O bezzásadové politice ČSSD.

25. 10. 2009 | 10:16
Přečteno 117177 krát
Z některých mých dřívějších článků bylo jistě patrné, že jsem sympatizantem ČSSD. Jsem přesvědčen, že je to strana, jejíž programové zásady (budování standardního evropského sociálního státu založeném na osvědčeném sociálně-tržním modelu společnosti, podpora evropské integrace) nejlépe odpovídají zájmům této země. Je to jedna z mála českých stran s celoevropským kontextem a celkem úctyhodnou historickou tradicí. Podle mého názoru je jisté, že i v příštích desetiletích bude hrát zásadní roli v české politice.

V poslední době jsem ale se stále většími rozpaky sledoval jakési oportunisticko-populistické chování této strany, a zvláště jejího současného předsedy.

- Julínkovy poplatky jsem sice vždy považoval za nesprávné, ale to, že sociálně demokratičtí hejtmani obcházejí platný zákon a jakýmisi podivnými kličkami poplatky pacientům v krajských zdravotnických zařízeních vracejí, je nepřijatelné a přispívá to k právnímu chaosu v této zemi.

- Vadí mi i to, že se ČSSD nehlásí dostatečně silně k principům státní rozpočtové kázně, a že v letech své vlády až příliš lehkomyslně dopouštěla neustálé prohlubování zadlužování státu (i když v evropském srovnání stále ještě není nikterak tragické). Sociální stát je nákladný, ale pro většinu občanů žádoucí - je tedy potřeba postarat se o zvýšení státních příjmů; samozřejmě nepopulárním zvyšováním daní, nikoli vydáváním stále dalších dluhopisů...

- Ačkoli jsem nikterak nelitoval pádu Topolánkovy vlády, ke kterému lvím podílem přispěla ČSSD, přece jenom jeho načasování a zjevná bezradnost co dělat se vzniklou situací bylo mírně řečeno podivné.

- Skutečně mě však “nadzvedlo” chování ČSSD v současné krizi kolem závěrečné fáze ratifikace Lisabonské smlouvy. Prezident naprosto bezpříkladným způsobem a v rozporu s ústavními principy zneužívá svého postavení a působí naší zemi v Evropě velké škody a ostudu. Využívá přitom oblíbeného populistického strašáka vyhnaných sudetských Němců. K mému úžasu předseda Paroubek reagoval velmi mírně a dokonce prezidenta nazval “uvážlivým politikem”. Zjevně pod vlivem výsledků průzkumů veřejného mínění usoudil, že by nebylo dobré zaujmout zásadový postoj a snažit se prezidenta nekompromisně přinutit k vykonání jeho ústavních povinností, případně k dobrovolnému či nedobrovolnému odchodu z funkce, kterou tak flagrantním způsobem opakovaně zneužívá.
Ano, je možné, že se Jiří Paroubek, resp. vedení ČSSD domnívají, že mírným, nekonfrontačním postupem se nakonec podaří prezidenta s roayalistickými sklony k žádoucímu podpisu přivést (asi tak, jako se někteří rodiče pomocí zvýšeného přísunu čokoládových bonbónů snaží docílit polepšení zlobivého dítěte). Považuji to ale za bezzásadové chování, které se v budoucnu nevyplatí a pozici našeho ze řetězu utrženého prezidenta jen posílí.

Obávám se, že takováto oportunistická politika ČSSD není jen výsledkem postojů a činů jediného politika, Jiřího Paroubka, ale většiny vedení této strany.
Je obrovská škoda, že v čele této jediné české solidní politické strany nestojí nějaká skutečně charismatická, zásadová osobnost. Jiří Paroubek jí určitě není (ačkoli je jistě v vmnoha směrech velmi schopným politikem).
Jsem přesvědčen, že s takovým člověkem v čele by byla ČSSD v této zemi neporazitelná.

Myslím, že v ČSSD alespoň několik lepších lídrů existuje (určitě teď nemám na mysli D.Ratha...), i když nevím, jestli by se na některého hodilo označení “charismatický” (ostatně – hodí se na kteréhokoli českého politika?). Politické charisma se ale většinou projeví teprve až ve vrcholné funkci, takže možná někde na různých úrovních této strany přece jen čekají nějací čeští Obamové?

Závěrem musím říci, že si opravdu nejsem jist, koho budu v jarních volbách volit – nejspíš k volbám nepůjdu...
Opravdu jsem si v euforii po převratu před dvaceti lety nepředstavoval, že v české politice bude panovat takový chaos a neřád a ve společnosti takové všeobecné znechucení. Justiční mafie, kšeftování s univerzitními tituly či zločinné podnikání vypadají jen jako pověstná špička ledovce - ale to už bych se opakoval.
Nejhorší je, že narozdíl od situace před 20 lety nevidím možnost, že by lidé masově vyšli do ulic a vynutili si změnu a nápravu. Ona totiž žádná realisticky dosažitelná lákavá alternativa ani není na obzoru. Snad jen stále volit menší zlo...

Nelze se ale zbavit dojmu, že i to menší zlo se postupně stává stále větším...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

BL napsal(a):

myslite bezzasadove? :-)
http://www.slovnik-synonym....
25. 10. 2009 | 10:28

BL napsal(a):

edit: pokud jste tedy nemyslel BEZove a SADOVE->bezAsadove :-) takove ovocnarske :-)
25. 10. 2009 | 10:29

PatientO.T. napsal(a):

Výše zmíněný test je placený, což se ovšem dozvíte až na jeho konci. Nechcete-li platit, zabijete jeho vyplňováním 40 min. ******************************************************************************************
25. 10. 2009 | 10:30

Béda napsal(a):

Až na toho prezidenta bych víceméně s kritickým obsahem článku souhlasil.

P.S. výhradu mám také k formulaci, že ČSSD je jedinou solidní politickou stranou. Já kupř. nevidím ani jedinou takovou stranu a dokonce ani její alternativu. Zásadní problém dle mého tkví již v nastavení qvázidemokratického politického systému, ve kterém přežívají věční političtí dinosauři přebíhající mezi různými funkcemi a stranami a především v tom, že neexistuje zpětná vazba k voliči, umožňující volání k odpovědnosti a korekci špatné volby.
25. 10. 2009 | 10:31

Matrix napsal(a):

Cha cha cha

Pozdní procotnutí kovaného socana. Aby vás neoznačili za modrobolševika, splnil jste všechna kritéria.
25. 10. 2009 | 10:36

myrta napsal(a):

Čas je zralý-přezrálý na změny.Je nejvyšší čas,aby k nim došlo.Změna prezidenta,změna parlamentních stran,změny vedení stran.Jinak se nikam nepohneme.Tyhle"konzervy "chtějí vždy jen jedinou změnu:pokud nejsou u moci,aby tedy byly.Pokud se týká Paroubka,neví jak na to,aby si to nepolepil.Je špatnou image ČSSD.Převzít to musí někdo jiný,mě osobně se zatím nejlepším z nich jeví hejtman Hašek.
25. 10. 2009 | 10:39

Jaroslav napsal(a):

HAPPENING NA OCHRANU ÚSTAVY ČR
ZLOBÍ,HAPPENING NA OCHRANU ÚSTAVY ČR
26. 10. 2009 v 16.30 před Úřadem vládyVLÁDO, NENECH SE VYDÍRAT
Pokud hrozí přijetí Klausova „dovětku“ (a to, vzhledem k jeho neutuchajícímu vydírání, zcela jistě hrozí), půjde o jinou smlouvu než tu již schválenou Parlamentem České republiky. Tím by Klaus silně poškodil českou ústavu a získal by tak pravomoc, která mu nenáleží a která by byla zcela bezprecedentní v parlamentních demokraciích po celém světě. Chceme apelovat na vládu, aby se Klausem nenechala vydírat a na žádné jeho podmínky nepřistupovala. Aby na něj vytvářela nátlak, aby smlouvu po rozhodnutí Ústavního soudu neprodleně podepsal v původním, Parlamentem ČR schváleném, znění. Aby nadále s Klausem nevyjednávala a jeho požadavky ignorovala. Pokud by totiž vláda takto neučinila a na jeho požadavky přistoupila, stala by se česká ústava bezvýznamným cárem papíru, a je tudíž zbytečné ji tady mít nebo číst nebo z ní citovat. V případě, že by se Klausovi povedlo svůj dovětek propašovat do Lisabonské smlouvy, bylo by to jeho poslední vítězství (další by už ani nepotřeboval). Byl by to precedens vedoucí k úpadku demokracie v České republice a posléze k rozkladu EU.
Dejte vědět svým blízkým i vzdáleným, kamarádům i přátelům, známým i neznámým 26. 10. 2009 v 16.30 před Úřadem vlády
http://www.blogger.com/
http://czech-bohemia.blogsp...
25. 10. 2009 | 10:41

PatientO.T. napsal(a):

2 Václav Hořejší:
Připadá mi to u vás jako velmi zajímavé poznání, které není třeba komentovat, snad jen, že i na těchto stránkách se názory podobné těm vašim současným vyskytují už hodně dlouho... Máte informace ze zákulisí ČSSD? Něco jako "Už se perou, už se perou!" :-)

P.S.: napsal jste: "...Zjevně pod vlivem výsledků průzkumů veřejného mínění usoudil (Paroubek), že by nebylo dobré zaujmout zásadový postoj a..."
To vás vážně překvapilo?
25. 10. 2009 | 10:50

Gambri napsal(a):

Já jsem naopak rád, že předseda Paroubek se postavil za svého prezidenta. Jde o hodně (i peněz), viz. "Klausův vrtoch a Lisabonská smlouva", publikoval http://neviditelnypes.lidov... dne 22.10.
25. 10. 2009 | 10:54

vaclavhorejsi napsal(a):

myrta:

Hasek nebo Sobotka.

..
25. 10. 2009 | 10:57

Lena napsal(a):

"...budování standardního evropského sociálního státu založeném na osvědčeném sociálně-tržním modelu společnosti..."
To že ČSSD někdy dělala? Kdy a kde? Do programového prohlášení si můžou nalhat leccos.

ČSSD je mnohem asociálnější než ODS, proto jí nemám ráda.

Řekla bych, pane Hořejší, že jste opět velmi neobjektivní v hodnocení této strany. V podstatě Vás akorát naštvalo, že neshodila V. Klause, a protože ho máte víc nerad než ČSSD rád, hledáte viníka - J. Paroubka. Nezastávám se ho, neboť o něm nemám dobrého mínění, stejně jako o V. Klausovi. Myslím si, že by ve svých funkcích neměl být ani jeden. Ale házet vše jen na J. Paroubka??? To snad ne.

Domnívám se, že volit menší zlo je špatně. Kdyby tu polovina lidí k volbám nešla a zbytek nevolil menší zlo, tak by se třeba dostala k moci nějaká menší nadějnější strana, zatím méně zkorumpovaná a možná i se snahou opravdu dobře pracovat.
25. 10. 2009 | 10:58

Ládik napsal(a):

Dobrý den,
dlouho jste spal, už procitáte? Ještě studenou sprchu. Vzpomněl jsem si na Vás při reklamě na Zelmer.
25. 10. 2009 | 10:59

SuP napsal(a):

Tak vidíte, profesore. My to tu do Vás hučíme už několik let a pořád jste odporoval....

Mimochodem, ale co chcete ještě vyvíjet na..." budování standardního evropského sociálního státu založeném na osvědčeném sociálně-tržním modelu společnosti, podpora evropské integrace...", když:
V Evropské Unii jsme a vzali nás celkem bez zváštních nesnází?
Když sociálně-tržní model společnosti je principem fungování ve všech rozvinutých státech EU a pokud tam máme zůstat, musíme ho ctít? A pokud bychom nectili, stali bychom se dinosaury společensko-politických principů?
Mně se spíš zdá, že spojené sociální demokracie si potřebují stále dokazovat svou (nejen) společenskou užitečnost a nepostradatelnost, protože být socan je docela pohodlný způsob obživy.
25. 10. 2009 | 11:01

bobš napsal(a):

To MATRIX já jenom čekám, kdy takto konečně prokoukne nějaký modře kovaný pták a usoudí, že jejich guru MÍRA, je stejná hvězda jako Paroubek?
25. 10. 2009 | 11:03

Lena napsal(a):

Slizký Sobotka s úlisným úsměvem, to by byl tedy vůdce. Lhát umí přesvědčivě, to ano. S financemi už mu to ale moc nešlo, že?
25. 10. 2009 | 11:05

jj napsal(a):

"Je obrovská škoda, že v čele této jediné české solidní politické strany nestojí nějaká skutečně charismatická, zásadová osobnost."

Nestoji proto, ze takova neexistuje, nebo proto, ze se ji do CSSD nechce? Neni to trochu utopicka predstava?

"Jsem přesvědčen, že s takovým člověkem v čele by byla ČSSD v této zemi neporazitelná."

V matematicke logice je implikace A=>B pravidiva napriklad v pripade, ze A je nepravdivy vyrok. A = "CSSD bude mit v cele charismatickeho politika", B = "CSSD bude neporazitelna". Ano, musim zkonstatovat, ze vas vyrok je pravidivy.

"... kšeftování s univerzitními tituly ..."

To je preci vyreseno, ne? Vase strana na to sestavi parlamentni komisi.
25. 10. 2009 | 11:06

SuP napsal(a):

Profesore -
Pokud po prositnutí je Vaše odpověď na "myrta" - Hašek nebo Sobotka, To se raději běžte ještě dospat.....
25. 10. 2009 | 11:07

Pepa Řepa napsal(a):

No konečně, já Vám to říkal i s Obamou. Do švestek a pak přijde vystřízlivění.

Pojďte k nám. Založíme flanďáckou frakci. Pokud nás ovšem Pecina s Íčkem dříve nezamáznou.

http://tn.nova.cz/zpravy/do...
25. 10. 2009 | 11:08

Pavel Skeptik napsal(a):

Možná to bude tím, že ve vedení ČSSD nebyli, nejsou a možná ani nebudou žádní sociální demokraté! Jenom se divím cca 30 tis. členů, že se nechají zastupovat takovými papaláši, a že snášejí jak jsou různě náhle vzniknuvší soc.dem., jako Jandák nebo Rath, instalováni do vrcholných funkcí! Copak za 20 let nemají vhodné kádry?
25. 10. 2009 | 11:09

SuP napsal(a):

Leno -
Zdravím Tě s krásným dnem!
...Ale já FAKT nevopisuju! Podívej se na časy.
25. 10. 2009 | 11:10

Tupelo napsal(a):

Pane profesore, s velkou casti clanku souhlas, to co ted ukazala CSSD je otresne a vubec ji neomlouva, ze se tak, s vyjimkou Zelenych,chovaji ostatni strany. ODS vypada paralyzovana budoucim bojem o moc v teto strane, lidovci a topinky jsou tradicne v pozadi a cekaji jak to cele dopadne, komunisti jsou s Klausem nadmiru spokojeni. Zustala CSSD (snad az na pani senatorku Gajdosikovou, ktera ma vetsi odvahu nazyvat veci pravym jmenem nez cele vedeni teto strany dohromady) jejiz postoj nechapu.

Jedine vysvetleni je, ze vedeni CSSD ma strach z toho ze bude napadano kvuli pokracujici destabilizaci pol. prostredi v CR. Presne podle hesla radsi smradek ale teploucko - ze by ceska politika (vcetne Klause - neni nedotknutelny, je to jen clovek jez se v podivne volbe dostal na hrad) potrebovala radne provetrat je vic nez zjevne. Nebylo by lepsiho darku k dvacetinam ceske revoluce nez nova revoluce.

Ja tez nevim koho volit, jednu dobu jsem si byl CSSD skoro jist, ale ted v mem soukrome m zebricku vitezi jine strany. Nejit k volbam neni asi reseni (vzpomente na uvedomelou dochazku skalnich volicu KSCM a ODS), odejit od voleb s cistym svedomim je tezke. Reseni jsou podle me dve: bud volit opravdu stranu, ktera ma nejvetsi shodu programu s presvedcenim volice a hlavne jsou v ni lide, kteri maji vetsi duveru (i kdyz je temer jiste ze se tato strana do parlamentu nedostane) a nebo volit ze spodnich mist kandidatek.

Tohle by mohla byt vyzva mozna pro vsechny volice, bez ohledu na stranu, ODS nebo CSSD, pravice nebo levice: rozjet kampan ve sdelovacich prostredcich, nezavislych internetovych strankach a zpravodajstvich (od blistu po neviditelneho psa), socialnich siti, mezi prateli a to bez ohledu na pol. prislusnost (nebo jeste lepe, dat dokonce vedet, ze jde o spolecnou akci volicu CSSD a ODS, to by bylo velmi ucinne) aby pokud mozno co nejvic volicu volilo ODSPODU JAKEKOLIV kandidatky. Obe dve velke strany by si myslim takovou ocistu zaslouzily. Skalni i pragmaticti volici by mohli byt takovou volbou spokojeni.
25. 10. 2009 | 11:10

vaclavhorejsi napsal(a):

SuP:

"V Evropské Unii jsme a vzali nás celkem bez zváštních nesnází?
Když sociálně-tržní model společnosti je principem fungování ve všech rozvinutých státech EU a pokud tam máme zůstat, musíme ho ctít? "

100% souhlasim - prave ze to, co je ve vetsine zapadoevropskych zemi je podle meho nazoru hlavne vysledkem dlouhodobe soc.-dem. politiky.
Cozpak jste si nevsiml, ze "pravicovi" lide maji k EU nechut prave kvuli jejimu "socialistickemu" charakteru?
Velmi me prekvapujete, ze vam se zamlouva - jsem tomu rad a vitam na spolecne lodi ;-).

..
25. 10. 2009 | 11:11

myrta napsal(a):

prof.Hořejší:pan Sobotka je technokratický tahoun a měl by jím zůstat.Pan Hašek dokáže vzbudit sympatie a to je nesmírně důležité.
25. 10. 2009 | 11:14

vaclavhorejsi napsal(a):

Tupelo:

"ale ted v mem soukrome m zebricku vitezi jine strany."

Muzete mi prozradit ktere? Vzdycky se mi zdalo, ze mame nazorove velmi blizko, tak bych se rad inspiroval.

..
25. 10. 2009 | 11:15

Lena napsal(a):

SuPe, ahoj.
Tady moc hezky nemáme - ani dnes ani včera. Je tu taková ta "prádelna" a dnes ráno mlha.
25. 10. 2009 | 11:17

Ládik napsal(a):

Na šéfa ČSSD bych měl lepší typ - "8jalovic". Ten je charismatický, až z něj kape tuk.
25. 10. 2009 | 11:17

prog napsal(a):

Pane Hořejší,nejvíc jste mě dostal tím,že nemáte koho volit a proto k volbám vůbec nepůjdete.Jestli nechcete volit,tak raději do toho vůbec nemluvte.
25. 10. 2009 | 11:22

juvel napsal(a):

Podle mého názoru, ani jeden z důvodů, které p. Hořejší uvedl, není důkazem o nějakém odklonu ČSSD od programových zásad, které p. Hořejší uvedl (standartní evropský sociální stát), které nejlépe odpovídají zájmům této země.

Samozřejmě, že se nám každý krok, taktika nebo řešení jednotlivých problémů vedením ČSSD nemusí líbit. Záleží ovšem na individuálním posouzení voliče, zda je strana stále v souladu se svými programovými zásadami či nikoli. Domnívám se, že i přes výhrady, které např. p. Hořejší uvádí je ČSSD s nimi v souladu.

Tvrzení, že hejtmané ČSSD obcházejí nepřijatelnými kličkami zákon o placení julínkových poplatků je předčasné. Hejtmani využívají právních možností, které poskytuje demokratická společnost (dary, slevy), a je na soudu, aby tuto věc rozhodl. Zatím žádný soud v této věci nevynesl nějaké rozhodnutí.
25. 10. 2009 | 11:27

Gru napsal(a):

Páně Hořejšího nutkavě ambivalentní podtoje se zřejmě v době, kdy se stupňuje kampaň proti zavedeným partajím a akceleruje hon na prezidenta, dostává do jakési krize. Nutkání být avantgardou a přitom si to nerozlít ani napravo, ani nalevo (zuvláště, když právě u nás není tak úplně jasné, kde je vlastně napravo a nalevo) nakonec vyúsťuje v jakýsi bolestný spasmus, o který je třeba se poděli. Protože, až se bude přerozdělovat koláč, mohlo by se na neslaného nemastného postaršíhio imunologa poizapomenout.
Hon na nepohodlně prezidenty má v poválečné Evropě nerdlouhou tradici a začal honem na Kurta Waldheima. Společným rttesem je, že jsou vytá¨ýkány věci jistě sporné, potenciálně negativní, které však byly známy dlouho předtímn - a nevadily. Totéž se děje v Klausově případu. Mantra o "roajalistickém přístupu" u nás žije už skoro dvacet let a je pravdou, že za Havla byla mnohem případnější. Hon na nepohodlné prezidenty nastává vždy v případě, kdy dotyčný pozapomene, že je vlastně pohým zaměstnancem mocenských "kruhů" a začne se domnívat, že může a smí jednat jako skutečný zástupce suverénního státního subjëktu. Pak je třeba uspořádt nějakou barevnou revoluci, dodat stany, mávátka, prapory a barevné stuhy, či pronajmout autobusy. Tentokrát byl vydán pokyn odstřelit Klause, nebomtím alespoň pohrozit. Protože, na rozdíl od Srbska, tady není zrovna snadné něajít nějaký tuzemský Čačak, pronajme se řada místních intelektuálů, kteříá začnou jeden přes druhého opakovat vypracovaný slogan. Nemusí jich být ani moc, stačí, když každý z nich to vysloví několikrát po sobě.
25. 10. 2009 | 11:29

Tupelo napsal(a):

@Vaclav Horejsi: nazorove blizko k sobe asi mame stale, ale ja v pristich volbach budu bud volit male strany (nyni pravdepodobnejsi varianta), i kdyz s vetsimi vyhradami k programu, jen aby dostali sanci neznami ci mene znami lide (neplati absolutne ale mensi strany maji vetsi pocet kandidatu nedotcenych mainstreamem ceske politiky, z minulych voleb do EP se divam po VV, DSZ, SZ, Hum. strane, Liberalove.cz bohuzel mezitim zanikly) a nebo (v soucasnosti mene pravdepodobnejsi varianta) posledni mista kandidatek CSSD.
25. 10. 2009 | 11:32

radek napsal(a):

Vaclav Horejsi

nejít k volbám = hlas ODS, a to určitě nechcete!!!
musíme vytrvat a snad se dočkáme "lepších časů"
25. 10. 2009 | 11:40

Lex napsal(a):

autor
Dovolím si pár poznámek k některým nejvýraznějším myšlenkám Vašeho textu:
1) „oportunisticko-populistické chování této strany“ – můžete nám, pane profesore říci, zda sociální demokracie má někde jinde nebo kdy v historii představovala jiný styl politiky? Oportunisticko-populistické lavírování je základní politickou metodou sociální demokracie kdekoliv ve světě. Sociální demokracie je, podle mého názoru, strana bez vlastní ideologie, vznikla jako struktura s víceméně „odborovým“ zaměřením vydobývání si práv zaměstnanců vůči kapitalistickým zaměstnavatelům, přičemž opustila prostor pouhých protestů a zamířila do centra politického dění, odkud se ona činnost dala dělat zgruntu a šířeji s důrazem na rozšiřování sociálního rozměru podmínek života společnosti. Nicméně, také mi vadí ta vysoká úroveň bezzásadovosti.
2) „Julínkovy poplatky, přispívá to k právnímu chaosu v této zemi“. Tak vidíte, a právě zde se ČSSD chová nanejvýš zásadově, to neoddiskutujete. Nemyslíte si, že to byl naopak Ústavní soud, kdo ve věcech „zdravotnických poplatků“ přispěl k právnímu chaosu v této zemi? Četl jste odůvodnění toho nálezu?
3) „lehkomyslně dopouštěla neustálé prohlubování zadlužování státu“ A která strana ne? Nejsem ekonom, i přesto jsem si dovolil na toto téma už dříve myšlenku: Utrácela vláda sociální demokracie a později koaliční vláda rozpočtové peníze nad rámec mandatorních výdajů způsobem s časovým omezením na dobu funkčního období jen těch vlád? Kam mířím: ty prostředky nad rámec mandatorních výdajů byly investovány. Ve prospěch dnešní, ale především budoucích generací – životní prostředí (odstranění ekologických zátěží, budování čističek odpadních vod, odsiřování atd. atd), komunikace a infrastruktura vůbec, podpora výstavby a modernizace stávajících staveb, podpora zemědělství a ekologie krajiny, investiční pobídky – a dalo by se pokračovat. Nepochybně, část prostředků na to si musely půjčit. Copak rodina, která si pořizuje byt nebo dům na hypotéku nazadlužuje příští generaci? A při inflačním vývoji se ten dluh nakonec ukáže jako menší zlo, než kdyby si ty příští generace měly na to našetřit. Samozřejmě, že souhlasím s neudržitelností zadlužování, ale především způsobeného neuvěřitelným předražením investic z veřejných zdrojů, investic, které jsou dojnou krávou pro šmelináře a korupčníky.
4) „pádu Topolánkovy vlády, zjevná bezradnost co dělat se vzniklou situací“. Žádná bezradnost, pane profesore, obě hlavní strany měly jasno, že musí být předčasné volby, které nově rozdají mandáty. Za ty tři roky se totiž tak změnila politická a ekonomická situace v zemi i ve světě, že bylo zapotřebí, aby se občané znovu vyslovili.
5) „chování ČSSD v současné krizi kolem závěrečné fáze ratifikace Lisabonské smlouvy. Prezident naprosto bezpříkladným způsobem a v rozporu s ústavními principy zneužívá svého postavení a působí naší zemi v Evropě velké škody“. A že Vám uniklo, jak bezpříkladně vláda nesplnila prezidentovo zadání stran Lisabonské smlouvy? Jak vláda bezpříkladně nesplnila své vlastní usnesení? Ano, prezident „zneužil“ své „extra legem“ ústavní záchranné brzdy. Získal tím ohromný kredit mezi lidmi, a teprve budoucnost ukáže, zda jednal jako škůdce nebo „hrdina“. Kdyby býval Masaryk uhnul tlakům zvenčí i zevnitř země, asi bychom nikdy neměli Československou republiku. A s těmi škodami – nestrašte. Za rok si už nikdo ani nevzpomene.
6) „nejspíš k volbám nepůjdu“ – to s politiky vybabráte, to jim to dáte vyžrat. Nepsal jste trochu o oportunismu?
7) „volit menší zlo“ – vy jste někdy volil jinak? Já tedy ne.
25. 10. 2009 | 11:42

SuP napsal(a):

Lena -
Tak to je mi líto.
Pražákum, těm je tu hej!
25. 10. 2009 | 11:45

radek napsal(a):

Lex

perfektní příspěvek
25. 10. 2009 | 11:57

Bavič napsal(a):

Čím více je vpuštěno komediantů vni městkých hradeb, tím více se bavíme. Čím více je přiznivců ČSSD, tím více je bídy. Hořejšímu jako sociálnímu chudáčkovi (příjem měsíčně 100 000Kč) se konečně rozsvítilo v hlavě. Sází na dobu po šedesádce (nar.1949) v ČSSD s lidskou tváří. Obludu Paroubka by nahradil větší obludou B.Sobotkou. Komediant.
25. 10. 2009 | 12:09

Lena napsal(a):

SuPe,
no jo, Pražáci. Ti vždycky slíznou smetanu:-). Proto je Moraváci většinou nemají rádi.
25. 10. 2009 | 12:21

veverka napsal(a):

Neuvěřitelné nesmysly.

Ústava neukládá hlavě státu podepsat LS.Když jí nebude chtít podepsat,tak jí prostě nepodepíše.Má na to právo.Tečka.

poplatky:ČSSD drtivě vyhrála krajské volby hlavně slibem o proplácení poplatků,čili zcela demokraticky a transparentně plní svůj mandát.Na rozdíl od ODS,která měla ve Smlouvě s občany "finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude zvyšovat".

"asi nepůjdu k volbám"...no tak to pomáháte ODS a TOP,gratuluju.Až se bude v příštím volebním období zase hlasovat o nějaké té americké základně,Vondra,kníže,Vlasta a Topolánek Vám osobně pošlou děkovný dopis.
25. 10. 2009 | 12:33

poryv napsal(a):

Pokusím se nedbale načrtnout princip teoretického základu,na kterém by mohl stát později politický kompromis sociálních a tržních stran.Mimochodem se více nebo méně k němu klonili:Brežněv-myšlenkou koexistence a soutěže dvou systémů,zesnulý polský papež Jan Pavel kritikou současně kapitalismu i socialismu,Aron-známý francouzský teoretik "industriální " společnosti a teorie konvergence obou systémů:
čili řekněme zhruba takto:
kapitalismus =z jedné poloviny automat (trhem)
komunismus=z jedné poloviny umění (řídit)
Zbývá doplnit chybějící druhou polovinu systémů.Doplňme ji společným chybějícím:racionalita
V té chvíli se překlopí kapitalismus v umění a komunismus v automat.
25. 10. 2009 | 13:34

Saliven napsal(a):

Smekám pane Lexi.
25. 10. 2009 | 13:39

Saliven napsal(a):

Pane profesore, chápu Vaše rozčarování, ale tím, že nepůjdete k volbám ničemu nepomůžete...tedy pomůžete - vyhrát volby TOP09 a ODS. Sám promyslete jestli je lepší oportunista Paroubek, nebo oportunisté Kalousek s Topolánkem ;-).
25. 10. 2009 | 13:40

Krupa Václav napsal(a):

pro Pepu Ř.S tím seznamem jste mě překvapil.Myslím,že problém je v tom,že vy ohýbáte podajnou Ustavu řekněme doprava(nemusí) a my jí ohybáme doleva(měl by).Můj názor na Klause tu prezentuji už více než rok a nikdy jsem o žádném násilí nepsal.U mě je to prostě nedůvěryhodný a falešný člověk schopný pro své osobní ambice čehokoliv. Přístup k LS je toho jasným důkazem.Těch 60% občanů,kteří stojí na jeho straně beru s rezervou.Většina z nich jsou starší generace.Neznají internet,drtivá většina LS nečetla,jak jí mohou posuzovat? Vidí vše z jiného úhlu.Někteří ještě pamatují válku a mnozí poválečnou republiku.Když to uplně zjednoduším,Klaus nosí hezké kravaty,lyžuje a umí tenis,ale hlavně(!)bojuje za nás všechny proti těm sudetským revanšistům.To je pro ně hlavní vodítko a Klaus s tím jistě kalkuluje.Myslím,že kdyby naše převážně pravicová media otiskly objektivně a přehledně co získáme a co naopak dodatkem ztratíme,bylo by po oblibě. Já osobně děkuji p.Uhlovi,člověku,který jako komunista seděl za své názory v kriminále,že jsem konečně pochopil aversi k LS zdejších pravicových asociálů. Zdravim K.V. p.s.Né abyste mě dopisoval,nemám rád seznamy :)
25. 10. 2009 | 13:45

Kníže pán napsal(a):

Pane profesore, zdá se mi, že v politice čekáte na příchod spasitele. Vaše nároky na politiky jsou skutečně přehnané. Souhlasím s řadou Vašich kritických poznámek na vedení ČSSD i na předsedu Paroubka, ale v aktuální situaci ji přesto půjdu volit, a to jsem kníže pán ! Mně totiž k rozhodování o tom komu dát hlas stačí sledovat rozvoj všeobecné zkorumpovanosti, která dramaticky narostla za minulé vlády...Když k tomu připočtu, jak se chová ODS v Praze (hlavně kejkle kamárádů Pavla Béma), tak nemám nejmenších pochyb, že ČSSD je významně menší zlo..
25. 10. 2009 | 13:55

Pepa Řepa napsal(a):

To Krupa
nepláčete na špatném hrobě?
25. 10. 2009 | 13:58

Pepa Řepa napsal(a):

Krupa Václav napsal

Myslím,že kdyby naše převážně pravicová media otiskly objektivně a přehledně co získáme a co naopak dodatkem ztratíme,bylo by po oblibě. Já osobně děkuji p.Uhlovi,člověku,který jako komunista seděl za své názory v kriminále,že jsem konečně pochopil aversi k LS zdejších pravicových asociálů
---------------
Jestli jsem pravicový asociál nevím.
Asi Vás zklamu, Petr Uhl je poslední člověk, kterému bych šel poděkovat a to i přesto, kdyby v base vyseděl vejce.
25. 10. 2009 | 14:09

Admirál napsal(a):

J. Parouka lze hodnotit pouze srovnáním s jeho případnými nástupci.

Zatím z toho vychází Paroubek řekl bych dobře. Tedy viděno mojí optikou.

Mám totiž obavu, že se změnou na vedoucím postu někým zde zmíněným by ČSSD přestala být alternativou k politice ODS a TOP.

Co se vztahu pezidenta a ČSSD ohledně jeho požadakům na záruky, naprosto souhlasím s názorem Lexe.
25. 10. 2009 | 14:13

Svoboda napsal(a):

Všem skuhralům doporučuji aby šli do politiky a místo věčného naříkání a impotentní kritiky ukázali jak se to dělá. Většinově naštvaná společnost je jistě přivítá s otevřenou náručí.Jinak je to pouhá žvanírna.
25. 10. 2009 | 14:14

Frante napsal(a):

Trochu se divím, proč tolik řešíte koho volit? Nevolím již řadu let: Při pravidelné volební účasti v parlamentních volbách, můj hlas má dopad na výsledek v průměru jednou za 100.000 let (počet voličů / počet poslanců * 4 roky). Dostane se tam díky mně poslanec, který bude hlasovat, nevím o čem, nevím jak, nevím jestli jeho hlas bude mít vůbec vliv ...
25. 10. 2009 | 14:16

Jozef napsal(a):

K vymene lidra za charizmatickeho.
Priklad zo Slovenska.

Aj lider SDKU,Mikulas Dzurinda ma medzi volicmi viac tvrdych odporcov,ako sympatizantov.Preto sa bratislavske masmedia uz niekolkokrat pokusili o jeho vymenu /medialnou popravou.../.Neuspesne.
V SDKU funguju primarky,lidra nevolia volici ani televizni komentatori,ale clenovia SDKU.

Podpredsednicka SDKU Iveta Radicova,posledny horuci favorit medii,bola schopna ziskat hlasy volicov vladnych stran,takmer sa stala prezidentkou republiky - ale nebola schopna ziskat hlasy kolegov,stranikov,ktori ju poznali nielen z televiznej obrazovky.
"Zle jazyky vravia,ze najma u neznejsieho pohlavia v strane nema spojencov",pisal sklamany tyzdennik.

Mimochodom Iveta Radicova kratko pred rozdelenim federacie zalozila na Slovensku Klausovu ODS.
25. 10. 2009 | 14:23

Karel Mueller napsal(a):

Hezké odpoledne pane profesore,
velmi fundovaně Vám napsal Lex, měl bych jen pár doplňků.
Omíláme to už několik týdnů. Na jiném blogu jsem v souvislosti s presidentem napsal o faktech ležících na stole:

- President na tuto možnost dalších restitučních požadavků poukazoval již před dvěmi lety a vláda se tím zabývala (zápis)
- Požadavek o podobnou výjimku jako má Polsko a GB byl zelenými smeten ze stolu
- Ústava neukládá povinnost LS podepsat
- Vyjádření pana Posselta a dalších bavorských politiků vcelku jednoznačně potvrdilo presidentovy obavy
- Česko je pověstné svojí "úspěšností" v mezinárodních arbitrážích
- Povinnost sledovat za současné situace národní zájmy bylo presidentovi sděleno v EU i ústy britských konzervativců
- Švédští politici zachovali chadnou hlavu a navrhli konstruktivní přijatelné řešení. Pokud v EU projde a president bude dále otálet, pak je možné se zabývat jeho dalšími pohnutkami
- Vyvrátit presidentskou kanceláří formulovanou námitku proti LS vzhledem ke znění Ústavy není ani trochu jednoduché ... pokud znáte Ústavu. Sračí se podívat na čl. 2.

S politiváním musím konstatovat, že zavilí odpůrci presidenta se zatím zmohli na nenávistné štěkání a hrozbu obvinění z velezrady, nikoliv na několik chladně střízlivých vět, které by těch pár výše uvedených připomínek smetly.

Stav společnosti je velice neutěšený. O tom není pochyb. K tomu, aby se snad začlo něco dít, by voliči museli učinit zápornou volbu, takovou akorátní, aby KSČM a DS sice nemohly převzít moc, ale jasně daly najevo, že takto to dál nepůjde. Ale voliči takto volit nebudou.
Mnozí poněkud naivní lidé si myslí, že EU nám v tomto směru pomůže. Jaksi zapomínají, že skutečný hráč slabosti i partnera v nejlepším případě rozumně využije, v nejhorším tvrdě zneužije. To nebylo zrušeno ani v mezinárodních vztazích.

Sampzřejmě, stát nekontrluje ani své finance, ani páteř ekonomie, ani media, to všechno je v zahraničních rukou. A kdyby to tu investoři zabalili, tak jdeme do kolen a jen díky strategické poloze Čech to příliš nehrozí.
Ale "tento národ" má stále ještě svojí hroudu, mám-li použít slov básnáka. Velice snadno může přijít i o ni.
25. 10. 2009 | 14:24

max napsal(a):

Profesore, to jste se zase vyblil... Levičácká agitka jak vyšitá. Mám pocit, že máte málo práce, vy vědci, co furt řvete o peníze a výsledek je jedno velký kulový, k tomu tisíckrát přežvejkaný, pokud ne rovnou ukradený - viz "doktoři" z Plzně...
25. 10. 2009 | 14:27

kelly napsal(a):

Víte, kde se zadělalo na tento problém? Ta bezmezná lidská naivnost po revoluci, kdy se národu na oči postavil naivní hloupoučký Havel, který to myslel snad i upřímně a za jeho zády už nově rychle zformovaná garnitura zlodějů a mocipánů, kterým ti minulí komunističní pánové nešahali ani po kotníky, rozkrádala vesele, co se dalo a připravila si takovou výchozí posici v politickém establišmentu, že je prakticky nemožné pro občana, mít na něco vliv. Kdyby si nová garnitura poslanců v parlamentu tenkrát odsouhlasila nadosmrtný poslanecký plat pro sebe, tak tam zkrátka byl a ÚS by dnes v rozkladu prohlásil, že je to vše v pořádku, protože je to v souladu s Ústavou, kterou odsouhlasili poslanci lidu, dlužno dodat, zaslepení svou naivitou. Názory veřejnosti pak modelují Kubicové a jemu podobní propagandisté z MF Dnes. Nejhořší je na všem, že jsem u toho byl a hlupě a naivně věřil taky, je mi stydno za tuto naivnost porevoluční doby, zlobím se sám na sebe, ale to je všechno, co mohu pro to udělat. A pak ještě
25. 10. 2009 | 14:33

Vico napsal(a):

Jsem rád za tento článek pana Hořejšího, který, soudě podle jeho vstupů "prostého diskutéra", byl už pár dnů na spadnutí.

Někteří modrodruzi samozřejmě překvapením otevřeli ústa, neboť sami ve svém slepém ideologickém přesvědčení podobni neřízené střele Scud,nepochopí, že existuje i něco jako sebereflexe a také to, že nic není na věčné časy dáno.

Já jsem tu zjistil, že je tu dost lidí, kteří dokáží vyjít ze svého stranického či ideologického zákopu, neboť existuje řádově vyšší společný jmenovatel. Tím jmenovatelem je například ústavnost a poměr mezi vládou práva a vládou lidu prostřednictvím systému zastupitelské demokracie.

A najednou jsem se na jedné lodi s překvapením setkal s mnoha novými přáteli, které jsem předtím viděl jen úzkým průzorem stranického bojového vozidla pěchoty /co jiného tu většina z nás je, než-li pěchota/.

A ti, co jen při spatření oranžové tu jako na povel "soudruhují" a vytahují kdesi ze zapomenutého agitačního střediska plakáty se Stalinem a Gottwaldem, se najednou drží za ramena s komunisty jako živá hráz před sudeťáckou řekou valící se trhlinou prolomených Benešových dekretů.

Teď k Paroubkovi. I kdyby neměl bradavici a měl postavu jak Terminátor, nenávist modrodruhů tím nebude menší. Prostě se mu podařilo zdvihnout ČSSD z deseti procent na třicet a to se neodpouští. "Demokraté" se ukázali u Anděla. Anděla zkázy, řekl bych.

Ale spolu s p. Hořejším jsem názoru, že nadešel čas pro někoho jiného než-li je Paroubek, který je možná dobrý taktik, ale horší stratég a hlavně není státník.

Pro levné politické body vyhrává místní půtky. ČSSD se prezentuje jako strana proevropská, ale jen potud, pokud to neohrozí křivku oblíbenosti dle agentury Median.
Jakmile agentura Median či kterákoliv jiná jeho soupeři přizná tři procentní body k dobru díky tomu, že naše předsednictví není totálním propadákem, shodí ji ze sedla.
Když "lidičci" fandí zachránci republiky před sudeťáky, kteří již mají nastartované své obrněné Mercedesy, prodá jejich strach za ztrátu možnosti obrátit se v případě porušování jejich práv na evropské soudnictví, které má rozhodně větší prestiž, než-li to naše.

Já stejně jako Tupelo opravdu nevím koho budu volit. Kdyby byly senátorské volby a kandidovala by paní Gajdůšková, neměl bych problém.

Balbíni prej budou spolu s Dělnickou stranou Nejvyšším správním soudem rozpuštěni /spolu chyceni, spolu pověšeni/, takže výběr je úzký.

Je tu ještě Liška. Buď budu volit SZ nebo uzavřu alespoň stavební spoření s Liškou:))
25. 10. 2009 | 14:40

Karel Mueller napsal(a):

kelly:
Je to zjednodušené, ale má to jedno racionální jádro: V dějinách jsou chvíle, kdy o osudu národů opravdu rozhodují jednotlivci.

Protože souhrou okolností je země na rozcestí a jejich slovo takřka zákon.

V roce 1990 se do této situace dostal Václav Havel. A to vskutku nebyl žádný dr. E. Beneš, jak jsem poznamenal na jiném blogu.
25. 10. 2009 | 14:43

blue jay napsal(a):

To to trvalo Horejsi
nez jste pochopil ze soucasne vedeni CSSD je skupinou demagogickych slibotechnaru kteri se ridi pruzkumy verejneho mineni. Lze takhle vladnout? Co si lid preje to jim dame? At to stoji co to stoji? Asi ne. Ale CSSD si mysli ze ano.
PS. Jsem rad ze jste se probudil Horejsi. Vetsi facku by Paroubkovi nedal ani Macek,:).
25. 10. 2009 | 14:48

Milan Horky napsal(a):

Na politiku se již delší dobu nedívám pohledem předkládaných programů a ideové soutěže oranžové, modré, červené, zelené a černé.

Ale jako chytrých vychcánků a stádových blbců. (omlouvám se za ten výraz)

Dokud neumíme rozlišit a nenaučíme se následně volit lidi, hodnotově vyzrálé a aspoň eticky trochu "čisté", nemá vůbec žádný smysl bavit se o stranách a o programech.

Je to stejné jako chtít postavit dům, bez jakýchkoliv základů.

Argument, že takoví lidé neexistují, že nejsou a nebo že je výhodnější volit menší zlo, je pouhým projevem naši vlastní pitomosti a neschopnosti.

A jak že se takový hodnotově vyzrálý člověk pozná? Jednoduše, všichni to jsme schopni vycítit, stačí chvilku potlačit choutky naši logiky, všechno si muset zdůvodnit.

Možná se mnou nebudete souhlasit. Ale příklad takového člověka, a pocitu z něj bych viděl asi obdobný jak je prezentováno v ukázce. (myslím hosta toho pořadu)

http://www.ceskatelevize.cz...
25. 10. 2009 | 14:53

vhoo napsal(a):

krasny clanek ktery jakoby mi mluvil z duše , přesně ty stejné pocity mám i já, k volbám ale pujdu a hodím to nějaké malé straně, věci veřejné mě celkem lákají , kéž by v CSSD mel pevnou ruku realisticky socialni demokrat a ne populisticky socialista
25. 10. 2009 | 14:55

blue jay napsal(a):

Muellere?
Mas nejake nove aktuality o Ruskych raketach ktere jsou namirene na Yellowstone ?
Znicej uz konecne toho tebou nenavideneho Americkeho Brouka?
Podivej se jak jsi se s svym papinkem z NDR pomahal...


https://www.youtube.com/watc...
25. 10. 2009 | 14:56

myrta napsal(a):

blue jay:vy jste zlý a hloupý člověk.Neradostné mládí,nebo vám někdo ubížil a mstíte se na internetu.Nebo naopak:rozmazlený snob,nabubřelé nic.
25. 10. 2009 | 15:02

Jarda napsal(a):

Milan Horký:
No skvělé, vysloužilý kulturista a vysloužilá modelka zachrání naši politiku...kolik jste vypil piv po nedělním obědě? Dvacet? :-)))
25. 10. 2009 | 15:17

blue jay napsal(a):

myrto,

Ja se v CR uzasne bavim. V zemi kde lide rozbijeji vystavy umeni jako v Brne ci Praze (barevne kravy) ktere bez uhon prezili v jinych zemich. Neco to o Cesich rika nemyslis Myrto? Jsem jen pozorovatel, a ver ze ta podivana neni nic moc hezkeho.
Jsem
25. 10. 2009 | 15:28

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, toto trvalo, pravil blue, aneb tolik moudra při něděli, že až chce se být profesorem..
Volit samozřejmě půjdu a budu jako ostatně vždy vybírat jenom menší zlo. Na rozdíl od českých učitelek, nežiju v ideálním světě, a to je dobře.
Veselé krizování a vepřové chřipkování...
http://images.bugaga.ru/pos...
25. 10. 2009 | 15:29

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane profesore,

tak objektivní rekapitulaci bych od Vás snad ani nečekal.
A přitom má opravdu i konstruktivní pozadí.Je to pro našince milé překvapení a budu Vás nyní uctivě zdravit.

Pokud by se i pravicově zaměření lidé takto vyjádřili k politice kterou praktikuji ODS,myslím,že bychom se mohli dočkat lepších časů.

Všimněte si,že v mém psaní nepadlo slovo Ksindl.
Zato se skloňuje ve všech pádech docent Kindl.
ale s tou Justiční mafií jste to trochu přehnal.Podle nových poznatků je to Klub distinguovaných gentlemanů diskutujících u krbů.

Apropó,četl jste repliku pana Lexe?
Nebo velice trefnou sondáž pana Muellera?
A že jste ani slůvkem nezareagoval?!

Zdravím Ivan.
25. 10. 2009 | 15:32

blue jay napsal(a):

myrto,

Nejsem zlej. Jsem pragmatic. A pozoruji lidi zijici v teto zemi poskozene 40 lety socialismu. Upadek moralnosti a lidske dustojnosti. Vse pochopitelne v zalmu lidu, lol. I ty mas sve sramy. Jinak by jsi nemohla obhajovat stranu ve ktere je tretina byvalych clenu KSC. To je po KSCM nejvice.
25. 10. 2009 | 15:34

vaclavhorejsi napsal(a):

Lex:

"Oportunisticko-populistické lavírování je základní politickou metodou sociální demokracie kdekoliv ve světě. Sociální demokracie je, podle mého názoru, strana bez vlastní ideologie"

S tim nesouhlasim. Sam mluvite o "rozšiřování sociálního rozměru podmínek života společnosti". To je dosti jasna "ideologie".

"Nemyslíte si, že to byl naopak Ústavní soud, kdo ve věcech „zdravotnických poplatků“ přispěl k právnímu chaosu v této zemi?"

Ano, souhlasim, ale i takova rozhodnuti je potreba v pravnim state respektovat.

Pokud jde o to, co rikate o "zadluzovani" - ano, docela souhlasim - jen se mi zda, ze by neskodilo aspon v principu se prihlasit k zasade vicemene vyrovnaneho rozpoctu. To snizovani dani Spidlovou vladou bylo ponekud prehnane a podil na novych zbytecnych vydajich v predvolebnim silenstvi prilisny (i kdyz se stejne chovali i ostatni).
Samozrejme nejsem principialne proti rozumnemu ("investicnimu") zadluzovani - je jednim z nejdulezitejsich nastroju kapitalisticke ekonomiky.
"obě hlavní strany měly jasno, že musí být předčasné volby, které nově rozdají mandáty."

Ale proc proboha nepocitaly s tou "melcakovskou pasti"???

"A že Vám uniklo, jak bezpříkladně vláda nesplnila prezidentovo zadání stran Lisabonské smlouvy? Jak vláda bezpříkladně nesplnila své vlastní usnesení?"

Tak to mi tedy skutecne "uniklo" - resp. jsem presvedcen, ze vlada jednala spravne a ze prezident se jen chova obstrukcne. Sudetacka zaminka je smesna .

"Získal tím ohromný kredit mezi lidmi, a teprve budoucnost ukáže, zda jednal jako škůdce nebo „hrdina“"

To je velmi smutne, ze v tomto narode lze "ziskat kredit" takovymi hloupymi a primitivnimi prostredky...

"Kdyby býval Masaryk uhnul tlakům zvenčí i zevnitř země, asi bychom nikdy neměli Československou republiku."

Reknu neco kacirskeho - mozna by bylo skutecne lepsi, kdybychom meli federalni Rakousko-Uhersko...

"A s těmi škodami – nestrašte. Za rok si už nikdo ani nevzpomene."

Neverte tomu - to nam jen tak nezapomenou. Chovame se hrozne - proste "Evrope to osladime".
"„volit menší zlo“ – vy jste někdy volil jinak? Já tedy ne."

Ja ano - v tech dvou prvnich volbach jsem byl (naivne) presvedcen, ze volim "dobro"...

..
25. 10. 2009 | 15:35

myrta napsal(a):

blue jay:nechápu co je na tom k bavení.Já žila také dlouho v cizině a jsem neustále šokována,kam jsme to dospěli po 20 letech.Ale dovedu si analyzovat tak trochu kdo a proč se o to zasloužil.Ideální to nebude nikdy,ale snažím se být na straně -alespoň náznaků o nápravu.Ale u vás je to naopak.
25. 10. 2009 | 15:36

vaclavhorejsi napsal(a):

Saliven:

"Sám promyslete jestli je lepší oportunista Paroubek, nebo oportunisté Kalousek s Topolánkem ;-)."

No, porad jeste myslim, ze o fous lepsi je ten Paroubek, ale nevim, jak dlouho mi to jeste vydrzi...
Ja bych si opravdu pral, abych soc. dem. mohl volit a hajit skutecne s presvedcenim a ze srdce...
Myslim (a rekl bych, ze nejsem sam), ze jejich personalni politika je proste zoufala...

..
25. 10. 2009 | 15:39

myrta napsal(a):

blue jay:OMYL:nejsem na straně ani ČSSD ani nikoho jiného.Zachovávám si (doufám)nadhled,ale tak nějak cítím co by té či oné straně prospělo.AŤ chci nebo ,budou o nás v budoucnu rozhodovat.Jediná vyjímka je ODS-tu bych nejradši vymazala ze slovníku politiky ČR a doufám že se tak stane.
25. 10. 2009 | 15:41

blue jay napsal(a):

Myrto,
Me to neprekvapuje. Byl jsem poprve v CR na jare 1991. Setkal jsem se tam s hodne lidmi co si uz tehdy stezovali. "delam pro soukromnika a ten hajzl chce aby jsme pracovaly 8 hodin denne! To za komousu jsme si zasli behem prace do hospody na pivco a nikdo nas nebuzeroval. Stoji to tu ted za hovno". Jsem se ho zeptal za co tedy chce brat vyplatu. Odpovedel, "Za co nejmin prace". A myslel to vazne. Prevychova techto lidi bude trvat v CR dlouho. A hlavne pokud budou politicke strany jako CSSD tyto lidi potrebovat k ziskani hlasu a moci.
25. 10. 2009 | 15:47

Jarda napsal(a):

Václav Hořejší:
Je vážně trochu škoda, že nevidíte světlo na konci tunelu. Vždyť je tu jedna parlamentní politická strana, která se zatím nezkompromitovala, a byla by možná schopnější, než jsou ty topolánkovsko paroubkovské mafie... běžte na jaře k volbám, a dejte svůj hlas Filipovi a jeho partě...
25. 10. 2009 | 15:57

n.o.s napsal(a):

vaclavhorejsi

"Ona totiž žádná realisticky dosažitelná lákavá alternativa ani není na obzoru."

to je smysl tohoto systému, tato forma tzv. demokracie je iluze v místních podmínkách 10,5milionů lidí volí 281 loutek, všechny tyto loutky mají stejnou ideologii, ale trochu odlišnou rétoriku.

většina lidí si řekne mám volbu, omyl! máte iluzi volby, a právě tato iluze vytváří tento systém téměř nezničitelný.
škoda že se opice neumějí podepsat a neumí číst 281 bych jich vyšlo téměř nekonečně levněji, a výsledek by byl identický.
25. 10. 2009 | 15:58

myrta napsal(a):

blue jay:S pracovní morálkou tady máš pravdu.Já vždycky tvrdila,že každý Čech by měl povinně jít 1-2 roky pracovat do ciziny se vším všudy-platit daně,nájem atd.Náprava bude trvat určitě ještě 2 generace.Ale to nic nemění na tom,že teď se rýsuje ten moment s něčím začít.S očistou morálky,která už horší být nemůže.Jak by také mohla?Kdo dává nějaký impuls třeba vlastním životem u těch "vyvolených"? Jedničkou amorálnosti ve všech směrech je sám prezident.Není náhodou že byl zase "zvolen".Tak co se může pohnout?
25. 10. 2009 | 16:02

Jarda napsal(a):

nos:
Přesně tak, demokracie je jen trapná hra na rádobydemokracii...
25. 10. 2009 | 16:03

MerryMan napsal(a):

Autor:
Pane, překvapil jste mne a to nikoliv příjemně. Každý člověk má právo na změnu názoru, ale měl by ho alespoň trochu zdůvodnit. Vy ho zdůvodňujete s použitím několika pravicových hesel. Rozeberme si to trochu:
poplatky- obcházení zákona.
Kdysi žil na území Čech a Moravy človšk, který hlásal, že vrchnost žijící v hříchu nemusí poddaný poslouchat.A nemusí poslouchat ani špatné zákony. Až půjdete přes Staroměstské nám. podívejte se na jeho sochu.
V daleké Indii žil člověk, který hlásal, že špatné zákony člověk nemá poslouchat a má se proti nim nenásilně postavit. Vytvořil hnutí občanské neposlušnosti.
Vámi prezentovaný názor je v přímém rozporu s názory Jana Husa a Gándhího. Já si těchto lidí a jejich názorů vážím a proto si nemohu vážit toho, co jste napsal.
S praktického hlediska. Proplácení poplatků jakož i placení jízdného školákům má úspěch, zapojilo se do něj dost lidí. Zato Vy jste se zapojil do pravicové propagandy. Další Vaše "námitky" nebudu komentovat. Je to zbytečné.
25. 10. 2009 | 16:04

Horal napsal(a):

Zcela souhlasím s jedinou výhradou: nejít volit.
Pan Paroubek se definitivně znemožnil. Uvidíme, zda se znemožnila celá ČSSD. Stále zbývají zelení.
25. 10. 2009 | 16:04

n.o.s napsal(a):

Jarda

inu je to fakticky feudalismus + iluze
25. 10. 2009 | 16:05

Jarsa napsal(a):

Plně s Vámi,pane Hořejší,souhlasím. A to doslova se vším. Klaun Václav je to nejhorší,co nás mohlo potkat od dob K. Gottwalda. Jezdím po světě již 15 let a při diskusi se zahraničními partnery v USA, Japonsku, Brazílii, Německu, Angii, Švýcarsku aj. zírám, jak poslední zbytky prestiže odešly s presidentem Václavem Havlem.
Morální propad je evidentní a nyní k němu opravdu přispěl i pan Paroubek. Nejít k volbám znamená popřít smysl Sametové revoluce. Budu volit stranu mladých a slušných lidí. Zelené.
25. 10. 2009 | 16:05

blue jay napsal(a):

myrto!
Nesvadej to na Klause. Me spise pripada ze je to Ceska povaha. Kdyz s nekym muzu vycurat tak to udelam. At je to spravne ci ne. Svedomi me netizi. Hlavne ze z toho neco mam. Ja tomu nerozumim, ale zda se ze ty ano.
25. 10. 2009 | 16:08

blue jay napsal(a):

To MerryMan,
Te Horejsi zklamal? Zda se jsi mel IQ testik. Pochlub se VeselejMuziku jak jsi v nem uspel. Jsi ten nejchytrejsi? Co by tomu rekl tvuj otec?
25. 10. 2009 | 16:13

verbum napsal(a):

Tedy pane profesore, jste jak malý kluk, nedali mi kohouta tak ja s nimi nebudu mluvit! Každý nevolič uvolňuje cestu extremním politickým silám - pak se může stát, že nějakých deset procent voličů určí budoucnost státu a i budoucnost Vaši. Jste s tímto postojem špatným příkladem: nemusíte volit socany, ale volit byste měl, jistě se něco nakonec najde v nabídce. Takováto pasivita má smysl v totalitě, ale tu tady zatím - zaplať ten nahoře, ještě nemáme. Ale jak dlouho ta naše demokracie vydrží, když ji nikdo nebude hajít a podporovat?
25. 10. 2009 | 16:15

Karel Mueller napsal(a):

myrta:

Kolik jste poznala výrobních závodů na západě a tady? Já dost.

Určitě jste nemohla přehlídnout, že normy zde jsou stejné, nejednou vyšší. Kvalita srovnatelná se SRN, někdy i vyšší. Kvalita latinských států je proti naší doslova pro zasmátí, zejména Italů. Pouze platy jsou pětinové.

Věřte, že vím co říkám.
25. 10. 2009 | 16:20

blue jay napsal(a):

Vaclave Horejsi,
Mate tu konkurenci! MerryMana. Je to totiz absolvent vsech ved. Se tu chlubi ze ma vysoke IQ. Asi to ziskal v nejakem testu za 79 Kacek Ceskych. Pocitam ze jste pro MarryMana odedneska jen hloupe kacatko.
25. 10. 2009 | 16:21

blue jay napsal(a):

Muellere?
Vy jste nekdy byl na zapad od NDR? Kdya kde? V CR jsou normy stejne jako v USA? Myslim ze tim myslite Zapad. Zemi Americkeho Brouka. Uz radsi mlcte Muellere. Cesi meli vasi propagandy 40 let. A vic uz nepotrebuji. Bezte volit vasi KSC a v klidu si uzijte duchodu.
25. 10. 2009 | 16:30

Lena napsal(a):

Karle Muellere,

co takhle místo Itálie Švédsko? Takovou přesnost, kvalitu, pracovní morálku a domyšlenost všeho až do puntíku jsem neviděla. Bylo to až legrační, když jim na nástěnce visel formulář s tím, že v 10.53 tudy půjde exkurze z ČR. A fakt jsme tam byli v 10.53! A s takovou přesností bylo rozpočítané vše - počet výrobků za směnu, počet pokažených výrobků, když se začnou kazit poté, co odejde kontrolor a než za 13 minut zase přijde k té samé lince. Atd.
25. 10. 2009 | 16:32

myrta napsal(a):

blue jay:česká povaha se nedá říci,ale mentalita.Stěžovat si a nadávat.Já když občas přijela a s někým se sešla a na otázku-jak se máš-odpověděla dobře,nestěžuji si jsem narazila na nechápavou a zkamenělou tvář.A následovalo-no jo-to kdybys byla tady atd...To jsem nechápala zase já.Tady byly a jsou podmínky k slušnému životu,kdyby každý se spokojil s tím,že dosáhne na to na co mu jeho schopnosti stačí.Ale to že se něco povede ,využije každý k naprosté nenažranosti,ať majitel autodílničky,úředník,o politicích nemluvě.Já jsem přesvědčena,že to musí vyjít zeshora.Přesné a přísné regule,důslednost dodržování a začít a sebe tam nahoře.Začít od zasmrádlé hlavy nejvyšší.
25. 10. 2009 | 16:33

Krupa Václav napsal(a):

Pane Pepo,o Vás píši jenom v souvislosti,že si vykládáte ústavu ve smyslu,že Klaus nemusel podepsat,což díky její ohebnosti je legální,ale zároveň nás,všechny, kteří jej podle stejné ústavy stejně legálně odsuzujeme,dáváte do jednoho pytle,možná s jedním nebo dvěma extrémními názory.Mezi pravicové asociáli jsem Vás nezařadil.Ani neni proč.Názor na na P.Uhla Vám neberu,ale ten je zde nepodstatný.Kdysi jste mi napsal něco ve smyslu,že tu vše nesmím brát tak vážně.Doufám,že to ještě platí. Zdravím K.V.
25. 10. 2009 | 16:40

Pepa Řepa napsal(a):

V pohodě, pane Krupo
25. 10. 2009 | 16:42

JC napsal(a):

blue jay,
No tady bych se tedy K.Muellera zastal. Československé, potažmo české normy jsou ve všech ohledech daleko přísnější než cokoli s čím jsem se setkal.Mám možnost se setkávat se zahraničním zbožím denně a musím říct, e někdy žasnu co za "sračku a šunt" jsou schopni vůbec dát na trh. Co se týče třeb Italů..to jsou mistři designu, ale kvalita ? nedávno jsem zakoupil 12 kusů zařízení italské provenience a do 2 měsíců jich 10 nefungovalo.
25. 10. 2009 | 16:44

MerryWoman napsal(a):

MerryMan
Tak teď jste nám to nandal. Když nebudete komentovat další námitky, tak se asi zboří svět.
25. 10. 2009 | 16:45

Pavel napsal(a):

Pan profesor má zřejmě byteček v Praze a žádný majetek v Sudetech. Jinak by hodnotil odůvodněnou opatrnost prezidenta trošku jinak. Kdyby totiž nebyl důvod ke znepokojení asi by Slováci zůstali v klídku. Fico nás ovšem přesvědčil o opaku a to tam nemají Sudety, ale jen pár Maďarů.
25. 10. 2009 | 16:48

Karel Mueller napsal(a):

Lenko,
s tím Švédskem máte vcelku pravdu. Spolupráce s nimi je jedna báseň.

Mám rád Skandinávce-tedy muže (samozřejmě nepatřím k "menšinově orientovaným" :-),). Spolehliví, věcní a přesně racionálně a logicky uvažující. Z mého pohledu samé kladné klíčové vlastnosti.

Pobyl jsem v Goeteborgu u jedné firmy. Té Vámi popsané dokonalosti to nedosahovalo :-), ale vynikající organizace a pořádek.

Jednal jsem kdysi asi půl hodiny s jedním Švédem, jako by vypadl z oka Lundgreenovi. Byla to neskutečná souhra :-). V názorech na problém, jeho řešení i další postup. Téměř střídavě jeden mluvil, druhý prakticky bez poznámek odsouhlasil :-).
25. 10. 2009 | 16:50

blue jay napsal(a):

Otazka JC?
A jak se ty normy v CR dodrzuji? Je to stejne jako s dodrzovanim zakonu? Je to stejne jako dovolatelnost se obcanu sveho prava? Pokud ano tak ty tve normy stoji za prd.
25. 10. 2009 | 16:52

myrta napsal(a):

Tady není asi řeč o normách ve fabrice u pásu nebo pod.Hrozná pracovní morálka je o tzv.soukromých firem.Zkasírovat zálohy 75 proc.ceny,ukázat se 1-2 x v týdnu ,něco udělat-kafíčko,pivíčko,svačinka,někdy i obídek samozřejmostí a polední ,min.1 hod.pauze koukat zmizet.To jsou moje vlastní zkušenosti při rekonstrukci baráku,neměnné u jakéhokoliv řemesla.Pane Mueller o jakých normách je řeč?Nevím o podobné firmičce v Německu,do by si to dovolil.
25. 10. 2009 | 16:54

blue jay napsal(a):

Co delas Muellere?
Pokud vim tak se hodne komunistu po prevratu stalo Muellery. Jednal jsem kdysi asi půl hodiny s jedním Švédem, ktery znal Muellery. Byla to neskutečná souhra :-). Rekl ze Cesti Muellerove jsou prezitci komunismu. Snazi se vystupovat jako demokrati, ale ve skutecnosti jsou to spatne se maskujici komuniste.
25. 10. 2009 | 17:02

blue jay napsal(a):

myrto,

Mueller je znamej AntiAmik a obdivovatel socialismu. Tuhle tu prohlasil ze voli KSCM protoze veri ze je to moderni demokraticka strana.
25. 10. 2009 | 17:06

Lena napsal(a):

Karle,
škoda, že ten Švéd nebyla Švédka, co? To by byl soulad:-).
Každopádně v té švédské firmě byl i východní Němec a Polák (jen tak namátkou). Oba měli stejný přístup k práci jako Švédi - přesnost, preciznost a SLUŠNOST!!! To zdůrazňuji, protože byli ve vysokých funkcích, a přesto se chovali k zaměstnancům velmi - řekněme přívětivě. Ovšem ti zaměstnanci se taky nikde nepoflakovali, ale seděli, kde měli, a pracovali. Zajímavé bylo to, co mnoho z nás tu nezná: žádné finišování. Byl konec pracovní doby, tak se všeho nechalo a šlo se domů. Né, že šéf dovalí ve čtyři hodiny a pět minut do práce, když se ve čtyři končí, a začne se vyptávat, jak se dneska prodávalo. A zdrží zaměstnance půl až hodinu přesčas jen tak pro nic za nic, protože prodávalo se každý den prakticky stejně...
A uspokojivé byly i jiné věci: nastupuje se do MHD v pořadí, ve kterém se došlo na zastávku.
25. 10. 2009 | 17:10

Karel Mueller napsal(a):

Milá sojko,
nejsem sám, kdo Vám napsal, že jste hlupák, jaký se hned tak nevidí a to nikoliv jen jednou.

Ale na Vaši otázku, kde jsem v Evropě byl? Spíš, kde jsem nebyl:
Irsko, Skandinávie (kromě Švédska, Rumunko, Albánie a státy býalého SSSR. Spokojen?

Vaše tragedie je v tom, že ty Vaše slinty neobsahují žádnou myšenku.
25. 10. 2009 | 17:10

JC napsal(a):

mytra,
Nevím, kdy jste barák rekostuovala, každopádně je fakt, že socialistická pracovní morálka docela dlouho po sametu přežívala.Dnes je situace rozhodně lepší než před 20 lety, protože konkurence trh pročistila.
Sorry ale pokud jste přistoupila na podmínky které zmiňujete je to vaše blbost, já bych s nimi vyrazil dveře o nějaké záloze ani nemluvím.
25. 10. 2009 | 17:12

vaclavhorejsi napsal(a):

Karel Mueller:

Ze se s nim bavite...

..
25. 10. 2009 | 17:13

Lena napsal(a):

myrto,

taky stavím dům. A pokud by to tu bylo "kafíčko-pivíčko-svačinka" a práce žádná. Tak následuje "odchůdek" rychlostí namydleného blesku! Když si to necháte líbit, tak se nedivte. Co já znám řemeslnické firmy, tak makají i večer a o víkendech.
25. 10. 2009 | 17:14

Michal napsal(a):

Plná huba demokracie, ale když se někdo v politice začne alespoň trochu tvářit jako že bere ohled na přání svých voličů, hned je oheň na střeše. Jako by jejich mínění nemělo být tím hlavním čím se má politika v demokracii řídit.

Ke všemu si autor stěžuje na chaos, neřád a znechucení. Přitom to celé pochází právě z toho způsobu manipulativní pseudodemokracie kde jsou voliči dobří jen k dosti limitovanému výběru figurek do stále stejné hry.
Příčinou je svévole na nejvlivnějších místech. Jenže politici těžko budou někdy odpovědni voličům, když jakýkoli zárodek mechanismu zpětné vazby (byť samozřejmě motivovaný chutí po moci) je elitami a médii okamžitě nazván populismem a potírán.
25. 10. 2009 | 17:15

Krupa Václav napsal(a):

A máte recht,plakal jsem na jiném blogu.
25. 10. 2009 | 17:15

Aarfy napsal(a):

S vetsinou textu souhlasim (presto jsem k CSSD obecne jeste skeptictejsi nez vy, ovsem ne tak fanaticky, jako vasi odpurci), velmi me proto zarazil vas zaver, ze nepujdete k volbam...

Od inteligentniho cloveka jako vy, pane profesore, bych cekal zodpovednejsi pristup.

Ja osobne k volbam rozhodne pujdu, zatim u me vyhrava TOP09, i kdyz bezvyhradne nadseny z ni take nejsem.
25. 10. 2009 | 17:18

MerryMan napsal(a):

Autor:
Váš postoj mi připomíná film Limonádový Joe "Vrátím se a se mnou přijde zákon". V zemi, kde zákonodárci jsou považováni za neméně důvěryhodnou instituci.
Zajímavá bude ale jiná věc. Bude vhodné sledovat změnu postavení p. Hořejšího na fakultě či VŠ. Změny z levičáka na pravičáka obvykle nejsou zadarmo. Rád bych se mýlil, ale nechám se překvapit.
25. 10. 2009 | 17:19

blue jay napsal(a):

a ted o Horejsim,
Je to az neuveritelne ze i vzdelanej clovek jako Horejsi se pomalicku a tise po spickach priznava ze soucasna CSSD neni to prave orechove. A septa tu ze je znechucen. To nevypada pro Paroubka dobre. Az si tohle precte (a ze to cte asi tak jako Nosicka Jeho Plodu Petra necte cesky tisk) tak z toho bude mit vetsi bobky nez ze Zemana. A to je co rict, Jyrka si totiz na svych bobcich zaklada.
25. 10. 2009 | 17:20

JC napsal(a):

blue jay,
TRo jsou jen nepodložené řeči zastdlého emigranta/sorry/.
Ukažte mi druhý stát s 10 mil.obyvatel, který vyrábí osobní,nákladní auta, letadla, autobusy, tramvaje,je schopen vyrobit atomový reaktor, zalomený hřídel pro zaoceánskou loď a kromě skla výrovy stavebních hmot a oděvního průmyslu dokáže upéct nejlepší chleba a rohlíky na světě.
25. 10. 2009 | 17:20

Karel Mueller napsal(a):

Lenko,
to, co popisujete je vcelku normální i u nás. Lidé v dělnických profesích nemají na nějaké klábosení čas, mají danou normu nebo pásovou výrobu. A pokud jde o ostatní, jaký pán takový krám. Pokud manažeři za něco stojí, tak mají jasně ypracovanou organizaci práce pro své podřízené a ti to buďto dělají nebo ne. Své podřízené si sice můžete vybrat, vybíráte ovšem jen z toho, co máte k dispozici. Ale celkově vzato jaký pán, takový krám. A o Češích platí, že když dostane zaplaceno, tak maká.
25. 10. 2009 | 17:22

blue jay napsal(a):

Muellere,
Bejt tebou tak se zamestnavam kam zamirit Ruske rakety. A vyjadrenim Vasich uzasnych mysenek.
25. 10. 2009 | 17:24

Lena napsal(a):

Karle,
nevím, nevím. Můj zákazník vyhodil zaměstnance, neb mu cca 3 hodiny denně prokouřil. Prý už žádného kuřáka nikdy nevezme. A to byl dělník, který dostal zaplaceno.
25. 10. 2009 | 17:25

Karel Mueller napsal(a):

JC:

Milý kolego,
s tím by jste v Česku kariéru moc neudělal :-). Nezapadá to do řečí o čemsi směšně zaprděném, které může být rádo, že díky zahraničním přátelům neleze po stromech, kterými nás valná část české elity oblažuje.
25. 10. 2009 | 17:26

Karel Mueller napsal(a):

Lenko,
ve firmách, které znám, mohli dělníci kouřit jen o přestávce v kuřárně.

Pokud jde o toho Vámi uváděného dělníka - jak je vůbec možné, že tři hodiny mohl prokouřit? Kdo mu dělal náplň práce? Správně formulovaný důvod: Kvůli kouření plnil normu jen na nějakých 60%.

Jinak byl jeho zaměstnavatel naprosté nemehlo.
25. 10. 2009 | 17:30

blue jay napsal(a):

Muellere,
Tak Vam komuniste duverovali a vyslali vas do SSSR a Finska a par dalsich zemi. Porad jste neodpovedel co jste tam delal. STB ci KGB? Podle vasi povestne AntiAmericke retoriky si nejsem jistej.
25. 10. 2009 | 17:30

myrta napsal(a):

Lena: i to se stalo-odchůdek jedné firmy.Následník o moc lepší nebyl a chtěla jsem po návratu alespoň mít střechu nad hlavou.To bylo v r.2004-5.Teď mám v úmyslu ještě jednu malou přestavbu a sedím opět na zadní části těla.Jeden adept-cena 150 tis.,druhý adept 40-50 tis.,můj odhad max.30 tis.Prostě mám pocit,že každý mě chce oškubat a toho se nezbavím.A teď raď.
25. 10. 2009 | 17:32

MerryWoman napsal(a):

MerryMan
Až nazraje čas, tak si autora můžete přidat mezi káčátka.
25. 10. 2009 | 17:32

vaclavhorejsi napsal(a):

MerryMan:

"Změny z levičáka na pravičáka obvykle nejsou zadarmo."

Tak to jste mi spatne porozumel - ja zustavam nazorove stale "mirne nalevo", jako uz velmi dlouho; to ovsenm neznamena, ze nemohu kritizovat to, co se mi na CSSD resp. jejim predsedovi nelibi, nemyslite?

..
25. 10. 2009 | 17:34

vaclavhorejsi napsal(a):

blue jay:

Mohl byste nam udelat laskavost a VYPADNOUT ODSUD?

..
25. 10. 2009 | 17:36

blue jay napsal(a):

Tebe taky nikdo nebral vazne Horejsi,
Trvalo ti hodne dlouho nez jsi se probudil a uznal ze vedeni CSSD stoji za nic. Asi ti bude trvat stejne dlouho nez poznas ze Mueller je komunista nenavidejici USA a agent byvale STB. V NDR Muellerum rikali STAZI. Karl Mueller? Lol!
25. 10. 2009 | 17:37

blue jay napsal(a):

Horejsi?
To je ta demokracie podle Paroubka? Zda se ze sice zvatlate ale od Paroubka ci Gottwalda se moc nelisite. Jste uzvatlana huba co by porad rada nekoho odnekud vyhazovala. Stejne jako Paroubek.
25. 10. 2009 | 17:42

Karel Mueller napsal(a):

Pane profesore,
v případě sojky opravdu nelze mluvit o nějaké rozumné výměně názorů :-).

Ale pozoruji, že poslední dobou začíná i vysloveně lhát, dřív jen plácal z cesty.
25. 10. 2009 | 17:42

Lena napsal(a):

myrto,

no jo, oni to zkouší, jak se dá. Jenže účtuju několika firmám řemeslníků, takže mám docela dobrý přehled co co stojí, sama jsem si taky stavěla a sama platila materiál, takže mě v tomto bodě jen tak nedoběhnou. A navíc s nimi hovořím jejich mluvou. To je možná to nejpodstatnější, i když to vůbec ale ani trochu není hezké.

Pokud jste odněkud z jižní Moravy, můžu Vám dohodit jednu dost solidní stavební firmičku.
25. 10. 2009 | 17:43

Lex napsal(a):

radek, Saliven
Díky za uznání!

Karel Mueller
Držím pěsti, shodneme se (jako prakticky vždy).

Václav Hořejší
Pane profesore, já myslím, že si rozumíme, a že jsme více na jedné lodi, než to vypadá..Jak byste si však představoval diskusi, kdyby neexistoval „advocat diaboli“?
Ale přece: „Ale proc proboha nepocitaly s tou "melcakovskou pasti"???“ Neříkejte, že věříte na bubáky. Že si myslíte, že to byl Melčák. Myslím, že na toto téma bylo popsáno dost, abychom si mohli udělat odůvodněnou představu , o co ve skutečnosti šlo. Ta hra se hrála na velmi vysoké úrovni. Přesto souhlasím, že šlo o past. Jenže ta by sklapla, ať by to politici řešili jakkoliv. Protože každá záměrně použitá možnost, kterou Ústava dávala, by musela být ve skutečnosti podstatně zhůvěřilejším zneužitím Ústavy, neboť od samého začátku by motivem postupu ústavních činitelů a politiků vůbec nebyl „dobrý úmysl“, tj. sestavení důvěryhodné vlády nebo objektivní nemožnost schválit zákon či být usnášeníschopným či se vůbec sejít.
„jsem presvedcen, ze vlada jednala spravne a ze prezident se jen chova obstrukcne. Sudetacka zaminka je smesna“ Nezlobte se, ale Vaše přesvědčení není žádná záruka. Proč si vyjednaly záruky Velká Británie a Polsko. Nechcete se pokusit je za to zkritizovat? A to se Polsko již zajistilo ve smlouvě 2+4, jejíž jednání Československo prostřednictvím svých představitelů (které jste volil, coby „dobro“) ignorovalo, byť přizváno bylo. (Samozřejmě vím, že šlo o poněkud jiné problémy, ale jistá spojitost tu je i tak.)
„hloupymi a primitivnimi prostredky...“ – máte oprávnění arbitra, abyste takto příkře soudil? Viďte, že nemáte zbytnělé ego! Tak proč?
„v tech dvou prvnich volbach jsem byl (naivne) presvedcen, ze volim "dobro".“ Docela by mě zajímalo (ale samozřejmě mi po tom nic není), koho jste v roce 1990 a 1992 považoval za dobro. Přesto jsem přesvědčen, že ve Vašem případě do bylo v 1. OF, ve 2. OH. Opovážil bych se Vám navrhnout, abyste se vrátil ke jménům, která tehdy získala mandát.
Hezký večer! Lex
25. 10. 2009 | 17:44

blue jay napsal(a):

Profesore Horejsi?
Mate vice kapitalek? Abyste ukazal jak jste inteligentni?
25. 10. 2009 | 17:45

Jiří napsal(a):

Pan Hořejší je jeden z mála obhájců ČSSD, kteří jsou:
Inteligentní a ví něco o světě
Nemají z toho žádný prospěch
Jsou ochotni uznat, že ne všechno, co dělá ČSSD, je správné
S většinou jeho názorů příliš nesouhlasím (vadí mi třeba, když se pouští do ekonomických témat a přitom nemá o ekonomii, jako většina politiků, téměř žádné znalosti), nicméně si ho vážím a jeho články považuji za inspirativní.
25. 10. 2009 | 17:52

vaclavhorejsi napsal(a):

Lex:

Dekuji, omlouvam se za trochu prilis prudke formulace; o tech sudetacich napisu za tyden.

"Docela by mě zajímalo (ale samozřejmě mi po tom nic není), koho jste v roce 1990 a 1992 považoval za dobro. Přesto jsem přesvědčen, že ve Vašem případě do bylo v 1. OF, ve 2. OH."

Ano, mate pravdu; nejsem si jist, jestli to v roce 92 nebyla spis ODS.

"Opovážil bych se Vám navrhnout, abyste se vrátil ke jménům, která tehdy získala mandát"

To ne, ta jmena se mezitim take zdiskreditovala.
Smutne...

..
25. 10. 2009 | 17:53

valdštejn napsal(a):

Pane Hořejší , jako volič soc. dem. s Vámi souhlasím , ale pokud se dostanou k moci TOP 09 a ODS , tak provedou nevratné změny . Jak potom jako odborář budu bez pravomocí hájit sociální požadavky našich zaměstnanců , když už teď těch
nástrojů máme poskrovnu a zaměstnavatelé si mohou dovolit téměř vše (vím o čem mluvím) . Proto nevolím určité osoby ale stranu - v parlamentních volbách .Proto pane Hořejší , pojďte volit !
25. 10. 2009 | 17:56

myrta napsal(a):

Lena.Bylo by fajn,ale jsem daleko od jižní Moravy.škoda.
25. 10. 2009 | 17:57

blue jay napsal(a):

Drahej Lexi,

Vazim si vasi snahy. Ale covece neukazuje uroven ceske politiky uroven Ceska? Cetl jste zpravu kde vandalove znicili vystavu v Brne? Pred par roky se to same stalo v Praze. A nikde jinde v zemich kde tyto exponaty byly vystavene se to nestalo. Kdo za to muze? Ceskoslovensko bylo vice komunisticke nez SSSR. A za to ted platite uroky. Vcetne Horejsich, Havlu, Paroubku, Filipu a dalsich . To se tak rychle nezmeni.Pocitam ze to bude trvat par generaci nez se CR dostane na uroven vyspelych zemi kde tito lide budou povazovani za dinosaury.
25. 10. 2009 | 17:59

JK napsal(a):

Nevolte "menší zlo". Nevolte žádné zlo. Vždycky mě fascinují lidé, kteří volí ČSSD a myslí si, že volí levici. Nad těmi by slabší povaha zaplakala.
25. 10. 2009 | 17:59

Lena napsal(a):

myrto,
škoda. Ještě mám kamaráda v jižních Čechách a taky zná nějaké dobré party. Ale tím moje působnost možné pomoci končí.
25. 10. 2009 | 18:00

Morová rána napsal(a):

Pane profesore,
mám dojem, že jste právě zcela přesně popsal problém levice a to nejenom české, nýbrž (alespoň pokud jsem si stačila všimnout) problém levice jako takové, kdy tato sice disponuje zajímavými a pokrokovými nápady a myšlenkami, je ovšem, více méně neschopná prosadit je v praxi. Světovým levicovým vůdcům jakoby scházely organizační schopnosti, vytrvalost, pohotovost a tak podobně. Zkrátka takový ten tah na branku, který ovšem pravičákům nechybí. Co myslíte?
25. 10. 2009 | 18:06

valdštejn napsal(a):

já pláči nad povahami jako jste vy JK a to proto , že pláčete nad někým koho neznáte a to je právě to , proč tenhle národ bude plný sobeckých individuí jako jste vy..
25. 10. 2009 | 18:07

blue jay napsal(a):

valdstejne,
Margaret Thatcher vedela jak zatocit s odborari. Doufam pro dobro CR ze to dokaze i jakakoliv Ceska vlada. Reagan vyhodil na minutu vsechny letecke kontrolory a nic se nestalo. Letadla letala normalne, akorat bylo par tisic odborarskych pitomcu bez prace.
25. 10. 2009 | 18:08

Lex napsal(a):

Václav Hořejší
Vidíte, potvrzuje se první věta mého předchozího vstupu.
"ta jmena se mezitim take zdiskreditovala." - proto jsem vám to doporučoval. C´est la vie!
P.S.
Proč píšete bez diakritiky? Přece jste v ČR, není-liž pravda. ENG klávesnice Vám v písemném styku tady trochu snižuje kredit nebo důvěryhodnost.
25. 10. 2009 | 18:09

Imhotep napsal(a):

Václav Hořejší:

Jak se daří, pane profesore? Koukám, že to asi nějak skřípe. Depka z dlouho propagované ČSSD, v AV se zesměšnil Ústav státu a práva, takže teorie o dokonalé AV je v háji. Hmmm, chmurný to podzim.
25. 10. 2009 | 18:10

blue jay napsal(a):

Levice prohrava kde to jde,
Evropa v krizi odmita populisticky socialismus. Proto ve vyspelych zemich se k moci dostava pravice. V nemecku kopli socialiasty do zadku, ve Francii vladne pravice, v e Velke Britanii je jasne ze Laboriste dostanou pres zadek. V Madarsku je to jasne. Socialiste tam uz napachali snad vse co bylo mozne. Rozdavali skoro jako socialiste v Cesku. Proc tedy kdyz to ti socialiste myslej tak dobre ze prohravaji? A to za krize? Vzdyt by lide meli verit slibum o pecenych holubech do huby kdyz se jim dari zle. Jak je mozne ze ty socialisticke holuby nikdo nezere?
25. 10. 2009 | 18:16

arlon napsal(a):

Cituji blogera
**
vaclavhorejsi napsal(a):
blue jay:

Mohl byste nam udelat laskavost a VYPADNOUT ODSUD?

..
25.10.2009 17:36:09
**
cituji editora LS
**
Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)
**
Tak a teď se ukaž, blamáž.

Říkal jsem Vám, pane Stejskale, že i blogeři jsou nevychovaní lidé a to mnohdy i ti, kteří mají bůhvíkolik titulů.
Tady to máte černé na bílém. Pan bloger chce určovat, kdo zde smí být a kdo má vypadnout.
Svatá prostoto, to není jen na vymazání ale spíše na pomazání, nejlépe poslední, stejně nepůjde volit.
25. 10. 2009 | 18:23

Jarda napsal(a):

Hořejší:
Ano, souhlasím s Lexem - je tak trochu projevem přezíravosti a arogance používat v Čechách anglickou klávesnici... to se stydíte za to, že jste Čech?
Vy byste snad byl schopen tvrdit, že hamburger je lepší jídlo, že kachnička s domácím knedlíkem a červeným zelím, že? :-)
25. 10. 2009 | 18:23

blue jay napsal(a):

Mate tu pomoc Horejsi,
Spamer z Lidoveho Domu co si momentalne rika "subur". Vite ze ma jedno IP, 60 nicku a porad ty same 3 odkazy? Tomu se rika oddanost.
25. 10. 2009 | 18:23

Karel Mueller napsal(a):

Lex:
Díky,
ale zaujal me dotaz o volbách v roce 90. Možná by nezaškodilo, kdyby každý z debatérů kápl božskou :-)).

Určitě Vás neporazím tím, že já národní socialisty, samozřejmě :-)).
25. 10. 2009 | 18:24

franta vomacka napsal(a):

Fascinuje me s. Horejsi, ktery ve sve prostinke naivite predpoklada, ze byt socialni znamena volit socialni demokracii (nebo komunisty). Kdyz uz doporucujete blue jayovi aby vypadnul, provedte sebereflexi a udelejte to same, lidi vaseho typu nas zatim vzdycky dovedli k tomu, abysme si socialne sdileli chudobu.
25. 10. 2009 | 18:24

arlon napsal(a):

Pane blue jay,

udělejte nám tu laskavost a plkejte tady klidně dál.
Pan profesor to má zapotřebí jako prase drbání. Vzdělaný už je, jen se nyní v nové situaci potřebuje více otrkat.
25. 10. 2009 | 18:26

StandaT napsal(a):

Tady se potvrzuje, že když je dobrý článek, je i dobrá debata (Exoty berme jako koření).

Salivene zdravím!

Lexi, souhlas (snad to nebude vnímáno jako polibek smrti od nenapravitelného (neo)liberála).
25. 10. 2009 | 18:27

karel napsal(a):

Horejsi si mysli, ze socialni stat jde budovat bud bez dluhu nebo dusenim ekonomiky vysokymi danemi, tyhle lidi by se meli strilet na Mesic nebo na Mars, aby si tam ty svoje utopie realizovali.
25. 10. 2009 | 18:28

ok napsal(a):

Nemohu s vámi zcela souhlasit. Během mého života, který jsem prožil převážně v Kanadě jsem volil Liberály a mezi sousedy, převážně stoupenci strany konservativní, jsem si vysloužil pověst "levičáka". Rád bych se vší odpovědností prohlásil,že naše sociální demokracie nemá nic společného s podobnými stranami v anglosasském světě a je spíše jakýmsi podivným levicovým útvarem se silným dědictvím minulého režimu. Uznávám, že slabé vedení pana Špidly a spíše panoptikální osoba pana Grosse, rozvoji strany nepomohly. Katastrofální situace po nástupu pana Paroubka ukazuje pouze, že ideologická rétorika se stala pouhým nástrojem k dosažení moci za každou cenu. Jeho výroky, že sociální demokraté jsou zde "pro lidi", má asi stejnou výpovědní hodnotu jako jeho "pane, vy nejste ekonom". Neumím si představit, jaká situace nastane po volbách v příštím roce. Nejsem rozený pesimista, ale ať už volby dopadnou tak, či onak, nemyslím si, že to bude ke prospěchu občanů. Zdá se, že jsme zabředli do bahna hodně hlubokého.
25. 10. 2009 | 18:29

MartiX napsal(a):

To V.H. o "sudetacich" se bude psat jeste 100 let a bohuzel se nic nevyresi, nic nezmeni ani dal neposune...

Cekal jsem a stale cekam, ze nejak budete reflektovat ten chaos na plzenskych pravech...a nejen tam.

Nabyva to vskutku epickych a v poslednim case silne bizzarnich rozmeru a v mene groteskni forme se to tyka rady dalsich VS, zvlaste tech novych...a urcite i Vas a vlastne i AV :o) skrz doc. Kindla :o)...

P.S.1. myslite ze by u Vas bylo mozne zmaknout PhD pres prazdniny? :o)))
P.S.2. Pro poradek - nejsem Martix, co psal vyse, ale MartiX
P.S.3. Omlouvam se za odboceni
25. 10. 2009 | 18:31

arlon napsal(a):

Debata jak stehno, jen ten profesor se kroutí jak had.
Tak sociálisti do něj - šlape na vám Jyrku a ti druzí taky - nemyslí to upřímně.

Vydírá Liháč tím, že nepůjde volit, hraje to mistrně, ale jen na oko. Za teplý flek v Bruseli bude psát ódy na Liháč stejně jako jistý zapšklý stalinista.
25. 10. 2009 | 18:37

JK napsal(a):

Valdštejne, možná jste to nepochopil, ale já nejsem ten plačící, a budete se divit, nejsem ani sobec. Jenom si tak pozoruji lidi a je mi jich líto. Také jste ten, který považuje ČSSD za levicovou stranu? :-)
25. 10. 2009 | 18:41

Lena napsal(a):

arlone,

toto je soukromý blog pana Hořejšího. Nemusí sem psát, není za to placen. Může odpovídat, komu chce, i když si o selekci můžu myslet, že pak diskuze není z jeho strany úplně seriozní. Se mnou se například nebaví, ale to je jeho věc.
Stejně tak si tedy klidně může dovolit vyzvat kohokoliv, aby z jeho soukromého blogu vypadl. Každý si totiž vybíráme své kamarády, víte? Demokracie, nedemokracie, kdyby mi někdo nařizoval, s kým se mám kamarádit, tak bych ho poslala rychle do patřičných mezí.
Kdyby měl své stránky, pak jistě některé diskutéry vymaže, a zase to bude jen jeho věc.
Vás to může pohoršovat, ale p. HOřejší nemá žádnou povinnost pod svým blogem diskutovat s každým a bez řečí tu strpět každého. To by za to musel být placen.

Doufám, pane Hořejší, že když jsem se Vás zastala, mám od Vás alespoň malé, bezvýznamné plus!
25. 10. 2009 | 18:42

vaclavhorejsi napsal(a):

Morová rána:

"Světovým levicovým vůdcům jakoby scházely organizační schopnosti, vytrvalost, pohotovost a tak podobně. Zkrátka takový ten tah na branku, který ovšem pravičákům nechybí. Co myslíte?"

Myslim, ze mate bohuzel pravdu...

..
25. 10. 2009 | 18:44

Ikena napsal(a):

Lena,
to plus mate u mne. Fakt dobry.
25. 10. 2009 | 18:46

vaclavhorejsi napsal(a):

Lex:

"Proč píšete bez diakritiky?"

Jde mi to tak rychleji, jsem vice zvykly psat anglicky (odborne texty) - omlouvam se...

..
25. 10. 2009 | 18:46

Karel Mueller napsal(a):

Pane profesore,
Váš požadavek je adresován mě, nebo jste si mě spletl?
25. 10. 2009 | 18:47

Lena napsal(a):

valdštejně,

jestli jsem Vás dobře pochopila, tak jste odborář v jakési funkci. Hm. Tak to nás potěš s Vašimi názory. Vidím, že jsem se v odborářích nespletla.
25. 10. 2009 | 18:47

Lena napsal(a):

Karle,

to nepsal p. Hořejší, mrkněte se na IP.
25. 10. 2009 | 18:49

arlon napsal(a):

Lena

se mnou se také nebaví a je mi to srdečně jedno.

Až vydá Stejskal nový Kodex, umožňující blogerům vykázat diskutující kdykoliv se jim zamane, to bude jiná....

Ovšem to, že se to blíží potvrzuje jeho chování a váš hřbet.

Tož tak, sorry.
25. 10. 2009 | 18:49

Karel Mueller napsal(a):

Lenko,
já vím, proto jsem se ptal tak úsměvně :-).

Ale pan Stejskal bohužel spí, zdá se. Protože to je očividné zneužívání nicku a ted by měl sojku komplet vymazat.
25. 10. 2009 | 18:51

Lena napsal(a):

arlone,

co víte o mém hřbetě?
Trošku jsem to nepochopila.
25. 10. 2009 | 18:51

Ikena napsal(a):

Ano, vse dovoleno, kdoze to ma vlastne vypadnout? Tipnul bych to na sojku...
25. 10. 2009 | 18:53

myrta napsal(a):

Pane Hořejší:z diskuze vyplynulo:zamést si před vlastním prahem,Paroubka poslat na mateřskou dovolenou a celou stranu navést k jednání co je správné ,čestńé a morální a ne výhodné.Pak vyjdou volby pozitivně pro ČSSD a je ještě čas.JAK JEDNODUCHÉ,ŽE?
25. 10. 2009 | 18:53

arlon napsal(a):

Lena

nu, zkuste to tedy znovu.
To víte farář dvakrát nekáže,
myslím ale, že IQ máte dostatečné k tomu, abyste to zvládla...
25. 10. 2009 | 18:53

Zdenek Mihalco napsal(a):

Dobrý den,
pane blue jay, na těchto stránkách je nepřípustné vydávat se za jinou osobu. Text označeným pod jménem Václav Hořejší odeslaný z Vaší IP adresy jsem smazal. Stejuně tak jsem smazal několik dalších Vašich urážlivých textů a několik urážlivých reakcí na tyto texty.

Pokud budete dále ničit tuto diskusi urážkami a ukrýváním se za jména druhých, budu mazat všechny texty odeslané z Vaší IP adresy.
Pane Muellere, text adresovaný Vám byl odeslán z IP adresy pana Blue jay, nikoliv z IP adresy pana Václava Hořejšího (přestože byl text podepsán jménem Václav Hořejší). Smazal jsem ho.

Totéž platí i o dalším textu, který byl směřován panu Valdštejnovi pod označením Václav Hořejší.

Pane arlone, pan Václav Hořejší nijak neporušil zdejší pravidla, není důvod proto jeho příspěvky mazat.

Děkuji všem za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
25. 10. 2009 | 18:55

Lena napsal(a):

Karle,

sojka je sice diskutabilní, ale nemám dojem, že by některé jeho glosy byly úplně mimo mísu. A v tom rejpání není úplná jednička, jsou tu horší.
25. 10. 2009 | 18:56

frauenmilch napsal(a):

Hořejší
máte právo kritické analýzy, ale budete se muset rozhodnout, protože vy půjdete volit stejně jistě jako Klaus nepochybně podpíše LS.

Na co ovšem zapomínáte, že imbeciní téma benešových dekretů není prvou platformou spolupráce Klaus-Paroubek, protože stejná spolupráce shodila Topolánkovu vládu. Bez Klausových "sudetských ods" Tlustý, Rajninec, Schwipel by Paroubek stále více úspěšné předsednictví nestrhl. A byl jste u toho, když vám machři z Lidového domu říkali, že vládu shodili cílevědomě, tedy s Klausem nebo doprava? Klaus-Paroubek se nám neudělal až teď, protože oni si skrz Béma a Gandaloviče rozumí již dlouho, ale Topolánek se nechce pustit Dalíka a jeho kasírtašky. Zda budou krást modré straky nebo oranžoví se uvidí, ale pan prezident si myslí, že na řadě jsou oranžoví a Paroubek mu rád podrží obrácené kukátko aby prezident nějakého sudetského Němce ještě zahlédl a mohl mocně zvolat: chtějí zpět svoje majetky, s pomocí Evropy, a voliči čssd mu věří a věří a věří, a modré straky mlčí, protože méně Evropy je více korupce, že. Paroubek Klause potřebuje a naopak, společně proti ODS.
25. 10. 2009 | 18:56

Realista napsal(a):

Souhlas, p. Hořejší, skoro se vším.

Mě osobně Paroubek vytočil hlavně ve chvíli, kdy odvolal své hlasování za nový ústavní zákon směřující k předčasným volbách. Ten argument, proč to udělal, určitě stál za zamyšlení, ale forma vykašlat se na partnery a vůbec to s nimi předem nediskutovat je nepřijatelná.

Bohužel, Paroubek hraje typ "toho, kdo se stará", jeho arogantní styl vzbuzuje v mnoha tradičních voličích ČSSD uspokojení: ten se o nás postará.

Nad ČSSD ale nemá smysl kvůli Paroubkovi lámat hůl: u nás si člověk stejně nevybere... Tak raději volit toho, kdo je mi programově nejblíž.
25. 10. 2009 | 18:59

vaclavhorejsi napsal(a):

Lena:

"Doufám, pane Hořejší, že když jsem se Vás zastala, mám od Vás alespoň malé, bezvýznamné plus!"

Děkuji, máte u mě VELKÉ PLUS!!! Jistě oceníte, že speciálně a pouze u Vás jsem dokonce udělal výjimku a napsal to s diakritikou! :-)

****************
Individua pisici s IP adres 66.45.237.219 a 208.100.1.46 pouzivaji klamneho nicku "vaclav horejsi". To je sprostarna.
Z 208.100.1.46 pise i "blue jay".
Inu, co se da delat, lide jsou holt ruzne...

..
25. 10. 2009 | 18:59

Vaclav Dolejsi napsal(a):

Lol Mihalco,
Ja si ted udelal novej nick. Vaclav Dolejsi.

Mam to povolene?
25. 10. 2009 | 19:00

arlon napsal(a):

Pane Mihalco,

to já netvrdím. Jen jsem chtěl znát vaši reakci na to, že od blogera vyšla iniciativa k "VYPADNUTÍ".

Že si to postižený nenechal líbit se nedivím, jak říkáme v Čechách na hrubý pytel - hrubá záplata.

Jinak mně vaše závěry ani nevadí ani nijak nevyvádějí z úsměvné nálady nad obrácením Ferdyše Pištory alias profesora Hořejšího.

Jenom nevím, kdo si za to vypadnutí půjde nakonec sednout na pětku za katr.
25. 10. 2009 | 19:01

Gru napsal(a):

"Proč píšete bez diakritiky?"

Jde mi to tak rychleji, jsem vice zvykly psat anglicky (odborne texty) - omlouvam se...

Ach bóže, zase jednou takový ten geniální člověk, který, ač Čech v českém prostředí, trpí takovou velikostí, že se do zdejších mrňavých poměrů prostě nevejde, a tak se mu chudákovi stává, že primárně přemýšlí v cizím jazyce (t.č. pochopitelně v angličtině), a překládá to zpátky do češtiny. Což mu velmi komplikuje život...
25. 10. 2009 | 19:02

Lena napsal(a):

Pane Hořejší,

to si pište, že to oceňuji!
Škoda, že už nemám čas náš nenadále nastálý soulad dále rozvíjet.

Dobrou noc všem.
25. 10. 2009 | 19:05

vaclavhorejsi napsal(a):

arlon:

Blue jay je tady uz 2 roky znama firma - kdekoho urazi a rozvraci diskuse. Pokud vam to ale vyhovuje, OK - proti gustu zadny disputat, vrana k vrane seda, atd.

..
25. 10. 2009 | 19:05

Karel Mueller napsal(a):

Pane Mihalco,
já vím, koukal jsem se na IP, samozřejmě. Koneckonců jsem to napsal Lence.

Lenko,
o obsahu si můžeme myslet cokoliv a dát to najevo, to je v pořádku. Ale zneužívat cizí nick je mimořádně podlé, uvědomte si, že náhodný čtenář bude sotva IP kontrolovat, ale zůstane mu v paměti text a jméno s tím textem spojené.
25. 10. 2009 | 19:07

Daňový poplatník napsal(a):

Pane Hořejší, doporučuji Vám volit stranu, která je na hranici 1% volitelnosti, tím se Vaše třicetikoruna rozdělí spravedlivě mezi větší strany.
No a ono je úplně jedno, jestli nepůjdete volit, nebo budete volit některou stranu, protože levicový politik se musí nechat uplatit, a pravicový to přihraje někomu stylem já na bráchu, brácha na mně.
A platí vždy střední vrstvy, a to i v případech, že nemají na placení hypotéky.
25. 10. 2009 | 19:07

Ikena napsal(a):

Pane Horejsi,
dovolil bych si oponovat. To, ze z teto blamaze vyjde jako vitez VK, to je jasne ihned po jeho prvnim vyjadreni vuci LS po referendu v Irsku.
Socani vzdy ve sve historii, uz od dob Rak.-Uher. lavirovali, podle toho, kam smeruje mineni vetsiny obcanu, staci si pripomenout jejich roli predvecer I.sv.valky.
A pak to pokracovalo az to skoncilo jaksi slucovacim sjezdem a nakonec spolupraci Paroubek - Bem v Praze.
Preci nic jineho se nedalo cekat, v dobe, kdy jednoznacnym packelem nasich nesnazi, ktere zachranuje novodoby otec vlasti VK, je Topolankuv kabinet. Uz mnohokrat jsem poukazal na skutecnost, ze velmistr ve vypousteni dymove clony, vyucovano na vojenskych skolach, je pan Topolanek. Preci zverejneni potizi zapadoceske pravnicke fakulty a nebo protistatnich pikli Sazky, mely odpoutat pozornost od zakladnich otazek, co delala Topolankova vlada v otazce zaruk a proc je nevyjednala. Proc?

Takze, pane Horejsi, mozna se mylite, ale jake jsou vlastne tajemstvi nejtemnejsich stranickych zajmu a sekretariatu.
25. 10. 2009 | 19:10

hoven napsal(a):

a zase střelba do Klause, takovou urputnost nevykazovalo ani rude právo v kampani proti staremu veškrnovi a chartistům v osumdesátých letech. doufám, že Klaus to svinstvo nepodepíše a eurohujeři puknou vzteky.
25. 10. 2009 | 19:14

Jozef napsal(a):

K rozvracaniu diskusii,
ktore pozorujem na niektorych blogoch:

Vyzaduje ocelovy zaludok a dobru odmenu.
A neprestrelnu poziciu u prevadzkovalela?
25. 10. 2009 | 19:20

hoven napsal(a):

horejší, píše o puchejřovi ....Zjevně pod vlivem výsledků průzkumů veřejného mínění usoudil, že by nebylo dobré zaujmout zásadový postoj ....tomu říkám opravdu objev. né nadarmo hořejší pracuje v AV.
25. 10. 2009 | 19:22

Petr Havelka napsal(a):

Pane profesore,

je to smutné, je to tak.

Prokázal jste vůči současné ČSSD nekonečnou trpělivost.

Poslední blog pana Paroubka

http://blog.aktualne.centru...

pro mne je to vrcholné "číslo", takovou odpornost jsem dlouho nečetl.

Raději podotýkám, že si mohou v demagogii podat ruce zleva i zprava.
25. 10. 2009 | 19:24

Karel Mueller napsal(a):

arlon:

Možná, že byl profesor poněkud znechucen, když to psal. Ale sojka už vysloveně lže, když ještě plácal z cesty, tak to bylo dobré. A lže i o debatérech, např v příspěvku 25.10.2009 17:06:13 o mě. Nikde jsem nepsal, že volím KSČM. A tyhle lži máte skoro v každém jeho příspěvku.

A to je větší sprosťárna, než kdyby někomu vulgárně vynadal.
25. 10. 2009 | 19:24

myrta napsal(a):

hoven:ono totiž nebýt Klause,bylo by vše trošičku jinak a určitě ne tak vyhroceno.Intrikář nejvyšší a rozvraceč holt dělá co může.
25. 10. 2009 | 19:24

arlon napsal(a):

bloger
Ad rem "Vypadnutí" - vidím, že máte o skutečné a demokratické diskusi jen velmi mlhavé představy.
Váš poukaz na "rozvracení diskusí" neobstojí před definicí Kodexu diskutujících. Kdokoliv kdo není vykázan z důvodů tam uvedených, má právo psát do diskusí své názory a to i takové, která vám nepůjdou pod nos.

To vy zatím nijak ovlivnit nemůžete. Líbit se vám to nemusí, to chápu, ale to je vše.

Ad hominem "blue jay" - pane Hořejší, ať je či není takový či makový, on je váš oponent v demokratické diskusi. Nejste-li schopen tento fakt přijmout, těžko se dopracujete něčeho lepšího i v politickém výběru a vůbec potom chválím vaše rozhodnutí nejít volit. Měl byste z toho zbytečné trauma.
Ovšem pokud si dovolíte zde lidi hodnotit jen podle nějakých pofiderních a zavádějících reakcí, svědčí to spíše o tom, že i vy budete také pěkný pták...

Těžko můžete vědět, kdo by s kým seděl na jedné větvi, nejste ani dendrolog ani ornitolog. Pokud jde o politologii, raději bych četl pana Peheho, i když s ním těžko většinou souhlasím.

Tož tak, pane Hořejší, dejste si bílou kávu a domácí štrůdl, potěší vás to stejně jako jiné diskutující. Hezký večer.

recaptcha
élite reverent-d-
25. 10. 2009 | 19:26

arlon napsal(a):

Karel Mueller

možná máte pravdu, ale co já s tím?
Já tu hodnostím nepředpojatost, blogera, diskutujících a občas i editorů.

A občas je to docela zábavně, jak si jedni i druzí navzájem "kopou jámu".

To víte, nikdo není prorokem, ani ti textově nepostižitelní.
Ale nezoufejte, nic není věčné...
25. 10. 2009 | 19:35

Karel Mueller napsal(a):

arlon:

Napsal jsem Vám výše, o co se jedná. Přes dva roky debatuji prakticky na všech blozích profesora a nikdy se k nikomu jinému tak příkře nevyjádřil. Občas byly jeho openty jiné kalibry než směšní pindalové.

Musíte si uvedomit, kdo je oponent demokratické diskuzi. Pokud někdo, kdo Vám připisuje výroky, které jste nenapsal, tak nejsme v demokratické diskuzi, jsme někde úplně jinde.

Když chcete někoho porazit v oné demokratické diskuzi, tak zkuste porazit např. pana Lexe, jeho formou a jeho úrovní argumentace. Pak nebudete muset hájit něco tak směšného a prolhaného, jako je sojka.
25. 10. 2009 | 19:36

hoven napsal(a):

myrta, nebýt Klause, tak by se o LS vubec nemluvilo, hezky v tichosti by sme to podepsali a lidi by dál vubec netušili, co to LS je. já držím Klaujsovi palce, at to nepodepisuje, protože podle mě je LS stejné svinstvo jako socialismus.
25. 10. 2009 | 19:37

Karel Mueller napsal(a):

arlon:
Předchozí příspěvek jsem psal ještě před Vaší odpovědí.

A tak se omezím na podobnou otázku otázce, kterou mi dal jistý kolega "Honza" v nedávné debatě:

Jářku, člověče, to po několika slovech nepoznáte mašíbla?

(mašíbl znamená zkratku pro magor, šílenec, blb).
25. 10. 2009 | 19:40

myrta napsal(a):

Klaus podepíše tak jako tak.A že je LS svinstvo?Jak pro koho ,troufnu si tvrdit,že je to jen velká obava určité kategorie lidí.
25. 10. 2009 | 19:44

arlon napsal(a):

Karel Mueller

vy to nechápete. Já hodnotím parametry, nikoliv konkrétní osoby. Parametr této diskuse je buď je podmíněn minimálně obecně přijímanou slušností nebo je silně ovlivněn působením a vstupem editora.

Ovšem Kodex diskutujících neporušil ani ten, jehož zřejmě nemůžete vystát. To ovšem s parametrem diskuse a jejím hodnocením dle Kodexů nijak nesouvisí. Co tedy myslíte, že měl bloger asi udělat místo pokusu o vyhazov, aby si zachoval tvář?

Jo, pane Muellere, být Gentleman se na komunistických školách nijak nevyučovalo. Z toho také páně profesorova reakce vyplynula a to i přesto, že snad někdy nějakého gentlemana ve světě viděl.

Jak vidíte - diskuse je vlastně nekonečný pokus odvrátit od někoho zlo vyslané jiným člověkem.
25. 10. 2009 | 19:48

Suchec napsal(a):

Arlon:

Sojka je především manipulátor a provokatér.

A ty vaše poznámky o tom, co je, a není demokratická diskuze jsou, s prominutím, vedle, jak ta jedle.

A pokud někdo vyloženě provokuje, vyjadřuje se posměšně a urážlivě k oponentům si "Vypadni", či třeba "Hubu drž, pazgřivče ošklivý", vyslouží po právu.

BTW, navíc, když ještě zneužívá cizích přezdívek.
25. 10. 2009 | 19:59

Lila napsal(a):

myrta
Jestli se mohu vmísit do Vaší debaty s Lenou: Projektant, který Vám vypracoval projektovou dokumentaci k vydání stavebního povolení, by Vám měl také udělat předběžný rozpočet (disponuje ceníky st. prací a materiálů). Také by Vám měl poradit při výběru stavebního dozoru a určitě by měl umět poradit solidní stavební firmu či partu. Než se pro někoho rozhodnete, vemte si reference od dřívějších investorů (kdo se ptá, ten se dozví...). Investice do kvalitního projektanta a solidního "dozora" se mnohonásobně vyplatí.
25. 10. 2009 | 20:00

Zdenek Mihalco napsal(a):

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že pan blue jay nevzal na vědomí varování a nadále uráží, mažu všechny texty, ve kterých identifikuji jeho autorství. Prosím diskutující, aby na jeho výpady dále nereagovali a jeho texty přeskakovali - budu je co nejdříve mazat. Reagovat nemá smysl, pan blue jay se jen snaží vyvolat tzv. flame a rozvracet diskusi.
Přeji zajímavou diskusi, pokud možno k tématu textu pana Václava Hořejšího.

Děkuji a přeji pěkný večer
Zdeněk Mihalco
správce blogů
25. 10. 2009 | 20:08

stoppa napsal(a):

Mueller a spol.
Ať máme jakýkoliv názor, pravdou je, že Blue Jay, alias Mandrake, alisa Student, alias ještě sposuta dalších nicků se notoricky zabývá monitorováním diskuzí a jejich "usměrňováním", a to většinou nikoliv rovným způsobem, mnohdy je to na hraně Kodexu, či vůbec obecné přijatelnosti.
25. 10. 2009 | 20:09

hoven napsal(a):

myrta, LS nedokážeš posoudit, protože je napsaná tak, aby se v ní nikdo nevyznal.
25. 10. 2009 | 20:09

Karel Mueller napsal(a):

arlon:
Víte,
před lety se objevila i v odborném tisku spekuace o tom, jaké následky by mělo prolomení poklice Yellowstonské sopky.
Naprosto věcně jsem tenkrát před lety napsal rozvahu o tom, co by muselo být splněno, aby se tato možnost mohla stát ruskou strategickou zbraní. To znamená splnit následující podmínky:
- Vhodný nosič
- Vhodná nukleární nálož schopná se provrtat do skály do určité hloubky
- Otázka, jestli je vzniklá puklina schopna yvolat efekt přetopeného kote
- Ogtáza, jestli by to prolomení mělo za následek výbuch sopky s následky, kterou vulkanologové předpokládají.

Nic víc, chadná úvaha před několika lety. Od té doby to mám od toho kreténka na každém blogu. Ohání se jakýmisi přáteli z USA z vědeckých kruhů. Normální jedninec by poskytl stručnou analýzu vypracovanou na toto téma, ukázal tím, že je spekulace bezpředmětná a takto nežvanil.

Jestli porušil kodex? O tom bychom mohli polemizovat, ale snad to měl profesor napsat takto:

Miý pane blue jay,
nijak mě nepohoršuje, že nejste schopen formulovat myšlenku a reagovat na napsané, zcela akceptuji, že úroveň Vašich příspěvků obsahově odpovídá asi tak 6. třídě ZŠ. Ale pokud budete lhát o blogerech, vymýšlet si o nich a připisovat jim výroky, které nenapsali, musím s veškerou vážností konstatovat, že jste stvoření nejen hloupé, ale i velice podlé a v tom případě musím trvat na tom, aby jste blog opustil.

Snad je to tak korektní.
25. 10. 2009 | 20:11

Karel Mueller napsal(a):

Pane Mihalco,
poslední příspěvek jsem psal ještě před Vaším :-).
25. 10. 2009 | 20:20

PatientO.T. napsal(a):

2 Karel Mueller:

Mýlíte se pane. Pan Horejsi odsud vyhazoval nejméně dva další diskutující. Jedním byl Ivan Hochmann a druhým Mirek, Horejsiho dávný známý z vědeckých kruhů, který byl nakonec opravdu vyštván...

To jen tak pro přesnost
25. 10. 2009 | 20:22

stále rebel napsal(a):

Vám vadí, že ČSSD není schopná zdárně řešit průsery, které tady vytváří ODS. Například problémy kolem LS nezapříčinil jen prezident, ale hlavně Topolánek, který smlouvu dojednával a měl ji projednat nejen s prezidentem, ale taky uvnitř své strany. Nejde totiž jen o prezidenta, ale taky o senátory ODS a jejich stížnosti podávané k ÚS. Sám se k LS nevyjadřuji, nečetl jsem ji, nedůvěřuji ani Topolánkovi, že vyjednal dobrou smlouvu a nelíbí se mi ani chování senátorů ODS a Klause..

K volbám nechoďte, ale připravte si kbelík s popelem pro případ, že vyhraje ODS. Ta strana nepatří do Evropy, ale někam na Čukotku. Já jsem dříve k volbám příliš nechodil a dokonce jsem si před třemi lety říkal, že by možná neškodilo ČSSD vystřídat. Stačilo asi půl roku na to, abych pochopil, že to byla strašná chyba. Období 1998 – 2006 mělo své chyby, ale bylo pro vývoj v naší zemi lepší než roky předcházející nebo dnešní stav. ODS je havárie. Že potřebuje ČSSD změnu předsedy, v tom s Vámi souhlasím.
25. 10. 2009 | 20:24

Karel Mueller napsal(a):

PatientO.T.

Touto formou ne. Ostatně první píše dál, druhý s patrně s jiným nickem.
25. 10. 2009 | 20:29

Svoboda napsal(a):

Vidím že jakýsi Hořejší už si tento blog přivlastnil a vyhazuje odsud přispívající kteří odporují jeho gustu. Takový Hořejší dostat politickou moc to by to panečku ve státě vypadalo jak na vojenském buzerplace.Takovéhle lidi musíme držet od politického vlivu i když zbaběle jen tak zdálky poštěkávají.Hlavně žádnou zodpovědnost ani riziko. I ta jeho rétorika je spíše na úrovni okresního přeboru.Jestli je i tak kvalitní ve svém oboru, nedivím se krácení financí do vědy.
25. 10. 2009 | 20:31

suchánek napsal(a):

václave hořejší,
jakožto váš "třídní nepřítel" tentokráte musím vyseknout obrovskou poklonu. měl jsem vás za naprosto nesoudného umíněného a zaslepeného obdivovatele oranžových růží. dnes jste mi vyrazil dech.

výkřiky typu "no konečně hořejší" považuju za největší ubohost. ono se totiž touto změnou postoje stáváte mnohem "nebezpečnějším", jelikož jakákoliv sebereflexe dnes podle mě bere bank.

ten, kdo první vymění šéfa (ODS x ČSSD) s přehledem vyhraje volby. ta změna musí být smysluplná, gandalovič mě k volbám rozhodně nedostane. trochu se bojím, aby to v čssd opravdu nebyla nějaká změna k mnohem lepšímu. no, uvidíme.

každopádně pokud budou volby beze změn šéfů (ODS x ČSSD), ocitneme se opět v patové situaci a bude ještě hůř.
25. 10. 2009 | 20:42

Honza napsal(a):

Tak fajn. Stalinskou fázi podpory ČSSD máte už za sebou, to je dobře. Teď ještě pochopit že ty levicové sociálně tržní ideály jsou z principu špatné (povedou k tomu, že během 3 až 4 generací se tu namnoží sociálně nepřizpůsobiví a bude konec s veškerým sociálnem i demokracií), a budete mít za sebou i tu fázi reformní.
25. 10. 2009 | 20:46

Archeopteryx napsal(a):

VH:
Blue Jay pouziva obe zminene IP adresy jako majitel falesneho nicku "vaclav horejsi", tj. 66.45.237.219 a 208.100.1.46 (v prvnim pripade jde o providera Interserver z New Jersey, v druhem pripade NoZone z Chicaga). Osobne soudim, ze toto by melo byt samo o sobe dostatecnym duvodem pro to, aby prispevky z techto dvou IP adres byly v diskusich na aktualne.cz automaticky filtrovany...
25. 10. 2009 | 20:50

Archeopteryx napsal(a):

A k tématu. Myslím, že to že se nějaká politická strana jmenuje "sociální demokracie", automaticky neznamená, že se skutečně jedná o sociálně demokratickou stranu (podobně jako třeba Komunistická strana Číny nemá téměř nic společného s komunismem). Za posledního sociálního demokrata ve vrcholném vedení ČSSD považuji osobně V.Špidlu. Ze současných členů připadá v úvahu možná M.Vlček (bohužel ale nemá žádnou autoritu, aby mohl být lídrem) nebo J.Zimola (není dostatečně známý).
25. 10. 2009 | 21:04

Pepa napsal(a):

Dekuji autorovi, prakticky vyjmenoval vetsinu duvody, proc v dalsich volbach nebudu CSSD volit. Jeste bych tam vepsal jeden, ale ten se tyka prakticky vetsiny velkych politickych stran - lidska slusnost a ucta k oponentum. Musim rict, zlata doba "kockovani" se Zemana a Klause v 90. letech. Moralni uroven dnesni politicke sceny ke odpudiva :(
25. 10. 2009 | 21:08

Lena napsal(a):

Archeopteryxi,

myslíte toho Zimolu, co z vísky Nová Bystřice udělal předraženým a neefektivním osvětlením Las Vegas a jeho megalomanská golfová vesnička se 40 bungalovy skončila asi se 4 bungalovy a dluhem?
To by byl tedy hospodář. Ještě lepší než Sobotka.
25. 10. 2009 | 21:15

Kofr napsal(a):

Pane Hořejší, úctyhodná tradice ČSSD skončila komunistickým převratem. A kdo jsou její dnešní členové?? Převážně, agenti, komunisti a jiní posluhovači komunistického režimu, jakož i zbabělci a hlupáci. Obrací se z nich žaludek.
25. 10. 2009 | 21:17

Karel Mueller napsal(a):

Kofr:

No vidíte a to všechno dnes o sobě poslouchají ti z ODS, kdo pochybují o LS.
25. 10. 2009 | 21:20

Hurá napsal(a):

Naprosto s Vaším komentářem situace v ČSSD (nejen) souhlasím. Mám skoro pocit, že se tímto s námi loučíte. (Byla by to škoda, neměl bych se s kým "hádat" o Darwina)! Dovolím si ale malé technické upřesnění:
1. Vedení ČSSD je moravské (jakož i ODS)! O něčem to vypovídá.
2. Předseda by měla být osobností, souhlas, ale českou, nikoliv moravskou !
25. 10. 2009 | 21:36

Ben napsal(a):

Před časem jsem se zapřisáhal, že blogy pana Hořejšího budou pro mě tabu. Dnes jsem se nevěřícně zastavil nejdříve nad nadpisem a pak jsem se pustil do čtení.
Pane Hořejší, musím uznat, jste férový chlap. A u sebe musím přiznat, mýlil jsem se, když jsem si myslel, že pro Vás ČSSD je neomylná jako je neomylný Václav Klaus. Jsem opravdu rád, že jsem se v tomto zmýlil.

Jak už bylo napsáno nade mnou, vyměnit šéfy obou konkurentů, ale smysluplně a snad se jednou dočkáme i prezidenta, který opět národ stmelí...

Díky i Vicovi za zajímavý příspěvek ve 14:40
25. 10. 2009 | 21:50

Targus napsal(a):

To Václav Hořejší:

Předesílám, že s Vámi sdílím názor o značném populizmu ČSSD. Bohužel o je asi tak vše.
1/ lžete v případě, kdy hovoříte o celoevropské ostudě, kterou má na svědomí VK. Současný ministr zahraničí to dnes v Otázkách VM jasně řekl, že postoj VK je v Evropě chápán střízlivě a bez jakéhokoli komentování lidí, kteří by jej komentovat mohli a snad i měli. Prostě vyslechli námitky a zřejmě usoudili, že na nich asi něco bude, pročež se hledají možnosti, jak námitky odstranit.
2/ Je dojemné, jak se zasazujete o dodržování litery zákona. Tisíce lumpů a kriminálníků zákon obcházelo při tuneláži a džusování ČR a ty si zřejmě kritizovat nedovolíte. Rád bych se dočkal, až 281 pomatenců odhlasuje zákon, že důchodci se budou po zplynování spalovat, pokud si nebudou platit všechnu zdravotní péči hotově. Také pak napíšete z cesty do plynové komory, že zákon - bastard je nutno dodržovat za každých okolností?
3/ jako zákonů úzkostlivě dbalý občan byste měl vědět, že v ústavě se nikde nepíše, že prezident ČR MUSÍ něco podepsat. Proto bych velmi brzdil v osočování VK. Co když se zas obrátí vítr?
25. 10. 2009 | 21:52

MS napsal(a):

Ne vždy naše strana resp. politik udělá to, co zrovna my považujeme za správné. Je nevyspělostí kohokoliv, když toto neumí pochopit a je politickým děním “otráven“, že ani neví koho volit. (To neznamená, že nemá kritizovat či měnit volené strany!)

Jako naprosté selhání vidím nejít volit, protože to se zříkáme odpovědnosti. Myslíte si, že problém vyřešíte tím, že ho přenesete na druhé?

Pane profesore, to jste mne zklamal. Ani Vy už nechcete nést odpovědnost za dění kolem sebe? Asi nejste ta osobnost, za kterou se vydáváte. Je mi to líto, ale je to tak.
25. 10. 2009 | 21:52

narvik napsal(a):

Pane Hořejší, než začnete budovat ten sociální stát, tak doporučuji přečíst tento článek: http://ekonomika.idnes.cz/a...
25. 10. 2009 | 21:53

Karel Mueller napsal(a):

narvik:

Máte pravdu, bohužel.

Proč bohužel? Protože proti roztažené či sevřené pravici není jiný lék než onen sociální stát.
25. 10. 2009 | 22:03

tera napsal(a):

Hořejší

Dovolím si několik komentářů:

"Obávám se, že takováto oportunistická politika ČSSD není jen výsledkem postojů a činů jediného politika, Jiřího Paroubka, ale většiny vedení této strany"..... není, je to ovlivněno výsledky průzkumů veřejného mínění, které si ČSSD nechává zpracovávat snad na všechno.

"Jsem přesvědčen, že je to strana, jejíž programové zásady (budování standardního evropského sociálního státu založeném na osvědčeném sociálně-tržním modelu společnosti, podpora evropské integrace) nejlépe odpovídají zájmům této země."........ současná krize bohužel ukázala, že tato bezesporu pochopitelná snaha nevede k žádanému cíli, ale jen k prohlubování míry zadlužování jednotlivých zemí. Tato skutečnost se v dlouhodobém hledisku prokázala v řadě zemí, na západ od nás, a není tedy v našem zájmu tuto jejich chybu opakovat. Budování sociálního státu ano, ale jen ve vztahu k možnostem každé země. ČR se bohužel v posledních letech snažila budovat evropský sociální stát, ale v podmínkách české ekonomiky.... strukturální problémy schodku veřejných financí jsou toho důkazem. Hlavním problémem však je ta skutečnost, že demografický vývoj ČR je podstatně horší, než v okolních státech, tato snaha tedy není ufinancovatelná a to ani prostřednictvím významného zvýšení daní (je je otázka, kdo by je zde poté platil).

Na konec jen několik drobnějších poznámek:

- spoluúčast pacientů na zdravotnictví je v EU mnohem vyšší,k než v ČR (prostřednictvím různých systémů)
- zadlužení země není tak strašné, ale tragická je jeho dynamika - v tom trháme rekordy v evropském měřítku.

Jsem nicméně mile překvapen Vaším nekritickým postojem, problém ČSSD myslím velmi dobře popsal K. Schwarzenberk - prostě v ní nejsou sociální demokraté.
25. 10. 2009 | 22:09

pumprlidentlich napsal(a):

Bezzásadová přehlídka pokrytectví. Morální perla Hořejší (mohl studovat a cestovat, nemohl za to, nevěděl o tom a stal se vědcem) poučuje o lidských hodnotách. Hnus.
V ČR je v dětských domovech asi 7000 dětí, polovina končí v base. Jak je to možné, když je zde tolik "sociálních demokratů", kteří myslí jen na blaho ostatních?
Kdo zaplatí klimatický boj a jeho výsledky? Čím bude Evropa topit a svítit? Co udělá socialistické panoptikum? Najde opět třídního, rasového nebo jiného nepřítele a všechno bude zadarmo? Hořejší publikuje studie o "pravici a levici", které vyléčí všechny vady světa? Kdo přijde první s teorií o větrnících, které socialistické panoptikum nikdy nepodporovalo?
Hořejší, skromný a statečný bojovník proti okupantům, kdy se pochlubí svým zásadovým postojem? Nevadí, ale stal se vědcem a teď to asi dohání. Správná doba pro hrdinské kecy. A čím se dnes pochlubil Mueller? Hypotézy o vodíkovkách? Všude byl a všechno zná? Kde lze nalézt výsledky Muellerovo hrdinství? Na diskuzích.
Hořejší a jeho zásady jsou ukázkou, že základy socialismu stále přežívají. Stačí nevidět a neslyšet a ve správnou chvíli "sociálně demokraticky" kecat.
25. 10. 2009 | 22:23

Karel Mueller napsal(a):

Milý pumprlidentlichu,
jako obvykle nemáte ani ponětí o tématu diskuze, ale po dvou odstavcích jsem myslel, že bude třeba volat záchranku, neb jste na mě zapomněl. Ale pak jsem uviděl, že je všechno v pořádku. Dokonce se zdá, že i heřmánek na Váš zapařený zadek zabral.
25. 10. 2009 | 22:38

Toby77 napsal(a):

S tímto článkem souhlasím. Myslím si, že právě sympatizanti ČSSD by jí nyní měli kritizovat, protože vůči kritice z druhého břehu je Paroubek naprosto hluchý.
Jenom nemám pocit, že zrovna bojkotem voleb se tam dostanou lepší politici. Spíš je lepší využít preferenčních hlasů.
Ostatně, Francouzi kdysi nešli k prvnímu kolu voleb prezidenta a pak se jim tam málem nacpal Le Pen.
25. 10. 2009 | 22:46

Roman napsal(a):

Pane profesore, moc si Vas vazim jako odbornika. Libi se mi i tento clanek, take bych si pral modernejsi socialni demokracii (ale i modernejsi ODS). Ovsem naprosto nechapu, ze muzete (vase odpoved v diskuzi 10:57:46) povazovat za vhodneho kandidata na noveho predsedu CSSD hejtmana Haska, ktery taky zubynehty prosazuje proplaceni regulacnich poplatku (coz i Vy kritizujete), nebo pana Sobotku. Oba tito panove jsou totiz bohuzel vernou kopii jejich vudce pana Paroubka. V diskuzich pouzivaji podobne argumenty a jsou naprosto neorginali a neinvencni. Opravdu me ta Vase nabidka zarazila, ze jsem musel reagovat:) Jinak preji vse dobre.
25. 10. 2009 | 22:50

stále rebel napsal(a):

Pro Karel Mueller.
Ten článek od narvika silně zavání demagogií.
Například věta:

„Ze statistik nejrozvinutějších zemí světa OECD vyplývá, že jediná evropská země, která bude příští rok hospodařit se ziskem, a tak si nebude muset půjčovat, je Norsko.“

Proboha, jsme snad v krizi a normální člověk podobnou hloupou větu nemůže ani vyslovit. V recesi jsou ze zcela pochopitelných důvodů veřejné rozpočty deficitní a podivovat se tomu může jen nějaký trouba.

Podívejte se na vývoj veřejných dluhů za více než posledních deset let.
Veřejný dluh v EU klesal.

General government debt
http://epp.eurostat.ec.euro...
Vývoj veřejných dluhů v EU
http://www.csas.cz/banka/co...

Sociální výdaje našeho státního rozpočtu se ročně pohybují někde kolem 45 miliard korun.
Na stavbu silnic půjde tento a příští rok ze státního rozpočtu v každém roce kolem 100 miliard korun. Hovoří se o tom, že je až polovina těchto staveb je zcela zbytečných a jen bude vyžadovat další náklady na jejich následnou údržbu. Stát to zřejmě převede regionům, ať to udržují ze svých rozpočtů.

Asi víte stejně dobře jako já, že v technicky vyspělém světě budou mít šanci uspět jen ty země, které budou investovat do lidského kapitálu. Chudinská geta mohou přinést zisky akorát tak prodavačům drog nebo něčemu podobnému.
25. 10. 2009 | 23:09

jj napsal(a):

stale rebel: "Sociální výdaje našeho státního rozpočtu se ročně pohybují někde kolem 45 miliard korun."

To jste se spletl o rad. Duchody 328 miliard, socialni podpora 44 miliard, davky nemocenskeho pojisteni 29 miliard, podpora v nezamestnanosti 5 miliard, transfery uzemnim rozpoctu na davky 23 miliard. A to je jen Ministerstvo prace a socialnich veci a jeste zdaleka ne kompletni. K tomu dalsich mnoho desitek miliard z kapitol dalsich ministerstev.

Nehodnotim, jen opravuji na spravnou miru. Na socialni vydaje jde u nas (velmi zhruba) polovina celkoveho statniho rozpoctu.
26. 10. 2009 | 00:17

Čulibrk napsal(a):

Můžete mi definovat pojem "obcházení zákona".
Jako kdyby ČSSD měla být jediným subjektem ve státě který ........ .
Co to je - nic !!!!
Zákon se buď dodržuje nebo ne.
Je to všechno směšné. Melčák snadno s pomocí (JUDr.?)Kalvody dodržuje ústavu a téměř všem to nevyhovovalo. Tu ústavu nikdo od r.1989 mezměnil? Jak je možné
že předčasné volby jsou takto "perfektně ošetřeny" ústavou. Od čeho máme takové množství zákonodárců ????
26. 10. 2009 | 00:21

Al Jouda napsal(a):

Pane profesore, nedíval jste se včera na PRIMU - byl tam rozhovor s paní Bobošíkovou a Radkem Johnem ? Co takhle volit novou stranu VV, v níž nejsou žádní bývalí komunisti ani profláklí političtí bafuňáři ? Radek John mluvil rozumně, ale paní Bobošíková se jen stále chtěla zavděčit Václavu Klausovi.
26. 10. 2009 | 00:37

arlon napsal(a):

mueller
Docela mne pobavilo jakou ptákovinu dokážete použít jako argument. Jinými slovy já o voze, vy o koze.
Stejné to bylo i v přestřelce bloger versus blue jay.

Že to pak dopadlo dle připraveného scénáře není divu. Ostatně ani editorům údajně nevadí, co kdo tady plácá, je-li splněn Kodex diskutujících. O to tady jde v prvním případě, vše další není podstatné. Jak jste viděl na reakci blogera může to být i stresující.

Stresovaný bloger vyvolal řetězovou reakci, jež vrcholila unfairl reakcí oponenta.
Tedy - samotný Kodex ani jeho dodržování ještě neznamená, že je zde vše v pořádku.
Neomylní blogeři versus zákeřní diskutující - to je nosná konstrukce tohoto serveru. Ale za to díky, protože toto vše být diskuse v přímém přenosu vypadalo by to stejně jako na známém Ladově obraze - Našemu konání budiž boží požehnání.

Ono v dnešních politických a společenských podmínkách stačí když se oponenti dostanou na jeden dvorek nebo pískovičtě a hned je z toho - fackovačka - mackovačka. A tak je snaha pana Stejskala, že před takovým koncem chrání nejen blogery, ale i diskutující, velmi záslužná.
Kdyby si ovšem blogeři a diskutující včas uvědomili, kam až se dá bez psychických následků zajít, nemuselo by zde docházet ani k návrhům na vyhazov ani k záměnám osob pod falešným nickem.

Panu Hořejší byl v dalším vyhazování nevinně jen částečně,
nicméně jak napsáno někde výše, právě na takovéhle všeználky je potřeba dávat ještě větší pozor než na obyčejné populisty jako je Paroubek.
26. 10. 2009 | 04:06

stále rebel napsal(a):

Pro jj.
Nespletl jsem se o řád, ale nevyjádřil jsem se přesně, to máte pravdu.Vůbec mne totiž nenapadlo, že by někdo mohl zpochybňoval například důchody, podporu v nezaměstnanosti nebo nemocenskou, které si občan platí jako pojištění. Tato pojištění vůbec nemusí procházet státním rozpočtem. Několikrát se diskutovalo o oddělení, ale politikům zatím zřejmě vyhovovalo, že mohli z přebytků důchodového pojištění občanů hradit provoz státu. Pokud si dobře pamatuji, tak například pojištění pro případ nezaměstnanosti se v USA zavádělo již v době Velké hospodářské krize. Doufám, že tyhle věci nechcete jako pozůstatek sociální rozmařilosti rušit.

Měl jsem přesně na mysli „Dávky státní sociální podpory“ okolo kterých bylo v minulých letech tolik humbuku a kam patří:
porodné, přídavek na dítě, rodičovský příspěvek, sociální příplatek, příspěvek na bydlení, dávky pěstounské péče, pohřebné a možná ještě něco dalšího.
26. 10. 2009 | 05:53

Pr(u)dič napsal(a):

ODS je v morálním rozkladu, tak se musí "ukázat" na ČSSD !
26. 10. 2009 | 06:20

Matylda napsal(a):

Naprosto souhlasím s článkem. I mě nadzvedl postoj p. Paroubka. Kličkování místo zásadového postoje nikomu na důvěryhodnosti nepřidá. Pouze bych neuvažovala o neúčasti u voleb. Ale že menší zlo se stává stále větším, je naprostá pravda.
26. 10. 2009 | 06:42

vaclavhorejsi napsal(a):

PatientO.T.:

Ja nemohu nikoho z diskuse vyhazovat - mohu ho pouze pozadat, aby prestal diskutovat.
On me samozrejme muze a take nemusi poslechnout.
Vy mate samozrejme take pravo vyzvat me, abych uz zadne clanky nepsal, nebo abych pod nimi nediskutoval (vestina bloggeru ostatne nediskutuje).
Je opet ma me, jestli vam vyhovim, nebo ne.

..
26. 10. 2009 | 07:39

Kelly napsal(a):

Pane Hořejší, jen krátká poznámka. Kdybychom si mohli vybrat mezi dobrými a špatnými, bylo by to moc jednoduché. Za současné situace si můžeme vybrat jen mezi špatnými a ještě horšími, tak k tomu přístupuji já. Ne, že bych se vším, co dělá ČSSD souhlasil, ale v globále je to lepší, než tu mít vládu pod taktovkou policejní mafie - viz Kubice a soudní mafie - viz Vesecká, Moravů jako symbolu nové role BIS ve společnosti. Jistě tušíte, do které strany jsem teď zabodl své ukazovátko. Mimito, byl jsem příznivcem pro- evropské strategie, až mi ukázala trojice Topolánek, Vondra a Schwarzenberg, jak je možné jezdit po světě a názory svoje tam prezentovat jako názory EU. To jsem se tedy zachvěl, při představě, až bude jezdit světčm nějaký Španěl a nebo Ital a mluvit tam i mým hlasem. Není jistě nutné zdůrazńovat, že vláda ODS dostala mandát v ČR jen díky Kubicemu a Melčákům a podobné sortě bezcharakterních individuí. A díky této svaté trojici T-V-Sch jsem se stal nepřítelem LS a veškeré integrace do Evropy. Jsem tedy v této věci příznivcem Klause, ale v globálu to nemám ČSSD za zlé, že má jiný politický směr. Se mnou zkrátka doba fungování ČR v předsednictví EÚ otřásla do základů, a to si myslím, že mohou přijít ještě horší a u toho bych už jako člen EÚ nechtěl být.
26. 10. 2009 | 07:58

Midori napsal(a):

Lex

Vynikající, děkuji.
26. 10. 2009 | 08:16

Daňový poplatník napsal(a):

Zcela mimořádně souhlas s cenzorskými zásahy ve věci mimiker.
26. 10. 2009 | 08:22

Ivan Hochmann napsal(a):

Ano pane Hořejší,

většina blogerů nediskutuje.A dělají dobře,poněvadž je zde vždy risiko "odkopání".
Pod pokrývkou je vždy teploučko a názorová zapařenost.

Proto jsou jejich blogy jen mnohdy sepsaným cancem.
U vás pane,je to o něčem jiném.Vy jste provokatér asi od narození a navíc levičák jako poleno.
To jsou velmi nasírací atributy.Dalo mě velkou práci a čas,než jsem si Váš styl uvědomil a částečně akceptoval.
Koneckonců jste pochopil daleko dříve než já tuhle praštěnou mediálně kontrolovanou a řízenou dobu,kde i negativa hrají svoji podstatnou roli.Ale to bych už zase byl na tenkém ledě bláznivého filosofování a spekulací.

Blue Jay,k podobnému poznatku ještě nedospěl.Zlost a nenávist mnohdy zatemňuje mozek.
Ale i to je k něčemu dobré.Všimněte si jak po bouřce bývá jasné ovzduší, prosycené vůní ozonu.

Pokud budeme schopni akceptovat i zpětné vazby a skutečnost,že na těchto stránkách nejde o život(snad jen virtuálně),tak bude každé poslání do řitě pouhou úsměvnou episodou.
A neříkejte Arlone,že musí být vždy vše v pořádku.To bychom snad ani nepřežili.

Ivan.
26. 10. 2009 | 09:12

PatientO.T. napsal(a):

2 vaclavhorejsi:

O žádných právech, ani vašich ani svých, jsem nic nepsal. Pouze jsem upozornil KM, že to není poprvé,co jste někoho vyzval, aby "vypadl"...
26. 10. 2009 | 09:25

Otis napsal(a):

Pane Horejsi,
vsecka cest, vyjadril jste se kriticky, vecne a korektne k subjektu, s nimz byste rad symaptizoval. To nebyva mezi zdejsimi bloggery bezne. Kez by mi udelal radost i nekdo z rad liberalnich ci konzeravtivnich.
26. 10. 2009 | 09:50

Myslím to upřímně! napsal(a):

Jojo... to asi musí podruhé přijet v noci tanky, aby lidi jako autor prozřeli... Protože situace je daleko horší, ale to si autor bojí přiznat... Co například poslední situace kolem ČSA a tehdejší "manažerské" řádění gumy Tvrdíka? Dyk vono to je jedno, že, to zase někdo zaplatí, zatímco si tenhle Luftjarda užívá vysokého standardu, jakoby to byl mistr světa. Přitom je to akorát blbá guma, která má za sebou miliardové ztráty... No, počkat - možná to je právě Tvrdík, kdo by dokázal ten sociálistický stát vybudovat, však má zkušenost z utrácení, blbostí, zadlužováním, vždy dokázal sehnat prachy ze státní kasy. Umí držet hubu, deštník a krok, je hodnej ťunťa, který odchází radši hned dvakrát...
26. 10. 2009 | 10:19

darmous napsal(a):

Kam plyne všechna ta brilantní diskuse? Do jakého moře? Co z toho a kde zůstane trvale? Bez ní nejsme demokracií a s ní jsme čím? Kam kráčíme,dominové?
"Chtěl bych být menším a ještě menším,až budu nejmenším na celém světě"
26. 10. 2009 | 10:23

Selen napsal(a):

Volit malé strany. Možná si řeknete, že to nemá cenu, že se do parlamentu nedostanou. Nebo že se z nich stejně vyklubou stejní vykukové jako v jiných stranách, protože moc je pro většinu lidí příliš opojná. Jsem přesvědčen, že malé strany jsou v současné situaci řešením. My si nemůžeme dovolit mít jen dvě velké, jako v mnoha jiných demokratických zemích, protože ta naše postkomunistická pseudodemokracie a pseudoprávní stát k tomu nedozrály. Je potřeba přerušit vazby těch lidí, kteří se v rozličných funkcích motají i desítky let. Na špičce politiky a byznysu bují tykačka, a to je problém. Noví lidé by to nalomili a neřekl bych, že musejí být horší než ti stávající. Spíš naopak. Paroubek, Topolánek, Langer, Rath, Sobotka, Bendl...vždyť to je něco hroznýho
26. 10. 2009 | 10:29

Pocestny napsal(a):

Jo, badateli, vždycky, když napíšete něco, co nezapadá do systému doby, zapaření zadkové vám umyjí ten váš.

Vítejte "na scestí", jako ten, kdo je levičákem a nemůže volit levici, vítejte mezi všechny ty, kteří mají stejný problém jako vy s jiným politickým proudem.

Bedlivě budu pozorovat váš další osud zde, protože jste náhle zpochybnil jistoty všech těch, kdo byli a jsou místními vášnivými socany třeba právě proto, že prostě následují vás. Budete proklet všemi, kdo nepřemýšleli o radikalismu vašich předvolebních článků, kde jste s rozhodností inkvizitora vylučoval "z národa" kohokoliv, kdo nezastával tu poválečnou vizi edoduchého násilného socialismu za každou cenu.

Budete zavržen všemi, kterým nutnost víry v instituci zabraňuje v prosté lidskosti.

Budete pronásledován všemi, kdo se na vás odkazovali s tím, že když to tvrdíte vy, bude to pravda.

Budete dostižen tím, čím jest stíhán každý zde, kdo si dovoluje vystoupit ze stáda a vyslovit svůj kritický názor.

Těším se na to, jak budete čelit tomu, čemu čelím třeba já od fanatických příznivců druhé strany.
Budete proklet jako odpadlík těmi, kdo proti lidem volí svého Pupíka stejně, jako mne proklínají zdejší "praví konservativci" ve stínu ohonu našeho Vendy Klause Vezdejšího.

Já vám zcela lidsky blahopřeju, budete to mít těžší, ale možná vás napadne, že v této situaci je nejvyšší čas na to, aby se ti chytřejší z nás dohodli na středovém kompromisu, který vyplní tu díru mezi nácky a socany, která tu vznikla.

Stejně tak, jak z vás cítím skepsi z toho, že na levici se profiluje jedný, zatím celkem konzistentní politik, brňák Liška Zelený, kterému celkem z protibřehu fandím, doufám, že možná pochopíte skepsi mojí, kdy na svém břehu shledávám vpodstatě nevolitelno, TOP není naděje, protože Severa a spol. jí činí příliš propojenou se svinstvy minula.

Třeba se i shodneme na tom, že není možné dál zvně opravovat stávající, tolerovat legitimitu "přestupů ze Sparty do Slávie a naopak", legitimitu vytváření "oposice" přerovnáváním volebního pořádku, ale že je třeba od nuly trpělivě postavit novou středovou stranu, která tentokrát nebude representovat zejména mínění jisté frakce státního aparátu, ale mínění těch, kdo s exekucí eráru nemají co dočinění.

Ten váš sociální stát bude totiž fungovat dál jen tehdy, když bude mít každodenní zpětnou vazbu a korektiv v tom, že zájem, právo a svoboda je nadřízena zájmu, "právu" a svobodě instituce, která ho exekuuje.
Možná i pochopíte, že není problém v jeho samotné existenci, ale v jeho míře a oprávněnosti, možná jednou pochopíte, že je lepší mít pevný právní rámec, který umožňuje a podporuje to, aby komunitu tvořili lidé, ne jen jejich "lidoví zástupci".

Možná pochopíte, že než delegovat své lidství na Ministerstvo sociálních věcí je prostou desocializací společnosti, protože na co máme úřad, to občan nekoná.
Možná pak pochopíte, že cesta z bláta nevede inflací pravidel a úřadů, ale tím, že lidem nedáme možnost ofixlovat své lidství výmluvou na "politickou vůli" skupiny lobbystů, kteří je veřejně zastupují.
26. 10. 2009 | 10:33

sp napsal(a):

Byt sympatizantem CSSD znamena take, byt dosti zabednenym, profesor neprofesor. Predevsim kdyz je CSSD dlouhodobe vedena politickymi darebaky jako je Rath Paroubek a spol. Cili toto vase prozreni je stejne chvilkove vy se pres svou iluzi o socialistickem, eufemisticky zvanem socialnim state neprenesete.
26. 10. 2009 | 10:38

Pocestny napsal(a):

Badateli,
ještě o tom sociálním státu.
Víte, kdy bude fungovat?
- Tehdy, kdy nebude státem pro 1 milion svých zaměstnanců, kdy podle letitých pravidel nebude institucí, která na základě nomenklaturních pravidel tvoří sama sebe a na těch zbývajících devět milionů je mocensky uvalena.

- Tehdy, až bude institucí, která vytváří a dozoruje prostor, ve kterém tvoříme ten sociální stát my, kdož se sbíráme na jeho fungování.

- Tehdy až společný zájem na rozumném kompromisu mezi zaměstnanci a zaměstnavateli nebude drcen antagonistickými zájmy jejich representací.

- Tehdy, až "elita" bude tvořena těmi, kdo mají snahu vytvářet co nejširší konsenzus v rámci nezpochybněných pravidel, ne těmi, kteří využívají přirozeného antagonismu mezi zájmy lidí, aby tvořili agresívní, ultimativní a hluboce asociální občanskou válku dvou extrémních idejí, které by v normální společnosti byly považovány za extremismus.

- Tehdy, až bitka o těsně populárnější většinu pomocí slaboduchých hesel a fotbalových pokřiků bude vytěsněna do hospod a na stadiony, kam patří.

- Tehdy, kdy kriminalizace protistrany na základě ideové poučky bude diskvalifikující malomyslností a nositelé takto primárně negativistických postojů budou vytlačeni na periferii zájmu.

- Tehdy, až lidé přestanou "bojovat a mír a proti všem", ale začnou naopak tehle xindlismus v politice negovat, ignorovat a odmítat.

Pak to bude stát užitečně pochybujících, ale tvořících občanů, ne bitevní pole názorově pevných a nesmiřitelných, jako dnes.

A je to právě nesmiřitelnost Muellera, Lexe, Jarpora, Pepy, všech těch, kdo dnes tvoří tu hradní koalici lidí, kteří pro nesmiřitelnou víru ve své minulé zločiny budou dál volat po páchání dalších...

Před pětašedesáti lety jsme začali zločinem na menšině, dnes se dopouštíme dalšího zločinu sami na sobě tím, jak tu někteří lpí na kontinuu neudržitelného.

Co není legitimní, nemůže být prohlášeno za legální a o to tu jde. U všech partají stejně.

Až pochopíme, že obecně nesprávné nelze legitimizovat pro konkrétní situaci, vyrazíme cestou počátku chápání státu v správném slova smyslu.

Je čas, aby stát nebyl "organizovaným násilím instituce na jedinci", ale začal být institucionalizovaným "násilím" pravidel společnosti nad jejich vykonavateli.
26. 10. 2009 | 10:55

lastsaid napsal(a):

to darmous:

decent,but german-atomic contextual JW
26. 10. 2009 | 11:08

Jiří napsal(a):

To Hořejší

Vy jste, pane profesore, neskutečně naivní, že jste nepoznal, o co vlastně jde Paroubkovi, Rathovi, Sobotkovi a spol. První dva nechám bez komentáře, ale domníváte se snad, že Sobotka je kvalitní politik? Sám víte, jak zadlužil ve fci min. fcí i naše děti a vnoučata a to bez nějakého užitku - investicí do technologií, vědy a vzdělání!!! A jeho byteček za 8 miliónů na který musí, chudák, okrádat nás, daňové poplatníky, zneužíváním poslaneckých náhrad.
Co je to podle Vás vlastně sociálně-tržní stát? Je to stát, kde jsou všichni motivováni co nejlépe pracovat, platí řádně daně a pomáhá se vážně nemocným, postiženým či lidem náhle ztratícím zaměstnání. Nebo je to stát, kde jsou všichni demotivováni výší daní, raději daně "optimalizují", na rýmu se léčí doma měsíc, na lidi s roztroušenou sklerózou se kašle a doma můžete žít bez zaměstnání několik měsíců a i na dovolenou vyjet?
Vy (levice) pořád máte za vzor Švédsko - vysoké daně, vysoký sociální standard, vysoká životní úroveň. Ale také minimální KORUPCE! Za vysoké daně, velmi kvalitní služby. To je jistě v pořádku. U nás ale bude platit opak. Čím více peněz půjde do systému, tím více peněz se cestou "poztrácí". Třeba i zneužíváním poslaneckých náhrad panem Sobotkou!
Pochopil jste, co jsem tím chtěl říci???
26. 10. 2009 | 11:12

buldatra napsal(a):

Všechno se vyvíjí. Něco do krásy, něco jiného někam jinam a nic z toho všeho dohromady, tady není na věčné časy a nikdy jinak. Politiku z toho nevyjímaje.
Politika je krásná věc. Tuto skutečnost si občas někdo uvědomí lépe, než ostatní a stane se z něho krásný člověk, politik. A jak tak šplhá vzhůru po krásném politickém žebříčku (na rozdíl od žebříčku do kurníku, který se jeví býti krásným pouze slepicím, které ho opatřily slepičáky), stává se jeho život stále krásnějším.
Jsou v podstatě dva druhy krásných politiků a jeden Kalousek. Ale o něm dnes není řeč, to je jiná kapitola, kapitola sama pro sebe.. Řeč je o krásné ČSSD a krásném soudruhu Paroubkovi, tedy o tzv. dnešní čelní politické levici (tedy ČSSD jako krásný příklad levice). Pan předseda této krásné oficiálně levicové partaje, je dle mého mínění opravdu, ale opravdu krásný příklad toho, co znamená, když se řekne levák obouruč. Protože má-li někdo obě ruce levé, co mu zbývá, než naučit se s tím žít a vytřískat z toho co nejvíce? A to se, myslím, krásně povedlo. Tak mě napadá, že pan předseda té největší krásně oficiálně pravicové partaje mi přijde, že je s tím leváctvím obouruč na tom úplně stejně. Není to krásné? Ovšem, bohužel, na tomto světě to chodí tak, že když někdo zkrásní a pomůže si, bývá to tak nějak na úkor někoho jiného. Někdo jiný musí platit za krásu krásného. Což o to. Lidé jsou od kolébky na něco takového postupně přivykáni a tak jako dospělci se rádi k něčemu krásnému přimknou. Pan profesor se přimknul ke krásné levici, ale vývoj je holt vývoj a levice se také vyvíjí a je neustále krásnější, takže, je jinak krásná, než byla včera a kdo všecko to má stíhat? Krása bývá někdy nedostižná.
Čili, vůbec se nedivím, že se občas člověku přihodí cosi takového, až politicky vzato, politováníhodného, co se nýčko přihodilo panu autorovi. Je to možná předzvěst toho, že další člověk se na chvíli dostal do bdělého stavu. A tuto chvíli by třeba bylo dobré využít k zamyšlení se nad smyslem politiky jako takové. Je politika pro nás přínosem? Pakliže ano, pak v čem? Nebo není? Je obecně prospěšná? Nebo prospívá jen někomu? A komu?
Ale tyto otázky nejsou moc krásné.
26. 10. 2009 | 11:28

tyrros napsal(a):

Jedno je na této stránce zjevné:

Příznivci tzv. "pravice" pravidelně kolísají mezi

nekritickým obdivem a zatracením

zbožňováním a nenávistí

dojmem výhradně MY a výhradně ONI

Nic mezi tím. Nic nemůže mít mnoho odstínů. Jen černá a bílá. Neexistují jiné barvy.

Nevím jestli jsem slepý, ale nevšiml jsem si, že by autor ČSSD totálně zatracoval. Jen vyjádřil hodně hlasitý protest proti některým konkrétním aspektům chování současné ČSSD.

A - jaký zázrak! Ti, kteří po něm před týdnem plivali, jej nyní nadšeně vítají "v klubu" jako "toho, který prozřel"!

S autorem v lecčems nesouhlasím, ale určitě je tragedie, že ČSSD nechápe, že tato pasivní politika vůči prezidentovi je cestou do pekel.

Snad pochopí při pohledu na výsledky voleb. Nebo - a tomu už moc nevěřím - ještě něco podniknou.

Prezident NEMÁ právo měnit, co už bylo dohodnuto, NEMÁ právo měnit již uzavřené smlouvy. NEMÁ právo pozměnit nebo vetovat vůli parlamentu.
26. 10. 2009 | 11:42

Pocestny napsal(a):

buldatra
o levácích bych mluvil opatrněji, než dopadnu jako panic mudrující o sexu.

Jako lefthanded jsem vyrostl v tom pravorukém bolševismu, který leváka považoval za to samé jako cokoliv, co se vymykalo průměru, za zbytečné.
Ne, neprošel jsem pokusem o předělávku jako můj strýc, prošel jsem jen tím vším, co bylo "jen pro pravoruké"....

"Mám obě ruce levé", protože jsem se musel pravou naučit to vše, co váš svět pro leváka nevymyslel - od otvíráku na pixle přes samopal po auto...

O tom, kdo má obě ruce levé se budeme bavit, až budete mít obě ruce pravé....já totiž kromě psaní zvládnu tou svou druhou levou vše, co vy pravou...

Zkuste si dnes vytřít levou, a až se osprchujete, dejte vědět, jak se dařilo.....-)))

Bacha, abych vás nežaloval za politickou nekorektnost jménem menšiny těch, které pravorucí odsoudili k tomu, mít obě ruce levý....
Zatím máte jen jednu, invalido...-)))
26. 10. 2009 | 11:43

Admirál napsal(a):

Pocestný - píšete "Před pětašedesáti lety jsme začali zločinem na menšině, dnes se dopouštíme dalšího zločinu sami na sobě tím, jak tu někteří lpí na kontinuu neudržitelného."

Mám s tím místem v našich dějinách stejný problém jako Vy. Část Čechů se zachovala jako zvířata a tím nás postavila morálně na roveň těch poražených. To nezmění v žádném případě argumenty typu "co bylo předtím a co bylo potom".

Nicméně je 65 let po a většina tu dobu zná jen z vyprávění. Dost lidí si ji pamatují coby děti a těch, kteří se na dění v té době mohli podílet, už žije málo. Myslíte si, že je možné po 65 letech platit účty předchozích generací? Myslíte si, že je to možné? Když ano, tak jak?

Pokud na otázky znáte odpovědi, s připojeným konstruktivním řešením, je taková věc demokraticky prosaditelná? Jde o takových pozitivních řešeních vůbec přemýšlet a mluvit, aniž by nebyla zpochybněna existence a smysl existence Československa?

Osobně si mylsím, že to možné není. Smiřme se chtě nechtě s tím, že máme jako většina národnách států okolo nás v základech zazděn kostlivce brutality a křivd.

Jediné co můžeme udělat, mluvit o křivdách jako o křivdách, vraždy nazývat vraždami a svinstvo svinstvem.

Teď, v blízké budoucnosti nás čeká zaplatit tučný účet za poslední "dvacetiletku" a na placení starších účtu už asi nezbude.
26. 10. 2009 | 11:49

Karel Mueller napsal(a):

arlon:

Ptákovinu? Co to je já o voze, Vy o koze? Napsal jsem Vám, co mi vadí, pokud mé výhrady považujete za nepodstatné, tak je to Vaše vizitka.
Píšete, že se za bolševika gentlemanství nevyučovalo. Chcete tím říct, že se máme od emigranta sojky gentlemanství učit? No prosím, jak je libo, mě z toho vynechte.
26. 10. 2009 | 12:00

Karel Mueller napsal(a):

Admirál:
Na blogu pana Zahradila jsem napsal toto:

""Milý George,
Vy znáte dějiny jen z moderní, hyperkorektní literatury, že?

Prarodiče byli utečenci ze Sudet v roce 38. V širším příbuzenstvu nastal rozkol, mydlili se mezi sebou pod jiným praporem. Poněkud nechutné a drsné jak v roce 38, tak v roce 45.

Skvělý film - ještě ne hyperkorektní - Tora, Tora, Tora končí řečí admirála Jamamota "Vzbudili jsme spícího obra ... a strašlivě ho rozzuřili ... obávám se že nám pomstí ..." Přesvědčili se o tom v Hirošimě a Nagasaki. Němci v Drážďanech, což nemělo z vojenského hlediska valný význam, ale 60 tisích převážně žen a dětí tam zaživa shořelo.

Troufám si prohlásit, že kdyby jen zlomek z toho, co Němci udělali Rusům, udělali Anglosasům, tak dnes nikdo nemluví německy.

Vy si asi neumíte představit význam slov genocidní válka na život a na smrt s 60 miliony mrtvých, že? Tenkrát na konci války řešil Churchill otázku, jak zabránit protiněmecké hysterii a masovým vraždám Němců. Naštěstí toho Angličanům a Američanům neudělali tolik - samozřejmě relativně - a Rusy udržela Stalinova ocelová ruka. Tenkrát Němci ani nepočítali příliš s tím, že budou jako národ existovat, hrálo se o holé přežití. A jen smrt Roosevelta a smrtelný strach ze Stalina je zachránil ještě před daleko a daleko horším osudem. Ještě na Jaltě vyzval Roosevelt Stalina k přípitku na 50 000 německých důstojníků padlých do zajetí, kteří budou zastřeleni. A mohu Vás ujistit, že ještě v 50. letech se spousta západních Němců bála vytáhnout paty do zahraničí, byť nic neudělali.

Zrůdná doba v letech 45 až 48? To měříte čím? Předchozími 6 lety? Pak nemáte s prominutím mozek. Ať už jste kdokoliv.

S návrhem odsunu přišli jako první Angličané, nikoliv Stalin. Hrála v tom roli i odpovědnost za Mnichov. Ale především to Churchill myslel na obranu Němců. A také tenkrát váleční vůdci dospěli k závěru, že je třeba maximum monoetnických států, pokud se to šílenství nemá opakovat.

Sudetští Němci měli německé občanství, bylo tedy z právního hlediska vcelku na libovůli české vlády, koho tady nechá a koho ne. To snad uznáte. V Německu je čekal stejný osud, jako ostatní Němce.

Samozřejmě, že došlo k prasárnám a přehmatům. Ale zůstalo zde asi 10% Němců, mnoho jich odešlo dobrovolně. To zhruba odpovídalo počtu antifašistů. Tak proč mluvíte o kolektivní vině? Co jste chtěl s ostatními dělat? Soudit je podle českých zákonů? To by museli ke zdi. Uvědomte si, že Beneš zachránil státnost ČSR tím, že obhájil právní kontinuitu.

Vy si prostě koledujete o to, aby se celá 2. WW opět otevřela a národům to inferno bylo opakováno, hlavně na východě. A myslíte si, že je epochální čin to inferno naplno připomínat národu, kterému vděčíme, že tady jsme, který vytrpěl nejvíc a má arsenál na likvidaci planety?

To je prostě něco nevýslovně strašnýho ... ""

Co takhle začít tím, že nebudeme fixloat dějiny s tím, že nezačaly roce 1945?
26. 10. 2009 | 12:07

buldatra napsal(a):

Motto:
Zkuste si dnes vytřít levou, a až se osprchujete, dejte vědět, jak se dařilo.....-))) Pocestný.
Tajně jsem doufal , ba naivně věřil, že v tom krásném světě politiky, když už ne zrovna té velké, tak alespoň malé a nebo ještě menší, se najde alespoň někdo, nějaký ten krásný protagonista, který krásu uvede na pravou míru. Nějaká ta potrefená husa.
A ejhle, ozval se Pocestný (nejste náhodou Paroubek, když už rozdáváte takové perly?):
O tom, kdo má obě ruce levé se budeme bavit, až budete mít obě ruce pravé....já totiž kromě psaní zvládnu tou svou druhou levou vše, co vy pravou...
Pěkné. Pak ale nevíte, co znamená: levou jak od cizího.
I když, na druhou stranu, pravák obouruč poradí si hravě s čímkoliv, co dostane se mu pod pravou ruku. Není pro něho problém ani řadící páka vlevo, ve státech, kde auta jezdí po špatné straně, o toaletním hajzlpapíru nehovoře. Jediné, co nechápu je otvírák na pivo pro praváky. Měl jsem vždy za to, že je pro pivaře. Inu člověk se musí neustále učit a učit a učit se. Asi se z toho všeho…, no nic, Jdu do sprchy.
26. 10. 2009 | 12:36

Vico napsal(a):

Tři významově podobné pojmy
levák obouruč
pravák obouruč
toaletní hajzpapír
26. 10. 2009 | 13:06

buldatra napsal(a):

Vico,

všechny tyto tři podobné pojmy se mohou hodit současně při návštěvě tureckého hygienického zařízení např. v Bulharsku (EU). Které je samo o sobě k nezaplacení, viž. Entropa.

Pozn. pro Pocestného.

Ty obě pravé ruce máte po obou stranách těla, nebo jen na jedné straně?
Slyšel jsem i o člověku, který má srdce na pravém místě.
26. 10. 2009 | 13:28

Vico napsal(a):

buldatra : :)

je to takové stupňování
papír
toaletní papír
toaletní hajzlpapír.

Ten třetí se tedy hodí na turecké záchody. Ti Bulhaři..

p.s. Jsem také přeučený levák na praváka. Levou jen házím a vrhám, jinak vše pravou.

Občas řeknu - je to fakt levda/ale jen mezi svými/.
26. 10. 2009 | 13:39

Grandmaster napsal(a):

Hodne prispevku se zabyva profesorovym ... volit ci nevolit.... Nevolit znamena zaujmout politicke stanovisko - stejne jako volit.
Co politiky nejvic boli (alespon to tak funguje v jinych demokratickych zemich)je,kdyz volic odmita volit, cili zaujmout stanovisko pro stranu/politika.
Ja zadne politiky osobne neznam, informace o nich mam jenom z tisku. Kdyz oddelam 25-35% jako nadsazek, nepravd atd, tak ten zbytek staci abych 'zaujmul stanovisko'. Zda se mi, ze cast ceskych politiku ma (bohuzel)stejne moralni a mravni nazory jako cast ceskych obcanu, cili nestoji mravne a moralne nad volici, kteri jim dali svuj hlas. Obe skupiny ziji podle toho znameho - ted ja a po mne potopa.
Moralka a mravy techto obcanu trpi 40 roky vlady 'nadlidi'. Za 20 roku se ceska spolecnost stavi pomalu na nohy ekonomicky, ale to ostatni, jak nekteri chytri lide rikaji, potrva jeste dve generace.
Takze, kdyz profesor vaha volit, nemuze asi najit politika, ktery by odpovidal jeho predstavam.

Videl jsem na YOUTUBE (?) Poroubkovo 'pocitani'. Jen to by mne stacilo, abych ho navzdy vyskrtl se seznamu politiku, kterym bych dal volebni hlas.

Vsechno to neni tak dobre v cizine (na pr. ve Svedsku), jak si nekteri autori prispevku mysli a pisi. To asi zalezi na tom, s cim to clovek srovnava.

A chovani nekterych lidi? Je to nejlepe videt, kdyz clovek zajde do supermarketu, dejme tomu s deseti pokladnami. Divejte se dobre na ty pokladni. Velka vetsina je velice otravena, ze tam musi sedet.... Ja dobre vim, ze ty (vetsinou) zeny jsou upracovane a vydelavaji malo, ale ten den (smena) by jim lepe utekl, kdyby k tomu pocitani pridaly usmev.......
Doufam ze jsem nikoho neurazil, to nebylo mym umyslem.
26. 10. 2009 | 14:06

stoppa napsal(a):

Selektivně pojímané flagelantství v pojetí některých zde vykazuje věcné i morální trhliny. Pokud tedy někdo vychází z maximy "padni komu padnio", pak nelze mluvit o vyhnání ze Sudet, ale o DVOJÍM vyhnání ze Sudet, přičemž to první se odehrálo 7 let před druhým, a bylo kvantitativní - tzn. naprosto všichni (ne pouze 90%) neněmečtí obyvatelé byli vyhnáni, někteří zabiti. Tyto přesuny obyvatelstva, v dotyčných dobách žádná novinka (viz Stalin, viz předtím Britové, viz předtím US) se v Berlíně ujaly a těšily se oblibě - jak známo. Nepřekvapilo proto, když tato idea zaujala i Churchilla, který ji vnesl na konferenci vítězů. Je plně kompatibilní (logicky zclea přesně zapadá) s koncepcí rozdělení Německa.
26. 10. 2009 | 14:30

MS napsal(a):

Grandmater

“Hodne prispevku se zabyva profesorovym ... volit ci nevolit.... Nevolit znamena zaujmout politicke stanovisko - stejne jako volit.“

Co si pod pojme zaujmout politické stanovisko představujete?

Pokud si neumíte vybrat v nabízeném a je jedno zda jsou to housky na krámě (jídlo nezbytné k přežití) nebo politické strany při volbách – vypovídá to jen o jednom. Jste “neschopný“ života v dané společnosti. Neumíte reagovat na změny, neumíte se zapojit do dění a neumíte (nechcete) ovlivňovat dění kolem sebe.
Unavuje Vás to, protože to není podle Vašich představ, nechcete své představy konfrontovat se skutečností a tím se zříkáte odpovědnosti.
Úplně stejně jako ta Vaše prodavačka. Má také jinou představu o svém zaměstnání, proto se neusmívá, práce u kasy ji unavuje. Kde je mezi Vámi (případně panem profesorem) rozdíl? Nikde. Hlavně si nic nenalhávejte, že to není to samé, je pánové, je!
26. 10. 2009 | 15:12

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Hořejší
když jsem před měsícem zapaloval u Matičky Boží za Vás svíčku, s přáním, abyste byl zbaven rudo-zeleného ojrozákalu, nečekal jsem, že se zázrak stane tak rychle.

Abych byl upřímný, nejsem člověk tak pevné víry jako kolega N.O.S a mám obavu, že se nejedná o jev trvalý.

No nic, alespoň na chvilku jste prokouknul a zavolal do světa, že král od kolotočů je nahý, že i když se obklopí dvaceti Barbie, sličným a hlavně bystrým Kenem se nestane.

Nevím jestli Vás Stan a ostatní, kteří tančí s Vlky pochválí,asi ne.

Až pojedu příště přes žabožroutov, zkusím zapálit svíčku za Willyho, Lewaka a Poor Boys.
https://www.youtube.com/watc...

Když vstoupí Vilém a Levák do ODS a N.O.S. bude stepovat u východu z metra se Strážní věží, mám jasno.
Zázraky se dějí.
26. 10. 2009 | 15:50

Pepa Řepa napsal(a):

To buldatra
Ach, dozvěděl jsem se opět cosi nového, ze života velikána.

Narodil se lefthanded, což je zřejmě neklamné znamení, že je výjimečný, že nepatří do stáda zaprděných čecháčků, který mi tak pohrdá.

Že je předurčen k vůdcovské roli.
Proč jen to svět nechápe?

Vždyť už při narození kmotr Ox a kmotra Milka prorocky pravili:

To je ale roztomilé telátko. Jednou z něj vyroste pěkný......vůdce stáda.

Mějte se a Mejte se

P.S. Víte, že ten obrovský nápis MĚJTE SE A MEJTE SE na hospodě proti Mánesu odstranili?

Kšeft se nehejbal, ani se nedivím.
26. 10. 2009 | 16:11

Pepa Řepa napsal(a):

Pro mazací četu.
Jestli jsem narušil neoflagelandské cvičení, tak se omlouvám.

OFF OFF OFF BENEŠOV

BON BON BON LISABON

BON BOB POUR CHARENTON

Cvičte dál, á dva tři, dvadvatři.
26. 10. 2009 | 16:32

Pepa Řepa napsal(a):

BON BON POUR CHARENTON
chybička se vloudila.
26. 10. 2009 | 16:33

patriot napsal(a):

MS:

Jste absolutně mimo.

Parlament se skládá z konkrétních lidí. O zvolení těchto lidí rozhoduje pořadí na stranické kandidátce. Jestliže se volič rozhodne pro některou stranu, pak MUSÍ odevzdat hlas všem lidem na příslušné kandidátce. I těm, které by samostatně nikdy nevolil. Když uvážíme, že volič by měl mít možnost „potrestat“ nebo „odměnit“ konkrétního politika, jsou takové „volby“ nutně fraškou.

Existují volební systémy, které tento základní demokratický požadavek splňují – viz např. nedávný blog Jakuba Patočky. Proč tomu tak není u nás? Protože místním politikům vyhovuje pseudodemokratický systém, který jim zaručuje „zvolení“ či opakované „zvolení“, ať se během výkonu svého mandátu dopustí čehokoliv. Politici tedy nebojují o voliče, ale o pořadí na kandidátce své strany.

Takže pro přemýšlejícího občana, který není pouhou ovcí, je jediným existujícím nenásilným řešením nechodit k těmto „volbám“ tak dlouho, dokud se pseudodemokratický volební systém nepromění v demokratický. A pokud někdo „volby“ ignoruje z tohoto popsaného důvodu, jde současně o postoj výsostně politický!
26. 10. 2009 | 16:35

Pepa Řepa napsal(a):

To IQ TEST
doufám, že se zdejší server inspiruje a vyhlásí soutěž o největšího blba.
Přihlásím se. Mám takový pocit, že nebudu sám.
26. 10. 2009 | 16:42

Ivan Hochmann napsal(a):

Arlon měl pravdu pane Karle.

Vy opravdu dokážete udělat z velblouda vola pomocí různých mnemotechnických a demagogických příměrů.Kolikrát vám mám opakovat,že z Východu táhne průvan z Murmanského moře smíchaný s mrazem z Kremlu , puchem ze zapařených řití matrjožek a ústním pachem píčů pajcované vodky a zatuchlých prdů jejich mrtvolných útrob.Navíc občas přilétne i hovno z orbitu ruské latriny na Sojuzu(díky kulaté zemi.).

Hej,Slované zapomeňte na dějiny !
Stejně si poučení nikdo nevezme tak o čem pořád diskutujete?!

Důležitější je poznatek,že jsem si zkoušel vytřít prdel levou rukou.......a šlo to!
Ale pouze zepředu ,přes koule.Zadní stranou to nešlo,neb mám strašnou blokádu krční pateře,způsobenou sveřepým čuměním do výše uvedených řádků.

Ahoj Ivan.
26. 10. 2009 | 16:53

Ivan Hochmann napsal(a):

Stejně....už dlouho se vytírat nebude.

Včera ve hlavní zpravodajské relaci ČT hovořili 5minut o stavbě další mešity u našich rakouských sousedů.

Už se to blíží k nám.
Za každou obcí bude rozkopáno 5hektarů zeminy,navezen písek,vy vyfasujete kaftan a konvičku.alespoň ušetříte za stočné a obce za čističku.

VYTÍRAT se bude jen symbolicky,nebo v tradičních vtipech zaječích rodinek.
To znáte....
Přijde zajíček domů a pláče,a pláče,a...
Co se ti stalo,ptá se máma zaječice?
Áááále - potkal jsem medvědici.!!
No a ?
Zeptala se mě :"Zajíčku pelicháš ?"
Odvětil jsem : Nikoliv nepelichám.
Tak si se mnou vytřela prdel.

Pane editore medvědice nemají prcinku.

Ivan.
26. 10. 2009 | 17:23

Vico napsal(a):

To chce si vsugerovat dle návodu skupiny Buty - mám jednu ruku dlouhou
26. 10. 2009 | 17:25

kormoran napsal(a):

Hochmann )))))))))))))))! Tecou mi slzy!
26. 10. 2009 | 17:40

arlon napsal(a):

Ivan Hochmann
no vida, zrovna jsem se na to chystal. Ušetřil jste mi klávesnici.
Děkuji.
26. 10. 2009 | 17:45

Ivan Hochmann napsal(a):

To MS: Zapomněl jste pane na jeden velice podstatný argument.

Tím,že zvolíte "nějakou" stranu,zároveň jí "darujete" ca sto korun českých ze státní pokladny, tedy ze svých daní.

Tímto způsobem se financují ony zasmrádlé stranické sekretariáty.
Udělali si na to pánové poslanci speciální zákon.

A je třeba se také informovat v jakém případě váš hlas a tím i vaše peníze nedostanou.
Mám ten dojem,že v dalším skrutiniu se hlasy všechny(tedy i ty které se do volbních místností vůbec nedostavily) smíchají a rozdělí všem stranám(i komunistům) alikvótně.

Tak pozor na ně..

Tak hle jak se perou,tak pohleďte na ně,
jak úplatky berou a svrbí je dlaně,tak pohleďte na ně ,jak zatančí tance,
když namísto daně jim dají kus žvance.

Tak pohleď jak s vervou tu do sebe mlátí,
až hrdlo si servou a život si zkrátí,
jak s křikem se boulují ,s tupostí mezků,
a páni se radují - utáhnou přezku.

Když v hospodě pijí,tak pozor dej na ně,
jak na krotkou zmiji co zabíjí laně,
tak pozor dej na ně v té podivné době,
vždyť při této hraně jde o krk i Tobě !

Karel Kryl 1967.

----------------

Pak že náš milovaný básník nebyl nadčasový.Jestlipak dokážete spočítat....kolik roků od této písně uplynulo?

Ivan.
26. 10. 2009 | 17:48

zdesta napsal(a):

Pan Hořejší.Doufám že jste zaregistroval jeden důležitý poznatek.Čím více jde o moc a udržení koryt,tím více se vytrácí deklarované sociální cítění a obhajoba nižší a střední třídy.
26. 10. 2009 | 17:50

arlon napsal(a):

mueller nikoliv von Thorgau

Člověče, miler, otočte si židle a zkraťte si kabel. Jste stále mimo a pletete tady páté přes deváté.

Gentlemanství jsem myslel přirozeně na Hořejšího, u něj totiž s vyhazováním s diskusního fora takové chování moc nekoresponduje.
Že vy jste vztahovačný je skutečně jen a váš problém. Veškeré vaše další řeči svědčí o tom, že jste si ve svém postkomunistickém nadšení spletl blog i server. Zbytečně se tady unavujete, zkuste si číst Haló noviny.

recaptcha
NIXON
26. 10. 2009 | 17:59

Karel III napsal(a):

Je mi skutečně líto, že jsou pryč časy, kdy jsem mohl podrobně sledovat diskusi. Pro zábavu ať už radostnou a třeba poučnou :-) nebo zvrhlou v kalný údiv, že i omezenci (pro korektnost i omezenkyně) mají přístup k internetu neomezený. Vůbec jsem si nepřipouštěl, že by s případnými pokusy omezit omezenost mohl vzniknout problém s přístupem pro mě.
Jsem rád, že mám možnost volit nebo nevolit své zastupitele, aniž bych se chtěl teď a tady zaplétat s hodnocením kvality nabídky.
Jsem nevýznamným a zpravidla velmi zaměstnaným venkovanem, přesněji maloměšťákem. Bylo tomu už tak za režimu pro nějž se teď neproblematicky vžil název totalitní a to i u těch, kteří v něm prožívali své nejlepší roky pod nebem blankytným s hvězdami rudými, no jo, no. Vycházejí nám, politicky viděno, už i hvězdy jiných barev zatímco některé se přebarvují, jiné se vybarvují. Je to nevábný pohled? No jo, no.
Pane Hořejší, v roce 1989 jsem se rozhodl ke všem svým problémům přidat to, že jestli to jinak nejde, jedu do Prahy nechat se zmlátit a zavřít. Z dnešního pohledu komicky jsem tak učinil až 23. listopadu. Přišel jsem do euforického prostředí Václavského náměstí, které jsem si užil a do dnešního dne z toho nemám výčitky. Již ten samý den vprostřed té nejjásavější nálady mi oznámil svým projevem tehdejší národněfrontovní šíbr československosocialistický bratr Jan Škoda, že to zas takové juchů nebude, určitě ne pro všechny.
Vás skutečně může odradit od účasti na volbách spřažená dvojice ekonomů, kteří se uplacírovali v politice nemajíce zábran, lhostejno, že ten ústavně vyšší inteligenci nezapře? Vy skutečně vidíte v politicky bezohledně zaopatřeném panu Bohuslavu Sobotkovi charismatickou naději ČSSD?
Vážený pane profesore RNDr Václave Hořejší, CSc, řediteli a vedoucí, to vás ten podzim pěkně bere.
26. 10. 2009 | 18:09

PatientO.T. napsal(a):

2 Pepa Řepa + vaclavhorejsi:

Opsáno z Outsidermedia, diskuse pod tímto článkem:

Mirka - 26. 10. 2009

"Hořejší je narcisek, kterému jde houby o naše blaho ale o jeho větrokorouhvičková moudra.
Něco na úrovni Pepy Řepy. "
26. 10. 2009 | 18:13

Ivan Hochmann napsal(a):

Arlone ,
neurážejte lidi o kterých nic nevíte!
Pan Karel Mueller má Vám odlišné názory.To bezesporu. Ale až budete vlastnit tolik rozumů jako on (pokud kdy budete),tak můžete hodnotit jeho vstupy na těchto blozích.
Zatím bude lépe,pozdržíte-li se komentářů k jeho osobě.

Děkuji za porozumnění.Ivan.
26. 10. 2009 | 18:19

arlon napsal(a):

Ivan Hochmann

Jestli s tím nesouhlasíte, nedá se nic dělat. Zpátky to vzít nejde a ani bych to neudělal.

Milý Ivane, nemějte ovšem dojem, že nic nevím. To že se tu občas dohaduju s editorem na jiné bázi ještě neznamená, že vás nemám přečtené. Vás dva též.

Buďte v klidu, já tu nemám s nikým problém a docela se bavím též ve stylu á dva tři....
26. 10. 2009 | 18:33

grőssling napsal(a):

Tak je konečně ta černá internacionála Mnichov, Vídeň, Budapešť kompletní. Ministr Balázs ze země, která by bez rychlých úvěrů už dávno zbankrotovala, trousí moudra kudy chodí ( minulý týden na TV BBC v pořadu Hard talk ).
A pak že Klaus nemá rozum a pak že Paroubek jedná populisticky.
Pane profesore, spíš oba vědí víc než Vy.
26. 10. 2009 | 18:43

arlon napsal(a):

Ivan Hochmann

jen tak mimochodem - proč si myslíte, že by měla být osoba s nickem karel mueller pro mně tabu?
Nota bene, když v diskusi osloví přímo mne?

Nemáte to i vy, Ivane, nějaké posunuté?

Děkuji též za uznání.
26. 10. 2009 | 18:46

grőssling napsal(a):

Ivan Hochmann,

teda dneska Vám to fakt píše. U prvního příspěvku mne napadlo dokonce přirovnání k Otokaru Březinovi.
Hezké bylo taky použití levé ruky, ještě že jsem v létě zhubnul, alespoň se mi tolik netřásl smíchem pupek.
Přeji hodně zdraví.
26. 10. 2009 | 18:48

kormoran napsal(a):

26. 10. 2009 | 18:53

davys napsal(a):

V.Hořejší má pravdu,ale i ti o nichž má pravdu, mají též pravdu.Já myslím,že je jedna věc,kterou si titulant,říďa honoris,V.Hořejší nepřipustí,jinak by ztratil smysl života.A sice:V.Klaus v klimatologii jedná pošetile stařecky,jde-li proti speciálně dokázaným, emisním -klimatologickým faktům vcelku.Z širšího pohledu než je to "úzké čistě vědecké".Ale v rovině nejbližších desítek let má oprávnění tak jednat v tom,že jeho diletantské hodnocení nemá menší cenu než drtivá většina dnešních odborně-klimatologických.Podobně ve Vašem oboru genetickém,jsem si autore blogu naprosto jist,že ani 99% vašich odborníků včetně letošních Nobelových cen,nepřinesou rakovinářům víc než 0 zlepšení.Dospíváme k pravdivému pohledu ,že enormní armáda znalců "na holé nic"(svým úzkým záběrem) je rostoucí neefektivnost fenoménu "Věda".Celosvětově.Tím nefandím diletantství.Ale přikláním se k známému politikovi,který nevěřil v genialitu a proto říkal,že oprávněnější je rozlišovat u lidí filosofii idealismu a materialismu a její úroveň.
Sociální Klaus je úplně jiná otázka.Tam je mimo.Proti všem.
26. 10. 2009 | 19:39

Pepa Řepa napsal(a):

To PatientO.T.
Paní Mirka má recht.
Pokud jde o to, prokázat jí blaho, tak bych se vynasnažil.
26. 10. 2009 | 20:20

Petr Kukal napsal(a):

Zdravím Vás, pane profesore. Mám velmi podobné pocity. Mně ovšem jako největší schíza a dokonalé popření jakékoli názorové kontinuity přišlo umístění Olgy Zubovové na kandidátku ČSSD. Tímhle krokem mi Paroubek jaksi nevratně vyrazil volební lístek ČSSD z ruky. Tím neříkám, že vše, co pojmenováváte Vy, by v dalších kontextech bylo méně odpudivé.
26. 10. 2009 | 20:22

Karel Mueller napsal(a):

Ivan Hochmann:

Zdravím a díky za obhajobu. Ale poukazováním na rozum by jste u osoby s nickem arlon sotva mohl obstát.
Pokud jde o východ - odtud už nic nepovane. Zato z jihu povane, jak jste v dalším příspěvku správně napsal. Proto se mi onen imaginární ruský strašák zdá trochu úsměvný, na rozdíl od perspektivy Eurabie za pár desetiletí. Pokd ještě v budoucnu z východu něco zavane, tak to bude ryzí žluť.

Nemyslím si, že bych udělal z velbloda vola - to myslíte můj poslední příspěvek nebo bue jaye?
Řekl jsem svůj názor jasně.

arlon:

Co kdyby jste změnil blog Vy? Těmi "dalšími řečmi" myslíte můj posední příspěvek? Myslíte si, že tento pohled patří jen Halo novinám? Co tedy místo výkřiku něco napsat k textu? Nebo uznáváte jen Streicherova Stuermera?

O gentlemanství jste psal v souvislosti s blue jayem. Tak co to zase otáčíte? To je přeci emigrant, jak nás ujišťuje. Tak co to teď otáčíte?
26. 10. 2009 | 20:28

MerryWoman napsal(a):

Tak nevím pane Muellere, ale čím dál víc mě Vaše příspěvky připomínají příspěvky MerryMana.
26. 10. 2009 | 20:39

MS napsal(a):

patriote,

je možné, že jsem úplně mimo, ale z toho co jste zde popsal, si pouze myslím, že jste do dnes nepochopil základy parlamentní demokracie.
Není tu prostor pro vysvětlování a hlavně si myslím, že plno chytřejších hlav tento systém už skvěle definovalo a popsalo.
Typ volebního systému - můžete ovlivnit a to právě tím, koho budete volit. U tohoto problému, pokud jej stavíte nad jiné, je právě důležité číst program, který většinou, až na výjimky, je pro mne druhořadý. V zaběhnuté demokracii, což už u nás máme, jsou pro mne důležité činy nikoliv deklarativní prohlášení. Pouze v neustálených systémech má šanci na vítězství někdo neznámý, někdo s hezkými slovíčky, někdo neprověřený činy.

Nemám pravdu? Ano, je to možné, ale bohužel (nebo Bohu dík) situace kolem, mne ubezpečuje, že zatím vím, o čem mluvím. :-(

Naštěstí jsme v demokracii a nejít k volbám se netrestá, takže ať tam jde, kdo chce, ale ať si nenamlouvá, že je to politický postoj v době, kdy společnost je rozdělena ½ na ½ a volby zase asi skončí velice těsně, tzn. zase bude problém vládnout a to ať tam bude levá či pravá půlka.

Ivan Hochmann

na nic jsem nezapomněla. A určitě jsou peníze přímo rovny odevzdaným hlasům nebo jsou přepočítávány na procenta získaných hlasů? Teď přesně nevím a není pro mne podstatné zjišťovat to. 100 Kč/ hlas je hodně, ale má si strana sehnat peníze od podivných sponzorů nebo za můj hlas? Toto je pro mne naprosto nepodstatný detail. Daleko podstatnějších detailů, který mi tahají peníze z kapes a nesouhlasím s tím, těch je.

Karel Kryl měl největší slávu, když jsem byla mimino. Není to moje generace, jeho písničky jsem zpívala akorát u táboráku, ani nevím z jaké je citát písně, ale odčítat ještě umím (2009-1967=42). :-)
26. 10. 2009 | 20:50

jamaica fronted napsal(a):

V atmosféře dnešní ČR kapitáni Rudé Armády,kteří vystřelí světlici do doby temna už nemají co hledat.Nahradily je nedopochopené pokrouceniny DNK aminokyselin typu Hořejš-Dolejšího.Ne k našemu užitku.Ne k jejich škodě.Budeme stále mlátit prázdnou slámu vyjímek z dějin a hladovět duševně i materiálně.Savonoralové,jděte i se svým Mikulášem Klausem už konečně k čertu a pryč z ČR.Nechceme neduživé!!!!!!!!!!!!
26. 10. 2009 | 21:03

Zacheus napsal(a):

To Václav Hořejší.

Osobně si nemyslím, že právě ty skutečnosti, které Vás mrzí, pokud jde o nynější postoj ČSSD k prezidentovi České republiky v kontextu s Lisabonskou smlouvou, opravdu stojí za nějaké zcela zásadní životní výhrady...


A to proto, že
předpokládám, že i Vy sám jste v hloubi duše vlastenec, máte rád svoji zem a víte, co znamená nebo může znamenat ztráta její suverenity.

Nicméně, všechno je pomíjivé. A tak si Vám dovoluji ocitovat slova svatého Serafima Sarovského (1799-1833), mnicha a poustevníka:

" Opatři si pokoj srdce a tisíce lidí budou hned okolo Tebe. To je jediné, co jim svět nemůže dát".

/citováno z knihy kardinála Tomáše Špidlíka "Duše Ruska"/
26. 10. 2009 | 21:07

sasa napsal(a):

Ivan Hochmann, mate stesti, ze nejste baba, tou levou rukou byste si privodil zanet mocovych cest :-)
26. 10. 2009 | 21:12

Admirál napsal(a):

Zacheus - citát, mdlidbička, může napovědět.
26. 10. 2009 | 21:15

sasa napsal(a):

V.Horejsi: vyrovnany rozpocet neni mozny neb by banky nemely komu tak vyhodne pujcovat
26. 10. 2009 | 21:16

Karel Mueller napsal(a):

MerryWoman:

Pokud mě podezíráte s používání tohoto nicku, tak neprávem. Nesleduji ho tak dlouho, některé příspěvky mě zaujaly jako velmi dobré, vůči jiným bych měl výhrady.

Pokud jde o styl? Může být podobný, ale sotva dva lidé budou mít stejný styl.
26. 10. 2009 | 21:20

Milan napsal(a):

Mám podobné pocity z Paroubkovy servility, ale hlasování o nedůvěře bych mu nevyčítal. Ty manipulace s policiíí a soudy nemůže žádná opozice tolerovat. Takže koho volit, že by zelenou Lišku, ale to by se Bursík nesměl resuscitovat...Uvidíme
26. 10. 2009 | 21:31

mydlifous napsal(a):

to Zacheus:a to jste ještě nečetl pojednání o "kráse" v říši živočišné a rostlinné,jistého věhlasného ,leč zapomenutého X.Y. z Ruska 19.st.Klenot.Tisíce příkladů.
Ovšem tihle čeští současní pidifouskové "ad hoc politikum" se statisícovými platy, řeší otázky typu:zda "šíp je a není v pohybu". Mrtvý bod myšlení starých Řeků.Příspěvková organizace lady Hamiltonové je nemůže ohrozit.
26. 10. 2009 | 21:36

Pocestny napsal(a):

Admirál,
ponechám kvílení místních příšer bez komentáře, vám dlužím odpověď, takže tedy takto:

Benešovy Dekrety, to je daleko širší pojem, než aby se dal vmáčknout do nicku "sudeťáci".

Pro místní triviály je to vítězný moment historie, my ostatní bychom měli před tím dubnovým ránem v Košicích stát v posvátné hrůze, protože to bezesporu byl ještě temnější den v historii než ten den, kdy volbou Edvarda Beneše započal rozpad meritu existence RČS.
Byl to den, kdy byla jedním podpisem :

1. Zlikvidována veškerá Edova domácí opozice dříve, než sama mohla svobodně zvednout hlavu, lidé, kteří ješte stále seděli v nacistickém koncentráku či počítali den za dnem v přežívání konce války, lidé, kteří ještě neumřeli v bojích konce války, ti všichni - bylo jich na 800 tisíc - už v té době ztratili svobodu, majetek, práci, čest a mnozí i život v nové epoše zla, která nastávala.

2. BD je možné chápat jako spiknutí dvou zdánlivě nespojitelných sil nacionálsocialismu a komunismu za účelem totální demontáže historického kontinua české zemské společnosti a nastolení pořádků, které by rovnou zabránily tomu, aby se revidoval pohled na předválečnou praxi a úlohu řečených stran v smutném konci republiky v září 38.
Šlo hlavně o to, jakým fofrem obě strany zmizely z povrchu českého do zahraničí, to poté, kdy Beneš fakticky donutil tuto zemi se vzdát, nenávratně se připravit o byť i minimální šanci k obraně, dá se dokonce říci, že tím, jak aktivisticky postupoval při vyjednávání konce, při demobilizaci, demilitarizaci, zavedl tuto zemi do posice, kterou poznal každý český žid, kterého za hrobového ticha v češtině vedli později do plynu.

BD byly nezbytným nástrojem převzetí moci v zemi, ne od nacistů po jejich ústupu, ale rychleji, než k tomu v Praze může fysicky dojít prostřednictvím těch, kdo tu přežili Protentokrát.

Od roku 45 jsou BD orákulem, kolem kterého se dodnes točí nesmyslný základ našeho nazírání Německa, je to naprosto nemravný pilíř naší politiky, který hrubě zkresluje nejen dobu, ve které platí, ale i tu před ní, protože skrze BD jako středobod dějin Edodušší rádi zpětně odvozují dějiny této země jako "jedinou možnou cestu, která byla k mání".

To je lež jako věž, protože lze dokázat, že to Benešovo levé souručenství darebáků za zády socanovými dovedně manipulovalo tuto zemi tak, že žádná alternativa ani vzniknout nemohla. To již od krise.

Jde tu totiž o daleko více než tři miliony ubohých zoufalců, kteří prohráli svou partii jednou provždy. Oni byli obětováni oběma stranami, neboť jejich existence je svým způsobem trnem v oku kdejakému německému liberálovi, který je od války považuje za příčinu toho německého neštěstí minulého století.

Jde o to, zda přiznáme, že se tu v rámci bolševického prznění našich vlastních dějin dopustíme toho, že dál nebudeme ani schopni v klidu duše naší generace připustit, že ten Benešovsko - Nejedlý pohled na naši minulost je jen další smutná lež, kterou odmítáme připustit.

Tady nejde o kapitulaci před Němci, jde o bolestné přiznání, že si za hrůzy našich dějin minulého století z velké míry můžeme sami, že je tu obrovský problém s tím, jak positivně vymezit identitu v rámci jedné římské kultury, neboť nacionalismus nám přináší jen hrůzy totalit vyznačujících se primitivismem středověku.

Admirále, jste socan, bubnujte na poplach! Nácíčkové a komouši se tu zase srocují s pěnou u hub, zase tu máme pragmatického diktátora v pozadí, jen modus operandi více připomíná kapitalismus a demokracii. Kdo se nepoučí, bude opakovat!!
26. 10. 2009 | 22:37

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pan Pocestny si opět pustil ústa na špacír, v jeho případě jako obvykle dlouhý. Já jen krátce podotknu, že celé to dlouhé povídání je lež od začátku do konce.
26. 10. 2009 | 22:58

Tupelo napsal(a):

Vico, Pocestny, Admiral: mam ted velmi malo casu na diskuze, ale rad bych Vas upozornil na recenzi, kterou jsem dnes pres den cetl. Tykala se knihy "Czechoslovakia: The State That Failed" ( O ceskem nacionalismu: http://www.blisty.cz/2009/1... ) a uz jen samotna recenze je velmi zajimave cteni. Kniha samotna je k dostani na Amazon za necelych 18 liber: http://www.amazon.co.uk/Cze... .
26. 10. 2009 | 23:27

Pocestny napsal(a):

Admirále, dnešní sudeťácvi nejsou nebezpečí, ono se v Evropě leccos už fakticky opakovat nemůže, je na západ od nás stejně podělaná, jako vždy, stejně konzumně povrchní a domněle nám nadřazenou, ale ani Německo, ani jiný stát sám o sobě žádný konflikt neprosadí, protože není v zájmu celku.

Jedinou přežívající hrusou minulého století, je dovedně živený mindrák východu.

Ten mindrák vede už odpradávna východ k odpadlictví, k pocitu ohrožení, k pocitu potřeby se uzavírat světu ve svém vnitru a v čemkoliv zvně přicházejícím vidět spiknutí velkého světa proti nám Hobitům. Ze strachu malého darebáka pak klíčí ta sveřepá krutost, ve které se pokouší o "die Endloesung" v hrůze z odplaty.

Opět jako v minulosti je sociální demokracie v křeči krise myšlenky, krise personálu, krise pověsti, opět jako v minulosti tu nácinálsocané a fašouni s komouši spoštějí novou bitvu za svoje zájmy.

Tak dlouho jsme tolerovali našeho Robina Hooda, až se domino rozjelo, na Slovensko, do Uher, logika dominoefektu je jasná, pokud si pomyslíme na to, že tradičně Ruskem penězi, zbraněmi a žoldáky podporovaní Srbové chystají další pokus o sjednocení Velkosrbska ještě před vstupem Srbska do statu quo.

Od Bosenského Daytonu, přes panonský Trianon po čs. Dekrety se tu zase otevírá stará rána násilí, proč a komu se to hodí?

Jojo, dopra vojak Josef Klaus zavelel do útoku.
Je zajímavé, jak to vycouvání Bubacka Obavy souvisí s následnou ofenzívou proti LS, kterou vede Rusko skrze následníka pověstného nepřítele Rusů Havla.

Tak, jako by prvními obětmi BD byli (kdyby žili) Masaryk a Kramář, tak první obětí tohoto kola Edoduchého násilí je Havel, symbol politiky, která nás bratříčkováním se západem zavedla na scestí...

Dnes stačí probudit pavlovovský reflex, není nutné, aby skopec kdekoliv mašíroval, dupot bagánu zní v uších postižených již při vyvolání reflexu.

Vy socané jste měli obrovskou příležitost se vrátit na předválečnou posici ve společnosti, jako moderní levice byste měli být nadtřetinovou stranou ve společnosti a v míře kooperace přes barikády jazyka a minulosti zašívat jizvy, které se nedaří hojit.

V tomhle ohledu náramně zklamal Zeman hysterizací českorakouských vztahů a obnovením tisíciletých animosit mezi sousedy.
Když vyhrál Špidla, měl jsem jako pravičák jistotu v jednom, že jsme urazili velký kus cesty, protože on byl pro mne symbolem toho, jak jsme se vzdálili totalitě.
Pád do mizerie po atentátu na "autistu" vrcholící pupkiádou je pro mne znamením, že se opět nehodí civilizovaný levicový názor, totálně chybí real conservativism republikánské a křesťanské pravice, který pevně stál na evolučních základech české identity jako součásti římskokřesťanského celku, dnes hlasy mnohých levičáků driftují buď ke komoušům nebo ke zbytku původní ODS pevně stojící na Benešových základech nacionalismu, kterým vezme zavděk kdejaký malomyslný primitiv.
Dnes mám pocit, že jsme opět manipulováni natolik, že je k totalitě jen krok.

Jste na vedlejší koleji, to znamená, že nacionálxindlismus ovládl těch "svatých 70%" rychle i bez vás a vy se musíte přidat jako u radaru, abyste nepřišli o elektorát.Vedle vás leží totálně vykostěná ryba ODS, která je po odchodu hardcore pouze bandou primitivních vexláků s čímkoliv.
26. 10. 2009 | 23:48

Pocestny napsal(a):

Dvě státostrany nejprve vyvraždily alternativy na svých křídlech, poté semlely "pravdolásky" kterých byl mezi občany chronický personální nedostatek, liberalismus je pohříchu městským sportem, městem v tom plném slova smyslu city je tu jen Praha, vše další se koaluje do formace "venkov", protože i Brno do velké míry žije v antagonismu vůči Praze, proto volí s venkovem..dnes jsou obě "státostrany" nakolenou, protože je dnes posílají ke dnu jako vycucané šlupky institucí, které jim pomohly k realizaci jejich záměrů oba otcové zakladatelé, tedy pučista Zeman, který "znárodnil" exilovou SD stranu pro normalizační levicové "liberály" a generaci 68, čili přirozenou oposici hardcore komoušů na levém křídle a nula Klaus, který "zprivatizoval" Edoduché myšlenky nacionální zaprcatělosti do kabátu "konservativně - liberální strany pravicové...MUHAHA!
Partaj plná normalizačních karieristů bez jakékoliv ideové identity byla Klausem vedena jako mocenská struktura složená z opičáků, kteří ve své jednoduchosti následovali bez řečí hesla Velkého Kormidelníka za prebendy a koryta, která jim rozdával a vykonali převod majetku v této zemi do rukou lidí k tomu určených,

Jak jsem psal mnohokrát, tato země pravici nemá, Klaus tu dodnes i jako president pevně stojí na její posici s nacionál etatistickou politikou totální representace stranickým oligopolem, Zeman byl tak blbý, aby se odrovnal kůhandlem s tímhle poťouchlým Edoduchem, který je svému vzoru podoben nejen výzorem a tonem hlasu, ale hlavně palčivým mindrákem a megalomanií "věčně druhého". Eda k tomu potřeboval třicet let ve stínu TGM, Klause "vyškolilo" jen let dvanáct ve stínu Václava Havla.
Žádný "agent Moskvy", jen další přerostlé ego v gatích malého národa, které má touhu se mstít za zneuznání "velkým světem" - Beneš po pádu jeho "Souručenství národů" a po neschopnosti dvacet let podepsat dohodu o hranicích na mezinárodní úrovni kvůli zbabělému lhaní o realitě populace vznikající republiky a vášnivou mstivost všemu římskoněmeckému, to samé dnes ve verzi Klausově jako pomsta za to, že svět ho zná jako "nepřítele našeho Vaska Havel".

Je příznačné, že ho vždy podporují komouši, kterým evidentně nic než nacionální mindrák jako politická karta nezbývá, zato mají jistotu pevnosti malověrných následovníků. Jako Eda, i Vachon začali jako republikáni, aby skončili za ručičku s bolševiky....
26. 10. 2009 | 23:58

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tupelo:
Vida, jak se i v historii dá dělat propaganda. Když o nacionalizmu a šovinizmu, tak českém, těmi ostatními se autorka nezabývala a kromě A. Dubčeka ani motivacemi politiků. Stalinské peklo zemi nevnutil Sovětský svaz, takže ti četní sovětští instruktoři byli u nás na dovolené.
Toto však stojí za citaci: "Hluboké nespokojenosti etnických skupin v Československu výhodně využil Hitler, který v únoru 1938 vyjádřil rozhodnost ochraňovat „10 milionů československých Němců“. Západní Spojenci, kteří o útlaku menšin věděli (lord Runciman hovořil ve své zprávě o Československu o „úzkoprsé nesnášenlivosti a diskriminaci“) kontroverzní československý stát v Mnichově v září 1938 nepodpořili." Nejde jenom o faktické bláboly o 10 miliónech čs. Němců, ale o faktickou obhajobu politiky mnichovanství po 70 létech.
Pregnantní demonstrace propagandy dělané vědeckým způsobem. Congratulations!
27. 10. 2009 | 00:28

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pocestny,
Vašimi morbidními bláboly je škoda se zabývat, ale u Zemana je třeba se důrazně ohradit: ten jen reagoval na tehdejší halasný požadavek sudeťáků na odškodnění, bez toho prý nemůžeme do civilizované Evropy. Ne my, ale oni pořád něco chtějí, a to Vaše logorrhoea nemůže spláchnout.
27. 10. 2009 | 00:36

kormoran napsal(a):

..ono je uzasne , vytvaret hypotezy nad minulosti a byt i soudcem nad udalostmi pred pul stoletim a pritom si nebyt jisty , jak dopadne soudni vyrovnani 10ti zabitych slepic u zlodeje , ktereho majitel chytil za ruku))))Leta pane 2009.
Blbec stale musi byt veden z jakekoli strany!
27. 10. 2009 | 00:44

Karel Mueller napsal(a):

Zbyněk Matyáš:

Ještě jste zapomněl uvést postřeh pisatelky, jaký byl protektorát vegáč a asi šedesát tisíc popravených Čechů nežidovského původu (celkem tři sta šedesát tisíc) bylo pro ní asi jen pár slovanských žbrblalů. O plánech na likvidaci vysídlením, likvidací a vyvolených germanizací nemluvě.

Víte, co mě na lidech jako Pocestný, ona "historička" a další fascinuje? Oni jsou schopní ječet o korektnosti kvůli tomu, že cikána nenazvete Romem. Zároveň falšováním a přepisováním historie na straně jedné a absurdnostmi hyperkorektnosti na straně druhé společně s onou slavnou multi-kulti jsou schopní připravovat novou nacistickou éru ... proti té staré na druhou a nespíš s ohrožením celé planety.

Jsme pokročilé ročníky. Naše potomky lituji.
27. 10. 2009 | 01:09

kormoran napsal(a):

..Tim jsem chtel rici , ze nejaky bolsan Horejsi se kaje !
Smankostiny On se kaje ! Protoze pocita s tim , ze mu muze horet koudel za prdeli!
Az padne Paroubek doted velky "saman" Horejsiho Paroubek se spletl ! A ja taky!-pravil JH
Soudruzi tedy prosim za odpusteni a nechte mi vest tym v boji proti "streptokokum" az do smrti !Hlavne potrebuji tu "vatu" "srouby", "chechtace'. "prachy", fuj to je slang.
A blbci se raduji nad prozrenim soudruha Horejsiho , stejne , jak v 89.Je az neskutecne , ze svetem zvany "smart people" upadne do takoveho hnoje.
27. 10. 2009 | 01:13

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Karel Mueller:
Já své potomky nelituji. Učil jsem je snaze myslet vlastní hlavou. Pokud se to nenaučí, jejich problém. Zatím to zvládají.
27. 10. 2009 | 01:18

kormoran napsal(a):

Damy a Panove , pokud bych si mel vybrat partnera na business, byl by to prave Blue Jay , on je hajzlik , ale uprimny !!!!!
27. 10. 2009 | 01:26

kormoran napsal(a):

A Pane Pocestny , nejste sam kteremu letaly srapnery a kulky kolem hlavy.A mel jste to stesti, ze jste prezil.

Malo je tech , kteri se s tim chlubi na NETu a cizim lidem! Prosim nevytvarejte si tim cestu, na diskusi!
Ubirate si svuj credit.
27. 10. 2009 | 02:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy