Útok barbarů? Aneb žluté a islámské nebezpečí.

26. 06. 2010 | 13:46
Přečteno 25640 krát
V diskusích pod články o problémech a perspektivách naší západní (křesťansko-judaisticko-helenisticko-osvícensko-atheistické) civilizace se velmi silně ozývají obavy, že tato civilizace:
1. je jaksi vyžilá, zpohodlněná a neschopná konkurence s dravějšími konkurenty,
2. připomíná římské impérium těsně před rozvrácením barbary,
3. její složitá globální struktura závislá na fungování mnoha technických detailů je velmi zranitelná,
4. se chová sebevražedně přílišnou vstřícností k smrtelně nebezpečným imigrantům (zvláště muslimským)


Už jsem zde opakovaně dal najevo, že tyto obavy příliš nesdílím (zde , zde , zde , zde).

Ono to římské impérium vlastně ani nikdy neskončilo, jen v něm začali vládnout "barbaři" (více či méně romanizovaní).
Myslím, že římské impérium v podstatě pokračuje nepřetržitě až do dneska - ve středověku (a formálně až do začátku 19. století) dokonce i pod římským názvem (“Svatá říše římská národa německého”). Jasnými dědici římského impéria (s mnohými symbolickými odkazy) je i dnešní EU a USA.

Ano, Čína nás asi "převálcuje", ale co na tom? Evidentně převezme (a v podstatě už převzala) "západní" způsob života, podobně jako kdysi "barbaři" převzali principy řecko-římské civilizace.

Nebudeme už (= my “západní bílí lidé”) asi dominantní, ale nevěřím, ze nás Asiaté vyhubí nebo nějak zotročí - nakonec stejně vznikne globální systém, kde sice budou více méně vládnout asi jiní než "bílí", ale co na tom?
Vždyť ani dnes nevládnou světu Češii, a přece se v takovém světě dá Čechům docela dobře žít?

Ani ta další často citovaná “hrozba”, muslimové, mě moc neděsí - určitě tam nebudou dominovat náboženští radikálové, ale pole bude ovládat stejně jako dosud (a ještě víc!) umírněný islám tureckého a indonéského ražení, vsaďte se...

Muslimští Turci se nesnažili dobývat Evropu z náboženských, ale čistě mocenských důvodů, jako každý jiný.
Evropané byli ostatně v tomto úsilí neskonale úspěšnější - koncem 19. století koloniálně ovládali skoro celý svět, včetně mnoha muslimských zemí. Rozhodně to nedělali primárně kvůli šíření křesťanství.

Nevidím důvod k domněnce, že muslimové jsou nějak moc odlišní od křesťanských (a nyní hlavně atheistických) Evropanů. Když se podíváme na obrázek z teheránské, istanbulské či djakartské ulice, nevypadá to nijak zvlášť odlišně od ulice jihoamerické či jihoevropské. Obávám se, že kdyby byl v některé křesťanské zemi nastolen podobný “teokratický” režim jako v Íránu, asi by výsledky byly docela podobné (a mám podezření, že někteří křesťanští fundamentalisté by se do něčeho podobného docela rádi pustili).

Znám řadu vědců z muslimských zemí (Pákistán, Turecko, Írán, Egypt) - zdá se mi, že jsou úplně stejní jako my, záleží jim na stejných věcech, a náboženství berou podobně laxně jako většina z nás...

Ostatně - pro nějakého Marťana by nebyl zas tak velký rozdíl mezi (velmi pluralitním) křesťanstvím a islámem (též velmi mnohotvárným). Běžný muslim a křesťan věří velmi podobným věcem (z pohledu atheisty nesmyslům ;-)). Nedávno jsem četl názor jednoho religionisty/teologa, který nalézal značnou podobnost mezi majoritními proudy islámu a třeba kalvinistickým protestantismem.

Je až zarážející, jak současný hysterický antiislamismus připomíná protižidovský antisemitismus z konce 19. století – i tam se zdůrazňovaly údajné světovládné ambice židovstva, jejich zavilé nepřátelství ke všemu křesťanskému – však si přečtěte, co psal třeba takový Jan Neruda...

A pokud jde o tu údajnou citlivost dnešního extrémně složitého společenského mechanismu:
Např. Václav Cílek nedávno řekl: „Vytváříme stále jemnější a složitější stroj. A ten je samozřejmě citlivý na jakoukoli změnu podmínek. Pokud dojde k jakékoli anomálii, jako byla tato (islandská sopka), snadno se zadře.”
Myslím, že nemá pravdu (odmyslíme-li si nebezpečí spojená s tím, jak ničivé zbraně máme k dispozici). Ten moderní složitý “stroj” je podle mého názoru naopak mnohem stabilnější než ten “předmoderní”. Chrání nás přece před dříve zcela běžnými katastrofami typu smrtelných epidemií a hladomorů, které dříve decimovaly větší či menší společenství. Brzy nás bude schopen ochránit třeba i před celoplanetární katastrofou vyvolanou kolizí s nějakou planetkou.

To, že máme pocit, že se náš civilizační stroj “zadře” např. v důsledku výbuchu sopky, je spíš důsledkem naší přehnané citlivosti, která vidí “katastrofu” tam, kde ve skutečnosti jde spíš o relativně drobnou komplikaci...


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mb napsal(a):

ad Marťan ... snad se nejedná o marťana rudo-oranžového neb ten bude hlasovat za všech okolností s Paroubkem ...

vida jak nám Jyrka v tom diskurzu dosud přežívá ... silný mem ...
26. 06. 2010 | 14:28

Elena napsal(a):

p. Horejšý ,

dnes nikto sa s vami moc nechce baviť, mate šťastie že stema zastihol doma, ešte mam dve pračky jedno farebné pranie, jedno biele, vždy to triedim,

preto musym viseť doma celú sobbotu, raz sa naštvem a všecko operiem v jednom pradle a budeme chodiť strakate ,

ak toto ste mal na mysli vo svojom blogu tak som to vam vysvetlila po svojsku ako obyčajna dojíčka ze Zlínu
26. 06. 2010 | 14:47

vaclavhorejsi napsal(a):

Elena:

Diky, uz jsem si zacinal zoufat.
A je to vase pradlo, pripadne dokonce pracka, cinske?
Jeste stylovejsi by bylo, kdybyste byla muslimka...

..
26. 06. 2010 | 14:50

Elena napsal(a):

p. Horejšij ja som kresťanka, konvertovala som s právoslavnej viery na katolickú a šla som na to officialnou cestou, požiadala som Biskupa o možnosť zjednotenia vieruviznania , dostala som kladnú odpoveď a od vtedy som dobra katolička, zajtra idem na nedeľnú omšu , do obeda budem tu absentovať

nu pradlo je samozrejme naše , hadam nebudem prať ešte aj susedom, pračka je slovenskéj vyroby, lebo ta zahranična pravé na Vianoce sa nam pokazila tak teraz skusime domacého výrobcu,

všecke sučiastky su vyrobene v EU len par malých detajlov (plastových na Ukrajine) ja sa v tom dosť dobre význam p. Horejšij ja nekupum mačku vo vreci
26. 06. 2010 | 14:57

yara ze země krys napsal(a):

Předseda vlády Kevin Rudd - Austrálie:
Muslimové, kteří chtějí žít podle islámského práva Sharia, byli ve středu vyzváni, aby opustili Austrálii, čímž se vláda zaměřila na radikály ve snaze odvrátit možné teroristické útoky.
Rudd sám pak rozhněval některé australské muslimy prohlášením, že podporoval špionážní agentury ve sledování národních menšin. Cituji:
„Přistěhovalci, ne Australané, se musí přizpůsobit. Přijměte to, nebo odejděte. Jsem unavený obavami tohoto národa u toho, zda nejsme ohroženi nějakými jedinci či jejich kulturou. Od teroristického útoku na Bali jsme u většiny Australanů zaznamenali nárůst vlastenectví.“
Naše kultura se vyvíjela během více než dvou století bojů, pokoušení a vítězství milionů mužů a žen, jež usilovali o svobodu. Mluvíme převážně anglicky, ne španělsky, libanonsky, arabsky, čínsky, japonsky, rusky, nebo jakkoli jinak. Tudíž pokud se chcete stát součástí naší společnosti, naučte se jazyk!
Většina Australanů věří v Boha. Není to žádný politický pravicový nátlak, ale prostý fakt, neboť právě křesťanští muži a ženy založili tento stát na křesťanských principech, což je jasně zdokumentováno. A je jistě vhodné, aby to bylo vyobrazeno na stěnách našich škol. Pokud vás bůh obtěžuje, navrhuji vám, abyste uvažovali o jiné části světa jako svém domově, neboť Bůh je součástí naší kultury.
Vaši víru můžeme akceptovat, a nebudeme se ptát proč. Vše, co žádáme, je abyste vy akceptovali tu naši a žili s námi v souladu a pokojném soužití.
Tohle je naše země, naše půda a náš způsob života a dáme vám veškerou příležitost k tomu, abyste toho všechno mohli užívat. Ale jakmile jste si začali stěžovat, naříkat a remcat o naší vlajce, našich závazcích, naší křesťanské víře nebo našem způsobu života, velmi Vám doporučuji využít další přednosti naší skvělé australské svobody - právo odejít. Pokud jste nešťastní, odejděte. Nenutili jsme vás sem přijít. Požádali jste, abyste tu mohli být. Tak přijměte zemi, která přijala vás.“
Tak takové politiky by Evropa, ale i ČR potřebovala, vidět jsou jen samí poseroutkové a srabi !
26. 06. 2010 | 15:02

Elena napsal(a):

no a vidite p. horejšij už mate stovečku k dobru, z necelých 13 minut,

to chce sa vedieť vyjadrovať a nie pisať hentaké vymudralosťi
26. 06. 2010 | 15:05

Luba napsal(a):

Pane řediteli,
pravdu díte!

Jsme zkrátka hrozně zhýčkaní.

Kdysi byla každých sedm let válka. Dětská úmrtnost byla obrovská. Taková, že se rodiče ke svým malým dětem chovali, v porovnání s dneškem, mnohem odtažitěji. A platilo to i pro rodiny těch nejmocnějších - vzpomeňme na Marii Terezii, která porodila celkem 16 dětí a dospělosti se z nich dožilo devět.

Nedávno byl kdesi na jižní Moravě odhalen při výkopových pracech hromadný hrob z napoleonských válek. Ukázalo se, že tehdy byli na pole válečná odváděni i šestnáctiletí chlapci, jež prožité útrapy válečného tažení poznamenaly těžkými deformitami páteře a kloubů. Tedy, svůj krátký život museli prožít v bolestech.
A přitom, jak víme z dobových pramenů - oni si ti volové k tomu ještě zpívali!

Tedy,
jako lidé pohodlní vnímáme vůkolní dění mnohem úkorněji, než naši v potu se lopotící a na válečná zranění, infekce a četné neléčené choroby zmírající předkové.

O připomínku starých dobrých časů se snad postará nastávající vláda Koalů, která lidem poodhalí cenu vzájemné solidarity, a tu lepší stránku nouze, ve které poznáme své skutečné pravé(levé) přátele.
26. 06. 2010 | 15:07

bigjirka napsal(a):

Pane profesore, s Čínou můžete mít pravdu, s muslimy blbnete jako obvykle. Nějak se mi nedaří pochopit, co na tom vidíte přitažlivého - je to absolutně zpátečnický tradicionalistický systém. Opravdu nechápu, co je na indonéském islámu umírněného. Turecký islám byl umírněný zásluhou diktátora Kemala Atatürka - Otce Turků, který roli islámu násilně odkázal do podobných mezí, jako je křesťanství u nás. Poté, co jsme (EU) Turky donutili demokratisovat, islám se tam vrací do své nativní podoby.
26. 06. 2010 | 15:09

vaclavhorejsi napsal(a):

yara ze země krys:

No vidite - doplatil na to, uz premierem neni ;-)
A ta nova premierka je pry tajnou muslimkou ;-)

..
26. 06. 2010 | 15:10

muc napsal(a):

Zaplať pánbů za pomalu, ale jistě se otáčející soukolí našeho světa :-)
26. 06. 2010 | 15:12

salpetr napsal(a):

Diky pane profesore, vase clanky jsou jako zavan sveziho vetru.
26. 06. 2010 | 15:15

yara ze země krys napsal(a):

Tak jo, pane Hořejší, sežente si burku pro manželku a hadr na hlavu pro sebe a strachy se poděl....., oni potřebují promiňte mi ten výraz sralbotky, kteří je nechají si dělat v cizí zemi co chtějí! Jak je možné, že privitimismus a středověk vítězí nad vzděláním a vědou?
26. 06. 2010 | 15:15

n.o.s napsal(a):

Voltaire kdysi napsal Svatá Říše Římská nebyla ani svatá ani Římská a nebyla ani Říší

civilizace v žádném případě není geografická konstrukce, pád Říma NEBYLA katastrofa protože se Řím rozložil na menší politické entity, ostatně přerod společnosti z řeckého klasického do helenistického tj. Makedonie mimochodem "barbaři"
srovnejte vliv na civilizaci kterou měl nástup barbarů jako byli pohanští Makedonci a barbarů jejichž ideologie byla křesťanská)
a poté do římského světa neznamenal zánik civilizace ačkoliv geografický a geopoliticky se jednalo o změny fundamentální (je sporné a pravděpodobně dnes nezjistitelné nakolik došlo ke změnám z pohledu např.: Peršanů), ale katastrofou byla změna hodnot a ta proběhla nejen na západě ale i na východě.

domnívám se že židé skutečně svět ovládli (a k mnohem horšímu)19.stol bylo alespoň v západní Evropě a USA mnohem méně dogmatické, možnost vyjádřit svůj názor byla mnohem širší, ačkoliv drtivá většina společnosti byla křesťanská (aktivně) přesto bylo možné téměř beztrestně zpochybňovat a kritizovat církev a její dogmata,

na druhé straně zkuste dnes kritizovat židovskou pravověrnost..., tím se dostáváme k důležité otázce jak definovat ateismus,

Bůh je mrtev. Bůh zůstane mrtvý. A my ho zabili!

to je fundamentální omyl

Vytvořili jsme nového

je to stejná perverze jako když Konstantin vydal Edikt Milánský který měl zaručovat svobodu vyznání ve skutečnosti jen pro určitou skupinu, pro ty ostatní to byl počátek persekuce mnohem větší než tzv. Velká Perzekuce
26. 06. 2010 | 15:21

yara ze země krys napsal(a):

salperovi:
Je to spíš závan smradu, protože se autor z muslimáků podělal.
Jeden vtípek pro pana Hořejšího:
Teplý Angličan nakoukl do mešity
když se muslimové právě modlili a měli všichni vystrčené zadky. Anglán se zasněně zamyslel a povídá si pro sebe, jó švédké stoly, ty mám rád !
26. 06. 2010 | 15:21

Petr napsal(a):

pan Horejsi:

Myslim, ze jste nakousl docela slozite a diskutabilni tema.
Treba by se mohlo zacit s postulatem a principem svobody nabozenskeho presvedceni "odluka cirkve a statu".

Existuji ruzne modely a uplatneni - od americkeho pres francouzsky az treba po nemecky/rakousky. Docela extremni byl "leninsky" princip, ktery cirkev a stat "odloucil zcela" (zakazal ji).

Ve vetsine modelu ma cirkev sve pravomoci nezavisle na statu, na druhe strane ovsem nema moznost a pravomoci zasahovat do statni politiky a prav.

V katolickych kruzich existuje jakysi "kooperacni model", ktery umoznuje cirkvi zasahovat do politicke a pravni oblasti ve vecech tykajicich se cirkve.

Vezmeme-li v uvahu, ze jsou tedy vztahy mezi staty jsou vytvareny a rizeny politikou a politiky, kde berou tito opravneni tvrdit, ze to ci ono nabozenstvi ohrozuje svet, pripravuje valku, vede ozbrojene konflikty proti jinym statum atd. ?

Je snad v (pravo)moci cirkvi a nabozenstvi takove valky a ozbrojene spory vest ? Nemaji snad politici zodpovednost za to, co se deje v jejich state, jak jsou regulovany a urcovany vztahy k ostatnim statum, mensinam atd. ?

Neni to nakonec neschopnost (nebo nevole?) politiku resit takove situace a pak svadet duvody takovych konfliktu na cirkev, nabozenstvi, nabozenske skupiny ?

Z jine strany - mohou snad za neskutecny ekonomicky vzrust Ciny cirkev nebo nejake nabozenstvi ? Nebo spise podnikatele, bankeri a sprateleni politikove, kteri v teto a jinych podobnych zemich videli a vidi neskutecny potencial k jejich vlastnimu zbohatnuti? Zeme, kde pracovni sila nestoji temer nic, kde minimalni mzda, zdravotni otazky prace a socialni, zdravotni nebo duchodove pojisteni je velkou neznamou ?
Kde si nikdo nedela starosti s ochranou zivotniho prostredi ?
26. 06. 2010 | 15:22

Elena napsal(a):

yara ze země krys ,

pred burkoj je vždicky nizký tlak, citím to trochu vklboch,
to počasie nie a nie sa umudriť , že?
26. 06. 2010 | 15:22

tečka napsal(a):

Nesouhlasím. Vás jako křesťana a navíc katolíka budou muslimové akceptovat, koneckonců věříte téměř stejným nesmyslům jako oni, ale mne atheistu by okamžitě zlikvidovali.
Já jsem s muslimy žil ve Francii a tvrdím, že soužití s nimi není možné.
Válka s muslimy nebo nějaký podobný konflikt a jejich vyhnání z Evropy je nevyhnutelné. A že vyhrajeme v tom jsem na rozdíl od místních plaček (Kuras a Tomský) zase optimista já.

A samozřejmě video:
poznatek od jednoho který muslimy poznal na vlastní kůži:
https://www.youtube.com/watc...

a něco pro vás když už jste to načal:-):
https://www.youtube.com/watc...
26. 06. 2010 | 15:26

yara ze země krys napsal(a):

Eleno, buď ráda, že nežiješ v islámské zemi. Tam musely ženy doposud chodit na ulici za svým mužem, ale teď musí chodit asi 20 metrů před ním. Víš proč? Je to kvůli nášlapným minám!
26. 06. 2010 | 15:26

Elena napsal(a):

yara ze země krys,

no ja čo poznam ženy tunajšie tak tie tiež chodia na ulicu za svojmi mužmi, hľadať ich v krčme,
a nektoré naše zeny ktoré pred mužom na ulicu sú same našľapná mina, lebo mu nedaju prachy na pivo
26. 06. 2010 | 15:31

voroshilov napsal(a):

Yara krysak:
Kdyz jsi nikdy nebyl v zadne muslimske zemi tak nemel nesmysly,ale Elenu klidne stras dale!
26. 06. 2010 | 15:31

AC napsal(a):

Václav Hořejší:

"Nebudeme už (= my “západní bílí lidé”) asi dominantní, ale nevěřím, ze nás Asiaté vyhubí nebo nějak zotročí..."

Jistě nebudeme dominantní a ani nás nevyhubí, to by bylo kontraproduktivní, ale s tím zotročením, tady bych tak optimistický nebyl. Nechápu, co by jim tak asi bránilo nás "pracovně" i finančně nevydojit a neuplatnit při tom své přebohaté tisícileté zkušenosti.
A že k jejich nadvládě v Evropě jednou dojde vůbec nepochybuji-ale utěšovat se samozřejmě můžeme, dušička se zklidní:-)
26. 06. 2010 | 15:37

vaclavhorejsi napsal(a):

tečka:

Ten odkaz na toho Hitchense je vyborny! ;-)
Ja ale verim v neco jineho, nez proti cemu on argumentuje - takze v ocich vetsiny "opravdovych" vericich jsem asi "atheista" (coz mi nijak nevadi...).

..
26. 06. 2010 | 15:39

voroshilov napsal(a):

A jeste Vam prozradim tajemstvi vesmiru-my vsichni umreme,no vazne!
26. 06. 2010 | 15:40

yara ze země krys napsal(a):

Někdo rozumí legraci a někdo je voroshilov.
26. 06. 2010 | 15:40

LEVAK napsal(a):

Nostradamus:
Podle Siècles VI. 80
Může to být svatá válka(džihád) v níž muslimské armády ze severní Afriky a Iránu potáhnou proti křesťnské Evropě,jak tomu bylo při muslimské invzi ve Španělsku před 700 léty.
"Od Feru se (islámské) království bude rozprostírat po Evropě,město v plamenech a zuřící meč.
Velký muž z Asie s velkým oddílem na zemi i na moři.Takže modří,Peršané,kříž budou uštváni k smrti!"
26. 06. 2010 | 15:43

veverka napsal(a):

Pan Hořejší byl vždycky velice naivní člověk.Skoro bych až řekl chorobně naivní.Svět se neřídí křesťanským desaterem nebo koránem,ale jen a pouze právem silnějšího.Tak tomu bylo,je a bude.Může se nám to nelíbit,ale nic s tím nejde dělat.Dnes musím souhlasit s yarou ze země krys a s Kevinem Roddem.
26. 06. 2010 | 15:45

Elena napsal(a):

yara ze země krys ,
:))))))))))))))))

sto bodov !
26. 06. 2010 | 15:46

Petr napsal(a):

AC:

Teoreticky si myslim, ze by byl problem resitelny, pokud by k necemu EU a Brusel byl. Kdyby zavedli podminky pro import zbozi z takovych zemi jako Cina - at se to tyka vyrobnich podminek (minimalni vek, mzda zamestnancu, pojisteni, duchod a pod.), kvalitativni a zdravotni otazky importovaneho zbozi atd.

Pokud by nebyly splneny, bylo by zbozi bojkotovano. Cina to nakonec taky provozuje ochranou sveho domaciho marketu (predpisy pro import) a umelym drzenim "levneho" yenu.

Proc k takovym opatrenim ze strany EU stezi dojde ? Jednak si jednotlive zeme EU hraji stale jeste prilis "na vlastnim pisecku" a jednak maji evropsti lobbiste, kteri maji ve zminenych zemich osobni zajmy (vlastni firmy nebo kamaradu/pratel atd.) prilis "velke" slovo a vliv Bruselu.
26. 06. 2010 | 15:47

juvel napsal(a):

Já bych takový optimismus, co se týká stability našeho "civilizačního stroje" nesdílel. Je pravda, že od poslední světové katastrofy uplynulo již přes 60 let. Ale jen 20 let před tím byla rovněž světová katastrofa. V současné době byla světová katastrofa v podobě finanční krize zastavena (dočasně?) jen za cenu bilionových zadlužení. Zdaleka si nemyslím, že je stabilita současného světa větší než v dobách předchozích. Strach z nemocí, zločinnosti, válek, nezaměstnanosti, chudoby a strach z ekonomických, sociálních i přírodních otřesů, včetně strachu z potencionálních kolapsů techniky a technologií na kterých je lidstvo stále závislejší, strach z ničení životního prostředí, provází tuto společnost stejně intenzivně, jako měly svůj strach společnosti předmoderní.
26. 06. 2010 | 15:48

AC napsal(a):

LEVAK

Ten citát z Nostradama máte ze původní francouzské verze, anebo z mnohokrát přeložených a mysli čtenářům přizpůsobených knih?
26. 06. 2010 | 15:50

Ládik napsal(a):

pane autore,
až Vás nějaký saracén napíchne na kůl, přijdete na jiné myšlenky.
26. 06. 2010 | 15:50

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, jak se říká těm lidičkám, kteří před všelikými lumpy, grázly a hordami utíkají a schovávají se ? Civilizovaní ???
Stovky let se rozmanité hordy pokoušely dobýt evropu. Takže teď se jim to levou zadní multikulti povede ?
Veselé krizování, bude líp...
http://kaifolog.ru/uploads/...
26. 06. 2010 | 15:52

AC napsal(a):

Petr

"Teoreticky si myslim, ze by byl problem resitelny, pokud by k necemu EU a Brusel byl."

No to jistě, to by platilo pro současnou dobu. Ale já měl na mysli poněkud delší budoucnost, než jakou čeká EU. Z tohoto pohledu si nemyslím, že přežije následujících 6let. A to myslím naprosto vážně. Nemá šanci.
26. 06. 2010 | 15:55

vaclavhorejsi napsal(a):

veverka:

Ale ja s Ruddem take souhlasim - ani by me nenapadlo schvalovat zavadeni sarii!!

Ja jen rikam, ze naprosta vetsina muslimu nejsou zadni fanatici, zadne sekani rukou a kamenovani nepozaduji.

..
26. 06. 2010 | 15:59

voroshilov napsal(a):

Pan Horejsi ohromuje rozsahem svych vyzkumu,minule to byla taxiplazma a ted invaze barbaru,uz se nemuzu dockat uvah nad invazi zelenych muzicku od souhvezdi Pegase!
26. 06. 2010 | 15:59

AC napsal(a):

veverka

"...tak tomu bylo, je a bude.."

Kde berete tu jistotu, co jak bude? Že něco bylo a je neznamená, že i bude. Možná tak za 10, 100let, kdo ví, ale napsat jen BUDE mi připadá nesmyslné.
26. 06. 2010 | 16:00

LEVAK napsal(a):

Ad AC:Francouzsky znám jenom velmi pasivně a proto jsem citovál z knihy o Nostradamovi.Pokud se budu moci zvednout vyhledám tu knihu a napíši autora.Teď momentálně po ošetření mi to stav mojí tělesné schránky nedovolí.Možná až příští týden!
26. 06. 2010 | 16:01

Pepa Řepa napsal(a):

Klasika.
Ekleziolog bratr Vácslav s naivním pohledem Petera Sellerse z Being there (dotáhl to až na prezidenta) perlí.

Co se vlastně stalo r.476 ? Nic.
Když pár set let počkáme bude možná i zlatá bula sicilská, chalífa se odvděčí.

Ihned vyleze z lahve džin n.o.s.aby zamoudřil, že vlastně Říše římská nebyla.

Ještě že je tu krysí jára a ještě, že začíná fotbal.
26. 06. 2010 | 16:02

Petr napsal(a):

AC:

EU byla vytvorena k tomu, aby bylo snazsi zprivatizovani vseho, co zprivatizovat jde. Volny pohyb kapitalu proti nevolnemu pohybu pracovnich sil tomu jen napovida. Profit z toho maji predevsim banky a velke korporace - a to nejen evropske samozrejme. Kdo ma penize, muze nakupovat a poroucet si.

Az nebude co zprivatizovat (vzdelani, pojisteni, zdravotnictvi, duchody,..) pozbude EU pro jiste kruhy lidi na vyznamu a zajmu.
26. 06. 2010 | 16:03

voroshilov napsal(a):

Petr:
A jeste neco o zednarskem spiknuti?
26. 06. 2010 | 16:07

AC napsal(a):

LEVAK

Já ty knihy vydané u nás většinou znám, jen jsem se ptal o jakou verzi jde, pač už sama francouzština se od starofrancouzštiny, ve kterém je originál dosti liší.
26. 06. 2010 | 16:08

AC napsal(a):

Petr

"Az nebude co zprivatizovat (vzdelani, pojisteni, zdravotnictvi, duchody,..) pozbude EU pro jiste kruhy lidi na vyznamu"

Taky se to tak dá říci. Ale nezapomínejme na reakci (akce stále-privatizace probíhá).Pak nastoupí deratizace:-)
26. 06. 2010 | 16:12

LEVAK napsal(a):

Vážený pane profesore dovolte abych s Vámi nesouhlasil.Naopak "naprostá většina muslimů jsou fanatici" a to i tehdy když se narodili mimo rodnou zem svých rodičů.Naprosto souhlasím s tím co řekl předseda australské vlády Kevin Rudd- (květen 2010):
"Muslimové, kteří chtějí žít podle islámského práva Sharia, byli ve středu vyzváni, aby opustili Austrálii, čímž se vláda zaměřila na radikály ve snaze odvrátit možné teroristické útoky.
Rudd sám pak rozhněval některé australské muslimy prohlášením, že podporoval špionážní agentury ve sledování národních mešit. Cituji:
„Přistěhovalci, ne Australané, se musí přizpůsobit. Přijměte to, nebo odejděte. Jsem unavený obavami tohoto národa u toho, zda nejsme ohroženi nějakými jedinci či jejich kulturou. Od teroristického útoku na Bali jsme u většiny Australanů zaznamenali nárůst vlastenectví.“
Naše kultura se vyvíjela během více než dvou století bojů, pokoušení a vítězství milionů mužů a žen, jež usilovali o svobodu. Mluvíme převážně anglicky, ne španělsky, libanonsky, arabsky, čínsky, japonsky, rusky, nebo jakkoli jinak. Tudíž, pokud se chcete stát součástí naší společnosti, naučte se jazyk!
Většina Australanů věří v Boha. Není to žádný politický pravicový nátlak, ale prostý fakt, neboť právě křesťanští muži a ženy založili tento stát na křesťanských principech, což je jasně zdokumentováno. A je jistě vhodné, aby to bylo vyobrazeno na stěnách našich škol. Pokud vás bůh obtěžuje, navrhuji vám, abyste uvažovali o jiné části světa jako svém domově, neboť Bůh je součástí naší kultury.
Vaši víru můžeme akceptovat a nebudeme se ptát proč. Vše, co žádáme, je, abyste Vy akceptovali tu naši a žili s námi v souladu a pokojném soužití.
Toto je naše země, naše půda a náš způsob života dáme Vám veškerou příležitost k tomu, abyste toto všechno mohli užívat. Ale jakmile jste si začali stěžovat, naříkat a remcat o naší vlajce, našich závazcích, naší křesťanské víře nebo našem způsobu života, velmi Vám doporučuji využít další přednosti naší skvělé australské svobody - právo odejít. Pokud jste nešťastní, odejděte. Nenutili jsme Vás sem přijít. Požádali jste, abyste tu mohli být. Tak přijměte zemi, která přijala vás.“
PS:
Jeden bezvýznamný xenofobní blb,který se jmenoval?
Winston Churchill napsal
/The River War 1899/:
"Neexistuje na světě mocnější zpátečnická síla.Mohamedánství má k zániku daleko, je to militantní víra, která si získává stále nové stoupence.Na každém kroku získává neohrožené bojovníky a nebýt toho,že křesťanství poskytují ochranu silné paže vědy,civilizace dnešní Evropy by mohla padnout, stejně jako padl starý Řím."
26. 06. 2010 | 16:12

juvel napsal(a):

yara ze země krys:
To, co si dovolil Kevin Rudd, předseda vlády v Australii, si nemohou dovolit bývalé koloniální mocnosti v Evropě. Zde žijí muslimové a jejich potomci jako příslušníci těchto zemí na základě společné správy kolonií a mateřské země (např. Francie-Alžír). Je absurdní, aby je nyní taková Evropská země vykazovala. Podobně v Německu žijí turečtí muslimové, kteří byli do Německa náborováni jako levná pracovní síla. Bylo by eticky i právně nezdůvodnitelné, aby je Německo vykazovalo. Je to problém, který díky krátkozrakosti (a chamtivosti) těchto zemí v minulosti, asi nemá dobré řešení.
26. 06. 2010 | 16:14

LEVAK napsal(a):

Ad AC:stejně jako řečtina od starořečtiny.Prosím vydržte opravdu teď nemohu!
26. 06. 2010 | 16:15

AC napsal(a):

LEVAK

Ok, v pořádku.
26. 06. 2010 | 16:17

LEVAK napsal(a):

Ad juvel:naši staříček vždycky pravili "Kdo chce kam pomožme mu tam!"
Nechápu však proč by jsme se měli po nich opičit a schvalovat stavění mešit a minaretů.Představte si typickou jihočeskou nebo valašskou dědinu a uprostřed minaret s mešitou!
26. 06. 2010 | 16:19

n.o.s napsal(a):

veverka

svět se desaterem neřídí a je to dobře, osobně neznám větší perverzi jak desatero
26. 06. 2010 | 16:20

AC napsal(a):

LEVAK

Co vás tak proboha zřídilo?
26. 06. 2010 | 16:22

voroshilov napsal(a):

Vsecky jsou podelani z tech Rimanu,civilizace parazitu,nenazrancu,sexualnich uchylu a krutych sadistu(ukrizovani byla velmi pomala a bolestiva smrt),odkud ta skvela particka vzdelancu porodila Caligulu,Nerona,Commodosa?
I ti aquadukty jim staveli recke inzenyry otroci-nemocna spolecnost zijici na ucet pokorenych narodu,sex a zradlo-nic jineho je nezajimalo!
Neco mi to pripomina...
26. 06. 2010 | 16:24

n.o.s napsal(a):

LEVAK

Windton Churchill xenofobní blb byl, chápu že je to vaše modla nicméně jeho vliv na radikalizaci islámu nelze podceňovat, je komické, že ten kašpar nikdy žádné problémy s Islámem neměl, jeho největší problém byla nacistická (křesťanská) třetí říše
26. 06. 2010 | 16:24

jarpor napsal(a):

Já bych, jako životní optimista, takoptimistický jak je autor blogu, nebyl...

Před nějakými štyři- pětisty léty se cosi šířilo "ohněm a mečem"... na koních, s meči a noži, později s "puškami"...
a přesto původní obyvatelstvo to "mělo jednoduché" - pomodli se! Ne ? Tak meč či nůž do těla...

Dnes vidím snahy také cosi šířit... ne skrze vědátorů ... těm stačí věda.... ale šiřitelů je... a jsou biologické zbraně, když ty atomové zkusím považovat za "zastaralé"... na koních dnes nikdo neznámé území "dobývat" nebude...

Čtenář si dosadí... co se šířilo tehdy... a co dnes.... kdy, čím více zabitých - tím větší "radovánky" na věčnosti...

Začal fotbal... Prý francouzi dopadli neslavně... prý by si všichni měli uvědomit, že hráli za Francii... Za Francii ?
Hmm... nevím zda ti bílí a nebílí hráli za jednu zemi... prý cosi vyplouvá... jó... je to jen fotbal...

Hezké dodpoledne, profesorskej...
26. 06. 2010 | 16:25

Elena napsal(a):

voroshilov ,

ja som sa zarekla že už s tebou ani muk, ale ked vidim aký si pritrublý to mi predsa neda
šak čo ma človeka ine zaujmať, neželi dobre sa napapať aj to druhe,

mi ľudia presi nie sme božstva, sme božie ovečky,

tak už tu nemudruj
26. 06. 2010 | 16:27

LEVAK napsal(a):

Ad AC:fotbalové mládí,hrálo se tvrději a kopačky byly kožené se štuplama přibitýma hřebíčkama!
26. 06. 2010 | 16:30

n.o.s napsal(a):

LEVAK

je komické když Australané mluví o toleranci jejich jednání s domorodým obyvatelstvem bych slušně nazval nekompromisní persekucí, ale chápu Leváku pro vás a pro vaše žido křestanské chápání světa je likvidace kohokoliv kdo není křesťan (a dnes dočasně žid) nevýznamný detail
26. 06. 2010 | 16:30

AC napsal(a):

LEVAK

Au au! Tak přeji brzké uzdravení.
26. 06. 2010 | 16:31

Rumcajs napsal(a):

Salam alejkum profesore.

Až navěky, až navěky.
26. 06. 2010 | 16:43

n.o.s napsal(a):

tečka
václavhořejší

jistě Hitchens, to je přesně ono, on samozřejmě je proti náboženství ale jen proti určitému typu náboženství, on je proti bohu ale jen proti jisté formě boha!!!

nechápete vůbec nic...
26. 06. 2010 | 16:46

Karel Mueller napsal(a):

Pane profesore,

moje nazírání na svět a hodnotový systém nemožňuje, abych Vaše názory v tomto směru akceptoval.

V 90. letech byla vyhlášenaá koncepce multi-kulti globální vesnice, v podstatě s cílem zániku národů a postupně i států. Důvody nebudu uvádět, mluvili jsme o nich mockrát. Znamenalo to spálení těch "mých" 5 karet. Samozřejmě byo nutné odpovědět na dvě otázky: Kdo má vládnout a kdo má tu multi-kulti světovou vesnici mocensky zajistit. Předpokládáné odpovědi byly zřejmé, jinak by s tím sitva někdo přišel.

Koncepce byl realizována v USA a Evropě, jejíž původní obyvatelstvo mizí jako loňský sníh. Ovšem zdaleka ne v ostatních částech světa: Japonci jsou Japonci, Číňané Číňany, vstali Rusové a hodlají jimi zůstat, vstávají další. A ti (komě Rusů) nijak nemizí a nezdá se, že vymřít hodlali. Naopak ...

Máme dvě možnosti: Buďto se vzpamatovat, vrátit se k oněm kartám a nesmířit se s tím, že spořádaně zanikneme. Nebo prostě spořádaně zaniknout a doufat, že ty poslední zbytky Čínané, muslimové a další snad moc nezotročí.

Ta první varianta nebude skutečnými vládci západu dovolena, byť je ti Číňané a další nakonec nelítostně smetou. Ale mnozí si to již uvědomují (že to zárověˇ bude jejich konec), proto tady máte i onen "hysterický antiislamismus", o kterém se zmiňujete. Samozřejmě, žádná hysterie není třeba, stačilo by pár návratů k určitým hodnotám a odpovídající opatření.

Ale myslím, že západ padne a prohraje. Takže nakonec máte pravdu, snad nás ńechají dožít a příliš nespoutají ... zlé jazyky by dodaly v porovnání se současnem. Ale to jsou ty staré struktůry.

Kdyby moji dědové vstali z mrtvých, tak by nám asi řekli: Tak za vymizení během několika generací jsme život během 2.WW neriskovali. To tady opravdu raději mohli být ti nám podobní modroocí blonďáci ...

A já bych se necítil povolán (jak by napsal V. Jarník), abych k tomu cokoliv dodával.
26. 06. 2010 | 16:49

hoven napsal(a):

nechápu, proč pořád hořejší bagatelizuje musmiskou hrozbu. chce být za každou cenu zajímavý?? at zkusí tech pár muslimských vědců, kteří mají laxní postoj k náboženství říct svoje nazory nahlas. skončí s urvanejma koulema. v muslimských zemích je antisemitismus srovnatelný s nacistickym německem. v iránu se věší homosexuálové. hořejší naprosto ignoruje realitu.
26. 06. 2010 | 16:55

n.o.s napsal(a):

Karel Mueller

"Tak za vymizení během několika generací jsme život během 2.WW neriskovali."

smutné na tom je jedno, lidé kteří bojovali ve WW2 ani pořádně nevěděli proti čemu bojují, stejně jako to dodnes nevíme my,

tihle lidé potřebují šířit strach, muslimové jsou jen nejednoduší cíl (málokdo k nim má sympatie) po muslimech přijdou jiní, nenávist lze šířit velmi jednoduše

západ např.: kdysi šířil nenávist proti komunistům zcela identicky, chtějí ovládnout svět, zničit civilizaci, okupovat nás... samozřejmě téměř všichni lidé na západě tomu věřili, komický byl fakt že to byl právě západ kdo ty komunisty vytvořil a financoval ještě v době Vietnamské Války

ale já vím tihle jsou ti praví otázka zní kdo to bude zítra třeba Češi...(ti ne ti žádný vlastní názor nemají)
26. 06. 2010 | 16:57

n.o.s napsal(a):

Karel Mueller

mimochodem víte proč západ vytvořil komunisty, proč financoval bolševickou revoluci v Rusku? konkurence, carský režim byl mrtvý šlo jen o to zničit konkurenci, silné konkurence schopné Rusko to byla jejich noční můra...
26. 06. 2010 | 17:00

ms napsal(a):

Yara až na to že ten citát Rudda je klasický nenávistný hoax nějakých fanatiků.

Pane Hořejší dobré, zvláště to připomenutí jak dnešní antiislámské hnutí připomíná nádherně svými "argumenty" klasický antisemitismus. Při tom kdyby muslimové jako celek byli jen ze setiny takoví jak fanatici popisují, tak už dávno tu máme neustálý globální vojenský konflikt s jednou miliardou světové populace. A oni lotři na to navzdory antiislámským fanatikům kašlou a místo běhání po ulicích a podřezávání každému krku, drtivá většina sedí doma, čučí na telku a chroustá popcorn.
¨
A mimochodem není to tak dávno, kdy fundamentalisté křesťanští měli svůj stát v Evropě. Od pádu Francovy totalitní říše diskriminující vše jiné (ale například také ženy, kterými si obránci křesťanské civilizace často vytírají hubu) uběhlo jen čtyřicet let.
26. 06. 2010 | 17:03

Pepa Řepa napsal(a):

Hmmm,
tak jedno žlutý nebezpečí zastavil Diego Forlan se Suarezem. Zatím.

Bratře Vácslave, když jste takový renezanční člověk, talent na všechno, nezkoušel jste malovat?

Mohl byste navázat na Henri
Rousseaua nebo Lunačarského.
Takový talent.

A co by se stalo, kdyby Turci nedostali r. 1683 u Vídně na p.del?

Vlastně taky nic. Jen byste zítra místo k Salvátorovi zaskočil na Pražská hrad do mešity.
Vždyť je to vlastně jedno, hlavně, že klečíme, že jo?

A to se bojím otázat, co by se stalo, kdyby vyhrál Dolfik. Vlastně taky nic.

including stigmas říká reCPTCHA
26. 06. 2010 | 17:03

vaclavhorejsi napsal(a):

Karel Mueller:

No ja vim, ze jsem vas tentokrat nepotesil, ale neda se nic delat - proste mam pravdu, veritas vincit ;-)

Jste moc pesimista - vzdyt ti Cinani a dalsi vlastne ztraceji svoji historickou identitu a stavaji se vsichni europeizovanymi.
Takze spis oni by meli mit duvod k nejakym chmuram a starostem o "zanik"!

..
26. 06. 2010 | 17:10

Elena napsal(a):

už viem čo nam chcel povedať p.horejšij,

on nikdy nepiše len tak od buka do buka ako ja ,

tak česy ten rozpočet same nikdy nevyrovnate, lebo už nieť čoho,

pustite sem činský kapital a budete vyrovnane
26. 06. 2010 | 17:12

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro pana autora, chtěla bych mít ten lehký a důvěřivý pohled na svět, jak ho tady prezentujete.Fakt, život je pak procházka růžovým sadem, nikde problém, nikde nepřátelství, jen bezbřehé radostné očekávání trvalého štěstí. Naivkou jsem nikdy nebyla a vyplatilo se. Tužka.
26. 06. 2010 | 17:14

ms napsal(a):

Pepa Řepa, proč bychom si měli skákat do mešity, když si tam neskáčou křesťanské národy, které žily staletí pod tureckou nadvládou a nikdo je násilím na víru neobrátil ? A proč nepláčete, že místo Svatého Víta tam nestojí nějaký svatý háj Radegasta či Wotana či megasocha Věstonické venuše ?

Jinak Osmanská říše na konci 17. století byla už jen kolos na hliněných nohou. Ekonomicky i technologicky začala zaostávat a ani deset výher u Vídně by její úpadek nezměnily. A na reformy neměli sílu, přesněji přistoupili k nim velmi pozdě.
26. 06. 2010 | 17:16

blue jay napsal(a):

Muellere,
"Ale myslím, že západ padne a prohraje." Lol! Kdyz se divam na CT "pred 25 lety" tak to same hlasali komuniste. Muellere ze si to zrovna ty myslis mne neprekvapuje.
26. 06. 2010 | 17:18

n.o.s napsal(a):

ms

asi tak nějak historie žido-křesťanské morálky je velmi jednoduchá je to historie hledání a vytváření nenávisti

židé mezi sebou (mimo jiné první křestané), křestané proti pohanům, židům a mezi sebou, křestané mezi sebou, křestanství x islámhe,heretici (tj křestané mezi sebou), křestané x židům, reformace x protireformace, křestané x židům, křestané a židé - s podporou islámu x komunistům, křestané a židé x islámu

tisíce let vraždění všichni chtěli přirozeně zničit tu jedinou pravou, pravdu lásku, morálku, všichni přirozeně trpěli (čímž ospravedlnili své vraždění) kupodivu prostředky které k tomu volili byli v naprostém protikladu k lásce a morálce
26. 06. 2010 | 17:19

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

Aaa, elegan zdejsich diskusi je opet ve forme, ftipny jako obvykle.

Malovat jsem zkousel, pastelkama.

Velmi spravne jste postrehl me neobratne zastirane sympatie k Adolfovi (stejne jako jste drive odhalil moji afinitu k Dzugasvilimu, Gottwaldovi, Pol Potovi a Milovanemu Vudci).

..
26. 06. 2010 | 17:19

blue jay napsal(a):

2 Tuzka,
Horejsi je od prohry levice v soku. Stejne jako Paroubek citi potrebu tu produkovat pismenka. A cim vic tim lip. Mistni vseveda "vlk" je posledni dobou uplne v opojeni pismenek.
P
26. 06. 2010 | 17:27

Da.Rock napsal(a):

Z asiatů strach nemám. Vietnamci a Číńané zde žijí a známe je jako pohodové, mírné, pilné a pracovité lidi, kteří nemají problém s naší kulturou a ani nám nevnucují tu svoji.
Naproti tomu muslimové s naší kulturou problém mají a vnucují nám tu jejich. Dnes pouze rituálně podřezávají ovce a své nehodné dcery, které odmítají nechat se šikanovat a chodit v pytlích. Za pár let zde budou mít při své natalitě většinu a své bizarní kulturní zvyky budou požadovat uzákonit - budou mít 4 manželky a v práci budou každou hodinu požadovat pauzu na modlitbu, zakážou nám vepřové a pivo a budou zde růst mešity a v nich budou imámové šířit své nenávistné řeči na adresy zdegenerovaného západu, který je třeba smést do moře a vytvořit celoevropský islámský chalifát, kde bude platit právo šaría.
Děkuji, ale nechci.
26. 06. 2010 | 17:27

n.o.s napsal(a):

vaclavhorejsi

(křesťansko-judaisticko-helenisticko-osvícensko-atheistické)

dobře umístěné pokud vyškrtáte křesťansko-judaisticko nebudete potřebovat osvícensko-atheistické

zůstane jen helenistická
26. 06. 2010 | 17:28

P. napsal(a):

Jak svatá válka proti Západu dopadne, ještě uvidíme. Bájná pevnost v Tora Bora zůstává dosud neobjevena. Že by si ji pan Rumsfeld celou vymyslel?
Al Quaeda disappeared at Tora Bora - czech
https://www.youtube.com/watc...

Pokud Bin Ládin v Tora Bora žádnou sofistikovanou základnu neměl, nemohla být "islamistická" konspirace vedena třeba z nějaké jiné země Blízkého Východu?
https://www.youtube.com/watc...
26. 06. 2010 | 17:29

ms napsal(a):

Da.rock, možná vás překvapí jedna informace, ale natalita VŠECH přistěhovalců do Evropy klesá. V tom samozřejmě i natalita vyznavačů islámu. Mimochodem v některých muslimských zemích mají obrovské problémy s porodností - budete šokován, ale má je například arcilotr, který nás všechny chce ovládnout a určitě i dělohami, neboli Írán.
26. 06. 2010 | 17:32

blue jay napsal(a):

2 vaclavhorejsi,
Pepa Repa je apon ftipnej. Vy pane Horejsi jste frustrovane pruhlednej. Vas ani pastelkama namalovat nejde. Vy jste spis neco jako graffiti na stene Lidoveho domu.
26. 06. 2010 | 17:32

n.o.s napsal(a):

P.

inu v žido-křesťanském chápání světa musí existovat ďábel a peklo, že jsou ďábel a peklo fikce?

pan Hitchens vás rád přesvědčí že ten fiktivní biblický ďábel neexistuje, ale musí vytvořit nového (stejně fiktivního)
26. 06. 2010 | 17:33

n.o.s napsal(a):

P.

další komická věc je oni žádnou pevnost neviděli žádná tam nebyla ale ihned vám ukáží tu pevnost do detailu dokonce kde jsou kanceláře a ložnice,

samozřejmě každý idiot tomu uvěří...
26. 06. 2010 | 17:37

Tencokida Hnuj napsal(a):

Strach je iracionální pocit. Oslabuje.
Opatrnosti však není nikdy nazbyt. Je třeba se bránit, pokud chce někdo zaútočit.
Otázka však zní - a co vlastně bráníme ?
Mají ty symboly a pojmy, kterými mi jistě někdo odpoví individuální či národní
zkušenostní obsah ?
Hmm. A není spíše negativní ?

Proti uzavřenému etatizovanému islamismu se Evropa dostala přece jen o kousek dál. Hodlá toho využít, anebo se takto "islamizuje" sama ? Od strachu před islámem ?
26. 06. 2010 | 17:37

Da.Rock napsal(a):

ms: Možná klesá, ale pořád je výrazně vyšší, než ta naše.
A z Iránu mám nejmenší strach. To je navzdory svým vládcům moderní země. Dokonce bych ajjatolláhy ocenil, protože pro diskreditaci islámu udělali hodně. Daleko víc, než USA s Izraelem dohromady.
26. 06. 2010 | 17:39

n.o.s napsal(a):

obelhávání, obelhávání, pokud člověk uvěří že mrtvola na kříži je spasitel pak končí legrace, takový člověk uvěří naprosto všemu :)
26. 06. 2010 | 17:40

vaclavhorejsi napsal(a):

Da.Rock:

Pokud jde o ten zdegenerovany zapad - tuhle byl v priloze LN velky clanek o tom, ze Cesko je velmoci v produkci homosexualni pornografie; s obdivem se tam mluvilo o jednom nadanem herci tohoto oboru (viz http://www.lidovky.cz/porno...

No a predstavte si, ze ti omezeni machometani to odsuzuji a mysli si, ze jsme zdegenerovani zvrhlici.
Jiste je potreba bojovat za umeleckou svobodu tohoto druhu, je potreba odporovat mohamedanskym stredovekym tmarum, kteri by neco takoveho chteli zakazovat!

..
26. 06. 2010 | 17:41

vaclavhorejsi napsal(a):

blue jay:

Take vy jste velmi ftipny, gratuluji, delate sve kanadske vlasti cest!

..
26. 06. 2010 | 17:42

ms napsal(a):

Da.rock, větší je, ale už je nedostatečná pro reprodukci u Íránu, Tuniska, Turecka, Alžírska a Libanonu. V Evropě také klesá pod tuto hranici.
26. 06. 2010 | 17:42

n.o.s napsal(a):

vaclavhorejsi

profesore proti homosexualitě bojují křestané stále neznáte bibli

Leviticus 20:13
Kdyby muž spal s mužem jako s ženou, oba se dopustili ohavnosti; musejí zemřít, jejich krev padni na ně.

Svatý Pavel

Římanům 1:27
a stejně i muži zanechali přirozeného styku s ženami a vzplanuli žádostí jeden k druhému, muži s muži provádějí hanebnosti a tak sami na sobě dostávají zaslouženou odplatu za svou scestnost.
26. 06. 2010 | 17:46

LEVAK napsal(a):

Ad n.o.s.:já jenom zastávám názor australského premiéra-
"Toto je naše země, naše půda a náš způsob života dáme Vám veškerou příležitost k tomu, abyste toto všechno mohli užívat. Ale jakmile jste si začali stěžovat, naříkat a remcat o naší vlajce, našich závazcích, naší křesťanské víře nebo našem způsobu života, velmi Vám doporučuji využít další přednosti naší skvělé australské svobody - právo odejít. Pokud jste nešťastní, odejděte. Nenutili jsme Vás sem přijít. Požádali jste, abyste tu mohli být. Tak přijměte zemi, která přijala vás.“
PS:co Američané,Kaňadané etc.?
26. 06. 2010 | 17:47

n.o.s napsal(a):

vaclavhorejsi

KJV (ta jediná pravá) to říká doslova

Leviticus 20:13
If a man also lie with mankind, as he lieth with a woman, both of them have committed an abomination: they shall surely be put to death; their blood shall be upon them.
26. 06. 2010 | 17:48

LEVAK napsal(a):

Ad n.o.s.:skromný dotaz-Vy tu chcete právo "šarija"?
26. 06. 2010 | 17:48

ms napsal(a):

LEVAK, stejně jako yaru i vás upozorním, že jde o hoax. Australský premiér to nikdy neřekl. Nejdříve se to připisovalo Howardovi v roce 2005 nyní se naprosto stejná slova připisují Ruddovi.
26. 06. 2010 | 17:49

Silvie napsal(a):

Pane profesore,

mám za to, že se šeredně mýlíte, protože nejspíš nemáte konkrétní zkušenost ze soužití s radikálními islamisty.Já ano.
Zeptejte se nějakého Američana, který zažil pád "dvojčat", zda se cítí ve své zemi bezpečně.
Kdyby bylo vaše tvrzení pravdivé, neposílila by téměř v celé západní Evropě pravice notně nacionalisticky říznutá (viz Británie, Nizozemí, Francie, Itálie atd.).
To, že je tolerance islamismu pro nás-jinověrce nebezpečná, dokládá příkladně současný stav věcí v Nizozemsku. V této mimořádně benevolentní zemi zavraždili fanatičtí islamisté již několik významných osobností, které si jen!!! dovolili upozornit(ve své vlasti!!!) na rizika sílícího islámu (za všechny jmenuji alespoň liberála Pima Fortuyna).
Pokud nevnímáte jako zásadní problém plíživé omezování základních demokratických svobod, jakou je svoboda slova, pak vám nerozumím.
Budeme-li neustále ustupovat rozpínavému agresivnímu islámu, staneme se cizinci ve vlastních zemích.
O tom s kým chtějí a s kým nechtějí ve své zemi žít(a koho chtějí či nechtějí živit), by si měli občané rozhodovat sami.
26. 06. 2010 | 17:49

blue jay napsal(a):

vasku-horejsi,
No v me vlasti je zasedani G8 a v te tve je zasedani levicaku co "vyhrali" volby. Tak to uz konecne spolkni Vaclave a prestan fnukat jako Paroubek.
26. 06. 2010 | 17:50

n.o.s napsal(a):

LEVAK

já zde nechci jakékoliv abrahamické perverznosti, a co vy zde chcete desatero?,

nebo Ježíše Krista, vyvraždit všechny co pracují v (sobotu) neděli, ty co nejsou židé a nebo ty co nejsou křestané (mimo 144 000 židů)
26. 06. 2010 | 17:52

Elena napsal(a):

hadajte p. Horejšij , prečo naše ulice sa dosť podobaju na teheranske, istanbulske a marakešuanské?

to mate právdu že sa podobaju,

ale nie dosť dobre ste odpovedal prečo sa podobaju?

preto že za tie roky bordelizmu sme sa velice približili marakešuanským ulicam
26. 06. 2010 | 17:53

Tencokida Hnuj napsal(a):

n.o.s.
Zkuste číst bibli symbolickou optikou a v historickém kontextu.
Tedy nikdy nezapomínejte, že ji napsali lidé.
Možná skrze mystické či extatické spojení s bo´em , ale stále a jen lidé.
A také nezapomeňte, že zejména Nový zákon je z větší části plagiát, který - takto kanonizovaný, byl účelovým souborem "dokumentů ".

Mějte se.
26. 06. 2010 | 17:58

Silvie napsal(a):

levak,

notně mne vyděsilo, že v některých "vyspělých" zemích dokonce seriózně diskutují s islamisty o tom, že by stát akceptoval jejich vlastní zvrácené zákony.
To je už ovšem postavené totálně na hlavu - tady by se mělo rezolutně prásknout do stolu a říct - pokud chcete kamenovat nevěrné manželky a podřezávat vlastní dcery za to, že se "spustily" s nemuslimy, pak táhněte, odkud jste přišli.
26. 06. 2010 | 17:58

ms napsal(a):

Silvie, můžete mi dát odkaz na to, že v nějaké vyspělé zemi jim kdokoliv chtěl povolit podřezávání a kamenování ? Prosím ale pouze o konkrétní odkaz s důkazem na tato dvě tvrzení.
26. 06. 2010 | 18:00

n.o.s napsal(a):

Tencokida Hnuj

v jakém historickém kontextu bible není historie je to psychologie, která je zasazená do historického rámce (který je občas pravdivý) ale převážně je historická asi jako Shakespearův Caesar, nebo Gladiator, především je bible psychologie, vytvořit identitu - dle mého mimořádně perverzní identitu
26. 06. 2010 | 18:00

Pepa Řepa napsal(a):

Bratře Vácslave, nemáte dobrý den.
Dneska asi reklama na Hornbach nebude.

https://www.youtube.com/watc...

Snad to zachrání Vlk, až se probere a pochválí, jak jsme zase uhodili hřebíček na hlavičku, možná dojde i na Řebíčka.

Teď jste si zavařil i s homosexuály. Korektníci zbystřili.
Já žasnu, co vy všechno nestihnete číst hawkinse, dawkinse i homoporno.
26. 06. 2010 | 18:08

n.o.s napsal(a):

Silvie

v USA vaši super civilizovaní křestané vraždí například doktory kteří provádí potraty, mnozí křestané nabádají k naprostým šílenostem jako Pat Robertson a jeho rada nechat vybuchnout ve Washington DC jadernou pumu, nebo nechat zavraždit homosexuály (trest smrti) kupodivu mnozí z těchto vysoce morálních křestanů jsou homosexuálové (Ted Haggard)

to vám nevadí zcela jistě ne, vždyť oni přeci jsou ti praví přeci v televizi to říkají
26. 06. 2010 | 18:09

Karel Mueller napsal(a):

Pane profesore,

ti Číňané pečlivě přebírají, co mají ze západu převzít a pokud jim chce někdo kázat o čemkoliv, tak ho vypoklonkují se zdvořilostí sobě vlastní. Zůstavají Číňany, ve světě získávají jednu pozici za druhou a těší se na převzetí světa.

Třeba ta jejich vláda bude snesitelná, třeba nám tady dovolí udělat nějaký skanzen. Budou podporovat jeho původní kulturu, jako studijní materiál a aby měli na co koukat, možná nas nebudou otravovat absurditami korektnosti, bílé bude zase bílé, černé zase černé, ženy budou zase ženami a muži zase muži, byť poněkud exotických vzhledů. A dokonce snad i obnoví pořádek a zákonnost.

Ale pro rytíře Řádu pathologické ssedliny je takovýto konec bílé rasy poněkud neslavný ...
26. 06. 2010 | 18:09

Tencokida Hnuj napsal(a):

n.o.s.
Historický kontext - kdy byla sepisována.
Zřejmě byla společenská poptávka po monoteismu tak silná, že prostě došlo k jejímu uspokojení.
V rámci kmene - souhlas. Ale perverzní ??
Doba je jiná, vědomosti máme jiné ...a mezi námi, po bitvě je každý generálem.

Ale pořád se mi jeví pojem B´ha , coby lidského svědomí a svobody - možnosti volby plus odmítání modloslužebnictví (snad jediný požadavek B´ha) jako lepší varianta, než se klanět k zničitelnému totemu.

Mějte se. Jdu obrat pár svých bližních v pokru.
26. 06. 2010 | 18:10

AC napsal(a):

n.o.s

Váš názor ohledně Desatera je zvrácený. Co vám vadí na "nezabiješ"?
26. 06. 2010 | 18:12

Silvie napsal(a):

ms,

v tisku jsem se dočetla,že se v některých evropských zemích diskutuje o postavení práva "šaríja" na roveň oficiálního práva.
Doufám, že k tomu nikdy nedojde, znamenalo by to absolutní popření demokratických principů.
Ale "šarijá" je v podstatě praktikována v Německu i jiných zemích (např.Turky). Každoročně takto zemře na několik stovek nevinných žen, přesnou statistiku si nepamatuju.
Za zvrácené pokládám už jen to, že stát s nimi vůbec na toto téma vede diskusi.
26. 06. 2010 | 18:12

Karl von Trautemberg napsal(a):

> vaclav horejsi >
Pane profesore, nechte-li vypadat za hlupaka, tak se ztracencem a zoufalcem panem reditelem Cilkem vubec neohanejte. Je to trapne.
26. 06. 2010 | 18:12

Lukáš napsal(a):

Obávám se, že pan Hořejší nečte jistého Václava Cílka dostatečně pozorně. Viz např. zde http://www.energybulletin.c...
26. 06. 2010 | 18:13

P. napsal(a):

n.o.s.

Ano, základna v Tora Bora neexistovala, jako součást pohádky ale splnila svůj účel. Pan Chertoff asi nechtěl 340 stránkový Patriot Act sušit v šuplíku donekonečna. A tak vznikl doplněk k americké ústavě od toho nejpovolanějšího - nomen omen, vskutku.

http://en.wikipedia.org/wik...
26. 06. 2010 | 18:14

Silvie napsal(a):

nos,

vraždy "potratářů" jsou excesy a nijak neohrožují demokracii a svobodu slova. Napadání homosexuálů je trestné.
Svobodu slova ovšem zásadně ohrožuje to, co se v současné době děje v Evropě. Jestliže se noviny svobodné demokratické země omlouvají fanatickým islamistickým magorům za jakékoliv karikatury, je to velmi vážný precedens. Nechci jednou žít v zemi, kde budou noviny pod islámskou kuratelou a imigrant mi bude diktovat, co smím na veřejnosti říkat.
26. 06. 2010 | 18:15

ms napsal(a):

Silvie, nenene, to není ono. Mne by opravdu zajímalo která konkrétní vyspělá země zvažovala povolit kamenování a podřezávání.
26. 06. 2010 | 18:16

ms napsal(a):

Silvie, vraždy potratářů nejsou excesy, ale pravidelná činnost. Napadání homosexuálů je trestné, ale stejně tak trestné je podřezávání krků či kamenování a to najednou vidíte jako problém. Problém tím pádem je oboje.
26. 06. 2010 | 18:17

češka napsal(a):

To Hořejší
Super článek.
Takže jste došel k názoru, že co jsme si to jsme si?
Už žádný rozdíl mesi Čechem , Němcem , Polákem a Francouzem?
Holocaust se odsouvá do historie, někam k morům a 30-ti leté válce?
Budeme šetřit - zrušíme vlady a presidenty, králové a královny se stanou místními kuriozitami, jeden stát, jedna vláda, jedna měna, jedna armáda?
Celá EU potáhne za jediný provaz?
Už se mi to začíná líbit.
26. 06. 2010 | 18:18

n.o.s napsal(a):

Tencokida Hnuj

židé jsou politická invence Peršanů, jejich zoroastrismus bylo prakticky dualistické náboženství, ve starověku existovalo mnoho nekonečně dokonalejších konceptů monoteismu než tento barbarský a čistě účelový systém, navíc v době kdy vzniklo křesťanství bylo toto naprosto zpátečnická ideologie, jedná se o primitivní mýtus, ale to je na dlouhou debatu,

především modlo služebnictví je cokoliv jakákoliv nezpochybnitelná autorita je modla

proč lidem vnucovat jednu optiku jednu pravdu pohanství byla založena na mnoha pravdách na nekonečném množství optik včetně té nevěřit v žádné bohy

přečtěte si Cicerona De Natura Deorum
26. 06. 2010 | 18:18

Pepa Řepa napsal(a):

Elena napsal(a):
preto že za tie roky bordelizmu sme sa velice približili marakešuanským ulicam
-----------
Jestli máte-Jeleno Vasiljevno- na mysli Marrákesh, tak znám celou řadu evropských ulic, kde je to mnohem horší.
Ale Jemma el-Fna je jen jedno, to je fakt.

Píšete:"on nikdy nepiše len tak od buka do buka ako ja"

Není to něco proti našim spoluobčanům?

Co je s krysím járou?
Kdosi tady hrozil deratizací,
26. 06. 2010 | 18:19

Silvie napsal(a):

komentář Českého rozhlasu:

Například všude v Evropě vyrostly stovky nových mešit, jen v Bosně jich bylo postaveno 158, vznikl bezpočet islámských výukových center, koránských škol, neobyčejně posílily islámské komunity. Jenže míra vstřícnosti a tolerance je už téměř naplněna. Evropa si už začíná sahat na dno své multikulturní připravenosti. Důvodů je celá řada a já vyberu jen náhodně některé. Například rostoucí agresivita islámských politiků jako je libyjský vůdce Muammar Kaddáfí, jenž nedávno hrozil Švýcarsku dokonce svatou islámskou válkou, džihádem, protože se odvážilo neudělit víza lidem, jako je jeho syn, kteří hrubým způsobem porušili švýcarské zákony. Nebo turecký ministerský předseda Erdogan, jenž vyzval Německo, aby povolilo zřizování tureckých gymnázií, kde by mohli studovat turečtí žáci jen v turečtině. A aby bylo ve školství zaměstnáno mnohem víc tureckých učitelů a učitelek. Kdyby šlo o dvojjazyčná gymnázia, kde by se vedle hlavního jazyka, němčiny, učil také turecký jazyk, bylo by to na místě. Ale vyčleňovat turecké školáky ještě více ze společnosti postrádá smysl. Dalším důvodem je rostoucí agresivita některých islámských komunit vůči Evropě, její kultuře, mravům a zvykům a v neposlední řadě vůči křesťanství.
Stále více se objevují požadavky, aby bylo u některých evropských soudů souzeno podle islámského práva šaríji, aby islámští přistěhovalci nemuseli ve všem všudy respektovat evropské zákony atd. Přitom je základem evropské identity a soudržnosti společné pojetí práva, které není uloženo v nějakých náboženských textech, ale je po stovky let hledáno a nalézáno. Šaríja je právo v zásadě odvozené z Koránu a sunn a nezná například přirozená lidská práva, ale pouze ta, která jsou odvozena z těchto náboženských zdrojů.

Abychom alespoň částečně pochopili rostoucí hněv určitých evropských společenství, uveďme si pár čísel a faktů. Ve dvacátém století nerostlo žádné náboženství tak rychle jako islám. Jeho šíření bylo a je podporováno miliardami dolarů ze zemí Blízkého východu, ze Saúdské Arábie, bohatých emirátů atd. , zvykům?
... Jeden z významných německých komentátorů liberálního týdeníku Die Zeit Josef Joffe se ptá: je nutná tolerance vůči netoleranci, spravedlnost pro bezpráví, soucit s nesoucitnými? Chtělo by se mě odpovědět, že by to bylo křesťanské, ale na druhou stranu si při pohledu na celou evropskou historii musím připomenout, že Evropa se nesmí vzdát hodnot, k nimž se dopracovala a které si sama na sobě vybojovala. Jsou to hlavně hodnoty oddělení náboženství a politiky, toho, že občanská práva jsou rovná pro všechny a nesmí je žádné náboženství ovlivňovat, protože se odvozují z přirozených práv člověka. Evropská společnost je od strašlivé zkušenosti druhé světové války otevřenou společností, spojenou jedním pojetím práva, je společností demokratickou, usilující o náboženskou toleranci. Jestliže se ale dnes například ve Francii nebo Belgii vážně mluví o zákazu burky na veřejnosti, tedy zákazu, jenž způsobí spíše víc problémů než jich vyřeší, pak je to třeba brát jako vážný signál pokusu o obranu před něčím, co Evropu začíná skutečně ohrožovat. Zákaz burky je snadné odsoudit a to zvláště tam, kde se lidí tyto problémy nedotýkají. Předtím by však možná bylo užitečné se na věc podívat z hlediska celé Evropy, její identity a její budoucnosti.
26. 06. 2010 | 18:22

n.o.s napsal(a):

Silvie

svoboda slova? i vy naivko, neexistuje svoboda slova, pokud tvrdíte že existuje svoboda slova tak žijete mimo realitu
26. 06. 2010 | 18:23

AC napsal(a):

Pepa Řepa

"Kdosi tady hrozil deratizací,"

To nebyla hrozba, anóbrž pouhé konstatování.
26. 06. 2010 | 18:23

ms napsal(a):

Silvie, takže si to zjednodušme, žádná vyspělá země nezvažovala povolení kamenování a podřezávaní. Protože nic takového jste nedoložila.
26. 06. 2010 | 18:25

Lukáš napsal(a):

Dám sem ještě jeden odkaz na článek V. Cílka:
http://www.energybulletin.c...
26. 06. 2010 | 18:26

n.o.s napsal(a):

AC

smutné každý starověký národ měl nezabiješ, bohužel židovské desatero je dílem okopírované od ostatních dílem perverze

pravděpodobně jste nikdy bibli nečetl

doporučuji Deuteronomium
26. 06. 2010 | 18:30

Pepa Řepa napsal(a):

Ale fuj Lukáši
Co to je za odkaz?
"Mají Arabové pravdu, když říkají: Děda jezdil na velbloudu, otec řídí auto, syn létá letadlem a vnuk bude jezdit zase na velbloudu?"

To sem nepleťte, to nechce pan Hořejší slyšet. Ne,ne, ne!
26. 06. 2010 | 18:30

Silvie napsal(a):

ms,

umíte číst? Před chvílí jsem to doložila citací z uvedeného komentáře. Pokud logicky uvažujete, event. schválení práva šaríja (a já se bojím, že naše civilizace se chová dost sebezáhubně na to, aby ji tolerovala)znamená zavírání očí před vraždami bezprávných žen. Z práva šaríja můžete dost těžko vyjmout tzv. vraždy "ze cti". Už jen diskuse vedená na toto téma politiky mi vaří v těle krev.

" Stále více se objevují požadavky, aby bylo u některých evropských soudů souzeno podle islámského práva šaríji, aby islámští přistěhovalci nemuseli ve všem všudy respektovat evropské zákony atd. Přitom je základem evropské identity a soudržnosti společné pojetí práva, které není uloženo v nějakých náboženských textech, ale je po stovky let hledáno a nalézáno. Šaríja je právo v zásadě odvozené z Koránu a sunn a nezná například přirozená lidská práva, ale pouze ta, která jsou odvozena z těchto náboženských zdrojů."
26. 06. 2010 | 18:31

Elena napsal(a):

otazkou dňa je vstup Turecka do EU,

pre mňa za mňa nech bude sučasťou EU každopadne Istanbul=Konstantinopol je Evropská časť , nektoré prvky Evropskéj kultury a dedictva sa tam zacovali, možno lepšie, neželi keby sme ich spravovali mi sami,

okrem toho Turci v masse lepšie vedia anglištinu neželi mi
26. 06. 2010 | 18:32

AC napsal(a):

ms

"žádná vyspělá země nezvažovala povolení kamenování a podřezávaní. Protože nic takového jste nedoložila."

Když už by něco takového hrozilo přijetím, tak velice plíživě, takové paralelní soudy.
Tresty zprvu symbolické...no a pak šrouby utahovat. Nenápadně.
26. 06. 2010 | 18:32

Petr napsal(a):

Silvie:

Urcite by taky byla na miste otazka, jak se vsichni ti obyvatele z Turecka, Bosny, Kosova, Iranu, Iraku, Pakistanu atd. do Evropy dostali ?
Je to snad jejich vina nebo vina imigracni politiky evropskych statu, ktera je urcovana kym ?

Je napadne, ze hodne techto obyvatel se dostalo do Evropy jako uprchlici z valecnych oblasti - vedly snad evropske staty ty valky ?
26. 06. 2010 | 18:35

AC napsal(a):

n.o.s

Vám asi nedochází rozdíl mezi doporučením nezabíjet (důvod je zbytečné vám psát) a svévolným zabíjením. Bibli vidím asi čtete, ale to ještě neznamená, že ji i chápete.
26. 06. 2010 | 18:36

n.o.s napsal(a):

AC

Kdyby tě tvůj bratr, syn tvé matky, nebo tvůj syn nebo tvá dcera nebo tvá vlastní žena nebo tvůj nejmilejší přítel potají ponoukal: "Pojďme sloužit jiným bohům", které jsi neznal ty ani tvoji otcové, některým z bohů těch národů, které jsou kolem vás, ať blízko tebe nebo daleko od tebe, od jednoho konce země až k druhému konci země, NEPŘIVOLÍŠ MU A NEUPOSLECHNEŠ HO, NEBUDEŠ HO LITOVAT ANI S NÍM MÍT SOUCIT ANI HO KRÝT. MUSÍŠ HO ZABÍT. NEJPRVE SE PROTI NĚMU POZDVIHNE TVOJE RUKA, ABY HO USMRTILA, POTOM RUCE VŠEHO LIDU. BUDEŠ HO KAMENOVAT, DOKUD NEZEMŘE, protože tě usiloval odvést od Hospodina, tvého Boha, který tě vyvedl z egyptské země, z domu otroctví. Dt 13:7-11

Kdybys uslyšel o některém svém městě, které ti dává Hospodin, tvůj Bůh, aby ses v něm usadil, že z tvého středu vyšli muži ničemní a svádějí obyvatele města slovy: "Pojďme sloužit jiným bohům", které jste neznali, budeš pátrat a zkoumat a dobře se vyptávat; BUDE-LI TO JISTÁ PRAVDA, ŽE SE TAKOVÁ OHAVNOST VE TVÉM STŘEDU STALA, ÚPLNĚ VYBIJEŠ OBYVATELE TOHO MĚSTA OSTŘÍM MEČE, ZNIČÍŠ JE OSTŘÍM MEČE JAKO KLATÉ, I VŠECHNO, CO JE V NĚM, I JEHO DOBYTEK. Dt 13:13-16

Kdo bude jednat opovážlivě, že by neposlechl kněze, který tam stojí ve službě Hospodina, tvého Boha, nebo soudce, ten zemře. Tak odstraníš zlo z Izraele. Dt 17:12
26. 06. 2010 | 18:37

ms napsal(a):

Silvie, číst umím a vaše tvrzení o podřezávání a kamenování tam nikde není. Jestli někdo někde diskutuje o zavedení některých prvků ze šaríje to je možné, ale to co vy jste tvrdila není pravda.

AC žádné pomalé utahování šroubů možné není, činy které si Silvie vycucala z prstu jsou v rozporu s právním řádem, finanční či společenské pokuty možné budou, násilí ne.
26. 06. 2010 | 18:38

n.o.s napsal(a):

AC

Desatero se týká pouze židů (to že jej přejali křestané je věc jiná, židé křesťany neuznávají)

mimo jiné slovo bližní neznamená kohokoliv např.: bezvěrce ale souvěrce nevím že by existovala nějaká civilizace která by měla napsáno povražděte se mezi sebou
26. 06. 2010 | 18:41

češka napsal(a):

To Silvie
Vážená paní, u nás platily obdobné zákony do doby Tereziánských reforem 1740-80.
Takže se zlodějům utínaly ruce, jedna visí v kostele sv. Jakuba v Praze.
Mučení při výslechu M-T omezila na tuším že 3x po 45 minutách s přestávkami.
O takovém zacházení se zajatcům, muslimům zajatým v muslimských státech, od soldatesky USA ani nesnilo.
V rukavičkách se nechovali Japonci vůči Číňanům za 2. sv, Němci se slušně chovali pouze k válečným zajatcům ze zemí, které podepsaly Ženevskou konvenci, o chování českých Revolučních gard po válce ani nemluvě . Za války zahynulo cca 250 000 českých občanů, kolik zahynulo Němců při odsunu?
Jinak řečeno, máme spoustu vlastní špíny, takže nemáme právo nad cizí špínou ohrnovat nos.
26. 06. 2010 | 18:41

AC napsal(a):

n.o.s

Psal jsem o Desateru a vy tady máváte Biblí.Ta se musí umět číst a hlavně u ní přemýšlet. Vy zavrhujete všechno an blok. Ptal jsem se, co máte proti Nezabiješ.
26. 06. 2010 | 18:44

ms napsal(a):

Co se stalo, těsně po té co Mojžíš přinesl přikázání Nezabiješ ?

Tak praví Hospodin Bůh Izraelský: Připaš jeden každý meč svůj k boku svému; přejděte sem i tam od brány táboru k bráně, a zabí jeden každý bratra svého, a každý přítele svého i bližního svého.
26. 06. 2010 | 18:45

AC napsal(a):

n.o.s

Aha už jste odepsal. Takže Desatero se týká jen židů? A jaké jsou naše kořeny?
26. 06. 2010 | 18:45

concorde napsal(a):

K Nerudovu článku:
Mám takovou představu,že málokdo vnímá to,že nástup židů do sféry peněžní a obchodu nebyl spojen tehdy s vrozenými schopnostmi,ale získanými.Tím,že středověk uděloval privileje (oprávnění k činnosti)-jedněm k vaření piva,druhým k půdě,třetím k dolování zlata,..a židům k peněžnictví.Gheto mohlo být výrazem separace ,ale i účelu:aby "hygiena" finančnictví byla oddělena od občanských záležitostí a tak jako u dnešních bank,prostě utajená.I v zájmu klienta,nejen bankéře.
Tedy přechod židů v r.1848 do sféry zrovnoprávnění už se dál za značného náskoku jejich vlastních peněz.Už kolem r.1820 židovští bankéři z Vídně Oppenheimerové financovali války Habsburského trůnu jako věřitelé-půjčkami.
26. 06. 2010 | 18:48

AC napsal(a):

ms

"Tak praví Hospodin Bůh Izraelský: Připaš jeden každý meč svůj k boku svému; přejděte sem i tam od brány táboru k bráně, a zabí jeden každý bratra svého, a každý přítele svého i bližního svého. !

A co se vám na tom nezdá? Bůh jim pomohl i za cenu zabíjení-a vy neznáte důvody. to je celé.
26. 06. 2010 | 18:49

n.o.s napsal(a):

AC

obvyklí argument věřícího "Ta se musí umět číst" čti nejprve vám někdo (kněz) musí říct jak ji máte číst...

mimořádně absurdní argument
26. 06. 2010 | 18:49

ms napsal(a):

AC, bůh jim dal příkaz nezabiješ a nedlouho později další příkaz, vyvraždi. Ty s jiným názorem.

Mimochodem vy jste nějaká autorita na Bibli, která má v malíčku jediný povolený výklad ?
26. 06. 2010 | 18:51

n.o.s napsal(a):

AC

inu podle toho co berete za západ právo v západním světě Římské tj pohanské, věda pohanská, divadlo pohanské, medicína pohanská, matematika pohanská, hygiena pohanská....

mohu pokračovat dál?
26. 06. 2010 | 18:52

AC napsal(a):

n.o.s

Já netvrdím, že nám mají zrovna kněží cosi ukázat. Já nehájím kněze, ví toho asi tolik co my. Ale že je Bible na čtení složitá nelze popřít. Když se budeme řídit zákony džungle, tak to neodkládejme a pobijme se rovnou.
26. 06. 2010 | 18:54

AC napsal(a):

ms

Já netvrdím, že jsem autorita na Bibli, to ani zdaleka ne, ale dovolím si prohlásit, že vím ( v tomto směru) mnohem, mnohem víc nežli vy-a to píšu i přesto, že se za tak hloupou sebechválu propadám hanbou.
26. 06. 2010 | 18:58

hanah napsal(a):

Hořejší

píšete:
"Ani ta další často citovaná “hrozba”, muslimové, mě moc neděsí - určitě tam nebudou dominovat náboženští radikálové, ale pole bude ovládat stejně jako dosud (a ještě víc!) umírněný islám tureckého a indonéského ražení, vsaďte se..."

Ráda bych se s vámim vsadila. Jenže vy se toho nedožijete, tak to nemá cenu.
26. 06. 2010 | 19:00

ms napsal(a):

AC, velmi se mýlíte. Ale virtuálně se chlubit nehodlám.

Navíc to není nutno, protože důkazem na to že se mýlíte je jeden prostý fakt. Kolik křesťanských skupin/sekt, tolik výkladů. Takže vy obhajujete svůj ale ne jediný pravdivý výklad.
26. 06. 2010 | 19:03

Petr Havelka napsal(a):

Tolerance jiné kultury ano, ale vocaď pocaď.

Nemám problém dodržovat v jejich zemi jejich zvyky. Pokud bych v ní chtěl i žít budu se muset přizpůsobit.
Nechci nic více než aby to samé činili u nás.

Pokud vím, ženy se u nás nezahalují, šaria zde není zavedena.

Pokud se někdo rozhodne žít ve zdejší zemi, jeho povinné minimum je zvládnout dejmetomu "úřední" řeč, jestli se nepletu, tak je to zatím čeština.
Rovněž snaha začlenit se do zdejší společnosti by byla vítána.

Sotva někdo jen trochu kritizuje islám riskuje zdraví či život nejen svůj, ale i blízkých. Kde to žijem?

Arabové mají jediné štěstí, že sedí na ropě. Jinak nemají nic a hlavně nic neumějí.

captcha:demagog 10-year
26. 06. 2010 | 19:03

n.o.s napsal(a):

AC

proč ale brát nejprimitivnější zákony? v době kdy tzv. židé byli přinejlepším primitivní pastevci (pokud vůbec) existoval jeden pán jmenoval se Solón z Athén také on měl desatero nutno říct nekonečně morálně nadřazené všemu židovskému

mimo jiné

1.Měj dokonalost za spolehlivější než přísahu!
2.Nelži!
3.Pečuj o véci vážné!
4.Nezískávej si přátele rychle, nezavrhuj však ty, jež si získáš!
5.Vládni,když ses nejprve naučil být ovládán!
6.Nedávej rady nejpříjemnější, nýbrž
nejlepší!
7.Učiň si vůdcem rozum!
8.Neobcuj se špatnými!
9.Bohům vzdávej poctu,
10.rodičům úctu!

2600 let a žádné z těchto desater není zastaralé a není potřeba žádného zjevení, žádného vyvoleného žida nebo božího syna

to je rozdíl
26. 06. 2010 | 19:04

n.o.s napsal(a):

problém byl nedalo se tím moc dobře ovládat kněz v tomto systému měl pramalé místo, nebyl tam žádný zármutek nad utrpením někoho vyvoleného,

to byla chyba :)

ještě že ti Řekové a Římané žili alespoň měli křestané v renesanci co vykrást ...
26. 06. 2010 | 19:10

ms napsal(a):

Arabové nemají nic, nic neumí atd. Hitler zase psal židi ve skutečnosti neumí nic jenom kopírují a všechno co mají to vlastně ukradli.

Mimochodem a co Peršani, Indové, Malajci, Indonésané atd. ?
26. 06. 2010 | 19:12

Petr Havelka napsal(a):

Pane ms,

máte pravdu, byl to břitký příměr.

V Pakistánu umí na koleně vyrobit kopii Kalašnikova.
26. 06. 2010 | 19:18

ms napsal(a):

A nebo atomovou bombu :) A ti Malajci no to je už úplně zaostalý svět
26. 06. 2010 | 19:20

yara ze země krys napsal(a):

Tak jsem se byl ochladit vnitřně dobrým staropramenem a z vnějšku v bazénu (+26,5 st.C) a je mi fajn. Docela tady proběhla zajímavá diskuze. Tak trochu se musím omluvit panu Hořejšímu, protože je to inteligentní a slušný člověk a já jsem na něj byl malinko drzý. Téma multi kulti a islám je zajímavé, ale myslím si, že spousta našich lidí
je naivních a hodných. Oni ale nejsou hodní a kdyby získali moc zcela určitě jejich fanatická náboženská složka převálcuje tu hodnou a nekonfliktní část muslimů (viz třeba Irán aj.). Je tady ještě jeden problém, oni mají natalitu např. ve Francii 7,4 kdežto my původní Evropané jen 1,4 a to bude znamenat v blízké budoucnosti velký střet jiných civilizací. Na Slovači jsou obce kde cikáni při místních volbách přehlasovali lehce původní obyvatele Slováky
a tak to tady může být za nějaký čas také. Demokraté jsou hodní, slušní, ale naivní a demokracie je zranitelná sama sebou resp. svým systémem. Zdravím kolegy a jedu se válet k moři a popíjet dobré víno u Dubrovníku.
26. 06. 2010 | 19:23

n.o.s napsal(a):

yara ze země

"Na Slovači jsou obce kde cikáni při místních volbách přehlasovali lehce původní obyvatele Slováky"

aha takže ti vaši "cikáni" ti také chtějí zničit naši civilizaci?

civilizace která žije v obavách že ji každý zničí, má taková vůbec smysl?
26. 06. 2010 | 19:29

ms napsal(a):

Muslimové ve francii natalita 7,4 :))) Největší porodnost mezi přistěhovalci měli ti z Turecka a to bylo 3,21
26. 06. 2010 | 19:29

Petr Havelka napsal(a):

Pane ms,

na atomovou bombu se běžte přeptat k francouzům. Mám mlhavé tušení, že na tom vydělali.

Jinak si v Pakistanu můžete klidně vyjet na venkov mezi prostý lid nebo navštivte tamější madrasy. Pokud se vrátíte vyjeďte si na venkov k nám. nejagresivnější nářadí tm budou trojky či čtyřky vidle. cepy jsou vyvěšené na zdech jako dekorace. Jedna dobrá rada, nedrážděte dřevorubce, ti mají motorové pily.
26. 06. 2010 | 19:30

ms napsal(a):

A co z toho ? Nikdo nepopírá, že některé kmeny a kmenové zvyky jsou extrémem. Ale nikdo normální by neměl paušalizovat. Navíc netuším proč furt jen ten Pákistán, vždyť jsou tu Peršani, Kurdové, Turkové, Malajci a mnoho dalších národů. Samozřejmě co nic neumí a strašně nás všichni chtějí sežrat.
26. 06. 2010 | 19:35

n.o.s napsal(a):

ms

oni žijí v paranoidním světě asi jako žili na západě v dobách sssr nebo u nás z usa

protiatomové bunkry, hrozby okupací, mandelinka bramborová kapitalistické (komunistické) nebezpečí

nakonec aby svou paranoiu zrealizovali dělali procesy nebo vraždili lidi bez procesů (McCarthysm, Urválek, Gladio)

ti lidé jsou tak dokonale zblblí...

samozřejmě že integrace muslimů není jednoduchá věc a že to má svá úskalí ale oni chtějí integrovat někoho proti kterému šíří nenávist, není katolický vrah ale je muslimský vrah...
26. 06. 2010 | 19:35

ms napsal(a):

S tou natalitou muslimů v Evropě ještě další fórek pro ty co chtějí přemýšlet a ne jen přebírat hrůzozprávy a hrůzověštby. Přistěhovalci z Alžíru ve Francii před 30 lety měli natalitu 4,4. Rostla ? Ne klesala, před deseti lety se dostala na úroveň 2,5.
26. 06. 2010 | 19:38

ms napsal(a):

n.o.s
plný souhlas. Jen mne vždy rozesmívalo, jak civilizace, která expanduje po celém světě, jiným vnucuje i vojensky svá pravidla je zároveň neustále připosra.. a křičí bojíme se že nám někdo udělá to samé co my jemu. A kdyby se to stalo nám, tak je to strašně špatný skutek. Když to děláme my, tak je to pokrok a dokonalost.
26. 06. 2010 | 19:40

n.o.s napsal(a):

ms

přesně tak

oni žijí v představách že oni jediní mají pravdu, pokud namítnete že například i západ vraždil, řeknou my ne nebo při nejlepším to oni nás donutili! my jsme se jen bránili

kdyby alespoň vytvořili nějakou vlastní ideologickou konstrukci "tvrdím to protože je to můj názor"

ok beru, ale oni tito lidé jsou ovládáni medii nemají vlastní názor...

víra v autoritu to je Alfa a Omega
26. 06. 2010 | 19:48

n.o.s napsal(a):

ms

mimochodem zajímavá perspektiva vzdělání a schopnost vytvořit si vlastní názor

trvalo stovky let než křestané donutili přijmout pohany křesťanství, proces velmi intenzivní mnohdy brutální

dlužno podotknout málo kdo z nich byl v té době gramotný

x

trvalo pár měsíců a Němci nejvzdělanější národ té doby v Evropě přijali Hitlera, my bolševiky...
26. 06. 2010 | 19:54

Petr Havelka napsal(a):

Pane ms,

problém není v Malajcích, Peršanech ...

Problém je islám, lepe řečeno, jeho současná radikální odnož, která nejvíce funguje v kmenovém uspořádání popřípadě teokracie

Křesťanství má tuto fázi za sebou. Máme krvavě vybojovanou odluku církve od státu, máme demokracii, která také stála hodně krve. Padl komunismus, také krvavě, odeznělo krvavé balkánské národovectví.

Na islám jedině demokracie. Otázkou je, jak demokraticky :)
26. 06. 2010 | 19:55

vlk napsal(a):

Pane profesore,
Jistě Vás nepřekvapí, že budu dneska stát úplně jinde než Vy. Už jsme v tomto směru zjistili odlišnost stanovisek. Nicméně - není to nic proti ničemu. Proč bychom měli myslet úplně stejně.

Sdílím všechny čtyři obavy , které jste definoval :
1.je jaksi vyžilá, zpohodlněná a neschopná konkurence s dravějšími konkurenty,
2. připomíná římské impérium těsně před rozvrácením barbary,
3. její složitá globální struktura závislá na fungování mnoha technických detailů je velmi zranitelná,
4. se chová sebevražedně přílišnou vstřícností k smrtelně nebezpečným imigrantům (zvláště muslimským)
Naopak nesdílím váš pohled na tyto jednotlivé hrozby.
Vezmu to, jak jsem zvyklý bod po bodu.
1- ano jsme zpohodlnělí a neschopni konkurovat dravějším konkurentům. Tohle přec e je evidentní pravda. Zdravý rozum a rozumné limity , vycházející z toho jak lidstvo fungovalo tisíce let, tedy model, který se osvědčil v darwinistickém prostředí okolní přírody je postupně opouštěn. A vždy platilo , že kdo zpohodlnění, vypadává nakonec ze soutěže. Co znamená soutěž ? Víte , my za svou vysokou úroveň vděčíme jen a pouze vysoké konkurenceschopnosti v uplynulých 300 letech. Získali jsme náskok ve vzdělání, náskok technologický, náskok organizační a obrovský náskok v tvorbě a užívání kapitálu. Tím vším jsme dominovali světu. Ten naši dominanci platil levnými dodávkami všeho možného. Potravin, energií, základních surovin i levnou pracovní sílu. Jistě - můžete namítnout , že jde o vykořisťování a zneužívání ekonomické převahy. Budete mít pravdu. Ale , a tím to končí. Vždycky to prostě v historii lidstva tak bylo.
A z mého hlediska je daleko výhodnější být tím dominujícím než tím dominovaným. Je dobré s i uvědomit, že na světě prostě není ani dost surovin, ani dost potravin ani dost energie pro všechny. My jsme si toto všechno dokázali , zatím, zajistit svou dominancí. Dominancí své civilizace.
A bohužel - jsme vyžilí. Všimněte si naprosto nulovou ochotu sdílet povinnosti občana demokratického s tátu. Každý zná jen svá práva. Nikdo nechce snášet a plnit nějaké povinnosti ke svému státu. Pravic e má plná ústa minimálního státu. A individualismu Co je ochotna udělat pro stát, který vlastně garantuje a umožňuje jejich podnikání? Pokud možno nic. Chce po tomto státu co nejmenší daně, ty navíc ještě tzv. optimalizuje. Prostě stát okrádá na jeho uzákoněných výnosech. Když ale na tytéž přijde nějaký velký oblém okamžitě žádá socializaci ztrát. Právě toto šťastné období prožíváme.
To nemluvím o brutálním rozkrádání státních prostředků. Předražováním všeho, co s tát nakupuje.
Podobně na tom je samozřejmě u lumpenproletariát. Rovněž s e snahou stát podojit co nejvíce, bez nejmenšího úsilí něco odvést zpět s tátu.
A klasickou ukázkou je postoj veřejnosti k občanské službě státu Viz nejdříve zavedení civilky a následné zrušení vojenské prezenční služby.
2- jsme ve fázi v které byla Říš e Římská v době těsně před rozpadem. Zdegenerovali jsme blahobytem a řekněme i přebujelostí lidských práv. Zdegenerovali jsme absolutizací individualismu.
Vy píšete, že ŘŘ se vlastně nerozpadla. Jen že její řízení převzali barbaři. To je pro mne dost nepřijatelný pohled na věc.
Víte doba rozkvětu vědy a kultury vrcholné ŘŘ , její organizace a státní zpráva, to všechno bylo nahrazeno brutální bigotností a nesmyslnou krutostí středověku. Decima e věd, které byly z antického liberalismu naprosto nesmyslně retardovány církevními dogmaty. Promiňte, ale o takovouhle kontinuitu absolutně nestojím. Nestojím o barbarizaci naší civilizace.
pokračování
26. 06. 2010 | 20:06

vlk napsal(a):

A je zcela zřejmé, že symbiosa , například s islámem , nefunguje , že není možná. Ne pokud není islám jasně dominující doktrínou na teritoriu. Příkladů je v západní Evropě více než dostatek. Bohužel. A není vyloučeno, že ono etnicko kulturní napětí nepřeroste časem v občanskou válku.
Prostě komplementární doplněk kdysi antikoloniálních válek. Oba je pamatujeme.A jsme skutečně těsně před rozvrácením barbary.
Vyvezli jsme a předali jsme všechny své přednosti. Kvůli tomu, abychom mohli nakupovat lacinější trička, kecky, šestou televizi do koupelny a podobné „důležité“ tretky. Vím, že mluvit v případě Číňanů o barbarech je v podstatě naprostý nonsens. Ale před 30-ti roky to prostě byli ještě technologičtí barbaři. O tom není sporu. A právě jejich dlouhá historická kulturní tradice jim umožní převzít a implementovat naše přednosti, obávám se, zdrcujícím způsobem.
A jejich dominancí sotva půjde otřást. Což znamená , že se nám také může fatálně ztížit přístup ke zdrojům všeho možného. Jistě , i ve středověku byly části Itálie leckdy ve vyjímečném postavení. Viz například Benátky. Jenže většinově se stal, kdysi základ velkoimperia , jen hříčkou nových velmocí a věčně znovu vybojovávanou kořistí. Viz mnohočetné expanze Habsburků , všech francouzských dynastíí, Španělů. Chceme stejný osud i pro Evropu?
3- složitost civilizace a její fatální zranitelnost přes techniku
Myslím, že nám naše meze před pár dny velmi plasticky ukázala jedna mrňavá islandská sopka.
Nicméně , je tady hrozba daleko a daleko větší. V nedostatku energie. Nejsme zatím schopni nahradit ropu a hned tak a si nebudem . Ale její zásoby jsou limitovány. A pokud ztratíme ekonomickou a politickou dominanci – už s e stalo- ztratíme i fatálně přístup k této surovině.
V diskusi na jednom jiném foru byl jeden relativně mladý velmi fundovaný diskutér. Velmi nepříjemný pro nás ostatní /Dane pokud sem nahlídneš - o tobě mluvím/ . nicméně konstatoval jeden fakt, který jsem si následně ověřil z otevřených zdrojů – na každého z nás, díky ropě a elektrické energii pracuje každý den -500 energetických otroků. Jestliže pracovat přestanou nebo s e jejich počet zmenší, je náš způsob života naprosto neudržitelný. Je potřeba dále na toto téma diskutovat?
4- sebevražednost imigrační politiky
Svět zná pouze pár příkladů úspěšné imigrace. V podstatě šlo pouze o imigraci do nových světů – Amerika, Kanada, Austrálie a tak podobně. Ale i tady úspěšnému začlení imigrantů do tamní společnosti předcházela dramatická decimace původního obyvatelstva.
První vlny imigrantů - ať už španělských nebo anglosaských prostě tvrdě zatočili s původní populací a její kulturou. Jistě tohle asi nehrozí. Číňané nás nejspíš nevyvraždí. A muslimové také ne. Jenže onen tavící kotel v Americe, Kanadě a Austrálii fungoval zejména proto, že bylo dost prostoru, dost surovin, bylo potřeba hodně a hodně práce na vybudování infrastruktury a v neposlední řadě i proto, že imigranti prostě přejali kulturní hodnoty a zvyky většinové populace.. A proto všechno bylo málo lidí. Takže dovoz byl žádoucí. Ovšem to bylo. Dnes ï tyhle země uplatňují zásadní regulační kvoty. A je čím dál větší problém s e začleňováním imigrantů i tam. A Evropa? Přeplněná Evropa? Ta má být schopna pojímat bezproblémově imigranty? Z nich jistá část je nesmiřitelně militantní drtivá většina ostatních není ochotna převzít většinovou kulturu a její zvyky?
Je mi líto pane profesore, dm na to na co si mohu sáhnout, co si mohu ověřit. A tady i vaše postuláty nefungují Nicméně berte to jen jako jiný pohled na stejnou věc. Velmi rád s e totiž spletu.
26. 06. 2010 | 20:06

LEVAK napsal(a):

Ad ms:ať jde o hoax nebo nejde jsou to pravdivá slova a možná, že pokud mezi sebou tohle rozšíříme, najdeme i my odvahu začít mluvit a vyslovit tu samou pravdu nebo dopadneme jak Srbové v Kosovu.
26. 06. 2010 | 20:09

JC napsal(a):

Útok/ dělohami/ už začal, říkal Kadáfí.
26. 06. 2010 | 20:11

LEVAK napsal(a):

Ad n.o.s.:
1.Pamatuj , že každé utrpení, i to největší, jednou přejde. Veškeré dění v toku času je proměnlivé. Po dešti vychází slunce, i po té nejkrutější zimě přijde zase jaro!
2.Tam, kde nemůžeš pomoci ani změnit chod věcí, nestarej se zbytečně o cizí záležitosti.
3.Nepropadej panice kvůli zodpovědnosti. Tvá schopnost a odolnost poroste tím více, čím méně se poddáváš spěchu, vzrušení a pesimismu.
4.Vyvaruj se boje proti představám. Mnozí se vyčerpávají v boji proti překážkám, které existují jen v jejich fantazii. Nezaplétej se do neplodných zálib, které nevedou k cíli. Pamatuj, že síla je jen v jednoduchosti, proto netříšti své síly!
5.Nežij v minulosti, nepřemýšlej mnoho o budoucnosti. Žij přítomností. Nic důležitého nezměníš! Znáš snad někoho, kdo se nikdy nezmýlil? Chybám se nevyhneš, přijdou-li, naprav je – není většího vítězství.
6.Rázně odlož nenávist, závist a touhu po destruktivní kritice. Kritika, která současně nepřináší pomoc a náznak, jak zlepšit špatné, je někdy horší, než původní špatná věc. Tato tři zla výrazně překážejí osobní spokojenosti.
7.Netrpělivost, posměch, fanatismus, fatalismus a pesimismus ničí duševní harmonii.
8.Zažeň myšlenky o důstojném „usazeném“ stáří. Snaž se uchovat smysl pro romantiku, dobrodružství a recesi. Neboj se v žádném věku nových setkání a nových úkolů.
9.Důvěřuj lidem a měj je rád. Neočekávej od nich dokonalost, ani ty nejsi dokonalý. Snaž se ocenit jejich individualitu. Jen málo lidí je vysloveně špatných. Úsměvem a duševním pohlazením prosadíš víc než přísností a tvrdostí.
10.Pozoruj své okolí a všimni si, že tvé problémy jsou v zásadě stejné jako problémy
mnoha jiných. I lékař trpí bolestí, i policistu někdy dusí strach, i král pláče při smrti
svého syna. Nekomplikuj si trvale svou životní roli, prostuduj ji dobře, snaž se jí
rozumět a využít ji ze všech sil k pomoci těm, kteří jsou na tom ještě hůře. A pak svou roli hraj s důvěrou a odvahou, ale hlavně vždy se smyslem pro fair play.
26. 06. 2010 | 20:16

vlk napsal(a):

koukám, že duševní bezdomovec Moucha s e zase vrátil ke svému momentálně nejužívanějšímu nicku.
26. 06. 2010 | 20:24

n.o.s napsal(a):

vlk

cením si vašich znalostí, ale Římská Říše nezdegenerovala, podle mého názoru zánik Říma nebyla degenerace byla to jejich neschopnost přijmout existující technologie (ale to víme my), poté došlo k několika neočekávaným problémům, především epidemie a mimořádně nevhodná konstrukce politického systému, když se podíváte na Římskou Říši svým způsobem to byla fantastická věc, ale poté přišlo křesťanství změna hodnot a .... výsledek známe

mimochodem v době Justiniána po morové epidemii byla situace ideální k reformám, jeho řešení fanatická teokracie
26. 06. 2010 | 20:25

voroshilov napsal(a):

Levaku,co to je?
Kdyz Vlk pise sve bludy to je pochopitelne-Havel Vlk lze a mlzi cely zivot!
Ale kdyz Levak si hraje na Buddhu to je hotova pepsikolipsa!
26. 06. 2010 | 20:26

n.o.s napsal(a):

voroshilov

tomu se říká desatero duševního zdraví nebo tak nějak
26. 06. 2010 | 20:31

Marcus Agrippa napsal(a):

Konstantinopol padla až v polovině 15 st. Všude kolem sebe vidíme pozůstatky antiky ( dokonce i vánoce nejsou nic nového - Římané slavili saturnálie ). A i po pádu ZŘŘ se obsazená Evropa k antice v cyklech pořád vracela - císař Julianus dokonce zavrhl i křesťanství ( které ho odpuzovalo ) a snažil se obnovit slávu Římského senátu. Jen je paradox, že křesťané objevili své úhlavní nepřátele v Židech a to vyvrcholilo holocaustem. Každopádně globalizace kultur, ekonomik a národů je celkem nemilosrdná. Jedině jednotná EU nebude v této pokračující globalizaci podřadným hráčem.
26. 06. 2010 | 20:34

voroshilov napsal(a):

n.o.s.
Nebo tak nejak?
Kodex stavitele komunismu je take bezchybna vec!
26. 06. 2010 | 20:36

voroshilov napsal(a):

Marcus Agrippa:
Saturnalie nemaji nic spolecneho s Vanocemi,byl to svatek otroku-na tri dni v roce dostali volno a hura chlastat a sukat za panske penize,jeden takovy gladiator nevysel z kocoviny a pokracoval v radovankach nez Spartakusa museli uklidit na kriz!
26. 06. 2010 | 20:46

n.o.s napsal(a):

Marcus Agrippa

"Císař Julianus dokonce zavrhl i křesťanství"

císař Julianus nic nepochopil, ten člověk mentálně žil v době Marka Aurelia, on se snažil křesťanství potlačit Intelektuálně to byla zhouba, pohané ti šašci místo aby chápali o co jde dělali si legraci ze svých bohů ještě v 5.stol kdy to už žádná legrace nebyla a to jich byla stále většina,

jediný kdo to pochopil - Porfyrios

normální praxe byla pokud jste opisoval texty autorů které křestané neschválili usekli vám ruku, u Porfyriova dílka "Proti křesťanství" každé držení znamenalo upálení včetně jeho knih, přežilo velmi málo
26. 06. 2010 | 20:46

n.o.s napsal(a):

voroshilov

naprosto nemáte pravdu ty svátky měli souvislost, Saturnálie skončily a po nich následoval svátek který se jmenoval Dies Natalis Solis Invicti, křestané později zrození "Nepřemožitelného Slunce" identifikovali z narozením Ježíše ta podobnost je ohromující

http://upload.wikimedia.org...

to je synkretický Ježíš-Sol

jinak těch svátku 25.prosince bylo několik např.: Brumalia (Dionýsos)
26. 06. 2010 | 21:00

Elena napsal(a):

ježišmarija v l k tu zase zo svojmi kapitolami,

v l k u , neda sa pisať častejšije ale po trochu ?

zakryl si obrazovku, nevidim na

v o r o s h i l o v a
26. 06. 2010 | 21:01

vlk napsal(a):

n.o.s

oplatím vám! Z gustem jsme s i v tomhle threadu přečetl vaše vstupy. Zejména ono desatero , které jste sem dal, je skvělé. A je zcela evidentní, že o starověku víte víc než já.

Nebudu s vámi soutěžit. Nicméně nesouhlasím. ŘŘ přežila jiné epidemie , neúrody a krize.
Pokdu měla pevý občanský fundament.
Ani , jak píšete nevhodný politický s ystém by nebyl fatálním problémem . Protože ŘŘ vystřídal koncept tvrdého politického centralismu. A to jistě šlo bez problému zavést
Křesťanství? bylo adoptováno jako státní doktrina. Ani to nebyl problém.

Poněkud mne zaráží zmínka o neschopnosti přijmout vyspělejší technologie... Proto , kvůli vyspělejším technologiím , rozvraceli ŘŘ severní barbaři nebo Attila?
Nechce se mi věřit.

Pokud míníte vyvrácení Byzance, to je jiná příhoda. Ti už prostě nebyla ŘŘ..
To prostě byla byzantinská monarchie Která nějaké občanské ideály už vůbec neměla v genech.
Ale berte to příspěvek jednoduché logiky do diskuse.

Nikoliv jako soupeření ve znalostech. tad y jste jednoznačně lepší.
26. 06. 2010 | 21:06

Elena napsal(a):

joj byť takto manželkou takého Sultana -pashu, to nie na zahodenie,

neoxidoval by celý deň doma na gauči, vpripade pri PC by nepisal vkuse kapitoli KM na Atlas,

šel by päť krat na modlidbu , potom na šachy ,

to je romantika
26. 06. 2010 | 21:11

voroshilov napsal(a):

Elena:
Vlk nemuze psat pomalu,jeho ohromujici intelekt a vesmirna moudrost prosakuje jako jista tekutina damskou vlozkou!
26. 06. 2010 | 21:11

Elena napsal(a):

voroshilov,

:))))))) to sa Ty podarilo
26. 06. 2010 | 21:13

Zbyněk Matyáš napsal(a):

tečka:
Výborný odkaz (ten druhý), díky.
26. 06. 2010 | 21:24

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

"Já žasnu, co vy všechno nestihnete číst hawkinse, dawkinse i homoporno."

Ano, Sam Hawkins byla a je moje oblibena postava, zivotni vzor.
Dawkinse jsem zavrhl, protoze ho neskonale prekonal (podobne jako Darwina, a mozna i Einsteina) Flegr.
Ale zato rad ctu Eawkinse, Fawkinse, Gawkinse a Chawkinse.
Clovek musi zustat na urovni doby, kdo chvili stal, uz stoji opodal...

..
26. 06. 2010 | 21:38

voroshilov napsal(a):

vaclavhorejsi:
A ja hlupak myslel ze ctite Hopkinse z Ostrova Pokladu-piastry,piastry!
"Kazdy se bal Flinta,ale Flint se bal samotneho Sylvera"ten jednonohy Sylver jste byl Vy?
26. 06. 2010 | 21:42

Elena napsal(a):

neverim že Pepa repa toľko vie prečitať na raz,
myslim si že rano si naťahne tie svoje zmejovky=teplačky a ide okopavať mrkvu v zahradke,

potom počase ho to prestane baviť a sype sem na Net že čita hentých autorow, šak to aj ja si viem naisť na Nete musrých autorov , že ako že ich čítam :)))
26. 06. 2010 | 21:44

n.o.s napsal(a):

Vlk

děkuji, odpovím vám dejte mi trochu času
26. 06. 2010 | 21:54

voroshilov napsal(a):

n.o.s.
Nevite do ceho se pustite,Moritori de salutant-jdouci na smrt te zdravi,cisari(palec dolu)
26. 06. 2010 | 21:59

LEVAK napsal(a):

Ad voroshilov: nikolivěk je to tygrolev!
26. 06. 2010 | 22:06

voroshilov napsal(a):

Levak:
Tygrolev?
Tobe a panu Dolnejsimu nedavaji spat vavriny Lewise Carrola?
Aha,uz vim-chces take svoji malickou Alenku,oche Ty proutniku,brzdi!
26. 06. 2010 | 22:36

blue jay napsal(a):

This is for Horejsi, vlk, LEVAK and voroshilov

https://www.youtube.com/watc...

Enjoy it comrades.
26. 06. 2010 | 22:46

n.o.s napsal(a):

vlk

děkuji, byla to kombinace příčin, na dlouhou diskuzi,
Římská Říše byl superstát on nevyráběl výrobky v místech kde je spotřeboval ale v rámci říše to byla mimo jiné velmi účinná politika rozvoje provincií, tento systém fungoval v dobách míru a byl nastaven na určité množství obyvatel, ale
jen fakta relativně strmý demografický růst, zlom (epidemie), znehodnocení peněz, neschopnost vytvořit pevný politický systém další epidemie, zformování silných a agresivních nepřátel (říše novo perská), extrémní daňová politika demotivující obyvatele (nehleďte na dnešní poměry ten stát nabízel velmi málo služeb) fatální znehodnocení peněz,

vznik dominátu tj. tetrarchie jaká si zpětná vazba zrušení tetrarchie (eliminace této vazby) autokracie zvolen systém který je nepřátelský k dosavadnímu systému, hlásající bludy např: z vojenské služby dříve ctnost a základ další kariéry se stala zbytečnost tuto funkci zastala služba v církevních kruzích (zvýhodněná neplacením daní), neschopnost efektivního výběru vysokých daní,

speciálně jak ŘŘ fungovala je velmi zajímavé zde by jste byl myslím velmi překvapen

technologie nebyla příliš odlišná v 1 nebo 2.stol od té ve století 17. řečeno jednoduše parní stroj nebyl technologický problém ale politický, zemědělství bylo velmi vyspělé ale vyžadovalo jisté politické podmínky Itálie 15-20 mil obyvatel podíl obyvatel žijících ve městech přes 30% to jsou fantastické hodnoty na předindustriální společnost ale taková společnost funguje jen za určitých příznivých okolností (např.: dovoz potravin z center jako severní Afrika) atd

je to téma na velmi dlouhou debatu
26. 06. 2010 | 22:58

voroshilov napsal(a):

blue jay:
Dalsi postup je takovy-kleknes na kolena,otevres pusu a my vsichni ctyri te budeme krmit plnotucnym jogurtem!
26. 06. 2010 | 22:58

blue jay napsal(a):

hele vlku,
ty musis bejt genius. Vse vis lip nez jakejkoliv blogger ci blogujici verejnost. Vse kritizujes a vylepsis. Mne jen napada...proc nekandidujes? Co vubec delas mimo psani dlouhych prispevku ? Podle sebe mas vetsi znalosti nez obycejnej smrtelnik. Covece ty by jsi mel bejt v Guinness Book of World Records jako nejchytrejsi clovek na teto planete.
26. 06. 2010 | 23:01

n.o.s napsal(a):

voroshilov

vůbec mne gladiátoři netrápí mimochodem jejich úmrtnost byla minimální (pod 10%) další problém je že tyto hry jsou předmětem monstrózního mýtu, který má mimo jiné ospravedlnit křesťanství takových morálních mýtů nám křestané vytvořili a vytváří desítky
26. 06. 2010 | 23:04

vlk napsal(a):

n.o.s.

pro diskusi mi chybí znalost faktů aspoň na trochu rovnocenné úrovni. takhle bych šel jen po detailech. takže debata by neměla cenu.
Respektuji vá š názor.

nicméně - soudím,že jsme ve stejném stadiu.
Viz to, co píšete o vojenské službě a jejím pojímáním.

A podoběn je to i už s tou výrobou mimo místo spotřeby a tím nedostatku danía tak podobně. těch paralel bych uměl vytáhnout docela hodně.
26. 06. 2010 | 23:10

voroshilov napsal(a):

n.o.s.
Co to meni na faktu ze lidi umirali pro zabavu plebsu?
blu jay:
No,ja jsem puvodne chtel vzit nick Hluchy podle genialniho nepolapitelneho zloducha z romanu Eda McBaina cyklus 87.revir ale tak mne napadlo ze takovy blb jako Ty to nepochopi!
26. 06. 2010 | 23:14

blue jay napsal(a):

vlku tobe chybi vic...
jsi uzasnej narcis kterej se tu predvadi pod kazdym blogem. Vse vis lip. Mne se zda ze ti chybi normalni zivot vlku. Prestan si hrat na vsevedouciho a vyjdi obcas z baraku a nadechni se.
PS. You are inebriated with the exuberance of your own verbosity and an egotistical imagination.
26. 06. 2010 | 23:23

n.o.s napsal(a):

vlk

ŘŘ je fantastický subjekt pokud nepropadnete ideologickým nesmyslům je to nejlepší jak zkoumat pád civilizace, ale v Čechách pokud vím na toto téma nic smysluplného nevyšlo

v podstatě je to jedna z nejvíce vypjatých debat v historickém bádání, existují dva hlavní tábory které se navzájem nenávidí
26. 06. 2010 | 23:23

n.o.s napsal(a):

voroshilov

lidé umírali vždy za celou dobu gladiátorských her jich neumřelo ani zlomek z toho co ve jménu božím, jinak gladiátoři byli velmi drazí aby je někdo zabil, každopádně pro zločince to byla celkem přijatelná cena ke svobodě

pokud vás trápí utrpení křesťanů to je křesťanská morbidní forma pornografie
26. 06. 2010 | 23:28

blue jay napsal(a):

to vorosilov,
Hluchy by ti sluselo, a Slepy by take nebylo spatne. Ale ty jsi vorosilov coz je vlastne kombinace obou. Perfektne se to na tebe hodi.
26. 06. 2010 | 23:28

voroshilov napsal(a):

n.o.s.
Mne utrpeni krestanu netrapi ani trochu,ale prece bylo by lepsi se divat na hromadne orgie nez na sportovni zabiti!
blu jay:
Nikdo nevi jestli byl Hluchy opravdu nahluchly nebo to jenom predstiral,faktem je ze pokazde udelal z 87.reviru kulnicku na drivi-chce to znat klasiku,mlady!
26. 06. 2010 | 23:38

n.o.s napsal(a):

P.

tak promiňte ale přehlédl jsem vaši odpověď

naprosto souhlasím :)
26. 06. 2010 | 23:40

n.o.s napsal(a):

voroshilov

co se doopravdy dělo v amfiteátrech a nakolik byli gladiátorské zápasy populární se asi nedozvíme,

literatura která přežila pád Říma, přežila z velmi specifických důvodů, krom toho Písaři rozhodně nebyli xerox a římská elita byla velmi specifický druh lidí s velmi zvláštním pohledem na svět
26. 06. 2010 | 23:45

voroshilov napsal(a):

n.o.s.
Jenom jedna lidska zruda Commodus,syn velmi osviceneho Marka Aurelia zabil v arene 2000 gladiatoru otroku,co je to za spolecnost kdyz syn cisare musi zabijet bezbranne lidi jako na jatkach?
27. 06. 2010 | 00:00

Gerd napsal(a):

Pane Hořejší,
pokud píšete o možném soužití křesťanů a relativně tolerantních muslimů, můžeme Vám dát jeden konkrétní případ v Evropě. Je to Kosovo! Nebo ještě Bosna a Hercegovina? V dané oblasti muslimové, křesťané pravoslavní i římskokatoličtí žijí pohromadě už několik století. Z toho v poslední době pár desítek let i bez válek pod rukou Tita. Ale rozpadem Jugoslávie idylka skončila a nastal krutý boj o moc. Tolerantní muslim? A jak šli po krku svým dlouholetým osusedům! I když to platilo i opačně.
Kosovo? Kromě toho, že místní Albánci zatočili se Srby, tak vyhnali i všechny jiné národnosti, třeba právě Romy! A zrovna ty z nějakých světovládných tendencí podezírat nelze.
Další případy jsou ghetta francouzských a německých měst s muslimskou komunitou. Zde se přes toleranci a snahu o začlenění dostavil jen návrat primitivních hodnot islámu. Třeba vraždy ze cti.
Obávám se, že Vámi nastíněný vývoj neodpovídá realitě.
Hezký večer!
27. 06. 2010 | 00:02

voroshilov napsal(a):

n.o.s:
Kdyz Nero(ktery byl opravdu skvely cisar)zakazal gladiatorske hry malem nedostal revoluci!
27. 06. 2010 | 00:12

Karel Matoušek napsal(a):

Toto je velmi dobrý článek, také se mi příčí omezený a primitivně provinciální antiislamismus lidí, kteří buď nikde nebyli, anebo si s sebou všude vozí svoje předsudky a ignoranci a za každým muslimem a každou mešitou vidí Bin Ládina.
27. 06. 2010 | 00:15

n.o.s napsal(a):

voroshilov

odpovím jinak Nero byl pohan a proto je vrach, Konstantin zlegalizoval křesťanství nechal zavraždit svého syna a ženu a proto je Veliký

Theodosius nechal zmasakrovat v Soluni 10000 a je také Veliký

kdyby byl Caligula křesťan také by byl Veliký
27. 06. 2010 | 00:18

n.o.s napsal(a):

pardon Vrah nikoliv Vrach to zase bude kritika mého pravopisu
27. 06. 2010 | 00:20

vlk napsal(a):

Moucho
nemíním nijak reagovat na tvoje slabomyslné exhibice.
Nicméně chápu, že ti dělá problém pochopit, že někdo je s chopen s e vyjádřit k několika problémům různého typu, zatímco ty jsi s chopen, řečenos kläsikem . tak akorát vyrábět mušince na obrazu císaře pána...

A zcela evidentně - protože císař pán ani jeho portréty nejsou aktuální, rozhodl jsi s e dělat mušince na Aktuálně.

Jd e ti to i tad y dokonale. v tomhle jsi skutečně extratřída.
Nicméě pleteš si pojmy. Obraz mocnáře Aktuálně rozhodn není.

Ale co čekat od mušího rozoumku? Pochopení tak subtilního rozdílu???
Marná snaha.
A napiš zase něco jako vlak nebo vakovlk. nebo Vlčice. To ti jde také moc dobře.
27. 06. 2010 | 00:31

n.o.s napsal(a):

voroshilov

Imperium Romanum byla velmi sofistikovaná předkřesťanská společnost která pro mnohé lidi na západě představuje jakousi ztracenou identitu, u mnohých lidí (například u mne) vzbuzuje dodneška jakési romantické a sentimentální představy,

jedná se o obrovskou konkurenci ostatně v dobách renesance a osvícenství tato dávno mrtvá civilizace měla obrovský vliv...

a morálka je nejlepší a nejednoduší metoda jak lidi oblbnout, těžko můžete dokázat kolik lidí zemřelo v Afghánistánu v době satelitů těžko můžete určit kolik lidí zemřelo před 2000 lety.

tato čísla včetně například procesů s čarodějnicemi mne nechávají naprosto chladným...
27. 06. 2010 | 00:49

Jan Vaculík napsal(a):

To je moc dobrý blog!
Shrnuje, že jsou tu dovody i k optimismu, a to prácě tam, kde bychom je nečekali. Můžeme souhlasit či nesouhlasit, ale vědět o tom je moc dobré!
Autorův optimismus na mě působí nakažlivě, takže rád uvěřím, že perioda militantního islámu časem přejde a muslimové se vrátí k umírněnosti. Je fakt, že vyhorceným násilím se nidy nikomu nepodařilo na delší čas získat nadvládu nad významější částí světy. I Turci, když se zmocnili kusu Evropy, dělali to tak, že své náboženství přitom nikomu nevnucovali, a tato taktika se jim
27. 06. 2010 | 02:02

Samulaj napsal(a):

to Concorde:

zda byli právě židé tajuplnými bohy válek nelze jen na základě několika příkladů jako jsou vídenští Oppenheimerové,plukovník Dreyfus ve Francii nebo komisař války Trockij v Rusku rozhodnout.Rozhodně v post-Nerudovské době (Neruda je vidí ve vědě ne nejschopnějšími,protože jde o dobu německé vědy-19.století) část z nich driftuje do sféry akademické.Chudé university potřebují lobbyistickou židovskou finanční podporu.
Jestliže feudál dal židům výsadní právo na finance,uvažoval asi takto:musí to dělat člověk spíše nekřesťanský,ale rozumějící křesťanům.A to byli právě židé,blízkostí jejich Starého zákona k Novému zákonu křesťanskému a jejich společný s křesťany monoteismus.Navíc časová priorita starého zákona znamenala:peníze=žid mají přednost,jsi prvotnější a důležitější.Feudál tím chtěl podpořit to,aby si žid-finančník nenechal vyrazit peníze z rukou.Obřízka asi měla nepřímý vztah k faktu,že svadba bez věna ve středověku je nemožná.
Ohledně post-Nerudovského akademismu židů,zejména v SSSR a USA-zde můžeme vidět doznívání a důsledek psychologie z ghet-izolaci,odstup od společnosti.Současně nízká zranitelnost příslušníka akademického stavu,potřebná pro napadané stále židy odjinud:99,9% akademických moudrostí je trvale nepoužitelných a následně nekritizovatelných.Když se to ale hodí a všichni právě zchudli,USA v r.1943 sáhnou po vedoucím výzkumu projektu atomové bomby židu Oppenheimerovi,protože s velkou pravděpodobností jim židovská lobby zajistí peníze na úspěšný výzkum,nikoliv pouze akademický -platonický.Dočasná převaha bombou v SSSR a USA zatím židům umožní po 2000 letech vybudovat vlastní stát.Snad se takto dá chápat evoluce tohoto specifického národnostního problému,který nevzniknul čistě rasově,ale z faktu existence latentního národa židů v diaspoře,bez vlastního státního území do r.1949.
27. 06. 2010 | 06:40

voroshilov napsal(a):

Neco ti pripomenu,Samulaji,v roce 1916 byla v Rusku zrusena zidum tzv.kvota na bydleni,vis co potom zacalo?
Trockij-Bronstejn a Uljanov-Blank udelali gevopoluci,uvrhli zemi do chaosu,hladu,obcanske valky a zavrazdili tolik lidi ze vsichni carove nestihli ani za 500 let,a potom to same opakovali v roce 1991 jenom bez obcanske valky!
27. 06. 2010 | 09:36

Marcus Agrippa napsal(a):

Gerd:
co se týče bývalé Jugoslávie - rozhodně si něco zjistěte o brutálním řádění katolických Ustašovců v Chorvatsku ( i jejich následovníků během občanské války ). A to dokonce z koncentračního tábora Jasanovac posílali zlato do Vatikánu ( není snad potřeba se rozepisovat o jaké zlato šlo ).
27. 06. 2010 | 09:38

xman napsal(a):

Pana profesora pozlobím jedním článkem (anglicky):
http://theautomaticearth.bl...
27. 06. 2010 | 09:52

Petr napsal(a):

Nepotrebujeme Barbary, staci usporadat setkani G-8 nebo G-20 :-)

"...Toronto se kvůli summitu G20 proměnilo v bitevní pole..."

"...K demonstraci vyzvaly mimo jiné levicové organizace a odbory, které obviňují země G20, že ve svých ekonomických opatřeních upřednostňují banky a bohaté lidi na úkor chudých vrstev obyvatelstva..."

Z clanku:
http://aktualne.centrum.cz/...

Jednim z bodu setkani melo byt dohodnuti o upravach zdaneni kapitalovych vynosu (obchody s akciemi ...) a odvody bank. Tento bod ovsem "ztroskotal".

Toto dvoudenni setkani (Recepce na uvitanou v sobotu vecer, jednani v nedeli dopoledne, "family photograph ve 12.30, tiskova konference predsednictva v 17 hodin) stalo (koho?) 860 milionu EUR, kanadska strana na bezpecnost udajne vydala pres miliardu kanadskych dolaru.
27. 06. 2010 | 09:58

Tutırğan tawıq napsal(a):

Pane prof. Hořejší!!

Zcela a jednoznačně sdílím motto vašeho článku: Lidé byli a jsou všude stejní.

A jakou mají kulturu je věc vývoje. Ta naše "západní" přináší v osobním životě ponejvíce frustraci a neuspokojení, kterou mnoho (ba většina) lidí řeší pravidelným opíjením se skrze alkoholické nápoje - to v době míru a válčením - to v období totální opilosti. Naše slavná kulturní civilizace nemá žádného cílu, je slepá. Jediné, o co se zajímá totální většina jejích obyvatel, je, jak pokud možno co nejpohodlněji přežít. O nic jiného tu (zatím) nejde.
27. 06. 2010 | 10:02

Kolemjdouci (J.Š.) napsal(a):

n.o.s napsal: "trvalo pár měsíců a Němci, nejvzdělanější národ té doby v Evropě, přijali Hitlera..."

Nikoliv pár měsíců, ale hezkých pár desetiletí měli Němci na přijetí myšlenek, které se pak Hitler pokusil uskutečňovat. Teoretické základy nacismu byly v podstatě vypracovány už v 2.polovině 19.stol. a od té doby, po desetiletí, intenzivně šířeny na veřejnosti. Šířeny NEJDŘÍVE právě částí těch NEJVZDĚLANĚJŠÍCH příslušníků německého národa, nikoliv Hitlerem. Uctívání války, uctívání násilí a kruté bezohlednosti, teorie nordické rasy, panského národa a jeho práva podmaňovat si a zotročovat okolní neněmecké národy, plány na světovládu ...

Publicistů bylo bezpočet – od vysokoškolských profesorů po řadové novináře a učitele na základních školách. "Základy XIX.stioletí" od H.S.Chamberlaina vyšly v r.1907 už v 7.vydání, a sice jako Volksausgabe, tj. jako lidové vydání, aby bylo přístupné co nejširší veřejnosti ... Nietzsche publikoval své nenávistné výpady dlouho před r.1900. Na nebezpečí agresivního germánského rasismu mezi německými propagandisty si stěžoval už F.Palacký, a ten zemřel v r.1876!

Hitler proto mohl přikročit k uskutečňování myšlenek už všeobecně rozšířených, měl navíc k disopozici moderní sdělovací prostředky, s jejichž pomocí dohnal většinu německého národa až k ochotě bojovat za vítězství Třetí říše na všech frontách s fanatickým nadšením, na život a na smrt.
27. 06. 2010 | 10:38

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Oprava: ... v r.1907 to bylo 8. vydání. V r.1915, pro mimořádný zájem, 11.vydání, rovněž v laciném lidovém provedení.
27. 06. 2010 | 10:50

Petr napsal(a):

Kolemjdouci (J.Š.):

Takove "rasove myslenky" a jeji dosazeni kontrolou porodnictvi existovaly uz daleko drive - a sice v Anglii a v Americe.
Pionyrem eugeniky (eugenics) byl Francis Galton (1822-1911), anglicky mnohostranny badatel (meteorolog, statistik, geolog, ale take psycholog a genetik).

Poprve bylo pouzito slovo "eugenika" Galtonem v roce 1883.

The American Journal of Eugenics (1906) definoval eugeniku jako "the science of good generation".

Zneuzitim a vyhrocenim myslenek eugeiky nacisty melo za nasledek "dobu temna" pro eugeniku a mnohe spolecnosti, kluby a instituce, ktere se ji zabyvaly/zabyvaji.

Ovsem zcela nezanikla....

I. I. Gottesman, reditel the American Eugenics Society, ji definoval (1970) takto: "The essence of evolution is natural selection; the essence of eugenics is the replacement of 'natural' selection by conscious, premeditated, or artificial selection in the hope of speeding up the evolution of 'desirable' characteristics and the elimination of undesirable ones."

(Z Wikipedie)
27. 06. 2010 | 11:11

n.o.s napsal(a):

Kolemjdouci (J.Š.)

šíříte naprosto neuvěřitelné bláboly rasismus nebyl problém Německa 19.stol byl to problém celého chápání západní společnosti ostatních společností, tato ideologie má svůj základ v JUDAISMU

Deuteronomium 23:3
Do Hospodinova shromáždění nevstoupí míšenec; ani jeho desáté pokolení nevstoupí do Hospodinova shromáždění.

Ezdráš 9:12
Proto nedávejte své dcery jejich synům a jejich dcery neberte pro své syny! Neusilujte nikdy o pokoj s nimi ani o dobrodiní od nich! Buďte rozhodní a budete užívat dobrých darů země a navěky ji podrobíte pro své syny.«

Ezdráš 9:2
Berou sobě i svým synům za ženy jejich dcery. TAK SE MÍSÍ SVATÉ SÍMĚ S NÁRODY ZEMÍ. Předáci a představenstvo v této zpronevěře vedou."

Nehemiáš 13:3
Když uslyšeli ten zákon, ROZHODLI SE VYLOUČIT Z IZRAELE VŠECHNY PŘIMÍŠENCE.

Ezdráš 10:3
UZAVŘEME NYNÍ SMLOUVU SE SVÝM BOHEM, ŽE PROPUSTÍME VŠECHNY ŽENY CIZINKY I JEJICH DĚTI PODLE ROZHODNUTÍ PANOVNÍKA I TĚCH, KDO SE TŘESOU PŘED PŘÍKAZEM NAŠEHO BOHA. AŤ SE STANE PODLE ZÁKONA!

podle kterých podle Norimberských

§ 1: Sňatky mezi Židy a státními příslušníky německé krve nebo krve podobného charakteru jsou zakázány. Uzavřená manželství jsou neplatná, i když byla uzavřena v zahraničí.


ostatně sionisté na tom nebyli o mnoho lépe zakladatelé sionismu byli rasisté

Žabotinský
It is quite clear that the source of the national sentiment cannot be found in
education, but in something that precedes it. In what?—I thought about this
question and answered myself: in the blood. And I persist in this view. The
sense of national identity is inherent in mans "blood," in his physical-racial
type, and only in that.. . The people's mental structure reflects their physical
form even more perfectly and completely than does that of the individual .. .
That is why we do not believe in mental assimilation. It is physically impossible
for a Jew descended from several generations of pure, unmixed Jewish blood
to adopt the mental state of a German or a Frenchman, just as it is impossible
for a Negro to cease to be a Negro.10

přečetl jste někdy Nietzscheho, asi ne protože jinak by jste takové bludy nemohl napsat...
27. 06. 2010 | 11:26

Petr napsal(a):

Kolemjdouci (J.Š.):

Taky jeste z Wikipedie:

"...The Kaiser Wilhelm Institute of Anthropology, Human Heredity, and Eugenics was founded in 1927. The Rockefeller Foundation supported both the Kaiser Wilhelm Institute of Psychiatry and the Kaiser Wilhelm Institute of Anthropology, Human Heredity and Eugenics...."

"...Hitler studied American eugenics laws. He tried to legitimize his anti- Semitism by medicalizing it, and wrapping it in the more palatable pseudoscientific facade of eugenics. Hitler was able to recruit more followers among reasonable Germans by claiming that science was on his side. Hitler's race hatred sprung from his own mind, but the intellectual outlines of the eugenics Hitler adopted in 1924 were made in America..."

(zdroj: SFGate/San Francisco Chronicle 2003:
http://www.sfgate.com/cgi-b... )
27. 06. 2010 | 11:27

voroshilov napsal(a):

Vubec nechapu Kolemjdouciho,vsechno prisil Adiku a jeste pospinil jednoho z nejbriliantnejsich filosofu sve doby,jakoby Nietsze psal Hitleru Main Kampf nebo co...
O ponizujicich podminkach povalecneho Nemecka J.C.nikdy neslysel?
O tom ze fasizmus se zarodil v Italii a byl pred valkou ve vetsine zemi v Europe urcite take ne?
Je dobre zapominat ze anglosaksy vyhubili v Novem Svete a koloniich 100 mil.domorodcu?
27. 06. 2010 | 11:33

Lukáš napsal(a):

Zdá se, že pan Hořejší příliš nesleduje vývoj událostí kolem Deepwater Horizont, nebo je interpretuje jinak než já. Já v tom vidím jednoznačně stinnou stránku technologického vývoje. Vyvíjí se pouze technologie (s výjimkou těch, které financuje stát), které vedou k maximalizaci zisku. Ostatní technologie se nevyvíjí, nebo se vyvíjí jen velmi omezeně, jelikož pro to neexistuje ekonomický tlak. Máme technologie pro hlubokomořskou těžbu ropy, což je technologicky nesmírně náročná záležitost, ale naprosto neexistují technologie na zlikvidování následků katastrofy. Mají díru na dně oceánu a vůbec si s ní neví rady! Jsme jako auto, které zahodilo brzdy jako nepotřebnou přítěž, máme jen plyn a volant.

Regulační schopnosti neviditelné ruky trhu považuji za mýtus. Od vynálezu technologie přes zkušební provoz až po úspěšné masové nasazení uplynou prakticky vždy desítky let. Velmi velmi mnoho na to, aby bylo možné neutralizovat některé následky zkázonosného lidského druhu.
27. 06. 2010 | 11:51

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

n.o.s :
Nechápu, proč odbočujete někam úplně jinam, vůbec přece nebyla řeč o židovském nacionalismu či rasismu. Psal jsem o tom, že NĚMECKÁ veřejnost byla v 2.pol.19.stol. částí svých vzdělanců dlouhodobě vychovávána k uctívání války, kultu násilí, chápání Němců jako panské rasy oprávněné zotročovat jiné národy, k uctívání nordické rasy a pod. (A že tudíž měl Hitler půdu předem připravenou, že přišel k hotovému.) Že při tom třeba ti badatelé a propagandisté byli vedeni i závistí vůči Židům a že se mohli inspirovat v jejich literatuře, co se týče pěstování čisté rasy, to na věci nic nemění. Stejně tak, jako že se vydatně mohli inspirovat u Darwina. To je úplně jiné téma.
27. 06. 2010 | 12:04

voroshilov napsal(a):

Kolemjdouci je cisty obrezany-tak nadavat nam gojimum neni koser!
A gevoluci v Rusku a Nemecku take nedelali zidovsti Rotshildy a ruzni goldmansachsy,rasa vyvolenych je cista jako slovo Jahve!

Urcite J.C.veri ze doleze Jakubovym zebrikem do raje,jenom vas se tam vejde 144 000,pro nas uz misto nebude!
27. 06. 2010 | 12:17

n.o.s napsal(a):

Kolemjdouci (J.Š.)

příliš zevšeobecňujete, nebyl to problém jen Německa byl to duch doby, vlastní euroatlantické civilizaci v 19.stol (kolonialismus), já jsem pouze poukázal na jednu z ideologií která tuto ideologii inspirovala a ospravedlňovala, nejedná se o odbočku pouze o jeden (nejdůležitější) zdroj

"...a že se mohli inspirovat v jejich literatuře..."

to není jen literatura to je základ jejich identity

Většina německého národa byla k Hitlerovy dohnána ekonomickým tlakem který nevytvořil Hitler, ale někdo jiný především to byl Youngův Plán který zapříčinil masovou podporu Hitlera
27. 06. 2010 | 12:46

Petr napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.):

Ja si na rozdil od vas myslim, ze to na veci neco meni - tedy to, ze Hitler vyjadroval svuj obdiv americke (predevsim kalifornske) eugenice a poukazoval na ni, jako na zdroj jeho "inspirace" a smeru cinnosti.

Napsal udajne (podle vyse uvedeneho clanku v SFGate) osobni dopis vudci osobnosti americke eugeniky Madisonu Grantovi, kde oznacoval jeho knihu o rasove zalozene eugenice "The Passing of the Great Race" jako jeho bibli. Kniha pojednava m.j. o "rasove hygiene" a "nordicke rase".

Podle Wikipedie:
"...As a eugenicist, Grant was responsible for one of the most famous works of scientific racism, and played an active role in crafting strong immigration restriction and anti-miscegenation laws in the United States..."
27. 06. 2010 | 12:55

Tencokida Hnuj napsal(a):

n.o.s.
Zkusím heslovitě - názor na tyglík
pohanství a křesťanství via rozpad Pax Romanum

Aristotelovské vnímání univerza coby Země visící uprostřed pohyblivých sfér, sublunární vět je přitom místo odpadu, kalu, nečistot univerza - božský to řád antiky. Zdánlivě neměnný a věčný.
A náhle jako by lidé přestali tento svět pozorovat, chápat a toužit zdokonalit a obracejí se do sebe. Proč ? Možná , že něco (slovy C.G.Junga " již dlouho před rokem 1933 tu byl ve vzduchu slabý pach spáleniště") tušili.
Krása univerza byla tak postupně nahrazena PŘEDSTAVOU Nekonečna. Svět je jen divadlem, podnebeskou sférou a jedinec je loutkou. Ukotvení třeba hledat v Sjednocujícím Jsoucnu. Individuum je na tomto světě cizincem, odpadem nebeské sféry.
Dojde tak k introjekci nepřátelských pocitů vůči světu , hlavně u křesťanů.
/M. Aurelius je výjimkou/ a oslabení vůle, devalvace smyslu činů.
Infekce pohrdání tělem/materií/ a pocity viny zachvátila tak celou kulturu a byla spíše průvodním jevem než důsledkem hmotného nedostatku a nejistoty doby.
Instituce ztrácejí vnitřní etos, ony i stát se takto proměňují v potenciální kořist.

Apropo, cítíte taky občas ve vzduchu ten jakýsi zatím nezřetelný a nejasný pach ?
Jakoby se měla vbrzku odehrát nějaká změna , že ? Co to má co dělat s naší PŘEDSTAVOU ? To kdybych tak věděl .
27. 06. 2010 | 13:09

Algem napsal(a):

dobry den pane Horejsi

myslet si muzete co chcete, uvidime jak vsechno nakonec dopadne...
Chystejte si blog o planovanych skrtech pro Akademii ved...
27. 06. 2010 | 13:17

n.o.s napsal(a):

Tencokida Hnuj

Mimořádné zjednodušení, mimochodem to co jste popsal by zdánlivě mohlo připomínat Platonismus

Problém chápání antiky antická filosofie vznikla jako naturalistická filosofie tj vysvětlit svět bez přítomnosti božských bytostí, nicméně v jistém stadiu došlo k oddělení filosofie od vědy, koncepty filosofů nepopisovali svět vědecky ale spirituální svět a místo člověka v něm

na druhé straně vědu která vznikla po Aristotelovy cca ve 3.stol nelze ztotožňovat z koncepty moralistických filosofů

krom toho v antice neexistovalo jedno dogma existovalo mnoho škol a mnoho pohledů na svět
27. 06. 2010 | 13:19

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Petr:
Opakuju potřetí, psal jsem o německé VEŘEJNOSTI, jak byla dlouhodobě, už od 2.poloviny 19.století vychovávána v duchu uctívání války, bezohledného násilí a zotročování jiných národů. Navazoval jsem na n.o.s-e, který se původně vyjádřil o německém národu, že údajně během pouhých několika měsíců podlehl Hitlerovi. Nepsal jsem o Hitlerovi jako takovém. To je úplně jiné téma.

Teorie nordické rasy, árijců (včetně měření lebečních indexů) a indogermánských vztahů byly vytvářeny už hluboko v 19.stol. německými odborníky. Odtamtud se ty myšlenky šířily do USA (mimo jiné díky najímání německých profesorů na americké VŠ).
27. 06. 2010 | 13:29

n.o.s napsal(a):

Tencokida Hnuj

"Apropo, cítíte taky občas ve vzduchu ten jakýsi zatím nezřetelný a nejasný pach ?
Jakoby se měla vbrzku odehrát nějaká změna , že ? Co to má co dělat s naší PŘEDSTAVOU ? To kdybych tak věděl."

cítím a děsí mne to přiznám se, není nic horšího než stav kdy otrok odvrhne pána, napadá mne román "Farma Zvířat" abychom si rozuměli
27. 06. 2010 | 13:36

n.o.s napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.)
"Teorie nordické rasy, árijců (včetně měření lebečních indexů) a indogermánských vztahů byly vytvářeny už hluboko v 19.stol. německými odborníky"

jedním z prvních "odborníků" na nordickou rasu byl Němec Benjamin Franklin nacista pár excelence, podle vás i on mohl za Hitlera, další byl Arthur de Gobineau také němec dále Thomas Henry Huxley jak jinak než němec

Váš pohled na svět je neobyčejně jednoduchý, vy ale za to nemůžete jste produkt společnosti...
27. 06. 2010 | 13:52

Petr napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.):

Zkuste mi dat nejake odkazy, ktere by o vasem tvrzeni pojednavaly.

Na webstrance Center for Holocaust and Genocice Study najdete m.j.:

"...In his arguments Hitler made use of tendencies observed in eugenics and racial hygiene that, at the turn of the century, developed in different concepts in Germany and. in other countries and strove for a new demography...."

Ovsem kdyz hledate historii eugeniky (treba Wikipedia), moc nemeckych vedcu tam nenajdete (puvodnich predstavitelu eugeniky). Podobne o pojmu "nordicka rasa" (jmena jako americky ekonom William Z. Ripley - Teutonic/Nordic Race (1899), zmineny Madison Grant, francouzsky antropolog Joseph Deniker...)
27. 06. 2010 | 14:08

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

n.o.s
Protože jste Vy sám začal o NĚMECKÉM národu, tak proto já hovořím o tom, jaká byla situace v NĚMECKU v předešlých desetiletích. Tedy o tom, jestli TAM v průběhu 19.stol.byly pěstovány a rozvíjeny uvedené teorie. Jestli ano, nebo ne. Kdyby byla řeč o jiných zemích, tak bych reagoval na jiné země. Je opravdu tak těžké to pochopit? Proč neustále kličkujete někam jinam?!
27. 06. 2010 | 14:16

n.o.s napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.)

Protože jste Vy sám začal o NĚMECKÉM národu, tak proto já hovořím o tom, jaká byla situace v NĚMECKU v předešlých desetiletích.

ale vy jste nám nic smysluplného nezdělil pouze jste vytvořil zcela umělou konstrukci, založenou na velmi pochybných tvrzeních, nic víc...
27. 06. 2010 | 14:33

Petr napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.):

Zalezi na teoriich, ktere mely podle vas existovat v Nemecku ? - Kdyz sam Hitler uvadi, ze se inspiroval americkou eugenikou a ze ty hruzy v koncentracnich taborech byly planovany podle tehto kriterii zastupci m.j. reditelem (head) Otmar Freiherr von Verschuer a jeho dlouhdobym asistentem z Konrad Wilhelm Institu, jistym Josephem Mengelem.

Rockefeller Foundation podporovala tento Institut statisici dolaru...

Zajimava kniha k tematu:

Stefan Kuhl:
The Nazi Connection: Eugenics, American Racism, and German National Socialism. New York: Oxford University Press, 1994.
27. 06. 2010 | 15:07

voroshilov napsal(a):

Kolemjdouci:
Copak,soudhuzi,udelame dalsi hevoluci a budeme znovu vhazdit nevehni gojimy?

Malo,kur...bylo na Vas Hitlera a Stalina,malo sekacku na led jak pro tu zrudu Bronstejna !
27. 06. 2010 | 15:47

voroshilov napsal(a):

A jak brzo mne vymaze soudhuh Rabinovic-Stejskal?
27. 06. 2010 | 15:49

Jan Vaculík napsal(a):

Jo,
Vorošilov dělá čest každému blogu, na který se dostaví!
27. 06. 2010 | 15:59

Petr napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.):

A jeste abych se kratce zminil o eugenice v soucasnosti:

V roce 1952 byla zalozena Johnem D. Rockefellerem III organizace, ktera existuje dodnes:
Population Council
(Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wik... ).

Vedle jinych informaci tam uvedenych je velice zajimave:

"...Controversially, the Council has its roots in the eugenics movement. The first president of the Council was a eugenicist appointed by Rockefeller; Frederick Osborn, author of Preface to Eugenics (New York, 1940), leader of the American Eugenics Society, and one of the founding member of the Pioneer Fund. Osborn was vice president or president of the Population Council until 1959. In 1968 he wrote, "Eugenic goals are most likely to be achieved under another name than eugenics..."

Podobna ogranizace s cinnosti tykajici se m.j. kontroly rustu a omezeni populace: Club of Rome
27. 06. 2010 | 16:18

tora napsal(a):

Naivní a hloupý článek, přesně v duchu neomarxistického kulturně-civilizačního relativismu!
27. 06. 2010 | 16:18

Jan Vaculík napsal(a):

Na blogu a celé následnující diskusi mě zajímá to, nakolik nás islám skutečně ohrožuje a jak se mu máme bránit.

Jedním ze způsobů, jak ubránit svoje hodnoty, je přijmout ty islámské. V rozumné míře.

Nevěřím, že dokud bude islám klást akcent na násilné postupy, tak je schopen ve světě podstatně rozšířir svůj vliv.

Import islámu do Evropy: Militantní islám v západní Evropě není ani tak důsledkem náboženského ani nebo multi-kulti hnutí, ale jeho pozadí je v prvé řadě sociální. Žádná země si nesmí pěstovat skupinu obyvatel druhého řádu, tím méně by touto skupinou měla být přistěhovalecká komunita.
27. 06. 2010 | 16:36

vaclavhorejsi napsal(a):

Jan Vaculík:

Zlata slova...

..
27. 06. 2010 | 16:53

Marta z Ostravy napsal(a):

Jako žena vědoma si a využívajíce všech práv na své nezahalené tělo i duši vnímám nebezpečí islámu velice hodně. Ve většině muslimských zemí mají ženy menší práva než domácí dobytek. Určitě v budoucnu dojde k ozbrojenému střetu mezi křesťany a muslimy. Bohužel tato válka se povede na území Evropy, protože jich tady už bude mnoho miliónů. Vyhrajeme?
27. 06. 2010 | 16:55

n.o.s napsal(a):

Jan Vaculík

já se domnívám že import muslimů do EU nebyl dobrý nápad nelze dost dobře importovat ideologii se kterou jste ve válce, a ideologii na jejíž úkor řešíte své tisícileté problémy, tj. Válka s terorismem a vznik Izraele
27. 06. 2010 | 16:57

tora napsal(a):

Vaculík: Pak je třeba si klást otázku, zda-li současná imigrační politika EU je ta správná, když blahosklonně přijímá xenokulturní a nekompatibilní přistěhovalce, s minimální ochotou integrace a naopak, které majorita vnímá rušivě a nebezpečně, než-li jako obohacující prvek. Dnes jsme v Evropě naopak svědky postupující segregace, kriminalizace, degradace a nevábného odevropštění stále rozsáhlejších oblastí měst. To ani nemluvě o rostoucí demotivaci původních Evropanů, kteří musí přes evropský sociální model státu doplácet na tuto stále početnější problémovou komunitu. V Rakousku i Německu se v poslední době také rozhořela debata o znekvalitňování populace, když děti, především tureckého, ale i jiného neevropského původu vykazují podprůměrné školní výsledky. U Německa je to o to aktuálnější, o co se stále zprimitivizovanější Německo stalo loni vystěhovaleckou zemí!Jestliže autor v nadpisu píše o tzv. žlutém a muslimském, není od věci připomenou, že zpráva Německého demografického ústavu jasně dokázala, že právě tzv. žlutí tj. dálně-východní Asiaté patří z neevropských skupin k nejlépe integrovaným. Naopak Turci, Afričané a přistěhovalci ze Středního a Blízkého východu dopadli nejhůře!
27. 06. 2010 | 16:59

tora napsal(a):

Marta: Ano to souhlasím, budou střety jako ve Francii roku 2005. Navíc, islámsky zprimitivizovaná Evropa bude znamenat to, co dnes Střední a Blízký východ a velmi dobře to definoval Brzezinski ve své knize The Choice: Global Domination or Global Leadership - Evropa bude budoucí geopoliticko-bezpečnostní problém!
27. 06. 2010 | 17:05

n.o.s napsal(a):

tora

ano člověk který stvořil afgánské fanatiky (Operace Cyklon) otec zakladatel moderního střetu civilizací, nám dává rady.

Typický sionistický cynismus
27. 06. 2010 | 17:14

tora napsal(a):

Nikdo nám nedává rady. On pouze konstatuje, dnes již vlastně reálná fakta. Islámská Evropa již dnes je semeništěm teroristických hrozeb a různých pro-islamistických akcí. Již dnes nelze čekat od Francie, Británie a dalších dhimmi zemí skutečnou zahraniční politiku, která by hájila západní zájmy. Naopak lze čekat stále více pro-islámskou zahraniční politiku EU, která se stále více úspěšně integruje do Afriky, na Střední a Blízký východ! V této věci je geopolitický úpadek Evropy pozitivem!
27. 06. 2010 | 17:24

n.o.s napsal(a):

tora

"skutečnou zahraniční politiku, která by hájila západní zájmy"

co si pod tím představujete?
27. 06. 2010 | 17:27

n.o.s napsal(a):

tora

mimochodem západní Evropa byla semeništěm teroristických činů od konce WW2 speciálně Gládio a žádní muslimové ji tenkrát neohrožovali

obávám se že jste provokatér nebo žijete mimo
27. 06. 2010 | 17:30

Da.Rock napsal(a):

václav hořejší: Tak s tou homosexuální pornografií jste tomu teda nasadil korunu!
Vaše články čtu rád a často s nimi souhlasím, ale že jste homofob mě nikdy nenapadlo.
27. 06. 2010 | 17:30

tora napsal(a):

n.o.s.
Ano, semeništěm terorismu, který se vyváží mimo Evropu! Jako příklad:
http://www.sportovninoviny....

Jen dodám, že takto Evropu definoval již:
http://www.lidovky.cz/tiskn...

A k té zahraniční politice, asi nejlépe to bylo v celkovém kontextu shrnuto zde:
http://zpravy.idnes.cz/za-d...
27. 06. 2010 | 17:46

n.o.s napsal(a):

tora

pardon tohle nejsou argumenty ale nesmyslná paranoia, čekal jsem nějaký inteligentní článek vy argumentujete modrými bolševiky (Mafra) a paranoidním psychopatem (Chertoff)

absurdní
27. 06. 2010 | 17:57

vaclavhorejsi napsal(a):

Da.Rock:

Homofob nejsem - hnusi se mi uplne stejne, kdyz nejaky novinar obdivne pise, jakym rajem pornografickeho prumyslu je Cesko, at uz se jedna o porno homo nebo hetero.
Delat z tech lidi nejake celebrity je vrcholnym upadkem nasi civilizace...

..
27. 06. 2010 | 18:01

muslim musí mít sociální dávky napsal(a):

Pan Hořejší znám svou levicovou orientací opět nezklamal.

Nejkrásnější je jeho argumentace o sociálním původu terorismu v diskusi.

Až někoho z příbuzenstva pana Hořejšího v zahraničí sejme terorista pak je jasné co z úst pana Hořejšího všichni uslyší : "Tak mi zemřel vnuk rukou nebohého muslimského muže, který to v životě neměl lehké neboť nedostal nezbytné penzum sociálních dávek."
27. 06. 2010 | 18:02

Petr napsal(a):

muslim musí mít sociální dávky:

Mohl byste mi srozumitelne popsat, jaky je rozdil mezi teroristou a patriotem ?
27. 06. 2010 | 18:08

tora napsal(a):

n.o.s.
Aha diskuze s levičákem! Pak není co řešit!
27. 06. 2010 | 18:10

tora napsal(a):

muslim musí mít sociální dávky napsal(a):
Ano to je praxe všech levičáků, kteří tahají do Evropy tuto přistěhovaleckou skupinu, coby svou voličskou základnu! Možná by se časem také dostalo na antisemitismus! K uvažování těchto lidí patří kulturní relativismus a u mnohých i politická korektnost:
http://www.obcinst.cz/cs/An...
27. 06. 2010 | 18:24

Kritik napsal(a):

Článek je velmi, velmi optimistický. Realita je však jiná. Původní obyvatelstvo Evropy prostě vymírá. Tento fakt inspiroval Muammara Kaddáfího (viz http://cs.wikipedia.org/wik... ) k předpovědi: "Muslimové již nepotřebují terorismus, ale stačí jim, aby po přistěhování do Evropy měli 8 až 10 dětí, aby někdy po roce 2030 byla Evropa muslimská".
27. 06. 2010 | 18:32

haui1 napsal(a):

Obávám se, pane Hořejší, že se mýlíte. Napsal jste: "Znám řadu vědců z muslimských zemí (Pákistán, Turecko, Írán, Egypt) - zdá se mi, že jsou úplně stejní jako my, záleží jim na stejných věcech, a náboženství berou podobně laxně jako většina z nás." Ano, jsou stejní ako my a budou stejní jako my i nadále. Nebudou protestovat proti šárii, proti sebevražedným atentátům, proti rozdmýchávání terorismu po celém světě svými radikálními spoluobčany. Ani my jsme neprotestovali, když nám vládli soudruzi, přestože jsme je neměli rádi. To je bohužel vlastnost mlčící většiny, že brbláme doma, v hospodě, ale nejsme schopni se sebrat a udělat s tím pořádek.
27. 06. 2010 | 18:36

vaclavhorejsi napsal(a):

haui1, tora a dalsi:

Co navrhujete? Vyhubit miliardu muslimu? (ostatne je to jen cca 15% lidstva, ze...)

..
27. 06. 2010 | 18:46

tora napsal(a):

haui1 napsal(a):
To je velmi relativní. Průzkumy v mnoha zemích západní Evropy ukázaly, že ona tichá většina mnohdy představuje tichou sympatii s radikalismem. To je totéž, jako když odhalování teroristických útoků v západní Evropě ukázala, že mnozí teroristé se rekrutují z řad sociálně lepších vrstev, čímž přinejmenším odpadá levičácké dogma o sociální vyloučenosti, coby hlavní motivace k terorismu!
27. 06. 2010 | 18:46

Jana napsal(a):

vdůsledku stamilionů migraci za mizející fodou, nás budou porcovat mačetami, usekávat hlavy a údy, je nevím kdy to začne = odvisí to od ubývání vodních zdrojů, piráti jsou jen symbolem barbarského prespracného zisku, oni serou na náš ústavně-právní systém, rozsekají nás to nudle mačetami a USAcké rakety budou leda kašpárkům pro srandu.....bohužel....
takto zanikly po tisíce let postupně všechny civilizace či KULTURY.....
27. 06. 2010 | 18:56

anellus napsal(a):

Antisemitismus většiny Čechů v 19.stol byl a je i dnes dost racionálně motivován. Vycházel primárně ze skutečností ve zkratce podaných J.Nerudou ve fejetonu na nějž p.Hořejší poskytl link. Ale je celá řada dalších faktů, které Neruda nepopsal ale které každý z našich předků o 3 generece zpět měl v sobě zakotveny stejně trvale jako nedůvěru k Němcům. Je realitou, že ve vnitřních Čechách byli nositeli germanizace (kromě rakušáckého úřednictva) hlavně a především němčící Židé (v podstatě všichni) o tom není sporu. Jejich politickým zájmem společným s "prorakušáky" bylo oslabování českých národoveckých snah, které emancipovaly Čechy i hospodářsky, v čemž Židé zcela správně vytušili budoucí hospodářskou konkurenci. Tedy Židé v Praze a v českých krajích dělali totéž, jako Němci v pohraničí, snažili se o co nejúčinnější oslabování české emancipace. A Čech pro ně byl vždy podřadným, služebným a méněcenným póvlem, jak si měla na vlastní kůži možnost vyzkoušet ještě řada našich matek a babiček, které měly to "štěstí sloužit u Židů". Antisemitizmus Čechů v podstatě vymizel až za socializmu, díky malému počtu Židů a jejich hospodářské bezvýznamnosti v tomto období. V poslední době, spolu s rostoucí ekonomickou mocí a kvůli podivným a po Čecha často nestravitelným zásahům hlavně pražské židovské obce do vnitřní politiky země, jako byl třeba požadavek na zachování židovských hrobů objevených na pražském staveništi si Židé opět zadělávají na na otevřené projevy antisemitizmu, které však považuji jen za celkem racionální reakcí na posilování jejich ekonomické a politické moci, zcela neúměrné jejich bezvýznamnému počtu v naší zemi.
27. 06. 2010 | 19:04

tora napsal(a):

vaclavhorejsi:
Řešíme 1 mld. muslimů, nebo miliony muslimů v Evropě? Myslím, že kdyby nebylo těch milionů v Evropě, tak muslimové v Africe, Asii, na Středním nebo Blízkém východě nikoho moc nezajímají. Meritem problému je především imigrační politika a krachující integrace, která diskredituje samotný princip multi-kulti, ale i EU. Proto váš dotaz je tak trochu irelevantní. Ale je jasné, že otázka muslimů v Evropě bude velmi frekventovaná a evidentně bude i politickým tématem. Váš příměr muslimů s Židy je také poněkud diskutabilní, protože veřejné mínění se otáčí proti muslimům především díky jejich nepopiratelné problémovosti - od xenokulturního počínání, přes kriminalitu až po stále imperativněji kladené požadavky, jdoucí proti tradici a společenským hodnotám hostitelské země! Pravdou ale je, že chmurné vyhlídky přináší ve své zprávě "Global Trends 2025" americká Národní zpravodajská rada (NIC). Ta ve zprávě varuje před občanskými nepokoji!
27. 06. 2010 | 19:14

Pepa Řepa napsal(a):

To tora
Dobrý link, zvláště když knihu vydalo naklatelství Dokořán.Kvalitní nakladatelství.
Dobře shrnuto co PC je, jaké má projevy a na co zadělává.
27. 06. 2010 | 19:28

tora napsal(a):

anellus:
Jenže je rozdíl mezi záští kvůli nadprůměrnému ekonomickému a společenskému úspěchu určité etnické skupiny, a odporu vůči skupině, která je pravým opakem. Dnešní působení muslimské populace v evropské společnosti bych v mnoha ohledech spíše přirovnal k romské, nežli židovské!
27. 06. 2010 | 19:33

vaclavhorejsi napsal(a):

tora:

Prominte, ale mne se zda, ze naprosta vetsina tech bojovniku proti islamu varuje pred jeho udajnymi cilevedomymi svetovladnymi choutkami (svetovy chalifat), nikoli pred nejakym "cikanskym neporadkem".

Presne totez byl hlavni motiv antisemitismu - udajne zidovske spiknuti na ovladnuti sveta (ovladnutim svetovych financi).

..
27. 06. 2010 | 19:55

bigjirka napsal(a):

Pane profesore, ten cikánský bordel je v islámských zemích tím nejméně nebezpečným jevem. Tak jej taky jako marginálii bereme.
27. 06. 2010 | 20:05

vaclavhorejsi napsal(a):

bigjirka:

Ja vim, ale tora to zrejme vidi jinak, a proto jsem na nej reagoval...

..
27. 06. 2010 | 20:28

Freddy Krueger napsal(a):

vidim to uplně stejně. Při styku dvou kultur vždy zvítězí ta silnější a lepší kultura nad horší. Pokud ji barbaři dobijí, tak si ji převezmou - viz ten příklad s Římem.
Pokud islám pohltí Evropu, tak se změní. Vždyť evropská kultura už teď proměnila celý svět - v Asii, Africe, všude.
Že existují v islamských zemích teroristé a radikálové? Těch je víceméně menšina. Projel jsem několik islámských zemí - Turecko, Syrii, Maroko - a všude ten samý obrázek. Společnost uprostřed prudkého přerodu ze středověkého způsobu života na ten moderní. Lidé už se tam oblékají jak v Evropě, konzumují globální kulturu jak v Evropě.
Fantazie o dobývání a právu šarija jsou xenofobní bludy par vystrašených infantilních jedinců.
27. 06. 2010 | 20:29

citizen napsal(a):

Argumenty pana profesora, že se ze zásady nemůže nic špatného stát, protože lidé jsou stejní a jejich náboženství také (Zavraždil Kristus někoho? A Mohamed?), jsou stejná jako argumenty jiného pana profesora, že podobně se nemůže nic špatného stát s životním prostředím, klimatem, nemůže dojít ropa atd. Neuvěřitelná ideologická zaslepenost, neschopnost rozlišování a fachidiotická nevzdělanost (pan profesor neví o islámu lautr nic, což mu nevadí). Přistěhujme se už taky konečně do islámských zemí a do Číny. Teď už víme, že je to všude stejně krásné.
http://www.rozhlas.cz/naboz...
27. 06. 2010 | 20:37

tora napsal(a):

vaclavhorejsi:
To si nemyslím! Odpor vůči stále většímu prosakování nevábné islámské tradice do evropské společnosti, která je často v rozporu s tradicí hostitelské země a stále více omezujícím a odcizujícím prvkem pro původní Evropany přeci nemusí být vždy jedině spojen s utkvělou představou o ovládnutí světa. Spíše jde o rostoucí odpor k ideologii islámu a xenokulturním projevům muslimů, které se stále více prosazují. Je ale pravdou, že všeho moc škodí a o to stát se cizincem ve vlastní zemi také není nikterak atraktivní, stačí připomenout to, proč byl Wilders tak úspěšný ve volbách do EP.
http://zahranicni.ihned.cz/...

A v sociální a integrační oblasti mi muslimové opravdu spíše připomínají Romy než-li Židy. Je však komické srovnávat muslimy se Židy i díky tomuto:
http://zpravy.idnes.cz/zide...
http://www.sme.sk/c/5437765...
Ale ani tímto si mnoho sympatií rozhodně nezískají:
https://www.youtube.com/watc...
27. 06. 2010 | 20:46

tora napsal(a):

citizen:
to chce klid! Multi-kulti a jeho ideologie kulturní rovnosti přinese své plody, ona je vlastně již dnes nese a celkem pěkně to vystihl britský spisovatel a historik Michael Burleigh (53), který ve své knize "Vztek a krev. Kulturní historie terorismu" napsal "multikulturní tolerance v evropských společnostech je politickou konstrukcí liberální levice, a v konečném důsledku napomáhá terorismu. Je to ideologie, která rozmělňuje společenskou soudržnost a rozděluje společnost do kmenových komunit s vyhraněnou identitou. To pak zapříčiňuje mezikomunitní konfrontace, které jsou živnou půdou pro teroristy".

Autor je absolventem Oxfordu a Londýnské školy ekonomiky a autorem několika knih, mezi jinými např. "Třetí Říše", která byla oceněna prestižní cenou Samuela Johnsona.
27. 06. 2010 | 21:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

tora
Multi-kulti jsou lidské univerzálie, či co herdek ? Já jsem ze staré školy , vysvětlete mi to jinak, než frázemi, prosím.
Co je tedy sjednocujícím principem dvou či více kultur, respektive co by jím mělo být ?

Díky za odpověď.
27. 06. 2010 | 21:54

Da.Rock napsal(a):

vaclav hořejší: A proč tedy dáváte nějakou pornografii do souvislosti s islámem? Mně je zcela ukradené, jaké porno se u nás natáčí, ale i kdyby to bylo sebeúpadkovější, tak je to pořád menší zlo, než když na ulici nějací islámští fanatici chrstnou do obličeje holce kyselinu, protože není zahalená, nebo když ji vlastní rodina zavraždí, protože si nechce vzít koho jí určí.
Je naše civilizace v úpadku? Možná jo, ale je to náš úpadek. Muslimové ať se starají o ten svůj. Každému, co jeho jest.
27. 06. 2010 | 22:11

tora napsal(a):

http://cs.wikipedia.org/wik...

Pochopitelně prvotní otázkou toho všeho je otázka imigrační politiky a s kým multi-kulti utváříme! Prozatím si, díky především Ukrajincům nebo Vietnamcům, nemůže zase až tak stěžovat! Časem by se to však mohlo změnit a to změnou přistěhovalecké skladby připodobňující tu na Západě!
27. 06. 2010 | 22:12

tora napsal(a):

Da.Rock
Něco k tomu úpadku:
Podle nedávno vydané zprávy Skupiny strategických studí (GEES) nazvané "Proti evropskému úpadku" jsou kořeny současné krize západního světa hlubší než jen ekonomické. Zpráva na základě rozsáhlého šetření dokládá, že současná Evropa vykazuje všechny příznaky civilizačního kolapsu, a to v pokročilém stádiu: demograficky se zmenšuje, výrobně se stává málo konkurenceschopnou, evropské instituce ztrácí reputaci viz. EU, veřejná moc od komunální až po státní úroveň se obrací proti občanům využívajíc veškeré důmyslné techniky, jakož i ohebnosti relativizovaného práva, státy se odklání od USA, snižují se výdaje na obranu, v obyvatelstvu se šíří občanská nezúčastněnost a neuvědomělost, ulice evropských měst jsou stále nebezpečnější – narůstá organizovaná zločinnost, jakož i černý obchod s drogami i lidmi. Podle odhadů studie GEES bude Evropa do 50 let Evropistánem-islámokratickou Evropou. Odhady optimistických akademiků zpečetěný osud Evropy coby Evropistánu neposouvají dále než na konec našeho století. Jiné alternativy jsou už spíše zbožným a dnes možná ještě více neznabožným přáním. Pro Evropistán totiž jasně hovoří především dva faktory: příkrý kontrast jednak mezi demografickou regresí Evropanů a dramatickým nárůstem muslimských etnik na kontinentě, a jednak nenáboženská rozmělněnost prvních a horlivá bigotní sšikovanost druhých. Soumrak Evropy však nemusí být ponurý. Díky akvírovanému dědictví sofistikované vyspělosti a akumulovanému blahobytu, sesuv do propadliště dějin bude za lesku a fanfár, pomalu, ale jistě. Stařecká gheta původních Evropanů kolem křesťanských rozvalin už nebudou mít žádné slovo na scéně dějin, stejně tak jako dnešní Afrika, Střední a Blízký východ. Studie však nebrala v potaz ještě další fenomén a tím je rostoucí odchod Evropanů ze stále více odcizené a neperspektivní Evropy! Tohoto jevu si však naopak všiml již 5. června 2007 The Washington Times:
http://www.washingtontimes....
27. 06. 2010 | 22:30

Jasněnka napsal(a):

Zničující dopad nemají jiné kultury!!! Zničující je především vliv lidí bez jakékoli kultury...
27. 06. 2010 | 23:03

M. Punčochář napsal(a):

Souhlasím s autorem, že úpadek naší civilizace nebude žádnou katastrofou, bráno v dostatečně velkém časovém měřítku. Maoismus v Číně byl epizodou v pěti tisíci letech čínské kultury - zahubil však miliony Číňanů. I vláda národního socialismu se v měřítku německých dějin jeví být epizodou. Pro jednotlivce je však osobní zkušenost většinou vymezena na něho samého, děti a částečně vnuky. Z tohoto hlediska určitě není jedno, zda v Evropě má nastat v průběhu několika desetiletí úpadek a rozvrat. Islám takovou možnost představuje. Na rozdíl od dálnovýchodních kultur není s naší racionálně založenou civilizací kompatibilní. Nesouhlasím rovněž s názorem, že Číňané přebírají masově západní hodnoty. Myslím, že to tak to není. Tyto národy (Číňané, Japonci, Korejci) jsou svojí podstatou velmi pragmatičtí a tak přebírají to, co se jim zdá být prospěšné, svoji kulturu si však v zásadě zachovávají.I když musím přiznat, že Mcdonaldizace své dílo i tam částečně koná. A ještě poznámku k tomu zde hojně citovanému pádu Římské říše. Je pravda, že se v r. 476 nic světoborného neudálo, ale zrovna tak je pravdou, že po rozvratu Říše přišla celá řada generací evropského obyvatelstva o takové maličkosti jako pošta, akvadukty, udržované slnice, soudní systém, vzdělání zrovna nekvetlo a lokální války byly na denním pořádku. Nicméně je to, jak už jsem psal na začátku všechno otázka časového měřítka, kterým se vybavíme.
27. 06. 2010 | 23:15

tora napsal(a):

M. Punčochář
Máte pravdu, její případný úpadek však bude přeci jen v něčem výjimečný a to v tom, že technologicky a kulturně vyspělejší civilizace bude barbarizována bez boje, díky vlastním zvráceným měřítkům rovnosti člověka a lidským právům!
27. 06. 2010 | 23:49

Petr napsal(a):

tora:

Jestli neni nahodou pes zakopany ne v muslimech, ale v politicich evropskych statu:

"...Politika je uměním spravovat věci veřejné, uměním řídit stát a hájit zájmy jednoho státu vůči druhému, vytvářet a udržovat vztahy mezi těmito státy..."

Jelikoz je globalni politicka orientace dnes urcovana z Bruselu, da se polozit otazka, jak je to OPRAVDU s vlastnictvim tohoto "umeni ridit stat a hajit zajmy jednoho statu vuci druhemu (ve vyznamu Evropy proti jinym oblastem a statum) u vedoucich predstavitelu Evropy, kteri evropskou politiku urcuji.
28. 06. 2010 | 00:12

tora napsal(a):

Petr:
Nevím jak to přesně myslíte, pochopitelně autor tohoto článku by asi nepsal tento článek, nebýt důsledků politiky, například té imigrační, multikulturní, dnes končící politikou apeasmentu. Nebýt politiky, která byla včera a dnes, možná by se neřešili ani muslimové v Evropě. Pokud narážíte na onen úpadek, tak to není jen o zprávě Skupiny strategických studí (GEES), to je dnes i předmětem otázek jiných mocenských center, co odchod islamizované Evropy do bezvýznamna pro ně bude znamenat a nakolik je to pro ně výhodné! Pokud se zmiňujete o Bruselu, tak ten považuji za hlavní ideový a politický hnací motor islamizace Evropy!
28. 06. 2010 | 00:45

Jan Vaculík napsal(a):

Problém muslimů v Evropě má úplně jiné kořeny než radikalizace islámu v islámských zemích.
Tím evropským problémem je nezvládnutá imigrace. Ten problém je spíš sociální, než kulturní, či spíše: problémem není jiná kultura přistěhovalců, ale to, že svoji původní kulturu ztratili, a zdejší nezískali.

Nevidím problém mít v sousedství mešitu. Přistěhovalci různých národností existovali v různých zemích v diaspoře po staletí a je asi jen velmi málo případů, kdy kulturu hostitelské země ohrozili. Jenomže i když na jedné straně pěstovali svoji původní kulturu, na druhé straně se alespoň v jistých ohledech museli přizpůsobit zvyklostem hostitelské země, a to velmi nekompromisně.

Nemyslím, že by naše země (ČR) byla islámem ohrožena. Ale máme štěstí v tom, že romové nepocházejí s islámské země, a že k eventuálnímu vábení islámu snad budou hluší. - Doufejme...

PS
Zajímavé je, že se ve Francii vedou diskuse o tom, jestli mají muslimské ženy právo chodit se zahaleným obličejem, ale nikdo nenárokuje, že by Papuáncí měli mít právo chodit s obnaženým ohanbím. Přitom v obou případech je to sopučást kultury, z níž k nám přicházejí.
28. 06. 2010 | 01:40

Karel Mueller napsal(a):

tora:

Vidíte to naprosto přesně.
28. 06. 2010 | 01:46

tora napsal(a):

Jan Vaculík:
Píšete že "problém je spíš sociální, než kulturní, či spíše: problémem není jiná kultura přistěhovalců, ale to, že svoji původní kulturu ztratili, a zdejší nezískali". Pak je třeba se ptát proč tomu tak je! Proč se stejná otázka například neřeší u Asiatů. Zde stojí za uvedení příklad švýcarského profesora islámských studií (teologa a myslitele) Taríka Ramadana. Tarík Ramadan ve svých spisech a při přednáškách říká, že muslimové na Západě by se měli chovat ne jako naturalizovaní občané, kteří se snaží žít podle "společných hodnot", ale tak, jako by už žili v muslimské většinové společnosti a byli tak zbaveni povinnosti dělat ústupky víře ostatních. Ramadan je hlasatelem jakéhosi imperialismu naruby. V jeho pojetí by se muslimové v nemuslimských zemích měli cítit oprávněni žít podle svého - zatímco společnost jako celek by se na základě západní liberální tolerance měla cítit zavázána tuto volbu respektovat. Od věci není také připomenou integrační fakta, která loni přinesl Berlínský demografický institut a která se dala čekat, nejméně potíží mají s integrací do německé společnosti přišelci z ostatních zemí Evropské unie. Relativně dobře vycházejí z hodnocení i takzvaní Spätaussiedler, tj. přistěhovalci německého původu, tohoto času ponejvíc z Ruska. Velmi dobře se integrují Asiaté, ale ne jacíkoliv: vynikají nade všemi příchozí z východní Asie, Japonci, Filipínci, Číňané, Vietnamci. Nu, a abychom to vzali odzadu, nejsilnější německá menšina Turci, dopadla nejbídněji. Žijí v hostitelské zemi už druhou a třetí generaci, takže by si pomalu mohli zvyknout, ale jaksi nezvykají! Úvahy, proč tomu tak je? Inu, protože nechtějí. Nepokládají to za potřebné, neshledávají pro to důvod. Těžko se bude přizpůsobovat cizímu mravu ten, jenž jej pokládá za hluboce podřadný, svůj vlastní pak za jediný správný, všem ostatním nadřazený, veškerému lidstvu samým Bohem za konečný cíl určený!
Zdroj:
http://www.dw-world.de/dw/a...
http://www.welt.de/politik/...

P.S. Mešitu v sousedství bych jako problém viděl (architektonicky degraduje okolí, snižuje hodnotu nemovitostí ve svém okolí, mohou být i semeništěm terorismu) a nejsem sám:
http://aktualne.centrum.cz/...
28. 06. 2010 | 03:47

Petr napsal(a):

tora:

Ano, myslel jsem to tak, ze Brusel je nejvetsim problemem vytvoreni prijatelne imigracni politiky evropskych statu, ale nejenom problemem tohoto.

S tou definici politiky ohledne "umeni rizeni statu"apod, jsem chtel polozit otazku, jestli voleni (v Bruselu ale casto dosazeni) predstavitele vubec takove umeni a schopnosti stat ovladat a ridit tak, aby toto bylo v prvni rade ve prospech obyvatel v tomto state (nebo v Evrope) zijicim.

Spis se domnivam, ze ne. Zatim se to jevi tak, ze ridi staty/Evropu ve prospech koncernu, velkofirem a bank. Na "normalni" obyvatele se ohled nebere. Jinak se neda vysvetlit nereseni pro obyvatele velmi dulezitych zalezitosti se stoupajici "imigracni kriminalitou" (vychodni bandy), nereseni problemu nejednotnych danovych systemu Evropskych statu, ochrana evropskeho trhu pred dumpingovymi trhy z jinych oblasti sveta, ochrana lidskych prav a svobod - nejen povinne pasy s otisky prstu, kamery na kazdem kroku, ale treba take velice "cerstva" dohoda se Spojenymi Staty o poskytovani informaci o peneznich transakcich i soukromych osob (SWIFT) atd.

Odnekud je Evropa pres neschopne politiky jiste rizena, ale nepripada mi, ze by to bylo z Evropy a ze by to bylo zasvecenymi a presvedcenymi Evropany.
28. 06. 2010 | 08:07

Jan Vaculík napsal(a):

Tora
Uvádíte zajímavá fakta; i názor Taríka Ramadana stojí za zamyšlení, ale já si stejně myslím, že hlavním problémem přistěhovalců je, že je jich moc. A tedy že odlišná pozice Turků v Německu (oproti Japoncům, Vietnamcům atp.) nespočívá v Turcích samotných, ale v množství, kolik se jich přistěhovalo.

Ale ve Francii, Německu, Británii je hlavní aspekt sociální, myslím: mají a měli armádu svých nezaměstnaných, ale nechali si do země za prací přijíždět cizince. (Ne že bychom se takto chorobně nechovali taky.)
28. 06. 2010 | 08:31

SuP napsal(a):

tora -
Souhlasím s Vašimi postřehy. Problém vidím i v tom, že muslimská imigrace mimo nekontrolovaného množení nemá hostitelským zemím co nabídnout a "kulturu" už vůbec ne.
Radikalizace islámu je důsledek vnitřního mocenského boje uvnitř muslimských států, kde vládnoucí klerici nejsou schopni v důsledku přílivu informací zvenku (internet, telefon), svému obyvatelstvu žádný jinde obvyklý pokrok. Pokrok - myšleno zlepšení životních podmínek. Silně to připomíná vlády ocelových pěstí v Severní Koreji nebo na Kubě.
28. 06. 2010 | 08:38

SuP napsal(a):

Petr -
nezapomínejte, že terorista vždycky vystupuje jako "soukromá osoba".
28. 06. 2010 | 08:48

Petr napsal(a):

Jan Vaculík:

To, ze v nektere zemi je velke mnozstvi cizincu (emigrantu) z jednoho statu nebo jednoho nabozenstvi, neni "vina" jejich, ale vina statu, ktery/ktere si je na uzemi pustil - takze vina politiky.

Vedle toho maji obrovsky vliv ruzne humanitarni organizace, ktere "pozaduji" zalezitosti ohledne slucovani rodin, socialnich podpor, bydleni, stravy atd. - a to bez ohledu na to, jestli se jedna o legalni nebo ilegalni imigranty (napr. bez jakychkoliv dokumentu, nedokazano odkud,...). Kdo stoji za temito organizacemi ?

Je jednodussi problemum predchazet, nez je resit. Ovsem odbouranim evropskych hranic a v podstate otevreni dveri nejen ilegalnim "ekonomickym" imigrantum, ale i podvodnikum a obchodnikum i tech nejhorsich sort (paseraci drog, osob, obchod s prostituci, detmi, lidskymi organy,...) ze strany EU se existujici problem jenom vystupnoval - nahodne nebo umyslne ?
28. 06. 2010 | 08:50

SuP napsal(a):

Jan Vaculík -
Obávám se, že když státy jak Anglie či Německo zjistily, že řešit nechuť vlasních lidí pracovat přílivem "levné" pracovní síly je špatné, měly už nasazenou rakovinnou buňku neproduktivního obyvatelstva z dovozu.
A rakovinu jak známo zatím pořád nelze léčit medikamenty.
28. 06. 2010 | 08:53

vaclavhorejsi napsal(a):

SuP:

"A rakovinu jak známo zatím pořád nelze léčit medikamenty."

Navrhujete tedy radikalni resekci nasledovanou ozarovanim popr. chemoterapii?

..
28. 06. 2010 | 08:57

Petr napsal(a):

SuP:

Ano, mate pravdu, na druhe strane si vzpomente na nedavny atetat na vysokeho predstavitele Hamasu v Saudske arabii - hlavni podezrele osoby vlastni zfalsovane pasy ruznych narodu - i treba Nemecka a Velke Britanie - a u zadrzele osoby v Polsku se dokonce dodnes nevi, kdo opravdu je.

Privatni osoby nemaji zas takovou moc a moznost, aby dukladne falsovali pasy a skryvali uspesne svoji identitu, na to musite mit daleko mocnejsi pomocniky.
28. 06. 2010 | 08:59

Venus napsal(a):

Nechápu, co tady furt řešíte.... Už je stejně dávno rozhodnuto... Při porodnosti "bílého páru", tj 1,6 dítěte a porodnosti muslimského páru - 8,4 dítěte, je do 50ti let o "tváři" Evropy rozhodnuto...Sám Kadáfi přece prohlásil, že Islám přemůže Evropu přes dělohy...
28. 06. 2010 | 09:07

SuP napsal(a):

vaclavhorejsi -
Když se oprostím od obvyklého pocitu, že se chcete za každou cenu hádat, tak ta poznámka je docela vtipná (příměr stíhá příměr). Ale všimntěte si, nic NENAVRHUJI. Spíš lze očekávat, že by k tomu časem mohlo dojít, pokud se to někdo bude chtít pokusit zastavit. Ale ty metastázy stejně udělají svoje ..... :-)
28. 06. 2010 | 09:13

SuP napsal(a):

Venus -
muslimská porodnost řeší pouze množení, neřeší uživení. Je to krátkozraké.
28. 06. 2010 | 09:16

Ladislav napsal(a):

Pad Rise rimske doprovazel pokles populace, misty az na desetinu puvodni hodnoty. To ze barbari ponechali honosne tituly nijak nezmensilo utrpeni tehdejsich lidi.

Dnes se chovame podobne, vpoustime sem ty kteri nas chteji do posledniho podrezat ale verime ze je nejak odradi zasla slava.
28. 06. 2010 | 09:24

Petr napsal(a):

vaclavhorejsi:

Par otazek:

je radikalni terapii vystehovat ty, u kterych nebyl shledan zadny duvod k udeleni pobytu nebo azylu nebo u kterych byl prokazan podvod (vylhane duvody, puvod, ...).

Je radikalni terapii po dokazani trestneho cinnosti zrusit povoleni k pobytu ci okamzite zamitnou zadost o azyl a danou osobu vystehovat do domovskeho statu ?

Je radikalni terapii vystehovani/odsunuti do domovskeho statu v pripade, ze dane osoby nemohou prokazat financni prijem, ktery by zajistoval jim a jejich rodine dostatecne prostredky na zivot ?

(To zahrnuje i ty, kteri jsou dlouhodobe nezamestnani, ziji jenom z ruznych socialnich a rodinnych podpor a pod.)
28. 06. 2010 | 09:26

n.o.s napsal(a):

konstrukce kterou zde vytváříte je zcela absurdní v takové jsou jakékoliv detaily, úspěšný - neúspěšný zcela irelevantní důležitá je víra viz například "Řecký scénář" v nedávných volbách, nacisté například používali pochybné záběry z Polských Ghett kde ukazovali židy kteří byli protikladem těch integrovaných v Německu tito měli způsobit zánik civilizace a podobně

dále byli na počátku 20. století židovští imigranti z východu v Anglii (sionistická konstrukce) představováni jako agenti podněcující revoluci , mimo jiné základ Balfourovy deklarace, co se týče vašich odkazů s nacistickou symbolikou, nic nového

https://www.youtube.com/watc...

ostatně sionisté mají ve false flag operacích značné zkušenosti viz donucení židů k emigraci z Iráku na počátku 50. let
ta situace je dnes velmi podobná jako před WW2, Evropa bude zahnána do válečného konfliktu a poté bude vykoupena, přirozeně nejdůležitější je rozpoutat hysterii a strach

klasickým příkladem budiž http://www.fronta.cz/dokume...áva
28. 06. 2010 | 09:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy