Arcibiskup v helikoptéře a s kulometem.

08. 01. 2011 | 12:00
Přečteno 19454 krát
Před Vánoci jsem v televizi shlédl zajímavou reportáž.
Dominik Duka, arcibiskup pražský, primas český, se vypravil do Afghánistánu za našimi vojáky. V reportáži bylo vidět pana arcibiskupa v neprůstřelné vestě (XXL) a přilbě.


Pan arcibiskup nejen pohovořil s vojáky, ale prolétl se i v helikoptéře. Poněkud mi zatrnulo, když na jednom záběru bylo vidět, jak kdosi z vrtulníku střílí kulometem – nebylo patrné, tiskl-li spoušť prst nějakého vojáka, či pana primase. Pan arcibiskup se svěřil, že v mládí chtěl být profesionálním vojákem, ale nakonec se rozhodl jinak.
Prolétlo mi přitom myslí, co asi pan arcibiskup vojákům při své návštěvě pověděl – popřál jim do nového roku dobrou mušku? Pokropil samopaly svěcenou vodou?

Vzpomněl jsem si přitom na to, jak kdysi nebožtík Václav Benda (praktikující katolík) říkal, že v době normalizace snil o tom, že někdy povede v tanku „pod praporem Ježíše Krista“ útok na Ústřední výbor KSČ.

Taktéž jsem si připomněl, jak jeden můj velmi dobrý přítel (oddaný katolík) odpověděl, když jsem ho upozornil, že papež nepodpořil (mírně řečeno) útok na Irák. Odvětil: „No to víš, on má tyhle mírové řeči v „popisu práce“, to nemůžeš brát tak vážně!“

A samozřejmě mi vytanula i slova zvěčnělého GWB (nikoli katolíka, nýbrž metodisty), který říkal, že k útoku na Irák se odhodlal po celonoční poradě s Bohem.

Copak by tomu všemu asi říkal ten chudák nazaretský pacifista, kterému ve zdejších diskusích Pepa Řepa familiérně říká JK...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Carlos V. napsal(a):

JK coby pacifista ? A co by říkal jeho tatík ? A jeho třetí já ?
08. 01. 2011 | 12:07

agent Smith napsal(a):

Nazaretský pacifista? A na to jste přišel jak? Když vyhazoval kramáře z chrámu, tak mi to moc pacifistické nepřipadalo, ačkoli se přitom nevraždilo.
08. 01. 2011 | 12:12

napsal(a):

profesore, vy už z té publicity blogera úplně blbnete.
Jediným rozumným řešením pro vás je, převléknout se za feldkuráta Katze a jít zaopatřovat nejlépe do cholerového baráku. Když se nevrátíte bude vaše sláva již bohem dána. Prohlásit vás pak za svatého nebude pro papeže žádný problém.

Svatý Bloger, krása.
08. 01. 2011 | 12:15

dabei napsal(a):

Já mám také slabost pro Feldkuráta Katze.Spitého do němoty-co měl klukům z marškumpačky taky stále nového vykládat.
V případu věřícího křesťana Michálka nevím zda se Dominik Duka mi nejeví býti heretikem.Anebo Michálka převedu z řad věřících do řad vědců a je to další Michelson a jeho slavný pokus se světlem,inspirující relativitu Einsteina.Pak by D.D.už v mých očích zase pro změnu nebyl heretikem.
08. 01. 2011 | 12:20

yara ze země krys napsal(a):

Proč naši politici vždycky musí lézt do rekta hlavní velmoci, ke které v té či oné době patříme. Vzpomínám si na "hubany" Husáka Brežněvovi a odměnu za toto chování, že jsme měli prvního kosmonauta aj. komparativní výhody oproti soudruhům z NDR. Polska atd., nyní zase čistí USA boty různí Vondrové, Schwarcenberkové, Nečasové, dřívějc Topolánkové, Bartákové atd. Nejraději by tihle rektální horolezci před časem postavili radar snad i na Václaváku, kdyby to bratr ve zbrani požadovat! Nemáme ani moc financí na rozhazování, ale přes 2,5 mld.Kč ročně můžeme vyhodit za válku, které určitě není naše, válku v Afghanistánu! Ta částka ale bude vyšší o další skryté výdaje přes MO. Nebojte se nejsem komanč, jen mě napadá proč třeba mnohem kapitalističtější a bohatší Holanďané
tam skončili, končí letos i Francouzi aj. Někde bude asi u nás chyba, co?
PS.
Už se těším, až u nás budou vládnout Číňani a třeba Vondra si udělá operativně šikmé oči, některé partie už šikmé má.
08. 01. 2011 | 12:24

yara napsal(a):

napsalovi:
Hele ty intelektuální gigante, co kdybys´ napsal nějaký ten argumentíček bez afektovaných pindů? Diskuze je od toho aby se diskutovalo a ne uráželo.
08. 01. 2011 | 12:28

Zdeněk Brom napsal(a):

Václav Hořejší:

Myslím, že jste velmi přesně poukázal na velký problém katolické církve a potažmo i jiných církví. Inu, Ignácův odkaz je stále aktuální.

A co by řekl nazarethský pacifista? Možná něco v duchu neznámého vojína Karla Kryla. Spíš však něco o tom, že instituce jsou dávno mrtvé, ale myšlenka stále aktuální.
08. 01. 2011 | 12:28

Martin napsal(a):

Pane Hořejší, to, co tu předvádíte jhe nádherná ukázka vrcholné demagogie. Nejsem věřící, ale musím se (zejména Bendy) zastat. Rád ty české komunisty, kteří s rukama od krve a nahnědlými ústy po NSDAP, vykřikovali do světa, jací že jsou humanisté, občas sral drsnými obrazy. Byl někdy dost vtipnej. Ten obrázek katolického bisskupa s vyceněnými zuby a rukama od krve, nad nímž vlaje americká vlajka, ten se vám nějak zadřel pod kůži. Popis Dukova výletu je už skoro nacisticko-komunisticky propagandistický. Vy přece víte, že televizní reportáže se stříhají. Nebo ne? Čtu blogy jen někdy a náhodou, ale asi toho nechám
08. 01. 2011 | 12:31

Ing. N. napsal(a):

Díky, velice důvtipné.

Nevím ale, jestli se dovtípí lidé, kteří nechtějí nebo nejsou schopni vidět rozdíl mezi slovy a činy náboženských představitelů a přikázáními.
08. 01. 2011 | 12:32

Silvie napsal(a):

Zrovna jsem dočetla knížku antropologa Tomáše Ryšky - Svět bílého boha - je sice psaná románovou formou, ovšem s mnoha faktickými odb.vysvětlivkami.Autor pracoval pro ČT(dok.filmy), spolupracuje se Stevem Lichtagem, pracuje pro OSN. Za tuto knihu získal několik mezinárodních ocenění. Vřele všem doporučuju, výborně se to čte, ale poněkud to změnilo můj názor na pohodový život v Thajsku a katolickou charitu. Dozvěděla jsem se leccos o fungování křesťanských misií speciálně v Thajsku. Tzv."sirotci" jsou odebírání rodičům z horských kmenů (např.Akha, Lahu) a odváženi do sirotčinců, kde je "převychovávají" američtí křesťanští misionáři a donutí je zapomenout na vlastní kořeny a kmenové zvyky. O staré rodiče se nemá kdo starat ,rodiny jsou zcela rozloženy. Děti v sirotčincích jsou zneužívány, prodávány pro pornoprůmysl i pro odebírání orgánů! Přes misie jde drogový transfer - USA- Thajsko (pod krytím CIA). Thajským ministerským úředníkům není dovolen vstup do tzv.domů dětí, misionáři si mohou s chovanci dělat, co se jim zlíbí, horalové nemají thajské občanství a pro úřady neexistují. Misionáři žijí v luxusu, každé dítě má několik sponzorů - (100 dolarů měsíčně přitom pokryje jeho výlohy) a vznikají obrovské přebytky, které jsou využívány k soukromým účelům. Po přečtení se mi udělalo z celé křesťanské charity nevolno a dnes ještě více pochybuju o projektu adopcí na dálku. Navíc charita v těchto zemích často pomáhá výhradně těm, kteří přijmou kat.víru, rozdmýchává nenávist mezi členy kmenových rodin, které do té doby žili soudržně a šťastně. Kam šlápla noha křesťanských misionářů, tam už nikdy tráva nerostla.

Možná to úplně nesouvisí s tématem, ale přišlo mi to na mysl.
08. 01. 2011 | 12:35

skeptický napsal(a):

Zkrátka západní náboženství jsou tak nějak vrahounská.To se ví už dávno.No a co?
O někom se to dnes říkat musí,o někom neradno a jinde zase nesmí.
08. 01. 2011 | 12:38

S U C H E C napsal(a):

Silvie:
Souvisí. A to velmi.
08. 01. 2011 | 12:40

JenTak napsal(a):

Pane Hořejší, napsal jste příliš mnoho neověřených informací z druhé ruky. Tak se chová ideolog, a nikoli vědec.
08. 01. 2011 | 12:41

hoven napsal(a):

vzhledem k agresivitě muslimů se křestani musí nutně radikalizovat. to je něco jako princip akce a reakce. já to podporuju. utok v tanku na ustřední výbor KSČ je krásná představa.
08. 01. 2011 | 12:46

stále rebel napsal(a):

To byl pravý posel Boží.

A teď vážně. Stejně jako naše vrcholná politická reprezentace nepatří do civilizované Evropy, tak tam nepatří ani cirkevní funkcionáři a mnoho dalších současných „elit“. Věřím, že velké části věřících se to nelíbilo.

Benda a podobní dokazují, že komunisté nejsou zdaleka to nejhorší co se mezi lidmi může objevit.
08. 01. 2011 | 12:50

Sladký napsal(a):

Hovne, koliák je ti let?
08. 01. 2011 | 13:00

jezevec napsal(a):

Pacifisté jsou pro každého agresora užiteční idioti.O křesťanech se mnoho lidí domnívá, že jsou od toho , aby nastavili svoji hubu k rozbití. Je to jinak a tak p. arcibiskup Duka pouze dal najevo, že svoji křesťanskou civilizaci musíme bránit vždy a všude. Je to problém p. Hořejšího, že neví čí je a že za svoji životní úroveň nevděčí Alláhovi a ještě to dává najevo.Na lidi typu p. Hořejšího stačí zadupat a zavrhnou Jéžiška a Vánoce, přece se nebudou prát!
08. 01. 2011 | 13:03

Karel Mueller napsal(a):

Zdeněk Brom:

Co by řekl nazaretský pacifista? Myslím, že by přehlédl dějiny křesťanství (katolické církve zvlášť) a pak by se zahalil do hlubokého mlčení, které Japonci nazývají mokusaku.

Možná by ho ještě zaujal jeho následovník po dvou tisících letech, ale po výsledku experimentu, jehož byl následovník duchovním otcem, by se asi definitivně odmlčel.
08. 01. 2011 | 13:10

Karel Mueller napsal(a):

Sladký:

K Vaší odpovědi hovnovi: Jsou jedinci, kteří přejdou z dětství nějak tak plynule do krásného infantilního stáří. Takže na věku pak nezáleží.
08. 01. 2011 | 13:13

Ujo napsal(a):

Něco tak blbýho jsem ještě nečet. Vorový exemplář užitečnýho idiota. Kdyby tak uvažoval rusák u Moskvy nebo amík v Ardenách tak by tady pacifista Hořejší vůbec nebyl. S Evropou tom jde skopce kvůli takovým hořejším.
08. 01. 2011 | 13:15

yorick napsal(a):

Pane Hořejší,
jde patrně nejvíc o to, jak vykonavatelé věrouky, která se opírá o jistého (nejistého) JK, mohou světit zbraně vojáků na frontách válek, jejichž morální oprávněnost je velmi pochybná. Může, jak vidíte, a církev katolická tak činí ve všech válkách na obou stranách bojiště. Také muslimové mají ve svých vykladačích jejich víry mohutnou podporu při potírání jinověrců. Otázka stojí, jak je to možné a jak se s tím ostatní věřící smíří, jak svým bohům odpouštějí? Nebo snad vykladači božích přikázání kážou svévolně něco jiného než šeptá Bůh "amatérům" ve víře?
Ano, nedává to žádný smysl. Tak tomu je ale od věků, neb nejen křesťanství stalo se slouhou svých sponzorů. Albert Camus to řekl jasně a mrazivě: To, co vytýkám křesťanství, je skutečnost, že se stalo doktrínou nespravedlnosti. Platí bez korektury dodnes!!!
Vy sám jste v jednom z dřívějších blogů přiznal, že jste v Boha věřící. Je lhostejné, že já to moc nechápu, protože jsem se postavil k životu jinak. Snad, jako založením redukcionista a přívrženec fyziky, nejraději kvantové, kde její vědecké veličiny Boha vážně neberou uznávám, že biologům se z tohoto našeho složitého světa víc motá šiška. Bez urážky, prosím. Tak si vysvětluji i váš postoj k misii Duky, jako k ukázce podivného božího angažmá.
Jen mě napadlo, že v té beznadějné válce nejen v Afghánistánu, která vůbec nikam nevede a stála už hodně životů, si i ti mladí čeští žoldáci tuto beznaděj plně uvědomují. No a tak si při každé akci nadělají do kalhot, kdo by ne, proboha!? Těmhle zoufalcům ale může i svaté blábolení Dukovo na chvíli pomoct. Nejvíc přece člověk vzývá Bohy, když mu jde o život. Volání zoufalců z bojišť všech válek letí Vesmírem jako marné varování.
08. 01. 2011 | 13:18

ulik napsal(a):

Nejsem expert, ale nezehna se zbranim, zehna se lidem a jejich konani. Jinak zehnani chapu neco jako prani vseho dobreho, at se dane dilo podari, s pomoci bozi, a at je lidem ku prospechu. Ty vojaci tam nejsou, aby z legrace nekoho postrileli. Ty tam jsou proto, aby lidi, co tam ziji, mohli v klidu zit. Nevim, presne, co tam presne delal pan Duka, ale pokud zehnal takovemuto konani, tak ja to vidim jako zcela v poradku. Za druhy, vojaci jsou taky lidi, nejsou to roboti. Taky maji strach a chteji se vratit v poradku domu a jim preji, at svoji praci delaji dobre a at se zdravi pak vrati domu. Pan Duka jim pral (zehnal) asi podobne. Tezko jim pral, aby postrileli co nejvic lidi. Vdycky me prekvapi/vydesi, jak i takovi iteligentni lide (jako pan Horejsi) maji tak hluboko zazrany komunisticky antinabozensky pohled na cirkev.
08. 01. 2011 | 13:19

hoven napsal(a):

proč někomu připadá utok v tanku na ustřední výbor KSČ jako něco nemorálního. tam přeci seděli samí zločinci, kteří vládli nelegitimě bez voleb pomocí násilí a teroru a zastrašování. bombardování ústředního výboru KSČ považuju za stejně správné, jako bombardování vudcova hlavního stanu.
08. 01. 2011 | 13:20

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, víra je holt víra, a proroctví musí být přece naplněna, že, a vůkol je tolik spravedlivých jistě opravdových věřících..
Veselé krizování...
Kulomet též tu, ale bacha ať něco neschytáte...
http://images.bugaga.ru/posts/2009-12/1259925735_bugaga-9.jpg
08. 01. 2011 | 13:23

Frante napsal(a):

Teď je ovšem otázka, jak vážně brát co říkal údajný pacifista JK, když o tom máme informace pouze z bible, kterou je ovšem třeba chápat jen metaforicky jak píše VH ve svých článcích. Bůh samozřejmě ví co dělá, nastavil náš svět tak aby směřoval k vytvoření schopných inteligentních tvorů a jako cestu zvolil miliony let trvající boj o potravu, boj o přežití, boj samců o samice, boj o území proti jiným skupinám téhož druhu ... jak dobře vědí vědci. Uměl by někdo vysvětlit, proč slova toho, kdo vykládá vůli Boha by měla odporovat tomu, že si sedne za kulomet?
08. 01. 2011 | 13:26

kamelot napsal(a):

Příklad neuvěřitelného fanatismu ukazuje Wikipedia v pasážích věnovaných posledním popravám prováděných Himmlerovci nad vězni v Berlíně již obsazeném Rudou armádou 20.-27.dubna 1945,tedy ještě i den-dva před Hitlerovou sebevraždou.Je zajímavé,že koho to poslední popraviště čekalo:např.čilého katolického diplomata-duchovního,která za Hitlera před zatčením mohl cestovat mnohokrát do Vatikánu,Londýna,prakticky kamkoliv v otázkách víry.Dále např. dále velice kultivovaného člověka,který působil výhradně ve sféře osvěty,kde za války zcela neutrálním způsobem sestavoval metodologii výuky středního a i zčásti vyššího školství-takový malý německý Komenský.Vydávali mu během války knihy a učebnice v Německu.
Naopak,na rozdíl od většiny z té popravčí organizace RSHA,se v posledních dnech dubna tehdy podařilo navždy zmizet do Jižní Ameriky jistému Muellerovi.Jádro executivy RSHA tvořili universitní profesoři,intelektuálové,vzdělanci Německa.Ani snad nebyli přímo kdysi podřízeni předsedovi lidového soudu Německa Freislerovi,ale přímo Himmlerovi.Freisler prováděl půl roku dlouhé soudní procesy s německou šlechtou,zúčastněnou v atentátu na Hitlera.Vždy končil rozsudkem smrti.Hrabě Schwerin uniknul trestu,neboť v průběhu soudního líčení spadla na Freislera bomba spojeneckého letectva střechou soudu.
08. 01. 2011 | 13:32

Tenco napsal(a):

:))
Docela by mě zajímalo jak by se řešil incident, kdyby se Duka fakt trefil do nějakého "taliba". Spadalo by to do jurisdikce české justiční mafie, nebo by případ rozhodovala papežská kurie ?
Mohl by na něj jeho názorový oponent v Íránu uvalit fatvu ?
No, ještě že od jisté doby za preláty vybírají takové nešiky.
Kteří tak vlastně nemohou ani nic zkazit.
Todle já považuji za největší vítězství hmoty nad duchem, že tomu tak je.
Nebo ducha nad hmotou ?

Hmm, po obědě se mě vždy zhusta překrvují hlavně ty tkáně, kterými nejsem uvyklý myslet.
Tak když tak mě prosím omluvte za nejasné fabulace.
08. 01. 2011 | 13:34

Elena napsal(a):

za prvé , by som chcela vedieť či Pepa Repa je moralný alebo pragmatický pacifista ( ak vôbec ním je)

"Morálni pacifisti" odmietajú vojnu z dôvodu jej nemorálnosti. Pacifizmus môže vyplývať nielen z morálnych východísk, ale aj z pragmatizmu.
Argumentácia "pragmatických pacifistov" je postavená na ich presvedčení, že vojna a násilie nie sú optimálnou cestou riešenia sporov, existujú výhodnejšie možnosti; argumentujú okrem iného i tým, že cena zaplatená za vedenie vojny bude vždy vyššia, ako jej prípadné prínosy.

Tak že summa sumarom, ako poznam Pepu Repu s tunajšých diskusý, je to veľmi rozumný, mudrý človek pragmatického myslenie,

dôkazom toho je napríklad druha svetová vojna a vyvoj po vojne.

Ovšem pán Horejšij už pre mňa davno sa stal shoumanom.
08. 01. 2011 | 13:41

Viola napsal(a):

Byl by problém pane profesore

zeptat se přímo arcibiskupa Dominika Duky? Naši vojáci tam snad hájí mír a klid a ochraňují slabé a nemohoucí. A hierarchie církve je podobná šaržím u vojska a poslouchat se musí také jako na vojně.
08. 01. 2011 | 13:42

Dr. Krejzyber napsal(a):

Bohužel, JK byl pacifista jen na první pohled. Jeho náboženské nesmiřitelnost je přece jen jinou, navíc ještě manipulativní formou agrese. To je pořád dokola ten samý problém. Když čteme evangelia a nejsme zrovna indoktrinováni, spatříme snadno, že zdaleka nejde jen o poselství porozumění a lásky. Církev se tak dlouho snažila proniknout do hloubi lidských myslí, až se ztotžnila též s tím, čemu měla vzdorovat. Biskupové světí automobily, benzinové pumpy a zbraně...

...nakonec proč by ne, vše zmíněné patří do lidského světa, pak ale nechť tento svět přestanou soudit a morálně očerňovat. Nevím, kdo je tady světštější, jak nedávno meldoval nešťastný německý papež. Ti z ateistů, kteří se snaží vyhýbat armádě násilí vůbec, nebo náš helikoprétový primas?
08. 01. 2011 | 13:42

Silvie napsal(a):

Nevidím rozdílu mezi fanatickým muslimem a fanatickým katolíkem (křesťanem). Oba znamenají zásadní ohrožení občanských svobod.
Historie lidstva je psaná krví obětí násilné katolizace - "pokrok" nezastavíš.
Jediné, čeho se obávám, zřekneme -li se zcela katolických kořenů (coby euro-atlantická civilizace) je to, že nás tady musulmani úplni převálcují.

V posledním Reflexu jsem se dozvěděla zajímavou zprávičku!!!!!!

EU zplodila s mnohamilionovými náklady diáře na nový rok, kterými obdařila studenty (na Čechy se bohudík nedostalo) - v těchto diářích jsou uvedeny všechny svátky muslimské, hinduistické atd. - ovšem křesťanské (včetně vánoc a velikonoc) v nich chybí!
Z tohoto důvodu (nikoliv ze sympatií ke křesťanským církvím) bychom měli zásadně trvat na tom, abychom nebyli, jako občané zemí s křesťanskými kořeny, diskriminováni. Nejde o málo, tohle už hraničí s oklešťováním občanských práv původních obyvatel. Začíná to plíživě, zákazem křížů ve školách v tradičně katolických zemích, končí to postupnou islamizací.

Ačkoliv jsme sekularizovanou zemí, nemělo by nás to přesto nechat chladnými. Jde o víc, než jen katolické symboly.
08. 01. 2011 | 13:42

Nuba napsal(a):

Ujo

tak Vy si mlaťte jak Vám zákon káže koho chcete. Pan Hořejší tady ovšem hovoří o dodržování křesťanských postulátů věřícími lidmi, tedy těmi, kteří se tak deklarují. A do jaké míry jsou právě jimi tato ustanovení brána vážně a zda z tohoto faktu něco zásadního vyvozují pro svoji spásu, čili život věčný.

Nebo je to tak, jak to může na první pohled působit, a to, že je ta jejich víra spíš tak pro fóra, co kdyby ten bůh přece jen skutečně byl, tak se půjdu požehnat, oddrmolím si pár růženců a budu zcela jistě spasen. Bůh přece ví, že každý člověk je hříšný tvor,tak se zase tak úplně s dodržováním jeho ustanovení trápit nemusím, hlavně že ví, že v něj věřím.

A jako zcela zásadní vnímám otázku pokání. Jak je těmito lidmi brána vážně.

Mám dojem, že nejmasovějším náboženstvím na světě je to, které má pouze jedno ustanovení, které říká

Dobré je to, co je (pro mě)užitečné

A v tomto nesvatém duchu se potom dá omluvit i to, že z nezabiješ se momentálně stane zabij a z ty do mě kamenem já do tebe chlebem - oko za oko, zub za zub.
08. 01. 2011 | 13:43

krok napsal(a):

Hovene, opravdu máte v té mozkovně jen plno vlastní nicků, tedy "hoven":-))..omlouvám se p. Stejskalovi, ale snad pochopí, že já jsem Vám nick nevybral:-))..mohl byste doložit své tvrzení, že "tam přeci seděli samí zločinci, kteří vládli nelegitimě bez voleb pomocí násilí a teroru a zastrašování"?..pokud si pamatuji, tak volby probíhaly docela běžně..dokonce jsem měl možnost volit před plentou i za plentou:-))..dnes MUSÍM za plentu, jinak je má volba neplatná:-))..popovídejte mi něco o tom násilí, teroru a zastrašování..jsem sice ročník 48, ale asi ty Vaše pohádky šly nějak mimo mně, i když musím uznat, že jako dítě jsem 50tá léta moc nevnímal, i když si otec odbyl 4 roky v Jáchymově..kde jste žil, pane "hovene", že máte tak přesné informace o dobách minulých?:-))..rád bych se přiučil a rozšířil své obzory:-))
08. 01. 2011 | 13:47

kulich napsal(a):

takovýmhle říkal jan werich vůl s kroužkem. pouze jsem citoval.myslím že to ale měl převzaté od t.g.m.
08. 01. 2011 | 13:48

Evžena napsal(a):

Arcibiskup Duka v helikoptéře a s kulometem? Asi to pan Bůh chtěl, ovšem těžko říci, proč to chtěl. :o)
08. 01. 2011 | 13:52

Ujo napsal(a):

jestli je hořejší katolík tak jsem lady gaga. Jehovista jako jeden u nás ve firmě. ani za komančů na vojnu nemusel.
Pánbůh s náma a hořejší pryč
08. 01. 2011 | 13:52

juvel napsal(a):

Pan Zdeněk Brom napsal, že toto je velký problém katolické, potažmo i jiných církví. Dle mého názoru je to problém, který si se svým svědomím musí vyřešit každý poctivý křesťan sám za sebe.

Není spolehlivější zdroj pro to, aby člověk zjistil jak smýšlel a jak jednal J.Kristus, než je svědectví a záznamy jeho nejbližších učedníků a současníků, od nichž máme evangelia a další spisy, které jsou v Bibli.

Kristus i jeho současníci žili v policky velmi exponované době, neboť jejich země byla okupována a ovládána Římem. J.Kristus, ani jeho apoštolové tuto věc vůbec neřeší.
Křesťanské spisy vůbec neřeší ani sociální problémy (otrokářství) své doby.
Je ale zřejmé, že důraz, který kladl Kristus a jeho následovníci na lásku k bližnímu a k Bohu je cesta k řešení všech i těchto problémů společnosti. Jak Kristus řekl: "Hledejte především jeho (Boží) království a jeho spravedlnost a všechno ostatní vám bude přidáno"

Pro orientaci k porozumění Kristovu smýšlení a jednání je možno připomenout např. jeho výrok, "Mé království není z tohoto světa" nebo známější "Co je císařovo, odevzdejte císaři, co je Boží, Bohu".
Křesťan na základě svého porozumění Boží spravedlnosti a lásky, svého svědomí, své zralosti a lásky k Bohu a k bližnímu musí sám posoudit, kdy jeho politické či sociální smýšlení a jednání je již v rozporu s Božími měřítky a jeho spravedlností. Je to jeho odpovědnost a záleží na tom jeho vztah k Bohu.
08. 01. 2011 | 13:54

Medikolog napsal(a):

Dobrý den pane profesore.

Pane Uliku, doporučuji excurs do historie feldkurátství v naší slavné Rakousko Uherské armádě... a v křižáckých válkách v Evropě - proti křesťanům s jiným výkladem Bible. Rakousko si sežeňte sám, je to moc rozsáhlé (jako vše doma):-).

Také jsem přemýšlel proč vrchní šéf filiálky obchodní společnosti úspěšně již 2000 let prodávájící to samé zboží - které nikdy nikdo neviděl (a neuvidí) a přesto má stále frontu platících (dobrovolně i nedobrovolně) zákazníků.. dělal u žoldnéřů v Afghanistánu. Desatero ani Kristovo NEZABIJEŠ jistě nenabízel. Jako Dominik z Dominikánů však jistě vzpomenul poslání zakladatele svého řádu, Svatého Dominika (Domingo de Guzmán) a Křížové války proti Albigenským... Jistě nezapomněl na svatá slova Opata z Citeaux Arnolda ALMARICHA, který na dotaz věřících žoldnéřů "Jak rozeznáme pravověrné od kacířů?" moudře odpověděl: "CAEDITE EOS! NOVIT ENIM DOMINUS QUI SUNT EIUS" (Zabijte je všechny! Neboť Pán pozná své.) A tak se stalo. 20 000 na místě dopadení zavražděných ze zcela vyvražděného města Béziers. Ne jako SS, kteří lidické ženy a děti odvezli živé k "dalšímu opatření".. Je zajímavé, že čísla velkých genocid vždy končí přesně spoustou nul a proto věrohodnost těchto čísel bývá ve zvláštních případech i chráněna zákony trestajícími jejich zpochybňování..:-).

Jistě žoldnéřům dobrou mušku a rychlost reakce jako slušný člověk přál, protože ve válce platí, že když TO neuděláte nepříteli VY, udělá to ON o okamžik později VÁM.

K zamyšlení je, PROČ vrchní katolík letěl k žoldnéřům do Afghanistánu ve skutečnosti. Komu a co a za jakým účelem demonstroval a v čím zájmu. V našem zájmu určitě ne.

Ten kulomet (vojenský účel nezpochybňuji) ovšem připomínal paralelu na Terazkyho "lahký gulomet místo klacíku" v ruce "Soudruha Jana Žižky z Trocnova". Almarichovi či Zikmundovi žoldnéři v dobové zbroji by k Jeho Milosti slušeli víc. Ale i Katolická Církev se, jak je vidět, snaží dodržovat své tradice a přitom jít s dobou.
08. 01. 2011 | 13:56

Tenco napsal(a):

Jinak na obranu pana Duky musím říct, že v Písmu a Desateru se nikde nepraví, že :
"Vojenským vrtulníkem lítati a stříleti přitom z kulometu nebudeš"
nebo
"Vojáky a žoldáky při jejich bohulibé práci morálně podpořiti nesmíš".

Prolistoval jsem i katechismus vydaný pro ruské mužiky bělogvardějskými fedkuráty během válek o carskou korunu a dokonce ani tam nic takového nepíšou.

To jen na doplnění mých předchozích spekulací.
/Hle - ty správné tkáně, jak vidno, už mají krve sdostatek/
08. 01. 2011 | 13:59

Tenco napsal(a):

re : feldkuráty
/takže až zas tolik té krve namají/
08. 01. 2011 | 14:01

Karel Mueller napsal(a):

Medikolog:

Pokud jde o tu prodejnost zboží: Kdysi jeden bezvýznamný filosof prohlásil cosi o opiu lidstva.

Obchod s narotiky je, jak známo, tím nejlukrativnějším.
08. 01. 2011 | 14:01

hoven napsal(a):

krok,
před rokem 89 byly volby povinné a mohl jste si vybrat mezi kandidádet KSČ a KSČ. to přeci nelze vydávat za demokratické volby. komuniste vládli pomocí strachu, měli svuj bezpečnostní aparát STB, která fízlovala lidi, projevy nesouhlasu se trestaly. od vyhazovu ze zaměstnání , nemožnosti studia dětí na VŠ, až po kriminál. v osumdesátých letech umlátitli estebáci disidenta wonku. kromě toho KSČ zcela kontrolovala veškerá media, podniky, ostatní loutkové politické strany v narodní frontě, zcela nezákoně zřídila stanický ozbrojený sbor lidové milice po vrozu nacistických SA, které se po neustavním převratu v roce 48 se na loupení soukromého majetku, zatýkání odpurců režimu. lidové milice mají na vědomí několik vražd při demonstracích v roce 1969. to nebyla policie, ale ozbrojená složka KSČ. utok v tanku na ustřední výbor KSČ považuji na zcela legitimní.
08. 01. 2011 | 14:04

hovorka11 napsal(a):

Kdyby katolická církev byla zodpovědná, tak by Dominika Duka za ty jeho přelety s kulometem na území protiprávně okupovaného státu s uprchlými cca 2 milióny afgánských civilistů do sousedních států před americkou invazí a s naší pomocí přinutila opustit jakoukoliv funkci katolického hodnostáře. Je to jen vystupňování arogance moci se zneužitím církve.
S normálními věřícími lidmi jsem si v řadě věcí rozuměl. Z Dominika Duky musí být každému skutečně věřícímu špatně.
Chápu to tak, že nabádal k násilí proti lidem, kteří nás nijak neohrožovali s drzým a nepravdivým poukazem, že se "bojuje za Prahu".
Je smutné, že věřící se sami nedokáží vzepřít aroganci moci a sami nepomáhají k tlaku na americkou vládu, aby dovolila vyšetřit všechny okolnosti okolo 11. 9. 2001 tak, jak usilují pozůstalí a cca 1000 inženýrů a projektantů z USA, kteří odmítají samovolný pád 3 budov až do základů (1 budova nezasažena letadlem). Jsem rád že jsem nevěřící a řídím se především fakty...
08. 01. 2011 | 14:06

santawizard napsal(a):

Pozor,když se dva perou,tak se třetí směje jako ti abstinenti nebo atheisti .Evangelium jídla a pití či liturgie chleba a vína nebo církve alkoholu a tabáku nejsou úplně jedno a totéž.Hodně lidí nevěří ani v Ježíše ani v satana natož nedej bože v nějakého tabákového mágiho či hospodského kaplana.Všichni milují jenom bibli a revolver jako kladivo na čarodějnice.Nevěří ani na vojenského kaplana natož nedej bože v nějakého hospodského kaplana.Každý vojenský kaplan říká,že zabíjet v útoku je velký hřích ,ale zabíjet v sebeobraně je malý hřích.V takovém případě i sebevražda je buď v útoku nebo v sebeobraně.Buď je takový člověk úspěšně nebo neúspěšně do takové sebevraždy doháněn jinými lidmi a nebo on sám úspěšně či neúspěšně svou sebevraždou vydírá okolní svět.Vražda a sebevražda však není jako mučednictví a válečnictví.Tímto se to o ten kousek komplikuje.
08. 01. 2011 | 14:07

n.o.s napsal(a):

Václav Hořejší

nejen že je Nazaret ničím nepodpořená nonsense, ale zcela ignorujete vrstvu Q2 (ano tu židovskou vrstvu) která na rozdíl od té pohanské (mj. cynické) nemá s násilím žádné problémy naopak
08. 01. 2011 | 14:09

Petr Havelka napsal(a):

Pane profesore,

nejsem věřící, ale pan arcibiskup zřejmě cestoval do Afghanistanu kvůli vojákům. Trochu Vás to možná udiví, ale i vojáci jsou lidé, někteří i věřící. O vánocích jsou daleko od svých rodin. Inu jsou to vojáci, poslouchají rozkazy a jdou nasazovat život tam, kam je vlast, nebo mírněji stát, vyšle.

Co se týče pacifismu. Jo, pokud ho budou praktikovat všichni na zemi bude všechno v cajku a když ne všichni, je lepší si pořídit bouchačku.
08. 01. 2011 | 14:13

vaclavhorejsi napsal(a):

n.o.s:

Opravdu musim porad polopate psat, co povazuji za (uzitecny, pusobivy, pro civilazici nutny) mytus???

..
08. 01. 2011 | 14:17

arnazach napsal(a):

Jistě, humor je to pěkný. Protože jsem ale s jedním (údajně) humorným článkem pana profesora měl sám problém, chápu, že i tento (skutečně) humorný může prudit zas jiné.

A co se týče nebožtíka Bendy, ani se mu nedivím.
08. 01. 2011 | 14:20

Elena napsal(a):

Prolétlo mi přitom myslí, co asi pan arcibiskup vojákům při své návštěvě pověděl – popřál jim do nového roku dobrou mušku? Pokropil samopaly svěcenou vodou?

Možno im zaželal straviť dalšie Vianoce s rodinou, možno ich vyspovedal, sú tam odbornici na municiu, odmiňovanie, sú tam lekari, predovšetkým sú to ľudia, synovia, dcéry, otcovia, proste ľudia, ktoré na Vianoce potrebuju pohladenie duše ako každý z nas, na každej lode bol farar, v každej vojnovej jednotke bol farar, nakoniec povolanie medicinská sestra , vyšlo s dobrovolných katolických a pravoslavných reholij.

Prve medicinské sestričky boli cerkevné rehoľnčky,

opakujem pán Horejšij je shouman.
08. 01. 2011 | 14:22

n.o.s napsal(a):

vaclavhorejsi

musí profesore,

bible má několik částí TEN Ježíš obsažený v Q1 není ten Ježíš obsaženy v Q2 a onen Ježíš z Q2 je jen velmi zdánlivě podobný Ježíši kterého vytvořil Pavel

vše ovšem je obsaženo v jedné knize, oddělit to je ovšem pro většinu lidí titánský úkol, pro lidi jako Duka něco apriori nežádoucího.

takže tuto konstrukci je možno interpretovat dle aktuální potřeby
08. 01. 2011 | 14:22

camponotus napsal(a):

Nedávno vykládal Miloš Zeman v televizi vtip, který říkal Klausovi, když letěli spolu v helikoptéře. Možmá, že by se hodil i na pana arcibiskupa. Mám dojem, že letěl moc daleko, Křižáci většinou končili v Jeruzalémě. Když mohli bojovat Křižáci s mečem v ruce, proč by nemohl arcibiskup s kulometem, s gázmaskou a helmou na myslivně. Každopádně je první Křižák z Českých zemí, který se dostal tak daleko díky moderní technice.
Čest jeho práci, až na věky!
08. 01. 2011 | 14:28

Viola napsal(a):

Eleno,

pěkně jste to napsala, copak arcibiskup byl iniciátorem naší mise do Afgánistánu? Byl tam první?

A pana profesora považuji za váženého pana profesora, i když dělá někdy krutou legraci.
08. 01. 2011 | 14:28

Viola napsal(a):

Zrovna tak přesně to napsal i Petr Havelka.
08. 01. 2011 | 14:31

mb napsal(a):

nazaretský pacifista JK nepřišel (jsem) přinést pokoj, ale meč ... njn ...
08. 01. 2011 | 14:32

Viola napsal(a):

Medikologu,

vy jste se nikdy nepotkal s láskou? Nikdy jste ji neviděl?
08. 01. 2011 | 14:36

Viola napsal(a):

mb

meč slova.
08. 01. 2011 | 14:36

Tenco napsal(a):

Já osobně bych byl pro zřízení celé legie farářů. S kropítkem, kadidlem a voskovou svící. Mohli by třebas vyhledávat mrtvoly pohanů, žehnat jim, kropit je svěcenou vodou a vyhánět z jejich těla kadidlem zlé duchy a nad obzvláště zavilými pohany pak lámat svíce a klít.
Todle bych viděl jako civilizační přínos. Jako skutečnou péči o duše bližních zde i tam.
Ale lítat vrtulníkem, střílet Pánubohu do oken nebo vinšovat k vánocům ?
Hmm. Tak na todle snad máme naše letce, vojáky potažmo Snta Klause nebo MIkuláše.
No ni ?

Jinak - oni tam snad dělají svůj job, ne ? Nebo je to fakt poslání ?
Tak to je jen další argument pro zřízení takové...no dobře, je krize..tak tedy roty farářů.
08. 01. 2011 | 14:38

santawizard napsal(a):

V každé hospodě jenom samá k++va a samý žoldnéř,ale žádný tabákový mági či hospodský kaplan neexistuje.Jestli-že je církev nebude seminovat,tak jedině potom by je mohli seminovat v politice jako božská erotika a čertova pornografie křížem krážem s božím zákonem a dáblovým advokátem.V opačném případě příjde druhá vlna terorismu ,kde budou unášet hospodské a faráře a držet je jako rukojmí do té doby než vysvětlí na televizi co to vůbec jsou ti tabákoví mágové a hospodští kaplani.!?
08. 01. 2011 | 14:42

mb napsal(a):

když ta němá tvář se tak smutně kouká .... bodni ho do němé tváře .... ( :-)
08. 01. 2011 | 14:48

Viola napsal(a):

Ujo,

také se říká, kdo je jednou hořejší, může být také jednou dolejší, nebo jen dolejš?
08. 01. 2011 | 14:50

hoven napsal(a):

od začátku podporuju válku v afganistánu, narozdíl od iráku (kterou podporovali hlavně čssd, zatímco klaus byl proti) , protože taliban otevřeně poskytoval azyl al-kajdě a jejím výcvikovým táborům pro teroristy. co si ale myslím, že v afganistánu američani od začátku zvolili špatnou strategii. afganistán je uzemí, které není možné vojensky ovládnout a kontrolovat. já bych se soudředil na dohodu s nějakým umirněným křídlem talibanu ve smyslu stažení výměnou za to, že taliban nebude podporovat al-kajdu a pokud dohodu poruší , tak bych nasadil masivní cílené vzdušné udery bezpilotníma letounama, jako se to děje v pakistánu. to je výborná strategie. bud nas nechají napokoji, nebo budou žít ve strachu oni a né my.
08. 01. 2011 | 14:53

P. napsal(a):

n.o.s.:

Ano, podivné. Ale ono je možná docela výhodné, když se rodinám padlých US vojáků může říct pro útěchu: "Však se nakonec všichni sejdete opět v nebi".

Pat Tillman's family insulted for being atheists by Army
https://www.youtube.com/watch?v=qP4h4WwX0NI

hovorka11:
V návaznosti na dříve proběhlou diskuzi přidávám ještě odkaz na nově uvolněné video dokumentující poškození Pentagonu způsobené údajně Boeingem řízeným islámským fanatikem. Od času 9:00 začínají dlouhé záběry interiéru a exteriéru místa, kde měla část letadla vytvořit pravidelný okrouhlý otvor ve zdi třetího prstence Pentagonu po stometrovém průletu vnitřkem. Jak je vidět, "stroj" nezanechal žádné poškození na blízké protější zdi.

https://www.youtube.com/watch?v=8g_nKhoexHk
08. 01. 2011 | 14:58

ld napsal(a):

Autor,

tento text se vám vůbec nepovedl. V článku smíchat ze strohé reportáže od televizního eunucha jakéhosi Pepu Řepu a arcibiskupa ve vrtulníku, to dá opravdu hodně přemýšlení, aby napadla taková volovina. A že kdosi "MOHL" jako za Duku mačkal spoušť kulometu, to bych čekal od Kužušníka nebo od Klvani, ale od vás?

Přiznejte, že máte ještě dovolenou, a v žilách vám koluje dvojka promile...Jinak shora uvedenou slátaninu nelze vyložit.
08. 01. 2011 | 14:58

Viola napsal(a):

"Nazaretský pacifista"

pane profesore i Zdeňku Brome se vydával tam kde toho bylo potřeba, rozmlouval s celníky, kteří neprávem vymáhali navíc, rozmlouval s lehkými děvami, vojákům se vydal napospas, s nimi si neporadil, komu není rady, tomu není pomoci.
08. 01. 2011 | 14:59

bluenird napsal(a):

Inu panu profesorovi trvalo hodně dlouho, než se odvážil pozvednout byť jen ruku proti minulému režimu a podepsat petici v roce 1989. Do té doby nic, ale samořejmě jako většina, pokud dokonce né něco naopak, že. No a teď, když se pana profesora nikdo neptá jak máme vyřešit Afganistan, kde buď postavíme vodovody a školy a trpělivě budeme pracovat na tom, aby do těch škol bezpečně mohly děti, dospělí i ženy, nebo ty školy Taliban zavře a opět postaví výcviková centra Al Kaidy nebo si dojde pro jaderné zbraně vedle do Pakistánu, pan profesor velmi hloupě zesměšňuje někoho, kdo ze své víry prostě má jiný názor a myslí si, že tam naši vojáci, ale zejména nevojáci, dělají něco rozumného pro své bližní, kterým Talibové řežou nosy a krky, když jdou volit nebo do školy. Pan profesor si prostě myslí, že vzdělání, lékařská péče, spravedlnost a důstojné podmínky jsou jen pro něj a pro bílé, že pomáhat druhým má smysl, jen když se to jaksi "hodí". Pan profesor se v této věci velmi shoduje s panem prezidentem Klausem, tuším. Dobrá to je jeho názor, ale používat takové argumentz, zda pan arcibiskup střílel z kulometu nebo světil zbraně je obravdu na úrovni normalizačního burana, který katoliství holduje jen když jde o to nacpat se u štědrovečerní tabule a křesťansky rozdávat dárečky pod symbolem betlémků a ježíšků, nebo zajít na půlnoční a zařvat si hej mistře. Nelze se divit, kde tato společnost končí a kam se propadá, morálkou, korupcí, vulgárností i netolerancí, když má univerzitní profesor takto "hájkovský" postoj k názorům i činům druhých lidí, byť by měl jiný názor. Hořejší je bohužel obraz českého "vzdělance" v husákovské normalizaci. Nechávám stranou zda je to názor pravdivý. Přdevším je to svým způsobem uvažování a argumentování trapné a hloupé.
08. 01. 2011 | 15:02

Ujo napsal(a):

Viola
Dolejš by se urazil, že s rudýn pacifistou nechce nic mít.
08. 01. 2011 | 15:02

vaclavhorejsi napsal(a):

n.o.s:

Ale to je prece uplne jedno, jake jsou vrstvy v evangerliich, co je Q1 a Q2, jak dalece je NZ fabulace, atd., atd. - zasadni je prece to, co z toho vzniklo, jak je to chapano nyni, jak do toho projektujeme dnesni svetonazor, co v tom CHCEME videt, jak moc to potrebujeme jako ideologickou oporu pro nasi civilizaci.
VUBEC pritom nezalezi "jak to bylo doopravdy", co je "pohadka" a mytus - pohadky a myty jsou pro existenci spolecnosti naprosto zasadni. Kdyz je popliveme a zesmesnime, ta civilizace se bud rozpadne, nebo si opatri nejaky jiny mytus (treba zbozstele neviditelne ruky a sobeckeho konzumerismu).
Obavam se, ze ciste racionalisticko-vedecky "mytus" (ktery by se mne i docela libil) proste nema tu silu, aby bylo mozno stavet jen na nem...

..
08. 01. 2011 | 15:09

krok napsal(a):

hovene, diskutovat s člověkem, kterému mozek zamrzl v 50tých létech nemá cenu:-))..svět se vyvíjí a společnost, přes různé chyby, s ním..co je na tom k nepochopení?..na rozdíl od Vás, jsem si ten socík prožil a nemohu souhlasit s Vaším výkladem..otec strávil 4 roky v Jáchymově a já vystudoval, měl dobrou práci a otcův trest mi nikdy nikdo nepřipomínal..a v Cibulkových seznamech nenajdete nikoho z naší rodiny:-))..jak to tedy vlastně bylo, když podle Vás tady vládl jen teror?..myslím, že myslet vlastní hlvou je pro Vás nesmírně těžké, Vy rád jen opakujete fráze momentálních "vítězů"..byl byste dobrm a horlivým komunistou v 50tých létech:-))..tak čest práci, soudruhu hovene:-))
08. 01. 2011 | 15:16

Tenco napsal(a):

bluenird
Marná činnost je také činností. Vyplňuje čas, pacifikuje zahálku a zabíjí nudu.
Někdy je taková činnost výnosná. Většinou sice krátkodobě a jen pro vyvolené, ale takovou měrou, že se jim to bohatě vyplatí.
Transmisi kultury ale nejde v 21. století uskutečňovat pomocí kulometů a bomb.
Respektive - jak vidno , tak jde.
Ale z dlouhodobého hlediska o žádnou účinnou transmisi nejde. Naopak - výsledkem je fiasko.
Jen tak na okraj - co kdyby se nad Polabskou nížonou proháněli talibové na létajícím koberci, na kterém by seděl ímám z Bagdádu a střílel z AK-47 ? Pak by přistáli, popřáli soukmenovcům k Ramadánu, pomodlili se spolu k Allahovi - a to vše v přímém přenosu ČT 24 ?
Já vím - extrémně pojatá analogie. Ale aspoň máte o čem přemýšlet.

Rolí církve /jakékoli/ není lítat ve vojenských vrtulnících a usmívat se na vojáky. Role církví by měla být jiná.
08. 01. 2011 | 15:17

patriot napsal(a):

Hoven:

A k čemu nám ty „demokratické“ volby jsou?

Ať volíte, jak volíte, výsledek je vždy stejný – peníze daňových poplatníků budou rozkradeny.

Mimochodem, i při povinných volbách je možno do urny vhodit prázdnou obálku…
08. 01. 2011 | 15:18

n.o.s napsal(a):

václav hořejší

doufám že jste profesore můj útok vitriolem nevzal příliš osobně, já to ovšem vím a netvrdím že bych jej rušil, na to aby tento příběh mohl plnit svou funkci jej musíme poznat nikoliv v něj literárně věřit, většina lidí ovšem v něj literárně věří, pokud se příběh stane pravdou pak celá společnost propadne halucinaci.

další problém onoho příběhu je jeho skrytá psychologická vrstva (tak byl zamýšlen) pokud společnost tuto vrstvu neodkryje bude vždy jejím zajatcem, obávám se ovšem ti co tuto vrstvu odkryjí tento (a nejen tento) příběh odvrhnou,

tento příběh fungoval, církev upravila společnost aby fungoval, dnes kdy víme to co jsme dříve nevěděli stojíme před obtížnými rozhodnutími.

abych to konkretizoval lidé kteří tomuto příběhu rozumějí mají kontrolu nad celou společností, - křesťané to ovšem nejsou.

nedávno jsem o tom začal psát....
08. 01. 2011 | 15:28

hovorka11 napsal(a):

hoven:
Válka v Afgánistánu má pro USA tyto účely:

1)Obsadit území, a zařídit loutkovou vládu, která by s američany spolupracovala (ropovod, přístup k nerostnému bohatství atd.)

2)Sjednotit obyvatele v USA a Evropě proti "krvavým islámcům"
Avizovaná akce na 11.9. 2001 je toho jasným důkazem- bylo dost času to zastavit, proč teda řízená demolice ?
(Zbraně musí USA někam umisťovat, jinak tam dojde k poklesu výroby a hlubší krizi v USA - má nejvíce postavenou ekonomiku na zbrojní výrobě)!

3)11.9. 2001 spíš ukazuje na pákistínské militantní hnutí, ne na Tálibán, který se tím jen zviditelnil. Pákistán nelze vzhledem k jaderné výbavé a 160 mil. lidí napadnout - 98% muslimů.
Výboje do Pákistánu jsem očekával a značně si tím USA ublíží. Vraždí bezpilotními letadly především civilní obyvatelstvo.

4) Usáma bin Ládin nikdy nebude vypátrán a zajat, protože na tom USA nemá sebemenší zájem a tenhle stav neviditelného zloducha je zcela zřejmě pěstován. Je to lízátko pro nemyslící !

5)USA nyní takřka výhradně bojuje s mudžáhídy, kteří byli jejich hrdinní spojenci ve válce se SSSR.
---------

myslím, že se o historii nezajímáte, tak vždy jen něco odstřelíte od boku.
08. 01. 2011 | 15:28

Evžena napsal(a):

Zemřel Jiří Dienstbier...
08. 01. 2011 | 15:30

n.o.s napsal(a):

václav hořejší

utrpení, oběť, vina osobně ji říkám "unholy trinity" a zcela právem
08. 01. 2011 | 15:31

bluebird napsal(a):

Tenco
nehodlám se poštět do debat o tom jak se civilní rekonstrukce v Afg. daří nebo nedaří, co jí říkají místní a proč Taliban tak vehementně ničí jakékoli náznaky vzdělání a zabíjí především vlastní Afgánce a tyranizuje je ve vlastních vesnicích. Když už ale nic jiného, tak by si všichni diskutéři zde měli uvědomit, že jsme měli přímou spoluúčast na rozvratu v Afganistánu v sovětské invazi, že jsme zde připravovali mnohé "kádry" jako Babraka Karmala, že jsme vyzbrojovali a dokonce se účastnili vlastní vojenskou kapacitou na vnucování "socialismu" a rozbíjeli tradiční Afganistán, ano my mírumilovní a pracovití občané komunistického Československa, které vydatně rozbíjelo tradice, kmeny i stabilitu v této zemi. I z toho pramení naše spoluodpovědnost za situaci dnes. Zda si ji proměníme v to, že pracujeme v PRT a snažíme se rekonstruovat a pomáhat, nebo v to, že budeme zesměšňovat naše vlastní lidi, kteří to tam dělají a vojáky, kteří je zajišťují, již je věc individuálního gusta. Ale to oč jde, a co porušil bloger je, že místo abychom se o tom bavili, zkoumali to, hledali jak lépe nebo naopak kriticky, Hořejší zesměšňuje a uráží, v morálce, ve víře i v lidské a občanské důtojnosti. Nejsem katolík, ba ani křesťan, ale o to víc by o tom přemýšlel a neplival po těch, kdo věci vidí jinak a něco se snaží dělat a vyřešit. Hořejší je sto tak akorát povykovat, když by hrozilo omezení financí na jeho vlastní činnost, i v tom je normalizační český věděc bez jakékoli morálky a ohledu na druhé. Jsme za Afganistán spoluzodpovědní, stáli jsme u kořenů rozvratu a aktivně se ho účastnili, jsme proto také jaksi vztaženi k povinnosti pomoci s nápravou.
08. 01. 2011 | 15:33

Elena napsal(a):

hovorka11,

a teraz prosím mi odpovedz, akú spoitosť s tým všetkým ma Arcibiskup, podieľa sa na politickéj moci? ma rozhodujucé právo?

ste si zvykli zameňať pojmy s dojmami
08. 01. 2011 | 15:34

Admirál napsal(a):

Jestliže se náš nejvyšší představitel církve chová jako feldkurát, jede žehnat lidem podílejícím se ne okupaci státu pastevců koz, je to docela smutné. Přitom nemůže nevědět.

Utvrzuje mne to v přesvědčení, že církev zůstavá přes staletí a změny v podstatě mocenskou organizací, podpírající záměry elit, ať jsou jakkoli krvavvé a nelidské.

Co by na to JK? Jestlipak se ho pan arcibiskup při modlidbách ptá?

Myslel jsem si, že Pan Duka bude lepší volbou, že bude spojovat a ne rozdělovat. Podporu válčení a násilí pachaném silnymi na slabých může přenechat jiným.
08. 01. 2011 | 15:35

Sladký napsal(a):

Hovne, ty patříš o onomu druhu lidí (bohužel dost rozšířenému) kterému ideologie nahrazuje mozek i páteř,protože bez ideologie jsou bezobratlí. Kdyby ses narodil v předválečném Německu, budeš řvát Heil Hitler, kdybys přišel na svět v Iránu budeš v Islámské gardě čtyřikrát denně mlátit hlavou o zem..Umím si tě představit, jak v padesátých letech združstevňuješ sedláky, a předtím kdesi v Rusku rozkulačuješ kulaky.
Já vím, ma svůj vlastní rozum se nemůžeš spoléhat, to je chabá opora.Nicméně,když zde čtu tvé odhodlané obhajoby čehokoli modrého-pravicového a
fanatické proklínání rudooranžově levicového, je mi tě skoro líto.
08. 01. 2011 | 15:39

Sladký napsal(a):

Modrý vtáku, zjisti si,kdo vycvičil a vyzbrojil mudžáhidy a Taliby.
08. 01. 2011 | 15:41

Admirál napsal(a):

hoven - že Vám připadá útok tanku nebo nějaká násilní akce, při níž umírají lidé jako správná a podporujete jí, je legitimní.

To, že podporuje potažmo válku a násilí na civilistech arcibiskup, nebo někdo, kdo se ve všem zaštiťuje vírou v JK je protismyslné a nepřijatelné.
08. 01. 2011 | 15:43

Quido napsal(a):

Co asi arcibiskup mohl vojákům říci? Poskytl jim duchovní podporu v boji s nesmiřitelným nepřítelem západní civilizace, který ve jménu Aláha rozšiřuje víru na špičce meče resp. granáty na tělech sebevražedných atentátníků.
Technická poznámka k prstu na spoušti kulometu. Pochybuju, že kulomet střílel z vrtulníku, ve kterém letěl pan arcibiskup. Víme jak se reportáže dělají. Sestříhá a slepí se všelijak dohromady, aby to vypadlo rádoby dramtičtěji.
08. 01. 2011 | 15:49

n.o.s napsal(a):

Admirál

"To, že podporuje potažmo válku a násilí na civilistech arcibiskup, nebo někdo, kdo se ve všem zaštiťuje vírou v JK je protismyslné a nepřijatelné."

to dělají už téměř 1700 let nezapomínejte Bitva u Milvijského mostu,

"En toutō níka" "in hoc signo vinces"
08. 01. 2011 | 15:49

vaclavhorejsi napsal(a):

bluebird:

Zasah v Afghanistanu jsem zpocatku docela podporoval. Zda se ale, ze se to tam totalne zvoralo (jako ve Vietnamu a Iraku); jina moznost je, ze to prave takto nekomu velmi vyhovuje...
Ano, v 80. letech jsme fandili mudzahidum v boji proti sovetskym interventum; s odstupem je ale jasne, ze takovy Babrak Karmal nebo Nadzibullah by byli mnohem lepsi nez talibanci; po padu SSSR by se z nich evidentne stali necim podobnym jako vladci sovetskych stredoasijskych republik.
To, co se ted deje v Afghanistanu je jen jakasi prodluzovana agonie; dopadne to tam stejne jako ve Vietnamu; netto vysledek jen ty statisice mrtvych a zmrzacenych...

At uz je to jak chce, povazuji za krajne nevhodne, aby predstavitel cirkve daval takto najevo sve sympatie k jakekoli valce.
Jezis prece pri svem zatykani zarazil Simona Petra, kdyz ho s mecem v ruce branil, ba prihojil veleknezovu sluzebnikovi utate ucho ;-).

Nejsem pacifista, ale pokud se nekdo rozhodne k akci jako je ta afghanska, mel by ji mit aspon dobre promyslenou a nezvorat ji. A arcibiskupove by si od neceho takoveho rozhodne drzet distanc.

..
08. 01. 2011 | 15:58

mb napsal(a):

je mi to líto evžena ... to lepší odchází ... to horší ( Klaus ) zůstává ... njn
08. 01. 2011 | 16:00

Kanalnik napsal(a):

Vaclav Horejsi

Demagogicky clanek zalozen na vyctu necetnych informaci. Znal jsem jednoho duchovniho z jedne protestantske cirkve, ktery jezdil opakovane do Kosova (pokazde na 6 mesicu) s ceskymi vojaky. Nikoli ovsem proto, aby tam strilel, ale aby tam byl s neustalou nabidkou lidske a duchovni podpory, bylo-li tomu treba.

To, ze je duchovni cinitel v miste vojenskeho konfliktu, to nemusi byt nutne proto, ze s tim konfliktem souhlasi. Muze to byt i proto, ze chce pomoci lidem, kteri se tam (byt i z vlastni vule) nachazeji. Verim, ze to neni tezke pochopit.

Nevim, jestli znate osobne pana Duku, ja ne, ale vas ton v clanku se mi jevi dosti odvazny.

Toto pisi jako clovek. S katolickou cirkvi nemam nic spolecneho a navic jsem veskrze pacifista. Udivuje mne ale, Vaclave Horejsi, vas dnesni povrchni demagogicky styl psani. Jedine, ze byste mel nejake tajuplne informace, ktere jste nesdelil. Pokud je mate, sdelte je. Jinak je to cele chucpe.
08. 01. 2011 | 16:01

mb napsal(a):

písnička pro něj i pro vás ...

--- https://www.youtube.com/watch?v=hlc8cKGfee8&feature=related
08. 01. 2011 | 16:03

hoven napsal(a):

hovorka,
1) o žadny ropovod se v afganistánu nikdy nejednalo a nerostne bohatství bylo objeveno dávno po americke invazi.

2)sjednotit obyvatele USA a EU válkou v afganistánu je nesmysl. američanum je známý evropský levicový antiamerikanismus, muselo jím být jasné, že válkou ho akorát posílí.

3) taliban podporuje část pakistánské tajné služby, američani utok na pakistán zvažovali, nicmeně musharaf jim slíbil plnou podporu a spolupráci. cílené utoky bezpilotních letounů právě životy civilistů redukují na nejmenší možnou míru. pro zajímavost, srovnej si počty civilních obětí během sovětské invaze roku 1987 (1 milion) a s počty obětí civilistů po americké invazi roku 2001 .

4) možná si američani vyhodnotili , že ze strategických duvodů bude lepší nechat bin ladina naživu, stejně jako v případě hitlera. ale spiše si myslím, že ma bin ladin dobrý ukryt v pakistánu , podobně jako valečný zločinec mladič někde v rusku.

5) to si nemyslim, mudžahídi ze sovětsko-afganské války už mají po sezoně.
08. 01. 2011 | 16:03

Dáša N napsal(a):

Nechtěl tím pan ab Duka naznačit, že i hard power je vlastně soft?
08. 01. 2011 | 16:05

Elena napsal(a):

vaclavhorejsi,

Nejsem pacifista, ale pokud se nekdo rozhodne k akci jako je ta afghanska, mel by ji mit aspon dobre promyslenou a nezvorat ji.
viete mam dojem , že vi ak sa chcete poškrabať , tak idete na to uplné inou cestou a metodou neželi obyčajný smrtelnik,

v minulom blogu Vás niečo svrbielo, potreboval ste diskutovať o DNA, dedičných chorobach , tak ste použil hitlera s darwinom, poškrabal ste sa posvojsky a vysliedok je náramný,

teraz Vás zase niečo zasvrbelo, potreboval ste diskutovať na tematyku vojna v Afganistane , na to ste použil Arcibiskupa,

škrabte sa ale nezoderte sa
08. 01. 2011 | 16:06

Ing. N. napsal(a):

Když si zde čtu některé názory, neubráním se otázce, co je vlastně náplní křesťanství. Je to pouze slepá víra v nadpřirozenou bytost a nebo i dodržování desatera, včetně NEZABIJEŠ?

Co se týče Ježíše Krista, jedná se o postavu velmi zajímavou, ale bohužel pouze o mýtus. Dokladem toho jsou Kumránské svitky od Mrtvého moře, v kterých není vůbec žádná zmínka o JK. (Kumránské svitky vytvořili písmáci sekty Esejců, žijících v období -100 až +100 n.l.)
08. 01. 2011 | 16:08

Medikolog napsal(a):

Zdravím vás, Violo.

Na "našem" máte další odkaz..:-)

Lásku jsem viděl, i zažil. Zažil jsem i katechismus od jednoho faráře s rákoskou místo palmy:-). A lásku jsem nalezl a obvykle nalézám tam, kde překvapila svojí nezištností.. mimo církve a jiné "neziskové" organisace profesionální lásky.. Mám prostě aversi k jakékoliv podobě profesionální (= prodejné) lásky.

Jako "soté" církevní katolické lásky v praxi doporučuji k Bibli "ochutnat" Malleus Maleficarum od dobrých otců, také dominikánů, Institorise a Sprengera samozřejmě v českém překladu s faksimile originálu ze strahovské řádové knihovmy; dále dějiny katolické Inkvisice od nekatolických autorů, dějiny reconquisty a conquisty a jiné křesťanské reálie "přetékající láskou".

Před takovou láskou ochraňuj nás Pane... A neargumentujte prosím sestřičkami pečujícími o postižená těla a duše bez uvedení počtu těch skutečně nemocným sloužících řádových lékařek a řádových zdravotních sester a bez současnéhho uvedení i celkového počtu na nich a na jejich pověsti parasitujících církevních profesionálů...
08. 01. 2011 | 16:14

Kanalnik napsal(a):

Elena

brilantni a trefny prispevek! Dekuji.

Ing.N.

jen poznamka, nechci debatovat o existenci JK, jen mne napadlo ciste z logiky veci (vztazeno na jakoukoli historickou ci soucasnou postavu):
- to ze dnes se napr. na strankach ministerstva zdravotnictvi nepise o Paroubkovi, neznamena, ze Paroubek neexistuje
08. 01. 2011 | 16:22

Nuba napsal(a):

Domnívám se, že k duchovnímu povzbuzení vojáků není zapotřebí přímo primase katolické církve, k tomuto účelu by snad stačil skutečně jakýkoliv kněz, pokud by si to tak vojáci skutečně přáli.

Je evidentní, že přítomnost nejvyššího představitele církve je spíše v rovině symbolické, a to jako podpora akce samé, to si nemohu pomoci a v tomto smyslu nad tím také tak trošku pozvedávám nechápavě obočí a připadá mi to opravdu tak, jak uvádí pan Hořejší, že mluvit o míru mají v popisu práce, ale praxe bývá začasto jiná
08. 01. 2011 | 16:26

hoven napsal(a):

sladký ,
ne, to rozhodně ne. nacismus a radikální islám považuju za stejně zločinnou ideoligii jako komunismus.
08. 01. 2011 | 16:27

Ing. N. napsal(a):

(Kanalnik)

V Kumránských svitcích je zachyceno období zhruba 200 let v době, kdy se měl narodit a působit JK. Jedná se v podstatě o záznam dějin dané oblasti.

Je velice nepravděpodobné, že by se nenašla v těchto spisech jediná zmínka o tak význačné osobnosti, pokud by skutečně existovala.
08. 01. 2011 | 16:44

n.o.s napsal(a):

hoven

kdyby vás levice neměla, tak by si vás snad musela vymyslet (a nejste sám)...

ani nemá cenu po vás chtít aby jste si si text pana sladkého přečetl znovu.
08. 01. 2011 | 16:47

santawizard napsal(a):

Kanalník:miss charita Lucie Bílá by tam do Afganistanu měla jít s panem arcibiskupem a červeným křížem rozdávat injekční stříkačky.Polovina afgánců jsou závislá na heroinu.Americká Madona s Obamou by měli jet do Iraqu na podobnou akci.No co jsou to ty čajové ceremonie a kávové rituály a opiový faráři a tabákoví mágové a hospodští kaplani a marijuána gurové?Je to zakázané ovoce, aby bylo přebytečné množství somráků a feťáků či samé války a revoluce?
08. 01. 2011 | 16:52

olga napsal(a):

Je to moc smutné. Žádný, kdo věří v Boha, nesmí souhlasit s jakýmkoli vražděním. Ten kdo schvaluje válku, ten Boha neuznává. To mi nikdo nevyvrátí.
08. 01. 2011 | 16:55

mb napsal(a):

olga jistě ... a když vás někdo přijde nafackovat tak mu nastavíte druhou tvář .... a když chce někdo vaši deku tak mu dáte svůj pláš%T a když chce někdo jednu míli tak s ním půjdete 3 .... napište mi adresu, já si k vám dojdu pro vaše věci ...

vy mi je bez války vydáte ...
08. 01. 2011 | 17:02

jan napsal(a):

Vsadím se že oba rodiče hovna jsou komouši.
08. 01. 2011 | 17:10

Tenco napsal(a):

bluebird
Kdo to je - My ?
Já to tedy z Vašich řečí pasuju na stranu a vládu, potažmo rolníky a dělníky spolu s pracující inteligencí.
Mě prosím ale vynechte, až budete zase používat "my", ano ?
Děkuji.
V dalším Vám odpověděl autor.

Dnes jsem shlédl dokument o Maroku. Na nějakém svatostánku je reliéf - dvě davidovské hvězdy, mezi nimi nápis z koránu.
Místnímu králi dělá poradce Žid - no , asi ne ortodoxní, ale stejně.
Dohlíží na rozvoj města - urbanismus, architektura.
Pracuje pro mě teda v neznámé organizaci /cosi jako Mezicivilizační ...nevím, nezapamatoval jsem si to, tedy pracuje tam jako starší.
Zapůsobila na mě scéna, kdy on se prochází městem a potká ho průvod děcek vracejících se ze školy. On je hladí po vlasech - a děcka /u děcek poznáte, že to je spontánní/ se na něj usmívají a berou ho za ruku.
On pak zapřádá hovor s místním /Berberem ? Arabem ?..no, pejzy neměl../

Idealismus ? Hmm. Dlouhodobě jediná možná cesta. Vyzkoušená i tady.
Protože jistě uznáte, že 30. letá válka stála a vždycky bude stát za hovno.

Odcházím obehrát své katolické přátele - ale i své přátele ďaury, o pár kaček.
Prachy prý spojují národy. Tak proč by nemohly spojovat i jednotlivce.
:-----()
08. 01. 2011 | 17:14

hoven napsal(a):

n.o.s.
v naší zemi nenašla levice, kterou reprezentuje především vaclav havel a lide kolem něj , ani za 20 let masivní podporu. u nás dominuje ultralevice reprezentovaná čssd a ruznyma exremistickýma stranama jako je ksčm anebo dělnická strana. pro ně jsou tipické odpor ke kapitalismu a svobodnemu rozhodování , sociální demagogie, antiamerikanismus a bud otevřený nebo latentní antisemitismus.
08. 01. 2011 | 17:16

Tužka napsal(a):

Tužka napíše slova jednoho básníka....

...jaký byl by Bůh, kdyby byl,
který spravedlivý duch války by dovolil......

Tužka.
08. 01. 2011 | 17:18

santawizard napsal(a):

Tužka :Bůh války je Satan,ale Bůh míru Ježíš ho brzy zažene do pekla.
08. 01. 2011 | 17:24

jihočech napsal(a):

Pan arcibiskup „nezklamal“. Už jsem myslel, že nástupem DD se půjde více "cestou páně". Ale kdepak, stále platí co je psáno ve Švejkovi

„Války se děly vždy jménem božím, bez požehnání kněžského to proste nejde. Polní kuráti všech armád se modlili a sloužili polní mše za vítězství té strany, čí chleba jedly“.
„„Bože potrestej je, protože vědí co dělají a uveď je do záhuby, dříve než budou jejich „požehnané“ zbraně ničit nevinné lidi. Amen. „“

Dle www.informationclearinghouse.info:
Number Of Iraqis Slaughtered In US War And Occupation Of Iraq "1,421,933" (Počet zabitých v Iráku válkou USA 1,421.933,)
V Afganistanu to ještě nespočítali.
08. 01. 2011 | 17:26

Elena napsal(a):

Ahoj milá Tužka, vítam Vás späť,

Antický boh vojny Mars (v rímskej mytológii) resp. Ares (v gréckej mytológii) so svojimi atribútmi – kópia a štít. Nad ním v kruhu astrologický ........
08. 01. 2011 | 17:27

Silvie napsal(a):

Souhlasím s panem profesorem - přesně tak... Kdysi jsme fandili Afgáncům(alespoň tedy u nás doma) a těšilo nás, že si na nich Rusáci vylámali zuby, dnes máme z fanatických islamistů poněkud nahnáno.
Možná Američané tuhle vojenskou operaci trochu podcenili a mysleli si, že "pasáky koz" (jak někdo trefně poznamenal) lehce zvládnou. Dnes ale odejít rozhodně nemůžou, jak se kdekdo mylně domnívá ,byla by ještě větší pohroma nechat fanatické islamisty bez dozoru.
Tento týden padl 24 letý italský voják v Afgánistánu, ale italská televize raději od srpna probírá mord čtrnáctileté dívky v Tarantu. Jsou to podivné priority, Evropané si nijak necení obětí svých vojáků, kteří v Afgánistánu bojují i za ně, pokládají je za pouhé žoldáky a někteří div ne za kriminálníky. Minimálně je jejich osud vůbec nezajímá - mozek jim zatemňuje nenávist k USA.
08. 01. 2011 | 17:28

Nuba napsal(a):

Všechny války stojí za to, co řekl Tenco, pokud existuje jediná malinká možnost jiného řešení. Že to jiné řešení většinou generálové a jejich političtí poskoci, kteří touží po sláve mnohdy záměrně využít nechtějí, to je v řadě případů také pravda. Život druhých lidí je pro takováto individua nic.

Církev a její představitelé by měli být první, kdo k těmto smírným řešením nabádají, pokud chtějí působit věrohodně a své skutky potom na nebesích před božím soudem obhájit.

Ten nesoulad teorie a praxe mě trápí všeobecně, netýká se to pouze církve, je toho kolem všude tolik, že se ani nedivím, že je člověk dezorientován, že ztratil své kořeny a půdu pod nohama
08. 01. 2011 | 17:29

Tenco napsal(a):

evžena, mb
Jen dobří lidi skutečně umírají. Jen ti totiž žili.
Čest památce pana J.D. st.
08. 01. 2011 | 17:29

Admirál napsal(a):

santawizard - že se ale Bůh Ježíš prostřednictvím svých kněží snaží...
08. 01. 2011 | 17:31

Nuba napsal(a):

Připojuji se k těm, kteří s lítostí přijali zprávu o úmrtí J. Dienstbiera. Byl to vynikající člověk.
08. 01. 2011 | 17:36

Elena napsal(a):

Admirál ,

áno snaži sa, preto železná opona padla bez jediného vystrelu obrovská vďaka Pápežu Ján Pavol II .
08. 01. 2011 | 17:37

holiday napsal(a):

Když mu bylo dobře,mě bylo špatně.Pak mně nebylo dobře a jemu současně bylo špatně.Pak jemu zase bylo dobře,když mně současně nebylo dobře.Pak nám oběma zase nebylo dobře.Právě zemřel.Neříkám,nic neskrývám,zda je a byl ten či onen,nemám důvod ho tímto hodnotit jinak než ostatní.Je znám.Ale dlouho používali třídní boj (i on) a pak po strašně dlouhé době beze slova o tom přestali mluvit.A dlouho mluvili o kapitalismu až pak zase ho chtěli ze slovníku dát pryč.Já bych to nedělal,ale nemám důvod protestovat-dívám se na svět svýma očima.A tady zjišťuji,že ZPRAVIDLA

lidé nepraví nejvíce volají po demokracii,když zrovna je a mlčí když není
nepraví jsou ti kdo nejsou v mých očích to pravé.Neřekl bych vzory-to nepěstuji,ale nějak jsou NE TO. Trochu vybočení,šejdrem,zfalšovaná nota v něčem.Sejde-li se jich naráz celý stadion pohromadě,pak vím,že tento svět je s nimi neřešitelný a půjde jen z kopce,nikdy nic nebude stát za to,máloco bude mít smysl,tu vzácnou lidskou pachuť.Pokud je někdo takový sám,netýká se mne,nevěnuji mu pozornost jako mnohému jinému,i když nevím proč a nehledám pro to důvody.Mám radši přece jenom JZD.Tomu vděčím za víc. Aspoň si to myslím.Ač to opačné jsem nepoznal.
08. 01. 2011 | 17:39

n.o.s napsal(a):

hoven

vůbec nechápu na co reagujete?
08. 01. 2011 | 17:41

Elena napsal(a):

Odkaz Jána Pavla II.
Môžeš Boha opustiť, ale nemôžeš zabrániť, aby Ťa hľadal. ... Ján Pavol II. Karol Wojtyla. (pápež Ján Pavol II.)

tento odkaz venujem autoru blogu
08. 01. 2011 | 17:46

xxx napsal(a):

To hoven:
Ty tanky na UV,to je pekna blbost. Od toho mel UV /uz od 1973!!!/Prognostustav, aby seneco takoveho nemohlo stat! A v nem "kovane pravicaky", co studovali za sociku na zapade v dobe, kdy ti neprovereni mohli mozna tak do BLR nebo SSSR/ pokud se mohli vubec vratit do rodne vesnice!/ Napr. predsedu ZO KSC, absolventa Katolicke university v Leuwen,syna clena UV,po plysaku "nejoblibenejsiho politika",ktery podpisoval dohody WTO i cla,ktere nas /po vstupu do EU/ povedou
k naplneni vyznamu romanskeho vyrazu "bohemiens"/pobudove, cikorky,lide vetru/
"radce Fidela", radici UV,"jak to udelat, aby se CR nestala Kubou, nebo "nekomunistu, ne antikomunistu", studujiciho za sociku v Neapoli a USA , po plysaku prevadejiciho politickou moc komancu a stbaku na ekonomickou
"zhasnutim","utekem pred pravniky" a "neumimrozeznatspinavepenize". MF!!! Jasne.
Dotaz:" Jake je Vase ctene kryci jmeno?"
08. 01. 2011 | 17:54

buldatra napsal(a):

Jeho Excelence jen možná zkoumala v terénu z ptačí perspektivy strategické možnosti, v duchu starých dobrých církevních tradic, kterak s pomocí kulometu a podobných nástrojů, lze pokřtít tálibánce a tím dopomoci k zdárnému splnění mise a spojeneckých závazků naší chrabré profesionální armády.
K tomu mu dopomáhej jeho bůh.
08. 01. 2011 | 17:57

hoven napsal(a):

xxx,
no, je to blbost, ale krásná představa. že by jednou na svetě zvítězila spravedlnost, na ty s...ě taky došlo.
08. 01. 2011 | 17:58

ZAM napsal(a):

Martin:
"Čtu blogy jen někdy a náhodou, ale asi toho nechám " to nemusíte, stačí, když necháte psaní. ☺
08. 01. 2011 | 18:00

ZAM napsal(a):

Primas český kardinál Duka poskytnul jasný příklad neživotnosti a licoměrnosti náboženství. Kteréhokoliv.
08. 01. 2011 | 18:03

ZAM napsal(a):

jezevec:
"O křesťanech se mnoho lidí domnívá, že jsou od toho , aby nastavili svoji hubu k rozbití." Samozřejmě. Vy nečtete bibli?
08. 01. 2011 | 18:07

Luba napsal(a):

Co by tomu řekl Džízis Krajst?

Hlavně by se divil, v co se ta skupinka jeho dvanácti učedlníků transformovala ...
A sice: V totalitní politickou stranu s totalitní ideologií, jejíž absolutní moc začala klesat až s osvícenstvím.

Otec árcbišop je dominikán.
Dominikáni byli prvními inkvizitory.
Nemilosrdně a krutě pronásledovali všechny křesťany, kteří byli někým nařčeni z kacířství. Teoretikem inkvizice a autorem jakési první příručky pro inkvizitory se v roce 1306 stal dominikán Bernard Gui z Toulouse.

Nakonec, i Jan Hus byl v Kostnici zprvu vězněn v podzemní kobce dominikánského kláštera.

O dominikánech se na netu můžeme dočíst:

"Dominikáni byli pověřování úkolem inkvizitorů především v souvislosti se zavedením papežské inkvizice v českých zemích v roce 1318. Do té doby spadala inkvizice pouze pod pravomoc diecézního biskupa. Se zřízením pražské metropole v roce 1344 přešlo právo jmenovat inkvizitory na arcibiskupa.

Dominikán Johlin z Prahy vystoupil z pozice inkvizitora proti názorům Jana Milíče z Kroměříže. Ten shodou okolností kázal také v kapitulním kostele u sv. Jiljí, který je dnes dominikánským klášterním kostelem. Johlin se v roce 1375 stal pražským světícím biskupem, titulárním biskupem z Mary, a bylo mu svěřeno vedení inkvizičního tribunálu. V roce 1377 znovu vystoupil proti Milíčovu učení a proti jeho následovníkům. Obvinění byli vypovězeni z Prahy.

S rokem 1392 je spojena zmínka o pražském inkvizitorovi Mikulášovi, který byl titulárním biskupem vladimirským a pravděpodobně také dominikánem. Na sklonku 14. století působil jako lektor v plzeňském dominikánském konventu jiný bratr Mikuláš. Roku 1400 byl jmenován biskupem z Megary (v Řecku). Protože však tato diecéze byla v rukou nevěřících, dovolil mu papež vykonávat svůj biskupský úřad v jiné diecézi. Působil proto jako pomocný biskup v Praze. O sedm let později se stal pomocným biskupem v Olomouci.

V jednom dekretu z roku 1406 král Václav IV. zmiňuje českého inkvizitora a pražského světícího biskupa dalšího dominikána Mikuláše, titulárního biskupa z Nikopolis. Z doby působení arcibiskupa Jana z Jenštejna máme několik zpráv o jeho světícím biskupovi Václavu Applotovi. Dříve tento dominikán náležel ke konventu v Plzni. Jako světící biskup působil mezi lety 1393 až 1421.

Velmi zajímavou postavou je inkvizitor a pražský světící biskup, dominikán Mikuláš Václav, titulární biskup nezerský. V roce 1400 je zmíněn jako zpovědník krále Václava IV. Byl rovněž královským vyslancem. Biskup Mikuláš Václav se zúčastnil koncilu v Pise konaném v roce 1409. V roce 1412 doporučil k odsouzení 45 Wiclefových článků, které se začaly šířit na pražské univerzitě, a sám přidal ještě dalších šest heretických článků. Mistru Janu Husovi před jeho odjezdem do Kostnice v roce 1414 vydal dobrozdání o pravověrnosti. Když se biskup Mikuláš Václav dostavil do Kostnice, byl uvězněn. Později při procesu vypovídal proti Husovi. Nakonec z obavy před wiklefisty z Kostnice v přestrojení uprchl. Mikuláš Václav byl posledním inkvizitorem v Praze před husitskými bouřemi.

Řád sv. Dominika byl zběsilým husitským řáděním v českých zemích zdecimován. Mnoho klášterů bylo vypleněno, některé zcela zničeny a už nikdy neobnoveny. Z řad dominikánů byl velký počet řeholníků husity zavražděn. Po odeznění občanské války vyvolané husitským hnutím byla situace řádu v českých zemích tristní a obnova trvala dlouho. Úkol inkvizice převzali jezuité."

Zdroj:
http://www.christnet.cz/magazin/clanek.asp?clanek=3428

Nabízí se otázka, zda "zběsile řádící husité" pouze neopláceli bratrům dominikánům stejnou mincí.
Nebyli to husité, kdo první zažehl hranice.
08. 01. 2011 | 18:08

Dekokt napsal(a):

Vědecká práce přírodovědce stojí na nezpochybnitelných nebo alespoň velmi nesnadno zpochybnitelných experimentálních faktech v případě praktické nemožnosti nezávisle
výsledky pokusu ověřit.To je například v případě měření na unikátních zařízeních
(CERN).Pak je třeba věřit poctivosti práce experimentátorů a jejich téměř výlučné
schopnosti experiment vyhodnotit.Musím pak vzhledem k podezřelosti "zpráv" ovlivni-
telných a zhusta také ovlivňovaných a účelově předkládaných propagandou té či oné
protistrany ve válečné situaci konstatovat,že Váš článek na mne působí jako jen taková slabě kyselá relaxace k uvolnění tlaku všedního dne.
08. 01. 2011 | 18:09

ZAM napsal(a):

hovorka11:
"Usáma bin Ládin nikdy nebude vypátrán a zajat, protože na tom USA nemá sebemenší zájem a tenhle stav neviditelného zloducha je zcela zřejmě pěstován. Je to lízátko pro nemyslící !" Přesně.
08. 01. 2011 | 18:18

Kritik napsal(a):

Zajímavý článek.

Kdopak ale ví, že ortodoxní (pravoslavná) církev se nikdy nezúčastňovala křižáckých výprav? Kdo ví, že ortodoxní víra nesnáší agresi vůči jiným a dovoluje jen onranu svého vlastního území?

Tím chci říci, že mezi křesťany je velký rozdíl. Asi takový, jako mezi nebem a zemí. Na jedné straně někteří teologové vymysleli zdůvodnění pro tzv. "spravedlivou válku", na druhé straně jsou denominace, které nedovolují vzít do ruky zbraň.

Není to tak dávno, co katoličtí kněží žehnali dělům.

Bože, chraň nás od takových.

Ježíš řekl: "Kdo mečem zachází, mečem schází." V novějším překladu Bible 21 to zní takto:

[Matouš 26:52]  Ježíš mu ale řekl: "Vrať svůj meč na místo. Všichni, kdo meč berou, mečem padnou.
08. 01. 2011 | 18:26

ZAM napsal(a):

hoven:
"levice, kterou reprezentuje především vaclav havel a lide kolem něj" Vskutku zvláštní představy o levici, takové fantasmagorické. ☺☺
08. 01. 2011 | 18:26

santawizard napsal(a):

Admirále ,jestli nemáte svatý pokoj,tak musíte zakopat válečnou sekeru.Bůh války není nesmrtelný.Nesmrtelný je jenom bojovný umělec.On není žádný voják,on je jenom sportovec.
08. 01. 2011 | 18:28

Luba napsal(a):

K dobru Otce arcibiskupa je dlužno dodat, že neposvěcuje jen zbraně našich udatných bojovníkův, jenž pozvedli Kříž proti nevěřícím.

Nýbrž vykropil i nový operační sál nového IKEMu.
Zlí jazykové tvrdí, že tam dokonce kadil (kadidlem).

http://obrazem.ihned.cz/c1-48267550-mene-bolesti-i-rizika-pro-pacienty-praha-ma-hybridni-operacni-sal
08. 01. 2011 | 18:28

hoven napsal(a):

ZAM,
fantasmagorické ne, spíš západní a civilizované.
08. 01. 2011 | 18:36

Admirál napsal(a):

hoven - tak si zkouším vybavit, jak podle Vašich příspěvků vypadá západní a civilizované...
08. 01. 2011 | 18:44

Kritik napsal(a):

Luba

Váš příspěvek byl pěkný. Jen bych jej stručně doplnil o další historické skutečnosti:

Proti Čechům vypravila Římská církev křižácká tažení. Neboť když to s těmi českými kacíři nešlo po dobrém, půjde to po zlém.
Husité a jejich odpor, to byla jen obrana proti násilníkům.

Podobný stav byl i ve válce katolíků proti protestantům v tzv. válce třicetileté. Opět zaznělo ze strany katolíků: Buď se podřídíte, nebo si to zjednáme násilím. Přitom protestanti ani neměli zvláštní zájem odtrhnout se od katolické církve. Jenom chtěli reformu podle biblického učení.

Zastáncům katolíků ještě připomenu reakci jejich předchůdců po porážce na Bílé Hoře: Konečně jsme se těch husitských kacířů zbavili!

Když jsme připoměli dominikány, můžeme též uvést, že dva z nich byli autory hrůzné příručky "Kladivo na čarodějnice".

Na druhou stranu je nutné zmínit činy slavného reformátora Jana Kalvína, k němuž se dodnes hlásí mnohé reformované církve: Má na svědomí přinejmenším 80 upálených čarodejnic. Nicméně, v té době bylo upalování běžné. Katolíci upalovali kalvinisty jako kacíře a kalvinisté zase kacíře podle svého určení. To však není omluva.
08. 01. 2011 | 18:55

Dáša N napsal(a):

Luba
a kdesi okuřoval kadidlem i několikanásobně předražený gama nůž.
Asi taky někomu k dobru.
08. 01. 2011 | 19:17

hoven napsal(a):

admiral,
čssd se z toho okruhu sama vyloučila, po absolutní ztrátě duvěry , kterou utrpěla ke konci sve středolevé vlády s kdu a US. špidla byl uklizen a naděje se upnuly k nejpolárněšjšímu politikovi standovi koloťukovi grossovi. ten svojema zlodějnama ale jenom dorazil prozápadní křídlo uvnitř čssd. čssd nikdy od sveho vzniku nevěděla jakým směrem se má vlastně vydat, jak se postavit ke komunistum nebo NATO. pokusy o prozápadní orientaci definitivně skončily s příchodem paroubka, který se jako buldozer přiřitil se svým normalizačním slovníkem, začal ohajovat vobyčejnýho člověka a schvalovat zákony s martanama. socani rozpoutali hysterickou kampan proti radaru, kterej sami vyjednali, začali kupčit s naší účastí v zahraničních misích NATO za poplatky ,zvát si ruský generály na svoje sjezdy a jezdit na soudružský návštěvy do syrie. objevily se bilboardy s G.W a topolánkem "krizi jsme zavinili my" a podobne bolševické demagogie.. ale čssd tahle bolševizace svědčí, razem měli 30%. u nas neni poptavka po slušné levici. to je realita a dědictví vlády 40 let KSČ.
08. 01. 2011 | 19:34

Pepa z depa napsal(a):

Milý diskutující, jsme také té zásady, že když něco hlásám, tak je samozřejmé, že to musím dodržovat jako první. A ejhle, duchovní p. Duka požehnal PANDURŮM a to asi proto, aby si nemohly ani jednou vystřelit, nebo jak tomu máme MY prostí OBČANÉ ČR rozumět? No vidíme, že i Vy nejste v této diskusi všichni zajedno a proto si Vás dovolujeme upozornit na to, že PRACUJÍCÍ OBČANÉ ČR na to vyjádřili svůj názor na www.vymenilijsmepolitiky.cz, kde je také uveřejněna NOVÁ OBČANSKÁ ÚSTAVA a to v návrhu, který je podle nás zpracován maximálně dle principů přímé demokracie. Řeší se tam i vztah k církvím, zahraniční politice a armádě a pod. Po přečtení a posouzení tohoto návrhu, můžete projevit svůj názor ve veřejném referendu k tomu připojenému. A jinak můžeme říci, že situace v NAŠÍ VLASTI se tříbí každým dnem a nebude již dlouho trvat, až to vyvrcholí v HEDVÁBNOU ZMĚNU, což je evoluční proces v průhledném stavu, aby po něm mohl býti zrealizován proces k přechodu od kapitalismu na OBČANSKOU SPOLEČNOST, řízenou podle hnutí za přímou demokracii, což je HzPD a její postoje naleznete na www.hzpd.cz. O problémech lze takto diskutovat, ale věřte, že lepší je pro ZMĚNY dělat něco konkrétně a v tom Nám budiž občanská iniciativa VZOREM. Pomozme jim také svými zkušenostmi a maximální podporou. Výsledek se potom musí zákonitě dostavit, že? Formu jakou se to musí udělat již pracující znají a GENERÁLNÍ STÁVKA PRO NĚ NENÍ NIC CIZÍHO. Tak hezký sobotní večer přeje 4. odboj a Pepa z depa.
08. 01. 2011 | 19:35

Elena napsal(a):

ZAM

profesor prírodovedecké fakulty, ktorý tvrdi, že Zem je placata , prejavuje licemerie a cinizmus.

Na návšteve veriacých Arcibiskupom, na mierovéj misie v Afganistane nevidím žiadné licemerie, sú to také iste ľudia ako každý z nas , len že mi sme doma s rodinami,

oni sú tam nie z rozhodnutia cerkvi, je dobre že Arcibiskup ich návštivil,

p. s. U nas do kostola chidime v prilbe, reflexnej veste a chraničami na večernú omšu, preto že po večernéj omše , isť po pri ceste aj na prechode pre chodcov neosvetlený, bez chraničov je nebezpečne, reflexné pasy a vesty sa rozdavaju v kostole, prilbu a chraniče si kupuje každý dobrovolné ale doporučuje to aj farar aj policajný zbor,

To že Arcibiskup splnil podmienku pre let vo vrtulniku, pre mňa je tiež simpatické, keby sa niečo stalo, zodpovednosť by padla na letcov, vidím v nem pokoru a dobromyselnosť.
08. 01. 2011 | 19:35

voroshilov napsal(a):

Elena vi ze tam lud'a ako kazdy z nas ,a kdyz tam byli sovety tak to byli okupanty a ne lud'a vlaste nelidi bolsevicke,je dobre ze demokracie vse rozestavi na mista.
08. 01. 2011 | 19:57

Cech napsal(a):

Děkuji za novelizaci přístupu pane profesore, proč nezaměnit šle za Xˇandy.
08. 01. 2011 | 20:07

groessling napsal(a):

Stran pana arcibiskupa, nezazněla tu zmínka o sv. Tomáši Akvinském, také členu dominikánského řádu a jeho Sumě teologické. Je to již drahných 40 let co jsem ji četl, myslím, že se tam píše o hodnocení válek na ospravedlnitelné a na ty ostatní. Ta afghánská ospravedlnitelná není, stejně jako jí nebyla ta irácká. Konečně jakýsi Sadr už z Iráku chystá druhý Írán, tak to jsme si tedy pomohli.

To létání v helikoptéře mne nepřekvapuje, jsouť dominikáni bojovní, něco jako jezuité. Ostudný byl spíš oblbovací šot s panem arcibiskupem o svátcích. Smontovaná propagandistická koláž-slátanina ne nepodobná normalizačním TV programům. Tak to už je hanebnost, řek bych že větší než střílet po okupovaných afgháncích.
08. 01. 2011 | 20:09

hovorka11 napsal(a):

Elena:

" a teraz prosím mi odpovedz, akú spoitosť s tým všetkým ma Arcibiskup, podieľa sa na politickéj moci? ma rozhodujucé právo?"
-------------
Arcibiskup nemá žádné přednostní právo létat jako civilista na cizím okupovaném území ve vojenském vrtulníku s kulometem. Tento jeho výlet je absurdní demonstrace služby Katolické církve v ČR pro podporu války v Afgánistánu. Jestliže se tato demonstrace máboženského představitele uskutečnila, tak se zároveň jasně postavila za soudobou politickou elitu.
Církev je odloučena od státní moci, ale neznamená to, že má malý politicky vliv a je možné, že "nějaká odměna" za tuto podporu by mohla přijít.
--------
n.o.s.:
Ještě si to prohlédnu důkladněji, děkuji za odkaz. O odpálení WTC7 nemám pochybnosti. K Pentagonu je mimo řady podkladů na Youtube i vyjádření slovenské televize hodně vypovídající:

http://www.stv.sk/online/archiv/spravy-stv?id=13496&scroll=2921

Je to na 9,30 min
------------------
hoven:
1)
"o žadny ropovod se v afganistánu nikdy nejednalo a nerostne bohatství bylo objeveno dávno po americke invazi."
------------
Jihovýchodní cesta, na niž sází americká korporace Unocal, vede přes Afghánistán (až do Indie). Po rozbombardování Afghánistánu, podřízení Pákistánu, příchylnosti Indie a novém velkém přátelství Ruska a zemí střední Ásie s USA se vše jeví docela jinak. Americké korporace by mohly vést ropovod přes Afghánistán. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by USA nechtěly zabrat sítě ropovodů a jihoíránská naleziště ropy a plynu.
Nemálo geologických průzkumů naznačuje, že pod povrchem Afghánistánu mohou být velmi bohaté, dosud nikdy nevyužité zásoby (velká naleziště jsou zejména na severu země). Afghánistán by tedy nebyl pouhou tranzitní zemí pro cizí ropu a plyn, ale i jejich zdrojem.

2)
"sjednotit obyvatele USA a EU válkou v afganistánu je nesmysl."
------------
Obrovským sjednocením bylo 11.9. 2010 kde pády tří mrakodrapů a díry v Pentagonu byli i v Evropě propagovány jako "útok proti západní civilizaci" a tudíž i Evropě!
Nebýt těchto událostí, tak by nemohlo dojít k následujícím válkám. Osobně jsem přesvědčen, že vše bylo velmi promyšleno předem.
----------
"Přestože Bush svou předvolební kampaň (její zahraničně-politickou část) stavěl proti intervencionalismu, po útocích zaměření americké zahraniční politiky změnil. Celá další politika Bushovy vlády byla založená nebo ovlivněná Válkou proti terorismu a týkala se nejen zahraniční politiky ale ovlivnila i dění uvnitř samotných Spojených států. Byla přijata legislativa jako USA PATRIOT Act of 2001 a další, které výrazně omezily občanské svobody."

3)Útoky bezpilotních letadel jsou řízeny z 14 tis. km vzdálených bunkrů v USA. Letadla mají více kamer, jsou zdokonalována, ale střelba je řízena na základě neprověřených skutečností: např. auto, kde několik vousatých mužů nakládá neidentifikovatelné podezřelé předměty, větší shluk lidí a pod.
Bezpilotní letadla mají zřejmý rozsah teroristického jednání (zastrašování obyvatel). Žádné letadlo je nelegitimuje a neprověřuje !!!

4)To máme asi shodný názor, že Bin Ládin je asi v Pákistánu, kde podle některých údajů působí oddíly cca 3 000 amerických přepadových jednotek, popravujících nepohodlné a podezřelé osoby.

5)
"to si nemyslim, mudžahídi ze sovětsko-afganské války už mají po sezoně"
-----------
nemají:
mudžáhedíni,je muslim angažovaný a bojující v (ideologickém i fyzickém) boji – džihádu.
nejznámější událostí, která vedla ke zformování mudžahedínů z více než 30 muslimských zemí, byla Sovětská invaze do Afghánistánu v roce 1979. Podle koránu nesmějí mudžahedíni v džihádu zabít ženy, děti a staré lidi, nesmějí plundrovat a ničit ostatní živé bytosti či zohavovat mrtvá těla nepřátel – porušení se považuje za prohřešek.
Proto bezpilotními prostředky, které zabíjejí celé rodiny dělají dnes i z 98% islámského Pákistánu našeho nepřítele ...
08. 01. 2011 | 20:09

Elena napsal(a):

voroshilov,
Nezneuživaj to, že pán Horejšij namixoval tu všetko je to normalné ukažkový naťurmort " ovocná mysa" hrušky, jablčka, slivky , nu a potom sa nečuduj, že ho chytila aj hnačka.

K tvojej poznamke:
ak by právoslavná viera nebola zakazana a trestana komunistami ak by neboli zburane cerkvi a božie chrami, tak aj tam by dorazila včastná pomoc kňaza,
a tak ju museli riešiť politruci
08. 01. 2011 | 20:09

Elena napsal(a):

voroshilov, dodatok,

už som ty raz pisala u Radka Havelku, počas druhej svetovej,naši rodaci, veriaci zorganizovali sbierku a za ich prachy bola vyzbrojena jedná tankova divizia, bola pokrstena a požehnana na svätý boj za vlasť, došla do Berlina, je o tom dokument
08. 01. 2011 | 20:18

santawizard napsal(a):

První a poslední v bibli:vojenský kaplan to je bůh ví co ,ale hospodský kaplan to je úplný blbec.!?
08. 01. 2011 | 20:20

voroshilov napsal(a):

Nevim o cem se tady hadate uz cely den,pan Horejsi tvrdil ze pozehnani zbranim je v rozporu z virou,z hlediska vedce a pacifisty je to logicke,to vy tady v diskusi namichali vseho dohromady,ja zadny rozpor nevidim,psano bylo v Pismu:Ja prinesl vam mec...brat pujde na bratra a neco podobneho,natoz stoprocente zjisteno ze behem boje pod palbou pocet ateistu se rapidne snizuje i neverici se uci modlit.
K tvoji poznamce:
Nevsiml jsem si ze pravoslavna vira byla zakazana(trochu utlacovana),svatky jsme slavili a nezbouranych kostelu jsem videl dost jeste pred katastrojkou,jina vec kdyz cirkev je oddelena od statu,to je ve vetsine vyspelych zemi,a praktikovani statniho ateizmu pomahalo zamezit nabozenskym konfliktum.
08. 01. 2011 | 20:26

ZAM napsal(a):

Elenka,
škoda, že si nepochopila, myslel som to dobre.
08. 01. 2011 | 20:48

hoven napsal(a):

hovorka 11
1)žadnej normalně uvažující člověk si nemohl před 10 lety myslet a nemuže si to myslet ani ted, že je možné v afganistánu postavit ropovod. to neni z bezpečnostních duvodů možné a nebude minimalně příštích 20 let, pokud jsem hodně optimistickej

2)11/9 spadly jenom dva mrakodrapy, ne tři. nevím, zda ti, co do nich narazili letadlama , to dělali proto, aby sjednotili lidi v USA a EU, ale silně o tom pochybuju,

3) utoky bezpilotních letadel jsou daleko efektivnější než utoky např.stíhačkama, právě proto, že jsou řízeny na dálku a to vyhodnocování informací je daleko dukladnější a kvalitnější, než jedním pilotem stíhačky. predátoři mají slušnou bilanci, mimo jiné zlikvidovaly nedavno teroristy, kteří se připravolali na utoky proti civilistum v německu

4) nesmysl. to je nesmyslne tvrzení , které se na ničem nezakládá a nemá se o co opřít. co je nějaká halucinace z halo novin.

5) mudžahedíni, které kdysi školili a vyzbrojovali američani v afgansko-sovětský válce mají dnes mezi 40 a 50 roky (ti nejmladší z nich).
08. 01. 2011 | 20:49

yara ze země krys napsal(a):

Nejhorší na tom všem je to, že žádný Bůh tak jak si ho představují někteří lidé a církev prostě není a neexistuje. Lidé si ho vymysleli a je to samozřejmě docela přirozené vysvětlovat věci, kterým nerozumíme nadpřirozenými silami, to je staré jako lidstvo samo. Pokud Bůh existuje je úplně jiný než si ho představujeme a hlavně si nezaslouží oslavování, modlení k němu a už vůbec ne úctu.
Proč, protože by to musel být pěkný úchyl, když stvořil něco takového jako je tenhle svět, kde vraždí jeden druhého, kde třeba úchyl znásilní nevinné malé dítě, kde trpí nemocemi milióny lidí atd., atd. ... Vůbec celá příroda i s její faunou na flórou je založená na tom, že jeden živočich nebo dokonce i rostliny parazitují jeden na druhém nebo jeden slouží jako potrava druhému! Jestli existuje peklo v tom smyslu jak si ho věřící představují, tak právě toto peklo se nachází na planetě Země. Ale ještě k tomu třeba zabitému dítěti. Budhisti to vysvětlují když třeba malá naprosto nevinná holčička zbytečně zahyne třeba při dopravní nehodě, že byla potrestaná její duše za minulý život, který jako jiný člověk žila, což má jakousi logiku, ale křesťané to okecávají tak nějak, že neznáme záměry Boha a nám nepřísluší hodnotit jeho činy a tak podobně. Vyplývá z toho jen jeden závěr, na takového Boha i s jeho vykladači víry, církví je třeba se prachobyčejně vykašlat!
08. 01. 2011 | 20:52

Elena napsal(a):

voroshilov,
autor blogu napisal že pacifistom nie, čitaj jeho vstup do diskusie, piše že ak nekto sa podujal na tu vojnu v Afganistane tak, podľa neho mal ju urobiť poriadne, neviem čo tým myslel urobiť tu vojnu poriadne? viem že vo vojne bojuju a umeraju ľudia, zaťial nie sú vojny robotov, tak že by som sa ho chcela spitať, kto podľa neho ma davať zozhrešenie veriacím vojakom ak tu vojnu sam schvaľuje?
08. 01. 2011 | 20:53

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Hořejší,
voják nasazený v nebezpečné misi ví, že zítra také může umřít. Pokud alespoň připouští existenci Boha, tak ho jistě potěší ve vánočním čase návštěva pana arcibiskupa. Je dobře, že pan Duka má starost o své ovečky.
Bush je věřící člověk a domníval se, že vede v Iráku válku s boží pomocí.V dějinách obstály jen silné civilizace a víra jim v tom pomáhala. Pokud někde začaly vítězit idee ve smyslu současných evropských připo..ánků, tak to byl začátek brzkého konce.Nám oběma, kteří nechodíme do kostela, to může být divné, ale i nyní jsou miliardy lidí věřící.
Ježíš byl proti pozvedávání meče, ale jako pacifista se mi až tak nejeví. On chtěl dobýt svět jiným způsobem.
Ostatně i moslimové teď nedobývají Evropu zbraněmi, ale vaginami svých žen....-to jen odbočuji.
08. 01. 2011 | 21:04

Viola napsal(a):

Pro pana Medikologa

to bylo kdysi, ale co je teď například v Afgánistánu? Jaké právo se tam uplatňuje a kým a jak, to byste uměl napsat? Já sice také nejsem pro zasahování do záležitostí jiných států, ale kdyby nás neochránili Rusové a Američané ve druhé sv.v., tak kde bychom byli?
08. 01. 2011 | 21:09

voroshilov napsal(a):

J.Krist:
Pane,napiste nam jeste neco!
Petr z Tabora:
Dobyvaji svet vaginami svych zen,to je ZHN-Az budou dobyvat Tabor zavolejte mne,rad vyskousim na sobe ucinky te zazracne zbrani.
08. 01. 2011 | 21:09

Viola napsal(a):

Jo a zapomněla jsem napsat, že jsem Vám už odpověděla na našem "sladkém místě".
08. 01. 2011 | 21:10

Luba napsal(a):

Petře z Tábora,
jste si jist, že Mons. Duka není ateistou?
08. 01. 2011 | 21:13

Petr z Tábora napsal(a):

to hovorka11:
Proboha Vy tak inteligentní člověk věříte výmyslům pochybných plátků, že 11.září byl americký plán a sami si zlikvidovali ty mrakodrapy?? Asi prostě Američany nenávidíte a proto věříte tomu čemu chcete věřit. V dějinách byla spousta obdobných nesmyslů s tím, že je nikdo nikdy nedokázal.Fakta jsou fakta.
Bezpilotní letadla jsou dobrý vynález. I po úspěšném zásahu mohou ovšem Talibanci tvrdit, že to byli civilisté - v Afganistánu mimo vládních vojáků jsou všichni chlapi obdobně oblečeni a ozbrojeni.
08. 01. 2011 | 21:15

Frank napsal(a):

Pro hoven
Opravdu efektivní prostředek,přímo k pohledání.
Právě v té chvíli kdosi tisíce kilometrů vzdálený ve Spojených státech stiskl knoflík a z letounu se odpálily dvě rakety typu Hellfire. Mahsúd byl zabit a s ním i dalších 11 lidí. Avšak "lov" na Mahsúda stál životy mnohem víc než jen jedenácti lidí. Podle odhadů zemřelo 207 až 321 osob během oněch šestnácti pokusů o jeho zabití a je jisté, že ne všichni byli bojovníky Talibanu.
Kolik lidí podle Vás Predátora řídí ( pět nebo šest) a to na takovou dálku a ta kvalita na jednoho syčáka až příliš mrtvých okolo.
To Vám ale nevadí že, hlavně že je to americký.
08. 01. 2011 | 21:15

Petr z Tábora napsal(a):

to voroshilov:
Příteli tam se nevěra bere velmi vážně. To byste riskoval chvilku potěšení za riziko, že Vám ho pan choť pak uřízne??
08. 01. 2011 | 21:18

voroshilov napsal(a):

Petr z Tabora:
Samozrejme ze neexistuji zadna spiknuti a tajne spolky,samo to pada,samo to vybuchuje,na prezidenty strili vyhradne osamely psychotici,proste jaksi vse nahoda...nu a co neudela osud doresi neviditelna ruka trhu,hlavne byli ozbrojeni talibanci na nejake svatbe v Pakistanu kterou ze vzduchu roztrileli na mydlo,ale kdo vi?Pod burkou nevesty mohl byt i Bin Ladin...
08. 01. 2011 | 21:20

Luba napsal(a):

Osobně bych, coby voják, dal před návštěvou Mons. Duky přednost návštěvě majitelek mons veneris.
08. 01. 2011 | 21:21

vaclavhorejsi napsal(a):

Petr z Tábora:

"Nám oběma, kteří nechodíme do kostela, to může být divné,"

O jakych "obou" prosim mluvite?
Ja do kostela chodim; uz jsem toho tady na to tema pomerne dost napsal...
Proto mi vadi, kdyz predstavitel "me" cirkve demonstrativne podporuje valku.

"Ježíš byl proti pozvedávání meče, ale jako pacifista se mi až tak nejeví."

Nevim jak tedy chapete pacifismus, kdyz ne jako odpor proti valecnemu nasili. Mnozi Jezisovi soucasnici ho chteli videt jako vudce nasilneho povstani proto Rimanum, coz on zasadne odmital.

"On chtěl dobýt svět jiným způsobem."

Ano, presne tak, o to jde - mame se ze vsech sil dosahnout svych cilu MIROVYMI prostredky. Opravdu si myslite, ze by si sednout do vojenskeho vrtulniku?

Ale n.o.s. zase rekne, ze stejne zadny Jezis neexistoval, takze arcibiskupove klidne mohou i strilet z kulometu a vsechno je OK...

..
08. 01. 2011 | 21:21

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem jeden příspěvek, které neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 01. 2011 | 21:41

Luba napsal(a):

Pane řediteli,
pozvete někdy pana arci-dominikána na vykropení nových zkumavek a křivulí?

Mohli byste spolu zakadit a zapět starou kacířskou "Povstaň, povstaň Veliké město pražské!"

A ve vzpomínce na Mistra Jana Husa si zachrastit sirkami.

http://www.husitstvi.cz/archiv/Povstaň,%20povstaň%20veliké%20město%20pražské.mp3
08. 01. 2011 | 21:41

hoven napsal(a):

frank,
beru to tak, že v každý válce umírají civilisti. američani tu válku ale nevedou bezohledně k životum civilistů, jako například rusové v čečensku. nevím o žádné jiné strategii, která by více šetřila životy civilistů, než cílené jednotlivé udery proti vytypovaným osobám, jako dokážou předátoři. myslím, že je to to nejlepší, co američani v tehle válce nasadili. umožnuje to mířit do černeho a likvidovat organizatory a vudce teroristů. ale co je na tehle zbrani nejučinější, je ta psychologie. teroristi radi rozsevají strach, ale ted ho musí cítit na sve kuži. neví, kdy predátor udeří.
08. 01. 2011 | 21:42

Elena napsal(a):

vaclavhorejší,

nič iné nezostava jedíne menovať Vás za arcibiskupa
08. 01. 2011 | 21:43

hynek napsal(a):

Elena nebo za bezhlaveho gumaka:)
08. 01. 2011 | 21:52

Luba napsal(a):

Hrrrrr Tálibán!!!

http://www.husitstvi.cz/archiv/Chorál%20Ktož%20jsú%20boží%20bojovníci%20(sample).mp3
08. 01. 2011 | 21:53

Viola napsal(a):

pane profesore,

já si myslím, že ta válka v Afgánistánu není válkou proti vnitřnímu nepříteli (z naší strany), ale vnějšímu potenciálnímu nepříteli. Naši vojáci tam nejsou snad agresoři, ale snaží se o mír - Mírové jednotky. Je možné, že se o ně nikdo neprosil ze strany Afgánců, ale pokud by tam byl nastolen takový systém Šaria, pak by se asi snažil (a nejspíše se snaží už teď) expandovat do světa, tak jako dříve komunismus, nebo nacismus.
08. 01. 2011 | 21:54

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Hořejší, souhlasím, že jako věřící máte mírové cítění - do kostela tedy běžně nechodím jen já. Nevěřím ale, že by jste byl tak naivní a věřil, že se zlo porazí mírovými prostředky. Proto v dějinách kněží všech vír podporovali "své" vojáky.
Vy si myslíte, že pokud není zlo za humny, tak není proč válčit?
Ježíš, pokud byl syn Boží, tak chtěl o své víře přesvědčit všechny lidi. Ten kdo je syn člověka, tak ví že to není možné a že se musí bránit.
08. 01. 2011 | 21:58

santawizard napsal(a):

yara země: příroda je de fakto to peklo ,které jsme už zkrotily,ale počasí jsme ještě nezkrotili!?Evoluce je ze stromu dobrého a zlého ,ale strom života to je úplný zázrak.!?až nebeský jerusalém sestoupí z nebe jako létající talíř,tak nastane ráj na zemi.!?
08. 01. 2011 | 22:07

jetotukormoran napsal(a):

Soudruh Horejsi je typickym prikladem cloveka postradajici 'inteligenci', byt je profesorem!
08. 01. 2011 | 22:27

Admirál napsal(a):

Viola - mír je válka a válka je mír - kde já to jen četl?

Jestliže pastevci chtějí šaríja, ať mají šaríja. Co nám po tom. Máme kůli tomu pastevce vyvraždit?

Nehledě k tomu, že kůli šarija se války nevedou. To by musela být Saudská Arábie srovnaná se zemí.

A chcete taky bojovat proti jiným nadřazením víry na zákon? Zkuste to třeba v Izraeli, tam ne nevýznamná skupina bojuje za nedřazenost Tóry na´d ústavou.

Violo, rozhledněte se, zamyslete, podumejte.
08. 01. 2011 | 22:31

Luba napsal(a):

Arakain: Chorál

Sudlice,
cepy a štíty - nad hlavami kalich vlá!
Teď křížů les - na koních a v brnění ...
... proti nim se vydat máš!
Hnán myšlenkou ...
... potlačíš teď chvění
myšlenka ...
... poměr sil teď změní
jeden hlas
druhý, třetí ...
... tisíc hrdel - Boží chorál zní!

Křižáků ...
... zmocní se neklid - všichni koně obrací!
Kardinál ...
... svůj klobouk potratil - v děsu pryč se potácí!

Hnán myšlenkou ...
... potlačíš teď chvění
myšlenka ...
... poměr sil teď změní
jeden hlas,
... druhý, třetí,
tisíc hrdel - Boží chorál zní!

Chorál ...
... ten chorál
jedněm sílu dal - druhé zpátky hnal!
Chorál ...
... ten chorál
jedněm sílu dal - druhé zpátky hnal!

Pravda ...
... žoldácké lůzy
loupeživých rytířů
.... proti pravdě,
co vyrostla tu z pokory
sedláků a pastýřů!

Pro přání - nectít cizí pány!
Pro přání - co musíš stále bránit!
Jeden hlas ...
... druhý, třetí
tisíc hrdel - Boží chorál zní!

Chorál ...
... ten chorál
jedněm sílu dal - druhé zpátky hnal!
Chorál ...
... ten chorál
jedněm sílu dal - druhé zpátky hnal!

https://www.youtube.com/watch?v=yG98yFh2saY

https://www.youtube.com/watch?v=SESZF_Avmrg&feature=related
08. 01. 2011 | 22:32

Admirál napsal(a):

Kormorán je vševědoucí samosoudící měřák IQ.
08. 01. 2011 | 22:33

Frante napsal(a):

vaclavhorejsi napsal(a):
"n.o.s:
...
VUBEC pritom nezalezi "jak to bylo doopravdy", co je "pohadka" a mytus - pohadky a myty jsou pro existenci spolecnosti naprosto zasadni. Kdyz je popliveme a zesmesnime, ta civilizace se bud rozpadne, nebo si opatri nejaky jiny mytus (treba zbozstele neviditelne ruky a sobeckeho konzumerismu). Obavam se, ze ciste racionalisticko-vedecky "mytus" (ktery by se mne i docela libil) proste nema tu silu, aby bylo mozno stavet jen na nem... "
Myslím že je to váš veliký omyl. Společnost nepotřebuje žádný mýtus k tomu aby se nerozpadla. Funguje díky tomu že každý má pud sebezáchovy, lidi se chtějí mít dobře, každému záleží na jeho rodině a kamarádech a to stačí. Všechno nasvědčuje tomu, že přijaté náboženství nemá prakticky dopad na konkrétní rozhodnutí člověka (nepodstatná třešnička). Společnost ve věřící zemi (USA, Polsko není morálně lepší než ateistické Česko). Vědecké studie jsou tady:

http://www.osel.cz/index.php?clanek=2270
http://www.osel.cz/index.php?clanek=4869

Už jsem vám to sem jednou kopíroval. Možná jste si to nevšiml nebo jste spíš starý na to abyste to mohl přijmout. Zkuste schválně napsat článek "Proč jsou pohádky a mýty pro existenci společnosti naprosto zásadní" . Moc bych byl zvědavý na vaše argumenty ...
08. 01. 2011 | 22:42

jetotukormoran napsal(a):

Admiral nikoli vsevedouci , ale zkuseny zivotem.
K Horejsimu vyplodu mne nic jineho nenapadlo . Totalni bezcitny blabol nevedomeho.
Ve zkumavkach je kovanejsi a mel by se toho drzet .
08. 01. 2011 | 22:42

Luba napsal(a):

Hrdinní pokračovatelé vítěze od Lipan, Diviše Bořka z Miletínka, generalissima Valdštýna a maršála Radeckého z Radče, čeští žoldáci, slavně vítězí svými e-Dukovanými zbraněmi nad božími bojovníky:

https://www.youtube.com/watch?v=D_hHyZwZbTs&feature=related
08. 01. 2011 | 22:54

ld napsal(a):

yara ze země krys,

příteli, mýlíte se, neb Bůh skutečně existuje. Může mít rozmanitě podob; pro někoho je to pantáta na obláčku, dříve měl vizáž Slunce, sochy dívající se zvršku, nebo je to jen to prosté lidské dobro v nás. Jo, někdy nemá takovou sílu, aby přemohl náš hyenismus, sobectví, zlobu, chamtivost...Nebo možná ani nechce; nepasuje se do role garanta, nepodepisuje prázdou směnku. Je to jakási zkouška naší odolnosti. A my lidé prohráváme takřka stále. Nebojujeme s Ním, ale sami se sebou. On dokonce není ani rozhodčí, hřiště či divák. Je literou pravidel, která my podvádíme. Jsme-li však v koncích, navážkách, ve při, obracíme se k Němu. Tváří má nekonečno.
08. 01. 2011 | 22:58

n.o.s napsal(a):

vaclavhorejsi

pane profesore je zcela lhostejné co si myslí nějaký n.o.s důležité je co si myslíte Vy, já Vám víru brát nehodlám.

na personální úrovni je ona problematika velmi zajímavá bez ohledu na závěr ke kterému člověk dospěje.
08. 01. 2011 | 23:01

kulich napsal(a):

hmm, vesta xxl. posměváček hořejší z 5.a je někde profesorem. to musí být asi úroven a všichni xxl v okolí jsou ocejchováni tímto vtipálkem, který je odborník na všechno. geopolitiku má v malíčku a z afghanisthanu by udělal sovětskou středoasijskou republiku, která by k radosti indie a ostaních mocností sloužila jako nástupiště k věčné touze rusů dostat se k teplému moři. věnujte se raději profesorování a nefušujte do geopolitiky. na to opravdu nemáte. ale možná na sousedské úrovni přes plot by to možná šlo. psaní na netu, pošklebování nad xxl,to je vlastně léčení svých evidentních osobních a charakterových problémů. místní squadra, ostatně též v každém oboru na mimořádně vysoké úrovni, vás jistě odcení.i pro ně je do jisté míry virtualní ozdravovna.
08. 01. 2011 | 23:03

Luba napsal(a):

Válka
je extrémním příkladem lidské stupidity ...

Obě znepřátelené strany vždy vítězí za pravdu, čest a spravedlnost.

Až se povraždí ti nejstatečnější, spolu s dostatečným počtem nevinných civilistů, pozůstalí se nějak dohodnou a znormalizují své vztahy k obchodovatelnosti a jiným formám mírového kořistění.
08. 01. 2011 | 23:09

stále rebel napsal(a):

Pro jezevec.
Cituji: "Je to jinak a tak p. arcibiskup Duka pouze dal najevo, že svoji křesťanskou civilizaci musíme bránit vždy a všude."

Naši evropskou civilizace musíme bránit především před námi samotnými. Zla, co nám napáchali jiní, ve srovnání s tím, co si napáchala Evropa sama, je poskromnu. Nejvíce škod napáchali ochránci národních, rasových, náboženských, politických, kulturních a dalších zájmů a hodnot. Často šlo o mocenské a ekonomické zájmy jednotlivců a skupin, jen se to balilo do společenského zájmu, za který byli lidé ochotni umírat.
08. 01. 2011 | 23:15

jetotukormoran napsal(a):

Kulich mi pripomnel vestu xxl , neco takoveho by trasoritka jako je Horejsi ani neunesl , po dosednuti armadniho Bellu by mu akorat vymenovali XXL-pleny.)))
08. 01. 2011 | 23:19

n.o.s napsal(a):

Frante

přečetl jsem profesorovo články které zde na téma náboženství publikoval domnívám se že jeho koncept víry je velmi odlišný od konceptu víry jiných, neočekávám a vlastně bych si to ani nepřál aby svou víru zahodil nebo aby ji zavrhl, spíš bych byl rád kdyby tu svou interpretaci křesťanství dokázal nějak systematizovat, pro mne osobně velmi sympatickým je John Shelby Spong domnívám se že profesor to vidí velmi podobně, ačkoliv samozřejmě Spong je teolog.
08. 01. 2011 | 23:20

Frante napsal(a):

n.o.s

Já jeho články čtu (a většinou i vstoupím do diskuze nenápadně svými dvěma větami, takže nepařím mezi známé diskutéry). Jeho pojetí víry je jakýsi kompromis mezi klasickým křesťanstvím a vědeckým světonázorem (on si myslí že soulad). Nechci nikomu vyvracet jeho víru a vím že to ani nejde. Ale neodpustím si svůj protest když mi někdo kvůli své víře někdo nutí co není pravda. John Shelby Sponga neznám
08. 01. 2011 | 23:47

yara ze země krys napsal(a):

Pro Id:
Takže když je všude a nikde, tak vlastně jako by ani nebyl a vlastně není a určitě nemá žádnou formu jako nám tady vykládali církevní hodnostáři. Není třeba se před ním klanět, ani z toho nic není a nic ani tím nezískáte, jen ztratíte čas. Je to jen výmysl lidí, kteří musí něčemu věřit, bez toho by to snad ani nešlo. A kdyby existoval Bůh, tak na takový svět jaký tu údajně vytvořil mu z vysoka .... Zkuste si na chvilku představit, že Bůh neexistuje a najednou zjistíte jak jsou ti všichni flanďáci a zástupy věřících směšní a trapní či ubozí. Podívejte se trochu do historie jak církev před objevy vědy a techniky musela a musí pořád s jejich postuláty ustupovat a pozměňovat je. Musím se smát když vidím flanďáka jak používá třeba počítač ďáblův to vynález, za který by ještě před nedávnem byli vynálezce i s uživateli zcela jistě upáleni! Zkuste si prohlídnout snímky vzdálených hvězdných galaxií z hublleho dalekohledu NASA a napadnou Vás zcela jiné myšlenky jak je to asi s tím naším Bohem. My lidé jsme jen takoví malí domýšliví nicotní nepatrní mravenečkové v obrovském prostoru, kteří znají pouze zlomek jsoucna. Jinak víru v Boha Vám a nikomu neberu, jen jsem Vám řekl svůj názor. Ale zkuste trochu více přemýšlet a podívat se více na poznání a výsledky zejména vědy!
PS.
A přece se točí...
09. 01. 2011 | 00:40

honolulu napsal(a):

Uz jsem byl znechucen celou nasi Katolickou Cirkvi.
Myslel jsem si ze ztratila charakter a je z ni parta prdolizku, usilujicich o urezani vlastnich hlav muslimskymi fanatiky.

Pan Arcibiskup mi zvedl naladu ! Glory Vam, Eminence ! Doufam, ze jste si dobre zastrilel. V pripade, ze jste zadneho certa netrefil, musite letet zpet a napravit to ! Potom dostanete promotion.
Je treba vymenit videnskeho kardinala. Pulka Rakouska je zdeseno z jeho multi-kulti kecu. Mozna, ze nesnasi mesni vino. Mozna je agentem nepratelske mocnosti, ktera pozira Evrope vnitrnosti.
Pane profesore Horejsi, vyridte podekovani panu arcibiskupovi, ze jeho snaha je ocenena... Knights of Columbus uz o tom vi....

Pane N.O.S., i kdyz jsem byl uz nekolikrat vyhozen z naseho kostela za hrisny zivot, primluvim se, aby jste byl pokrten v Sorrowful Mother (nemusi to byt v Bellevue) a stal se katolikem..Stanete se hezkym, elegantnim a uspesnym clovekem.
09. 01. 2011 | 01:06

jetotukormoran napsal(a):

Spravny postup pana farare a vykazani rudych vyzablych pijavic s pozemku a beze zbrane}
https://www.youtube.com/watch?v=bwkC0EXya0c&feature=related
09. 01. 2011 | 02:02

Honza999 napsal(a):

hoven

O postavení PLYNOVODU (jasně.. Oponenti jsou lháři, protože hovoří o ROPOVODU) z bývalých sovětských republik přes Afghánistán uvažovaly nadnárodní korporace již hodně dávno před více jak deseti lety. Jenže, jak sám píšete, situace v oblasti byla nestabilní (od odchodu sovětských vojsk v roce 1989). Proto CIA dosadila v roce 1996 k moci Taliban, jenže jim to vyšlo asi tak stejně, jako Němcům s Leninem v Rusku - dosazený vládce měl jiné představy než dosazovatelé, Taliban s plány korporací nesouhlasil. Proto se ukázalo jako nutné jej zase deinstalovat. A o tom to vše současné dění v Afghánistánu je...

O nerostném bohatství Afghánistánu se vědělo z analýz satelitních snímků již dávno - jen se o něm mlčelo. Proč také Talibům o něm říkat, když na satelity nepřidali ani dolar, že...

Spadly budovy 1,2 a 7... Vychází mi to na tři.
09. 01. 2011 | 02:05

honolulu napsal(a):

Vy vecni Kdakalove a mentalni Trpaslici z bazin temna. Za co vymenite to, co vetsina z vas tak vehementne kritizuje ? Az to znicite, co vam zbyde ? Cela tradice a vase kultura ja na tom postavena !..Budete nosit burku !
Vite, ze v Somalsku si nesmi muz a zena podat ruku pri pozdravu ?...Neexsistuje tyden, kdy nekde ve svete neni proveden utok Islamu na Krestansvi a vy to nevnimate. Vy si akorat svym myslenim ser...e do vlastniho obyvaku.
Proc se nazamyslite nad smyslenim tech, kteri vas nenavidi - vasich nepratel ! Vy jim radeji vecne lezete do zadku. Proc cele Vase smysleni se nikdy neopira o realitu, ale vzdy o zidealizovane fantazie ?
Prestante vsechno ohodnocovat pohledem tridniho boje a Marxismem....Zadny Muslimak nevi, co to je.
A prestante nadavat prof. Horejsimu, dokud nedokazete sami napsat neco, co inspiruje k premysleni.. Vase kritika je nejidealneji laxativ k sehnani v zemich ceskych.
09. 01. 2011 | 02:06

Karel Mueller napsal(a):

je to tu kormoran:

Člověče, když Vás tak čtu, tak se sám sebe ptám, kde se ve Vás ta šílená zášť k profesorovi bere. To není normální a to jsem za ta léta opravdu narazil na ledaskoho.

To, co píšete odpovídá svojí úrovní zednickému podavači, který po pěti pivech v hospodě nenávistně bublá na někoho, kdo mu přefiknul starou.

Pokud tedy máte nějaký osobní důvod, tak to otevřeně řekněte a neztrapňujte se tady.
09. 01. 2011 | 02:15

jetotukormoran napsal(a):

Herr Mueller ,nikoli soudruh Horejsi placa nesmysly a vytvari subjektivni a abstarktni jeho dojmy z navstevy pana Duky na voj. misi.
Sam velmi dobre vim , co takova mise znamena a taky dobre vim , jak se vojaci na takove misi citi.
Zhrnuto , chlapci jsou radi , verici, neverici , ze jim nekdo z civilu poda ruku ze sve domoviny se slovy utechy.To je prioritni!

Provokativni a spolitizovane zvasty soudruha Horejsiho jsou nejen vysmechem misim vojakum , ale take i cirkvi!
Podotykam , ze verim , ale kostely k tomu nepotrebuji.

Ta vytrepana zkumavka a ani vy vubec nemate poneti , kdyz jde nekomu opravdu o zivot!
09. 01. 2011 | 02:38

jetotukormoran napsal(a):

P.S. Mala drobnost, z nejakych slov profesurkuuuu , jako ze se honosi titulem priposran nebudu)))))
Pokud dojde k situaci o preziti , priposere se pouze on!
09. 01. 2011 | 02:50

jetotukormoran napsal(a):

Buh ho chran , aby se zrovna nejakemu a nastvanemu armadnimu spec . postavil s jeho kecy do cesty.
09. 01. 2011 | 03:04

honolulu napsal(a):

POZOR ! Dulezita informace o dnesni strelbe v Arizone, (Tuscon), nez to nekdo zase zmeni.
Laured Longhner (22) byl samotar, ktery chodil rad na prochazky se svym psem. Kouril marihuanu. Prosazoval novou menu (penize) pro Arizonu, ktere on nakreslil. Bydlel u rodicu. Byl odmitnut armadou, do ktere chtel vztoupit v roce 2008. Strelbu oduvodnil nenavisti
k ACLU. (American Civil Liberties Union). Tato skupina prosazuje super liberalni pozadavky. Napr.
Uplna legimitace prostituce, pornografie, i detske, jako svobodnu projevu.
Dekriminilizace a legalizace vsech drog.
Promoce homosexuality.
Zakaz rodicum ovlivnovat dceru, ktera zada potrat.
Zakaz ohodnocovani hudby a filmu (napr. raps s prasecarnami). A dalsi pozadavky v omezovani prava rodicu na vyvoj dcery..atd.
Arizona je politicky pred vybuchem. Je to stat silnych a nebezpecnych politickych emoci. Je to tim, ze ilegalni imigranti z Centralni Ameriky (Ne pouze z Mexika), odcerpavaji finance statu na skoly, nemocnice a socialni system, aniz by meli povoleny pobyt. Spanelstina je tam slyset, vice nez Anglictina.... Plot mezi Mexikem a USA neni hotov a nektere kruhy jeho vystavbu sabotuji. Nesnasenlivost mezi Latinos and Gringos je silna...
Ale jinak je tam opravdu hezky. Doporucuji vsem navstevu napr. Grand Canyon natl. Park, Navajo Indian Reservation a urcite Hopi Indian Reservation. Doporuceni k navsteve plati pro kazdeho z vas, vcetne nicka Tencokyda Hnuj. Jeho statement o Indianech - cituji doslova : " Stara smradlava indianska kulva'. NEbyl prelozen a zaslan do zadne ze zminenych reservaci...Ahoj, vy multi-kulti nezbednici, jen se nazakuckejte pri rannim kaficku, kdyz videte muj nick.
09. 01. 2011 | 04:19

Pamětník-II napsal(a):

Kdosi z diskutujících napsal, že Duka něžehná zbraním, ale lidem. To je bullshit. Duka žehná čemukoli, například motorkám policistů, je-li to v zájmu činnosti označované zkratkou PR. Několik set miliard restitucí za solidaritu s vrchností taky stojí za trochu námahy. Příznivce války v Afganistanu si dovoluji upozornit, že ji před třiceti lety skrze podporu mudžahedinů (ti mimochodem povstali proti pozemkové reformě, která se nelíbila landlordům, a potlačení role náboženství)nastartovala americká vláda. První se jim povedlo a zbytek dodal Taliban. Podle Brzezinského šlo o to připravit Rusům jejich vlastní Vietnam. Z české dálky to vše vypadá jako počítačová hra, v níž je jedním z hrdinů náš velebný feldkurát.
09. 01. 2011 | 04:33

jetotukormoran napsal(a):

Pane Mueller ,
svoji 'starou' bych musel nejprve pevne svazat a hlavne ji zakryt oci , aby ji mohlo prefiknout individum , jako je Horejsi .
Ale muzu ji to pretlumocit , Stejskalovi nebude stacit delete))))
09. 01. 2011 | 05:11

labyr-int napsal(a):

To co tu V.Hořejší podává a prodává obvykle-je láce.On si myslí,že jedině to odpovídá duchu diskusního fóra.Dává své Ne pro "smrtelně vážně".
Ona vždy existuje první skupina myslitelů-kteří ctí kánon:Darwina a Marxe.Už současník Darwina (šlechtice sociálně)-ortodoxní křesťan Chesterton píše věty jako:"středověk nebyl barbarský" nebo "Darwinismus nebyl ještě dokázán".Síla argumentů Chestertona spočívá na kouzlu:nikdo už se nemůže vrátit do středověku si jeho tvrzení ověřit na vlastní oči,drtivá většina si nemůže jako Darwin zaplatit cesty na Šalamounovy ostrovy a na vlastní oči se přesvědčit jako Darwin kostrami vyhynulých obratlovců,ptáků,plazů.Už vůbec nikdo neví,že jistá kost se začala hledat 100 let před Darwinwm Lamarckem,až Darwin ji po stu letech úsilí mnohých badatelů osobně objevil-protože tak kost byla důkazem,corpus delicti,který jasně a nezvratně dokazoval přechod od vyhynulého,dobře známého živočicha k jisté žijící druhové skupině.Detektiv,který by zapochyboval před soudy,že taková klíční kost patří při tom stupni shody odborníků zemřelému,by navždy ztratil svou práci.
Právě proto,že vždy existují v tisku lidé píšící ještě daleko hůře než Hořejší o všem možném,dokud existuje jistý kánon (a věda jde opravami kánonů vpřed) ve vědě,bude existovat Hořejší "kriticky" o tom přemýšlející,váhající,s odstupem,s vyměšováním svých sekretů na kánon a vměšováním kánonů do všech možných uliček lásky-až kánon v očích veřejnosti rozdrtí na prášek a on se postaví do velikosti Darwina oposicí.
Čili Hořejší je mezanin.
Za skupinou Hořejší a zárove i po kánonistech,existuje další skupina třetí,jako třeba V.Havel:ti už předem sázejí na efekt ironie a parodie-kopírují postavu kníže Myškina z Dostojevského postavy Idiota,který zná lidské slabůstky.Ti pak jsou ochotni relativizovat kánony pronášením větiček,které jsou z hlediska kánonu přihlouplé,původem z omezence a nižší mentality, ale v duchu komerční politiky působí naopak-jako,že kánon je nanicovatý,jsou lákadlem,třpytkou.To je úplný intelektuální odpad.Jenže má to i líc:šlechta v ruce s neotřesitelným kánonem by byla nezničitelná.Myškinové vlastně otřásají jak šlechtou tak jejími protivníky později a v tomto nastalém rozkolu je baví bavit děvčata,nezřídka se prostě chtí oženit.Nejsou nemravové,ale podle Dostojevského jsou idioti.
09. 01. 2011 | 07:22

Pepa Řepa napsal(a):

RÁDCE AKTUÁLNÍHO DEMAGOGA
--------------------------
Začni mantrou, že jsi přítelem pejzatců a pak jim to nandej. Ukřižovali nám –hajzlíci-Ježíška, povídal pan farář, když jsi ministroval v Rudnicku.

Když tě kdosi napadne, že jsi antisemita, uraž se. Jak bys mohl být, když jsi odříkal v úvodu desinfekční mantru. Ta tě předem očistila.

Jindy začni perlit od lesa, od Darwina či Adolfka přejdi k DNA, zmiň sýr Duko, abys mohl proprat Afghánistán, ty to tam přece znáš, kouknul jsi na wikinu, zatočil globem.
Slavné výlety pana Wěnceslaua Broučka na Měsíc a zpět.

Pozor na své stíny poručíka Duba, antikrista a škodovku. První převede téma na Dukovany, druhý přetančí k Dawkinsovi, třetí vykřikne, že za všechno může Klaus.

Nepodceňuj se! Jsi větším vojevůdcem než Clausewitz, ty bys vojenské tažení nezbabral.
Rozpustit armádu-přirozeně vlastní-je „Wěnceslaův Blitzkrieg“, úspěch zaručen do měsíce.

Opakuj stokrát, že nejsi naivním pacifistou,pak se jím přece nemůžeš stát, odříkal jsi přece stokrát své vlastní „Zdrávas“.

Zmíní-li někdo ty, kteří položili životy aby ses vůbec mohl narodit, ohluchni.
Nebyli to správní křesťané, postavili se zlu se zbraní v ruce, čeká je peklo se satanášem Churchillem u kotle.
U svých pokrevních bratří na Volze, přimhuř očičko, očistec to spraví.

Je-li třeba, otoč se hbitě na patě a tvrď, že je třeba nastavit i druhou tvář.
Berme texty doslova!!!!!!
Platí to přirozeně pouze pro ostatní, tvoje tvářička újmy nedozná, naopak v zrcadle uvidíš nad svou hlavou auru.
Pokud jiní místo aury vidí nad tvou hlavou srp a kladivo, je to jejich oční vada.

Chce-li nějaký bloud abys rozdal svůj majetek, opět se otoč o 180 stupňů a tvrď, že se jedná o biblické podobenství, text nelze doslovně vykládat.
Ty projdeš i uchem jehly.

Kdyby ti chtěl někdo sáhnout na majetek bojuj jako tygr, kdyby chtěl kdosi nasypat méně do vědy, řvi jako lev.

Nemáš co ztratit, jsi věrozvěstem nové víry, víry v mythus, při nejhorším založ vlastní církev, jako Joseph Smith.

Odsuď bulvárek a sám piš stylem redaktora Blesku.
Nezapomeň:Jsi přece prvním vědeckým showmanem.

Piš často, diskutuj často. Aspoň se nezauzlí střeva ani tobě, ani čtenářům.
Hlavně, že se kliká. Každý večer zkontroluj počitadlo.
Naběhlo-li aspoň 500 kliků, jsi pašák.

Wěnceslaus Showman - Zlaté ptáče, hvězda aktuálně.cz i studia Kamarád a chlouba rodiny.
Chudák pan bratr, zase bude chodit kanálama.
09. 01. 2011 | 07:44

Petr Havelka napsal(a):

Koukám pane Pepo Řepo, že Vám ta lednová abstinenece nevyšla :)

Zhruba, tak jak píšete¨.

Pan profesor zřejmě nepovažuje naše, ano naše, vojáky za své bližní. Nebo možná považuje, ale pan arcibiskup by přeci jen neměl někde kamsi jezdit páč se to jaksi k církvi nehodí.

Vojáci jsou sice lidé a jsou pro církev na prvním místě, ale jaksi politicky či eticky čicojak to není dobré.

Navíc ten zatrolený vrtulník, jak z něho arcibiskup kouká a před ním je zalafetovaný kulomet, prostě politicky čirá hrůza.
09. 01. 2011 | 08:20

Haliburton napsal(a):

Jako cesťák se omlouvám za právě mojí fušku do řemeslíčka historikům,neb vždy je nutné postavit historické pozadí a nyní evokuje čtenáře až se hlava točí,srdíčko rozbuší nicka labyr-inta kníže Myškin alias ten známý literární idiot.Myškina Rusům,Švejka Čechům,císařovi císařovo.Ne zase až takový křesťan Haliburton nejní,
Myškinův ironohumor se děje v době kdy carská ochranka sleduje a katuje zejména a hlavně-pouze-atentátníky na cara,kterých je nezvykle mnoho.Píše-li známý americký autor o několika desítkách uskutečněých atentátů na Hitlera,s carem to co do počtu nebylo o mnoho lepší.A tak Zasulič-měkčí atentátník žena- mohla býti osvobozena porotou,když sice po něm střelila ale cíl minula.Byly mnohem horší následky.
Myškin ten stoupající rozkol sytému,jeho třídy,s hlavou carem ve věčném nebezpečí a trvaláých obavách o vlastní život z mnoha stran,prožívá tím sardonickým způsobem podle Dostojevského.Přestává mu tolik na sobě i jiných záležet.

A o desítky let později přijde rok 1905,Kdy masa revolucionářů,kteří se nerozlišovali nijak-třeba na marxisty,pravoslavné divoce zaútočí na sám systém.Poté jsou ročně zabity desetitisíce prebendistů-vrchních policie,gubernátorů,ministrů a naopak mučeny a popraveny statisíce podezřelých z revoluční či atentátní činnosti.V této době již ironohumorista-idiot Myškin již nežije,ta je příliš drastická,není to jeho doba.Předělem obou dob je předčasné penzionování světoznámého profesora chemie Mendělejeva roku 1890 z university,kde nastaly studentské rebelie,které ale od té doby se táhnou celou universitní Rusí dále,většinou proti ministrům školství.Mendělejev sám objevil 4 nové chemické prvky a sestavil úplnou tabulku všech tehdy známých zhruba sto prvků-užitečnou pomůcku nalézání vlastností prvku.
09. 01. 2011 | 08:23

camponotus napsal(a):

To yara ze země krys:
Vaše hodnocení Boha má nezvratnou logiku a zřejmě ji sdílí většina Čechů, když se nad nimi pan papež rozčiluje, že jsou neznabozi. Nejsou všichni vybaveni soudností a zdravým rozumem, potřebují berličku, o kterou by se opřeli a tak jim v tom slouží víra v existenci Boha. Neberme jim tu víru, oni nic jiného nemají a nejsou schopni se z problémů vymotat sami, spoléhají na to, že jim to někdo zařídí za ně a tím má být vševědoucí a všemohoucí Bůh. Svět byl stvořen z ničeho a proto nestojí za nic! Pokud bych byl věřící, pak bych musel Zemi považovat za smetiště Vesmíru, kam všemocný a vševědoucí odhazuje ty největší lumpy, aby mu jinde neškodili a nekazili chov.
09. 01. 2011 | 08:57

Břetislav Marek napsal(a):

Vážení občané,

hoven napsal(a):
proč někomu připadá utok v tanku na ustřední výbor KSČ jako něco nemorálního. tam přeci seděli samí zločinci, kteří vládli nelegitimě bez voleb pomocí násilí a teroru a zastrašování. bombardování ústředního výboru KSČ považuju za stejně správné, jako bombardování vudcova hlavního stanu.
Tak a je nám to všem jasné ???
Ten POMATENÝ HOVEN je člověk, který do SAMETU všechno dobře věděl jaký ty komouši jsou HOVADA, jak se zde změnil systém, ani ho NENAPADNE ta varianta s tím tankem, PROČ ?? Přeci už žádný skoro nemáme to za prvé, za druhé jemu se velmi daří ???
Proč KOLABORACE s těmito MOCNÝMI nu pasuje do krámu, on nevidí na rozdíl od většiny občanů kam to tato jeho IDIOTSKÁ POMATENÁ,SOBECKÁ polistopadová garnitura dovedla ??
Zdevastovala všechny rezorty,rozkradla majetek státu, vykradla banky, zadlužila stát a naše občany, donutila se zadlužit občanům, vykradla kostely, ukradla zlatý poklad, mám jmenovat dál HOVENE - GUMENE ??? Zdevastovala morálku, občanské vztahy, rodinné vztahy, selský rozum a právo občana ZAŠLAPALA 100m pod zem???
NEJSEM ZASTÁNCEM LEVÉ ANI PRAVÉ politiky, jsem příznivcem občanské politiky, postavené na základě zákonů přírody,zákonů života od narození s prioritou žít život a ne být tím tvojím MARASMEM, zlodějinama, justiční mafií a mocnejma DEPRIMOVÁN a pod pláštíkem rovných příležitostí a jejich nelidské, barbarské kapitalistické ZBÍDAČOVÁNÍ nás obětí tohoto ABSURDISTÁNU ????

Jsi případ - vážný je to na DLOUHODOBÉ LÉČENÍ ???
PROSÍM uskladněte toho našeho občana na léčení na fakultu BIOETIKY UK Praha - k Doc.Paynemu???
Přednáší se tam už 21 let systémové řízení v procesech spravedlivosti,lidskosti,mravnosti,boje dobra a zla, atd???????????????

Tak a je to LÉČEBNA je doporučena a jen se neboj tam se ještě NESTŘÍLÍ ??
Vy si budete dobře rozumět a tak se nám rodí NOVÁ vědecky kultivovaná společenská ELITA národa ????
To není náhoda ???
Pomatení a primárně nastavení LUMPOVÉ zdevastovali náš národ tak, že bude nutná důsledná personální analýza těchto ELIT a jejich KOLABORANTŮ, která bude DESTRUOVAT jakékoliv aktivity nutné společenské změny a tvrdě se od nich distancovat ?? Taková izolace víte jaká - jak v USA tam je to za MŘÍŽEMI chápano jako sociální opatření ?????
Nebude asi jiné varianty ???
Tak HOVENE a vytáhni ten RUDÝ prapor a vylez před ty obyčejný lidi a MÁVEJ jak to ti KOMOUŠI za 21 let takto mohli DOPUSTIT - DOBRÝ CO ????
Závěr: a to je ten hlavní problém nás občanů - to je jen názor jednoho z Vás musíme bránit především před námi samotnými. Zla, co nám napáchali jiní, ve srovnání s tím, co si napáchala Evropa sama, je poskromnu. Nejvíce škod napáchali ochránci národních, rasových, náboženských, politických, kulturních a dalších zájmů a hodnot. Často šlo o mocenské a ekonomické zájmy jednotlivců a skupin, jen se to balilo do společenského zájmu, za který byli lidé ochotni umírat.

HOVENE to léčení je ZŘEJMÉ ???
09. 01. 2011 | 09:04

anti politik napsal(a):

Pane profesore Vám asi vadí určité pokrytectví lidí, kteří bůh ví proč nebo vlastně JK jsou dnes vydáváni za ctihodné! To, že je někdo katolík, pacifista nebo humanista neznamená, že by své nepřátelé nezničil, nepozabíjel nebo aspoň humanitárně nebombardoval! Podle mě se z nějakého neznámého důvodu (ono to důvod mít bude, ale čí a jaký těžko říci) se křiví celá historie! Nakonec co si budem povídat ona má za sebou církev a i ten náš svobodný kapitalismus stejně krvavou ne-li ještě horší historii než socík! Proč se učí jen jedna část historie a o druhé se moc nemluví nebo spíše cudně mlčí má zřejmě důvod prozaický a jasný! Jde jak jinak o ovládání mas a moc nad svými ovečkami, jinak by tyto organizace neměli smysl! Svět je ovládán ambicemi jednotlivců! Např. války-ty nikdy nevyprovokovali obyčejní lidé, ale pouze politici popř. církve nebo ambiciózní pomatený jedinec! Nikde jsem v učebnicíh nezaznamenal tuto zcela nezpochybnitelnou pravdu,(dříve církve, dnes politika) že války jsou vždy vyvolány politiky nebo jednotlivci v podobě ambiciózních mocných politiků! Svět je protkán záměrně sítí lží a překroucených pravd vydavaných za nezměnitelné dogma! Komu to slouží je jasné, ale ať si každý dosadí toho svého zmetka!! Společnost je už dál než politika a proto to skřípe! Myšlení, soucit, snaha o lepší budoucnost svých dětí a další atributy moderní společnosti dávají jasný signál, že společnost postoupila do další fáze svého vývoje a bohužel politika a mocní zůstali v myšlení někde před sto lety v domění, že pořád vládnou neinteligentní lůze a blbům!! Já bych je v tom domění nechal a ono je to dřív nebo později smete samo!!
09. 01. 2011 | 09:20

Medikolog napsal(a):

Violo,

k vašemu 08.01.01/21.09: Kdyby 7. 3. 1936 Francie a Velká Británie zasáhly proti obsazení demilitarisovaného pásma v Porýní (Německo bylo tehdy ještě nedovyzbrojené!) tvrdě a rozhodně, Hitler by politicky padl a nás by vůbec nikdo nemusel zachraňovat. Hitler by možná dožil jako asylant v Praze, nebo v kibucu na Rothschildově plantáži u Jaffy(/;<D).

Bolševismus by navíc zůstal za "Brest Litevskou" hranicí mimo střední Evropu...

Admirál také nepsal mimo..
09. 01. 2011 | 09:25

Pepa Řepa napsal(a):

Havelka
Inu, bratr Wěnceslaus vyslovil mé jméno, tak musím vylézt z lahve. Nikdo nemá takové spiritické schopnosti, jako on.

Voják je slouha Lucifera.To není člověk,fláká se tam a povaluje z mozolů akademiků.
Poslal bych nad afghánské pláně a hory neozbrojený, nepancéřovaný vrtulník z kterého by bratr Wěnceslaus sypal květiny a bradatí talibové by zahazovali semtex a samopaly, poklekli by a přestoupili na to, co jim zvěrozvěst nařídí.
Jak snadné.

Haliburton
Tady-na aktuálně.cz- najdete dobrý studijní materiál.
Tady je Myškinů celý regiment. Někteří jsou i užiteční.
Jen nesmíte připomínat jiného velikána- Lva Nikolajeviče- který si moc doslovně vyložil biblická slova o rozdání majetku chudým.

Inu, jednou doslova, jindy jako podobenství, v tom je ta demagogie a rozporuplnost. Chce to jen zvětšit ucho jehly a je vystaráno.
09. 01. 2011 | 09:25

Pepa Řepa napsal(a):

spiritistické
09. 01. 2011 | 09:28

vaclavhorejsi napsal(a):

Luba:

"pozvete někdy pana arci-dominikána na vykropení nových zkumavek a křivulí?"

Ano, dozajista tak ucinim, pro jistotu ho pozadam i o vykropeni tech starych... ;-)

..
09. 01. 2011 | 09:34

gaia napsal(a):

Představ si, že nejsou státy, války a náboženství
Představ si , že všichni lidé jsou bratři a žijí pro lásku štěstí a sdílejí celý svět.

Možná řekneš, že jsem snílek, ale připoj se k nám a jednou to bude...

https://www.youtube.com/watch?v=-b7qaSxuZUg
09. 01. 2011 | 09:43

Pepa Řepa napsal(a):

To gaia
Jo matko, bude. Možná.
V nebi.
Vlk s ovečkou a tak.....

Třeba by se -člověk se spiritistickými vlohy bratra Wěnceslaua- mohl Johna zeptat, jak to tam vypadá.
Vy byste byla dobré medium.
09. 01. 2011 | 09:56

Evžena napsal(a):

Na Zemi je jen jeden problém, jen jediný.
Vrátit lidem duchovní smysl.
Smysl duchovního neklidu.
Nelze žít jen pro plné ledničky, politiku, karty a křížovky ...
09. 01. 2011 | 10:00

gaia napsal(a):

Pepa Řepa

v té písni se též říká, že když nebude soukromé vlastnictví, vlastně nikdo nebude mít důvod proč umírat a za co bojovat. Ale zase se ptá dovedeš si to představit,

A vzhledem k tomu, že v nebi jsou jen duše, které nepotřebují jíst oblékat se ani topit(v kamnech) tak tam bude jistě krásně.
09. 01. 2011 | 10:01

gaia napsal(a):

Evžena

ano soukromé vlastníctví a lidská neukojitelnost je příčinou dnešního marasmu a pan Duka to též dělá jen proto, že se na nic jiného nehodí, nic neumí a rád baští.
Něčím se živit musí.
09. 01. 2011 | 10:03

gaia napsal(a):

a kdyby všichni lidé dělali jen racionální činnost, něco tvořili a vymýšleli a nepotřebovali se zajímat, jak jen přerozdělovat hodnoty a bez práce jich získat co nejvíc jen pro sebe, tak by se uvolnilo do pracovního trhu tolik zbytečných a neproduktivních lidí, že tak s úrovní dnešní technologie by stačilo denně dělat jen 2 hodiny, jako africkým Křovákům stačí sbírat jen 2 hodiny a přežijí a zbytek času se věnují rodině a společenskému životu. A jsou šťasní. A to přitom žijí v poušti Kalahari, kde vlastně nic není. Nemusí ale živit žádné politiky a preláty, tak jim to stačí.
09. 01. 2011 | 10:09

Evžena napsal(a):

gaia

to je ono, z mnohých poslání, se stala jen povolání.
09. 01. 2011 | 10:09

gaia napsal(a):

Evžena

takže jsme to panu profesorovi tímto vyřešili . A stačila jedna věta.
09. 01. 2011 | 10:13

Evžena napsal(a):

gaia

Myslím, že ne. Správnému profesorovi ona věta nastolí několik dalších otázek. Proč, kdy a jak. :o)
09. 01. 2011 | 10:18

Béda napsal(a):

Kdoví? Třeba byl pan Duka klukům vojenským objasnit pojem mise Trvalá svoboda, osvětlit podstatu přikázání nezabiješ! a prozkoumat podmínky pro vytvoření stálé misijní stanice, ve které bude osobně kázat Slovo a přivádět Afghánce na cestu křesťanské víry.
09. 01. 2011 | 10:19

gaia napsal(a):

Béda

ale to desatero také není špatné. Kdyby se podle něj lidé chovali...

Ale jde o ty instituce...
09. 01. 2011 | 10:23

vaclavhorejsi napsal(a):

Petr z Tábora:

Za 3000 nevinnych Americanu z 11.9. zaplatilo zivotem, zmrzacenim nebo vyhnanstvim a rozvrate zivota nekolik milionu lidi (Afghanistan, Pakistan, Irak) plus desetitisice americkych, britskych, ceskych, atd. vojaku.
Zapad si vyrobil desitky milionu novych nepratel...

Nejsem pacifista, ale to, ceho jsme byli svedky, bylo naprosto lehkomyslne uziti nasili tam, kde byla jeste spousta prostoru pro nenasilna reseni. A krom toho – to valecne reseni bylo zoufale neuspesne, kontraproduktivni, cely problem jen zhorsilo.
***************************

n.o.s.:

Diky za odkaz na Sponga, urcite si od nej neco prectu.
Me jinak velmi konvenuji katolicti (jezuitsti) teologove jako napr. Teilhard a zvlaste Lenaers (ktereho jsem tady uz vicekrat propagoval), H.Kung. A take O.Funda.
******************************

Frante:

Ja nikomu nic nenutim; jen vyjadruji (podobne jako vy nebo kterykoli diskuter) svoje nazory. Nevim, jak bych je mohl „vnucovat“.
*************************

yara ze země krys:

„Ale zkuste trochu více přemýšlet a podívat se více na poznání a výsledky zejména vědy!“

Totez bych doporucil i vam... Nemel byste ztotoznovat „moderni“ nabozenstvi s jeho ruznymi karikaturami.
*********************

Pepa Řepa:

Velmi ocenuji, ze jste se ozval svym narocnym textem i z te sve nynejsi jednorocne-dobrovolnicke afghanske mise!

..
09. 01. 2011 | 10:27

jezevec napsal(a):

Břetislav Marek
Vaše odpověď Hovenovi svědčí, že byste se měl probudit právě Vy.
Emotivně popisujute současný marast, který dle Vás vyrostl jaksi samovolně. Uniká Vám , že morální a hospodářská devastace předchozích komunistických let položila základy dnešku. Jsou to hlavně komunisté, kteří ještě doposavad ovládají justici, banky a zprivatizovanou ekonomiku.Bolševici a bolševické myšlení doposavad ovládá většinově naši společnost.
09. 01. 2011 | 10:39

patriot napsal(a):

anti politik:

Souhlas!

Všechny války samozřejmě vždy rozpoutali konkrétní politici, nikoliv národy.

Problém a riziko tzv. demokracie spočívá v tom, že do politiky může vstoupit kdokoliv. Např. letadlo nemůže pilotovat kdokoliv.

Politika přitahuje v každém režimu darebáky jako rozsvícená lampa noční můry. V politických stranách se koncentrují bezcharakterní a sobecká individua i vyloženě kriminální živly. Slušný člověk se k moci nedere. Výsledkem musí nutně být to, že v čele společnosti stanou ti nejméně vhodní.

V současnosti mezi sebou evropští politici naštěstí neválčí, soustředí se pouze na oblbování občanů a rozkrádání daňových výnosů.
09. 01. 2011 | 10:55

Pepa Řepa napsal(a):

Není zač,bratře Wěnceslaue, jdu opět hibernovat. A kdyby Vás někdo označil za naivního pacifistu, tak se nedejte. Kdepák, to přece nejste! Ne,ne, ne!

To gaia
A Vám, matko, někdo brání, odstěhovat se mezi Křováky, žít jako Křovajda a pracovat jako Křovajda t.j -jak říkáte-sbírat 2 hodiny to, co spatří Vaše oko a žít čilým křováckým společenským životem ?
Začněte od sebe.Někdo začít musí. Odívejte se jako Křovajda. Možná jste už začala. Je neděle, jiná vaří, Křovajda asi ne.

Nebo přizveme sem všechny Křováky a budeme žít jako oni?
Jinak mně Vaše věty nedávají žádný smysl.
09. 01. 2011 | 11:04

PTPák napsal(a):

Církev žehnala vojákům a světila jim zbraně v celé její historii.A dělá to dodnes.Tak se to stalo i mému dědovi v první světové.Když padl a církev(pan farář ve vesničce Račice u Vyškova)Odmítl sloužit zádušní mši za jeho duši a nejen jeho.Proč? Rodina neměla na tu mši peníze.To je vážení církev.Vůbec se nezměnila.Řekl bych že je ještě nenažranější.Tím tankem by se měla převálcovat především ona.
09. 01. 2011 | 11:05

Martin napsal(a):

Neuvěřitelné, pravděpodobně nikdo nepochopil, že Duka nejel do Afgánistánu žehnat vojákům, ale byl tam prvoplánově za účelem přihřát polívčičku svou a katolické církve, ve smyslu Podívejte se jak se církev zajímá o vojáky v zahraničních misích.
Pokud tam měl být co platný, musel by třeba na nějakou dobu přijmout místo posádkového kaplana, ale to se nestalo.
09. 01. 2011 | 11:14

yara ze země krys napsal(a):

Autorovi, panu prof.Hořejšímu:

Docela jste mě překvapil termínem "moderní náboženství". Potíž je v tom, že žádné moderní náboženství neexistuje. Jsou to všechno jen vykladači své jediné pravdy a víry. Osobně se domnívám, že život je daný přímo hmotě (je tady kauzalita), kdy za určitých velmi složitých podmínek, které v ohromném prostoru vesmíru zcela určitě nastávají a vesmír na to má spoustu času, vznikne nebo dojde k vytvoření primitivních organických sloučenin z anorganických prvků či sloučenin a rázem je na život zaděláno. Samozřejmě pro to musí být vhodné podmínky a prostředí. Nedávno jste o podobné záležitosti zde měl nějaký blog. U nás na naší nepatrné zemičce, mnohem menší významem než je zrnko písku v Sahaře oproti ostatnímu celku, došlo k výjimečným podmínkám a asi jedinečným v naší galaxii, že tu bylo vhodné rozložení prvků, prostředí a jiných podmiňujících veličin jako třeba je oběžná dráha kolem vhodného zdroje energie Slunce atd., atd.. Navíc vypadá to, že život zde na Zemi sem byl zanesen odjinud zřejmě z jiných planet meteority apod., zkrátka byl sem implantován a pak už leccos probíhalo podle Darwina. Otázkou však je, proč zrovna jeden z primátů, co si dnes říká člověk, dosáhl takové inteligence a schopností, zda zde nebylo provedeno v průběhu cca 200 tis.let naroubování inteligence od někud "někým" u vhodně vybrané opice, vždyť ostatní opice zůstali opicemi, jen člověk se změnil. To, že by člověk se stal tak inteligentním a schopným, bylo zapřičiněno jen prací, jak někteří lidé vysvětlují, se zdá tak trochu nejisté a není to úplně dokázáno. V každém případě tady při těchto úvahách Boha jako takového nějak nepotřebujeme a nepostrádáme. Bůh, to je něco neskutečného, nehmatatelného a pro vysvětlení zatím nevysvětlitelného u spousty lidí nutná entita, kterou potřebují pro svůj výklad světa, aby jejich dušička měla klid. Náboženství, myslím to naše křesťanství v historii mělo i svá pozitiva a není třeba se stavit k němu nepřátelsky, ale stále nové a nové vědecké a technické aj. poznatky a vývoj ukazují, že pravda o celém našem světě bude asi trochu jiná než se nám snaží křesťané, budhisti, islámisti aj. namluvit!
Pěkný den!
09. 01. 2011 | 11:20

hovorka11 napsal(a):

PTPák:
Kdo neměl dost peněz, tak nemohl zabezpečit patřičné církevní obřady pro "cestu do nebe". Proto rodiny byli schopni ze sebe udělat třeba i žebráky, jen aby zajistili církevní náležitosti, které se ani na veřejnosti neodpouštěli. Obdobnou zkušenost s vydáním "posledních peněz" byla i u mých prapředků. Po pohřbu praděda (úraz při odstřelu v kamenolomu) se farář vrátil pro "doplatek" k vdově bez příjmu.
Tím se nechci dotknout opravdově věřících, od kterých však Dominika Duku ze svého pohledu vyjímám !
09. 01. 2011 | 11:20

Ládik!!! napsal(a):

Blíž k Tobě, Bože můj, vždy k Tobě blíž!
V smutcích i radostech mou prosbu slyš.
Ať kráčím den co den jen k Tobě svoboden.
Blíž k Tobě, Bože můj, vždy k Tobě blíž...

Skal a stepí divočinou
hladový a roztrhán
s puškou v ruce s ohněm v srdci
uhání vpřed partyzán,
s puškou v ruce s ohněm v srdci, uhání vpřed partyzán.
09. 01. 2011 | 11:26

Medikolog napsal(a):

Violo,

pro toho kdo ovládá Afghanistán jde o zelenou "BONANZU" obnovitelných.. ne energie, ale peněz. Po okupaci dosáhla produkce drog jenom u heroinu přes 93% CELOSVĚTOVÉ SPOTŘEBY...

V zemi se hovoří více než 35 jazyky.. zemědělská produkce a chov dobytka živí celý národ, průmysl co budovali Rusové a Babrák Kármal (/;<)) rozmlátili již mudžáhedíni americkými výbušninami před nástupem Talibánu. Každý kmen má svoji "věrchušku", své řemeslníky co umějí (nejenom) kopírovat Kalašnikov, své vlastní zájmy a ty hájí i proti sobě navzájem.. Co je může v budoucnu sjednotit? Pouze to jediné, co mají všichni společné a co jim žádný okupant nemůže ukrást. Orthodoxní Islám a nenávist k okupantům, k vrahům jejich souvěrců a soukmenovců.. Potřebují zbraně a další vojenský materiál.. za drogy se dá koupit vše.. I od USAků.. Takže omezují výrobu potravin ve prospěch makových polí..

Jestli si představíte (ze školy) láčkovce nezmara - má síť propojených nervovách buněk, ale nemá centrální nervovou soustavu. Fullerova ani Douhetova doktrína úderu na týly a na "mozek" nepřítele není použitelná, protože těch "mozků" jsou sta, týl jednoho je pro další cizí v cizím.. takže nelze uvažovat jako v boji s "civilisovaným" (státně centrálním) protivníkem. V horách jsou údolí jako oásy.. samostané a soběstačné.. Okupanti sedí na základnách a provádějí vlastně diversní akce, zatímco domácí se snaží dál žít a po svém, jako by tam nevěřící váleční zločinci ani nebyli. Vzhledem k veřejnému mínění "doma" si nemohou dovolit masivní akce typu Rudé armády s velkými ztrátami vlastního personálu. Už jim to došlo, ale jsou v pasti.

Afghanistán neovládnou, to by Afghánce museli vyvraždit podle prvých dvou knih Mojžíšových.. a to si s ohledem na mezinárodní veřejné mínění nemohou dovolit, ale nemohou si dovolit ani stáhnout se s ocasem zataženým mezi nohy jako pes, když narazí na tygra.. Ztratili by tvář. Už takhle se jim (nám) směje s opovržením kdejaký somálský pirát..

Napoleon také opanoval Borodinské pole a obsadil Moskvu.. ale Rusko žilo po svém dál.. Wehrmacht také nikdy neovládl oblast Pripjaťských bažin.. Partyzáni se jim tam úspěšně množili.
09. 01. 2011 | 11:55

Karel Mueller napsal(a):

jetotukormoran:

Mýlíte, pohled zubaté do tváře není něco, co bych neznal. A to v horší variantě, než kdybych byl ozbrojený, mohl se bránit a záleželo na mých schopnostech nebo náhodě. Ale nebudu pitvat.

Profesor vyjádřil svůj názor na afghánskou misi. Probírali jsme to zde mnohokrát a tak bych jen poznamenal, že to nemá žádnou souvislost s islamizací Evropy. Za určitých okolností bych pánům jako honolulu - zdravím - hlasitě tleskal. Ale islámský svět nepřišel s žádnou koncepcí multi-kulti globální vesnice, do Evropy si vyznavače Alláha západ natahal sám a mohl jim dát hned z kraje jasně najevo, že podmínky jsou takové a takové, každý si může vydělat a pak šupajdí domů. To se nestalo. Ovšem na druhou stranu oni zjevně nestojí ani o nás, ani o náš styl života a já to samozřejmě respektuji. Jsou to jejich země a pro mě je samozřejmostí, že chtějí být pánem ve svém domě. Pokud to už pro evropské národy neplatí, tak je to jejich věc.

To jsme trochu jinde, tématem je angažovanost církve v dané věci. Můj pohled plyne z výše napsaného: Pokud katolická církev nechce islamizaci Evropy, tak mohla hned na začátku zaujmout jasné stanovisko třeba proti mešitám v Evropě. A ne podpořit válku s národem, který o nás očividně nestojí a vidí v nás okupanty.
09. 01. 2011 | 12:02

olga napsal(a):

mb
Pomáhat, neznamená nechat se zneužívat. Když uznám, že jste potřebný, rozdělím se. Jinak ještě doplním. "Bez Boží vůle mi ani vlas nevypadne." Tomu věřím, a mám ověřeno vlastním životem.
09. 01. 2011 | 12:32

hovorka11 napsal(a):

p. Karel Mueller má pravdu.
09. 01. 2011 | 13:04

santawizard napsal(a):

Pokračující válka mezi legálníma a ilegálníma drogama křížem krážem mezi muslimama a křesťanama je boží trest!!!
09. 01. 2011 | 13:13

vaclavhorejsi napsal(a):

yara ze země krys:

Ja s vami ohledne vzniku zivota 100% souhlasim.
Myslim, ze o tom, co vsechno uz rikaji nekteri "moderni" teologove nemate prilis poneti; pokud neco chcete kritizovat, mel byste se s tim seznamit. Jinak se dostavate do situace podobne napr. kreacionistu, kteri se nenamahaji nastudovat zaklady evolucni biologie.
O vztahu vedy a nabozenstvi jsem tady i jinde psal mnohokrat a jsem presvedcen, ze pri spravnem pristipu tam neni zadny rozpor:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=1072
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=2110
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=2146
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=2989
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=5411 vanocni
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=6317 velikonocni
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=7419
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=8401 vanocni
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=11046

..
09. 01. 2011 | 13:42

PV napsal(a):

Václav Hořejší:

Tvrdíte, že JK byl pacifistou. Připouštím, že na první pohled se to tak může jevit (Udeří-li tě někdo v pravou tvář, nastav mu i levou. Kdo s mečem zachází, s mečem také schází...). Podíváme-li se na Nový zákon v celkovém kontextu, zjistíme, že takové (pacifistické) pobídky dané JK neplatí jako politické teze, nýbrž pouze pro jednotlivce. Křesťan je vyzýván trpělivě snášet bezpráví vůči své vlastní osobě (po smrti se dočká satisfakce). Nikde však v Bibli není psáno, že křesťan má tolerovat bezpráví vůči druhému člověku. Jinak bychom museli říci, že Daladier a Chamberlain vlastně jednali správně.

GWB nevyvolal válku v Iráku. Když tam poslal americké vojáky, válka už tam dávno byla. Byla to občanská válka Saddama Husseina a jeho strany Baas proti vlastnímu obyvatelstvu. Obecně platí, že podmínkou skutečného míru v zemi je, že tam funguje alespoň ta nejzákladnější spravedlnost. Ta v Iráku nebyla ani omylem. Američané tam přišli jako osvoboditelé.

V některých kruzích panuje názor, že osvobození Iráku od Saddama Husseina bylo pro Američany jen záminkou, aby se zmocnili tamního ropného bohatství. Z těch samých kruhů se nyní ozývá, že hospodářské potíže USA (státní dluh) jsou důsledkem "zbytečných" a nákladných válek v Iráku a Afganistánu. Je zřejmé, že oba názory jsou v silném rozporu a jsou důkazem značné argumentační nejistoty levice.
09. 01. 2011 | 13:50

Karel Mueller napsal(a):

PV:
Víte, celé dějiny jsou jednou krvavou řeží a zdá se mi, že tou hlavní příčinou byla nezištná pomoc národům, které trpěly pod strašlivým krutovládcem.
09. 01. 2011 | 14:04

Pepa Řepa napsal(a):

To KM
Tak, tak. Proto se příliš neúčastním kolektivního vytí proti současné politické reprezentaci, protože pravidla nenastavila ona, ale jiní chlapíci, architekti globální multi-kulti vesnice.
To, že jsme si zavařili sami, jednostranně a pouze na vlastním hřišti je jasné. Bohužel jistí "užiteční idioti" si představují odpor proti multi-kulti jako odmítání jiné kultury, zákaz cizích hospod,muziky či literatury. Nechápou, která bije.

Jak reagovat na Hnojného muže, který shlédne dokument o Maroccu a je unešen, jak se tam hezky integruje pejzatec s bradatcem. Svatá prostoto.

Má to jeden háček. Sefardim žilo v Maroccu okolo 700 000, dnes je jich něco mezi 7 000 a 10 000. Chtělo by to zeptat se nějakého, proč odešel. A to Casablancu a částečně i Rabat postavil žabožrout, nejsou to tradiční města. Ve starých městech jako je Fez mebo Meknés, žije v mellah Berber. A to neznám stát v Maghrebu, který by byl tak tolerantní a vstřícný jako Marocco. Stejné je to v Egyptě s kopty či ostatními menšinami v jiných okolních státech.

Problém západního světa, ať již křesťanského, či atheistického bych viděl ne v účasti nějakého církevního představitele, který jede podpořit české občany ať již se účastní vojenské nebo civilní mise, ale ve vlastní tuposti a přílišné vstřícnosti, kdy se snažíme integrovat i neintegrovatelné a to v množství, které už před časem přesáhlo absorpčmí schopnosti Evropy.

Všude v arabském světě jsem se setkal s principem: Vydělej si a masalama!
Jsi vítán, když přijedeš na návštěvu, ale jen jako host.
Přijdou-li dva nebo tři, jsou to hosté, přijde-li jich dvacet, jsou to nepřátelé.
Praví staré arabské přísloví. Moudré přísloví, řekl bych.
Mějte se a pevné zdraví.
09. 01. 2011 | 14:05

santawizard napsal(a):

PV:I když Ježíš Kristus nebyl takový pacifista jak říkáte,tak určitě byl humanista!!V každém případě byl mučedník v těle ,ale válečník v duchu.Slovo boží je mečem ducha svatého.Ani bibli po hlavě by se nemělo za trest nikoho mlátit.Jde o špatný výklad bible způsoben válečníky v těle judaismu.I když v bibli není nic napsáno ani o vojenských kaplanech ani nic o hospodských kaplanech,křestanské církve vždycky jenom seminovali vojenské kaplany ,ale nikdy neseminovali hospodské kaplany..Proč asi?
09. 01. 2011 | 14:12

Karel Mueller napsal(a):

Pepa:

Díky :-) a tady opět čteme na stejné stránce, jak by řekl nezapomenutelný pan VK Can.

Všechno nejlepší v novém roce.
09. 01. 2011 | 14:13

Pepa Řepa napsal(a):

To PV
V něčem máte pravdu, ale to staré přísloví můžete aplikovat i naopak. Nikdy do tohoto světa západní systém demokracie nenaroubujete. Neexistoval, neexistuje a nebude existovat v žádném muslimském státě.
Otázkou je, co s tím? Volba ze dvou špatných řešení.
09. 01. 2011 | 14:17

Elena napsal(a):

Ahoj Pepa Repa, Karel Mueller,
Na začiatok trochu faktov. Tretieho novembra Európsky súd pre ľudské práva rozhodol, že kríže nemajú čo hľadať na stenách tried v štátnych školách. Talianke (pôvodom Fínke) sa totiž nepáčilo, že kríž zavesený v triede je v protiklade k sekularizmu, ku ktorému chce vychovávať svoje deti. Soile Lautsi bojovala za svoje právo s talianskymi súdmi, kde nepochodila. Až pred dvomi týždňami jej dal za pravdu Európsky súd pre ľudské práva a priznal jej odškodné v hodnote 5-tisíc eur.

Pánu Horejšimu zase sa nepačilo , že Arcibiskup navštivil svoich občanov počas Vianoc v zahraničnéj misie,autor ako krotyku použil sarkazmus, výsmiech, ačkolív sam sa hlasí ku tradičným katolikom.

Kresťanská viera Je SUCAST europskej civilizacie dvetisic rokov, je to naša tradicia, naš vyvoj , naša civilizačná hodnota,

Krotizovať je potrebne, predovšetkým treba použivať fakty, argumenty a serjozný konštruktyvný dialog, s možnosťou branitsa objektu kritiky, čož v tom to prípade , tento blog je pre mňa znovu nepochopiťeľný, podrezavať si konar na ktorom sediš, to dokaže iba ....... necham to na vas
09. 01. 2011 | 14:32

Tenco napsal(a):

Pepa Řepa
Vaše obdivuhodné analýzy a následné syntézy mají zhusta stejný vliv na zvýšení kvality a stavu soužití různých kultir, jako moje kratičké glosky, milý Řepný muži.
Ale jste znám coby formulátor posledních pravd lokálního významu, takže na Vaše...ehm..tedy na Vaše trošinku víc než by se slušelo zbytnělé ego reagovat nebudu. Snad jen maličká poznámka :
Pokud ucítím v budoucnosti potřebu, že byste zrovna Vy měl nějak doplnit mou glosu o historicko-socioekonomicko-kulturně-etnicko-politicko-náboženských souvislostech daného tématu, možná Vás o to požádám.
Zatím jsem ale takovou potřebu neměl. A tak Vás asi zklamu i v čase budoucím.
Takže - až Vy, naopak, zase někdy ucítíte potřebu otřít se o mě formou pavlačového drbu, prosil bych Vás, abyste mě na to upozornil předem a hned a poté pokorně poprosil, zda tak smíte učinit.
Již předem Vás však upozorňuji, že má odpověď bude s největší pravděpodobností - jak jsem již uvedl výše,zamítavá.

Shrnuto a podtrženo :
Onen člověk dělá pro danou věc ...no, asi tak..ale to by bylo z říše smyšlenek...no zkrátka a dobře, on dělá zcela určitě pro danou věc - tedy sbližování kultur, daleko víc než celé řepné pole Pepů a to i kdyby se hnojilo na jaře i napodzim.

Na tom se snad můžeme shodnout, mladý, vzdělaný, všemi mastmi mazaný Řepný muži - no ni ? :)))
09. 01. 2011 | 14:38

Tencokida Hnuj napsal(a):

PV 09. 01. 2011 | 13:50
Hmm. Zřejmě i sovětská okupační vojska sem přišla jako osvoboditelé - no ni ?
Šanuji že jste je zhusta vítal mávajíc rudým šátkem a slzíc dojetím.
Jejich úkol bylo přeci zabránit občanské válce - no ni ?
Apropo - nyní člen ODS či ČSSD ?
:))))
09. 01. 2011 | 14:42

Tenco napsal(a):

vaclavhorejsi
"O vztahu vedy a nabozenstvi jsem tady i jinde psal mnohokrat a jsem presvedcen, ze pri spravnem pristipu tam neni zadny rozpor"

Nemělo tam být - při správném "přištipkaření" tam není žádný rozpor ?
:))) :)))))
09. 01. 2011 | 14:44

Tenco napsal(a):

Elena
citace " ....Krotizovať je potrebne, predovšetkým treba použivať fakty,..."

"Krotizovať" ako - bičom aľbo karabáčom ? Dúfam, že ste nechcceli povedať povedať - škrípcom či nadajbože ohňom ?!??
09. 01. 2011 | 14:48

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj Eleno,

zdravím v novém roce a mohu jen dodat více méně již napsané. Zaměňujete dvě věci: Situaci v Evropě a naši válku v Afghanistánu. Nikdo Evropany nemohl donutit k tomu, aby se vzdali vlasti a svých tradic. Italové mohli klidně vzkázat, že než tohle, tak raději vystoupí z Unie a že v Itálii jsou pány oni.

To se nestalo a tak těžko něco naděláte.
09. 01. 2011 | 14:50

Zdeněk Brom napsal(a):

Karel Mueller:

Je také možné, že dotyčný využije tlačítko s nápisem RESET.
09. 01. 2011 | 14:54

yara ze země krys napsal(a):

vaclavhorejsi:

Díky za reakci, prostuduji si to.
09. 01. 2011 | 14:55

Tenco napsal(a):

Někdy mám takový dojem, že profesor Václav Hořejší je čert a Pepa Řepa jeho ocas.
Kudy se vrtne profesor...ehm , tedy čert..tu jde s ním věrně i jeho...ehm,tedy jde s ním Pepa Řepa.
Ale čistě mezi námi - co by to bylo za čerta bez ocasu, že ?!?!
Dyť by byl všem lidem jenom pro smích.
09. 01. 2011 | 14:57

Karel Mueller napsal(a):

Zdeněk:

Pokud to má v hlavě srovnané a je mu to dovoleno, tak určitě.
09. 01. 2011 | 15:09

Elena napsal(a):

Tenco,
tu hru som uz hrala, nie si originalom, preto hrat ju s tebou nemienim, reagovat na teba tiez uz nebudem, co by si nenapisal, nechavama to lahostajnou a imunou.
Karel Mueller,
nic nezamenam, bavit sa o tom uz nebudem, preto ze ma to uz naozaj nebavi.
Vsetko dobre do Noveho Roku!
09. 01. 2011 | 15:23

voroshilov napsal(a):

To jsem psal vcera,jenom oddeleni statu od cirkve a sekularismus muze predhazet takovym problemum,kdyby Italove a Frantici zakazali ve skolach veset krucifix tak by to automaticky vykoucovalo problem s satky a urazkou muslimu,proste zadny Buddha,Krisna nebo Velky Ktulhu ve skole,doma drz pust nebo mlat hlavou o koberec az do vecera pripadne v kostelu/synagoze,ale tady budes slusna holcicka a respektuj zakony,fungovalo to v SSSR a tvrdim ze to muze fungovat i v Entrope,chce to jenom politickou vuli!
09. 01. 2011 | 15:34

Elena napsal(a):

pisal si to vcera voroshilov, no jo, no jo , ale po ktorym nickom?
09. 01. 2011 | 15:37

voroshilov napsal(a):

Elena,ty jsi prehnula slivovici?
09. 01. 2011 | 15:45

habitant napsal(a):

Evoluce jde vždy jen jedinou z více možných cest.Obtížné je myslet o vztazích té skutečné,probíhající cesty evoluce k těm možným.To je třeba i problém politické sekularizace u nás v ČR tradičně zvané Disent.Nemůžeme vyloučit,že i když se prosadily některé myšlenky disentu - v podstatném - třeba naopak nějaký resortní ministr neznamenal ve svém resortu za normalizace poslední pokrok na sto dalších let.Podobně jako jezdíme železnicemi dávno vyhnaných odsud Habsburků.Právě proto je velmi diskutabilní pojem čistě politického pokroku.Protože vidíte kolik diskutérů již psalo,že co jsou nám platné zákony svobody,kdy nemáme práci,někdo nás bere u huby apod.A to se už ani neodvažují pípnout o tom,co bylo samozřejmostí-zkoušet si vybrat práci pro sebe radostnou,zaměření dle své genese.Od umístěnek padesátých let se evolucí dospělo až k volnému trhu práce,v němž nejčastěji vybírají práci profesionální poradci personálních agentur.To je identita,kde za Vás myslí někdo jiný? V politice se srazily dva protijedoucí razicí štíty-pravice a levice.V obou protichůdných směrech jsou dnes hlásány tak mechanistické názory,že historie snad nezná obdoby.Jakobychom byli mechanizačně-racionalizační brigády pod vlivem IT.Rovněž tak ekonomistika místo ekonomie.Ekonomie je hluboká,tichá ,znalá koryta toku řeka,ekonomistika je povrchní humbuk,marasmus denodenního planého ekonomičení k ničemu,před kterým aby každý stál v haptáku.Neznáme větší útok na podstatu lidské bytosti než je jím transformace s důsledky.Vysoký "nadhled" jejího počátku to umožnil rozvinout ignorováním všech souvislostí společností,všech hnutí které lidstvo v sobě vyvíjelo a znalo.
09. 01. 2011 | 15:50

Elena napsal(a):

voroshilov,
Mi, Slovaci, máme v obľube borovičku ,
tvoj problem je v tom , že neberieš do uvahy rozdiel v detajloch a potom robiš kumulovane chyby v globale
09. 01. 2011 | 15:52

voroshilov napsal(a):

Elena:
Na to nevim co odpovedet,leda starou bajku jak sli mysi prosit radu u stare sovy:Jsme male mysky,kazdy nam ublizuje,o porad velka moudra sovo jak budeme velci a mocni?-
To je snadne,stan'te se jezky,jezek ma bodliny a nikdo na ne netroufa!
To je napad-zaradovali se mysky-konecne...Az najednou mlady mysak povida:Ale moudra sova nam nerekla jak se staneme jezky?
Tak se mysi vrati ke staremu dubu a povidaji:Jak si docilime te zazracne promeny?
Sova rozcilene podiva:Hele,mladezi,neotravujte svym fnukanim,ja tady vypracovuju jenom globalni strategii.
09. 01. 2011 | 16:04

Elena napsal(a):

voroshilov

:)))))))))))))))))))))))
09. 01. 2011 | 16:07

Ing. N. napsal(a):

(hoven 8.01.2011/20:49)

Uvádíte:
> 11/9 spadly jenom dva mrakodrapy, ne tři....

Byly to bohužel mrakodrapy tři. Ten třetí, označovaný jako WT7, se zřítil aniž by do něho narazilo nějaké letadlo.

Je to názorně vidět ve filmu, který si můžete vyhledat na Googlu zadáte-li "ZERO italský film". Film má české titulky.
09. 01. 2011 | 16:14

Anellus napsal(a):

To skeptický.
Váš správný názor bych ještě upřesnil; nejen západní ale úplně všechna náboženství jsou tak nějak vrahounská. Některá se snad v současnosti zdají mírumilovnější, třeba dnešní budhismus ale stačí se poohlédnout po jejich dějinách. Náboženství křesťanská a speciálně římskokatolické ovšem ve vraždění postavilo ostatním opravdu vysokou laťku. To, co se s božím požehnáním všech křesťanských církví odehrávalo ve 20.stol v Evropě, nedokázal ani Čingizchán. Takže mne by nepřekvapil ani arcibiskupův prst na spoušti kulometu, přesto chci věřit, že snad k žádné takové zrůdnosti nedošlo. Duku to v mládí přitahovalo k vojenství a jeho nadřízeného Ratzingera zase do Hitlerjugend. Prostě jaký pán takový krám.
09. 01. 2011 | 16:40

honolulu napsal(a):

Souhlasim s Elenou na 100 %. Katolicka cirkrev je nase. Potrebujeme ji ! Cin pana arcibiskupa byl vyborny ! Jel podporit vojaky zapadu proti fanatikum. Me nema sice cirkev rada. Delam ji zle. Uz me nekolikrat vyhodili, ALE TO JE pouze maly pruser v nasi krestanske RODINE....Politicky musime stat pri ni.
Pane Pepa Repa, jsem velmi rad, ze jste vztoupil do diskuze.

Uz jsem Vam vzkazal jeho Eminence, po panu Kanovnikovi z Lechovic, ze mate ve sklepe tuniku s krizem a mec. Tak se opasejte a brante krestanstvi proti Muslimakum...
09. 01. 2011 | 16:50

vaclavhorejsi napsal(a):

Anellus:

"To, co se s božím požehnáním všech křesťanských církví odehrávalo ve 20.stol v Evropě, nedokázal ani Čingizchán."

??? Muzete nejak dokumentovat, ze 2. svet. valka byla vedena s podporu kterekoli cirkee?? je to naprosty nesmysl a pomluva...

"Duku to v mládí přitahovalo k vojenství a jeho nadřízeného Ratzingera zase do Hitlerjugend."

Dalsi pomluva a nesmysl - clenstvi v Hitlerjugend bylo v podstate povinne.

..
09. 01. 2011 | 17:03

pich napsal(a):

Polního kaplana Duku mám docela rád. A hodnotím i jeho odvahu, i když asi dobře ví, že muslmani od dob kdy skončili boj proti rusákům, nemají už "stingy". A rusáci od dob kdy kamarádi s "usáky" jim je na oplátku nedodávají.
A požehnání "našim" kulometům které střílejí jen do písku, není takový hřích.
09. 01. 2011 | 17:13

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, tak se i mi včíl zachtělo leccos tu při neděli zkopírovat..
"Chvalte Pána a podávejte munici je dnes úřední chorál amerického válečného námořnictva, jehož původ jest zaznamenán právě s datem 7. prosince 1941. Námořníci na křižníku New Orleans se právě shromažďovali na palubě ke mši, když japonský útok započal. Měli určité štěstí, křižník kotvil vedle ohromného dokového jeřábu a to zabraňovalo útoku střemhlav. Když kolem začaly padat bomby, zavolal na lodního kaplana Forgy námořník Oldřich Shindler (tedy Šindler), který mu měl ministrovat: "Co máme dělat pane ?'
Kaplan skočil k palubnímu kulometu vedle připraveného oltáře a odpověděl. "Chvalte Pána a podávejte munici.'"
Též dobré ne, i k vzhledem k tenkrát jistě mírumilovnému japonskému letectvu a k agresivně jistě tehdy v perlovém harbůru zakotveným americkým lodím...
Veselé krizování bude líp...
http://ru.warnet.ws/img4/175/pod/86.jpg
09. 01. 2011 | 17:24

honolulu napsal(a):

Pane Pepa Repa, s panem Karelem Muellerem jste nejvice inteligentni na Actualne CZ. Vase prispeveky jsou briliantni. (Napr. 14:05) Cochtan je take skvely, ale malo pise.
Chtel bych Vas poprosit, aby zadny z vas jste neztraceli energii z Tencikyda Hnuj....On Vas oslovuje pouze pro to, aby lesk Vasi slavy a uznani padl i trochu na neho, tim, ze je Vasi spolecnosti.
Jeho kecy jsou hloupejsi nez moje blaznoviny, kdyz mam v sobe liter cerveneho na vinicich. On je ostravsky knajpar. (Putykar).
Krome toho mel uraz hlavy. On provokuje pro provokaci, rozhodne nema schopnost logicky myslet...Radeji piste Vase nazory ! Jsou cenne pro kazdeho z nas a hlavne - DRZTE SE PRI ZDRAVI ! Mate velkou cenu pro cesky narod.
09. 01. 2011 | 18:00

vaclavhorejsi napsal(a):

wbgarden:

Velmi spravne, az na to, ze v tom Afghanistanu jsou ty role jaksi obracene...

..
09. 01. 2011 | 18:10

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, omlouvám se, já v Afghanistanu nebyl, ale dle zpráv z tisku, tam nemají prý výcvikové základny jenom pacemakeři a lidummilové...
Veselé krizování bude líp...
http://bigbloger.lidovky.cz/blog/1737/65129/hamas_hero.jpg
09. 01. 2011 | 18:27

MUDr.Múdry napsal(a):

tiež súhlasím s Elenou. Lebo je múdra a velmi dobre študovala vo svojej zemi a teraz pod Tatrami sa nazdávam, že ozaj ide o špičkovú odborníčku pri rešeniach konfliktov a zlepšovanii bilaterálnych vztahov s orientálnymi štátmi. Okrem toho že je skutočná humanistka aj dobre varí, som zvyknutý na solidný štandart, no pani Elena zná ako sa vystrája nielen konferencia,
ale aj sympózium. Takých ludí tu v Evrópe ozaj potrebujeme na rozdiel takých luníkovcov, no čo poviete ludia?
09. 01. 2011 | 18:31

Soudruh LUCIFER napsal(a):

Tenco

dnes 14.57:

Vy nevíte, že čertímu ocasu se neříká ocas ale "HUŇKA"?! To si vysvětlíme po Posledním soudu(/;<D)!
09. 01. 2011 | 18:47

PV napsal(a):

Tencokida:

Nejsem příznivcem ani ČSSD ani ODS. V tom, co je skutečně důležité (korupce) se tyto strany nijak neliší.

Nerozumím, jak jste to myslel, že jsem vítal sovětská vojska. Co je to za blbost?
09. 01. 2011 | 18:51

honolulu napsal(a):

Pane Anellus, to je povinnost arcibiskupa stat na nasi katolicke strane a branit Evropu pred Muslimackymi terroristy.
Aspon symbolicky si mel zastrilet. Aspon jednu malickou bombicku
(1000 l.b.) mel pustit na teroristy. Snad priste se polepsi...
09. 01. 2011 | 18:54

napsal(a):

honolulu
tip pro vás - Bergier, Jitro kouzelníků, ta kniha má odpověď na vaše otázky, takže čtěte, čtěte, čtěte,
09. 01. 2011 | 19:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

PV
"Američané tam přišli jako osvoboditelé."
To jsem nenapsal já, ale jakýsi PV.
Ta svoboda - platí i pro těch několik set tisíc lidí , kteří si jí užívají v ráji?
/Spekulace, zda by pomřeli i pod Saddamem nechám na Vás. Mě nezajímají./
Více Vám napověděl Karel Mueller v kratičké, ale velmi výstižné glose, umístěné pod Vaší původní reakcí na blog.
O tu hantýrku šlo. Ta jako že je poměrně konzistentní. "Osvoboditelé" například. Mimo jiné.
ASi tak.

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/mista-kde-to-vre/premierem-zustane-maliki_185823.html

Reuters : Iraqis look to U.S. foe Sadr to help stabilize state /odkaz má přes 90 znaků /
např. : "..Sadr's Mehdi Army militia was once seen by the United States as the biggest threat to Iraq's security...."

Ale časy se mění, že. A my s nimi, no ni ? Že by i starý dobrý voják Mustafa ?
:))
09. 01. 2011 | 19:12

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ha, uzřel jsem zde i MŮJ OCAS - honilulu.
Jeho přihlouplé komentáře - takto vesměs pomluvy a drby nečtu, ale zahlédl jsem ve změti písmenek, které on ve své pýše zove komentářem , svůj - i kdyř zkomolený nick -výrůstek, který má místo mozku se mu asi při tomto , ne něj obrovském mentálním výkonu, přehřál a proto už nezvládl náležitým způsobem seskládat písmenka dohromady.

Honilulu - zkuste se při bušení do klávesnice polévat studenou vodou. Anebo přepněte ventilátor do režimu "turbo". To by mohlo pomoct.

No nic, nic. Nemusíte se hned klanět a provolávat slova chvály.
Stačí když zcela jednoduše řeknete " Milý pane TENCOKIDA HNUJ, děkuji za radu".

Zvládnete to, nerudný staříku ??!?
09. 01. 2011 | 19:22

Tencokida Hnuj napsal(a):

Na dobrou noc :
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/221811-fanaticti-baptiste-dekuji-bohu-za-strelce-na-americkou-kongresmanku.html

"...Nejde o projev černého humoru, ale náboženského fanatismu tálibánského ražení..."
09. 01. 2011 | 19:44

camponotus napsal(a):

honolulu
uděluji Vám čestný titul "hulvát inteligent"
za výše položený příspěvek pro tencokyda, když jste opilý, nelezte na Internet. Jsem zvědav, co si pro mne vymyslíte za poklonu.
09. 01. 2011 | 21:21

honolulu napsal(a):

Oprava: Cravings = TOUHY, navikem vypestovane. (Neco jako drogy.)
09. 01. 2011 | 21:34

honolulu napsal(a):

componotus
Poklonu neudeluji zadnou, ale narceni z dvojiteho meritka ! Jinak vsak s Vami souhlasim a omlovam se Vam a vsem. Je to 100% HANBA. Dulezite je, ze je v ni ON take - az po krk. Ja jsem imunni a ziji daleko, ale on chodi po Ostrave...Ta valka trva, jeho proti vsem, uz velmi dlouho, lide se ho boji.
09. 01. 2011 | 21:46

YYY napsal(a):

Pan arcibiskup má na krku obrácený kříž.
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ceske-vojaky-v-afghanistanu-navstivili-duka-a-picek/571732&id_seznam=
09. 01. 2011 | 21:56

honolulu napsal(a):

Pane Napsal,
toho je mnoho a nektere veci jsou abstraktni.
Napiste mi, co Vas z toho zaujalo a podelte se se mnou o Vas nazor.
Abstraktnim vecem nerozumim. Ktera pasaz je pro Vas zajimava ? Mam knihy velmi rad. Mam vsak jen technicke vzdelani a umeni rozumim pouze realistickemu, jak v literature, tak vlastne ve vsem..
Myslim si, ze jste precenil mou inteligenci.
09. 01. 2011 | 22:17

Viola napsal(a):

Takže Medikologu,

nebylo by řešením bojovat proti drogám?
09. 01. 2011 | 22:44

honolulu napsal(a):

Pane Napsal,
ja neverim, ze A.H. trpel halucinacemi. To, ze na neho mel vliv Occultismus a Astrologie je vsak dokazany fakt. V jeho zivote je nekolik useku, ktere nejdou vysvetlit a meli by byt prostudovany do detailu. Ale jak, kdyz kazdy, kdo se techto useku dotkne je nalepkovan Rasismem a Nacismem ?
Pro me osobne je to bolestive. Protoze nemam rad radikalni strany. Vzdy je z toho hromada mrtvych. V Berline ci Moskve je mi jedno. Napiste mi, co Vas zaujalo. Ktery usek doby, podivam se na to. Udalosti v Arizone jsou take radikalni....
09. 01. 2011 | 22:44

Viola napsal(a):

YYY

to, že má pan arcibiskup takto pověšený kříž znamená, že když se k němu modlí nedrží jej obráceně, ale hlavou nahoru. Můžete si to vyzkoušet. Pan arcibiskup ten kříž nemá pověšený pro diváky, nebo pro Vás, ale pro sebe a pro sebe ho má správně pověšený.
09. 01. 2011 | 22:53

voroshilov napsal(a):

Viola:
Takze jako spravny satanista?
09. 01. 2011 | 23:02

napsal(a):

honolulu
tohle nemá s Arizonou nic společného,
ale je v tom rámec, kam zapadá to, co vy nevíte.
Je tam přesně popsána struktura, kterou chcete znát.
Je to sice v podstatě naprosto šílené, ale připustitelné.
Proto se o tom - nemluví.
09. 01. 2011 | 23:11

YYY napsal(a):

Tedy papež ho má obráceně?:
http://romancatholicblog.typepad.com/photos/uncategorized/2008/04/15/pope_benedict_xvi_4.jpg
09. 01. 2011 | 23:11

Viola napsal(a):

YYY

není to nic proti ničemu. Papež má jiné odění a je víc vidět. A do válečné vřavy měl arcibiskup kříž v pohotovosti. Jak si můžete všimnout, tak papež má šňůrku s křížkem uprostřed podepřenou a tak může kříž vzít hned tak, aby byl hlavou nahoru. Zkuste si obojí vyzkoušet - zavěšení křížku jako má papež a zavěšení křížku, jako má arcibiskup.
09. 01. 2011 | 23:23

Viola napsal(a):

A nakonec, možná se to jen tak jeví na té fotce, protože má křížek zastrčený za roucho a jen to tak vypadá, protože na jiných obrázcích má kříž tak, jak se běžně nosí. :-)
09. 01. 2011 | 23:34

Viola napsal(a):

Vorošilove,

obrácený kříž měl i papež na svém stolci ve Vatikánu. Obrácený kříž je symbolem umučeného svatého Petra. Papež sedí na stolci svatého petra, který byl umučen na kříži hlavou dolů.
09. 01. 2011 | 23:38

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
09. 01. 2011 | 23:56

honolulu napsal(a):

Pane Napsal,
to zase budu muset koupit dalsich, 10 knih, abych zjistil co ten ramec representuje. Dekuji Vam, za podmet k premysleni, at uz tam najdu cokoliv - cist se ma vsechno ! Strileni v Tucsonu je jine, nez ty druhe. Je to politicka vrazda. A my stale nevime proc ? Reakce je na to velka....Uvidime do ktereho ramce to zapada. To, ze se cirkev probouzi me udelalo radost. Patri to do ramce take ?
Zde je mnoho velmi nazlobenych lidi.
Akorat ja, jsem porad HAPPY. (Mozna je se mnou neco oprevdu spatneho. Nevite jak vypada Ostrava ? Myslite, ze bych tam upadnul do ramce nastvanosti ?) Ahoj zitra.
10. 01. 2011 | 00:34

honolulu napsal(a):

Psychologicky (policejni) profil politickeho vraha z Tucsonu. Nez Vam to rekne zitra, nekdo, nejak jinak...
Neschopnost porozumeni, taktu a citu. Neschopnost emoci a navazani kontaktu s lidmi. Drogy ! Nezajem o zbrane ! Zajem o logiku a anglickou gramatiku. Zajem o filozofii, jak Komunistickou, tak Nacistickou. Pohrdani poezii a literaturou. Posmevacnost, povysenost, nenavist k nabozenstvi.
Socialni izolovanost. Plna hlava konspiracnich theorii. Pohrdani vladou : "Jeji slova nic neznamenaji". Silny odpor k lidem, kteri neznaji anglictinu a neumi komunikovat. Vytvari stat ve state. Odmitaji se prispusobyt jazykove. (Latinci.)
Presvedceni o tom, ze mala skupina lidi ovladne cely svet, ktery bude mit pouze jednu menu (penize). Tato jedna elita a jeji byrokracie bude pouze jedna svetova vlada.
Devcata ho nesnasela. Skola ho nekolikrat vyhodila. Drogy, marihuana a jine svinstvo, ktere neznam, a nikdy jsem o nem neslysel....

Ktereho nicka Vam to castecne pripomina ?
10. 01. 2011 | 05:35

Pepa Řepa napsal(a):

Hnojný muži
nic ve zlým, ale Vy si myslíte, že jste jakýmsi originálním exemplářem a přitom jste typickým produktem jedince s vypláchnutým mozkem oficiální propagandou, kterému stačí shlídnout dokument v TV a máte jasno jak se žije pejzatým v Maroccu nebi Burům v JAR a hned vykříkujete pomatené výkřiky z kupky hnoje, jak přispíváte ke sbližování kultur.

O jakém sbližování kultur mluvíte?
Jestli chcete propagovat odlišnou kulturu přeložte perskou poezii nebo ahadíth, otitulkujte korejské nebo iránské filmy, otevřte si indickou hospodu nebo sushi bar, či hrajte po večer Desert Rose. Udělejte výstavu skulptur v Džiddě nebo výstavu obrazů v Tehránu.
To je sbližování kultur, hnojný muži.

Pokud je řeč o multi-kulti, tak je řeč o přesídlování národů ve stylu Josifa Vissarionoviče po milionech, zbavování se přemnožené nejprimitivněkší populace, o ghettech volajících po šariátu,státech ve státě, oddělených hodinách tělocviku i plavání, o krevní mstě atd. atd.

O tom je evropská multi-kulti a ne o tom-jak píše jedna autorka-kdo Vás ošetří ve špitále. Mě řezal v Iráku Pakoš a docela dobře. Mám z toho vyvodit, že bude nutné zřídit ghetto pakošů u Vás za barákem?
Ještě jednou-svatá prostoto.

Jinak si pište co je Vám libo, totéž budu dělat-když dovolíte -i já.
10. 01. 2011 | 07:31

Pepa Řepa napsal(a):

Jinak buďte rád, že máte ocas a dokonce si na něj vidíte.
Je půvabné, když sdělujete, že kohosi nečtete a vzápětí reagujete na to, co píše.
:-))))

Teďd mne rozesmála reCaptcha, pozdravuje Vás
Mám napsat Breptua
10. 01. 2011 | 07:36

major Těrazki napsal(a):

tak aspoň už víme, na co jde zrušené porodné, sociální dávky a 10% platů státních zaměstnanců a peníze z dalších škrtů. Žehnat vojákům, kde 99,99% v žádného boha nevěří.

Není důležité zvítězit, ale udělat si výlet.
10. 01. 2011 | 08:35

n.o.s napsal(a):

Pepa Řepa

přiznám se, při čtení vašich výlevů mám dojem jako bych četl scénář k filmu
Der ewige Jude (věčný Žid)

kdo má vypláchnutý mozek propagandou Vám vůbec nepřísluší posuzovat.
bohužel těchto malých Wildersů je plný západ
10. 01. 2011 | 08:52

n.o.s napsal(a):

Pepa Řepa

pokud Vás multikulturalizmus tak trápí, v pořádku,

tak místo onoho Wildersovského blekotání a poštěkávání sepište seznam poslanců a ministrů kteří schválili onu nešťastnou imigrační politiku.

Kdo a kdy navrhl a schválil legislativu umožnující import muslimů do zemí EU, je parlamentní demokracie neměl by být problém ona jména dohledat.
10. 01. 2011 | 09:09

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 01. 2011 | 09:33

Michal Macek napsal(a):

ra bych pripomnel existenci knezi-bojovniku jez maji temer vsechna nabozenstvi - ohlednemeli se do historie vidime v evrope napr hlavne rytirske rady - templare,johanity atd kteri sirili slovo bozi mecem - takze knez s kulometem neni zas nejaka novinka...
10. 01. 2011 | 10:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý příspěvek (obscénní komolení nicku), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 01. 2011 | 10:56

Tenco napsal(a):

Pepa Řepa
"Pakoš" - to je nějaký Váš příbuzný , Řepný muži ?
Ach tak - Vy máte na mysli Pákistánce - spojence Amošů ve válce s terorismem, že ?
Že mi to nedošlo hned.
Že nemáte v rodině chirurga.
KOnec, zvonec.

Omluva panu profesorovi a ostatním za ndměrnou košatost epistemologického stromu tohoto blogu zapříčiněnou však ocasy, ne mnou. /ocasům levým, pravýmh, katolíckým, baptistickým či multikulturním však má omluva nepatří :)))/
10. 01. 2011 | 10:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

Stejskal
Jste směšný.
Vám naprosto nevadí propagace resismu potažmo nesnášenlivosti jako takové.
To tady necháváte volně.
Kolikrát mě hon O lulu napadl ? Zkomolil můj nick ?

A pokud nevidíte na klávesnici že "o" a "i" leží vedle sebe, pokud nemažete jiná, takto vzniklá zkomolení, tak si nasaďte brýle od kolegy, který má víc dioptrií.

NO JO - VAŠE MÍSTNÍ SOURUČENSTVÍ !

Já to vezmu zpět a klidně to smažte, pane Stejskal.
Ale dejte tam prosím můj příspěvek. Souhlasím s tím, aby v něm místo honilulu /vidíte - zase to nešťastné zakobrtnutí prstíků/ bylo honolulu.
Nemělo by to být tak pracné, že ?

Nnezapomeňte si od HONOLULU vyzvednout v USA ten slíbený SUPERNOTEBOOK, až tam pojedete.

BtW - dejde si práci a projeďte tak rok zpět všechny příspěvky, zjevně šířící rasismus.
Mohl by Vás někdo žalovat.
Že mažete banality, ale tím, že příspěvky, šířící rasismus nemažete, tuto propagandu nepřímo podporujete.
Není to varování.
Je to přátelská rada.

Čest.

JInak raději napíši, co bylo obsahem smazaného :

Pepo Řepo, já sem nechodím šířit propagandu, jako Vy. Chodím sem za informacemi a zábavou.
A příklady táhnou. Mnohem více než propaganda.
Proto těch pár vět o onom člověku v Maroku.
Asi tak, Řepný muži.
/Hnojný muž Vám tak stokrát nevadil , pane Stejskal, že by Řepný muž - třikrát vadil ? Že by TŘIKRÁT A DOST ?

Ha, ha, ha..... :))) :((((
10. 01. 2011 | 11:12

Tencokida Hnuj napsal(a):

Stejskal
Výraz "PAKoš" - zjevně označujícího tak Pákistánce Vám nevadí , že ?
Aha - nemáte čas číst všecko !
No, jo, to je jiná, to je pak jasné.
To nezbývá než se omluvit za křivé nařčení.

Ještě jednou čest, soudruhu Stejskale.
10. 01. 2011 | 11:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy