Jsem agentem světového islamismu, nebo jen "užitečný idiot"?

19. 02. 2011 | 14:00
Přečteno 47168 krát
Můj nedávný článek kritizující několik islamofobních článků (a vůbec protimuslimskou hysterii) vyvolal značnou diskusní odezvu.

Mimořádně aktivní v ní byl Martin Konvička (jedná se zřejmě o skutečné jméno, velmi pravděpodobně universitního učitele a respektovaného vědce z jednoho jihočeského města).

M.K. mi napsal mimořádně obsáhlou, rozhořčenou (řekl bych, že až zuřivou) odpověď a v celkem asi 30 diskusních příspěvcích o mně používal slova jako „zabedněný“, „školáček“, „umetá cestu vrahounům“, „slátanina“, „neumí biologii“ – posléze vyslovil dokonce pozoruhodnou domněnku, že mé psaní je důsledkem sexuální frustrace nebo že píšu za peníze (asi v žoldu světového muslimstva).

Všiml jsem si, že M.K. neobyčejně aktivně diskutoval i pod nejnovějším článkem Zory Hesové - toto téma mu zjevně velmi leží na srdci.


Nicméně je potřeba říci, že v té diskusi zazněly opravdu velmi vážné výhrady vůči některým praktickým aspektům např. muslimského rodinného života.
Diskutérka s nickem „KP“ napsala o své velmi negativní osobní zkušenosti:

„Co na to říct?
Snad jen to, že pan profesor o islámu neví zhola nic a věří tomu, co muslimové říkají v médiích.
Jenže já na rozdíl od něj vím, co se říká v mešitách. A ne v mešitách někde v Saudíi, ale v České republice, kde konvertitky prahnou po bičování a ženské obřízce.
Co mi řeknete na to, že ti mírumilovní muslimové v ČR souhlasí se zabíjením Židů, praktikují únosy dětí? Neznám jediného muslima, jedno zda konvertita či rodilý muslim, který by netýral manželku.
Proč se nesnažíte zamyslet nad tím, o vám tu vaši "odpůrci" píší? Proč si myslíte, že to, co vám kamarádi muslimové říkají, je pravda?
Uvědomte si, že muslim musí nemuslimům lhát...nepřála bych vaši vnučce zažít to, co zažívám nyní já. Také jsem věřila v mírumilovný islám a hodné muslimy
Moje dcera chtěla ve školce hrát na flétnu, nesměla - haram. Vánoční besídky jsou také haram, hraní si s chlapci na písku - haram. A nejedná se o KSA, ale o Brno. To jen abyste věděl, jak se věci mají.“

„Vy asi nevíte, jak funguje seznamování a sňatek v islámu, jinak byste mi tak nejapnou otázku nepoložil (reaguje na moji otázku, proč si takového tyrana brala).
Imám vám řekne, že je muž, který se chce ženit, je zbožný, modlí se - to musí muslimce stačit + to, že pracuje. Ona je také zbožná, modlící se.
Sejdou se za doprovodu "mahram" v kavárně, řeknou si, jak by si život představovali. Pak se sejdou znova a domluví se svatba. Chozením na kafíčka třeba rok by se stejně nic nezměnilo, nikdy nejsou sami.
Pak je svatba, sepíše se smlouva, nevěsta čeká v jiném patře. Všichni ji gratulují. Mashallah, lepšího muže bys nenašla, alhamdulillah, že si vybral tebe.
Za pár dnů už je bita, ponižována, bez peněz. Hubne, je nemocná a ví, že NIKDO jí nepomůže. Protože správná muslimka a tou ona je, se NIKDY nesmí svěřit s tím, co se doma děje. Zná hadithy a ví, že žena, která hovoří nehezky o manželovi, se dostane do pekla.
Požádá walliho, aby ji rozvedl, že už nemůže dál. On ji řekne, že je rozmazlená Evropanka a musí být sabr, je přeci muslimah!
Jenže ona se nevzdává a nakonec dosáhne svého. Rozvod.
V mešitě se s ní nikdo nebaví anebo ji říkají, že natrefila na debila, hlavně, ať neopustí islám.
Ale co se nestane? Všechny ty sestry v islámu se pomalu začínají svěřovat, že je manžel znásilňuje, bije je i děti ( jsou to lékařky, bioložky, inženýrky) a nemají nikde zastání. Kdyby se rozvedly, neuvidí děti. Ty ses rozvedla, pomoz nám. Všechny ty sestry v islámu, které ji manžela schvalovali, lhaly.
Musí lhát, pokud chtějí přežít.
Jsem konvertitka, respektive, byla jsem...Věřila jsem v to, že je islám mírumilovný, že vychází z judeokřesťanských tradic.
Za sebe říkám že žádné šťastné muslimské manželství neznám, z těch cca. 1000 muslimů, co jsem v ČR poznala. Moje nejlepší kamarádka mi po X letech svěřila, že ten, kterého mešita vydává za vzor, ji bije tak, že děti prosí, aby nezabíjel maminku.
Muslimky vám řeknou opak, z jednoho prostého důvodu, o poměrech v rodině se nesmí svěřovat, tím méně nemuslimům.
A jak jsem napsala, byla jsem konvertitkou, nyní jsem odpadlicí. A žiji ve strachu, protože vím, že povinností muslima je zabít odpadlíka, pokud nelichotivě píše a hovoří o islámu. Však mi to nejedna ex sestra napsala, že její manžel udělá cokoliv, třeba upadnu na silnici a rozbiji si hlavu. Nehoda.“

Takové osobní svědectví samozřejmě nelze brát na lehkou váhu. Asi většina z nás už slyšela něco podobného, byla o tom natočena řada filmů.
Moje dosavadní psaní proti xenofobní antiislámské resp. antiarabské hysterii rozhodně nemělo za cíl nějak zamlčovat nebo omlouvat negativní rysy v islámských společnostech, ve kterých určitě dochází k porušování lidských práv žen, tak jak je v Evropě chápeme už nejméně několik desetiletí.

Nicméně se zdráhám uvěřit, že to, o čem mluví KP je skutečně situace ve většině muslimských manželství, že téměř neexistují „normální“, šťastná manželství, že pro naprostou většinu muslimských žen je život peklem.

Zeptal jsem se tedy své známé, která žije v Anglii provdaná za palestinského muslima (sama však není muslimské víry).
Odpověděla:

"Co se týče mé osobní zkušenosti, tak jsem za ta léta života na Blízkém východe a kontaktu s muslimy v Londýně (muslimy v Čechách neznám) poznala široké spektrum šťastných i neštastných manželství, tak jako jinde. Znám konvertity, kteří jsou horlivější než rození muslimové - to může být pripad KP v Brně. (Taky znám konvertity, co svoje muslimství jen provozují tak naoko, aby tchýně a tchán souhlasili se sňatkem.) Taky záleží odkud pochází manžel KP, a jaká je jeho situace v Čechách."

Taktéž jsem získal vyjádření mediálně poměrně známého českého muslima Lukáše Ali Větrovce (alias Alija Harisović):

"Uživatelka nicku KP je pravděpodobně podle všeho osoba známá ze skupiny "Islám v ČR nechceme" jako "Krásná Neznámá". Jedná se o psychicky labilní ženu, která je v prostředí muslimské komunity v Brně známa a brána s velikou rezervou. Skutečně kdysi byla muslimka, dokonce vystupovala v jednom pořadu ČT nazvaném "Islám po česku." Přátelé z Brna mi říkali, že důvodem jejího obratu je zřejmě fakt, ze se necítila uspokojena svou aktivitou pro islám a zažila zpackané manželství s jistým cizincem muslimského vyznání."

V diskusi pod mým článkem byly zmiňovány i další mírně řečeno negativní jevy v muslimských společnostech – např. tzv. „vraždy kvůli cti“ nebo "ženská obřízka" (mrzačící genitálie). Pokud vím, tyto věci (podobně jako diskriminace žen) nemají v Koránu žádnou oporu, ale diskutéři tuto námitku odbyli jako nepodstatnou.

Pokud jde o to údajně zcela bezprávné postavení žen v muslimských zemích, trochu mi s tím nesouhlasí, že v muslimských zemích byla v nejvyšších státních funkcích (na rozdíl od např. ČR) několik žen – např. T.Ciller (Turecko), M.Sukarnoputri (Indonésie), B.Bhutto (Pákistán), K.Zia a S.Hasina (Bangladéš), R.Otunbajeva (Kyrgyzstán).
Krom toho téměř třetinu členů egyptského parlamentu tvoří ženy.
A kupodivu 70% studentů přírodních věd a technických oborů v dnešním Íránu jsou dívky (několik z nich znám osobně).

Opravdu by mě zajímalo, jak dalece je pravda to, co říká o hrozných podmínkách muslimských žen KP.

Třeba se to dozvím v diskusi?

A nakonec - výše zmíněný Lukáš Ali Větrovec (alias Alija Harisović) mi přeposlal dopis J.Pánkovi, kterým reagoval na jeho článek ve Vesmíru (který byl i pro mne imulsem k napsáním předchozího článku).
Jelikož mi tento text připadá mimořádně kvalitní, zítra se o něj s vámi podělím.Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy