Ať žije nová proevropská Ukrajina, sláva evropské diplomacii!

02. 03. 2014 | 18:24
Přečteno 15409 krát
Dění na Ukrajině je již řadu týdnů ve středu zájmu celého světa. Myslím, že nás demokratické Evropany může těšit, jak se věci vyvíjejí.

V první řadě je jistě skvělé, že pod vytrvalým tlakem pokojných demokratických a proevropských demonstrantů padl odporný Janukovyčův režim, který se falešně oháněl jakousi legitimitou ze „svobodných voleb“, jejichž údajnou férovost potvrzovali i zahraniční pozorovatelé (jasným důkazem toho, že tyto volby férové nebyly, je přece už samotný fakt, že v nich Janukovyč vyhrál!). Je potěšitelné, že se tím evropští i američtí diplomaté nedali oklamat a spolehli se na daleko autentičtější vyjádření vůle lidu na náměstí hlásícího se k odkazu Stěpana Bandery a podobných velkých synů ukrajinského národa. Mnozí z nich neváhali za cenu osobního nepohodlí přijet na ono náměstí a ukrajinské vlastence a proevropské demokraty osobně podpořit. Můžeme být hrdi na to, že do tohoto spontánního ryze demokratického procesu se hned v počátcích zapojil i urozený předseda zahraničního výboru českého parlamentu.

Obdivuhodná byla ona léčka na Janukovyče, kterou společně připravili tři evropští ministři zahraničí a představitelé demokratických a proevropských revolucionářů. Slavnostně s Janukovyčem podepsali dohodu o vytvoření přechodné vlády národní jednoty a uspořádání předčasných prezidentských a parlamentních voleb, návratu k dřívější ústavě, ukončení konfliktu a propuštění zatčených demokratických a proevropských demonstrantů. To ale byla samozřejmě jen obratná lest – během několika hodin využili demokratičtí a proevropští revolucionáři chytře situace, provedli útok na prezidentský palác a další budovy nenáviděného režimu a během krátké doby se plně zmocnili moci. Demokratickému provedení této změny velmi napomohlo, že včas prohlédlo několik desítek poslanců parlamentu doposud podporujících vražedného diktátora, a postavilo se na stranu skutečné demokracie a Evropy. To umožnilo plně legalizovat výsledky spontánního procesu a rychle dospět i k požadavku zatčení tyrana.

Každému musí být jasné, že takovýto úskok je v případě jednání se zloduchem typu Janukovyče nejen plně ospravedlnitelný, ale v podstatě nutný. Marná sláva, ale v takovýchto historických okamžicích je nutno řídit se osvědčeným pravidlem, že účel (ovšem pouze vznešený!) světí prostředky. Trojice evropských ministrů zahraničí, která tento chytrý manévr zorganizovala, by rozhodně měla být navržena na Nobelovu cenu míru. Další z podporovatelů tohoto demokratického a proevropského procesu, americký prezident Obama, již tuto cenu má, a tak nebude problém s tím, že by na toto ocenění bylo nepřijatelně mnoho kandidátů.

Změna ve vedení země, kterou přivodila jasně projevená vůle lidu vedeného jedním z nejlepších světových boxerů, se nelíbí pomýlené části obyvatelstva východní části země, zvláště Krymu, které dokonce projevuje nedemokratické separatistické tendence. Jakékoli referendum o osamostatnění těchto regionů nebo jejich připojení k Rusku je samozřejmě principiálně zcela nepřijatelné, protože by to představovalo v Evropě zcela bezpříkladné flagrantní porušení mezinárodního práva. V diskusích o tomto tématu sice od některých nepřátel demokracie a Evropy zaznívají hlasy o jakýchsi podobnostech s dřívějším děním v Jugoslávii, kde demokratická Evropa rozpad onoho státu usilovně podporovala. To je ale naprosto falešná analogie, jak je jistě každému soudnému člověku zřejmé. Bylo by pod naši úroveň takový nesmysl jakýmkoli argumentováním vyvracet. Stačí snad jen říci stručně a jasně – když dva dělají totéž, není to totéž!

Podstatným momentem probíhajícího dění je, že nejen EU, ale hlavně USA vyzvaly Rusko, aby respektovalo suverenitu a územní celistvost Ukrajiny a nijak neintervenovalo. Tato výzva má hlavně silný morální aspekt, protože pochází od států, které v minulosti vždy úzkostlivě dodržovaly principy mezinárodního práva a nevměšování do záležitostí jiných zemí, o nějaké vojenské intervenci už vůbec nemluvě.

Je opravdu potěšitelné, že jsme součástí Unie, která disponuje tak odvážnými a obratnými diplomaty, kteří se nedají v kritických dějinných momentech zbaběle omezovat nějakými ohledy na Rusko nebo podepsané dohody, ale jednoznačně jednají v zájmu opravdové demokracie, svobody a Evropy.
Důležitým výsledkem tohoto dění určitě bude i to, že již za několik let bude možno vybudovat radarové stanice a obranné raketové základny o dalších mnoho set kilometrů blíže k Severní Koreji a Íránu!
Kvitujme s potěšením, že i naše diplomacie se jednoznačně zapojuje do tohoto úctyhodného úsilí!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

TomášL napsal(a):

:-)))

Nu, celý víkend se těším, až se ozve baronka Ashtonová a všem vysvětlí, jak se věci mají.
02. 03. 2014 | 18:32

yaya napsal(a):

Chachachacha, ty to ale slízneš od našich bojechtivých rusofobních diskutérů, ale velice dobré. Ještě bych připomněl že začátek okupace Krymu provázelo mohutné bombardování neruských měst a obcí, při kterém přišly o život tisíce civilistů. Na jednom z okupačních tanků jel osobně malý mužík, který vypadal jako P.....
02. 03. 2014 | 18:33

Sal napsal(a):

Pane Hořejší,
to myslíte vážně, že Banderovci jsou pro-evropští a demokratičtí?
02. 03. 2014 | 18:34

ld napsal(a):

Dobře napsáno.
A za ty naše trouby se nelze než stydět.
02. 03. 2014 | 18:36

vaclavhorejsi napsal(a):

Sal:

No samozrejme - zeptejte se Knizete!

..
02. 03. 2014 | 18:37

Sal napsal(a):

yaya,
nejsem ani rusofil, ani rusofob, ale pokud byste měl příbuzné v jiném státě, který nejdříve tvrdí, že se cizincům nebrání, a pak najednou otočí a tvrdí, že cizince je nutno vyhladit, budete se na to jen tak koukat, nebo požádáte svou vládu, aby Vaše příbuzné ochránila?
02. 03. 2014 | 18:38

Demos napsal(a):

Ten kdo se tolik angažoval ve věci brdského radaru asi nemůže psát jinak.... Už se těšíte na nějaký hezký post v budoucí České sovětské lidově demokratické republice?
02. 03. 2014 | 18:39

Sal napsal(a):

vaclavhorejsi:
jakého knížete se mám zeptat? Monackého? Tady v ČR ještě stále platí zákon z doby TGM, že užívání šlechtických titulů je zakázáno, ba i trestné.

jinak sranda je, že captcha po mě chce "peomely WARS".
teda, ono to není sranda :-(
02. 03. 2014 | 18:42

K.V napsal(a):

Myslím, že jestli je něco jasné, tak že EU je na Ukrajině za blbce který plácá nesmysly a fráze a podělal co se dalo.
V e východní části Ukrajiny, bohaté na suroviny a průmysl, se v referendu nebo volbách vysloví ke spolupráci s Ruskem, možná připojení jako autonomní či svazová republika.
,
Nám zůstane západní část, horalé s kravkami, Kyjevští úředníci a "bojovníci za svobodu " s molotovy, chudáci s kravkami a slepicemi na dvorku. Možná 20 milionů kteří se po připojení k Evropě budou cpát kvůli jazykkové podobnosti k nám a na Slovensko. A EU nebude mít o ty jejich kravky zájem, chce prodat své maso.
A jestli bude válka, nebo Putin zavře kohoutky od plynu a ropy, pomáhej nám pánbůh.
02. 03. 2014 | 18:46

Stá první Pragovačka napsal(a):

Vážený pane Hořejší, děkuji Vám za Váš vynikající příspěvek, teprve teď jsem prohlédla, celou situaci jsem viděla, pochopitelně pod vlivem agentů KGB, GRU, jako nedemokratický puč banderovců v Kyjevě a jako bezprecedentní morální faux pas ministrů EU, kteří obelhali celý svět i prezidenta Janukovyče. Také jsem si myslela, že jestliže "precedens Kosovo" platil pro případ Srbska, platí i v ostatních případech práva na sebeurčení národů. Poté, co jste mi skvěle vysvětlil, že se jedná o NAPROSTO jiný případ, než na Krymu, již netápu. Prostě, demokratické, morální a skvělé vítězstí, které v Kyjevě proběhlo parlamentní cestou je třeba racionálně chápat jako "fait accompli", zatímco ruské vojska na Krymu, jako akt agrese, ruského impriálismu, putinovského spiknutí za cílem naprostého podkopání míru na planetě a uvalení celoruské knuty na celičký širý svět. Je pěkné, že stejně prohlédlo i politbyro EU, jejíchž deset členů, kteří se snad z mladického idealismu a nerozvážnosti stalo členy komunistických a maoistických stran, a nyní směle hledí na Východ, aby ztrestalo skytské nebezpečí, tu slovanskou zlatou hordu, které je třeba ukázat, zač je toho euroatlantický loket. Mimochodem znáte ten vtip, s kým, že hraničí Rusko? S kým chce.
02. 03. 2014 | 18:48

JiB napsal(a):

Pane Hořejší,
všeho moc škodí, i přemíra ironie…
Nebo si snad myslíte, že Putimovské Rusko by si nějakou tu záminku k okupaci Krymu nevyrobilo, pokud by mu západ a Ukrajinci sami neposkytli?

Hitler ve třicátém osmém také jen chránil své sudetské krajany a i přes uspokojení jeho požadavků nakonec zabral celé dnešní Česko. Podobně jako zabral východnější říší a posléze si našel záminku k napadení Polska…

Jen aby se tyto jeho kroky nakonec ještě neobrátily proti němu a nakonec nebyly příčinou pádu jeho režimu.
02. 03. 2014 | 18:49

siven napsal(a):

No jedni jsou svatí, druzí svatí nejsou, a kavárenská půtka může začít.

Příznivci bandery by se sice měli, v rámci přeshraniční lékařské pomoci ze strany ČR, léčit nejlépe v Bohnicích, nicméně - ti hrdinové se samopaly na Krymu jsou na své hnutí či státní příslušnost asi natolik hrdí, že se odmítají jakkoli identifikovat (na rozdíl od těch banderovců).
Takový nepodstatný, nicméně zábavný detail.
02. 03. 2014 | 18:55

vasja napsal(a):

Ste kujón, pane profesore.
Eurokazišuk :-)))
02. 03. 2014 | 18:56

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

Klobouk dolů, pane profesore,
Vás bych rád viděl nikoli na vědecké scéně, ale na postu ministra zahraničí.
Slabomyslné projevy ve věci Ukrajiny pánů Sobotky, Zaorálka či odporného žvanění Schwarzenberga byly opravdu na potupné vrhnutí, chcete-li zvracení.
Bohužel, ministerské křeslo na Zamini se zřejmě nikdy neobsadí Vaší maličkostí
a tak budeme poslouchat dlouhé litanie našich mentálně retardovaných, výše jmenovaných neumětelů.

Ať se Vám daří....
02. 03. 2014 | 18:57

Ládik!!! napsal(a):

Soused kšeftuje s rusy i ukrajinci. Říká, že rusi jsou kulturnější. Když jsou u něj na baráku, ukrajinec se jde vyxrat do lesa, rus vždy na WC.
02. 03. 2014 | 18:57

Sal napsal(a):

JiB,
Krym Rusku patřil, patří a patřit bude. Jediný důvod, proč tenkrát Chruščov "daroval" Krym Ukrajině, byl, aby udržel na uzdě Banderovce.
Což, jak teď už víme, se nepodařilo.

Takže je na čase zrušit darovací dekret a vrátit Krym, kde cca 90% populace jsou Rusové, zpátky Rusku.
02. 03. 2014 | 18:57

strýc virus HxNx napsal(a):

bude ještě mnoho zábavných detailů k vidění a slyšení a přemýšlení, sivene. mnoho. v té historce ukrajinsko-krymské, post-olympijské.
02. 03. 2014 | 18:59

veverka napsal(a):

Ano sláva evropské i naší diplomacii v čele s kašpárkem Zaorálkem,zalezlým hluboko přehluboko v německé zadnici.

Autore jenom aby to místní pravověrní velemozci vůbec pochopili,možná že vám přijde vyznamenání od Štětiny Řád bojovníka za svobodu Umarova.
02. 03. 2014 | 19:00

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Prachy a fašismus opět vítězí i u nás

„Manžel ukrajinské expremiérky sháněl v Česku peníze na revoluci

Oleksandr Tymošenko, manžel bývalé ukrajinské premiérky Julije Tymošenkové, v Česku nelenil. Usilovně se snažil zajistit financování druhé oranžové revoluce Více na: http://euro.e15.cz/archiv/manzel-ukrajinske-expremierky-shanel-v-cesku-penize-na-revoluci-1065609#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

„Odjel na Ukrajinu za manželkou, v Praze nechal přítelkyni, která je z toho nešťastná. Jinak, pokud byl zde, neustále sháněl peníze na revoluci na Ukrajině,“ potvrdil pod podmínkou anonymity týdeníku Euro jeden z vlivných ukrajinských podnikatelů žijící v Praze.
Tymošenko získal azyl v České republice počátkem roku 2012. Rychlost udělení azylu vyvolala mnohé pochybnosti, které nebyly dodnes zcela rozptýleny. Například nevládní Organizace pro pomoc uprchlíkům v roce 2010 konstatovala, že délka správního řízení o udělení azylu v Česku často spolu se soudním přezkumem přesahuje maximální možnou lhůtu 180 dní. Někteří žadatelé čekají dokonce několik let. Ne tak Oleksandr Tymošenko – ten nemusel čekat ani 90 dnů, do nichž má odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra rozhodnout. Žádost podal v listopadu 2011 a vnitro jeho žádosti vyhovělo už počátkem ledna 2012. „
Více na: http://euro.e15.cz/archiv/manzel-ukrajinske-expremierky-shanel-v-cesku-penize-na-revoluci-1065609#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

U nás se příliš nepíše o tom, jak důvěřují Ukrajinci své vládě a politikům EU a tak tady

„Their lowest approval rating was 4% in 2009 during Viktor Yushchenko's presidency and the highest rating was 35% when Yanukovich came to power. „

A weak 37% approve of the EU's leadership. „ (žádni EU hujeři)

http://www.gallup.com/poll/166154/ukrainians-discontent-runs-deep.aspx
02. 03. 2014 | 19:00

Občan napsal(a):

Sale,
už jste v hodinách češtiny probírali slovo "ironie"? :o)

Profesor to sepsal nádherně a přitom byl na "demokratické vyznavače mezinárodního práva vč. lickejch práv" ještě velice hodný. Protože mne napadají v souvislosti se sebrankou, která si říká "představitelé EU a NATO", jen samá nepublikovatelná slova.

Jenže ono se nám to ošklivě vrátí. Rozes.ali jsme Balkán, Blízký východ, severní Afriku a kus Asie, přičemž máme holé zadky, de facto klacky v rukou a v Bruseli rozestavěnou chalupu pro NATO za ZATÍM asi MLIARDU eur.
Natahali jsme si militantní islamisty přímo do Evropy (Bosna-Hercegovina a Kosovo) a proti umírněným muslimům vedeme války. Chováme se jako stádo pitomců se silnými sebevražednými sklony.
Myslím, že je nejvyšší čas začít se ptát "představitelů EU", v čích službách vlastně konají. Ve službách Evropy to 100% NENÍ.
02. 03. 2014 | 19:01

Pepa Řepa napsal(a):

Já to tušil, že Ukrajina vytáhne bratra Wěnczelaua z nory.
Co teď bratře?
Převáží věrnost hujerská nad sosanskou?
Hádala se duše s tělem.
Ale dyť to jsou Vaši. Maoista Barroso i aktivistka z výplatnice KGB.
Pěkně zavařili vaši kamarádi, neosaosani, postmaoisté.

Bude bojkot:-)
Nebudeme topit ani popojíždět .Tím je potrestáme..-)
Zmrazíme konta . Rajská hudba pro bankéře, když někdo uloží prašule jinam., to rádi banksteři slyší.
BMW a Mercedes přestanou mužikům dodávat?
A komu prodají? Vasilovi z Kyjeva na sekeru? Siemens dodá krymským Tatarům koloběžky?
Chelsea bude hrdá, Abramovičovy prachy smrdí krví, určitě sponzora odmítne.

A kdo zaplatí berle pro ukáčka? Cathy ze svého? Papadopulos nebo Pietro s Pablem?
My na to máme
na nás to neplatí
my si dáme zahrát
on to někdo zaplatí
Do toho půjčka dalším demokratům, Albáncům..
A kdo navrhl chirurga Thaciho na Nobelovu cenu míru? Nebyl to nějaký levou levounská?

Už chybí jenom, aby NATO do toho vtáhl ten od vokurek, postOsman, kamarád Tatara z Krymu a už to pojede,
02. 03. 2014 | 19:03

Aleš Vyhnal napsal(a):

Krym je beztak nejislámštější částí Ukrajiny, ať si ho Putin anektuje, ale pak se nedivme, když Putin bude muset nukleárně vyhladit Mekku.
02. 03. 2014 | 19:04

aga napsal(a):

http://czech.ruvr.ru/news/2014_03_02/Velitel-ukrajinske-vojenske-flotily-prisahal-vernost-Krymu-9938/
02. 03. 2014 | 19:05

Mac napsal(a):

pane profesore,

EXCELENTNÍ !!

Když vidím a slyším ty ubožáky jak je Zaorálek nebo Sobotka, darebáky jako je Šláfi nebo Kalous jak podporují "demokratický majdan", chce se mi blít.

To, že je darebácká EU a USA, vím od doby, kdy se jejich představitelé pusinkovali s ultrazločincem Thacim a vraždili při humanitárních kobercových náletech civilní srbské obyvatelstvo
02. 03. 2014 | 19:06

KvL napsal(a):

Tohle je nějaký vtip nebo co? A jestli, tak se vám pane příliš nepodařil.

Četl jsem to třikrát, a pořád se mi nezdá že by to mělo nějakou hlavu a patu.

to: Sal
Ta trestnost je až v novele toho zákona z období po válce. Jenom otázka, jestli má cenu ten zákon vymáhat mezi lidmi, nebo jestli má platit jen pro styk úřední.

Rozhodně by ale mělo dojít raději k příparavám na případnou válku, mám výžnou obavu, že ikdyby se do toho zapletly jen některé státy (byli bychom blázni jít do další velké války, 60mil. obětí by bylo jistě), pořád hrozí odstřižení od dodávek plynu a ropy, a to i jen pokud by to byla válka občanská, buď by to bylo z důvodu bezpečnosti dodávek před krádeží, nebo pro poškození infrastruktury.

Pokud by došlo k omezení dodávek energií, měli bychom být připraveni na prudký růst cen paliv a při dlouhodobém velmi nepříznivém vývoji i na nutnost hledání alternativ, kupříkladu zvýšení spotřeby uhlí v důsledku vyšší poptávky po elektřině, kterou by jednak případné plynové elektrárny nedodaly a jednak v důsledku přechodu na dočasně možná levnější energii v domácnostech, typicky při přípravě jídel. Také by bylo možné že při dlouhodobě omezených dodávkách (více než rok), než by se podařilo dobudovat CNG přístavy, by u velkých teplárenských sítí, kde je stále jako záloha uhelný zdroj, došlo k najetí těchto kotelen do provozu.

Dále je možné, že při přílišném růstu cen dopravy by se část nákladu mohla přesouvat na dráhu, to by mohlo také vést ke zvýšení spotřeby elektřiny. Dále by mohl stoupnout zájem o elektromobily (bavíme se ale o velkém růstu cen, v řádu možná i 100%, ke kterému by snad nedošlo), opět nárůst spotřeby proudu a tím i uhlí.
02. 03. 2014 | 19:06

Pepa Řepa napsal(a):

Jo a v Kyjevě nemají nemocnice?
To musely letět dvě éra, 4 JIPky.
Opět.
my -sosani-si dáme zahrát
on to někdo zaplatí

Už není kapelníkem modrý pták, ale Váš Sobotka a Zamini řídí Zaorálek.
02. 03. 2014 | 19:10

Bakalův nezvaný host napsal(a):

„Autonomní republika Krym a město Sevastopol

Na Krymu, obydleném převážně Rusy, existovaly při rozpadu SSSR silné tendence ke znovupřipojení k Rusku. 12. února 1991 pak byla na základě referenda vytvořena Autonomní republika Krym, která se o několik měsíců později stala součástí nezávislé Ukrajiny, ale zachovala si část suverenity.

Obyvatelstvo
Na Krymském poloostrově žije přibližně 2 300 000 obyvatel, z nich je okolo 58 % ruské národnosti, 24 % ukrajinské a 13 % krymskotatarské, převážně užívaným jazykem je ruština. Mezi největší krymská města patří Simferopol, ležící přibližně ve střední části, a Sevastopol v jihozápadní části (obě města mají přibližně 340 000 obyvatel); dále pak Kerč na východním okraji poloostrova či Jevpatorija na západním pobřeží.“
02. 03. 2014 | 19:10

Ládik!!! napsal(a):

Není na Nanukoviče vypsán mezinárodní zatykač? Onehdy jsem ho viděl naživo v bedně. Mám to jít hlásit na PČR?
02. 03. 2014 | 19:10

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

"Bude bojkot:-)
Nebudeme topit ani popojíždět .Tím je potrestáme..-)"

To se neda nic delat - dulezite jsou zasady, ne nejake porizemni obchody. Za myslenku evropske demokracie je nekdy potreba polozit obeti, dokonce treba i tim, ze si obujeme dvoje ci dokonce troje teple ponozky!

..

..
02. 03. 2014 | 19:12

Mac napsal(a):

JiB napsal(a):
Pane Hořejší,
všeho moc škodí, i přemíra ironie…
Nebo si snad myslíte, že Putimovské Rusko by si nějakou tu záminku k okupaci Krymu nevyrobilo, pokud by mu západ a Ukrajinci sami neposkytli?

//

aleale, pane JiBe,

Putin je určitě chytřejší než primitiv Bush. A když si vylhanou záminku pro agresi v Iráku dokázal vymyslet Bush, určitě by ji zvládl i Putin.

Ovšem on nic vymýšlet nemusí. Zločinná agresivita majdanských banderovců je dostatečným důvodem ke krokům na ochranu ruského obyvatelstva na Krymu.
Nehledě na to, že všivej amík si už brousí zuby na postavení vojenských základem na hranicích s Ruskem

BTW: Rusko není v PutiMi, takže PutiNovské Rusko
02. 03. 2014 | 19:12

Ládik!!! napsal(a):

Sbírám víčka od petek pro děcka do školy, že na nějakou operaci dítěte, či co. A teď šmahem dám z daní 10mega na prostřílené dospělé.
02. 03. 2014 | 19:13

borec z KGB napsal(a):

Vážený pane profesore a jak to v té putinově zadnici odkud jste právě vylezl vypadá?
02. 03. 2014 | 19:13

vaclavhorejsi napsal(a):

KvL:

"Četl jsem to třikrát, a pořád se mi nezdá že by to mělo nějakou hlavu a patu."

Vas dojem je naprosto spravny!

..
02. 03. 2014 | 19:14

honolulu napsal(a):

'Soudruzi", vsimli jste si ? Profesor sympatizuje s Banderovci, on myslenkove splynul s Nacionalisty....Byl vzdy korouhvica s gumovou pateri, tak ted prikyvuje pro zmenu zajmum Bruselu, coz je 180 stupnu obat v puvodni bruselske ideologii. Takze je ted na stejne strane jako je napr. "rasisticka" DSSS....

Narhuji proto vsem pro ruskym fandum a pro ukrajinskym fandum, aby mu neverili v nicem ani slovo...To je chameleon, menici barvy kuze podle potreby.
02. 03. 2014 | 19:16

Mac napsal(a):

Ládík!!!

:-)) kupodivu, dávám za sto bodů :-)
02. 03. 2014 | 19:17

Mac napsal(a):

KvL

zkuste přešlápnout z jedné nohy na druhou....někdy to pomůže
02. 03. 2014 | 19:18

siven napsal(a):

Nic pro NATO, Kosovo je tragický průser a precedens, nicméně mě tak trochu zaráží obsah některých příspěvků, jakoby se někdo ze situace snad radoval. No jo, to je opravdu hrozná bžunda, co se nyní děje.

Dokonce vývoj k lepšímu. Předtím se alespoň vyjednávalo a podávala ultimáta. Teď už se jde rovnou na věc, s přilbou a v uniformě, bez jakékoli formy komunikace.

A do třetice už se bude střílet rovnou vostrejma.

A třeba se toho pokroku do třetice dočkáme zrovna u nás.

Hahaha.
02. 03. 2014 | 19:19

Mac napsal(a):

borec z KGB

další propagandou vymyté, nepřemýšlející tele
02. 03. 2014 | 19:19

Filuta napsal(a):

To sedlo, pane profesore.
Ale měl jste to radši hodit na Neviditelného psa, tady vás sežerou samou pravdou a láskou.
02. 03. 2014 | 19:19

Dalimír napsal(a):

Brilantní sarkasmus a ironismus pana prof.Hořejšího zde v diskuzích na serveru aktuálně cz je opravdu ukázkový ,boduje na všech frontách a nemá konkurenci ! I zdejší největší šprímař a básníř islámského světa Pepa Řepa vzhlíží s obdivem ke každému blogu pana p.Hořejšího ! A právem ! Nemusíte se zde všichni obávat o existenci širé rusi ! Ta si své teritorium uhájí ! Bodří a stateční mužici to v historii ruska vždy dokázali ! Mají můj obdiv ! Proč by si měli nechat kálet do vlastního hnízda falešnými a prohnanými západními "proroky" ? Tohle jim není třeba ! Mají svého nejlepšího prezidenta na planetě a ten jejich práva uhájí ! Běloruský prez.Lukaštěnko dokázal ze své země vyprovodit západní provokatéry blaskově a měl recht ! Má v zemi klid a pořádek a šlo to i bez mrtvol ! Janukovič bohužel zaváhal a tím to všechno podělal ! Aby v zemi určovali směr ultranacionalisti typu boxera Klička tak to by se v Bělorusku nikdy neprošlo !
02. 03. 2014 | 19:20

Martin1 napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Sbírám víčka od petek pro děcka do školy, že na nějakou operaci dítěte, či co. A teď šmahem dám z daní 10mega na prostřílené dospělé.
02. 03. 2014 | 19:13
víčka
operace
děti
------

A zítra zamáčknou víčka nám, až nás naženou v operaci proti Rusům a my tam půjdeme jako malé děti.
02. 03. 2014 | 19:21

Nitroglycerin napsal(a):

to Ládík!!!

Není na Nanukoviče vypsán mezinárodní zatykač? Onehdy jsem ho viděl naživo v bedně. Mám to jít hlásit na PČR?
_________________________________________________
určitě, nepochybně to hlaste! Je s tím spojená odměna, za nahlášení můžete navštívit boxerský zápas pana Klička a osobně si to s ním rozdat na deset kol!
02. 03. 2014 | 19:21

Filuta napsal(a):

Honolulu, Honolulu,
vy zase rychleji čtete nežli přemýšlíte.
Tu zjevnou ironii a sarkasmus jste nepochopil, viďte?
02. 03. 2014 | 19:21

skeptický napsal(a):

Člověk,který by si chtěl nechat předem zaplatit za výsadu,za kterou jiní toužili sami platit je zločinec..Říkám to furt.
Napište váš byt na mne,budete mi platit nájem,a já vám budu říkat co smíte.No nekupte to.

Mobilizuje se v zemích,které jsou před bankrotem,nebo kde už není co žrát.
02. 03. 2014 | 19:22

Vandal napsal(a):

pane Václave Hořejší
paráda, dík!
Ještě jste možná mohl zdůraznit, jak zákeřně a lstivě se chovala Janukovyčova policie,

když se nebránila pokojným demonstrantům, kteří šířili demokratické a humanitární

hodnoty za použití řetězů, tyčí, dlažebních kostek, molotovů, střelných zbraní a lynčo-

vání policistů a úředníků, a vůbec najednou někomu nepohodlných osob, a dokonce

uřezávání hlav!

Tak to má být, tak je to správné.

Jedině na těchto demokratických základech lze vybudovat právní stát.
02. 03. 2014 | 19:23

Ládik!!! napsal(a):

Nitroglycerin -
nerad bych mu ublížil.
02. 03. 2014 | 19:24

Sal napsal(a):

Občane,
výraz "ironie" znám, ale, bohužel, z autorova stylu není poznat, jestli to je ironie, nebo další Schwarzenberg-Merkel-Obamovská propaganda.
Omlouvám se za neschopnost toto posoudit.
02. 03. 2014 | 19:24

Martin1 napsal(a):

Václav Hořejší
Moc pěkně napsané!
02. 03. 2014 | 19:24

david napsal(a):

To : prof. Hořejší

Pane profesore, toto zdejším diskuterům nedělejte ti nejsou schopni pochopit ani text Radka Johna a vy teď na ně s tímto.
Někteří tak už začali googlovat slovo ironie.
Pepovi Řepovi z toho rotuje v řepě jak v odstředivce a zdá se, že z toho začne psát ve verších
A to se ještě neprojevili např. resl a Emissary a podobní ochotničtí intelektuálové, ti ten váš text nerozchodí ani do začátku jarní sezony.
02. 03. 2014 | 19:24

Odpovědi radia Kyjev napsal(a):

Dotaz na radio Kyjev:

"Je pravda, že ukrajinský admirál den po svém jmenování přeběhl k Rusům?"
Odpověď:

" Rozhodně to není pravda, jedná se o Ruskou dezinformaci a progandu. Admirál knepřeběhl, ale přeplavil se a nebylo to k Rusům, ale obyvatelům ukrajinského poloostrova Krym. rovněž není pravda, že by to bylo den po jeho jmenování, ale učinil tak během jedné hodiny."
02. 03. 2014 | 19:25

Sal napsal(a):

Ladik,
měl byste jásat, právě podporujeme ty správný demokraty a černou (pardon - neviditelnou) ruku trhu, po které tak moc voláte.
Co na tom, že naši ukrajinští "demokrati" jsou nacisti. To přece liberála, jako vy, nemusí zajímat.
02. 03. 2014 | 19:27

honolulu napsal(a):

V pripade, ze to byla IRONIE tak se Vam verejne OMLOUVAM a prosim za odpusteni. Ja ten Brusel prolezly hroznyma Bolsevikama proste nemam rad.
Ja se bojim toho o co usiluje.
02. 03. 2014 | 19:28

tajemný pan H napsal(a):

pokud se dá na jednu misku vah EU na na druhou bolševické rusko, srdčíčko soudruha hořejšího si prostě nemůže pomoct. jakkoliv se prohlašuje za eurofederalistu. myslím, že velké dilema měl i soudruh zaorálek a spol. ale ti se nakonec sebezapřeli. opakujte tady soudruhu hořejší jenom tu ruskou a bolševickou propagandu, že se demontrací zučastnili pouze radikálové. není to pravda, což nakonec sam moc dobře víte. ve světle posledních dní , nezustálých ruských provokací , lží a hledání záminek pro vpád na ukrajinu, kde by si ruští psychopati mohli vybít sve flustrace z rozpadu SSSR a ukázat západu, kdo je tady pánem, jsem nabyl přesvědčení, že válka v čečensku byla zincenovaná stejným způsobem, aby se soudruh putin mohl stát velkým a statečným ochráncem ruského národa. rusové mají vygumované mozky putinovou státní televizí a je to nebezpečný zfanatizovaný národ jako němci mezi světovýma válkama. vaše přiblblá ironie by možná byla k smíchu soudruhu hořejší, kdyby se ted na ukrajině nětřásli miliony obyčejných lidí strachy, že je začně adolf putin bombardovat a odstřelovat.
02. 03. 2014 | 19:29

alibaba napsal(a):

Hujer Horejsi si slehnul nejakou chemii.
02. 03. 2014 | 19:30

Sal napsal(a):

Veřejně se kaji,
pane profesore, omlouvám se Vám, ale nepochopil jsem, že se jedná o ironii.
Omlouvám se i ostatním diskutujícím.

Bohužel ironie tu není na místě, protože hrozi 3. světová válka :-(
02. 03. 2014 | 19:31

Bestia triumphans napsal(a):

Mac napsal(a):
"KvL, zkuste přešlápnout z jedné nohy na druhou....někdy to pomůže "

?
Vám nikdy.
02. 03. 2014 | 19:31

olga napsal(a):

Jsem z toho všeho smutná. Napsal jste to krásně, pane profesore. Už jen ten konec světa...
02. 03. 2014 | 19:31

Sal napsal(a):

tajemny pan H:
jak jste přišel na "bolševické rusko"?
Tam maj teď ještě tužší kapitalismus než byl v 19. století. Teda, ono to je spíš feudalismus, co tam maj.

Ale možná jste byl ironickej jako autor tohoto blogu a já to jen nepochopil :-)
02. 03. 2014 | 19:33

Barney napsal(a):

Jen pro informaci uvádím hospodářský vývoj "zlého" proruského Běloruska v porovnání s "hodnou" prozápadní Ukrajinou. Zdroj dat: Světová banka.

Od roku 1989 klesl HDP na hlavu podle PPP na Ukrajině z 8000 USD na 6400 USD v roce 2012.

Ve "zlém" Bělorusku mezitím stejný ukazatel stoupl z 6400 USD na 13400 USD.

http://www.google.cz/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=ny_gdp_pcap_pp_kd&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=country&idim=country:BLR:UKR&ifdim=country&hl=cs&dl=cs&ind=false
02. 03. 2014 | 19:34

Pepa Řepa napsal(a):

honolulu
myslíte? Až tak?
Že by to byl agent Banděroucou?

Svět se zbláznil, magn, střelka ukazuje místo na sever na východ.

Nejen že Židi válčej a helmuti kšeftujou ale i ten co má být komunistou je buržoust a revoluční boxer rozdává pěstí pravdu a lásku.

Náš Kníže-co má k lásce blíže-vytrubuje, že když vstoupí noha vojáka na cizí hroudu je to agrese a ne že ne.

Že ho to nenapadlo na Balkáně?
02. 03. 2014 | 19:34

Bestia triumphans napsal(a):

Zná někdo toho chlapa?
https://twitter.com/Adolf_Putin
02. 03. 2014 | 19:35

Pepa Řepa napsal(a):

Jdu naladit radio Kyjev
:-)
Nejmenoval se admirál Ušakov?
asi má za ušima.
02. 03. 2014 | 19:37

Sal napsal(a):

Bestia triumphans,
ne, tohodle chlápka moc lidí nezná.
Ale tohodle pána si ještě pár přeživších obětí pamatovat bude: http://cs.wikipedia.org/wiki/Stepan_Bandera
02. 03. 2014 | 19:40

DH napsal(a):

Pane profesore pokud si myslíte, že přírodovědci jsou tou naprosto nej. skupinou ve střední Evropě tak by bylo záhodno něco takového jako se nad sebou zamyslet.
Všichni víme že ve vašem případě s přibývajícím věkem narůstá i ta senilita.
Protože všichni v této republice kromě Vás mají naprosto odlišné názory.
Např mnohem vzdělanější a kultivovanější paní Jiřina Šiklová.
Jste pitomci, když odmítáte zraněné Ukrajince! Šiklová nadává kritikům.
Taktéž je naprosto evidentní pane profesore, že nejste schopen pochopit ani něco co je schopen pochopit i každý středoškolák.
http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Schwarzenberg-Putin-pouziva-Hitlerovy-argumenty-305743
Proto by bylo záhodno pokud máte to potřebné minimum soudnosti, se všem těmto lidem kteří pochopili a vidí mnohem dále než Vy, pane profesore alespoň omluvit za své pomýlené nesourodé postkomunistické a naprosto stařecké názory.
02. 03. 2014 | 19:40

vasja napsal(a):

Lubouš Zaorálek se zdá bejt dost vzrušen.
Na Nově jedna brečí.
Pajerová je ve smutečnim.
Pambu s náma a pan Putin pryč.
02. 03. 2014 | 19:42

Anastazie napsal(a):

Co jiného dodat:
PROSTĚ VÝBORNÉ.

PANE PROFESORE,NE ZAMINI,ALE PŘÍŠTÍM PREZIDENTEM BYSTE SE STÁT MOHL.
Už nyní se hlásím nejen jako Váš volič,ale i dobrovolník/a to bezplatně-důchod mám/.
Jen aby si ČSSD tu přímou volbu prezidenta nerozmyslela.
02. 03. 2014 | 19:43

Spojená Říše E.U. a Skotska napsal(a):

Na demokracii podle pravítka se těším na příkladu Skotska a jeho snahy o nezávislost.
02. 03. 2014 | 19:45

Martin1 napsal(a):

Kde ladit televize, rádia a objektivní informace.
Kdo chce, tak tady má stovky televizí a rádií z celého světa.
To je základní adresa a zbytek si už můžete ladit podle libosti.
http://delicast.com/tv
02. 03. 2014 | 19:46

spolupracovník napsal(a):

momentálně pan hořejší, nedávno ještě soudruh hořejší jak si ho pamatuji, nikdy ovšem aktivně nechyběl při výročí velké říjnové revoluce, při oslavě lidově demokratického 25. února a i dobře chápal že vpád sovětských vojsk do čssr byl osvobozením, nikoliv okupací. má tedy s podobnými referáty dobrou zkušenost. možná že si i nějaký doma schoval do šuplíku. člověk nikdy neví. chápu tedy velmi dobře jeho charakterní stanovisko, že není revoluce jako revoluce a puč pučem. musíme to především vidět politicky správně , jak s oblibou zdůraznoval už tehdy.nakonec jsme byli oba v revolučním odborovém hnutí.
02. 03. 2014 | 19:46

aga napsal(a):

DH

zpět ve své nejlepší formě. :)

..každý středoškolák .. :)))
02. 03. 2014 | 19:48

resl napsal(a):

náš zastydlý komouš nezklamal, jen se pozná kdo je kdo. dlouho to dusil, čekal a přemýšlel ke komu se přiklonit, nezklamal.
02. 03. 2014 | 19:48

Sal napsal(a):

Vážený DH,
pokud máte, jak sám s oblibou říkáte, to minimum soudnosti, pak pochopíte, že banderovci, kteří momentálně vládnou v Ukraině, a byli převezeni sem, do ČR, jsou zločinci.
Odkazování se na jistého občana Schwarzenberga, který sám přiznal, že je sympatizant Hitlerjugend, a že uplácel, aby dostal zpět majetek, který mu nikdy nepatřil, určitě zvýší důvěryhodnost Vašeho příspěvku.

Jean Paul Sartre měl pravdu: Peklo jsou ti druzí (jen nedodal, že idioti jako Vy)
02. 03. 2014 | 19:49

Pepa Řepa napsal(a):

Anastazie
Nestrašte!
02. 03. 2014 | 19:50

Ladislav napsal(a):

„Jsme svědky války nervů,“ popisuje situaci pro německý Der Spiegel Dmitrij Trenin z moskevského Carnegieho centra. Podle něj Putin nejde do války o Krym, ale naopak se domnívá, že omezenou vojenskou akcí nyní může zabránit pozdější válce skutečné. „Rusko chce zabránit krveprolití na Krymu, a tak blokuje přístupové silnice, aby zabránilo proniknout na Krym jednotkám ukrajinské armády nebo dobrovolnickým oddílům ukrajinských nacionalistů,“ míní Tremin. „Putin je přesvědčen, že musí jednat rychle, rozhodně a pokud je to nutné, bude dělat i rozhodnutí, která mohou být bolestivá.“ Ukazuje vojenskou sílu, aby si Kyjev i USA uvědomily, že se do věci nemají plést.
Z Putinova hlediska dnes západní reakce na jeho postup nejsou důležité -- Putin a Rusko byly v posledních měsících na Západě démonizováni tak důkladně, že si Putin uvědomuje, že horší už to pro něj být beztak nemůže. „Ruský obraz je na Západě tak špatný, že Kreml nemá co ztratit. Západ tím na Moskvu ztratil vliv,“ podotýká Tremin. „Dříve se v Moskvě před jakýmkoli rozhodnutím zamýšleli, jak bude přijato na Západě. To už neplatí. Tento postoj navíc notně posílil během olympijských her. V Rusku měl člověk dojem, že západní tisk netouží po ničem jiném, než aby se v Soči stalo něco špatného.“
02. 03. 2014 | 19:54

Sal napsal(a):

resl,
Vaše rétorika nese znaky bolševické. Kádrování stylem
před 1989: "kulak nezklamal",
po 1989: "náš zastydlý komouš nezklamal"
jen jsem nečekal, že ještě v roce 2014, budu potkávat zastydlého "antikomouše".

Mistře Resle, není Vám to už trapné, 25 let po výměně křesel mezi komoušskými bossy a jejich potomky, tady furt vykřikovat "támhleti jsou komunisti", když banditi jsou všichni?
02. 03. 2014 | 19:55

Alarien napsal(a):

Skvěle napsáno. S nadhledem a ironií. Díky.
02. 03. 2014 | 19:56

Karel Mueller napsal(a):

Zdravím pane profesore,

docela jsem se zasmál. I když to moc k smíchu není, mě připadají západní politici proti Putinovi jako parta kluků. Vlastně na rozdíl od rozmláceného Kosova a jeho okupace je na Krymu jen "domobrana", legální ruská armáda v Sevastopolu a většina obyvatel chtějící k Rusku ... paralela tedy poněkud kulhající.

Nařečnil jsem toho v debatách tolik, že se omezím jen na předposlední příspěvěk Pepovi Řepovi na blogu R. Johna:

... Správně položená otázka zní takto: Proč najmenovali do silových složek ultranacionalisty, kteří okamžitě začali s natolik ostrou protiruskou rétorikou a nakonec i činy, že to vypadalo, že se nebojí ani jaderné války s Ruskem.
Proč? Protože se předpokládalo, že se maršálové natolik leknou, že smetou Putina a pokorně vrátí moc Berezovskému a spol. ...
02. 03. 2014 | 19:56

Maximus napsal(a):

Pan autor nezklamal a napsal zase výborný blog a pěkně ironický. (-:

Neexistuje snad žádná špatná věc, která by neměla nějaký vedlejší pozitivní
efekt či poznatek. Nyní ukrajinské záležitosti pro mnohé z nás překvapivě odhalily a odhalují skutečnou tvář našich politiků a za koho ve skutečnosti hrají své pokoutné a temné hry. Nezklamal Okamura, který to řekl jasně a bez příkras na svém profilu FB, překvapil příjemně Jandák a Křeček od socanů, kteří se nebáli říci svůj názor, ale pak se ukázalo, že Sobotka a Zaorálek a mnozí z nás to dávno tušili, že jsou ve skutečnosti pátou kolonou Schwarzenberga a spol. a nyní předvádějí v plné kráse svoje pokrytectví.
Zatím A.Babiš se k tomu moc nevyjadřuje a dělá dobře, zřejmě není hlupák.
Velmi zklamal Zeman, který byl vždy slovy sionista, a tak to nyní podpořil slovy a nejdříve byl aportovat jako hodný pejsek v Izraeli, pak se zajíkal láskou k molochu EU (vedeným stejnou partou) a nyní by nejraději vlétl na Rusy. Jeho podivný nápad, že by EU měla mít i společného ministra "války" jasně ukazuje, kam by takové řešení mohlo vést. Pár pitomců by vyhlásilo válku a šlo by se na věc! Ukazuje se, že jeho zvolení byla jen ta o něco lepší volba ze dvou špatných. Dneska vím, že jsem ho neměl jít volit, ale měl jsem se třeba raději jet projet na kole. Okamuru klucí, elegantně při prezidentské volbě zlikvidovali a jen aby to nevypadalo, obětovali svého koně z Golden Sachs z nasazené trojice Dlouhý, Široký a Bystrozraký.
No a Rus je nyní ten nejhorší a má podle médií punc bolševika, ale jaksi
všem nedochází, že komunisté tam už dávno nejsou u moci. To, že taťka Putin vládne zemi trochu tvrdší rukou je asi to nejlepší řešení, pokud by totiž v Rusku zavedli demokracii a kapitalismus třeba české verze, hodný západ spolu s USA by je rozebrali jako lego a nadatlovali by si jejich vyslanci na bankovních serverech hafo fiat dolarů a eur (nekrytých ničím) a těmi by skoupili vše od Leningradu až po Vladivostok! Ty peníze by se totiž nedostaly do reálné ekonomiky ve světě mimo Rusko a tak by megainflace nehrozila, ani náhodou. Jak jednoduché a doslova geniální. A ještě by tam nalifrovali své dumpingové zboží, kterého má kapitalismus přemíru. A pro pořádek by je zadlužili na 120 let dopředu.

Jak tak jedním uchem poslouchám zprávy, je na průser zaděláno a západ by měl zpytovat svědomí, tuhle partii rozehrál a nyní dělá, ty ty ty, du du du atd., ale špatně skrývá pokryteckou tvář.
Před lety jsem četl moc dobrou knihu o začátcích 1.WW v r.1914. Tehdy sice média neměly takové možnosti, ale už tehdy se podařilo ve Francii a Německu shromažďovat davy pitomců, kteří vyřvávali po náměstích měst, jdeme na ně, dáme jim přes držku atd. A pak to začalo. Snad dneska přece jen zavládne trochu rozumu a budou nejvyšší a nejpovolanější a nejrozumější jednat rozumně nebudou Zaorálkovat a Sobotkovat....jdeme na ně! Ono to dopadne asi rozdělením UA ve dví, nakonec fragmentace se vždy osvědčila a snad bude klid. Ono, kdyby tam začala ostrá válka, tak bychom to pocítili i tady a nejen ve zvednutých cenách ropných derivátů....
Hezký večer všem.
02. 03. 2014 | 19:59

Filuta napsal(a):

DH


Já tedy nevím, ale většina Čechů s Ukáčky zrovna moc nesoucítí a nesympatizuje.
Četl jste diskuse na Aktuálně, iDěsu, LN atd.?
Vy asi moc sledujete ČT a nejste dostatečně imunní vůči manipulaci.
Viděl jste tu "masivní" demonstraci Ukáček v Praze? Bylo jich dvacet (slovy dvacet), žádné tisíce Čechů jsem neviděl ani v Brně.

A soudružku Šiklovou, která žvaní úplně do všeho a většina lidí na ni má alergii, jste vybral opravdu případně.
Tato zavilá marxistka byla aktivní právě v kritických 50.letech a jen nějak nevychytala 68. Poté se přerodila přes noc ve stejně zavilou "demokratku".
Srovnávat tuhle trapnou bolševickou žvanilku sociologie (tu dnes studují všichni, kteří nemají na exaktní vědy) s přírodovědcem, je úsměvný úlet.
02. 03. 2014 | 20:00

Maximus napsal(a):

Moc pěkná zajímavost:

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/11765-nove-prevratne-informace-o-pozadi-statniho-prevratu-na-ukrajine-priprava-stala-nejmene-pet-miliard-dolaru-.aspx
02. 03. 2014 | 20:02

Filuta napsal(a):

Maximus
Přesně.
Za Jelcina Rusko zažilo příšerný propad, ale USA s ním byly jedna ruka.
Taky jim na tu ruku šel. Stačila láhev samohonky.
02. 03. 2014 | 20:02

Občan napsal(a):

Sal napsal(a):
" Občane,
výraz "ironie" znám, ale, bohužel, z autorova stylu není poznat, jestli to je ironie, nebo další Schwarzenberg-Merkel-Obamovská propaganda.
Omlouvám se za neschopnost toto posoudit.
02. 03. 2014 | 19:24"

Nemáte se za co omlouvat :o)
Váš nick neznám, proto soudím, že jste zde nový. Zato pana profesora čtu už pár let a tak vím, že rád bývá ironický a někdy dá práci to poznat i zkušeným.
Vážnost situace si uvědomujeme asi všichni. Jenže nám toho, krom ironie, moc nezbývá, protože euronačálstvo se asi zbláznilo a euroobyvatestvo je líné zvednout zadky a dát najevo, že takhle ne. Nemluvě o nemalé části populace, které to je buřt nebo jí to dokonce vyhovuje. Že reálně hrozí WWIII, to jim nedocvakne.
02. 03. 2014 | 20:03

KvL napsal(a):

to: Mac
Vždyť já zkoušel i stojku a nepomohlo to. :)
02. 03. 2014 | 20:04

Petr Havelka napsal(a):

Pane Hořejší,

příliš zjednodušujete a našly by se i nějaké ty předsudky, nakonec, můžu i jinak, slabou argumentaci schováváte za ironii a zdánlivý nadhled skrývá nedostatek informací.

Nikdo neskrývá, že na Majdamu jsou i nějací ti "banderovci", ale nepřevažují.

Kličko se nestal ani premiérem ani prezidentem, takže je jen jeden z mnoha.

Janukovyč byl samozřejmě zvolen ve svobodných volbách, ale zdá se, že většinu Ukrajiny podvedl a závěr jeho "mandátu" snad netřeba komentovat.

projděte si časovou posloupnost oné dohody a útoku na prezidentský palác a hlavně si zjistěte Kdo vlastně na prezidentský palác útočil.

Ohledně Krymu. Vysvětlete mi. Co se tak vážného stalo, že ho Rusko obsazuje? Konají se tam etnické čistky. Vyhání někdo někoho. Vraždí se tam. Útočí někdo na ruskou námořní základnu. Mají nějaký důvod?
02. 03. 2014 | 20:09

Ladislav napsal(a):

Prozatím jsem v českých masmédiích nezaznamenal ani jeden kvalifikovaný analytický rozbor dění na Ukrajině. Na Slovensku je to jiné. Poslechl jsem si skvělý videokomentář prof. Alexandra Duleby, ředitele Slovenskej společnosti pre zahraničnů politiku, pro časopis Týždeň ( zpovídal Eugen Korda ) z 27.2. (tedy před ruským rozhodnutím). Prof.Duleba hodnotí vyhlášení „jednobarevné“ vlády v Kyjevě (místo vlády národní důvěry dohodnuté 21.2.) jako naprostý krach politiky EU vůči Ukrajině, jako katastrofu otvírající naplno stavidla studené války. Navíc pochybuje, že EU pomůže reálně svým hraničním členským zemím ( Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko), které ponesou náklady katastrofy na Ukrajině (tak jako „pomáhá“ členským zemím ve středomoří s přistěhovalci z Afriky). „Jádrové“ země EU se budou snažit hysterickým obviňováním Ruska ze všeho možného i nemožného odvrátit pozornost od svinčíku, který napáchaly.
02. 03. 2014 | 20:10

resl napsal(a):

sal : pokud máte, jak sám s oblibou říkáte, to minimum soudnosti, pak pochopíte, že banderovci, kteří momentálně vládnou v Ukraině, a byli převezeni sem, do ČR, jsou zločinci.
Mistře Resle, není Vám to už trapné, 25 let po výměně křesel mezi komoušskými bossy a jejich potomky, tady furt vykřikovat "támhleti jsou komunisti", když banditi jsou všichni?
------------------------
jak jste poznal, že zranění jsou banderovci ? jak mi to může být trapné, když vás tady čtu ? ovšem pokud jste nepoznal ironii, nesvědčí to o vašem zdravém úsudku. zamyslete se vy nad sebou a až dostanete rozum, tak se vraťte.
02. 03. 2014 | 20:17

Jmelí napsal(a):

Horejsi se pouze vymezuje vuci intelektualni vetsine. V UMG to ma za par, Biocev se rozkrade, driv nez se zacne stavet, tak zbyva jen politika. A z levice se CSSD vyjadrila jasne, takze kdopak nam tam zbyva....? He? :-)
02. 03. 2014 | 20:17

TomášL napsal(a):

https://twitter.com/myrevolutionrus/status/440198942895378432/photo/1
02. 03. 2014 | 20:18

Baba Jaga napsal(a):

Doufám, že v 21. století se dva státy spolu dokážou dohodnout i bez zásahu (natož vojenského) států dalších.
Kdo ví, jaké podmínky vlastně EU Ukrajině nabízela k podpisu a proč si myslí, že Ukrajina musí zůstat celistvá... Ono ani jedna EU nečiní vždy totéž. Nebo se mýlím?
02. 03. 2014 | 20:19

Petr Havelka napsal(a):

PS: Tady máte daleko věcnější komentáře.

http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-61783310-co-cekat-od-ruska-a-co-evropa-muze-delat

http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-61783060-kde-zacina-a-kde-konci-rusko

http://respekt.ihned.cz/fokus/c1-61783170-obama-se-musi-ukazat-jako-vudce
02. 03. 2014 | 20:22

honolulu napsal(a):

Pepa Repa,
jsem rad, ze jste zde ! Nejen, ze me vzdy rozesmejete, ale mate prof. Horejsiho zmapovaneho daleko lepe nez ja....
To, ze tento prusvih zavinila EU lezouci jinym "na zahradku" je mi jasne...

U nas vlada vyhrozuje sankcemi Putinovi, ale vetsina Amiku je lhostejna.

Daleko vice je zajima pocasi, ktere se na severu znovu zblaznilo . V Ohiu je -10 Celsius pod nulou. Zde, Fort Myers je + 28 Celsius nad nulou...Jdu si lehnout k vode. Napiste nekdy neco o malovani.
02. 03. 2014 | 20:25

DH napsal(a):

Drahý pane Sal pokud jste ještě schopen toho základního použití nějakého zbytku, ze svých původních 14 miliard mozkových buněk, tak jste schopen akceptovat to minimum.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/329147-jsme-pripraveni-branit-se-rusku-o-pomoc-pozadame-i-svet-rekl-ukrajinsky-velvyslanec.html
Vzhledem k naprosto uváženému dění naší vlády.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/264874-zaoralek-si-povolal-ruskeho-velvyslance/
Proto takové štvavé výstupy jako zde předvádí zdejší profesor,který není ochoten akceptovat ani ty nejelementárnější proevropské vstřícné kroky.
Pokud zde pan profesor bude tímto stylem pokračovat, tak je pouze otázkou času kdy bude pan Bohuslav Sobotka nucen příjmout adekvátní opatření.
http://www.novinky.cz/domaci/329131-sobotka-kvuli-ukrajine-svolal-vedeni-bezpecnostni-rady-statu.html
No a potom panu profesoru již nepomůže tvrzení, že je vědec v pokročilém věku.
Prostě potom se bude hlásit přímo panu Zaorálkovi.
02. 03. 2014 | 20:32

Jícha napsal(a):

Pane profesore, uberte prosím! Člověk aby se po přečtení styděl za ty naše politiky dvojnásob. Čím se dnes lišíme od nekritických vazalů předešlého režimu? Že jsme v tom potopeni všichni. Včetně novinářů, televizních komentátorů, herců a vůbec.
Za Jakeše jsme se cítili trapně nejspíš proto, že jsme vizionáři na baterky.
02. 03. 2014 | 20:38

Karel napsal(a):

Velitel ukrajinské válečné flotily Děnis Berezovskij prohlásil dnes, že přísahá věrnost krymskému lidu, informovala agentura RIA Novosti.
Přísahám věrnost krymskému lidu a slibuji, že ho budu bránit, jak si to vyžaduje ústava, prohlásil Berezovskij na tiskové konferenci v Sevastopolu.
02. 03. 2014 | 20:39

zkrachovanci a samozvanci napsal(a):

Pan Hořejší se svojí ironií je prostě hračička.

Fakt je, že Západ udělal opravdu VŠECHNO, aby Putina přesvědčil, že nemá cenu se s ním pokoušet slušně domluvit.
A vůbec k tomu nebylo potřeba starého trotla Barela s jeho Putine k noze.

Evropa, která se silou mocí snaží předstírat, že se nepotácí na pokraji ekonomické propasti se opět slavně zapsala do historie slabomyslnosti. Je zřejmé, že stejně jako Obáma a Hashim Thaci si svou Nobelovku za mír zaslouží.

Jako pozitivum dnešního večera lze snad jedině brát, že ten Fendrych projednou napsal pravdu o našich bankách a státních zástupcích. Jen vynechal že pán na fotce je Sígr.
02. 03. 2014 | 20:41

TomášL napsal(a):

Jenom bych chtěl upozornit na zajímavé pohledy:

http://jackmatlock.com/here-now/
02. 03. 2014 | 20:43

Jáchym napsal(a):

V.Hořejší
Strašně mě tentokrát překvapilo, že většina lidí pochopila, že se jedná o ironii !!

Koukám, že osvěta začíná zabírat...
Ale na druhé straně - klidně by se pod to mohl se smrtelně vážnoutváří podepsat Barel dobroty, pokud by to bylo formulováno poněkud méně ohrabaně. :-)

Díky, alespoň někdo potěší.
**************************
Pepa Řepa:
"A kdo navrhl chirurga Thaciho na Nobelovu cenu míru? Nebyl to nějaký levou levounská?"
*****************************************************************************
To byl především globální blboun blbounská. Jakou má momentálně přidělenou škrabošku, to by snad mělo být politikovi Vašeho formátu jedno. Šak to znáte: Úkol světí prostředky.
A v páté koloně tuplem.

Dyť taky táta Falbr řval jak lef.

S těma škraboškama :
Barel dobroty je momentálně pod plechovou maskou také Čech jak poleno, alespoň to řikal, resp. duněl.

(Pepo, nechci Vám do toho kecat, jste chytřejší než já - ale momentálně vidím tolik vhodnějších kotníků k okopávání, než jsou kotníky pana Venceslaua...Vy ne ? :-)
02. 03. 2014 | 20:43

Maximus napsal(a):

Nyní se ukazuje, že kdyby v době kdy se jednalo o Kosovu byla u korýtka parta Sobotka, Zaorálek, Hamáček a spol., tak by se zachovali tito političtí klauni naprosto stejně jako tehdy Schwarzenberg a spol. Takže se nám nyní klucí odkopali a u příštích voleb musíme volit jen a jen tzv. hnutí a ne zavedené politické strany, ty jdou naoko proti sobě, ale ve skutečnosti táhnou za jeden provaz. Občas se poškorpí nad neohlodanou kostičkou v české kotlině. A my blboňové se tady hašteříme o tom kdo je pravičák a kdo levičák a oni se musí tomu chechtat.
Trochu bych poopravil heslo Lidé bděte, na lidé neblbněte a nežerte jim to!
02. 03. 2014 | 20:52

Jemnický napsal(a):

Václav Hořejší

Bratře Václave, vše běží podle plánu, láska a pravda vítězí, kam jen vleze. Zvítězila v Jugoslávii, potom Československu, Srbsku, teď na plné čáře vítězí na Ukrajině a v Rusku.
To bude husarský kousek, až proti sobě naženou Ukrajince a Rusy, finale grande, pohár EUEFA a liga šampionů v jednom. Potom je třeba do toho ještě vtáhnout Poláky a bude to komplet. Naposled se to povedlo v roce 1917.

reCapthcha píše "unlike"

Já bych řekl "šůrr"
02. 03. 2014 | 20:53

Jáchym napsal(a):

"Fakt je, že Západ udělal opravdu VŠECHNO, aby Putina přesvědčil, že nemá cenu se s ním pokoušet slušně domluvit.
A vůbec k tomu nebylo potřeba starého Barela s jeho Putine k noze."
**********************************************************************************
Stejně mi není jasné, jak vlastně došlo k onomu slavnému pomočení Barelových kalhot:
Řekl "Putine k noze " předtím, nebo potom ??

(Byl proveden rozbor moče ?)
02. 03. 2014 | 20:54

resl napsal(a):

Ten samostatný stát, zvaný Krym, musel dost trpět agresí ukrajinských nacionalistů, zvlášť když nám v tv ukazují plné nemocnice ruských občanů. Záběry z Krymu, kde hoří pneumatiky, ozývá se střelba do bezbranných ruských civilistů, otřesou člověkem na celý život. Ještě je tu poslední naděje, ruské jednotky, které i když jsou v malém počtu, brání proti ukrajinské přesile civilní obyvatelstvo, jak ruské, tak krymské národnosti. Sláva gerojům SSSR, pardon Ruska, kteří imperialistickým silám ze západu nikdy neustoupí.
02. 03. 2014 | 20:56

ex-nemo napsal(a):

Pepo Řepo i pane Hořejší
vony vás ty srandičky přejdou
Pravda a láska zvítězí, to máme na prezidenstské vlajce. Diktátor car tyran zločinný dětižrout Putin bude odvezen do Haagu.
Ukrajina a Rusko se konečně zařadí do linie civilizovaných zemí podle představ nejsvobodnější země světa, jak je realizovaly jinde . Bude tu v sousedství 50 milionové Kosovo a 150 milionová Kolumbie; on vás ten smích ještě nepřešel ??
02. 03. 2014 | 20:56

TomášL napsal(a):

Jenom bych chtěl upozornit, že zdravé názory, narozdíl od Kerryho, nevymřely.

http://jackmatlock.com/2014/03/ukraine-the-price-of-internal-division/#more-629

Tak doufejme, že budou více slyšet.
02. 03. 2014 | 20:57

Bakalův nezvaný host napsal(a):

„Na její stranu přeběhl i velitel ukrajinského námořnictva v Sevastopolu Denis Berezovskij - do funkce byl přitom jmenován teprve včera. Ukrajinská vláda ho proto obvinila z velezrady. „
http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/kyjev-ztratil-kontrolu-nad-krymem-tvrdi-proruska-samosprava-prebehl-i-velitel-namornictva--1321965

To možná nebude ani tak válka, jako fraška.

Pan Kníže a podobní by rádi hnali lidi do válek, ale lidi jim na jejich války většinou se.....
02. 03. 2014 | 20:59

Borec z KGB napsal(a):

Mac

tele seš ty čecháčku.

My z KGB chceme o Putinovi vědět všechno a profesor Hořejší má info z prvé ruky jak to v zadnici Putina aktuálně vypadá.

Tam se ty nikdy nedostaneš.
02. 03. 2014 | 21:00

šašek z Jihlavy napsal(a):

Vzpomínám si, jak v devadesátých letech byli udření ukrajinští dělníci, vracející se s krvavě vydřenými almužnami ke svým rodinám odíráni i o to málo, které jim vypláceli naši šejdíři ze stavebních firem, svými krajany jak ze strany pohraniční policie (výpalné), tak i gangy bezohledných lapků, které jim často vzaly vše.
Naivní dívky z Ukrajiny a Moldávie v domnění, že dostanou místo v restauracích a hotelech, skončily v bordelech, kde musely pod hrubým nátlakem vydělávat na luxusní život svých věznitelů. Mnohé to zaplatily zdravím nebo životem.
To vše se dělo na našem území za mlčení policie a justice, z nichž mnozí z toho těžili, ať už si svůj podíl vybírali v penězích či v naturáliích.
O kšeftování s vízy a pracovními povoleními na našich zastupitelských úřadech ani nemá cenu hovořit.
V současnosti se dlouho neřešené problémy nakupily do takové výše, že není nikdo schopen odhadnout důsledky, natož to zastavit. 70 let míru byla zřejmě dost dlouhá doba, aby obyvatelé Evropy zapomněly na hrůzy války a koledují si o další pohromu. Zřejmě nelze uniknout osudu, který provází lidstvo od nepaměti. Veškerá "kultura" je jen pozlátko, za kterou se ukrývají krvelačné šelmy, které jen čekají na svou šanci. A největší vinu nesou ti, kteří se řadí k takzvané elitě. Ta vždycky selhala mezi prvními.
Chápu a rozumím hněvu Ukrajinců a tuším, že to špatně skončí. V našem pokryteckém, prohnilém a zkorumpovaném světě, kde se po dobrém nedaří nic, musí nastoupit násilí.
Neštěstí je, že viníci včas uniknou i se svou kořistí a trpící si to vyžerou za ně a ještě se budou navzájem obviňovat a vraždit. Dobře už bylo!
02. 03. 2014 | 21:06

desider napsal(a):

Konecne normalni blogMistr Horejsi z me strany chvala
ale ten dutohlavec do zavitu [resl]
ten to neustoji
02. 03. 2014 | 21:08

P. napsal(a):

Čekám, kdy někdo z našich nezávislých, objektivních a všeobecně skvělých novinářů najde odvahu a řekne, že na Ukrajině nebyla žádná revoluce, ale obyčejný státní převrat. Opozice, která neuspěla ve volbách, násilím svrhla demokraticky zvolenou vládu. Stačilo k tomu cca 100 tisíc demonstrantů. Dojde prosťáčkovi Zaorálkovi a spol., že uznáním této nové vlády vytvářejí precedesn pro to, aby se podobné věci mohly stát i u nás? Přímou úměrou by mandát ke svržení vlády u nás mohlo mít nějakých 20-30tisíc lidí, nějaká ta barikáda a pár zapálených pneumatik. To by neměl být problém zorganizovat, ne?
02. 03. 2014 | 21:08

Rádio Kyjev napsal(a):

Dotaz na rádio Kyjev:
"co je pravdy na tom , že se na Majdanu sešel prezidentský kandidát boxer Kličko s Lubomírem Zaorálkem a při tom zabil pěstí vola?"

Odpověď rádia Kyjev: "Informace je pravdivá pouze částečně. Na soukromém večírku, se skutečně pokusil LLubomír Zaorálek zavázat si kličku, ale boxer se toho vola ani nedotknul!"
02. 03. 2014 | 21:10

orlosup kolem napsal(a):

Vrátíme Krym a Sudety! Aspoň se jich zbavíme.
02. 03. 2014 | 21:10

Richard napsal(a):

ono je to jinak
Velmi inteligentní, demokratický a celkově skvělý člověk, Viktor Janukovič se nenechal obelhat autoritářskými a komunistickými Evropany a místo, aby spolkl jejich velmi lstivou dohodu o přidružení k EU, vymyslel společně s demokratem všech demokratů Vladimirem Vladimirovičem z Nové Říše svobody a demokracie geniální plán, jak ochránit Ukrajinu před nebezpečím západní diktatury. Diktatury, jež se šíří celým západním impériem pod vedením autoritáře Evropana Uniona, bývalého agenta tajných komunistických služeb KGB. Po té, co pan demokrat Janukovič ohlásil této západní imperialistické moci, že dohodu s ní podepíše, bezprecedentním a výjimečným tahem celou situaci otočil v dobro všeho ukrajinského lidu a západního zlosyna Evropana Uniona, v zájmu svobody celé Ukrajiny, velmi chytře oklamal. Avšak ještě před tím, velmi prozíravě, společně s demokratickými poslanci z vlastní strany, taktéž bojovníky za svobodu, začal měnit do té doby diktátorskou a represivní ukrajinskou Ústavu, nakloněnou západní imperialistické moci, na baštu svobody a demokracie a to v souladu s přáním demokrata všech demokratů, bojovníka za svobodu Vladmira Vladimiroviče z Moskvy. Ten již autoritářským vlivům západu, proniklým do původní ukrajinské Ústavy, nemohl dále přihlížet a proto, společně s Viktorem a za pomoci vlastenecky naladěných poslanců, začali tyto zákony zla měnit k prospěchu celého ukrajinského lidu, k prospěchu ukrajinské demokracie a svobody, inspirování strategiemi z Nové čisté Říše dobra a poučeni z další bašty svobody Běloruska.
Samozřejmě, že západní propaganda za těmito tahy Vladimirovy a Viktorovy ruky svobody odhalovala pouze nekalost, aby celý demokratický proces, tak svěže vanoucí z Moskvy, směřující ke svobodě a nezávislosti ukrajinského lidu, zdiskreditovala.
Také proto se v tu chvíli, zmanipulovaný a otrocký dav z Kyjeva, toužící po silném a diktátorském vůdci jménem Evropan Union, rozhodl, že se do říše svobody a
demokracie Vladimira Vladimiroviče a jeho demokratických partnerů, jakým je právě Bělorusko, vehnat nenechá. Vyšel tedy demonstrovat za svou touhu podrobit se silnému vůdci Evropanu Unionovi, ve skutečnosti ve strachu z něj. Ten mu navíc přislíbil okamžitou výpomoc ve výši dvou desítek miliard EUR, pokud se nenechá vtáhnout do Nové Říše svobody a demokracie, Ruska, a naopak pohrozil, pokud na Ruskou svobodu dobrovolně kývne. Takový čin by totiž Evopana Uniona v jeho diktátorských a imperialistických touhách samozřejmě ohrozil.
(pokr.)
02. 03. 2014 | 21:10

Richard napsal(a):

Tedy krvežíznivý a otrocký dav, vedený a placený diktátorem Evropanem Unionem se svými dobře cvičenými a ozbrojenými odstřelovači na střechách budov a za pomoci do černých kukel oděné síly, dobře vycvičené a ozbrojené armády západu, svrhl mírumilovného a inteligentního pana Janukoviče, který netoužil po ničem jiném než svobodné, nezávislé a demokratické Ukrajině. Jen k sobě byl tento skvělý člověk nanejvýš tvrdý, neboť jak se následně ukázalo a k očekávání všech, bydlel v prostém domečku uprostřed lesů z něhož nakonec utekl do Nové Říše svobody, a to ve chvíli, kdy zločinci pod vedením Evropana Uniona začali tohoto skvělého, lidumilného člověka ze zcela nepochopitelných důvodů pronásledovat a jedoucího na jeho skromném koňském povozu, odstřelovat ze všech stran. Naštěstí pro tuto lidumilnou bytost ani jednou netrefili. Za pomoci bezelstných a vlastenecky naladěných vesničanů, tak bezpečně uprchl do Nové Říše svobody. Jen pár chvil poté, východní Říše dobra, začala povolávat všechny své svaté ze svého samotného středu Moskvy na nedaleký poloostrov Krym, šířit radostné evangelium o zrození Nové Říše čistoty, jejíž součástí se postupně stane také celá a nová Ukrajina.
Imeperialistický a moci chtivý Kyjevský dav, pod vedením západního imperialistického Evropana Uniona, se mezi tím ozbrojil, nasedl do transportérů, lodí a helikoptér a jako temné síly Mordoru, začíná obsazovat jeden objekt za druhým a spřádat zákeřné plány na zničení celé Nové Říše čistoty a pořádku, vedené demokratem všech demokratů, Vladimirem Vladmirovičem, z minulosti známým jako velký bojovník za svobodu, disident a hrdina v boji proti totalitě moci.
Smutné autore, že tento střet západního zla s východním dobrem nechápete, smutné, že jste zaslepen tou zápaďáckou propagandou zla, oligarchie, diktátorství, násilí a touhy po moci, naverbován do vojska temného Mordoru a zmanipulován Evropanem Unionem toužíte bojovat proti Nové čisté a pořádkumilovné Říší demokracie a svobody Vladimira Vladimiroviče, oceněného bojovníka proti totalitě moci, věčného agenta sil dobra, vyhlášeného ochránce slabých.
"Ježíš Vás miluje"...
02. 03. 2014 | 21:11

křenda napsal(a):

Škoda, že v roce 1968 nebyl ještě internat a blogy. To by se s tím zvacím dopisem ani nemuseli psát, že pane profesore. Váš kolega. který se za vás docela stydí.
02. 03. 2014 | 21:19

modrý edvard napsal(a):

No jo. Na Ukrajině nemají lepšího hrdinu než Banderu, v Rusku Stalina a v Mongolsku Čingischána. Pokud se správně pamatuju, na Slovensku se rozhodovalo mezi Štúrem a Tisem. Některé národy holt nemají dostatek hrdinů, ber kde ber. To jenom my Češi jsme chtěli zvolit velikého Járu, než nám to komis z Londýna zatrhla.
Argumenty o nacistech jsou komické, stejně jako o ochraně ruských základen na Krymu.
02. 03. 2014 | 21:19

TomášL napsal(a):

modrý edvard:

http://jackmatlock.com/2014/03/ukraine-the-price-of-internal-division/#more-629
02. 03. 2014 | 21:25

aga napsal(a):

Bezpečnostní rada státu: ve složení premiér Bohuslav Sobotka a ministři financí Andrej Babiš, zahraničí Lubomír Zaorálek, obrany Martin Stropnický a vnitra Milan Chovanec také předseda správy hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr.

Je možný si představit absurdnější sebranku jako bezpečnostní radu státu? Svět se definitivně obrátil v p...l.
02. 03. 2014 | 21:25

juvel napsal(a):

Máte pravdu p.profesore, na zemi i na moři porazíme agresoři. Ej chu chu, ej chu chu i ve vzduchu.
02. 03. 2014 | 21:30

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Co se evropské politcké šlechtě velmi daří - je znevěrohodňování projektu jednotné Evropy. Je to velmi smutné, ale ten dvojí metr, dvojí přístup, zaorálkovské žvatlala patlala : " mělo by se možná...bylo by dobré kdyby atd." plus nemohoucnost podpořit a vynutit plnění dohody, uzevřené před týdnem - a to v prostředí téměř politicko-mocenského vakua v Kyjevě...to není dobrý signál pro občany EU, aby tito měli nyní volat, chtít a činit oběti ve prospěch jakési kvazijednotné Ukrajiny, která bude podporou konsolidaci EU /později bude požadováno asi totéž i ve směru Albánie, Kosova, Turecka ?!?/. Oběti paradoxně zřejmě také ve prospěch účtů ruských bank, jimž ukrajinské subjekty dluží.
EK začíná tak trochu připomínat ČNB, která frustrovaná svou nečinností chtěla dát domácí ekonomice najevo, že existuje - a tak provedla onen singršvindl. EK chce nyní něco podobného provést ve velkém - a daří se jí to. Devalvací své důvěryhodnosti ale jednoznačně tratí nejen v krátkodobém horizontu, tratit bude i dlouhodobě. To je velmi na pováženou a pokud můžeme veřit tomu, že věci se nedějí nikdy jen tak, samy o sobě...tak možná že již je připraven scénář dekompozice EU, dekompozice struktur EU v podobě jak je známe, možná že něco napovídá stahování německého zlata.
V tomto případě by bylo pochopitelné, že se problém pojmenuje " Putin" nebo
" Rusko"....ale ono tomu tak není, respektive není to jen problém " Putin" /paradoxně Putin se šel "lidu" , parlamenu zeptat, zda má jeho důvěru - co se týče posílení vojenské přítomnosti Ruska v oblasti Sevastopolu/, je to i problém zvaný " eurounijní demokracie" - co je ještě demokracií a co je jen rozhodováním evropské politické šlechty. Která chce školit z demokracie kdokoho a kdekoliv, ale sama jí často pohrdá.
Je to také problém tkzv. svobodných liberálních medií - což je pojem spíše již jen archaický - protože oligopolní,na inzerentech závislá, vůli akcionářů plnící média jsou vším možným, ale ne tím,čím možná byla kdysi a čím by ideálně měla být. Je to problém realitotvorby, dějinotvorby, v některých případech připomínající metody fašistického či komunistického tisku.
/přičemž aktualně.cz se zdají být z tohoto úhlu pohledu spíše dosti otevřenou platformou..možná až příliš otevřenou (viz např. zdejší některé " komentáře" v nichž se to hemží výroky " zavři tu bolševickou hubu", voláním po vyhlášení války atd.),.../

Zaorálek měl spolu s českou diplomacií nabídnout zkušenosti, jaké má ČR a SR s poměrně pokojným rozdělením Československa - kdyby mělo dojít k takové alternativě. Splu se slovenskými kolegy. To by byl rozumný a přínosný přístup - nic takového samozřejmě nevnucovat, ale pro takový případ poskytnout příslušné know how.

P.S. Jen tak mimochodem - zde v ČR by ani takové referendum jako zřejmě chystají na Krymu proběhnout nemohlo. Stále totiž není přijat adekvátní zákon.
A to chceme prosím školit Východ z demokracie - zejména pak ti, co přijetí zákona o refrendu snad již dvě dekády blokují. Všichni je znáte, netřeba je jmenovat. Říkám jim pravice fašizující - na rozdíl od pravice demokratizující.
02. 03. 2014 | 21:30

nitroglyceryn napsal(a):

to Ládík!!!

Nitroglycerin -
nerad bych mu ublížil
__________________________________
Taky že si dejte majzla, má hrozně zlýho bráchu Vitalije a to prej je boxer!
02. 03. 2014 | 21:36

Odpověď radia Kyjev napsal(a):

Dotaz na radio Kyjev:

"Je pravda, že je nově zvolená vláda na Ukrajině fašistická násilnická a nedemokratická?"

Odpověď rádia Kyjev:
" Toto rozhodně není pravda, jedná se o ruskou dezinformaci a propagandu. A jestli toho ty hajzle nenecháš, tak ti zlámem vobě hnáty a pošlem do koncentráku!"
02. 03. 2014 | 21:39

vasja napsal(a):

Pan Prezident Miloš Zeman je v maskáčích a zkoušej mu nazout kanady.
Útok na Rusko je jenom otázkou času.
Zaorálek si teda může camrllat co chce.
02. 03. 2014 | 21:40

Sander napsal(a):

Chápu už proč se Češi nikdy nebránili , nikdy si nic nezasloužili a většinu 20. století prožili jako služebníci cizí okupační moci. Je tu mnoho Hořejších a není náhoda že to podle toho v ČR vypadá morálně velmi tristně ve všech patrech společnosti. Češi si vše co je potkalo zasloužili vlastní vinou. A také chápu tu trpkost těch co za tuhle zemi kdy bojovali a které potkal zhusta těžký osud, které soudili lidé jako ideologicky zaujatí Hořejší.
02. 03. 2014 | 21:55

arnazach napsal(a):

Hmm, jak dnes napsal pan Prochazka: Jaro se nam krasne rozesmrdelo.
02. 03. 2014 | 22:05

Pepa Řepa napsal(a):

Jisté rezervy bych viděl, Jáchyme
Doplnit bezpečnostní radu státu o pana Jiřího Dientsbiera ml. a paní Šabatovou, ombudsmanku.

Huš Křečci!
02. 03. 2014 | 22:06

Alfa napsal(a):

Za blog nutno poděkovat.
Jednou se budou ti naši zaorálci stydět. Škoda, že pro mlhu nevidí ani pět metrů dopředu!
02. 03. 2014 | 22:10

+++ napsal(a):

Výborné, pane profesore. Jen se obávám, že ty primitivní horké hlavy, které by se chtěly dívat na palbu z abramsů a T-90, to vůbec nepochopí.
02. 03. 2014 | 22:12

Ing. N. napsal(a):

KvL napsal(a):

"Tohle je nějaký vtip nebo co? A jestli, tak se vám pane příliš nepodařil.
Četl jsem to třikrát, a pořád se mi nezdá že by to mělo nějakou hlavu a patu. "

Neměl byste si to přečíst vícekrát? Třeba by vám to nakonec došlo, i to se některým lidem může přihodit.

Pane profesore, díky. Váš vtipný příspěvek potěší každého, kdo jen trochu přemýšlí.
02. 03. 2014 | 22:16

Viola napsal(a):

Sandere

pan profesor vyjádřil odvahu veřejně napsat svůj názor, bude se to stávat čím dál vzácnějším. My pod nicky zatím můžeme napsat jak vidíme pravdu, blogeři jsou svázáni tím, že jsou známí a proto si cením takového pravdivého ( i ironického, jeden se zasměje přes slzy) komentáře. Pan profesor je vyjímečný člověk.
02. 03. 2014 | 22:19

mb napsal(a):

ld napsal(a):
Dobře napsáno.
A za ty naše trouby se nelze než stydět.
02. 03. 2014 | 18:36

... já se stydím LD za vás a pana profesora ...

... přesto vás patrně nenazvu trouby ...
02. 03. 2014 | 22:23

pozorovatel napsal(a):

Hanba, autore! Takto kopírovat myšlení a slova našeho nejskvělejšího ministra zahraničí Zaorálka, která jsem dnes slyšel na Primě!!
02. 03. 2014 | 22:31

Martin napsal(a):

Článek se snažil být chytrý a vtipný - chytrý nebyl a vtipný už vůbec ne. Relevantní příspěvek k tématu je hned o kousek dál: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-hlavacek.php?itemid=22356.
02. 03. 2014 | 22:33

Vysedlina napsal(a):

Vaclavhořejši
Pane profesore, co jste mi to proved?
V rozrušení jsem šla počítat vajíčka. Teď už potřetí. Mám jich dvacet až dvacet tři. Až si budu jistá, půjdu spát. Snad mi to pomůže...
02. 03. 2014 | 22:39

jogín napsal(a):

Crimea’s deputy prime minister, Rustam Temirgaliev, announced that the Ukrainian armed forces have all but surrendered their military capabilities and that no active units remain in the Crimea.
02. 03. 2014 | 22:50

modrý edvard napsal(a):

TomášL: nevidím tam nic nového. P. Matlocka neznám.
Územní integrita se samozřejmě může měnit, pokud si to obyvatelstvo přeje. Na Slovensku, v Kosovu, v Súdánu. Za územní integritu Ukrajiny ručí mj. Rusko.
Za sebe říkám, pokud by obyvatelstvo Krymu autenticky chtělo od Ukrajiny pryč, já jsem pro. Ale těžko se to zjistí za podmínek stanného práva.
A k tomu dodávám, že pokud mluvíme o tom, komu má Krym historicky patřit, tak Tatarům. Ti byli násilně vysídleni před 69 lety, potom Krym patřil 11 let pod Rusko, pak 58 let pod Ukrajinu.
02. 03. 2014 | 23:07

gaia napsal(a):

modrý edvard

co to plácáte, Krym přičlenila k Rusku už Kateřina Veliká roku 1783
02. 03. 2014 | 23:23

gaia napsal(a):

Kateřina také založila přístav Sevastopol , který uznali i Turci 1791 mírovou smlouvou v Jassách
02. 03. 2014 | 23:25

xerox napsal(a):

václav hořejší ... ironii nerozeznali někteří čtenáři a vsadim botky , že ani anální exoti ...

proto chtě nechtě p. hořejší dostanete cenu - fendrychových svářečských brejlí podepsané vlastnoručně fendrychem ... za nejobjektivnější blog ... :-)

vybrala vás nezaujatá porota tvořená - štětinou , narkoleptikem a lipoldem ... a to jednohlasně ... :-)
02. 03. 2014 | 23:34

StandaT napsal(a):

Obhajoba ukrajinského a ruského despoty levicovými intelektuály má relativizovat naší nedávnou minulost, nebo vytváří předpolí pro nějakou blízkou budoucnost?
02. 03. 2014 | 23:40

jenda benda napsal(a):

xerox napsal
vybrala vás nezaujatá porota tvořená - štětinou , narkoleptikem a lipoldem ... a to jednohlasně ... :

kdo to je Stetina a Lipold?
02. 03. 2014 | 23:46

Viola napsal(a):

jenda benda

Štětina je reportér, který byl na Ukrajině viděl, ale lhal až se od úst prášilo a pan Lipold je redaktor aktuálně.cz.
02. 03. 2014 | 23:55

Viola napsal(a):

Stando T

když jsme se dali na demokracii, tak teda demokracii a ne lhaní. Byl Janukovič demokraticky zvolen? Byl. Kdo narušil poklidnou demonstraci, fašisté a nacionalisté, což se nekryje se zájmy Eu, které hlásá prostřednictvím našich politiků. Kdo naočkoval Ukrajince, že chtějí být jen Ukrajinci, ikdyž jsou na území, kde jsou i Rusové a jiní?
03. 03. 2014 | 00:01

jenda benda napsal(a):

taky pro zasmani
americkej hlupak upozornuje Rusaky ze You just don’t invade another country on phony pretext in order to assert your interests,” John Kerry said
zrejme meli Rusaci najit chemickou zbran abyb ospravedlnil svoji agresi
amrican to nemusi za nim stoji vysledky verejneho mineni
http://rt.com/news/kerry-russia-us-pretext-494/
03. 03. 2014 | 00:04

Qin napsal(a):

Ruské Ministerstvo Pravdy se opravdu činí doma i u nás v zahraničí..I zaměstnanci ruského vyslanectví,ruští agenti a kom.kolaboranti jako pan "profesor "se můžou přetrhnouit,aby se zavděčili Putinovi.Však on je taky odmění až sem přijede na tanku. Pan "profesor" bude rektorem Vokovické Sorbony.,ale pro jistotru se ještě pomodlí v kostele svatého Salvátora..
03. 03. 2014 | 01:20

Gábor Laco napsal(a):

Pane "kolego", já žasnu!
Jako propagátor té pravé víry jste tu koukám skončil. Nejspíš Vám promluvili do duše a Vy jste dobrovolně upustil od svých nekvalifikovaných a hloupých blogů s tématem křesťanství, v nichž jste prezentoval jeden nesmysl za druhým.
Nyní jste se přeorientoval na, nazval bych to, jiný druh propagandy. Úroveň blogu zůstala stejná ale okruh Vám tleskajících dosahuje, mírně řečeno, nižší kvality jak u blogů s náboženskými tématy.
Připadá mi to, jako by Vám nějaký teolog vypucoval dušičku tak, že Vy se z trucu nyní angažujete do politiky.
Zbývá jen doufat, že alespoň té imunologii rozumíte (nebo za mlada, když jste ještě nebyl chorý, rozuměl).
03. 03. 2014 | 06:46

zemedelec napsal(a):

Připojuji se k těm,kteří si myslí,jak nám pan Hořejší vytřel zrak.
Musím uznat,opravdu dobré.
03. 03. 2014 | 07:13

scallop napsal(a):

Dovolim si zhrount reakce autora v diskuzi:

SAL: to myslíte vážně, že Banderovci jsou pro-evropští a demokratičtí?
VH: No samozrejme - zeptejte se Knizete!

KvL: Četl jsem to třikrát, a pořád se mi nezdá že by to mělo nějakou hlavu a patu.
VH: Vas dojem je naprosto spravny!

PR: Bude bojkot:-) Nebudeme topit ani popojíždět .Tím je potrestáme..-)
VH: To se neda nic delat - dulezite jsou zasady, ne nejake porizemni obchody. Za myslenku evropske demokracie je nekdy potreba polozit obeti, dokonce treba i tim, ze si obujeme dvoje ci dokonce troje teple ponozky!

Tim "VH" je skutecne profesor Horejsi, ne nejaky maly kluk nebo neuroticky dedek, ale vyznamna osobnost ceske vedy, clen akademie ved, skorokandidat na ministra ... proste jeden z elity ceskeho naroda, jez slova bychom meli pozorne poslouchat.

Bohuzel.
03. 03. 2014 | 07:39

Xaver napsal(a):

Autore,
zapomněl jste pochválit Zaorálka. Ten slíbil, že na Ukrajinu pošleme
experty na řízení státní správy.
To teprv bude dílo !!!
03. 03. 2014 | 07:40

ld napsal(a):

mb,

to děláte chybu :-)
03. 03. 2014 | 07:52

magor napsal(a):

DD Václave.
03. 03. 2014 | 08:02

Petr T. napsal(a):

scallop napsal(a):
Dovolim si zhrount reakce autora v diskuzi:
.....
..................
.........
Bohuzel.

Já demokraticky říkám: " Bohudík!!! "
03. 03. 2014 | 08:31

modrý edvard napsal(a):

gaia: taková kultivovaná dáma, a používáte slova jako "plácáte". Styďte se, osobo.
Než k věci: ve stejné době taky Rusové k sobě připojili většinu Ukrajiny. Takže z tohoto titulu byste měla zabrat pro Rusko i onu většinu Ukrajiny (zbytek vrátit Rakousko-Uhersku, to by mohl být problém), nebo vrátit Krym Tatarskému chanátu.
03. 03. 2014 | 08:32

modrý edvard napsal(a):

Viola: byl Husák demokraticky zvolen?
Captcha na to : "stbqoi name"
03. 03. 2014 | 08:34

Ing. N. napsal(a):

Pokud si člověk přečte některé křečovité příspěvky, kritizující autora, tak má dojem, že by tito lidé odsoudili i Haška za jeho Dobrého vojáka Švejka, pokud by v té době žili.

Vzpomínám si na rozhlasový pořad Justa a Rejžka, kterým byl položen dotaz proč v naší republice neexistuje satirický časopis obdobný Dikobrazu z minulého režimu. Pánové se nejprve zarazili a pak vysvětlili, že " po takovém časopisu neexistuje poptávka". Není to náhodou tím, že se tzv. demokracie bojí satiry jako čert kříže?
03. 03. 2014 | 09:30

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

je ten Putin ňákej měkej.
Zatím zabral jenom Krym, no takovej malej kousek co nestojí ani za řeč
Proč už sakra nezabral východní Ukrajinu, alespoň tedy celou levobřežní.
A kdy zabere ten pravobřežní zbytek??
Nějak se ruský molodci s tím moc mažou.
To takový amíci, to jsou jiný frajeři, ti urvali Kosovo raz dva. A od okamžiku, kdy to Clinton s Madlenkou Ólbrajtovou pískli to trvalo 14 dní. Pravda, muselo se pár Srbů, co se jim nelíbilo, že jim berou jejich území humanitárně vybombardovat. Ovšem Madlenka si zase hned nato v Kosovu pořídila do vlastnictví tamního mobilního operátora. To aby měla náplast na ten stres, co s těma neposlušnejma Srbama vytrpěla...

I pro Rusy platí: Učit se, učit se, učit se, nejlépe demogracyji od Billa s Madlenkou.....
03. 03. 2014 | 09:40

Jáchym napsal(a):

Pane profesore,
tohle jsem chtěl poslat původně sem, ale pak jsem to omylem poslal konkurenci:
***********************************************************************************
"Jáchym napsal(a):
je Putin demokrat ?
Ani náhodou !
Jedná v souladu s mezinárodním právem ?
Ani náhodou!

Je ale jeho počínání v nějakém kontrastu s tím, jak se v minulých letech chovaly Spojené státy ?
Ani náhodou !

Existuje vůbec ještě nějaké mezinárodní právo - nebo bylo světovým hegemonem postupně zavražděno a nahrazeno svou zombizovanou karikaturou ?

Ano, existují stále jakési rituály, sloužící k legitimizaci vlastních (zlo)činů a delegitimizaci konkurenčních (zlo)činů.

Mezinárodní justiční mafie jistě spravedlivě rozhodne, které zločiny jsou spravedlivé.
Zcela nezávisle - na Spravedlnosti.

Zaplať či zastraš - a dostaneš oštemplované potvrzení o tom, že mír je válka a válka je mír.
03. 03. 2014 | 09:14
*******************************************************************************
Kdysi se říkalo.
Jaký je rozdíl mezi demokracií a socialistickou demokracií ?
Stejný, jako mezi kazajkou a svěrací kazajkou.

Dnes bychom se mohli ptát:
Jaký je rozdíl mezi pannou a železnou pannou ?

Stejný jako mezi mezinárodním právem a zglobalizovaným právem.
03. 03. 2014 | 09:40

peking napsal(a):

Číno nastal tvůj čas a vezmi si kus Sibiře zemi potřebuješ.
03. 03. 2014 | 09:58

Petr Otoupalik napsal(a):

Krasne napsano, Vznika konecne opet bipolarni svet, ne jen American Wraith imperium..
03. 03. 2014 | 10:05

marxík napsal(a):

Prozíravý pan profesor je tu opět se svou ironií.
Chválím váši bezpečnostní pojistku. Ve SVOBODĚ A DEMOKRACII nikdy nevíte, jestli vás orgáni nezačnou popotahovat za nekorektní názor. Marta Semelová by mohla vyprávět.
Kdyby bývala byla použila v Hajdparku ironii, mohla teď orgánům ukazovat dlouhý nos.
A naopak. Kdyby profesorskej vyjádřil své pochopení pro Putina natvrdo, mohly by si ho teď předávat příslušné orgány, neb Putinovi oficiálně narostl charakteristický knírek a podporovat jej může být trestné.

Moudrý to muž, je ten pan profesor.
03. 03. 2014 | 10:06

aga napsal(a):

Boltzmannův protivný mozek

"Ovšem Madlenka si zase hned nato v Kosovu pořídila do vlastnictví tamního mobilního operátora. To aby měla náplast na ten stres, co s těma neposlušnejma Srbama vytrpěla..."

Kterýžto Srbové notabene její famíliji zachránili zadek před jejíma současnýma kamarádama Němcema. Jo, to jsou ty paradoxy, to je ten vděk vyvolených...
03. 03. 2014 | 10:22

gaia napsal(a):

modrý edvard

no vidíte, jak je to všechno složité, proto výraz plácáte je hodný dámy, nedáma by použila něco peprnějšího
a dáma ještě připomene
Jaltskou, stále platnou dohodu, EU nemá na Ukrajině co dělat
slibovat svobodu a demokracii, když nedokáže zaměstnat ani 26 milionů svých lidí taky ne
03. 03. 2014 | 10:50

Ondra. napsal(a):

Je to recese a autor má ode mě 1. Takhle se chováme v 21.století, zapomíname historii (Banderovci - kolaborace z fašisty, vyhlazování židu) a pliveme po Putinovi. Oni jedna strana není OK, ale přece MAJDAN je v pořádku.Ty mirumilovné "MAJDAN" posvětily v EU a USA. A naše vláda --- neco jak hrál O.Vetchy v Okresním přeboru, podobná role. NO nic jdu sehnat partu lidi a přepadnout radnici a prohlásit se za nového starostu :-)
03. 03. 2014 | 11:46

modrý edvard napsal(a):

Dámo nedámo, plácáte. Vám už chyběj jen ti černoši v Americe.
03. 03. 2014 | 11:56

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

aga,
to je zcela v pořádku,
Madlenka se zachovala navýsost eticky podle hesla:
Každej dobrej skutek musí být po zásluze potrestán.
No tak Madlenka trestala až ztrestala.
Ale povedlo se jí to holce. Akorád to teď Putin vrací jejím pohrobkům i s úroky. A těm se to kupodivu nelíbí. Divné...
03. 03. 2014 | 12:05

Qin napsal(a):

Bolševici a postbolševici! To je strachu z Majdanu! Holenkové to je ale hlas lidu-hlas Boží.A zaplaťpánbů,že se konečně ozývá.Nastává celosvětový Majdan!
03. 03. 2014 | 12:15

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

Qine,
Doporučuji Vám, odebrat se do kostela a modlit se.
Za to, abyste ten celosvětový Majdan ve zdraví přežil, nebo alespoň přežil....
03. 03. 2014 | 12:27

Viola napsal(a):

modrý edvard

Byl Husák demokraticky zvolen? se ptáte, no byl, byl zvolen lidem - demos ve všelidových volbách, problém byl v tom, že tu byla jediná vládnoucí strana a to na věčné časy, což chtějí ti Ukrajinci, které podporoval pan Sch. a s ním EU a naši soc.cem politici.
Což je dost divné.

viz video které jsem tu uváděla třba k panu Emisarymu. Jasně tam hovoří nacionalističtí Ukrajinci, že chtějí Ukrajinu jen pro Ukrajince a ostatní vyhnat a to pistolema, prostě je vystřílet.
03. 03. 2014 | 12:34

gabriela napsal(a):

Skvělá a mistrovská ironie, tak, jak to umíte jenom vy, pane profesore ;-)
*****************************************************************************
Ukrajina ve zkratce ...
http://www.zvedavec.org/vezkratce/7888/
http://www.zvedavec.org/komentare/2014/03/5873-moskva-obraci-role-v-kyjeve.htm
.......................................................................................................................................
Česká sociální demokracie svoji budoucnost spojuje s extrémisty, navíc z opačného spektra. Tak si sama podřezává větev, na které sedí...

http://e-republika.cz/article2452-Ukrajinska-pravice-a-na-e-socialni-demokracie
......................................................................................................................................
Llituji profesora a sociologa Jana Kellera, že do EU kandiduje za takovýto "spolek padlých holek". Konkrétně velmi trapně rusofobní Zaorálek se Sobotkou mě hodně zklamali. Měla jsem za to, že jsou bystřejší a inteligentnější a oni jsou to jenom obyčejné loutky iluminátů, pardon ilustrátorů, a režisérů celé té podvodné hry USAI - Spojených států iluminátských na Ukrajině. Velmi okatě a násilím tlačí světovládu a NWO i kdyby trakaře padaly a všude po světě mají "svoje lidi". Aby se jednou USAI nedivily. Ono zahrávat si s temnými, démonickými a satanistickými silami se nakonec může velmi krutě a snadno obrátit proti "osvícencům", iluminátům, pardon ilustrátorům samotným...
http://www.osud.cz/zatimco-zacina-sach-mat-kabaly-probiha-valka-na-ukrajine-vice-se-vrazdi-bankeri
03. 03. 2014 | 12:36

gabriela napsal(a):

opravuji ;-)

Lituji profesora a sociologa Jana Kellera, že do EP kandiduje za takovýto "spolek padlých holek".
03. 03. 2014 | 12:39

Viola napsal(a):

modrý edvarde a je zvláštní, že taková strana u nás byla soudem zakázaná a její představitel Vandas se dal slyšet, že k nám pozve představitele toho surového Majdanu k nám, aby udělali výcvik těm našim DDDS, nebo jak se teď jmenujou.
03. 03. 2014 | 12:42

Viola napsal(a):

Ano Gabrielo, souhlasím s vámi.
Možná pan Keller bude tak odvážný a v EU bude vystupovat jako i někteří jiní odvážní, přece tam ještě nejsou všichni stejní. Ovšem ten Zaorálek se Sobotkou jsou typičtí loajálníčci šplhající se pozádech druhých, jsem zvědava kam to až dotáhnou, možná si slibují, že daleko.
03. 03. 2014 | 12:47

j. Přibáň napsal(a):

Prosefor Hořejší je vnuk Emanuela Moravce.
03. 03. 2014 | 13:31

modrý edvard napsal(a):

Viola. Na tom Majdanu byla zřejmě cca milión lidí (postupně). Nemůže být problém si najít někoho, kdo bude hlásat extrémistické názory. Nemyslím si, že většina je extrémistická.
03. 03. 2014 | 13:36

gaia napsal(a):

modrý edvard

černoši v Americe mi nechybí, těch je tam víc a víc až se z ní stane druhá Afrika.
Ale porad simyslim, že kolos na hliněných nohách by se neměl dál rozpínat a slibovat neuskutečnitelné
03. 03. 2014 | 13:51

gabriela napsal(a):

viola

OK. Doufejme, že profesor Jan Keller je "zatím" stále silná duše, se kterou se nedá jen tak lehce manipulovat. A navíc je ostravák. To jsou lidé z křemene :-)
Slunce a mír v duši vám Violo, i všem cítícím a probouzejícím se bytostem na naší krásné planetě Zemi. Víra a probouzející se lidské vědomí i hory přenáší...

https://www.youtube.com/watch?v=uspeGYhccgQ
https://www.youtube.com/watch?v=O039dqCLzhA
https://www.youtube.com/watch?v=jo9pi0kR9pc
03. 03. 2014 | 14:21

Ateista napsal(a):

Hořejší:

Konečně tady má někdo odvahu to napsat! Díky.

P. S.: svět byl takový vždycky, proto máme život posmrtný, kde bude jen dobro a spravedlnost a neskonalá láska. Až přijde ten soudný den, pak bude rozhodnuto, kdo půjde do ráje a kdo do pekla. Těm, kterým Ježíš ukáže, aby šli k jeho levici, skončí v pekle. Těm, kterým ukáže, aby šli k jeho pravici, čeká Království (jak dlouho to bude asi trvat, když je na světě přes sedm miliard lidí, to se umluví, pořád jen vlevo, vpravo...), kde pohlédnou do tváře samotného Boha (jakou ji asi má, napadlo nejednoho z nás). :)

P. P. S.: proč to P. S.? Ironie z mojí strany, protože jistě dobře víte, že s Vašimi postoji vždycky souhlasím, jen jsem si sám dal nelehký úkol Vás "odklonit" od náboženské víry, která u většiny lidí (až na vyjímky jako Vy) zatemňuje mozek.

Doufám, že se nad mýli slovy alespoň na minutu zamyslíte.
03. 03. 2014 | 14:34

gabriela napsal(a):

j. Přibáň

Pokud je vynikající profesor a zároveň skvělý člověk Václav Hořejší vnuk Emanuela Moravce, kdo je potom prof. j. Pribáň ? Vnouče Ády, nebo jenom nějaký další nevydařený Rothschildův levoboček? ...

Prof J. Pribáň má hodně špatný a dosti upadlý smysl pro humor, ze kterého mrazí.
Je s podivem, že se k něčemu takovému vůbec snižuje ... Jedním slovem - ubohé -
03. 03. 2014 | 15:01

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

j. Přibáň napsal(a):
Prosefor Hořejší je vnuk Emanuela Moravce

Lze silně pochybovat. Genetika nezafungovala. E. Moravec byl již od mládí holohlavý. V.H. je vlasatec. Navíc tělesná konstrukce pana V.H. neodpovídá. E.M. nebyl příliš inteligentní. V.H. naopak má vysoké IQ.
Lze konstatovat: V.H. není vnukem E. Moravce. Možná se babička zapoměla jinde, nebo Přibáň kecá.
Ovšem, pokud by někdo mohl být vnukem E.Moravce, pak je to jednoznačně Bohuslav Sobotka. Jeho hlava, jakoby z archivních fotek tohoto protektorátního ministra vypadla.
Jakmile se trochu pan Sobotka ve funkci vykrmí, bude moci hrát E.Moravce ve filmu, a produkce může za maskéra ušetřit..
03. 03. 2014 | 15:24

mb napsal(a):

gabriela napsal(a):
j. Přibáň

Pokud je vynikající profesor a zároveň skvělý člověk Václav Hořejší vnuk Emanuela Moravce, kdo je potom prof. j. Pribáň ? Vnouče Ády, nebo jenom nějaký další nevydařený Rothschildův levoboček? ...

Prof J. Pribáň má hodně špatný a dosti upadlý smysl pro humor, ze kterého mrazí.
Je s podivem, že se k něčemu takovému vůbec snižuje ... Jedním slovem - ubohé -

pokud má pan Přibáň špatný a upadlý smysl pro humor, pak Hořejší má smysl pro humor ještě horší a pokleslejší ...

z fleku by nás daroval Rusku ... z toho skutečně mrazí ...

njn, stane se ...

ld, myslíte, že dělám chybu, když vás nenazývám trouby ?

nemyslím si to ... a zdravím ...
03. 03. 2014 | 15:33

vaclavhorejsi napsal(a):

Ateista:

Moje nabozenska vira je znacne odlisna od te, kterou se mi snazite rozmluvit. Napsal jsem tady o tom radu clanku, ale asi jste je (k vasi skode ;-)) necetl:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=1072
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=2110
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=2146
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=2989
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=5411 vanocni
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=6317 velikonocni
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=7419
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=8401 vanocni
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=10861 Sv. Vaclav
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=11046 Halik
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=11665 velikonocni

plus u konkurence:
http://www.ceskapozice.cz/magazin/scitech/muze-vedec-chodit-do-kostela

..
03. 03. 2014 | 15:39

buldatra napsal(a):

No teda totok.
Taková zlá satyra...
To se příteli Zaorálkovi moc líbit nebude. Takhle házet klacíky pod ojronohy sosanovy.
Co kdyby sosan zakopl a spadl na ojronos nebo na ojrozádíčka?
Ha?

Kdo by pak vyjebá.., pardon, vyjednával v Kyjevě, nebo v Kyjově a jinde, za hen to naše Česko, ojroregion ten malý střediskový?
Ne dosti na tom, že nemohl odhodlaný a statečný přítel Zaorálek přistát na Krymu a musel v létadle odbzučet domů. Páč zrovna Sevastopol nepřijímal, jak na sviňu.
Vono jít tam pěšky, či koňmo ministrovi nelze.
Je to nedůstojné a daleko.
A to přitom byla šance, že když ozbrojení zelení mužíci bez distinkcí na letišti popatří muže Zaorálkova významu, odhodí luky a šípy a jinou výzbroj a utečou do lesa.
Nebo do bufetu.

Naši ojroministři zahraničí mají holt tu smůlu, že buď přijdou s křížkem po funusu, nebo naopak moc brzo, nebo nemohou přistát.
Nebo z nich jen mají mimo EU srandu?

Když se štětí na sebe Ukrajinec s Rusem, existuje pro nás jen jediná správná a rozumná možnost.
Nechat je, ať se vyřádí a neplést se do toho. Nebo u toho budeme za blbce my.
Oč se evidentně ojropapalášstvo snaží ze všech sil.
03. 03. 2014 | 16:16

Paradox napsal(a):

Václav Hořejší napsal:
Obdivuhodná byla ona léčka na Janukovyče, kterou společně připravili tři evropští ministři zahraničí a představitelé demokratických a proevropských revolucionářů. Slavnostně s Janukovyčem podepsali dohodu o vytvoření přechodné vlády národní jednoty a uspořádání předčasných prezidentských a parlamentních voleb, návratu k dřívější ústavě, ukončení konfliktu a propuštění zatčených demokratických a proevropských demonstrantů. To ale byla samozřejmě jen obratná lest – během několika hodin využili demokratičtí a proevropští revolucionáři chytře situace, provedli útok na prezidentský palác a další budovy nenáviděného režimu a během krátké doby se plně zmocnili moci. Demokratickému provedení této změny velmi napomohlo, že včas prohlédlo několik desítek poslanců parlamentu doposud podporujících vražedného diktátora, a postavilo se na stranu skutečné demokracie a Evropy. To umožnilo plně legalizovat výsledky spontánního procesu a rychle dospět i k požadavku zatčení tyrana.

Tak takový nesmysl může napsat pouze idiot. A vypadá to tak, že celý článek je buď ironie,nebo se pan profesor zcela pomátl a měl by navštívit Bohnickou léčebnu.
03. 03. 2014 | 16:19

scallop napsal(a):

Ateista

Vira pana Horejsiho je vhodna zejmena k intelektualnim debatam pri nedelnim caji o pate. Nezatemnuje mozek, je to spis takove zajimave povyrazeni. Kazdy mame nejakeho konicka.
03. 03. 2014 | 16:46

Paradox napsal(a):

Václav Hořejší napsal:
Je opravdu potěšitelné, že jsme součástí Unie, která disponuje tak odvážnými a obratnými diplomaty, kteří se nedají v kritických dějinných momentech zbaběle omezovat nějakými ohledy na Rusko nebo podepsané dohody, ale jednoznačně jednají v zájmu opravdové demokracie, svobody a Evropy.
Důležitým výsledkem tohoto dění určitě bude i to, že již za několik let bude možno vybudovat radarové stanice a obranné raketové základny o dalších mnoho set kilometrů blíže k Severní Koreji a Íránu!
Kvitujme s potěšením, že i naše diplomacie se jednoznačně zapojuje do tohoto úctyhodného úsilí!
Tenhle odstavec z celého článku mě dojal k slzám a už se těším na radar v Prdech a možná i Černé pri Čope či Piče a tak přeji těm pomazaným hlavám jako je Zaorálek i mistr Zeman a i číšník Dienstbier i s pážetem a podkoním a knížetem Schwarzenbergem mnoho dalších pitomostí ve svém konání pro dobro lidstva. Ale ze všeho by bylo nejlepší začít humanitárně bombardovat komunistickou baštu na Krymu.
03. 03. 2014 | 16:48

scallop napsal(a):

Paradox

Uvedomte si, ze pan profesor ma primo treskutou schopnost ironie.
03. 03. 2014 | 16:48

badatel napsal(a):

Vážení,
článek Prof. Hořejšího je brilantní, jen několik postřehů k diskusi:
1. Lidé mají právo na revoluční změnu, tak jako jsme ji měli i my Češi, a také Havel byl volen komunistickými poslanci z nichž někteří hlasovali pod pohrůžkou.
2. Revoluční nadšení lidu je vždy lokální a přiživí se na něm globální zájmy, či v historii poražená hnutí. Tak je nutno chápat snahu obyčejných Ukrajinců, bídou dohnaných na Majdan atd. Ty globální mocenské zájmy si přihřívali zájmy kapitálu z EU, USA i Ruska, jak podstata kapitalismu určuje. Tak jako banderovci tam, tak i na naši sametové revoluci si přihřáli polívčičku v historii poražené směry, a to i s nároky na naši krásnou zemi a majetek.
3. Protože se to týká především Ukrajinců a Rusů, domnívám se, že řešení je na nich a pokud po čtvrtstoletí zjistí, že mají pouze veliké dluhy a moc jim toho již u nich nepatří, zvolili si řešení oni.
4. Rozhodne-li si demokraticky většina lidí že Darwinova teorie je chybná a bible vše vysvětlující, je to nutno demokraticky respektovat. V tom je slabost demokracie z hlediska vědeckého poznání pravdy , že ano.
03. 03. 2014 | 16:50

scientist napsal(a):

Václav Hořejší
už mi to docvaklo, Vy jste i ten kafemlejnek myslel ironicky, jenže voni to nepochopili!
03. 03. 2014 | 17:16

nikdo napsal(a):

Jako vždy skvělý blog. Díky.
03. 03. 2014 | 17:56

Ateista napsal(a):

Hořejší:

já vím, už jsme spolu o tom diskutovali, ale na druhou stranu většina věřících tady u nás v republice tyhle postoje nezastává. Pak tedy stále zůstavá nezodpovězenou otázkou, proč se řadit (ve Vašem případě) mezi ostatní katolíky a nevyznávat svojí víru zcela soukromě, resp. s podobně smýšlejícími?

Můžu mít otázku?

Co říkáte na rozhovor Barbory Tachecí s J. Grygarem z roku 2012?

viz odkaz: http://www.osacr.cz/2012/05/09/veda-a-vira-podle-jiriho-grygara/

Pokud si to pozorně přečtete, pak ujistíte, že tyhle výroky mají značný dopad na to, co je dnes považováno za dokázané a v podstatě jde o stejnou rétoriku jako např. u zastánců homeopatik.
Navíc Grygar zcela záměrně při rozhovoru eliminoval mnohé další slibné teorie, které velký třesk zcela vůbec nepotřebují a zdají se být pravděpodobnější než existence velkého třesku.

A budu - li navazovat na Váš aktuální blog, pak si nemohu odpustit drobnou poznámku, že to byl právě ten neustále kritizovaný vědecký ateismus, který dokázal udržet mír např. v dnes již bývalé Jugoslávii nebo mezi Ruskem a Čečenskem.
03. 03. 2014 | 20:08

zamestnanec napsal(a):

Tak jsem si po několika letech přečetl vtůj blog. Vím jistě, že to zas několik let neudělám. Po přečtení vlastně ani nevím, co jsem si z toho článku měl jako čtenář odnést, kromě neskutecně nabopnalé snůšky ironických keců člověka nespokojeného s vývojem na Ukrajině. Takových nás je jistě víc a náš náhled na to kdo za to může se může lišit. Vážnou debatu na toto téma, ale s tebou evidentně vůbec nemá smysl navazovat. Všechno je ti úplně jasné.

Co mně ovšem pobouřilo, jsou nechutné zmínky o náměstí plném obdivovatelů Stepana Bandery. To uz zni hodne "kojzarovsky"...

Řediteluješ spoustě ukrajinským kolegům, kterých příbuzní a přátelé na to náměstí chodili, tak informace o složení "lidu na náměstí hlásícího se k odkazu Stěpana Bandery a podobných velkých synů ukrajinského národa" můžeš dostat téměř z první ruky. Stačí s ukrajinskými kolegy promluvit.

Zároveň doufám, že naši ukrajinští kolegové tvůj blog nečtou.

Někdy by asi neškodilo rychleji přemýšlet a pomaleji psát. Brilantní ten blog byl, jak někteří čtenáři již napsali, ale leda tak kdybychom hodnotili jak umíš psát a hlavně jak zdatně užíváš v těchto svých článcích demagogii.

A rovněž si myslím, že by si ti lidé, kteří tam v drtivé většině mrzli kvůli vizi něčeho lepšího, než je to co žijou, zasloužili tvojí omluvu!!!
04. 03. 2014 | 00:20

Byvaly zamestnanec napsal(a):

Ve tricatych letech minuleho stoleti, Adolf Hitler zacal kousek po kousku okupovat Evropu, protoze se mu zdalo, ze mu patri. Nyni, Vladimir Putin, zacak kousek po kousku okupovat byvaly SSSR, protoze se mu zda, ze mu patri. A ackoli Vasek pise autoritativne “když dva dělají totéž, není to totéž” – no, nebyl bych si tim tak jisty... :-)
04. 03. 2014 | 03:02

Alespon napsal(a):

Alespon nekdo se snazi pomoc:

WASHINGTON—The Obama administration suspended trade and military ties with Moscow and said Monday that punitive sanctions against Russia now are "likely," in a sharply escalating series of actions responding to the Russian military intervention in Ukraine.

The steps all came a day in advance of Secretary of State John Kerry's arrival in Kiev, adding up to a coordinated U.S. move to embrace embattled Ukraine and shun Russia, which has sent thousands of troops the U.S. called an "occupation" force.

President Barack Obama said the U.S. is considering a "whole series" of economic and diplomatic punitive measures in response to President Vladimir Putin's decision to dispatch troops, a move Mr. Obama warned will be "costly" for Moscow.

The president, speaking to reporters during a White House meeting with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu, said Mr. Kerry will arrive in Ukraine Tuesday with a 'very specific and concrete' aid package for the interim government.

U.S. lawmakers are considering an aid package for Ukraine. Sen. Robert Menendez (D., N.J.), chairman of the Senate Foreign Relations Committee, said legislation could include $1 billion in loan guarantees and technical assistance for energy reforms, to support elections, combat corruption and assist in the recovery of stolen assets.
04. 03. 2014 | 04:49

vaclavhorejsi napsal(a):

Paradox:

"Tak takový nesmysl může napsat pouze idiot. A vypadá to tak, že celý článek je buď ironie,nebo se pan profesor zcela pomátl a měl by navštívit Bohnickou léčebnu."

V ZADNEM PRIPADE to neni ironie!! Zrejme tedy budu muset poslechnout vasi rady a navstivit tu lecebnu, diky za radu!

..
04. 03. 2014 | 08:20

vaclavhorejsi napsal(a):

zamestnanec:

Muzes mi prosim (soukrome) odhalit svoji identitu, nebo setrvas v odvaznem pritmi anonymity?

..
04. 03. 2014 | 08:25

vaclavhorejsi napsal(a):

Ateista:

Myslim, ze vira J.Grygara je o dost "tradicnejsi" nez ta moje - ja bych odpovidal jinak (pokud jde treba o ty zazraky).
Asi vite, ze zvlaste v katolicke cirkvi existuje velke spektrum nazoru - od velmi fundamentalistickych az k velmi "modernistickym" (zastavanym napr. nekterymi jezuitskymi teology). Myslim, ze se se svym pristupem do te cirkve docela dobre vejdu (i kdyz uznavam, ze stojim dost na jednom konci onoho spektra).
Krom toho se mi velmi libi katolicka liturgie a vsechny ty "ornamenty" kolem - jen je potreba vedet, co je nutno chapat doslova a co je (krasny a dulezity) mytus.

Pro me se to esencialni da shrnout velmi jednoduse:

Bůh je prostě to, co způsobilo existenci a co permanentně podmiňuje trvání přírodních zákonů, které mimo jiné prostřednictvím zdánlivě náhodných „darwinistických“ procesů nakonec vedou k „inteligentním výtvorům“. Takový Bůh je cosi jako permanentní všudypřítomná prapodstata našeho světa, která mu dává smysluplný směr (ten ovšem jen nanejvýš tušíme…). Celý „design“ světa, jeho vývoje a směřování je prostě schován už ve vlastním počátku.
Toto vše je samozřejmě založeno na tom, že základní přírodní konstanty a zákony tento vývoj od počátečního chaosu ke stále složitějším strukturám nejen umožňují, ale jakoby přímo vynucují. Součástí toho "smysluplného" vývoje se v určité fázi stávají i tak "subtilní" věci jako "vědomí", svědomí, krása, schopnost vnímat "přesah" atd.
Není tedy snad nerozumné očekávat, že tento proces bude pokračovat, že jsme na cestě k něčemu ještě mnohem komplexnějšímu a „vědomějšímu“, což se velice podobá i některým klasickým náboženským představám.

Ačkoli dosavadní vývoj a evidentní spontánní sebeorganizace světa se zdá sugestivně nasvědčovat tomu, že bude směřovat dál k nějakému grandióznímu „teilhardovskému“ vyústění, nelze samozřejmě vyloučit ani skeptickou možnost, že to vše přece jen brzy bezvýchodně a nesmyslně skončí, že svět žádný budoucí smysl nemá.

To, jestli si v naší dnešní situaci, kdy toho o vesmíru víme zjevně velmi málo, vybereme optimistickou či pesimistickou variantu základního světonázoru, je evidentně pouze věcí víry a intuice; žádné příliš silné racionální podklady nemáme. Já osobně dávám přednost té optimistické variantě, která mi připadá jednak přece jen trochu pravděpodobnější, ale hlavně mnohem příjemnější.

A navíc – jsem hluboce přesvědčen, že bez nějakého náboženství se žádná společnost dlouhodobě neobejde. Nebude-li to ono „rozumné“ náboženství v přátelském vztahu k vědě (kterým dnešní křesťanství myslím více méně je), dostane příležitost pověra, omezený kult plytké zábavy nebo nějaké agresivní, velmi „nerozumné“, náboženství fundamentalistické.

Věřte, že pro "seriózní" atheismus mám velké pochopení (ačkoli si myslím, že i y vědeckého hlediska ten dosavadní vývoj svědčí spíše pro tu "smysluplnou", tedy "náboženskou" alternativu).

..
04. 03. 2014 | 08:50

scallop napsal(a):

zamestnanec:

No ja znam pana profesora jen z blogu, ale kdykoliv o nem neco zaslechnu od lidi z AV, tak je to vzdy neco ve smyslu "s tim Horejsim se neda bavit".
04. 03. 2014 | 09:38

Viola napsal(a):

Pan zaměstnanec

Kdyby jste si prohlížel videa, všiml byste si, že na tom náměstí skutečně bylo plno jejich fanglí i jejich znaků na oblečení. Ale když je někdo zaměstnán, tak nemá čas prohlížet si fotky a videa.
Na tom náměstí původně byli studenti, pravděpodobně chtěli předvést podobně sametovou revoluci, jaká se povedla u nás, ale opravdu, když dva dělají totéž, nemusí to být totéž a řekla bych že stoprocentně nic není stejné, ale ve všem je podstata a to zlepšit život. Problém je, že čím více je mezi lidmi rozdílu a na Ukrajině se stačili velice rozrůznit, tím více se rozcházejí představy jak toho dosáhnout. U nás v době sametové revoluce nebyly téměř žádné rozdíly a možná proto dopadla tak sametově.
04. 03. 2014 | 09:43

Viola napsal(a):

scallop

Mi zas připadá, že je pan profesor velmi bystrý a také rychlý a rychle mluví, takže diskutér nemá šanci se kloudně vyjádřit. Ale já jsem se s ním osobně také nesetkala.
04. 03. 2014 | 09:46

Eva Lenská napsal(a):

Pane profesore díky za tenhle článek. Opět s vtipem a nadhledem, ale velice trefně.

Četla jsem teď názor pana Zbořila - malý úryvek -
„Škoda, že se naši reprezentanti, odpovědní za zahraniční politiku České republiky, nedívají na obrazové zpravodajství z celé Ukrajiny a v neděli asi ani neviděli záběry, jak představitel galerky, již odsouzený, který se dnes vydává za reprezentanta Majdanu, inzultuje mladého prokurátora a policisté a někteří úředníci prokuratury tomu přihlížejí. V ruce samopal, zaťatá pěst, škrcení prokurátora kravatou a výzva rozhodnout se hlasovat ve ´prospěch demokracie´,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz politolog Zdeněk Zbořil.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zdenek-zboril-vyhlasime-ruske-federaci-valku/
04. 03. 2014 | 10:05

scallop napsal(a):

Viola

Pise tak rychle, ze obcas svoje blogy pak stahuje.

V osobnim styku je treba okouzlujici, ale pracovne bych ho ani za boha potkat nechtel.
04. 03. 2014 | 10:49

gabriela napsal(a):

mb

Putinovo Rusko není Brežněvovo totalitně-komunistické CCCP, pletete si pojmy s dojmy. Asi jste si ještě nevšiml, že doba je jinde. Zajeďte se někdy podívat, projeďte se moskevským metrem a pak se vraťte metrem z Prahy. A můžete směle porovnat s našimi výdobytky "kapitalismu" ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=RdJNkb5QK5g
https://www.youtube.com/watch?v=-sqsD9LaDiw
https://www.youtube.com/watch?v=or_U-jvHAiQ

A´propo...
Embéčko se shlédlo ve fašounské Banderově Ukrajině? Podobně jako Jan Urban, či nick Resl? Ach ja, ja wohl. No jo, no, stane se. Někdy je volání zmutovaných genů prapředků "hrdinů" třetí říše přímo neodolatelné .....

https://www.youtube.com/watch?v=kJOjbxm5REU
04. 03. 2014 | 12:33

vaclavhorejsi napsal(a):

scallop:

"Pise tak rychle, ze obcas svoje blogy pak stahuje."

Kdy se tak stalo?

..
04. 03. 2014 | 13:00

Diego napsal(a):

Celý článek mi přijde dost mimo realitu (tím nemyslím tu virtuální, kterou nám servírují média oficiální propagandy). V podstatě jsou to pouze nějaké pocity člověka formovaného zdroji, které na nás každodenně "útočí". Toto mohl napsat kdokoliv (z nás).

Ať se autor (nebo kdokoliv) jiný zkusí vyjádřit k těmto informacím www.literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/16969-nmecka-media-mni-na-ukrajinu-nazor
04. 03. 2014 | 13:00

Alice napsal(a):

Pane Hořejší, skvělé!

To Scallop v 10.49 .... pracovně bych ho (V.H.) ani za boha potkat nechtěl..... Pokud je tak snadné udělat si názor z blogů, pak zase podle mého názoru (z Vašich příspěvků) se toho určitě obávat nemusíte :-)

To Diego ve 13.00 - Ano, to by možná mohl napsat kdokoliv, jen nám ten nadhled a vtip (a někomu i umění pochopit ironii) chybí.
Jinak Vám děkuji za link na článek. Zajímavý, jen ho trochu snižuje fakt, že Der Spiegel je takový polobulvár. Nicméně i seriozní německá média občas přiznají, že není všechno takové, jak psali "včera". Na rozdíl od českých.
04. 03. 2014 | 13:34

scallop napsal(a):

vaclavhorejsi

Uzitecny idiot.
04. 03. 2014 | 14:44

gabriela napsal(a):

scallop

neužitečný anonymní pab.l.b.
04. 03. 2014 | 14:51

eko-amater napsal(a):

No to bych rád viděl, jak by řvali v USA, kdyby se Rusové začali starat o Mexiko, Panamu apod., podobně jako se USA starají o Ukrajinu, Sýrii apod.
04. 03. 2014 | 16:39

scallop napsal(a):

eko-amater

,,, a nebo jak by jste rval Vy, kdyby Obama oznacil Venezuelu za svou sferu vlivu :-))
04. 03. 2014 | 17:54

Da.Rock napsal(a):

Soudruhu Hořejší, tohle jste opravdu přehnal. Počkejte až se to dozví kníže a nekorunovaný prezident Česka Karel Schwarzenberg. Při svaté památce Stěpana Bandery, takovým putinovským slouhům jako jste vy, přece nemohou naše demokratická média dávat prostor?!?!
Zjevně nechápete, že obrana západních hodnot a jejich export směrem na východ, tedy k lidem, kteří lační po výdobytcích plynoucích z členství v EU a NATO, je naší přirozenou morální povinností, vůči níž je jakákoliv tzv. demokratická volba (ve skutečnosti zfalšovaná stejnými Brežněvovými pohrobky, jako jste vy sám) jen zanedbatelnou administrativní překážkou. Že transparentnost voleb potvrdili zahraniční pozorovatelé? Tssss....kolik mají ti pozorovatelé Molotovů?
Ukrajina si nebude vybírat mezi imperiálním cynismem Ruska a účelovou dekandentní falešností Evropské Unie. Ukrajina si zaslouží obé, a bude mít obé!!!!
04. 03. 2014 | 22:44

Jan napsal(a):

Je možné, že je tolik pitomých lidí, kteří nepochopili úžasnou ironii, jinak skvěle sepsaného blogu dle "euroamerických" not? Ale asi jo.... :)
04. 03. 2014 | 22:48

Johnnie Walker napsal(a):

K vyjádření o čtyři výše na téma Mexiko. Sepsal jsem k tomu svou malou úvahu už před týdnem na "fejsbůku". Dávám váženým čtenářů zde k posouzení:

Názory některých lidí svědčí o to, že dlouholeté vymývání mozků nese výsledky. Zkusme to tedy otočit: Řekněme, že Mexiku je zkorumpovaná, leč ve svobodných volbách zvolená vláda. Lidé začnou pokojně demonstrovat, protože už mají všeho dost (před dvěma lety byly svobodné volby) a na demostrace přijíždí jeden za druhým poslanci Státní Dumy RF, Iránu, Kuby ap. a další politici ze zemí nenakloněných USA a vměšují se do vnitřních záležitostí Mexika. Postupně začne ruská tajná služba aktivizovat demonstranty (financuje je 5 mld. dolarů) a v době konání Olympijských her na americkém území eskalují násilnosti. Střelnými zbraněmi neozbrojené gardy chrání sídlo mexické vlády a teroristické bandy vycvičené bývalými ruskými vojáky z Afganistánu na ně hází zápalné lahve a najíždějí buldozery ve snaze vyprovokovat masakr. V tuto chvíli je uzavřena dohoda mexické vlády za účasti a garancí vlád Brazílie, Argentiny a Kanady o příměří a následném konání voleb. Následující noci Rusové vyzbrojí radikální křídlo demontrantů a to z pozic odstřelovačů začne pálit do,m.j., vlastních, strhne se peklo a teprve v tuto chvíli dostanou střelné zbraně i příslušníci gard do té doby neozbrojení. Mexický (zkorumpovaný) prezident prchá ze země z důvodu obav o život a druhý den v parlamentu poslanci včetně části jeho strany (jinak by tam nebyla většina) pod dozorem ozbrojených gard demonstrantů vyzbrojených ruskými zbraněni zbaví prezidenta a další činovníky pozic. Následně ustanovená "prozatímní vláda" přijímá zákon o zákazu angličtiny jako druhého úředního jazyka. Od teď pouze španělsky. Druhou iniciativou je zahájení jednání o vstupu Mexika do vojenského svazku s Ruskem, atd. Myslíte si, že je to podobnost čistě jen náhodná a že by se to vůbec mohlo stát, přičemž by USA trpělivě přihlížely?
04. 03. 2014 | 22:52

Jirka napsal(a):

Stateční obránci Majdanu, ještě, že vyrabovali sekretariát KS Ukrajiny. Zabránili tak kanibalismu komunistů, protože i ti ukrajinští se chystali jíst děti
05. 03. 2014 | 07:18

jan napsal(a):

Pane Hořejší, obávám se, že článek v natolik ironickém tónu ke zpřehlednění situace nepomůže. Ironie zde dle mého názoru spíše škodí. Co takhle nazývat rovnou věci pravými jmény a nepokoušet se o bizarní humor -- který nemusí být každému srozumitelný?
05. 03. 2014 | 12:23

Ateista napsal(a):

Hořejší:

Napsal jste to moc hezky (viz 04. 03. 2014 | 08:50) a s tím se nedá než nesouhlasit.
Nejsem si ale úplně jistý tím, že absence "klasického" náboženství vede k růstu různých pavěd, šarlatánských metod, alternativní medicíny aj. Nelze to ovšem verifikovat, neboť není možné udělat z celého světa laboratoř, kde by docházelo k takových testům. Ta moje hypotéza vychází z toho, že tato negativa zde byla již za I. republiky (a vlastně i předtím) a v dobách komunismu, kdy se vše v tomto směru "uvádělo na pravou míru", toto klesalo. Nelze za tím vidět pouze tuto příčinu, protože tehdy nebylo možné v těchto "oborech podnikat". Je to tedy složitější, ale např. USA je obrovskou takovou ukázkou toho, že tam kde je vysoká míra religiozity, tam je i šarlatánství, demagogie. Např. podle dalšího výzkumu bylo zjištěno, že 25% obyvatel USA si myslí, že Slunce obíhá kolem Země. Každopádně s tím Vaším postojem, tou Vaší vírou, je možné souhlasit a není to nic proti ničemu.

Naneštěstí ten Váš postoj je opravdu spíše vyjímkou a Grygar je opravdu ukázkou takové té dogmatické a rigidní víry. V podstatě je to i v rozporu se stanovy Sisyfos. To je moje hodnocení toho, co řekl a v jakém kontextu.
Dokonce si myslím, když uvážím všechna fakta, že kvůli takovým členům jako je J. Grygar, že se pak Sisyfos stává více nedůvěryhodným mezi širokou veřejností.
A pokud si dohledáte rozhovor J. Grygara s D. Dukou ze začátku tohoto roku, který odvysílala i televize, tak tam jsou také opravdu perly.

Já samozřejmě znám osobně mnoho věřících, ale jsem z nich zklamaný. Je to spektrum od vyloženě bláznů, přes "polykače oplatek", dále přes různá individua, která "sežerou" všechno, přes lidi, kteří jdou do kostela kvůli tomu prostředí (a alvastně to ani nemohou být věřící v tom pravém slova smyslu) až po např. Vás. S trochou ironie bych mohl prohlásit, že tvoříte jednoprvkovou podmnožinu té obrovské množiny věřících.
05. 03. 2014 | 15:07

vaclavhorejsi napsal(a):

Ateista:

Znam radu lidi, kteri to vidi velmi podobne jako ja; dokonce jsou mezi nimi i velmi vzdelani teologove (jsou takove dokonce cele teologicke smery).
Kdyz se podivate na to, jak vypadala katolicka cirkev pred 100 lety a jak vypada dnes, je to opravdu, obrovsky rozdil (k lepsimu) - vztah k vede, socialnim problemum, do znacne miry opusteni drive charakteristickeho triumfalismu a mocenskych ambici, znacny pokrok v jakesi demokratizaci. Za dalsich 50 let to bude jeste mnohem lepsi; oficialni doktrinou bude to, cemu uz dnes verim ja a mne podobni ;-).

Pokud jde o tu Ameriku a vztah mezi povercivosti a religiozitou - potiz je, ze tam velkou vetsinu tvori prave ti verici toho typu, ktery ja povazuji za "detinsky", fundamentalisticky, "nemoderni".
Ale do jiste miry mate pravdu - je pozoruhodne, kolik lidi povazujicich se za pravoverne vericich soucasne veri i ruznym poveram a pavedam. Presto jsem presvedcen, ze u nevzdelanych ateistu je to jeste horsi (= ateiste, kteri nemaji o skutecnem nabozenstvi ani poneti a proto odmitaji verit tomu, co povazuji mylne za "nabozenstvi").
Povazuji za nesporne, ze i u mnoha z tech lidi, kteri veri onim tradicnim zpusobem (s prvky neslucitelnymi s vedou), ma jejich vira vyznamny kladny vliv na moralku (i kdyz je to treba proto, ze se boji, aby neprisli do pekla).
05. 03. 2014 | 16:49

tomeek napsal(a):

Mily pane Horejsi ---
Rad ctu vase prispevky a cenim si vaseho nazoru. A to i tehdy, kdyz s nim vyjimecne (jako v tomto pripade) nesouhlasim.
Co mi v tomto vasem prispevku vsak hodne vadi, je vas styl: ironie ne-li sarkasmus.
Mysli, ze nejen P.T. ctenar, ale i vy sam si zaslouzite argumentaci lepsi nez je "voda prece tece do kopce, ze jo! [=ha ha ha, ty tupce, ktery's nepochopil, ze tomu tak neni!]" Navic u tematu, ktery je pro mnohe dost na hrane...
06. 03. 2014 | 05:32

Pekna Sranda napsal(a):

"Vienna, Austria (CNN) -- As Russia continues its military occupation of the Crimean district of Ukraine, as Putin enunciates a doctrine of military intervention in support of ethnic brethren, and the West ponders what might be done, Europeans begin to think again about the 1930s and the origins of World War II. The Russian historian Andrei Zubov, for example, has published a sophisticated comparison between Putin's seizure of Crimea and Adolf Hitler's annexation of Austria, seeing both as the beginning of a chain of events with fatal consequences not just for the subjects of the aggression but for the aggressors themselves."

Tragedie na pochodu a Vasik si z toho dela srandu. Jen pockej chvilku, Vasiku, a az Putin zacne "chranit prava Rusu" zijicich v Cesku, tak te mozna sranda prejde. :)
06. 03. 2014 | 14:27

Siri napsal(a):

Vaclav Horejsi:

“Prosím vás, poraďte mi někdo nějaké skutečně objektivní zdroje informací o současném ukrajinském dění – ať už české (ty ale asi neexistují…), nebo zahraniční. Předem děkuji.”

Neni zac :-), neb jadro problemu je velice lehce pochopitelne (temer pro kohokoli) a vysvetlitelne (temer komukoli). Jednoduse, Ukrajina se hloupe rozhodla “vymenit” treti nejvetsi svetovy arsenal jadernych zbrani za rusky podpis na tzv. “1994 Budapest Memorandum”, ve kterem Rusko prislibilo respektovat hranice a nezavislost Ukrajiny. Kdyby nyni Ukrajina stale mela treti nejvetsi svetovy arsenal nuklearnich zbrani, tak by asi Putin s jeji annexaci tak nepospichal... :-)
07. 03. 2014 | 18:41

svoboda napsal(a):

Dobrý den pane profesore váš článek jsem pozorně přečetl přesto že jse mne na oči dostal omylem ,když jsem hledal nějaké diskuzní forum na otázku co s narůstající migrací
ukrajinských občanů a dost velkou nezamněstnaností čechů (cca +- 500.tis)
Diskutovat o tom kdo,kde, jak,proč,rus,ukrajinec,ukra.- rus,Bandera,Stalin,Hitler a Putin
To se mně opravdu nechce a ni nevidim duvod ,ale ze slušnosti pár postřehú :
Jednak dnes jak víte je situace jíná (poslední příspěvek- 7.3.2014). Jak víte pane profesore
ukrajinska armáda se přemněnila na dost velkou teroristickou organizaci ,která začla dost
neskrytě s genocidou vlastního národa a až to skončí budou na to sami ,mněl by jimto někdo
konečně na veřejnosti řící nepomůže jim ani EU ani velký modrý bratr ani velký červený bratr a česi díky liknavosti ,úplatnosti a vyčůranosti českých firem v 90.letech kdy jsem nechali najed hordy těch nějvětčích vypytých kreatur mezi kterými se dokázali vylíhnout
i mafiáni a to nejhorší co mohlo tu naší ekonomiku potkak jsou ukrajinští (zprosředkovatelé) klieti ty bych se opravdu neštítil deportovat opět zpátky domu sevším všudy nerad používám tyto termíny nebot mí židovští předci sy deportací užily dost ale jinak to nejde .Většina ukrajincú se směje když slyší o legalním 100.tis. pobytu jejich krajanú ,vy češi neumíte počítat 100.tis. si pletete z 250.tis jsme kudlankový národ.
Z hrůzou jsem zjistil na ukrajinci.cz že polikvydaci němcú,polákú,madarú a slovákú jsme
třetí nejmenší národnostní menšinou po romech a ukrajincích.Myslím si ,že by se mněli
pomalu všichni pripravovat na návrat domu až to zkončí a hezky budovat novou prosperující a vysoce demokratickou ukrajinu třeba ve švícarském stylu protože tam se za prací nikdy nedostanou a my těž ne ,ledažeby --- ??? švícarští politici i s celým národem bily takový přizdisráči jako náš národ .
A proto pane profesore dovolte radu prostého občana a lajka nechte politické úvahy a analízy politikům a věnujte se vaší bohulibé činosti vašeho skvělého vědeckého oboru který je tak ušlechtilý a potřebný nejen pro nás ale i pro budoucnost celého světa
Ale pokud se ztotožnujete z takovýmy nazory jako je srovnávání Putina s dementním Stalinem a psychopatickým Hitlerem a všeukrajinským ... ano ano všeukrajinským už od pohledu dementním kako většína jeho krajanú Banderou,nebo ožralím Bražněvem a Chruščevem tak jeto scestné a je mne vas líto a ješte informace pro ostatní sovětský svaz
už není opravdu není je rusko roku 2014 a budte si jistí že sakra silné i to co zněj zbylo po rozpadu
28. 07. 2014 | 15:20

bi22x7f9nq napsal(a):

<a href=http://fitfloptw.cabotalpost71.com/>fitflop</a> &#x4ED6;&#x7684;&#x8ABF;&#x67E5;&#x4F7F;&#x4ED6;&#x7684;&#x975E;&#x6D32;&#x90E8;&#x843D;&#x53EB;&#x505A;&#x99AC;&#x8CFD;&#xFF08;&#x6216;&#x99AC;&#x8CFD;&#xFF09;&#x3002; &#x9019;&#x500B;&#x65B0;&#x5175;&#x808C;&#x8089;&#x817F;&#x548C;&#x8173;&#x4FDD;&#x6301;&#x5E73;&#x8861;&#x3002; &#x5728;&#x6DF1;&#x5165;&#x5982;&#x524D;&#x6240;&#x8FF0;&#xFF0C;&#x547C;&#x5438;&#x548C;&#x56DE;&#x6EFE;&#x4F60;&#x7684;&#x80A9;&#x8180;&#x628A;&#x4F60;&#x7684;&#x8EAB;&#x9AD4;&#x6062;&#x5FA9;&#x5230;&#x76F4;&#x7ACB;&#x4F4D;&#x7F6E;&#x3002; <a href=http://mbttaiwan.csubrotaract.org/>mbt&#x978B;</a>

<a href=http://fitflop.icanri.org/>fitflop</a> mbt&#x6DBC;&#x978B;&#x5E0C;&#x671B;&#x6240;&#x6709;&#x4EBA;&#x5C07;&#x5F97;&#x5230;&#x76F8;&#x540C;&#x7684;&#x9AD8;&#x54C1;&#x8CEA;&#x4F4E;&#x6298;&#x6263;&#x7684;MBT&#x6DBC;&#x978B;&#x7D05;&#x8272;&#x3002; &#x978B;&#x5B50;&#x61C9;&#x8A72;&#x7E3D;&#x662F;&#x7DCA;&#x81EA;&#x5DF1;&#x7684;&#x8173;&#x8DDF;&#x548C;&#x5468;&#x570D;&#x7684;&#x8173;&#x8DBE;&#x8212;&#x670D;&#x3002; &#x6211;&#x5011;&#x90FD;&#x77E5;&#x9053;MBT&#x516C;&#x53F8;&#xFF0C;&#x70BA;&#x6539;&#x5584;&#x9019;&#x7A2E;&#x59FF;&#x52E2;&#xFF0C;&#x52A0;&#x5F37;&#x808C;&#x8089;&#x7684;&#x6DBC;&#x978B;&#x3002; <a href=http://fitfloptw.cabotalpost71.com/>fitflop</a>
.
<a href=http://uggtw.verecondos.com/>&#x96EA;&#x9774;ugg</a> &#x4ED6;&#x5011;&#x4EE5;&#x5275;&#x65B0;&#x7684;&#x8A2D;&#x8A08;&#xFF0C;&#x6709;&#x5229;&#x65BC;&#x4FC3;&#x9032;&#x66F4;&#x591A;&#x7684;&#x71B1;&#x91CF;&#x71C3;&#x71D2;&#x548C;&#x66F4;&#x67D4;&#x548C;&#x7684;&#x808C;&#x8089;&#x4E00;&#x500B;&#x6BD4;&#x8F03;&#x65B0;&#x7684;&#x7CFB;&#x5217;&#x978B;&#x985E;&#x7522;&#x54C1;&#x3002; &#x6210;&#x7ACB;&#x65BC;1996&#x5E74;&#xFF0C;&#x540D;&#x5B57;MBT&#x4EE3;&#x8868;&#x99AC;&#x8CFD;&#x8D64;&#x8173;&#x79D1;&#x6280;&#xFF0C;&#x56E0;&#x70BA;&#x8A72;&#x516C;&#x53F8;&#x7684;&#x5275;&#x59CB;&#x4EBA;&#x6839;&#x64DA;&#x4ED6;&#x5011;&#x7684;&#x978B;&#x5B50;&#x5728;&#x745E;&#x58EB;&#x99AC;&#x8CFD;&#x4EBA;&#x7684;&#x654F;&#x6377;&#x6027;&#xFF0C;&#x56E0;&#x70BA;&#x4ED6;&#x5011;&#x8D64;&#x8173;&#x8D70;&#x5728;&#x4E0D;&#x5E73;&#x7684;&#x5730;&#x9762;&#x3002; &#x6240;&#x4EE5;&#x5728;&#x9019;&#x500B;&#x6642;&#x523B;MBT&#x53EF;&#x80FD;&#x6C92;&#x6709;&#x76F4;&#x63A5;&#x7684;&#x5E6B;&#x52A9;&#x4F60;&#x6E1B;&#x80A5;&#xFF0C;mbt&#x978B;&#x53F0;&#x7063;&#x8ABF;&#x4F60;&#x7684;&#x8EAB;&#x9AD4;;&#x7136;&#x800C;&#xFF0C;&#x9019;&#x4E9B;&#x88FD;&#x978B;&#x4F01;&#x696D;&#x4E00;&#x76F4;&#x5728;&#x505A;&#x65B0;&#x7684;&#x7814;&#x7A76;&#xFF0C;&#x4E5F;&#x8A31;&#x4E0D;&#x4E45;&#x7684;&#x67D0;&#x500B;&#x6642;&#x5019;&#xFF0C;&#x4ED6;&#x5011;&#x6703;&#x7522;&#x751F;&#x4E00;&#x7A2E;&#x978B;&#xFF0C;&#x5BE6;&#x969B;&#x4E0A;&#x78BA;&#x5BE6;&#x6709;&#x52A9;&#x65BC;&#x589E;&#x5F37;&#x4F60;&#x7684;&#x817F;&#x3002; <a href=http://moncler.kelfct.org/>moncler &#x7FBD;&#x7D68;</a>
.
mcm &#x5B98;&#x7DB2;
fitflops&#x53F0;&#x7063;
ugg&#x5728;&#x53F0;&#x7063;&#x8981;&#x53BB;&#x90A3;&#x88E1;&#x8CB7;
01. 01. 2015 | 17:42

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy