Zbourejte hotel Praha, zasypejte normalizační metro!

09. 07. 2013 | 19:02
Přečteno 20013 krát
Bydlím v Dejvicích, na dohled od hotelu Praha, který se mi vždycky velmi líbil svými elegantními křivkami. Nyní se dozvídám, že má být zbourán. Považuji to za stejné zvěrstvo, jako chystané bourání domu čp. 1601 na Václavském náměstí 47, a jako před mnoha lety zbourání někdejšího nádraží Praha Těšnov.

Jsem jen laik, a proto mohu argumentovat jen tím, že se mi „normalizační“ ta stavba líbí. Níže uvádím podstatnou část článku syna hlavního hlavní autora hotelu Praha, prof. ing. arch. Jaroslava Paroubka (1921 – 1997), se kterým naprosto souhlasím (zvýraznění některých vět mnou):

Rozhodnutí o zbourání hotelu Praha není ničím jiným než projevem arogance moci a nenávisti ke všemu, co se stalo za minulého režimu, včetně toho kladného, co bylo tehdy vytvořeno. Někteří lidé jsou schopni jen černobílého vidění, nejsou schopni vidět, že za režimu, na němž poprávu nenávidí nedostatek svobody a demokracie, se vytvořilo i mnohé, co obohatilo naši společnost a udrželo ji ve vyspělé části světa. Ve zvýšené míře to platí pro dnešní elity, které se i skoro čtvrt století po pádu starého režimu vůči němu neustále často zcela primitivním způsobem vymezují. Dokonce se zdá, že toto vymezování s uběhlým časem sílí. Je ironií, že to odpovídá zprofanované Leninově tezi, že po vítězství revoluce se třídní boj zostřuje. Jedním z projevů tohoto zostřování, které je ale čím dál víc jednostranné, je i rozhodnutí o zbourání hotelu Praha.

Právě hotel Praha je dobrým terčem černobílé nenávisti. Původně měl být investicí přímo komunistické strany, byl projektován, stavěn a provozován téměř v utajení a měl sloužit hlavně komunistickým představitelům našim i cizím. To všechno jistě patří do oné černé části pohledu na něj. Hotel Praha je však zároveň významným architektonickým dílem, jak ostatně nepopírá většina odborníků. Ti, kteří to popírají, mezi argumenty uvádějí právě takové, z kterých je zřejmé, že hlavní, co jim vadí, je, že hotel byl vybudován za komunistického režimu pro komunistické funkcionáře.

Původ myšlenky zbourat hotel Praha dobře odhaluje článek „Bourání hotelu Praha je soudobé obrazoborectví“ na internetových stránkách klubu Za starou Prahu. Jde o obrazoborectví, které se v minulosti již tolikrát událo. Po každé revoluci se objevují fanatici, kteří z nenávisti k poraženému režimu, který jim přitom většinou neuškodil a proti němuž dosud nevystupovali, chtějí zničit vše, co po něm zůstalo. V Rusku po revoluci někteří chtěli zničit železnice a postavit nové, proletářské. U nás se začátkem devadesátých let dokonce ozývaly hlasy, naštěstí zcela ojedinělé, že se má zasypat metro. Rozhodnutí zbourat hotel Praha pochází ze stejných zdrojů.

Je zajímavé, že jediný racionální argument pro zbourání hotelu Praha, kterým je jeho nehospodárný provoz, se v argumentaci zastánců zbourání objevuje jen minimálně. Přitom právě plýtvavost, která byla jednou z hlavních charakteristik zadání stavby, byla projevem arogance moci, v tomto případě moci komunistické. Zdá se, že dnešním kritikům vadí méně než to, že na základě komunistického zadání a pod dohledem vysokých komunistických funkcionářů vzniklo dílo, které je příčetnými lidmi vysoce ceněno. Narušuje jejich přesvědčení, že za vlády komunistické strany nemohlo vzniknout nic přínosného a vše, co se udělalo, bylo špatné.

K tomu, že provoz hotelu Praha je neúměrně drahý, je třeba dodat, že to není problém neřešitelný. Již počátkem devadesátých let původní autoři projektu navrhovali rekonstrukci, která by umožnila zvýšit počet lůžek v hotelu a tak náklady na jedno lůžko snížit. To se dá provést i dnes. Jako racionální vypadá i argument, že tak velká stavba se nehodí do vilové čtvrti. Takže tam, kde jsou samé malé domy, nemůže být velký? Je množství příkladů, kdy spolu malé a velké stavby dobře koexistují, záleží jen na pochopení architektů pro dané místo.

Myšlenka, že co se za starého režimu vytvořilo, bylo „hnusné“, v čisté podobě vystupuje v článku bulvárního novináře J. Doležala Hotel Praha je hnusnej a měl by se zbourat!. Nenávist z něj přímo čiší: „Ta stavba je hnusná, hnusná a potřetí hnusná.“ Jeho neschopnost posoudit architektonickou úroveň stavby je vidět i z toho, že jako protipól k hotelu Praha vyzdvihuje sídlo společnosti PPF na rohu Evropské a Gymnasijní ulice v Praze 6, které se hotelu Praha nemůže rovnat.

Doufejme, že nenávist a černobílé vidění časem zeslábne, jak tomu zatím v dějinách vždy bylo. Vždyť i komunisté, kteří po Únoru zakazovali některá význačná umělecká díla první republiky, se postupně umírnili a například významné církevní památky nebourali ani v nejhorších dobách, ač církev nesnášeli. Je přece možné odhlédnout od ideologie, v jejíž působnosti umělecká díla vznikla, a ocenit jejich krásu a dokonalost.

Obdivujeme římské Koloseum, které bylo postaveno, aby v něm byli hrozným způsobem mordováni lidé a aby se jiní na to dívali pro svou zábavu, a nezdůrazňujeme, že je postavil nelidský režim, ale vyzdvihujeme smělost architektů a um řemeslníků, kteří nám toto dílo zanechali. Snad i to, co bylo vytvořeno za normalizačního režimu, který byl mnohem mírnější než římské otrokářství, bude tam, kde osvědčilo svoji úroveň, přijato a iracionální nenávist, která dnes lomcuje mnohými příslušníky zdejší elity, ustane. Kdyby hotel Praha vydržel, za několik desetiletí by možná patřil mezi několik desítek budov, které Prahu dělají Prahou, jako například Belvedér.

Možná nakonec ti, kdo chtějí hotel Praha zbourat, dojdou k rozumu. Třeba k tomu přispěje i úterní demonstrace.


*************

Chtěl bych ještě podotknout, že kandidátem na zbourání byla před 20 lety i další dejvická “komunistická stavba”, hotel International (dnes Hotel Crowne Plaza), kdysi vysmívaný (řekl bych, že docela právem), dnes považovaný za zajímavou kulturní památku. Podle mého názoru je hotel Praha architektonicky mnohem lepší...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr Wagenknecht napsal(a):

Vedle hotelu stojí vilka Kellnera, přímo s výhledem jeden na druhého, ne větším než mezi paneláky. Nejde o památku, jde o intimitu. Zkuste vilku koupit, pak možná zachráníte i hotel. Nebude drahá, pro Abramoviče.
09. 07. 2013 | 19:10

patriot napsal(a):

Jiří X. Doležal je hnusný, hnusný a potřetí hnusný.
09. 07. 2013 | 19:26

Bestia triumphans napsal(a):

Architekt Zdeněk Lukeš pro Idnes: "Není to špatný projekt, ale z urbanistického hlediska se na Hanspaulku vůbec nehodí,"
Vzpomínáte na stavbu hotelu?
Říkalo se, že ten projekt dělali někam na Krym, ale z nějakého důvodu se to pak postavilo na Hanspaulce. Možná, že to nebyla pravda, ale na mě to vždycky tak působilo. Tato stavba by se hodila skutečně spíše někam na mořské pobřeží.

Lze současnou budovu vůbec nějak přestavět?
Bylo to postavené jako železobetonová pevnost. Měli zde bydlet funkcionáři při mezinárodních sjezdech komunistických stran či co a v podstatě to sloužilo i jako kryt. Takže konstrukce moc možností na přestavbu neumožňuje. Je tam poměrně málo pokojů, jež jsou předimenzované, obrovské prostory vestibulů, chodeb, hal. Vše se musí vytopit, klimatizovat, provoz je tak velmi drahý.

Co by tu v případě demolice mělo podle vás stát?
Kdyby budovu zbourali, nemůžu říct, že by se mi po ní nějak stýskalo. Místo ní by zde měly vyrůst nějaké menší domy. Pokud to hodlají zastavět velkými baráky, tak ta situace může být paradoxně ještě horší než dnes. A připomínám, že zde byl kdysi veřejný park.

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/hotel-praha-bourani-04i-/reality_bdp.aspx?c=A130125_134458_reality_bdp_web
09. 07. 2013 | 19:29

Bestia triumphans napsal(a):

Podle historika architektury Rostislava Šváchy nehraje v pražské poválečné architektuře Hotel Praha žádnou velkou roli. Není památkově chráněný, dlouho nebyl přístupný veřejnosti, není viditelný v pražském panoramatu. "Pro každou architektonickou památku je vždycky ideální, když se původní smysl zachová. Tady to asi nemá smysl," řekl Švácha.

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/hotel-praha-bourani-04i-/reality_bdp.aspx?c=A130125_134458_reality_bdp_web
09. 07. 2013 | 19:30

Drzá zrzka napsal(a):

Bych zbourala celou Prahu, a byl by klid. Nebo snad nebyl? :-)
09. 07. 2013 | 19:32

mb napsal(a):

hořejší zasypal
normalizační metro
od té doby se tím stal
komunistů metlou
z levicové ikony
postrach levičáků
nutné čísti z astrolabu
nebo aspoň z mraků ...
09. 07. 2013 | 19:35

Bestia triumphans napsal(a):

Autor napsal:
"Vždyť i komunisté, kteří po Únoru zakazovali některá význačná umělecká díla první republiky, se postupně umírnili a například významné církevní památky nebourali ani v nejhorších dobách, ač církev nesnášeli."

?
Komouši zbourali u nás na 207 kostelů.
Že by mezi nimi nebyla žádná významná církevní památka?
Zřejmě to byly samé kůče...
:-)
09. 07. 2013 | 19:39

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Ja jsem pro, zachovejme to! Napriklad muzeme zrusit Ustav molekularni genetiky (co to je za blbost?) a budeme provozovat ten cupr hotel.
Clovece, byl jste tam aspon jednou utratit sve prachy? Z ciziho krev netece, co?
09. 07. 2013 | 19:40

Bestia triumphans napsal(a):

A ještě jedno.
Hotel, tak jak je postaven, není rentabilní.
Pokud ho prohlásíme za kulturní památku, kdo ho bude provozovat a doplácet na jeho provoz?
09. 07. 2013 | 19:42

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Bestia triumphans PPF tvrdi, ze podel Evropske, v navaznosti na byvalou rezidenci kanadskeho velvyslance a v miste dnesnich chatrajicich garazi postavi areal skoly Open gate a misto Prahy bude univerzitni park...
Nevim co na tom komu tak vadi: Vzdelavaci instituce misto papalasskeho hotelu, ktery tam vypada jak neco, co upadlo martanum...
Prasarnou bylo narvat ten hotel tam, kde ted stoji, jen aby meli aparatcici prominentni vyhled.
09. 07. 2013 | 19:44

Sarka Farka napsal(a):

Pan Kellner tento hotel s pozemkem zakoupil z jediného důvodu. Sousedí těsně s jeho vilou a brání mu v dokonalém výhledu. Protože na to má, cíleně ho zakoupil a zaplatí bourání, i když to bude příšerná práce, přímo odstrašující pro okolí. Vznikne prý volný prostor, který bude sloužit jako park. Rozhodně tam nevyroste nic, co by opět výhledu překáželo. Jenže pozor, i když park, tak na soukromém pozemku a nebude jistě pro lidi. A vůbec co říká že chce dnes, neznamená, že nemůže pak chtít něco jiného. Dle mého je hotel velmi architektonicky hezky zpracovaný, pěkně vpasovaný do tamního prostředí. Je nutné ho zprovoznit a ne bourat, že někomu bohatému vadí ve výhledu. To je ten jediný důvod. Že se nedá efektivně provozovat je lehké prohlašovat, a systematicky na tom pracovat. A je pro mne nepochopitelné, že ho majitel nechá vevnitř pustnout a rozkrádat. Hotelů není v Praze dostatek, přesto, že se stále otevírají další. A najednou je hotel zbytečný. Kdyby ty peníze vrazil raději do něčeho společnosti prospěšného, aby po něm zbyla taky nějaká kloudná užitečná stavba na zeleném. Doufám, že povolení zbourání od stavebního úřadu nedostane, úplatky se dnes už nedávají.
09. 07. 2013 | 19:51

mb napsal(a):

poté co se najedl
otrubů a otrubek
nechal se jsa zavařit
před hotelem do trubek

chrání skvost před nepřítelem
před hotelem vlastním tělem
tahle krásná dominanta
probudila dominanta

cennější zlaté kapličky
progrese víc než Kaplický
až když posléz ubránil
komunistů bungr
tak se aspon odmenil
zašel na hambunger ...
09. 07. 2013 | 19:52

mb napsal(a):

ten hysterický výkřik: ZASTYPTE NORMALIZAČNÍ METRO ... zástupně diskredituje celou levici, jejíž část zosobňujete ...
09. 07. 2013 | 19:53

Bestia triumphans napsal(a):

Oprava,
Tu nehoráznost o těch kostelích nepsal pan Hořejší, ale pan Paroubek. Pan Hořejší s tímto názorem nicméně naprosto souhlasí...
09. 07. 2013 | 19:54

Tuneldědek napsal(a):

To vše je důsledek řčení: trh vše vyřeší ! Tak vše vyřešíme bouráním.Tito podnikatelé a jejich guru Klaus měli být drženi v isolaci aby nezbli celý národ,což se jim podařilo.
09. 07. 2013 | 20:01

Bestia triumphans napsal(a):

mb:
jo, je to tak.
Tahle citace je ukázková demagogie: "U nás se začátkem devadesátých let dokonce ozývaly hlasy, naštěstí zcela ojedinělé, že se má zasypat metro. Rozhodnutí zbourat hotel Praha pochází ze stejných zdrojů. "

Tak nějaký pošuk prohlásil kdysi, že se má zasypat metro a tak hned k tomu přihodíme odpůrce stavby hotel Praha.
Demagogie par excellence.

Už se těším, až ta betonová obluda zmizí.
Místo komunistických zločinců se budou v parku procházet chytří mladí lidé.
Tak to má být.
09. 07. 2013 | 20:03

Medikolog napsal(a):

Hmm, ten hotel je provozně drahý.. a jako většina kostelů je i jednoúčelový. Nevypadá v pražském konceptu o nic hůře, než tzv. "tančící dům" v jinak secesní zástavbě na nádraží v bloku "u ožraly". Nebo obchodní centrum místo kasáren Pražské posádky proti OD Kotva..

Stát by měl privatizovat také všechny církevní stavby, které mu ještě zbývají (zaručeným bezvěrcům a antiklerikálům, nebo muslimům). Byly by z nich zajímavé vilky, restaurace, nevěstince, střediska pro odhalování zločinů křesťanství na muslimech a na jinověrcích... soukromý majetek je soukromý majetek a majitel přeci nekupuje prodělečný hotel, barák po Zemědělkách, nebo kostel, aby neprodukoval zisk. Místo kostelů může být v centru mnoho zajímavých developerských projektů.
09. 07. 2013 | 20:10

Drzá zrzka napsal(a):

Jednu vobludu zbořej. Jinde vyroste druhá. Downtown Dejvice.
09. 07. 2013 | 20:12

Jan K. napsal(a):

Chudák profesor, Stalina na Letné mu nenechali a teď by ještě zbourali ten přenádherný hotel.
09. 07. 2013 | 20:12

Ateista napsal(a):

Hořejší:

Děkuji za dnešní článek, jen mě mrzí, že tolik hlupáků zde píše do diskuze a jsou vedeny fanatismem.
09. 07. 2013 | 20:16

patriot napsal(a):

Odstraněni by měli být spíše zjevy, jako je feťák Doležal nebo vekslák Kellner…
09. 07. 2013 | 20:17

Medikolog napsal(a):

Hmm, koukám.. oprava druhý řádek má být :..v zástavbě na nábřeží v bloku...
09. 07. 2013 | 20:18

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Sarka Farka Hotelu neni dostatek?:-D To bezte vypravet prazskym hotelierum. Spousta se jich snazi hotelu zbavit a dokonce se nektere prestavuji zpet na bydleni...
09. 07. 2013 | 20:20

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Medikolog Kostely se ted privatizuji. Kupodivu je majitele chteji zachovat, pac se v nich modli. Kupodivu ma hromada posuku pocit, ze ten jejich stat musi vlastnit dokonce i kostely, do kterych oni nechodi.
09. 07. 2013 | 20:22

ld napsal(a):

Profesore,

vítejte z5!
Doufám, že jste se návrat nenačasoval tak, až bude zabanován Pepa Řepa...
Jo, a nejsou vedle Dejvic Hrdlořezy? To by se turistům přece jen blbě vysvětlovalo: "Jeď přes Hrdlořezy a Dejvice..."
09. 07. 2013 | 20:32

Petr Pan napsal(a):

"..zbourání hotelu Praha není ničím jiným než projevem arogance moci a nenávisti ke všemu, co se stalo za minulého režimu,.."
Že by někdo zboural funkční barák jenom z ideologických důvodů, to je BLBOST !!!
09. 07. 2013 | 20:39

Pesimista napsal(a):

A nebude to náhodou s těmi bourači komunismu trošku jinak, oni sami nebo jejich rodiče něco dělalu za komunismu, nebyli, jak se tehdy oficiálně říkalo, příživníci, tedy i po nich mělo nějaké dílo zůstat, pravda, asi nezůstalo, je tedy třeba zbourat i to, co vytvořiuli jiní, jedno zda komunisté čí nekomunisté, prostě oedstranit vše, co bylo vytvořeno nekým jiným než bourači, poněvadž bouzači a jejich rodičové se komunismem proflákali a nic, vůbec nic nevytvořili, tak dnes chtějí zničit dílo jiných.
09. 07. 2013 | 20:47

Ivan Hochmann napsal(a):

Rozumu v Čechách evidentně ubývá.
V prvé řadě se projevuje moc a arogance peněz v rukou jednotlivců kteří si přivlastnili právo nejvyšších arbitrů společnosti.
Stát jim nesahá ani po kotníky,sociální provokace v arogantních rozhodováních jsou na denním pořádku.
Nechci říci,že nové "elity" z chléva finanční oligarchie jsou podobny stádu nemytého dobytka, ale naozaj to tak vyzerá.
Pane profesore,nemáte peníze tak držte hubu.
Jako bych slyšel Kellnera a spol......

Bude trvat ještě dlouho než se z mafiánského Chicaga dokáže společnost vyhrabat.Pokud vůbec přežijí požadavky na funkční,právní,sociální stát.
Není jisté zdali nepřevládne apatie,směřující k sdílené anarchii.
Vidíme to v přístupu státních orgánů,kteří v zmatené nevědomosti používají drahý princip rasové segregace v problému s cikánskou minoritou.

V zásadních otázkách sociální politiky stát zcela zjevně ZKLAMAL.
Hotel Praha je součástí tohoto faktu.
Je úplně symptomatické,že se v problematice tohoto monstra zjevují antikomunistické nálady.
Rudé bludičky "zhotovily" mnoho takových megalomanských
staveb.Nebudeme rozvádět¨na čí účet a pro jaké účely.
Finanční a ekonomické rozvahy nebyly zrovna silnou stránkou jmenovaných blbečků.
Stejně tak jako se zkonstruovala hloupá stavba dvouproudová "dálnice" D1 v srdci Evropy,tak se presentovalo vše ostatní v reálném socialismu.
Podotýkám,že Z Bakerfieldu do L.A. vede v jednom směru minimálně 12 pruhů(s vedlejšími souběžnými komunikacemi).
No dobře - Česko není žádná Amerika, ale pokud už Hitler věděl,že spojnice mezi Rakouskem a Polskem je potřebná ve formě už tehdy smysluplné dálnice.Dodnes je to silnice smrti R43.Hlavně že si pražáci staví megalománie přes chráněné krajinné oblasti.

Jsou totiž stejně pitomí jako jejich předchůdci v červených hábitech a rudou hvězdou.Ani se mě slovo "komunista" nechce vyslovovat.Viz Fischer a jeho komentář :"Nejlepší lidé byli v KSČ".
Fuj.
Tak si pane profesore nechte zajít svoje objektivní poznámky k dějinným událostem v současném Českém Absurdistánu.
Jak se zpívá v jednom Pepíkovském panfletu:
"My Prahu nedáme - radši ji zbouráme....."

Pěkný den Ivan.
09. 07. 2013 | 20:50

Viola napsal(a):

Taková krásná budova, tam by se dobře bydlelo, mi se velmi líbí ty terásky. Alespoň ubytovnu v tom udělat, když je tolik bezdomovců.
09. 07. 2013 | 20:58

Petr z Tábora napsal(a):

Absurdní názor. Kdo má podle autora financovat provoz ztrátového hotelu ? Majitel, protože se autorovi líbí budova ? Každá sranda něco stojí a kdo poroučí tak platí.
Podle mne má majitel právo budovu zbourat a postavit to, co bude ekonomické pokud mu to stavební úřad dovolí.
09. 07. 2013 | 20:58

Jemnický napsal(a):

Já bych to daroval Romům v rámci socializačních a integračních programů. Bude se jim tam líbit a pánové Kellner a Šmejca udělají dobrý skutek.

ReCAPCHA je take pro: If roms actions
09. 07. 2013 | 21:03

SuP napsal(a):

Bože muj, to jsou zase kecy.
Nakupujete ve slevách, cigára od Vietnamců, hadry od Číňanů,plnou hubu bídy s nouzí, ale monstrum, které se nedá provozovat ekonomicky byste dotovali? a z čeho? Mohli jste si odhlasovat, že ho nechcete prodat a že si ho jako památku budete sponzorovat, jako hroby na Slavíně. Teď nebrečte. Stejně jako s tím domem na Václaváku.
Když bolševik zboural Těšnov, tak nikdo ani nekníkl, všichni byli odvázaný z dálnice středem města.
A že mladej Paroubek protestuje? Mně by taky bylo líto, že po tátovi nic nezbude. Ale moc nevěřím, že by to pro bolševiky maloval za dobrý slovo.
Mimochodem - Máte Pakult a taky nevíte co s ním. Dělejte si tam zasedání "Klubu za starou Prahu". Sponzoři se jen hrnou. Můžou dávat po pěti melounech kdekomu, daj vám třeba taky. Něco jim slibte.
09. 07. 2013 | 21:06

Medikolog napsal(a):

Bijte je.... 20.22

Mnohem horší je ta banda pošuků co sice do kostela chodí, ale požaduje, abych jim ho financoval já a další, kteří do kostela nechodíme, a to financovat včetně obslužného a divadelního personálu... který na normální práci nesáhne.
09. 07. 2013 | 21:07

Jemnický napsal(a):

"Kdyby hotel Praha vydržel, za několik desetiletí by možná patřil mezi několik desítek budov, které Prahu dělají Prahou, jako například Belvedér."

Srovnávat královský letohrádek s hotelem Praha je ovšem na druhou stranu také silná káva.

Ještě že namá pan Kellner vilu u Hradčan. To bych se trochu bál. Ale možná se tam usadí po Mildovi. To bych se ale bál ještě víc.
09. 07. 2013 | 21:10

bourací kladivo napsal(a):

Ještě je potřeba zbourat Hubáčkovu megalomanskou stavbu na Ještědu. Vypadá to, jako by tou stavbou chtěl ten rošťák říci, že komunisté se mohou dotýkat i hvězd. A můžeme pokračovat dál. Zbourejme chrám sv.Víta. Vždyť my Češi přece nenávidíme církev kvůli restitucím. Do monterek a jdem na to, bohatí i chudí. Vlastně my všichni chudí duchem.
09. 07. 2013 | 21:12

Bob napsal(a):

Všude čtu jak jsou ve světě superluxusní hotely...
Coba není dost rozmařilých (Rusů, Japonců, šejků....), kteří by si to zaplatili?
Ale my máme rádi změny.
Rádi přejmenováváme ulice, bouráme sochy..
09. 07. 2013 | 21:14

samizdat z nebe spad napsal(a):

Zachovej nám Hospodine
hotel Praha a hotel Sen
krása čistá z nich se line
bratr Vácslav nechť je nám
architektonickým vladařem
09. 07. 2013 | 21:16

kokoshka napsal(a):

Hotel Hilton. ta sklenena oblouda na Florencu je dost architekturny skvost?
Arena U-tu je zazrakem v nove koncepci,tim vice obchodni centrum tam ihned na Českomoravske?
Jediny přinos stanici metra Mustek na Vaclavaku že se tam vždy se dala najit chutna levna pizza za 30 kč.,na druhe strane jsem vždy miloval KFC naproti Lucerne jednu stanici před Vodičkovou za umelecky disain a klidek kde jsem mohl v prvnim patře ppojist americke blivajzy a v klidu odryhavat kolu s bublinkama!
09. 07. 2013 | 21:16

zle matičko zle, socani zde napsal(a):

zbourat, ale nejdřív do něj nastěhovat komunisty
09. 07. 2013 | 21:20

dědečkova kočka napsal(a):

mb
Jsem myslel, že to patří k obecnému programu ekofašistů.
Zasypat metro, zbourat dálnice, zlikvidovat energetiku...
Už si snad ani nevzpomenu na jméno toho šíleného ministra životního prostředí, který měl tyhle vidiny. Zřejmě z abstinence po nějakém silném kouři.

Vy si, mb, bourejte, co jste postavil, práci ostatních nechte na pokoji.
09. 07. 2013 | 21:22

LUF napsal(a):

Zdravím profesora. To je nepochopeníííííí. Hotel je v soukromých rukou a jelikož jsme v právním státě tak prostě je Kellnera a jelikož se nejedná o chráněnou památku, je jeho právem si to zbourat. Nebo se pletu? Chyba se možná stala že to za památku neprohlásili ale pozdě bycha honit. Argument že to je komunistický pozůstatek nevím koho napadl ale tady zastánci hotelu podsouvají Kellnerovi (nebo komu?) něco co vůbec neřekl, pokud vím. Hotel si na sebe nevydělá a obchodně ani nemá smysl zvyšovat počet lůžek, protože v současnosti provozovatelé drahých hotelů mají vůbec problém s obsazeností (byl článek o několika takových hotelech). Osobně se mi taky líbí a můj otec v něm projektoval obklady sloupů a bydlel jsem u rodičů v Dejvicích, chodil jsem okolo ... Mohla z něho být třeba ta chybějící knihovna místo chobotnice, ale to už jsou úvahy mimo když je to Kellnera
09. 07. 2013 | 21:23

Viola napsal(a):

Petře z Tábora

mi se váš přístup hrubě nelíbí. Jak to, že kdo má peníze si může dovolit libovolně plýtvat.
"- Architektonická soutěž na návrh hotelu byla vypsána v roce 1971 a zvítězil návrh čtveřice renomovaných architektů Jaroslava Paroubka, Arnošta Navrátila, Radka Černého a Jana Sedláčka. Samotná výstavba začala v roce 1975. Hotel přišel na tehdy astronomických osm set milionů korun."

On Kellner vyhodil soustu peněz na to, aby krásnou a velice účelnou budovu zboural a postavil novou? Copak okolo Prahy není dost místa na další stavby? Tato budova ještě byla v roce 2007 rekonstruována a pořízeno tam mnoho moderního zařízení za mnoho milionů a to vše půjde na skládku? To je neskutečné plýtvání, když už ne smysl pro zachování krásy a účelovosti. Těm miliardářům už by měl někdo zatnout tipec, když mají tak blbé nápady. Třeba i ten Maják u Ptýče, který také rozestavěla manželka miliardáře a teď prý stojí rozestavěný a nic tam není, jen se vyplývtaly peníze, vyhodily oknem a pak je musíme za těžké úroky tisknout.
09. 07. 2013 | 21:23

kokoshka napsal(a):

Dobre,jdete od Namesti Republiky rovne dolu dve uličky a vedle indicke reustaurace mimo nekolika obchodu zatočite doprava naproti Česke poštovni spořitelny,dale asi dvest metru rovne je skvela hospudka kde čepuji černeho Kozla za mizernejch 25 kaček a ješte neco na zub neni drahe,vyložene lidove ceny,eech,Praha mi opravdu chybi!
09. 07. 2013 | 21:24

Viola napsal(a):

LUF

Další takový, který si myslí, že miliardáři si libovolně mohou peníze znehodnocovat, vždyť ten hotel stojí teprve 30 let, je to ještě "mladý člověk", to je jako vražda, není vůbec odepsán ani účetně. Zbourání něčeho takového se rovná znehodnocení peněz v té hodnotě a to by měl být trestný čin, protože ničit peníze se nesmí.
09. 07. 2013 | 21:27

Bestia triumphans napsal(a):

Viola napsal(a):
.."On Kellner vyhodil soustu peněz na to, aby krásnou a velice účelnou budovu"

Ta budova je nerentabilní, vy to nechápete?
Bolševici stvořili drahé monstrum, aniž by se zajímali o finanční návratnost.
09. 07. 2013 | 21:29

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Medikolog Ti posuci pouze chteji, abyste jim vratil, co jste jim ukrad a pak 50 let bez dovoleni pouzival. Financovani prelatu ze statni kasy tu zavedl kdysi Josef II.(ten ale proto, ze byli zaroven uciteli) a pak komousi (ti proto, aby je meli na spagate).
09. 07. 2013 | 21:30

mb napsal(a):

BT ... me je horejsiho lito ... protoze ho mam rad ... ale kdyz tady bude hystericky šermovat zasypáním metra ... tak vlastně své myšlenky sám diskredituje což je škoda ...

Tuneldědek napsal(a):
To vše je důsledek řčení: trh vše vyřeší ! Tak vše vyřešíme bouráním.Tito podnikatelé a jejich guru Klaus měli být drženi v isolaci aby nezbli celý národ,což se jim podařilo.

ano ... kdyby se nám to podařilo, mohli bychom vybudovat ještě mnoho takových hotelů - bunkrů pro papaláše ... jj ...
09. 07. 2013 | 21:33

dědečkova kočka napsal(a):

SuP
Že se z Prahy po roce 2000 stala řiť světa je dílo lidí, kteří nejspíš jsou vašimi kámoši.
Krátkozrakých pravicových omezenců jako pan Richter například, když už nemám zabíhat mezi tetované "blby z Horní-dolní" (orig. citace Mirka Topolánka), kteří vystudovali a získali titul inženýra (čeho?) za 12 měsíců.
09. 07. 2013 | 21:33

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Ivan Hochmann O rozumu: O komunistech v teto souvislosti zacli mluvit a stale mluvi hlavne "odpurci" bourani.
Vsichni ostatni proste rikaji, ze vecne prazdny hotel, ktery se neda rozumne provozovat a ktery razantne zasahl do urbanismu puvodni vilove ctvrti klidne muze zmizet...
09. 07. 2013 | 21:33

mb napsal(a):

dědečkova kočka napsal(a):
mb
Jsem myslel, že to patří k obecnému programu ekofašistů.
Zasypat metro, zbourat dálnice, zlikvidovat energetiku...
Už si snad ani nevzpomenu na jméno toho šíleného ministra životního prostředí, který měl tyhle vidiny. Zřejmě z abstinence po nějakém silném kouři.

Vy si, mb, bourejte, co jste postavil, práci ostatních nechte na pokoji.

... ve všem máte pravdu ...

ovšem zasypání metra je prvotní prioritou ... ( pleonasmus )

hezký večer ...
09. 07. 2013 | 21:35

LUF napsal(a):

Viola napsal(a):
"LUF: Další takový, který si myslí, že miliardáři si libovolně mohou peníze znehodnocovat..."

Já VÍM že mu to dovoluje zákon. Můžeme se bavit o tom jestli nebyla chyba hotel neprohlásit za památku, ale to by stejně teď byly jen akademické úvahy - zpětně to udělat nejde; asi by museli v parlamentu narychlo odhlasovat nový zákon
09. 07. 2013 | 21:36

dědečkova kočka napsal(a):

Bestia
A vy jste rentabilní?
Pro koho?
Zbourat!
09. 07. 2013 | 21:37

pH 77 napsal(a):

A Nuselák a vysílač na Ještědu vraťte v restituci komunistům!
09. 07. 2013 | 21:45

dědečkova kočka napsal(a):

Morning Špejchar zabrali nějaký jehovisti.
Svatí posledních dnů.
Vyrážejí odtamtud obtěžovat zbídačené obyvatelstvo.

I ty stromy v zahrádce vykáceli a boudu s buřty zbourali.
Pokoušel jsem se protivné pozemky u kladenské trati získat pro mormony, ale tam jsou neprůstřelné zájmy.
A mormoni lakomí.
Eště kvákeři tu chybí.
09. 07. 2013 | 21:47

LUF napsal(a):

Tady je ten článek , o kterém jsem psal, že hoteliéři mají problém s klientelou

http://ekonomika.idnes.cz/luxusni-hotely-v-praze-na-prodej-ale-draho-hotel-palace-kupce-nasel-1d2-/ekonomika.aspx?c=A130628_224557_ekonomika_brd

takže - Sarka Farka , nelžete že je hotelů málo
09. 07. 2013 | 21:50

Viola napsal(a):

Bestia triumphans

Já si myslím, že to měli komunisté velice dobře spočítáno a za jejich vlády na to peníze nejspíše byly, protože se nevyhazovalo jinde. Ten hotel by se dal krásně upravit na byty, takových terásek je velice škoda, je to příklad soudružského bydlení, které od té doby nikde není vidět, jen v různých zatím fantaziích architektů.
09. 07. 2013 | 21:50

dědečkova kočka napsal(a):

PS.
Všichni se sem samozřejmě natáhli kvůli církevnim restitucím.
09. 07. 2013 | 21:50

Baba napsal(a):

Našinec by stavbu ponechal pro její historickou a materiální hodnotu včetně rozlehlého parku, Praha se pravděpodobně nepotýká s přebytkem zelených ploch. Neumí posoudit využitelnost kapacity během roku ani rentabilitu velkoryse navržených prostor.
09. 07. 2013 | 21:53

vaclavhorejsi napsal(a):

Bestia triumphans:

"Bolševici stvořili drahé monstrum, aniž by se zajímali o finanční návratnost"

A co treba takovy Karel IV, ktery stvoril spoustu drahych monster, aniz by se staral o financni navratnost... Zbourat, ponechat jen to financne navratne!

..
09. 07. 2013 | 21:53

kocour demoliční napsal(a):

Violo
Na bydlení jsou apartmány přináležící k terasám malé.
Zato je tam krásný bazén v suterénu.
Musela by se na to dát památková ochrana a to si nikdo nelajstne.
Nebo to Kellnerovi vyvlastnit za úhradu.
Na to nikdo nedá peníze.

A't si to pan Homecredit zbourá, dostane se do čítanek.
A skript o architektuře.
Už tak je za burana.
09. 07. 2013 | 21:58

vaclavhorejsi napsal(a):

dědečkova kočka:

Máte to nějak popletené:
Na Spejchare to ma "Cirkev Jezise Krista Svatych poslednich dnu", což jsou mormoni. To je něco úplně jiného než Svědci Jehovovi!
Ale jsou to všichni kacíři, jak soudíme my katolíci ;-)

..
09. 07. 2013 | 21:58

popílit hovoril ing. architekt Těrazky napsal(a):

stromy, stánek na buřty
všude bude mekáč
ať žije fritéza
ať zhyne báby pekáč

nový věk nám začíná
nepotřebný hormon
vyžene vám z palic
brother Dick....mormon

...z Utahu
zbourá hotel na svahu
je to pro něj hračka
vyroste tam jiná
architektonicky hodnotná

....no přece budova, milé děti
bude železem svázaná
....neuletí
09. 07. 2013 | 22:03

Pepa napsal(a):

Navrhuji zbourat žížkovskou dominantu, zbourat všechny školy,nemocnice,divadla,
paneláky, zimní stadióny,kulturní domy,vyhodit do vzduchu dálnici Praha-Bratislava,
statisíéce státem dotovaných soukromých vil a konec konců i metro v Praze.Zrušit všechny tituly absolventů vbysokých škol, který studovaly za minulého režimu a vyhodit je na dlažbu.Továrny a zemědělská družstva jsou už zničeny.Zbývá už jen vyhlásit Hitlera a Goebbelse za největší Čechy.
09. 07. 2013 | 22:09

Franta Flaška napsal(a):

Když má AV dost peněz na provoz zámku v Liblicích, proč by AV nemohla odkoupit a financovat provoz hotelu Praha? Díra jako díra. Ve středu Galaxie jsou prý díry dvě. Tak proč ne dvě v AV? Kupte to sami a nebudete světoví, ale rovnou Galaktičtí.
09. 07. 2013 | 22:13

Viola napsal(a):

kocoure demoliční

určitě by se daly spojit dva apartmány, nebo i tři, anebo přes chodbu propojit s pokojem naproti, nevidím plánek, ale když se chce, tak jde vše a jestliže ten hotel byl festovně stavěný, tak je určitě tepelně izolovaný.
09. 07. 2013 | 22:20

mb napsal(a):

(caeterum autem censeo že pepa by nemel uzivat multinick(y) but it doesn´t really matter ...) von byl k tomu dotlačenej zlym stejskalem ...
09. 07. 2013 | 22:21

Permon kladivo na hormon a na pivo napsal(a):

Bourací kladivo
zasypat a vyndat kvér
zamázli mu na Letný
hotel Belvedér

Wěnczelaue
hrůza hrůz
u Halíka zkus
zapět Špejchar blues
09. 07. 2013 | 22:22

Jemnický napsal(a):

Čichám, čichám Pepu Řepu. Noc už končí a nad Špejcharem svítá
a mně začíná bejt zase do zpěvu.
09. 07. 2013 | 22:33

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jemnický

Taktéž. Co se tu zase stalo s mazáním ??????
Byl jsem pryč na strandhoeggu :-)
09. 07. 2013 | 22:38

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

vaclavhorejsi Nevite co mluvite. Detiva vetsina z toho, co v Praze Karel IV stvoril uz davno neexistuje. Padlo to za obet pozdejsimu vyvoji mesta a nazoru majitelu na uzitecnost starych staveb.
Vite napriklad, co stavalo v mistech dnesniho Obecniho domu?
09. 07. 2013 | 22:39

dědečkova kočka napsal(a):

Přeci to nebudu psát jak to je, aby mě někdo žaloval.
Vy katolíci mě nanejvýš upálíte, za což vás zavřou, protože zvířata jsou na rozdíl od lidí chráněna zákonem.
09. 07. 2013 | 22:49

Jemnický napsal(a):

Jakelin de Mailly

Řekl bych, že ještě dříve než sem něco napíšete a odešlete, už běží prescreening na klíčová slova a ani sem nic nedáte, pokud to není v souladu se záměrem těchto stránek.
Bratr Josefus vulgo Beta musel moc, ale moc popudit. Nikdo neví čím a nikdo se nic nedoví, jak v té písni Klobouk ve křoví.
09. 07. 2013 | 22:52

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jemnický

To už je na hlavu.
Asi si budeme brzy muset koupit každý jednoho mouřenína, aby běhal s listy.
Na Lampeduse jich přistávají kvanta.
Kde je Honolulu - též mu byla kleštěmi vytržena klávesnice ?
A čochtan ?
09. 07. 2013 | 22:59

Jemnický napsal(a):

Jakelin de Mailly

Byl to nářez na koncertě nebo v pobřežní řeži za účelem lupu?
09. 07. 2013 | 23:00

mb napsal(a):

zasypte to metro
nastartujte loď
a ty ke mě Petro
říká Jyrka pojď

pasáček a vlci
lekce ukrutná
křičí vždy kdy nemá
nemlčí když má ...
09. 07. 2013 | 23:03

Hanick napsal(a):

Samozřejmě mne napadlo rovněž, co Vás. Pokud se jedná o pomník totalitního režimu, přidal bych ke zbourání kromě metra i dálnici Praha - Brno, přehrady na Vltavě a oloupal bych štukatérie v ND včetně sedadel, zboural stadiony, atd.
09. 07. 2013 | 23:04

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jemnický

Ach ani jedno, jen jsem použil ten staronorský výraz pro plážovou párty a´la Lindisfarne jako kód návštěvy dalekého severu...
Tam se húskarlové a ulfhednaři také obracejí v hrobech, co Vám budu povídat...
09. 07. 2013 | 23:07

Jemnický napsal(a):

Jakelin de Mailly

Kde ti muži kde jen jsou, co se s nimi mohlo stát: Ti chlapci nesouzněli se záměrem těchto stránek šířit lži bez omezení a kritiky. Byli humanitárně elektronicky vymazáni z virtuální existence.
Odstraněni tak, jako bude odstraněn hotel Praha, neboť brání ve výhledu na skvělé zítřky různých hospodských, výčepních a kellnerů.
09. 07. 2013 | 23:10

po sýrii jsme hned na řadě napsal(a):

Hanick
Na všechno dojde.

Malta se už dožaduje, aby 240 islámských teroristů z Libye, které z nějakých důvodů vytáhla z moře a nenechala utopit bylo k nám přemístěno.

Za vším jsou maltézští rytíři.
Kteří se živí prodejem falešných titulů.
A MI6, pochopitelně. Na Maltě to jinak nejde.
09. 07. 2013 | 23:12

Parabelum napsal(a):

To bourání má své přízniívce a odpůrce.

1) Příznivci jsolu stoupenci toho, aby mladí nadaní lidé ze sociálně znevýhodněných rodin mohli mít přístup ke kvalitnímu vzdělání, které jim poskytne nově zbudovaný projekt pana Kelnera.

2) Odpůrci mají zato, že pohledné dcery ze sociálně znevýhodněných rodin by měly dostat šanci jako kurvičky komunistických papalášů požádajících radovánky za peníze pracujících ve stávajícím zařízení.

Ještěže z diskuse víme, kdo je kdo.
09. 07. 2013 | 23:19

Jemnický napsal(a):

Jakelin de Mailly

Ale copak, copak, hrdí nordici mají problém? Že by byli neschopni se přizpůsobit nové vlně multiculti? Inu, dříve jezdili rabovat po Evropě a teď je rabují noví snědí europané.
Vidíte, kam vede jedna hloupá chyba v dávné bitvě ve Svaté zemi.
Ten Jakelin de Mailly, řka merde, musel v poslední chvíli vidět daleko do budoucnosti.
09. 07. 2013 | 23:20

mb napsal(a):

chudák pepa ... už jsi dotornádovalo ubohé Tornado Lou ...
09. 07. 2013 | 23:20

Jakelin de Mailly napsal(a):

"Fern bei Sedan, auf den Hoehen, steht ein Infantrist auf der Wacht..."
09. 07. 2013 | 23:22

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jemnický

Pokus se NĚCO nestane, dávám tomu tak 3 generace a je amen s vikingy.
Runové kameny budou naházeny do škarp, Prorok nemá pohanství rád, vykopávky v Birce zahlazeny, Prorok si nepotrpí na takové artefakty.
09. 07. 2013 | 23:27

Jemnický napsal(a):

Drahý bratře Josefe,

Slyším tvůj hlas z virtuálního záhrobí, kam tě převezl Charon Stejskal. Znám pár hackerů ....
09. 07. 2013 | 23:29

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jemnický

Viděl jsem tam jeden moc starý náhrobní kámen s nápisem VARD DODR I GRIKKIUM /zemřel v řecké zemi/, asi příslušník byzantské varjažské gardy.
09. 07. 2013 | 23:31

Jemnický napsal(a):

Jakelin de Mailly

A co by to NĚCO mělo být? Král Harald přijal křest a nechal si z Itálie přivést (no v podstatě ukrást a dopravit) zvony, aby tomu novému bohu mohli vyzvánět a měli zajištěn hojnější lup. Král Harald je dávno na pravdě, zvony mlčí a z minaretů na Vikingy ječí něco nesrozumitelnou řečí.
Je nepochybné, že spása Entropy příjde ze slovanstva.
09. 07. 2013 | 23:39

Arnie napsal(a):

Pro zajímavost:Hotel Praha stojí na pozemcích, které patřily bankéři Petschkovi - který je původně rezervoval pro stavbu vily pro dceru.
Pozemek posléze připadl státu, byl veřejně přístupný - a dosti dlouhou dobu jsme tam měli dokonce školní pozemky, na které se z obecné škole v Sušiské ulici chodilo pracovat.
To jen na okraj.
Komunistický hotel se ale nakonec kupodivu esteticky bezpochyby povedl, přičemž byl použit projekt odvozený ze vzoru přímořské hotelové stavby, údajně z okolí San Franciska. Ale o tom by určitě více řekl citovaný syn autora návrhu hotelu.
Provoz hotelu je nerentabilní, zkoušelo jej provozovat několik nájemců, vesměs bohatých a zdatných, bez úspěchu. To ale neznamená, že jej nelze modifikovat změnou vnitřního uspořádání tak aby rentabilní byl.
Z ohlasů známých cizinců, kteří v hotelu Praha bydleli, jde bezpochyby o nejzajímavější a nejlépe položený hotel v Praze. Například každý pokoj/apartman má svoji malou terasu s výhledem na Hradčany a vzájemně se přitom sousední pokoje neruší.Podobnou lokalitu už v Praze nenajdete.
Bourání hotelu a následná stavba soukromé elitní školy s tím, že přilehlý park bude pro veřejnost uzavřen je pro Prahu zcela jistě negativní zpráva.
Jak bylo řečeno několikrát v debatě - jde o výrazný projev demonstrace moci elit - podívejte se na mě JÁ na to mám, a vy držte hubu, tady jsem pán JÁ.

Pro dokreslení - odskočte si kousek z Hanspaulky - do malebného romantického, kdysi opravdu tichého údolí Tichá Šárka, po desetiletí to chráněné krajinné území. Uvidíte tam v plném proudu neuvěřitelné obří soukromé železobetonové stavby, které by svojí velikostí klidně mohly být snad ministerstvy. Nikdo už se snad ani nediví, nikdo neprotestuje proti takovým šílenostem.
Další výkřik arogance moci - běžnému stavebníkovi by samozřejmě příslušný Stavební úřad zakroutil krkem, pokud by nedodržel třeba výšku krovu 8,5 m, nebo vzdálenost od uliční čáry, tak jak stanovil.
Pro novodobé "elity" však běžné zákony neplatí a ony samy bohužel vkusem nepřekypují.
To celé ve své obecnosti je prostě špatná zpráva pro náš vývoj po sametové revoluci - a chtělo by to už nějakou změnu. (Jenomže místo toho tu budeme mít vládu s Fischerem. Ach jo!)
09. 07. 2013 | 23:42

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jemnický

Ono to nejen ječí, ono to krade, bije, znásilňuje, rabuje a pálí.
NĚCO - obávám se, že nakonec se budou zase přetavovat zvony na kanóny.
Víte, když se podíváte na hrůzy v jejich vlastních zemích a uvědomíte si, že sem se stahuje převážně sorta, která si tady díky našim svobodám dovolí to, co doma nepřichází v úvahu...
Tak a teď už si pomalu chystám nový nick.
Asi budu používat OMAR ABRASH. Taky padl ve Svaté zemi, ale za tu korektní stranu v místech, zvaných Údolí slz. Měl takové jiné představy o oslavách Yom Kippuru.
09. 07. 2013 | 23:50

Mard napsal(a):

Autor píše: pod dohledem vysokých komunistických funkcionářů vzniklo dílo, které je příčetnými lidmi vysoce ceněno.

No tak tady zase máme chytráka, který tuší co si příčetní lidé (mezi které nepochybně počítá i sebe) myslí a chtějí! Stejně jako komunisti, ti také hned věděli, co si mají ostatní blbci bez stranické knížky myslet! :-(
09. 07. 2013 | 23:55

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Arnie Takze nahrada prominentniho hotelu s uzavrenou hotelovou zahradou prominentni skolou, kde studuji jak deti prachatych rodicu, tak ti chudsi ze stipendii (model Oxford, Camebridge) s uzavrenou zahradou je spatna?
Nahrada turistickeho hotelu vzdelavaci instituci je projevem moci bohatych?
To je jak z nejake prirucky negativni propagandy. Melte jakoukoli blbost dost dlouho, nejake poblikum si najdete...
09. 07. 2013 | 23:58

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Mimochodem, pane Horejsi, kdyz jste byl na tom Harvardu, rekl jste jim doufam pekne od plic, co si o jejich zbohtalicke instituci pro deti zazobanych papinku myslite? A ze by z toho arealu byl super hotel...
10. 07. 2013 | 00:02

svijanský vozka napsal(a):

Ojoj, tady je rušno, tady to jiskří, jako za starých časů na pověstných hořejších blozích. Prima počtení.
10. 07. 2013 | 00:11

Prabába napsal(a):

Pan profesor by ten hotel mohl od Kellnera koupit a přesně v linii jeho lidumilnosti mohl poskytnout k ubytování jednoho etnika, např. z máje. Učinil by tím najednou několik dobrých skutků a také by naštval třídního nepřítele.
10. 07. 2013 | 00:20

Ivan Hochmann napsal(a):

Inu připadám si jako v pravěkém Babylonu.
Zmatení jazyků.
Jak zřejmo nikomu tak zase moc na srdci tato stavba neleží.
Mě se líbí..jenže jak bylo vícekrát poznamenáno....není moje.
I stát ji prodal.
Nynější vlastník má právo ji zbourat.
Žijeme prý v demokracii a právním státě.Tak je také nutno respektovat všechny atributy této skutečnosti.

Pan profesor Hořejší je známý provokatér.

I Arnie - evidentně Pražák jako poleno - si přiložil poleno.
Cítím z jeho příspěvku beznaděj ze současného stavu naší země České.
Cituji:"Jde o výrazný projev demonstrace moci elit - podívejte se na mě JÁ na to mám, a vy držte hubu, tady jsem pán JÁ."
"Pro novodobé "elity" však běžné zákony neplatí a ony samy bohužel vkusem nepřekypují.
To celé ve své obecnosti je prostě špatná zpráva pro náš vývoj po sametové revoluci - a chtělo by to už nějakou změnu. (Jenomže místo toho tu budeme mít vládu s Fischerem. Ach jo!) "

Arnie,máme smůlu.
Vlastně i štěstí, - že nejsme přímými účastníky těchto klínů do hlav.Ve svém okolí pozoruji naprostý odklon od komunikace se splečností.Projevuje se to nezájmem o společenské dění.Naprostá orientace na momentální život,udržení životního standartu,šetření na všech úrovních.
Orientace na svoje ,někdy až egoistické zájmy a koníčky.
ZPRAVODAJSTVÍ medií už nikdo neposlouchá a nečte.
Po přechodné euforii zase došlo na zahrádky,křížovky,sport.

Nu což Hotel Praha je jen jedna z mnohých hovadin,které nás občany vlastně vůbec nezajímají.
Máme svých starostí sdostatek.

Nazdar Ivan.
10. 07. 2013 | 00:33

Medikolog napsal(a):

Bijte je,

1) já jsem nikomu nic neukradl - možná, soudíte-li podle sebe, tak vy.
2) odejme-li se lup a kořist podvodně vylákaná a násilím či vydíráním vyzískaná zločinecké organisaci, a navíc se tato kořist použije ve prospěch všech občanů, tedy i těch řadových členů oné organizace kterým se podílů od hamižných prelátů nedostávalo, ŠLO O BOHULIBÝ ČIN. Zločincům se odňatý lup v právním státě nevrací!
3) Podle Bible je církev spolkem všech věřících, nejenom totalitně jmenovaných představených. Navíc ti, co restituci veřejnoprávního majetku ze správy církví státu před půl stoletím provedli, byli obřezaní Židé a POKŘTĚNÍ KATOLÍCI, kteří se pouze ujali spravedlivé správy veřejnoprávního majetku. Za Josefa II. církev poskytovala státu úřední servis, který stát později zorganisoval účelněji a levněji světskými úřady.

K obnově středověku ve 21. století sáhli až ti, co olupují a rozkrádají posledních 20 let zatím beztrestně státní majetek. Schvalujete do nebe volající zločin pane.
10. 07. 2013 | 01:19

jepice napsal(a):

Proboha, pane Hořejší, proč to takhle nesmyslně politizujete?
Myslíte, že když obviníte lidi, hodlající zbourat jeden poněkud přerostlý pražský hotel, který není možno provozovat bez ohromných ztrát a přitom není využitelný žádným jiným rozumným způsobem, z antikomunismu, že takovýmto ideologickým útočením onen barák zachráníte?
Pochopila bych, kdybyste psal, že se vám hotel líbí, že k němu máte citový vztah a že vám bude chybět, sháněl h sobě další milovníky té stavby, psal petice, demonstroval na chodníku před budovou, křičel slova o kulturní zaostalosti bouračů...
Ale tenhle ideologický pamflet postrádá důstojnost, jakou jsem vám přes všechen nesouhlas s vašimi názory přece jen přičítala.
10. 07. 2013 | 01:50

kormoran napsal(a):

Bratr Weuncezslauw ma predevsim strach , ze bude muset pri bourani doma utirat prach.))

-------------------------------------------------------------

Stavba hotelu Praha probihala v takovem utajeni , ze kdyz selhavaly dodavky z USSR prevazne -elektroniky a vzduchotechniky (nefunkcnost), musely nastoupit firmy ze zapadu- prevazne Honeywell , tak to teda nevim jak to soudruzi utajili.))) Treba rekli , ze mikrospinace potrebuji do prasecaku Ruda Zare.
10. 07. 2013 | 02:41

kormoran napsal(a):

Aaaanebo , jestlize tam bude stat nejaka elitni skola , tak bratr Weunceuzslauw zarli , ze by po chodniku v Dej-vicich chodil nekdo vzdelanejsi a chytrejsi , nez je on sam.

Vzpominam si na clovicka s patkou a vedatorskou brasnickou , co jezdil z vrsku-dve , nebo tri zastavky na Kulatak ve voze vzdy sam ,anoobrz se cpal Holomoockymi syrecky. Nebyl jste to vy? Bratre?
10. 07. 2013 | 03:03

Twist napsal(a):

Ideologické blbství řádí v každém režimu, viz reakce českých novinářských „špiček“ na projev amerického režiséra Stoneho na MFF v Karlových Varech.
10. 07. 2013 | 03:34

Maximus napsal(a):

Přiznám se, že je mi hotel Praha šumafuk, jen si vzpomínám na anabázi s jeho vytápěním. Pokud vím, tak byl vytápěn výtopnou Juliska a bohužel projektanti zvolili zřejmě špatnou koncepci a místo horkovodu zvolili parovod. To mělo ovšem za následek spoustu technických problémů, tlak a teplota páry kolísala a praskaly kompenzátory parovodu na trase a tudíž docházelo k výronům páry a ke zničení el.instalace atd. Rovněž opravy byly komplikované. Tehdy jsem navrhl tehdejšímu řediteli Pražských tepláren (jistý Kroupa), aby se udělaly po trase šachty a el.instalace rozvaděčů se "vytáhla" ven z tras parovodů a poté se to udělalo. Vím, že tam byly i další problémy s výměníky atd., ale zřejmě to technici zvláli a dodnes se tam jede na páru a napájeny jsou tam i velcí odběratelé jako VŠCHT, ČVUT aj. Ekonomii tohoto "parního" řešení však nejsem schopen posoudit, ale zřejmě to bude jeden ze základních problémů s rentabilitou provozu hotelu, oni totiž dodavatelé tepla jsou dnes dost drazí!
Pěkný den všem.
10. 07. 2013 | 04:18

Baba napsal(a):

Dobré ráno.
10. 07. 2013 | 04:35

Jan Benda napsal(a):

Hotel Praha se navrhoval v době, kdy jsem studoval na fakultě architektury (tehdy stavební) v Dejvicích. Jako studenti jsme měli možnost je podílet na drobnostech a pomáhat našim profesorům. Ostatně pan Doc. Pardyl, který měl na starost interiery, ještě žije. Chodili jsme také na stavbu ze studijních důvodů. Jsem tedy pamětník a něco málo snad o tom domě vím. Bylo v něm asi 5x tolik slaboproudých kabelů, než bylo potřeba, před terasovými balkony byla ulička pro ochranku a potom tam bylo řada místností a salonků, o kterých se jen šuškalo, k čemuže asi jsou určené. Snad ani Prof. Paroubek netušil... V celé Praze nebyl v té době hotel, který by umožnil nejen komunistickým pohlavárům a komukoli přenocovat a cítit se fajn, ale ani dělat jakýkoli business. Hotel Jalta a další nesplňovali jakýkoli standard. Snad jen hotel Interkontinental. Hotel Praha Je dům, kde ekonomie a provozní náklady rozhodně nebyly prioritou.
Dům rozhodně nepatří k tomu opravdu špatnému, co se za doby normalizace postavilo. Spojovat architekturu s ideologií režimu se mi zdá stejný fanatismus, který si nezadá se stavbami A. Speera pro Hitlera, stavby pro Chauseska, Stalina a jakéhokoli diktátora. Ostatně basilika sv. Petra byla stavěna pouze a čistě jako výraz moci katolické církve. Financování stavby přivedlo tenkrát Vatikán téměř na mizinu, a odpůstky, ze kterých byla placena, prodělaly velkou inflaci. Nicméně tu zbyl krásný dům. Podobně tomu bylo i v dobách starého Řecka i Říma, není tomu ani jinak v dnešních Spojenách státech (zaniklé věže WTC i nová Freedom Tower), není tomu jinak ve Spojených Emirátech s Burj Khalifa Tower, v Číně s budivami CCTV nebo právě dostavovanou Shanghai Tower a mnoho jiných budov po celém světě. Do stejné kategorie nakonec patří i chrám sv. Víta jako výraz moci císaře Karla IV.
Pokud jedinným důvodem ke zbourání stavby je ideologie, je to špatný důvod, a stejně špatným důvodem by byla i ideologie památkářská. Jde v první řadě o zachování hodnot. A o tom by se diskuse měla vést. Tedy..."představuje hotel Praha nějaké hodnoty, o které tu jde a které by se měly zachovat?"
Hotel Praha rozhodně nezasáhl do vývoje české architektury té doby. Pokud zmizí, uprázdněné místo se stane předmětem zájmu developerů nebo jiných spekulantů a potom - a to především - předmětem eskalující korupce. Z provozního hlediska asi dobře hotel Praha nefungoval od prvního dne po otevření, prtože to nebylo předmětem zadání úkolu. Je tedy morálně zastaralý. Z hlediska konstrukčního, dům je starý něco přes 40 roků a v tomto ohledu tu může být ještě dalších 200 let. Dům však také představuje energii, která se do něho vložila a ta nemá nic společného s ideologií předchozího režimu. Ta bude jednou provždy ztracena. Otázkou tedy zůstává - a to neumím posoudit - zda je možná přestavba, která by zhodnotila předchozí úsilí profesorů ČVUT, i všech ostatních, kteří se na projektu podíleli. Technicky a provozně určitě. Co se ekonomie týče, to musí říct někdo jiný.
Navrhl jsem řadu hotelů a vím, co dobrý hotel obnáší. Jsem si jistý, že hotel Praha je, co se architektury týče, podstatně lepší než hotel Diplomat a mnohé další nedávno dostavěné. Proto bych hlasoval pro jeho zachování a pro jeho přestavbu a snažil bych se panu Kellnerovi nastínit vizi, která by byla pro něho zajímavější, než pouhá demolice. Myslím, že by to mohla být úspěšnější strategie, než pouhé protesty.
10. 07. 2013 | 05:04

killahcell napsal(a):

Bravo,pane profesore.Už se těším,až budu koukat na nové developerské bytečky,sice malometrážní,ale něco vynesou...
A Jiří Doležal je smahna a prázdná hlava,pomalu by se měl chystat
nejprve do detoxu a pak do důchodu.
10. 07. 2013 | 05:51

Drzá zrzka napsal(a):

Docela by mne zajímalo, zda architekti budovu navrhovali sami, nebo je částečně vedla ruka tehdejších pohlavárů? Někdo přece musel schválit podobu hotelu.
10. 07. 2013 | 06:21

skeptický napsal(a):

Když slyším elity,vidím SS.
Pořád lepší zbořit deset hotelů,než postavit na Letné Blob.
10. 07. 2013 | 07:13

Občan napsal(a):

Kdybyste, milánkové, byli schopni trošku přemýšlet, tak byste možná pochopili, co a proč napsal prof. Hořejší.

Kellner vypustil kontrolní balonek a uspěl. Demolice hotelu i zřízení soukromého parku prošly; a "lid" dokonce jásá jako smyslů zbavený.
Příště už to nebude "jenom" obrovský pozemek v centru Prahy a "jenom" přádně velký hotel na tom pozemku, ale třeba Křivoklát nebo půlka pražské ZOO. Jenže pak už bude, milé děti, na remcání pozdě.
10. 07. 2013 | 07:25

gaia napsal(a):

Občan

ale všechno zlé pro něco dobré

možná se v plné nahotě ukáže, jak obtížné a drahé je urbanizovanou plochu znovu vrátit přírodě, že je to přímo nemožné a lidé si budou více vážit neporušené přírody a nebudou stavět na zeleném drnu, neb budou vědět, že je cennější, než nějaký barák na něm

a procitne i Kellner, třeba mu to v hlavě přeskočí jako Koláčkovi a uvidí, že tu hovniválskou kouli nelze valit před sebou do nekonečna a zvětšovat, začne se stydět za své hovniválství a sezná, že jeho život byl vlastně marným

své jmění věnuje na vracení brownfieldů přírodě , i když to jeho jmění vlastně vydřel z obyčejných lidí, takže ty brownfieldy vlastně vrátí přírodě ti nemajetní a chudí, kteří sázeli z chudoby a pojišťovali se u něj ze strachu.
10. 07. 2013 | 08:05

marxík napsal(a):

No bóže, pane Hořejší. Až nastane jejich čas, komunisti zřídí z Kellnerova sídla Dům pionýrů a vybudují si hotel ještě reprezentativnější.
Podívejte se na jejich východní bratry a jejich budovatelský zápal.
10. 07. 2013 | 08:09

olga napsal(a):

Kdysi bych se vzrušovala. To pouze v době, kdy jsem nevěřila, že Bible je Slovo Boží. Dnes jen sleduji. Byla bych moc ráda, kdyby si lidé uvědomili, a začali si sypat popel na hlavu, aby jim bylo odpuštěno jako těm v Ninive. Zdá se však, že zatím jde vše podle Janova Zjevení. Šelma, která se zdála být smrtelně zraněná, je stále živější.
10. 07. 2013 | 08:09

gaia napsal(a):

olgo

vy můžete být klidná, své jste si již užila, za chvíli prdnete do hlíny a bude vám vše jedno.

Ale co ti mladí? Jak se jim chudákům bude žít kolem oplocených parků?
10. 07. 2013 | 08:15

neo napsal(a):

Já se divim, že tu ještě nestojí opevněná středověká města , vždyť to byly památky a je div, že nezůstaly zachovány a lidi si dovolili postavit nové stavby.

Z dob komunismu tu měl asi zůstat stalin či ten druhý ohon v nadživotních velikostech aby se panu Hořejšímu nestýskalo.
10. 07. 2013 | 08:16

scallop napsal(a):

Blog je z 90% plny ideologie - je to vykrik "ale vzdyt za normalizace nebylo vse spatne ! Tak mi to neberte !!!"

Diskuze konkretnich duvodu (ne)bourani veskera zadna. Blog se da naroubovat na jakoukoliv komunistickou stavbu.

Obavam se, pane profesore, ze Praha vaseho mladi se zachovat nepodari - stejne jako to mladi.

PS Srovnavat bolseviky s Karlem IV je unikum, ktere jsem od listopadu 1989 jeste neslysel.
10. 07. 2013 | 08:25

gaia napsal(a):

neo

správně , zbourejte Staré město a Karlův most i Hradčany, tolik parcel na jižním svahu nelze nechat zbytečně zakonzervovaných středověkem, je 21. století, tak proč by to v globalizovaném světě v Praze nemohlo vypadat jako třeba v Kuala Lumpur
10. 07. 2013 | 08:26

neo napsal(a):

gaia:

nic takového jsem nikdy nenapsal. Užívejte si prázdnin a "odfrustrujte se"
10. 07. 2013 | 08:28

gaia napsal(a):

neo

brojíte proti středověkým městům
10. 07. 2013 | 08:30

JC napsal(a):

Hořejší,
až vy pražští Pepíci prodáte v záchvatu zoufalství nad prázdnou obecní kasou, komunistické metro nějakému podnikateli a ten se rozhodne tam vybudovat
pěstírnu žampionů, mno tak už se pod zemí prostě neprojedeš.

Je to jasné mudrlante ?
10. 07. 2013 | 08:32

neo napsal(a):

gaia:

kde brojím proti středověkým městům?
10. 07. 2013 | 08:35

gaia napsal(a):

neo 8:16
10. 07. 2013 | 08:37

neo napsal(a):

gaia:

tak to se nemáme o čem bavit.

napsal jsem pouze, že se divím, že tu ta města nezůstala a postavilo se i něco jiného...

z toho usuzujete, že proti něčemu brojim?? Jste normální?

jde o vývoj. S tím zpátečnickým přístupem bychom tu měli holé pláně, chatrče a kamenej hrad.
Nikdy by nevznikly stavby jako chrám svatého Víta, Eiffelova věž nebo Duomo v Miláně či Florencii.
Každá doba má něco a našim úkolem je zachovat část z dob minulých a tvořit pro doby budoucí aby zase oni mohli zachovávat. Tak vzniklo mnoho nádherných staveb od středověku až po současnost a v současnosti jich tu taky pár máme.

Nechápete, že je nesmysl zachovávat vše a na straně druhé je nesmysl zase vše ničit(což se mi zde snažíte podstčit jako druhý extrém)
10. 07. 2013 | 08:47

SuP napsal(a):

Co s hotelem Praha řešila zastupitelstva Prahy 6 cca 15 let. Pak se podařilo ho někomu (zvenku) prodat. Když zjistil, že ubytovací kapacity Praze nechybí, ale přebývají a že by mu do provozu hotelu chtěl furt někdo kecat, přeprodal ho dalšímu zájemci. To se opakovalo a až pak to koupil Kellner.

Faktem je, že kapacita 136 pokojů by se dala využít jako badatelna a je otázkou, proč si hotel tedy nekoupila AV pro svoje bádače. Měli by klid na práci, do práce blízko, parkovat taky kde a po předimenzovaných sítích mohli spolu komunikovat.
A Kellnerovi mohli odprodat dům u Národního divadla, stejně by ho chtěl.
10. 07. 2013 | 08:47

Anastazie Králová napsal(a):

Pane profesore,
Kellner je číšník.
A viděl jste někdy číšníka,který je hrdý na obsah své práce?
Leda tak na výši diška a ti méně poctiví na to,jak se jim podařilo hosty oškubat.

Takže-co lze čekat od číšníků-byť se německy píší a s velkým K.
Hotel Praha je krásné místo-a ty rozsáhlé haly by se jistě daly přeměnit na velkou knihovnu,která tomuto městu zoufale chybí /a ještě dlouho nebude/.Nebo i kombinaci knihovny,obrazárnya hudebních prostor.Odpadla by velká starost s vytápěním na pokojovou teplotu/neboť muzea i knihovny jsou místa příjemně chladivá /.

Ale Kellner ještě nedosáhl úrovně,aby chtěl připojit k svému jménu i vážnost-to prý dělají zbohatlíci až ve 2.-3.generaci/viz velká města USA a jejich horentní nákupy uměleckých děl z Evropy/.
10. 07. 2013 | 09:01

DD napsal(a):

Komunistické papaláše vystřídal kapitalistický velkopapaláš. Jsme tam, kde jsme byli.
10. 07. 2013 | 09:07

Hloupý Honza napsal(a):

... a půdičku to má pane Kellner ?

To je ale hezká půdička, tady se bude dobře věšet.
10. 07. 2013 | 09:09

Občan napsal(a):

Neo (8:16),
to by jeden "analytik" musel občas zvednout zadek a projet se po ČR a Evropě. A viděl by, že opevněná středověká města nejen stojí, ale že v některých zemích si jich zatraceně považují, protože jim přinášejí obživu.
Turisté totiž pečou na Kellnery i na jejich "podnikatelská baroka". Turisté vyhledávají to, co zbylo z historie; a pokud mají někde poblíž k dispozici pěkný aquapark, pohodlný a cenově dostupný hotýlek či penzion a eventuálně pláž a půjčovnu kol, jsou blahem bez sebe. Samozřejmě s vyjímkou těch, co nevytáhnou paty z hotelového komplexu. Ale to zase nejsou turisté...
10. 07. 2013 | 09:10

Vedral napsal(a):

Většinu komentářů nechápu. Nechápu ani autora, kde bere odvahu vyjadřovat k architektuře, nebo hodnotě,nebo způsobu využití nějaké stavby. Myslím si, kdybych se já vyjadřoval k jeho výzkumu asi by mne, a právem zahrnul nějakými nespisovnými slovy. Ano stavba se nám může nebo nemusí líbit,ale co s tím? Postavit za své peníze nějakou lepší! Ostatně kvalita (hodnota) staveb, někdy spočívá v tom, že jsme si na ně zvykli.
10. 07. 2013 | 09:10

AN napsal(a):

Proč z Vás cítím komouše?
10. 07. 2013 | 09:14

klobouk ve křoví napsal(a):

Vypil jsem víc než mý nohy snesou
ale hlavu pořád prázdnou mám
ruce se trochu třesou
jak tolik jinejch rán.

Jó, až se budu ranní mlhou vracet
na cestu si načnu další lahvový
uvidím bílý myši
a možná i klobouk ve křoví

Já vám věřím, že sem dávno měl bejt jinej
za ty prachy měl jsem si koupit vůz
já radši zpívám
svoje ranní stejskal blues
10. 07. 2013 | 09:18

zdenekbrom napsal(a):

vaclavhorejsi napsal(a):
Bestia triumphans:

"Bolševici stvořili drahé monstrum, aniž by se zajímali o finanční návratnost"

A co treba takovy Karel IV, ktery stvoril spoustu drahych monster, aniz by se staral o financni navratnost... Zbourat, ponechat jen to financne navratne!

..
09. 07. 2013 | 21:53

Tak to je dost slabý argument a navíc nepravdivý. Cokoli Karel IV. vybudoval, to zároveň zajistil finančně, aby to mohlo samostatně existovat.
10. 07. 2013 | 09:20

Josef Stýc napsal(a):

Těžko polemizovat s někým, kdo dává na stejnou úroveň historickou hodnotu letohrádku Belvedér a hotelu Praha. Zvlášť když jeho jediným argumentem je (jak sám uvádí v druhém odstavci), že se mu stavba líbí.
10. 07. 2013 | 09:28

Anastazie Králová napsal(a):

Ad Vedral

Takže dle Vašeho mínění obyčejný člověk se nemá co vyjadřovat k tomu,jak se mu líbí architekturaˇ/když 99 % z nás nejsou studovaní architekti/.-takže náš úsudek nic neznamená,ani obdiv ke katedrále sv.Víta.

A kde berete jistotu,že zrovna momentálně věhlasní akademici jsou ve svém hodnocení neomylní?

Podívejte se na Francii-na počáteční odpor krasoduchů proti Eiffelovce,nebo život v chudobě,ke kterému byli odsouzeni impresionisté /jejich obrazy,nyní jedny z nejdražších,se ani neprodávali,za to za ty drahé,oficiálně schválené,vám stěží dá někdo pár euro a to ještě spíše za rám/.

Krása je hodnota prověřená časem,ne momentálními akademiky.
Možná by už dávno někoho napadlo udělat z hotelu Praha studijní centrum,kdyby tu nebyl masivní kontroverzní tlak na Kaplického knihovnu/přiznávám,že patřím k těm,kterým by se líbila na okraji Prahy-nebo znáte podobnou stavbu v centru Londýna?/.
Peníze došly-tak nemáme knihovnu žádnou/jen tu prvorepublikovou či v Klementinu/.

Ta stavba nebyla drahá pro 5x jištěnou elektřinu-ale pro nádherné žulové leštěné podlahy a obklady .A krása kamene je věčná.
10. 07. 2013 | 09:29

neo napsal(a):

Občan :
jako obvykle jste nic nepochopil a jako obvykle překrucujete napsané. A ještě zesměšňujete mé povolání.

takže aby to bylo jasné i vám (i když nepochybuji, že vám to jasné bylo, jen jste si chtěl opět kopnout), ta města tu nestojí sama, od té doby se postavilo a zbouralo mnoho staveb.

aquaparky tu taky stojí od středověku, že?
10. 07. 2013 | 09:32

JC napsal(a):

Anastazie Králová

"Kellner je číšník.
A viděl jste někdy číšníka,který je hrdý na obsah své práce?
Leda tak na výši diška a ti méně poctiví na to,jak se jim podařilo hosty oškubat."

Vy paní Králová jste ubohost sama. Zkusila jste někdy v životě "být na place ?"
Takto vy soudruzi hodnotíte pracující ?
Fuj....
10. 07. 2013 | 09:37

Archeopteryx napsal(a):

Autor, podobně jako např. citovaný Paroubek ml., vycházejí z mylného předpokladu, že hotel Praha je bourán z důvodu nenávisti k minulému režimu a jakéhosi obrazoborectví. To jednoduše není pravda. Je bourán, protože je nerentabilní. Poslední provozovatel na něm prodělal kalhoty, hotel byl dlouho na prodej a nikdo ho nechtěl (ani stát). Samozřejmě bylo možné ho vyhlásit za kulturní památku, ale v tom případě mi chybí autorův názor na to, kdo měl dotovat jeho finančně náročný provoz a údržbu. A do neudržovaných staveb se zub času zakusuje docela rychle, viz např. barandovské terasy. Určitě by z toho mohl být např. parádní squat...
10. 07. 2013 | 09:38

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Anastatzie Kralova:Kellnera urazite, pritom sem sypete takovy kraviny...
Je vtipne, jak kazdy moula, co kdy prestavoval kuchyn ma pocit, ze se kazdy dum da predelat na cokoli. Od garazi po knihovnu...
P.S. Myslite, ze skola nebude mit knihovnu?
10. 07. 2013 | 09:39

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Občan Tridni nenavist a zavist jsou svina co? Tys sice v tom hotelu nikdy nebyl ani na sodovku, ale byl to hotel, kde jsme usty nasich soudruhu konzumovali kaviar. A ted ho chce nejaky miliardar zmenit na park. Co bude priste? Ukradne slunce? :-D
10. 07. 2013 | 09:45

Gustáv Kočí napsal(a):

Chápu, že se Klubu za starou Prahu nelíbí, když chtějí zbourat Hotel Praha, to je logický. Nechápu, že se ta stavba někomu líbí. Postavte tam ke vchodu krojovaný holky pionýřky a jednou za pět let svěste lustry a umyjte je. Možná přijde aji Fidel, také tam vidím pana provozního Paroubka na sjezdu národních Levové 21.
10. 07. 2013 | 09:52

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Medikolog No vzdyt rikam, ukradls vericim kostely, ktere ti k nicemu nejsou a ted to jeste blbe hajis.
Cirkev ziskala vetsinu sveho majetku dary, o vetsinu behem ruznych reforem prisla a ted se ji vrati co bylo jeji a co potrebuje k provozu sveho majtku. Tupa zlodejska luza tveho typu holt pukne zavisti nebo se zacne otacet, aby nemusela hospodarit na tom, co jinym ukradla.
Souvisi to i s tematem clanku: Kellner si ten barak koupil, ted ho zboura a postavi, co povazuje za rozumne. Stary Petschka, kteremu park puvodne patril, take nedal ke stvabe te bolsevicke ptakoviny souhlas...
10. 07. 2013 | 09:55

Anastazie Králová napsal(a):

Ad bijte je,ničte je

A vy si myslíte,že ta knihovna bude přístupná všem obyvatelům Prahy?

Zkusil jste si někdy vyžádat knihy/odborné/v Klementinu či Městské knihovně pražské?

Většinou čekáte-a pak se dozvíte,že ze 7 požadovaných knih mají jednu /ostatní jsou rozpůjčené/-nebo někdy nedostanete nic.
Knih ve veřejných knihovnách spíše ubývá.
P.S.Byl byste od té dobroty a sdělil mne,do které knihovny vy chodíte pro historickou,přírodovědnou,slovníky spisovatelů
a pod.-ještě i základní světové knihy např.alespoň v angličtině a dostanete tam vždy všechno /i díla filosofická a literárně filosofická-bohužel jsem za socialismu si "nepůjčila"knihu S.Zweiga
svědomí proti násilí-od té doby nevyšla /a tehdy byli tolerantní knihovnice-snad že věděly,že knihy čeká selekce-tak velmi rády vzaly náhradou i detektivku.

TAKŽE.KDY JSTE BYL V ODBORNÉ KNIHOVNĚ A JAK JSTE TAM BYL SPOKOJEN A PŘEDEVŠÍM MÍSTO.

p.s.jESTLIŽE JSTE P.kELLNER A SEŽENETE MI DOTYČNÉHO S.ZWEIGA,TAK SE vám zde veřejně omluvím.
10. 07. 2013 | 09:56

Gustáv Kočí napsal(a):

Svazačky, samozřejmě, nikdo se nechce z Raje dostat do problémů, to by bylo pro Kočku.
10. 07. 2013 | 10:00

šašek z Jihlavy napsal(a):

ld napsal(a):
Profesore,

vítejte z5!
Doufám, že jste se návrat nenačasoval tak, až bude zabanován Pepa Řepa...
Jo, a nejsou vedle Dejvic Hrdlořezy? To by se turistům přece jen blbě vysvětlovalo: "Jeď přes Hrdlořezy a Dejvice..."
09. 07. 2013 | 20:32
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Dokud se pražáci nezasadí o přejmenování Hrdlořez nějakým neislámským názvem, nebude radno do Prahy jezdit, ať už bude patřit komukoliv. Divím se, že hotel Praha nekoupil nějaký Nový Rus nebo ropný šejk, ti by se na nějakou rentabilitu neohlíželi. Mohla z toho být mešita s přilehlým harémem nebo pravoslavný chrám s klášterem.
Už Karel Hašler zpíval, že Prahu nedáme, radši ji zbouráme, a to hned. Nechápu, na co se čeká.
10. 07. 2013 | 10:03

olga napsal(a):

gaia
Máte naprostou pravdu. Mladých je mi líto. Ale dělají si to sami. Každý je strůjcem svého vlastního osudu.
Že ničí dílo předcházející generace, i když jsme se snažili připravit lepší pro ně, to mě nemrzí kvůli mně, ale pouze kvůli nim.
10. 07. 2013 | 10:15

mb napsal(a):

Že ničí dílo předcházející generace, i když jsme se snažili připravit lepší pro ně, to mě nemrzí kvůli mně, ale pouze kvůli nim.

vyprojektujete pro další generace černou díru ... a budete se teatrálně divit, že ji nechtějí ... huj huj ...
10. 07. 2013 | 10:24

Viola napsal(a):

DD: Komunistické papaláše vystřídal kapitalistický velkopapaláš. Jsme tam, kde jsme byli.

Přesně. Jsme v době pomýlených hodnot. Já se přiznám, k tomuto hotelu nemám absolutně žádný vztah, neb jej vidím poprvé a právě v debatě, že se má bourat a jsem z toho smutná, neb jsem jej nepoznala a už musí zmizet. Na první pohled je to nádherná stavba, komunisté si uměli vybrat, tak jako spousta různých mocných vládců před nimi, třeba i Karel IV. U nás je chráněno "blbé" sídliště z doby komunismu, na kterém na první pohled není celkem nic moc zajímavého, stavba hotelu Paha je jedinečná, neb nevídaná, zkuste najít podobnou perlu, je to jako vlastnit velký a vzácný diamant.
10. 07. 2013 | 10:28

Barney napsal(a):

Jsem pro, ať Kellner koupí celou Prahu, zboří ji a na jejím místě postaví soukromé golfové hřiště. Konečně by ubylo přihlouplých pravicujících pražských žumpalistů a přihlouplé pražské pravicující chudiny, která proti svým zájmům volí ODS nebo Kalouska.

Jo, soukromý majetek, je soukromý majetek, jako teď se budou pravicující žumpalisté z iDnes a Lidovek učit odezírat z úst Rusína Babiše jeho nevyslovená přání.
10. 07. 2013 | 10:31

Viola napsal(a):

No když tam chce mít někdo školu, tak je to také dobré, záleží na věku dětí. Kdyby střední škola, tak je to idelální nechat to tak a z velkých sálů udělat posluchárny a ze 136 pokojů učebny a ty pokoje nejsou malé, jak tu někdo psal. Prazidentské apartmá má 300m2. Největší škoda je těch terásek, za to by se měli bít zelení, kde je pan Sedláček s panem Janečkem?
10. 07. 2013 | 10:36

zdenekbrom napsal(a):

Anastazie Králová:

Nejsem Keller, ale s tou knihou nevidím problém.

Pokud chcete číst, stačí objednat meziknihovně:

http://www2.knih-st.cz/clavius/l.dll?cll~P=16943

Pokud číst nechcete, namluvena na CD i na magnetofonové kazety.

Pokud chcete koupit:

http://www.dantikvariat.cz/zweig-stefan/triumf-a-tragika-erasma-rotterdamskeho-svedomi-proti-nasili-castelliuv-zapas-s-kalvinem-181032
10. 07. 2013 | 10:36

SuP napsal(a):

šašek z Jihlavy -
Rusi byli mezi zájemci taky, ale nenabídli víc než 65 milionů. Oni tihle "noví" totiž mimoto, že prochlastaj co uviděj a nehledí na rentabilitu, tak potřebují mít v obchodě pocit, že toho druhého natáhli, aby se u dalších chlastů měli čím chlubit.

A co se týká Hrdlořez, je to název odpovídající výchovnému a výcvikovému zařízení SNB - Pohotovostní pluk. Byly sice tendence říkat tomu "Údolí dutých hlav", ale oni zas tak blbí nejsou, samej doktor, tak se to moc neujalo a pražáci jsme spíš na kratší názvy.
10. 07. 2013 | 10:38

šašek z Jihlavy napsal(a):

Barney
Jak jste přišel na Rusína, já bych ho spíš typoval na Avara. Nebo příbuzného majora Terazkyho.
10. 07. 2013 | 10:39

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Bendo,

díky za zajímavý a poučený text, který i navrhuje něco smysluplného (tímto se na něj jaksi snažím ostatní upozornit :-)

Libor Stejskal
10. 07. 2013 | 10:39

zdenekbrom napsal(a):

Barney:

Zbourat celé město? To už tu také bylo:

https://www.youtube.com/watch?v=DHExcTxjB08
10. 07. 2013 | 10:39

Anastazie Králová napsal(a):

Paní Olgo
přečetla jsem více méně celou Bibli /přiznávám,až na vypočítávání toho,kdo koho zplodil/,či nářku proroků.

Ale nějak si nevzpomínám,kde bylo odpuštěno obyvatelům Ninive.
Asyřany porazili Peršané-když se na stěně objevilo ono
když se na stěně objevil nápis MENE,TEKEL,ufarsim /to bylo za tzv.babylonského zajetí Židů/.
Od té doby vládla Persie jako velmoc do doby,než ji porazil Alexandr Makedonský.
Vždy jsem měla za to,že Ninive,kde vládl Nimrud,velký lovec-bylo staršínež Babylon.

A kdy poslal Bůh tuším Jonáše,aby napravil obyvatele Damašku-to přesně nevím.
Kdy a koho poslal Bůh do Ninive,aby litovali svých hříchů?
A proč v tom případě šlo o zaniklé město,v jehož existenci nikdo nevěřil /asi tak jako v existenci Troje před Schliemannem/-až v 19.století tam nalezli archeologové /Leonard Wooley?/ tabulky s klínovým písmem popisující potopu světa stejně jako Bible?
Kdysi jsem ta jména a fakta z dějin archeologie 19.století přesně znala.
Nu,je to dávno.Promiňte,že se Vás ptám-nechce se mi prohrabávat literaturou/a diskusí se názory tříbí/.
10. 07. 2013 | 10:40

šašek z Jihlavy napsal(a):

SuP
U těch esenbáků by mi spíš seděly Kostomlaty. Tvrdím, že Hrdlořezy patří buď na Balkán nebo ještě jižněji. V Praze se prý jen fackovali (viz Vlachovka). To v Košicích byli jiní kabrňáci, keď sa Jano vracal z Košíc, mal u seba dva nožíky, jeden vo vrecku a druhý v chrbtě.
Zatím zdravím a odcházím nakrmit králíky, celý týden má být hezky, a proto pryč z města. Na Vysočině začaly konečně růst houby, zatím růžovky, křemanáče a lišky, zaplať pánbu za ně.
10. 07. 2013 | 10:47

SuP napsal(a):

Mimochodem -
Paní Králová má (neúmyslně) dobrej nápad. Kdyby totiž do tohodle hotelu umístili obsah té Kaplického knihovny, město by ušetřilo 5 miliard a staromilci by mohli osušit slzu. A Kellner by utřel a musel by si koupit Národní divadlo.
10. 07. 2013 | 10:47

ondráš napsal(a):

Je mi smutno z této "diskuse" pod článkem – většina diskutujících vůbec nechápe kategorii, ve které psal pan autor svůj článek. Nejde o bolševika nebo jeho kurvičky nebo o rentabilitu provozu – jde tu výhradně o ARCHITEKTURU. U Karlštejna nebo Prašné brány také chcete posuzovat energetickou náročnost a pokud stavba nevyhoví dnešním normám, tak je zbouráte? V Berlíně rozebrali Palác republiky, ale hlavním důvodem bylo nestabilní podloží a pak bídná architektonická úroveň stavby. Ale Hotel Praha je budova architektonicky hodnotná a proto se bourat nesmí! Je to jeden z mála baráků postavených za bolševika opravdu kvalitně a pěkně, protože byl jejich, tam se nemuselo šetřit. Tam mohl být architektonický návrh v kontextu doby a světa a dokonce to bylo žádoucí, jen proto mohl být takto postaven. Proč pan Kellner nekoupí a nezbourá na své náklady hnusná sídliště na Proseku nebo v Dáblicích? To je fant, od kterého dává každý ruce pryč a který skutečně HYZDÍ MĚSTO - dokonce i v siluetě. Proč se nediskutuje o hnusných blocích na Jižním městě nebo v Modřanech, proč ty nechce nikdo zbourat a nahradit něčím lepším?
10. 07. 2013 | 10:48

Barney napsal(a):

zdenekbrom

Pod Budějovicemi a Plzní jsou prý velké zásoby uhlí ale ve velké hloubce tedy zatím netěžitelné. Ovšem v naší společnosti respektujeme soukromý majetek. Co když se Kellner rozhodne obě města koupit a toto bohatsví využít? Byl by to přece jeho majetek.
10. 07. 2013 | 10:49

SuP napsal(a):

šašek z Jihlavy -
Shodou okolností leží Hrdlořezy jižně pod Balkánem (což je kopec nad křižovatkou a nad libeňským nádražím). Takže je tam správně.
10. 07. 2013 | 10:49

Viola napsal(a):

scallop

"PS Srovnavat bolseviky s Karlem IV je unikum, ktere jsem od listopadu 1989 jeste neslysel."

Je to docela dobré srovnání, oba systém i vládce byli mocní a měli prostředky a měli originální nápady a využívali ty nejchytřejší k budování měst, nebo města Praha a ještě pro ně rádi pracovali věhlasní umělci. Za nějakou dobu se umělecká díla z komunismu - socialistického realismu budou draho prodávat, možná už teď se draho prodávají a architektonický skvost by měl za nějakou dobu zrovna tak nevýčislitelnou hodnotu jako ten Karlštejn.
10. 07. 2013 | 10:52

zdenekbrom napsal(a):

SuP:

On spíš Keller zpozorní, že by to mohla být škola, protože tu tam chce.

Takže možný scénář:

a) Hotel bude prohlášen za památku.
b) Majitel hotelu získá milardové státní dotace na péči o památku, kterou za tyto peníze citlivě upraví na střední školu.
c) Stát pak bude školu trvale dotovat z fondů památkové péče.
d) Václav Hořejší bude spokojen.

Upozorňuji, že jde pouze o spekulaci.
10. 07. 2013 | 10:53

Viola napsal(a):

Barney

myslím že máme nějaké zákony, které před soukromníky nerostné bohatství chrání.
10. 07. 2013 | 10:54

architektura se vždycky týká vřejného napsal(a):

Gustáv Kočí
Na architekturu se musíte dívat objektivně.
Když jsem byl malý kluk, nemohl jsem pochopit, proč při dostavbě sv. Víta nahoře nechali Wohlmuthovu makovici.
V té době jsem měl pocit, že nejlepší gotiku dělali Mocker a Violet Le Duc.
Od toho je dlouhá cesta k pochopení, co architektura je.
Co se lidem na první pohled líbí, je většinou kýč.
Na to, abyste pochopil, jak je hotel Praha vyjímečný, musel jste nejdřív vidět nekonečné mnošství normalizačních barabizen ve všech koutech republiky.
Pokud jste těch 20 let normalizace prožil, bude vám při pomyšlení na ně na zvracení.
Někdo tu připomněl jihlavský Prior, který je prostě zločin a patří odstranit. Ale existují stavby jako Máj nebo Kotva, hotel Mědínek v Kutné Hoře, Nová scéna ND, hotel Intercontinental a pár dalších, které představují nějakou autonomní hodnotu samy o sobě a současně dokládají, že i v té době tu žili nadaní lidé.
Jakkoli mě u hotelu Praha vadí použití hnědé keramiky, kterou nesnáším (kvůli jejímu častému používání na jiných obludnostech), interiéry jsou pěkně řešené - centrální chodiště, restaurace, bazén, terasy, zahrada, část umělecké výzdoby.
Je to barák, kterého bude škoda a kdo jej zbourá je nekulrurní barbar.
Jedno jestli jej vede ideologická zášť nebo jen estetická slepota.
Dělá, co dělá, protože může.
Měli bychom zastavit jeho Bílého medvěda na Kulaťáku, aby pochopil, že má nějaké meze.

skeptický
Po blobu na Letné se mi naopak stýská. Už jen proto, jak rozzuřil intelektuála Davida Vodrážku.
10. 07. 2013 | 10:55

Viola napsal(a):

zdeněkbrom

no vida a řešení se našlo, díky panu učiteli a teď pan Keller může popřemýšlet. :-)
10. 07. 2013 | 10:56

zdenekbrom napsal(a):

Barney:

Koupit se dá jen to, co je na prodej. Hotel Praha na prodej byl.
10. 07. 2013 | 10:58

Anastazie Králová napsal(a):

Ad pan Stejskal
Se závěry p.Bendy souhlasím.
Ten dům má svou hodnotu-nejdříve by se mělo uvážit,zda by šel nějak zrekonstruovat /zbořit dokáže každý ú.

Ad p.Zdeněk Brom

Já Vám velmi děkuji za adresy-bohužel s internetem a všemi jeho možnostmi jsem se plně nesžila.
I když jsem starší,není to věkem-technika a já nejdou dohromady /postupně jsem se naučila ovládat šicí stroj-šlapací i elektrický/,další domácí přístroje,ba i digitální fotoaparát.
I když jezdím na kole a jezdila jsem dobře na sjezdových lyžích,nemám prostorovou orientaci /a tak jsem nikdy neměla ŘP/.

A co se týče knihoven-pokud mohu procházet regály,nahlížet do knih,jejichž autory neznám-strávím tam alespoň 2 hodiny a cítím se jako v chrámu vědění.

Asi tak-kdybych dostala knihu poštou úzkusím přemluvit muže,aby ji objednal/-je to jako -pošta.
Když si dojdu na vzdálený kopec natrhat petrklíče či konvalinky-je to zážitek /asi jako pro houbaře najít hřiby či pro rybáře
chytit štiku.

Jinak velmi děkuji za reakci-i když ne ve všem spolu souhlasíme,inteligentních nicků(já vím,že ve Vašem případě je to jméno/ si musí člověk vážit.
10. 07. 2013 | 11:01

JC napsal(a):

zdenekbrom napsal(a):

"b) Majitel hotelu získá milardové státní dotace na péči o památku, kterou za tyto peníze citlivě upraví na střední školu.
c) Stát pak bude školu trvale dotovat z fondů památkové péče.
d) Václav Hořejší bude spokojen."

Hořejší nebude spokojen. Hořejší bude fňukat, že stát sype peníze zbohatlíkovi a tím na nezbývá na Hořejšího prémie.
10. 07. 2013 | 11:01

JC napsal(a):

Viola napsal(a):

Barney

myslím že máme nějaké zákony, které před soukromníky nerostné bohatství chrání.

Muhehe...Violko nechcete raději dodělat tu rajskou ?
10. 07. 2013 | 11:07

Gustáv Kočí napsal(a):

architektura se vždycky týká veřejného:
Uznávám, že je Hotel Praha velkolepá stavba, projekt. Někde jsem tady zahledl odkaz, youtube, záběry starého Mostu a jeho demolice. Z toho je mi do breku. Pro hotel Praha plakat nebudu. Svěste lustry, artefakty přeneste do musea, a Milan Knížák ať si tam postaví co chce.
10. 07. 2013 | 11:11

Viola napsal(a):

JC

rajskou ještě nedělám, rajčata ještě nejsou zralá.
A jak to tedy je, je to, co mám pod nohama moje, když jsem to koupila?
Abych se mohla pustit do kutání pod tím, co je moje, potřebuji nějaké povolení, ne?
10. 07. 2013 | 11:12

JC napsal(a):

Viola napsal(a):

Mno a co když to stát prodá i s tím uhlím ? /viz MUS/
10. 07. 2013 | 11:14

SuP napsal(a):

Gustáv Kočí -
Kupte si parcelu a hotel si tam nechte přestěhovat. Mohli přestěhovat kostel v Mostě, dneska už toho umějí mnohem víc.
10. 07. 2013 | 11:22

SuP napsal(a):

Ale z hrušky na zem.
To, že hotel chtějí zbourat jako relikt totality tady nadnesl pan profesor.
Já jen nechápu, kolik napohled inteligentních lidí tu dokáže s takovou pitomostí polemizovat, potažmo ji epicky rozvíjet.
10. 07. 2013 | 11:25

mb napsal(a):

no jo zb ... vy jste mi vlastně připomněl že normalizační komunista hořejší mi/nám zboural celé město ... hezký den ...
10. 07. 2013 | 11:28

fafnir napsal(a):

pro ty z vás ,kteří tu tak brečíte nad monstrem.Ten hotel byl stavěn pro bolševické papaláše,a jako takový užíván.Takže jestli tu někdo pláče nad tím,že tam bude soukromá škola,školní campus a park a nebude pro širokou veřejnost,tak by měl podpovědět,zda kdy byl pro širokou veřejnost otevřen? Také by měl odpovědět,zda bude kolemjdoucí nebo bydlící šmírován policií,jako byl v době postavení.A v nepopslední řadě,by měl odpovědět,zda by měl být provozován a dotován na úkor veřejné zeleně,chodníků,a vůbec infastruktury a třeba i kultury na Praze 6.Přitom,žádná super architektura to není.Pravda je to doklad doby,ale to jsou třeba bunkry pod Hradem,nebo sila nja rakety SS20 s jadernými hlavicemi v Brdech a kasárna v Milovicích též.Soudíte,že si ony stavby zasluhují památkové ochrany?
Také by si měl uvědomit,že škola a internát jsou rozhodně prospěšnější.
Chápu pana Hořejšího,jeho Ostalgie je známá.Třeba ale by byl pro dotaci hotelu Praha z peněz výzkumného ústavu kde pracuje.
A ještě.Onen hotel rozhodně není ani Karlštějnem,ani Belvederem.A máme tu v Praze ještě jedno monstrum,které by zasložilo zbourání,a které nás stojí šílené peníze,je v něm spousta schodišť a nesmyslného prostotru,Palác kultury,zvaný svého času Rudá stodola.
Dodatek.Já jsem občanem Prahy 6.Mimopražští se k tomu sice mohou z lásky k STB architektuře vyjadřovat,leč z jejich kapes to dotováno nebude.
Zato z mých kapes,kapes daňového poplatníka a majitele nemovitosti na P6 by provoz oné obludy hrazen byl.Jsem rád,že se toho molochu a obludnosti P6 zbavila,a bude tam místo zařízení pro UVKSČ cosi tak smysluplného,jako je park a škola.
10. 07. 2013 | 11:31

patriot napsal(a):

Prosím, neplést Kellnera s Kellerem…

Keller je slušný člověk.
10. 07. 2013 | 11:32

Bestia triumphans napsal(a):

zdenekbrom napsal(a):
...Zbourat celé město? To už tu také bylo:
https://www.youtube.com/watch?v=DHExcTxjB08

Ano, otřesné video.
10. 07. 2013 | 11:40

fafnir napsal(a):

SuP
že to chtějí zbourat jako relikt totality,je nesmysl.Je prostě neprovozovatelný,drahý a nesmyslný.Navíc se do té lokality vůbec nehodí.Zná vůbe někdo z vás vůbec to místo.To je otázka na diskutující mimopražské a mimodejvické.
Že by to někdo boural jen proto,že to postavil bolševik,to jen fabulace a hypetrofovaná Ostalgie pana profesora.- Inu třeba tam byl častým hostem v oné době.Spekuluji,stejně jako on.
10. 07. 2013 | 11:43

Gustáv Kočí napsal(a):

Supe:
Vážně je mi ten hotel ukradenej. Zavolejte Putinovi, eslivá ho nechce přetáhnout do Soči na volympyjjádu. Tam by sednul jako prdel na hrnec.
10. 07. 2013 | 11:43

fafnir napsal(a):

patriot
ano na rozdíl od sociálního ekologa Kellera.Ten školu ve vlastní režii a se stipendii a internátem i pro sociálně slabé neprovozuje.
10. 07. 2013 | 11:45

SuP napsal(a):

fafnir - patriot -
A hotely taky nekupuje....
10. 07. 2013 | 11:54

SuP napsal(a):

Gustáv Kočí -
To není špatný nápad. To by mohlo uspokojit jak "nové", tak staré Rusy. Jen jestli by se dokázali rozhodnout, na jakém rozchodu kolejí by ho stěhovali.
10. 07. 2013 | 11:57

Jan K. napsal(a):

Viola:
"PS Srovnavat bolseviky s Karlem IV je unikum, ktere jsem od listopadu 1989 jeste neslysel."

Je to docela dobré srovnání, oba systém i vládce byli mocní a měli prostředky a měli originální nápady a využívali ty nejchytřejší k budování měst"
Přesně tak, nechat zpustnout kdysi krásné domy, pak je zbourat a na jejich místě postavit panelovou obludu, to dokázali opravdu jen ti nejchytřejší.
10. 07. 2013 | 12:01

Yosif K napsal(a):

Hotel Praha sice JE aerchiektonicky zajímavý - jako důky že soudruzi uměli stavět luxusně kdzž nestavěli pro věřejnost ale pro bolševické korytáře. Jako důkaz royežranosti bolševiků sami pro sebe by snad mohl být zachován ALE ZA JAKOU CENU.

Pokud se na provoz doplácí sto milionů ročně tak tio je skutečně trochu suilné kafe. Bohužel stát hotel oproidal, snad měkl z hotelu Praha udělat ubztovnu pro sociálně vyluočené, tím by se zabily dvě mouchy jednou ranou.Na druhé straně - hotel Praha je pouhá školometská replika Niemayerovského organického stylu, není to žádný převratný zjev v dějinách moderní architektury. Pevnostní charakter této bloševické tvrze je sice zajímavý, ale kdo má doplácet na provoz tohoto monstra.

Srovnání s metrem je zcela mimo. Metro sloužilo a slouží milionům lidí, hotel praha byla de facto utajovaná věc, kam mělo za totáče přístup jen několik desíteik bloševických korytářů.

Hotel Praha NIKDO NECHTĚL BOURAT až nyní, ALE NA ROZDÍL TŘEBA OD STALINISTICKÉHO MRAKÁČE V SUCHDOLE JE HOTEL PRAHA EKONOMICKÁ ČERNÁ DÍRA - ani Rusové ekonomicky nevyšli, ani komanči se nějak nehrnou že by provoz dotovali ze svého. ¨

Takže tedy co s ním? Dotovat každou sr...čku jako za socíku a hodit vyšší DPH nas "luxusní zboží"? To by pak chtělo postavit i novou železnou oponu, aby lidi moc neutíkali.....
10. 07. 2013 | 12:08

Honza napsal(a):

Pane Pepo mám rád váš humor a některé vstupy ukládám, než je cenzůra smaže. Věřím, že opět přijde čas, jako po r.89, kdy budeme moci svobodně vyměňovat své názory. Dejte sem prosím mailovou adresu, abychom mohli hovořit bez ideologického dohledu.
Děkuji.
Hotel Prahu bych neboural, ale dal podmínku přestavby jak požaduje pan architekt Benda.
Pak rentabilní bude.
10. 07. 2013 | 12:09

Gustáv Kočí napsal(a):

SuP:
Bude bohatě stačit, když vezme každý jeden z po Praze zevlujících rusáků kousek, a bude stačit jejich rozchod. Akci můžeme nazvat Širokorozchódniki
10. 07. 2013 | 12:13

buldatra napsal(a):

Když se nad zbouráním toho hotelu a dokonce i nad zasypáním metra v Práglu zamyslím z pozice Brňáka, je mi to naprosto fuk.

Ostatně, bude-li tam místo toho baráku park, tak to rozhodně není špatný.
Zeleň, lavičky, vzdoušek a tak.
Ale možná by byl lepší svého druhu takový Bouloňský lesík. Hned by to zvedlo turistický ruch v nejmenším velkoměstě.
I do nejmenšího velkoměsta totiž patří pořádná atrakce.

http://www.translide.cz/francie-zenomuzi-kurtizanami

A stejně máme v Brně větší mrakodrap, heč.
10. 07. 2013 | 12:22

fafnir napsal(a):

Honza
a na kolik by takovánpřestavba vyšla?Soudíte,že by se po 10 letém provozu vrátila,že by byl tak prudce rentabilní,když Praha využívá svou hotelovou kapacitu s bídou na 60%,a to včetně tak turisticky lukrativních míst jako je Staré město,Malá strana,Hradčany?A znovu hodí se takové monstrum do vilové čtvrti?Poslední otázka,znáte to místo?Víte kolik je v okolí hotelů.
10. 07. 2013 | 12:26

Gustáv Kočí napsal(a):

Ten hotel vypadá jako potopená Concordia. Rozřezat a recyklovat.
10. 07. 2013 | 12:35

Jan Novák napsal(a):

S článkem naprosto souhlasím, hotel Praha je zajímavá a hezká stavba. Navíc to bylo jedno z mála míst, kde se dá udělat společenská akce pro několik set lidí, s výhledem na Prahu a v zahradě, takže hotel měl význam nejenom pro bohaté hotelové hosty, ale i pro širší veřejnost. Bourat hotel Praha je smutný nesmysl a projev arogance. Vypadá to, že jediný skutečný důvod je, že vedle má Kellner vilu. Kellenr byl dlouhodobě chytrý, že se vyhýbal tomu, aby přímo naštval veřejnost, ale vypadá to, že velkých peněz každý jednou zblbne.
10. 07. 2013 | 12:36

pepr napsal(a):

Hotel Praha je mi celkem ukradený, ať to dopadne jakkoli, tak se to dá vydržet. Ale ta hnusná skleněná krabice místo slušného poctivého baráku na rohu Opletalky a Václavaku, jak to plánuje ten drzý anglický snob (Praha je prý architektonicky zcela zaostalá a on ji tím vylepší), to už je přece trochu jen moc...
10. 07. 2013 | 12:44

Viola napsal(a):

fafnir

"A znovu hodí se takové monstrum do vilové čtvrti?"

A což takhle se zeptat a hodí se vilky k takovému monumentu? ty vilky tam vypadají dost nepatřičně. Což kdyby nějaký milionář ty vilky skoupil a ty lidi sestěhoval do toho hotelu, kolem by přibylo krásných zahrad třeba s rododendrony.
10. 07. 2013 | 13:13

buldatra napsal(a):

Violo,

rhododendrony jsou na nic a navíc vyžadují kyselou půdu.
Lepší by byly ředkvičky, salát, cibule a sem tam ovocnej strom.
10. 07. 2013 | 13:18

Viola napsal(a):

Jan K.

Co já vím, tak se paneláky většinou stavěly na zelených loukách a polích, vyjímečně tam stávaly nějaké rozpadlé doškem pokryté domečky.
10. 07. 2013 | 13:19

Viola napsal(a):

buldatro

to já jen proto, že kolem v těch zahradách ty rododendrony pravděpodobně jsou, co jiného by si tam pěstovali, kromě anglického trávníčku.
10. 07. 2013 | 13:21

Bestia triumphans napsal(a):

Violo:
Já bych celou Hanspaulku zboural a nechal tam jen hotel.
Ty vilky, to jsou stejně jen sídla rozmazlených buržoustů, uzurpujících si tento krásný kopec.
Místo vilek by se pěstoval česnek a nemuseli bycho ho dovážet z Číny.
10. 07. 2013 | 13:24

Viola napsal(a):

A ještě bych pro fafnira uvedla srovnání třeba s pyramidama.
Tam byly jen hrobky jedné faraonovy rodiny a jeho zvířat a byly také dost neefektivní, co se týká využitého místa a materiálu a zbořil je někdo?
Teď mě napadla dost morbidní myšlenka, že by se tam mohlo také udělat trvalé "odpočívadlo" pro zesnulé, tak jak to kdysi dělali ve skalách.
10. 07. 2013 | 13:31

Viola napsal(a):

Bestia triumphans

taky dobrý nápad.
10. 07. 2013 | 13:32

Bestia triumphans napsal(a):

Skvělá myšlenka, Violo.
V těch terasách by mohli odpočívat nabalzamovaní pohlaváři KSČ, případně dalších komunistických stran.
Fidel, Kim či Grebeníček by si určitě rádi předplatili místo s výhledem na Pražský hrad.
Možná by se tam mohl přestěhovat i Lenin z mauzolea, teda pokud by Kokoshka nebyl proti.
Dostal by prezidentské apartmá.
10. 07. 2013 | 13:37

Dáša N. napsal(a):

buldatra

Jak vidíte, nemusí být nikde ani Buloňský lesík, aby se ukázali úchylové v plné kráse, s bouracími kladivy v rukou. Ostatně ten park pod hotelem je dodnes.
V Brně zničili městský park pod záminkou stavby Janáčkovy Opery, která je mnohem hnusnější, než hotel Praha, protože vypadá jak krabice od bot a nikdo ji bourat, naštěstí, nechce. Dokonce kvůli Opeře byla zbořena a pak znovupostavena Zemanova funkcionalistická kavárna, což je taky o brněnském ostrovtipu vypovídající. O tom brněnském mrakodrapu ani nemluvte. Zkombinovat tančící dům s Hundertwasserem a dát tomu formu mrakodrapu, vyžaduje hodně silný žaludek.
10. 07. 2013 | 13:43

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

architektura se vždycky týká vřejného: Opakujete blaboly architektskych onanistu. Toho jsem si pri studiu zazil dost. Je zajimave, ze ti sami, kteri smetli se stolu 1000 let vyvoje architektury jako stare haraburdi s hesly jako Forma nasleduje obsah!, Dum - Stroj!, Ornament je zlocin! se najednou dozaduji ekonomicky nezduvodnitelne ochrany svych del s odkazy na vyjimecna tvarova reseni, sepeti umeni a architektury, vypovedi doby a jine naprosto etericke a neuchopitelne zalezitosti.
Ale beda, kdyz pouzijete kolem okna sambranu nebo mansardovou strechu...To uz zdalky zase huci dum-stroj.... :-D
10. 07. 2013 | 13:51

fafnir napsal(a):

Viola
ty vilky a vily tam byly podstatně dříve,než bolševik to své procovské monstrum postavil.A když se vám ten hotel tak líbí,proč jste neuspořádala mezi svými soudruhy sbírku,hotel nekoupila a neprovozovala.Trhla byste majland.A že tam bude škola,to je hrůza ,vzdělaní lidé,že?A ještě ke všemu lidé z vilek jsou fuj,že?
10. 07. 2013 | 13:54

Ivan Tomek napsal(a):

Jsem take z Dejvic (Hanspaulky) a podle meho nazoru se hotel vyborne hodi na misto kde stoji a z opacne strany (od Hradcan) vypada na te louce pekne. Jak tu nekdo pise, mohl by poslouzit i jako misto odkud verejnost muze ziskat novy a velmi pekny pohled na Prahu.

Pokud jde o puvod snahy nahradit hotel mensimi domy, rekl bych, ze duvody byly podnikatelske - ze spousty domu, ktere by se na tu velkou plochu vesly, by se urcite dala vydelat spousta penez.
10. 07. 2013 | 13:54

JC napsal(a):

Dáša N.

Jo a po Veveří kdysi tekl potok a kejhaly tam husy. Pak tam ka-brňáci vrazili šalinu a os té doby se o Brnu říká, že je to vesnice s tramvají.
10. 07. 2013 | 13:55

JC napsal(a):

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

"architektura se vždycky týká vřejného: Opakujete blaboly architektskych onanistu. Toho jsem si pri studiu zazil dost. Je zajimave, ze ti sami, kteri smetli se stolu 1000 let vyvoje architektury jako .......

Tesat do kamene a ornamenty ozdobit
10. 07. 2013 | 14:00

fafnir napsal(a):

Viola
cituji vás:o já jen proto, že kolem v těch zahradách ty rododendrony pravděpodobně jsou, co jiného by si tam pěstovali, kromě anglického trávníčku.
Odkud račte býti děvenko,že tak blbě kecáte.Ony jsou tam dost často i ovocné stromy.skalky květinové a za domem i zeleninové záhony.
BTW.uvádí mě v nadšení vyjadřování k thematu zejména od lidí,kteří ani netuší,kde a v jakém stavu se daný objekt nachází.A srovnání s pyramidami,tak tomu říkám ušlechtilá skromnost.
10. 07. 2013 | 14:03

Viola napsal(a):

fafnire

A jestlipak se ty děti budou učit o tom, že tam kdysi stával krásný hotel a byl kvůli nim zbourán. Podívejte se na tu školu v Babicích open gate, vždyť je to styl novobubismu. Kubismus byl převládajícím stylem v komunismu, tím, že komunisté postavili tento hotel ve stylu spíše feng šuej, stává se raritou, něco jako modrý mauricius.
10. 07. 2013 | 14:05

JC napsal(a):

Viola
" Kubismus byl převládajícím stylem v komunismu, " To jako že na paneláky se beton počítal v kubících ? :-)))

Violko, neprdla jste do tý dnešní omáčky drobet konopí ?
10. 07. 2013 | 14:13

fafnir napsal(a):

Ivan Tomek
jste z Hanspaulky.A veřejnost by mohla získat velmi pěkný pohled na Prahu.Výborně.Ten hotel by měl podle vás být dotován mnohadesíkami milionů ročně, z účtu Prahy 6.Tedy pro ten pěkný pohled,z hotelu,by měla být u vás,ale i u nás, méně často ošetřována zeleň,méně čištěny ulice,nepřistavovány kontejnery na odpad,zkrácen třeba chodníková program,a v neposlední řadě omezena kultura na Praze 6.Ale vybraní návštěvníci by měli pěkný pohled na Prahu.
BTW,kolikrát jste v onom hotelu s nádherným pohledem na Prahu povečeřel?
10. 07. 2013 | 14:14

buldatra napsal(a):

JC,

vy nás podceňujete, protože jsme vás předběhli s tím zasypáním metra, které navrhuje Hořejší. Je vidět, že jste furt o krok zpět.

Na Pekandě, naproti svaté Anny mělo metro zastávku. Sice jedinou, ale zastávku. No a byla zasypána. To znamená, že metro je komunistickej přežitek. Budoucnost spočívá v přesunech vlakových nádraží, což znate nepřítele cestujícího do Brna z Prahy. V tom jste taky pozadu.

Jo a pak máme na Lesné Kaplickýho blob (na rozdíl od pražáků si vážíme našich světoznámých jedinečných architektů), čili mikronárodní knihovnu, která slouží tč. jako zastávka MHD.

Ten pseudohudertwasser, zneklidňující Dášu N, se taky časem vsákne, přestane provokovat, páč zas tak moc není vidět a až se na něm usadí prach a jiná patina, bude to v ókeju..
10. 07. 2013 | 14:14

buldatra napsal(a):

Violo,

to co považujete za kubismus není kubismus, ale krabicismus.
Tedy něco jako předemřelý funkcionalismus.
10. 07. 2013 | 14:17

fafnir napsal(a):

Viola
krásný hotel?To myslíte vážně?Modrý mauricius,pyramidy.Tak to mě uzemní!Opakuji otázku,odkud jste děvenko?Mihla jste se vůbec okolo?
10. 07. 2013 | 14:17

JC napsal(a):

buldatra napsal(a):

Su v podstatě Brňák, ale chtěl sem trochu zaštengrovat:-))
10. 07. 2013 | 14:19

fafnir napsal(a):

buldatra
no Viola soudí,že kubismus je názvově odvozen je od počtu kubíků betonu.
Proboha pryč s tím.Zrovna tak jako s tou rudou stodolou u Nuseláku.I z té je pěkný výhled,ale to je tak vše.
10. 07. 2013 | 14:21

Viola napsal(a):

fafnire

v dnešní době máme techniku, takže se kdykoli podívám, když chci.
10. 07. 2013 | 14:22

olga napsal(a):

3Jonáš tedy vstal a šel do Ninive, jak mu Hospodin řekl. Ninive bylo nesmírně veliké město; projít jej trvalo tři dny. 4Jonáš vešel do města a už prvního dne, kdy jím začal procházet a volat: „Ninive bude za čtyřicet dnů zničeno,“ 5obyvatelé Ninive uvěřili Bohu. Vyhlásili půst a všichni od nejmenších až po největší oblékli pytlovinu.
6Když se ta zpráva donesla ninivskému králi, vstal ze svého trůnu, svlékl si plášť, zahalil se pytlovinou, usedl v popelu 7a nechal v Ninive vyhlásit toto:
Výnosem krále a jeho velmožů se nařizuje:
Lidé ani zvířata, skot ani brav ať neokusí žádnou potravu; ať nejedí ani nepijí. 8Lidé i zvířata ať se zahalí pytlovinou a volají ze vší síly k Bohu. Každý ať se odvrátí od svých zlých cest a od násilí, které mu lpí na rukou. 9Kdo ví? Třeba se Bůh rozmyslí, slituje se a upustí od svého planoucího hněvu, takže nezahyneme.
10A když Bůh uviděl, jak se zachovali a jak se odvrátili od svých zlých cest, slitoval se a přestože řekl, že s nimi naloží zle, upustil od toho a neprovedl to.
10. 07. 2013 | 14:22

buldatra napsal(a):

fafnire,

vzhledem k otázce menšin, ghet a multikultuře bych si dovolil konstatovat, že je škoda ten hotel bourat. Kdyby se poněkud zholobytil, zpevnil, odstranily by se odřezatelné kovové prvky a pak zabydlel, jistě by to pomohlo zpestřit multikulturní kolorit pražský.
Tedy, nastalo by další obohacení v nejmenším velkoměstě.
10. 07. 2013 | 14:23

buldatra napsal(a):

JC

su brněnské populista.
To je přesnější.
10. 07. 2013 | 14:26

JC napsal(a):

buldatra napsal(a):

Tak jo, su brněnké populista.
10. 07. 2013 | 14:28

fafnir napsal(a):

buldatra
no v tom případě bych nic nezpevňoval,a při dobávání výztuže z betonu nájemníky by Kellnera vyšly bourací práce levněji,Ale na druhé straně si kolembydlící užili dost už za boševika,a zpevnění a zvýšení plotu nikdo nezaplatí.

Viola
díky technice vidíte co chcete.Aha, v tom "co chcete",je jádro pudla.No jeďte se tam podívat,ať uvidíte kvetoucí rododenrdony a úžasný pohled na Prahu,a hlavně svého Modrého Mauricia.A hele děvenko,jste si jista že díky technice takto vychutnáte přímý pohled třeba na Michalangelova "Davida".Neváhejte,ten skvost už dlouho stát (naštěstí)nebude.A Praze 6 ubudou osypky.
10. 07. 2013 | 14:41

JC napsal(a):

buldatra

Brno je zlatá loď, za děvčaty v Brně choď....:-))
http://www.novinky.cz/krimi/307381-opilec-zbil-tehotnou-pritelkyni-nahy-se-pak-pral-s-policisty.html
10. 07. 2013 | 14:43

fafnir napsal(a):

buldatra
vy byste k nám chtěli nastěhovat Cejl a Bratislavskou(to by tak kapacitně odpovídalo).
10. 07. 2013 | 14:44

buldatra napsal(a):

fafnire,

fčíl jste mě odhalil.
Před váma se taky nic neutají.

Ale to víte, su přejícné, bodré brňák.
10. 07. 2013 | 14:53

buldatra napsal(a):

PS

fafnire,
myslíte, že by se tam vešla ještě i Francouzská?
10. 07. 2013 | 14:55

Bestia triumphans napsal(a):

Viola napsal(a):
..."Kubismus byl převládajícím stylem v komunismu, "

:-)
Violo, vy jste něco jako Bohdalová těchto diskusí.
Dokážete skvěle pobavit.
Mimochodem, Havířov v kterém bydlíte, to je taky hodně kubistické město, že?
:-)
10. 07. 2013 | 14:55

Dáša N. napsal(a):

buldatra

Vsákne se to jak po dešti voda na hrobech Ústředního hřbitova, kam je z pseudohundertwasserova domu pěkný rozhled. Lepší lokalitu si architekt nemohl vybrat.

JC
kde jste vzal potok na Veveří?
10. 07. 2013 | 15:04

Yosif K napsal(a):

Honza napsal(a):
Hotel Prahu bych neboural, ale dal podmínku přestavby jak požaduje pan architekt Benda.
Pak rentabilní bude.
10. 07. 2013 | 12:09
Malá chzba je že se ten hotel snažili přivést ik rentaibilitě po doubu 20 let ruskojazyčné mafie s nekoNečnými zdroji a vzdali to a prodali to "Kypřanovi" který to prodal Kellnerovi.

Pokud je alternativa že provoz bude subvencovaT PŮLMILIARDOU KČ ROČNĚ STÁT tak to je alternativa na kterou by nepřistoupili asi ani komanči kdyby byli ve vládě a POKUD BY nemohli držet populaci za železnou oponou.
10. 07. 2013 | 15:08

JC napsal(a):

Dáša N.

Zapátrejte v historii města...Mno ona to ještě tehdy nebyla Veveří.
10. 07. 2013 | 15:09

buldatra napsal(a):

Déšo N,

další krásnej barák je nemocnice v Bohunicích.
Nádhera, muča fantazíja.
A je vodevšad vidět, jenom z cenrálky ne.

A před pár rokama jsem tam byl navštívit na chirdě kámoša a zjistil jsem díky tlampači, že tam mají i kino. Na chodbě zaznělo, že v kině dávají emerický film Zemřít mladý.
Inu, ke krásné architektuře, co by k tak nějak užitému umění, patří i teplé lidské slovo.
10. 07. 2013 | 15:13

JC napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):

podle Violky je 99% architektury kubismus. Téměř vždy krabice s ostře řezanými
úhly střechy.
výjímku tvoří zejména rotundy některé kopule hvězdáren....jo a M palác v Brnisku
10. 07. 2013 | 15:13

buldatra napsal(a):

omluva za překlep v oslovení.
Patří tam Dášo N
10. 07. 2013 | 15:15

Dáša N. napsal(a):

JC
To bylo za doby Kleine Neugasse, Eichhorngasse, Hindenburgstrasse nebo myslíte až 14. stol. Hartlgasse (Hartlingazz)?
10. 07. 2013 | 15:16

fafnir napsal(a):

Buldatra
francouzská? Ta už ne,to by byl rasýýzmus.A jen si něco v Brúnu nechte.(nemám,nebo spíše neumím v klábosnici přehlásku)
10. 07. 2013 | 15:17

buldatra napsal(a):

V eocénu tam myslím nebyl potok, ale mořské dno.
10. 07. 2013 | 15:18

Dáša N. napsal(a):

buldatra

Zase tam ale nemají broučky jako v nemocnici u bývalé zastávky metra.

Něco za něco.
10. 07. 2013 | 15:21

fafnir napsal(a):

bestia triumphalis
no jo vysvětlovat Viole,že kubismus by našemu pracujícímu lidunic neříkající a nepřátelský umělecký směr,jak nám tvrdili ve škole,je marné. Adorovali socialistický realismus, vidění téměř na dohled od hotelu Praha v Podbabě hotel býv názvu International.Ale jestli ona je z Karviné,tam holt dítě bylo neviné...
10. 07. 2013 | 15:29

Rodak z Cukrovarnicke napsal(a):

Jsem ze Stresovic,

a muzu rict ze Dejvicaci byli vzdy podivni.
10. 07. 2013 | 15:29

JC napsal(a):

Dáša N. napsal(a):

Tak nějak...středověk a myslím až do 18 stol.
10. 07. 2013 | 15:32

Marian napsal(a):

fafnir (ale nejen on) z historie je dobře známo, že po válce se z kolaborantů a udavačů stali ti nejzuřivější antifašisté.Z téhož typu lidí se po roce 1989 stali ti nejradikálnější antikomunisté.
10. 07. 2013 | 15:32

JC napsal(a):

Dáša N. napsal(a):

A v Ponávce dřív kulturně socialisticky plavaly šprcky :)) pak to nějakej nekulturní barbar zakryl panelama.
10. 07. 2013 | 15:36

Yosif K napsal(a):

Chtěl bych ještě podotknout, že kandidátem na zbourání byla před 20 lety i další dejvická “komunistická stavba”, hotel International (dnes Hotel Crowne Plaza), kdysi vysmívaný (řekl bych, že docela právem), dnes považovaný za zajímavou kulturní památku. Podle mého názoru je hotel Praha architektonicky mnohem lepší...
KONEC CITATU.

No zásadní rozdíl je tento, za stalina postavili hotel který má rozumně velkou velikost pokojů a rozumně střídmou velikost Chodeb, Lobby atd - prostě prostoprů ketré nelze nikomu duševně zdravému pronajmout. Toto na rozdíl od hotelu Praha kde jsou pokoje 300m2 a chodby převažují nad pokoji cca 10 ku jedné.

Proto hotel Internacional spokojeně provozují kapitalisté se ziskem a proto hotel Praha NEPROVOZUJI kapitalisté se ziskem ač to 20 let bezúspěšně zkoušely.

Jak prosté Watsone.
10. 07. 2013 | 15:39

Marian napsal(a):

Když zkoušely, tak to musely být kapitalistky, Yosife.Omlouvá vás,že jste cizinec, jinak by to od vzdělaného a úspěšného borce byla blamáž.A dodám, že poněvadž jste odjinud,prd tomu co se u nás děje rozumíte.Vaše příspěvky patří zcela jednoznačně k tomu nejhloupějšímu, co zde lze číst.
Hezký den.Dám vám radu.Pište tam,kde jste doma.
10. 07. 2013 | 15:47

Pukrt napsal(a):

Údajně nikdo neutáhne provoz stavby, ale tu mě napadá, proč to někdo koupil a ještě chce investovat miliardu do odstranění... Mně osobně se stavba líbí.
10. 07. 2013 | 15:52

Karl IV. napsal(a):

Hotel Praha má nějaký smysl tím, že je součástí urbanmistického celku onoho hanspaulského svahu k Evropaké. Sám o sobě je výrazem betonového brutalismu 70.let. Není stavbou, která by měla vzbuzovat vášně.
Vášně však může vzbudit urbanistické řešení nového, zvláště, když jde o využití pro zcela soukromé rodinné účely Kelnnerů.
PPF není známa jako stavitel podařené architektury, známá jména architektů , kteří pro fond pracují, nevytvořila žádné z příliš podařených děl. Patrně jsou pod vlivem akcionáře a jeho vkusu. Pankrácké nové Generalli, PPF Gate atp. jsou spíše podprůměrné stavby, podobně přestavbě Penty Na Florenci.
Některé z těchto budov dokonce úspěšně navazují na jazyk adriatické fašistické architektury období Mussolini: je to stará a dávno známá preztentace bohatství, moci a absence diskuse.
Město, které přestává plnit účely veřejné plochy, si zadělává na problémy, které jsou dnes dobře známé z Londýna, Paříže a nově i Berlína.
10. 07. 2013 | 15:53

Bestia triumphans napsal(a):

Marian napsal(a):
..."Pište tam,kde jste doma."
?
V tom případě by jste psal u Chocholouška?
10. 07. 2013 | 15:54

Marian napsal(a):

Asi tam, Bestie protože neznám vaše bydliště.Mimochodem, víte,že patříte do desítky nejhloupějších diskutérů na aktualne?:o)))
10. 07. 2013 | 15:59

amdg napsal(a):

Ještě bych doporučil zbořit Nuselský most. Jako ty některé malé dálniční mostky. A Praze by to prospělo, ve městě by nebylo tolik aut.
Lidový citát: Bořit dovede každý.
10. 07. 2013 | 16:00

fafnir napsal(a):

marian
a co tím básník marian hodlal říci.Že zbourat ošklivou na provoz drahou budovu, kterou je nutno navíc ještě dotovat a postavit místo ní školu je věc politická?
Já komouše opravdu nikdy neměl rád,a nic jsem s nimi neměl,kromě státu,společného,ale z tohoto hlediska bych se na to,stejně jako na Pakul,opravdu nedíval.Jesli se na to díváte z tohoto úhlu,je mi vás líto.
10. 07. 2013 | 16:01

Čech napsal(a):

Romský kolaborant Martin Fendrich velmi svými názory škodí Českému obyvatelstvu !Příčinou všeho zla v ČR jsou nepřizpůsobiví Romové!Dělat nebudou a občané je musí živit.Krást budou dál a co je nejhorší bezdůvodně mlátí brutálně České občany :Pokud tito nepřizpůsobiví nebudou deportování z republiky,může to dospět k občanské válce.Čím jich v ČR bude více,tím je válka reálnější,protože zatím žádná vláda ani policie neochránila České občany proti Romskému násili !Toho se Češi museli dočkat ve své České zemi !Ale přece se objevují hrdinové( České Budějovice)kteří proti Romskému násilí bojují !Sláva jim !Historie je ocení !!
10. 07. 2013 | 16:02

Bestia triumphans napsal(a):

Marian:
Nejste náhodou Sladký, bývalý duševní gigant těchto diskusí?
Pište rychle, než vám skončí vycházky...
10. 07. 2013 | 16:04

Marian napsal(a):

Máte ale těžkou konkurenci- Vlkodav,Martino,JC, Sup, Čert,bohorodička hoven (ta je chytřejší) abych jmenoval aspon některé mistry.Pokud je ti 12-13 let nominace se ruší, v tom případě je tvůj intelekt v pořádku.
10. 07. 2013 | 16:04

amdg napsal(a):

Promiňte, ještě jsem si vzpomněl na hotýlek, hyzdící vrchol Ještědu.
Aby mimopražáci nepřišli zkrátka.
Jó, bořit by se dalo. Jak blaze. Všude sádrokarton a barevné počítačem navržené 3D obludy. Jen brněnský orloj ponechte.
10. 07. 2013 | 16:05

JC napsal(a):

amdg napsal(a):

Ještě chybí zmínka, že beton hotelu je prosáknut potem našich pracujícíh a na
na kovových konstrukcích jsou zbytky jejich mozolů.

A proto...a proto je to všelidová stavba kterou si nenecháme zbourat. :-)))
10. 07. 2013 | 16:05

Marian napsal(a):

Bestia-Být duševní gigant diskusí, jichž se účastní veličiny jako vy je víc než snadné.Nechte si změřit IQ, třeba se s výsledkem nějak vyrovnáte.
10. 07. 2013 | 16:07

neo napsal(a):

Sladký:

včera jsi tvrdil, že sem nechodíš plknout urážky.
dnes opět dokazuješ, že jsi lhář.
10. 07. 2013 | 16:09

mb napsal(a):

Petro ty v tom svetro
zasypte to metro
jinak by mě kleplo
kdyby bylo metro

pravičáci rudí
furt mě ze sna budí
nechtějí být chudí ...
10. 07. 2013 | 16:10

Marian napsal(a):

Bestia, cituji "Pište rychle, než vám skončí vycházky." :o))) milý hochu, každý není pod dohledem ošetřovatele, jako vy.:o))A to IQ si fakt nechte změřit- můj tip (fandím vám) je 9O-95. Tedy pokud jde o verbál, třeba jste dobrý tesař,konstruktér nebo jiný fachidiot.(to je německý,běžně užívaný výraz,pane Stejskale.
A ještě pro vás.S BT se hádat nebudu, doma se s pračkou také o ničem nedohaduji.:o)))
10. 07. 2013 | 16:13

Martin napsal(a):

Hořejší:

Pane Hořejší i to, že někomu se zdá hotel Praha hnusný je názor. To že se Vám nelíbí ještě neznamená že je hezký. Tak ho prosím respektujte. Mě se třeba nelíbí Palác kultury na Vyšehradě, který je podle mě hnusná komunistická krabice .
Hotel Praha prodělává už několik let a když se zvedne počet lůžek nemusí to znamenat nutně že přestane prodělávat. Pokud by tam chodilo málo lidí, nebo pokud by cena lůžka poklesla tak že by nepřevyšovala náklady.

Srovnávat Koloseum v Římě a hotel Praha to opravdu nemyslíte vážně. To jste opravdu asi architektonický a historický ignorant. Koloseum je historická památka stará tisíc let zatímco hotel Praha je pár desítek let starý a ošumtělý hotel.
10. 07. 2013 | 16:13

Martin napsal(a):

Václav Hořejší:

Zde je názor odborníka architekta Zdeňka Lukeše. Ten také si myslí, že se tam hotel Praha nehodí.

http://bydleni.idnes.cz/hotel-praha-bourani-04i-/reality_bdp.aspx?c=A130125_134458_reality_bdp_web
10. 07. 2013 | 16:15

Marian napsal(a):

Neo-tvoje příspěvky nejsou ničím jiným, než neustálým urážením slušných a myslících lidí.Nejsi nic jiného, než hlásná trouba.Mimochodem- nech se zavčasu vyšetřit, čím později se začneš léčit, tím hůře.
10. 07. 2013 | 16:17

Bestia triumphans napsal(a):

Aha, takže komediant Sladký vylezl z hrobu zapomnění...
:-)
10. 07. 2013 | 16:18

Marian napsal(a):

Vlezte mi na záda, hlupáci.Na evidentně hloupé příspěvky některých jedinců nadále nehodlám reagovat. Už vás znám, k tomu poznání netřeba nic dodávat, pravděpodobně je definitivní.
MÁM VÁS NA HÁKU.
Nevadí mi, že má někdo jiný názor-pokud ho dokáže zdůvodnit něčím jiným, než manipulativními plky a žvásty médii.Chci diskutovat s lidmi, ne s loutkami.
10. 07. 2013 | 16:20

Marian napsal(a):

Fafnir- nevím, zda jste opravdu nepochopil proč jsem text,na který jste reagoval napsal.Nicméně, potrefená husa zakejhala.Řeč nebyla o nějakém hotelu- ale o vaší rétorice,kterou se zde prezentujete.Fascinuje mne vaše setrvalá potřeba kopat do komunistů, když už se to smí.
10. 07. 2013 | 16:26

neo napsal(a):

Marian:

Pokud se někdy výjimečně uchýlim k nějaké lehké urážce, je to vždy v sebeobraně.
10. 07. 2013 | 16:26

Marian napsal(a):

Neo- JÁ TĚ RESPEKTUJI, mezi zdejšími pravičáky jsi opravdová hvězda.Nepochybně inteligentní člověk.Ale ted popravdě- nepsal jsi dříve do diskusí pod nickem TOLUN? Nebo tak nějak? V ikonce jsi měljakéhosi robota.Pokud to nejsi ty, pak je to tvůj bratr, téměř dvojče.A nabízí se mi ještě nějaký H. z Kroměříže.
Dodám ještě, že k sebeobraně tě dost často přimějí ženy.A o lehkosti urážek bych si dovoliol pochybovat.
10. 07. 2013 | 16:35

Rudi Koutek napsal(a):

Marian
Proc kolem sebe tak kopete?
10. 07. 2013 | 16:37

Dáša N. napsal(a):

Martin

Kterou stavbu pan arch. Lukeš navrhl? Nepodařilo se mi od něj nic najít.
10. 07. 2013 | 16:38

blue napsal(a):

debata je vesměs mimo mísu. Panu Kellnerovi vadí hotel ve výhledu, tak ho koupil a zbourá ho. Zákon mu to umožňuje, je to jeho majetek, není to historická památka. Veškerá ideologická argumentace je naprosto zcestná.

Jako připomenutí kdo tu skutečně vládne jeden starý článek od Besta...
http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=744543

není fakt náhodou, že když čteme o zlých kmotrech co tahaj za nitky, tak vidíme jména Rittiga, Janouška a podobných kašparů, zatímco těch 5 bossů je v pohodě.

Mimochodem první Kellnerovo místo po ekonomce byl referent v podniku zahraničního obchodu Strojimport... tam asi nebyli žádní nepřátelé režimu, že jo? Schválně, kontrolní otázky, kdo měl tyhle podniky zahraničního obchodu pod dohledem?... njn... kruh se uzavírá.
10. 07. 2013 | 16:45

Marian napsal(a):

Rudi K.Fakt vám to tak připadá? Pokud ano, myslím,že je to spíš váš problém.Asi vůbec nechápete, o co jde.To nic, nemusíte všechno vědět.mimochodem, víte,co je to OBJEKTIVITA? Asi ne, tak si o tom něco přečtěte a přemýšlejte, jistě na to máte.
10. 07. 2013 | 16:50

Ještěráno napsal(a):

blue
všechno vám mohou vzít, jenom důl ne.

Jeden vesničan si koupil pozemek, že zaseje. Pak se stalo, že na něm vyrostla továrna na silikátové buchty zvané porobeton, což se mu do krámu hodilo jen málo a musel vzít zavděk pozemkem jiným.

Vidíte všechno moc idealisticky.
10. 07. 2013 | 16:52

Marian napsal(a):

Blue- dík za komentář k věci.To není ironie, myslím to naprosto vážně.Dobrý příspěvek.
10. 07. 2013 | 16:52

vaclavhorejsi napsal(a):

amdg:

"Ještě bych doporučil zbořit Nuselský most."

Ano! A strahovsky tunel je take pekna normalizacni obluda - mel by se take zlikvidovat, jelikoz jeho stavba byla zahajena v roce 1985 za pritomnost Husaka a Stepana.
A samozrejme take Temelin a Dukovany!

..
10. 07. 2013 | 16:54

ex-nemo napsal(a):

Pokud současnou národní katastrofu, to jest postkomunizmus, odnese jen tahle sporná stavba, tak vem ji čert. Každá katastrofa za sebou zanechá ruiny.
Období Braniborů v Čechách, Křižácká intervence, pobělohorská pohroma, druhá světová válka a okupace - to jsou tak doby srovnatelné s dneškem - nám přinesly ztrátu daleko cennějších budov, a přežili jsme to.
10. 07. 2013 | 16:56

Marian napsal(a):

Jestli nás mohlo potkat něco horšího, než komunismus, pak je to tenhle postkomunismus.Nicméně je třeba dodat, že pokud stačím sledovat dění ve světě, v krizi (spíše ve srabu) je celá euroatlantická civilizace.
Kde hledat vzor a oporu?
10. 07. 2013 | 17:01

Myšelín napsal(a):

Pan profesor si nakonec v destrukčním zápalu podřízne i větev, na které sedí.
Co zbořit i Karlovu Univerzitu, když se v ní nachází zastánci starých pořádků z doby Otce vlasti?
10. 07. 2013 | 17:03

blue napsal(a):

ještěráno
to řekněte Bakalovi, že mu důl nemůžou vzít :)... NWR míří k bankrotu, ani Bakala nečekal, co udělá těžba břidlicového plynu... jojo, jeden kmotr jde dolu, Kellner to bude mít jednodušší...
10. 07. 2013 | 17:05

Drzá zrzka napsal(a):

Nuselský most nebourááát. Si plánuju, jak z něj na závěr svého života skočím :-)
10. 07. 2013 | 17:06

Myšelín napsal(a):

Drzá zrzka
Jak poznáte, že přišel závěr vašeho života?
10. 07. 2013 | 17:13

fafnir napsal(a):

vaclavhořejší amdg marian
vy levičáci jste fakt nemocní.Nemocní ostalgií,nemocní ideologií,nemocní vlasnní důležitostí a neomylností.Vy ani nepřipustíte,že něco co se zrovna vám líbí,se jinému prostě a obyčejně nelíbí.Vy vlastně ani nedovolujete,aby ce to se líbí vám,se někomu jinému nelíbilo.Vy už máte v sobě zakořeněno,že jiný než váš názor je nepřípustný.Že něco je nesmyslně drahé a neužitečné,a hledáte,jak jste byli z dob bolševika zvyklí a naučení,za vším hledat politiku.Ve vás prostě zůstává ten bolšvický zvyk,ta nadřazenost,že co je dle vás správné,musí považovat za správné každý,jinak je ničema darebák a hlupák.Dovoluji si vám říci,že je to od vás pitomý postoj.A zabrání jakékoli racionální komunikaci s vámi.Jestli pane profesore takto také děláte i vědu......
10. 07. 2013 | 17:21

fafnir napsal(a):

Marian
no vy nejspíše v Sev Koreji.
10. 07. 2013 | 17:23

Dattelhein napsal(a):

Každá generace musí zákonitě zbořit dílo svých rodičů, díky němuž vyrostla, aby se mohla cítit jako dospělá a svéprávná. To je jediná cesta.
Že v Egyptě nezbořili pyramidy je důkaz, že nejsou ještě dostatečně dospělí a že je načase jim ty pyramidy rozhrnout.
10. 07. 2013 | 17:28

Drzá zrzka napsal(a):

Myšelin

závěr života poznám tak, že si koupím lístek do Prahy. Tam nasednu na metro. Dojedu k Nuselskému mostu. Ochotné ruce, které pomůžou přes zábrany se vždy najdou. A dolu to prý trvá 8 vteřin. :-)

Jen tak nebude. Chci se ještě podívat na pár rozhleden, na Ještěd. Jo a taky na jeden ze skvostů šokyalistické architektury. Na Labskou boudu.

P.S. Jak to tady tak pročítám, nebylo by od věci zbourat vltavskou kaskádu. :-)
10. 07. 2013 | 17:30

VašeK napsal(a):

Václav Hořejší: "Ano! A strahovsky tunel je take pekna normalizacni obluda - mel by se take zlikvidovat, jelikoz jeho stavba byla zahajena v roce 1985 za pritomnost Husaka a Stepana.
A samozrejme take Temelin a Dukovany!"

Dálnice D1 se již také začíná bourat. Na údržbu nebyly v posledních 20ti letech peníze ....
10. 07. 2013 | 17:40

Yosif K napsal(a):

Samozřejmě s pádem nenáviděné pinochetopvské doktatury se otevírají zcela nové horizonty:
---nový ministr kultury může hotel Praha znárodnit....
---nový ministr průmyslu může nainstalovat do hotelu PRAHA VÝSTAVU "JAK JSEM POSLUHOVAL VELKOBURŽUJI CHRENKOVI".
---NA CHODBÁCH BY BYLO MOŽNO POSTAVIT MODEL KANÁLu Dunaj-Třinecké železárny v měřítku 1 ku 500.... včetně plujících lodiček a funkčních zdymadel....
---nakonec i ve vilách zbohatlíků jako Kellner a Bakala by se mohli ubytovat "soudruzi kteří to myslí dobře" například Keller, Cienciala, Žák, Fischer, Fencl, Zgarba atp atp....
Zkušenosti tu jsou......
10. 07. 2013 | 17:49

neo napsal(a):

Marian :

nikdy jsem na jiných diskusích nepřispíval.

to nic nemění na tom, že je to jen v sebeobraně. Ty ale urážíš jako útočník.
10. 07. 2013 | 17:58

Milan napsal(a):

No já bych pane Hořejší začal trochu jinak. Udělejte závazné prohlášení, jakou částkou z Vašich osobních zdrojů přispějete na rekonstrukci a jakou částkou (opět z Vaší kapsy) budete pak pravidelně každý měsíc dotovat provoz tohoto hotelu. Když se k Vám přidají Ti demonstranti, tak dáte možná něco dohromady. Já bych si ale tipnul, že dáte dohromady velký prd.
10. 07. 2013 | 18:06

evix napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):
Viola napsal(a):
.."On Kellner vyhodil soustu peněz na to, aby krásnou a velice účelnou budovu"
Ta budova je nerentabilní, vy to nechápete?
...........................................
Tady je análních vlezců! Jste si jistí, že se "tam" panu Kellerovi všichni vlezete?
Mimochodem, kdyby jste ty turisty 20 let soustavně neokrádali, měli by jste po problémech s rentabilitou...Jste drazí a ještě k tomu lumpi, tak co se divíte :-((((
10. 07. 2013 | 18:52

evix napsal(a):

fafnir napsal(a):
Marian
no vy nejspíše v Sev Koreji.
....................................
To tedy určitě není, sedí pěkně v Česku a kouká, co nerozumných tady na netu plká :-(((
Jediný podnik v Sev.Koreji postavili Jihokorejci, tam není co privatizovat!!! Tady nadáváte na něco co postavili naši předci a z čeho zbohat i pan Kellner...
10. 07. 2013 | 18:57

Karel (taky) napsal(a):

To je jak budhistická mantra: Hotel je nerentabilní, hotel je nerentabilní, hotel je nerentabilní... A zeptal se někdo, proč se hotel musel stát nerentabilním? Nebylo to třeba kvůli výhodné prodejní ceně (tedy výhodné pro pana Kelnera)?

Jsou to stejné pindy jako o tom, že průběžný důchodový systém nestačí, že průběžný důchodový systém nestačí, že průběžný důchodový systém nestačí - a něžně se přitom pomlčí o té řádce pravičáckých "politiků", tuneldědkem počínaje, kteří se už léta starají o to, aby opravdu nestačil a mohly se nějaké prachy z důchodů hodit na pospas soukromým subjektům, které za to jistě jsou patřičně vděčné.
10. 07. 2013 | 19:01

SuP napsal(a):

taky Karle -
Vy jste toho asi ještě moc neprodával, což?
10. 07. 2013 | 19:05

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
protože jsem byl svými rodiči vyroben před rokem 1989, to jest za totality, odcházím se zbourat.

Doufám, že mi před hospodou postavěj pomník.
10. 07. 2013 | 19:21

Ivan Tomek napsal(a):

Pan fafnir mi napsal:
"... pro ten pěkný pohled,z hotelu,by měla být u vás,ale i u nás, méně často ošetřována zeleň,méně čištěny ulice,nepřistavovány kontejnery na odpad,zkrácen třeba chodníková program,a v neposlední řadě omezena kultura na Praze 6.Ale vybraní návštěvníci by měli pěkný pohled na Prahu.
BTW,kolikrát jste v onom hotelu s nádherným pohledem na Prahu povečeřel?"

No, dovolil jsem si napsat, ze se mi ten hotel docela libi. U hezkych veci se casto primhouri oko nad tim, zda je vydelecny nebo ne, kolikrat za rok ci zivot tam clovek zavita a utrati penize, a tak dale.

Kolikrat jste, pane fafnir, byl minuly mesic v Narodnim Divadle? A vydelava nebo prodelava? A co treba narodni Muzeum? Ja jsem tam naposled byl pred 60 lety. Nechci srovnavat Hotel Praha s Narodnim Museem, rikam jen, ze se mi libi a ze se tam podle meho nazoru hodi, a ze hezke veci na sebe nemusi nutne vydelavat.
10. 07. 2013 | 19:33

Jáchym napsal(a):

A nestačilo by Hotel Praha přejmenovat na Hotel Keller, Hotel Václav Ruzyňský, Hotel bratří Mašínů, Hotel Schwarzenberg ?

Nebo ho natřít narůžovo nějakou levnějším tankolakem ?

A postavit ze strany vily pana Kellera obří periskop, aby ho mohl přehlížet ?
10. 07. 2013 | 19:35

český maloměšťák napsal(a):

Není pod tím hotelem ropa ? Nebo uhlí ?
Jo, že ne Komárek...ani Bakala...ale Kellner.
Kvůlivavě výhledu říkáte ?
Koho - hotelových hostů na Kellnerovic vilu nebo Kellnera na hotel ?
Kolik že tam stojí pivo a párek ?
Zbourat !
-----------------------------------
Pane Hořejší, kdysi zachránili štamgasti hospodu U černého vola - co kdybyste Vy a další štamgasti hotelu Praha tento zakoupili či provozovali ? Měl bych byznys plán - udělejte z něj ubytovnu pro sociálně vyloučené. Díky příspěvkům na bydlení se zvednou příjmy hotelu, chudí lidé budou bydlet konečně na dobré adrese a pan Kellner , ale i ostatní sociální turisté /sociální turistika by byla také součástí tohoto byznys plánu - bohatí by tvrdě solili za to, aby se mohli chodit nebo jezdit dívat na to, jak žijí chudí/ by posilovali své empatické a solidárně-voyaersko-sociální sklony, to též může v samotném závěru celé té akce sehrát významnou roli - až se přestanou ty příspěvky na bydlení státu vyplácet, pak přijdou na řadu sociálně citliví sponzoři sociální turistiky.
Dole by mohla být hospoda - mohla by se jmenovat třeba " U českého vola" - pivovarská hospoda, mláto je též k jídlu, to by mohl promovaný biochemik snad vědět...je výživné, s vysokým obsahem vlákniny.
Nahoře /má to doufám plochou střechu ?/pak biofarma - i vepři žerou mláto, společné výkaly mlátojedů by pak sloužily k výrobě plynu a následným dodávkám tepla - jak pro sociální turisty, tak pro objekty jejich objektivů.
Po započtení příspěvků z eurofondů bych to šanoval na docela slušné přilepšení k profesorskému platu, co vy na to ?

Kdo zavolá Kellnerovi - aby dodával ty bohaté čumily ? Vy - anebo Bestia Trumfosliz ?
O.K. - já teda jedu do Chánova , kvůli té stěžejní části byznys plánu.
Trumfosliz ať jede žebrat do Bruselu, vyzná se.
10. 07. 2013 | 20:09

Jemnický napsal(a):

Drzá Zrzka

Když padne Nuselák, můžete si zajet na Macochu, toužíte-li po tomto způsobu ukončení životní pouti. Letí se dolů delší dobu a je více času na rozmyšlenou.
10. 07. 2013 | 21:58

občan napsal(a):

Kdo bude soudit ty vyvrhele kapitalistický, kteří bourají a chtějí bourat domy, které mohou sloužit svému účelu?
10. 07. 2013 | 22:20

Jerry X Blummenfeld napsal(a):

Já v tom hotelu několikrát bydlel. Příjemný pobydlení, za rozumné peníze. Má svou tvář, do prostoru sice nezapadá ideálně ale mne nijak nerušil, upřímně však přiznávám, že kolem něj nemusím chodit denně a kdybych musel, asi bych svůj názor změnil. Jestli je na hotelu něco unikátního ? Ano, je, vnitřní schodiště v hale. půlkulaté a zajímavě řešené ... Já kdybych mohl rozhodnout, řeknu nebourat, pro některé bohužel, pro jiné naštěstí však můj názor nemá žádnou cenu. A upřímně, v Praze není moc hotelů, a bydlel jsem snad ve všech, při cestách do Prahy, kde bych se cítil tak dobře, a v pohodě jako v tomto hotelu ...

A JXD ... ? vždycinky to byl prodejný idiot ...
10. 07. 2013 | 22:48

Jáchym napsal(a):

Maloměšťáku,
i bouračské práce jsou práce a tudíž se stávají - spolu s udržování ladem ležících polí, fotovoltaikou, hernami, exekutorským průmyslem - rodinným stříbrem našeho hospodářství.

Jediné, co by mohlo (nepočítám-li prostituci,decimované nekalou konkurencí členek LIDEM) postavit na protézy kulhající růst HDP je právě a jen bourání.

Nebo export Kalouska do Egypta.

Zbourání pyramid je nejen nutným předpokladem odstřižení se Egypta od příliš sociální minulostí, spojené se starověkou státní politikou zaměstnanosti.

Bourání pyramid pod kalouskovským vedením dá práci značné části národa - a zaslouží se o nový rozkvět a prosperitu této země.
A až budou zbourány ?
Jednak to bude trvat desítky let - a pak je možno je stavět znovu a dát tak sysluplnou práci dalším generacím budovatelů egyptského demokratického kapitalismu!

A tak bude co dělat do skonání světa - nebo alespoň do doby, než přestanou žrát Kalouska. (Ostatně ani konzervovaný, mumifikovaný či ve formě islamizovaných hostií v tom horku moc dlouho nevydrží.)
10. 07. 2013 | 23:04

Mard napsal(a):

ondráš napsal: Hotel Praha je budova architektonicky hodnotná a proto se bourat nesmí! Je to jeden z mála baráků postavených za bolševika opravdu kvalitně a pěkně, protože byl jejich, tam se nemuselo šetřit.

Jojo, třeba jako nádherná stavba Pakul, že ano? To by nejspíš také bylo škoda zbourat (teda podle Vás). Já jsem sice jen trouba, co nestudoval architekturu a tak uměleckou a kulturní úroveň posoudit neumím, ale pokud má dům vlastníka a ten jej chce zbourat a město ani ministerstvo není proti, tak co se Vám nelíbí?!?
10. 07. 2013 | 23:06

Mard napsal(a):

Karel (taky) napsal: To je jak budhistická mantra: Hotel je nerentabilní, hotel je nerentabilní, hotel je nerentabilní... A zeptal se někdo, proč se hotel musel stát nerentabilním?

SuP napsal: taky Karle - Vy jste toho asi ještě moc neprodával, což?

IMHO taky Karel nejen že nic neprodával ale asi také ani nic pořádného neudělal :-(
10. 07. 2013 | 23:29

Jáchym napsal(a):

Neexistuje už veřejně-prospěšné sdružení, vybírající již dnes příspěvky na znovuzbourání dosud znovunepostaveného Mariánského sloupu ?

Nebylo by načase či nanečase v tom případě založit v předstihu sdružení za tuplované znovupostavení dosud nepostaveného, ale plánovaně znovuzbouraného Mariánského sloupu?

A nemohla by tato združení, spolu s mezinárodní organizací za zbourání egyptských pyramid (posléze jejich znovupostavení) mít sídlo v Hotelu Praha - a tím se postarat o rentabilní využití této stavby ?
10. 07. 2013 | 23:58

Jáchym napsal(a):

K tématu demolice Hotelu Praha umělecké hodnoty:
http://www.literarky.cz/politika/domaci/15337-kde-najde-azyl-libensky-a-spol
11. 07. 2013 | 00:10

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy