevil Gerara Depardie?
Rusky reziser v Parizi ktery vzal do nezavisleho filmu nezamestnaneho mladika.
Cela soucasna francouzska tvorba je prosaknuta detmi belogvardejskych emigrantu.
17. 07. 2011 | 20:01

PatientO.T. napsal(a):

2 voroshilov:
No a?
Vazby Ruska a Francie mi nejsou neznámé. Zkrátka ti bělogvardějci ve Francii měli kliku, že nějaký tamní Beneš neumožnil NKVD, aby byli odvlečeni zpět do Ruska...
17. 07. 2011 | 20:05

insauri napsal(a):

opravuji na "shodují..v pojmech","do hry", "připisuje", "Severní", "část",
17. 07. 2011 | 20:09

voroshilov napsal(a):

PatientO.T:
Vazby Ruska a Francie jsou neuveritelne propletene,Francie a Italie byli vzdy Mekkou ruskych umelcu,a prave tam zamirila prirozene vetsina emigrantu a belogvardejcu po VRSR,kde polozili zaklady nove generace,ktera uz mozna dnes nepamatuji kdo byli jejich dedeckove a babicky!
17. 07. 2011 | 20:13

MA-FU napsal(a):

Pane profesore Hořejší

Nedavno šel na ČT 2 dokument "Vor v zakoně" pokud jste neviděl a podívejte se,z tohoto dokumentu se dělalo nevolno,co ti lidé dokázali!! Pocestný u mne stoupl v ceně ,protože dovede pojmenovat pravdu.
17. 07. 2011 | 20:32

Ende napsal(a):

MA-FU
O Radovanu Krejčířovi zatím nikdo dokument nenatočil? Co ten dokázal! A to je jen jeden z tuzemských vorů v zakoně. Vsadil bych se, že dlouholetý kamarád a názorový souputník Pocestného.
17. 07. 2011 | 20:49

Zacheus napsal(a):

To Václav Hořejší. Nevím, pane profesore, zda jste tentokrát zvolil šťastné téma. Někdy je lepší v životě některé věci přejít, než je rozmazávat. Navíc - jistě nechtěně - trapná zmínka o Češích v závěru Vás bezděky dostala téměř na stejnou úroveň jinak oprávněně kritizovaného výroku pana Pocestného, že:-).

A teď už jen ve zcela obecné rovině připomenu motto z filmu 8mm:
" Kdyý budeš tančit s ďáblem, ďábla nezměníš.Dábel změní tebe"
17. 07. 2011 | 20:54

voroshilov napsal(a):

Ve skutecnosti tema je dobra,primo skvela-jak se mame a vubec chceme se branit rusofobske propagande?Proc Zapad po cela stoleti tak nenavidi Rusko a chce ho znicit?
Neexistuji zadne smradlave narody(s vyjimkou americanu,promin honolulu),existuji lide kterym mama s tatou zanedbali vychovu.
A MUJ NAROD JE VETSINOU CISTOTNY,ZA TO DAVAM RUKU DO OHNE!
17. 07. 2011 | 21:24

voroshilov napsal(a):

Ano,Pepa Repa,my umime pouzivat pribory a nejime rukama a tycinkami.Dokonce vime co je to ubrusek a kapesnik.
17. 07. 2011 | 21:30

mb napsal(a):

kanalnik se zeptal: jaka je pridana hodnota tohoto blogu?

pane Louka o čem jste se bavili ?

celkem o h....

snaha o zatazeni pocestneho do diskuze mozna ...

ale pocestny cestuje zda se ... jinde ...

hezky vecer vsem ...
17. 07. 2011 | 21:32

PatientO.T. napsal(a):

2 voroshilov:
My Češi nechceme zničit Rusko, jenom z něj máme strach. A největším strůjcem toho, čemu říkáte rusofobní propaganda, je Rusko samo.
P.S.: Nadále nevěřím, že jste Rus, nicméně není to překážka v diskusi :-)))
17. 07. 2011 | 21:32

voroshilov napsal(a):

PatientO.T:
Proc neverite,pro Vas je idealni Rus ktery plive na svoji zem a pada na kolena pred zapadni kulturou?
17. 07. 2011 | 21:37

PatientO.T. napsal(a):

2 voroshilov:
Nene, to s tím nemá nic společného. Naopak vámi zde prezentované postoje jsou typicky ruské.
Jednak píšete docela různě (stylisticky a gramaticky), takže buď s větším či menším úsilím předstíráte, že vaše rodná řeč není čeština, nebo vás pod nickem voroshilov píše víc, ale aspoň jeden Čech.
Vaše znalosti českých (československých) reálií jsou takové, jaké jsem neviděl ani u Rusů žijících zde nepřetržitě 20 let (historie, seriály a filmy z 60.let, to jen tak namátkou...).
17. 07. 2011 | 21:46

Karel Kubrt napsal(a):

Václave,
přišel jsem do diskuze pozdě, ale jelikož na mě máte alergii, jistě si smlsnete. Na téma smradlavých Čechů se tu exponoval jeden z Brazílie, díky Bohu šel zas o dům dál. Tímhle si nepomůžete. Jestli se, akademiku, nemejete a pak se cítíte ,,velmi dobře´´, je vaše věc. Už minule jsem si všiml, jak jste vztahovačný, jen vám někdo šlápne na malíček a už píšete blog. Co ho takhle napsat o mně?

Pepo Řepo, lépe bych to Tencohnojníkovi nenapsal.
17. 07. 2011 | 21:51

voroshilov napsal(a):

PatientO.T:
To je opravdu novinka ze nekolik ruznych lidi pise pod mym nickem:-)
JSEM TADY SAM,NA TO PRISAHAM,dokonce jsem jenom na skviru jsem tady pustil svoji sekretarku(trochu vyse)ale vim jak je nebezpecna proto ji od vas drzim ve vasim vlastnim zajmu.
Co se tyka filmu,pisni a serialu...Jsem proste prudce inteligentni jedinec,sečtely a hodne sfilmovany(jsem znalec svetove klasiky a tajny spisovatel-muj oblibenec Raimond Chandler napsal svuj dedektivni prvni roman s Philem Marlowem kdyz mu tahlo na padesatku)a ja muzu,ja chci byt spisovatelem,mam namety pro sci-fi,krimi a horory i kdyz dnes knihy nikdo necte,to tady je moje slohova prace,a o penize vubec nejde,tech mam nadbytek...
Aha,o cem?Vnikam do kazde cizi kultury,mne staci par kapitol nebo deset minut filmu abych vedel ktera bije,jinak jsem proste clovek...
17. 07. 2011 | 21:58

Pípa napsal(a):

Opravdu hodnotný blog a hodnotná diskuse.
Dozvěděl jsem se, že Mongoly, při vpádu do Evropy, zastavil smrad Čechů na hranicích Moravy, takže se obrátili a odtáhli domů. Takže bodří Čechové smrďte a zůstanete svobodní. A naše česká, zaprděná kotlina, bude jen pro Čechy. Takhle se to dělá. Žádné zbrojení, ekonomická převaha, diplomacie, pakty, ale smrad zvítězí. Je čas v tomto smyslu změnit nápis na standartě prezidenta. Smrad zvítězí!
17. 07. 2011 | 22:01

voroshilov napsal(a):

PatientO.T:
Samozrejme je pro mne smesne a pruhledne se s tebou hrat stejnou hru,elena,kdyz na mne tak tupe utocis a zavlekas marne do pasti uz skoro tri roky.
17. 07. 2011 | 22:19

PatientO.T. napsal(a):

2 voroshilov:
???
17. 07. 2011 | 22:26

Karel Kubrt napsal(a):

A dám vám, Václave, záminku.
Není jednoduché psáti blogy, je snadné jen kritizovat. Můžete reagovat na můj vlastní blog. Trochu jsem se v něm zmínil i o vaší maličkosti.

http://ladislav.blog.idnes.cz/c/201126/Cesi-smrdi-stale-ctu-na-netu.html
17. 07. 2011 | 22:28

voroshilov napsal(a):

PatientO.T:
Neni to tezke,elena mne uz tri roky dostava konstantou ze nejsem Rus a proc mam TAKOVY nick,kdyz jsem myslel ze je opravdu pritelkyne a posilal ji nejake pisnicky z youtube tak pochopil ze to pro ni neznamena vic nez pro mne zajimave show tancu a bubnu africkych samanu.
17. 07. 2011 | 22:31

PatientO.T. napsal(a):

2 voroshilov:
vaše hrátky s elenou mne nezajímají; s elenou nemám nic společného a vám nadále nevěřím, že jste Rus. Navrhuji ovšem tuto diskusi ukončit, jsme více než off topic pod tímto smradlavým článkem...
17. 07. 2011 | 22:37

voroshilov napsal(a):

A je toho vice...napr.elena sama nebo jeji pritel pod nickem Toska psali pod kazdym mojim prispevkem basničku:Vorošilov je znamy masovy vrah...Toho je tolik ze ta pi...mne nenavidi uz od prvniho meho prispevku!
17. 07. 2011 | 22:38

Občan napsal(a):

To Voroshilov:

No, ale mám z Vás stejný dojem jako Patient OT. Protože někdy jsou příspěvky úod nickem Voroshilov psány s jasným ruským "přízvukem" a někdy jsou psány úplně správně česky, jako rodilým Čechem.
Několikrát už jsem se nad tím podivoval.
17. 07. 2011 | 22:38

Šalbot Josef napsal(a):

Bonsoir á toutes,
no, Monsieur Hořejší,
vy si z nás děláte legraci. Mongolský velvyslanec Vám řekl, že bylo v sovětské armádě minimum mongolů a Vy jste uvěřil a co více , chcete abychom uvěřili i my. Ne, není tomu tak. Byl jsem na "vojně" a na cvičení v Doupově jsme potkali sovětské jednotky. Když byla pauza na oběd, ptali jsme se šikmookých vojáků odkud že jsou. Řekli nám, že jsou z mongolska, ale neví kolik jich je. Důstojník Kpt.Pavel Konečný nám prozradil, že na cvičení je jich +- sedmset, ale celkem v sovětarmádě asi tisíce. Paradoxně vůči tak obrovské bývalé sovětské armádě ve které byli kazaši, arméni, turkmeni a další spletice národů to s mongolama neznamenalo zase tak mnoho.
Ale píšete, že pocestný řekl, že smrděli. Pokud tím myslel výraz jako nadávku, chápu. Leč já jsem pocítil, že opravdu páchli. Tenkrát na cvičení byli poprve ubytování ve zděné budově. Dokud se jim neukázalo, že má záchod splachovadlo, bylo "to" všude. Vidličce a noži se smáli. Měli blechy a vši. Byli dohola a plní různých boláků. Armáda jim uniformy měnila jednou ročně. Na ponožky hleděli s despektem. Stále měli vodku. Byli velmi dobrosrdeční a ochotní. Svým způsobem byli zajímaví a někdy i zábavní. Původem to byli pastevci,nebo chovatele koní, kteří se po tříleté základní službě těšili domů. Celou dobu tam totiž nebyli.

Ale co nová doba ???
Ano, češi opravdu smrdí !!!!!!!!! Jsme nejsmradlavější národ Evropy. Cizinci, jdoucí kolem čechů mávají rukou před nosem. A proč se tak děje ? Nějaké dementní super hovado kdysi řeklo "spravný chlap musí smrdět". Za komančů to platilo mnohonásobně. Dnešek je už trošku lepší. Chlapi někdy voní čistotou a dbají na vůni. I když se dá ještě potkat prase, jenž zamoří celý obchod,restaurací, MHD ,či kancelář. To pak dávám najevo, že je to tupec, jenž si nemůže koupit rool on za 15Kč. Ano , stále bohužel ještě páchneme. A pro ty, jenž na sebe dbají a nevtíravě voní mám vzkaz. Nenechme se chlapi odradit zapčklýma blbcema, kteří říkají, že jsme jako buzíci. Raději budu své i ostatním ženám vonět, než abych smrděl septickou močůvkou.

merci
s úctou a díky
Šalbot
17. 07. 2011 | 22:39

voroshilov napsal(a):

Obcan:
Co blbnete?PatientO.T je elena ktera mne nenavidi tak ze kdyby mi vrazila nuz do srdce tak by ho tam jeste trikrat otocila.
Jinak jsem urazeny,ja prvni napsal o te krasne francouzske herečce,a Karel Mueller toho ani nevsiml a laskuje se s Patientem/elenou,to jsem na Vas Karele nemohl pomyslet!
17. 07. 2011 | 22:46

vaclavhorejsi napsal(a):

Karel Kubrt:

Vas doporucovany clanek je skvely! 100x lepsi nez kterykoli muj! Pepa Repa to jiste potvrdi!
A vypadate take mnohem lip nez ja! Gratuluji!!
Jeste se vzdelat v evolucni biologii, a muzete byt i prezidentem!

..
17. 07. 2011 | 22:49

vaclavhorejsi napsal(a):

Šalbot Josef:

"Ano , stále bohužel ještě páchneme."

To je mi lito, ze pachnete - verte, ze existuji zpusoby, jak se toho zbavit!

Ale zase nutno ocenit - hovorite akousi cudzou recou - to je po amerikansky?
Viete ze Amerikanci su imperialisti?

..
17. 07. 2011 | 22:53

voroshilov napsal(a):

vaclavhorejsi:
Kde se tady berete?Nechte Šalbota Jozefa na pokoji,tak dobry fejeton uz jsem davno necetl.
17. 07. 2011 | 22:56

PatientO.T. napsal(a):

2 voroshilov:
je zřejmé, že naprosto nesmyslným spojováním mého nicku s elenou se pouze snažíte odvést pozornost od toho, co vám s Občanem píšeme: nelze věřit, že pod nickem voroshilov píše Rus. Důvody jsou patrné výše.

Budete-li chtít, požádejte pana Stejskala o konfrontaci IP adres "Elena" a "PatientO.T.". Vyjde jasně najevo hloupost vašeho tvrzení. (pokud si dobře vzpomínám, Elena píše z Trnavy).
17. 07. 2011 | 22:56

voroshilov napsal(a):

PatientO.T:
To vam muzu usnadnit,moje IP je 80.75.80.)
Ze pane Stejskale?
17. 07. 2011 | 23:01

voroshilov napsal(a):

PatientO.T:
Ne z Trnavy ale z Trencina.
17. 07. 2011 | 23:03

Sladký napsal(a):

PatientO.T.Nikdy jsem nepochyboval.že vorošilov je Rus,ačkoli češtinu ovládá daleko lépe,než mnozí zdejší čeští diskutéři.Zato o vás pochybuji,že jste opravdu lékař,doktor.Pokud jím opravdu jste,pak zde zastupujete tu nejhorší sortu svého stavu,naduté hlupáky,kteří se tzv.našrotili jisté kvantum vědomostí a lidsky zůstali naprostými ubožáky,domýšlivými primitivy.Během své životní cesty jsem se s řadou vám podobných individuí setkal,několik takových znám už z gymplu-sedřence,učící se už tehdy šest a víc hodin denně,kterým z té zoufalé snahy už tehdy téměř vypadaly vlasy.
17. 07. 2011 | 23:10

PatientO.T. napsal(a):

2 voroshilov:
Vaše IP je mi ukradená, psal jsem o tom, že nemám nic společného s Elenou. Píšu z 90.180.190..., žádný Trenčín, ČR.
17. 07. 2011 | 23:13

voroshilov napsal(a):

Sladky:
Take jsi mne otestoval nejakym idiotskym dotazem na murašky nebo mravence?
Uz to nedelej,ja nejsem pokusny kralik!
17. 07. 2011 | 23:15

Sladký napsal(a):

Patiente,děláte lékařům ostudu.Čtu už hodně dlouho vaše příspěvky,hloupé,nevynalézavé,banální,poplatné vládnoucí ideologii.Vaše stupidní útoky na Voroshilova (jemuž-pokud jsou vaše zdejší příspěvky reprezentativním projevem vaší osobnosti)nesaháte ani po kolena jen dokreslují vaši ubohost.Je zde víc vám podobných vysokoškoláků (budu jmenovat jen inženýra rumcajse a právníka hovena).
17. 07. 2011 | 23:17

PatientO.T. napsal(a):

a jéje, troll dorazil. v tom případě já odcházím, pánové, hezký večer, nehodlám opotřebovávat klávesnici a marnit čas s kdejakým cukroušem...
17. 07. 2011 | 23:21

Sladký napsal(a):

Voroshilov-chápu tvoje rozhořčení,ale já tě nikdy nezkoušel.Fakt.Prostě jsem se ptal,protože ruštinu určitě ovládáš lépe,než já.Mimochodem,také mne zajímá přesný význam slova styljagi:o) to jsem se ve škole neučil.A nebij mne,fakt jsem Tvůj kámoš.Jsem rád,že tu jsi, je to obohacení diskuse a pohled z jinéhu úhlu.
17. 07. 2011 | 23:23

voroshilov napsal(a):

Nakonec dukaz vam muze poskytnout samotny autor blogu,nase prvni setkani s panem profesorem bylo tak ze mi odpovedel v azbuce ale mirne nespravne,tak ja ho take v azbuce mirne opravil.
Pamatujete si to,pane Horejsi?Bylo to neco o komunismu?
17. 07. 2011 | 23:24

Sladký napsal(a):

Táhni,primitive,ve společnosti myslících lidí nemáš co dělat a co hledat.Já určitě nejsem troll,ale ty docela jistě trotl.
17. 07. 2011 | 23:26

voroshilov napsal(a):

Sladky:
Uuu,Stiljagi je nazev neformalni skupiny mladezi ktera ulitala na rok-n-rollu v padesatych a sedesatych letech.
17. 07. 2011 | 23:26

voroshilov napsal(a):

Sladky:
Dokonce ti najdu jeden klip ktery je ukazuje(ale moderni)na jutubu,pockej par minutek...
17. 07. 2011 | 23:28

vaclavhorejsi napsal(a):

Sladký:

"Táhni,primitive,ve společnosti myslících lidí nemáš co dělat a co hledat.Já určitě nejsem troll,ale ty docela jistě trotl."

Ale, ale - to je nejaka kinderstube? To se panu Stejskalovi asi nebude libit...

..
17. 07. 2011 | 23:30

voroshilov napsal(a):

sladky:
adresa na youtube:
1RXZnlJ_HLU
17. 07. 2011 | 23:38

Sladký napsal(a):

OK,počkám,dík.Asi Tě to překvapí,ten výraz znám z jedné ze skvělých knih Roberta Heinleina,jednoho z velikánů světové Sci-fi.Jestli se nepletu,jeho žena byla Ruska a od ní se učil ruštinu,aby si mohl přečíst Dostojevského v originálu.Myslím,že ta kniha se jmenovala The Moon is a harsh Mistress.
17. 07. 2011 | 23:42

voroshilov napsal(a):

Sladky:
Doufam ze ta adresa bude spravna(rucne psana),Heinleina mi predstavovat nemusis,nikdo tady nebude lepsim znalcem jeho tvorby nez ja,ale ten roman mi zrovna,hm,nic nerika...O cem to bylo?
17. 07. 2011 | 23:45

Sladký napsal(a):

Pane Václave,to není nic nového,panu Stejskalovi se už dávno nelíbím,myslí na mne i o dovolené na chatě.Ale vážně- já jsem mírumilovný,vstřícný a chápající člověk,jen prostě jednoduše nesnáším jisté lidské typy-především,když se do někoho hloupě navážejí.A jinak- vaše blogy čtu moc rád,umíte se vyjadřovat,kéž by nám Bůh dal povícero takových.:o)) dodám ještě-měl jsem napsat der Trottel,to by bylo dojista spisovné.
17. 07. 2011 | 23:48

voroshilov napsal(a):

Aha,uz vzpominam:Mesic je drsna milenka?
17. 07. 2011 | 23:52

prirodovedec napsal(a):

Pepa Repa: 17. 07. 2011 | 18:23 Nakoukl jsem letmo, blog mne nezaujal, ani ten puvodni, ani diskuse, ani Vy. Vodopadnik mne zajima obcas, kdyz pise on. My dva na rozdil od editora a dalsich asi jim nejsme uchvaceni. Ale kdyz tolik touzite po znamkach: Vtipkovani Vam zase obcas jde, premysleni odflaknute jako obvykle v posledni dobe. Spokojen s vyzadanou znamkou? :)
17. 07. 2011 | 23:55

Sladký napsal(a):

Znáš "Dveře do léta?" Job? Friday? Na Cizince v cizí zemi se ptát nebudu..Měsíc je drsná milenka je jakousi obdobou boje amerických kolonií o svobodu a nezávislost..trošku zkombinovaná s Austrálií,kam Angláni posílali trestance (podobně jako carové na Sibiř).Nevypalovali jim na čelo V (vor) ani B(buntovščik) ale obdoba tu je.Důležitou roli v tom všem hraje superinteligentní počítač,s nímž výsadně komunikuje hlavní hrdina Mike,případně jeho přitažlivá přítelkyně Wyoming Knott(Why not?)Mimochodem, i já byl zamilován do té bestie Mylady.:o))))
17. 07. 2011 | 23:59

voroshilov napsal(a):

Obcan Galaxii.
Hvezdna pechota.
Dvere do leta(samozrejme)aneb takova uchylarna jako I will fear no evil(stary magnat po smrti implantovany do tela sve sekretarky)Cizinec...je proste klasika,oh,rozproudil me stare vzpominky...!
18. 07. 2011 | 00:06

Sladký napsal(a):

Voroshilov-vidím,že si máme o čem povídat.:o)) my,druzja perelotnyje pticy" jistě znáš Nebesnyj tichochod".Musím jít uchlácholit ženu,má fixní ideu,že se diskutování věnuji víc,než jí.:o)))Možná to znáš,pokud ne,tak trošku závidím.Do svidanija!
18. 07. 2011 | 00:11

voroshilov napsal(a):

Sladky:
Rozumim,moje uz take zlostne kouli ocima,jmenuje se Julie,a ted zrovna nema dobrou naladu:-)
My druzja pereletnyje pticy
Tolko put' naš odnim nechoroš
Na zemle ne uspejes zenitsa
A na nebe zeny nenajdeš...
Znajem,videli,no tak zakančivajem,razveli tut blin,demokratiju!
Spokojnoj noči.
18. 07. 2011 | 00:19

honolulu napsal(a):

Vorosilove, marsale, Tvuj prispevek (21:30) mne shodil pod stul.
Ujistuji Te, ze je zde nejlepsi mydlo na svete v nejbohatsim vyberu. (Neni to vsak dulezite.)
Je dulezitejsi uznat prevahu krale na Aktualne CZ, (nade vsemi) a spolecne, (Ty a ja) mu provolat slavu....
At zije Pepa Repa ! Zase to vsechno vyhral !

Pane prof. Horejsi, dostal jste znovu elgantne na zadek. Napred od pana Bukovskeho a kdyz Vam pise Pepa Repa, tak je to pro Vas vzdy dizaster. Mate take vyzvani od pana Karla Kubrta. To je dalsi nebezpecny musketyr na strane svetla. Snazte se aspon trochu branit ! Nebo planujete utek ? (Ja bych radej utekl do Mongolska a nasmradl.)- Politicky korektnosti lide to maji hold vzdy tezke..I Richlieu to mel tezke...

Pane Insauri,
dekuji na namet k premysleni. O puvodu Slovanu s Vami souhlasim o Hitittech, nesouhlasim. Ale neni to dulezite. Bylo by fain si nekdy vymenit informace. Tento narod prestal existovat nekdy 1150 B.C.. Dal nam vsem dobu zeleznou. Na troskach teto mocne rise vznikla, Lydia, Caria, Lycia, Pamhylia, Bythynia, Paphlagonia, Phrycia, Mysia a na vychod od vsech tech kralovstvi byl Pontus.
Vim, ze jste expertem na barbarske kmeny...Ja rozhodne NE !
Doba pro Vas zajimava je asi od 400 AD. - nahoru.
Ja po padu Rima zacnu byt lhostejny...
Nevite nahodou odkud prisli lide na Kretu a kdo byli Etruskove ?
Nemohu to nikde najit...Neverte googlovani - wikipedii. Nekdy pise hlouposti a je politicky korektni t.zn. bezcenna.
Koncim pro dnesek. (Najdete-li neco uvedte prosim letopocty.)
Ozvu se zitra.
18. 07. 2011 | 00:51

santawizard napsal(a):

Ve spolek:čuchám,čuchám člověčinu a tvarůžky!!!Výborná práce!
18. 07. 2011 | 01:24

honolulu napsal(a):

Salbote,
ty francouskej Pepku, co zvejka ZABY !
Ja uz Ti NEbudu nadavat a poslu o Tobe pochvalny dopis slecne LE PEN a jinym autoritam, kdyz mi pomuzes najit, kdo to byl Anton Bole, nebo Boule. Maloval fantasticke obrazy ulic Parize napr. Bd. Houssmann a nebo prepych bohacu jezdicich v kocare
na Av. des Champs Elysees. Jeden velmi krasny a povestny obraz je z krizovatky Bd. de Bonne Nouvelle & Bd. Sebastopol ve vecernim svetle.
Presne slabikovani toho jmena neznam, take nevim, byl-li to Dutch ci Rakusan. Zabozrout to asi nebude, byl psychologicky, mentalne OK ! ...
Tak udelej neco pro slavu Parize, dokud je jeste castecne Evropska a zacni cuchtat. Ja se pres francoustinu nedocucham k nicemu....
18. 07. 2011 | 01:35

insauri napsal(a):

to Honolulu:
opravuji výše na "Dunaj 550 AD" (Hunové se Slovany).

Pane Honolulu,poznatků přibývá a tím v hlavě nastává postupná rekonstrukce celého příběhu -stěhování národů,během něhož se zhroutil Řím a Slované poté expanzívně zabrali značnou část Evropy.I smysl příběhu.
Řím byl tisíc let geniální geopolitik,Byzanc po něm.Kdykoliv se objevily nové barbarské kmeny na Limes Romanus-otrokářské impérium přemýšlelo: zda je pacifikovat,zda se dají použít jako legie proti povstáním otroků,zda se dají použít k etnickým čistkám proti jiným etnikům nebo proti pokrevním bratřím jiným kmenům svého kmenového svazu.Obávám se,že v té historii Říma je historiky jmenováno tolik mnoho kmenů a národů jako germánských a a oni mezi sebou bojovali a germánští Herulové ve službách Říma i proti nim všem,obávám se toho,že tehdejší Germáni o svém společném germánství prostě nevěděli.Jak tedy později mohlo být to etnické označení tak hromadně používáno? Náhlý společný vstup Slovanů z východu do Evropských dějin během jednoho století naopak budí dojem jedné jasně slovanské identity.Zapomíná se opět,že bylo mnoho mixu jak u Slovanů tak u Hunů.Hunové to byl svaz mnoha,i velmi různých kmenů-nomádů osudem vyhnanců,jinak velmi kulturních a přemýšlivých,znalých.Kdyby byli v Evropě 5/6 století lidé pochováváni hned jak zemřeli,ta více jak polovina z nich by ležela v hrobech s hunským šípem v kostře,Šíp snad nevyhnije celý.Tedy aspoň kovový hrot by měl být blízko.Jistě má koncepce může být několikrát transformována.Naneštěstí první sčítání lidu ve starověku provedl francouzský král Chlodvík roku 526 n.l. takže z věrohodných populačních údajů průběžně době timeline já vycházet nemohu,leda zpětně korigovat z těch pozdních údajů.Počty vojáků armád jsou relativně lépe známy,stejně jako původní stádo Gotů při pochodu z rodné Juty mělo 300 000 lidí,ale pak se rozdělili do dvou větví dohodou-Ostrogoty a Wisigoty v oblasti Dunaj-Tisa.Wisigoty většinou nezmiňuji,přestože byli v bitvě národů a jinde,ale neusilovali o Řím a dožili spokojeně v Hispánii svým královstvím do roku 800 n.l. kdy je francký Charlemagne spolu s královstvím langobardským skončil.
Historici připisují sílu úderu Hunů Evropě v 5.století černému moru v západní Evropě mu předcházejícho a sílu útoku Avarů v 6.století morové pohromě v druhé-jihovýchodní části Evropy.
Po roce 800 n.l. -Přemyslovci a Rurikovci se objeví,Hunové a Avaři nejsou.
Momentálně se mi silně vnucuje myšlenka,pramenící hlavně z chování Odoakera s Theoderichem,nástupníků Římského císaře, a republiky Hellas,že slovanská expanze byla minimálně katalyzátorem pádu Říma,nikoliv jen důsledkem územního vakua po likvidaci Germánů,bezprostředních dědiců moci Říma dalších 50 let do začátku slovanské expanze.
Krym s Azovem a Anatolii s Bosporem beru nejen jako geometrickou symetri mapového prostoru expanze Slovanů,ale že to byla i reálná symetrie dvou proudů slovanských imigrantů.Původem v asijském oblouku Slovanstva.Hunové=predestinace slovanské expanze,pád Říma vzájemný katalyzátor pádu s expanzí,vyhlazení Germánů prekursor a podmínka úspěchu,bojovnost expanze záruka výsledku.
18. 07. 2011 | 07:52

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě k těm potomkům Čingischána.K princeznám a cizím národům se nečuchá.
To je první zásada politických korektníků.

Ovšem zaprděný čecháček to je jiná. Meteorismem trpí všichni, to se smí, to by-zřejmě-nevadilo.
Když čecháček, tak zaprděný. Jaký jiný.

U Mongolů nutno ocenit jejich mimořádnou manuální zručnost.Doporučuji jednu knihu jednoho z největších spisovatele přelomu 20-21. století japka Haruki Murakami.
Líčí tam velice podrobně, jak se v Mandžusku správně ze zajatce stahuje kůže, aby zůstal naživu.Ke to předem danný rituál. Kolem je kruh dalších Mongolů, kteří zádumčivě pozorují, zda si operatér počíná správně, věcně hodnotí, pokyvují hlavou a ve tváři nehnou brvou.

To čecháčkovi-jako jsem já- nedělá dobře ani pohled na stahovaného králíka. V Mandžusku se udělalo blbě i Japoncům a to byli nějací pašáci se svým věšením za nohy "do díry".
Dále bych připomněl, že v éře reálného socialismu chodila celá Praha v paletu z Mongolského psa.
Kdyby bratr Wěnceslaus provětral manželce šatník, možná by ho ještě našel. Krátké, zrzavé, Kubišovou by ranila mrtvice.

Takže to shrneme:
K Mongolům se nečuchá, buďme jim vděčni i za tatarské bifteky.
A zamysleme se nad sebou, zaprděnci!!!
Chovejme se v duchu PC.
Udělejme radost paní Martě a vyškrtněme ze slovníku nekorektnosti typu:

smrdí jako psí kšíry
je tady smrad jako v pavilonu opic
smrdí mu nohy jako holomócké syrečky
smradu jak v Cařihradu
smrad je převlečená vůně
etc.
18. 07. 2011 | 08:14

Pepa Řepa napsal(a):

Přírodovědec
zmámky jsou mně ukradené. Pozoruhodné je to, jak vždycky hodnotíte to, co chcete a nikdy neodpovídáte na konkrétní dotaz, v tomto případě, na dotaz "jak se věcně argumentuje na tak filosoficky hluboký článek"?
Myslitelsky.
A zapomněl jste mi opět podsunout, že trpím depresí, čímsi se žeru, by přímo se chystám spáchat seppuku.
Co to je s Vámi, kolego?
Že by se-obvyklý- rozbor článku nekonal?

Jdu si pro prášky. To zase bude dneska depka!
18. 07. 2011 | 08:29

Drzá zrzka napsal(a):

Zaprděný čecháček to je jiná. Opravdu. Udělej z prdu kuličku, zkus ho pozlatit. Mladost radost, k stáru jen když větry jdou.

Jdu se nadýchat čerstvého vzduchu.
18. 07. 2011 | 08:32

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě bych měl dotaz.
Jaký je rozdíl mezi větou:
všem Mongolům smrdí nohy a obvyklou argumentací pana Hořejšího typu:
mluvil jsem s jedním ruským důstojníkem či s jedním Mongolem na stáži v AV a tomu nohy nesmrděly?

Mám z toho-v obou případech- vyvodit kolektivní smrad nebo vůni?

Či to, že když jeden oficír prohlásí, že tu Mongol žádný nebyl, tak je to ložený?
Bylo by to hezké téma pro příští-skomírající-Interpelaci.
Kdo víc smrdí.

Golgo, Hořejší toluenový bezdomovec a knírač Bobík z letiště cvičený na koks.
18. 07. 2011 | 08:41

Pepa Řepa napsal(a):

Drzá zrzka napsal(a):
Udělej z prdu kuličku, zkus ho pozlatit
---------------
Zkusil bych AV. Věda kráčí mílovými kroky vpřed.
Já jim věřím.
18. 07. 2011 | 08:59

Drzá zrzka napsal(a):

Pepa Řepa

Věda kráčí mílovými kroky vpřed tak, že si nestačí všimnout, co za ní zůstává. Vědecké být v pravdě, vyměnila za mít pravdu.
18. 07. 2011 | 09:12

isnauri napsal(a):

to Honolulu:

nevím,zda jste si všimnul,že já osobně ve svém exposé,"nedobývám Jerusalem,nevstupuji do něj",spíše ho pozoruji z ptačí perspektivy a učím kresleného ptáka létat s Mistrem Leonardem.
Jsou další střípky,které nejsou bez zajímavosti:
že konverze budhistických Kušánců v křesťanské Čechy )před Janem Husem) je snazší než z jiných náboženství:Morálka Budhy a Ježíše nejsou vzdáleny na x parseků.
Dále,že jsem na pochybnostech zda Sauromaty předělat na Sarmaty pozdější nebo použít německého Saure (přehlasovaně) jako názvu kyseliny a zdůraznit,že šlo o vazby na výrobu bronzu,tedy ložiska mědi a cínu a nejlevnější a nejprimitivnější,zapomentá výroba používala ložení k získání mědi z nerostů (mokrá cesta),nikoliv žhavých pecí,ale kádí.Tam se pořeboval jen slabý roztok kyseliny sírové-a pro něj bylo síry v pyritech,rumělkách všude dost,kyzy,skalice modrá pak od starověku jednak hubení škůdců rostlin,jednak konzervační činidlo kůží,tkanin,nábytku,jednak i proti dávení.A nezapomeňte že národy období stěhování národů musely zbraň vyrobit za pochodu,čas stavět pec nebyl.A znovu vyrábět stále.A síra pro tavení bronzu-ložisková byla jen na Sicílii,cín ložiskově hlavně až v Anglii,obojí celkem dost v Čechách.Takže železné zbraně jsou buď loupež nebo export do nomádů-kmenů.Ale bronz u zbraně je lepší oceli,to mnoho lidí neví. Potřebuje menší teplotu žáru.Dále to že tedy německé slovo by vázalo Sauromaty ke Germánům (možná právě Bavorům) a Sakové by mohli být Slované-současný příchod Bavorů i Čechů roku 500 k stejné poloze,vedle sebe.Z pohanů by Češi nekonvertovali k Ježíšovi tak rychle jako z Budhy,protože viz Prusové-pohané z Ruska ještě ve 13.století n.l.Kdyby Češi pocházeli z pohanů,Přemysl Otakar II by možná nebyl tak krutý k severním pohanům lužickým a pruským na svých taženích proti nevěřícím.Můj výklad historie není jedním z druhů filosofického materialismu-historický,mechanický,vulgární,dialektický-je to konstrukce věcným určením,stanovením postupnosti-genese,a vzájemné proniknutelnsti entit.
18. 07. 2011 | 09:13

isnauri napsal(a):

to Honolulu:

hypotéza Sauromaté= Saure+maté se mi nezdá.Znamenala by pijí kyselý čaj (ze šťovíku čaj?),neznají cukr.Ale o čaji bez cukru každý řekne :hořký čaj.
18. 07. 2011 | 09:20

insauri napsal(a):

opravuji výše na "proniknutelnosti"
18. 07. 2011 | 09:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy