Kmenové buňky - špatný krok špatného prezidenta

26. 06. 2007 | 13:57
Přečteno 12825 krát
Prezident Bush opět nedávno vetoval zákon, který by i v USA umožnil výzkum lidských embryonálních kmenových buněk.

Lidé jako G.W.Bush, tedy konzervativně ladění věřící, vyjadřují k takovému výzkumu silné etické výhrady, protože považují embryo od prvního okamžiku po početí za lidského jedince, který má požívat práva na život. Ze stejných důvodů jsou tito lidé také proti umělým potratům i v nejčasnějších stádiích těhotenství, ba někteří i proti většině metod antikoncepce.
Samozřejmě se všichni shodneme na tom, že každý lidský život zasluhuje náležitou právní ochranu. Je však projevem jakéhosi fundamentalismu, když někdo tvrdí, že lidské embryo je člověkem se vším všudy už od samého počátku. Většina rozumných lidí se kloní naopak k názoru, že „lidství“ zárodku se objevuje a prohlubuje během jeho vývoje a že je spíše věcí všeobecné dohody, odkdy je jeho úmyslné usmrcení morálně a právně nepřípustné. Osobně se domnívám (a myslím, že je to většinový rozumný, střízlivý názor), že v nejčasnějších stadiích vývoje (v několika prvních dnech až týdnech) není zárodek ekvivalentem malého dítěte, ale jen jakýmsi jeho „příslibem“. Je myslím obzvláště absurdní tvrdit, že lidskou bytostí je embryo v tzv. preimplantačním stadiu, tedy předtím, než se pevně usadí v děloze. V tomto období skutečně ani v nejmenším nepřipomíná ani vzdáleně nějakou bytost a je opravdu jen „shlukem buněk“. Embrya, která vznikají na klinikách asistované reprodukce s cílem pomoci neplodným párům k potomkům, jsou právě taková. Připravuje se jich přitom „pro jistotu“ obvykle více, než je možno skutečně využít. Nechápu, jak může někdo s elementárním etickým cítěním říkat, že je mravnější tato „nadbytečná“ a samostatně samozřejmě života neschopná embrya zlikvidovat (nebo alibisticky dlouhodobě udržovat zmrazená), než je využít pro výzkum, který by v budoucnu mohl vést k postupům k odstranění utrpení množství těžce nemocných, o jejichž „plném lidství“ nemůže být naprosto žádných pochyb.
Z genetického hlediska jsou v zásadě ekvivalentní téměř všechny buňky našeho těla. Umělými manipulacemi je dokonce možno přinutit některé tělní buňky, aby se začaly vyvíjet stejně jako oplodněné vajíčko. Jistě z toho nemůžeme vyvozovat, že každá buňka našeho organismu si zaslouží stejné ochrany jako „celý člověk“. To, že se na časné zárodky vždy pohlíželo jinak než například na novorozence, je zřejmé i z toho, že spontánní potrat není považován za totéž co úmrtí dítěte (nekoná se pohřeb). A to se většinou jedná již o zárodky, které skutečně již více či méně vypadají jako malý človíček... Tvrzení, že „zničit“, resp. „rozebrat“ několikabuněčné embryo, je prakticky totéž jako zabít člověka, je stejně absurdní jako říkat, že sníst jádro z jablka je totéž jako zlikvidovat krásný vzrostlý strom.
Odpůrci těchto metod někdy ještě matou veřejnost a vyvolávají dojem, že někdo chce pěstovat skutečné lidské zárodky do pokročilého stádia na „náhradní díly“. Podobní lidé před lety odsuzovali dnes zcela běžné metody asistované reprodukce („děti ze zkumavky“), a ještě dříve Darwina či Koperníka. Tito lidé si z nějakého důvodu pyšně myslí, že vědí, co je Božím záměrem a už celá staletí se při každém pokroku vědy hrozí toho, že si „člověk chce hrát na Boha“. Za obzvlášť nemístné považuji občasné srovnávání využití nadbytečných časných embryí s bestiálními pokusy na vězních koncentračních táborů. To je myslím již urážkou nejen dnešních badatelů, ale hlavně obětí těch zvrácených nacistických pokusů.
Fundamentalistickými zastánci teze, že oplodněné vajíčko je totéž co dospělý člověk, jsou především někteří věřící a představitelé některých církví. Chtěl bych proto připomenout, že ani v Písmu nenajdeme nikde názor, že vyvíjející se zárodek je od samého počátku totéž co lidská bytost. Naopak - někteří církevní Otcové (Augustin, Tomáš Akvinský) říkají, že člověkem se zárodek stává někdy mezi třetím a šestým měsícem těhotenství. Podobného názoru, shodného ostatně s obecným míněním laiků, jsou i nekřesťanská náboženství.
Pokud bych tedy měl vyslovit svůj názor na veto prezidenta Bushe, řekl bych, že je to prostě jeden z mnoha špatných kroků tohoto velmi špatného prezidenta.
(podobný článek na podobné téma jsem napsal také 27.6.2006 do Lidových novin)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

mrkněte do Polska, tam to zkuste nahodit do diskuse a rozcupují vás jak palačinku.

souhlasím, hezký den
26. 06. 2007 | 14:24

Honza napsal(a):

Boží trest pro tebe, kdo pyšně saháš na nebe.
26. 06. 2007 | 14:33

silspok napsal(a):

Velmi trefny clanek. Naprosto souhlasim ... ono se da usilovne protestovat, ale az do okamziku, nez je nalezen nekomu z blizkych protestujiciho nebo jemu samotnemu zhoubny nador treba na mozku ... pak se konzervativni nazory rychle meni ...
26. 06. 2007 | 14:38

weno-tek napsal(a):

Hezký článek...
26. 06. 2007 | 14:44

Jirka napsal(a):

To je velmi snadné a laciné někoho znemožňovat , že si myslí, že se nesmí experimentovat s embryy člověka,a přitom vám je zcela jasné , že to člověk ještě není , ani se mu to nepodobá a můžeme třeba někdy z toho něco vymáčknout a tím vyléčit chudáky trpící. Mohli bycho Američany i jiné takhle morálně poučit , že ? Protože u nás V Česku víme nejlépe kde jsou hranice a jak nejlépe páchat dobro , že?
26. 06. 2007 | 14:58

TON napsal(a):

Jeste jsou slusni lide na svete.Ja, zijize na americkem kontinente, mam tu neoconskou bandu denne na taliri a cim jsou hloupejsi, tim jsou nebezpecnejsi.
26. 06. 2007 | 15:16

alcedo napsal(a):

Typický článek kulturního revolucionáře. Větou "Většina rozumných lidí se kloní..." hned odrovnáme potenciální kritiky a můžeme rozvíjet vlastní bludy. Jací rozumní lidé? Astrofyzik Grygar a celá řada vědců jsou nerozumní? A propotratové celebritky jsou ti správní rozumní lidé? Ach jo, a většina to tomuhle "vědci" baští...
26. 06. 2007 | 15:50

bp napsal(a):

V pekle není hezky, pane profesore. I když vám Satan tvrdí opak. Takže vám doporučuji, abyste své škodlivé názory raději co nejrychleji opustil. Jakákoli podpora tomuto odpornému masakru nenarozených lidských bytostí, který u nás a v mnoha jiných zemích probíhá, je těžce hříšná. A vy se nebudete moci vymlouvat na to, že jste nevěděl...
26. 06. 2007 | 15:51

V.R. napsal(a):

Respektuji Vas nazor na vec, nicmene ho s vami nesdilim. Nemyslim si, ze pravda nebo hranice v urcitem problemu je vzdycky to, na cem se usnese nejaka vetsina nebo treba mensina, zvlaste v moralnich vecech je to velmi osemetny zaklad. Vas clanek mi vyzniva, ze byste zastance videni existence cloveka uz v nejcasnejsich stadiich po oplozeni nejradeji onalepkoval stitkem "vratte se do stredoveku". Mozna se mylim. Vzdyt prece dneska existuji i jine metody jak provadet obdobny vyzkum, treba z bunek z pupecnikove krve a podobne.
A kdyz uz jste zminil toho Darwina, mozna se jeste budeme vsichni divit. Asi je Vam znamo, ze ve svetove vedecke komunite existuje velka nelibost nad teoriemi, ktere oponuji teorii evoluce, i kdyz tyto teorie jsou vytvareny na zaklade serioznich vyzkumu a pohledu a je jich cim dal vice. Nicmene tak tomu ve vede vzdycky bylo pred tim, nez se nejaka nefungujici teorie ukazala jako neodpovidajici skutecnosti. Rigidita vedecke komunity je nekdy neuveritelna, Ceskou nevyjimaje. Pro mne si staci vzpomenout na mezinarodni konferenci "Darwin and Design", ktera problehla v listopadu 2005 v Praze a nasledne reakce nekterych proevolucnich vedcu, kteri na te konferenci ani nebyli. A opet se nalepkovalo. Vice pokory by neskodilo. To myslim uprimne.
A jeste jedna vec. Do vedy by se mel vratit zakladni princip: Chci zkoumat a ziskat poznani o tom, co nevim. Skoda ze serizoni veda je tak casto hluboce prorostla subjektivnimi predpoklady uz na samem pocatku zkoumani jakekoli teorie.
S pozdravem Vit Raiser
26. 06. 2007 | 16:13

ŽanyVé: napsal(a):

Pan prezident Bush posílá své vlastní, vyvinuté jedince, vojáky, muže i ženy,kteří jsou schopni stvořit lidský život, na smrt - jsou jich možná již i tisíce !
Ti zabíjejí další tisíce lidských bytostí, i mladých, kteří se mohli rozmnožovat, milovat, i možná těhotných žen s ještě nepatrným zárodkem života v sobě ?
Zakáže pokusy na shluku molekul, protože je křesťanem, ale trám ve svém oku nevidí, vidí však nepatrnou třísku v oku bližního svého.
Jedno přikázání - nezabiješ poruší, v zájmu svých mocných, v zájmu zisků; stejné přikázání nezabiješ chce dodržovat. Proti zájmu nemocných a nešťastných.
Je to bída, je to pokrytectví.
26. 06. 2007 | 16:16

Acidburn napsal(a):

To ŽanyVé - ach bože, vy jste opravdu hodně jednoduchá, že?
26. 06. 2007 | 19:51

PatientO.T. napsal(a):

Značnou část problémů lidstva způsobili a způsobují hoši, kteří mají jasno... Na jedné straně např.Bush zaštítěný svou teologií, na druhé třeba vy, ryze materialistický vědec zmiňující ve prospěch vlastní argumentace Bibli... Více pokory by vám slušelo!
26. 06. 2007 | 21:34

jirka napsal(a):

Vážený pane profesore, jste profesorem imunologie a jistě víte mnoho o kmenových buňkách a všelijakých souvislostech. Ovšem to zasazení do kontextu - vůl Bush to zakázal těm hodným, to se mi zdá stejně málo fair, jako ten útok na Knížáka....
26. 06. 2007 | 21:36

Vajuška napsal(a):

Já se článkem plně souhlasím. Spousta z nás si vůbec neuvědomuje, že zrovna tohle by mohlo vést třeba k nalezení léků na léčbu rakoviny. Doufám, že když doteď nikdo nevynalezl účinný lék,že s využitím nových poznatků vědy by se to mohlo snad podařit. Lidé tu polemizuje nad tím, kolik lidí umírá ve válkách vedených Bushem, ale nenapadne je kolik lidí denně umírá na rakovinu.
27. 06. 2007 | 10:40

Honza napsal(a):

Každý vědec by si dnes měl jasně uvědomovat, že ne všechno, co můžeme - ve smyslu, že to umíme - také můžeme - ve smyslu, že to eticky smíme. Pokud tyto věci přestáváme rozlišovat, skutečně otevíráme dveře velmi nebezpečnému barbarství.
27. 06. 2007 | 13:17

Zacheus napsal(a):

Myslím si, že z etických důvodů má prezident Bush v tomto případě pravdu.Nemyslím si, že je vhodné jej nálepkovat jako "fundamentalistu".
27. 06. 2007 | 22:25

NevericiTomas napsal(a):

Aniz bych souhlasil s nazorem Mr. Bushe, dam v plen jednu otazku. V Evrope jsme si ustanovili nezaveditelnost trestu smrti a bojujeme proti nemu vehementne po celem svete. To vse zduvodnene tim, ze nemame pravo brat jinemu zivot. V te same Evrope vetsinove ohrnujeme nos nad katoliky a jinymi, kteri bojuji proti potratum. A moje otazka zni? Neni trochu pokrytecke zaroven tvrdit, ze nemame pravo brat zivot odsouzenemu vrahovi a zaroven rocne zprovodit ze sveta tisice nevinnych lidskych bytosti ( i kdyz teprve budoucich )? Ja bych s temi odsudky a vysmivanim se trochu brzdil....
28. 06. 2007 | 08:13

silspok napsal(a):

Vazeni odpurci, nevim jestli umite cist, ale mam pocit, ze ne. Pan profesor pise o tom, ze pri umelych oplodnenich se pouziva vice vajicek, z nichz nektere se pouziji pro matku a dalsi se pouziji pro vyzkum kmenovych bunek ... dale byste se mohli informovat o tom, co to kmenove bunky jsou a jaky jeke se objevuji smery jejich vyuziti ... je jasne, ze o tematu vite hole nic, ale musite byt proti, protoze je to nekde v mode ... Kdyz Jesenius delal svou prvni pitvu, tak spousta lidi rvalo proti, atd. ... kazda nova vec vyvola vlnu hysterie ... ale az kdyby se smutnou nahodou stalo, ze vase dite bude mit poskozeny mozek po nehode a kmenove bunky budou to, co by mu mohlo vyrazne pomoct, tak budete jeste prosit a uplacet misto v poradniku ... nebo odmitnete ?? NEVERIM!! :))
28. 06. 2007 | 14:11

paja666 napsal(a):

silspok, naprosty souhlas.
pro priklad jeden extrem, nemeli bychom prehodnotit vseobecne leceni lidi na ukor jinych organismu? Vzdyt leky vetsinou zabiji napriklad bakterie, viry ty snad nejsou zivymi organizmy? Kdo rozhodne ktery organizmus je "dobry" a ktery "spatny", takze je treba jej znicit? Neberte to jako nejaky utok, jen takove zamysleni, akm by se az dalo zajit..... nebo Buh snad nestvoril viry a bakterie? Kdo je tedy stvoril?
28. 06. 2007 | 17:10

Nosoroh napsal(a):

Je typické, že demagogové vládnou veřejným míněním a to platí i o v oblasi poznávání světa a interpretaci vědeckých výzkumů. V okamžiku splynutí vajíčka a spermie dochází k vytvoření genetické infomace, která je daná člověku na celý život. Jedná se o pohlaví, vzrůst, barvu vlasů, temperament, inteligenci, náchylnost k nemocem atd. Žádná další informace již není dále předávána. Výše uvedení charakteristiky mohou být v životě jen částečně měněny. Takže člověkem se stáváme od početí. Není nic překvapivého, že vysokoškolští profesoři jsou mimo. Bylo tomu tak například, když Louis Pasteur vynalezl lék na vzteklinu, a celá "vědecká veřejnost" jeho vynález ignorovala, bylo tomu za dnů filosofa Schopenhauera, který se vyjadřuje posměšně o filosofech státních universit: "napřed peníze, potom filosofie".
11. 07. 2007 | 17:31

Eden napsal(a):

To Nosoroh: Takže si proti výzkumu kmenovejch buněk?
13. 07. 2007 | 23:56

Bisnis Online napsal(a):

I believe that for ethical reasons, President Bush has in this case pravdu.Myslim you that it is appropriate to its tag as "fundamentalists."
09. 06. 2009 | 02:06

Sulumits Retsambew napsal(a):

nice info, thanks.
24. 06. 2009 | 04:17

sulumits retsambew napsal(a):

Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your blog posts. Any way
I'll be subscribing to your feed and I hope you post again soon.
21. 07. 2009 | 10:12

moratmarit napsal(a):

Thanks for information.
03. 08. 2009 | 21:40

fish oil side effects napsal(a):

your blog is very cool. many your posting is useful.
thanks for sharing.
18. 08. 2009 | 13:45

louis vuitton napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 20:19

luis vuitton napsal(a):

Ve španělštině má tahle slovní hříčka dva významy. Jednak más porquerías znamená více nepořádku, což Federico považuje za takovou malou sebekritiku. Más porque rías pak vyjadřuje něco jako více věcí k pobavení, což zase odkazuje na umělcovy veselé večery se svým synem ve studiu.
20. 08. 2009 | 19:34

Video Games napsal(a):

Velmi dobře napsaný článek. velmi bystrý.
11. 09. 2009 | 11:06

cah bagoes napsal(a):

I really appreciate sharing this great post. Keep up your work.
29. 09. 2009 | 14:41

last minute napsal(a):

Typický článek kulturního revolucionáře. Větou "Většina rozumných lidí se kloní..." hned odrovnáme potenciální kritiky a můžeme rozvíjet vlastní bludy. Jací rozumní lidé? Astrofyzik Grygar a celá řada vědců jsou nerozumní? A propotratové celebritky jsou ti správní rozumní lidé? Ach jo, a většina to tomuhle "vědci" baští...
01. 10. 2009 | 14:47

sukabumi napsal(a):

nice share, great article, very usefull for us...thank you <a href="http://pulsa-secure.com/ken...">kenali dan kunjungi objek wisata di pandeglang</a> | <a href="http://pulsa-secure.com/men...">mengembalikan jati diri bangsa</a> | <a href="http://blog.cicurug.com/">Sukabumi</a> | <a href="http://blog.cicurug.com/cat...">lowongan kerja</a> | <a href="http://www.cicurug.com/">webdesign murah</a> | <a href="http://new-gadget.isgreat.org">new gadget</a> | <a href="http://wiigames.gofreeserve...">nintendo wii games</a>
03. 10. 2009 | 03:40

si oot napsal(a):

I havent any word to appreciate this post.....Really i am impressed from this post....the person who create this post it was a great human..thanks for shared this with us.<br>______________________________________<br>
<strong><a title="Kenali Dan Kunjungi Objek Wisata Di Pandeglang" href="http://antonfkip.com/objek-..."> Kenali Dan Kunjungi Objek Wisata Di Pandeglang</a></strong><br>
<strong><a title="Love For Blogging" href="http://ebloging.com">Love For Blogging</a></strong><br>
<strong><a title="Belajar Seo Blogspot" href="http://antonfkip.blogspot.com"> Belajar SEO Blogspot</a></strong><br>
<strong><a title="Serunya Belajar Seo" href="http://antonfkip.com/seo/se..."> Serunya Belajar Seo</a></strong><br>
<strong><a title="miss925" href="http://miss925.com"> Miss925</a></strong><br>
<strong><a title="seo go blog" href="http://seogoblog.com"> seo go blog</a></strong><br>
<strong><a title="seo motivation" href="http://antonfkip.com">seo motivation</a></strong>
09. 10. 2009 | 13:07

kaos distro napsal(a):

I don’t think that all the articles will remain in the mind without missing a single word whichever we read. I think this article done a great job.What a best way to describe your view. Thanks for sharing with us. Really like your informative article.
25. 10. 2009 | 23:05

membuat blog napsal(a):

During the past few months I had stated that explicitly declaring these dependencies makes construction of the object more complex in my lecture at Para legal school.
Regards,
25. 10. 2009 | 23:06

fdsa napsal(a):

<a href="http://www.webuggultratall....">uggs discount boots</a>
<a href="http://www.webuggultratall....">ugg boots</a>
<a href="http://www.webuggultratall....">ugg sale</a>
<a href="http://www.webuggultratall....">shopping for ugg boots</a>
<a href="http://www.webuggultratall....">uggs shoes</a>

<a href="http://www.ultratalluggs.com/">ugg boots</a>
<a href="http://www.ultratalluggs.com/">uggs on sale</a>
<a href="http://www.ultratalluggs.com/">ugg classic lall</a>
<a href="http://www.ultratalluggs.com/">ugg new style</a>

<a href="http://www.theuggaustraliab...">ugg sale</a>
<a href="http://www.theuggaustraliab...">ugg classic</a>
<a href="http://www.theuggaustraliab...">ugg boots</a>
<a href="http://www.theuggaustraliab...">wholesale uggs</a>
<a href="http://www.theuggaustraliab...">ugg on sale</a>

<a href="http://www.uggsblacktall.com/">uug</a>
<a href="http://www.uggsblacktall.com/">uggs shoes</a>
<a href="http://www.uggsblacktall.com/">discount ugg boots</a>
<a href="http://www.uggsblacktall.com/">shopping for ugg boots</a>
<a href="http://www.uggsblacktall.com/">wholesale ugg</a>

<a href="http://www.ipodshopping.net">buy cheap Car Accessories</a>
<a href="http://www.ipodshopping.net">car parts&gps navigation</a>

<a href="http://www.timberlandonline...">Timberland boots</a>
<a href="http://www.timberlandonline...">timberland shoes women's</a>
<a href="http://www.timberlandonline...">timberland men's shoes</a>
<a href="http://www.timberlandonline...">timberland women's boots</a>
<a href="http://www.timberlandonline...">men's timberland</a>
<a href="http://www.timberlandonline...">women's timberland</a>
<a href="http://www.timberlandonline...">waterproof shoes</a>
<a href="http://www.timberlandonline...">timberland mens</a>
<a href="http://www.timberlandonline...">discount timberland boots</a>

<a href="http://www.webbags.org">replica handbags</a>
<a href="http://www.webbags.org">replica designer handbag</a>
<a href="http://www.webbags.org">Chanel Handbags</a>
<a href="http://www.webbags.org">relpica Louis Vuitton Handbags</a>
<a href="http://www.webbags.org">accessories handbags</a>
06. 11. 2009 | 19:28

rolex napsal(a):

Swiss <a href="http://www.watchesview.com">Rolex</a> watches hold their number <a href="http://www.watchesview.com">Replica Watches</a> one selling position in the world for <a href="http://www.watchesview.com">Rolex Watches</a> valid reasons. Due to their increasing popularity Swiss-made <a href="http://www.watchesview.com/...">tag heuer</a> watches have in recent times become mass produced and copied.Swiss <a href="http://www.watchesview.com/...">audemars piguet</a> watches are more than beautiful fashion accessories. Swiss <a href="http://www.watchesview.com/...">patek philippe</a> watches enjoy high reputation all over the world thanks to its intrinsic craftsmanship & design and true mechanical ingenuity.
14. 11. 2009 | 03:25

kaos distro napsal(a):

Nemyslím si, že všechny články, zůstane v paměti, aniž by vám unikl jediný slovo, podle toho, co jsme četli. Myslím, že tento článek odvedli skvělou job.What nejlépe popsat váš názor. Thanks for sharing s námi. Velmi se mi líbí vaše informativní článek.
http://kaos-you.blogspot.com
14. 11. 2009 | 23:02

rolex napsal(a):

As one of the <a href=http://www.watchesview.com>Rolex</a> greatest invention, <a href=http://www.watchesview.com>Rolex Watches</a> are one of the few devices that <a href=http://www.watchesview.com>Replica Watches</a> ensure continuously <a href=http://www.watchesview.com/...>tag heuer</a> around the clock. To ensure the <a href=http://www.watchesview.com/...>Breitling Watches</a> highest level o <a href=http://www.watchesview.com/...>audemars piguet</a> f reliability and long life robust product durability, most <a href=http://www.watchesview.com/...>patek philippe</a> watch manufactures recommend a complete timepiece overhaul every <a href=http://www.replicame.com>Fake Watches</a> 3-5 years. Only an <a href=http://www.replicame.com>Replica Watches</a> After-Sales Service <a href=http://www.replicame.com>rolex watches</a> Centre or an authorized Baume & Mercier retailer should carry out maintenance on a B&M watch.The <a href=http://www.replicame.com/ro...>replica rolex</a> average life span <a href=http://www.replicame.com>rolex</a> of your battery is 2 to 3 years.
27. 11. 2009 | 09:03

distro napsal(a):

Velmi zajímavý článek. Rád čtu to. Lidé, kteří dělají tyto příběhy, musí mít velmi velký muž. Best topic, great post.
28. 11. 2009 | 15:06

distro napsal(a):

Nice post, great post. Nice topic. Great artickle.
20. 12. 2009 | 04:55

10 besar google napsal(a):

Líbí se mi váš článek. Jeho článek je velmi zajímavý. Mnohé z těchto poznatků jsem získal po přečtení vašeho článku. Jeho článek je velmi jednoduché, ostré a přesné. Děkujeme vám.
20. 12. 2009 | 04:56

Astaga.com lifestyle on the net napsal(a):

Tento článek je velmi zajímavé, mám mnoho znalostí po přečtení vašeho článku, děkujeme. Čekám na vaše další článek
27. 12. 2009 | 02:39

Astaga.com Lifestyle on the net napsal(a):

Váš článek je velmi zajímavý ....to je důvod, proč jsem často navštěvují
02. 01. 2010 | 08:51

astaga com lifestyle on the net napsal(a):

článek je velmi zajímavý pro mě
02. 01. 2010 | 22:36

musik minor napsal(a):

článek je velmi zajímavý pro mě .. díky za téma
02. 01. 2010 | 22:54

music napsal(a):

oh it`s good
04. 01. 2010 | 07:47

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
12. 03. 2010 | 03:42

kaos distro online napsal(a):

Great and amazing
14. 03. 2010 | 18:08

negeriads.com napsal(a):

Good and best
30. 03. 2010 | 00:15

negeriads.com solusi berpromosi napsal(a):

thanks for share
30. 03. 2010 | 00:16

negeriads.com solusi berpromosi napsal(a):

great artickle
30. 03. 2010 | 00:18

negeriads.com solusi berpromosi napsal(a):

great
30. 03. 2010 | 00:18

negeriads.com napsal(a):

thanks to author
30. 03. 2010 | 00:20

negeriads.com solusi berpromosi napsal(a):

good working
30. 03. 2010 | 00:20

negeriads.com solusi berpromosi napsal(a):

thanks
30. 03. 2010 | 00:22

jual alat alat sablon dan bahan kaos napsal(a):

Pražský krysařík na setsakra krátkém Klausově vodítku (to je metafora, nikoliv urážka) by chtěl oživovat a znovuobjevovat...
Myslim ale ze uz jste poskodil prilis mnoho lidi. Pro politiku jste tak tezko pouzitelny. Proste to riziko ze na vas nekdo neco vytahne je moc velke. Vasim chovanim naprosto diskreditujete pravicovou politiku a podvadite pravicove volice v Praze
30. 03. 2010 | 06:41

jual alat alat sablon dan bahan kaos napsal(a):

článek je velmi zajímavý pro mě
30. 03. 2010 | 06:43

流水线 napsal(a):

assembly line
02. 04. 2010 | 07:47

Handuk napsal(a):

Thx,...
02. 04. 2010 | 16:33

grosir sepatu bayi napsal(a):

Thanks,
02. 04. 2010 | 16:36

Towel Cake napsal(a):

Hai..
02. 04. 2010 | 16:37

puma shoes napsal(a):

13. 04. 2010 | 12:21

sneakersmeiyu napsal(a):

[url=http://www.okaysneakers.com...]cheap dolce gabbana shoes[/url]
[url=http://www.okaysneakers.com...]gucci mens sneakers[/url]
[url=http://www.okaysneakers.com/]gucci shoes on sale[/url]
[url=http://www.okaysneakers.com...]true religion jeans on sale[/url]
[url=http://www.okaysneakers.com...]nike free 3.0[/url]
[url=http://www.okaysneakers.com...]gucci men shoes on sale[/url]
14. 04. 2010 | 08:24

Oh La La napsal(a):

Thanks for share.

http://www.healthywomens.com/
15. 05. 2010 | 14:59

NormanLillian napsal(a):

Some time before, I really needed to buy a car for my business but I did not have enough cash and couldn't order something. Thank heaven my brother proposed to try to get the <a href="http://lowest-rate-loans.com">loans</a> at banks. Hence, I did that and used to be satisfied with my term loan.
17. 05. 2010 | 18:36

jual alat alat sablon dan bahan kaos napsal(a):

článek je velmi zajímavý pro mě
23. 05. 2010 | 07:11

credit loans napsal(a):

People deserve wealthy life and credit loans or just college loan will make it better. Because freedom is grounded on money state.
16. 08. 2010 | 12:47

odchudzanie napsal(a):

I see a lot awsome quality posts here
<a href=http://odchudzanieskuteczne.blogspot.com>skuteczne tabletki na odchudzanie</a>
02. 04. 2011 | 15:57

fatima napsal(a):

There are many ways to improve your cooking skills: reading great cookbooks, taking cooking classes, and good old fashioned practice in the kitchen are traditional methods. But these days, online cooking recipe videos are another excellent resource for aspiring chefs. Checkout Gourmandiacom for more recipes!
13. 02. 2012 | 12:01

Dorothy napsal(a):

There are many ways to improve your cooking skills: reading great cookbooks, taking cooking classes and good old-fashioned practice in the kitchen are traditional methods. However, these days, online cooking recipe videos are another excellent resource for aspiring chefs.
Here is how to get the most from the online healthy recipes and cooking videos you encounter.
1. The Cake classified into five basic types - yeast cakes, cheesecakes, butter cakes, sponge cakes, and boxed cakes. Find out how to make these great cake recipes at http://everything-cake.com
2. At http://milkdelight.com you will find almost all types of milk recipes prepared by using different types of milk whether condensed or low fat or kefir or coconut or soy!
3. There are many different ways of preparing fish. You will find out more of video tutorials at http://fishlogy.com People who like cooked fish have even more options with them. They can steam, fry, bake, grill, poach, and broil fish to enhance its flavor.
4. Have you ever been curious on how to make delicious soups? Now is the right time to make one just watch the videos and follow list of soup recipes at http://soupssimo.com
5. Most people like to eat fresh peas with spearmint and butter. Pepper and salt added to make it taste good. Care to know more on how to make Peas Dishes, Recipes, and Varieties? Check out http://aboutpeas.com
6. For banana lovers, here is a cool http://bananapedia.com site where you can watch different video recipes and you could simply apply them. Have fun!
7. There are limitless ways of cooking chicken. This site http://wikichicken.com shares a lot of chicken recipes and the most popular chicken dishes.
8. To see the best sampling of meat dishes popular throughout the world visit http://allthemeat.com
9. Cooking and baking bread play essential role in coffee shops. Find out how they make at http://everything-bread.com
10. Learn on how you can try some of coffee recipes with a free coffee recipe video http://coffeefashion.com
11. Here is how to make some delicious pizzas at home, Pizza dough, pizza sauce, pizza toppings and pizza pies http://learnaboutpizza.com
12. For a staggering number of people, chocolate occupies a major part of their lives. They sleep chocolate, breathe chocolate, and talk chocolate and what not! This site http://chocolarious.com is dedicated to all such chocolaty people like you!!
13. Become aware of many useful products lemons can give; http://everythinglemon.com
14. You cab be found a variety of salad recipes on the http://thesaladsite.com these sites inform about the types of salads, their recipes, and dressings.
15. As of today, a cocktail is a lovely drink that contains at least one type of spirit and at least one type of mixer (fruit juice or soda). More about cocktail at http://zcocktails.com
16. The Corn is source of rich nutritional resource a thousand years ago. Check http://everything-corn.com/ for corn products and dishes plus corn video recipes!
17. Here is a collection of the best of the beef recipes ever. http://ibeefrecipes.com/
18. Pepper recipes are as abundant as there are types of peppers more info at http://pepperecipes.com/
19. http://allthemeat.com/ is where you can find great video recipes, meat dishes, methods of meat preparation etc.
20. http://lifestyle.gourmandia.com – you can discover a collection of recipe videos by michelin chefs and social network for gourmands.
15. 02. 2012 | 11:39

roderick merr napsal(a):

I only 'd like to say an thanks to the writer of this publish.Very good resourceful thinking and the way to project the full market.Wising to accomplish a lot more useful ideas from your aspect.
<a rel="dofollow" href="http://www.bestresumewritingservices.net" rel="nofollow">best resume writing services</a>
14. 04. 2012 | 08:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy