Otevřený dopis panu RNDr. Alexandru Vondrovi, ministru obrany České republiky

19. 08. 2011 | 17:00
Přečteno 20212 krát
Myslím, že by neměl zapadnout níže uvedený otevřený dopis významného disidenta a moudrého člověka, evangelického faráře Miloše Rejchrta, Alexandru Vondrovi v souvislosti s jeho účastí na pohřbu C.Mašína.
Je mi líto, že jsem si ničeho podobného nepovšiml od někoho z katolické církve – ale možná jsem si opravdu jen nevšiml a některý z diskutérů mi dá odkaz?
************************************************************

Otevřený dopis panu RNDr. Alexandru Vondrovi,
ministru obrany České republiky

V Praze dne 17.srpna 2011


Vážený pane ministře, milý Sašo,

dožíváš se dnes padesáti let. Do těch dalších Ti přeji kromě pevného zdraví též schopnost navazovat na to, co se Ti v životě povedlo a nenechat se zavléct do postojů a činů, které by to dobré popřely.
Když ses stal na počátku roku 1989 mluvčím Charty 77, radoval jsem se, že chartistické ideály přejímá a po svém rozvíjí generace mladší, kreativní a odvážná. Bylo krásné sledovat, jak dobře si rozumíš s otcem zakladatelem Charty, politickým vězněm Václavem Havlem, s nímž jsi sepisoval také pověstných „Několik vět “, za něž jsi i Ty byl vězněn. Když ses v roce 1990 stal zahraničně-politickým poradcem prezidenta Václava Havla, opět jsem se zaradoval, že dobrá věc se podařila.
Dnes jsem ale zdrcen zprávou, že jako čelný představitel republiky, jejímž i já jsem občanem, máš jet do USA na pohřeb pana Ctirada Mašína vyjádřit za nás občany zesnulému úctu a snad udělit i jakési vyznamenání. Nechci teď hodnotit, co víc než před půlstoletím pan Mašín páchal, však dostatečně výmluvně to zhodnotil sám : “ Na co potřebujeme zbraně? Ty jsou od toho, aby se s nima stříleli lidi, tak můžeme začít hned s těma, komu ty zbraně bereme“ (rozhovor uveřejněný v mf Dnes 15.82011).
Tvého někdejšího přítele, spolupracovníka a posléze šéfa Václava Havla ohodnotil pan Mašín slovy „To byl kréten pěstovanej estébákama“. Autoru tohoto výroku o prezidentu mé republiky má nyní ministr vlády téže republiky vzdávat hold a předávat vyznamenání. Prosím, vážený pane ministře, vzepři se tomu, předveď, že i politik si může uchovat kontinuitu osobního směřování a nerozcupovat svůj život v nespojitelné útržky.

V úctě Miloš Rejchrt, evangelický farář

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

voroshilov napsal(a):

To je nejaka sranda,profesore?
Kardinal Vlk je nejvetsi priznivce antikomunistickeho odboje.
19. 08. 2011 | 17:10

Buvol napsal(a):

Děkuji panu Rejchrtovi, a připojuji se ..
19. 08. 2011 | 17:10

Bunny napsal(a):

"Vyznamenání Zlaté lípy ministra obrany České republiky uděluje ministr obrany pouze mimořádně, a to občanům České republiky a cizím státním příslušníkům, kteří se významně zasloužili o ochranu základních lidských práv a svobod, zejména lidského života, zdraví a majetku, základních principů demokratického a právního státu nebo se jinak výjimečně zasloužili o rozvoj obrany a bezpečnosti České republiky, včetně vědecké a odborné práce."

... zejména lidského života ...
To je k pozvracení; doufám, že ostatní nositelé zmíněného vyznamenání jej do ruky těchto panáků vrátí s patřičnou pozorností médií. Být v jedné řadě s takovou lidskou spodinou, s loupežnými vrahy, to by si člověk musel přestat vážit sebe sama. Je neuvěřitelné, jak samozvaná věrchuška opakovaně plive občanům do tváře.
19. 08. 2011 | 17:25

Kvakin napsal(a):

P. Vorošilove: duchovní Rejchrt není papeženec (katolík), on je evandělík. Ty já znám ... Ti jsou ve víře a v zásadách ("Nezabiješ") velmi pevní. Mojí babičce - evangeličce bylo, když v roce 1915 otěhotněla, 16 let, a ani dědeček, co to způsobil, nebyl zletilý, ale na tzv. ostaršení rodiči a následný přestup ke katolíkům (dědeček byl katolík), aby bylo možné uspořádat svatbu v katolickém kostele, babička nepřistoupila, raději byla asi 2 roky, než dědeček nabyl zletilosti, matka nemanželského dítěte. Když dědeček "dospěl", přesvědčila jej, aby přestoupil k evangelíkům a pak se nechala rodiči ostaršit a pak měli svatbu v evangelickém svatostánku. Dědeček byl ve víře velmi vlažný, byl socialista, a tak mu bylo buřt, kdo ho oddal.
19. 08. 2011 | 17:27

voroshilov napsal(a):

Kvakin:
Nerozumim,vas dedecek kazil holky ve staji aby v roce 1915 nesel na frontu?
Ne,simulanti a dezerteri nejsou nasi soudruzi,a socialista byl po roce 1918 kazdy monarchista.
19. 08. 2011 | 17:36

Rumcajs napsal(a):

Častokrát jsem tady četl, že pozdní antikomunismus je pokrytectvím. Když se tady někdo odváží tu komunistickou sebranku označit pravým jménem, hned mu někdo vpálí dotaz, jak že on bojovaval proti komunismu.
Když tedy konečně někdo bojoval, je označen za vraha.

Takže, jak jsme měli bojovat profesore ? Měli jsme se nechat přibít na kříž a zemřít jako mučedníci ?
19. 08. 2011 | 17:39

voroshilov napsal(a):

babicka Aranka:
Vubec nevite jak to chodilo na venkove za starych casu,a to ze dedecek se musel ozenit...to urcite musel,jinak by mu rodina nevesty vsadila vidle pod zebra.
19. 08. 2011 | 17:41

Luba napsal(a):

Pane řediteli,
není náhodou pan Vondra českým ministeriálem války?
A nejede tam za sebe, ale z titulu své funkce?

Nejde náhodou zároveň o pohřeb vojáka, sloužícího v americké armádě, jenž se vyznamenal už jako mladík v Pražském povstání?
Nedostal přece toliko Topolánkovu medaili, ale obdržel i vyznamenání "Za chrabrost" od prezidenta Beneše.

Pro Američany komunismus a komunisté představují zlo.
A bojovníci proti němu/nim jsou ctěni.
Proč je tomu u nás jinak?

Pohřeb pan Ctirada Mašína je tedy zároveň jakýmsi symbolickým aktem přihlášení se k tomuto vnímání naší minulosti a potvrzení, že odhodlání skupiny bratrů Mašínů bylo, v kontextu doby justičních vražd a žalářování představitelů nekomunistické elity, správné, nebo přinejmenším pochopitelné.

A že pan Mašín pomluvil prezidenta Havla?
Je snad pan Havel osobou nedotknutelnou? "Kopanců" přece nadělal fůru. Pan Havel je dobrý člověk, ale horší státník.

Nejhorší je patrně Klaus ... ale mluvit o neřádech se nesluší.
19. 08. 2011 | 17:42

Komunista -Engelista napsal(a):

Vašnosto-autore !
Laskavě se starejte o to,jak se Vám popásají Vaše ovečky!
Nepleťe se prosím do politiky -(TOTO Vám nepřísluší !).
Pan Vondra činí dobře,alespoň záskok za ty jenž by se měli o činnost bří. Mašínů postarat...a nechtějí !Mašíni bojovali a přitom umírají lidé-TAK to je!
Nemohuo za to,že zdejších 90% občanů jsou zbabělci !
19. 08. 2011 | 17:42

žena napsal(a):

Taky děkuji panu Rejchrtovi, a připojuji se.

Moc by mě zajímalo, v čem vidí ministr Vondra statečnost bratří Mašínových. Že ho nezarazí ani to, že přestože byli Mašínové několikrát navrženi na vyznamenání, V.Havel ani V.Klaus je nevyznamenal.
19. 08. 2011 | 17:44

Drzá zrzka napsal(a):

Jak asi Ctirad Mašín k názoru, že Havel byl jen .... pěstovanej StBákama, přišel?
19. 08. 2011 | 17:49

Ivan napsal(a):

Oan Vondra není asi při smyslech. Jedná se o celou ODS, která dělá vše pro co by se mohla s opozicí dohadovat. Je to ostuda této země, budeme pro smích v zahraničí. To je pvšem této vládě jedno, hlavně, že se může nějak prezentovat a získat nějaké hlasy. To není politika, to je destrukce politiky i mysli autorů těchto nesmyslů.
19. 08. 2011 | 17:52

Divobyj napsal(a):

Autor napsal-
Prosím,pane ministře,vzepři se tomu,předveď,že i politik si může uchovat kontinuitu osobního směřování a nerozcupovat svůj život v nespojitelné útržky.

Autore,Sašu osobně neznám,dám však ruku do ohně za to,že jeho život je již pěkných pár let úplně nadranc! Víte,takovému člověku je již úplně jedno,přibude-li mu další cár,nazvaný ZLATÁ BŘITVA !
19. 08. 2011 | 17:54

SuP napsal(a):

Luba -
I já si na rozdíl od předsedy všech soacanů Sobotky myslím, že použité metody Mašínovic odbojových čínů odpovídají době, ve které se udály. Z pohledu dnešní doby se jejich akce těžko hodnotí, nicméně když to porovnám s tím, co dělala v té době většina ostatních, tak to v mých očích hrdinství je.
19. 08. 2011 | 17:56

voroshilov napsal(a):

copyrast Luba(ktery umi jenom papouskovat Wikisracky)napsal:
Pro Americane komunismus a komuniste predstavuji zlo.
A bojovnici proti nim/nemu jsou cteni.
Uhaha,Cina je pro Ameriku zlo?
19. 08. 2011 | 17:58

SuP napsal(a):

Pane profesore -
Kdybyste potřeboval trošku promnout oko, zkuste si přečíst dnešní úvodník vladimíra Neffa - NP.
19. 08. 2011 | 17:59

Bíjte bolšány! napsal(a):

Pane ministře Vondro !
Nenechte se prosím ovlivnit lidmi zdejšího podlomeného a plně falešného
bolševicko-pseudo pacifistického (bezch)"charakteru".Mějte prosím na paměti,
že velká část zdejších debatérů lezla komunistům do zadnic! a jheště dnes si utírá masnou hubu jak tam soudruhům mlsali H!
Proto tito análníci nemají ani minimální právo na vyjádření stran jakéhokoliv protikomunistického odporu .
19. 08. 2011 | 18:03

názor napsal(a):

Vrah je vrahem,zůstane vrahem a musí zůstat vrahem, bez ohledu na ideologii. Jestliže Vondra udělí medaili, může se mu v budoucnu stát, že se najde zase nějaký bojovník a udělá mu to stejné co vrazi o kterých mluvíme...břitvou. To bude zločin nebo hrdinský čin ? No bude to zločin, ale on se zase najde nějaký NewVondra najde a udělí našemu bojovníkovi medaili.
19. 08. 2011 | 18:09

Drzá zrzka napsal(a):

Názore

je kat vrah?
19. 08. 2011 | 18:13

SuP napsal(a):

Až se zase někdo bude dovolávat lidskosti pro příslušníky Al-Kaidy, protože je nenechají na Guantanamu modlit, nezapomeňte, že oni podřezávají své oběti - skutečně bezbranné zaživa před televizní kamerou. Mašín jako odbojář zbavil života jednoho příslušníka ozbrojených složek, který by jinak zastřelil jeho. Učinil tak v anestezii chloroformem, tedy způsobem velmi šetrným. Sice to s probíranou látkou nesouvisí, ale považuji to za důležité, neboť spousta jiných zde opakuje donekonečna daleko větší nesmysly.
19. 08. 2011 | 18:19

AC napsal(a):

Pan Miloš Reichrt má pravdu - připojuji se též.
19. 08. 2011 | 18:22

žena napsal(a):

Drzá zrzka

Kat si sám stanovuje, koho popraví? Kat popravuje, aby uloupil zbraně a peníze?
19. 08. 2011 | 18:32

uno napsal(a):

SuP Vy sám jste ten největší nesmysl. Zřejmě ta Vaše "pravda" není jediná, která zaslouží kritiku. Vaše humánní rozjímání mě dojalo k slzám! Zřejmě nemáte ponětí jaký je rozdíl mezi válkou a mírem a jak se v těchto situacích má člověk chovat a jaké zákony ctít. Mašínové nebyli ve válečném stavu, jen bandité, kteří se neštítili ničeho.
19. 08. 2011 | 18:34

Petr Havelka napsal(a):

Pane profesore,

děkuji za zveřejnění dopisu.

Pod blogem paní Alvarové jsem napsal, že zemřel statečný a charakterní člověk, ovšem v činech vidím i ostny.

Ctirad Mašín byl zcela jistě statečný a charakterní. Svobodně se rozhodl bojovat proti komunismu všemi prostředky. S jeho svobodným rozhodnutím ovšem úzce souvisí skutečnost, že za své konání ponese i odpovědnost. Ta se mi v jeho přístupu vytrácí. Z historie je známo mnoho vzpomínek válečných veteránů, kteří litovali kolik museli zabít protivníků. Jedinou omluvou pro ně byla válka a boj muže proti muži. Přesto činili pokání.
Známé jsou Dopisy z války

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1061048938-dopisy-z-valky/20338252276/
Kolik veteránů se muselo srovnat s tím, že v boji omylem zabili své spolubojovníky.

Právě to mi na Mašínech vadí, ta jejich zaťatost. Označit pokladníka Rošického za přisluhovače režimu a tudíž, že si smrt zasloužil je ze strany Mašínů těžké odpírání osobní odpovědnosti na osudy mnoha lidí a urážka památky pana Rošického. Nemít lítost nad oběťmi svého počínání? To je na mne moc silná káva.

S odstupem času vidět vše stejně černobíle je hloupost. Lidský život je nenahraditelný
19. 08. 2011 | 18:38

ghándí napsal(a):

pokud vrah zustane vrahem, tak je vlastně komunistická strana navždy zločineckou organizací a měla by se zakázat, protože komunisti zavraždili poměrně hodně lidí.
19. 08. 2011 | 18:38

Drzá zrzka napsal(a):

žena

Pravda. Kat jen bere život jinému člověku na základě rozhodnutí jiných lidí.
19. 08. 2011 | 18:39

veverka napsal(a):

Sup

"Mašín jako odbojář zbavil života jednoho příslušníka ozbrojených složek, který by jinak zastřelil jeho."

Můžeš nám tady vysvětlit jak mohl někoho zastřelit chloroformem omámený člověk svázaný do kozelce?
19. 08. 2011 | 18:41

Rumcajs napsal(a):

uno:

To Němci v Německu za Hitlera měli taky mír, že jo ?
Proto bych všechny Němce, co bojovali proti fašismu, nebo dokonce se pokoušeli o atentát na Hitlera klidně označil za vrahy.
19. 08. 2011 | 18:42

voroshilov napsal(a):

Jaksi familiarne obraci se pan Reichrt(krasne cesske jmeno)na ministra obrany Ceske republiky:
Vazeny pane ministr,mily Sašo,
dozivas se dnes padesati let.Do tech dalsich Ti preji krome pevneho zdravi tez schopnost navazovat na to,co se Ti v zivote povedlo a nenechat se zavlect do postoju,ktere by to dobre poprely.
Jestli to neni soukromy dopis staremu kamaradu?S postojem Jana Husa to opatrne vlezdoprdelkovstvi opravdu ma malo spolecneho,ani slovo odvolani na Pismo svate nebo bozi trest.-Komedie!
19. 08. 2011 | 18:43

veverka napsal(a):

ghándí

"pokud vrah zustane vrahem, tak je vlastně komunistická strana navždy zločineckou organizací a měla by se zakázat, protože komunisti zavraždili poměrně hodně lidí."

Kapitalisti taky zavraždili poměrně hodně lidí,naposledy v Iráku,Srbsku a Afghánistánu.Zločineckou organizací je pak tedy především NATO.
19. 08. 2011 | 18:44

veverka napsal(a):

Rumcajs

"To Němci v Německu za Hitlera měli taky mír, že jo ?
Proto bych všechny Němce, co bojovali proti fašismu, nebo dokonce se pokoušeli o atentát na Hitlera klidně označil za vrahy."

Mašíni nebojovali ani proti komunismu,ani proti Gotwaldovi,ale proti obyčejným lidem.Vystřelili oko hasičovi,podřízli spoutaného obecního policajta a zavraždili a okradli pokladníka(nekomunistu),který převážel výplaty pro obyčejné lidi z podniku Kovolis.Toto není odboj proti nikomu,toto je obyčejné vraždění nevinných lidí.
19. 08. 2011 | 18:49

voroshilov napsal(a):

Ano,pan profesor porusil etiketu,clanek mel napsat v sobotu(asi ted jako pravoverny judej se boji porusit sabat)a svymy slovy,necitovat nejakeho prodejneho knezoura ktery se trese na odskodneni statu cirkve.
19. 08. 2011 | 18:59

HSKN napsal(a):

Havel měl ve vězení těžkej veget. Estébáci byli taky jenom lidi. Na to jak zlobil, se mu eště prd stalo.

Já myslím, že si to vybral dobrovolně. Disent neměl na konec systému žádný vliv. Systém se porouchal ekonomicky. Makat se mu nechtělo. Tak je to. Prašule měl, tak proč by makal.
19. 08. 2011 | 18:59

Medikolog napsal(a):

Rusovlásko,

zajímavé téma. Kati z KL doopravdy plnili rozkazy nadřízených a popravovali vězně (komunisty i Židy...) podle rozhodnutí jiných lidí. Přesto byli označeni za válečné zločince a byli a JSOU dodnes trestně stíháni a soudy ODSUZOVÁNÍ.

Loupežní vrazi Mašínové jsou nečistou spodinou ve srovnání s nezištnou čistou odbojářkou 3. odboje slečnou Olgou HEPNAROVOU... která dokázala ZCELA NEZIŠTNĚ mnohem víc.... Proč její hrdinství Nečas s Vondrou přehlížejí? Že neemigrovala do USA?
19. 08. 2011 | 19:01

Silvie napsal(a):

Je v pořádku, že na pohřeb Mašína jede reprezentant naší vlády.
Ráda bych některým lidem osvětlila, že otce Mašínů zastřelili Němci, kdyby to ovšem neudělali oni ,zcela jistě by ho popravili bolševici. Stejně jako další hrdiny druhé světové války, kteří ale "bohužel" bojovali na západní frontě.
Matka Mašínů zemřela v bolševickém kriminále.
Boj proti nelidskému režimu je povolen jakýmikoliv prostředky a Mašínové zabili výhradně! členy zločinecké KSČ!!! Každý ze členů KSČ pomáhal vědomě držet ten odporný režim, mnozí pak v 68. roce ze sebe udělali disidenty. Tím ale krev na rukou z 50.let nesmyli - mají ji tam všichni, kdo byli v těch letech členy strany.
Zajímavé je, že nejvíc moralizují právě oni - jako např Šiklová, které je všude plno a dovoluje si kritizovat tzv."šedou zónu".
Kdyby bratrům Mašínům dovolili svobodně odejít, nemuseli se prostřílet přes hranice. Nebyli to ani hrdinové, ani vrazi, ale oběti komunistické zvůle.
Pokud jde o Havla, má Mašín naprostou pravdu. Havel neseděl ve třetí nápravně vých.skupině, netrpěl hladem a nedostatkem peněz a věděl, že je jeho jméno ve světě takovým pojmem, že mu skutečné nebezpečí nehrozí. Ostatní - bezejmenní, netěšící se zájmu "štvavých vysílaček" byli mučeni, zemřeli nebo si odseděli mnohaleté tresty.
Proti Havlovi se nakonec obrátili i mnozí jeho kolegové disidenti - včetně Cibulky a Kryla. Tyhle snad nikdo z podjatosti podezřívat nemůže.
S odstupem 20 let se dívám na Havla, jako největší osobnost tehdejšího převratu, úplně jinýma očima.
19. 08. 2011 | 19:02

Pepa Řepa napsal(a):

KODEX UŽITEČNÉHO „MULTI-KULTI„ IDIOTA I.
--------------------------------------
Slovní spojení „UŽITEČNÝ IDIOT“ bylo údajně použito poprvé Vladimírem Iljičem, který tak měl označit západní novináře a cestovatele, kteří podporovali Sovětský svaz a jeho politiku na západě, nebo osoby, jež mu nevědomky pomohly do jeho pozice a kterých se potom „zbavil“

„MULTIKULTURALISTA JE TEN, KDO MILUJE VŠECHNY KILTURY VYJMA SVÉ VLASTNÍ“
- je údajně výrok Tomáše Halíka, použitý v rozhovoru pro ČRo, kde lze dohledat i souvislosti, v jakých byl vysloven.
--------------------------------------
1. Pamatuj na recept ministra pro osvětu a propagandu Josepha. Teprve opakovaná blbost se stává pravdou. Vyprazdňuj se tedy pravidelně a opakovaně. Zauzlení není pro organismus dobré.

2. Pamatuj i na Jana z Kampy. To je blbý, to se bude líbit. Počet kliků je přece měřítkem kvality. Nebuď tak skromný, pusť se do Alberta. Jeho teorii relativity pochopilo jen pár vyvolených, každé tvé moudro deset tisíc vypatlanců.
Kdo je tedy lepší? Ty nebo Albert?
Kdo si zaslouží „cenu Osla“ víc? Ty nebo Einstein?
Ó nebuď tak skromný, kazateli náš!

3. Urazí-li kdosi tvé ikony, Ilijiče,Vissarionoviče či Klementa, kontruj řadou výživných článků: a vy zase mučíte černochy i vy máte své vrahouny -Churchilla, Trumana či piloty RAF.

4.Za bolševika bojuj do roztrhání těla. Přirozeně, že ne tvého. Oponentů. Nenech hanobit jeho jméno ani veledílo!
Z odporné larvy padesátých let se přece časem vyklubal překrásný a neškodný rudý motýlek. Nikdo už nedohledá, zda a hlavně kdy k proměně došlo.
Odporná nestvůra by přece tebe neposlala do světa na zkušenou.To nemůžeš připustit. Dělala vše nezištně, bez ohledu na devizový přínos a nic za to nepožadovala.
Ó jen prokažme trochu vděku matičce, soudzi!

5. Vám poděkování a lásku Vám-bolševíci-kéž znělo by jak zvony. Nezištně nás osvobodil bratr východní, nic za to nepožadoval, volně a svobodně se tady žilo. Škoda že jsme si to v r.68 tak pokazili, co měl Leonid dělat? Zlobili jsme pana učitele, museli jsme na hanbu.Přepiš tedy historii.
Ó jak jsi vděčný ruce, která tě drbala za uchem a dala ranec buchet na cestu přes velkou louži, badateli náš!

6. Až přijde čas, spočítáš jim to. Všem.
Hlavně těm imperialistům pejzatým. Zabili ti přece Usámu.
Tři krabice kapesníků jsi proplakal, Jeremiáši. Dobrý člověk – Usáma - už nežije. Už aby tu válku jednou imperialisté projeli a stali se Ahasvery. Co jiného s nimi?
Ó jak statečně překonáváš svůj žal a bolest v srdci nad smrtí bojovníka, hrdino náš!

7. Pamatuj, že žijeme v éře žvanilů. K čemu činy, ó bama mia? K čemu osobní příklad? Nezůstaň pozadu za politiky.
Orwell se přežil. Jsou i jiné cesty, jak být užitečným. Například „Discussing Oureselves to Death“ v ND pod vedením místního „Velkého kultivátora“ a jeho Hajaji.

8. Orwellovskou ranní čtvrthodinku nenávisti je ovšem nutno zachovat. V zájmu lásky, pravdy a tolerance, samozřejmě, čeho jiného?

9. Internet je uměním zkratky, čte se pouze titulek, pak se roluje. Směřuje k jedno až tříslabičným textům typu: Klaus, Radar, Joch, Čunek, Mašín, Bátory, Kalousek … etc - vyvolávajícím spolehlivě nenávist.
Pak následuje podmíněný reflex Ivana Pavloviče a už se sliní. Představení internetového divadla „Na Slintáku“. Sukses zaručen, děkovačka jistá.

10. Odsuzuj bulvárek a jeho praktiky, ale sám se staň chodícím a píšícím Mr. Tabloidem. Piš o zemích ve kterých jsi nikdy nebyl. Rasúl také nebyl v Kudsu, otisk kopyta jeho klisny ve skále stačí k nároku na věčné vlastnictví města.
19. 08. 2011 | 19:04

stále rebel napsal(a):

"Vondra poletí speciálem za statisíce. Je to výcvik, brání se ministerstvo

PRAHA - Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) poletí do USA na pohřeb odbojáře Ctirada Mašína ve středu armádním speciálem spolu s dalšími hosty. Ministerstvo let za statisíce hájí. Posádka letadla prý bude tento let absolvovat v rámci svého standardního vojenského výcviku."
http://www.lidovky.cz/vondra-poleti-specialem-za-statisice-je-to-vycvik-brani-se-ministerstvo-1o4-/ln_domov.asp?c=A110819_162331_ln_domov_spa
19. 08. 2011 | 19:05

Pepa Řepa napsal(a):

11. Staň se tedy sám plnokrevným burákem. Alláhovým kopytem ze struhadla dunícím českou zemí jako stádo velkého chána.
Kopytem sem, kopytem tam! Budete obohaceni a basta. Poděkujte xenofobní čecháčci. Hamdulilah. Komu se to nelíbí.....

12. Nezapomeň zanechat otisk svého kopyta na Řípu, nemáš to daleko. V budoucnu nebude co řešit, bude jasné komu Říp navěky patří. Tatarskému chalifátu. Zde stál velký a užitečný „ Íáček“- bude na gravírované destičce pod otiskem.
Ó jak jsi vstřícný k mírumilovným kulturám, multišahíde náš!

13. Až budeš sjednotitelem všehomíra, vytvoř zbrusu nové –pangalaktické- náboženství. Vezmi kus šahády, půl kila sekularismu, pět dkg creda, špetku dharmy, vraž do toho dvě domácí biovejce, přidej vybrané citáty od Salvátora-jen ty,co se hodí- zamíchej a zapeč na 240 stupňů.
Zpívej: háre kršna, háre rama! Za dvacet minut vyndej svou specialitu: MULTI-KULTI SALAM.
Nekvašeným chlebům se vyhni, křesťanství přece nevzešlo z judaismu, k tomu se hlásit nebudeme. Bude to mimořádně chutná krmě, vhodná pro všechny multi-kuchtíky i pro kardiaky (když nezapomeneš na ramu).
Že na recept ti blbci všech vyznání před tebou za pár tisíc let nepřišli?
Je přece tak snadné všechny lidské bytosti sjednotit.Pak se sám staň chalífou a přijmi jméno Pangasius I.
Ó jak jsi kreativní, proroku nové víry, háre,háre!

14.Jestliže kdosi ublíží synům noci, tím, že popíše v mediích- při vykrádání kapes syna bezbarvých- jejich etnický původ, pohorši se, není přece politicky korektní uvádět původ. Pokud ovšem jindy popíše při ošklivém činu etnický původ bezbarvých loupežníků, je to zcela v pořádku.

15. Stejně si ty jizvy mačetou v Boru vykoledovaly bledé tváře samy. To mají za Indiány. Oko za oko, skalp za skalp. Nelituj bezbarvé, ale spusť nářek, že příčinou masakru byly obavy z pochodů, frustrace, či nepochopení.

16. Vykřikuj, že je třeba nepřizpůsobivým nasypat víc peněz. Těch tvých ovšem ne, to dá rozum, těch od souseda. Pak by bylo vhodné více integrovat, jen ne v dosahu tvého bydliště. Inkluzivně začlenit potomky, jen ne mezi tvé vnuky. Ti půjdou na lyceum do Dijonu.
Ó jak jsi upřímný a beze stopy pokrytectví, věrozvěste unitáři!

17. Napiš,že se žije hůře než za bolševika a běž honem překontrolovat stav tvých bankovních kont. Inu, bída s nouzí, že?
..... seschlé dlaně,kterými žmouláš kůrku chleba sebranou z pultu v závodce,tak tedy říkejme ti třeba multidůchodce.......

18. Pokud někdo zmasakruje ty tvé, staň se samosoudcem i katem zároveň. Tamten v rohu je určitě zakuklený schvalovatel atentátu, odsoudil mordýře pouze desetkrát, nějak se divně tváří, jasný protofašista. Před lidový chural s ním.
Ó jak jsi statečný, bojovníku za práva menšin!
19. 08. 2011 | 19:05

Vico napsal(a):

Ministr Vondra zvaný PROMOPRO pod jehož rozlišovací schopností je i taková částka jako je 500 milionů, se tedy přece jen rozhodl, že "za stranu a vládu" někdo na ten pohřeb z našich vládních politiků pojede. Nebude to opět levné. "Na účet daňových poplatníků", jak se říká, si poveze svůj zadek ve vládním speciálu. I tu ekonomickou stránku by se slušelo členu party "rozpočtové odpovědnosti" připomenout.

V rámci ideologického i věcného rozptylu diskuze by se dále slušelo připomenout, že Vondra tam nejede s mezinárodním zatýkacím rozkazem pro druhého z bratrů, nejede tam ani s milostí prezidenta republiky ani jiným glejtem zaručujícím beztrestnost.

Vrah - nevrah : toť není to oč tu běží. Vondra tam jede s VYZNAMENÁNÍM.

o to tu běží. Vyznamenání dostane člověk, který ještě před dvěma roky prohlásil koho všeho by rozšlapal na krvavou kaši, kdyby neměl stará kolena.

Tohle je záležitost pro merdy. Ostatní - pojďme jinam. Třeba tam, kde točej dobrý pivo.
19. 08. 2011 | 19:06

Petr Havelka napsal(a):

Pane Pepo Řepo,

vítejte z cest :)
19. 08. 2011 | 19:07

Drzá zrzka napsal(a):

Medikolog

Kdysi jsem o této slečně četla. Ti, kteří nečetli, si z Vašeho povídání mohou udělat nepřiměřené závěry. Olze vadili lidé všeobecně, nerozlišovala na straníky a nestraníky.
19. 08. 2011 | 19:07

blue jay napsal(a):

vorosilove?
Zacal jsem verit ze Putin je v Rusku povazon za supermana. Tuhle jsm ho videl vylovit z more nejake staroveke dzbany. Stacil je pred vynorenim i vylestit. Pak je na koni odvezl do nejblizsiho muzea. Pujdes se na ne podivat?

PS. Zle jazyky tvrdi ze Putin je Zid. Nevis o tom neco?
19. 08. 2011 | 19:08

voroshilov napsal(a):

Hlde,biorepka se vratila po mesici neprobudneho chlastani,Cucerom vas nadchne ohnivym projevem:
Vazene senate,lide rimsky...
19. 08. 2011 | 19:08

ghándí napsal(a):

veverka,
neplette si valečné konflikty a vraždy. komunisti tvrdí, že tady po roce 1948 žádná válka nebyla, tudíž komunisti vraždili lidi v době míru.
19. 08. 2011 | 19:08

Pepa Řepa napsal(a):

KODEX UŽITEČNÉHO „MULTI-KULTI„ IDIOTA III. část.

19. Jdi s dobou. Vydej se na pochod Zlatá pražská pých/ča, oslavuj rozmanitosti sexu, proč jen nudný sex s odlišným pohlavím? Nebuď při zdi. Je tolik krásných tvorů jako Woodyho Daisy nebo Edwardova Sylvie.
Ó dej si Daisy, labužníku náš!

20. Dávej to svým bližním po kapkách. Přiveď si na zkoušku domů čtyřprocentního hermafrodita, vyznavače woodoo z hoten-toten a sděl manželce, že bude spát v kuchyni. Vyhrávat k tomu bude etnokapela z Rokycan až dorána. Sousedy i pana faráře při zpovědi to jistě potěší a ty budeš za nejstarší progresivní áčko v Praze.
Škoda, že si už nemůžeš pořídit dredy. To nedoženeš, kerku možná ano.
Ó vždy jsi přece šel s dobou, stál na straně pokroku,kazateli náš!

21. Pravidelně přilož ucho k zemi a přírodovědně ohlas, dusot blížícího se protoprotofašismu. Když někdo prohlásí, že je cesta těch „tvých“ -Affirmative Action –vlastně rasismus naruby, či protěžování minorit na úkor majority zkratkou k nové totalitě, ohluchni. Máš přece moc práce s vedením ouřadu. Bez tebe by se ústav zhroutil a ze zaměstnanců by byli sirotci. Zajisti si doživotní obročí z výsledků vědy.
Ó jak jsi velkorysý, jednotiteli náš!!

22. Do práce si vezmi ráno růžovou šálečku, vane teplý vítr z jihu a ty musíš opět jít s dobou. Kdo chvíli stál, stojí opodál.
Jistý expředseda nosí růžové svetříky již několik let a žádná beagbeet krasavice s IQ 180 neodolá.

23. Nezapomeň, že nejsi sám. V každé komunitě se najde Emanuel, Uri nebo Daniel ze Sorbony. Na ně se odvolej. Nic neriskuješ, protipershingová agentka NKVD se svou ojropartou to jistí.

24. Chraň své členství v České společnosti eurohujerské jako oko ve své hlavě. Nevadí, že je to oko Kyklopovo s rudým-neoperovatelným-zákalem. Ostatní souputníci mají zákal stejný, ztratíš se.
Když bude případný nespokojenec remcat, že nespějeme ke světlým zítřkům, že nás ojro nespasí,staň se gogolovským revizorem i hejtmanem z Rudniku zároveň, zkontroluj, zda remcal nakoupil eurobondy.
Pokud ne, otevři dveře, zacinkej a oznam: vystupte si! Nabereme jiné pasažéry.
"Pygmeje či Kurdy, ať jsou plné Lourdy. To jsou ti Evropané praví, ne ti drni z Posázaví.
Ukončete nástup, příští stanice Macocha".
Účelně vynaložené prostředky v provincii Kurdistánu se přece nejlépe kontrolují z jednoho místa a tím je-nepochybně-Brusel. To dá rozum. Ojrorozum.

25. Když si nejsi jist, souhlasným mručením čtenářů, napiš cosi „odvážného“a pak vykřikuj:to ne já to Uriáš, táta náš! Já jenom cituji.
Když budeš muset připustit,že se chybička do budování veleříše vloudila, mohou za to sionisté. Spiknutí sliveneckých mudrců. Občas zalistuj v protokolech. Pejzatci nám ukřižovali Jeříška, říkal jednou pan farář, když jsi ministroval.To nedostane z hlavy ani Siggy s kolektivní terapii.
Ó jak jsi odvážný, veleduchu náš!

--------------------------------------
Pokud splníš všechna přikázání, nežil jsi nadarmo, pravnuci budou pyšní.
Pomáhal jsi rozložit jednu odpornou euroatlantickou civilizaci.
BYL JSI UŽITEČNÝM
--------------------------------------
Pokud by někomu index multi-kulti úíček připomínal jednu konkrétní osobu, jde o podobnost čistě náhodnou, modelem stálo několik mudrců.
Rovněž tykání neznamená osobní vztah, i když-prý- všichni lidé bratry jsou, jak říkal jeden spispvatel.

Kodex je Z prvního kola soutěže pana Františka Adamce o nejdelší exkrement aktuálně.cz.
19. 08. 2011 | 19:10

Luba napsal(a):

vorošilove,
dle Vás umím: "jenom papouskovat Wikisracky".

Na Vašem místě bych nebyl takovým optimistou.

Vysvětlení:
Jelikož jsem pouhý anonymní nick, cítím se povinován svá tvrzení nějak doložit. "Nick" nemůže něco autoritativně tvrdit.
Jde o poctivost k sobě a k jiným. A také o respekt k autorství.
Uvádím své zdroje, protože je možné, že ty informace někoho zaujmou (Vás se to netýká) a v knize či elektronickém vydání najde něco jiného, než já sám. Pozornost je záležitost výběrová a čtení je motivované.

Mohl bych pouze uboze blábolit, jako to činíte Vy, ale hospodské kecání považuji za ztrátu času.
Navíc - cituji i sám pro sebe, jelikož paměť je nespolehlivá.
A potřebuji se ubezpečit, zda je mé tvrzení správné.
19. 08. 2011 | 19:13

Silvie napsal(a):

Všichni, kdo mají z Mašínů osypky, nesou ve skutečnosti mindrák za sebe nebo své rodiče, kteří v lepším případě drželi hubu a krok, v horším byli sami členy zločinecké KSČ. Někteří rodičové se obzvláště vyvedli a byli členy ozbrojených složek nebo bachaři.
Člověk nezatížený žádnou vinou musí ten čin chápat v souvislostech - je přece nad slunce jasné, že každá svobodná bytost má právo vzepřít se despotickému utlačujícímu totalitárnímu režimu.
Je hanbou tohoto státu, že nebyl schopen za dvacet let odškodnit členy třetího odboje a počkal si, až téměř všichni zemřou. Je amorální, když kdejaký bývalý bachař, Stbák nebo člen LM pobírá vyšší důchod, nežli tihle lidé. Ti většinou živoří.
To, že se lidem příčí statečnost druhých, když byli sami zbabělí, je typické snad jen pro tento národ.
19. 08. 2011 | 19:14

blue jay napsal(a):

no vidis vorosilove,

repka byla na dovolene. Ja se prave vratil po 2 mesicich z Kanady a Recka. Nak me to pripada lepsi nez tva "dovolena" u PC. Nejsi zid a setris?
19. 08. 2011 | 19:14

HSKN napsal(a):

Sašo,

jestli Mašín nadává na Havla, tak si zaslouží nějaké malé vyznamenání. Třeba čokošku /Studentská pečeť apod./

Nicméně střelba do pokladníka byla vražda a hotovo, protože pokladník o žádné "vyhlášené válce" Mašíny nevěděl. Nemohl se tedy ani připravit.

Ani nesouhlasím s nějakou diskusí. Mašíni jsou Breivikové. Breivik taky nesouhlasil s politickým vývojem a vyhlásil válku.

Sašo, popřemýšlej, jestli tě tam neposlali jako "idiota".
19. 08. 2011 | 19:16

voroshilov napsal(a):

Luba:
Jelikoz sebe presentujete jako latentniho rusofoba...nemuzu mit pochopeni a slitovani,ja samozrejme zdroje take mam,jenomze jsou..ehm,v jazyce kteremu tady vetsina nerozumi.
19. 08. 2011 | 19:17

voroshilov napsal(a):

blue jay:
Ja na dovolene prece jsem,jak muzes vedet odkud pisu?
19. 08. 2011 | 19:19

Občan napsal(a):

To SuP:

Kdepak, synku, pokud jsou členové Mašíngangu hrdinové, pak jsou stejnými hrdiny VŠICHNI, kdo bojují za SVÁ domnělá i skutečná práva násilím, a to PŘEDEVŠÍM násilím na nevinných a bezbranných. Tedy i Talibanci, kteří sporadicky podříznou zajaté VOJÁKY OKUPAČNÍCH armád.
Jinak, hochu, popíráte sám sebe.
19. 08. 2011 | 19:20

Občan napsal(a):

Pane profesore,

sice se s otevřeným dopisem pana Rejcherta neztotožňuji zcela (některé formulace se mi moc nepozdávají), nicméně, kdyby to bylo možné, podepsal bych jej. Protože je JEDINÝM z křesťanů, kdo se otevřeně postavil zrůdné propagandě, adorující loupežné vrahy.
19. 08. 2011 | 19:22

voroshilov napsal(a):

Mimochodem,jeste nedavno mne trklo kdyz Rumcajs napsal:knedlo zelo vepro!
Opravdovy Cechun by samozrejme nespletl vepro knedlo zelo.
19. 08. 2011 | 19:27

Karel Mueller napsal(a):

Luba:

Kolika odbojářům byl pan ministr na pohřbu? Těm skutečným, kteří ve skutečné válce riskovali nejen svoji smrt, ale i vyvraždění své rodiny.
19. 08. 2011 | 19:29

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...děkuji, pane profesore, za uveřejnění tohoto dopisu. Děkuji, pane Rejchrte, že jste ten dopis napsal, bylo to opravdu zapotřebí. Tužka.
19. 08. 2011 | 19:36

Rumcajs napsal(a):

Pepa Řepa:

Hochu, jestli to tady zase vezmou do ruky Občan,BAPE a a Cukrouš, dostaneš provaz.

A kdyby jsi se náhodou prostřílel na západ, profesor o Tobě napíše osobně hanopis.
19. 08. 2011 | 19:36

žena napsal(a):

Pepa Řepa

kdo umí, umí. Kdo neumí, ten jako já zírá.
19. 08. 2011 | 19:39

voroshilov napsal(a):

Na rozdil od Pepana nevymyslim hovadiny jako kodex diskutera nebo multi-diskutera abych lezl do riti panu Stejskalu a predvadel sve nemocne zakompleksovane psyche,ja jsem zlej,brutalni hajzl(virtualne) a nestydim se rict kazdemu na plnou hubu co si myslim.
19. 08. 2011 | 19:39

Rumcajs napsal(a):

voroshilov:

To víš. Dost často mě vychovávala moje babička bolševička a ta se chuděra ani nenaučila psát česky. Pořád do toho motala azbuku.
19. 08. 2011 | 19:39

blue jay napsal(a):

vorosilove,

Mozna pises z Baku. Uz cele dni. To nemas nic lepsiho na zabavu? Se ti divim ze se na dovolene zahazujes Horejsim. To by neudelal ani nejpitomejsi general. Ale ty jsi se pojmenoval Vorosilov,lol. Takze aspon maz omluvu.
19. 08. 2011 | 19:40

voroshilov napsal(a):

blue jay:
Ja nikdy v zivote nebyl v Baku,Horejsi mne zajima jako...na zadku-uz dost mne take urazel a ihnoroval prime otazky(mam o nem vlastni predstavu-nelichotivou,pane profesore)ale je to jako droga,za tri roky clovek proste na neco zvykne,ja ten sever a provokovat hlupaky proste nemuzu prestat.
19. 08. 2011 | 19:46

Anička z Kuřimi napsal(a):

Byl odškodněn 1.odboj
byl odškodněn 2.odboj
Ve stadiu odškodnění je 3.odboj
Co nám brání v budoucnu odškodnit 4.odboj ??
Už vím, 3roky.
19. 08. 2011 | 19:47

veverka napsal(a):

ghándí

"komunisti tvrdí, že tady po roce 1948 žádná válka nebyla, tudíž komunisti vraždili lidi v době míru."

V tom případě tedy i Mašíni vraždili lidi v době míru.
19. 08. 2011 | 19:48

Karel Mueller napsal(a):

Všem:
Dnes jsem si na Impulsu v 16 hodin vyslechl názor politologa o politicích vládní koalice (v souvislosti s kauzou Bátora - Schwarzenberg:

... nechci říct, že to jsou děti...ale počínají si jako adolescenti, kteří se náhodou dostali k moci ...
19. 08. 2011 | 19:50

Medikolog napsal(a):

Rusovlásko,

to o nenávisti té krasavice k celé socialistické společnosti formulovali tehdejší socialističtí novináři a vodíme i dnes, jak dokáží fakta překroutit. Buď je zloděj, lupič, vrah, defraudant a pod. zločinec, nebo hrdina. Ve společnosti kriminálníků bývá nejvíce ctěn ten největší hajzl z nich, který napáchal nejvíce nejodpornějších zločinů. Ta Mašínovic banda zase bojovala proti těm, co byli slabší (Mašínovci útočili jedině stylem "Romské férovky") a měli to neštěstí, že měli v držení majetek, po kterém loupežní vrazi zatoužili k uspokojení svých mindráků a svých osobních potřeb. Na chudé co nic neměli, ani na vládní představitele (atentáty vynášejí jenom šibenice) bez majetku v kapse neútočili... lupiči přeci zadarmo "nepracují". To Olinka HEPNAROVÁ... hvězda třetího odboje (její zločin neschvaluji, aby nedošlo k mýlce, ani neschvaluji zločiny Mašínovic bandy).

Jsou snad romští "kabelkáři" (právě v krimizprávách pátrají po jednom co zavraždil bílého staršího muže prio kabelu...) účastníky nějakého černého odboje? Dostane ten grázl 20 až 22 let natvrdo jako vítkovští, nebo "ROMSKOU PODMÍNKU", nebo na něj jednou nějaký Vondra pověsí METÁL?
19. 08. 2011 | 19:51

veverka napsal(a):

Silvie

"Všichni, kdo mají z Mašínů osypky, nesou ve skutečnosti mindrák za sebe nebo své rodiče, kteří v lepším případě drželi hubu a krok, v horším byli sami členy zločinecké KSČ. Někteří rodičové se obzvláště vyvedli a byli členy ozbrojených složek nebo bachaři."

Pravděpodobně máš na mysli rodiče např. takového Mirka Topolánka,ti byli také oba členy "zločinecké KSČ".Podle tvé pomatené ideologie je tedy směl kdokoliv kdykoliv a jakýmkoliv způsobem zavraždit.Kdo by pak ale dal Mašínům svůj osobní odznáček,když by se absolvent vojenského gymnázia(víš komu se tam v přísaze přísahala věrnost?) a horlivý svazák Mirek vůbec nenarodil?
19. 08. 2011 | 19:54

blue jay napsal(a):

Open letter to Horejsi,

How much did CSSR pay for your study in Harvard? And how did you gained such a trust that during totality regime you were allowed to freely study at one of the most prestigious Universities in USA? While many ordinary people were denied exit visas to visit their relatives in the West. What made you so special Horejsi?!

To me it seems that you were a colaborant KSC . How many people you have v USA reported on? Did you have a cover name?
19. 08. 2011 | 19:55

voroshilov napsal(a):

Karell Mueller:
Mnohem zajimavejsi je to co se dnes deje v Izraeli?
Maly vitezny blietzkrieg je treba v dobe krize,socialnich nepokoju a nejasneho uznani na podzim statu Palestina pres OSN jako sul.
Typicka hebrejska mnohotahova rosada!
19. 08. 2011 | 19:59

ghándí napsal(a):

veverka,
ale komunisti vraždili první. a dokonce sedí v parlamentu.
19. 08. 2011 | 20:01

blue jay napsal(a):

ok vorosilov,

pro tebe je tento server jako droga? Tak to je mne te opravdu lito. To opravdu neznas lepsi uvolneni? Ja si od tohoto hnoje oddychnul aspon 2 mesice, ale jak se zda tak ty se bez toho neobejdes ani na den. Tomu se rika addiction.
19. 08. 2011 | 20:02

třebaKarel napsal(a):

Rumcajsi ,
ptal ses jak jsme měli bojovat tušim . No nikdo po Tobě nechce abys bojoval chlapče , stačilo by pochopit , že ten účetní nebo kdokoliv z těch mrtvejch mohl být třeba Tvůj táta , jestli byl horník nebo lampasák nebo pošťák , byl přisluhovač a dohajzlu s nim ,pohoda viď ? Tohle pochopit se od Tebe žádá . Co je na tomhle k debatě , kamaráde bejvalej ?A ani nikdo neříká že černý nebo bílý . Jen nežvanit .
Milý Pepo Řepo , Vám teda nerozumim vůbec . Tkový kecy a tolik , jako zasloužilej Praotec . Auau . Neřikám to abych Vás natíral , jen je mi to líto , opravdu jste psal zábavně .
19. 08. 2011 | 20:02

voroshilov napsal(a):

Ze syrske"oranzady"jasne vystrkuji zidovske pejzy,dnes kdyz je Libyje bombardovana NATO(em)zustali dva nejvetsi nepritele Izraele-Syrie a Iran,bohuzel Obama uz nema takove pochopeni pro demokracii kdyz NATO v Libyji naprosto selhalo.
19. 08. 2011 | 20:05

AC napsal(a):

Veverko,

tu reakci jste pro Silvii hezky napsal:-)
Bohužel je jasné, že to skrze svou modrou buňku stejně nepochopí.

Admin:
Vy se u komolení ochrany spamu ukájíte? Proč ta slova nepřeškrtáte ještě víc? Jen do toho, nevaž se, odvaž se! Jak u blbejch. Řekněte upřímně, má to co společného s vaším egem? Bil vás někdo v mládí?
19. 08. 2011 | 20:08

voroshilov napsal(a):

blue jay:
Ja teke chci a take to udelam po reklame pana Stejskala pruvodu uchylu a deviantu a lzivych ksenofobnich clanku na prvni strance:Cesko je ruskou zakladnou,Rusu je tady vic nez v Nemecku(absolutni lez)-je to hnus,velebnosti(c).
Ale ne dnes.
19. 08. 2011 | 20:11

Drzá zrzka napsal(a):

Medikolog

O nenávisti ke společnosti napsala ona sama. Dají se vůbec srovnávat takové činy? Každý v jinaké době. Z jiných důvodů.

Mašíni možná chtěli vyprovokovat i další lidi, což se jim nepovedlo, snad právě proto v nich zůstala ona umanutost, jak tu už někdo zmínil. Možná i právě z té umanutosti vyšlo odsouzení Václava Havla nelichotivými slovy.
Jaký směr by nabral samet, kdyby místo hesla: Nejsme jako oni, jsme jako oni byli?
19. 08. 2011 | 20:12

blue jay napsal(a):

ty mas pejzy vorosilove?

A ja myslel ze si je holis stejne jako Putin a ten medvidek co ridi Rusko. Cim to je ze 2 nejvetsi trpaslici ovladaji tak velkou zemi? Neni za nima Bilderberg? Rekl bych ze jsou pri nejmensim zednari. Zide ridi Rusko. To nevis generale?
19. 08. 2011 | 20:12

blue jay napsal(a):

vorosilove?

A neni to jedno jestli je v CR vice Rusu nez v Nemecku? Je jich tu v kazdem pripade az moc. Znas nazev "Ruska Mafie". Pry jim patri vetsina Karlovych Varu. Odkud maji prachy Vorosolive? A proc jsou tady? A proc jsi tady vubec ty? Nedarilo by se ti v pokrokovem Rusku lip?
19. 08. 2011 | 20:20

voroshilov napsal(a):

blue jay:
Tlusty trolling,co pak myslis ze jsem idiot-amater?

Vremja pridet,i sirokuju jasnuju
Grudju dorogu prolozit sebe(rusky narod)
Zal tolko zit v etu dobu prekrasnuju
Uz ne pridetsa ni mne,ni tebe!(c)
19. 08. 2011 | 20:23

Luba napsal(a):

vorošilove,
za "latentního rusofoba" mě považujete Vy.
Já jím ale nejsem.

To ovšem neznamená, že budu schvalovat špatné činy některých Rusů. Jako pro mě vlastenectví neznamená přehlížet ostudné skutky některých Čechů.
19. 08. 2011 | 20:23

blue jay napsal(a):

vorosilov,

omlouvam se ale te tve hatmatilce nerozumim. Pro mne to zni mongolsky. Jsi vubec Rus?
19. 08. 2011 | 20:27

culter napsal(a):

tak jsem se zde dočetla, že dotyčný Mašín vlastně byl humanista, neb než oběť svou podřízl omámil ji chloroformem ( SuP) - dle této logiky pak humanistou jest i ten, který oběť svou zastřelí zezadu , neb dotyčný zbraň nevidí a výstřel neslyší. To mělo by se v budoucím používat u soudu jako polehčující okolnost.
19. 08. 2011 | 20:28

blue jay napsal(a):

vorosilove,
Chci te ujistit ze te vubec jako idiota za amatera nepovazuji. Me spise pripadas jako profik.
19. 08. 2011 | 20:32

Anifer napsal(a):

Pán Vondra ať zaplatí nejdřív dluhy, které prošustroval. Jinak
je potřeba jej zahnát za katr.
A teď se bude ještě za státní peníze vyvážet na pohřeb. No, krásně. Z republiky si udělal dojnou krávu.
19. 08. 2011 | 20:32

ghándí napsal(a):

ježiš, to je vůl ten vorošilov, "ze syrské oranžády vykukují židovské pejzy"..... jak něco tak blbeho vubec mohlo narodit
19. 08. 2011 | 20:35

kverulant112011 napsal(a):

Pane Rejchrte, pane Hořejší, máte moji úctu za postoje v této věci.

Znovu opakuji, že dle mého Mašínové jsou srovnatelní s Breivikem.
Chce-li někdo pozitivně ohodnotit třetí odboj ( a já jsem pro to), má dle mého tisíce jiných lidí, kteří by si to zasloužili víc než Mašínové.

Zvolíme-li jako symbol třetího odboje Mašíny, bude to chyba.
19. 08. 2011 | 20:35

voroshilov napsal(a):

blue jay:
Je to mongolsky,tataro-mongolstina:
Cas prijde,a jasnou sirokou cestu narod sobe hrudi prolozi
Bohuzel,v te dobe uz ani ja,ani ty nebudeme nazivu(N.Nekrasov'Zeleznice')
19. 08. 2011 | 20:35

tomaini napsal(a):

ghándí

"ale komunisti vraždili první. a dokonce sedí v parlamentu."

Omyl.Jako první se vraždili prvoci ve Velkém moři v pravěku.To ale nikomu nedává právo vraždit nevinné lidi.
19. 08. 2011 | 20:38

blue jay napsal(a):

Anifer?

A nemel by kazdej politik zaplatit sve dluhy? Co napriklad Zaoralek za lety do Ostravy? Ty staly nekolikanasobne vice nez cesta Vondry do USA. Merme stejnym metrem Anifer.
19. 08. 2011 | 20:41

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem řadu příspěvků, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 08. 2011 | 20:42

kormoran napsal(a):

Jedina vec ktera na soudruhy platila: "Bratri Masini"!
19. 08. 2011 | 20:43

blue jay napsal(a):

vorosilov read this!
SCIENTISTS researching cures for alcoholism and hangovers say that they have found a genetic link between Russians’ traditional weakness for drink and the marauding Mongol armies of Genghis Khan.

As many as 50 per cent of Muscovites are estimated to have inherited Mongol genes that make them absorb more alcohol into the bloodstream and break it down at a slower rate than most Europeans, they say.

That means that they get more drunk and have worse hangovers, and are more likely to become addicted to alcohol, given Russia’s taste for vodka, its harsh climate and the social and economic chaos after the collapse of the Soviet Union.

“The difference is huge — in reaction speed, memory, hand tremor — and in how they recover,” Vladimir Nuzhny, of the Health Ministry’s National Narcology Research Centre, said. “On average, 50 per cent of people in Moscow have this Mongoloid gene. So this, we think, is part of the problem.”

As part of the study, the scientists paid 12 volunteer students to drink 350 grams, about a third of a bottle, of vodka in an hour, and then monitored their behaviour.

“That’s a lot by Western standards, but it’s normal for Russia,” Dr Nuzhny told The Times. “At first they thought it was great, because they were being paid to drink, but after a while they realised it was more like work.”

The intoxicated students had to perform a series of tests, including answering questionnaires and playing rally-driving computer games, and they were breathalysed at regular intervals. The scientists even measured their ability to stand up straight.

After sleeping off the effects in a dormitory at the laboratory — which had a karaoke machine — the students were given a slap-up breakfast before doing more tests to measure their hangovers. The study showed that those with the Mongol genes absorbed 50 per cent more alcohol into the bloodstream at peak levels and metabolised it much more slowly than the other students.

“The way they get drunk is completely different. They are also more likely to feel aggressive or depressed,” Dr Nuzhny said. “They do not necessarily look Mongolian, but the gene that governs how they metabolise alcohol is Mongoloid.”

The Mongols swept across Asia and Russia and into Europe in the 13th century and ruled Russia for two centuries. Inter-marriage with the Slavs and other ethnic groups was common.

Scientists have long known that people of Mongol extraction, including Chinese, Koreans and Japanese, have an enzyme for metabolising alcohol that is different from that of Caucasian Europeans.

Dr Nuzhny claims that his study is the first to look at the effect of alcohol on Russians who have inherited Mongol genes. He says that the phenomenon can be explained partly by evolution. The nomadic Mongols, whose only indigenous form of alcohol was fermented mare’s milk, evolved with a different enzyme from the settled Europeans, with their long tradition of producing stronger grape and grain-based alcohol.

Dr Nuzhny’s research is partly funded by pharmaceutical companies trying to develop drugs to cure hangovers and alcoholism.

Russans drink about 15 litres of pure alcohol a head each year, one of the highest rates in the world, and by some estimates one in seven Russians are alcoholics. Alcohol is largely to blame for a fall in life expectancy to less than 59 since the fall of the Soviet Union.
19. 08. 2011 | 20:46

minatomirai napsal(a):

Asiatům chybí enzym, většině z nich, který odbourává alkohol, takže většina se rychle opije. Říká se tomu Asian Glow.
Doktor Nužný není příliš chytrý, pokud neví tento obecně známý fakt. Zmiňuje se o tom až nakonec, ale nedokonale.
19. 08. 2011 | 20:54

blue jay napsal(a):

@ minatomirai,
no Dr. Nuzny asi neni chytrej jako jste Vy. Ale neni kazdej Cech nejchytrejsi? Czechs are the smartest nation on this planet. I am amazed that you didn't know this mr. minatomirai.
19. 08. 2011 | 20:59

voroshilov napsal(a):

Jeste sobe vytisknete propagandu a vsichni klise ktere zna kazdy americky bezdomovec od roku 1945-vodka,zima,medvedi,matrjosky,krvavy gulag...
S ubohymi neni o cem mluvit.
19. 08. 2011 | 21:00

Luba napsal(a):

kverulante,
Mašínové jsou symbolem ozbrojeného odporu proti teroru.
Nikoho nemučili, nevěšeli na základě podvržených důkazů, nekradli lidem výsledky jejich celoživotního úsilí v podobě statků, polností, živností, dolů a firem. Jen zabili pár ozbrojených nepřátel (identifikovali je tak), včetně těch, které odzbrojili, a namíchli 20.000 příslušníků silových složek z řad slouhů budovaného "Tábora míru".

Možná byste měl svůj vůz a svůj pomyslný zbytečně luxusní dům odevzdat "zástupci proletariátu", dříve konfidentu Gestapa, později členu RG a Lidových milicí. Zajisté tak učiníte uvědoměle a s radostí. A jestli ne, tak uvidíte!!!
19. 08. 2011 | 21:01

minatomirai napsal(a):

Beru zpět, pro laika slušně vysvětleno, nikoliv dr. Nužný, ale uživatel blue jay není příliš inteligentní. To, co tu kopírujete, je dobře známý jev.
Pokud by měl člověk na výběr mezi Mongoly a Slovany, v mém případě by jednoznačně vyhráli právě Mongolové, bez enzymu nebo s enzymem.
19. 08. 2011 | 21:01

minatomirai napsal(a):

Correction, blue jay: I'm amazed you don't know that, Mr so and so.
19. 08. 2011 | 21:03

SuP napsal(a):

veverka -
Ještě ses tu nedožadoval po Mašínech vyúčtování, jak utratili těch 800.000 z Kovolisu, než je sežrala Tondova měnová reforma. Tak do toho!

Občane - myslím, že Vás už jsem tam poslal. Klidně můžu zůstat slušnej.
19. 08. 2011 | 21:06

kormoran napsal(a):

Vordo , jeste jsi zapomnel na vlky a na rusky vynalez zen , vlozka na cely rok - stocene prosteradlo , prehozene pres rameno a kazdy mesic popotahovano , naraz na uzel bylo znamenim navstivit rucni pradelnu.))))
19. 08. 2011 | 21:09

Medikolog napsal(a):

Do 13. 2. 1957 byla ČSR VE VÁLEČNÉM STAVU S JAPONSKEM (de iure). Mašínové sloužili v US Army, tedy spáchali trestný čin "služba v cizím vojsku" .. v době, kdy ČSR byla ve válečném stavu.. a co vy na to teď chytrolínky a chytrolíni:-)?
19. 08. 2011 | 21:10

blue jay napsal(a):

@ minatomiral,
potvrdil jste presne co jsem napsal. Cesi jsou nejvetsi odbornici na vse. I na posouzeni inteligence lidi ktere neznaji. Zavidim Vam vasi inteligenci minatomarai. Na jake Universite jste si ji koupil? Horejsi aspon na chvilku navstevoval Harvard. Vy jste absolvent Plzenske U?
19. 08. 2011 | 21:11

SuP napsal(a):

Pane Stejskale -
A pak, že zlato...?
;-)
19. 08. 2011 | 21:12

SuP napsal(a):

Medikolog -
Medy - je s TVRDÝM! I nick by mohl být gramaticky správně.....
19. 08. 2011 | 21:15

Bunny napsal(a):

to Luba:
Musí to být k vzteku, když celý život v potu tváře rubeš uhlí ve svém dole a pak ti ho znárodní. To pak chápu, že jde někdo s kudlou na svázaného maníka. Oni se ti dvacetiletí soplivci, co kromě válčení nic jiného neuměli, určitě na rodinných statcích děsně nadřeli.
19. 08. 2011 | 21:16

minatomirai napsal(a):

ťal jsem do živého, blue jay? Nic si z toho nedělejte, posuny časů dělají Čechům problémy i tam, kam nepatří. Hlavu vzhůru, časem to bude lepší a lepší. Je tam ještě jedna chyba, ale ponechám to bez povšimnutí.
Pokud tedy psát, blue jay, bez chyb nebo mateřštinou. Jinak vypadáte víte jak?
19. 08. 2011 | 21:16

kormoran napsal(a):

Medikolog 21.10 ..... NIC)))))

Masini meli v zadeli nejake "rude" zakony)))))))))
19. 08. 2011 | 21:17

voroshilov napsal(a):

kormoran:
Jenom pro tebe,nezalksni se stestim-
https://www.youtube.com/watch?v=nU_upv6wTfU
19. 08. 2011 | 21:18

Fialenka napsal(a):

S ozbrojeným bojem proti teroru vlády souhlasím, ale tohle byly loupežné vraždy nevinných lidí. Mašíni měli útočit na vlivné funkcionáře, pokud by je nešlo odvolat jinak.

Vyznamenat by se měla odbojová skupina Černý Lev 777. Jak píše Zdeněk Brom na blogu A. Alvarové, tak ti vyhazovali v noci do povětří sekretariáty KSČ. V noci - aby tam nebyli lidé. Když v Milevsku přesto zahynul policista, který měl v noci službu, což nevěděli, ihned s akcemi skončili.
19. 08. 2011 | 21:19

Medikolog napsal(a):

SuP,

Jakou latinskou gramatiku používáte?
19. 08. 2011 | 21:27

kormoran napsal(a):

Vordo dobre))))

Ty vis co mam rad!))))

A na oplatku))
https://www.youtube.com/watch?v=2tmbeQwIp1I
19. 08. 2011 | 21:28

blue jay napsal(a):

lol minatomiral,

I don't give a shit what you think. Czechs can only think as far as their wallet. So again smartypants, why don't you reply in my mother's language. Are you a chicken? Or just an another Czech?
19. 08. 2011 | 21:28

ghándí napsal(a):

já si myslim, že dokud budou poslanci našeho parlamentu za ksčm plakat na hrobě masového vraha gottwalda, tak tady bude hodně podporovatelů mašínů. lidi si řeknou ty komunistické k...y se prostě nezměnili, žadna sebereflexe, jediné co na ně platí jsou mašínové. a v podstatě mají pravdu. naši komunisti neustále vyvolávají konfrontaci a napětí.
19. 08. 2011 | 21:33

SuP napsal(a):

Medikolog -
No neříkejte mi, že jste chtěl nickem naznačit "něco společného s medicinou"?
19. 08. 2011 | 21:34

voroshilov napsal(a):

Kormoran:
Nejde to,napis nazev ja uz najdu...
19. 08. 2011 | 21:36

Medikolog napsal(a):

Kormoran,

za jejich zločiny by Mašíny a Paumera pověsili i za císařpána podle zákoníku z roku 1852.. ten platil v české části ČSR do roku 1950. Vojenský trestní zákon z roku 1855 platil také až do nahrazení zákonem č. 86/1950 Sb.

Muhammad Atta také kašlal na legislativu USA. Dáte mu za to metál?
19. 08. 2011 | 21:39

minatomirai napsal(a):

why don't you reply in my mother's language
-----------------------------------------------------

Mother tongue, blue jay, just mother, no apostrophe. Mother language se nepoužívá, možná native language, pokud budeš trvat na language, jinak a pouze mother tongue.

Nemám potřebu si něco dokazovat, blue jay, na to už jsem příliš vyrostlý. Snaž se však nedělat elementární chyby, ano?
19. 08. 2011 | 21:40

Karel napsal(a):

Vondra má inteligenci svého vzhledu.
19. 08. 2011 | 21:50

kormoran napsal(a):

Vordo vyzkousej jinou podporu v prohlizeci . Jinak:

"a conversation between Bush and Condoleezza Rice"
19. 08. 2011 | 21:51

voroshilov napsal(a):

kormoran:
Mam to,dobre,i kdyz tolik opakovani slovo čajna jednomu nedela dobre:-)
19. 08. 2011 | 21:58

kormoran napsal(a):

Medikolog , snazite se spojovovat nespojitelne, Mohamed Atta , nikdy nebyl obcanem US a za druhe , slucujete dva rezimy v jeden a to Us a komunisticke ceskoslovensko v jedno!

Zasadni chyba soudruzi!
19. 08. 2011 | 22:10

Silvie napsal(a):

Veverka,

to jste mi to tedy nandal.
Pokud byl Topolánkův fotr bolševik a voják, byl ozbrojenou oporou zločinného režimu. Zločinci nemají můj soucit...
Vy evidentně litujete "ubohého" sadistického bachaře Grebeníčka, který se svým obětem dvacet let vysmíval, a jehož bolševičtí soudci "pro nedostatek důkazů" nikdy neodsoudili.
Ale necítíte lítost na oběťmi těch zrůd, které se nedočkaly ani morální satisfakce. Grebeníček ,věřím, skončil v pekle...
A jakou projevujete lítost nad oběťmi postřílenými našimi slavnými hrdinnými pohraničníky? Podle vaší zvrácené logiky budete tvrdit, že bránili hranice před antisocialistickými živly. Proč ale zevnitř?
A co říkáte na gulagy a lágry?
Tohle všechno drželi svými bolševickými legitimacemi všichni !!
členové KSČ bez rozdílu a nesou na tom vinu. Dnes dělají, že se jich to netýká.
Disidenti jako Havel psali své krotké charty a petice, ale proti režimu zbraň nikdy nezdvihli. Neosvobodili nás oni, ale pouhý zvrat v dějinách. Kdyby náš národ nebyl zbabělý a bylo více takových Mašínů, nežili bychom 40 let v takovém marasmu. A i kdybychom byli Rusy zašlapáni do země, nemuseli bychom se dnes stydět sami před sebou.
Mašínové měli svaté právo odejít z tohoto koncentráku obehnaného ostnatým drátem, ale nenechali je. Tak zabili pár komunistů. No a co?!
19. 08. 2011 | 22:19

kormoran napsal(a):

P.S. Na vysvetlenou i jinym rudym pomatencum na techto blozich.

'Pokud jakkakoliv strana , pravicova , levicova , ci jinych zakotvi do ustavy " svoji vedouci ulohu" pak ma pravo kazdy na i ozbrojeny odpor!!

Opakuji michate do sebe absolutne rozdilne hodnoty!
19. 08. 2011 | 22:19

Medikolog napsal(a):

Kormoran, snažíte se nadávat - soudruhovat když vám došly věcné argumenty? PRÁVĚ ŽE ATTA NEBYL OBČANEM STÁTU, JEHOŽ OBČANY při sebeobětování ZABIL na revanš.. za zabíjení jeho spoluobčanů Američany...

Vy schvalujete trestné činy prachsprostých kriminálních zločinců kteří loupili peníze na motorky, na kredenc... a na exklusivní život...a o odboji jenom plkali, než jim začalo téci do bot.
19. 08. 2011 | 22:22

End napsal(a):

Asi tapetuju, ale na jiném místě debata takřka končila, takže to patří sem:

Vyznamenání hrdlořezů naprosto diskredituje současnou vládu, nelze si jí dále ani trochu vážit a bylo by nejlepší kdyby skutečně padla, rozkryla se překvapivě "úroveň" jejich skutečného myšlení a nebo neschopnosti se dostatečně zamyslet. Překvapením je obhajoba těchto barbarských skutků některými rádoby intelektuály neschopnými si udělat zralý úsudek zdravým rozumem, přitom je dostatek materiálů, svědectví a výpovědí přímých účastníků. To má být elita národa? Ne jsou to jen servilní pochlebovači svých serpenízků neschopní pochopit zrůdnost takovéhoto jednání, což by možná pochopili jen v případě, kdyby museli být něčeho tak podlého svědky. Okamžitě by je přešla neschopnost vnímat tvrdé reálie reálného života. Inu mudrci jsou uchváceni tím co je spravedlivější "ismus" vedle čehož nedokáží pochopit skutečné životní hodnoty včetně férovosti. Výsledkem je, že se mnoho těchto přisluhovačů podílí na decimování těch, kteří se nemohou, nebo neumějí bránit z principu a pomáhají rozvíjet i sobectví a obecnou neúctu ke všem hodnotám. Netečnost velké části národa je dána tím, že se stále dost lidí má relativně dobře.

Smysluplná debata by se měla teprvé vést, bez těch proklatých a "spravedlivých" "ismů".
19. 08. 2011 | 22:23

dotaz napsal(a):

a co Che Guevara byl to bojovník za svobodu nebo terorista?

nebo ti jak unesli to letadlo do Mnichova a podle nic nafilmovali jeden díl Majora Zemana Mimikry?A při únosu zabili kapitána?
19. 08. 2011 | 22:23

Medikolog napsal(a):

Kormoran,

tu "vedoucí úlohu" so komouši uzákonili až v roce 1960... Mašínovská banda tehdy byla už leta za kopečky.
19. 08. 2011 | 22:24

dotaz napsal(a):

kormoran

a proč se teda Amíci střílej na ulicích i ve školách jak na běžícím páse?
19. 08. 2011 | 22:25

krutihlav napsal(a):

Tak to tady pročítám, a už je mi jasný, proč k nám dosud nezavítal žádný čínský papaláš na oficialní pokec. Patrně mají stažené veškeré svěrače, abychom se s nimi nevypořádali po vzoru Velkých Bratrů. Navíc by jim hrozila mezinárodní polit. blamáž, protože případný úspěšný atentátník by nejspíš obdržel alespoň diplom a byl by zapsán zlatým písmem do vlastivědy.
Kluci, vy zase plácáte.
19. 08. 2011 | 22:26

Hurá napsal(a):

Jako Chartista a přítel V. Havla nemá A. Vondra potřebné charakterové vlastnosti k tomu, aby ve vládě (kromě naší) vůbec fungoval. Tím, co naše vlády směrem k vrahům Mašínům spáchaly a chystají se spáchat (vyznamenání za sadistické zákeřné vraždy), mě již snad víc nemohly urazit. USA si jich cení za "službu" v jejich armádě, ale my ?! Stydím se za tuto hanebnou státní "reprezentaci"!
19. 08. 2011 | 22:26

dotaz napsal(a):

vyznamenají mne, když teď ve Španělsku odbouchnu papeže, že jako bojuji proti tmářství?
19. 08. 2011 | 22:27

Martin napsal(a):

Miloš Rejchrt tímto dopisem pěkně odkryl karty a již si ho není možné vážit, zařadil se mezi ovcovité přizdisráče.
19. 08. 2011 | 22:35

acylpyrin napsal(a):

Podle současné demokratické právní formulace byli Mašínové a spol. teroristé, stejní jako ten terorista co pozabíjel desítky nevinných děcek na ostrově v moři. Ten také střílel do lidí pro nějaký "ideál", nebo snad je také stejný hrdina jako Mašínové?
Ještě by bylo zajímavé pátrat po minulosti těch, co se tady hrubě rozkřikují, zda byli také tací "hrdinové" jako nyní i za komančů a hlásali to tehdy veřejně.
19. 08. 2011 | 22:36

Silvie napsal(a):

Mašínové nebyli žádní zlodějíčci, byli svým otcem (válečným hrdinou) i matkou vychováváni jako vlastenci a slušní lidé. Proto se rozhodli pro ozbrojený odpor, nikoliv ze zištných pohnutek.
V emigraci doufali, že USA a západní mocnosti nějak zasáhnou a byli ochotni se opět angažovat.
Soudit by se tu měli ti, kteří je k tomu činu dohnali,nikoliv naopak. Byli, když ne hrdiny, oběťmi zrůdného režimu.
Nevím, proč všichni pláčou nad několika zabitými komunisty.
Zabít za války Němce, přestože byli vládci protektorátu, pokládáte snad za zločin? A tady se dopouštěli genocidy na vlastním! národu komunisti, kteří se , bohudík, vraždili i sami mezi sebou.
19. 08. 2011 | 22:37

Silvie napsal(a):

Acylpyrine,

máte to kapku popletené.
Norsko je svobodný, demokratický stát, kdežto ČSSR byl nelidský kriminál, v němž o lidských právech nikdo nikdy neslyšel.
19. 08. 2011 | 22:39

Karel Mueller napsal(a):

Milí debatéři,

myslím, že tématem blogu je dopis pana Rejchrta.

Je zde mezi námi alespoň jeden, kdo by se v odporu proti bývalém režimu zmohl alespoň na to, na co pan Rejchrt? Nebo někdo z Vašich rodičů.
19. 08. 2011 | 22:43

dotaz napsal(a):

Silvie

myslíte, že mohla být kvůli nim 10 let po válce třetí světová?

a ČSSR byla legitimní země uznaná jinými státy za svrchovaný stát.I ta KSČ vyhrála parlamentní volby více hlasy než dnešní trojkoalice.
19. 08. 2011 | 22:44

acylpyrin napsal(a):

Silvie - trochu nedomyšlené - i Němci se mezi sebou vraždili, vraždí se mezi sebou i amíci, jen připomenu Kennedyho. Pletete si Dalmácii s Decimálkou a válečné období s poválečným, v obou platí jiné zákonné normy.
19. 08. 2011 | 22:45

End napsal(a):

Nevážená Silvie vy nemáte úctu k životu a pravděpodobně ani sama k sobě. Nezapomínejte, že spousta těch "komunistů" věřila, že jdou dělat nový a spravedlivější systém a i tito lidé, kteří po létech pochopili svůj omyl by podle vás zasloužili smrt? Vy jste jedna z těch co plácáte a ničemu v životě vůbec nerozumíte. Kdyby váš táta a nebo děd byli uvedeni v omyl tak je půjdete oddělat?? To nemá chybu....
19. 08. 2011 | 22:46

dalimír napsal(a):

Co když to letadlo s tím našim "slavným disidentem" spadne do atlantiku ,co myslíte pánové ,bylo by spravedlnosti učiněno zadost ? Já si myslím že i jo ! Dl. Ps: Kdo ví co na to Pepík Řepa ???
19. 08. 2011 | 22:46

Silvie napsal(a):

Mueller,

mí prarodiče byli sprostě okradeni o majetek, ostouzeni v novinách a můj děda byl v 50.letech vězněn. Jaký to mělo dopad na rodinu nejspíš tušíte. Nikdy se z toho nevzpamatovala a všem zničili život.
Známý prarodičů byl letcem u RAF, za jeho statečnost ho bolševici zavřeli na mnoho let.
Další známý dostal 12 let v Jáchymově.

Inu, každý z nás se pohyboval v jiné společnosti.
19. 08. 2011 | 22:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 08. 2011 | 22:49

Karel Mueller napsal(a):

Silvie:

Nevím, co si představujete pod pojmem genocida. Pokud si pod tím představíte geneticý zánik národa a jeho postupné nahrazení jinými etniky, tak lze konstatovat, že počet Čechů za posledních dvacet let ubývá srovnatelnou rychlostí, jakou od 1.WW do šedesátých let přibýval.
19. 08. 2011 | 22:49

Silvie napsal(a):

Dotaz,

jo, jasně - "volby".

"Právě jsem se vrátil z hradu"....

to si děláte srandu?!
End,
to vy si nevážíte života. Komunistická vláda tady zavírala a mučila slušné a nevinné lidi a vy mi tu budete vykládat o jejich "dobrých" úmyslech? Za koho mě máte, já jsem v té době dost dlouho žila.
Nevěřím řečem o tom, jak ti "hodní" komunisté nevěděli o lágrech a gulazích. Vždyť probíhaly inscenované procesy, jako ten s Horákovou. Kdo podepisoval ty hnusné petice za popravu "kopečkářek" (Štěpničková)? Byla to dělnická třída s rudou knížkou v kapse montérek a slavná inteligence.
19. 08. 2011 | 22:52

Silvie napsal(a):

Karle,

přesně to ,co popisuju níže a výše. Koncentrák vám nepřijde dost genocidní? Nebo vy raději ruský gulag, kde se mizelo beze stopy?
19. 08. 2011 | 22:54

Karel Mueller napsal(a):

Pardon, od 2.WW.

Popsala jste osudy obou prarodičů mé bývalé ženy, (v mém případě částečně jedněch). Jejich děti ale nebyly později žádní outsideři, z mnohých hluboce přesvědčení komunisté (zůstali do smti i po převratě).

Máte důvod k nenávisti, i když jste mi neodpověděla na otázku.
19. 08. 2011 | 22:56

Josef napsal(a):

A co Vy, Muellere, co jste udělal proti tomu, by zrůdný boleševický režim, který po jedněch vyhraných volbách podobně jako nacisté "na věčné časy" uchvátil všechnu moc, nezavíral nevinné lidi do koncentráků, nezabíjel je, neničil jim životy (to se týkalo miliónů, když vezmeme všechny persekuované a jejich rodinné příslušníky). Co jste proti tomu dělal, že si troufáte kritizovat lidi, kteří něco udělali (i když možná ne zcela ideálně, ale alespoň něco, narozdíl od těch zástupů nechajících se vést na porážku)? Napište to sem, moc by nás to zajímalo.
19. 08. 2011 | 22:57

dotaz napsal(a):

Silvie

nedělám, ve volbách v roce 1946 měli 43% a vyhráli volby , měli nejvíc poslanců i ministrů ve vládě, skoro polovina národa je fakt chtěla, že ne Váš dědeček to je vaše smůla.
19. 08. 2011 | 22:59

kormoran napsal(a):

Medikolog ano , to mate pravdu s uzakonenim , akorat Masinove predbehli dobu!!Proste vychazeli z urciteho citu a informacemi z USSR- neco spatne!

Nick 'Dotaz' ano Rude Pravo jsem pouzival .)))) Hlavne se nenamotejte do onoho beziciho pasu , soudruzi , by vas litovali)))
19. 08. 2011 | 23:01

dotaz napsal(a):

Josef

a dnešní režim neničí lidem životy? Kolik je jen bezdomovců a mrtvých třeba jen v kauze LTO nebo po Havlově amnestii v 90?
19. 08. 2011 | 23:03

Silvie napsal(a):

Karle,

já nerozumím vaší otázce.
Má nenávist ke komunistům není opřena jen o rodinné záležitosti, padesátá léta samozřejmě nepamatuju, ale o hluboké pochopení zrůdnosti tohoto režimu.
Nechápu, proč je u nás stále věnována taková pozornost fašisticky orientovaným stranám, přičemž komunistická (stejně nebezpečná , se stejnou nenávistnou ideologií) v poklidu sedí v parlamentu.
19. 08. 2011 | 23:03

Bunny napsal(a):

to Silvie:
"Nevím, proč všichni pláčou nad několika zabitými komunisty."

Pokud jste smířena s myšlenkou, že vám někdo, komu se nebudete zdát ideově dostatečně oprávněna dýchat stejný vzduch, vyhodí střeva na dlažbu, klidně zůstaňte ve svém přesvědčení pevná.
Mašínové samozřejmě zlodějíčci nebyli, jde o loupežné vrahy. O nějaké výchově nemůže být řeči, otec měl jiné ambice, než vychovávat potěr. Sám nebyl schopen ovládat své ego, což se ukázalo jako dědičná dispozice. Pokud ke svému životu potřebujete podobné "hrdiny", je dobré si od vás odstoupit na dva tři kroky, aby kolemjdoucí nenasmrádl patologickou nenávistí.
19. 08. 2011 | 23:05

End napsal(a):

Silvie: evidentně motáte dohromady věci, které nemají vzájemnou souvislost a vazbu, skutečně si myslíte že těmto všem "červeným" lidem bylo známo veškeré pozadí událostí? Vy máte jednoduchý recept, kdo vstoupil do strany, měl být dle vás zastřelen. Dnes se klaníme dalším "ismům" a budeme proto někoho nabádat ke střelbě? Víte kolika lidem dnes dnešní režim zničil život? Chybí Vám širší přehled a umíte pouze nenávidět, ne hledat cesty k řešení palčivých otázek. Opakujete jen známe mantry..nic víc...
19. 08. 2011 | 23:05

MInorita napsal(a):

Nezbývá než poděkovat Miloši Rejchrtovi za jeho veřejný názor na skandální vládní + politickou glorifikaci prostých gaunerů a jejich řádění členem či členy oficiální vlády. Stud je to poslední, co by mohlo bývalé a stávající "bojovníky" ( a když to jeden čte, tak i určitou zdejší množinu )potkat. Nicméně by mnozí "ospravedlňovači za každou cenu" mohli ke svým dozajista nedoceněným moudrům, hlubokým úvahám a bravurním konspiracím alespoň virtuálně dokreslit balení Kinedrilu :-) . Jeden je málo...
19. 08. 2011 | 23:06

Silvie napsal(a):

Dotaz,

dnes žijete ve svobodné společnosti a můžete odjet jinam, kde vám bude lépe a radostněji. Třeba na Kubu.
Na hranicích už po vás nikdo nebude střílet ostrýma...

Oni i za komunismu byli nezaměstnaní, někteří lidé z disentu, které vyhazovali z práce a neměli ani na housku pro děti. Jen se o tom nemluvilo. Teď nemám na mysli právě Havla.
19. 08. 2011 | 23:07

Karel Mueller napsal(a):

Josef:

Nesmíte si plést pojmy s dojmy, na žádného disidenta si nehraji. Mimochodem jsem ročník 1954, takže jsem se na ničem ani podílet nemohl. Vy jste v těch 50. lteetch žil?
19. 08. 2011 | 23:07

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Silvie:
" Mašínové zabili výhradně! členy zločinecké KSČ!!! " Lež.
19. 08. 2011 | 23:11

lojza napsal(a):

To Silvie. Hluboké pochopení! Promiňte,ale nějak mi to k Vám nepasuje.
19. 08. 2011 | 23:13

kormoran napsal(a):

Medikolog nejenom , ze schvaluji jejich akci , ale jsem na ne i hrdy a muzete vyskakovat , jak je vam libo!

V kazdem pripade 'soudruzi' to nebudete mit tak jednoduche , jako po valce!
19. 08. 2011 | 23:13

dotaz napsal(a):

Silvie

kde se kdo zrodí, tam se hodí, nevím proč bych se měl stěhovat, jen zbabělec prchá před problémy.
A za komunistů bylo právo na práci dokonce v Ústavě. Co by za to nezaměstnaní dnes dali.
19. 08. 2011 | 23:14

Silvie napsal(a):

Bunny,

opravdu nechutná bolševická propaganda - že špiníte i památku jejich otce je drzost, byl to hrdina z 2.sv.války popravený Němci... A jejich matku utrápili v kriminále komunisti.

End,

samozřejmě ,že jim to bylo známo. Ale pohodlnější bylo dělat, že o žádných popravách nevědí.
Dnes tomu soudruzi říkají "excesy"...

Nemůžete srovnávat dnešní dobu s tou minulou. Nemáte zavřené hranice, není problém odejít jinam, pokud jste nespokojen.
To vy pletete hrušky s jablky. Každý má právo na ozbrojený odpor bude-li mu bráněno v jeho právech danných ústavou.

Jak vidím - neokomunisté při vyslovení jména Mašín - vidí rudě.
19. 08. 2011 | 23:15

ghándí napsal(a):

nesmíme zapomínat na to, že komunisti vraždili lidi. neexistoval žadný právní stát, jenom komunistický teror. to činy mašínů ospravedlnuje. pokud někdo nechápe rozdíl mezi činem mašínů a třeba brievikem, tak to stejně nepochopí, ale pokud někdo není vyslovený i...t, tak ten rozdíl musí chápat.
19. 08. 2011 | 23:15

Minorita napsal(a):

Ach Silvie -> spíše tedy poněkud jednodušší politický archanděli Gabrieli - co vlastně mimo příjemných chvil v McDonalds a úporné četby Junge Heute pamatujete ? Takhle radikální jeden nebyl ani v 15-ti, ale když on ten web je príma v tom, že nikdo neví, kdo je kdo, že ???
19. 08. 2011 | 23:16

Bunny napsal(a):

to Silvie:
"dnes žijete ve svobodné společnosti a můžete odjet jinam, kde vám bude lépe a radostněji. Třeba na Kubu."

My jsme doma tady, a i když se nám snaží pořád někdo otravovat život a plivat pod nohy a do tváře, nechystáme se utéct. Ani nemusíme, nemáme krev na rukou. Osoby jako vy rády tvrdí, že se vše zlepší, až všichni ti tzv. komunisté vymřou. I když to bude znít tvrdě, vzduch se opravdu pročistí, až vymřou i jejich oběti, všichni ti ublížení a ukřivdění skutečně i domněle. Pravděpodobně existují tisíce, kterých se to týká, co na nás, později narozené, nemažou své mindráky, ale vy nejste ten případ.
19. 08. 2011 | 23:18

krutihlav napsal(a):

Silvie
Užívejte si současné selektivní svobody p. Stejskala. V novém uspořádání nastoupí jiný pan Stejskal ,a ten vám důrazně připomene, že negativní paušalizace je nepřípustná a vaše příspěvky nekompromisně smaže. Asi podobně jako je maže současný Stejskal, objeví-li se slovo Žid v negativ. kontextu.

Ale tak je to správné, tak to má být. V kapitalismu vybírá Stejskaly ten s největším kapitálem. Pro vás je nepříjemný, že to bude brzy komunista.
19. 08. 2011 | 23:18

lojza napsal(a):

To kormoran. Tohle řekněte z očí do očí těm blízkým,kterým Mašínové spáchali tolik bolesti,hrdino!! Máš v sobě tolik z bolševika,že se Ti o tom ani nezdá...
19. 08. 2011 | 23:20

Zbyněk Matyáš napsal(a):

kormoran:
´Jedina vec ktera na soudruhy platila: "Bratri Masini"!´ Nesmysl, neplatila. Proto zdrhli.
19. 08. 2011 | 23:22

Silvie napsal(a):

Matyáš,

pokud máte na mysli bezpartijního člena LM, tak pokud vím, LM byly ozbrojenou složkou moci a nikoliv nevýznamnou.

Pomocník stráže VB byl další složkou ozbrojené státní moci...

Domníváte se, že za komunistů měli řadoví občané přístup ke zbraním, jako dotyčný pokladník? Žertujete.

Zajímalo by mě, jaký názor máte, vy všichni - oponenti - na "vraždu" říšského protektora?! Předpokládám, že parašutisty pokládáte za vrahy, pokud nikoliv, nechápu vaše duševní pochody.
19. 08. 2011 | 23:23

Petr Havelka napsal(a):

Pane Muellere,

ad 19. 08. 2011 | 22:43 není :)

Je tu plno žvanilů, plno kebulí natlučených "ideovým" zelím.

Zelí, je současná selanka zprostředkovaných pohledů "cokdonázornaco".

Nikdo nepřemýšlí v rovině.
Třeba. "Moje rozhodnutí, moje konání, moje osobní zodpovědnost."

Jsou přece věci, které podléhají zpětnému přehodnocení? Tedy v rovině: Mé, osobní rozhodnutí v tehdejší době je zákonitě podrobeno soudům v časech následujících? Tzn, jak jsem konal v tehdejším "rozpoložení" a hlavně, jak jsem si své konání zdůvodnil si musím obhájit! Pokud se vyskytují "mezery", a to z mého pohledu v konání btří Mašínů jsou ( a to i věcně zdůvodněné v tehdejší době byly), neobstojí tehdejší ani současná obhajoba!

"Mezery" prostě existují a "vyznamenáním" popírat jejich existenci je, z mého pohledu, v "mustru" tlačit do hlavy občanům "ideové" nesmysly, jako za bývalého režimu.

funguje to na "myšlenkově" spřízněné živočichy, jako je Silvie. Na standardní "smějícísebestie" to nemá vliv :)
19. 08. 2011 | 23:23

Josef napsal(a):

Nikdo si tady na disidenta nehraje, Muellere. Já se vás ptal, co jste udělal proti bolševickému teroru (když vy se ptáte, jestli se někdo zde zmohl na něco podobného, co Miloš Rejchrt. Je to stejně legitimní otázka. Vy se navažíte do Mašínů, jiní do Rejchrta - kterého mám osobně rád). Co udělali oni? Co jste udělal vy?

Jestli někdo má morální právo takový dopis Alexandru Vondrovi o Mašínech napsat, pak je to Miloš Rejchrt. Od všech ostatních, co do roku 1989 jen drželi hubu a snažili se vytěžit z bolševismu pro sebe co nejvíce, jsou zdejší kategorické soudy o Mašínech, Rejchrtovi, Vondrovi, a komkoliv, kdo se nebál nějak s tím nezměrným svinstvem bojovat, chucpe. Včetně vás.

Ne, nežil.
19. 08. 2011 | 23:24

End napsal(a):

Silvie: podílel jsem se ještě před převratem na tom, že dva lidé na mém pracovišti opustili řady KSČ a vy mne budete chtít onálepkovat výrazem "neokomunista"? Jste drzá, když si rozumově nevíte rady, dále si s vámi nehodlám vyměňovat názory - pro mne je to ztráta času kterého už moc nemám. Víte patřím mezi lidi, kteří se nedají jen tak ovlivňovat režimy v kterých se nacházím, pro mne je rádce mé svědomí a srdce.
19. 08. 2011 | 23:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Luba:
"zabili pár ozbrojených nepřátel (identifikovali je tak)" Dvojnásobná lež.
19. 08. 2011 | 23:26

Bunny napsal(a):

to Silvie:
Mašín starší jako voják prokázal svou statečnost a vlastenectví, jako otec selhal. Pokud s tím máte problém, respektive potřebujete glorifikovat jeho osobu z nějakých osobních důvodů, vaše věc. V odboji byly desítky podobných a zůstali zde po nich normální děti.
Názory jsou zde různé, bolševismus však zavání především z té vaší jediné a správné cesty.
19. 08. 2011 | 23:26

AC napsal(a):

Kde se v tý ženský bere tolik nenávisti a zloby? Já to tušil už jen jak otevřela tu svou zvrácenou klávesnici...kdyby byla chlap, to bych ještě bral, ale jak tahle bude dětem dávat lásku? A to nemluvím o tom, kde ji vezme. Brrr. Chlap v sukních. Pryč od ní.
19. 08. 2011 | 23:26

Silvie napsal(a):

Lojza,

ti "blízcí" si dobře žili z toho, že je tatík u milicí a u pomocné stráže VB (to byli vždy ti největší dementi).
Zatímco jiní "blízcí" měli rodiče v kriminále,kde je týrali, nesměli studovat, byli šikanováni i na ZŠ a žili v naprosté chudobě, zcela ostrakizováni.
19. 08. 2011 | 23:26

Karel Mueller napsal(a):

Silvie:

Víte, já Vás docela chápu. Minule jsem zavzpomínal na dědu a bývalé národní socialisty. Mluvila z nich nenávist, i když se na nich režim nepodepsal tak, jako na Vaší rodině (nepočítám, že je vykopli z práce měli po postupu apod.)
Ale vrátím se k oněm prarodičům bývalé ženy. Statkáři, režim s nimi tvrdě zametl. Nakonec dožili v JZD. Dvě děti uděali v Husákově kariéry, dvě žili běžným životem v Husákově, další zlstali v JZD a s nostalgií na ně pak vzpomínali. Tím chci říct, že se dětem později (po padesátých letech) nic nedělo. A měli stejné šance jako kdokoliv jiný. V tom byl ten zásadní rozdíl od nacismu.

To bych byl jinde a tak jen k té tzv. genocidě. Víte, jsou výkřiky a jsou fakta. Když dnes čtu, že někde probíhala genocida nějakého etnika, ta mívám jen jednu otázku: Kolik příslušníků onoho etnika žilo v čase T1 a kolik v čase T2? Pak najednou s úžasem zjistíte, že je asi všechno úplně jinak.

Do debaty o zmařených životech bych se nerad pouštěl. Dnes můžete přijít o střecu nad hlavou za nezaplacenou složenku ...
19. 08. 2011 | 23:27

julča napsal(a):

To Sylvie. Hlavně,že chápete své duševní pochody ! Ale Vy jste muž,tak proč Sylvie? A nebo i v tom je problém?
19. 08. 2011 | 23:28

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Silvie,
autorka největší pitomosti měsíce:
"Kdyby náš národ nebyl zbabělý a bylo více takových Mašínů, nežili bychom 40 let v takovém marasmu." ☺☺☺
19. 08. 2011 | 23:31

Silvie napsal(a):

AC,

nestarejte se o moje děti.

Každopádně dostaly takovou výchovu, že na žádné levičácké kecy v životě nenaletí. To si buďte jistý.

Nemá smysl se rozčilovat - na tohle téma reagují většinou ruďoši, ostatní to moc nezajímá.
Ale evidentně vám dost chybí argumenty, alespoň si o rodině Mašínů něco přečtěte. Byla to tak slušná rodina, o jaké se vám, soudruzi , může leda zdát.

Nevím, jetli komunisti vůbec mají svědomí, ale jsem si jistá, že se spravedlnosti dočkají. Ne tady...
Znám pár takových kreatur, které udávaly sousedy, byli velcí straníci a v neděli tajně mastili do kostela.
Co kdyby...
Jsem ráda, že můžu klidně spát a na tomhle svinstvu se z mé rodiny nikdo nepodílel a jsem na to hrdá.
19. 08. 2011 | 23:33

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Silvie:
Jste tak hloupě neinformovaná anebo doufáte, že některá z Vašich lží se ujme? Neexistoval žádný ´bezpartijní člen LM´, členové Lidových milicí bez výjimky byli členové KSČ. Zavražděný účetní Rošický nebyl členem KSČ.
19. 08. 2011 | 23:34

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Silvie:
"alespoň si o rodině Mašínů něco přečtěte" Měla byste se poslechnout, aspoň byste tady méně blábolila. Snad.
19. 08. 2011 | 23:37

Silvie napsal(a):

Karle,

není to tak ,jak tvrdíte. Pokud děti těch postižených rodičů nenalezly do strany,jak píšete, neměly šanci. Můj děda, studovaný, velmi inteligentní člověk se znalostí několika jazyků, pracoval až do své smrti v osmdesátých letech jako vrátný ve fabrice.
A v naší rodině by to nikdy nikdo neudělal(vlézt k nim). Já, blka, jsem se za bolševika těšila, jak je pošlu někam, až mě budou chtít angažovat, a oni ani nepřišli... samozřejmě se to podepsalo na otci víc, nežli na nás.
19. 08. 2011 | 23:40

Silvie napsal(a):

Matyáš,

to je z wikipedie - tvrdí, že snad"bezpartijní" člen LM.
19. 08. 2011 | 23:41

Karel Mueller napsal(a):

Josef:

Mnoho lidí zastává názor, že západ má před sebou asi tak 20 let. Pak kolapsy, občanské války, etnické konflikty atd. Dále narkomanie, prostituce, mizení původního obyvatelstva, u nás žalostná sociální situace statisíců, denně lze číst o podvodech, korupci a zlodějinách všeho druhu.

Co proti tomu se zbraní v ruce děláte?
19. 08. 2011 | 23:43

AC napsal(a):

Silvie

Vy jste především naivní - a na to je málokdo hrdý.
Chápu, že se občas rodí ženy v okovaných bagančatech.
O minulém režimu víte ze svých zkušeností kulový, madam. Všechno máte z druhé ruky - přinejlepším. Jste vlastně takový bolševik naruby, jen v jiné barvě. Když vás čtu, úplně slyším tu ohavnou rudou krysu, co mě osm měsíců vyslýchala! Tak si dejte laskavě pohov.
19. 08. 2011 | 23:43

kormoran napsal(a):

Sylvii bych poopravil , zbabelost spolu s vycuranosti , taky tak bylo a bude s cechy zachazeno ! Cigani evropy!!! Ba i celeho sveta!
19. 08. 2011 | 23:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Silvie:
"Domníváte se, že za komunistů měli řadoví občané přístup ke zbraním, jako dotyčný pokladník? Žertujete." Nežertuji. Každý, kdo byl pověřen ochranou majetku, (účetní při převozu hotovosti, strážný ve vrátnici podniku,atd.) vyfasoval krátkou palnou zbraň. Většinou nešlo o členy KSČ, těch mezi strážnými a účetními moc nebylo.
Lžete anebo jenom víte moc málo?
19. 08. 2011 | 23:48

End napsal(a):

Silvie: nedá mi to abych ještě jednou nezareagoval. Můj táta ze strany vystoupil v roce 1968, byl to dle vás špatný otec? Díky tomu jsem se nedostal ani na vysokou školu ani k letectvu kam jsem měl mamířeno a mám proto nenávidět tátu a nebo komunisty? U mne nenávist nic neřeší, vydal jsem se jinou cestou......Dostatečně silná osobnost si najde jiné smysluplné cesty..kdo nenávidí umírá zaživa..
19. 08. 2011 | 23:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Silvie:
Wiki není vždy věrohodná, musíte čerpat ze seriózních pramenů, když už téměř nic nevíte.
19. 08. 2011 | 23:50

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Silvie:
´ti "blízcí" si dobře žili z toho, že je tatík u milicí a u pomocné stráže VB (to byli vždy ti největší dementi).´ Zase lžete. Rodina zavražděného účetního Rošického vzápětí musela opustit by, protože byl podnikový.
19. 08. 2011 | 23:56

Josef napsal(a):

Muellere, ono také mnoho lidí, kteří do roku 1989 drželi hubu (protože se veřejně hovořit jaksi nesmělo, mohly z toho být potíže), dnes u nás huláká o kolapsech, občanských válkách, etnických konfliktech atd. (na Západě takto povykují už od války, tam se to mohlo, ale zase na druhou stranu tomu nikdo moc nevěnoval pozornost). Dále narkomanie, prostituce, mizení původního obyvatelstva, u nás žalostná sociální situace statisíců (nestrašte, zrovna dneska jsem viděl na ulici umírat deset lidí hlady. Víte, co je to žalostná sociální situace, byl jste někdy v Indii?), denně lze číst o podvodech, korupci a zlodějinách všeho druhu (no, to máte pravdu, za bolševika o tom číst nešlo, tedy o tom, co se děje u nás, ale bylo to nemlich to samý).

Co proti tomu dělám? Nic, proti lidský hlouposti, hysterii, katastrofičnosti a ochotě si neustále na něco stěžovat (tedy když se to může), nedělám nic. Pokud ale mohu komukoliv smysluplně pomoct, udělám to. Můžu, je to moje věc (za bolševika se jen za pomoc terorizovaným zavíralo či jinak perzekuovalo - osobní zkušenost).

Ze zbraní v ruce půjdu něco dělat, až mi tohle zase někdo bude chtít upřít (a zase kolem bude spoustu lidí, kteří budou řikat, počkej, neblbni, ono to nějak dopadne).
19. 08. 2011 | 23:57

kormoran napsal(a):

End , proc ty moudra zasilate Silvii?)))

Zbynek Matyas ,
spravne! Wiki je verohodna pouze , kdyz se to hodi soudruhum))))
19. 08. 2011 | 23:59

Medikolog napsal(a):

Silvie,

ten zavražděný BYL VNUKEM TOVÁRNÍKA. Měl pistoli, jako je měli i pošťáci za účelem sebeobrany při transportu peněz. Na ochranu před takovými loupežnými vrahy, jako byla banda Mašínů. Kdyby nebyl tak slušný člověk a okamžitě lupiče postřílel, možná mohl žít... Ale vy byste pak asi blogovala, že bolševická stvůra na hromadě výplat pro dělníky postřílela hladem umírající mučené disidenty. O "půllitrech" (tehdy nejdražší motorky), nábytku a luxusním životě banditů mlčíte. Legenda o jakémsi odboji byla bandity určena pro okolí k maskování prachsprosté násilné a majetkové kriminální zločinnosti..

Sousedé nebyli zřejmě slepí, ale páni "odbojáři" přeci nebyli obyčejní lumpi jako (také) loupežný vrah Jan Jiří (Johan Georg) Grasel (TEN "grázl") co ve Vídni visel v roce 1818:-).. ale když zdrhli, nechali své pomocníky policii a soudům ke spravedlivému potrestání. Nevarovali je, aby také zdrhli... gentlemani.
20. 08. 2011 | 00:01

Zbyněk Matyáš napsal(a):

kormoran:
"Cigani evropy!!! Ba i celeho sveta!"
V 19. 08. 2011 | 23:45 se ozval sudeťák. ☺☺☺
20. 08. 2011 | 00:02

AC napsal(a):

Zbyněk Matyáš

Nemá smysl reagovat. Ona mi připadá, že v sobě cíleně pěstuje zlobu a kumuluje hněv, aby vypadala in. Nevěřím jí ty povídačky o předcích. Jen se začtěte do řádků těch, kterým bylo skutečně nějak ublíženo a poznáte, že nevystupují tak zběsile radikálně. Tohle její zmatené řádění přece není normální.
20. 08. 2011 | 00:02

lojza napsal(a):

Stejskale,Vy děláte,že spíte a přitom selektivně mažete a nebo jste Silvie?
20. 08. 2011 | 00:03

Viola napsal(a):

Možná, že pan Saša Vondra byl jen vybrán jako obětní beránek. Nakonec má pravdu ten Rosťa Hedviček, když píše, že jsme jako ta chytrá horákyně, ani na koni, ani pěšky, ani oblečená, ani nahá. Saša Vondra sice ve vládě, ale skoro z ní.
20. 08. 2011 | 00:04

Zbyněk Matyáš napsal(a):

kormoran:
Sudeťáku, fakta jsou fakta. Člen Lidových milicí VŽDY byl členem KSČ (nikoliv však naopak).
Navíc Silvie podle svého zvyku lhala, ve wikipedii nic o členství milicionářů v KSČ není.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Lidov%C3%A9_milice
Jak jste s tou lživou propagandou ubozí!
20. 08. 2011 | 00:07

Karel Mueller napsal(a):

Josef:

Slumy jsem viděl v JA i egyptský venkov. A otevřel jsem pusu v úžasu. V Husákově jsem to neznal.

Dnes ovšem zárodky slumů jsou k vidění i u nás.
20. 08. 2011 | 00:08

Zbyněk Matyáš napsal(a):

AC:
Domnívám se, že má cenu. Ty jejich lži by neměly jen tak procházet.
20. 08. 2011 | 00:09

End napsal(a):

kormoran: to je přece evidentní. Ačkoliv kdo chce slyšet, slyší a může mu býtu pomoženo, kdo nechce slyšet a nechce vnímat a pochopit, není mu pomoci.

A tak přidám perličku: okruh mých známých se komunistické garnituře smál pro jejich hloupost, ačkoliv se ji snažily skrývat, současná garnitura je ve všem trumfla o tři řády. Nestíhají si zřejmě prověřovat a oddfiltrovat hlouposti - nová dimenze komunikačních prosředků je dostává do zvláštní situace...
20. 08. 2011 | 00:11

AC napsal(a):

Zbyněk Matyáš

Vlastně máte pravdu - došlo mi to pozdě.
20. 08. 2011 | 00:12

Karel Mueller napsal(a):

Pane Havelka,

proto jsem zeptal :-). Protože z nich by souhlasilo jen pár a ti jen ze zištných důvodů.

Určitě si snadno odpovíte proč ...
20. 08. 2011 | 00:17

Karel Mueller napsal(a):

dallas:

Ale jděte, jasně jsem řekl, že si na disidenta nehraji. Kromě remcání - za které jsem dostal trochu po hubě - vcelku nic.
20. 08. 2011 | 00:20

Viola napsal(a):

dallas,

zato dnes ten dnešní dobytek stojí opravdu zato viz např. lékař Jaroslav Barták, který si ze státních peněz platí prostitutky-asistentky.
20. 08. 2011 | 00:22

kormoran napsal(a):

End , ale ja jsem si nevsimnul , ze by soucasna garnitura v cr , se odlisovala od predchozi, proste soudruzi "sametove" predali stafetu soudruhum!! Tak jste to chteli !
Zbynku , napsal jsem to z ucelem ! Kazdy chrani sve!))

Cerny bubak , cerne bubaky a bily bubak bile bubaky , akorat je rozdil v barve!)))) S barvou nemam problem pouze s temi 'bubaky'
20. 08. 2011 | 00:26

AC napsal(a):

dallas

Tak byla bohužel Evropa po válce rozdělena. A bolševiky si lidi zvolili dobrovolně, taková byla poválečná atmosféra a i kdyby bylo bývalo Mašínů sto tisíc, viseli by jeden vedle druhého. S tím prostě vůbec nic nenaděláte. Zbytečný kecy kvůli několika loupeživým vrahům.
20. 08. 2011 | 00:26

End napsal(a):

kormoran: vždyť píšu, že je trumfli o tři řády, tak vo co go...
20. 08. 2011 | 00:29

dallas napsal(a):

Violo, z jakych statnich penez..??? Ten "praseckar" je prezidentem soukrome!!! kliniky v Modranech..Ale rozumim,ze se Vam to hodi do Vasi agitky. Jinak takovy clovek je mi odporny jako Vam, ale za statni penize to opravdu,ale opravdu nebylo...Dekuji p. Mullere, to je fer...
20. 08. 2011 | 00:31

Zbyněk Matyáš napsal(a):

dallas:
Souhlasíte s lhaním Silvie. Lépe být magorem než lhářem.
20. 08. 2011 | 00:33

dallas napsal(a):

AC, to je Vas pohled na vec a s tim ja nic nenadelam. A ani se nehodlam snazit Vam to nejak vyvracet..Ja mam svuj pohled a nazor a Vam ho urcite vnucovat nebudu. Jenom jsem chtel vyjadrit sympatie s nazorem Silvie. Vas se to netyka. Diky.
20. 08. 2011 | 00:35

Karel Mueller napsal(a):

AC:

Máte pravdu. Naprosto. V té době obě strany měly atomky a kdyby studená válka přerostla v horkou, tak ze střední Evropy zbyla poušť. To jen k variantě, že by se onen odboj dotáhl do konce.

Kdyby jich bylo tisíc, tak by režim vyhlásil mimořádný stav a všechny je za pomoci a souhlasu většiny národa postřílel.

Kyselé hrozny? Taková je pravda. Kdo ji nechce vidět, ten není schopen se dívat pravdě do tváře. A proto můžete jakkoliv předkládat současnou situaci a vývojové trendy, tak bude mlít totéž. Proto s ním vážná debata nemá smysl.
20. 08. 2011 | 00:37

dallas napsal(a):

Pane Matyasi,Vy si tady s AC,Endem,Voroshilovem a Vam podobnymi plkejte co chcete a na me prosim vubec nereagujte. Nic z toho co jsem napsal nebylo pro Vas. Diky.
20. 08. 2011 | 00:38

krutihlav napsal(a):

dallas
Vlídný muži, chcete-li být v souladu se svými názory, musíte si přiznat, že jste posera a zbabělec neboť s bolševickým dobytkem bojujete toliko prostřednictvím vaší klávesnice, místo abyste zakoupil letenku do Pekingu, tam si pořídil nějaký ostrý nůž a zahájil nekompromisní boj s tím bolševickým dobytkem po vzoru Velkých Bratří.
20. 08. 2011 | 00:38

kormoran napsal(a):

Apropos , soudruzi , jak je mozne , ze jste v 89' tem nepostavili soudruhy pred soud ?!!

Vy vite s jistotou , ze Masini byli vrahove , vite s jistotou , ze americani si podminovali dvojcata , vite s jistotou , jak se bude vyvijet burza , ackoliv nekteri z vas ono slysite poprve.

To je pro vas onen cernobily svet, ale sahnuti do sveho svedomi vidite hooodne duhove ! )))

Taky mate skoly na to, jak kazdeho stranicky poucit!)))
20. 08. 2011 | 00:39

AC napsal(a):

dallas

Vaše logika je divná. Ale budiž, žijte si dál v iluzích. Budete-li mít štěstí, možná na ně ani nedoplatíte.
20. 08. 2011 | 00:42

dallas napsal(a):

AC a v cem je ma logika dle Vaseho nazoru divna? V tom ze neni jako ta Vase? Asi kazdy cerpame z jinych pramenu...Ale netrapte se s tim..kdyz tak si jenom znovu prectete prispevky Silvie a melo by Vam dojit jaka je moje logika.
20. 08. 2011 | 00:50

End napsal(a):

Kormorane: to co tady píšete jsou nesmysly, příliš od podstaty této diskuse. Snažíte se směšovat dohromady pochybnosti vážíci se k jiným událostem? Proč to děláte? Co tím sledujete a chcete docílit? Očistit ty kteří toho nejsou hodni? A proto se ptám? Je správné aby představitel tohoto státu uděloval vyznamenání tam, kde jsou tak vysoké a opravněné pochybnosti?

A proto "mámení vše předělá z bílé černou udělá".
20. 08. 2011 | 00:50

Zbyněk Matyáš napsal(a):

dallas:
Nemohu Vám vyhovět, protože veřejné fórum je pro veřejnost. Nepodporujte lži, které jsem už zde vyvrátil, a nebudu na Vás reagovat. Jak prosté!
20. 08. 2011 | 00:51

kormoran napsal(a):

Zbynku , jsem rad , ze jste sudetaky pripomnel , Vy vite s naprostou presnostni , ze nece bylo treba vyhnat , i ty slusne ! Prorotoze Nemecko zapocalo valku!

Ale taky dokazete s naprostou presnosti odsoudit Usa , za svrzeni atomovych bomb na japonske soustrovi , tam uz to bylo "neco jine" , tak i podle slovutneho soudruha blogera prehazovacky zkumavky !

Proste vase stala snaha tak nejak prekroutit dejiny k obrazu svemu!
20. 08. 2011 | 00:55

dallas napsal(a):

Jak je libo Matyasi...Ja budu podporovat co uznam ja sam za vhodne a urcite k tomu nepotrebuji rady od Vas. Dekuji.
20. 08. 2011 | 00:58

AC napsal(a):

dallas

Napsal jste: "Jenom jsem chtel vyjadrit sympatie s nazorem Silvie. Vas se to netyka."

Vaši divnou logiku spatřuji právě v této vaší odpovědi. Vyjadřujete sympatie k přehnaným lživým tvrzením a mě se to nemá týkat? Až si budete soukromě dopisovat, tak prosím. Ale pokud lžete veřejně, má k tomu co říci každý komu se jen chce.
Přesto vaše přání respektuji, žijte ve svém vysněném světě blaze. Snad nenarazíte příliš tvrdě. Protože jak říkal pan Mueller o něco výš, ztráta času s vámi. Víte?
20. 08. 2011 | 00:58

Zbyněk Matyáš napsal(a):

kormoran:
Nebudu rozmělňovat téma, třebaže Vám by se to hodilo.
Nařčení o mém překrucování dějin byste měl doložit: Mašíni nezastřelili žádného českého civilistu? Nikoho tedy nezavraždili?
20. 08. 2011 | 01:00

krutihlav napsal(a):

dallas
Omlouvám se, ale ta vlažná voda mě zdržela.
V těch slavných padesátých zaujímala , kromě Mašínů, stejný postoj jako vy asi značná část národa. Nebo to bylo jinak?
20. 08. 2011 | 01:02

Zbyněk Matyáš napsal(a):

dallas:
Nikdy jsem netvrdil, že potřebujete ode mne rady, jenom jsem poukázal na Silviiny lži, které veřejně podporujete. To se podle Vás nesmí?
20. 08. 2011 | 01:02

Viola napsal(a):

dallas,

tak tak poliklinika nemá smlouvy se zdravotními pojišťovnami a ledé se tam nechodí léčit?
20. 08. 2011 | 01:02

dallas napsal(a):

AC nenapsal bych Vam to sam lepe. Ja myslim ze tu pohadku zijete Vy..ale to asi rozsoudi az cas..ja osobne jsem na jakykoliv naraz celkem slusne pripraven a vybaven...takze Vy muzete dal snit o budoucnosti bez vyznamenanych Masinu a ja jenom ve stredu Sasovi Vondrovi zatleskam, ze je vyznamenal..to jsou paradoxy co?
20. 08. 2011 | 01:03

End napsal(a):

dallas: a jsme u podstaty věci, podporovat je správne jenom to nad čím nejsou oprávněné pochybnosti. Musel by jste dokázat, že pochybnost jsou neopodstatněné a logicky je vyvrátit, ale to se vám těžko podaří..kolik už jen tady bylo v minulosti manipulátorů s holými fakty..proto říkám jste směšnější o tři řády...Alunce přece vychází na západě, to ví každý manipulátor.
20. 08. 2011 | 01:04

Zbyněk Matyáš napsal(a):

kormoran:
Nepijte tolik, škodí to. ☻
20. 08. 2011 | 01:05

dallas napsal(a):

Violo to je asi zbytecny..zapomente na to at se jeste vic neztrapnujete..
20. 08. 2011 | 01:07

dallas napsal(a):

End asi jste myslel v tom rozcileni 'slunce' ze? Ale je mozne, ze neco nekde vychazi slecne Alunce i na zapade... :-) neberte se tak vazne, je to smesny.
20. 08. 2011 | 01:10

Viola napsal(a):

dallasi,
tak odkud má ten "doktor" peníze na prostitutky - asistentky - nynější obraz vládní garnitury (Nečas asi má, nebo měl podobnou asistentku, nebo i Dobeš, nebo další a další o na které se to neví).
20. 08. 2011 | 01:11

Viola napsal(a):

No, nečekala jsem, že se mi zrovna teď zas povede tolik jedniček, asi mám pořád pravdu. :-)
20. 08. 2011 | 01:12

Viola napsal(a):

Jeden důvod proč se zvyšují daně (nečetla jsem článek pana Klause juniora)
je placení prostitutek vládnoucím mužům.
20. 08. 2011 | 01:15

AC napsal(a):

dallas

Paradoxy říkáte? Kdybyste človíčku zlatá jen tušil, co vás/nás čeká, tak si ucrknete do textilu už předem.
Doporučuji pomalu, pomaloučku, ale poctivě ubírat z plynu demagogie. Svět není statický. Aby vás ta horlivost nepřivedla jednou do problémů.
20. 08. 2011 | 01:15

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Violo,
pan dallas v 20. 08. 2011 | 00:31 dal najevo neznalost faktu, že u nás soukromí lékaři jsou placeni z veřejných peněz. V Dallasu tomu tak není.
20. 08. 2011 | 01:16

dallas napsal(a):

Vazeni spoludiskutujici, muzete nekdo Viole vysvetlit co znamena slovo 'soukrome',tady privatne vlastnene? Ze opravdu tato klinika nedostava na svuj provoz statni penize? Tzn. ze utracel pouze svoje vlastni penize?Ja na takove slaboduche diskuze nemam, i kdyz jak jsem predeslal tento lekar mi je stejne odporny jako tazatelce...
20. 08. 2011 | 01:17

Viola napsal(a):

dallasi,

mohla bych vám připomenout, že tlaskat na pohřbu tak to bude fopa. Ale bude se to tam opravdu hodit, tak zatleskejte i za nás. :-)
20. 08. 2011 | 01:18

End napsal(a):

dallas: i překlep je vám dobrý, když chybí reálné argumenty. Ano pane dallas ten čtvereček je kulatý!! Jak to? Inu je červený a to vám nemohu upřít a vzít. Klidně v to věřte až do smrti, jen se nesnažte o tom přesvedčovat druhé, to je skutečně trojnásobně směšné.
20. 08. 2011 | 01:18

kormoran napsal(a):

Zbynku , ))01.05 Tak vznika prave onen ceskocikansky bulvar))))
20. 08. 2011 | 01:18

honolulu napsal(a):

PROVOLAVAM SLAVU Pepovi Repovi ! Jsem velmi rad, ze znovu pisete. Zase jste jim vsem naplacal na zadek.
(Tam je jejich I.Q.) Kodex uzitecneho multi-kulti idiota je vystizny a velmi srandovni.

Silvie, jste krasna pani se smyslem pro realitu. Obdivuji Vasi logiku, spravedlnost a nadani na psani.

"SOUDRUZI", vy uchrochtani veprici, to se nedela plakat, kdyz je prevrat ci valka. Ten Vas dvojity metr nad ztraty lidskych zivotu a (moralizovani) je nesnesitelne ! Milliony zemreli ve vasich lagrech, tak prestante becet, jako stetky po sezone kvuli Masinum.

A ted vam napisi neco na zasmani, aby jste vedeli, jak jste vy, komousi, hloupi.

V roce 1975 vrcholila valka o Angolu. Samozrejme, ze jsem pri te srande nesmel chybet jako "pozorovatel" a expert na lumparny a habadury.. Luanda byla zasmradena sovetskymi "poradci", vychodnimi Nemci, Kubanci a kmeny Kimbundu, Lunda a Bakongo.
(Hrozni certi !) Oficialne se ta veskera havet jmenovala MPLA.

Oni Ti komousi v te dobe byli velmi nevychovani. Kdyz nasi kluci
(South African Army) na ne zacali strilet, tak ti sprostaci zacali strilet zpet...Kdyz oni odmitli uteci, tak nam inteligentnejsim a uslechtilejsim nezbyvalo nic jineho, nez abychom utekli my.

Tim jsme je vylakali do bushe a tam tem muzikum ze severu bylo velmi horko. (Dehydrace.) Kdyz pro zmenu zacali utikat oni zpet do Luandy, tak s prekvapenim a hruzou zjistili, ze jsou odpojeni od vody.
Tu jsme obsadili my. Do trech dnu zacali jednat o primeri a prosit o vodu. (Znovu dehyrace.)

Nas svaty B. J. Vorstr z toho viteztvi byl cely dolekany a porucil nam opustit uzemi. On nemohl udrzet cele to VELKE uzemi, ktere jsme dostali do rukou. Bylo nas proste malo.

Toto jsem vam napsal proto, "soudruzi", aby jste se smirili se skutecnosti, ze my jsme inteligentnejsi, hezci, bohatsi, chytrejsi a ze nam pomahaji i nebesa proti vam, vy destruktivni otrokari a kamaradi certu.

Mily pane farari Rejchrte.
Pridejte se k nam ke Katolikum ! Nase devcata jsou hrisnejsi a peknejsi. Nase vino je lahodnejsi.
Nase spiritualita je hlubsi a nase hrichy jsou sladsi.
A kdyz neco vyvedu, tak to hodim na krk Velebnemu Panovi a dam mu dvacku...

(P.S. Zapomnel jsem vam napsat "soudruzi", aby jste se uzirali zavisti, ze velitelem jednoho ze slavnych regimentu S.A. Army v Angole byl Cech. General-major je v penzi v Brazilii. Uz tenkrat znal portugalsky jazyk.)
20. 08. 2011 | 01:19

dallas napsal(a):

Krome Matyase..ten uz to vysvetlil.. :-)
20. 08. 2011 | 01:19

Viola napsal(a):

takže Dallasi,

asi budete potřebovat dovysvětlení vy.
20. 08. 2011 | 01:20

dallas napsal(a):

Ajajaj Violo...dalsi chybka se Vam vloudila..ja nebudu tleskat nikomu na pohrbu. Ja jsem napsal, ze zatleskam Sasovi Vondrovi, az ve stredu Masiny vyznamena..ale ja se Vam nedivim v tom rozcileni... :-)
20. 08. 2011 | 01:22

Zbyněk Matyáš napsal(a):

honolulu:
Mám pro Vás specielní odkaz, se kterým jistě budete se mnou souhlasit.
http://martynemko.blogspot.com/2009/06/white-teacher-speaks-out-what-is-it.html
20. 08. 2011 | 01:25

Viola napsal(a):

dallasi,

vy pořád nic nevíte, Saša Vondra je vyznamená právě na tom pohřbu.
20. 08. 2011 | 01:25

dallas napsal(a):

A ja mu 'potom' zatleskam..i za Vas kdyz budete chtit. Ale mozna ze je to na Vas dneska uz trosku moc.
20. 08. 2011 | 01:27

kormoran napsal(a):

Viola to zrejme mysli tak , ze kdyz bude slapat na E55 , nebo kyho certa co tam naj za polnacku a bude ji to slapat , nebude muset odvadet dane a bude happy!

A nebude -li ji to slapat , neb i paprika jednou odroste bude naroky uplatnovat sockom statu )))Tak si to nejak soudruzi predstavuji!!)))
20. 08. 2011 | 01:28

dallas napsal(a):

Kormoran, diky... :-) Pak tady budujte kapitalismus.
20. 08. 2011 | 01:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

dallas:
Ano, já vysvětlil.
dallas pochopil?
20. 08. 2011 | 01:30

dallas napsal(a):

Matyasi s Vama je to stejny jako s Violou...
20. 08. 2011 | 01:32

Bizon napsal(a):

V diskusi začínají někteří jedinci používat termín soudruzi, hlavně tehdy, není-i názor oponentů v souladu s "direktivou". Maj ti oponenti pravdu, ale jak je jen urazit a znechutit? Jen pokračujte v tmářství a skuteční soudruzi vás díky tomu převalcují.
20. 08. 2011 | 01:33

Viola napsal(a):

Buď Pepu Řepu vymazali, nebo ho nevidím honolulu

a přestaň ze sebe dělat katolíka, když jím nejsi. Jsi jasný dobrodruh.
20. 08. 2011 | 01:33

Viola napsal(a):

Bizone

soudruh je náhodou krásné označení - sou jako spolu a druh - družit se, združovat se, setkávat se, vždyť jsme tu samí soudruzi. :-)
20. 08. 2011 | 01:35

Zbyněk Matyáš napsal(a):

dallas:
Takže nepochopil.
Tedy polopatě: V České republice soukromí lékaři, přesněji soukromí poskytovatelé zdravotní péče, jsou většinou placeni z veřejného zdravotního pojištění, systém v USA téměř neznámý. V hotovosti se platí pouze regulační poplatky a výkony z osobních důvodů, např. posouzení zdravotního stavu pro řidičský průkaz.
Snad už konečně pochopíte, i když jste Američan.
20. 08. 2011 | 01:37

Bizon napsal(a):

Viola:nechci se družit ani náhodou, v každé populaci jsou prý i 4% -ní a i pár deviantních ichtylů. To to tady raději opustím a přenechám vám místo.)
20. 08. 2011 | 01:40

kormoran napsal(a):

Bizon, rekl bych, ze jste si vyrokem prave vyslouzil post 'prodavace' v budoucim tuzexu.
20. 08. 2011 | 01:42

AC napsal(a):

Bizon má s tím tmářstvím a převálcováním soudruhy pravdu. Jen se perme.
20. 08. 2011 | 01:43

kormoran napsal(a):

Zbynku system USa je znamy , co potrebujete vedet? Kam s prostatou? )))
20. 08. 2011 | 01:46

Viola napsal(a):

kormoráne,

vědět potřebuje dallas.
20. 08. 2011 | 01:50

dallas napsal(a):

Matyasi, ja vim,ze to myslite dobre...a ta soukroma klinika, jeji vybaveni, atd. vznikla za statni penize? O tom to cele bylo...ze utraci za prostitutky statni penize..to se mnou snad souhlasite, ze tak to neni.
20. 08. 2011 | 01:50

kormoran napsal(a):

Dallas je v pohode!
20. 08. 2011 | 01:51

Zbyněk Matyáš napsal(a):

kormoran:
No tak potom jistě budete umět vysvětlit panu dallasovi, v čem se mýlí ve svém 20. 08. 2011 | 01:17, že soukromý lékař u nás neznamená, že je placen ze soukromých peněz.
Pokud vím, systém veřejného zdravotního pojištění takový, jaký je v Evropě, je v USA neznámý. A ten, který je v USA, si valná část američanů nemůže dovolit. Ostatně o tom je Obamův návrh reformy, isn´t it?
20. 08. 2011 | 01:51

AC napsal(a):

Violo,

dallas má problém s jinou částí těla, ale prostata to nebude:-))
20. 08. 2011 | 01:53

Zbyněk Matyáš napsal(a):

dallas:
Nesouhlasím. Ta soukromá zařízení vznikla na dluh, který se splácí z úhrady poskytované péče. Btw. jedno takové soukromé zdravotnické zařízení jsem jeden čas vedl.
20. 08. 2011 | 01:54

dallas napsal(a):

AC ja myslim,ze problem mate Vy..zkuste si zapojit i DC a mozna se Vam rozsviti tam kde mate vetsinu vecera tmu...
20. 08. 2011 | 01:58

AC napsal(a):

dallas

Jen klid. S tím večerem to nebyla právě nejoriginálnější odpověď, že ne? Ale uznávám, už musíte být unavený.
20. 08. 2011 | 02:03

kormoran napsal(a):

Nekdo tady , nebo jinde napsal , ze postrada pozitivni nazory , na cokoliv , ja bych si dokazal oponovat , je to ten fajn pan , co pise o houbach , timto se mu omlouvam , ze jsem zapomne jeho jmeno. Pouze jediny!

Zkumakar se sere do politiky , politikar do stromu , ekonom do 'ekonomie', homoklada do Klause, Gay je pride a pride je ten kdo neni normalni)))

Mate to v cesku tak krapanek po svem , vsichni jsou poctivi, vsichni preji to nejlepsi , ale pozitivni clanky jsou nejmene ctene !
)))))
20. 08. 2011 | 02:07

dallas napsal(a):

AC naopak, ja se bavim a jsem v naprosty pohode...jenom ty Vase blaboly co pisete, tak se mi zdalo, ze by Vam pomohlo pomoci zapojit i DC..ale jestli si prijdete vtipny tak nic...
20. 08. 2011 | 02:08

Jan Vaculík napsal(a):

Pohledy na Mašíny mohou být různé: jeden z nich zastupuje Miloš Rejchrt, jiný asi bude presentovat jeho kolega farář Jan Dus ve své řeči na Mašínově pohřbu. Ovšem Václav Hořejší je demagog, tomu samozuřejmě jde jen o ten jeden pohled.
Je jednoduché Mašíny zatratit: když byli jen dva, tak mají na svědomí jen zbytečné zabíjení. Ovšem kdyby jich bylo pár desítek tisíc, tak bychom mohli mluvit o vyhrané válce. Ano: byli bychom vyhráli válku, která takhle pro nás dopadla dost rozpačitě - z jedné diktatury do druhé.
Je to divné, ale je to tak: jsou činy, u nichž teprve úspěch (či případný neúspěch) rozhodne, jestli byly morální.
20. 08. 2011 | 02:14

AC napsal(a):

dallas

Ono AC či DC, žárovce je to buřt. Pokud ovšem nemáte přepálené vlákno:-)
Už končím, nechci rušit vaši pohodu, fakt.
20. 08. 2011 | 02:17

kormoran napsal(a):

Zbynek Matyas system z verejnych penez je v usa zavedeny dlouhou dobu . Pouze si vycekate 8mi hodinovou frontu, v akutnich pripadech je vam poskytnuta prvni pomoc i na naklady statu , v kazdem pripade vam prijde domu obsahly nalez s ruznymi moznostmi lecby stejne tak s financnimi naklady.
Ackoliv si platim zdravotni pojisteni , okamzite jsem zmenil , jidelnicek a zvysil sport. Aktivitu. Lekar , komunisti, a smrt mi zatim muzou polibit prdel!)))
20. 08. 2011 | 02:20

Ernst napsal(a):

Jan Vaculík:

"Je to divné, ale je to tak: jsou činy, u nichž teprve úspěch (či případný neúspěch) rozhodne, jestli byly morální."

To se týká i loupežného přepadení?
20. 08. 2011 | 02:35

kormoran napsal(a):

Nedavno mi jeden znamy pravil: "Jsou to proste komousi a jestli si jich nekolik z nejaktivnejsch nevychutna provaz , tak budou cim dal drzejsi !!!
20. 08. 2011 | 03:00

Hurá napsal(a):

To Bunny:
Správná řeč, Bunny. Jsou i lidé, Silvie, kteří jsou natolik zdegenerovaní nebo hloupí, že jsou schopni vraždit i dnes a ještě to chválit. Navíc si neuvědomují, že co je pryč, je pryč a nemá to pro budoucnost žádný význam. Ona, pokud to nezažila osobně, k tomu nemá ani žádnou citovou vazbu. Je to jenom póza ve které se uboze realizuje.
20. 08. 2011 | 03:03

Platan napsal(a):

kormoran:

"Nevychutná provaz", Vám pravil ten Váš známý... No tak to asi bude stejný ..l jako vy.
20. 08. 2011 | 07:36

dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Pocházím z malozemědělské rodiny takže bych se chtěl vyjadřit k násilné kolektivizaci za totáče ! Sedláci a kulaci v té době opravdu neměli rozum že se tomuhle prosesu tak bránili ! Vdyt to vlastně pro ně bylo osvobození od totální dřiny na své hroudě od rána až do večera ! Znám práci v zemědělství a vím co to tenkrát obnášelo ! Proto tvrdím že to byla chyba od těhle lidí ! Když je pak přestaly bavit záškodnické akce v zeměd. tak se kupodivu JZD rozjela a začala fungovat lépe jako ti nabubřelí a namyšlení sedláci ! Mnozí zde mohou mít výhrady ale taková byla skutečnost ! Když se něco dělá kolektivně ale POCTIVĚ tak to má daleko lepší výsledky jak to neštastné hamounění jen pro sebe !!! Dl. Ps: Takže všichni disidenti v čele z Vondrou at se jdou prosím vycpat , historie je nikdy neodmění,nemá za co !!!
20. 08. 2011 | 08:57

dalimír napsal(a):

Pardon opravuji se PROCESU !
20. 08. 2011 | 09:00

Luba napsal(a):

dalimíre,
říká Vám něco slovní spojení: svobodná vůle?
20. 08. 2011 | 09:26

blue jay napsal(a):

dalimire,

jo to byly casy. Prosperujici JZD na zabavene pude, delnici travici ROH dovolenou v zabavenych domech kapitalistycke sebranky jako byl napriklad Skoda a Bata. Tobe se po tech krasnych casech musi velmi stejskat.
20. 08. 2011 | 09:29

žena napsal(a):

Jan Vaculík
"Ovšem kdyby jich bylo pár desítek tisíc, tak bychom mohli mluvit o vyhrané válce. Ano: byli bychom vyhráli válku, která takhle pro nás dopadla dost rozpačitě - z jedné diktatury do druhé."

Kde berete tu jistotu, že by pár desítek tisíc vyhrálo válku? Velmi pravděpodobně tenkrát bylo i pár desítek tisíc komunistů nebo jejich sympatizantů.

"Je to divné, ale je to tak: jsou činy, u nichž teprve úspěch (či případný neúspěch) rozhodne, jestli byly morální."

Máte na mysli Mašínovými provedená loupežná přepadení se zabíjením? Při nich získali v 51. zbraně a 52. peníze. V září 53. zapálili 11 stohů a těžce zranili jednoho člověka a v říjnu utekli.

Podle mě by stateční odbojáři pokračovali v boji proti komunistickému režimu až do očekávané 3.světové a teprve pak by se přidali k US Army.
20. 08. 2011 | 09:51

zemedelec napsal(a):

Pane dalimír.
Opravdu toho o zemědělství víte málo.Jak a proč tak prosperovali JZD a hlavně státní statky.Proč dneska ty ZD živoří.O těch záškodnických akcích Vás učili kde.Podle mne jste asi pomáhal zakládat JZD po vesnicích.
20. 08. 2011 | 10:05

Rjpal napsal(a):

Připojuji se k otevřenému dopisu Miloše Rejchrta.

Dík autorovi blogu za tuto možnost
20. 08. 2011 | 10:08

Občan napsal(a):

Tak, pane profesore,
pokud lze Hermana, momentálního ředitele ÚSTRku, považovat za mluvčího katolické církve (a já se domnívám, že s ohledem na jeho předchozí působení, lze), pak se katolíci zcela ztotožňují se zločiny Mašíngangu.
Dnes ráno jsem viděl na ČT reprízu pořadu (myslím, že "Před půlnocí"), kde Herman hovořil spolu s redaktorem LN a nsad i historikem Petrem Zídkem. U pana Zídka vysoce oceňuji jeho objektivnost a odvahu, s níž hodnotí působení tzv. "třetího odboje" a Mašíngangu zejména. Herman opět jen potvrdil, že je to, co je...
20. 08. 2011 | 10:19

Alarien napsal(a):

“Na co potřebujeme zbraně? Ty jsou od toho, aby se s nima stříleli lidi" (Ctirad Mašín). A klaka tleská s vládními veličenstvy v čele, mluví o symbolech a mnozí zas a znovu lační po krvi v pohodlí odstupu šedesáti let ("Jo, KDYBY bylo více Mašínů..."). Historik Jan Tesař připomněl v závěru svého Mnichovského komplexu čili Příspěvku k etologii Čechů v polemice s obdobnými zastánci jókdybysmu, že "střelba do lidí je vražda, resp. pokus o ni". A poukázal na obecnou konvenci, na níž se v tomto ohledu lidé dokázali shodnout, že přestoupit páté přikázání nesmí být dovoleno nikdy a odpuštěno pouze v případě, že se tím zabránilo ještě většímu vraždění, ještě větším zločinům. Jeho kritika symbolického odporu, prázdných gest a mravní iferiority krvelačných pisálků pro období Mnichova je platná i v případě zastánců obou bratrů.
20. 08. 2011 | 10:26

Rumcajs napsal(a):

Dalimír:

Se divím, že ti to sedlačení nešlo. Se říká, že čím blbější sedlák, tím větší brambory.

P.S.

Kdyby si tohle řekl nějakýmu sedláku z Řáholce, zakroutil by ti krkem. A ty lepší výsledky při kolektivním hospohaření - to ses asi díval na Posledního z rodu Hamrů, ne ?
20. 08. 2011 | 10:40

SuP napsal(a):

Může to vypadat, že pan profesor už konstatuje nálepku "vrazi" za tutovku, tak zkouší ještě "nevychovanci". Samozřejmě dodavatelsky - přes cizí dopis.
20. 08. 2011 | 11:06

End napsal(a):

Vraťme se v diskusi prosím k meritu věci, příliš mnoho diskutujících zde vede ideologické řeči, ačkoliv to nesouvisí s podstatou celého problému, ten otevřený dopis přece hovoří jasně. Drtivá většina diskutujících zde dobře ví, že minulý režim byl nepřijatelný a zhoubný a nijak se s ním nestotožňuje. Co ovšem skutečně diskutujícím vadí je skutečnost, že činy Mašínů mají mít naroubovaný ideologický rozměr a ještě k tomu odbojářský. A v tom je právě ten háček, tak si to prosím uvědomujte. A nepište sem nesmysly.
20. 08. 2011 | 11:14

voroshilov napsal(a):

Tady nejde o zadny otevreny/zavreny dopis,jste snad slepi?
To je dopis ktery hratuluje bratru Šasovi k padesatinam a pritom nabada nedelat neco co by mohlo zarmoutit otce Reicha,a bratr Vaclav tomu dela trapnou reklamni akci(asi za odpustek).
20. 08. 2011 | 11:22

Viola napsal(a):

občane,

jestliže kněz "odstoupí" ze své funkce, tak to znamená, že není povolaný - povolaný katolík o věci mluvit. Co on řekne, není pak katolické. Mnoho katolíků z doby nastolování komunismu velmi trpělo, protože komunisti měli za úkol víru zlikvidovat, proto je jeich postoj nesmiřitelný až zarputilý a oči zamlžené a nevidoucí. Jsou neschopni nestranného rozumného úsudku, jsou příliš postiženi, nemohou být ve svých hodnoceních nezaujati, zrovna tak i nevěřící, kteří byli také nějak těžce postiženi jako třeba Silvie.

Postoj pravověrného je, že Mašíni byli vrazi, kteří chtěli jen to své. Byli to potomci sedláků, šlo jim především o své majetky, tak jako katolická církev po roce 1989 hlavně chtěla své majetky.
20. 08. 2011 | 11:31

Viola napsal(a):

vorošilove,

ty někdy plácneš, až to bolí.
20. 08. 2011 | 11:33

Viola napsal(a):

Není vyloučeno, že se někdy bude hodnotit vyznamenání Mašínů jako vlastizrada. Neboť, co oni udělali, jen opustili vlast v tom nejhorším, matku a sestru tu nechali napospas komunistům, to nejcennější, co v životě měli opustili bez možnosti v budoucnu jakýmkoli způsoben pomoci.
20. 08. 2011 | 11:36

Viola napsal(a):

Rumcajsi,

Dalimir píše pravdu, opravdu všichni, kromě těch nejbohatších sedláků (kteří většinou byli zatčeni a seděli ve vězení a jejich rodiny přišly o velké majetky) se na vesnici za komunistů a JZD měli velmi dobře, pracovali 8 hodin, střídali se, měli pravidelně zaplaceno a ještě pobírali naturálie, ze kterých si živili svoje hospodářstvíčko, postavili si většinou pěkné domky a chatrče chudiny z vesnic zmizely.
20. 08. 2011 | 11:41

Jemnický napsal(a):

Pepa Řepa, Rumcajs, SuP i bratr Václav

Dnes je výročí zavraždění Trockého.
Ramon Mercader - španělský marxista (a zároveň tajný agent NKVD), se už nějaký čas motá v Trockého vnitřním kruhu přátel. Příjde do domu Trockého, v nestřeženém okamžiku zpoza pláště vytáhne horolezecký cepín a zatne ho Trockému do hlavy. Ránu však nevede přesně, Trockij stále žije, začne volat o pomoc a s Mercaderem se přetahovat. Přivolané stráže však Mercadera přemohou a chtějí ho zabít. Trockij však z posledních sil vykřikne: "Nezabíjejte ho! Ten chlap nám má co říct...!"
Trockij zemřel druhý den po převozu do nemocnice. Mercader byl odsouzen na 20 let vězení, po jejichž uplynutí se přestěhoval na Kubu a pak do Moskvy, kde obdržel nejvyšší státní vyznamenání. Zemřel v Havaně v roce 1978 a je pochován v Moskvě.

Takhle je to ideologicky správné, takhle se to musí dělat pěkně po soudružsky.

Největším proviněním bratrů Mašínů je, že se jim podařilo prostřílet z komuniSStického ráje a soudruzi je nedostali.
To se nezapomíná.

Jemnický
20. 08. 2011 | 11:46

voroshilov napsal(a):

Jemnicky:
Bratre,buh ti zehnej,vzpominka na velkomucednika Levu Bronstejna ktery ma na svedomi miliony represovanych od roku 1917 mne strasne dojala.(zapalim svicku a pomodlim se aby bylo vic sekacku na led pouzitych proti nepratelum Ruska).
20. 08. 2011 | 11:52

Lojza napsal(a):

Jemnický: to je zase pokus o ideologizaci a roubování odbojářství, největším proviněním Mašínů bylo že podlým způsobem usmrtili obyčejného pokladníka, který s režimem nijak nekolaboroval. Kdyby si zastřelili svého "Trockého" bylo by dnes vše jinak.

To se nezapomíná.
20. 08. 2011 | 11:54

Petr Havelka napsal(a):

Pane Jemnický,

poslední věta ve Vašem příspěvku smrdí předpojatostí až za hraniční závoru :)

Přečtěte si Bělohradského v dnešním Právu (dříve Rudém).

Diskusi určitě obohatí i Ondřej Neff

"

Někdejší disident Miloš Rejchrt vyzývá v otevřeném dopise ministra obrany Vondru, aby zvážil cestu do Ameriky, kde by měl předat státní vyznamenání in memoriam zesnulému Ctiradovi Mašínovi.

Vadí mu, že Mašín ohodnotil Václava Havla slovy „To byl kréten pěstovanej estébákama“. Ctihodný pan farář Rejchrt je úctyhodná osoba a jeho slova mají váhu. Ovšem i Ctirad Mašín je úctyhodná osoba a jeho slova mají svoji váhu. Slovo tu stojí proti slovu. Jak se v tom vyznat?
Pan farář dobře ví, že je třeba jít pod povrch slov a pátrat po jejich významech. Ctirad Mašín patří k odbojářům té první generace, té, která doufala v možnost převratu a jejíž příslušníci život mnohdy riskovali a bohužel často jej ztratili, ať na popravišti anebo v poli. Tito lidé se nedívali na pozdější disent s obdivem. Vadilo jim, že jeho významnou část tvoří bývalí komunisté a nejednou ti, kteří komunismus pomáhali přivést k moci. Lidé s trestem smrti na krku, muklové z uranových dolů, lidé žalářovaní deset i více let pak říkali pozdějším vězňům svědomí „měsíčkáři“. Když se pak režim v roce 1989 zhroutil, upínali velkou naději právě na Václava Havla. Jeho vstřícný postoj ke komunistům je obrovsky zklamal a Mašínova slova nejsou ničím jiným, než výrazem tohoto zklamání. Nedovedu si představit, že by pan farář Rejchrt o tom nevěděl. Mašína zklamal Václav Havel a zklamal ho i jeho vlastní národ – on sám se vnímal jako bojovník za svobodu a ve své vlasti byl a dodnes je veřejně označován za vraha. Proto si navykl mluvit, jak mu zobák narost. Proč by se měl ostýchat nazvat – jak nazval – člověka, který měl ve své době dost autority a dá se říci i moci, aby posunul vyrovnání s komunismem opravdu kupředu? Nazývat Havla kreténem spojeným s estébáky je nehoráznost. Ale řekl to člověk, který je označován za vraha, a to je nehoráznost o řád vyšší. Nicméně, je v naší zemi asi jen jeden člověk, který by se k tomu měl vyjádřit, kdyby chtěl, a měl by chtít, protože jde o věc morální a ty on vždy kladl do popředí. Ten člověk je Václav Havel sám."

Pro mne osobně je největším problémem úporná snaha pravice glorifikovat Mašíny a hlavně jejich činy, které nevidím tak jednoznačně jako hrdinské. To je prostě modrokomunistická propaganda naruby. Tohle neskousnu.
20. 08. 2011 | 12:05

Rumcajs napsal(a):

viola:

Tak mi řekni kde. Tady v Řáholci nejdří šli do JZD ti nejlínější sedláci, kterým řval dobytek hlady, protože oni byli v jednom kuse ožralý.

Pro zajímavost opis:

Po založení JZD ve Rtyni v Podkrkonoší byli děda i matka roku 1958 donuceni vstoupit do družstva, kde pracovali až do odchodu do důchodu. O výdělcích v JZD není třeba mnoho psát. Pro zajímavost uvádím výdělky podle zápočtového listu z roku 1960. Roční výdělek 12 896,03 a naturální požitek v hodnotě 1 444 korun....

****

Poměry v JZD byly naprosto otřesné.Většina zabraných statků komunistům zase spadla na hlavu. Dalimír zřejmě patřil k té ožralecké bandě, která nakonec byla ráda, že na ně budou ti poctivý sedláci makat.
20. 08. 2011 | 12:07

voroshilov napsal(a):

Petr Havelka:
Zaryty komunistobijce Ondrej Neff je ten pravy co by mel obohacovat,jeho otec byl prominentni spisovatel,sam Ondra vydaval sve sci-fi romany za totace bez problemu a podilel se na privatizaci Mlade Fronty,na tom cloveku neni ani kapka svedomi,stejne jako na Stetine a Mejstriku.
20. 08. 2011 | 12:13

Alibernet napsal(a):

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/5553-opilec-vaclav-havel-svedek-vypravi-o-byvalem-prezidentovi.aspx
20. 08. 2011 | 12:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy