Senzační objevy amerických, tureckých a českých vědců vyvracejí Darwina.

01. 04. 2009 | 07:26
Přečteno 94485 krát
Je jistě poněkud ironické, že právě v roce dvoustého výročí narození Charlese Darwina se zřejmě schyluje k definitivnímu vyvrácení jeho evoluční teorie. A nejen to – dosud nepublikované, ale ve vědeckých kuloárech již několik týdnů intenzivně debatované objevy amerických vědců z Discovery Institute v Seattlu
možná otřesou samotnými základy celé moderní přírodovědy a spektakulárním způsobem potvrdí doslovnou pravdivost biblického modelu vzniku světa.


Americký tým, který vede dvojice doposud nepříliš známých badatelů Araj N’Amrmic a Atnarf Kepuljev, ve spolupráci s proslulým tureckým kreacionistou Harunem Yahya, ale také (a na to můžeme být hrdi!) s českým odborníkem Pavlem Kábrtem totiž detailně prozkoumal několik unikátních archeologických nalezišť a odhalil nezvratné důkazy o pravdivosti biblických zpráv.

Klíčové byly vykopávky na nalezišti odhaleném čirou náhodou při společném dělostřeleckém cvičení amerických a polských jednotek v Iráku, tedy starověké Mezopotámii. Poblíže místa, kde se již dávno předpokládala existence biblické rajské zahrady Eden, byly totiž nalezeny kosterní pozůstatky muže a ženy. Analýza jejich DNA jasně prokázala, že jsou prarodiči všech dosud testovaných dnešních lidí. Evidentně se tedy jedná o Adama a Evu. Poblíž byly nalezeny i pozůstatky asi dvoumetrového hada, jehož velmi neobvykle uspořádaná jazylka naznačuje, že mohl i mluvit. Ve stejné lokalitě se našlo i několik velmi dobře zachovalých fosilií šelem (lev, hyena, šakal), které měly ještě v břišní dutině jasně identifikovatelné zbytky rostlinné stravy. To odpovídá biblické zprávě o tom, že před vyhnáním z ráje byly i šelmy býložravé.

Další průlomový objev byl učiněn, když tento mezinárodní tým konečně prozkoumal špatně přístupné zbytky Noemovy archy pod vrcholkem Araratu.
DNA analýza zbytků výkalů na palubě jasně prokázala přítomnost několika set tisíc druhů živočichů a potvrdila tak další klíčový moment historie naší Země.

Badatelé nakonec rozlouskli i nejtěžší oříšek – určení stáří jejich nálezů. S využitím nejmodernějších metod ultratomografické nanotechnologie, mikromolekulární chirální optoakustiky a diferenciální rustikální tomografie zjistili, že dosud používané metody určování stáří hornin, zkamenělin a archeologických nálezů, založené na analýze jejich izotopového složení, byly dosud zatíženy zásadní chybou vyplývající z předpokladu, že rychlost rozpadu izotopů je konstantní. To se nyní ukázalo jako zcela falešné.
Pokud se tedy vezme v úvahu nyní zjištěná závislost rozpadové konstanty na čase, vychází stáří těch nejstarších hornin na cca 6800 let, a stáří Adamových pozůstatků na cca 5870 let, zcela ve shodě s biblickým údajem o tom, že se Adam dožil 930 let.
Také stáří pozůstatků Noemovy archy zcela odpovídá tomu, co lze snadno vypočítat z údajů v první knize Mojžíšově.

Je tedy jasné, že svět byl stvořen přesně tak, jak se popisuje v Bibli, že žádný „Velký třesk“ ani evoluce neproběhly a že tedy můžeme s prof. Flegrem směle říci „Je to jinak, pane Darwin!“.
Je to sice kruté procitnutí pro nás evolucionisty, ale nedá se nic dělat – čestný vědec se prostě musí sklonit před fakty – „Contra factum non est argumentum!“.
Na druhé straně nás vědce (a zvláště molekulární genetiky) může těšit, že průlomové objevy byly učiněny hlavně pomocí nejnovějších výše zmíněných vědeckých metod, především analýzy DNA.

Určitou útěchou nám také může být, že porážku utrpěli i zastánci tzv. teorie inteligentního designu (ID), kteří spolu s námi evolucionisty předpokládali, že Vesmír vznikl před cca 14 miliardami let Velkým třeskem, že Země je stará nějakých 5 miliard let, že geologické procesy probíhaly „samovolně“ tak, jak nás to učili naši materialističtí učitelé, ale tvrdili, že život nevznikl a nevyvíjel se samovolně, nýbrž byl postupně tvořen mnoha opakovanými Božími zásahy – nejprve byly před více než miliardou let stvořeny velmi jednoduché jednobuněčné organismy, poté jedndušší mnohobuněčné organismy, v druhohorách ještěři, v třetihorách šavlozubí tygři, mastodonti a podobní tvorové, a před nějakými dvěma sty tisíci let lidé. Pánbůh tedy podle nich postupoval tak, že si řekl: „A od zítřka budou nosorožci“ – a stalo se. Některé druhy Božím dopuštěním vyhynuly (viz zkameněliny), jiné se uchovaly.
Nyní se tedy ukazuje, že tento pokus zkřížit biblický kreacionismus s moderní vědou byl, stejně jako materialistický darwinismus, falešný...

Tato nová situace jistě staví do poněkud trapné pozice i zastánce evoluční teorie z nejvyšších vatikánských kruhů, ale je jisté, že se s tím opět nějak vyrovnají, jako doposud se vším.

Zatím nepotvrzené informace od amerických kolegů říkají, že onen americko-turecko-český tým dokonce sestrojil (s využitím principů kombinace speciální, obecné a partikulární teorie relativity a aplikované teorie akášických torzních polí) prototyp tzv. stroje času, který umožňuje přemístit se na krátkou dobu na kterékoli místo prostoročasu, tedy i do minulosti. Podle toho, co se nyní říká ve vědeckých kuloárech, jsou výsledky prvních výletů do biblické minulosti fascinující a opět plně v souladu s biblickými záznamy. Na definitivní potvrzení si ovšem budeme muset ještě počkat.

Nejnovější objevy tedy ukazují, že Bible je spolehlivým zdrojem vědeckých a historických informací a že musíme zásadně přepsat všechny učebnice.
Zdá se dokonce, že iluzí jsou i naše moderní domněnky o uspořádání Vesmíru (miliardy galaxií, v nich stamiliardy hvězd, atd.). Zřejmě se budeme muset vrátit k nějaké formě onoho grandiózního geocentrického modelu s nebeskými sférami, a uznat, že Giordano Bruno byl sice přísně, ale spravedlivě potrestán.

Pokud jsem správně informován, k těmto epochálním objevům chystá časopis Vesmír speciální úvodník šéfredaktora Ivana M.Havla, který nejnovější převratné objevy čtenářům přiblíží z pohledu postmoderní hermeneuticko-homeopaticko-eidetické kvantové biologie.

Po nedávném vědeckém potvrzení existence andělů naším téměř krajanem Emilem Pálešem jsme se tedy dožili dalšího průlomu v chápání světa.

Rok 2009 bude jistě zapsán zlatým písmem v historii lidstva.
A já jsem věru rád, že jsem o tom mohl 1. dubna 2009 jako první informovat českou veřejnost.

*****************************************
Protože už pominul první aprílový den, kdy se toleruje psaní takovýchto věcí, možná bych měl dodat, že mojí motivací rozhodně nebylo zesměšňovat náboženství.
Sám se považují za věřícího (jak známo, existuje široká názorová škála těch, kteří se hlásí k nějaké z mnoha variant křesťanského náboženství) a ironizoval jsem jen onu podle mého názoru beznadějně zastaralou a snad mohu i říci dětinskou variantu víry, která trvá na prvoplánově doslovné interpretaci Bible.
Pokud někoho zajímají moje vážně míněné názory na tyto věci, odkazuji na své následující dřívější články:


Věda, náboženství, Darwin, evoluce – žádný problém!

Věda a náboženství – nepřátelství, lhostejná koexistence či plodné partnerství?

Věda a náboženství – možná i plodné partnerství?

Věda a náboženství – pokračování seriálu....

Vánoce – krásné svátky křesťanské (nebo pohanské?)

Evoluce, kreacionismus, ID...


Mají zvířata duši?

**************************************************************


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Saliven napsal(a):

Chvíli jsem zůstal civět s otevřenou pusou, než mi došlo kolikátého je. Bravo pane profesore. :-)
01. 04. 2009 | 07:44

Apeoffice napsal(a):

ÁÁÁÁÁÁÁÁpríííííííííííííílll :o)

dnes aby člověk na netu nic nečetl.
01. 04. 2009 | 07:49

Tupelo napsal(a):

Pane Horejsi, jestli se tyto nastrely potvrdi, tak to bude znamenat skutecnou revoluci, posileni role cirkve, ospravedlneni invaze do Iraku, nove vyzvy pro astrofyziky, priblizeni se k teorii vseho. Jaky by tento nalez mohl mit vliv na ostatni nabozenstvi je ve hvezdach (pote co bude vytvorena nejaka nova teorii o jejich vzniku), ale treba nyni zacne byt krestanstvi celosvetove in.

Inteligentniho designu litovat netreba, ovsem (vulgarni) materialista Nojuk (o nic horsi nez Vami uvadeni badatele! ;)) asi utrpi otres, zrovna kdy jsem ho zacinal akceptovat.

Pri soucasnem tempu je ovsem mozne, ze za rok (a to na den presne ;)) se ukaze, ze vse je uplne jinak, nebo ze alespon nynejsi revolucni objevy potrebuji radnou korekci.

Diky za clanek a preji hezky (dnesni :)) den
01. 04. 2009 | 07:50

student napsal(a):

Slyšel jsem, že také našli panenskou blánu, u které moderní defektoskopie prokázala, že byla narušena pouze působením sil z vnitřní strany.
01. 04. 2009 | 08:04

Rumcajs napsal(a):

Měl by jste dát k tomu nějakou vysvětlivku pane profesore.

Někteří, kteří znají Vaše politicko-ekonomické názory by mohli propadnout iluzi, že to zase myslíte vážně.
01. 04. 2009 | 08:06

Ládik napsal(a):

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.
01. 04. 2009 | 08:15

Ládik napsal(a):

Taky jsem vynalezl jednu vědu, jmenuje se horizontologie.
01. 04. 2009 | 08:17

123 napsal(a):

Parádní článek....JÁTO VĚDEL! :-)))
01. 04. 2009 | 08:19

větro napsal(a):

No tá vysvětlivka tám fakt chybí.
01. 04. 2009 | 08:20

JC napsal(a):

Profesore dobrý :-)))
Dám vám "biblickou" neaprílovou hádanku.
Máte před sebou 100 nahých mužů a žen. Máte z nich vybrat Adama a Evu a máte jen 2 pokusy. Jak je poznáte ?
01. 04. 2009 | 08:21

123 napsal(a):

JC:

no přeci ti kteří se nebudou stydet :-))) - ale to už dnes težko budou jen dva
01. 04. 2009 | 08:23

Milan Bukovecký napsal(a):

Docela dobré. Úplně jinak jsem se podíval na svou ranní manželku. Její Animus zmizel, má Anima s ním. Hledal jsem hada. Byl papírový a mluvil. Fakt měl jazylku. Žena mi podávala jablko. Dost dobré. Ale v rádiu začala zpívat úžasně mladá zpěvačka, miluji tě. Poslouchal jsem ji a překvapivě na svou ženu zaváhal. Chvíli mě totiž přepadla myšlenka, že jsem Adam a ještě mi nebylo 930. Než jsem se rozhodl čí jsem, má Evropa se oblékla. Přemítal jsem o takové škodě, vamp dozpívala, neúčastný redaktor hlásil déšt´ a v Praze prý Mart´ani unesli významného biologa. Jinak je klid a Euro za 22.
01. 04. 2009 | 08:32

Pražák. napsal(a):

Apríl !!
01. 04. 2009 | 08:32

vlk napsal(a):

Rumcajs
je smutnou pravdou , že u modrých je fakt možné téměř vše. tedy u těch pravé víry.

A pan profesor nám , samozřejmě, vhledem k svým politickým informacím zamlčel ještě jednu podstatnou vlastnost, kosterní pozůstaky měly jednu zvláštnost- na těch po Adamovia Evě se našla drobná ale výrazná malá skvrnka. Na kostře hada pan nevysvětlitelně oranžová skvrna velikosti mexického dolaru...To víš had, no...
Co ovšem je zatím tvrdou a nerozhodnutou diskusí je otázka, zda se jedná o dostín tzv. topolní modře nebo odstín tzv. modře ze soutěsky / viz die Klause/. An to prý bude svolán speciální kongres.
Za to podton b oranžové byl jasně zařazena není o něm nejmenšího sporu- jedná se o tzv. pigment PRD. Požádej našeho společného přítele SuPa o vysvětlení onoho typu pigmentu. Jistě tě jeho vysvětlení uspokojí. Myslím, že i uvede do té správné nálady příslušející dnešnímu dni.

Pane profesore - promiňte , že až teď- díky za blog.
01. 04. 2009 | 08:33

Petr Havelka napsal(a):

To ještě nic není, tým vědců v Silicon Valley objevil pozůstatky pravěkých harddisků. Za pomoci nejnovějších metod (pravidelným poklepem 500g kladiva) se jim podařilo obnovit data. Nálezy byly omračující, podařilo se zjistit, že vesmír nevznikl po tzv. "velkém třesku", nýbrž k jeho vzniku přispěla jakási tajemná energie, která se týmu vědců v průběhu bádání neustále zjevovala ve formě tajemné záře před očima badatelů. Škarohlídi sice tvrdí, že tohoto závěru bylo dosaženo díky odlétajícím kouskům onoho zkamenělého harddisku, kterým se zdárně dařilo trefovat hlavy experimentátorů, ale to nijak nesnižuje hodnotu tohoto přelomového objevu.
01. 04. 2009 | 08:53

claudius napsal(a):

Jak osvěžující!Hořejší,na Hrad!
01. 04. 2009 | 08:56

JC napsal(a):

123,
špatně
01. 04. 2009 | 08:57

vlk napsal(a):

vlk

koukám, že mi něco drobného vypadlo- totiž že ta malá drobná skvrnka na kosterních pozůstatcí praotce a pramáti byla modrá..
Pak ej samozřejmě jasné, proč , ež je spor o odstín té modré..
Rumcajs , která to asi tak je podle tebe modrá odstín topol nebo modrá odstín soutěska?
01. 04. 2009 | 09:12

wanblu napsal(a):

Napadá mně jedině, že kůže, kde měli fíkový list zůstala neopalená.
01. 04. 2009 | 09:14

Koudelka napsal(a):

K hádance...Eva ani Adam se nenarodili, takže jim bude patrně chybět pupík :-)))
01. 04. 2009 | 09:19

JC napsal(a):

koudelka..bingo
01. 04. 2009 | 09:20

Vico napsal(a):

JC : Nemají pupík. Kdysi jsem ten vtípek už slyšel.
01. 04. 2009 | 09:23

xixao napsal(a):

pane profesore

kam na tohle chodite ?

ultratomografická nanotechnologie, mikromolekulární chirální optoakustika a diferenciální rustikální tomografie ...

ja bych neco takoveho nevypotil ani v horecce

no ne nadarmo jste profesor a ja ....
01. 04. 2009 | 09:26

Michal Macek napsal(a):

co se adama a evy tyka tusim ze se opravdu delal nejaky vyzkum na zaklade analyzy DNA,moc si to nepamatuju,ale myslim ze cilem bylo na urcit jestli ma dnesni evropska populace spolecneho predka.fakt si uz bohuzel nevybavuju konkretni cisla - myslim ale ze vysledek byl ze se zjistilo ze vysoke procento evropske populace ma jednoho spolecneho zenskeho predka zijiciho nekde v severovychodni africe pred nejakou dobou placnu 500 000 let.zkusim se mrknout na netu
01. 04. 2009 | 09:32

Rumcajs napsal(a):

SuPéééééééé !

Vlk potřebuje pomoc !
Vlk neví !
Vlk je v koncích!!!
01. 04. 2009 | 09:34

buldatra napsal(a):

Když stvořil bůh Evu a umístil ji do ráje, tak proč jí proboha ponechal jazylku?

Asi ho ráj už přestal bavit.
01. 04. 2009 | 09:36

Karel Mueller napsal(a):

Pane profesore,
po přečtení úvodu jsem si řekl, tak to je bomba. Teď jen jestli vybuchne.

A ta exploze pod tíhou nezvratných faktů a důkazů vyhovujících i nejpřísnějším vědeckým požadavkům je takřka atomová.
01. 04. 2009 | 09:44

stoural napsal(a):

Ahaaa, dneska je april. Tj. dalsi debilni clanek.
01. 04. 2009 | 09:44

overal napsal(a):

A vykopávky staré 10 000 let obsahující kostry homo sapiens (prokazatelné pomocí DNA) jsou podvrhy nastrčené a vyrobené podlými mamuty, kteří chtěli podkopat boží dílo a věděli co přijde!!
01. 04. 2009 | 09:46

Pivrnec - 762180 napsal(a):

Tekutý chleba zdražuje tak jsem si dal, ušetřil jsem proti dnešku dest korun. to není apríl.
01. 04. 2009 | 09:47

vlk napsal(a):

Rumcajs +SuPe
jasně pardi. proto volám o pomoc a spoléhám na vaši vrozenou dobrotu. neříkals Rumcaks tuhle, že jsi socan socanovatý nejsocanovatější?
A SuP byl vždycky altruista. pořád jsem nezapomněl, jak se mne zastal, když moucha falšoval můj nick!
01. 04. 2009 | 09:56

Spolužák napsal(a):

obnovte proces Galileův, hranice Giordana Bruna ještě dýmá !
01. 04. 2009 | 09:57

Explorer napsal(a):

Proč bychom se netěšili,když nám Pán Bůh zdraví dá?Alespoň chvilku,chviličku pouhou.Vzleťme nahoru,zapomeňme na HOŘE.JSI připraven,těšit se z hůry pohledem na krajinu, kde všechny barvy tvoří šedomodrou jednotu?
01. 04. 2009 | 09:57

kancelarska_mys napsal(a):

Pěkné, moc pěkné! Zvláště ta odborná terminologie! Jedna perla vedle druhé.
Srdce češtináře jásá.
01. 04. 2009 | 09:58

Inci napsal(a):

Ještě kdyby nám tak pan profesor objasnil neposkvrněné početí a článek je dokonalej ... :-))
01. 04. 2009 | 09:59

juvel napsal(a):

Výzkumy rovněž ukazují, že mezi potomky prvního vraha Kaina se nachází i jistí Par-oub-ek a Ra-th, což jistě zaujme centrálu ODS.
01. 04. 2009 | 10:02

tadeáš napsal(a):

Tý vado,na začátku jsem jen kroutil hlavou,až po pár řádkách mě došlo,že je vlastně apríl :) LOL
01. 04. 2009 | 10:11

miihal napsal(a):

Pecka, super Aprílový žert :-) .. Jen, pane autore.. 6800 bez 930 není 5670 ....

Vážně pecka :-)
01. 04. 2009 | 10:12

Aprilek napsal(a):

Aprilový voltairismus :-)) Bravo
01. 04. 2009 | 10:13

já napsal(a):

No, já jsem zcela důvěřivě dočetla až k jazylce, pak mi to došlo. Dóóóst dobrý :o))
01. 04. 2009 | 10:20

Apríl!!!! napsal(a):

Posílat pro Semtele nebo patníkové semínko je proti Vaší fikci ubohý aprílový žertík. Ale vážně. Co kdyby už jsme se konečně, my daňoví poplatníci, něco dozvěděli o genetickém výzkumu našich Přemyslovců. Výzkum úprobíhá tak utajeně, že si myslím, jak si dotyční vědátoři dávají někde v klidu šlofíka.
01. 04. 2009 | 10:20

Supa napsal(a):

Není dnes nahodou 1.dubna. Protože jinak jsem se dobře bavíl.
01. 04. 2009 | 10:22

april napsal(a):

Apríl
01. 04. 2009 | 10:23

NOne napsal(a):

Apríl lidičky :D
01. 04. 2009 | 10:23

Rudolf napsal(a):

Vždycky mám velký problém, když jsem donucen bezvýhradně souhlasit s nějakou autoritou. Bohužel v tomto případě nemám jinou možnost a proto pokorně skláním hlavu. Ano, ano, ano - hodně z nás se mýlilo a málem jsme spadli do osidel pseudovědeckých názorů. Hned teď chvátám do kostela (předtím se ještě rychle zastavím u bankomatu) a pokusím se koupit odpustek za své tragické pomýlení.
01. 04. 2009 | 10:25

Horák napsal(a):

Jo´Ameríka tam je fšecko móžny .Grup pensex a mrrtvej Muš a mrrtvá Žéna a mrrrtvý Děěěti. Kopec mrrrtvol až do mrakůf -jo´amérika. Beng-beng ....!!!!!!!!!!
01. 04. 2009 | 10:26

HOVEN napsal(a):

APRÍÍÍÍÍÍÍLLLLLLLL!!!!!!
01. 04. 2009 | 10:27

JC napsal(a):

Inci,
Jestli je vaše nevíra v boha založena jen na nemožnosti neposkvrněného početí, tak vás ujištuji, že současná lékařská věda je schopna za určitých podmnínek oplodnit ženu, aniž by si sundala kalhotky/žena/.
Věříte nyní v boha ?
01. 04. 2009 | 10:28

Jája napsal(a):

Ještě štěstí,že je to Apríl :o))
01. 04. 2009 | 10:28

Frante napsal(a):

juvel:
Přímý potomek vraha Kaina je vrah Kajínek
01. 04. 2009 | 10:29

Rumcajs napsal(a):

Vlk:

Socanem pouze v normální zemi!!!

Jinak s tou modrou skvrnou se to má tak.
Bůh ji ponechal Adamovi a Evě, jako připomínku , že když člověk byl ještě bez hříchu a celý modrý, žil v ráji.
Je to rovněž připomínkou toho, že až budou všichni zase modří, bude znovu ráj na Zemi.

Had má naopak oranžovou skvrnu proto, aby lidé nezapoměli, že had je z RAJe.
01. 04. 2009 | 10:29

Lena napsal(a):

Pane Hořejší,

píšete:
"Pokud se tedy vezme v úvahu nyní zjištěná závislost rozpadové konstanty na čase, vychází stáří těch nejstarších hornin na cca 6800 let, a stáří Adamových pozůstatků na cca 5870 let"
Žasnu nad přesností určení!!! Nebyl by tam k těm rokům i den a měsíc? Abychom věděli, ve které dny se máme opíjet.
01. 04. 2009 | 10:30

hieroglyf napsal(a):

K úplnému potvrzení uvedené kreacionistické hypotézy mi chybí nález zkamenělého ohryzku z jablka, které způsobilo, že od doby Adama a Evy je milování hříchem.
01. 04. 2009 | 10:30

Jeník napsal(a):

diferenciální rustikální tomografie :))) Díky za kvalitní Aprílový článek :)
01. 04. 2009 | 10:30

Super_61 napsal(a):

:-) výborné!
01. 04. 2009 | 10:31

Vítek napsal(a):

Hehe, chvilku jsem na to koukal jak tele na nová vrata a pak mi cvaklo ... Aprííííl:-D
01. 04. 2009 | 10:31

Karel napsal(a):

Uz jsem chtel psat co to je za s*acku a jeste ze mi doslo co je za den :o)..jinak bych hyzdil tohle forum, ale dobry:)
01. 04. 2009 | 10:32

Hugo napsal(a):

jako fórek na 1. apríla dobré.
01. 04. 2009 | 10:32

Lena napsal(a):

Rumcajs,

fakt dobrý!!!!
01. 04. 2009 | 10:33

JC napsal(a):

Dnes jsem těch žertíků na netu našel již tolik, že začínám věřit tomu, že dohoda na sestavení vlády "odborníků" je také Apríl.
01. 04. 2009 | 10:34

Honza napsal(a):

Pane profesore, je to Aprilovy zertik, ale mozna trochu nesikovne nacasovany- v dobe, kdy v USA a v cele Evrope klesa povedomi o Darwinove teorii evoluce a kdy tamtez vice lidi "veri" ve stvoreni zivota Bohem, by se spis hodil opacny prispevek...
01. 04. 2009 | 10:35

JC napsal(a):

Rumcajs,
Také kvalita :-))
01. 04. 2009 | 10:35

george napsal(a):

Přidám, na netu 1.4. objevil se bezhlavý myslivec
Článek je nazván: Bezhlavý myslivec Senilní myslivec Lovec hospodský Hádavý myslivec
http://myslivost.blogspot.com
01. 04. 2009 | 10:35

rena napsal(a):

skvělý apríííllll......
:-))))))))))))
01. 04. 2009 | 10:36

mimi napsal(a):

Nádhera,souhlasím s claudiusem Hořejší na hrad, ale tam by Vás bylo škoda a tak ať to radši zůstane jak je.
01. 04. 2009 | 10:37

ivuška napsal(a):

:-)))) krásné "aprílové" téma
:-))
01. 04. 2009 | 10:37

Roman PIPEK napsal(a):

Pane "profesore" zajímalo by mě, jak a kde jste obhajoval svojí profesuru. Takto nekonzistentní "teorii" jsem již dlouho od přírodovědce, pokud jím opravdu jste (na Internetu mohu být, čím chci – pozn.) neslyšel.
Takže krátká oponentura.
Jak to, že byly nelezeny pozůstatky interpretované, jako pozůstatky entit popisovaných v bibli souvisí s tím, že evoluční teorie je nepravdivá?
Nejdříve prosím vyslovte svoje axiómy, z kterých vycházíte. Pak je nutné je porovnat s axiómy, ze kterých vycházejí evoluční teorie. Pokud jsou oba moduly disjunktní, tak nelze na základě teorie (a prosím vytvořte si bezespornou teorii) odvezené z jednoho systému axiómů označit teorii konzistentně odvozenou s druhého (disjunktního) systému axiómů za chybnou. Toto není v rámci kritického myšlení rozhodnutelné. A nehalte se do roucha přírodovědce, pokud chcete prosadit nějaký náboženský názor. To jsou rovněž disjunktní kategorie. Mě jako přírodovědce by nikdy nepadlo vyvracet něčí (náboženskou) víru vědeckými metodami, protože pak bych přestal být vědec a stal se dogmatikem.
A navíc Váš text má zcela daleko k akademickému způsobu uvažování. Kde je nějaký kritický pohled na závěry v textu uvedené. Kde je nějaká diskuse nad alternativami, které buď vědomě zamlčujete, nebo je vůbec neznáte. V tom případě se prosím seznamte s pracemi o historii starověkého blízkého východu a středního východu a se starověkými mýty z celého světa vůbec. A také s pracemi biblistů mimo církevní okruh. Jsou tu i mnohem prostší interpretace, vycházející z toho, že texty později sloučené do knihy (u nás) označované jako bible je systém naučení a příměrů vycházející z tradice skutečných událostí, přikrášlených tak, aby vrhaly lepší světlo na jejich autory a zastánce. Člun, který vy popisujete jako Noemova archa mohl klidně existovat a klidně mohlo dojít k záplavě říční nivy, která u lidí zvyklých na suché počasí mohla vyvolat dojem potopy dalekého významu se které se ústní tradicí stala potopa celosvětová. A pozor pojem výrazu celý svět není univerzální konstanta. Zcela konkrétně je známo, že řeky Eufrat a Tigris, které se dnes slévají do společné řeky Šat al-Arab se ve starověku každá samostatně vlévala do moře. A takhle bych mohl pokračovat dál.
Pokud jste alespoň trochu akademicky solidní, laskavě do svého CV uveďte, zda jste fundamentálním zastánce kreacionismu či nikoli. "Jinak jste pro mě blufer a nikoli profesor přírodních věd hodný toho titulu."
01. 04. 2009 | 10:37

Antikomo napsal(a):

Ano, to bude rána pro zdejší bolševiky, ateisty a další rudomaterialistickou lůzu, když bylo i vědecky dokázáno, že Bible mluví pravdu! In God We Trust!
01. 04. 2009 | 10:39

mg napsal(a):

si rikam cely clanek,co je to za ptakovinu.pak me v komentarich doslo,ze je 1. april.
01. 04. 2009 | 10:41

Manama napsal(a):

Už jsem si říkal že se z Vás stal šílenec, ale ten datum Vás prozradil.
01. 04. 2009 | 10:42

ivuška napsal(a):

Pipku, Pipku-kdepak je Tvuj smysl pro humooor??? Je přeci 1.4!!! pořád nic???? :-))
01. 04. 2009 | 10:42

cancy napsal(a):

V clanlanku postradam informaci, ze prostor pro společné dělostřelecké cvičení amerických a polských jednotek v Iráku byl vybrán na základě doporučení Jana Pavla.
01. 04. 2009 | 10:43

Bavor napsal(a):

Podle posledních informací z parlamentu poslanci většinou 101 koaličních hlasů schválili zákon o zákazu ekonomických krizí. Burza na to reagovala růstem indexu PX o 30 procentních bodů. Koruna v reakci na tuto skutečnost posílila tak, že muselo být zastaveno obchodování s ní. MMF uvažuje o ëventuálním použití koruny jako rezervní měny. V prvním čtení prošel i návrh zákona o zákazu globálního oteplování. Na dnešní utajované schůzce v Kramářově vile se sešli osobně premiér v demisi Topolánek s předsedou ČSSD Paroubkem a dohodli se na zneplatnění hlasování o návrhu na vyslovení nedůvěry vládě. Proti návrhu se vyslovili pouze poslanci Melčák,Snítilý a Wolf, poslanec Tlustý a Schwipel se zdrželi hlasování. Presidentu Václavu Klausovi bude tato skutečnost šetrně sdělena dnes prostřednictvím tisku. Premiér v demisi Topolánek slíbil, že osobně dohlédně na to, aby vláda splnila se zpětnou platností "Smlouvu s voliči".
01. 04. 2009 | 10:44

neo napsal(a):

To kdysi Adam přišel za Bohem a povidá :" Bože, mě je tu nějak smutno, nemohl bys mi prosím stvořit ženu? Ale musí být krásná, upřímná, inteligentní, pracovitá, musí mě milovat a taky umět vařit....

Bůh se tak zamyslí : " To budu potřebovat tvoji pravou ledvinu, půlku mozku, levou ruku , pravou plíci a taky část nohy..."

Adam na to: " hmm, a co bys zvládnul za jedno žebro?"
01. 04. 2009 | 10:44

student napsal(a):

Myslim si, ze pan Vaclav Horejsi se priblizil pravde, ikdyz psal asi zrovna ironicky, ale znelo to mnohem duveryhodneji, nez nejaka tvrzeni o evoluci..v clanku z 27.06.2007 pisete, ze by Buh neco opravoval..vubec to tak nevidim, kdyz si ctu zacatek Bible o stvoreni, stvoril ho postupne a dokonale. Vubec nevidim potrebu cpat neco do jedne supermolekuly ze vseho se pak vsechno vyvinulo..
01. 04. 2009 | 10:44

matematik napsal(a):

Pane profesore, pěkně jsem se pobavil, ale realita je, bohužel, taková, že mne o podobných důkazech přesvědčovali jinak zcela inteligentní vědci a k tomu ještě fyzikové.
01. 04. 2009 | 10:44

Pava napsal(a):

To mě teda naštvalo. Zrovna jsem dočetl Darwina a zbytečně.
01. 04. 2009 | 10:44

Ivana napsal(a):

Pro Michala Macka
Jestli výzkumy prokázaly, že mnoho Evropanů má společného ženského předka - asi Evu, a mlčí se o mužském předkovi, znamená to snad, že otců bylo víc??? To by znamenalo mimo jiné i to, že přirozené bylo střídání partnerů nikoli partnerek, jak dnes muži rádi tvrdí. A to by nebyl apríl.
01. 04. 2009 | 10:48

Foxregime napsal(a):

Pane profesore, toto bylo dosti ubohé.
01. 04. 2009 | 10:51

Arni napsal(a):

Velmi mne zaujal tento článek, protože se sám zajímám o tuto problematiku. Článek je napsán fundovaně, ale autor zapomněl na jednu důležitou maličkost. A to že na inkriminovaném místě byly současně nalezeny zkamenělé pozůstatky jablka ! S největší pravděpodobností se jedná o ono "jablko hříchu".
01. 04. 2009 | 10:51

JC napsal(a):

matematik,
Člověče kde vy máte problém. Kdosi tu kdysi/myslím, že to byl nick přírodovědec/ dokazoval, že bůh se dá matematicky dokázat. No tak si ho vypočítejte. :-))
01. 04. 2009 | 10:54

aldenson napsal(a):

Ze zacatku jsem se trochu bal, ale pak se vse vysvetlilo: byla to vratnice z cernobylu...
01. 04. 2009 | 10:55

Realtoltek napsal(a):

No jako April dobry :)...teda az na jednu vec v Darwinovu teorii davno neverim ;O).
01. 04. 2009 | 10:58

JC napsal(a):

Ivana,
To co píše Michal Macek jsem také četl. Nejsem expert, ale nějak se mi vybavuje, že tu DNA brali z placenty po porodu a tu jak jistě uznáte byste u mužů těžko hladala. :-))
01. 04. 2009 | 10:58

Dr. napsal(a):

fakt dobre su tie mena tureckych vedcov...hlavne odzadu... :-D
01. 04. 2009 | 10:58

Milan napsal(a):

Ona je ovšem skutečně Darwinova teorie naprostá blbost. S pomocí této teorie by totiž vývoj komorového oka metodou pokus a omyl trval déle než je stáří naší země... To jenom tak na okraj. Pochopitelně existuje zpětná vazba mezi genetikou a makrosvětem, ale o tom je zbytečné tady psát...
01. 04. 2009 | 11:00

Martin napsal(a):

Teda takhle mě dostat poutavým titulkem...
Klobouk dolů, pane, docela mi začalo v hlavě šrotovat. Velmi sofistikovaný druh aprílu:-)
01. 04. 2009 | 11:00

Vysedlina pathologická napsal(a):

1.4.2009
Rozbor DNA prý opravdu někdo takhle zkoušel dělat. A měl dojít k závěru, že z jistého vzorku dnešní populace, a mála předchozích generací v příbuzenských vztazích prokazují "variace" DNA jakousi sbíhavost. Ostatní dopočetli a došli ke stejnému závěru - pocházíme z Adama a Evy.
No, Adam před 5870-ti lety? Není to málo? Minus 2000 je 3870 př.n.l.? Že by Adam založil židovský kalendář? Možná dokonce plánovací, daňový...

Když Adam a Eva opustili ráj, potkali venku další lidi.(Z bible).
01. 04. 2009 | 11:01

Mastodont napsal(a):

Jasně že Bůh jede matematicky vypočítat, jenže pak se nebude nazývat Bohem...a už vůbec nebude mít parametry jenž si vymysleli lidé...Já jsem spočítal, že dneska je 1.4. uáá chahcá
01. 04. 2009 | 11:04

Mar napsal(a):

Safra, vždyť ono je prvního Apríla.... přiznám se, že když jsem to začal číst, tak mi po chvilce údivem čelist "spadla opravdu nízko. :o)))))))
01. 04. 2009 | 11:06

ori-ro napsal(a):

Dekujeme za clanek ale zapomel se podepsat autor pan Prvni APRIIIIIL!!!!!! ;-)
01. 04. 2009 | 11:09

blur napsal(a):

tak teĎ opravdu nevím jestli jsme z opice nebo z Darwina, jenom se divím, že vědec vašeho formátu může splodit takový blábol, ale jestli to má něco společného s aprílem, tak je to dobrý pokus, jinak jsme všichni degenerovanými potomky incestu a podle toho jak to na světě vypadá...
01. 04. 2009 | 11:10

karel matousek napsal(a):

Hlavne, ze si tam pan Horejsi pridal Irak, aby nam zduraznil svou ideovou ukotvenost. Temhle lidem Bush bude fakt chybet.
Jinak nic noveho, vse uz davno vysvetlil ve svem pamfletu: 'ADAM,EVA A FALESNY MYTUS PASIVNIHO KOURENI' profesor a ing. Vaclav Klaus. Prijdete s necim novym, co nam dosud neobjasnil..
01. 04. 2009 | 11:13

Jan napsal(a):

To, co objevil Araj N´Amrmic a Atnarf Kepuljev - t.j. Jára Cimrman a Franta Vejlupek, je skutečně ohromující. Bohužel pan profesor zapoměl dodat, že podtatnou zásluhu na tom má genius Sualk Valcav, který se zapsal do dějin rovněž epochálnými objevy v oblasti klimatologie.
01. 04. 2009 | 11:14

Michal Komár napsal(a):

No, až ten had hned vedle pozůstatků prarodičů ... Dobrá práce :-D
01. 04. 2009 | 11:15

Milan napsal(a):

Pane profesore,chápu,že biblické výklady o světě a lidech dráždí Vaše exaktně-patriotistické myšlení, ale jistě tušíte, že často jde o dobové alegorie. Děkuji za Váš osobitý smysl pro apríl,ale co je pro Vás svaté, abyste si z toho nedělal legraci?Až přijde čas, všichni poznáme Pravdu;á propos-mnozí nositelé Nobelových cen byli / i jsou /pokorní a biblicky věřící lidé...
01. 04. 2009 | 11:15

Rejpal napsal(a):

Konečně to mohu přiznat. U mě v bytě pod podlahou se nachází kormidlo z Noemovy archy. Ještě jsou na něm geneticky zjistitelné stopy krve Noema, která vytryskla z ukazováčku jeho pravé ruky, když ho hryzla polární veverka (kterou převážel na své bárce).
01. 04. 2009 | 11:16

Petr Gola napsal(a):

Vysvětlivka je víc než jasná-

aaaaappprrrríííílllll !!!!!!!!
01. 04. 2009 | 11:16

pysk napsal(a):

Takové slátaniny není hoden ani apríl. Škoda úsilí.
01. 04. 2009 | 11:17

Milan napsal(a):

Pane jo, máte zářez :-)
01. 04. 2009 | 11:17

Kuba napsal(a):

Arabské přísloví : Psi štěkají, ale karavana kráčí dál.
01. 04. 2009 | 11:20

mike napsal(a):

Tak tohle je neskutečnej blábol hodnej
Blesku a pravděpodobně nová kampaň církve,
která si potřebuje napravit historickou reputaci a nahnat do svých řad nové ovečky
, tedy samostatně nemyslící stvoření, co budou loajální.
01. 04. 2009 | 11:21

Mirek napsal(a):

Méně jasných důkazů o tom a o tom a snad by to byla i legrace. Ať žije Apríl !!!
01. 04. 2009 | 11:21

MeGab napsal(a):

"ale také (a na to můžeme být hrdi!) s českým odborníkem Pavlem Kábrtem" :-D

Pokud vím, tak ten Kábrt má nějakou SPŠE, tedy je odborníkem možná tak na zapojování lustrů a zásuvek do sítě. To jste ale napsal pěknou blbost, pane Hořejší...
01. 04. 2009 | 11:23

MH napsal(a):

Kouknete se na:
http://www.stream.cz/video/...

Taky trochu aprilove pojeti Darwina :-).
01. 04. 2009 | 11:23

Míra napsal(a):

Tedy po mírném zamyšlení a a si 20 vteřinách nevěřícného zítŕání na monitor jsem pochopil, že jsem naletěl. Krásný apríl, klobouk dolů...;-))
01. 04. 2009 | 11:23

SuP napsal(a):

Vlku -
skoro by se zdálo, že nějak jihneš? To je taky jenom dnešní legrace co?

Rumcajs -
Taky zdravím. Vlk totiž nezaznamenal, že PRD je dávno terminus technicus a autorem vůbec nejsem já, ale někdo z kolektivu. A tomu je teď líto, že vlk by to přisoudil mně, jen proto, že jeho ecyklpedický mozek se tenkrát zrovna s někým pral na jiném blogu.
01. 04. 2009 | 11:24

Lucka napsal(a):

Ivano: Mater certa, pater incerta est :o)
Jinak teda super oživení dnešního dne!
01. 04. 2009 | 11:24

MeGab napsal(a):

Omlouvám se, jsem pěknej vůl :-DDDD

Došlo mi to až teď :-DDDD
01. 04. 2009 | 11:24

Dan napsal(a):

Tleskám ;-) Třetí odstavec jsem četl několikrát, abych uvěřil. Objevit archu. Až pak mi to pomalu došlo. Nejlepší apríl, který jsem zatím v médiích našel.
01. 04. 2009 | 11:25

Marek napsal(a):

tak tohle je nejbrutálnější zpráva, jakou jsem dnes četl, na 99% to budou odlitky nejakejch šikovnejch fanatiku...( beze srandy
01. 04. 2009 | 11:28

Marek napsal(a):

jestli je to April, tak to je o žalobu panstvo:))))
01. 04. 2009 | 11:29

jarda napsal(a):

Vždyť je dnes Apríla!
01. 04. 2009 | 11:30

Marek napsal(a):

S tou genetokou mě dostali, viděli jste film DOOM?:))
01. 04. 2009 | 11:32

Paterik napsal(a):

Moc pěkné, ještě krůček a můžete psát scénáře ke Star Treku.
01. 04. 2009 | 11:32

pepa napsal(a):

Jen kecy naprosto nedůstojné člověka 21.století.
01. 04. 2009 | 11:33

kuba napsal(a):

ja skoncil u hada :) ... kdyby jste mu nevnuknul schopnost reci tak bych mozna veril jeste kousek dal - krasny aprilek :)
01. 04. 2009 | 11:33

Sergej napsal(a):

Výborný apríl!!!
To skvostné spojení: americko-turecko-český tým... :))) A ta jména! Skutečně mi to vylepšilo dnešní den, děkuji pane profesore.
01. 04. 2009 | 11:34

Aja napsal(a):

"dvojice doposud nepříliš známých badatelů Araj N’Amrmic a Atnarf Kepuljev" copak Jara Cimrman je nepříliš známý badatel? Jednoho takového Frantu jsem ve škole taky měli, kam ten to dotáhl :-))
01. 04. 2009 | 11:35

vědec vědátor napsal(a):

Nesmíme tak zapomenout na výsledky práce sovětských vědců! Pánové Nikolaj Stokurev a Alexandr Serevětev se již v sedmdesátých letech snažili přijít na přesvědčivé důkazy o neexistenci Boha. Přitom došli k závěru, že nejenom existuje, ale že se možná i dívá...
Za své důkazy byly bolševiky zavražděni a jejich orgány použity na opravu Leninova těla. Jejich zjištění však dorazila do ameriky, kde byla za pomocí CIA utajena na neurčitou dobu. O existenci této zprávy se však dozvěděla sekta Posvátného masožravého jelena. Ta dodnes praktikuje záhadné rituály, při nichž "rozmlouvá s Bohem". Nakonec jen zmíníme, že zlí jazykové tvrdí, že sovětští vědci pouze vylepšili svoje rádio a navázali komunikaci s mimozemšťany, kteří se vydávali za Boha a udělali si z nás takto apríl.
01. 04. 2009 | 11:36

Třeboňák napsal(a):

tak tohle je fakt výbornej apríl... opravdu se povedl
01. 04. 2009 | 11:36

Lucka napsal(a):

Takový debilitiny! já si říkala proč jinde o tom nepíšou! To jsou ale blbý fóry!
01. 04. 2009 | 11:37

Martina napsal(a):

Rádoby sarkastické, ale vlastně spíše hloupé. Pana profesora musí něco hodně trápit. Škoda energie k napsání takového článku i k jeho přečtení.
01. 04. 2009 | 11:38

AL napsal(a):

Trochu slaboduše zvolené aprílové téma.Pane profesore, není to téma vaší kandidátské práce nyní otočené o 180 stupňů.
01. 04. 2009 | 11:38

Mr. J napsal(a):

No, pan profesor ani netuší, že v mnoha oborech uhodil hlavičku do hřebíčku.... řada výzkumů je tajných, co o tom jen může vědět nějaký profesůrek z Čech? Ale i k němu už to morfogenickým polem dojelo... :) Bravo!
01. 04. 2009 | 11:39

Arktos napsal(a):

No to mě podrž a já to čet až ke stoji času pak mi to docvaklo xD
01. 04. 2009 | 11:39

Bůh napsal(a):

chybí tam, jak vznikly zkameněliny, to sem jednoduše řekl, zkameňte a bylo to :-)))))
01. 04. 2009 | 11:39

františek h napsal(a):

Spousta lidí tu křepčí... Že by tu bylo něco tak vtipné? Stále platí tisíce let stará pravda, že lid žádá chléb a hry
01. 04. 2009 | 11:41

Marek napsal(a):

Na Novinkách psali, že byla na lezena Ježišova vodní dámka se kterou také mohl ovládat čas:))
01. 04. 2009 | 11:42

Marek napsal(a):

dýmka*:)je to good
01. 04. 2009 | 11:43

Jirka napsal(a):

No musím říct že jsem na to chvilku koukal a říkal si že tohle chce panáka. ;-) Ale rozhodně chválím, báječný vtípek pane profesore. ;-)
01. 04. 2009 | 11:45

antiklerikal napsal(a):

zpráva pro Antikomo: ateisti, bolševici a rudomaterialistická lůza aspoň narozdíl od kapitalisticko-hyenistického intelektuálního výkvětu pochopili, co je dnes za den...
01. 04. 2009 | 11:46

Marek napsal(a):

Type the two words : nejneobhospodařovávátelnějšími deltahidrokanabinoly bb jdu na kávičku:)
01. 04. 2009 | 11:46

Kedar napsal(a):

Nejlepší apríl za posledních 65 000 000 let !!! Super. Díky za pobavení. Málem jsem na to skočil.
01. 04. 2009 | 11:46

-OB- napsal(a):

Na apríla docela dobrý výkon :-)).
01. 04. 2009 | 11:48

Jano napsal(a):

Výborný 1.apríl !!!
01. 04. 2009 | 11:49

Joubeska napsal(a):

Výborný vtip. Nevulgární a na úrovni..
01. 04. 2009 | 11:49

pako napsal(a):

Je to brilantní humor, pane profesore, takový tu pořád chybí.
Škoda, že na počiny tohoto typu se už oficiální placená stádoidní zábava nikdy nezmůže, a to ani na silvestra ! ! ! !
Děkuji Vám z celého srdce i za svoje spolupracovníky.
01. 04. 2009 | 11:50

Alois Pril. napsal(a):

Já myslím, že to s tím objevem nebude až tak horké. Vědci se často mýlí, protože nepracují s chronologií podle Bible.
Abych měl této zprávě uvěřit, musel byste vyvrátit tyto dvě námitky.
Biskup Usher si totiž již dal tu práci a zcela nevyvratitelně spočítal datum stvoření světa. Bylo to roku 4004 26. října 9 hodin ráno před před narozením našeho pána Ježíše Krista a nikoli roku 4791, jak mylně uvádíte. Datum je proto očividně nesmyslné.
Také tvrdíte, že je možno zjistit ze žaludků šelem rostlinou potravu. Pokud by se opravdu dochovala, museli byste také nalézt dva fíkové listy. Jeden větší a druhý menší. O tom nic nepíšete.
Bůh ví co jste našli a komu ty vaše kosterní pozůstatky patří. O datování nemluvě, to je samozřejmě.

To jste celí vy, vědci. Důkazy nelogické, a odporující Bibli. Důkladně si ji laskavě prostudujte a pak sám dojdete k závěru, jaké hlouposti věda dokáže zplodit.
01. 04. 2009 | 11:54

dsa napsal(a):

až po mluvícího hada jsem to bral jako serioznost..
01. 04. 2009 | 11:54

ALT napsal(a):

pro autor,

typické dílko levicově orientovaného intelektuála, vůbec se nezmińujete o práci pravicově orientovaných kolegů z Lysenkova institutu (Umniho, Tatarstán) a E.H. Institute (Long Gley, USA), kteří vedeni profesorem Pravděnkem a profesorkou Nšó čí,
potvrdili přítomnost Archy, nicméně také genetické manipulace ke kterým tam opakovaně docházelo a to za pomoci zařízení jehož součástí byl reaktor - potvrzeny jsou zbytky kyslíkatých derivátů uhlovodíků (reaktor ani zařízení se nezachovalo) :-)
01. 04. 2009 | 11:56

Tomš napsal(a):

Ó děkuji. Už dlouho jsem se tak nezasmál.
01. 04. 2009 | 11:56

Tomš napsal(a):

Ó děkuji. Už dlouho jsem se tak nezasmál.
01. 04. 2009 | 11:57

Tomáš napsal(a):

moc hezké pane profesore. A na 1. apríla se takový článek opravdu hodí :))) a spousta lidí to bude reprodukovat dál, takže bude u pivka v hospůdce zase o čem mluvit :)))

tleskám a smekám zároveň ač se to jeví jako nemožné :)))
01. 04. 2009 | 11:57

jeanetka napsal(a):

Aprííííííl
01. 04. 2009 | 11:59

Helena napsal(a):

No mě to teda došlo až u kostry toho hada, moc pěkný.

Mimochodem zkuste si pžečíst jména těch vědců pozpátku :)

Araj N’Amrmic a Atnarf Kepuljev
01. 04. 2009 | 12:04

Lienka napsal(a):

Začátek byl opravdu velmi věrohodný :-))))! Bravo!!!
01. 04. 2009 | 12:10

Čochtan napsal(a):

Pěkné pane profesore,
ale zítra až skončí April můžete nám vysvětlit, co je na tom pravdy, že lidstvo nepochází z jedinné opice, že těch prapředků bylo víc, rozdílných druhů, něco jsem zahlédl, ale nevěnoval tomu velkou pozornost.
01. 04. 2009 | 12:11

Irena napsal(a):

Pane profesore,
jelikož mám pro vás slabost a plně vám důvěřuji, nezbývá mi nic jiného, než přehodnotit své celoživotní postoje a názory. Bude to bolestivý přerod ale nešť. Před pravdou prostě nemůžeme oči zavírat. Ruším tím pádem objednávku českého překladu knihy The God Delusion, který má vyjít začátkem května a podávám závaznou přihlášku na přednášky pana Kábrta. Doufám, že se tam potkáme:-)))

S tím stvořením nosorožce.....že se vám bude stýskat po debatě na jednou starším blogu?:-)))
01. 04. 2009 | 12:22

Jano (česky: Honza) napsal(a):

... a já jsem ode dneška na penzi .....

(reakce a připomínky se originálu nevyrovnají, je vidět docela dobrá příprava ... )
DĚKUJI, PANE PROFESORE
01. 04. 2009 | 12:33

Radek napsal(a):

Myslím, že dneska na Vás nikdo nemá pane profesore. Fakt super. Máte můj upřímný obdiv. Vás bych si přál jako premiéra. :-)
01. 04. 2009 | 12:33

Petr napsal(a):

Pane Hořejší,jste sice na rozdíl ode mně socialista,ale tenhle fórek musím ocenit.Je vidět,že i socialisté mohou být chytří,inteligentní a vtipní.Ovšem vyjímajíc extrémistu dr.Ratha,toho času ve službách ČSSD,který zcela jistě patří spíše do strany Miroslava Sládka,tam byli v naprosté většině naprostí imbecilové,kterým texty psali Sládek a Vik a oni je pak překoktávali.Míru zdar a fotbalu zvlášť.
01. 04. 2009 | 12:34

franta vejlupek napsal(a):

chci se velmi ohradit proti tomuto nařčení

vše jsem objevil sám, cimrman ani kubrt mi nepomáhali

váš

franta vejlupek
01. 04. 2009 | 12:35

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Ako sa vravi, v kazdom sprochu je pravdy trochu (alebo tak nejako). Ono nam ta darwinovska evolucia videne zo sucasneho spravania sa ludi prestava naozaj "fungovat".
Co je evolucne z darwinovskeho samovyvoja a vyberu na riadenych potratoch, oplodneniach FIV a pod.? Co za "evolucny" jedinec bude prapravnuk (neter) sucasneho lesbickeho paru, ktory bude mat prapraotca z banky spermii vysokych, zdravych, urastenych..., anonymnych plemennych...?
01. 04. 2009 | 12:42

Radek Hampl napsal(a):

Vytecny clanek, super jsem se pobavil. Kez by takovych bylo daleko vic :-D

To Roman PIPEK:
Doufam, ze vase reakce je tez vysledkem data 1.4.2009. Pokud by nebyla, mel byste se nad sebou zamyslet. Pokud je, pak jste me dostal a i vam gratuluji ;-D

Vsem preji hezkeho aprila, BTW, vite, ze se pred nedavnem nasla chyba v dukazu Velke Fermatovy vety, ktery pred nekolika malo lety publikoval A. Willes?

Radek Hampl
01. 04. 2009 | 13:15

Suchec napsal(a):

Petr:
To je obsese ten David Rathůj?

Koukám, že Emissary tu má alter ego.
01. 04. 2009 | 13:50

Suchec napsal(a):

Autor:
Jak jsem narazil na pasáž s těmi jmény (a to jsem Cimrmana ani Vejlupka neobjevil), jsem si říkal, zdali jste to nepojal Aprílově. A ono jo.

To by chtělo zpracování podobně jako Dobytí severního pólu, či podobná feérie.
01. 04. 2009 | 13:54

Al Jouda napsal(a):

Je to senzace ! Pane profesore, pošlete to do Vatikánu (ale až zítra) a možná, že to spolknou.
01. 04. 2009 | 13:56

Pípa napsal(a):

Pro Apríííl: Na váš dotaz výše nahoře. Přemyslovci pochází ze středního Slovenska, kde již v sedmém století byl velmi rozvinutý průmysl, a to jak těžký, tak i lehký. Tak to popsal arabský kupec Ben Ali, který zde cestoval ve službách Římské říše. Obyvatelstvo si říkalo Priemyslovci. Vyslanci Priemyslovců na konci sedmého století přesídlili do zaostalých Čech, kde brzy získali převahu a podrobili si místní obyvatelstvo. Aby se jejich jména místním lépe vyslovovala, začal si říkat Přemyslovci.
01. 04. 2009 | 13:57

sheeva napsal(a):

super super super ! dost dobry
01. 04. 2009 | 14:00

Radek napsal(a):

dokonaly :)
01. 04. 2009 | 14:01

mnoho cest:-) vede do.... napsal(a):

Otázka při zkoušce z fyziky na univerzitě v Kodani: "Popište jak
>> určit výšku mrakodrapu pomocí barometru."
>>
>> Jeden student odpověděl: "Upevníte dlouhý kus provazu k vrchu
>> barometru, pak spustíte barometr se střechy mrakodrapu na zem. Délka
>> provazu plus výška barometru se rovná výšce budovy."
>>
>> Tato vysoce originální odpověď tak rozzuřila zkoušejícího, že
>> studenta vyhodil. Student se odvolal na základě toho, že jeho
>> odpověď byla nepochybně správná , a univerzita jmenovala nezávislého
>> arbitra, aby případ rozhodnul.
>>
>> Arbitr usoudil, že odpověď byla opravdu správná, ale neukázala žádné
>> zjevné znalosti fyziky. K vyřešení problému bylo rozhodnuto zavolat
>> studenta a dát mu šest minut, během kterých by měl ve slovních
>> odpovědích prokázat alespoň minimální obeznámenost se základními
>> principy fyziky.
>>
>> Student seděl tiše pět minut, čelo zamračené přemýšlením. Arbitr mu
>> připomněl, že čas už uplynul, a student na to odpověděl, že má
>> několik velmi závažných odpovědí, ale nemůže se rozhodnout, kterou
>> použít. Když mu bylo doporučeno, aby si pospíšil, student odpověděl:
>>
>> "Zaprvé můžete vzít barometr na střechu mrakodrapu, hodit ho přes
>> okraj dolů a měřit čas, než barometr dopadne na zem. Výšku budovy
>> lze spočítat podle vzorce H = 0.5g * t 2. Pro barometr to ale bude
>> smůla".
>>
>> "Nebo, pokud svítí slunce, můžete změřit výšku barometru, pak ho
>> postavit na zem a měřit délku jeho stínu. Pak změříte délku stínu
>> mrakodrapu a potom je jednoduchou záležitostí pomocí poměrné
>> aritmetiky spočítat výšku mrakodrapu".
>>
>> "Pokud byste ovšem chtě li bý t vysoce vědečtí, mohli byste upevnit
>> krátký kus provázku k barometru a zhoupnout jím jako kyvadlem,
>> nejdřív k zemi a pak ke střeše mrakodrapu. Výška se vypočítá z
>> rozdílu v gravitační síle T=2pi sqroot (l / g)."
>>
>> "Nebo jestli má mrakodrap venku únikové schodiště, bylo by
>> jednodušší vyjít nahoru a označovat celou výšku budovy pomocí délky
>> barometru a pak to sečíst."
>>
>> "Kdybyste ale chtěli být jenom nudní a ortodoxní, pak byste mohli
>> použít barometr k měření tlaku vzduchu nejdřív na střeše mrakodrapu
>> a pak u země, potom převést rozdíl tlaků v milibarech na stopy, a
>> dostali byste tak výšku budovy."
>>
>> "Protože jsme ale trvale nabádáni, abychom uplatňovali nezávislé
>> myšlení a používali vědecké metody, bylo by nepochybně nejlepší
>> zaklepat na domovníkovy dveře a říct mu: Kdybyste chtěl pěkný nový
>> barometr, dal bych vám tenhle, když mi sdělíte výšku tohoto
>> mrakodrapu."
>>
>> Možná to přece jen není vtip, ten student totiž byl Niels Bohr,
>> jediný člověk z Dánska, který získal Nobelovu cenu za fyziku.
>
01. 04. 2009 | 14:13

Will napsal(a):

Já jsem zas slyšel, že se podařil výlet k neandrtálcům... a potvrdilo se, že pravdu měl Karel Marx: Nejdřív nebylo než nic, potom se to nic začalo zahušťovat, až vznikla mlhovina. A pravdu měl taktéž Nietzsche a Hitler, když se pokusili trošku napomoci evoluci a odstranit některé slepé vývojové řady.
01. 04. 2009 | 14:14

lidový filosof napsal(a):

sám hloupý a směměje se rádoby hloupějším
01. 04. 2009 | 14:24

do Říma (doplněk) napsal(a):

tam chybělo, v tom předposledním komentáři, né mlhovina
01. 04. 2009 | 14:27

Vogel napsal(a):

Apríl Apríl Apríl Apríl
01. 04. 2009 | 14:28

Alois Podhajsky napsal(a):

Výzkumný team bych doporučoval ještě posílit o vědce egyptologické z pera K. Amise.
01. 04. 2009 | 14:37

JC napsal(a):

Bombáááá :-))))),
Dohoda o vládě odborníků byl Paroubkův Apríl:-)))
http://www.novinky.cz/domac...
01. 04. 2009 | 14:39

ales napsal(a):

tož to je jasné totok,
01. 04. 2009 | 14:47

ales napsal(a):

navíc hydro-fraktální socio-kvazimodulární teorie devastovaných video atomů prokázala, a to hlavně u nás Brně,totok, že podle bible takto to musí byť, lebo tak je to správne, bo kvartálně parciální Ezechiáš a pan Moyes (zvaný Mojžíš, známý i Brně) realizovali deterministicky řešení, jen údaje jsou nepřené, Adam kousl do jablka 12. července 180 637 let před Cheopsem
01. 04. 2009 | 14:53

JC napsal(a):

Mnoho cest:-úvede do,
To je krásný to si ukládam :-))))
01. 04. 2009 | 14:57

:) napsal(a):

Tak jsem uronil slzu nad tímto blábolem.Ovšem po předchozím smíchu. Bože, jaké tupé hlavy se snaží v této těžké době plkat takové hovadstvo! Jak napsal Aleš!!!
tož to je jasné totok,
01. 04. 2009 | 15:01

MA-FU napsal(a):

P.Hořejší dost dobré,ale p. Tutter v Zápiscích z Číny to mi zaujalo víc.
01. 04. 2009 | 15:12

ego napsal(a):

Pane Hořejší, nejhorší je rouhání. Vy, pavědec se vysmíváte vědeckým teoriím, které jsou ověřeny zástupy vědců mnoha generací. Náš pan farář říkal, neposlouchej rouhače, neb peklo tě nemine, věř jen písmu božímu. Proto tzv. vědecké týmy hledají jaké fosilie, které jsou podvrhy různých kamenických dílen z celého světa. Odmítáme tento váš pamflet, v našem kostele při kázání provedeme další důkazy o vzniku světa za šest dní velkým Bohem provedeném a vy se těšte. V pekle se budete smažit, dáblové do vás budou bodat vidlemi, pálit vám jazyk a stříhat prsty, kterými jste na klávesnici znevážil všemohoucího.
P.s. Modlíme se za vás, aby skutečně někdo provedl kolosální objev a prokázal vznik světa v týdnu 4-9.7. - 3864 před narozením spasitele.
01. 04. 2009 | 15:24

Ad Bohr napsal(a):

a všimněte si zajímavé věci. Kolik řešení ten student vymyslel?:-))
01. 04. 2009 | 15:24

zdesta napsal(a):

Rumcajs:Při čtení toho špičkování s vlkem (barevné skvrny)mě napadla jedna myšlenka.Na tvém místě bych dával bacha na tranfuze krve.(havárie,operace e.t.c.)Žádej výhradně modrou,protože když do tebe napumpují tu červenou,mohlo by to stebou fláknout do leva. Ahoj Zdenek.
01. 04. 2009 | 15:28

Kanalnik napsal(a):

Pod rouskou vtipu jste se, pane profesore, vydal na velmi tenky led.

Nechci vam do toho mluvit, ale nekteri lide tento vas "vtip" mohou pochopit jako zesmesnovani teorii jejichz jste odpurcem ci prinejmensim ne-podporovatelem. To se muze jevit jako, no rekneme, ponekud jednoduche.

Brat si do ust jmena konkretnich lidi a pouzit je takovym zpusobem, jakym jste je pouzil, se tez muze jevit znacne nevkusne, az obhrouble.

Ja sam vidim tento vas vytvor po jeho precteni za vcelku podivny, jaksi bezobsazny, duty, a navic iroznizujici cast vedeckych pristupu. Tak nejak tupe se rehtajici na cizi ucet. Alespon tak se to jevi mne.

Marne premyslim, proc jste jej vlastne takto napsal. Abyste sebe a nas pobavil? Na ucet tech, kdo vidi svet jinak, nez vy? Mozna byste se k tomu mohl vyjadrit, aby nekteri z nas pochopili vasi pointu.

--------------
pozn:
Pokud dokazete (byt treba na aprila) zesmesnit konkretni lidi, kteri vidi veci rodilne nez vy, pak uz si prosim nikdy nestezujte na politickou a obcanskou kulturu v teto zemi. Pokud to snad vidite tak, ze nezesmesnujete, nerozumim tomu.

Vtipny aprilovy blog napr. na tema "iracionalniho" noseni burky prislusniky zidovskeho naroda byste si dovolit nenapsal, ze?
01. 04. 2009 | 15:54

Kanalnik napsal(a):

PS. Berte, to, co jsem napsal jako feedback.
01. 04. 2009 | 15:56

já napsal(a):

Na počátku jsem měl nutkání se úpřimně zasmát. Hluboce toho lituji! Pozdě jsem si totiž uvědomil, že jste pane Hořejší sociálista. Jako věrný volič ODS a obdivovatel pana prezidenta Klause vím co je moje povinnost. proto bych rád k vašemu článku vyjádřil hluboké pobouření a zásadní nesouhlas s tím, jak zlehčujete naše euroatlantické demokratické hodnoty, které jsou nám svaté. Koalici udržovati, sluší se v každé době! jen bratr mého děda to porušil...a jak to s ním dopadlo?!!!
01. 04. 2009 | 16:04

taky já( jiné) napsal(a):

pro Kanálníka:

nemám pocit, že pan profesor zesměšňuje. Pan profesor dělá reklamu v tom nejlepším slova smyslu. Apríl nerovná se zesměšnění. Apríl rovná se možnost přemýšlení, aspoň někdy a taky možnost ukázat na to, co nás přesahuje pomocí aprílového humoru, jemuž se říká žert. Pokud na něco nestačím,( a nemusí jít jen o důvody intelektuální, ale třeba taky časové) apríl je dobrá příležitost se tím chvíli zabývat.To je alespoň má zkušenost. No né?
01. 04. 2009 | 16:23

MedaBeda napsal(a):

Nu, radio Jerevan blahé paměti, bylo vtipnější.
Pokud má toto být pokus ukázat, že absolventi vysokých škol, notabene zavedení vědci jsou nejen chytřejší ostatních, nevystudovavších příslušná renomovaná učiliště, ale také třeskutě inteligentně humorní, je to málo.
Málo právě proto, že když nejde o humor, ale o seriózní diskusi na odpovídající diskusi, objevují se zmínění "mudrci" obvykle v nedbalkách přezíravosti, v lepším případě bohorovné shovívavosti. Inu, když Bible, tak tedy biblické: "třísku v oku bližního vidí, trám ve svém oku nevidí".
01. 04. 2009 | 16:27

Balog O. napsal(a):

Pane Hořejší,pílíte si vetěv pod sebou na kterém ještě pořád sedíte.Víte toto možno pobaví tych,co mají mozek pořád v pivným moku,já na vašém míste bych spěchem kontaktoval americkou firmu,co udělá posledné oznámení o vás po netě-všude,kde jste len znám.Už jsem šlyšel připady těch,co to podobně přehnali. Napísat něco takového na urážku Stvořitele není o odvaze,ale o bláznovství...
01. 04. 2009 | 16:28

já napsal(a):

Naprostý nesouhlas mnou clomá také nad reakcí jistého Arni-ho, který píše: 'Článek je napsán fundovaně, ale autor zapomněl na jednu důležitou maličkost. A to že na inkriminovaném místě byly současně nalezeny zkamenělé pozůstatky jablka! S největší pravděpodobností se jedná o ono "jablko hříchu".'. K žádnému opomenutí nedošlo a logicky ani nemohlo(nesmělo) dojít. Pokud by se totiž nalezly fosílie JABLKA HŘÍCHU a náš prvopředek je naveden prvomátí EVOU-spolupachatelkou prvotního smrtelného hříchu nesežral, dopustil by se vševědoucí Pánbůh křivého obvinění a jako samosoudce a vykonavatel vyhnání dokonce vědomého zločinu. Celá křesťanská mravouka vybudovaná na hříchu by se zhroutila jako domeček z karet. To jako ochránci konzervativních hodnot a morálky nemůžeme naprosto připustit! Takže skutečnost, že se tato fosílie našla je nutno považovat za poplašnou zprávu, která se nezakládá na pravdě. A jestli si to pane Arni hodláte myslet i nadále, jste u mně taky prachobyčejný bolševik, komouš, blbý socan, idiot a pra.e.
01. 04. 2009 | 16:37

Kanalnik napsal(a):

taky ja (jine):

Jiste, mnohdy to tak je a myslim, ze to je fajn udelat si legraci. Ale tady konkretne mne to vyznelo jinak. Ja se tim, co pan profesor pise, okrajove volnocasove zabyvam, takze do toho trosku vidim. Znam lidi, pro ktere se tyto veci stavaji osobni tim, ze jsou spojeny s osobnim svetonazorem a virou. Takovy clanek se pak muze jevit jako uz za hranou a jako zesmesneni, i kdyz tak treba nebyl zamyslen. (viz. moje paralela s zidovskou burkou).

Pokud pan profesor pise
"Nejnovější objevy tedy ukazují, že Bible je spolehlivým zdrojem vědeckých a historických informací a že musíme zásadně přepsat všechny učebnice."
muze to cloveku, ktery vidi Bibli jako zdroj historickych validnich informaci, vyznit jako ironizace a zesmesneni takoveho pohledu na Bibli, navic podporeno skutecnosti, ze (jak pravidelni ctenari tohoto blogu vedi) pan profesor stoji na opanem polu pohledu na tuto knihu a vidi ji jako zdroj nevalidnich informaci, ktere se daji interpretovat ruzne(tedy pri znalosti jeho svetonazoru to, co pise, pak vyzniva jako ironie (proto je to taky jako legracni pouzito na aprila)).

-------------------
To, co jsem napsal prve je moje osobni reakce po prvnim precteni, nikomu nic nevnucuji, pisi svuj nazor a dojmy.
01. 04. 2009 | 16:46

já napsal(a):

Naopak jako velmi povzbudivé mi připadá přiznání většiny diskutujících, že mráz běhající po zádech se jim začal stěhovat k bránici až od okamžiku, kde se píše o nálezu jazylky u fosílie hada. Jestli internetové volící většině připadlo vše předtím pravděpodobnější, než mluvící hádě - nic ještě není straceno! Stále je ještě naděje, že lidstvo se zločinně neujednotí na bázi humanizmu, ale v globálním světě po porážce terorizmu a smrtelného islámského nepřítele, zakládajícího své bludy na Koránu, se svět pod vedením vítězné US ARMY dokáže konečně ujednotit na našem Americkém způsobu života, kompatibilním s Biblí. Bůh žehnej Americe!
01. 04. 2009 | 17:16

Jose Hlaváček napsal(a):

Uznávám, že jsem králík, stvořený mystickým nepozemšťanem, ale po pravdě, dnes 1. dubna 2009 tomu ještě příliš nerozumím. Jose
01. 04. 2009 | 17:18

dříve ruda napsal(a):

Pane Hořejší,

sice se mi to celé nechce číst, ale zdá se mi příznačné, že když píšete aprílový blog, jste nejspíše pravdě blíže než jindy. Když čtu o evoluci, naskakují mi pupínky. Ta opice, ze které jsem se vyvinul, musela být alergická.
01. 04. 2009 | 17:29

neovirgin napsal(a):

Lepší apríl jsem nezažil.Maskar
01. 04. 2009 | 17:45

Milan Hruška napsal(a):

Pro Milana:

"S pomocí této teorie by totiž vývoj komorového oka metodou pokus a omyl trval déle než je stáří naší země..."

A ten výpočet je založen na čem? Nakonec tam tuším zase ten prastarý postup uvažování, který nepotřeboval žádné informace, prostě se zamyslel a došel k tomu, že země je placatá.

Přirozenější mi přijde vzít známá fakta a pracovat s nimi.
Ze známých fakt:
Z nálezů zkamenělin je jasné, že se v miliónech let proměňovala flóra a fauna země a to, světe div se, skutečně ty nejstarší nálezy odkazují na nejprimitivnější organismy a s mládnutím nálezů se postupně dostáváme k organizmům složitějším. Anebo někdy někdo v černém uhlí našel vedle trilobitů i zbytky mamuta?

Analýza DNA - kupodivu opět dokazuje, jak moc jsme si příbuzní, z kterými živočišnými druhy a opět - ano, Darwinova teorie zdá se vyhovuje i zde?

S Darwinovou teorií se pracuje více než jedno století a jako teorie alespoň umožňuje jakési vysvětlení výše uvedených fakt (DNA, zkameněliny). Je to tedy vědecká teorie. Žádný náboženský výklad světa není teorií - vždy předpokládá, že něco vzniklo zázrakem jako v pohádce, mávnutím kouzelného proutku... A taky z těchto názorů jako sláma z bot vždy koukají omezené znalosti našich předků před tisíci let - to, co vy říkáte, že je třeba brát jako analogie, jsou často mystické představy, které se podobají svou naivitou představám primitivních kultur po celém světě. Anebo dnes někdo bere vážně rozmanité představy různých indiánských kmenů - nikdo, jenom s tou Biblí se pořád trápíme, i když obsahuje podobné nesmysly. (A to už nezmiňuju tradičně citované rozdíly mezi násilnickým bohem Starého zákona (vyvražďování jiných kmenů včetně žen a dětí) a laskavým bohem Nového zákona. Všem těmto náboženským knihám je mnohem lépe rozumět, pokud je člověk chápe jako snahu vyložit svět z dobového hlediska, ale také jako zajistit si jistou politickou a ideologickou zbraň - a že náboženství takto vždy zejména fungovalo je zřejmé - stačí jenom otevřít oči a podívat se do historie.
Co se týká nositelů nobelových cen, kteří podle vás věřili v biblický výklad světa, je to potřeba brát případ po případu - pravděpodobně to ale bude jako s panem Grigarem, našim známým astronomem: pokud chce být vědcem, a on chce, tak samozřejmě nemůže tvrdit, že země je stará šest tisíc let apod. Respektuje fakta zjištěna pomocí exaktních věd a pak říká, když to vše vidí, tak prostě věří, že to někdo stvořil, ano Bůh, jistě.

Takže rád pana Grigara poslouchám, když mluví o vesmíru, ale z jeho víry si jaksi inspiraci brát nemůžu - protože tato jeho myšlenka není hodna zralého intelektu, protože postrádá logiku: proč se nemůže smířit s existenci vesmíru, který vznikal postupně vývojem, a věří v boha všemohoucího a všudypřítomného? Já zase nemůžu uvěřit, že tu tak z ničeho existovala síla, která jen tak myšlenkou formovala hmotu, nebo ji dokonce z ničeho vytvářela.
Je zřejmé, že existence boha nic nevysvětluje, ale naopak věci komplikuje. Také lidi zbavuje odpovědnosti, protože pak každý šílenec si ospravedlňuje své jednání tím, že jej bůh ponouká.
01. 04. 2009 | 17:56

já napsal(a):

Pro Kanalnik.
Milý kolego spoludiskutující. Apríl pomalu končí, kdo chtěl, taškařic si užil. Jsou určitě i takoví, kterým některé pořádně hnuly žlučí. Obávám se, že máte pravdu v tom, že pan Hořejší si nemínil svou "zprávou" jen tak dovádivě vystřelit ze spoluobčanů, pár jich "vyvést Aprílem", nachytat je, jak je to obligátně v našich krajích na apríla zvykem. Inteligentní, nezvykle slušnou a dle mého velmi vtipnou a v našich krajích o to účinnější formou zároveň vyjádřil svobodně svůj názor. Že vyjádření vlastního soukromého názoru, někoho jiného, kdo takovýto názor nesdílí, pobuřuje, je jeho věc. Normální v debatě je - ber, nebo neber. To mnohem více na pováženou je, když oficiální představitel veliké země, nejvlivnější politik planety, prezident bezkonkurenčně bohaté a vyzbrojené světové velmoci, jako součást inauguračního rituálu přísahá na Bibli a používá v projevu obligátní zámořskou formulaci: "Bůh žehnej Americe!". To se potom spíše nelze divit mnoha Američanům, ba i neameričanům, kteří na pohádky nevěří, nebo věří na úplně jiné pohádky, než jejich prezident, že se jim to nelíbí, že se jich to dotýká, nebo, že je to pobuřuje. Pokud se pan Hořejší dostane na Hrad, jak si tomu někteří diskutéři a milovníci Cimrmanovského humoru v diskuzi zafandili, budu prvý, kdo řekne: "Pane Hořejší - své soukromé názory na existenci bohů si laskavě strčte za klobouk. Náš stát je sekulární a do víry se občanům neplete a necpe." Ale diskutovat o tom lidi mezi sebou přece mohou. Je to nejen legální, ale i velice užitečné, ne-li dokonce velice potřebné. Myslím! Tím líp, když svůj názor někdo umí podat tak fundovaně a bez fanatické pěny u huby, jako pan Dolejší. Příjemný zbytek dne, já.
01. 04. 2009 | 18:09

Selen napsal(a):

Prof. Hořejší, přečetl jsem si tu Vaší korespondenci s dr. Pálešem na jeho stránkách a řval jsem smíchy :D Bude nějaké pokračování? Napsal jste těm světově uznávaným odborníkům? Kéž bych mohl číst celé ty jeho články a ne jen abstrakty. Náhodou se o starověkou Čínu zajímám, takže bych k tomu měl co říct. Ten 500letý cyklus bych rád viděl, protože dějiny Číny před lety cca 500 př.Kr- jsou probádané velice spoře, založené na pracech (práci) historiků pozdější doby, kteří vycházeli z kde čeho. Od 2 stol. př.Kr. přicházela období chaosu, bezvládí, hladomorů a válek kažkou chvíli...zajímalo by mne, jaké události si Páleš vybral za ty nejdůležitější a jaké pominul. Je to strašný, co se dá publikovat...je to impaktovaný časopis?
01. 04. 2009 | 18:10

já napsal(a):

to: pan profesor.
Sorry! Je mi stydno! Chtěl jsem vás povýšit a nakonec se mi podařilo vás ponížit. Z Hořejšího jsem udělal Dolejšího. Nejsem hulvát, jen popleta. Omlouvám se a pro dnešek už raději Howgh!
01. 04. 2009 | 19:22

Anba napsal(a):

Včera jsme vykopali na zahradě krejcar z roku 1811. Budeme kopat dál, co kdyby....
01. 04. 2009 | 19:50

Suchec napsal(a):

SUchec:
Tak pětihalíř z roku 1924, či Svatováclavský dukát (1937?)
Nevím přesně, ale to by bylo terno :-)))))))
01. 04. 2009 | 20:10

Luba napsal(a):

Pan ředitel,
jakožto představitel vědeckého establišmentu by byl v takovém, dejme tomu, středověku, rovněž představitelem tehdejšího establišmentu.

Zabýval by se tedy vědou věd té doby - theologií.

A jakožto vzorný zastánce paradigmatického dogmatismu by neshledával na upalování čarodějnic pranic závadného.
01. 04. 2009 | 20:18

Děda Ladin napsal(a):

Pane profesore, dostal jste mne. Sežral jsem váš článek i s navijákem. Těch hormonů, co jsem v průběhu čtení vyprodukoval, i spotřeboval! Přiznám se, byl jsem i sprostý - nezůstalo jen u krotkého hovězího.
Ale na druhou stranu; po přečtení části diskuse, se necítím být tím nejvyšší šampiónem v národní disciplíně skoku na špek...
Děkuji za pěkný článek!
01. 04. 2009 | 20:30

Pepa Řepa napsal(a):

Kanálníku, nebuďte tak cimprlich.
Pan Hořejší po čase vypotil serozní článek, který se dá brát -na rozdíl od minulých-opravdu, ale opravdu vážně.Proč by to mělo vadit?

To Rumcajs,když jde na Vás Vlk s modrou skvrnou značící Morbus Čengi nastudoval bych oranžový oční zákal, aby bylo veselo.
Jen si kucí užijte.
01. 04. 2009 | 20:43

jitka napsal(a):

No jo no... dneska je holt zas 1. dubna... :)
01. 04. 2009 | 20:53

Ara napsal(a):

Hořejší zkusil na apríla trošku zašpásovat a hle, již téměř dvacet tisíc čtenářů, tož takový úspěch snad nečekal ani on ;)
Bravo pane profesore :-)
Nejlepší jsou však zdejší komentáře, zvláště některé, pitvat je ale nyní nebudu ;)
/Přiznám, ten nadpis mě na sekundu zarazil taky ;-)/
Nicméně, myslím že Hořejšímu šlo o víc, než o pouhý aprílový žertík...
01. 04. 2009 | 21:11

Hurá napsal(a):

Jasně (1.4.), ale Darwinova teorie makro-evoluce nikdy potvrzena nebyla, i přes různé vědecké pokusy o podvodné důkazy, a proto jest v dnešní době již jen naivitou. Mikro-evoluce samozřejmě existovala vždy. Ovše v té se nikdy nestala např. opice člověkem, či ryba se nenaučila dýchat a ani dinosaurovi nenarostla křídla. Zkuste strčit svoji hlavu pod vodu a počkejte, dokud Vám nevzniknou žábry. Tak jedině Darwina dokážete.
01. 04. 2009 | 21:11

Kritik napsal(a):

Lze jen popřát autorovi článku Pavlu Hořejšímu, aby se mu tak dobře smálo i když pozná svou vlastní hloupost. Ačkoliv - byli lidé, kterým se nezobřesklo ani na smrtelné posteli.
01. 04. 2009 | 21:24

forase napsal(a):

KRÁSNÉ APRÍLOVÉ OZNÁMENÍ, urychlovač částic se porouchal a nikdo neví co se stalo, TO BYLA KRÁSNÁ PŘEDVÁNOČNÍ ZPRÁVA. ono, možná začnem věřit pohádkám, každopádně rok 2009 bude zvláštní.
01. 04. 2009 | 21:37

george napsal(a):

Pokusil jsem se o April myslivecký zde: http://myslivost.blogspot.com

to se mi moc nepovedlo...

Můj nejlepší April roku 2009 je však tady (kluci na YouTube)
http://niniveskal.blogspot.com

na YouTube adresu jistě znáte, podívejte se sami, svět se točí obráceně...
zdraví george z Australie
01. 04. 2009 | 21:38

im napsal(a):

@autor

Prima aprílový článek!! a vyvedená diskuse pod ním.
Mám jen dotaz - jak jste jej napsal? Byla to okamžitá inspirace, políbení Múzy, nebo jste jej připravoval delší dobu (k potěše své i čtenářů)?
01. 04. 2009 | 21:42

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane profesore,
mikromolekulární chirální optoakustikou a diferenciální rustikální tomografií se zabývám již delší čas. Bohužel jsem zjistil, že odborníků obeznalých s metodami výše uvedených odborností je velmi málo - u nás žádný. Proto jsem zařadil instruktážní lekce těchto disciplín do učebního plánu naší Soukromé účtárny, jejíž jsem spolumajitelem. Přednášející jsou zkušení odborníci z celého světa. Měl jsem štěstí na kontakty se schopnými teoretiky, kteří se ve svém profesionálním vývoji nezdržovali praktickou výzkumnou činností a proto dosáhli brilantních vědomostí.
Případní zájemci o tento vyjímečný dvoutýdenní kurz nechť se přihlásí na mou mailovou adresu a obratem obdrží složenku na zaplacení kurzovného ve výši 987 654.-Kč, což vzhledem ke kvalitě kurzu a přednášejících je velmi nízká a přijatelná cena.
Děkuji za pozornost.
01. 04. 2009 | 21:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Hurá:
" Zkuste strčit svoji hlavu pod vodu a počkejte, dokud Vám nevzniknou žábry." Také jsem viděl Kevina Costnera ve Vodním světě, či jak se ten sci-fi film jmenoval. Jenomže jako biolog jsem si ihned připomněl, že evoluce se děla od žáber k plicím, nikoliv naopak. Takže K. Costnerovi správně se měl dýchací otvor přesunout na týl hlavy a měla s v něm vyvinou záklopka.
01. 04. 2009 | 21:55

Medikolog napsal(a):

To je plagiát! Tyto skutečnosti přiznaly ostatky sv. Metoděje při archeologickoantropologickém zkoumání již 1.4.1953 v Ústavu Lomonosovovy univerzity v LUBLJANCE!
01. 04. 2009 | 21:58

PayLow napsal(a):

Jsem křesťan, jsem kreacionista (čímž netvrdím, že určitý vývoj neprobíhá, ale určitě nesouhlasím s evoluční teorií jak je podávána).
Ale tohle mi přijde v něčem až přespříliš populistické. V něčem až trefné k dnešnímu datu...
01. 04. 2009 | 23:06

Zbyněk Matyáš napsal(a):

To bude asi tím kreacionismem.
01. 04. 2009 | 23:08

Mirek napsal(a):

Dobrej pokus V*le.
01. 04. 2009 | 23:36

Alda Prilda napsal(a):

Super aprilovej žertík. Bohužel spousta černoprdelníků se toho hnedle chytla, jak je vidno. Nebyt panbičkářů, kteří ukřižovali nejvetší myslitele světa, tak lidsvo mohlo být o stovky snad i tisice let ve vývoji vepředu! Náboženství jenom przní lidskou rasu a dává šanci neschopným uplatným šmejdům do dnešních dob!!!
01. 04. 2009 | 23:40

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Apríl končí, tak tedy zase příště.
01. 04. 2009 | 23:58

dodo napsal(a):

Protože již uplynula půlnoc, dovolím si pana profesora i všechny zůčastněné pozvat k návštěvě http://web.iol.cz/jaroha kde pod čs. vlaječkou se všem dostane poučení, ba dokonce poznání, že pan profesor se nevědomky dopustil pravdy.
02. 04. 2009 | 00:10

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Je třeba zjistit, zda to tam postavili Goauldové anebo Ascardi.
Pozn.: Letní čas není skutečný SEČ, Apríl tedy potrvá ještě 40 minut.
02. 04. 2009 | 00:20

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Vlastně ani jedni ze zmíněných, byli to Antiquové, pověstní stavitelé hvězdných bran (Stargate).
02. 04. 2009 | 00:24

Jan Vaculík napsal(a):

Při vší úctě k vědě:
žádní vědci svými objevy, ani těmi sebesenzačnějšími, nemohou zvrátit skutečnost.
Ani sebeturečtějšími.
02. 04. 2009 | 00:38

REX napsal(a):

Povedené i když si to už letos vybral david černý s entropou před aprílem. Nějaký takovýto "fake" mi ale připomíná spousta zpráv, ale větčinou je to bohužel pravda.
02. 04. 2009 | 00:38

miloslav napsal(a):

Dobrý den pane profesore.Není až tak zcela důležité co páni badatelé objevili,ale zajímalo by mne spíše kde všichni tihle ti fundovaní odborníci kteří jen háží špínu na různé témata a také na tohle si dovolí jen urážet jako by ty jejich teorie byly podloženy něčím skutečně pravdivým a nezůstalo jen u teorií.Je někdy těžké zjistit,že něčí život se může skládat více či méně ze lží...
02. 04. 2009 | 00:39

Ara napsal(a):

Apríl skončil, tož by snad nebylo od věci se na celý článek podívat trochu vážněji... Neboť jak jsem naznačil výše, autorovi tu šlo zřejmě o víc, než o ňákou plytkou legrácku.
Anebo prve radši zareagovat na některé poněkud "vyčuhující" komentáře? :o)
Možná ale vůbec nejlepší by bylo, kdyby si zvídaví zdejší čtenáři, především ale "tápající diskutéři", přečetli (pokud to ovšem už nečetli)Hořejšího článek "Věda, náboženství, Darwin, evoluce - žádný problém!" z 27.6.2007.
02. 04. 2009 | 00:57

Bonifác napsal(a):

Co já bych dal za to, se s autorem po smrti setkat - a spatřit jeho "výraz v obličeji" až procitne až uzří... .
02. 04. 2009 | 01:13

:) napsal(a):

Václav Hořejší napsal(a): jsem rád, že se Vám můj článek líbil a komu ne ať si políbí prdel 02.04.2009 00:01:44

napsal Dr. Václav Hořejší, CSc. Profesor imunologie na Přírodovědecké fakultě University Karlovy a v současnosti ředitel Ústavu molekulární genetiky Akademie věd České republiky.
:))))))))))))))
02. 04. 2009 | 01:41

VŠECHNO JE JINAK !!! napsal(a):

Pane profesore a všichni diskutující.
Neplatí ani Darwinova teorie, neplatí ani učení o stvoření.
Pravděpodobně od počátku světa platí moje teorie degradační (pokles entropie). V kostce zní takto.
„S postupem času se vše mění, nenápadně a pomalu, od jednoduchého a dokonalého k složitému a primitivnímu.“
Důkazů je nespočet a jsou evidentní.
Příklad - uvažte dřívější spolehlivé fungování peněžnictví při zákazu úroků a krytí bankovek zlatem,
a fungování dnešní vedoucí ke kolapsu světového hospodářství.
Další příklad, uvažte správu věcí veřejných u dávných „primitivních“ společenství, například indiánských kmenů, a stav politiky dnešní, zkorumpované, předstírající hru na demokracii, zatímco skrytě už vládnou jen velké finance.
Toto Vám sděluji vědomě po půlnoci, 2.4.2009, a věřím, že si svoje světové názory v duchu uvedené teorie opravíte a sjednotíte.
Zdravím vespolek, Důchodce68r.
02. 04. 2009 | 03:42

Norbert napsal(a):

Diky za prima clanek. Tak jsem se dozvedel, ze i u nas jsou lide, kteri se snazi vyvratit vedecke teorie pomoci bible, viz pan Pavel Kabrt. A ja myslel, ze to je jen tady v Americe.

Podobny clanek v anglictine:
http://scienceblogs.com/evo...
02. 04. 2009 | 06:20

Pepa Řepa napsal(a):

Václav Hořejší napsal(a):
jsem rád, že se Vám můj článek líbil a komu ne ať si políbí p*del
02.04.2009 00:01:44
---------------
Snažím se, ale nejde to.
02. 04. 2009 | 06:20

Pepa Řepa napsal(a):

To im
druhý díl Nebe nad Berlínem (Tak daleko, tak blízko) taky dobrej.

Měla by na to jít celá slavná AV.
Jeden anděl se ožení a provozuje pizzerii, i Cassiel si zkusí člověka.
Hraje v tom dobrá sestava, Gorbačov, Loo Reed i Buchholz.

A pak, že andělé nejsou. Pche.
02. 04. 2009 | 06:46

vaclavhorejsi napsal(a):

Selen:

Poslete mi prosim e-adresu (horejsi(at)biomed.cas.cz) a ja vam Palesovy clanky poslu.

..
02. 04. 2009 | 07:11

Jaroslav Mikeš napsal(a):

trochu zapšklý ateista, rádoby vtipný a předpokládám, že i bývalý člen KSČ ale jinak prima vodvaz
02. 04. 2009 | 07:11

vaclavhorejsi napsal(a):

im:

Dekuji; napsal jsem to minulou sobotu po obede ;-)

..
02. 04. 2009 | 07:15

vaclavhorejsi napsal(a):

Jaroslav Mikeš:

Nejsem ani ateista, ani zapskly, ani byvaly clen KSC - jinak vse spravne ;-).
Pokud chcete vic vedet o mych mazorech, prectete si nektere me drivejsi clanky (http://blog.aktualne.centru...)

..
02. 04. 2009 | 07:17

vaclavhorejsi napsal(a):

Prosim pana Stejskala, aby smazal prispevek z 1.04. 00:01:44 (od IP 93.89.96.3, tovarysko@seznam.cz).
Pisatel se vydava za me a jakoby mym jmenem se vyjadruje sproste.
Velka ubohost...

..
02. 04. 2009 | 07:20

vaclavhorejsi napsal(a):

Oprava - ten podvodny prispevek je z 2.04. 00:01:44 (od IP 93.89.96.3, tovarysko@seznam.cz).

..
02. 04. 2009 | 07:22

vaclavhorejsi napsal(a):

:); Pepa Řepa:

Podivejte se prosim na IP adresu a e-mail toho autora prispevku z 2.04. 00:01:44 (IP 93.89.96.3, tovarysko@seznam.cz).

To, ze se nekdo vydava za me a pod mym jmenem se vyjadruje vulgarne, je neuveritelna sprostota...

..
02. 04. 2009 | 07:31

MUM napsal(a):

skvělé, pobavila jsem se jak cyp, pane profesore děkuji, v těchto posl. dnech co nás unavuje politika, je málo sluníčka, to bylo přesně TO co potřebujeme, zastavit se, popřemýšlet a pak se s chutí zasmát, je fajn že o ještě umíme,všem čtenářům klidný a usměvavý den,MUM
02. 04. 2009 | 07:59

Jemnicky napsal(a):

Pane profesore,

narozdíl od vás jsem se osobně jel na místo vykopávek podívat zhodnotit věrohodnost předkládaných faktů. Našel jsem v blízkém okolí několik zkamenělých stop božích a boží chronometr švýcarské výroby, který se vlivem drobné vady musel nutně zrychlovat. Tento chronometr musel být po ztrátě nahrazen jiným, což zpochybňuje radioisotopové datování i celkový charakter času. V chronometru bylo dosud čitelné věnování ve starobylém jazyce, který neznám, proto mohu uvést exaktní překlad "Hospodinu od jeho věřících, aby na nás nezapomenul". Dále jsem na téže lokalitě našel na kamenných deskách rozpracovaný rukopis v témže jazyce s názvem "O vývoji druhů" od autora jménem J.H.V. Hospodin. V poznámkách autor uvádí, že pokud bude mít čas, sfoukne to za týden, pokud ne, tak to nechá na evoluci.

Další výzkum na lokalitě probíhá av případě zájmu mohu podat další informace odborné i laické veřejnosti.

S pozdravem,
Jemnický
02. 04. 2009 | 08:09

Marcela HP napsal(a):

Týýý jo, to je krása. Takovéhle zamyšlení. Co když je to ale fakt takhle. Neměl by tam někdo jít kopat?
02. 04. 2009 | 09:48

ego napsal(a):

Vzhledem k tomu, že jsem nenašel ani podobnou zprávu v Blesku, v Šípu, Aha, ani jsem ji neregistroval v Televizních novinách na Nově, tak ji nepovažuji za hodnověrnou a musím konstatovat, že jste skočil na špek. Styďte se, pane Hořejší.
02. 04. 2009 | 09:51

E-MANN napsal(a):

a prajabko se tam nenašlo???spíš ho sežrali a neuvedli jako pranález:-)))
02. 04. 2009 | 10:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden vulgární text, jehož autor se navíc vydával za pisatele tohoto blogu (docela mne překvapilo, že se našli i tací, kteří mu na to skočili). Omlouvám se za zpoždění, dostal jsem se k PC až nyní.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 04. 2009 | 10:53

Pepino napsal(a):

Ležím v horečkách, do zpěvu mi není, ale Váš způsob prezentace Apríla mě, pane profesore, určitě postaví na nohy lépe než ty antibiotika.
P.S.: Onehda v hospodě jsem si potvrdil, že Galileo měl pravdu, točilo se o sto šest.
02. 04. 2009 | 10:58

Viola napsal(a):

Je to apríl, a stejně to není apríl. Tady s tímto odstavcem skoro souhlasím: "
Nejnovější objevy tedy ukazují, že Bible je spolehlivým zdrojem vědeckých a historických informací a že musíme zásadně přepsat všechny učebnice.
Zdá se dokonce, že iluzí jsou i naše moderní domněnky o uspořádání Vesmíru (miliardy galaxií, v nich stamiliardy hvězd, atd.). Zřejmě se budeme muset vrátit k nějaké formě onoho grandiózního geocentrického modelu s nebeskými sférami, a uznat, že Giordano Bruno byl sice přísně, ale spravedlivě potrestán." Samozřejmě ten začátek je legrační, ale co si myslíte o vesmíru jako hologramu, jako projekce 3D na 2D. Pak by církev měla pravdu a zbytečně se omlouvala. Ještě se můžeme dočkat věcí...
02. 04. 2009 | 11:17

Ara napsal(a):

Tak, chvilička se opět našla, tož aspoň něco málo k některým těm "čouhajícím" ;)
Honza - "nešikovně načasovaný"? A kdy by tedy měl podle tebe vyjít aby byl načasovaný "šikovně"?
Jestli jsi si nevšim, tak ten "žertík" je vlastně jednak určitou formou ironie či přímo výsměchu určenou lidem věřícím stále (či dokonce ve zvyšující se míře) radši pohádkám a jiným nesmyslům, než reálným vědeckým faktům, jednak upozorněním na skutečnost, že podobné bláboly antievolucionistů se poslední dobou vskutku množí. Ale je dobrým "šťouchem" i pro "váhavé" či "nejisté" (pro ty je ten aprílový článek určen asi především), kerých je v českomoravské "kotlině" asi nejvíc (jak mi plyne i z většiny reakcí).
Roman PIPEK - tady váhám jeli to taky ňáký "žertík", však nepříliš povedený, či jakási sarkastická filipika či něco podobného... :/, nebo to myslí autor zcela vážně? :(
Antikomo - pochybnosti s tím jak to chlapec myslí podobné jako u u Romana P. S tím rozdílem že v prvním případě by šlo o "žert" dost trapný a v druhém (tj. myslí-li to chlapec vážně) radím okamžitě vyhledat pomoc dobrého psychologa nebo psychiatra.
Matematik - realita je bohužel opravdu taková... že i někteří "vědci" daj na podobné krecionistické bláboly. Nicméně, právě proto Hořejší píše, aby se z nich aspoň někteří chytli za nos... /i když já v to moc nedoufám, těžká "zaťatost mozku" je téměř neléčitelná a může postihnout každého/
02. 04. 2009 | 11:32

buldatra napsal(a):

to Václav Hořejší:

Z důvěryhodných zdrojů prosáklo, že na stěžni vykopané archy byl nalezen nápis: Made in China.

Výzkumníci se prý rozhodli tuto skutečnost zamést pod koberec.

Pane profesore, je to pravda?
02. 04. 2009 | 11:37

lorrain napsal(a):

na níže uvedeném linku jsou mimo jiné jména tří českých profesorů
kteří mají velké výhrady k neodarwinismu. Myslím že by stálo za to nějak jim to spočítat ne? Co myslíte profesore?

http://www.discovery.org/sc...
02. 04. 2009 | 11:46

JAHA napsal(a):

Ad: Milan Hruska
Poukazovat na ocividne rozpory v takmer kazdom Vasom tvrdeni(teda skor viere, v to, co tvrdite) by zabralo vela priestoru a nemalo by zmysel. Poukazem iba na jedno.
"...proc se nemuze smirit s existenci vesmiru, ktery VZNIKAL POSTUPNE VYVOJEM a veri v boha...". A dalej "je zrejme, ze existenci boha nic nevysvetluje, ale naopak veci komplikuje. Take lidi zbavuje odpovednosti, protoze pak kazdy SILENEC si ospravedlnuje sve jednani tim, ze jej buh ponouka".
1. No, "nemuze se smirit" prave preto, co ste napisali (ale asi to nechapete), teda, ze VZNIKAL POSTUPNE VYVOJEM. Postupne vnikat nieco samozrejme moze, ale Z NIECOHO, NIE Z NICOHO. Preto nielen p. Grygar, ale prevazna vacsina doktorov rerum naturalium su ludia veriaci v Boha (Stvorilela, Alfu i omegu, Ducha...).
2. Existenciu Boha nic nevysvetluje:-) - a co tak materialisticke poucky - ako opium ludstva, tomu uz rozumiete:-).
3. Nemyslim si (mozno ini su ineho nazoru), ze ten NEZODPOVEDNY SILENEC je prave p. Grygar, ci iny veriaci v Boha, ale skor niekto iny.
02. 04. 2009 | 11:53

Nibiru-2012Dez.21. napsal(a):

... nejdriwe jsme si mysleli na ortowe mracnu, ze was zaplatil watican... hm, wsak ten ping-pong with the words was za 1200dnu a noci prejde... mate jeste 3 aprily pred sebou... a pak uwidite neco, co pred 45 lety obdobne natocil karel zeman "na komete"... tak se maj lachaim.. wy mendelejewowa soustawo neziwych prwku, jakymsi zahadnym zpusobem propojena tak, ze wypadate, ze jste ziwi...
02. 04. 2009 | 11:58

JAHA napsal(a):

Ad: ja pre kanalnika
Ja som si cely cas myslel, ze "branite" a "chranite" Horejsiho, a ajhla, ta cervena asi nepusti. Alebo ste pisal o nejakom blogu Dolejsiho:-).
P.S. Ako pisete, nevysmievam sa z vazho vedeckeho nazoru, iba, "nic naplat" robim to,ze "velice vtipnou, slusnou...vyjadruji svuj nazor".
02. 04. 2009 | 12:01

CHYREN napsal(a):

Hihi..:o)))
02. 04. 2009 | 12:12

Ara napsal(a):

K některým dalším už jen stručně.
Michal Macek - toto je na dýl. Když, tak mi napiš na email. Ivana - totéž. Mohu odpovědět mailem.
Foxregime - proč soudíš že "ubohé"? Většině čtenářů se to přece naopak líbilo.
Milan - "komorové oko" je už poněkud vyčpělý argument "antievolucionistů". K tomu "problému" se totiž věda už vyjádřit umí docela dobře. I zrakový orgán se vyvíjel jen postupně, na začátku mohla být jen jediná světločivná buňka rozlišující pouze mezi světlem a temnotou, ale i to mohlo dát takto vybavenému primitivnímu organizmu velkou výhodu. Btw, víš že nedávno bylo např. zjištěno, že komorové oko a složené oko (jaké je např. u hmyzu) maj společný základ?
Vysedlina pathologická - vzhledem k tomu nicku nevím, nakolik je uvedené myšleno vážně.
Když ano, tak mi napiš na mail.
Kuba - jo, taky však občas zbloudí a bídně zhyne v poušti ;)
Mike - tož ty jsi naletěl opravdu dokonale. Pokud si ovšem neděláš jen prču, čemuž jsem ochoten i věřit, neboť jinak bych si musel o tobě myslet, že seš fakt pěkný vůl ;)
Martina - sarkastické asi ano, proč ale myslíš že "rádobysarkastické" či dokonce "hloupé"? Můžeš podat vysvětlení?
František h - ale ale, někdo se nám tu cítí "potrefený"? ;)
Čochtan - fundovaná odpověď je na dýl. Proto pochybuji že ti odpoví, takový prostor tu opravdu není. Do jisté míry to pravda je, ale takto zjednodušená je "pravdou" poněkud zavádějící. Napiš mi na mail, pokusím se dát k tomu víc.
JAHA - to co uvádíš není sice Darwinův přírodní výběr (pokud zůstanem u tradičního pojetí), nicméně evoluce to je vlastně také. Jen její "mechanismy" jsou zde "poněkud" jiné, netradiční ;)
Kanalnik - "iracionální nošení burky" je věc jedna, však "racionální vědecké" hlásání že je Země placatá i poté co nám Magellan jejím obeplutím takto "iracionálně" ukázal že je tomu poněkud jináč... je věc docela jiná. Nemyslíš?
MedaBeda - chceš "seriozní diskusi"? Pak sděl jak by podle tebe měla vypadat? A na jaké téma? :o)
02. 04. 2009 | 12:45

dodo napsal(a):

To Zbyněk Matyáš: jde o nějaký časový paradox po průchodu Hvězdnou branou? Pokud v jednom příspěvku apríl končí ani ne za dvě minuty, sotva může o dvacet minut později v dalším příspěvku končit až za 40 minut.
02. 04. 2009 | 13:04

Kazi napsal(a):

Do "objevu hada" jsem se jenom divil, pak už jsem se smál. Hezký.. :)
02. 04. 2009 | 13:41

Ara napsal(a):

Balog O - a sakra, to myslíš že je to až tak vážné? Tož to abych sa pomály začal bát též ;D
Milan Hruška - proč myslíš že není Grygar "smířen" s vývojem vesmíru? Vždyť to naopak hlásá!
Jistě, Grygar v Boha věří, asi tak jako v něho věřil i Darwin, Einstein a řada dalších významných vědců. Však věz, že jejich Bůh se významně liší od toho poněkud šaškovského pojetí Boha jak nám ho po staletí předkládaly církve a jak ho zřejmě dosud chápe i většina prostých věřících.
V pojetí oněch vědců je totiž Bůh především podivuhodným "řádem materiálního světa", jeho jakousi "prapodstatou" dávající mu nejen řád, ale i smysl a směr.
Takový Bůh ovšem nejen že v žádném rozporu s moderní vědou není, ale je i mnohem důstojnější a větší než ten "starý", "vybavený" antropomorfními rysy a ustavičně paternalisticky zasahujícím do světa jako ňáký jeho "poručník a opravář" v jednom (v tradičním, laickém pojetí), protože nedokázal svět stvořit tak, aby takovýchto jeho "zákulisních" zásahů a oprav nebylo třeba. Přečti si např. Grygarův "Velký třesk a Bible" nebo i Hořejšího článek "Věda, náboženství, Darwin, evoluce - žádný problém!" zde na netu. Uvidíš pak sám.
Luba - koukám že toho z dějáku víš asi jen tolik, co ti utkvělo v hlavě ze školních škamen. A tak poněkud plácáš... ;)
Hurá - čumák pod vodu a čekat na žábry? No ty seš mi taky dobrej vtipálek ;) No nic, tuším že někdo už na tě reagoval přede mnou...
02. 04. 2009 | 14:29

JAHA napsal(a):

Ad: Ara
A co tak sa zamysliet nad tym, ze p. Grygar nie je len veriaci v toho "svojho" Boha (teda nie, ako pisete ponekud SASKOVSKEHO pojeti Boha, jak nam ho po staleti predkladali CIRKVE...a jak ho zrejme dosud chape i vetsina prostych vericich), ale aj zaroven je AKTIVNYM clenom CIRKVI a vyznavajucim Verim v Boha...?
A co tak zamysliet sa nad tym, ze kto vie pisat a citat este neznamena, ze ma dokonalu predstavu napr. o sireni rozhlasoveho, televizneho, ci telefonneho signalu tak ako vzdelanejsi v tomto smere a ma "ponekud SASKOVSKE predstavy", tak ako mu to dovoluje pochopit jeho rozumovy potencial?
A co tak zamysliet sa nad tym, ze "prosty lid" ma "ponekud SASKOVSKE predstavy" o materializme, o ekonomickych zakonitostiach, politickych suvislostiach...tak ako mu to "po staleti" predkladaju POLITICKE STRANY?
A co tak...zamysliet sa, co je naozaj - SASKOVSKE?
02. 04. 2009 | 14:54

vaclavhorejsi napsal(a):

Protoze uz neni aprila, mel bych mozna jeste pridat neco ve vaznejsim tonu.
Nekteri diskuteri muj zertovny clanek brali jako nejake zesmesnovani nabozenstvi.
Ja jsem si tam ale delal legraci jen z jedne, podle meho nazoru beznadejne zastarale a detinske varianty nabozenstvi.
Ja jsem se take povazuji za vericiho (jsem pokrteny katolik, docela casto chodim do kostela (nejcasteji k Nejsv. Salvatorovi, tedy k T.Halikovi).

Pokud chcete znat me vazne minene nazory na toto tema, podivejte se na nasledujici clanky:

http://blog.aktualne.centru...

http://blog.aktualne.centru...

http://blog.aktualne.centru...

http://blog.aktualne.centru...

http://blog.aktualne.centru...

http://blog.aktualne.centru...

http://blog.aktualne.centru...

http://blog.aktualne.centru...


S pozdravem

Vaclav Horejsi

..
02. 04. 2009 | 15:14

Lena napsal(a):

Hořejší:

vždycky se najdou fanatičtí pánbíčkáři, kteří ve všem vidí útok na víru a potažmo na sebe sama. Budou to asi Ti, kteří si tou vírou moc jistí nejsou. Jinak by je nemohly tak rozhodit Vaše pěkné, zajímavé články.
02. 04. 2009 | 15:52

Ara napsal(a):

Václav Hořejší - pane profesore dík za ty odkazy na Vaše články, až na ten první jsem o ostatních nevěděl (ale i ten první uvedený jsem četl teprve včera, nu, líbil se, škoda že takovou dobrou vyjadřovací schopnost nemám i já, válčilo by se mi na tomto kolbišti o moc líp ;))
02. 04. 2009 | 16:02

JAHA napsal(a):

Ad: Lena
Este stastie, ze na tomto blogu neprezentuju svoje fanaticke panbickarstvo, na rozdiel od (ne)fanatickych (ne)panbickarov, nie:-).
02. 04. 2009 | 16:09

JAHA napsal(a):

Ad: Ara
Skuste vzyvat Ducha Svateho (...Pana a Ozivovatela, ktory...).☺
02. 04. 2009 | 16:15

Lena napsal(a):

JAHO,

možná jsem Vás úplně nepochopila. Jsou fanatici určitého přesvědčení, ale Vy myslíte, že někdo může být fanatik nějakého nepřesvědčení?
02. 04. 2009 | 16:40

JAHA napsal(a):

Ad: Lena
Upresnim. To ne v zatvorke som dal preto, aby som nenapisal priamo FANATICKI NEPAMBICKARI chtiac, aby si to domysleli sami:-).
Ja som nepisal nic o presvedceni a nepresvedceni. Ale ked chcete veriaci v Boha je presvedceny ze Boh je, neveriaci v Boha je PRESVEDCENY, (teda nie nepresvedceny!), ze Boh nie je.
02. 04. 2009 | 16:55

Lena napsal(a):

JAHO,

já jsem ateista, ale jsem nepřesvědčená, že Bůh je. Je mi líto, nějak Vám do Vaší poučky nezapadám.
02. 04. 2009 | 16:58

buldatra napsal(a):

to Lena a JAHA:

to se pak nedivte, když je jeden z toho jelen.
Není lepší dát si sklenku vína?
02. 04. 2009 | 17:10

JAHA napsal(a):

Ad: Lena
Seda je, kamarat, kazda teoria. Vecne sa zelena iba strom zivota:-).
02. 04. 2009 | 17:15

Lena napsal(a):

buldatro,

tím paroháčem myslíte koho???!!!
02. 04. 2009 | 17:15

Lena napsal(a):

JAHO,
otázka je, jak dlouho se bude ještě zelenat.
02. 04. 2009 | 17:17

JAHA napsal(a):

Ad: buldatra
Asi dam na Vasu radu:-).
02. 04. 2009 | 17:19

Bronislav napsal(a):

"nepříliš známých badatelů Araj N’Amrmic a Atnarf Kepuljev"
Jára Cimrman a Franta Vejlupek.
Apríííííl...
02. 04. 2009 | 17:24

JAHA napsal(a):

Ad:Bronislav
Apriiiil, to jo. Ale uz druhy:-).
02. 04. 2009 | 17:29

dříve ruda napsal(a):

Lena:
fanatik nepřesvědčení asi ne, fanatický nepřítel přesvědčení vám vyjde nastejno. Když pročítáte diskuse, narazíte na ně.
02. 04. 2009 | 17:32

Ara napsal(a):

JAHA - ááá máme tu první reakci, super. /Ono sice z technických důvodů není blog k ňáké delší výměně názorů zrovna ideální, ale zkusit se to snad může ;)/
Předně, mé vyjadřovací schopnosti jsou bohužel výrazně slabší než např. u Hořejšího či Grygara, proto jsem nucen používat víc "příkladů" a různých přirovnání, žel ne vždy nejpřesnějších... :(
Ten "šaškovský bůh" měl hlavně vyprovokovat, což se jak vidím povedlo ;-)
/Moh jsem taky napsat "nesprávné pojetí Boha" , "horší pojetí Boha", eventuálně tam vrazit diplomatičtější "nedůstojné" (nebo "míň důstojné") pojetí Boha, nicméně uvedené se mi zdálo jaksi údernější ;o)/
Takže by se teď asi i slušelo trošku přiblížit, co jsem oním "surovým vyjádřením" vlastně mínil, poněkud tu věc upřesnit.
Takže. Mínil jsem tím takového Boha, který se jaksi divně "baví" tím, že nám svět předvádí právě tak, "jakoby zdánlivě prošel" ňákou "samovolnou" evolucí... například zakopává nejrůznější zkameněliny, staví těla nejrůznějších organizmů na stejném či velmi podobném základě, dává materiálnímu světu přírodní zákony aby se jimi onen svět řídil, však kdykoli se mu pak později "zamane", tak je jakýmsi svým "nadpřirozeným zásahem" klidně poruší... :)
Ano, vím že je Grygar aktivním členem křesťanské církve (tuším že římskokatolické, celkem je to však jedno které), co to však mění na řečeném? Copak nevíš, že jistým způsobem se vyvíjí i sama církev a spolu s ní se mění i "pojetí Boha", interpretace Bible, atd.? /Neměnné pak zůstávají jen základy na nichž to které náboženství staví svůj dům, např. u křesťanů pojetí Boha coby všeobjímající lásky, víra v spasitelskou roli Ježíše, v poslední soud Boží, v "život věčný".../
A nezdá se ti, že je toto "nové pojetí" Boha zřejmě nejen pravdivější a důstojnější, a tím i mnohem silnější, ale že je takovýto "obraz" i hezčí?
A to víš, že dnes už například bere evoluci a Darwina i Vatikán? I Velký třesk a vůbec vědu jako takovou? A že v tom nevidí žádný zásadní rozpor?
Nicméně výtku že v takových věcech člověk míň vzdělaný, či "neosvícený", vlastně ani onu "lepší představu" jaksi mít dost dobře nemůže, beru a uznávám za platnou, bylo by ostatně zcela špatně kdyby sis snad myslel, že o takových lidech soudím že jsou snad proto "méněcenní", či dokonce něco jako "blbečci". Tak to vůbec ne. To bys mě vskutku nepochopil.
Mi šlo totiž v podstatě jen o toto sdělení:
Je poněkud pošetilé pokoušet se zastavit Zemi jen proto, že se mi to její "vrtění" jaksi nelíbí...
02. 04. 2009 | 18:22

im napsal(a):

@Pepa Řepa dnes 06:46

Na některé filmy by se mělo chodit povinně.:-)

BTW minulý týden byl s Wendersem rozhovor v Instinktu.
02. 04. 2009 | 18:26

Jindřich napsal(a):

To Rumcajs:

Had je přeci z RaJe a má bradavici na tváři. Skvrnu má oranžovou.
02. 04. 2009 | 18:26

Ara napsal(a):

to JAHA 16:15:02
Dík, ale mám "své bohy" ;o)
Nicméně tě možná potěší, že jistým způsobem "vzývám" i toho tvého "Ducha Svatého"... Neboť tu jde vlastně jen o jinačí předobraz téhož. A neříkám jestli horší nebo lepší. Prostě jen poněkud jiný. Asi tak, jako je například jiný každý nástroj ve velikém orchestru...
Když však byť jediný "vypadne", anebo zahraje falešně, pozná se to. ;)
02. 04. 2009 | 18:45

Lena napsal(a):

Aro,

snažila jsem se na to nereagovat, ale Vy to sem pořád vracíte. Grygar je sice schopen vytknout víkendové akci to, že nebere ohled na věřící a jejich dopolední návštěvě kostela. Ale pokud se v sobotu "zakecá" u dobrého jídla a pití (a to on se rád dobře nabaští), tak mu absence v kostele nevadí, protože vstává po 8,5 hodiny od ulehnutí. Takže o horlivosti jeho víry si udělejte obrázek sám a už ho, prosím, jako příklad radši nepoužívejte.
02. 04. 2009 | 19:13

Spiritus napsal(a):

Na marsu našli vědátoři kalkulačku a počítač a tak došli k přesvědčení že člověk neexistuje neexistoval a také nikdy nemůže existovat, že je to berlička pobožných marťanů a důkaz, o jejich neexistenci.
02. 04. 2009 | 19:25

dříve ruda napsal(a):

Návštěva kostela není povinná oběť, kterou musí křesťan položit na oltář své víry. Takto bych kvalitu víry neměřil. Ateisté ovšem vždycky nejlépe vědí, co by křesťan měl dělat :o)
02. 04. 2009 | 19:27

Lena napsal(a):

dříve rudo,

i ateista pozná rozpor mezi slovy a činy křesťana, víte? A toto není jediný. Víc už se k tomu vyjadřovat nebudu.
02. 04. 2009 | 19:38

Ara napsal(a):

to Lena 19:13:59
Co "pořád vracím"? ;) Grygara?
Ale já o něm přece za prvé nezačal, za druhé jsem o něm mluvil zatím jen dvakrát, přitom vždy jen v reakci na někoho, kdo o něm napsal už přede mnou a podle mě se u něj v něčem mýlí. Takže "jen popravuji" už jednou vyřčené, nic víc. Tak jaký "příklad"? :-/
Tak dál. O jaké víkendové akci, "neberoucí ohled na věřící", je řeč? Neznám vše co se kde ve světě "vrtne", musel bych o té věci něco víc vědět, pokud mám soudit... ;)
Možná někdo před vraty kostela uspořádal v neděli hlučné disko?
Nebo motorkářské závody? :o)
No nic, podstatnější je otázka, jak souvisí Grygarova "starost o nerušenou bohoslužbu" (o kterou jde jistě i oněm věřícím) s jeho "absencí v kostele"?
Že by byla tzv. "horlivost ve víře" dána právě pravidelnými návštěvami v kostele? Tak to vidíš? :)
A není snad věcí každého věřícího, jak tu svou víru "praktikuje"?
Pokud tím neškodí jiným?
02. 04. 2009 | 19:55

dříve ruda napsal(a):

Lena:
nehájím jmenovitě Grygara. Jen chci říct, že váš argument s kostelem je slabý.
Rozpor mezi slovy a činy není výsadou křesťanů. Vy zřejmě máte představu, že v okamžiku, kdy uvěříte, stáváte se automaticky někým lepším, charakter se narovná, zmizí sobectví, všeobjímající láska se ve vás rozprostře. Prozradím vám něco: houbeles, zůstanete stejná. Není to chyba křesťanství, je to chyba vaše, moje, ale co naplat -jsme jací jsme. A nechtějte po křesťanech, aby byli lepší. Resp. chtějte to po všech. Ateista má taky chyby o kterých ví, vadí mu a nedokáže je odstranit. Ale vážně mě brát nemusíte, nakonec -z církve mě vyloučili.
Hezký večer.
02. 04. 2009 | 19:57

Helena napsal(a):

Lena:
divná gramatika, ale tipuji, že jsi agnostik
02. 04. 2009 | 20:05

Lena napsal(a):

Aro,

nepochopil jste nic. Možná jsem to špatně napsala. Prostě není to dobrý příklad. Víkendová akce myšlena astronomická s jeho účastí, která má dopoledne v neděli program, nikoliv mezeru pro návštěvu kostela, což jí bylo vytýkáno. Nicméně na návštěvu kostela nakonec nedošlo, ale ne díky tomu programu, nýbrž díky zdržení se na společenské akci. Stačí takhle? Prostě rozpor mezi poučováním a vlastními činy (opakovaně) zcela v duchu biblického - káže vodu, pije víno. Jak říkám - špatný příklad. Vaše připomínky se mi jinak líbí, jen toto je v nich velmi slabé místo. Toť vše, co jsem chtěla říct. A opravdu už se k tomu nebudu vyjadřovat, ať už si to každý pochopí, jak chce.
02. 04. 2009 | 20:46

Lena napsal(a):

dříve rudo,

chci to po všech. Nelíbí se mi, když někdo něco tvrdí, ale chová se jinak. Snažím se ze všech sil to sama nedělat, chci zůstat hodnověrná. Pokud něco udělám, tak příště v této věci radši držím hubu a nepoučuju. Stačí?
02. 04. 2009 | 20:49

dříve ruda napsal(a):

Lena:
mám odpověď na jazyku, ale spolknu ji a vrátím se k vašemu přání nepokračovat v této debatě. O politice, víře a muzice je jakékoliv přesvědčování předem odsouzeno k nezdaru a s vámi se hádat nechci.
Hezký večer.
02. 04. 2009 | 21:02

Ara napsal(a):

Hm, až teď jsem zaregistroval i tu Hořejšího poaprílovou vysvětlivku umístěnou hned pod článkem. Nu, je to přesně jak jsem předpokládal :-)
Pardon že to tu dávám, ale jsem jen obyčejný papouch, pták veselý a občas i vychloubačný, no a když se povede tak výjimečně dobrá dedukce... ;D
Ale umím být i vážnější :-)
Fakt dobré totiž nyní je, že bude-li to zde v ňáké diskusi týkající se věcí okolo víry ještě třeba, můžu odkazovat právě na onu Hořejšího vysvětlivku jako na svůj vlastní pohled, aniž bych se musel trápit s pracným hledáním vlastních vysvětlujících slov.
Ovšem s tím nepodstatným rozdílem, že má víra je trochu jiná než u vás lidí, neboť my papouchové máme pochopitelně vlastní bohy... ;-))
/Jsou však taky laskaví, takže vlastně jen jiným podáním ("jiným obrazem") toho vašeho Boha křesťanského... - viz dále/ Nicméně křesťané jsou mi velmi sympatičtí, ovšem pokud se vskutku chovají a jednají tak jak se křesťan chovat a jednat má. A protože i my papouchové se oněch stěžejních křesťanských zásad držíme, jsme vlastně v jádru dobří křesťané i my.
Třebaže trochu "netradiční" ;-)
Hezký večer.
02. 04. 2009 | 21:11

dříve ruda napsal(a):

Ara:
váš kolega Zelenina byl srozumitelnější :o)
02. 04. 2009 | 21:30

Michal Macek napsal(a):

autor:

gratuluji k sesazeni blogu j.paroubka z 1 mista nejctenejsich blogu - aspon se ukazalo ze je vic normalnich lidi nez tech ostatnich :)
02. 04. 2009 | 21:46

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Viola:
"církev měla pravdu a zbytečně se omlouvala. Ještě se můžeme dočkat věcí...
02.04.2009 11:17:42 "
Dovolím si upozornit, že Apríla bude až za rok.
02. 04. 2009 | 21:49

Olda napsal(a):

skončil jsem u věty, kdy jsem se dozvěděl o výkopu Adama a Evy, v tu chvíli si říkám, a jéje, to bude asi žert :) .... ale začátek byl fakt povedený!
02. 04. 2009 | 21:54

Zbyněk Matyáš napsal(a):

dodo:
"Pokud v jednom příspěvku apríl končí ani ne za dvě minuty, sotva může o dvacet minut později v dalším příspěvku končit až za 40 minut." Ale může, dokonce zcela jednoduše. V prvním příspěvku jsem se řídil časem formálním letním, ve druhém skutečným příslušejícím 15 stupni východní délky SEČ. Vše závisí na definici podmínek.
02. 04. 2009 | 21:56

Zbyněk Matyáš napsal(a):

JAHA,Lena:
Jsou věřící, nevěřící agnostikové a ateisti, kteří vědí, proč lidé věří.
02. 04. 2009 | 22:01

ok napsal(a):

Ať žije 1. April - dobrý článek
02. 04. 2009 | 22:07

Ara napsal(a):

to Lena 20:46:07
Jak mám sakra něco pochopit, když mi to řádně nevysvětlíte? ;)
Já přece o té astronomické akci nevím vůbec nic! Nyní to tedy aspoň chápu tak, že se konala jakási astro-akce s Grygarovou účastí a on tam kritizoval či vytýkal, že není v nedělním programu "mezera" pro návštěvu kostela (tj. nedělní dopolední bohoslužby, předpokládám).
Je to tak? :-) Pokud ano, tak měl potom ovšem chlapec "smůlu", takový program je totiž většinou daný předem a účastníci jej pak buď respektují, nebo se akce prostě nezúčastní (když jim nevyhovuje). Jistě, účastníci mohou mít připomínky na její příští "vylepšení", nicméně je hlavně na pořadateli, bude-li takové návrhy akceptovat. Neboť o programu a jeho načasování rozhoduje obvykle především pořadatel akce.
Však mě tu napadá ještě jedna nepříliš důležitá otázka... (která ovšem nic nemění na výše vyřčeném, jen jsem prostě zvědavý... ;o))
Mluvil Grygar jen za sebe, nebo měl takovou připomínku (či výtku) i za jiné účastníky té akce? :-)
No nic, poněkud úsměvný příběh, myslel jsem však, že se tu bavíme o něčem jiném... ;)
Dobrou noc přeje Ara.
02. 04. 2009 | 22:09

Lena napsal(a):

Aro,
však já jsem taky psala o trošku něčem jiném než Vy teď, papoušku jeden roztomilý, malinkato zabedněný:-)!
Když Vás to tak moc zajímá, tak za sebe.
A zkuste se v následující dny dívat lehce po západu Slunce na západ, možná bude výrazně červená obloha vlivem prachu z erupce sopky v atmosféře.
02. 04. 2009 | 22:21

Ara napsal(a):

to "Dříve Ruda"
Kolegu Zeleninu bohužel neznám. My arové známe jen zeleninu. Krom toho ještě oříšky a ovoce, ani semínka nejsou špatná ;o)
Nikdy jsem netvrdil, že mi je snadno rozumět, slyšels někdy vykecávat ňákýho aru? ;)
Ostatně, jak můžeš rozumět mě, když si vy lidi nerozumíte často ani mezi sebou? :)
Ale já se aspoň snažím...
Tak sory když mi to občas trošku nevychází :o)
Dobrou noc.
02. 04. 2009 | 22:42

Ara napsal(a):

Lena 22:21:55
Fakt? Tak to jistě rád podívám. Dík.
Teď ještě honem zjistit, co to zas bouchlo za sopku, že to má až takový efekt.
To je ale už můj problém ;)
Však tak koukám, nejvyšší čas spát, nejsem přece žádný noční pták? :o)
Takže ještě jednou a pro dnešek už naposled... Dobrou noc!
02. 04. 2009 | 22:54

Lena napsal(a):

Aro,
je to Mt. Redoubt z Aljašky. Prach jde do Evropy jižně na Španělsko a druhá vlna je zatím nad USA. Vidět to být může, ale nemusí, tak abyste nebyl zklamán. No, ale věnovat těch pár minut okukování oblohy neuškodí.
Dobrou.
02. 04. 2009 | 23:09

Kanalnik napsal(a):

Prosim, aby to dotycni neuchopili doslova. Jde mi jen o podstatu nalepkovani, rozhodne si nemyslim, ze to, co napisi je o nich pravda, a nikdy bych si to nedovolil rici. Delam to jen a pouze proto, aby treba mohli vice pochopit, co jsem psal vyse.

tedy:

variace

"vždycky se najdou fanatičtí pejskari..."

"Ja jsem si tam ale delal legraci jen z jedne, podle meho nazoru beznadejne zastarale a detinske varianty zidovstvi."
03. 04. 2009 | 00:35

Kanalnik napsal(a):

a jeste doplneni:

"Jsou ateisti, neverici agnostikove, a verici, kteri vedi, proc lide neveri."

Zdravim :)
03. 04. 2009 | 00:41

zelená guma napsal(a):

Super.Takhle si představuju apríl!
03. 04. 2009 | 01:17

dříve ruda napsal(a):

ara:
Zelenina je papoušek, už to tu citoval jinde bigjirka, já mám jiný (určitě starší, doufám) překlad kde:
"Kecáš, kecáš, krákorá Zelenina, to je všecko, co umíš."
Raymond Queneau
Zazi v metru (překlad Zdeněk Přibyl)
03. 04. 2009 | 01:20

adolff napsal(a):

Tak podobnou debilitu jsem za sveho pomerne dlouheho zivota jeste necetl
03. 04. 2009 | 01:52

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy