Tajná Dohoda a obdivuhodně suverénní premiér

22. 12. 2010 | 08:52
Přečteno 20603 krát
Včerejším elegantním vyřešením aféry s udavačem na Ministerstvu životního prostředí, zosnované nepřáteli svobodného trhu a tolik potřebných reforem, učinila vládní koalice evidentně velký krok správným směrem.

V první řadě se potvrdilo jak silnou vůdčí osobností je pan premiér. Dokázal přimět pana prezidenta, aby přerušil své obvyklé předvánoční rozjímání a zapojil se pod premiérovým vedením do práce. To není malý výkon!

Novým a vskutku osvěžujícím rysem dosaženého řešení je Tajná Dohoda.
Koaliční strany tak opustily onu trapnou hru na otevřenost, kterou s námi už 20 let hrají všechny strany. Všichni stejně víme, že se důležité věci veřejně nevykládají. Proto tleskám té otevřenosti, se kterou nám to teď vládní strany říkají.
Ano, charakteristickým rysem světa, ve kterém žijeme, je paradoxnost, vyjádřená např. onou všeobecně známou poučkou, že svoboda je poznaná nutnost (což můžeme též interpretovat tak, že svoboda je vlastně nesvoboda, že...). Podobný princip se běžně uplatňuje v tom, že ušlechtilých humanitárních cílů je dosahováno např. bombardováním. Nyní se tento princip krásně projevuje v české politice tak, že skutečná a nefalšovaná otevřenost je vlastně Tajemství.

Obzvláště bychom to měli ocenit u strany Věci veřejné, jejichž název svádí nyní mnohé k prvoplánové kritice založené na zdánlivém rozporu mezi jejich názvem a onou Tajnou Dohodou, která zásadním způsobem zachránila šance na provedení hlubokých reforem spočívajících v důsledné privatizaci systému penzijního, sociálního, zdravotnického, školského a výzkumného, a v zamezení plýtvání penězi úspěšných daňových poplatníků ve prospěch neúspěšných, líných a nepřizpůsobivých spoluobčanů.

Doufejme, že po nynější zásadní stabilizaci a stmelení koalice se už brzy dočkáme i realizace zásadních reforem politického systému, o kterých již dávno mluví někteří tankoví myslitelé a poradci blízcí dnešní vládě.
V první řadě by to mělo být zrušení nesmyslného socialistického přežitku všeobecného volebního práva, které absurdně klade na roveň chronického pobírače sociálních dávek a úspěšného podnikatele, politika, rentiéra či burzovního makléře, který plní státní pokladnu svými absurdně vysokými daněmi (a není pak divu, že potom raději odchází do nějakého daňového ráje).
To je ostatně další bod, který by měl být urgentně řešen (my optimisté doufáme, že je předmětem Tajné Dohody) – zavedení skutečné rovné daně z příjmu, tedy nikoli ve smyslu stejného procenta z příjmu, ale v jedině správném smyslu absolutní částky.
To by samozřejmě mělo být spojeno se zásadní redukcí našeho obludně rozbujelého systému různých pastelkovných a jiných sociálních dávek.
Měli bychom se v tomto směru co nejvíce přiblížit systému čínskému a indickému, a tak se opět stát ve vztahu k těmto nefalšovaně tržním zemím konkurenceschopnými, jak velmi správně upozornil v neděli na Primě pan prezident.

Jediné, co ještě chybí ke zcela bezproblémovému naplňování všech těchto smělých záměrů je to, že k ústavní většině chybí koalici dva, pouhé dva hlasy. Pevně doufám, že se podaří využít vyjednávacích schopností členů bývalé Topolánkovy koalice a tyto chybějící hlasy získat přesvědčováním zodpovědných poslanců v řadách opozice (primárně ČSSD, která takovýto nezištný potenciál zodpovědnosti již prokázala v nedávné minulosti). Doufám, že v tomto směru nezůstanou ležet ladem zkušenosti např. MUDr. JUDr. Ivana Langera.

Shrnuto – všechno zlé je k něčemu dobré. Naše vláda (a speciálně pan premiér) vychází z té (pseudo)aféry posílena, koalice zesílila další dávkou tmele upřímné důvěry a veřejnost se může těšit na postupné odkrývání jednotlivých bodů Tajné Dohody. Bude to napínavé a věřím, že se to setká se souhlasem a masivní podporou všech občanů, kterým leží na srdci budoucnost této země.

Bylo by krásné, kdyby se opět, tak jako před 21 lety zaplnila náměstí a lidé projevili své odhodlání podpořit směřování k lepším zítřkům a odmítli vše, co k dosažení těchto cílů brání.

Svým případným kritikům v diskusi otevřeně říkám – MYSLÍM TO UPŘÍMNĚ!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Tenionen napsal(a):

Ano, žijeme stále lépe a radostněji...
22. 12. 2010 | 09:00

Ondřej napsal(a):

Pan Hořejší mě skrze své poslední komentáře, především ke kauze Drobil ujišťuje, že bohužel i mezi vědci je velmi silná a neoliberální klika. Jeho vytrvalá obhajoba ODS a její korupční politiky mě děsí. Zvlášťě vidím-li chldné využívání vědecké racionality v praxi. Pane Hořejší - jde z Vás strach !!
22. 12. 2010 | 09:08

Targus napsal(a):

Václav Hořejší zcela zbytečně a skromně pomlčel o skvělém plánu, kterak se ještě zbavit nepohodlných vyžírků bivakujících tu či onde. Takové tábory, kde by se výše uvedení koncentrovali a byla by jim zde poskytována adekvátní péče, to je přeci ta nejušlechtilejší myšlenka, jaká kdy koho napadla.
Nezvedení neplatiči paušální absolutně stejné daně by zde trošku popracovali, trošku pospali, sem tam by možná i byli na chvíli puštěni za dráty (nevadí, že ostnaté). A dokonce by byli i zdarma střeženi, aby jim nikdo nechodil ubližovat.

Zemský ráj to na pohled.
22. 12. 2010 | 09:11

DH napsal(a):

Pane profesore, klobouk dolů. Málokdy je k přečtení tak fundovaný, promyšlený, originální a přitom hluboce pravdivý text.

Jsme jedné duše, jehoho myšlení, vy i já.

Rád bych vykřičel do světa svou radost, svoje vřelé uznání nad geniálními politickými schopnostmi našeho milovaného prezidenta. Jako už mnohokrát, reprezentativní prostory pražského Hradu, umocněné výjimečným charakterem, mravní pevností a intelektuální skvělostí našeho nadstranického prezidenta, dokázaly uklidnit rozvášněné politické persóny, ukázat každému aktéru jeho místo a zcela transparentně a férově vyřešit toto politováníhodné nedorozumění.

Férovost a nadstranickost, to jsou klíčové vlastnosti, spolu s neomylným politickým instinktem a dokonale zúročenými státnickými zkušenostmi, které jsme měli možnost pozorovat zblízka.

Držme naší vládě palce v jejím nelehkém usilí o spravedlivé a demokratické rozdělení veřejných peněz, v souladu se zavěry příslušných grémií a poslaneckých klubů. Já, jako zodpovědný volič jsem rád, že moje vůle byla vyslyšena a nekalé rejdy socansko-estébáckých stvůr zmařeny v zárodku.
22. 12. 2010 | 09:13

neo napsal(a):

Máte pravdu. Skutečně rovná daň by byla jen absolutní částka,ale je vidět, že rudoši ve vás zanechali stopy, neb upírat volební právo může opravdu jen komanč, Hořejší nebo Joch či Jech či jak se ta kreatura jmenuje
22. 12. 2010 | 09:13

almost glossed™ napsal(a):

Jak píše kdosi na vedlejším blogu, my ty báječné hospodářské a protikorupční reformy prosadíme,i kdybychom je měli prosazovat jen s pomocí kriminálníků.
22. 12. 2010 | 09:16

jih napsal(a):

Pane Horejsi s vasim blogem to jde nejak z kopce. Pani Tenionen a Ondrej vas blog zrejme necetli a ja darmo mluvit. Tak vam preju apon neco peknyho pod stromecek a hodne krasnych doktorandek
22. 12. 2010 | 09:16

Belgičan napsal(a):

Klaus a Nečas musí převzít za své jednání odpovědnost a abdigovat.
22. 12. 2010 | 09:20

BK napsal(a):

Pro definitivní potvrzení naší cesty k radostným neoliberálním zítřkům by nyní měl přijít tvrdý, exemplární trest pro všechny rozvraceče a sabotéry na všech ministerstvech a vysokých postech státní správy, pro všechny ty, kteří se snaží protikorupční vládě házet klacky pod nohy.
Tedy pro pana Michálka.
22. 12. 2010 | 09:20

žena napsal(a):

Vřele doporučuju Život a dílo - komplet 4 CD - Vodňanský a Skoumal

CD1- S ÚSMĚVEM IDIOTA - mj.:
- Umění odejít aneb Já a my
- Kdyby se mě někdo na něco ptal
- Názorové střety
22. 12. 2010 | 09:20

Drzá zrzka napsal(a):

♫♪♫♫ Veeeeselé váááánoční hoooody,
zpívejte, dítky koledy
o tom co se vskutku stalo,
že se lidem narodilo děťátko... a jmenuje se Tajná dohoda. :o)
22. 12. 2010 | 09:22

Jozasbasintis Lots napsal(a):

Vedle volebního zákona by se měl taky upravit, nebo zpřísnit t.zv. náhubkový zákon,aby kde jaká "socka" nemohla napadat a hanit skvělé reformní plány.
O to se snad postará "JUDr" marek Benda.
22. 12. 2010 | 09:23

JF napsal(a):

pane Hořejší: vy mi vidíte do hlavy?

Jen se raději ptám,to abych nebyl označen za tajemného.

ps: jste vědec, tak bych předpokládal že víte jaký je rozdíl mezi tím jak co vypadá a jaké co je. Docela magie. Je to tajemné?

klidně mi můžete odpovědět a poodhalit nějaké tjemství ;-)))))

já už si to nějak přeberu ...
22. 12. 2010 | 09:24

Honza napsal(a):

a já jsem si myslel, že moudrá politická satira zkončila po roce 89.
Pane Hořejší - děkuji, přeji Vám a Vám nejbližším hezké prožití svátků vánočních, .... po hodně, hodně dlouhé době si musím ale znova připomenout a v duchu proprosit:
Svatý Václave, vévodo české země nedej zahynouti nám, ni budoucím..."
stále mi v uších zní slova jedné básně napsané před Mnichove:
... kůň bronzový, kůn Václavů se včera v noci třás a k níže kopí potěškal..."
22. 12. 2010 | 09:26

Ládik!!! napsal(a):

Co furt máte s tou tajnou dohodou? Vždyť se veřejně ví, že je tajná, tak co chcete?
22. 12. 2010 | 09:33

žena napsal(a):

Drzá zrzka

Tajná :-(

Znám Tichou dohodu - Elia Kazan

Film z roku 1969
Potomek řeckých emigrantů už s anglickým jménem Eddie Anderson, je velice úspěšný muž, kterému se splnil americký sen. Pracuje u reklamní agentury, kde má vysoké postavení, pěknou manželku z dobré rodiny, vilu s bazénem a velké konto v bance. Není však vnitřně uspokojen a sám neví proč. Tento film je volné pokračování předchozího Kazanova románu a filmu AMERIKO, AMERIKO.
22. 12. 2010 | 09:33

Vosavbotě napsal(a):

Pane Hořejší,

zcela s Vámi souhlasím. V absolutistické monarchii, jakou je Česká republika je zkrátka zvykem, že v kritických okamžicích rozhoduje panovník. Proto byl přece oánem Bohem a zemským sněmem zvolen, by vládnul. Lůza pochopitelně nemá žádného práva chtít po vladaři, aby vysvětloval své kroky.

Ať žije náš osvícený monarcha, první mezi Českými pány!
22. 12. 2010 | 09:38

martin napsal(a):

Pane profesore, díky a krásné svátky!!!

na ubohého bankovního ouředníčka nea nedejte:-))
22. 12. 2010 | 09:39

JF napsal(a):

oprava: "Jen se raději ptám,to abych nebyl označen za tajemného."

Natož za Tajného ... ;-) to by mi ještě zbývalo. tajný třeba agent ... no ale proč vlastně ne ;-)))

ps: lidem do hlavy nevidíte ať třeba melou páté přes deváte, slibují hory doly, třeba demokracii a svobodu. Berte to tak.

Nebo Vy jim do té hlavy opravdu vidíte? Vědec ví, laik se diví ??? Nebo jak? Prosím pomožte !!!
22. 12. 2010 | 09:41

D3T napsal(a):

A mne se to nelibi.
22. 12. 2010 | 09:47

vaclavhorejsi napsal(a):

JF:

"Nebo Vy jim do té hlavy opravdu vidíte?"

No jiste, my jsme ted uspesne vyresili grant MPO (dotace 29 milionu) na tema "Detekce myslenky za prekazkou". Nas pristroj (zalozeny na pouziti metod ultratomografické nanotechnologie, mikromolekulární chirální optoakustiky a diferenciální rustikální fluorograficke makroskopie a virgule) umoznuje nahlednout i do lebky a cist myslenky.

..
22. 12. 2010 | 09:47

Titan napsal(a):

Pro ty, co to nepochopili: pan Hořejší chtěl pobavit sebe i ostatní humorným dílkem.
Nelze si totiž myslet, že by někdo byl tak hloupý a myslel případné halucinace, které dílko obsahuje, alespoň trochu vážně.
Ševče, drž se svého řemesla, a když už píšete humoresku, tak se poraďte s literárním odborníkem, jakou má mít strukturu. Zejména ironické pravdivé pasáže nemá střídat výplod bujaré fantazie...
22. 12. 2010 | 09:53

Drzá zrzka napsal(a):

žena

Tichá pohoda-Marioneta
moc pěkná písnička

Každej večer hlídám
to svý tělo dřevěný.
Svý starý role střídám,
nechám oči zavřený....

Marioneta to jsem já,
Marioneta zasněná,
loutka s tváří dřevěnou.
22. 12. 2010 | 09:53

Ovčan napsal(a):

Co je špatného na Tajné dohodě?

Mají se snad naši vladaři zpovídat lůze co na ně v potu tváře pracuje?

K jaké anarchii byto vedlo!Možná dokonce i k demokracii!
22. 12. 2010 | 09:55

Rejpal napsal(a):

Omezení svobody slova prozatím patrně není součástí dohody demokraticky zvolených politiků s panovníkem. Měla by Vám proto ještě nějaký čas zůstat (a díky za ni!). Ovšem bude-li nadále hrubě "zneužívána" ke kritice mocných, myslím si, že tomu tak nezůstane nadlouho.
22. 12. 2010 | 09:56

vlk napsal(a):

Naprosto dokonalé pane profesore, naprosto dokonalé Tohle je snad ještě lepší než váš mnulý blog, o kterém jsem si myslel, že jej nejde překonat.

Ano, nejlepší na celé věci je TAJNOST! Tajnost té dohody! Aby nikdo nevěděl! Aby nikdo nevěděl, co v reálu koštuje opravdový, ale opravdový boj proti korupci. No já s e té tajnosti nedivím. Nejspíš tolik, co boj proti dinosaurům.
A když uvážíme, že garantem té absolutní tajnosti , to ho boje proti korupci, která bud e nejspíš stejná jako boj proti těm dinosaurům je sám Klaus, pak nezbývá než ocenit Tupelův termín, že nám tuen tajný protikorupční boj garantuje sám

Tunelosaurus Rex.

A já očekávám, že Věci veřejné dnes opravdu znění oficiální název své stranické centrály na :

Veřejný dům.

Nebo aspoň, jak říkávala moje babička -hambinec.

Abychom měli alespoň nějaké jasné indicie. Jen mi nejde na rozum, jak to, že všude ve světě , kdeo opravdu chtějí něco s korupcí dělat , jsou dohody vládních s tran v tomto případě vždy ZÁSADNĚ VEŘEJNÉ a všechny strany tlačí na to, aby byly co nejšířeji publikovány, aby veřejnost naopak věděla, jací pašáci stojí čele státu. U nás je to přesně naopak. No, nejspíš to bud e z vrozené skromnsoti účastníků. Jinak si to neumím vysvětlit.
22. 12. 2010 | 09:56

Ferdinand napsal(a):

Profesore,

ve všem s Vámi souhlasím.

Volební právo budou mít jen ti, co platí daně. Proč by měli o společných penězích rozhodovat ti, co nezaplatili ani korunu?? Nikdy.

Osekat sociální stát a rozbujelé úřednictvo. O tom snad ani není diskuze.

Rovnou daní pokrýt všechny druhy příjmů a zrušit všechny výjimky.

Zrušit všechny podpory a dotace pro podnikatele.

Hned se bude dýchat svobodněji.

Nebo jste to myslel jinak? Jak jinak? Upřímně?

Ferdinand
22. 12. 2010 | 09:57

David napsal(a):

..."Obzvláště bychom to měli ocenit u strany Věci veřejné, jejichž název svádí nyní mnohé k prvoplánové kritice založené na zdánlivém rozporu mezi jejich názvem a onou Tajnou Dohodou, která zásadním způsobem zachránila šance na provedení hlubokých reforem spočívajících v důsledné privatizaci systému penzijního, sociálního, zdravotnického, školského a výzkumného, a v zamezení plýtvání penězi úspěšných daňových poplatníků ve prospěch neúspěšných, líných a nepřizpůsobivých spoluobčanů."...

..."Svým případným kritikům v diskusi otevřeně říkám – MYSLÍM TO UPŘÍMNĚ!"

--------

Pane Hořejší, to není žádná sranda.

Není apríla!

To je národní tragedie!!!

Rozpor slov a činů, jako před rokem 1989. Kam jsme se to po 21 letech dostali???

Věci Veřejné jsou tímto mrtvá strana!

---------

schlimbach napsal:

"Poslanci skládají tento slib:

"Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a

podle svého nejlepšího

vědomí a svědomí."

Poslanci ODS, TOP 09 a VV, vzpomínáte si na to ještě?"

--------

ODS a TOP 09 si hrají s Věcmi veřejnými, jako kočka s myší.

Věci veřejné se stávají stranou bez chuti, bez barvy, ale značně smrdící nedůvěryhodností.

Věci veřejné, v čele s předsedou Johnem, se dnem 21.12.2010 definitivně zařadily mezi dinosaury!

Absurdní divadlo sehrály Věci - VEŘEJNÉ – když souhlasily s nestandardním - UTAJOVÁNÍM - ústní dohody u prezidenta. To už je vrchol!

Staly se tak stranou Věci NEVEŘEJNÉ.

Při vystoupení Klause, kdy mluvil o nestandardní ústní dohodě, tak Nečas i Kalousek se neudržely neusmát. Tím se prozradili, aniž by si uvědomili, že jejich úsměv prozradil radost, že intrika na Věci veřejné se podařila.

Nemohu si odpustit. Pokud někdo, v tak velmi vážné situaci, v časové tísni přistoupí na nepsanou ústní dohodu, tak není, slušně řečeno, moc rozumný.

Už vidím, jak John třeba za rok občanům vysvětluje v čem spočívala nestandardní ústní dohoda u prezidenta. Všichni ostatní účastníci dohody se na něho vrhnou, jako vosy a vše popřou. Bude to tvrzení proti tvrzení a John bude definitivně zdiskreditován, a to i kdyby měl pravdu.

Nejdřív se udělá utajovaná dohoda a až potom se vyslechne opozice ve sněmovní rozpravě před hlasováním o nedůvěře. Přitom opozice měla velmi důležité a zásadní výhrady k celé kauze. Každý normální člověk, po vyslechnutí hlasu opozice, by nemohl takové vládě dát důvěru.

Naopak Nečas ve svém projevu jasně naznačil, jakým způsobem se bude do budoucna řešit boj proti korupci. Nechci obsah jeho projevu dále rozebírat, protože se mi z toho vždy udělá špatně.

Opozice ve své kritice vlády, přednesené 21.12.2010, měla naprostou pravdu!

Jak smutné! Je to katastrofa! Vláda je absolutně nedůvěryhodná a má z ostudy kabát.

Potom, co se stalo, může jen hlupák věřit, že máme vládu rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci!!!

Podle mého názoru nastupuje období druhé NORMALIZACE!

Podle mého názoru nás čeká rozvrat zdravotnictví, rozkradení úspor na důchody a generální stávka.

Čeká nás naprostý ROZVRAT společnosti!

Boj proti korupci utržil ránu, z které se už nevzpamatuje! Boj proti korupci skončil! Kauza Drobil je tím odstrašujícím precedentem.

Do budoucna by si Věci veřejné už měly odpustit ty falešné „tanečky“, že proti něčemu protestují, že něco nepodpoří apod. Staly se stranou absolutně nedůvěryhodnou, stranou dinosaurů.

Jestli se nestydí? Čisté svědomí mít už určitě nemohou!

Strana Věci veřejné – „strana přímé demokracie“ – se už naprosto vykašlala na svoje členy a příznivce, když se jich nezeptala v referendu zda souhlasí nebo nesouhlasí s vyslovením nedůvěry vládě.

Věci veřejné, tím že podpořily vládu, se staly hlasovacím strojem tupých ovcí. Zaslouženou odměnou jim nakonec bude to, že zmizí z politické scény stejně tak rychle, jak se objevily

Díky tomu, že veřejnost zná obsah záznamů, které pořídil Michálek poznáme dobře zda kauza bude nebo nebude zametena pod koberec. Osobně jsem přesvědčen o tom, že bude zametena pod koberec ve stejném stylu, jako to bylo dosud. Aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

Nevěřím, že kauza bude spravedlivě vyřešena, když jedním na koho bylo podáno trestní oznámení je předseda vlády.
22. 12. 2010 | 09:57

Tenionen napsal(a):

Vážení, tohle je přece jen další Level naší mladé demokracie. Vláda už nebude nesmyslně měsíce vyjednávat koaliční dohodu. Vláda už nebude nesmyslně obhajovat vládní program.
Udělá se prostě tajná dohoda, s tou vláda předstoupí před parlament, ten jí vysloví v tajném hlasování důvěru a jedeme dál...
Na to vše bude dohlížet tajná komise složená z tajných poradců premiéra a ministrů - dokonalost sama.
P.S.: příští volby budou v tajném termínu...
22. 12. 2010 | 09:58

hawk napsal(a):

Pěkný blog, pěkný. Klobouk dolů. Příjemné svátky.
22. 12. 2010 | 09:59

Puck napsal(a):

No, a je to v suchu.
Teď to jistí nejdůvěryhodnější osobnost v ČR - prezident. Podle posledního výzkumu mu věří 70% občanů.
Důvěra se proto logicky přenese i na nedůvěryhodlou vládu, lepší dárek tudíž k vánocům od Santa Klause nemohla dostat.
Mnoha lidem se ulevilo, teď musíme vyčkat, až jim znovu otrne. :-)
22. 12. 2010 | 10:00

žena napsal(a):

Drzá zrzka

Takovéhle loutkové divadlo bych si ráda odpustila.
Stále mi vrtá hlavou: Proč dohodu tají? A před kým - vždyť jsou námi zvolení :-(

Přešel mě veškerý humor.
22. 12. 2010 | 10:05

JF napsal(a):

vaclavhorejsi: díky! (bez ironie)

Je to ironie? (otázka bez ironie)

ps:Docelá zvláštní doba, co? Kdy člověk nepozná ironii od ironie a korupci od korupce? ;-)))

ps2-bez ironie: nejsem si jist zda lze i v tak rozsáhlé míře používat třeba i ironii (bez ironie) Jsem toho názoru, ono se vším se musí umět zacházet a střídmě. To platí třeba i pro slovo demokracie. Lidé musí začít číst kromě slov také skutky. Tady na blogu je to jiné, tady je třeba poznat kdy i slovo je skutkem. Docela zábava ... ;-)))

pěkný den (také bez ironie)
22. 12. 2010 | 10:08

neo napsal(a):

martin:

nejsem bankovní ouředníček.
22. 12. 2010 | 10:09

Kelt napsal(a):

Tajná dohoda-skvělý závěr řešení virtuální aféry na MŽP.
Jsem přesvědčen,že je to optimální řešení i pro veškeré sféry vládní a poslanecké agendy.
Tato vláda rozpočtové odpovědnosti a boji proti korupci nastoupila uzavřením tajné dohody s posvěcením největšího bojovníka proti korupci další etapu cesty za naše světlé zítřky.
Od příště,nejlépe od 1.1.11/krásné datum,že/by v režimu přísně tajné mělo figurovat následující:-státní rozpočet
-rozpočty jednotlivých vládních fondů
-financování vládních stran
-veškeré mimorozpočtové transakce
-státní zakázky,jejich zadavatelé a realizátoři
-platy a náhrady členů vlády,senátorů a poslanců

Je mně známo,že výčet není úplný a plně budu respektovat jeho doplnění laskavým publikem.
V duchu závěřečné výzvy emeritního předsedy vlády,aby nikdo do uzavřené dohody neštoural,jsem došel k názoru,že obecně veškeří štouralové,nespokojenci a protireformní živly nemají právo svými rozvacečskými aktivitami házet klacky pod nohy vládě,která to s námi myslí tak dobře.
22. 12. 2010 | 10:10

Ing. N. napsal(a):

Neměl by se název strany Věci veřejné (VV)změnit po návštěvě hradu na Věci tajemné (VT)?
22. 12. 2010 | 10:12

iren napsal(a):

S názory p.prof.lze v podstatě souhlasit, i když průměrně myslící si s použitím vlastního mozku obdobné závěry udělá sám.
Daleko nejvíc mě udivuje, kde p.prof.bere čas na psaní neskutečného množství blogů a ještě daleko víc, kdo jsou oni diskutující v dopoledních hodinách pracovního dne.
Hezké Vánoce.
Od t.r.důchodce v pokročilém věku.
22. 12. 2010 | 10:14

gingerbread napsal(a):

Díky, pane Hořejší. Jsou to paradoxy - Věci veřejné jsou účastníky Tajné dohody. No má to někdo jinde ve světě? Buďme rádi, že žijeme v této podivuhodné zemi a dostáváme takovéto vánoční dárky. Hezké Vánoce v Čechomoravoslezském Absurdistánu!!!
22. 12. 2010 | 10:18

Ivan napsal(a):

Brilantní !!!
22. 12. 2010 | 10:20

Jana napsal(a):

Pěkný blog, ano,ale toto tutlání vzniklo zřejmě proto,že bylo nad síly hlavních záporných hrdinů říci hned veřejně ano, prohráli jsme, všechny požadavky VV budou splněny.Ty jim džentlmensky umožnily prohru ještě chvíli tutlat.Proč ne, jsou Vánoce.
22. 12. 2010 | 10:25

Milouš napsal(a):

Milý pane profesore, utajení dohody aspoň pro první dny a týdny bylo nutné. Třídní nepřítel nespí a mohl by pozic, které dosud v bezpečnostních složkách, armádě i vládních stranách má, zneužít proti dočasně oslabené straně a vládě. Je však velice potěšující, že se konečně sešlo politbyro, tedy to nejzdravější jádro národa, a to na správném místě, a rázným nekompromisním jednáním pod moudrým vedením nestárnoucího vůdce zabránilo prohlubování krize vytvořené nezodpovědnou a mocichtivou levicí. Linie je teď zcela jasná a její utajení na co nejdelší dobu je nutné jen proto, aby jí nepřátelská antidemokratická levice nezneužila.
22. 12. 2010 | 10:27

JF napsal(a):

pokud vezmu Váš článek bez ironie, tak myslím že nemíříte zcela správným směrem (pád vlády ano, ale co není může být o to grandioznější)

pokud to vezmu s ironií tak také ne , protože používáte i pravdivá tvrzení (nebo tak se tvářící - ústavní většina atd).

Článek je čistá manipulace, ale máme svobodu ...

ps: doufám že je kritika u vašich článků povolena. Myslím to také upřímmně.

a jsme u toho tajemství - ta základní shoda prostě musí být tajemná, proto je současná vláda dle mých představ.

Je to hodně o filozofii a logice ... (opět bez ironie)
22. 12. 2010 | 10:28

DH napsal(a):

Kolego, a spolubojovníku Milouši, rád poznávám ideově spřízněného přítele. Lepší a výstižnější slova pro popis demokratického vítězství nad primitivní levičáckou propagandistickou mašinérií, jakého jsme byli včera svědky, bych jen stěží hledal.
22. 12. 2010 | 10:30

yyy napsal(a):

Pane Hořejší, chyba!
Musím Vás doplnit a podat návrh: celá ČR daňovým rájem!
Zatím jím je jen část Prahy: Kontrola FU lx za 150 let, beru.Celá ČR,přímo ve zlatě.
Proč vlastně někdo utíká do daňových rájů. Nevěří snad presidentu ČR.Ta nedůvěra bolí! Vzkaz pro VK a KK:
Ne aby myšlenka byla zcizena.Mám copyrigt!
22. 12. 2010 | 10:32

Drzá zrzka napsal(a):

žena

Asi se báli jí nazvat gentlemanská, tak jí pojmenovali Tajná.
Smích mne nepřešel, přestože vím, že po volbách se měníme v loutky v rukou politiků, nyní nově i v rukou prezidenta.

Přeji pohodové vánoce.
22. 12. 2010 | 10:35

Ovčan napsal(a):

Teď poslouchám v rádiu besedu s dietologem a ten mluví o ODS ( obstrukční defekační syndrom ),kdy pacient nemůže vytlačit stolici.

Zdá se že tentýž problém má vláda ODS , ODS B (stop) ,ODS C (věci neveřejné)a prezident (ano,ten co neumí poznat špinavé peníze a zhasíná,aby se mohlo privatizovat).

To co včera večer vytlačili nám ale nechtějí ukázat!

Proč asi?

Abychm se z toho nepos....?
22. 12. 2010 | 10:37

Tenionen napsal(a):

Pan A.Einstein by měl radost. Naše vláda dokázala fungování teorií časoprostoru a relativity i v politice.

V jednom časoprostoru je nám předkládána příručka boje proti korupci - v jiném časoprostoru je občan, řídící se touto příručkou, za to vyhozen z práce.

Po včerejším vstupu pana prezidenta nastalo relativní uklidnění, ale reálně jsou stejně všichni v pr....
22. 12. 2010 | 10:39

Zdena napsal(a):

Pane Hořejší, skvěle napsáno, tak dobře jsem se při čtení bavila... a nakonec je mi ze všeho tak smutno, smutno
22. 12. 2010 | 10:39

Dalibor Štys napsal(a):

Jiří Gruša kdysi napsal, že v Česku se všechno dohodne mezi vinárnami U Šuterů a U Šupů. Což (s jistou změnou v přesné lokalizaci) zafungovalo.

To yyy:
V ČR existuje zásadní nerovnost občanů před zákonem daná právě tím, že není stejný počet daňových subjektů na FÚ.
22. 12. 2010 | 10:39

siven napsal(a):

"Úslužnost získává přátele, pravda nenávist"

Publius Terentius Afer
22. 12. 2010 | 10:40

Karel Matoušek napsal(a):

Zde není, co kritizovat. Zrušení voleb, jejichž výsledky jsou stejně ignorovány, a jejich nahrazení televizní soutěží Vyber si svoji mafii, už jsem navrhoval.
22. 12. 2010 | 10:43

braana napsal(a):

Tak to je pane profesore uspokojující sdělení bez upřímnosti umunologů by naše kleptokracie zašla i na zarděnky.
22. 12. 2010 | 10:43

žena napsal(a):

Drzá zrzka

Uznávám, když bereme za normální Opoziční smlouvu, proč ne Tajnou dohodu...
I Vám šťastné s veselé Vánoce a vše nejlepší v novém roce.

Václav Hořejší, Ovčan

DÍKY :-D
22. 12. 2010 | 10:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 12. 2010 | 10:48

sorreo napsal(a):

nicht verstehen ne ponimať-ani rybí,ani račí pokrm,Ironie?
22. 12. 2010 | 10:52

JF napsal(a):

stejskal: bylo by možné uvádět nick a datum/čas smazaných příspěvků - nebo jenom nick.

... ale vím zase asi práce navíc ... takže ;-)

pěkný den
22. 12. 2010 | 10:53

Standa napsal(a):

Jakmile ma politik za jmenem (CSSD) tak ho lide podeziraji ze se v kritickem okamziku spoji s komunisty - a pripoji nas k Rusku.
Jak ma politik za jmenem (ODS) tak ho lide automaticky povazuji za zlodeje !
Cili tezko se vybira !
Mimochodem v politice za kazdym viditelnym kapitanem - je ten dulezitejsi, neviditelny kapitan.
Bohuzel muzem pouze hadat kdo to je.
22. 12. 2010 | 10:57

gingerbread napsal(a):

Spravte si pachuť z včerejška - na ČT 1 je teď poslední díl Písně pro Rudolfa III. s krásnou muzikou a texty na vánoční téma - 42 let staré dílko, ale nepřekonané!
22. 12. 2010 | 11:00

BertMikeš napsal(a):

Poslanecká sněmovna již vyjádřila souhlas se všemi body Hradní Tajné Dohody (HTD).
Domnívám se, že by bylo vhodné zjistit podporu veřejnosti téhož, nejlépe pomocí referenda, nebo alespoň průzkumu veřejného mínění.
Postup:
1) do 31.12.2010 bude blog prof.Hořejšího příjímat od blogerů a diskutujících návrhy jednotlivých bodů HTD tak, jak uznají jejich znění v HTD pravděpodobné. Návrhy dodané 31.12.2010 mezi 22. a 24. hodinou budou ohodnoceny dvojnásobkem bodů.
2) Hodnotící komise (její složení je z pochopitelných důvodů tajné) vyhodnotí všechna podání v prvních dvou hodinách roku 2011 podle závazných (tajných) kritérií.
3) Takto demokraticky sestavený seznam bodů, které s největší pravděpodobností obsahuje HTD, bude předložen národu k posouzení.
4) Hlasovat může každý občan ČR, který dosáhl nejméně jednoho roku života v této společnosti a to jak způsobem souhlasím/nesouhlasím u jednotlivých bodů HTD, tak souhlasím / nesouhlasím s HTD jako celkem.
5) dne 31.01.11 bude referendum/průzkum ukončeno/n a jeho výsledky předloženy nezávislému Státnímu statistickému úřadu ke zpracování.

Tímto demokratickým způsobem zajistíme trvalou platnost HTD v právním řádu naší milované vlasti.

Umisťuji tuto výzvu pod blog prof.Hořejšího, ale domnívám se, že agendu a administraci by měl převzít administrátor tohoto webu.
cc. Libor Stejskal
22. 12. 2010 | 11:00

kovar napsal(a):

Za komunistů se něco jiného říkalo a něco jiného dělalo a nikomu nepřipadalo divné, že se slova rozcházejí s činy... Proboha, proč by to teď mělo být jiné. Politici jsou přece od toho, aby lhali, brali úplatky a protěžovali své firmy... Právě proto přece do politiky šli..
22. 12. 2010 | 11:00

vaclavhorejsi napsal(a):

JF:

"doufám že je kritika u vašich článků povolena."

No to samozrejme NENI, je to jeden z bodu te Tajne Dohody.

Ovcan VH

..
22. 12. 2010 | 11:01

pavel napsal(a):

Pane profesore, díky! Vždy se nad Vaším blogem (už od nezapomenutelného střezení odkazu sametové revoluce) velice rád zasměju a padá ze mne všudypřítomná blbá nálada.
22. 12. 2010 | 11:04

Petr napsal(a):

Na náměstí bychom měli jít, protože tohle už je vážně moc!
22. 12. 2010 | 11:10

dexx napsal(a):

Rozvracečské rudooranžové živly, které nerespektují výsledek svobodných a demokratických voleb, byly zahnány do defenzívy. Využily personální chyby nejmodřejší milované strany, chtěly si neprávem přivlastnit výdobytky naší sametové revoluce a dostat se k tučným fondům na ministestvech naší milované republiky. S obavami nejvyššími jsme sledovali jejich počínání, které hrozilo rozkradením budoucnosti našich dětí. Avšak jejich podlé snažení se minulo s účinkem. Ač venku vládne zima, ve vládě jako by nastalo jaro. Naše milovaná vládní trojkvětinka období nečasu přestála a vypučela v nové kráse a nezlomné soudržnosti. Má před sebou ještě téměř 4 roky pilné práce, kdy bude zejména bojovat s přežitky socialismu a proti korupci. Na tom vydělá zejména naše vybojovaná demokracie a všichni poctiví občané české republiky, kteří se neštítí práce.

Tajná dohoda, záruka nejvyšší demokratičnosti, jejíž nejvyšším garantem je náš nestranný a nekorumpovatelný Otec prezident, je zárukou světlých zítřků naší milované země !
Demokracie, za velkého přispění Otce Zakladatele, známého po celém světě, který v době svého vládnutí naši zemi mezinárodně proslavil slevem "tunelling", zase slavně zvítězila! Radujme se veselme se ! :-)

PS: dokud ještě můžeme .)
22. 12. 2010 | 11:34

NVS napsal(a):

Pane profesore, jako vždy výborné.
Pro Ondřeje: Jste důkazem toho, že nejen české děti neumí číst tak, aby porozuměly textu.
22. 12. 2010 | 11:34

martys napsal(a):

fakt je ten že z vlád od roku 2006 je člověku na blití....nezvrací akorát ten, komu hodili nějakou tu "kost
22. 12. 2010 | 11:42

Tenionen napsal(a):

Jeden prezident skončil, teď by mohl i ten druhý. To by byl vánoční dárek...
22. 12. 2010 | 11:42

neo napsal(a):

martys:
a proto od r. 2006 nevládne čssd:)
22. 12. 2010 | 11:49

radek napsal(a):

perfektní blog
22. 12. 2010 | 11:52

krok napsal(a):

kováři, tak proč ten rok 1989?..jen proto, aby se lépe a radostněji kradlo?..jsem rád, že jsem se v prognostice vývoje po roku 89 nemýlil a mám před svými dětmi čisté svědomí:-))
22. 12. 2010 | 11:58

Honza napsal(a):

to hove, Ládík, ...
... Tomáš Baťa komunisty, ani odboráře mezi zaměstanaci neměl a pokud ano, jejichzastoupemí bylo mizivé.
Jako to dokázal? Uvažlivým, moudrým jednáním, ...

na celé a ne jenom této kauze je nejsmutnější to, že stávající koalice včele s VK jenom posiluje hlasy pro KSČM.
Zakazování nepomáhá - naopak - tzv. demokratické strany měly na rozdíl od Tomáš Bati dvacet let na to, aby přesvědčili občany této země , aby nevolili komunisty.

Je tragokomické, že na včerejších vystoupeních poslanců KSČM se objektivně nedá nic vytknout - histerické výkřiky extrémních pravicových sil: ODS,TOP09, VV, Klaus, ... na tom nic nezmění
22. 12. 2010 | 12:00

Karel Mueller napsal(a):

Pane profesore,

vidím, že politicky rostete takovou rychlostí, že otázka nástupce současného presidenta začíná mít zcela reálné řešení.
22. 12. 2010 | 12:09

Marta napsal(a):

nepřispívám,jenom ráda čtu a učím se............je smutné žít ve státě kde ani prezidentovi nelze věřit..............krásné vánoce všem napravo,nalevo i ve středu i těm mimo......pište dál
22. 12. 2010 | 12:10

buldatra napsal(a):

Pane autore, profesore:

Dovoluji si přičinit malou nenápadnou poznámku k tématu článku, ač se to na první pohled nezdá.
Dnes už i poslední kotelník ví, že existuje věda a pavěda, stejně jako tělo a duše, Jin a Jang, politika a investigativní ministr.

Samozřejmě, hranice mezi vědou a pavědou je někdy hódně, ale hódně nezřetelná, nicméně, naštěstí, máme zde spolek Sisyfos (nebo Sysifos, nebo tak nějak), který přináší jasné světlo a důkazy o pavědě užité, čímž zvyšuje u veřejnosti obecné její rozlišovací schopnost, by nenaletěla šarlatánům všelikým a podobné čeládce. Ano, je to nikdy nekončící práce, anžto studnice šarlatánových nápadů je nevyčerpatelná.

Pracovně můžeme opatrně a s jistým sebezapřením říct, že politika je věda.
Ledaskde se vyučuje i na vysokých školách, ze kterých pak vylézají, vybaveni jakýms takýms glejtem, vědecky vzdělaní budoucí, či současní(pakliže studují při „zaměstnání“, hybatelé demokracií, parlamentů, senátů a podobných institucí, se kterými je nečesaná nemytá veřejnost nucena žít.
Bída spočívá nejen v této skutečnosti, nýbrž navíc v tom, aby toho nebylo málo, že mezi tyto vědecky vzdělané vsakují četní pseudopolitici, guazipolitici, kteří se tváří stejně zasvěceně až vědecky a navíc své šarlatánství předem neavizují.

A pro ně by měl spolek Sisyfos (nebo Sysifos, nebo tak nějak) vytvořit speciální ocenění, neboť známý a časem prověřený Bludný balvan již svým příhodným tvarem a velikostí v tomto speciálním případě navozuje v mysli prostého, sametového, náhodou na politickém meetingu vyskytujícího se vesničana, cosi jako ideu, nabádání k násilí, k vrhání předmětů a podobné zavrženíhodné činnosti (viz vajíčková aféra, potrefení Topolánka šutrem apod.

Navrhuji tedy novou cenu, specielně pro tuto kategorii, kterou by byl Bludný dinosaurus.
Výhoda spočívá v tom, že dinosaurem a to ani vycpaným, se při jeho velikosti nedá dohodit až na tribunu.
Doufám, že se toho pan profesor ujme. Vhodných kandidátů, budoucích nositelů této ceny, se najde bezesporu nepřeberně, napříč celým takovým tím politickým spektrem..
22. 12. 2010 | 12:13

Hana napsal(a):

Vážený pane autore. moc děkuji za tento příspěvek. Po několika denním rozčilování, depresi až emigrantskými náladami mi KONEČNĚ někdo vysvětlil stav věcí. Jsem klidná a těším se na svátky. Ještě jednou - vřelé díky! Možná by nebylo špatné tento článek zahrnout do školních osnov - aby naši potomci věděli, jak to vlastně bylo.
22. 12. 2010 | 12:22

marian napsal(a):

To nepsal profesor,to psal tzv."užitečný blbec" vladnouci mafie.
22. 12. 2010 | 12:26

dexx napsal(a):

Nápadné je, že Klaus propustil Polednovou - Brožovou.

Páč v každé PR příručce je, že když vás trápí nějaká causa, kterou vláčí novináři, vyrobte jim rychle druhou, ať se ta první rozmělní nebo vyšumí.

Vyděl bych to jako Tuneldědkovu kouřovou clonu :-)
Clinton taky za sex se stážistkou propírala US i světová média. Tak začal bombardovat. Pár dní v Iráku, že neplní sankce. Nezabralo to dlouho. Tak pak natvrdo v Jugoslávii. A najednou Monika vyšuměla...
22. 12. 2010 | 12:26

JF napsal(a):

ano - rozumím, tedy vlastně bééé ;-)))

ps: a je to takové pěkné a univerzání ;-))) ale přeci jen i s ironií s mírou ...

pěkné a střídmé svátky
22. 12. 2010 | 12:27

zdenekb napsal(a):

Pokud TAJNOU dohodu koncipovala sama Jeho Výsost, očekával bych co do obsahu osvědčených deset bodů:

1) Já jsem Klaus, tvůj Bůh.
2) Nebudeš mít jiné bohy mimo mne.
3) Nevezmeš jména Klausova nadarmo.
4) Pomni, abys mne v den všední i sváteční světil.
5) Cti Jakla mého i Hájku mou, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo v zemičce.
6) Vlajku EU nevyvěsíš.
7) Klimatických změn si nepovšimneš.
8) Nepromluvíš křivého slůvka či větičky o mých božích knihách.
9) Nepožádáš letušky bližního svého.
10) Nepožádáš rakety bližního svého.
22. 12. 2010 | 12:29

jozka napsal(a):

Karel Mueller:

Debata o nastupci soucasneho prezidenta je nesmyslna uz z podstaty, protoze s jeho osobou prezidentstvi dosahlo vrcholu a jakakoliv zmena by byla jen k horsimu. Proto by jakakoliv debata nemelo smerovat k tomu "kdo misto nej", ale "jaky titul ma ON dostat".

:-)
22. 12. 2010 | 12:29

tata napsal(a):

pane HOŘEJŠÍ

Stale se zdokonalujete,ale přece jen ty co VAS NEZNAJ asi moc nechodí,tak je zmatete ,a to se bavim,jinak opět dokonalé
22. 12. 2010 | 12:30

JIRKA 62 napsal(a):

všechny ty příspěvky co tu čtu jsou pěkné,jen je to házení hrachu na zedˇ.Nebylo by potřeba něco s tím udělat!Třeba se spojit a začít demonstrovat! V praze třeba každý večer pod koněm od šesti do devíti a v ostatních městech si také určit nějaké známé místo! otazníky neumím
22. 12. 2010 | 12:34

Béda napsal(a):

Jak pravil jistý nejmenovaný tomistický filosof: "Nadešel čas otevřít okna!"

A jiný filosof jindy a jinde: "Pravda je lež, láska je nenávist a válka je mír!

Já bych jenom skromně doplnil: "A tajné je vlastně veřejné." Akcie na doručitele zprůhlední ekonomické toky, tajná dohoda politických mafiánů posílí víru veřejnosti v demokracii.

PS: škoda, že do věci nepromluvil doposud světoznámý autor, mistr a herec absurdních bestsellerů známý kupř. prohlášením o tom, že Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí! resp. termiTem humanitární bombardování. Jeho absurdní filosofie a morálka by náležitě projasnila a uvedla na pravou míru celou záležitost.
22. 12. 2010 | 12:44

Vico napsal(a):

"Když se Řehoř Samsa jednou ráno probudil z nepokojných snů, shledal, že se v posteli proměnil v
jakýsi nestvůrný hmyz." Tak začíná slavná povídka F. Kafky Proměna..

Bojovník proti politickým dinosaurům Radek John se po nočním hlasování o důvěře vládě a po podvečerním zasvěcovacím rituálu na Pražském hradě celebrovaném samotným veličenstvem Mrťafou sladkokyselým z boží vůle a poslancem Snítilým králem ČEZkým ulehl do svého lože a spokojeně usnul. Prožil však nepokojnou noc...

Když se ráno probudil shledal, že jeho tělo je pokryto šupinami a místo údů má blanitá křídla a velmi dlouhý ocas. Ze zrcadla na něho civěla zpotvořelá tlama dinosaura a navíc býložravého.
22. 12. 2010 | 12:51

hovorka11 napsal(a):

Skrývání textu dohody od našeho prezidenta dokazuje nepřijatelnost této dohody pro obyvatelstvo.
Domnívám se, že je to tajeno evidentně kvůli vlastním zájmům rozkrást nejenom co jde u nás, ale i dotace na programy z EU.

Václav Klaus, jako reprezentant totality správně mluví o svobodě a demokracii a správně jak v klasické totalitě upírá právo na informace !!!
22. 12. 2010 | 12:51

arnazach napsal(a):

Chceme-li znát pravdu o vládní krizi, ptejme se komu je protikorupční strategie vlády trnem v oku. Je třeba si uvědomit, že vládní krize nevznikla na půdorysu vlády a nerozšířila se napříč stranami vládní koalice. Byla způsobena nekalými intrikami a rejdy živlů nepřejících dalšímu rozvoji naší kapitalistické vlasti, mj. východních imperialistů a zejména západních eurokomunistů. A byli to právě eurokomunisté, kteří svými zákeřnými dotacemi a šibečními termíny k výstavbě ekologických zařízení u nás vytvořili korpuční prostředí.

Komu tato aféra slouží řekl včera na rádiu Česko jasně Pavel Bém: k odvedení pozornosti od zločinného fotovolaického byznysu.
22. 12. 2010 | 13:04

hoven napsal(a):

tak jsem si přečetl dávnku denní hlouposti demagioga pehete, soudruha šterna a sakrastický blog pana profesora a koukám, že levičáci se k jedné nahravce , která vubec nic nedokazuje, upínali jako namořníci uprostřed ticheho oceánu ke každemu mráčku na jasne obloze. snad jste si nemysleli, že se nějakým zazrakem dostane do vlády socbolševik a zase se pojede na dluh???? vždyt víte profesore, že tajemníka premiera čssd natočili dokonce i kamerou, jak si říká o pět milionů a nikomu to vaz nezlomilo. myslim, že ho dokonce soud osvobodil. tak se vyfnukejte, reformy budou pokračovat. ono ani nic jiného nezbýývá.
22. 12. 2010 | 13:06

irinek napsal(a):

La comedia est finita, ale takové finále, s Tajnou dohodou,to tu ještě nebylo.Naznačuje,že se skutečně přímo řítíme ke šťasným zítřkům.Naše skvělá Tajná dohoda totiž přímo naservírovala,kde lze ušetřit - při skvělé vládě Čtyřkoalice,resp.Deseti nejmoudřejších z Hradu, je Parlament i Senát (natož jakési volby) zcela zbytečnou institucí.
22. 12. 2010 | 13:09

Béda napsal(a):

hovne,

takový skromný dotaz: Teď se nejede na dluh? Co ty nedávno vydané dluhopisy nejlepšího ministra financí za 276 mld. Kč?

A co ta zakázka, která měla být podle nahrávky prodražena o 3 miliardy, aby z ní nateklo do pokladny ODS 500 mio? To nemá s dluhem nic společného?
22. 12. 2010 | 13:10

hovorka11 napsal(a):

amazach:
Fotavoltaický byznys v ČR nemá obdoby v Evropě.
Může za to i Pavel Bém. Přišlo to ze sněmovny a naschvál se to nechalo běžet přes upozorňování regulačního úřadu. Ti samí lidi, kteří to způsobili řvou a primitivové jim naslouchají a překrucují fakta.
22. 12. 2010 | 13:11

hoven napsal(a):

béda,
jede se na dluh, ale alespon se vláda snaží šetřit. slaveček sobotka, který nezvládá ani jednoduche matematicke operace, by podle meho nazoru ohrozil ekonomickou bezpečnost státu. socany si tam mužeme dovolit pustit, až budou zakladní reformy hotový. korupce je mi z duše odporná, ale čssd krade stejně jako ODS.- takže v tom bysme si vubec nepomohli.
22. 12. 2010 | 13:14

mb napsal(a):

pro pana václava hořejšího ... jak jste meditoval nad oběma václavy ... doufám že jste se přesunul do pravdoláskového tábora ... i přes humanitární bombardování, králíkárny a zeď v matiční ulici .....

jinak co dodat .... přeju nejen vám příjemné vánoce ... a hodně úspěchů a přemýšlení ...

myslím to upřímně ....
22. 12. 2010 | 13:19

sustak napsal(a):

Díky autore,v dnešní smutné době trochu ironie v politice vůbec neškodí.Hezký den.
22. 12. 2010 | 13:23

Béda napsal(a):

hoven,

velice prozíravá slova z úst člověka, který dle svého vlastního hodnocení sluje vysokým IQ.

Jenom taková připomínka: Čím to, že kupř. v USA za vlády demokratů se dluhy spíš umazávají a za vlády konzervativců - neoliberálů vždy dramaticky narústají?

Jak si vysvětlujete tu zvláštnost, že kupř severské země, Nemecko, Rakousko se silným sociálním systémem mají nízkou korupci, vysokou spokojenost občanů a nízkou zadluženost?

Kde berete víru, že tzv. antikorupční vláda národní "zodpovědnosti" namísto svých proklamací ve skutečnosti nepodváže ekonomický rozvoj a nezpůsobí dramatický nárůst dluhů? Copak za Klause byl stát bez dluhů? Copak nejlepší ministr financí a nejlepší ekonomický prognostik Kalousek nezadlužil nejvíc státní rozpočet?

Proč bych měl věřit provařeným obchodníkům z deštěm a tiskovým výstupům domu Corleonů?
22. 12. 2010 | 13:24

DH napsal(a):

Státní dluh způsobený demokratickou pravicovou vládou je dluh správný, nezbytně nutný k prosazení klíčových reforem a demokraticky nezpochybnitelný. Jeho výše s tím nemá co dělat. Splátky takového dluhu nebo úroky z něj jsou opticky mnohem menší a zanedbatelnější, a občané jsou při jejich placení svými daněmi mnohem šťastnější a daleko více cool.

Naproti tomu levicové dluhy jsou principiálně špatné, vždy větší, hnusnější a nedemokratické, tedy nesprávné a pro ekonomickou prosperitu naprosto zhoubné.

Peníze jsou jako zbraně a politická moc, nepatří do rukou bolševické lůze.
22. 12. 2010 | 13:30

Luba napsal(a):

Milí soukmenovci, kamarádi,
naše modlitby byly vyslyšeny!

Proreformní vláda křesťana Nečase nám byla zachována.
Své čestné skautské dal včera panu prezidentovi Klausovi i soukmenovec Gazdík, věrný stín likvidátora přebujelých českých ambasád a autora zvacího dopisu pro vyhnaného soukmenovce Posselta, Fürsta Schwarzenberga.

Vánoční tajemství musí být zachováno! Jaká by to byla "Tichá noc, svatá noc", bez Tajemství a Dlouhých nožů?

Dlouhý nůž přece není jen zbraň -ale jde též o nástroj k překrojení něčeho svátečního a spletitého - např. vánočky.

Buďme rádi, že náš pan prezident, vynálezce neotřelých ekonomických reforem, lehce omyvatelných bankovek a stranických bank, rázným sekem přeťal uzel demokracie, podoben jinému skvělému vůdci jež tnul do uzlu u města Gordionu.

Že zbabělí žvanilové parlamentní žvanírny skuhrají? Co jiného umí, než pomlouvat ty schopnější, šikovnější a rozhodnější? Co kdy dokázali? Nic!

Jen permanentně znejisťují naše poddané, pardnon - oddané spoluobčany, kteří chtějí slyšet pohádky o demokracii, mít klid na práci, a po práci legraci, jak se zpívá v jedné staročeské křesťanské písni.

Vo co jim ksakru jde? Copak ztratili smysl pro realitu? Nikdy nečetli "Vladaře"? Nikdy nebyli v CEPu či CEVRu?

My, co jsme byli takto vycepováni víme své! Máme ideologii, o kterou se můžeme směle opřít a která vytrvá věky!
Co mají oni, ptám se? Mají snad pravdu? Co je to ta pravda?!

Odjakživa vládne ten schopnější a mocnější, bohatší a protřelejší, který to umí v kulisách i v zákulisí a který se nenechá svazovat luxusem zbabělého stavu duše, zvaného kultura a morálka!

Tyto pojmy jsou tak vhodné k ohlupování davu ovcí, které se tak rády nechají stříhat ...
Nikoli pro lidi, kteří jsou svým původem a schopnostmi předurčeni k vládnutí!

Díky Bohu a panu prezidentovi nám zůstalo naše proreformní souručenství zachováno.
Kamarád Bárta, kamarád Kalousek a kamarád Nečas jsou zárukou toho, že tento stát, tato země nastoupí tu správnou cestu - směrem k prosperitě pro ty, co si to svou obětavou prací pro stranu a vládu vskutku zaslouží.

A kdo si to zaslouží, o tom budeme rozhodovat jedině my, kterým nám to rozhodování bylo svěřeno z těch nejvyšších míst, kde sídlí On, který je jediným, kdo má právo nás soudit!

Co je to ta vůle voličů? Je to především Boží vůle transformovaná do počtu nám vhozených hlasovacích lístků.

Hloupý dav nikdy neví co vlastně
chce. Dav nemá rozum. Je schopen reagovat jen na jistá vnuknutí - a my víme, že vnuknutí jsou prací Nejvyššího ...
Proto nejsme zodpovědni voličům, ale jedině Bohu samotnému u Soudu posledního!

My, garantovaní Svědkové Václava Klause Církve Jeho posledních dnů přísaháme, že se této koaliční smlouvě nezpronevěříme a tuto zemi zreformujeme k nepoznání!
K tomu nám dopomáhej ... Buch!
22. 12. 2010 | 13:35

hoven napsal(a):

beda,
ale ono je to stát od státu jiný. například v madarsku prosazovala nutne škrty a reformy sociální demokracie a pravice to populisticky torpedovala. u nás holt mame populistickou čssd. zdroje jsou, dluhy se platit nemusí, všem přidat.
22. 12. 2010 | 13:40

žena napsal(a):

K panu Kalouskovi - sice před lety, přesto aktuálně na stránkách Balbínovy poetické strany :-)

http://www.balbinka.cz/index1.html

Že prý časy se mění - spíš strany někteří mění..
22. 12. 2010 | 13:40

SuP napsal(a):

Luba -
Kdo lže, ten krade. Vy jste chtěl, aby vláda padla. Tak jakýpak vyslyšel...?
A máte to dlouhý.
22. 12. 2010 | 13:42

jarpor napsal(a):

Blahopřeji, profesore.

Jeden už Vás vidí na Hradě... a další patrně při vyvrcholení čehosi, co bych si dovolil nazvat orgasmem, se rozplývá :

"Naprosto dokonalé pane profesore, naprosto dokonalé Tohle je snad ještě lepší než váš mnulý blog, o kterém jsem si myslel, že jej nejde překonat."

No, k tomu překonání ... malý je ten, kdo má malý cíl... tož nevím, jak s tím "rozplýváním se" Vašeho obdivovatele naložíte z pohledu "velikosti" napsaného...

To blahopřání myslím taky upřímně... jako nadsázku Vám adresovaného od oněch dvou reagujících.

Se zájmem počkám, jak to "Vaše" bude vidět pan Pepa Řepa
Nikdy mne nezklamal...

Hezký den
22. 12. 2010 | 13:42

karel napsal(a):

hihi, dobrá ironie :)) fakt povedený psaní
22. 12. 2010 | 13:47

vaclavhorejsi napsal(a):

jarpor:

"Blahopřeji, profesore."

Diky!

"...Pepa Řepa
Nikdy mne nezklamal..."

Ani me nikdy nezklamal, je to muj velky obdivovatel a duchovni radce.

..
22. 12. 2010 | 13:48

arnazach napsal(a):

hovorka11:
Jestli si myslíte, že na fotovoltaice se vydělává jen tady, jste bezbřehý optimista. A co se týče Vašeho soudu, že Pavlu Bémovi věří jen primitivové, není, nutno říci, že pravý opak je pravda. Primitivové panu Bémovi nerozumějí, jak by mu mohli věřit?
22. 12. 2010 | 13:49

Vico napsal(a):

Příspěvek Luba 13:35:46 by si zasloužil samostatné uveřejnění...
22. 12. 2010 | 13:49

DH napsal(a):

Luba, mám k Vám velký respekt. Soudružská slova potěší, zvláště v ohni bitvy proti mediální bolševické pomlouvačné hydře.

Krizová

Bude-li každý CEPpován,
jest národ ocelí okován.
Skrývají snad stíny hradní,
padni vládo, komu padni?

Věřím dnes jak je mi svato,
odplata že přijde za to,
že dovolil si socan lhát,
špinit hradní majestát!

Špína, smrad a lež je řecká,
monarchovi občan tleská,
rozťal uzel Gordionu,
v poklidu a dobrém tónu.

Naděje k reformní síle,
pokračovat v našem díle,
velký dar nám byl dnes dán,
náš otec - náš Velikán.
22. 12. 2010 | 13:50

Luba napsal(a):

SuPe,
jak víte, že to mám dlouhý?
Já bych řek - tak akorát.
Žádná z dam si zatím nestěžovala ...

S jednou jedinou výjimkou.
Výjimka řvala, že blbě píchám - ale to šlo o injekci.
22. 12. 2010 | 13:50

žena napsal(a):

jarpor
".. malý je ten, kdo má malý cíl.."

Hmm, fakt nevím - kdo a jak určuje, co je velký a malý cíl?

Podle mě i bezcílné bloudění, hraní si má smysl :-)
22. 12. 2010 | 13:52

jo napsal(a):

Perfektní článek. Strana Tajné Dohody s.r.o. ho jistě ocení :)
22. 12. 2010 | 13:59

mb napsal(a):

TAK NÁM OPĚT VLÁDNOU KMOTŘI
počítej do jedné, do dvou, do tří

HLAVNÍ GARANT JE OBERKMOTR
Nečasovo nevlastní fotr

NO JE TO TEDY PRIMA GARANT
pro někoho nezvedený harant

SVORNÍK ČESKÉ SCÉNY POLITICKÉ
imerativ: ´Kraďte, vždyť je to lidské ...

NIC LIDSKÉHO MU NENÍ CIZÍ
obergarant je charakter ryzí

OBERGARANT JE OBERKMOTR
dvacetiletím prověřený lotr ...
22. 12. 2010 | 13:59

Luba napsal(a):

DH,
Vy musíte být potomkem Karla Havlíčka Borovského z Brodu Německého, jinak to snad ani není možný :)

Gratuluji!

To vypadá na počátek "Nečasových elegií" ...
22. 12. 2010 | 13:59

jarpor napsal(a):

žena

Já měl za to, že každý pozná, že "cituji" z jisté básničky...
no, zmýlil jem se... nepoznal.

K velikosti cíle... snad autor, profesorskej by mohl... když má nakročeno ... prý na Hrad :-))

Hořejší

Rádo se stalo !

Hezký den
22. 12. 2010 | 14:00

1234 napsal(a):

1) Dnes odešel policejní prezident. Zřejmě také "abdikoval". Sám. Bez nátlaku.
2) Zítra se vrátí Michálek na fond.
3) Za týden na všechno zapomeneme, protože se vyvalí něco na Kalouska a Topstar.
4) Za půl roku se objeví kauza na pana Michálka - nekompetentnost, neoptimální hospodaření, či bude nějak jinak v tichosti odejit...
5) Pak přijdou volby...
6) Zase si zvolíme ty stejné...
22. 12. 2010 | 14:00

mb napsal(a):

ty rusáky jsme básničkama taky nevyhnali .... :-(((
22. 12. 2010 | 14:02

SuP napsal(a):

Vejtaho.
22. 12. 2010 | 14:02

žena napsal(a):

jarpor

Chytrému napověz, blbého kopni. Mě třeba k tomu asi i praštit.
Na svou obhajobu - jsem oblblá práškama, dostávám se tak z mánie.

Hezký den
22. 12. 2010 | 14:12

Luba napsal(a):

Pane řediteli,
měl byste na ten stolec kandidovat.

Rozhodně je lepší mít na Hradě Hořejšího, než Dolejše.

A nějaké ty baňky a křivule by se tam kolegovi Kellym také našly.
Kdybyste zrovna nekladl, mohl byste se snadno zabavit bádáním ...
22. 12. 2010 | 14:12

mb napsal(a):

Luba ... pro Klause by ta poslední věta zněla:

kdybyste zrovna nekradl, mohl byste se snadno zabavit bádáním ...
22. 12. 2010 | 14:15

Béda napsal(a):

Václav Hořejší,

Pane profesore, s prominutím vy tomu vůbec, ale vůbec nerozumíte. Jak se záhy nezpochybnitelně ukázalo je zcela jasné, že jde o cílený komplot namířený proti mladé pevně nezakotvené demokracii.

Nepřátelé trhu, svobody, transparentnosti se pokusili nekalými praktikami a intrikou provést puč, který se spojenými silami demokratických stran podařilo odrazit.

Je to něco podobného, jako s Wikileaks. Intrikáni začali odhalovat různé neověřené drby útočící na samu podstatu demokracie, svobody, s malou nadsázkou by se dalo říct pravdy a lásky.

Jak se posléze zjistilo organizátor tohoto nechutného ataku byl sexuální deviant a násilník nejhrubšího zrna, který byl po zásluze obžalován a jestli bude pravdě učiněno zadost, bude nakonec oficielně anebo neoficielně porpaven jako australský vlastizrádce, který zdradil svou americkou vlast.
Myslím, že podobně dopadne nakonec i pan Michálek. Jeho intrika byla odhalena a v brzké době je možno čekat zasloužilý trest. Vůbec bych se nedivil, kdyby neunesl složitou situaci a morální zostuzení a stal se z něj buďto potapěč v Orlíce, anebo rafinovaný sebevrah, který se zasebevraždil několika přesně mířenými průstřely hlavy z kulovnice zezadu.
22. 12. 2010 | 14:17

jarpor napsal(a):

žena

Ale, až tak snad ne...
nemyslel jsem to zle... kolikrát já co nepochopil...

Lehce jsem zalaškoval...

Hezký den
P.S. Než jeden prášek, já raději kalíšek slivovice... doporučuji.
P.P.S. Alkohol v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství.. :-)
22. 12. 2010 | 14:20

Luba napsal(a):

mb,
ale fuj!

Pan prezident nikdy nekrade, ale přerozděluje ...

(Tedy - na přerozdělování má své Knetigy a Fibingry)

Stejně tak pan starosta nikdy neblujů ale zvracajů ...
22. 12. 2010 | 14:22

martys napsal(a):

to s tím policejním prezidentem je fakt na pováženou.....on odstoupí ale řekne, že si není vědom žádného důvodu a že to dělá pro uklidnění poiltické situace?!!!! to je přece ale skandální!!!! kde to žijeme?!!!!
22. 12. 2010 | 14:24

žena napsal(a):

jarpor

Díky. Taky bych si radši dala panáka slivovice (máme vynikající - podle mého muže).
Jenže už takhle můj mozek vyvádí zběsilosti (trpím bipolaritou). Takže je ze mě naprostý abstinent.
Z nouze ctnost.

Mějte se :-)
22. 12. 2010 | 14:28

Pepa Řepa napsal(a):

Kdybyste, bratře Wěncslaue, raději pomáhal s pečením vanilkových rohlíčků nebo zkusil zabít kapra.

Ale to Vy-pacifisti- neděláte,že?
Ať ho zabije druhej, já pak o něm napíšu,že je zvíře.

Chudák manželka, neví kam skočit a Vy filosofujete.

No nic, nečetl jsem ani článek a po zkušenosti z minulého blogu ani debatu. Je to tak lepší.
Jestli jsem o něco přišel, moje škoda.
Mně stačil titulek.

Přesto-lépe řečeno- právě proto Vám přeju vše nejlepší.
Pro mne jsou moudra a zvláště debata mírumilovných a pravdomluvných debatérů škoda.

Jaké bude menu na Nový rok?
Drobilova drobenka, zvaná žmolenka?
22. 12. 2010 | 14:31

Pepa Řepa napsal(a):

Ať žije Tichá tajná dohoda
https://www.youtube.com/watch?v=cwTdvY6QVmo

Bratře Wěnceslaue
vím, že na mě pořád myslíš
vím, že máš mě pořád rád
já nemám z lásky žádný vrásky
udělej to jako já
22. 12. 2010 | 14:40

jarpor napsal(a):

Hořejší

Jak jsem předvídal, pan Pepa Řepa zase nezklamal...

Děkuji Vám, pane Pepo. Za mé nezklamání, jinak jistotu, že se vyjádříte tak, jak umíte jen Vy ... a hlavně, za obsah Vašeho vstupu...

Hezký den
22. 12. 2010 | 14:45

Viola napsal(a):

Na Vás pane profesore nesmím zapomenout
s přáním všeho dobrého a hlavně hodně zdraví.

Jen tak mimo: kromě milého úsměvu děláte při hovoru rostomilé gesta rukama.
22. 12. 2010 | 14:51

Béda napsal(a):

jarpor,

panu PŘ taky děkuji za obvyklou květnatou bezobsažnou mluvu nemající takřka nic společného s tématem. Koneckonců PŘ jak sám přiznal nečetl ani článek ani diskusi.
22. 12. 2010 | 14:52

Viola napsal(a):

Lubo

to jsem už někde napsala, jméno je znamení. Nečas, kdo chce mít v politice nečas, nebo dokonce na hradě. Na hradě by měli být ti Hořejší z nejhořejších.
22. 12. 2010 | 14:58

Dalimír napsal(a):

Pane prof. Mafiánská vláda byla na hradě na ponaučení u svého hlavního kmotra souhlasíte ? Jinak ted bude zase relativně chvíli klid ,než se vody s klidní ! Ale nemyslete si všichni naivně že takový Kalousek zapomene své řemeslo ! Štastné a veselé všem ! Dali.
22. 12. 2010 | 15:11

Pepa Řepa napsal(a):

Jasně, Violo, jasně
a v Ústavu molekulární genetiky bude na vrátnici nápis

Chléb náš Hořejší
dej nám ještě dnes

a pak odmítne jezdit v papamobilu a za to bude svatořečen jako Wěnceslaus III.

Ïnu, dějí se teď na světě různé věci. A nezapomeňte si dát fotku VH do peněženky.
22. 12. 2010 | 15:12

vaclavhorejsi napsal(a):

Viola:

Dekuji, take Vam vsechno nejlepsi!
Ano, mate pravdu, pri reci mavam rukama jako vetrny mlyn; dobre to poslouzi v letnich mesicich pro odhaneni hmyzu...
********************
Pepa Řepa:

Zehnam i vam, bratre Josefe!
Ano, v zivote jsem nezabil ani jednoho kapra (mam na to lidi).
Ale musim se priznat, ze jsem v minulosti pobil pomerne dost mysi (laboratornich i nejake ty divoke). A vzduchovkou zastrelil par jedincu druhu Passer domesticus. A jednou dokonce upytlacil bazanta...
Buh mi snad odpusti...
Doufam, ze vase duse je v (nejen) tomto ohledu cistsi.

..
22. 12. 2010 | 15:14

anti politik napsal(a):

Divím se, že jste se navez i do Vendy Havla? Ten to s námi taky myslel dobře. Oni to nakonec dobře myslí všichni, akorát to není nikde vidět, tedy na nich a jejich kontech ano, ale nás to jejich dobré myšlení stojí neskutečnej ranec! Klaus i jeho pohrobci pro moc a peníze obětují klidně i národ! Jsem si jist, že kdyby se šlo opět do ulic jako v r. 89 tak nám tentokrát demokrati daj takovou nakládačku, že na narodní to byla jen dětská strkanice proti tomu čeho jsou schopni tito. Tuhle "svobodu" nebo co to je budou bránit i se zbraní v ruce! No a pak samozřejmě pár vrahům ještě vrazej metál a Klaus bude "plnou vahou své osobnosti garantem"!!
22. 12. 2010 | 15:14

DavidS napsal(a):

Ne že bych necítil z jednání VV také určitou pachuť, ale kdyby nebyly - Martinů sedí klidně dál ve funkci (ano, důležitější je, kdo přijde po něm), stejně tak Drobil (-"-) a po Michálkovi ani pes neštěkne. Konečným výsledkem bude, že VV skončí mimo Sněmovnu a zlodějská banda ODS a Kalousek dostanou po 20%. Takže malá ryba bude potrestána a velryby plují dál. Smutné vysvědčení pro voliče.
22. 12. 2010 | 15:17

Pepa Řepa napsal(a):

To VH
tak jo. Snad nevadí, že jsem při požehnání nepoklekl.
Mějte se.

P.S. mým největším militaristickým kouskem bylo, že jsem -jako civilní expert- zvyšoval bojeschopnost největšího z beduinů na největší vojenské základně ve Středomoří Ogba-Maitiga, všude v papírech uváděl, že jsem absolvoval vojenskou službu a teprve po roce kucí zelený zjistili, že jsem kripl a mám modrou.Tak mě tam nechali ještě rok, co mohli dělat? Možná za trest.
Dneska to můžu klidně prohlásit, lhal jsem bratře, jako když tiskne.
22. 12. 2010 | 15:29

deep throat napsal(a):

Vážený pane profesore,
myslím si, že jste to napsal jedním dechem. Češi jsou smějící se bestie. Moc jsem se smál. Cítím však, že možná na dlouhou dobu naposledy. Pan prezident po letošních volbách si vytřel s jejich výsledky kapsu a porušil veškeré nepsané demokratické tradice tím, že vítězi voleb nedal prostě šanci ani jediného pokusu sestavit vládu. Včerejší hradní tragikomedie je jen potvrzením jeho samoděržaví, tedy jeho imperátorských sklonů. Škoda jen, že v naší ústavě není uzákoněn pojem impeachmentu. A za to jasně může mimo jiné i socan Jičínský! No i když na jeho omluvu by bylo snad možno dodat, že s něčím takovým, co letos prožíváme, byť po zkušenostech z totáče, prostě ani nemohl počítat.
22. 12. 2010 | 15:30

Ara napsal(a):

Humor možná "profesorský", ale vůbec ne "suchý". Hořejší je prostě mistr politické satiry a ironie.
Díky profesore, článeček pobavil, fakt jsem se zasmál. Při tom všem co se dnes děje... docela potřebné předvánoční odlehčení. :-)
22. 12. 2010 | 15:37

Viola napsal(a):

Pepo Řepo,

já Vás mám také ráda, ale nemůžu si Vás dát do peněženky, neb tu nemáte své milé foto.

I Vám přeji veselé vánoce, Boží požehnání a do nového roku hodně zdraví.
22. 12. 2010 | 15:40

jarpor napsal(a):

Béda

Nepřekvapuje mne Vaše :

"panu PŘ taky děkuji za obvyklou květnatou bezobsažnou mluvu nemající takřka nic společného s tématem. Koneckonců PŘ jak sám přiznal nečetl ani článek ani diskusi."

Kdysi jsem říkali, že je potřeba umět číst mezi řádky... tento "kumšt" se Vám evidentně vynul...

Hezký den
22. 12. 2010 | 15:43

jetotukormoran napsal(a):

"ano v zivte jsem ani jednoho kapra nezabil, mam na to lidi"))))

A podrizeny nadporucika zavelel:
"Koule hrubo tesane, prachu pytle pul. Vzdalenost , co by vul za den usel , ve jmenu pane Horejsiho , smer KAPR pal!!!
22. 12. 2010 | 15:44

MA-FU napsal(a):

mb
Vaše odpověď Lubě ...14.15.00
to mě moc pobavilo..
22. 12. 2010 | 15:48

Tenco napsal(a):

Prý v lednu má v Praze proběhnout demonstrace podnikatelů proti korupci. Před sídlem vlády.
Což takhle happening , kdy se k podnikatelům přidají i zaměstnanci, lékaři, učitelé, důchodci, samoživitelky, profesoři, živnostníci, invalidé...
"Tělesně postižení z Vysočiny podporují výrobce holí a berel", "Profesoři z Karlovy univesrsity stojí jako jeden muž za Bakalou ", "My - vietnamští stánkaři se také chceme dožít důstojného důchodu"...etc.
Hudbu by mohla zajišťovat nějaká ta hudební škola, napojená na peníze z ČEZu, hlavní projev by mohli za podnikatele přednést Václav Klaus ml. a Martin Roman.
Kořalku a pivo bych dodal já a mí přátelé z Kočkova klanu, taktéž atrakce pro děti a mobilní psí záchodky.
Vstupné dobrovolné, kdo nebude mít vstupenku zaplatí pokutu 1000,- korun českých, děti a vojsko polovic.

Všechny nás korupce poškozuje.
Věichni jsme totiž spotřebiteli /korupce křiví tržní hospodářství/ a daňoví poplatníci /či byli/.

Trošku osladit Kmotru Klausovi to JEHO vítězství nad státem.
Srandy není nikdy dost.

P.S. Tahle společnost se dá do revoluce, jen když je zmanipulována, anebo pod bodáky. Nebo pod bodáky a tlampači.
Nebo po třech rumech a šesti pivech.
:--()
22. 12. 2010 | 16:07

Ara napsal(a):

vaclavhorejsi:

"...A vzduchovkou zastrelil par jedincu druhu Passer domesticus."

Pane profesore, to bylo v době Vašeho nevycválaného mládí? :-)
Pokud ano, tak se Vám promíjí, ostatně tehdy byl tento malý nezbeda u nás (myslím v Česku) ještě hojný a považován dokonce za "škodnou". ;-)
22. 12. 2010 | 16:16

jetotukormoran napsal(a):

A sakra , neodstartoval jsem snad heslem 'KAPR' utok na zimni palac?
Klaus A jeho PR.
22. 12. 2010 | 16:26

Ara napsal(a):

Viola:
"...to jsem už někde napsala, jméno je znamení. Nečas, kdo chce mít v politice nečas, nebo dokonce na hradě. Na hradě by měli být ti Hořejší z nejhořejších."

Hořejší prodlévá možná dost vysoko, ale já mám výšky taky docela rád, třebaže s takovým kondorem se vůbec srovnávat nemohu, protože ten dokáže vyletět mnohem výš.
Nicméně, nemoh bych taky na ten Hrad? Zobák mám pořádný, hraju všema barvama (no, skoro, ale chybí jen pár nepodstatných ;o))...
a xenofobií snad Češi netrpí ;-)
Jistě by mi to na tom prezidentském stolci náramně slušelo, co říkáte? ;o))
22. 12. 2010 | 16:31

Kamil napsal(a):

Jak je jednoduché někoho soudit. Nejhorší jsou soudy, bez znalosti děje.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo-kauza-sfzp-z-trochu-jineho-uhlu-d8a-/p_ekonomika.asp?c=A101221_112731_p_ekonomika_wag
Hezký den.
22. 12. 2010 | 16:40

Kritik napsal(a):

Pěkný článek, jako vždy hodný obdivu.

Zejména poukaz na to že

Věci veřejné uzavřely tajnou dohodu

jasně poukazuje, že my, co jsme si mysleli, že za socialismu jsme žili ve státě, který by se měl nazývat Absurdistán, tak nyní žijeme ve státě, který skutečným Absurdistánem je.

To je tak úžasné a nepřekonané, že to ještě zopakuji:

Věci veřejné uzavřely tajnou dohodu!
22. 12. 2010 | 16:48

Marcus napsal(a):

Je to smutné, jak nekalé živly v naší společnosti dokážou zneužít cokoliv. Pan Knetig a věřím že i pan Drobil se snažili zlepšit sociální inteligenci pana Michálka tím, že si před ním, lidově řečeno, čechrali peříčka (prostě dělali se důležitějšími než jsou - to dá rozum, že si přitom museli trochu vymýšlet - každému racionálně uvažujícímu člověku je to ze zaznamenaných hovorů jasné).
Bohužel jejich snaha se minula účinkem - důkazem budiž nahrávky pana Michálka, které si pořizoval 2 MĚSÍCE. To vidím jako vysoké ohrožení naší demokracie, boji proti korupci a prosazování reforem. Jsem rád, že řada našich veřejných představitelů na tuto skutečnost poukázala a snad přijmou dostatečná opatření aby se něco podobnéhu už neopakovalo. Osobně si myslím, že když se to nepovede panu Nečasovi, tak určitě se to povede našemu bodoucímu premiérovi - panu Drobilovi.
22. 12. 2010 | 16:48

observer napsal(a):

Dobré (jako vždy).
22. 12. 2010 | 17:15

žena napsal(a):

Pepa Řepa

Myslíte, že to byl Večírek osamělých srdcí?
Pak asi platí - co na srdci, to na jazyku.
A proto Tajná tichá dohoda.

Vám, panu Hořejšímu i všem slušným lidem přeju, ať se Vánoce vydaří, jak si přejí, a v novém roce zdraví, štěstí a pohodu.
:-)
22. 12. 2010 | 17:17

Ara napsal(a):

Marcus:

No jistě. Ty co ohrožují naši skvělou demokracii tím, že na nepravosti poukazují a dokonce si je nahrávají, zavřít až zčernaj. Anebo rovnou takovéto závistníky postavit ke zdi. ;)
A korupčníky a jiné podobné avantgardní borce neprodleně vyznamenat a povýšit, neboť oni jsou tou správnou solí země české.
;))
22. 12. 2010 | 17:18

ZAM napsal(a):

Bratři Čechové,
jsem na náš národ hrd. Když situace nazraje a něco velkého praskne u Francouzů, vyjdou do ulic, v Latinské Americe nastane vojenský puč, v Africe kmenová válka. V Čechách a na Moravě naopak lidi začnou soutěžit o co nejlepší vtip. Bravo!
Bohužel tento způsob humoru je hořký až příliš. ;(
22. 12. 2010 | 17:45

almost glossed™ napsal(a):

Béda: "Vůbec bych se nedivil, kdyby neunesl složitou situaci a morální zostuzení a stal se z něj buďto potapěč v Orlíce, anebo rafinovaný sebevrah, který se zasebevraždil několika přesně mířenými průstřely hlavy z kulovnice zezadu."

Třeba jako onen "útočník na Topolánka". Takový citlivý hoch to byl. Na první pohled člověk plný citu: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/utocnik-na-topolanka-spachal-sebevrazdu_161254.html Holt něšťastná láska...
22. 12. 2010 | 17:56

karel napsal(a):

Vtipne to neni, chytre take ne, no ale co panu Horejsimu zbyva, kdyz na inteligentni blogy nema vzdelani ani schopnosti. Jediny kdo radostne zatleska je Horejsiho patolizal Vlk.
22. 12. 2010 | 18:09

Alice napsal(a):

Pane Hořejší,

skvělé,skvělé. Člověk se baví, jen kdyby ten smutek za tím nebyl. Jste čím dál tím lepší. Děkuji.
Přeji Vám krásné Vánoce a ať Vám ten humor vydrží. To ostatně přeji všem na tomto blogu. Alice
22. 12. 2010 | 18:14

Alex napsal(a):

karel
Můžete to, co tvrdíte nějak odůvodnit a zargumentovat nebo si jen tak rád plivnete omezen tím, co máte nahoře v hlavě v poněkud podivném stavu.
22. 12. 2010 | 18:19

hoven napsal(a):

profesore,
vy jste se přiznal k hromadne vraždě myší. nějaký fanatický ochrance přirody vas muže klidně i zabít.
22. 12. 2010 | 18:22

Daňový poplatník napsal(a):

To autor:
1. gratuluji k blogu, i když nevím, jak to bude s dotacemi do AV během vlády těchto nezkorumpovatelných.
2. Ten, co to před Vámi na každém bilboardu MYSLEL UPŘÍMNĚ, dostal podle některých 100, podle jiných až 1000 mega, už víte, za co je dostanete Vy?
22. 12. 2010 | 18:23

Alex napsal(a):

Kamil 16:40:36
Připomínáte mi jarpora. Jaká je prosím Vás souvislost onoho článku s tím, co všechno odkecaly osobnosti Drobilovy party? Nejste Vy i onen autor trochu mimo?
22. 12. 2010 | 18:26

ZdeněkJ. napsal(a):

Dámy a pánové, pánové hoven, SuP, neo a další mají pravdu. Nechápu, co se Vám, rejpalům, pořád nelíbí. Vždyť za rok zažijete v ČR toho tolik, co jinde nezažijí za celý život. Buďte vděčni za to, že můžete být "u toho". Měli byste, jak praví současná módní terminologie, si to užít.
P.S. Zdá se ovšem, že v budoucnosti si následků "toho" ještě hodně "užijeme".
Veselé vánoce všem.
22. 12. 2010 | 18:43

Marcus napsal(a):

to Ara:
naprosto s Vámi souhlasím. Pokud budeme důsledně potírat oznamovatele korupce tak by v tom byl čert, aby se ta míra korupce nesnížila.
A snad se pak dostaneme v těch různých žebříčcích korupce na odpovídající pozice. Ty žebříčky jsou samozřejmě k ničemu, ale různí staromilci se s nimi stále ohánějí a narušují tak rozběhnutý proces přestavby ;-)
22. 12. 2010 | 18:45

Pepa Řepa napsal(a):

Tomu, kterého tady mile oslovují h.vno alias pán hoven (poslovensky)

Jak praví česká lidová
http://www.supermusic.sk/skupina.php?idpiesne=136273&sid=&TEXT=1

Co by jiného akademik s těma mišimama dělal?
22. 12. 2010 | 19:09

Lex napsal(a):

I když už dost pozdě, v době, kdy všichni už text páně autora pochválili, spěchám se svou troškou chvály k hořejšímu mlynáři. A mám také otázku: Pane profesore, nechtěl byste se vyfláknout na psaní té suchařiny z vědecké sféry, hupnout na důchod (dokud ještě nějaký vyměřují) a prostředky k životu si poctivě opatřovat psaním satiry? Nepochybuji, že byste se uživil lépe, než z platu vědátora.
Ale také jednu výtku k diskutérům: Co furt máte s tou korupcí? Je pravda, že se famiglia 118 prostřednictvím svých ministrů zavázala k boji proti tomuto neřestnému slovu, ale copak v případě "Drobil" šlo o nějakou korupci, prosím Vás?
Kdo tu chtěl koho uplácet, podmazávat? Šlo o přípravu ryzí a poctivé ROZKRÁDAČKY, holenkové. Tak laskavě nerušte čistému pánovi a jeho klace jejich kruhy. Ničeho, proti čemu se zavázali bojovat, seč jim jejich statečná lví srdce stačí, se nedopustili ani nic takového nechystali. Dejte jim laskavě pokoj a klid na práci - ještě je kolik - patnáct dalších ministerstev? - a kolik jich ze zákulisí ovládá MUDr.JUDr.Íčko?, co se musí nadřít a navymýšlet přímo hlavou, jak ty toky nasměrovat, aby nekradli všichni, ale aby ty penízky tekly jenom jedním, tím pravým směrem?
22. 12. 2010 | 20:19

Lojza napsal(a):

Nadstranický prezident opakovaně vzkázal všem občanům, zvláště těm, kteří ho v průzkumech veřejného mínění chválí, že jsou mu šumafuk (vyjádřeno ještě slušně). Nějaký ten trestný čin přece nepadá na váhu, když jde o zachování vlády té správné strany (nebo správné party, strana nestrana)! Máme tu náš socialismus s kapitalistickou tváří a naše výdobytky si rozvracet nedáme! Co je vaše, to je naše, a co je naše, do toho vám nic není! I ty Kecy Veřejné to pochopily. My vám to teď vážení občani zařídíme tak, abyste měli problém se uživit a neměli čas si všímat, jak vás okrádáme. Toby tak hrálo, abyste nám do toho kecali! Veselé Vánoce a šťastný reformní rok 2011!.
22. 12. 2010 | 20:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text ("prdel", "hovado"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 12. 2010 | 20:48

Pípa napsal(a):

Sranda muší bejt i kdyby demokracii věšeli.
22. 12. 2010 | 20:53

Ikena napsal(a):

Na balkone Melantrichu tehdy v listopadu 89 zpivala Marta Kubisova pisen o navratu jakesi vlady do rukou vlastniho lidu. Tak to byl na 100 procent omyl.

Nase politicka kultura vyrazila sice vzhuru, ale po spirala a po 21 letech dorazila do stejneho bodu, sic o patro vyse. Opet vlada kasle na svuj lid a utajuje sva rozhodnuti.
Kdysi vladlo politbyro vcele s generalnim tajemnikem a urcaövalo, co je pro lid nejlepsi a co je treba vykonat. Dnes to vypada, ze zpusob vladnuti a ala vsevedouci politbyro prevzala do svych spolek K9 vcele s prezidentem.
Oni take vi, co je pro lid nejlepsi a proto nam to nechteji ani prozradit.
A dalsi paralela.
Za totace bylo 90 procent policajtu v KSC, dnes jsou na vnitru politicti namestci, bude se podle stranickeho klice vybirat policejni prezident a reditel nove inspekce a da se tusit, ze to skonci na urovni okresni dopravky.
A pak, ze se histoire neopakuje. Anebo zasadova Veverka slecna K. jako kdysi Jau Jau Biomasa J., s heslem drzme si sva korytka.
22. 12. 2010 | 21:11

mia napsal(a):

jachacha! :-DDD, díky moc...a to si dáváte skleničku když píšete nebo rovnou sypete z rukávu? moc pěkné :-)
22. 12. 2010 | 21:59

Ivan Sommer napsal(a):

I Tomáš Halík
dnes ráno v rozhlasu vyjádřil souhlas s tím, že vláda má důvěru. Konečně se zatočí s nehoráznou korupcí.
22. 12. 2010 | 22:27

Kamil napsal(a):

To Alex
snažím se o problému dozvědět co nejvíce, abych si mohl udělat jakýs-takýs obrázek, ale stejně to vůbec nemusí být objektivní, takže se soudy šetřím.
Hezký večer.
22. 12. 2010 | 23:12

Vik napsal(a):

Pan Michálek má tvář seksakramensky dobrýho hráče pokru. To mi seksakramensky věřte.Jeho hra je jen uprostřed. Jeho snaha vrátit se do stejného úřadu, k podpisovému právu, je tah velmi nejistý a pro stát nebezpečný, ale pro další rozdávání karet a pro další blafování ve hře, pro něho rozhodující. Tento způsob hry má již vyzkošený a ne možná jenom jednou, ale asi na každé hře, (pracovním místu)kde hrál. Bylo by zajímavé kolik hráčů svými nahrávkami a nebo jiným kompromitujícím materíálem vydírá a nebo je má v šachu a kolik nahrávek ma jěště v šuflíku? Je to velká práce pro policii a BIS. A možná, také pro Vás pane profesore. Konečně by jste mohl něco velikého vypátrat.
23. 12. 2010 | 02:42

Důchodce68r napsal(a):

Nemohu si pomoci, ani článek ani diskuze (až na výjimky) mi nesedí. Snad se to může.
Příliš vážná věc - a zde příliš ironie, směřující v konečném dojmu k legraci, pobavení, jakási soutěž o vtipnost.
Moc se toho napíše, moc přečte, dochází k jakémusi rozředění, znevážení.
Raději zůstávám u původního pramene, v klidu si ho opakovaně pročítám, náladu pak mám dosti jinou, není to tak zábavné. Je to na:
http://data.idnes.cz/soubory/domaci/A101217_KOT_ODP_KNE_MICH.PDF
Doporučuji a zdravím vespolek.
23. 12. 2010 | 06:10

Jeník napsal(a):

Tak už jsme se dočkali, když pomalu ale jistě vyplouvají na světlo svinstva, která byla sjednána na Hradě, aby se udržela u moci vláda, která provádí devastující zločiny proti lidem našeho státu. Je úsměvné, když Klaus (který není mým prezidentem, pro mne je to figurka podvodným způsobem dosazená na hrad) řekne o panu Michálkovi že je lump a darebák. Já se domnívám (a to zcela oprávněně při vědomí si Klausových zločinů - rozvácení státu,zdevastování ekonomiky státu a napomožení k rozkradení majetku v hodnotě více než 2,5 bilionu korun), že ten darebák a lump je právě on, člověk bez jakéhokoliv studu.
23. 12. 2010 | 06:34

Pepa Řepa napsal(a):

To Jemnický
(jestli sem zabloudí)
uctěmež bratře bohulibou činnost bratra Wěnceslaua tradiční koledou

https://www.youtube.com/watch?v=nmmgsDfmPSI

Good Brother Wenceslas looked out
On the feast of Stephen
When the snow lay round about
Deep and crisp and even"

Bring me flesh and bring me wine
Bring me pine logs hither
Thou and I will see him dine
When we bear him thither.

A poděkujmež všichni, rolníci, dělníci i nepracující inteligence, za duchovní "flesh and wine", které nám-bratr Wěnceslaus-zdarma a nezištně poskytuje.
Co bychom bez jeho mouder byli?
23. 12. 2010 | 08:06

akela napsal(a):

ubohý česko to jsme dopadli ods volí dvacet procent zlodějů a zbytek jsou b---- co ještě chcetejá věřím zas v revoluci ale už ne sametovou
23. 12. 2010 | 08:28

vlk napsal(a):

Vik
Michálek už dohrál. Jeho partie skončila.Snítilého prezident ho podle zprávy na Seznamu označil za lumpa a darebáka. Takže návratse nekoná. Co taky čekat od tunelpapa a Tunelosaura Rex. Je li to vyjádření pravdivé.
23. 12. 2010 | 08:57

Evžen napsal(a):

Přijde opět doba takového ražení, že Český lid bude odměňovat, každého nynějšího i budoucího politika za vykonanou práci pro blaho Českého národa, to budou olemované silnice šibenicemi, tento čas není zase tak daleko, lid Český je v jádru hodný a pohostinný, sem tam nějaká ta krádež, nějaká hospodská rvačka, a v celku to jde, ale lid Český je už moc nasraný, a ono se to časem někde zase ukáže, Češi nemají rádi bídu a problémy a to je startér pro velké nepokoje a nezastaví je ani nic, pozor politici, ani lůza nežije ráda v bídě a lžích !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
23. 12. 2010 | 09:06

Hana napsal(a):

Děkuji,pane profesore, je osvěžující a povzbuzující číst podobné věci, mluvíte mi z duše a přála bych si být obklopena podobnými lidmi, jako vy. Lahodilo by to mé duši a hned by se mi žilo lépe. Protože je mi smutno a zoufale z toho, kolik lidí nechápe a nerozumí, neví a ani nechce vědět. Prosím pište dál a třeba časem pochopí i ti, kteří nechápou. Děkuji a přeji příjemné vánoční svátky. Tohle myslím opravdu upřímně.
23. 12. 2010 | 09:15

Yvan napsal(a):

Naprosto souhlasím s myšlenkou potenciálních defenestrantů, nezatěžovat všechny ty lidičky v té naší zemičce při jejich předvánočním shonu nějakými práskačskými aférkami. Jakpak by se to shodovalo s atmosférou vánoc vpravdě lidových? Ostatně našemu panu prezidentovi věřím moc, už jen to nepřehlédnutelné množství diplomů (dnešní mf dnes)a různých certifikátů, které zdobí jeho stěnu na jeho hradě a které dokazují, jak obrovský potenciál v něm ještě zřejmě nevyužit dřímá. Již teď čest jeho památce....
23. 12. 2010 | 09:24

noctem napsal(a):

Vlku, zdá se že tvůj názor na Václava Klause začíná s tím mým povážlivě ztotožňovat. Bohužel pro lidi této země se nemění ten můj.
23. 12. 2010 | 10:10

Béda napsal(a):

Dámy a pánové,

jak se zdá, plně jste nepochopili antikorupční záměry důsledně antikorupční a šetřivé vlády.

V současné etapě boje s korupcí jde o správné nastavení a doladění systému. Hledají se vhodné osoby - další Knetigové a Drobilové, aby se zatočilo s prokorupčními Michálky.

Někteří nepřejícníci o tom říkají třeba toto:
Vesecká:

"Přináší vyhlášená protikorupční politika Nečasovy vlády skutečnou změnu, pokud jde o přístup k boji s korupcí?

Manuál, který má občany nabádat, jak postupovat proti korupci, mě rozhodně neuspokojuje. Musím říci, že mi trošku připomněl publikaci, kterou jsem viděla u svých slovenských kolegů, tam šlo ale o materiál pro mateřské školy...
Základem úspěšného boje je prevence. A ta, pokud jde třeba o veřejné zakázky, spočívá v tom, že některé firmy se nebudou moci účastnit tendrů.

Máte na mysli firmy s akciemi na majitele?

Ano. Od toho se částečně už ustoupilo...

Nebo nastavení nových kontrolních mechanismů. Kde máte svěřeno rozhodování pouze jedné osobě, ať už na ministerstvech nebo obecních úřadech, to je opět prostředí, které vytváří možnost korupce.

Mluvilo se o průhlednosti zakázek, že se pojede všechno přes internet. Zatím jsem takovou zakázku také neviděla..."
Převzato z Novinky.cz

poslankyně VV předložily sněmovně velice potřebný návrh o zachování akcií na doručitele. Tím se významně zvýšila průhlednost ekonomických toků a výrazně zamezilo možnosti korupce.

Šlo o zásadní systémový krok, který zajistil, aby se zadavatel, reprezentován současně jako rozhodčí veřejné zakázky mohl s péčí řádného hospodáře-vlastníka vítězné firmy starat o blaho svých bližních a současně státu.


Jistou naději chovám v tom, že se Evropští neználci přijdou do ČR učit jak lépe hospodařit v evropských lesích a jak lépe nakládat s fondy vyčleněnými na ochranu životního prostředí.

Předpokládám, že některými podrobnostmi stran avizované studijní návštěvy zvídavých Evropanů byly neformálně probrány na hradní sešlosti za účasti vrchního klimatologa, ochránce životního prostředí a proevropana Klause.


"Klaus Michálka považuje za lumpa"
http://www.novinky.cz/domaci/220482-tajna-dohoda-vv-nominuji-policejniho-prezidenta-ods-superinspektora.html

Václav Klaus rád hraje v absurdních moralistních dramatech svého absurdního předchůdce, ve kterých není vyloučeno ani prohazování rolí.
23. 12. 2010 | 10:13

Aurora Peterburg napsal(a):

Dekuji. Moc a moc jsem se nasmal a to hned dvakrat. Poprve kdyz jsem cetl vas clanek a podruhe komentare nekterych hlupcu kteri si mysli, ze to opravdu ale opravdu myslite vazne :-)). Jeste jednou dekuji.
23. 12. 2010 | 10:19

egoist napsal(a):

Skvělá ironie. Jsem rád , že píšete.
23. 12. 2010 | 10:32

Jiří Hlavatý napsal(a):

Je výborné, že jste satiricky - v duchu dřívějších hesel a proklamací zpracoval toto aktuální téma - bohužel, jak je i na spoustě reakcí vidět, je jednání našich "elit" již natolik přitažené za vlasy, že mnozí lidé ztrácí rozlišovací schopnost mezi vtipem a absurditou reality.
23. 12. 2010 | 11:06

Béda napsal(a):

Autor,

po dlouhých letech došlo konečně ke sblížení a naprostému sjednocení hradních a vládních špiček.

Prezident již nemusí násilně předstírat nadstranickost a nezaujatost.

V zájmu budoucnosti země se podporou své politické alma mater a vlády odpovědných zadlužovatelů do svého politického lůna nepřímo vrátil.

Jsem rád, že se věci projasnily a demokraticky veřejně utajily.
23. 12. 2010 | 11:21

ex-nemo napsal(a):

No, nemá to ten pan Klaus lehké.Jaksi se mu to stádečko pořád rozbíhá a nechce táhnout dohromady.Dokud se žene po prérii kde jen sem tam se ukousne kus trávy, to ještě se drží trochu v kázni, ale jak se dostanou k napajedlu, to je zle.To se vrhnou všichni aby urvali co nejvíc a těžko se dají zvládnout. Známe případy, že i zkušené kovboje při tom stádo ušlapalo.

Tentokrát se to povedlo, ale pozor, pozor, pane Klausi, aby to příště nedopadlo hůř !
23. 12. 2010 | 12:14

Alex napsal(a):

Kamil 23:12:46
Víte hochu, moc jste se zaposlouchal do argumentů absolventa plzeňských práv Marka Bendy. Zkuste politikům apriori nedůvěřovat a nejspíš bych si tipnul, že budete příliš pasivní křesťan. Zkuste v zájmu svého vlastního občanství nepřehánět svou křesťanskou láskou alespoň tam, kde na sebe vyzvoní vše sami aktéři. Ovšem faktem je, že není-li přítomna elementární logika, tam je holt Váš přístup odůvodněný. Bohužel pro nás občany a pro radost dotčeným politikům.
23. 12. 2010 | 12:30

Mirek napsal(a):

Mám dotaz: Kdo, nebo co je zdrojem informace o uzavření tajné dohody? Není ona tajná dohoda jen výmysl novinářů? Řekl snad nějaký účastník jednání, že byla uzavřena? Já jsem takový výrok nezaznamenal. Předem díky za objasnění.
23. 12. 2010 | 12:30

E = mc2 napsal(a):

Proč si Hořejše dosud nevšimli z veřejnoprávní televize? Konečně si pan profesor osvojil nejsprávnější politické názory, které může slyšet každý občan této země, aby už konečně pochopil jak se má chovat a čemu má věřit.
23. 12. 2010 | 12:47

Tupelo napsal(a):

Mirek: dohodu oznamil sam Klaus po setkani s devitkou, nacez ihned dodal at se novinari nepidi po podrobnostech...
23. 12. 2010 | 12:54

Béda napsal(a):

E=mc2,

Vidíte, sám jste si vcelku správně odpověděl. Pana Hořejšího, nikoliv Hořejše (to je někdo jiný) si nevšimli proto, že přemejšlivě nekonformně (někdo by mohl říct nemainstreamově) postavené názory se ve veřejnoprávní televizi nenosí a pro komerční televize nenesou dostatečné sponzorné a reklamné.

Jste na dobré cestě kre kritickému myšlení. Jen tak dále.
23. 12. 2010 | 13:35

Alfons napsal(a):

Na věc mám svůj správný názor. Ale je to tajemné.
23. 12. 2010 | 14:44

vlk napsal(a):

noctem
nerozumím.. Řádově někd y od roku 95 mám na Klause názor stále stejný. To je st, že ho vidím, jako architekta celého toho marastu a beznaděje , co tu máme a ještě budeme mít. Neváhal bych dokonce použít termín Zemský škůdce.
23. 12. 2010 | 14:59

Gábor Laco napsal(a):

Pane Hořejší,

máte pravdu. Česká politická elita ignoruje veškerá pravidla slušnosti, politické zodpovědnosti a ignoruje i zákon. Je to skličující a slušnému člověku to vyráží dech.

Odkud se tato míra ignorace u elit národa, a v národě samém míra pochopení pro takové jednání, bere? To přece není jen tak. Takové jednání musí mít nějaké kořeny, nějakou history.

Napadá mne jedna možnost.
Znám organizaci ignorantů, kteří přes tisíc let ignorují skutečnosti a za pomoci lží, falešných důkazů, teroru, peněz... se dostali k politické moci a nemalým majetkům. Hoši z české ODS jsou proti nim neškodní babralové.

Při té příležitosti bych se Vás chtěl zeptat, jestli jste si zjistil co znamená slovo Christus? Jestli to znamená pomazaný a nebo to znamená stopořený oplodňující penis?

Dále bych Vám rád připoměl slovo chucpe.
23. 12. 2010 | 15:18

Pepa Řepa napsal(a):

Žasnu, co někteří dokážou den před Štědrým dnem ze sebe vypotit.
Jednou Hvížďalka podruhé jiný mírumilovný kousek s láskou v duši.

Začíná to vždy stejně.
Přednáškou o neslušnosti a ignoranci (přirozeně jiných) nebo slušnosti a pravdomluvnosti (přirozeně vlastní) a končí.......?

Stopořeným penisem.
Inu podobně jako minulý blog.

Těmto lidem vůbec nedochází, že tady píší aurobiografii, že malují autoportrét.
Ano tak vypadají, velikáni.
Jako menhiry ve Stonehenge.
Jen ta špička má aerodynamický tvar.
23. 12. 2010 | 17:23

ZAM napsal(a):

No nevím, jakoby začínala další kampaň. Opravdu zná veřejnost dost faktů? Míichálek prý nemá žádné důkazy.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=686460
23. 12. 2010 | 18:35

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

Vite, ze ten Hvizdaluv blog (vychazejici z nejakeho dila K.Sidona), pod kterym jste se tak rozciloval, byl odstranen? Tuhle jsem ho hledal a nic... Zasah shury?

..
23. 12. 2010 | 20:15

MUDr Petr Kamínek napsal(a):

Díky pane profesore, tak jsem chtěl svoji deprivaci, raději česky, zkamání šok a hnus ze sebe dostat,ale nenacházel jsem slov. Kéž by si Váš článek přečetlo a porozumělo mu co nejvíce lidí a všichni se sešli na tom náměstí.Tak zklamán,morálně zfackovaný a ponížen z nedávných událostí jako občan jsem snad nebyl ani za Milouše Jakeše.
23. 12. 2010 | 20:17

Pavel napsal(a):

Nastává proces normalizace.
Doufám,že si všichni uvědomujete,že konečně byla překonána snaha antirevolučních elementů o destabilizaci naší společnosti a upevněná vláda pokračuje ve svém jedině správném činění ve jménu lidu a pro lid.Blahořečme našeho nejvyššího,který toto zařídil. Doufejme ,že i naše kulturní fronta vytvoří brzy dostatek děl oslavujících tento čin.
Nicméně se domnívám,že jiná varianta při pádu vlády,tedy velká koalice by byla ještě horší.Takto snad ty VV budou pod tlakem aspoň něco prosadit.
23. 12. 2010 | 21:12

aaron napsal(a):

Vynikající, díky. Rád bych to doplnil -/poněkud cynickým/ převzatým citátem, který to vystihl ... a opravdu mne rozesmál.
"Autor: baryk.
Kabaret Pružinskyj uvádí...
Mým národům!
Vy debilové..."
23. 12. 2010 | 22:26

Gábor Laco napsal(a):

Milý Pepo Řepo,

na rozdíl od Vás nežasnu. Já narážím na lidi, co poslouchají jednolampovku denně. Ale přesto jsem udiven, když narazím na inteligentního člověka, který není na jednolampovce existenčně závislý, a on není schopen či ochoten zapnout rádio s více lampami. No a že zrovinka ten člověk moralizuje na internetu mi připadá pro prblémy dnešní doby symptomatické.

A k Vám, milý Pepo, bych měl pár otázek.
V kolika letech Ježíš zemřel?
Kolik je 3+3?
Co symbolizuje ta první a co ta druhá trojka?
Co předcházelo znovuzrození v cyklickém náboženství?
Víte vůbec co to je cyklické náboženství?
Co je to trojmocná bohyně?
Co je potřeba k sexu a při vyvrcholení sexu dojde k čemu?
V který den byl Ježíš splozen?
Odkdy se slaví Velikonoce a Vánoce?
Slavil se někdy v době před dvěma milénii a dříve slunovrat, nebo jarní rovnodennost?

Myslím, že pocit pohoršení bych měl mít po Vaši reakci spíš já, zastánce prastarých náboženství.
Náboženství, která dala tomu Vašemu vše v co věříte, ale náboženství, která pokrytecky dehonestujete a demagogicky ignorujete.

Jsem na uražené a urážlivé reakce nevědomých křesťanů zvyklý. Vaši neochotu přijímat informace, pro Vaše náboženství kompromitující, chápu. Co mi ale vadí, je když někdo jako Vy chce kázat něco o morálce. Vy s Vašim otcem - papežem, který heiloval v Hitlrjugend.
Chucpe.
23. 12. 2010 | 22:28

SuP napsal(a):

Gábor Laco -
A Vy snad víte, co je to jednolampovka?
23. 12. 2010 | 23:46

Fitzgerald Ernesto napsal(a):

Vesel= vánoce etc, objasníteli, nabízím vám konzultaci a myšlenku o vydání scs/fa-vs/ vzhledem k naprosté nesrozumitelnosti Vámi používaných slov a následnému nebezpečí různých nedorozumnění Vámi i vámi vyvolávaných. Mám zájem podporovat české vědce, kteří jsou ochotni pracovat i zdarma.
24. 12. 2010 | 09:12

vaclavhorejsi napsal(a):

Gábor Laco:

No, jeste ze nevite, co v jazyce Bambuti znamena gabor a laco...

..
24. 12. 2010 | 10:20

Andrea Fišarová napsal(a):

Veselé vánoce a šťastný nový rok všem přeje:
24. 12. 2010 | 11:03

Gábor Laco napsal(a):

vaclavhorejsi,

co je gabor a laco v Bambuti nevím, ale v naši Cigánštině to vím.
A něco k věci by nebylo? Nebo mé výpotky (jak to nazval Pepin) nejsou hodné komentáře slovutného profesora? Nebo to zatím nemáte spořádané tak, aby to alespoň vzdáleně připomínalo pravdu?

I přes naše názorové rozdíly Vám přeji pane Profesore pěkné Vánoce, ať už pro Vás znamenají cokoliv, a do Nového roku bych Vám přál, aby jste nepodceňoval inteligenci ostatních lidí, jedno to jsou Cigáni, Bambuti, nebo dříve rození, třeba před pěti tisíci lety. Od mnohých by jste se mohl nečekaně dost naučit. Věřte mi, mluvím z vlastní zkušenosti.
24. 12. 2010 | 14:29

Karel Mueller napsal(a):

Všem:

Už toho nechme :-).

Profesorovi i všem debaterům přeji krásné prožití štědrého věčera :-).
24. 12. 2010 | 14:41

mal napsal(a):

Děkuji všem diskutérům, zejména těm, kteří mají smysl pro humor. Bylo to báječné, přečetl jsem všechny příspěvky. Ale řekněte jak je možné, že věci veřejné přinesly takovou oběť a to i přesto, že disponují tolika hezkými ženami. To nepochopím. Kdo to tam řídí. Neříkejte, že Bárta.
26. 12. 2010 | 15:36

dub napsal(a):

Pane Hořejší já jsem o tajné dohodě hovořil s naším okresním hejtmanem již před válkou.
P.S. Pište své skvělé blogy dál, vždy se pobavím.
26. 12. 2010 | 18:34

Luděk Prokop. napsal(a):

Tak je to správné a tak to má být. Nazývat věci pravými jmény. Udavače udavačem, premiéra vůdčí osobností a pod.. Trošičku lze postrádat zmínku o tápání Radka dinosaurobijce, protikorupčníhio partyzána a dektektiva přes kostlivce. Nejdříve navádí ke špehování a pak v potu tváře leze ke křížku. Jinak ale dobrý. Snad jen dodat, že my pracující co máme práci chceme předešvím klid na tu naši práci.
27. 12. 2010 | 17:53

otokar napsal(a):

Gábore,neotravuj!
Nepředstírej tisíciletou moudrost!
Vy cigáni jenom kradete a to je celé vaše know-how.
Sebral bych vám příspěvky a vy byste, nasednuvše do svých kočích vozů vyrazili do jiné země zaslíbené a nám byste již konečně dali pokoj.
Také bychom si oddychli od exotů typu Leily Dormeo-Mahmúd Abbásové,
Kocábovitých, Jamilovitých a jiných parazitů, ssajících na uměle vytvořené romské otázce.
28. 12. 2010 | 23:02

fabianogolgo napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=s4vcC0V611Y&feature=related
07. 01. 2011 | 16:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy