Záběr Londýňana, který je nucen se svlékat do naha pod přísným dohledem černocha

10. 08. 2011 | 23:00
Přečteno 14196 krát
V dnešním článku vlivného českého novináře mě zaujala, či spíše šokovala následující pasáž:

„Záběr Londýňana, který je nucen se svlékat do naha pod přísným dohledem černocha, který mu už sebral košili, pravděpodobně neobletí svět. Je politicky nekorektní a bude s velkou pravděpodobností ututlán. Svoji symboliku ale má a kdo ho stačil zahlédnout, jistě na něj hned tak nezapomene. Ale tohle politicky korektní tutlání je zametání pod koberec.“

Proboha, proč tento novinář vůbec zmiňuje barvu kůže onoho lumpa? Z použité formulace se zdá, že to hlavní, co by nám mělo vadit, je to, že onen Londýňan byl takto ponížen právě černochem.

Onen novinář má zjevně hrdý pocit, že se odvážně vzbouřil proti „politické korektnosti“.
Já si o něm myslím něco jiného...


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Viola napsal(a):

Karty se občas obracejí a jednou je jeden nahoře a druhý dole, kdysi byl černoch nahý a v okovech, dnes ty okovy nasazuje svému dávnému otrokáři a svléká ho donaha, jak symbolické.
10. 08. 2011 | 23:11

ghándí napsal(a):

profesore, říká se afrolondýňanem.
10. 08. 2011 | 23:12

Radkin Honzák napsal(a):

Co Vám možná uniklo, je, že onen novinář v textu dále napsal:
"Britský premiér Cameron nemluvil pravdu, když výtržnosti označil za čistou kriminalitu. Ony mají jasný sociální a rasový podtext a evidentně ukazují na krach konceptu sociálního státu a násilné multikulturalizace."
Proto asi také uvedl to, co Vás šokovalo. Ale pospolu, už to dává určitou souvislost, nebo ne?
10. 08. 2011 | 23:12

Buvol napsal(a):

Nechápu otázku! Novinář nejspíš toho černocha zmiňuje proto, že to dělali právě a jenom černoši! Je to nejspíš z bezpečnostních důvodů Když uvidíte černocha utíkejte! Platí to především pro blondýnky ..
10. 08. 2011 | 23:18

Luba napsal(a):

Pane řediteli,
on je snad Ondřej Neff vlivným českým novinářem?
Jen proto, že stvořil Neviditelného psa?

Řekl bych, že nikoli. Protože jeho vlastní články jsou pod psa.
Viditelného.
10. 08. 2011 | 23:21

Viola napsal(a):

Mě by zajímalo, kdo je ten vlivný český novinář ASTON.
10. 08. 2011 | 23:23

PatientO.T. napsal(a):

http://l.yimg.com/ao/2011/news/august/manstrippinglondon090811_257twitter.jpg

je to jasný, nebyl to černoch ale černý šerif...
:-)))

P.S.: pane Honzáku, čemu se divíte? vy nevíte, jak se dělá propaganda? ta přeci nebývá založena na úplné lži, ale na POLOpravdě...
amatérská propaganda se od té profesionální liší pouze svou zbabělostí. proto autor blogu nikoho nejmenuje a to, co si o zmiňovaném novináři (kterého, btw, nemám vůbec v oblibě) myslí, raději nenapíše...
tak to chodí...
10. 08. 2011 | 23:26

Naštvaný napsal(a):

Zprávy ČT o tom byly jako většinou impotentní, formální, nudné. Nova uvedla nějakého Londýňana, který v souvislosti s násilím a rabováním otevřeně nadával na "korektní" dodržování práv. Zpravodajství České televize je výtečné pouze ve zkresleně vykonstruovaných pomluvách prezidenta Klause a na tom se zřejmě vždycky vyčerpají, že další už stojí za prd! Včera se tam nějaká anglická dívenka vyjadřovala /na Nově/, že pro ní to je realizace pocitu svobody.
Apropo, bílých tam při tom rabování taky nebylo zrovna málo...
10. 08. 2011 | 23:26

multi-kulti : smrt naší civilizace napsal(a):

Vážený pane, s Vašimi názory, a s přispěním dalších takových, budete rovněž brzy /v lepším případě / svlékán a obírán černochem či arabem.
10. 08. 2011 | 23:29

Luba napsal(a):

Violo, Violo ... :

http://www.neff.cz/
10. 08. 2011 | 23:32

ld napsal(a):

A teď ještě, co znamená ta dvojitá žlutá čára za zády toho mládence...
10. 08. 2011 | 23:32

vasja napsal(a):

Muj odbornej názor je, že Jasmínová revoluce přeplavala moře aj jejich kanál.
10. 08. 2011 | 23:38

Karel Mueller napsal(a):

Pane Honzák,

Lubova odpověď mě přinutila kouknout na Neviditelného psa.
Koukněte na "Podpoří NATO britské rebely?"
Ten shledávám zajímavějším.
10. 08. 2011 | 23:45

Martin napsal(a):

Hořejší laskavě se věnuj své molekulární genetice a nekomentuj věci kterým nerozumíš ani zbla.
Podstata novinářova sdělení byla ta, že svlečení bělocha černochem je považováno za politicky nekorektní čin tudíž nebude v médiích ovládaných zvrácenými humanisty politicky korektními cenzory.

A vůbec nemusíme chodit daleko, to když tři bílí ve Vítkově způsobili těžké zranění jednomu barevnému, tak média tomu věnovali čtvrt roku denního zpravodajství a spousta hodin živých přenosů, ale když ve stejné době barevný způsobil těžké zranění bílému, byl ve zprávách pouhých několik sekund, protože není politicky korektní zobrazovat barevné jako pachatele trestných činů.
10. 08. 2011 | 23:46

Viola napsal(a):

Lubo,

nemusím číst všechno, ne?
10. 08. 2011 | 23:51

Autor blogu napsal(a):

Nedávno jsem byl na houbách. Byl to dobrý trip.
10. 08. 2011 | 23:52

Tunel napsal(a):

Pane Hořejší
Já v tom nevidím rasismus, ale povzdech nad skutečností, že se kolem té fotografie bude chodit po špičkách, ze strachu o nařčení diskriminace. Ostatně váš článek je toho důkazem.
10. 08. 2011 | 23:55

Viola napsal(a):

No, v televizních novinách jsem také viděla z toho rozbouřeného Londýna jak malého Asiata, kterému právě asi někdo vybil zuby a rozbil hlavu obstoupilo několik vysokých černochů a dělali, že mu pomáhají a přitom ho okradli.

Jo a také jsem si poslechla v Miléniu na TV, že by se neměly polidšťovat zvířata, zvláště ne primáti.
10. 08. 2011 | 23:56

vasja napsal(a):

K.M.
To je docela slušný.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/glosa-podpori-nato-britske-rebely-dr2-/p_zahranici.asp?c=A110809_221723_p_zahranici_wag
11. 08. 2011 | 00:02

Viola napsal(a):

A co si myslím o pravých příčinách těch bouří v Londýně?

Je to způsobeno výchovou. Rodiče pracovali a na děti nebyl čas, čím nuznější zaměstnání, tím horší výchova dětí. Experimenty s výchovou začaly asi v 60 letech, na západě s volností a u nás s kolektivní výchovou a pěkně bez Boha na obou stranách. Skoro každý od nás, kdo se mohl seznámit s anglickou výchovou byl zděšen, děcka nevychovaná, uřvaná, ponechána samovývoji a v pubertě se srocující do různých band a klubů. Strkalo se jim horem dolem, naučilo se je žít nočním způsobem života a to se pak ani nechce studovat a pracovat, i kdyby něco i bylo.
11. 08. 2011 | 00:05

Enkidu napsal(a):

Honzák
Pane Honzáku, Vám zase evidentně uniklo, stejně jako Neffovi, že v Londýně nejde o problém s "rasovým" podtextem, minimálně 30 procent mladých lumpů jsou běloši. V anglii mají lumpárny dětí bývalých přístavních dělníků a jiné "bílé" low class dlouhou tradici. Vím, že takovému šovinistovi, jako jste Vy, se to zrovna nehodí do krámu, ale tak to je. Vám prostě nestačí, že to byl lump, pro Vás je důležitější rasa. A určitě to byl muslim, homosexuál, nebo ženská...
11. 08. 2011 | 00:08

Viola napsal(a):

z diskuze na tom psu:

"Dvě londýnské dívky popíjející na ulici víno z vyrabovaného obchodu vysvětlují reportérce BBC, o co jim šlo : "Chtěly jsem policii a bohatým ukázat, že si můžeme dělat, co chceme.
Kliknout, stáhnout, dobít. Vše gratis."

Přesně tak - špatná výchova
11. 08. 2011 | 00:09

Někdo napsal(a):

Jsem zděšen tím, co se v Londýně děje. Jsem zděšen o to víc, že to bude mít pokračování. Ve Velké Británii, nebo někde jinde, to nelze určit, doutná to pod povrchem. Stačí pečlivě sledovat záběry, kdože to je převážně mezi rabujícími, ano mládež, řekněme adolescenti. Když napíšu, že mají povětšinou tmavší barvu kůže, nemůže mne nikdo obvinit z čehokoliv, protože je to pravda. Zastavte si záběr a počítejte, vždy víc jak polovina jsou jiné barvy kůže, než mají Evropané.

Díky událostem v Londýně se Evropa probouzí a je načase, protože severní hranice Afriky se otevřely a Evropa je zaplavována stejnými, možná i horšími živly, jaké dnes řádí ve Velké Británii.

Ano, je třeba se připravit na to, jak nám bude multi-kulti obohacovat náš dosud nudný a poklidný styl života v Evropě. Londýňané v těchto dnech bojují za celou Evropu. Doufám, že není pozdě, že je to začínající požár, který se dá uhasit. A všichni multi-kulti nadšenci, jako misionáři, jděte do těchto míst, kde začalo jejich násilí a nechte se obohatit. Taková misie bude ideální lék na vaši idealistickou naivitu.
11. 08. 2011 | 00:19

Frante napsal(a):

Vykládám si to tak, že "černocha" zdůraznil aby bylo jasné že jde o přistěhovalce z nedávné doby (předpokládám, že mezi nimi bylo podstatně víc černochů než v původní francouzské populaci), tedy nikoli o projev rasizmu. Zajímalo by mne, jestli by to bylo pro vás takhle OK? Je jasné že nejde všechny imigranty házet do jednoho pytle, na druhou stranu je jasné imigranti jsou a BUDOU problém
11. 08. 2011 | 00:21

Viola napsal(a):

Jeden postřeh

pro dobro věci by se neměly vyrábět haleny, nebo lehké bundy s kapucí, měly by se zakázat, jako ty šátky u muslimek.
11. 08. 2011 | 00:26

Frante napsal(a):

Pardon, nikoli francouzské ale anglické populaci (před chvílí jsem četl o Francii)
11. 08. 2011 | 00:27

Karel Mueller napsal(a):

Violo,

známe se z debat delší dobu. Mimo jiné i z maratonu u pana Štefla. Tak si nemusíme moc vykládat.
Mám pocit, že se spirála začíná roztáčet. Nemám z toho žádnou radost, budou se hledat příčiny tam, kde nejsou. Vypracuje se vagon sociologických studií, které budou muset mít předepsané závěry.
Ale to nic nemůže změnit tu tristní skutečnost, že upadáme ve všech měřitelných parametrech, jak tady my z "Řádu" ve všech pádech léta zdůraz%nujeme (nějaké kecy o levici či pravici jsou jen k smíchu). A to také nutně povede k ekonomickému krachu a pak přijde ten "můj" průsečík. Co pak přijde? Proti tomu je současná GB čajíček 5. odvaru.
11. 08. 2011 | 00:27

Viola napsal(a):

A ještě vám něco řeknu,

rodiče se rozvádějí, rozpadají se rodiny, děti jdou se vzdoru na ulici, děti jsou čisté bytosti a rodiče je takhle kazí. V té Anglii je to o něčem jiném, než ve Španělsku, nebo v Arabských zemích. Možná je to podobné trochu s Řeckem. Mladí koukají na televizi (z těch záběrů bylo vidět, že kradli televize) a vidí, co a jak dělají jinde, je to nakažlivé, protože jak vědci řekli jsme z opice a ty se opičí. Co jedna udělá, druhá, která nepřemýšlí, udělá úplně to samé, protože přemýšlení bolí. A zrovna tak je to i s PC hrami, dělají se naprosto pitomé hry, děcka se tím zabavují hodiny a vytvářejí si špatné návyky a zrovna tak je to s pornem.

Tuto společnost kazí systematicky ti, kteří chtějí vyrábět a vyrábět aby měli větší a větší zisky, vymýšlejí další a další nesmysly.
11. 08. 2011 | 00:36

Viola napsal(a):

Karle Muellere,

mám obavu, že nebude ani čas napsat nějaké studie. Podle mě je v Anglii nutno přemýšlet nad výchovou mladých a u nás by se s tím preventivně mělo také začít, jestli nechceme být jednou očipováni, no možná proto to tak někdo vede. A agresivita se zvyšuje, proč? Protože chybí ideje, romantika, poezie, krásno, všude je jen hrubý materialismus, duše strádají.
11. 08. 2011 | 00:42

Karel Mueller napsal(a):

To určitě, to by bylo na delší debatu. Jenže Asie nepadá ... je to blbý to tak říct, ale oni totiž nezešíleli.
11. 08. 2011 | 00:47

Viola napsal(a):

Nějak bych pochopila, že by z hladu vykrádali pekárny, nebo obchody s jídlem, ale toho mají zdá se dost a možná i syceného nějakým doplňkem, který zvyšuje agresivitu, mladí Angličani mají zájem o elektroniku, touží po bohatství, nestačí jim, co mají, že jsou v teple a suchu a mají co jíst. Jinde lidé umírají hlady, co by za to dali, kdyby si žili jako ti v Anglii.
11. 08. 2011 | 00:50

Viola napsal(a):

Karle Muellere,

Asiati jsou chytří a mají disciplínu a pořád hrdost ke svému národu a rase.

A pro dnešek se rozloučím a popřeji dobrou noc. :-)
11. 08. 2011 | 00:54

honolulu napsal(a):

Pane profesore,
Vy, vzdy politicky korektni korouhvicko, kde se zde berete ? Ja myslel, ze zametate ulice po tom multi-kulti "kulturnim obohacovani" v Londyne, ktery jste vzdy tak vehementne obhajoval.
Mel by jste tu ostudu pomoci uklidit ! Mate na ni zasluhu !

Kdyby jste byl chlap, tak by jste rekl : "ANO, MYLIL JSEM SE" !

Violo,
soudruzko domovni duvernice, nesnazte se z toho, co se stalo v Londyne udelat tridni boj mezi chudymi a bohatymi.
Americka TV ma mnoho zaberu a 90 % kriminalniku jsou barevni pristehovalci z Afriky.
Take 3 zabiti v Birgminhamu (Asijate) byli zabiti cernochy. Je to natoceno.
To sidliste, kde bydlite, se jmenuje kvuli Vam RAFANDA.

"Soudruzi", cely zivot jste byli poplatni nesmyslne doktrine a zasvetili jste veskerou energii vlezprdelkovanim a ted z vasich kolegu jsou uspesni kapitaliste, kteri vas hodili pres palubu, jako prebytecnou zatez. (Oj, Oj, Oj, tak si dodrbat zivot).
Kdyby jste se pridali k nam, tak by jste popijeli nejlepsi kaficko na svete na Kalakaua - Waikiki (Hawaii).
Ted mate dve moznosti ! Modlit se dale k utopiim ze setrvacnosti, aby jste neztratili FACE (ksicht), nebo se pridat k Hari Krishna.....
11. 08. 2011 | 00:54

Karel Mueller napsal(a):

Morální a hodnotová krize, jako ve většině Evropy. "Mé karty" nebyly nahraženy.
11. 08. 2011 | 00:54

Karel Mueller napsal(a):

Dobrou.
11. 08. 2011 | 00:56

Viola napsal(a):

Ještě jsem tě honolulu zahlídla,

na Kalakaua - Waikiki nejsou černí? Pokud jde o naše sídliště, budeš se divit, ale je to zatím klidná oáza, možná i proto, že tu bydlím já. A představ si jsou tu i slušní pracující cikáni. Honolulu v Anglii jde podle mě o opičení se zkažené mládeže všeho druhu.
11. 08. 2011 | 01:04

Viola napsal(a):

I tobě honolulu dobrou . :-) třeba kávu, když ještě asi spát nepůjdeš.
11. 08. 2011 | 01:08

Yosif K napsal(a):

Hmmmm - na Sky News ukazovali Inda - majitele zelezarstvi. Pseudodemnostranti mu rozkradli zasoby za 300 tisic liber.
Dle snimku na TV byla vetsina rabovacu tzv "karibskeho puvodu".

Reci o zhoubnem vlivu TV a zamestnanosti matek jsou platne pouze velmi omezene. Indove prijdou do Anglie s holyma rkama a za 20 let maji zelezarstvi za 300 tisic liber - nebo neco jeste vetsiho. Karibaci prijdou do Anglie s holyma rukama a za 60 let maji zase hole ruce a tvori vetsinu mezi rabovaci obchodu.

Videli jste mezi rabovaci nejakeho Cinana, Vietnamce, Tibetana nebo Inda?

Kdesi zde na aktualne bylo interview s romskou protiraistickou bojovnici - reditelkou romskeho muzea. Bylo to smutne cteni - kdyby nebyla Romka, pan profesor by ji urcite strhal jako raziztku.
Dobra zena (napul bila) si pochvalovala ze sama vystudovala VS a ze jeji dcera (napul bila) ze take vystudovala VS. Dale si pochvalovala ze jeji dcera ma dobreho manzela - Roma - "ja byla strasne proti tomu, ale dopadlo to dobre, je to hodny clovek, chodi pravidelne do prace......". Konec citatu...... rasistka jak vysita - alespon dle PC norem pana profesora......
11. 08. 2011 | 01:08

skeptický napsal(a):

Profesore

Připojuji se k Všemu rozhořčení.Jsem pobouřen netaktností novináře.To jsou dneska lidi.

Ovšem používat slovo lump by mohlo být ukvapené,nebyl totiž právoplatně odsouzen,takže to není dokázané.Bůhví jak to bylo.
Možná taky nějaká paráda.
Na takové naháče platí jen ostré ammo.A armádu mají tisíce kilometrů daleko.Dobře vymyšleno.

Pozdravujte pana bratra,a dík za info.Zeptejte se ho,co je Planckova konstanta.Starý Max si ji nějak dosadil,aby to vyšlo,a doufal,že někdo přijde po něm,a vysvětlí mu,co to je.
Tvrdil jste, že atomová fyzika se dá pochopit jen za použití vyšší matematiky,nevím,kdo Vám to nakukal.

Když je teorie vedle,všecko vedle,a čím složitěji se to oblékne,tím míň lidí to vidí.

Na světě je v historii vědy tak pár tuctů lidí,kteří to nějak zásadně posunuli kupředu.A tisíce bystrých mozků to papouškuje po nich a má se za vědce.
Mohl byste tak mít laureáta v rodině.

Ta teorie všehomíra kterou jste mi poradil pokračuje jak na másle.Před deseti lety jsem vynalezl teorii krásných čísel.Jak když ji najdu.Brnkačka.
11. 08. 2011 | 01:11

AC napsal(a):

Nemyslím si, že naše média referují o nepokojích a rabování korektně. Tak jako o všem, co se jim nehodí do karet. To se nám ale vymstí. Na těchto "nečekaných a překvapivých" událostech, pokud si je chronologicky dosadíme do mozaiky předešlých a stále znovu se opakujících a vzrůstajících ekonomických problémů, už lze mnohem lépe pochopit co nás čeká a co bylo myšleno slovy ROZVRAT a EFEKT TENCE NAMAZANÉHO KRAJÍCE CHLEBA. Možná to tak ještě mnozí nepociťují, ale největší hrozbou je a bude průběžné zdražování všeho, kam se jen podíváme, asociální reformy a nezaměstnanost.
Problémy se kumulují, sociální smír bere za své. A vlády spolu s médii jen přilévají olej do ohně.

Quo vadis, Evropo? Já bych věděl, ale Stejskal jistě bdí, byť i na úkor svého volna, aby hájil korektnost. Vyslovím tedy skromné přání: jen aby nám vydržela i v praxi (tady si dovolím pochybovat).
11. 08. 2011 | 01:15

santawizard napsal(a):

mladí chuligáni.Anglie je zkoušena.Policie to zvládla.Soukromníci si nevzali zákon do vlastních rukou,protože jsou pojišťovny.
11. 08. 2011 | 01:52

AC napsal(a):

"Ale velkou otázkou zůstává, nakolik jsou všechny tyto úvahy vůbec relevantní k nynějším nepokojům v Anglii. Potíž totiž je, že když v úterý stanula před soudem první stovka násilníků, ukázalo se, že to vůbec nejsou deprivovaní jedinci z anglické underclass - že jsou to i univerzitně vzdělaní mladí lidé, osoby, které mají slušná středostavovská zaměstnání.

Motivací k vzniku násilí bylo tedy zřejmě něco opravdu jiného.

O tom se nyní bude v Británii hodně debatovat a bádat. Politikové právem na otázku: "Co nynější nepokoje způsobilo?" odpovídají, že se to teprve bude muset zjistit."
11. 08. 2011 | 01:57

starej komsomolec napsal(a):

Zda se ze letosni okurkova sezona zdarne pokracuje.Facebookova detska subkultura vyrazila do ulic.
11. 08. 2011 | 03:02

starej komsomolec napsal(a):

Zda se ze letosni okurkova sezona zdarne pokracuje.Facebookova detska subkultura vyrazila do ulic. Webovi filozofove delaji hluboke uvahy o podstate civilizace.
11. 08. 2011 | 03:03

Jozef napsal(a):

To AC
Simon Winlow
z katedry sociologie v Yorku pre Pravdu:"Je to ako robotnicka verzia nenasytneho bankoveho sektora,riadiaca sa heslom:Vezmi si co chces,kym mozes".

Steven Fielding,
riadietel Centra britskej politiky na univerzite v Nottinghame: Podmienky existuju uz dlho.bola to len otazka spustaca.Ide o najubohejsie stvrte s najvyssou nezamestnanostou,kriminalitou,tehotenstvami tinedzeriek.Najviac zavisia od verejnych sluzieb a statnych davok,ktore sucasna koalicia obmedzuje...
Urady su pod tlakom,aby posilnili policiu,ktorej vlada zoskrtala zdoje.A pride aj na diskusiu o socialnych otazkach.Da sa hovorit o pravicovej a lavicovej odpovedi na situaciu.
Ked bezpecnostne zlozky zasiahnu tvrdsie,moze dojst aj k silnejsej odpovedi.V oblastiach,o ktorych hovorime,existuje dlhodoba nedovera k postupu uradov".

Titulok blogu
mi asociuje foto z Abu Ghraib,nahe tela poslusnych moslimov,uviazane na spagate 20-rocnej US- vojacky,a podobne zabery.

Britania oslabena bankami i vojnami,tragicky zadlzena,stoji pred obrovskymi problemami.

Zdielam nazor p.Mullera na katastrofane smerovanie diania.
Dufam,ze rastuci pocit akutneho ohrozenia celej Europy umozni vseobecnu mobilizaciu rozumu aj zdrojov obyvatelstva.
11. 08. 2011 | 03:09

Skogen napsal(a):

Souhlasím s těmi, kteří říkají, že jestliže měl britské občanství a hlásil se k britské státní příslušnosti, pak to byl především Brit a výhradně jako takový by měl být na základě britských zvyklostí a britského práva posuzován.

Což je princip, který by měl být obecně při multikulti nekompromisně uplatňován (on uplatňován bývá, ale ta nekompromisnost někdy ustupuje pozitivní diskriminaci) - kulturní a sociální odlišnosti klidně ano, ale jen tehdy, pokud nekolidují s nadřazeným rámcem, který je definován většinovou národní identitou. Přílišná shovívavost a ústupky bohužel vedou k chaosu a opakovanému destabilizujícímu vymezování se, vlastně jsou takovou benevolencí obdobné incidenty přímo umožňovány.
11. 08. 2011 | 03:13

kočka šklíba napsal(a):

No dva dny sleduji BBC, a mezi rabujícími je určitě mnoho mladých bílé pleti. Samozřejmě nedokáži odhadnout kolik, ale ptz , zvláště první den v Londýně, bylo mnoho vyrabovaných obchodů s majiteli jiného než evropského původu(převážně asijského), tak to s multi-kulti nemá nic společného. Ale je jasné, že že sem zase slétnou rasisti nadávající na multi-kulti.
Můj názor je, a dokonce se shoduji s Žantovským, že ti mladí nemají co ztratit, současně chtějí být in, chtějí vše hned, nemají žádný cíl, výchova a vzdělání asi asi je minimální. Vůbec se jich nezastávám, ptz jsou to lidé a například zrovna příklad který uvedl p. Hořejší svědčí o jejich naprostém cynismua bezohlednosti, stejně tak to okradení zraněného chlapce.
Ale, pokud jsou sociologické průzkumy relevantní, tak v populaci je asi 2,5% lidí, kteří pracovat nechtějí, takže se zřejmě spoléhají na žebrání a krádeže, v populaci.
Takže se domnívám, že mnoho z nich, ptz nemají žádnou, nebo minimální perspektivu "smysluplnějšího" života, tzn. života , kdy budou pracovat, studovat a budou vědět, že toto jim zajistí běžný život, kdy budou moci založit rodinu a starat se o ní v důstojných podmínkách této době a tohoto "regionu", tak by se k těmto rabovacím akcím vůbec nepřipojilo. Byla by to záležitost pár desítek, max stovek asociálů.
Znova píši, nezastávám se jich, vůbec, ale je potřeba se zamyslet proč? Proč tolik, proč v téhle intenzitě?
11. 08. 2011 | 03:46

AC napsal(a):

Jozef

Se závěry p. Muellera také souhlasím. Evropa směřuje k sociální, hospodářské i politické katastrofě.

K Vašemu poslednímu odstavci:

"Dufam,ze rastuci pocit akutneho ohrozenia celej Europy umozni vseobecnu mobilizaciu rozumu aj zdrojov obyvatelstva."

dodám jen tolik, že vlády mají tendenci současnou hospodářskou a morální krizi podceňovat či bagatelizovat. Z jejich arogantních projevů a činů je evidentní, že naprosto nevědí která bije. Euforie z pádu východního bloku jim dočista zatemnila rozhled. Evropa po 89 propásla obrovské příležitosti. Nevěřím proto na všeobecnou mobilizaci rozumu, natož zdrojů. Vždyť nejsou schopny ani dešifrovat základní průvodní jevy tohoto marasmu a slepě věří, že když strčí hlavy do písku, všechno jaksi samo od sebe odezní. Neodezní. Už ne. Je příliš pozdě. Každý jen trochu vnímavý teď už sám může pozorovat, že se situace stále jen komplikují a zhoršují. Když vedle sebe položíme pozitiva a negativa, není prakticky o čem mluvit.
11. 08. 2011 | 04:37

honolulu napsal(a):

Indoktrinacni, marxisticka propagatorka "soudruzka" Kocka Skliba se projevuje v plne slave.
V Londyne a vsude jinde jsou rasove nepokoje a moje TV jasne ukazuje drtivou vetsinu tmavych lidi. Jeden z deseti je asi Hispanik nebo misenec,
"Soudruzka Kocka Skliba", vsak vsechny hrave presvedci, ze to jsou nepokoje tridni, asi hladovych lidi, kteri se rozhodli, asi z "HLADU" vyrabovat obchod z elektronikou.

To je stale stejne, typicke chovani etnika, jako kdyz se blizi hurikan z Mexickeho zalivu. Kdo ma vetsi mozek nez kanarek, tak utika od pobrezi. V New Orleans (Louisiana) zahynulo pres tisic lidi kteri odmitli utikat. Maji radi opustene obchody. To, ze jsou zamcene nevadi. (Ja to videl uz nekolikrat !)

My zde mame zakon, ze v pripade prirodni katastrofy si kazdy muze vzit z obchodu jidlo a piti zdarma. Nekteri lide si toto zbozi pletou s elektronikou, zlatem, luxusnimi auty, hudbou atd. Stale stejny nepochopitelny, psychologicky fenomen.
Samozrejme pro maxisty je vsechno "tridni boj".
Vase zkreslovani reality vas hluboce degraduje. Tak lzete dal!
Jednou vam nikdo nebude verit i kdyz budete mluvit pravdu.
11. 08. 2011 | 05:26

Béda napsal(a):

Rasista má selektivně barevný pohled na problémy, na jejich kořeny. Vidí účelově pouze to, co chce vidět. Podíl svého etnika, kupř. na násilnostech v Londýně nevidí.

Nevidí ani společné příčiny těch nepokojů. Frustraci z bezperspektivnosti, neschopnosti a nemožnosti účastnit se společenské dělby práce a zisku, nevyhovující životní a sociální podmínky, neschopnost splácet účty za základní životní potřeby, nedostatek práce (obzvášť práce, ze které po zaplacení nutných reprodukčních nákladů zůstane ještě jakýs takýs zisk = záloha pro příští špatné období). Vidí jenom některé důvody toho proč tato etnická skupina (etnické skupiny) padly do stavu revolty. To co mají společného bílý, černí, snedí... násilníci nevidí - ani hlavní příčiny jejich dluhů, nesnášenlivosti, zločinnosti. Nevidí za tím špatnou hospodářskou politiku, politické podvody, špatnou organizaci fungování trhu, demotivující organizaci dělby práce a zisku, podvodná jednání politiků a korupčníků, vládu spekulace, která na jedné straně vytváří malou skupinu extrémních boháčů, kterým "patří svět" a na druhé armádu chudiny, které nepatří krom dluhů, děsných podmínek k životu a bezvýchodnosti vůbec nic.
11. 08. 2011 | 06:10

Maximus napsal(a):

Buďme rádi, že žijeme v Česku. Země jako je Francie, Anglie, Holandsko apod. kde je silné afroetnikum doplněné Araby aj. budou mít stále větší sociální problémy. Oni totiž pomyslné nůžky vzdělanosti, zaměstnanosti, schopnosti vytvářet hodnoty a s tím související hladiny příjmů se v čase stále více rozevírají. Kapitalismus přináší totiž schopným, vzdělaným nebo i těm z bohatých rodin velké možnosti na rozdíl od těch nevzdělaných nebo často jen těch co nemají k trvalé práci prostě dědičné genetické vybavení, které se u bílé či žluté rasy formovalo po tisíce generací! Dodejme ještě pro pořádek, že v Česku do výčtu těch schopných je třeba nutné přidat zbytnělou partičku, elitu všehoschopných, to je ovšem zase naše "špecifíkum", které se rovněž vyskytuje v zemích bývalých satelitů východního bloku. Ale co s tím? Jsou tři varianty řešení: A.ustoupit jim, B.zkusit se s nimi dohodnout, C.tvrdost, absolutní tvrdost vůči nim a neustupovat a trestat. Osobne se domnívám, že zatím za C. je správně a euroatlantická civilizace pokud nechce zaniknout bude muset trochu pozměnit nebo provětrat pravidla demokracie! Když totiž něco ohrožuje samotnou podstatu demokracie, tak k tomu nemůžete přistupovat demokraticky, to je jen slabost či neschopnost! Tyto bývalé koloniální mocnosti nyní doplácejí jako u VB na své "Commonwealth of Nations" a vše se vrací jako bumerang a dodejme, že ve zlém. Zřejmě bude v čase tento společenský atavismus eskalovat, důvodů je více, ovšem první je pádný, oni se totiž množí jako lumíci, dále současná verze kapitalismu neustále polarizuje rozložení majetku u lidí, těch co mají stále víc a víc je pořád míň a míň a těch co toho moc nemají přibývá. Ač se tomu snaží většina vyspělých zemí bránit třeba progresívním zdaněním, různými sociálními transfery, nabídkou vzdělání apod., což trochu přináší stability těmto státům, ale problém to dlouhodobě neřeší, pouze oddaluje. Socialismus to také neřeší, tam mají všichni krásné šedivé nic a pocit pospolitosti, společného nepřítele a vysoký stupeň nespokojenosti - to také není to pravé ořechové.
Takže shrnuto, moderní západní civilizace má problémy, které si zavinila svojí solidností a vlastně její podstatou, chybí ji občas jednat tvrdě a rozhodně a bude se to muset rychle naučit! Vývoj lidské společnosti a stupeň jeho poznání k tomuto řešení nabádá.
Pěkný den všem!
P.S.
Nejsem rasista, jen se snažím říkat pravdu tak jak ji vidím.
11. 08. 2011 | 06:28

Béda napsal(a):

Ještě dovětek. Rasista si neuvědomuje, že v tomto případě jde vlastně o tragédii selhání celého společesnského systému, který splodil bezperspektivní část společnosti, prostou jakýchkoliv morálních zásad a hodnot - to ostatně koresponduje se stavem společnosti zaměřené na individuální zisk - co je dobré pro mně je dobré, já se musím mít dobře a na ostaních nezáleží... Tito lidé vidíce blahobytnost jiných, často takových, které považují za příčinu svého selhání, se rozhodli vzít si svůj díl bohatství způsobem sobě vlastním. Protože naději prosadit se, najít práci nemají, resp. sami nevidí a sofistikovaných podvodů, kterými se přelévají miliony a miliardy nejsou schopni, táhnou ulicemi a násilím si berou na co přijdou. Nesejde jim na tom, že brutálně napadají šťasnější příslušníky svého anebo příbuzného etnika, že ničí život (živnost, zdraví, majetek) druhým. Oni nad tím takto ani nepřemýšlejí.
11. 08. 2011 | 06:28

Béda napsal(a):

Maximus,

nedělejte si žádné iluze.ˇV ČR můžou kdykoliv vypuknout nikoliv rasové ale sociální nepokoje. Základ těch násilností je totiž společný, akorát podíl etnik bude různý. (V ČR stoupá podíl so¨ciálně vyloučených, předlužených, konečně i stát uvízl v síti předlužení a nesplatitelných dluhů. Bezprizorných, frustrovaných lidí napříč populací bude stále přibývat - mezi všemi věkovými a vzdělanostními kategoriemi - obzvláště u lidí méně flexibilních a vzdělaných.
11. 08. 2011 | 06:32

poiuyt napsal(a):

novinari delaji z ctenare hlupaky
11. 08. 2011 | 06:43

Maximus napsal(a):

Bédovi.
Nemyslím si to, my Češi jsme totiž už od Bílé Hory až do dnešní doby takoví flexibilní podlejzáci a přizpůsobovači se okolnostem, že ani snad takový jiný národ na světě neexistuje. Např. všude jinde v Evropě, kdyby jim jejich nějaký Kalousek nakládal na hřbet jako u nás, tak by tam byla už dávno revoluce. Vzpomínám si třeba na pedofilní aféru před pár lety v Belgii, které zasahovala hezky "vysoko" a vláda se to snažila ututlat. Tamní lidé se vyrojili do ulic a vládu donutili tehdy začít jednat.
Myslíte, že tohle přichází u nás v potaz? Vemte si poslední odborové stávky, spoustu lidí co má v kapse díru
ani nenapadlo se toho zůčastnit i když to je v podstatě pro ně dobré a potřebné. Kdepak nám Čechům moc není radno věřit. My Češi máme jiné starosti, třeba Bartošovou, fotbalové TJ Slavoj Houslice s Bílkem nebo knedlo vepřo zélo. Ale třeba se mýlím a vidím to černě.
Pěkný den!
11. 08. 2011 | 07:00

michal napsal(a):

Bédo, Hořejší a spol.,
problém všech těch nepokojů je v tom, že jsme (my = slušní lidé) ztratili schopnost jim čelit. V situaci, kdy by byl alespoň každý třetí rabující zastřelen (ať už policií, nebo majitelem či personálem obchodu), brzy by si to rozmysleli.
Multikulturalismus za to sám o sobě nemůže, je sice pravda, že mezi tmavšími rasami je více násilníků, než mezi bělochy (a mezi konfuciánskými asiaty zase méně, než mezi bělochy), ale vlastního "white trash" máme dost.

Spodinu je třeba držet silou v patřičných mezích a ne ji neustále omlouvat. Uplácení spodiny nefunguje, má pak mnohem víc času na lumpárny, jak vidno. Obraťme se zpět do historie.
11. 08. 2011 | 07:30

jarpor napsal(a):

Tak by mne zajímalo, jak by autor, pokud by se zamýšlel na důsledky "politické korektnosti" - což, dle mého, je meritum článku na Neviditelném psu - jak by onen výjev nedobrovolně se svlékajícího muže, popsal on sám.

Nevidím nic problematického na článku z odkazu autora... co by potřebovalo nějaké zásadní vymezení se vůči myšlenkám a slovním obratům tohoto textu.

Právě důraz pana Hořejšího, že autor neměl použít slovo "černoch" tam přidává něco navíc. Něco "politicky korektního" a jen potvrzuje to, o čem je ten text na "Psu".

Hezký den
11. 08. 2011 | 07:34

AC napsal(a):

michal

Vy patrně ani nevíte o čem mluvíte. Kdyby na vás padesátka, anebo jen dejme tomu třicítka mladých vlítla tak se vsadím, že máte v tu ránu na hřišti bláto - a ne že byste ještě střílel:-)
A i kdyby ano, byla by to vaše poslední akce v tomhle životě.
11. 08. 2011 | 07:49

Aktiv napsal(a):

Někde jsem četl, že zase jeden pravolevičák svléká do naha středového voliče! To už je k neuvěření:-)
A ve volbách koalice pravolevá to musí vrátit středovým politikům!
11. 08. 2011 | 07:52

Marcus Agrippa napsal(a):

Tak jsem se díval na pár videí z Anglie, a na jednom je postarší Angličanka tmavé pleti, která s hůlkou nadává těm děckám, a na dalším je vidět tmavý kluk, kterému krade věci z batohu bílý pořízek. Ona Anglie s tímhle zápasila vždy - už od M.Thatcherové - nízká životní úroveň a nezaměstnanost. IRA a agresivní rowdies tomu jen přidávají. Myslím, že ČR tomu v nějaké podobě neunikne taky.
11. 08. 2011 | 08:12

michal napsal(a):

AC,
myslíte, že poměr násilníků proti slušným lidem je 30:1? Na většině záběrů jsem viděl tři až pět neozbrojených výrostků, kteří se zaleknou už jen výstřelu do vzduchu.
Proti 30 - 50 bych se sám neubránil, to je pravda, tam má své místo policie a armáda s projektily nikoliv gumovými.
11. 08. 2011 | 08:12

Daňový poplatník napsal(a):

To Hořejší:
Nic nového pod sluncem, už SK Neuman napsal Anti-Gide s pocitem dobře vykonané práce pro blaho prostého člověka.
A bez jakékoliv souvislosti s Vaším blogem se mi vybavil terminus technikus " užitečný idiot " od myslitele a posléze státníka, který to s námi taky dobře myslel.
11. 08. 2011 | 08:14

Kokýn Laskavec napsal(a):

Pane autore.
Plně věřím tomu,že se nejedná o zdokumentovanou zlodějinu ale o dva zamilované homosexuály trénující svlíkačku na pražskou párty.Je smutné,když takové foto někdo zneužije proti nevinným černouškům.
11. 08. 2011 | 08:14

Baba napsal(a):

To bude nějaký spíkr. Má to úžasnou rytmiku.
11. 08. 2011 | 08:26

Holubář napsal(a):

Maximus:
Ne, nevidíte to černě. Vaše barevné spektrum, myslím, odpovídá realitě.
11. 08. 2011 | 08:34

olga napsal(a):

Radkin Honzák
Děkuji, pane Honzák. Dal jste tomu asi správný smysl. Já si totiž myslím, že bílí by konečně neměli vnucovat svou kulturu jiným rasám a strukturám. Každý má přece právo na sebeurčení.
11. 08. 2011 | 08:36

Analytik napsal(a):

Může někdo potvrdit, že svlékaný Londýňan byl bílý?
Mohl to být Ind, Číňan nebo černoch ze sousední čtvrti!
Pak by byl záběr naprosto korektní a klidně by mohl několikrát obletět svět jako sputnik.
Ale je tu okurková sezóna, takže každý plk se hodí!
11. 08. 2011 | 08:39

žena napsal(a):

Mě zase zaujalo toto:
Někteří obyvatelé východního Londýna a lidé rabující obchody označili za hlavní příčinu nepokojů majetkové rozdíly, byť část viny kladli také policejním předsudkům a současným skandálům. Podle těchto Londýňanů zasáhla úsporná opatření nejhůř ty nejchudší. Když se objevují zprávy o politicích zneužívajících náhrady, o policejní korupci a o bohatnoucích bankéřích, lidé z ulice mají pocit, že i oni by měli dostat to co chtějí.

"Dali nám příklad," řekl jeden mladík ze čtvrti Hackney. "Je na čase loupit."
http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/reuters-nepokoje-oslabily-duveru-v-britska-usporna-opatreni/673457
11. 08. 2011 | 08:56

Drzá zrzka napsal(a):

Místo toho, aby mu šel pomoci, fotí.

Co se týče korektnosti, u nás se děje to samé.

Útočníci hodili zápalnou lahev do domu obývaného Romy.
Útočníci hodili zápalnou lahev do domu.
Cítíte ten rozdíl?

Útočníci mačetou zranili muže v Novém Boru.
Veřejným tajemstvím je, kdo byli ti útočníci.
11. 08. 2011 | 08:58

šlapka napsal(a):

Na jedné straně stolu sedí Warren Buffet a zcela otevřeně říká, že třídní boj existuje a že v něm vyhrává právě jeho třída.
Na straně druhé sedí kašpárek typu Camerona a s blazeovaným úsměvem na tváři do kamer tvrdí, že sociální stát selhal.

Vyberte si.

Oba jsou to pravičáci.

Jeden rozumí financím.
Čemu rozumí ten druhý, to nevím.
Ale finance to nejsou.
Já si dokonce myslím, že nerozumí ani tomu svému jobu.
11. 08. 2011 | 09:06

Johan von Conteyner und PAMPERS napsal(a):

for Drzá zrzka.
Do hostince oknem skočil,
mačetu si v krvi smočil !
Kdo to byl..?
Kdo to byl..?
11. 08. 2011 | 09:09

almost glossed™ napsal(a):

R.Honzák: Máte dojem, že jste to tím dodatkem nějak vylepšil? Jen jste potvrdil, že jde o nefalšované rasistické štvaní.
11. 08. 2011 | 09:13

Drzá zrzka napsal(a):

Johan von Conteyner und PAMPERS

Neřeknu. Páč kdybych řekla, byla bych nazvána rasistou, xenofobem, náckem. :o)
11. 08. 2011 | 09:17

karel napsal(a):

Ale no tak Hořejší, místo plivání jedovaté sliny za peníze daňových poplatníků prostě přiznejte, že vám vadí tato věta, která výše uvedenou zmínku o černochovi uvádí do souvislostí: "Britský premiér Cameron nemluvil pravdu, když výtržnosti označil za čistou kriminalitu. Ony mají jasný sociální a rasový podtext a evidentně ukazují na krach konceptu sociálního státu a násilné multikulturalizace." Musíte všechny svoje názory tlačit přes ty vaše rudé brýle? Umíte vůbec uvažovat tak, že si o věci něco zjistíte, než vyplodíte zase další podprůměrný výblitek?
11. 08. 2011 | 09:20

Petr z Tábora napsal(a):

Onen novinář plnil svou informační povinost. Většina výtržníků jsou mladí černoši. Mohl byste ve Vašem věku už vědět, že prvním krokem k řešení problému je pravdivá analýza skutečnosti. Tedy ne lhaní si do kapsy a oblbování občanů jak propagujete Vy.

Jeďte do Anglie pane Hořejší. Třeba Vás tam nějaký černošký výrostek obere a pak nám tady hezky multikulturalisticky budete moci povyprávět...
11. 08. 2011 | 09:21

Saltzman napsal(a):

V každé nezvyklé události ve světě i té zvyklé, tedy ze všeho, se dá najít nějaký jiný odlišnější námět na přemýšlení, než je podstata události. Dá se fabulovat všemožným způsobem o všem. Podle schopnosti žurnalisty se událost dá všelijak stylizovat, dá se překvapivě upravit jiným směrem, než událost směrovala významem. Žurnalista potřebuje vnímat a podávat události jinak, než prvotní význam události zazněl a tak košatí událost co do významu podle toho, kolik žurnalistů co z ní vytěží.

Příklad: Sousedka rozbije talíř a hlasitě si zanadává, což zaslechnou sousedé a žurnalisté se toho ujmou. Může jít pak o předrozvodový skandál, nebo o zdravotní kolaps sousedky, nebo jejího chotě, dítěte. Nebo o nespokojenost se zmetkovým zbožím zakoupeným v Tesku a tím i o špatnou pověst Teska. Případně o šokující zprávu sousedce doručenou a tím i o tragedii v její rodině, případně o zprávu o ztrátě panenství její dcery, ztrátě jejího zaměstnání, nebo o výhře v loterii.

Žurnalisté hledají záchytné body pro své poutavé příběhy v každé události. Je to jejich způsob obživy. Pak i černá barva kůže policisty u svlékajícího se jinocha může být stylizována do mnoha směrů. Vyhrává pak ten nejgrandióznější směr, protože to čtenářstvo rádo a více mu rádo uvěří. Prostě potrava se musí upravit, aby byla už na pohled chutná a potrava duševní pak tuplem. Je jen na gustu konzumenta, jestli má chutě tuctové, nebo je to milovník kvality potravy. Šuntů, šmejdů, atrap, přírodně identických a jinak vzdálených reálnosti je potrav u nás nadmíru hodně a duševních ještě víc!

Hořejší, co nám to servírujete za blaf?!
11. 08. 2011 | 09:23

dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Nezajímal bych se o anglosasy ,at si své problémy které si sami přivodili také sami řeší ! Starejme se především o to co máme doma , problém s romy kteří nám již přerůstají přez hlavu ! Tohle by měl pan Stejskal pochopit a nemazat příspěvky které se těhle těch buřičů týkají ! Korektnost k tomuhle etniku nepovede k ničemu dobrému ! Pan Čochtan stran tohohle má ve všem pravdu ! At se konečně již čechové probudí z letargie ! Dl.
11. 08. 2011 | 09:48

Občan napsal(a):

Většina těch rabujících, alespoň podle záběrů, byli slušně oblečení upravení běloši. Troufám si tvrdit, že nejméně polovina z nich nemá s chudými vrstvami vůbec nic společného. Že se jedná o frustrované nezaměstnané absolventy slušných středních a vysokých škol, kteřé zjistili, že svět, servírovaný jim neustále reklamními šoty, neexistuje.
Že sice dluží za školu, ale neseženou ŽÁDNOU práci. Že místo vlastního bydlení musejí být rádi, když jim rodiče i nadále přenechají ten podkrovní kamrlík. Že si nekoupí nové fáro "pro mladé", ale budou rádi, když dostanou na "vejboře" chudinskou dávku na jízdenky nebo seženou za pár liber starý vrak. Jejich virtuální svět, plný symbolů konzumismu, se úplně rozpadl...
11. 08. 2011 | 10:03

TomášL napsal(a):

http://www.novinky.cz/domaci/241510-obcane-noveho-boru-otreseni-krvavym-besnenim-budou-demonstrovat.html?ref=stalo-se
11. 08. 2011 | 10:05

o5ej39 napsal(a):

Pane Hořejší,
to je ta česká přímočarost, ovšem v Británii by ji považovali za projev neslušnosti a rasové nesnášenlivosti. Taky jsem před časem narazila, když jsem v jednom rozhovoru spontánně použila slovo černoch. Postarší, velmi konzervativní dáma mi naznačila, že u nich v Británii je toto slovo tabu. Když jsem na jiném místě prohlásila, že Elton John se mi nelíbí, byla jsem hned podezírána z nesnášenlivosti vůči homosexuálům. Zato v Česku je situace přesně opačná. Tady si vás za hrubost a neomalenost budou vážit. Proto mnohým imponují čeští politici typu Zemana, Klause, Paroubka, Topolánka či Ratha. Mám obavu, že ti jemní, ohleduplní a kultivovaní nemají u voličů šanci. A teď se to bude ještě vyostřovat. Populisti nejrůznějšího typu v dobách krize posilují. Strach je ten nejlepší způsob, jak lidi zotročit. Bude-li se řadový občan cítit ohrožen kriminálníky, přistěhovalci, ekonomickou krizí, morálním rozkladem a společenským chaosem, vzdá se dobrovolně svých práv a svobod ve prospěch vlády tvrdé ruky. O to asi teď jde.

P. S. Vyvolávání rasistických nálad ve společnosti je nezodpovědné a nebezpečné, víme, do jakých krajností to může vést. Cením si každého, kdo si dokáže v této neklidné době uchovat zdravý rozum a nepropadne davové hysterii.
11. 08. 2011 | 10:08

Viola napsal(a):

Podle mě je to úplně jednoduché,
tak jak se rozkládá rodina, tak se rozkládá celá společnost. Další je reklama, která láká a ty co na to nemají frustruje. Další je výchova jak u bílých, tak u černých a těch zvláště, vždyť ten první zabitý, kvůli kterého to vlastně začalo byl vůdcem gangu a jeho matka zakladatelkou gangu rabovačů, násilníků a prodavačů drog.

Vážení zapomínáte na drogy, které mění povahu člověka zpět na zvíře. Nám se ne ne moc dobře daří vychovávat cikány, natož abychom uměli vychovávat černochy. Černochům je třeba pomoci v Africe, aby odtamtud neutíkali, snad jen těm nejlepším dovolit se tu adaptovat, tak jak to dělal socialismum. Já jsem znala jen vzdělané a chytré černochy, ale teď občas zahlédnu bědného černocha motat se okolo Kauflandu společně s bezdomovci - to je výsledek demokracie.
11. 08. 2011 | 10:13

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Netroufám si posoudit skladbu rabujících. Reaguji, protože jste se dotknul důležité věci.

Asi 10 let tomu nazpět padla mezi některými lidmi otázka: "Jak zareagují mladí lidé, až jistí, že jejich vysněný svět, který jim sugerovala média a politici, o cestování světem, dobře placených zaměstnáních v kanceláři, řízení světa přes počítač, nekonečné zábavy atd. narazí na realitu stále více se zadlužujícího světa?"
11. 08. 2011 | 10:14

Yosif K napsal(a):

Jasny mili levicovi soudruzi - "za chudobu, zlocinnost a rabovani muze kapitalismus". To lidi slychali 40 let.
Pak byli nekteri troubove ohromne prekvapeni, kdyz prijeli na Kievskiy Vokzal v Moskve a po 50-60 letech budovani sociku tam videli bezdomovce zebrajici rublik na vodku. A v noci v zime v parku za 30 stupnoveho mrazu videli umrzat alkoholiky spici na lavickach.
Zrovna tak byli naivni soudruzi prekvapeni kdyz se za perestrojky zacaly vysetrovat obrovske majetky nakradene bavlnarskymi mafiemi v Tajikistanu apod. Opravdu si myslite ze za vse muze kapitalismus? Kufry na nadrazi se kradly i za Rakouska, kufry na nadrazi se kradly i za sociku.
11. 08. 2011 | 10:17

Libri napsal(a):

no asi správně měl napsat "muž" byl "mladíkem" donucen se svléknout
11. 08. 2011 | 10:23

Yosif K napsal(a):

Pane Obcane lzete si sam sobe, ze lide - specielne vysokoskolaci - nemohou sehnat zadnou praci. Polsti imgranti do Britanie praci sehnat mohou?
Pravda je ta, ze nekteri lide si NECHTEJI sehnat zadnou praci, pokud jim vystaci stedra podpora v nezamestnanosti a vedlejsi prijem z ruznych solichu na cerno, nebo z prenaseni obalek s bilym praskem.
Ze lzi Vas usvedcuje nadseni ceskych emigrantu Romskeho puvodu nad britskym socialnim systemem. Samozrejme ze nekteri se v Britanii slusne uchytili a pracuji, samozrejme ze na druhe strane nekteri se v Britanii uchytili hlavne na poli zneuzivani socialniho systemu a drzi se v Britanii hlavne proto, ze Britanie ma stedrejsi socialni system nez Ceska republika (a nutno rizi take nez Ghana, Guayanna nebo Nigerie....).
No nic - evidentne patrite k typum, kteri i na kradez penezenky na Narodni Tride reaguji nadavanim na kapitalismus. Patrne idealni volic KSCM.
11. 08. 2011 | 10:26

Ing. N. napsal(a):

Nechápu, proč se všichni diví výbuchu násilí v Británii. Copak se nepamatujete na reklamu "NEVAŽ SE, ODVAŽ SE". No, a tak se mladí lidé odvázali.

Samozřejmě, že tam bude i sociální podtext.
11. 08. 2011 | 10:33

Baba napsal(a):

Safra, Maxime, tolik myšlenek, proč nejsi bloggerem?
11. 08. 2011 | 10:35

Občan napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
"Občan:
Netroufám si posoudit skladbu rabujících. Reaguji, protože jste se dotknul důležité věci.
Asi 10 let tomu nazpět padla mezi některými lidmi otázka: "Jak zareagují mladí lidé, až jistí, že jejich vysněný svět, který jim sugerovala média a politici, o cestování světem, dobře placených zaměstnáních v kanceláři, řízení světa přes počítač, nekonečné zábavy atd. narazí na realitu stále více se zadlužujícího světa?" 11. 08. 2011 | 10:14 "

Jo, nás to čeká také, jen se zpožděním tak dvou let. Víc tomu nedávám. Už dnes máme 20% absolventů bez práce a jejich počet stoupá.. Tihle lidé, kteří by měli splácet školy, hypotéky, šetřit na stáří a já nevím co ještě, zjišťují, že nejenomže nejsou těmi "many žery", jak jim namlouvali ve školách, ale že je nikde nevezmou ani na skladníky. Takže visí na krku rodičům, které je média naučila nenávidět (jsou přece staří, hloupí, kontaminovaní komunismem a neumějí to s ipodem), chtějí všechny ty věci a služby, o nichž jim bylo léta tvrzteno, že na ně mají de facto nárok, chtějí slibované platy a posty a jejich frustrace roste raketovou rychlostí.
Jenže Francie jich má 40%, Británie 40% - 60%, Španělsko 50-90% podle regionu. Tem lidem je 19 - 30 let, chtějí si založit rodiny, chtějí žít, trošku si ještě užívat, chtějí pracovat a najednou jim společnost dala najevo, že jsou vlastně navíc, že jsou úplně nadbyteční!
To je prostě průser jak barák...
11. 08. 2011 | 10:55

hawk napsal(a):

Milý pane profesore Hořejší,

vidím to tak, že kdyby někde byla fotografie naopak, tedy, že bílý chlapec mlátí černocha (u nás cikána), tak tato fotografie obletí svět a mnozí mravokárci, kteří si z toho udělali živnost (protože nic jiného neumí a toto je snadné)budou sesílat hromy a blesky na tu strašlivou, rasistickou společnost. Jenže, když je to takhle, černoch bije bílého, tak se, jak správně onen novinář napsal, bude chodit po špičkách. To je právě ta fabulace skutečnosti.

V Novém Boru malí cikáni nepředloží občanky v baru obsluze a sprostě jí nadávají. Za přispění hostů je obsluha vyvede. Za pár minut tito malí cikáni přijdou s velkými cikány, vyzbrojeni mačetami a surově vytlučou celý bar způsobem, že po krvi by se dalo bruslit. Jakési zprávy o tom proběhly, ale vágní, nijaké, moc se to nevíří. Kdyby někdo, třeba v tomto baru napadl byť jediného cikána a jen pěstí, bude o první strany médií na týden, 14 dní postaráno, stejně tak, jako o hlavní zprávu v TN.
To je ten bordel po celém světě, který onen novinář tak vtipně a pravdivě ukázal. Takže váš připitomělý blog naprosto neodpovídá vaší vzdělanosti, spíše odpovídá o "svezení se s módní vlnou".

Však ono to naše potomky rychle přejde, třeba u nás se cikáni množí jak kobylky, odstřel nepovolen, uvidíme, zda budeme, my, bílí, ještě za 20-30 let v tomto státě většinou a ne menšinou. Stačí se podívat třeba do Francie nebo právě do UK.
11. 08. 2011 | 11:00

Mard napsal(a):

Černoch z pana Hořejšího asi nikdy nebude, i když se o to dost snaží!
11. 08. 2011 | 11:03

hawk napsal(a):

Mard

:-)))
11. 08. 2011 | 11:04

Vandal napsal(a):

viola
černochům je třeba pomáhat v Africe, aby odtamtud neutíkali? Copak jim nikdo nepomáhá? A jaký je efekt? Dnes je jich už miliarda, třista milionů nasraných mladých černochů, jak jim chcete pomoci? Kdo jim má pomáhat, a jak? Rozveďte to, jinak takové proklamace jsou k ničemu. Řeknu vám, co si myslím já. Černochům v Africe není pomoci, pokud si nepomůžou sami. A oni si sami nepomůžou, neboť kdyby to bylo možné, tak už by se stalo. Tak jako z evropských cigánů nebudou nikdy, až na výjimky, lidé jako všichni ostatní, kdyby to totiž bylo možné, už by se za těch 7 století, co jsou v Evropě, dávno stalo. Jaký bude asi důvod toho všeho? Nespočívá to v odlišných genech, v tom, že tyto etnika a národy nejsou kompatibilní s evropskou civilizací? Vietnamci se dokázali přizpůsobit a adaptovat během 20 let, podle mě proto, že jejich průměrné IQ koreluje s evropským průměrem, a když se připočítá jejich skromnost a pracovitost, je jasné, že nebudou mít problém v jakékoliv zemi. Takže svádět nepokoje v Londýně na kapitalismus je typická nehoráznost multikulti omezenců. Rabování je důsledek politiky multikulti, důsledek politickykorektní politiky, důsledek rozvratu tradiční evropské civilizace, důsledek zvráceného prosazování údajně lidských práv. Rozvracení evropské úrovně ve prospěch smazání rozdílů mezi různými národy, etniky, kulturami, náboženstvími, bez ohledu na jejich evoluční rozdíly. Jak si může někdo myslet, že jen tak, hezkými úmysly, dokáže přeskočit desetitisíce let různého vývoje různých lidských plemen? Proč v USA v drtivé většině tvoří chudinu černoši? Kdo a jak je tam utlačuje?
11. 08. 2011 | 11:23

občan napsal(a):

Pane Hořejší, jako obvykle jste trefil hřebík na halvičku.
Ano! Ten popisek k obrázku má vyvolat přesně ty emoce, jichž se obáváte.
Povšimněte si toho zásadního rozdělení - "Londýňan" (konkrétní označení, člověk má v onom městě domicil) vs. "černoch" (neurčitá nebílá masa, předurčená k páchání zločinu). Přitom ten černoch je nejspíš stejný Londýňan jako ten druhý.

Horší je, že tohle vyvolávání vzájemné nenávisti je nejen tolerováno, ale přímo podporováno mocenskými kruhy
11. 08. 2011 | 11:28

buldatra napsal(a):

S klidem Angličana bych z toho, co napsal hen ten vlivný český novinář nedělal trágu a předčasné, až ukvapené závěry a emoce bych zbytečně nedmul.

O rasovém kontextu nehovoře a když hovoře, tak opatrně pozitivně diskriminačně.

Ono se to musí především korektně vyšetřit, což zabere nějaký ten čas a pak se možná dočkáme závěru, že došlo k politováníhodnému obnažování majoritní osoby před osobami mladistvými původu afrolondýnského a to za bílého dne a navíc na veřejnosti.
11. 08. 2011 | 11:29

to asi nepůjde napsal(a):

Nelze dávat rovnítko mezi bouřemi v arabských zemích a násilnostmi v Británii. Někteří muslimové si to však nemyslí. Sami sebe tedy dali na stejnou úroveň manifestanty z Tahríru a rabiáty v Londýně. Sami se to tak zřejmě vnímají a sami tak naznačili, co skutečně zřejmě jsou: násilnická lúza.
„Islámští extrémisté vyzývají k podpoře britských výtržníků přes sociální sítě
Na několika webech islámských radikálů se objevily vzkazy pro čtenáře, aby pronikli na britské sociální sítě a podpořili místní výtržníky. Jejich cílem je posílení džihádu a rozpoutání protestního hnutí, které by se podobalo letošnímu incidentu v arabských zemích.“
Zdroj: Ihned.cz, 11.8.2011
Upozornění! Nelze vyloučit, že jeden z přesvědčených islamistů, který nechce naplno přiznat svou barvu, pronikl až na stránky tohoto webu.
11. 08. 2011 | 11:35

Vandal napsal(a):

a ještě něco, jedna otázka, kdo začne s nepokoji v ČR, až stát nebude schopen vybrat z daní pracujících dostatečné množství peněz na vydržování blahobytu jisté etnické skupiny? Budou to snad vietnamci? Kolik stála daňové poplatníky integrace vietnamců? Kolik stojí sociální systém vydržování vietnamců? Kolik je v ČR zahraničních pracovníků? Nejsou místa?
11. 08. 2011 | 11:38

jonáš napsal(a):

Jasně, samý černý. Když ne ksichty, tak aspoň kabát nebo boty ;-)
http://kram.blog.idnes.cz/c/204654/Londynska-anarchie-asi-vas-to-zklame-pricina-je-zrejme-ekonomicka.html
11. 08. 2011 | 11:49

Karel Mueller napsal(a):

buldatra:

:-))).
11. 08. 2011 | 11:52

Viola napsal(a):

Vandale,

Asiaté jsou z nás nejchytřejší a nejtrénovanější v psychice a to díky jejich náboženství. Naše naboženství také není špatné, také dokáže vychovat lidi trpělivé a houževnaté.

Afričanům se kdysi pomáhalo tak, že je uvěznili do okovů a donutili tvrdě pracovat. Ale Afričani jsou vlastně přírodní lidé, něco jako ti kůrovci, kde je hojnost, tam žerou, když není přeletí tam, kde je, žádný problém. Afrika podle toho také vypadá, samá poušť. No takže by se dalo pomoci tím způsobem, že by se zas zůrodnila, neříkejte, že v době takové průmyslové revoluce, kdy se vymýšlí kdejaká blbost, by se nedalo vymyslet, aby v Africe zase byla hojnost.

Viděla jsem v TV jeden dokument o rezervacích na jihu Afriky pro milionáře, kde mají svá luxusní sídla a v rezervacích zvířata. Proč místo zvířat neživí lidi? Jen několik tisíc kilometrů pak je hladomor. My se staráme, jak zachránit horské gorily a umírající černoši v Africe nám nevadí. Jenže na zdravé a spokojené černochy se asi nikdo z Evropy nepojede podívat, taková rezervace by nic nenesla. I když vzácné kmeny černochů vymírají a nebylo by od věci i na ně se jet podívat, jak žijí ve svých přirozených - evolučních podmínkách.
11. 08. 2011 | 12:07

voroshilov napsal(a):

Vsak se mi libi ze temer kazdy chudy pristehovalec komunikuje pres BlueBerry,to je raz-jsou tam tak levne?
Podruhe,policie prej nemuze kontrolovat jejich sifrovane smsky jako hlida fajsmordu a triter,tak oni tam otevrene prohlasuji ze spehuji vsichni uzivatele socialnich siti,haha,a Murdoch prej zloduch...!Co je definici policejniho statu?
11. 08. 2011 | 12:07

Viola napsal(a):

jonáši,

příčina je rozežranoast Londýnské mládeže. Angličani by se měli více věnovat výchově svých dětí bílých i černých - těm raději více.
11. 08. 2011 | 12:11

Aktiv napsal(a):

V Čechách s nepokoji začne hrad TUNEL:-)
BOJOVNÍCI S TUNELEM VE VLAJCE!
Pak se přidá TUNEL parlament, a TUNEL senát, a pak TUNEL Krajské a měststké úřady!
Dejte si pozor jsou to nebezpeční bojovníci, v jejich garážích stojí tanky, tuneldžihádisti zaútočí na všechny daňové poplatníky!
Tato zpráva vyšla na jevo, když pražské zastupitelstvo odsouhlasilo stavbu nového tunelu METRA trasy D!
tunelDŽIHÁDISTI jsou pořádně našlápnutí, i v čele s Březinou z ČSSD!
11. 08. 2011 | 12:14

Yosif K napsal(a):

Samozrejme ze slusni lide i zlodeji jsou mezi lidmi vsech etnickych skupin.
Vzpominam si vsak jak afroamericky komentator na FOX News byl otazan na "racial profiling". Rekl - samozrejme - to je prirozena vec. Racial profiling delam ji a osobne pro sebe. Jdu treba v noci po ulici a slycim za sebou kroky. otocim se a KAMEN MI SOPADNE ZE SRDCE kdyz vidim, ze za mnou NEJDE afroamerican. Kdo tvrdi opak, lze.
Podle pana profesora je afromaericky komentator rasista. Taky nazor.
Problem je vsak v tom, ze afroamericky komentator rika 100% pravdu - a pan profesor budto lze sam sobe, nebo je pokrytec a potrebuje zakryt pravdu "politicky korektni formulaci". Ha.......

Vazenym spoluobcanum kteri videli v rabovani utok bilych bohacu na chude cernochy atd atd. Verim ze jste videli co jste videli. Lide jsou ruzni u vsech ras. Na druhou stranu nema cenu si nalhavat o STATISTICKE CETNOSTI vyskytu kriminality a "socialni vyloucenosti" u tech ci onech etnik. Staci se presvedcit doma v CR.
11. 08. 2011 | 12:18

voroshilov napsal(a):

Budu jediny desperat ktery se celkem stavi na stranu chuliganu!
Britove to zaslouzili-svoji idiotskou multikulti politikou,svoji averzi ke vsemu slovanskemu a ne-anglickemu,svoji okazalou nadrazaneou monarchii,korzarskou a kolonialni minulosti,neustalymi valkami vsude po svete.
Neste brime bileho muze,ladys and dzentelmens!
11. 08. 2011 | 12:22

Vandal napsal(a):

Viola
co na to říct? Vše se neustále svádí na evropany, ale už asi 60 let si vládnou afričané sami. Jsou to jejich země, co jim brání, aby si sami svou prací vybudovali svůj blahobyt. Mají přece vše ve svých rukou, mají pracovní síly, přírodní bohatství, mají spoustu vystudovaných v Evropě i jinde, nejdelší vegetační období, tak co nebo kdo jim brání v rozmachu? Když to jde v Číně i jinde ve světě, proč ne v Africe? Máte dojem, že když jim svět pomůže / nevím jak /, že tím bude jaksi automaticky vše vyřešeno? Že pochopí sami, že nemohou mít deset děcek, a pak křičet, že je nemohou uživit? Buď si sami pomůžou, nebo jim není pomoci.
11. 08. 2011 | 12:26

Mard napsal(a):

Občan napsal: Většina těch rabujících, alespoň podle záběrů, byli slušně oblečení upravení běloši. Troufám si tvrdit, že nejméně polovina z nich nemá s chudými vrstvami vůbec nic společného. Že se jedná o frustrované nezaměstnané absolventy slušných středních a vysokých škol, kteřé zjistili, že svět, servírovaný jim neustále reklamními šoty, neexistuje.

Hehehe, vy jste mě pobavil :-) Slušně oblečený byli, protože předtím vykradli obchody se značkovým oblečením. Ostatně každý nigger musí mít na krku pořádný řetěz ze zlata. A to že mezi nimi byli Vámi identifikováni bilí, tak k tomu mám možná vysvětlení:
a) blbě vidíte
b) je politicky nekorektní uvolnit video s rabujícími černochy a míšenci
c) ve špatných světelných podmínkách vypadá míšenec jako běloch
:-) Hehehe
11. 08. 2011 | 12:34

Viola napsal(a):

Vandale,

my si možná neuvědomujeme jednu věc, že tak jak Afrika schne, bude vysychat i lidstvo jako takové. Možná máme skutečně před očima evoluci a my ji nevnímáme. Nevidíme, že se stále přeměňují zvířata na lidi a lidi se zdokonalují na "lepší" a "lepší". Možná je to jako s rozpínáním vesmíru, jednou se narodil, rozpíná se , dosáhne vrcholu - bude mít kulaté břicho, a pak se scvrkne a umře. Z Afriky přicházejí plodní lidé, my plodnost ztrácíme. Měli bychom si stejně vážit Afričanů (nejlépe v jejich přirozeném prostředí), tak jako si vážíme zvířat,kterým se snažíme zachovat jejich přirozené prostředí.

Africe jsme jako běloši - Evropané jen kradli, zrovna tak to bylo v Americe. Možná kdysi dávno jsme jim vypili všechnu vodu, prostavěli lesy na pitomé pyramidy atd.
11. 08. 2011 | 12:35

Mard napsal(a):

občan napsal:Ano! Ten popisek k obrázku má vyvolat přesně ty emoce, jichž se obáváte. Povšimněte si toho zásadního rozdělení - "Londýňan" (konkrétní označení, člověk má v onom městě domicil) vs. "černoch" (neurčitá nebílá masa, předurčená k páchání zločinu). Přitom ten černoch je nejspíš stejný Londýňan jako ten druhý.

Správný popis: Politicky uvedomělý londýňan svou pravdivou argumentací přesvědčil bílého rasistického kapitalistu, aby se dobrovolně rozdělil s proletariátem o nadhodnotu, kterou ukradl pracujícími lidu :-)

To mě připomíná ten vtip, jak v Arábii žid zabije psa útočícího na malé děvče a okamžité zprávy zní "Statečný občan zachránil život dívce" a druhý den píšou "Nebezpečný žid brutálně zavraždil psa" :-) Heheh
11. 08. 2011 | 12:39

Mard napsal(a):

Viola napsal: Ale Afričani jsou vlastně přírodní lidé, něco jako ti kůrovci, kde je hojnost, tam žerou, když není přeletí tam, kde je, žádný problém.

Ono to ve skutečnosti není vlastní jen Afro populaci. Když se Izraelci odsunuli z části území, které předali do správy arabům, tak první co bylo, že arabové rozmlátili skleníky a zavlažovací zařízení. Holt, také mentalita.
11. 08. 2011 | 12:43

Vysedlina napsal(a):

Hořejší
Myslím, že ten novinář to napsal proto, aby bílá polovina lidstva byla z podezření z této svlékačky ven. Tak to beru já. Násilí to je, nebo ne? Zvlášť když počasí nudismu nepřeje...
11. 08. 2011 | 12:46

Honza999 napsal(a):

Beda

Onu "bezperspektivní" část společnosti, prostou jakýchkoliv morálních zásad a hodnot, současní kapitalisté stvořili ÚMYSLNĚ! Stvořili ji proto, aby mohli více ovládat tu "perspektivní" část společnosti, která by jim časem mohla být nebezpečná (snaha o zakonzervování nynějšího rozložení, aby nemohlo dojít ke "generační výměně) a existence a projevy té "neperspektivní" části společnosti jsou dobrými nástroji, které mají tu "perspektivní" část společnosti dotlačit ke sklonění hlavy a naprostému podřízení se vládnoucí elitě, která ji za to bude před "neperspektivní" částí společnosti "ochraňovat".
11. 08. 2011 | 12:46

voroshilov napsal(a):

Honza999:
Jim perspekturnim je to upne jedno,obcas prosvisti ve svem Porshe etnickou ctvrti aby sbalili cernou slapku a tim to hasne,jejich tatkove a strejdove ziji ve vilove ctvrti v baraku za vysokym plotem ktery hlida soukroma ochranka a policejni komisar ma dum na sousednim pozemku.
11. 08. 2011 | 12:52

Vysedlina napsal(a):

Hořejší
nic ve zlem, a mějte se, jak chcete. Pa,pa...už to fakt bolí...
11. 08. 2011 | 13:02

Vandal napsal(a):

viola
ve světě hladoví miliardy lidí, nejen v Africe. Proč má afričan deset dětí, když sám nemá co do úst? Pokud je tak primitivní, že tohle nechce pochopit, jak mu chcete pomoci? Když dáte jídlo všem momentálně hladovějícím afričanům, musíte počítat s tím, že za dvacet let budete muset dát jídlo desetkrát většímu množství hladovějících afričanů. Běloši byli i v Asii, Americe, Austrálii, na Novém Zélandu a já nevím kde všude, jaktože všude, kde byl běloch, je prosperita, pouze v Africe bída, svrab a neštovice? A s těma pyramidama, fakt to byl bílý muž, který černochům vykácel lesy a postavil pyramidy? Já jsem se ve škole učil něco jiného
11. 08. 2011 | 13:02

Honza999 napsal(a):

Vandal

Podívejte se trochu blíže na historii Indie.

Budete-li hledat správně a HLAVNĚ, BUDETE-LI CHTÍT NAJÍT, dočtete se o hladomorech způsobených britskou koloniální ndvládou - přímo tím, že Indům zakázali pěstovat obilniny podle potřeby výživy obyvatelstva a přikázali jim pěstování čaje podle potřeb britské koruny....

Je to jen namátkou narychlo zvolený případ, podobným způsobem - vycucat podrobenou zemi do mrtě - si Evropané počínali všude, kam přišli.
11. 08. 2011 | 13:09

Vandal napsal(a):

Honza999
ale příteli
to co uvádíš, já nepopírám. Evropané samozřejmě využívali kolonie ve svůj prospěch, všude, kde byli. Já jenom tvrdím, že evropané nebyli jen v Africe, byli i jinde. Např. i v Číně. Já tvrdím, že za bídu v Africe nesou rozhodující míru afričané, jejich, africké vlády, a není na světě síla, která by to změnila.
11. 08. 2011 | 13:34

santawizard napsal(a):

Violo,Hitler a Stalin byli zvířata na alkoholu a tabáku,jenom protože církve nevěří na tabákové mági a hospodské kaplany!!!Somráci jsou více nebezpeční k ohrožení světového míru než feťáci.Anglicky slovo somer je nemoc ,ale slovo fet je lék.Všechno může být podle vzoru křestanského vína jako pomazání a nebo podle vzoru alkoholu,který je tou drogou ve víně!!!Vždyť vaše církve nevěří ani ve svoje vlastní hospodské kaplany!!!Proto se dneska zneužívájí nejenom alkohol ,tabák a drogy,ale i ženy a zákon a sociální dávky a bible a zbraně atd.Lidi milují svoje drogy a svůj alkohol a tabáček.Je to jako sex.To jenom zneužívání drog,alkoholu a tabáku už je jako syfilis a aids virus!!!Lichváři a exekutoři zneužívájí svoje řemesla podle vzoru drog na černém trhu!
11. 08. 2011 | 13:39

voroshilov napsal(a):

Vandal:
Rozhodujici vinu nesou Anglicane ktere prekrojili Afriku podle pravitka,znicili holandsky Bury,vybili vetsinu mistni fauny a dovazeli otroky jako na bezicim pasu.
11. 08. 2011 | 13:41

voroshilov napsal(a):

Napr.dva zname pripady jak postupovali anglicke "civilizatory":
Jednou priploula anglicka valecna lod k nejakemu ostrovu a pozadala pro korunu mimo jine na maso 10 krav.Nacelnik padal nic a narikal ze maji jenom 4 kravy a ty jsou pro kmen jediny zdroj mleka a masa.Velitel naridil delostreleckou palbu na ostrov za vzpuru proti britske korune a ukryvani potravin pro namornictvo.
Podruhe(a ne naposled)slo o otroky.Obchodni lod privezla kneze ktery mel kazat Slovo bozi pro divochy,pozval je na bohosluzbu do lode vetsinu kmenu i s nacelnikem,kdyz se dostavili ihned je vsadili do zelez,hodili do podpalubi a rychle odpluli dal...zbytek jenom mohl bezmocne prihlizet ze brehu.
11. 08. 2011 | 13:55

Viola napsal(a):

Vandale,

rozhodně to nebyli černoši, kdo na Africkém území postavili pyramidy, stačí se podívat na některé fresky z té doby, nebo na královnu Nefertiti.
11. 08. 2011 | 14:04

Vandal napsal(a):

violko
pyramidy postavili v Africe Afričané, i když to nebyli černoši, to snad není žádné tajemství
11. 08. 2011 | 14:13

Vandal napsal(a):

ale, ale voroshilove
co tím básník chtěl říct? Voroshilove, to co nás učili bolševici ve škole, to byly v drtivé většině lži. Jasně že kolonizátoři vysávali kolonie, vzpora amerických kolonií mluví za vše. Na druhé straně přinesli kolonisti nesrovnatelně vyšší úroveň zemědělství, průmyslu, atd. Co se Afriky týče, je to cca 50 až 60 let od odchodu bývalých koloniálních velmocí. Je na tom Afrika lépe, než byla v době odchodu kolonislistů? Obávám se, že je na tom hůř, v tom případě se ptám, co přes všechny obrovské peníze, které tam západ za celou tu dobu nacpal, dělali afričané, spali? Žili z podstaty? A za všechno mohou kolonialisti? Kdepak, hošku, bez práce nejsou koláče, a komu se nelení, tomu se zelení, tak to prostě na tomto světě chodí. Ale politicky korektní je neříkat pravdu, ale lhát a všechno svést na zlotřilé kolonialisty a bílého muže. Ještě že to nemohou svádět na nás.
11. 08. 2011 | 14:24

voroshilov napsal(a):

Vandal:
Co vy vite o pyramidech?
Jeste ve 12.st. popsali o nich krestanske mnisi ze maji okenka a slouzi pro uchovani obili.
Pyramidy postavila civilizace mnohem starsi nez egyptska,mozna ta o ktere nezustalo zadne svedectvi.
11. 08. 2011 | 14:31

Frank napsal(a):

voroshilove:

Je hezké že připomínáte chování evropských kolonizátorů, ale vzpomeňte si jak Rusové dobývali Sibiř a Kavkaz...
11. 08. 2011 | 14:33

hašek napsal(a):

„Tak nám zabili Marka Duggana" “řekla posluhovačka panu „Politická Korektnost“, který opustiv před lety vojenskou službu, když byl definitivně prohlášen lékařskou komisí za blba, živil se prodejem psů, ošklivých nečistokrevných oblud, kterým padělal rodokmen.
„Kterýho, paní Müllerová?“ Já znal dva. Jeden byl gangster a druhej byl bílej.“
11. 08. 2011 | 14:37

voroshilov napsal(a):

Frank:
To bude bolet co reknu,Rusko-ruska civilizace je na svete od toho aby zachranovala svet(ne vyvoleny narod izraelsky)ale svoji existenci maji historickou misi imposible ten nas svet drzet v rovnovaze-od tataru,mongolu,francouzu,nemcu,islamu,cinanu...
Nikdo se nas neptal jestli to chceme nebo ne,proste vzdy padne takova karta a od negramotneho jakuta do srbskeho partyzana kazdy vi ze Rusko je tady od toho aby pomahalo a chranilo...To si zapis na celo,a par sibirskych kmenu nebo horskych klanu pro to uz nehraje roli.
11. 08. 2011 | 14:48

Občan napsal(a):

Viola napsal(a):
"Vandale,
rozhodně to nebyli černoši, kdo na Africkém území postavili pyramidy, stačí se podívat na některé fresky z té doby, nebo na královnu Nefertiti. 11. 08. 2011 | 14:04 "

Tohle snad ani nemůžete myslet vážně?! :-o
Nebo si skutečně myslíte, že v Africe žijí pouze černoši? Vy jste nikdy neslyšela o Syřanech, Maročanech, Alžířanech, Libyjcích a dalších pobřežních národech, které z velké pocházejí z Féničanů a Peršanů - tedy z europoidní rasy?
Máte snad pocit, že v Asii žijí jen Číňani? No, tak si představte, že většina Paštuů a spousta Kašmířanů jsou modroocí světlí brunetové až blonďáci a vypadají jako docela slušně árijská partička.

No, Violo, to je docela šok. Doposud jsem Vás měl za celkem vzdělanou ženu. Ale tohle...
11. 08. 2011 | 15:03

Srand napsal(a):

Pane profesore, máte samozřejmě pravdu, že ta Astonova věta je velmi odpudivá. Copak je tak těžké napsat to politicky korektně?! Například:
"Záběr hloupého bílého muže z Londýna, jenž pochopil nutnost podělit se o svůj oděv se svým diskriminovaným leč morálně vysoko nad ním stojícím spoluobčanem, který již socializoval jeho nadbytečnou košili, jistě obletí svět pro úžasnou hloubku a nadčasovost svého sdělení."
A je to...
11. 08. 2011 | 15:17

šlapka napsal(a):

Jestli je Afričanům lépe nebo hůře - posuzovat toto z pozice českého cimrmana, který válíc se v křesle občas zvedne svůj líný zadek a jde se vyblít na blog...to chce silnou náturu.
Jak "lépe" ? Lépe než před příchodem všech těch misionářů a jejich lekce z demokracie či osvícenského monarchizování ?

Ten algoritmus byl následující :
Zkusit to nejdříve shora, tedy zkorumpovat vládce a ti pak za nás odvedou veškerou práci. Později budou odstaveni od moci změnami a naší ekonomickou silou.
Pokud to nevyjde - tak se obrátíme se svými bohy na lůzu - osvědčilo se to i u nás, bude to fungovat v cizině. Kór u primitivnějších kultur. /všechny ty obřadní roucha, zpěvy, obrázky, ritus, svíce, kadidla, příběhy..../.
Tak dostaneme společnost do pohybu. Nyní nastanou dvě možné situace.
V situaci A poskytneme vládci pomoc před burcujícím se lidem a postupujeme pak jako v případě zmíněném na počátku.
V situaci B "pomůžeme" lidu, proti tradiční kmenové či královské moci. A dosadíme svoje vládce nebo vládce loutkové.

Každopádně je ale původní kulturně - civilizační rámec navždy ztracen.

Takže těžko hodnotit - "kdy je , bylo či bude Afričanům lépe".
Myslím si, že to musí posoudit zejména oni sami.

Zkuste si zafabulovat a představte si, že ty misie proudily sem.
A že my jsme v situaci těch Afričanů - díky pokroku ve vědě a masovému šíření vzdělanosti a informací pak víme i to, co se stalo v minulosti (což je třeba si tyké uvědomit !!! - informační dálnice přivedla i do africké chýše povědomí o tom, čím byli jeho předkové a co prožívali...).
A popřemýšlejte - "kdy je, bude či bylo lépe".

Je to těžké ?
No tak si vzpomeňte na národní buditele.
Zda by jim také náhodou nebylo lépe, kdyby četli, psali, mluvili a přemýšleli německy.

Důležité je ale, že je dobře takovým lidem , jako je Vandal.
Proto se nemusí rozčilovat - tu nad Afričany, tu nad muslimy, tu nad Romy, tu nad homosexuály...
To je velmi důležité.
Bohdá by tomu bylo na věky věkův takto !!!!
11. 08. 2011 | 15:28

AC napsal(a):

Ty kapuce měli kvůli nepřízni počasí a šátky přes obličej proto, aby na kolemjdoucí / okolo běžící neprskali bacily a neroznášeli tak různé choroby z nachlazení. A že praskaly výlohy? Holt silná vůle dokáže i nemožné. Já bych to za zlý úmysl nepovažoval, dokonce jsem jednoho viděl, jak střepy z výlohy slepoval vteřinovým lepidlem opět dohromady ze strachu z nařčení, že to bude zas na něj.
Mladíci se nevázali. Někteří se i odvázali. Na vině je nevhodná reklama, PR reklamních agentur bych nekompromisně hnal před soudy.
:-)
11. 08. 2011 | 15:34

Ladislav napsal(a):

Pokud to sem uz nekdo nedal, zde je odkaz na zminovany obrazek:
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/08/09/article-2024001-0D5C387100000578-798_640x601.jpg
11. 08. 2011 | 15:45

Frank napsal(a):

voroshilove:

Ty seš teda logik. Podle tebe je britský kolonizátor zločinec a vrah, ale ruský kolonizátor je zachránce civilizace... Už tu samohonku opravdu nepij.
11. 08. 2011 | 16:25

Frank napsal(a):

ještě otázka pro voroshilova:

Můžeš my ty zachránče civilizace vysvětlit jak "rusko-ruskou civilizaci" ohrožovali sibiřští pastevci?
11. 08. 2011 | 16:30

Viola napsal(a):

Občane,

"Nebo si skutečně myslíte, že v Africe žijí pouze černoši? Vy jste nikdy neslyšela o Syřanech, Maročanech, Alžířanech, Libyjcích a dalších pobřežních národech, které z velké pocházejí z Féničanů a Peršanů - tedy z E U R O P O I D N Í rasy?"

kde se tam asi vzala ta europoidní rasa?
11. 08. 2011 | 16:39

šlapka napsal(a):

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2024203/UK-RIOTS-2011-David-Cameron-orders-police-come-hard-looters.html

Je zde prosím inženýr Čochtan ?

Mohl by se dát do počítání těch černých, fialových, bílých...z fotografií v odkazu.
:)))

P.S. Já si myslím, že daleko horší než mít černé tělo, je mít černou duši.
11. 08. 2011 | 16:58

stejskal napsal(a):

Mě by spíš zajímalo, kde se v Africe vzali ti Syřané? l.s.
11. 08. 2011 | 17:18

Viola napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale,

už je vám lépe a co to na vás sedlo?
11. 08. 2011 | 17:25

Vandal napsal(a):

Gejzo šlapko
ty seš bulimik, a zamořuješ svou přítomností každý blog, a zcela nekompetentně pindáš do věcí, kterým nerozumíš. Zkus se nad sebou zamyslet, jestli to dokážeš. Já se ti pokusím vysvětlit, jaký blud a fantas tě chytl. Možná to bude tím, že jsi v důsledku genetické poruchy / místo předního mozku máš zadní, a zadní mozek nemáš vůbec / v současné době nesvéprávný, a tvůj dohled nefunguje stoprocentně. Ten tvůj fantas tkví v tom, že zkrátka za všechno špatné na zeměkouli, ať je to cokoliv, může bílý muž, a tudíž tedy i za to, že černoši v Africe mají hlad, že černoši v USA tvoří v drtivé většině chudinu. Protože tvoje nízké čelíčko není schopné následující otázky, je všude, kde byl bílý muž kolonizátor, bída a hlad? Není tomu tak? A proč tedy v Africe je bída a hlad? Samozřejmě že hodní černoši za nic nemůžou, to zlí bílí. Jsi chudák duchem, a tedy blahoslavený. Žij si dál ve svém jednoduchém, černobílém světě.
11. 08. 2011 | 17:48

Fotograf napsal(a):

Vaclav Horejsi:

“Já si o něm myslím něco jiného...”

A co si nem myslite, smim-li se zeptat? :)

Londynske nepokoje maji zcela jasny rasovy podtex, ktery je presne popsan “...je nucen se svlékat do naha pod přísným dohledem černocha...”

Samozrejme, jeste lepsi by bylo tu fotku ukazat vsem s neutralnim komentarem: “A picture is worth a thousand words...” :)
11. 08. 2011 | 18:16

voroshilov napsal(a):

Frank:
Ja ty tak neco budu vysvetlovat,pomodli se na Adu a sup do postylky s medvidkem Liborem.
11. 08. 2011 | 18:21

Petr Havelka napsal(a):

Pane Hořejší,

a teď mi řekněte, je správné, když se s medií nedozvíte, že v Novém Boru Romové mačetami zmasakrovali hosty jednoho baru.

Tedy, nedovíte se to hned. Napřed si novináři musejí dodat trochu odvahy a zřejmě se tak chovají i policisté, dnes už jsou v mediích i tváře pravděpodobných útočníků.

Pohříchu se Ondřej Neff ve svých ohadech zmýlil, poněvadž v mediích probíhá celkem rozumná debata, ale víte proč? To je ta klasická otázka na kterou si tazatel odpovídá sám :)

Protože se takové události nestaly u nás. místní media nemají problém pojednávat o "jevech" ve světě, ale na dění doma nasazují brzdy. Dalším z nebllahých projevů zdejší novinářské obce je situace, kdy nám do zdejšího dění "kafrá" někdo z vyspělého západu (třeba klecová lůžka, zeď v Matiční). V té chvíli se "místním" od místních PC novinářů dostané té správné světové osvěty.
11. 08. 2011 | 18:32

Zakazat-vse-s-vyjimkou-sexu-pro-mnozeni napsal(a):

Viola:

“...pro dobro věci by se neměly vyrábět haleny, nebo lehké bundy s kapucí, měly by se zakázat, jako ty šátky u muslimek.”

Moc prima postreh! A take (pro dobro veci) by se mely zakazat ponozky, podvlikacky s velkejma knoflikama a motocyklisticke helmy, ze ano? :)
11. 08. 2011 | 19:23

Honza999 napsal(a):

Vandal

týká se to všech míst, kam noha evropského kolonizátora vkročila. Zrovna v té Číně se také vyznamenali - opiové války. Postřílet Číňamy, kteří byli proti braní drog, to je tedy opravdu civilizační přínos. Než do Afriky přišli Evropané, domorodé kmeny si své problémy řešily samy (a způsoby, které při tom volily, byly JEJICH záležitostí) a hladomorů tam moc nebylo. A mimochodem, když už jsme u těch hladomorů, které podle vás nebyly tam, kde to řídili Evropané - i v histori ne zase tak dávné řádil hladomor v Irsku.

A k těm africkým vládám... V Africe nevládne nikdo, koho by neschválil nadnárodní kapitál.. Až na libyjskou výjimku, kterou se teď snaží napravit. V těch afrických zemích, kde se to mele, tak se to mele proto, že to tam nadnárodní kapitál provokuje.

Je-li někde zdroj nerostného bohatství, tak
1) buď tam vládnou ti, co ho za kapesné přenechávají "civilizovanému světu". V takové zemi je pak mír a BÍDA, protože to kapesné stačí tak leda pro vládce.
2) nebo když se tamější vláda pokusí prodávat nerostné bohatství za tržní ceny a zisky použít ve prospěch obyvatelstva, jsou oblasti se zdroji (kupodivu) ovládány povstaleckými kmenovými náčelníky (dosazenými, zásobovanými a placenými odběrateli nerostů) a v takové zemi je pak pro změnu BÍDA a válka...
11. 08. 2011 | 19:51

šlapka napsal(a):

Vandal
Soudruhu Vandale /ty mně tykáš, budu i já tobě ...asi jsi na to z rodiny zvyklý/ - ty tvé urážky vypovídají pouze o tobě , ne o mně.
To, že mi pak něco podsouváš - a pak na základě toho vytváříš konstrukce...to svědčí o tom, že tvůj rozum je příliš mdlý na to, aby pochopil kontext.Někdy si dokonce myslím, že ty dokonce považuješ slova a věty za jakýsi divný shluk písmenek...

Soudruhu Vandale - teď si drž svou bejsbolovou čepici....ta africká civilizace je PRAVDIVĚJŠÍ než ta naše.
Víš proč ?
Je tu déle. Jen pro informaci - jejich kultura se bez ropy obejde - my se bez ropy povraždíme navzájem a možná že se dokonce vrátíme ke kanibalismu.

Přelož si také citát : "You can not measure an African success with a European ruler " (Owen ' Alik Shahadah)

Někdy, soudruhu Vandale, mě dokonce napadne to - zejména pokud čtu příspěvky podobné úrovně, jaké zde vyslintávýš ty - že jsou i mikrobi dokonalejší /pravdivější/ než lidé.
Víš už teď, po mé - zcela jistě opět do větru vyřčené osvětě - proč ?

P.S. Soudruhu Vandale - buď aspoň zábavný, když už nejsi v ničem originální a furt jen meleš pantem to samé - jako nic neříkající bláznivá stařena.
11. 08. 2011 | 20:57

Hurá napsal(a):

Zdá se, že populační krize akceleruje. Hurá ! Čím hůř, tím líp !
11. 08. 2011 | 22:18

dalimír napsal(a):

Pane Honzo999 máte u mne za své příspěvky jedničku s hvězdičkou ! Já fandím pl.Kadáfimu , je to dobrý voják a velitel a doufám že záp.mocnostem a jejich choutkám po tekutém zlatu ještě ukáže kdo je pánem v Libyi ! On Eu a USA nepotřebuje ,oni potřebují jeho ! Doufám že svůj národ proti tehle agresi ubrání !!! Dl.
11. 08. 2011 | 22:33

Zacheus napsal(a):

Myslím si,že celkem chápu, co svým příspěvkem pan profesor chce říci. Nicméně se nedomnívám,že by zmínka o černochovi byla jaksi za čárou - za to, že je někdo černoch, se snad dnes nikdo nestydí. A nemá také důvod. Pokud by mělo být morálně"zakázáno" věcně pravdivě informovat o tom, jakého jednání se černoch ( ale v jiné situaci třeba běloch vůči černochovi) dopouští, pak skutečně jsme pod "bičem" politické korektnosti...
11. 08. 2011 | 23:09

Mard napsal(a):

Spiknutí židozednářské lobby odhaleno! Zveřejněná fotografie je ve skutečnosti NEGATIV a fotografovaná situace vypadala tak, že židovský rasista, běloch, svlékal sociálně potřebného občana, vzhledem jen náhodou, připomínajícího obyvatele africké kolonie!
11. 08. 2011 | 23:32

honolulu napsal(a):

Souhlasim s prispevkem pana Vandala (17:48) na 100 %.
Tencokyda Hnuj, alias Slapka je akutne RETARDED a jeho nenavist k bile rase je obrovska.
Jsem beloch, jsem na to pysny a z jeho nenavisti mam radost.

Africa je VELMI BOHATA zeme. Pracoval jsem tam dlouha leta.
Hledal jsem mineraly a zdroje vody vsude tam, kam jsem byl poslan vladou JAR s vypravami.
Vase predstavy o tomto bohatem kontinentu jsou zoufale detinske.
Kdybych rekl proc je v Africe bida, tak pan Stejskal by me smazal.

To, ze hori Londyn a jina mesta je dukazem toho, jaky nesmysl byla nekontrolovana immigrace a multi-kulti politika s kulturne odlisnymi narody. Je dobre, ze hori. Treba to osvetli tmu ve vasich makuvkach "soudruzi".

Kdyz byli kolonizatori tak ZLY, tak proc se tisice Africanu snazi dostat do UK ? Odporujete si ve vasich projevech !
Levicaci mate mozecky jako kanarci.
Terror se bude zvetsovat. Dalsi Johannesburg vas nemine. Vasi politickou korektnost jednou budete platit. Dobre Vam tak.
12. 08. 2011 | 04:49

Kala napsal(a):

Snaha řešit vážné problémy s rasismem dokáže dojít až do absurdity. Za chvíli bude zakázáno (nebo už je) vyslovit pojmenování určitých barev. Už si údajně nemůžete objednat black coffee, ale jen coffee without milk. Kdysi byla ve zpěvníku pro děti 3. tříd celkem půvabná písnička "Děti černé, žluté, bílé, každé v jiném světadíle". Ta by asi dnes neprošla, zřejmě by nebyla politicky korektní.
12. 08. 2011 | 08:31

.Ivan Hochmann napsal(a):

.Ivan Hochmann napsal(a):
Hovoříte o rowdies ?

Já bych si tak jist nebyl.
Je poledne a k mému obědi jsem si pustil zprávy ČT.
Riskoval jsem tím nechutenství,ale zatím jsem se zase jen bohapustě nasral!
Když se komentátor zeptal zpravodaje ČT v Londýně na příčiny událostí,odpověděl zparavodaj :
"že David Cameron prohlásil,že všechny škody místním lidem vláda zaplatí a zárověň s postará aby se situace neopakovala....bla,bla bla"
Tedy na redaktorovu otázku vůbec neodpověděl a navíc se mu dostalo místo zopakování otázka upřímného podškování.

Tak nevím jsem blbec já, nebo zaměstnanci ČT?
A co si vlastně myslí tito instruovaní šašci?
Že jsme stádo volů?

Takže budu informovat já.
Až začnou novináři zase kecat o rowdies,podívejte se na odhalené obličeje.
To je zase jen pokračováni t.zv."Islámské revoluce".
Multikulti začínají sklízet ovoce.
Tedy na naše slova zase dojde .
I u nás.A nebude to dlouho trvat.
Levičácký příklon ke všemu co podporuje jejich zpupné požadavky,se nezastaví ani před islámským morem.
Nemusíme ani nazývat věci pravými jmény.
Skutky vylezou na povrch jako olej na vodu.

Onehdy jsem měl zajímavou debatu o konci Euroatlantické civilisace.
Všechno už tu bylo.Čínské dynastie,Řecké městské státy,Řím.....
Všechno skončilo infiltrací a rozvratem barbarských přivandrovalců.Samozřejmě že největší podíl na zániku měly takdejší vlády jejichž jednotliví členové sledovali jen svoje osobní zájmy bez ohledu na národy a státnost.
Byli vlastně takoví političtí gauneři maskovaní potřebou multikulti.Nevidíte nápadnou shodu opakovanou ve staletých periodách?
Amerika dopadne špatně pro nekontrolovanou imigraci hispánců z jihu a Evropa stejně tak díky arabským a černošským hordám.
Pohnutky migrací jsou téměř stejné.

Odmyslíme-li muslimskou anexi křesťanského světa pod knutou náboženské nesnášenlivosti a ideologie koránu,zůstává prioritou naprostá nekoncepce inigračních zákonů a jasná pravidla pro přistěhovalce.

Ale to už je vlastně zbytečné psát.
Jako bych perly sviním házel!

Ivan.
11. 08. 2011 | 12:56
12. 08. 2011 | 08:36

dalimír napsal(a):

Dokud se jednotlivé státy v evropě sami nebudou chtít dohodnout na postavení společné hráze proti infiltracím cizích kultur tak to bude do budoucna s námi velmi špatné ! Mohamedáni nespí a už ted mají v evropě dostatečné základny k soustavnému narušovaní po staletí budované evropské kultury ! Proto jakákoliv korektnost a benevolence k tomuhle zákeřnému konání se nám všem v budoucnu šeredně vymstí ! Turci se znovu vrátí a tentokrát je již u Vídně nikdo nezastaví ! Německo je ve střed.evropě rozhodující síla ,na nich bude hodně záležet ! Možná že nám budou pokud dojde k nejhoršímu znovu dobří i rusové ! Jich mnogo ! Dl.
12. 08. 2011 | 09:03

Viola napsal(a):

Ivane Hochmane, kdyby se Angličané věnovali důsledně výchově svých dětí, bylo by jasné, že to rabování je způsobeno přistěhovalci, proč se malí hloupí Angličané zůčastnili rabování?
12. 08. 2011 | 09:05

Mard napsal(a):

Líbí se mi, že většina komentářů je proti vyznění komentovaného blogového textu :-) Tohle si pan Hořejší za rámeček nedá, musí se víc znažit, aby ne on, ale jaksi všichni to chtěli, aby soudruzi nezůstal sám jako kůl v plotě. :-)
12. 08. 2011 | 11:57

Karel Mueller napsal(a):

dalimír:

Bohužel už jich není mnogo. Počet narozených Rusů každoročně nižší než novorozenců v pouhém Pákistánu.
12. 08. 2011 | 12:01

skeptický napsal(a):

Profesore

Šel dědeček na houby,on na houbách zabloudí...
Doufám,že jste se našel.

Kdyby Vás zajímalo,v jakém svrabu je dnešní atomová fyzika,a za co si dávali nobelovky,nagooglete si

Max Planck.

Je tam serie fotografií,učeně zvaných mugshots.
Klikněte si na druhou zleva,co má to háro,a najdete tam opus od nějakého Pavla Cejnara,kolegy od Vašeho pana bratra na MFF UK.
Ten to aspoň bere s humorem.

Pokud namítnete,že je to na úrovni obecné školy,tak tam jsem měl až do osmičky samé jedničky plus dvojky z mravů.
Průprava do života jak když vyšije.Vyučovat by se mělo formou komiksů.
Výhodou samostatného myšlení je,že netřeba grantů,tudíž se nemusím nad ničím pohoršovat.
Humor máte suchý,až anglický.
12. 08. 2011 | 12:04

šlapka napsal(a):

Někdy mám podezření, že pan Ivan Hochmann je přímým účastníkem takových akcí.
Dokonce bych jej podezřívala i z toho, že se kromě roušek dívá dalším účastníkům těchto akcí pod sukně.

Již se těším na jeho komentáře - až i zde začne popisovat svá zjištění. /hmm - ale bude to mít v některých případech dost složité - ty Indky třeba - těch vrstev oděvu tam je tolik...navrhoval bych mu, aby v tomto případě další průzkum vzdal a použil slova "ksindl"/

Škoda, že takových investigativních nebojácných žurnalistů není více.
---------------------------------------------------
S dovolení sem zkopíruji svůj spam /podstatnou část/ - snad mě za to Stejskal neztrestá :)) :

Vůbec nikdo zde netvrdí, že nemá platit občanský princip via padni komu padni...pokud je konání jednotlivce v rozporu s právním řádem země, které je občanem, nebo která ho hostí /neplatí to ale univerzálně - například u diplomatů, v některých zemích se pakvelmi často přihlíží i k tomu, zda daný jedinec náhodou není celebritou, ropným šejkem z Kataru, či zda náhodou jeho strýček není z ODS.../.

K tomu není třeba vymýšlet nálepky "multikulturalista" apod.
To jen fanatici - blbouni, potřebují takové nálepky.

Víte proč ?

No proto, aby i Lojzkovi Retardovi a Aničce Hlupačce bylo jasné, že když jejich komandant na někoho ukáže a řekne " Lojzku, Ančo - to je multikulturalista"...aby jim hned zapálilo.

Oni totiž nejsou z podstaty věci samé pochopit věci jako jsou finanční deriváty či spekulace na pokles, synergie mezi mocí politickou a ekonomickou, klientelismus, protofašismus ve smyslu prorůstání politické a ekonomické moci...

Lojzek a Anča potřebují mít toho nepřítele jednoduše identifikovaného.
Nejlepší tak je, pokud má ten nepřítel třeba odlišnou pleť./v případě , kdy pak záležitost pozoruje Ivan Hochmann tak je nutné, aby tvář takovéhoto jedince vyzařovala ono staré známé "islámské fluidum"/.
To je největší sichr.
To pochopí i děcka Lojzka Retarda a Anče Hlupačky.
---------------------------------------------------------------------------------
Děkuji za pozornost a těším se na další zprávy z fronty cimrmanovského boje proti multikulturalismu.

P.S. Stejně je mi ale líto lidí jako je např. Čochtan ...kteří soucit s oběťmi např. norského Magora podmiňují tím, že nejdříve musí zjistit, jestli si ty oběti jejich soucit zaslouží.
Nebo zklamání Ivana Hochmanna - pokud pod sukní mladé gaunerky v Londýně uvidí ryze arijskou a zrzavou....
Tehdy propadám opravdu hlubokým pocitům lítosti.)))
12. 08. 2011 | 12:57

skeptický napsal(a):

Ono to koukání pod sukně už dnes není žádnou indikací.

Holba je orientální zvyk,který se přenesl do Evropy právě z Turecka.Slouží to jak hygieně,tak přehlednosti.Někdo to má rád,někdo ne.Mám kolegu,který furt něco žbrblá o staženém králíkovi.

Pepíček Vořežprut a Boženka Pučmidrátová zase reagují na jiné nálepky,a těch je tu jak smetí,Pepíčků asi taky,takže je to prašť jak uhoď.

Kdo by se obtěžval s nějakým rozlišováním,škoda rány,která padne vedle,Svatej Petr si je přebere.

Zdravím Pana Hochmanna.Už tu chybí jen ten třetí ,popletenej dědek.Vzteklej a mrzutej jsou tu.
12. 08. 2011 | 13:14

.Ivan Hochmann napsal(a):

Jasně šlapko,

jsem nemocný,hloupý a navíc fanatik - blboun.

Kvůli takovým exotům jako jsi ty,to znamená kvůli lidem,kteří nemají argumenty a jejichž krédem je urážet druhé jsem se definitivně vzdal obecných diskuzí na těchto stránkách.
Diskutuji jen s lidmi,kteří mě za to stojí.

Tobě bych se musel podívat napřed pod sukni,abych uzřel obraz tvé mysli.

čau bábo! Ivan.
12. 08. 2011 | 13:20

.Ivan Hochmann napsal(a):

Například s panem skeptickým si vždy rád popovídám.

A mohu mu sdělit,že mrztej a vzteklej jsem také.
Navíc jsem i popletenej.Nestačím se ani orientovat v té obrovské škále protichůdných názorů.
Připadá mě jako bych obhajoval principy platné v nějakém starověku.
Prostě mě tato doba,tato společnost mě už nemá co říci.Ne že bych chápat nechtěl,či neuměl.Prostě můj mozek to pochopit nedokáže.
Jsem rád,že mám za sebou krásný život prožitý převážně skromě a citově v nádherné česko-slovenské i světové přírodě a jsem také rád,že už tu dlouho nebudu .

Představte si příteli,dívat se na budoucí svět očima starého pána s mými akvisicemi!

Nemůžete se mě divit,že si na blozích vylévám zklamané srdce mnohdy i se žlučí.
Když tu byla moje žena Zdenka,tak jsme to společně probrali a s úlevou spláchli do klozetu.
Teď mě zůstal jen kamarád Ben,se kterým se dá povídat jen o psím hovně a dobrém žrádlu.

Zdravím Ivan.
12. 08. 2011 | 13:36

skeptický napsal(a):

IH

Pane kolego.

Líp už bylo,o nic nepřicházíme.
Já se bavím,jak se spousta snaživců vyzbrojená pár mantrami a nálepkami snaží naskočit na vlak k šťastným zítřkům.

To už tady jednou bylo,když my jsme začínali.

Ale tehdejší rétorika ,které se už tenkrát lidi smáli, byla nesrovnatelně inteligentnější.Že tomu nerozumíte je dobře.To je známkou že Vám to ještě myslí.

Pozdravujte Bena.Že to funguje na obou koncích je důležité.
12. 08. 2011 | 13:53

.Ivan Hochmann napsal(a):

Paní Violo,

jakou výchovu máte na mysli?
Mámz de video WMP zkopírované z Europortálu před třemi lety.Ukazuje pochod anglických muslimů a jejich krvavé tance poblíž Traffalgaru.Proděravění lebeční kůže a následný výtok krve po obličeji i u pětiletých děcek mužského pohlaví je pro tyhle magory výrazem náboženské oddanosti islámu.

Být náčelníkem Londýnské policie tak bych je nechal rozehnat plynem a ostrými náboji.Nebo bych přistavil do doků loď a šupem pakem zpět do Arabska.
Bohužel tyto videa už na portálu nejsou a já nemám jak vám je doručít.
Ale přečtěte si tento odkaz.Třeba se vám trochu rozsvítí.

http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/6514-britanie-v-pasti-imigrantu-aneb-tak-uz-mate-co-jste-chteli-.aspx

zdravím Ivan.
12. 08. 2011 | 14:37

.Ivan Hochmann napsal(a):

A ještě něco paní Violo.

Možná se vám po přečtení ani světélko nezjeví.
Pak doporučuji na portálu chvíli zůstat a pročíst další články i z doby předanglické.

a abyste nebyla tak křečovitá posílám jeden příjemnější odkaz:

https://www.youtube.com/watch?v=S5pJ1tAWQ8s&feature=player_embedded

To je alespoň výchova!Ivan.
12. 08. 2011 | 15:01

buldatra napsal(a):

Podotýkám nenápadně, že čumět pod sukně je technicky snadno proveditelné, aniž by člověk musel předem provádět složité výpočty, rýsovat něco na pauzák, nebo nastartovat autocad, stačí jen zaujmout vhodně zvolené místo a stát se pozorovatelem.
Oproti tomu čumět pod burku technickým problémem je.
Veškeré výpočty i složité rovnice, vzorečky, pauzák i libovolný technický soft jsou k ničemu.
Burka všecko, co známe, smázne.
Učiní to zhola zbytečným, nepotřebným, vhodným toliko do šrotu, énžinýr by se z toho zvoncnul.

Není tedy divu, že pak kdekdo nemá hen ten islám a machometány s těma jejich kuklama rád.
Machometán je zlomyslný tvor, který znemožňuje nám estétům naladit oko pohledem na jejich ženský. Přitom na naše ženský čumí, až mu lezou voči z důlků.
To má být multikultůra?
Vzájemné obohacování?
Pch.
12. 08. 2011 | 15:05

honolulu napsal(a):

"Soudruzi" z levice, kam vase noha slapne a kam prinesete vasi ideologii, tam je vzdy konec sveta.
Zacnou horet mesta a z bohatych zemi, jako byla napr. JAR nebo Rhodesie, je smetiste s 60 % nezamestnanosti, hladem a nejvetsi kriminalitou na svete.

VELMI, velmi me tesi, ze budete sklizet to, co jste zaseli uz brzy ve vasich mestech. Hodne z vas, vcetne clenu vasich rodin, to neprezije. Bozi mlyny melou pomalu ale jiste.

Vase slzy a vase bolest bude radost kazdeho z nas, kdo musel prozit to, co budete prozivat vy.
12. 08. 2011 | 15:13

Elena napsal(a):

eeeee buldatra ,
začinate sa mi pačiť, no a ešte jednoduchšie ked viete číslo mobilu, na jeho signal viete kde dotyčná sa pohybuje fizicky, potom našľapnete PC vidite aké stranky navštevuje kedy a kam,

božinko, božinko, to ma byť hen ta demokracia?

viete že je na kolobežke, a že presadzuje oleandre a tak to je henten intelektual , potom hustiť a hustiť kaleraby do kebule v mailoch, že buldatra božinko božinko
12. 08. 2011 | 15:40

skeptický napsal(a):

Buldatra

Nadkolego

Excelentní způsob šmírování je někde sehnat sukni na gumičku v pase,a pak si ji palcem na břiše odtáhnout.
V případě odlišnosti lze totéž provádět i s trenýrkami.
Problém je,když má jeden břicho trojku,a není nic vidět.

Zkoušel jste někdy gumovat spodní prádlo v Burda Moden,jak ty modelky vypadají pod tím?
12. 08. 2011 | 15:44

Elena napsal(a):

páné skeptický,
čo ste taký bodliačik :))

svetí slounečko , deň je prekrasný

úsmev prosím :)))
12. 08. 2011 | 16:05

Elena napsal(a):

P.S.
páné skeptický , moc často použivate slovko : milostiva :)))
12. 08. 2011 | 16:14

voroshilov napsal(a):

honolulu napsala:
Vase slzy a vase bolest bude radost kazdeho z nas,kdo musel prozit to,co budete prozivat vy.

Ty,zavri klapacku,stary nacku,tady nejses u sebe v Texasu.
12. 08. 2011 | 16:16

buldatra napsal(a):

Pane Skeptický,

Na tomto blogu jdu na všecko přísně vědecky (až na zanedbatelné výjimky), takže alternativní způsoby šmírování bych raději nezmiňoval, pan profesor by nás ještě mohl předhodit Sisyfům (Sysifům) a byli bychom bludně kamenováni.
Neví se, v jakém rozpoložení se právě nachází.

Myslíte, že ten zlatý bludný balvan je opravdu z ryzího?
V dnešní době vzestupu ceny Au…

Jediný způsob na hraně vědeckosti, který by snad byl přípustný, je perforace stěny orientální sprchovací kabinky v harému, pomocí moderní kapesní akumulátorové vrtačky bez příklepu.

Myslíte, že je v Burda Moden možné vygumovat burku?
12. 08. 2011 | 16:32

buldatra napsal(a):

Eleno,

milostivá je zcela běžný, zavedený výraz, který používáme ve vyšších kruzích.
12. 08. 2011 | 16:34

buldatra napsal(a):

PS

Před navrtáním té kabinky by bylo dobré zjistit, zda-li se muslimky nesprchují v burce.
Aby se předešlo zbytečné perforaci stěny, což by bylo neekonomické.
12. 08. 2011 | 16:38

dalimír napsal(a):

Přesně tohle co zde na portálu pana Stejskala provádí Honolulu dělali utečenci které zaměstnávala štvavá americká radiostanice v Mnichově SVOBODNÁ EVROPA ! Čtyřicet let také štěkali za vraty a výsledek se dostavil ! Mafiánská demokracie v česku jen kvete! Nevěřím že by většina lidí u nás o tohle zrovna stála !Dl.
12. 08. 2011 | 16:43

Elena napsal(a):

viem že do vášých kruhov nepatrim páne buldatra,

ak by v kodexu diskutera bolo úvedene aké triedné, socialné a rasové skupiny maju možnosť a povolenie pisať sem príspevky,
neodvažila by som sa napisať tu ani slovko,

ak ste tak výsoko, skuste zmeniť kodex diskutera , napište kto má povolenie tu príspevať a aký obsah ( tematyka, politické zámeranie)príspevkov je tu prijateľna,

ešte napište že len na základe preukazania testov IQ s nadmiernou inteligenciou može vpohode pisať príspevky.

za to nedorozumenie sa ospravedlňujem a už ani muk
12. 08. 2011 | 16:55

buldatra napsal(a):

Milostivá,

S nadměrečnou inteligencí a nadprůměrným IQ se přispívá do jiných diskuzí jinde. S tím si neračte lámat hlavu.

Tady je to taková přípravka, nultý ročník, popř. prostor pro nás, kteří se nazýváme souhrnným názvem nečesaná nemytá veřejnost.

Ostatně IQ chápe každý jinak, neboť každý jinak chápe výsledky zhmotněných myšlenek spáchaných lidmi, kteří nejsou v Menze jen kvůli obědu.

Takže, milostivá, v klidu, bez bázně a hany přispívejte klidně dál, kulaků se nebojte, na množství řádků nehleďte.
Máme přece svobodu slova, sakra.
12. 08. 2011 | 17:22

.Ivan Hochmann napsal(a):

Moravští pánové neračte se hádat s milostivou.
Ta je také mimo.

Podpořím vaše teorie "in burka"
Neměl bych s tím žádné problémy .V ranném mládí jsme my kluci rošťáci vymýšleli různá alotria,jak se dostat dívkám pod sukně.
Zdůrazňuji,že to byly léta klukovská.
No prostě jsme si instalovali zrcátka na botu a viděli jsme různé ty oné.
Trdy ani s burkou by zajsté nebyly problémy.Už vidím jak třeba stojíce ve frontě na maso - zasunuji polobotku pod burkovní lem ...a ejhle co nevidím - ořezané maso na háku.

Stejně by bylo zajímavé vědět co jest pod burkou.O mužské populaci arabů se ví že pod kaftanem je jako pod platanem.
Přítel mi vyprávěl jak v Homsu chodili místní samci s konvičkou do pouště na klozet.Tehdy totiž ještě neznali trenýrky,¨či slipy ,a i kdyby znali ,tak nenosili,aby se prý nezapařil konečník a nezezelenal.

No asi bych si dnes ze studu netroufnul.Naštěstí máme jiné formy jak si ověřit potřebné.
Traduje se v českých třídních kruzích,že pod škaredým ksichtem krásná mušle zahálí.
Jenže i v tomto případě máme smůlu.Anebo jsou všechny arabky škaredé jako Bartolomějská noc,což přimělo islámské učence už ve starověku přepsat korán.

No nevím,zdali je to povídání důstojné blogu pana profesora,ale rád jsem přivítal vaše dilema pánové.

Alespoň paní Elena uvidí¨,jak se dá krásně diskutovat bez urážek a nadávek.I voroša.

Ivan.
12. 08. 2011 | 18:20

skeptický napsal(a):

Nadkolego
Já osobně mám s inteligencí problémy celý život.

Ona to může být buď vlastnost,nebo třída.Komunisti měli problémy s třídou.
To je jako obrat.Může to být podstatné jméno,nebo sloveso.To má dokonce významy tři.

Jsou lidé,kteří inteligenci nahrazují vzděláním,a pak jsou považováni za inteligenci.

Elenka

Milostivá je světlo mého života i na mém hrobě.Chytrá jak četník,a jde z ní strach.Kvalifikace tedy má.
12. 08. 2011 | 18:26

buldatra napsal(a):

Voni ti komunisti neměli ani tak problém s třídou. Spíš s vlastností té třídy.
Fakt je ten, že na to nešli moc inteligentně.

S těma burkama mohou být problémy i tam, kde bychom je nečekali.
Například u stánku, kde se prodávají burky. Mají burek s masem, nebo s bramborama, anebo se zelím. Já osobně mám nejraději se zelím, ale kdyby měli i se šípkovou omáčkou, mohl by se tam někdo s někým kvůli tomu porvat.
Naštěstí to v Brně prodávají Albánci a ti jsou inteligentní protože bezkonfliktní, takže burek se šípkovou omáčkou neprodávají.
12. 08. 2011 | 18:57

Mard napsal(a):

voroshilov napsal: Ty,zavri klapacku,stary nacku,tady nejses u sebe v Texasu.

Zato u Vás to vypadá že jste v Rusku :-(
13. 08. 2011 | 00:46

Mard napsal(a):

Ivan Hochmann napsal: jsou všechny arabky škaredé jako Bartolomějská noc,což přimělo islámské učence už ve starověku přepsat korán.

S velkou pravděpodobnosti suché a teplé arabské podnebí, spolu s nižší životní úrovní, kdy ženy nemají k dispozici hydratační krémy a další pokožku zlepšující přípravky, příčinou toho že arabské ženy vypadají jako seschlé jablko již v poměrně nízkém věku. Tudíž egro kladivko v rámci akce za hezčí svět by možná bylo vhodné nejen aby arabky byly dále zahalené, ale rovněž arabům předepsat povinnost se zahalovat (v rámci boje proti diskriminaci pohlaví).
13. 08. 2011 | 00:52

.Ivan Hochmann napsal(a):

No Marde,

arabové se již též zahalují,jenže z jiných pohnutek.
Viz Liverpool!
Přesně podle plánů imámů:
Ženy budou zahaleny rodit - muži budou údem rozmnožovat populaci a mečem a kapucí dobývat obsazená území.

Ivan.
13. 08. 2011 | 10:00

.Ivan Hochmann napsal(a):

¨Pardon,

meče a mačety přijdou na řadu později,
Zatím prý stačí basebalové pálky.
Ivan.

Teď mě tak napadlo,že by mě mohl někdo obvinit z rozdmýchávání národnostních a náboženských třenic.
Že by mě mohl obvinit z nenávistnosti a zlé vůle.
Tak tomu není prosím.
Jen se snažím posílit odvrácenou stranu multikulturních posic.
A poněvadž nejsem násilník,či bojovník snažím se SLOVEM,přestože se to mnohým nelíbí.Což je pochopitelné.
Tudíž sorry!
Kdo se mýlí ukáže již brzy blízká budoucnost.

Ivan.
13. 08. 2011 | 10:11

skeptický napsal(a):

IH

Máte-li dobré srdce,máte budoucnost.Jezte Florenc Pro-Activ.Klinicky prokázáno,výrazé snížení cholesterolu.

Vždyť my víme,že nejste žádný bývalý trémista.
13. 08. 2011 | 11:13

.Ivan Hochmann napsal(a):

Na cholesterol již mám naordinován Zocor.

A dobré srdce aby dnes člověk pohledal.
Leč kdo hledá ten mnohdy najde.

Takže, pane podkolego poraďte i TĚM ostatním ať hledají.

Každopádně dík za radu Ivan.
13. 08. 2011 | 12:19

DW napsal(a):

Nedivim se uz vubec ze je ceskozlodejska mladez tak zbolsevizovana. Byl jste urcite moc dobre provereny soudruch, kdyz vas komanci pustili do USA. Jen by mne zajimalo psal-li jste podobne vesele clanky uz pred rokem 1989?
16. 08. 2011 | 09:11

http://www.googletest.com napsal(a):

Václav Hořejší
25. 02. 2014 | 11:47

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy