Posloužil jsem nepřátelům svobody a demokracie – mea culpa!

22. 11. 2010 | 21:28
Přečteno 28737 krát
Minulý týden jsem tady uveřejnil pamflet, který nadrzle ironizoval úspěchy dosažené v posledních jednadvaceti letech při budování vyspělé svobodné kapitalistické společnosti. Jeho zveřejnění vyvolalo nadšení především u pravidelných čtenářů Haló novin a rozladilo všechny pravé demokraty a milovníky svobody.
Včera jsem tady sice přidal vysvětlení, „že jsem to tak nemyslel“, ale pozdě - škoda se již stala. Rozsah svého pochybení jsem si uvědomil teprve když pan Stejskal v diskusi pod mým článkem přišel s následující brilantní analogií:


****************************************************
V roce 1965 se prý v tehdejší Spolkové republice Německo objevil sarkastický text s názvem Střezme odkaz dvacátého výročí Mnichovského puče A. H. (MPAH, autor tím měl na mysli pád nacismu v roce 1945), který parodoval tehdejší poměry v zemi a stavěl je vedle reálií v hitlerovském Německu.

Začínal větami:

1) Můžeme si říkat a psát co chceme a nic se (nám) nestane.

2) V obchodech je stále dostatek banánů a toaletního papíru.

3) Co chvíli chodíme k volbám, ve kterých si můžeme svobodně vybrat z bohaté a kvalitní nabídky politických stran.

4) Vládnou nám moudří a čestní politici, v čele s prezidentem, který pro svoji pověstnou skromnost, smysl pro humor a moudrost požívá neobyčejné úcty v celém světě (byl tím míněn Heinrich Lübke, dnes už si na něj málokdo vzpomene, pozn. stk) ...

... celkem 32 bodů plus dalších osm podobně laděných návrhů na změny.

Řadě lidí přišel ten text velmi výstižný, považovali jej za skvělou ironii. Našlo se ale pár skeptiků a lidí nemajících smysl pro humor, kterým to tak úplně nepřišlo. A nic na tom neměnil fakt, že v zemi bylo hodně co kritizovat a napravovat, což si i ti suchaři uvědomovali. Že se jim toho zatraceně hodně nelíbilo a že řada bodů v uvedém textu poměrně výstižně reflektovala daný stav (samozřejmě halasně s ním souhlasili i bývalý nacisté).

V roce 1968 se pak objevil jistý Rudi Dutschke (zvaný Rudý Rudi), hořely ulice, univerzity apod. O dva roky později byla založena teroristická organizace Rote Armee Fraktion, která spáchala desítky teroristických činů, při nichž zahynula řada lidí. Samozřejmě i oni byli zarytí antinacisté (i když během hitlerovské éry to neměli ještě čas náležitě projevit).
****************************************************


Teprve teď mi došlo, jak lehkomyslný jsem byl – snadno by se mohlo stát, že můj štvavý text bude inspirovat nepřátele svobody, demokracie a trhu bez přívlastků a během tří let vyprovokuje pravé inferno – budou hořet ulice, univerzity apod., o dva roky později bude založena teroristická organizace, která spáchá desítky teroristických činů, při nichž zahyne řada lidí.
A to vše jen pro moji mladickou nerozvážnost, narcistní exhibicionismus...

Pan Stejskal také (a nikoli poprvé!) velmi správně upozornil na naprosto jasnou analogii mezi čs. komunisty v roce 1989 a německými nacisty v roce 1945, kterou stále ještě někteří političtí analfabeti nechtějí vidět.
Ano, Husák, Jakeš a Adamec – jaká do očí bijící podobnost s Hitlerem, Göringem a Goebbelsem!

Rozhodl jsem se proto, že onen nebezpečný text dobrovolně odstraním (což se už stalo), aby nezpůsobil ony nedozírné škody, které bych věru nechtěl mít na svědomí.
Děsí mě jen pomyšlení, že si jej mezitím někdo zkopíroval a že tedy i nadále může někde v ilegalitě neblaze působit.

Závěrem bych chtěl své spoluobčany ubezpečit, že můj poměr k stávajícímu demokratickému zřízení, reálnému kapitalismu a trhu je kladný a že se distancuji od těch, kteří v nezkrotné pýše ješitné nadřazenosti, sobeckém zájmu nebo dokonce za mrzký peníz se odtrhli a izolovali od vlastního lidu, jeho života a skutečných zájmů a s neúprosnou logikou se stali nástrojem antihumanistických sil komunismu a v jejich službě hlasateli rozvratu a nesvárů.

MYSLÍM TO UPŘÍMNĚ!!!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Béda napsal(a):

Hezky jste to napsal.

Hezkou noc přeje Dutschke bin Ládík.
22. 11. 2010 | 21:36

mb napsal(a):

Komunisté jsou srovnatelní s nacisty nicmeně jsou horší ...
22. 11. 2010 | 21:42

Viola napsal(a):

Tak to tu ještě nebylo,

nebo bylo? Teď jsem z toho jelen, nebo jelenice. Ještě, že se pan profesor jmenuje Václav. Ale je pravda, pokud to bylo sarkastické, tak až moc, mi se to moc dobře nečetlo.
22. 11. 2010 | 21:47

Karel Mueller napsal(a):

Pane profesore,

od pana mb jste dostal praktickou lekci, že to pokání nemůže obstát a přesvědčit.

Napsatm něco tak nehorázného, jako

Ano, Husák, Jakeš a Adamec – jaká do očí bijící podobnost s Hitlerem, Göringem a Goebbelsem!

Hrůza ... pan mb Vám už vysvětlí, že je to na kriminál.
22. 11. 2010 | 21:49

Viola napsal(a):

mb

klidně bych se s vámi i Ivanem Hochmanem hádlala, že komunisté byli zlo menší a pro nás rozhodně nebyli tak velké nebezpečí.
22. 11. 2010 | 21:49

Zdeněk Brom napsal(a):

Koukám, že v báru notně zhoustl dým.
22. 11. 2010 | 21:50

Otázkář napsal(a):

"Demokracie vzkvétá
byť s kosmetickou vadou
ti co kradli po léta
dnes dvojnásobně kradou"

Karel Kryl byl nejspíše kryptokomunista a nesnesitelný bolševik nevděčný za všechy výdobytky kapitalismu a s nim všichni kdo se odváží kritizovat dnešní režim. Samozřejmě vy taky pane Hořejší :)
22. 11. 2010 | 21:52

jarpor napsal(a):

Hmm...

Vzdělanec zakončil "ironií" naplněný blog konstatováním - "Tak nevím"... aby pokračoval "Užitečným idiotem"... který dnes "Posloužil nepřátelům svobody a demokracie"...

Taková trochu tragikomedie... jeví se mi,
vzdělanec na cestě "odnikud nikam" a myslí to upřímně...

Hezký večer
22. 11. 2010 | 21:55

arlon napsal(a):

musím na toto použít místní uživatelský nick - majitel snad promine.

Profesore, vy jste si na-sraldo mandolini a teď nevíte, jak to vyklepat - ono se to ho.... přilepilo a rozmazalo po strunách co? No jen pracujte, studente-profesore, někomu není shůry dáno i když sedí v akademickém senátě. Kde sedíte vy s podělanou mandolínou nám raději nepište.

Pane Sraldo mandolini - omluva.
22. 11. 2010 | 21:55

Al Jouda napsal(a):

Holt stále platí, že to slovo, které bylo vypuštěno z úst, ani párem volů nezatáhnem zpět !
22. 11. 2010 | 21:57

Karel Mueller napsal(a):

Zdravím zdenku,

možná se profesorovi zavařil počítač od mailů ...

Když si přečtete mnohé nicky v debatě, tak lze snadno odhadnout, co mu asi chodí. Když i Matoušek ho veřejně nazve užitečným idiotem ...

Profesora bdivuji.
22. 11. 2010 | 21:58

skeptický napsal(a):

Před pár lety jsem se tu zmínil něco o sucharství a smyslu pro humor.
S potěšením kvituji,že to dodnes tlačí v žaludku.
Změna k lepšímu tu ale je ,to jo.

Making blind to hear,deaf to walk and lame to see.
22. 11. 2010 | 21:58

Jen napsal(a):

Pane profesore,
bohužel mi není dáno brilantní pero, avšak každé Vaše slovo podepisuji.
Ostatně soudím, že kdo pracuje za plat a volí pravici, nevidí si nos mezi očima.
22. 11. 2010 | 21:58

Béda napsal(a):

jarpor,

hlavně politicky korektně.
Kdo nejde s námi (neoliberály) je proti nám! Kritizovat se může, ale konstruktivně a hlavně - ne na veřejnosti. Kdo si dovolí pronést jakoukoliv kritiku na veřejnosti - majestátu, malých domů, různých bratrství a mafií, dogmatů a nesmyslů není demokrat ale komunista, neřkuli nacista, potažmo terorista. Někdy i všechno dohromady.

Hezký večer.
22. 11. 2010 | 22:02

Otázkář napsal(a):

Béda

tak nějak to skutečně je, bohužel. Karel Kryl se otáčí v hrobě. A nejen on.
22. 11. 2010 | 22:05

Karel Mueller napsal(a):

Al Jouda:

Milý Joudo,

už v oné debatě jsem napsal, že profesor v onom blogu nenapsal v oněch 32 bodech nic, než co můžete číst v pravicovém tisku. Stačí se podívat jen na ony 4 první body, které přetiskl.

Pokud to stačí na obvinění z ironie a vyvolání hysterie, tak už nejsme ani v onom Kocábově Absurdistánu.
22. 11. 2010 | 22:05

Janovec napsal(a):

pane profesore, to snad nemáte zapotřebí. Já jsem si tímto vašim prohlášením o stažení textu z blogu vyvolal vzpomínku na Werichovy a Horníčkovy forbíny z konce 50-tých let. Promiňte mi, že si nepamatuji přesné znění:

Jak Werich říká Horníčkovi: "Shakespeare, to byl velkej básník. To si klidně můžete říct nahlas na kterémkoliv konci této planety, aniž by vám za to někdo něco špatnýho udělal. Tak si to klidně nahlas a tady řekněte".

Na to zkouší odpovědět Horníček: "Shakespeare, to byl ..., Shakespeare to byl ...". Werich ho povzbuzuje: "klidně si to řekněte, nebojte". Tak tedy Horníček souhlasí a říká: " Shakespeare to byl ..., alespoň jak on tady říká..., velkej básník". A ukázal na Wericha prstem.

Zavěrečné prohlášení Wericha: Dojal jste mne, že jste (při své inteligenci) zůstal Čechem".

Já tedy musím říci, že mne váš stažený článek nijak neurazil, a pokud jsem v něm vycítil nějakou lehkou ironii, tak to je úplně v pořádku. Průser ovšem je, že tato ironie by měla vznikat v novinách, v muzice a na prknech, která znamenají svět a ne na Akademii věd. To je skutečnost, se kterou mám velkou potíž a vážnost situace je o to větší, že praticky mimo oficiální politiky (opozičníky) v parlamentu a v senátu u nás vůbec neexistuje a nepěstuje se opravdová a účinná kritika, která tu společnost může korigovat.

Jinak by přece nemohl být ministrem dopravy někdo, kdo ztratí první rýden ve své funkci řidičák a kromě toho způsobí několik dalších přestupků.

Bohužel, my musíme ještě více padnout na hubu. Jen se bojím, aby se z toho globálního padnutí na hubu nenarodil někde další Adolf Hitler. Kojím se nadějí, že by se to u nás nemohlo stát. Ale jinde, kdo ví. Dobrou noc.
22. 11. 2010 | 22:07

jarpor napsal(a):

Béda

"hlavně politicky korektně."

U kolegy autora, když už... bych prosil vznést tuto Vaši "myšlenku".

Lituji, ale ve spojení významných myšlenek autora s názvy jeho blogů může politickou korektnost... a politiku vůbec... spatřovat jen Béda...

Hezký večer
22. 11. 2010 | 22:12

Belgičan napsal(a):

Pan Hořejší, hýřící sarkasmem nemá pochopení pro sarkasmus druhých.
Tož profesór je holt profesór. Na teho nějaké Stéskal nemá.
22. 11. 2010 | 22:13

Aleš Vyhnal napsal(a):

Ale vždyť je to zase travestie: Ten konec je přeci převrácený citát z Anticharty.
22. 11. 2010 | 22:14

hovorka11 napsal(a):

Václav Hořejší:
Byl jste lustrován a odhalen jako nepřátel demokratického státu ?
Když čelní představitelé placeni z našich daní nemluví pravdu 10mil. lidí o radaru, podepisují zvací dopis a ohrozí tím bezpečnost a suverenitu státu, tak jsou beztrestní.
Když řeknete názor, tak jste napadán.
Proč se zase vracíme k totalitě?
22. 11. 2010 | 22:16

Karel napsal(a):

To autor :

Uvědomělý demokrat Stejskal stojí na stráži budování kapitalismu.
Jen tak nebude trpět chování, které není v línii pokrokového kapitálu.

Dávejte si pozor profesore, takové tu moc netrpíme, jen pěkně do lajny uvědomělých optimistů a pozitivistů.

PS.
Zajímá, zda Stejskal zastával pevné ideové postoje už před 89.
Stejně jako jeho kvalitnější kolegové Páral, Komárek, Steigerwald, Pečínka a spol.
22. 11. 2010 | 22:17

Iveta napsal(a):

více takových profesorů...

a méně psů štěkajících na karavany
22. 11. 2010 | 22:19

Vico napsal(a):

Triptych k Velké listopadové sametové revoluce je zdá se ukončen.

V druhém díle triptychu pan profesor zesměšňujícím způsobem napsal o Michalu Pavlatovi,že je 17.listopadu kdykoli připraven vyběhnout na ulici a řvát štěstím,aniž by si byl vědom, že spousta našich uvědomělých spoluobčanů tak učinila. Například u nás v městečku zhruba kolem půlnoci skupina uvědomělých návštěvníků hospody Na růžku vskutku řvala a to až do příjezdu městské policie.

40 tisíc odborářů ,a to dokonce s předstihem, řvala štěstím už v září před Strakovou akademií

Palata rozhodně není sám. Je sice pravdou, že tradiční oslavy v Praze proběhly v tichu./Naši papaláši chodí na Mikulandské zapalovat svíčky pro jistotu už dopoledne/. V podvečer "u koně" však tisícovka Pražanů nakonec také řvala štěstím. Ozývaly se tam však dost podivná slova, například pryč se Svobodou! Lepší je Svolinský než Hulínský!Atmosféru před 21 lety však přece jen připomněly výkřiky : Chceme nové volby!

Trochu to připomínalo tradiční pašijové hry o ukřižování pána Krista.

Autor to, přiznejme si, s tím humorem přestřelil. Nadešel čas přestat Palatovsky řvát a přejít ke komornějšímu způsobu oslav. Je čas, aby pamětníci se rozeběhli po jednotlivých základních školách a vyprávěli své story o cinkajících domovních klíčích a pak ty klíče nechali kolovat mezi žáky.Ty klíče Havlovských králíkáren, kde stále bydlíme, žijeme, nadáváme a řveme.
22. 11. 2010 | 22:19

mb napsal(a):

ja to asi budu muset dovysvětlit .... napsat že:

Ano, Husák, Jakeš a Adamec – jaká do očí bijící podobnost s Hitlerem, Göringem a Goebbelsem!

je typická hořejšovská ( hořejšího) manipulace = posunutí ....

tváří se to ironicky .... jakože : všichni víme že husák jakeš a adamec se hitlerovi, goringovi a goebbelsovi nepodobají ....

nu nepodobají ....

ted nejaký spisovatel napsal fikci .... jak by se nazismus ( ve kterém koraborovala majorita čechů ) vyvinul ... kdyby vyhrál válku ...

dle spisovatele by se vyvinul do rysů ne nepodobných našemu reálnému socialismu ....

V absolutních číslech komunisté ( komunistická ideologie ???) povraždili skutečně více lidí než stačili povraždit nacisté ...

obě ideologie jsou obludné a nesprávné ( můj názor )

to že po brutálních padesátých letech ´náš´ systém progradoval po vpádu sovětských vojsk do husákovského typu reálného socialismu kdy režim už chtěl jen verbální a vnější loyalitu a na loyalitu vnitřní rezignoval ....

přece neznamená, že komunismus je (byl) menší zlo, než nacismus ....

Naopak ... byl lepivější a v duších lidí dělal snad o to větší šrámy oč menší byl objem statečnosti nutné k tomu se vůči (komunistickému) režimu vymezit ....

nestálo to životy .... stálo to zaměstnání ....

Jinak panu Hořejšímu jeho názory zdaleka neberu ( ze současnosti nejásám ( s Pavlatou) ...

a pod hořejším diskutuji rád ...

jeho srovnání fyziognomie komančů a nácků považuju za unfair .... typickou manipulativní hořejšího zkratku ( která odkazuje k něčemu co tak není / je jinak )

musel byste srovnat pokročilý nacismus s pokročilým komunismem ( pokročilý = vítězný nacismus nedostal šanci ....)

můžete ´vaše´ nacisty srovnávat s beriou, snad trockým, dzeržinskim a dalšími rudými

kdybych byl wbgarden jako že nejsem řekl bych ...

hou ... mí rudí mi rozumějí ....
22. 11. 2010 | 22:22

hoven napsal(a):

profesor je typickej socan, mluví a myslí stejně jako komunisti, ale pak na konci musí ještě zdůraznit, že komunista není a dvakrát to podtrhnout.
22. 11. 2010 | 22:25

mb napsal(a):

na lenina jsem nějak ve spěchu zapomněl .... hou mí rudí i bílí mi rozumějí ....
22. 11. 2010 | 22:25

Kritik napsal(a):

Pana profesora se musíme zastat. Vždyť čelí útokům těch, kteří jsou zabedněni ve své vlastní, tedy soukromé "svobodě", virtuální realitě nemající s reálným světem nic společného, tedy jsou ve skutečnosti otroky svých vlastních představ.

Jejich jednání připomíná inkvizitora z Dostojevského Bratrů Karamadzových. Ten inkvizitor šel po všech, kdo nesplňovali jeho vlastní představy o skutečném a pravověrném náboženství. Důsledně je vyhledával, zavíral do vězení a nechal upalovat či jinak popravovat. Byl úspěšný - jednoho dne se vrátil domů s pocitem dobře vykonané práce: Nebyl zde již nikdo, kdo by mluvil odchylně od toho, co by chtěl slyšet on sám. S radostí usedl k jídlu, když tu venku před domem uslyšel hlas, který zase kázal svobodně bez ohledu na názory inkvizitora. Vyskočil od jídla a ihned toho štváče nechal zavřít do vězení.

Po večeři šel za tím štváčem do vězení. Byl však v šoku: Tou osobou byl sám Kristus. Začal Kristu domlouvat a přesvědčovat ho: Takovou svobodu přece nemůžeme dopustit, aby si každý hlásal pravdy, odchylné od požadavků inkvizice.

Příběh měl dvojí pokračování: Římští katolíci tvrdí, že Kristus inkvizitora nakonec políbil. Čímž jejich vyprávění decentně končí. Ti ostatní tvrdí, že inkvizitor nakonec nechal Krista popravit. Takovou svobodu zde přece nepotřebujeme. A což teprve skutečnou svobodu, kterou hlásal Kristus. Svobodu i od své vlastní zabedněnosti.

Za případné nepřesnosti a úpravu příběhu se předem omlouvám.
22. 11. 2010 | 22:25

Milda napsal(a):

Mnozi si rikaji demokrate, ale kdyz na to prijde a maji prokazat toleranci pro odlisne nazory, stanou se z nich bolsevici jak vysiti. To plati zejmena pro mistni modre svazaky.
22. 11. 2010 | 22:26

zk napsal(a):

mb:
Existovali podle Vás nějací slušní nacisté, tak jako byl slušným komunistou třeba Dubček?
22. 11. 2010 | 22:27

mb napsal(a):

Karel M ... není to na kriminál, ale není to fair srovnání ... jest to unfair ( a na pana profesora mně to mrzí ... myslim že to nemá zapotřebí ... zavádějící (rádobyvtipná/ironická) zkratka .... prostě krátké spojení .....
22. 11. 2010 | 22:28

mb napsal(a):

zk ... myslíte toho slušného komunistu ... který podepsal moskevské protokoly a za rok pendrekový zákon ???
22. 11. 2010 | 22:29

Lex napsal(a):

Václav Hořejší
Máte to marné, pane profesore. Ten Váš článek se stal natolik populární, že se našly servry, které nejen na ten článek daly odkaz, ale které si daly i tu práci článek přepsat, takže s jeho výmazem na akt.cz ze světa nezmizel - kupř. zde http://www.literarky.cz/dom...
Což je současně link pro ty, kteří jste si článek nestačili zkopírovat.

Apropós, pane Hořejší, opsal jste ten svůj "manifest" od toho německého autora z roku 1965, nebo on od Vás (jak ten všivák věděl už v roce 1965 co napíšete o 45 let později? - inu měl ten kudrnáč s tou svou teorií relativity zatracenou pravdu!)?

Prosím - vraťte ten článek zpět. Nemůžete neznat tu písničku z pohádky - snad "Co takhle svatba, princi" - "Hlupáku, najdu tě, tvářísš se nadutě, ať lezeš na kutě, anebo vstáváš.." - a já doplním - nebo pliváš svou jedovatou slinu pod blogy.
22. 11. 2010 | 22:30

Miflonides napsal(a):

"Bohužel, my musíme ještě více padnout na
hubu" (Janovec).
I já si myslím něco takového, k tomu navíc přidávám: bude to hóóóódně bolet. Ale ne všechny - tak už to halt bývá.
Přeji všem stálé zdraví.
22. 11. 2010 | 22:31

Alf napsal(a):

To máte tak: dlouhodobě je tady zavedeno, že kdo nevolí ODS nebo si dovolí kritizovat současný režim, je socka, komunista, sockomunista, bolševik, rudá zrůda a lůza, milovník Paroubka a Grosse. Že by někdo mohl používat vlastní rozum a být v pozici člověka, který kritizuje to, co za kritiku stojí (bez ohledu na volební preference), to se tady na těchto "diskusích" nenosí. Když dojdou modrým argumenty, v lepším případě se odmlčí, v tom jiném začnou být sprostí a heslovití a začnou nadávat do výše uvedených nadávek.
22. 11. 2010 | 22:32

MirekS napsal(a):

Pane Hořejší,

možná jste posloužil i nepřátelům svobody a demokracie. Možná jste posloužil přátelům svobody a demokracie. Pozor ale, abyste posloužil sobě...(s každým dalším textem).

Zdraví

MirekS
22. 11. 2010 | 22:33

zk napsal(a):

mb:
Ach jo, tak jinak: já si myslím, že je možné být komunistou a současně slušným člověkem. Myslíte si Vy, že je možné být nacistou a současně slušným člověkem?
22. 11. 2010 | 22:34

Krokus napsal(a):

Dobrá reakce na editorovu provokaci. Bude se vás snažit naštvat, abyste s psaním blogů sám seknul. Nedělejte to prosím, dál si vychutnávejte to, že můžete psát, co chcete, a pište. K radosti mnoha nás ostatních.
Ostatně smí mě Váš satirický blog pobavit, když Haló noviny nečtu?
22. 11. 2010 | 22:34

Béda napsal(a):

mb,

je to sice čistá utopie ale dovolil bych si zaspekulovat.

Pokročilý nacismus by byl nacismem bez tzv. podřadných etnik, ras, fyzicky a intelektově "méněcenných" lidských bytostí (přesně seřazených podle rasových šlechtitelských seznamů). Pokud by existovali nějací slované tak v okrajových periferních částech Tisícileté říše s kostkou sádla na den jako otroci v kamenolomech, dolech ... (zkuste si najít projev Heydricha) kde by pracovali až do svého konce. Zbytek (ten árijštější) by byl asimilován - děti převýchovou v německých rodinách.

Dovolil bych si mírně nesouhlasit, že by to bylo totožné s pozdním tzv. reálním Husákovým socialismem.
22. 11. 2010 | 22:36

Lex napsal(a):

Vico
Možná by nebylo od věci, příteli, chodit do škol ty klíče ukazovat, číst ten první článek Václava Hořejšího a vysvětlovat, jakou jsme měli představu o budoucím vývoji a hlavně jeho výsledku. A ty své představy těm děckám konfrontovat s tím, jak to reálně vypadá (což autor v tom prvním článku, samozřejmě se sarkasmem, ale odpovídajícím způsobem zachytil).
22. 11. 2010 | 22:36

Da.Rock napsal(a):

Za trest byste si ještě měl uložit přečtení všech knih Václava Klause a stokrát napsat větu: "Věřím ve svobodný trh, který je nositelem veškeré svobody, demokracie a všech kulturních a ekonomických výdobytků naší civilizace a slibuji, že jej budu navždy a neochvějně bránit i za cenu vlastního života. K tomu mi dopomáhej Kalousek."
22. 11. 2010 | 22:38

Werner napsal(a):

Ano, někteří diskutéři a editoři (samozřejmě cenzura u nás neexistuje) jsou opravdu neskutečné kousky telecího a velmi rádi by zacpávali zase ústa těm co se něco nelíbí! Neskutečné oslí můstky a debilní okecávání vlastní jediné pravdy na kterou když někdo sáhne je komunista a fašista zatímco on může s názory a pravdami jiných doslova vymrdávat jak chce je jejich znamení!
22. 11. 2010 | 22:38

mb napsal(a):

zk ... nevím ... mám přítele komunistu ... nevím ( kdyby progradoval nacistický režim se svými sociálními benefity / glajchšaltací ... zda bych měl za přítele nacistu ....)

nedokážu vám odpovědět ....

( mam za to že obě ideologie nejsou tím pravým .... no nic )

ale asi mate pravdu že komunismus apeluje na idealismus člověka ...

( ale mam za to že tu samou strunu v člověku se snažil oslovit i adolf hitler ... pospolitost ( vůdčí rasy ... ovšem ) ....

tohle byla zas pospolitost vládnoucí dělnické třídy a její avantgardy ... komunistické strany ... no nic ....
22. 11. 2010 | 22:38

PatientO.T. napsal(a):

Klasický recept na nastavovanou kaši je tento:

-20 dkg krupek (ječné kroupy, lámanka, nebo kroupy perličky)
-1/2 kg brambor
-2 hodně vrchovaté lžíce másla
-sůl a česnek podle chuti
-2 lžičky majoránky
-1 cibule
-2 až 3 lžíce sádla

Propláchnuté kroupy uvaříme doměkka ve slané vodě. Oloupeme si brambory, nakrájíme na malé kousky, osolíme a uvaříme doměkka. Brambory slijeme, rozšťoucháme, přidáme máslo, majoránku, sůl, česnek a měkké propláchnuté kroupy. Dosolíme,
dobře promícháme a na talíři posypeme na sádle dozlatova upečenou cibulkou. Podáváme s párkem, volským okem, nebo uzeným masem.

Podobného výsledku ovšem dosahuje pan Hořejší, a to, prosím pěkně, vařením z vody...
22. 11. 2010 | 22:39

mb napsal(a):

beda ja vam to neberu ... ale s heydrichem jsme se dokázali vypořádat ... prostě jsme ho odpráskli .,...

s komunismem jsme se nevypořádali, jsme v něm zapatlaní ... a dal li se někdo na cestu ozbrojeného odporu ... má nasazenu psí hlavu ( mašínové ) njn
22. 11. 2010 | 22:41

stejskal napsal(a):

Miluji světla ramp a reflektorů, okázalou teatrálnost, pane profesore :-) Pochopte prosím mou slabost :-)

Myslím, že máte pravdu (ostatně jsem to v debatě pod vaším posledním, smazaným blogem po téměř dvou dnech přiznal).

Dobrou noc.

Libor Stejskal
22. 11. 2010 | 22:42

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, pane autore, já Vás obdivuji, jak Vy pořád tím holým prstíčkem dloupete do vosího hnízda a né a né se nasytit žihadylek. Jed od pilných včeliček léčí, jak je to s vosím jedem nevím, opuchnete tak, že se můžete ješt smát, nebo tak, že ..., no dobrý,...dloupejte, dloupejte, počtu si to bzučení. Tužka
22. 11. 2010 | 22:43

almost glossed™ napsal(a):

Jak jsem napsal vedle, liška vs. koblížek v poločase 1:1.

Koblížka jsem podcenil, má uši jako netopýr a je velmi bystrý, ale liška je už z podstaty vždy vychytralejší.

V dlouhodobé perspektivě nakonec vyhrává liška. Koblížci jsou odjakživa jen k tomu, aby byli sežráni.
22. 11. 2010 | 22:43

Belgičan napsal(a):

zk,
takových nacistů jako byl Dubček bylo dost. A skončili povětšinou špatně.
22. 11. 2010 | 22:45

almost glossed™ napsal(a):

Sotva jsem dopsal, liška vs. koblížek po kratičké přestávce 2:1.
22. 11. 2010 | 22:45

PatientO.T. napsal(a):

2 Béda:

Víte, kdo napsal následující slova?

"Za tuto zbabělou, podlou zradu revoluce se jednou Slovanům krvavě pomstíme... Čechům, Chorvatům a Rusům je zajištěna nenávist celé Evropy a nejkrvavější válka celého západu proti nim... Potom boj, neúprosný boj na život a na smrt se slovanstvím, které zrazuje revoluci; VYHLAZOVACÍ BOJ A BEZOHLEDNÝ TERORISMUS, nikoli v zájmu Německa, ale v zájmu revoluce."
22. 11. 2010 | 22:45

vasja napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
Koukám, že v báru notně zhoustl dým.

Jo.Je to podobný, jako když pan Bigjirka zased místo nějakýnu starostovy:))
22. 11. 2010 | 22:45

jarpor napsal(a):

Tak, tak...

chodit do škol, ukazovat klíče, vysvětlovat jakou jsme měli představu... (MY měli představu...) a děckám konfrontovat s tím, jak to dneska vypadá (jak to ONI zmrvili...).

A hlavně se sarkazmem vzdělance...

Tak, tak... stran tohoto sarkazmu :
MY měli představy, ty MY budeme vysvětlovat... jak to ONI....

Hezký večer
22. 11. 2010 | 22:45

hoven napsal(a):

jedinej socialismus na světě, kterej funguje, jsou kibuce v izraeli. funguje proto, že v něm žijou lidi na základě dobrovolnosti. ale většině to nelze vnutit. to byla šílená představa lenina a hitlera.
22. 11. 2010 | 22:46

Béda napsal(a):

ag,

asi máte pravdu. Víc než si myslíte.
22. 11. 2010 | 22:47

yara ze země krys napsal(a):

Oba politické extrémy (chtěl jsem napsat exkrementy) se dostávají do popředí zájmu části veřejnosti,
která jim potom naslouchá, jen v době velkých hospodářských excesů a velkých negativních změn ve společnosti. Tak tomu bylo v době po obou WW. Zatím takového nic nehrozí, ovšem politici a bankéři
a další podobní finanční akrobati a kaskadéři se velice snaží soudobou demokratickou společnost v euroatlantickém prostoru rozhodit či přímo rozkrást. Hospodaření politiků v celé řadě zejména jižních států EU, ale bohužel i u nás, je neskutečně poplatné populistickým snahám těchto politiků se zavděčit svým voličům i za cenu poškození země. Jim to ovšem nevadí, oni tu vládnou a také samozřejmě uvažují většinou jen v horizontu 4 let a to musí dle poučky "ad hoc" stačit!
Připojím jednu radu, starou přes
2 tis. let:

"Rozpočet by měl být vyvážený, státní pokladna by se měla znovu naplnit, veřejný dluh by se měl snížit, arogance úřednictva by se měla zmírnit a být pod dozorem, pomoc cizím zemím by se měla omezit, pokud Řím nemá přijít na mizinu.
Lidé se opět musí naučit pracovat namísto toho, aby žili z veřejné podpory."

(Marcus Tullius Cicero v roce 55 před n. l.)

PS.
Lidé se nic nenaučili, jen dělají pořád stejné chyby!
22. 11. 2010 | 22:48

BK napsal(a):

"Samozřejmě i oni(členové teroristické organizace Rote Armee Fraktion), byli zarytí antinacisté (i když během hitlerovské éry to neměli ještě čas náležitě projevit)."
Co Vám na tom připadá nepochopitené, pane profesore?
Kolik jenom antikomunistů se do r.89 nemohlo náležitě projevit a dnes, když na to konečně mají (ne)čas, vy by je chtěl překřikovat?
Nějak v těch analogiích plavete.
22. 11. 2010 | 22:48

hurvajz napsal(a):

Tak z toho se mi fakt protočily bulvy. Nemá-li to být k smíchu, bude to nejspíš k pláči. Že by finta "bratříčku zavírej vrátka"? Ukázka vytříbeného humoru nebo česká parodie na Giordana Bruna? Něco se zadrhlo a možná už zase skomírá svoboda. Kdo tohle vysvětlí?
22. 11. 2010 | 22:49

Tribun napsal(a):

Chachá! Zesměšnit své oponenty dovede leckdo, ale zesměšnit je na druhou a udělat si z jejich model trhací kalendář, to už chce pořádný fortel. Klobouk dolů, pane profesore. Musím se ovšem přiznat, že se o vás začínám bát. On se vždycky nějaký ten slušný člověk, který na sebe vezme odpovědnost za veřejné blaho, najde.
22. 11. 2010 | 22:52

zk napsal(a):

mb:
Jde mně o to, že nacismus se sotva mohl vyvinout v něco lidštějšího, kdyby k tomu dostal příležitost, protože je zločinný už ze své podstaty. Je to absolutní zlo. Nacistický důstojník, který by, dejme tomu, pomohl židovské rodině dostat se přes hranice, by v tom okamžiku de facto přestal být nacistou, protože ta ideologie je na nenávisti vůči méněcenným rasám zkrátka postavena.
Komunismus má, jak sám připouštíte, idealistické, humanistické jádro, které je sice problematické - o zločinech komunistických režimů nemluvě - ovšem zatímco požadavek znárodnit hospodářství můžeme pokládat za hloupý, nejde o absolutní zlo, proto se také komunistické režimy mohly vyvinout, jak sám připouštíte, v něco relativně snesitelnějšího než byl stalinismus. Nacismus se takhle ze své podstaty vyvíjet nemohl.

Belgičan:
Buď to byli lidé, kteří neměli s nacistickou ideologií problém a stali se oběťmi stranických čistek - pak to byli nacisté - nebo nesouhlasili třeba s rasovými zákony, pak už to ale nemohli být nacisté.
22. 11. 2010 | 22:53

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Hoven, co já vím, kibuce už mají dny slávy za sebou,....nadšení nějak opadlo, strach je silnější. Tužka
22. 11. 2010 | 22:54

Miflonides napsal(a):

To Stejskal:
Jak může mít „PRAVDU“ někdo, kdo ironizuje tak, že nevzdělanec a ignorant to nepochopí, protože mu to hlava nebere?

A navíc když mu tu „PRAVDU“ přiznává právě on? Takový možná ani neví, o čem je vlastně řeč.
22. 11. 2010 | 22:55

Vico napsal(a):

Lexi - přeji příjemný večer. Někdy se domluvíme a zhruba kolem osmé večer otevřeme předem vybranou lahvinku. Až dopijem, tak to odcinkáme/třeba i těmi klíči :-)

Jarpore zrovna vás si představuji jak "Pelíškovsky" popisujete, že jste těmi klíči zacinkal už šestnáctého listopadu, "kdy to ještě nebylo jasný". Jediná smůla bude v tom, že jediným svědkem byl jen pudl, kterého jste byl navečír venčit.
22. 11. 2010 | 22:57

Mc Cali napsal(a):

A je to tady.
Maže se pravda.
To zní nějak povědomě.
Sakra to už jsem ale zažil. Že by to tady bylo zas ?
Nene.....to si pletu, komunismus už je fuč, tohle je vlastně ( pseudo )demokracie.

Blogů je škoda.
Souhlasil jsem s nima skoro do písmene.
Naštěstí už je mam zkopírované.
Díky Lexi.
22. 11. 2010 | 22:57

Karel Mueller napsal(a):

Béďa:

Myslíte? Ten koblížek může být i hodně otrávený ...

Dnes padá Irsko, z EU se už ozvalo, že Portugalsko a Španělsko už nebude možné podržet. Dluh roste astronomickou rychlostí nejen u nás ...

Aby tou liškou nekonec nebyl onen klasik, kterého jsem předminule zmínil.
22. 11. 2010 | 22:58

Da.Rock napsal(a):

zk: Je tady ovšem určitá nuance - komunismus se mohl vyvinout v určitou formu svobodné společnosti, ovšem s jedinou vyjímkou: upřel definitivně svobodu ekonomickou. A to mu právě zastánci ekonomické svobody nemohou odpustit. Je to totiž právě tahle forma svobody, která je nejvíc zajímá a je pro ně nejdůležitější. Proto jim zpravidla vůbec nevadí diktátoři typu Pinocheta, Franca, Salazara atd. protože ti nikomu ekonomickou svobodu neupírali. Že upíraly ty ostatní není pro zastánce svobodného trhu až tak podtstatné. Na těchto méněcenných svobodách se nedá zbohatnout.
22. 11. 2010 | 22:59

Miflonides napsal(a):

To Tribun:
“On se vždycky nějaký ten slušný člověk, který na sebe vezme odpovědnost za veřejné blaho, najde.“

To má být vyhrožování? Nebojte se, pan Stejskal to nevymaže.
22. 11. 2010 | 23:00

almost glossed™ napsal(a):

Béda: I když to tak asi na první pohled nevypadá, tady mají blogeři vše podle principu něco za něco. Na první pohled nabídka blogu vypadá jako velká čest a odměna za zásluhy.

Je v tom ale čertovo kopýtko. ne nadarmo je jedním z hlavních kritérií nabídky blogů "aby byli na pozici, z níž jsou schopni ovlivnit a ovlivňovat veřejné mínění".

Dokud naplňují představu, podle níž byli vybráni, je jim poskytnut veškerý komfort. Běda ale, pokud toto jejich přesvědčení v rozporu s důvodem výběru...

Ovšem nejhorším hříchem je, pokud se zkombinují tři aspekty najednou:

1. Autor napsal něco podle vlastního přesvědčení.
2. Toto přesvědčení je v rozporu se záměrem, pro který byl vybrán do sestavy blogerů.
3. Blog má velký úspěch (a ovlivňuje tak veřejné nežádoucím směrem).

Pak velice rychle dochází k protiopatřením. Například lehčím, pak drsnějším šťouchancům a dál už to znáte..
22. 11. 2010 | 23:00

Béda napsal(a):

p. Profesore.

Chtěl bych se vás zeptat, co znemená to "Datum mé smrti" pod tím prvním autocenzurovaným textem o VLSR?

Nemyslíte to upřímněji, víc než si myslíme?
22. 11. 2010 | 23:00

Ing. N. napsal(a):

Pane profesore,váš výstižný satirický článek jsem si samozřejmě pro jistotu včas zkopírovala. Ještě jednou, díky.
Dovoluji si připojit českou lidovou:

Pán Bůh Trh.
Tak k nám vtrh'
Pán Bůh Trh.
Všechno ničí, všechno boří,
politici se mu dvoří.
Cinkot penízků jim libě zní,
kapitál ten nesmrdí.
Neváhají, a tak v mžiku
rozprodají republiku.
22. 11. 2010 | 23:01

Targus napsal(a):

Pane Hořejší, jste Béčko!!!

Já bych tam ten text samozřejmě nechal, třeba jen pod čarou, jako studijní materiál.

Následně bych tam vrazil autoportrét, kterak se v žíněném rouchu mrskáte důtkami a válíte se ve vlastních výkalech a zvratcích. Něco natur, ve stylu Honzy Saudka.

A ještě do třetice, ať toho nemáte málo na krku, bych očekával ALE POŘÁDNOU SEBEKRITIKU a odprošování matičky strany. Vy asi v žádné nebudete, ale to je celkem jedno, tradice je tradice.
No a nakonec bych se slavnostně zavázal že si do týdne změním jméno na LUDMIL HORÁK.

Co Vy na to, nechcete to ještě - pozdě, ale přece - vylepšit?
22. 11. 2010 | 23:01

Honza napsal(a):

To Patient O.T. 22.45:
nebyl to Karel Marx?
22. 11. 2010 | 23:02

mb napsal(a):

to zk ... komunismus je rovněž zločinný ze své vlastní podstaty: říká: ber / vezmi něco, co ti nepatří ... je to institucionalizovaná zlodějna ...

akce kulak ... přerušení staletého vztahu k půdě ...

nacismus má ( nenávist) k rasám ....

komunismus má ( nenávist ) k třídám ...

připustil jsem že komunismus oslovuje ( bezmyšlenkovitý) idealismus v člověku

( a zároveň jsem řekl že o totéž se pokoušel hitler )

požadavek znárodnit hospodářství můžeme nejen pokládat za hloupý,

můžeme ho třeba pokládat i za zločinný ... pokud někomu něco seberete/me ( co vybudoval )

závěrem ... vůbec nevíte ( a já také ne ) v co by se reálný nacismus vyvinul ... njn ....

dobrou
22. 11. 2010 | 23:03

jarpor napsal(a):

Vico

Jaká to jasnozřivost ... nebo snad špehování klíčovou dírkou... ?
Jako v tom fóru :
Paně, vy stě ďa-bol, lebo stě ma špehoval...

Hezký večer
22. 11. 2010 | 23:03

PatientO.T. napsal(a):

2 zk:
Pěkný příklad jste uvedl. A co takový komunista, příslušník StB, který pomůže za hranice kulakovi? Přestane být komunistou, jehož ideologie je postavena (nejen) na třídní nenávisti?
22. 11. 2010 | 23:03

PatientO.T. napsal(a):

2 Honza:
Nechte přemýšlet Bédu...
;-)
22. 11. 2010 | 23:06

speci.men napsal(a):

Lidé jako Japor nebo Hoven jsou dokonalou ukázkou polševicko-komoušského vidění světa. Proti takovým zabedněným totalitním ideologům jsme bojovali a jsou tu zas. Stejně jako zapálení soudruzi i oni jsou bytostně přesvědčení, že brání principy svobody proti nepřátelským ideologiím. Tenhle typ lidí prostě najdete v každé společnostiajsou nás schopni hnát do ráje (je jedno jesti komunistického nebo neokonzervativího) za každou cenu. Kdo se odchýlí od jediné správné linie, je zavrženíhodný ..... (dosaďte silibovolně podle zrovna aktuálního režimu).
22. 11. 2010 | 23:06

Karel Mueller napsal(a):

mb:

Vy prostě nejste schopen pochopit, že likvidace tříd není likvidací lidí. Pak je ovšem debata poněkud obtížná.
22. 11. 2010 | 23:07

Béda napsal(a):

Patient O.T.,

přiznám se, že nevím. Vy?
22. 11. 2010 | 23:09

bluebird napsal(a):

Hořejší
Ha, ha, ha ... eště ste zapoměl na norimberský proces a po přirovnání k procesům se Slánským jste uzavřel kružnici s Kajínkem ... ha, ha, ha ... uhaha, buhehe Slánský, Goering, Havel .... že jo Hořejší, jedna linka, žejo, nebo ne?
22. 11. 2010 | 23:09

mb napsal(a):

děláte si legraci Karle Mueller ... měl jsem vás za inteligentnějšího tvora ...

takže vlastně komunismus nelikvidoval lidi ... on pouze likvidoval třídy ...

a tímpádem neměl ani jednu oběť ... no super ....

( komunismus = tato ideologie měla na svědomí více mrtvých SKUTEČNÝCH LIDÍ .... než nacismus .....

pokud prostě toto nejste schopen pochopit ( že likvidace tříd znamená likvidaci konkrétních lidí .... pak je debata poněkud obtížná ....
22. 11. 2010 | 23:10

mb napsal(a):

komunismus zároven neměl žádnou tajnou policii, nevládl nám lumpenproletariát, mrtví prostě nebyli .... a ideologie to byla správná, super, humanistická ... jenom se to prostě taknějak zvrtlo ..... super
22. 11. 2010 | 23:12

almost glossed™ napsal(a):

Tak nevím a marně si hlavu lámu, pomozte mi... Přijde teď hra:

1. "slušný, respektující"
2. "němá výčitka"
3. "měl byste se stydět, já jsem vám tolik věřil"
4. "jdu si hrát s dětmi"
5. nebo "odpírání otcovské lásky"?

Vážně nevím, je to hlavolam.
22. 11. 2010 | 23:14

Viola napsal(a):

mb
"V absolutních číslech komunisté (komunistická ideologie ???) povraždili skutečně více lidí než stačili povraždit nacisté ".

Tak to asi proto, že ty nacisty komunisté vylikvidovali ve II světové válce. Ale stejně takto počítat to nejde. Máte na mysli asi vývoz komunismu do celého světa, hlavně Číny, Koreje, Kuby, do Afrických států, Vietnamu a jiných, kde se to pak mlelo. Jak ovšem správně připomněl Béda, my bychom už tu nebyli, kdyby se nacismus rozvinul a nejen my. Byla to mnohem a mnohem nebezpečnější teorie. Dovedete si představit, že by tu zůstala jen bílá rasa a to ještě přísně arijská?
22. 11. 2010 | 23:14

jarpor napsal(a):

Speci.men

Tipuji Váš text na mou hlavu na projev únavy, hladu, možná žízně... to vše v lepším případě. Horší případy zatím bych nezmiňoval...

Vše se dá odstranit... odpočinkem, dobrým jídlem...

Pak dejte vědět, kde a co bráním, kdo je zavrženíhodný...

Hezký večer
22. 11. 2010 | 23:14

Carlos V. napsal(a):

Tak pan Profesor usilovně dohrává. Červených trpaslíčků se zbavil, ji jsou zhnuseni jeho předozím blogem.

Teď ještě získat zpátky aureolu inteligenta. Co inteligenta, rovnou oběti, mučedníka, trpícího pod okovanou botou záštiplného Stejskala.

Chudě do boje, švarný heroji. Ukaž nové pózy, piruety a krasopisné otočky.

Budeš si hrdinou. A nám šaškem.
22. 11. 2010 | 23:15

Viola napsal(a):

mb

likvidace tříd u nás se prováděla odebíráním výrobních prostředků, životy byly zachovány a lidé se rodili a dokonce více než teď.
22. 11. 2010 | 23:17

Béda napsal(a):

a.g.

já myslím, že zcela intuitivně cítím, to co říkáte. My dva nejsme ve sporu.
22. 11. 2010 | 23:17

PatientO.T. napsal(a):

2 mb:

Pochopte ten rozdíl. Zatímco zde jsou likvidováni lidé:
https://www.youtube.com/watc...
zde jsou likvidovány třídy:
https://www.youtube.com/watc...

Evidentně se jedná o různé věci...
22. 11. 2010 | 23:18

Tribun napsal(a):

@Miflonides
Vyhrožování? Ale kdež, na to mají monopol jiní. Ještě bych si pokazil to pochybně potěšení sledovat, jak se ti, kterým došly argumenty, uchylují k Argumentům (nadávky, výhrůžky, urážky, exkomunikace a celý ten arsenál rétorické brutality).

Na téma "Umění diskuse" (viz poslední Jiří Havel http://blog.aktualne.centru...) je tu studijního materiálu víc, než dost.

Jak na to tak letmo koukám, vybavuje se mi jeden vtip od Kantorka: obrázek je zcela zaplněn květy a kvítečky a uprostřed říká tatínek: "Podívejte, děti, blbost kvete."
22. 11. 2010 | 23:18

almost glossed™ napsal(a):

Carlos V: Neočekává se od blogera, že bude jaksi... ...blogovat?
22. 11. 2010 | 23:19

Platan napsal(a):

Běda, profesore, již je pozdě!!! Vámi vypuštěný virus skepse a nihilismu již překročil státní hranici:
http://nezavisli.blogspot.c...
22. 11. 2010 | 23:20

mb napsal(a):

Violo ... vždyť teror provází komunismus od jeho zrodu v sssr ... přejde teror ... pak se unaví ... protože už není moc co dál povraždit .... ( u nás taky přešla 50. léta )

není od věci si myslet že by se nacistický teror sám v sobě vyčerpal a prominentní nacisté by zestárli ....

nechci si to představovat a nepředstavuju si to ...

ale to obhajování komunismu a komunistů mi leze krkem ...

přestože NEJSEM VYHRANĚNÝ PRAVIČÁK ...

tak mi protě hájení komunismu a komunistů leze krkem .... njn ...
22. 11. 2010 | 23:20

speci.men napsal(a):

Jarpore, já vás čtu už delší dobu. Ale to neřešte. Myslím si, že lidi s podobným myšlením jsem potkal vícero. Naposledy na kádrovém pohovoru před 26 lety:-)))
Jinak kolegu Hovena neřeším vůbec. O debatu s vámi moc nestojím, takže toť vše.
22. 11. 2010 | 23:21

PatientO.T. napsal(a):

2 Béda:

Nu, napsal to Karl Marx roku 1848 v Neue Rheinische Zeitung.
22. 11. 2010 | 23:22

mb napsal(a):

aha ... viola napsala: likvidace tříd u nás se prováděla odebíráním výrobních prostředků, životy byly zachovány a lidé se rodili a dokonce více než teď.
22.11.2010 23:17:37

no comment ...
22. 11. 2010 | 23:22

almost glossed™ napsal(a):

Béda: Jsem rád...
22. 11. 2010 | 23:23

Pacák napsal(a):

Pane Hořejší, Vašim hlavním zločinem je, že máte pravdu.
22. 11. 2010 | 23:24

Karel Mueller napsal(a):

mb:

Opravdu, na holé konstatování skutečnosti lze říct jen no comment.
22. 11. 2010 | 23:26

Béda napsal(a):

Patient O.T.,

K.Marx již v roce 1848 mluvil o terorismu? Ten člověk byl vskutku geniální nadčasový vizionář.

Otázka: za co by se vlastně chtěl pomstít Čechům? Za porážku Windischgrätzovým vojskem?
22. 11. 2010 | 23:29

Miflonides napsal(a):

To Tribun:
přiznám se, že Vám moc nerozumím.

Abych navodil přátelštější notu: když jsem studoval v Brně, s Pavlem Kantorkem jsem se několikrát sešel, dokonce mi jednou daroval svou kresbičku ( asi za pivo, jak jinak). On posléze do Kanady, já ne.

Nechci abyste (pro vás zajisté trapně) vysvětloval, ale stejně. Ironie stíhá ironii, ztrácejí se znaménka.

Přeji stálé zdraví
Mif
22. 11. 2010 | 23:30

Zdeněk Brom napsal(a):

Karel Mueller:

Jo, jo, ono to čurání proti větru nikdy nepřineslo vděk.
22. 11. 2010 | 23:30

Zdeněk Brom napsal(a):

vasja:

To byla taky jízda :)
22. 11. 2010 | 23:31

jarpor napsal(a):

speci.men

Ať dělám co dělám, z toho pohovoru si Vás nevybavuji... :-))

Tedy aby bylo jasno, ... "já Vás čtu už delší dobu..." vypadl jste z role... toho kádrováka, samozřejmě..., které byste se chtěl zbavit...
Ale to neřešte. Dejte nálepku, pokud možno hodně dehonestující a hlavně bez kontrétna, a ... pokračujte dál...

Hezký večer
22. 11. 2010 | 23:31

mb napsal(a):

karel mueller ... takže u nás nebyli žádní mrtví ... třídám byl jen civilizovaně ´odebrán´ / ´ukraden´ majetek ....

komunistická policie nevyužívala gestapácké konfidenty aby šikanovala, mučila, zavírala, vraždila a devastovala životy ELITY NÁRODA ....

no comment ... jsem napsal proto, abych nemusel napsal že se prostě se ( zkurvenou ) komunistkou nebudu demokraticky diskutovat ....

kdybyste to měl analogicky ... že byste řekl že nebyli plynové komory ... byl byste stíhán za osvětimskou lež ....

komunismus si ve veřejném diskurzu dosud takovou pozici nevybudoval ( protože spousta lidí byla s komunizmem zapletená ....)

ale popírání / zpochybnování obětí komunismu a lidského utrpení .... je naprosto srovnatelné s utrpením nazistickým ....

a jedná se o osvětimskou lež v inverzní podobě ....

komunisté jsou srovnatelní s nacisty nicmeně jsou horší ...

a s komunisty už odmítám demokraticky diskutovat, nezlobte se prosím ...
22. 11. 2010 | 23:33

Tribun napsal(a):

Člověk může přijít o všechno, i o iluze, ale jedno mu nikdo nesebere - nenávist. Je fascinující, že i zášť může nabývat podob virtuozity.
22. 11. 2010 | 23:35

Viola napsal(a):

mb

napsala jsem, že myšlenky komunismu nejsou špatné, protože vlastně vycházejí z náboženství, ale jsou bez Boha - bezbožné. To, jak byly aplikovány do života bylo špatné, protože násilné a v tom se od hlásání pravdy Boží značně odlišovaly. Hlavně s váma diskutuji o tom, že se nacismus a komunismus nemůžou srovnávat. Rozvinutý nacismus by vedl k vyvražďování jiných než arijských lidí, komunismus měl spojit všechny lidi ke společné práci za mír.
22. 11. 2010 | 23:36

Luba napsal(a):

Kdo teď pozvedne prapor revoluce?
Když se náš vědecko-biologický revolucionář na to vykašlal?

Piráti?
https://www.youtube.com/watc...

Jasně!
Proč stále podporovat piráty skutečné? Raději ty virtuální!

http://www.piratskenoviny.c...
22. 11. 2010 | 23:39

Belgičan napsal(a):

zk,

Nacista je odvozené slovo od Nacion (Národ). Nacista byl velký Němec, nadčlověk. To nemusel být zákonitě vrah nebo hlupák. Byl jen pomýlený a když dostal rozkaz vraždit, tak se mu to nemuselo líbit. Nevím, jestli by se Dubčekovi líbilo zabíjet ve jménu komunismu, když by k tomu dostal rozkaz, ale vím, že byl komunistou. Lepším člověkem, stejně jako si o sobě myslí spousta sockomů dodnes, že jsou něco lepší jak ti s jiným názorem. Viz mnohé blogy a příspěvky pod nimi zde na aktualne.
22. 11. 2010 | 23:39

Tribun napsal(a):

@Miflonides
Znáte to: ani farář dvakrát nekáže, ale jen opakuje pro ty hloupé. Nějak už nemám dnes ani chuť, ani sílu něco vysvětlovat. A vlastně ani potřebu. Zvykám si na to, že zůstávám nepochopen. Je to velmi efektivní, protože nejvíce slov vždy člověk spotřebuje na ty, kteří je nechtějí slyšet, protože mají apriori jasno, ba přímo vědí, protože jsou nějak mysticky napojeni na zdroj Pravdy.
22. 11. 2010 | 23:40

Viola napsal(a):

mb

kdo byl chytrý dokázal žít v komunismu (spíše socialismu - našem), kdo byl chytrý v nacistickém státě, nic mu to nepomohlo, šel do plynu.
22. 11. 2010 | 23:40

jarpor napsal(a):

Jak jen to bylo v té "Nemocnici..." ...

Kdyby hloupost ... nadnášela, milá dámo... (Violo)... lítala byste ... jako... holubička.

("Rozvinutý nacismus by vedl k vyvražďování jiných než arijských lidí, komunismus měl spojit všechny lidi ke společné práci za mír.")

Hezký večer
22. 11. 2010 | 23:44

PatientO.T. napsal(a):

2 Béda:
Zkrátka se tomu vašemu vizionáři nezdály jmenované národy být v roce 1848 dost revoluční.
Jiný vizionář na něj o 90 let později navázal, aspoň pokud se týče metody a cíle...
22. 11. 2010 | 23:44

mb napsal(a):

viola ... když někdo něco má ... a vy to nemáte ... a chcete mu to sebrat násilím ( revolučním ) je to v pořádku nebo ne ... ???

(nebavím se o míře zdanění ... které se neděje revolučně ale vychází z rozhodnutí politických reprezentantů a může být nízké, vysoké jak libo a míře přerozdělování ...)

komunismus = násilné prosazování / realizace utopie, která stála obrovské množství životů / mrtvých ....

nemá smysl o tom diskutovat s (věřícími) komunisty ...

o prolhanosti komunistického režimu asi nemá vůbec smysl mluvit tu stať jsem smazal

violo ... bděte ...
22. 11. 2010 | 23:45

Béda napsal(a):

Belgičan,

zajímavé. "Sockom" zde na aktuálně si myslí, že jsou něco lepší. A ti druzí ti hodní "demokraté" ti ty méně úspěšné nazývají rovnostářsky "socky, lůza, paraziti, klíšťata a pod..

Kdybyste si ne.... do pusy.
22. 11. 2010 | 23:45

Otázkář napsal(a):

pane Hořejší doprdele už, proč máte pořád nutkání se obhajovat? Máme demokracii a vy jste svobodně vyjádřil svůj názor, nevidím jediný důvod proč by jste měl ten článek z blogu odstranit. Stůjte si za svými názory, možná změňte formu, ale za obsah bojujte stůj co stůj!

ps: tohle bude asi můj první smazaný komentář, nemám pravdu pane Stejskale? :)
22. 11. 2010 | 23:48

chvilka nenávisti napsal(a):

pište si co chcete. stejně jsou to bezvýznamnosti bez jakéholiv dopadu. snad jen věnovaný čas by inteligentnější člověk trávil smysluplněji. a hlavně se nepřecenovat. kroutíte se tady už tradičně pane řediteli před místní minipartičkou jak kakadu. tak si netrhejte brka z ocasu. vždyt je to tak jedno.
22. 11. 2010 | 23:48

Béda napsal(a):

Patient O.T.,

vy zajisté ten výtisk Neue Rheinische Zeitung pojednávající o teroristech a zůčtování Marxe se slovany z r. 1848 vlastníte.

"První internacionála byla nadnárodní organizací socialistických stran a dělnických svazů založená roku 1864. U jejího zrodu stáli marxisté (Karel Marx, Bedřich Engels) a anarchisté (Michail Alexandrovič Bakunin)..."
http://cs.wikipedia.org/wik...
22. 11. 2010 | 23:50

mb napsal(a):

otázkáři ... názory hořejšímu nikdo nebere ... problém je že pan hořejší chce být záměrně provokativní ( a daří se mu to .... má vysokou čtenost ) a chce být ukřižovaným .... ale nikdo jej nechce ukřižovat ... a v tom bude nejspíš ta potíž ... njn ...

jo mimochodem když se zaštiťujete krylem (´93) tak toho času byl pan hořejší dosud věřícím klausistou ... no nic ...
22. 11. 2010 | 23:51

zk napsal(a):

DaRock:
Máte pravdu, ale i s tou ekonomickou svobodou to bývá v ostře pravicových režimech dost vachrlaté: prekarizovaný pracující asi disponuje jinou mírou ekonomické svobody než podnikatelská elita.

mb:
Opět - nemůžete klást morální rovnítko mezi rasismus a požadavek znárodnit ekonomiku. Brát někomu to, co mně nepatří... to je taková fráze. Komunista, kterým nejsem, by řekl, že majitel výrobních prostředků bere pracujícím produkty jejich práce, on je tedy tím, kdo krade.
Děláte stále stejnou chybu - vytáhnete největší zločiny těch, kteří se hlásili ke komunistické ideologii, označíte je za nutný produkt této ideologie, a jako takové je přiřadíte do "objektivních souvislostí" s každým, kdo se ke komunismu hlásí.
Pak Vám musí nutně vzniknout rovnítko například mezi Stalinem a Gorbačovem, což je, s prominutím, hloupost.
I vám dobrou noc, případně den, jestli to budete číst až zítra.

Patient O.T.:
Nepřestane, stejně jako nutně nepřestal být komunistou ten, kdo pokládal organizace typu StB za zločinecké. Komunistická ideologie chce vlastníky zlikvidovat jako třídu, nikoli vyhladit jako lidské bytosti.
Nezdá se Vám, že na třídní nenávisti (vůči sockám) je tak trochu postaven i náš současný režim?

Belgičan:
Spousta lidí si o sobě myslí, že jsou lepší než ostatní. Nacisté k tomu ale přidávají rasismus, jejich vize společnosti je represivní, negativní, chtějí potlačit Zlo, které ohrožuje zdraví národa, jeho čistotu... Komunismus je naproti tomu pozitivní, emancipační projekt, morálně na odlišné úrovni. Tím nijak neobhajuju zločiny stalinistických hrůzovlád, ani československý režim před rokem 1989.
22. 11. 2010 | 23:53

Ivan Hochmann napsal(a):

Upřímně to mysleli mnozí!

Ivan.
22. 11. 2010 | 23:53

mb napsal(a):

zk - rasistická a třídní likvidace je jedno a totéž ...

nacistické a komunistické lágry jsou jedno a totéž ...

nacistické procesy a komunistické justiční vraždy jsou jedno a totéž ....

s jediným přípodotkem ... komunisté povraždili v objemu více živých lidí ....

njn .......

tak dobrou noc ...
22. 11. 2010 | 23:56

ZAM napsal(a):

mb:
"jak by se nazismus ( ve kterém koraborovala majorita čechů ) vyvinul ... kdyby vyhrál válku ...
dle spisovatele by se vyvinul do rysů ne nepodobných našemu reálnému socialismu ....
V absolutních číslech komunisté ( komunistická ideologie ???) povraždili skutečně více lidí než stačili povraždit nacisté ..."
Nejen lež, ale i demagogie.
22. 11. 2010 | 23:58

Xury napsal(a):

Pro Violu:
v zásadě se dá s vámi pokud jde o nacismus souhlasit, i když nikdo neví, jak by nacismus nakonec vypadal. Osobně si myslím, že komunismus měl daleko blíže k fašismu než nacismu, přetože řada komunistů (pravda spíše v Rusku a na Balkáně) vytáhla nacionalismus jako náhražku po pádu komunismu.
22. 11. 2010 | 23:59

Otázkář napsal(a):

mb

nemyslím si, že chce být ukřižovaný to by asi nedopisoval ty dva vysvětlující blogy a ten původní nesmazal. Vy vůbec nějak zajímavě pracujete s fakty a míchaté jabka s hruškama. Co má společný můj citát Karla Kryla s tím, že podle Vás byl pan Hořejší v roce 1993 Klausovec? Opravdu v tom nevidím žádnou logiku, mimoto každý člověk má právo na chyby a může se názorově vyvíjet.
23. 11. 2010 | 00:00

mb napsal(a):

zame ... taky vás rád vidím ...
23. 11. 2010 | 00:00

Xury napsal(a):

Pro autora:
myslím, že to Belgičan vystihl přesně. Podle si můžete sarkasmus dovolit jen vy.Pan Stejskal už ne. Jinými slovy co dovoleno bohovi ...

(pan Stejskal promine..)
23. 11. 2010 | 00:01

Karel Mueller napsal(a):

mb:

Ještě jednou a podrobněji:

Nacismus měl v programu vládu "Arijců" (mimochodem k nim vzhledově patřím, jak se mohl v nedávné debatě každý přesvědčit) a fyzickou likvidaci nebo zotročení "méněcenných ras a národů".

Komunismus chtěl realizovat svoji dotrínu beztřídí společnosti podle marxismu. To zamená zestátnit výrobní prostředky.

Jestli to byla loupež? Samozřejmě že byla. Ale nebyla to likvidace lidí. Na gymnasiu byli moji spolužáci z třetiny "buržoasního" původu a vesele dělali kariéru i v KSČ nebo přes KSČ. Na rozdíl ode mě ... třeba.

Z pohledu komnstické doktríny to žádná loupež nebyla, podle této doktríny bylo možné dříve získat bohatství jen loupeží, tj. tzv. vykořis´továním člověka člověkem.

Ne všichni se se ztrátou majetku smířili a proti komunismu bojovali nebo tou či onou formou vystoupili. Ti riskovali kriminál, nebo v krajním případě i hlavu.

Kdyby jste dnes rozdělil národ na dvě poloviny, tak ta pod mediánem na tom je hůř než ta za komunistů nad mediánem, spodní pětina (?) je na tom hůř než za komunistů. To je holá skutečnost a proto stále KSČM přežívá. A to přes ideologickou a mediální masáž, či dokonce protikomunistické zákony.

Samozřejmě, že se v horkém revolučním období děly prasárny. To doprovází každou revoluci přečtěte si dějiny VFR. Ale kvůli tomu komunismus neskonči - důvody jeho prohry byly jiné, víckrát jsem o to psal.
23. 11. 2010 | 00:02

mb napsal(a):

otazkař ... on si z nás ( vás ) střílí .... ty dva vysvětlující blogy nejsou vysvětlující ... je to hra / prča .... on má rád ironii ..... jen převratil komunismus v kapitalismus ... a hraje si ... tak mu tu hru přejte ... nejedná o žádné vysvětlení ... ( jinak si samozrejme myslím že text o vlsr mel nechat ... a smazal i diskuzi bez vědomí / chtění diskutujících) ....

jak souvisí váš citát kryla s klausovstvím ...

no kryl poznal / rozebral klause relativně brzy .... ( i pro pána jána i pro pána klause ..... a takoví se hodí ... nevim kam ... případně na trh .... a vy jste řekl že:

Karel Kryl byl nejspíše kryptokomunista a nesnesitelný bolševik nevděčný za všechy výdobytky kapitalismu a s nim všichni kdo se odváží kritizovat dnešní režim. Samozřejmě vy taky pane Hořejší :)
tedy udělal jste Kryl = Hořejší ...

kryl byl antikomunista ... je hořejší antikomunista ???

nevím ... hořejší je pacifista ...

no nic ... samozřejmě každý má právo na myšlenkový vývoj ...
23. 11. 2010 | 00:06

hoven napsal(a):

profesore,
uvědomte si, že vždy, když napíšete takový blábol, tak lidi s jednodužším myšlením utvrdíte v jejich pokřivené "pravdě". já si myslim, že inteligentní lidé by měli přinášet inteligentní analýzy a né lacině přitápět pod kotlem nenávisti, jako to kdysi dělal hitler v mnichovských pivnicích, nebo lenin na petrohradských náměstích.
23. 11. 2010 | 00:07

zk napsal(a):

mb:
Pro odlehčení, přijde vám toto (soudobý marxismus):
http://www.sok.bz/index.php...

na stejné úrovni jako toto (soudobý nacismus)?:
http://www.antifa.cz/conten...

(Jestli máte odkaz na nějaký příklad inteligentnějšího a slušnějšího nacistického diskurzu, než je tenhle, sem s ním.)
23. 11. 2010 | 00:07

Otázkář napsal(a):

Karel Mueller
"Samozřejmě, že se v horkém revolučním období děly prasárny. To doprovází každou revoluci přečtěte si dějiny VFR"

V tom s vámi nesouhlasím, každou revoluci ne. Copak v roce 1989 někdo zemřel? I ten "slavný" mrtvý student Zifčák byl pouhou fikcí a komunisté po převratu dostali možnost účastnit se svobodných voleb, mnoho bývalých kádrů zůstalo ve vysokých funkcích, jaké, že to prasárny doprovázely sametovou revoluci?
23. 11. 2010 | 00:08

ZAM napsal(a):

zk:
Opakované vtloukání do hlav občanů primitívní téze o stejnosti nacizmu a komunizmu je zoufalou propagandou dnešních českých antikomunistů, které svědčí o myšlenkové a tedy i argumentační chudobě.
Ke konkrétním demagigickým tvrzením a lžím nemá význam se vyjadřovat jinak než konstatováním, že jsou lži.
23. 11. 2010 | 00:12

Otázkář napsal(a):

ano souhlasím, že kromě článku byla škoda i té diskuse a té možná především, na článek zde někdo odkaz poslal, ale obávám se, že diskuse již nenávratně zmizela, pokud ji tedy pan Stejskal někde neuchoval :)

to rovnítko jste udělal vy nikoliv já, ale samozřejmě ten Krylův citát byl analogií na hořejšího článek a ne na jeho postoj v roce 1993, už nevím jak jinak to vysvětlit
23. 11. 2010 | 00:12

ZAM napsal(a):

Otázkář:
Až na to, že v 1989 nešlo o žádnou revoluci.
23. 11. 2010 | 00:13

mb napsal(a):

zk ... neznám žádného neonacistického teoretika, neomarxistického teoretika Žižka částečně znám .... myslim že jste dal zas blbé srovnání no ...

mimochodem Klaus se zhrozil ... ne nad vítkovským činem ale nad výší trestu pro žháře ... typické a ubohé ... typický klaus njn ....

( ale asi Klause nemohu uvést jako neonacistického teoretika )
23. 11. 2010 | 00:14

voroshilov napsal(a):

Otazkar:
Neni treba plest skutecnou revoluci a palacovy prevrat.
23. 11. 2010 | 00:14

Otázkář napsal(a):

ZAM

můžeme to nazývat jakkoli, revoluce, převrat, předání moci atd., ale to nic nemění na tom co jsem napsal
23. 11. 2010 | 00:15

triceratops napsal(a):

A jeje, tak on ten pan Stejskal s tím svým vymyšleným příspěvkem nakonec bude mít - na vlastní naléhání - samozřejmě, pravdu :-D

No to by si snad i zasloužil.

P.S. Děkuji za recept na nastavovanou kaši - je to to nejužitečnější, co se v téhle diskusi objevilo. Bude oběd.
23. 11. 2010 | 00:16

Karel Mueller napsal(a):

Otázkář:

Víte, revoluce mění vlastnické vztahy a výsady. A pokud se proti velké něžné komunisté nijak zvlášť nebouřili, tak asi nic nevastnili a výsady neměli ... na rozdíl ode dneška :-))).
23. 11. 2010 | 00:16

mb napsal(a):

otazkař to rovnitko jste udělal vy ...Karel Kryl byl nejspíše kryptokomunista a nesnesitelný bolševik nevděčný za všechy výdobytky kapitalismu a s nim všichni kdo se odváží kritizovat dnešní režim. Samozřejmě vy taky pane Hořejší :)

demokraci rozkvétá je z roku 93 kdy kryl a hořejší byli na protikladných pozicích ...

njn
23. 11. 2010 | 00:16

voroshilov napsal(a):

Dosti mne bavi blaboly mb o zlocinech komunismu,copak v prvni polovine stoleti nekde byla demokracie?Zapominate na kolonie zapadnich velmoci,internaci japonskych spoluobcanu Roosweltem,a co zeny a barevne meli nejaka prava?Indiany?
23. 11. 2010 | 00:17

ZAM napsal(a):

Otázkář:
Mění, a to podstatně. Žádná revoluce - žádné zabíjení.
23. 11. 2010 | 00:18

mb napsal(a):

no jasně vorošilov československo 1918 - 1938

njn ..... ale to vy neznáte
23. 11. 2010 | 00:18

Otázkář napsal(a):

Karel Mueller

to vůbec nezpochybňuju, ono se ty prasárny děly, ale spíše v opačném směru a to, že viníci nebyli potrestání, ba právě naopak mnozí si ještě polepšili a dneska opět hlásají tu jedinou pravdu, odtud ten výraz modrý bolševik
23. 11. 2010 | 00:20

voroshilov napsal(a):

mb:
A nestrilelo se za Prvni republiky na delniky a studenty?
23. 11. 2010 | 00:23

mb napsal(a):

no jasně ... tatíček masaryk dal střílet do dělníků, to jste nevěděl --- ?
23. 11. 2010 | 00:25

Otázkář napsal(a):

voroshilov

ta prvorepubliková demokracie jistě nebyla dokonalá (tak jako není ani dnes), ale určitě nebyla tak zločinná jako komunistický režim. Copak za 1. republiky se názorový oponenti posílali do uranových dolů, nebo rovnou na popraviště?
23. 11. 2010 | 00:26

Otázkář napsal(a):

na to jsem čekal kdo první přijde s tím, že Masaryk nechal střílet do dělníků :o)))
23. 11. 2010 | 00:27

hoven napsal(a):

voroshilov,
jo, stážníci za celou dobu první republiky zastřelili v duchově 4 dělníky, který na ně házeli kameny. stalin s leninem za tu dobu nehali povraždit milion lidí.
23. 11. 2010 | 00:27

kmet48 napsal(a):

ad "mb": čím to je, že většina horlivých a fanatických antikomunistů, nemá o podmínkách vzniku komunistů a jejich ideologii ani ponětí?:-))..Vy sice nenávidíte komunismus, ale neváháte používat jejich metody z 50tách let..šikanování, nálepkování, kádrování..klidně Violu označíte z komunistku..jen pro její názor..znáte ji osobně?..jste si jist, že je komunistka?..jen proto, že se snaží mít vlastní názory?..hmm, počítám, že kdyby "čas oponou trhnul", vy rychle nejdete schovanou rudou knížku a stanete se tím jediným správným komunistou:-))..
23. 11. 2010 | 00:32

voroshilov napsal(a):

Otazkar:
Mate asi pravdu,treba bylo kazdemu kdo sypal drcene sklo do zavarenin a pisek do stroju vypsat pobyt v Karlovych Varech.
23. 11. 2010 | 00:35

voroshilov napsal(a):

Otazkar:
A bratrum Masinum Nobelovou cenu miru,vzdyt cim jsou horsi nez ten cinsky disident!
23. 11. 2010 | 00:37

Oázkář napsal(a):

voroshilov

nevím co sem taháte bratry Mašíny, o čínském disidentovi toho moc nevím (mimo to, že ho drží v base a dostal nobelovu cenu míru), ale můžete mi rozšířit obzory, budu jedině rád :)
23. 11. 2010 | 00:40

hoven napsal(a):

víra ve spravedlivou beztřídní společnost přece nemá se zdravým rozumem nic společnýho. to je porucha. člověk, který věří v komunismus, může být jinak i třeba vzdělaný i slušný, ale v každym případě duševně nemocný. to, je člověk, který se v určitém momentu přestal duševně vyvýjet a zustal v dětství. a muže to přerust ve fanatismus a i páchání zločinů. komunista je v každym případě závadnej nenormální člověk i když se navenek muže projevovat normálně a může to být i universitní profesor. .
23. 11. 2010 | 00:42

Luba napsal(a):

Přátelé,
zabrousil jsem na své oblíbené stránky "http://www.klaus.cz" a našel v ní nový textík našeho milovaného Vůdce, profesorissima inženýrissima Klause:

V článku "Zamyšlení nad Jürgenem Habermasem" jsem našel tuto Václavovu věty:

"Nikdy jsem nechápal argument, že je Evropská unie potřebná proto, aby v Evropě nebyly války."

Jaká to ekonomistova upřímnost a bezelstné diletanství :)

Dalším kritickým šlehem našeho tržního o volnopohybového fundamentalisty je následující věta:

(...) považuje Habermas umělé zavlečení islámu do Německa imigranty lákanými do této země za prací a za štědrými sociálními dávkami za něco ospravedlnitelného a pozitivního? A do Německa „patřícího“? Asi ano."

Podle Klause by asi měli imigranti své náboženství a víru nechat před hranicemi, a před vstupem na půdu Německa projít patřičnou průpravou zakončenou příjmačkami na čisté němectví.

Závěrečný sloupek je rovněž pozoruhodný. Klaus se v něm zjevně obává o výdobytky své modré kleptokracie a začíná mít nahnáno "z ulice":

"Ale nejde samozřejmě jen o Německo. Vím, že máme i doma své malé české Habermase, kteří také vědí, že ideální je pro ně chaos, pouliční protesty a happeningy v horní části Václavského náměstí, kterým se – stejně jako prof. Habermasovi – nelíbí zachovávat „důvěrně známý svět“, ani úsilí o hospodářský pokrok (pro všechny, protože oni ho pro sebe považují za samozřejmost) a kteří chtějí – jako on – „společné utváření náročné budoucnosti“.

To je velmi konstruktivistický projekt. Spokojme se s tím, že lidem budoucích generací předáme svobodnou a demokratickou společnost. Budoucnost si oni jistě „utvoří“ sami."
http://www.klaus.cz/clanky/...

Skutečně svobodnou a demokratickou? Je klausokracie demokracií? Protože Klaus vydává výpady vůči sobě vždy za útoky na demokracii ...
A když on útočí na demokratické instituce a Ústavní soud, je vše v pořádku?

Co si Klaus představuje pod pojmem konstruktivistický projekt? Zdá se, že tím myslí něco uměle vytvořeného, do jehož tvaru se lidé napasují. Ale právě opak je pravdou.

Jde o přirozený výsledek mezilidských interakcí mezi jedinci, kteří jsou aktivními tvůrci svých realit.
Pro svobodnou a otevřenou společnost je právě tato svobodná interakce mezi lidmi a kulturami, kdy všichni mají stejná práva a povinnosti, typická - což pan Klaus zřejmě považuje za nežádoucí.
Chudák se bojí, že se popíchá o špičku minaretu.

Proč Klaus vůbec srovnává situaci v Německu, které má problémy s množství občanů jiné kulturní tradice, se situací u nás doma? Je-li to vůbec problém skutečný, nikoli jen porucha vnímání.
My nejsme pro cizince dostatečně atraktivním pracovním trhem.
Nás neviditelná ruka trhu kulturně neohrožuje.

Klaus se ve skutečnosti děsí svobody jiných lidí, jako většina jedinců, odkojených bolševismem. Proto jí má plná ústa/hubu.
23. 11. 2010 | 00:42

Otázkář napsal(a):

bratry Mašíny nijak nehájím, ale takové lidi přece vytvořil právě komunistický režim, copak za 1. republiky by si cestu na západ museli prostřílet? Tehdy mohli odejít svobodně a nikdo by jim v tom nebránil.
23. 11. 2010 | 00:43

voroshilov napsal(a):

Otazkar:
Za 1.republiky by take nikdo nenechal odejit kriminalniky volne do ciziny!

No v kazde veznici take 99% nevinnych obeti systemu,jen se jdete je zeptat,sama nevinatka,Kajinek take je obet komunistu?
23. 11. 2010 | 00:47

Gabrielle H. napsal(a):

Milý vášnivý bloggere Václave Hořejší, to nic - to přejde. Z úcty a blíženecké lásky posílám něco málo na utišení Vašeho osobního světabolu. Mimochodem ke včerejšímu výročí...
http://www.stream.cz/slavne...
Hudba k tomuto videu je z
muzikálu Gladiátor, skladatel Hans Zimmer, zpěvačka Lisa Gerrard. Kuk na dvě zajímavá, tak trochu související pojetí téže skladby:
https://www.youtube.com/watc...
https://www.youtube.com/watc...
A protože vše souvisí se vším, určitě si nenechte ujít Billa Hickse, modlitbu a dopis od Boha...
http://video.google.com/vid...
https://www.youtube.com/watc...
https://www.youtube.com/watc...
23. 11. 2010 | 00:48

n.o.s napsal(a):

Karel Mueller

křesťanství mělo v programu pouze lásku a jak to dopadlo vraždili tak dlouho dokud nezbyl nekřesťan , komunismus měl beztřídní společnost a jak to dopadlo, ?

nacismus, démonizace tohoto systému je produktem poválečného uspořádání světa nezapomeňte že v roce 1945 vznikl nový světový řád, jinak řečeno porážka tzv. nacismu ospravedlnila vznik NWO

historicky vznik a vítězství křesťanství
kompletní démonizace předchozího systému, vznik imaginárních svatých a vesměs imaginárních mučedníků, nová morálka, nová pravda (ta jediná pravá), vraždy popřípadě nucená konverze ke křesťanství, starý systém prohlášen za ďábelský, nucená oddanost nově vzniklému systému (tzv. morálnímu)

každý soudný člověk který umí počítat 1+1 ví co byli například tzv. Norimberské procesy

Article 19 "The Tribunal shall not be bound by technical rules of evidence... and shall admit any evidence which it deems to have probative value"

Article 21 "The Tribunal shall not require proof of facts of common knowledge but shall take judicial notice thereof.

Judicial notice is a rule in the law of evidence that allows a fact to be introduced into evidence if the truth of that fact is so notorious or well known that it cannot be refuted.

jako například mrtví vstávají z hrobu, čarodějnice létají na koštěti atd.
23. 11. 2010 | 00:48

voroshilov napsal(a):

hoven:
Komunismus predkladal rovnost vsech lidi bez ohledu na rasu,nabozenstvi nebo majetek,to neni uchylka,to same ted po tobe vyzaduje ZAKON-podivejse co je napsano v Ustave!
23. 11. 2010 | 00:50

Otázkář napsal(a):

copak oni byli předtím kriminálníci? Ti se z nich snad stali až při svém útěku, který by se za 1. republiky vůbec nekonal, protože by mohli odejít svobodně chápete? A nevím proč by Kajínek měl být obětí komunistů, vy vůbec nějak neumíte diskutovat o jednom tématu, ale přeskakujete jak kobylka od komunismu k americkým koloniím, střelbě do dělníků, bratrům mašínům a teď zase Kájínek, co vlastně chcete sdělit?
23. 11. 2010 | 00:53

jetotukormoran napsal(a):

..soudruzi nejuspesnejsi system je s minimalnimi zasahy "statu".
Historie to jen potvrzuje, sezerete se navzajem!
https://www.youtube.com/watc...
23. 11. 2010 | 00:55

šaman napsal(a):

Takový mb nebo car Los mohou mít IQ i hodně nad stovku ( no,prostě více, než 1OO ).Z hlediska sociální inteligence jsou minimálně středně retardovaní.Chudí duchem : jejich je Království Boží.
23. 11. 2010 | 00:55

Otázkář napsal(a):

voroshilov

V ústavě se píše o rovnosti před zákonem, nikoliv o rovnosti majetku, máte to opět nějak popletené :)
23. 11. 2010 | 00:56

ZAM napsal(a):

Otázkář:
Zabít svázáného omámeného protivníka je zločin i ve válce.
23. 11. 2010 | 00:58

n.o.s napsal(a):

Judicial notice?
Matouš 28
Marek 16
Lukáš 24
23. 11. 2010 | 00:58

Otázkář napsal(a):

ZAM

souhlasím
23. 11. 2010 | 00:59

voroshilov napsal(a):

Otazkar:
Chci vam sdelit dva stara moudra-stat je organizovane nasili(vzdycky)a za druhe pripomenout soudruha Nietzsce ktery varoval sve kolegy aby neposouzovali minulost podle dnesnich meritek,to byla jina doba ktera se ridila vlastnimi kanony,ano Kajinek uz 10 let tvrdi ze je nevinny a chce novy proces,co kdyz mu verim muzu ho povazovat za obet represii a provest mensi analogii s br.Masinami?
23. 11. 2010 | 01:00

Emissary napsal(a):

n.o.s.i

dopadlo to tak stejně blbě, jak jste dopadl Vy. Kupte si letenku do vesmírného blázince. :)

Aha, stačilo by do zemského.
23. 11. 2010 | 01:00

Otázkář napsal(a):

mě ta analogie nesedí z toho prostého důvod, že Kájínek na svém útěku nikoho nezabil
23. 11. 2010 | 01:03

n.o.s napsal(a):

Emissary

díky dám na vaši radu
23. 11. 2010 | 01:07

voroshilov napsal(a):

Otazkar:
Ted mi,kolego,prestava slouzit logika-totiz u Vas skupina lidi ktera prokazatelne nekoho zabila je obeti rezimu ale clovek obvineny z dvojnasobne vrazdy bez jasnych dukazu je urcite vinny?
23. 11. 2010 | 01:14

Emissary napsal(a):

Otázkaři,

nikoliv, Vy to máte popletené a voroshilov má pravdu. V Ústavě se také píše o rovnosti majetku před zákonem.

Blbé pro Vás, že Otákaři?
23. 11. 2010 | 01:23

santawzard napsal(a):

Germáne byli fašisti a slované byli komunisti.Evropa se sjednocuje i na základě historie války a revoluce.My všichni žijeme a umíráme pro Ježíše Krista.Podobně je to s životoschopnosti firmy..Soukromníci často stahují peníze s oběhu,kdežto politici si je častou chcou vytisknout.(deflace-inflace?)Co by se mělo privatizovat a co by se mělo znárodnovat podle vzoru levice a pravice?Např.kdyby se privatizovalo národní divadlo a národní banka.Začala by deflace ?Ceny a mzdy by šly dolů?Lidé zvyklí se pojistit proti inflaci by se neuměli pojistit proti deflaci?
23. 11. 2010 | 01:39

veverka napsal(a):

No tak že je Stejskal pravičáckej politruk bylo snad jasné už dávno,ne? Nechápu že se tomu někdo diví.Ta ironie co autor napsal byla ještě velmi velmi měkká vzhledem té zkorumpované mafiánské žumpě ve který nyní žijeme.
23. 11. 2010 | 01:54

www racek napsal(a):

Dost dobré, pane Horejsí, velmi elegantní.
Rád Vás čtu, i když nejsem tak levicově naladěn, jako Vy. Ale to je snad dobře, ne?
Tedy, mílokdy se najde někdo s pedagogické či vědecké sféry s takovou mírou sebeironie. Snad jen pan Havel.
23. 11. 2010 | 01:55

JQ napsal(a):

Tak si rikam, jestli autor tohohle clanku nebyl v dobe tvorby pod vlivem C_2H_5OH.
23. 11. 2010 | 02:42

šaman napsal(a):

Tak oni jedno mb embéčko. Oni nejsou plastikový, jako to malé z NDR. Oni jsou huba plechová a mají okna od bláta a jiného marastu. Takže: mb, kup si nové stěrače, ať vidíš. A gumu nežvýkej, není to zdravé.
23. 11. 2010 | 02:52

Ateista napsal(a):

Hořejší: Dobré brzké ráno.
Pane profesore, chápu tu autocenzuru do jisté míry s nádechem ironie, nicméně jsem přesvědčen o tom, že jste tam měl ten článek nechat a stát si za tím, co jste zcela správně a současně vtipně napsal. Ať by se dělo cokoliv, mělo to tu zůstat. Buďte ve svých názorech či krocích konzistentní a neustupujte hlupáků, gaunerům, idiotům a dalším podobným kreaturám.

Stejskal:
Já čtu občas vaše "výkřiky" a nepochybuji už dávno o tom, že nejste příliš inteligentní a ani morálně zodpovědný (význam slova morálka naleznete v každém výkladovém slovníku), ale tentokrát jste opravdu "zabodoval". A skutečnost, že zde děláte editora (resp. emotivního a ne nestranného (!) cenzora) není nic dobrého.
Jako editor nahlížíte do příspěvků diskutujících a necháte - li zde zvrácený příspěvek od jistého mb, který napsal "Komunisté jsou srovnatelní s nacisty nicmeně jsou horší ...", tak to opravdu bez nadsázky považuji za katastrofu. Za chvíli tady někdo může psát, že za protektorátu bylo v ulicích více bezpečno a volat po nacismu....
Rozumíte tomu, pane Stejskale? Přečtěte si to ještě jednou, co vám zde píši a možná porozumíte obsahu mého textu.
23. 11. 2010 | 04:25

Ateista napsal(a):

Stejskal:
Já vám dám v souvisloti s vaším působením editora radu - změňte okruh svých činností, přestaňte dělat editora, pomůžete tím ostatním.
Popřemýšlejte o tom. Děkuji.
23. 11. 2010 | 04:32

jetotukormoran napsal(a):

Ale soudruhu neverici , za protektoratu , bylo skutecne vice bezpecno , stejne tak za vlady komunistu)))) Tyto dva extremni rezimy sli ruku v ruce.
To zalezi pouze na uhlu pohledu onoho , ci toho obcana , jaky mel z onech profit.
23. 11. 2010 | 04:52

otokar napsal(a):

Profesoře,
pod Vámi je tolik příspěvků, že vždycky zapomenu, co jsem chtěl napsat. Když to napíšu rovnou,tak zjistím, že někdo už to napsal, obvykle lépe.
Tedy 1. poučení: Neházejte perly sviním!
2.otázka:kde myslíte, že jsou ty peníze, co furt všude chybějí?
Netuneluje někdo náhodou celou planetu?
Děkuji za případnou odpověď, přeji zdraví.
23. 11. 2010 | 05:17

Ládik!!! napsal(a):

Je jasné, že ha AV mají hovno co na práci.
23. 11. 2010 | 05:31

Drzá zrzka napsal(a):

Ládík
V AV zkoumají vliv vybraných slov( banány, toaletní papír) na psychiku občana ČR. :o)
23. 11. 2010 | 06:02

Dr. No napsal(a):

Kdybys mne byl poslouchal....
23. 11. 2010 | 06:17

grőssling napsal(a):

Středoškolský Pan profesor latiny Štembera, když odložil svoji pověstnou dýmku, se na nás podíval beznadějným pohledem nad své brýle a opět a opět se snažil vtlouci nám do neposlušných a netalentovaných hlav ( nebylo divu, byli jsme děti totality ) alespoň to nejdůležitější z dědictví minulosti.

Po přečtení posledních dvou blogů renegáta Hořejšího mi to nedá necitovat, jistě v souladu s míněním většiny našeho kolektivu v hospůdce u Stejskalů, jednoho z klasiků v poněkud upravené podobě :

Quo usque tandem abutere, Hořejší, patientia nostra?
23. 11. 2010 | 06:50

Levičák napsal(a):

Pane Hořejší,nějak se Vám to vymyká z ruky.Snad si nemyslíte,že můžete svobodně poukazovat na to,co se po sametové revoluci nepovedlo a co pálí většinu lidí v tomto státu.
Svobodu ano,ale jen v určitých mantinelech,tedy ne zase tak moc velikou,jak si to Vy představujete.
Vidíte kolik lidí čeká ve frontě,aby si na Vás smlslo.
Dnes je přece třeba jen chválit výdobytky kapitalismu,tohoto ideálního řádu,který sice občas nechává vystěhovat lidi ze svých domovů,občas nechá ty bezdomovce bez pomoci a lékařské péče zmrznout,někdy pošle i celé rodiny do fronty na úřad práce,občas nechá zabíjet a bombardovat civilisty,ale to je přece v pořádku,to je v rámci svobody a tak na něm nehledejme mouchy.
Dnes si může každý otisknout,co chce,třeba žádat o příspěvek na invalidní vozík pro své postižené dítě.
Takže pane profesore,začněte konečně vidět klady a ne ironicky poukazovat na nedostatky,to bychom si jinak s většinou reagujících na Vaše blogy nerozuměli.
23. 11. 2010 | 06:50

Béda napsal(a):

a.g.

Ať již p. profesor Hořejší napsal své články s jakýmikoliv motivy jedno je jasné.

AUTOCENTURA z jemného "popudu" strážce politické korektnosti a zaměření blogů Stejskala vypovídá zcela jasně o stavu "DEMOKRACIE" v české společnosti po 21 letech os VLSR.

Možná to bylo kouzlo nechtěného, ale je to výstižná tečka ke státnímu svátku.
23. 11. 2010 | 07:11

Béda napsal(a):

Největším úspěchem VLSR bylo znovunabytí svobody.

V mírné aktualizované úpravě bych si dovolil ocitovat autora.

1) "NEmůžeme si říkat a psát co chceme a nic se (nám) nestane."

Důkazem je první ze série článků prof. Hořejšího, který MUSEL být autocenzurován.
23. 11. 2010 | 07:19

Terry napsal(a):

Souhlasím s
Janovec napsal(a):
"..pane profesore, to snad nemáte zapotřebí."

Pane profesore, napsal jste článek, ve kterém jste (byť ironicky) vyslovil svůj názor na současný náš Absurdistan, pseudodemokracii.

Jestli se někteří naivní pisálci domnívají, že DEMOKRACIE je to, že tady můžou "svobodně" anonymně psát své názory (někdy i sprosté výpady a urážky - pan Stejskal "ví") a že si můžou koupit hajzlpapír bez front, tak nechť setrvají ve své naivitě; naši skvělí "demokratičtí" politici je vyvedou z omylu (pokud už je jejich dvacetileté "úsilí" vytunelování republiky nepřesvědčilo).

Každopádně bylo CHYBOU, že jste podlehl několika křiklounům s uráživými výpady a článek smazal.

"Demokrati" a "demokracie" opět zvítězila.

"Máme demokracii, ne, vole?!"

A pravda, poctivost, slušnost, čestnost pláčí. Už dlouho...
23. 11. 2010 | 07:23

Stan napsal(a):

Přátelé svobody a demokracie se nikdy nevzdají:
http://www.outsidermedia.cz...

Co rudohnědé OM peklo schvátí, to už nepustí, vážený pane profesore!
23. 11. 2010 | 07:27

Marcus Agrippa napsal(a):

P.Hořejší si dovolil kritizovat - a to ještě úsměvnou ironií - současný stav ČR?! Ta odvaha, ta bláhovost, jak si vůbec něco takového může dovolit?! No - blíží se nám další ( jistě naprosto průzračně jasná ) armádní zakázka na stíhací letouny ( ty přece životně nutně všichni potřebujeme ) - to bude další z testů, jak se ta naše společnost po všech těch nikdy nekončících korupčních skandálech zcivilizovala. Snad bude mít p.Hořejší důvod napsat něco méně ironického a něco kapku více optimistického.
23. 11. 2010 | 07:31

StandaT napsal(a):

Šmarjá jarpore, copak nechápete, že VEŘEJNĚ vyvěšované seznamy nepřátel se nedělají za jeden nebo dva příspěvky do diskuse?!
23. 11. 2010 | 07:39

Béda napsal(a):

Můžete si demokraticky a svobodně říkat co chcete. (Jenom kritizovat nemůžete).
23. 11. 2010 | 07:39

Pepa Řepa napsal(a):

Bratře Wěnceslaue

Jedním z pilířů mediciny je zkoumání pravidelné stolice.
Zda byla, či nebyla.
Pokud byla, je to dobré znamení.

Proto není důležité to, co z mistrného pera autorova vyleze. Zda je výtvor "vyargunemntovaný" či jinak přizdobený.

Důležité jsou pouze tři věci.

1. DÉLKA, respektive hmotnost dílka.
-----------------------------
Čím delší a blbější výtvor, tím pravdivější, tvrdí operetní klaka a běží objednat květiny.

Pokud se nedostává živin a nápadů, pokud chybí kreativita, lze recyklovat výtvor původní.
Aktuální perpetum mobile.
Pravá kuchařka se přece pozná dle toho, že vaří z vody.

2. PRAVIDELNOST.Ta je nejdůležitější.
-------------------------------
Proto je nutno -z hlediska aktivistických autorů- vyvěsit článek každý druhý, nejpozději třetí den.
Pehe Váš vzor.

Z hlediska aktivistických diskutérů pak vyjadřovat se ke všemu. Inu, renesanční člověk, je renezanční člověk.
Béda je vzorem diskutéra.

3. PODPIS autora.
------------------------------
DNA aby se zjistilo, ke kterému klubu kuchařů autor patří. Zda je "náš", či "jejich".
Pravda někteří klamou tělem. Začnou tím jak milují ty, které mají v žaludku a pak spustí tu svou.

Je to jako se sexem.
Někdo to rád na misionáře, prý marxisté
http://necyklopedie.wikia.c...ářská_poloha

Nicméně ředitelům je dovoleno vše, nejen na misionáře.
Ředitel na to může jít i "od lesa".
Jako v tom vtipu, kdy sekretářka prohlásí "takovej malinkej", pak se otočí a řekne "jé to jste Vy, pane řediteli, to je ale macek".

Takže-bratře Wěnceslaue- nenechte se odradit, vytrvejte.
Dovoluji si parafrázovat Davida Vávru.

PIŠ BRATŘE, PIŠ.
Světla ramp jsou připravena.
23. 11. 2010 | 07:41

Pepa Řepa napsal(a):

23. 11. 2010 | 07:43

Pepa Řepa napsal(a):

Zadat
necyklopedie.wikia.com/wiki/Misionářská_poloha
nějak to trucuje
23. 11. 2010 | 07:47

scallop napsal(a):

Autor:

Citite se lepe, pane profesore ? Fakt jste jim - a hlavne panu Stejskalovi - to nandal !

Docela rad bych vedel, jak Vas lide z akademia ved vnimaji. Ja nejsem z Prahy a lidi z AV moc nepotkavam, ale zda se, ze na ne pusobite dojmem, ze "s tim Horejsim se neda mluvit". Svym pristupem k blogum to jen potvrzujete.
23. 11. 2010 | 07:49

StandaT napsal(a):

Když čtu, kam se vyvinula diskuse, tak pane profesore Vy nejste užitečný idiot. Vy jste manipulátor. Úspěšný. Užitečných idotů jste, jak vidno, oslovil dost.
23. 11. 2010 | 07:50

vaclavhorejsi napsal(a):

Emissary:

"kovaného komunistu je nejlepší zabít v tomto čase. Ale nebojte, dobrá budoucnost v časové linii i na to myslí, šmejde Hořejší"

Dekuji za opravdu zajimavy diskusni prispevek, ktery plni cil techto stranek, t.j. zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
**************
Pepa Řepa (alias Júsuf al Bandžár):

Velmi vtipne jako vzdy - inu elegan zdejsich diskusi!

..
23. 11. 2010 | 07:57

Vico napsal(a):

Jo,jo roky přibývají,"ono to už trucuje" i na misionáře.
23. 11. 2010 | 08:05

tata napsal(a):

mily blokeří

Že se nam to ale rozjelo,všichni zalehli na matrace.Jak je vidět ,,pro mě, neviny blog vyvola takové reakce.ale rozhodně ukazal že ve sve podstatě se domluvit tato společnost nemuže,určitě co probiha zde je obraz cele společnosti,to už není uhel pohledu ale pevne stanovisko kde ani jedna strana nemuže přesvědčit druhou,přitom by člověk řek že nevina satira a co vyvola,je stoho nesmiřitelny boj,bohužel toto nas čeka i v realnem životě a proto bude huř a jedno ktery postoj bude u vesla,pravě proto bude huř,až se stoho opravdu vyvyne novy Stalin nebo Hitler PAK BUDE ŠRUMEC.na upřesněnou nejsem na straně pana Stejskala,jeho konkretní přispěvek sem čet až ted a vubec sem to nepochopil proč byl napsan jako vteto souvislosti,ale v jinem kontextu a chybou nedělitelnou obou stran polu je na něm hodně pravdy,sme vte fazi kdy opravdu mame tak nesmiřitelné postoje,a to není chyba nakeho članku,ta je v nas
23. 11. 2010 | 08:05

SuP napsal(a):

Standa T -
Myslím, že to "náš společný jmenovatel" opravdu v podstatě opráskl z originálu z roku 1965 nebo kolik, protože mu to ta alanogie (análogie) asi přišla vtipná. Pan Stejskal to odhalil a aby v tom nebylo možno hledat plagiátorství, tak to zkušený vědátor preventivně sbalil.
Nicméně je zase poučné, jakým směrem se diskuse dokáže ubírat.
23. 11. 2010 | 08:07

neo napsal(a):

Kolikrát ještě? Napsal jste ubohou sarkastickou blbinku a to v den nejvýznamnějšího státního svátku. Pak omluva, že jste to myslel jinak, teď omluva, že oluva byla myšlena jinak... co bude zítra?

Výraz užitečný bych v tom sousloví pozměnil na neužitečný.
23. 11. 2010 | 08:10

Marcus Agrippa napsal(a):

Docela by mě zajímalo co vlastně kritikům celého blogu vadí na obsahu?! P.Hořejší jen ironicky kritizuje nešvary posledních dvaceti let - a co je na tom jako špatného?? Každý kdo nemá klapky na očích, tak musí vnímat celkem vážné problémy současné ČR. Apropó http://domaci.ihned.cz/c1-4...
23. 11. 2010 | 08:16

StandaT napsal(a):

SuP: ta diskuse se ani jinam ubírat nemohla. Chtějí (si navzájem) dokázat, že demokracie a svoboda slova není. Profesor to musel vědět, jinak by ne"cenzuroval" první příspěvek. Nevidím to jako reakci na Stejskala, toho vidím jen jen výmluvu.
23. 11. 2010 | 08:24

neo napsal(a):

Agrippa:

ne Marcusi, Hořejší sarkasticky komentuje vymoženosti demokratického systému a kapitalismu.
23. 11. 2010 | 08:26

Marcus napsal(a):

Pane Hořejší,
poukazovat na chyby je nevděčná práce. Jak již výše napsal Janovec - tuto úlohu by měly plnit především sdělovací prostředky. Předpokládám, že jste si svým článkem zadělal na pořádnou porci kritiky - na tu, za kterou je nějaká argumentace je dobré se zamyslet, nad tou ostatní je dobré se povznést - chápu, že to se lépe říká/píše než realizuje.
Hlavně doufám, že Vás tato situace neznechutí do té míry, abyste přestal zde na blogu prezentovat své názory a postřehy.
Jinak p. Stejskal to určitě také nemá jednoduché - hlavně proto, že stejně jako autoři blogu není anonymní. Stejně tak předpokládám, že není jednoduché rozhodovat, kdy občas "ohnivá" diskuze ještě je v rámci slušnosti a kdy už ne ;-)
Přeji pěkný den Vám, p. Stejskalovi i zdejším diskutérům
23. 11. 2010 | 08:30

schlimbach napsal(a):

mb
vaše úvahy o nacizmu a komunismu jsou velice zajímavé, povězte mi prosím, kde se o tom mohu dozvědět více? Existuje na to nějaká vysoká škola a speciální školení, nebo kde k tomu člověk přijde?
23. 11. 2010 | 08:32

vaclavhorejsi napsal(a):

neo:

Ano, mate pravdu - sebekriticky priznavam, ze jsem ZLOVOLNE sarkasticky komentoval vymozenosti demokratickeho systemu a kapitalismu. Po svem prozreni (pod vlivem onoho prispevku p. Stejskala) jsem si uvedomil, ze to muze byt zneuzito temi, kdo by v nasi zemi chteli navrat k totalitnim poradkum.
Doufam, ze mi bude dana moznost, abych sve pomyleni napravil a zaradil se mezi budovatele realneho kapitalismu v nasi krasne vlasti.
Lide, bdete!

..
23. 11. 2010 | 08:33

neo napsal(a):

vaclavhorejsi:

ono by stačilo, kdyby vaše články nevyznívaly jako přání návratu k totalitním praktikám.

Lidé,zděte!
23. 11. 2010 | 08:37

Marcus Agrippa napsal(a):

neo:
nezlobte se, ale dovolím si nesouhlasit. Podle mého soudu nejde o nic jiného než o kritiku. A každý kdo trochu vnímá dění v ČR ( současné ČR ), tak musí připustit že skutečně je co řešit. Opravdu už mi osobně přijde neúnosné, aby velvyslanec USA nebo FBI odhalovali korupci v ČR ( a mafiánské propletence zasahující soudy, politiku a business ). Staví nás to do pozice rozvojových zemí, kde jsou pojmy právo víceméně sprosté slovo.
23. 11. 2010 | 08:38

scallop napsal(a):

vaclavhorejsi

Pane profesore, nechcete jit na prochazku ? Venku je docela pekny podzim, docela to uklidnuje. Urcite lepsi, nez se to handrkovat s temi nechapavcemi. Vzdyt to je jak hazet perly svinim !
23. 11. 2010 | 08:39

Si-g napsal(a):

Náš pan prof. se naprosto vcítil do role M.Horákové. Paní Horáková měla výhodu v poznání na vlastní kůži jak fašizmu, tak komunismu. Proto pan Hořejší o fašizmu jen jen spekuluje. Diskutující v drtivé většině mají zkušenosti s fašizmem, bohužel jsou velmi staří. Dnešní neofašisté nepotřebují kvantitu. Cíl zasáhnou v metrech a tlačítkem. Nepotřebují být parlamentní stranou. Miluji je. DSS jsou jen lůza. Určitě mají i jiný pozdrav. Naučte se je také milovat, jinak vás čeká šibenice.
23. 11. 2010 | 08:40

Tunel napsal(a):

Dušan Jasánek - Vám z Wall Streetu.
Lid povolal nás do zbraně, my opustili frézy
a uniformy navlékli si místo kombinézy.
Stojíme pevně, v oku žár, vstříc slunci píseň letí,
střežíme práci dělníků a šťastný spánek dětí.
Kdyby snad vrazi z Wall Streetu přepadli nás jak saně,
poznají záhy lidu hněv, promluví naše zbraně!

:O)
23. 11. 2010 | 08:43

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Dva radobyvtipne komentare.
A este k tomu tazko skryvana jesitnost.
Ano, pan Stejskal spravne upozornil na rovnaku povahu nacizmu a komunizmu. A Vytahovanim mien (Hitler...versus Husak...) nemeni NIC na PODSTATE.
Ked citam Vase radobyvtipne, v skutocnosti velmi smutne posledne dva (ale hlavne tento) texty, vidim pred ocami vypovede ludi znicenych komunizmom (nedavno davali i na CT, sem tam si to pozriete, potom vas to vtipkovanie prejde), ci vypovede ludi vacsinou z vychodneho Slovenska internovanych s tichym, ci inym SUHLASOM vtedajsej vlady po skonceni vojny az do roku 1953 do GULAGOV na otrocke prace...

Vyvezeni v dobytciakoch, 20 dni cesty, voda 1 deci denne...Moj dedo tam bol tiez. Uz som to spominal. NIKDY nechcel o tom NIC povedat (nakoniec, pri prepustani - samozrejme tych, co prezili, to museli prisahat). Iba raz povedal - predstav si najlepsie jedlo ake kedy si jedol. Ja som poveda - rybu, ci rezen a zemiakovy salat. A on mi povedal - no a tepla voda s trochu zhnitymi mrkvami a travou, to bolo moje najlepsie jedlo. A nic viac sa nepytaj.

A este, specialne Vam, pan profesor. Nedavno isiel dokument o tychto ludoch na Slovensku. Jeden z tych, ktori prezili vypovedal toto:
Nemecky fasizmus zabijal a likvidoval ludi NARAZ v plyne. Komunizmul likvidoval nas POSTUPNE, ZA ZIVA.
23. 11. 2010 | 08:45

neo napsal(a):

Tunel:

no jo, jenže lidovědemokraticky to řekne jedině Jasánek a možná Hořejší :)
23. 11. 2010 | 08:47

jarpor napsal(a):

Marcus Agrippa

Chtělo by se napsat - Hledej, Šmudlo hledej...

Nicméně, abych nebyl nařčen ze snižování úrovně dotazujicího se, dovolím si zkopírovat jisté řečené, které dle mého, je přesně to, co bych podepsal :

"profesore,
uvědomte si, že vždy, když napíšete takový blábol, tak lidi s jednodužším myšlením utvrdíte v jejich pokřivené "pravdě". já si myslim, že inteligentní lidé by měli přinášet inteligentní analýzy a né lacině přitápět pod kotlem nenávisti, jako to kdysi dělal hitler v mnichovských pivnicích, nebo lenin na petrohradských náměstích."

Béda

Vy máte skutečně zázračný smysl pro humor :

"Důkazem je první ze série článků prof. Hořejšího, který MUSEL být autocenzurován."

Hmm... MUSEL... musíme jen zemřít... zdejšího vzdělance nikdo k "autocenzuře" nenutil... Tedy... ve spoustu balastních výkřiků typu : Držte huby, co nesouhlasíte, co netleskáte břitké ironii... mi mohlo něco uniknout .. :-))

Standa T.

To víte...jsa brán jako kádrovák minulého režimu jistým replikjícím... případně jako vypravěčem jakéhosi hrdinství jehož svědkem byl venčící se pudl...to dalším replikujícím...

není třeba nic říkat, natož veřejně. Stačí poznamenat, že s autorem nesouhlasíte... a oni si ty prý mé "seznamy nepřátel" vyvěsí sami... :-)) .

Pitomci... nebo pitomosti... ? Nechť si ctěné publikum vybere...

Dovolím si pozdravit Pepu Řepu, vítejte... zpětt "na palubě".

Pavle,
taky čumím, kam "ironie" dokráčela... tak nějak ke vzdělané absurditě...

Hezký den
23. 11. 2010 | 08:49

Terry napsal(a):

Otázkář napsal(a) to Karel Mueller:
"V tom s vámi nesouhlasím, každou revoluci ne. Copak v roce 1989 někdo zemřel?"

Byla to "SAMETOVÁ" revoluce...

Ale položte si otázku, PROČ a hlavně VŮČI KOMU (ČEMU) byla (musela být?) sametová (aby vůbec mohla být?) a jak se ta "sametovost" nevyplatila a nevyplácí.

"Sametová" revoluce zplodila naši pseudodemokracii s beztrestným tunelováním (český "demokratický" výraz pro beztrestné rozkrádání státu - Tunelování - Wikipedie http://cs.wikipedia.org/wik...), vznikem třídy milionářů a miliardářů, kteří svůj majetek nezbudovali svým úsilím a prací, ale "urváním" společných hodnot (a k nim se řadí i "úspěšní" "demokratičtí" politici, kteří přece do politiky nejdou kvůli penězům (fuj!), ale jen a pouze aby skromně sloužili a pracovali ku prospěchu občanů a státu, že?!) -

Kolik si vydělali noví vládci Prahy z ODS
(http://aktualne.centrum.cz/...)

Kolik si vydělali noví vládci Prahy z ČSSD
(http://aktualne.centrum.cz/...)

ODS rozdala trafiky vlivným straníkům, kteří propadli ve volbách (http://zpravy.idnes.cz/ods-...)

Jistí lidé si zajistili "samet" pořád...
23. 11. 2010 | 08:50

Marcus Agrippa napsal(a):

Tunel:
víte ona i ta M.Horáková byla ve Svazu přátel SSSR. A v USA v té době šílela hysterie z komunistů. Holt - jedno se nedá německým nacistům upřít - i po válce dokázali ovlivňovat ještě dost dlouho celý svět.
23. 11. 2010 | 08:51

lijuti napsal(a):

Emissary:
napsal jste "Asi ne, kovaného komunistu je nejlepší zabít v tomto čase. Ale nebojte, dobrá budoucnost v časové linii i na to myslí, šmejde Hořejší. :)"
víte skoro jsem ani nevěřil že je to opravdu od vás. před časem jsme zde spolu trochu diskutovaly, psal jste něco jako že se jen bráníte, na hrubý pytel hrubá záplata, zaklínal jste se bohem(bůh je mi svědkem)atd. Komunisty nemám rád možná stejně tak jako vy, nemyslím že Hořejší komunista je. V té větě a tím šmejdem, no prostě každý náš přízpěvěk vypovídá i něco o nás.
23. 11. 2010 | 08:55

stále rebel napsal(a):

S tou autocenzurou to nepřehánějte, ať cenzor nerozšíří řady těch, co dělají svinčík kolem kontejnerů.
23. 11. 2010 | 08:56

Vico napsal(a):

Tunel : fakt dobrý!

Upřímně řečeno,docela si dovedu dost dobře představit takového nea, že by byl schopen něco podobného, byť v opačném gardu, zarecitovat i nyní.

Josef Neo

Vám pane Hořejší

Má pevná pěst nic dobrého nevěští
Pro takové, jako je renegát
Hořejší
Já modrý mao-neo tu pevně budu stát
a těm co stojí opodál,smrtelný dám mat.

Od nea,hovna,emissaryho a kormorána
rozvraceče čeká bídná smrt
ten nedožije rána
23. 11. 2010 | 09:02

SuP napsal(a):

Jarpor -
Soudím, že pakliže nás zde náš "společný jmenovatel" uvedl, je to důkaz, jak důležitým korektivem levicových názorů zde jsme. Vážej si nás tu, ani netušíme jak, je o tom nevědí.
Zamyslíme-li se nad tím, proč je v naší vlasti tolik levičáků, nabízí se vysvětlení. Před převratem jsme byli všichni zaměstnanci (až na pár ?světlých? vyjímek). Po převratě se z velké části zaměstnanců dobrovolně stali zaměstnavatelé. Pro zaměstnance se až na lepší životní podmínky nic nezměnilo. Tak kafraj stejně jako tenkrát, vzdělanec nevzdělanec. A levá/pravá do toho není potřeba vůbec implantovat, to naskočí samo. Co myslíte, RENEGÁTI ?
23. 11. 2010 | 09:02

SuP napsal(a):

...Spíš implementovat ...
23. 11. 2010 | 09:04

Petr napsal(a):

Pane profesore,

jste člověk, který dohlédne mnohem dál, než většina vašich kritiků, kteří se zde exhibují. Ti jsou schopni pouze omílat oficiózní fráze o svobodě, demokracii a blahobytu, aniž by chápali pravou podstatu těchto pojmů. Souhlasím naprosto s Vaším přesvědčením: není jediný důvod, proč by myslící lidé neměli dnešní dobu a dnešní společnost kritizovat. Naopak, je to žádoucí a je to společenská povinnost a odpovědnost lidí, kteří mají otevřené oči a otevřenou mysl. Jen tak se může společnost rozvíjet. Ale reakce některých je pochopitelná, bouráte jim jejich pracně budovanou intelektuální ohrádku, možná lépe celu, ze které sice není vidět ven, zato není tak lehké se dostat dovnitř a poskytuje proto alespoň iluzorní zdání bezpečí. Inu, i to je úděl pedagoga. Nerezignujte na něj. Blahopřeji k Vaší odvaze, se kterou veřejně obhajujete svá přesvědčení a děkuji Vám za ni.
23. 11. 2010 | 09:05

Tunel napsal(a):

Vico: Pochopil ;O)
23. 11. 2010 | 09:06

KM napsal(a):

Pamatujete na poslední blog Tomského? Také byl dotažen až na (za) hranu a spoustu lidí právem urazil. Reakce pana Hořejšího na něj byl nějaký tříslovný výkřik o Mengelem, aniž by se byť na moment zamyslel, co mohl autor touto provokací sledovat.

Proč se pan Hořejší diví, že i jeho "satira" se také mohla někoho dotknout, a dokonce má ještě potřebu se v tom furt dokola rýpat, a to čím dál nablblejším způsobem?
23. 11. 2010 | 09:08

SuP napsal(a):

Vicik -
Rozenej básnik!
23. 11. 2010 | 09:08

Rumcajs napsal(a):

Při čtení tohoto vtipného(nebudu dávat zbytečně do uvozovek) textu jsem si vzpoměl na starý vtip.

Dva akadamice z ústavu molekulární genetiky zkoumají granát. Jeden ho pak strčí do pusy. Ozve se ohlušující rána a ta mu roztrhne hubu od ucha k uchu.
Druhý akademik vyděšeně povídá:
"Ty vole, ty se tomu směješ, ale vono nás to mohlo zabít."
23. 11. 2010 | 09:09

almost glossed™ napsal(a):

Emissary: Tak vy máte už chuť zabíjet komunisty? Už přišel čas? Začínám chápat, proč jste součástí skupiny KAOLS (Klubu angažovaných obdivovatelů Libora Stejskala).

Marcus: L.S. to jistě nemá jednoduché. Ale kdyby se více věnoval své práci na úkor publikace dlouhých hodnotících, příspěvků vůči některým blogerům a diskutujícím a zdržel se prosazování své ideologie, měl by to o hodně jednodušší.

Nemusely by zde například u vybraných jedinců (I.Hochmann a další vyvolení) zůstávat ty nejhorší vulgarismy a nálepky oponentů.
23. 11. 2010 | 09:10

Drzá zrzka napsal(a):

Zatím co se dohadujeme o svobodě či nesvobodě, vzaly na korejském poloostrově ty dva protipóly boj o to, kdo je lepší, přímo do zbraně.
23. 11. 2010 | 09:10

neo napsal(a):

Vico:

klídek. Naposledy jsem psal básničky holkám. Nejsem takovej ten uvědomnělej komunistickej svazák jako Jasánek, mě naštěstí ta doba jen lízla.

A dneska? Měl jsem to štěstí vyrůstat v demokracii a době příležitostí, takže jsem celkem spokojený člověk a proto mi i vadí články Hořejšího.
23. 11. 2010 | 09:10

SuP napsal(a):

KM -
Že Tě připíšu!!!
23. 11. 2010 | 09:12

neo napsal(a):

Drzá zrzka:

to nic, někteří komunisti imperialisty sarkasticky krizizují, jiní střílí... KLDR zem zaslíbená Hořejšům i Dolejšům...
23. 11. 2010 | 09:12

Targus napsal(a):

To Terry:

Dovolím si odporovat. Revoluce je VŽDY násilné převzetí moci. Jestliže se děje jinak není takový děj revolucí.
Naše hadrotéka byla provedena na základě konsensu společnosti pouze tím, že se zrušily některé zákony (např. vedoucí úloha KSČ). Ty se však rušily v souladu s ústavním pořádkem.
23. 11. 2010 | 09:13

almost glossed™ napsal(a):

neo: "Měl jsem to štěstí vyrůstat v demokracii a době příležitostí, takže jsem celkem spokojený člověk a proto mi i vadí články Hořejšího."

Je v tom nějaká logika? Pomozte mi.
23. 11. 2010 | 09:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane ateisto,

myslím, že rozumím. Víte, že mne to o tom mém deficitu inteligence a charakteru již též několikrát napadlo. Budu o tom přemýšlet. Díky.

Děkuji i všem, komu tato zajímavá a výživná debata stála za zamyšlení.

Patří se asi ještě doplnit, že pan profesor - jistě opět jen nedopatřením - opomněl uvést celý můj diskusní příspěvek, který jsem s více než čtyřiadvacetihodinovým odstupem zveřejnil v debatě pod jeho blogem.

Můj vstup končí slovy: "Takový hloupý pokus o parafrázi, jen mne to tak napadlo. No, spíš je to úplná blbost ;-)"

Přišlo mi tehdy docela důležité tímto svoji "parafrázi" uzavřít (ne všichni to však zjevně pochopili).

Mrzí mne, že pan profesor stáhl svojí původní satiru (ani ne tak proto, že nyní není jasné, na co jsme reagoval; jsem dalek v tom hledat záměr), ale proto, že o mnohém dle mého soudu vypovídala.

Je to ale moje chyba, jeho reakce byl zcela logická, adekvátní a neteatrální, navíc jsem mohl něco takového tušit.

Pan profesoro tu již v minulosti naznačil, že občas něco zvě5ejní a byť si za tím plně stojí, mrzí ho, že to zveřejnil. Viz. "Já jsem na obdobné téma nedávno také napsal článek. Ačkoli si za tím, co jsem tehdy napsal, stále stojím, začíná mě trochu mrzet, že jsem to napsal." http://blog.aktualne.centru...

Proto se zcela upřímně přidávám k žádosti řady ostaních: vraťte nám, pane profesore prosím, svojí satiru. Patří sem, patří do této doby, do této země, k této společnosti. Myslím to zcela vážně a nedvojsmyslěn.

Srdečně a s pozdravem Keep smiling, dear professors ;-)

Libor Stejskal

P.S. Ptal se mě kamarád, proč k těmto drobným vstupům do debaty též nepoužívám svůj blog. No, přišlo by mi to takové ...uhm... neodpovídající okolnostem :-)
23. 11. 2010 | 09:17

SuP napsal(a):

neo -
Kimíček nám tuhle vzkázal, že když mu ihned nedáme nažrat, tak nás uzbrojí. Není nad ego.
23. 11. 2010 | 09:19

lijuti napsal(a):

Hořejšího články daleko přesahují průměrnost. Vždy záleží jak to na koho zapůsobí. Věřím že reakce mohou být různorodé, ale nemyslím si že by měli být až krajně vyhrocené, což některé se mi zdá že jsou. Važme si názorů, lidé nejsou všichni stejní, a zaplať
pánbůh za to.
23. 11. 2010 | 09:19

Drzá zrzka napsal(a):

Neo

Článek, který neuváženě z klávesnice vylít, zničím klávesou delete. :o)
23. 11. 2010 | 09:21

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, asi jsem promeškal život, měl jsem být českým vědcem.
Howgh, mí rudí mi rozumějí..
Veselé krizování bude líp..
http://storm.interzet.ru/up...
23. 11. 2010 | 09:24

almost glossed™ napsal(a):

Studium předchozích blogů a hledání citlivého místa trvalo zjevně trochu déle, ale díkybohu, povedlo se. Přesně mířená diskreditační ťafka a liška získává náskok. 3:1

Znáte méně vyrovnaného chlápka, než je Hořejší? Chvíli něco zveřejnit chce, pak zase nechce, divný, divný patron je to.

Jen to vysvětlení, proč L.S. nepoužívá vlastní blog je takové... nepřesvědčivé.
23. 11. 2010 | 09:24

rejpal napsal(a):

Tak tohle byl snad nejvíce dada blog,na které jsem v poslední době narazil. A jedna z nejeklektičtějších diskusí (což asi není divu). Ten první, který nejspíš asi už neplatí, mi naopak přišel trefný. Nicméně z řady reakcí bych se měl asi zamyslet nad tím, zda jsem renegát (vztaženo k čemu?) nebo si přeji návrat starých pořádků. No, asi zůstanu na tom, že je přece jen lépe, než bylo, protože když někdo šířil veselý projev Jakeše o bojlerech, tak trochu riskoval, že s ním promluví nějací nepřívětiví pánové, zatímco když někdo šíří stejně veselé projevy dnešního ministra vnitra, neriskuje nic. Tak trochu mimoděk, když se tu mluvilo o 17.listopadu, vybavila se mi taky trochu dada historka. Onoho dne jsme měli v plánu s přítelkyní jít na Albertov. Měli jsme rande v jedné vinárně na Staroměstském náměstí, leč přišla pozdě, usnesli jsme se, že bychom akcinestihli a zůstali jsme ve vinárně. Při odchodu jsme zažili drobnou epizodku: jakési dámy se chtěly kamsi dostat a dva členové hlídky VB se nabídli, že ji tam dovedou, s komentářem: "paní, my tam půjdeme s vámi, abyste neřekla, že jsou v Praze zlí esenbáci". Bylo to přibližně v době, kdy past na Národní sklapla.
23. 11. 2010 | 09:25

neo napsal(a):

Pane almoste glossede tme,

ano je v tom logika. Hořejší se vysmívá společnosti, která dává šanci všem a záleží na jednotlivci, jak se své šance chopí. Na straně druhé lne ke společnosti, která tak nějak "spravedlivě" podělila své ovečky.
23. 11. 2010 | 09:26

SuP napsal(a):

Pane Stejskale -
A to budeme muset tu diskusi psát znova? (kdyby to vrátil). To bych se raděj hodil marod. Jako OSVČ mi vadí marná práce ...
23. 11. 2010 | 09:26

t... napsal(a):

Každý, kdo bude původní text prof. Hořejšího nelegálně, tzn. bez svolení autora, šířit, bude zatčen, vyšetřován, souzen a odsouzen za porušování autorských práv.

MYSLÍM TO UPŘÍMNĚ!!!
23. 11. 2010 | 09:28

Marcus Agrippa napsal(a):

neo:
a nemůže to být tím, že v tom hledáte něco co v tom není - a jste si na 100% jistý, že jste to odhalil?!
23. 11. 2010 | 09:29

neo napsal(a):

22.11.2010: Posloužil jsem nepřátelům svobody a demokracie – mea culpa!
Autor: Václav Hořejší Přečteno 2802 krát Pošli e-mailem

Zahraničí Asie a Pacifik

KLDR útočí na jihokorejský ostrov. Obyvatelstvo prchá
08:04 | Dnes | Aktualizováno
Red Zah
23. 11. 2010 | 09:29

stejskal napsal(a):

Jo, to je život, pane SuPe ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal

P.S. A nezůstaly tam ty debaty, i když autor svůj text zcenzuroval?
23. 11. 2010 | 09:30

Petr S. napsal(a):

pan autor:

Vas pamflet je nahodou bezva! Sice to jeste neni "Havlicek Borovsky", ale zadny uceny z nebe nespadl :-)

Mohl by slouzit jako predloha pro ctenare za ucelem toho, na co jste ve vyctu "vydobytku" a "uspechu" poslednich 21 let zapomnel.

Mozna jsem prehledl, ale za zminku by staly treba neuveritelne uspechy dalnicnich a silnicnich staveb, ktere "vrhly do stinu" i takove zeme jako Nemecko nebo Rakousku s jejich horami, tunely a mosty a dosahly tak neomezeneho prvenstvi, co se tyka cen dalnic na kilometr...

Nebo neskutecnou variabilitu naseho prumyslu - misto skla, porcelanu, nakladnich aut, motorek, ale treba i zbrani a pod. se ted muzeme pysnit take spickovou pozici, co se tyka produkce a distribuce syntetickych drog (podle Knihy faktu "Velkeho bratra" - The CIA Fact Book).

Taky jsme dosahli ucinnych sankci a trestu za "nejasnosti" v oblasti obchodu s akcii nebo privatizace a osob s verejnymi funkcemi. Tak jsme treba poslali pana Grosse do "nuceneho" exilu v "neutulnych" prostorach na Floride nebo panu knizeti "za trest" udelili vysoke statni funkce za privatizaci Becherovky firme, jejiz akcie vlastni(l) jen "nahodou"?

Ukazalo se, ze nasi oblibeni pohadkovi autori z minulosti ("Beranku, otres se!" nebo "Stolecku, prostri se!") nemeli tuseni, jak daleko to nekteri cesti "vlastenci" s tim "tresenim" (ne beranku, ale mnoha "beranu") a "prostiranim" (jen pro vlastni potrebu) dotahnou...
23. 11. 2010 | 09:31

Drzá zrzka napsal(a):

t...

ZATKNĚTE MNE.
Rovnou žádám trest smrti.:o)
23. 11. 2010 | 09:31

almost glossed™ napsal(a):

neo: Takže jinými slovy potvrzujete slova autora výše. :-) Zajímavé.
23. 11. 2010 | 09:31

vaclavhorejsi napsal(a):

Stejskal:

"vraťte nám, pane profesore prosím, svojí satiru. Patří sem, patří do této doby, do této země, k této společnosti."

Pane Stejskale, jiste uznate, ze to nemohu, aspon ne hned - to bych zkazil pointu! ;-)

Ale budu premyslet, co s tim udelat, jiste se nejake reseni casem najde.
Ostatne podvratne zivly se toho jiz zmocnily a je to na webu jinde - s trochou namahy (ktera v tomto pripade jiste stoji za to ;-)) se to da najit - viz Lex vyse...

..
23. 11. 2010 | 09:33

Béda napsal(a):

O demokracii:

1) čtenář nemůže napsat a zveřejnit článek na čtenářově blogu o politice. Proč? To nikdo neví.

2) Napsat článek o "šlechtění" genofondu je vhodné.

3) napsat kritický a ironický článek o úspěších VLSR je nepřípustné.
23. 11. 2010 | 09:33

Vosavbotě napsal(a):

Dobrý den pane Hořejší,

jak jsme na stranickém plénu rozhodnuli, budeme k Vám velkorysí. Dopustil jste se sice drzým pamfletem urážky naší dokonalé společnosti, ale vzhledem k tomu, že jste si tuto chybu uvědomil a sám jste zjednal opatření k nápravě, nebudete za tento prohřešek nadále souzen. Tímto Vám tedy vracíme svazáckou funkci a klíče od kabinetu. Pochopitelně, že Vás budeme i nadále bedlivě sledovat, ale jsme si jisti, že jste se dostatečně poučil.

Míru zdar!
23. 11. 2010 | 09:34

neo napsal(a):

Marcus.

výše máte přiznání:)

ne , teď vážně.

Každá doba, režim, má své pro a proti. Dokonalost neexistuje. Nikomu se nelíbí korupce, bezdomovci, feťáci.... ale vždy musíte ona pro a proti zvažovat.

Chcete dokonalou společnost bez válek, závisti, korupce, zločinnosti? Co jste pro to ochoten obětovat? Pro představu může posloužit sci-fi ( Equilibrium, Demolition Man..)

Nebo chcete svobodnou společnost se všemi svými nedostatky?

Já nechci tvrdit, že by se nedostatky neměly minimalizovat, ale na straně druhé jsem smířen s tím, že dokonaá společnost je sci-fi a nedostatky tu vždy budou.
23. 11. 2010 | 09:35

SuP napsal(a):

...Já se nekoukal ....
To by byla pěkná paralýza.
23. 11. 2010 | 09:35

SuP napsal(a):

Už jsem se kouk. Teď teprve je to vtipný!
23. 11. 2010 | 09:40

vasja napsal(a):

veverka napsal(a):
No tak že je Stejskal pravičáckej politruk bylo snad jasné už dávno,ne? ...............

To ste nevěděl, že je Jaklův dobrej kámoš a na klausotepce si jenom hraje?
Ty to maj dobře ošetřený. Slušnej člověk tady nemá šanci.
A už jste na seznamu.
23. 11. 2010 | 09:42

scallop napsal(a):

vaclavhorejsi

Pane profesore, vratte nam svuj blog, my uz nebudeme zlobit .... Stejskal je sice nevychovane dite (furt ma ke vsemu poznamky a vyrusuje), ale v jadru je to hondy hoch. Tak uz nas prosim netrestejte ....
23. 11. 2010 | 09:42

KM napsal(a):

Béda ad bod 3)

Patrně jste přehlédl, že ten článek si pan Hořejší vymazal sám.
Věřím, že si nemyslíte, že je povinné s ním bezvýhradně souhlasit.

Hezký den
23. 11. 2010 | 09:44

stejskal napsal(a):

Uznávám, pane profesore :-)

obrním se tedy trpělivostí a budu čekat, čekat a čekat...

Libor Stejskal

P.S. Všímáte si, kolik lidí to celé (nebo spíše "se") bere smrtelně vážně ;-)
23. 11. 2010 | 09:45

Béda napsal(a):

KM,

4) napsat článek posilující demokracii omlouváním vajíčkování, Mádlování, inzultace podpředsedy parlamentní strany a vůbec všelikých pogromů parlamentní strany je velice prospěšné.
23. 11. 2010 | 09:53

Béda napsal(a):

KM,

jakmile pan Stejskal bděle strážící hyperkorektnost začal mluvil v souvislosti s článkem pana prof. Hořejšího o jistém nejmenovaném A.H. dostaly události rychlejší spád.

Pravidla hry na demokracii se malinko víc obnažila.
23. 11. 2010 | 09:56

pgjed napsal(a):

To V.H.:
Nevím sice proč, jaké bebí jste si tím foukal, ale vždyť jste to psal evidentně pro to a tak, abyste naštval poměrně široké spektrum čtenářů. To se vám úspěšně podařilo, proč tedy častujete čtenáře blogu a ty, kteří s vámi nesouhlasí, další porcí povýšené ironie? A je ta ironie vůbec na místě právě od vás? Vždyť právě vy zde s oblibou plédujete za velmi podstatnou část těch, kteří za mnohé, co lze a je nutné kritizovat, nesou lví díl odpovědnosti.

Ano, čistě statisticky vzato, Proti nacistické věrchušce je věrchuška našich bolševiků sborem kandidátů na svatořečení. Pravda? Vždyť třeba působení sboru povereníkov pod Husákovým vedením, to bylo jen samé dobro a pokoj. Stejně jako normalizace. Pravda, několik přecitlivělých jedinců to bralo jako příkoří, slabší povahy nevydržely fyzicky a hrstka jejich příbuzných se snažila dokonce neoprávněně vyvolávat dojem, že se nemají dostatečně blahobytně a je jim nějak křivděno, ale jde vpodstatě o drobný výkyv v rámci statistické chyby.

Jo a skeptiků, těch se nebojte. Skeptik je poučený optimista, který se životní praxí naučil nemít přehnaná očekávání. Humoru jim nepochybně zbylo tolik, aby se uměli vysmát vaší křečovité originalitě.

Tož hodně zdaru ve vašem spisovatelském úsilí. Shůry na vás se zalíbením shlížejí sbratřeni metodami a přístupem Kopecký s Goebelsem a na zemi nezůstane jedno oko suché. ;-)
23. 11. 2010 | 09:58

prirodovedec napsal(a):

Pro mne zajimavy gradujici pribeh blogovych textu a diskusnich vstupu a parafrazi (tu nekdo "podle sveho nazoru hloupe" parafrazuje autora z obav o budouci analogicky vyvoj jako v sedesatych letech, ale presto statecne svoji hloupost zverejnil ... :) ), zajimava diskuse prinasi nove obrazy i mnoha nas samych, napr. objevuje podnikatele a zastupitele stojici pevne na hrazi jejich zajmu (a demokracie a kapitalismu a ...) proti jak za socialismu kafrajicim zamestnancum, jsou zde sympaticky slibne :) vstupy potvrzujici svym slovnikem a uctou k spoludiskutujicim ma davna zde prezentovana ocekavani rostouciho protofasismu doma v CR v dobe podle medii temer roztomileho hnednuti jedne (jiste docasne) mimosnemovni politicke strany ... mnozi prislusnici tzv. strednich vrstev maji slibne historicke priklady jak si najit nepratele a bojovat proti nim za pomoci dnesnich "jezte kroupy" ... ze by cajova party o pate i u nas? Kdo je ale Sarah a kdo ti "ropni bratri", kteri to cele financuji?

Sympaticke na techto blozich je to, ze pro mlade zacinajici VaW nabizi inspiraci, jak dnes lehce uspet ironii a satirou (nejen sberem vyukovych prikladu). Staci byt jen mlady a nezatizeny citovym vztahem, k dnesnim svatym dnum a hodnotam, mladi totiz ty sve svate dny a hodnoty teprve hledaji a je usmevne cekat, ze prevezmou ty svych otcu ...

Dekuji za toto ujasneni autorovi (za volbu tonu vsech tri prispevku ... zatim tri ... :) ) a i editorovi, protoze bez jeho pro mne vtipne parafraze, by tento rozvoj tematu a diskuse nebyl mozny, protoze by nebyl dostatecne motivovany. Skvele ...

Navic dokonala inspirace pro disksue o diskusich typu "umime diskutovat" (spise bych navrhoval zamyslet se nad tim, zda umime existujici diskuse chapat jako realne diskuse a vnimat jejich prinos misto pokusu je "usmernit" diskutery "moudrymi vychovat" ...). Neni problem zda umime diskutovat, otazkou je, zda umime vnimat slova druheho a hledat v nich to, co diskutujici sdeluje ...
23. 11. 2010 | 09:58

vaclavhorejsi napsal(a):

stejskal:

Vsak on to take smrtelne vazne je, nemyslite? ;-)
Treba podle toho, co pise Emissary (23.11.2010 00:52:36)
je to zjevne doslova otazka zivota a smrti.

..
23. 11. 2010 | 10:02

buldatra napsal(a):

Tak tedy autocenzurováno…

Šéf, boss, ředitel, kmotr, hlavoun, kapitán Achab, čili vrchní činovník- polobůh, musí mít autoritu, stát si tak nějak za svým, být hrdobec, vo tém žádná, aby podřízení nevyskakovali a nebyli zbytečně hustí.
Jde přece o výkonnost, produktivitu, pracovní morálku a podobně.

Šéf nestane se o něco lidštějším, lepším šéfem, když lavíruje a troubí k ústupu, podrobuje své výroky autocenzuře. Páč, když vyměkne šéf, je disciplína v ….. Průhonicích.
Podřízení, mršky, to poznají a stávají se nedisciplinovanými, dezorientovanými, řeší své problémy nekoncepčně, chaoticky.
Tak bacha na to.

Takové to: odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil a naopak, je šéfova cesta do záhuby.
Z mocnáře pak stane se selka, aniž by se o to mouchy jakkoliv zapříčinily.
Takže doufám, ba co víc, věřím, že pan ředitel podrobuje autocenzuře své výroky jen jako autor v tomto prostoru, oproti tomu, ve svém ústavu jde si nesmlouvavě (přes spáleniště, přes krvavé řeky) za svou vizí.
Jinak hrozí, že podřízení stali by se vůči jeho vůli imunními.
23. 11. 2010 | 10:09

tata napsal(a):

pane STANDA T

z mnoha reakcí mě zaujmula vaše,opomenme že se střety blogeru a to i pana HOŘEJŠÍHO a i pana STEJSKALA STALI NAPROSTO osobní a hrajou takzvany pinponk,ale VAŠ MI ZAUJMUL NEJVIC PODLE MĚ NEJVICE VYSTIHUJE PODSTATU NEPOROZUMNĚNÍ CITACE,,,StandaT napsal(a):
SuP: ta diskuse se ani jinam ubírat nemohla. Chtějí (si navzájem) dokázat, že demokracie a svoboda slova není. Profesor to musel vědět, jinak by ne"cenzuroval" první příspěvek. Nevidím to jako reakci na Stejskala, toho vidím jen jen výmluvu.
23.11.2010 08:24:25

Myslim že vprvní časti je to vystižné,pak ale se ubirate už podle sveho pohledu,ja to vidim suhlu pohledu spiš te druhe strany ktera nechape kde byla ta agitka,nepochopení ironie pana STEJSKALA,PODLE MĚ TEN DRUHY BLOK,nebyla vubec omluva ale gradace ironie co stoho udělali a ten 3 krok bylo vyvrcholení i takova tafka v osobní rovině,proč to pišu oproti jinym ale naprosto vnimam i ty vaše fakta a ted si vyberte co nam každemu vyšlo vidíte ten obrovsky rozdil vnimaní daneho,od osobníh protiutoku,od vysvětlení pana SUPA,,REGENATI,,MY V PODSTATĚ ANI NEMAME MOŽNOST SI POROZUMĚT.a stoho mi opravdu mrazi když zalehavame na matrace kvuli tomuto jak se mužem dohodnout na duležitych věcech a to ktomu přidejme že tam pak přibívají věci jako penize a moc což navic silně ovlivní ten postoj ještě k věčímu nesouladu.

PŘitom si sem naprosto jist že ani vy ani ja nejsme fanatici,ale jednu skutečnost analizujeme uplně protichudně,neděsí Vas to mě jo
23. 11. 2010 | 10:10

KM napsal(a):

Pane Bédo,
slovní exhumace jistého nejmenovaného AH je jen další výživnou ukázkou toho, jak mohou být extrémní analogie zavádějící a v rámci potencionálně výbušných témat zbytečné emoce vířící. Logicky to pak vede k tomu, že jeden mluví o koze a druhý o voze, s rozumným východiskem v nedohlednu. Takto lze znetvořit každou debatu, ať už s prezentovaným názorem konvenujete či nikoli.
23. 11. 2010 | 10:16

KM napsal(a):

Omlouvám se za přepis: "ať už s prezentovaným názorem SOUHLASÍTE či nikoli.
23. 11. 2010 | 10:16

stejskal napsal(a):

Určitě, pane profesore, navíc debata skvěle obnažuje snahu manipulovat z moci úřední resp. cenzorské zdejší stránky, což nakonec jako info též není k zahození ;-)

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 10:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane KM,

toto je myslím jeden z nejdůležitějších postřehů, které zde zazněly viz. 23.11.2010 10:16:09.

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 10:18

Béda napsal(a):

KM,

vy možná nevidíte, anebo vám něco brání vidět tu sofistikovanou manipulaci, kterou jsem výše naznačil ve 4 konkrétních bodech.

Právě ona pomalu a jistě vede ke glorifikaci hliněné modly povýšené na Boha pravdy, zastírání skutečnosti, omlouvání pogromů a ztotožňování oponentů, kteří poukazují na chyby dokud je ještě čas s A.H., teroristou rozkládajícím pozemský ráj.

Je to nenápadný, postupný a cílevědomý nástup nové totality, kdy na konci budou prvomájové průvody, mávátka a jediná přípustná politicky korektní pravda.
23. 11. 2010 | 10:22

tata napsal(a):

zdravím pane PŘIRODOVĚDČE

TO je perla co?myslym že jedna z nejzajimavějších co zde byla,ale žeknu vam mě stoho začina mrazit mame opravdu zadělano na velky problem snad sem jen pesimista,ale jak je možné že se ve sve podstatě na bodech což se jim určitě neda upřit i s pohledu pravice určita logika jen to podaní je pro ně nepřijatelne ,vygraduje do nesmiřitelneho boje.

No jedno ukazal spolehlivě,stačí jen malo a muže byt pr....,a to velky nikoliv sametovy.
23. 11. 2010 | 10:23

Carlos V. napsal(a):

zdravím pčírodovědce. Zpátky u strojů, dottore ? Chyběl jste.

Tyhle blogy byly obyvlášť vypečené :-)
23. 11. 2010 | 10:27

Carlos V. napsal(a):

přírodovědce :-) opravuji, s čestinou na klávesnici se spíš seznamuju
23. 11. 2010 | 10:31

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane přírodovědče,

říkal jsem si, že když zde dle mého hloupé analogie mohou zveřejňovat jiní, mohu já též (nic statečného v tom nebylo, spíš jistá poťouchlost :-)

Ale máte pravdu, i poťouchlosti si může člověk ušetřit :-) (i když je jen člověk).

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 10:35

Carlos V. napsal(a):

tata : myslím, že to není tak jednoduché - tedy domnívat se, že p. Hořejší měl jediný plán - scenář tří blogů (a ví bůh, co ještě přijde). Možná to byl jeden z plánů strategické hry.

Ale osobně se spíš domnívám, že první blog byl rychle obšlehnutý výstřel, a zbytek taktizující hra ... asi k pobavení p. Hořejšího. Anebo se taky nebav a vážně jen zarputile válčí s tím potměšilým úšklebkem v tváři.

Vemte si tyhle varianty, přidejte další, ohodnoťte pravděpodobnostmi, udělejte si přepdovědi kroků dalších v očekávání reakcí publika, zase zvažte pravděpodobnostmi.

A pak smažte a zapomeňte - vždyt je tady jen zábava, i když někdy dobrá tak na procvičení hlavy :-)
23. 11. 2010 | 10:41

myrta napsal(a):

Pane profesore Hořejší
zůstaňte takový jako jste(ne-li lepší).Protože co nejvíc tato společnost postrádá,jsou lidé morální,vzdělaní, se sociálním cítěním a smyslem pro spravedlnost,kteří se veřejně angažují.Přispívají obohacovat podvědomí těch,u kterých to ještě stojí za to.
23. 11. 2010 | 10:43

Levičák napsal(a):

Nechci rehabilitovat ani neochvějně obdivovat dobu minulou,ale někdy mi to skutečně připadám dle reakcí přispěvatelů na blogy,že 90 % národa bylo v roce 1948 majiteli továren,živností,lékařů,advokátů atd.,ty všechny 10 % národa - komunistů o všechno připravilo a v následujícím období socialismu tady žilo 90 % nespokojených občanů,disidentů,bojovníků proti totalitě,politických vězňů a těch 90 % špehovala a totalitně jim vládla komunistická strana se svými estébáky,rozvědkou a kontrarozvědkou,milicemi,Veřejnou bezpečností a těch bylo jen 10 % z národa.
Po sametové revoluci a dočkání se svobody je v tomto státu 90 % lidí naprosto spokojených ať je jak je,hlavně když je svoboda a těch 10 % se zase odklání doleva a nové pořádky kritizuje a vzpomíná na totalitu.
23. 11. 2010 | 10:43

Carlos V. napsal(a):

stejskal : aspoň jte byl odhalen. Dřív jsem netušil, že jste až tak zavilý pravičák ;-)
23. 11. 2010 | 10:49

Joska napsal(a):

není pochyb, že se Hořejší projevil ve svém panfletu jako renegát, pošpinil ideu naší Sametové revoluce a památku mrtvého studenta na Národní třídě, který vstal z mrtvých a podniká ve Slezku, a kam se na to památné místo kařdoročně chodí klanět představitelé vládnoucích stran a státu a davy občanů.I já sám se mu divím, protože banány, pomeranče a toaletní papír jsou k dispozici na pultech prodejen každý den. Chci dále říci, že my se nebráníme konstruktivní kritice, ale takto rozvracet naše demokratickké zřízení si opravdu nenecháme. To by si měli Hořejší a jim podobní velmi dobře a rychle uvědomit.
23. 11. 2010 | 10:52

stejskal napsal(a):

Já to o sobě netuším dodnes, pane Carlosi V. :-)

Například pan bigjirka mne dost konzistentně označuje jako "levicového intelektuála" (tedy pokud mi neříká "cenzore" či "charakterově defektní kreaturo"), jiní rovnou označují za "bolševického mazala".

Ono v tomto případě spíš záleží na tom, jak moc nalevo či napravo člověk stojí :-)

Hezký den.

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 10:58

Béda napsal(a):

Není jistě náhodou, že vždycky když začínají chybět argumenty a logika začíná ukazovat vážná pochybení v uvažování, nastupuje síla - zastrašování, nálepkování, brutalita...

Namísto aby se člověk vážně zamyslel, proč je ten obraz v tom zrcadle tak špatný a zkusil jej napravit dokud je ještě čas, rozbije anebo zahodí zrcadlo, vymlouvá se na něj že je křivé doufaje, že jeho obraz se tím stal hezkým.
23. 11. 2010 | 10:59

vfischer napsal(a):

Jak se říká - PSI ŠTĚKAJÍ A KARAVANA JDE DÁL -- zařadil jste se - a už delší dobu zařazujete - mezi blogařské kecaly. A já s Vámi už tím, že vůbec čtu a reaguji na takové produkce. Dobře mi tak.

Jen rozkrádání státní kasy jde dál svým nezměněným tempem a zde vládnoucí sebrance je upřímně jedno, jak si kdo kde plácá játra na nějakém blogu ...

Jak říkám, psi štěkají ... atd.
23. 11. 2010 | 11:07

n.o.s napsal(a):

socialismus byl velmi výhodný systém pro lidi jež v něm nežili, byla to jistá konkurence, západní systém z něj měl obavy (možnost revoluce), jakmile skončil tato konkurence přestala existovat, ze západního systému se stal monopol, dalo by se říct že západní systém (sociálních jistot a intelektuálních svobod) zemřel se socialismem,

vývoj dnešního systému bude zcela inverzní k vývoji socialismu, tento systém bude během několika let na stejné úrovni jako byl socialismus v 50.letech, včetně politických procesů (které jsou již dnes)
23. 11. 2010 | 11:08

SuP napsal(a):

Levičák -
Jen na tomto blogu je 9 z 11 debarérů NESPOKOJENO. To je cca 82%. Vypadá to, že jste si ta procenta prohodil. Neupřesníte to?
23. 11. 2010 | 11:08

SuP napsal(a):

Joska, Tata -
RENEGÁTI jsme tady MY ze seznamu našeho společného jmenovatele. Kdo to zamění, obrací význam některých sdělení. To nepřispěje k většímu porozumění ve společnosti, ani dělníků, rolníků a pracujícíjinteligence.
23. 11. 2010 | 11:13

Holubář napsal(a):

n.o.s. :
S vaším prvním odstavce naprostý souhlas.

Nad druhým ještě váhám.... a sám jsem tím překvapen. Netušil jsem, že ve mě zbylo ještě tolik optimismu.
:-)
23. 11. 2010 | 11:18

Petr S. napsal(a):

Libor Stejskal: 23.11.2010 10:58:34

Myslim si, ze "napravo" nebo "nalevo" a "jak daleko napravo/nalevo" jsou nesmyslne zavadejici a nedulezite nalepky.

Daleko dulezitejsi je, jestli clovek stoji charakterove "nakrivo" nebo "rovne".
23. 11. 2010 | 11:22

n.o.s napsal(a):

Holubář

pokud se podaří vybudovat (nalézt) nějaký konkurenční systém (žádný mne nenapadá) váš optimismus by byl oprávněný
23. 11. 2010 | 11:25

vaclavhorejsi napsal(a):

Carlos V.:

No, abych se konecne priznal - cely ten triptych byl samozrejme s panem Stejskalem predem domluveny, aby se zvysila navstevnost Aktualne.cz; scenar byl peclive naplanovan a vse klaplo zcela podle ocekavani ;-)
To jsou ty kreativni pristupy v zurnalistice!

..
23. 11. 2010 | 11:26

Carlos V. napsal(a):

vaclavhorejsi :-) taky možnost - u sebe si davám 2,5%.
23. 11. 2010 | 11:30

Občan napsal(a):

No, pane Hořejší, opět jste trefil do černého a jsem rád, že jste se poučil z krizového vývoje a podobných ideologických a propagandistických chyb se již nedopustíte. V opačném případě, doufám, jistě počítáte s náležitou odezvou.

Ale žerty stranou... Tentokrát mne však Váš text děsí, pane Hořejší; vypovídá totiž pravdivě o stavu naší "demokratury". je horzné, že už ZASE musejí lidé vysvětlovat, co svým textem vlastně mysleli, a obhajovat jej. A když tak učiní a opět to je nepochopeno, dokonce se musejí kát a omlouvat!

Takže kromě kapitalistických "výdobytků" v podobě nezaměstnanosti, chudoby, zlodějen, tunelování, korupce a zbohatlictví máme zpět autocenzuru a strach vyjádřit vlastní názor. To jsme to dopracovali...
23. 11. 2010 | 11:32

tata napsal(a):

pane CARLOS

ja mužu hodnotit jen ze sveho pohledu a vnimam to uplně jinak ma to několik rovin,vubec by mi nenapadlo že toto muže vyvolat takovou reakci,toto si vmem okolí mysli 80 procent lidí,tu kritiku,v mem okolí všechny velke fabriky vlastní niní byvaly komunisti to ještě neznamena že musej byt špatní,všechny do jedne přišli nejdřiv do krachu,nahoda nebo zaměr neumim posoudit,polovina velkych podnikatelu ve městě přišla k majetu vexslem na hranicich bydlim totiž ve VANSDORFU JE TO NA HRANICICH,TADY i to nemusí nic znamenat sice se mi tento puvod pěněz nelibí ale nak zasadně ho nehodnotím prostě asi chytli přiležitost za vlasy,asi je to tim že ja bych tam nedokazal stat,vy určitě řeknete zavist ja to jen konstatuji nikdy sem penize nezaviděl co zavidim je když někdo z nuly vybuduje neco velkeho ale zavidim tu vlastnost kterou ja nemama,ne ty zasloužene vysledky,ja sem si svoje vydobil jen rukama,ale co mi štve je že u nas kdejaky lump a to by mělo štvat i ty šikovne se bez zasluch a pile jen darebactvim dostane ktomu co mnozí musi obětovat vše.

JAK ZDE NAPSAL neo nikdy nebude idealní spravedlnost,v žadnem režimu,to prostě nejde ale podle mě to už u nas přesahlo rozumnou hranici,a proti tomu se hlasy maj zvedat podle mě.

URČITĚ ten članek měl provokovat,ale vy stoho vyberete pravě že to je ze zavisti,ja vtom vidím naštvanost že se stavame absurditou kde vam darebak směje do očí a to mi nadzvedava,samozřejmě že to není tak jednoduche a jen autor muže vědět tu skutečnou podstatu ale už zajimave je jak to oba tabory vidí opačně,to je určita hodnota nad kterou je se třeba zamyslet,tato hodnota toho je obrovska,a jen stohoto pohledu muže byt užitečna,ja sem se velice zamyšlel a přemylam to doted,už třeba reakce pana Stejskala byly podle mě podněte neuvažovat jen v jednom pohledu,zkuste to taky.

ps, ZNOVA SEM SI PŘEČET co sem napsal a už vidim jak se snese kritika sam nic neumí a zavidí,ne byla to ukazka jak se mi ubyraj me pohledy,přitom ja si nesmirně važim lidí co vybudovaly zničeho něco co mu ted přinaší užitek,byly to roky odřikaní,a jsou pořad jestli chce aby to šlapalo musi byt v praci pořad oproti dělnikovi co odpracuje 8h a vše hodí za hlavu,ale to neznamena nekritizovat co ktomu přišli darebactvim
23. 11. 2010 | 11:32

stejskal napsal(a):

K tomu není prakticky co dodat, pane Petře S.

Pravolevé vidění světa též považuji za dost nešťastné a zejména v dnešní době už poněkud anachronické (snažil jsme se to ve svém předchozím příspěvku dát najevo).

Pane profesore,

to jste ale nemusel "propíchnout" tak rychle ;-) Ještě chvíli to mohlo být zábavné ;-)

Libor Stejskal
23. 11. 2010 | 11:37

vasja napsal(a):

vaclavhorejsi napsal(a)
scenar byl peclive naplanovan a vse klaplo zcela podle ocekavani ;-)

Ale pružinským z jeskynního komplexu někde v karpatech. Vy jste jenom loutky.
23. 11. 2010 | 11:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy