Střezme odkaz Velké listopadové sametové revoluce (VLSR)!

14. 11. 2010 | 16:00
Přečteno 50393 krát
Opět se blíží výročí Velké listopadové sametové revoluce. Využijme této příležitosti a zopakujme si, jakých skvělých úspěchů jsme za těch 21 let dosáhli, a co by se snad ještě mohlo vylepšit:

A U T O C E N Z U R O V Á N O

A U T O C E N Z U R O V Á N O

A U T O C E N Z U R O V Á N O

Vysvětlení viz ZDE.

***********************
Bohužel se stalo, že můj společensky nebezpečný text byl mezitím vyvěšen i na jiných serverech, např.

http://www.literarky.cz/domov/politika/2919-stezme-odkaz-velke-listopadove-sametove-revoluce-vlsr

http://www.outsidermedia.cz/Strezme-odkaz-Velke-listopadove-sametove-revoluce-VLSR-1.aspx

http://www.rodina.cz/nazor14399312.htm

http://radioulambatar.blog.cz/1011/21-vyroci-vlsr-bilance

http://wp.sms-praha.cz/

http://uni-sex.blog.cz/en/1011/strezme-odkaz-velke-listopadove-sametove-revoluce-vlsr

http://nezavisli.blogspot.com/2010/11/strezme-odkaz-velke-listopadove.html

Je ovšem jasné, že zodpovědnost za ty budoucí hořící ulice a univerzity a teroristické činy s desítkami mrtvých, které onen text vbrzku vyvolá (jak správně upozornil pan Stejskal) padá teď pouze a jedině na provozovatele oněch serverů - já si myji ruce....

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hoven napsal(a):

tak běžte profesore do politiky a ukažte všem, jak se to dělá.
14. 11. 2010 | 16:06

voroshilov napsal(a):

Vyborne,profesore,vy zacinate neco tusit?
14. 11. 2010 | 16:20

Tenco napsal(a):

Už v tom prvním bodě jsem díky použité závorce tušil, co bude tenhle blog za kulišárnu. :))

Zvláštní je, že tehdejší moc se bála jednotlivců, zatímco té nynější nestojí za řeč ani celé skupiny obyvatelstva.

...asi to bude chtít zase několik odvážných jednotlivců.....

Než přiklepne Kalousek ony "jistá" procenta na obranu a nakoupí se další Pandury či co to jednou bude brázdit ulice zdejších měst a dělat si z nás ještě větší prču než dnes.

Trochu OoT , ale : Stejně to mají krásně emeričani vymyšlené - zvedejte , bando nečesaná a nemytá vojenské rozpočty, nebo uvidíte ! Zatím táhnou poptávku po produktech emerických zbrojařských firem hlavně emeričtí daňoví poplatníci a FED, což není dlouhodobě udržitelné, tak se k...a snažte, nebo tam pošlem naše hochy a uvidíte !
Vondra a Barták by s tím rozhodně měli něco udělat.
Pak teprve nastanou ty krásné, zářné zítřky.

...Tak jo, omlouvám se. Ale vždyť to byla jen taková kratičká glosa - zamyšlení se nad prioritami tohodle státu a tak. :))

P.S. Z dovolením pana profesora Hořejšího /posloucháte ?!?/ si tento blog zkopíruji, vytisknu a ....??? :))
14. 11. 2010 | 16:21

Ivan Hochmann napsal(a):

Kecale,

provokovat - v tom jste nedostižný přeborník!

Ivan.
14. 11. 2010 | 16:22

jezevec napsal(a):

Změnilo se hodně věcí k lepšímu, např. jenom kolik domů dostalo novou střechu nebo jak dnes vypadá hezky centrum Č. Krumlova či Kadaně. A tak bych mohl pokračovat v pozitivním pohledu dlouho. Každý ironický pohled pana profesora by se dal lehce otočit do jiné polohy.Blog odpovídá české nátuře, takže profesor by se mezi politiky pro svou nevýraznost lehce ztratil. A poznámku nakonec - na našeho prezidenta můžeme být hrdi. Není to žádný přizdisráč jako většina našich intelektuálů.
14. 11. 2010 | 16:24

lip napsal(a):

tak alespon chápete proč s námi jiné národnosti nechtěly tento stát společně sdílet. už od počátků v r. 1918.
14. 11. 2010 | 16:28

voroshilov napsal(a):

Bylo tam ze jezevec nakonec dostal mobilni telefon,americky internet,hypoteku na 30 let a auto na lising?
To je take obrovska zmena k lepsimu!
14. 11. 2010 | 16:30

Carlos V. napsal(a):

horejsi : když Vás tak čtu, snad sme se na to tenkrát měli vykašlat.

Anebo ještě líp - někde to změnit, ale nechat Vám takovou enklávu, kde byste si mohl užívat reálsocialsimu a posmívat se nám, těm za tím ostnatým drátem.
14. 11. 2010 | 16:33

gingerbread napsal(a):

Pane Hořejší, být p. presidentem, převezmu to i s chlupama a s vaším autorským svolením pro slavnostní projev u příležitosti státního svátku nazvaného Den boje za svobodu a demokracii, čili nadcházející slavný l7. listopad. Ale to on už má připraveno něco svého, to je jasné. Tak by to měl nějaký kameník vytesat do kamene pro příští generace a usnadnění práce historikům, až knihy ztrouchniví, o elektronických dokladech ani nemluvě.
14. 11. 2010 | 16:37

voroshilov napsal(a):

Nejlepsi odkaz VLSR je ten ze ukazal vase zbytecne prevychovani,nechteli jste bojovat za novy lepsi svet,nezajimalo vas mit deti kosmonavty a objevitele,vsechno co chtelo stado mit banany,dziny a 100 druhu jogurtu,no tak ted vychutnavejte sve stesti plnymi douskami ,ten kdo vam sliboval kapitalisticky raj neco skromne zamlcel ale na to jste uz prisli sami trochu pozde...A nebylo treba krast a poslouchat cizi radio,uz nikdo nenabidne SEN,makat jako barevni a jit na duchod v 70 letech,pokud se toho dozijete!
14. 11. 2010 | 16:41

kmet48 napsal(a):

se slzou v oku koukám, že ten můj název "Velká listopadová sametová revoluce" z roku 2000 se konečně ujal:-))..škoda, že jsem si ho nenechal patentovat:-))..jinak gratuluji..naprosto přesné vystižení naší přítomnosti i budoucnosti:-)
ad jezevec: doufám, že svůj příspěvek míníte ironicky:-)..v opačném případě by se dalo konstatovat záporné IQ pisatele:-))
14. 11. 2010 | 16:44

AC napsal(a):

kmet48

Ale kdepak, jezevec to myslel smrtelně vážně.
14. 11. 2010 | 16:47

mb napsal(a):

Poněkud hořký pohled (pane) Hořejší ...

ale každý má na svůj pohled právo a soudí dle své vlastní zkušenosti ...

u bodu 6 (6) Bylo by třeba konečně zrušit státní dotace všemožných kulturních a vědeckých institucí (Národní divadlo, Česká filharmonie, Národní muzeum, Česká televize, Český rozhlas, atd, atd), které narušují systém tržní ekonomiky bez přívlastků. Náklady na takovéto elitistické instituce by se měly plně hradit z kapes těch, kteří o ně mají zájem a využívají je. Vždyť komerční televizní a rozhlasové stanice, kina, sportovní stadiony, apod. fungují také na stejném principu a jde to!)

se obávám že jde o standardní Klausovu ( klausistickou) / pravicovou argumentaci ...

a že skutečně je takto schopen argumentovat ...

proto budu raději tolerovat ( schvalovat ) Havlovy / havlovsko - vondrovské spojenecké závazky ...

než ve jménu extrémní pravice zdestruovat poslední zbytky sociálního státu ...

kapitalismus s jedním přívlaskem (totiž mafiánský) v praxi ...

s pozdravem
14. 11. 2010 | 16:55

voroshilov napsal(a):

Ja uz jsem nekolikrat psal jednoduchy recept na vseobecne blaho-je treba posilit pravomoci USTR,zvysit odhaleni zlocinu stalinismu a totalitniho rezimu,jeste vic plivat na historii,uvidite jak se zmeni zivot v ruzovou nirvanu!
14. 11. 2010 | 16:56

mb napsal(a):

to jezevec ... prezident skutečně není přizdisráč , prezident je sráč a lhář ...

ale obavam se že to přes cenzuru neprojde, s pozdravem ....
14. 11. 2010 | 16:57

mb napsal(a):

... lip ... dobře ...
14. 11. 2010 | 16:58

Carlos V. napsal(a):

jinak pane Hořejší .. s mnoha Vašimi body , byť pro Vás ironicky myšlenými, doslova souhlasím.

Ale nezoufejte, jsme teprv na půl cestě e svobodě. Přijde - li jednou svobodný režim, pak si asi tepr budete zoufat, bez těch daní, dotací a kšeftíků....
14. 11. 2010 | 16:59

AC napsal(a):

mb

Nečekal jsem, že právě vy budete pod touto ironií Hořejšího zcela vážně argumentovat:-(
14. 11. 2010 | 16:59

šaman napsal(a):

Pane profesore, díky.Odkaz VLSR v termínu výročí VŘSR je ironickým odkazem historie i náznakem skvělé budoucnosti.Ten soubor faktů a ironie ukazuje, co je to zač ta naše současná společnost. V buranské formě tu naši společnost ilustrují i diskuse nickerů - stačí se podívat pod několik článků kritických a vzdělaných lidí.Pánbůh s námi a zlé pryč !
14. 11. 2010 | 16:59

veverka napsal(a):

Nechápu jak někdo může mít tu nebetyčnou drzost pokoušet se očernit výsledky naší Velké sametové revoluce.To je skandální!Naše země od té neutěšené doby přece vyloženě vzkvétá.Korupce se u nás nevzmáhá,cizí vojáky jsme vyhnali,žádné sem už nikdo nezve a cizím mocnostem na jejich vojenských dobrodružstvích již nesloužíme.Jsme přeci už konečně svobodní a politici kteří nám vládnou,slouží výhradně České republice.
14. 11. 2010 | 16:59

yara ze země krys napsal(a):

Já se mám v tomhle echtbordelu docela dobře, takže bych měl držet hu.u a krok, ale zase nejsem slepý, hluchý a snad blbý, pro spoustu lidí u nás, né-li většinu, to u nás neplatí. Musím uznat, že autor má prakticky ve svém ironickém bloggu naprostou pravdu. Ještě by tam se mohlo leccos doplnit, ale raději nebudu jitřit všeobecnou a zcela oprávněnou nasr..ost obyčejných lidí v této zemi ...krys a potkanů.
14. 11. 2010 | 17:03

mb napsal(a):

ac ... prave se vracim z hradu ( ze sjezdu) a mam aktualní abstinenční syndrom ... navic pod hořejším diskutuji rád ... horejsi je levicovy a pacifistický ... rozumna levicovost mi nevadí ... s pacifismem nesouhlasím ... horejsi ma pravo na svuj hořký pohled nebo nemá ... ?

s pozdravem ...

Komunisti vraždili lidi v lágrech ... za kapitalismu se můžeš ubavit k smrti a zavraždí tě akorát když se jim pleteš do byznysu nebo tak něco ...

takže pokrok tu je .... s pozdravem ac ...
14. 11. 2010 | 17:04

Béda napsal(a):

jezevec,

pan profesor opomněl ještě zvýraznit symbolickou cenu toho zlepšení, která je uvedena zde
http://www.verejnydluh.cz/

A naději, kterou začala po senátních volbách vlévat do žil obyvatel (zejména důchodců - bab a dědků, vysokoškolských studentů, nemocných, postižených a odkázaných na sociální pomoc, státních zaměstnanců zejména učitelů, lékařů a zdravotníků, hasičů a policistů) vláda odpovědných a šetrných, opírající se o dvě nové politické stálice složené ze samých mravních - neotřelých politiků.

P.S.: Myslím, že ruský spisovatel Gogol by měl z článku pana profesora radost)
14. 11. 2010 | 17:05

gingerbread napsal(a):

Ještě poznámečku k b. 22 - naše krajina získala nejen tisíci billboardů, ale rovněž tak nádhernými velkoplošnými šedomodrými betonovými sklady, rozpínajícími se kolem dříve fádního okolí měst, a rovněž tak tisíci, ba miliony papírových a plastových odpadků lemujících dálnice i malebné menší silničky. Naše země prostě vzkvétá, ale jinak, viďte, pane presidente Havle. Já vím, jste už velmi unaven, ať se vám daří ještě nějaký ten dramatický počin, a buďte zdráv! (Vy taky, pane Hořejší).
14. 11. 2010 | 17:05

Carlos V. napsal(a):

hehe ... Hořejší sklízí, co zasel. Dostalo se mu mohutné podpora od čistých komunistů a troubů, kteří v 89 tahali kačera a totáč znají z vyprávění ....

Chudák salonní levičák, jeho soudruzi ho vezmou s sebou na barikádu.

Jan vzhůru do keců soudruzi, na netu přes hubu obuškem nedostanete.
14. 11. 2010 | 17:06

mb napsal(a):

gingerbread ... jestli vám záleží na životním prostředí, tak volte stranu zelených ... bez ironie ... s pozdravem
14. 11. 2010 | 17:09

Béda napsal(a):

mb,

kterou stranu zelených? Tu radarovou podporující "humanitární" akce, s biopalivy a fotovoltaickým velkobyznysem?
14. 11. 2010 | 17:11

Bunny napsal(a):

to mb:
"... za kapitalismu se můžeš ubavit k smrti a zavraždí tě akorát když se jim pleteš do byznysu nebo tak něco ..."
Komunisté dělali přesně totéž. Kdo se jim do byznysu nepletl, měl pokoj. Takto sis to, chlapče, představoval? A pak že pravičák nemůže mít bolševického ducha.
14. 11. 2010 | 17:12

AC napsal(a):

mb

Vůbec tě nepoznávám:-))
14. 11. 2010 | 17:16

n.o.s napsal(a):

západ potřeboval konkurenci, ideového protivníka který by vytvořil jistou rovnováhu, jakmile tento padl (a nepodařilo se nalézt jiného) vzniklo vakuum.

Východní blok tedy i ČR měl tu smůlu se účastnil experimentu který nikam nevedl a nyní se účastní experimentu který skončí tragicky,

konečným nepřítelem tohoto systému bude jeho vlastní občan, samozřejmě jménem obrany demokracie...
14. 11. 2010 | 17:20

Béda napsal(a):

Před VLSR se říkávalo "kdo nekrade okrádá rodinu". Nyní v praxi platí, kdo netuneloval a nekorumpoval , okradl o budoucnost své děti.
14. 11. 2010 | 17:20

Holubář napsal(a):

Co můžete mít, pane profesore, proti televizním reklamám? To je podlé!
Vždyť jsou pravdivé. Zrovna před chvílím jsem z jedné zaslechl: "Život je hořký... Bohudík!"
Tak co to melete? Mají někdy rozměr téměř existenciální.....
:-)
14. 11. 2010 | 17:21

gingerbread napsal(a):

pro Carlos V. - to bych si vyprosila-totáč znám z 5O.let(jako dítě, ale vím vše, co provedli dědečkovi-drobnému živnostníkovi) a samozřejmě i z dalších období. Oznamuju, že nikdo z blízkého ani širšího příbuzenstva nebyl v oné straně a co jsme si nevydělali prací, to nemáme (proto taky toho není moc). Ale dnešek by se dědovi ani tátovi nezamlouval - to vím jistě!
14. 11. 2010 | 17:22

mb napsal(a):

béda ... už je jen jedna strana zelených ... biopaliva i fotovoltaika se revidují ... navíc ve fotovoltaice SZ ani tak moc nejede .... ac ... co se dá dělat ... :-))

no dobře bunny asi máte pravdu ... nejsem pravičák ... jen jsem chtěl vyzdvihnout nějaké režimní klady ..... :-)

ac kdyžtak napište, co byste si představoval, že bych měl napsat .... s pozdravem ...

bunny komanči vraždili i z ideologických důvodů ... ne jen kvuli byznysu ... tak snad i to je posun ... navíc vraždili slušné lidi, dalo by se říci elitu národa ... njn
14. 11. 2010 | 17:25

Béda napsal(a):

Nechci být škarohlíd, ale řekl bych, že do značné míry panuje ve společnosti 21 let po sametu "blbá nálada".

Pan prezident by po obvyklém růžovém výčtu svých úspěchů měl ve svém projevu u příležitosti 21. výročí VLSR tuto skutečnost akcentovat.
14. 11. 2010 | 17:29

Alex Koenigsmark napsal(a):

Pane profesore, tento kus je skvělý! Děkuju. Chtěl jsem psát něco podobnéhol ale lépe bych to neuměl. A že pod pseudonymem Carlos V. zesměšňujete své nejhloupější kritiky, je taky skvělý nápad!
14. 11. 2010 | 17:30

Petr Havelka napsal(a):

Pane profesore,

17.listopadu si považuju, mám ten svátek rád podobně jak si vážili za První republiky 28.října.

Ten "zbytek" co píšete? Mohlo být líp, ale také klidně hůř.

Až bych řekl, když se porozhlédnu po bývalém východním bloku, že to co popisujete jsou průvodní jevy.
14. 11. 2010 | 17:30

Tenco napsal(a):

gingerbread
Carlos V někdy podléhá zdejší nákaze - naháže všechny do jednoho pytle.
Je ale jeden z těch, kteří je potom po jednom z toho pytle pracně vytahuje ven.
Je to také jen virtuální člověk, Takový jako třeba já či Vy. :))

https://www.youtube.com/watc...

Holubář
Nepijte to svinstvo ! Stejný chemický patok jak "královské "pivo Rudolfa Habsburského / i když tam se prý něco začíná hýbat.../
14. 11. 2010 | 17:30

Medikolog napsal(a):

Pane profesore,

Limpieza de Sangre, prvotní "blahodárný" Lustrační zákon, zavedla ve Španělsku Katolická církev v Toledu roku 1449, Svatý otec Alexynder VI jej schválil již v roce 1496. Svatá inkvisice pod Velkým inkvisitoren Tomásem Torquemádem jej pane profesore zřejmě podle vás k ochraně humanity a křesťanských hodnot zavedla do všeobecné praxe ve všech zemích pod Španělskou korunou.

Díky tomu ale např. Židé ani Muslimové nenesou odpovědnost za zločiny katolické Španělské koruny nejméně do počátku 19. století (do zrušení Španělské Inkvisice (papežská trvá dosud).

StB ani komunisté tedy obdobně nenesou zodpovědnost za 2. rozbití republiky (vlastně ani za to prvé) ani za zatotální rozkradení národního majetku a strašlivé zadlužení Českého národa po sametu.

Jako KATOLICKÁ Inkvisice a Španělská koruna zbavily Židy a Muslimy skutečného vlivu a tedy i zodpovědnosti, zbavil i LUSTRAČNÍ ZÁKON StB a komunisty možnosti zabránit zločinům privatisace. Co po nich zbylo, se ještě v současnosti dorozkrádá. Po současné věrchušce zbydou jenom dluhy a batohy. Batohy, až soukromí majitelé české kotliny jednou poženou Český národ ze svého majetku RAUS.
A teď prosím ještě ty další posvátné pravdy, třeba od Šahrazád Šahrijárovi...
14. 11. 2010 | 17:32

AC napsal(a):

mb

Přece vám nebudu diktovat co máte napsat, jenom se podivuji argumentům...jakoby vražedný byl jen komunismus, resp. socialismus, pak samozřejmě dlouho nic...potom teprve lilie a až na samém vrcholku září diamantový kapitalismus. Víte? Trochu soudnosti, prosím. Ovšem je-li kde brát:-)
14. 11. 2010 | 17:33

olga napsal(a):

Moc pěkné a zároveň smutné.
14. 11. 2010 | 17:34

mud.. napsal(a):

Počkejme si na bystrý úsudek vrátivší se "bigjirky". Jinak nevím co ti dva akademikové (J.Havel a V.Hořejší) myslí tím černým humorem? Viz:
4) Vládnou nám poctivý a čestní lidé jako rodiče zmizelé Aničky. Určitě to byli "tuneláři" a nyní příznivci VŘSR vyjadřují hlubokou a upřímnou soustrast. Haha.
14. 11. 2010 | 17:35

Poražený soudruh napsal(a):

Soudruzi, kdybychom neselhali a obhájili tehdejší režim,mohli jsme na tom být nejméně stejně dobře jako jiný ostrov socialismu, Kuba.Lidé tam vykazují vysoké procento spokojenosti a štěstí.Podobné negativní pocity jako pan ředitel tam neznají. Na internetových diskuzích už vůbec.
14. 11. 2010 | 17:35

Drzá zrzka napsal(a):

Socialismus jsme nechtěli, a kapitalismus neumíme. Teda umíme, ale tak nějak po našem. :o)
14. 11. 2010 | 17:36

Dr. No napsal(a):

Jak jsem už psal před časem, připomeň si "Matouš kap. 17, oddíl 3. Kterakž pak vidíš mrvu v oku bratra svého, a v oku svém břevna neznamenáš?"

Bratře Hořejší, už toho nech. Dnes není ideálně, ale za komunistů bylo k nesnesení hůř. Zvláště léta 50. byla jistě žůžo. A hlavně, ty ses s mnoha polistopadovými aktivitami vezl, takže nerej. Neboť je též psáno "Matouš kap. 17, oddíl 2. Nebo kterýmž soudem soudíte, týmž budete souzeni, a kterou měrou měříte, bude vám zase odměřeno."

Čest práci.
14. 11. 2010 | 17:38

Kelt napsal(a):

Dnešní otázky VM-kauza Barták
-verse první-Nečas-musel jsem požádat Kalouska,aby s Bartákem něco udělal
verse druhá-Kalousek-nic takového-sám jsem vyhověl žádosti Bartáka o neplacené volno
Jeden z nich lže,kouzelné je to neplacené volno,dle Nečase až do doby vyšetření-padni,komu padni-třeba na dva roky.
Oba byli na MO,když se začaly miliardy přesouvat ze SR do soukromých kapes.
Barták z "naspořených korun"může odjet do Karibiku,stále jako náměstek MF a expert na boj proti korupci.
Prostě padni,komu padni.Pod koberec se nic nebude zametat,ale asi až po Bartákovi,který toho na další aktéry špinavých obchodů našich čistých politiků zřejmě mnoho ví.
14. 11. 2010 | 17:39

Rumcajs napsal(a):

Zapoměl jste na Váš plat profesore. Ten se přece taky docel povedl, ne ?

Za boševika byste měl jen dva hrubého, takže byste se řádně dojedl rohlíkama jen v únoru na přestupný rok.
14. 11. 2010 | 17:39

mb napsal(a):

aha ac ... já nevěděl zda mě kritizujete zprava či zleva ... ted uz to vím :-))

zkuste si ještě jednou přečíst co jsem napsal ...

když porovnam kapitalismus a socík ... tak mi z toho kapitalismus vychází o chlup líp ... přes všechny své / jeho odpudivé rysy ...

ale to je muj nazor ...

ja osobně jsem zelený tak se snažím seč mi mé nemnohé síly stačí ...

s pozdravem ...
14. 11. 2010 | 17:46

Hurá napsal(a):

Výborně a výstižně napsáno. Smekám !
14. 11. 2010 | 17:50

n.o.s napsal(a):

Václav Hořejší

"ad A-4) v čele s prezidentem, který pro svoji pověstnou skromnost, smysl pro humor a moudrost požívá neobyčejné úcty v celém světě."

raději za presidenta nepopulárního Klauze než ve světě populárního Havla a jeho speciální partičku

https://www.youtube.com/watc...
14. 11. 2010 | 17:53

Drzá zrzka napsal(a):

K té kutuře bych dodala, že televize na jeden takový čudlík. Vypínač se mu tuším říká, ale nejsem odborník, kdyžtak mne opravte. Kutura není jen televize. Máme na výběr mnoho knih...třeba tu jak se z každé stránky na celkem 2600 fotografiích usmívá sám pan Paroubek. Kniha obsahuje 872 stran z kvalitního křídového papíru, váží čtyři kilogramy.
Kultura za tisíc. Za 280 je kulturní dílko Peheho: Klaus ve dvaceti obrazech. O tvorbě páně prezidenta taktně pomlčím, aby bylo zač mne pokárat. :o)
14. 11. 2010 | 18:00

Petr napsal(a):

Je zajímavé sledovat diskuzi. Skoro nikdo ale neřekl nic konkrétního k některému konkrétnímu (viz číslování)ironickému postřehu. Že by příčinou bylo IQ nebo neschopnost vyvrátit věcně postřehy ?
14. 11. 2010 | 18:01

malkazian napsal(a):

Jistě vtipně řečeno. Jenže jen ironizovat je málo. Co není málo?
14. 11. 2010 | 18:07

veverka napsal(a):

mb

"...už je jen jedna strana zelených..."

Jo to je a je to zrovna ta humanitárně bombardovací radarovobursíková.Proto taky dostala už jen 2%.Lidi už totiž vědí,co je tato "zelená" strana zač.Hnus.
14. 11. 2010 | 18:10

Tenco napsal(a):

Rumcajs
Ještě pořád platíš svým otrokům minimální mzdu ?
A bacha - až je v lednu pošleš na nemocenskou, tak do 22. dne ji cvakáš ty !
Průser, co ?

Nikdy nebylo tak špatně aby nemohlo být hůř.

Pozor však na Colvardovu logickou premisu:
"Každá pravděpodobnost je padesátiprocentní.Buď to vyjde, nebo ne."
:---()

Rychle něco nedělněpodvečerního než sem vlítne wbgarden.com a začne neustále opakovat :
https://www.youtube.com/watc...
14. 11. 2010 | 18:11

Drzá zrzka napsal(a):

Opravdu mnoho se změnilo, jen lidské vlastnosti zůstaly stejné.
14. 11. 2010 | 18:11

AC napsal(a):

mb

Když kritika od AC, tak jedině zleva:-)
Já byl vždycky člověk se silným sociálním cítěním, s takovou povahou se člověk rodí, tomu se nelze naučit-tedy vlastně ano, ale to už je jen vnější maska, charita. Čímž nijak nesnižuji její význam. Myslím, že k takovému celospolečensky prospěšnému jednání, spolupráci, civilizace jednou dospěje, ať už bude oním tlakem okolností cokoli.
Jiná cesta není. Stačí se ohlédnout zpět, do dějin.

Ale jinak mb, proti zeleným nic nemám, jen bych si přál, abychom pod jejich taktovkou přežili:-)
14. 11. 2010 | 18:13

juvel napsal(a):

Konečně hlas připomínající listopadové vítězství demokracie a porážku totality. Lidé jsou líní projevit patřičné nadšení a radost z této události. Díky Vám pane profesore.
14. 11. 2010 | 18:22

Dr. No napsal(a):

To Petr:

Máme celé spektrum normálních lidí od středoškolských profesorů, přes úředníky, poctivé starosty menších obcí až po poctivé řemeslníky. Ba i vynikající pracovití univerzitní profesoři se vyskytnou. Jsou slušnější než jiní a tak než se dostanou nahoru, chvíli to potrvá. Ale třeba takový Petr Gazdík ze Suché Lozi je už v parlamentu a byl vyjednavačem TOP09.

Ovšem nepamatuji, že by náš pan velemoudrý kritizující profesor Hořejší byl někdy nejak ve stínu. Holt, jak se říká, zloděj volá chyťte zloděje.
14. 11. 2010 | 18:22

Patricie napsal(a):

Odkaz VLSR? Jedna totalita - ideologická nahradila totalitu druhou - ekonomickou. Vše, co jsme kritizovali jako ideologické, bylo nahrazeno problémy ekonomickými ... Tak mi řekněte, CO se změnilo?
14. 11. 2010 | 18:23

stále rebel napsal(a):

Bolševik zmodral a narostla mu křídla, srp s kladivem zahodil a symbolem práce se stala modrá straka.

Co se příliš nezměnilo je to, že „elita“ národa hledá vzory pro politickou a ekonomickou kulturu stále na východě, západ je po malém zaváhání opět fuj.
14. 11. 2010 | 18:34

Béda napsal(a):

Patricie,

můžete svobodně dýchat a svobodně se pohybovat, navštěvovat přeplněné svatostánky konzumu.

Naproti tomu nesmíte myslet na to, co bude zítra a hlavně musíte mít ruku stále na peněžence a neustále zachovávat ostražitost.
14. 11. 2010 | 18:36

Dalibor Štys napsal(a):

Kdeže je to jako lepší? Samozřejmě, že člověk má chuť navrhnout třeba Skandinávii, jenže ouha, není ona ta profláknutá stavební firma Skanska náhodou švédská. Kdyby totiž někomu tak filantropicky záleželo na osudu české demokracie, tak by se tu různých podivností se státními zakázkami nejen neúčastnil, ale zveřejňoval by je, bojoval by proti nim. Pravidla to nezachrání, spíš podvážou lecjakou aktivitu.

Spíš je to tak, že jsme si velmi rychle řekli o statut banánové republiky, kde je na jedné straně korupce a na druhé straně bratříčkování. A, jak jsem psal pod blogem Radka Špicara, akademie věd rozhodně není bez viny.
14. 11. 2010 | 18:38

Luba napsal(a):

Pane řediteli,
jsem trochu na rozpacích, co si namalovat na lampión.

Byla by rada?

Což takhle Klause, Bushe a Ladina?
14. 11. 2010 | 18:39

AC napsal(a):

juvel

Lidé jsou líní provolávat slávu vítězné sametové revoluci proto, že tloustnou v blahobytu z prožírání budoucnosti našich dětí.
14. 11. 2010 | 18:42

Tenco napsal(a):

A můžete číst téměř vše co si zamanete a poslouchat zrovna tak.

Mě osobně by kdysi stačilo jen tohle a k tomu občas nějaká ta skýva dobrého chleba, čistá voda a střecha nad hlavou.

Jenže dneska mám manželku a ta furt něco chce ...Jeden aby se pak strhal. :((

"There was a boy
I almost knew him
A glance exchanged
Made me feel good
Leaving some signs
Now a legend "

https://www.youtube.com/watc...
14. 11. 2010 | 18:44

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, děkuji vám ctihodný vědátore, že jste úžasně použil mé neustále opakované banány a toaletní papír. Jistě taky nezapomenete srovnat svůj příjem za dávného jindy s příjmem dnešním a poukázat na to jak rozmařilí tuneláři a spol. neustále a nezodpovědně včíl zaplňují parkoviště před rozmanitými kaufdvorky. Před VSLR by se to stát jistě nemohlo.
Ještě prosím, bádate v tomto sockomáckém propagátorství soukromě nebo jste rovněž na výplatní listině státní tzn. žijet z nás všech. Nerad bych už takové znova platil. Ještě jednou děkuji.
Veselé krizování, bude líp...
http://www.parkinglocal.com...
14. 11. 2010 | 18:44

AC napsal(a):

Patricie

Už jste si odpověděla sama-totalita ideologická byla nahrazena totalitou ekonomickou.
14. 11. 2010 | 18:46

Patricie napsal(a):

Ale Bédo, Bédo ... Předem ze mě, prosím, nedělej členku KSČ či stalinisticky smýšlející soudružku. Před 17.11.1989 jsem mohla také svobodně dýchat. Těžko by mě vydrželi soudruzi z SNB či StB 24 hodin škrtit. Mohu se svobodně pohybovat pouze tam, kam dovolí peněženka. Dřív stačilo tleskat KSČ-a mohl jsi býýt každý rok v Jugošce. Dnes se sniž ke korupci-a můžeš létat do USA třeba denně ... Přeplněné svatostánky konzumu ignoruji, protože namísto sto druhů jogurtu hledám pouze jediný - a ten nemají. Anebo pro něj půjde skladník za půl hodiny. Fronta na banány je u pokladny ... Kde je rozdíl??? Shodneme se, mít ruku stále na peněžence jje rozumné. Komunisté neznali exekuce. Dnes je poddstupují i nevinní ... Je to fakt demokracie? Dřív jsem mohla mluvit svobodně o cikánech. Dnes se obávám v této otázce cokoli komentovat. Dřív byli nedotknutelní komunisté. Dnes to mohou být Horváthovi, Červeňákovi, Deméterovi či Lakatošovi ... Mohou vše! Pro ně jsou POUZE PRÁVA ... Existuje snad v romštině slovo povinnost?
14. 11. 2010 | 18:50

stále rebel napsal(a):

Trochu legrace

Dokument: Z projevu Václava Havla v prosinci 1989
http://www.ireporter.cz/200...
14. 11. 2010 | 18:52

Patricie napsal(a):

Jsem zvědavá, jak dnešní mluvka Nečas dovede vyšetřování armádní korupce jinam než pod koberec... Jste snad někdo jiného názoru?
14. 11. 2010 | 18:53

Aktiv napsal(a):

Pane Hořejší, body, které jste vyjmenoval, a které plně fungovaly v kapitalismu 19.století vedly k VŘSR-Velké Říjnové Socialistické Revoluci. Podmínky pro život, které zde zavádí klausovská garnitura zákonitě povedou k další bolševické revoluci, to vím naprosto přesně.
Podívejte s např. na Jížní Ameriku, tam bolševické aj. revoluce jsou na dením pořádku.

Prostě pokud bohatí nepochopí, že jejich bohatství nestojí jen na jejich píli a schopnostech, ale na tom, kolik lidí pracuje na jejich bohatství, tak nebude nutné zavádět ani jeden bod, tzv"nenaplněných vznešených sametových ideálů"...

Po sametové revoluci díky VK jsme udělali pokrok zpět, pokrok do 19.století...Bravo
14. 11. 2010 | 18:59

nic napsal(a):

Velmi výstižně napsáno, smekám.
když už jsme u vzdělávání, je to 100% pravda, ještě se můžeme zmínit o našem superúžasném zdravotnictví a skvělé vyhlídce na důchod, neexistenci korupce a betonářské lobby na radnicích... atd.

Dokonalé, jen je smutné, že jsme natolik uspokojeni svobodou slova, že se na nic jiného než na debatu nezmůžeme. Trošku málo, ne?
14. 11. 2010 | 19:01

AC napsal(a):

stále rebel

Drahá legrace:
"Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají..."
14. 11. 2010 | 19:02

mb napsal(a):

to veverka :Jo to je a je to zrovna ta humanitárně bombardovací radarovobursíková.Proto taky dostala už jen 2%.Lidi už totiž vědí,co je tato "zelená" strana zač.Hnus.

není tomu tak ... bursík je pryč (nepohodl se isliškou)

hnus pro vás ... pro někoho důsledná ochrana životního prostředí ....

to ac ... oki doki ... já jsem politický střed ...

líbí se mi mix liberalismu a environmentalismus ... pokud to ovšem není contradictio in adjecto ...

s pozdravem .....
14. 11. 2010 | 19:03

Béda napsal(a):

Patricie,

asi jsme si úplně nerozuměli. Tehdy jste nemohla veřejně protestovat, většina světa byla pro vás uzavřena, v krámě nic nebylo. Zato jste mohla spokojeně spát a nemusela se bát o budoucnost.

Dneska můžete protestovat (v elektronických médiích dosyta), v praxi vám to můžou zakázat kvůli formálním nedostatkům, případně vás mohou naložit do antona a někam vyvézt kde nejste vidět)jako za Bushovy návštěvy). Výsledek vašich protestů je asi ten, že před VLSR jste riskovala, že za veřejné prezentace dostanete přes "držku" (vykecávat jste se mohla akorát doma) a nic nezměníte, dneska se vykecáte a stejně nic nezměníte. Tomu se říká demokracie.
Dneska teoreticky můžete cestovat kamkoliv, až na jednu drobnost - musíte mít k tomu finanční prostředky. Do přeplněného obchodu sice můžete chodit, ale bez peněz akorát namísto televize se ohřát.

Dneska nevíte, co bude zítra, jestli vás nějaká parta chmatáků legálně (anebo nelegálně) neobtáhne o důchod, nenařídí vám platit za vzduch, chodník, návštěvu lékaře, obchodu, procházku v lese... Tomu se říká tržní prostředí.
14. 11. 2010 | 19:04

n.o.s napsal(a):

AC

Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků…

Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte.
14. 11. 2010 | 19:06

aniryba anirak napsal(a):

autor: snad poprve jsem Vas prispevek docetl se zajmem az do konce; nic neresi, ale sedne jako pozadi na nocnik, takze priste to zkusim zas
14. 11. 2010 | 19:08

AC napsal(a):

n.o.s

„Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte....Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co povede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících, příslušníků národnostních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní..."
14. 11. 2010 | 19:08

Germanicus napsal(a):

Milý pane profesore,
Vy přesně splňujete výrok zastupujícího říšského protektora, neblahé paměti, Reinharda Heydricha: "Češi to jsou smějící se bestie."
Jinak, abych stejně jako veřejnoprávní média, přispěl k vyváženosti Vašeho hodnocení, já jako velký přínos VLSR považuji skutečnost, že dnes se na rozdíl od předlistopadových časů dá konečně jíst oplatkový kornout točené nebo kopečkové zmrzliny. Dnes je to kvalitní křupavá oplatka, zatímco dřív chutnala jako rozmočený papír. Taky jsme z tradičního plzeňského piva Pilsner Urquell udělali nejlepší 11 stupňové pivo na světě. A ve výčtu dalších úspěchů by se dalo pokračovat...
14. 11. 2010 | 19:09

Carlos V. napsal(a):

gingerbread : já Vás výslovně k milovníkům starých pořádků neřadil. Odkazujete se na Havla ... a věřím, že ani Havel by se s tak hloupě jednostrannnou agitkou pana Hořejšího neztotožnil.

Jedna věc je tepat bordel a neřády současnosti .. a že jich je .. ovšem podáte-li to způsobem pana Hořejšího, je z toho rudá agitka.
14. 11. 2010 | 19:09

Béda napsal(a):

Dovětek,

tehdy ekonomika silně zaostávala ale peníze byly podloženy reálnou hodnotou. Teoreticky jste byla vlastníkem ideálního podílu státního majetku. Dnes je většina státního majetku tzv. zprivatizována anebo rozkradena, peníze se rychle znehodnocují a jste vlastníkem ideálního podílu (viz Kalouskova složenka) astronomicky narůstajícího státního dluhu.
14. 11. 2010 | 19:14

kakabus napsal(a):

agitka neagitka, jeste jeden uspech naseho velkeho stesti bych nevahal zduraznit: vytouzeny unikatni a smirny rozklad statu Cechu, Slovaku a dalsich zucastnenych
14. 11. 2010 | 19:15

mb napsal(a):

stale rebel ... to je dobrý projev, nicht wahr ?
14. 11. 2010 | 19:15

ujo napsal(a):

Mužové 17.listopadu by měli po 21 letech svolat repete na Václavák a zopáknout si své projevy.
Kolik by asi přišlo lidí?
Komu by zvonili klíči?
14. 11. 2010 | 19:15

mb napsal(a):

to nic ...(čti tu nic) ... ja se snažím politicky organizovat ... mluvte za sebe ... thanks
14. 11. 2010 | 19:17

n.o.s napsal(a):

dále

Obskurní pojem „humanitární bombardování“ jsem samozřejmě nejen nevymyslel, ale nikdy ani nepoužil a použít nemohl, neboť mám – troufám si tvrdit – vkus.
Václav Havel

porovnejte s...

http://www.lemonde.fr/cgi-b...
14. 11. 2010 | 19:18

mb napsal(a):

béda píše : Zato jste mohla spokojeně spát a nemusela se bát o budoucnost.

to je pravda ... pokud byla politicky konformní ...

a pokud jí nevadilo že žije v nesvobodě a ve lži ... njn ...

a pokud přistoupila na koncept rovnost v chudobě ( s vyjímkou veksláků a nomenklatury ...)
14. 11. 2010 | 19:19

Carlos V. napsal(a):

Alex Koenigsmark : si o mě pište co chcete. Je mi ctí být Vámi posuzován :-) A s Vaším přístupem se necítím být v nevýhodě.

Dále děkuji panu Hořejšímu, že do výčtu oněch pravicových zhůvěřilostí zařadil i myšlenku kapitační daně. Rozhodně nejsem jejím autorem, vždyť je stará po staletí, ale obecně - i na aktualne.cz není mnoho propagátorů této myšlenky, a já o ní píšu až trapně často.

Tudíž existuje jistá možnost, že autor psal tento odstaveček s maje na mysli možná i má neumělá slova.

Uf, v jedné řadě s velkým VK (aspoň si to mohu myslet), děkuji Vám pane mysliteli profesore Hořejší !
14. 11. 2010 | 19:20

Tenco napsal(a):

Centrální byrokratický kapitalismus byl jistě lepší než feudalismus , tunajšá demokrácia je zase lepší než CBK a polpotismus byl mnohem horší než tunajšá demokrácia , ale asi lepší než nacizmus, mnohem lepší pak je alkoholismus, který však nemůže konkurovat zdravé výživě, ale individualistické, protože kolektivistická by se zase mohla v něco zvrtnout, špatný není také sexismus, zejména pokud nemáte kapavku, což nevadí, když vyznáváte celibatismus, kdežto blbismus vadí vždycky a vůbec ...

https://www.youtube.com/watc...
14. 11. 2010 | 19:20

SuP napsal(a):

Koukám, že s tím přirovnáním k "Brouku Pytlíkovi zdejších blogů" jsem intelektuálně velmi přestřelil.

Pan Stejskal dobře ví, že bych to dokázal říct jedním slovem, ale tentokrát nechci, aby to bylo hned smazáno ....
14. 11. 2010 | 19:23

Carlos V. napsal(a):

Béda : s hodnocením národního bohatsví roku 1989 bych ani tak nesouhlasil, ale...

s tím dluhem máte samozřejmě pravdu. A jestli se něco nepovedlo, tak řízení státních financí. Od konce devadesátých let to jde z kpce, ať vládne levice či pravice. A to netvrdím, že zlatá devadesátá byla bez chyby..
14. 11. 2010 | 19:25

tajtrdla napsal(a):

přátelé, článek podle všeho neadoruje komunismus. mluví se v něm o úspěších doby následné. sice ironicky, ale lži tam nevidím. samozřejmě musí se to číst bez barevných brýlí, zejména ne růžových, modrých nebo hnědých... trochu autoreflexe neuškodí, úspěšní optimisté
14. 11. 2010 | 19:27

Béda napsal(a):

mb,

nechci vám brát iluze, ale dovoluji si odhadnout, že tehdy mělo klidný spánek mnohem víc občanů nežli dneska. A jak je vidět na případech JUDr, Cyrila Svobody a jeho bratra, Ing. Kalouska, Ing. V.Klause CSc... a pod. nějak se dalo protlouct. Mohl jste dokonce víceméně spát v neuzamčeném bytě a venku nechat neuzamčené auto.

Dneska se každý uzavírá do své ulity, uzamyká byt i auto a přesto mu hrozí, že jej ožebračí.
14. 11. 2010 | 19:28

mb napsal(a):

za socíku v neuzamčeném bytě a venku nechat neuzamčené auto ...

... ???? :-))))

soudruhů .... lžeté .....

neuzamčená auta měly v kapitalistickejch švejcarech a rakousích, než tam začali jezdit češi ....

češi, nekrást tady ....

njn
14. 11. 2010 | 19:31

P. napsal(a):

n.o.s.:

Pro zajímavost - tohle mi napsal jeden člověk z okruhu V. Havla na dotaz, proč VH rozšiřoval svého času ve světových médiích falešnou zprávou o setkání iráckého konzula s Muhammadem Attou v Praze:

> Pokud jde o Muhammada Attu, prezident citoval informace, které měl od BIS, sám
> Attu neviděl, byl odkázán na zpravodajské informace.

---
Fakt? Tomu bych nevěřil, že pan Havel nebyl osobně Attovi na stopě. Dokonalé ...
14. 11. 2010 | 19:35

Béda napsal(a):

mb,

možná stále rebel někde vydoluje vývoj kriminality - včetně vražd, LOUPEŽNÝCH VRAŽD, krádeží... Já vím, že podle vás je dnes v ulicích bezpečněji.

PS: Doporučoval bych vám složit růžové brýle a hodnotit věci suše statisticky.
14. 11. 2010 | 19:37

AC napsal(a):

Béda

Ač v osmdesátých letech politický vězeň tak tvrdím, že klidný spánek měla dokonce drtivá většina občanů. A lže se stejně jako tehdy, dějiny se překrucují zrovna tak. Z ideologického otrokářství rovnýma nohama do ekonomického. A svoboda se okamžitě stává iluzorní.
14. 11. 2010 | 19:38

mb napsal(a):

bedo hele já vás přistihnu při lži ( s kalhoty dole ) a vy mě začnete mlátit po hlavě vraždama .... já vám vaše vraždy nerozporuju ... já říkám že je kec ( že lžete ) že se za socíku spalo bez uzamčení ... a že auta se nemusela zamykat ( mohl jste nechat i klíčky v zapalování?)

to je prostě bohapustá lež ... njn .... jinak já žádné růžové brýle nevlastním ... ale vy, zdá se, ano ... vzhledem k minulosti ... no nic
14. 11. 2010 | 19:42

mb napsal(a):

ami
14. 11. 2010 | 19:43

Béda napsal(a):

mb,

tím klidným spánkwem jsem měl ovšem na mysli něco zcela jiného - jistotu zaměstnání, důchodu, tedy existenční jistotu.
14. 11. 2010 | 19:44

n.o.s napsal(a):

P.

:) díky zajímavé, nejsem překvapen
14. 11. 2010 | 19:49

Drzá zrzka napsal(a):

V minulém režimu jsme se o spoustě věcí oficiálně nedozvěděli, za to teď jsme informováni o kdejakém prdu, který nestačí ani pořádně zasmrdět.
14. 11. 2010 | 19:49

Béda napsal(a):

mb,

nepřistihnul jste mě s kalhotama dolů, milé mb-čko. Prostě tehdy se mnohem méně kradlo, lidé měli standardně prd, méně si záviděli, loupežných přepadení (ve srovnání s dneškem bylo nesrovnatelně méně - to vám řekně každá policejní statistika)lidi byli vůči neznámím obecně mnohem vstřícnější.

Tak jsem to prostě zažil já. Byla to naprosto jiná doba. Ale třeba máte jiné zkušenosti.
14. 11. 2010 | 19:49

mb napsal(a):

jo takhle ... takže jste nepsal nic o tom že se lidé nemuseli na noc zamykat a že obecně bylo tak bezpečno, že i auta lidé mohli ( a také to tak hromadně činili ) že i auta nechávala odemčená ... a že neplatilo socialistické heslo, kdo nekrade, okrádá rodinu ...

vaše jistoty ( sociální jistoty) vám neberu ... jednalo se o rovnost v chudobě , vyjma veksláků a nomenklatury, ovšem pro lidi loyální k režimu ...

zejména stbáci skutečně mají i dnes jistotu ( vysokého ) důchodu .... hanbaaaaa

njn ......
14. 11. 2010 | 19:50

mb napsal(a):

asi bychom se bedo mohli shodnout : kradlo se za socíku ... krade se i dnes ...

( krylovými slovy : ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou ...)

otazka je zda lidi kradou že se tomu vyučili (už) za socíku ... či zda kradou prostě z podstaty ....

přál bych vám slyšet projev václava lásky na sjezdu zelených .... no nic .... s pozdravem
14. 11. 2010 | 19:53

Dalibor Štys napsal(a):

Ad klidný spánek:
To jen ukazuje, že nad určitou koncentraci lidí je pro lidi vhodnějším - možná jediným možným - uspořádáním diktatura. Je mi z vás, vážení diskutující, dost špatně.

Mimochodem, auto mi vykradli a zloděje chytli, takže celkem fajn. Jinak mi ale od revoluce nikdo neukradl nic. Před ní pártkrát něco.

Taky jsem nikdy nebyl nezaměstnaný a nebojím se pustit si pusu na špacír. Což jsme přede revolucí dělával taky a bál jsem se.

Ze soukromého pohledu to vidím pozitivně, ovšem já mám výjimečně dobrou paměť. Věřím, že komu už paměť tak neslouží, může to vidět dost jinak. Mozek je už tak nastaven, že horší věci vnímá intenzivněji.
14. 11. 2010 | 19:53

Béda napsal(a):

A ještě jednu zkušenost. Tehdy jsem kolikrát nechal na noc byt v hlavním městě odemčený, mí rodiče nechávali odemčený dům. Dneska já i rodiče pečlivě kontrolujeme jestli je dům na noc zamčený.
14. 11. 2010 | 19:53

Tenco napsal(a):

tajtrdla
Sebereflexe ? není to nějaké sprosté slovo ?
Třebas urážející hlavu státu ?!!?

Bacha tajtrdla, aby jich někdo jednou nevytajtrdloval někam úplně jinam, než maj v úmyslu !
:))

Konečně přesný soud . O to přeci jde.
O to tu běží. O tom je to :

https://www.youtube.com/watc...
14. 11. 2010 | 19:56

gaia napsal(a):

v našem malém městečku okrašlovací spolek v roce 1915 u příležitosti 500. výročí upálení mistra Jana Husa vybral mezi obyvatelstvem peníze a dal udělat malou bronzovou plastiku s jeho profilem a textem.
Tato plastika byla pověšena v místním parku ještě za Rakouka Uherska a vesele si tam visela přes všechny režimy, až do roku 2005, kdy ji v tomto úžasném demokratickém režimu někdo ukradl a prodal do sběrny.

Ještě 10 let a mohla tam viset celé století, ale bohužel.

Pokrok nezastavíš
14. 11. 2010 | 19:57

nic napsal(a):

Ještě k té svobodě slova.
Jsme zřejmě spokojeni ( a po právu), že máme svobodu slov. Jenže na druhou stranu se díky tomu nejsme schopi nakopnout k ničemu jinému než debatování. A to je možná ta chyba. V listopadu 89 se nespokojenost obyvatel zvrhla ve veřejné protesty a ld v uláicích dali najevo svůj odpor k tehdejším poměrům. \Dnešní svoboda slova vede jen k nicneřešícím debatám na internetu, což je prostě málo. Každodenní zprávy novinářů přinášejí lidem nformace o nássilných činech, korupci, podvodech atd, ale idé už jen zanadávají na netu nebo v hospodě, le jinak se nic neděje.
14. 11. 2010 | 19:57

jarpor napsal(a):

"Tak nevím" zakončil profesor...

Carlos V. napsal :

"Jedna věc je tepat bordel a neřády současnosti .. a že jich je .. ovšem podáte-li to způsobem pana Hořejšího, je z toho rudá agitka."

Tak vím... zakončím já. Souhlasím s Carlosem V.

Hezký večer
P.S.
Pavle, nevím sice přesně to slovo, které nechceš vyslovit, bojíce se smazání...
Ale tuším, co by to mohlo být... a připojuji se...
14. 11. 2010 | 19:59

yara ze země krys napsal(a):

Tak jsem si všiml, že spousta lidí je názorově zakopána na svých pozicích a někteří z levé strany dokonce vzívají soudruhy komanče a druzí z pravice nechtějí nic slyšet, že by zde něco nebylo v pořádku. Myslím, že je třeba jasně říct, že problém naší země není už volba mezi socialismem nebo kapitalismem. Myslím, že většina Čechů chce aby v této zemi byl a fungoval normální evropský standard jaký je ve vyspělých demokratických zemích EU, samozřejmě na bázi kapitalismu, ale nikdo nechce tu českou zlodějskou verzi. A tady je ten zakopaný pes. Mezi naše politické elity se bohužel dostalo spousta lidí, kteří se z peněz doslova podělali a je to jejich hlavní životní motto a smysl života a vše včetně chování tomu podřídili! Otázka opravdu nestojí jesti kapitalismus nebo socialismus, cesta zpátky už neexistuje, je potřeba jen zde nastavit ve společnosti chování politiků a potažmo všech vyšších státních úředníků a manažerů běžné ve vyspělých zemích EU!
Pěkný večer!
14. 11. 2010 | 20:03

Chvilka nenávisti napsal(a):

A to si představme že všechny polistopadové vlády představovali lidé vychovaní v realném socialismu.Jak je možné že takové množství kapacit, vzdělaných a morálně utvořených ve vyspělé poúnorové společnosti, tak zklamalo?
14. 11. 2010 | 20:06

AC napsal(a):

mb

Promiňte že vás opravuji, ale heslo kdo nekrade okrádá rodinu se týkalo státních podniků, nikoli majetku soukromého-i když i ten byl terčem nájezdů, ovšem živlů kriminálních. Zatímco krádeže v továrnách byl jakýsi zaběhlý lidový folklór. A hlavně nikomu nic nechybělo, pač se na rozdíl od dneška kradlo v malém.
Kolikrát se i stalo, že noční směně z teplárny sebrala lup připravený za plotem ranní směna řezníků.
Časy se mění:-)
14. 11. 2010 | 20:07

arnazach napsal(a):

Fuj.
14. 11. 2010 | 20:07

Béda napsal(a):

YZZK,

a co uděláme s tím veřejným dluhem? Ten mají (mnohdy ještě mnohem vyšší) i vyspělé demokratické země.
14. 11. 2010 | 20:08

mb napsal(a):

aha ac ... ze státního se tedy krást mohlo ... ??? není dnešní kradení (ze) státního jen pokračování kradení ze státního za socíku ... ???

nemusíte odpovídat, řečnická otázka ...
14. 11. 2010 | 20:09

SuP napsal(a):

Jarpo -
Ano, přesně to!
14. 11. 2010 | 20:10

Drzá zrzka napsal(a):

Z aut se nekradli stěrače, nafta nebo benzín, nikdo před jízdou nepožil, nikdo si nenosil ze zaměstnání tužky, obálky, papír, a spoustu jiných věcí, i hotové výrobky se hodily, k dalšímu směnnému obchodu? Prodavačka nevěděla, kolik ty banány váží, ještě dřív než je položila na váhu? Obyčejně člověk pak zaplatil víc než měl. Když se ozval, příště už banány nebyly vůbec. Vedoucí drogerií, Kovomatů a kdoví čeho ještě, řezníci, neměli schované zboží pro své známé. Doktoři ošetřili tajemníka KSČ stejně jako ostatní občany... No, asi jsem žila jinde.
14. 11. 2010 | 20:10

Admirál napsal(a):

Drzá zrzka - "V minulém režimu jsme se o spoustě věcí oficiálně nedozvěděli" - dodávám, pokud jsme se nepídili.

"za to teď jsme informováni o kdejakém prdu, který nestačí ani pořádně zasmrdět" - dodávám, ohlupvadla informují o každém prdu a doopravdy závažné informace zůstávaji selektivně "upozaděny". Nezbývá, než se pídit.

Takže sečteno, zváženo, zůstali jsme "na svém".
14. 11. 2010 | 20:11

mb napsal(a):

pro nick nic podruhé ... pokud nejste politicky či občansky aktivní ... můžete si stěžovat jen sám na sebe ... no nic nic ...
14. 11. 2010 | 20:12

yara ze země krys napsal(a):

Bédovi.
Myslím, že na příkladu skandinávských zemí jde vysvětlit a ukázat, že dluh jde splácet nebo dokonce umořit. Je to nepříjemná věc, ale nestavil bych to jako problém č.1 nebo dokonce jako důvod proč se vrátit k socialismu. Nebo to tak vidíte Bédo? To byste mě docela rozesmál.
14. 11. 2010 | 20:13

mb napsal(a):

souhlasím s járou ze země krys ( ale asi budeme v menšině )

Myslím, že většina Čechů chce aby v této zemi byl a fungoval normální evropský standard jaký je ve vyspělých demokratických zemích EU, samozřejmě na bázi kapitalismu, ale nikdo nechce tu českou zlodějskou verzi. A tady je ten zakopaný pes.

škoda že tak málo lidí volilo SZ, jedinou nekorupční stranu, no nic ...
14. 11. 2010 | 20:15

Drzá zrzka napsal(a):

Admirál
Pídit... dopídíte, přečtete, ale vzápětí někdo dané informace tím, že napíše pravý opak vyvrátí. Občane vyber si. :o)
14. 11. 2010 | 20:15

Béda napsal(a):

YZZK,

kdo vzívá komanče? Já pouze upozorňuji na fakt, že hodnotit by se mělo objektivně - všechno:
dát na váhu politické svobody, možnost svobodného pohybu, životní úroveň, vývoj ekonomiky, kriminality, státní - potažmo veřejný dluh, počet exekucí, úroveň sociálního zabezpečení, vzdělávací systém, zdravotnictví, důchody, družstevní zemědělství ...

Porovnat to a jestli před VLSR bylo něco životaschopného (cokoliv) tak to prostě převzít, nikoliv všechno z principu ve slepé víře, že neviditelná ruka trhu všechno vždycky nejlépe za noci a bez právníků vyřeší - odvrhnout.
14. 11. 2010 | 20:15

mb napsal(a):

drzá zrzka ... na to vám naši zarytí levičáci ( komunardi ) odpoví ... cituji : ´kradlo se málo / méně´ :-))
14. 11. 2010 | 20:16

AC napsal(a):

mb

Krást se nesmělo nikdy, ale teorie se s praxí často a ráda rozchází.

A tu otázku setrvačnosti musíte položit dnešní "elitě", vyučila u matky KSČ.
14. 11. 2010 | 20:17

Dalibor Štys napsal(a):

To mb

Jo, té občasnké aktivitě to je. A především bylo. Nechci se ale opakovat, přečtěte si mé příspěvky pod blogem Radka Špicara o Univerzitě Karlově. Hlavní vinu mají ti, kdo měli a mají přirozenou autoritu včetně vědců a profesorů. A ti se neuzhostili dobře své role ani ve své vlastní oblasti vasokoškolského vzdělávání a vědy.
14. 11. 2010 | 20:18

mb napsal(a):

já souhlasím ac ... naši dnešní kapitalisté se učili krást ještě za socíku ... ( i když jsou i mladí noví ) ... ale beda psal že se i auta nezamykala ... a to uz je dokonala sci - fi ....

v teorii ti asi ani dneska nikdo neřekne: ´krást se má ...´

ani tehdy, ani teď ...
14. 11. 2010 | 20:19

AC napsal(a):

mb

Ne málo/méně, ale v MALÉM.
14. 11. 2010 | 20:20

Bartoška z KV napsal(a):

K bodu 1)
Předseda Dělnické strany (DS) Tomáš Vandas byl za výrok o „ničivé imigrantské vlně tsunami“ a situaci na sídlišti Janov odsouzen ke 4 měsícům podmíněně s odkladem na 20 měsíců. Shodný trest dostal i bývalý místopředseda DS Petr Kotáb za parafrázi písničky Michaela Kocába „Romům, těm je v Čechách hej, Češi jim všechno zaplatěj“.
Tiskový mluvčí DSSS a šéfredaktor Dělnických listů Martin Zbela byl samosoudkyní odsouzen za kritiku politických procesů v zemi k podmíněnému trestu 7 měsíců s odkladem na dva roky. A konečně bývalý místopředseda DS Jiří Štěpánek za pranýřování vietnamské kriminality vyfasoval nejtvrdší trest 8 měsíců, rovněž s odkladem na dva roky.
Vedle podmíněných trestů odnětí svobody byli představitelé dělnické strany rovněž odsouzeni k peněžitým pokutám. Celkem musí kvůli svým projevům na řádně ohlášeném shromáždění zaplatit 75 000 Kč.
„Nápadně to připomíná komunistický režim na konci osmdesátých let.
http://www.dsss.cz/vandas-a...
14. 11. 2010 | 20:20

mb napsal(a):

asi ano dalibore, omlouvám se že nemám čas číst vše ...

ale věřme, že není vše ztraceno ... i když mafie jsou zřejmě mocné ...

nicmeně jsou / existují pozitivní věci, i za kapitáálismu .... :-))

překvapilo mě jak výrazně levicový ( levicově liberální) je ten havlův projev, co sem dal asi veverka ...

ne náhodou ortodoxní klausisté nadávali havlovi do levičáků, no nic ....
14. 11. 2010 | 20:22

mb napsal(a):

drzá zrzka ... na to vám zdejší levičáci ( komunardi ? ) odpoví : KRADLO SE V MALÉM ...

( já tvrdim že ne ... že spousta lidí i za socíku kradla / kradlo ve velkém ...

ti pak byli nejlépe připraveni na následující životní etapu / éru .... tu kapitalistickou ...
14. 11. 2010 | 20:23

Béda napsal(a):

YZZK,

ještě jeden velice podstatný rozdíl bych zde viděl. Tehdy se říkalo, že krade každý podle hesla babka k babce - cihla k cihle.

Tehdy si ovšem ani Husák nemohl dovolit ukrást ze státního majetku celou banku, včetně všech poboček, koupit za pět prstů a šestou dlaň 40.000 bytů a pod..

Dnes drobný člobrdíček většinou nekrade. na to jsou jiní machři s ostrými pery, v bílých košilích s vázankou anebo motýlkem. Ti nepoužívají ke své sofistikované činnosti kolečko ani řeznický nůž anebo pajcované váhy, ale právní smlouvy, upřímné úsměvy a dostaveníčko si nedávají v hospodě ale na golfovém hřišti anebo v honosné restauraci.
14. 11. 2010 | 20:24

Drzá zrzka napsal(a):

AC

A to je to co minulému režimu vyčítám, devastace myšlení. Každej ví, že se krást nemá, ale když lze, vesele krade dál.
Dřív se kradlo, ale nikde nic nechybělo. Teď se krade, a ejhle ono chybí. Ale to není o režimu, to je o lidech, o jejich morálce. A i tady platí, že házet všechny do jednoho pytle nelze.
14. 11. 2010 | 20:25

AC napsal(a):

mb

Tak já si např. taky nezamykal auto ani chalupu, ale to je složitý, záleží kdo jaké měl a kde...každý nemáme zkušenosti stejné. Ale uvědomte si, že nový režim na očerňování minulého přímo bazíruje. Někde ty generace vyrůst musely a že to nebylo táborech nucených prací je snad evidentní, ne? Trocha objektivity fakticky neuškodí. Nikomu.
14. 11. 2010 | 20:26

mb napsal(a):

zase nesouhlasím ac: nový režim na očerňování minulého přímo bazíruje.

někdo říká že se mu nežilo dobře, někdo říká že se mu žilo dobře ....

neexistuje nový režim, který by bazíroval na očernování režimu minulého ...

jsou jen jedinci se svou osobní zkušeností ...

někomu vyhovuje rovnost v chudobě a ´kradení v malém´ ... někomu to nevyhovuje ...

o zavírání politických vězňů nemluvě ....

kradení, chalupy, a flákání v práci ...

tábory nucených prací to nebyly, jen zadrátovaná republika ...

komunardi nenechali ani svobodně odejít lidi, kteří v komunistickém nebi již nechtěli žít .... njn
14. 11. 2010 | 20:30

yara ze země krys napsal(a):

Bédo, tak to jste mě uklidnil. Už jsem se lekl, že jste příznivec Che Guevary. Ano současný kapitalistický režim má mnoho problémů a nedostatků, ale nikde na světě nebylo nic lepšího zatím vynalezeno. Bohužel v Česku máme tu loupežnickou verzi kapitalismu někdy z minulého století na Klondiku v USA. Jde o to jak zkultivovat naše prostředí při zachování výhod současného režimu a neházet lumpárny třeba pomocí vynucených plošných škrtů ve státní správě na ty dole! Ač příznivec pravice, tak nemohu ani náhodou souhlasit s kroky, které tato vláda dělá nebo vlastně nedělá. Všimněte si, že oni nedělají zásadní systémové kroky pro zamezení tunelů a rozkrádání státních peněz a nesnaží se nastavit pravidla hry tak jako je tomu běžné např. v Rakousku, Německu, Dánsku .... Navíc co si máme myslet o personální politice Nečase nebo Kalouska, kteří se obklopují lidmi, kteří smrdí podrazáctvím na sto honů a také je o nich už spoustu špatného známo! Třeba spousta podrazáků a lumpů přešlo z MD od Bárty na MZ k Fuksovi z ODS. Všimněte si, že když některý vyšší státní úředník udělá tunel třeba v řádu miliard, tak se mu nic prakticky nestane. To by se ve většině zemí EU nemohlo stát.
14. 11. 2010 | 20:31

mb napsal(a):

souhlas s drzou zrzkou 20 25
14. 11. 2010 | 20:31

AC napsal(a):

Drzá zrzka

Ale jo, devastace myšlení, proč ne. Nebylo to poprvé ani naposledy. Dnes je všechno mnohem sofistikovanější, leccos nemáte šanci ani postřehnout a prakticky se děje to samé. Když na problém nebudete pohlížet z ideologických pozic, pak jedna špatnost nahradila druhou.Můžeme se pouze přít, která je lepší.
Soudit bude budoucnost.
14. 11. 2010 | 20:31

mb napsal(a):

jo ac ... ty chalupy byly finančně dostupné, protože jsme je ( ´spravedlivě´) ukradli našim bývalým spoluobčanům, sudetským němcům, víme ... ?
14. 11. 2010 | 20:33

Béda napsal(a):

AC,

k tomu autu osobní zkušenost. Před VLSR jsem jej někdy zapomněl zamnknout před barákem. Po VLSR, se mi jej někdo nejdřív pokusil ukrást zamčené před barákem, podruhé mi jej uzamčené (včetně řadící páky) ukradl za bílého dne a potřetí mi vyrazil okno a ukradl rádio a příslušenství.
14. 11. 2010 | 20:33

Light napsal(a):

Áaá myslel, že (VLSR)! je Voljovník Láskav Strážnou Rukou :-)?

...jinak dobrý a viva naší úspěšné e-k.o. no MIckey mi kyj transmutaci pozdějších ztrát a nálezů

a až dohoří, třeba se pak i má panenko pokrok z mlhy vynoří:)

Ale zase na druhou stranu, nevidím to tak špatně a je dobře, že svého Hořejšího máme, stojí při nás a přiznám se, osobně ve Vás věřím, můj milý vesmírný TAXI (a jsem upřímně dojat sametem výroční to zprávy, 2v1 světelného těla let a naší českou z revoluce evolucí času), jako z pera bájného to F. L. Věka...

Buď proto pochválen sám Václav Hořejší, ať už tolik nehoří a ani drahý to náš bratr kmotr, který nepřepepřil bičem a povznesl dobrou náladou, nám až za politickou ohradu, trefnou zábavou to kuropění, když byl svědkem nejen sebe, ale i při vší úctě svého modré z nebe :o)

Heslem dne nám proto časem dobrým zůstává: Že úsměvnou, oprávněnou, slušnou a konstruktivní kritikou, zmůžeme a jako lidi mnohem víc, než jen stálým žvatláním ó blaha národům a lidmi nemocné to politiky vzájemného nadávání z plných plic.
14. 11. 2010 | 20:34

Ikena napsal(a):

Nemohu souhlasit s profesorem,
driv jsem mohl nadavat pouze na jednu stranu, pokud nepocitam strany Narodni Fronty a bylo mi to houby platny.
Dneska prokazatelne nadavam na strany 4 - tedy modre ptaky, socany, veverky a stranu vykuka Kalouska s chrapajicim knizetem. Bohuzel vysledek je stejny....
Ale presto super pokrok.

Jinak informovanost treba v televizi, o tom, co se deje za humny je OK, sem tam zpozdeni o den ci dva. To je klasika, na to jsem zvykly.

Kazda doba ma sve obeti, treba takovy JUDr. Kucera, ktery je zhrzen za nevdek, ohledne jeho dobrych skutku pro vladu. To je tak ctihodny muz. Oni ti soudci statni zastupci, vlastne vsichni statni urednici maji tezke, drive meli jen jedno UV a dnes je jich povicero a kazdy 4 roky personalni kolotoce.

Jo abych nezapomel, od pristiho roku se nekomu snizi penze. To je taky pokrok.
14. 11. 2010 | 20:37

Targus napsal(a):

To YZZK:

Obávám se, že ta naše česká zbohatlická verze nemá cit pro to, kdy přestat lopaty ždímat. Proto se obávám, že bude nutno dotáhnout pod okna Pražského hradu Auroru.
Pokud ovšem každý, kdo je normální, dříve nezvedne kotvy sám a nepřepluje do vod vlídnějších k nádeníkům.
Vzhledem k tomu, že mám velice mírnou představu, jak to vypadá, když se začne s pročišťováním, důrazně jsem doporučil svým potomkům, aby nemeškali a po ukončení školní docházky urychleně odsud vypadli a nesnažili se zde něco měnit.
14. 11. 2010 | 20:37

AC napsal(a):

mb

Ale no tak, uklidněte se, já bydlel na Moravě a barák si koupil z našetřeného, Sudety sem netahejte. Finančně dostupné byly. Jak už jsem psal výše, měl bych na bývalý režim právo nasazovat mnohem víc než třeba vy, ale nemám rád tak průhlednou demagogii, s jakou se všechno minulé dnes automaticky špiní.
14. 11. 2010 | 20:38

Targus napsal(a):

To mb:

Lžete, odejít mohl každý, kdo chtěl, tedy alespoň v 70. a 80. letech. Chtělo to jen "maličkost", a sice zaplatit za vzdělání od ZDŠ nahoru. Přesné částky nevím, ale mám známé, kteří se normálně legálně vystěhovali do tehdejšího NSR.
14. 11. 2010 | 20:42

mb napsal(a):

dobře dobře ac ... nemate tedy sudetskou chalupu fajn ... :-) .... já si žádné průhledné demagogie, s jakou se všechno minulé dnes automaticky špiní ... ale vy máte jiný názor / postřeh ... kdyžtak písněte kdo tak činí, já si ničehož takového nevšiml ...
14. 11. 2010 | 20:42

mb napsal(a):

jo targus ... někdo odejít mohl, někdo ( jiný ) byl zastřelen u drátů (někdy i za dráty) , myslím že nelžu ... :-)
14. 11. 2010 | 20:43

Pocahontas napsal(a):

a já zas nechodila k volbám a nic mně neudělali
14. 11. 2010 | 20:43

Karel Mueller napsal(a):

Pane profesore,

asi by z Vás by špatný politruk. Ani zdaleka jste neuvedl všechny oslnivé úspěchy, kterých bylo dosaženo.

Třeba ve školství. Vezměte si třeba generálku maturit. Lehčí verzi si zvolili tři čtvrtiny maturantů maturujících z matematiky a znich dokonce až 400 dokázalo odhadnout více než z 80% správné odpovědi. A celá polovina odhadla alespon z 33% správné odpovědi. Zlé jazyky tvrdily, asi staré struktůry, že to byl nenáročný test pro žáky ZDŠ, ale řada učitělů jasně konstatovala, že testy byly neočekávaně těžké.
A což test z češtiny, prof. Piťha utrousil cosi o tom, že test patřil dětem ze 4. třídy ZDŠ. Ale všichni víme, že pan profesor patří do prahor. S hrdostí můžeme konstatovat, že mládež pronikavě chytrá, jak se lze dočíst i v debatách.

Zcela nepochybných úspěchů jsme dosáhli i v oblasti mravnosti, prostituce a tvorba pornografie byly u nás zcela vymýceny. Případné hovory s cizinci by Vám to jednoznačně potvrdily.

Byla zcela vymýcena narkomanie. Určitě si vzpomenete, jak jste za totáče potkával sdrogovanou či podnapilou mládež na každém rohu. Dnes už mládež ani neví, co znamená slovo tráva.

A takto by šlo pokračovat.

Takže pane profesore učit se, učit se, učit se ...
14. 11. 2010 | 20:45

Dalibor Štys napsal(a):

To yara ze země krys
ad nastavit pravidla hry tak jako je tomu běžné např. v Rakousku, Německu, Dánsku ..

Měli jsme společný projekt s norskými partnery placený z Norských fondů. Nejsme schopni z nich vyrazit doklady požadované českým administrátorem projektu. Neustále se ptají, proč musí dodávat mnohem více dokladů než na mnohem větší Evropské projekty. Nehledě na to, že na domácí projekty nedávají doklady téměř žádné. Pravidlya byla vymyšlena na českém ministerstvu financí.

Pravidla nepomohou, naopak, čím přesnější, tím častěji misí být obcházena nebo přijemenším jednáno proti jejich duchu. Protože teorie je šedá kdežto strom života se zelená. Problém je zvláště, když teorii vytváří někdo, kdo o realitě života nic neví. Nejefektivnější je, když můžu partnerovi důvěřovat, že jedná v nejlepší vůli a snaží se co nejlépe splnit to, co slíbil. A když nejedná, má smůlu, deset let si neškrtne.

Nebo z jiného konce, jakmile musím pravidla ohýbat, jak jednou začnu, kde skončím? Co já vím kolik lidí bylo jako nejmenovaný vedoucí autorizované zkušebny, který byl postaven před problém buď systém trochu zmanipuluji, nebo mi od příštího týden končí akreditace a 15 lidí bude bez práce. Přitom nedělal nic špatně, jen celá věc byla nemyslně nastavená.
14. 11. 2010 | 20:47

Targus napsal(a):

To mb:

Jeho problém, že se přes ty dráty snažil dostat. Mohl to udělat legálně a mohl dokonce užít celkem četných hraničních přechodů. Ostatně přes ty dráty nikdo normální nešel. Tedy pokud se bavíme o tom, že zvládal čtení a uměl česky nebo německy.
Btw. víte vůbec, že jsme měli zadrátované hranice i do ostatních socprc?
14. 11. 2010 | 20:49

gaia napsal(a):

od sametové revoluce přibyly na planetě 2 miliardy lidí.

To je hodně , je chaos, větší konkurence, víc hladových krků se dere o svá práva a místo na Slunci.

A bude hůř
14. 11. 2010 | 20:54

mb napsal(a):

jistě targus ... zadrátovanou republiku před imperialisty ochráníme ... njn ....takže jsme ty dráty střihat neměli ... ???
14. 11. 2010 | 20:56

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, jak se říká zemi skoro padesát roků obehnané ostnatým drátem. Sockom ráj ??
http://www.zeleznaopona.com...
14. 11. 2010 | 20:56

Tenco napsal(a):

Drzá zrzka napsal(a)
"Dřív se kradlo, ale nikde nic nechybělo."

Mě chyběly vagony s cementem, který jsem objednával. Zdilo se na sádru.
Tak jsem to zatrh.

Oni zase zatrhli mě.

Kontaktovali mě z StB. Vůbec je to nezajímalo. Zato chtěli ať jim vyklopím něco o dvou slušných lidech, co údajně chtěli utéct do Jugoslávie.
Slušně jsem je poslal do prdele.

A pak se to všecko jaksi nasčítalo a přijedu z dovolené - hele na mé židli sedí soudruh.

Ale kradlo se méně, to je pravda, Maximálně tak dva tři vagóny. :((
V součtu ale možná stejně jak dnes.

Ale to už se nikdo nedoví, kolik a jak a kdo a kdy a proč ...

Dřív se kradlo, ale nikde nic nechybělo.

https://www.youtube.com/watc...

- evidentně ukradený zeppelinovský riff na konci věty :))
14. 11. 2010 | 20:57

mb napsal(a):

Karel Mueller ... co to píšou ... Piťha byl ministr školství za kapitalistického režimu ...
14. 11. 2010 | 20:58

Dalibor Štys napsal(a):

To gaia

Doufám, že se nastěhujou do velkoměst a tam se vzájemně pobijou a bud eod nich pokoj. Každý klacek má dva konce. Nepředpokládám, že by vyrazili mimo města, za pár let ani už nebudou vědět, jak by se tam dostali.
14. 11. 2010 | 21:00

AC napsal(a):

wbgarden

Evropa stojí před kolapsem, abychom se těch ostnatých drátů ještě nedočkali!
14. 11. 2010 | 21:05

Karel Mueller napsal(a):

mb:

Citoval jsem jeho výrok. Starou struktůrou být nemůže a tak patří do prahor.
14. 11. 2010 | 21:05

jezevec napsal(a):

Pro nekompromisní kritiky současného života dávám připomínku starých ,,dobrých,, časů Komančů.-- Sedm divů socialismu -- 1. Všichni mají práci. 2. Přestože všichni mají práci, nikdo nic nedělá. 3. Přestože nikdo nic nedělá, plán práce je plněn na 100%. 4. Přestože plán práce je plněn na 100%, nikde nic není. 5. Přestože nikde nic není, všichni všechno mají. 6. Přestože všichni všechno mají, všude se krade. 7. Přestože se všude krade, nikde nic nechybí. Ano, pro nezodpovědné lidi to byli krásné časy !
14. 11. 2010 | 21:09

Vlasta napsal(a):

Dekujeme za skvely (smutny i vesely) prispevek, ktery tak vystizne popisuje, co se za 21 let v Cesku odehralo. Co je jeste smutnejsi, ze soude podle komentaru, mnoho lidi je zmateno a jeste smutnejsi, ze prosluly cesky smysl pro ironii zustal povetsine nepochopen.
14. 11. 2010 | 21:12

mb napsal(a):

no jasně ... ale tady levouni proti sobě staví režimy ... pitha bezpochyby patří do režimu ´kapitalistického´ ... kdy byl ministrem školství ...

zdravím ...
14. 11. 2010 | 21:13

mb napsal(a):

milí levouni, věnujte pozornost jezevcovu bodu šest: 6. Přestože všichni všechno mají, všude se krade.

njn ...
14. 11. 2010 | 21:15

Karel Mueller napsal(a):

Jezevec:

V tom zemědělství tehdy schopném nás uživit - nikdo nic nedělal? A ve fabrikách dělali Marťani? A měli jsme bilionový dluh? Nebo na nás vybíralo OSN a posílalo sem peníze?
14. 11. 2010 | 21:16

Béda napsal(a):

mb,

Já bych replikoval asi takhle. Dnes 21 let po VLSR všichni mají dluh 135.673 Kč a nikde se nekrade.

Jak je to možné?
14. 11. 2010 | 21:18

xxx napsal(a):

To medikolog; ...nemohli se/kvulilustraku/ podilet..cha,cha,cha;
oni/ti dnesni "modri" privatizatori nebyli vcera rudi a positivni? Nekdy docela vysoko.
14. 11. 2010 | 21:19

gaia napsal(a):

Tenco

oh soon the light
pass within and soothe this endless night
and wait here for you
our reasons to be here..

https://www.youtube.com/watc...
14. 11. 2010 | 21:21

Tenco napsal(a):

jezevec
Pokud vy jste "nikdo", tak s Vašim příspěvkem souhlasím. Asi máte bohaté zkušenosti.
Jinak je mi o hodně moc bližší názor pana Karla Muellera.
Kdybyste tohle řekl v Ostravě, dosral byste přes držku nehledě na to , zda by to bylo v centrálně byrokratickém kapitalismu či mafiakapitalismu.
14. 11. 2010 | 21:21

gaia napsal(a):

wbgarden

za chvíli budete muset ty své čarověníky také oplotit, teď psali, že je kradou i na výstavě v Průhonicích.
14. 11. 2010 | 21:22

gaia napsal(a):

Dalibor Štys

to je právě na nich to nejhorší, že každý z nich chce auto.

a pak si kousek planety oplotit a mít tam barák.
14. 11. 2010 | 21:24

mb napsal(a):

beda ... asi proto, že se ( všude a stále ) krade ... nechtějte abych vám řekl, proč tomu tak je ...

blbý je že s tim sotva jde udělat něco :

1. systémově

2. mravně ( že krást se nemá )

ale zde jsme asi ( prakticky ) u našich polistopadových trablů ...

tedy že se krade ...

ale jak z toho ven bedo ... nevim fakt nevim .... transparency international ... vaclav laska, obraťte se na něj ...

ještě taky olda kužílek by vám snad odpověděl ....

havel ´97 .... mafiánský kapitalismus, bratrstva njn ...
14. 11. 2010 | 21:25

mb napsal(a):

chtěl jsem napsat u kořene našich polistopadových trablů ...
14. 11. 2010 | 21:25

mb napsal(a):

jistě Karel Mueller ... a taky se v severních čechách nedusily děti smogem ....
14. 11. 2010 | 21:26

Tenco napsal(a):

re: dostal /pardon, zvláště dámy/ :))
14. 11. 2010 | 21:27

yara ze země krys napsal(a):

Dalibor Štys:
Doufám, že snad nejsme ve sporu.
Už jsem se s úřednickou zvůlí také setkal a vím jak umí úředníci záměrně vytvářet potíže. Bohužel platí stará pravda, že schody se zametají ze shora, jinak to ani nejde.
14. 11. 2010 | 21:27

AC napsal(a):

Tenco

:-))
14. 11. 2010 | 21:29

Tenco napsal(a):

gaia
Dobrý. YES to je skoro jako ELP nebo King Crimson. :---()

Něco veselejšího a optimističtějšího :

https://www.youtube.com/watc...
14. 11. 2010 | 21:29

Béda napsal(a):

mb,

čistě pro aktualizaci a ilustraci jednoho z nejvýraznějších úspěchů vývoje po VLSR.

Pan prezident Klaus říká něco ve smyslu, že je to nejlepší doba v dějinách tohoto národa.

Vždycky ovšem zapomene ze skromnosti (byť je to ekonom honosící se vědeckými tituly) dodat cenu toho blahobytu.

Zde pár údajů:
- výše veřejného dluhu = 1,42915 bil. Kč,
- úroky placené ze státního rozpočtu = 44,2 mld. Kč,
- průměrná rychlost zadlužování = 5346 Kč/ sekundu!!!
- průměrný nárůst HDP= 1934 Kč!!!
14. 11. 2010 | 21:35

mb napsal(a):

ještě pro bédu, napíšu vám jaké tři teze nám václav láska sdělil ... co jako (nejen zelení) politici ( a nejen politici ) máme činit :

1. jít příkladem ( v nekradení ) jako politici

2. neodsouzení ( z trestného činu) neznamená že nemáme morální a politickou odpovědnost za nějaký ( jakýkoli) poklesek / nesrovnalost

3. neříkat proč něco nejde ( proč nelze přijmout antikorupční zákon ), ale ptát se, co máme udělat proto, aby žádoucí (pozitivní) změna mohla nastat ...

václav láska odchází po 7 letech ....

njn ...bedo ... vol SZ
14. 11. 2010 | 21:36

mb napsal(a):

Beda ... Klause mylujy asi jako osinu v zadku ...
14. 11. 2010 | 21:37

Béda napsal(a):

vsuvka: 1934 Kč/sekundu!!!
14. 11. 2010 | 21:37

argun napsal(a):

Profesore,
Vy nikdy nezklamete. Opět výblitek, jeden z Vašich nejhorších, řekl bych. Kde by jste byl bez VLSR?

Jedině ta poslední věta je v pořádku. Opravdu nevíte.
14. 11. 2010 | 21:37

Karel Mueller napsal(a):

mb,
to je pravda, ale to jiná kapitola Mohli bychom vzít počt rakovin ehdy a dnes ... třeba.
14. 11. 2010 | 21:38

Karel napsal(a):

Pssst !

Wbgarden nám všem tu něco sděluje.
Naslouchejte ...
14. 11. 2010 | 21:40

mb napsal(a):

souhlas KM ... proto jsem v zelených ... my dbáme na čistotu ovzduší ... s pozdravem ...
14. 11. 2010 | 21:42

Béda napsal(a):

mb,

dnes již víceméně nekradou - nerozkrádají státní majetek běžní řadoví obyvatelé. Ti by se tak akorát teoreticky mohli okrádat sami mezi sebou. Této privilegované výsady se dostalo téměř výlučně politikům a různým parazitům na tzv. "veřejných" (to znamená na míru za zavřenými dveřmi ušitých lobbistům a korupčníkům) zakázkách. Dnes se taky již nekrade za pomoci koleček (to dělají tak maximálně bezdomovci vozící do šrotu kovový odpad), ale velice progresivně a nesrovnatelně efektivněji elektronicky několika kliky na klávesnici.
14. 11. 2010 | 21:45

Karel Mueller napsal(a):

mb:

Asi jste mě špatně pochopil, dnws je počet rakovin daleko vyšší, přes tu nezpochybnitelně vyšší čistotu v severních Čechách, kde střídavě žiji. Nevím proč ... zdravím.
14. 11. 2010 | 21:48

mb napsal(a):

KM ... jedná se o kombinaci vlivů ... prašnost z povrchových dolů ... automobilismus ... případně další průmyslové exhalace ... úroveň Noxů ... jsou na to mapy .... ostravsko, praha, severozápadní čechy, větší města .... proto je vyšší počet rakoviny ( zřejmě ) ... a vesele se betonuje a vytvářejí dálnice .... pokrok ... víme ... šťastné zítřky víme ... hořejšího boží optimismus ... víme ....

s pozdravem
14. 11. 2010 | 21:51

mb napsal(a):

béda ... já nerozporuju že se krade ( jako se kradlo dřív ) a co s tim jako chcete dělat .. ?

diktatura .. ??

sekat ruce ... ??

šariju ... ??

možná i na to dojde ...
14. 11. 2010 | 21:54

stále rebel napsal(a):

Pro Béda.
Graf vražd
http://www.czso.cz/csu/dyng...

„V období po sametové revoluci spáchali zločinci nejvíce vražd nebo pokusů o ně v roce 1998, kdy policisté vyšetřovali celkem 313 případů. Naopak nejméně vražd - 186 - řešili policisté v roce 2005.“ (Patrně se vracíme i počtem vražd do devadesátých let.)

http://www.novinky.cz/krimi...

Patrně se vracíme i počtem vražd opět do devadesátých let.
14. 11. 2010 | 21:54

vlk napsal(a):

Pane profesore
nezbývá než před Vaším výčtem sklonit hlavu. A říci - to jsme to dopracovali.
Jak ale vidíte, je spousta šťatsných, co jsou v tom marastu doma a rádi. Až oři tom chrochtají blahem.
Mimochodem - četl jste Příběh opravdového prasete , co do jedné disksu e nedávno pověsila paní S.Š. je to od Pečenky z Reflexu. A to dokonale vysvětluje mentalitu těch, co si chrochtají.
14. 11. 2010 | 21:55

martiXXX napsal(a):

bydlení je velmi drahé....zase elektronika s kterou jdou sledovat barvotiskové vyprávěnky je velmi levná

je to určitě lepší režim než komunismus ale je to také velmi nedokonalé.a je to zklamání
14. 11. 2010 | 21:56

Carlos V. napsal(a):

argun : Pan profesor dost možná patří do jednoho specifického typu lidí.

Neduživý chlapec, často s brýlemi nebo i jinou tělěsnou vadou. Inteligentní, ale s omezenou schopností začlenit se do kolektivu.

Tací chlapci často řeší své problémy, často jistě nezaviněné, odstupem od smrtleníků. Odstupem pohrdavým, kdy oni blbci žijí své ubohé životy.
Jejich mečem je jazyk a jejich jazykem ironie. Ironie zlá, jedovatá.

P.S. Vždy mě hrozně bavilo srážet těmhle chlapcům seběvědomí třeba pár partiemi šachu ... i když mi pak vysvětlili, že šachy neznamenají měřítko inteligence .. té jejich :-)
14. 11. 2010 | 21:57

martiXXX napsal(a):

to carlos V..začlenění do kolektivu považují za plíživý stádní, komunistický prvek; kolektivismus byl na praporech komunismu....sindividualismus, to byl kapitalismus
14. 11. 2010 | 22:02

mb napsal(a):

ještě bédo asi je důležité jak si kdo definuje úspěch ...

je li v definici jedněch úspěšný ten, kdo je bohatý ač třeba krade ( tedy se úspěchu dopracuje nekalými prostředky) ... asi to ve výsledku nezaloží dobrou společnost ...

považuje li někdo za úspěch, že se chová mravně a nekrade ...

může to založit i relativně spravedlivou společnost ...

takže je otázka kolik lumpů si republika může dovolit ... a co s nima .... njn
14. 11. 2010 | 22:03

stále rebel napsal(a):

Pro mb.
Ty diktaturo, podívej se na Rakousko nebo Německo.

Rok 2007 počet vražd
ČR 196
Rakousko 45
Německo 692

Podívej se na počty vězňů - Prison population
http://nui.epp.eurostat.ec....
14. 11. 2010 | 22:03

mb napsal(a):

marixxx ... myslel jste xindlvidualismus ... ??
14. 11. 2010 | 22:05

Tenco napsal(a):

gaia
A jednu na dobrou noc. /je tam zakódovaný takový testík/. :))

https://www.youtube.com/watc...

A v podstatě je ta písnička i k tématu, když tak zapřemýšlím hlouběji než jsem zvyklý přemýšlet obvykle.

No tak tedy ještě jednu , když jinak nedáte. Také k tématu, ale to už chce čtvrtou dimenzi. :))

https://www.youtube.com/watc...

Tak dobře. Úplně poslední pro nepřemýšlivé. Co to potřebují naservírovat přímo na hlavu. Jak máslo na chleba :
https://www.youtube.com/watc...

Dobrou noc.
14. 11. 2010 | 22:05

mb napsal(a):

a rebele těmi statistikami chcete dokázat co ... ??

že jsme v porovnání s rakouskem a německem necivilizovanou zemí ... ??

no souhlasím ... taky tu 40 let vládl bolševik ... a předtím bezmála 10 let fašisti ...

to by bylo aby tu mravnost z lidí nevytloukli .... njn ...
14. 11. 2010 | 22:07

Carlos V. napsal(a):

martiXXX : začlěnění do kolektivu ... brrr ... někdy mám fakt strašnej slovník.

Ale jak to popsat ... nešikovnej chytrej kluk, protivnej, nedá nic opsat, ostatní se mu posmívají, občas ho i ztlučou.

Nemá kamarády, maximálně takové jemu podobné.

On se zavírá do sebe, plánuje pomstu hnusnému světu podřadných, a mezitím je stírá jedovatým jazykem.
14. 11. 2010 | 22:11

Patricie napsal(a):

Bedo, Bedo, co mám udělat, abych se ti odvděčila za tvé vědecké pojednání? Nic to však nemění na tom, že jsme byli před 21 lety podvedeni, a celých 21 let není nikdo, kdo by veřejně řekl, že se to celé dělalo pro navrácení Havlova majetku. Jako důkaz pokračujícího komunismu s Havlovou tváří uvádím reklamu Dášenka a Václavka ... Probuďte sse už a uvažujte. Tak jakko zde nebyl dotažen socialismus a následný komunismus, není zde nyní ani demokracie. Oba "režimy" vypadají jinak. Lidé ovšem za totáče kopulovali stejně jako dnes. Politiky máme stejně "inteligentní" jako jsme měli ... KDE vidíte změnu???
14. 11. 2010 | 22:15

999 napsal(a):

stále rebel: Ono je také důležité vědět, jaká je struktura těch vězňů. Kolik z nich sedí za vraždy a loupeže, kolik za neúmyslné trestné činy, za neplacení alimentů atd., atd.
14. 11. 2010 | 22:16

stále rebel napsal(a):

Pro mb.
Ty jsi opravdu hlava až by člověk z tebe brečel.
V Německu nebo Rakousku nevládli fašisti?
Kdo pak vládnul v NDR?

Není to ani fašismem ani komunismem je to lidmi jako jsi ty.
14. 11. 2010 | 22:16

mb napsal(a):

stale rebel ... v německu a rakousku vladli fašisti ... ale po válce přijali marshallův plán .... a budovali demokracii, SOCIÁLNĚ - tržní hospodářství ...

přejeli nás jak ekonomicky, tak kulturně ...

máte se něčím problém, něčemu nerozumíte ... ???

co je lidmi, jako jsem já ... ?

kradu ... ??

rebele, rebele ..... it´s so sad .... pity creature ...
14. 11. 2010 | 22:19

stále rebel napsal(a):

Pro mb.
Baviči.
14. 11. 2010 | 22:26

Béda napsal(a):

Patricie,

podstatnou změnu vidím v tom, že to co komunisté nedokázali za 40 let, dokázali postkomunisté za 21 let. A dokonce nesrovnatelně víc.

Rychloobrátkové užitné hodnoty vyměnili za ekonomickou podstatu a budoucnost národa. Vyplundrovali státní majetek a zadlužili veškerou populaci na desetiletí dopředu, pravděpodobně ji zatížili nikdy nesplatitelným dluhem, levně vyprodali téměř všechno co mělo nějakou významnější hodnotu, zhasínáním světel a útěky před právníky naprosto demoralizovali společnost.

Celou společnost uvrhli do područí bank a finančního kapitálu. A teď vystavují účet těm, které okradli.
14. 11. 2010 | 22:26

voroshilov napsal(a):

mb:
Ja diskusi nesleduji(nemuzu ustat to rouhani proti demokracii ze strany profesora)ale jak te Nemci a Rakousane predbehli kulturne?Mas rad jejich prasecinkly,takove fekal porno?
Uz jsou tak stastne ze placou kvuli multi kulti,nechces take si pujcit take par turku a albancu?
14. 11. 2010 | 22:30

Aktiv napsal(a):

Patricice- je to horší než podvod, je to plánovaná destrukce společnosti-na konci budou jen ostnaté dráty, plynové komory a komíny krematórií, a především milióny recyklovatelných otroků a jejich neomezených pánů nad životem a smrtí.
To je budoucnost , která byla započata před 21 lety:-)

Hitler to zavedl a zdokonalil, a tyto to jen obnoví a zdokonalí za pomoci nejnovějších technologií.

To je sociální pragmatismus v praxi.Člověk jako jednotka není k ničemu dobrý!Jen na práci a k recyklaci, aby zbytečně nepřekážek v systému...
To přesně vím
Mám více než tušení!
14. 11. 2010 | 22:34

mb napsal(a):

víš rebele ( když už si tykáme ), nějak nerozumím tvým argumentům ... máváš mi tu statistikama vražd ... z nichž zřejmě vyplývá, že je u nás relativně více vražd než v rakousku a německu ...

co tou statistikou chceš sdělit ??

že jsme více krvežíznivý / více brutální národ ... ?

nerozumím ....
14. 11. 2010 | 22:42

mb napsal(a):

no jasně vorošilofe ... mají fekal porno a co ... maj i jasperse, sloterdijka ...

co máme my ???

jenom to fekal porno ?

o co se můžeme opřít ?

o mravnost václava klause ???

( jako jsme se mohli opřít o mravnost t.g.m. ???
14. 11. 2010 | 22:46

vlk napsal(a):

Speciálně pro zdejší pravověrné sem dám odkaz
http://www.vasevec.cz/blog/...

To proto, aby bylo jansé, jak vypadá naše současná horká realita.
docela jsem si na tom zamakal. Zadarmo. A přesvědčivě to ukazuje, jak s e profesor hořejší mýlí. Jistě mi to potvrdíte.
14. 11. 2010 | 22:50

argun napsal(a):

Carlos V.
Může být, tak nějak... Řekl bych, že se jedná v jeho případě o fetišizaci racionality, což je v podstatě duševní invalidita. Máme přece jen dvě mozkové hemisféry... a to rovnocenné.

Ironie mi obvykle nijak nevadí, ani ta jedovatá, ovšem ta profesorova mi vadí, neboť je většinou zoufale nevtipná, prvoplánová, křečovitá a bez kontextu. Někdy si říkám, že píše ty blbé texty schválně, aby lámal rekordy v počtu přístupů. Inu každej máme nějakou tu ctižádost...

Vlk zase úslužně klepe hlavičkou o hřebíček, všimněte si. No není to sranda tady?
14. 11. 2010 | 22:55

jezevec napsal(a):

Sedm divů socialismu je dobová lidová tvořivost, kterou jsem si dovolil dát do placu. Na odezvu můžu jenom dodat, že se za Husáka dělalo, ale jenom někde. Tak např. ženy v textilkách. Horníci, co mám informace z té doby,se moc nepřetrhli. Ale o to více,pak po práci zakalili.Lidé dělali, ale všude byla produktivita nízká. Byla umělá zaměstnanost. Práci jednoho člověka dělalo 3-5 lidí. Celý ten systém demoralizoval pracovní návyky.Ale to pamětníkům nemusím říkat.
14. 11. 2010 | 22:55

Pípa napsal(a):

Largo dezolato.
Václav Havel
14. 11. 2010 | 22:58

Karel Mueller napsal(a):

Béďo,

Váš poslední příspěvek se čte hodně nepříjemně i tak sarkastickým duším, jako je moje.

Je třeba být realista. Nemáme do budoucna šanci. Je jen otázka času, kdy to Asie, nejspíš Cína přebere.

Nevím, co bych o současnu řekl. Tedy vím, ale právě na to nemám chuť ...
14. 11. 2010 | 23:01

vlk napsal(a):

Argune
jestlivá vono to nebud e tím, že ani prof. Hořejší a ni já nemáme váš kachní žaludek. který prostě v pohodě zblajzne všechno co famiglia 118 vypotí.
Prostě , že nemáme důvod si v tohle chlívku šťatsně chrochtat.
A bavím s e tvaší jasnozřivostí nad svým ochotným přitakáváním. Ta vlastnost mne provází už od raného děství. Jo jo.
14. 11. 2010 | 23:02

Jaka napsal(a):

Páne jo, tady je zas plno těch, co vědí, jak se to mělo dělat a jak do politiky šli jen zloději. Tak proč jste do té politiky nešli? Určitě byste to zvládli levou zadní a naprosto skvěle... Přetvoření komunismu v parlamentní demokracii a tržní ekonomiku totiž nebylo nikdy a nikde snadným úkolem. Ono totiž jde o spontánní proces, kterého se účastní miliony lidí, se svými zájmy, sny, plány a často i nepochybnými nedokonalostmi a nedobrými vlastnostmi, ne o kontrolovaný experiment prováděný ve vakuu.
Nedávno uveřejněná zpráva orgánu Treuhandel majícímu na starosti privatizaci DDR. Z té jasně vyplynulo, že v bývalé NDR se „ztratilo“ – česky: bylo vytunelováno - při privatizaci daleko více peněz než u nás. Náš tisk ponechal tu zprávu bez povšimnutí, protože mu nešla pod nos.
14. 11. 2010 | 23:03

voroshilov napsal(a):

mb:
Neni to tak hrozne jak myslis,je to jeste horsi-takovy marast je vsude,v Nemecku,Rakousku,Francii a dokonce i v USA(tam predevsim)to ze to nevidis ze sveho Kocourkova jeste neni duvod tady malovat Dantove peklo,muzes verit ze ted nekde na polskem nebo spanelskem diskusnim foru probiha stejna debata,porad nekdo nadava na komunu,fasizmus nebo republikany.
14. 11. 2010 | 23:03

vlk napsal(a):

Jo Argune
pusťte si bednu. Novu. Až budou dávat Ordinaci v Růřžové zahradě nebo reklamy . tam je váš svět. Užijte si ho.
14. 11. 2010 | 23:04

vlk napsal(a):

Jaka
jestlivá vono to nebud e tím, že zatímco český tisk opomenul zveřejnit přesná německá čísla neopomenul kdysi upravit a to silně směrem dolů čísla o kradení během "úspěšné" jak jinak že, transformace v ČR směrem dolů.
Ostatně kladu s i otázku, když s e toho v Německu ukradlo více, jak je možné, že v korupčním žebříčku Transparency Int s e rok od roku propadáme s tále dolů, už jsme dokonc e za Bhutanem, Saudskou Arábii a Jordánskem,. A Němci neklesnoua neklesnou. Tedy určitě ne na naši úroveň. %Řekl bych , že máte velký logický problém. Velký.
14. 11. 2010 | 23:08

Béda napsal(a):

Karel Mueller,

specielně pro vás:
http://www.outsidermedia.cz...

"Profesor Michael Hudson: Financování se stalo novou metodou válčení"
14. 11. 2010 | 23:09

Al Jouda napsal(a):

Ještě na tom nejsme jako Slováci, kteří si museli vypůjčit 80 miliard euro. Řecko si prý muselo vypůjčit 110 miliard euro, což není zas o tolik více !
14. 11. 2010 | 23:10

mb napsal(a):

vorošilofe ... ja si to nemaluju ... delam co umim / muzu ... nemam rad ani extremni levici ( levičáky ) ani extremni pravici ( pravičáku) , vážím a vyvažuju ... njn ...
14. 11. 2010 | 23:11

yara ze země krys napsal(a):

vlkovi.
Díky za odkaz, co jste v článku popsal je naprosto přesné a dává to téměř jistotu poznání, že na nejvyšších postech v Česku byli a pořád jsou lidé, kteří patří kamkoliv, jen ne do vysokých politických funkcí státu. A bude hůř!
14. 11. 2010 | 23:13

mb napsal(a):

jaka ... já nemohl jít do politiky neb jsem byl mlád ... teĎ jsem již sdosti stár ... a tak jsem skrovně v politice ...
14. 11. 2010 | 23:14

vlk napsal(a):

Yara
díky za květiny. Jsme na ten článek docel a pyšný. Nicméně teprve teď jem zjistil, že nejdou otevírat odkazy.. Za což s ep.t. publiku omlouvám, přesto, ež za to nemohu. Ale lze s e na ně dostat jinak. A je to skutečně naprosto výživné čtení. Pro všechny zdejší pravověrné. Pro ty co si v tomhle bahně chrochtají to bud e pamlsek. A vyhověl jsme Rumcajsovi. On dal za Bartáka ruku do ohně. Byla by škod a,aby o ni přišel. nemohl by kasírovat.
No a to by byla škoda. Třeba s epostaví Bartákův střešovický Hilton a Rumcajs by třeba nemohl vzít za kliku. měl by upálenou pravici.. Představte si tu hrůzu.....
14. 11. 2010 | 23:28

Béda napsal(a):

vlk,

to rozhodně není špatné. Nezávisle od vás jsem pod posledním Lipoldem dospěl k podobným závěrům.
14. 11. 2010 | 23:29

Karel Mueller napsal(a):

Béďo,

díky za odkaz. Tohle dopadne špatně ...
14. 11. 2010 | 23:29

slavwin napsal(a):

Provokační srandičky, neuhlídali jsme b rejdy bolševických zlodějů. Je třeba si připomínat, kdo je bolševický zloděj jinak jsou neoprávněně napadáni podnikatelé a jejich záslužná práce je spojená s rizikem. Bolševický zloděj nepodstupuje žádné riziko, ze začátku bral vše všem. Teď je v určité defenzivě, snaží se ukrást ze státního rozpočtu, kde lide v demokratickém procesu vyčlenili finanční prostředky na pomoc při zakládání rodiny, pomoc v nemoci a ve stáří. Nebude jednoduché ty pijavice usměrnit, lehce nabyté peníze jim pomocí úplatných prokurátorů, soudců policajtů umožňují být za větrem. Před zákonem jsme si všichni rovni, ale Sokola si může dovolit zase bolševická pijavice. Nebude se jich jednoduché zbavit, ODS zřejmě vznikla jako jejich záchrana, ale je třeba přivítat iniciativu některých odesáků to aspoň trochu usměrnit.
14. 11. 2010 | 23:41

hoven napsal(a):

ja sem až ted pochopil, že profesor je vlastně neštastnej člověk.
14. 11. 2010 | 23:44

argun napsal(a):

Vlku vlku,
takový analytik a takové pitomosti...
Jaká je věcná vazba mezi mým konstatováním, že Hořejší píše blbé blogy, a Vaším dojmem, že si v současné realitě chrochtám? Napovím Vám - žádná. Tomu, co jste předvedl, se říká oslí můstek. Polepšete se.

Pokud jde o Novu a Růžovku, nemůžu sloužit, omlouvám se. Bednu nevlastním už asi 10 let. Jo, mimochodem, některé reklamy jsou docela vtipné, řekl bych. Narozdíl od Hořejšího "humoru".
14. 11. 2010 | 23:53

Kanalnik napsal(a):

Podle mne, pane profesore, timto blogem kalite na to, co se stalo v listopadu 1989. Nic z toho, o cem ve skutecnosti pisete, nebyl odkaz sametove revoluce.

Nicmene takoveto provokace jsou vam vlastni. Samozrejme vsichni vime, ze jste to vlastne tak nemyslel. Jako obvykle....
15. 11. 2010 | 00:11

Carlos V. napsal(a):

vlk : míjíte se v argumentech. Blog Hořejšího je kyselý výkřik. A blbě kyselý, že vypadá jak napsaný pro Halo noviny - či snad ještě spíš pro Štěpánovy ultrakomunisty.

Postě pan profesor svoji kyslou zlost vybíjí tak mocně, že pro uvolnění šťáv obětuje a popírá i vše dobré, co změny přinesly.

Jinak k Vašemu blogu - chutě do nich. Bylo by krásné všechny ty šizuňky pozavírat.

Jen to hloupě stavíte ideologicky. Posledních pár let je u lizu ODS - a proto jsou její průšvihy víc vidět. A to nemluvím o lidovcích (teď TOP), ti mají cestičky vyšlapané ještě déle.

Ale ... když byl Standa u moci, nebylo to lepší. A sotva bude líp - Bohouš je snad relativně čistý, ale o to nechopnější, a tak čeká schopný (všeho) Michal ...

A co říci třeba o chlebodárci Vašeho webu ? Zeptejte se ho :-)
15. 11. 2010 | 00:14

hoven napsal(a):

profesore,
doporučuju si pustit film "a christmas carol". tam se uvidíte a je tam i návod, jak z toho ven
15. 11. 2010 | 00:37

nic napsal(a):

Pro mb.
Politicky aktivní nejsem, občansky ano. Např. v naší městské části bylo zaoeno občanské sdružení, které mapuje a upozorŇuje naše spoluobčany o podivných aktivitách naší radnice. A co je to platné? Nic. Lidé jen zanadávají, že jsou pozemky prodávány pod cenou, obcházeny zákony, řádí tu betonářská lobby atd. Všichni zanadávají, ale ve volbách to dopadne jako vždy. Např. kauza podvodů na fakultě v Plzni byla vyhlášena jakožto nejzajímavjší a nejvíc pobuující lidi. Je zajímavé, že lid zanadávají a ddožadují se trestů, když o několik měsíců později zvolí turbostudentku do parlamentu. Lidé jsou přežraní podobných kauz, každý den jsme z médií informováni o podivných státních zkaázkách, liech jakoje \Krejčíř , drogách, protituci, korupci atd.,, ale beeme to jako samozřejmost. Dokonce i podvodnici do parlamentu zvolíme i s máslem na hlavě. Do ulic dokážeme vyjít jen v případě, že vyhajeme MS v hokeji. Korupní skandály nám sice vadí, ale zadek kvlli tomu nezvedme, jen si to v novinách pečeme a zanadáváme.
15. 11. 2010 | 02:39

prifes bernward napsal(a):

Jinak nehodlám přeceňovat romantický dav v ulicích, natož démonizovat nějak 17.11. Podle méo názoru to byl nevyhnutelný vývoj, neudržitelný stav, když ostatí kmunistitcké stelity padaly.
Někde jsem etl zajímaviu úvahu: pád komunismu odožil pád kapitalismu o čtvrt století. S tím souhlasím. Pádem železné opony se našla na hladovém komunistickém bloku dostatek místa pro odbyt výobků ze západu. Za chvíli budeme pežraní, zadlužení, utopení v odpadcích. Hroutí se náš nový velký batr. mírá na dluhy. Naše země bohužel také. Naučil nás dělat machy s prázdnou kapsou, na dluh. Jen nikomu nedochází, že ty dluhy bude muset zaplatit. Dělat macha na dluh? Ubohé, ale e studené válce to vyhrálo.
A EU? Dříve jsme byl v RVHP. RVHP nám nakazvala, kolik čeho mmusíme vyrobit, aby byl dosttek i po další země RVHP. Mělo to však adu chyb. Cenrálně plánvan hospodářství mělo adu nedostatků. Dnes ám EU zakazuje, co máme vvyrábět, ač u nás měla výroba svou tradic, dostatek odbytu, dobré podmínky..... EU u nás poškozuje, ptotože nám tuto výrobu zakazuje vými kvótami. Např. nám zlikvidovl cukr, což byla super komodita. takže díky, máme dnes skoro stejnou situaci jako před rokem 89. stejně blbé a hloupé,.
15. 11. 2010 | 02:53

kočka šklíba napsal(a):

Pame Hořejší, dostala jsem se k Vašemu blogu až nyní. Skvělé. Komentáře jsem nečetla. Asi budou velmi zajímavé. ;)
Asi už ničím jiným než ironií se tahle doba a hlavně stav státu nedá komentovat ;).
15. 11. 2010 | 03:03

Dalibor Štys napsal(a):

To yara ze země krys

No, jsme ve sporu. Já myslím, že víc pravidel nepomůže. A míň taky ne. Trochu pomůže o hodně míň lidí na km2. Ne proto, že by měli menší tendenci se chovat tak, jak se chovají, ale mají míň příležitostí se za někoho schovat. Jejich výsledky i chyby jsou holt připsány jim a oni s tím žijí.

Lidi jsou pořád primáti a ti žijí v hierarchických klanech. Ve větších tlupách jsou hierarchie stabilnější.

Proč je to u nás jinak než v zemích s jinou tradicí? Kultura se dědí, pěkným českým slovem traduje.
1) V zemích na jihozápad či hodně na sever od nás pořád ještě přežívá kultura z doby mnohem naředěnejší. Ale všeho do času.
2) U nás se naopak traduje úplně jiná kultura, ta z doby nacismu a různých forem komunismu.
Dobré i špatné myšlenky umírají až se svými nositeli.

Možná velmi významné je i
3) Nechali jsme sem masivně vstoupit lidi fyzicky a jazykově podobné, kulturně však velmi odlišné. Před Rusy varoval už Palacký a měl pravdu. Je sice obtížné najít správnou míru mezi pomocí pracovitému bližnímu a napomáhání vykukovi, který vás chce využít, ale pokud je to masovka, mělo by se to pohlídat.

To Gaia:
Nový obyvatelé megalopolí si nic neoplotí, spíš se pobijou. Oplocení by znamenalo odchod z měst, ale oni do nich přece tradičně směřují, je tam přece líp, to ví každý, je to tradice. Jako obyvatel celkem luxusního městečka na opravdovém venkově to slyším dnes a denně kamkoliv v Česku přijedu. Vždy těsně před lamentací kohože to mají na radnici a co zas kdo kde provedl, ukradl nebo zastavěl. :-))))

Fajn je to třeba jistě v různých těch severomexických městech, co se o nich tak často píše :-) Jako instruktážní film nabízím např. Gangy New Yorku.
15. 11. 2010 | 05:39

yara ze země krys napsal(a):

To Dalibor Štys
Buď jsme se nepochopili, nebo jsem ještě rozespalý já a nevidím žádný rozpor, protože to co píšete si myslím také. No nic, jdu makat, Arbeit, macht, frei!
Pěkný den!
15. 11. 2010 | 05:59

yara ze země krys napsal(a):

vlkovi:
Samozřejmě, že máte v odkazovém blogu pravdu. To, že bývalý americký velvyslanec a jeho lidi se ozvou a po dlouhé době a vzpomenou si na nemravné chování Bartáka je jasný rukopis Vondry. Je to vlastně namířené celé vůči Kalouskovi, protože Barták je chráněnec Kalouska. Jen Vojta ze mlejna by si toho všeho nevšiml. Naši političtí borci se mezi sebou nějak začínají škorpit. Jen tak dál, třeba se dozvíme o trochu více!
15. 11. 2010 | 06:07

vlk napsal(a):

Béďa+ Karel Mueller +Yara
dnes ráno viz http://www.novinky.cz/domac... dostala tatra nový drajv. Muhu jen konstatovat, že přesně tím směrem, který jsem dovodil. Se špičkvou informací -Cabaniss , ještě jako velvyslanec tvrdě prolobovával jak Tatry , tak Pandury!!!

Argun
bednu byste si nutně měl koupit. Už proto, že mnou doporučené pořady vás utvrdív tom, že prof. Hořejší opravdu píše nesmysly.
A oslí můstky, specielně u vás netřeba používat. Pokud totiž je pro vás blog profesora Hořejšího nesmyslem, pak ted ynutn ě platí pravý opak jeho tvrzení. Byť ironických. Pro lidi s kachními žaludky zcela jistě. Chrochtají si. Tak si to pochvalujte dál. Žijte si svůj opravdový příběh opravdového...

Carlosi
máte jistě pravdu. Ano, soc dem toho má za prsty také hodně. O tom žádná.což byl také důvod, proč jsem v roc e 2006 volil proti svým zvykům. Jak je tady ostatně velmi dobře známo. A proč mi tak moc vadí koalice s modrou u nás v městysu, CHomutově, v Praze ave všech městech kd e nastala, pokdu tam místní ODS má pověst jako ve jmenovaných městech
Ohledně vašich charakteristik jmenovaných pánů - naprostý souhlas. Vidím je přesně stejně jako vy.
A provozovatele webu kd e píši se těžko na něco zeptám. Nejsem s ním v žádném konraktu. Jsme pouze uživatelem jeho prostoru, nic víc. A jak lze tam uvedených textů snadno doložit - uživatelem velmi svobodomyslným. A tak to také zůstane.
15. 11. 2010 | 06:22

vasja napsal(a):

No jo, pane profesore. Ta doba, kdy ste jako Ježíšek posílal z Ameriky do ČSSR žvejkačky a časáky s nahejma babama je fuč.....
Tehdá to byl božskej pocit, že jo:))
15. 11. 2010 | 07:00

Béda napsal(a):

Zde pouze pro dokreslení:
"Úvěry od bank podražily, ČNB přitom už dva roky snižuje úroky.

Česká národní banka (ČNB) od léta 2008 celkem osmkrát za sebou snížila klíčovou úrokovou sazbu, tzv. dvoutýdenní repo sazbu, ve snaze srazit ceny úvěrů a podpořit tak ekonomiku. Přestože se od této sazby odvíjí – jak ještě před krizí tvrdili i samotní bankéři – úročení půjček v komerčních bankách, například spotřebitelské nebo kontokorentní úvěry od té doby výrazně zdražily..."
celý článek viz
http://www.novinky.cz/finan...
15. 11. 2010 | 07:09

Béda napsal(a):

vlk,

ano, nepochyboval jsem o tom, že jednání p. Cabanisse není součástí něčeho komplikovanějšího (co zůstává prozatím pod pokličkou) a nevěřil jsem tomu, že pan Cabaniss je veden při svém náhlém návratu paměti pouze přímočaře čistými úmysly boje s korupcí...

Ten obchod smrdí totiž celý korupcí od A do Z na sto honů.

A zcela jistě máme před očima lítý boj dvou silných politických lobistických skupin, kde jedna z nich se snaží vtáhnout na svou stranu hřiště do hry velmoc, ve prospěch firem které obě lobistické skupiny konaly. Koneckonců, vždyť hlavní aktér a iniciátor kauzy byl předtím velvyslancem této velmoci.
15. 11. 2010 | 07:20

Béda napsal(a):

Dovětek,

smutné je, že při tom šití zakázky na míru zkolabovala firma s mnohaletou tradicí a hromada lidí přišla o práci.

Ale koho by to nakonec při té vysoké politické hře zajímalo?
15. 11. 2010 | 07:24

gaia napsal(a):

Dalibor Štys

já, jako tisková mluvčí matky přírody si opravdu myslím, že spousta dnešních problémů není způsobena nějakýn režimem, ale tím, že se lidstvo přemnožilo.

Když se mně v akvárku přemnožili rybičky, tak začaly problémy a u křečků to bylo ještě horší.
15. 11. 2010 | 07:24

Marcus Agrippa napsal(a):

Čím dál víc lidí si sundává ty sametové brýle a probouzí se z kocoviny. A výše uvedené je celkem výstižný soupis zjištěného po vystřízlivění. Ale najde se určitě spousta těch co do sebe zase kopnou jednoho sametového panáka a zase to uvidí v těch nejrůžovějších barvách. No jak už zpíval K.Kryl - demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů.
15. 11. 2010 | 07:25

scallop napsal(a):

Smarja, pane Horejsi, Vam snad Havel lezi v zaludku vice nez nasemu ctenemu nynujsimu profesoru prezidentovi. Blog, ve kterem si do neho nekopnete, se objevi jen vyjimecne.

Vite on ma jiny nazor nez Vy. A hodne lidi jeho nazor respektuje. Je to asi pro Vas nepochopitelne, ale je to tak.

Doporucuji zhluboka dychat a pustit si nejakou prijemnou hudbu. Treba Vas to pak prestane hryzat.
15. 11. 2010 | 07:41

Dalibor Štys napsal(a):

To gaia

Jasně, ale problémy byly dlouhodobě spíš mezi křečky než od křečků ven. Rybičky jsou sice taky obratlovci, ale etologicky možná ne tak relevantní. Takže počítám, že při prvním opravdovém problému si to přemnožené lidstvo samo vyřídí mezi sebou. Jako už tolikrát v historii.
15. 11. 2010 | 08:01

gaia napsal(a):

Dalibor Štys

a po tom vyřizování asi zas přijde nějaká nová totalita.
15. 11. 2010 | 08:09

neo napsal(a):

Výborně, body 1-32 super a k těm nesplněným se snad dohrabem díky nové skvělé vládě rozpočtové zodpovědnosti, kterou jsme si demokraticky zvolili.

S pozdravem neo
15. 11. 2010 | 08:34

juričko napsal(a):

Hovne a co kdyby jsi Ty ukázal jak se to dělá, když se Ti nelíbí vyřčena pravda? Dokaž, že vyřčene body nejsou pravdivé!
15. 11. 2010 | 08:35

Levičák napsal(a):

To:n.o.s. a AC
Dobře,že jste oba připoměli část projevu Václava Havla.Ano,takoví byli lidé co dělali sametový převrat.Čekající na svou příležitost a vzpomínající na dětství v obleku a v kravatě,kdy otci patřil Barrandov,Lucerna a byl majetným člověkem.Touha po návratu těchto časů byla u mnohých velká.Pro tuto myšlenku byli ochotni "trpět ve fešáckém vězení,případně dojíždět Mercedesem do dělnického zaměstnání a snažit se,aby se stará doba vrátila.Taková byla 1.kapitalistická republika.
Páni továrníci,lékárníci,"rukulíbám paní doktorová," a hrdá třída restauratérů,hoteliérů a drobných živnostníků,ševců,kloboučníků,krejčích a samozřejmě statkářů,uhlobaronů,státních úředníků "pod penzí".
Ale byla to také doba sluhů a služek,podomních obchodníků,pradlen,děveček na statku,posluhů,čeledínů,dělníků a fabriček pracujících v továrnách pro blaho jejich majitelů.
Ta první skupina žila v zámečcích,vilách,rodinných domech,ta druhá skupina ve fabrických koloniích,v podnájmech v jedné místnosti,na statku v místnosti pro děvečky,ve stodole a někteří v dřevěných boudách pobitých plechem ze sudů a térovým papírem.Již tehdy kapitál omezoval kvůli krizi mzdy,propouštěl dělníky,najímal stávkokazy,kteří byli ochotni pracovat za nižší mzdy.Lidé z druhé skupiny toužili po lepším životě,ale příliš nevěřili,že se něco může změnit.Do toho přišla druhá světová válka vyvolaná krizí kapitalismu a poválce vítězství komunistů,znárodnění v roce 1948.Lidé z první skupiny houfně opouštěli republiku a lidé z druhé skupiny kterých byla většina jásali,že sen o lepším životě se naplní.
Tuto cestu provázela řada omylů a nespravedlností.Živnostníkům i přes sliby o jejich podpoře byly jejich živnosti zlikvidovány,přišla i měna,která připravila střadatele o jejich pracně nabyté úspory.Ale život běžel dál a dostavovali se i úspěchy,najednou i Ti kteří žili v papundeklu měli důstojné bydlení,na vesnicích přestaly zářit dva tři statky bohatých statkářů,a i obyčejný zemědělec si najednou mohl postavit dům,do škol se najednou mohli dostat i chytří lidé z řad nemajetných,kteří předtím z finančních důvodů,až na pár vyjímek nemohli studovat.Hospodářství se zmáhalo.
To všechno ale bylo trnem v oku těm lidem z první skupiny.Ševci,kloboučníci,krejčí neviděli dopředu,že jejich živnosti by stejně v budoucnu převálcovala velkovýroba,zůstal jen pocit křivdy,kterou způsobili komunisti.Majitelé továren a inteligence,z jejichž řad se vybírali ředitelé továren,dílovedoucí a mistři tvořící skupinu výšepříjmových lidí měli pocit křivdy také,protože v jejich finančním ohodnocení proti dělníkovi nebyl již tak vysoký rozdíl.Tito lidé se proto snažili proti režimu bojovat a dosáhnout návratu starých časů.To si režim nechtěl nechat líbit a vznikali političtí vězni.Režim si velké servítky nebral apod heslem"republiku si rozvracet nedáme" přišly soudní procesy 50.tých let,vražda Milady Horákové atd.Byla to zlá doba,ale i v USA se v té době děly věci obdobné(Ku-Klux-Klan,hony na komunisty,éra Mc Cartneysmu),což ale není pro tehdejší režim omluvou.Ale i z toho se režim plynutím doby vylízal.Pokračovalo se v budování a za 40 let se vybudovalo hodně,bytový fond,divadla,kina,mateřské školy,atomové elektrárny, METRO,ale vše nešlo tak rychle kupředu,protože hromadu financí spotřebovávala armáda vzhledem ke studené válce.Bylo tu i určité embargo na dovoz pokrokových technologií,jejichž vývoj si malý stát nemohl dovolit.
A i lidé z druhé skupiny již zapoměli jak žili jejich rodiče a prarodiče.Pozlátko západu je lákalo čím dál tím víc.A lidé z první skupiny?Dělali vše proto,aby se doba první republiky vrátila.A přišel tak sametový převrat.
Opět jsou tu Ti první a Ti druzí.Vrátili jsme se o 80 let nazpět.Ale opravdu většina z nás tohle chtěla?
Blog pana Hořejšího je v tomto velmi výstižný.
15. 11. 2010 | 08:50

argun napsal(a):

Vlku vlku...
pokud Vámi zmítají ideologické vášně, nelze Vás brát vážně. Hezký rým, což?

Víte o mě prd, prostě žvaníte. Osobní útoky mi nevadí, ale nelibuji si v nich. Vy evidentně ano.

Ano, Hořejší je ideální autor pro Haló noviny. To jsem ostatně napsal už pod jeho textem, kde mudroval nad špatností obou prezidentů. Carlos V. došel ke stejnému názoru zde.

Metoda trivializace čehokoliv byla a je bolševikům vlastní. Pokud by chtěl Hořejší seriózně na miniaturním formátu blogu zhodnotit celý polistopadový vývoj, musel by mnohem méně plýtvat slovní vatou a svou zakyslou "vtipnosti", a mnohem více přemýlet a vážit slova.

Je to outlet, laciné zboží pro laciné publikum. Plivanec na podlahu čtyřky na rohu, nic víc.
15. 11. 2010 | 08:57

Joska napsal(a):

S profesorem Hořejším tentokrát zcela souhlasím. Sepsal velmi dobře, v jaké ubohosti dnes žijeme. Jenom bych připomněl, že zapomněl (?) na jeden velmi důležitý "úspěch", a to rozbití republiky bez referenda.
15. 11. 2010 | 09:22

JC napsal(a):

Mno bolševik Hořejší se nám opět dokonale/pokolikáté už/ odkopal.
Zajímalo by mě jak by měl vypadat "svět podle Hořejšího" ?
Bitva o zrno , cukrovku, plnění plánu na 120% a večer něco kvalitní kultury/Okres na Severu popřípadě Žena za pultem/.

P.S. Můj konečník vám vzkazuje, že poté co byl rozmazlen toaletním papírem se k Rudému Právu nehodlá vracet ani náhodou.
15. 11. 2010 | 09:24

Jaka napsal(a):

"Bylo tu i určité embargo na dovoz pokrokových technologií,jejichž vývoj si malý stát nemohl dovolit."
Cha cha cha, Náš Velký bratr, SSSR to nedovolil!!!!!!!!!
To tu teda je bolševický blog
15. 11. 2010 | 09:24

neo napsal(a):

JC : ZEWA, to je labůžo:)
15. 11. 2010 | 09:30

argun napsal(a):

Á propos vlku,
teď jsem si přečetl. že ve středu jdu s přáteli, se kterými jsme u nás ve statutárním městysu kdysi zakládali Občanské fórum, posedět. Nechcete příjít podebatovat face to face? Ideální publikum pro vás, myslím... Sraz je v Řemendě v 17.00. Budete vítán.
15. 11. 2010 | 09:34

Marcus Agrippa napsal(a):

JC:
to mi řekněte, kde je něco o rudém právu?! To si jako opravdu myslíte, že po roce 1989 zaniklo právo na kritiku ( ještě formou vtipné ironie )?! Tak trochu déjá vu nemyslíte?!
15. 11. 2010 | 09:35

argun napsal(a):

KM
Že jsem tak smělej, Vaše replika pro jezevce:

"V tom zemědělství tehdy schopném nás uživit - nikdo nic nedělal? A ve fabrikách dělali Marťani? A měli jsme bilionový dluh? Nebo na nás vybíralo OSN a posílalo sem peníze?"

je vskutku pozoruhodná. Což třeba si vzpomenout, že tehdy jsme tu měli ekonomické gheto RVHP, zatímco dnes volný pohyb pracovních sil, zboží a služeb?
15. 11. 2010 | 09:39

rejpal napsal(a):

Jaka
To embargo skutečně bylo. Zrušili ho až někdy v roce 1990. Jiná věc ovšem je, že dovážet cokoli bylo složité kvůli nekonvertibilitě měny a nedostatku deviz.
ad blog
Dostal jsem se k blogu až dnes ráno, a když jsem to četl, měl jsem chuť si také přiložit polínko. Jenže yara ze země krys tu byl dřív a napsal přesně to, co bych chtěl napsat sám.
Když jsem četl ty desítky bodů, vybavila se mi nedávná vzpomínka na poslední casting na pořad Bubu hledá chlapa. Ne že by to byla zábava k popukání, ale zajímavé bylo, jak si porotci stěžovali, že většina uchazečů na post v pořadu politické satiry byla kritická k dnešním poměrům a vládnoucím stranám (a tím samozřejmě nevyhovující). Skoro jsem si říkal, zda se nechystá pořad, jehož smyslem má být tepání opozice. Tak jako jsme kdysi byly svědky tepání imperialistických zlořádů, maximálně s bonusem jakési komunální satiry.
15. 11. 2010 | 09:50

Carlos V. napsal(a):

vlk: velké koalice ... jak kde, záleží na případu. Třeba v Praze jde o jednoznačný ... hnusný... kšeft. Smekám před Dienstbierem, jinak je to všechno (ODS+ČSSD) jedna pakáž.

Jinde nevím, na to mám málo informací.

Ale - určitě něco jiného jsou asi malá města o pár tisících obyvatelích. Tam je příslušnost k jednotlivým stranám úplně jedno, tam jde o to, aby se spojili slušní a schopní - a ze zkušeností vím, že tam může být i pro mě přijatelnější třeba slušný komunista než prohnilý ODSák.

Protože na obci se jedná o to, jestli opravit silnici nebo vodovod, a jak to udělat dobře a levně .. a je tu fuk názor radních na důchodovou reformu.
15. 11. 2010 | 09:56

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, po přelétnutí narudlé zde spouště, jeden rychle pochopí proč třeba do golfových klubů je tak vysoké vstupné...
Aby tam nenalezli autsajdři a jiní nefachčenkové a neprovoněli to tam svými neustálými a jistě výživnými iljičovinami.
Jinak sockomové zkuste kubu či severokorejsko a dochrochtejte se tam prosím konečně do stavu úplné sockom blaženosti.
Veselé krizování, bude líp...
http://dl.ziza.ru/other/092...
15. 11. 2010 | 09:57

Jaka napsal(a):

to vlk - proč bych měla problém? Nenapsala jsem, že ty průšvihy mě těší, naopak, na vašem odkazu jsem si fakt početla. Jsem jen ekonom a už při převratu mi bylo jasné, že nejdřív přijde klondajk, že si tím, bohužel, projít musíme, protože jsme "normální" společnost, kde se vyskytují povahy různé.. A v jiných zemích RVHP to probíhá podobně. Prostě na chybách se učí...a zase řeknu bohužel..Nikde neexistuje nějaký spasitel, který by nás pěkně za ručičku proved úskalími a pohlídal to za nás. A jedno z toho - proč? Protože skvělí lidi do politiky nejdou, jsou ve svých profesích úspěšní, milují svou rodinu a svou nezávislou svobodu a nemají rádi konflikty. A bohužel praktická politika o konfliktech je. Je o kompromisech, kdy by měli lidi TRPĚLIVĚ sjednávat dohody na zákonech. Neumí to, protože si vymýšlí docela krajní předvolební sliby a pak před kamerami perlí o zlých oponentech, protože nechtějí svým voličům říct pravdu, že z hospodářského hlediska, v zájmu efektivity, v koalici své programy splnit nemohou. Chtějí být totiž znovu zvolení. A tak se lže, na všech stranách. Poměrný volební systém totiž nic jiného negeneruje. No a v takovém nejistém prostředí se sprzněnými zákony, nedokonalými policajty, nedokonalými soudci, si "štiky" (ty s horším morálním profilem) lebedí a bezsrupulózně jdou za svým. To není chyba režimu, to jsou chyby lidí. Tržní ekonomika potřebuje docela "mravný lid". A moc dlouhý čas k postupně budované stabilitě, ta se nerodí, ta narůstá se vzdělaností lidí, čímž nutně nemyslím VŠ, stačí, aby lidi neskákali na špek populistickým politikům, aby si tak šíleným způsobem nebrali půjčky s nekřesťanským úrokem, aby alespoň průměrně chápali ekonomické souvislosti.
15. 11. 2010 | 09:59

SuP napsal(a):

vlku -
Souhlasím s argunem a Carlosem.V. To Tě asi nepřekvapí. Nicméně k Tvému elaborátu bych podotkl - jak Tě znám, kdybys v těch podkladech něco zajímavého našel, určitě bys dokázal uplést z hovna daleko silnější bič. Takže takhle to vypadá, že "ani vlk" nic nového neobjevil a to je co říct.
Ke Tvé cti slouží, žes připustil i neotřelé způsoby interpretace téhož (tedy že za upozorněním amerických zástupců na "úplatek" může být něco jiného a dokonce co).
15. 11. 2010 | 10:01

Marcus Agrippa napsal(a):

wbgarden:
jo tak golfové kluby jo : ))?! Ale co teprve taková Čína viďte?! Hnusní kapitalističtí komouši - fuj.
15. 11. 2010 | 10:12

jarpor napsal(a):

wbgarden

"Budu neustále opakovat, po přelétnutí narudlé zde spouště, jeden rychle pochopí proč třeba do golfových klubů je tak vysoké vstupné...
Aby tam nenalezli autsajdři a jiní nefachčenkové a neprovoněli to tam svými neustálými a jistě výživnými iljičovinami."

Dobrý... a vtipný... :-))

Hezký den
15. 11. 2010 | 10:16

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, revoluční masy zde...
Veselé krizování...
http://www.themaninchina.co...
15. 11. 2010 | 10:23

scallop napsal(a):

Autor

Ad Vas bod
"26) Došlo k rozvoji všech forem žurnalistiky, zvláště té, která nás pohotově informuje o detailech všech vražd, loupeží a nehod ..."

Lepsi asi bylo snazit se to tajit
http://aktualne.centrum.cz/...
15. 11. 2010 | 10:23

KM napsal(a):

Osobně to vidím asi tak, že na současné situaci mě mnohé nejen štve, ale doslova se.e.

Zejména korupce, klientelismus, bezuzdné řádění různých mafií přímo či nepřímo živených spřátelenými politiky, kteří nás před každými volbami drze ujišťují, jak zařídí ráj na zemi, a přitom ví moc dobře, že hlásají hovadiny, jen prostě spoléhají na to, že spousta voličů jsou ještě větší idioti než oni sami.

JENŽE: se současným systémem se pořád ještě dá pracovat, lze ho vylepšovat a kultivovat, a za předpokladu, že na úřady, do zastupitelstev, do parlamentu a do vlády dostanou lidi, kteří v sobě budou mít kouska cti a svědomí a nebudou se hladově sápat po každé prebendě. Při dobré vůli všech zúčastněných pak lze se současným politickým systémem dokázat zázraky. Průměrně inteligentní jedinec má navíc stále šanci prodat na trhu svoje znalosti a dovednosti tak, aby se ve srovnání se socíkem měl královsky.

S minulým režimem oproti tomu nešlo dělat vůbec nic, to byla totálně neživotaschopná mrtvola, která chcípla právě proto, že prostě nemohla fungovat. Nevím jak Vy, pane Hořejší, ale já bych neměnil.
15. 11. 2010 | 10:25

Petr Havelka napsal(a):

Pane jarpore a wbgardene,

chcete mi tvrdit, že nefachčenkové a autsajdři se v tak vybraných kruzích jako je golfový klub nenacházejí :)

Pánové, Vámi uvedené figurky se vyskytují rovnoměrně ve všech vrstvách společnosti.
15. 11. 2010 | 10:27

Marcus Agrippa napsal(a):

KM:
a kde p.Hořejší píše, že by chtěl vrátit stav před rok 1989?? Opravdu to marně hledám. Rozumíte kritické ironii??
15. 11. 2010 | 10:31

Terry napsal(a):

Příští revoluce už nebude sametová!
15. 11. 2010 | 10:35

JC napsal(a):

Marcus Agrippa,
Roku 1989 ono právo kritizovat "znovuvzniklo",jinak bych si já a můj konečník k soudruhu Hořejšímu takovou repliku nemohl dovolit.
15. 11. 2010 | 10:36

rejpal napsal(a):

KM
Já se na rozdíl od vás domnívám, že s tímhle systémem, jak je nastaven u nás, se nic dělat nedá (což neznamená, že s tzv. reálným socialismem dalo). Jednak nebudou nikdy naplněny ty vaše podmínky.Brání tomu nastavení systému (5% uzávěra, například), ale i neuvěřitelná tolerance politiků, ale i nás nepolitiků k lidem s pochybnou minulostí. Viz současná kauza Barták. Jenže ta je vlastně bočním efektem k tomu, že všechny koaliční strany připustili inauguraci Kalouska. Že bumerang dopadne tak brzy, to jsem ale netušil. Nakonec Bartáka vyhodí, ale Kalousek zůstane. A tak je to se všemi, kteří si kdy smočili.
Dále - máme tady mafiánské struktury. Ty už se postarají, aby někdo přespříliš nešťoural klacíkem, kde nemá. S mafií si nevědí rady nikde, kde se usadila.
Důvodů by se našlo víc, ale tyhle se mi zdají nejzásadnější.
15. 11. 2010 | 10:43

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, šťastná mafiánka při odpočinku zde...
http://www.bugaga.ru/upload...
Veselé krizování bude líp...
15. 11. 2010 | 10:45

jarpor napsal(a):

Petr Havelka

To ani náhodou, pane Havelko.

Jen mi připadlo vtipné na Hořejšího body, (a komentáře) tu více tu méně "vtipné"... odpovědět stejnou... a to se vbgardenovi, dle mého povedlo...

Vtip proti vtipu, generalizace proti generalizaci... nic jiného v tom nehledejte.

Hezký den
15. 11. 2010 | 10:49

Luba napsal(a):

Pan ředitel Hořejší je vtipný, jako vždy :)

Ale když jde o VLSR, neměli bychom mít nadále holé ruce.
Ty ruce by měly svírat něco pevného, dlouhého, tyčovitého tvaru a dobré trvanlivě-pevnostní charakteristiky, jež by dokázalo, při správném zacházení, ty temné časy naší současnosti osvítit světlem naděje na spravedlivější příští.

Jak víme z minula, lampióny se příliš neosvědčily. Naopak - byla to dobrá zatemňovadla.

Coby duše vědecké bychom si mohli zkorelovat dobu před VLSR s dobou po VLSR.

Např.:

1. rozkradači majetku v socialistickém vlastnictví vs. polistopadoví podnikavci

2. komunistické panstvo vs. panstvo demokraticky zvolené

3. materiální hodnotová orientace (hrabivost) před VLSR vs. materiální hodnotová orientace po VLSR

4. výskyt sociálně-patologických jevů (chlast, drogy, hazard, prostituce) před VLSR vs. po VLSR

5. výskyt emigrace před VLSR vs. migrace po VLSR

Pak bychom si mohli teprve položit otázky, které by z této korelace povstaly - tedy, např. do jaké míry se změnila naše mentalita, a zda to byla změna k lepšímu.

Popř. proč lidé demokratického státu nevyužívají svých svobod a jsou stále stejnými vazaly, jako dřív?
Proč se změnili jen otrokáři a bič ideologického dogmatismu nahradili bičem tlaků ekonomických?
15. 11. 2010 | 10:54

Marcus Agrippa napsal(a):

wbgarden:
teda - trochu začínáte připomínat bývalý Dikobraz ; ) Jen tak nějak naruby. A to frčí na golfu?!
15. 11. 2010 | 10:57

Petr Havelka napsal(a):

Pane wbgardene,

vkládáte tu fotky s vlastním komentářem v kterém se utvrzujete ve svém pohledu na svět.

Víte, záleží na úhlu pohledu.

Pro Vás to jsou křupani pro ilustraci.

Pro mne jsou to obyčejní lidé, které neznám.

Až bych řekl, že z Vaší osoby trčí jistá předpojatost, což má, logicky, vliv na střízlivější úsudek.

Další verze je, že to je trochu dětinské
15. 11. 2010 | 11:00

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, fakt čiré zoufalství Marcusi. Na hřišti se mi totiž zrovínka přihodilo cosi moc smutného, takže se omlouvám.
Veselé krizování...
http://dl.ziza.ru/other/082...
15. 11. 2010 | 11:03

neo napsal(a):

VYJÁDŘÍM SE K NĚKOLIKA BODŮM.

1) Můžeme si říkat a psát co chceme a nic se (nám) nestane.
///SPRÁVNĚ , dříve byste mohl takto psát pouze pro sebe a nejlíp v base.

2) V obchodech je stále dostatek banánů a toaletního papíru.
//// A NEJEN TO: dostatek je všeho a za mnohem nižší ceny než před r. 89.
3) Co chvíli chodíme k volbám, ve kterých si můžeme svobodně vybrat z bohaté a kvalitní nabídky politických stran.
//// JISTĚ, lepší než "volit" povinně KSČ.

4) Vládnou nám moudří a čestní politici, v čele s prezidentem, který pro svoji pověstnou skromnost, smysl pro humor a moudrost požívá neobyčejné úcty v celém světě.////KONEČNĚ. Po několikaletém vládnutí Grossů, Paroubků, Zgarbů, Kapschů, Gripenářů, Sobotků..

5) Provedli jsme pozoruhodně úspěšnou ekonomickou transformaci, při které ztráty (zajisté zcela nevyhnutelné) obnášely pouze necelý jediný bilion korun...//////NEPŘESNÉ, bylo to o několik stovek miliard méně.
6) Krásným symbolem úspěšnosti transformace jsou úchvatné paláce bank a pojišťoven, které zdobí naše města.//// SAMOZŘEJMĚ. Banky a pojišťovny vydělávají mnoho peněz, jsou reprezentativní a dávají občanům slušné zaměstnání s dobrými příjmy.
10) Někdejší korupce (podstrkování kafe, čokolád, lahví alkoholických nápojů a tvrdých spart) zcela vymizela/// NO sláva, ale někomu to chybí a místo 30kaček by raději podstrčil játra pod pultem. Ale dneska se takové zboží shání snadno a za pakatel, takže jako úplatek je to dosti neúčinné.

14) Byl zlikvidován přebujelý strojírenský, těžební, hutní, elektrotechnický, chemický, farmaceutický, cukrovarnický, sklářský, sirkařský, textilní, obuvnický a další průmysl, jakož i odpovídající aplikovaný výzkum v těchto oborech. Uvolnily se tak lidské zdroje pro perspektivnější povolání, jako jsou konzultanti, burzovní makléři, reklamní kreativci či pornoherci.///NEPŘESNÉ. Nic nebylo zlikvidováno, průmysl samozřejmě funguje, i když v menší míře. Ostravaci by mohli povídat o tom, jak si přejí více průmyslu, pry je to zdrave na plice. Konzultanti, makléři, reklamní kreativci... to je bonus, kdo by se chtěl dřít u pásu, když může dělat prospěšnou práci hlavou.

15) Namísto někdejších překážek kladených emigraci je nyní emigrace např. lékařů či vědců naopak aktivně podporována.
//// SVOBODA JE SVOBODA. Každý má nyní možnost jít kamkoli uzná za vhodné.

23) Obrovský pokrok jsme učinili v oblasti reklamy vůbec – i u nás jsme se dočkali kýženého prokládání televizních programů vtipnými a informačně bohatými reklamními šoky.//// LEPŠÍ než platit měsíčně poplatek TV, aby mohla fungovat ( ruku na srdce, kdo z vás by chtěl platit komerčním televizím 500-1000kč měsíčně?), nebo koukat na Ženu za pultem a zprávy o JZDckých úspěších na poli s kejdou.

24) Vyšli jsme velkoryse vstříc jedné ze základních lidských potřeb a vybudovali nejhustší síť kasin a herních automatů na světě./// KDE JE POPTÁVKA, je i nabídka.
25) Vyšli jsme vstříc i ještě daleko důležitější základní lidské potřebě a umožnili jsme vznik husté sítě provozoven sexuálních služeb (bordelů).///KDE JE POPTÁVKA...


26) Došlo k rozvoji všech forem žurnalistiky, zvláště té, která nás pohotově informuje o detailech všech vražd, loupeží a nehod, jakož i o detailech sexuálního života celebrit. Toto jsme před listopadovým převratem bolestně postrádali, jelikož totalitní režim tyto důležité informace utajoval.///EVIDENTNĚ MÁTE PRAVDU, postrádali. BLESK je nejčtenějším deníkem v ČR. Ale je mnoho alternativ a člověk si dnes může vybrat.
27) Došlo k neobyčejnému rozkvětu kultury – v televizi můžeme každodenně sledovat myšlenkově bohaté, hodnotné a přitom zábavné seriály.SAMOZŘEJMĚ, SVOBODA VOLBY. Každý si může vybrat kulturní programy dle svého gusta, už žádný Hořejší nebude diktovat, co je a co není kultura a kulturní referenti nechť zůstanou tam kde jsou.
28) Také úroveň filmové tvorby je dnes úplně jinde, než třeba za dob hluboké totality 60. let.
TOMU SE ŘÍKÁ POKROK. Přístup k Hollywoodské tvorbě rizšířil občanům obzory, takže konečně mohou koukat na technicky dokonalé filmy plné násilí, sexu i hlubokomyslných témat...
15. 11. 2010 | 11:03

Karel Mueller napsal(a):

KM:

Text po slovu JENŽE jste napsal jako povinnou úlitbu, nebo si to opravdu myslíte?
15. 11. 2010 | 11:04

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, pane Havelko dětinskosti mě provází od narození. A jsem na to dost hrd, a slovo křupan na rozdíl od vás jsem nikdy nepoužil. Přidám sockom radování. Před obědem...
http://warnet.ws/img_r/pod1...
Veselé krizování...
15. 11. 2010 | 11:08

Marcus Agrippa napsal(a):

wbgarden:
víte - golfu se nehodlám věnovat jen kvůli tomu, že to patří k rádoby lepší společnosti. Squash je rozhodně zábavnější a věnují se tomu většinou opravdu inteligentní lidi z řad vysokoškoláků a ne nějací polistopadoví rychlokvaškoví"VIP"( většinou narychlo odhodivší stranickou book ).
15. 11. 2010 | 11:11

stejskal napsal(a):

Holt najednou máme svobodu (dokonce většina z nás bez jakehokoliv vlastního přičinění a mnozí o ní ani nijak zvlášť nestáli), ale co teď s ní, že jo? ;-)

Hezký den všem.

Libor Stejskal
15. 11. 2010 | 11:15

Karel Mueller napsal(a):

argun:

Nick KM není můj.

Odpověděl jsem na hubokomyslnost, že nikdo nic nedělal. Nevím, proč k tomu přidáváte, že dnes máme volný pohyb zboží, pracovních sil a služeb. Díky tomu snad máme ten dluh?
15. 11. 2010 | 11:22

Xury napsal(a):

PRO LEVIČÁKA:
fakt by mě moc zajímalo, kolik vám je. Pokud víc jak 40, tak bych rád věděl, co jste za socialismu četl za noviny. Tipuji, že hospodářky to nebyly, jinak byste takovou pitomost nenapsal.
15. 11. 2010 | 11:27

Carlos V. napsal(a):

Stejskal : problém není v tom, že já mám svobodu.

Problém je, že jiní mají svobodu. A můžou být úspěšnější než já.

A než hledat chyby mezi sebe, označím všechny úspěšnější za zloděje.

A protože systém opravdu není zlodějovzdorný (což sice žádný, ele někde se to neříká), označím systém jako zlodějský, beznadějně zlodějský, nepředělatelný a v porovnání s minulostí zjevně horší.

A tak místo zlodějů kritizuji systém, který mi umožnil nevyniknout.
15. 11. 2010 | 11:30

rejpal napsal(a):

Neo
23) ... "kdo z vás by chtěl platit komerčním televizím 500-1000kč měsíčně?), nebo koukat na Ženu za pultem a zprávy o JZDckých úspěších na poli s kejdou."
Je to zvláštní, ale hodně z nás zjevně chce. Neustálé opakování Zemana a všech socialistických seriálů na komerčních televizích /zrovna teď začnou opakovat zmíněnou Ženu za pultem/ svědčí o tom, že i tady je POPTÁVKA (jak konstatujete u jiných bodů). Taky se občas dívám, a bohužel musím konstatovat, že přes ten ideologický balast byly ty seriály mnohdy lepší než ty současné. Třeba Okresní přebor nebo Dokonalý svět. To se skoro nedá sledovat. Ale nejen seriály, i filmy. Je to jen nostalgie? Nevím. Ale nějak mě nedokáže uspokojit, když ústředním tématem velké části produkce jsou výrazy, jejichž použití zde by pan Stejskal odměnil vymazáním. Ale abych jen nekritizoval. Jednou z nejlepších postav současné televizní produkce je komunální politik Lumír Nykl z tolik zatracované telenovely Ulice. Je jako živý.
15. 11. 2010 | 11:32

LessPure napsal(a):

Ale no tak, co si myslíte, že nás bývalí komunisté a svázáci v kombinaci s listopadovými zloději dovedou do ráje?!
15. 11. 2010 | 11:34

Luba napsal(a):

Pane Stejskale,
co to znamená "mít svobodu" pro člověka, který musí žít s nějakým hendikepem?

Právě na lidech nějak postižených nebo znevýhodněných uvidíte nejlépe, jak humánní a vyspělá je společnost, ve které žijí.

Jsou u nás lidé, kteří díky svým konexím z dob před VLSR přišli téměř zdarma k miliardovým majetkům.

A jsou u nás lidé, kteří díky genetickým danostem, citové a jiné deprivaci v dětství, duševnímu i fyzickému strádání, psychickým limitům a onemocněním nenajdou nikoho, kdo by je zaměstnal, nemají za co žít a díky sociálnímu vyloučení živoří na ulici. A nemají ani proč žít.

Existují lidé, kteří si své vězení nosí v sobě za "svobody" i "nesvobody".
15. 11. 2010 | 11:36

neo napsal(a):

rejpal:

To je zřejmé nepochopení rejpale. Dnes si můžete vybrat, zda budete sledovat Zemana, Pitavala, Ženu za pultem nebo Dokonalý svět ( viděl jsem asi 5 minut jednoho dílu, považuji to za nejhloupější věc uvedenou v TV) nebo Okresní přebor ( dle mého názoru geniální seriál zasazený do mého oblíbeného prostředí pralesní ligy).

Vidíte ten rozdíl?
15. 11. 2010 | 11:36

Karel Mueller napsal(a):

neo:

1. Neřesné.

Za vyjádření pochybností o určitých historických udáostech si můžete posedět tři roky. Pokud nejste politicky korektní, tak jste out, nemáte nárok ani na to válení sudů.

murrecut viribo
15. 11. 2010 | 12:04

rejpal napsal(a):

neo
Ale jistě, vidím. Jen jsem chtěl ukázat tu druhou stranu mince - že kvantita nemusí být doprovázena kvalitou. A ještě jeden postřeh (možná se mýlím) - zdá se, jakoby konkurence na mediálním trhu (teď myslím zejména rozhlas) vedla nikoli k obecnému zvýšení úrovně, ale spíš naopak. Koláče sledovanosti jsou z hlediska obsahu stejným pánem, jako kdysi byli cenzoři (ti se před rokem 1968 dali občas ukecat) a preference většiny lidí (nejen u nás) nejsou moc náročné.
Proč jsou vlastně ty produkty plné ideologie stále tak populární? Možná proto, že jsou s nimi spojeny nostalgické vzpomínky na mládí, které mladší generace samozřejmě nemá...
15. 11. 2010 | 12:12

jarpor napsal(a):

Carlos V.

k 15.11.2010 11:30:25

Palec hodně moc nahoru !!!

Hezký den
15. 11. 2010 | 12:15

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy