ČSSD a její falešné bilboardy - aneb Řešení místo strašení.

05. 05. 2009 | 19:01
Přečteno 17097 krát
Porušuji dnes své pravidlo uveřejňovat blogový článek nejvýše jednou týdně, ale nutí mě k tomu vážnost situace.
Cestou do práce několikrát míjím bilboardy s nápisem "ODS – ČSSD – Řešení místo strašení". Je na nich vlevo mile se usmívající, pohledný M.Topolánek, vpravo pak na špinavě oranžovém pozadí ošklivý J.Paroubek, který vypadá jako dementní opilec.
Taktéž potkávám bilboardy, na nichž je zobrazen obdobně odporný Paroubek a nápis „Evropa nebo Česko, kašlu na to všecko!“.
Je myslím zjevné, že tyto bilboardy vyvěsila ČSSD s rafinovaným záměrem přesvědčit voliče, ze jsou stupidním produktem ODS.
Reklamní stratégové ČSSD evidentně počítali s tím, že si lidé řeknou „Stranu, která používá tak primitivní prostředky, přece nemohu volit!“.
Ale volební manažeři ČSSD se přepočítali – my, inteligentní voliči, jsme jejich trik prohlédli!

Teď jen čekám, kdy se objeví pravé bilboardy ODS...Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Béda napsal(a):

Pane profesore,

nejsem si jist, možná to objasní nějaký právník, ale mám za to, že v českém právním pořádku existuje paragraf o klamavé reklamě. A o zákazu zneužívat cizí foto k vlastnímu prospěchu.

Jestliže něco takového existuje, myslím že poškozená strana by ve vlastním zájmu měla konat.
05. 05. 2009 | 19:13

Ládik napsal(a):

V minulých volbách se čssd zachovala ještě hůř, kakaja natura, takaja kultura...
05. 05. 2009 | 19:13

Béda napsal(a):

Co se týče kampaně do europarlamentu musím tým ODS pochválit. Po Smlouvě s občany by pro voliče byl každý slib této strany vyhodnocen jako pokus o nejapný žert. Proto ODS pragmaticky přešla k jediné možné alternativě - ostré negativní kampani.
05. 05. 2009 | 19:19

Čochtan napsal(a):

"..ošklivý J.Paroubek, který vypadá jako dementní opilec."
Díky pane profesore, potěšil jste mne.
S tím se holt nedá nic dělat, on už jiný nebude. Ta malá fotečka je ale hezká ! Vypadá ouplně jako ten německý socan, no, jak se jen jmenoval, taky takhle koukal v berlinském bunkru,.. tuhle to běželo v televizi,..

Není to zajímavé, kolik takových fotek existuje ? Já bejt objektiv, tak se rozsypu na tisíc střepů, kdyby mě na Paroubka namířili. Leda že by mě namontovali na flintu.

Ještě jednou díky a máte.li víc takových fotek, sem s nimi ! Člověka to potěší, když se koukne na neštěstí.
05. 05. 2009 | 19:25

Béda napsal(a):

Vydávat svůj program za cizí program na reklamních poutačích, to tu ještě nebylo. To se Zahradilovcům skutečně povedlo.
05. 05. 2009 | 19:26

Karel Mueller napsal(a):

Dobrý den pane profesore,
v zásadě bych s Vámi souhlasil v tom, že ten rozhodně vypadající pán na malé fotce může vyvolat lavinu sympatií ...

Třeba si leckdo řekne Hurá !!!
Konečně máme člověka, který se alespoň na něco zmůže ... ale to je přeci úplně jedno, na co se zmůže. A v dneění době bez mužů vypadá jako návštěvník z dob dávno minulých ...
05. 05. 2009 | 19:29

Skogen napsal(a):

Ládíku, nejprve jsem si myslel, že bilingvně kakáte na přírodu, až jsem si nakonec všiml, že jste jen nenašel znaky pro azbuku ;o) A který že to ruský velikán pronesl uvedené moudro?
05. 05. 2009 | 19:30

Skogen napsal(a):

Jsem toho názoru, že se pan Paroubek prostě jen zdrcnul po použití tak nějak pravicově příliš ekonomicky naředěného lepidla, zatímco pan Topolánek září uspokojením, že ho teď na jaře ještě někdo někam pověsil. No a slogan, ten je zkrátka geniální, jen mě mrzí, že pointu třech slov dopředu na svém blogu vyžvanil Zahradil. Jinak bych si lámal hlavu, co to má vlastně znamenat, protože moje první signální soustava by už tím dílem jako celkem byla natolik vyděšená, že by vyloučila, aby se tím vůbec zabývala druhá signální soustava, natož ta třetí, která by jediná snad mohla uvěřit, že je to něco, co by vzešlo z moudrých a tak nějak nejlepších modrých hlav.. Ale nakonec si po uklidňujících vejcích se slaninou říkám, že to asi přece jen bude výtvor ODS, aby si udržela svoje zdravé jádro.
05. 05. 2009 | 19:38

Béda napsal(a):

"Jistoty a strašení ČSSD

Aktivity sociální demokracie se v poslední době omezují především na dvě věci: slibování a strašení. Kudy chodí, tudy rozdávají sliby. Dnes už dokonce neslibují nic konkrétního – asi jim totiž došlo, že by to nemuseli vyplnit. Svým voličům proto hrdě nabízejí jistotu. Úžasnou věc, po níž každý touží. Ale jistotu čeho? Na tuto otázku nám už sociální demokraté odpověď nedávají. Co takhle jistotu vlády s komunisty, jistotu zadlužování či jistotu neřešení dlouhodobých problémů. Zkrátka, pro každého se nějaká ta socialistická „jistota“ najde."

Toto jsou úvodní pasáže z posledního článku Jana Zahradila - kandidáta ODS do europarlamentu na jeho blogu.

ČSSD bude asi hodně konspirativní na "svých" plakátech, když si slova svého oponenta vzala tolik k srdci.
05. 05. 2009 | 19:49

Holubář napsal(a):

Pane profesore,
tahle kombinace mě, pitomce, nenapadla. Hanba mi, v mém věku bych měl být zkušenější, ale co dělat, stařecká demence už není na obzoru, ale na dosah.
Já ani tak nečekám, s čím přijde ODS, ale těším se na zelené.
Paroubek na pozadí hořícího Černobylského reaktoru?
Nebo Topolánek bořící buldozerem nešťastné roztomilé severočeské vesničky?
Ne, i to budou podvrhy! Zelená realita bude.....
Mrkev?
05. 05. 2009 | 20:11

Petr Havelka napsal(a):

Pane profesore,

ne, že bych chtěl nadržovat modré straně, ale pamatuju si ještě horší bilboardy. Usmíval se na nich Stanislav Gross a myslel to upřímně.
Vámi zmiňované biloardy mají take svoji "vypovídací" hodnotu, která je srovnatelná.

Nevím, proč to ODS dělá. Asi proto, že takové jsou bilboardy, útočí na první signální. Osobně takový "výtvor" považuji za urážku občanů tedy voličů. Zřejmě to podle PR agentur přináší užitek, sbírají se tak hlasy voličú bez kritického myšlení, nebo myšlení vůbec.
Vaše rozhořčení chápu, ale šetřete se. Bude hůř a z obou stran "sporu" o hlasy
05. 05. 2009 | 20:17

Pepa Řepa napsal(a):

......ale nutí mě k tomu vážnost situace.

Panenko skočická
situace je tak vážná?
Drahou vlast ovinuly zase chmury?
Jako 15. března 1939? Jako 21.srpna 1968?

Zní to, jako vyhláška: Mým národům.
Asi to bude kvůlivá atentátu na mladýho Kočku.
Dneska neusnu.
05. 05. 2009 | 20:19

Skogen napsal(a):

Pepo Řepo, vy si nemáte co stěžovat. Vy v nejhorším vždycky můžete ke Zdi nářků.
05. 05. 2009 | 20:23

Michal napsal(a):

Pane Hořejší, jen jestli jste byl stejně kritický k bilboardům ČSSD z názvem ODS minus. Také si je ODS nevylepila sama. Bohužel voliči méně inteligentní než jste Vy, se pak ODS zalekli :-). Nicméně na tomhle je vidět, že nejste objektivní člověk, držte se radši vědy a politiku nekomentujte, pokud neumíte hrát fair.
05. 05. 2009 | 20:23

Rejpal napsal(a):

Pravých bilboardů ODS s "řešením" místo "strašení" se už asi sotva dočkáme. Kde také nějaké přijatelné "modré" řešení hledat?

Snad alespoň zítra dojde ke schválení LS v senátu, aby se ČR mohla udržet na periferii EU.
05. 05. 2009 | 20:29

Skogen napsal(a):

Michale, viděl jste snad Topolánkův ksicht (omlouvám se, pane editore, ale když se někdo ksichtí po vzoru pana Paroubka, má v tu chvíli místo obličeje ksicht) na těch plakátech? Já ne. Neviděl jsem tam dokonce ani Vondrův, ani Tluchořův ksicht, ba ani zjevnou neférovku ksichtu pana Schearzenberga v pomstě Bursíkovi ČSSD nepoužila. Jen jasné varování před nereálnými sliby ODS. Projděte si ty ODS plusy ještě jednou a rozhodněte, kdo byl blíže pravdě. Oproti tomu ODS nemá co poukazovat na ksichty pana Paroubka, neboť nemůže legislativně dokázat, aby pan Paroubek neučinil ksicht kdykoliv se mu zachce.

Ale možná by se na jiných bilboardech mohl objevit rozbejčený chlap s pořádnýma gulama a jistý ministr v kněžském rouchu a zdviženým prostředníkem.. Ale to by bylo opravdu nechutné..
05. 05. 2009 | 20:30

jarpor napsal(a):

Michal

Ušetřil jste mi práci... díky.
Jsem stejného názoru.

A vážnost situace... ?
Pane profesore, sorry za impertinenci, v kalhotech už máte nebo je to teprve na cestě... ?

Hezký večer
05. 05. 2009 | 20:33

Skogen napsal(a):

A teď bych se rád pozeptal vás, milí modrofilové, co říkáte na prohlášení nového ministra vnitra na adresu kubiceho zprávy? Klikněte prosím na odkaz t.č. zde v pravém sloupci. Čekají vás krušné časy, pánové. Vaši zastupitelé vsadili všechno na jedno kartu - a nevyšlo to.
05. 05. 2009 | 20:42

Emissary napsal(a):

Inteligentní voliči?

Obávám se pane Hořejší, že inteligentní voliče potkal osud dinosaurů. Bylá to ČSSD roku 2006, která poprvé do své kampaně zařadila negativní prvky. Tenkrát, když jsem inzeráty viděl v neplacených novinách, chtělo se mi zvracet.

Do krajských voleb v tom pokračovala a na vršek přidala poplatky. Jak průhledný politický tah – inteligence voliče za 30. Nepamatuje si na minulost, nemyslí na budoucnost. Důležitá je přece přítomnost, po mně potopa. Přitom každý cikán věděl, že stačí skočit na příslušný úřad pro bumážku s delší dobou platnosti s nápisem „Hmotná nouze“ a poplatky platit nemusel. Místo toho ČSSD zvolila divadlo na čele s dirigentem Rathem s titulem:

„Zákon mě nedožene“.

Paroubek chce budovat sociální stát a obětuje všechno, i to euro, které tak chtěl. Paroubek chce, Paroubek udělá, Paroubek říká „a“, ale neříká „b“. Kolik schodků státních rozpočtů a v jaké výši, kolik dluhů v zdravotnictví, kolik dalších zadlužených občanů, kolik exekucí.

Vyprázdněná politika socialistické strany, žádná idea, žádné reformy, žádná odpovědnost k voličům. Jen myšlenka socialistického politika na peníze a moc, kamuflována starostmi o voliče. Prázdnota, nic, nic, nicota.

Zdravím inteligentní voliče, nashledanou v roce 2013.
05. 05. 2009 | 20:44

karin napsal(a):

No jo, ta ČSSD je holt rafinovaná :))))....jenže spíš to vypadá na totální vygumovanost mozků vedoucích představitelů ODS, přesně v duchu druhého muže ODS , elektrikáře Vodrážky, zvaného Chrchel kvůli "vynikajícím" znalostem moderní architektury, viz Kaplického knihovna. A pan Zahradil, to je taky světýlko přímo z Betléma s laťkou vkusu nastavenou proklatě nízko. Jeho infantilní stylistika i vakuová obsahová stránka blogů skoro napovídá, jestli se nevěnoval studiu vakua, v tomto případě inteligenčního. Ale nejspíš ne, on si jen přeje dál zůstat na výplatní listině Bruselu, který, achich ouvej, je tak prolezlý socialismem.:)

P.S. nemám nic proti elektrikářům pvládajícím a držícím se svého řemesla.
05. 05. 2009 | 20:46

karin napsal(a):

to Emissary
Víte podle čeho, a to velmi jednoduše řečeno, se pozná úspěšná vláda? Že vydrží celé, aspoň jedno, volební období. V lepším případě i několik. Víte, že ODS se to poprvé a naposledy podařilo v letech 1992 - 1996, kdy její vláda měla většinu 105 hlasů.
A zřejmě nevíte , že volební kampaŇ ČSSD do krajských voleb dělala stejná US agentura, která kdysi pracovala pro prezidenta Clintona. Takže žádní žabaři. Jaksi nechápu, proč si ODS pořád stlouká předvolební kampaŇ někde na koleně na Jánském vršku a neosloví profesionály.
05. 05. 2009 | 20:52

Tupelo napsal(a):

Pane Horejsi, jak to vypada konecne ODS zacala pracovat na vyklizeni Augiasova (viz. Topolanek) chlivku. Tento samodestrukcni pokus ODS je fajn, ale rikam si, nemeli by to jednodussi kdyby nekandidovali vubec? :)

Jinak pro sberatele 'povedenych' ksichtiku tu je onen konzervativni politik v cele sve parade: http://zpravy.idnes.cz/foto... (zajimavy je ostatne cely rozhovor: http://zpravy.idnes.cz/nast... ). A skutecna lahudka (kdysi s nejmocnejsim muzem planety) se naleza zde: http://3.bp.blogspot.com/_4... , desne jim to sekne. :)
05. 05. 2009 | 20:55

Emissary napsal(a):

Pro: karin

Ano, přesně. Úspěšná vláda, kterou drží nad vodou komunisti.

Prý karantény bylo dost, říká nově Sobotka.
05. 05. 2009 | 20:57

karin napsal(a):

to Emissary,
vy znáte v Česku nějakou parlamentní stranu, která nikdy nevyužila komunistů, když se jí to hodilo? Já ne. Chronicky známé jsou obě volby prezidenta, a například letos v lednu si ODS velice dobře rozuměla s komunisty, když ĆSSD odmítla vypárování, kromě poslance Kvapila i ministrů, tedy lidí sedících na 2 židlích -té poslanecké a nádavkem ministerské. Očekávat, že si vzpomenete, jak zemřelý poslanec Dostál se nechával nosit na hlasování na nemocničním lehátku, když ODS odmítla vypárování je asi zbytečné.Takže v tomhle případě komunisti nevadili.
Navíc, pokud jsou komunisti parlamentní stranou, mají svoje voliče, program, stanovy neodporující ústavě, tak proč ne?
05. 05. 2009 | 21:06

Skogen napsal(a):

Pro Tupelo:
Moc pěkné ksichty. Chválím.

Také bych přispěchal s trochou do mlýna...:

Tady to dopadlo nějak opačně:
http://storage0.dms.mediafa...

Pozoruje, kteří ptáci dělají svinčík:
http://i.lidovky.cz/08/102/...

Zde za majora Zemana: http://i.lidovky.cz/08/014/...

Naslouchá valašské angličtině:
http://i.pravda.sk/09/034/s...

"Slibuji rovnou daň z křivé mzdy":
http://image.tn.nova.cz/med...

"Tady něco smrdí":
http://i.lidovky.cz/09/034/...

"Že on má větší gule než já...":
http://media.novinky.cz/242...

Čáry máry...:
http://img.cas.sk/img/4/art...

"Tu zelenou přílohu jsme si nabírat neměli..":
http://mm.denik.cz/1/dc/mir...
05. 05. 2009 | 21:09

Emissary napsal(a):

Pro: karin

Vládnout s podporou či spolu s komunisty, prosazovat zákony, které mají vliv na chod a výkonnost ekonomiky a život celé společnosti a použít par hlasu na víceméně bezvýznamnou prkotinu je obrovský rozdíl, vážena ma‘am.

Ano, nic zdánlivě neodporuje a mě to nebaví opakovat pořád dokola, že se nikdy nezřekli ML ideologie a co to v praxi znamená.
05. 05. 2009 | 21:15

stále rebel napsal(a):

Pro Emissary.
Vy chcete zdravit inteligentní voliče?
Zdravte sobě rovné a inteligentní voliče nechte na pokoji.Vám schází nejen inteligence, ale i obecná slušnost a korektnost.
05. 05. 2009 | 21:20

stále rebel napsal(a):

Pro Emissary.
Vy chcete zdravit inteligentní voliče?
Zdravte sobě rovné a inteligentní voliče nechte na pokoji.Vám schází nejen inteligence, ale i obecná slušnost a korektnost.
05. 05. 2009 | 21:21

Zacheus napsal(a):

Osobně jsem celkem neutrální ve sporu ODS vers. ČSSD ( jedna strana za osmnáct a druhá bez dvou za dvacet), ale přesto si dovolím otázku na pana profesora: opravdu se domníváte, že ČSSD nemohla počkat s pokusem o vyslovení nedůvěry vládě až po skončení našeho předsednictví v EU? Za sitauace,kdy i expremiér Zeman ( kterého jistě nelze podezírat ze sympatií k ODS) připustil, že předsednictví Topolánkova vláda celkem dobře zvládla?

ČSSD měla a má plná ústa Evropy a Lisabonské smlouvy, ale při první zkoušce svého "evropanství" - na jedné misce vah třeba oprávněné důvody k vyslovení nedůvěry vládě, na druhé misce vah oprávněný zájem Evropské unie na bezproblémovém průběhu předsednictví - prostě dala přednost svým zájmům před zájmy Evropské unie. Evropa a Česko, kašlu na to všecko... je to opravdu tak nepravdivé tvrzení? -

Přitom je jasné, že bez ČSSD by k vyslovení nedůvěry vládě nemohlo dojít. A jaké jsou důsledky, vidíme na "účasti" evropských zemí na různých schůzkách EU - ještě že pošlou do České republiky alespoň vedoucího odboru na ministerstvu, když už ne přímo vrátného...
05. 05. 2009 | 21:22

Vaclav Horejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

Vam ta lstiva socanska uskocnost nedela starost?
Priste se muze obratit treba i proti vasim balbinovcum - nepodcenujte je!
Treba na vas vyrukuji s nejakymi padaky, a jste namydleni!

..
05. 05. 2009 | 21:24

Emissary napsal(a):

Pro: stále rebel

Vaši inteligenci jsem poznal právě teď, vážený pane. Za sebou hned dvakrát.
05. 05. 2009 | 21:29

Skogen napsal(a):

Zacheus, v situaci, kdy vláda přes mrtvoly tlačila sněmovnou změny ve zdravotnictví? Uvědomujete si, že pokud by ODS průchod plánovaných změn legislativou "nějakým způsobem" zajistila, jednalo by se o proces demokratickými způsoby nevratný? Dovoluji si podoknout, že ODS někdejší předkládaná reforma zdravotnictví je pro kteroukoliv stranu od středu doleva naprosto nepřijatelná.
05. 05. 2009 | 21:41

Narrno napsal(a):

Díkybohu, že prohnaní stratégové z ODS také zamakali, zrovna před chvílí na mě laškovně mrkal banner na jedněch stránkách s "Odkaz ODS: Arogance a korupce (slovo korupce se divoce třese). Zabraňte návratu ODS (ODS zčerná a rozmaže se a nejspíše se pak propadne rovnou do pekla kam taky patří), volte ČSSD".

A já říkám s klasičkou, Velebnosti, to je hnus.
05. 05. 2009 | 21:46

Vaclav Horejsi napsal(a):

Michal:

"Pane Hořejší, jen jestli jste byl stejně kritický k bilboardům ČSSD z názvem ODS minus."

No to vite, ze ano! Jenze tehda jsem jeste nemel tenhle blog - doba byla zla, jak vite. Napsal jsem jsem tehdy odvazny kriticky clanek proti te negativni kampani "ODS minus", ale nasadili na me grosstapo, odposlechy, zacaly mi chodit dopisy s prazdnou nabojnici a jejich cenzura mi zabranila to publikovat...

..
05. 05. 2009 | 21:48

Kritik napsal(a):

K článku: Každý dělá jen co umí. Neboť ma nic jiného se nezmůže, natož, aby to bylo pozitivní.
05. 05. 2009 | 21:49

sirobdoggoned napsal(a):

Žasnu po přečtení příspěvků.Vždyť pan profesor napsal ironický a vtipný ( mimochodem) článek o bilbordech ČSSD,jejichž trik ovšem jako inteligentní člověk " prohlédl " a tak nyní spolu s ním i já čekám na ty pravé bilbordy .
Všechny příspěvky tuto ironii nezaregistrovaly a s radosti se chopily všech " invektiv "týkajících " se pana Paroubka ajeho strany.
Jako obvykle se ještě přispěvkáři pustili i do sebe.
Radost číst.
05. 05. 2009 | 21:58

stále rebel napsal(a):

Kubiceho zpráva byla fabulace, ze které se v podstatě nic nepotvrdilo," říká v rozhovoru nový ministr vnitra. "A její zveřejnění před volbami není nic jiného, než politická manipulace."
Hlavním úkolem Peciny v roli ministra je odstřihnout politický vliv na policii.
http://aktualne.centrum.cz/
05. 05. 2009 | 21:58

Zacheus napsal(a):

To Skogen. Zase tak žhavé to nebylo ( extrémní zdravotní reformy by nemusely projít třeba díky poslanci Hovorkovi z KDU ČSL a několika dalším), osobně bych na místě Jiřího Paroubka - tím spíše, pokud hlásám,že jsem Evropan - s nedůvěrou vládě počkal do konce předsednictví v EU... přeji dobrou noc.
05. 05. 2009 | 21:59

Emissary napsal(a):

Pro: sirobdoggoned

Neříkejte všechny, když nevíte které. :)
05. 05. 2009 | 22:04

Skogen napsal(a):

Pane Zachee, jestliže si maně v duchu promítnu, jak vládní ODS přispěla politické kultuře, nespoléhal bych na jednoho poslance Hovorku (tolik jich zase nebylo a Jakubková se Zubovou byly přes své výhrady k reformě spíš zapuzeny politickým stylem vlastního předsednictva. A Tlustý se Schwippelem, ti už s tím vůbec neměli nic společného), jakkoliv si pana Hovorky vážím (za to, že jednal dle svého přesvědčení, aniž se musel stát přeběhlíkem), přece jen je to jenom člověk.. Mohl dostat nábojnici stejně jako si zabučet. A také mohl být přikoupen manšaft. Ani ne tak za špetku z vábících přesměrovaných miliard, jako za nějaké kompro. Dobrou noc.
05. 05. 2009 | 22:11

Karel Mueller napsal(a):

sirobdoggoned:
Myslíte :-)) ?
05. 05. 2009 | 22:14

vlk napsal(a):

Milý pan e profesore
jak sám vidíte, porušení vlastních zásad s eneobejd e bez okamžitého trestu! Modrá eskadra , dalo by s e říci - zdejší modrá náboženská policie saudskoarabského ražení s vámi briskně vymete kd e jaký kanál!

dotkl jste s e jejich ega. A to se neodpouští.
Michal a podobní veleduchové.
Samozřejmě, že je pro vás naprosto nepostřihnutelný drobný detail mezi přiblblými bilboardy s Paroukem z dílny ODS a minulou socanskou kampaní ODS minus.

Kampaˇň ODS Plus slibovala co všechno modrý pták šťatsně pokálí při svém letu k výšinám. Socanské ODS minus totéž uváděla na pravou míru. Jak to bud e v reálu. Schválně dejte sem hesla té kampaně a podíváme se , jak vylhané to bylo!
Já vím, drobné detaily typu realita nikoho z modré náboženské policie nezajímá. Vy potřebujete jen čistou víru!
Žijte modře a nikd y jinak!
05. 05. 2009 | 22:14

Emissary napsal(a):

Pro: vlk

Ale jdi kamaráde "V“, co to plácáš. Jenom jsem to napsal a už vím, že jsem se zamotal. :)
05. 05. 2009 | 22:22

Frante napsal(a):

Ty pravé bilboardy ODS jsme mohli vidět zřejmě před minulými parlamentními volbami. Takové ty co byly v duchu - "Viktor Kožený volí ODS" a jiné podobné. Zajímavé že tenkrát vážnost situace autora k psaní blogu nepřinutila
05. 05. 2009 | 22:31

Tribun napsal(a):

Díky, pane profesore, ušetřil jste mne nutnosti komentovat to osobně. Protože k té blbosti co ODS (opět) vyplodila se nedá a nesmí mlčet.

Prý řešení místo strašení... jediný, kdo pořád dokola straší Paroubkem a bolševiky (kteří jsou u nás v nepatrné menšině), je právě ODS.
05. 05. 2009 | 22:32

Lena napsal(a):

Dneska jsem se málem nabourala kvůli jednomu z těch pitomých bilboardů.
Co se týče politiků, neumí se chovat ani jedna strana. Kdybych se tak chovala jako dítě já, dostala bych výprask. Zcela oprávněně. A tak si myslím, že by rozhodně neškodilo i ty naše politiky prostě a jednoduše vypráskat.
05. 05. 2009 | 22:33

tim napsal(a):

tribune, díky za blog...
05. 05. 2009 | 22:40

Emissary napsal(a):

Pro: Lena

Dotazník

a) dala to tam ODS,
b) dalo to tam ČSSD,
c) dal to tam mimozemšťan.
d) dal to tam prof. Hořejší

Která možnost je správná? :)
05. 05. 2009 | 22:41

Lena napsal(a):

Emissary,

dal to tam nevychovaný blbec. Je jedno, odkud byl.
05. 05. 2009 | 22:43

suchánek napsal(a):

štěká ale nekouše...životní úděl zdejší gigantické, davem obdivované, vypelíchané (vylízané by byl přesnější výraz)
šelmy.

pokud totiž někdo napíše:
---------------------------------
A: jak říkávala moje babička, zelená, modrá, pro blázny dobrá
---------------------------------
B: Kampaˇň ODS Plus slibovala co všechno modrý pták šťatsně pokálí při svém letu k výšinám. Socanské ODS minus totéž uváděla na pravou míru. Jak to bud e v reálu.
---------------------------------
pak mi nezbývá než zopakovat dotaz, proč že to tam ODS zdejší mentální gigant hodil.

začínám ho pomalu ale jistě podezřívat z toho, že to hodil ods jen a jen proto, aby tady mohl celý rok štěkat. tahle dokonalá rafinovanost by ovšem výrazně změnila můj pohled na ono zvíře a z kategorie loula bych ho šmahem zařadil po vzoru indiánských názvů (ten co tančí s vlky) mezi TY, CO SI ABSENCI MANŽELSKÉHO SEXU SETSAKRA DOBŘE UMÍ NAHRADIT.
05. 05. 2009 | 22:43

suchánek napsal(a):

štěká ale nekouše...životní úděl zdejší gigantické, davem obdivované, vypelíchané (vylízané by byl přesnější výraz)
šelmy.

pokud totiž někdo napíše:
---------------------------------
A: jak říkávala moje babička, zelená, modrá, pro blázny dobrá
---------------------------------
B: Kampaˇň ODS Plus slibovala co všechno modrý pták šťatsně pokálí při svém letu k výšinám. Socanské ODS minus totéž uváděla na pravou míru. Jak to bud e v reálu.
---------------------------------
pak mi nezbývá než zopakovat dotaz, proč že to tam ODS zdejší mentální gigant hodil.

začínám ho pomalu ale jistě podezřívat z toho, že to hodil ods jen a jen proto, aby tady mohl celý rok štěkat. tahle dokonalá rafinovanost by ovšem výrazně změnila můj pohled na ono zvíře a z kategorie loula bych ho šmahem zařadil po vzoru indiánských názvů (ten co tančí s vlky) mezi TY, CO SI ABSENCI MANŽELSKÉHO SEXU SETSAKRA DOBŘE UMÍ NAHRADIT.
05. 05. 2009 | 22:44

Emissary napsal(a):

Pro: Lena

Nesprávná dedukce. c) a d) vylučuji. Zbývají jen dva. :)
05. 05. 2009 | 22:47

Lena napsal(a):

Emissary,

a k čemu to spěje?
05. 05. 2009 | 22:49

Frank napsal(a):

Ty kampane se delaji stejne jako na praci prasky, nevim kdo s tim zacal, ale asi to "na bezne lidi" funguje.. coz vytvari otazniky kolem smysluplnosti nynejsiho volebniho systemu..... mne by spis ale zajimalo, co si myslite o clanku jineho blogera na aktualne: http://blog.aktualne.centru...
05. 05. 2009 | 22:51

vlk napsal(a):

Leno
jste moudrá žena. Až vezmete do ruky bič, dejte vědět.Půjdu taky.
05. 05. 2009 | 22:56

Emissary napsal(a):

Pro: Lena

Jo, to bych také rád věděl. Ne ohledně těch možnosti, ale ohledně naši politiky, kam spěje. Neprozradíte?
05. 05. 2009 | 22:56

Lena napsal(a):

vlčku,

ani ne tak moudrá, jako znechucená.
(Tedy: pokud jste se nepřeklepl a nechtěl napsat modrá:-)).
05. 05. 2009 | 23:03

Emissary napsal(a):

Pro: Vlk

Ale jdi Vé. Žena s mužem bít chudáka?
05. 05. 2009 | 23:04

Lena napsal(a):

Emissary,

co jsem? Sibyla?
Skoro mi to připadá jako za komunistů. Nahoře žvanilové, dole dav, co se zase začíná zajímat místo o věci veřejné spíše o chatičky a chaloupky.
05. 05. 2009 | 23:05

PatientO.T. napsal(a):

Je pravdou, pane Hořejší, že volební kampaň, sotva v plenkách, rychle nabývá odporné povahy. Zatímco ovšem já nevěřím ve zlepšení, vy máte patrně jasno. V duchu naší holubičí povahy nabídne nám ČSSD laskavou, slušnou a věcnou propagandu. Takové knedlo vepřo zelo pro každého, že?
Budiž vám přáno, jakož vám budiž přány i vaše sny o příchodu oranžového, inteligentního a nekonfliktního Mesiáše z RaJe.

http://www.lidovky.cz/skrom...

http://image.tn.nova.cz/med...

P.S.: Ta vaše zpoždění (neměl jste blog, chudáčku) vám věru nezávidím. Vždy je vám známo, dějí-li se kde špatnosti, ale jako z udělání to právě v ten čas nemůžete ventilovat. Smůla. Tak to chodí... No, nic, aspoň, že od vás víme, že jste vždy stál na správné straně.

P.P.S.: Jen vám překopíruji svůj příspěvek ze Zahradilova blogu. Snad nepřehlédl jste...

Boleslav D. /má stejnou IP adresu jako vy/ napsal(a):
Ja se jen tesim, az ty oboje volby ODS projede podobne jako ty podzimni...
Pane Zahradile, ty vase bilboardy vam opravdu prijsou dobre??? Vzdyt je to hruza a trapnost, ze je cloveku az hanba i za vas...

PatientO.T. napsal(a):
2 Boleslav D.:
Při spatření následujících obrázků dmete se pýchou, pane Hořejší?

http://typomil.com/typofilo...
http://i.idnes.cz/06/041/ma...
http://www.galaxie.name/pic...
http://typomil.com/typofilo...
http://media.novinky.cz/366...
http://media.novinky.cz/366...

Proboha, vy nevidíte, že jsou úplně stejní?

P.S.: http://cssd.unas.cz/paroube...
03.05.2009 22:55:13
05. 05. 2009 | 23:07

Emissary napsal(a):

Pro: Lena

Je to jednoduché. Může to objasnit objednatel nebo zhotovitel. Nemyslím si, že se pan prof. Hořejší informoval. Ale aby jeho ironie byla dokonalá, tipnu si a) :)
05. 05. 2009 | 23:14

Lena napsal(a):

Nedivila bych se, kdyby to bylo a), ani kdyby to bylo b). V obou případech je to stejně hnusné - jak myšlenka, tak provedení samo.
Bohužel objednatel se nedá vystopovat, protože dodavatel určitě nebude spolupracovat. To by třeba příště už žádnou zakázku nedostal.
05. 05. 2009 | 23:18

suchánek napsal(a):

patientOT::

jakkoliv jsem si už několikrát všiml vašeho velmi pohotového a trefného vyguglování a tnutí do živého a jakkoliv nejsem zrovna ve stejné partě jako hořejší, vsadil bych z fleku dům, že hořejší rozhodně nemá žádnou potřebu vystupovat po cizím nickem a touto formou, takže tentokrát tipuju, že jste vedle jak ta jedle.
05. 05. 2009 | 23:19

Skogen napsal(a):

Emissary, tak šup sem s tou fakturou. Objednavatel vám ji asi nedá a zhotoviteli byste musel zahrát na nějakou hodně líbeznou strunu, aby vás potěšil ;o) Čili nic. Já si tipnu d). Nechat udělat pár hnusných bilboardů, aby o nich bylo možné napsat do blogu, to je sádlo!
05. 05. 2009 | 23:22

Emissary napsal(a):

Pro: Lena

Tak, jste moudra žena a nechte vzkaz pro Véčko. Díky. :)
05. 05. 2009 | 23:22

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, když fotočky, tak fotočky...
http://ateo.cz/frame/phpgal...
05. 05. 2009 | 23:22

PatientO.T. napsal(a):

2 suchánek:
Je-li to náhoda, že píše Boleslav D. ze stejné adresy jako pan Hořejší, omlouvám se. Nejvíce ovšem panu Hořejšímu.
Je to náhoda?
05. 05. 2009 | 23:24

stále rebel napsal(a):

05. 05. 2009 | 23:24

Lena napsal(a):

No, díky rebelovi máme jasno.
05. 05. 2009 | 23:29

Emissary napsal(a):

Pro: Skogen

Jak je libo. Už se nemohu smát.

:):).
05. 05. 2009 | 23:30

Emissary napsal(a):

Pro: Leno

Jj Leno. A až po Vás někdo bude chtít půjčku 100.000 s tím, že za týden vrátí 200.000, tak nevěřte. :)
05. 05. 2009 | 23:32

Lena napsal(a):

Emissary,
jsem lakomá, nepůjčím nic.
05. 05. 2009 | 23:39

Milan napsal(a):

80 % voličů má IQ nižší než 110 bodů.
05. 05. 2009 | 23:40

Emissary napsal(a):

Pro: Lena

Dnes končím jako obvykle.

Žijte dlouho a blaze, paní Leno.

A pro ostatní dobrou noc.
05. 05. 2009 | 23:43

Lena napsal(a):

Dobrou, Emissary. A na ten odkaz z minula jsem se dívala. Pěkný.
05. 05. 2009 | 23:46

Kakt napsal(a):

Vase rozhorceni je stejne smesne jako rozhorceni nad titulni strankou Blesku. Chce to klid,relax a mene afektu.
06. 05. 2009 | 00:12

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Hořejší,
ani Vy ovšem nemáte smysl pro férovou hru - viz Vaše odpověď 21:48.
Když nemáte argument, plácnete naprostý nesmysl - ber kde ber, otočíte se na podpatku 2pí a tváříte se, že šlo o žert ... ó jak se všichni smějeme!
06. 05. 2009 | 01:16

Jan Vaculík napsal(a):

VH - ještě jednou k 21:48
Je tu něco, co mě od Vás velmi udivuje - opakovaně.
Pro obhájení svých politických názorů jste schopen sáhnout i po nejstupidnějších argumentech (viz např. blogy č.99 "Zajímavé srovnání dvou dohod o pobytu vojsk" nebo č.102 "Radar versus Poesie bojující"); když se pak dojde k pitomosti těch argumentů a ani Vy sám ji už nemůžete nevidět, tak tvrdíte, že to byla "jen taková legrace".

Myslím, že Vy jste nikdy nebyl za své názory nijak persekvován, nešlo po Váa gestapo ani grosstapo, nikdy jste neměl doma namontovaný odposlech a cenzurou jste taky asi nijak zvlášť netrpěl. Studoval jste v cizině, myslím, v době, kdy to bylo umožněno jen pár vyvoleným; politicky vyvoleným. Považoval bych za nekorektní Vám to předhazovat, kdybyste tu teď nežertoval způsobem, pro který se hodí jediné slovo: chucpe.
06. 05. 2009 | 01:42

John Cuckoo napsal(a):

Princip fungujici demokracie spociva na tom zaklade, ze si partaje daji pred volbama pekne pres hubu a pak se do dalsich voleb chovaji, jako by se nechumelilo.
06. 05. 2009 | 02:59

Vasja napsal(a):

Pecina a Kubiceho zpráva? Dyk ten Pecina je socan již od pohledu. A na zadku v kapse, má ještě jejich průkazku.
06. 05. 2009 | 03:21

Pr(u)dič napsal(a):

Ještě nikdy se nevyplatilo podceňovat a zesměšňovat soupeře !
06. 05. 2009 | 06:55

Michal Macek napsal(a):

pane profesore,

me to vzdycky zvedne naladu ty billboardy - ty fotky sou super
a nebojte se nasly by se jeste horsi
06. 05. 2009 | 07:09

Dzarda napsal(a):

Navrhuji Vás na cenu Sisyfa (Sysifa?) za matení veřejnosti! Je to pro mě, stejně jako pro Vás, jednodušší - než se snažit porozumnět tomu, co se za Vaším blogem skrývá.
Hezký den :-)
06. 05. 2009 | 07:30

vaclavhorejsi napsal(a):

suchánek:

Vase prispevky (05.05.2009 22:43:46, 05.05.2009 22:44:29) na me delaji jakysi surrealisticky komplikovany dojem (co tim chtel basnik rici?)
******************

PatientO.T.:

Ano, v diskusich pod jinymi blogy nekdy pouzivam nick Boleslav D. - to uz jsem tady nekolikrat deklaroval. Nevidim na tom nic spatneho - rekl bych, ze i vase skutecne jmeno neni PatientO.T.
*****************************

Jan Vaculík:

V cizine jsem nestudoval. Ano, mate pravdu - gestapo ani grosstapo po me nikdy neslo - odhalil jste to brilantne!
*********************

Emissary:

Take vy jste odhalil pravdu - samozrejme je to (d)! Kazda legrace neco stoji!

*********************

..
06. 05. 2009 | 07:43

PatientO.T. napsal(a):

2 vaclavhorejsi:

Já vám ten alternativní nick nikde nevyčítám. Jen jsem se chtěl s ostatními podělit o radost z naší korespondence. Takový suchánek, např., se zdráhal mému štěstí uvěřit.
Tak, a když jsme si to vyjasnili, snad byste nám mohl napsat, jak se vám líbila výzdoba veřejného prostoru uměleckými díly nazvanými ODS-. Případně nám, neznalým, můžete vylíčit, co bylo v pozadí této geniální kampaně. Díky.
06. 05. 2009 | 08:23

Vaclav Horejsi napsal(a):

PatientO.T.:

na tento dotaz jsem jiz odpovedel (05.05.2009 21:48:18 ) ;-).

..
06. 05. 2009 | 08:28

neo napsal(a):

Vážený pane Hořejší,

ten "dementní opilec" mě fakt dostal:)) výborné.... no ale k tomu jste potřeboval billboard??
06. 05. 2009 | 08:34

PatientO.T. napsal(a):

hořejší napsal:

"Napsal jsem jsem tehdy odvazny kriticky clanek proti te negativni kampani "ODS minus", ale nasadili na me grosstapo, odposlechy, zacaly mi chodit dopisy s prazdnou nabojnici a jejich cenzura mi zabranila to publikovat..."

Opravdu, pane Hořejší? Kdybyste to nebyl zrovna vy, nevěřil bych. Měl byste to ovšem víc rozmáznout, aby nám před volbami bylo jasné do čeho jdeme.

P.S.: Zase jste nenapsal, jak se vám kampaň ODS- líbila... Tak to chodí...
06. 05. 2009 | 08:39

PatientO.T. napsal(a):

2 suchánek:

Málem jste přišel o dům...
06. 05. 2009 | 09:14

veverka napsal(a):

Ty bilboardy jsou důkazem naprostého zoufalství ODS.Jen mě ještě více utvrdili v tom,tuto stranu duševních trosek nevolit.Chtělo by to ještě přidat tam Paroubkovi rohy a kopyta,nebo aspoň turban...Copak si v ODS neuvědomují,jak neuvěřitelně je to trapné a hlavně kontraproduktivní? Asi chtějí aby bylo vítězství ČSSD ještě drtivější než v krajských a senátních volbách.Zahradil bude nejspíš tajný agent ČSSD,který má za úkol ODS potopit.
06. 05. 2009 | 09:23

Michal Macek napsal(a):

jinak co se tyce fotek paroubka:

ono je spis kumst najit nejakou kde by pan predseda NEVYPADAL blbe.Na strankach CSSD visela jeste pred tydne jeho fotka udelana na volebni kampan - s sakem frajersky prehozenym pres rameno se pan Paroubek usmival do objektvu - ale byl to usmev tak viditelne umely,krecovity a falesny ze fotka po par dnech zmizela - ted je tam fotka Boruvkove :))

PS:na stranky CSSD chodim cist jejich tiskove zpravy je to sranda:
1/cokoliv vlada udelala nebo chce udelat je spatne
2/jakykoliv uspech vlady bud uspechem neni nebo je to dilo predchozi vlady CSSD
3/jakekoliv informace "proti" CSSD jsou lzi provladniho tisku

fakt legrace :))
06. 05. 2009 | 09:24

Nuba napsal(a):

V celostátní soutěži sviňáren, faulů, podpásovek a kudel do zad ODS jednoznačně zvítězí. Vždy. Je to totiž jaksi geneticky dáno. Jestli tímto způsobem zvítězí i ve volbách, zda platí přímá úměrnost - čím větší prasárna a bezduchost, tím víc hlasů, tak to je kvízová otázka. Genetická výbava mi svévolně kroutí hlavou horizontálně. A to i přes to, že je moje představivost neustále zvenčí obohacována. Ještě nedávno bych se zřejmě hodně smála představě, že se prasata nakazí prasečí chřipkou od svého páníčka. A ejhle.

Doufám, že svinskou mutaci nepochytí voliči od svých volených zástupců. Lidská imunita je oslabena. Nebo to bylo původně opačně ? Příroda je provázaná a my jsme prý jejím výkvětem, obdarovaným jakýmsi IQ. Při pohledu na billboardy ODS si tím nejsem tak jistá.

Moje hezká miloučká, růžovoučká chrochtající prasátka, jak se jmenuje ten bolševník, co vyrostl kolem silnic ? Je to taková potvora, pořád to jeden likviduje a stačí jeden malý oddenek a je toho hned zase všude plno.

Že by lidská blbost ?
06. 05. 2009 | 09:43

max napsal(a):

dnešní způsob politického soupeření se stále více podobá soupeření fotbalových rowdies. Není důležitý obsah, program, ale barva dresu. Pokud je subjektivně "správná", je vše OK a část voličů na tu jednoduchost až primitivnost bohužel slyší.
Se vší úctou pane profesore, zapomněl jste zmínit druhou stranu, oranžový dres, který je vám zjevně bližší. Ale s tím modrým si nemá absolutně co vyčítat.
Kampaň ČSSD před krajskými a senátními volbami byla jen a jen o poplatcích.
Kampaň ČSSD před volbami do EP je o tématech, která rovněž vůbec nesouvisejí s fungováním EU. Být voličem ČSSD,tak to beru skoro jako osobní urážku. Zřejmě si vedení ČSSD myslí cosi podivného o svých voličích.
Jiří Paroubek vsadil na nejnižší lidské pudy - strach a závist.
Mirek Topolánek se mu snaží vrátit údery způsobem rovněž velmi jednoduchým.
Ale : kdyby jste pane profesore zmínil a uměl stejně kriticky posoudit obě strany, bylo by to OK. Takto je to jen v podstatě nepřímá podpora volební kampaně jedné politické strany. Škoda. Billboardy ČSSD s oním desaterem jsou rovněž směšné.
A to nás čeká ještě podzim...
06. 05. 2009 | 10:06

noctem napsal(a):

max:
Svatá pravda, princi. Ale uznej, že je cosi shnilého v tomto státě dánském, když se hádáme, který z našich vrcholných záastupců je menší blbec...
06. 05. 2009 | 11:10

max napsal(a):

noctem:
:-))
06. 05. 2009 | 11:25

jepice napsal(a):

Není nad klasiku:
Kterakž pak vidíš mrvu v oku bratra svého, a v oku svém břevna neznamenáš?
Aneb kterak díš bratru svému: Nech ať vyjmu mrvu z oka tvého? A aj, břevno v oku tvém.
Pokrytče, vyjmi nejprv břevno z oka svého, a tehdy prohlédneš, abys vyňal mrvu z oka bratra svého.
06. 05. 2009 | 11:31

Béda napsal(a):

jepice,

platí pro obě (všechny) strany anebo pouze pro jednu?
06. 05. 2009 | 11:46

Rumcajs napsal(a):

Dost pochybuju pane profesore, že Paroubek má ňákou lepší fotografii.

Pokud o nějaký víte, hoďte ji do placu.
06. 05. 2009 | 11:58

vaclavhorejsi napsal(a):

max (a dalsi):

Mne se zda, ze tyhle plakaty jsou DALEKO horsi nez cokoli, co jsme tady videli, takze by mi prislo nepatricne vyvazovat to kritikou jinych "normalne hloupych" plakatu...
**********************

jepice:

Jestli se vam ty plakaty libi, neberu vam to - proti gustu...
Jinak nevim, co ma byt ve vztahu ke mne to brevno v mem oku - ja zadne plakaty nevydavam, nikomu nenadavam...
************************
PatientO.T.:

"Zase jste nenapsal, jak se vám kampaň ODS- líbila..."

No nelibila - vdyt jsem psal, ze jsem napsal kriticky clanek, ale grosstapo mi ho zabranilo uverejnit, ze... ;-) ;-).

Ale bez legrace - zda se mi, ze to, co se rikalo na tech plakatech "minus" bylo nakonec mnohem blize pravde, nez co bylo na tech s "plus" (jak tady uz nekolik diskutujicich poznamenalo).
******************

Rumcajs:

Dejte si do Googlu (obrazky) "Paroubek" a uvidite spoustu krasnych fotek ;-).
A nezapominejte, ze daleko dulezitejsi je sexy mozek!

..
06. 05. 2009 | 12:09

Michal Macek napsal(a):

rumcajs:

ja pamatuju tu fotku paroubka v blesku jak byl v trenkach na zahrade - vypadal jak neandrtalec - pak sem ti videl jako setrc obrazovky - zahrada a najedńou z jedne strany na druhou prijel tenhle paroubek -neandrtalec na skateboardu - az sem se lekl - nevite nekdo kde se to da stahnout? :))
06. 05. 2009 | 12:15

Mirka napsal(a):

ODS volí spíše vysokoškoláci, Sociální demokracii volí spíše lidé s nižším vzděláním,
tento bilbord z dílny ODS oslovuje typické voliče ODS, schopné výkonné a vzdělané lidi.
06. 05. 2009 | 12:17

Béda napsal(a):

Mirka,

nebude to spíše tak, že ODS volí vysokopříjmoví, bez rozdílu jestli jde o vysokoškoláky, akademiky, lidi se základním vzděláním, pracanty, tuneláře atd.?
06. 05. 2009 | 12:22

neo napsal(a):

béda:
ne
06. 05. 2009 | 12:27

JC napsal(a):

Víte všichni kulový ....
To není souboj ODS vs.ČSSD.
To je souboj dvou zahraničních PR agentur.
Možná, že jenom dvou oddělení jedné PR-ky mezi sebou :-))
06. 05. 2009 | 12:31

Rumcajs napsal(a):

Tak jsem Vás poslechl pane profesore a jako první mi vyjelo tohle http://www.zkouknito.cz/obr...

Myslíte, že má smysl pokračovat?

Michal Macek:

Nevím, ale zkuste to dle návodu pana profesora. Myslím že při hledání narazíte na spoustu dalších povedených foteček.
06. 05. 2009 | 12:39

Nuba napsal(a):

Mirko,
"tento bilbord z dílny ODS oslovuje typické voliče ODS, schopné výkonné a vzdělané lidi"

musím ocenit Váš smysl pro humor, výborný vtip, předčila jste Renčína, děkuji

jinak také Mirka
06. 05. 2009 | 12:41

Béda napsal(a):

Nuba,

Mirka zapomněla dodat, že voliči ODS jsou ve většině případů lidé přitažliví, kultivovaní, žijí ve vzorném manželství, příkladně podnikají...

a naopak voliči levice vesměs jsou nevzdělaní, nekulturní amorální barbaři, povětšinou bezdomovci, lidi co se dají koupit za párek s pivem... Poznají se většinou podle toho, že mají bradavici(e) a namísto utahování, si stále povolují opasek.
06. 05. 2009 | 12:52

Lukáš Bušina napsal(a):

Mirka: Nemáte pravdu a rozbor voličstva u krajských voleb vaši nepravdu popřel...

Hezký den
06. 05. 2009 | 12:59

Rumcajs napsal(a):

LK:

... vaši nepravdu popřel ...

megace(negace) = pravda.

Nemusíte nás utvrzovat v tom, že jsme nejkrásnější a nejchytřejší.
My to víme i bez Vás.
06. 05. 2009 | 13:16

Rumcajs napsal(a):

LK=LB= Lukáš Bušina (Pardon)
06. 05. 2009 | 13:24

Jmeli napsal(a):

06. 05. 2009 | 13:24

Mirka napsal(a):

pane Bušino,
Nuba pochopila

Dejte se k nám, (ODS)-
elitě národa a vaše vyjadřování se k politice náležitě zkulturní!
Buďte jako my.
Nácek k Náckovi.
Elita k Elitě.

Pane Hořejší,
Bůh vše každému spočítá, klídek.

Zjevení sv. Jana:
Protože jsi zachoval slovo mé trpělivosti, i já tě zachovám od hodiny zkoušky, která má přijít na celý svět, aby byli vyzkoušeni ti, kdo bydlí na zemi.

nečilte se, buďte nad věcí.
06. 05. 2009 | 13:29

Lukáš Bušina napsal(a):

Rumcajs: Díky za opravu.
06. 05. 2009 | 13:32

Nuba napsal(a):

Bédo,

poznávacím znamením této výjimečně schopné sekty je zdvižený prostředník ( čili jednička):))

PS: pro zviditelnění své orientace jsem si jednu bradavici nakreslila hnědou tužkou, nedokonalost nemám ráda
06. 05. 2009 | 13:37

jepice napsal(a):

Pane autore:
Jakpak jste přišel na to, že se mi negativní kampaň ODS líbí?
Mně se podobná agrese protiví, ať je od modrých anebo oranžových.
Mám ale podezření, že vy jedny kritizujete za to, co druhým velkoryse promíjíte. Ostatně nejsem sama, jak vyplývá z diskuse.
06. 05. 2009 | 13:46

jarpor napsal(a):

Vždy jsem si myslel, že vědečtí pracovníci mají v genech smysl pro objektivitu vyplývající i z jejich profese : zhodnocení výsledků pro potvrzení či vyvrácení hypotézy jež stála na počátku zkoumání nějakého problému či děje.

Jak vidno, nemusí tak tomu být vždy. Autor to bilbordovým blogem dokumentuje. Dost výrazně, že, jepice a další...

Hezký den
P.S.
Profesore, co kalhoty v té vážné situaci ? O.K. ?
06. 05. 2009 | 13:55

Marty napsal(a):

Nejak se nam rude panoptikum bouri. ODS po prohranych volbach pristoupila na stejnou strategii jako CSSD a nejednou jim to uz nevoni :)
06. 05. 2009 | 14:03

Pepa Řepa napsal(a):

To jepice
vidíte to špatně.
Když někdo přebíhá zleva doprava je to odporné zvíře, hodné utracení.

Když někdo běží zprava doleva je to náhle osvícený mudrc.

Volte Balbíny. Zadek nezvednou.
06. 05. 2009 | 14:04

Ládik napsal(a):

Skogen:
znaky azbuky jsem nehledal, pro normální lidi to stačí napsat latinkou. Jen jsem tím chtěl upozornit, kdo pořád tahá za nitky (lana) v politice. Procentní zastoupení komančů v parlamentu a běžné populaci je v příkrém rozporu. Komanč nemusí být ani evidovaný estébák, prasárny má v popisu práce. Asiatské (ruské) způsoby předvolební masáže mají obě velké strany stejné... jen mě udivilo, že docent je dotčen až teď - a nepsal nic o kampani ods_minus.
06. 05. 2009 | 14:26

buldatra napsal(a):

To autor:

Dost dobře nechápu, proč se Vám výraz slovutného soudruha Paroubka nelíbí (viz ilustrační foto na konci článku).
Snad kvůli výrazu obličeje?
No to snad ne.
Neboť.
Co když byl potrefený politik vyfocen v okamžiku, kdy si myslel, že ho nikdo nevidí a využil této vzácné příležitosti, odhodil nepřirozenou přetvářku-politikům tak vlastní a dal volný průchod normálnímu, přirozenému výrazu. Ha?
Vzácný to okamžik.
Ulevil tak např. těmto svalům: m.mentalis, m.orbicularis oris, m.levator labii superioris, m.zygomaticus major, m.zygomaticus minor, m.levator anguli oris, m.risorius, m.depressor anguli oris, m.depressor labii inferiorit, m.orbicularis oculi, m.procerus, m.corrugator supercilii, m.frontalis, m.nasalis, m.levator labii superioris aaeque, m.buccinator a ještě asi deseti dalším. Alespoň na okamžik.
Politik je také jenom člověk, i když je to soudruh Paroubek a jako takový i on má snad plné právo alespoň na okamžik se tvářit přirozeně.

A nyní si představte, že si namůžete jeden jediný sval. Je to nepříjemná bolestivá situace. A když máte namoženo takových 20-30 svalů, není to lepší, že.
Ale paparazziové číhají ve dne v noci.
A pak se může na billboardu objevit ledacos.
Nemají to ti politici lehké.
06. 05. 2009 | 14:48

suchánek napsal(a):

hořejší:

ten, kterému to bylo směřováno, to pochopil. každopádně můžu napsat jasněji i pro vás:

zdejší annonymní legenda vlk se kdysi přiznala k tomu, že v minulých volbách volila ODS. a včera tady napsala tohle: Kampaˇň ODS Plus slibovala co všechno modrý pták šťatsně pokálí při svém letu k výšinám. Socanské ODS minus totéž uváděla na pravou míru. Jak to bud e v reálu.

pro vás vědce by nemělo být složité dát si 5 a 5 dohromady.
------------------------------
to boleslav D: jste mnohem slabší a jednodušší než originál hořejší. doposud jsem znal převlékání jen do těch výkonnějších tvorů (superman, batman, spiderman atd.), převlékání se do někoho o 3 třídy horšího je pro mě nový fenomén.
-----------------------------
patientOT: tak omluva veliká. váš nick u mě velmi posílil, a to už tak byl dost vysoko. klobouk dolů. opět se potvrdilo, že v některých věcech jsem neskutečně naivní trouba.
06. 05. 2009 | 14:48

Béda napsal(a):

suchánek,

nevím v čem by měl být u vlka problém. Třeba volil ODS a s odstupem času tak jako mnoho jiných zjistil, že se nechal kapitálně napálit.

Nikdo není neomylný. Obzvlášť když má v ruce písemný závazek podvodníka.
06. 05. 2009 | 14:53

vaclavhorejsi napsal(a):

Ládik:

Jak uz jsem rekl, k cemukoli pred cervnem 2007 jsem se zde skutecne, ale skutecne nemohl vyjadrovat, neb sem pisu az od toho rervna 2007.
nebyt toho, jiste jsem tvrde napadl ODS-minus, to mi verte ;-).

*********************
suchánek:

Co vidite spatneho na tom, ze pod cizimi clanky vystupuji pod nickem Boleslav D.? Nijak se s tim netajim.
***********************
buldatra:

Proc myslite, ze se mi vyraz J.P. na te fotce nelibi? Libi - je takovy zamysleny...

..
06. 05. 2009 | 15:01

suchánek napsal(a):

Béda:

nechci se v tom extra hrabat.je to napsáno tak, že už v době těch kampaní bylo jasné, jak to celé dopadne.a kampaně byly před volbami.

vašeho přítele čeká kapitální napálení i po těchto volbách, takže bych z toho vyvodil jednoduchou poučku. volte opak toho, co volí vlk, a naše země bude vzkvétat. páč co se týká volby, je ten vlk tak trochu pechvogel.
06. 05. 2009 | 15:02

suchánek napsal(a):

hořejší:
máme spolu tady něco málo za sebou. jsem velmi příjemně překvapen, že proruské a antiamerické téma s obamou vyšumělo. a nyní vás velmi rád čtu. jste vtipný a jako "ideologický soupeř" vaše dloubání do ods a pravice osobně beru. je inteligentní a s nadsázkou.

na vašem psaní pod jiným nickem nevidím nic špatného (až na to, že vše výše jmenované boleslavovi prostě chybí). já mu jen ABSOLUTNĚ nerozumím.
(jiné by to bylo, pokud byste jej tajil).
06. 05. 2009 | 15:08

Béda napsal(a):

suchánek,

Já se kupříkladu rozhoduji raději vždycky sám za sebe. Chci nést sám odpovědnost za vlastní rozhodnutí.

A při volbách se snažím vybírat menší zlo. Dá se říct, že poučen zkušenostma a značně nedůvěřivý poměrně často nechodím k volbám vůbec, resp. chodím zcela sporadicky, asi tak 1 za 20 let.
06. 05. 2009 | 15:11

suchánek napsal(a):

Béda: musím se bez mučení přiznat, že od nabytí volebního práva (potkalo mě to až po revoluci) velmi vážně zvažuji, že letos poprvé volby vynechám.
06. 05. 2009 | 15:23

buldatra napsal(a):

to autor:

usuzuji tak z vaší věty v článku, cituji:

Je na nich vlevo mile se usmívající, pohledný M.Topolánek, vpravo pak na špinavě oranžovém pozadí ošklivý J.Paroubek, který vypadá jako dementní opilec.
--------------
Omlouvám se, ale jak si to nyní mám dát dohromady s tím, že, opět cituji:

Libi - je takovy zamysleny...
-------------
Snad jedině tak, že na billboardu je jiná fotka s jiným přirozeným výrazem, anebo se Vám líbí jako takový zamyšlený dementní opilec?
Ale nechme toho.
Mě se ve skutečnosti Paroubek také fakt moc líbí. Dokonce až tak, že když ho vidím, musím se smát. Někdy se směji až k pláči.
Ale zajímavé je také, že se musím smát, až bych plakal, při představě mile se usmívajícího pohledného Topolánka.

Něco málo o možnostech billboardů:

http://www.yashica.cz/html/...
06. 05. 2009 | 15:40

vaclavhorejsi napsal(a):

buldatra:

Ano, na bilboardech jsou ty fotky jine - tam vypada, jak uz jsem rekl, jako dementni opilec, tady jako zamysleny myslitel, nemyslite? ;-)

..
06. 05. 2009 | 16:33

JAHA napsal(a):

Ad: vaclavhorejsi
"Teď jen čekám, kdy se objeví pravé bilboardy ODS..."

Vidite, ja naopak - cakam, kedy sa objavia prave bilboardy CSSD. Uz sa na nich, v suvislosti s EUROPSKYMI PROBLEMAMI, tesim:-).
P. S. 30 korun?
06. 05. 2009 | 17:05

Zacheus napsal(a):

To Václav Hořejší. Omlouvám se,že se ještě vracím k diskusi o Darwinovi, ale na blogu Michala Semína bych Vám doporučil k přečtení článek s názvem "O jedné nekonformní přednášce a o opičích předcích evolulocionistů", který reaguje na projev pana Hájka,týkající se této problematiky:).
06. 05. 2009 | 17:08

Zacheus napsal(a):

..evolucionistů...omlouvám se za chybu.
06. 05. 2009 | 17:09

Béda napsal(a):

JAHA,

nevím co evropského je na bilbordech, které ODS podvodně vydává za bilbordy ČSSD.

Podle mě stačí když ČSSD na bilbord napíše jsme pro Lisabonskou smlouvu. ODS ve vztahu k unii nedokáže napsat na bilbord ani tohle.
06. 05. 2009 | 17:16

blue jay napsal(a):

Predni socialisticky nerd Horejsi
Opet nabral kybl ze studny humoru. Kdyz uz je tak veselej po vzoru Jiriho Havla, tak mu doporucuji si zatancovat........
http://www.cssdprotivam.cz/...
06. 05. 2009 | 17:17

Karel Mueller napsal(a):

buldatra:
Víte, před časem jsem spal s dívenkou téměř generačně mladší. Mezi řečí jsem jí jen tak řekl: Ukážu ti hezkého kluka. A donesl jsem ji svatební fotky.

Zdvihla oči v sloup a prohlásila: Nechápu, proč ta hezká vlasatá holka má na sobě pánský oblek. Kdyby se mnou chtěla spát, tak bych se jí vysmála. Ale ty krásné dlouhé vlasy jí opravdu závidím ...

A bylo vymalováno. Naštěstí jsem už byl skoro plešoun :-)).

A ono to bude možná něco podobného i s politiky. Když vidíte standartní, hyperkorektní, uhlazenou bruselskou euromyš pečlivě volící slova a dbající, aby nikde neujela a ochotnou odsouhlasit i největší pitomost, tak se tak ptáte, jak to nazvat:
Pseudomuž? Paramuž? Mezomuž? Ponechávám lingvistům.

A když pak vidíte pana Paroubka na spodním fotu, tak opravdu můžete zajásat nad tím, že se cosi z dob dávno minulých navrátilo ...
06. 05. 2009 | 17:20

vaclavhorejsi napsal(a):

Zacheus:

Ano, Semina jsem uz videl, je to hrozne, skoro jako ten Hajek. To je dalsi diskreditator krestanstvi...
Mimochodem, znate nasledujici clanky od Semina (take pekny "humus"):

http://www.granosalis.cz/mo...
http://www.euportal.cz/Arti...

..
06. 05. 2009 | 17:27

blue jay napsal(a):

Tomu verim Karle Muellere,
Nejmenovala se ta divenka Natasha? Vy uz s ni preci spite dlouho Karliku M. Porusky govorite tovarisch Karl? jste Pseudomuž? Paramuž? Mezomuž? Vasi divence je to asi jedno. Hlavne ze hodite rudej listek do volebni urny.
06. 05. 2009 | 17:33

blue jay napsal(a):

Horejsi?
Snazite se v CR rozsirit nerd flu? Nejste pacient alpha?
06. 05. 2009 | 17:38

Karel Mueller napsal(a):

Milá Moucho,
nejmenovala se Nataša, jmenovala se Jitka. Ale to je vcelku jedno.

Pravda, milá Jitka mě na fotkách z let mládí nazvala vlasatou holkou, já jsem se zamyslel nad tím, jakou předložku před slovo muž použít v případě našich milých evropských zástupců.

Ve vašem případě však raději zůstaneme u té mouchy či sojky, zkrátka v říši živočišné. Nalézám celou řadu nejen savců, jejichž názvy by bylo možné ve Vašem případě použít.
06. 05. 2009 | 17:47

JAHA napsal(a):

Ad: Beda
...nevím co evropského je na bilbordech, které ODS podvodně vydává za bilbordy ČSSD."

Bedo! Neber vsetko tak vazne!
Kto kedy a ako dokazal, ze ODS (a oni su mi sum a fuk, to je ti dufam jasne) "podvodne vydavala za bilboardy CSSD".
Naozaj, este raz, bez urazky, odporucam, pouzivaj SVOJ vlastny rozum, nie vyhlasenia, WIKI...
Ja tym netvrdim, ze za tym nie je ODS, ale nemozem vylucit, ze za tym je CSSD (logicky pochopis preco).
Zbytocne sa nevzrusuj. Hlavne sa orientuj podla tohoto - pouzije ZNOVA CSSD "vseludovu" temu - odpor k plateniu za hocico a VSETKO ZADARMO od statu (odkial na to stat asi ma, ze), ci nejaku naozaj EUROPSKU temu. Podla toho rozlisuj!
Dobry vyber praje JAHA!
06. 05. 2009 | 17:51

blue jay napsal(a):

Karliku M,
Asi zase mate mokre sny. Nezila ta Jitka v Yellowstone National Park? Nemela tam orgasmus a Vam se zdalo ze tam Rusove vybouchly Topol? Mate to tezke Karliku. Porad snite.
06. 05. 2009 | 17:56

Béda napsal(a):

JAHA,

nastudujte si poslední příspěvek kandidáta na europoslance Jana Zahradila na zdejším blogu, který je tematicky i obsahově téměř totožný s těmi bilboardy. Ten příspěvek vznikl zhruba v době, kdy byly bilbordy rozvěšeny, možná o něco dřív. Myslíte, že je to náhoda?
06. 05. 2009 | 17:59

blue jay napsal(a):

JAHA?
Ziji v CR skoro 5 let. Celou dobu se snazim naucit Cesky. Co je to za variantu kterou ty pouzivas?
06. 05. 2009 | 18:02

vaclavhorejsi napsal(a):

Pane Boze, pane Stejskale, sojka/moucha je uz zase tady...

..
06. 05. 2009 | 18:39

buldatra napsal(a):

to KM:

napsal jste:
A když pak vidíte pana Paroubka na spodním fotu, tak opravdu můžete zajásat nad tím, že se cosi z dob dávno minulých navrátilo ...

Shlédl jsem kdysi Jurský park. Tam se také cosi navrátilo z dob dávno minulých…
Takže, moc se mi, tak nějak, jásat nechce.

Pane Moucho, potažmo Sojko:

Buďte pozdraven a mám dotaz (omlouvám se za svou nejapnou zvědavost, ale nemohu si pomoci, jsem zvědavec):
Když žijete v ČR už 5 let, líbí se Vám tady? A co se Vám líbí nejvíce?
06. 05. 2009 | 19:07

Pepa Řepa napsal(a):

Křesťan nemá brát jméno Boží nadarmo. Zvláště ve spojení s místním editorem.

K čemu je vůbec ta věda dobrá, když si neporadí ani s mouchou?

To buldatra
teď jsem se vrátil z Prahy. Všude na mne u cesty jukaly podobné milé tvářičky jako náš milý alfa-samec.

Připadal jsem si jako na pouti, když vás šoupli do vozejku. Myslím, že se to jmenovalo peklo. Tma a najednou kostlivec. Brrr.

V případě bratra předsedy to ovšem neplatí. Tady se nedá o kostlivci hovořit.
06. 05. 2009 | 19:27

vlk napsal(a):

Mno jeden ze zdejších křiváků cítí potřebu si mne brát do úst.

doufá, že si prožil svůj osobní orgasmus, ustříkl, uklidnil hormonální hladinu a někam zaleze.
Nedokáže pochopit , že jsem měl naprosto jasno, jak to a si s programem ODS plus bude a přesto, v naprostém zoufalství, jsme tam hodil modrý lístek. A psal jsme také proč. na naší kandidátce soc dem bylo promne nezkousnutelné, že byla vedena bývalým politrukem, na celostátní, že tam je Rath.
Obojí jsme tad y opakovaně napsal. Normální člověk si to jednak pamatuje, jednak může pochopit.Křivák samozřejmě ne.

Normální člověk v oponentuře nevytrhává účelově míněno jinak účelově ze souvislosí. Křivák nao. Napsal jsem zd e přísloví mojí babičky: zelená -modrá, pro blázny dobrá. když jsme popisoval kvalitu ztrozkotavší koalice. Babička měla opět pravdu. Koalu zařízli dva modří a dvě zelené!
Až půjdu na hřbitov, budu babičce referovat. Určitě jí potěší, že má naprostou pravdu i po smrti.
06. 05. 2009 | 19:33

blue jay napsal(a):

Pane Boze, pane Stejskale,
socialisticky nerd Horejsi je tu opet. Neni tu az prilis casto? Pokud me pamet neklame, tak tu ten brejlatej grafoman publikoval jiz vice nez 200 svych intelektualnich pokladu.
06. 05. 2009 | 19:57

vlk napsal(a):

Buldatro
proč mouchu přetěžujete? !!
Vy mu chcete snad přivodit okamžitou smrt? Musel by totiž začít myslet!
06. 05. 2009 | 20:01

Karel Mueller napsal(a):

buldatra:
každém pžípadě vidí příslušníka svého druhu.
Po éře para- mezo- či pseudo- mužů te návrat dinosaurů nelze vyloučit.
06. 05. 2009 | 20:05

blue jay napsal(a):

buldatro,
Ptate se co se mi v CR libi nejvice. Rekl bych ze lide jako vlk. Jsou k popukani. Dnes tu byl muj prime minister Harper. Rekl ze prozatim vlkum bude vztup do Kanady bezvizovej. Plne s nim souhlasim. Vyji, motaj pomatene pismenka, ale nekousou. Na komunisticke vlky jako Horejsi bych si ale bejt Harperem daval bacha.
06. 05. 2009 | 20:07

pgjed napsal(a):

Pane profesore, obdivuji váš téměř mladický zápal. Jen, jsou-li ti, jimž ho věnujete, toho zápalu hodni. Mě se jeví, že sázíte na špatného koně. Ostatně antikampaň někdo vynašel a kdo seje vítr...
06. 05. 2009 | 20:19

blue jay napsal(a):

bravo vlku,

opet jsi nezklamal. Covece, uz to tu nekdo rekl. Ty jsi se povysil na porotu a soudce. Ze sve zavratne vysky tu kazdy den vynasis rozsudky. Nikdo neni hodnej tveho jedinecneho a nikdy neomyleneho kadrovani. Vyjes a vyjes. Rad bych pouzil slova tveho souputnika Skromacha a rekl ti at uz konecne drzis hubu. Ale nevim jestli je tato fraze pouze privilegiem mistnich socialnekomunistickych blogeru .
06. 05. 2009 | 20:21

Karel Mueller napsal(a):

Milá moucho,
není jasné, co vám na lidech jako vlk může připadat úsměvné.
80% textu nejste schopen přeložit, co Vám někdo přeloží nepochopíte a jsou to pro vás jen jednotlivá slova.
Všechny vaše odpovědi to dokazují.
06. 05. 2009 | 20:23

vlk napsal(a):

Moucho
ani já nechci abys měl náhlou příhodu-mozkovou..Mozkovou? No tak to je vyloučeno. Fatální omyl. Ale stejně - nepřepínej, nerad bych tě měl na svědomí.
Zvůj primeministr sděloval do čech, že jaksi o další Mouchy nestojí. Ž e to Can jednak nemá zapotřebí a jednak Moucha adalší nepřizpůsobiví už stačí.
06. 05. 2009 | 20:27

blue jay napsal(a):

Tu jsi pžípad Muellere.
para- mezo- či pseudo?
Ale ja bych rekl ze jsi spise clovicek co uviznul v totalite CSR. Snis o zrudne mandelince bramborove a o petiletkach kde prekonas normy o 155 procent. Znam podobne Muellery jako jsi ty. Maji pod posteli schovane vytisky Rudeho Prava a doufaji ze jednou budou porad aktualni.
06. 05. 2009 | 20:32

Karel Mueller napsal(a):

Milá Moucho,
není to tak dávno, co jsem považoal za naprosto vyloučené, že by ty dávné kecy mohly být někdy aktuální. Dnes si spíš říkám, že ještě pár much na vysoké funkce a pak už se jen lze ptát, kdy opět budou aktuální. Nejen u nás.
06. 05. 2009 | 20:38

blue jay napsal(a):

vlku,
me spis pripominas kojota. Ty jen umis stekat. Neurazej vlky, prejmenuj se. Vlk je totiz majestatni zvire. Nikdy nezapomenu jak jsem jednou brzy na jare byl v Rocky Mountains pobliz Jasperu. Zastavil jsem na parkovisti a asi 5 metru ode mne ve snehu mezi stromy stal par timber wolves. Nadherne. Ty ale jsi uslintane, opelichane a politicky nakazene zvire. Opet te zadam, neurazej vlky. Nezaslouzej si to.
06. 05. 2009 | 20:42

blue jay napsal(a):

No vidis Muellere,
Cim vic jde CR kupredu tim vice se priblizuje k CSSR. Pocitam ze se pri pristich volbach budes snazit aby se tomu tak stalo. Zucastnis se akce Z ?
06. 05. 2009 | 20:49

blue jay napsal(a):

jeste neco Muellere,
me na vlkovy vubec nic nepripada usmevne. Stejne jako me nic nepripada usmevne na kazdem fanatikovi. Ja jsem jen obycejna moucha a nesnazim se ze sebe delat vlka. Natoz Muellera,lol.
06. 05. 2009 | 20:59

Jan napsal(a):

Dlouho jsem tu nebyl. a bylo mě fajn.
Ta diskuze nepolitiků je možná ještě zavilejší než diskuze politiků.
Jste ok? Proč to berete tak vážně?
Nebo to není jedna pakáž?
Život je dost krátkej.
06. 05. 2009 | 22:31

Martin napsal(a):

ODS minus vs aktualni kampan. V ODS minus byl obsah, byla to polemika s programem a jak se po dvou letech ukazalo velmi presna. V aktualni kampani inteligentni volici ODS nejsou zatezovani nejakou konfrontaci s programem druhe strany, inteligentnim volicum ODS staci fotka Paroubka :)
06. 05. 2009 | 22:55

blue jay napsal(a):

To Jan,

Where were you Jan for so long ? And where are you now? Where is fajn? Are you pakaz that only lately emigrated Jan? Don\'t take it seriously Jan.
06. 05. 2009 | 22:55

blue jay napsal(a):

Martine,
Zda se jsi politologicky imaginator. Promluv k masam Martine a vysvetli nam co vlastne volicum CSSD nabizi! Znaz tu zahadu? Pokud ano, tak sup sem s tim.
06. 05. 2009 | 23:00

Martin napsal(a):

Ptacku, jen jednou ti to napisu, ale pochybuju ze to to dojde, s takovymi giganty z Canada jako ty nevidim nejmensi duvod se bavit. Zvlast kdyz kvuli nim se premysli o znovuzavedeni viz, coz pri pohledu na tve vytrusy zde je to naprosto pochopitelne :) A ted si pis do aleluja, aspon budes mit pocit jaky jsi velky kluk.
06. 05. 2009 | 23:02

blue jay napsal(a):

Ptacku Martine jen jednou ti to napisu,
Jsi primitivni hlupak.
06. 05. 2009 | 23:46

lucius napsal(a):

Role osobnosti v dějinách státu, kde nic není hanbou. Opravdu není jistoty v autorství bilboardů, všechno lze zpochybnit alespoň prostým občanům - voličům, kterých nás je většina. Jsou tyhle zvrácenosti dědictvím minulosti, anebo národním rysem ? Komu jak se hodí.. setřít hranice hodnot a tím dosáhnout dočasného vítězství. Vyberte si..
07. 05. 2009 | 07:06

pgjed napsal(a):

Pane profesore, včera a předevčírem jsem projel Moravu křížem krážem. Dnes ráno, když jsem vezl starší dceru do práce a syna na zkoušku, tak jsem projel celé Brno. Mám perfektní přehled o tom jak vypadají velké plagáty socdem a co na nich je. Ostatně byly s předstihem vylepeny jako první a ostatní se objevují až nyní. Jste opravdu přesvědčen o tom, že je to ODS, kterou je třeba kárat za antikampaň a neférové vymezování se proti druhým? Nehledě na to že nám Paroubek s J. Havlem opět lžou tím, že tvrdí že budou volbami do europarlamentu řešit věci, kterých se kompetence europarlamentu netýkají ani za mák? :-)
07. 05. 2009 | 08:16

Zacheus napsal(a):

To Václav Hořejší. Tyto články M.Semína znám. Prostě má odlišný názor než Vy a pan Halík. To ještě nemusí být humus, že. Schopnost respektovat jiný názor a neurážet oponenta patří k základům slušného chování:).
07. 05. 2009 | 08:35

Béda napsal(a):

vlk, (6.5. 19:33:28)

doufám, že tím křivákem jste nemínil mě. Já se vás snažil v polemice zastat. Vaše stanovisko jsem neznal, protože v době kdy jste se k těmto tématům vyjadřoval, jsem ve zdejších diskusích ještě nepůsobil. Holt jsem tehdy byl ve vztahu k blogům na Aktuálně.cz ještě "na houbách".
07. 05. 2009 | 10:20

vlk napsal(a):

Béďa
rozhodně nikoliv! Pokud by takový dojem mohl náhodou vzniknout, omlouvám se Vám i ostatním za svou formulační neobratnost.
Dotyčný už ví, že byl míněn.
Ještě jednou se vám omlouvám.
07. 05. 2009 | 10:57

vlk napsal(a):

Zacheus
nehodlám se vměšovat do vašeho rozhovoru s panem profesorem, nicméně , za sebe říkám, že články pana Semína jsou v drtivé většině nesnášenlivý a bigotní humus.
Alespoň ty, co znám z iHned.
07. 05. 2009 | 10:59

vaclavhorejsi napsal(a):

Zacheus:

"Schopnost respektovat jiný názor a neurážet oponenta patří k základům slušného chování:)"

PRESNE TAK!!! To je prave myslim to, co chybi p. Seminovi a jemu podobnym fanatikum.

..
07. 05. 2009 | 12:25

vaclavhorejsi napsal(a):

Zacheus:

"Schopnost respektovat jiný názor a neurážet oponenta patří k základům slušného chování:)"

PRESNE TAK!!! To je prave myslim to, co chybi p. Seminovi a jemu podobnym fanatikum.

..
07. 05. 2009 | 12:26

vaclavhorejsi napsal(a):

Zacheus:

"Schopnost respektovat jiný názor a neurážet oponenta patří k základům slušného chování:)"

PRESNE TAK!!! To je prave myslim to, co chybi p. Seminovi a jemu podobnym fanatikum.

..
07. 05. 2009 | 12:26

Vaclav Horejsi napsal(a):

Zacheus:

"Schopnost respektovat jiný názor a neurážet oponenta patří k základům slušného chování:)"

PRESNE TAK!!! To je prave myslim to, co chybi p. Seminovi a jemu podobnym fanatikum.

..
07. 05. 2009 | 12:27

Vaclav Horejsi napsal(a):

Omlouvam se, z nejakeho duvodu se to tam octlo 4x, jezto mi to davalo hlasku, ze je nejaky technicky problem vyzadujici opakovane vlozeni.
Pripadne prosim p. Stejskala o smazani prebytecnych kopii...

..
07. 05. 2009 | 14:39

Pepa Řepa napsal(a):

Opakování je matka moudrosti. Otec znám není.
07. 05. 2009 | 15:05

Lena napsal(a):

Jo jo, Pepo Řepo. Takových matek je: například Skleróza je matka turistika a Lenost matka technického pokroku.
07. 05. 2009 | 15:34

Lena napsal(a):

Pane Stejskale,
mám reklamaci. Jak je možné, že opíšu chybně zadaná slovíčka a přesto mi to uveřejní příspěvek? A nestalo se mi to poprvé. Že by mi ta Vaše reCaptcha nadržovala?
07. 05. 2009 | 15:35

Pepa Řepa napsal(a):

Co si stěžujete, reCaptcha je galantní.
07. 05. 2009 | 16:28

novak napsal(a):

Ještě bych dodal, že proklatá ČSSD se nabourala i na oficiální stránky ODS a i tam nasadila kampaň řešení a strašení. :-)
07. 05. 2009 | 17:17

novak napsal(a):

Ještě bych dodal, že proklatá ČSSD se nabourala i na oficiální stránky ODS a i tam nasadila kampaň řešení a strašení. :-)
07. 05. 2009 | 17:18

novak napsal(a):

Ještě bych dodal, že proklatá ČSSD se nabourala i na oficiální stránky ODS a i tam nasadila kampaň řešení a strašení. :-)
07. 05. 2009 | 17:18

Zacheus napsal(a):

To Václav Hořejší a Vlk.

Ono to s tím fanatismem je vždycky trochu věc názoru a úhlu pohledu.

Například u pana profesora Hořejšího by nezaujatý čtenář mohl dojít i k závěru,že je fanatickým odpůrcem těch, kteří si dovolují jen zpochybnit Darwinovu teorii. Takový pan Hájek z Hradu si opravdu dovolil už moc:) a pokud by si třeba nějaký vědec, i kdyby se opíral o názor nositele Nobelovy ceny, dovolil tuto teorii zpochybnit i na vědeckém foru v akademickém prostředí, tak to by už byla opravdu hrůza:).

U pana Vlka by zase mohl někdo dojít k závěru,že je až nekritickým přívržencem Evropské integrace.

No a pokud jde o moji maličkost, jistě si někdo může o mně myslit, že jsem zkostnatělý národovec, který nechápe dynamiku doby, a navíc se až příliš zastává církve. Anebo si prostě někdo o mně myslí, že jsem jen takový blbec, na což odpovídám slovy J. Haška, že jsem - když už- "ouřední blb".

Pokud jde o pana Semína a pana prof. Halíka, myslím si, že oba dva mají co říci v diskusi o směřování českého katolického prostředí. Při vší úctě k prof. Hořejšímu i panu Vlkovi si myslím,že pan Semín, který vede polemiku s prof. Halíkem v podstatě o interpretaci výsledků II. vatikánského koncilu, má k dané problematice i z odborného více co říci, než oba dva pánové.

Samozřejmě je možné pana Semína označit za fanatika a prof.Halíka třeba zase za skrytého svobodného zednáře, který cíleně podkopová církvení učení. Ale tudy cesta přece nevede, to není dialog.

Dialog, diskuse by přece měla obohacovat toho druhého, a když už diskutér zůstane na svém stanovisku, tak alespoň lze pomocí diskuse pochopit východiska druhého, nebo lze alespoň trochu "obrousit" hrany případného sporu.

Diskusi se člověk stále učí. V tomto směru jsem vděčný provozovateli Aktuálně cz., že tuto diskusi umožňuje. Já jsem se dokázal několikrát omluvit, pokud jsem dospěl k závěru, že moje vyjádření překročilo určitý rámec korektní diskuse. Dokázal to mimochodem na stránkách LN i pan Semín vůči prof. Halíkovi.

Ale opravdu si nedovedu představit, že bych oponenta, s nímž nesouhlasím, nazval bez dalšího fanatikem a jeho myšlenky "humusem".

Nedávno zde proběhly diskuse o dialogu. Máme se všichni - včetně mne samotného - stále co učit...
07. 05. 2009 | 19:37

Zacheus napsal(a):

...opravuji ...i z odborného hlediska...
07. 05. 2009 | 19:41

agent Smith napsal(a):

Tady je alespoň vidět, že nemá smysl volit parlamentní strany, protože jsou všechny jedna jako druhá. Takže když dát hlas, tak jedině Koruně České a obnovit tak České království. Protože jak jednou kdosi správně řekl, lepší České království z vůle Boží, než z Božího dopuštění Republiku českou.
07. 05. 2009 | 20:59

vlk napsal(a):

Zachee

pokud jde o mne:

Semína
čtu jen na jeho blogu na iHned. A je to skutečně "záhul". bigotní nesnášenlivost.
O jeho polemic e s Halíkem nic nevím.Tím méně si osopuji se k ní vyjadřovat.
EU
ano jsme přívržencem EU. Jestli nekritickým?Nevím. Ukáže čas. al e jsme zyvklý všechno zkoumat. kriticky.

Pokud jde o vás..
Proč mi podsouváte -a dokonc e panu profesorovi Hořejšímu cosi o blbovi? Tohe je dost faul, nemyslíte?
Dal jsme mnohokrát na vědomost respkt k vám, vašim zvalostem i vaší víře. což zrovna není mým zvykem. Prof. Hořejší je gentleman každým coulem. Takže - kde je problém?
07. 05. 2009 | 23:32

vlk napsal(a):

ještě drobnost. Ano nedávno proběhlo pár výměn ohledně panelu o diskusích.

Konstatoval jsem, že nepůjdu. protože nejsem vhodný typ. Už s e nepředělám. Proč tedy eventuálně kazit dělnou atmosféru.
Vy pracujete s vědomou skromností, nutící protivníka k defenzivě. Já říkám - jsem , řekněme špatný. a zůstanu takový. Nikoho k ničemu nenutím.Tím méně k defenzivě.
07. 05. 2009 | 23:35

franta64 napsal(a):

Pane Hořejší.
Myslíte že bilboardy typu "Již žádné snižování přídavků na děti" jsou k věci (k volbám do EP ? Zajímalo by mě jak pan Havel jako poslanec EP to bude tamtéž zajištovat. O pravosti původu bilboardů nepochybuji. Pro mne je to sprostá lež a urážka voličů ČSSD Říkal jste že jste nestraný a komu padni, tomu padni. Tak prosím odpovězte. Děkuji.
PS : Jinak jako Boleslav D jste to opravdu Vy? Nevěřím Vám :-)))
08. 05. 2009 | 08:25

Vaclav Horejsi napsal(a):

Zacheus:

Muzete mi prosim dat odkaz na tu Seminovu omluvu Halikovi?
Pokud jde o to, ze Semin vi mnohem vic o vnitrocirkevnich sporech nez ja, to mate nepochybne pravdu. Ja jsem jen kritizoval naprosto nevhodne a neslusne formulace v Seminove clanku. Mimochodem, muj dojem je, ze Semin a jemu podobni maji blizko k lefebvristum, ze?
Muj nazor dlouhodobe je, ze takovi lide (samozrejme v dobre vire) pred dnesnimi sekularnimi lidmi jen beznadejne diskredituji cirkev a krestanstvi. halik a spol. se snazi o opak.
08. 05. 2009 | 09:30

Vaclav Horejsi napsal(a):

franta64:

jak uz jsem rekl - take vsechny ostatni predvolebni bilboardy (vcetne CSSD) mi pripadaji hloupe, az trapne (kdyby bylo po mem, bilboardy bych vubec zakazal, at uz jakekoli - politicke ci komercni).

Ale tyhle s krasnym Topolankem a ohyzdnym Parobkem mi pripadaji opravdu jeste o rad horsi - proste uplne dno...

Je to proste muj nazor - pokud se vam ty bilboardy libi, nebo pokud je neshledavate zasadne horsimi, nez ty ostatni, OK, proti gustu zadny disputat...

Ano, v diskusich pod jinymi clanky nekdy pouzivan ten nick. Nevidim na tom nic spatneho. I pod tim nickem pisu slusne.

****************
vlk:

Dekuji vam za hezka slova...

Chtel bych poznamenat, ze i ja jsem bezvyhradnym podporovatelem EU.
Kdyby bylo po mem, libila by se mi (kon)federace podobna Svycarsku nebo USA.

..
08. 05. 2009 | 09:39

agent Smith napsal(a):

Víte pane profesore, nechci se plně zastávat lefévristů, ale Vy považujete za správné, že se zjevené pravdy přizpůsobují době?
08. 05. 2009 | 11:18

Pepa Řepa napsal(a):

Tentokrát plně stojím za panem Hořejším.
---------
Ale tyhle s krasnym Topolankem a ohyzdnym Parobkem mi pripadaji opravdu jeste o rad horsi - proste uplne dno...
---------

Cožpak tvůrci billboardů nezmají Photoshop?

To jim nestál pan Paroubek za těch mizerných 25 hodin práce v retušovacím programu?

V programu, který dokáže za deset hodin udělat z fejkovy Moji, Kateřinu Brožovou?

Dříve se to dělalo ručně, pomocí retušovací pistole. Ještě ji mám doma.Jednou byl místo Slánského smrček, pak se to zase vymylo a byl tam Ruda.
Josef Vissarionovič? Ani vráska!

Cožpak je pan Paroubek člověk menšího významu?
08. 05. 2009 | 11:39

Vacklav Horejsi napsal(a):

agent Smith:

Se "zjevenymi pravdami" je ta zakladni potiz, ze je potreba je nejak interpretovat; rozhodnout se, co je potreba chapat doslova, co jsou literarni prostredky. Dalsi vec je, ze ty "zjevene pravdy" zapsali inspirovani LIDE. Nebyly jim "nadiktovany".

Vyborne to rekl v diskusi pod mym predchozim clankem Theophilus (05.05.2009 09:41:01) (mimochodem, je to profesional, prectete si tam jeho prispevky, stoji to za to...):

Rika:

"Postoj církve se změnil v hodně zásadních otázkách, např. "mimo církev není spása", dogma o dědičném hříchu, postoj k otroctví nebo k trestu smrti. Teologie je dynamická a (skoro) vždycky byla. Třeba ve středověku. Moderna se zrodila i z ní - jak už jsem jednou někde psal, Mikuláš Kusánský jako úplně první zformuloval tezi, že země obíhá kolem slunce. A byl to kardinál zpátečnické církve římské.
Neposkrvněné početí: tohle dogma říká, že Kristus byl počatý bez "zatížení" dědičným hříchem. Od toho se odlišuje otázka, zda byla Maria panna. To píše myslím Matouš a Lukáš. Pro mě je hlavní, že se snažili ukázat zázračnost narození toho dítěte - viz starozákonní příklady Samuel nebo Samson nebo koneckonců i Izák. To bylo tenkrát pro čtenáře naprosto zásadní. Zázrak v Bibli neznamená nutně porušení přírodních zákonů, ale prostě to, že Bůh zasáhne do osudu nějakého člověka a vysvobodí ho z útrap, starostí, opovržení atd."
********************

Ja jsem hluboce presvedcen, ze interpretace Bible je naprosto nutne spojena s konkretni dobou, protoze v kazde dobe lide vecem jinak rozumi, maji jine zkusenosti. Apostolove by se asi divili, co z jejich cirkve vzniklo ve stredoveku, pro nas je zase nesrozumitelnych spousta stredovekych veci...
Fenomen vedy je neco uplne noveho - tak, jako byla pro pokracovatele zidovskych apostolu recdka filosofie - take se s ni museli vyporadat. Veda je jeste vetsi vyzvou...

..
08. 05. 2009 | 11:48

Vaclav Horejsi napsal(a):

agent Smith:

Jeste dodatek:

Jen me mrzi, ze ani Theophilus nenasel odvahu rici to naplno:

To "zazracne zrozeni" Jezisovo nelze chapat jako "objektivni pravdu", ale "pouze" jako ucelovy literarni prostredek.

To muzeme ovsem hodnotit ruzne...

..
08. 05. 2009 | 11:52

agent Smith napsal(a):

Jste velice moudrý muž pane profesore. Otázkou ale je, jestli reformování Církve podle doby ji na chvíli nepomůže a na věky nezničí. Podívejte se, jak upadá protestantismus. Katolicismus začal upadat v době, kdy se začal přizpůsobovat doktrinálně době (připodobňovat se protestantismu, aniž by z jejich strany došlo ke zpětné vazbě) a jediné, co dnes vzkvétá a hojně roste, je ortodoxie.
Podívejte se, jak se dnes věřící začínají bouřit proti liturgii a začínají si přát návrat k tradiční mši. To nejsou jenom lefévbristé a ani jich není zanedbatelný počet, aby se dali označit za hrstku staromilců. Církev se vyvíjí, to ano, ale je třeba si říci, kde je ten vývoj.
08. 05. 2009 | 12:23

Vaclav Horejsi napsal(a):

agent Smith:

"Otázkou ale je, jestli reformování Církve podle doby ji na chvíli nepomůže a na věky nezničí."

Ano, to je otazka - ja ale verim, ze by ji naopak zahubilo, kdyby se izolovala od moderniho sveta a stala se z ni nejaka bezvyznamna sekta, jejiz uprazdnene misto by zaujala nejaka blazniva sarlatanska ideologie .
Musite verit, ze Duch svaty to pootoci spravnym smerem (ted si nedelam legraci...).

Nemyslim, ze by protestantismus ve svete prochazel nejakym zvlastnim upadkem.
Ja si protestantismu velmi vazim; kdybych nemel ten katolicky imprinting z detstvi, asi bych ve svobodne volbe dal prednost protestantismu.

Asi mate pravdu, ze nejvic dnes vzkvetaji urcite "ortodoxni", resp. fundamentalisticke a charismaticke cirkve a sekty (nekdy dost silene...). Doufam, ze je to jen prechodny jev (bylo tomu tak v historii vickrat); ja verim, ze zase zvitezi solidnost tech historii proverenych cirkvi (katolicka, luteranska..; pravoslavi se mi jevi nejak podivne, ale nic o nem poradne nevim, krome povrchnich dojmu).

Nemyslim, ze by lide nejak masove chteli navrat latinske liturgie - ja jsem nedavno byl na takove msi a byla to pro me hrozna nuda...
Myslim, ze by bylo spravne, aby byly k dispozici obe moznosti - kdo chce, at chodi na latinskou (tridentskou) msi, kdo chce, at chodi na tu dnesni (pro me, a verim, ze i pro velkou vetsinu katoliku, nesrovnatelne lepsi).
V kazdem pripade to povazuji za podruznou vec.

Ja bych byl nejradeji, kdyby se papezem stal nekdo jako Halik a provedl dalsi reformy (asi v mnoha smerech podobne tem, ktere uz davno provedli protestanti).

Myslim ale, ze vubec nevadi ta velka krestanska pluralita - aspon si kazdy muze najit, co mu nejlip vyhovuje. Zaplat panbuh uz spolu nebojuji a snad se i maji i vzajemne docela radi...

Srdecne vas zdravim a jsem rad, ze ton nasi diskuse je uz trochu lepsi...

..
08. 05. 2009 | 12:58

agent Smith napsal(a):

V protestantismu se mrkněme třeba na anglikány, kteří přestali ztrácet povědomí o hranicích. V Americe začali nejenom světit ženy, ale také homosexuály. Když se o to samé začali pokoušet ve Spojeném království, tak to vedlo k tomu, že se celé farnosti vrátily zpět do Katolické církve a hrozí zde vážný rozkol.
V počtu věřících celkově protestantů a katolíků ubývá, zatímco počet ortodoxních roste. A já se tomu nedivím, protože první dvě větve se tak laicizovaly, že to lidi nijak nepřitahuje. Proč by chodili do kostela, když je to tam všechno stejné jako u nich doma? Tady úplně zmizelo tajemství víry a zůstalo jenom u ortodoxních. Proto také podle mě jejich počet roste, protože víra se vědecky dokázat nedá. Protestantismus se o to pokusil, když odstranil všechno nadpozemské, od andělů po svátosti. A teď se o to pokouší katolická církev a výsledkem je, že si už každý dělá co chce.
Vám se líbí ty "rockové mše"?

Stará liturgie se dneska už plně oživit nedá. Nová má vážné nedostatky. Proto se modlím, aby nám Bůh zachoval dlouho slavného papeže Benedikta, protože ten se očividně snaží, aby připravil půdu pro jeden ritus, který bude obsahovat to nejlepší z obou.

A jinak Vám taky přeji krásný Den osvobození.
08. 05. 2009 | 13:45

Vaclav Horejsi napsal(a):

agent Smith:

Pocet katoliku neklesa, ale roste:

Podle scitani 2009 'Annuario Pontificio' to v roce 2007 bylo 1.147 miliardy, zatimco o rok drive 1.131 mld.

Protestantu je myslim tak polovina, a take jich pribyva (hlavne v rozvojovych zemich, hlavne tech fundamentalistickych evangelikalu).
Prave nektere denominace protestantu jsou DALEKO fundamentalistictejsi nez katolici...

Anglikani maji ze vsech protestantu nejblize ke katolikum (nepatrne veroucne rozdily, pokud vim).

Rockove mse se mi nelibi.

...
08. 05. 2009 | 17:50

agent Smith napsal(a):

Záleží, která agentura dělá ten průzkum, já mám jiná data, ale je možné, že ta Vaše jsou novější.

Ano, anglikáni si ponechali mnoho z Katolické církve, ovšem je to rozkol mezi nimi, který nastartoval ty hromadné konverze.

Rockové mše jsou jasné hereze. Pokud je oltář Kalvárií tak se dá těžko představit, že by při křižování Krista někdo drnkal na kytaru a radostně si u toho prozpěvoval.
08. 05. 2009 | 18:31

franta64 napsal(a):

Pane Hořejší.
Děkuji Vám za odpověď. Byla přesně ve Vašem stylu - ptejte se na co chcete, já Vám odpovím co budu chtít a navíc Vám lehce cosi podsunu. Ten billboard s Topolánkem a Paroubkem je skutečně ubohý, támatem, obrazem i jinak. Ten mnou zmiňovaný a jemu podobné z dílny ČSSD mají jen jednu chybu - zneužívají otevřeně "domácí témata" k volební kampani do EP. K tomu směřoval můj dotaz a z otázky to snad bylo zřejmé. Kdyby Vaše odpověď byla, řekněme oba slibují něco co s volbami do EP nesouvisí a je tudíž nesplnitelné (nebo dokonce že lžou a urážejí svoje voliče) musel bych konstatovat že máte pravdu a uznat že jste nestranný. Vy jste se ale přímé odpovědi vyhnul. Navíc jste si do mě trochu rýpnul - jak je Vaším zvykem.
08. 05. 2009 | 19:12

jojo napsal(a):

A co priteli Horejsi, co jste rikal na ty plakaty ODS minus pred tremi lety a v minulem roce. Vsiml jste si Topolanka na hnoji? Asi ne, kdyz kulhate na pravou nohu.
08. 05. 2009 | 20:04

Vaclav Horejsi napsal(a):

jojo:

Priteli jojo, nelibily se mi, ale je treba uznat, ze se nakonec ukazalo, ze realita byla blizsi tomu ODS-minus nez ODS-plus.

..
08. 05. 2009 | 20:24

jojo napsal(a):

Jaka realita priteli Horejsi, muzete byt konkretni?

Se ukazalo?
08. 05. 2009 | 20:57

Zacheus napsal(a):

To Vlk. Pokud jsem o sobě sebekriticky psal, nemínil jsem toto podsouvat Vám ani prof. Hořejšímu. Také si Vás vážím a problém v tom nemám. Zacheus
08. 05. 2009 | 23:32

Zacheus napsal(a):

To Václav Hořejší. Při nejlepší vůli nejsem schopen již přesně citovat omluvu pana Semína prof. Halíkovi. Vím,že se kvůli tomu vzdal honoráře za svůj příspěvek v LN a tomuto gestu předcházela v jiném článku omluva. Mimochodem, také zaujal velmi smířlivé stanovisko vůči opravdu nevlídné reakci paní Jiřiny Šiklové na jeho polemický článek vůči prof. Halíkovi a ujistil ji, že on a celá jeho rodina se za ni bude modlit.

Vážím si pana Semína, i když s ním nemusím vždy souhlasit, a totéž se samozřemě týká Vás i pana profesora Halíka. Zacheus
08. 05. 2009 | 23:37

Vaclav Horejsi napsal(a):

Zacheus:

Mate pravdu, Semin se skutecne omluvil:
*********************************

DOPISY REDAKCI
7. března 2009

Nešlo o vyřizování účtů. Přesto se omlouvám

Ad LN 3. – 6. 3.: Dopisy redakci Můj článek Ve službách „ducha doby“ (LN 2. 3.) byl některými čtenáři nesprávně pochopen jako vyřizování si účtů s Tomášem Halíkem. Uznávám, že si za to do jisté míry mohu sám. Některé moje výroky byly příliš osobní a vyhroceně formulované. Mohl jsem si v samotném závěru článku odpustit svoje doporučení, jak by měl Tomáš Halík bojovat s pýchou a pocitem nadřazenosti. Právě postní čas je vhodnou příležitostí na odstraňování vlastních chyb, nikoliv chyb druhých. Nechtěl jsem vzhledem k široké čtenářské veřejnosti psát teologický traktát, svoje vážné výhrady k filozofickým i teologickým názorům a k veřejnému působení Tomáše Halíka, které pochopitelně trvají, jsem však měl vyjádřit vhodněji zvolenou formou. Za to se chci touto cestou Tomáši Halíkovi omluvit. A Lidové noviny prosím, aby mi za článek nezasílaly honorář.

Michal Semín, Praha
************

Seminova reakce na (opravdu osklivy) dopis J.Siklove ale vyzniva tak trochu jako kdyz se nekomu musel omluvit Milos Zeman):

**********************
Ad LN 4. 3.: Proč to Semín neřekne Halíkovi přímo do očí?
5. března 2009

Feministická socioložka Jiřina Šiklová mne nařkla z narcistního opovržení „růžencovými“ babičkami. Snad je to jen z pouhé nepozornosti, způsobené špatně kontrolovaným hněvem při čtení (?) mé kritické statě o roli Tomáše Halíka v českém katolickém prostředí. Kdo četl pozorně, musel pochopit, že se ke „zbožným růžencovým babičkám“ naopak hrdě hlásím! Jsou to právě tyto duše, jež udržují zbytky vroucího náboženského života v nejedné farnosti, zdecimované poryvy moderního světa. Nechci „halíkovcům“ křivdit, ale já si nepamatuji, že by se u Nejsvětějšího Salvátora modlitba svatého růžence doporučovala. Liberální kruhy v církvi se vůbec k růženci staví odměřeně, jako i k jiným tradičním formám zbožnosti a mariánské úcty. Růženec se s celou svou rodinou modlím každý den a těší mne, že jeden ze zítřejších desátků budeme moci obětovat i za Jiřinu Šiklovou.

Michal Semín, Praha

.....
09. 05. 2009 | 10:00

Vaclav Horejsi napsal(a):

Zacheus:

Jeste uvadim dalsi komentare k tomu osklivemu Seminovu clanku; mluvi mi z duse:

****************************
Halíkova služba nemá obdoby

Ad LN 2. 3.: Ve službách „ducha doby“

Jak příznačné, že nadpis článku Michala Semína obsahuje slova známá z totality: „ve službách někoho/něčeho“. Tak je článek sám poplatný duchu doby - doby minulé. Jednotlivé výpady zasívají hodně zášti, s tím se nedá nic dělat, to musí přebolet. Jen chci ubezpečit, že jsem měl možnost poznat jinou tvář Tomáše Halíka, než jaké vidění vsugerovává pan Semín.
Vím dobře, jakou péči věnuje páter Halík tomu, aby texty knih i kratších textů prošly připomínkovým řízením různě smýšlejících lidí, aby „neulítl“ ve svých názorech; vím, jak je vnímavý v osobním kontaktu, jak se snaží vycházet vstříc těm, kteří jej žádají o pomoc. A vídám studenty i věřící staršího věku v kostele Nejsvětějšího Salvátora u Karlova mostu. Jsou to lidé krásní, nepokřivení, opravdoví.
Mluvil jsem asi před deseti lety s vysoce postaveným duchovním na jednom rakouském biskupství. A přišla řeč na Halíka. Ten pán mi tehdy řekl - Vy to ještě nevidíte, ale Halík toho dělá pro Českou republiku ohromně mnoho... Obojí dnes mohu stoprocentně podepsat: Ještě to nevidíme a Halíkova služba skutečně nemá obdoby; je to dílo blahé.
Když Bůh naděloval lidem otevřenou mysl, myslím, že páter Halík šel dvakrát. Předběhl už tehdy Michala Semína? Mgr. Semín je dnes jakoby majitelem jediné pravdy, pravé víry, s úkolem „bránit“ ji a „šířit“, jak se píše na webových stránkách Institutu sv. Josefa, kterému předsedá.
Bratře Semíne, který zuby nehty bráníte tradici: Svatý Josef žil uprostřed tradice, a přece jednal podle slov anděla, když nezapudil těhotnou Marii. Šiřitelé a branitelé jediné pravdy a jediné víry jsou na nejlepší cestě zahubit to vzácné, co vskrytu klíčí. Šiřte a braňte víru tu pravou, víru jedinou. Ale vězte, že každým dnem se hraje o budoucnost - nejen církve. A budoucnost je otevřenost.

PhDr. ThBc. Tomáš Svoboda, PhD., Praha,
*****************************

Přítomnost na Halíkově mši mě naplňuje darem
Ad LN 2. 3.: Ve službách „ducha doby“

Netroufám si odborně soudit Michala Semína, znám jen část jeho publicistiky, a ta se se mnou míjí. To, co napsal o Tomáši Halíkovi, není opřeno o přijatelné argumenty, je to hrubé, zlé, závistivé, drzé a ubohé. Znám Tomáše Halíka od ledna 1990, znám jeho knihy, pracoval jsem jako redaktor Odeonu s jeho otcem. Mé vidění Halíka je dáno pokorou před jeho zbožností, úctou k jeho vědění a myšlení a přesvědčením, že je hořčičným zrnem katolické církve, která u nás – nerad to říkám – je v krizi. Přítomnost na Halíkově celebrování mše svaté mne naplňuje darem přítomného Boha.

Doc. PhDr. Vladimír Justl, Praha
******************************************************

Naplít do studny, z které jsem pil?
Ad LN 2. 3.: Ve službách „ducha doby“

Může se někdy stát, že žák přeroste svého učitele, ale naplít do studny, z které jsem pil… natož veřejně, mi přijde víc než nechutné.
Nepřipadá mi spravedlivé, slušné, natož bratrské (pokud se nekamarádím pouze se svým bratrstvem), abych například Ježíše obviňoval, že jeden z jeho apoštolů jej zradil, druhý prodal, řada jeho učedníků jej opustila a mnoho dalších se zachovalo svinsky.
Ve snaze pochopit Večeři Páně se snažím především porozumět tomu, co do ní vložil její geniální Učitel, až pak se ptám, jak tomu rozuměli Ježíšovi učedníci v určitých obdobích. Nechávám na Kristu, aby posoudil, kdo je „lepší“, nebo „ještě lepší člověk“ (nebo křesťan).

Václav Vacek, farář v Letohradě

..
09. 05. 2009 | 10:06

Gambri napsal(a):

Nejsměšnější je "Řešení místo strašení" europoslance Zahradila a spol., kteří nás již celé měsíce straší Evropskou unií a její Lisabonskou smlouvou ....
09. 05. 2009 | 15:15

agent Smith napsal(a):

On existuje titul ThBc.?
09. 05. 2009 | 19:14

Gambri napsal(a):

Ano, uděluje jej Katologická Teologická fakulta.
09. 05. 2009 | 20:28

Gambri napsal(a):

Škoda, že se tu nedá opravovat ...
09. 05. 2009 | 20:31

agent Smith napsal(a):

No dobře, ale není to jenom titul Bc.? Já měl za to, že může být jenom ThMgr. a výše. Já jsem v žádném seznamu akademických titulů ThBc. nenašel.
09. 05. 2009 | 20:55

Jose napsal(a):

Ládíku, v minulých volbách ČSSD sice používala tzv. negativní kampaň, ta ale byla založena pouze programu. Nikoli na pavlačových, hrubých, stupidních a nenávistných osobních útocích.
Těmito bilbordy se ODS znovu (pokolikáté už) odkopala jako parta myšlenkově impotentních chudáků
10. 05. 2009 | 17:00

Vysedlina pathologická napsal(a):

Jsem tady, a vůbec nic si o ničem nemyslím. A je mi fajn. Nemám pocit, že bych o něco přišla, a nemám pocit, že bych někomu chyběla. Taky mě to přijde levněji (čas jsou peníze). Všechny Vás miluji a zdravím srdečně.
11. 05. 2009 | 10:50

Martin napsal(a):

Za Vašemi nadsázkami a protismysly je Váš opravdový názor dovedně skrytý. Kvůli tomu není možné vést s Vámi věcnou diskuzi (není to tak vždy - např. předchozí článek o kreacionismu velmi oceňuji). Články jako tento považuji za jakési zmateně pasivně agresivní a nehodné jakýchkoliv rozborů a reakcí na obsah.
11. 05. 2009 | 12:51

vaclavhorejsi napsal(a):

Martin"

Takze vam se ty bilboardy libi a nevidite duvod ke kritice?
Velmi se mi libi vyraz "zmateně pasivně agresivní" ;-).
Pasivni agresivita - to je neco jako kdysi "pliziva kontrarevoluce"...
..
11. 05. 2009 | 14:06

Realista napsal(a):

Vážený pane Hořejší, děkuji Vám. Přiznám se, že typ politika pana Paroubka na mě nepůsobí příliš sympaticky, nicméně mnohem méně sympatické je mi toto hulvátské, buranské a primitivní "strašení Paroubkem", které jen a jen vypovídá o programové vyprázděnosti toho, kdo tyto bilboardy vyvěšuje.
11. 05. 2009 | 15:22

agent Smith napsal(a):

Já jsem ten článek pochopil tak, že ODS nemusí přebírat od Paroubka metody hulvátství a primitivnosti.
11. 05. 2009 | 16:18

Realista napsal(a):

agent Smith:

Tak to jste to přečetl mizerně.
11. 05. 2009 | 17:11

ukelele napsal(a):

Vždyť jsou ty billboardy ODS pravcdivé. Vždyť ČSSD žádný program nemá, pokud tedy za program považujete pastelkovné, zvyšování dávek pro dlouhodobě nezaměstanané (tj. divné že vůbec nějací dlouhodobě nezaměstnaní existují, a ještě podezřelejší je že by měli dostávat peníze nebo dokonce ještě víéce peněz...).
Paroubek (za souhlasného kývání Klause by nás nejraději (stejně jako Fico na SK) vedl po křídla velkého ruského bratra... Díky nechci. Kdo chce ať volí ČSSD a její program "Jistoty a spravedlnost", jáv volím modrý ftáky! Howgh
11. 05. 2009 | 17:31

Ich...chichi napsal(a):

Pro všechny:

Probůh, vás tohle blogování fuckt baví? Anonymně se přesvědčovat o svých pravdách? Není zábavnější užít si to v hopsodě u piva či vína s někým konkrétním? Opravdu vás ten internet tak fascinuje? Nezblbnul vás spíš...??? :-)))
11. 05. 2009 | 20:24

JSP napsal(a):

Přecenujete tento národ, p. profesore....když ho po moci toužící hospodský spolu s estébáckým synkem Rathem utáhli na umrněných 30 Kč za zdraví, pak PR agentury správně usoudily: "čím stupidnější masáž požíračů bůčku, tím větší úspěch zaručen!"
11. 05. 2009 | 21:42

Karel Mueller napsal(a):

Všem snad závěr:

Myslím, že profesor psal tento příspěek hodně lehkým perem.

Lehkým perem jsem se snažil reagovat.

Je úchvatné sledovat, jak vážně míněný politický pindalismus následoval ...
11. 05. 2009 | 22:06

vaclavhorejsi napsal(a):

JSP:

Ja naopak myslim, ze tento narod velmi podcenujete - tenhle styl ODS podle me rozhodne nepomuze... (cemuz jsem rad).

..
12. 05. 2009 | 07:55

Honza napsal(a):

Plakátové kampaně politiků bývají zpravidla stupidní, buď nic neříkající (Myslím to upřímně) nebo pololživé (Mobilisace). ODS i ČSSD si v tomhle nemají co vyčítat. A ostatní strany se je v tom obvykle snaší dohnat (Konec vlády růže s ptákem). Pokud někdo vidí tu stupiditu jen u jedné strany, má nejspíš klapku na jednom oku.
12. 05. 2009 | 10:16

Ivo Patta napsal(a):

Je to ironie s rádoby humorným účinkem. Podle příspěvků však obecenstvu zjevně došel humor. Reklama zde ukazuje na jednu podstatnou věc, autorem přehlédnutou. ODS nemá reformy, důchodovou, sociální a zdravotní pro občany. ČSSD nemá vůbec žádné reformy. Tak obě strany, námi volené ve stylu utkání Sparta versus Slavie, nabízejí občanům jen a pouze to, čeho mají dostatek.
12. 05. 2009 | 11:13

Mara napsal(a):

Vysedlina Pathologicka

Take vzdy ve vsem hledam pozitiva :)

(Chystam se do Cech, alespon vim co mne z estetickeho hlediska ceka...)
12. 05. 2009 | 12:59

vaclavhorejsi napsal(a):

Honza:

Uz jsem to rekl v diskusi vyse - SAMOZREJME, ze predvolebni kampade jsou stupidni u vsech stran.
Ale prece jen neco z te "bezne" stupidity jeste vycniva - treba vami uvadene "Myslím to upřímně", "Mobilisace" nebo nyni "Reseni misto straseni".
Ujistuji vas, ze kdyby s takovou obzvlastni stupiditou prisla moje oblibenejsi CSSD, kritizoval bych to take.
Klapku na jednom oku nemam; myslim, ze tohle je opravdu neco mimoradneho (nebo vam se to nezda?).

..
12. 05. 2009 | 17:57

Honza napsal(a):

Nevím. Mě to až tak hrozné nepříjde. Blbé to je, ale podle mě to není o moc blbější než průměrná plakátová kampaň. Mimořádně odporné mi třeba přišlo, když Topolánek s Paroubkem "diskutovali" v televizi před volbami v roce 2006. Připomnělo mi to hecování se primitivů v před jakýmsi zápasem ve volném stylu v nějakém hloupém americkém pořadu. Jiným způsobem, ale opět mimořádně hloupé je, když ČSSD před evropskými či krajskými volbami vytahuje parlamentní témata. Taky mi vadí, když se nějaký politik před volbami teatrálně vystavuje s (třeba druhou) manželkou a dětmi, ale pak řve o soukromí nevinných žen a dětí, když bulvár na jeho rodinu něco vyšťárá. Hloupé a směšné mi přišlo, když ODS měla předvolební reklamu se sexy blondýnou zdravotní sestrou a u toho nápis "Zdravotní sestra 20000 Kč plat" a těsně vedle toho byla reklama na nějaký blbý seriál na kabelové televizi, kde byla nějaká sexy římanka a nápis "Jsem Nevímjakéjméno - nymfomanka, musím mít každěho, na koho se podívám." Tohle všwchno mi příjde ještě blbější než řešení místo strašení.
12. 05. 2009 | 19:04

agent Smith napsal(a):

Pane profesore, doufám, že je Vám známo, že jakákoliv sebemenší podpora komunistů znamená automatickou exkomunikaci, podle dekretů vydaných za slavného panování ct. Pia XII.
A doufám, že nepovažujete Paroubkovu ČSSD za nekomunistickou.
12. 05. 2009 | 21:04

vaclavhorejsi napsal(a):

agent Smith :

No tak to jste ale skutecne prehnal.

Zaprve - s tou exkomunikaci to neni pravda. Znal jsem spoustu lidi, kteri byli v KSC a pritom byli katoliky (na Morave naprosto bezna vec).

Zadruhe - komunisty opravdu nepodporuji.

Zatreti- SAMOZREJME, ze CSSD je "nekomunisticka" - komunisti jsou dokonce jejich hlavnim volebnim rivalem (soutezi zcasti o podobny elektorat).

Jeste bych dodal, ze straseni komunisty povazuji za naprosto hloupe - jsou to uz (bez SSSR) neskodni chudacci...

..
13. 05. 2009 | 07:24

Kateřina napsal(a):

Dobrý den pane Profesore,
díky za váš komentář, mluvíte mi z duše.
V poslední době mám silný pocit, že politické strany, bez ohledu na mé preference, zkoušejí naši trpělivost. Chovají se jako utržení ze řetezu, bez špetky jakékoli politické kultury. Na místo konstruktivního řešení problémů hází špínu jeden na druhého. Jako malé děti - on mi sebral bábovičku - tak já mu ji ted rozšlapu. Co s tím? Kladu si tuhle otázku častěji než jindy. Vyslat naše zástupce napříč politickými stranami na přednášku z politologie?
13. 05. 2009 | 08:24

buldatra napsal(a):

Pane agente,
to jste řekl moc hezky. To s tou exkomunikací.

Exkomunikace je zajímavý nástroj. Takový křesťanský. A praktický.
Připomíná mi to jistého Bureše, který prý kdys pronesl slova památná: „Jsem stavitel Bureš a u mě makat budeš. A když nebudeš, tak pudeš“.

Vyhodit, vyexpedovat někoho odněkud proto, že si dovolí myslet jinak, než je předepsáno, je opravdu obdivuhodné. Být ovečkou nemusí být špatné, jen to asi chce najít si správné stádo.
13. 05. 2009 | 12:24

agent Smith napsal(a):

S exkomunikací to není pravda?! Takže Vy už si dokonce osobujete právo rozhodovat za papeže?!!!!!
Slovo Svatého otce v otázkách víry je nezpochybnitelné. A jestli někdo byl v KSČ a přitom chodil ke svátostem, tak je to stejný heretik jako Vy!
Vidím, že současná Církev potřebuje hodně velký smeták a začínám silně chápat lefévbristy.

ČSSD, od té doby co tam přišel Paroubek prosazuje marxistickou politiku. Je jedno jestli si říkají komunisté nebo sociální demokraté. Ve výsledku je to stejné.
13. 05. 2009 | 12:25

Petr napsal(a):

Pane profesore,
v rámci objektivity nutno dodat, že jinde na bollboardech možno najít jiné plakáty. Je na nich vždy kombinace (té, zde čistší, oranžové) skupiny českých občanů (dělník, rodina, pár důchodců) a k nim je připojeno naprosto irelevantní heslo. Irelevantní proto, že jde o plakáty k volbám do Europarlamentu, zatímco ona hesla se dotýkají vnitřních, silně sociálních témat (např. už žádná výpověď bez důvodu). Můžete prosím logicky odvodit, kdo stojí za těmito nesmysly ? Není to nějaké tajné adendum oposmlouvy, jak nejvíce voličům vymýt mozek a pak si s nimi dělat, co se politikům zlíbí ?
13. 05. 2009 | 12:28

agent Smith napsal(a):

Pro Buldatra:
Víte, když někdo spáchá zločin a lituje ho upřímným způsobem, není důvod, proč by mu nemělo být odpuštěno. Proč by se mělo odpouštět někomu, kdo je na zločin hrdý, to mi laskavě vysvětlete. Copak nám řeknete příště??? Jak přijel Hitler do židovské vísky a všichni ho tam vítali? hele strejda Hitler je tady. On sice pustil komínem miliony našich lidí a je hrdý, že alespoň takhle stihnul očistit rasu, ale proč by se mu nemělo dostat milosrdenství, že jo? Vždyť von to taky neměl v životě jednoduchý.
13. 05. 2009 | 12:32

buldatra napsal(a):

Pane agente,

já o voze a Vy o koze.
To je pak těžká debata...
13. 05. 2009 | 13:36

vaclavhorejsi napsal(a):

agent Smith:

Pockejte - vy mi vazne tvrdite, ze ten, kdo voli CSSD, je automaticky exkomunikovan???
Mozna, kdybyste byl papezem, tak by tomu tak bylo, ale jinak sotva...

..
13. 05. 2009 | 14:10

agent Smith napsal(a):

Že by? To nebyla ironie?
13. 05. 2009 | 14:11

agent Smith napsal(a):

No tak se někoho zeptáme, ne?
13. 05. 2009 | 14:13

vaclavhorejsi napsal(a):

agent Smith:

Tak se zeptejte rovnou u Svateho Otce - ja, jako zavrzenihodny kacir, nemohu... ;-)

..
13. 05. 2009 | 16:23

agent Smith napsal(a):

Václav Hořejší: Možná, že kdybyste se naopak více ptal, tak byste dnes nebyl tam kde jste.
13. 05. 2009 | 16:33

vaclavhorejsi napsal(a):

agent Smith:

Ja jsem celkem spokojen s tim, kde jsem...
S papezem byste asi mohl mit spis problemy vy (sympatie s lefebvristy, nevim, nevim...) ;-).

..
13. 05. 2009 | 17:09

agent Smith napsal(a):

Exkomunikace byla zrušena, tak co. Já si myslím, že Svatý Otec jim tajně fandí a dobře dělá.
13. 05. 2009 | 17:36

agent Smith napsal(a):

Tahle společnost se už tak hluboko ponořila do bahna amorálna a relativizace všech hodnot, že by na jednu generaci potřebovala českou verzi generalisima Francisca Franca. Protože jinak se jednou objeví jiný diktátor, nezatížený hodnotami, čistý produkt současného stavu a to pak bude společnost hodně bolet.
13. 05. 2009 | 23:22

dasdasdas napsal(a):

http://www.xxxrated-picture... 出会い系
http://www.alwaysoral.com/ 出会い系
http://www.cansurv.com/ 無料出会い系サイト
http://www.videolivemail.com/ メル友
http://www.deai-sugi.net/ 出会い
http://www.deai-navi.mobi/ 出会い
http://www.meeting-avenues.... 出会い系
http://www.1-888-vehicle.com/ 出会い系
http://www.cyber-java.com/ 出会い
http://www.kvonkvyn.com/ メル友
http://www.redrocketcomp.com/ 出会い系サイト
http://seo-mobi.net/ikemen/ イケメン
http://www.deaicafe.net/ 出会い
http://www.love-b.com/ セフレ
http://www.mailcollector.net/ メル友
http://www.mailsell.net/ 人妻
http://www.ccc-p.com/ 無料出会い系サイト
http://www.golden-leaf.com/... キャッシング
http://www.littlediablo.net/ 出会い系サイト
http://www.sit-n-shop.com/ メル友サイト
http://www.mtdcases.com/ セフレ
http://www.louisville-realt... 人妻
http://www.heartminders.com/ 不倫
http://www.targetvehicleren... 恋人
http://www.cambridgeins.com/ セックスフレンド
http://www.happy-clover.net/ 無料出会い系サイト
http://www.get-viagra.com/ 出会い系サイト無料
http://www.mailsnow.com/ 無料出会い系サイト
http://seo-mobi.net/kyonew/ 巨乳
http://seo-mobi.net/gyaru/ ギャル
http://www.chihuahuaelpub.com/ 出会い探し
http://www.mail-c.com/ 結婚活動
http://www.hotpause.com/ メル友
http://www.ekoturizmas.info/ 出会い系
http://lovers.oops.jp/ 出会い系リンク
http://www.kartytel.info/ 出会い
http://www.brattagroup.com/ 童貞
http://www.sex-gay.net/ スタービーチ
http://www.mailclick.net/ 援助交際
http://www.love-train.com/ ギャル
http://www.mailtomo.info/ 熟女
http://www.loveblue.net/ メル友
http://seo-mobi.net/sutabig/ スタービーチ
14. 05. 2009 | 08:21

Martin napsal(a):

>"Takze vam se ty bilboardy libi a >nevidite duvod ke kritice?"

Proč si něco domýšlíte? O billboardech jsem nenapsal ani slovo, reagoval jsem jen NA FORMU. Protože k obsahu se u takovýchto článků, kde svůj názor neformulujete, pouze karikujete a schováváte za protismysly a nesmysly (jako, že billboardy vyvěsila ČSSD), nechci vyjadřovat. Přesná věcná a logická diskuze prostě není možná.

PS: Na přímou otázku odpovídám - billboardy se mi nelíbí. Dodávám pravděpodobné vysvětlení - jejich cílem je oslovit jinou část populace, než ke které patřím. Stejně jako je cílem některých stupidních reklam na obchodní řetězce nebo mobilní operátory, toto srovnání mi přijde nejbližší.

PPS: A vám se ty billboardy líbí? To jste nikde nenapsal přímo! Jen se váš názor tak jaksi vágně vznáší nad zmateným článkem.
16. 05. 2009 | 02:01

Martin napsal(a):

...obsah vsech je megapolulisticky a ten prostredni je naprosty vymysl. Mam si jako volic ODS stezovat? Ne. Ma cenu to vnimat jen jako reklamu - ktera je hold urcena pro nekoho jineho, nez pro inteligentni. A pokud funguje, tak nic proti.

http://zpravy.idnes.cz/foto...
20. 05. 2009 | 12:28

PatientO.T. napsal(a):

Tak jste se dočkal, pane Hořejší. Skutečné billboardy ČSSD jsou na světě:

http://www.novinky.cz/domac...

Vkusné, věcné, programově zaměřené, neosobní. Tak to má být...
20. 05. 2009 | 12:50

vaclavhorejsi napsal(a):

PatientO.T.:

Ano, bohuzel mate pravdu, je to stejne stupidni jako ty mnou kritizovane...
ODS a CSSD jsou v tomto smeru bohuzel stejne...

..
21. 05. 2009 | 07:44

jordan shoes napsal(a):

Jestliže něco takového existuje, myslím že poškozená strana by ve vlastním zájmu měla konat.
22. 05. 2009 | 07:55

ugg napsal(a):

PPS: A vám se ty billboardy líbí? To jste nikde nenapsal přímo! Jen se váš názor tak jaksi vágně vznáší nad zmateným článkem.
22. 05. 2009 | 07:55

vaclavhorejsi napsal(a):

ugg:

"PPS: A vám se ty billboardy líbí? To jste nikde nenapsal přímo! Jen se váš názor tak jaksi vágně vznáší nad zmateným článkem."

To je dotaz na me? No jiste - ty bilboardy se mi samozrejme hrozne libi - z meho clanku je to prece jasne patrne, ne? ;-)

..
22. 05. 2009 | 15:15

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane profesore,

dovoluji si upozornik, že s nicky jordan shoes a ugg polemizujete vcelku zbytečně.
;-)

Následující text jsem dnes publikoval pod blogem Karla Hvížďali.

"Smazal jsem spam podepsaný jako "jordan shoes", na nějž mne upozornil pan bigjirka.

Mimochodem: jedná se o docela zajímavý úkaz. Spamový robot vytáhne jednu větu z libovolného příspěvku, zopakuje ji, takže jeho příspěvek na první pohled vypadá jako regulérní replika. Ale při poklepu na "jméno" Vás přesměruje na komerční stránky výrobce bot. Na co ti lidé nepřijdou...

Mimo jiné to ovšem ukazuje na pro mne jednu nepříjemnou věc, tedy že náš protispamový systém reCAPTCHA už roboti dokáží (byť zatím jen v ojedinělých případech) prolomit. Jsem zvědav, jak dlouho ještě bude s to tyto stránky efektivně chránit před přívalem komerčních nabídek."

Na Vaší repliku jsem narazil náhodou, když jsem mazal něco podobného pod Vaším posledním blogem a v adminu u Vašich textů se mi objevila jako poslední publikovaný příspěvek ve všech debatách u Vás.

Libor Stejskal
22. 05. 2009 | 15:24

vaclavhorejsi napsal(a):

Ja jsem si hned rikal, ze jsou to nejaci divni diskuteri... ;-)
Brzy se ale jiste dockame toho, ze roboti s nami budou diskutovat smysluplne; tesim se, az na dalsi setkani bloggeru a diskuteru prijde nejaky robot Emil se zalibou ve vulgarismech...

..
24. 05. 2009 | 12:49

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
12. 03. 2010 | 03:43

Wilkinson18LATISHA napsal(a):

Some time before, I really needed to buy a building for my organization but I didn't have enough money and couldn't purchase something. Thank heaven my friend proposed to try to get the <a href="http://lowest-rate-loans.co...">personal loans</a> at reliable creditors. So, I acted that and used to be satisfied with my secured loan.
12. 03. 2010 | 16:00

home loans napsal(a):

freelance writer
05. 12. 2011 | 12:54

personal loans napsal(a):

freelance writer
29. 12. 2011 | 14:17

loans napsal(a):

freelance writer
30. 12. 2011 | 03:39

mortgage loans napsal(a):

freelance writer
28. 03. 2012 | 21:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy