Protestující lékaři mají můj obdiv.

07. 02. 2011 | 19:00
Přečteno 17336 krát
Zcela vyjímečně sem umisťuji další článek s tak krátkým odstupem po předchozím.
Přiměl mě k tomu dnešní článek paní Zahálkové, se kterým velmi silně nesouhlasím.
Chtěl bych proto říci naopak něco na podporu akce „Děkujeme, odcházíme“.


S rozhořčením sleduji vládní a mediální kampaň proti akci Lékařského odborového klubu (LOK) a Lékařské komory „Děkujeme odcházíme“.

Ministr zdravotnictví, kterého předcházela pověst seriózního muže, se opakovaně nestydí veřejně lhát o zásadních faktech (uvádět jako argumenty průměrné mzdy všech lékařů, ačkoli akce se týká těch nemocničních, u uváděných mzdových průměrů neříkat, kolik hodin navíc zahrnují, zamlčovat flagrantní porušování zákoníku práce a falšování skutečných velikostí úvazků, atd.).
Nechápu, jak se pan ministr může veřejně vyjadřovat tak doslova nenávistně o lidech z LOK a z Lékařské komory, kteří se té akci s tak obrovským nasazením už skoro rok věnují, a kteří přece byli donedávna i jeho kolegy.
Je jasné, že mu ta záležitost komplikuje ministrování, ale proč tedy aspoň není ve svém vyjadřování zdrženlivý a neomezí se na opakování, že mu víc vláda nechce dát…
Proč se jim dělá naschvály – když už se dohodlo, že lékaři dostanou něco přes polovinu původně požadovaných prostředků, najednou řekne, že z této částky dá část jinam? Jen z nějakých „prestižních“ důvodů, aby jim „ukázal kdo je pánem“ a aby je rozeštval se sestrami?
Proč se uprostřed těch politických protřelých postav často pochybné pověsti raději nechová jako faktický spojenec těch svých bývalých kolegů?

Bohumil Doležal se nestydí napsat:
„Tito lidé hájí bezohledným a organizovaným způsobem zájmy svého členstva. Účastníci to bezelstně považují za podstatu odborů, ve skutečnosti se v té souvislosti nabízejí i méně ušlechtilé paralely, např. různé revoluční organizace komunistického typu nebo zájmové skupiny, které se (stejně jako ty revoluční) pohybují za hranou zákona...“

Veřejnosti se namlouvá, že proti akci dlouhodobě vykořisťovaných nemocničních lékařů, zvláště těch mladých, se postavily nemocniční sestry – skutečnost je taková, že se proti ní postavilo předsednictvo organizace sdružující méně než 17% sester, vedené bývalou ministryní Juráskovou, ředitelkou jedné z největších nemocnic a spojenou s ODS, zatímco velký počet sester podepsal naopak petici, která cíle akce podporuje.

Akce má podporu nejen hlavní profesní organizace, Lékařské komory, která funguje na zcela demokratických principech, ale také velké většiny profesorů lékařských fakult, včetně těch nejslavnějších jmen.

Ministerstvo zdravotnictví si údajně na onu masivní mediální kampaň najalo profesionální soukromou agenturu – neuvěřitelné… Proč se o tom nikde nepíše? Dozvíme se, kolik to stálo??
Ano, LOK si také najal profesionální mediální agenturu, ale platí ji z členských příspěvků.


Na celé věci ale přesto shledávám několik velmi pozitivních momentů:

Ukázalo se, „kdo je kdo“ – většina „pravicových“ politiků a publicistů, kteří s porozuměním hodnotí šikovnost různých podnikatelů při prosazování jejich zájmů, včetně „daňových optimalizací“ a využívání „daňových rájů“, hájí co největší individuální svobodu jednotlivců a omezování zásahů státu, najednou zcela husákovsky mluví o vlastizrádném chování lékařů („opustíš-li mě…“), navrhují jejich penalizaci za to, že v Česku získali zdarma vzdělání, a staví se za omezování základních svobod (prosazování požadavků zákonnými prostředky prostřednictvím profesních a odborových organizací, podávání výpovědí).
Kéž by to otevřelo oči i samotným lékařům, ale i dalším zaměstnancům veřejného sektoru, kteří jsou ve velké většině voliči pravicových stran…

Konečně se jasně ukázalo na to, jak neúnosný je stávající systém zdravotnictví, který společnými silami zplodily všechny polistopadové vlády, ať už si říkaly pravicové nebo levicové. Konečně se začalo mluvit o desítkách miliard, které přicházejí nazmar vinou nezodpovědného hospodaření a masivní korupce všech úrovních, o rozvráceném systému postgraduálního vzdělávání, o flagrantním porušování zákonů, o absurditách systému zdravotních „pojišťoven“.

Konečně někdo dokázal, že lze zorganizovat akci „občanské společnosti“, která pohne tím státním molochem, kde obvykle „nikdy nic nejde“ (pokud to ovšem není v zájmu nejrůznějších „kmotrů“ a „šibalů“).
Je skvělé, že mezi námi jsou aktivní občané jako dr. Engel nebo dr. Kubek (ten dokazuje, že je možno být zásadový a ve vyjednávání a veřejném vystupování tvrdý, ale přesto slušný – to např. dr. Rath neuměl…)..
Těším se, až se tato společnost uzdraví tak, že se lidé jako dr. Kubek (nebo jako p. Michálek) stanou ministry.

Moc mě potěšilo, že se v té masivní mediální palbě objevil (dokonce na „pravicové“ straně!) názor, který bych zcela podepsal (a tudíž se možná přeřadil k „pravici“?):

„Protestujícím lékařům nelze než, proti všeobecnému mínění, přitakat. Svou akcí mění prohnilý systém, tlačí vládu k reformám, které měly proběhnout už dávno. Je to nejpravicovější protest v historii Česka. Díky za něj.”
(Petr Honzejk v Hospodářských novinách 27.1.2011)
****************************************************

(psáno původně pro Britské listy)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

dr.M.Engel (jedno pismenko jakoby chybi ze?) by si mel uvedomit co udelal jeho dvojnik tvari v tvar neodvratne prohre a zachovat se podle toho...
07. 02. 2011 | 19:07

liberál napsal(a):

Je skvělé, že mezi námi jsou aktivní občané jako dr. Engel nebo dr. Kubek kteří dělají to co jim Lidový dům řekne.
07. 02. 2011 | 19:08

Jaroslav Málek napsal(a):

Pane Hořejší,

tu "masivní korupci na všech úrovních" má na svědomí kdo? Lidé mimo resort zdravotnictví?

Trochu se vydýchejte, hněv je špatný rádce.
07. 02. 2011 | 19:10

myrta napsal(a):

Přes počáteční pochyby to už vidím také tak,jako prof.Hořejší.Z ministra Hegera jsem maximálně rozčarovaná,viditelně plní zadání Nečase,Klause,Kalouska.K tomu slyšet Šťastného,Šnajdra je z toho jednomu špatně.
07. 02. 2011 | 19:11

Alarien napsal(a):

Pane profesore, máte naprostou pravdu. Je jen s podivem, že mnohým ta štvanice a lži nijak nevadí. Také bych si přál, kdyby štvanci i přihlížející prohlédli a zapamatovali si, s kým mají tu čest.
07. 02. 2011 | 19:22

RA napsal(a):

Lékaři dali svobodně výpovědi a zaměstnavatelé je svobodně přijali. O ničem jiném řeč není, vždyť odcházející lékaři mají již ve smyslu svého hesla"náš exodus,Váš exitus" zajištěná místa u kulichů v NDR za mnohem vyšší platy než v naší zemičce. Proto stále nechápu ,co se dokola omílá, je to zkrátka daný fakt.
07. 02. 2011 | 19:23

Kral napsal(a):

Kodex PŘ
24. Zaflákej všechny diskusní servery v okolí. Staň se maskaronem všech katedrál.

25. Dbej na správné vyprazdňování, piš pravidelně a často. Ulevíš
07. 02. 2011 | 19:26

Jeff napsal(a):

Naprosto perfektní. Díky.
07. 02. 2011 | 19:26

Dočekal napsal(a):

Pane Václave Hořejší,

tak mám takový neblahý pocit, že to tady pěkně schytáte. První ohlasy už na sebe nedaly dlouho čekat.
Své jsem si k této problematice napsal už v diskusích pod několika zdejšími blogy, jejichž autoři se věnují stejné problematice. Nebudu tedy nic přidávat, protože bych se zřejmě už jen opakoval.
Snad jen jedna malá poznámka: Kdepak že se nám to stále schovává pan Petr Nečas, takto premiér?

Je s podivem, kolik jedinců se stále ještě řídí heslem "Když plavat, tak jedině s proudem."
Já sice znám jedno heslo ještě mnohem výstižnější, jeho zveřejnění by ale mohlo kolidovat s Kodexem diskutujících.
07. 02. 2011 | 19:27

Sláma napsal(a):

Panu Hořenímu děkuji, pěkně shrnul, co mnoho z nás cítí.
Chtěl bych jen dodat, že se také ukázalo, že zdravotnictví ve skutečnosti řídí bezejmení úředníci Všeobecné zdravotní pojišťovny, kteří rozhodují o tom, komu ze soukromých lékařů smlouvu dají a komu nedají (a lékaři či dokonce pojištěnci do toho "nemají co kecat"). Jak to je se svobodnou volbou lékaře asi každý z nás ví. Ve skutečnosti se musí u některého ze schopných doprošovat, aby jej přijali " do stavu". Myslím, že tady je nejvíce co měnit. Podle mne by měl nastat úplně jiný mechanismus. Partnerský vztah by měl být mezi pojištěncem a pojišťovnou. Pojištěnec by měl mít právo být ve stavu u kteréhokoliv praktického lékaře či příslušného specialisty podle vlastní volby (jehož odbornou úroveň by garantovala lékařská komora). Pojištěnci by měli mít možnost kontroly vlastního "zdravotního účtu! jeho pravidelným zasíláním (jako když dostává výpis z bankovního účtu) nebo nahlížením do internetové dokumentace.
Kromě toho se ukázalo, že do zdravotnictví jde u nás mnohem menší podíl národního důchodu, než kolik tomu je ve srovnatelných zemích ( u nás se to dlouhodobě pohybuje kolem 7 % HDP). Proto by se měly sazby zdravotního pojištění zvýšit a hlavně by se měla zvýšit platba státu za tzv. "státní pojištěnce".
07. 02. 2011 | 19:28

Emissary napsal(a):

Profesore Hořejší,

to mě nepřekvapuje.
07. 02. 2011 | 19:32

Alice napsal(a):

Pane Hořejší,

ono je to tak, že i mnozí obyčejní lidé (nejen odborná veřejnost) lékařům drží palce. Téměř každý,s kým jsem o tom mluvila je chápe a v podstatě obdivuje. Že drží při sobě. Nesmíme se nechat masírovat médii a tzv. průzkumy, které říkají pravý opak. Ono stačí se podívat na diskuze k TV pořadům na tohle téma. Až na pár kovaných pravičáků, kteří už ani nemyslí a říkají stále totéž, většina drží palce stejně jako sestry, doktorům. Takže klídek. A ministr Heger? Obyčejný král lhářů.
07. 02. 2011 | 19:33

KM napsal(a):

"Konečně se začalo mluvit o desítkách miliard, které přicházejí nazmar vinou nezodpovědného hospodaření a masivní korupce všech úrovních..."

Ty faktury za předražené přístroje nakupované do nemocnic podepisuje kdo? Ministr zdravotnictví?
Vyšetření a léky, proplácené pojišťovnami, indikuje kdo? Předseda vlády?
Bonusy za preskripci (hrazenou z veřejného pojištění) dostává od farmaceutických firem kdo? Pravicoví novináři?

Jistěže si nemocniční lékaři zaslouží vyšší platy, ale ne všichni.
Jistěže byla spousta marasmu ve zdravotnictví natropena na vládní (parlamentní) úrovni, kde se též musí napravit, ale ne celá.
07. 02. 2011 | 19:36

hankacl napsal(a):

Přesně - jak za Husáka! "Nezávislý" tisk jako jeden muž papouškuje vládní zuřivé výkřiky... Už chybí jen petice pracujících žádající spravedlivé potrestání a závazky na podporu vlády. Český reálný kapitalizmus si rozvracet nedáme a o tom, kdo může vyjet do zahraničí za lepším, budou rozhodovat lidové soudy!
07. 02. 2011 | 19:41

jarpor napsal(a):

Hořejší : "Protestující lékaři mají můj obdiv"

Fajn.
Můj nemají.

Hezký podvečer
07. 02. 2011 | 19:42

Evžena napsal(a):

Čím jsou podloženy veškeré studie, průzkumy, odhady, když se během chvíle objeví úplně jiné s opačným efektem či názorem.

Když truhlář vyrobí stůl, udělá ho poctivě z řádně proschlého dřeva, podle léty prověřených postupů, stůl vydrží pár generací. Je hmatatelný, možno z něj cítit lidskou práci do něj vloženou. Různé šrámy, rýpance, skvrny pak vypovídají o čase a životě okolo něj...
Dnešek je o prodávání nehmatatelných těžko doložitelných slov a o kupování davů řečičkami.
07. 02. 2011 | 19:44

Tupelo napsal(a):

Rika se ze kdyz nejde o zivot jde o h...o. Zda se mi, ze o zivot pujde cim dal casteji, rusi se nemocnice, odchazeji doktori - znamky toho ze se zdravotni system nejspis hodne zhorsi. To vse za situace, kdy se hlavy politiku jeste nedavno zamerovaly na zavadeni nejruznejsi poplatku (za navstevy doktoru, za polozku na receptu atp.) a zaroven odvracely sve oci od korupcnich pijavic - proste se rozhodli dolevat vodu do deraveho kyblu... Pred par tydny vyplavala na povrch afera Drobil, kde slo pravdepodobne o pulmiliardu do stranicke pokladnicky ODS - kdo vi kolik desitek ci stovek takovych afer zustava neodhaleno - odhady korupcnich ztrat se poybuji od 30 miliard do 200 miliard a tato castka by vyresila nejen financni problemy zdravotnictvi ale i policie, ucitelu, hasicu atp, nemusela se sjednocovat sazba DPH atp... Ale asi by se nedalo strasit zadluzovanim deti...:))
Souhlasim s clankem pane Horejsiho.
07. 02. 2011 | 19:49

Dočekal napsal(a):

KM:

Malá otázečka:
Když váš zaměstnavatel bude nakupovat drahé přístroje a zařízení a tím pádem mu nebude zbývat na mzdy pro zaměstnance, budete za to moci vy, zaměstnanci?
Už jste zkusil požádat svého zaměstnavatele, aby vám ukázal účetnictví firmy?

Přesně takto je to totiž v těch našich nemocnicích. Lékař jako zaměstnanec nemá do hospodaření nemocnice jednoduše co mluvit.
Za hospodaření nemocnice nese v první řadě odpovědnost její vedení a hned poté zřizovatel.
Stále víc mne fascinuje množství těch, kteří nejsou schopni ničeho jiného, než že opakují vládou a sdělovadly předhazované floskule.
Je mi z toho docela smutno.
07. 02. 2011 | 19:51

AC napsal(a):

Pane profesore,

díky za článek a za to, že stojí na té správné straně.
07. 02. 2011 | 19:51

hoven napsal(a):

profesore,
co je obdivneho na tom, že někdo odmítá poskytovat lekařskou peči, kvuli tomu, že mu za to málo platí??? a navíc takovým organizovaným způsobem, který přímo ohrožuje zdraví a životy lidí. včetně novorozenat. tomu opravdu nerozumím. takové prasárně jste opchotný tleskat jenom proto, že v tom jednou odbory napojené na čssd a rathuv poskok kubek?? to jste klesnul opravdu hodně hluboko.
07. 02. 2011 | 19:53

Michal Macek napsal(a):

hankacl:

ahoj

ale to prece neni pravda - kdyz chteli do zahranici za lepsim tak mohli jit kdykoliv - ti co chteli tam uz davno odesli.Me naor fascinuje to jak chteli aby ministr se zarucil ze vemou zpatky vsechny tak jak podali vypoved - za1/ to je v pravomoci nemocnic - ne ministra za2/ kdyz nekde dam vypoved a pak ji stahnu musim pocitat s tim ze me taky treba nevemou zpatky jako kazdej druhej clovek a ne se trepat ze to chci zarucit za3/ engel pak rikal ze to ze jim to ministr nezaruci v nem zanechalo pachut - no to se mu nedivim!trosku to nedomyslel a ted je zodpovedny za ty 4tis lidi a nedim se mu ze ma pachut tedka ale to mel si promyslet drive a dat to rovnou do pozadavku a ne ze ted bude tady improvizovat ze chce nake zaruky!
07. 02. 2011 | 19:54

Béda napsal(a):

autor,

ministr Heger nemůže dát svým bývalým kolegům za pravdu. Věc je totiž principielní. Cílem deformy je "připravit " zdravotnický systém na privatizaci = srazit cenu úprivatizovaného majetku a ze zaměstnanců udělat poslušné nesvéprávné ovce ochotny nechat na sobě dříví štípat a dělat za jakýchkoliv podmínek.

Přidáním a fixováním mzdy tarifním platem by v podstatě podtrhnul "reformu" neoliberálů z TOP 09.
07. 02. 2011 | 19:55

santawizard napsal(a):

Jak si ale myslíte ,že to skončí?Boj o peníze a boj o moc jsou sešněrované.V minulém blogu bible a koran byl skoro potlačen mainkamfem a das kapitalem,Tady však žijeme v česku.Na jedné straně stojí vláda a pan prezident a na druhé straně jsou odbory a opozice.Krize není ,jako když titanik narazil na ledovec.Krize je když se přestali točit stroje a peníze!!!!!Jenom aby potom Václav Klaus neskončil jako v Egyptě i s vládou a Pan Paroubek prezidentem i s odborama.
07. 02. 2011 | 19:55

AC napsal(a):

santawizard

No a co, to by se vám nelíbilo?
07. 02. 2011 | 19:58

Emissary napsal(a):

jarpore,

zdravím na oplátku.

Je zbytečné cokoliv psát. Když rozum nestačí, srdce to kompenzuje. Jenomže co se socialistem, když kompenzace spočívá v pouhé deklaraci.

Nechci se vyjadřovat a ani jsem se nevyjadřoval. Jenomže cítím, že bych se měl. Celá akce se mi zdá zpolitizována. Prostě někdo řekl teď a jede se. Na ničem nezáleží, prostě dejte, i když se hledá dost obtížně, nebo jdeme. Zahálková to tak nějak nastínila z dostupných čísel. Je jedno jaké úvazky, jak se lékaři v nemocnicích navzájem „vykořisťují“, je to jejich věc. Mě zajímají momentálně průměry, a ty říkají, že průměr je 50 a přislíbeno bylo 4 a 8 navíc jen pro lékaře.

Teď si chvíli zahrají na socialistu. Co by na to řekl bezdomovec a další z nízkými příjmy? Já myslím, že by těm lékařům políbili ruky i rakev jim koupili. To je pravá solidarita, co socialisté?!

Socialistická logika je jednoduchá: dej, nezájem odkud. Je dobré do toho zapojit korupci politických špiček, jakože jich se netýká. Solidarita se přece musí ubírat všemi směry, napříč populaci, ne jen jednosměrným cílem, který vám je dobře znám. :)
07. 02. 2011 | 20:00

stejskal napsal(a):

Ad 07. 02. 2011 | 19:28

No, to bude mít pan Hoření určitě radost ;-)

Hezký večer všem.

Libor Stejskal
07. 02. 2011 | 20:01

dennis napsal(a):

Pane profesore Horejsi, Vas blog je nejvystiznejsi ze vseho, co se da o vyvoji cele akce "Dekujeme, odchazime!" napsat.

O co jde tem tunelarum, kterym cela vlada "rozpoctove zodpovednosti" slouzi? Nejde jim o nic jineho, nez tunelovat dal: Zavirat statni nemocnice a privatizovat nejlukrativnejsi objekty a oddeleni. Propoustet statni zamestnance - lekare a sestricky. Pokracovat v miliardovych machinacich pri nakupu novych zdravotnickych vybavenich, preplacet leky farmaceutickym firmam (28 Kc za 1 Eu). Nalejvat miliardy z VZP do IZIPu.

Kdyz po intenzivnim seznamovani se se situci v ceskem zdravotnictvi dokazal ministr Heger od brezna do prosince vypotit takovou myslenku, ze 1. brezna pozada hejtmany, aby v cele CR vyhlasili stav ohrozeni, usoudil jsem, ze je naprosto neschopny vykonavat svou funkci. Dnes uz se mi rysuje, ze to byl jenom jeden kaminek ve skladance, ktere se rika cilevedome klickovani k uplnemu rozvraceni rezortu. Nakonec se dalsi tunelovani oznaci jako zachranna akce toho, co zpusobili lekari. Tehle vlade a jejich loutkohercum-vodicum nezalezi na nicem jine, nez vsemi zpusoby rozkrast, co se da. Kdyz tu spinu budou moci na nekoho hodit, tim lip pro jejich prolhanou propagandu.
07. 02. 2011 | 20:08

Alarien napsal(a):

Hoven:
Jako obvykle jste nic, ale naprosto nic nepochopil. Žádný z lékařů neodmítá poskytovat zdravotní péči, jen ji chce poskytovat jinde či za jiných podmínek. Pokud nejste s to pochopit, že viníkem je vláda, která odmítala a nadále odmítá situaci řešit, není Vám pomoci. Nikoli lékaři, ale vláda si bere pacienty (včetně Vašich kojenců) za rukojmí.
07. 02. 2011 | 20:08

Ivan Hochmann napsal(a):

Zase jako vždy levicová klasika získaných kravin z UK:

Člověče nechcete toho už nechat?
To skutečně musíte mermomocí dosáhnout na tu dvoustovku?
Vždyť ze sebe děláte úplného ignoranta a za vámi se táhne puch jako z telecích stájí.
Proč jste ochoten přehlížet úlohu lékařú na současném stavu CELÉHO ZDRAVOTNICTVÍ?
Proč podporujete celý ten humbuk provokantů z komunistických odborových centrál?
Nakonec je sami lékaři nakopou do zadnic.
¨Jste si všichni podobni jako vejce vejci.Pro svoje LEVIČÁCKÉ PRASÁRNY jste ochotni obětovat úplně vše.

Vy snad ani nejste normální lidi?!
Vy snad ani nejste normální člověk?!
A já s Vámi definitivně skončil.

Ivan.
07. 02. 2011 | 20:10

Alice napsal(a):

To santawizard

Tak to asi neskončí, ale... I lidi, kteří ještě loni říkali, že je politika nezajímá, už toho mají dost. Když Heger a spol. neustoupí, tak věřím, že ještě na jaře začnou stávky. Když ustoupí, přidají se s požadavky další profesní skupiny a začnou stávky. Tenhle spolek si to zavařil tak, že už nejspíš nevyhraje, ať udělá co udělá. A to je dobře.
Dnešní Hyde Park je s MUDr. Hnízdilem, dívejte se.
07. 02. 2011 | 20:11

Béda napsal(a):

Emissary,

Rozpočet na zdravotnictví je v řádu 280 mld. Kč. Z toho podle skromného odhadu mizí ročně v bezedné díře farmaceuticko, politicko, manažerské lobby cca 20% = cca 56 mld. Kč díky předražení neveřejně "veřejných" zakázek, outsourcingům a pod.. Jenom zbytečný neotestovaný IZIP stojí ročně cca 200 mil. Kč (doposud stál cca 2 mld.. Přitom požadavek lékařů je v řádu cca 3 mld. Kč ročně.

Vy jste zajisté dobře informován a budete obeznámen s cílem deformy.

Otázka: Bude po privatizaci zdravotnictví zdravotní péče
a) levnější
b) dostupnější
c) kvalitnější?
Komu vlastně má sloužit tato deforma?
- pacientům
- lékařům
- vlastníkům privátních pojišťoven a zdravotnických zařízení?
07. 02. 2011 | 20:11

ld napsal(a):

Autor,

jak to tipujete? Já bych řekl, že prvním kdož odejde bude ministr Hegr. Bohužel prováhal značnou část lhůty k jednání zákopán na pozici "ani grejcar do mzdy", takže po zásluze sklidí pelyněk. Ale to my všichni.

Nechci malovat čerta, ale pokud začnou po 1.3.umírat lidé v důsledku toho, že stát nezajistil efektivní lékařskou péči tím, že za ní budou lidé nesmyslně transportováni, k újmám na životech a zdraví pochopitelně přibudou žaloby na stát. A Kalous pak bude rozesílat složenky...

Na Hegra bych viděl kurz 1,04...
07. 02. 2011 | 20:13

stále rebel napsal(a):

Tato vláda a její strany nejsou ani pravicové ani levicové, ani konzervativní ani liberální, ale jen neobolševické a mafiánské.

Lékaři, pokud jste schopni zorganizovat se a hájit své zájmy, hajte je. Rozhodně to nejste vy, kdo vysává a devastuje tuto zemi. Vy si na rozdíl od těch, které například štědře a nesmyslně obdarovává Vondra, musíte svou mzdu odpracovat. Možná, že to budete právě vy, kdo pomůže nastolit normální podmínky v této zemi, tedy podmínky, které platí ve vyspělých zemích Evropy.
07. 02. 2011 | 20:14

Da.Rock napsal(a):

Mně baví, jak pravičáci na netových diskuzích halasně podporovali požadavky lékařů demonstrujících proti Rathovi a stejně halasně je odsuzují, když lékaří demonstrují proti Hegerovi. Přitom lékaři po obou politicích chtěli jedno a totéž - peníze.
Lékaři nejsou ani na straně levice, ani pravice, jsou na své vlastní straně. Proto je krátkozraké je podporovat jen proto, že momentálně bojují proti stejnému nepříteli. Protože zítra budou bojovat proti nám.
07. 02. 2011 | 20:14

hoven napsal(a):

Alarien,
vláda neodmíná jednat s doktorama, vláda jim jenom odmítá přidat peníze. navíc jim vláda nabídla dvě miliardy, ale oni se nechtějí dělit se setrama. to přece moc dobře víte. vláda nikoho neohrožuje, vláda nepodala oraganizovaně a hromadně výpověď. to udělali ty doktoři. až už to udělali z jakehokoliv duvodu, je to jejich ukon za kterou mají oni zodpovědnost a nemužou jí na nikoho přenášet. a kromě toho ten důvod , pro který to udělali, je že chtějí více peněz. ještě nedávno levičáci kvičeli do světa, že zdraví není obchod. už to neplatí???
07. 02. 2011 | 20:14

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Stejskale,dobře mu tak!

Kdo seje vítr sklidí bouři,
Navíc u profesora je to zbytečný narcismus.
Asi mu dělá dobře,je-li spoustou lidí považován za šarlatána a demagoga.Už me ty jeho provokace přestaly zajímat.

Je to jen pouhé hrocení situací o kterých on sám nic neví a hraje si na chytráka.
Koneckonců jako všichni z komunistických Sorbon.

Ivan
07. 02. 2011 | 20:16

AC napsal(a):

ld

Nezapomeňte, že ministr je v tomto případě pouhou loutkou v rukou loutkovodičů v zákulisí.
07. 02. 2011 | 20:16

Evžena napsal(a):

Id
Lidi umírají stále. Ohánět se tím, že lidi budou umírat, protože stát nezajistil efektivní lékařskou péči... Teď je efektivní lékařská péče zajištěna? Ano, možná tak pro Pražáky.
07. 02. 2011 | 20:17

Béda napsal(a):

stále rebel,

zajímavé u neoliberálů (extrémních oligarchických liberálů - monopolistů) je, že mluví o svobodě jednotlivce a přitom si chtějí mermomocí - zákonným nařízením - nacpat do vlastních kapes zdravotní daň, důchodovou daň, školné...
07. 02. 2011 | 20:18

hoven napsal(a):

bez ohledu na naše názory a sympatie, v této zemi platí zákony. všichni pacienti, kteří utrpí nějakou ujmu v dusledku tehle vyděračské akce organizované najatou agenturou LOK , by měli podávat žaloby na pana Kubka. já si myslim, že jich bude hodně. na každý prase se vaří voda. pak muže psát rudý profesor blogy kubkovi do vězení. ustupování už bylo dost. těd by měli nastoupit právníci.
07. 02. 2011 | 20:20

ld napsal(a):

AC,

kdyby se to jednání někam pohnulo, bylo by za ním cosi vidět. Ani ta léková vyhláška nebyla změněna, byť spousta peněz je schována právě tam. Tohle šlo, aniž by někdo za ty drátky tahal.
07. 02. 2011 | 20:20

Petr.. napsal(a):

Doufám, že je to míněno ironicky, protože vyděrače přes těhotné ženy, potažmo přes novorozence a jejich inkubátory obdivovat, je poněkud odporné .... Na druhé straně je dobře, že někdo, nějaká profesní skupina, dává po papuli této groteskní lumpácké vládě prý "protikorupční a rozpočtové odvědnosti".... ha ha ha .... ovšem metody MUDra mengeleho jsou hnusné vždycky ....prostě hnusný stát, hnusní politici a vůbec....
07. 02. 2011 | 20:20

Rumcajs napsal(a):

Se vším s čím nesouhlasíte profesore, já souhlasím. Vydávat organizované vydírání za příklad toho, jak mafiáni pěkně drží pohromadě, to je silná káva. Nebo to dokonce srovnávat s úsilím či úspěchem na poli podnikání. Je vidět, že dneska jste načichal víc než jindy.

Podniká se tak, že se zákazník získává a né že se drží pod krkem. To jsou bolševické metody. A jestli se neumíte živit jinak, jak vydíráním, tak prosím neděkujte a odejděte. Tady vám tleskají tak leda troubové.
07. 02. 2011 | 20:21

ld napsal(a):

Evžena,

my si nerozumíme. Já měl na mysli to, že se bude umírat zbytečně proto, že do konce února někde lékař byl a byl by i dále, ale protože se přehlížely avísované problémy lékařů, lékař nyní chybí a pacient se veze kamsi, aniž by se začal urgentně operovat.

BTW, nejsem z Prahy.
07. 02. 2011 | 20:23

Emissary napsal(a):

Jistě Bédo,

možná farmaka mají jistou volatilitu, ale jsou v gesci státu, velké nemocnice také tak. Jo, socialisté si pořád stěžují na sebe, ani o tom neví. :)

Například, socialisté si tak dva roky zpět ztěžovali, že je moc lékáren. Marně jsem vysvětloval, že je jedno, kolik je lékáren, zisk (prodej) se stejně dělí z konstanty. Dnes je trend, že vítězí zastupitelské řetězce a zaměstnávají ty, kteří měli lékárny, do kterých mnohdy dávali i svůj život. Co se změnilo? Studna je pořád stejně hluboká, někdo zkrachoval, nastala vyšší monopolizace a vítězství globálního kapitálu NEXT.

Jsem rád, že se Vám to líbí, Bédo. :)
07. 02. 2011 | 20:23

Miranda-Escobedo napsal(a):

Soudruhu profesore,
léty a Loky navařená kaše se nehodí pro takové slovní eskamotéry jako jste vy. Předepsané dávky Valia si neodpírejte a pokračujte přes noc Ibuprofenem. Rozhodně to pro vás bude prospěšnější než obviňovat ministra ze lži. Poté zkuste více dýchat a více pohybu, monitor škodí. Nezapomeňte na stálý sesterký dohled, uleví se vám a ve stáru najdete nové příznivé tváře i prostředí bez kulichů.
http://www.reflex.cz/clanek/dokument/40330/protest-proti-kapitulanstvi-petici-podepsalo-uz-pres-23-000-lidi.html
07. 02. 2011 | 20:23

Karel Mueller napsal(a):

Tupelo:

Souhlas. Lékaři se chovají tržně, koneckonců je nám zdůrazňováno, že máme tržní ekonomiku a máme se chovat tržně. Nadto proč by měli přihlížet loupežím v našem Zlodějstánu a nenechat svoji vysoce odpovědnou práci patřičně ocenit?

Na druhou stranu tady máme jistého kočkopsa, kdy vzdělání je na rozdíl od západu vcelku zadarmo. V tomto bodě mají jejich kritici pravdu.

Základní rozpor vidím v tom, že si musíme vybrat: Buďto máme ještě samostatný stát s určitou (byť velmi silně omezenou) suverenitou, nebo se už budeme chovat naprosto tržně až do jehp rozpuštění. Samozřejmě, lékaři nejsou jediný, kdo by to tu mohl zabalit a jít na lépe placená místa na západ. Při čtvrtinových mzdách - zlepšení se nevidí, neb koncepci ekonomického a společenského rozvoje nemáme - by se mnozí nemuseli ani moc snažit.

Osobně s lékaři sympatizuji. I když jsem si vědom, že pokud by skutečně došlo ke krizím v nemocnicích, tak si ne každý uvědomí, že to není jejich vinou.
07. 02. 2011 | 20:25

santawizard napsal(a):

AC: ani demokratická levice ani demokratická pravice nemá v česku o nic lepší ani horší schopnosti jak se dostat ven z Krize.Ani úřednická vláda ,ani kdyby se jak se říká, britská královna stala první českou královnou by nic nepomohlo se dostavat rychleji ven z krize.Všichni potřebují finanční injekci.!!!!Pravice ani levice natož nedej bože ultralevice nebo ultrapravice nemá k dispozici žádné finanční injekce.Jestli se ,ale bojuje o finanční injekce na úkor s léčením ,tak to už je na hraně s etikou a celý červeným křížem!!!
07. 02. 2011 | 20:26

Béda napsal(a):

hoven,

lékaři podali výpověď. Jestli po dvacetiletém vyjednávání vláda není schopna zajistit jim srovnatelnou mzdu za práci jako kdejakému úředníkovi, politikovi, kteří prakticky nenesou žádnou odpovědnost za výsledky své práce a mají násobky hodinové mzdy kvalifikovaných, stále se vzdělávajících lékařů, pak tedy doběhne výpověď a šmytec. Lékaři nenesou žádnou odpovědnost zato co se bude dít po ukončení jejich pracovního poměru, zrovna tak jako ji nenese policista, voják, úředník, politik za to co se na jeho bývalém pracovišti děje poté, co ukončili pracovní poměr.

Je odpovědností vlády vytvářet podmínky a zajistit systém zdravotní péče v zemi.

Prozatím ústavně BEZPLATNÉ (to znamená bez plateb keš - pouze za předplatné v podobé zdravotní daně).
07. 02. 2011 | 20:27

Sláma napsal(a):

Myslím, že současná vláda udělala fatální chybu. Dnes už se stalo zdravotnictví "věcí veřejnou" a vášnivá diskuze, byť někdy vedená fekálním stylem (hoven, Hochman, atd.)to jen potvrzuje. Ukazuje se, jak to předvedl ministr Heger ve včerejších OVM, že ministr zdravotnictví této vlády neví, kolik má v nemocnicích lékařů, a neví, jaké mají platy, a ještě se cítí dotčen, když mu zástupci lékařské veřejnosti vyjadřují nedůvěru.
Kdyby bylo Česko standardním státem a ministr Heger slušným člověkem, vyvodil by z toho pro sebe důsledky ..

P.S.
Doporučuji dnešní článek na toto téma na aktuálně.www.
07. 02. 2011 | 20:27

vaclavhorejsi napsal(a):

Ivan Hochmann:

"A já s Vámi definitivně skončil."

Kdyz vy to porad jenom slibujete, a nikdy to nedodrzite... ;-).

..
07. 02. 2011 | 20:28

Jaromír Šrámek napsal(a):

hankacl: Ta petice pracujících již několik dní existuje a díky společnému úsilí Reflexu a Blesku ji podepsalo již kolem 24 tisíc uvědomělých pragováků (a také kocour Mikeš).
07. 02. 2011 | 20:28

liberál napsal(a):

To jsou zas výplody fantazie:

Děláte jako by všechno byla vina pravice a používáte toto slovo v negatiním smyslu jako typický levičák. Ve vašem blogu chybí jakákoliv objektivita (stejně jako u pana Pehe a jiných blogerů)
V jedné větě dehonestujete paní Juráskovou jako "člověka blízkého ODS" ale už neříkáte že Kubek je blízký ČSSD (a Ráthovi) a LOK je jako všechny odbory také napojeny na ČSSD. Jako většina levicových publicistů napokrytě nadržujete odborum a vůbec nepřipouštíte že by chyba mohla být i na jejich straně. Hlavně že za vše může vláda a pravice. To má být objektivita. Mě připadá že většina blogerů na Aktuálně.cz včetně vás je banda neseriozních břídilů, kteří by se jinak neuživili.

Pane Stejskale vybírejte prosím lidi na psaní blogů pečlivěji. Blogy na Aktuálně.cz ztrácejí úroveň a začínají být jednostraně orientované
07. 02. 2011 | 20:28

skura napsal(a):

Béda:

Všimnul jste si, jak se včera Heger u Moravce kroutil, když měl vysvětlit, proč nechce fixovat ty dvě miliardy do tarifů? Nedávalo mi to příliš smysl, ale po Vaší úvaze 07. 02. 2011 | 19:55 to smysl dávat začalo a pořádný..
07. 02. 2011 | 20:30

Ládik!!! napsal(a):

Můj obdiv má jen člověk, který se dokáže vy.rat do kohu kruhové místnosti. Třeba to může být i doktor, potom bych měl názor podobný Vašemu.
07. 02. 2011 | 20:30

Béda napsal(a):

Emissary,

nevím o čem to mluvíte. Na to jsem se vás neptal.
Já bych raději slyšel od vás, anebo od nějakého jiného koumese odpovědi na mé otázky k podstatě zdravotní deformy ze 20:11.
07. 02. 2011 | 20:31

Ládik!!! napsal(a):

sakra, do rohu
07. 02. 2011 | 20:32

Jaromír Šrámek napsal(a):

liberále, zkuste se podívat na web Reflexu na nejnovější dílko týkající se lékařů. Způsob, jakým se Hegerovo "grilování" v OVM prezentuje jako mediální manipulace zástupců lékařů, musí i průměrně inteligentnímu člověku signalizovat, že je cosi shnilého v...
07. 02. 2011 | 20:34

Ládik!!! napsal(a):

Bédo,
poslechněte si v Hydeparku MUDr. Hnízdila - vysvětlil by Vám rozdíl mezi zdravotnictvím a medicínou. To byste o deformě zdravotnictví už nic nepsal.
07. 02. 2011 | 20:36

arnazach napsal(a):

Napětí ve vztahu lékařů a státu zřejmě způsobuje v některých myslích zkraty. Text Zahálkové, to je slabotina, ale teď ji pan profesor Hořejší tedy trumfl. Tuty boty kalhoty kabát.
07. 02. 2011 | 20:36

Karel Mueller napsal(a):

Rumcajsi,

nechci se Vás dotknout, ale zdá se, že si stále nechcete připustit, že libarální tržní ekonomie už dávno neexistuje.
Nadto celá řada oblastí nemůže podléhat tržní ekonomice už z principu - např. obchod s potravinami. Proč si myslíte, že západ tak podporuje vlastní zemědělství?
07. 02. 2011 | 20:37

ld napsal(a):

skura,

ono to v OVM bylo horší. Hegr totiž řekl, že když ty peníze půjdou do základů, bude jim řediteli nemocnic recipročně sebráno osobní ohodnocení, benefity. Vlastně řekl, že šanci na vyšší plat nemají.
07. 02. 2011 | 20:39

Béda napsal(a):

Ládík,

jenom takovou perličku. Když si ředitel Motola Ludvík natřasal peříčka před podřízenými, vzpomenul Hegra a jakési jeho tubusy v nemocnici, kterými prý vždycky v dobrém Leoši zacpe hubu, když přijde řeč na kulichy a jejich bláhodárný vliv na medicínu.
07. 02. 2011 | 20:40

Emissary napsal(a):

Bédo,

to byste nejdřív musel tu reformu, sorry, podle Vás „deformu“ definovat. Já, na rozdíl od Vás, z křišťálové koule číst neumím. :)

P.S. Nevím, že by nějaká „deforma“ byla nastartována. Ale Vy máte hlavu jistě větší než kůň, tak mi o ní povězte. :)
07. 02. 2011 | 20:40

Rumcajs napsal(a):

Doufám, že tahle vyděračská akce odborářské bandy donutí vládu konečně jednat a pokusí se zprivatizovat maximum zdravotnických zařízení.

Chci být zákazníkem a né rukojmím odborářských bossů.
07. 02. 2011 | 20:41

Sláma napsal(a):

To Karel Mueller a další:
Evidentně jste nějak nezaznamenali, že Česká republika je součástí Evropské unie, ve které je hlavním principem svobodný pohyb kapitálu, zboží a pracovní síly. Letos vyprší výhrady, které si daly při našem přistoupení sousední státy. Tak nevím, čemu se divíte?
07. 02. 2011 | 20:41

Béda napsal(a):

Emissary,

vy jste zajisté nic neslyšel o chystané privatizaci zudravotních pojišťoven a zdravotnických zařízení. Tedy promiňte, se svou otázkou jsem se obrátil na nesprávnou osobu - jako kdybych nic neřekl. Mé otázky ze 20:11 pokládám tedy kterémukoliv jinému pravověrnému koumesovi, znelému "reformních" záměrů vlády.
07. 02. 2011 | 20:45

Evžena napsal(a):

Id

Opravdu si nerozumíme. Jaký je rozdíl mezi tím, že tam doktor nebude a tím, že tam teď je, ale příšerně strhán přesčasovými hodinami trávenými v nemocnici tak, že pomalu ani neví, co operuje? :o)
07. 02. 2011 | 20:46

Rumcajs napsal(a):

Karel Mueller:

Nepodporuje ho západ, ale politikové a to politikové populističtí. Pokud vím, tak dotace do zemědělství by se měly snižovat i v EU. Argumentace, o soběstačnosti si pamatuji ještě z totáče. Je to nesmysl. Při Vaší inteligenci by jste to měl chápat.

Dotace zdražují !

P.S.

Co takhle zavést rybolov ? Co když se všichni domluví a budou nám chtít prodávat ty jesetery draho ?
07. 02. 2011 | 20:46

skura napsal(a):

Id:

No jo, jenomže to řekl až po půlhodině přemýšlení, jak by se z toho vymotal. Kdo ho sledoval, jak nedokáže vysvětlit, proč to nefixovat a tím ukončit všechny spory, tak musel sám cítit, jak mu pozádech stéká studený pot. On tu správnou odpověď možná znal (pokud má Béda pravdu), ale uznejte sám, že ji nemohl prozradit. S tím strašením, že když se zvednou tarify, tak jim to na pohyblivých složkách stejně někdo sebere, to už jen dorazil. Pochybuji, že se ten člověk na sebe dokáže podívat do zrcadla, pokud mu zbyla alespoň špetka slušnosti z předministerských časů..
07. 02. 2011 | 20:47

Student napsal(a):

"Konečně se jasně ukázalo na to, jak neúnosný je stávající systém zdravotnictví, který společnými silami zplodily všechny polistopadové vlády"
Mýlíte se pane profesore. Bordel v odměňování lékařů a ve vykazování jejich práce byl i za komunismu. O těchto věcech se vždy lhalo. V přesčasech se vždycky švindlovalo a mnohým doktorům to tak vyhovovalo.
A ministři byli neschopní už tenkrát.
07. 02. 2011 | 20:47

Belgičan napsal(a):

Co tak se na boj lékařů s vládou podívat trochu z nadhledu!
Jde přece především o boj o peníze. Na obou stranách se trikuje, šíří se polopravdy a lži..., vše ve snaze dostat se do co nejlepší vyjednávací pozice. O nic víc nejde. Konečná je, jak to zatím trochu nešťastně vypadá, 28.02.2011. Prvního března uvidíme, kdo kolik získal. Žádná polívka se nejí tak horká, jak se uvařila.
Jediný problém nastane, když do boje lékařů o peníze budou zapleteni třetí osoby a doplatí na to svým zdravím. Myslím, že v takovém případě by měli mít lékaři a jejich podporovatelé minimálně špatné svědomí. Pokud tedy nějaké svědomí mají, že pane Hořejší.
07. 02. 2011 | 20:47

queribus napsal(a):

Mohl byste, pane profesore, uvést ona nejzvučnější lékařská jména, která - jak tady tvrdíte - podporují nátlakové akce rebelujících odborářských doktorů ??? Zaznamenal jsem náhodně pouze názory prof. Beneše a Pirka,ze kterých ani v náznaku nevyplynulo, že by s těmi "nedoceněnými" rebely sympatizovali. A pokud vím, např. v Masarykově onkol.ústavu (nepochybně špičkovém českém lékařském pracovišti) se k odborářským mzdovým skorovyděračům patrně nepřidal vůbec nikdo.... Ostatně dosti nestoudný postoj oněch LOK/lékařů k možnosti, že by z krajíce 2mld. (to není tak málo) menší část "přihodila" zdravotním sestrám, vypovídá o jejich sobectví více než dost.
07. 02. 2011 | 20:48

Bessy napsal(a):

Všechno se to zdá být vedeno v obecné rovině-já nevím, kteří lékaři žádají vyšší platy- dle mých zkušeností jen tak 50% lékařů je dobrých, možná 10% z nich vynikajících/spíše méně/-takže- komu peníze?Zároveň nevěřím tomu, že lékaři nevědí o nákupu přístrojů, léků apod. O téhle problematice začali mluvit až poslední dobou, aby to vypadalo že chtějí ještě něco jiného než ty platy.-Že by lékaři z konkrétní nemocnice stávkovali ,že tato špatně hospodaří, to se nestalo ani jednou. Ani to nebylo nikde konkrétně uvedeno.O nějaké zmšně dejme tomu organizace práce taky ani slovo- vždyť ráno nastoupí horda lékařů, aby byla přítomna ranní vizitě a pak se musí dělat přesčasy. Plánované operace se konají jen v pracovní době - pak přístroje a sály stojí./To tedy ve světě není obvyklé/. U vlády mi zase vadí, že jen hasí, nepřijímá žádná konkrétní opatření,nerozpitvá situaci/tedy i kraje by měli vědět svoje o nemocnicích-jejich výdajích,a vůbec o hospodaření/. Ale o tom se nedozvíte nic- VZP to samé- ona by měla dát rozbor , stanovit krotéria- ne uzavře smlouvu s nemocnicí v" Kotěhůlkách" a platí nekřesťanské peníze za výkony. Tak kde je ucelená koncepce- kdo za co odpovídá- za co vláda, za co kraj, VZP, nemocnice...Víme kulový-takhle nám to nikdo nenaservíruje, aby jsme byli doopravdy objektivní
07. 02. 2011 | 20:49

Martin napsal(a):

Jaký obdiv ? Valná část "stávkujích" je tam jenom do počtu, svoje výpovědi stáhnou 28.2. a pojede se dál. Ti co to nestáhnou, tak jim zaniknou úvazky a nebudou mít co jíst, na jejich místa nastoupí noví. Co přesně máme obdivovat ?
Jinak zdravotnictví je druhá důchodová apokalypsa, tak jako není a nebude na důchody pro důchodce, tak není a nebude na zdravotní péči pro důchodce, hádejte odkud a v jaké výši se platí zdravotní "pojištění" za důchodce.
07. 02. 2011 | 20:49

hoven napsal(a):

béda,
žádné dvacetileté vyjednávání neexistuje. jediný trochu smysluplný pokus, jak dát financování českeho zdravotnictví dopořádku byla julínkova reforma. tu zablokovala levice, odbory a LOK. vláda nemá povinnost zajistit pruměrný plat doktorů 60 000 a zavest tarifní tabulky jak to chce LOK a odbory. z čeho taková povinnost plyne ??. vláda nemuže dávat peníze které nemá. vláda je kromě zdravotnictví zodpovědná i za jine resorty a za celkové hospodaření státu. samozřejmě, každý má právo dát výpověď a odejít. něco jiného je ale masové organizování takové akce s cílem vydírat a zpusobit obecné ohrožení. . na to náš trestní zákoník pamatuje. pokud se prokáže, že si na to LOK najala agenturu, která tohle vymyslela, tak je to podle mě trestný čin vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci § 324
07. 02. 2011 | 20:50

glo glo glo napsal(a):

Protestující mlékaři můj obduv tedy rozhodně nemají....
07. 02. 2011 | 20:51

liberál napsal(a):

Jaromír Šrámek:

Pane Šrámek já mluvím o neobjektivitě autora tohoto blogu nikoliv o Reflexu. Jinak stejně neobjektivně jednostraně hodnotí i Britské listy do kterých autor píše takže je to vyrovnané.

Ještě bych dodal že předsednictvo asociace serster, které zvolilo Juráskovou bylo zvoleno stejně demokraticky jako Kubek nebo Engel. Proto říkat že Kubek s (M)Englem zastupují všechny lékaře zatímco Jurásková jenom 17% sester je zcestné.

Co byl ale čekal od člověka, který píše do tak pochybného plátku jako jsou Britské listy, které jsou tendenční a hájí jen Soc.dem a jejich zpřízněné organizace
07. 02. 2011 | 20:52

vaclavhorejsi napsal(a):

Student:

"Mýlíte se pane profesore. Bordel v odměňování lékařů a ve vykazování jejich práce byl i za komunismu. O těchto věcech se vždy lhalo. V přesčasech se vždycky švindlovalo a mnohým doktorům to tak vyhovovalo.
A ministři byli neschopní už tenkrát."

Ano, souhlasim, ale ten tehdejsi "bordel" byl v MNOHA ohledech jiny, nez ten dnesni.
Nikomu nepomuze, kdyz budeme jen porad rikat, jake to bylo osklive tenkrat, pred 30 lety.
Ja nechci, abychom se porad spokojene srovnavali s tim tehdejsim mizernym systemem, ale abychom dnes byli ve vsech ohledech jasne lepsi.
Bohuzel, v rade veci tomu tak neni, dokonce mnohdy naopak.
VELMI SMUTNE...

..
07. 02. 2011 | 20:53

ld napsal(a):

skura,

souhlasím s vámi. Ale bohužel Moravec byl tradičně vládně-loajální, Hašek si dělal předvolební kampaň a hýřil populismem a Kubkovi moc prostoru nezbylo. Takže to neměl ministr moc těžké. Pak začal slovíčkařit, kolik peněz je teď hned na kontech zdravotních pojišťoven. Škoda, měl s ním být ve studiu Rath. Byla to selanka.
07. 02. 2011 | 20:54

Tupelo napsal(a):

Karel Mueller: zdravim Vas, ano, me pripada srandovni pozorovat pravicove individualisty nyni soptici nad tim, ze se lekari chovaji trzne (to ze se organizuji je normalni, clovek je naprosto vetsinove tvor spolecensky a obecne plati ze dohromady se da dosahnout sveho cile efektivneji, nez kdyby bojoval kazdy sam - zde je mozna duvod proc se pravice snazi CEZkou spolecnost rozdelovat a stavet proti sobe). A nutno podotknout ze lekari na stav ktery panuje ve zdravotnictvi upozornovali dlouho a bylo zde minimalne pul roku na vyjednavani.
S tim vzdelanim (obecne) mate asi pravdu, na druhou stranu, ale nesmime zapomenout ze vzdelanost je to co teto zemi (ci region ;)) muze v budoucnu pomoci. Mozna by se dalo resit tak, ze by treba na vysoke skoly byl prijat kazdy a az po prvnim rocniku by nasledovalo tvrde sito (plus nejake skolne halvne (ale nejen) pro vecne studujici a financni pomoc pro socialne slabsi studenty)
S tim tretim odstavcem, ja se domnivam ze ani ona omezena suverenita ;) neni zarukou toho ze bude lip - naopak ukazuje se ze nejen ze s korupci jsme na tom hur nez vyspele zeme Evropy ale i to ze neoliberalove si mozna cesky pisecek deli daleko snadneji nez na zapad.
07. 02. 2011 | 20:54

Evžena napsal(a):

Petr Lom-Luděk Rubáš-Jan Stráský-Zuzana Roithová-Ivan David-Bohumil Fišer-Marie Součková-Jozef Kubinyi-Milada Emmerová-David Rath-Tomáš Julínek-Daniela Filipiová-Dana Jurásková-Leoš Heger
07. 02. 2011 | 20:56

Emissary napsal(a):

Bédo,

jistě slyšel, ale nevěřím. V této republice nikdy nevyšlo nic, jak mělo. Chystaná a uskutečněná je velký rozdíl a na poslech nelze spoléhat. Takže z globálního hlediska mohu říct jen tolik: nakonec vyhrají všichni jako ve Švédsku, kde taky zachraňovali přehřátý sociální stát. privatizaci nemocníc. Jenomže Švédsko je o level výš, tam komunisti neřádili, jen umírnění socialisti. A to se počítá.

Ale nebojte, i jim dochází dech.
07. 02. 2011 | 20:56

skura napsal(a):

liberál:

Vy jste přímo prototyp objektivity. Ať už napíšete cokoliv, není z toho vůbec možno vyčíst, na které straně barikády stojíte. Proto máte plné právo (možná i přímo svaté) totéž vyžadovat od druhých.

Vytrvejte!
07. 02. 2011 | 20:57

Béda napsal(a):

gueribus,

stávka a výpověď jsou zákonem schválené prostředky vyjednávání pracovních podmínek potažmo ukončení pracovního poměru.

Zajímalo by mě, jak by Heger chtěl zajistit zdravotní péči obyvatelstva po ukončení stanného práva v oblasti zdravotnictví.

Počet pacientů neubyde. Počet lékařů dramaticky doběhem výpovědí ubyde. Jak tedy zabezpečí Heger po uplynutí výpovědí zdravotnictví? O třetinu méně již tak pracovně (časově) přetěžovaných lékařů pokryje veškeré potřeby zdravotní péče? Hegr dokonce chtěl jako trvalé systémové opatření 10.000 lůžek proměnit v lůžka následné péče, část zdravotnických zařízení transformovat v LDN a pacienty svážet do plnohodnotných lékařských zařízení. To znamená enormní nárůst pacientů v několika málo oblastních zařízení, zvýšení dojezdnosti, prodloužení čekacích lhůt...
07. 02. 2011 | 20:57

Karel Mueller napsal(a):

Rumcajs:

Potraviny jsou strategickou kartou. Světový trh s potravinami je velmi křehký a s globálními změnami klimatu - které prokazatelně probíhají - bude ještě křehčí. Bez poravin se nikdo neobejde, proto se každý stát snaží dosáhnout ne přímo soběstačnosti, ale závislost na importu maximálně snížit.

Sláma:

Asi máte pravdu, nejspíš jsme naivní.
07. 02. 2011 | 21:06

hoven napsal(a):

já jsem uplně zhrozenej, část společnosti musela uplně zdegenerovat. pro doktora by přece vždycky měl být na prvním místě pacient a pak se teprve ptát, kolik za to mám. to že se najdou doktoři, kteří kvuli penězum klidně ohrozí životy novorozenců a někteří tomu ještě tleskají a obdivují je, to je strašně deprimující. kam jsme se to dostali?? co to je za špínu?? co to je za kanál, do kterého jsme klesli. ??? kultura peněz, jenom prachy a jenom prachy všechno ostatní jde stranou. je mi na blití .
07. 02. 2011 | 21:06

vaclavhorejsi napsal(a):

queribus:

Napr.:

Prof. P. Pafko, Prof. I. Rektor, Prof. J.Zizka, Prof. T. Zima (děkan 1. LF UK)

Výzvu Děkujeme, odcházíme podpořilo 17 odborných společností (členové výborů bývají pochopitelně nejlepší lékaři v oboru), čtyři senáty lékařských fakult (nejvyšší orgány), dva děkani lékařských fakult, výzvu akademickým pracovníkům podepsalo 23 profesorů a docentů, vesměs přednostů klinik, ze všech lékařských fakult České republiky.

..
07. 02. 2011 | 21:06

stále rebel napsal(a):

SOS ZDRAVOTNICTVÍ
Petice občanů určená Vládě České republiky

http://sos-zdravotnictvi.cz/

PETICI PODEPSALO JIŽ 31918 OBČANŮ
07. 02. 2011 | 21:06

Emissary napsal(a):

Jasně lepší,

bratře Václave.

Jo, jsem pro. Nezapomeňte na jasnou daň z příjmu minimálně 99,99 %. Bylo by dobré deklarovat ještě tisíc roční daň, nejlépe ve výši 150 %, další EU daně, ještě další, nejlépe do výše 200 %. Stoprocentně budeme jasně lepší.

Uctivost, profesore. :)
07. 02. 2011 | 21:07

Emissary napsal(a):

Ha,

dorazil jehovista. :)
07. 02. 2011 | 21:08

liberál napsal(a):

Různí zoufalci co některé pochybné plátky vyzvyhují na intelektuály (Bělohradský,Keller) se poznají tak že píší do bulváru tybu Britské lisky,Referendum a média navázané na nějakou politickou stranu jejich názory jsou jednostraně prosocialistické a vyznačují se bezhlavou nepromyšlenou kritikou vlády aniž by dávali nějaké realistické alternativy.
07. 02. 2011 | 21:09

Gerd napsal(a):

Pane Hořejší,
dnes s Vámi úplně nesouhlasím. Nemám nic proti protestu lékařů, to je přesně o svobodě jedince v demokratické společnosti. Zaměstnanec má právo dát výpověď. Po mnoha letech přiohýbání zákoníku práce ve prospěch jen zaměstnavatelů se ukazuje i druhá strana mince. Nemám ani problém s tím, pokud lékaři požadují vyšší plat. Podle mého osobního názoru je ale ve zdravotnictví peněz dost. Přes 200 mld. ročně jako platba do systému musí stačit. Co se děje s penězi v koloběhu zdravotnictví a zdravotních pojišťoven plátce zdravotního pojištění těžko ovlivní, ať už jde o zaměstnance nebo zaměstnavatele.
S čím však mám problém, je v tom, že lékaři při svých protestech zapomněli na ostatní zdravotníky pracující v nemocnicích. Třeba sestry.
A z toho důvodu mně celá akce vyznívá s určitým falešným podtónem. Rozhodně nejdeo blaho pacientů nebo systému zdravotnictví, jde jen o platy. Ale je už taková liberální doba, tak lékařům jejich platy přejme.
Pěkný večer
P.S.: V zahraničí je dobrým zvykem, že skvěle placení lékaři udělají něco i pro charitu a odjedou za minimální peníz léčit na 1-2 roky do nějaké chudé země. To se však v ČR nestalo, cleý protest by vypadal hned jinak, kdyby v duchu Hippokratovy přísahy značná část lékařů najednou projevila touhu pomáhat na Haiti nebo v Africe. Nestalo se, tak jde jen o platy. O nic jiného.
07. 02. 2011 | 21:11

liberál napsal(a):

stále rebel:

Petici proti vydírání odborů už podepsalo 23 000 lidí
http://www.reflex.cz/clanek/dokument/40330/protest-proti-kapitulanstvi-petici-podepsalo-uz-pres-23-000-lidi.html
07. 02. 2011 | 21:12

Platan napsal(a):

Emissary napsal(a):
Profesore Hořejší, to mě nepřekvapuje.

Emissary se hluboce zamyslel, aby posléze sdělil (jako obvykle) cosi velmi zásadního - že ho to nepřekvapuje! Považte, jeho, Emissaryho, to nepřekvapuje...!!! Už bych byl málem dal profesorovi z větší části za pravdu, po přečtení Emissaryho výroku jsem však znejistěn, paralyzován a náhle vůbec nevím, co si o tom všem mám myslet...
A tak si jen dovolím skromně podotknout, že i takový veskrze nelevicový Karel Hvížďala dnes na ČRo6 vyjádřil stávkujícím lékařům podporu. Zda-li pak to Emissaryho také nepřekvapí...?
07. 02. 2011 | 21:13

ZAM napsal(a):

KM:
"Ty faktury za předražené přístroje nakupované do nemocnic podepisuje kdo? Ministr zdravotnictví? "
Zeptejte se Ing. Ludvíka, ředitele nemocnice v Motole.
07. 02. 2011 | 21:13

Jura napsal(a):

Plný souhlas s autorem. Na druhé straně ministr zdravotnictví je na to prakticky sám. Bojácný premiér spoléhá na garanta z hradu, že zase nějak zasáhne.Nečas je slaboch, neschopný akce. Jenom kecá a nemá odvahu něco sám udělat. Lékařům i přes obrovskou mediální masáž držím palce. Jurásková, kovaná členka ODS nemá vůbec podporu sester v nemocnicích. Je to ostuda, jakou hru s námi vláda a modrá franta a spol. hrají.
07. 02. 2011 | 21:14

Evžena napsal(a):

Když si ujasníme rozdíl mezi fakultní a oblastní nemocnicí, bude nám jasno, proč výzvu Děkujeme, odcházíme podpořilo tolik lékařů, docentů, děkanů a akademiků z fakultních nemocnic.
07. 02. 2011 | 21:15

skura napsal(a):

liberál:

Teď jsem teprve pochopil Vaši definici objektivity:

Co je levicové, je neobjektivní, co je pravicové, je objektivní.

Amen ;-)
07. 02. 2011 | 21:17

Rumcajs napsal(a):

Karel Mueller:

A co není strategické ?
Pokud celý svět pěstuje potraviny a nabídka hlavně ze zemí třetího světa je obrovská, nevidím jediný důvod se zabezpečovat. Ropu ani plyn nemáme a stejně si ji dokážeme koupit.
07. 02. 2011 | 21:17

Otázkář napsal(a):

Gerd

vaše komentáře čtu velice rád, ale dnes s Vámi také nesouhlasím, především lékaři na sestry nezapomněli, ale ony se k nim nepřidaly. A co se týče toho, že jde jen o peníze tak se obávám, že jste také podlehl mediální manipulaci.
07. 02. 2011 | 21:18

ZAM napsal(a):

Ivan Hochmann:
"Proč jste ochoten přehlížet úlohu lékařú na současném stavu CELÉHO ZDRAVOTNICTVÍ?" Ano, nebýt jich, bylo by na tom CELÉ ZDRAVOTNICTVÍ podstatně hůře.
Pro svoje PRAVIČÁCKÉ PRASÁRNY jsI ochoten obětovat úplně vše.☺ Kecáš, Ivane.
07. 02. 2011 | 21:19

Otázkář napsal(a):

Rumcajs

s Vámi už jsem dnes měl jednou čest viďte :) a opět nechápete základní pojmy. Bez ropy a plynu přežít lez, ale bez jídlo nikoliv, už chápete?
07. 02. 2011 | 21:20

queribus napsal(a):

ad Béda:
a)Ve vztahu k obsahu vaší 1.věty jsem se vůbec nevyjadřoval a nic proti tomuto konstatování nemám. Jen bych připojil, že žádný zákon negarantuje oprávnění, že vypovídající bude opět přijat "vedením firmy" na původní pracovní místo, čehož se mj. rebelanti domáhají.
b)Stanné právo zatím vyhlášeno nebylo a jelikož nevidím do hlavy ministra Hegera, nemohu se vyjádřit, co po jeho ukončení (pokud tedy vůbec bude vyhlášeno) nastane.
c)Pokud vím (nesleduji věc každodenně), o převedení několika tisíc lůžek akutní péče na následnou se mluvilo daleko dříve, než se ujal ministrování MUDr.Heger. Zvýšení dojezdnosti pacientů se české zdravotnictví stejně nevyhne, protože tak vysoký luxus (mnoho nemocnic, mnoho oddělení v menších, nízká míra využití drahých přístrojů a nadpočet lékařů s nepochopiteně vysokým objemem služeb) je prostě neufinancovatelný.
d)Má iniciála je "q", nikoliv "g".
07. 02. 2011 | 21:20

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
já jsem uplně zhrozenej, část společnosti musela uplně zdegenerovat. pro doktora by přece vždycky měl být na prvním místě pacient a pak se teprve ptát, kolik za to mám. to že se najdou doktoři, kteří kvuli penězum klidně ohrozí životy novorozenců a někteří tomu ještě tleskají a obdivují je, to je strašně deprimující. kam jsme se to dostali?? co to je za špínu?? co to je za kanál, do kterého jsme klesli. ??? kultura peněz, jenom prachy a jenom prachy všechno ostatní jde stranou. je mi na blití .
07. 02. 2011 | 21:06
--------------------------
Tak teď jen doufám, že jste se už vyblil a že to šlo ven i s mozkem.
07. 02. 2011 | 21:21

Otázkář napsal(a):

Dočekal

nesnažte se diskutovat s člověkem, který toho prostě není schopen, je to jen ztráta času ;)
07. 02. 2011 | 21:24

Platan napsal(a):

Emissary napsal(a):
... Nezapomeňte na jasnou daň z příjmu minimálně 99,99 %. Bylo by dobré deklarovat ještě tisíc roční daň, nejlépe ve výši 150 %, další EU daně, ještě další, nejlépe do výše 200 %....

Emissary, zadržte!!! Taková smršť "nefalšované pravicové srandy", to už se fakt nedá vydržet...:-))))
07. 02. 2011 | 21:25

Rumcajs napsal(a):

Já nechápu postoj nemocnic. Odboráři tady zmateně pobékávají cosi o trhu tak proč jim ho nedat ochutnat ? Na co čekají nemocnice při náboru nových lékařů ? Vždyť v porovnání s ostatními postkomunistickými zeměmi se ty naše bílý vrány mají velice dobře. Proč se nepřipravily legislativní a organizační podmínky pro nábor lékařů z těchto zemí ? Na co se čeká ?

Svažte Kubekovi uzlík a pošlete ho do Bavor !
07. 02. 2011 | 21:25

skura napsal(a):

Dočekal:

"a že to šlo ven i s mozkem"

V tomto případě se obávám, že mozkoblití proběhlo už velmi dávno. Zbývá jen žaludek..
07. 02. 2011 | 21:25

Hurá napsal(a):

Perfektní komentář ! Tímto se pod něj podepisuji a držím lékařům i sestrám, kromě Juráskové, všechny palce.
07. 02. 2011 | 21:26

Rumcajs napsal(a):

Otázkář:

Vsadíš se že ne ?
07. 02. 2011 | 21:26

Béda napsal(a):

Dočekal,

hovnovi se zjevně nelíbí, že lékaři procitli z nevolnictví a uvědomili si, že žijí v tržním systému. Hoven má raději, když zaměstnanec drží hubu a krok a nechá na sobě dříví štípat.
07. 02. 2011 | 21:26

richrich napsal(a):

Vážený pane Profesore,
výstižně jste to napsal a nelze než s Vámi souhlasit. Tady totiž už nejde jen o lékaře, ale o (promiňte mi ten výraz) vyšší mravní princip.
Pro ty, kteří si pod tím nic nepředstaví, jen životní zkušenost: Každý si k Vám dovolí pouze tolik, co Vy sám mu dovolíte. Lidé, co chcete dovolit politikům?
07. 02. 2011 | 21:27

Otázkář napsal(a):

Hurá

myslím, že není žádným tajemstvím, že za účinkování Juráskové ministerstvo řídil Šnajdr.
07. 02. 2011 | 21:27

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Hořejší, když to zrekapituluji, tak k získání Vašeho obdivu stačí:
- podat výpověď
- v rozporu se zdravým rozumem si neshánět další místo
- najmout si marketingovou firmu na kampaň s cílem vrátit se na stejné místo, ale za vyšší plat. V rámci této kampaně bezostyšně lhát.
- požadavek vyššího platu nepodložit nějakou další přidanou hodnotou své práce, jak by musel činit pracovník jakékoli profese v ČR, ale vydírat zřizovatele nemocnic - stát, kraje - například poukazováním na cenu práce v Německu a vyjímečnost svého postavení = obdoba šlechty ve středověku.
- svůj boj za prachy vydávat za akci občanské společnosti, za snahu po nápravě naší společnosti, za podporu reformy, kterou svou akcí částečně mařím. Amen.
atd.
Jinak řečeno - stát se vyděračem.

Běžně navštěvujeme všeobecné a ambulantní lékaře, jejichž odměňování není na české poměry špatné. Když půjde do tuhého, tak skončíme v nemocnici, s vysokým podílem lékařů špatně placených a s malou praxí. Podporuji snahu nemocničních lékařů o vyšší ocenění v brzké době, ale ne cestou tohoto vydírání.
07. 02. 2011 | 21:29

Otázkář napsal(a):

Rumcajs

klidně se vsadím, ale nechci tě zruinovat, silně pochybuji, že máš žaludek uzpůsobený na přijímání ropy a plynu, ten z tebe naopak vychází a my se pak divíme čím to, že zdejší diskuse jsou tak zamořené ;)
07. 02. 2011 | 21:30

ZAM napsal(a):

Gerd:
"S čím však mám problém, je v tom, že lékaři při svých protestech zapomněli na ostatní zdravotníky pracující v nemocnicích. Třeba sestry" Lékaři hned zpočátku nabízeli, aby sestry se přidaly, ty však odmítly. Vy máte problém s vnímáním reality. Už zase. ☺
07. 02. 2011 | 21:31

vmk napsal(a):

Pořád řešíme sekundární problémy. Nedostatek financí ve všech oblastech není problém zdravotnictví, politiků, jednotlivých stran či systému. Dvacet let máme tak nezávislé soudy, že ještě žádného podvodníka nepotrestali, dvacet let se rozkrádají stamiliony, teď už i miliardy a my si zprávu o rozsudku přečteme, zanadáváme si, zvedne nám to adrenalin, ale tím to končí. Jak nedávno v TV konstatoval jeden americký odborník na korupci při pobytu u nás: " problém korupce rychle skončí, až vaši soudci konečně zavřou několik velkých ryb, zabaví jim majetek a dají tak najevo, že zlodějna není bez rizika...". Demonstrovat nemají jednotlivé profesní skupiny na náměstích a před sídlem vlády, ale před každým soudem, kde padne tak absurdní rozsudek, jako je desetiprocentní pokuta z padesátimilionového úplatku, přičemž podvodník si podle soudu může zbytek ponechat. Rozhodně tím nehájím naše politiky, ale každý stát může být jen tak zkorumpovaný jak má zkorumpované soudce a policii.
07. 02. 2011 | 21:32

Rumcajs napsal(a):

richrich:

Vypnout někomu dýchací přístroj a říci že ho zapnu až když zaplatí, tomu říkáš vyšší mravní princip ?

A ty jsi co ? Co to máš za deviaci ?
07. 02. 2011 | 21:33

Emissary napsal(a):

Platane,

mě nic nepřekvapuje, výhradně se řídím svým rozumem. Hvížďala je jednou takový, jednou makový, stejně jako jiní i já. Momentálně nechci podporovat lékaře, protože jsou k řešení mnohem důležitější věci. Co takový státní lékař? Má svoje jisté a ne malé. Připouštím, že soudci a státní zástupci jsou na tom lépe díky mrzkým zákonům. Ale představte si soudce, že během přelíčení souloží zapisovatelku. :)

Ale vypočítal bych geometrickou řadu hůř existujících, mnohem hůř. Ha, pan Stejskal asi bude také mezi nimi, i když pracuje mnohdy déle a zpříjemnění služby souložit se asi tak lehce nenaskytne. Ty vole, soulož za statní peníze, to je také dobré terno a kapsy hluboké v bílém plášti ještě lepší. Teď se asi bude bouřit Tužka. :)

Uctivost.
07. 02. 2011 | 21:34

AC napsal(a):

richrich

Napsal jste to velice výstižně:

"Každý si k Vám dovolí pouze tolik, co Vy sám mu dovolíte. Lidé, co chcete dovolit politikům?"
07. 02. 2011 | 21:34

Béda napsal(a):

Petr z Tábora,

mohl byste vyjmenovat seznam srovnatelných profesí, které si myslíte, že mají být placeny lépe nežli lékaři, porovnat jak jsou placeny a zdůvodnit proč má být proporce právě taková?

Doporučuji začít srovnáním lékařů s politiky, úředníky, vojáky, soudci, bankovními a pojišťováckými (včetně zdravotních pojišťoven) profesemi. Očekával bych porovnání odměny za standardních 180 hodin práce s ohledem na dosaženou a udržovanou kvalifikaci a odpovědnost.
07. 02. 2011 | 21:36

Al Jouda napsal(a):

Pane profesore, nemohu s Vámi souhlasit. Doktoři sice mají právo dát výpověď z pracovního poměru, ale zcela určitě ne organizovaně, hromadně a všichni ke stejnému datu a s veřejně deklarovaným cílem ! Přečtěte si skutkovou podstatu trestného činu SABOTÁŽE a mělo by Vám být jasno. Až začnou po 1.3.2011 umírat novorozenci a těžce nemocní lidé z důvodu nedostatečné nebo opožděné lékařské péče, tak se snad rozsvítí i v hlavách státních zástupců a začne velké trestní stíhání.
07. 02. 2011 | 21:36

ZAM napsal(a):

Petr z Tábora:
"Podporuji snahu nemocničních lékařů o vyšší ocenění v brzké době, ale ne cestou tohoto vydírání."
Ona je nějaká jiná? Poraďte, mudrci.
07. 02. 2011 | 21:37

Rumcajs napsal(a):

otázkář:

No nevím co žereš ty (Nejspíš vtipnou kaši), ale mě ty potraviny někdo vozí a zpracovává. A k tomu potřebuješ ropu i plyn. Bez toho se nažereš,tak leda blbejch keců, který tady levouni trousej v hojném, počtu.
07. 02. 2011 | 21:38

Hurá napsal(a):

Ivan Hochmann opět mimo mísu. Zřejmě se musel vyzvracet po požití nadměrného množství alkoholu. Chudák, ani ve chlívech pro telata nybyl...
07. 02. 2011 | 21:38

Maximus napsal(a):

Pokud by se na zvýšení platů lékařů a sester sehnaly peníze z vnitřních rezerv zdravotnictví, tak ať mají lékaři třeba požadovaných 71 tis.Kč měsíčně bez přesčasů, pokud by to měl sanovat stát a ten neskutečný nepořádek ve zdravotnoictví by měl pořád pokračovat, tak ať lékaři nedostanou ani korunu. Říkejme si do očí pravdu a nemlžme a neplkejme tady včetně pana Hořejšího. Za stávajícího stavu rozdělování a toku peněz v ekonomice ČR na zvýšení platů lékařů ve zdravotnictví peníze prostě nejsou. To snad může pochopit i pepek Vyskoč CSc! Kontrolní otázka pro pana Hořejšího, když máte doma napnutý rozpočet, přidáte dětem kapesné a sobě zvýšíte apanáž? Ne, buď si zvýšíte příjmy, což vždy nejde, nebo si uděláte pořádek ve vlastních financích!
07. 02. 2011 | 21:38

vaclavhorejsi napsal(a):

Gerd:

Samozrejme, ze u nas asi tak polovina doktoru je "za vodou" (zubari, "obvodaci", majitele a zamestnanci nekterych soukromych zarizeni, primari...).
Ti se ale samozrejme te akce neucastni, nechteji pridavat ke svym uz tak vysokym platum, ze kterych by jiste mohli davat i na charitu (znam radu takovych, kteri to delaji - nevim, proc o tom pochybujete)

Tady ale jde o tech cca 10 tis. nemocnicnich lekaru, kteri jsou opravdu chronicky vyrazne podhodnoceni.
Jiste by byvalo bylo dobre, kdyby se toho ucastnily i sestry, ale jak jste videl, jedna z jejich organizaci (vedena Juraskovou) se proti tomu dokonce aktivne postavila.

..
07. 02. 2011 | 21:38

Otázkář napsal(a):

Aj jouda

Vy jste vážně jouda

"Až začnou po 1.3.2011 umírat novorozenci a těžce nemocní lidé z důvodu nedostatečné nebo opožděné lékařské péče, tak se snad rozsvítí i v hlavách státních zástupců a začne velké trestní stíhání. "

V to rozsvícení také doufám, ale také doufám, že to velké trestní stíhání bude zaměřeno správným směrem tedy na vládu, potažmo všechny, kteří se podílejí na systematickém rozkrádání českého zdravotnictví.
07. 02. 2011 | 21:40

Béda napsal(a):

Rumcajs,

co to zase plácaj, loupežníku? Systém platby anebo nic (Kaisers Permanente) chce zavést po Julínkovi zejména tandem Heger - Šnajdr. Nikoliv lékaři.
07. 02. 2011 | 21:40

vaclavhorejsi napsal(a):

Maximus:

Zcela souhlasim, ze v systemu je na to zvyseni vice nez dost - a LOK a LK to neustale rikaji a dozaduji se, aby se hospodarilo racionalneji.
Prectete si prosim tu pravicovou citaci z HN na konci meho clanku. 100% souhlasim!!!

..
07. 02. 2011 | 21:41

eva napsal(a):

Pacienti se alespoň jednou otevřeně projevili, jak mají své lékaře rádi. Stačí číst diskuze na Seznamu .
Doufám, že doktoři, kteří se jim více méně věnují jako svým vlastním, si to budou pamatovat a příště vůči pacientům budou rezervovanější.
Není problém, aby jim to vrátili " vhodnou" farmakoterapií. A pacienti se budou moci po svých výlevech zášti, závisti a hnusu jít klouzat.
V Čechách je to pořád stejné. Stejná nenávist ke vzdělaným, lépe řečeno vzdělanějším, než jsou ti hloupí a líní.
07. 02. 2011 | 21:42

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, tohle, Děkujeme, odcházíme,...to je ale sága, exsága,...každý si chce udělat nějaké to pokračování podle vlastního scénáře, těch "dotáček", a první velké finále nás teprve čeká prvního března. Doufám, že "saniťáci" nebudou stávkovat, dovezou pacienty a sestry toho snad už od doktorů dost "odkoukaly", a dají nějakou tu hadičku do nosu a pusy, snad česká populace přežije kritické období. Takže nás čekají ještě mnohé díly a mnohá pokračování, a hlavní hrdinové,..překvapí, nebo nepřekvapí. Tužka, já svůj život neprožívám tak vážně, stejně z něj nevyváznu živá.
07. 02. 2011 | 21:42

Otázkář napsal(a):

Rumcajs

opět jsi nic nepochopil, co už s tebou, snad jedině sbohem a šáteček :) měj se
07. 02. 2011 | 21:43

ZAM napsal(a):

Maximus:
"Za stávajícího stavu rozdělování a toku peněz v ekonomice ČR na zvýšení platů lékařů ve zdravotnictví peníze prostě nejsou." Ano, když např. v Ústí nakoupí techniku předraženou o desítky miliónů oproti průměru, potom opravdu peníze pro lékaře nejsou. Proto je v zájmu lékařů bojovat proti korupci ve zdravotnictví. Jedna paní doktorka v Ústí to udělala a předražený nákup kritizovala. Už tam nepracuje.
07. 02. 2011 | 21:44

Karel Mueller napsal(a):

Rumcajs:

Víte, co platí dnes nemusí platit zítra. Západ sice možná ustupuje od dotací, ale zároveň se doslova horečně snaží získat půdu v třetím světě, než tam nastoupí Čína a Indie.
Být závislý na světovém trhu s potravinamu je šílenství. Kdo by tento trh ovládl, ten mává světem víc, než současní vlastníci nafty. A když už jste tu naftu uvedl, tak se podívjte, jak za dvacet let její cena vyeskalovala. Umíte si to představit s potravinami? Vůbec to není vyloučeno.
07. 02. 2011 | 21:44

Béda napsal(a):

Maximus,

Ve zdravotnictví se protočí cca 280 mld. Kč ročně. Odhaduje se, že cca 20% = 56 mld. Kč ročně zmizí na margo outsorcovaných služeb a "veřejně" neveřejných nákupů v černých dírách kapes farmako, manažersko-politické lobby.

Takže peněz je až až. Za ty prachy při jejich efektiovním využití můžou mít lékaři a sestry skvělé platy a my vynikající zdravotnictví.
07. 02. 2011 | 21:45

Maximus napsal(a):

vaclavhorejsi, díky za reakci, ta invektiva nebyla namířena na Vás!
Napsal jsem to poněkud neobratně. Ve zdravotnictví je financí dost, jen je třeba v systému udělat pořádek.
Pěkný večer!
07. 02. 2011 | 21:46

Otázkář napsal(a):

Béda

nutno podotknout, že to vše při zachování 7% podílu na HDP
07. 02. 2011 | 21:46

Evžena napsal(a):

Výzva, Děkujeme, odcházíme už je na tolik zpolitizovaná, že lze říci asi toto: Nikdo nevyhrál, zas jsme jenom prohráli.

Mezi poslanci je poměrně dost lékařů, proč se tou příšernou situací ve zdravotnictví nezabývali, bez ohledu na stranickou příslušnost, už dávno jako "stav"?
Protože, by nesbírali body pro strany, za které byli zvoleni.
Pacienti, vás budeme potřebovat až u dalších voleb.
07. 02. 2011 | 21:48

viktor napsal(a):

Podporuji lékaře z nemocnic. Pamatuji se, jak můj bývalý švagr, takto ortoped od Sv. Anny v Brně, měl ambulanci. Přišel jsem tam kvůli problémům se zády. Nemocniční chodba, snad sto lidí, od kojenců po starce a stařeny na nemocnicničních vozících či pojízdných lůžkách. Vyšla sestra a na mě dobrý den pane /titul/, pojďte dál. Jak já jsem se styděl, vždyť jsem přišel poslední. V ordinaci švagr, vyšetřoval mladé děvče, prý počkej, mně povídá. Choval se k té dívce velice hezky, líbilo se mně, jak s ní mluví, jako normální člověk, ale to bylo o něm známo, že se chová k pacientům slušně /nebylo a dosud to u lékařů není obvyklé/. Nedovedl jsem si představit, že se takto bude chovat ke všem lidem, kteří čekali na vyšetření. Tuto ambulanci měl v nemocnici dvakrát do týdne, jinak byl na oddělen nebo operoval. Řekl mně, že si občas, tak jednou dvakrát do týdne zajde po práci v sídlišti, kde bydlel /nevím, zda tam bydlí dosud/ do typické sídlištní hospody, tam si dá tři-pět piv, mluví sprostě kua, p..a atd. a tak se nejlíp odreaguje. Jednou jsem ho zažil, jak brečel, dospělej chlap. Ptám se, co se stalo. Prej umřela jedna holka, asi čtrnáct let, co ji měl na oddělení. Umřela na rakovinu, její smrt neměla s jeho ortopedií co společného. Myslel jsem si do té doby, že to tak lékaři neprožívají. Tak tuhle práci bych nikdy nechtěl dělat. A pracujou za hodně málo peněz, s ohledem na svou odbornost i odpovědnost. Proto jim držím palce. Lékař by měl brát plat násobně např. zedníkům, opravářům praček, taxikářům a podobně. Howgh.
07. 02. 2011 | 21:51

sasa napsal(a):

vaclavhorejsi: souhlasim, nemocnicni lekari nejsou nasi otroci, kdyz lepe placeny soukromnik nevi, posle pacienta do nemocnice, kde se o nej stara chronicky unaveny, hur placeny nemocnicni lekar, sekundar. Chci zachovat nase zdravotnictvi na soucasne urovni a chci, aby nemocnicni lekari a ostatni zdravotnicky personal dostali pridano. proto navrhuji k dvema Hegerovym miliardam pridat dalsi, zvysenim zdravotnickeho pojisteni o pul procenta, coz by mohlo cinit az 7 miliard rocne
07. 02. 2011 | 21:54

almost glossed™ napsal(a):

Když Pepa Řepa zveřejňoval svůj "kodex", který tak zaujal cenzora, bylo jasné, že kromě vykřičení své diskusní nedostatečnosti šlo také o vytvoření "klacku" na diskutéry, kteří mají co říci a diskutovat UMÍ.

Něco jako provokace ODS, která před časem v parlamentu šaškovala s hlukoměrem, aby měla klacek na opozici rozzlobenou tím, že se má na území ČR instalovat základna amerického vojska a že nemá šanci se k tomu vyjádřit.

Bohužel se ukazuje, že zloba a zlovolnost obsažené v Řepově příspěvku zaklíčily a mají své obdivovatele, kteří je šíří dále. Pod spoustou blogů a věcných příspěvků se nyní objevuje odvolávka na "kodex" jako na zjevenou pravdu zhruba ve smyslu, ve kterém ho prezentuje Kral 07. 02. 2011 | 19:26.

Tedy výsměšně, se snahou odradit, ponížit, dát najevo, že je bloger / diskutér označkován a předem diagnostikován.

Je zřejmé proč cenzor tolik stál o jeho zveřejnění a proč je speciálně propagován na úvodní stránce blogů.
07. 02. 2011 | 21:55

L. Machala napsal(a):

Díky!
07. 02. 2011 | 21:55

Otázkář napsal(a):

almost glossed™

nesmíte si to tak brát, mě je nějaký rádoby kodex ukradený, nad některými body jsem se pobavil, protože jsou pravdivé a ostatní házím za hlavu. Pokud chci něco sdělit tak mě přece nějaký kodex nemůže odradit i kdyby mi někdo napsal, že naplňuje všech 25 bodů :) chce to větší nadhled
07. 02. 2011 | 21:58

Arnie napsal(a):

Výborný blog.
Následná debata ukazuje výsledky mediální masáže a programového vyvolávání nenávisti vůči doktorům.
Značná část názorů v komentáříh je dána totální neznalostí problému.
V tomto ohledu je asi škoda, že doktoři neučinili víc pro informovanost lidí.
07. 02. 2011 | 21:59

Rumcajs napsal(a):

Karel Mueller:

Jen těžko si představuji, jak argentýnský zemědělec si buduje umělé ostrovy a tenisová hřiště na vyhlídkové věži vysoké 150m.

Ale kdyby přeci jenom, pak Vám nabízím část pozemku kolem garáže. Pomůžete mi tahat pluh a budeme v balíku.
07. 02. 2011 | 22:03

Petr z Tábora napsal(a):

to Béda 21:36h:
V pozadí jsou problémy o kterých se zatím nemluví:
Není to tak, že za akcí D-O stojí také vlivné skupiny, které mají zájem na uzavření řady nemocnic pro akutní péči a tak je uvolnit pro privatizaci? Nezneužívá je tedy někdo, ač navenek podporuje jejich neústupnost? A nebavme se vůbec o politice.
Není to tak, že jakmile vláda podstatně ustoupí jedné profesní skupině, tak se obdobným způsobem začnou hlásit o vyšší platy desítky dalších profesí? Všichni budou moci dokumentovat horší vývoj jejich mezd v posledních letech než byl u nemocničních lékařů.
Zažil jste někdy u firmy ve které jste pracoval, že by se skokově navyšovaly mzdy jedné profesi? I odbory na něčem takovém nemívají zájem.
Dobrou noc.
07. 02. 2011 | 22:03

Rumcajs napsal(a):

Otázkář:

Když ty jsi složitější jak simplexová tabulka, tak se nediv.
07. 02. 2011 | 22:05

Midori napsal(a):

Vzdávám díky, pane autore.
07. 02. 2011 | 22:13

badatel napsal(a):

Vážení,
pokud tento národ volil pravicovou cestu, musí lékaře jednoznačně podpořit.
Chovají se tržně a stejně jako pan domácí si bere jako rukojmí chudáka nájemníka,
který neschopen zaplatit nájem zemře zimou na ulici mrazem, stejně tak pacient zemře, pokud nebude schopen zaplatit ošetření, jak nám ukazuje nová telenovela Tisíc a jedna noc, kde zoufalá matka shání 150 tis. USD na operaci svého syna.
Tady diskutující typu Rumcajse,Ivana H. a řada dalších, tvrdošíjně obhajujících kapitalismus, však najednou od svých pravicových liberálních názorů couvají a dostávají se do sporu se svými názory, které v dřívějších komentářích tak halasně vytrubují.
Pánové to co se tady děje je důkaz sporem, že socialismus je pořád validní teorií pro spravedlivější uspořádání budoucnosti lidstva, že ano.
Pane Profesore Hořejší, hluboký obdiv za Vaše články a neutuchujací boj za PRAVDU.
Jste pravým synem Masarykova národa.Na takové občany by byl náš první prezident hrdý.
07. 02. 2011 | 22:13

mb napsal(a):

hoven se ptal do jakých kanálů (hoven (psal)) jsme klesli ...

to je Klausův kanál Klausova hoven (psal)

nerozlišení čistých a špinavých peněz ...

pohrdání morálkou ...

tolerance mafiánského kapitalismu ...

do takových hoven (psal) jsme klesli ...

njn .... ale nezoufej hoven .... může být i hůře ... (a bude)
07. 02. 2011 | 22:15

Otázkář napsal(a):

Rumcajs

super, palec nahoru :)
07. 02. 2011 | 22:15

hoven napsal(a):

podle mě ty doktoři do te profese nepatří a měli by se věnovat něčemu jinýmu. měli si vybrat jinej obor, pokud jim jde jenom o peníze. já si myslim, že lekařství je více poslání něž vydělávání peněz. smozřejmě, že si spousta lidí z toho udělá kšeft, třeba podnikatel ve zdravotniství rath, která vlastní polikliniku a jako předseda lekařske komory se nechal uplácet od farmaceutických firem za to, že jim otiskne reklamu v tom jejich čapospise. ale levice, odbory a lekařská komora a vlastně všichni lidi, kteří tuhle neskutečnou prasárnu podporují, by si měli uvědomit, že na světě jsou i jiné hodnoty než jenom peníze a sobectví . třeba lidské zdraví,lidský život, solidarita a pomoc bližnímu. měli by si třeba někdy něco přečíst o albertu schweitzerovi. a zamyslet se nad sebou. ta naprostá bezohlednost a orientace pouze na peníze je hlavní duvod, proč nikdy nebudu volit levici.
07. 02. 2011 | 22:20

Emissary napsal(a):

almost glossed™

já také zveřejním kodex, slibuji. Možná to bude trvat léta, ale zveřejním. Nic se mu nevyrovná, slibuji. :)

Zcela určitě vím, že bude obsahovat klíčové slovo: jehovista, slibuji. :)

P.S. A zcela určitě bude obsahvat bratra Václava, slibuji. :)
07. 02. 2011 | 22:23

hoven napsal(a):

mb,
já si spíš myslím, že je to výsledek toho mafianskeho socialismu, který tady zavedla čssd. zdroje jsou a dluhy se platit nemusí. těm lidem je uplně jedno, že se stát muže dostat do važných finančních problemů , které potom odnesou ti nejslabší, ale oni chtějí přidat a hned! to je taková ta neobolševická uřvanost, hulváctví a sobectví, které tady zavedla čssd.
07. 02. 2011 | 22:26

personalista napsal(a):

vaclavhorejsi napsal(a): Tady ale jde o tech cca 10 tis. nemocnicnich lekaru, kteri jsou opravdu chronicky vyrazne podhodnoceni.

Jestli rozumím dobře tržním principům, tak těch 10 tis. nemocničních lékařů je to nejhorší, co u nás mezi lékaři existuje.
07. 02. 2011 | 22:27

Karel Mueller napsal(a):

hoven:

Víte, před časem jsem Vám napsal, že jste dítě. Nemyslel jsem to nijak nenávistně.

Posledním příspěvkem jste mě nepřesvědčil o tom, že jsem se mýlil.
07. 02. 2011 | 22:27

S U C H E C napsal(a):

Z Hovena se stal socialista a korporativista. Pějte chóry nebeské. Najednou volá po solidaritě a lidských hodnotách.

Teda čekám, kdy zase hlásat revoluci.

P.S. Ten Schweitzer musí v hrobě rotovat jak ventilace u vysoké pece.
07. 02. 2011 | 22:29

Milan napsal(a):

V normálním světě jsou mzdové náklady lékařů cca 70% nákladů, kdežto v naší kleptokracii je to asi polovina (pro sektu uctívačů velikého vůdce je to asi 35%). Kde udělali modří soudruzi chybu?
07. 02. 2011 | 22:31

mb napsal(a):

hoven pravicový ideolog bude hlásat toto: na světě jsou i jiné hodnoty než jenom peníze a sobectví . třeba lidské zdraví,lidský život, solidarita a pomoc bližnímu.

TO JE DOKONALÁ BOMBA ...

JSEM RÁD ŽE V PŘÍŠTÍCH VOLBÁCH BUDETE VOLIT KOMUNISTY, ČSSD , COKOLI LEVICOVÉHO ... VIZ HESLO: LIDSKOST PROTI SOBECTVÍ ...

je velkou ironií a zásluhou lékařů že demaskovali pravicové ideology ...

kteří s ničím jiný než trhem a sobectvím NEPOČÍTAJÍ !!!!!

Tito roní krokodýlí slzy a HLEDAJÍ HODNOTY JAKO JE:

lidské zdraví, lidský život, SOLIDARITA !!!!! sic. !!!! a pomoc bližnímu .... geniální ...

HOMO ČESKÝ PRAVIČÁK TO MÁ ROZDĚLENO TAKTO: já sám budu sobecký , budu vyznávat hodnoty sobectví a všivého bezohledného egoismu a individualismu ALE BĚDA ... KDYŽ SE DOSTANU DO MALÉRU .... A MÉ OKOLÍ SE ZAČNE CHOVAT TAKY TAK ....

jedná se o jednorozměrný proces : já se můžu chovat sobecky, hnusně a bezohledně ....

ALE BĚDA KDYŽ SE MÉ OKOLÍ / SPOLEČNOST ... bude chovat taky tak ....

SOCIALIZACE NÁKLADŮ A PRIVATIZACE ZISKŮ ...

to je mantra typického českého klausistního (pseudo)pravičáka ...

no jo no hoši ... dostali jste vlastní dávky ... jen houšť ----

hoven kecy o poslání si nechte od cesty ...

chtěl byste dělat učitele když neuživíte rodinu ???

nechtěl ... tak vidíte .... tak si hloupé kecy o poslání nechte od cesty ..... njn ....

pravičáci se uchylují k levicovým hodnotám ... ted by ještě měly začít pršet žáby ....
07. 02. 2011 | 22:31

filip II. napsal(a):

K diskutované problematice odcházejících lékařů už toho bylo napsáno víc než dost. Ale větší stupidnost než nám tady předložili "liberál" a Ivan Hochmann jsem dosud nezaznamenal. Ti dokonce fantazírují o tom, že akce odcházejících lékařů vznikla na popud ČSSD.Když už chtěji politikařit nedomysleli, že většina mladých lékařů se přiklání spíše k pravici. Důvody k odchodu lékařů hledejte jinde, chytráci.
A ještě něco k diskuzi Nekopejte do hovna!
07. 02. 2011 | 22:33

AC napsal(a):

mb

:-))
07. 02. 2011 | 22:35

S U C H E C napsal(a):

MB:
Sorry, ale koukám, že jste taky překvapen :)))

Rumcajs je už taky načnutý. Ještě chvíli a taky začne šermovat solidaritou a odpovědností ke společnosti.
07. 02. 2011 | 22:36

Dočekal napsal(a):

almost glossed™:

Ale fuj! Cenzor! Takový termín mne vrací před rok 1989!

Já jsem raději pro označení "Strážce čistoty těchto diskusí." Mimo jiné i proto, že pan Libor Stejskal se tady v mém případě projevil jako vyloženě spravedlivý a nestranný sudí. Přesvědčil jsem se o tom mimo jiné tak, že pan Stejskal ponechal v diskusi téměř všechny příspěvky nicku blue jay. Ten jediný, který pan Stejskal máznul, bohužel obsahoval dvě slůvka, která neodpovídala Kodexu diskutujících. Osobní napadání a vyložené urážky kupodivu znění Kodexu neodporovaly.

Takže pro příště bych přece jen doporučil používat nový a výstižnější termín "Strážce čistoty těchto diskusí." Děkuju.
07. 02. 2011 | 22:36

hoven napsal(a):

mb,
proč bych měl volit levici, která podporuje sobectví a povyšuje mamon nad lidské zdraví a život??? čssd to dokazuje tím, že podporuje vyděračskou akci doktoru a komunisti si přece lidskeho života nevažili nikdy.
07. 02. 2011 | 22:36

Občan napsal(a):

Jen pro ilustraci článek z Aktualne.cz:
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=690351&sym-ok=9839#anketa-9839

Jak jsou na tom DOOPRAVDY čeští lékaři ve srovnání se zahraničím.
Jen si tak kladu otázku, jak je na tom s kompetentností dr. Heger, momentální ministr zdravotnictví (pokud není jen loutkou podomního bakaláře).
07. 02. 2011 | 22:39

hoven napsal(a):

mb,
volím pravici, protože jsem křestan a myslím si, že silnější by měli pomáhat slabším. voliči levice si myslí, že všichni musí pomáhat jim. ale to není solidarita. pro mě je levice synonymem sobectví a nenažranosti.
07. 02. 2011 | 22:40

Manka napsal(a):

Bessy........K vašemu příspěvku:Je to asi 2-3 roky,kdy stávkovali lékaři v Karlových Varech..právě pro z rozkrádání prostředků,ustanovenou Akciovkou.Nakupovala vše za ty nejvyšší ceny a rozdíl si cpali do kapes!!!Je to taky někde v archivu.
07. 02. 2011 | 22:40

mb napsal(a):

hoven to neokecáte ...na světě jsou i jiné hodnoty než jenom peníze a sobectví . třeba lidské zdraví,lidský život, solidarita a pomoc bližnímu. měli by si třeba někdy něco přečíst o albertu schweitzerovi.

mam dojem že albert schweitzer by vás utloukl berlou ale je to jen můj pocit ...

( musíte si vybrat jaké hodnoty chcete hájit ... viz. suchec 22 29 )

buď anebo ... no nic ...

/ ale potěší to pseudopravicový ideolog v intelentuálních/hodnotových koncích ... malá radost, taky radost .... njn /
07. 02. 2011 | 22:41

Občan napsal(a):

Hovne,
když už se tu tak potácíte po Aktualne.cz, přečtěte si ten článek. Sice nepředpokládám, že Vám to otevře oči, ale naděje vždy umírá poslední...
07. 02. 2011 | 22:41

vasja napsal(a):

Proto je v zájmu lékařů bojovat proti korupci ve zdravotnictví. Jedna paní doktorka v Ústí to udělala a předražený nákup kritizovala. Už tam nepracuje.
ZAM napsal.
-------------------
Oni lékaři nemají odbory?
Co na to dr. Engel?
07. 02. 2011 | 22:41

ZdeněkJ. napsal(a):

Rumcajs
"Chci být zákazníkem a né rukojmím odborářských bossů."
Opravdu? Tak proč jste tady před časem tak srdceryvně naříkal, že jste musel v soukromém rehabilitačním zařízení zaplatit 3000,-Kč za 15 minut léčby na jakémsi přístroji. Tam jste přece byl zákazník.
07. 02. 2011 | 22:41

Otázkář napsal(a):

hoven

kolik ti je, máš aspoň občanku? a nemyslím tu co jsi čorknul staršímu bráchovi, aby tě pustili na diskotéku ;)
07. 02. 2011 | 22:42

mb napsal(a):

hoven ... pokud jste vnitřně levicový ... pomoc slabšímu ... nemusíte se za to stydět ... je to snad i mravné .... zdravím...

/ trh bez přívlastků, sobectví, bezohlednost ... válcování slabších a ne pomoci jim ( viz. afirmativní akce) ... to je pravice /
07. 02. 2011 | 22:45

vasja napsal(a):

mb.
Ty vaše ohromný mezery mezi řádkama............
Mazejte na psychinu, ať to zvládnete do konce února.
Pak vás bude léčit zvěrolékař:))
07. 02. 2011 | 22:47

almost glossed™ napsal(a):

Otázkář: Vás a mně to neodradí, pak je ale řada lidí, kteří jsou na vážkách a nejsou si zcela jisti, jestli a jak se ozvat. Ti zaváhají předem nebo po špatné zkušenosti, že je někdo ze zdejších hulvátů tím klackem mlátil po hlavě. Příště si řeknou, že jim to za to nestojí. Není legrace jako legrace a není nadhled jako nadhled...
07. 02. 2011 | 22:48

hoven napsal(a):

mb,
nemusím nic okecávat. proč bych vás o něčem přesvědčoval?? já už si vybral dávno a na mých názorech nic neměním. vybral jsem si pravici, protož je slušnější, sociálnější a citlivější než ulhaní a zlodějští neobolševici. tenhle nazor mám léta letoucí. akce odcházíme děkujeme, to jenom potvrdila, nic víc.
07. 02. 2011 | 22:51

almost glossed™ napsal(a):

Dočekal: Také sleduji, co vše blue jayovi poslední dobou prochází.

Emissary: Vy jste dnes v nějaké rozverné náladě. Jen nerozumím, co jste chtěl sdělit.
07. 02. 2011 | 22:52

hoven napsal(a):

mb,
ne to, co píšete není pravice, to akorát máte ve své hlavě. a za to já nemůžu. to je váš problém. nerozhoduju se pro pravici na zakladě vašich bludných představ, ale na zakladě skutečnosti.
07. 02. 2011 | 22:53

Dočekal napsal(a):

Právě před chvílí jsem si poslechl na ČT 24 bláboly Bc. Marka Šnajdra. A musím s lítostí konstatovat, že tento pán je už definitivně v (_!_).

Kde že jsou ty časy, kdy tento pán měl plná ústa odsudků nemocničních lékařů! Teď, když konečně vidí, kam až to on a další hlasatelé té pravé pravicové pravdy dovedli, si začíná hledat zadní vrátka.
Že ten pověstný Černý Petr zůstane v rukou ministra zdravotnictví MUDr. Leoše Hegera, je už nad slunce jasnější. Ale to je jen jeho věc. Jak už jsem tady napsal několikrát - líto mi ho není ani trochu.
Tahle ve skutečnosti asociální vláda se konečně ukázala v tom pravém světle. Jedinou záhadou je mi absence Petra Nečase, takto předsedy této vlády.
Nevím, co za tím je, ale troufám si odhadnout, že pan Nečas právě teď řeší velké dilema. On totiž kdysi prohlásil, že se na té funkci buď udělá, nebo oddělá. Že by nakonec přece jen vyhrála třetí varianta, která hovoří něco o podělání se? Tak tomu po těch jeho nedávno pronesených silných slovech jednoduše odmítám věřit.
07. 02. 2011 | 22:53

Otázkář napsal(a):

almost glossed™

to si nemyslím, jak se říká kdo chce psa bíti hůl si vždycky najde. Kdyby nebyl kodex najde se něco jiného a myslím, že kromě nás to neodradí ani ostatní, takový vlk, Tenco, Dočekal, yara ze země krys a další to mají dostatečně srovnané než, aby se zabývali nějakým kodexem. Je to spíš pro pobavení, já jsem některé jeho body v nějakém komentáři použil :)
07. 02. 2011 | 22:53

Rumcajs napsal(a):

Zdenek.J

Podstatou je konkurence. Pokud není,nepomůže ani soukromá ordinace. Zvláště pak, když pan doktor byl typickou ukázkou dnešního lékaře. Ze zajištěných pozic ve státním špitále vyrážel na steč do soukromých vod.
07. 02. 2011 | 22:54

jana napsal(a):

20 let si přilepšují politici, manažéři, zaměstnanci bank atd. berou velké peníze, bez ohledu na výsledky. Lékaři by se nedočkali nikdy. Jejich akce přispěla mnohem víc než celé ministerstvo k odhalení poměrů ve zdravotnictví a k reformním návrhům.
Ministr každou chvíli víc mate. Na tiskovce se pletl, lékař dostane o 9 tisíc víc, řekl, ale vedle stojící úředník(?) mu napověděl: o 8, ministr to zopakoval. Vedle stáli kmotři Šnajdr aj., hlídali.
Prezident: vyděrači. Ale vždyť rozumně uplatňují komparativní výhody? To by mělo ekonomy těšit, že se lidé konečně řídí jejich mantrami.
Ano, dr. Engel, jeho zástupce a dr.Kubek, jakož další účastníci akce zaslouží obdiv a uznání. Pustili se do boje s bezohlednými cyniky, kryjícími zlodějny, korupci, rozvrat zdravotnictví.
Smutný pohled na média. Naoko objektivní, ale jejich skutečné zadání čím dál víc, nejen v této věci, prosakuje navenek.
07. 02. 2011 | 22:54

Sláma napsal(a):

To Gerd:
Napsal jste: "V zahraničí je dobrým zvykem, že skvěle placení lékaři udělají něco i pro charitu a odjedou za minimální peníz léčit na 1-2 roky do nějaké chudé země. To se však v ČR nestalo, cleý protest by vypadal hned jinak, kdyby v duchu Hippokratovy přísahy značná část lékařů najednou projevila touhu pomáhat na Haiti nebo v Africe. "
Předně, nevím čemu říkáte skvěle placení lékaři. Za normální pracovní úvazek 40 hodin týdně má začínající lékař 17950 tarifní plat + cca 1 tis. osobní hodnocení, s desetiletou praxí 20950 tarifní plat + 1-3 tis. OH, lékař s třicetiletou praxí 28350 + 1-3 tis. OH, vše samozřejmě je hrubý plat. To mu já skvěle placený neříkám. (Výši platů potvrzuje nezávislý průzkum redaktorů serveru Aktuálně.cz, uveřejněný dnes).
Za druhé, Vy nevíte, že naši lékaři jsou na Haiti i v Africe? V Africe je Česká nemocnice v Ugandě (Buikwe)(dne 5.2.2011 oslavila 4. výročí). Lékaři působí v řadě dalších zemí.
07. 02. 2011 | 22:54

Dalimír napsal(a):

Rume mi socky už připravujeme delegaci která pojede do Kremlu k Putinovy učit se jak takovým loupeživým oligarchům jako jsou zde v česku ZAKROUTIT KRKEM ! Raději se honem schovej do jeskyně ! Dal.
07. 02. 2011 | 22:56

Emissary napsal(a):

Hej, socialisté

Nechte laskavě hovena na pokoji. Suchec, to je bezdomovec myšlenek a virtuální opočlověk. A mb? Hm, takový lehce vypatlaný zelenomozek. Na co si tady hrajete, hošíci? Na svou chytrost? Pochybuji, že na to máte. Například Suchec neví, jak počítat lineární rovnice, na mb brzy spadnou solární panely. A Ootázkář, ten kolikrát ani neví, na co se ptá. Občan, ten si obvykle plete daně a prirodovedec nad tím kouří trávu. Taková vypatlaná partička.

Dobrou noc, kontejnery. :)
07. 02. 2011 | 23:01

almost glossed™ napsal(a):

Otázkář: Ano, některé body byly legrační a výstižné. Ale umně mezi ně zamíchal i docela drsnou ideologii. Takže se člověk chvíli směje a vzápětí si připadá trapně, že se směje i věcem jako jsou trvání na argumentech a snaha o neodvádění pozornosti od tématu, uvádění zdrojů (= kdo se snaží důsledně dokumentovat svá tvrzení, je "blb") atd.
07. 02. 2011 | 23:01

Sláma napsal(a):

Mému oblíbenému komiku Rumcajsovi:
Napsal jste: " Podstatou je konkurence". A to máte pravdu, to teď doktoři právě dělají. Využívají toho, že jsme součástí Evropské unie, kde platí volnost pohybu kapitálu, zboží i pracovní síly. Jdou tam, kde jejich práci lépe ocení. A to je je podstata Jednotného trhu. Doktoři nabízejí na tomto trhu svoji pracovní sílu, kterou prodají tomu, kdo je nejlépe ocení. Jako pravičák byste měl oslavovat, že doktoři konečně opustí zapáchající bažinu socialistických skansenů v českých státních nemocnicích a vydají se s kůží na trh.
Je na nás, voličích, zda-li chceme za málo peněz málo muziky a budou nám stačit místo doktorů sestry, nebo dokonce doktoři z Ukrajiny. V takovém případě doporučuji začít se studiem ukrajinštiny. Mám s ní svoji zkušenost a mohu Vás ubezpečit, že s ruštinou daleko nedojdete.
07. 02. 2011 | 23:02

Rumcajs napsal(a):

Sláma:

Já to vítám. Ale oni nikam nejdou a v tom je ten problém.
07. 02. 2011 | 23:05

mb napsal(a):

hoven pokud jste psal o neobolševicích, tak neobolševici jsou nejvíc v ods, oni ji přímo reprezentují ....

pravice je sociálnější ???

to asi neobhájíte / neuargumentujete .... njn ....

chtěl jste napsat asociálnější že ....
07. 02. 2011 | 23:05

S U C H E C napsal(a):

Vico, myslíš, že ten inteligentní komentář Komisárka přežije Stejskala , stejně jako Modrá sojka?

Ten už je fakt zralej na Honzáka a jeho ubytovnu. :-))))

Ale jestli tady Stejskal nechává hovnouse, bluejaye, ale i Ivánka ze Štatlu. Pak tím jen dokazuje, že neví, co je hrát rovinu.
07. 02. 2011 | 23:07

Dočekal napsal(a):

almost glossed™:

Nehledejte za tím žádnou záhadu. Ono je to totiž ve skutečnosti velice prosté.

Pokud se budete chtít s tímto pseudoproblémem seznámit blížeji, tak úplně stačí, když si zadáte do vyhledávání tento odkaz:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/alex-koenigsmark.php?itemid=11962

Potom se můžete už jen kochat tím, kam až dokáže dovést jistého člověka nenávist k jednomu velice spokojenému penzistovi.
Mimo jiné ale také k člověku, který bez jakéhokoliv nároku na honorář poskytl panu Stanislavu Blahovi k zveřejnění tyto autorské články:

http://www.outsidermedia.cz/Taky-si-zijete-nad-pomery-1.aspx
http://www.outsidermedia.cz/Pribeh-jednoho-podvodu-1.aspx
http://www.outsidermedia.cz/Jak-se-kalil-kapital-1.aspx
http://www.outsidermedia.cz/Polistopadovy-evergreen-zakaz-KSCM-1.aspx
http://www.outsidermedia.cz/Pribeh-postacke-brasny-1.aspx
http://www.outsidermedia.cz/Pribeh-policejni-1.aspx
http://www.outsidermedia.cz/Male-listopadove-zamysleni-1.aspx
http://www.outsidermedia.cz/V-zivote-je-vzdycky-neco-za-neco-1.aspx

Kdyby vás náhodou mátl ten nick Vendys, tak musím uvést, že já jsem se pod svými články v blogu Čtenářově tady na Aktuálně.cz podepisoval už před víc než třemi roky takto:
Václav Dočekal - Vendys.
07. 02. 2011 | 23:08

mb napsal(a):

dobrou noc ...
07. 02. 2011 | 23:09

S U C H E C napsal(a):

Vendys, kurňa, to nemáš zapotřebí. Nebo jo? :-) Znáš to přece s tím orlem a mouchami, ne?
07. 02. 2011 | 23:10

queribus napsal(a):

ad badatel:
a)Cítím se být spíše "centristou", ale mám pramálo důvodů k podpoře rebelujících lékařských odborářů. (Nehledě na to, že býti současně lékařem a odborářem je indikátor jisté formy nesvéprávnosti jedince, protože sdružování se v odborech má být záležitostí slabých a nejnížeplacených). Sotva lze čekat od pravicově zaměřených osob, že by fandily odborářům, když je zřejmé, že by titéž "stateční" zůstali sedět se staženými zadky, pokud by (nedejbože) ministroval jejich kolega, multimilionář a exemplární pokrytec MUDr.Rath. A to přesto, že představitelům ČSSD jsou nějaké státní finance úplně ukradené, jak prokázalo jejich osmileté vládnutí (citovat snad nemusím).
b)Je (konečně) skoro deregulováno a nezdá se, že by nějaký chudák nájemník zemřel na ulici mrazem. Pouze si někteří uvědomili, že bydlení je - stejně jako zdravotní péče - nákladná záležitost, a že v plném komfortu (na úrovni komunistických iluzí) nemůže být poskytnuto všem. Zdravotní pojištění v ČR chrání občany (zatím) před dopady této nákladností více než kde jinde, takže analogie s onou telenovelou je nepatřičná.
07. 02. 2011 | 23:11

Vico napsal(a):

Celkově mám z diskuze ohledně akce D-O dobrý pocit.

Přes usilovné snažení mnoha provládních šmoků se tentokrát lidé nenechali zcela zmanipulovat a až tolik nevolají po exemplárním kruhovém honu na vzbouřence v bílém plášti.

"Náš exodus, váš exitus" není zrovna nejšťastněji zvolené heslo, ale budiž odpuštěno.

Na vedlejším blogu připodobnil MUDr. Jan Hnízdil české zdravotnictví k Titaniku. Možná ještě lepší příměr by byl, že se spíše Titaniku zmocnila banda somálských pirátů a lékaři jsou řádnou posádkou, která se jim jen snaží vzdorovat.

Jestliže ti naši somálští banditi našli peníze pro ozvučení konferenčního sálu za 80 mega a jsou ochotni mimorozpočtově financovat politickou budoucnost exministra Drobila a kupovat za miliardy transportní letadla ze Španělska, nechť okamžitě vyvěsí bílou vlajku a stáhnou tu černou se zkříženými hnáty.

Nechť "třesoucí se prdel" vyplázne dvě miliardy a pak si odjede zalyžovat se svým poradcem pro lidská práva Jochem na černou sjezdovku ve Stupavě v moravských Chřibech.

Ty dvě miliardy za možnost reformy zdravotnictví není zas až tolik.
07. 02. 2011 | 23:12

almost glossed™ napsal(a):

Dočekal: Chápu. Zaznamenal jsem Váš spor. Tady ale není vhodný prostor pro řešení věcí odjinud. Nedokážu to posoudit. Když píšete k tématu blogu, bývá to zajímavé čtení.
07. 02. 2011 | 23:15

Manka napsal(a):

hoven + rumcajs......Vaše názory to je opravdu trest číst.A to na všech BLOGECH ,kde se vyskytujete.Plácáte tady,jako by Vám za zády napovídal Julínek,Cikrt nebo Šnajdr.Vyberte si dle své chuti!!...Prozraďte komu pomohly ony 30 -60 -90kč poplatky??Ta první 30kč - vstupenka k lékaři soukromému...do jeho kapsy! A dalších 30kč za položku na receptu /asi za podání léku z regálu/ ty šly do kapsy majitele lékárny!!!A tyto položky šly do miliard!! Ani koruna nešla třeba na plat magister!!Ano..zde jsou všechno soukromníci...a tak asi bude "dobré" vše zprivatizovat a dopadnout jako v USA.Ony platby 60kč v nemocnici byly údajně na stravné.Zase trochu pomýlené..pacient nastoupí a do operace nesmí jíst!Po operaci jsem nejedla další 2dny!!!A byla propuštěna 5den ráno!!!5x60´= 300kč za jedno jídlo!!!Fakt Interhotel!!! Byla jsem svědkem,že přivezli /soukromým autem/ pořezaného muže.Crčela z něj krev.A nebyl ošetřen,do chvíle dokud sestra nedostala zaplacený poplatek 9Okč.To běžel zaplatit ,člověk,co ho přivezl! A tady jsme u všech těch julínkovocikrtových poplatků.Nemáš prachy - vykrvácej!!!!!Toto je zkušenost již 2roky stará. A když jsem pak šla za MUDr. co tam sloužil pohotovost,tak byl překvapen,jak sestra jednala!!!!Jo,když někdo chce být vlezprdelka...na úkor zdraví!!!/myslím tím onu sestru/. To se ovšem netýče požadavků lékařů.S těmi plně sympatizuji.Jistě i oni si udělají ve svých řadách pořádek,aby se u nich nevyskytoval ožrala nebo feťák!!To samé by ovšem měla udělat i PS.
07. 02. 2011 | 23:18

almost glossed™ napsal(a):

Vico: "Jestliže ti naši somálští banditi našli peníze pro ozvučení konferenčního sálu za 80 mega"

Přidejte :-). Nebo je to částka za den? :-)

Jinak ale výstižný příměr.
07. 02. 2011 | 23:19

Dočekal napsal(a):

S U C H E C:

Pan Stejskal a "rovina?" Nenechte se vysmát!

Můj problém na serveru http://www.outsidermedia.cz/ začal tím, že jsem tam zveřejnil informace, které mi poslal můj kamarád ze Slovenska. Byly to informace o jisté vysoce postavené osobě, současném náměstkovi jednoho ministra této vlády.
Nikdy bych si nepomyslel, co zveřejnění těchto informací způsobí.
Ta obava, že se stejného přehmatu dopustím i tady, musela být opravdu velká.

Bližší najdete na odkazu, který jsem zveřejnil ve svém předchozím příspěvku. Pro jistotu to sem dávám znovu.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/alex-koenigsmark.php?itemid=11962

Nebojte se, stejnou chybu už opakovat nebudu. Takže veškerá snaha o to, dostat mne z těchto diskusí doslova za každou cenu, byla zbytečná.
07. 02. 2011 | 23:19

Viola napsal(a):

reforma zdravotnictví od roku 1989 jde hodně pomalu,

protože si nikdo nedokázal představit, že socialismem zaručenou bezplatnou lékařskou péči nahradí kapitalismus jako řemen. Na začátku si snad nikdo (kromě pár vyjímek) nedokázal představit, že bude muset k lékaři chodit s tisícikorunama po kapsách. Bylo zcela nepředstavitelné, že zmizí pravidlené zubní prohlídky u školních dětí. U zubních lékařů reforma zdárně pokročila, protože získat ordinaci je snažší, než nemocnici. Ale i soukromých nemocnic už máme poměrně hodně, zbývá ještě pár nemocnic pod řízemín ministerstva, krajů a měst a o to tu jde. Všichni nás společně balamutí. Lékařům jde o to získat hodně peněz na zřízení soukromých nemocnic z těch zbývajících. Je to jen divadlo. Všichni vidí, že systém zdravotních pojišťoven nebylo to pravé ořechové, teď to chtějí mít v rukou lékaři a tak by to asi mělo být v kapitalismu, protože nikde jinde nejsme.
07. 02. 2011 | 23:21

Kanalnik napsal(a):

viktor: dekuji za pekny prispevek
07. 02. 2011 | 23:23

hoven napsal(a):

manka,
poplatky přece nejsou žadná reforma. reformu měl julínek připravenou, ale samozřejmě než mohl vubec alespon s ní veřejnost seznámit, spustil se takový hysterický kvikot levice, odboru a lekařské komory, že k tomu nikdy nedostal šanci., současný stav má na svědomí hlavě levice, odbory a lekařská komora. oni mají ještě tu drzost pořádat a organizovat nějaké vyděračské akce. d.....k je to!
07. 02. 2011 | 23:23

skeptický napsal(a):

V Kambodži se bojuje o Chrám Prasat,umírají lidé,a tady se diskutuje o tom,že v Německu mají doktoři víc peněz.Jestli jim to projde,za dva roky to tu máme znovu.Jenomže jestli se ta zdravotnická reforma uskuteční,tak 4000 doktorů dostane výpověď tak jako tak.
07. 02. 2011 | 23:24

queribus napsal(a):

Dalimíre, namiřte si to někam jinam než do Kremlu. Tam naopak došlo k poměrně úspěšné symbióze státní moci s olicharchy (paradoxně docela k prospěchu a stabilitě Ruska) a Putin poté, co bůhvízakdy opustí vrcholnou politiku, se zařadí mezi ně.
07. 02. 2011 | 23:24

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Almost Glossed, 7.2.2011 22.52, já myslím vím proč, ... no, ještě chvilku počkám,...Tužka a úsměv, prosím.
07. 02. 2011 | 23:25

Vico napsal(a):

A.g. : Samozřejmě na den! Na jeden den ozvučení konferenčního sálu. Celková suma byla samozřejmě přes půl miliardy.
07. 02. 2011 | 23:25

ZAM napsal(a):

vasja:
Možná chtěla odejít sama, neznám ten případ dopodrobna.
07. 02. 2011 | 23:25

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých příspěvků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 02. 2011 | 23:28

Otázkář napsal(a):

Emissary

nevím čím jsem si zasloužil Vaši pozornosti, ale většinou se zdejší vpravopomatení tážou mě a já jim musím odpovídat. Pokud se na něco ptám já tak vím velice dobře, ale rozumím tomu, že jste se o mě potřeboval otřít, asi ještě stále nemůžete strávit tu diskusi pod Pfeifferem, kde jste na moje věcné připomínky vyrukoval se čtyřmy osobními útoky aniž byste použili jediný argument, protože jste žádný nebyl schopný vyprodukovat.. Holt Vaše smůla. :)
07. 02. 2011 | 23:29

Rumcajs napsal(a):

Levičáci rádi mluví o solidaritě. Ale jenom do doby, než za ní mají platit. Když se zavedly poplatky, aby se napumpovalo více peněz do zdravotnictví, řičeli víc, jak když táhneš prase ze chlívku.

Není nic komičtějšího, jak levičák mluvící o solidaritě!
07. 02. 2011 | 23:31

Dočekal napsal(a):

S U C H E C napsal(a):
Vendys, kurňa, to nemáš zapotřebí. Nebo jo? :-) Znáš to přece s tím orlem a mouchami, ne?
07. 02. 2011 | 23:10
---------------------------
Tak teda ještě jednou:
Já mám nějakou minulost. Ve zkratce jsem to popsal ve svém posledním článku, který jsem poskytl panu Blahovi ke zveřejnění na jeho soukromém diskusním serveru.

http://www.outsidermedia.cz/V-zivote-je-vzdycky-neco-za-neco-1.aspx

Je to otevřená zpověď člověka, který neohnul páteř i za cenu toho, že se až do odchodu do penze musel živit jako obyčejný dělník. Jednoduše proto, že mu to jeho tehdejší neohnutí páteře nemohli odpustit nejen bolševici rudí, ale také bolševici modří.
A promiňte: To, co tady dopustil pan Stejskal tím, že bez povšimnutí ponechal v diskusích všechny ty dehonestující příspěvky nicku blue jay (ve skutečnosti jednoho psychopata, se kterým jsem měl co do činění už na severu OM), je prasečina přímo výstavní.
Teď jen doufám, že se to celé už nebude nikdy opakovat.
07. 02. 2011 | 23:31

ZAM napsal(a):

Další perla:
"Ze zajištěných pozic ve státním špitále vyrážel na steč do soukromých vod. " ☺
Lupiči, ´zteč´ začíná na ´z´. Jinak takovému ignorantovi je těžko vysvětlit, že "zajištěné pozice" mají soukromí lékaři se smlouvami s pojišťovnami; ti nemocniční mají zajištěno mnoho práce a tarifní plat.
07. 02. 2011 | 23:35

Viola napsal(a):

Dnes dávali tureckou telenovelu,

nedivala jsem se, protože manžel sledoval fotbalistu roku. Ale v minulém díle byla žena Esmeralda, která měla nemocného syna a potřebovala rychle sehnat 150 000 na operaci, jinak by její syn zemřel, zaměstnavatel jí nabídl onu sumu ale za sex. Nevím jak to dopadlo, ale u nás už takové věci přece vidíme. Zdraví jen za peníze. A pro chudé smrt na ulici, nebo chudobinec.
07. 02. 2011 | 23:35

BK napsal(a):

Vico

Zde v diskusi se většina, až na notoricky pravotočivé, zmanipulovat nenechala.
Podle nejnovějších průzkumů však 51% lidí věří Schwarzenbergovi.
Bylo by jistě zajímavé uspořádat anketu, co mu vlastně věří.
A obávám se, že nemalá část lékařů si příště opět zvolí ty své "odpovědné".
Mimochodem náčelník Třesoucí se pozadí má 40%, následován paní Němcovou.
Z toho moc optimismu nečiší.
07. 02. 2011 | 23:36

S U C H E C napsal(a):

Otázkář:
On je ten Komisárek krapet psychicky labilní. Ale to je už od doby, co si dával přezdívky Mystr, R4il, a možná i nějakou další.
Jedinou takovou přezdívku jsme našli nějakého Ječmínka, a jeho to strašně irituje, když mu říkám Ječmínku.

Na něj bacha. On je to strašně velký podnikatel v energetice (topí v kotelně).
Asi mu trošku fouklo CO.
07. 02. 2011 | 23:38

Rumcajs napsal(a):

Viola:

Zhruba 3 příbuzný mi už onemocněli rakovinou a všichni tři museli dát úplatek, aby se dostali pod kudlu. Tarif se pohyboval od 20 do 50 tisíc.
07. 02. 2011 | 23:39

Otázkář napsal(a):

S U C H E C

vypadá to tak, holt v kotelně je horko to se nedá nic dělat :)
07. 02. 2011 | 23:42

Viola napsal(a):

No tak vidíte Rumcajsi, copak oni jsou takoví chudáčci, jak se dělají? Nejsou to žádná neviňátka. Mají jen málo na zřízení soukromých ordinací a nemocnic.
07. 02. 2011 | 23:44

kedlubna čtvrtá napsal(a):

Kdo u nás má nárok na slušný plat? Kdo za to opravdu stojí? Bankovní úředník, šikovný obchodník, ekonom a inženýr s jasnou myslí, jasnozřivý podnikatel, vyčůránek závodu meziparagrafového atd.
Kdo nárok nemá? Lékař, učitel, vědec a ostatní skrytě levicová verbež, převážně rodokmenu univerzitního. Tak to bylo a je, sotva se Václav Druhý vlády uchopil.
Skoro v každém projevu (naposledy v tom novoročním) se to dočtete: zmar, bídu a neštovice na lékaře, ekology, občanská sdružení a všechny ty snadno vystrašené a směšné levicové a pravdoláskařové intelektuály. Ti žabaři to přeci nemohou nikdy vyhrát (jazzové strašení dr. Hegera). Jakoby si ti lidičkové nepamatovali,jak se kalila ocel, třeba když se z přihlouplého OF líhla naše krásná velká modrá a ještě dobrá.
A vy, že máte nějakou sílu, podporu veřejnosti, nedejbože pravdu? Honem se zase začněte bát, vypněte internet a zalezte do děr. Ještě bychom pak museli začít být v ČR normální, jako ti pomatenci na západ od našich hranic.A to by byla nuda, protože účetní by byli zase s prominutím účetní, intrikáni intrikáni, špatní tenisté špatní tenisté, manipulátoři manipulátoři a brouci Pytlíci brouci Pytlíci. A co je horší, leckterý všeználek by už nejspíš nebyl za všeználka a možná ani politik za politika.
Pojďme si radši honem nalít čerstvého egyptského, nebo aspoň jemenského.
07. 02. 2011 | 23:48

argun napsal(a):

"Je skvělé, že mezi námi jsou aktivní občané jako dr. Engel nebo dr. Kubek..".

Aktivní? To je nové synonymum pro bezskrupulözní vychcanost a aroganci? Hořejší se definitivně zbláznil. Děsí mě předstva "předních českých intelektuálů" takto retardovaných, kteří vyznávají takto deformované hodnoty.
07. 02. 2011 | 23:49

pacientka napsal(a):

Je mi líto současného ministra Hegera, je to slušný člověk, který však nedokáže čelit sprostotě a aroganci. S těmi zdivočelými LOKaři se fakt jednat nedá - ti už hrajou vabank.

Zkuste se podívat na WWW.TRIBUNE.CZ - je to fórum zdravotníků (diskuse pod články).
Ta směs nadutosti a pohrdání pacienty ze strany tam píšících lékařů je otřesná.
Nás pacienty označují za póvl, odpad, zmanipulované primitivy a zmrdy, který si zasloužejí exnout.
Je to anonymní fórum, ale právě proto si neberou servítky.

Mám hrůzu z toho, že bych na něco takového mohla narazit v nemocnici.
07. 02. 2011 | 23:49

Rumcajs napsal(a):

Nedávno zemřela paní, kterou poslal doktor z pohotovosti,aniž ji řádně vyšetřil.Přitom břicho měla plný vody.

Tenhle ignorant bude taky brát 70 tisíc měsíčně ?

Její manžel byl bývalý primář menší nemocnice. Když umíral on na fakultce v Olomouci, tvrdil že se k němu chovají jak ke kusu hadru.

Oni budou taky brát 70 tisíc měsíčně ?

P.S.

I když v případě pana primáře ho dohnala spravedlnost - když mi nahazoval loket, odmítl mi dát umrtvovačku. Opravdu fajn zážitek.
07. 02. 2011 | 23:50

Carlos V. napsal(a):

Pane profesore,

Snahu lékařů jsem chápal ajko legitimní snahu dostat větší mzdu. Každý může zajít za svým šéfem a říci - přidej mi, jinak jdu.

Cosi jde ale nad rámec. Jde o požadavek přijmout nazpět všechny, co podali výpověď.

Podání výpovědi je otázka osobní svobody ... a odpovědnosti. Každý si musí nést odpovědnost za svá svobodně učiněná rozhodnutí.

A je na svobodném rozhodnutí ředitelů nemocic, koho vezmou zpět. Není legitimním požadavekm zaměstnanců určovat si, kdo bude přijat. Zde jde LOK proti osobní odpovědnosti a tím i proti svobodě.
07. 02. 2011 | 23:50

xx napsal(a):

To je snůška blábolů. Kde se proboha pan autor dobral třeba tohoto výroku "Kéž by to otevřelo oči i samotným lékařům, ale i dalším zaměstnancům veřejného sektoru, kteří jsou ve velké většině voliči pravicových stran…" ? Nejspíš se mu hodilo tvrzení, že pravici volí obecně vzdělanější část populace a tak si to pro své potřeby přiohnul. Navíc levičáci jako je pan autor obvykle velmi nelibě nesou toto sdělení. Ale jak je vidět, účel světí prostředky, že.

Je nepochybné, že zdravotnictví je nemocné. Je to problematická oblast a řízení státem tomu rozhodně nepřidává. Ale akce typu, dejte peníze nebo umřete, bez nás nemůžete existovat, je prostě nepřípustná a rovná se terorismu nevídaných rozměrů.

Za to patří strůjci akce do vězení, bez ohledu na to jak jsou jejich požadavky oprávněné nebo nejsou.

V civilizované společnosti se prostě neberou rukojmí a s teroristy se nevyjednává. Tady se ukazuje určitá slabost vlády, když se s nimi vybavují.
07. 02. 2011 | 23:52

Vico napsal(a):

BK : Optimismus rozhodně není na místě :-)

Schwarzenberg si u Pučmidrátů získal opět přízeň, když deníku Metro přiznal, že svého místopředsedu Kalouska před čtrnácti dny potrestal gentlemanskou fackou jezdeckou rukavicí/prý mu v něčem zalhal/. Tyhle zdánlivě nepodstatné detaily jsou pro popularitu důležitější, než-li by se zdálo.

Třesoucí se pozadí vsadil na archetyp věčného otloukánka a zdá se, že mu tato strategie vychází.

Němcová ohlásila svou případnou kandidaturu na prezidenta se slibem, že bude dělat Klausovi Medvěděva.

Němcová je připravena vzít jakoukoliv funkci, pokud se jí to povede,budeme tu mít "volného Sobotku".
07. 02. 2011 | 23:52

Rumcajs napsal(a):

Pane Stejskale, jak mám Zamovi vylít srdce, když Vy to imrvére mažete a to jeho tokání necháváte bez povšimnutí ?

Aby z toho chudák nechytil deprézi.
07. 02. 2011 | 23:54

Manka napsal(a):

rumcajs....zase vedle!!!!!!!Příspěvky se pumpovaly do kapes majitelů lékáren a soukromých lékařů.NIKOLIV do pojišťoven,aby prostředky přerozdělovali.
07. 02. 2011 | 23:55

Vico napsal(a):

Suchec : Emissárek topí v kotelně?

Emissare topiči elektrárenský, do kotle přilož !!!:-)
07. 02. 2011 | 23:56

kopčem napsal(a):

Pane Hořejší, poslechněte si názor jiných odborníků na akci Náš exodus-váš exitus - a sice prof. Pirka a prof. Höschla.

http://www.rozhlas.cz/default/default/rnp-player-2.php?id=2249990&drm=

Ad prof. Pafko.... super odborník, výtečný chirurg.....ale jako člověk? Je horlivým zastáncem aktivní eutanázie (nástroj úspor ve zdravotnictcví), byl poradcem ministra Ratha ( už to je děs), razí heslo " co je etické, není ekonomické".....Nedivím se, že podpořil vyhrožování veřejnosti smrtí.

A co vy pane HOŘEJŠÍ?
Taky jste pro aktivní eutanázii? Ušetřilo by se tím hodně peněz ve zdravotnictví - i na platy dokttorům by zbylo...
08. 02. 2011 | 00:00

Rumcajs napsal(a):

Manka:

Ale jdi ty kecko ! Už to tady PatienT.O. několikrát vysvětloval. Nebudu ho opakovat.

Ale i kdyby jsi měla pravdu (Jako že ji nemáš), těm to já přeju. Určitě si peníze zaslouží víc, jak odborářskej povaleč.
08. 02. 2011 | 00:01

S U C H E C napsal(a):

Vico: No, před volbami 2006 se na atlasu rozvášňoval nad Tlustou peněženkou, rovnou daní, a dával k dobru rozumy ohledně cen tepla s tím, že on tomu rozumí, že dodává teplo kamsi do sídliště.
Vyvrcholilo to jeho tvrzením, jak nám to zbytečným životům ukázal, když převedl 1Mlrd. Kč na Slovensko, kvůli nižší dani.
Ještě se tím kasal asi 14 dnů, aby v roce 2010 to popíral.

O to víc vyhrožuje, jak na mne dohledá, co jsem kdy napsal a prý tvrdil, ale doposud se nezmohl ani na čárku. Tedy kromě výkřiku jako byl ten jeho dnešní.

On je takový Janíček ze Slovácko sa nesúdi.
08. 02. 2011 | 00:06

kas napsal(a):

Lékaři prý chtějí peníze do tarifů...... co budou chtít příště? Garantované osobní ohodnocení? A pak? 13.a 14. platy? Deputát v naturáliích?

Když uspějí s vydíráním, budou chtít i ostatní profesní skupiny zvýšení tarifů. A řada z nich má též vysoký vyděračský potenciál - hasiči, policisti, energetici, popeláři.... no knohovnící mají smůlu, nemají čím vydírat,že...

No a jestli jim bude vyhověno, ocitneme se zase na začátku vyděračské spirály.

A tak si natiskneme další barevné papírky a budeme si namlouvat, že jsou to peníze.....
08. 02. 2011 | 00:07

Cipisok napsal(a):

Manka:
Ja bysom to videl zpod Tatier a zasifrovane takto: hoven by mohol byt akysi korodovany Jakel a Rumcajs mozno Hajok zeleny.
08. 02. 2011 | 00:07

S U C H E C napsal(a):

Rumcajs, ty máš dnes pěkně vymeteno. Už s tím něco udělej. :)
08. 02. 2011 | 00:11

almost glossed™ napsal(a):

Suchec, Vico: Já si Emissaryho (i s ohledem na jeho popis hrdinného boj s vymahači dluhů s pistolí v ruce) představuji takto: http://img.blesk.cz/img/1/full/783929-img-trpisovsky.jpg
nebo jako muže v červeném úboru zde: http://aktualne.centrum.cz/zpravy/kuriozity/fotogalerie/2010/10/06/aragorn-vytahl-mec-na-karkulku-bitka-ridicu-bavi-w/foto/333579/
08. 02. 2011 | 00:12

Manka napsal(a):

hoven......Pokud mě paměť neklame tak PATA+PATAŠON poplatky vydávali za regulační!CO měly regulovat?Nikdy řádně nevysvětlili.Jen si pamatuju jejich zmatené vykřiky,že chypochondrům omezí kulturní dýchánky v čekárnách lékařů.A Němcová zase / těch 30kč/ nazvala u ÚS vstupenkou k lékaři. Dobře ,že je vykopli a nedovolili jim další extempore a hokus pokus na našem zdravotnictví.Škoda,že je nezavřeli na doživotí,aby už nikdy nemohli škodit.Teď jsou někde jako našeptávači v zákulisí.A našeptávají Hegerovi.A to velice špatně!!!Když vyhrají lékaři,jdeme do ulic a DEFENESTRACE týhle samozvaný vládě!!!!
08. 02. 2011 | 00:12

almost glossed™ napsal(a):

P.S. A samozřejmě s ohledem na počet svých automobilů, kterým ohromoval v kterési diskusi :-)
08. 02. 2011 | 00:13

Carlos V. napsal(a):

xx : já bych to tak neviděl - odsuzování lékařů je příklad socialistického kolektivisticého myšlení. A že si zvolí zástupce ke kolektivnímu vyjednávání - budiž. Je to jejich svoboda.

Je pouze otázka, jsou-li připraveni nést zodpovědnost za své činy. Nemyslím nějakou "společenskou zodpovědnost", ale osobní odpovědnost, kdy oni opravdu přicházejí o práci a nemají z čeho platit své hypotéky.

Obávám se, že připraveni nejsou - aspoň podle nestydatého požadavku na zaručený návrat všem.
08. 02. 2011 | 00:20

ZAM napsal(a):

Manka:
O vybrané třicetikorunové poplatky jsou snižovány příjmy soukromých lékařů a lékáren od pojišťoven.
08. 02. 2011 | 00:23

Pípa napsal(a):

Pane Hořejší,
podle mého názoru se zcela mýlíte. Zdravotnictví je nejzkorumpovanější rezort českého státu a největší podíl na tomto faktu mají především lékaři. A těmto jde v kampani děkujeme odcházíme v prvé řadě o jejich peníze a až někde vzadu a dodatečně o nápravu zdravotnictví. Přitom jim většinou slouží nemocnice jako náborové pracoviště pro jejich soukromé praxe. Nevěřím jim ani slovo a to přesto, že ubližuji menšině poctivých mezi nimi. Na medicínu, jako na prominentní obor šlo v minulosti velké množství protekčních parchantů, kteří toho moc neumí ani po absolutoriu a těch pár schopných je většinou zkorumpovaných. Mohu tato svá závažná a tvrdá slova doložit na několika příkladech. Také mohu ukázat výsledky jejich nedbalého léčení, které zanechaly trvalé následky a omezily můj produktivní i soukromý život.
08. 02. 2011 | 00:30

santawizard napsal(a):

On léčil,odpouštěl hříchy, vymetal ďábla,kříšil mrtvé,kázal království boží a modlil se otčenáš,kdo to byl? Z léčitele udělali mučedníka v těle a válečníka v duchu.!?
Potřebujem finanční injekce nebo léčbu? Škrty jsou jak léčba šokem a finanční injekce jako schodky.do nebe a do pekla.
08. 02. 2011 | 00:31

Viola napsal(a):

On léčil zadarmo.
08. 02. 2011 | 00:35

ZAM napsal(a):

Pípo,
z čeho jste si vytvořil svůj názor? Z toho, že denně jezdíte tramvají okolo nemocnice? Anebo rozdáváte úplatky?
08. 02. 2011 | 00:35

BK napsal(a):

Vico
Až se mi z těch z těch vyhlídek zatočila hlava. Kdyby Kožený výhodně neprodal naši námořní flotilu, bylo by tu ještě volné místo admirála...
A samozřejmě dvou koaličních kontraadmirálů.
08. 02. 2011 | 00:36

ZAM napsal(a):

Viola:
Přesněji za stravu a nocleh. I s umytím nohou.
08. 02. 2011 | 00:36

Hřib pravák napsal(a):

pravicoví diskutéři:

Co se to s vámi děje, mé modré sojky? Ti sockomouši vás tady válcujou, že z vás zbylo už jen Ječmínkovo hovno uprostřed Řáholce. Tak to ne! Jeden tady dokonce začal používat sprostá levicová slova jako solidarita apod. To by pravověrný zabrečel! Vy klucí pitomí, co neumíte ani pořádně česky, dejte se dokupy! Disciplína musí bejt! To je naše poslední modrá šance!
08. 02. 2011 | 00:41

pepe napsal(a):

Manka má pravdu,pane předsedo.
08. 02. 2011 | 00:46

Manka napsal(a):

A PROTO SE TEĎ DOPLÁCÍ AŽ 3X TOLIK ZA LÉKY,ŽE????NEŽ SE PLATILO BEZ TĚHLE REGULAČNÍCH POPLATKŮ!!! A doplácí se i za ty,které žádné doplatky neměly.A lékárníci skupují domy a byty za pouhý svůj plat,že???
08. 02. 2011 | 00:46

pepe napsal(a):

Á,koukám,že Hřib pravák je Modrá straka.
08. 02. 2011 | 00:48

Hřib pravák napsal(a):

pepe:

No není vám z nich taky do pláče? Facky jim lítají do ksichtů zleva a oni se ani pořádně nebrání, byť by to bylo tou jejich čtyřkařskou češtinou. Ten modrej tým nám jde pomalu ale jistě tam, co by mě pan Stejskal nepustil.
08. 02. 2011 | 00:59

pepe napsal(a):

Hlavně že je mír
08. 02. 2011 | 00:59

Hřib pravák napsal(a):

pepe:

A zbrojaři nebudou mít co žrát!
08. 02. 2011 | 01:01

pepe napsal(a):

Pane Hřibe praváku. Již nemám slz nad tím, co se v této republice děje.Škoda jen, že tu nepěstujeme banány.
08. 02. 2011 | 01:04

Al Jouda napsal(a):

To Manka :
Je škoda, že se pacienti neumějí tak spojit jako doktoři a bojovat za platnost Ústavy ČR, která zaručuje každému občanovi bezplatnou zdravotní péči na základě všeobecného zdravotního pojištění!
08. 02. 2011 | 01:05

Manka napsal(a):

Hřib pravák......jestli jsi myslel facky,co lítají záchranářům a oni se nesmí bránit.Tak s tím souhlasím.Pokus se dát facáka městskýmu šerifovi a uvidíš to tóčo!!!!
08. 02. 2011 | 01:06

pepe napsal(a):

Manka na Hrad.
08. 02. 2011 | 01:08

Al Jouda napsal(a):

To pepe :
V ČKD jsme měli na záchodě nápis : Ser rychle, posílíš mír ! Tolik jsme bojovali za mír a teď to máme u doktora za 30,- nebo i za 90,- Kč.
08. 02. 2011 | 01:08

Manka napsal(a):

Al jouda....už jsem to psala.DEFENESTRACI téhle samozvané vládě.VV před volbami slibovaly a klidně dělají opak slibů!!!!Ti by se spojily i s čertem,jen aby měly to své koryto!!!!!A TOP O9 ti jsou k smíchu..jen kdyby tolik neškodily.Hlavně ten opilec!!!!
08. 02. 2011 | 01:11

xx napsal(a):

Carlos V.: já neodsuzuji lékaře, ale tu akci LOKu a jejich poskoků. Odsuzuji snahu o vydírání společnosti a vyhrožování smrtí pokud nebude přistoupeno na jejich požadavky.

Jaký je rozdíl mezi teroristy, hrozícími pumovým útokem a lékaři hrozícími smrtí svých pacientů, kteří na to notabene nemají vliv, takže jde o příkladný případ vyhrožování smrtí rukojmých, kteří nemají šanci. A rukojmí jsou malé děti, nemocní a slabí.

Něco takového je za daleko za hranicí všeho co si lze ještě představit pod pojmem morálka při notné dávce fantazie.

A oprávněnost požadavků na platy, nebo lepší pracovní podmínky to nemůže vyvážit.
08. 02. 2011 | 01:22

skura napsal(a):

xx:

A právě proto, že politici vědí, že kdykoliv by si lékaři chtěli vyvzdorovat adekvátní platy, zohledňující délku a náročnost přípravy a odpovědnost jejich profese, tak se ozvou inteligenti Vašeho formátu a vinu dají lékařům a ne politikům, jsou v této mafiánské zemi lékaři dvacet let podhodnocováni..
08. 02. 2011 | 01:30

šaman napsal(a):

Pane profesore Hořejší, díky.Člověče Hochmanne, Ivane,nechcete toho už nechat ? Vy snad ani nejste člověk. I když si myslíte, že jste U"bermensch a pro svoji prasáckou asociálnost spolu se všemi zloději,tuneláři a kmotry jste schopen obětovat vše, co lidé v té naší kotlině budovali staletí. Hovenové všech blogů, spojte se ! A táhněte!!!
08. 02. 2011 | 05:28

denda napsal(a):

POlopatě:

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=690351
08. 02. 2011 | 06:02

Evžena napsal(a):

Kolik "kulichů" by se našlo mezi zdejšími pisateli? A kolik těch, kteří si diagnózu musejí vysedět v čekárnách?
08. 02. 2011 | 06:33

Béda napsal(a):

Obvykle neoliberální "Transformátoři" decimují ty co se neorganizují a nedokáží bránit - nejslabší článek společnosti - důchodce, matky s dětmi, lidi balancující na okraji existenční propasti.

Nyní narazili na lékaře, kteří si v hodině 12-té uvědomili kam povedou neoliberální reformy zavádějící nevolnictví a oligarchický parazitismus do zdravotnictví.

Toto velice narušuje tradiční mantru pravičáků o sockách, nevzdělancích a nemakačenkách. Lékaři patří k nejvzdělanější a nejpracovitější (myslím tím nemocniční lékaře nikoliv tržní
praktiky, zubaře a pod.) části společnosti.
08. 02. 2011 | 07:11

Já nic já muzikant napsal(a):

Fakt by mě zajímalo jaký by byl postoj pana autora a těch kteří s ním souhlasí, kdyby akce "děkujeme odcházíme" proběhla za vlády socialistů.
08. 02. 2011 | 08:27

Marty napsal(a):

Jak to chodí v managementu nemocnic, kde je zřizovatelem stát nebo kraj, nám nastínilo video s přednáškou z porady ředitele FN Motol pana Ludvíka s vedoucími lékaři nemocnice. Je zcela jedno zda a jak bylo video sestříhané.
Pánové manageři veřejných nemocnic se chovají jako majitelé privátních klinik, jako by vlastnili majetkové podíly řízených nemocnic. Z veřejných prostředků nakupují ve velkém předražené a často i zbytečné přístroje a stavební práce. Na těchto předražených přístrojích z veřejných peněz jsou mimo běžné pacienty přednostně a z veřejných prostředků léčeni prominentní pacienti.
Zažil to zajisté každý z nás, když se ocitl na příjmu fakultní nemocnice ve svém městě, následně odmítnut a odkázán na jinou nemocnici odpovídající spádové oblasti pacienta. Nejste li tzv. "Kulichem", máte smůlu.
Ludvíkové a podobní jsou podle mne pouze aktivním nástrojem privatizační lobby nemocnic, kdy po dlouholetém masivním a předraženém investování z veřejných prostředků do "svých nemocnic" a s využitím politického lobbyingu budou nemocnice výhodně privatizovat (např.: http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=520162 )do kapes této lobby.
To, že právě tyto přeinvestované peníze dnes zdravotnictví chybějí nikoho z odpovědných politiků nezajímá a po přiklepnutí privatizačního projektu již zajímat ani nebude.
08. 02. 2011 | 08:28

vaclavhorejsi napsal(a):

personalista (07. 02. 2011 | 22:27):

"Jestli rozumím dobře tržním principům, tak těch 10 tis. nemocničních lékařů je to nejhorší, co u nás mezi lékaři existuje."

Moje reakce na tuto vasi vetu by bohuzel byla takova, ze by ji pan Stejskal okamzite smazal, takze radeji nebudu rikat nic...

..
08. 02. 2011 | 08:37

Vosavbotě napsal(a):

Pane Hořejší,

v řadě věcí s Vámi i s protestujícími lékaři souhlasím, ale proč se skoro nikdo neptá:

Kdo nechal vrchnost posledních dvacet let budovat zdravotnický systém?
Kdo se nechal uplácet a přeplácet farmaceutickými firmami, aby předepisoval ten konkrétní lék?
Kdo mlček k jednoznačně předraženým nebo zbytečným nákupům zdravotnické techniky či služeb?
Kdo se nechal uplácet od "kulichů"?
Komu je fuk kvalita jeho práce, dokud neudělá něco, za co jde sedět?
Kdo je za mizernou péči a buranské jednání s pacientem ohodnocen stejně jako za péči kvalitní a profesionální?
Kdo si s chutí přehazuje pacienta od lékaře k lékaři, od vyšetření k vyšetření, aby nahrabal body?

Jinými slovy, sami lékaři dlouhodobě zneužívají systém, který jim umožňuje zbytečně vyhazovat či dokonce strkat do vlastní kapsy miliardy a nyní chtějí okamžitě přidat, protože už je štve, že ti s vlastní praxí jsou na tom lépe.

S lékaři lze v mnoha věcech souhlasit, ale mají také máslo na hlavě a proto nejednají zcela fér.
08. 02. 2011 | 08:50

vaclavhorejsi napsal(a):

Pípa:

"Zdravotnictví je nejzkorumpovanější rezort českého státu a největší podíl na tomto faktu mají především lékaři."

Ano, to je pravda, ale mohou za to ti lekari, kteri tuto akci nepodporuji - ruzni sefove, primari, lide na ministerstvu - ti naopak protestujicim vyhrozuji.
Ti obycejni vykoristovani chudaci dobre vidi ty lumparny (napr. primare, ktery je domluveny s firmou dodavajici predrazene ortopedicke nebo cevne-chirurgicke vyrobky, a za odber urciteho mnozstvi inkasuje provizi, ackoli toho na oddeleni neni vubec zapotrebi). I toto je jeden z motivu soucasne akce - zarazit tuhle korupci a usetrene penize dat tem "delnikum mediciny".

..
08. 02. 2011 | 08:53

vaclavhorejsi napsal(a):

Vosavbotě:

Moje odpoved Pipovi odpovida i vam.

..
08. 02. 2011 | 08:54

noether napsal(a):

Dr. Engel a Dr. Kubek by měli dostat řád rytíře ČLK, jinak ale o obdiv nebo neobdiv vůbec nejde. Lékaři buďto ukážou koule a Hégra smetou, anebo si ty almužny a lži zaslouží! Společnost obecně nemá doktory ráda a snažit se získat její přízeň je prostě blbost.

Jinak ale samozřejmě, děkuji, pane profesore.
08. 02. 2011 | 08:55

juvel napsal(a):

K blogu prof. Hořejšího nemohu jinak, než mu připojit svoji podporu.

K argumentu, že se jedná o vydírání si dovolím poznámku. Dělba práce v západních společnostech je taková, že život lidí je vzájemně tak provázán, že život každého je v mnoha směrech závislý na druhých.

Z logiky zastánců názoru, že lékaři vydírají, lze vyvodit, že značná část lidí, kteří se spojí, aby hájili svá práva se vlastně dopouští vydírání. Mohou to být železničáři, popeláři, energetici, řidiči veřené dopravy či kamionů, plynaři a.t.d. a.t.d.

Z toho je zřejmé, že nechceme-li popřít demokratické a lidskoprávní principy, mluvit o vydírání je nesmysl.

Jedná se o schopnosti těch, co společnost spravují, spravovat tuto společnost efektivně a nepřekračovat snesitelnou hranici přiměřené spravedlnosti.

V případě současné krize ve zdravotnictví jde o selhání této vlády jednat přiměřeně spravedlivě a efektivně.
08. 02. 2011 | 08:57

Vosavbotě napsal(a):

Pane Hořejší,

lékař, který - jak píšete: "vidi ty lumparny (napr. primare, ktery je domluveny s firmou dodavajici predrazene ortopedicke nebo cevne-chirurgicke vyrobky, a za odber urciteho mnozstvi inkasuje provizi, ackoli toho na oddeleni neni vubec zapotrebi)"
měl už dávno jednat. Jestli nejednal, je jen o málo menší lump, než ten primář. Argument, že se bál vyhazovu z práce, tak ten je ve světle současných událostí tak neuvěřitelně směšný, takže doufám, že ho nepoužijete.
08. 02. 2011 | 09:01

Sláma napsal(a):

kas a další:
Bolševizmus z Vás teče proudem. Nějak jste si ještě nestačili všimnout, že žijeme ve svobodné společnosti která vyznává svobodný trh. Každý má právo uplatnit své právo uplatňovat svoji pracovní sílu na trhu. Proč by toto právo neměli mít i lékaři, hasiči či policisté? Žijeme snad ve feudalismu nebo komunismu, aby byli nadosmrti odkázáni pracovat jen v té jedné jediné nemocnici / hasičárně / strážnici?
Je jen na nás, abychom se rozhodli, jestli tyhle lékaře chceme nebo jestli nám budou stačit sestry či doktoři z Bangladéše.
Pokud je chceme, tak je prostě musíme slušně zaplatit. Peněz je na to dost. Pro rok 2011 jich je ve státním rozpočtu 1179 mild. Kč.
Jak se tyhle peníze rozdělí, to je jen otázka priorit. Třeba by bylo lepší dát peníze lékařům a ne golfovému klubu na informační systém (jak se jistě všichni dobře pamatujeme, i tohle se platilo z deficitního státního rozpočtu). Třeba by bylo lepší nekupovat předražené Pandury či letadla CASA a dát je lékařům. Třeba by naše armáda ještě vydržela se samopaly vz. 58 a nemusela kupovat nové útočné pušky. Třeba by naše armáda nemusela dávat munici Gruzii zadarmo a místo toho ji třeba prodat. Možná, že by bylo lepší nedávat na ozvučení papalášských akcí 3/4 mld. a dát je lékařům či sestrám.
08. 02. 2011 | 09:08

Béda napsal(a):

Ještě jedna kuriozita.

Ti, co obvykle mlátí slámu o nevzdělancích a nemakačenkách, jsou dneska proti požadavkům jedné z nejvzdělanějších a nejpracovitějších částí lékařů, kteří se ozvali proti svému připravovanému znevolnění.

Věc je o to pikantnější, že ti co se prohlašují za liberály a standardně povykují o nutnosti diferencované mzdy v podstatě trvají na rovnostářských mzdách pro lékaře, kdy vzdělaný lékař má hodinovou sazbu nějakých 100 Kč/hod. podobně jako zedník na stavbě.
08. 02. 2011 | 09:11

Sláma napsal(a):

To Vosavbotě:
Bohužel, jako většině zde diskutujících jste ještě nepochopil, že neprotestují praktičtí lékaři, ti jsou soukromými podnikateli a jsou za vodou. Protestují lékaři z veřejných nemocnic, kterých se Vaše výroky rozhodně nemohou týkat. To jsou ti lékaři, u kterých skončíte, když přestanete být pro praktického lékaře zajímavý. Ti, co protestují, jsou specialisté, elita mezi lékaři.
08. 02. 2011 | 09:12

Vosavbotě napsal(a):

To Sláma:

v obecné rovině máte pravdu, ovšem stejnou, jako všechny zdravotní sestry, státní úředníci, hasiči, policisté, nezaměstnaní a sociálně slabí, kteří celkem oprávněně chtějí z rozpočtu více. Kdyby se nekradlo, je nám tu hej.

Mluvíme-li však o problémech zdravotnictví, zkusme i řešení hledat v tomto resortu.
08. 02. 2011 | 09:13

Ford napsal(a):

Svět se zbláznil! Hořejší obdivuje tržní chování a peníze na prvním místě.
08. 02. 2011 | 09:20

Ford napsal(a):

Sláma: Svoboda bude až nebudou daně a každý se bude moci svobodně rozhodnout co a komu zaplatí. Dokud máte jen vaši jednostranou svobodu pro policajty hasiče,lékaře, učitele, úředníky atd., tak to není svoboda ale ojeb, podvod, vychcanost.
08. 02. 2011 | 09:29

Pípa napsal(a):

Pane Hořejší,
berou a jsou zkorumpovaní téměř všichni a na všech úrovních. Ti, kteří toho dělají pro pacienty nejméně nebo toho umí nejméně, jsou ve elkých nemocnicích a ti slušní a někteří i šikovní musí operovat po okresních nemocnicích.
Já mám s naším zdravotnictvím ty nejhorší zkušenosti. Zlomil jsem si před deseti lety nohu a to, co jsem zažil je na žalobu. Počínaje poměry v druhořadé okresní nemocnici, po jednání lékaře (ved. oddělení, nikoliv primáře) na přední pražské klinice, díky kterému mám trvalé následky. Potom jsem zažil své s našimi maminkami.
Jako příklad poměrů na jiné naší přední klinice FN, uvedu skutečnost, že profesor, stojící v čele jednoho oboru, který nemá s nemocnicí pracovní úvazek, jen vyučuje a operuje v Rakousku, má každý pátek pronajaty soukromě všechny ambulance i se sestrami. Inkasuje za diagnostiku a operace provádějí ostatní lékaři.
08. 02. 2011 | 09:34

badatel napsal(a):

to Queribus,
dovoluji si nesouhlasit. V Praze zemřelo několik bezdomovců tuto zimu proto, že nemělo střechu nad hlavou. Víte smrt je hrozná jak z důsledků politické represe, tak z hladu,zimy či nedostupnosti zdravotní péče.
Ta telenovela z Turecka ukazuje Čechům, že zdraví v tržním hospodářství je velmi nákladné.
To pojištění, které platí je v přepočtu na občana několikanásobně u nás nižší, než v EU (Německo atd.).Přece nechcete platit pojistné na své auto v řádu stokorun a chtít opravy za desetitisíce. To by Ti automechanici museli pracovat za desetikoruny na hodinu. A to je právě situace s těmi nemocničními doktory. Jsou nehorázně podceněni.
Tato společnost je nutí do přesčasů jako otroky.
Pokud tato tržní společnost dereguluje nájmy, musí deregulovat i platy lékařů, učitelů, státních zaměstnanců atd.
Ta deregulace musí být liberální pro všechny. To však nějak naše vláda a pravice nedělá, protože to je ten rozpor, který udělat nemůže. Musí regulovat a tím popírá liberální principy.
Z teoretického hlediska má socialismus budoucnost právě proto, že tyto rozpory nemá. Regulace a přerozdělování je mu přirozené, že ano.
08. 02. 2011 | 09:43

ali napsal(a):

čím to, že příspěvky k tomuto blogu jsou tak nechutné?
zvláště ty levicové jsou jeden "bonbónek". Až bude čas, zpětně si to ještě pročtu. Určitě získám zase jiný náhled na levicové spoluobčany.. :o))
08. 02. 2011 | 09:46

Béda napsal(a):

Ford,

kde funguje ten pozemský "ráj", kde nejsou žádné daně? Jaká je tam kriminalita, z čeho jsou živi mrzáci a těžcí invalidé, kdo a z čeho platí léčbu nevyléčitelně nemocných, kdo a z čeho platí studentům všechny stupně vzdělání, kdo a jak platí policii a armádu, z čeho je placena vláda prezident (panovník)...?
08. 02. 2011 | 09:47

Béda napsal(a):

Pípa,

odborníci,slušní a šikovní jsou po okresních nemocnicích a přesto vám zmrzačili nohu. hmmm...
08. 02. 2011 | 09:50

Ford napsal(a):

Béďa: Hmm a co? Trochu mimo. Logicky když nemáte lékaře, policajty, hasiče tak je nemusíte platit. Když lékaři, policajt hasič, učitel chtějí svobodně rozhodovat kolik budou brát, tak ostatní by se měli taky rozhodnout svobodně kolik jim zaplatí. A to bylo celé. Rovný přístup pro všechny.
08. 02. 2011 | 09:56

Béda napsal(a):

Ford,

kdo by nechtěl svobodně rozhodovat o tom, kolik bude brát. Jinak si myslím, že jste vedle jak ta jedle. Lékaři nechtějí jen tak z prstu vycuclé mzdy - oni chtějí stabilizovat své mzdy a srovnat disproporci, která již 21 let trvá vůči jejich stavu v době, kdy neoliberální deformátoři připravují totální znevolnění a zbídačení všech zaměstnanců.
08. 02. 2011 | 10:04

Ford napsal(a):

Béďa: Dobrá agitka.
08. 02. 2011 | 10:11

scallop napsal(a):

Autor

No takoveto uctivani pana Kubka pusobi az smesne. Vcera (tj. v pondeli) byl v ct (Hyde park) pan Hnizdil a o Lekarske komore (kterou p. Kubek vede) se nevyjadroval zrovna nejlepe.

Pan Hnizdil si respekt zaslouzi mnohem vic (viz jeho odpovedi v televizi ci jeho blogy). Na rozdil od pana Kubka se ozval i proti obycejnym uplatkum a neni (jako pan Kubek) vymezeny jednostrane politicky.
08. 02. 2011 | 10:16

Anita napsal(a):

Václav Hořejší
Víte co mě nejvíce vadí, že se pořád dokola zase řeší peníze (platy lékařů), nikoli to pochybení porušování zákoníku práce a falšování skutečných velikostí úvazků, atd. Znamená to tedy, že se paníze najdou a lékaři budou zase sloužit navíc přesčasy a pohotovostní služby nad rámec bezpečnosti pacientů? Opravdu potom nevím, jestli těm lékařům jde především nepodílet se na porušování zákona, nebo především o navýšení mzdy.
08. 02. 2011 | 10:19

xx napsal(a):

skura: to je ovšem vizitka špatné práce odborů, nekompetentních budižkničemů, kterým už teklo do bot, tak si najali PR agenturu aby za ně vytáhla horké kaštany z ohně. Ale přehnali to.

Prostě tohle už je terorizmus a s tím žádné nářky na podhodnocení nic nenadělají.

A náročnost přípravy ? Ano je velmi náročná a hlavně nákladná, a platí jí kdo ? No lékaři to nejsou, že.

Co kolektivní vyjednávání ? Neexistuje ? Selhává ? Co tedy dělají odbory po celý čas ? Neúspěch svalovat na ostatní a pak začít vydírat a terorizovat, to je opravdu vizitka.

A zase, já jsem špatnej, protože popisuji pravý stav věci. To se samozřejmě nelíbí. Pravda vždy vyvolá emoce a negativní reakci těch, koho se bezprostředně dotýká.

Hrabeme se v lidské žumpě. Pfuj Teufel.
08. 02. 2011 | 10:34

xx napsal(a):

Anita: opět, ptám se. Cop dělají odbory celý čas, že přihlíželi těmto věcem.

Znám jednoho začínajícího lékaře, který byl po studiu na takový pidi úvazek v Praze. A víte co bylo motivací ? Nikoli nutnost. Mohl nastoupit do okresní nemocnice na celý úvazek. Ale on chtěl do Prahy, protože tam jsou kapacity od kterých může získat zkušenosti. Takže plat byl minimální ale pracoval tam na celý úvazek. Po nocích chodil hlídat aby měl na živobytí.

Ale nemusel. Chtěl aby mohl dělat kariéru.

A teď mi řekněte. Mají pražské nemocnice povinnost každého mladého lékaře ,který o to projeví zájem, zaměstnat na plný úvazek, aby se mu dostalo té nejlepší "školy života" ?

Každá mince má dvě strany, na to nesmíme ve víru vášní zapomínat !!
08. 02. 2011 | 10:42

Zdena napsal(a):

Článek paní Zahálkové jsem četla - vyrazil mi dech.
Je pravda,že odchod různých poradců a konzultantů je mi lhostejný,netýká se mě.Na přítomnosti českých lékařů jsem závislá a podporuji je.Podepsala jsem petici na jejich podporu.Nejsem lékař,ani jím není nikdo z mé nejbližší rodiny.Upřímně řečeno,lituji lékaře z Motola,kterým řediteluje takový primitiv.
08. 02. 2011 | 10:45

Carlos V. napsal(a):

xx : píšete, že lékaři si berou malé děti jako rukojmí. Inu, prezentace jejich postoje není občas nejš'tastnější. Ale - každý má právo vybrat si svobodně svoje zaměstnání. A když se mu nelíbí mzda, odejít.

Hulákání na lékaře mi nepřijde k vůbec k věci. Může se nám to třeba nelíbit či nepřijít vhod, ale je to jejich právo.

Co se mi nelíbí, je požadavek na garanci možnosti návratu. Každý lékař věděl, co podepisuje. A že podáním výpovědi se vzdal své části rozhodování nad svým setrvání v zaměstnání.

Zde jde o vyjádření svobodné vůle - ale bez vůle přijmout zodpovědnost za své kroky. Zde končí svoboda a nastává pokus o diktát.
08. 02. 2011 | 10:47

Pípa napsal(a):

Béda,
nohu mi zmrzačili v Praze. Dal jsem pět tisíc abych tam mohl být operován, protože na okrese na to nestačili. Ne snad odborně, byl tam mladý lékař, kterému bych se svěřil, ale neměli prostředky a personál (pan primář jen docházel, jinak ordinoval v Praze a projevoval absolutní nezájem o provoz svého primariátu). (Jsem Pražák, ale na okres mě dovezli z lesa.)Pražský lékař, před sundáním vnější fixace, zahrál trapnou komedii a potom mě požádal o dar v podobě PC, včetně příslušenství za cca 50 - 60 tis. Vysvětlil jsem mu, že nejsem bohatý a on se na mě od té doby vykašlal. Posléze nastaly komplikace, atd.
PS: Bédo, příště si lépe přečtěte co jsem napsal. Nic tam nebylo, že mi nohu zmršili na okrese. To jste si domyslel vlastní fantazií abyste mě mohl rýpnout. Jak trapné.
08. 02. 2011 | 10:55

Anita napsal(a):

xx
mate pravdu, já to beru, ale má otazka byla jasná proč se vláda verzus lékaři nebaví více nahlas o tom, jak zajistí, aby byl dodržen zákon. No, možná, že kdyby nesloužili přesčasy a nefalšovali vykazy, třeba by mladí lékaři neměli tak malý úvazek. V každé práci má člověk představy co by bylo pro něj lepší, učitel by třeba také raději učil na některé osvícenější škole, ale taky se tam jen, tak nedostane. V průběhu studia by měl být už každý medik rozhodnutý co a čemu se chce věnovat, měl by mít i doporučení jak se oboru věnoval, čím zaujal při svém studiu, po takových referencích by si one špičky jistě nastupujícího lékaře sami vytáhli.
08. 02. 2011 | 10:59

Béda napsal(a):

Pípa,

nevím o co šlo. Pokud jste ale Pražák, mohu vás upozornit, že v Praze je celá řada státních i nestátních (t.j. privátních) špičkových ortopedických pracovišť.

Pakliže bylo všechno jak jste popisoval, pak vám nezbývá než se s pracovištěm soudit o úhradu vzniklé škody.
08. 02. 2011 | 11:04

xx napsal(a):

Carlos V.: Tak prezentace není nejšťastnější ? No podle mne to splňuje znaky terorismu. Nazývejme věci pravými jmény.

O tom že ve zdravotnictví protečou miliardy do kanálu se ví všeobecně. Nelze se domnívat, že LOK a ostatní lékaři o tom nevědí. Ani nelze tvrdit, že to je jen věcí managementu nemocnic. Lékaři v tom jedou prostě s nima. A téhle pozici si troufají ještě vydírat a hrozit lidem smrtí ?

Místo aby šli sedět za zpronevěru peněz, špatnou správu svěřeného majetku, tak si ještě vydupají více peněz do systému ?

Hlupáci zde argumentují mimo jiné tím, že lékaři chtějí navíc "jen" 2 miliardy, a proč že je kvůli tomu takový humbuk, když miliardy tečou proudem na státních zakázkách. Ale už nikdo nezmíní, že i v nemocnicích unikají miliardy. Proč LOK netlačí na úspory ? Proč neupozorňuje na plýtvání, nedokumentuje případy špatných cen, nezveřejňuje hospodaření nemocnic, proč je ticho a najednou tak dramatické vydírání a terorismus, a zase jen o tom přidat další peníze do černé díry.

Ani slovo o úsporách, ani slovo o zprůhlednění zdravotnictví. NIC. Jen dejte peníze nebo budete umírat.

Prokrista pána, ti co se zastávají lékařů musí být lékaři, nebo vážně nemocní třesoucí se před teroristy. Ze strachu člověk dělá iracionální věci.
08. 02. 2011 | 11:08

xx napsal(a):

Anita: co by měla vláda proboha dělat dřív ? Neměla by taky projednávat nedostatek toaletního papíru na veřejných záchodcích ? Tohle je jednoznačná odpovědnost LOKu ( ti mají hájit zájmy lékařů proti nemocnicím ) a managementu nemocnic.

Problém je v tom, že LOK v tom svinstvu jede, z úniků žijí také, takže o LOKu slyšíme jen když se jedná o navýšení peněz.

Jak jsem napsal výše. Proč nedají médiím zdokumentované případy plýtvání ? Prostředky na to mají. Rozhodně by to bylo legitimnější, než mlčet k obřímu plýtvání ve zdravotnictví a jen požadovat více a více peněz i za cenu vyhrožování smrtí.
08. 02. 2011 | 11:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy