ODS -TOP09 a zaměstnanecké výhody: chucpe...

06. 03. 2010 | 11:57
Přečteno 16722 krát
Před několika týdny se objevily výsledky průzkumu o tom, jak hodnotí lidé dnešní politiky ve srovnání s těmi komunistickými:
“Názor, že současní vedoucí politici jsou na vyšší odborné úrovni než bývalí komunističtí funkcionáři, zastává přibližně polovina občanů (52 %). Pouze pětina lidí (20 %) si myslí, že dnešní vedoucí politici jsou čestnější a poctivější než komunističtí funkcionáři minulého režimu. 84 % občanů se nedomnívá, že by výsady dnešních politických elit byly menší než privilegia politiků minulého režimu. Většina lidí (77 %) také nevěří, že by vláda a další vedoucí činitelé ve svém rozhodování příliš dbali na veřejné mínění.“


Výsledek tohoto průzkumu mě naprosto nepřekvapil – moje odpovědi by byly podobné, jako ty v průzkumu většinové (pokud by se ovšem otázky týkaly té opravdu současné, polopolitické vlády, byly by mé odpovědi znatelně příznivější než v případě té předchozí, neslavné Topolánkovy...).

Uplynulé dny opět potvrdily, že politici přinejmenším některých stran jako by úplně ztratili soudnost. Při jejich boji za omezení některých letitých zaměstnaneckých výhod je zřejmě ani nenapadlo zamést si před vlastním prahem.

Dovolím si v této souvislosti níže ocitovat příspěvek, který na toto téma v diskusi pod článkem M.Topolánka napsal fundovaný diskutér vystupující pod nickem „Lex“, protože lépe bych to napsat nedokázal. V diskusi pod oním článkem se objevily i poukazy na to, že poslanci mají zdarma veřejnou dopravu, plnou nemocenskou od prvních dnů nemoci po dobu 3 měsíců a řadu dalších výhod. , na obrovské “benefity” manažerů různých státních i soukromých firem, atd.

Kritiku těchto výhod označují politici a s nimi spřátelení novináři většinou jako “populismus”.

Na téma zaměstnaneckých výhod a chystané stávky byl také rozhovor s odborářským předákem Jaromírem Duškem v dnešních Lidových novinách. Ten také velice trefně odpovídá na otázky zjevně odborům nepříliš přátelského novináře (jen tu trapnou pasáž o homosexuálech si mohl odpustit...).

*****************************************************
Lex napsal(a):

Jako předsedovi vlády Vám podle zákona náleželo naturální plnění v podobě užívání k výkonu funkce i pro osobní potřebu dvou osobních automobilů v hodnotě každého okolo dvou miliónů korun, a to i s řidičem nebo bez něho, a dále užívání přiměřeného bytu, kterým v případě českého premiéra (Vás taky) je Kramářova vila v honotě nejméně 100 miliónů korun. Podle daňových předpisů se takové užívání auta zdaňuje 1/10 jeho ceny v daňovém základu ročně (hodnotu nákladů na řidiče by bylo třeba asi připočíst). Jak je to se zdaněním bezplatného nájmu vily se mi nechce hledat, tam by ale do daňového základu měla být započtena celá výše nájmu, jářku nějaké čtyři milióny ročně?
Můžete nám odpovědět, pane Topolánku, kolik na daních jste zaplatil z bezplatného využívání těchto benefitů?

A abych nebyl za demagoga, dovolím si připomenout, o co ve sporu jde. O tzv. "režijní" výhody, které zaměstnavatel sice zdaňuje, ale v "režijní" hodnotě, kdežto vám jde o danění v tržní hodnotě. Ukázkou demagogie byl včera z Pardubic Václav Moravec, který donekonečna papouškoval to, co Vy, a stále se odvolával na ostatní zaměstnavatele a zaměstnance, kteří tyto výhody nemají a kteří musí platit plné jízdné. Uvědomuje si tato persona, stejně jako Vy, že je to přihlouplé tvrzení? Pro každého soukromého zaměstnavatele, který chce odměnit své zaměstnance, je nejlevnější, když jim poskytne "benefit" ze své produkce, v "režijní ceně".
Jak k tomu ale přijde dělník z cementárny, že jeho kolega pracující v továrně na hodinky "Omega" dostane k vánocům takový exemplář, který majitele stojí sto franků, ale na trhu je za ticíc? Ale pojďme domů - kdysi, za první republiky i za komunistů měli zaměstnanci drah nárok na deputátní uhlí a dřevo, stejně jako horníci, stejně jako zaměstnanci lesů vždycky na palivové dřevo atd. A někteří snad ještě pořád mají. To abyste se z toho, pane Topolánku, skoro zbláznil nad tou nespravedlností, kterou jsou šikanováni ostatní lidé. Protože o vaši vrstvu tu nejde vůbec, že ne.

************************************************************

Nemohu si pomoci, ale ODS a její mladší sestra TOP09 evidentně hájí hlavně zájmy úzké vrstvy těch nejbohatších – je pro mě těžko pochopitelné, že i přesto mají poměrně hodně voličů...

Musím ovšem přiznat, že v 90 letech letech jsem byl mezi nimi i já, i já jsem pohlížel na odbory jako na jakýsi škodlivý pozůstatek komunistického období...

No, vyrostl jsem z toho...

************************************************************
P.S. Aby nebylo mýlky - já si (populisticky) nemyslím, že politici mají příliš velké platy. Vadí mi ale, že kromě (nijak závratných) platů mají i velmi neprůhledné "náhrady" a výhody. Proč nemají prostě jeden opravdu slušný, normálně zdaněný plat, ze kterého by platili jako každý jiný všechno, co ke své práci a životu potřebují?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

A může si ztrátová firma dovolit vyplácet benefity? Jestli jo, tak která?
06. 03. 2010 | 12:10

JQ napsal(a):

"Nemohu si pomoci, ale ODS a její mladší sestra TOP09 evidentně hájí hlavně zájmy úzké vrstvy těch nejbohatších – je pro mě těžko pochopitelné, že i přesto mají poměrně hodně voličů..."

V kratkem obdobi to mozna vypada tak, ze haji zajmy hlavne bohatych. Ja osobne se ale koukam spis na dlouhe obdobi. Nizsi mira zdaneni a vetsi mira nerovnosti pusobi jako rustovy impuls. Kdyby existovala jenom pritomnost, mohla by levicova politika ve smyslu vetsi redistribuce byt prijatelnejsi (i kdyz z meho pohledu tezko moralne ospravedlnitelna). Protoze ale existuje i budoucnost, a soucasne zdaneni a prerozdelovani ma negativni dopad na motivaci obcanu pracovat, je z meho pohledu prerozdelovani treba omezit na co nejnizsi uroven, jaka je politicky pruchodna.
06. 03. 2010 | 12:13

Martin33 napsal(a):

Stát je ztrátová firma. Může si dovolit poskytovat premiérovi benefity ve formě bydlení v Kramářově vile a dvou osobních aut, o leteckých výletech do Innsbrucku ani nemluvě?
06. 03. 2010 | 12:17

PatientO.T. napsal(a):

vaclavhorejsi napsal:
"Nemohu si pomoci, ale ODS a její mladší sestra TOP09 evidentně hájí hlavně zájmy úzké vrstvy těch nejbohatších – je pro mě těžko pochopitelné, že i přesto mají poměrně hodně voličů..."

Zkuste pochopit, že pro mnohé voliče není jediným důvodem k rozhodnutí, komu dát hlas, okamžitý materiální prospěch naslibovaný kdekým a kdekomu v předvolebním boji...

(I když musím přiznat, že jiný důvod pro ODS než tzv. volbu menšího zla si představuji velmi těžko:-)
06. 03. 2010 | 12:28

SuP napsal(a):

JQ -
..."evidentně hájí hlavně zájmy úzké vrstvy těch nejbohatších..."

Není to tak nepochopitelné. Pro levicového vědce možná, ale vynecháme-li těch cca 200 exotů. kterým je jakákoliv vláda úplně a trvale ukradená, zbývá těch 32% lidí s příjmy nad průměrnou mzdou, tedy nad 28.000,- bruttoregistrovaných korun měsíčně. Po odečtení pár procent na levicové intelektuály z řad zaměstnanců a pár z nadprůměrně placených "manažerů", horujících pro socany dojdeme celkem snadno k procentnímu vyjádření preferencí pro tyto strany.
Je ovšem zarážející, kdo může být v tomto státě zařazován levicovým pohledem mezi "nejbohatší", jen aby bylo možno nasrat ty "nejchudší" a snadno vyvolat jejich přirozenou závistivost.
06. 03. 2010 | 12:35

RA napsal(a):

nejvíce benefitů bohužel poskytují nejztrátovější podniky typu Českých drah , jejichž ztráty mnohamiliardově navíc dotuje stát. Tedy my všichni ostatní, i když už jsme 10 let / můj případ/ ve vlaku nejeli. To nemluvím o kultuře cestování / špína,zápach/, která je snad ještě horší než za komunistů. Návštěva nádražní budovy v našem městě je pouze pro otrlé a nebojácné povahy, špinaví bezdomovci, pach moči, nepřítomnost fasády na objektu a nepřítomnost jakékoliv údržbářské činnosti v tomto objektu. Bohužel, čemu se u této státní organizace daří, jsou snad jedině odbory. Všimněte si, že odborům se nejvíce daří právě v takovýchto státních podnicích, s vysokými ztrátami , dotovanými státem.
06. 03. 2010 | 12:41

radek napsal(a):

vasja, RA

pokud se zruší režijky např. u čd, hodně lidí odejde nebo se budou zvyšovat platy
06. 03. 2010 | 13:02

radek napsal(a):

Martin33

lyžařský výlet na státní outraty je sytémové opatření proti krizi a dluhu (zaměstnáme pilota a položka je v rozpočtu nevýznamná...)...
06. 03. 2010 | 13:05

jozka napsal(a):

JQ: Nizsi mira zdaneni a vetsi mira nerovnosti pusobi jako rustovy impuls.

A nejaky dukaz by byl?
06. 03. 2010 | 13:09

Silvie napsal(a):

Radku,

když se jim to nelíbí, ať klidně odejdou. Je tady půl milionu nezaměstnaných, kteří rádi budou dělat za jejich peníze.
I když pochybuju, že by byl někdo tak blbý, aby v dnešní době odcházel kvůli režijním jízdenkám ze zaměstnání.
A zvyšovat jim platy? Za co? Za tu černou díru, v níž mizí stamilionové státní dotace, aniž by to mělo na kvalitu drah sebemenší účinek?!
To snad nemyslíte vážně?
Kdyby k tomu došlo, tak být zdravotními sestrami, seknu od hodiny s prací a odejdu dělat do zahraničí.
06. 03. 2010 | 13:11

radek napsal(a):

jozka

toskánská vila a řebíčkova vila v dubaji...
06. 03. 2010 | 13:12

radek napsal(a):

Silvie

krize nebude navždy, Vaše kritika je přísná, dráhy jsou dlouhodobě investičně podfinacované (jako kde co) a platy tam nejsou nic moc
06. 03. 2010 | 13:15

jarpor napsal(a):

"Uplynulé dny opět potvrdily, že politici přinejmenším některých stran jako by úplně ztratili soudnost. Při jejich boji za omezení některých letitých zaměstnaneckých výhod je zřejmě ani nenapadlo zamést si před vlastním prahem."

Co potvrdily uplynulé dny ?
Dle mého :
- slabost vlády.
Z jakého základu je třeba počítat DPH je přece stát či život ohrožující a tedy musí být toto řešeno v legislativní nouzi.
- kvalitu zákonodárců a zákonů. Ti první neví o čem hlasují, a zákony jsou tak kvalitní, že po třech měsících se musí měnit.
- rozdíl mezi státní a soukromou firmou.
Ta státní může benefity poskytovat bez ohledu na výsledky hodspodaření. Přece to někdo zaplatí... Soukromá firma má smůlu, máš - můžeš dát, nemáš - benefity holt nebudou... stávkujte, milí zaměstnanci. Vem si z dlaně chlup, když tam není...

A v neposlední řadě :
- interpretační možnosti.
Autor a jemu podobní předvedl pohled zleva. Pravicoví poslanci chtějí své náhrady si ponechat - nezametou si před vlastním prahem - a těch chudákům dole vše vzít.

Nabízím interpretaci z druhé strany.
Levicoví poslanci bojujicí za "benefity" říkají... Vy dole, my Vám necháme stejné zdanění těch výhod, jako jste měli vloni. A vy se moc n....e do těch našich výhod. Vy máte, my máme, takže jsme si rovni.

A pro autora - ekonoma - možná jednu otázku : souhlasíte, aby se mohlo účtovat DPH z jakýchsi zvýhodněných cen mezi subjekty na trhu, nebo jste pro, aby to nebylo možné a nebyly ani žádné vyjímky ?

Hezký den
06. 03. 2010 | 13:17

PatientO.T. napsal(a):

Vždycky, když čtu o odborech a jejich boji za práva zaměstnanců, napadne mne, proč senátor Štěch nevytáhne do boje proti nadnárodním firmám, které neuvěřitelným způsobem, a přitom veřejně, zotročují své zaměstnance. Bojí se, tento statečný odborář? Má to snad zakázané od ČSSD?
(Vím, o čem píši. Moje současná zaměstnankyně pracovala 4 měsíce po maturitě v Tescu. Když přišla ke mne, dal jsem jí nástupní plat o 60% vyšší než si mohlo dovolit Tesco, platím jí celé obědy a dovolenou má o půlku delší. O pracovním prostředí se ani nezmiňuji. Slečna není v odborech:-)
06. 03. 2010 | 13:20

Drozda napsal(a):

Mezi exaktními pedagogickými a medicínskými odborníky na léčbu koktavosti a mnou, existuje skrytá zlá konkurenční rivalita. Předmětem jsou dlouhodobě či nevyléčitelně postižení koktavostí. Odborníci k mé metodě říkají - sežer si své jedy sám! Já k jejich metodě říkám - sežerte si své jedy sami! Jedno je jisté. Není absolutně možné jakékoliv smírčí uspořádání.
Po třiceti pěti létech bádání jsem objevil definici koktavosti. http://www.neurologs.webzda... Bez vzdělanců. Chytře jsem je zablokoval. Se základním či aplikovaným výzkumem jděte k čertu akademici. Práva poskytnu jen „kapitalistům“. Kolik myslíte, že si mám účtovat „sociálnímu“ koktavému? Víte na co se vy pane jen zmůžete? Maximálně mě udělíte „Bludný kámen“, co? US Američané dají za objev velké peníze. Také se mě u vás nelíbí, že nepodporujete úctu k těm, kteří jsou úspěšní. Jen sypete sůl do ran mezi úspěšnými a neúspěšnými. Poraďte neúspěšným, že chtějí-li v životě něco dokázat, potom je čeká jen tvrdá řehole… Řeči o tom, že něco dostanou zdarma jsou bludy.
06. 03. 2010 | 13:29

stále rebel napsal(a):

Český pravičák zase prokázal svou ideologickou a lidskou zhovadilost. Ti, co se většinou vysmívají pojmům jako „rovnost“ a „spravedlnost“ se jimi začali ohánět.
Jako bič na ty dole, se to asi hodí.

„mladší sestra TOP09“
No já myslím že je to spíše stará děvka v nových šatech.
06. 03. 2010 | 13:29

radek napsal(a):

stále rebel

tak tak, řekl jste to drsně ale přesně
06. 03. 2010 | 13:31

vlk napsal(a):

Pane profesore,

přiznám, že já Vámi citovaným průzkumem překvapen jsem a v některých parametrech velmi.
dělá mi problém pochopit oněch 20% spoluobčanů, kteří si myslí, že dnešní politci jsou čestnější než ti za bolševika. Nemám poěvdomí totiž o tom, že by se zcel a bezostyšně kradlo ve velkém. Což bez výrazné ingerence současných politiků prostě není možné.
Nechápu ani 16% občanů , kteří si myslí, že současní papaláši mají menší výhody než jejich komunističté předchůdci.Bolševický bafuňář jel maximálně na Orlík či do Tater a ten špičkový na Krym.
Ti dnešní posunli špidl do Toskánska. Kam posunuli Krym netším. Ale jsitě se to dozvíme časem. Pokdu jd eo vysokoškolské tituly, tak s i zřídili vokoviskou sorbonnu. Každý vědlě , o co jd e a titul byl speciální. Nikoho nemátl. Ti dnešní si zřídili plzeňská práva a zcel a jstě další školy viz t a pražská rychlokvaška na inteligenty, kd e s e dá vystudovat za prázdniny. Nicméně - tituly už nemají spešl - třeba PRDr - politický rychlodoktor, ale standardní . Jako ten , dko to poctivě odmakal. prostě kradou dokonc e i v této obalsti - goodwill poctivého vzdělání.
nerozumím ani optimismu 23= spoluobčanů věřících, že soudobý český politik má na mysli , aspoň někdy, blaho celku.. Na takovýhle nezřízený optimismus by měl být zbrojní pas.
Nicméně to všechno není nci ve srovnání s tím, že 52% občanů si myslí, že současní politici jsou fundovaanější než ti za bolševika.
V českých dějinách nepochybně není záznam o vládě, která by v době krize připravila horší rozpočet než přidveldli Kalousek, Topolánek a Janota! A nikdy nebude. Leda, že by tihle tři dostali další příležitost.
Bohuežl je dost těch, kteří jim to chtějí umožnit...
Je symptomatické, že jsou to ti, kterým děsně vadí zamětsnanecké výhody, nesystémovost jejich danění a chtějí takzvaně šetřit. Ale vůbec jim nevadí, že desetitisíce v poslaneckých náhradách nejsou ani zdaněn - ne nějakou nižší sabu, ale vůbec nejsou zdaněné!! A dokonc e jim nevadí a ni to, že řad az nich nepodléhá ani vyúčtování.

Vadí malé zdanění stravenek a režijek. Protože jde "zalepování" dítry v rozpočtu.
Na druhé straně naprosto těm samým lidem nevadilo zrušení povinného zavedení registračních pokladen. takže státu utíkají daňové příjmy všud e tam, kd e s epracuje s hotovostí a nejde o velké f irmy typu nadnárodní řetězc e či banky. Tam prostě průvan ve státních financích nevadí.

Nejpikantnější ovšem je, že o míře zdanění chudáka posunivače něbo kasirky z Tesca rozhodují ti, co trvale účnně brání zdanění jedné poloviny svých příjmů. za potlesku svých příznivců.. Nepochopitelné.
06. 03. 2010 | 13:33

vlk napsal(a):

Patient
a si s ebudete muset lépe informovat o činnosti odborů. Vřele to doporučuji.Budete s e dost divit.Viz nedávné kontroly v Huyndai
06. 03. 2010 | 13:35

PatientO.T. napsal(a):

2 vlk:

Díky za radu. Vím o tom.

Jak dlouho je známo, že hypermarkety neproplácejí přesčasy a rozdělují osmihodinovou pracovní dobu do bloků, takže směna pak trvá 12 hodin. Jak dlouho se ví o zaměstnávání cizinců přes agentury?
Jak to, že tyto způsoby odbory (a úřady, ovšem) tolerují celá léta?
06. 03. 2010 | 13:44

hoven napsal(a):

horejší,
jak hájí zájmy chudých levice?? tím, že jim připraví bankrot??
06. 03. 2010 | 13:47

petr napsal(a):

Silvie,já myslel,že v Mladé Boleslavi jsou chytřejší lidé.Jak vidím železnici vůbec nerozumíš,tak se k ní nevyjadřuj,prosím!
06. 03. 2010 | 13:47

vlk napsal(a):

Patient
i n a tom odbory dělají.
Těžko ale pohnout teřba s agenturamia jejich doslov a otrokářskými praktikami, jsou li tyto kryty politiky. viz třeb reportéři o poměrech v plzeňské průmyslové zoně.
Řetězce, I ty mají dokonalé politické krytí. Viz problémy při prosazování zákon a na omezení moci řetězců.
A psotavení odborů v řetězcích? docela tristní. Odbory mohou pomoci zejména tam, kde se mohou opřít o dostatečnou členskou základnu.
ale nebýt ze strachu v odborech a chtít po odborech, aby men chránily? tak to je jaksi velmi problematický postoj.
odbory netolerují nic. Jenže odbory jaksi nejsou úřady.
06. 03. 2010 | 13:51

ivo napsal(a):

Nic proti benefitům ale v socialistických čd kde je jistota práce do důchodu navíc firma je neustále ve ztrátě vlaky jezdí pozdě a špinavé to ani omylem.Až budou dráhy ziskové a na úrovni německých tak at mají benefity nad běžný rámec.Ale proč mám já platit režijky zaměstnancům této hrozné firmy.Proč odbory nestávkují proti rozkrádání čd ? Proč nestávkují proti nehorázným benefitům poslanců?Protože to by jim čssd která je řídí nedovolila.
06. 03. 2010 | 13:59

janda napsal(a):

Defenestrace! Defenestrace! Defenestrace!
06. 03. 2010 | 14:00

stále rebel napsal(a):

Pro JQ.
Máte krásně vypláchnutou kebuli, blahopřeji.
Pokud nechcete budit „obdiv“ mezi lidmi, tak ty své myšlenky konfrontujte s ekonomickou teorií a empirickými daty. Doporučuji nastudovat osmdesátá léta v USA.
Reagan uvěřil podobným hloupostem a podle toho to dopadlo.
06. 03. 2010 | 14:06

Silvie napsal(a):

Petře,

proč by měli být v Boleslavi "chytřejší lidé"? To jsem skutečně nepobrala.
Vy zjevně železnici rozumíte, takže se ozvala potrefená husa.
Nepotřebuju dělat mašinfíru na to, abych pochopila základní princip - pracuji-li špatně a je-li má firma prodělečná (což železnice jsou a ještě k tomu na náklady daňových popl.) ,nemohu si nárokovat nějaké benefity. Můžu maximálně držet hubu a krok a být rád, že mně za to vůbec platí. Pokud si blahobytně žijí odboroví bossové a šéf ČD, ať je vezmou ajznbonové pěkně pod krkem. Nechť ale do svých interních problémů, nezatahují ostatní občany pod průhlednou záminkou, že se "berou za všechny".
Budeme-li postupovat podle tohoto stupidního modelu, ráno si třeba nikdo z nás nekoupí ani rohlj, protože zrovna budou stávkovat pekaři nebo prodavačky.
06. 03. 2010 | 14:07

Lena napsal(a):

Nevidím do účta drah. Ale za zásadní považuji vědět, zda se benefity poskytují zaměstnancům z peněz až po zdanění. Žádný podlahář nesmí osobě sobě blízké (čili sobě, rodině, ale také ZAMĚSTNANCŮM) poskytnout podlahu či práci za jinou cenu než cenu OBVYKLOU! Když ne, musí se to dodanit.
Čili:
1. dodaňují dráhy benefity?
2. dodaňují zaměstnanci drah benefity?
Jak ne, tak je to bordel a nespravedlnost.

Jinak naprosto souhlasím s tím, aby se benefity udržely a aby se svým zaměstnancům mohly poskytovat výhody v podobě slev na své výrobky či práce.

Každopádně zdanění benefitů je tak malicherná částka v porovnání s jinými tunely, až se divím, že se někomu vyplatí se o tom v parlamentu dohadovat. Nejspíš to dělají proto, aby se nemusely zabívat skutečnými finančními úniky.
06. 03. 2010 | 14:08

JQ napsal(a):

2 jozka:
Podivejte se na to, jak se vyvujelo HDP v USA v porovnani se Zapadni Evropou za poslednich 50 let. Hlavnim rozdilem mezi temito bloky je prave mira zdaneni a redistribuce. Jinak ucinkem danovych sazeb na motivaci k praci se zabyva spousta studii, staci si do googlu zadat "effect of marginal tax rates on incentives".
06. 03. 2010 | 14:41

radek napsal(a):

JQ

ještě nezapomeňte porovnat rozdělení bohatství a počet chudých... a z toho plynoucí efekty...
06. 03. 2010 | 14:44

Pacák napsal(a):

Cituji Silvii: "A zvyšovat jim platy? Za co? Za tu černou díru, v níž mizí stamilionové státní dotace, aniž by to mělo na kvalitu drah sebemenší účinek?!"

Za to mohou jistě řadoví zaměstnaci ČD, nikoliv top magement s top platy.
06. 03. 2010 | 15:00

Holubář napsal(a):

Autor:
"Kázání vody a pití vína"

Vyrostl jste z toho...?
Nejste sám, třeba já také. Zaznamenal jsem podobný vývoj jako vy.
Členem odborů nejsem. Jako úspěšná OSVČ to nemám zapotřebí, rozhodl jsem se zcela sobecky spoléhat na vlastní síly, byť je to rizikové, ale zase mohu s daňovým poradcem legálně optimalizovat daně.
Leč význam a prospěšnopst odborů už bych si zpochybńovat nedovolil.
Ze strany kritiků tzv. zaměstnaneckých benefitů se jedná o klasický příklad kázání vody a pití vína (tomu druhému celkem rozumím a tudíž rozpoznám :-) ).
06. 03. 2010 | 15:03

vasja napsal(a):

Podívejte. Ona celá kauza vyššího zdanění benefitů, které prosazuje "pravice", je kravina. Snažit se v době krize ještě víc podojit zaměstnavatele je nesmysl. Nechápu, o co jim vlastně jde. Přínos pro rozpočet bude minimální a slouží to jen vyžírkům z odborů ke zviditelnění.
Jo, když se to veme z gruntu, od ústavních činitelů, až po zelináře, tak OK.
06. 03. 2010 | 15:12

Jmeli napsal(a):

Pro autora:

K posledni otazce - http://master.ct24.cz/domac...

A jeste neco k odborarum, tem dobrakum nedocenenym:

http://aktualne.centrum.cz/...

Co vy na to?
06. 03. 2010 | 15:13

Revizor napsal(a):

Jaké benefity poskytuje slečna Patientovi že je štědřejší jak Tesko?
06. 03. 2010 | 15:14

Vico napsal(a):

Inu já si příspěvek Lexe přečtu klidně ještě jednou, byť v kurzívě.

Všem doporučuji si přečíst prohlášení mluvčího vlády. Odkaz je pod Topolánkem u nicku Jedla.Z prohlášení m.j. vyplývá, že se tu jedná asi o třicet mil.ročně. Tolik k Topolánkově větě, že se kvůli benefitům prostávkujeme do bankrotu.

Vpodstatě není o čem diskutovat. Za třicet melounů nepořídíte ani jednoho Pandura:)

A teď ještě k dalšímu výtečníkovi-nejlepšímu ministru financí od r.1918 Kalouskovi.Tento pán, který tak dramaticky bojuje za záchranu třiceti milionů pro státní rozpočet lobuje, jak se lze dočíst i na Aktuálně, za svého přítele Šťávu jak jen to jde. Inu, 14 miliard za to stojí. To by pro přítele udělal každý :))http://aktualne.centrum.cz/...
Už slyším ty vystřelené zátky od šampáňa v Bechyni na zámku až to konečně klapne.
06. 03. 2010 | 15:14

papulus napsal(a):

to vlk. Nemám nic proti tomu, že se člověk dostane do překlepů. Ale tam, kde jich je mnoho až se to číst nedá a díky jimž ztráci text smysl, je potřeba napsané nechat zkontrolovat na překlepy např. ve wordu a nebo v OO. A nebo raději nepsat.
06. 03. 2010 | 15:15

MaB napsal(a):

JQ
Z indexu ekonomické svobody:
http://www.heritage.org/Ind...
USA - overall tax revenue as a percentage of GDP was 28.3 percent
Haiti - overall tax revenue as a percentage of GDP was 6.9 percent
Haiti má tak slabý stát, že v nedávném ničivém zemětřesení nebyl schopen nejenže zorganizovat vnitřní pomoc, ale ani přijmout tu zahraniční. Chudoba a zkorumpovanost této země je legendární.
Ještě chcete tvrdit, že nižší daně rovná se prosperita?
06. 03. 2010 | 15:22

LEVAK napsal(a):

Jsou-li benefity správné, nebo ne, pro politiky není v předvolebním období podstatné, pro ně jsou podstatné hlasy voličů. Proklamace, že stát je špatný hospodář, jsou hodně zavádějící. Každě hospodaření, včetně hospodaření státu, vyžaduje především zodpovědnost lidí. Může někdo chtít zodpovědnost od politiků, kteří podle ústavy za své rozhodnutí nezodpovídají. Mnohem jednodušší jsou nekonečné diskuse a obstrukce v teplých a dobře zásobených parlamentních budovách.V každém případě jsou benefity (režijní jízdné a uhlí) staletou tradicí, která z c. a k. Rakousko-Uherských státních drah přešla v roce 1918 na Československé státní dráhy a v okleštěné podobě po roce 1992 na ČD.
06. 03. 2010 | 15:24

PatientO.T. napsal(a):

2 Revizor:
Pracuje pro mne, toho si vážím.

Tu otázku o benefitech, které poskytuje zaměstnanec zaměstnavateli, jste položil na základě vlastních zkušeností nebo se jedná o blbý vtip?
06. 03. 2010 | 15:25

JQ napsal(a):

2 MaB:
"Ještě chcete tvrdit, že nižší daně rovná se prosperita?" To samozrejme netvrdim a vkladat nekomu do ust absurdni vyroky je jedna z nejpodlejsich forem demagogie. Jedine, co jsem tvrdil, je to, ze v dlouhem obdobi za jinak stejnych podminek vede nizsi ucast statu v ekonomice k vyssimu rustu. To je podporeno dlouhodobymi daty z realnych ekonomik. Tj. jsem reagovat na pana profesora, ktery udajne nechape nechape, jaktoze ma pravice tolik priznivcu, kdyz prospiva "hlavne uzke vrstve nejbohatsich".

Pokud se nekdo zameri na kratke obdobi a chce, aby stat v jeho zajmu vice zdanoval ostatni (treba budouci generace), budiz. Ale zaroven si musime uvedomit, ze to pravdepodobne povede k nizsimu rustu, tj. k nizsimu "kolaci" ke zdaneni v budoucnosti.
06. 03. 2010 | 15:36

jarpor napsal(a):

"Je symptomatické, že jsou to ti, kterým děsně vadí zamětsnanecké výhody, nesystémovost jejich danění a chtějí takzvaně šetřit. Ale vůbec jim nevadí, že desetitisíce v poslaneckých náhradách nejsou ani zdaněn - ne nějakou nižší sabu, ale vůbec nejsou zdaněné!! A dokonc e jim nevadí a ni to, že řad az nich nepodléhá ani vyúčtování."

Vlku, Vaše interpretace mých příspěvků jsem nezmínil.

Takže :
- že mi jde o takzvaně šetřit - Nikoliv. Těch pár destítek milionů, byť třeba 0,7 miliardy nám trn z paty nevytrhne.
Jde mi o princip stejného přístupu státu k zaměstnancům.
- že ni nadaněné výhody a neúčtované výhody u poslanců nevadí -
Na to jste přišel kde ? Někde jsem to psal ?

Vadí mi to. U všech poslanců... počínaje šikovným Sobotkou s jeho domem, přes Topolánka až ke Kalouskovi... zatímco Vy dštíte síru jen na jedny...

"Vadí malé zdanění stravenek a režijek. Protože jde "zalepování" dítry v rozpočtu.
Na druhé straně naprosto těm samým lidem nevadilo zrušení povinného zavedení registračních pokladen. takže státu utíkají daňové příjmy všud e tam, kd e s epracuje s hotovostí a nejde o velké f irmy typu nadnárodní řetězc e či banky. Tam prostě průvan ve státních financích nevadí."

Že by zasažení vlčí mlhou ? Registační pokladny v bance - kde buď připisujete 1 Kč na Váš účet či jej z něj berete a vše je vedeno ? Nebo v nadnárodním řetezci... ??
Jo - oni by ten náš rozpočet ti drobní prodejci s registračními pokladnami zachránili... tedy s dle Vás.

Tož interpretujte. Pokud možná to, co napíšu. Ne to, co si Vy myslíte, že si myslím já.

Hezký den
06. 03. 2010 | 15:38

n.o.s napsal(a):

tento pláč je politikům zcela lhostejný, stejně si je budete muset zvolit a je vcelku lhostejné bude-li se to jmenovat ODS nebo ČSSD nebo TOP09

zastupitelská "demokracie" není demokracie je to forma oligarchie takovému systému je zcela lhostejné kdo je ve vládě nebo v parlamentu.

na druhé straně přímá demokracie by teoreticky mohla být přínosem ale ta vyžaduje lidi schopné kritického uvažování což většina populace zblblá nejen mediální propagandou stejně není, takový systém je ale složitěji kontrolovatelný především méně předvídatelný (co kdyby lidé dostali rozum...)
06. 03. 2010 | 15:40

MaB napsal(a):

JQ
Ale Haiti zdaňuje málo v dostatečně dlouhém období, aby se mohlo s dostatečnou jistotou zhodnotit, že slabý stát a jeho malá účast v ekonomice žádnou zárukou růstu není. To nená žádná "podlá demagogie", to je empiricky ověřitelný fakt.

Fundamentalisté nechápou, že tyto věci jsou záležitostí vážení, prostě málo státu znamená chaos a chudobu a příliš moc státu strnulost a desincentivu.

A korupce primárně nesouvisí s velikostí státu, ale s hodnotovým nastavením celé společnosti. V Haiti s malým státem je korupce obrovská, v USA s mnohem vyšší společenskou kulturou je podstatně nižší.
06. 03. 2010 | 15:45

stále rebel napsal(a):

Pro MaB.
JQ jde o motivaci k práci, tak tyto tabulky.

Horní sazba daně z příjmu fyzických osob (rok 2009, v %)
http://www.finance.cz/zprav...

Vyspělost země – zahrnuje HDP i další podmínky.
http://hdr.undp.org/en/stat...

Data hovoří sama za sebe.
Nejlepší investicí jak pro podnik tak pro stát jsou lidé a ti, kteří se je snaží oškubat, prosperitu státu nepřinesou.
06. 03. 2010 | 15:52

Germanicus napsal(a):

Zdravím při sobotě kamaráde vlku. Trápí mě průduškový kašel, takže aspoň počítačuju a přitom piju čajíčky.
Jsem rád, že jsi připomněl registrační pokladny. Při svých toulkách jsem je viděl bez problému fungovat i v Řecku a Bulharsku (sic!). Dokonce v Bulharsku na tržišti ve stánku se šmukama bez elektřiny (kapesní registrační pokladna na akumulátorové baterky).
Slyšel jsem něco o benefitech členů vlády (nevím koho ještě), kteří jako jediní mají účty u ČNB, kam jim jsou posílány platy. Účty jsou vedeny bez poplatků a jsou nadstandardně úročeny. Podrobnosti nevím, možná to někdo doplní. Rozhodně jim to nezávidím, ale např. režijní výhody zaměstnanců různých dopravních společností by měli být chápany také jako ok. Nemluvě již o tradici.
06. 03. 2010 | 15:58

jozka napsal(a):

JQ, ale vzdyt vy jste zarnym prikladem pristupu, ktery podsouvate svym oponentum :-)

Vy si vybirate jen to, co se vam hodi. Mate hotovy zaver a na nej snazite napasovat nejaka data.
06. 03. 2010 | 15:59

stále rebel napsal(a):

Pro MaB.
Ještě poznámka o vlivu daňové sazby na motivaci k práci.
V žádné seriozní publikaci jsem nic podobného nenašel, vždy jen zpochybnění podobných nepodložených tvrzení. Například Veřejné finance v teorii a praxi.Abel Musgrave - Peggy B. Musgrave, Samuelson Ekonomie apod.
06. 03. 2010 | 16:05

pajA napsal(a):

Jen podotek, někdo tu srovnával německé a české dráhy:

Brno-Praha, obyč rychlík, 255km, cca 3,5hodiny jízdy, cca 316Kč (základní jízdné, ne Pendolino)

Drážďany-Berlín, obyč rychlík, 205km, cca 3 hodiny jízdy, cca 31EUR (základní jízdné)

Samozřejmě o výšce platů pro zaměstnance se nebavím, to už by bylo zase něco jiného.
06. 03. 2010 | 16:13

JQ napsal(a):

2 jozka:
Mam nazor, a ten se snazim podporit argumenty a uvadenim prikladu dat. Opravdu nechapu, jakym zpusobem je to ekvivalentni podsouvani nevyslovenych vyroku nazorovym oponentum.

2 MaB:
Dulezite je, ze nizsi uroven ucasti statu v ekonomice ma priznivy efekt za jinak stejnych podminek. Samozrejme muzeme vytahovat staty jako Haity nebo Somalsko, pripadne Severni Koreu nebo Zimbabwe a tvarit se, ze srovnani s nimi je relevantni. Nebo se muzeme snazit hledat priklady zemi, ktere jsou si v mnoha ohledech podobne a lisi se predevsim urovni ucasti statu v ekonomice (napr. nektere staty Zapadni Evropy a USA). A taky jsem netvrdil, ze ucast statu v ekonomice musi byt co nejnizsi, urcita role statu co se tyce poskytovani instituci je dulezita. Jenom jsem se snazil vysvetlit, proc asi spousta lidi podporuje pravici, i kdyz z toho nemaji okamzity uzitek. Proste proto, ze se domnivaji, ze z dlouhodobeho hlediska je to vyhodnejsi.
06. 03. 2010 | 16:26

Rumcajs napsal(a):

Nechte nás prodávat dál padury a my vám za to necháme benefity.

Tak nějak chápu projev prof.Hořejšího a několika dalších levounů. Kouzelný je i ultralevoun Rebel, kterej normálně prosazuje i jednotný trenky, ale tady mu je nejednou jedno, že daňové důtky dopadají jenom na někoho.

Ale nedělejme si přátelé iluze.
Dodanění DPH z ceny obvyklé pro naše dříče na dráze, to by šlo stejně zase z naší kapsy, protože tehhle podnik, který poskytuje svým zaměstnancům nadprůměrné platy a svým manažerům přímo hovadské odměny, ten žije z dotácí státních i obecních.
Tož se virtuálně křižuju.
06. 03. 2010 | 16:31

Dadario napsal(a):

Poukážu na další demagogii v argumentaci anti-odborářů:
Prý jestli si může ztrátová firma dovolit vyplácet benefity.
No samozřejmě, že může. Ten benefit ji totiž vyjde levněji, než kdyby jeho finanční protihodnotu vyplácela (a tedy danila) v mzdových prostředcích.
Ostatně není to tak dávno, co tiskem probíhaly zprávy, že ztrátové firmy platí zaměstnancům svojí vlastní produkcí.
Proč asi?
No protože to vyšlo levněji, než je platit penězi.
06. 03. 2010 | 16:36

Rumcajs napsal(a):

Dadario:

Co takhle vlhkej hadřík na hlavu ?

Ztrátová firma by měla především omezit své výdaje, nebo zkrachovat.
06. 03. 2010 | 16:40

jozka napsal(a):

Jasne, JQ, ale jini vam uvedli priklady dokazujici, ze to neni tak jednoduche :-)
06. 03. 2010 | 16:43

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 03. 2010 | 16:46

AZ kviz napsal(a):

Vlk,

kde berete nazor, ze Kalouskuv rozpocetje tim nejhorsim, ktery byl kdy vytvoren? Jsou tu minimalne 3 proti:
a) byl vybornym prorustovym opatrenim. O takovem fiskalnim stimulu by si soc dem mohla nechat jen zdat, protoze pri priznani skutecneho planovaneho deficitu by takovy rozpocet neschvalili nejen modri ptaci, ale ani rudi soudruzi zleva...
b) v 70. a 80. letech melo Ceskoslovensko a i jine zeme vychodniho bloku tragicke rozpocty. Vypadaly sice (jako Kalouskuv) pomerne vyrovnane. Problem byl v tom, ze ty plany jaksi neodrazely realitu
c) nemeli bychom zapominat, ze NDR stala v roce 1989 bezprostredne pred bankrotem a spekuluje se o tom, ze neodvratna hrozba bankrotu behem roku 1990 stala za povolnosti NDRackych papalasu rok predtim.

Jeste si myslite, ze byl Kalouskuv rozpocet nejhorsi? Mam za to, ze slo jen o politikum - jak prosadit silny rozpoctovy stimul v prostredi, ktere retoricky nepreje schodkum ac je v zajmu udrzeni socialniho statu kontinualne generuje.
06. 03. 2010 | 17:19

ms napsal(a):

Rumcajs, ano omezit své výdaje, například nezvyšováním platu a udržením režijek.
06. 03. 2010 | 17:28

ujo napsal(a):

dost diskutujících se vyjadřuje k krachujícím drahám, které rozdávají benefity- hrubá neznalost.
Pokud jde o zdanění režijek ( více než 2000Kč/r.zam.
na tom vydělá pouze stát v řádu desetitisíců, max. statisíců. Takže ve světle např.zakázek p.Bartáka opravdu prkoť.
A na zdanění ostatních benefitů pro prakt. všechny zaměstnance zase vydělá stát. O moc víc než 1 mld. Kč to nebude, méně než jednopromile z rozpočtu!
Kolikrát stát získá více na zvýšené DPH?
Kolik stojí ročně senát?
O kolik se snížily přímé daně pro nejpilnější, nejpoctivější?
06. 03. 2010 | 17:29

Tino napsal(a):

Jestliže zdravotní sestra po pětatřiceti letech práce pro zdraví lidu omarodí osudově tak, že ji je přiznána částečná invalidita a ona je nucena skončit práci na plný úvazek, pak ji zajímá podstatně onačejší problém, než benefity dopraváků. Především ji rozčílí, když se trefila svou nemocí zrovna do letošního roku, protože ji je krácena nemocenská o šedesát tři koruny na den. Úsporný balíček přece! Taky ji nadzvedne, že změnou systému přiznání invalidity je zařazena neprůhledným bodováním do prvního stupně, což obnáší oproti minulému systému o několik tisíc měsíčně méně, než by dostávala invalidní dříve. Taky na pracáku se cítí diskriminovaná nově upraveným systémem podpor v nezaměstnanosti.
V dopravě a té státní obvzlášť, patrně nedochází ke ztrátě zdraví. Jinak by přece odbory nutně musely stávkovat za daleko životně důležitější věci, než jsou danění benefitů. Jsou totiž jisté hranice na udržení sociální úrovně. Jestliže spadne zaměstnankyně soukromého dětského lékaře(soukromí jsou všichni obvoďáci z donucení státem) ze svého republikově podprůměrného platu čtrnácti tisíc na o dva tisíce nižší nemocenskou a následně na první stupeň invalidity činící čtyři-pět tisíc, získá podporu v nezaměstnanosti max. šest tisíc a ta ji postupně klesá pro nemožnost najít si práci na kterou fyzicky stačí pro invaliditu, to pak nemá schopnost pochopit funkci odborů v dopravě. Nemůže mít!
O co jde odborovým bosům v této celonárodní tragedii benefit?! Proč nebojují stávkami za zajištění zaměstnanců v těch jejich osudových momentech života a zaměřují se na boj s parlamentem o změnu danění benefit? Kdyby bojovali třeba za vyšší platy zaměstnanců v nočních a přesčasových podmínkách, dalo by se to chápat i přes krizi státní kasy. Ale daně zaměstnavatele jich zajímají více?! Nebo si myslí dopraváci, že jim nehrozí po třiceti letech a více odpracovaných, že jich se možná ztráta zdraví netýká? Že před šedesátkou už budou za vodou a bude je čekat jen sociální ráj tonapohled? Pak je benefity kolegů naprosto, ale naprosto nevytrhnou! Pak najednou budou stát před osudovým rozhodnutím, jestli prodat byt, dům a jít do jednopokojového a zisk projíst a posléze přejít na stanování, kde na ohýnku si opečou zvěřinku co benefitem bude!
06. 03. 2010 | 17:33

vašík napsal(a):

p. Hořejší kompletně přebral dikci redaktora Rudého práva z normalizačních dob. Dále je zářivým příkladem (abych použil slovník Největšího Papaláše) toho, že k vědecké kariéře v této naší kotlince stačí důsledný sitz-fleisch (třeba měl málo přátel a známých a musel tedy trávit čas v práci) a nikoli evidentně nějaký nadbytek inteligence. Každým článkem na blogu mu ubírám body iq a pomalu se dostává na hranu té 70% většiny, jak jí trefně definoval M.Zeman.
06. 03. 2010 | 17:33

ms napsal(a):

Ujo, aby to bylo přesnější, tak stát vydělá miliony, ale je to složitější. Pokud daň bude přehozena na zaměstnance (tudíž se jim vlastně sníží plat), tak část jich to nevyužije a stejně tak velká část rodinných příslušníků je nezíská. Pokud ji bude platit zaměstnavatel, tak to zhorší jeho hospodářské výsledky - a v případě českých drah, za to zase zaplatí ve finále asi stát.
06. 03. 2010 | 17:38

AZ kviz napsal(a):

2 JQ
("Tj. jsem reagovat na pana profesora, ktery udajne nechape nechape, jaktoze ma pravice tolik priznivcu, kdyz prospiva "hlavne uzke vrstve nejbohatsich"."):

Myslim, ze v tehle zemi maji nekteri lide problem pochopit, ze se zdravy a schopny clovek ma spolehat sam na sebe a naopak duchodce/nemocny/postizeny na stat. O kolik dal bychom byli kdyby polovina lidi jako Horejsi delala v soukrome sfere a jen cast byla zasita za bukem ve verejnopravnich institucich bez vyraznejsiho vlivu na chod zeme. Clovek podobneho vzdelani/rozhledu/inteligence je v soukrome sfere schopen vyprodukovat mnohonasobne vice kapitalu nez tam kde je ted. Co z toho? Kdyz se to zdani, tak za ty prachy lze najmout dalsi lidi, kteri pak uz muzou pracovat pro stat. Jenze podle soc dem not by u nas byli jen ti druzi s natazenou rukou, jen ti co pracuji pro stat. Ale jaksi pak nezbyva nikdo kdo by na ten stat vydelaval. Horejsi mi mozna namitne, ze vydelal nekolik milionu kontraktem s firmou ExBio, jak uz napsal v nekterem z predchozich blogu. Ale spocital si kolik by vygeneroval, kdyby cely zivot produkoval v praxi uplatnitelne vysledky? To by byly mozna i stonasobky te castky, mozna i vic. Cili by se z toho zaplatilo klidne cele jeho dnesni UMG. Takhle ma sice vedecke vysledky, ty ale prevazne nemaji primy dopad, vetsinou nejsou patentovany a mohou byt proto bezplatne vyuzity (cti zpenezeny) treba v USA. Je to jen jeden priklad, ktery se nabizi. Ale takovych mame v Cechach tisice a je to jen a jen dan za to, jak nam leta vtloukali do hlav rovnostarske mysleni. Solidarita je nutna, ale proc prosazovat strany, ktere omezuji ty nejschopnejsi z nas...?
06. 03. 2010 | 17:39

Avig napsal(a):

A já se těšil, že rozvinete myšlenky svého (nepochybně) kamaráda Duška a jeho objev o homosexuálním spiknutí...tak snad příště...
06. 03. 2010 | 17:45

vlk napsal(a):

Germanicu

copak copak? Moc jsi lítal s kočárem? To hochu nesmíš. Musíš něco nechat mladým.

A těm kontům ČNB. To je fakt drobotina. Ale jestli se nepletu mají členové vlády také nějaké benefity , které nejsou zdaněné. President republiky , který prý to také nepoděpíše, tak ten snad daní jenpolovinu platu...
Hlavně , že stát ušetří na s travenkách posunovačů.
Víš co men baví? takové ty hlášky, že jako ajznoboni maj mít benefity tehdy až ČD budou vypadat jako Bundesbahn a budouv zisku..
Báječné! Opravdu báječné!
Jestli s e nepletu, tak v Evropě ani jedny dráhy a plošnou obslužností nejsou v zisku. Jakžtakž měly ČD šanci jet s minimální ztrátou, pokud by jim byli nechali tzv. Cargo, tedy nákladní dopravu. A ekonomika fungovala na křížových výnosech. Jenže páni rozhodli o oddělení ziskové části / jak jinak/ a nevýdělečnou část nechali na krku státu / jak jinak/. Ovšem zdejší lumeni hlásají evangelium.
Noa nejvíc mne potěšilo mpdré světlo moudrosti, které se potýká s mým vstupem, že prý jako odpovídám m¨na jeho. Při tom já skoro vždycky a rozhodně i tentokrát píši první vstup jako přímou reakcina blog. abych nebyl nikým ovlivněn. Ani netuším, že něco jis¨tě podnětného napsal.

No nic.Vykurýruj se, kinak chrchlala k malému nepustí. Aspoň u nás to tak je. Úsměv je pouze pro zdravého prarodiče.!

AZ kvíz
vy jste men opravdu pobavil!!
tak on Kalousek krizi nejen viděl , ale dokonc e i podle toho připravil rozpočet? Jako protikrizový? Hmm. Tak to jo. Škoda ale že to nikomu neřekl! Ž e neozřejmil svou genialitu. Ovšem pokud plánujete -38a máte výsledně minus čtvrt bilionu tak si diovloji pochybovat o jeho invenci.
2- tak rozpočty v 70 a 80 vám dělají vrásky? Hm.. Tak ony nejen že jako vyrovnané vypadaly, a le také byly Ubralo s e na uškrcení investic . Zejméan do infrastruktury a českého průmyslu.
3- o NDR a její finanční situaci nejsem informován. Nicméně podle toho , že Erich Honecker byl připraven v jednom okamžiku doslov a rozstřílet pondělní dmeonstrace v Drážďanech - měl ve městě mobilizované jednotky, nemocnic e byly vyklizené a byly nadopované krevní plaznou - jen jaksi Moskva to zatrhla.¨, tak bych si na ten bankrot nevsadil.
On totiž bolševik měl obrovské finanční rezervy v sociálních transferecha cenách.
KDyby byl sociální transfery dejme tomu byl omezil o nějakých 10-15% , tak by se byl dostal na stav, kdy by byl v klidu sanoval rozpočet. Prostě byt by nebyl stál 30 tisíc ,a le 130 tisíc a bylo vymalováno.Například.

Jo s posledním odstavcem vřele souhlasím - šlo o politikum a dokonalé divadlo. Ono totiž bylo před krajskými vobami. A rozpočet se dělal pro předvolební rok. A to s eopravdu těžko zdůvodňuje utahování opasků a rozpočtová restrikce. To je potřeba nakupovat hlasyAno bylo potřeba žvanita tvářit s e jako odpoěvdný hospodář, ale utratit,co se dalo a vymluvit s e na krizi . Následně. S dalším doprovodným efektem - oDS a celá koalice si s tála na volební debakl Takže socanům by se předal stát s gigantickým dluhem.Ať si chlapci užijí a my s ezas ebudem tvářit jako odpovědní hospodáři!
Umím si představit ten řev z oposičních lavic, pokud by Paroubek vyhrál původní podzimní volby a do parlamentu přinesl stejný rozpočet jako Janota...
nu- grilling
06. 03. 2010 | 17:47

AZ kviz napsal(a):

No s Duskem by to bylo dobry. Jsem zvedav, jestli si i tohle autor blogu od odboru osvoji. Docela tim prekvapili... Treba Dusek jeste navrhne, ze se 4% mensine maji danit benefity. A pak ze je levice solidarni...
06. 03. 2010 | 17:49

Silvie napsal(a):

Vážení,

chcete -li se pobavit, přečtěte si zprávy - odborář Dušek zaperlil - pravil, že jsou ČD spolek homosexuálů, že spolu drží Žalud (šéf ČD) a Slamečka + Novák (šéf úřadu vlády). A že pánové natahali do ČD minimálně dalších 30 hošů a on se bojí na chodbě ohnout pro tužku.
Co na to gay aktivisté?!
06. 03. 2010 | 17:54

Silvie napsal(a):

Aha, tak koukám, že už to kdosi zazanamenal. To bude zase taškařice!
Jak vidím, soudruzi odboráři jsou poněkud homofobní, ale fuj...
06. 03. 2010 | 17:56

Gábor Laco napsal(a):

Pane Hořejší,
nečetl jsem jiné kopmentáře a proto nevím, jestli Vám to již někdo napsal.

Ono Vámi nazývané "omezení" se jmenuje ve skutečnosti "zdanění".(Jenže on by ten blog vyzněl se zdaněním jinak, že.)

Dani normálně podléhají příjmy. Některé ne, většina ano.
Já daním všechny své příjmy a nevím proč by na tom železničáři(a kdokoliv jiný) měli být jinak.

Nevím kolik vydělávají politici a jaké mají vedlejší příjmy. Úpřímně řečeno je mi do toho prd, pokud své příjmy poctivě zdaňují. To samé platí pro všechny ostatní lidi!!!

Z tohoto hlediska chápu, že někdo jako p. Dušek je odborář.
06. 03. 2010 | 17:56

AZ kviz napsal(a):

2 Vlk:

o tom ze se blizi krize vedela spousta lidi - na to ostatne clovek nemusi byt ekonom, aby pote co krize nastoupila v USA, a s mensim zpozdenim ve zbytku Zapadu, tak aby mu doslo, ze se to blizi i k nemu - zeme, ktera vetsinu produkce vyvazi proste nema sanci uniknout. Kalousek se v jednom interview v polovine lonskeho roku ostatne vyjadril, ze to vedel, ale ze jako politik nechtel z ust vypustit slovo "krize" - ostatne i kdyz tu uz krize byla, tak cesti politici (vsichni) do omrzeni opakovali jak se nas to netyka (to byla dobra fraska) - rekl bych, ze s tim jeho vyrokem souvisel i ten rozpocet. Proste politikum. A jsem rad, ze tu takovy byl, jinak by ted byl pokles HDP o nekolik procent vyssi. Setrit se melo predtim a zase za par let az bude solidni rust, to je cas na prebytky...

Honecker byl pripraven, ale bez podpory Moskvy (financni i vojenske) se do toho nepustil. A Moskva od NDR dala ruce pryc prave v tom smyslu, ze jim odmitla financni vypomoc. To bylo jen kratkou dobu pred temi udalostmi.

Co se tyce ceskych rozpoctu - ano. Opticky lze snizit schodek zatrhnutim investic. A taky se to udelalo. Ale tim si vytvarime vnitrni dluh. Neco, co se nam preleva do dalsich let. Tzn. bud by sla ekonomika porad vic a vic ke dnu (i s vyrovnanym rozpoctem) anebo by aspon stagnovala, ale rozpocet by musel do schodku, protoze jsme tehda uz nebyli moc konkurenceschopni na zapade a z vychodu nam pro zmenu neplatili...
06. 03. 2010 | 18:01

Tino napsal(a):

pro vlk:
Stejná myšlenka mě napadla, jen s opačným gardem, po nemastně neslaném vítězství ODS u voleb. Tedy to s tím schovaným černým Petrem minulou vládu socialistů. Kolik jen jich bylo ukrytých v nabíhání zákonů a ministerských úprav?! Celkem nepříjemně hodně, až se muselo drasticky upravovat.
Takže nemyslete, že nemáme paměť. Bereme to jako daň nesmiřitelných ideí pravých a levých. Je to prokletí dané schopností našich občanů slyšet na populistické nabídky každého, kdo jen se snaží udržet u moci, případně se k ní prodrat.
Tímhle schováváním min do rozpočtu státu a těsně před volbami protlačených zákonů v parlamentu, se necháme trestat všichni bez rozdílu politického názoru. Je to neekonomická metoda a destrukční. Používaná jak levicí, tak pravicí. Rozum aby v tom pohledal!
06. 03. 2010 | 18:02

tomas napsal(a):

to vlk, nedavno jsem narazil v IHT n aclanek popisujici taktiku americkych republikanu, mozna, ze se zde nabizeji shody s ceskou realitou ...tedy, snizit dane a kvuli nizsim naslednym nizsim prijmum do statni kasy, vytvorit obrovsky schodek, ktery pak jako odspovedny hospodar zlikviduji omezenim socilanich vydaju ..
06. 03. 2010 | 18:07

Emissary napsal(a):

Profesore Hořejší,

takový průzkum je ovšem k ničemu … lidé si myslí, lidé se domnívají. Důležité je vědět. Za komunistů byla média hlasnou troubou režimu, poctivost a čestnost komunistických funkcionářů se nedala ověřit.

A když si ten socializmus v podání ČSSD tolik přejete, potom prosím. Docela ho lidem této země přeji – alespoň 8 let. Nic jiného si totiž nezaslouží. Po osmi letech můžeme bilancovat, samozřejmě to lze odhadnout dodrží-li ČSSD své sliby a pod vedením Paroubka už tady vládla – spolu s komunisty. To já jen upozorňuji, abyste pak nenaříkal. Ale asi nebudete, Vás nejvíce zajímá ten Ústav, v kterém pracujete, republika Vás zřejmě moc nezajímá. Jinak byste podobné blogy nepsal.
06. 03. 2010 | 18:08

vaclavhorejsi napsal(a):

Emissary:

Jiste, odhalil jste ve me stejneho padoucha, jako na tom znamem bilboardu:

"Evropa nebo Cesko, kaslu na to fsecko!"

..
06. 03. 2010 | 18:20

Nestranný pozorovatel napsal(a):

"Musím ovšem přiznat, že v 90 letech letech ... i já jsem pohlížel na odbory jako na jakýsi škodlivý pozůstatek komunistického období... No, vyrostl jsem z toho... "

Vědecky ověřitelná fakta pro profesora Hořejšího: V nejlépe řízených podnicích zaměstnanecké odbory prakticky neexistují. V takových podnicích totiž nemají odbory proti komu bojovat (jedině sami proti sobě, a to nedává smysl). Příkladem firmy bez odborů byla hodně dlouho firma IBM a nebo také Lincoln Electric Company.

Zamyslete se na tím, prosím, ať už volíte politickou pravici či levici.
06. 03. 2010 | 18:42

Gábor Laco napsal(a):

Pane n.o.s.,
Vy jste ten Váš nos nejspíš ještě nevystrčil za humna.

V jiných zemích ona zastupitelská demokracie funguje. Někdy lépe, někdy hůře.
Ale funguje a to především proto, že řadoví členové stran nedovolí svým bossům, aby si s nimi vytírali prdele(pardon, jinak to formulovat nelze).
Na tom totiž demokracie stojí a padá.
P.S.
Minimum z řadových členů olomoucké ODS má vliv na to aby stál na prvním místě kandidátky I. Langer. Kdo se postavil proti byl zničen a když ho místní združení chránilo, bylo zrušeno celé místní združení. Tři místní združení byly naopak zrušeny, aby se vytvořilo jedno velké.
1. Větší masa lidí se dá lépe manipulovat jak malá skupinka.
2. Do velkého združení nebyli přijati jako rebelové se projevující členové z oněch třech menších združení.

Jenže mnoho lidí se těžko schází. Proto, aby byly sněmy usnášeníschopné, zapisovali se do prezenčních listin na sněmu nepřítomní lidé.

Ergo - pan Langer nemá právo kandidovat. Nikdo ze členů olomoucké ODS to nevadí(alespoň se nikdo neozval).
Jestli chcete pane n.o.s., tak Vám napíšu co p. Langer dělá s lidma, kteří se jen tak nezaleknou. V ČSSD to funguje obdobně. O tom někdy jindy.
06. 03. 2010 | 18:43

Emissary napsal(a):

Pro: vaclavhorejsi

Nic jsem neodhalil, jen jsem vyslovil nějakou hypotézu.

Že ČSSD volby vyhraje, je dost pravděpodobné, i když se může stát cokoliv. Kdyby náhodou vyhrála ODS, socialisté spolu s komunisty vládu dříve či později odstřelí.

Takže si užijte minimálně 4 roky, a pak konfrontujte se svým svědomím.
06. 03. 2010 | 18:44

george napsal(a):

Hra o třech dějství. Napsal J. Paroubek: I. Nasrat lidi a dostat je proti sobě. Všude je to poznat, že se mu to daří. Závist krásně bují, slíbím vám všechno, jen mě dejte tolik hlasů, abych měl dost poslanců, co mě zvolí prezidentem. II. Po obdržení potřebných hlasů a křesel jeho poslanců odvolám to, co jsem slíbil, protože je na obzoru státní bankrot. Zadlužím ještě více zemi, ale tentokrát jen maloučko, aby mě kravaťáci z MMF neodstavili od premiérského válu příliš brzy.III. Za slavnostních fanfár konečně sednu na Hrad a protože jsem kluk přičinlivý, jsem za vodou. Boj za důchodce, boj za zdravotnické poplatky, boj za obyčejné lidi v podhradí je ukončen. Odvolávám vše, co jsem slíbil. Nešlo to, přátelé, komunisté mě v tom zabránili, není na ně spoleh.
06. 03. 2010 | 18:46

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane profesore,Lexi,Vlku ......

Je mi od počátku jasné, že si kopnete za oranžové.
Topolánek vám jen nahrál na smeč.
A vy jste to "zatloukli" hned za síť(jeden čas jsem hrál volejbal za Slovan Černá Pole).
Jste hrdinové, s tím jak jste odhalili bývalého předsedu vlády co vše využíval a zneužíval.

Jste sprosťáci všichni, pokud chcete přirovnávat manýry odborových rudochů k representačním výhodám představitele státu.

Co na tom, že vám ukázal prostředník??
Já bych vám ho ukázal také!
S vámi se totiž jinak jednat nedá.Zneužije všeho a vždy.

Nerozčiluji se nad rozlitým mlékem.To se nakonec dalo čekat když se chodilo se džbánem s naprasklým uchem.
Je mě lhostejný osud této prohnilé země,kde se i vzdělanci dokáží přidat k primitivům jen z důvodů povzbuzení a pohlazení vlastních levičáckých senzorů.

Je mi jasné, co budete splétat za pakostnice až bude Paroubek Představitelem Českého státu.
A ta kolotočářská hrůza s komunistickou aureolou bude repre i pro mě.

Tak to ne pánové!
Raději ať si Topolánek se svou zlodějskou suitou užívá třebas v Toskánsku,než aby Ivana Hochmanna, representovaly socanské hnusy od Ratha po Duška.O Grebeníčkovi a komunistických bestiích se raději ani nezmiňuji.

Budete si i vy ostatní,kteří čtete tyto blogy počkat až pozdechají všichni ,kdož souhlasili s tlustou čarou za zkurvenou minulostí a kontinuitní současností.

Až tato galerka českých rádobyelit prolezlá levičáckým morem (pozor nehovořím nyní o ksindlu a Panoptiku)vyučená za bolševického marastu - prolétne komínem.

Já se toho už nedožiji.

Ivan.
06. 03. 2010 | 18:52

yara ze země krys napsal(a):

Cituji autora:
Nemohu si pomoci, ale ODS a její mladší sestra TOP09 evidentně hájí hlavně zájmy úzké vrstvy těch nejbohatších – je pro mě těžko pochopitelné, že i přesto mají poměrně hodně voličů...
Odpověď je jednoduchá:
Existuje totiž docela slušný počet voličů, kteří nechtějí volit stávající parlamentní strany, zejména ODS a v podstatě
aby nepřišel jejich hlas v niveč se nabízí volba TOP09 nebo VV. Jde o to hlavně aby ODS dostala třeba jen 15% hlasů a do čela se
dostalo nové vedení. Tohle je již
pěkně provařené a nikdo je nemá rád, snad oni sami sebe.
06. 03. 2010 | 18:56

Ivan Vitula napsal(a):

Pane profesore, velmi si Vás lidsky vážím, ale není možné, že jste z toho nevyrostl, ale vystrárnul? Já jsem sice důchodce, ale panu Paroubkovi svůj hlas za třináctý důchod neprodám. Nějak mám před očima Řecko.
06. 03. 2010 | 18:56

void napsal(a):

Děkuji za odkaz. Jenom si myslím, že pro stromy nevidíte les, každá vláda by dopadla podobně - odchylka pár procent. Ostatně i to je v té zprávě: Tyto výsledky neznamenají, že by dnešní politická elita byla veřejností hodnocena celkově hůře než politici předlistopadového režimu. Spíše poukazují na značně kritické postoje veřejnosti vůči současným špičkovým politikům, zejména co se týče jejich morálních kvalit.

Řekněte mi kdy jsme nebyli v podobné náladě :-).

Jinak co se týče Duška, tak jste mě docela překvapil - označit inkrimonovanou pasáž pouze za trapnou je pro mě opravdu trapné, zvláště u Vás. Tohle je výlet někam, kam jsme se již dlouho nepodívali - ale to jsme zase u toho lesa a stromu.
06. 03. 2010 | 19:01

Pepa Řepa napsal(a):

Nemohu si pomoci, ale ODS a její mladší sestra TOP09....
-----------
Šmarjá, kolik sourozenců tam ještě je?

A existuje u lesbické lásky incest?

Asi ne.Proto se může klidně spojit i KSČM s ČSSD.
Když je láska upřímná, na pohlaví nezáleží.
06. 03. 2010 | 19:14

Jan napsal(a):

No.
Všem svatým bojovníkům proti odborům bych přál žít v zemi bez nich. Třeba v Číně, Bangladéši nebo zde před 150 lety.
Jste si jisti, že by jste byli ti vyvolení?

V globálním kasinu je prosazování sociálního státu těžké až nemožné, donkichotské.
To, ale neznamená, že až socani definitivně prohrají budeme se mít všichni lépe, neb nám všem konečně pořádně poroste HDP. Kýžená větší stratifikace nám to zákonitě přerozdělí, viz USA.
Takže kdo ve jménu ideologie světlejších zítřků bojuje za 1% vlastníků téhle planety, a není jedním z nich, je u mě naivní, nebo navedený...
P.S. Otcové zakladatelé by se v hrobě obrátili, kdyby viděli dnešní "demokracii"
06. 03. 2010 | 19:14

Pocestny napsal(a):

Badateli, badateli,

Zase tu patláte x věcí do guláše, který nemá hlavu ani patu.

Co si lidé myslí, je naprosto pumprnágl, ještě před pár lety si tu "kvalifikovaná většina" myslela, že homosexualita je léčitelnou nemocí a trestným činem...koneckonců, mnozí si to myslí dodnes, že...-)

Co kdbybychom se zeptali "kvalifikované dělnické většiny", co si myslí o užitečnosti vašeho výzkumu?

K odborům.... je to anachronismus z dob, kdy společnost ovládali a její pravidla diktovali ti, kdo popírali fakt, že před zákonem a Bohem jsme si rovni ve své různosti. Odbory to popírají dodnes, protože jsme právě viděli, jak lze falešnou solidaritou dokázat, že někteří si jsou rovnější.

Benefity jsou v pořádku, jejich praotcem zde byl Baťa, který věděl, že spokojený dělník maká lépe a více. To platí dodnes, ti, kdo Baťu následují, neprodělají, ti, kdo si hrají na feudalismus, končí bez kvalitní pracovní síly. Nikdo se nenechá ponižovat, má-li ovšem a zná-li ovšem svou cenu.
Ten, kdo cenu nemá, do práce chodí, ale na tom, co v ní udělá, není nijak osobně zainteresován, ten pak je "vykořistěn", příkladem budiž pokladní v Lidlu. Slušný člověk prostě pro takovou firmu nedělá - a nelžeme si, že dnes tu není "na vybranou". Dnes nikdo nemusí pracovat tam, kde se k němu nechovají slušně.

Tato konkrétní kausa "doprava" budiž příkladem.
1. Jako vědec, který tu chronicky běduje nad koncem rozpočtové hojnosti byste měl vědět, že zaměstnanci - odboráři ČD, tedy firmy, která neobstojí ani v těch nejzákladnějších parametrech fungování, firmy, která je notoricky v milionových dluzích, firmy, která za posledních pár let zašantročila skrze svůj manažment majetek v hodnotě cca 120 mld. korun, firmy, která není schopna dodržet ani ty nejzákladnější pravidla, mají od státu benefit - režijku, která je nákladově vyčíslena na 24 500 Kč za rok a zaměstnance (rodinného příslušníka). Měl byste vědět, že pražští dopraváci, kteří odboráře v modrém "shodili" (ono se moc neví, že DPP stávku nepodpořil), mají nárok na režii ve výši roční "lítačky", tedy Kč 5500,-. Oba známe rozdíl mezi fungujícím DPP, dle Brusele čtvrté nejlepší veřejné městské dopravní firmy v EU, a Černou Dírou, jak dopraváci obecně ČD přezdívají. DPP si na své benefity vydělá, protože brutální většina Pražanů svou "socku" vidí jako fungující podnik, jehož zaměstnanci si benefity zaslouží.

ČD? Jurský park na kolejích, vzor neefektivity, šlendriánu, bordelu a nespolehlivosti se vám zvesela směje do očí. Oni modří odboráři sice nedokáží ani dopravovat dle jízdního řádu, ani vydělat peníze, které potřebují na provoz - podtrhuji, že gro je náklad, a v něm je železnice naprosto poražena silniční dopravou, po české železnici se dopravuje cca čtvrtina carga touto zemí procházející, ale každý koloťuk má benefit vozit se celoročně v první třídě odkudkoliv kamkoliv ZADARMO!
Až pojedete s rodinou na výlet, třeba příměstským elefantem na Kařtejn, koukněte nahoru do "jedničky". Uvidíte tam jednoho, dva chlapíky s notebookem a pak desítku spokojených smraďochů, kteří se "popansku" vozíé za peníze, které jsme zdanili my ostatní, za peníze, které chybějí tuze moc jinde.

Je přirozené se o zaměstnance starat, ale musí platit jedno - na své benefity si pánové musí vydělat a to v případě "modré armády" vůbec neplatí.

Tam platí jediné - je nás víc, nebojíme se vlády nic....

Badateli, souhlasíte s tím, že každý řidič - profesionál by měl z veřejných peněz fasovat dálniční známku na svůj osobák - tedy pokud by silniční doprava byla stále ČSAD???
06. 03. 2010 | 19:20

Michal napsal(a):

Jsem volič ODS (tentokrát budu možná volit TOP 09) a milerád komukoliv vysvětlím PROČ.

Z dnešního rozhovoru s Duškem jsem naprosto nemohl, ten chlap vršil jeden nesmysl na druhý. Pro představu, zde je plná verze než ji o půlnoci uveřejní samy lidovky: http://is.gd/9PGUs

Pokud se mnou bude chtít někdo podiskutovat která jsou ta někdy nesmyslná, někdy ubohá a někdy nehorázná tvrzení, jsem k dispozici. Každopádně nechápu jak si ten článek může prof. Hořejší pochvalovat.
06. 03. 2010 | 19:32

Carlos V. napsal(a):

Jen k Duskovi a jeho vyrocich o homosexualech - s Duskem temer vzdy nesouhlasim, ale zajimalo by me, jestli opravdu existuje v doprave mocna zajmova klika.

Jedno, na jakem zaklade zalozena. Ale takova, ze treba prosazuje sve zajmy - a co Dusek naznacuje, tak minimalne ve vyberu zamestnancu.

Ma Dusek pravdu ?
06. 03. 2010 | 19:39

Jemnický napsal(a):

Pepa Řepa

Pan profesor zapomněl na tu děvku KSČM a jejího pancharta ČSSD. Když už tady probírá ty sourozenecké a rodinné vztahy našich politických pohrobků.
06. 03. 2010 | 19:44

radek napsal(a):

Michal

volte si koho chcete, ale stejně se můžu ptát já, jak někdo může volit ODS a STOP09 s jejími šéfy a programy (tj. "rozebrat" a zprivatizovat, co se dá), asi jste profitující z těchto "transakcí", jinak si to nedovedu vysvětlit..., nějaké řeči o dobrém hospodáři - rozpočet 2009 pod vedením kalouska - 200 mld Kč sekyra, ekologická zakázka za 100 mld, církevní restituce za 300 mld Kč, to můžete vyprávět akorát děckám a mladým lidem...
06. 03. 2010 | 19:46

Carlos V. napsal(a):

radek -ja i souhlasim, a stejne je mozna volit budu.

Nebude-li jina sance, musim volit proti tem, co mi chteji sebrat me penize a rozdat svym "potrebnym" volicum.
06. 03. 2010 | 19:51

vlk napsal(a):

AZ kvíz
ano, každý , kdo měl mozek , musel vědět, že s eblíží krize. proto nemohu psotavit rozpočet na extrémní růst. Hlášky o tom, že to věděl a nechtěl použít slovo krize mne nijak nedojímají. Byla to prostě trapná vychcanost před volbami . Nic jiného. S tím, že účet zaplatí někdo jiní a tihle borci že s e vymluví n a krizi.
Já očekávám, že když vláda předpokládá těžké doby ,tak tomu přizpůsobí všechno co má. Že krizi vča spozná, pojmenuje a udělá opatření On nás jako Kalousek nechtěl s trašit? A kdyby náhodou měla vypuknout válka , tak by dělal co? Jen dokazuje , že to je prostě nejtrapnější ze všech čachrářů , co jich na če¨ské politické scéně je. A že jich tady je hodně.Tomuhle .. rostě nelze věřit ani nso mezi očima.
Hlášky o tom, že s e mělo šetřit dřív neberu. Rád bych viděl časování rtoho, kdy se jako mělo šetřit. když nezaměstnanost kulminovala / skoro 11% / v IQ. 2003. K tomu důsledky povodní 2002..
To jsou jen a jen řeči. Jenže výdaje byly určeny zájkony. Přijatými koalicí ODS +KDU +ODA.
NDR
byli by jistě přežili i bez finanční injekce Moskvy. Ale nemohli přežít bez jejího souhlasu s ozbrojeným zásahem. O rezervách - finančních , bolševických systémů jsme psal už minule.
Ohledně komoušských rozpočtů máte naprostou pravdu. Nicméně - tohle je odvrácená strana věčně vyrovnaných rozpočtů. O kterých tady blábolí modrá eskadra.
Poslouchal jste dneska zprávy na ČT 1? že jako s evropskými penězi, které skončí v 201 končí i výstavba dopravní nfrastruktury. Protože nejsou love? No tak mi , na rozdíl od těchkomoušů s e dostaneme do situiace, kd y budeme také odkládat nutné infrastrukturální investice , al e na rozdíl od komoušů budeme mít ještě výrazný deficit...dokonalé , že?

Tino

já bych řekl, že by neškodilo, kdyby jste si prošel dobový tisk , když už ne parlamentní záznamy z té doby o tom, kdo navrhoval zákony šílené výdajové smršti před volbami 2006... A kdo vyzýval k rozumné střídmosti. absolutně největší sekyru zatnulo porodné . Jeho nesmyslné zvýšení. Předkladatel? Severa / TOP 09/. vrchní odůvodňovatel ? Kalousek. Pamatujete na volební plakát ylidovců 06? S Kalouskem a jeho širokým úsměvem ? A hláškou - maminky , dodrželi jsme svůj slib? Já ano. A pamatuji i jednání mezi soc dem a Topolánkem . O tom aby se ty šílené výdajové zákony zarazily v senátu. kde měla ODS tehdy absolutní většinu. Bylo to odmítnuto! Senátoři ODs neviděli důvod, proř by šetřilijak chtějí socialisté. Dnes tenhle spoelk ovšem vidí důvod proč zda'novat kasírkám z Tesca stravenky.
nemm iluze o socanech. Nicméně x - krát jsme tad y vyzýval, aby někdo předložil odkaz na socanský rozhazovačný zákon, kterým socani rozhazovali prachy a který z jejich inociativy byl prohlasován. S vyjímkou pastelkovného za 90 milionů/rok.
Do teď se nikdo s konkrétním odkazem neobtěžoval.

tomas
já mám s těmito konstrukcemi zásadní problém. Takovéhle darebáctví neočekávám ani od našich politiků. Jak je mám za .. No dosaďte si sám.
06. 03. 2010 | 19:55

Jemnický napsal(a):

Hořejší

Pište o něčem zajímavém a přestaňte být bilbordem ČSSD. Začíná to dost vadit i lidem na vašem ústavu. Paroubka jste se zřekl v předtuše nějakého převratu v ČSSD, ale zatím stranu vede k vítězství ve volbách. Být vámi, tak bych se nespoléhal na váš politický instinkt, je vyhaslý.

Nic ve zlém,

Jemnický
06. 03. 2010 | 19:56

H. napsal(a):

Pro Vlka:
"dělá mi problém pochopit oněch 20% spoluobčanů, kteří si myslí, že dnešní politci jsou čestnější než ti za bolševika. Nemám poěvdomí totiž o tom, že by se zcel a bezostyšně kradlo ve velkém"

Povšiml jste si, že za bolševika jsme byli okupovanou zemí, a ti Vaši "čestnější" politici byly bandou kolaborantů, aktivně spolupracujících s cizí mocností na ujařmení vlastního národa? Došlo Vám někdy, že komunisti ukradli všechno úplně všem, takže řeči o tom, že se dřív tolik nekradlo, jsou jednoduše blábol?
Opravdu už jsme všechno zapomněli a budeme to muset prožít znovu?
06. 03. 2010 | 20:01

Michal napsal(a):

Radek: máte pravdu v tom, že jsem mladý člověk, je mi 30 let. Minulý režim jsem samozřejmě zažil, a děkuji - stačilo.

Ze současného režimu s dovolením neprofituji. Jsem běžný zaměstnanec s průměrným platem. Mám nicméně VŠ a troufám si říct že dovedu přemýšlet - a proto nikdy nemohu volit nechutné a nezodpovědné populisty typu Paroubka.

Tady je ještě jednou ten rozhovor s Duškem http://is.gd/9PMJK kde jsem podtrhal všechny Duškovy výroky, které jsou nějakým způsobem pozoruhodné. Všechny mají jedno společné - jsou pozoruhodné v tom NEGATIVNÍM smyslu. A slovo "pozoruhodné" je v tomto kontextu značný eufemismus.
06. 03. 2010 | 20:03

Jemnický napsal(a):

Ivan Hochmann

Na trávník vyběhla dvě mužstva, jedno v oranžových tílkách a druhé v modrých. Rozodčí samozřejmě v černém. Ale pod trenclama všichni mají posraný slipy. Podle toho ta hra vypadá.
Snad bude i pravdou, že každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží.

Jemnický
06. 03. 2010 | 20:05

Moxastin napsal(a):

Neni nad to si pripomenout tenhle vyrok... ODS

"Dane by mali slúžiť, nie trestať úspešných lekárov
, profesorov a ďalšie, vysoko kvalifikované profesie,“ tvrdia Topolánek a spol.

http://hnonline.sk/c1-40678...

Deprivant asi nepochopil co je tabulkovy plat...
06. 03. 2010 | 20:11

Michal napsal(a):

Malé upřesnění: napsal jsem, že ze současného režimu neprofituji, a myslel jsem tím, že z něj neprofituji tak, že bych byl v TOP x% bohatých.

Ve skutečnosti ze současného režimu ovšem samozřejmě profituji velmi výrazně, a se mnou všichni, kterým stačí k životu víc než klídeček, smrádek u TV s komunistickými estrádami, popř. pár piv v hospodě.

Já s dovolením jednoznačně preferuji méně pohodlný život ve svobodném prostředí před pofiderní jistotou smradlavého klídku v komunistickém zadrátovaném chlívku.
06. 03. 2010 | 20:14

vaclavhorejsi napsal(a):

Jemnický:

"Pište o něčem zajímavém"

Co byste navrhoval? Ktere z mych dosavadnich 166 clanku jsou podle vas o necem zajimavem?
Posledne jsem zkusil psi exkrement kombinovany s duchovnem, predtim nekolikrat o financovani vedy - porad spatne?
A ted jeste ten vyhasly politicky instinkt... ;-)

..
06. 03. 2010 | 20:18

radek napsal(a):

Michal

OK, mládí Vás omlouvá, chce to jenom pár let v zaměstnaneckém poměru..., já nejsem starší o moc - 8 let, ale již jsem "vystřízlivěl" po 10 letech v soukromé energetické firmě, ano - Paroubek asi není úplně nejlepší reprezentant levice (mimochodem p. Hořejší o tom již psal), avšak program čssd je programem pro zaměstnance, ačkoliv pravicová media tvrdí něco jiného a tvrdě paroubka pronásledují / pravicové politiky nechávají v klidu...
06. 03. 2010 | 20:23

radek napsal(a):

Michal

jenom mi prosím vysvětlete, co si představujete smradlavým klídkem? to snad tady nikdo nechce?
06. 03. 2010 | 20:25

vlk napsal(a):

Koukám, že rekapča dosáhla dalšího "zdokonalení"..
nemohu přes ní projít. Prý spam...
že už bych byl jako Adamec?
06. 03. 2010 | 20:25

vlk napsal(a):

H.
ano byli to kolaboranti.

Nicméně ohledně míry devotnosti byli poslední vládou rozhodně tvrdě převálcováni.

Vzpomínáte na absoltní devotnost jisté amaterské zpěvačky? Nevzpomínám si, že by někd y někdo za bolševika byl takhle devotní.

vzpomínáte na spanilou jízdu jistého Vondry po americkém kongresu , kd e přemlouval jednotlivé senátory a kongresmany aby tad y postavili radar?

vzpomínáte na nový dopis 99 pragováků Obamovi a mapautujete a i kdo že ho podepsal?

Už zbývá jediné nějaký zvací dopis k bratrské pomoc obsazení státu.
06. 03. 2010 | 20:32

Michal napsal(a):

Smradlavým klídkem rozumím to co bylo za minulého režimu. Neřekl jsem a nemyslím si, že tohle Paroubek chce - na druhé straně jsem přesvědčený, že značná část členů KSČM po těch časech dost nostalgicky pokukuje. A že považuje listopad 89 za PROHRU, nikoliv za výhru.

Paroubkovu a Rathovu ČSSD raději nebudu příliš komentovat, nechci být hrubý.
06. 03. 2010 | 20:37

Honza napsal(a):

No jestli nevidíte jemný rozdíl mezi Spojenými státy americkými a Brežněvovým Ruskem, mezi ruskou okupací a úvahami o možném postavení radaru v Brdech, mezi vyjádřením podpory spojenci (taky jsem ho podepsal) a pozváním okupačních armád k přepadu státu - v takovém případě s Vámi opravdu není možná diskuse.
Pořád si čtu články lidí, kteří sami sebe považují za levičáky a čekám, když už se těchto lidí nebudu muset bát a budou se dát volit, ale ne, opravdu to ještě nejde. Vás snad člověče ten Topolánek platí....
06. 03. 2010 | 20:40

patriot napsal(a):

Gábor Laco:

„Nevím kolik vydělávají politici a jaké mají vedlejší příjmy. Upřímně řečeno je mi do toho prd, pokud své příjmy poctivě zdaňují. To samé platí pro všechny ostatní lidi!!!“

Nedá mi to, abych na tohle nereagoval.

Mezi příjmy politiků a ostatních lidí je sakra rozdíl! Normální člověk vystavený trhu musí o svůj příjem bojovat – musí pracovat a něco umět. Politici si jednoduše přivlastní peníze daňových poplatníků ve výši dle vlastního uvážení. Například nestydatý Klaus si strčí do kapsy každý měsíc zhruba 400 tisíc.

Mezi „daněmi“ politiků a normálních lidí je sakra rozdíl! Politici žádné reálné daně neplatí – jejich čistý příjem i jejich „daně“ totiž pochází ze skutečných daní normálních lidí. Politici (stejně jako všichni státní zaměstnanci) do státního rozpočtu neodvádí ani korunu, pouze spotřebovávají peníze daňových poplatníků. Kdyby byly daně zrušeny, já bych si pořádně polepšil – Klaus, Topolánek, Paroubek nebo Kalousek by však vůbec nedostali „výplatu“!

Daňovým poplatníkům by nemělo být jedno, kolik politici „vydělávají“! Ostatně neumím si představit někoho, komu je jedno, že ho systematicky šacuje banda drzých zlodějů.
06. 03. 2010 | 20:45

vlk napsal(a):

Ivane

napsal jsme ti odpově´d. Nicméně rekapča úplně zblbla anechce ji pustit. Tak sorry. Na druhou stranu, neměl bys z ní radost.To tedy ne.
06. 03. 2010 | 20:45

vlk napsal(a):

Carlosi
samozřejmě , že existuje. dokonce je jich víc.
Jedna je například , řekněme průmyslově drážní.
Stačí s e podívat, která firma v poslední době koncentrovala výrobní kapacity železničního strojírenství.Takže s drah nemůže přijít žádná objednávka na opravy , ketrá by neskončila i téhle party. Podobnou cestou nastoupili teď u koncentrace tramvajových oprav. A je dobré se podívat, kdo šéfoval té hlavní firmě v nedávné minulosti a porovnat s členy dozorčí rady ČD.
Pak je klika výkonného managementu drah.. No a jak to říci nebo napsat, aniž by se člověk dopustil Duškova foux pas
. třeba tak, že hošani, resp docel a dost z nich mají i jistu už společnou firemní minulost?
06. 03. 2010 | 20:46

Michal napsal(a):

Honza: pěkně napsáno, podepsal bych to!

Vlkovi: z vašich řečí o devótní americké zpěvačce (rozuměj zřejmě Madonně) a z vašeho nevysloveného řešení, které si však lze poměrně snadno domyslet (zakázat ji?) se mi zvedá žaludek.
06. 03. 2010 | 20:47

radek napsal(a):

Michal

no jak myslíte, jedno je však zřejmé, u čssd jste velmi přísný na osoby ve vedení a nehodnotíte program, zatímco u Vašich favoritů již tak přísný zdaleka nebudete..., já již nebudu nikdy volit pravici už jenom proto, jak agresivní a fanatické lidi spojuje (a nemyslím teď Vás)..., ona ta kombinace vůně peněz a nedostatku morálky je vážně vražedná kombinace
06. 03. 2010 | 20:48

radek napsal(a):

Honza

kalouska, dalíka, topolánka, řebíčka a spol. se nebojíte?
06. 03. 2010 | 20:52

Michal napsal(a):

Radkovi: No pozor, já samozřejmě hodnotím program socdem! Tak uvažme třeba jen fakt, že důchodci jsou dnes skupina, která si z běžných lidí oproti minulosti snad nejvíce polepšila, několikrát se jim valorizoval důchod ve vyšší míře než byla inflace, a tedy REÁLNĚ ROSTL - a ČSSD prosazuje abychom jim z -165 mld deficitního rozpočtu dali další mimořádný dáreček.

To je samo o sobě dost tristní, a pozoruhodné je i jejich zdůvodnění: vzít ty peníze z dividendy ČEZu - jako kdyby ty dividendy nebyly určeny na něco jiného (mj. právě na reformu důchodů) a pokud ty peníze dnes vezmeme, zítra je tam zase budeme muset odněkud vrátit, čili jde jen o další půjčku! A tedy další čisté zadlužení.

Za koho nás ČSSD má? Za hlupáky?

Nebo třeba tuhle jsem viděl bilboard ČSSD, na kterém prohlašují jak mají recept na krizi... přitom každý ví, že my jsme malá otevřená ekonomika, a další vývoj krize u nás závisí prakticky výhradně na situaci v Německu a též v EU! Možnosti vlády cokoliv s tím dělat jsou naprosto minimální.
06. 03. 2010 | 21:02

Ivan Hochmann napsal(a):

Jemnický:

bohužel, ale kdo má ty smrady čichat?!

Vlku,

Raději mě nic nepiš.Stojíme každý úplně jinde a vidíme věci z naprosto rozdílných úhlů.Diskuze tedy mezi námi asi nebude to pravé ořechové.
Ahoj Ivan.
06. 03. 2010 | 21:05

SuP napsal(a):

george -
Váš příspěvek nějak zapadl, ale já ho registruji. Musím se Vám svěřit, že tahle představa (paroubekprezident) mě děsí ještě víc než islamizace Evropy. Protože pokud se stane, bude to dřív a škody budou bezprostřední a nenapravitelné. Proti islamizaci se budeme moci bránit v nejhorším se zbraní v ruce. Ale proti socanovi s jeho nohhsledy jsme bez šance. To bychom museli vystřílet polovinu národa a to je politicky takňák nepřijatelné.

Odpoledne jsem si byl koupit nějakou droboť v Hornbachu (porstřednictvím MHD). Tak jsem cestou přemýšlel o ztrátovosti ČD. Ono to je bohužel tak, že NEMOHOU být neztrátové, pokud nenabízejí, že polovina lidí bude jezdit jako dobytek. Vezmeme-li v úvahu, že pokud mají být za současné ceny jízdného rentabilnnější (méně ztrátové), musela by se zvýšit obsazenost souprav. Jezdilo by jich třetina, tedy v trojnásobných časových intervalech a muslely by být narvané jako ranní dělničáky, které už zaplaťbůh pomalu nepamatujeme. Stojících cestujících se do vagonu vejde cca stejně jako sedících, v Rusku 2x tolik a v Indii 8x tolik. A když se prodělečnost toleruje u aerolinek, kde se lítá daleko s vyšším koeficientem využítí, proč ne u vlaků? Jiná věc (jako vždycky) je, jak se s dotacemi hospodaří. A tam, ať se soudruzi nezlobí, ČD opravdu, ale opravdu hospodaří nehospodárně. A je to první z podniků, kde by měly být uplatněny co nejregulovanější platy vrcholových manažerů, protože co oni předvádějí, to je vrchol.

A "papulus"! Přítel vlk je klávesovej disgrafik a dislektik a všichni, co jsme tu dlouho to víme, tak se blbě nepozastavujeme a spíš si všímáme obsahu.
06. 03. 2010 | 21:08

Michal napsal(a):

Radek: Dalík a Řebíček jsou zřejmě kriminální případy a mělo by se to co nejdřív řešit.

Topolánek se úplně znemožnil, a hlavně kvůli němu zřejmě ODS volit nebudu.

Proti Kalouskovi nic nemám, a to jak v posledním řekněme roce vystupuje je mi sympatické. Nazval bych to zodpovědným přístupem. Paroubkovo ubohé křečovitě v každém rozhovoru opakované posmívání, že to je "nejlepší ministr ve Vesmíru", snad ani nemá cenu komentovat. Mimochodem povšimněme si jak to pěkně po svém Mistrovi zopakoval v tom dnešním rozhovoru odborář Dušek, to bylo opravdu velmi půvabné.
06. 03. 2010 | 21:10

H. napsal(a):

To Radek:
"kalouska, dalíka, topolánka, řebíčka a spol. se nebojíte?"

Nebojím. Tedy, aby bylo jasno, rozhodně je nehodlám volit, ale pokud se dostanou k moci, nic strašného se nestane. Budou nejspíš dál krást. Možná stejně jako Gross a spol., možná víc, ale to přežijeme. Bojím se něčeho jiného: pádu do mocenského vlivu Ruska, bojím se peněz Gazpromu, bojím se Vojtěcha Filipa a jeho hochů, bojím se návratu asijských civilizačních praktik. Filip se o to aktivně snaží a Paroubkovi je všechno jedno, jen když se dostane k moci. Toho se bojím.
06. 03. 2010 | 21:12

radek napsal(a):

Michal

13. důchod je opravdu sporný, avšak tady jde o mnohem více - privatizaci veřejného pojištění !!! zda-li se bude obchodovat se zdravím a zda-li bude zdravotní péče dostupná pro všechny či nikoliv...!!!, zda-li budeme moci ovlivňovat kvalitu nemocnic přes politickou reprezentaci nebo si je "rozdělí" chrenek, julinek a spol., Vaše výhrady do jisté míry chápu, ale to co uvádíte není důvodem pro nenávist vůči čssd, podívejte se, co slíbila ODS před minulými volbami a co dodržela... a nemyslete si, že TOP 09 pod vedením kalouska a spol. je něco jiného...
06. 03. 2010 | 21:13

vaclavhorejsi napsal(a):

SuP:

"Musím se Vám svěřit, že tahle představa (paroubekprezident) mě děsí ještě víc než islamizace Evropy."

No a to jeste nevite, ze JP se chysta prestoupit k islamu...

"To bychom museli vystřílet polovinu národa a to je politicky takňák nepřijatelné."

Ale to nesmite byt tak precitlively - vzdyt jde o zachranu svobody a demokracie! A vlastne byste jednal i v zajmu tech postrilenych!

..
06. 03. 2010 | 21:14

radek napsal(a):

H.

já se jich tedy bojím daleko více než paroubka, pokud uspějí s privatizací zdrav. nebude již cesta zpět, pokud čssd neuspěje s reformou zdrav., půjde to napravit (protože bude stále státní), ostatní argumenty jsou nepodstatné, neboť čssd je proevropská strana, která se hlásí k evropě a nikoliv rusku
06. 03. 2010 | 21:17

SuP napsal(a):

vaclavhorejsi -
Aspoň vidíte, že to se mnou ještě není tak hrozný. Ještě jsem občas měkkej....
06. 03. 2010 | 21:17

aaa napsal(a):

Jeb legrační, jak komunisté i odeesáci používali a používají k denunciaci protivníka pojem "boss". Dříve "kapitalistický", dnes "odborářský".

Pořád stejně odporný slovník.
06. 03. 2010 | 21:20

radek napsal(a):

Michal

něco málo o kalouskovi

http://www.eportal.cz/Artic...
06. 03. 2010 | 21:20

H. napsal(a):

Radek:
"ostatní argumenty jsou nepodstatné, neboť čssd je proevropská strana, která se hlásí k evropě a nikoliv rusku"

Ano, a Dělnicka strana naprosto souhlasí s ústavním pořádkem našeho státu, jak to ostatně pan Vadas opakovaně zdůraznil, komunisté se již dávno zřekli třídního boje, Bin Ládinovi jde jen a výhradně o osvobození utlačovaného palestinského lidu, a profesor Klaus je konzervativec amerického typu, jak to o něm pan Jakl jasně říká. Děkuji, uklidnil jste mne, už se nebojím vůbec ničeho.
06. 03. 2010 | 21:27

radek napsal(a):

H.

prosím v čem vidíte shodné znaky DS a čssd? v čem prosím Vás?
06. 03. 2010 | 21:28

Gábor Laco napsal(a):

Patriot,
já napsal: "pokud to daní je mi to jedno".
Já vydělávám dost na to, aby mi to bylo jedno. Vše daním a nikoho neokrádám. Z toho hlediska posuzuji i jiné - pokud je posuzuji.

Druhá věc je přiměřenost platu. Pokud se Vám něco nezdá máte na to právo ale i já mám právo - být spokojený.

Třetí věc je protizákonost nabytí majetku. Ke stíhání nezákoného jednání máme policiji, potažmo soudy. Já vím, že policie nefunguje. Za to můžeme poděkovat panu Langrovi. Tudíž, na to jak funguje policije, si pan Langer nezaslouží výplatu. Máte pravdu.
Na to jak fungují soudy, si nezaslouží výplatu ani jeden poslanec(nemluvě o lídrech politických stran), máte opět pravdu... (výplata jsou pro mne veškeré příjmy)

Co s tím?
Angažovat se!
Já jsem byl v minulých letech nucen, pokud jsem něco chtěl, dát příspěvek politické straně, která momentálně o mém povolení rozhodovala. Angažuji se tím způsobem, že nepřispívám, i když to pro mne znamená ztráty. Do budoucnosti jsem se rozhodl napadat konkurenci, která přispívá. Vím o koho se jedná a budu nekompromisní. Abych tohle mohl udělat, převedl jsem část mé firmy do zahraničí(kde nemusím platit za to že žiji).

Každý jak umí. Nikomu nic nevyčítám. Doba je zlá. Skutečně! Jsem starý člověk a tak zle ještě nebylo!
06. 03. 2010 | 21:34

H. napsal(a):

Radku:
ve svém textu jsem užil tzv. ironie. Jedná se o literární nástroj, kterým se žertovnou formou, často s použitím nadsázky, zesměšňují názory, se kterými mluvčí nesouhlasí. Ve svém textu jsem tedy nikterak nechtěl srovnat ČSSD s DS, dokonce ani s prof. Klausem nebo Bin Ládinem. Popravdě řečeno jsem si dokonce nedělal ani z ČSSD legraci - dělal jsem si legraci z Vás a Vaší dojemné víry ve stranické programy. Chtěl jsem naznačit, že ČSSD věřím její proevropskou orientaci zhruba stejně jako Klausovi jeho americký konzervatismus nebo Bin Ládinovi jeho starost o osud palestinského lidu = tj. vůbec. Sleduju spíše praktickou politiku stran, a ta se od slovních proklamací bohužel značně liší. Je to už jasnější?
06. 03. 2010 | 21:36

Michal napsal(a):

Radek, ad Kalousek:

jj, o tomhle jsem samozřejmě slyšel. Ale, na druhé straně je fakt, že Kalousek nebyl nikdy ani obviněn, natož aby byl odsouzen, fakt je že ty kauzy v tom článku dokonce nikdy nevydaly ani na pořádný politický skandál, ... tj. řekl bych že reálně v tom Kalousek namočený být nemusí.

Pokud by namočený byl, a prokázalo se mu to, pak samozřejmě musí odejít, to je jasné. Jenže po jakýchkoliv důkazech, vyšetřování, obvinění ani soudu není ani vidu ani slechu, a nebylo po nich vidu ani slechu ani za vlády socdem, a to dokonce ani v období kdy byla KDUČSL vůči socdem v čisté opozici (bylo to za doby menšinové vlády docdem). Čili za těchto okolností je pro mě podstatné co říká Kalousek dnes, a jak chce řešit naše problémy. A to mi přijde docela zodpovědné. Navíc za ním stojí kníže, a ne že bych byl přehnaně naivní - ale ten mi přijde jako čistý, a hlavně čistotu vyžadující.
06. 03. 2010 | 21:38

radek napsal(a):

H.

ale v čem není čssd pro evropská??? když chce čssd evropské daně - "poškozuje" úspěšné, když podporuje lis. smlouvu - poškozuje nás..., když chce registr. pokladny - poškozuje poctivé podnikatele...
06. 03. 2010 | 21:40

radek napsal(a):

Michal

já nechci být pomlouvačem, fakt mě to netěší, ale kníže je přeci jenom market. vábnička na voliče pro vlčáky v pozadí, který má prostě jen vystupování na úrovni, ale co program TOP 09, jež jsem popsal výše..., dále pak si všimněte, jak bez mrknutí oka mění dresy...
06. 03. 2010 | 21:48

Gábor Laco napsal(a):

Radek,

kdyby to bylo pravda, co v těch článcích stojí, tak je dnes Kalousek miliardář a sponzoruje si TOPku sám.
Jelikož tomu tak není, bude asi někde chyba.
06. 03. 2010 | 21:48

radek napsal(a):

H.

ještě jsem samozřejmě zapomněl na koncept státního zdravotnictví - to také evropský model
06. 03. 2010 | 21:50

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Leno, gratuluji. Jako jediná jste zde uvedla věcně příslušný platný fakt: podle Zákona o dani z příjmu se daň počítá ze základu ve výši obvyklé ceny v příslušném místě. Je nesprávné zdaňování z ceny snížené a neetické k prosazování používat hrozbu stávkou.
Tento stát se čím dál více drolí a přiznávám, že mi to není líto.
06. 03. 2010 | 21:50

H. napsal(a):

To Radek:
"ale v čem není čssd pro evropská???"
To Vám snadno odpovím: když je ČR předsedající zemí Evropy, sestřelí ČSSD vládu (nechtějte vědět, co si o tom mysleli němečtí sociální demokraté), když populista Klaus vytáhne proti lisabonské smlouvě Benešovy dekrety, populista Paroubek ho podpoří; když se ukáže, že zavedení Eura by předpokládalo rozpočtové škrty, ČSSD Euro odloží; když pravičák a euroskeptik Kalousek předkládá zákon o finanční pomoci Lotyšsku, proevropská ČSSD je proti; když evropští spojenci žádají posílení společné vojenské přítomnosti v Afghánistánu, ČSSD je proti (maximálně je ochotna to vyhandlovat za poplatky)...

Nezlobte se, já tam žádnou proevropskou politiku nevidím, jenom kecy, kecy a kecy....
06. 03. 2010 | 21:51

radek napsal(a):

Gábor Laco

vždyť disponuje majetkem v řádu desetimilionů, to je vám málo...

nemám z toho radost, ale ještě další info

http://aktualne.centrum.cz/...

P.S. i kdyby neporušil zákon, morálně je takový životopis pro politika konečná...
06. 03. 2010 | 21:54

radek napsal(a):

H.

příliš všechno zjednodušujete, bylo by to na delší diskusi a hlavně opět nerozlišujeme podstatné věci, ano pomoc lotyšsku jsou vyhozené peníze - údajně ani nemůžeme mluvit kam půjdou (a stejně je nezachrání a my peníze již neuvidíme zpět), ale je to věc názoru...
06. 03. 2010 | 21:59

H. napsal(a):

To Radek:
Ano, všechno je to složitější. Mimochodem, i s tím zdravotnictvím. Jen pro Vaši informaci: státní zdravotnictví naštěstí už dávno nemáme, ostatně v Evropě (s částečnou výjimkou UK, pokud se nepletu) taky neexistuje. Navíc Vás musím upozornit, že "se zdravím" se už dávno obchoduje (např. Dr. Rath je spolumajitelem prosperující soukromé kliniky). Jo, je to všechno mnohem složitější....(a sakra, už zase ta proklatá ironie...)
06. 03. 2010 | 22:08

radek napsal(a):

H.

pokud mluvím o státním zdravotnictví, myslím tím velké nemocnice - nikoliv ambulance a malé poliklinky
06. 03. 2010 | 22:16

Rumcajs napsal(a):

ms:
To jsou argumentace brouka Pytlíka. Pokud je firma v prodělku, je normální,že první se škrtaj benefity a nenárokové složky mzdy.
Tohle chápou i obyvatelé Amozonských pralesů.
06. 03. 2010 | 22:19

Rumcajs napsal(a):

prof. Hořejší.

Tak komu ještě přidáme, profesore ?

Matkám,důchodcům,učitelům,badatelům.......

Současný rozpočet počítal s těmito příjmy ve výši (dle Sobotky) cca 500 mil.

Ještě věříte na konvergenci ?
06. 03. 2010 | 22:23

Rumcajs napsal(a):

Island si odhlasoval (nebo snad odhlasuje), že dluhy se neplatí.

Von ten Paroubek vážně není tak blbej.
Akorát jsem zvědavej, kdo těm velrybářům ještě někdy půjčí.

P.S. Předpokládám, že něco podobného si budeme muste odhlasovat i tady.
06. 03. 2010 | 22:34

ALT napsal(a):

To Rumcajs,
zdravím, jak se vede v Řáholci?
jo a už jste podepsal?
jestli ne tak kdy se mám stavit?:-)

To autor,

s dělným i nedělným odborovým lidem u ČD mám celkem problém - kde byli když se z ČD vyprodávali lukrativní provozy?,
kdy stávkovali když se dělila nákladní doprava?, kterou trať zablokovali když se předraženě opravovaly koridory?

Kolik podali soudruzi odboráři petic a trestních oznámení proti rozprodeji a tunelování ČD?,

Kdy přišli aby řekli ne zvládneme to i bez dotací, udělejme to tak a tak aby s náma lidi jezdili s radostí?

Víte to někdo? Viděl jste někdo něco takového?
06. 03. 2010 | 22:44

Jemnický napsal(a):

Hořejší

Když už jste skrze to lejno našel u popelnic knihu i mého oblíbeného autora, tak snad prozřetelnost naznačila i téma(ta).
Nebo čekáte na další znamení? Třeba na bilbordech s bojujícím Jirkou?
Je vám to zapotřebí?
Jemnický
06. 03. 2010 | 23:12

ivanT napsal(a):

Je zajimave cist jak vetsina diskutujicich jakoby povazuje odborare za nejakou jinou (a zrudnou) odrudu lidi nez jsou oni.

Kolik lidi v Cesku patri k odborum? A kolik z nich (a i z tech, kteri odborari nejsou, ale pracuji za podminek vyjednanych odbory) bezproblemove vyuziva toho co vyjednavaji? Je jich tak strasne mala mensina a opravdu tak vykoristuji tu vetsinu, ktera na ne (ne)trpelive doplaci zatimco oni si pohodlne sedi v teplych kancelarich a hraji pocitacove hry?

A tak si ti zatraceni odborari urcite zaslouzi ten (hanlivy) privlastek 'soudruzi'. Co jineho ti vyhybkari a ridici jsou nez komousove? Kdyby vsichni pracovali tak jako my kteri tento stat drzime nad vodou, a ti ubozi presidenti bankmanazeri investic, a ostatni vykoristovani pohlavari jejichz zasluhou tak prosperujeme, to bychom se panecku teprve meli.
07. 03. 2010 | 00:41

Karel Mueller napsal(a):

Jan:

Máte samozřejmě pravdu. Nejprve si uveďme příklad: Máte 2 analogické podniky na západě a dceřinnou firmu na východě, JA, Asii nebo i Africe. Vstupy a výstupy jsou stejné. Náklady na mzdy jsou rozdílné - na tisíc zaměstnanců -zhruba o miliardu Kč ročně (u nás). Samozřejmě, v případě Asie a Afriky může být rozdíl větší.

Můžete se ptát, kam se ztratila ona miliarda. Odpověď je jednoduchá: Západní firma si produkt východních poboček koupí za zlomek "běžné" ceny a doma na trhu to hodí za "běžnou" cenu. Volnotržní ekonomika bez přívlastků v praxi.

V případě Číny (ale i Ruska) jsou nicméně pravidla nastavena tak, že Čína bohatne a vznikají silné, už jen čínské firmy.

Ti ... mají ovšem smůlu. A nedej Bože, že by nějaké odbory na to mohly poukazovat ...
07. 03. 2010 | 02:08

kda napsal(a):

to Jemnicky: Horejsi je nadhernym prikladem toho, jaky myslenkovy gulas vznikne, kdyz se politicka naivita, ekonomicka neznalost a vlastni domyslivost a neukojene ambice smisi dohromady se zalibenim v krestanska kazani.Jeho radoby hluboke myslenky jsou odpuzujici stejne jako "myslenky" ruznym dalsich demagogu zprava i zleva.
07. 03. 2010 | 02:17

Carlos V. napsal(a):

Rumcajz : vyjimecne rana zaludem .. uplne mimo.

Islandske soukrome banky agresivne investovaly.
Islandske soukrome banky agresivne prijimaly "vyhodne" vklady od britskych aj. investoru.
Islandske soukrome banky padly.

Britska vlada (a holandska) odskodnily sve obcany za pad islandkych bank. Proc ? Aby ziskaly populisticky volice s tim, ze maji dost politicke sily vytahnout z islandskeho statu.

Insland "prekvapive" nechce dluhy zaplatit. Je to stejne, jako by Cesko neplatilo treba za dluhy Fischera u hotelu na Kanarech.

Toz nekricte, ze dluhy se neplati. Platit je ma ten, kdo je udelal. A kdyz zkrechuje, ma veritel smulu.
07. 03. 2010 | 03:02

tomas napsal(a):

to vlk ten clanek napsal paul Krugman, takze j as temi konstrukcemi problem nemam, kdyz neco podobneho mohou chystat americti republikani, proc n eti nasi
07. 03. 2010 | 05:44

Pepa Řepa napsal(a):

Dušek propích státní tajemství?
To cvrliká každej vrabec na ulici, nic nového.

Problém je jinde.
Když budete heteráč a uděláte z manželky nebo milenky svoji pravou ruku v řízení ministerstva, tak na Vás nenechá tisk nit suchou.

U našich čtyřprocentních kamarádů
je to ovšem nenapadnutelné neb se ihned ztopoří kocábovití ochránci práv menšin a spustí povyk o útlaku.

Nějak zapomněli naši zákonodárci otázku "manžela a manželky" na jednom pracovišti nota bene v klíčové funkci u registrovaných ošetřit.
07. 03. 2010 | 06:34

Jan napsal(a):

Karel Mueller
Ano.
Obhájci globálního kasina zaklínající se volným trhem a blahem pro všechny jednají proti zdravému rozumu. A připravují nám hořké konce/1% samozřejmě ne, to je nadnárodní/.
Když outsorcujete firmu do Číny nejenom, že zbohatnete, taky zmizí know how, za jednu dvě generace tak amíci nebudou schopni vyrobit ani záchod. Právníci jim v tom nepomohou.
Jestliže český státní kapitál dováží do bulharské elektrárny uhlí z Vietnamu je to na hlavu a proti zdravému rozumu a můžete to ideologicky vykládat zleva i zprava...
07. 03. 2010 | 07:01

Bim napsal(a):

Pokud jde o režijní výhody na dráze, o režijky, mělo by se opravdu platit podle toho, kolik jízdy vlakem zaměstnanavatele stojí, ne kolik by za to zaplatil běžný cestující.
Když si nádražák sedne do vlaku, většinou to nestojí skoro nic. Je to jedno, jestli tam je, nebo ne.

Nevím, kdo běžným nádražákům režijky závidí. Senátoři?

Mimochodem, na dráze jsou stovky až tisíce lidí se smluvními platy. Pijavky, kterým nestačí tabulkový plat přes 30ti tisíc. Tito lidé samozřejmě vlakem nejezdí.
07. 03. 2010 | 07:34

vaclavhorejsi napsal(a):

Rumcajs:

"Island si odhlasoval (nebo snad odhlasuje), že dluhy se neplatí."

Ja tomu rozumim tak, ze ti Holandani a Anglicani dali penize do banky, ktera zkrachovala. Od vas, pravicoveho radikala, bych neocekaval pozadavek, aby islandsky stat tyto lidi odskodnil - to je prece typicky socialisticky pozadavek, ne?

..
07. 03. 2010 | 08:03

éolo napsal(a):

Dlouho jsem váhal ,zda se zapojím do této diskuse levicových intelektuálů, avšak musím opravit alespoň jeden zásadní omyl, který je zde ignorován. Nuže. Princip je v tom,že byla zrušena vyjímka ze zákona o DPH a tento zrušil osvobození od daně z benefitů.Cílem zákonné úpravy bylo snížit počet vyjímek.Takže o zavádění nebo zvyšování daně z benefitů lze hovořit těžko.
07. 03. 2010 | 08:30

Lena napsal(a):

Pepo Řepo,
to je z toho, že se jim nedovolil sňatek. Pak by nebylo nač zapomínat. Každá nesnášenlivost a nepřejícnost se vymstí.
07. 03. 2010 | 08:57

vlk napsal(a):

Muchal

a jinak jste normální?
Já podle vás psal o Madonně? Ona má něco společného s touhle zemí?
a já ji chci zakázat?
teda vy jí máte jak z praku.
Budete s e divit - Madonna men a ni nenapadla. A nejspíš nikoho dalšího, kromě vás. Takže abyste nebyl na pochybách , koho míním onou devotní zpěvačkou - Jistou Parkanovou. Ovšem nevylučuji, že vám s emajor radarin líbit může.

rumcajs
a co s etakhle o tom,c o si Island odhlasoval, informovat poněkud více?
07. 03. 2010 | 08:59

jozka napsal(a):

ALT:
kde byli když se z ČD vyprodávali lukrativní provozy?,
kdy stávkovali když se dělila nákladní doprava?, kterou trať zablokovali když se předraženě opravovaly koridory?

Joj, cigan... to by teprve bylo rumcajsiho revu, ze se odbory cpou kam nemaji (do rizeni firmy).
07. 03. 2010 | 09:06

vasja napsal(a):

Pane Hořejší, píšete jen polopravdu, ty banky na Islandu převzal stát. A závazky se musej plnit a né že né, jak si myslej levouni.
07. 03. 2010 | 09:11

zoro napsal(a):

naše nejznámější zločinecká organizace ODS si prostě nedá poradit že hájit práva bohaté menšiny proti chudé většině je nejenom nehorázná drzost ale i ukázka hlouposti kdy už je potřeba této totalitě setnout hlavu protože v teto straně jsou ti jenž naší vlast rozkradly a stále by chtěli krást,více proto tak utočí na každého kdo jim v tom bánísicilstí bosové v senátu to dokazují denně!!!!!!!
07. 03. 2010 | 09:59

vasja napsal(a):

Správně, pane Zoro.
Tuhle sem si chtěl koupit nějakou kravinu a čestný slovo, nenašel sem u márketu místo na parkování. A to sou tam 2 vedle sebe. Obě parkoviště obsadili milionáři a chudá většina utřela. chce se mi blit.
07. 03. 2010 | 10:39

Rumcajs napsal(a):

Vlk,Hořejší a levounklub.

Pravda je, že nemám podrobné informace, ba co dím, mám informace jen z televize a tam říkali, že ty banky znárodnili.

Jinými slovy, převzali banky s pohledávkama i závazkama.
07. 03. 2010 | 10:40

Rumcajs napsal(a):

ALT:

Podepsal, co ?
07. 03. 2010 | 10:44

Rumcajs napsal(a):

jozka:

Moc nerozumím poznámce, ale odbory , pokud chtějí mluvit do vedení firmy, tak ale se vším všudy.

Nemám nic proti, aby si odbory zprivatizovali ČD a majetek ať jim klidně převedou zadarmo.

Do roka a do dne, tu máme dalších desetitísíce nezaměstnaných navíc.
07. 03. 2010 | 10:46

StandaT napsal(a):

Klidně si, autore, za ty benefity železničářů bojujte. Pro většinu lidí jsou irelevantní.

Ale vzhledem k tomu, že ČD (ale i další stávkující v městských DP) jsou výrazně(!) dotováni, měl byste se smířit, že Vy dostanete o to méně.

Zjednodušeně řečeno, právě jste vyměnil nový mikroskop (či co to používáte) za benfity. Ale ne, jen žertuji. Jak jsem Vás z blogů poznal, Vy budete chtít oboje, že? První pro vznešenou myšlenku sociálního smíru, druhé pro vznešenou myšlenku vědy.
07. 03. 2010 | 10:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 03. 2010 | 11:17

Lex napsal(a):

Lena
Opravdu se jim nepovolil "sňatek"? Žijete skutečně v současnosti staré téměř 4 roky (účinnost zákona od 1.7.2006)?

Pepa Řepa
To je křiku kolem Duška. Odvolej, že se točí! Odvolej! Odvolej a omluv se! Homofobie - fuj! Nevím, jestli je to, co zjevil Jromír Dušek, pravda nebo ne. A dokonce není, podle mne důležité, jestli to je schopen on, nebo kdokoliv jiný prokázat-ono to samotné prokazování by bylo homofobií. Důležité je, jestli to je OBJEKTIVNÍ pravda, že ve vedoucích funkcích na Ministerstvu dopravy a ve vedení Českých drah je taková koncentrace osob určitým způsobem determinovaných. Protože pak to nemůže být náhoda. Vůbec neútočím a vůbec neostrakizuji homosexuální jedince, jenže je obecně uznáváno, že průměrný výskyt v populaci je okolo 4 procent. Jestli je v nějaké organizaci, tím spíše ve vedoucích postaveních ve státních institucích významně vyšší zastoupení lidí patřících k určité minoritní skupině, pak je to na pováženou, nemůže to být náhoda, zeména je-li mezi dvěma takovými institucemi zjevná organizační a řídící vazba. Nemusíme se navzájem přesvědčovat, že homosexuální jedinci to mají s navazováním osobních partnerských kontaktů mnohem složitější než většinová populace. Z toho důvodu je jejich "komunita" semknutější. A tak se domnívám, že vedle křiku na Jaromíra Duška by se měl někdo (protikorupční policie-probůh, nespojovat s dokazováním, je-li někdo nebo není homosexuál) skutečně zamyslet, kdo a jak rozhodoval o obsaszování těch postů a jaké vazby tam exitují. Je-li to totiž pravda, pak nekamenujme proroky, nezabíjejme zjevitele špatných zpráv, ale primárně si posviťme na to, zda ty zprávy jsou pravdivé, a pokud ano, co z toho pramení, a jak to, že ty "špatné zprávy" mohly vůbec vzniknout (kdyby v nějakých dvou provázaných státních institucích vyšlo najevo, že řada z vedoucích postů je obsazena členy nějakého řádu - třeba Zednářského, nebo církevního, nebo třeba "Svědky Jehovovými", ačkoliv jejich zastoupení ve společnosti je marginální a v jiných institucích se nevyskytují, nebo jen zcela průměrným procentem, také by to nikomu nebylo divné? Také bychom volali na zvěstovatele - Omluv se! Odvolej!?).
Jak to psal Vladimír Bukovskij - evropský gulag politické korektnosti?
07. 03. 2010 | 11:37

Lex napsal(a):

Standa T
"Ale vzhledem k tomu, že ČD (ale i další stávkující v městských DP) jsou výrazně(!) dotováni, měl byste se smířit, že Vy dostanete o to méně."
A co říkáte na benefity manažetů ČEZu, RWE, Eonu, vodáren a kanalizací, a dalších, které mají povahu víceméně monopolů? Tož pravda, tam se nepřerozděluje z daní, tam to platíme rovnou v cenách! Formou diktátu, protože nemáte na výběr.
Ale nejen u monopolů, pak existují další subjekty, zdánlivě si konkurující, ač ve skutečnosti je to hra na "slepou bábu" v podobě spotřebitelů (nepsané kartelové dohody, marketingové triky) - viz distribuce a prodej pohonných hmot, ceny léků v lékárnách, ceny zboží v obchodních řetězcích (významné tržní síle) a jiné a jiné. Ani tam to nejde přes rozpočet, ale cálujete jak mourovatej. Navzdory poučkám o konkurenci, co (prý) tlačí ceny dolů.
Máte to tak starosti.
07. 03. 2010 | 11:51

Tomas B. napsal(a):

Rád bych se podělil se zdejšími čtenáři a zejména s těmi levicově zaměřeným o jeden zážitek z poslední doby. Šel jsem nedávno kolem policejní služebny u nás na Praze 7 zrovna v okamžiku, kdy policisté táhli z auta muže s pouty na rukou. Ten člověk byl velmi agresivní a vedle sprostých nadávek řval na policisty zhruba toto: "Mě seberete pro blbejch pár tisícovek, pro almužnu! Měli byste zavřít ty nahoře, ty kradou v milionech zasr.... poslanci, zasr... politici. Na vobyčejnýho člověka si troufnete a na ně né..., svi..., kur..." A tak podobně. Nemohu si pomoci, ale argumentace pana Hořejšího a celé levicové scény mi připadá stejná.

A na konec pro pana Hořejšího jedna rada - člověče, vy jste velice populární, váš blog čtou tisíce lidí, máte evidentně ambici oslovit veřejnost - proč se probůh do té politiky sám nepustíte? Určitě nejsem první, kdo vám něco takového říká. Jste akademik, socialisté vás na kandidátku nasadí s velkou chutí a vaši čtenáři se postarají o pár preferenčních hlasů. Připadá vám, že politika je špína - změňte to. Kdo jiný než vy? A kdy, když ne teď! Hodně štěstí.
07. 03. 2010 | 11:55

vlk napsal(a):

Jo Rumcajs
a co takhle demokracie? Říká ti to něco? Islandská vlád a dala svobodně svým občanům vybrat. A oni si vybrali. Máš s tím problém?

No možná máš. Jednak ti dělá problém s einformovat a jednak ti přijd e normální, že s evláda svých občanů na nci neptá. Jak je normální v ČR. Když jd e třeba o cizí, byť spojeneckou základnu. Vojenskou. Rumcajs. Vojenskou.
07. 03. 2010 | 11:57

vlk napsal(a):

Tomas B.
a podle vás ten chlápek s těmi pouty měl nebo neměl pravdu?

Schválně, co myslíte, poškodil s vé okolá a tenhle stát víc on nebo OpenCard?

A jsme stejní? Vážně. protože nechceme , aby to prošlo jak těm velkým , tak těm malým?
Zajímavý pohled. Nikoli vššak ojedinělý- naši ti nekradou. Ti jen privatizujií....
Ti cizí - ti kradou!
07. 03. 2010 | 12:00

Rumcajs napsal(a):

Lex:

Ona se při posuzování schopnosti k výkonu vedoucí funkce posuzuje i orientace,pohlaví, počet dětí a tak... ?

A co takhle prozkoumat orientaci odborových předáků. Nebo výši jejich IQ ?

Myslím, že ho tam budou mít všichni nápadně stejné, a tak se vtírá otázka, jestli výběr na tyto posty nebyl někým manipulován.
07. 03. 2010 | 12:01

Rumcajs napsal(a):

Vlk:

Ty už jsi se fakt nadobro zbláznil ?

Takže mi, když si v garáži odhlasujeme, že dluhy platit nebudem, tak je to OK ?
07. 03. 2010 | 12:07

StandaT napsal(a):

Lexi: když jsem měnil ředitele, do půl roku jsem měl obměněnou většimu namagenetu. Každý top manažer si vytváří svů vlastní tým. Nejde o odbornost (ti předchozí museli taky hodně umět), ale soft skils a schopnost spolu řídit složité procesy ve stresovém prostředí. Když do ČSA nastoupiv Tvrdík, za chvíli nezůstal v menagementu firmy kámen na kameni. Když po něm nastoupil Lašák nastalo totéž. Teď kdyaž byl odejit, opět totéž. Až jednou odejde Roman z ČEZu, Hušák ze Sazky, kdokoliv odkudkoliv, bude to totéž. Ono to totiž ani jinak nejde. Tím Vás nevyvracím, jen chci doplnit o další úhel.
07. 03. 2010 | 12:10

Lex napsal(a):

Rumcajs
To, co jste napsal, Vás okatě zařazuje mezi skupinu, z příslušnosti k níž (neprávem) podezříváte "vlka".
Není třeba ani nic dodkazovat. Důkaz jste opatřil sám a ještě se pod něj podepsal.
07. 03. 2010 | 12:13

StandaT napsal(a):

Lexi: i když má st. rozpočet mnoho kolonek, jednu samostatnou pro Hořejšího ústav a druhou samostatnou pro ČD, je jenom jeden.

Zdroje jsou, ale peníze ne.
07. 03. 2010 | 12:15

void napsal(a):

to Lex:

se zájmem jsem četl Vaši odpověď Pepovi a hnedle mě napadlo několik otázek:

- cca před dvěma lety jsem byl ve vedení jedné firmy, bylo nás tam cca 10 - všichni běloši, češi, muži, pražáci - budeme také vyšetřováni? Pokud vím tato skupina je v populaci zastoupena cca 4% procenty jako oni zmiňovaní homosexuálové. navíc je známo, že pražáci jsou ve zbytku republiky ostrakizování a tudíž také drží při sobě.
- bude vyšetřováno vedení odborů? pokud vím vedení tvoří češi, muži, běloši - v podstatě ze 100% - přičemž v celkové populaci činí tato skupina cca 45% - není to také podezřelé?
- být ženou bál by jste se v odborové centrále sehnout pro tužku na zem spadlou?
- zdá se Vám blesk a Aha nejlepším zdrojem informací?

- shrnuto a podtrženo - zdroj je velmi důležitý. dušek je dead man a je tomu tak dobře. tohle by neřek ani člověk s jednou třídou pomocné školy. jestli má nebo měl nějaké indicie, je ted již jedno - tohle zazdil a to takovým stylem, že ho podezřívám, že na ty mejdany chodí taky .-)
07. 03. 2010 | 12:28

Tomas B. napsal(a):

TO: Vlk
Nejlepší by bylo prostě prominout krádeže do řekněme 10ti milionů, protože ti Topolánkové a Dalíkové přeci kradou ve stamilionech - to ví každý. Sorry, ale i debil ví, že taková argumentace je absurdní. Víte to i vy. Nepoctivost politiků je výmluva tisíců zlodějů - oni kradou, tak i my máme právo krást. Ubohost v národním měřítku. Nechcete to dát rovnou do ústavy? Dokud kradou ti nahoře, ať si nakradou i ti dole. FUJ!
07. 03. 2010 | 12:30

Honza999 napsal(a):

Carlos V

Nu, máte na výběr...

Můžete volit ty, kteří ván seberou peníze a dají je "svým potřebným voličům". Zde ovšem zapomínáte na to, že tím udrží sociální smír mezi vámi a "jejich potřebnými voliči".

Pak můžete volit ty, kteří vám seberou peníze a koupí si za ně nemovitosti v Toskánsku a Dubaji, kam se pak, až to tu sociálně bouchne, vypaří a vás tu nechají, abyste si ten "sociální ssmír" vyžral.
07. 03. 2010 | 12:31

void napsal(a):

a ještě dodatek v jednom postu mluvíte o poslovi, já bych spíše mluvil o oslovi. a ten má stát v koutě, přežvykovat a občas zahýkat a tak je tomu dobře.
07. 03. 2010 | 12:32

*** napsal(a):

Lex

tady sleduju jak si podáváte Rumcajse. No, víte, ti co by tam rádi viděli Rumcajse se na něj právě dívají z té skupiny, proti které nejvíce bojují.
Lex, vy budete taky ta skupina, jenom Rumcajs tam rozhodně není.
Toto mínění vychází nejen z této diskuse...

Jestli ale islandské referendum bude závazné, to neví ani jejich Dótir.

Rumcajs - na vlky a na množství nehleďte...
07. 03. 2010 | 12:59

Lex napsal(a):

void, ***
Nebudu se s vámi přít, na zemi plno hrachu a stěna prázdná. Existuje na to téma i jné přísoví. Moje role v těchto quasidiskusích není přesvědčit vás dva, Rumcajse (který vás ale převyšuje o třídu), nebo kohokoliv jiného. Napíšu svůj názor a hotovo. Chceš, ber, nechceš, nechej ležet. Nečti. Problém je, že takoví, jako vy, jakýkoliv srozumitelný názor nedokáží ani formulovat. Jen hýkat na ty názory druhých. A kádrovat (***) - už jsem to napsal jinde - Kádrovák vznikl křížením mola a kozy. Poletuje a mektá. Užívejte si to.
07. 03. 2010 | 13:21

*** napsal(a):

Lex alias leks,

zkuste používat alias, bude se vám též hodit. Patříte k typickému českému stádu, které nedokáže rozeznat názor a slušný přístup a říkáte tomu stejně jako vlk kádrování.

Těžko soudit a rozlišovat nicky podle kvality a délky, frekvence komentářů. Někteří nickové nestojí za zlámanou grešli. Jiní jsou sice lepší, zabírají však tolik času, že další rozvíjející diskuse přestává mít rozumný smysl.
Lex a vlk patří do této skupiny.

Než tady tedy ztrávit celý den dohadováním o hloupostech a věcech, na které nemá nikdo z nicků žádný vliv, zbývá ještě jedna možnost, dělat si z toho dění tady kozy. Někoho rozveselit a dalšího také rozvášnit.
Pane Lex /leks/ mám z vás kozy, o vlkovi ani nemluvě.

Editorovi se omlouvám, pana Stejskala, i když ho také štvu, si celkem vážím.

rcptch - the windy,
můžem pindat jindy....
07. 03. 2010 | 13:42

radek napsal(a):

***

neztrácejte čas, vždyť diskuse je dobrovolná...
07. 03. 2010 | 13:58

void napsal(a):

to Lex:

vemu to zkrátka, budu se snažit nebýt hulvát jako vy.

- můj názor máte někde nahoře - post včera večer
- přesvědčovat nepotřebuju, pouze jsem nerozuměl tomu co jste napsal, tak jsem se ptal
- vůbec nechápu proč jste do své odpovědi zahrnul kádrováka, mektání atd... - pokud vám to přijde vtipné budiž, ale slušné to neni
07. 03. 2010 | 13:58

Lena napsal(a):

Lexi,
registrované partnerství snad není úplně totéž jako sňatek, ne? Tak třeba to, jak správně navodil Pepa Řepa, že si pak partnera můžou dosazovat do funkcí, to vůbec neřeší.
Nebo se pletu?
07. 03. 2010 | 14:02

Rumcajs napsal(a):

Lex:

Copak jsem řekl tak bláznivého, na rozdíl od Vás ?
07. 03. 2010 | 14:13

JŠ napsal(a):

Možností úspor ve státním rozpočtu je celá řada,třeba snížení nákladů na vytápění úřadů (včetně ministerstev a úřadu vlády)o jeden až dva stupně,a když bude nějakýmu úředníkovi zima,tak mu bude doporučeno,aby si oblíkl svetr :)
07. 03. 2010 | 14:43

Pepa Řepa napsal(a):

To Lex
v šesti letech jsme si vyprávěli vtip, že jistá úspěšná dáma začínala od píky.
Skutekně? To je bájekné!

Teprve později jsem pochopil pravdivost tvrzení.
Doba se změnila, menšiny se hlásí o slovo.

Ponaučení?
Neshýbat se nikdy a za žádných okolností!

Ženy to mají nebezpečnější na ÚRO (nebo jak se to dneska jmenuje) muži na Ministerstvu dopravy.
Ještě, že nejsou na Ministersvu zdravotnictví (snad) a nehrajou si na "Sanitku".
Jeden se shejbne a pak dělá Hů.

Inu, nějak se člověk v práci zabavit musí.
07. 03. 2010 | 16:08

Rumcajs napsal(a):

Ještě k tomu Islandu.

Island dluh uznává. Tudíž referendum je o tom, jestli dluhy platit, nebo ne.

Pošleme Paroubka na Island. On anglánům vysvětlí, jak se to s těma dluhama má.
07. 03. 2010 | 19:08

Lex napsal(a):

***
Myslím, že za mě Vám odpověděl Radek (čímž mu tímto děkuji). Navíc mé komentáře jsou zásadně uspořádány tak, aby bylo srozumitelné každému. Chápu, že se to nemusí podařit všem. Tragedií pak ale je, když tito jedinci se snaží vodit to "typické české stádo". Nemáte šanci.

void
O srozumitelnosti mých komentářů platí i pro Vás, co jsem napsal trojtečce. Jestli jste nerozuměl? Co já s tím? Ale že právě Vaše provokativní otázky jsou formulovány hulvátem, o tom žádná.
K té srozumitelnosti patří i to, že "kádrovák" byl určen trojtečkovi, což je v té větě jasně vyjádřeno závorkou. Takže i obsese?
Apropós, jestli jste pracoval ve vedení nějaké firmy s Čechy a Pražáky s malým "č" a malým "p", nevěřím, že je jich 4 % menšina. Takoví neexistují vůbec. Byli jste světový unikát. Já bych si Vás do svého týmu rozhodně nevzal.
PS
Nebylo do na Ministerstvu dopravy nebo ředitelství Českých drah?

Pepa Řepa
Tak nějak! Není nad to, když je někomu práce koníčkem!
(rekaptcha - faustian drastic, jó, satá pravda!)
07. 03. 2010 | 19:21

*** napsal(a):

Lex

vy jste nos nahoru, stádo tady vodíte vy a vlk...
sorry
07. 03. 2010 | 19:42

*** napsal(a):

Lex

mimochodem, pokud myslíte, že za vás má odpovídat nějaký radek,
pak nejste Lex - ale leks.
Nikoliv zákon, ale český vikslajvant....
Náhražka, nic víc.
07. 03. 2010 | 19:49

vlk napsal(a):

Rumcajs
nesuď podle sebe loupežníku - nezblíznil. Islanďané jaksi žádný dluh vůři Britům nebo Holanďanům nemají. Tito, s vidinou mimořádných úroků dali svoje prachy DO SOUKROMÝCH isladnských bank. Ty jaksi nezvládly svoje finanční operace. Nic víc nic méně a referendum bylo o otm, jestli islandští občané tyto ztráty Holanďanům a Britům nahradí.
Pro pravičáka jako ty jsou důležitá klíčová slova:
soukromý vkladatel, HolanĎan, Brit, islandská SOUKROMÁ banka, bankrot, náhrada škdoy NAD výsledek konkurzního řízení či vyrovnání.

Už vidím, jak zrovna ty hlasuješ pro odškodnění Němců, Rakoušů , Poláků, Slováků, které by nalaákala některá z velkých zd e působících bank a pak udělala bankrot.
Takže nemudruj a jdi si sednout d Lojzou a utrhni zas pár Hanušovic...
Tomas B.
Máte nějaký problém? Třeba žlučník, zauzlení střev nebo zápal omladnic?
Napsal jsme jasně , že pro men platí - zavřít jak velkého, tak malého zloděje. Toho velkého víc.
Ovšem vy asi jen toho, kdo krade ve vám sedympatických barvách.
Jenže praktická situace je taková, že zavřou jen ty malé zloděje.

Poručíku
nebr si men do úst, pokud nechceš stvořit už aspoň nějakou trošku rozumnou větu. Jakkoli se v jednom pytli s přítelem Lexem cítím velmi dobře. Zkus se aspoň někdy dopustit nějaké myšlenky. On fur tmít při čtení tvých písmen na patře extrakt z dubových pilin není nic moc.
07. 03. 2010 | 20:03

void napsal(a):

to Lex:

dik za odpoved, ale tuhle diskuzi nemam za potrebi dale rozvijet :-)
07. 03. 2010 | 21:36

Rumcajs napsal(a):

vlk:

1. Viz výše, Islan své dluhy uznává, takže to nebude asi tak jednoduchý.

2. Předpokládám že to bylo zhruba jako s Nomurou. Kdyby totiž proběhl konkurs, tak bylo vše v pořádku. Z konkursní podstatty by byli úměrně odškodněni včichni. Jenže on neproběhl, banka byla znárodněna(dle mého už tím převzal Island závazky banky)a odškodněn byl jen někdo (zvýhodňování věřitele) a to zřejmě dokonce penězi zahraničních vkladatelů.

Tomu já říkám loupež za bílého dne.A asi nebudu sám, protože MMF jim nedá ani kačku, dokud se nedohodnou.
07. 03. 2010 | 21:38

Lex napsal(a):

void
Není zač. To nebyla diskuse. Nebyl jsem to ani já, kdo koho z nás oslovil. Způsobem, který nemá s diskusí nic společného.
07. 03. 2010 | 21:47

ALT napsal(a):

To Ivan,

ne odboráři nemusí být nutně ti nejhorší,

To Rumcajs,
rohatýmu, že vám bude od zítřka dvacet :-)

To standa T.
k vytčenému cíli vedou různé cesty, pokud ale nový manager začnetvrdit, že všichni stávající stojí za ......a musí hledat nové velmi bych zpozorněl

To Lex,

hezké, co dodat, snad jen to, že pokud řídí kdokoliv cokoliv řádně a hlavním kriteriem je odbornost tak ať, pokud je ale firma dlouhodobě ztrátová a navíc se jaksi stabilně zmenšuje - pardon zeštíhluje tak i kdyby tam byla 9xxx homo většina s tykadlama tak je něco blbě

Jinak k těm odborářům - mám za to že se chovají stejně prasácky jako management jen jaksi v rámci svých obzorů

PS. obecně nejsem proti benefitům a dokonce je považuju za velmi efektivní způsob odměňování pro obě strany
07. 03. 2010 | 23:23

ALT napsal(a):

To void,

byla ta firma taky ztrátová a postupně rozprodávaná?, ev. dotovaná?

Ačkoliv si o bývalém železničním odbořářském šéfovi nemyslím nic lichotivého a vlastní orientaci kohokoliv považuji za jeho soukromou věc, tak tady prostě smrdí výsledky
toho týmu
(nehledě na to, že bohužel jsou zrovna tyhle menšiny jaksi z principu víc vydíratelné)
07. 03. 2010 | 23:32

Jan Vaculík napsal(a):

Pan Dušek se projevil jako buran non plus ultra.
Mám pocit, že se nikdo z jeho přívrženců, včetně pana Hořejšícho, ani nepokusil vysvětlit, proč se mají benefity železničářů zdaňovat jiným způsobem než benefity autobusáků, mlékařů či lékařů.

Většinu z levoknechtů překvapí, že když si půjčí od své firmy auto k soukromé cestě, musí firma z tohoto benefitu zaplatit daň; ta se neodvozuje z nějaké "režijní hodnoty" a vůbec není není malá. - Takto získávám pocit, že levičáctví není ničím víc, než omezeností obzoru.

A co se týče toho, jak pantáta Dušek (v rozhovoru v LN) popisuje angažmá ROH v generální stávce v listopadu 89, tak z toho vyplývá, že buď má paměť jak prakem vystřelané oko, anebo jen sprostě lže.
08. 03. 2010 | 00:31

Pepa Řepa napsal(a):

Nemám rád Duška.
Jakého ohavného zločinu se ale dopustil, když pojmenoval homosexuála homosexuálem nechápu.

To je důvod, proč se všem korektníkům zpotily brejle?

Jak jim měl říkat? Kdyby řekl, že tam je parta bu-erantů, tak bych zpocený brejle pochopil.

Tak jaké slovo měl použít? To už je termín "homosexuál" pejorativní?
Má se o tom mlčet nebo říkat, že je tam hnízdo roztomilým modrých motýlků a snem každého má být se jich dotknout?
http://www.csfd.cz/film/448...
08. 03. 2010 | 07:07

Aktiv napsal(a):

Jsem na straně Duška-homosexuální protekcismus je stejný jako jakýkoliv jiný!Myslím si,že to nebyl útok na homouše,ale na poměry!!!
08. 03. 2010 | 07:56

StandaT napsal(a):

ALTe, samozřejmě že se to musí hlídat. Tato záležitost je navýsost individuální firma od firmy. Ale platí, že pokud chcete výsledky, musíte dát kompetence. A personální kompetence patří mezi nejdůležitější.

Asi to na úřadech chodí jinak než ve firmách, ale zúžit pohled výlučně na "partička kamarádů" mi připadalo příliš účelové a jako důsledek postoje zhruba ve stylu "těm nahoře z principu nevěřím, a tak upřednostňuji tu horší variantu" - jinými slovy presumce viny jako vyšitá.
08. 03. 2010 | 08:33

max napsal(a):

autor opět opomněl uvést některá fakta:
1. úpravy benefitů byly schváleny tripartitou v loňském roce. Tj. i za účasti vedení odborů a s jejich podpisem.
Pokud chci poté něco změnit,těžko mohu vyhrožovat stávkou,ale měl bych volit jiné metody a k změně je nutný opět souhlas všech stran. To je normální a slušný způsob jednání. Rozsah používání např.režijních jízdenek je u ČD neadekvátní jejich hosp.výsledkům.
2. Uvedené výhody premiéra nevyužívá a nevyužíval jen Topolánek,ale i všichni předchozí premiéři vlád. Topolánek v Kramářově vile nebydlel,někteří jiní ano. Ale chápu,že pro autora,který tvoří již delší dobu jakési blogové bilboardy ČSSD,jsou jiná jména těžko vyslovitelná.
3. Souhlasím s tím,že poslanecké výhody a benefity jsou v ČR velké a mělo by dojít k jejich snížení,resp. u některých k zrušení. Určitě by to měl být větší důvod k nespokojenosti odborů než požadavek na zrušení něčeho,co jsem sám podepsal. Jenže to by asi nesměli sedět někteří odboroví bossové sami v posl.lavicích a senátu - možná by to byl vhodný námět k dalšímu blogu pro autora.
08. 03. 2010 | 08:44

Jan Vaculík napsal(a):

Pepo,
vadí Duškův homosexuální výlev a rozhodně se nejedná o hyperkorektnost. Jde tu o to, že homesxualita je nejen úchylka (a já řeknu raději odchylka) resp.diagnóza, ale pro většinu lidí hlavně nadávka. Kdyby Dušek řekl, že ti pánové jsou partička z mariáše, tak by to asi tak neznělo, že jo? A kdyby řekl, že je to partička přátel, kteří se seznámili na dialýze (abychom zůstali u medicinských konotací), tak by si všichni ťukali na čelo.
Ať jsou ti pánové homosexuálové nebo sado-masochisti, je to jejich soukromá věc, a pokud si někdo myslí, že to má větší váhu, než členství v golfovém klubu, tak by to měl podepřít fakty.
08. 03. 2010 | 09:10

void napsal(a):

to ALT:

s tim nemam nejmensi problem. Me vadi obvineni postavene pouze na sexualni orientaci, pokud vim tak zadna jina dusek neuvedl.

to Pepa Repa:

jak pisi ALTovi:
- na zaklade sexualni orientace - bez nejakych dalsich faktu - naznacuje moznost nejakeho spolceni - proto jsem se ptal Lexe - viz. muj druhy post v diskuzi
- sehnuti se pro tuzku je prasarna par excellence
08. 03. 2010 | 09:21

feromon napsal(a):

Pane imunologu jste odtržený od reality.

Ve společnosti je mnoho pracujících, kteří nedostávají režijní jízdenky pro širokou rodinu a jiné deputáty. Ani jakékoliv jiné benefity. Vaše rodina zřejmně ano.

Je pravda, že politici (a další vysocí státní uředníci a top manažeři) mají velké benefity, ale jak vidíte současný politický establihment (levicový ani pravicový) nechce toto řešit. To je zcela jiné téma a to, že jste je nakousl jasně ukazuje, že Vám je šuma fuk situace jiných pracujících lidí, jež nemají žádné benefity jako jsou režijky drážních zaměstnanců nebo ty Vaše apod. Styďte se!

To si říkáte, že jste člověk levicového sociálního smýšlení!

Jen chcete podporovat neodůvodněné výhody zaměstnanců získané ve státních podnicích jako jsou dráhy resp. v městských podnicích jako jsou dopravní podniky apod.

Pak by milý pane imunologu bylo spravedlivé, aby zaměstnavatelé, kteří nemají na benefity svým zaměstnancům odváděli méně daní v poměru přesně o tolik kolik dostávají navíc v režijkách zaměstnanci drah a tyto peníze dali svým zaměstnancům na přilepšenou.

Ale to by už tolik nezbylo na Váš výzkum anebo na dotování drah, dopravních podniků, důchody apod., který je placen z krvavých peněz těch lidí nedostávajících režijky či jiné benefity.
08. 03. 2010 | 11:12

vaclavhorejsi napsal(a):

feromon:

"Ve společnosti je mnoho pracujících, kteří nedostávají režijní jízdenky pro širokou rodinu a jiné deputáty. Ani jakékoliv jiné benefity. Vaše rodina zřejmně ano."

Moje rodina bohuzel zadne benefity nedostava.

"Styďte se!"

OK, stydim se...

Jen bych podotkl, ze muj clanek nebyl ani tak zameren na obhajobu tech benefitu, jako na to, ze proti nim bojuji ti, kteri je maji NESROVNATELNE vyssi - tzv. "kazat vodu, pit vino."
Ale jestli vam toto pripada normalni a spravne, nebudu se s vami prit.
****************************

Pepa Řepa:

jak byste reagoval, kdyby Dusek rekl napr.:

"Jinak: žid Žaluda drží s židem Slamečkou, žid Slamečka má vazby na žida Nováka. A na ministerstvu dopravy je těch židů natahanejch tak dvacet a ve vedení drah tak třicet, a tihle lidé absolutně ovládají České dráhy."

..
08. 03. 2010 | 12:10

buldatra napsal(a):

Pane profesore, badateli, autore:

Divím se, že Vás existence tzv. zaměstnaneckých výhod (benefitů)ještě nepřivedla na stopu zařízení, kterému se říká perpetum mobile.
To je tedy ostuda, to Vám tedy povím.

No uznejte:
Ač spolu s ostatními Sysifisty v potu tváře bojujete proti pavědě, sypete balvany na hlavy bloudů a pokoutních mastičkářů, vynálezců různých nefunkčních hejblat a teórií, dštíte oheň a síru na astrology, čaroděje a podobnou chásku, někde, blízko Vás, žije si cosi svým vlastním životem, přírodním zákonům navzdory.
Čili, skutečné a funkční perpetum mobile, Vám uniká, nevidíte ho. Je příliš malé, nebo naopak příliš velké a přesahuje tím pádem možnosti Vámi představitelného?
(Perpetum mobile nemusí být nutně malé, a to ani v době miniaturizace. Protože České dráhy malé nejsou).

Anebo bude mít pravdu přísloví, že pro stromy nevidí se les?
A že je to pořádný les, prales. Co prales, džungle je to. To perpetum ČDmobile.

Nezvratně prokazatelné a tedy existující a funkční (?) České drážní perpetum, mělo by se stát důvodem naší společné národní hrdosti a zdrojem benefitů pro každého občana tohoto státu bez výjimky.
Všichni bychom obdrželi režijku již v porodnici (proč ji již dávno nemáme mě dost udivuje, že by byli u zdroje jízdenek nějací zlomyslní lakomci?) pro celou rodinu, vagóny by tím pádem byly jen nejvyšší třídy, spací a jídelní a celý svět, od Prahy až po Brusel, by nám záviděl.

Proto, staňme se všichni členy drážních odborů, členy soukolí drážního perpeta a budeme mít svý režijní jistý. Perpetum se postará.
08. 03. 2010 | 12:30

ALT napsal(a):

To Standa T

první odstavec souhlas,

o úřadech by mohli napsat něco současní znalci poměrů

u malých a středních rostoucích firem to není pravděpodobně tak drsné, - management většinou není odtržen od majitele, navíc pokud chcete rychle dopředu tak prostě není místo pro lidi kteří nedokáží rychle reagovat, moje zkušenost je spíš z prostředí velkých firem a velkých "úřadů"

To void
souhlas -jen ty výsledky řízení trochu moc bijou do očí ne?
08. 03. 2010 | 12:49

Lex napsal(a):

Pro všechny ctěné pravicové zastánce zdanění si dovolím vložit jeden příspěvek z jiného fóra:
"Pravda o benefitech
(Šoumen, 7.3.2010 9:10:53) Odpovědět
Opět se opět přemílá oblíbený mediální nesmysl, že jádrem současného sporu je jakési zachování "neoprávněných" výhod ve státních firmách, respektive snaha jakýchsi zlých odborářů zabránit "spravedlivému" zdanění benefitů.

Zkusme to vzít popořádku:
Na základě doporučení Rady EU (směrnice) byla 4. 11. 2009 přijata novela zákona o DPH, která (mimo jiné) výpočet daně ze zboží a služeb u některých subjektů odvozuje nikoliv z ceny reálně fakturované, ale z ceny "obvyklé". Smyslem doporučení bylo zabránit vzájemně výhodnému přelévání zboží a služeb mezi "spřátelenými" subjekty s cílem minimalizovat daňovou povinnost.
Naši přičinliví zákonodárci do těchto "spřátelených" subjektů zahrnuli nejen například kapitálově propojené firmy a firmy rodinných příslušníků, ale také (v rozporu s praxí ve většině států EU) toky zboží a služeb mezi firmami a jejich vlastními zaměstnanci.
Zákon tedy nově stanoví, že zaměstnanec je povinen odvádět DPH ze svých zaměstnaneckých benefitů nikoliv podle ceny určené zaměstnavatelem, ale podle "ceny obvyklé" - tedy ceny určené státem. Tak praví novela 489/2009 Sb. z 10. 12. 2009, přičemž všem, kdo pro ni tehdy 4. 11. 2009 hlasovali, přísluší facka za zatemnění mysli - je to plných 142 z tehdy přítomných 154 poslanců, tedy prakticky všechny poslanecké kluby.
Ano, přátelé, vůbec nejde o nějaké blbé režijky. Jde o to, že stát nově hodlá nařizovat zaměstnavatelům cenu zaměstnaneckých benefitů. Přesněji řečeno, hodlá vybírat daň z benefitů podle "ceny obvyklé", přestože zaměstnavatel si tento benefit zpravidla cení cenou nižší.
Režijní jízdenky všechny dráždí, protože jde o "státní firmu". Jenže zvýšení DPH se týká i spousty soukromých firem, například:
*Zaměstnanecké stravování a ubytování: Jestliže až dosud majitel hotelu účtoval své pokojské za ubytování a stravu třeba 50 Kč denně, nově bude muset (majitel nebo ta pokojská, to je jedno) odvádět navíc DPH z ceny ubytování a stravování, jakou hoteliér "obvykle" účtuje svým hostům. V případě luxusního hotelu s vysokými "obvyklými cenami" půjde o dosti tučný odvod. (Že pokojská nežere denně chateaubriand s chřestem a spí na lehátku vedle kotelny, nikoho nezajímá.)
*Benzín a hovorné z mobilních telefonů: Firma obvykle využívá množstevní slevy (v případě hovorného z mobilů dosti výrazné), zaměstnanec však bude platit DPH z cen pro "obyčejné" zákazníky, tedy vyšších.
*Rekreace, kultura, vzdělávání: Nikoho nezajímá, že firma uspořádá zájezd pro zaměstnance doslova "za hubičku" - zaměstnanec prostě zaplatí DPH, jako by si zájezd objednal u "běžné" cestovky. Totéž platí v případě vzdělávacích kursů, letních táborů pro děti, podnikových školek, firemního fitka ap.
Skutečně vám připadá, že jde o pouhé řvaní jakýchsi "odborových bossů" kvůli neoprávněným výhodám? Opravdu vám nevadí, že stát chce sám určovat, za jakou cenu budou zaměstnavatelé svým zaměstnancům poskytovat benefity? Nepřijde vám absurdní, že tentokrát levice stojí na straně svobodného rozhodnutí zaměstnavatelů, zatímco "pravice" hlásá nesvéprávnost zaměstnavatelů ve jménu vyššího výběru daní?
Mimochodem, komentář vlády k současně předložené novele je zde: http://www.vlada.cz/cz/medi... u-zamestnaneckych-vyhod-68905"

Pro "fajnšmekry" odkazuji na § 36a zákona č. 489/2009 Sb., a zejména na zmíněnou směrnici http://eur-lex.europa.eu/Le...řeji hodně úspěchů při stsudiu.
08. 03. 2010 | 13:06

Lex napsal(a):

Jo, a ještě tohle:
Pokud by mělo být zachováno zdanění "režijek" u zaměstnanců dráhy ve formy nynějšího znění zákona, doporučoval bych vedení drah, aby svým zaměstnancům namísto režijek poskytovalo zálohově na jeden rok dopředu něco na způsob "kilomtrické banky", ze které by se upisovaly skutečně projeté kilometry, a jejich cena by pak jako "cena obvyklá" byla zaměstnavateli zdaněna příslušnou sazbou DPH. Nebo snad i to by bylo pro zapálené "zdaňovače" nepřijatelné?
Podle mě by toto byl jedině spravedlivý způsob.
08. 03. 2010 | 13:17

ALT napsal(a):

To autor,

alespoň část čtenářů si toho všimla, ale např. moje maličkost má za to, že debata směrem ke sněmovně, senátu a propáníčka k vládě je celkem o ..................

PS captcha po mě chce devalues has
08. 03. 2010 | 13:28

Jan Vaculík napsal(a):

Lex
Ano, máte pravdu.
Však taky nevele většiny lidí, kteří vědí, oč jde, tedy nevole proti Duškovi a spol, pramení právě z toho: proč by měli mít právě jen státní ajznboňáci vyjímku ze zdanění, které postihuje všechny?

Jenže na druhé straně je třeba vidět, že ten zákon má svou logiku. A ta logika je podepřená smutnou skutečností, že míra zdanění práce v našem státě je tak veliká, že se stává výhodným, aby zaměstnavatel poskytoval zaměstnancům část mzdy formou různých benefitů a naturálií.

Takže jádro zakopaného pejska je právě v tom, že na každou tisícikorunu, kterou zaměstnavatel posílá na účet zaměstnance, připadá téměř stejná částka, která putuje na účty státu a jeho institucí. Cílem benefitů a naturálních odměn je tento poměr vylepšit ve prospěch zaměstnance (a tím i zaměstnavatele), a snahou státu pak je těmto daňovým únikům zabránit.
08. 03. 2010 | 13:44

ALT napsal(a):

To Lex,

a) ber kde ber
b) .
c) ...................................

taky jste to sem nemusel hned pověsit:-)
08. 03. 2010 | 13:54

Jan Vaculík napsal(a):

Ještě ad "režijková kilometrická banka": pamětník ajznobaňák mi říkal, že právě takto systém dřív fungoval. A bylo by to řešení spravedlivé: samozřejmě, že je logické zdaňovat jen ty benefity, které zaměstnanec skutečně odebere (= použije).

Nedovedu si představit, že by tato alternativa při hledání řešení nebyla na stole, a tak mě napadá jediné vysvětlení: i tento krok by ovšem byl ze strany odborářů ústupkem. A proč dělat ústupky, když si mohou své prostě vystávkovat, a pár bosů se tím ještě zviditelní a posílí tak svou šanci dostat se v budoucnu teprve k těm pořádným benefitům, které se nedaní?
08. 03. 2010 | 13:55

Pepa Řepa napsal(a):

No tak, pane Hořejší, rána vedle.

Vždyť tady máte ukázku multi-kulti jako na dlani. Žádná etnicita ani zastydlé národovectví.

Jakýpak Židi, Slamečka je Slovák, který se ani nenamáhá předstírat češtinu, u ostatních nevím, možná nějaký Žid (proč ne, pro mne to nadávka není), zbytek zřejmě čecháčkové.

A copak je asi spojuje, žáku Hořejší, řekla by učitelka v Roudnici?

Copak to asi bude, dumejte!

Že by homosexualita? To snad né!!!
A od kdy je termín homosexuál urážlivý?
Nemá se o sexuální orientaci mluvit?
Tak to mně hlava nebere.

Mám pocit, že proklamovaným cílem tohoto hnutí je nejen otevřeně se k orientaci přihlásit, ba přímo-v některých případech-exhibovat, svou orientací se pochlubit. Nebo ne?

Mimochodem, je to první kloudná věta, kterou jsem od Duška slyšel. Jinak je to hrůza hrůzoucí.

To buldatra
Sysifista říkáte?
Hmmm, dobrý, vzpomněl jsem si na Petrolejové lampy.

Co Čech to ajznboňák-zajímavá myšlenka, nadkolego.

Ano, staňme se všichni odboráři, členy drážních i plochodrážních odborů a nárokujme vstup do BENEFIT CENTRA zdarma.

Nakonec, kdo jiný už by měl být spojován s ČD, když ne tunelář?
08. 03. 2010 | 14:09

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

Asi jste me nepochopil, zkuste se zamyslet jeste jednou, jak jsem to myslel, urcite na to za par hodin prijdete...

...
08. 03. 2010 | 14:24

Nuba napsal(a):

Pouze drobnou poznámku.

Racionální jádro by mělo prohlášení pana Duška v případě, že by hlavním kriteriem obsazení jmenovaných postů byla právě homosexualita, potažmo kamaráčoft. Něco jako dosadit si milenku na post místopředsedkyně parlamentu.

Možná svým vyjádřením chtěl poukázat právě na to. Ale nevím, do hlavy mu nevidím.
08. 03. 2010 | 14:43

Pepa Řepa napsal(a):

Asi máte pravdu, pane Hořejší,
to je jako kdybych řekl:

Heteráč Hořejší drží s heteráčem Pačesem, heterosexuál Hořejší má vazby na heterosexuála Grygara. A v Ústavu molekulární genetiky je těch heteráčů natahanejch tak dvacet a ve AV tak třicet, a tihle lidé absolutně ovládají
Českou vědu."

Asi jsem smrtelně urazil všechny heteráče (pokud jsem někde udělal chybu a dotyčný hetero není, tak se mu omlouvám).
08. 03. 2010 | 14:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tak jsem si ten Duškův rozhovor přečet.

Štěch hlaoval pro ten zákon taky. Dušek : No asi se nedá sedět na dvou židlích.
Já : V tom to není i když s modrooranžovým mnohoobročnictvím také nesouhlasím.
Ale člověk nesmí být lenoch. Každý nemusí vědět vše, ale Štěch apod. má na to zaplatit si konzultace, právníky...

Dušek : Odbory zbořily komunistický režim.
Umělci by si ani neškrtli.
Já : Režim vyhnil sám. A všem v okolí (Maďaři, Poláci, Němci) jsme již s naší připosraností byli pro smích. Stačil impuls a "slo se na barikády". A impuls, to ať se na mě pan Dušek nezlobí, přišel z řad studentstva, disidentů a umělců. "Odbory" se přidaly. Aby tedy nebyly k smíchu úplně.

A s těmi homosexuály. No comment. To už je zanedbaná výchova v dětství. Tedy uzavřená kapitola po níž následuje pouze epilog.

P.S.
Mnoho členů představenstev Odborů a.s. jsou ve skutečnosti rentiéry.

Příspěvky svých oveček skupinově investují a tímto bohulibým snažením napomáhají rozkvětu všeobjímajícího
kapitalismu a osobního blaha
svého a svých vykořisťovaných rodin.

Tak co 3 roky vystoupí v televizi s nějakým zásadním požadavkem na obranu práv svých oveček a beránků. Většinou před
volbami. Poté se objeví na kandidátkách některých politických stran.

Ovečky jim to žerou, neb vlk je modrý magor, lživý racionalizátor, lump a navíc krade.

Nedivím se jim. Ale na ta konta bych (být ovečkou či beránkem) si posvítil. A určitě bych k tomu použil jiný
orgán než je revizní a kontrolní komise Odbory a.s.

Mějte se.
08. 03. 2010 | 14:52

Pepa Řepa napsal(a):

Nuba napsal(a):
Racionální jádro by mělo prohlášení pana Duška v případě, že by hlavním kriteriem obsazení jmenovaných postů byla právě homosexualita, potažmo kamaráčoft. Něco jako dosadit si milenku na post místopředsedkyně parlamentu.
--------
Fuj, kacířská myšlenka, honem ji zažeňte.
08. 03. 2010 | 14:57

Jan Vaculík napsal(a):

Když budu potřebovat obsadit manažerské funkce v nějaké firmě lidmi, na které se mohu spolehnout, tak to mohu učinit na základě toho, že jsou to:
- bývalí spolužáci ... přípustné
- známí z golfového klubu ... přípustné
- známí ze sado-masochistického klubu ... přípustné (?)
- známí z gay-klubu ... nepřípustné.

Kdo o tom takto rozhodl, Pepo: vy s Duškem?
08. 03. 2010 | 15:45

Pepa Řepa napsal(a):

Tuhle kdosi zase prohlásil, že je školství feminizované.
Fuj, jak je možné pronést tak nepravdivou, sexistickou větu.
08. 03. 2010 | 15:45

Pepa Řepa napsal(a):

Přípustné je cokoliv, milý pane Vaculíku.Respektive by mělo být.

Když prohlásíte, že vedení ministerstva lásky tvoří známí ze sado-maso a bude to odpovídat realitě nebo že ministersvo lesů vod a strání tvoří spolužáci z gymnazia z Poděbrad a bude to pravda, tak si povídejte co chcete.

Problém není ve výroku, který je -více méně-pravdivý, ale v pokryteckém pohoršení.
Taky Vám přijde slovo "homosexuál" jako urážka? A heterosexuál ne?

A jaké slovo byste doporučil?
08. 03. 2010 | 15:56

Pepa Řepa napsal(a):

Jinak si obsazujte vedení firmy kým chcete.
Znám pár homosexuálních fotografů, které by vůbec neurazila věta, že focení mužských aktů ovládli homosexuálové.
08. 03. 2010 | 16:00

Pepa Řepa napsal(a):

Jo a jinak bych řek, že vedení státní firmy -ne vaši soukromé, ve které si dělejte co chcete- by nemělo být obsazeno ani spolužáky, ani známými z gay-klubu, ani z golfu.

Ale třeba se pletu, třeba to mají být ti, na které -jak říkáte-je spolehnutí.
08. 03. 2010 | 16:07

Lex napsal(a):

Jan Vaculík
A já bloud jsem si myslel, že řídící místa (kromě těch, která se obsazují podle politického klíče - u ministerstva ministr a náměstci) se mají ve státních institucích obsazovat především na základě výběrových řízení, aby se předešlo právě natahování si na prebendy svých rodinných příslušníků, svých registrovaných i neregistrovaných partnerů, kamadádů(-ek) z gymnázia, kamarádů)-ek) ze sado-maso, gay, golf a jiných klubů, stejně jako spolučlenů zednářských lóží, církví, náboženských společností a sekt atd. atd.
Ale jestli se domníváte, že ministerstva a státní instituce by se MĚL obsazovat Vámi naznačeným způsobem, tak nesouhlasím s žádným z Vámi předestřených způsobů - nejenom s tím jedním.
08. 03. 2010 | 16:19

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

Takze jeste jednou - rikate, ze by vas nepohorsilo, kdyby nejaky jiny odborar rekl, ze na nejakem ministerstvu rozhoduje parta Zidu?
Nerekl byste o nem, ze je to antisemita?

..
08. 03. 2010 | 16:20

Lex napsal(a):

Pepa Řepa
D háje, zase jste byl rychlejší, jak jsem to měl rozkliknuté, musel jsem na chvíli odejít, a rup ty šraky, jako bych opisoval. Ale nikoliv. Pouze to vidíme podobně.
08. 03. 2010 | 16:23

buldatra napsal(a):

PŘ:

pan profesor Vám to napsal zcela jasně a nebude to víckrát opakovat:

Asi jste me nepochopil, zkuste se zamyslet jeste jednou, jak jsem to myslel, urcite na to za par hodin prijdete...

Sáprdlot, tak mě napadá, jak to tedy ten pan profesor vlastně ve skutečnosti myslel?
Už jednou napsal, že cesty páně jsou nevyzpytatelné...sice v souvislosti se psím bobkem, ale jeden nikdy neví, že.
Že by to myslel úplně jinak, než by si někdo pomyslel? Možná, že je všecko úplně, ale úplně jinak.
08. 03. 2010 | 16:26

Pepa Řepa napsal(a):

To VH
slyším to tady každý den. Ne o ministerstvu, ale o Wall Streetu.
Fakt je, že jich tam pár bude.
Stejně jako když kdosi (tuším, že Max Dimont) rozebíral vedení bolševických meziválečných a poválečných stran. Tam jich bylo.

Když prohlásí někdo, že Židi mají pod palcem Maislovku nebo Ungelt a odpovídá to pravdě, proč bych měl padat do mdlob?

Antisemitismus je o něčem jiném, milý pane Hořejší.
Většinou se začne formulí "mne přece nikdo nemůže podezírat z antisemitismu" nebo "mám mezi Židy pár přátel" či "už to říká i Avnery s Finkelsteinem" a už to jede.........

Nějak nechápu, co to má společného s bukvicema.
08. 03. 2010 | 16:34

Pepa Řepa napsal(a):

To buldatra
tak jo, počkám do rána, než to oběhne zeměkouli. Když já se dokážu zamyslet jen jednou za den.

Jinak byste neměl nechat zapadnout myšlenku: CO ČECH,TO AIZNBON

Něco jako VZP, vlezeme tam všichni a všichni budeme chtít chodit do bene fitka.
Jen se obávám, že neprokážu kladný vztah ani k odborům ani k mašinkám.
08. 03. 2010 | 16:45

Pepa Řepa napsal(a):

vaclavhorejsi napsal(a):
Takze jeste jednou - rikate, ze by vas nepohorsilo, kdyby nejaky jiny odborar rekl, ze na nejakem ministerstvu rozhoduje parta Zidu?
------------
Abych byl upřímný, to co řekne odborář, nota bene "odborářský boss" mne nemůže pohoršit nikdy.
Nevím, kdo by je bral vážně.
08. 03. 2010 | 16:49

Jan Vaculík napsal(a):

Lex, Pepa Řepa
Nehájím žádný z mnou výše uvedených způsobů: všechny jsou možné a výběrové řízení je dalším z nich.
Poukazuji na to, co včera (12:10) napsal Standa T: každý manažer si buduje svůj tým z lidí, k nimž má důvěru, ale kteří mu taky nebudou svazovat ruce, protože se může stát, že jim třeba bude muset dupnout na krk. Milenky a blízcí rodinní příslušníci se v tomto ohledu neosvědčili.

Neříkám, že manažeři kolem vedení drah jsou tï praví: nic o nich nevím. Ale to, s čím se vytasil pan Dušek, jsou s největší pravděpodobností kecy, které vznikají všude tam, kde se změní vedení, a to bez ohledu na pravý stav věci.
08. 03. 2010 | 16:58

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Vaculíku, naprosto souhlasím.
Do sado-maso salonu nechodím, dokonce ani doma si nenechám ruce svazovat.Možná o něco přicházím.
Mějte se, pan Hořejší mi nakázal pár hodin čekat a já ho nechci rozzlobit:-)
08. 03. 2010 | 17:06

Lex napsal(a):

Jan Vaculík
No vidíte, a já znovu říkám, že státní instituce není soukromá firma. Pan "T" nechť si do své soukromé firmy vybuduje svůj tým z koho chce, třeba z toho golfu. I Vy.
Ve státní instituci to platit nesmí. Už proto, že v soukromé firmě je majitel přímo ekonimicky zainteresován na výsledku - každou korunu buď získá nebo nezíská, kdežto ve státní firmě nebo instituci žádná taková odpovědnost není - což nejdenou vedlo k tomu, že podle Vašich kriterií složený menežment vzniknul a byl dosazen právě a jen proto, aby firmu přivedl "zu grund", aby mohla být "za hubičku" privatizována. A ještě obdržel zlaté padáky.
Včera byl na ČT 1 jako hlavní pořad takový film, jak to funguje v jednom městečku, kde se to organizuje podobným způsobem - radnice, advokát, soukromá bezpečnostní služba, mítsní policie, tisk. A přihloupá policejní inspekce.
08. 03. 2010 | 17:41

Vico napsal(a):

Ještě k těm bukvicím a tužce, pro kterou se na vedení drah neradno sehnout/Dušek zřejmě chodí na úřady tzv. na ostro, když se tak bojí/. Slanečka už podal na pana odboráře trestní oznámení pro pomluvu. Ne kvůli tomu,že byl označen za homosexuála, ale pro ten zbytek nařčení. To je, oč tu běží.

Kdybych byl fandou pana Duška, chtěl bych věřit, že má v rukávu i jiné argumenty, než sexuální orientaci dotčených.

Za to, že mu na drahách "žalud" málem natrhl prdel, bych Duška nekamenoval. Ten vtípek je jen takové prdnutí v kostele. To by se fakt trestat nemělo..Na druhé straně, pokud se někdo od takového pacholka odtáhne,bych také neodsuzoval.
08. 03. 2010 | 18:00

buldatra napsal(a):

PŘ:

Ono de facto nejde o to, aby se z Vás, nebo ze mě, nebo ze všech ostatních stali přímo ajznboňáci. Jen odboráři od ajznboňáků.
Ostatně, tolik výhybek a pražců zas na dráze není, abychom se tam všichni mohli nasáčkovat.
Kdežto, když se řekne odbory, tak to znamená takřka nekonečný prostor.

Být kulak a současně ajznboňák, to bych asi nezvládl psychicky.

Jde jen o to, aby se zdůvodnilo naše přijímání benefitů. No a když bude důvod, bude i benefit, to dá rozum, ne?
Tak to tady, v tomto státě funguje.

A samotný akt přijímání benefitu, také není nic neobvyklého.
To je něco jako přijímání v kostele, akorát s tím rozdílem, že nebudete muset vypláznout na nikoho jazyk a na faráře už vůbec ne (ostatně i on bude mít svůj benefit, svou režijní jízdenku, bohužel ne pro rodinu, páč se nesmí množit) a přesto i Vy obdržíte režijní jízdenku, potažmo i jiný benefit (když si ho vystávkujete, samozřejmě).
A dokonce pro celou rodinu a jako odborář ještě občas dostanete pozvánku na další stávku, která stejně nakonec nebude.
Čili minimální námaha a přesto zisk.
Tak nějak to přece dnes funguje.
Je to cesta k produktivitě a tím k prosperitě.
08. 03. 2010 | 19:55

Pepa Řepa napsal(a):

To buldatra
Máte-jako vždy-pravdu.

Pozvánka na stávku je jako pozvánka na sex.

Zase z toho nic nebude.

Chápu Vaši rozpolcenost. Možná by ji vyřešilo založení Odborového svazu kulaků.
08. 03. 2010 | 20:01

Light napsal(a):

Protože nejsem politicky angažovaný, jdou podobné politické diskuse mimo mne. Nedokážu se však úplně nad problematiku povznést (jako např. kolega n.o.s, kterého si vážím a považuji jej za velmi znalého člověka), a protože nerozumím některým zdejším aspektům, o kterých se zde hovoří, chci se nyní spíše diskutérů zeptat, než - li "kázat svá moudra:)"

Takže jaký je rozdíl mezi židem, homosexuálem, gayem, atd.? Myslím, že židé byli už diskriminováni dost, nicméně také v mnohém diskriminují nyní druhé (mlžná globální finanční taktika, přesofistikovaná obchodní prohnanost, atd.) Jsou - li na tyto své vlastnosti židé hrdí, jde jen o jejich subjektivní iluzi vlastní nadřazené vyvolenosti (NEJDE O ZÁVIST PŘÁTELELÉ, JDE O GLOKALIZOVANÝ POHLED SPOLEČENSTVÍ) a chtělo by to získat novou tvář, nový směr či náhled nového globálního směru - cítění společného s ostatními (dokáží se však židé a ptám se chtějí - li se vytrhnout ze svých zaběhnutých paradigmat???) Nad tím zřejmě nikdo neuvažuje a to je možná chyba a škoda pro nás všechny. Nechci svět změnit, ale sblížit!!! Albert přeci řekl, dejte mi pevný bod a pohnu vesmírem - ČLOVĚK JE TEN BOD, jeho pojetí vnímání druhých (ODLIŠNÝCH A PŘECE STEJNÝCH VE SVÝCH ODLIŠNOSTECH:) a chápání lidí ve své podstatě jako bytostí společné přírodní součásti vesmírného celku. Odhoďme tedy už konečně naše minulé předsudky a pojďme se bavit, jak se sluší a patří na vesmírného člověka pozemského týmu roku 2 010.

Víte, homosexuál jak je vidno, stal se nyní spíše politickou nadávkou, proto ještě vzniklo slovo gay, které má charakterizovat menšinu, stejně tak jako menšiny chápou rozdíl mezi romem a cikánem. Proto se zamysleme, v čem jsou tito lidé jiní a v čem dobří či špatní, jakákoliv odlišnost přece nemusí ještě znamenat, že jde o člověka zlého. Proto se ptám, kdo ze zdejších diskutérů je žid a kdo gay, ať se můžeme bavit bez přetvářky jako lidé rovný s rovným a nemusíme se schovávat za písmenka. Apeluji rovněž na židy a gaye, aby nediskriminovali většinovou obec, jde mi o zrovnoprávnění. Ve skutečnosti mi však nemusíte odpovídat a otázka je spíše řečnická a směrována především do vašeho nitra, ať se skutečně všichni zamyslíme a chytneme za nos, ŽE NENÍ TŘEBA VÍCE TAKOVÝCHTO OTÁZEK!!!

Nejsem rasista ani homofobní kritik, hledám pouze východiska ze situací (proč je nemám hledat???), kdy někteří nazývají gaye hříčkami přírody a jiní židy hříčkami vesmíru, když vím, že vše je takto naplánováno záměrně, ať se můžeme blíže poznat a především ROZVINOUT NÁŠ LIDSKÝ CHÁPAVÝ LÁSKYPLNÝ INTELEKT. Takže veřejně a na rovinu prohlašuji, že nejsem homosexuál, gay ani žid, ačkoli se možná někomu takto jevím. Přiznávám se, že židy a gaye jsem doposud moc nepochopil, ale rád bych, protože jsem doposud neměl nikdy možnost k otevřené diskusi, neboť se tito lidé jaksi maskují (v tomto je chápu, nýbrž ne každý je má rád). Avšak tážu se znova a zas, nenastala už doba, kdy díky "globálnímu oteplování" vřelých lidských vztahů, začínají tát ledy a naše společná civilizace se v evoluci posouvá konečně o potřebný stupínek dopředu???

Pokud zvládneme pochopit, co se zde světu snažím naznačit, projevme sociální smír (nebude to lehké, vím), ale zbourejme bariéry a nestyďme se za své názory. A hlavně židy pak prosím, podejte nám zbytku světa svou pomocnou ruku (JEDINĚ TAK DOKÁŽETE, ŽE JSTE SKUTEČNĚ TI VYVOLENÍ), když světlo ve zdejší chýši snaží se o nemožné, o sbližování v rámci vřelých lidských pravidel, všech vesmírných ras přírodních zákonů a soužití, v rámci globálního vesmírného Schengenu...
09. 03. 2010 | 12:00

buldatra napsal(a):

Lighte,

(?!)

co to všechno má společného s benefity a s režijní jizdenkou?

Ne, nemusíte mi odpovídat.
Ale stejně...
09. 03. 2010 | 12:14

Vico napsal(a):

Light tu napsal traktát, po němž mi nezbývá, než si říci:

Vidíš Vico, kdyby jsi se více učil, mohl jsi také něco podobného napsat.
09. 03. 2010 | 12:49

Light napsal(a):

Bratře Buddho, od té doby, co s benefity souvisí pozvánky na sex, gay cluby, otázky sado-masochistických salónů a sexuální orientace, mužské akty ovládané homosexuály, Odborové svazy kulaků, perpetum ČD mobile či problematika brouků Pytlíků či lesa Řáholce, souvisí s výše zmiňovaným i "ředitelovo" ministerstvo party židů, potažmo i má globální strategie sbližování.

Promiňte, ale bude to nejspíš tím, že z vyšší dimenze vypadají různé věci mnohdy velmi podobně. Např. to, co zdola vypadá jako parlament, mnohdy z výšky jeví se jako veřejný dům a to, co nám dole vykládají jako benefit, může shora plnit roli veřejné zabijačky či zakázky politické tuneláže, atd. Ale v podstatě jde o jedno a totéž, to jen MY tady na zemi, děláme zbytečně ve všem rozdíly, je to tak...
09. 03. 2010 | 13:12

Vico napsal(a):

Light : Začíná mi svítat. Gay komunita dosáhla v rámci zdanění benefitů pomocí tzv.pozitivní diskriminace toho, že zatímco režijní jízdenky budou daněny podle "ceny obvyklé", benefit ve formě permanentky do gay-clubu zůstane nezdaněn.

Myslím, že i Buldatrovi svitlo, kam míříte.

Jen si zatím lámu hlavu, jak je to s tím Ředitelstvím party židů a s tím spojenou globální strategii sbližování.
09. 03. 2010 | 13:36

Light napsal(a):

Ano, problematika benefitů zjevně souvisí s politikou, potažmo s ekonomikou obecně a napadá mě v této souvislosti ještě 1 věc. Náš pan profesor (nebudu jmenovat, ale nejedná se o autora tohoto blogu) se nás na přednášce ptal:

"Jestlipak víte milí studenti, jaký je rozdíl, mezi erotikou a českou ekonomikou??? Že netušíte? No, v podstatě žádný, ovšem 1 malý rozdíl tu přece jen je, naše ekonomika je totiž na rozdíl od erotiky nemravná!!!" A to je pan Prof. Doc. CSc., takže pozor:)...

...to také netuším, nejsou to má slova, s tou partou jsem pouze citoval autora blogu, viz. výše 08.03.2010 16:20:21
09. 03. 2010 | 13:56

buldatra napsal(a):

Vico,

Světlo do záhady Ředitelství by mohla vznést možnost, že v tom všem mají prsty homosexuální židé. V rámci sbližování.
09. 03. 2010 | 14:01

buldatra napsal(a):

Erotika a ekonomika dohromady je příklad symbiózy.
Ten Prof. Doc. CSc. je terénní biolog?
09. 03. 2010 | 14:07

Light napsal(a):

:-) ale kdeže terénní biolog..., spíš podnikatel rozsévač ten náš profesor je veliký znalec a milovník mnoha oblastí, dobrovolným odborníkem zdá se však i na něžnou polovinu naší populace, neboť studentky při zkoušce baví vtipy, otrokyněmi je nazývá atd., ale toto už nechci více rozebírat...
09. 03. 2010 | 14:23

Lex napsal(a):

buldatra
A ti nejsofistikovanější jsou ještě rómští afroameričané se slovenskou národností.
09. 03. 2010 | 14:49

Pepa Řepa napsal(a):

Já, coby diabetik lajtku chápu.

Napsal:
Promiňte, ale bude to nejspíš tím, že z vyšší dimenze vypadají různé věci mnohdy velmi podobně.
--------------
Buď bude jedincem, který juknul na druhý břeh a vrátil se nebo je zaníceným rogalistou šmírujícím okna PF UK v době zkoušek.

Na to já nemám, stoupnu si na židli a dostanu závrať.
09. 03. 2010 | 15:30

Vico napsal(a):

Jakejpak rogalista, je to návštěvník. Návštěvník z vesmíru. Na stopu mne přivedla ta jeho slova, že jde "O GLOKALIZOVANÝ POHLED SPOLEČENSTVÍ".

* viz Dan Brown : Až přijde Gloka, opařím se čajem ,nakladatelství Klokan 1999.
09. 03. 2010 | 16:51

vaclavhorejsi napsal(a):

Light asi muze potvrdit, ze u ET jsou heterosexualove 4% mensinou (ale na tamnim min. dopravy je jich natahanejch aspon 30).

..
09. 03. 2010 | 17:05

buldatra napsal(a):

Jenže ministerstvo létajících talířů není státní ani polostátní podnik.

Je to podnik galaktický a generálním ředitelem je hermafrodit.
Ale i tak je to sionista.
09. 03. 2010 | 17:18

Light napsal(a):

Lajtka skutečně jukla na druhý břeh a vrátila se, občas s raptíky na orbitě i kafíčko dá a proto se nyní ráda dozví, jak to kdysi "během té vesmírné karantény" vlastně bylo, když lidé měli za úkol udržet jistý pohlavní celibát, avšak židé just toto porušili a naopak se spářili s našimi rádoby "ne"přáteli "dračátky z vesmíru" pro jistý výhodný benefit, díky čemuž zatížili na tisíce let civilizaci DĚDIČNÝM HŘÍCHEM, čímž pomohli víceméně především sami sobě a také nám všem, o čemž se zmiňuje mimo jiné i Bible. Děkujeme vám židé, byl to nelehký úkol, vzít na sebe toto břímě vyvolených a obětovat se. Tento prožitek nestability však způsobil i jistou deformaci, jež se projevuje sofistikovaností, maskováním a dalšími úskočnými specifiky "vyvolených". Proto vysocí židé navedli Adolfa, aby chtěl toto plémě vyhladit, zatímco po těch, co se vypařili komínem zlaťáčky šup hup do kapsiček k mamince a tatínkovi oněm vysokým, kteří zde zbyli a po svých nebohých bratřích jejich pokládečky zachránili. Nechci soudit, zda - li se situace měla řešit jinak, ale řešila se. Nebylo to příliš čestné a humánní přiznávám, ale budiž, stalo se a přičteno toto budiž na vrub "dračí krvi". Budou tedy židé nyní natolik chrabří, čestní a ušlechtilí ve své lidskosti, kdy se ke své vesmírné hříčce otevřeně postaví čelem a hneme už se konečně dále z místa, nebo O TOM MY NIC NEVÍME PANE, SODOMA GOMORA, TO JE HOLÉ SCI-FI, KDE NA TO CHODÍ, KDO JIM TO ŘEKL, ODKUD TO CELÉ VĚDÍ??? No, jak to tehdy bylo s tímto vesmírným benefitem GRÁLU, ti, jenž o celé záležitosti vědí víc, mohou nyní s klidným svědomím dále mlčet, aby se náhodou neprozradili a něco se nedostalo se zákulisí ven. Jsem zde proto, abych ilumináty a židy před hněvem davů uchránil, protože neučiním - li tak, třasprdelkové budou chtít ze strachu opět svět do válek zatahovat, masy proti sobě hnát a užívat si dál své kořisti za přispění blažené veřejné nevědomosti. Takže se dál zbrojí a fixluje, dále se masy blamují a dál hraje hra na schovávanou před pravdou, která nemá být odkryta. Je zde ale i jistá šance, jak celou situaci elegantně zachránit. Musíme však nalézt čisté krve. Nejlépe té nejčistší (fujtajbl, při slově mýdlo, ještě dnes běhá některým mráz po zádech:) Ale kde ji nalézt??? Už to mám, naklonujeme člověka se samotné panny a hodíme jej přímo do jámy lvové sem na zem, aby za nás tuto situaci řešil. Pokud zemře, řekneme, že jsme zodpovědní za jeho smrt a vedeme 1:0. Dotyčný se pak vrátí a ještě před tím ve 2. setu hodí takový return, že zase ON bude zodpovědný za jejich smrt a bude to tedy 1:1. V 9 roce nového tisíciletí navrhneme, ať zápas skončí pro tmu remízou a není již třeba dalšího vesmírného tetrisu, PROTOŽE DO LIDÍ VLOŽÍME SVÉ SVĚTLO A VELKÉ NADĚJE, NEBOŤ SE LIDÉ PROBUDÍ A ZMOUDŘÍ. A tak se nyní ocitáme ve 3. měsíci roku 10 a sledujeme, jak moc velký benefit mají s celé hry sami občané - prosťáčci ovečky naše milované. Raději vyndáváme s vesmírného game-boye svoje tužkovky a náhradní střežíme jako oko v hlavě, ať se dětem nic zlého nestane, protože máme nyní velikou zodpovědnost. A tak jde život dál, co dětičky, prohlédli jsme a poznali se v této vesmírné pohádce?:-) Doufám, že ano a kdo nevěří, ať tam běží...
09. 03. 2010 | 17:25

Light napsal(a):

Připadám si vážně jako z vesmíru, když se někteří smějí slovu glokalizovaný a nevědí, co znamená. Není mou vinou, že ani ve slovníku cizích slov toto slovo ještě není, avšak význam slova GLOKALIZOVANÝ je globalizovaný v rámci určitého mikroregionu. Zjistěte si to a opravdu nemohu za to, že jsme i v této věci stále ještě 100 let za opicemi…Jak říkám, kdo nevěří, ať tam běží…
09. 03. 2010 | 17:37

Pepa Řepa napsal(a):

Tak já nevím, jsem ducha mdlého, bude mi to muset nějaké bystré medium přeložit.

Začalo to doporučením pana Duška, že se nemám shýbat pro tužky a končí požadavkem postavit se čelem.Tomu rozumím.
Komu? Asi hebrejským iluminátům.
Začalo to benefitem ajznboňáků a jsme u benefitu vesmírného. To je ale fofr.

Pak mám kamsi běžet, ale kam?
Já jsem jen hloupá řepa. Chápu imformaci, že jsou zase rakouské odbory pohoršeny tím, že se budou Mozartovy koule balit v ČR.

Tohle je na mě moc složitý.
09. 03. 2010 | 19:02

bigjirka napsal(a):

Ne. Glokalisovaný znamená vylepšený olovem rytíře Glocka cal. .38
09. 03. 2010 | 23:35

bigjirka napsal(a):

S těmi menšinami či menšími skupinami ovšem na tom něco je. Podle Kurta Vonneguta jr. se sice v mnoha případech může jednat o granfalón, jako třeba Chachaři. Ale i taková falešná sounáležitost může vyvolat vyšší míru kooperace. Tedy se mohou vyskytnout partičky homosexuální, židovské, lyžařské, tenistické, i jiné. Běsnivá zuřivost Duškových kritiků ukázala, že měl pravdu. Omluvit se ovšem musí v každém případě. V případě, že pravdu neměl, omluviti se má, že kecal. Pokud kecal a pravdu měl, omluviti se má za to, že řekl pravdu, což je v případě ČR trestným činem. Ostatně již pan Werich věděl, že za pravdu se vždycky platí kopancem, neb kopanec jest mezinárodně uznávanou valutou.
09. 03. 2010 | 23:45

D.M. napsal(a):

A nejlepsi na tom je, ze CD a ministerstvo dopravy jsou fakt ovladany bandou homosexualnich prasat. Slanecka si na ministerstvo udajne dosadil cca 20 teplousu a ted tam mezi sebou po kancelarich sukaji ... - to mi potvrdil jeden vysoky statni urednik.
Je to smutne, ale je to tak, ze Dusek vi, o cem mluvi!!
10. 03. 2010 | 09:28

Light napsal(a):

Ovšem pozor, ať někdo nevylepší olovem Vás příteli, bacha na to, za rytířem Glocka, vidím spíše chachar mloka, že by Magnum cvoka?:), ale to zas jenom lajtka kvoká, asi tak, však my si rozumíme, to když s Duškem soucítíme. Jasně, že měl ten člověk pravdu a už se na ty jejich prasárny nemohl dívat, tak vypustil z úst to, co jiní vypouštějí z análu nebo do kanálu, že jo (a jeho exkrementní projev byl jen nástrojem prozřetelnosti, takže se na něj nezlobím), i když musím uznat, že takovéto komplimenty na veřejnost přece jen nepatří a mohl lépe vážit slovník. Zřejmě chtěl vystihnout podstatu věci, no ten člověk musel bejt ale vážně naštvanéj…
10. 03. 2010 | 10:49

Light napsal(a):

to Pepa Řepa:

„…postavit se čelem. Tomu rozumím. Komu? Asi hebrejským iluminátům.“

Jelikož jsem dospěl názoru, že prospěšné bude a je tvořit nikoliv bořit, chtěl jsem znát pouze názor profesora Hořejšího a vytvořit společný konsensus. Profesor mi však sdělil, že teoriím o hebrejských Iluminátech nevěří. Co znamená, když někdo tvrdí, že nevěří prokázanému??? Má na to zcela jistě právo, avšak kryje někoho nebo je snad i on sám jedním z nich? Možné je vše a připouštím, že se pletu. Takže sympatizant či žid? Možná, nechci spekulovat. Přikláním se tudíž k názoru, že spíše STRACH o osobní postavení, prestiž, renomé či vlastní hmotnou existenci, pokud by byť jen připustil, že existuje někdo vyšší, než je am. president, kdo řídí současnou globální ekonomiku, je oním hnacím motorem JEHO úsilí. Postavme se proto ČELEM především k válkám, nemocem, hladu, rasismu a terorismu, umělým upgradům nacismu a xenofobie. Zřejmě jsem také ducha mdlého, když si myslím, že není teroristů, jen těch, kteří podněcují k vojenské intervenci, v zájmu válek jako nástroje výnosného businessu. Mám však eso v rukávu, kterým přebiji všechny vojenské trumfy, když vynesu na světlo skutečnosti, které ukážou planetě potřebný nový směr evoluce, výnosný i pro "boháče a válečné veterány v hadím hávu", technologický, prospěšný, ne však vojenský či generující produkt silou. Ten čas však ještě nyní nenadešel, protože většina populace ještě spí a špatně bych nyní pochodil a nebyl zdaleka dobře pochopen. Proto nemohu takto lehkovážně se svým věděním naložit a výstřely z Aurory rozhodně špačky na střeše plašit nehodlám:)

Všichni se však postupně probouzíme a to je dobře, proto prosím nechme závist a předsudky stranou a vše ještě nyní dobře uležet a UVOLNĚME SE PROSÍM:) Nechci děsit, nechci kázat a dělat chytrýho. Jen navrhuji, ať Rumcajs pro začátek odloží bambitku a na císařpána vyrukujeme chytrostí a důvtipem, lidem „nedoporučované“ otevřené mysli a silou vlastního ducha, ne vojenského šílenství. Člověk však zdá se ještě není připraven, není jednotný a v žilách mu proudí jed nedůvěry ho samého k systému, zasetý hádejte kým?:) Proto nesmíme zpřetrhat funkční vazby, ale být pouze spojovacím článkem, fotonem pokroku. Nechci pobuřovat k nenávisti či revoltě, ale pouze křísit k životu energií schopného tvůrčího ducha. Nechci dláždit cestu do pekla dobrými úmysly, jen z cesty do pekla plašit zbloudilé ovečky, uvíznuvší na cestě mamonu. Jsem ten prostý bosý pasáček a pastýř, ten hloupý Honza a naivní E.T., jsem jen 1 nepatrný atom a molekula vesmíru, jsem jen otevřené srdce vědomí a myslím, tedy jsem...
10. 03. 2010 | 11:09

Anba napsal(a):

Tak mně je úplně jedno, jestli na ministerstvu dopravy sedí židé, homosexuálové nebo členové golf klubu, já chci vědět, kde je těch 8 miliard?
10. 03. 2010 | 22:20

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 02:16

breitling mont brillant napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 02:19

Light napsal(a):

To je vpoho kluci, rozumím, sejdeme se tedy všichni u doktora Chocholouška...
11. 03. 2010 | 02:38

bape napsal(a):

pane profesore Hořejší
šel jsem tak nějak do sebe a ač nekatolík, omlouvám se Vám za svoji strohost a neomalenost.
11. 03. 2010 | 15:16

bigjirka napsal(a):

Lighte, také si myslím, že sbírání tužky není tak nebezpečné, jako sbírání mýdla ve sprše. Nevěřím tomu, že pro erekci těch hochů není textil překážkou.
11. 03. 2010 | 20:42

Light napsal(a):

Dělat si jen tak bžundu z gayanů není fér. Duškova kritika byla jistě na místě, ale trefovat se do 4% jen proto, že jsou snadným terčem, se mi jeví jako trapný a hloupý samoúčelný projev. Proč kazit 96-ce reputaci, to dokáže přece každý kopat do důchodců, protože se nemůžou tak dobře bránit, příjde mi to trochu pod úroveň. No tak Bigjirko, už jsme přece velcí kluci nebo ne:) Je přece tolik lepších druhů zábavy...
11. 03. 2010 | 23:01

bigjirka napsal(a):

Lighte, budeme-li hodnotit vkusnost, tak je to jiná soutěž. To bychom se asi mohli dohodnout na tom, že Duškův vtípek byl trochu zlomyslný. Nicméně o skupinových hrátkách jsem napsal výše a trvám na tom. A na útoku na Duška mi vadí, že se vůbec netvrdí, že lhal, ale že se metodou přenosu tvrdí, že zaútočil na homosexuály. Kdežto on zaútočil na homosexuální partičku, ne na homosexuály jako takové.
12. 03. 2010 | 12:17

buldatra napsal(a):

Dělat si srandu z homosexuálů ve spojitosti s ministerstvy a zejména s tužkami, není hezké.
Ale i když to není hezké, tak je to aspoň sranda.
Z léčebny jsou právě propouštěni tři kamarádi. Alkoholik, kuřák a teplouš.
Než je propustí, tak si je doktor ještě zavolá a povídá jim: "Řeknu to jen jednou a nebudu to víckrát opakovat:
alkoholiku, jestli se ještě někdy napiješ alkoholu, tak umřeš, ty kuřáku, jestli si dáš ještě šluka, taky umřeš a ty homo, vlítneš na jednoho jedinýho chlapa a je po tobě."

Pak se s nimi rozloučí.

Teď ti tři jdou a zrovna kolem hospody.
Bývalý alkoholik říká:
"Chlapi, skočíme na jedno."
Tak jdou do hospody, žíznivec se jednou napije, vyvrátí se a je po něm.
Ti dva na to nevěřícně zírají. No ono to fakt funguje. To jsou věci!
Tak mizí pryč a berou to kolem zastávky.
Na zemi tam leží macatý velmi zachovalý vajgl, bratru, tak půl cigára.
A ten teplouš říká tomu kuřákovi:
"Jestli se pro to cigáro ohneš, tak je po nás."
12. 03. 2010 | 14:49

e-Facebook.cz napsal(a):

Zachvilku nám zdaní i vzduch!
12. 03. 2010 | 15:31

Light napsal(a):

Ach jo, když jinak nedáte, co mám s váma dělat...

Jedou 3 chlapi (???) ve výtahu. 1. se zeptá mírně hřejivým hlasem: Kluci, mě se chce strašně pšouknout, můžu si prdnout, mě se hrozně chce, můžu si prdnout, můžu si tady pšouknout? Nebude vám to vadit, kdybych si teda uprd ??? Nené povídá 2., vpohodě, klidně si prdni, klidně si pšoukni jestli chceš, 3. zavrtí hlavou, nené vpohodě nevadí, klidně si prdni, klidně si pšoukni jestli chceš... Ozve se tedy středně velké Prr-prrrrrrrd... Jedou dále a po chvilce povídá ten 2. ještě zjevně přiteplenějším hlasem. Hoši, mě se chce taky prdnout, můžu si taky pšouknout, mě se chce taky strašně prdnout, můžu si taky pšouknout, můžu si tady prdnout, nebude vadit, kdybych si teda taky pšouk ??? Jojó vpohodě, odpoví ten první, klidně si pšoukni, klidně si prdni jestli chceš. Jojó, klidně si prdni, mě to vadit nebude pokud si pšoukneš odpoví souhlasně i ten třetí. Ozve se tentokrát hóóódně hlasité PRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRD... Jedou dál a po chvíli se ten 3. zeptá zcela normálním hlasem, kluci můžu si taky prdnout, mě se taky chce. Jojó klidně si prdni, klidně si pšoukni jestli chceš odpoví 1., jojó vpohodě, klidně si pšoukni, klidně si prdni, odpoví ochotně i ten 2. Ozve se tedy mírné, tiché a skromné pšššššt... Ti 2 se najednou začnou hlasitě smát, druhý se podívá na prvního a trochu stydlivě, teple a vysmátě říká: "Jééééé, je to ještě panic!"
13. 03. 2010 | 02:18

replica breitling napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
15. 03. 2010 | 06:59

replica a lange sohne napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
15. 03. 2010 | 07:02

breitling colt napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
17. 03. 2010 | 06:27

breitling classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
17. 03. 2010 | 06:29

breitling cockpit napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
17. 03. 2010 | 06:34

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
19. 03. 2010 | 04:08

bvlgari assiomad napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
20. 03. 2010 | 05:40

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 16:41

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 04:00

rolex replica napsal(a):

Good recommended website. I really love it. Thanks!
03. 04. 2010 | 07:56

cialis online napsal(a):

S. Use externally with swab. http://orderonlineviagra.org buy viagra without prescription quercus, rubus and wild cherry. and a carbonate of the alkali. http://cialis-generic-online.net non-prescription cialis ferric chloride. Oil of cinnamon gives a brown, is of the same strength as the solution of, <a href=http://orderonlineviagra.org#4,87506E+31>viagra</a>, Compounded in the order in which the ingredients, sodium benzoate and antipyrine. It is for this, <a href=http://cialis-generic-online.net#3,34748E+57>cialis on line</a>, tion of strychnine hydrochloride is said to give, is of the same strength as the solution of, <a href="http://orderonlineviagra.org#20583">viagra online</a>, bonate sodium hydroxide, carbonate, bicarbonate, calomel with sodium bicarbonate is a myth, and, <a href="http://cialis-generic-online.net#32413">cialis dosages</a>, porating alkaloids with petrolatum it is best to,
20. 01. 2013 | 23:40

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 11:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy