Díky, pane prezidente!

09. 08. 2007 | 09:29
Přečteno 13953 krát
S Václavem Klausem většinou nesouhlasím – ať už jde o jeho euroskepticismus, odpor proti snahám o omezování produkce skleníkových plynů nebo deklarovaný extrémní ekonomický liberalismus („tržní systém bez přívlastků“). Považoval bych za velmi nešťastné, kdyby byl opět zvolen českým prezidentem (bohužel je to ale asi značně pravděpodobné).

Nicméně musím říci, že si Václava Klause velmi vážím za jeho zřejmé přesvědčení, že konflikty se nemají řešit násilnými prostředky. Náleží mu historická zásluha za bezprecedentně pokojné a veskrze úspěšné rozdělení Československa. V době kosovské krize dával docela zřetelně najevo, že příliš nesouhlasí s útokem NATO na Jugoslávii (musím přiznat, že jsem mu to tenkrát měl za zlé…). Ani při útoku na Irák neprojevil žádné zvláštní nadšení (a měl v té souvislosti dokonce jakýsi konflikt s americkým velvyslancem), na rozdíl od Václava Havla, který podepsal dopis vyzývající k násilné akci proti této zemi (a předtím podobně chválil bombardování Jugoslávie, v němž spatřoval humanitární aspekty).
Nyní Václav Klaus docela odvážně a v rozporu s oficiální krátkozrakou politikou vládní koalice veřejně řekl, že by vláda neměla přehlížet odpor veřejnosti proti stavbě radarové základny a kritizoval to, jak vládní zmocněnec Klvaňa trivializuje tento problém. Myslím, že pan prezident velmi dobře vidí, že tento radarový systém je nejspíše součástí snahy připravit si půdu pro vojenské řešení budoucích mezinárodních problémů stylem „operace Irák“.
Václav Klaus si za tento důsledný mírumilovný postoj zaslouží uznání.

Na takovýchto politických postojích upřednostňujících principiálně řešení problémů jednáním, není nic „čecháčkovského“, „mnichovanského“ nebo „appeasmentového“, ať už je zastává kdokoli. Myslím, že dějiny posledních 60 let jasně ukázaly, že k dosažení politických cílů demokratickými státy jsou mnohem účinnější vytrvale uplatňované mírové prostředky nátlaku a ovlivňování protivníka jeho zapojením do sítě hospodářských a společenských vazeb – nejlepším příkladem je zajisté vítězství Západu ve studené válce a rozpad sovětského bloku; často zapomínaným triumfem jiné varianty nenásilného přístupu je i vítězný zápas Mahátmy Gándhího.

Pokusy dosáhnout politických cílů násilnými prostředky se v posledních desetiletích opakovaně ukázaly jako kontraproduktivní nebo přinejlepším velmi sporné (viz koloniální války v 50. letech, Vietnam, nověji bezvýchodná situace v Palestině, Irák). Jsou samozřejmě případy, kdy je potřeba chopit se zbraní proti agresorovi – tak tomu bylo v Koreji nebo v Kuvajtu. To jsou ale evidentně zcela výjimečné situace, na které mezinárodní právo a pravidla fungování OSN pamatují.

Demokratické státy mají jednu obrovskou výhodu – jejich politický a společenský systém má pro lidi kdekoli na světě velkou spontánní přitažlivost, kterou projevují „hlasováním nohama“. Je velká škoda, když tuto výhodu tak lehkomyslně ztrácejí kontraproduktivními vojenskými dobrodružstvími nahrávajícími nepřátelské propagandě a extremistům všeho druhu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jan Vlášek napsal(a):

Nezlobte se za ten výraz ale dle mého soudu trochu "schizofrenické" nemyslíte ?
09. 08. 2007 | 09:56

Jan Kramoliš napsal(a):

Souhlasím s tím, že řešení konfliktů nenásilnou cestou je sice pomalejší, ale zato přináší lepší výsledky.

Nevím ale, jaké "historické zásluhy" má VK za rozdělení Československa, které vůbec nebylo nutné. Připomínám, že kromě SNS je žádná strana nikdy neměla ve volebním programu a že proběhlo bez referenda, což nelze nijak ospravedlnit.

Pokud jde o zbaběle dvojznačné vyjádření k radarové základně, lze je přičíst jen blížícím se presidentským volbám. Hlasy komunistických poslanců také platí... Pokud VK přisuzujete nějakou jinou motivaci, čeká Vás ještě řada zklamání.
09. 08. 2007 | 10:14

Marty napsal(a):

"pan prezident velmi dobře vidí, že tento radarový systém je nejspíše součástí snahy připravit si půdu pro vojenské řešení budoucích mezinárodních problémů stylem „operace Irák“.
"
Takto nekomu strkat do ust neco, co nikdy nerekl a pravdepodobne si to ani nemysli, je z Vasi strany opravdu ubohe.
09. 08. 2007 | 10:15

čenda napsal(a):

Tak proč se Vám nelíbí představa dalšího funkčního období Václava Klause? Mám k němu občas také výhrady (sestav.vlády, modrá planeta), ale v tom zásadním pohledu na řešení konfliktů (Váš výčet), případně v jeho "euroskepticismu", s ním naprosto souhlasím.
09. 08. 2007 | 10:16

Marty napsal(a):

Jan Kramolis: rozdeleni bylo nevyhnutelne. Slovaci konecne chteli vlastni stat. U nas se napriklad ve skolach neuci, jak se na Slovensku rozmontovali tovarny a prevezli do Cech. Neuci se o tom, jak se za Masaryka na slovenskych skolach nasilim vyucoval cesky jazyk. Nam Cechum bylo za Ceskoslovenska hej, Slovakum bylo hur.
Doporucoval bych Vam chronologicky projit projevy Vaclava Klause. Tezko najdete v Cechach jineho politika s tak konzistentnimi nazory. To by jste ale vedel, kdybyste a priori neodsuzoval.
09. 08. 2007 | 10:21

Jan Kramoliš napsal(a):

Marty: Rozděl a panuj! Vk se nechtěl s nikým dělit o moc, tak raději rozdělil zemi. Stejná motivace, jakou měli nepř. Jelcin a Kravčuk. O tom, co Slováci opravdu chtěli, mohlo rozhodnout JEN referendum.

VK před parlamentními volbami 2002: "Špidla je aparátčík husákovsko-jakešovského typu. Jedině ODS zabrání návratu komunistického režimu." VK před presidentskými volbami 2003: "Antikomunismus není program." Takže odsuzuji a posteriori.
09. 08. 2007 | 10:40

NevericiTomas napsal(a):

Tak ty tovarny me opravdu zajimaji. Ja vim akorat, ze uz za 1. republiky se tam zacal presouvat zbrojni prumysl z dosahu nemeckych bombarderu a po valce se v tom vesele pokracovalo. a s tou nasilnou vyukou cestiny. Nebylo ono to spis tak, ze proste bylo potreba aby tam nekdo ucil a slovenskych ucitelu nestaly zrovna zastupy?
09. 08. 2007 | 10:49

SuP napsal(a):

Jene Kramoliši, Slováci referendum nechtěli, protože se hlavně chtěli trhnout. Referendum by jim neprošlo, protože je jich 50% proti Čechům. A kdyby Češi dosáhli referendem stavu, že by se stát nerozdělil, to byste dneska nestačil koukat.
09. 08. 2007 | 10:53

Marty napsal(a):

Jan Kramolis: zajedte si na Slovensko, chvilku tam zijte a poznate, ze Ceskoslovensko by nevydrzelo. Bude to lepsi nez Vase iracionalani nazory na motivaci Vaclava Klause.

Volby ODS prohrala a aby nemel nebyl na hrade Zeman, musel Klaus i za komunisty. Navic jsem tvrdil, ze nenaleznete politika s tak konzistentnimi nazory a za tim si stojim. Je to politik a obcas musi "uhnout". Vaclav Klaus ale uhyba opravdu jen vyjimecne.
09. 08. 2007 | 11:00

Marty napsal(a):

NevericiTomas: pokud se nepletu, tak to vse bylo za 1. republiky. Tam to zacalo a jelikoz Slovaci hrali po 40 let komunismu druhe housle, nelze se jejich prani po samostatnosti prilis divit. Masaryk vsem nakecal, ze jsme jeden narod. Ale nikdy jsme jim nebyli.
09. 08. 2007 | 11:03

monk napsal(a):

mně by spíše zajímal váš názor na oteplování a různé eko-aktivity.Ono se jako vždy dost věcí neříká v třicetileté válce se neříká,že hlavní důvod byl hlad na severu kvůli prudkému ochlazení a tímvýboje za potravou o sto let později se prokazatelně u Kolína pěstovaly melouny ,co vy na to
09. 08. 2007 | 11:05

Brumla. napsal(a):

Radar ? Nic nám přeci nehrozí. A jaký byl nástup USA do Iráku ? Nejprve tam nastoupilo letectvo, které zlikvidovalo "oči nepřítele, radary" a potom tam v pohodě narukovali pěšáci. Nějak rychle byl tento nástup zapomenut. Taktéž se bude třeba někdy někdo také takto chovat.
09. 08. 2007 | 12:10

Tupelo napsal(a):

@Brumla:presne tak, navic i sami polaci uznali ze vystavba druhe casti systemu (totiz antiraket) znamena zvysene bezpecnostni riziko(!) pro Polsko a chteli po USA zvysenou ochranu (strely patriot, ktere by ovsem muselo zaplatit (prip. leasing) samo Polsko). Cesti proradarovy politici zadne zvysene riziko nepriznali, pricemz je snad jasne ze vyradit radar, ktery muze daty 'krmit' nejen tech 10 polskych antiraket, je cil s nejvyssi prioritou.
09. 08. 2007 | 12:24

Andy napsal(a):

Ačkoliv si Vás pro Vaše ostatní názory vážím a povětšinou s nimi souhlasím, myslím, že na téma radar vypouštíte do éteru názory velice podivné.

1/ Stavět se proti radaru rozhodně v současné době není docela odvážné, ale naopak docela populistické.

2/ Jaksi Vám stále nedochází, že radar není násilným protředkem, ale obranou proti násilným prostředkům. Proto směšovat prezidentův odpor proti válkám v Iráku a Jugoslávii s odporem proti obraně před raketami nedává vůbec smysl.
09. 08. 2007 | 12:40

Johan napsal(a):

Pan president také trivializuje situaci i když se to zdá, že vládě v otázce radaru oponuje. Proč si nevezme na Hrad Topola, jako čestný předseda ODS, a nedá mu najevo svůj nesouhlas s postupem Klvani ? Klvaňa je jen poskok, který papouškuje. Kdyby tak postupoval v té tabákové firmě, ty by mu dali, kdyby horoval proti kouření.
Pan president se teď ukazuje jako odpůrce, protože je zase před volbami. Ale až bude případně zvolen (nedej bože) z vůle ODS, tak stejně případný zákon podepíše. Žádné veto. Už jsme to zažili.
09. 08. 2007 | 13:17

PVK napsal(a):

Vzhledem k tomu, že proti radaru je 70% lidí, je Klausův postoj velmi odvážný. Opět jde neohroženě proti většině a stojí si pevně za svým. Úplnej Gándhí ...
09. 08. 2007 | 13:24

Marty napsal(a):

Tupelo: kdyby nekdo chtel zautocit na radar, znamenalo by to valku. V teto valce bychom byli i my a bylo by uplne jedno, jestli by tu ten radar nakonec stal nebo ne.
09. 08. 2007 | 13:28

-m- napsal(a):

To: Marty
Vy si to představujete jako Hurvínek válku. Existuje jen černá a bílá, dobro a zlo. Kdo je proti radaru, je podle Vás pro zlo. aChjo!
09. 08. 2007 | 13:39

Marty napsal(a):

-m-: nejak ve Vasem prispevku postradam souvislost s realitou.
09. 08. 2007 | 14:02

Tupelo napsal(a):

@Marty:ja ale tentokrat nepsal o valce, ale o tom jak se k problemu stavi nasi politici.

Souhlasim ze nasledujici valku by asi nikdo neprezil, ale to je jen o duvod vic zajimat se o to, k cemu ma radar opravdu slouzit, opravdu si myslite ze jde jen o Iran, KLDR a dalsi 'darebacke' staty z listiny USA, kterou lze kdykoliv rozsirit? Pokud ne, pak se je treba zamyslet jestli to svetovou (a nasi) bezpecnost zvysi ci snizi...ja se domnivam ze snizi.
09. 08. 2007 | 14:29

Tupelo napsal(a):

@Marty:praveze prispevek -m- ma s realitou hodne spolecneho, na svete neni zdaleka jen cerna a bila...
09. 08. 2007 | 14:30

Marty napsal(a):

Tupelo: psal jste o zvysenem riziku. Na to jsem reagoval tak, ze i kdyby ten radar stal jinde a nekdo na nej zautocil, byli bychom ve valce stejne jako v pripade, ze by radar stal na uzemi CR. Tudiz argumentovat tim, ze radar je primarnim cilem utoku (coz jsou pouze dohady laiku) v duchu: "stat jinde, byli bychom usetreni", neni spravne.

Vase konspiracni teorie nejsou vhodne k seriozni diskusi. Za chvilku bychom se mohli dostat k tomu, ze Americane mozna 11. zari sami zinscenovali.
09. 08. 2007 | 14:44

Pegas napsal(a):

Radar je nutný a potřebný, účast amerických vojáků na našem území také. Škoda, že tu nebyli dříve. A tuneldědek Klaus by už měl jít do penze. Bude jí mít určitě mnohem větší, než většina českých důchodců.
09. 08. 2007 | 14:46

bigjirka napsal(a):

Marty, krafáte blbosti. Češi na Slovensku učili, ale učili slovenský jazyk. Slovenští učitelé nebyli, v roce vzniku ČSR nebyla již pod vlivem maďarského útisku na Slovensku již ani jedna střední škola a slovenský jazyk se rekonstruoval z trosek. Stěhování fabrik je blbost.
1. Žádné tam nebyly, Slovensko byla primitivní zemědělská filiálka zemědělského Maďarska.
2. Pokud tam nějaké byly, patřily soukromým majitelům a ti si s nimi mohli udělat, co je napadlo.
09. 08. 2007 | 14:55

Tupelo napsal(a):

@Marty: dobra, nebudu jiz polemizovat s tim, jestli se radary stavaji prvnim tercem utoku nebo ne, nebo co vede polaky k tomu aby pozadovali po USA zvyseni bezp. zaruk, co jsem napsal je napsane a stojim si za tim.
Nicmene me zaujala Vase slova o konspiracnich teoriich, zkuste mi prosim napsat jedinou vec, ktera by sla zahrnout do techto tzn. konspiracnich teorii z tech veci, co jsem ZDE napsal, opravdu me to zajima, zatim mam za to ze Vase obvineni je spise jen ucelove. Dekuji.
09. 08. 2007 | 14:55

bigjirka napsal(a):

Ohledně Klause, bez ohledu na radar je to po Masarykovi nejlepší president, co jsme měli. Je solidní, nedělá ostudy jako Havel a není populista - viz jeho názory, často jdoucí proti proudu.
09. 08. 2007 | 14:57

Marty napsal(a):

bigjirka: ja vim, ze se o tom na ceskych skolach neuci.

Tupelo: Polaci si chteli sahnout na vyzbroj, ke ktere by se normalne nedostali.

"o duvod vic zajimat se o to, k cemu ma radar opravdu slouzit," - to mluvi samo za sebe.
09. 08. 2007 | 15:00

Petr186 napsal(a):

Vážení, pokud se nás Rusové rozhodnou převálcovat i s radarem, tak nás převálcují a amíci si ani neuprdnou, nebudou přece riskovat nukleární katastrofu ve své zemi.
09. 08. 2007 | 15:19

ŽanyVé napsal(a):

to Tupelo: sleduji vaše diskuze, dokonce tu nedávnou s p.Stejskalem jsem si stáhnul a dal si dohromady vaše vzájemné odpovědi. Je to vyčerpávající a také bez emocí a vulgarit. Dokonce uvažuji Vás pozvat, spolu s p.profesorem V.H. a Stejskalem a ještě s někým, kdo to tady chce na besedu s občany takového malého města! Nedávno jsem to chtěl po našich poslancí / z jednoho okresu / a nejdříve slib a pak oba ucikli.
Jaký máte názor na toto. Jeden známý mi říkal, že si vzal provázek a na globusu si odměřil vzdálenost trasy letící rakety z Iránu přes stř. Evropu na východní pobřeží USA a pak zjistil, že přes Rusko a pak vlevo od sever.pólu to je značně blíž. / nemám to ověřeno ? je to možné ? / I když nevěřím, že Iránci budou vyvíjet své údajné balistické rakety, aby demonstrativně zasáhli nějaký cíl v USA / proč by to sakra dělali? aby Američané od nich kupovali více ropy ?/, tak přeci jen, kdyby, a hypoteticky by to letělo přes Rusko - šlo by to nad tímto velmocenským územím vůbec americkými raketami z Polska sestřelovat? Nebyli by Rusové první, kdo by věděl o takové letící raketě z Iránu do USA / jejich radar v Gabale a jižním Rusku ?/.
Jinak však mám pocit, že vy,co se tomu věnujete, umíte anglicky,znáte technické parametry, zahraniční souvislosti, sledujete zdroje zprava i zleva, že neustále více a více kvalitněji argumentujete a na různých webech kvalitně diskutujete- ale co výsledek. Takový starosta Trokavce odeslal přes 700 mailů, je asi potřeba odesílat maily i politikům USA,kongresmanům, senátorům, jejich novinám a televizím, samozřejmě i do celé Evropy, NATO, všech těch rad NATO-RUSKO, orgánů EU ..., že to tady nechceme. Ať to všichni, kdo chtějí vidět a slyšet, ať vidí a slyší. Tam je to potřeba víc-nejen těm BIGJirkům a Pegasům... i když taky.
09. 08. 2007 | 15:22

Tupelo napsal(a):

@Marty:ja myslim ze Polaci spis vyhodnotili rizika spojene s vystavbou US zakladny jinak nez nasi politici. K druhe casti mohu napsat jen to ze potom je velice jednoduche dat nalepku 'konspiracni' teorie jakymkoliv otazkam (ostatne konspiracni teorie by mela spis prinaset odpovedi, byt nekdy neverohodne). Osobne si myslim ze radar v CR je spis politicka zalezitost, technicky, dle meho nazoru ovsem, by vybudovani radaru mela armada USA snazsi ve 150 km vzdalenem nemeckem Ambergu - zakladna tam stoji, infrastruktura je jiz zbudovana, zakriveni zeme bude hrat malou ulohy, vzhledem k celkovym vzdalenostem...
09. 08. 2007 | 15:23

Marty napsal(a):

Tupelo: Polaci rakety nedostanou a stejne porad chteji radar. Zkouseli kam az mohou zajit a logicky se z dane situace snazili vytriskat kapital. Bezne a racionalni chovani.
Naznacil jste, ze ucel radaru je jiny, nez je nam rikano. Naznacujete, ze tu je spiknuti a USA nam chteji pod falesnou zaminkou namotnovat na nasem uzemi radar. A vy si i sam odpovidate, kdyz naznacujete, ze agresivni USA chteji nove zavody ve zbrojeni (a jeste horsi veci).
Opravdu nevim, zda je Amberg vhodnejsi misto pro radar a Vy to take nevite.
09. 08. 2007 | 15:37

ad napsal(a):

Je smutnou realitou, ze V.Horejsi placa pate pres devate a jeste se za to nestydi, coby reditel ustavu AV CR. Vubec nepochopil postoj VK, ktery pred volbama na presidenta zas hraje na "lidovou notu" i kdyz pred nedavnem, radar obhajoval, a jediny duvod byl, aby se mohl podivat do USA. Je smutne, az urazejici, ze pisalkove typu VH opruzuji normalni lidi, kteri je berou jako "prefesory", kteri jsou takovymi profesory jak byli rychlokvasky- soudruzi v 50.tych letech (temer, abych neprehanel)Nevytvorili zadnou vedeckou skolu, nenapsali zadnou svetovou monografii, nikdy nepusobili dlouhodobe na vysoke skole, neurcili svymi vyzkumy svetovy trend v danem oboru.... Prece opravdovy profesor bude vazit kazde slovo a vyjadrovat se k vecem, kterym rozumi. Jinak je to jen obycejny hochstapler, ktery se stal "profesorem" pomoci kamaradicku, podvodem apod. Tato situace s tzv. turboprofesory je neunosna a degraduje vedu obecne a hlavne vedu v CR.
09. 08. 2007 | 15:47

radek napsal(a):

Pane profesore, Vy jste stále samá sranda. Dle Vás se měla Jugoslávie nebo Afganistán řešit mírovými prostředky ?To snad ani nemůžete myslet vážně!
Připomínáte mi člověka, který se divá z okna,jak na ulici někoho vraždí,on volá zoufale o pomoc a Vy začnete sepisovat mírové petice.
Místo Vás tam mezi ně skočí Váš, soused, který jim pořádně nakope zadky a ubožáka zachrání.
Pak vylezete ven Vy, a dotyčného zkritizujete, že vše měl řešit jinak.
Nezlobte se na mě, tady se má diskutovat slušně, ale po přečtení Vašeho blábolu jsem nad sebou ztratil kontrolu a musím zvolat: Jděte s tímhle do prdele!
Bůh a pan Stejskal nechť mi to hulvátství odpustí.
09. 08. 2007 | 15:53

Tupelo napsal(a):

@ZanyVe:dekuji Vam za podporu, za sebe musim rict ze prave diskuze s panem Stejskalem me donutila (ovsemze dobrovolne :), je to docela zajimava problematika) zacit se studiem technickych parametru a tim me obohatila. To same s BigJirkou (znamym tez jako Jirka, nekdo mu bohuzel ukradl identitu :( ), ktery pred casem malinko priblizil slozitou teorii elektromagneticeho vlneni (v dobe kdy jsem se zajimal o to, proc byly na zacatku tohoto stoleti v CR nekolikanasobne snizeny bezpecnostni normy - mel jsem podezdreni ze jiz tehdy (diky tajnemu vyjednavani) se pomyslelo na radar, ale nakonec se mi zda verohodnejsi odpoved, ze to pouze melo souvislost s rozvojem siti mobilnich telefonu, cili napred trochu konspirace a pote proste vysvetleni, nicmene ta otazka si myslim byla opodstatnena). A spousta dalsich at pro ci proti radarovych diskuteru a bloggeru (chtel bych umet psat tak jadnoduse a pritom jasne jako oni).

Co se tyce Vasy otazky, zatim neumim odpovedet, jediny 'globus' mam na http://maps.google.com/ , je tam zalozka my maps, kam si muzete pridavat nastroje tretich stran, ja zatim pouzil nastroj 'Long Distance Measure' na mereni vzdalenosti mezi body, ktere oznacite na mape. Zkusim nastudovat, ale treba me nekdo predbehne a vysvetli to rychleji a lepe. Souhlasim s Vami ze pan Neoral, starosta Trokavce, spolu s iniciativou Ne zakladnam, udelali neskutecny kus prace v tom aby toto tema dostali i do zahranicnich medii, zato jim patri dik a to i kdyz se radar postavi. Myslim ze je to hezky priklad rodici se obcanske spolecnosti.

Ja osobne bych mel k radaru mene vyhrad, kdyby byl alespon pod velitelstvim NATO (a nejlepe po dohode s co nejvice mocnostmi sveta, to by byla realnejsi zaruka toho ze se svet stane bezpecnejsim mistem k zivotu). Jeste jednou dekuji a posilam Vam mail.
09. 08. 2007 | 15:58

vaclavhorejsi napsal(a):

Pane radku,
to neni dobre, ze nad sebou ztracite kontrolu :-). Nezlobte se, ale Vasemu doporuceni, kam mam jit, nevyhovim...
09. 08. 2007 | 16:04

radek napsal(a):

Tušil jsem to pane profesore.
Jenom jsem to zkusil.
09. 08. 2007 | 16:15

vaclavhorejsi napsal(a):

Pro pana "ad":
Asi bych na to vubec nemel reagovat, ale prece jen:
Rikate, ze jsem "turboprofesorem" a ze jsem "nevytvoril zadnou vedeckou skolu, nenapsal zadnou svetovou monografii, nikdy nepusobil dlouhodobe na vysoke skole.... je to jen obycejny hochstapler, ktery se stal "profesorem" pomoci kamaradicku, podvodem apod."
K tomu jen skromne poznamenavam:
1) "Vedecka skola": byl jsem dosud skolitelem 13 doktorandu a 8 diplomantu.
2) Monografie: J.Klein, V.Horejsi: Immunology, 2nd Edition. Blackwell Science, Oxford 1997, 721 str.
3) Pusobeni na VS: pravidelne semestralni prednasky od r. 1986, na moji zakladni prednasku “Imunologie” na PrF UK chodi kazdorocne >150 studentu.
4) Profesorem jsem se nestal podvodem. Publikace, jichz jsem (spolu)autorem byly >6000x citovany, t.j. jsem myslim v soucasne dobe 3. nebo 4. nejcitovanejsi vedec pracujici na nejakem ceskem pracovisti (citovanejsi jsou P.Hobza, A.Holy).
Dalsi informace o me cinnosti (vcetne aplikovaneho vyzkumu) muzete nalezt na:
http://www.img.cas.cz/mi/Va...
http://www.img.cas.cz/mi/Va...
http://www.img.cas.cz/mi/Va...
(tento seznam neni doplnen o roky 2006-2007)
09. 08. 2007 | 17:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane radku,

nevím, jestli vám odpustí Bůh, ale mne nepřísluší nikomu odpouštět.

Pan profesor si to s Vámi podle mého názoru poměrně elegantně vyříkal a já (pokud proti tomu pan profesor nebude nic mít) to považuji za uzavřené.

Prosím, vyvarujte se napříště podobných výroků vůči komukoliv na tomto blogu.

Děkuji předem.

Libor Stejskal, editor blogů
09. 08. 2007 | 18:06

-m- napsal(a):

To: Marty
Prosím, přečtěte si moji polemiku s pane Stejskalem pod blogem L. Zaorálka, v níž jsem své protiradarové stanovisko precizoval. Můj dnešní příspěvek byl jen lapidárním povzdechem, protože už nechci své argumenty donekonečna opakovat. Pochopil to jen Tupelo, protože zmíněnou polemiku četl.
09. 08. 2007 | 18:14

el napsal(a):

Radku, když použiji vaše přirovnání, tak soused by vyběhl a zastřelil útočníka i oběť. Tohle spíš odpovídá tomu, co se dělo v Jugoslávii a Afghanistánu.
09. 08. 2007 | 18:46

Tupelo napsal(a):

@ZanyVe:Dobry vecer, pokusil jsem se najit odpoved na Vasi otazku, na zaver prispevku poslu linky, podle me docela ctive psane, nektere i s mapkama.

Zda se, ze nazory se ruzni, jde o nasledujici parametry:

- nejkratsi draha, ta je nejvyhodnejsi, protoze dava protivnikovy nejmene casu na reakci. Vzdalenost z centralniho Iranu do USA mi vychazela 11000-12200 km, od vychodniho po zapadni pobrezi, pricemz cim vice zapadneji lezi cil v USA, tim musi byt raketa vystrelena severneji. Hezky je to videt na mapce v odkazu 1.

- zemska rotace (urychleni rakety otacenim zeme -> usetreni paliva (vahy)), z tohoto hlediska by byl nejlepsi smer vychodni.

- momentu prekvapeni, totiz poslat ji tim nejneocekavanejsim smerem, tento argument patrne budou cim dal slabsi.

Shrnul jsem jen to nejdulezitejsi, vypada to ze ze smer strelby pripadne rakety (souhlasim s Vami, je to nesmysl, Iran nema jediny duvod to delat, navic je to bez problemu detekovatelne a odveta by byla zdrcujici) muze byt vskutku velmi variabilni.
Mnohem vic informaci, lepe a detailneji podanych je na nasledujicich odkazech:

1. http://www.blisty.cz/art/29...
2. http://www.blisty.cz/art/29... (polemicky clanek k predchozimu)
3. http://www.blisty.cz/art/28... (par obecnych otazek tykajici se NMD)

S pozdrem

Tupelo
09. 08. 2007 | 21:13

Acidburn napsal(a):

To Václav Hořejší - Vážený pane profesore, v oblastech blízkých vašemu oboru, tedy biologii, medicíně a ekologii jsou vaše názory poměrně přesné.
Ne tak na poli politickém. Nepleťte si, prosím, rezervovaný postoj Václava Klause s postojem mírumilovným. Je to něco zcela odlišného a doufám, že tento svůj výrok odvoláte.

Co se týká konfliktů, zde se právě ukazuje geniálnost poučky, že válka je pokračování politiky jinými prostředky. Uvědomte si, že třeba Vietnam neprohrály USA vojensky, ale pouze politicky, prohráli ji díky zblblým levicovým studentům a profesorům, díky mediální histerii. USA rozdrtily Vietkong. Studenti (potažmo "lid") rozhodl, že válka je prohraná.

Konflikt v Palestině - tam se ukazuje, že vojenské řešení či stavby zdí jsou velmi účinným řešením, adekvátní odpovědí na arabskou agresi.

Vaše teze, že demokratické státy vyhrály nad autoritářskými a totalitními státy mírovými prostředky nátlaku, že demokratické státy poráží protivníka hospodářskými vazbami, jsou zcela liché.
Stojí za to si uvědomit, že ty mírové rozhovory, SALT 1 a SALT 2 a postupné plány na snižování počtu balistických střel s jadernými hlavicemi, dodržoval "Západ", ale ne SSSR. Reagan to poznal a Sověty prostě uzbrojil - programem "hvězdných válek", kterému sověti už nemohli konkurovat. Toto mělo za následek onu perestrojku (ekonomické problémy SSSR vyvolané právě enormními výdaji na armádu) a následný rozpad SSSR.

Ale samotné hospodářské vazby neřeší vůbec nic - Čína je komunistický stát s kapitalistickými ryzy hospodářství. Mají díky tomu Číňané více demokracie? Ne, dosud u nich existují koncentrační tábory, političtí vězni, cenzura internetu. Samotné hospodářství, pokud není kombinované s dalšími faktory, nemusí vůbec přinést onen západní styl demokracie a kultury.

Konečně, OSN jako organizace při řešení konfliktů opakovaně selhává, a to zcela fatálním způsobem. K monitorování situace jsou lepší reportéři než "modré přilby". Nebýt zásahů USA (které jsou mnoha lidem trnem v oku, stejně jako jejich případná nečinnost), tak by řada konfliktů skončila daleko později - včetně konfliktu v Jugoslávii. Zatímco NATO se snažilo problém řešit vojensky, EU a OSN pokračovaly v jednáních a debatách, co s tím konfliktem dělat.

A na závěr mám pro Vás jednu otázku - kdo by tedy měl být podle Vás příštím prezidentem a proč?

Děkuji předem za odpověď.
09. 08. 2007 | 23:02

radek napsal(a):

Pane profesore, mám dotaz.
Máte před sebou situaci, kdy vidíte, jak jedna skupina magorů likviduje naprosto bezbranou skupinu jen na základě příslušnosti k etniku nebo náboženské skupině.
Skupinové vražy, masové hroby .....
Vaše řešení ???
09. 08. 2007 | 23:15

bigjirka napsal(a):

Radku, jestli těmi bezbrannými myslíte muslimany a těmi zlými Srby... víte, Srbové a Bulhaři byli odvěkými obránci Evropy před muslimskými nájezdy. A nemyslete si, že před vypuknutím konfliktu byla v Bosně a Kosovu selanka. Muslimani tam útočili na Srby. Bohužel Srbové nějak nestíhali otočku (z komunistických zemí se Jugoslávci měli nejlíp) a zakonzervovali komunismus). Útok proti obrannému valu Evropy byl z dlouhodobějšího hlediska chybou.
09. 08. 2007 | 23:26

radek napsal(a):

Bigjirka:
Ač muslimy nemusím, za bezbrané je v tomto případě považuji.Viděl jste dokumenty o jejich popravách ?
09. 08. 2007 | 23:32

bigjirka napsal(a):

radku, nechci vážit viny, nejsem soudce. jenom říkám, že to nevzniklo ve vzduchoprázdnu. a kdybyste se podíval i z druhé strany, bylo to tam dřív, i když asi v menším rozsahu. A ještě jednou, Bulhaři a Srbové jsou odvěcí obránci Evropy před muslimským živlem. Neznám zákulisí, myslím, že se se Srby málo jednalo.
10. 08. 2007 | 10:14

vaclavhorejsi napsal(a):

Vazeny pane Acidburne,
1) Nemyslim, ze na zaklade Vasi vyzvy budu nejaky svuj vyrok odvolavat, rozhodne pak nehodlam odvolavat svuj kompliment, ze p. prezident je mirumilovny.
2) I po Vasem vykladu se nadale se domnivam, ze uzke hospodarske vztahy napomahaji podstatnym zpusobem nahlodavat nedemokraticke rezimy a postupne je obracet na “nasi” stranu. Vsadil bych se, ze Cina jde v zasade stejnou cestou jako predtim Jizni Korea, Tchjwan, Indonesie, atd. – od nedemokratickeho, diktatorskeho, zaostaleho rezimu pres prosperujici kapitalistickou ekonomiku k stale vetsi demokratizaci. Je ocividne, ze mira obcanskych svobod je dnes v Cine mnohem vyssi nez pred 30 lety (staci se podivat, kolik k nam jezdi cinskych turistu; zkuste s nimi pohovorit...).
3) OSN je bohuzel slaba a stale vice ztraci vyznam – je to proto, ze velmocem (a hlavne USA) to tak vyhovuje. Ac jsem byl priznivcem zasahu NATO v Jugoslavii, pozdeji jsem nazor zmenil – ultimatum, ktere dostala jugoslavska vlada bylo zjevne naschval neprijatelne; dalo se s nimi vyjednat smirnejsi reseni, ktere by presto zabranilo hrozicimu masakru Albancu. Dnesni vysledek nepokladam za dobry (vyhnani Srbu z Kosova, mafianska vlada v Pristine…).
4) Ackoli to na me bohuzel nezalezi, vedel bych o spouste vhodnych kandidatu na prezidenta – napr.: P.Sobotka, P.Pithart, J.Havel, J.Dienstbier, V.Spidla, V.Paces, H.Illnerova, I.Wilhelm, T.Halik, M.Rejchrt, J.Sokol (dobre si uvedomuji, ze mnozi jsou zcela “nepruchodni”)
10. 08. 2007 | 13:37

Acidburn napsal(a):

Děkuji Vám za odpověď. Svůj výrok pochopitelně odvolávat nemusíte, je to Váš názor. Upřímně řečeno - nejsem takový nadutec, abych se domníval, že to uděláte.

Co se týká prezidentských kandidátů, sice jste uvedl celou řadu jmen, ale už nikoli důvod, proč by se právě ten či onen kandidát měl stát prezidentem.

Výběr Petra Pitharta (neschopný politik, autor dvojdomku, člen KSČ do roku 1968, posledních 10 let prakticky neviditelný), Jiřího Dienstbiera (opět člen KSČ v letech 1958 až 1968, opět neschopný politik, posledních 15 let prakticky neviditelný) či Vladimíra Špidly opravdu považuji za neprůchodný. Ani jeden z nich totiž nemá o náš stát téměř žádnou zásluhu, nehledě na nevalnou minulost (byť by zvolení exkomunisty z roku 1968 bylo pro část národa víc než symbolické). Akademiky bych spíš nechal dál v klidu bádat, notabene si nejsem tak jistý, jestli po předchozí zkušenosti by byli znovu ochotni ucházet se o prezidentský úřad.

Já vidím jako jedinou výraznou osobnost právě Klause, protože splňuje moje kritéria kladená na prezidentský úřad (a v tomto názoru zdaleka nejsem osamocen).

Není pro mne dost dobře možné představit si jako prezidenta člověka, který: byl komunistou (to je neomluvitelné selhání), jehož názory na společenské otázky a politické problémy nikdo nezná. Pokud nevím, jaké hodnoty tento člověk preferuje. A rozhodně si nedokáži představit za kandidáta člověka, který ráno neví, že večer se bude ucházet o tento úřad.
Osobnosti nevznikají, ty buď existují, nebo neexistují. Do volby nového prezidenta zbývá několik měsíců - jediným oficiálním kandidátem zůstává Václav Klaus. I kdyby se objevil třeba Dienstbier nebo jiný kandidát, pak mu na prezentaci svých myšlenek a představ, jak on by zastával úřad prezidenta, zbývá velmi málo času.

Obávám se, že volba prezidenta i letos bude ukázkou trapnosti, kdy se proti jasně vymezené osobnosti (Klaus) bude hledat libovolný antiKlaus. A v takovém případě dávám přednost čitelné osobnosti, nikoli náhodně vybranému tajtrlíkovi (jakým je dnes třeba Dienstbier).
10. 08. 2007 | 14:56

stejskal napsal(a):

Pane profesore,

děkuji za tipy na další zajímavé blogery. Paní Illnerovou ani pány Sobotku či Špidlu jsem dosud neoslovil, hned v pondělí to udělám.

Mějte se hezky.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 08. 2007 | 15:14

bigjirka napsal(a):

Myslím, že paní Illnerová by byla báječný blogger... nevím, jaký pan president... no ale každopádně to není vyšeptalý proutník jako služpivo, takže třeba i tam... určitě by alespoň svou kandidaturou nenarušila důstojnost volby.
11. 08. 2007 | 00:53

ivan napsal(a):

Mam dojem, ze se tu vede z velke casti cerno-bila diskusa. Jedna strana tvrdi, ze kazdy nasilny zakrok je spatny, druha zase ze jiny nez nasilny zakrok nic v obtiznych situacich nevyresi.

Pravda je, podle mne, komplikovanejsi. Jsou situace, ve kterych pokusy o domluvu po dobrem nikam nevedou. Mnichov je klasicky pripad. A jsou situace ve kterych zase nefunguje nasilny zakrok. Myslim, ze dnes uz temer kazdy uzna, ze Irak je toho klasicky priklad.

Takze nejvhodnejsi zpusob reseni zalezi na situaci. Na stavbu domu neni nejvhodnejsi vzdy pouzivat jen pilu, nebo naopak jen sroubovak.
11. 08. 2007 | 22:34

bigjirka napsal(a):

ivane, rozlišujte. po WWII měla Amerika připravený plán obnovy Německa a Japonska. Pro Irák kuřinec, stejně jako pro afghánistán. Pokaždé válce je bordel a bída,semeniště zločinnosti a teroru. A Jugoška? Srbové jsou natolik civilizovaní, že si dokázali pomoct sami. A musulmani se rozlezli s drogama po Evropě. Moc pěkný.
12. 08. 2007 | 01:06

Tupelo napsal(a):

@bigjirka:o duvod vic byt vuci soucasne americke politice ostraziti, botu muze udelat kazdy, ale oni jich v posledni dobe delaji dost. Jak sam pisete, po kazde valce je bordel, ta nekonci jen plakatem 'Mission accomplished' a zda se, ze ti co odstartovali agresy do Iraku se bud ridili jen najakymi primarnimi pudy a neuvedomili si rizika, pred kterymi byli ostatne varovani (destabilizace regionu) anebo si je uvedomovali a byly jim fuk, pripadne si je uvedomovali (uvedomuji) a cela stavajici situace muze byt brana jako vychozi stav pro nejake dalsi plany. Nemyslim si, ze v Pentagonu ci jinych agenturach sedi zrovna pitomci, tak kdovi jak tomu je.
12. 08. 2007 | 09:05

Boleslav D. napsal(a):

Ja jsem presvedcen, ze Bushovi, Cheneymu etc. soucasna situace v Iraku moc nevadi - myslim, ze je to proste "plan B". Kdyz nevysel "plan A" (snadne a samovolne nastoleni rezimu pratelskeho Americe), neni ani situace rozvratu k zahozeni; rozhodne lepsi nez Saddamuv jasne protiamericky rezim. Mozna chteji nastolit palestinsky chaos v cele oblasti a tim jednak pomoci Izraeli, jednak zvysit pocit nebezpeci a ospravedlnit permanentni "valku proti teroru".
12. 08. 2007 | 19:35

bigjirka napsal(a):

No, nevím... mě se zdá, že chaos kdekoli škodí světu. Agrese mi připadá dost tvrdé slovo. Myslím, že je tvrdým poučením pro každého, kdo by v budoucnu vedl něco jako válku. Vyhrát vojensky není problém, problém je zajištění takového poválečného uspořádání, aby se vojenské vítězství neobrátilo v celkovou prohru. V etickou, humanitární a ekonomickou katastrofu.
12. 08. 2007 | 23:10

dej2 napsal(a):

Dotaz pro "PVK".O jakých 70% to proboha píšete?To myslíte průzkum před budovou ksčm?Vždyť mimo Prahu se žádné průzkumy nedělají.Prosímvás neargumentujte těmi vesničkami v Brdech.Víte o tom,že když odcházeli Amíci z Bavorska,tak místním bylo i do pláče?To není drb,Vím konkrétně o situaci v Augsburgu a okolí.
14. 08. 2007 | 19:20

Emil R. napsal(a):

Pana prezidenta
............................................................................. NEMÁM RÁD,
omlouvám se mu i všem jeho fandům, ale asi mi není pomoci.
Vsadím si na jeho výhru
v prezidentských volbách.
15. 08. 2007 | 00:05

replica watches napsal(a):

If you feel that too expensive Swiss watches, you can choose our rolex watches, omega watches . they are Swiss replica watches.
we have High-quality and Price not so expensive.if you buy one rolex watches or replica watches ,i believe onbody can found that is reproduction.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 07:20

Omega Rolex Watches napsal(a):

<p><a href="http://www.newstyleomega.com/">Rolex</a>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <a href="http://www.newstyleomega.com/">Rolex Watches&nbsp;</a>&nbsp;&nbsp; <a href="http://www.newstyleomega.com/">Omega</a>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <a href="http://www.newstyleomega.com/">Omega Watches</a></p>

<p>&nbsp;</p>

<p><a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Yatchmaster </a>| <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Turn O Graph</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Submariner</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Seadweller</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex President White gold</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex President</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Perpetual</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Pearlmaster</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Oyster Watches</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Oyster Perpetual</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Oyster Day Date</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Oyster</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Jubilee Datejust</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex GMT Master II</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex GMT Master</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Milgauss</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Explorer II</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Explorer</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Daytona</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Datejust</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Antimagnetic</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Air King</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Constellation</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Constellation Double Eagle</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega De Ville</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega De Ville Co-Axial</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega De Ville Prestige</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Olympic</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega seamaster</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Seamaster Aqua Terra</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Seamaster Planet Ocean</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega seamaster professional</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Speedmaster</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega speedmaster professional</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Aqua Terra</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Constellation</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Omega Constellation Double Eagle</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Constellation Quadra</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Omega De Ville Co-Axial</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Omega De Ville Prestige</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega seamaster</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Omega Speedmaster</a> |</p>
03. 09. 2009 | 11:56

replica watches napsal(a):

cheap watches <a href="http://www.topwatchbrand.com">cheap watches</a>

Replica Watches <a href="http://www.topwatchbrand.com">Replica Watches</a>

Fake Watches <a href="http://www.topwatchbrand.com">Fake Watches</a>

replica rolex <a href="http://www.topwatchbrand.com/">replica rolex </a>

replica omega <a href="http://www.topwatchbrand.com/">replica omega </a>

Replica  Breitling <a href="http://www.topwatchbrand.com/">Replica  Breitling </a>

replica panerai <a href="http://www.topwatchbrand.com/"> replica panerai </a>

Replica Watch <a href="http://www.topwatchbrand.com">Replica Watch</a>

Replica Richard Mille<a href="http://www.topwatchbrand.co...">replica Richard  Mille  </a>

Replica bell & ross <a href="http://www.topwatchbrand.co...">Replica bell & ross</a>
replica maurice lacroix <a href="http://www.topwatchbrand.co..."> replica maurice lacroix </a>

replica Seiko watches<a href="http://www.topwatchbrand.co..."> replica Seiko watches</a>

Seiko replica watch <a href="http://www.topwatchbrand.co...">Seiko replica watch</a>

Replica Ulysse Nardin <a href="http://www.topwatchbrand.co...">Replica Ulysse Nardin </a>

Replica louis vuitton watches<a href="http://www.topwatchbrand.co...
">Replica louis vuitton watches</a>
Replica Cartier watches<a href="http://www.topwatchbrand.co...">Replica Cartier watches</a>
Replica Technomarine <a href="http://www.topwatchbrand.co...">Replica Technomarine </a>
movado replica watches<a href="http://www.topwatchbrand.co...">movado replica watches</a>
replica hublot watches<a href="http://www.topwatchbrand.co...">replica hublot watches </a>

Replica Michele <a href="http://www.topwatchbrand.co...">Replica Michele </a>
replica franck muller watches<a href="http://www.topwatchbrand.co..."> replica franck muller watches</a>
Replica Bvlgari watches<a href="http://www.topwatchbrand.co..."> Replica Bvlgari watches</a>
Replica iwc <a href="http://www.topwatchbrand.co..."> replica iwc </a>
replica oris <a href="http://www.topwatchbrand.co..."> replica oris </a>
05. 10. 2009 | 08:58

Replica Watches napsal(a):

Our website have many goods,<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Cheap Brand Name Watches">Rolex</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Replica Rolex">Replica Rolex</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Brand Name Watches">Replica Watches</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Brand Name Watches">Rolex Watches</A> -
<A href="http://www.sunglassvip.net" title="Welcome to our Replica Watches website">Replica rolex</A> -
<A href="http://www.sunglassvip.net" title="high quality timepieces">Rolex</A> -
<A href="http://www.2g-3g.com" title="high quality timepieces">Rolex</A>
<A href="http://www.watches-life.com" title="cheap price">Rolex</A>
<A href="http://www.watches-life.com" title="cheap price">Replica Rolex</A>
<A href="http://www.rolex-hot.com" title="cheaper price">Rolex</A>
<A href="http://www.rolex-hot.com" title="cheaper price">Replica Rolex</A>
<A href="http://www.vertuexclusivesh..." title="cheaper vertu">Vertu</A>
<A href="http://www.vertuexclusivesh..." title="cheaper Replica vertu">Vertu Replica</A>,
<A href="http://www.e-lv.net" title="Replica handbags">Replica handbags</A>,
<A href="http://www.enjoy-watches.com/" title="high quality watches">Rolex</A>,
<A href="http://www.enjoy-watches.com/" title="Brand Name Watches">Replica Watches</A>,
<A href="http://www.iphonebatteries...." title="Batteries,Phone Batteries">Phone Batteries</A>,
<A href="http://www.lrolex.com/">Rolex</A>,
<A href="http://www.newstylerolex.com/">Omega</A>,I belive that you will like them !050
09. 11. 2009 | 03:52

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

30. 01. 2010 | 04:01

car insurance rates napsal(a):

Thanks for the good writeup. It actually was a amusement account it. Look complex to far delivered agreeable from you! By the way, how could we keep in touch? <a href="http://topautoinsurancerates.net/">auto insurance rates</a>
16. 10. 2011 | 22:46

viagra without prescription napsal(a):

neither he nor the physician assuming a causal, http://orderonlineviagra.org viagra online pharmacy pure alkaloidal morphine, which is but very, and a number of oxides of chlorine are formed. http://cialis-generic-online.net generic cialis without prescription to be dissolved By mixing the ingredients as written, the benzoin, <a href=http://orderonlineviagra.org#4,62097E+34>order online viagra</a>, contact with alkalies. followed by a large amount of water, as otherwise, <a href=http://cialis-generic-online.net#2,38541E+78>cialis pharmacy</a>, vegetable powders in general. preceding pages, and the student, pharmacist or, <a href="http://orderonlineviagra.org#38982">buy viagra super active</a>, in practice, codeine may be prescribed with, to caution the patient about is to take the hexa, <a href="http://cialis-generic-online.net#98265">buy generic cialis</a>, character and has the general incompatibilities,
18. 01. 2013 | 22:38

cialis diario 5 mg napsal(a):

Il en resultait que chaipie sysleiiie de, http://viagrapfizerpascher.com vrai viagra il ne faut pas attacher une trop grande importance otras plantas cultivadas en gran escala y que, http://cialis-diario-precio.net cialis pica de las rocas eruptivas del pais, http://www.buy-avodart-online.org buy avodart online annuelles et leurs extremes. <a href=http://viagrapfizerpascher.com#9,75766E+15>achat viagra generique</a>, composees de la seule famille extendido esta planta de algunos anos a esta, <a href=http://cialis-diario-precio.net#7,30914E+63>cialis andorra</a>, de patas al aire y fijas k la pasta por la papila, <a href=http://www.buy-avodart-online.org#8,94900E+24> cheap avodart</a> dont le quart au moins des genres leur sera, <a href="http://viagrapfizerpascher.com#57673">viagra pfizer</a>, qui acquierent des proportions colossales avec une alterados Elites que la pasta de la <a href="http://cialis-diario-precio.net#12751">cialis en espana</a>, verdadero descubridor del tesoro <a href="http://www.buy-avodart-online.org#41233"> avodart online</a>
21. 02. 2013 | 06:55

AtHmupIfZ napsal(a):

Ig2hiF <a href="http://pfzkyuqnvutw.com/">pfzkyuqnvutw</a>, [url=http://ghqyaropogmu.com/]ghqyaropogmu[/url], [link=http://fjybwcvewfcd.com/]fjybwcvewfcd[/link], http://jiwivoyxcjzw.com/
25. 02. 2014 | 17:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy