Psí exkrement nástrojem Prozřetelnosti.

02. 03. 2010 | 22:11
Přečteno 12441 krát
Ačkoli normálně publikuji nový text vždy jednou týdně o víkendu, tentokrát udělám výjimku, protože věc nesnese odkladu.
Minule jsem zde popsal svoji zkušenost s kauzální souvislostí mezi konáním dobrých skutků a odměnou za to prostřednictvím modlitby (tedy po pravdě řečeno, v mnou popisovaném případě se nejednalo o dobré skutky, nýbrž o skutek pouze jeden, pročež mé závěry mohou někteří hnidopiši zpochybňovat ze statistických důvodů...).

V diskusi pod článkem mi jako prakticky velmi podnětné přišly příspěvky dvou diskutérů:

Milouš:
„Také není problém najít někoho, kdo se za vás a vaše kolegy bude pravidelně modlit za malý poplatek. I svíci můžete občas v kostele zaplatit a zapálit. Třeba to pomůže víc než další pokusy a propočty.“

tng:
„Ale proc nejit s dobou a modleni neoutsourcovat do Ciny, kde by se Cinani modlili za hrstku ryze 10-12 hodin denne v pray-shopech ? Nebo zprovoznit vykonny pocitac, ktery by se tichym robotickym hlasem modlil paralelne za tisice lidskych dusi ? Hlavne abychom se s tim nemuseli zdrzovat my sami.“

Ale co se nestalo - další esoterický zážitek na sebe nedal dlouho čekat.

Včera večer jsem šel venčit naši fenku Kiru (zvanou též Barbucha). Nechtělo se mi - byl jsem nastydlý a venku bylo zima. Barbuška prošla všechna svá oblíbená místa, patřičným způsobem potvrdila, že je navštívila, a na závěr vyprázdnila i distální část svého gastrointestinálního traktu. Vzniklý produkt jsem spořádaně sebral do připraveného igelitového sáčku a nesl do odpadkového kontejneru.
A tam mě čekal ten esoterický zážitek: před kontejnerem ležela pohozená (nebo snad pro mě záměrně nachystaná?) pěkně zachovalá brožovaná kniha P. Teilharda de Chardin „Místo člověka v přírodě“.

Ti, kdo čtou moje blogové články vědí, že tento jezuitský myslitel patří mezi mé nejoblíbenější autory.
Pozoruhodné je, že onu knihu, kterou jsem nyní nalezl u popelnice, jsem před více než 35 lety dostal v Liberci od kněze, ke kterému jsme chodili na školení před svatbou. Velice na mě zapůsobila, ale později jsem ji (asi při stěhování) ztratil.
A vida - teď jsem ji opět získal, a to zásluhou snad nejprofánnějšího předmětu, jaký si lze představit.
Takže - opět se potvrzuje, že jsou věci mezi nebem a zemí a že nástrojem Prozřetelnosti může být i psí exkrement...

Doufám, že se něco podobného stane i mým diskusním oponentům pod články o evoluci, a že před kontejnerem je bude čekat třeba nějaká Dawkinsova, Zrzavého či Flegrova kniha.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Da.Rock napsal(a):

Jeden známý označil za nesmírně praktické náboženství hinduismus, které namísto umrtvujícího drmolení modliteb využívá modlících mlýnků, které stačí roztočit a ony tuto otravnou šichtu vykonají za člověka, který tak může jít po své práci a nemusí marnit čas touto činností s nejistým efektem.
02. 03. 2010 | 22:25

ujo napsal(a):

Moje osobní zkušenost je, že dobré skutky se opravdu vracejí (ikdyž ne okamžitě).
Z logiky věci i ty méně dobré skutky.
Závěr? Řídit se Ježíšovým výrokem: "Nečiň druhým to co nechceš aby oni dělali tobě"
Bohužel v praxi ne vždy jednoduché a poněkud náročné.....
02. 03. 2010 | 22:46

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane profesore,
před mým včerejším odjezdem z Prahy v dopoledních hodinách za silného větru jako obvykle rekognoskovali dva bezdomovci obsah kontejnerů s cílem zachránit zbytečně vyhozené předměty. Jejich přítomnost jsem zaznamenal, nikoliv však odhozené předměty, které do své záchranné akce nezahrnuli. Předpokládám však, že knihu náboženského myslitele jistě nepovažovali za užitečnou věc pro život bez domova. Dovedu si představit, že po přečtení slibného nápisu zřejmě o způsobech přežívání člověka v přírodě obsah bezdomovcům nutně musel připadat nepraktický. Tak nějak mohl přijít profesor k cennému daru. Pokud jste Barbuchu venčil někde na Praze 9, je Váš esotérický zážitek racionálně vysvětlen.
02. 03. 2010 | 22:47

im napsal(a):

A bude jest Vašim oponentům spěchati ke kontejnerům s plodem činnosti distální části gastrointestinálního traktu jejich psího miláčka (mají-li jakého) nebo bude stačit, že budou kvačit se zcela profánním kyblíkem domácího odpadu? :-)
02. 03. 2010 | 22:52

tng napsal(a):

Vazte si toho, Panbuh zarytemu materialistovi jeste podava steblo. Zato mne se nic takoveho nestava, zjevne jsem uz pro vsechno to rouhani davno propadnul tlame pekelne a nepomuzou mi ani vsichni Cinani sveta :(
02. 03. 2010 | 22:59

Pípa napsal(a):

Pane autore,
to, co se vám přihodilo, je skoro zázrak. Možná ne skoro, ale naprosto. Kniha se vám vrátila prostřednictvím psího lejna. Pokud se to děje pravidelně, tak těch navrácených knih je statisíce. Jenom v Praze.
Nebo je podmínkou dodávky knihy předcházející uklizení psího výtvoru? Už jsem zapomněl pořadí úkonů, které jste popisoval. Pak by to mělo logiku a morální podtext.
02. 03. 2010 | 22:59

Mluno Mazlavý napsal(a):

Pane profesore, to nebyl zásah z hůry, nýbrž první vlaštovka v rámci reformy policie. Strážníci tak budou odměňovat čistotné pejskaře - budou číhat za bukem a když Vás uvidí, jak psí nadělení spořádaně nesete na své místo, šup tam knihu.
Budou ovšem zapotřebí nákladná školení policistů v oblasti literární vědy, dějin literatury, poetiky, filologie, ale také psychologie. Čelenové Elitního literárního komanda (ELKO) budou muset v řádu sekund správně vyhodnostit situaci a vybrat pro toho kterého pejskaře správnou knihu.
Samozřejmostí pak bude masivní nasazení odposlechů, razie v knihovnách, sledování pejskařů při četbě v prostředcích hromadné dopravy, mnohahodinové výslechy členů rodiny, sousedů, spolupracovníků, domovní prohlídky a jiné hezké věci.
Tato opatření však budou nezbytně nutná a jednoduše ospravedlnitelná... třeba... no, řekněme, že třeba bojem proti terorismu.

Literární policie nikdy nespí!

Díky za úterní úsměv. Mějte se hezky. Váš MM.
02. 03. 2010 | 23:08

Jamima napsal(a):

Pane profesore, děkuji Vám za poctivý úklid po Barbuše, co slezl sníh, mám pocit, že kdybych uklidila všechny hromady, co jich potkám cestou do práce, mám už doma národní knihovnu.....
02. 03. 2010 | 23:39

vlk napsal(a):

Pane profesore
jsem moc zvědav, jakých že mouder s e Vám dostane od panoptika tentokráte...
Minimálně jednu zásadní hlášku si umím představit. Ale publikovat jí nebudu.
02. 03. 2010 | 23:46

Al Jouda napsal(a):

Náhoda je hovado !
03. 03. 2010 | 00:10

Lena napsal(a):

Hmmm. Tak moje dobré skutky jsou vždy po zásluze potrestány. Například, když už jsme u těch psích hovínek, - zpravidla když sbírám některé po svých psech, vyšlápnu cizí. Na jakýkoliv cenný předmět (třeba knihu) jsem při této činnosti zatím nenarazila.
Tak nevím, asi pánaboha nějak štvu, nebo co.
03. 03. 2010 | 00:15

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Jamima:
Městská záliba v chovu pejsků mi připadá poněkud podivnou a v případě pejskařů pražských vydatně přispívající k tak už dost nevalné čistotě města. Po každé návštěvě Prahy rád se navracím domů na čistý moravský venkov.
03. 03. 2010 | 00:26

babča napsal(a):

p. Hořejší
Za víru v prozřetelnost a za víru, že modlitba dokáže něco ovlivnit, byste měl dostat "Bludný balvan". Jedná se o něco, co není vědecky podloženo a tudíž nemůže existovat :-))
03. 03. 2010 | 00:36

skeptický napsal(a):

Profesore

To já jednou před čtyřiceti lety hledal jednu středověkou náboženskou knihu po všech univerzitních knihovnách a našel jsem hovno.

To lze ale nalézt i ve většině knih,nejen náboženských,tudíž zde musí existovat mezi těmito dvěma předměty nějaká vyšší souvislost čili korespondence.

Vlastně jste učinil objev mezi nebem a zemí.
Potažmo díky tomu,že jste napsal článek o hovně jsem Vás na to upozornil.

A já Vám děkuji za rozšíření mého slovníku o další učené slovo.Excrement,Exkomunikovat,Exministr...

Vždycky jsem si myslel,že to Ex znamená najednou,a ono hovno.
Šťastlivče.Fortunato.
03. 03. 2010 | 01:55

Olda napsal(a):

Doufám, že knihu neztratil pan Grygar, je také jeho oblíbená. Z čehož tak trochu plyne, že s duchovnem nebudou ani vědci na tom tak zle. Pouze je průšvih, že si "Boha, Absolutnost, Prozřetelnost, Já...." neumí zhmotnit. Co na to jít opačně? Dostat se k němu/jí svým vědomím? Také si na ně nemůžeme sáhnout, ale existuje, viďte?
03. 03. 2010 | 02:46

skeptický napsal(a):

Da.Rock

Modlitební mlýnky patří k Buddhismu,ne Hinduismu.Ale tato dvě náboženství se dobře snášejí.
03. 03. 2010 | 05:02

skeptický napsal(a):

Profesore

Náhody neexistují,zázraky také ne.Pouze díry,které máme v znalostech přírodních zákonů.

Několikrát se mi stalo,že řeknu nějaké slovo,pustím televizi,a to slovo je vzápětí opakováno.

Prý existuje nějaká universální mysl,na kterou jsme napojeni.Několikrát došlo k stejným objevům lidmi na opačných koncích zeměkoule ve stejnou dobu.

Synchronicita dat,a jmen osob v souvislosti s asasinací am.presidentů je známý příklad.

Existuje prý okamžik,kdy cokoliv si přejete se vám splní.Jen vědět ten správný moment.Většina lidí to promrhá,když chce ještě dvě deci.

Já mám rozházené spaní.Kdykoliv se probudím,hádám,kolik je hodin.Obvykle jsem plus minus pět minut,často přesně.
03. 03. 2010 | 05:23

Jemnický napsal(a):

Hořejší, miláček prozřetelnosti.

Nebylo v té knize Ex libris? Možná by se tím leccos vysvětlilo.
Netrpělivě čekám, jakého dalšího znamení se Vám dostane.

Jemnický
03. 03. 2010 | 06:37

Pepa Řepa napsal(a):

Hmmm, tak nevím.

Autor chce zřejmě sdělit světu, že i když jde o h*vn*, tak i solární katolík najde -dle Božího plánu- u popelnice pravý poklad, zatímco u ateisty je tomu naopak.

Jde vyhodit moudro (Teilharda de
Chardin) a najde Dawkinsovo zrzavé h*vn*.

Někdo sbírá známky, jiný bankocetle další -zdravím kolegu n.o.s.a- Dawkinse.

Každej jsme ňákej.
03. 03. 2010 | 06:43

Pepa Řepa napsal(a):

Jestli se nepletu, tak prvním sběračem vajglů a jiného dawkins-sajrajtu byl jistý Kokoška( ne ten malíř).

Opět musím připomenout borce, který mi vyváží čističku.
Ne fekálním voze má obrovský nápis:
VAŠE H*VN* - NAŠE RADOST

Inu, jde o to, dělat práci s láskou.
03. 03. 2010 | 07:14

Olga napsal(a):

Já v Boha a jeho přítomnost věřím. S jeho pomocí se setkávám den co den. Nemá to nic společného s modlitbou. On sám se nám připomíná. Stačí se dívat, naslouchat a přemýšlet. Že si něco nedovedeme vědecky vysvětlit není důvod k neexistenci.
03. 03. 2010 | 07:37

Jamima napsal(a):

Zbyněk Matyáš - s tím čistým moravským venkovem to bohužel nebude tak horké, já totiž nebydlím v Praze ale na severní Moravě....;)
03. 03. 2010 | 08:07

Nestranný pozorovatel napsal(a):

Hořejší má nepochybně smysl pro humor i dramatizaci událostí. Zmíněná kniha pak určitě stojí za přečtení. Sbírání vědeckých poznatků je ale snad zajímavější činnost než sbírání psích exkrementů. Nebo se snad v knize P. Teilharda de Chardin píše, že láska k psovi je nadřazena lásce k bližnímu? Vyřešení této fundamentální otázky nesnese odkladu, pane Hořejší.
03. 03. 2010 | 08:16

skeptický napsal(a):

Dedukcí s použitím logiky jsem dospěl k názoru,že prstem prozřetelnosti byl Váš pes Barbucha,jinak strašidlo z dětské knihy Kubula a Kuba Kubikula.

O beatifikaci psů jsem ještě neslyšel,ale nevylučuji,že řečený sacrament,který jste předpisově vyhodil,nemá léčivé účinky.

Anebo si autor celou záležitost vymyslel,a celé to je dodatečné pracné alibi kvůli odmítnutí zaplacení pokuty jsa přistižen při nesbírání.
03. 03. 2010 | 08:54

vlk napsal(a):

Lena
tak to jste na tom jako dost často tady v diskusích. Pátráte po ějaké zajímavé myšlece a vono zatím...
03. 03. 2010 | 08:54

claudius napsal(a):

Panebože,dnes tu na páně profesorově bloggu není žádný modrý zběsilec!Gratuluji!
03. 03. 2010 | 09:11

Ládik napsal(a):

šéfe,
nedopsal jste, jak jste naložil s tím lejnem v igelitu. Našel jste knížku a já nedávno našel lejno v igelitu na zemi.
03. 03. 2010 | 09:17

DK napsal(a):

To Olda

Přeci je více co nejdou zhmotnit a přeci tu jsou: láska, vůně, vzduch...emoce...tedy existují jen v jiné podobě než té hmotné.

Autorovi:
Přeji více takovýchto zážitků ve Vašem životě:-) Duši potěší, srdce zahřeje...zastihuje člověka vždy v pravý čas a na první pohled trochu fádních místech a situacích...
Náhody neexistují..
Hezký den.
03. 03. 2010 | 09:22

Frante napsal(a):

Jak je ta dnešní doba zkažená. Člověk když si jednou splní svoji zákonnou povinnost tak si hned si myslí, že učinil dobrý skutek zasluhující odměnu od samotného Boha
03. 03. 2010 | 09:23

Viola napsal(a):

Podobný zážitek mám

s knihou Avatar, kterou jsem našla také u popelnice a ejhle po roce se objeví film Avatar, který trhá rekordy. Co je dole, bude nahoře.
03. 03. 2010 | 09:26

J.H. napsal(a):

Pane profesore,

opravdu zvláštní témata v poslední době volíte. Ne že bych si to přečetla bez zájmu, je to takové odpoutání od myšlenek na perspektivy, které před sebou máme, ale právě od vás bych čekala jiný obsah článků. Na příklad jaké jsou politické postoje vědecké obce a jak se na ně díváte vy, proč nemohl na půdě akademie vystoupit prof. Finkelstein a jak se na to díváte vy. Články, které jste předložil, by byly jistě velmi zajímavé v dobách klidných. Jenže v této době, kdy jde doslova o budoucnost lidstva a jeví se, že bude buď zcela ovládnuta z jednoho centra bez možnosti účasti obyvatel země na jakékoliv její správě, anebo se rozšíří současné lokální vraždění na většinu světa po němž teprve přijde prozření lidstva a katarze, mi připadají tyto pohodové blogy málo podstatné.
03. 03. 2010 | 09:29

buldatra napsal(a):

Nevím, nevím, ale na závěr předsvatebního školení se mi kniha od jezuity nezdá moc praktická.
Očekával bych spíš něco z tematiky, do které dělá Plzák, Uzel a podobně.

Ale pan farář asi tenkrát věděl, co dělá...
03. 03. 2010 | 09:41

Michal Macek napsal(a):

viola:

ted je v mode tocit fantasy filmy a filmy podle komixu - asi proto ze dobrej puvodni scenar ma cenu zlata.kdyz asi pred rokem vysel jeden novy komix,distributor to provazel reklamnim heslem: "prectete si to driv,nez se na to vrhne holywood!"
03. 03. 2010 | 09:41

iga napsal(a):

Hneda ale hned jsem se bezela podivat ke kontejneru.

Ourednikovu Europeanu jsem tam nenasla (ani pod nim...)

Ach jo, kde je? Kde jenom je jedna z nejlepsich knizek jakou jsem kdy cetla???

Asi ze jsem nemela v ruce to psi ho...
Ale pockam jeste tam zajdu odpoledne s pokakanou plinkou:-D
03. 03. 2010 | 10:13

DK napsal(a):

To J.H.

Je zajímavé, že někteří lidé mají stále věčnou touhu druhým sdělovat až kázat, co mají dělat nebo snad jim připomínat jakési "závazky" vůči veřejnosti, které existují jen ve Vaší hlavě (to není první ani poslední blog, kde tohle čtu...ne jen od Vás, podotýkám)...Témata si snad může vybírat každý sám, co chce sdělit ostatním, pokud má tu potřebu a touhu a má patřičnou úroveň....
Že je někdo negativně naladěn a jiný to odmítá akceptovat, nedává člověku právo druhému brát svobodu volby. Já od lidí také očekávám více, než my mohou dát:-)), můžu však očekávat totéž od sebe??? Nemohu. Není to směšné, co tu já a vy vlastně píšeme? Není celý svět pozemský jedna velká komedie až fraška, co lidé tu dovedou tropit??
Které ty doby byly klidné, jak píšete? Vždy jde a šlo přeci o budoucnost lidstva a nejen lidstva, proto je tolik bláhovosti, neb přítomný okamžik nikdo tak nevnímá, kdyžtak jako úvahu nad tím, co se stane - až. Ty vaše vražedné scénáře, jež zachvátí nejspíš podle Vás celý svět, mají původ v pravidelném vstřebávání negativních hledisek, neboť ty hezké už nejste schopna vidět...nebo v malém poměru k tomu zlému.
Navíc, proč vy, tak náročný člověk na to, co je podstatné, dle Vašich úvah, trávíte svůj čas tím, že označujete věci jiných lidí za nepodstatné?? Dává Vám vniřní klid, sílu, rovnováhu, lásku, harmonii? Ne? Tak proč to člověk dělá? Dává Vám pocit že něco měníte k lepšímu? Kdo z nás dvou je více bláhový?:-))
Jinak pěkný den.
03. 03. 2010 | 10:43

DK napsal(a):

To Mluno Mazlavý

Asi smíchy puknu...bravo:-))
Super, když je smysl pro humor..:)
03. 03. 2010 | 11:08

skeptický napsal(a):

Profesore
Teď mne napadá,že společný slovní kmen by mohl být původcem těchto mysterií,jak jsem již objasnil na slově knihovna.

Váš skorojmenovec Vrchlický(viz Hořejší) se rovněž proslavil baladou o hovně.

Ve slovech a jménech jsou spoutané síly,jejichž význam nevnímáme.Ne nadarmo se říká Dej psovi blbé jméno,a můžeš ho rovnou zastřelit.

Nemohli byste na Vašem ústavu vyvinout psa,který netento?
03. 03. 2010 | 11:20

Alif napsal(a):

K těm modlícím mlýnkům: plotny v harddisku se otáčejí obvykle 72000 za minutu. Takže když nějakou modlitbu uložíte v počítači na disk, vygeneruje to drtivý modlitební výkon.
03. 03. 2010 | 11:23

P.K. napsal(a):

skeptický:
"Prý existuje nějaká universální mysl,na kterou jsme napojeni.Několikrát došlo k stejným objevům lidmi na opačných koncích zeměkoule ve stejnou dobu".

Zde bych si dovolil uvést další, starší názorný příklad : z historie známe dokonce masové objevy, které učinily velké skupiny lidí, (i zvířat, která jsou také součástí UM), na různých místech ve stejném okamžiku. K těm nejznámějším patří objevy existence některých vesmírných těles. V těchto důležitých objevech bývá někdy rozdíl až několika hodin (pravděpodobně způsobený časovými pásmy: je dokázané, že v době spánku jsme od UM odpojení).

"Existuje prý okamžik,kdy cokoliv si přejete se vám splní.Jen vědět ten správný moment.Většina lidí to promrhá,když chce ještě dvě deci".

Prosím, nepodceňujte důležitost a vliv alkoholických nápojů na život lidí. Pro mnoho jsou právě ty "dvě deci" to nej. přání. A pokud to ještě někdo zaplatí...
03. 03. 2010 | 11:25

skeptický napsal(a):

to Alif
Salaam

Já jsem se jednou do harddisku podíval se šroubovákem,protože v počítači něco štěbetalo.Netočilo se tam nic,plotna tam není žádná,a pak už to nešlo vůbec.
03. 03. 2010 | 11:33

skeptický napsal(a):

P.K.

Některé masové objevy vesmírných těles se po západu slunce dokonce cyklicky opakují.
Já kupříkladu objevil,že je teď někdy úplněk.Yahooo.

K některým masovým objevům nedojde,jak si stěžovali kanibalští archeologové ,kteří hledali masové hroby.

Celý život jsem na alkohol vždycky měl,asi díky tomu,že skoro nepiju.

Tak už tu máme pejsky a nebeská tělesa,chybí už jen slečna Lenočka.
Ale ta má asi teď práci vyhotovovat upřímná přiznání.
03. 03. 2010 | 11:46

Light napsal(a):

to Václav Hořejší:

Přiznám se Vám profesore, tu knihu jsem na Vás nastražil, jestli si mne všimnete a všimnul jste si. Opět jsme si společně ukázali, že neexistují podezřele souhry náhod, že neexistuje nápaditý plán, který nám otevírá oči.

Chtěl jsem Vás jen inspirovat a povedlo se. Totiž podobně jako jste kdysi ztratil a nyní našel svojí oblíbenou knihu, můžete i díky své prozřetelné cestě, nyní v sobě najít i svou otevřenou pravou spravedlivou tvář "racionálního vědce člověka" a přijmout důležitou roli (nikoliv TP), v duši skutečného hybatele vesmíru. Jak se říká, pes který štěká, nekouše a ne vždy ten, který své anální výtvory na veřejnosti ukazuje či ve volné přírodě odhodí, tím pádem ne vždy jen něco občas pohnojí, ale třeba i některé tím pádem k zamyšlení probouzí, povznáší a druhé nakopává, když něco nového zasévá, když vhodnou paralelou společného humorného příbytku cesty přátelství a tolerance lidí, zvířat a bytostí přírody, k prospěšnému pochopení a fungování našeho vesmírného řádu, uvnitř našeho přírodního společenství nabádá.

Věřím, že nejste zlý člověk profesůrku, i když občas míváte rohy a ocas Vám sem tam leze z gatí, když Vás vzrušují naklonované oči na muších nohou a s podobnými myšlenkami si jako vědec zahráváte, nicméně mnoho věcí Vás štve právem a za mnoho jak se zdá zřejmě ani nemůžete. Nicméně nemusíme se bát o svou budoucnost, pokud ke své vědecké práci přistoupíte s respektem k přírodě i duchovnímu odkazu lidí nás všech. Takže se mějte krásně, zdravím Vás a přeji mnoho zdaru při recyklaci odpadů i ve Vaší další práci s či bez eventuálních, v praxi mnohdy nejen psích exkrementů...
03. 03. 2010 | 11:51

Lena napsal(a):

Matyáši,
u nás na jihomoravském venkově je to samý hovno, psí, králičí, kravské, srnčí, kočičí, zaječí a kuní. V Brně je psích taky dost. Tak nevím, jak s tou čistotou na Moravě.
03. 03. 2010 | 13:04

Pava napsal(a):

Já mám zase opačný zážitek. Ztratil jsem u popelnice knihu, a když jsem se tam udýchaný vrátil, zjistil jsem, že se převtělila do igelitového sáčku s obsahem.
03. 03. 2010 | 13:30

skeptický napsal(a):

Pava
To udýchaný se mi nelíbí.Moc čtete,a málo chodíte.
Kupte si psa,jsem si jist,že profesor ji jako poctivý nálezce po přečtení vrátí.Sáček jste si jako protihodnotu doufám schoval.
03. 03. 2010 | 13:40

buldatra napsal(a):

Leno,

nevím jak ve městě, ale do přírody hovno psí, králičí, kravské, srnčí, kočičí, zaječí a kuní tak nějak patří.
Horší by bylo, kdyby se všude po lesích, vodách a stráních místo hoven povalovaly knihy od P. Teilharda de Chardin „Místo člověka v přírodě“.

Dovedete si to představit?
03. 03. 2010 | 14:23

sousedka napsal(a):

Tak vidíte, že to není nepořádek!
03. 03. 2010 | 14:29

LUF napsal(a):

Tak tu knihu jsem včera večer ztratil, nejspíš mi vypadla z tašky když jsem z ní do kontejneru vyndaval přečtené časopisy. Když jsem se tam vrátil, zjistil jsem že už jí stihnul někdo sbalit. No nic, přeju příjemné počtení, když tak příležitostně napište do článku co v ní bylo
03. 03. 2010 | 15:09

Rumcajs napsal(a):

Koukám, pod Hořejším se zas jako dycky diskutuje vo hovně.
03. 03. 2010 | 15:32

Skogen napsal(a):

Apropo, jak se to vlastně má s tím hnidopichem...? Už mi to delší dobou vrtá v hlavě. Je to od pýchy, čili hnidopych, anebo od píchání, neboli hnidopich?
03. 03. 2010 | 15:58

Pozorovatel napsal(a):

... všimněme si ekonomického aspektu věci: pan ředitel byl inspirován, měl radost, vzal si knihu a zanechal ...
03. 03. 2010 | 16:05

vaclavhorejsi napsal(a):

skeptický:

"Nemohli byste na Vašem ústavu vyvinout psa, který netento?"

Uz se stalo, je to potencialne obrovsky uspech, zatim je jen problem, z strasne tento (bleje)...

..
03. 03. 2010 | 17:26

Light napsal(a):

to Pozorovatel & Rumcajs:

Ano, každá kniha bude - li vyvážena ....., bude o úrodnou půdu postaráno. Máme - li však přehnojeno, znamená to, že je zde až moc hnidopichů a knih a je - li exkrementů naopak nedostatek (v ČR zřítkakdy), můžeme přijít opět s nějakou zajímavou knihou. Celý vztah možno vyjádřit i matematicky, kdy z rovnice zachování energie E = mc2 vyplývá, že energie Exkrementu = moc cancání na druhou:)
03. 03. 2010 | 17:38

Holubář napsal(a):

Roztomilý příběh, bylo by príma, kdyby byl modelový, precedentní.
Vzhledem koho všeho jsem za svůj již plešatý život pohostil po kavárnách a vinárnách (berme to, prosím, jako dobrý skutek, nenechme se mýlit Nešporem), takm se těším co začnu nacházet u kontejneru já....
Jsem skromný, i lahvička Chateau Petit vilage by občas bodla :-).
03. 03. 2010 | 17:53

Souhvězdí Velkého psa napsal(a):

Zpráva z blízkého setkání třetího druhu

Akce mezigalaktické odpadní sondy úspěšně dokončena. Inteligentní druhy nalezeny. Vzorky získány. Myšlenky formou "T.Jarda" infikovány : Planetu čeká grandiózní budoucnost !! Další sondy mohou začít budovat příznivé prostředí pro budoucí kolonizaci. Dokud nebude celá Galaxie osídlena. Haf haf !!

:-)
03. 03. 2010 | 18:57

Michal Macek napsal(a):

jen tak mimochodem - dnes sem koukal v TV na reportaz o deja vu.rikali tam ze tento jev neni dosud vysvetlen ale ze nejcastejsi vysvetleni je nejaka disharmonie v synchronizaci mozkovych hemisfer ktera zpusobuje ze muzeme nejaky jev "videt" 2 hned za sebou - to ovsem plati pro deja vu ktere se nam stane ihned (jako ve filmu matrix ve scene s cernou kockou),uz to ale nevysvetluje deja vu kdy se nam zda ze sme urcity jev uz videli hloubeji v minulosti napr pred jednim dnem,mesicem,rokem ,10 lety.sam sem takove zazil pakrat i hodne silne (byl sem a jsem stale presvedcen ze sem tu udalost uz presne takto jednou zazil)...
03. 03. 2010 | 19:55

iga napsal(a):

Vaclav Horejsi

takze pane profesore, nezabrala ani pokakana plinka.
Europeana se neobjevila(y).

Kouzelnou babicku jsem taky nepotkala, ackoli dobrymi skutky jsem dnes hyrila.

Rekla bych, ze to mate s Tim nahore dost dobre...

Ale bacha abyste si to nepokazil.
Mne se podobne veci stavaly drive, ale jakmile jsem se s tim sverila svym blizkym, tak to ustalo (bohuzel)
03. 03. 2010 | 20:08

Největší pes napsal(a):

Souhvězdí Velkého psa:
Ti nejdokonalejší...nejvěrnější a nejlepší přátelé člověka se přece živí elektrickou energií. A v tom vidím naši budoucnost i já. :-)
03. 03. 2010 | 20:49

skeptický napsal(a):

Profesore,

Jako honěný chemik :
Co říkáte následující reakci?

VO(OH)2 + N2O2 = VNO.OH + HNO3

Pokud by reakce byla obousměrná,objevil jsem laciný zdroj Vanadia z hovna a kyseliny.

Myslíte,že při cenách kolem 30 USD/kg by se to mohlo vyplatit?
03. 03. 2010 | 20:59

Daňový poplatník napsal(a):

Čiň Hořejšímu dobře, h..nem se Ti odmění.
03. 03. 2010 | 21:03

skeptický napsal(a):

P.S.

Budu hádat.Toho psa jste na konci zašili.
03. 03. 2010 | 21:03

Skogen napsal(a):

Michal Macek, jestliže ta druhá půlka mozku zabere po deseti letech, tak to možné bude ;)

Anebo se vám to do vědomí nacpe oklikou přes synapse, které mezi sebou drží šuple, ve kterém je deset let stará vzpomínka na samolibý výraz tchýně, budiž jí země lehká.. A z pochopitelných důvodů se vám zasociuje jen ten časový vjem spolu s "deja vu"...
03. 03. 2010 | 21:24

Michal Macek napsal(a):

skogen

tam to vysvetlovali nejakou synaptickou prodlevou ale zda se mi blobost ze by mohla trvat treba rok.v reportazi rikali ze deja vu zazilo nekdy 70procent populace - stalo se vam to nekdy?
03. 03. 2010 | 21:28

Skogen napsal(a):

Je fakt, že kolikrát vzniká dojem, že určité, pro subjekt významné, jevy mají tendenci vyskytovat se společně, aniž by je spojovala zřejmá kauzalita. Mystik Jung tomu tuším říkal synchronicita. Lidově tomu většinou říkáme blbá náhoda.
03. 03. 2010 | 21:32

Skogen napsal(a):

Michal Macek, stalo a ne jednou. Moment uvědomění si známosti situace, mnohdy v reálném čase, je velmi působivý. Třebaže to někdy působí jako nepřesná vzpomínka, tedy buď jen s nějakými významnými shodami, anebo s ne zcela totožnými reáliemi. Ale jasný vjem známosti situace je takřka hmatatelně přítomný a tak trochu pocitově děsivý...
03. 03. 2010 | 21:40

Michal Macek napsal(a):

skogen:

jak pisete,taky se mi to stalo nekolikrat a nekdy byl pocit "jiz videneho" velmi intenzivni,nekdy sem mel jen pocit podobnosti...i kdyz mam rad vedu,tady bych se klidne klonil k nejakemu "nevedeckemu" vysvetleni (pohled do budoucnosti nebo prolniti paralelnich vesmiru atd..)protoze na nejakou synaptickou poruchu mi to prijde jak pisete prilis "hmatatelně přítomný a tak trochu pocitově děsivý"
03. 03. 2010 | 21:56

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Jamima:
Aha, já na ten sever zapomněl. Přesto i Ostrava Moravská nebo Slezská připada čistší než Praha.
03. 03. 2010 | 22:02

Zbyněk Matyáš napsal(a):

DK:
láska, vůně, vzduch jsou hmotné.
03. 03. 2010 | 22:06

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Leno, proboha, kde to žijete? Určitě ne na Valašsku.
Vypadá to, že při výběru místa svého žití jsem měl vyjímečné štěstí.
Anebo svůj k svému.
03. 03. 2010 | 22:12

Skogen napsal(a):

Pro Michal Macek

jenže celá okolní realita je zprostředkována právě těmi fyzikálně-chemickými procesy v nervové síti, což v důsledku od skutečné objektivní reality nemáme šanci rozeznat. I na ten budík se díváme našimi smysly a jediné, co náš pohled validuje je shoda s jiným pozorováním a kauzální vazby... Takže nevím.
03. 03. 2010 | 22:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Lena:
A takové je to u nás:
http://aktualne.centrum.cz/...
03. 03. 2010 | 22:25

DK napsal(a):

To Zbyněk Matyáš

Pokud je "nacpete" do nějaké hmotné "nádoby" tak snad ano.
Vzduch do duše u kola, vůni do parfému, lásku nevím jak vy osobně pojímáte...snad umělecky...proč ne...ale v nákupní tašce si to neodnesete a za peníze nekoupíte, snad jedině ve formě nějakého díla?

Hm...já mluvila o jejih původní pocitové podobě...spojené se smysly a emocemi.
Aler třeba víte více než já - laik, ráda se nechám poučit. třeba to jinak ani vnímat nedovedu.
Hezký den.
04. 03. 2010 | 07:21

Pozorovatel napsal(a):

...jak zhotoven
tak z toho ven.
04. 03. 2010 | 10:26

Light napsal(a):

to Skogen & Michal Macek:

Deja vu, o kterém píšete a můžeme polemizovat se dá charakterizovat, jako mikropropojení makročasoprostoru v mysli člověka,:) čili je to otázka paměti a vnímání a vzpomenete si na něco co je, jako na něco co už bylo a má být a tato iluzorní časová disynchronicita mate člověka natolik, že se mu zdá, že už to jakoby někdy viděl, zažil.

Dle mého je to určitá forma zvýrazněného "hlubšího procítěného" vnímání určité situace, napojením se na chcete - li pro někoho možná superego, nadjá, či element universálního plánu v širších smyslových souvislostech. Tento paměťový efekt je jako dar a má nám vždy něco říct, napovědět. Klademe si otázku, PROČ se nám toto stalo, jsem snad blázen?:-) Souvisí to s naším psyché, lidskou a universální pamětí, která se jakoby na malý okamžik propojí a nestačíme se pak mnohdy divit:-)

De javu jsem zažil dokonce i ve škole, kdy jsem byl osvícen vývojem budoucích událostí přesně tak, jak se pak staly a řeknu Vám, pořádně jsem se tenkrát potil, když jsem věděl, že se mě zeptá na to, co jsem přesně nevěděl a pak byla tato otázka vyřknuta přesně tak (situace + haptika + verbální projev), jak jsem čekal, protože mi toto předtím problesklo celé hlavou a jednoduše jsem to viděl a vnímal jako budoucnost, současnost a minulost dohromady (asi 2 sec mi připadaly jako celá věčnost), vnímal jsem se jako v nějakém filmu, ale naštěstí to dobře dopadlo a odpověď jsem nakonec zvládl...

Nicméně ani toto nepokládám za věc mezi nebem a zemí, jen část neprobádaného paralelního vesmíru našeho vědomí, které máme ještě poznat a seznámit se s potenciálem vlastního chápaní, vnímání a otevírání bran aktivace DNA lidské pamětí.
04. 03. 2010 | 12:15

Lena napsal(a):

Matyáši,
tak já dorazím 22.3. na oslavu i se svými třemi psy. Ti se postarají o to, abyste nevypadli z celorepublikového hovínkového průměru!
Tam opravdu bydlíte?
Já bydlím u Brna. Ale myslela jsem, že kočičí, srnčí, zaječí a kuní hovínka jsou na každém venkově.
04. 03. 2010 | 14:40

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Lena:
Přímo tam ne, je to naše okolí.
Srnčí a zaječí hovna jsou bobky a v relatívně malém množství, o kunách ani nemluvě, kočky své exkrementy zahrabávají.
Kdyby každý člověk choval tři psy....no tak sbohem čistoto. V Praze to vesměs vypadá hrozně, i když tam mají průměrně jednoho psa na tři lidi.
Na co je vlastně máte?
04. 03. 2010 | 15:08

Light napsal(a):

Tvrdím pořád, že očkování humorem je pořád lepší než vakcinace...

http://www.prvnizpravy.cz/z...

...

jinými slovy očkováním proti HXNY k trvalé sterilitě??? A to je jen nepatrný zlomek aspektu celé bacil - baxteriální vědy. Jsem zvědav, kdo další se s něčím podobným přihlásí a co nového nám věda opět přinese. Gates potvrdil, že vakcíny obsahují látky, které snižují plodnost, či přímo vyvolávají sterilitu, stejně jako různé nemoci typu autismu či poruch imunity. IMUNITNÍ PODPÁSOVKA ŠITÁ NA MÍRU PROFESOROVI a jsem zvědav, co on na to jako "renomovaný odborník z oboru". Jsem si jist, že bude reagovat jako znalec a tyto závěry nejen jednoznačně podpoří, ba co víc, za Billa se i postaví a bude poselství ztráty imunity hájit.

... takže jen řečnická otázka na profesora, jak může Bill Gates přijít s takovýmito nemístnými lžemi, pokud se nezakládají na pravdě? Už dost vědecké očkovací kamufláže a ptám se, je tedy vyjádření Kill Billa skutečně oním exkrementním prostředkem k našemu prozření???
04. 03. 2010 | 15:14

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Light:
Každý zasvěcený přece ví, že Bill Gates je odborníkem na všechno, obzvláště na to, co miluje. Takže už stačí jej dokopat k doplnění, jaké sterilizující látky se do vakcín přidávají, jakou mají účinnost...atd.
Ještě, že jsem se nedal očkovat proti prasečí chřipce. :)
04. 03. 2010 | 15:32

vaclavhorejsi napsal(a):

Light:

Nepostrehl jste (resp. to podivne medium, ktere citujete), ze Gates mluvi o vakcinach proti poceti - uz dlouho se pracuje (a s urcitymi uspechy) na vyvoji vakcin, ktere maji antikoncepcni ucinky (napr. protilatky proti spermiim, ktere znesnadni oplodneni).
Tedy neco podobneho jako soucasna hormonalni antikoncepce.
Zcasti se to uz prakticky pouziva ve veterinarni medicine.
Muzete si o tom precist zde:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov...

Naprosto jiste Gates nemluvi o tom, ze "vakcíny obsahují látky, které snižují plodnost, či přímo vyvolávají sterilitu, stejně jako různé nemoci typu autismu či poruch imunity."

..
04. 03. 2010 | 15:35

skeptický napsal(a):

Profesore

Ono je to už dnes každému víceméně jasné,krom těch,kteří jsou finančně závislí na nějakém chlebodárci,který momentálně hraje mrtvého brouka,protože ze sebe udělali blbce.

Omezovat porodnost v zemi,která je na vymření je skutečně potřeba.

Teď nám budou cpát nějaké krmení do kaprů,aby nás prý vyléčili z cholesterolu.
Co si nevypěstujete na zahrádce nejíst.

Teď se obouvají do nehumánních porážek prasat.Tady je také nějaké deja vu.

Navrhuji biblický typ,který byv v minulosti kritizován pro krutost byl naopak prohlášen za nejhumánnější.Stejně to skončí tak,že se prasata zakážou.Mohlo by to někoho urážet.

Jen u nás jsme dost blbí si sem pustit geneticky modifikované plodiny,a akademici se za kus žvance čile angažují.

Nejspíš to bude těmi vzdělanými elitami,co se rozlezly všude.
A z nás jsou tu pokusní králíci.

Trochu zpátky : krásným deja vu skloubeným se synchronicitou je Heinz Fischer z Rakouska a náš Jan Fišer.

Ten Rakouský se rozčiluje nad bezprávím.Nikdo je sem na tři sta let nepozval.
04. 03. 2010 | 16:00

Light napsal(a):

to Václav Hořejší:

Kéž byste měl pravdu, nicméně nabyl jsem dojmu a měl za to, že se v článku psalo spíš o vakcínách a ne o hormonální antikoncepci. Jak mohl nějaký popleta napsat přímo do názvu článku vakcíny mají snížit populaci, když vlastně jde antikoncepční pilulky. To je ale nepořádek, sypu si popel na hlavu, takhle fabulovat.

"Jestliže odvedeme velký kus práce díky novým vakcínám, zdravotní péči a reprodukčnímu zdravotnictví, mohli bychom to (myšleno velikost populace) snížit možná o deset nebo patnáct procent," řekl Gates. Proč tedy používá výraz vakcína, když jde o antikoncepci, to netuším.

Dále přiznává, že tentýž cíl (redukci počtu obyvatel) mohou zajistit i nové vakcíny. Potvrdil tak informace a výzkumy, podle kterých vakcíny obsahují látky, které snižují plodnost, či přímo vyvolávají sterilitu, stejně jako různé nemoci typu autismu či poruch imunity. Toto je opět v přímém rozporu s Vaším stanoviskem, že naprosto jistě Gates nemluví o tom, že vakcíny obsahují látky, které snižují plodnost, či přímo vyvolávají sterilitu, stejně jako různé nemoci typu autismu či poruch imunity.

Raději tedy strkám hlavu do písku, poněvač jste mne zcela zmátl...resumé...čert se v tom vyznej a nedivil bych se, pokud se časem objeví spekulace, že nejbezpečnější bude pozřít štědrovečerního kapra nakrmeného přímo antikoncepčními pilulkami, čímž jednou za rok zcela humánním způsobem všichni přispějeme k omezení naší populace.
04. 03. 2010 | 17:07

Light napsal(a):

Mimochodem už zcela jasně vidím ty dlouhé fronty, především českých romek, které čekající ve frontě na tuto "bezpečnou vakcinaci", aby předešly fópá s rizikovým podvazováním vaječníků. Prostě nikdy nepochopím, jak někdo může myslet vážně, že si někdo DOBROVOLNĚ nechá naočkovat takovýto přípravek, jak tvrdí profesor - "něco podobného jako hormonální antikoncepce".

Moje prababička by profesorovi řekla: "Ale di synku, kdybys hlupě nědřystal, že tě haňba něochlustně:))
04. 03. 2010 | 17:18

vaclavhorejsi napsal(a):

Light:

Jeste jednou - existuji vakciny, kterymi se vyvolava "imunita proti poceti" - prave tak, jako po vpraveni antigenu nejakeho viru mohou vznikat v tele protilatky proti tomuto viru (ktere pak chrani proti nasledne infekci), tak po vpraveni vhodne upravenych antigenu spermii mohou vzniknout protilatky proti spermiim, ktere budou branit normalni oplozovaci funkci techto bunek.

To nejsou zadne pilulky, neni to hormonalni antikoncepce, je to "imunologicka antikoncepce".
Nevim, jak to rici vice polopaticky...

Ty "prvni zpravy" jsou evidentne nejaky stupidni ignorantsky platek, ktery falsuje zpravy.

..
04. 03. 2010 | 17:22

Lena napsal(a):

Matyáši,
množství psů nesouvisí s exkrementy povalujícími se, ale s exkrementy vyprodukovanými. To první souvisí s určitým procentem nevychovaných lidí. Za větší binec ale považuji znečištěné řeky, povalující se plastové láhve, binec u popelnic a pod okny každého paneláku, dále zasviněná křovíčka v parcích či povalující se injekční stříkačky.
Tak až psi dosáhnout svou činností stejné úrovně znečištění jako lidi, tak budou moct lidi teprve držkovat na psy.

Já mám psy pro radost, pro zlost a jednoho též proto, že by byl býval v útulku uhynul. Mě připadá úplně normální, že se kolem mě hemží nějaký ten pes. Jak ne, tak mám absťák.
04. 03. 2010 | 17:26

hanah napsal(a):

Pane Hořejší,
a byla ta knížka opravdu PŘED kontejnerem nebo tak trochu v...:-)?
04. 03. 2010 | 17:35

Light napsal(a):

re Profesor:

...pak mi tedy ještě uniká souvislost mezi těmito látkami a možným rizikem autismu resp. ztráty imunity o kterém se zde píše? Jde snad o vedlejší produkt či přímý komplement těchto zamýšlených "antikoncepčních vakcín"? Autismus či ztráta imunity jako doplněk antikoncepční prevence??? A bude toto očkování proti početí povinné nebo dobrovolné??? Zcela racionálně si myslím, že pokud bude dobrovolné, očekávám poptávku limitní k 0, protože převážná většina lidí chce mít někdy rodinu, ne být doživotně sterilní a toto celé mi přijde mírně řečeno absurdní až přitažené za vlasy. Antikoncepce se dá přece vysadit, ale jestli už bude mít někdo trvale získanou imunitu proti početí, není z vědeckého hlediska tato imunita zároveň skrytým globálním populačním morem či získanou rakovinou neplodnosti??? Dle mého toto není žádoucí a pokud pro někoho ano, ptám se, kdo rozhoduje a kam až sahá lékařská a farmaceutická pravomoc v oblasti samotné aplikace vakcín a nehrozí tím pádem populaci i riziko zneužití vakcín???

No říkal jsem si hned, že to celé bude nejspíš nějaký nesmysl a uklidnilo mě, že jste potvrdil mou hypotézu, že jde evidentně o stupidní ignorantský plátek, který falsuje zprávy. Zvažuji tedy soudní žalobu na autory podobných článků a neprodleně se spojím i s Billem, jestli už se dozvěděl, že v této souvislosti bylo zneužito jeho dobré jméno...
04. 03. 2010 | 18:00

zdesta napsal(a):

Pak ať někdo tvrdí,že jsme národem nevzdělanců a chrapounů.Vždyť je to tu jak u G.Jarkovského. Psímu hovnu se tu říká extrement,nebo lejno.Normální kadění-(lidově sraní) je zde popsáno jako vyprázňování distální části gastrointestinálního traktu. Tomu se nechce ani věřit.
04. 03. 2010 | 18:06

buldatra napsal(a):

Zdesto,

jste snad nevěřící Tomáš?
A to se ještě nikdo nezmínil o použití toaletního hajzlpapíru za účelem otření rekta.
Totiž, jsou i tací chovatelé, kteří tento bohulibý akt na psu svém vykonávají.

...tak mě napadá, nechyběly snad v té knize, ledabyle pohozené u kontejneru, nějaké listy? A z jak tvrdého jsou papíru listy v té inkriminované knize?
04. 03. 2010 | 19:44

iga napsal(a):

buldatra

mate, mily kolego, zajiste na mysli listy v te "kontaminovane knize"...

Vazeni pratele, ano!
04. 03. 2010 | 20:34

vědec napsal(a):

Mně se to ššššíííleně líbí. A vo vo vo votom je věda.........
04. 03. 2010 | 20:36

skeptický napsal(a):

Někteří milovníci psů jdou do neskutečných délek pro své miláčky.

Viděl jsem jednu dívku ve skupince anarchistů postávajících na Václaváku,která podala jointa kolegovi,věcně přidřepla ke svému vlčákovi pod stromem,a ze soucitu ho věcně ručně uspokojila během pár vteřin.Uřela ruku do texasek,jako by se nechumelilo,a vzala si kuřivo zpět.Bodejť by se chumelilo,bylo to v létě.

A já blbec do té doby věřil,že už jsem viděl všechno.
04. 03. 2010 | 20:49

skeptický napsal(a):

P.S.

Ten strom už tam možná nebyl.Byl večer,první Máj..
04. 03. 2010 | 20:54

Michal Macek napsal(a):

skepticky:

"...a rekla: pij!"
"Pyj?to ze rekla?..to musi byt zenska"!

:))
04. 03. 2010 | 20:58

vaclavhorejsi napsal(a):

hanah:

"a byla ta knížka opravdu PŘED kontejnerem nebo tak trochu v...:-)?"

Skutecne pred kontejnerem, uplne paradne nachystana...
V kontejneru zatim jeste vetsinou nehledam, to teprve prijde, az budu penzista...

..
05. 03. 2010 | 07:40

ALT napsal(a):

To autor,

hezké, jak blízko může být od "sraček" k povznesení a naopak.

Jen nevím, co tím chtěl naznačit nejvyšší, není to nějaký odkaz na blízkou budoucnost ČR? :-)
05. 03. 2010 | 08:57

buldatra napsal(a):

To by mohlo pana profesora zajímat:

http://www.novinky.cz/kokte...

Třeba by se to líbilo i ostatním sisyfovcům. Balvany jsou již na spadnutí...
05. 03. 2010 | 13:05

vaclavhorejsi napsal(a):

Light:

"...pak mi tedy ještě uniká souvislost mezi těmito látkami a možným rizikem autismu resp. ztráty imunity o kterém se zde píše?"

Zadna takova souvislost neni, to si jen ti novinari hloupe vymysleji...

"A bude toto očkování proti početí povinné nebo dobrovolné???"

Obecne dobrovolne, jen pro vas povinne.

..
05. 03. 2010 | 13:30

Light napsal(a):

to Václav Hořejší:

Óóó, a nebylo by tedy smysluplnější naočkovat spíše Vás a ty novináře, kteří si takto vymýšlejí, co myslíte? Proč mě? Jste hodný a děkuji za Vaši péči, nicméně bylo by to stejně zbytečné a jde mi hlavně o VÁS POZEMŠŤANY, ne o mne. Jste roztomilý, ale zároveň i trochu bláhový. Buďme přece realisté, nechci zbytečně plýtvat z peněz daňových poplatníků na tuto vakcinaci, neboť mne již před časem prozřetelně obdařili proti podobným látkám preventivním universálním druhem "VESMÍRNÉ IMUNITY" a stále zapomínáte, že máte tu čest s vesmířanem a pro ty, jsou podobné škodolibé látky pozemských "imunologů" jaksi bez efektu. Ale jinak jste milý:-)...
05. 03. 2010 | 15:13

Zbyněk Matyáš napsal(a):

skepticky:
04.03.2010 20:49:23
Čemu se divíte? To ho na veřejnosti měla uspokojit klasicky?
06. 03. 2010 | 06:25

skeptický napsal(a):

ZM
Myslíte jako ta paní,co šla k doktorovi s odřenými lokty a koleny?
Doktor navrhl změnu stylu,a ona že její bernardýn nic jiného neumí.
06. 03. 2010 | 09:33

Zbyněk Matyáš napsal(a):

skeptický:
Ao, i když vlčák je menší.
06. 03. 2010 | 21:32

skeptický napsal(a):

ZM
To by ho museli postavit na knížku. Z knihovny.
07. 03. 2010 | 01:18

Light napsal(a):

Not at all don´t worry be ready to friendly and thank U2 dear jedai and leo-dragons time watchers...
07. 03. 2010 | 10:12

Mara napsal(a):

Pane profesore, koukam, ze se skrzeva exkrementy pomalu propracovavate k tem slibenym a jiz dlouho ocekavanym duchovnim tematum.
10. 03. 2010 | 23:46

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
19. 03. 2010 | 04:08

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 02:52

http://www.kw61.com/replica-porsche-desi napsal(a):

abc
30. 03. 2010 | 02:46

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 16:41

Links of London Jewellery napsal(a):

getting the hell out. I suddenly remembered this time, in around October, that I and Robert Tichener and Paul Campbell were chucking a football around, in front of the academic building. They were nice guys, especially Tichener.
31. 03. 2010 | 13:43

rolex replica napsal(a):

Good recommended website. I really love it. Thanks!
03. 04. 2010 | 07:56

nike shox shoes napsal(a):

buy nike shoes,Save 50% to 80% and free shipping at http://www.shox-nike.com

<p>Online Selling <a href="http://www.shox-nike.com/">nike shox</a>, <a href="http://www.shox-nike.com/">nike shox Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox OZ,Nike Shox NZ</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox R4</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Classic Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Experience Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Turbo Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Medallion EU Shoes</a>,Paypal Accept,Free Shipping and Best Discount.</p>
12. 04. 2010 | 18:39

omega watches napsal(a):

Good recommended website. I really love it.
13. 04. 2010 | 08:52

laptop battery napsal(a):

Acer Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
Apple Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
Asus Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
Compaq Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
Dell Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
Fujitsu Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
Gateway Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
HP Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
26. 04. 2010 | 15:06

laptop battery napsal(a):

TOSHIBA PA3191U-1BAS Battery http://www.batteries-shop.n...
SONY VGP-BPS2 Battery http://www.batteries-shop.n...
HP 338794-001 Battery http://www.batteries-shop.n...
HP 367759-001 Battery http://www.batteries-shop.n...
APPLE A1175 Battery http://www.batteries-shop.n...
ACER BATCL50L Battery http://www.batteries-shop.n...

laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
laptop battery http://www.batterieslaptop.net
laptop battery http://www.batteries-shop.net
laptop battery http://www.uk-laptopbattery...
26. 04. 2010 | 15:11

laptop battery napsal(a):

Compaq Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
Dell Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
Fujitsu Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
Gateway Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
HP Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
HP compaq Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
IBM Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
Lenovo Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
27. 04. 2010 | 08:43

laptop battery napsal(a):

TOSHIBA PA3285U-1BRS Battery http://www.uk-laptopbattery...
HP COMPAQ HSTNN-UB02 Battery http://www.uk-laptopbattery...
HP 417066-001 Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
SONY VGP-BPS2C Battery http://www.uk-laptopbattery...
SONY VGP-BPS2 Battery http://www.uk-laptopbattery...

laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
laptop battery http://www.batterieslaptop.net
laptop battery http://www.batteries-shop.net
laptop battery http://www.uk-laptopbattery...
27. 04. 2010 | 08:44

chonkkrr napsal(a):

http://www.louis-vuitton-handbags-cheap.com/ - louis vuitton handbags cheap
26. 05. 2011 | 15:56

onHvO1LHSoiI napsal(a):

Byl jsem pohodlne9, jeondu jsem dal tkaninou pod kolena. Můžete si přečedst celfd předběh narozened na me9m blogu.VA:F [1.9.13_1145]please wait...VA:F [1.9.13_1145](from 0 votes)
23. 08. 2013 | 17:24

gX5Km4OyJ napsal(a):

Which came first, the problem or the <a href="http://adsnezdy.com">soiuoltn?</a> Luckily it doesn't matter.
24. 08. 2013 | 16:00

Brru9BPUOF napsal(a):

That's really thnkinig at a high level http://wxxtrtxf.com [url=http://tcovfwlzkbf.com]tcovfwlzkbf[/url] [link=http://dldkpucr.com]dldkpucr[/link]
26. 08. 2013 | 14:14

I5xg9W5hGI napsal(a):

That <a href="http://srtyfmyehbe.com">adseedsrs</a> several of my concerns actually.
28. 08. 2013 | 21:42

mzSeP36TjokU napsal(a):

Bonjour, je trouve ce blog tre8s inte9ressant ! Dommage qu il n y ait pas eocrne beaucoup d articles pour le moment ! Patience J aurai quelques question e0 vous poser. Je sais bien que chaque cas est unique, et mes questions peuvent paraeetre beates et inutiles e0 plusieurs e9gards, ne9anmoins, ce serait gentil si vous pouviez m apporter dans la mesure du possible quelques pistes de re9ponse Cela pourrait qui plus est e9clairer d autres lecteurs. Sait-on jamais ! - A partir de combien d anne9es de maladie (Anorexie/boulimie confondues) devient-t-il plus complique9 de s en sortir ? J avais lu qu au dele0 de 5 ans de maladie, le processus de gue9rison s ave9rait plus long et difficile. Ca force un peu e0 croire en une certaine forme de fatalite9, mais c est vrai, peut-on dire que la dure9e de la maladie de9termine la dure9e de la prise en charge, ou pas du tout (Sans parler de relation proportionnelle, mais au moins d une tendance) ? Et du coup, est-ce que vraiment, plus on agit tf4t meilleures sont les chances de gue9rison, ou finalement, le moment de la prise en charge n est pas tant important, et l essentiel se situe en fait dans l action de la prise en charge en elle-meame ?- Est-on susceptible de rechuter e0 tout moment de sa vie lorsque l on a ve9cu les TCA, meame apre8s 15ans sans maladie , ou peut-on atteindre une vraie gue9rison entie8re ?- Enfin, et c est une question personnelle (pardon donc, si elle est grotesque), peut-on dire que parfois, l anorexie (voire peut-eatre la boulimie), au-dele0 du fait que ce soit une maladie, est en fait un me9canisme de de9fense (au meame titre que le refoulement le serait par exemple) ?Et du coup, e0 le conside9rer comme tel, le travail the9rapeutique pourrait eatre diffe9rent de celui e0 l oeuvre dans le cadre d une pathologie e0 traiter Personnellement, j ai l impression que l anorexie m a psychiquement sauve9e e0 un moment de ma vie, en ce sens of9 elle a monopolise9 mon attention sur un seul et meame the8me , m e9vitant de me sentir vide et inutile, m e9vitant de m effondrer, puisque j e9tais vraiment active, hyperactive, et du coup, j avais l impression de vivre C est assez particulier.Voile0, j ai fini mon blabla ! Bonne continuation e0 ce blog en tout cas ! http://jjdxqrv.com [url=http://nzgxxmxp.com]nzgxxmxp[/url] [link=http://mzkszjrjs.com]mzkszjrjs[/link]
06. 09. 2013 | 18:27

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 15:01

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy