Nepodceňujme výzkum, vývoj a inovace v oblasti alternativních nauk a esoteriky!

17. 01. 2010 | 14:46
Přečteno 16928 krát
Minule jsem tady upozornil na pozoruhodný výzkum podpořený 29 miliony Kč Ministerstvem průmyslu a obchodu, který vedl k vývoji vskutku pozoruhodného „Zařízení pro usnadnění detekce osob za překážkou“.
Ukazuje se, že komerčně úspěšný výzkum, vývoj a inovace v oblasti alternativních nauk a esoteriky má skutečně obrovské možnosti, a to dokonce i když není podporován z veřejných zdrojů.


Velmi zajímavým příkladem je firma JL (Jiří Lang) z Berouna, kterážto je řádným členem Asociace výzkumných organizací (její prezident J.Janeček je dlouholetým členem Rady pro výzkum a vývoj). Tato firma vyrábí speciální kartičky, které pomocí „JL technologie“ zlepšují skoro všechno. Princip je jednoduchý:
„Jestliže přijde lidský organismus do kontaktu s JL technologií, hladina energie v individuálních akupunkturních drahách vzroste o 20 až 30 stupňů Vollovy stupnice a dosáhne optimálních hodnot.“
Výrobce uvádí, že tato technologie:
- zlepšujeosobní i kolektivní výkonnost s nižší únavností, životní prostředí, pracovní prostředí, zdraví a kvalitu života.
- zvyšuje elektrickou vodivost, produktivitu, výkonnost, výkon, rentabilitu, obraty, zisky.
- snižuje náklady, spotřebu, únavu, únavnost, některá fyzikální namáhání, ztráty, rizika, nemocnost.
Tento vynález byl oceněn prestižní cenou Bl.B.

Jiným příkladem je komerčně úspěšná „levitovana voda“ , která léčí téměř vše.

Snad ještě lepší „Voda světla“, která je dodávána v několika variantách za velmi příznivé ceny.
Tento produkt je „pramenitá voda, u které byla zrychlena vibrační frekvence. Reaguje na přání a úmysly toho, kdo ji používá a otevírá cestu k vyššímu vědomí a poznání.“ Pro spotřebitele je atraktivní tím, že je dodávána zdarma. Tím ovšem vážným způsobem narušuje principy tržní ekonomiky a povážlivě se přibližuje socialistickým konceptům.

Velký obchodní úspěch zaznamenala i pověstná rakouská technologie Aquapol široce využívaná pro vysoušení zdí po povodních. Nedocenitelné je, že toto vpravdě ekologické zařízení nepotřebuje žádný zdroj energie – čerpá totiž zaslepené školometské konvenční vědě neznámou kosmickou energii, které je kolem nás všude plno. I tento vynález rozšířený po celém světě získal výše uvedené prestižní ocenění.

Prozatím jsem nezjistil, jaký komerční úspěch mělo zařízení, které před časem dodávala rakouským zákazníkům jistá bavorská firma; tato malá krabička byla údajně předřazována před elektroměr a do bytu nevpustila proud vyrobený v jaderné elektrárně (který je jak známo radioaktivní).

V diskusi pod mým posledním článkem vyšly najevo další pozoruhodné skutečnosti, které prozatím zkostnatělá konvenční věda ignorovala.
Jeden z diskutujících uvedl, že:
„ptáci jsou odjakživa lehčí vzduchu. Mechanismus jak mění svoji váhu nám ale dodnes uniká. Ty věci o délce a výkonu křídel jsou populární miskoncepce vyučovaná ve školách. Pravda je prostá. Bádal někdy někdo nad tím,zda ptáci při letu nepoužívají holotropní dýchání a nepoomáhají si levitací?“
Myslím, že by bylo skutečně potřeba, aby se např. nějaký ústav Akademie věd začal konečně zabývat tímto převratným konceptem s nedozírnými důsledky pro leteckou dopravu.

Mimořádný význam pro zemědělství mohou mít neprávem opomíjené (a v době totality násilně potlačované) principy biodynamického zemědělství. Brzy po Listopadové revoluci byl potenciál těchto metod rozpoznán Ministerstvem zemědělství (viz níže), ale zdá se, že to doposud nebylo dotaženo do konce při rozvoji našeho zemědělství osvobozeného od kolektivizace (slyšel jsem ovšem, že na toto téma bylo poskytnuto několik grantů za několik desítek milionů EUR z evropských výzkumných programů).
Ve zpravodaji Ministerstva změdělství „Alternativní zemědělství” resp. v příloze „Valeriana“ vyšla svého času informace o preparátu „křemenáček“, resp. „roháček“, které by mohly výrazně a ekologicky zvýšit výnosy našich zemědělců.
Ocitujme nejdůležitější pasáže doslova (omlouvám se za absenci diakritiky v převzatém zdroji):

KREMENACEK
(biodynamicky preparat c. 501, kremenka, rohovy kremen, nemecky "Hornkiesel")


Pro jeho pripravu potrebujeme kremen, nebo, mame-li ji k disposici, pak jeste lepe jeho krystalickou formu -- kristal. (Take zivec, ortoklas lze pouziti.) Vychozi kremenny material je treba rozmelnit do jemne praskoviteho stavu. To predstavuje nelehky technicky problem, protoze tvrdost kremene je povestna...
I kdyz pokusy dokazuji, ze i material rozdrceny na hrubost krupice ma svou ucinnost, je lepe dosahnout co nejjemnejsiho produktu. Takto ziskany prasek smichame s destovou vodou na kasicku, kterou vyplnime kravsky roh. Vybereme roh zvlaste pekny, dobre zformovany a od kravy jiz vicekrat otelene, ne vsak prestarle. Kasicku nechame v rohu den odstat a nasledujiciho dne prebytecnou vodu opatrne slijeme. Roh ulozime do zeme, do jamy vykopane jako pro rohacek...
Kremenacek pouzivame po rozmichani ve vode. Pro michani pouzijeme nejlepe dreveny sud ci vedro... Nadobu naplnime nejlepe destovou vodou nebo voda by mela mit priblizne telesnou teplotu... Pridame rohacek (kremenacek) a zacneme michat. Michame intenzivne, zpocatku podel okraje a tak rychle, aby vznikl trychtyr dosahujici az ke dnu ci temer ke dnu. Jakmile se trychtyr vytvori, zmenime smer michani na druhou stranu. Takto michame jednu hodinu. Snazime se pracovat pravidelne, rytmicky a bez preruseni. Smer michani menime zhruba kazdou minutu...
Na 1 ha potrebujeme asi 50 litru vody a asi 4g kremenacku (coz je asi 4x na spicku noze)...
Kremenacek se stejne jako rohacek snazime spotrebovat zahy po namichani, protoze jeho ucinnost posleze klesa. Podle R. Steinera zprostredkuje kremen obsazeny v pude kosmicke pusobeni souvisejici se svetlem a teplem. Kremik (ve forme oxidu) s kyslikem tvori zhruba 3/4 slupky Zemskeho povrchu. Kremenacek strikany na rostliny podporuje schopnost rostlin vyuzivat spravne pusobeni svetelnych sil...
Pribuznost kremenacku se svetlem mu dava schopnost prijmout behem jeho pripravy v letni polovine roku takove sily, ktere maji po rytmickem rozmichani a postriku povzbuzujici ucinky od listu az po koreny... V pokusech kremenacek zvysoval u rostlin aktivitu enzymu a odolnost proti houbovym chorobam, ale kremen pripraveny bez pouziti rohu nemel takovy vliv na zvyseni odolnosti jako normalni kremenacek...
Pro michani postrikovych preparatu, trvajici hodinu, neni nutne, aby jej provadel pouze hospodar. Naopak -- je mozne vyuzit kazde ruky, ktera je k disposici a ktera tuto cinnost zvladne. To muze byt napr. ucen, praktikant, mladik konajici civilni sluzby ci odrostle a dostatecne silne dite (jde totiz o praci vyzadujici jistou silu a vytrvalost). ...
V tomto strucnem prehledu preparatu jsme Vam podali priblizny navod JAK je pripravovat. Nemene dulezita je vsak i otazka PROC, kterou jsme zde naznacili jen castecne. Uvedene postupy je totiz treba provadet nikoliv mechanicky, ale uvedomele. Pri mechanickem -- "remeslnem" pristupu k priprave a pouziti preparatu, je jejich ucinek jiste mensi (ci dokonce zadny), nez kdyz s nimi pracujeme s osobnim presvedcenim a vedomim jejich vyznamu. Pripravu a pouzivani preparatu nelze chapat jen jako nejakou nahradu za pouzivani hnojiv ci pesticidu a ten, kdo by je mel jen za jakousi lepsi nahrazku, alternativu k pouziti chemikalii, by se mylil. Neni totiz dost dobre mozne rici, ze jejich pouzivanim by melo byt dosazeno jen lepsich a vyssich vynosu, kvalitnejsi produkce. To jiste take, ale smysl bio-dynamickeho hospodareni je mnohem sirsi. H. Finsterlin, nekdejsi vydavatel casopisy "Zeme a vsehomir" a jeden z velkych duchu pracujicich v bio-dynamickem zemedelstvi se napr. v jednom rozhovoru vyjadril, ze cilem nema byt pro rolnika dosazeni vyssiho vynosu, ale prace konana s vedomim a snahou poskytnout nezistne neco dobreho a prospesneho pro jine bytosti, jine organismy -- pro zive rostliny, zvirata, pudu... Tento smysl konani neceho ne pro sebe, ale pro jine, princip nesobeckosti, by vlastne mel byt smyslem celeho lidskeho konani.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Zatím nikdo nepřišel s leteckou orbou. Jak ekologické!
17. 01. 2010 | 14:51

Qwer napsal(a):

Lysenkovi následovníci budou mít vždy o budoucnost postaráno.
Za připomínku stojí léčba MUDr. Partykové zvaná urinoterapie. To je popíjení vlastní moči, což jak známo léčí. Kdyby mně někdo předepsal urinoterapii, nepochybně bych se okamžitě cítil zdráv. Takovou to má sílu!
17. 01. 2010 | 14:56

Čochtan napsal(a):

Nejlepší pilulky proti všem bolestem jsou značky Plumbum. Stačí jedinná pilulka implantovaná do mozku implantančním přístrojem ČZ75, (nebo i jiným) a dotyčného už nikdy nic nebolí.

Vřele doporučuji všem nahoře uvedeným vynálezcům a prodejcům. Rád jim ZDARMA poskytnu vzorek.
17. 01. 2010 | 15:25

Al Jouda napsal(a):

Člověk je smrtelný, ale jeho blbost je věčná !
17. 01. 2010 | 15:27

bigjirka napsal(a):

Nevím, co je to za granty. Inovace? Rozvoj? V Inovaci by měl existovat funkční vzor s nějak rozumně prokázanou funkčností. Nebo je to přímo na vědu? Co na to hodnotitelé projektu? Nebo je to organisovaný zločin?
17. 01. 2010 | 15:32

bigjirka napsal(a):

Čochtane, já mám větší nabídku! 4 kalibry pilulky!
17. 01. 2010 | 15:34

Martina K napsal(a):

No, ja bych treba ucinky takoveho kremenacku nepodcenovala. Kdyz totiz nekdo dokaze 50 l vody intenzivne a uvedomele michat kravskym rohem doporucenou hodinu, bude kazde pole zelenejsi. A kdyz nahodou ne, urcite dotycnemu stoupne hodnota energie na vollove stupnici-na to se spolehnete!;)
17. 01. 2010 | 15:36

Olga napsal(a):

Já vidím původ úspěchu všech používaných metod v prostém: "Víra tvá tě uzdravila."
Naše tělo má samoléčící schopnost. Hodně problémů si vyřeší samo bez zásahu. Někdy je zapotřebí uvědomit si potíže, a tím aktivovat příslušnou soustavu k činnosti. No a někdy potřebujeme nějakou tu medicínu. Pokud se na samolečbě nevydělává, tak nemám nic proti. Uznáváním samolečby nezlehčuji však význam vědy.
17. 01. 2010 | 15:38

myrta napsal(a):

Proud vyrobený v jaderné elektrárně je radioaktivní? He?
17. 01. 2010 | 15:43

Čochtan napsal(a):

Bigjiro,
.22, 7,62mm 9mm a .44
Ordinovat podle tvrdohlavosti pacienta.
17. 01. 2010 | 15:49

Čochtan napsal(a):

Myrto
mnoho uvědomělých pokrokových bojovníků za lepší zelené zítřky tomu věři.
17. 01. 2010 | 15:52

martiXXX napsal(a):

To jsou věci může to narušit paradigma v biologii, antropologii....hlavně poslední odstavec..ale i celý článek......

http://www.osel.cz/index.ph...
17. 01. 2010 | 15:55

Nestranný pozorovatel napsal(a):

Nikdy jsem se pochybnými technologiemi uvedenými v článku Hořejšího nesetkal. Určitě ve společnosti existují blouznivci a také pohotoví podnikavci, kteří chtějí vydělat úplně na všem (tzn. i na vyloženém neštěstí lidí, například při zemětřesení či povodních). Takové případy ovšem nevylučují, že mimosmyslové lidské vnímání skutečně existuje. Měly by nějaké prostředky na jeho výzkum být poskytnuty? Toť otázka poměřování pravděpodobnosti úspěchu a praktického impaktu při při prokázání. Obrátím se ale k více vědečtější tematice: kolik byste pane Hořejší uvolnil peněz na výzkum jaderné fúze za studena? Ta se také někdy daří prokázat, jindy ne. A trvá to už asi dvacet let od prvního vyhlášení existence tohoto jevu. Takže co s tím? Investovat nebo ignorovat? Když investovat, pak kolik a komu?
17. 01. 2010 | 15:56

Olga napsal(a):

Jinak to vše beru jako vtip. S těmi dotacemi to snad není pravda.
17. 01. 2010 | 15:58

Eliška II napsal(a):

a nejen hospodář, ale i jeho pomocníci už večer samý květ :-))

bezva, jak se mi zvedla hladina energie v individuálních akupunkturních drahách po přečtení blogu!
17. 01. 2010 | 15:59

Petr Havelka napsal(a):

Bigjirka a Čochtan

Ech vy dva militanti. Projekty nejsou projektily to je jen vaše projekce.

Zmiňované projekty jsou na efekty, jediný efekt mají, že dotyčnému připluje dotačním trajektem něco do bezpečného přístavu ve vlastní kapse.

Jímavé na tom není to, že někdo takové fígle vyzkouší. Spíše by mne zajímaly ty osoby, které do toho ty peníze pouští. Zdá se mi, že špatně pracují nebo participují s "výzkumníky" ve stejné partii. Partička k partičce plno je v kasičce.
17. 01. 2010 | 16:02

kolega Fyzik napsal(a):

myslim si, ze daleko zabavnejsi nez smat se sarlatanum je platit dane na akademii ved, jeji soucasti je treba i Ustav Statu a Prava, vedeny jistym myvalem z Plzne, dekanem tamni pravnicke fakulty. Podivejte se na jeho strankach, kolik milionu Vas stal kazdy rok...

Nemate snad radost, ze ty Akademiky podporite penezi, ktere vam stat sebral, i kdyz nechcete?
17. 01. 2010 | 16:12

Lena napsal(a):

To byli Rakušáci s krabičkou přes zimu prakticky bez proudu, že?
17. 01. 2010 | 16:19

Petr_F napsal(a):

Nestranný pozorovatel napsal(a):
Takové případy ovšem nevylučují, že mimosmyslové lidské vnímání skutečně existuje

To je pravda. Ale také je pravda, ze ověřování této existence bylo provedeno již mnohokrát, a všdy s nulovým výsledkem.

Připad 'studené fuze', o kterém se zmiňujete je dobrým přikladem toho, ze věda (tedy lidé, ktéři uživají vědecké metody)
se mohou mýlit, ale dokáží své omyly opravit.

Původní 'objev' byl zavržen (právem, nepodarilo se ho reprodukovat), ale jsou nové výsledky (google LENR) a některé laboratoře se tím zase zabývají.
Není fér se ptát Dr Hořejšího.
Není to jeho obor.
O grantech mají rozhodovat odborníci.
17. 01. 2010 | 16:23

Light napsal(a):

to Václav Hořejší:

Drahý profesore,

za odměnu za pěkné téma, "i když z Vaší strany tak trochu parodované:)", ale to vůbec přece nevadí, víme přece všichni, že to myslíte dobře, je informace v podobě potvrzení účinnosti některých látek.

Na odkazu zde: http://www.vodasvetla.cz/, je pod vodou světla v části CHŘIPKA zmíněn lék, který je především lékem proti rakovině !!! Lékaři mému známému a kamarádovi, který měl nález a dávali mu 8 měsíců života, po aplikaci tohoto MMS zcela nevysvětlitelně konstatovali, že se mu nádor nepochopitelně začal sám zmenčovat, ustupovat a jakoby hotový zázrak. Avšak byl upozorněn paní doktorkou, ať lék proti rakovině nešíří dále, protože by tím mohl uzdravit řadů pacientů, což by mělo na naši ekonomiku zřejmě negativní dopad, v podobě poklesu HDP, v důsledku poklesu případů nemocných rakovinou a s tím spojenými i nižšími zisky lékařských a farmaceutických firem.

A tak je zde můj kamarád stále s námi a už o 4 roky přežil vpodstatě svoji smrt! Tím MMS dokázal vstát z mrtvých a vyhrabal se i s rakoviny, takže nemusíte mi věřit, ale vím, jaká je realita a viděl jsem výsledky na vlastní oči a i když je to neuvěřitelné, řešení je někdy úplně jednoduché - stačí kapka selského rozumu, kapka svobodného ducha a 2 kapky prozíravosti a dobré vůle a lék v podobě elixíru informace může třeba i díky Vašemu článku, zachránit život nejednomu člověku.

Za toto Vám upřímně děkuji a přeji nejen Vám, hezký zbytek víkendu a úspěšný vztup do nového pracovního týdne:-)...
17. 01. 2010 | 16:24

Lena napsal(a):

Lighte,

tak ať paní doktorka okamžitě vrátí lékařský diplom, protože nejedná ve prospěch pacienta a porušuje hip. přísahu!!!
17. 01. 2010 | 16:35

blue napsal(a):

Horejsi take neco objevil,
Uz vymyslel jak zdimat penize danovych poplatniku. A aby se uplatnil pise blogy na aktualne. Pry je to rekordman. Uz jich tu ma vice nez 200. Me jen zajima jestli "akademiky" jako je Horejsi ma stat nadale podporovat.
17. 01. 2010 | 16:36

vaclavhorejsi napsal(a):

blue:

"Me jen zajima jestli "akademiky" jako je Horejsi ma stat nadale podporovat."

ja myslim, ze ROZHODNE ANO! ;-)

..
17. 01. 2010 | 16:56

vaclavhorejsi napsal(a):

Light:

Vyborne, problem rakoviny je vyreseny, jsem rad, ze jsem prispel k propagaci tohoto objevu!
Ta pani doktorka je ale oskliva, ze nechce, aby se i ostatni nebozaci uzdravili!
Mam skoro obavu, abychom my dva, bojovnici za Svetlo a Svobodne poznani, neskoncili rozpusteni v kyseline agenty farmaceutickych gigantu!

..
17. 01. 2010 | 17:00

blue jay napsal(a):

Vasku Horejsi,
Krampol taky umi bavit. Me se zda ze se k nemu stale vice priblizujes. Umis neco jineho nez bavit? Za Krampola bych nezaplatil ani $1, A ty nejsi o moc drazsi.
17. 01. 2010 | 17:28

Qwer napsal(a):

Pane Hořejší, můj kamarád tvrdí, že se jeho maminka vyléčila z rakoviny pitím jednou zmražené vody. Moje námitky, že ji také léčili lékaři prý nejsou korektní. On prostě ví, že voda prošlá pevným skupenstvím léčí rakovinu.
Co dodat...
17. 01. 2010 | 17:34

bigjirka napsal(a):

Já vždycky profesorovi říkám, aby nechal kousek místa pro anděly. Je-li něco nevědecké, ještě nemusí znamenat, že to neexistuje. Na druhé straně, výsledky ve vědě nejsou někdy dobře předpověditelné a i seriosní témata mohou být zpracována šarlatánsky (klonování v Koreji). Asi nezbývá než používat zdravého rozumu. A mít otevřenou mysl zároveň. Jako domek u Rokycan. Od začátku jsem viděl tři možnosti:
1. podvod
2. mimořádně silné zasažení energií, které by odpovídalo fokusovanému brdskému radaru na několik kilometrů
3. poltergeist

ad 3. poltergeist nenalezen
ad 2. proč nehořely i další věci a neupekly se osoby? Projevy neodpovídají žádnému zjištěnému chování elmg. vlnění.
ad 1. to je ono. přiznání asi bylo získáno dohodou o beztrestnosti a výsledky byly rozmlženy
17. 01. 2010 | 17:48

Majka napsal(a):

Předpokládám, že každá voda, kterou někdo vypije, prošla aspoň jednou pevným skupenstvím. Takže by se pak měl z rakoviny vyléčit každý, kdo cokoliv pije(každý nápoj obsahuje vodu).
17. 01. 2010 | 17:49

Nestranný pozorovatel napsal(a):

1. petr F napsal: "O grantech mají rozhodovat odborníci."

Tak to jste mne tedy rozesmál takovým naivním tvrzením. Vy snad věříte na Blanické rytíře, či jiné pohádkové bytosti. Já jsem sám před lety (asi omylem) seděl v jedné komisi, která měla rozdělovat nějaké peníze na výzkum a přestavte si, žádné andělské bytosti jsem v té komisi nenašel.
Kromě toho je třeba upozornit, že na budoucnost (tj. na skutečně velké objevy) žádní odborníci neexistují a existovat nebudou!
2. Hořejší se tímto článkem zbytečně se vysiluje. To, že je v Česku málo peněz na seriózní vědecký výzkum, za to určitě nemohou ojedinělé výzkumné projekty psychotroniků (ať už blouznivců či podnikavců). Potřebné miliardy unikají úplně jinde. A lepší to v Česku nebude, dokud se v základních a středních školách nezlepší výuka předmětu "Občanská nauka".
17. 01. 2010 | 18:04

yorick napsal(a):

blue jayi,
na Vaše duševní potíže ohromně zabírá tzv. Uřknutá voda. Dělá to nějakej Karásek v Brně na Cejlu. Určitě to zkuste, uleví se vám. Náš šéf s tím má výborný zkušenosti a my od něho pokoj.
17. 01. 2010 | 18:10

blue jay napsal(a):

Musim se smat,
Horejsi si ze vsech dela srandu. Zebra o penize a jak se zda tak jeho hlavni pracovni napln za penize danovych poplatniku je psat blogy. Vzdyt ten brejlatej clovicek tu mimo nespocetnych blabolu nezverejnil nic co by kvalifikovalo aby se zaslouzil o podporu statu. Proc si mam ze svych dani platit saska jako je Horejsi?
17. 01. 2010 | 18:17

Lena napsal(a):

blue jay,
tvrdil jste, že bydlíte v Kanadě. Tak si odvádějte daně tam a do našich se nes...tarejte. Můžete je tam dávat na sociální dávky třeba pro lovce tuleňů, když budou mít menší odběr poté, co jim EU zakázala obchod v Evropě.
17. 01. 2010 | 18:21

blue jay napsal(a):

yoricku!

Moje debata je s Horejsim. Ne z jeho poskokem. Tak se prosim zdrz komentaru.
17. 01. 2010 | 18:21

vaclavhorejsi napsal(a):

blue jay:

Mate recht - nic neplatte!

..
17. 01. 2010 | 18:23

blue jay napsal(a):

Leno,

Nechci se s Vami poustet do debaty. Horejsi je proste prostitut rezimu. Jakehokoliv. Za totality mu bylo pozoruhodne dovolene cestovat do zle USA a dokonce tam mohl studovat. A pak se naucil jodlovat. Aby si byl jistej. Opravdovej charakter ten Horejsi.
17. 01. 2010 | 18:32

blue jay napsal(a):

Horejsi,

Az Vas uvidim v hlavni roly. "Jak me KSC vyslala do Harvardu" tak si zaplatim listek v prvni rade. At to stoji co to stoji,lol.
17. 01. 2010 | 18:39

Light napsal(a):

to Lena:

Leni, to tak nemůžete brát, lékař je taky jen člověk a je-li ovládán existenčním strachem, pak se nemůžete divit, že se chová nemorálně, nebylo by to poprvé. Nakonec byla to ona, kdo dal onomu lék, jenže jaksi "potajmo a načerno", znáte to - vlk se nažral a koza zůstala celá:) Situace má mnoho hledisek - sociálně psychologický aspekt, morálně existenční a i když má nějaký lékař třeba výhrady, musí držet basu s druhými, protože musí živit rodinu atd. A jak by k tomu chudáci doktoři přišli, kdyby kvůli 1 léku či pacientovi přišli o práci nedejbože diplom. V doktorech ten problém není, myslím, že je "v informačním lobby" popř. konkrétních lidech na "vyšších postech", nemyslíte???

to Václav Hořejší:

Nebojte se profesore, rozpuštěn v kyselině nebudete, stal by jste se totiž mučedníkem, váš funus by byl provázen transparenty Hořejší spasitel se rozpuštěním obětoval za záchranu lidstva a mě a všem zde přítomným by jste potom upřímně chyběl i kvůli zdejšímu blogu, což bychom Vám asi nikdy neodpustili. Takže tady zůstanete pěkně s námi a za zásluhy půjdete pak do nebe a ne bohužel do pekla, jak jste si asi celý život tajně přál:-)
17. 01. 2010 | 18:41

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Hořejší,
mám pocit, že s Křemenáčkem se pouštíte na půdu, které moc nerozumíte.
Vyzkoušel jste už tento postup? A kdo z nás může s jistotou říci, že je neúčinný?

Jsem skeptik a věřím jenom tomu, co uvidím nebo ohmatám. Ale pokud jsem něco neviděl, jsem dalek tvrdit, že to neexistuje, potažmo že ti, kteří viděli, jsou pitomci.

Za tu kartičku bych samozřejmě nedal ani pět haléřů. Jenže podvodně kšeftovat s něčí vírou jde "nevědecky" i vědecky. Kolik peněz lidi vydají za multivitamíny, o nichž se lékaři nemohou shodnout,zda nejsou spíš škodlivé.
17. 01. 2010 | 18:46

vaclavhorejsi napsal(a):

blue jay:

Vzdycky si rikam, ze emigranti (zvlaste kanadsti), kteri se k nam po revoluci vratili, jsou pro tuto zemi pravym pozehnanim. Je na nich proste hned videt, ze nejsou zkazeni zivotem v totalite - jsou noblesni a dobre vychovani, az uzkostlive slusni.
****************************
Jan Vaculík:

Samozrejme, ze spousta "potravinovych doplnku" (multivitaminy, prostredky na potenci, proti artroze, enzymy...) jsou v zasade sarlatanske. Nemyslim, ze by je jakykoli setriozni vedec propagoval - ale samozrejme, ze mezi lekari se takovi prostituti najdou; nekteri v reklame doporuci multivitamin, jiny Argin-Max, dalsi treba homeopatikum nebo jiny nesmysl.
S tim kremenackem to byl od vas vtip, ze?

..
17. 01. 2010 | 18:57

Light napsal(a):

to Václav Hořejší:

Ještě malé doplnění, najednou se se mnou házíte do jednoho pytle a označujete za bojovníka za Světlo a Svobodné poznání, přitom jinde mne nazýváte "popletou" a obdaroval by jste mne s Jirkou nejraději "BLUDIŠŤÁKEM" (bludným kamenem, pro ty největší vědecké trosky, patlaly a břídily), pak se tedy přiznáváte, že jste sám také takový popleta jako já a BLUDIŠŤÁKA si tedy zasloužíme spolu napůl, co vy na to?:)

Pamatuji si jen, že jste z toho byl minule úplně u vytržení a přál jste si k němu ještě zahradního trpaslíka. No jestli to tak půjde dál a nebudete moc zlobit, poradím se příští Vánoce s Ježíškem a uvidíme...
17. 01. 2010 | 19:01

Jan Vaculík napsal(a):

Já jsem naopak přesvědčen, že Křemenáček, je-li správně aplikován, je vysoce účinný.
Vždyť přece hospodář, který je ochoten drtit křemen, pak hodinu míchat doleva a hodinu doprava, nota bene který ví, která kráva jak je dobrá a kde jí roste ten správnej roh, tedy hospodář, kterej je schopen svému dílu dát takovou péči, ten nakonec musí být nějak odměněn!
17. 01. 2010 | 19:06

vaclavhorejsi napsal(a):

Jan Vaculík:

OKL, ja bych preferoval prasek z netopyrich kridel...
Ale musi se delat s velkou laskou a peci...

..
17. 01. 2010 | 19:08

Lena napsal(a):

Lighte,

a kolik kamarád paní doktorce za tajný preparát zaplatil? Paní doktorka měla jaké zaměření?
17. 01. 2010 | 19:10

Lena napsal(a):

blue jayi, díky, že jste mě ušetřil!
:-)
17. 01. 2010 | 19:15

Ivan napsal(a):

Myslím, že je to vhodné upozornění, na dění kol.
Máš-li bol vem DERMACOL.
Jen nechápu, proč se mohou snížit lidé z akademickým titulem, k těmto prakktokám a nazývat je vědou. Domnívám se, že je je to proto, že vysokoškolské vzdělání v něčem pokulhává. Pokulhává v klasifikaci a následné záměně pojmů. Není vůbec pro velkou část lidí jen hovořit. Asi se většina domnívá, že pečení holubi létají do huby nejlépe, když budou umět mluvit, a není třeba aby věděli o čem mluví, hlavně důležitě vypadat a být patřičně drzý. Neodstraníme ve společnosti vřed, bez nalezení příčiny.
17. 01. 2010 | 19:26

blue jay napsal(a):

Horejsi,
Ja nejsem emigrant. Jsem syn chirurga a profesorky kteri uz nechteli mit nic spolecneho s rezimem ktery ty predstavujes. A tak odesli na Zapad. Ja skoncil v Kanade ale segra porad zije v UK. A jak se zda ty jsi se nezmenil. Oddana socialisticka devka co bude za par grosu delat vtipy.
17. 01. 2010 | 19:47

Pepa Řepa napsal(a):

vaclavhorejsi napsal(a):
Samozrejme, ze spousta "potravinovych doplnku" (multivitaminy, prostredky na potenci, proti artroze, enzymy...) jsou v zasade sarlatanske.
---------------------
Jo šarlatánské?
Můj spoluhráč z tenisu, zvaný Chemický Ali, který si nabrnknul o pětadvacet let mladší partnerku, by Vám dal.
Nedá na Viagru dopustit.
17. 01. 2010 | 19:47

Lena napsal(a):

Pepo Řepo,

takových pošetilců je? A všichni chválí - než dostanou infarkt z prášků nebo z mladé kočky.
17. 01. 2010 | 19:53

Light napsal(a):

Kamarád poprosil, ať ho nechají žít, je to docela vlivný člověk, takže to byla pro paní doktorku otázka prestiže. O podrobnostech jsme se nebavili, lék je dostupný v Kanadě, USA i na CZ trhu, u nás cca 950 za balení i s knihou, jak na to:-)

Nikdo vám oficiálně neřekne, že je to lék na ..., je to tedy minerální doplněk stravy a hlavně že to splní svůj účel, takže

pro anglo partu: http://www.themiracleminera...

pro ček partu: http://zdr.webnode.cz/

...jen info, nebudu tady dělat podrobnější reklamu, chci jen naťuknout a kdo chce, ví wocogo a pomůže si už sám NEBO SVÝM BLÍZKÝM, "prdel" je skutečně až tehdy, když to skutečně zabírá a přátelé Vás mají za boha, že jste jim zachránili život... rozdávejte těchto těchto informací s rozumem a šetřte s nimi na těch nepravých místech!!! Nejde o žádný podfuk nebo informační jarmajk, ale o seriózní dar lidem, kteří naši pomoc skutečně potřebují...

A nezapomeňte, že tato informace se k Vám dostala především, díky blogu a tématu našeho drahého profesora:) Mějme se tedy všichni rádi a těšme se společně pevnému zdraví, až navěky:-)

Toť vše pro tuto chvíli z mé strany andělské magie a všem přeji krásný večer
17. 01. 2010 | 19:54

blue jay napsal(a):

Horejsi je vedec,
A tak me zajima jak hodnoti debaty pod clanky o zemetreseni v Haiti. Ceske debaty. Ja z tohoho mam husi kuzi. Jsou Cesi opravdu tak zvraceni?
17. 01. 2010 | 19:58

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

Nemluvim o Viagre - ta skutecne funguje, je dobre znam i vedecky princip fungovani (inhibice cGMP-specificke fosfodiesterasy typu 5 (PDE5)), neni to "potravni doplnek".
Mel jsem na mysli napr. ArginMax, ktery propaguje ten fousaty sexuolog, na jehoz jmeno si ted nemohu vzpomenout (jdu si vzit potravni doplnek na zlepseni pameti...).

..
17. 01. 2010 | 20:03

Lena napsal(a):

Četla jsem, že nyní po době cca 10 let (?) používání Viagry se u jejích uživatelů objevuje zvýšené procento rakoviny prostaty.
17. 01. 2010 | 20:15

Antonín Hrbek napsal(a):

Pane profesore, co tak začít zametat před vlastním prahem? Jak je to dávno co nás "renomovaní vědci" přesvědčovali o "pandemii" prasečí chřipky a před tím o "pandemii" ptačí chřipky? Jaké bylo stanovisko našich slavných "imunologů"? Kdyby někdo z imunologů v ČR otevřeně vystoupil proti tomuto podvodu, mohla naše republika ušetřit stamilióny a dát je třeba výzkum. Ale bylo ticho po pěšině.

Podvody v akademické oblasti se neomezují jen na Ústav státu a práva ČAV. Jsou na celém světě. Říkají Vám něco takové pojmy jako jsou: klonování, studená fúze, syndrom falešné paměti, stresový průmysl, Burtova dědičnost inteligence, atd.?

Víc než kdy jindy je věda zaplevelena lidmi, kteří věří v nepostradatelnost vlastní "vědecké" disciplíny, kteří jsou schopni zatajovat chyby (které jsou imanentní součástí každé vědecké teorie a každého postupu jen proto, aby získali finanční prostředky.
17. 01. 2010 | 20:36

Pobo napsal(a):

vaclavhorejsi napsal(a):
Mel jsem na mysli napr. ArginMax, ktery propaguje ten fousaty sexuolog, na jehoz jmeno si ted nemohu vzpomenout (jdu si vzit potravni doplnek na zlepseni pameti...).
..
17.01.2010 20:03:08

Neměl jste na mysli náhodou toho fusatého sexuologa, který svého času spoluúčinkoval v zábavných estrádách Jirky a Jirky. (Pro ty co si už nepamatují Kramlopa (Koko) a Paroubka (Roko)).
17. 01. 2010 | 20:40

Suchec napsal(a):

Light:

Jo, jo, bazénová desinfekce.

U šváry si taky doktoři neví rady s jeho očima (zaplísnění organismu).

Když jsem posledně seděli ve vinotéce, tak kromě chaluh a rýnského, do sebe rval něco, co smrdělo jak chlorová "prdel".

Tož já si počkám, a uvidím, jak to zvládne degenerativní procesy.

Taky dlouho tvrdil, jak mu na ty oči pomáhají homeopatika a další serepetičky, a už ni bez lupy nevidí. Tož tak.
17. 01. 2010 | 20:44

iga napsal(a):

Leno

je to jasne, staci zapit tou atomovou vodou a je po problemu.
Ale ti co berou viagru deset let uz stejne sejdou vekem, ne?
17. 01. 2010 | 20:48

Antonín Hrbek napsal(a):

Vážený pane profesore,
Viagra nebyla vyvinuta jako prostředek zvyšující potenci, ale jako prostředek pro podporu růstu vlasů. Teprve při ověřovacích zkouškách byl objeven její "vedlejší" účinek.

Jinak jde o Dr. Radima Uzla (přípravky na posílení paměti a potence zatím nemusím brát)

S pozdravem
17. 01. 2010 | 20:49

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Hořejší,
ad Křemenáček: místo přímé odpovědi jsem unikl vtipkováním. Ale teď se pokusím o vážnou opověď:
Na rozdíl od těch zmíněných univerzálních kartiček, v případě Křemenáčku zřejmě nejde o komerční tah. Prostě normální čarování; možná spíš paranormální.
A pokud jde o paranormální jevy, tak musíme přijmout, že na nějaké teoretizování jsme krátcí. Takže je třeba se k tomu postavit čelem a ptát se: Už to někdo použil? A pomohlo to nějak? A shromažďovat dokumentaci. - Jednou snad budeme moudřejší.
17. 01. 2010 | 20:51

Rumcajs napsal(a):

Všichni jsou samá sranda, ale ať mi někdo vysvětlí, jak je možný, že žiletka umístěná do modelu pyramidy v 2/3 její výšky se přes noc sama naostří ?

Včil mudrujte profesore.
17. 01. 2010 | 20:53

Lena napsal(a):

igo,

to je možný :-). Ačkoliv někteří s tím začínají kolem čtyřicítky. A znám jednoho, ten ji začal užívat už lehce po třicítce. Přitom měl předtím infarkt. No, ovšem k tomu ještě hulí tabák i marihuanu... Počítám, že ten do té padesátky určitě nedožije.
17. 01. 2010 | 20:55

Lena napsal(a):

Jo jo, Rumcajsi. A včera, když jsem v noci pouštěla domů psiska ze zahrady s nimi přišlo něco malého, neviditelného. Prošlo mi to kolem nohou do dveří, zřetelně jsem slyšela zvuk a cítila pohyb vzduchu. Myslíte, že mám rozvěsit amulety a začít zaříkávat?
Takže je třeba do dvou třetin pyramid v Gíze dovézt polotovary žiletek. Do rána budou nabroušené bez práce. Divím se, že už to někdo průmyslově nepoužívá.
17. 01. 2010 | 21:00

vaclavhorejsi napsal(a):

Antonín Hrbek:

O praseci chripce brzy napisu - nebyl to zadny "podvod", ale zcela realne riziko. Vsichni bychom meli byt radi, ze to dopadlo lepe, nez byly obavy. Ty tisice mrtvych na celem svete nemusely byt, kdyby se nechali ockovat.

Mate samozrejme pravdu, ze v historii vedy je plno omylu, jsou tam i vedome podvody. Priklady, ktere uvadite, patri vetsinou do te prvni kategorie.
Veda vzdy postupovala kupredu vyvracenim omylu a nespravnych hypotez.

Nejsem si vedom, ze by v Ustavu statu a prava dochazelo k podvodum. Byvaly reditel byl odvolan okamzite, jak se prislo na jeho pochybeni v Plzni.

Pokud jde o Viagru, byla puvodne vyvijena nikoli jako prostredek na podporu rustu vlasu, ale proti hypertenzi a angine pectoris.

Gratuluji k vybornemu zdravotnimu stavu; u me obcas selhava jen ta pamet (hlavne obcas nekomu nemohu prijit na jmeno), jinak je vse OK. ;-)

*********************
Jan Vaculík:

Tak ja budu shromazdovat dokumentaci a experimentalni data s tim praskem z netopyrich kridel, vy se muzete pustit do kremenacku, OK?

..
17. 01. 2010 | 21:08

pinus napsal(a):

Pane Horejsi,

nekdy s vasimi clanky souhlasim, jindy ne. Ale to, ze se poustite do debaty s exoty typu Light, je neodpustitelna ztrata casu. Podobne clanky jako tento nechte lidem, jejichz cas je mnohem mene vzacny nez ten vas, a vratte se ke psani neceho serioznejsiho.

Blog je skvela moznost, jak prezentovat sve myslenky sirsi verejnosti, ale to neznamena, ze byste se mel vyjadrovat ke kazde blbosti. Podivejte se, jakou debatu jste tu pod clankem spustil. Opravdu si myslite, ze to ma alespon minimalni uroven?

Upozornit na plytvani verejnych prostredku na detekci osob za prekazkou je uzitecne. Ale rozebirat, jak par blouznivcu za vlastni penize propaguje levitovanou vodu, jen odvadi pozornost. Co chcete napsat priste? Detailne rozebrat Vesmirne lidi? Jsem presvedcen, ze mate na praci dulezitejsi veci.
17. 01. 2010 | 21:10

vaclavhorejsi napsal(a):

Rumcajs:

"ať mi někdo vysvětlí, jak je možný, že žiletka umístěná do modelu pyramidy v 2/3 její výšky se přes noc sama naostří ?"

HA, HA, HA.....

..
17. 01. 2010 | 21:10

Jan Vaculík napsal(a):

Ještě jednou ke Křemenáčku
Rudolf Steiner je člověk, nad jehož odkazem má cenu se zamýšlet. Má za sebou řadu úspěšných objevů, k využití některých (například prvky využívané ve wldorfském školství) se snad teprve dopracujeme. Uvedený citát bude přibližně sto let starý, jistou jeho směšnost působí i špatný překlad.

Nevím, v čem spolek Sisyfos spatřuje užitečnost toho, že bude zesměšňovat (byť třeba pomýlená) sto let stará díla uznávaného klasika.
17. 01. 2010 | 21:15

PatientO.T. napsal(a):

2 vaclavhorejsi:

Mnoho mých pacientů se na mne obracelo s dotazy ohledně prasečí chřipky a očkování. Vzhledem k vlastním pochybnostem byl jsem jim schopen říct pouze to, že se nehodlám nechat očkovat a že dostupné údaje ve mne nebudí dojem propukající smrtelné pandemie. Zdůrazňoval jsem ovšem, že nemám v podstatě žádné vrelevantní znalosti imunologické případně virologické a že mohou můj názor brát pouze jako názor poučeného laika. Během mediální masáže prasečí chřipkou jsem ovšem často přemýšlel, jestli nemám nechat naočkovat aspoň své děti...
I když vím, že ještě není po sezóně, rád bych se zeptal: Vypukne-li v dohledné době skutečná nebezpečná epidemie vyžadující preventivní kroky, kdo uvěří, po zkušenostech se SARS, ptačí a prasečí chřipkou a např. po prohlášení Wolfanga Wodarga http://zpravy.idnes.cz/pand... , že se nejedná o další planý poplach nadšeně živený farmaceutickým průmyslem?
17. 01. 2010 | 21:29

yara napsal(a):

Článek pana Hořejšího je samozřejmě úsměvný, ale bylo by hodně naivní od nás lidí dívat se pouze materialistickým pohledem na svět a hlavně si myslet, že člověk je ten v přírodě, galaxii a vesmíru nejchytřejší a všechno už ví. Zajímal by mě názor vědců, na jaké úrovní je současný stupeň poznání lidstva co se týče všech fyzikálních, chemických atd. jevů
jenom na naší zemi pokud vůbec lze tohle abstrahovat od dění ve vesmíru. Já bych si tipnul, že když budem hodně namyšlení, tak je to tak 0,1%. Myslím, že je na místě je spíš pokora, obezřetnost
a jiné vlastnosti, které se moc dnes nenosí. Když americký fyzik ve 40-tých letech (teď mi vypadlo jméno) musel vypočítat pro vládu USA, že po výbuchu první zkušební atomové bomby nenastane nekontrolovaná atomová reakce, která by zničila celý svět tak mě napadá, že měl asi dobré logáro a že jsme tady svědčí o tom, že se nespletl ve výpočtu.
17. 01. 2010 | 21:30

Rumcajs napsal(a):

Lena, Profesor,

Žádné Ha,Ha,Ha.

Znáte Abc- časopis pro děti ?

Tak tam takový model pyramidy vytiskly i s návodem.

A fungoval !!! Ověřeno i spolužáky.
A ještě jedna věc. Na chmelu jsem se zůčastnil takové seance, kde jeden študák nám předváděl co dokáže psychoenergie.

Vybral si asi 100 kylového pořeza a k němu čtyři pomocníky. Pak dělal všelijaký kejkle snáma i sním a pak jsme dostali za úkol zvednout ho na konečcích ukazováků se sepjatýma rukama. Pod paždí a pod koleny.

Prisahám baťku, že ten chlapec vylítl ke stropu jak raketa až musel si chránit hlavu, jak narazil do stroupu. Na každého z nás vyšlo asi 25 kg, ale já necítil vůbec nic. Jako kdyby byl ve stavu beztíže.

Jo, jsou prostě věci mezi nebem a zení .....
17. 01. 2010 | 21:40

vaclavhorejsi napsal(a):

Rumcajs:

Proc uz jste si tedy nezazadal (nebo ten vas psychoenergeticky kamarad) o tu milionovou cenu Jamese Randiho:
http://en.wikipedia.org/wik...

No ja vim, mne by takova smesna castka taky nestala za namahu...
****************************
PatientO.T.:

"Vypukne-li v dohledné době skutečná nebezpečná epidemie vyžadující preventivní kroky, kdo uvěří, po zkušenostech se SARS, ptačí a prasečí chřipkou a např. po prohlášení Wolfanga Wodarga http://zpravy.idnes.cz/pand... , že se nejedná o další planý poplach nadšeně živený farmaceutickým průmyslem? "

Napriklad ja.
Proti sezonni chripce se necham ockovat kazdy rok, kdybych mohl, v tu ranu bych se dal ockovat i proti praseci.
Lepsi je 10 "planych poplachu" nez jednou umrit po tom opravdovem.
Ten Wodarg mi pripada jako zcela nezodpovedne individuum.

..
17. 01. 2010 | 21:58

bigjirka napsal(a):

Já se budu opakovat. To, že je něco nevědecké, neznamená, že to neexistuje. Nechte místo pro anděly, chleba vám nejí! Dávat granty na něco, kde ještě nebylo ukázáno vůbec nic průkazného, to je jiná.
17. 01. 2010 | 21:59

vaclavhorejsi napsal(a):

bigjirka:

Andele jsou OK, podvodnici a sarlatani ne...

..
17. 01. 2010 | 22:04

Lena napsal(a):

Rumcajsi,

tak do té pyramidy hlavně nelezte Vy. Už tak jste ostrej jako břitva, ještě abyste se tam víc nabrousil!!!

Ten pokus jsme ve škole dělali taky. Nahoru to celkem šlo, horší bylo, že dolů potom taky!!! A dost rychle, páč gravitace je sviňa. Tehdy jsme museli myslet na to, že je lehký jako peříčko, ne?

No vidíte, se mnou nikdo žádné psychoenergetické kejkle nedělal, ale když mi upadl táta a myslela jsem, že má zase mrtvici, chytla jsem takovou sílu, že jsem jeho 84 kg jedním hmatem zvedla ze země na postel.
17. 01. 2010 | 22:14

Light napsal(a):

to Rumcajz:

"žiletka umístěná do modelu pyramidy v 2/3 její výšky se přes noc sama naostří"

Rumcajzi sakra jak jsi se to v tom Řáholci učil, nemusíš se omlouvat, samozřejmě že jde o 1/3 pyramidy a je tomu tak proto, že pokud pyramidu nasměruješ podle světových stran S J V Z, tak v pyramidě působí koncentrovaná energie, která má tu a tam nějaké ty extra účinky:) Kde se berou ptá se profesor? No z vesmíru a jen díky tomu tvaru pyramidy, umístění podle světových stran a do 1/3 výšky této stavby. Jedná se totiž o druh universální geometrie, který transformuje energii. Jen pro zajímavost, proudění energie je při správném umístění - na sever a jih neutrální, na západ negativní a na východ pozitivní. Takže kdo si doma postaví pyramidu např. z kartonu a umístí si ji podle světových stran tak, ať se nachází na východ od stěny této pyramidy, bude se v místnosti cítit jednoduše lépe. Vyzkoušejte a sami uvidíte...

Kluci a holky a víte jak se hezky spí, když máte třeba doma takové pyramidové centrum a vygenerujete si ze sítě pyramid domácí energetická pole?:-) Jedna báseň, dobře se vyspat, to je skrátka základ, takže jdu taky pomalu do hajan, protože zítra začíná nový týden, takže žádné ponocování. Lidičkové mějte se a krásnou dobrou noc...

to Václav Hořejší:

Ty woe profesore, nedělej si z Rumcajze "prdel", děláte se všichni tak blbí nebo co? Už jako malý kluk jsem to odzkoušel a funguje to, připadáte mi všichni jak na hlavu padlí, že se divíte, že i pyramida je krystal, který akumuluje energii.

Lenin se v mauzoleu rozložil za 30 let a byl nabalzamovaný jako miminko, Tutanchamon v pyramidě...to je hold jiné kafe...takže buďto byli ti Rusové tak blbí, nebo Ti inženýři v Egyptě tak dobří, nebo že by platilo obojí??? Nebo, že by v tom měla prsty i samotná pyramida? Kdo ví:)...
17. 01. 2010 | 22:19

martiXXX napsal(a):

stalo se mi v životě pár věcí, pro které nemám zcela standardní vysvětlení

někdy ještě za komunistů-----mrazivá noc...viděl jsem trojúhelníkový útvar vymezený světly plující po obloze nad lesem.....Rudé právo napsalo druhý den kratičkou noticku, že z různých míst a v okolních státech pozorovali a hlásili obdobné věci..ale , že se prý rozpadala jakási raketa......vodorovně, rovnoměrně naprosto tiše letící objekt vymezený světly..no nevím.....

hypnoza? viděl jsem na vlastní oči jak si lidé nemohli sednout na židlië, bylo jim sugerováno, že jsou rozpálené...jednou jsem byl také zhypnotizován...vybral si mě někdo v publiku....nepamatuji si vůbec nic..jen jakýsi podivný útržek..lidi se ma mě pak divně dívali......a já nevím dodnes proč...

zvláštní sny, jako by v historii u vikingů, kdy jsem něco musel udělat, pospíchal jsem něco sdělit...cítil jsem ale podivnou energii....pak nějak jako by mě někdo zradil...ale ta energie....zůstala...probudil jsem a cítoïl jsem se ještě cca pár hodin fantasticky......těch věcí bylo ale ví.....poměrně hodně....
17. 01. 2010 | 22:20

PatientO.T. napsal(a):

2 vaclavhorejsi:

Nejde přeci o vás.
Ptal jsem se, jestli bude v případě reálné hrozby vůbec ještě možné přesvědčit obyvatelstvo k protiepidemickým opatřením.
17. 01. 2010 | 22:32

Rumcajs napsal(a):

Profesor,Léna:

Jak říká Bigjirka, je třeba nechat místo pro anděli. Šarlatánů je mrak, ale věci, nad kterýma zůstává rozum stát, taky.

Třeba blbej kulovej blesk. Fyzikálně naprosto nevysvětlitelná záležitost. A přesto existující.

Tak ten jsem prosím osobně viděl a rovnou dva.
Taky jsem byl svědkem věštění, které do puntíku vyšlo. A né jednou.

Dokonce jsem slyšel tři roky před smrtí Brežněva proroctví, že do třech let zemře, že pak nastanou obrovské změny a všechny národy světa získají svobodu.
To můžu odpřisáhnout na profesorovy zkumavky.

Takže opatrně s těma odsudkama!

P.S.
Váš odkaz je mi profesore na nic, páč je anglicky. Takže si ty prachy klidně nechte.
17. 01. 2010 | 22:35

Rumcajs napsal(a):

martiXXX:

No já už tady budu za blázna, ale viděl jsem s otcem na noční obloze něco podobného. Rovněž v zimě, rovněž mrzlo až praštělo, akorát že ten objekt byl kulatej. Pohyboval se různými směry a docela pomalu , takže družice to být nemohla.
Pak to najednou zrychlilo a rychlostí blesku zmizelo.

Bylo to dávno, ale pachuť záhady zůstala.
17. 01. 2010 | 22:42

PatientO.T. napsal(a):

2 Rumcajs:
Když mi dáte 30%, tak vám to přeložím...
Anebo ne, jsem línej...

Zkuste tohle:
http://www.oknavesmiru.cz/i...
17. 01. 2010 | 22:43

jj napsal(a):

17. 01. 2010 | 22:43

Lena napsal(a):

Rumcajsi,

já už toho viděla kulatýho a nechlubím se. :-)

..."všechny národy světa získají svobodu"...
Tohle tak docela nevyšlo, co? Prakticky vůbec. Brežněv byl už dlouho zombie, nebylo těžké předpovědět smrt.

Na té obloze - co takhle meteorologický balon? Ten se pohybuje s větrem sem a tam, naprosto tiše a když víc foukne, tak se vzdálí rychleji, nebo ho přestane osvětlovat světelný zdroj a on se prostě jakoby "vypaří".

Ten úkaz za komunistů si pamatuju taky. Byl to rozpad nosné rakety - odhozeného stupně. Dokonce u Jihlavy byl jeden chytrý chlap, ač naprosto nevzdělaný v astronomii, a ten neodhadoval vzdálenost a rychlost, ale úhel svírající jev se zemí. A protože takových lidí bylo víc, dala se vypočítat výška objektu. Porovnat s dráhou známých umělých těles a sedlo to na tu raketu.
17. 01. 2010 | 22:54

Eliška II napsal(a):

až mě děsí, co tu člověk vidí!
Lidičky, klídek...
17. 01. 2010 | 23:00

Rumcajs napsal(a):

Lena:

Copak meterologický baĺón se může pohypovat sem tam ?

Byly to dost pravidelné dráhy, několikrát se opakující.

Kdepak meter. balón Léno.
A že se dala předpovídat smrt Brežněva ? Tou dobou jsem byl na vejšce, ale tam to nenapadlo nikoho. A že by se socialismus zhroutil, to už bylo naprosto nevysvětlitelné.

A že spousta národů dostala svobodu, to je myslím taky fakt.
17. 01. 2010 | 23:02

Lena napsal(a):

Rumcajsi,

balon nese vítr a ten mění směr, jak je známo. To bych připisovala tomu, že v určitých hladinách bylo proudění stabilní - někde stoupavý, jinde klesavý proud. Takhle přece lítají bezmotorová letadla. Využívají stoupavých proudů.

Co se týče těch úkazů na obloze, viděla jsem jednou formaci bodů oranžové barvy. Moc jasných a divně barevných, jaké neumím žádným předmětům přiřadit. Letadla mají bílé světlo a při té rychlosti pohybu by byly i slyšet, poněvadž by byly nízko. Družice slyšet nejsou, ale ty jsou daleko slabším zdrojem a pohybují se přece jen pomaleji pomaleji. No a nakonec to zůstalo stát, tak to už mi zůstal stát i rozum:-). Ale fakt je, že jsme pili rum v množství značně větším než malém, takže nevím, jakou váhu můžu tomu pozorování přiřknout!!!

Vždyť ten Brežněv už vypadal jako spící opička. Vy si to nepamatujete? Kolikrát jen tak netečně seděl, spadlé obličejové svaly, těžko se pohyboval. Vy jste na té VŠ koukal spíš na holky než na Brežněva, že jo?
17. 01. 2010 | 23:18

Rumcajs napsal(a):

Pánové díky za odkazy.

Já se normálně těmhle věcem vyhýbám a nezajímají mě. Ale přeci jenom, měli jsme podobné "Zázraky " v rodině a to nemůžu zcela hodit za hlavu.

Pro PatientaO.T.

Moje teta měla známého léčitele. Když byly malé Mance tři roky, začala mrkat. Velká Manka ji vzala na oční a tam ji řekli, že má tři dioptrie a že musí na specializované oddělení, kam ji objednali.
Mezitím ale Manka zašla ještě k tomu léčiteli a kromě duchařské omáčky ji řekl, že na tom novém vyšetření už bude v pořádku.

A ejhle! Byla. Zrak naprosto v pořádku.

Podobné to bylo s Cipískama. Jeden nám pořád blinkal a z porodnice přijel naprosto dehydrovanej a svrklej, až jsme se báli že umře.V okresní nemocnici vůbec nevěděli co sním. Opět mu pomohl a správně určil diagnózu. V Brně to potvrdili. Nějaká nedomykavost v horním jícnu či co.

atd, atd .....
17. 01. 2010 | 23:18

Rumcajs napsal(a):

Lena:

Tak to dost odpovídá tomu, co jsem viděl já s otcem. Nebyla to formace, ale jinak to sedí.

Pod vlivem jsem nebyl, páč mi bylo teprve deset let, nebo tak nějak.

A toho Brežněva mi nevymluvíte, ani kdyby jste se na hlavu postavila !!!!!
17. 01. 2010 | 23:22

Lena napsal(a):

No, jenže rozdíl mezi formací a jednotlivým bodem je propastný. Jeden bod je nic. Jestli se pohybuje formace, naprosto přesně rozložená, nemění mezi sebou postavení, zato se zastaví nebo změní organizovaně směr, a body jsou od sebe daleko minimálně 15 stupňů, tak to už se jen tak na balon, letadlo, družici apod. svést nedá.
Jednou jsem viděla sršící oheň. Letěl po polární dráze. Možná hodně vysoko letadlo, protože kosmické rakety na takovéhle dráze těžko. Možná nějaký manévr polární družice. Každopádně nemám podezření na nic nadpřirozeného či nelidského.
17. 01. 2010 | 23:40

Lena napsal(a):

Rumcajsi,

můžete napsat jméno toho léčitele? Nebyl ze Svratouchu?
17. 01. 2010 | 23:45

Karel Mueller napsal(a):

Dobrý večer pane profesore,
dnes jdu pozdě, zastavil jsme se u oblíbeného tématu u pana Steffla. Jistá souvislost s Vaším dnešním blogem zde určitě je.

Žijeme ve volnotržní ekonomii bez přívlastků. To znamená maximální hodnota poměru získáno/vloženo. Řekl bych, že si v tomto směru moderní vynálezci počínají velmi zdatně.

Kritické či ironické hlasy ... to už jsou je šepoty from beyond :-)).
18. 01. 2010 | 02:12

Olga napsal(a):

Je toho příliš mnoho s čím jsem se ve svém životě setkala a co si nedovedu logicky vysvětlit. Stále mám tendenci všemu věřit. Mám doma dokonce "diamantovou vodu" kterou používám a doplňuji. Je to zajímavé, ale ta voda se chová jinak než voda přímo z kohoutku. Možná je jen odstátá. Ale naleji-li pejskovi do misky tuto vodu, pak se mi v misce neusazuje vodní kámen. K vodě sice nemluvím, ale za vodu děkuji Bohu a prosím o požehnání. Já totiž věřím v Boží přítomnost. Moje maminka říkala že lékař léčí ale uzdravuje Bůh. To jsem převzala a nemám problémy se zdravím. Dokonce mně běžné nemoci léčí i bez lékaře. Uzdravil mi dokonce i pejska, který měl podle rozboru krve ledviny a játra ve stavu, že byl na utracení. Pejskovi bude 13 a běhá jako mládě. Klidně s ním jdu na 10ti km vycházku ve sněhu. Mně je 73.
18. 01. 2010 | 06:05

Rumcajs napsal(a):

Léna:

Nevím, ale zjistím. Vím že žije někde kolem Hanušovic a je po nějaké těžké mozkové příhodě. Původem je ze Zábřeha na Moravě.
(Až se probudí Manka)
18. 01. 2010 | 06:48

Light napsal(a):

to DOBRÉ RÁNO:

Kolumbus vzal za kormidlo a otočil loď, vylil vodu a stříknul i na všechny zlé pozemštany, krásné pozemšťanky a velké pozemšťany, kteří byli zrovna na palubě.
Komu je to jedno, ať nevolí MEZI ČASEM A ZTRÁTOU ČASU:) Ježíš Kristus nebyl, protože Kristus nebyl v lidech :) Teď může dojít k vzestupné tendenci, v důsledku jeho znovuzrození. Kdo dokázal v lidech ukočírovat a sklidnit tu koňskou jízdu - lidé snad??? Proč si myslíte, že se vytvořila legenda o tomto mýtu??? JE SKUTEČNÝ, je dosažitelný a je váš, lidský jako 1 svět bytostí bez válek a násilí, vzájemné pomoci a lásce v sebeobětování NE ZMAREM SMRTI, ALE VSKŘÍŠENÍM NAŠÍ dobré vůle, jednat v zájmu koheze lidské solidarity a soudržnosti nejen lidmi, ale i s matkou zemí a otcem vesmírem.

Nikdo nesmí zůstat ukořistěn pocitu, že nic nezmůže, jedinec zmůže vše. Kolik kristovství v jednotlivých lidech, tolik soudržnosti, lásky týmu a míru k přátelství a za nabídku lidstva, všem okolním marnotratníkům, KTEŘÍ NÁS CHTĚLI MOŽNÁ OŽEBRAČIT, ALE BYLI POUZE STRÁŽCI, ZAMASKOVANÍ NA ŠPATNÉ STRANĚ TUNELÁŘŮ A ELIT, KTEŘÍ JEN DOČASNĚ DRŽÍ NAŠE DLOUHODOBÉ VKLADY:)

Děkujme svým dětem, že nám odpouštějí náš systém, který měníme s nimi. Žijme v radosti, že žijeme navždy a pochopíme vzled do podstaty zmaru. Zatracení je je totiž taková realita, že za zásluhy bývá odměna a za špatné a neefektivní, je zpomalení a recese. Jsme tedy zatracení? Nejsme, nemůžeme být, VZCHOPME SE LIDSKÁ DUŠE, SPOJME SE V JEDNO TĚLO - POCHOPÍME. Proč spíme, je to tou recesí? Kde se vzala??? Je dědičným hříchem nejen 3D!!! Ale odstraňme jej a NE JI prohlédnutím systému a vyléčíme oba - MATKU I OTCE, jde to, stačí 2 věci - věřit tomu a chtít:-)

Jsme zatížení karmou, předdefinovaným světem hmoty a ducha v závislosti na širších plánech. Vygenerování času, je dáno dimenzemi a rychlostí světla napříč vesmírů. Relativita je zatížena mírou lidského vědomí chápání a proto je velmi obtížné, bavit se s kýmkoli, o jakýchkoliv, byť i základních principech (viz. Einsteinova kv. teorie), pokud nejsme synchronně uvědomělí. Uchopili jsme tedy společnou realitu ve 3D, jsme manipulováni z 2D (noviny, televize), nezávislými technologiemi (mix nástrojů 1 - 15 D našeho Veca vesmíru - název našeho celistvého vnitřního vesmíru, pomocí níž je propojen tento svět a protože nechápeme v širších souvislostech, zdá se nám svět a systém nespravedlivý. Není tomu tak.

Míra duchovna, je mírou náhledu, materiálně nemateriální synergie smyslů. Vědci, matematikové a fyzici, tedy až vyhrají boj sami se sebou, spojí se v jedno tělo a proniknou do tajů vyšších dimenzí, zkoumáním otázky proč je nedokážeme zcela chápat a zda si můžeme přečíst knihu "O smysluplnosti odemykání lidské DNA" (BOUŘLIVÝ JÁSOT Z NOVÉ MYŠLENKY, všech neskorumpovaných lidí - mírný potlesk:) a špatný nový dobrý začátek.

DĚKUJEME TI HAITY, JSEM TVŮJ OTEC. Postaráme se o Tebe, nestavěj pyramidy z těl, vzchop se a pochop, že žijeme pro lásku, nikoli bolest. Uslyšel jsem Tvé volání a naslouchám vám všem, stejně jako lidé v téhle síni - zemi. Buďme bdělí přátelé, lidé, bozi, ras člověčího ducha, mírných hnutí za lidskou nezávislost, pokoru a střídmost v odbourávání lidských nedostatků a našim pochopením, zaslužme si dále poznávat. Pochopení je náš klíč, tedy ODBOURÁVEJME CHAMTIVOST A SOBECKOST, takových vlastností ani pro zvěř není třeba! Darujme sami sobě. Darujme Tobě. Darume sobě. Darujme nám, darujme slovem, darujme pohledem, DARUJME ČINEM - OBDAROVÁVEJME PENĚZI z našeho slunce.

Kluci a holky z Kanady and Brazil pohlídají Amíky, ať se nám při těch hum action zbytečné netropí moc vylomeniny a žádné lumpárny ani hoši ze Španělka a všichni společně koordinujme:)

Přátelé, když každý týden začne nasloucháním a snahou pochopit víc, bude víc místa pro každého, míň násilí, nezaměstnanosti i našeho utrpení. Zdokonalujme svět, pouhým vědomím, že jsme lidé, ne stoje nebo bezduchá hmota či zvěř. Máme víc než jen slovo člověka, dělejme dobré renomé nejen své Zemi, chceme být přece na výslunní, nebo ne? Budujme proto zónu užitku všech lidí a nejen zájmových skupin. Dělejme svět lepší, pro své současné i budoucí syny, kterým jen splácíme svůj dluh...
18. 01. 2010 | 08:57

Light napsal(a):

***

...až postavíme v 1/3 lidského srdce, pyramidu lidské solidarity, ustanou tsunami, tornáda i zemětřesení....

****
18. 01. 2010 | 09:09

Rumcajs napsal(a):

Léna:

Pešek.
18. 01. 2010 | 09:54

Petr_F napsal(a):

17.01.2010 18:04:23 Nestranný pozorovatel napsal(a):
1. petr F napsal: "O grantech mají rozhodovat odborníci."

Tak to jste mne tedy rozesmál takovým naivním tvrzením.

Napsal jsem že MAJÍ rozhodovat.
+
I když nejsou 'odborníci na velké objevy'
jsou odborníci na vědeskou metodu a na to co se o daném problému již zjistilo.

A nemluvím specificky o ČR ale obecně.
18. 01. 2010 | 10:35

Light napsal(a):

K esoterice, vzniku globálních náboženství a prvním kořenům Křesťanství:

Vycházím z pozemsky nejstarších "pramenů", dochovaných zmínek historických událostí - viz. Maharata texty, kronika Akaši, prastaré původní východní hinduistické texty, technologie CDT disků, z osobní zkušenosti i informací z překladů těchto "mimozemských technologí jednou ze současných mluvčích - Asayaou Deane" - Od cca 246 000 př. n. l. strážila na zemi Archu úmluvy a odkaz Smaragdové vesmírné mírové úmluvy, na důkaz přijetí mírového vesmírného řádu, v podobě CDT disků, včetně tzv. pečetních štítů, civilizace Urtitské kultury. Od dob kataklyzma v roce 208216 př.n.l., byly znalosti z CDT disků v cyklických obdobích předávány lidstvu prostřednictvím tří autorizovaných mluvčích - překladatelů, nicméně vždy se podařilo toto čisté vědění Soupeřům překroutit a zmanipulovat do podoby zavádějících a manipulativních náboženských či ateistických dogmat. Toto mj. vysvětluje i společné podhoubí všech dnes známých pozemských náboženství a ateismu od východu po západ.

Informace publikované v Pramenech (které jsou přímou předlohou pro tento text) jsou čerpány z překladů tzv. CDT disků, které provádějí tři speciálně pověření a patřičně vyškolení překladatelé - mluvčí. Těmito CDT disky se rozumí soubor 12 kusů, fyzicky existujících, stříbrně-kovových, současným DVD diskům podobným, nosičů dat, v Pramenech nazývaných jako Cloister-Dora-Teura Plate Libraries, zkráceně CDT disky (knihovny). Těchto 12 disků obsahuje zašifrované holografické záznamy a data a byly vyrobeny na planetě Sírius B z nám dnes neznámého materiálu. Jak k nám na Zem byly dopraven, netřeba zmiňovat:) Tyto disky byly vyrobeny taranskými Kněžími UR a Maharaji - Modrými lidmi ze Síria, rasami tzv. "linií Svatého Grálu" - rasy Azurline - kolektivně známými jako "Azurité" nebo "Eieyané". Disky byly v období 246000 př.n.l. předány jako dar pozemské Urtitské kultuře, k ocenění jejich přičlenění se k mírové smlouvě známé jako Smaragdová úmluva. Disky obsahují všechny vědomosti o našem vesmíru, civilizacích v něm působících a historii všech evolučních událostí od doby vzniku našeho vesmíru před 950 miliardami let !!! Obsahují rovněž scénáře možného vývoje dalších událostí.

V Kristově době úspěšně přinesli toto vědění lidstvu tito tři mluvčí: 1.mluvčí - Jan Křtitel (John the Baptist), 2.mluvčí - Ježíš Kristus (Jeshua Sananda Melchizedek) a 3.mluvčí - Marie (Miriam). Jan Křtitel v důsledku své předčasné smrti své překlady nedokončil, Ježíš Kristus vytvořil šest knih a Marie tři knihy. Knihy Enocha, Ježíše a Marie tak dohromady tvoří 12 z 15 tzv. chybějících knih Bible, což byly původní a originální části učení linie Essenského bratrstva, kteří patřili mezi tzv. 12 kristovských andělských linií Grálu. Toto originální učení bylo definitivně zfalšováno a překrouceno do podoby náboženského křesťanského dogmatu na Nicejském koncilu v roce 325 n.l. a to samozřejmě ze strany Římské církve, která v té době již byla zcela pod kontrolou Soupeřů.

Občas sem tedy "kdosi" jen tak, na krátký mirkookamžik zaskočí, podívá se, jak to tady dole na Zemi chodí a vypadá a trochu si skromně převlečený za obyčejného hříšného smrtelníka, popovídá s lidmi. Skutečný vzkříšený Kristus však v lidech dokáže společnost i stmelit, sjednotit a vytrhnout ji ze zakletí dědičné smyčky globálního oklamání systémem času - ze samotného globálního bludného zapomění. Hovořím samozřejmě i o budoucnosti jako o minulosti, za což se omlouvám, ale to je hold tak, když někdo cestuje a skáče permanentně časem a dimenzemi jako nějaký autobus na cestách MHD, to se pak neandrtálci dívají na takovýto autobusový křesťanský cirkus, jako na Satana a ten, kdo z něj vystoupí, musí být pochopitelně sám Lucifer - Light bringer - Ježíš Kristus, kterého je třeba ukřižovat:-)...

Ale protože čo bolo to bolo a dějiny tvoří člověk a ne osud, postačí nám v 21. století pouhý inspirativní příběh k tomu, ať se poučíme z minulých chyb předešlých 2 000 let, takže už nebude třeba tolika křižování na křižovatkách času nebo zbytečného krveprolévání a víme přece všichni kudy jít a čí světlo nám ukazuje směr... No řekněte, není to krásný příběh, ta cesta našeho života:)
18. 01. 2010 | 10:57

Jemnický napsal(a):

Nestranný pozorovatel
17.01.2010 18:04:23
Antonín Hrbek
17.01.2010 20:36:54
Vážení pánové, děkuji za vaše příspěvky, které postihují podstatu problému.
Peníze na vědu nevypumpují esoterici, ale pohltí je pěstovaný průměr na průměrný výzkum, který přinese průměrné výsledky, což nelze nikde aplikovat a následně vědecky nebo komerčně využít. Názorným důkazem jsou a po pár letech budou zhusta jalové výsledky programů EU a operačních programů.
Co se týká prasečí a před tím ptačí chřipky, kdo ze slovutných profesorů a akademiků se tím u nás zabývá? Kdo podal granty na výzkum chorob a vývoj léků, či vakcín? Naše slavná věda nemá ani virologický ústav ani vlastní ústav sér a očkovacích látek. Ten byl zrušen. Nemáme ani průmysl, který by vyrobil pro naše občany vakcínu. To co tady zbylo, nestojí za řeč. Strašení ptačí chřipkou (každý sedlák znal, co je to drůbeží mor) byla dobrá zkouška pro budoucí taktiku farmaceutických firem. Těch rychle upečených vakcín a Tamiflu, co se prodalo. Což si hygienici dovolí jít proti masmédiím, která vřeští o pandemii a katastrofě? Kdo si prostuduje a promyslí (pokud je toho schopen) důvody vzniku pandemie Španělské chřipky, která propukla po 1. sv. válce, tak vidí, že většina nutných faktorů nenastala při ptačí natož při prasečí chřipce. Jestli-že prasečí chřipka zabíjí v chudinských čtvrtích na předměstí mexických měst, to není divu. Bída, chudoba a špína jest rodištěm nemocí, to věděli už ve středověku. Pokud tato společnost produkuje chronicky nemocné občany (imunodeficience, diabetes atd.), pak samozřejmě může být chřipka (a to i ta obyčejná) exekutorem přírodního výběru. Kdo se zabýval tím, jakou imunitní odpověď navodíte např. u těžkého diabetika po podání vakcíny proti chřipce?
Jen pár námětů k zamyšlení:
Astrologové spojovali výskyt komet s epidemiemi moru. Pan prof. Hořejší by se asi smál a Syslífousové s ním, ale zrovna včera jsem se díval na vědecký pořad, kde se američtí vědci ve spolupráci s NASA vážně zabývali původem ptačí chřipky a testovali kometární prach jako případný zdroj patogenních mikroorganismů.
V USA je podání atenuované vakcíny proti chřipce zakázáno u osob mladších 5 let a seniorů nad 55 let. Až se spočítají oběti „prasečí chřipky“ tak to vyjde stejně, jako každoroční sezonní úmrtnost na chřipku.
Pár rad proti chřipce: dobré teplé boty, přiměřeně spát, nerozčilovat se s blbci, vitamíny v přírodní podobě, bylinkové čaje a likéry. Příjemným sexem, homeopatiky a otužováním také nic nezkazíte. Ale základem jsou ty boty.
Váš Jemnický
18. 01. 2010 | 11:31

Luba napsal(a):

Pane řediteli,
je hezké, že zde pranýřujete podvodníky.

Zajisté jste Vy sám, nebo váš klub Sisyfos již na tyto zlotřilce podali žalobu a prokázali tak svou občanskou statečnost a společenskou odpovědnost.

Doufám, že nám pak sdělíte, jak šetření těchto případů probíhalo a co vyšetřovatelé zjistili.
18. 01. 2010 | 12:18

Light napsal(a):

ad Jemnický:

"Astrologové spojovali výskyt komet s epidemiemi moru."

Ano a mají pravdu, zatímco Světelná kometa oblétává Zemi, tady dole stále bují epidemie duchovního moru.

"V USA je podání atenuované vakcíny proti chřipce zakázáno u osob mladších 5 let a seniorů nad 55 let."

Je pro to snadné vysvětlení. Nad 55 let se už vakcinářům skoro nevyplatí budoucí seniory vyřadit z provozu a ti spíš bídou zemřou dřív sami v důsledku nízkých důchodů, než prostřednictvím vakcinace či ptačí chřipky. A pod 5 let je zase škoda vymýtit tuto populaci, protože nechceme přece v sobě zabíjet malé a budoucí úspěšné potenciální nové podnikatele či podnikatelky, aby bylo na koho ty vybudované firmy převést.

"Pár rad proti chřipce: dobré teplé boty, přiměřeně spát, nerozčilovat se s blbci, vitamíny v přírodní podobě, bylinkové čaje a likéry. Příjemným sexem, homeopatiky a otužováním také nic nezkazíte."

POZOR, když však máte sex s blbci, chřipka snadno zmutuje. Nejedná se však o novou podobu nemoci šílených krav nebo čistě ptačí chřipku, ale spíš nemoc šílené krávy a velkého ptáka:-) Nejen prasečí, ale i lidského zdiskreditovaného prasete , nejen slepičí, ale i nemoc zanášivých slepic a "koko"davých kohoutů, nejen znesvářených politiků. Dívám se tak kolem a je zde vůbec nějak rušno. Takový veřejný zvěřinec - tu sup, tam šakal, támhle nějaká ta sůva, hyena či leklá ryba, právě kolem proběhnul bílý kůň, statečný lev ještě chrápe a je to zatím na draka, ale všude kolem stále plno oveček a mezi nimi by se našel i nějaký ten vlk, všichni jsme chytří jako opice a pejsek s kočičkou dohromady a stále si o sobě myslíme, že jsme moudří jako sovy. Do všeho strkáme svůj "nevymáchaný" sloní chobot a strašně rádi, se na sebe díváme do zrcadla, jak jsme znalí, krásní a všechno víme, no jako lidé! Takže PANE DARWINE, poslušně hlásím, že se LIDSTVO POMALU PROBOUZÍ Z TÉ DLOUHÉ OPICE, MÁTE RADOST? Takže VYVINULI JSME SE a přecejen jste měl pravdu, to je tak úžasné zjištění, no řekněte každý sám za sebe, není nám spolu v té naší společné zoologické zahradě krásně?:) ...
18. 01. 2010 | 13:27

vaclavhorejsi napsal(a):

Jemnický:

"američtí vědci ve spolupráci s NASA vážně zabývali původem ptačí chřipky a testovali kometární prach jako případný zdroj patogenních mikroorganismů."

Smim se zeptat, kde ten kometarni prach vzali a kolik chripkovych viru v nem objevili ti americti vedci?

..
18. 01. 2010 | 13:31

buldatra napsal(a):

to Jemnický:

máte u mě další, sice bezvýznamné, ale velké +
18. 01. 2010 | 13:50

Lena napsal(a):

Rumcajsi,

díky. Myslela jsem, jestli to nebyl ze Svratoucha (teď nevím, jak se jmenuje). Ten chodíval do nemocnic v Brně tak nějak "polooficiálně". Mě tam dovlekl kamarád-fyzik, který tvrdil, že mu vyléčil syna, když už nad ním doktoři zlomili hůl. Nicméně mě nepomohl absolutně v ničem.
18. 01. 2010 | 13:53

Lena napsal(a):

K diskuzi kolem komet:

hysterie byla kolem návratu Halleyovy komety v roce 1910, kdy Země procházela přímo kometárním ohonem. Tvrdilo se, že ohon obsahující jedované látky zamoří atmosféru Země a lidi zemřou. Někteří spáchali sebevraždy, jiní se modlili, další se věnovali hazardním činnostem, prostě lidi se báli. Nestalo se nic.

Netušila jsem, že báchorka vydrží tak dlouho?!

Na druhou stranu je pravda, že v jedné sondě Surveyor přežila pozemská baktérie několik let na povrchu Měsíce. Zjistilo se to, když kosmonauti odmontovali část sondy a dovezli na Zemi.

Kromě toho existuje teorie, že prvotní život na zemi byl zavlečen právě kometami.

Takže Jemnickému se budeme smát jen trošku a s citem, ne? Čímž se ho nechci ani v nejmenším zastávat těch nesmyslů, které o astrologii apod. napsal.
18. 01. 2010 | 14:01

Light napsal(a):

to dear brother n.o.s - & the others friends:

K tomu, aby mohli z Blaníku vyjet čeští rytíři A na Kristově běloušovi visela VLAJKA NAŠICH NÁRODŮ ne lebka - monstrum minulé doby, ALE LÁSKA A SLUNCE SYSTÉMU - ŽÁDNÁ IDEOLOGIE, ALE POČESTNOST ! Panna snad? Ne !, je třeba napravit jisté činy a vesmírnou spřízněnosti s realitou pochopení uvnitř tohoto 3D systému, se zříct určitých NEKALÝCH PRAKTIK. To se začíná právě dít. Vaše čisté mínění bez předsudků a otevřená duchapřítomná vizionářská mysl, VESMÍRNÉHO TĚLA, má být čistá jako tato žena - pozemské tvorstvo, která stvořila poprvé jako teď pozemšťana - člověka, V UVĚDOMĚNÍ SI TÉTO REALITY TAKOVÝM ZPŮSOBEM, ŽE JAKO VESMÍRNÝ PRODUKT, MÁME NYNÍ ZA LIDSTVO NEODMYSLITENOU JEDINEČNOU ŠANCI, POSUNOUT NÁS LIDI KUPŘEDU TAKOVÝM ZPŮSOBEM, ŽE O TOM NEMÁME PROZATÍM ANI ZDÁNÍ, TÍM SEBEMEČÍM ZPŮSOBEM. Směřuji svou láskou k profesorovi, CO SI MYSLÍTE, ŽE DĚLÁM? Ke Kristovi, i když vím, že vlastně žádný nebyl AHOJ ŽIDE :)) a v goodlandu je určitě líp, než někde na tunguši. PŘEJEME SI TEDY S ČISTÝM SRDCEM VŠICHNI, Ať se k pořádku vyvine svět. S plamenným mečem společné vize STARÉ DOBRÉ DEMOKRATICKÉ SPOLEČNOSTI LVŮ - DRAKŮ - LIDÍ A DOBRÝCH ČLOVĚČÍCH OCHRÁNCŮ i CHRÁNĚNCŮ BOŽSKÝCH KŘÍDEL, VESMÍRNÉ DNA PŘÍRODY - HMOTY (NAŠICH 4 PILÍŘŮ UPŘÍMNÉ NOVÉ SPOLEČNOSTI), zacházejme obezřetně, ať se nespálíme o zář našich dobrých skutků, pronajatých Luciferovi. NIKDO UŽ LUCIFERU nebude prodávat své skutky za lepší pokrok, protože vymstilo se HAITY toto proroctví. CERN HLÁSÁ PŘÍMĚŘÍ, TOTO JE NÁŠ NEW AGE 2, NÁŠ New World Order - SKUTEČNÁ VLÁDA LIDU.

Nulová vláda přítele, PROTOŽE KAŽDÝ SÁM SVÝM VLÁDCEM - KrÁLEM SVÉHO UPLATNĚNÍ. Černý havran V TĚLE je tvoje voda, dej koni napít AŤ koně neotrávíš a bude to luciferův kůň, nebo se člověk neukřižuje a temný drak se polarizuje:) Příjemné teplo příslibu harmonie potřebuje pohnout se stavebními kameny mistrů dávných delegátů času guru, šancí POZEMSKÉ INTEGRITY PERSPEKTIVY PRŮNIKU. Staňme se příčinou pokroku - PROBOUZEJME SE, JSME SLEPÍ, NEVIDÍME SE ALE VÍME, že všichni do jednoho jsme lidé, 7 let jsme spali, učme se proto od zvířat PROBOUZET SE Z VLASTNÍ NEČINNOSTI. Protože nechci nikoho poučovat a zábava je lék, sportem tedy k vesmírnému humoru. Zahrajeme si tady "jestli mi občas dovolíte" takový novodobý virtuální "beast bhall" feat "Kanadsko-český FREE DEX tempore lynčované společnosti vlastním hříchem", kterým Kristus v nás lidstvu odpouští, odpusťme tedy I MY VŠICHNI Kristovi, že zemřel a dokážeme ho společně v sobě vzkřísit už naPOPRVÉ. Povede nás naše VNITŘNÍ SVĚTLO, náš společný PLAMEN POZEMSKÉHO RÁJE !!!!!!! - duchovní podstata božství člověka ve vědomí, že byl, ať se za lidstvo stane člověkem A JE TEN ŽIVÝ DUCH PŘÍRODY:-)...

Zažehněme ho ve svých srdcích pochopením, že

Král židů je králem skromných lidí, poslušných a nápomocných, NEJSEM ŽID, ale má láska patří lidem ne prorokům či božstvím božstvům, ale má láska patří hmotě, MATCE ZEMI A OTCI TOHOTO JEHO PROSTORU. Máme se všichni rádi a pokrok má za následek lásku. Tyto texty nejsou VHODNÉ pro lidi hodné vzteku:) proto budeme své okolí léčit vědomím, odkud jsme přišli a kam směřujeme. Sorry boys, pokud NEJSEM DOST DĚLNICKÝ:) Asi ani nikdy nebudu, i když tak možná vypadám.
18. 01. 2010 | 15:02

Light napsal(a):

Blíží se OLYMPIÁDA nikoliv baxteriáda - excuse me, zapomněl jsem, že takovéto ... píp - jako vesmírná legitimace JÁGRA NEBO SÁBLÍKOVÉ ČI VALENTY je nám cizí, je krize ahá, no to se pak ale nemůžeme divit, že s Kanadou prošustrujeme náskok, MĚ OSOBNĚ TO JEDNO NENÍ, ZA SEBE ŘÍKÁM - NESMÍME USNOUT NA VAVŘÍNECH VŽDY MUSÍME BÝT VZŮRU. Není to hloupost, prohráli jsme vždy, když nám chyběl ten správný český duch a byli jsme s ním v Kanadě jako Čunek s Romy. Když ale český černý panter (ne Light inpektor Clusoe, ale Jarda Jágr #68 :) god man, lev na bruslích probere NAŠI BANDU LEMPLŮ a chytrost, prozíravost, soudržnost, rychlost a šikovnost - BUDE ZDOBIT ČESKÉ LVY A DRAKY, KTEŘÍ ELIÁŠOVÝCH GÓLŮ METAJÍ JAKO LUCIFER V NEJLEPŠÍCH KRISTOVÝCH LÉTECH, bude to jiné kafe a takové mám rád drazí bratři a sestry ČECHO-POZEMŠŤANÉ, neboť nevím, kam až sahá rodina "evropských politických Hujerů:)!". Musíme šlechtit tedy alespoň českého hokejového boha v oku lidí, když prozatím ten politický duch odumřel a ještě není zcela rehabilitován - NO UVIDÍME NA JARO, TŘEBA VYRAŠÍ HŘEJIVÝ POCIT, Z DOBŘE ODVEDENÉ PRÁCE, u všech televizních obrazovek na celém světě, samozřejmě i v Kanadě. Jéje, to bude hotový ARMAGEDON, AŽ ČEŠI VYHRAJÍ OLYMPIÁDU A VE FINÁLE PORAZÍ KANADU, JE JASNÉ, ŽE VYHRAJEME:-))) Ale protože nejsem FALEŠNÝ PROROK, nevím, kdo vyhraje olympiádu a jen skromně přiznávám, že pouze žertuji:-) Ať zvítězí pro lepší oko, v duchu fair - play a dobré hry, ten lepší. Budu se těšit na krásný hokejový zážitek a protože jsem neandrtálec, jsem mnohdy jako malý Yard Ajágr.

Kdo nechápe, ať do Vancouveru běží, snažím se mnohdy pouze trochu "ODLEHČIT - LIGHT" pozemšťanům jejich vedení, na kterém si mnohdy sami stojí.

Všem hezký zbytek pondělního odpoledne...
18. 01. 2010 | 15:10

Eddie napsal(a):

No kdyz muze byt vrchni Sisyfovec ortodoxni katolik a clen ceske imunologicke spolecnosti doma ve skutecnosti uzivat homeopatika, proc by nemohla pyramida brousit :-)
18. 01. 2010 | 16:08

Frantapank napsal(a):

No jisté je še i šarlatánské a esoterické recepty občas zafungují..jednak známý placebo efekt a pak tito lidé bývají prostě vcítiví. Různými cestami kterých si ani často nejsou a nemohou být vědomi vycítí povahu choroby.. není to nic nadpřirozeného ale ani přísně vědeckého..Vždyť podobnou vcítivost pozorujem u zvířat... těžko říct proč váš pes začal vrtět ocasem když jste vylezl z metra... třeba jenom byl čas vašeho návratu nebo jste mu nějak z dálky zavanul....
lidé kteří pamatují léčitele
Mikuláška vědí že byl často úspěšný a že se u něj střídal Zápotocký který ovšem jinak využíval i služeb Sanopzu.... i lidé všech kategorií...včetně kněží Kones konců mezi léčitele patřil i p. Ferda.. Dodnes je populární dílo B. Kavky. I z jeho sochařského díla je cítit zmíněná vcítivost..Mám moc rád sochu sv.Terezičky v karlínském kostele....
18. 01. 2010 | 16:49

Nula napsal(a):

Vaclav Horejsi:

Toto je urcite jeden z nejdulezitejsich blogu, protoze opakovane trefuje hrebik presne na hlavicku.

Napr.:
„Jestliže přijde lidský organismus do kontaktu s JL technologií, hladina energie v individuálních akupunkturních drahách vzroste o 20 až 30 stupňů Vollovy stupnice a dosáhne optimálních hodnot.“

Samozrejme, ze autor citatu (nekdo z propagacniho oddeleni fimy JL?) se preklepl, protoze ve skutecnosti myslel „20 až 30 stupňů volové stupnice“. Je zrejme, ze pouze volove veri vyznamu “volove stupnice”. Udalosti kolem nas kazdodenne naznacuji, ze volu je v CR vice nez cehokoli jineho, a proto sokujici pravdivost vyroku neznameho autora “Žijeme v podivné polodiktatuře. Můžeme volit koho chceme, říkat co chceme, nadávat jak chceme a je nám to hovno platný.” je garantovana na dost dlouhou dobu, mozna navzdy...
18. 01. 2010 | 17:18

Jemnický napsal(a):

Hořejší a Lena

Existuje projekt NASA Star Dust, který je zaměřen na analýzu kometárního prachu, konkrétně komety Wild 2. Byla vyslána speciální sonda pro vzorkování prachu. První výsledky jsou překvapivé, nález glycinu.
Elsila J. E., Glavin D. P., and Dworkin J. P. (2009) Cometary glycine detected in samples returned by Stardust. Met. Planet. Sci 44, 1323-1330.
Ukazuje se, že komety obsahují také zbytky materiálu z jiných hvězd a další překvapení lze očekávat. Vesmír je prostě jako život, plný neočekávaných vztahů, tajemný a nevyčerpatelný. Staré astrologické a alchymistické pravidlo: "Jak nahoře tak dole", je stále inspirující, alespoň pro některé.
Spíše jsem také skeptický k tomu, že se vbrzku podaří, pokud vůbec, najít zbytky mikroorganismů nebo virů v kometárním prachu. Ne že by tam nemohly být, ale množství vzorků je omezené a ne každá kometa musí přijít do styku s potenciálním zdrojem mikroorganismů jak na zemi, tak na dalších planetách, nebo spíš jejich měsících. Avšak původ některých komet je extrasolární, tak se nechme překvapit.
Jinak z mého příspěvku jste si opět vybral to marginálnější.

S pozdravem,

Jemnický

Pro Lenu,
Lena je velmi krásné jméno.
Pokud jste tak krásná jako vaše jménu smějte se Jemnickému jak je libo. Smích krásných žen, toť vpravdě jeden z vesmírných tónů.

Váš Jemnický
18. 01. 2010 | 17:39

Eddie napsal(a):

Nulo, jedine stesti, kdyz clovek vzpomene kolik volu ma volebni pravo :-D
18. 01. 2010 | 17:44

vaclavhorejsi napsal(a):

Jemnický:

Proc by mel byt glycin v kometarnim materialu prekvapivy? V uhlikatym meteoritech (prosluly Murchison) je cela rada slozitejsich organickych latek, spousta organickych latek je identifikovana ve spektrech ruznych vesmirnych objektu.

Takoveto latky mohou snadno vznikat spontannimi "anorganickymi" procesy, ktere jsou i dobre modelovatelne v laboratori (Urey, Miller).

Docela verim, ze primitivni formy zivota k nam mohly byt zaneseny z vesmiru; tezko to ovsem bude virus praseci chripky (proti kteremu, jak rikate, pomahaji (resp. neskodi) homeopatika a sex).

..
18. 01. 2010 | 21:26

Jemnický napsal(a):

Hořejší

To, co je důležité, je získání kometárního prachu a přímý důkaz organických látek v kometárním prachu. Spousta látek byla v kometách předpokládána ze spekroskopických analýz, nyní budou potvrzeny.
Pracovní hypotézou bylo, že patogenní materiál se dostane do atmosféry s kometárním prachem, který se nezahřívá na vysokou teplotu (případ meteoritů ap), v atmosféře setrvá poměrně dlouhou dobu a první na ráně jsou tažní ptáci, zejména tedy vrubozubí. (Ti ale chřipkové viry v zažívacím traktu mají a pokud jsou v dobré kondici, tak jim nepodléhají). Také mi tato hypotéza připadá trochu šroubovaná, ale jako možný mechanismus přenosu patogenů a šíření biologických forem/struktur vesmírem jistě zajímavá a zkoumatelná.
Že nejste fanda homeopatie,to je známo, tak snad ten sex projde.
Ale hlavně jsem tam zdůrazdňoval ty boty, to vám zase ušlo.

Váš Jemnický
18. 01. 2010 | 21:57

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Jemnický:
Ta pracovní hypotéza by mne velmi zajímala, byl by odkaz? Tím patogenním materiálem je míněn ten glycin či jiné organické molekuly? Přívlastek ´organické´ neznamená, že molekula pochází ze živého organizmu. Podle mého odborného mínění je ta hypotéza nesmyslná.
Máte představu, co se stane s ptačím trusem vydefekovaným za tahu ptačího hejna, než dopadne na zem?
18. 01. 2010 | 23:06

Zbyněk Matyáš napsal(a):

P.S.: Připadá mi, že jeden trus spadl na hlavu autorovi oné hypotézy.
18. 01. 2010 | 23:08

magor napsal(a):

:-)) tato debata je krásným příkladem českého hnojníku. Toliko volů a ke všemu ještě s volebním právem. Jediné štěstí Eddie, že vy jimi nejste. Chybí už jen "děkujeme odejděte" a "s komunisty se nebaví".

Pane Hořejší, smím se tentokráte já zeptat? Vysvětlíte mi důvod té transmiterní možnosti u primitivního života a ne u viru? Víte, ta selektivnost je děsivá. Už jsem psal vedle, že ideologizovat je stará lidská vášeň, myslím, že tady je naplněna do puntíku. Pokud budete nahlížet pánubohu pod pokličku s touto poctivostí, skončíte vždy u pálení čarodějnic. A věřte, že je to jen mírně přehnané tvrzení:-)
19. 01. 2010 | 07:31

magor napsal(a):

á sakra, nepíše se "jimy"? nebo to byl Carter?:-/
19. 01. 2010 | 07:36

vaclavhorejsi napsal(a):

magor:

"Vysvětlíte mi důvod té transmiterní možnosti u primitivního života a ne u viru?"

Je to jen zcela hypoteticke, skoro nema cenu o tom mluvit, dokud nebudou nejaka experimentalni fakta. Proste si myslim, ze je docela mozne, ze nejake prebioticke makromolekuly schopne za vhodnych podminek autoreprodukce by klidne mohly cestovat vesmirem a pote co by se dostaly do vhodnych podminek by mohly zahajit chemickou evoluci, ktera by vyustila v primitivni bunecny zivot.
Je ovsem pravda, ze nelze vyloucit i podobne cestovani nejakych viru nebo bakterii...
Neni ale naprosto zadny duvod si myslet, ze je to prave nejaky novy chripkovy virus - u tech velmi dobre vime, kde a jak na zemi vznikaji).

Jsou to ale jen puste spekulace, nejprve je treba mit fakta. Nevime o tom vlastne nic - jen to, ze relativne jednoduche organicke latky (napr. aminokyseliny a jednoduche cukry) ve vesmiru jsou (treba ty uhlikate meteority).

..
19. 01. 2010 | 07:55

magor napsal(a):

ad Hořejší

díky:-)moje provokace tady mají jediný účel, pokus vymanit se z těsnosti naší společné ulity. Nebyl boží záměr nás (na tělesné úrovni) vybavit nějakým "plug-in device" a tak se musíme prokousávat každý sám, zdravím.
19. 01. 2010 | 08:40

magor napsal(a):

p.s. a pište, piniovy obavy nesdílím.
19. 01. 2010 | 08:49

Jemnický napsal(a):

Zbyněk Matyáš

Pane Matyáši, než začnete být ironický, tak si prostudujte, a to důkladně, koloběh viru chřipky (ptačí, prasečí, koňské a lidské). Ve špičkovém časopisu Vaccine byl v roce 2005 nebo 6 krásný a přehledný článek o faktorech, které mohly vést ke vzniku chřipkové pandemie po 1 válce. Potom si prostudujte nebo prodiskutujte tuto záležitost s nějakým zkušeným a starším veterinářem, který pamatuje drůbeží mor z padesátých let. Potom s vervou a pocitem intelektuální nadřazenosti kritizujte vědce z NASA. A nešetřete je, ani mou osobu. Ptačí chřipka, na rozdíl od lidské, napadá enterocyty zažívacího traktu a virus se vyskytuje v trusu vrubozubých téměř přirozeně. Drůbeží kolchozní velkochovy (nekryté ustájení) se nakazily např. od divokých hus, když na „hlavy“ jim přistál jejich trus.
Že prvotní "organické molekuly" nejsou organického původu, to snad nemusíme tady diskutovat.
Tento blog je o něčem jiném a prof. Hořejší si z mého příspěvku vybral marginální záležitost. Pokud by jste reagoval na níže zmíněné příspěvky a můj komentář, bylo by to užitečnější (doufám).
Nestranný pozorovatel
17.01.2010 18:04:23
Antonín Hrbek
17.01.2010 20:36:54
P.S. Ironie je jako koření. Použít s citem a jen tam, kde se jedná opravdu o přiblblé komentáře (ale jejich autoři ji málo kdy pochopí) nebo pro zpestření diskuse a povzbuzení vášní, jež jsou věčné a stále krvavé, jak praví klasik.

S pozdravem,

Jemnický
19. 01. 2010 | 09:40

Jemnický napsal(a):

Zbyněk Matyáš,

zapomněl jsem na tu pracovní hypotézu. Ta byla zmíněna v pořadu (snad nedělním), který běžel na TV kanálu Discovery nebo History. Byl to pořad o NASA a také projektu Stardust, metodách hledání organického života na objektech solárního systému a také na objektech mimo náš sluneční systém. Byl to zajímavý téměř celodenní pořad o vývoji astronomických dalekohledů, pohledů na vesmír, zrodu hvězd, kosmologii atd.
Projekt nebyl zaměřen na ptačí chřipku, ta byla navržena jako příklad vstupu patogenu z kosmu do nějakého biologického cyklu. Technologickým-metodický oříškem je získání přímého vzorku (kometární prach) a průkaz např. (DNA/RNA) v tomto vzorku, odstínění falešných signálů, které mohou mít zemský původ.
Pokud by vás ten článek z Vaccine opravdu zajímal, tak přesnou citaci dohledám. Dost materiálu jsem použil v jedné přednášce z doby před hysterií z ptačí chřipky.

Jemnický
19. 01. 2010 | 10:07

buldatra napsal(a):

Komety se poněkud vymykají všemu tomu, co by se dalo nazvat jízdním řádem kosmických těles, jeden může až nabýt dojmu, že jsou to jacísi kosmičtí disidenti, provokatéři, kaziřádi až neřádi, něco jako řidiči, kteří jezdí bez papírů a v protisměru, chroničtí porušovatelé předpisů.

Komety podezírají různí lidé z různých nepravostí odnepaměti.
Není divu.
Taková kometa si dělá co chce, kdy chce a jak chce a není úřadu ani jiné síly, která by jí v tom zabránila.
Na nebi kometa vypadá jinak, než obvyklé hvězdičky, její existence je tedy podezřelá, neb kdo ví, co všechno má na svědomí a co chystá. Co zas spáchá, mrcha.

Na komety se rádo svádělo odnepaměti ledacos nepříjemného, až špatného. Dnes tomu není jinak.
Taková zlomyslná kometa, která nám nadělí chřipku, není tedy vlastně nic výjimečného, čemu by se zbytečně moc lidí divilo.

Někteří bloudi a zamilovaní kometu spojují se štěstím, ale většinou do té doby, než dostanou chřipku.

Ostatně, samotné chřipce se také nikdo nediví. Dost lidí se ale diví démonizaci nezbedného chřipkového viru a jsou i tací, kteří čují chřipkový byznys a onací, kteří chřipkové viry hýčkají, anžto bez viru by byznys strádal. Strádala by zaměstnanost, strádaly by banky, rozpočty, lékárníci, strádal by kdekdo. Strádal by kolotoč a to pro peníze není dobré. Prachy se musí točit.

Zpropadený chřipkový virus nás straší zejména od roku 1918, díky pandemii a následné pandemické popularizaci Španělska jejíž intenzita časem vzrůstá.
Popularizovány jsou také možné příčiny vzniku oné pandemie, zejména pak příčiny některé.

Jiné zas tak moc popularizovány nejsou, neboť proč zbytečně znepokojovat konzumenta? Ale máme tady zatím ještě tu pluralitu, že, takže:

http://www.zvedavec.org/kom...
19. 01. 2010 | 11:00

magor napsal(a):

ad Eddie

možná jsem ve své ranní myšlenkové slabosti nepochopil přesně gró vašeho příspěvku, haha, cítím se dobře v pozici onoho vola s volebním právem, který volí voly sobě podobné. Pokud jste to myslel takto, pak se omlovuvám, byť vyřčené slovo nevezme zpět ani volů pár.

ad Buldatra

naja, je to úděl člověka, žít v nějaké formě klece. Nekonečný boj:-)
19. 01. 2010 | 11:15

vaclavhorejsi napsal(a):

Jemnický:

Recentnější článek na toto téma je volně dostupný zde:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov...

..
19. 01. 2010 | 16:36

Jemnický napsal(a):

Hořejší a pan Matyáš
Děkuji, článek jsem si přečetl. Je to krátký historizující přehled. Mnou míněný článek ve Vaccine (Oxford JS, Lambkin R, Sefton A et al. 2005. A Hyphotesis: the Conjunction of Soldiers, Gas, Pigs, Ducks, Geese and Horses in Northern France During the Great War Provided the Conditions for the Emergence of the “Spanish” Influenza Pandemic of 1918-1919. Vaccine, 23, 940-945.) považuji za jeden z nejlepších na téma chřipky a faktorů, které podmiňují pandemie.

Váš Jemnický
19. 01. 2010 | 18:07

Jemnický napsal(a):

PDF zmíněného článku vám mohu zaslat, pokud nemáte volný přístup do Vaccine.

Jemnický
19. 01. 2010 | 18:09

vaclavhorejsi napsal(a):

Jemnický:

Dekuji za referenci, pristup k clanku mam.

..
20. 01. 2010 | 08:02

Vladimir Leksa napsal(a):

Zdravim, Vasku!
zelam Ti vsetko dobre a pripajam link na svoj blog:
http://blog.tyzden.sk/vladi...

PS. mojem mame sa velmi pacila relacia s Tebou na Radiu Devin. Vdaka
20. 01. 2010 | 09:51

vaclavhorejsi napsal(a):

Vladimir Leksa:

Ahoj Vlado, vitam mezi bloggery!
Ani nevim, ze jsem byl v zahranicnim radiu!

..
20. 01. 2010 | 13:59

Virolog napsal(a):

Jemnicky:

“…američtí vědci ve spolupráci s NASA vážně zabývali původem ptačí chřipky a testovali kometární prach jako případný zdroj patogenních mikroorganismů.”

Toto je dost sileny nesmysl, ktery jste si zrejme precetl v nejakem podobne-bludy-publikujicim bulvarnim tisku. Jakykoli solidni vedec (americky ci neamericky) by se podobnym nesmyslem NIKDY nezabyval! Duvodu je mnoho a vetsinu byste nepochopil bez detailniho vysvetleni, na ktere nemam cas. Avsak jeden z nich snad pochopite. VSECHNY zname chripkove viry jsou dost citlive na “vyschnuti” a pouhy ‘suchy vzduch’ (~”30% humidity” nebo mene) je prakticky znici behem mene nez jedne hodiny. A jak asi vite, ‘vlhkost vakua’ ve vesmiru neni prilis vysoka... :)

“Pár rad proti chřipce: ... Příjemným sexem ... také nic nezkazíte.”

Myslite, ze “neprijemny sex” zvysuje nachylnost ke chripce? :)
20. 01. 2010 | 14:05

Jemnický napsal(a):

Virolog

Vážený virologu,
1. blesk nečtu a pořady BBC nepovažuji za bludy.
2. Jsou viry, které velmi dobře snášejí vyschnutí, a to dlouhodobé
3. Vlhkost vakua sice není příliš vysoká, ale teplota vesmíru také není nad nulou.
4. Komety i jejich prach obsahují dosti vody, i když ve zmrzlém stavu.
5. Pokud vám výzkum NASA připadá šíleně nesmyslný, tak jim to napište.
Vy provozujete nepříjemný sex?

Jemnický
20. 01. 2010 | 19:47

Virolog napsal(a):

Jemnicky:

Je naprosto zrejme, ze to, co jsem napsal, nechapete. Nema cenu dale diskutovat. :)
20. 01. 2010 | 20:37

sasa napsal(a):

vaclavhorejsi, rumcajs:
to ostreni ziletek funguje dle Drbalova patentu 91304 na nove ziletky a 10x zvysuje pocet oholeni pokud se ziletka orientuje severojiznim smerem v dielektricke pyramide. Kompasova strelka, ktera se otaci SJ smerem vykona, jistou praci. A nyni hypoteza: Ostri ziletky obsahuje nanomagnety, ktere se pusobenim zemskeho pole orientuji a prenosem hmoty zpusobuji doostreni nove ziletky. Proc je treba pyramidy nevim.
21. 01. 2010 | 23:51

vaclavhorejsi napsal(a):

sasa:

To, ze je na neco patent, jeste neznamena, ze to funguje.
Tvrzeni o ostreni ziletek v papirove pyramide jsou smesne fantaskni.
Pri kritickem overovani tohoto nesmyslu se to pochopitelne nepotvrdilo:

"In 2005, an episode of MythBusters was aired on the Discovery Channel in which a test of pyramid power was performed, using pyramids built to the specifications found in pyramid power claims, such as using the location of the King's Chamber in the Great Pyramid of Giza. Several scenarios were tested — perishables (in this case food and a flower) rotting, and razor blade sharpening. The tests, once corrected for errors, yielded no appreciable differences between items in the pyramids and items outside. (In one rotting experiment, it appeared that the saw used to cut one of the apples had a larger microbial content on one side, which would have increased the rotting ability of one half of the apple that was cut.)"

..
22. 01. 2010 | 07:43

Vladimir Leksa napsal(a):

Pre Vaska:
>>>Ani nevim, ze jsem byl v zahranicnim radiu!
>>>
Pytal som sa mamy,
bola to relacia Leonardo a davalo ju aj radio Devin na Slovensku, takze tak.
este raz dik
vlado
22. 01. 2010 | 10:22

Nula napsal(a):

sasa:

“to ostreni ziletek funguje dle Drbalova patentu 91304 na nove ziletky a 10x zvysuje pocet oholeni pokud se ziletka orientuje severojiznim smerem v dielektricke pyramide.”

Pokud chcete, tak si klidne muzete patentovat, ze napr. “ostreni starych ziletek zvysi pocet oholeni 20x, pokud se ziletka orientuje vychodozapadnim smerem v nedielektricke pyramide.” Jsem si zcela jist, ze zasadni rozdily jako napr. stare versus nove ziletky, 20x versus 10x, vychodozapadni versus severojizni smer a nedielektricka versus dielektricka pyramida zabezpeci “novost” teto patentove zadosti ve strovnani s Drbalovym patentem 91304.

A s trochou stesti Vam MPO da neco kolem 29 milionu (viz minuly blog pro objasneni)... Jak jsem jiz jednou zminil (18.01.2010 17:18:08) – volu je v CR vice nez cehokoli jineho a sarlatanstvi se netresta...
22. 01. 2010 | 11:47

n.o.s napsal(a):

vaclavhorejsi
Jemnický

docutainment to je opravdu excelentní zdroj informací.
23. 01. 2010 | 15:55

vaclavhorejsi napsal(a):

n.o.s:

Serioznim testovanim takovych nesmyslu by se asi tezko nikdo nezabyval - ten docutainment je prave primereny...

..
23. 01. 2010 | 18:15

Moxastin napsal(a):

PRODAM specielni homeopaticky pripravek potencovan MMS. Cena je temer neuveritelna v zmysle TEMER ZADARMO. Jenom 1000KC za 100ml

Jedná se o specielní roztok v nemž zůstavají léčivé molekulové díry téměř ze všech známych prírodních sloučenin. A minimální koncentrace dalších organických i anorganických. Je to UNIVERZALNI homeopatikum, jenz obsahuje vše co dosud bylo (a v budoucnu bude) obsazeno v standartních homeopatikách.

Na potencování učinosti je tam pridáno male množství zázračného MMS. Tekutina je dále zajímavá tím že má vyšší hustotu pri 4°C nez když je zmražená (Umíte si to predstavit? Hustejší ako led, ale stále kapalná a pro požívaní ideální, priam osvěžující.) V numerologickom prepočte to znamená kreativitu.

Tekutina obsahuje 0% !!! tuku. 0% cukrů (ale jsou tam v astrálním skupenstve, z nehož se NEPRIBIRA).

Poživani je vhodné v kterémkoliv lunárním cyklu. Taky je vhodná pro všechny znamenia. Vhodná pro tehotné. (Na druhú stranu je méne vhodná pro kojence, protože kojenec si potrebuje vytvorit imunitný systém).

UPOZORNENI: Je zakazano do tekutiny vkladat alkalicke kovy (Hlavne 5. per. a výš) - Mohlo by to končit explozí

Nabidka vázana na funkčnost kohoutku v kuchyni a koupelne :D
30. 01. 2010 | 22:49

perfect performer direct napsal(a):

Nabidka vázana na funkčnost kohoutku v kuchyni a koupelne :D
05. 03. 2010 | 13:50

armani classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
13. 03. 2010 | 03:42

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 03:43

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
19. 03. 2010 | 04:09

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 16:43

Links of London store napsal(a):

I ran all the way to the main gate, and then I waited a second till I got my breath. I have no wind, if you want to know the truth. I'm quite a heavy smoker, for one thing--that is, I used to be. They made me cut it out.
31. 03. 2010 | 17:06

rolex replica napsal(a):

Good recommended website. I really love it. Thanks!
03. 04. 2010 | 07:56

omega watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
13. 04. 2010 | 09:04

Acareenor napsal(a):

<a href=http://buykamagraonlineinstant.com/#20285>cheap kamagra</a> - <a href=http://buykamagraonlineinstant.com/#7050>kamagra 50 mg</a> , http://buykamagraonlineinstant.com/#11134 kamagra 100 mg
01. 11. 2012 | 18:54

HoppyArrell napsal(a):

<a href=http://buypropeciaonlineinstant.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>propecia online</a> - <a href=http://buypropeciaonlineinstant.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>generic propecia</a> , http://buypropeciaonlineinstant.com/#sblog.aktualne.centrum.cz buy generic propecia
02. 01. 2013 | 09:34

Incibiabymn napsal(a):

<a href=http://cialisonlinehere.com/#xuvme>generic cialis</a> - <a href=http://cialisonlinehere.com/#ywdku>buy cialis</a> , http://cialisonlinehere.com/#ntmcs generic cialis
17. 01. 2013 | 23:21

arcaceoreli napsal(a):

<a href=http://buyaccutaneorderpillsonline.com/#1096>accutane online</a> - <a href=http://buyaccutaneorderpillsonline.com/#18133>accutane online</a> , http://buyaccutaneorderpillsonline.com/#11224 accutane online
30. 01. 2013 | 14:45

Badyteg napsal(a):

cialis 20mg canada posts per day
- <a href=http://buycialis-us.com/#57033>buy cialis online
</a> cialis generic offline
leukozytenvermehrung cialis
23. 03. 2013 | 19:35

Nerkadik napsal(a):

cialis 5 mg online return to board index
<a href=http://genericcialis-us.com/#nblog.aktualne.centrum.cz>generic cialis online
</a> is cialis better than viagra ?
http://genericcialis-us.com/#28266 - cialis 20mg coupons posts
25. 03. 2013 | 05:01

Zergadil napsal(a):

effects taking asprin and cialis together
- <a href=http://buycialis-us.com/#gblog.aktualne.centrum.cz>buy cialis online
</a> testagel cialis
cialis 20mg canada forum software
25. 03. 2013 | 23:10

Lingoked napsal(a):

cialis for daily use side effects views
<a href=http://genericcialis-us.com/#72852>buy generic cialis
</a> cialis more:drug_warnings_recalls
http://genericcialis-us.com/#25643 - buy cialis online safely
28. 03. 2013 | 13:44

Malnoreg napsal(a):

ed treatment
<a href=http://genericcialis-us.com/#31880>generic cialis
</a> cialis generic online in descending order
http://genericcialis-us.com/#40870 - where to buy cialis fast delivery
01. 04. 2013 | 19:52

Berdolise napsal(a):

natural cures for ed
<a href=http://genericviagra-usa.com/#62091>generic viagra online
</a> viagra high quality soft spam
http://genericviagra-usa.com/#2025 - generic viagra
12. 04. 2013 | 02:33

Dexvalen napsal(a):

http connectfeclevelandfecom user cheap cialis indexfehtml
<a href=http://genericcialisus.com/#sblog.aktualne.centrum.cz>buy generic cialis
</a> cheap cialis sale online
http://genericcialisus.com/#95716 - generic cialis
13. 04. 2013 | 15:59

LordEssense napsal(a):

http://topnorxstore.webs.com/#113 online pharmacy no rx needed


http://drugswithoutprescription.webs.com/#331 drugs without prescription


http://drugswithoutrx.webs.com/#60 buy cheap drugs online


http://onlinepharmacywithoutaprescriptionreviews.webs.com/#398 online pharmacy without prescription


http://drugswithoutprescriptiononline.webs.com/#443 pharmacy without rx


http://prescriptiondrugswithoutdoctorscript.webs.com/#263 pharmacy without prescription required


http://usaprescriptiondrugsonline.webs.com/#121 us pharmacy no prescription neededhttp://prescriptiondrugswithoutprescription.webs.com/#72 buy cheap drugs online
http://cheapmedicationswithoutprescriptions.webs.com/#426 medications no rx required
19. 04. 2013 | 21:31

Talkeris napsal(a):

-- buy discount cialis
- <a href=http://buycialis-us.com/#78879>cialis online without prescription
</a> buy cheap cialis online no prescription
08. 05. 2013 | 01:27

Durlomix napsal(a):

I deceive enlarged penis 3 inches without any difficulties, such as surgery, penis extenders, vacuum dilate and side effects.
- penis enlargement
--- <a href=http://penis-enlargementpills-xl.com/#jblog.aktualne.centrum.cz> male enhancement pills
</a> You may don’t maintain me, guys, but I participate in truly enlarge my penis dimension without fashionable devices. I can truthfully phrase that penis enlargement pills NeoSizeXL is the safest system to sign penis bigger naturally. These pills increases blood flow to the penis. After there two months of usage my penis increased during 2 inches. The thickness of my penis has also increased, which is also uncommonly pleased. So, guys, spontaneous penis pills NeoSize is a bond that your penis on evolve into larger.
12. 05. 2013 | 23:23

Aix-en-Provence escorts napsal(a):

Cet article sur blog.aktualne.centrum.cz donne la lumière dans laquelle nous pouvons observer la réalité.
17. 05. 2013 | 17:42

Tarcolur napsal(a):

Cialis is prescription recompense erectile dysfunction treatment in men. It will not increment procreant request with a view men. This pharmaceutical can be taken at best before men, under no circumstances allow it to children or women.
You should track understood instructions by your doctor. Do not take it if it is not prescribed to you. Finger your doctor if you from some strength problems.
You should take Cialis orally with a glass of water. Wait from 30 to 60 minutes championing future sexual intercourse.
It is greatly grave that you obtain Cialis one post-haste per day. Under other circumstances some side effects are possible.
If you are flourishing to modulate the Cialis? dosage, consult with your doctor first. Your doctor will check your health rank and reactions of your body to Cialis and after that he will opt for which dosage you should use.
If you have any kidney or liver refractory, you tenable will take to take smaller dosage of Cialis medicine.
<a href=http://buygenericcialisonlines.com/#72267>generic cialis online no prescription
</a> If you are entrancing alfuzosin or other blockers in behalf of enlarged prostate gland treatment, you should not filch Cialis. Because some side effects are possible.
Another pre-eminence of Cialis is Tadalafil. Time-honoured dosage are 5mg, 10mg and 20mg.
Cialis is reversible phosphodiesterase quintessence 5 inhibitor (PDE5). It is to blame representing erection owed to fleshly stimulation. It increases penile blood flow. Cialis effects up to 48 hours which is much longer than other products such as Viagra or Levitra.
Cialis makes complete erection that?s why making love is successful and patients are very happy with their sensuous results. Because of longer effects of Cialis fewer tablets needed per month. You can recover means using Cialis.
19. 05. 2013 | 19:20

Warlenor napsal(a):

diabetes viagra
<a href=http://genericviagra-usa.com>buy generic viagra
</a> genuine viagra viagra gel tabs best price buy online
- generic viagra online
21. 06. 2013 | 14:22

Nescricetic napsal(a):

zkigks <a href="http://ngo-sss.com">michael Kors outlet</a> cjmubn <a href="http://ngo-sss.com">Michael kors Taschen</a> tcsobm <a href="http://ngo-sss.com">Michael kors Taschen</a> vmcgrb <a href="http://ngo-sss.com">http://ngo-sss.com</a> ka <a href="http://www.ziesoft.com">michael Kors schweiz</a> ai <a href="http://www.ziesoft.com">Michael Kors Taschen Schweiz</a> av <a href="http://www.ziesoft.com">michael kors taschen</a> ur http://www.ziesoft.com df <a href="http://www.mikainu.com">Magasin Longchamp</a> iy <a href="http://www.mikainu.com">Boutique longchamp</a> jn <a href="http://www.mikainu.com">boutique longchamps</a> xz http://www.mikainu.com
10. 09. 2013 | 07:38

Nescricetic napsal(a):

rjgrlv <a href="http://www.seamsdeep.com">Cheap lebron xi</a> syxkje <a href="http://www.seamsdeep.com">lebron xi release Date</a> jtpssy <a href="http://www.seamsdeep.com">Lebron Xi shoe</a> fnvqce <a href="http://www.seamsdeep.com">http://www.seamsdeep.com</a> bsvydh <a href="http://www.www.hottarroofers.com">Lebron 11 shoes</a> ewglgb <a href="http://www.www.hottarroofers.com">nike Lebron 11</a> lfariv <a href="http://www.www.hottarroofers.com">nike lebron 11</a> yiozcj <a href="http://www.www.hottarroofers.com">http://www.www.hottarroofers.com</a> dcyasd <a href="http://www.hartiatech.com">Lebron Xi release date</a> qshevs <a href="http://www.hartiatech.com">Lebron xi shoes</a> vhehmw <a href="http://www.hartiatech.com">Nike lebron xi</a> udcwaw <a href="http://www.hartiatech.com">http://www.hartiatech.com</a>
25. 09. 2013 | 04:44

Nescricetic napsal(a):

rhnstj <a href="http://www.hartiatech.com">Lebron xi release date</a> dhildk <a href="http://www.hartiatech.com">lebron Xii</a> zchesh <a href="http://www.hartiatech.com">Nike lebron xi</a> rjnybg <a href="http://www.hartiatech.com">http://www.hartiatech.com</a> toprur <a href="http://www.shapingcities.com">Lebron 11 shoes</a> fdhhxg <a href="http://www.shapingcities.com">lebron 11 shoes</a> slnxvd <a href="http://www.shapingcities.com">nike lebron 11 Release date</a> exdujq <a href="http://www.shapingcities.com">http://www.shapingcities.com</a> qdetjs <a href="http://www.seamsdeep.com">Cheap lebron xi</a> idlhbb <a href="http://www.seamsdeep.com">lebron Xi shoes</a> rjxbti <a href="http://www.seamsdeep.com">lebron Xi Shoe</a> excjmm <a href="http://www.seamsdeep.com">http://www.seamsdeep.com</a>
10. 10. 2013 | 05:43

Nescricetic napsal(a):

gifgzm <a href="http://humanrightpolitics.com">Canada Goose China</a> isjpwz <a href="http://humanrightpolitics.com">canada Goose china</a> elobgk <a href="http://humanrightpolitics.com">canada goose made in china</a> zjtkku <a href="http://humanrightpolitics.com">http://humanrightpolitics.com</a> rlfhph <a href="http://www.natureinorangecounty.com">Moncler canada</a> xvkpfm <a href="http://www.natureinorangecounty.com">Moncler canada Where To buy</a> tcdbdg <a href="http://www.natureinorangecounty.com">Moncler outlet Canada</a> tleylm <a href="http://www.natureinorangecounty.com">http://www.natureinorangecounty.com</a> jjbopq <a href="http://www.swgreensburg.com">Canada goose Återförsäljare Sverige</a> xylyll <a href="http://www.swgreensburg.com">Canada Goose Jacka Sverige</a> ymmvnb <a href="http://www.swgreensburg.com">Canada Goose Outlet Sverige</a> ikjqqq <a href="http://www.swgreensburg.com">http://www.swgreensburg.com</a>
13. 11. 2013 | 17:07

Nescricetic napsal(a):

pxlkor <a href="http://wakingthewoolfe.com">canada Goose jakke dame</a> ovbosv <a href="http://wakingthewoolfe.com">canada goose jakke dame</a> dgdwro <a href="http://wakingthewoolfe.com">Canada goose Jakke Dame</a> hjjjtb <a href="http://wakingthewoolfe.com">http://wakingthewoolfe.com</a> ccfweg <a href="http://www.swgreensburg.com">canada Goose sverige</a> gsqpvf <a href="http://www.swgreensburg.com">Canada Goose Sverige</a> kbqaai <a href="http://www.swgreensburg.com">Canada Goose Jacka Sverige</a> tfwayq <a href="http://www.swgreensburg.com">http://www.swgreensburg.com</a> mbjcyy <a href="http://www.blaktornado.com">canada Goose jakke dame</a> xfsoio <a href="http://www.blaktornado.com">Canada Goose Jakke</a> yrovio <a href="http://www.blaktornado.com">Canada goose Jakker</a> yynrmh <a href="http://www.blaktornado.com">http://www.blaktornado.com</a>
14. 11. 2013 | 17:01

Nescricetic napsal(a):

toaweh <a href="http://allforthewookiee.com">Canada Goose Vest Dame</a> mpmycw <a href="http://allforthewookiee.com">Canada goose Jakke Dame</a> khowfk <a href="http://allforthewookiee.com">Canada Goose Dame</a> axltkv <a href="http://allforthewookiee.com">http://allforthewookiee.com</a> lyxzxl <a href="http://humanrightpolitics.com">Canada Goose Jacket China</a> qivcqd <a href="http://humanrightpolitics.com">Canada Goose China</a> ebhpyc <a href="http://humanrightpolitics.com">canada Goose from china</a> bcehep <a href="http://humanrightpolitics.com">http://humanrightpolitics.com</a> jsyzew <a href="http://www.zesthaircrew.com">Canada Goose Deutschland</a> lxcrkz <a href="http://www.zesthaircrew.com">Canada Goose Sale Deutschland</a> puswzm <a href="http://www.zesthaircrew.com">canada goose outlet deutschland</a> yjjczl <a href="http://www.zesthaircrew.com">http://www.zesthaircrew.com</a>
15. 11. 2013 | 01:26

Nescricetic napsal(a):

fuuvtw <a href="http://allforthewookiee.com">canada Goose dame jakke</a> qlrxjw <a href="http://allforthewookiee.com">Canada Goose Vest Dame</a> uczarh <a href="http://allforthewookiee.com">Canada Goose Vest Dame</a> dbgoyb <a href="http://allforthewookiee.com">http://allforthewookiee.com</a> gjvqma <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">Canada goose Forhandlere I danmark</a> ftafyy <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">canada goose danmark</a> zimsbg <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">Canada Goose Tilbud Danmark</a> lhpali <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">http://outdoorfamilyroadtrip.com</a> plbwcv <a href="http://www.zesthaircrew.com">canada Goose sale deutschland</a> wmjgzz <a href="http://www.zesthaircrew.com">canada Goose outlet deutschland</a> pasjzk <a href="http://www.zesthaircrew.com">Canada Goose Outlet Deutschland</a> mxdjnq <a href="http://www.zesthaircrew.com">http://www.zesthaircrew.com</a>
22. 11. 2013 | 08:31

Nescricetic napsal(a):

bkmtdm <a href="http://act54reform.com">nike black friday 213</a> sllkbj <a href="http://act54reform.com">Nike black Friday Deals</a> ajwaav <a href="http://act54reform.com">nike Black friday</a> seewgq <a href="http://act54reform.com">http://act54reform.com</a> pkrfko <a href="http://www.happyhistorian.net">coach black friday 213</a> cefnrs <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach black Friday</a> cxahlb <a href="http://www.happyhistorian.net">coach Black friday</a> ewnujc <a href="http://www.happyhistorian.net">http://www.happyhistorian.net</a> eiedez <a href="http://www.hotornot2012.com">nike Cyber monday</a> tarhcq <a href="http://www.hotornot2012.com">nike cyber monday</a> dsvzto <a href="http://www.hotornot2012.com">nike Cyber monday deals 213</a> uhpsvx <a href="http://www.hotornot2012.com">http://www.hotornot2012.com</a>
28. 11. 2013 | 12:25

Nescricetic napsal(a):

vyftua <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach Cyber Monday 213</a> amlzqw <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach Cyber Monday Sale</a> chcbdg <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach Cyber monday deals</a> vdgqzv <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">http://www.the-unremarkable-days.com</a> sospiy <a href="http://act54reform.com">nike black friday</a> dpbeje <a href="http://act54reform.com">Nike Black Friday Deals</a> hplbcc <a href="http://act54reform.com">nike black friday</a> zromck <a href="http://act54reform.com">http://act54reform.com</a> zxlndg <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike cyber Monday</a> jofgyl <a href="http://www.hotornot2012.com">nike Cyber monday</a> ynmbkh <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike Cyber Monday</a> jneqaz <a href="http://www.hotornot2012.com">http://www.hotornot2012.com</a>
28. 11. 2013 | 12:28

Nescricetic napsal(a):

rtmlzs <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach Black friday 213</a> uvgaek <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach Black friday sale 213</a> kgptfn <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale 213</a> hdjoma <a href="http://www.mydfwsolar.com">http://www.mydfwsolar.com</a> attqao <a href="http://www.hotornot2012.com">nike cyber monday</a> scjwir <a href="http://www.hotornot2012.com">nike cyber monday 213</a> jlcdai <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike cyber Monday Deals</a> ytfrum <a href="http://www.hotornot2012.com">http://www.hotornot2012.com</a> kfgbbh <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach cyber Monday</a> pnusjq <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach cyber monday</a> fshccr <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach cyber monday deals 213</a> gerflf <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">http://www.the-unremarkable-days.com</a>
28. 11. 2013 | 13:03

Nescricetic napsal(a):

htkqsn <a href="http://wakingthewoolfe.com">canada Goose dame jakke</a> vslbwg <a href="http://wakingthewoolfe.com">Canada goose Jakker Til damer</a> hwiels <a href="http://wakingthewoolfe.com">canada goose jakke dame</a> jzvpcp <a href="http://wakingthewoolfe.com">http://wakingthewoolfe.com</a> aqzbuw <a href="http://thiswaytopemberley.com">canada Goose price</a> tusjrd <a href="http://thiswaytopemberley.com">canada Goose price</a> wzipvg <a href="http://thiswaytopemberley.com">Canada goose Jacket Price</a> rhamgn <a href="http://thiswaytopemberley.com">http://thiswaytopemberley.com</a> zfvhjb <a href="http://www.swgreensburg.com">canada Goose sverige</a> cdrfxq <a href="http://www.swgreensburg.com">Canada goose Sverige</a> xxbvyc <a href="http://www.swgreensburg.com">Canada goose Outlet Sverige</a> lzueiq <a href="http://www.swgreensburg.com">http://www.swgreensburg.com</a>
29. 11. 2013 | 06:10

Nescricetic napsal(a):

grqthp <a href="http://www.foamimprove.com">Cyber Monday Michael Kors</a> kflljz <a href="http://www.foamimprove.com">michael Kors cyber monday</a> spabqg <a href="http://www.foamimprove.com">Michael kors Cyber Monday deals</a> titvxp <a href="http://www.foamimprove.com">http://www.foamimprove.com</a> eygfve <a href="http://www.mengacupuncture.com">Gucci black Friday Sale</a> xjifny <a href="http://www.mengacupuncture.com">gucci Black friday</a> cdqauu <a href="http://www.mengacupuncture.com">gucci Black friday</a> bojlxl <a href="http://www.mengacupuncture.com">http://www.mengacupuncture.com</a> qgowpt <a href="http://chimpsarenotpets.com">Black Friday Michael Kors</a> wmumbc <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael Kors Black Friday</a> urutqw <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael Kors black friday</a> uakjqh <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a>
29. 11. 2013 | 06:33

Nescricetic napsal(a):

pcbbwl <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael kors black friday</a> ftpzmp <a href="http://chimpsarenotpets.com">black Friday michael kors</a> refglr <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael kors Black Friday</a> zomnrv <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a> jgopuu <a href="http://www.foamimprove.com">michael Kors cyber monday Deals</a> habzal <a href="http://www.foamimprove.com">cyber monday michael kors</a> uocwzv <a href="http://www.foamimprove.com">Michael Kors Cyber Monday Sale</a> sayyxm <a href="http://www.foamimprove.com">http://www.foamimprove.com</a> yowiib <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach cyber monday deals 213</a> ioyeej <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach cyber monday</a> ysnzwm <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach cyber monday</a> jkmspv <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">http://www.the-unremarkable-days.com</a>
29. 11. 2013 | 08:46

Nescricetic napsal(a):

jqxvby <a href="http://www.sullamino.com">cyber monday nike deals</a> znxdhp <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Nike</a> pwzcrr <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Deals Nike</a> byjyqm <a href="http://www.sullamino.com">http://www.sullamino.com</a> ledxfu <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach Cyber Monday Sale</a> loxbad <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach Cyber monday</a> iomott <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach Cyber Monday Sale</a> qoeyhk <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">http://www.the-unremarkable-days.com</a> llkzou <a href="http://www.happyhistorian.net">coach black friday</a> uauayg <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach black Friday</a> yegren <a href="http://www.happyhistorian.net">coach black friday</a> hzwoyy <a href="http://www.happyhistorian.net">http://www.happyhistorian.net</a>
30. 11. 2013 | 05:31

Nescricetic napsal(a):

cipevh <a href="http://www.sullamino.com">cyber Monday deals nike</a> bwwxag <a href="http://www.sullamino.com">Cyber monday Nike Deals</a> gvigzm <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Nike</a> tznxlr <a href="http://www.sullamino.com">http://www.sullamino.com</a> uqcowq <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach cyber Monday 213</a> wwjlwq <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach Cyber Monday</a> zrottb <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach cyber Monday Deals</a> hbkgbm <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">http://www.the-unremarkable-days.com</a> txbfys <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale</a> wfqerv <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach Black Friday Sale 213</a> qymlxw <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach Black Friday</a> rmkyvp <a href="http://www.mydfwsolar.com">http://www.mydfwsolar.com</a>
30. 11. 2013 | 05:32

Nescricetic napsal(a):

mldpfn <a href="http://dempweek16.com">North Face Cyber Monday 213</a> kvtxqm <a href="http://dempweek16.com">north face cyber monday</a> psctsf <a href="http://dempweek16.com">North face Cyber Monday sales</a> ispdwh <a href="http://dempweek16.com">http://dempweek16.com</a> zrshfh <a href="http://chimpsarenotpets.com">black Friday michael kors</a> fkktoi <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael Kors Black Friday</a> bqemdv <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael kors black friday</a> funwrl <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a> hintlw <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach Black Friday</a> yxfzoh <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach Black Friday Sale</a> tofscx <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale</a> opjpea <a href="http://www.mydfwsolar.com">http://www.mydfwsolar.com</a>
30. 11. 2013 | 07:55

Nescricetic napsal(a):

ieyxwr <a href="http://www.happyhistorian.net">coach black friday</a> thtzuq <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach black Friday Sale</a> xeydjx <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach black Friday Sale</a> kjloap <a href="http://www.happyhistorian.net">http://www.happyhistorian.net</a> wzvmxu <a href="http://www.foamimprove.com">michael kors cyber monday sale</a> fnjvwx <a href="http://www.foamimprove.com">michael Kors cyber monday Sale</a> eshuid <a href="http://www.foamimprove.com">Michael kors Cyber Monday sale</a> fpegvh <a href="http://www.foamimprove.com">http://www.foamimprove.com</a> lyxjnw <a href="http://act54reform.com">nike black friday</a> awsfbd <a href="http://act54reform.com">nike black friday 213</a> nrzmat <a href="http://act54reform.com">Nike black Friday</a> zxbjan <a href="http://act54reform.com">http://act54reform.com</a>
02. 12. 2013 | 09:49

Nescricetic napsal(a):

uvokle <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach Black Friday</a> xzguur <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale 213</a> fecfcy <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale</a> azkwym <a href="http://www.mydfwsolar.com">http://www.mydfwsolar.com</a> ozncfs <a href="http://www.hotornot2012.com">nike cyber monday</a> livxah <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike Cyber Monday</a> vmwmri <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike cyber Monday Deals</a> sfvbie <a href="http://www.hotornot2012.com">http://www.hotornot2012.com</a> cbprof <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael Kors Black Friday</a> sxsdpz <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael Kors Black Friday Sale 213</a> lhnunu <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael Kors black friday Sale 213</a> zsaqyt <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a>
02. 12. 2013 | 22:43

Nescricetic napsal(a):

dtgmgt <a href="http://chimpsarenotpets.com">black friday michael kors outlet</a> jsywmo <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael Kors Black Friday</a> wdaecb <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael kors black friday</a> zaupkh <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a> xwhucz <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach Black Friday Deals</a> quiugx <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach black Friday 213</a> qakczt <a href="http://www.happyhistorian.net">coach Black friday sale</a> acmkde <a href="http://www.happyhistorian.net">http://www.happyhistorian.net</a> zqlvxz <a href="http://www.hotornot2012.com">nike cyber monday</a> dtyzex <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike Cyber Monday Deals</a> nnkmdp <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike cyber Monday</a> iaigux <a href="http://www.hotornot2012.com">http://www.hotornot2012.com</a>
04. 12. 2013 | 17:36

Nescricetic napsal(a):

ekpurl <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike cyber Monday</a> zkkrsy <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike Cyber Monday Deals</a> pmjtbh <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">nike cyber monday deals</a> ehjezn <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">http://www.ridgelinecrossfit.org</a> yglaov <a href="http://www.mengacupuncture.com">gucci Black friday</a> imvbvy <a href="http://www.mengacupuncture.com">Gucci black Friday</a> kenonj <a href="http://www.mengacupuncture.com">Gucci black Friday</a> klvzjw <a href="http://www.mengacupuncture.com">http://www.mengacupuncture.com</a> nswurp <a href="http://dempweek16.com">North Face Cyber Monday Deals</a> ykgbfy <a href="http://dempweek16.com">North Face Cyber Monday</a> xckvzm <a href="http://dempweek16.com">North Face Cyber Monday 213</a> rzoxtu <a href="http://dempweek16.com">http://dempweek16.com</a>
05. 12. 2013 | 01:16

Nescricetic napsal(a):

dvlvgi <a href="http://allforthewookiee.com">canada Goose dame</a> ozfxmu <a href="http://allforthewookiee.com">Canada goose Dame</a> popodf <a href="http://allforthewookiee.com">Canada goose Dame</a> znnwnr <a href="http://allforthewookiee.com">http://allforthewookiee.com</a> ylifss <a href="http://www.blaktornado.com">Canada goose Jakker</a> igpzvh <a href="http://www.blaktornado.com">canada goose jakke</a> hlzmiv <a href="http://www.blaktornado.com">Canada goose Jakke</a> rzsoji <a href="http://www.blaktornado.com">http://www.blaktornado.com</a> kxequo <a href="http://www.zesthaircrew.com">Canada goose Deutschland</a> ulhzmf <a href="http://www.zesthaircrew.com">canada goose deutschland</a> xeajrh <a href="http://www.zesthaircrew.com">Canada goose Deutschland Outlet</a> kokohc <a href="http://www.zesthaircrew.com">http://www.zesthaircrew.com</a>
11. 12. 2013 | 01:17

Nescricetic napsal(a):

cswept <a href="http://blitzultralounge.com">insanity workout cheapest price</a> pomhff <a href="http://blitzultralounge.com">insanity workout cost</a> bymcax <a href="http://blitzultralounge.com">insanity workout price</a> rpuwex <a href="http://blitzultralounge.com">http://blitzultralounge.com</a> vzivut <a href="http://www.adler01.com">goyard wallets</a> cllxfx <a href="http://www.adler01.com">goyard wallet men</a> leshgr <a href="http://www.adler01.com">goyard wallet price</a> wbdflj <a href="http://www.adler01.com">http://www.adler01.com</a> cyvcoo <a href="http://www.shawnlortiephotography.com">goyard tote bag</a> ikvdxa <a href="http://www.shawnlortiephotography.com">goyard tote bag</a> yqveaz <a href="http://www.shawnlortiephotography.com">goyard tote</a> yiwexb <a href="http://www.shawnlortiephotography.com">http://www.shawnlortiephotography.com</a>
19. 12. 2013 | 06:03

Ruzlomes napsal(a):

cialis mexico
<a href=http://buycialis-us.com>cialis online
</a> cialis price walgreens settings
- cialis online
26. 02. 2014 | 04:57

outletrfecc napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>cheap canada goose coats</a> iconauthor http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose jackets sale
26. 02. 2014 | 15:14

http://www.boola-games.com/images/70.php napsal(a):

This info Václav Hořejší ? Nepodceňujme výzkum, vývoj a inovace v oblasti alternativních nauk a esoteriky! is invaluable. Where can I find out more?
27. 02. 2014 | 14:28

Brandontupt napsal(a):

-- viagra from canada pharmacy hot thread with no new posts
- <a href=http://genericviagra-usa.com>generic viagra</a> viagra dosage side effects advanced search
hot viagra
29. 08. 2014 | 03:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy