Pryč s udavačstvím a falešnou hysterií!

18. 12. 2010 | 18:06
Přečteno 20970 krát
S velkým znepokojením sleduji pseudoaféru na ministerstvu životního prostředí. Pan premiér N. správně kritizoval hysterii, kterou okolo této lapálie rozpoutaly ziskuchtivé sdělovací prostředky. I pan prezident K. jasně rozpoznal falešný charakter této provokace a podpořil její oběť, ministra D.

Při posuzování toho, co se stalo a jak se zachoval iniciátor této kompromitující aféry pan M., bychom si měli především ujasnit, klademe-li výše nějaké ty populistické „korupční“ miliony, nebo elementární lidskou solidaritu mezi spolupracovníky.

Opravdu chceme, aby naši společnost zneklidňovali a rozvraceli tzv. „whistlebloweři“ (hvízdači), opravdu si myslíme, že udavačství, resp. práskačství, je něco pozitivního? Nevrací se nám tady onen totalitní duch estébáctví? To, že ono práskačství může nakonec ohrozit i samotné základy naší civilizace demokracie a svobody, jsme mohli sledovat před několika dny v aféře Wikileaks...
Každý slušný člověk tedy zajisté musí souhlasit s tím, že onen udavač spolčený s bulvárním novinářem K. byl okamžitě propuštěn; lze si jen přát, aby už navždy zůstal nezaměstnaným a aby zaslouženého trestu došel i onen novinář, případně i ministr vnitra J., který ono spolčení zosnoval.
Připomeňme si, že ono morálně pochybné individuum (pravděpodobně důsledek výchovy v totalitní školce a škole) nereflektovalo na nesmírně velkorysou nabídku svého představeného, který mu výměnou za zničení těch zbaběle pořízených udavačských nahrávek nabízel dokonce místo náměstka ministra!

Morální rozměr celé věci více vynikne i tehdy, uvědomíme-li si, jaké to vše může mít důsledky pro osobní život nařčených osob. A to navíc v adventní době, která má přece být časem klidu, rozjímání a usebrání, rozhodně nikoli dobou bezohledného obviňování a konfliktů. Absurdita celé věci vyniká, uvědomíme-li si, že ti očerňovaní jsou evidentně slušní a poctiví lidé (a dokonce katolíci!). A co by mohlo být silnějším argumentem pro jejich slušnost a poctivost, než slova samotného pana premiéra! Je ovšem smutnou skutečností, že i onen bezectný udavač je věřícím křesťanem (doufám, že alespoň nikoli římským katolíkem!).

Celá tato záležitost má ovšem i obecnější dimenze:
Někteří populisté stále intenzivněji a bez jakýchkoli důkazů vykřikují o jakési korupci v naší zemi a opírají se přitom např. o falešné údaje pochybných nadnárodních manipulativních institucí jako je tzv. Transparency International.

Položme si zásadní otázku: je skutečně ono „předražování“ veřejných zakázek tak škodlivé, jak se nám snaží namluvit někteří pravdoláskaři a nepřátelé trhu a svobody?
Skutečnost je taková, že stát okrádá úspěšné podnikatele neuvěřitelně vysokými daněmi (mnozí liberální myslitelé, včetně řady zdejších diskutérů, správně nazývají daně „legalizovanou loupeží“) a vybrané peníze pak přerozděluje ve prospěch různých nemakačenků a ztroskotanců, samoúčelných vědátorů a jiných parazitů).

Je tedy v zásadě docela správné (i když zatím formálně bohužel ne zcela legální), když se část takto uloupených peněz dostane třeba i formou „předražené“ zakázky zpět do soukromého sektoru, který je samozřejmě umí využít daleko smysluplněji než státní byrokratický nenasytný moloch. A lze přece pochopit, že určitá odměna za zprostředkování takové v podstatě makroekonomicky pozitivní transakce (nyní populisticky nazývaná „korupce“) je docela na místě?

Dalším důležitým aspektem je, zdali je přípustné, aby část těchto transakčních nákladů byla použita k financování politických stran. Ale ovšem že ano – zaprvé je velmi šlechetné, když se příslušný transakcionista vzdá podstatné části své osobní odměny a přenechá ji své politické straně. A politické strany jsou přece pilířem našeho systému trhu, svobody a prosperity! Co jiného už by si zasloužilo větší podpory? Oficiální státní dotace politickým stranám jsou směšně malé, a tak je přece v bytostném zájmu nás všech, aby se našly i zdroje další, mimorozpočtové.
Ti, kdo něco takového umějí zařídit, by měli být předmětem našeho obdivu a uznání! Zatím bohužel příliš často vidíme, že jsou za svoji záslužnou práci populisticky vláčeni bulvárem.

Jako první vlaštovku signalizující posun správným směrem při posuzování tzv. "korupce" vidím nedávné soudní rozhodnutí, podle kterého za přijetí 40 milionů odměny za zprostředkování příslušné transakce padl trest pokuty 5 milionů. Soud tedy konečně uznal v zásadě pozitivní charakter posuzovaného jednání a zaslouženou odměnu jen nepatrně snížil, aby vyhověl anachronickému zákonu. Snad se brzy dočkáme i toho, že konečně ustane jakákoli kriminalizace podobných transakcí!

Kéž by ta současná aféra spustila v naší společnosti stále ještě vězící v předsudečné minulosti očistný proud, který nazve věci pravými jmény a který po zásluze odmění ty, kteří dosud za cenu značného osobního rizika pracují v ilegalitě pro dosažení opravdové tržně bezpřívlastkové společnosti, neregulované nesmyslnými omezeními, a pro likvidaci rozbujelého státu-přerozdělovače...


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

failte napsal(a):

Opet souhlas, pane Horejsi:-)
18. 12. 2010 | 18:15

Bratr Mašín napsal(a):

To je vtip?
18. 12. 2010 | 18:18

Rozumbrada napsal(a):

No, myslim, ze ani tentokrat vetsina lidi nepochopi, ze je to psano ironicky.

Spravnej je jedine ten zaver, ze nejvetsim lakadlem a hlavnim motivatorem korupce jsou ty desitky miliard ve statnim rozpoctu, ktere stat prerozdeluje prostrednictvim zakazek.

Cim vic penez k rozdeleni, tim tezsi je kontrola a tim lakavejsi je pripadna manipulace. Kdyby stat disponoval mene prostredky a kdyby nemusel nabizet tolik verejnych sluzeb, tak by ta korupce musela samozrejme bejt uz tak nejak z matematickejch duvodu mensi: kde nic neni, ani smrt nebere.
18. 12. 2010 | 18:18

Divobyj napsal(a):

Úchvatné! p.Hořejší-máte našlápnuto do příštích vládních strukur!Ano,je již na čase,abychom penězovody již konečně nasměrovali do kapes,dosud prázdných!To,.že lůza opět ostrouhá není na pořadu dne.HOŘEJŠÍ NA HRAD !
18. 12. 2010 | 18:22

Drzá zrzka napsal(a):

Pane profesore, vy to zase schytáte :o)
18. 12. 2010 | 18:23

Karel Mueller napsal(a):

Pane profesore,

vidím, že jste se začlenil do onoho echt progresivního proudu, pod jehož vedením nás čeká blahobyt, svoboda, právo a spravedlnost :-)).

Pokud jde o naději, kterou jste vyslovil na závěr, tak můžete být klidný: Intenzivně se na tom pracuje a výsledek se už dnes zdá být jistý.
18. 12. 2010 | 18:23

deep throat napsal(a):

Na začátku dlouhé cesty privatizační Vůdce pravil, že nezná rozdíl mezi čistými a špinavými penězi. Od té doby jsme učinili veliký krok kupředu. Špinavé peníze u nás neexistují, pouze ty dobře vyprané a ve správných rukou. Pokud se ovšem neobjeví bezpáteřní udavač-provokatér, navíc s falešnou morálkou a ještě k tomu věřící katolík.
18. 12. 2010 | 18:24

L. Machala napsal(a):

Dneska dobrý, pane profesore!
18. 12. 2010 | 18:27

VL napsal(a):

Tato aféra vážně ohrožuje vykradení penzijních fondů. Toto je nutné mít neustále na zřeteli. Jde totiž o hodně. Jde o desítky miliard každoročně pro majitele zdravotních pojišťoven a soukromých penzijních fondů. Tomuto účelu se musí podřídit vše, nějaká korupce musí jít stranou.
18. 12. 2010 | 18:27

Sladký napsal(a):

Rozumbrado-jak vysvětlíš, že nejníže na žebříčku korupce jsou skandinávské země (Švédsko,Dánsko,Finsko) známé nejvyšší měrou přerozdělování?
Vaše myšlenka se podobá návrhu eliminova krádeže tím, že nikdo nebude mít nic, a nikde nebude nic k ukradení.:o)))
18. 12. 2010 | 18:28

Jiří B napsal(a):

Pane Hořejší, v mnohém s Vámi souhlasím, nicméně domnívám se, že Váš boj proti volnému trhu už vám solidně leze na mozek.
Chtěl bych Vás poprosit (zcela bez ironie) abyste si přečetl některou u kvalitní publikaci o státních zásazích do ekonomiky, veřejných financích atd. Až budete vědět, jak to funguje, můžete kritizovat dál.
Zdá se mi, že o působení tržních sil víte jen to, píší političtí pomatenci (napříč politickým spektrem) a případně mediálně populární ekonomové.
Jenomže o této problematice existuje velmi rozsáhlá literatura, která se opravdu poctivě snaží zjistit, jak věci fungují a jak by se měly dělat tak. Tuto literaturu píší vědci jako jste vy, jen z jiných oborů.
Nebudete-li mít alespoň fundamentální znalosti o fungování trhů získané z nezávislých zdrojů, prosím, pište o něčem jiném - jistě je řada témat, o kterých toho víte hodně - a nepropadejte rozšířenému omylu, že o ekonomice může žvanit každý. Byť vám za to žvanění, minimálně na tomto blogu, jistě mnoho lidí zatleská.
Hezký den.
18. 12. 2010 | 18:33

honza napsal(a):

Hm,hm, to jsou opravdu,ale opravdu falešná a nefér slovíčka nějakého profesůrka,hm,hm.Za panem D. stojím, je to morálně opravdu,ale opravdu čistý člověk.Musíme se bránit krominalizaci podnikání,hm,hm.Určitě za tím stojí někdo z Bruselu,hm,hm.
18. 12. 2010 | 18:33

Petr napsal(a):

Vážený pane profesore,
pomozte prosím zachránit pana ministra J., který se žene do záhuby. Píchněte mu něco proti kulkám, jedům, škrtičům ... Má našlápnuto a bylo by škodou nás plátců daní, aby byl umlčen. V.V. jsou naděje, že ta hrůza nebude trvat ještě dalších 40 let, ale jen 35.
Petr
18. 12. 2010 | 18:33

vlk napsal(a):

Skvělé pane profesore! jedním slovem skvělé! Jste opravdu čím dál lepší.

Jen bych možná výš článek doplnil ještě o vyjádření dalších figur. Důležitých figur. Vrchního z Hradu V. který sic e rozumí všemu na s větě, nicméně kauze pana D. nerozumí. Dále pak o postavu exministra pan L. , který n¨má smaozřejmě jen zcel a náhodou totožné jméno s panem L. na nahrávkách pana M. , který měl inkasovat PĚTSET MILIONU z pražské čističky, který ví jak si měl počínat současný ministr vnitra a to na chlup přesně, aniž by s e zmínil o svém jmenovci , takto inkasistovi z nahrávky.
A prosím nezapomenout na názor jednoho ze zdejších blogerů , takto pana H. Který ví, že vlastně kauza pana D. je dobře připravená provokace jak odstranit pan Čistého, nejlepšího ministra financí v galxii a vůbe c pár dalších nepostradatelných politiků této země a otevřít ji oranžové hrůze.
18. 12. 2010 | 18:34

Tupelo napsal(a):

Ano pane Horejsi :), nase vyspela spolecnost by se mela jednou provzdy postavit narustajicim utokum proti nami zvolenym elitam. Tyto utoky maji za cil pouze skodit nasim zastupitelum, zpochybnovat jejich moralni integritu a dokonce zpochybnovat i jejich pravo na pripolepsenou k jejich, jak jiste vsichni uzname, velmi malym platum. Je nutno si uvedomit ze pouze politik, ktery ma klid na praci a na absolutni proziti vsech vyhod, ktere jsou spojeny s jeho povolanim, muze byt uzitecny cele nasi spolecnosti - neni zbytecne nervozni kvuli nepravdivym naznakum obvineni, diky tomu se nepoti a dialog s nim je o rad kvalitnejsi, nemusi si vymyslet zduvodneni vylhaneho selhani (tim padem je zde o jeden duvod mene k jeho zesmesnovani;)) a materialni stesti jak jeho, tak i jeho nejblizsich ho cini stastnym a pristupnym k reseni palcivych problemu nasi soucasnosti.

Vyse uvedeny text jsem konzultoval s predsedkyni mistni bunky ODS (duchodkyni Blazkovou), kolektivem verejneho domu (tyto pracovnice teprve rozmysleji zapojeni se do politiky, pry je jim profesne velmi blizka) a panem Slakouskem, vasnivym kurakem, muzem tisicu tvari, z nichz ani jedna diky kourove clone neni znama (toho tu nikdo nema rad, ale jeho uvedomely postoj by mohl byt pro lecktere vzorem). Vsichni se pod tyto radky podepisuji a po vzoru nekterych nemeckych milionaru zadaji zmenseni svych duchodu, zvyseni dani a p. Slakousek dokonce zada zvednuti dani za cigarety o 300% procent - samozrejme zpetne, s ucinosti od roku 1997 (rok smutneho padu ciste klausovy vlady)!!
18. 12. 2010 | 18:35

mb napsal(a):

děkuji za článek pane hořejší ...

( děkuji i za (částečnou ? :-) rehabilitaci pravdoláskařů ...

Položme si zásadní otázku: je skutečně ono „předražování“ veřejných zakázek tak škodlivé, jak se nám snaží namluvit někteří pravdoláskaři a nepřátelé trhu a svobody?

ja jsem přímo vyzýval k násilí ...

toto je snad lepší přístup ... no nic ...

krasny predpředvánoční čas ...
18. 12. 2010 | 18:35

VL napsal(a):

Tato aféra také krásně odkryla morálku současné pravicové vlády. Sama se neštítí žádného podvodu, žádné krádeže, ale obviňuje "socky" s čistým platem 14 000 Kč, že si žily nad poměry. Milí zlatí vládci z ODSTOPVV, pravě tyto socky svým skromným způsobem života mají lví podíl na tom, že to zde po vytunelovaných letech stále jakž-takž funguje. Váš postoj by se dal nazvat jako postoj psychopatů.
18. 12. 2010 | 18:37

stále rebel napsal(a):

Už i jeden dravec patrně zapomněl, že veřejný nepřítel číslo jedna je paní Dvořáková z akreditační komise, která si pouští pusu na špacír a tím ohrožuje ty správné pořádky a jal se ve věci angažovat. Přestože píše, že o tom nic neví, stejně se to snaží posunout tím správným směrem. Někteří mají z uklízení sviňstva dobrý byznys a národ může jen nevěřícně kroutit hlavou nad ubohostí politiky a práva v této zemi.

Nemohu si pomoci a musim zmínit citát našeho velkého.... (a bojovníka proti lidským právům)

„Ve chvíli, kdy tato kniha bude v tisku, se pravděpodobně zúčastním v Monte Carlu mezinárodního fóra na téma business ethics: Co může stát dělat proti korupci. Nejprve jsem váhal, jestli mám na tuto konferenci jet, protože si dovedu živě představit, jaké zploštělé, trivializované, povrchní, ofrněné, nafoukané, arogantní postoje tam budou od údajných odborníků na etiku zaznívat, zejména vůči ekonomikám postkomunistických zemí a ekonomikám třetího světa. Nicméně manželka mi docela správně říkala, prosím tě, jeď tam, protože je potřeba, aby to tam také někdo vysvětloval jiným způsobem. „
VK, Narovinu
18. 12. 2010 | 18:37

Naštvaný napsal(a):

"pan M., ": po přečtení toho rozhovoru zcela jasně vystupuje, že pan M. je nějaká nastrčená figurka, která měla za každou cenu komusi poskytnout jakékoli materiály, kompromitující toho ministra. Takže zde by měly zapracovat orgány pracující v zájmu bezpečnosti republiky, protože zde jde o jasné rozvracení její stávající demokratické existence. Ten ministr naprosto zalapal po dechu, když zjistil, s kým má co do činění a ten pan M. měl srazit kramfleky a vydat se na policii, jak mu jeho resortníministr řekl. Neudělal-li tak, rozhodl se vzít na sebe trestnou zodpovědnost a sebe vydat trestnímu stíhání.
18. 12. 2010 | 18:41

favour napsal(a):

Je přece jasné už dávno,že kuponová privatizace zrušila účelově,cílově (a nic nezapírala) skutkovou účetní hodnotu všech českých majetků a s tím i účetnictví při vzájemných vztazích,transakcích,vůči bankám a samozřejmě mizejícímu rychle direktivnímu centru.Proč tedy po dvaceti letech,dvaceti mílích naprosto vědomě ušlé cesty,po níž všichni šlapali a věděli to a neprotestovali,se najednou vynoří takové množství popisů chorob tržní ekonomiky,odpovídající témuž před dvaceti léty v začátku,ale vyjadřující to dojmy jako ekonomika je rozhárané individuum, v němž po penězích není ani vidu ani slechu.Proč? Proč až teď a právě teď.ČSSD TO nevadilo,když měla svého člověka-europoslance J.Havla ředitelem Fondu národního majetku a když vládla.Když se doprodaly poslední věci,nebylo čím dále krýt neschopnost šejdířsky vytvořené ekonomiky a dluh brisantně narůstal bez přestání.Šejdířství plodí dále šejdířství.Udavač ho nechtěl dále provozovat,protože ví,že tomu,co lidé už dnes považují za korupci nedokáže zabránit a nechtěl nést neúnosné riziko.Jak říká "Pavla znal z Lesů a ten tam prováděl čisté krádeže za bílého dne".Jenže Pavel nebyl na Lesích zřejmě sám,kdo tam tak činil.Mj.veřejností proběhlo více zpráv,že krom podezřelých milonů okolo časopisu VZP byl Radek John kdysi trestně stíhán právě za činnost také na Lesích. Lesní muži?
Všichni jste obdivovali eleganci závratně rostoucího spekulativního kapitálu u nás,ale nebrali jste v úvahu,že bez výrobního-vymakaného prací kapitálu,jaký má krom prvního USA třeba v elektronických technologiích Silikonového údolí,se žádný pouze spekulativní kapitál dlouho neudrží.Ve smyslu pro celou společnost,aby kryl její aktivity a život.Pro sebe může odcestovat do země lesních kantonů-Švýcarska i jinam.Tomu nezabráníte.Nečas vědom si rozporu začíná snižovat náklady celé společnosti a to stimuluje ten hon na rozhárané individuum-tržní ekonomiku až nyní,je to reakce na to,že vláda dala realitu pocítit.
18. 12. 2010 | 18:44

mb napsal(a):

řekl bych že ods ( + čssd ?) jsou upgradovaní komunisti ...

komunisti upgradovaní na kapitalistický level ...

krast umí bezvadně ....
18. 12. 2010 | 18:44

Al Jouda napsal(a):

Nyní už jen zbývá dodat, že vláda potřebuje klid na práci !
18. 12. 2010 | 18:49

Hynek Zatloukal napsal(a):

:-)
18. 12. 2010 | 18:56

Ivan napsal(a):

Vážený pane Hořejší, snad lépe problémy naší současné společnosti vyjádřit ani nejde. I pan Hašek by toto pochopil, nevím ale, zda-li tomu porozumí mnozí bojovníci. Nebo vím? Možná, že čekají na rytíře, však víme které.
18. 12. 2010 | 19:04

Emissary napsal(a):

Nicméně,

profesore Hořejší,

nevím o tom, že byste někdy podobné parodie či ironie se stejnou četnosti napsal z opačného břehu. Ale to nejde, to hlava nebere, že? Mýlím-li se, o opaku mě můžete přesvědčit. Stačí dát odkaz.
18. 12. 2010 | 19:05

Werner napsal(a):

A víte kdo za to může, profesora Hořejší? Vy! Vašimi štvavýma články podkopáváte naši demogracii a berete našim nejlepším a skvělím politikům klid k práci pro naše dobro! Až přijde Stejskal vy provokující nezodpovědný živle ten vám to dá vypít až do dna! Však si ještě vzpomínáme všichni na vaše nezodpovědné články k výročí naší milované a nejlepší revoluce! Tak a tady máte výsledky! Styďte se profesore! Podkopal jste víru k těm slušným a poctivým a otevřel jste dveře nezodpovědný živlům Michálkům a tak podobně. Měl by jste být postaven před pravicový soud, odsouzen a na místě potrestán! Takový do naší společnosti nepatří! Za celý kolektiv ODS Werner, Ládík!!!, Stejskal a hoven
18. 12. 2010 | 19:05

ali napsal(a):

pane profesore
Váš článek je super, ale hysterie už je v plném proudu a myslím, že přijde vniveč. Jen pár socanů si na Vás zchladí žáhu..
18. 12. 2010 | 19:07

Lex napsal(a):

V souvislosti s diskutovaným mě napadly dvě otázky:
1. Jaká to byla u nás v roce 2005 doba vymknutá z kloubů, když předseda vlády Stanislav Gross na základě mediálního tlaku a především neutuchajících útoků poslance Miroslava Kalouska rezignoval na svou funkci proto, že nedokázal věrohodně vysvětlit původ cca JEDNOHO MILIÓNU!!! korun na pořízení svého bytu? Podotýkám, že tehdy nebylo o jeho lukrativní finanční transakci s majitelem TŘ Třinec Chrenkem ani potuchy!!! (Zdůrazňuji, že se tím nezastávám Stanislava Grosee, jen konstatuji.) A také zdůrazňuji, že korupční tendence Stanislava Grosse byly mnohokrát prošetřovány policií a státním zatupitelstvím, byly mnohokrát předmětem investigatigace novinářů, a nula od nuly pošla. Nic, co by reálně potvrdilo korupci se neobjevilo a veškerá trestní podezření zůstala nedoložitelná.

2. Kdy jste naposled slyšeli nebo četli o "minometné" kauze náměstka ministra obrany Vondry Jaroslava Kopřivy a bývalého přítele z rodné strany Pavla Severy?

A ještě mě napadla jedna otázka: Myslíte si, že i nyní zůstane teflonová kůže "Čistého pána" neznečištěna?
18. 12. 2010 | 19:11

Sladký napsal(a):

Ali, vy jste bohužel zase nic nepochopila...
18. 12. 2010 | 19:12

Lex napsal(a):

Al Jouda
...a že v kopci se koně nepřepřahají.
18. 12. 2010 | 19:12

Sladký napsal(a):

Pryč s podlými provokatéry, zrádci a zaprodanci! Republiku si rozvracet nedáme! Chceme klid k práci!
18. 12. 2010 | 19:16

lijuti napsal(a):

Nemůžu odolat abych nezareagoval. Dost často s vámi ve vašich blozích souhlasím, a musím říct že i tento se vám velmi povedl. Je to dobré k pobavení ale i k zamyšlení. Taky se i těším na ostatní reakce.
18. 12. 2010 | 19:17

Pamětník-II napsal(a):

Politických dopadů špiclování pana D a K panem M není třeba se bát. I kdyby padli všici N a K vstanou noví bojovníci ... viz Jiří Fremr a jeho papouškování starších zkušených soudruhů v Hydeparku ČT24, 17. 12. 2010. Takový člověk se v životě neztratí. Jako student práv v Plzni již sedí v jakési správní radě, prý proto, že se zajímá o energetiku. V době, kdy půjde nahoru se již nebude používat ohavné slovo korupce, ale, jak pan profesor Hořejší navrhuje, "makroekonomicky pozitivní transakce". Jen je škoda, že se z toho nedá udělat úderný akronym.

V podtextu udavačské aféry je ovšem skryt návod, jak se stát náměstkem ministra.

Pokud to někoho zajímá, změnil jsem původní nick "Pamětník" na Pamětník-II, protože ten původní je již kýmsi používán.

Přeji všem pěkné svátky.
18. 12. 2010 | 19:20

Lex napsal(a):

mb 18:44:56
Ne, že bych chtěl popřít Vaši tezi, ale řekněte mi, čím to, že když jsou při činu přistižení šibalové z ODS, čelí dehonestaci, ale vždy současně s nimi je dehonestována ČSSD, která v předmětné souvislosti u žádného šibalství přistižena nebyla?
A čím to, že když byli při činu přistižen šibalové z ČSSD, nikoho ani nenapadlo poukazovat na ODS? Nebo máte jiné poznatky? - hoďte link.
Opakuji, netvrdím, že v ČSSD - i jiných stranách, viz mnou výše zmíněné "minomety pana Kopřivy" - nejsou podobné tendence (ba zřejmě i činy), ale víte o nějakém konkrétním případu takového přistižení?
18. 12. 2010 | 19:20

lijuti napsal(a):

Lex:
o té době vymknuté z kloubů by mě to taky moc zajímalo. Chci říct že souhlasím s vámi.
18. 12. 2010 | 19:21

Rozumbrada napsal(a):

Panu Sladkymu:

Reaguji na "jak vysvětlíš, že nejníže na žebříčku korupce jsou skandinávské země (Švédsko,Dánsko,Finsko) známé nejvyšší měrou přerozdělování?"

To je velmi pripadna otazka. Ale samozrejme je to na dlouhy lokte, takze jen telegraficky (jak format komentare dovoluje).

Zaprve je to proto, ze se jedna o zebricky VNIMANI korupce. To mas tak: kdyz jde nejaka politicka strana na ruku stavebni lobby, tak se to pravem vnima jako korupce. Kdyz jde nejaka strana na ruku odborum, tak je to "socialni politika vlady". Kdyz nejaka strana prihraje flek na ministerstvu vernymu stranikovi, tak v tom vsichni pravem vidime nepotismus. Kdyz nejaka strana umele zamestna tretinu populace ve verejnem sektoru, aby tam varili kafe a obsluhovali kopirku, protoze by jinde tak malo narocnou a pritom tak dobre placenou praci nesehnali, tak je to "tvorba pracovnich mist".

I Svedove vam samozrejme reknou, ze sepeti odboru s politickou stranou je vaznej problem, jenze to nenazvou 'korupce', nybrz treba 'populismus', ci jak jinak.

Princip je pritom v obou pripadech velmi podobny: jedna se o zneuziti politicke moci ve prospech nejaky omezeny skupiny lidi, ktera si prijde na svoje na ukor ostatnich a ktera obratem slibi politicke moci svou podporu. Stavebni lobby se tak strane revansuje prispevkem do stranicke pokladny, odbory se revansuji mobilizaci svych clenu ve volbach.

Hodne to zkratka zavisi na tom, co clovek povazuje za korupci. Ja osobne treba soudim, ze prispevek, ktery u nas pobiraji politicke strany ze statniho rozpoctu v hodnote X Kc za ziskany hlas, je korupce: ti, co jsou u moci, zneuziji svou moc k tomu, aby si prihrali do svych kapes verejny prostredky. Ale schvalilo se to verejne v parlamentu, a tak to mezi lidem obecnym ten punc korupce nema.

Zadruhy jde o to, o jakym prerozdelovani se bavime. V kapitolach s mandatornimi vydaji se tolik penez nezasantroci, protoze tam toho hodne stanovi zakon dopredu a tudiz ten prostor k diskrecnimu rozhodovani nejakyho ministra nebo jeho namestku je minimalni. Ostatne, ani u nas nebyva zdrojem korupce MPSV, ale spis obrana, doprava, zivotni prostredi, zemedelstvi - zkratka resorty, kde z principu veci bejva hodne zakazek v oborech, do nichz laici jen tezko proniknou. Jak jsem napsal posledne: cim vic takovejch zakazek, tim hur se to kontroluje. O tom asi nebude moc sporu. A logicky z toho plyne, ze cim min by bylo takovejch zakazek, tim snazsi by byla kontrola a tim mensi by byla korupce.

Dale pises:
"Vaše myšlenka se podobá návrhu eliminova krádeže tím, že nikdo nebude mít nic, a nikde nebude nic k ukradení.:o)))"

No, svym zpusobem to tak je. Nejlepsi zpusob, jak eliminovat drogovou kriminalitu, je legalizovat drogy. Ostatne cela americka zkusenost s prohibici dvacatych let je toho nejlepsim dokladem. Vsimnete si taky, jak malo lidi je dnes stihano pro podvraceni republiky ci pro nezakonny prechod hranic - a proc? Protoze uz to neni trestny (coz je spravne). V zasade jsem tedy chtel vyjadrit celkem banalni myslenku, ze nekdy (casto) jsou ty zakony a regulace a verejnej sektor nastaveny tak debilne, ze si vo tu ci onu formu kriminality primo koledujeme. Nebylo by proste chytrejsi, levnejsi a svobodomyslnejsi takovy zakony proste zrusit nebo alespon zasadne liberalizovat? Ja myslim, ze jo.

No, vysvetlil jsem to jen tak povrchne, ale snad alespon chapete smer mych uvah...
18. 12. 2010 | 19:23

almost glossed™ napsal(a):

Tento blog byl zjevně inspirován komentářem Ivana Davida s názvem "Nečas má pravdu!"

http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/necas-ma-pravdu-/
18. 12. 2010 | 19:24

Luba napsal(a):

Pane řediteli,
protože je mi známo, že dle výzkumů dovede ironii a sarkasmus bezpečně odlišit od vážně míněného pouhá třetina populů, zdá se, že za tento článek můžete být dokonce dekorován/vyznamenán člověkem s nejmenším smyslem pro tento žánr:
panem prezidentem K. :)
18. 12. 2010 | 19:25

almost glossed™ napsal(a):

Všem doporučuji nepřehlédnout příspěvek

ali 18.12.2010 19:07:54

Něco takového se hned tak nevidí. :-)
18. 12. 2010 | 19:27

zk napsal(a):

almost glossed™:

Možná byl dnešní blog prof. Hořejšího inspirován i tímhle:

http://portesova.blog.idnes.cz/c/168463/Pokusy-o-destabilizaci-Ceske-republiky.html

Tady se mi ale zdá, že to paní myslí smrtelně vážně.
18. 12. 2010 | 19:36

Carlos V. napsal(a):

p.Hořejší, Váš přístup je hodný mrchožrouta.

Čímž doufám jasně definuji pozici pánů Knetiga, Drobila a Nečase ... jež žerete.

Jinak ale s lehkostí sobě vlastní ztotožňuje pravicové myšlenky s pravicovými politiky. Samozřejmě, pánové z ODS pravicovým myšlenkám dlouhodobě škodí a tato aféra je dalším hřebíčkem do rakve ODS.

Je ale naivní domínvat se, že politici ostatních stran jsou na to lépe.

Mrtvá je pouze česká korupčnická politická scéna - ne myšlenky. Liberální, křesťanské, socialistické ani jiné.
18. 12. 2010 | 19:40

Divobyj napsal(a):

Díky,pane profesore,povýšil jste Holomkovy anály a mé pyjavice do vyšších sfér ! Kam se na vás hrabu nejen já,ale i ten starý,všemi mastmi mazaný cikán!
18. 12. 2010 | 19:43

vaclavhorejsi napsal(a):

Carlos V.:

"Mrtvá je pouze česká korupčnická politická scéna - ne myšlenky."

Tak to jste tedy o hodne vetsi optimista nez ja. I kdyz asi lze souhlasit, ze ty korupcnicke politicke MYSLENKY jsou a dlouho budou velmi zive ;-)

..
18. 12. 2010 | 19:47

ten co se nepodepisuje napsal(a):

Pane profesore,
Je to dobré, vaši oranžoví vám rozumnějí.
Někteří ne-oranžoví/ali/, vás nepochopili, nebo si mysleli, že jste koneně dostal rozum.:-))

N.B. Padni komu padni, ale jen když je to modrák.
18. 12. 2010 | 19:47

almost glossed™ napsal(a):

zk: To bude myšleno vážně :-)
18. 12. 2010 | 19:53

lijuti napsal(a):

ten co se nepodepisuje:
myslím že tady nejde o barvy. oranžová nebo modrá či jakákoliv to je jedno. kdo to chce vidět takto barevně jako vy je docela ..
18. 12. 2010 | 19:54

mb napsal(a):

pro pana Lexe ... mam za to že čssd je podobně zkorumpovaná jako ods ( link vám nedám ) ... tahne se to od dob opoziční smlouvy, kdy se v tom naučili od svých učitelů chodit / plovat ...

(viz. se někdo z politiků (ods) se bránil argumentem: vždyť vy to tak děláte taky ( černé zdroje financování strany) ... já si skutečně myslím, že to (čssd) dělají taky ....)

ale chcete li u čssd mi vadil zupácký styl paroubka ... a vazba na betonové lobby .... pak mafiáni z usteckého kraje ( benda ) .... nikoli program jako takový ... ( kdyby byl i zelený )

Václav Klaus ke kauze Drobil:

Případu Drobil málo rozumím. Z veřejných zdrojů nevím, jestli pochybil on, nebo lidé kolem něho. SPÍŠE SI MYSLÍM, ŽE PLATÍ TO DRUHÉ. Nejen vládu, ale celou naši zemi tato kauza určitě poškozuje ( viz. tento hořejšího blog ). Dává snadnou a lákavou munici opozici - i té neparlamentní, tedy takzvaně petiční-, i části vládní koalice, zejména té části, které padají volební prefernce. Je to škoda, vláda potřebovala být pevná a jednotná. A MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ POTŘEBOVALO MINISTRA, JAKO JE PAVEL DROBIL (sic.! není tisková chyba)

Když napíšu že prezident Klaus je mrdka ...

tak budu pravděpodobně považován za neslušného ( hrubiána )

a Klaus bude ten slušný ...
Já si myslím, že Václav Klaus je velice velice neslušný člověk, a já jsem slušný ....

no nic ...
18. 12. 2010 | 19:56

stále rebel napsal(a):

Fond se měl stát trafikou pro spolehlivé a věrné i dolem na miliardy

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/fond-se-mel-stat-trafikou-pro-spolehlive-a-verne-i-dolem-na-miliardy-1fv-/domaci.asp?c=A101218_093639_domaci_jw
"Státní fond životního prostředí měl pro některé politiky dvě zásadní funkce. Podle Martina Knetiga, poradce ministra Pavla Drobila, z něj chtěli čerpat peníze na ministrovu kariéru a ODS. A teď se ukazuje, že vedení strany přes fond chtělo také živit své věrné.


Ekonomickým náměstkem fondu se měl stát exstarosta Chropyně Radovan Macháček (ODS). Sám přiznává, že místo mu měl zajistit premiér Petr Nečas. Třebaže s tím ředitel fondu nesouhlasil."
http://zpravy.idnes.cz/fond-se-mel-stat-trafikou-pro-spolehlive-a-verne-i-dolem-na-miliardy-1fv-/domaci.asp?c=A101218_093639_domaci_jw
18. 12. 2010 | 19:57

ten co se nepodepisuje napsal(a):

lijuti,
Nevidím to barevně, ale černě.
18. 12. 2010 | 19:57

Tribun napsal(a):

Škoda, že ti slušnější a zodpovědnější nepochopí, že je to ironie, a vezmou to vážně, protože tak se na vlka musí.

Ale dostává to ty správné grády, že? Už je z toho učiněná Drobiliáda http://tribun.bloguje.cz/875380-drobiliada.php
18. 12. 2010 | 19:59

Drzá zrzka napsal(a):

Kolik takových napájecích fondů stran existuje?
18. 12. 2010 | 20:00

Oběť napsal(a):

Velmi nebezpečné pro akademiky z AV je případná aktivita na občansko-obecných serverech. Před léty, kdy ješte neexistoval internet, byl někdo z establishmentu ctěnou osobou. Pan Hořejší pozná vděk obyčejných lidí. Já už ho tak skrytě nenávidím, že studuji útrpné řešení SS občanů. Co mě brání k akci jsou mé děti s vnoučaty. Doufám, že to mozek vydrží. Pijavice z mojich daní jsou ale k zešílení!
18. 12. 2010 | 20:00

Carlos V. napsal(a):

vaclavhorejsi : mrtvi pro mě, voliče. A věřím, že nejsem sám s tímto názorem.
18. 12. 2010 | 20:00

mb napsal(a):

víte co je nejhorší pane lexi ... že čssd ( či kdokoli jiný ) není zárukou nezkorumpované politiky, jánabráchysmu ...

je to škoda ...

myslím že lidé by ocenili autentické politiky, kteří by se nenechávali korumpovat ...

otázka je zda v této fázi metastáz mafiánského kapitalismu ....

je toto odkrysení české politické scény vůbec možné ...

je to systémové a naprosto promořené ...

osobně věřím zeleným ( ač jako nekorupčnická strana neuspěli )

ale s českou politickou scénou nevím, skutečně nevím ...

idee sedmnáctého listopadu tváří v tvář současné české politické scéně .... PŮSOBÍ BOHUŽEL JAKO VÝSMĚCH / SMĚŠNĚ / TRISTNĚ ...

njn ...
18. 12. 2010 | 20:03

Zdeněk Brom napsal(a):

Lex:

Přeji pěkný večer a dovolím si malou poznámku k Vašim komentářům.

O naší politické a mediální scéně si nedělám žádné iluze.

ODS a ČSSD jsou prapodivné strany s prapodivnými vazbami.

Nyní je na tapetě premiér Nečas a je na ní plným právem. Už se ozval pan Paroubek, Hořejší, Vlk a další. Pochopitelně.

Je jenom divné, že titíž nebrojili a nebrojí proti koalici ODS a ČSSD v Praze a v jiných městech. Tam také smrdí některé velké zakázky na dálku. Proč titíž blahosklonně pozorují likvidaci Jiřího Dientsbiera ml., když chce plnit program a sliby, které dal? Proč přehlížejí korupční nabídky typu: Vem si místo poslance a nech nás být. Proč?

Mimochodem, i když ČSSD byla minulé čtyři roky v oposici, spousta jejích členů měla v Praze (a nejenom tam) hezká místečka ve správních radách. Ptá se někdo: Za co?

Další věcí je pan Paroubek, který chce hlasovat o nedůvěře vládě. Zase - proč ne. Mám však v paměti, jak svalil Topolánkovu vládu. Mnozí příznivci ČSSD očekávali, že Paroubek druhý den vystoupí a představí svůj další plán....a ono nic, bezmocné krčení rameny a řada nesmyslných kroků, které vedly ke špatným volebním výsledkům.

Jsou to prapodivné strany. Zdržuji se tedy dalších komentářů.
18. 12. 2010 | 20:06

Yosif K napsal(a):

Pan profesor ma a nema pravdu. Ma pravdu v tom, ze velka cast politiku jsou hovada (bohuzel vcetne Standu, Bohousu a Parubu...), nema pravdu v tom, ze je korupci vinen liberalismus atp. To ze cisticka odpadnich vod MUSI byt mestsky ci statni podnik je socialisticka buzerace z Bruselu. COV muze byt klidne i privatni podnik.
Pane Profesore - vazne si myslite, ze kdyby COV v Troji byla SOUKROMA FIRMA, ze by nejaqky politik mohl z jeji stavby vymlatit pul miliardy Kc????? Kdyby COV Troja patrila soukrome firme, po jeji stavbe by nestekl ani pes.
Kdyby Vojenska Nemocnice byla soukroma firma, po jeji rekonstrukci by nestekl ani pes.
Kdyby Vodafon byla statni firma, z vystavby mobilni site (pres 100 miliard KC) by politici hladce odloupli 2-3% a SIM-karty by se prednostne pridelovaly zaslouzilym clenum strany.....

Kdyby Harvard byl statni vyzkumny ustav a v USA panoval polosocialismus, mozna by lidi z Harvardu jezdili badat do CSAV v Praze. Zatim jest tomu naopak.
18. 12. 2010 | 20:06

Luba napsal(a):

mb,
každopádně věrní PR-novináři a spřátelené agentury pokládaly za nezbytné v Době Drobivé opět zveřejnit, že prezident Klaus se těší třípětinové podpoře :)

http://www.denik.cz/z_domova/prezidentu-klausovi-veri-vice-nez-tri-petiny-lidi.html
18. 12. 2010 | 20:08

lijuti napsal(a):

Je to vážně k zamyšlení jak často se při průserech ODS mluví o ČSSD. A jak psal Lex, že v opačném případě tomi toliko není. Nechci se přiklánět na tu či onu stranu, ale vnímám to asi podobně jak kolega Lex.
18. 12. 2010 | 20:12

VL napsal(a):

Yosif K

A kdyby vodárny patřily soukromé francouzské firmě Veolia voda, kupovali bychom si vlastní vodu od Francouzů a zisky by šly tamtéž.
18. 12. 2010 | 20:12

mb napsal(a):

pro luba ... vox populi vox dei ... a ta fotka je (mocinky) hezká ...
18. 12. 2010 | 20:17

almost glossed™ napsal(a):

Zdeněk Brom: Tak koncentrovanou přehlídku všech mediálních klišé v jednom krátkém příspěvku jsem dlouho neviděl.

To nejlepší z MF Dnes+Lidovek+Práva+Aktuálně+ČT na 14 řádcích.
18. 12. 2010 | 20:17

Občan napsal(a):

Zatím dobrý, zatím to snad nikdo nevzal vážně a nezačal se čílit :o)))
Tedy, pane profesore, to jste vystihl skvěle!
18. 12. 2010 | 20:20

Ivan Hochmann napsal(a):

Zase jen agrese na ODS.

Zajisté,souhlasím,že je to politická pakáž.
Nečas může kecat co chce.
VĚDĚL! A moc dobře věděl,že partaj má už 20.milionový dluh a lobysté ,manageři, zbohatlíci díky ODS už peníze nedají.

Jak tady jinak na financování partaje????
Korupcí.To je přece logické.

Ale pozor!
Nikdo se už nepamatuje CO BYLO PŘÍČINOU ?
Už jste zapomněli kdo hlasoval pro financování politických stran ze státního rozpočtu?Kdo ještě vylepšil onen zlodějský "komunistický zákon"?

Tak jak si nebudete zajisté pamatovat, kdo včera hlasoval proti zrušení doživotní imunity poslanců v Českém parlamentu.

Závěrem povím emotivní odsudek při pohledu na tu tlupu holohlavých gangsterů,kterak cení svoje kolozuby s odulé ksichty na skřehlou dámu ODS v čele lavic a jak freneticky tleskají a poskakují nad báječným nápadem položit tuto vládu.

Jak vidno ani pan Nečas se svým charismem se dlouho neohřeje.To se ale dalo čekat.

Už se ale těším na konečně "spravedlivou socanskou vládu".Nebo snad zase ne?

Zase bude nějaký zakuklený komunistický kmotr v čele jakési čtyřleté "prý úřednické vládě"?

Socani se do vlády zase jako obyčejně nepohrnou.
Jsou úplně za stejných genů jako komunistická svoloč.Proč by nosili kůži na trh,když mohou sedět v lavicích,destruovat každý pokus o "něco",vypadat jak zachránci lidstva,.....a potichu krást.

Už jste zapomněli na Paroubkův tupý bezradný ksicht,když se prohlasovala nedůvěra Topolánkově Eurovládě?
Připadal mě jako blbec Bush,když mu ve škole oznámili útok na věže WTC.

A ještě něco podstatného!

Jak jem tak pročítal diskusní příspěvky,všiml jsem si jak se snažíte vysvětlit zveřejnění ministerské korupční kauzy .
Není podstatné,kdo komu ...za co!
Politické eintopfy stranických sekretariátů jsou pro mě naprosto nezajímavé.
Je z nich vždy nablití.Ať se jedná o směsku kterýchkoliv stran.Možná máte pravdu že takových politikářů jako je Kalousek ,aby člověk pohledal.
Avšak jsou si všichni rovni. Ten,který chodil komunisty půlstoletí volit,jako ten kdo jim platil příspěvky.

Ivan.

P.S.:Z blogu,který už nikdo číst nebude,poněvadž se na problematice přiživuje velké množství mrchožroutů.
Jak zde někdo trefně jmenoval Paroubka a Vlka.
18. 12. 2010 | 20:21

Občan napsal(a):

Yosife, opravdu jste tak naivní? V privátní sféře bují korupce stejnou měrou jako ve veřejné. "Jen" se tam schovává pod "vícenáklady" a "subdodávky". To byste zíral, jak v těchto dvou kategoriích fičí prachy...
18. 12. 2010 | 20:23

Karel napsal(a):

Dovolávám se strážce ideové čistoty p. Stejskala.
Kde jste p. Stejskale? Kde sakra vězíte?

Žádám, abyste definitivně zavřel tomu rozvraceči Hořejšímu h..u, tedy ústá. Tento podvratný živel narušuje naší reformní vládě KLID NA PRÁCI nevhodnými ironickými pamflety.

Rovněž špíní naděje nás všech voličů této reformně skvělé vlády pána ČISTÉHO Nečase, která musí zabránit rozhazovačné lůze plýtvat penězi daňových poplatníků, zvláště těch, kteří jsou trestání za úspěch.
18. 12. 2010 | 20:25

mb napsal(a):

Hochmann napsal :

Politické eintopfy stranických sekretariátů jsou pro mě naprosto nezajímavé.
Je z nich vždy nablití.Ať se jedná o směsku kterýchkoliv stran.

Byl to sekretář SZ který odmítl milionový úplatek za loterijní zákon ...

(zaklaplo mj. Dolejše)

Strana zelených je (jediná) autenticky nekorupční strana ...

Byl bych rád, kdyby si to voliči uvědomili ...

( pokud jim to není buřt / vuřt / putynka)

( jinak se mi v hochmanově příspěvku líbil ´Paroubkův tupý bezradný ksicht´ - ( podobně skutečně vypadal )

a to s tím Nečasovo charisma nevím zda bylo míněno ironicky ...

s pozdravem
18. 12. 2010 | 20:27

almost glossed™ napsal(a):

Karel: Také mi tu chybí nějaká ta podpásovka. Bez toho už to není ono. Třeba se dočkáme.
18. 12. 2010 | 20:27

Archeopteryx napsal(a):

Mimochodem, jako zaznamenáníhodnou považuji informaci, která vyplynula z těch nahrávek, že poslední kampaň ODS před parlamentními volbami nestála 130 milionů, ale pravděpodobně cca 2,5 miliardy... Masakr...

Zdroj: M. Knetig
Zdroj zdroje: I.Langer
18. 12. 2010 | 20:29

Yosif K napsal(a):

Pane VL - vlastnite mobilni telefon??? Mozna ze ne, protoze byste se udusil vzteky, ze zisky z Vaseho telefonovani by mely jit do kapes cizim kapitalistum. Jaky je rozdil ze zisky z vody a z mobilu? Jedine to, ze zisky z mobilu jsou nekolikanasobne vetsi. Pokud mate deti - pravdepodobne promobiluji nekolikanasobek vasi faktury za vodu.

Myslim si ze byste byl nejspokojenejsi v nejakem state, kde vse patri pracujicimu lidu a zisky tudiz neputuji do kapes cizich kapitalistu. Takovumto statem byla donedavna KLDR. Ma to jednu malou nevbyhodu - ve statech kde vse patri pracujicimu lidu vetsinu veci rozkradou vrcholni reprezentatnti pracujiciho lidu a prosty lid trpi obcasnymi zachvaty hladomoru.....
18. 12. 2010 | 20:29

almost glossed™ napsal(a):

Archeopteryx: Také mě zaujalo...
18. 12. 2010 | 20:31

Drzá zrzka napsal(a):

V jednu chvíli jsem si myslela, že jde o to, vyčistit Augiášův chlév. Chyba. Jde jen o to, sundat vládu a dostat se kohohoutkům penězotoků.
18. 12. 2010 | 20:32

ZAM napsal(a):

deep throat:
"Na začátku dlouhé cesty privatizační Vůdce pravil, že nezná rozdíl mezi čistými a špinavými penězi" Vytrvale šířený blud vytrvale uvádím na pravou míru: Vůdce nic takového neprohlásil, prohlásil, že nezná způsob odlišení špinavých peněz od čistých.
18. 12. 2010 | 20:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Karle,

jsem tu a srdečně Vás zdravím, přeju hezký večer a poslední adventní víkend.

"Hubu" zde tuším nikomu nezavíráme. Naopak mi přijde, že zde poskytujeme lidem nejrůznějších názorů prostor pro jejich vyjádření. A nějak ani dnes nevidím důvod, proč bychom po čtyřech letech měli tuto vcelku zavedenou a fungující praxi měnit.

Libor Stejskal
strážce ideové čistoty a člen ODS týmu pana Wernera (obé honoris causa)
18. 12. 2010 | 20:35

Tunel napsal(a):

Rec: Páni ministři, prokurátoři,
slovutní soudci, páni strážmistři,
kriminologové, advokáti, vyšetřovatelé, psychiatři,
páni docenti daktyloskopie, psychologie, patologie,
nemocí zhoubných, nemocí zjevných, nemocí latentních,
vynálezcové zámků patentních,
veřejná bezpečnosti, zkrátka spravedlnosti.

1. Tady je pumpař, vekslák, řezník,
a ten, co předražuje rajčata, je zelinář,
z melouchu vrátil se nám zedník
a z lochu s vojetejma auťákama šmelinář.
Ten dře lidi z kůže, ten mele flákoty,
ten krade, jak může, i za dveřma boty,
ten dělá to a ten zas tohle,
a všichni dohromady vydělají moc.

2. Já beru bony, já zas marky,
občas mi v obálce někdo strčí Smetanu,
beru i exkluzívní dárky,
i když se bojím, kolik za to jednou dostanu.
Zatím však věřím, že nepůjdu za mříže,
než se to provalí, zdrhnu do Paříže
vybrat si svoje tajný vklady,
a s nima odletím rovnou do Kanady

3. Tady je světskej kuplíř, pingl,
a ten, co natahuje lidi, no to je taxikář,
kdekoho živí kšeft a švindl
a všichni mají kolem huby svatozář.
My dělat nebudem, nemáme náladu,
žijeme z tuzérů, ručičky dozadu,
ten umí to a ten zas tohle
a všichni dohromady neumíme nic.

*: Vždycky si pomůžem z nějaký černoty,
když dveřma nemůžem, lezeme přes ploty,
nacpanou šrajtofli nemáme za práci,
zatím nás neklofli, tak se to vyplácí,
držíme zobáky, jak račte věděti,
rodinný baráky stavíme pro děti,
až všechno rozkradem, nebudem pracovat,
všechno si budeme navzájem pučovat,
ten pučí to a ten zas tohle
a všichni budem všechno mít dohromady.

https://www.youtube.com/watch?v=3BjYkyQl810
18. 12. 2010 | 20:40

Paterik napsal(a):

Nečas prostě nemůže Drobila potopit, protože potřebuje podporu jeho křídla. Asi si neuvědomuje, že si možná sice udrží podporu Moravy, ale ztratí vládu. Když vyhlašujete boj proti korupci, vyhlašujete de facto boj vlastní straně, protože nejvíc logicky krade ten, kdo je zrovna u moci. Až bude u moci opět sociální demokracie, bude se chovat navlas stejně jako nynější vláda. Ostatně na nižších úrovních má aféry už nyní.
18. 12. 2010 | 20:40

Yosif K napsal(a):

Pane obcane - a vas se korpupce v privatni sfere nejak dotyka? Jakou mate skodu z toho, pokud nakupci dejme tomu nejakeho obchodaku jede na Bahamy? Mate kvuli tomu drazsi rohliky nebo chleba? Pokud nejaky nakupci nakupuje predrazene, jde to na ukor zisku kapitalistu, takze vam po tom muze byt h...o - ale kapitaliste po poklesu zisku (ci ceny akcii) vymeni odpovedne cinitele.

Pan profesor a lide jako vy spravne vidi, ze v kapitalismu neni vse idelani. Rozdil mezi kapitalismem a socikem (vcetne polosocialistickych a statnich podniku typu vodarny, CEZ atp) je ten, ze v kapitalismu lze krast neco po nejakou dobu, kdezto v sociku lze krast porad a v temer neomezene vysi, a strana zivitelka ten bord...el vzdy nejak "politicky zastresi" - na 100% v totalitnich rezimech, s mensi uspesnosti v rezimech, kde novinari si mohoun troufnout leccos napsat bez toho, aniz by je kolemjdouci beztrestne zastrelil v pruchodu do metra....
18. 12. 2010 | 20:44

almost glossed™ napsal(a):

karel: Škoda, dnes se nedočkáme. Jen osvětové činnosti. :-)
18. 12. 2010 | 20:49

hoven napsal(a):

no jo, to zase nalili profesorovi vodu na mlýn.........
18. 12. 2010 | 20:50

Občan napsal(a):

Samozřejmě, Yosife K.
Zdražuje zboží a služby, které mi privátní sféra nabízí ke koupení a prodražuje veřejné zakázky, na které je privát přisátý jak k matčině bradavce.
18. 12. 2010 | 20:51

ujo napsal(a):

mnoho diskutérů i někteří blogeři
se k maléru ODS snaží jaksi přimáznout ČSSD.

Účel je zřejmý, sdělení voličům:

nevolte korupční ODS a ČSSD ale čistou TOP s alabastrovým šlechticem v čele
18. 12. 2010 | 20:52

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Hořejší, na jedné straně jsem se pobavil, na druhé straně to vidím částečně jinak. V právním státě si daňoví poplatníci platí policii, aby stíhala porušovatele zákona.Ta má také legální prostředky k usvědčení pachatelů.Možná jsem pro Vás naivní, ale myslím si, že naprostá většina zaměstnanců policie je poctivá.
Nyní se s údivem dovídám, že se na ni neobrátil nejen pan M., ale před tím i ministr pan J., za policii odpovídající, mu doporučil partyzánský postup. Čímž se možnosti usvědčení značně ztížily a policie poněkud dehonestovala v očích nás prostých občanů.
Pan prezident podpořil pana Nečase, k panu ministrovi živ.prostř. se vyjádřil opatrněji.
Ostatně ve výpovědích i těch dobrých hochů jsou v detailech rozpory.
18. 12. 2010 | 20:53

tata napsal(a):

PANE almost glossed

ALE ŽE VAS to zase nemohlo tolik překvapit,když člověk čte co piše ani ho nepřekvapí tolik ta reakce
18. 12. 2010 | 20:54

Karel napsal(a):

To p. Stejskal :

Taky pěkné Vánoce.

Já Vás vidím spíše ve stáji okolo p. Havla a TOP 09. Média preferují či přímo milují tyto subjekty naděje a reforem, ODS pouze překáží v cestě TOP 09.

To je bomba ne, udělat z nové straničky a provařených defraudantů za pár měsíců reformní subjekt. Současný RUN na ODS je pouze součástí mediální strategie.

To si nedělám iluzi o stranách, a vůbec ne o ODS.
18. 12. 2010 | 20:54

Občan napsal(a):

MB (18.12.2010 20:27:02), to přece nemůžete myslet vážně!

Vždyť tu partaj vedl jeden z nekorunovaných králů korupce Bursík! Nebo jste snad nikdy neslyšel o jeho FV a větrníkových "poradenských" firmách?
18. 12. 2010 | 20:56

mb napsal(a):

petr z tabora pravil:

k panu ministrovi živ.prostř. se vyjádřil (klaus) opatrněji. :

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ POTŘEBOVALO MINISTRA, JAKO JE PAVEL DROBIL

no cement
18. 12. 2010 | 20:56

almost glossed™ napsal(a):

tata: Teď jsem trochu ztracen. Které překvapení a kterou reakci máte na mysli?
18. 12. 2010 | 20:57

mb napsal(a):

občane ... myslíte že Bursík je korupčník .. ??

je dost bohatý ... tedy dost na to aby se korupci nemusel věnovat ( viz. Schwarzenberk ) ....

ve fv a větrníkových ´poradenských´ firmách byla nějaká korupce ... ??

poučte mě ...
18. 12. 2010 | 20:58

hoven napsal(a):

ale vždyt přeci sociální demokrati pro takovou zlodějnu vynylezli už dávno takový hezký termín - mediální neobratnost. takže to je všechno jenom mediální neobratnost, co všichni šílíte???
18. 12. 2010 | 21:00

Marcus napsal(a):

S jedinci jako je p. Michalek nebo drive treba p. Koristka je potreba zatocit. Kazi totiz nejen dobre jmeno ODS, ale zhorsuji rovnez nase postaveni v ruznych zebriccich korupce - ty nejsou samozrejme vubec dulezite - ale nekteri staromilci se jimi muzou zbytecne ohanet.
Jinak autor blogu take zapomnel zduraznit jeste jeden dulezity pozitivni aspekt korupce. Diky ni se rozsiruje skupina lidi, kteri jsou zajisteni a do budoucna tedy nebudou natahovat ruku ke statu pro socialni davky apod. - takze to je dalsi nezanedbatelna uspora.
18. 12. 2010 | 21:01

Drzá zrzka napsal(a):

Hoven

To je předvánoční hysterie. Dárečky už jsou rozdány. :o)
18. 12. 2010 | 21:02

t... napsal(a):

Archeopteryx:

Řekl bych, na základě mého laického pozorování, že ČSSD měla reklamu větší/rozsáhlejší/častější a tudíž nákladnější než ODS, přibližně tak o 1/4 až 1/3.
18. 12. 2010 | 21:06

hoven napsal(a):

tak mam dojem, že ODS dostala ránu z milosti. vítězem je kalousek s havlem. TOP 09 s podporou pravdoláskařů můžou otevírat šampanský.
18. 12. 2010 | 21:08

Drzá zrzka napsal(a):

Zajímal by mne názor na současné dění od nějaké neparlamentní strany.
18. 12. 2010 | 21:09

skura napsal(a):

Václav Hořejší:

Takovou předsilvestrovskou švandu si teda nechám líbit ;.)

Šťastné a veselé všem!

ali:

Jak smutné, že lidé Vaší inteligence nepřispívají do diskusí tak často, jak by si národ Josefa Švejka zasloužil..
18. 12. 2010 | 21:10

hoven napsal(a):

drzá zrzka,
drobil s knetigem byli hodní, tak jim ježíšek přinesl pod stromeček pul miliary. a profesor jim to nepřeje.
18. 12. 2010 | 21:10

dermo napsal(a):

To,že Drobil odstoupil působí nezvykle západním dojmem.Dosud známý Gross tímtéž se musel nechat přesvědčovat.Ale letmé ukázky z nahrávek neukazují,jakým způsobem mělo dojít k podvodu.Ten ani neproběhl.Vše je mediální masáž o úmyslech.Že by byl v zárodku zmařen?
Mladí si teď budou říkat,jo,naši manažeři to holt nemají lehké.
Vrtá ni v hlavě,zda po Nečasově dobře míněné snaze se jednou už dostaneme z té ohrady restriktivní ekonomické politiky,která kdysi předem vybrakovala všechny prostředky uvnitř ohrady.Čím méně se bude zaměstnanecky vydělávat,tím méně si někdo trufne začít podnikat.Čím by se držrl nad vodou,z čeho by investoval.Zisky stávajících podnikatelů budou také klesat.Měli jsme začít vlastně všichni podnikat jako poionýři 18.století v Americe,začít z ničeho-ale to soudím podle všeho nešlo,nedaří se.Kdy a za jakých okolností čistá tvorba bohatství podnikáním od nuly přebije zákon zachování majetku,který dosud dominuje? Bylo to asi umožněno právě prodejem státního majetku.
18. 12. 2010 | 21:11

vasja napsal(a):

Ale zase kvůli pár šibalům, se nemusí dělat takovej brajgl.
18. 12. 2010 | 21:13

Drzá zrzka napsal(a):

Hoven

kdyby jim je nadělil Santa Klaus, to byla jiná švanda. Štěstí, že tu naděluje Ježíšek. :o)
18. 12. 2010 | 21:15

hoven napsal(a):

drzá zrzka,
ježíška museli nechat i komunisti. dokonce ani takoví patolízalové kremlu, jako byli naši komouši, si nedovolili zavest dědu mráze. a to už je co říct. protože kdyby mohlo být po jejich , tak by dárky nosil vladimír iljič lenin.
18. 12. 2010 | 21:22

Drzá zrzka napsal(a):

Zas ta moje klávesnice, dělá si legraci z podobnosti jmen. Ježíšek to vidí, takže to vypadá místo dárků, suchej rohlík. A co? Bude, co drobit ptáčkům. :o)
18. 12. 2010 | 21:26

Petr z Tábora napsal(a):

to mb 20:56:
Ve smyslu k problematice ekologie je Váš citát příhodný a pan prezident mu jistě fandil.
K této cause cituji "Případu Drobil málo rozumím. Z veřejných zdrojů nevím, jestli pochybil on, nebo lidé kolem něho."

Za pár dní bude jasněji, včetně pozice p.Nečase uvnitř ODS, která se mi zdá slabá. Před chvilkou jsem si přečetl vyjádření pana Peciny k roli policie, které je obdobné tomu mému výše.Já mám pocit, že pan John se zatím z role novináře netransformoval dostatečně do role politika a šéfa vnitra - je jako slon v porcelánu.
18. 12. 2010 | 21:32

Ládik!!! napsal(a):

Dnes 4letá Natálka pravila: "Malinko jsem si prdla."
18. 12. 2010 | 21:32

Drzá zrzka napsal(a):

Hoven

Museli by posunout i datum nadílky. Pravoslavné vánoce se slaví později než křesťanské. Mrzí mne, že jsem Vám svou hubatosti, překazila zábavu. Dobrou noc.
18. 12. 2010 | 21:35

Kamil napsal(a):

Pane profesore, dobře jste tu obranu zostouzených poctivých politiků a jejich blízkých spolupracovníků napsal.Jednu důležitou věc jste však přehlédl: Korupce je dobrá věc, bez ní nic nejede, jako motor auta nemůže fungovat bez oleje. Avšak - i slušná a nezbytná korupce může bohužel některé moralisty dráždit a může vyprovokovat, jak sám vidíte, zbytečnou hysterii, které nám brání v klidné a obětavé práci pro obec a pro stát. Proto se má dělat diskrétně a slušnou formou, prostě má být v rukou lidí, kteří to umějí, používají správné techniky a nenechají se načapat nějakým senzacechtivým novinářem nebo podobným nesolidním psychopatem. To se v tomto případě stalo. Konečně ministr D. si to uvědomil a hned přiznal své manažerské pochybení. Nebyl v tom však dostatečně přesný, ač tím zcela zjevně myslel, že si vybral lidi v moderní korupci ne dosti zběhlé a vyškolené. Kdyby se byl vyhnul této manažerské chybě a kdyby byl uvažoval s větším politickým rozhledem a méně lehkomyslně, nic by se nebylo stalo a ani vaše vášnivá obrana zúčastněných pánů by nebyla nutná. I tak však díky za vaši obranu jménem všech poctivých korupčníků!
18. 12. 2010 | 21:37

skura napsal(a):

Drzá zrzka:

Pravoslavní jsou také křesťané. Doufám, že se z Vaší strany jedná o pouhou neznalost, a ne o povýšenost toho, kdo se zná osobně s tím pravým Bohem..
18. 12. 2010 | 21:39

stejskal napsal(a):

No, když myslíte, pane Karle...,

Vaše představy bych Vám stejně asi nijak vyvrátit nemohl. Prostě mne holt, tak vidíte, co nadělám.

Ještě jednou hezký večer.

Libor Stejskal
18. 12. 2010 | 21:43

acid ass napsal(a):

problém není v morálce ale v samozvaných moralistech, pro které žádné pravidla neplatí neb se cítí nad nimi. Tohl emylsím VH svou ironií trefil.
Málokdo asi ví kdo tu korumpoval či byl korumpovaý a kdo udělal jen manažerskou chybu. Ale v určitém klimatu už největší manažerskou chybou musí být vůbec něco dělat.
18. 12. 2010 | 21:44

mb napsal(a):

Z veřejných zdrojů nevím, jestli pochybil on, nebo lidé kolem něho."

spíše myslím to druhé = pochybili lidé kolem něho ...

pan Klaus není tak naivní ... aby nevěděl že neexistuje systémový korupční penězovod do/v ods ...

singha, bácz, pepa z hongkongu a další pionýři pokroku ...

(vždy jsou to jen lidé kolem ... a (klausovými slovy) Klausové a Drobilové zůstávají liliově čistí / bílí ...

(hnus, bleju)

Václav Klaus nikdy nevyvodil osobní odpovědnost a už ji nikdy nevyvodí ...

je to ...
18. 12. 2010 | 21:44

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane učiteli,

vypadám jako plagiátor.

Leč není tomu tak.Uvedený můj příspěvek jsem jen převedl z jiného blogu včerejšího data.
Měli jsme pouze naprosto stejné asociace,týkající se socanských destrukčních postupů.

Prostě jim se hodí jakákoliv událost kriminálního charakteru,okamžité destrukci systému.

Osobně nevidím žádného důvodu k tak masivním protestům proti vládě.
Prostě jen další politická grázl se semlel v politických mlýnech.Ať jej vykopnou z místa veřejného činitele,eventuelně naplijí na ODS(stejně si to zasloží).
Ale musí se jet dál!
V sázce je už příliš mnoho.
Jestli nechceme dopadnout jak Řesko,Island,Irsko,španelsko.
Tam všude se etablovala sviňská korupční hladová politická klika.

Že se u nás možná něco mění (i touto poslední kauzou),by bylo příjemné konstatování.

Opakuji,není třeba eskalovat hyenické,vlčí choutky.
Je jasné,že spousta socanů je "na koni".
Opakuji,že jsem nechtěl ,aby vyhrála tato politická klika.
A zvláště je mě líto osoby pana Nečase.Ano,myslel jsem to vážně s jeho charismatem.Žádný z dosavadních politiků neměl takovou moji podporu.

Jenže být politikem v ODS je předem devastující záležitost
To jsme věděli už v roce 1992,když byla založena a kým.
(znovu se potvrzuje jak jasnořivou osobou byla paní Alena Hromádková.Budiž pozdravena!)
Proto jsme založili DEU.
A kdo ví jak bychom se té zlodějské sebrance napříč politického spektra ubránili.

Je to konstatování naprosto skličující až tragické.
Jsme národ paskřivců a ignorantů.Je to opravdu na zblití.

Ivan.
18. 12. 2010 | 21:49

skura napsal(a):

mb:

Doporučuji přidat se k téměř dvěma tisícům fanoušků..

http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Vaclav-Klaus-je-blbec/44489536708
18. 12. 2010 | 21:50

Yosif K napsal(a):

Pane obcane - korupce v sopukromych firmach ma podstatne mensi dimenze nez ve statnich a polostatnich firmach.
Pokud se vas urazi cena treba rohlikuy z Tesca (slysel jsem o pripadu ze tam nejaky nakupci neco bral - prasklo to a vyhodili jej - ale mohou brat i dalsi) - jiste si muzete kupovat rohliky v nejake delnicke pekarne.
Pokud si myslite ze zbozi ze statnich firem je lacinejsi a kvalitnejsi nez od soukromych firem (vcetne treba vody z vodovodu) pak vam opravdu mohu doporucit jen KLDR - mnoho jinych bolsevickych rezervaci proste uz na svete (asi k Vasi litosti) neni.....

Toz vzhuru k budovani socialismu!!!! A koho racite volit - rovnou komance nebo jen byvale komance - socdemaky? Jejichz byvaly predseda ma kondo na Floride a nynejsi cinitele na podobnych socialistickych vydobytcich tise makaji???
18. 12. 2010 | 21:53

JC napsal(a):

Petr z Tábora.
Jistě že málokdo má dostatek informací.
oporučuji jiný pohled na věc :

http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-kauza-drobil-cui-bono-de6-/p_politika.asp?c=A101217_115830_p_politika_wag

Otázku cui bono si nepoložil ani pan Lex.

Co je a celé kauze zajímavé ?
Snad poprvé se ministr zachoval přesně dle Paroubkových požadavků o presumpci viny u politiků a do řádného vyšetření případu policií odstoupil.
Pro toho samého pana Paroubka jakož i jeho fanclub je to ovšem přiznáním viny.
18. 12. 2010 | 21:56

Ivan Hochmann napsal(a):

A moc nechvalte pana profesora!

Zase se ukázal jako klasická hyena poskakující na shnilých prašivinách.Domněle si pěstující image vtipného a pravdomluvného glosátora.Víme oč mu jde !

Jen přilévá svůj SOCANSKÝ olejíček do ohýnků a ohňů.
Jen aktivizuje tlupu přiblblých socanských rebelů proti všemu co nesmrdí socialistickým odérem.

Však se mu vždy jeho příznivci z Vlčí smečky patřičně poděkují.
Jak symptomatické!

Ivan.
18. 12. 2010 | 22:00

Yosif K napsal(a):

Pane obcane - slysel jste ze by v nejake soukrome vodarne v USA politici vybirali vypalne?
Vodarna je samozrtejme prirozeny monopol - jeho UDELENI muze provazet korupce. Pokud se troto ohlida - pak po dobu licence (treba 99 let) zadny prostor pro korpuci neni. Dtto elektrarny, popelari atd atd. Zajimave je ze treba v Rakousku si nikdo nestezuje na to, ze odpadky svazi popelarska firma patrici treba Franzcouzum. Rakusanum je pak srdecne jedno, jestli si popelari jezdi s renaulty nebo mercedesy.....
Mimochodem - asi i nekde v CR patri popelari Francouzum - racite se z toho zblaznit? Vadi Vam ze zisky jdou do francie? KUPTE SI JEJICH AKCIE pokud jim ty zisky zavidite......
18. 12. 2010 | 22:01

ten co se nepodepisuje napsal(a):

Yosif K,

Jak vás tak sleduji, vy se v házení hrachu na zeď rád vyžíváte, že ?
18. 12. 2010 | 22:06

Pepa Řepa napsal(a):

Hořejšímu se jeden nezavděčí.
Chomutovského rychtáře místní kádí dodanil 12,5% a zase je to špatně.

embéčko
abych se Vám zavděčil, koupil jsem si sýr Plesnivec a můžu potvrdit:

Čím zelenější, tím lepší.

A do znaku si dejte bumerang.
Jau-jau je zase zpátky.
18. 12. 2010 | 22:09

vojnov napsal(a):

Yosif-K:

pokud by veolia přišla k pražským vodovodům jako vodafone k síti vysílačů, asi by jí nikdo nekritizoval.

jenže. veolii pražský magistrát téměř zadarmo prodal fungující monopol na dodávku vody jednomu miliónu lidí. načež jí smlouvu na údržbu prodloužil na další lidskou generaci. zjevně jí ovšem nevzniká povinnost investovat do infrastruktury (když čistírnu má budovat město, že).

vodafone si postavil síť sám a NENÍ v monopolním postavením.

pokud nevidíte rozdíl, tak kam na vás s logikou.
18. 12. 2010 | 22:14

vojnov napsal(a):

Yosif-K:

pokud by veolia přišla k pražským vodovodům jako vodafone k síti vysílačů, asi by jí nikdo nekritizoval.

jenže. veolii pražský magistrát téměř zadarmo prodal fungující monopol na dodávku vody jednomu miliónu lidí. načež jí smlouvu na údržbu prodloužil na další lidskou generaci. zjevně jí ovšem nevzniká povinnost investovat do infrastruktury (když čistírnu má budovat město, že).

vodafone si postavil síť sám a NENÍ v monopolním postavením.

pokud nevidíte rozdíl, tak kam na vás s logikou.
18. 12. 2010 | 22:20

češka napsal(a):

To Horejší
Pane, Vámi v článku zminované osobnosti našeho verejného zivota mají své oficiální a zdaněné príjmy. S těmi mohou nakládat dle libosti.
Potom ještě hospodarí s penězi, na nichz je jejich, stejně jako kazdého z nás, podíl 1/10 000 000.
Já osobně trvám na tom, aby celý můj podíl byl vyuzit ve prospěch tohoto státu.
Já osobně si nepreji, aby jakákoli strana hospodarila s jinými penězy nez těmi, které jí věnují její členové ze svého osobního majetku po rádném zdanění. S nelibostí jsem schopna tolerovat príspěvky ze státního rozpočtu za odevzdané hlasy.
Nevím, kde by jste chtěl zít, protoze v kazdé společnosti se lidé velice zajímají o príjmy ostatních a "nesoulad" mezi prijmy a výdaji nechávají prošetrit státní institucí k tomu určenou.
Povazujete snad Svédsko, USA nebo Svýcarsko za nedemokratické?
Snad jenom v Rusku se nikdo na původ majetku raději z bezpečnostních důvodů nezeptá.
Pred 89 fantazie zlodějů končila u chat, druzstevních bytůa rodinných domků, jakýkoli majetek v zahraničí nebyl mozný, dokonce i dědictví muselo být prodáno a peníze prevedeny do TUZEXU.
18. 12. 2010 | 22:20

Pepa Řepa napsal(a):

Hody, hody, vodovody
dejte vejce malovaný.....

nesu, nesu koledu
upad jsem s ní na ledu
psi se na něj sběhli.....

Chudák Drobil, ten si nadrobil.
18. 12. 2010 | 22:21

mb napsal(a):

to pepa řepa ... už jmenovali jau jaje ?? ... ja byl ted par dni mimo ... asi bych raději oldu kuzilka ... ale jau jau také není špatná ... je to ´autentická lidskoprávistka´ ... i když má potíže s vysvětlováním biomasy ... ( i když nakonec to ze sebe vybli ... dostala )

tak se mi pepo líbíte ... čím zelenější, tím lepší ...
18. 12. 2010 | 22:22

PatientO.T. napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=dSc88CaMfdQ&feature=player_embedded
18. 12. 2010 | 22:27

Chroust napsal(a):

Správně,
kapitalismust si rozvracet nedáme.
18. 12. 2010 | 22:33

Pepa Řepa napsal(a):

To mb
Jo, jo-jak ten Plesnivec.
Nejlepší je pod deklem.Tam mu svědčí.

No ´autentická lidskoprávistka´, no to Jau-Jau je, o tom žádná.
Co jiného by taky mohla dělat?
18. 12. 2010 | 22:36

Carlos V. napsal(a):

Zoufalé je, že nikdo z ODS ani TOP09 ještě nenašel odvahu přiznat průser a aktéry odsoudit.

S čestnou výjimkou Macka ... což je ale youfale málo :-(
18. 12. 2010 | 22:36

mb napsal(a):

co by mohla dělat jiného ... nevím, se jí zeptejte ... třeba je / bude schopná ...

možná je příliš ideologická / zarytá ... ale určitě má přehled ...

nevim ...

svobodu pro tibet ...

řepa mrkněte kdyžtak na:

https://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU
18. 12. 2010 | 22:45

Pacák napsal(a):

Cituji:"Lex napsal(a):
Al Jouda
...a že v kopci se koně nepřepřahají." Ani když táhnou jenom z kopce?
18. 12. 2010 | 22:50

učedník napsal(a):

nick Br. Mašín

Taky mi není 100% jasné, zda je to vtip - nebo satira. Poněkud bylo cílem to vše na chvíli zlehčit mezi národem v předvánoční době, vykouzlit nějaký ten úsměv a naladit se svátečněji, pak je to spíš dobrý vtip.

Vždyť už za pár hodinek nastane poslední předvánoční neděle.
18. 12. 2010 | 22:52

sasa napsal(a):

spravne, pane profesore, stejne jako ve vede, date (ukradnete 20%) stat vam doplni 80%.
18. 12. 2010 | 23:00

tata napsal(a):

pane almost glossed

ali
18. 12. 2010 | 23:06

učedník napsal(a):

mb
18.12.2010 19:56:10

Dovolím si s Vámi poněkud nesouhlasit. Já si myslím, že pan prezident je ROVNÝ člověk.

Nebrojí snad odvážně čelem, původně i s panem Drobilem, proti svévolným snahám bránit tu chaotickou všelijak cikcak vyrostlou přírodu spoustou evidentních ekoteroristů bez mandátu? Navzdory podnikatelské cti developerů, do jejíchž neviditelných tržních rukou, na rozdíl od ekoteroristů, důvěra legálního mandátu svěřena je? S bohulibým cílem krajinu konečně betonem přeměnit na ROVNÉ linie?

Hezký den
18. 12. 2010 | 23:22

V(D)J napsal(a):

Doufam, ze budete podobne nad veci take pri opravovani pisemek z imunologie...
18. 12. 2010 | 23:27

Lex napsal(a):

Zdeněk Brom
Naše názory bývají podobné. Dnes s Vámi ale prostě nesouhlasím, ne že by generálně, ale v tom, jak to, co jste napsal, až příliš připomíná klišé.
Zkuste, prosím, otevřeně říci, jak byste v těch městech, kde byly ustaveny koalice ČSSD/ODS a ODS/ČSSD Vy sám řešil otázky rady a starostů či primátorů. A v čem by ta řešení byla věrohodnější. A v čem je věrohodnější TOP 09 s Kalouskem "na čele" a s přeběhlíky z KDU ČSL a ODS v členské základně? O Karlu Schwarzenbergrovi ve čtvrtém (pátem vezmeme-li angažmá u Václava Havla) stranickém dresu?
Co víte o straně TOP 09, která se z těchto lidí zrodila před volbami v letošním roce, kromě jejich ostře pravicové rétoriky? Ne kliše, pane Brome, ale historie dlouhodobě vytváří obraz politické strany. ČSSD má historii mnoho let starší než sto let, ODS osmnáct. Jistě, jejich současná politická realita je poněkud tristní (u ČSSD nerovnatelně méně, i když je poznamenaná turbulencemi před volebním sjezdem).
Jaká ale je politická realita TOP 09 a VV? Vy to víte - já ne. Resp. je taková, jak nám ukazují na vládní úrovni. A to bych řekl, že je bída s nouzí.
18. 12. 2010 | 23:45

hoven napsal(a):

drzá zrzka,
dobrou
18. 12. 2010 | 23:58

Lex napsal(a):

Pacák
Jste asi mlád, a tak nepamatujete slavné Husákovy výroky u "klidu na práci" (viz Al Jouda) a o "nepřepřahání koní v kopci", jak jsem k němu připojil.
Ale my pamatujeme.
A to tahání z kopce? Vždyť tam to jede samo. Tam se může kočí vézt na kozlíku a jen radostně práskat bičem.
Vy to neslyšíte?
18. 12. 2010 | 23:59

hoven napsal(a):

hehe, ted ty gauneři začnou mít strach, taková malá věcička ten magnetofon a kolik to dokáže udělat užitečných věcí.
19. 12. 2010 | 00:01

Nuba napsal(a):

Jéžiš, vy naděláte,

Já s panem profesorem naprosto souhlasím, je to sám rozvraceč, podkopávač a bonzák. A to se musí změnit, já jsem ochotná ve prospěch vlády ke značným obětem. Moji rodiče po válce dřeli jak koně a já se mám jak prase v žitě a oni ti chudáci nahoře mají tak obrovskou zodpovědnost aby to všecko šlapalo jak dobře namazaný stroj. A každé malé děcko ví, že kdo maže tak jede. Třeba do Řecka.

Proto v zájmu charity, která je mojí niternou potřebou zde dávám návrh na uspořádání adventní (variantně novoroční nebo tříkrálové)sbírky na konto vlády nebo přímo k rukám pana nejzodpovědnějšího Kalouska. Myslím, že by vás to nikoho nezabilo, navrhuji částku ve výši celé 1,- Kč. Korunka ke korunce, znáte to, kdo šetří, má za tři. Nebuďte proto takoví chrti nenažraní, pochopte, do jakých problémů jste tuto zodpovědnou vládu dostali. Budou bez peněz, nebude na ty krásné bilbordy, z nichž se na mě povzbudivě usmívali naši obětaví zástupci a říkali tam samé krásné věci. Vždycky jsem se u toho bilbordu zastavila a slzela dojetím a jednou mi dokonce při hlasitém vzlykání sopel z nosa vyhrkl.

Trošku se proboha povzneste nad tu svoji malichernost, vždyť vám o to jedno pivo neubude a pán premiér a všichni ti vzdělaní a čestní lidé na těch ministerstvech budou konečně moci v klidu spát. Myslím, že by si to zasloužili, takové nervy nemají přece zapotřebí. Uživili by se dobře i jinde, ve všelijakých strukturách mají pro ně náruč otevřenou a oni tady místo toho za nás potí krev.

Tak se vzmužte a nebo alespoň trošku styďte.

Pane premiére a milá vládo, mám vás moc ráda a tady z tych tento si nic nedělejte, to je teda materiál, chtělo by to fakt vyměnit.
19. 12. 2010 | 00:11

hoven napsal(a):

nelíbí se mi, že panu mb zde procházejí hrubé urážky (klaus je mrdka) a to zdaleka není poprvé., myslím, že by se mělo každemu měřit stejným metrem.
19. 12. 2010 | 00:16

Zdeněk Brom napsal(a):

Lex:

Pane Lexi, opouštíte věcnost a přecházíte k ideologii. To pak skutečně nemá cenu. Odpovídáte mi na něco, co jsem nenapsal. Mimochodem, činíte tak také frázemi.

Zkusím to shrnout bodově:

a) Vůbec jsem nepropagoval TOP 09 a ani VV. To bych nečinil ani náhodou.

b) Zajímal jsem se, proč pan Paroubek, vlk, Hořejší atd. klidně přihlížejí k likvidaci pana Dienstbiera ml., který chce pouze plnit svoje sliby. To vidím jako hlavní problém ČSSD. Odrovnat lídra, za kterého se nejprve všichni hezky schovají a pak, když se nehodí, tak adios.

c) Tahat do současného stavu ČSSD její historii, je zcestné.

d) Mám obavu, že propletence ODS a ČSSD jsou tak spletité, že se z toho může vylíhnout např. velká koalice nebo nějaká ta oposmlouva.

e) Řešení bychom mohli najít u Slováků, kde je primátor nebo starosta volen hezky přímo.

No nic, tak snad někdy příště. Mějte se hezky.
19. 12. 2010 | 00:24

ZAM napsal(a):

Zdeněk Brom:
"Řešení bychom mohli najít u Slováků, kde je primátor nebo starosta volen hezky přímo"
Náš starosta dostal nejvíc hlasů ze všech zvolených. Nemyslím, že Slováci mají lepší systém. Pokud zvolí populární osobu a další jeho spolustraníci budou v menšině, stane se z něj loutka radních anebo nastane radniční boj. Přímá volba má smysl pouze u prezidenta, nevede vládu či radu.
19. 12. 2010 | 00:33

ZAM napsal(a):

Jenom zbytečně dodávám, že oponovat českému politickému fandovi je zbytečné.
19. 12. 2010 | 00:35

Saliven napsal(a):

Tak za tenhle článek opravdu klobouk dolů. Republiku si rozvracet nedáme!!! :-D Díky pane profesore.
19. 12. 2010 | 00:39

Sula napsal(a):

Jsem veš,které sluší kožich
19. 12. 2010 | 01:02

caput napsal(a):

Komunismus byl krásný tím,že neměl "sociálno".
Srdcervoucí drama kapitalismu se jmenuje "sociálno".
Nic více nedrtí eleganci,pohyb myšlenky,pocity,pocit krásna a přirozenosti,autentičnosti-než právě sociálno.Tím je ČSSD lidem odporná,že bere tuhle špínu do svých rukou,v nichž ji rozemne,pracuje s ní jako modelář s hmotou.Když nebude ČSSD co bude se sociálnem? Stačí si ho odmyslet,nemyslet naň?
Sociálno je negace lidské rovnosti doplněná solidaritou.Ta vypadá napůl falešně tím prvým.
Nedělejte si s námi starosti,radši umřeme.Umřete radši! Odpověď sytých hladovým,vyspaných nespavým,klidných nervosním.Svět se bez vás obejde.
19. 12. 2010 | 01:12

Hurá napsal(a):

Pane Hořejší, skvělý blog. Ještě že nevzali poslancům alespoň tu imunitu. Dovedete si představit ten chaos, kdyby je všichni ti závistivci pohnali k odpovědnosti za jejich záslužnou práci a nedej katolický Bůh, až do vězení ? Naštěstí je chrání sám moravský šéf, Íčko !
19. 12. 2010 | 02:47

Pavel Frost napsal(a):

Byla ba to krásná satira nebýt pozitivní zmínky o PRAVDOLÁSKOVCÍCH, což čpí na 100 honů "humanitární" válečnou zrůdou a zrádcem českého národa Václavem Havlem. Protože to je ještě horší sebranka než ODS. Autor poněkud opoměl(úmyslně?), že pravdolásku reprezentuje nejen Vondra(ODS) ale zejména Kalousek, Schwarzenberga celá jejich strana národní zrady ve jménu u nadnárodních bankovních a korporátních elit zvaná TOP-09. A pravdolásku také reprezentuje i jím satirizovaný JOHN. V tom smyslu celý blog vyznívá neupřímně a pokrytecky. Proč stavíte proti sobě UMĚLE pravdolásku a ODS? Vždyť oni jedno jsou! To je jako když se něco provalí na vládu, vždy vyleze jako čert z krabičky Václav Havel a začne chytře kritizovat, jako by on byl jediný poctivý. Přitom Havel je ta nejhorší špína kterou tato země zrodila, člověk který v rletech 1989-1992 SÁM a jako FEUDÁLNÍ SAMOVLÁDCE započal zadlužovací spirálu(158 miliard za první 3 roky) jako odměnu mezinárodním banksters za svojí podporu. Stejně jako Lenin první dva roky po bolševické revoluci. Václav havel a Lenin-žádný rozdíl. A stejně jako v Rusku přišel Stalin, i u nás přišel Václav Klaus a co dělají síly pravdolásky? Propagují Lenina na úkor Stalina. A hraqjí s ovčany hru "kdo je lepší/kdo je horší". Je třeba JASNĚ říci: ODS-TOP-09-VV se vzájemně drží, nejsou to opoziční strany, je to JEDNA STRANA. A Václav Havel je její otec a člověk který tahá za drátky. Nebuďme pokrytci jako různá Pánkova,Havlova a Kalouskova "upřímná a spontánní hnutí lidu"
19. 12. 2010 | 02:48

mb napsal(a):

Nuba ... jako žena mohu se i vzženit ???

za kladné vyřízení žádosti předem děkuji ...
19. 12. 2010 | 04:17

AC napsal(a):

Prý skvělý ironický blog pana profesora...no, dejme tomu, s přimhouřením obou očí, tedy budiž, Dikobrazu věčná sláva!
Ale když se poctivě zamyslíme a ohlédneme, odkud jsme vyšli a kam jsme se to vlastně dopotáceli...není nám hanba? Toto jsme opravdu chtěli, být opět a znova zastrašovanými, poslušnými a připos...připotentovanými chudáky, ochotnými kdykoli nahradit špalek na štípání dříví? Opět strachy minimálně hluchneme a slepneme, když nás ta naše nenažraná, bezcitná a zkorumpovaná vrchnost, tak jako i dřív, nic nového pod sluncem, rozděluje na potřebné a socky pijavice a kolena se nám při tom pomyšlení podlamují hrůzou, jen abychom za každou cenu obstáli v té "správné" kategorii nálepkování. Čeho se vlastně bojíme? Snad ne ztráty "dobrého" bydla, které se na nás neúprosně valí? Vy to ještě stále nevidíte?

Ovládá nás naučená letitá sobeckost, hrůza nás jímá, máme-li se zastat slabšího a chudšího, abychom snad pro Bůh nevypadali jako on, neumíme držet pospolu. Všechna čest výjimkám.

Ale žádný strom neroste do nebe, obzvlášť ne ten panstvem pokřivený.
A Dikobraz bude moci za pár let slavit úspěch-"vždyť jsem to byl vlastně já, kdo špíně a pokrytectví nastavoval zrcadlo, a co jste udělali vy?"

A jestli se toho dožiji i já, nick AC který ví, že vojna není zas až tak daleko, rád vám pak ty vaše současné "pravičácké" bludy omlátím o hlavu!
Ale mezitím ještě budeme trpět. Víc než si myslíte.

Dobré ráno všem.
19. 12. 2010 | 05:07

simriřík napsal(a):

to caput:

a dvě esesačky zahřívající svým tělem umrzlou ženu-vězenkyni vloženou a vytaženou z lednice-oblíbená častá zábava dozorkyň koncentráků je co?

Kdo je kdo v tom sadismu? :: SS a SD? Oběť a pachatel?

komunismus dosáhnul úrovně výrobních sil natolik,že odstranil "sociálno" a kapitalismus jej překonal tím,že zajistil lidem blahobyt ? Nebo tím,že jim dal větší demokracii? Překonal tedy kapitalismus socialismus vyšším stupněm rozvoje výrobních sil? Čím tedy měřit vyšší humanismus?
Vyšší demokracií,odstraněním bídy a sociálna,vyšším blahobytem,vyšší průměrnou životní úrovní nebo vyšším stupněm rozvoje výrobních sil,lepšími technologiemi,stupněm uspokojování lidských životních potřeb? Je to více kritérií nebo vše v jednom? není jedno,jestli je kritérium jedno,dva,tři...
pak ty systémy nejsou automaticky jednoduše porovnatelné
19. 12. 2010 | 05:24

dimididi napsal(a):

to Pavel frost:

pro koho a co je důležité?

ačkoliv jsem nestudoval marxismus (apoň ne do hloubky a šíře jako europoslanec J.Havel-znalec i Stalinových pouček) vím,že Marx hlásal,že lidstvo ve své evoluci provede jednou revoluci ,po níž "proletariát bude vlastníkem výrobních prostředků,t.j.strojů a továren,myšleno o dělnících-lidech za obsluhou strojů,u pásů později", kdežto lLenin hlásal,že jediná strana komunistů má vésti dále celou společnost,tato menšina většinu.
V tom je jistý rozdíl,ne?
A u Marxe to byla metafora básníka nebo to někdo chápal doslova?např.zestátněním,znárodněním? Vždyť pak ty továrny nepatřily dělníkům z továrny (továren),ale státu-všem?
A tedy jaký podle Vás výklad té Marxovy revoluce mají a měli pravičáci,levičáci a politický střed? Resp.zda se někdy dělili podle způsobu výkladu tohoto bodu přerušení evoluce kapitalismu?
Vždyť například frankističtí vojáci - muslimové s turbany na hlavách popravovali v obsazených městech za prošoupanou bundu na rameni-protože to dle nich bylo díky nošení za řemen kvéru u obránců měst socialistické vlády.
Hitlerovci u nás poravovali lidi ,které jim 16.3.1938 v seznamech předala česká policie jako nespolehlivé,např.podle toho koho v literární kritice kritizovali jako autora ne kvalitního (problematika V.Havla,že ano?).Jiný zdroj represí ss v protektorátu byly schůzky s ilegalisty.Tam zdá se ve všech případech to s Marxem mnoho společného nmělo? Komunisté bří Synkové (viz náměstí v Praze) popraveni,jako členové 4.ilegálního ( z pěti celkem chycených) ústředního výboru KSČ na území Čech a Moravy za protektorátu Boehmen und Maehren.Gottwald a Slánský byli s Nejedlým a Šmeralem za války v Moskvě,pod ochranou Stalina.Přítel Lenina z jeho švýcarského exilu v Curychu někdy před r.1917 (více píše o o Leninovi v Curychu Solženicyn,tato informace je z Wikipedia),bojující proti Frankistům ve Španělsku,byl popraven r.1939 poté co ho podle svých seznamů zjistila na jihu Francie Stalinova hlídka KGB.Jí samou pochopitelně. On předtím nepřijal návrh W.Ulbrichta odjet za ním do SSSR. Už roku 1936 podle románu Anny Seghersové (NDR) nechal velitel koncentračního tábora ukřižovat na platanu německé komunisty.V té době ještě židé v Německu až do r.1940 byli v Německu nedotčeni.Stalin také za války nechal popravit předsedu maďarské KS Bély Kuna,který r.1922 byl vrchním velitelem maďarské armády neúspěšně bráníci Maďarsko protI Čechům,Rumunům a Jugoslávcům,což vedlo k odnětí Maďarům území podle Trianonské smlouvy.Bélu Kuna dlouho věznil s rodinou,t.j. manželkou i dětmi na zámku diktátor M.Horthy,který po 2.sv.válce pokojně dožil v Prortugalsku a zemřel r.1957.Maje spoluúčast na smrti 1-2 milionů maďarských židů r.1944,ale zdaleka ne všech-asi 40%.
19. 12. 2010 | 06:28

dimididi napsal(a):

mám výše chyby,upozorňuji:opravím např.:
zaměnit KGB za NKVD,
dále ne ILenin,ale Lenin,dále"Hitlerovci u nás poravovali podle seznamů,které jim 16.3.1939.."-např.Urx,Fučík-oba literární kritici
dále "předsedu Bélu Kuna.."
a též "Horthy dožil pokojně v Portugalsku.."
Mně není známo,zda Norimberk měl soudit i Horthyho.Stalin žádal pro soud pouze diktátorašpaněšlského Franco,ale spojenci na něj nikdy nedovolili sáhnout,prý v r.1944 nedovolil průchod svým územím Hitlerovcům.
Horthymu se zase podařili spojence a Stalina přesvědčit,že smrt statisícůmaďarských židů plynem po rychlotransportech do Polska 1944 bylo čistě dílo máloznámého Sieverse,německé důstojníka nevysoké hodnosti-popraveného v Norimberku.Sievers jednal s dánským fyzikem Nielsem Bohrem v Budapešti r.1944 a transporty smrti byly zastaveny.To zachránilo 60% maďatských židů.Ovšem zároveň to posílilo obranu proti Rudé armádě,které se účastnili i Maďaři.Syn českého protektora K.H.Franka v bojích o Maďarsko přišel o obě nohy.Granátem.K.H.Frank r.1946 neobhájil před českým soudem své tvrzení,že Terezín nebylo jeho pole působnosti,že o tom,co se v něm děje zhola nic nevěděl.Byl popraven.
19. 12. 2010 | 07:02

Dalibor Štys napsal(a):

Ad Skandinávie
Jedna ze základních věcí ve Skandinávii je komunální systém. Většina daní je komunálních a komuna dává veřejné zakázky. Tím je na vše dost vidět. U nás ve menší obci bez dotací neopravíte ani chodník. Tím nechci říct, že u nás by to fungovalo. Protože u nás existují v zásadě tři superobce - Praha, Brno a Ostrava - a mnohem větší hustota obyvatel. Takže nejspíš bohužel, dotace budou a dohody kolem nich taky.

Možná, že bychom se mohli poučit v Rakousku a ejhle: po dlouhá léta tam fungovala více-méně opoziční smlouva lidovců a sociální demokracie, rozparcelování moci i peněz. Což vedlo k tomu, že vyrostli různí Haiderovci - něco jako naše Věci veřejné. Ti sebrali hlasy a výsledkem není nic jiného než dnešní otevřená opoziční smlouva.

Myslím, že dnešní bežný Rakušan po opakovaných volbách, které nic nezměnily, to vidí tak, že buď oposmuluvní smrádek a teploučko nebo polofašouni co zbyli po Haiderovi.
19. 12. 2010 | 07:29

nobody napsal(a):

to Dalibor Štys:

díky za velice hezký,pravděpodobně relativně vzhledem k zdejším plácanicím,ultrapřesný rozbor Rakouského politikum.Ne ironicky míněno.

Oproti Vašim oposum vůči Zlatuškovi při rozborech kafemlejnků a assesmentů,kde podle mne jste oba mimo jádro věci a spíše oba mlžíte samo o sobě nejasné povahou věcí.

Díky za mé uklidnění po nicka "dimididiho" rozborech první půle 20.století,která sama o sobě představuje dodnes asi nikým nerozluštěný rébus a dryáčnictví nejhoršího druhu-ta doba největší tzv. "vědecké revoluce" v dějinách lidstva.Ani jí předcházející "průmyslová revoluce" (1.polovina 19.století) a "technická revoluce" (2.polovina 19.století) nenapáchaly na lidstvu tolik zla jako "vědecká revoluce" 1.poloviny 20.století,období 2.světových válek,které Lenin přičítal "imperialismu-nejvyššímu stádiu kapitalismu-zahnívajícímu a parazitickému".Byť věda způsobila asi jen nepřímo.

Ale německý polyhistor-génius Leibnitz píše na rozhraní 17. a 18.století,že jestli se něco projevuje zejména nepřímo,pak je to "nutnost=příčinnost".

Pozn.:Do uvozovek dávám terminus technicus historiků,sociologů a též přesnou citaci.
19. 12. 2010 | 08:22

vaclavhorejsi napsal(a):

češka (18.12.2010 22:20:56):

Ne, ne, ne, trvam na tom, ze korupce ve prospech politickych stran a ve prospech poctivych podnikatelu (a v neprospech rozhazovacneho statu) je vec pozitivni a mela by se podporovat! ;-)

..
19. 12. 2010 | 08:25

Nuba napsal(a):

mb

Bóže, to jsou věci, je neděle a já místo na mši tady píšu takové, no, a přitom nade mnou se řeší soudruh Lenin, ale k vaší žádost

Tak já osobně se vzžeňuji dnes a denně, nejlépe mi to jde u plotny a se žehličkou v ruce. Natřásám se tam jako pávice, radost pohledět. Nahlas si to říci ale ještě netroufnu, ZATÍM se to ještě v tom evidentně upadajícím patriarchátě moc nenosí. Bohužel nejsme každá odvážná bojovnice jako naše vzory Vlasta nebo Šárka. Jó, to bejvávaly časy za vlády kněžny Libuše. Vzala jsem si z ní příklad. Naoko pokorně uznávám oráče, aby mě tady i jinde jacísi všelijací řepové neumlátili gender- lopatkama, ale jinak jako každý správný krk točím tou hlavou o sto šest, až se jí kolikrát panenky protáčejí. Oni totiž ti samci mají větší svaly a v tom je ten problém, to se jim musí uznat a tak se jich bojím, abych někde nějakou nevyfasovala. Ovšem co se té samotné hlavy týká, tak nic moc. Chlast, baby, žrádlo, henten séééx, znásilňování, flobertky do ruky a hrát si na vojáky, dát někomu po držce a poměřovat si u pisoáru délku pohlavního údu se spolumočícími,na to je užije.

Ale v souladu s článkem pana profesora Vám hnusně bonzácky prozradím, že vše je v běhu, žádost se postupně řeší a až bude kladně vyřízena, teprve potom zavládne to pravé blaho. Ale jak dlouho to bude trvat, to opravdu nevím, ani kafe jste neposlal

Šak víte o čem mluvím.
19. 12. 2010 | 08:29

vaclavhorejsi napsal(a):

V(D)J:

Hezky nick, ale tady ho asi opravdu malokdo oceni... ;-)

..
19. 12. 2010 | 08:38

vaclavhorejsi napsal(a):

Zdeněk Brom:

Ja si nemyslim, ze dochazi k "likvidaci" Dienstbiera ml., on se jim jeste bude hodit; k necemu se jim hodi Brezina a Hulinsky, k necemu Dienstbier nebo Kohak; proste pragmaticka (cynicka) politika; zadne iluze si o nich nedelam.
Musim ale rici, ze podobne jako Lexe me ta prazska koalice moc nerozciluje - alternativa ODS-TOP by podle vas byla lepsi? Nebo CSSD-TOP? Nebo jake by bylo reseni vasemu srdci mile?

..
19. 12. 2010 | 08:45

Nuba napsal(a):

Já být Dienstbierem jr. tak založím vlastní levicovou stranu, protože se domnívám, že by se mohly ledy pohnout. Možná alespoň v něčem. Komunistům budou klesat preference až ke konečné nepoužitelnosti ještě možná 20 let. Do té doby budou blokovat jakoukoliv možnou spolupráci na levici. A čekat zase na vzkříšení lidovců nebo zelených je taky nejisté a znovu představa těch malých vyděračů je dost nepříjemná.

Možná je to ale nerealizovatelné vzhledem k tomu, že po debaklu VV lidé nebudou věřit ani stranám starým, ale ani novým. V každém případě si myslím, že člověk, který prokázal v současném marasmu páteř, by jistou šanci mít mohl.
19. 12. 2010 | 08:56

Andrea napsal(a):

Milý františku
asi si
tak Tě zapálím
aby si
19. 12. 2010 | 09:00

Cech napsal(a):

Musím poděkovat za velmi dobře zpracované téma pane profesore.
Nevím ale je nutné podotknout,že příjem do stranické pokladny je nutné chápat, jako příjem obecných finančních prostředků pro "obecné" stranické účely.Jak jasně vyplývá z daného, proto se zřejmě nejedná o nic jiného než o standardní příjem do stranické pokladny.
19. 12. 2010 | 09:00

prirodovedec napsal(a):

Zdenek Brom: Jste si jist tim, ze vlk je ve Vasem seznamu pravem? Ten ktery napsal:

http://www.vasevec.cz/blog/jak-nova-oranzova-vrchnost-zdefraudovala-muj-hlas/

Podle mne je zrejme, ze je tam nepravem a Vy jste se podle mne (opakovane) viz ohrazeni se vuci Lexovi dopustil zkratky.

U ucitele vysvetlujiciho zakum uvod do problematiky pochopitelne, ale pak snad ma nasledovat prohloubeni poznatku a vhled.

Mozna diky zminenemu pochybnemu uvedeni vlka mi pripada Vas vstup cely spise tak, jak jej charakterizoval Lex ... Zejmena kdyz podle mne svuj fakticky omyl v dalsi reakci opakujete (neni-li to omyl, je to zplosteni reality, postoje Vami citovanych se "ponekud" lisily).
19. 12. 2010 | 09:27

matů napsal(a):

Nevíte někdo co se stalo Runcajsovi,nějak je mi po něm smutno.Je přece neděle a loupežníku bál.
19. 12. 2010 | 09:36

Dalibor Štys napsal(a):

To nobody

ad: .... při rozborech kafemlejnků a assesmentů,kde podle mne jste oba mimo jádro věci a spíše oba mlžíte samo o sobě nejasné povahou věcí

To bych tedy rád slyšel, jaká je ta nezamlžená povaha věci?

1) Podle mne se světová věda, díky svému rozsahu a provázanosti, stala globálně - politickým fenoménem. Což ji determinuje mnohem víc než vlastní odborný nebo vzdělávací cíl. A česká věda díky tomu, že 75% populace neumí jazyk světové vědy, zůstala mimo. Tím se situace zásadně liší od situace předválečné. kdy naopak každý uměl německy a běžně v němčině publikoval. Ale věda byla také nečím jiným, mimo jiné oceňovanou cestou mezinárodního zprostředkování znalostí. Teprve v průběhu II. SV se definitivně stala nástrojem válečného prúmyslu a propagandy.

2) Pokud jde o českou vědu 2010 problém je následující: nové věci vznikají v interakci se studenty. Ovšem proto, že dělení nadání na jazyky / nadání pro techniku a přírodní vědy existuje snad dokonce objektivně, na přírodní vědy přicházejí studenti méně jazykově nadaní. Abychom se od nich úplně neodřízli, musíme přednášet a komunikovat česky. Vytváří se asi tak tři skupiny - první - velmi malá, která jazyky i přírodní vědy zvládá a časem odchazí na dobře placená místa v nadnárodních firmách nebo do zahraničí - druhá, která z nějakého důvodu zůstává ve vědě, časem se s jazykem celkem slušně popere ale nikdy to není úplně konkurenceschopná záležitost. Také proto, že prostředí odborný cizí jazyk nekultivuje - zas kvůli těm běžným studentům, ale i kvůli technikům, administrativě apod. A třetí skupina - budoucí podnikatelé, politici, úředníci apod., masa, která rozhoduje, zůstává uzavřena v českém jazykovém prostředí.

3) Z 1 a 2 vychází, že česká věda je jiná - mezinárodně nesebevědomá, na druhou stranu pořád trochu anomální a třeba trochu zajímavá. Odtud moje řešení: Česká věda je věda národní, patří tedy na univerzity, aby podporovala národní odbornou přípravu. A tam na ní mít vysoké nároky a umožnit její rozvoj. Pokud i na ústavu akademie věd - a to je nedávná zkušenost - bez námitek přednáším česky - pak tvrdím, že mám pravdu. Ve Švédsku se za mou kariéru tam nikdy nestalo, že by seminář byl veden ve švédštině.

4) Konečně hodnocení české vědy - předstírat mezinárodní hodnocení národní vědy je až směšné. Oba dobře míněné pokusy - výzkumné záměry a kafemlejnek - jsou odmítány jako "nefunkční". Tím ale přesně chceme říci, že určují jiné pořadí, než intuitivně považujeme za správné. Při detailním zkoumání se ale ukáže, že to správné pořadí je téměř pro každého protagonistu české vědy jiné.

Neboli obloukem zpět: mějme tři kompletní "kamenné" univerzitu UK. MU a olomouc a dvě "kamenné" techniky ČVUT a VUT. A všude jinde podpořme pracoviště, vždy navázaná na regionální univerzity, která jsou schopna prokázat mezinárodní výměnu pesonálu a studentů. Zbytek sorry, regionální college.
19. 12. 2010 | 09:36

Andrea napsal(a):

D.Štys
To bych tedy rád slyšel, jaká je ta nezamlžená povaha věci?

Jasná, tichá a za světlem jdoucí...
19. 12. 2010 | 10:05

t... napsal(a):

Není na škodu si připomenout jak reagoval tatíček zakladatel na první aféru s financováním ODS.
https://www.youtube.com/watch?v=V_7jWPSJgvk
19. 12. 2010 | 10:05

Zdeněk Brom napsal(a):

Václav Hořejší:

Ještě jednou opakuji, že nechci, a vlastně ani nemohu, řešit situaci na pražském magistrátu. Na to mám málo informací. Zároveň si nedělám žádné iluze o žádné politické straně.

V odpovědi pro Lexe mi šlo jen o to, abych nastínil, proč jsou ODS a ČSSD často spojovány - zvláště při šibalovinách. Proč je to více v jednom gardu, to je jasné - média straní pravici. Mimochodem, o médiích si nedělám už žádné iluze.

Osobnost pana Dienstbiera ml. byla pro mne, a mnoho mých pražských přátel, příjemným překvapením před volbami a co je podstatné, tak i po nich. Nemusím dodávat, že rozčarování z dalších událostí je obrovské.

Pokud teď píšu hlavně o ČSSD, pak to ale není tím, že ji chci dehonestovat, ale upozornit na něco, co škodí. Až někteří lidé ve vedení ČSSD pochopí, že je dobré naslouchat i kritických hlasům, pak možná bude naděje.

K pražské ODS se vyjadřovat nebudu - škoda slov. Za vše hovoří "přeparcelace" volebních obvodů. O TOP 09 nevím skoro nic, takže se zdržím.
19. 12. 2010 | 10:12

Pepa Řepa napsal(a):

vaclavhorejsi napsal(a):
Musim ale rici, ze podobne jako Lexe me ta prazska koalice moc nerozciluje - alternativa ODS-TOP by podle vas byla lepsi? Nebo CSSD-TOP?
.........
Ach tak, bratře Wěnceslaue, chápu. Proč se rozčilovat?

Vaše srdéčko se zatetelilo,že se vlastně oranžoví obětovali a pro spásu národa se spojili -jak na Praze 7, kam probíraná čistička patří-tak na Magistrátu v dvouhlavé tele ODS+ČSSD.

Hulínký, Březina a spol.tam přece nejsou proto, aby si taky namastili kapsu, jsou tam přece proto aby překazili zlovolný protoprotoproto fašistický pakt ODS+TOP+VV.

Děkuji bratře, že jste o poslední neděli adventní kápnul božskou.

Ovšem taková oběť pro blaho a spásu národa vyžaduje odměnu.
Nejen v nebi, ale i na zemi. Doufám, že bude i vrchní, držící kasírtašku v Hybernské spokojen.

Pokoj Vám bratře a klid na práci, aby to mohli pokladníci na Jánském vršku i v Hybernské pěkně v klidu rozdělit.
Hlavně že jsme u lizu.
19. 12. 2010 | 10:15

nobody napsal(a):

to Dalibor Štys:

píšu přece sebekriticky už původně,že nezamlžená povaha věci o sobě "je nejasná"-tedy z toho by jste mohl usoudit,že dávat už dnes příliš absolutní recepty a pravidla,je málo užitečné.
Ovšem neberu Vám to,že nalézat cestu dál,jakkoliv,za pokus stojí i cenou omylů a přehmatů,pomocí směny řady provisorií.
Já intutivně vidím nutnost akcentovat obě křídla pohybu vědecké myšlenky-jak publikaci,tak zhmotnělý "rukodělný" tvar myšlenky,později v možnosti až sériově vyráběný s patentem.
Tak to např. bylo přesně u polarografie,české Nobelovy ceny v chemii 1959.Ostatní aspekty té práce nehodnotím,četl jsem o tom,že podíl japonce na bedně a německého teoretika Nernsta na teorii s výjimkou poloměru rtuťové kapičky,je obrovský.Tedy trochu z toho mám pocit úspěchu podobný Kodešovu Wimbledonu v tenise,že když se štěstí unaví sedne i na vola,prostě jsou roky kdy zvadnou růže a tak mohou i kopřivy osázet vítězné vitríny. Byl to přístroj na dnešní dobu ultrapomalý díky pomalosti elektrochemického proudu vůbec.Tím vyšel v původní podobě z použití v praxi.Navodil atmosféru mnohoslibných hladin různých biopotenciálů v zelené,živé hmotě -od kyslíkového,přes vodíkové až mnohé jiné,zejména oxidačně redukční.Leč můj pocit je,že ta efektní biochemie života jaksi tam se zastavila a nedokázala ani to co aspoň uměl Bohrův model atomu v neživáku-přeskokem elektronu mezi dvěma hladinami pochopit všechna spektra,různá záření,ba později i mnoho z magnetismu,stavby pevných látek etc.
Nechci být nyní prorokem. Až si uvědomím,co více bych Vám odpověděl,pokud blog zde bude ještě,napíši nebo to nechám příštím blogům,ovšem nevím nakolik rádi se v politkultu dívají na scientní kulturní vložky.Spíše je rádi v proletkultu.Jako začátky,ne konce.Introduction.Jsou příliš inflací.Jinde a všude.
19. 12. 2010 | 10:17

Michal Hocek napsal(a):

Ajaj, uz nas tady zase pan Stys, ktery ve vedecke komunite proslul prohlasenim, ze nema zadne publikace, "protoze se mu nechce se na ne nikomu pripisovat" poucuje, jak jsme vsichni blbi a nekompetitivni.

Nevim, o jakem ustavu AV jste psal, ale ja jsem naopak vsechny sve seminare na AV v posledni dobe mel anglicky, protoze v auditoriu bylo dost lidi, kteri cesky neumi. Na nasem ustavu (UOCHB) je uredni reci anglictina a v ni probihaji nejen vsechny seminare a prednasky, ale i vsechny schuze (mame i nekolik vedoucich tymu - cizincu).

Veda samozrejme ma byt spojena s odbornou pripravou - coz nutne neznamena, ze to na AV neni. Nas ustav ma ted okolo 130 doktorandu...

Ten posledni odstavec je uplna zhuverilost. Co treba VSCHT, chemie v Pardubicich nebo biologie v CB? Hodnoceni musi byt po fakultach a nejlepsi fakulty musi mit status vyzkumnych (na rozdil od nekterych horsich fakult kamennych universit). Nebo si snad myslite, ze husitska teologicka fakulta UK si zaslouzi byt vyzkumnou spise nez biologie v CB nebo chemie na VSCHT?
19. 12. 2010 | 10:19

Zdeněk Brom napsal(a):

přírodovědec:

Vlka jsem tam uvedl záměrně, přestože ten text znám.

Pan vlk tady před volbami vyzýval k demostrativní volbě ČSSD jako protiváhy současné vládě. Chápu to, ale nesouhlasil jsem, protože podobný scénář, který popsal ve svém příspěvku, se dal očekávat.

Navíc i vlk mlčí k principu a stylu politického odstavení Dientsbiera ml.

Jinak jen dodatek - zde nejsem učitel, takže zde nemám ambice motivovavat, uvádět, vysvětlovat atd.

Navíc pan vlk píše na stránkách Jiřího Paroubka, který se blahem rozplývá nad stylem povolebního jednání v Praze, přestože se mu stejný styl v červnu tohoto roku vůbec nelíbil.
19. 12. 2010 | 10:19

Johan IV napsal(a):

-- Pánové, nevím jestli toto švejkování k něčemu rozumnému poslouží. Děláte si legrácky a ONI se zatím nekřesťansky napakují. Co zkusit nějaký návrh řešení?
-- A pořád se hádejte jestli modrý loupežník je lepší než oranžový a ONI se v klidu pakují dál.
-- Když u nás zvítězila demokracie padla také otázka:"kdo pohlídá, aby nebyla zneužita?". Hrdý a sebevědomý hlas odpověděl - no přece my NOVINÁŘI. Tak se pisálci konečně čiňte ať se ONI konečně přestanou pakovat. Anebo jste všichni stejní???
19. 12. 2010 | 10:19

Nuba napsal(a):

matů

Rumcajs si vzal dovolenou, že prý nebude poslouchat ty blbé kecy levičáckých lemlů, kteří se třepou nedočkavostí až padne vláda zodpovědnosti a budou si konečně moci koupit z jeho poctivě uloupených peněz lízátko.

Jó a prý se tady neukáže, dokud Bohuš Sobotků nevrátí půlku toho bejváku, jak si na něho našporoval z těch paušálů. Chytla ho předvánoční chandra, prý bezdomovci nemají kde bydlet a Bohuš...

Jo a když jsme u toho bonzování, tak Vám mezi čtyřma očima řeknu, že pravda je taková, že na Jánském vršku začali zodpovědně šetřit a první, koho propustili, byl vrátný. Ani ten starý počítač mu nenechali, tak si zatím hledá fleka. To víte, lehké to mít nebude, je krize, taky není už nejmladší no a hlavně - ten vzhled, prosím Vás, může se někdo s takovou vizáží ucházet o solidní místo ? A taky ty reference. Ještě tak do kotelny, tam by mu bylo aspoň teď teplo, ono v té sluji to taky není nic moc

Kdyby dal nějaký kontakt, tak bych mu poslala krabičku cukroví, ať se v tom srabu nějak utěší a ví, že na něj myslíme a je nám to moc líto
19. 12. 2010 | 10:21

Petr Havelka napsal(a):

Frustrující v tomto "příběhu" jsou dosavadní "postoje" TOP 09.

Zejména Schwarzenberg zklamal.
19. 12. 2010 | 10:23

žena napsal(a):

Pomůžu si citací Cicera:

Nihil est tam munitum, quod non expugnari pecunia possit.
NIC NENÍ TAK PEVNÉ, ABY NEBYLO MOŽNÉ DOBÝTI TOHO PENĚZI.

Nihil est tam sanctum, quod non avaritia aliquando violet.
NIC NENÍ NATOLIK SVATÉ, ABY NĚKDY NEMOHLO BÝT POSKVRNĚNO LAKOTOU.

Nihil honestum esse potest, quod iustitia vacat.
NIC NEMUŽE BÝTI ČESTNÉHO TAM, KDE NENÍ SPRAVEDLNOSTI.
19. 12. 2010 | 10:26

vlk napsal(a):

Ivan Hochmann
když už si mne bereš do své v poslední době velmi nevymáchané a hloupé držky, pak bys měl ctít aspoň fakta.
Paroubek nejspíš o skandálu Drobil autorsky píše. Já jsme autorsky o tom nenapsal ani řádku. Jen několik diskusních příspěvk po d blogy jiných autorů. Vzhledem k inflaci blogů na toto téma jsem něměl potřenbu autorsky cokoli psát.
To za prvé.
Za druhé , když už s eotíráš o hlasování ohledně imunity, tak by skutečně neškodilo, zjistit si elementární fakta. Takže ti je předložím. Famiglia 118, od nynějška tak zvaná Drobilova, disponuje, jak známo v parlamentu drtivou většinou 118 hlasů. Může prohlasovat cokoli. Co není ústavním zákonem. Omezení imunity vyžadovalo onu ústavní většinu - tedy nejméně 120 hlasů. 118 Drobilů tedy potřebovala DVA hlasy oposice!!!Jak že dopadlo halsování? Snadno najdeš ve včerejších Lidovkách. Pro zákon hlasovalo celkem 89 poslanců. z toho 4 oposiční. Celkem bylo v parlamentu 124 poslanců. Ptám se:
1- POKUD BYLO V PARLAMENTU VŠECH 118 POSLANCŮ KOALICE, jak to že podstatná část hlasovala proti vládnímu zákonu?
2- pokud , jak se domnívám, bylo v poslanecké sněmovně jen 85 vládních poslanců, jak to , že více než 1/4 jich schízela a tím de facto hlasovala proti tomuto zákonu?

Oposice měla dodat potřebné DVA hlasy. Dodala dvojnásobek. A to i přes to, že její naprosto rozumný doplněk - tedy aby imunita zůstala pro poslance zachována v souvislosti s jejich politickým působením mimo parlament! tedy aby pod munitou byly venkovní projevy, účast na demonstracích a podobně. Návrh veskrze potřebný a rozumný. Viz šikanování Ratha za projev ve sněmovně!! Sic. Neuvěřitelné - psolanec má být postižen za to, co řekl VE SNĚMOVNĚ! A naprosto rozumné a žádoucí v odlesku skutečnosti, že policejní president jde ohledně vyšetřování kauzy Drobil pro rozumy k předsedovi vlády , který , ařkoli o rýsojící se zlodějně věděl, nekonal. Kdybysi jsem tě bral partnera. S jinými názory,a le stejnou s tupnicí hodnot. dneska vidím, že tvoje stupnic e hodnot je jen a jen žluč. Že ti nevadí tvdéa neomalené rozkrádání a podvody všeho druhu. Halvně aby nenáviděný socan nepřišel k moci. Je mi tě Ivane docela líto. Ale pokdu se náhodou svou žlučí udávíš, je to tvůj problém.
19. 12. 2010 | 10:30

t... napsal(a):

Obávám se toho, že v budoucnu se aktéři nejdůležitějších jednání budou svlékat do naha, vzájemně si rentgenovat tělo svým doneseným rengenem, aby se přesvědčili, že např. v blombě zubu není nějaké nahrávací zařízení, následně nazí zalézat do nějakého proti všemu odstíněnému stanu, všemi účastníky jednání prověřenému, teprve pak jednání začne. To přece nemohou dopustit, aby jim vládnutí, na které potřebují klid, narušovali nějací práskači a škrabalové z novin.
19. 12. 2010 | 10:35

Andrea napsal(a):

Není nic tak poučného, aby se tím i učená společnost nepoučila.
19. 12. 2010 | 10:38

Zacheus napsal(a):

Václav Hořejší

To,co tu popisujete,není nic nového:-).

Už F.M. Dostojevskij popsal ( viz Deník spisovatelův,Úvahy o společnosti a literatuře- 1876) tuto pěknou tehdejší situaci:

" Chlestakov (hrdina Gogolova Revizora) přinejmenším lhal - lhal u okresního komisaře, ale přece se jen trošičku bál, že se ho již již chopí a vystrčí ho z příjímacího pokoje. Dnešní Chlestakovové nebojí se ničeho a lžou s úplným klidem.

Dnes lžou všichni (...) s úplným klidem. Jsou klidni a možná, že dokonce i šťastni. Sotva kdo skládá sobě účet, každý "prostě" jedná a to již je úplné štěstí.Dnes jsou všichni, jakož i dříve bývali, prosycení samolibostí, ale dřívější samolibost vstupovala nesměle, ohlížela se horečnatě, pátrala ve fysionomii: "Dobře-li jsem vešel? Dobře-li jsem to pravil?". Dnes však je každý přesvěčen, když někam vkročí, že všecko přináleží jemu jedinému...".

Přeji Vám pěkné Vánoce a vše nejlepší do roku 2011. Zacheus
19. 12. 2010 | 10:43

šaman napsal(a):

Vážený pane profesore.K výchově a poučení lidí někdo káže, někdo moralizuje. Kristus působil formou podobenství, Ezop bajkami.A vy... ironiciádami. Je zřejmé, že nic moc lidstvu nepomohlo. Vy alespoň inteligentně pobavíte. Třeba ty vaše ironiciády vstoupí do povědomí a posunou mnohde presentovanou názorovou ubohost. Nevyloučím to. Doufám, je to perhaps. Maybe.
19. 12. 2010 | 10:43

vlk napsal(a):

Zdeněk Brom
nezbývá mi než si vás podat úplně stejným způsobem, jako jste to udělal vy se mnou. Takže s plnou vážností konstatuji, že pokud mne uvádíte v souvislostech, v kterých jste to učinil, jste buď hrubě neinformovaný nebo prostě záměrně LŽETE: Výběr nechám na vás. Pro men je bez kvalitativního významu.
Ano, píši na www. VASEVEC. cz. Zejména proto, že tam mohu psát za podmínek, které mi vyhovují. Nikoli proto, že bychchtěl oslavovat Jiřího Paroubka. Mohu vás ujistit, že v momentě, kdyby ckoli takového ide men bylo požadováno, okamžitě tam končím. Vlk není k pronájmu. Nejsem učitel, abych měl v popisu práce velebit každou novou vrchnost. Psal bych radši zde, ale to bohužel nebylo možné.
Ano, volil jsme v komunálkách, jak jsem volil. A volil bych tak znovu. Měl jsme od začátku naprostou nedůvěru ve famiglii 118 a serie skandálů Barták -Vondra, Kopřiva -Severa, teď naposled Drobil zcela jasně ukazují, že naprostým právem. To nemluvím o naprostém diletantismu a dokonc e rozvratné činnosti Johna na vnitru a dokonalém rozvratu zatím jakž takž funkčního zdravotnictví. Ani o okradení půlky národa na stavebním spoření.
Mno a píšete , že znáte tenhle můj blog:
http://www.vasevec.cz/blog/jak-nova-oranzova-vrchnost-zdefraudovala-muj-hlas/
Ovšem vyhodnotil jste jej velmi unikátním způsobem. Opravdu - velmi unikátním. Prý s enezastávám Jiřího Dienstbiera ml. Takže z něj pro vás vyjmu několik sentenc, pro mne naprosto jasných:
1-Nicméně já i celá moje rodina se tím, co se stalo v městysu a co se asi stane v Praze , cítíme naprosto podvedeni. Naše hlasy byly ZDEFRAUDOVÁNY
2-Tímhle si ovšem čerstvě zvolená oranžová vrchnost hlavu nelámala. Ona se cítí legitimována zašantročit , resp. zdefraudovat můj hlas a hlasy všech co myslí a jednají jako naše rodina.
Zodpovědně prohlašuji, že za 4 roky, v dalších obecních volbách už od ní nedostanou ani hlásek, ani kdyby za ně kandidovala sama Matka Tereza zkřížená s Janem Zlatoústým.
3-Třeba ještě zasáhnou centrální grémia a místním oranžovým vrchnostem nějak účinně domluví. Třeba. Jakkoli se to zdá nepravděpodobné. Viz zprávy o tom, že senátor Dienstbier st. je funkcionáři soc dem přemlouván, aby „ umravnil“ svého syna , který razí jasnou linku politického pudu sebezáchovy. Tedy věrohodnosti sociální demokracie!

Může být, že pro někoho , jako vy to není dostatečné. Dobrá, nemám problém ani s tím.
Leccos najdete i zde:
http://www.vasevec.cz/blog/facka-petru-necasovi-aneb-kul-v-plote-tentokrate-z-roznova-p-r/
v komentáři, který jsem psal pár hodin po skončení d ruhého kola senátek. A kd e jsem ledacos předjímal.

Nicméně, Brome, ve své vševědoucnosti jste s e neobtěžoval vůbec s tímhle blogem:
http://www.vasevec.cz/blog/zhuleny-hulinsky/

nVy prostě máte jasno - vlk souzní s Paroubkem.Protože píše na Vasevec. cz. Takže sem přidám ještě tohle:
http://www.vasevec.cz/blog/proc-se-mi-nelibi-blog-jiriho-paroubka-o-prazske-koalici/
Jo pane Brom, je mi celkem jedno,c o někdo jako vy o mojí osobě soudí. Nicméně,nepatřím k těm ,co na sobě nechávají dříví štípat. A od někoho, kdo tady rozdává napravo nalevo rozumy o dobrém a vhodném chování bych za normálních okolností iočekával omluvu. Kdybych nebyl realista. Takže je mi opravdu jedno, co si o mojí osobě myslíte. Co by mne opravdu hluboce zasáhlo, kdyby mi něco takového co vy napsal takový přírodovědec, Karel Mueller, Tupelo, Germanicus, Carlos V.,dámy S.Š., im, Anba Nuba a řada jiných. s nimiž nemusím vdycky souhlasit nebo vůbec souhlasit, jejichž názoru si vážím a který respektuji.
19. 12. 2010 | 10:54

Zacheus napsal(a):

Jinak si dovoluji popřát i všem ostatním diskutujícím hezké Vánoce a vše dobré ( včetně dobrých nervů:-) do roku 2011. Zacheus
19. 12. 2010 | 10:56

Sladký napsal(a):

Všechny strany jsou stejné,nejstejnější je ODS a ČSSD, jiná je jen jedna jediná, TOPO9 v čele s poctivcem Kalouskem a neuplatitelným Schlafenbergem.
19. 12. 2010 | 10:56

Kutnohorský napsal(a):

Pane profesore,
v areálu AV ČR v Praze Krči je všechno v pořádku? Žádná korupce, vše čisté? Žádní estébáci na vysokých postech?
19. 12. 2010 | 11:09

Zdeněk Brom napsal(a):

Vlk:

Musím se přiznat, že jsem podobnou reakci čekal. Vzteklou, urážlivou a pochopitelně strefující se do toho, že jsem učitel, kteří pochopitelně slouží vrchnosti.

A to je vše, co umíte?
19. 12. 2010 | 11:09

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

No to vite, ze z Hybernske za to pobiram tucne odmeny - nechcete se pridat?

..
19. 12. 2010 | 11:11

vaclavhorejsi napsal(a):

Johan IV:

Ano, my pisalci jsme vsichni stejni - plati nas bud modri, nebo oranzovi (muj pripad), nebo Knize.

..
19. 12. 2010 | 11:14

Nuba napsal(a):

Doufám, že všichni jako jeden muž posloucháte na primě rozšafnosti našeho pana prezidenta.

Aféra Drobil je zinscenovaná nepřátelskými centrálami, které sice nechce specifikovat, ale takové zřejmé věci musejí být jasné každému, ale opravdu každému absolventovi jakékoliv školy, a to i té zvláštní

MRÁZ PŘICHÁZÍ Z LIDOVÉHO DOMU
19. 12. 2010 | 11:22

Sladký napsal(a):

Zdenek Brom- přečtěte si Vlkův příspěvek ještě jednou, já tam nevidím nic z toho, o čem píšete. Ale kdybych to tam viděl, vůbec bych se nedivil, pokud jste oněm napsal to, co on uvádí na pravou míru.. Škoda,vaše texty jsem vždy četl se zájmem,patřily rozhodně k tomu lepšímu, co zde lze číst.
I kdyby vlkova odpověď byla taková,jak píšete, vůbec bych se nedivil. Patrně zdejší diskuse moc nečtete, věděl byste, že je snad nejšastějším terčem pravicových agresivních primitivů.Za takových podmínek se stane, že člověku "ujedou nervy". Vám se nikdy nic podobného nestalo?
19. 12. 2010 | 11:24

vaclavhorejsi napsal(a):

Kutnohorský:

"v areálu AV ČR v Praze Krči je všechno v pořádku? Žádná korupce, vše čisté? Žádní estébáci na vysokých postech?"

Naopak - jsme tam vsichni naprosto prolezli korupci (ale vse jen jako prostredek k dosazeni vznesenych cilu - viz muj clanek!).
Na vsech postech od sekretarky vyse jsou sami dosud aktivni estebaci - jak asi vite, STB nadale v podzemi pilne pracuje a pripravuje se na opetne prevzeti moci.
Musime si tedy vytvaret priznive podminky, az to prijde, ne?
********************
Zdeněk Brom:

Pane kolego, ale prece vlk zcela jasne ukazuje, ze vase kritika jeho psani byla uplne neopravnena? Nebylo by lepsi proste uznat chybu?

..
19. 12. 2010 | 11:26

Zdeněk Brom napsal(a):

Sladký:

Pane Sladký, zkuste si tedy přečíst, co jsem o vlkovi napsal. Není pro mne nějakým "terčem", do kterého se potřebuji trefovat. Vyslovil jsem pouze svůj názor. Mohu se pochopitelně mýlit, ale je skutečně nutné k tomu přidávat spoustu narážek a urážek.

Zdejší debaty čtu, ale politickým tématům se až na výjimky raději vyhnu, protože v nich je zbytečně moc emocí. Sem jsem vstoupil z důvodu, abych vyslovil svůj pohled na to, co rozvíjel Lex. Mohu Vás ujistit, že toho hluboce lituji.
19. 12. 2010 | 11:35

mb napsal(a):

děkuji nicku Cech za příspěvek ( cca 9 hodin)

to vlk ... já myslel že jsem tu nejvulgárnějí přispěvovatel ( velmi nevymáchané a hloupé držky)

to mi spadl kámen ....

nuba prezident mi utekl, nevěděl jsem o něm ....

s pozdravem
19. 12. 2010 | 11:40

Zdeněk Brom napsal(a):

Václav Hořejší:

Pane Hořejší, nemám problém přiznat chybu a klidně se přiznám, že jsem nečetl všechny texty pana vlka, které zde dále uvedl. Ano, v nich je vystleno mnohé, co mi nebylo jasné a děkuji za vysvětlení. Svůj názor jsem si potle toho korigoval. Co mi ale vadí, je vůz hnoje, který mi při tom byl hozen na hlavu.

Navíc jsem vlka vůbec nechtěl kritizovat. Byly to vyslovené otázky, nejasnosti, pochyby atd., které se mohly klidnou cestou vydebatovat. Skutečně nechápu, proč musí být každý, kdo hned nesouhlasí, považován za nepřítele.
19. 12. 2010 | 11:42

mb napsal(a):

Klaus: to, jak se Drobil chopil ministerstva, bylo mimořádné ...

ano skutečně to bylo mimořádné ... i když v našich krajích politická korupce a černota nic mimořádného není ...

tedy to bylo běžné ...
19. 12. 2010 | 11:45

vlk napsal(a):

Brome
pokdu do mne někdo zkusí najet podobným, opakuji lživým, způsobem jako vy, pak čeká mou tvrdou reakci naprostým právem.
Stejně jako já reálně očekával vaši hloupu , ublíženeckou odpověď,.Jakkoli by na místě byla omluva. Soudím, že jsme dostatečně zdokumentoval proč. Jenže proč byste s e obtěžoval.
tudíž nezbývá konstatovat, že jsem to o onom učitelství napsal přiměřeně a trefně. Nicméně - vaš epovolání nebylo mým cílem. Tím byl váš urážlivý úlet na můj účet.
Sladký
díky za přispění. Nicméně ujišťuji Vás, že mi nervy neujely. Nebyl důvod. Na podobné Bromy jsem, z politických serverů už dávno zvyklý. Prostě si potřebují kopnout. Relaita nerealita.

Proofesor Hořejší
Pane profesore - velmi si vážím Vašich řádků. Díky.Ani nevíte, jak jste mne potěšil.
19. 12. 2010 | 11:47

mb napsal(a):

"Pro toho Pavla, aby měl někdy šanci být prostě premiérem, tak on bez toho, že pro tu stranu mimo jiné i vydělá peníze... aby jinými slovy ta strana mohla být dál. A teď si samozřejmě říkám: Ano, není to správný... opravdu je to loupež za bílýho dne."
"Jak jsme se domluvili s Pavlem, tak se potom stane, že tam nic nezůstane, kradou všichni... Kdežto když si to vezmeš, nastavíš systémový pravidla, nastavíš klíčový lidi, tak ty víš, že ty peníze, který se tady hýčkaj, tak neskončily někde jinde, prostě jdou na tu věc."
zlá zlá, falešná slovíčka a větičky ...

nic z toho se nestalo ...

zlo neexistuje ...
19. 12. 2010 | 11:49

vlk napsal(a):

Brom
co takhle zkusit přímou omluvu?

mb
ale ale -další kazatel morálky? Třeba vám někdy dojde, že s každým zacházím tak, jak zachází on se mnou.
19. 12. 2010 | 11:50

Zdeněk Brom napsal(a):

Sladký:

Ještě malý dodatek.

Nerozlišuji podle jejich politického názoru. V našem městě si velmi dobře rozumím s místním šéfem ČSSD, protože je to férový chlap a vynikající táta. Dokonce mi nabízel místo na kandidátce v komunálních volbách, což jsem odmítnul, protože nejsem na to vhodný člověk.

Stejně dobré vztahy ale mám s místním šéfem ODS, který je zase schopný manžer a, přestože se to na první pohled nezdá, rovný chlap.

Dobře si dokážu pohovořit i s dalšími místními zastupiteli.

Zkrátka zajímá mě, co kdo umí a jaký je. Jak je politicky orientován, to je jeho soukromá věc.
19. 12. 2010 | 11:50

violin napsal(a):

to nobody:

a to jste neznal všechny tvůrce polarografu-z těch nejznámějších: Vámi zmíněný -jediný chybějící-poloměr rtuťové kapičky vypočetl spolupracovník Heyrovského-slovenský vědec Dionýz Ilkovič,později akademik.Ani myšlenka použití v biopotenciálech nebyla původní.Už v třicátých letech německá vědkyně Mentenová (proslavená kinetikou enzymů) laboratorně měřila biopotenciály-vodíkový,kyslíkový,oxidačně redukční.Polarografie našla jiný způsob-z polarografické půlvlny je měřit.
Jinak tím je jasné,že profesor Heyrovský byl v celém problému vzniku polarografie de facto hlavně koordinátor.Byť mu ideu dodal za studií v Cambridgi za mlada jeho slavný učitel Donan. Ale Heyrovský jediný skládal části v celek,z mozaiky přístroj-byl jediným holistou problému.To ovšem bylo možné až po válce,kdy jako ředitel stál v čele nového polarografického ústavu,ještě před udělením Nobelovy ceny řadu let.Ano,představuje orla -s dvěma-oběma křídly-publikací i výtvorem-přístrojem.Tím se od kafemlejnkařů liší.Ale ponechme orlu právo na kořist,ať to byl japonec,Nernst,Mentenová či Ilkovič.Něčím se přece živit musí a je lépe,že ne jako sup jen mršinami.
Ostatně příklad neředitelského typu pracovníků firmy IBM z r.1986-objev supravodivost 77 st.Kelvina (Nobelova cena)-ukazuje,že k praktickému výsledku pak později nedošlo.Chyběla k tomu Heyrovského pozice ředitele.Totéž jako u Heyrovského bylo brzy po válce u objevu laseru.Ten by nikdy nevzniknul z prací prvních vlaštovek-řadových fyziků firmy IBM jako finální výrobek,kdyby se toho neujal pozdější laureát Nobelovy ceny Townes,majitel továrny na lasery,Kdyby se toho neujal tehdejší ředitel ruského fyzikálního ústavu-Prochorov.A kdyby Basov nebyl dojmenován ředitelem jinde.
19. 12. 2010 | 11:53

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Již jsem napsal, že jsem svůj názor na základě další četby korigoval. Klidně tedy mohu napsat: Pokud jsem se Vás svými názory dotknul, pak se omlouvám.

S tím problém nemám. Co mne děsí, je Vaše agresivita a slovník. Potřeba neustále vytvářet nepřítele a toho rozdupávat. Slovník: "podám si Vás", "potřebuji si kopnout", potřeba trefovat se do "učitelství" atd. je úděsný. Použil jsem takové výrazy vůči Vám?

Když jsem psal, co se Vám líbilo, pak jste komentoval:

"Pane učiteli Brome - bravo!!!
Další slova jsou zbytečná."

Když se ale názory liší, pak učitel zlosyn.
19. 12. 2010 | 12:01

mb napsal(a):

když myslíte pane vlku ...

( myslím že často je ta záplata hrubší než pytel)

já si teda zas dám nějakou vulgaritu ...

Klaus : "Byl bych rád, kdyby se to pootočilo a vyřešilo, aby nemusel (Drobil) odcházet," řekla hlava státu na adresu ministra, jemuž zlomila vaz kauza údajného korupčního jednání na Státním fondu životního prostředí.

Aktuálně.cz Klávesové zkratky na tomto webu - není mapa stránek
Na obsah stránky
Internet Aktuálně Firmy Zboží Mapy Obrázky Video Hledejte na Internetu
Hledejte na Aktuálně.cz
Hledejte firmu
Hledejte zboží
Hledejte na mapách
Hledejte obrázek
Hledejte video
Pavel Drobil Wikipedia Důchodová reforma Ekologická superzakázka Neděle 19. 12. 2010
Svátek má Ester
oblačno-6/-2°CÚvodní stránkaZprávyDomácí Regiony
Praha
Středočeský
Jihočeský
Plzeňský
Karlovarský
Ústecký
Liberecký
Královéhradecký
Pardubický
Vysočina
Jihomoravský
Olomoucký
Zlínský
Moravskoslezský
Politika
Sněmovní volby 2010
Kauzy Společnost Život v Česku Soudy a právo Rozhovory Počasí Zelená úsporám Grafiky ZahraničíEkonomikaKulturaSportObrazemBlogyWikiAutoMůjBankéř
Arktický den je tu. Teplota pod -30, praskají koleje

Reportáž z lesa hrůzy, křížů a lebek. Vraždil tu Stalin

Také bojujete za WikiLeaks? Nevíte, co riskujete

Na sníh platí komunistický recept, uklízet má město

Mapa krajů: Víme, s kým v roce 2011 ušetříte za plyn

Kauza Drobil: Fondu chybí 5 miliard na Zelenou úsporám

Obrazem: Vaše prachy, naše rakovina. Ostrava se dusí

Video drtivé vánice: 237 řidičů zachraňovala armáda

reklama
reklama

Domácí Kauzy Klaus nechce Drobilův pád. Už je to i kauza John, řekl
11:50 | Dnes
Kateřina Eliášová
tisknidiskutujpošlisdílej Jagg.cz Linkuj.cz vybrali.sme.sk Facebook MySpace Google Delicious Digg Reddit × zavřít
Praha - Prezident Václav Klaus si nepřeje rezignaci ministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS).

"Byl bych rád, kdyby se to pootočilo a vyřešilo, aby nemusel odcházet," řekla hlava státu na adresu ministra, jemuž zlomila vaz kauza údajného korupčního jednání na Státním fondu životního prostředí.

V pořadu Partie na Primě Klaus řekl, že rezignační dopis zatím prostřednictvím premiéra nedostal.

Podle Klause je celá kauza "velmi nešťastná" a kabinet Petra Nečase oslabuje.

"Netěší mě to. Je to úder, který tato vláda nepotřebovala. Potřebovala by, aby byla jednotná a fungovala. Podle mého soudu je to nešťastné," vyjádřil se ke kauze.

Kauza DrobilTajné nahrávky: Jak chtěl Drobilův poradce černé peníze»
Ministr Drobil končí, přiznal manažerské pochybení»
Kauza Drobil: Fondu chybí 5 miliard na Zelená úsporám»
Drobil: Návrat do vlády neřeším, náhradníka nemám»


Z kauzy Drobil je kauza John
Po sobotě je jasné, že na úplném počátku tajně pořízených nahrávek popisující manipulace na fondu byla rada ministra vnitra Radka Johna.

Ten pod tlakem zveřejněných informací, že věděl o celé kauze dřív než premiér Nečas, popsal, jak se v létě sešel s hlavním aktérem případu, odvolaným šéfem fondu Liborem Michálkem.

Čtěte víceJohn radil aktérovi korupční kauzy, jak pořídit důkazy»


"Ještě do včerejška to byla kauza Drobil, ale teď už je to i kauza John," reagoval na poslední vývoj prezident Klaus.
Vulgarita: Klaus je neudržitelná, nezvladatelná svině ...

njn ... tak to bylo, je a bude ...
19. 12. 2010 | 12:05

mb napsal(a):

omlouvám se za špatné kopírování ....

správně je to takto :

když myslíte pane vlku ...

( myslím že často je ta záplata hrubší než pytel)

já si teda zas dám nějakou vulgaritu ...

Klaus : "Byl bych rád, kdyby se to pootočilo a vyřešilo, aby nemusel (Drobil) odcházet," řekla hlava státu na adresu ministra, jemuž zlomila vaz kauza údajného korupčního jednání na Státním fondu životního prostředí.

"Ještě do včerejška to byla kauza Drobil, ale teď už je to i kauza John," reagoval na poslední vývoj prezident Klaus.

Vulgarita: Klaus je neudržitelná, nezvladatelná *censored* (hrubá vulgarita) ...

njn ... tak to bylo, je a bude ...
19. 12. 2010 | 12:11

Levandule napsal(a):

Autore,
prvně mi zatrnulo a šla se podívat, jestli nespletli jméno autora, po chvíli mi došlo.....Coby ironie vtipné, coby pravda smutné.
Tak nějak jsme všichni v koncích, na koho ve vládě vsadit, komu fandit, na koho spolehnout? Není možné, aby to šlo takhle dál, říká každý soudný. Hrdinové či intelektuálové si hledí svého, do boje s krimi-živly v bílých límečcích se nikomu nechce. Může přijít samočištění? Někdy se už zazdá, že přichází, pak .....
Včera mě Langr opravdu dostal dovoláváním se lidskosti a férovosti u Johna, měl zřejmě držet basu. Michálek a John by možná měli ze spodu dostat podporu, když se šprajcli zavedenému systému. Johna jsem nevolila, ale snažím se mu věřit. Všichni, včetně íčka ho podcenili, tak snad ustojí svůj boj proti mafiánům.
Stále esprit-ducha, autore!
19. 12. 2010 | 12:12

ali napsal(a):

skura
proto jsem to psala.. švejkování je můj styl a ráda občas pozvednu mandle..jak říkávala babička: na chytrýho mrkni, na hloupýho smrkni..smysl pro nesmysly miluju a v týhle době je smutné, že i humor se vytrácí. Tím zdravím suchary almost glossed™ a Sladkýho, kteří evidentně nepostrádají inteligenci, která se vskutku hned tak nevidí :o)
19. 12. 2010 | 12:15

mb napsal(a):

Michálek je kladný hrdina ...

Drobil a Václav Klaus jsou hrdinové záporní ...

nevidím zlo, neslyším zlo ...
19. 12. 2010 | 12:35

Pepa Řepa napsal(a):

embéčko
Vulgarita: Klaus je neudržitelná, nezvladatelná svině ...
---------------------
Zase zlobíte a máte Pehe syndrom.Na konci je -nevyhnutelně-svěrací kazajka.
Dolejte vodu do chladiče.
Když si uplivnete, neuleví se, jen jdete do otáček.

Místo zlatého prasátka uvidíte na Štědrý den obraz V.K.
Ne, ne nemusím, já už ho vidím.

Berte si příklad z klidu autora.
Brambory jsou v řádku, Hulínští a Březinové na značkách, však oni se s modrým ptactvem domluví tak, jako celé minulé období.
19. 12. 2010 | 12:39

mb napsal(a):

pepa řepa ... vy s tím výrokem nesouhlasíte ... ???

víte jakou jsem měl radost, když jsem dokázal ve zkratce precizovat Klausovy vlastnosti a charakteristiky ???

( za tu urážku vepře se samozřejmě omlouvám )
19. 12. 2010 | 12:45

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
Ale klasik (jiránek) říká -"Když se postíš, uvidíš zlatou píču!". Ale taky říká: "Nelísej se, nemáš prachy!".
A ještě to umí namalovat.
19. 12. 2010 | 12:47

mb napsal(a):

víte co je na tom nejroztomilejší ...

že michálek ( to je něco hrdina z filmu je třeba zabít sekala )

to vydýchá ...

a že existují ( dosud ) lidé o které se ten kartel moci a peněz dosud může rozbít ...

jsou to sice vyjímky, nicméně sláva jim ....

taky byl michálek po zásluze odvolán že .... práskač nechutnej whistleblower ....

krásnou adventní neděli ...
19. 12. 2010 | 12:48

Pepa Řepa napsal(a):

To mb
my papeženci raději zlaté prasátko.

Kdybych znal vaší adresu, koupím bustu V.K. a zlacenku na roury. Jednu pošlu Vám a druhou panu Pehe na proslulou univerzitu pro sociálně slabé, kde je sociálně cítícím ředitelem.

Jak realizovat Jiránkovu radu nevím.
19. 12. 2010 | 12:58

hoven napsal(a):

taky si myslim, že je drobila škoda, on chtěl dát alespon trochu dopořádku ty škody po bursíkovi. a dělal to dobře. ale ted tam nemuže zustat. nechapu jak si to president představuje, že by se to pootčilo. ty dukazy jsou na stole. přece ODS nemuže klesnout na uroven sociálních demokratů a tvrdit, že se bavili kodovanou řečí. voliči ODS nejsou voliči sociální demokracie, kteří uvěří všemu..
19. 12. 2010 | 12:58

almost glossed™ napsal(a):

Z.Brom: "Klidně tedy mohu napsat: Pokud jsem se Vás svými názory dotknul, pak se omlouvám."

Výborně. A napíšete to?

ali: Velice přesvědčivé.
19. 12. 2010 | 13:00

mb napsal(a):

pepa řepa .... již pryč od klause .... nestojí za to ...

( ale vždy dokáže (ne)překvapit .... to zas jo )

ale dost už o něm ....
19. 12. 2010 | 13:00

almost glossed™ napsal(a):

Z.Brom: "Když se ale názory liší, pak učitel zlosyn."

Ale tak to nebylo. Učitel nebyl zlosyn kvůli odlišným názorům, ale kvůli tomu, "za co se můžete klidně omluvit". Zdá se, že nechápete.
19. 12. 2010 | 13:04

vlk napsal(a):

Brome
omluva s e zpravidla neadresuje třetí osobě / nejsme li zrovn v Parlamentu/, ale přímo tomu, kdo byl před tím bezdůvodně napaden. takže lituji, ale vaši odpověď prof . Hořejšímu jsme jako omluvu akceptovat, ani v nejmenším, nemohl.
Teď ji příjímám.
To, co vás děsí ponechávám vám. Váš problém.
Můj problém nastává v okamžiku, kdy někdo o mne napíše třeba tohle:
b) Zajímal jsem se, proč pan Paroubek, vlk, Hořejší atd. klidně přihlížejí k likvidaci pana Dienstbiera ml., který chce pouze plnit svoje sliby. To vidím jako hlavní problém ČSSD. Odrovnat lídra, za kterého se nejprve všichni hezky schovají a pak, když se nehodí, tak adios.

nebo tohle:
Vlka jsem tam uvedl záměrně, přestože ten text znám.

Pan vlk tady před volbami vyzýval k demostrativní volbě ČSSD jako protiváhy současné vládě. Chápu to, ale nesouhlasil jsem, protože podobný scénář, který popsal ve svém příspěvku, se dal očekávat.

Navíc i vlk mlčí k principu a stylu politického odstavení Dientsbiera ml.

Jinak jen dodatek - zde nejsem učitel, takže zde nemám ambice motivovavat, uvádět, vysvětlovat atd.

Navíc pan vlk píše na stránkách Jiřího Paroubka, který se blahem rozplývá nad stylem povolebního jednání v Praze, přestože se mu stejný styl v červnu tohoto roku vůbec nelíbil.
prostě, měl jste potřebu s i do mne kopnout. Bůh suď proč.
Nevidím sebemenší důvod , proč bych vás nějak šanoval. Váš útok na sebe jsem nijak nezapříčinil, tím méně vyprovokoval.
Vy jste zaútočil. Jáá zvolil formu odvetného úderu. Nic víc. Pokud s e vám ta forma nelíbí, nic s tím nenadělám. Existuje docela dobrý způsob jak s e tomu vyhnout - nekopat do vlka. stačí se informovat než něco napíši. A toho učitele jste do hry také zatáhl tad y dříve než já.
A chápu správně , že vám vadí, že jsme vás kdysi, když se mi váš blog líbil, pochválil? i tomu s e dá zabránit - tím, že vás pochvalnými replikami nebudu obtěžovat. Je to tak správně?
Nebo bud e sna d lepší najet na normální komunikaci? Kdy s ebudete otírat o moji osobu tehdy, když k tomu budete mít skutečný důvod a ne proto, ež píši na webu, který patří někomu, kdo s e vám osobně nelíbí?
Uplatňujete stejné kriterium i na noviny, které čtete? Věřím, že aspoň Deník tam u vás do ruky vezmete. Líbí s e vám Pasasauer Neue Presse a rodina Dielmannů? Nebo jsou vám lhostejní a zajímá vás především obsah listu?
Pokud ten obsah , pak bych uvítal, kdybyste stejným způsobem posuzoval i moje psaní na Vasevec. cz
19. 12. 2010 | 13:05

hoven napsal(a):

z te nahravky jasně vyplývá, že knetig je zloděj a že kradli. to je uplně jasný. a je uplně jedno, jestli michalek to nahrával z vlastní vule, nebo mu někdo pomáhal a postrkoval.zřejmě je michalek taková trochu zlaštní figurka na zpusob hovorky, ale to je jenom dobře. prostě se tam kradlo, a to je bez diskuzí. ted se to musí vyšetřit, tvrdě potrestat, já bych dával propadnutí veškerýho majetku i převedenýho na třetí osoby. aby tomu dobytku nezbylo nic, jenom kartaček na zuby a pokálený trenky.
19. 12. 2010 | 13:12

camponotus napsal(a):

Podle pana Hořejšího jsou ODS a VV "neziskové" organizace a když si někdo proti nim něco dovolí, tak nezná bratra ani z legrace.
Nebylo by to poprvé a také to jistě není naposled, kdy se někdo o podobné korupční jednání pokoušel, pokouší a bude pokoušet. Ten pán, co to dal do oběhu a aféra se provalila, není práskač, ale jediný poctivý úředník z těch desítek tisíc, co tam sedí jako žáby na prameni. Hlavně, že se pan John vykrucuje a teď by měl jít od koryta, protože svým voličům sliboval boj proti korupci? Přece nemůže dopustit, aby tato kauza jako korupce projednávala, to by přece museli jít z vlády, aby zůstali s čistým štítem a někdo je ještě někdy volil. Tak zůstalo jen heslo zatloukat, zatloukat, zatloukat. Ve skrytu korumpovat, korumpovat, korumpovat. Kdo nekrade, okrádá svou rodnou stranu a rodinu!
19. 12. 2010 | 13:14

mb napsal(a):

cituji hovena : ted se to musí vyšetřit, tvrdě potrestat, já bych dával propadnutí veškerýho majetku i převedenýho na třetí osoby. aby tomu dobytku nezbylo nic, jenom kartaček na zuby a pokálený trenky.

pane hovene ... řekneme si za půl roku, za rok, za dva roky, za pět let, za 10 let ...

můj odhad / předpoklad výsledku:

POLICIE PŘÍPAD ODLOŽILA ...

(vaše zvolání: musí se vyšetřit ... je pouhým zbožným přáním)
19. 12. 2010 | 13:18

Pepa Řepa napsal(a):

To mb
ještě jednu technickou.
Sekala natočil taky Michálek. Vladimír.
Že by přízeň?
Kdo je ve Vašich očích Sekalem, je jasné, raději to nepište Boží oko si dává po obědě dvacet.
19. 12. 2010 | 13:25

SuP napsal(a):

Vidím, že se tu tím poctivě zabýváte. Tak zopakuji svou trošku, s kterou jsem přišel do mlýna vedle:

Nevím, jestli Vám vespolek neuniklo, že z tohoto předčasně rozmazaného hovna zase nic nebude?
Tím, že se to zveřejnilo tak rychle a brzo, než vůbec k vyhodnocení té zakázky došlo, tím méně než mohly být jakékoli peníze kamkoli převedeny, zůstane pouze u interpretace diktafonových záznamů. To je i na mě trochu málo.
Dobrou chuť, pokud právě objedváte.
19. 12. 2010 | 13:40

hoven napsal(a):

mb,
nejsem tak skeptickej. ale samozřejmě hodně bude záležet na tom, jestli něco ukradli, a nebo to jenom plánovali. to se jim bude těžko dokazovat. pokud by ministerstvo vnitra neřídil bulvární novinář, ale normalně uvažující člověk, mohla policie všechno tajně sledovat a dokumentovat. je otázka o co vlastně od začátku šlo, jestli o odhalení korupce, nebo likvidaci ODS. pokud mi z toho celýho trochu smrdí pravda a láska , tak spíš o to druhý. jak řikám, pokud se nic nevyšetří, jde to na vrub radku johnovi.
19. 12. 2010 | 13:44

vaclavhorejsi napsal(a):

Levandule:

Kdybychom byli co k cemu, tak uz je ted plny vaclavak...
************************
camponotus:

No, vidim, ze Vy take budete nejaky pravdolaskar, ngoista, nepritel svobody, trhu bez privlastku, zastupitelske demokracie postavene na politickych stranach a nasi vlady uspor a boje proti korupci vzesle z vuler lidu... ;-).

..
19. 12. 2010 | 13:54

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Nevím, proč musíte nutně každou diskusi brát jako boj, ze kterého mohou vzejít pouze vítězové a poražení.

Nechápu, proč každou zmínku o Vás si musíte vykládat jako otírání se, útok a snahu kopnout si. Můžete alespoň akceptovat, že někdo nerozumí Vašemu postoji a vysloví to? Bez snahy kopat?

Ne, žádné noviny zde u nás nečtu. Nečtu žádné noviny a nesposlouchám rozhlas. Nemám proč. Nicméně Vámi zmiňovanou firmu a rodinu znám. Dost dobře. Možná právě proto nečtu.

Teď napíšu něco, co by Vás opět mohlo naštvat. Není to ale myšleno jako provokace:

To, co mě děsí, není můj problém, jak píšete, ale velký problém ČSSD.

Nejsem autorem této myšlenky. Tu vyslovili mnozí sociální demokraté.
19. 12. 2010 | 13:57

hoven napsal(a):

mb,
podle mě, když michalek přišel za johnem, tak john prostě nevedel, co má dělat. nechtěl být ten, kdo jde proti koaličnímu partnerovi, pokud by na to tajně nasadil nějakej tým a neoznámil to premierovi, tak to muže rozložit vládu. já si myslim, že tu prvotní chybu dělal od začátku michálek. on nemá co chodit za ministrrem anebo premierem, ale přímo za policií, aby se ta věc mohla od začátku pochybovat v rovině trestněprávní a ne politický. přece michalkovi není 10 let , aby se chodil ministra ptát, co má dělat. on si měl pořídit důkazy a oznámit to policii.bud je michálek retardovanej a nebo šlo o něco jinýho než o korupci.
19. 12. 2010 | 14:03

stále rebel napsal(a):

Jak se korumpuje a tuneluje, tak jistý stařík chytá druhou mízu. Aktivita těch dvou je zřejmě synchronní. Bohužel se staříkem neodejde to, co tady zasel.
19. 12. 2010 | 14:06

lidodemo napsal(a):

Lidičky,psalijste koukámbez přestání celou noc a den,v poledne,večer,před půl nocí i po ní,ránoi dopoledne-ALE přesto tento blog byl přečten pouze 3000x zatímco minulý blog pna prof.Hořejšíhočetlo více jak 6000 čtenářů.To by u pana profesora byl chudej Ježíšek.Snažte se skóre dorovnat,hoďte se nějakou světlici,která to zas ozáří!
19. 12. 2010 | 14:11

hoven napsal(a):

mb,
ted media nasadily michalkovi svatozář, ale ja sem na sto procent přesvědčenej, že je to všechno jinak, než to předhazujou noviny. na zakladě mýho instinktu a zkušeností. vím co je to za lidi, včetně michálka. pokud to není dlouhodobě odsledováno a zadokumentováno policií, tak to beru s velkou rezervou. media umí manipulovat. a v týhle zemi se vždycky dávají rány pod pás.
19. 12. 2010 | 14:18

mb napsal(a):

to hoven ... neshodneme se na 1. interpretaci ...

2. na důvěře v policii ...

langer tam má (prý) 5 svých lidí ...

policejní prezident prozrazuje fakta vyšetřování ...

já myslim že to (zatím) dopadlo nejlépe jak mohlo ...

aspon se o tom ví ...

odposlechy reálně existují a mají reálný obsah ...

představte si jak by to dopadlo kdyby to měla ve svých pařátech pouze policie ...

( uniklo by to ke zpřáteleným politikům, jak také jinak )

Asi nejvíce zarážející ( ale nepřekvapivá ) je role Klause a jeho krytí tuneláře ...

Takhle se to politikům ( ods, top 09) bude blbě dezinterpretovat ...

již se snažili michálkovi nasadit psí hlavu, ale dosud se jim to nepodařilo ...

takže : ´zatim dobrý´ ...
19. 12. 2010 | 14:22

Nuba napsal(a):

Pan Michálek to udělal dobře

Byl to jediný možný způsob, jak se něco mohlo vůbec dostat na povrch. V policii, jako ostatně v každé jiné složce státní správy pracuje určité procento mafiánů, kteří jsou navázáni na politické a podnikatelské sféry. To se přece všeobecně ví.

První, co by se stalo, kdyby pan Michálek šel svá podezření bez nahraných důkazů oznámit policii by přece bylo, že by to tajný Langrův konfident okamžitě nenápadně avizoval všem podezřelým a ubohá policie a pan Michálek by zase skončili tak jako skoro vždy. Tedy přesně tam, jak si to myslím já a možná i vy.

Jiné řešení za současného tristního stavu našich pilířů demokracie nebylo možné. A to se dají očekávat ještě i jiné tragikomické peripetie. Ještě se tato věc nedostala do "kompetentních " rukou našeho státního zastupitelství , kde se jistě najde nejeden z kamarádů Pavla Kučery a Renaty Vesecké. Potom tady máme taky soudy a obhájce, zvláště ty renomované, jak rajtují na dodržování formálního práva.

Ono nakonec možná z té kauzy vyleze jako výsledek, že pan Drobil chtěl nechat pro všechny členy vlády vyrobit ekologické slipy s natištěným obrázkem modrého ptáka uprostřed.

A to, jak jistě uznáte, je tak akorát na přestupkové řízení
19. 12. 2010 | 14:24

mb napsal(a):

hoven to není odněkud zvenčí nasazená svatozář ...

michálek je čestný, neúplatný, nezkorumpovatelný člověk ...

je to sice contradictio in adjecto ale zazraky se dějí ...

( podobně dienstbier)

málo jich, ale jsou ....
19. 12. 2010 | 14:24

Dalibor Štys napsal(a):

To hocek:

Už se začínám nechávat připisovat - protože už mám i svůj vlastní výzkum za nímž si můžu stát a taky proto, že zajišťuji práci lidem, kterým můžu věřit.

Ostatně, kafemlejnku zdar.

Není všechno ÚOCHB, byl to jeden z ústavů na Slovance. Tím nechci říci, že tam nepracují zajímaví lidé a nebyla to zajímavá diskuse.

Pokud jde o školy - VŠCHT, i třeba VŠE či ČZU, byly původně součástí ČVUT. Uznávám, je to nepřípustné zjednodušení. A že by kvalitní školy měly mít mezinárodní personál, o tom snad není diskuse. Překvapivě, zrovna teologické fakulty ho často mají a to lidi, kteří souběžně přednášejí třeba v Římě nebo jiném centru podle vyznání.
19. 12. 2010 | 14:24

mb napsal(a):

tohle je pro hoven z nuby a je to důležité:

V policii, jako ostatně v každé jiné složce státní správy pracuje určité procento mafiánů, kteří jsou navázáni na politické a podnikatelské sféry.
19. 12. 2010 | 14:25

SuP napsal(a):

Vlku -
Promiň že se vám do toho míchám. Ale všimni si, žes nasral dalšího slušného člověka. Tak si to vítězství užij.
19. 12. 2010 | 14:29

SuP napsal(a):

...Možná jen popudil .....
19. 12. 2010 | 14:31

Andrea napsal(a):

...á další termín naší mažoretky - václavvak
19. 12. 2010 | 14:48

Kelt napsal(a):

Hovene-Vy jste zřejmě bral hodiny u Kojzara.
Jenom připomenutí:kauza Kořistka-kdo byl nakonec viníkem-Kořistka.Kauza Novotný(Snítilý)při volbě presidenta-nevěrohodný Novotný.Proč?Stačí si vzpomenout nechtěné prohlášení Langera na mikrofon v sále,o kterém se domníval,že je vypnutý.
Michálek poučen,že bez důkazů je zbytečné za policií Martinů(Langera)chodit ,tak si důkazy obstaral.
To,že je v tom namočen i Nečas svědčí i vynášení informací presidentem policie z policejních protokolů a jejich předání Nečasovi před zasedáním K 9.
ODS a korupce to je dnes synonymem formy vládnutí.S tím nic neudělá ani hradní pán,který se opravdu snaží.Bohužel má krátkou paměť,jak je to u něho obvyklé-za něj to v devadesátých letech začalo.Netřeba snad uvádět chronicky známé skutečnosti.
19. 12. 2010 | 14:49

hoven napsal(a):

kelt, mb,
každej holt bude věřit jenom tomu, čemu chce věřit. a protože je policie nesledovala, tak se nikdy nedozvíme, jak to bylo. to , že v tomhle státě kradou skoro všichni, to přece víme i bez policie. čestný lidi se nepohybují v tak vysokých funkcích jako michálek. to je snad for. čestný lidi pracují někde za pár šupů a nikdo o nich neví. to si snad není 8 let, abys to už nevěděl.
19. 12. 2010 | 14:59

AKTIV BLACK HOLE napsal(a):

Trochu mě zarazil váš článek, TUNELÁTOŘI vs. NAZÝVÁNÍ VĚCÍ PRAVÝMI JMÉNY(že korupce a obohacování na úkor rozvoje státu, a tedy společnosti je správná věc), jestli jsem pochopil.
Tak podle vašeho názoru rozpočtovně odpovědná politika je ta, která vyhazuje miliardy do soukromých rukou na nekvalitní práci a obohacování nestátních firem. Raději bych peníze utratil ve státních firmách, které by daly na projekty tolik peněz, kolik opravdu projekt stojí, než dát firmám více peněz, abych podporoval obohacování nekvalitních soukromníků, většinou spřaženými s konkrétními politiky, viz drobilův fond!!!!

Opravdu naše elementární schopnost rozlišovat co je správné a co není, klesla tak hluboko pane Hořejší, v tom smyslu, at ostatní dřou bídu s nouzí, ať hlavně mám já, nebo, že právě já mám.

Drobilova kauza, není jen kauza, ae fakt(špína), která je za osttaní špíny, které se dlouho dusí pod pokličkou, a politici(křesťanští) nám nahazují ideologickou čistou tvář, aby tato špína se jevila, jako normální a standardní věc!

Škoda, že pan Michálek je křesťan, protože já být křesťanem tak bych se styděl za to, co zde provádí jeho bohorovní předtsvitelé. To jen dokazuje to, co křesťanství v historii napáchalo v Evropě, a jak pokřivilo právě to, co se má nazývat pravými jmény.

Panu Michálkovi můžeme jen poděkovat, že napomohl dělat věci, tak jak se mají dělat, a že dělání, že se nic neděje, aby se ufinancovala ztrátová strana ODS z veřejných peněz považuji za čin hodný následování.
Ze všeho nejvíc nesnáším pokrytectví, a hlaavně premiéra, který kryje tuto špínu, kterou Michálek ukázal v celé nahotě. O Nečasovi jsem si nikdy nedělal iluze, a nyní se mi ukázalo, že jsem se nemýlil. Zlodějské financování stran za vědomí Premiéra a předsedy strany je jen ukázka, že se zlodějna začala nazývat pokřiveným názvem sponsoring, aby nám premiér vzápětí lhal o úsporných krocích jeho spásonosné koalice. Díky už nechci, aby kdokoliv z této strany cpal své potřebné reformy, a na druhé straně se ztrácely miliardy právě důležité k provedení úspěšné reformy. Jestli toto nevidí pan Hořejší, tak se pak není čemu divit, že úroveň politiky, hospodářsatví a kultury v Česku je tak nízká!!!

Otevřeně říkám zrušme tuto vládu, je mi z ní nazvracení!!!!!FUJ
19. 12. 2010 | 15:01

Kelt napsal(a):

To autor-pane profesore-skvělé a přitom smutné.
Ve svém věku jž netrpím přehnanými ilusemi o jakémkoliv společenském řádu.
Přesto uznávám,že parlamentní demokracie je vzhledem k tomu,čemu si lidstvo za dobu své existence prošlo asi tím nejmenším zlem.
Ovšem to,co z ní vytváří generace Topolánků,Langerů,Kalousků a Nečasů,abych jmenoval ty nejviditelnější je moji černou můrou.
Nedivím se mnoha,kteří začínají porovnávat tento stav naší"demokracie"se stavem minulým.
Bohužel nevidím reálného východiska,které by mohlo daný stav věcí změnit.
19. 12. 2010 | 15:05

hoven napsal(a):

mb,
odposlech je nepřímej důkaz, a já osobně kdybych byl soudce, tak k odposlechum přihlížim pouze ve vyjímečných případech. vždycky to musí být serie odposlechu,které mají návaznost a které dohromady tvoří nějaký celek, ze ktereho se dá odvotit zaměr a jednaní pachatelů. jeden odposlech nemá vubec smysl. z jednoho odposlechu se nedozvíš nic o motivech těch lidí , proč říkali to, co říkali, co tím sledovali, zda mluvili pravdu nebo používali záměrnou lež. jeden odposlech je k ničemu. muže naprosto převrátit skutečnost.
19. 12. 2010 | 15:05

Kelt napsal(a):

Hoven-já o voze,Vy o koze.
19. 12. 2010 | 15:07

hoven napsal(a):

kelt,
ne mluvím o tom samým, prostě si uvěřil tomu, že v kauze kořistka je víník někdo jinej než kořistka.
19. 12. 2010 | 15:17

Andrea napsal(a):

Gatě,gatě
párá gatě
párá sám gatě
bod i svah
Ááááá
19. 12. 2010 | 15:19

vaclavhorejsi napsal(a):

AKTIV BLACK HOLE:

Kdosi nahore napsal, ze jen 30% populace dokaze rozeznat ironii resp. satiru.
Asi to je mene, ale par procent to prece jen je... ;-)

..
19. 12. 2010 | 15:19

Andrea napsal(a):

Nemohu se dovolat na nástěnku, Visí tam červená čára. Jako v Americe.
19. 12. 2010 | 15:30

Aktiv napsal(a):

Tak to vám gratuluji pane Hořejší, já ji mám jinak rád-ironii, ale teď jsem myslel, že už se z vás stal tělem i duší přesvědčený pokrokový pravicový ideolog, který vidí všude neschopné poctivce a zbytečné skromné lidi, kteří doplácejí na to, že neumějí tolik chodit v právnických kličkách, a nechají se oblbovat názory bohorovných politiků, kteří ví nejlépe co je správné, a co je svoboda názoru(rozhádanost), a co nejlepší pro stát, a společnost(zbytečné reformy bez perspektivy), snad jen pro vyšší příjmové, pro ostatní -doplácení na vysoké nároky zlodějů z mafiánské smetánky!!!

Omlouvám se za svůj výpad k vám, ale vůči tomu , co zde provádí mafiánská klika v čele s Nečasem a Klausem to platí!!!
19. 12. 2010 | 15:31

*** napsal(a):

hrst perliček napsal(a):
Koleda,koledy,Štěpáne
Generál Laudon jede přes vesnici
Generál mocipán Hořejší je lidupán
Ó Suvovorove,surový,Tys přenocoval v Olomouci a pak jel přes Alpy do Itálie Habsburkovi pomoci
O´ Kutuzove,naděje poslední Tys zůstal za Karpatami
Zhyneme s našimi nadlouho nadějemi posledními,poslové boží nás nevyslyšeli opět
My děti Němců již nechceme svých rodičů více,
květen 1945 Děkujeme moc Rusové,Rudá Armádo,že jste naše všechna tajná přání vyslyšeli a vyhnali ty protivné liché naděje Svatováclavské a Blanických rytířů-náš život začíná
Ať si jsme hloupí,ale žijeme aspoň každý po svém
když jsme táhli k Jaroměři ať si nám to kdo chce věří
rata ratata bum
19. 12. 2010 | 15:33

mb napsal(a):

hoven napsal : tak se nikdy nedozvíme, jak to bylo

ale to přece každý ví, jak to bylo

( ač se viníci budou snažit vnutit veřejnosti váš pohled / přístup, že se nikdy nedozvíme jak to bylo ...

plytké příliš plytké ...

NECHTÍT VĚDĚT ...
19. 12. 2010 | 15:46

Ivan Hochmann napsal(a):

AKTIV BLACK HOLE:

Zase jeden co profesorovi naletěl na špek.
Pan hořejší se totiž domnívá,že vláda socanů bude o něčem jiném,než partajních podrazech a kolotočářských manýrách.

Omyl.
Omyl pánové vláda socanů pohřbí tuto krajinu definitivně.
Pokud je někomu na zvracení z TÉTO VLÁDY předem tím naznačuje,že mu není na zvracení ze socanů a komunistů.
Tedy z těch parchantů,kteří tuto zem dovedli do tohoto stavu,do těchto politických končin.

A já pánové nejsem k vám v politické oposici.Jsem též neskonale znechucen politikou tohoto státu.
Ano domnívám se,že vidím dál než vy.
Vidím příčiny stavu v nedávné i daleké minulosti.
Napsal jsem to otevřeně,kdo se zasloužil o financování stra ze státního rozpočtu atd,atd.
Nikdo se ani neozval ani neoponoval.
To znamená,že vaše přání aby tuto zemi vedli socialističtí poslanci a komunisty dokopy - za nezměněných pravidel a postupů je pouze dokladem vaší ignorance.

Patová situace jen nahrává gaunerům na všech stranách.Namísto aby jste podpořili právní struktury,které by rády vyvodili z této kriminální kauzy patřičné závěry,tak okamžitě dehonestujete celou vládu,která deklarovala JASNĚ příklon k nápravě politické ekonomické situaci.
Změny ve společnosti budou tvrdé a i já nevěřím,že se to této vládě podaří prosadit.

Už proto,že schodek 135mld je jejím úvodním krokem.

Já bych vám to pach.lci spočítal úplně jinak!

Ivan.
19. 12. 2010 | 15:46

Yosif K napsal(a):

Pane Vojnove - to ze prideleni prirozeneho monopolu privatni firma MUZE provazet korupce - to jsem priznal nez jste se ozval. Je mozne ze to bylo ci nebylo ohlidano.
Od te doby co byla cinnost vodarenska zprivatizovana, staci cinnost primerene regulovat - nikoliv kontrolovat, od koho Veolia kupuje hajzlpapir atp. O Veoilii take neni moc slyset.
Privatizace vodarenstvi castecna bruselska lidumilna ma ocividne nevyhody - Veolia vydelava, nemusi investovat, mesto musi investovat a to mesto se z principu chova korupcneji nez soukroma firma.
Pokud jste nectl nic od Miltona Friedmana, tak vezte toto:
Soukroma forma investuje sve penize pro svuj zisk.
Mmunicipalni politici investuji cizi (obcanske) penize pro cizi (obcansky) prospech.
Hoj - utracet cizi penize v cizim zajmu - to se to panecku prece jen velkoryseji rozhazuje. O cemz svedci i lidska mila slova pana Knettiga..... (.....o vygradovani, drzeni pod kontrolou atd atd)
19. 12. 2010 | 15:51

Aktiv napsal(a):

Pane Hochmann já s váma souhlasím, já vím, že socani jsou ODS, ale s růží. Co za 20 let díky socanům bylo jinak, kurz korupce, zlodějen, obelhávání společnosti poctivě držely obě strany...
Dnes jsem viděl v OVM p.Gazdíka z TOP09, stejná krevní skupinajsko oranžovomodrárudá 2 letá historie zkázonosné politiky-lžou až tisknou-V.Moravec se ptál proč nebyly vyřešeny nějaké kauzy-Gazdík,, protože to jsou jen kauzy", a co ten odhad ztrát ze st.rozpočtu kolem 300 miliard ročně-to jsou ty neodhalené kauzy.

Pravicová politika je jen o tom, aby se výdaje státu na sociální sféru snížil ze 600 miliard na mnohem nižší částkum aby více zbylo na financování tajemných cílů našich NWO stran!!!!ZAMĚŘME SE SYSTEMATICKY NA TOKY PENĚZ, s panem Michálkem souhlasím s tím, že zde máme ještě hodně fondů, z nichž se ztrácí podobné množství peněz,a ty jsou netransparentně neveřejné!!!!
Jsou to peníze z daní, z příjmu státu, z evropských dotací, apod. A tyto peníze se přesunují neznámými způsoby. Jako národ budeme muset přitlačit na kontrolu celého finančního saystému!!!!
19. 12. 2010 | 16:00

hoven napsal(a):

mb,
právě že neví. nikdo neí, jak to bylo. nejsme před rokem 89 aby o vině a nevině rozhodovalo rudý právo a zmanipulovaný veřejný mínění. pravní stát funguje podle jiných principů. nakonec je to zakotveno i v ustavě, na kterou se ceplisti a pravdoláskaři tak rádi odvolávají. bohužel ji neznají, stejně jako většina komunistů nikdy nečetla marxe....
19. 12. 2010 | 16:01

mb napsal(a):

hovene ... nemůžete / nesmíte ignorovat realitu ...

pět na stole v českých
člověk životní prostředí neničil a neničí
kapříci připluli ...
takhle si ten drobil stranicky nepomůže, když trochu nepomůže té straně no ni ?
jestli chcete být náměstkem, tak to prostě zničte a odpřisáhněte že nikde nic už není ...

BLAHOSLAVENÍ HOVENOVÉ CHUDÍ DUCHEM NEBOŤ JEJICH JEST KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ

amen .... příjemný advent a narození spasitele ...
19. 12. 2010 | 16:05

hoven napsal(a):

mb,
už sem to někde psal, pokud se veme jenom druhá část věty o zničení těch dukazu a odstřihne se ta první, "bud s tím jdete na polici", tak to samozřejmě dává uplně jinej smysl, a tohle přece nikam nevede. já ten rozhovor drobil-michalek četl celej.
19. 12. 2010 | 16:09

mb napsal(a):

to hoven ... takže máte jasno kde je pravda , kde je lež ... co je dobro, co je zlo ...

ještě že máme ty etické hodnoty a standardy ...

umíme odlišit pravdu od lži ...

ještě že jsme tak eticky vyspělý národ hrdinů ...
19. 12. 2010 | 16:15

Jemnický napsal(a):

Pěkně jsi to, bratře Václave, napsal, moderní styl, konec otevřený.

Jenže pak se přikolébal valibuk Jirka P, odstrčil to nedochůdče Bohouše S, napřáhl na Hášu ruku, podal mu jednosměrnou na Pendolíno do Brna. Tam se Háša svalil do hejtmanské sesle, utřel opocené čelo na temeni a byl rád, že projel tím nečasem na vysočině a s těma klukama z Prahy nemá už nic společného.
Valibuk Jirka se rozhodným krokem vybral ke Strakovce, rozrazil dveře řka: „Nazdar soudruzi, vy máte dluhy, my máme dluhy, ekologii je třeba podporovat a Praha potřebuje čističku, sraček je tady dost“.
Výběrové řízení vyhrála firma s akciemi na doručitele, které držel zrovna, hádejte kdo?. No jistě, Staník usměvavý. Byla to nejlepší nabídka. Aby se Jirka a tygřík Péťa nehádali, každému dal na zalepení dloužků balík a ještě mu zbylo na nějaké ty vedlejší výdaje na Floridě.
Pak se zjistilo, že tam nějaký úřednický ňouma špatně napsal desetinnou čárku, stavba se trochu prodražila, ale akcie už byly v jiné pařátě.
Jo a co ten Michálek? O takový historie mlčí, nejspíš dostal pár let za rozvracení demokracie. Soudil ho nějaký ten žák Ksyndla.
Tak alou do postýlek milé děti, lehněte si na pravou nebo levou stranu a ať se vám zdají pěkné demokratické sny.

Váš Jemnický
19. 12. 2010 | 16:17

hoven napsal(a):

mb,
ale já tady celou dobu píšu o tom, že v tom jasno nemám a že v tom jasno nemá nikdo. v právním státě nikoho nelze odsoudit na zakladě kampaně nějakých novin.
19. 12. 2010 | 16:24

ZAM napsal(a):

Zdeněk Brom:
"A to je vše, co umíte?"
Vlk toho umí víc. Můžete být rád, že jste (zatím?) nebyl "poctěn" hulvátskými nadávkami a vyhrůžkami brachiálním násilím. Jde o psychopata, kterého nikdo zde léčit nebude.
19. 12. 2010 | 16:25

mb napsal(a):

jistě ... kampaň novin ... nevidím zlo, neslyším zlo ...

zajde národ český na hoveny nebo zajde na něco/cokoli jiného ... ?

Klaus podporuje Drobila ...

orel orlu gauner gaunerovi oči nevyklove ...
19. 12. 2010 | 16:26

hoven napsal(a):

mb,
pokud má odejít drobil, tak john tuplem.
19. 12. 2010 | 16:26

hoven napsal(a):

mb,
jak jsem už psal, věříte jenom tomu, čemu chcete věřit.
19. 12. 2010 | 16:27

Tenco napsal(a):

Já si myslím, že vláda by se měla rozpustit a místo vládnutí by se měl používat hovnův instinkt.
Ušetřilo by se na mzdách, otopu , místnostech a v kraji by zavládl znovu klid a mír.
Prostě znovu by se vrátila vláda věcí tvých do správných hov....ehmm..tedy rukou.

hoven
Proč by měl odejít John a kam ?
19. 12. 2010 | 16:31

mb napsal(a):

alternativní scénář popsalo mnoho lidí ... kdyby šel michálek na policii ... tak to unikne a policie nic nevyšetří ...
přece si neděláte iluzi/e ...

moravec se opakovaně ptal politiků aby mu jmenovali jedinou korupčně politickou kauzu, která byla za posledních 5 let dotažena do konce s usvědčením a potrestáním viníka

Hovene jste opravdu tak blbej, nebo si na to jen hrajete ...

a nejste schopen připustit že ods je banda grázlů, hladových psů a mafiánských kmotrů ???
19. 12. 2010 | 16:32

hoven napsal(a):

mb,
tak předně si nemyslím, že pokud by šel michalek na policii, tak se nic dít nebude. mam v policii elementární důvěru, k některým speciálním utvarům vysokou. skutečně nejsme v rusku, aby se bál jít na polici s podezřením z korupce. to odmítám. za druhý si nemyslim, že ODS je banda grázlů. dokonce si to nemyslim ani o čssd a to už je co říct. spiše si myslim, že vy mate nějakej vnitřní problem.
19. 12. 2010 | 16:40

hoven napsal(a):

mb,
osobně si myslim, že jeidný výsledek tehle kauzy bude rozštěpení VV. doufám, že pravice zastane ve většině.
19. 12. 2010 | 16:43

mb napsal(a):

už jsem jednou psal, že vám vaši důvěru k policii ... ( většina je zřejmě dobrá, někteří jsou špatní ) závidím ... je pravděpodobnost hraničící s jistou že by to UNIKLO ...

dosud totiž uniklo vše z korupčních kauz ... tam kam nemá ...

takto se veřejnost alespon dozví kdo je kdo ...

ač se budete snažit namluvit že je to jinak ....

mám vnitřní problém že žiju ve státě kde prezident je táta tunelářů / korupčníků ...

vadí mi že je to mainstream ...

třeba se to změní, třeba ne ...

ať pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí .... s pozdravem
19. 12. 2010 | 16:45

hoven napsal(a):

tenco,
protože podle meho nazoru je john na řizení ministerstva vnitra nekompetetní. měl by se vrátit do bulváru a objíždět s kamerou smrtelný bouračky a vraždy , aby nalákal diváky.
19. 12. 2010 | 16:47

Teofil Opyc napsal(a):

A zapomněl jste dodat, že dělníci z odpolední směny na podporu názoru prezidenta přijali hodnotné závazky a žádají co nejpřísnější trest rozvracečům.
19. 12. 2010 | 16:49

hoven napsal(a):

mb,
važim si klause, díky za něj. diký klausovi nepropadám uplné marnosti v te zaplavě blbosti, která se na nás valí ze všech stran.
19. 12. 2010 | 16:51

mb napsal(a):

hovene ... užijte si svého / vašeho klause ...

já z (vašeho) Klause bliji ...

díky klausovi propadám úplné marnosti obklopen záplavou blbosti, která se na mě valí ze všech stran ...
19. 12. 2010 | 16:56

vaclavhorejsi napsal(a):

hoven:

"važim si klause, díky za něj. diký klausovi nepropadám uplné marnosti v te zaplavě blbosti, která se na nás valí ze všech stran."

Ano, dnes na Prime napr. rikal, ze evropske zeme zvolily spatny socialni model a mely by si vzit priklad z Indie a Ciny.
Je to gigant...

..
19. 12. 2010 | 17:00

hoven napsal(a):

mb,
příjemné blití
19. 12. 2010 | 17:01

mb napsal(a):

děkuji za přání hoven, pro vás: příjemné užívání si klause ...
19. 12. 2010 | 17:03

mb napsal(a):

duševní gigant ... zkopíruji s dovolením ... :

Český prezident ... je pozitivním vzorem ...

Může být příkladem pro nás všechny vobyčejný lidi ....

Prezident Klaus nekrade ...

a nezastává se zlodějů ...

Všechny lumpárny bez mrknutí oka trestá ...

Prezident nevěří na žádné chimérické globální oteplování ....

Je to příklad pro nás všechny ....

čistej, rovnej, neúplatnej člověk ....

kterej vždycky drží slovo ...

a žádným lumpům, defraudantům, tunelářům, gaunerům, mafiánům a mafiím v žádném případě a nikdy jim nepomáhá ...

naopak .... trestá je ... a jde všem lumpům po krku .....

jde příkladem ... rozlišuje čisté a špinavé peníze ... ví jak potrestat lidi, kteří tyjí z organizovaného zločinu ....

VÁCLAV KLAUS JE TEN NEJLEPŠÍ ČLOVĚK Z NÁS .....

ať žije navěky !!! (amen)
19. 12. 2010 | 17:05

Petr Havelka napsal(a):

Pane hovene,

právě Klaus ohýbá skutečnost podle sebe :)

Nechápu, že se najdou takové "spousty", které mu ty jeho profláklé manipulace žerou.

Je to jednoduché:

Klaus nemá rád Johna a VV.

Nemá rád Zelené.

Drobil byl jeho gusto na MŽP

Klaus nikdy, ještě jednou, nikdy neměřil každému stejně.

Naopak, někdy je schopen, přímo přeokatě, mhouřit účelově oči.

Rád nálepkuje.

Nevážím si ho, jeho vliv na uplynulé dvacetiletí je zhoubný.
19. 12. 2010 | 17:05

Kritik napsal(a):

Skutečné odhalení pravé podstaty skutečných nepřátel lidu a jeho krvavě vybojované svobody došlo konečně naplnění v tomto článku.

Gratulujeme!!!

Hrome, teď si uvědomuji, neříkal něco podobného prokurátor v nějakém vykonstruovaném procesu v padesátých letech? Pak že se dějiny neopakují!
19. 12. 2010 | 17:07

hoven napsal(a):

profesor,
já se na primu nedíval. takže to nemužu komentovat. EU vybudovala svuj sociální stát na ukor takových dluhů, že už neni schopná je řešit. to furt lidi levicovýho smýšlení nechápou. nechapete realitu.
19. 12. 2010 | 17:16

Pepa Řepa napsal(a):

Embéčko
ať žije navěky !!! (amen)
------------
Děláte sice pokroky, ale k beatifikaci a kanonisaci je- pokud se nepletu- třeba tří základních předpokladů.

1. Mučednická smrt dotyčného.
Tady máte směle nakročeno, abyste se o splnění této podmínky postaral.

2.Pár zázraků
Kdo hledá, najde.

3. Souhlas Svatého otce.
Tady bych viděl určitý problém, zvláště po srovnání s turistickým spolkem.
http://psi-turistak.webgarden.cz/

P.S. webgarden?
Že by se sláva zahradnického kolegy rozšířila až k K.V.?
19. 12. 2010 | 17:27

hoven napsal(a):

havelka,
nikomu žadne manipulace nezobu. jenom se občas velmi zřídka stane, že mi některý politik mluví z duše a klausovi se to povede nejčastěji ze všech.
19. 12. 2010 | 17:31

mb napsal(a):

pepa posílám vám k ježíšku monte montomeryho ... užívejte dle libosti ... (monte v malých i velkých dávkách neškodí v jakémkoli množství ... )

https://www.youtube.com/watch?v=Q8_6aa-TTvI
19. 12. 2010 | 17:34

Lex napsal(a):

Zdeněk Brom
Nemohu akceptovat Vaše stanovisko. Naproti tomu mám dost důvodů setrvat na svém, že Vaše vyjádření zde (pod tímto článkem) mají skutečně podobu bezobsažných klišé, kritických stylizací vlastních těm, kteří ani vlastní názor na řešení tak nebo onak vyřešených záležitostí nemají. Jen kritiku, explicitní nebo implicitní.
Neodpověděl jste ani na moji přímo položenou otázku, jak byste si představoval to řešení v Praze (tam to bylo jednoduché, byly jen TŘI možnosti), a jaké by mělo výhody proti tomu současnému. Vaše formulace v tomto směru přitom nemohou nenaznačovat Vaši preferenci TOP 09, jakkoliv ji popíráte. O ponor do problémů jiných měst, kde podobně vyřešili volební výsledek Vás už raději ani nežádám. Přitom podotýkám, že ani mi to řešení nemusí být milé, ale protože nevím, neznám místní podmínky a důvody takového kroku, tak to neřeším. Na rozdíl od Vás, který přednesete proklamace, ale také nevíte, jen se domníváte nebo přímo tvrdíte, že za tím je levárna.
Neopdověděl jste ani na přímou otázku autora 08:45:19.
Sorry.
A ještě tohle: O plytkosti Vašich pohledů na některé věci a o jejich hodnocení cestou oněch "klišé" svědčí i poslední odstavec Vašeho vstupu 18.12.2010 20:06:24. Oběma hlavním stranám totiž bylo od počátku nad slunce jasné, že žádný "plán B" ohledně sestavení jiné politické vlády neexistuje. Jen předčasné volby. S celkem předpokládatelným výsledkem - po Topolánkově vládním bačování opřeném o pěběhlíky a brdský radar spolu s batohem zákonů, o nichž (radaru ani těch zákonných změnách) nebylo ve volebním programu z ničehož nic. Nic než povolební Dalíkovo "Budeme s nimi jednat a pak je kopnem do prdele" - pan Stejskal promine - citát.
19. 12. 2010 | 17:35

Kelt napsal(a):

Hoven-podstatná jména vlastní se píší na začátku s velkým písmenem.
To zmačknete prstem levé ruky první klávesnici druhé řady od spoda a potom příslušné písmeno.
19. 12. 2010 | 17:38

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Aktive,

"jako národ můžeme tlačit" - až se posereme.Není v moci nějakého národa aby změnil politiku své vlastní vlády.
To by se musela znovu opakovat krvavá historie,poněvadž na nějaké samety,a domluvy politická mafie uvyklá poroučet bez odpovědnosti NEDÁ.

Blahobyt,této společnosti je pořád tak velký,že si nikdo ORGANISOVANĚ nedovolí ozbrojenou oposici.
To lze praktikovat v zemích,kde je totální bída alespoň 60% obyvatelstva,a ozbrojené složky mají tendenci "dělat pořádky".
Do tohoto stavu jsme nedospěli a myslím,že ani nedojdeme.

Pro nás je klasická cesta postupného úpadku,devalvace měny,odchod investorů,odliv pracovních příležitostí,příliv imigrantů a konec jakéhosi sociálního smíru,poněvadž s koncem schopností státu vyplácet sociální dávky a důchody,také skončí jeho funkce.
Nechtěl bych se dožít této doby!

Ano jakákoliv vendeta za politické činy je zákonem vyloučena.
Poslanci svým předevčerejším hlasováním prakticky opět a definitivně odmítli ODPOVĚDNOST za svoji dobře zaplacenou "PRÁCI"!

Podívejte na třebas tuto diskuzi:
Naprostá většina se utápí v poukazování na zhovadilé politické osobnosti,kritizuje,dehonestuje a pomlouvá,- přestože není schopna posoudit,kde končí seriozní informace a kde manipulace chytřejších.

Do této atmosféry se ještě vmontují různí levicoví intelektuálové,kteří jsou ochotni se považovat za elitu národa a z tohoto titulu provokovat a mlžit.

Už mě to zde opravdu těžce nasírá.
Asi to tady ukončím a budu zbytek času dělat něco,
co mě spíše uklidní než nasere.

Jinak se mějte.Ivan.
19. 12. 2010 | 17:50

hoven napsal(a):

kelt,
všechno píšu s malym
19. 12. 2010 | 17:52

stále rebel napsal(a):

Pro hoven.
Cituji:
"EU vybudovala svuj sociální stát na ukor takových dluhů, že už neni schopná je řešit."

Demagogie pravicového .....

Například Británie měla v roce 1945 dluh přes 200 % HDP
http://econ.economicshelp.org/2009/03/historical-national-debt.html

Evropa dluhy splácela až do poloviny sedmdesátých let a příchodu neoliberální idologie a demagogů tvého formátu.
19. 12. 2010 | 17:53

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

No vidim, ze jste taky katolik na baterky - svati prece nemusi zemrit mucednickou smrti!

Vase znalosti o islamu jsou mnohem dukladnejsi!

Nevim, ale tusim vasi nadchazejici konverzi k islamu a s tim souvisejici zmenu jmena (Jusuf al-Bandzar)...

..
19. 12. 2010 | 17:54

Zdeněk Brom napsal(a):

Lex:

Jestliže vyvodíte z několika odstavců zde v debatě, že preferuji TOP 09, pak k tomu mohu napsat jenom to, že se hluboce mýlíte. Tady jste ujel - a hodně.
19. 12. 2010 | 17:55

Andrea napsal(a):

Pan president Klaus má skvělý humor, už i VH pochopil, od koho se učit. Až na ten poslední míček. Už aby bylo po církevních restitucích.
19. 12. 2010 | 17:59

Ivan Hochmann napsal(a):

No prosím podívejte na Pana Lexe!

Tak inteligentní a vzdělaný člověk ....
a nezmůže se na nic kloudného,než konstatování hovadin minulých odsáckých vlád.

A nám ostatním bude vyčítat "plytkost pohledů a nekompetentnost závěrů".
Oč Vám pane Lexi zase jde?
Teoreticky jste bez šancí postihnout příčiny stavu prostým právním náhledem.
Nejste schopen soustředit takové penzum informací potřebné k objektivním závěrům a i kdyby...tak nemáte žádné páky jak tyto procesy zvrátit.

Můžete jen konstatovat a to je dost málo.Navíc si neuvědomujete,že VAŠE STRANA MINCE je stejně rezavá jako ta ,na kterou sbíráte informace o nezákonných činnostech.

Ivan.
19. 12. 2010 | 18:02

hoven napsal(a):

stále rebel,
v roce 1945 neexistovalo euro. to je ten podstatnej rozdíl. dluhy se samozřejmě řešit dají, splacením, bankrotem, inflací. ale to by musela mít EU silnou centrální federální vládu a to nikdy mít nebude. takže zbývá rozpad eurozony. to je v podstatě podle mýho nazoru hotová věc, kterou nic na světě nedokáže zastavit. at tak nebo tak, EU čeká velkej propad. američani mají větší dluhy, ale oni maji mechanismy jak si lízat rány. evropa je nemá.
19. 12. 2010 | 18:08

habitant napsal(a):

Klaus byl,je a zůstane především bývalým bankovním úředníke.
Ten si nemusí dělat svědomí s původem peněz,ani co napáchají až banku opustí.
Právě podobná intaktnost vůči realitě je Klausova nejhorší státnická vlastnost.
Na ves se valí Tsunami,starosta si hlavu z velké vody příliš nedělá.To je Klaus.
Klaus ví OBECNĚ ,že Evropa blbne se spoustou sociálních modelů politik a klimatockých faktorů a zabývá se právě poukazem na přednostní positiva v tomto ohledu Indie a Číny.Tedy my si myslíme,že Rusové a Němci do nás vidí,máme pocit,že nás chápou.Ale my nechápeme Slováky a Maďary.Jenže velcí kováři Německo a Rusko a malí kováříčkové Slovensko a Maďarsko.V této chvíli,kdy Klaus upřel zrak nedlouho po návštěvě Benedikta daleko k Tibetu-Indii a Číně-nám před barákem probíhá v nejtěsnějším sousedství drastický zvrat Slovenska a Maďarska a co má Klaus pod nosem náš dalekozraký nevidí.Ale častěji je třeba chodit ke kováříčkovi než ke kováři.Klaus opět zaspal pro národ něco sehnat a udělat.
Spustil kdysi kuličku kuponové privatizace a už se nestaral o to,že vytvoří právní chaos,spekulativní nepotřebný kapitál,morbiditu,vraždy denně,ztráty peněz šetřílků,sesuv ekonomiky a také korupci od nevidím do nevidím,spojenou s absencí účetnictví.
19. 12. 2010 | 18:09

vlk napsal(a):

Brom
Neberu KAŽDOU diskusi jako boj. A neberu každou zmínku o mé osobě jako osobní útok. Ale rozlišuji velmi mezi tím, když si někdo se mnou chce vyměnit názor či argument a když mne někdo dehonestuje. Navíc bez jakéhokoliv zjevného důvodu.
Jako jste to provedl vy.
Pokud někdo navíc udělá kategorický závěr typu, že v nějaké skupině jím jmenovaných lidí jsem proto, že… .. jako jste to udělal vy , nemůže s e schovávat za to, že nerozumí mému postoji.
V tom případ ě vám nic nebránilo zformulovat otázku na můj postoj. Navíc jste byl přírodovědcem na jeho zřejmou chybnost upozorněn, než jsme se do hry vložil. Kategoricky jste trval na svém. Žádná pochybnost. Chvíli jsem dnes předpokládal, velmi naivně, že jste poněkud větší formát. Už jsem z toho omylu vyléčen.
A píšete, že to co děsí vás děs i mnohé sociální demokraty? Nebyl by prosím nějaký příklad? Sem s ním.! Doložte svoje slova. A mimochodem, neuniklo vám náhodou, že nejsem členem žádné politické strany? A ni jsme nikdy nebyl a pokud při zdravém rozumu zůstanu, ani nikdy nebudu.
A ohledně těch novin – unikáte dost kluzkým způsobem z jednoduché otázky. Dám vám to tedy polopaticky. Normální člověk přistupuje k článkům nezaujatě. Pokud má zájem o informace. Kádrovák má přístup jiné - nezajímá ho co kdo píše, ale kdo co píše a v jiné formě kde to píše.

SuP
Ten slušný člověk má být jako Brom? V tom případě , když vidím , jak s e trapně vykecává, byv chycen dokonale na hruškách, mi to rozhodně nevadí.

A koukám , že se mne stará další nick. . Oproti dřívějšku –ZAM. Podle dikce a slovníku bych si vsadil na Matyáše.
19. 12. 2010 | 18:15

stále rebel napsal(a):

Pro hoven.
Na čísla žvanění o něčem jiném.

Je to tak: dluhy jsou zpravidla tam, kde vládnou gauneři a gauněři jak už to bývá, jsou asociálové.
19. 12. 2010 | 18:16

ZAM napsal(a):

Lex:
Řešení v Praze (teoretické i skutečné) je nabíledni: Teoreticky logické by byla koalice TOP09+ODS vzhledem k blízkosti programových východisek a avizované protikorupční vůli (i ze strany nového lídra ODS), na tom by však ODS jako slabší člen prodělala. A tak přišlo prakticky logické řešení, kdy poražení ve volbách se spojili (výstižněji: sčuchli), aby si navzájem prospěli. Starou gardu ODS mírně přelakoval nový lídr a ČSSD se dostala blíže k lizu, u kterého ostatně byla i za dob její ´opozice´. To je základ nově zvoleného vedení Prahy a protestů pražských občanů.
19. 12. 2010 | 18:25

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Byv chycen na hruškách?

A kdo nám tady před volbami vnucoval ČSSD a pak píše uplakané blogy o defraudaci hlasu? :)

Co vadí členům - arogance, příšerná arogance, která odpuzuje staré členy a odhání mladé.

Z novin se nevymlouvám. Prostě je nečtu.

Vnímám ve Vašem textu i další řadu osobních urážek a invektiv, ale vlčit rozhodně nehodlám.
19. 12. 2010 | 18:32

ZAM napsal(a):

vlku,
specielně Vám zopakuji už v diskuzích uvedené, že jsem si změnil nick především proto, aby moje identita nebyla na ráně Vaším hulvátským způsobům. Evidentně jste psychotik a měl byste se léčit, pokud tak již nečiníte. Připomínáte chování MUDr. Ratha.
19. 12. 2010 | 18:32

jetotukormoran napsal(a):

Fsadim sve jete moccasiny, ze v tomto(pro soudruhy radostnem obdobi) dojde k hromadne kopulaci a pareni.
Vlk - vlcta, prasata -selata, a u Paroubku za devet mesicu i trojcata .
Ruda udernost populace cr se zvysi na cca. 8 milionu.
19. 12. 2010 | 18:34

Zdeněk Brom napsal(a):

ZAM:

Dovolím si jen malé poznámky k Vašemu poslednímu vstupu:

a) Plně chápu změnu nicku, protože je to strany pana vlka skutečně nápor. Je velký nešvar naší země, že si pleteme rovinu věcnou s rovinou osobní a mnozí mají potřebu prostě bušit do emocionálně citlivých míst toho druhého.

b)K panu Rathovi. Jeho slovní výpady mne hodně vadí, ale je fakt, že mnoho důvěryhodných lidí, kteří s ním jednali vyprávějí o člověku, který dokáže vnímavě naslouchat a věcně řešit problémy. Neobhajuji ho, jenom dodávám pro dokreslení.
19. 12. 2010 | 18:47

Zdeněk Brom napsal(a):

ZAM

Omluva za chyby:

.... je to ZE strany ...
výpady MNĚ ....
19. 12. 2010 | 18:48

ten co se nepodepisuje napsal(a):

Pan profesor Václav Klaus je nejlepší a nejvzdělanější president hned po TGM.
Pan president se nikdy nemýlí.

Pane profesore Hořejší, 2OO x napsat a naučit se zpaměti.

Myslím to smrtelně vážně - oboje.
19. 12. 2010 | 18:50

ZAM napsal(a):

Zdeněk Brom:
Možná vlk také v reálu dovede citlivě naslouchat. ☺ Tady se však projevuje slovně hulvátsky přesně stejně jako Rath (o kterém btw. mám docela přesné informace z odborných kruhů).
19. 12. 2010 | 18:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy