Jsem agentem světového islamismu, nebo jen "užitečný idiot"?

19. 02. 2011 | 14:00
Přečteno 45256 krát
Můj nedávný článek kritizující několik islamofobních článků (a vůbec protimuslimskou hysterii) vyvolal značnou diskusní odezvu.

Mimořádně aktivní v ní byl Martin Konvička (jedná se zřejmě o skutečné jméno, velmi pravděpodobně universitního učitele a respektovaného vědce z jednoho jihočeského města).

M.K. mi napsal mimořádně obsáhlou, rozhořčenou (řekl bych, že až zuřivou) odpověď a v celkem asi 30 diskusních příspěvcích o mně používal slova jako „zabedněný“, „školáček“, „umetá cestu vrahounům“, „slátanina“, „neumí biologii“ – posléze vyslovil dokonce pozoruhodnou domněnku, že mé psaní je důsledkem sexuální frustrace nebo že píšu za peníze (asi v žoldu světového muslimstva).

Všiml jsem si, že M.K. neobyčejně aktivně diskutoval i pod nejnovějším článkem Zory Hesové - toto téma mu zjevně velmi leží na srdci.


Nicméně je potřeba říci, že v té diskusi zazněly opravdu velmi vážné výhrady vůči některým praktickým aspektům např. muslimského rodinného života.
Diskutérka s nickem „KP“ napsala o své velmi negativní osobní zkušenosti:

„Co na to říct?
Snad jen to, že pan profesor o islámu neví zhola nic a věří tomu, co muslimové říkají v médiích.
Jenže já na rozdíl od něj vím, co se říká v mešitách. A ne v mešitách někde v Saudíi, ale v České republice, kde konvertitky prahnou po bičování a ženské obřízce.
Co mi řeknete na to, že ti mírumilovní muslimové v ČR souhlasí se zabíjením Židů, praktikují únosy dětí? Neznám jediného muslima, jedno zda konvertita či rodilý muslim, který by netýral manželku.
Proč se nesnažíte zamyslet nad tím, o vám tu vaši "odpůrci" píší? Proč si myslíte, že to, co vám kamarádi muslimové říkají, je pravda?
Uvědomte si, že muslim musí nemuslimům lhát...nepřála bych vaši vnučce zažít to, co zažívám nyní já. Také jsem věřila v mírumilovný islám a hodné muslimy
Moje dcera chtěla ve školce hrát na flétnu, nesměla - haram. Vánoční besídky jsou také haram, hraní si s chlapci na písku - haram. A nejedná se o KSA, ale o Brno. To jen abyste věděl, jak se věci mají.“

„Vy asi nevíte, jak funguje seznamování a sňatek v islámu, jinak byste mi tak nejapnou otázku nepoložil (reaguje na moji otázku, proč si takového tyrana brala).
Imám vám řekne, že je muž, který se chce ženit, je zbožný, modlí se - to musí muslimce stačit + to, že pracuje. Ona je také zbožná, modlící se.
Sejdou se za doprovodu "mahram" v kavárně, řeknou si, jak by si život představovali. Pak se sejdou znova a domluví se svatba. Chozením na kafíčka třeba rok by se stejně nic nezměnilo, nikdy nejsou sami.
Pak je svatba, sepíše se smlouva, nevěsta čeká v jiném patře. Všichni ji gratulují. Mashallah, lepšího muže bys nenašla, alhamdulillah, že si vybral tebe.
Za pár dnů už je bita, ponižována, bez peněz. Hubne, je nemocná a ví, že NIKDO jí nepomůže. Protože správná muslimka a tou ona je, se NIKDY nesmí svěřit s tím, co se doma děje. Zná hadithy a ví, že žena, která hovoří nehezky o manželovi, se dostane do pekla.
Požádá walliho, aby ji rozvedl, že už nemůže dál. On ji řekne, že je rozmazlená Evropanka a musí být sabr, je přeci muslimah!
Jenže ona se nevzdává a nakonec dosáhne svého. Rozvod.
V mešitě se s ní nikdo nebaví anebo ji říkají, že natrefila na debila, hlavně, ať neopustí islám.
Ale co se nestane? Všechny ty sestry v islámu se pomalu začínají svěřovat, že je manžel znásilňuje, bije je i děti ( jsou to lékařky, bioložky, inženýrky) a nemají nikde zastání. Kdyby se rozvedly, neuvidí děti. Ty ses rozvedla, pomoz nám. Všechny ty sestry v islámu, které ji manžela schvalovali, lhaly.
Musí lhát, pokud chtějí přežít.
Jsem konvertitka, respektive, byla jsem...Věřila jsem v to, že je islám mírumilovný, že vychází z judeokřesťanských tradic.
Za sebe říkám že žádné šťastné muslimské manželství neznám, z těch cca. 1000 muslimů, co jsem v ČR poznala. Moje nejlepší kamarádka mi po X letech svěřila, že ten, kterého mešita vydává za vzor, ji bije tak, že děti prosí, aby nezabíjel maminku.
Muslimky vám řeknou opak, z jednoho prostého důvodu, o poměrech v rodině se nesmí svěřovat, tím méně nemuslimům.
A jak jsem napsala, byla jsem konvertitkou, nyní jsem odpadlicí. A žiji ve strachu, protože vím, že povinností muslima je zabít odpadlíka, pokud nelichotivě píše a hovoří o islámu. Však mi to nejedna ex sestra napsala, že její manžel udělá cokoliv, třeba upadnu na silnici a rozbiji si hlavu. Nehoda.“

Takové osobní svědectví samozřejmě nelze brát na lehkou váhu. Asi většina z nás už slyšela něco podobného, byla o tom natočena řada filmů.
Moje dosavadní psaní proti xenofobní antiislámské resp. antiarabské hysterii rozhodně nemělo za cíl nějak zamlčovat nebo omlouvat negativní rysy v islámských společnostech, ve kterých určitě dochází k porušování lidských práv žen, tak jak je v Evropě chápeme už nejméně několik desetiletí.

Nicméně se zdráhám uvěřit, že to, o čem mluví KP je skutečně situace ve většině muslimských manželství, že téměř neexistují „normální“, šťastná manželství, že pro naprostou většinu muslimských žen je život peklem.

Zeptal jsem se tedy své známé, která žije v Anglii provdaná za palestinského muslima (sama však není muslimské víry).
Odpověděla:

"Co se týče mé osobní zkušenosti, tak jsem za ta léta života na Blízkém východe a kontaktu s muslimy v Londýně (muslimy v Čechách neznám) poznala široké spektrum šťastných i neštastných manželství, tak jako jinde. Znám konvertity, kteří jsou horlivější než rození muslimové - to může být pripad KP v Brně. (Taky znám konvertity, co svoje muslimství jen provozují tak naoko, aby tchýně a tchán souhlasili se sňatkem.) Taky záleží odkud pochází manžel KP, a jaká je jeho situace v Čechách."

Taktéž jsem získal vyjádření mediálně poměrně známého českého muslima Lukáše Ali Větrovce (alias Alija Harisović):

"Uživatelka nicku KP je pravděpodobně podle všeho osoba známá ze skupiny "Islám v ČR nechceme" jako "Krásná Neznámá". Jedná se o psychicky labilní ženu, která je v prostředí muslimské komunity v Brně známa a brána s velikou rezervou. Skutečně kdysi byla muslimka, dokonce vystupovala v jednom pořadu ČT nazvaném "Islám po česku." Přátelé z Brna mi říkali, že důvodem jejího obratu je zřejmě fakt, ze se necítila uspokojena svou aktivitou pro islám a zažila zpackané manželství s jistým cizincem muslimského vyznání."

V diskusi pod mým článkem byly zmiňovány i další mírně řečeno negativní jevy v muslimských společnostech – např. tzv. „vraždy kvůli cti“ nebo "ženská obřízka" (mrzačící genitálie). Pokud vím, tyto věci (podobně jako diskriminace žen) nemají v Koránu žádnou oporu, ale diskutéři tuto námitku odbyli jako nepodstatnou.

Pokud jde o to údajně zcela bezprávné postavení žen v muslimských zemích, trochu mi s tím nesouhlasí, že v muslimských zemích byla v nejvyšších státních funkcích (na rozdíl od např. ČR) několik žen – např. T.Ciller (Turecko), M.Sukarnoputri (Indonésie), B.Bhutto (Pákistán), K.Zia a S.Hasina (Bangladéš), R.Otunbajeva (Kyrgyzstán).
Krom toho téměř třetinu členů egyptského parlamentu tvoří ženy.
A kupodivu 70% studentů přírodních věd a technických oborů v dnešním Íránu jsou dívky (několik z nich znám osobně).

Opravdu by mě zajímalo, jak dalece je pravda to, co říká o hrozných podmínkách muslimských žen KP.

Třeba se to dozvím v diskusi?

A nakonec - výše zmíněný Lukáš Ali Větrovec (alias Alija Harisović) mi přeposlal dopis J.Pánkovi, kterým reagoval na jeho článek ve Vesmíru (který byl i pro mne imulsem k napsáním předchozího článku).
Jelikož mi tento text připadá mimořádně kvalitní, zítra se o něj s vámi podělím.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Elena napsal(a):

nechcela by som byť paní Horejšou,
šak on jej vôbec nepomaha variť ani povysavať byt, von ty len piše, piše a piše :)))
19. 02. 2011 | 14:14

Drzá zrzka napsal(a):

K otázce v nadpisu bych dodala c) je správně. Jste pěknej hračička. :o)
19. 02. 2011 | 14:17

Kanalnik napsal(a):

Ummm, jste si jisty, pane profesore, ze lustrovani toho typu, ktere jste vyjevil v clanku, spada do kategorie ferove diskuze? Nemyslim si to. Bude to mit vliv na tuto debatu, uvidite. Mohl jste jen prednest nazory lidi, ktere znate a ktere jste kontaktoval, ne 'zarucene informace', kdo je kdo pod jakym nickem(a to i kdyby tyto informace byly pravdive).

Povazuji tento clanek za znacne nefer. Ke skode celeho tematu.
19. 02. 2011 | 14:19

vojtěch napsal(a):

Tantum religio potuit suadere malorum...

Každé náboženství je prostě zlo.
19. 02. 2011 | 14:21

Maximus napsal(a):

Pane autore, jste vzdělaný a zřejmě i korektní a hodný člověk, ale vybral jste si moc těžké téma, islám a muslimy. Tvrdíte ve svém článku, že např. ženy tvoří v eg. parlamentu 1/3 nebo dále uvádíte ženy co se dostaly do čela svých zemí, ovšem pravdou je, že v celé řadě muslimských zemí je žena zatlačena do pozice služky a poddané muže. Ony jsou od malička vychovávány a stylizovány do této rele, že jim to vlastně příjde jako normální. Ale, že třeba v zemích jako je SAR nesmí žena ani řídit sama auto, nebo že jí hrozí za stejný "čin", který když provede muž třeba i smrt, o tom se Vám nechce asi moc psát, že? Že byste to nevěděl se mi moc nezdá. Islám a muslimská víra je prachobyčejný středověk a nic s tím neuděláte, oni si musí prožít stovky let, aby se dostali na úroveň alespoň křesťanství. Přeji Vám pěkný den a lepší výběr tématu k diskuzi!
19. 02. 2011 | 14:21

vaclavhorejsi napsal(a):

Maximus:

"Ale, že třeba v zemích jako je SAR nesmí žena ani řídit sama auto, nebo že jí hrozí za stejný "čin", který když provede muž třeba i smrt, o tom se Vám nechce asi moc psát, že?"

Uz mam na toto tema neco pripravene, brzy to sem dam...

..
19. 02. 2011 | 14:30

voroshilov napsal(a):

Je nevdecne prirovnavat R.Otambajevovou z Kyrgyzstanu nebo jine zeny z Turkmenistanu,Azerbajdzanu a republik byv.SSSR k stredovekemu Pakistanu a pod.,v republikach Stredni Asii staletym vlivem Ruska je islam hodne umirneny.
19. 02. 2011 | 14:31

Elena napsal(a):

vaclavhorejší neprezradzajte plany lebo Vám to Golgo vyfukne :)))
19. 02. 2011 | 14:32

vasja napsal(a):

Souhlasim s panem profesorem, že v muslimskéjch zemích to neni s chováním k ženám tak zlé.
Viděl někdo v hotelech v Arábii, aby hajzly myla žena? Jenom chlapi. Páč jsou to džentlmeni a ženu, květinku, si hýčkaj.
19. 02. 2011 | 14:42

voroshilov napsal(a):

vasja:
V Turecku,Tunisu a Egyptu uklizeji v hotelu jenom zeny,verte zkusenemu cestovatelu,komu jsem daval ti dynary a liry na spropitne za to ze vymenili povleceni a rucniky?
19. 02. 2011 | 14:47

scientist napsal(a):

ne, jste jen člověk, který rád debatuje svoje názory a "po zásluze" dostáváte i přiblblé reakce. to je halt nevyhnutelné riziko, když vylezete s kůží na trh.

a su rád, že tu máme přírodovědce, který "fušuje" do řemesla sociologům, politologům, antropologům, zkrátka sociálním vědátorům. I když často velmi naivně. Ale je to naše chyba, že se těchto veřejných debat v ČR neúčastníme a necháváme si ta témata "ukrást".
19. 02. 2011 | 14:54

Karel Mueller napsal(a):

Pane profesore,

bylo to na Vašem blogu, kde jsem zavzpomínal na studenstská léta a na nakládačku, kterou dostala jedna exkluzivní blondýna od svého arabského přítele. Tak že si to umím představit. Nu, třeba ji běžný český muž připadal příliš nudný. A chudý.

Na druhou stranu si mnohé ženy dovedou neskutečně vymýšlet a dělat ze sebe trpitelky. Jako člen Unie mužů, kterým jsem kdysi dávno byl, jsem měl možnost sledovat mnoho rozvodů. Když jste řídil prokazatenými fakty a nikoliv dojmologií, tak jste dostal místo mučednice chlapa, který dřel pro rodinu, aby v rámci možností dosáhl maxima a svoje potřeby hodil téměř na nulu. Měl za to jen hysterickou furii ... bohužel příliš časté ...

Jedno ale musíme říct slovy jasnými a otevřenými. V islámskýh státech se dbá na morálku a to velmi tvrdě. Žena, která se rozhodne uzavřít sňatek s cizincem, by měla vědět, do čeho jde. A že si nebude moci dovolit to, co si může dovolit vůči nám.
19. 02. 2011 | 14:56

Aleš Vyhnal napsal(a):

Václav Hořejší: "Pokud vím, tyto věci (podobně jako diskriminace žen) nemají v Koránu žádnou oporu, ale diskutéři tuto námitku odbyli jako nepodstatnou."

AV: Obávám se, že Korán neznáte. Explicitní příklady z Koránu viz zde:

http://skepticsannotatedbible.com/quran/4/wom_list.html

Korán je bohužel stejně idiotská kniha jako Bible, snad možná ještě více.
19. 02. 2011 | 14:56

Karel Mueller napsal(a):

scientist:

Máte pravdu, naprosto.
19. 02. 2011 | 14:58

Tribun napsal(a):

Pokud vím, tak domácí násilí je problém běžný i v nemuslimských rodinách a mlčí se o něm stejně důsledně a z obdobných příčin, jako o domácím násilí u muslimů: kulturní kontext je takový, že hanba padne nakonec vždy především na oběť, nikoliv na násilníka.

Varování vyřčená v citovaných komentářích bych nebagatelizoval, ale ani nepřeceňoval. Islám není příčinou, proč se tak děje (pokud je něčeho příčinou, tak sexuální frustrace mladých mužů, která má ne svědomí některé nežádoucí jevy v ummě), maximálně institucionalizuje mechanismy zakrývaní těch zločinů. V tom se ale příliš neliší od křesťanství, i v naší kultuře se o domácím násilí více mluví až v poslední době.
19. 02. 2011 | 14:58

Yosif K napsal(a):

Jan Werich: Lide se deli na chytre a blbe a oboji se deli na hodne zle.
Ale hodny BLB je mnohokrat vice skodlivy ZLY CHYTRAK.

Werich to myslel tehdy ocividne na tzv "HODNE KOMUNISTY". Ale ono to BOHUZEL plati i na "HODNE MUSLIMSKE BRATRY"...... a dale take na HODNE ISLAMOFILY.... prestoze pan profesor nebyl nikdy v KSC, ocividne svymi napady spada pod HODNE UTOPICKE SOCIALISTY. Spousta dalsich diskutijicich spada pod HODNE ISLAMOFILY. (Mineno hodne ale blbe....) Z vyskytu fungujicich muslimskych manzelstvi vyvozuji ze islam je OK, ze je jako jina nabozenstvi.
TOTO NENI PRAVDA. Zrovna tak jak vyskyt hodnych a uslechtiliych nacistu a komunistu nezrovnopravnuje nacionalni socik ci realny socik s demokraticklym kapitalismem.

Islam - podobne jako stredoveka spanelska inkvizice - je silne parternalisticke nabozenstvi, ktere u lidi STATISTICKY VYZNAMNE podvazuje schopnost lidi samostatne myslet, uspesne vynalezat, podnikat, empaticky pohlizet na prava zen, mensin atd. To se nevylucuje s tim, ze muzete uvest priklad krestanskeho manzela ktery podreze manzelku jako kure a muslimskeho manzela, ktery tak necini. Statsticky vyznamne (asi tak stokrat castejsi) je vsak BEZTRESTNE podrezavani "provinivsich se" dcer a manzelek muslimy (honor killing) atd atd.

PROTO JE V ISLAMSKEM SVETE ta bida a chaos co tam jiz 1400 let je. Proto islam zaostava vice nyni proti spolecnostem postavenych na lidskych, majetkovych pravech, nez prti spolecnostem, kde rozhodovalo o uspechu pouze rychle vyvrazdeni protivniku (jako v pousti za casu proroka Mohameda).
19. 02. 2011 | 14:59

Dr. No napsal(a):

Nic není dost složité, aby si na to náš Václav nevytvořil jednoduchý názor. Ale nic ve zlém, je to psychologie většiny úspešných příjemců grantů a jiných státních podpor vědy. Jinak to ani nejde, grantová žádost vyžaduje pěknou story a dokumentovatelné předchozí výsledky, pochyby je třeba v lepším případě zamlčet, v horším znectit a pokořit. Naštěstí pro vědu jako poznání se vítr nejspíš obrací, jak alespoň vyplývá z řady nedávných komentářů v Nature a Science. Česko to zastihlo právě v protifázi, popularita impaktních faktorů a citačních bratrstev skončila kolem roku 2005. Čest její památce a oborovým kafemlejnků.
19. 02. 2011 | 15:01

voroshilov napsal(a):

Tribun:
Aha,sexualni frustrace,v muslimskych zemich vyrazne klesla populace ovec,koz a oslu?
19. 02. 2011 | 15:01

LEVAK napsal(a):

Vážený pane přečtěte si následující řádky:
„…….že v Evropě a i jinde jsou v současnosti nejvíc ohrožení křesťané. Dokazuje to na pokusu islamistů nově interpretovat chartu lidských práv. V OSN byl totiž předložen muslimy nový návrh, podle kterého by neměla být zajištěna svoboda vyznání, ale naopak ochrana náboženství, což je zásadní rozdíl. Tento návrh totiž popírá individuální právo na vlastní náboženské přesvědčení. V předloženém návrhu jde o ochranu islámu a ne o ochranu věřícího jednotlivce. Přijetí takové interpretace by znamenalo mimo jiné, že jednotlivec nemá právo měnit svou víru. Jinými slovy, kdo se narodí jako muslim, musí být muslimem až do smrti. To by znamenalo v důsledku implantování islámského práva do charty OSN a podle něho je vystoupení z církve možné trestat i smrtí. Proto pan Kauder hovořil o tom, že chránění nemají být nikdy instituce, ale naopak víra každého jednotlivce, protože ta představuje jádro každého náboženství. …..“
PS:Snažně Vás prosím přestaňte konat jako hrobař evropské kultury a civilizace!On Vám ten případ Kosova nestačil?
19. 02. 2011 | 15:02

Aleš Vyhnal napsal(a):

A další explicitní citáty z Koránu obhajující tak či onak diskriminaci žen:

http://skepticsannotatedbible.com/quran/2/wom_list.html
http://skepticsannotatedbible.com/quran/5/wom_list.html
http://skepticsannotatedbible.com/quran/7/wom_list.html
http://skepticsannotatedbible.com/quran/9/wom_list.html
http://skepticsannotatedbible.com/quran/11/wom_list.html
http://skepticsannotatedbible.com/quran/12/wom_list.html
http://skepticsannotatedbible.com/quran/15/wom_list.html
http://skepticsannotatedbible.com/quran/22/wom_list.html
http://skepticsannotatedbible.com/quran/23/wom_list.html
http://skepticsannotatedbible.com/quran/24/wom_list.html
http://skepticsannotatedbible.com/quran/33/wom_list.html
http://skepticsannotatedbible.com/quran/37/wom_list.html
19. 02. 2011 | 15:08

dennis napsal(a):

Otazka postaveni zeny v islamskych zemich i otazka kompatibility islamu s Evropou jsou mimoradne siroke otazky. Na zadnou z nich nelze odpovedet v rozsahu blogu (nebo dokonce diskusniho ohlasu) v sirsich souvislostech. O velikem prinosu islamu pro lidskou civilizaci (a take o obrovskych skodach, ktere jeho vyznavaci zpusobili) neni jiste pochyb. Co mne na vsech debatach o islamu predevsim v Evrope, ale i islamu ve svete, zajima, jsou vyhlidky koexistence islamu a muslimu s nemuslimy.
19. 02. 2011 | 15:10

Aleš Vyhnal napsal(a):

Atd. atd., tyto věci, to jest absurdity a amorálnosti Bible a Koránu by každý, kdo se pokládá za skeptika, měl znát. Poněkud mě mrzí, že to pan profesor, který se rovněž hlásí ke skepticismu, nezná.
19. 02. 2011 | 15:14

Petr Havelka napsal(a):

Pane profesore,

agentem světového islamismu samozřejmě nejste :)

Ale, řekněte mi:

Proč se muslimům druhé či třetí generace žijícím v Evopě tak nedaří "vymanit" ze středověkých zvyků, které islám nabízí.

Proč jim lidově řečeno "smrdí" evropské hodnoty.

Kde je to pověstné "jádro problému". Je chyba v evropanech, trpí evropané nedostatkem tolerance k jiným náboženstvím. Diskriminují muslimy v jejich víře. Pořádají na ně hony, vypalují mešity.
19. 02. 2011 | 15:16

Aleš Vyhnal napsal(a):

Je sice pravda, že mrzačení ženského genitálu nemá v Koránu přímou oporu, nicméně diskriminace a očerňování žen v Koránu rozhodně podporu má (stejně jako v Bibli), a to je zřejmě živnou půdou pro takovéto úchylné a sadistické praktiky. (Každou minutu jsou takto v průměru na Zemi zmrzačeny 4 dívky) Viz http://www.religioustolerance.org/fem_circ.htm
19. 02. 2011 | 15:29

Otázkář napsal(a):

Yosif K

to jste si trochu poplet. Zlý chytrák, jinak také bezcharakterní inteligent rozhodně nadělá víc škody než hodný blb.
19. 02. 2011 | 15:31

Otázkář napsal(a):

Yosif K

pro mě je tedy vždycky rozhodně lepší jednodušší John, který má podle všeho alespoň snahu něco změnit, než vychytralý, ale bezcharakterní podvodník Langer, který dokáže jakékoliv společenství spolehlivě rozložit a zbavit jakékoli akceschopnosti.
19. 02. 2011 | 15:36

vasja napsal(a):

voroshilov napsal(a):
vasja:
V Turecku,Tunisu a Egyptu uklizeji v hotelu jenom zeny,verte zkusenemu cestovatelu,komu jsem daval ti dynary a liry na spropitne za to ze vymenili povleceni a rucniky?
.....................
Tak já myslel že chlapům.
Ale je možný, že to byly baby v gatích, co v kapse měly baterku.
19. 02. 2011 | 15:37

Emissary napsal(a):

Víte co, profesore Hořejší?

Vy jste tady na blogu si stěžoval, že vaše dcera jako novopečená doktorka medicíny málo vydělává a má skoro existenční problémy. Možná dala i výpověď. Domluvte ji, prosím, svatbu s nějakým bohatším arabským magnátem přes ropu, a pak nám třeba za rok sdělte z tohoto manželského života zkušenosti, Vám se dcera jistě svěří. Není nad to, zjistit věci sám za sebe a Vy jistě máte na zprostředkování takového sňatku konexe včetně konverze na islám. :)
19. 02. 2011 | 15:39

prak napsal(a):

Pane Václave Hořejší, předpokládám, že v dalším blogu nám slavnostně oznámíte přestup k islámské víře. Doufám, že Vám rostou vousy na tváři. Holohlavost skryjete turbanem, ale zarostlá tvář je vizitkou každého správného muslima. Snažte se naplnit známé řčení "poturčenec horší Turka". Já zase říkám, že pseudohumanista je horší blba. Když už jste svůj námětový pytlík vypráznil a nemáte kloudně o čem psát, staňte se zahrádkářem dle vietnamského přísloví.
Cituji- Chceš-li být šťastný jeden den, opij se. Chceš-li být šťastný jeden rok, ožeň se. Chceš-li být šťasten celý život, staň se zahrádkářem!
19. 02. 2011 | 15:40

santawizard napsal(a):

Tajemství bible a koránu není ještě odhaleno.Naopak v dobách temna a vzájemné nenávisti je tajemství ještě více zakryto.Do popředí se dostávají samí mučedníci a válečníci,kteří místo ,aby studovali Bibli a Korán jazykem dvojostřího a jednoostřího meče ,zneužívají bibli a korán ,ženy a zákon,atd co se dá ..... neschopní mít svatý pokoj.Byly ale doby, kdy Islám vzkvétal,ale křesťanství žilo v temnotách středověku.Teďka je to trošku naopak.Politika a náboženství jde však ruku v ruce.Arabský svět se bouří.Prezident Obama je na straně opozice.Berlusconi je jako David a Mubarak je jako Goliáš.Bibli a marijuánu mohou studovat jenom černí křesťané Rastafariáni,kdežto Korán a víno nesmí studovat ještě nikdo.Možná že jenom tak zvaní hašišáci ,kteří se musí rehabilitovat zpátky do hospody,tak by to začali dělat na truc.Všude na světě je přebytečné množství feťáků a somráků ,ale nedostatečné množství marijuána gurů a hospodských kaplanů.
19. 02. 2011 | 15:42

voroshilov napsal(a):

vasja:
Vtipne je to ze kazdy vecer tam je show na podiu,animacni prohram kde veseli mladi kluci predvadi humoresky a dost sproste vtipy,nektere oblecene a namalovane jako zenske(jak za Sheaksperovych casu)ale skutecnou holku v zadnem kolektivu artistu jsem nikdy nevidel.
19. 02. 2011 | 15:43

Elena napsal(a):

vaclavhorejsi,

viem že moj príspevok zostane bez Vášej odozvy,
predpokladam že obecenstvu až toľko nevadi kritika islamofobných člankov vo vašej režie,

mne osôbné vadí ako zosmešňujete Katolickú cerkov, neobjektyvné, jednostrané, škoda že vo vašých zosmešňujucích člankoch na adresu Katolickéj cerkvi neuvadzate fakty, s takou snahou ako sa úsílujete dnes tu!
19. 02. 2011 | 15:45

Kanalnik napsal(a):

Ales Vyhnal - nevim, kde berete podporu diskriminace zen v Bibli. Pokud se clovek zamysli nad kontextem, je pravdepodobne, ze se jedna spise o popis ci odraz realii nez o primou podporu prinicpu diskriminace zen. Navic tu mame take Novy Zakon se svoji bezpodminecnou laskou k bliznimu, takze to jaksi pomijite. Ale o tom ani diskutovat nechci.

Podstata meho sdeleni je v tom, ze podporu v Bibli muzete najit pro cokoli, pokud budete chtit. Stejne jako v Harry Potterovi. Proste clovek se u cetby musi i zamyslet a zvazovat, zda jdo o prinicipy, ci dobove realie.

Koran jsem necetl, takze nemohu soudit. Pokud ale k nemu pristupujete stejne jako k Bibli, vase nazory se mi jevi docela radikalni a smahem odsuzujici a vzbuzujete ve mne neduveru.

Na druhou stranu lidi, kteri hledaji v techto knihach podporu pro jakekoli svoje nazory ci navod podobny podrobnemu diktatu, jak maji zit, je stale hodne; tak vznika fanatismus, a teto skutecnosti je vyuzito v mnoha nabozenskych radikalnich/fanatickych smerech. To bude mozna kamen urazu dnesniho islamu. Ale jak rikam, Koran jsem necetl, takze nemohu soudit. Moje reakce je predevsim na vasi radikalnost.

Pravdou totiz zustavat, ze lidi, kteri hledaji podporu v ruznych knihach pro sve proti-nazory, je take hodne. Nejsta nahodou jeden z nich?
19. 02. 2011 | 15:52

Luba napsal(a):

Je zvláštní,
že se tolik našinců domnívá, že by muslimové měli být daleko lepšími lidmi, než my.

Že mezi nimi nejsou sadisté a kruťasové od přirození, ale že se sadistických a krutých činů dopopuštějí proto, že je to doporučováno v nějaké knize. :)

Nevím, jak můžeme kritizovat nějakou jinou kulturu, když naše vlastní kultura je plná sociální patologie.

Bezkonkurečně vedeme v EU ve spotřebě alkoholu na obyvatele. Pravidelně chlastá 1.300.000 Čechů, Češek i Češat, z toho je cca 500.000 notoriků. Jiné drogy zneužívá dalších 40.000 lidí.
Vzpěrači pivních půllitrů a baněk se dopouští navazujících kriminálních činů násilného charakteru - převážně na svých blízkých, rodinách a dětech.

"(...) Na nárůstu násilných deliktů se zase podle Nogy podepsaly nové trestné činy zabití, usmrcení z nedbalosti a pronásledování. Těchto kriminálních činů se stalo 537. Stoupající počet brutálních vražd starších lidí, často příbuzných, a rodičů ze strany mládeže považuje Nagy za alarmující. (...)

V roce 2010 se také více žen stalo oběťmi znásilnění. Těchto zločinů se stalo o 22 procent více než o rok dříve. Za znepokojivé považuje Nogy to, že 70 procent znásilnění se přihodilo dívkám, kterým ještě nebylo 18 let.(...)"

http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/v-roce-2010-stoupl-pocet-nasilnych-trestnych-cinu/587243

Co se týče násilí na ženách, čímž mnozí argumentují proti islámu (zřejmě to považují za projev náboženského zanícení), je u nás podobně "zbožných" cca 40% ženáčů:

"(...) Reprezentativní výzkum násilí na ženách proběhl v roce 2003 v rámci Mezinárodního výzkumu násilí na ženách.
Tento výzkum provedl Sociologický ústav AV ČR a Filozofická fakulta UK v Praze. Podle výsledků výzkumu, jehož vzorek tvořilo 1980 respondentek starších 18 let, bylo zjištěno, že 38% žen v České republice zažilo během svého života alespoň některou z forem násilí ze strany svého partnera (současného nebo bývalého manžela / přítele)."

http://www.stopnasili.cz/verejnost/dn-statistiky-zpravy-studie.html

Dále bych citoval z článku ženy, která má s muslimy a islámskými zeměmi osobní zkušenost, novinářky Petry Procházkové:

Opravdu mne to rozzuřilo. Druhým silným pocitem byla lítost, zmar a stud. (...) Důvodem všeho byla první stránka v předposledním Reflexu, trafika v našem střediskovém městečku Pečky, náš známý Róm Kamil a můj afghánský muž, co teď slouží českému státu a afghánskému lidu na vojenské misi v Afghánistánu.

Žena je totéž co pes, stálo na titulní stránce váženého Reflexu. Z obálky na mne koukají dvě zoufalé oči, jinak celá hlava zakutaná v černém. Muslimka jak poleno. (...)
Doma jsem si ten výplod zoufalství Češky, která se špatně vdala, a je jedno zda za muslima či pravoslavného, přečetla.

Nebožačka. Každé z nás se to muže stát, že si vezme holt idiota, násilníka, magora a totálního egoistu. Ale proč ze své zkušennosti dělá jev obecný? (...) No, nechci tady ztrácet čas a místo na polemizování s něčím, co se té ženě bezpochyby stalo a co je opravdu velká tragédie. Spíš bych tak nějak chtěla vzkázat kolegům z Reflexu, že znám případy, kdy se novináři zasadili o vznik krvavého konfliktu.

Že nás ve škole, i když za komoušů, ale to nevadí, učili, že novinář má také nějakou zodpovědnost. A že vytržená pravda z kontextu je ještě větší lež, než nějaký na první pohled zjevný výmysl. (...)

Tak já vám říkám, je to náboženství jako každé jiné, a muži, jež ho vyznávají, jakbysmet. I křesťan může být pěkný pes, pak je na ženě, aby se snažila být alespoň jeho vodítkem, když ne pánem. (...)"

Zdroj:
http://www.lidovky.cz/prochazkova-muz-je-pes-a-zena-jeho-voditko-fiz-/ln_nazory.asp?c=A100911_120432_ln_nazory_tsh
19. 02. 2011 | 15:54

Yosif K napsal(a):

pane Otazkar, ja ne to Werich..... ale jest to otazka. Za realneho sociku nekdy tzv HODNI ALE BLBI KOMUNISTE skutecne natropili vice skod nez bezcharakterni mazani komunisticti karieriste. Napriklad postavit smradlavou dehtarnu nekde jen proto "aby byly pracovni mista v podhuri" nebo "aby byly pracovni mista take pro zeny".

Podobne i "HODNI ALE BLBI" ISLAMISTE mohou zvysit subvencovani potravin, zajistit vice koryt pro sve "zaslouzile soudruhy" ve statni sprave, znarodnit fabriky nebo je prevzit do sve spravy, "aby delnici mohli mene pracovat a brat vice penez" zakazat alkohol "aby se lide zbytecne neopijeli" ci aby muslimove "nehresili prenasenim alkoholu", vyvolat valku s Israelem nebo aspon prestat prodavat plyn do Israele "aby se vratila cest Egyptu" atd atd.
Cim vice takto "dobre minenych" opatreni se islamistickym primitivum podari prosadit, tim vetsi pak bude v Egypte hlad.

Blbost krici do nebe i u jinak zcela dobrackych demonstrantu v Bahrainu - domaci arabove (500 tisic) nedelaji vubec nic, veskerou praci (hlavne manuelni) delaji pakistanci (800 tisic) a arabove demonstruji a nechaji se zabijet na protest proti tomu ze se hrstce pakistancu dali bahrainske pasy. Predstavte si tu hruzu, nekteri lide v Bahrainu kteri pracuji dostali pasy. Prece buh chce, aby pasy meli a pracovat nemuseli jen ropni arabove a pakosi a bengalci aby pracovali bez pasu.
GDP na hlavu je pritom v Bahrainu vyssi nez v SRN a vsichni obcane maji celkem solidni podpory v nezamestnanosti.
19. 02. 2011 | 15:55

Elena napsal(a):

vaclavhorejsi,

priznajte sa, napisal by ste kritický članok o Islame tak ako pišete o Katolikoch, keby ste žil nekde vhlbokoIslamskéj krajine?

prosím o uprímnú odpoveď

Nepoznam Vás ako desidenta a protikomunistického odbojara, pritom Vám nič nebranilo sa ným stať v 60 rokoch minulého storočia, byť rebelom v obyvačke v papučkach v demokratickéj krajine je to najlepšie čo sa Vám mohlo stať :)))
19. 02. 2011 | 15:56

Ibalgin napsal(a):

Měl bych jednu aktualitku z Blesku ( pardon z i Dnesu), mírumilovní a prorodinně založení liberální muslimové napadli na Elbrusu pět lyžařů. Tři jsou mrtví a dva postřelení bojují o život. Důvodem bylo, že naši muslimstští bratří chtěli, aby jim lyžaři dali děvče, které bylo s nimi. Lyžaři nechtěli a dívka taky ne, tak je mrtvá. No řekněte pane Hořejší, není to krásný příklad vztahu muslimů k ženám?
19. 02. 2011 | 15:59

liberál napsal(a):

Autore vaše zcestné vyjádření v předešlém blogu, kde bojovníky proti muslimům přirovnáváte k antisemitských náladám přelomu 19. a 20. století dokazují vaší naprostou neznalost historie.
Především tento antisemitismus se projevoval v neopodstatněné hysterické náladě a plné předsudků pramenící z Bible a její vykreslení židů v smrti Ježíše Krista.

Nálady proti muslimům jsou však opodstatněné a vycházejí z racionálních důvodů - terorismu ke kterému se skutečně mnoho muslimů hlásí (narozdíl od vymyšlených frázích o tom že židé například odtavují studny ke kterým se nikdo z židů nehlásil a jsou to výmysly).
19. 02. 2011 | 16:07

voroshilov napsal(a):

Ibalgin:
To se stalo v Kabardino-Balkarsku,a nebyli to banditi ale mirove utlacene povstalce ktere se muci pod krvavym jhem Moskvy jak dosvedci Stetina a pani Prochazkova,ti neverni psi a bila hrisnice to zavinili sami,kez by jeli lyzovat do italskych Alp...
19. 02. 2011 | 16:07

dalimír napsal(a):

Vážení máme zde na blogu p.Stejskala na návštěvě paní Šeherezádu ! Je to světa znalá žena a v orientě je jako doma ! Určitě jestli neodjela momentálně do turecka tak se zde jistě objeví a vše nám patřičně a po pravdě sdělí jak to tam skutečně u nich chodí ! Těším se již na její rychlou reakci !! Dalimír milující mír .
19. 02. 2011 | 16:08

Yosif K napsal(a):

ARABSKE ZENY NEUKLIZEJI:
a) arabske zeny v mnoha pripadech uklizeji JAKO DIVE - a to ve vsech statech kde si nemohou dovolit mit na vsechny africanky, filipinky ci vietnamky. V mnoha pripadech jejich muslimsti manzele pritom SEDI DOMA, piji vino a chodi za prostitutkami. Vyskyt alkoholismu a prostituce je v islamskych zemich temer stejny jako v krestanskych zemich, jen je to o trochu lepe skryvane.
b) i pripady kdy arabske zeny NEUKLIZEJI nevypadaji zrovna vabne. Prijdete do mesta, kde si kazdy stezuje na "50% nezamestnanost" a pritom nevidite ze by nekde necoi delala nejaka arabka. I nakupy a kocarky tahnou a tlaci africanky. dOKONCE I EGYPTANI MAJI JESTE VERSTI CHUDAKY NA SPINAVE PRACE NEZ JSOU ONI SAMI - CERNE NUBIJCE.
Je to jasne - i poloropny arabsky stat s zivotni urovni cca jako Moldavie muze zamestnavat cerne otrokyne - casto na DVE smeny....... tedy za dvema ucely.......
19. 02. 2011 | 16:08

t... napsal(a):

vaclavhorejsi:

Pane profesore,

jsem velmi překvapen, že někdo takový(Martin Konvička), s takovým způsobem(raději nespecifikovat) myšlení a chování, dosáhl akademické hodnosti docent, byť v oboru entomologie.

Toho čeho je schopen(mírně řečeno) předváděl nejen v diskusi na Vašem blogu a blogu Zory Hesové, ale i v diskusi pod blogem Šádí Shanaáha.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/sadi-shanaah.php?itemid=12268
19. 02. 2011 | 16:09

Martin napsal(a):

Co je to zase za hloupé řeči ? Hořejší je typický akademický intelektuál, který si někde něco přečetl nebo zahlédl v TV a už si myslí že tomu dokonale rozumí a ještě se pokouší dělat z lidí kteří tomu rozumí srandu. Stejný případ tady byl ve 30-tých letech minulého století kdy kavárenští intelektuálové hlásali že Hitlera se není proč bát, že mu stačí Polsko a možná Čechy a pak bude klid. S Islámem je to podobné zatím jenom velmi málo lidí si uvědomuje že Islám je pro Evropu obrovské nebezpečí. Otázkou není zda nás Islámisté chtějí zabít, ale zda my stihneme dřív zabít je.
Závěrem bych chtěl p. hořejšího požádat aby zanechal planého psaní o věcech kterým nerozumí ani za mák a svůj drahocenný čas investoval třeba do psaní populárně naučných příspěvků o imunologii a molekulární genetice, neboť tomu patrně skutečně rozumí a spousta čtenářů by se mohla dozvědět něco přínosného.
19. 02. 2011 | 16:15

Yosif K napsal(a):

Pani Luba - jak rikate hodni a zli lide jsou vsude, ale podstatna je STATISTIKA. Nedavno jsem cetl clanek od palestinskeho "ucence", ktery rozebiral endemicky vyskyt domaciho nasili proti zenam v palestinskych domacnostech jako dusledek "ZIONISTICKE OKUPACE". No pokud tomu nekdo chce verit, at tomu veri.....
Pokud nekdo na tom chce stavet doktorske teze, pro kontrolu by si mel zjistit jaky je vyskyt ENDEMICKEHO NASILI na jinych muslimskych teritoriich, ktere nejsou okupovbana zionisty.
Pro ilustraci - kazdu si muze vygooglovat "zertovne kazani" progresivniho imama ktery domlouva oveckam, ze kdyz pubertacka prijde o panenskou blanu treba pri telocviku nebo tak nejak, ze neni zapotrebi ji hned zabit, ze ji staci jen poradne zmlatit do bezvedomi. Podotykam beze vsech zertu - je to opravdu progresivni imam. Statistiky z neokupovaneho jordanska mluvi jasne - za honor killing se dava v prumeru 3 mesicni podminka - cisla si muze kazdy vygooglovat "queen Rania - honor killings".
19. 02. 2011 | 16:17

santawizard napsal(a):

Nazdar Elena,já osobně nemám proti katolikům nic,kromě jedné věci.I když v bibli není nic napsáno ani o vojenských kaplanech ani nic o hospodských kaplanech ,křestanské církve nikdy v životě nesměli seminovat ani svoje vlastní hospodské kaplany ,ale vždycky museli seminovat jenom a jenom svoje vojenské kaplany.Proč asi?Jak myslíte že to všechno skončí?Bude válka mezi hospodou a kostelem jako mezi Ježíšem a Satanem?
19. 02. 2011 | 16:17

Ládik!!! napsal(a):

Spolužák dělal 2 roky pozorovatele OSN v Iráku. Říkal, že ženská tam má menší cenu, než koza.
19. 02. 2011 | 16:17

Emissary napsal(a):

t...

Konvička předvádí jen to, co si myslí. Vy, socialisté, také předvádíte, včetně profesora Hořejšího. A kolikrát jsou to takové stupidity, že bych za to ani krejcar nedal, natož vsadil svůj život, jak to dělá profesor. Jsem docela překvapený, že tento člověk, profesor imunologie, na poměrně frekventovaném portálu vyslovuje názory tak, jak je vyslovuje, a to i na to, čemu vůbec nerozumí. :)

A že to je Doc. Martin Konvička, to si jen profesor myslí, ale on si myslí mnoho všelijakých věcí. Holt, někdo na to má. :)
19. 02. 2011 | 16:20

Ibalgin napsal(a):

To voroshilov:

máte pravdu, určitě si za to ta bílá hříšnice a nestyda mohla sama a muslimští bratří byli frustrováni tím děsivým ruským útlakem. Já nevím, neměla by EU přidělit těm útočníkům nějaký grant?

A další aktuální případ pro pana Hořejšího. Demokratiční a osvícení, liberální a tolerantní muslimové v Egyptě napadli, zmlátili a lehce sexuálně poškádlili americkou novinářku. Ale ta už je vysloveně vyprovokovala, víte? Byla to Američanka, byla blond, nebyla tom cudném muslimském hábitu, a tak vůbec.....
Pane Hořejší,kolik případů pěkného postoje islámu k ženám byste tak potřeboval?
19. 02. 2011 | 16:21

Luba napsal(a):

Ládiku,
což o to ...
U nás by se jistě taky našla taková ženská :)
19. 02. 2011 | 16:21

hoven napsal(a):

profesore,
vážně tady chcete mít stejný problémy s muslimama jako mají v západní evropě. ? kam vlastně směřuje ta vaše obhajoba islámu? co tím sledujete? já si myslim, že bysme měli být rádi, že jich je tady co nejmeně. v zemých, kde se muslimové rozlezli, sílí nacionalisté. klidně muže přijít zase nějakej hitler, je to jednodužší a pravděpodobnější, než si myslíte.
19. 02. 2011 | 16:23

Elena napsal(a):

servus santawizard,

zajtra sa spitam našho Pána Farara,

ja som mu už raz nažalovala na Horejsího, on mi povedal, že aj také musia medzinami byť aby sme si upevnili našu veru,
máme mudrého Farara
19. 02. 2011 | 16:23

Yosif K napsal(a):

Vsechny informace o cistote zivota v islamu jsou z velke casti bludy nevedomych lidi. Podobne jako mnozi katolicti knezi se mnohdy oddavaji takove ci one forme sexualniho vybiti, tak mezi muslimy se pije vino a sexualni vybiti se z ruznych poricin neomezuje na to, co je povoleno v islamu. A to je v islamu povoleno leccos - po vzoru 8 lete Mohamedovy nevesty Aishi.....
V maroku muslimove tvrdi ze nepiji vino ani whisky. pritom v cajovanach chlapi bezne cucaji "caj" o koncentraci 40%. Staci odjet par kilaku do hor - jedete vesnici, kde v kazdym baraku nabizeji vino a pred kazdym barakem pokukuje po chlapech nejaka holka. Lide jsou tam chudi, nic jineho jim nezbyva, jedno cislo je za ekvivalent cca 2-3 US$.
Hlavne ale ze vam KAZDY lze, ze to tam VUBEC NENI. Ze pani Lubo.....
19. 02. 2011 | 16:26

voroshilov napsal(a):

Ibalgin:
Vidite jak jste politicky nehramotny,to znasilneni americke novinarky v jebiptu prece je ukazkou nove nabyte svobody ktera se projevila opravdu s revolucni vasni.
19. 02. 2011 | 16:27

Petr Havelka napsal(a):

Jenom aby nám muslimové v Evropě nepřipravili překvapení. Nemusí být tak příjemné, jako zde.
https://www.youtube.com/watch?v=_zmwRitYO3w&feature=player_embedded#at=17
19. 02. 2011 | 16:28

JenTak napsal(a):

Divím se vám pane Hořejší.
Text Lukáše Ali Větrovce považujete za tak kvalitní, že s ním musíte seznámit nás všechny. Jeho vyjádření, že u nicku KP "se jedná se o psychicky labilní ženu", vykládáte jako fakt.
Naprosto nechápu, jak může studovaný člověk věřit islámu, a navrch se domnívat, že je to mírumilovné náboženství. Kolik mrtvých žen ještě musí být, abyste se zamýšleli nad povahou islámu. Kolik teroristických útoků na civilisty ještě potřebujete, abyste pochopil, že islám je zlý ve své podstatě. Kolik pokusů potvrzující nějakou skutečnost vědec potřebuje, aby tuto skutečnost přijal jako fakt? Nemine den, aby se někde na světě nezachovali muslimové v rozporu s evropskou morálkou. Od vražd odpadlíků, po teroristické útoky na nevinné.
Připadá mi, pane Hořejší, naprosto ignorujete známá a ověřitelná fakta. To bych od "vědce" nečekal.
19. 02. 2011 | 16:31

Tenco napsal(a):

Václav Hořejší
Už i otázky Vám vyčítají. Hmm. To jsme to dopracovali.
Asi to jsou katolíci.
Pro ně to bez "Slzavého údolí" nemá cenu.
Nudí se. Jsem zvědav co budou dělat v Ráji. :)))

YosifK tu dal spam, též tu dám spam :

K páté koloně a militantnímu Ibrahímovi ibn Henlei...ehm...Ládinovi.
Nejlepší obranou proti případným Henle..ehm, tedy Ládínům je, tyto historicky znemožnit. Pokud možno nenásilně - výchovnými metodami, či zesměšňováním v tisku a televizi. POkud by však Henl..tedy , Ládin trpěl i potom utkvělou představou, že ho Mohammed předurčil jako islamizátora Západu a takto i konal - tedy že
by k tomuto vyzýval , potažmo to sám praktikoval formou násilí na svých spoluobčanech, pak je samozřejmě nutno přikročiti k takovým metodám, které se v Evropě používají již od nepaměti - tedy pokud pomineme ony španělské boty,
skřipce a tak.

Tedy - takovéto individuum čapnout, vyslýchat, soudit a pak pustit nebo zavřít.
Toto mě připadá jako rozumné východisko.

Mnohem rozumnější než výkřiky pomatenců na blozích či jinde a výzvy k hromadnýcm deportacím onde a tam. :)))
---------------

Ibalgin napsal(a):
Měl bych jednu aktualitku z Blesku ( pardon z i Dnesu), mírumilovní a prorodinně založení liberální muslimové napadli na Elbrusu pět lyžařů. Tři jsou mrtví a dva postřelení bojují o život. Důvodem bylo, že naši muslimstští bratří chtěli, aby jim lyžaři dali děvče, které bylo s nimi. Lyžaři nechtěli a dívka taky ne, tak je mrtvá. No řekněte pane Hořejší, není to krásný příklad vztahu muslimů k ženám?
-----------------------------
Nejsem sice profesor Hořejší, ale za sebe si myslím, že pokud tomu skutečně bylo tak, měli by takoví lidé skončit v base s flastry podobnými těm, co dostali lidé z Vítkova./kauza Natálka/
Pokud začnete zobecňovat, skončíte v lepším případě u Hilsnera, v horším u deportací a v ještě horším u plynových komor.

Internet je zahlcen propagandou. Z jedné i druhé strany.
Měli bychom být povděčni, když někdo napíše blog ve kterém se táže.
Ne "káže" - táže.
T Á Ž E.

Trocha muziky :
https://www.youtube.com/watch?v=TREP0r6LlnI
19. 02. 2011 | 16:31

Petr Havelka napsal(a):

Pardon zde

https://www.youtube.com/watch?v=wp_RHnQ-jgU&feature=related
19. 02. 2011 | 16:32

Luba napsal(a):

Elena,
nesnažte se nám nabulíkovat, že se budete radit se svým farářem.
Raději byste se mohla konečně přiznat, že chodíte k Imámovi a že ve své moslemínské domácnosti vládnete železnou rukou.
A že jste konvertovala k islámu kvůli burce.
19. 02. 2011 | 16:32

voroshilov napsal(a):

Elena,uz mas jit na rusky clanek,chybi tam Petr Vesely a jeho(tvoje)nesmertelne:Co na to rusaci v Karlovych Varech?
Tak upaluj,publikum ceka!
19. 02. 2011 | 16:34

Elena napsal(a):

Luba,

a vieš že nekedy by som tu burku aj brala,

lebo naličiť sa mi trva už dlhšie neželi v mladosťi :))))

odkedy chatujem s vami tak už mi pomali aj ryfle prasknu na zadku:))) chyba mi pohyb
19. 02. 2011 | 16:42

Yosif K napsal(a):

Vsedni obrazek ze Stredniho Vychodu: Mladik si odsedel CELYCH 6 mesicu za zabiti sve sestry, ktera se "nechala znasilnit". V Jordansku velky pokrok - pred rokem 2006 by dostal podminku:

Sirhan, age 35, interviewed in ABC documentary The Lost Honor of Sirhan after serving a six month sentence in Jordan for killing his sister who had fallen victim to rape, 2003

"I would rather die than lose my honour...Our whole life is founded on honour. If we lose it, we have no life, we become swine. If we lose our honour, we are just like swine. We’re no better than animals."
19. 02. 2011 | 16:44

mud.. napsal(a):

Petr Havelka
Lidstvo musí upustit od rasových parametrů.
Musí zavést nové parametry. Základem bude Homo sapiens sapiens.
a) Homo sapiens sapiens -plus
b) Homo sapiens sapiens -mínus.
Plus bude ten, který má plný počet civilizačních návyků. Mínus bude ten, který má nedostatek civilizačních návyků. Například Rom, který se nemyje, nečistí zuby, kradé, nemá vzdělání, totálně likviduje byty apod. Musí se oslovovat: cikáne mínus 32 štítím se tě, zavři se v ghéttu, nevyžírej mě apod. Dokud se nedostaneš do plusu jseš méněcenný člověk. I muslimové jsou ještě méněcenější lidé. Navíc vraždí. Homo sapiens sapiens plus a mínus se nesmí prolínat. Lidstvo se dostane do úžasných potíží, když neprovede tuto segregaci!!! Lékaři to již pochopili a vydali se touto cestou.
19. 02. 2011 | 16:45

LUF napsal(a):

Osobně znám jednoho muslima, bývalého spolužáka. Po škole se odstěhoval do Austrálie a tam konvertoval aby se mohl oženit s muslimkou. V rodinném životě trpí tím, že nemůže pivo.
19. 02. 2011 | 16:48

voroshilov napsal(a):

mud...
Ja myslim ze vazne potrebujes pomoc psychiatra!
19. 02. 2011 | 16:49

voroshilov napsal(a):

Chybi ji pohyb,nema manzela ani deti,jenom ctyri kocky v malem byte,od rana do noci cumi do monitoru a cpe se bagetama a parkama,najdi uz jsi konecne chlapa,ja vim ze te nikdo nechce,ale nejaky zoufalec se urcite najde,a uklid ten binec jeste z vanocni oslavy sama se sebou...
19. 02. 2011 | 16:54

Emissary napsal(a):

Lubo,

také občas něco vypiju, ale netluču svou ženu ani děti, netluču hlavně hlavou do země, nevyžaduji sex, když na to nemá chuť, nenutím ji chodit do kostela, protože je ateistka, sám tam nechodím, i když možná věřím. Neomezuji ji v ničem, má svoje auto a jezdí si kam chce. Když mohu, pomohu v domácnosti, i když za peníze, co jí dávám bych si mohl dovolit i pomocnici. Jde o to, že to oba nechceme. Žádám jen jediné, alespoň elementární manželskou věrnost, i když v tomto jí věřím skoro bezmezně a soudržnost rodiny. Když to nepůjde, i s tím mohu žít. Prostě žijeme tak, jak se to dobově vyvinulo.Mohu se zeptat, zda toto strnulý středověký islám dokáže, je naše civilizace s islámem kompatibilní?

Je potřeba se zamyslet, kdo ty tuny alkoholu vypije. Myslím, že to je skoro rovnoměrné, jen v kvalitě je malý rozdíl. A co je lepší? Tuny alkoholu, na kterých stát přes spotřební daň hodně dobře profituje, aby mohl uspokojit sociální stát, a který v rozumné míře neničí, nebo drogy z Afghánistánů, které stát nemá šanci zdanit? :)
19. 02. 2011 | 16:56

Petr Havelka napsal(a):

Pane mude,

s "parametry" hrubě nesouhlasím.

Jenom mi stačí, aby muslimové v Evropě vzali za své tradiční evropské hodnoty, nic víc. Zatím tu u muslimů panuje jistá rozpolcenost a v arabských zemích se cítí demokracii vyloženě ohroženi. I když nějaké náznaky touhy po demokratickém světě tu jsou.

http://karelsykora.blog.idnes.cz/c/145622/Muslim-vysvetluje-vztah-islamu-a-demokracie.html
Muslim vysvětluje vztah islámu a demokracie
Saúdskoarabský akademik Muhammad Šákir aš-Šaríf : „Demokracie, která se plíživě vkrádá do muslimského světa, je neslučitelná s islámem, neboť islám nabízí vládu Stvořitele tak, jak je vykládána patřičně vzdělanou náboženskou elitou, zatímco demokracie je nearabský pojem, který nutně implikuje vládu stvořených, v níž nevěřící a ignoranti mají rovný podíl na řídicím a rozhodovacím procesu, čímž si uzurpují Boží vládu.“ (Petr Kubálek, Econnect, 31. 5. 2000)

Můj komentář: islám s demokracíí je neslučitelný. Co ale potom muslimové chtějí najít v Evropě, která je postavená na demokratických základech, kde vládnou nevěří a ignoranti?

Kolegyně blogerka s nickem Tuubeen objevila opačný citát, co jsem slíbil - to plním - tedy ho uveřejňuju v článku: „Je-li demokracií míněn liberální model vlády převažující na Západě, systém v němž si lidé svobodně volí své představitele a vůdce... pak muslimové ve své víře nenacházejí nic proti demokracii, a není ani v jejich zájmu, aby tak činili.“ (Rashid Ghanoushi, zakladatel Muslimského bratrstva v Tunisku, v rozhovoru pro The Observer).
19. 02. 2011 | 16:59

t... napsal(a):

Emissary,

omyl, nejsem socialista.

Pokud by se někdo vydával za doc. Martina Konvičku, navíc už delší dobu, je aktivní i na FB na "Islám v České republice nechceme", tak by se proti zneužití svého jména doc. Martin Konvička dost pravděpodobně už ozval.
19. 02. 2011 | 17:00

Erich Fromm napsal(a):

Pane profesore Hořejší, agentem světového islamismu rozhodně nejste.
19. 02. 2011 | 17:01

Luba napsal(a):

Tedy,
co se týče té události na Elbrusu, Aktuálně.cz to popisuje daleko dramatičtěji (a bez dalších souvislostí) než Reuters:

Reuters (US) (stručně):

Nadpis: "Moskvané zastřeleni v ruském Severním Kavkazu"

"Útočníci z černého vozu přinutili mikrobus s pěti rekreanty z moskevské oblasti zastavit a požadovali po nich dokumenty, tvrdí Itar-Tass.

Když po nich pasažéři žádali, aby se jim nejprve legitimovali, útočníci spustili palbu, zabili dva muže a ženu a další dva pasažéry zranili."

http://www.reuters.com/article/2011/02/19/us-russia-caucasus-attacks-idUSTRE71I26S20110219

Aktuálně.cz (epicky):

Nadpis: "Smrt lyžařů. Chránili ženu, dostali dávku ze samopalu"

"Řidič se domníval, že jde o policejní kontrolu, a zastavil. Z auta vystoupili tři muži v maskách, oblečení do uniforem, a s automaty Kalašnikov v rukou. Dva stanuli před vozem, třetí otevřel dveře a otázal se: "Je tu nějaká žena?"

Žena v mikrobusu skutečně cestovala, ale odmítla vystoupit. Když ozbrojenec neuspěl se snahou vytáhnout turistku z vozu násilím, poodstoupil o pár kroků a vypálil ze zbraně dávku do mikrobusu."

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=691649

Že by rozdíl mezi zpravodajstvím a bulvárem?
19. 02. 2011 | 17:02

Yosif K napsal(a):

Honor killings nejsou samozrejme omezeny jen na muslimy, na nzoe uvedenem cisle se podileji tez hinduiste:

The United Nations Population Fund (UNFPA) estimates that perhaps as many as 5,000 women and girls a year are killed by members of their own families.[2] Many women's groups in the Middle East and Southwest Asia suspect the victims are at least four times more.[3]

V Libanonu je cca 50-100 honor klillings do roka, v Jordansku tak 20-30 (nahlasenych - nenahlasenych bude vice). Na WestBanku To je na ceskou republiku v propoctu dejme tomu 100 honrom killings....... tyrani zen se deje i u nas a je to strasne, ale ze by honor killings bylo u muslimu mene nez u krestanu v Evrope? I v SRN je rocne okolo stovky HONOR KILLINGS nebo nevysvetlitelnych zmizeni.... mezi muslimskymi imigranty....
19. 02. 2011 | 17:03

Tenco napsal(a):

LUF
Tak v tom případě se také přidávám na stranu Protimuslimského bratrstva. Zatím tedy jako externí pozorovatel - říkejme tomu třeba antimuslonovic.
A vůbec - není tohle klíč k celému tomu problému ?
Jak je to vlastně s požíváním alkoholu v předmohamedánských dobách ?
Tedy v Orientě ?
Já jsem kdesi četl, že už staří Sumerové znali pivo.
No tedy - ono to byla asi bžunda - prý jenom hodili pár chlebů do nějakých větších nádob a pak čekali co a jak...ale stejně by mě to zajímalo.
Protož znáte to , ne ?
Kde se pivo vaří, tam se dobře daří, kde se pivo pije, tam se dobře žije....

Protože s pivní kulturou je také nerozlučně spjat humor. No a humor osvobozuje.

Takže další otázka směrem ke znalcům muslimstva - Znáte nějaké arabské vtipy ?
A kdy si je teda ti musulmani vykládají, když nemohou popíjet pivo ?
Neříkejte mi, že se furt jen modlí !

No nic, za chvíli se vrátím pro odpovědi.
Zatím zas trochu hudby :

https://www.youtube.com/watch?v=UalV_z0DvSU&feature=related
19. 02. 2011 | 17:04

Pepa Řepa napsal(a):

Inu,
„čím větší kravinec, tím více much, koukej Pepo“.
------------------------------------------------------
Říkal na louce na letním táboře v Kytlici kamarád Franta, bystrý to pozorovatel přírody a dloubal do kravince klackem. Bylo mně deset.
Co se změnilo? Nic, jen jsem starší.
Mnohdy-čtouc Vaše články-na Frantu myslím.
I klackem dloubnu. Často, přiznávám se.

Že je to od věci? Ale kdepak!
Bratr Wěnceslaus tak odsuzující media a bulvarizaci dnešní doby bystře pochopil, že nejvíc much se na sneslo na kravince blogerky Hesové a pana Šány, propagátory "Muslimských bratříků". A tak se nenechal zahanbit.
Přišel s koláčem ještě většího průměru.

Inu, vždyť on stál modelem pro jeden bod kodexu.

"Staň se expertem na země, ve kterých jsi pobýval alespoň týden se službou „All Inclusive“. Staň se expertem i na země, ve kterých jsi vůbec nebyl. Wikina , poučení z krizového vývoje,ponaučení z výletů pana Broučka i z četby Karla Maye postačí".

A bude se klikat a klikat a klikat.................... a pan Hořejší bude spokojen jako Ivetka Bartošová či paní Pepa. Koukne do zrcadla a řekne si: "Jsem to ale pašák".
Že bylo vše řečeno na jiných blogách? Nevadí: Toč se kolovrátku ještě jednou, užitečná "úíčka" si předávají štafetu ať se čtenář unaví.

Už Jan z Kampy říkal: To je blbý, to se bude líbit.
Ostatně mám s tím osobní zkušenost se svým kodexem. Někdy si myslím, že čím kvalitnější článek, tím méně kliků.

Co má kamarád Franta, pan Konvička i pan Hořejší společného?
Všichni jsou bystří pozorovatelé přírody, což jim dává mandát kafrat do všeho.

Takže-hodně kliků, pane Hořejší. A často pište.
Sbírám materiál pro "Kodex užitečných idiotů", těch, kteří si podřezávají větev pod vlastním zadkem.

Snažte se, ať dostanete VIP legitimaci "Jednoty muslimsko-bratrské v Čechách a na Moravě".

Navrhuji přijmout jméno Ali Wěnceslaus HOŘENÍ (copyright Sláma na minulém blogu (!!!!). Rodina by byla spokojena, pan bratr by nemusel chodit kanálama.

No, ruku na srdce HOŘEJŠÍ nebo HOŘENÍ?

Jistá podoba by se našla, ne? Abychom byli korektní, řekněme, že pilnost.
Snem pana Hořejšího je vyrobit „elixír mládí“, tvrdil zase kormorán.Hmm.
Hodně štěstí.
19. 02. 2011 | 17:08

Ládik!!! napsal(a):

Lubo,
myslíte Kačku?
19. 02. 2011 | 17:12

Emissary napsal(a):

t...

a proč si to myslíte? Třeba to tady ani nečte. I kdyby, jen vyjadřuje názor důraznější formou. Ale to tady dělá skoro každý z nás. Prostě on vidí v islámu nebezpečí a Vy, profesor Hořejší a další nikoliv. Jde o to, jak se to nakonec vyvine. Nemyslím, že vy a Vám podobní budete mít pravdu, vývoj a okolnosti tomu nenasvědčují, to by se musel stát zázrak. :)
19. 02. 2011 | 17:13

t... napsal(a):

Erich Fromm:

Jak se daří v záhrobí? :-)
19. 02. 2011 | 17:15

Tomáš napsal(a):

Dobrý den pane profesore!

Považuji za velmi nevhodné, kdy ve věku skoro 62 let a s úpadkem duševních sil obhajujete islám a zesměšňujete lidi, kteří zde budou žít za dvacet let a muset se vyrovnat s následky multikulturalismu, narozdíl od Vás. Prosím Vás, pane profesore, při vši úctě, ač si podzim svého života neuvědomujete, nebagatelizujte islám! Chápu sice, že jako normalizačník-komunista (jinak byste nemohl možnnost vycestovat z ČSSR) jste ateista a tedy i nepřítel křesťanských odkazů (tedy i pohrdáte odkazem předešlých křesťanských generací), nemáte právo morální a etické danou problematiku zlehčovat.

Děkuji za pozornost.

T.
19. 02. 2011 | 17:16

Yosif K napsal(a):

Pani Lubo - v Reuters zamestnavaji palestinxke vlastence - ti leccos nechutneho o muslimech "upravuji". Napriklad - ti muzici z cerneho auta byli ci nebyli muslimove? He???
Ctete HONEST REPORTING.com
Israelske rozvedce se podarilo koupit originaly tureckych fotek z "brutalniho prepadeni" lodi Mavi Marmara israelskym komandem.
Palestinsti falzifikatori - zamerstnanci Reuters - ostrihali fotky tak, aby nebyly videt dyky v rukach tureckych sebevrazednych aktivistu. Ve Photoshopu vybelili kaluz krve co tekla pod israelskym paraganem pobodanym do bricha.
Na aktualne zase ventilovali pripad, kdy zesilevsi zidovsky ridic prejel Palestince na benzince svym medakem "tam a zpet". Chudak palestinec. Co v clanku nebylo: Palestinec prijel k benzince, vystoupil z auta a nekolikrat bodl dykou do hrudniku manzelku a svagrovou toho zida a pak zacal utikat. Zidovsky ridic jej prejel, abu mu zabranil v uteku - je samozrejme vysetrovan za "neprimereny zasah".
Pani Lubo - mate pravdu - ODPORNA HOVADA a ODPORNI LHARI se vyskytuji uplne vsude, ale rozdil je v "relativni cetnosti".
19. 02. 2011 | 17:16

voroshilov napsal(a):

Luba:
Uz se to lepsi...zrovna ctu v runetu ze presne tam par kilometru od minuleho cinu teroristy vyhodili do vzduchu horskou lanovku,spadlo 30 vozitek,obeti neni nahlasene....
19. 02. 2011 | 17:17

Elena napsal(a):

mňa do toho neťahajte, ja na blogoch pána Horejšího zásadné periem, je sobota, doobeda sa varilo poobede sa perie, tak čo pustila som pračku , má program na 60 stupnev trvá to 45 minut, mám ete dve pračky, tak čo mám robiť, nudiť sa?
tu je zábava!
19. 02. 2011 | 17:19

Karel Kubrt napsal(a):

Vážený pane Václave Hořejší, pokusím se vyjádřit k věci. Mícháte dohromady jabla a hrušky. Islám a rodiné či společenské soužití v muslimských zemích, které je starší, mnohem starší, než islám. Stejně jako v nekřesťansko-křesťanském Česku rodiny žijí způsobem bližším kmenovému přírodně-náboženskému uspořádání Keltů více než uměle přetvářkově dělanému křesťanství, byť ke své škodě.
Nic na tom neubíra skutečnost, že islám je víc, než náboženství. Je to způsob života, a náplní muslimského života je naplnění celé Země islámem. Každý, kdo to zpochybňuje, tomu pomáhá.
Naši předkové v tom měli jasno. Kdyby nezastavili muslimy pár kilometrů před Dunajem, Vy byste dnes nepsal své kraviny. Pětkrát denně byste se modlil k Alláhovi.
19. 02. 2011 | 17:20

Yosif K napsal(a):

Zajimave je svedectvi egyptskeho "revolucniho bloggera" sandmonkey ku "sexualnimu utoku" na Loru Loganovou. Ta mimochodem uz jednou znasilnena byla - arabem v jeruzaleme. Coz je kapitola sama pro sebe.
Sandmonkey popisuje hromadne sexualni obtezovani a pripady znasilnovani pri nepokoji v kahirskem kine - byl ocitym bezmocnym svedkem. Popisuje to jako zcela odpornou vec, ktera drive v Kahire nebyvala - dle nej tyto zpusoby byly prineseny egyptany z KSA, kde doposud de facto existuje otrokarstvi (jde o temer predfeudalni spolecnost) - vcetne sexualniho zneuzivani.
19. 02. 2011 | 17:24

Tenco napsal(a):

ad Pepa Řepa
Kdysi jsem se také domníval, že se mohu vajadřovat pouze k tomu, co na vlastní oči uvidím, jaksi přímo, nezprostředkovaně - tedy theoreticky nebo přes okuláry All inclusive.
Jenže - s přibývajícími lety jsem dospěl k názoru, že třeba úvahy o tom, jak je v pekle, zda tam mají například okna či se platí předem - že takováto zjištění nejsem ochoten probádavat hlouběji jsa přímým účastníkem nějakého toho poznávacího zájezdu.
/Jen tak mimochodem - o některých katolických prominentech, kteří peklo uměli vylíčit s úžasnou přesností a barevněji než United Colours of Benneton - tedy o těchto lidech někteří - zřejmě pomlouvační atheisté tvrdili, že tam už někdy museli pobývat, jak dobře to prostředí znají/.
Také bulvární experti tvrdíci o jakémsi rozdílu mezi gravitací na zemi a na Měsíci se asi budou muset obejít bez toho, že si někdy zaexperimentuji - zda tedy je nutno na záchodě, který je na Měsíci být při vykonávání potřeby připoután k toaletnímu zařízení. No, budu prostě věřit i jiným očím, než jen těm svým.

Také uvažuji, že si stvořím svůj kodex.
Název by měl mít "Jedno pravidlo pro mě, sto pravidel pro všechny ostatní".
Pevně věřím, že častým opakováním ustanovení z tohoto kodexu - samozřejmě že pod různými nicky, pak docílím i nějakého toho finančního benefitu, třeba ze strany OSA-y. Protože jak správně dí Pepa Řepa - opakování matka bohats...eh, tedy moudrosti.

I když - možná by stálo za to, že bych si časem najal nějakého placeného inform...eh, tedy agitátora, který by tuto vesměs nudnou práci mohl dělat za mě.

Mohl bych se tak stát prvním kodexovým rentiérem v zemích křesťanských, musulmanských a možná i vymítačoďabelskovských.

Hmm. Zamyslím se nad tím. To není ěpatný nápad.
Rozhodně lepší než pasivně čekat na důchod či oil peak.

Tak, na otázky místní autentičtí znalci musulmanů neodpovídají...
...nezbývá tedy než opět trocha zvuků uspořádaných tak, že jim rozumí jak nepraktikující katolík, tak ortodoxní muslim :/a bonus pro grafikkunstfajnšmekry/

https://www.youtube.com/watch?v=WfURTLFytpI
19. 02. 2011 | 17:33

n.o.s napsal(a):

Yosif K

http://honestreporting.com/
defending Israel from media bias

naprosto směšné
19. 02. 2011 | 17:33

Tenco napsal(a):

re : jsa býti přímým...

Bude tam toho víc.
Dnes jsem se totiž ještě nepomodlil.
Trestá mě za to.
Po zásluze mě za to trestá.
19. 02. 2011 | 17:35

Pepa Řepa napsal(a):

Tomáš
dovolte, abych se pana Hořejšího zastal.
Není ateistou, ba právě naopak.
Je zakladatelem "Pangalaktické církve synkretické" jejíž jsou "Česko-moravští muslimští bratříci" nedílnou součástí.
Tento veleduch připravuje veledílo, akceptovatelné pro celý vesmír, včetně černých děr.

Příručka bude obsahovat výcuc z Bhaghavaghity, Bible, Quránu, knihy Mormon,Woodoo, Baháï a autor upltní i hluboké znalosti z Marxova Kapitálu.

Až veledílo vyjde, zavládne všude mír, chytneme se všichni za ruce a odletíme do sedmého nebe v černé díře galaxie XDS 45, kde každého z nás bude očekávat 72 pannen respektive spanilých mládenců.
19. 02. 2011 | 17:36

Yosif K napsal(a):

Zajimave - z progresivniho Pakistanu...... 1261 slovy jedentisicdvestesedesatjedna vrazd ce cti za rok.... prakticky beztrestny cin - jako zabit kure......
Often a man must simply claim the killing was for his honor and he will go free. Nilofar Bakhtiar, advisor to Prime Minister Shaukat Aziz, stated that in 2003, as many as 1,261 women were killed in honor killings
19. 02. 2011 | 17:36

t... napsal(a):

Emissary:

Pokud se někdo za někoho vydává, navíc takovým způsobem, tak postižený nemusí číst osobně, spíše nějaký jeho známý, příbuzný, spolupracovník, .... mu to donese, že někdo zneužívá jeho jméno. Vycházím z toho, že případné zneužívání jména se děje dlouhodoběji, takže zneužívaný by se to dost pravděpodobně už dozvěděl a něco by proti tomu dělal, min. by na zneužívání svého jména upozornil.

Jak víte jaký já mám na islám názor? Kde jste to četl? V čem budu/nebudu mít pravdu? Jak Vy víte komu já jsem podobný?

Slovní obrat "vy a Vám podobní" mně připomíná řeči komunistů z doby kdy vládli, např. říkali "Havel a jemu podobní".
19. 02. 2011 | 17:38

vaclavhorejsi napsal(a):

Tomáš:

"Chápu sice, že jako normalizačník-komunista (jinak byste nemohl možnnost vycestovat z ČSSR) jste ateista a tedy i nepřítel křesťanských odkazů (tedy i pohrdáte odkazem předešlých křesťanských generací), nemáte právo morální a etické danou problematiku zlehčovat."

Velmi spravne, az na nekolik nepodstatnych detailu:

- nejsem a nikdy jsem nebyl komunista (nevim ovsem, co minite pod pojmem "normalizacnik" (setkavam se s nim poprve)

- proc myslite, ze z CSSR smeli vycestovat jen komuniste?

- nejsem ateista, chodim dokonce docela praviddelne do kostela (katolickeho)

- jak jste prisel k nazoru, ze pohrdam odkazem predeslych krestanskych generaci?

- z ceho usuzujete, ze "danou problematiku" zlehcuji?

Ale jak rikam - jsou to jen detaily jinak velmi spravneho komentare ;-)

..
19. 02. 2011 | 17:39

igor napsal(a):

žil jsem v západní evropě téměř rok s muslimkou z asie. neuvěřitelně vycepovaná a podřízená muži.až to bylo někdy trapné a pro evropana nestravitelné. moje emacipační názory ale začala vcelku rychle přijímat. vztah ztroskotal po té co se objevili islámští příbuzní a přátelé.jedním slovem nestravitelní lidé s vymytým mozkem. a to nebyli ještě nepřijemní arabové nebo íránci.i když ti co utekli před chomejním byli většinou studovaní lidé nebo lidé z lepších rodin a před islámem utíkali.islám je nekontabilní s jinými kulturami. nejde jen o křestanství , ale i o další.tady v čechách se jen pořád teoretizuje, přitom si můžete zajet do berlína a můžete se ptát lidí z ulice na jejich názor. z profesorské židle se dá vycucat z prstu ledacos, ale nikdy to nemá žádnou realnou váhu.působí to navíc mimořádně komicky, až je to někdy trapné.ale říká se jednooký mezi slepými králem. zde se spíš hodí zvolat že král je slepý a to jak patrona.
19. 02. 2011 | 17:40

voroshilov napsal(a):

Yozif K.
Vazne unavujete s tou mossadovskou propagandou-v Mexicu v lonskem roce ve valce gangu zemrelo 30.tis. lidi a nekdo krici ze Mexicane jsou barbari?
19. 02. 2011 | 17:42

vaclavhorejsi napsal(a):

Júsuf al Bandžár:

Zdravim Vas - jiz jste se vratil z cest, nebo pisete z Orientu? Je potesitelne, ze jste jako vzdy velmi vtipny a duchaplny a vase fantazie nezna mezi. Jen tak dal!
Nevedel jsem, ze se po odletu do sedmeho nebe tesite na 72 mladencu - velmi zajimavy vyvoj (pod vlivem F.G.?)

..
19. 02. 2011 | 17:44

Tribun napsal(a):

Je svým způsobem fascinující, s jakou vášní a nasazením někteří bojují proti muslimskému nebezpečí v situaci, kdy akutně čelíme hrozbám zcela jiným, jako jsou: nekompetentní vláda, zkorumpovaní politici, nedůvěryhodná justice, narůstající státní dluh, rostoucí nezaměstnanost, finanční trhy vymknuvší se jakékoliv kontrole, vyvádění funkcí státu do nikým nevolených soukromých korporací, prohlubování nerovnosti, růst sociálních bariér, eroze sociální koherence, poškozování životního prostředí, surovinová krize etc. etc...

Než budou muslimové schopni nás z té naší (zatím stále, ale jak dlouho?) blahobytné evropské větvě setřást, tak si ji pod sebou podřízneme sami.
19. 02. 2011 | 17:47

Pepa Řepa napsal(a):

Tenco-kydávšecko
S chutí do díla. "Kodexu hnojnému" přeji úspěch.
Kydání hnoje-jak je na Vás vidno-bystří mozek. Ostatně i nelvelkolepější myšlenky napadaly jednoho reformátora "na díře".

Jinak Vás zklamu, Nejsem členem OSA ale OOA-S, které platím příspěvky a nevím proč.
19. 02. 2011 | 17:48

honolulu napsal(a):

Moje osobni zkusenosti s Muslimakama, ci jak se tomu barbarismu rika, davaji plne za pravdu panu Dr. Martinu
Konvickovi. Ten pan se ozval proti hlouposti michat dve tak odlisne zivotni styly dohromady.
Plne podporuji nazor Dr. Konvicky a protestuji proti lopatovani nesmyslu na jeho osobnost.
Nedejte se Dr. Konvicko, mate hodne lidi na Vasi strane.
19. 02. 2011 | 17:50

Pepa Řepa napsal(a):

To Hořejší
jdu s dobou. I pan Golgo se chce mít dobře. Ostatně i v Quránu je jakýsi verš připouštějící chlapeckou obsluhu, ale nebaví mne to hledat.
Ať se jiní vydovádí, já bych se jen opakoval.
Mějte se. Hodně much.
19. 02. 2011 | 17:52

n.o.s napsal(a):

Tribun

muslimský problém je zcela uměle vytvořená konstrukce, každý ví že ekonomika západní civilizace není v ideálním stavu, a každý ví kdo kontroluje ekonomii, tedy je nutno vytvořit umělého nepřítele, importem muslimů.

všimněte si jak pozvolna je vytvářena hysterie vůči Islámu a muslimům, názory která by na adresu jiných menšin (těch o kterých se nesmí nemluvit) znamenali problémy, jsou na adresu Islámu a muslimů nejen naprosto v pořádku, ale mediálně podporované (neříkám kdo media kontroluje).

Dnešní hysterie je důkaz že křesťanství a křesťan není nic než otroctví a otrok
19. 02. 2011 | 17:54

Ládik!!! napsal(a):

Zavedl bych místo občanských průkazů křesťanské průkazy. Kdo ho nebude mít, je v průseru.
19. 02. 2011 | 18:05

Emissary napsal(a):

t...

je mi úplně jedno, kdo, co a koho Vám připomínám. Já už třeba nejméně 5 let nesleduji kapitálový trh, i když jsem ho předtím velmi sledoval. Není to moje priorita :)

No, zato jsem se dal na dráhu niemanda aktualne. cz. Tady cosi někdy sleduji, většinou defektní myšlení. Ale slibuji, že mi to dlouho nevydrží, protože chci umřít zdravý a bohatý. To se ovšem s časem stráveným na aktualne.cz vůbec neslučuje. :)
19. 02. 2011 | 18:10

Martin Konvička napsal(a):

Profesore Hořejší.
Chcete-li férovou a rovnou odpověď na Vaši otázku, pak
1. agentem islámismu pravděpodobně nejste.
2. užitečný idiot jste zcela jistě
3. krom toho jste docela normální trouba.

Až si najdu čas, pokusím se to vysvětlit nikoli Vám (tam je každá snaha marná), ale ostatním čtenářům.
Zatím, jako předkrm, dávám odkaz na Vašeho informátora Větrovce - jak se sám vidí a prezentuje.
http://profil.lide.cz/Alija.Harisovic/profil/
19. 02. 2011 | 18:10

n.o.s napsal(a):

Pepa Řepa
Myslíte zcela jistě tuto pasáž
Talmud - Mas. Sanhedrin 54b
Our Rabbis taught: In the case of a male child, a young one is not regarded as on a par with an old one; but a young beast is treated as an old one.23 What is meant by this? — Rab said: Pederasty with a child below nine years of age is not deemed as pederasty with a child above that. Samuel said: Pederasty with a child below three years is not treated as with a child above that.24 What is the basis of their dispute? — Rab maintains that only he who is able to engage in sexual intercourse, may, as the passive subject of pederasty throw guilt [upon the active offender]; whilst he who is unable to engage in sexual intercourse cannot be a passive subject of pederasty [in that respect].25 But Samuel maintains: Scripture writes, [And thou shalt not lie with mankind] as with the lyings of a woman.26

komentář:
(24) I.e., Rab makes nine years the minimum; BUT IF ONE COMMITTED SODOMY WITH A CHILD OF LESSER AGE, NO GUILT IS INCURRED. Samuel makes three the minimum.
(25) At nine years a male attains sexual matureness.
(26) Lev. XVIII, 22. Thus the point of comparison is the sexual matureness of woman, WHICH IS REACHED AT THE AGE OF THREE.

Vaše užití dvojích standardů je velmi hloupé
19. 02. 2011 | 18:11

Aleš Vyhnal napsal(a):

To "Kanalnik":

Bible je sexistická kniha, viz více než 300 příkladů ze Starého i Nového zákona zde:

http://skepticsannotatedbible.com/women/long.html

Fakt, že dnešní evropští sekularizovaní křesťané nechápou Bibli doslova, nýbrž vymlouvají se tu "kontextem", tu "nadřazeností dějin církve obsahu Bible", tu "potřebou interpretace" a vlastně 99% Bible zcela ignorují a/nebo vůbec neznají, umožňuje koexistenci těchto křesťanů s dnešním, demokraticky vytvořeným právním řádem a vůbec celým moderním pojetím lidských i občanských práv.

Nic to ovšem nemění na faktu, že Bible (stejně jako Korán) je kniha idiotská.
19. 02. 2011 | 18:12

Aleš Vyhnal napsal(a):

Znalost Bible umožňuje porozumět celé řadě zejména historických literárních děl, ale jinou hodnotu Bible, obávám se, nemá.
19. 02. 2011 | 18:24

arnazach napsal(a):

voroshilov napsal(a):
"Je nevdecne prirovnavat R.Otambajevovou z Kyrgyzstanu nebo jine zeny z Turkmenistanu,Azerbajdzanu a republik byv.SSSR k stredovekemu Pakistanu a pod.,v republikach Stredni Asii staletym vlivem Ruska je islam hodne umirneny."

A co preformulovat takto:
Je nevdecne prirovnavat 5. 1. Lenina z Ruska, J. V. Stalina z Gruzie, N. S. Chruscova z Ukrajiny nebo jine muze z Ruska, Turkmenistanu, Azerbajdzanu,Ukrajiny, a republik byv.SSSR k stredovekemu Pakistanu, stredoveke Evrope apod.,v ruskych guberniich je staletym vlivem Evropy autoritarsky rezim hodne umirneny.

A ted bysme to mohli prepsat pro Cechy ve vztahu k Zapadu a dostaneme se nakonec k tomu chudaku psovi, co o nem pise pani Beckova.

Fakt ne, nejsem stroj.
19. 02. 2011 | 18:26

Elena napsal(a):

voroshilov :))))))

čau , idem vešať pradlo :)))))
19. 02. 2011 | 18:29

Kritik napsal(a):

Článek je praktickým příkladem toho, jak lze vztah mužů k ženám (a naopak) ohodnotit podle toho, jak se obě pohlaví k sobě chovají. Autor článku vyzdvihuje slušnou část populace a jeho oponenti ukazují naopak odstrašující příklady.

Přitom je úplně jedno, zda jde o vztahy muž - žena nebo člověk - člověk. Kdo je nenávistný, k nenávisti si vždy najde důvod. A to nejhorší je hledat si důvody pomocí náboženství, tedy tahat do svého zlomilství Boha.

Takže kdo chce, v islámu si najde dost důvodů, jak svou ženu urážet, utiskovat, nebo dokonce bít. Podívejte se třeba sem, na súru 4:34: http://koranoislamu.cz/tema/biti-zen/

Nechť to vysvětlí islamisté. Na druhou stranu lze zaslechnout svědectví žen z islámských manželství, které si nadměrně ve svém postavení libují. Totiž když je manžel opravdu muslim, tak musí svou manželku zabezpečit ať ho to stojí co chce. A manželku uchránit co možná nejvíce od styku s krutým okolním světem. Ať se tedy manžel stará!

Křesťanství, to je něco jiného. Je tam také hierarchie, a to Kristus -> muž -> žena. Ale současně platí "přišel jsem, abych sloužil a ne abych si nechal sloužit", nebo "kdo chce být prvním, ať se stane posledním". To jsou dva z mnoha "Ježíšových paradoxů". Starý zákon, který lidé neznalí věci považuji za krutý v zacházení s lidmi (což je nesmysl, dodnes jsou právní pravidla civilizovaných společenství ve svém základu založena na Starém zákoně), staví ženu na roveň muži když říká, že Bůh stvořil člověka jako muže a ženu. Tutíž člověk = muž + žena či chcete-li, člověk = žena + muž. Není antagonismu, je ustavena symbióza. Kdo se proti takové symbióze staví a vyvyšuje se, sám se odsoudil.
19. 02. 2011 | 18:31

Motoko Mori napsal(a):

Chtěla bych pana prof. Hořejšího upozornit na fakt, že Lukáš Ali Větrovec (university drop out) je propagátorem nejtvrdší linie v islámu (wahábismu) a na svém profilu na lidé.cz má obrázky svědčící o jeho náklonnosti k násilí a fašismu (například fotografie hajlujících Bosňáků s hákovými kříži, své fotografie s různými zbraněmi, po zuby ozbrojené mudjahediny). Ve svých příspěvcích na rozličných proislámských serverech explicitně říká, že demokracie a islám nelze praktikovat společně, dále v rozhovoru prohlásil, že každý, kdo pomlouvá Proroka, zaslouží trest smrti. Jsem zmatená, neboť si zřejmě vybíráte jen názory, které souzní s Vaším pohledem na věc - lhostejno, u koho je naberete.
19. 02. 2011 | 18:32

n.o.s napsal(a):

Aleš Vyhnal

Bible má hodnotu, umožňuje poznat psychologii židů (v kombinaci s Talmudem) a křesťanů, jejich etiku, morálku, vztah k historii atd.

samozřejmě je to stoka, nejperverznější konstrukce celé historie

mimochodem pokud se týče "skepticsannotatedbible.com" tento web má ve vztahu k neanglofonnímu světu jeden problém vychází z KJV tudíž některé pasáže jsou v Ekumenickém Překladu trochu jinak
19. 02. 2011 | 18:36

voroshilov napsal(a):

arzanach:
Vyspete se,vystrizlivete a potom mi povite co jste chtel rict,O.K.?
19. 02. 2011 | 18:36

Aleš Vyhnal napsal(a):

Doufám, že naše BIS (ev. ÚOOZ) má na Lukáše Ali Větrovce založenou hodně tlustou složku. (Vlastně bych jinak moc nechápal, k čemu takové služby máme.)
19. 02. 2011 | 18:43

Martin Konvička napsal(a):

... k textu tady profesora Hořejšího v podstatě nic napsat nelze. Nelze totiž polemizovat s obsahem bezobsažným.

1. mé "agresívní až zuřivé" příspěvky si může každý přečíst pod původním článkem. Kdo najde sílu číst od začátku, zjistí, že se zpočátku naopak snažily být věcné. Jenže nelze donekonečna věcně, či dokonce s nadhledem, polemizovat s někým, kdo
- o tématu nic neví
- bagatelizuje islámský supermacismus, misogynii a sexismus
- a ještě žertuje o násilí na ženách
Takové lidi lze ignorovat, lze jimi hluboce pohrdat, lze se na ně zlobit. Hořejším nepohrdám (neb umím ocenit jeho práci na poli věd přírodních), taktéž ho neignoruji (jeho blbství je sypmtomatické pro blbství jiných slovutných akademiků). Ale zlobím se na něj moc, to ano.

2. O Hořejšího serioznosti snad dostatečně vypovídá to, že proti (neanonymnímu) svědectví statečné ženy, a stejně neanonymním výhradám svého kolegy, postavil
- "jednu londýnskou známou"
- Lukáše Větrovce, alias Aliju Harrisoviče, jednoho z nejnebezpečnějších českých islámských extrémistů (známého veřejným prohlášením, že "Yen, kdo uráží Alláha, Jeho Posla , Jeho víru a Jeho zákon zasluhuje smrt" - http://meccaaudio.blogspot.com/2010/05/interview-ali-vetrovec-jeho-web-e-islam.html)

3. O Hořejšího lidských kvalitách snad stejně dobře svědčí to, že lidé, tvrdící totéž co exmuslimka Pavlína, jsou na dokonce i západě(!) vražděni rukama "extrémistů" (Theo Van Gogh), nuceni žít pod policejní ochranou (Molly Norris, Ayaan Hirsi Ali), pronásledováni v poltických procesech (Elisabeth Sabaditsch Wolff). Lidé jako Větrovec jsou naopak konzultovíni slovutnými akademiky.

4. To ostatní (ženy ve vedoucích pozicích islámských zemí, dívky studující na teheránských vysokých školách) jsou banality, jimiž se Hořejší, muž dostatečně dospělý aby pamatoval komunistickou totalitu, akorát shazuje.
- u těch političek (jasný je případ B. Bhutto) jde o směs rodinného nepotismu + dobové atmosféry, islám byl v 60-80. letech relativně sláb, vládnoucí elity těch zemí se snažily o sekularizaci, jak dopadla, vidíme dnes a denně třeba na stále islámizovanějším Turecku
- a co se týče studentek ... nestudovala snad na českých VŠ "antikomunistická" mládež? Těší se snad ty iránské studentky té svobodě smýšlení, odívání, randění, zábavy, vyznání(!) a politického přesvědčení(!!!), jako studentky třeba české? Ovšem, Hořejší je zná osobně... A ony se mu budou, celé žhavé, svěřovat s poměry v Iránu, svými názory, svým vztahem k tamnímu režimu, či dokonce náboženství.

Končím, protože za víc V. Hořejší skutečně nestojí.
19. 02. 2011 | 18:47

t... napsal(a):

Emissary:

Napsal jsem, že "Slovní obrat .... mně připomíná", "kdo, co a koho mně připomínáte" jsem nepsal.

Proč mně píšete ty ostatní věci? Považujete mě za svého zpovědníka?
19. 02. 2011 | 18:49

Emissary napsal(a):

t...

ovšem.

A já jsem zas napsal:

“je mi úplně jedno, kdo, co a koho Vám připomínám.“

Řekl bych, že do toho spadá i slovní obrat. :)
19. 02. 2011 | 18:56

t... napsal(a):

Martin Konvička:

Tak brzo, to je škoda. :-) A tak pěkně jste se rozjel. Za kolik stojíte Vy?

Pane Konvičko,

takový skromný dotaz, za kolik byste byl ochoten vystoupit v cirkusu? Jakou máte taxu?
19. 02. 2011 | 18:59

Standa napsal(a):

Jak tihle lidé můžou učit na vysoké škole??Pan hořejší nechť se odebere do nějaké muslimské země na návštěvu..
19. 02. 2011 | 19:08

igor napsal(a):

hořejší používá nejen nefer metody, ale přímo metody fízlovské.patrně ještě zvyk z minulého režimu. o těchto lidech vím své z av, která jimi byla přímo zamořená. proto se panu konvičkovi a jeho názorům velmi přibližuji.
19. 02. 2011 | 19:14

t... napsal(a):

Emissary:

Vy mně nepřipomínáte nic, to je moje odezva na to, že jste napsal "Vám (já) připomínám", napsal jsem "slovní OBRAT(neživá věc) ... mně připomíná".

Co "ovšem"? Považujete mě za svého zpovědníka?
19. 02. 2011 | 19:14

Martin Konvička napsal(a):

t...
Jestli si nevšimlo, tak jím, na rozdíl od Hořejšího, hluboce a neskonale pohrdám. Tak neotravuje.

VH tam má ještě jednu "hášku" -že "vraždy ze cti + ženská obřízka" nemají oporu v koránu.
Tím je pro odborníka (=> má známou v Londýně, osobně zná iránské studentky & dopisuje si s Větrovcem) Hořejšího věc smetena.

Akorát dokazuje, že nevíc zhola nic o pramanech práva šária (jímž jsou, vedle koránu, kánonické hádisy a síra), islámské exegezi a vůbec celém islámském myšlení.

Jsou o tom stohy literatury.

Když to ale shrneme. Vraždy ze cti pocházejí z koránu opakované maximy, že kdo odpadne od islámu, zaslouží smrt; kdo nectí své islámské rodiče, nebo se prohřeší všelijak jinak, odpadl od koránu; a otec/bratr má právo soudit své děti/sestry. Prosté.

Obřízka je malinko jiný případ: zmiňuje ji jediný hádis (...žila v Mekce obřezávačka...), a co není výslovně zakázáno, je povoleno. Tento východoafrický(?) předislámský zvyk se nesporně s islámem šířil - přesněji s jednou jeho školou, zato pěkně daleko, třeba do islamizované Indonésie. Nejlepším vysvětelním je "memetic hitchiking", koncept který by VH měl chápat (neboť "genetic hitchiking" chápat musí). Islám prostě na své cestě přibral kdejaký zvyk, který souzněl s jeho misogynním étosem: nejnovějším zvykem, rovněž nezmíněným v koránu, je lití žíravých kyselin do tváří neposlušných žen. Naopak byl velmi efektivní v eliminaci zvyků ne-misogynních, třeba ženského vzdělání, běžného ve staré Persii.

To vše jsou obecně známé - a také perfektně logické, odvoditelné - věci. I VH by na to přišel, kdyby nad celým problémem aspoň minimálně přemýšlel, případně si občas něco přečetl.

Ale to on néééé. Má přece "londýnskou známou - a kontakt na Větrovce. Pokud svou imunologii pěstuje stejně seriozně, tak nás všechny potěš.
19. 02. 2011 | 19:14

Michal Očadlík napsal(a):

Pane Hořejší, Martina Konvičku a KP nelze brát v této věci vážně. Jsou zarytými antiislamisty, a na facebookové stránce "islám v české republice nechceme" můžete vidět jejich každodenní aktivitu: zveřejňování článků, ve kterých figurují osoby muslimského vyznání v nějakém negativním kontextu. Nejsem jediný, komu takové jednání přpadá jako nacistický "hon na Židy". V případě KP její slova absolutně nelze brát vážně, ona si úmyslně vymýšlí. Už jen věta: "Neznám jediného muslima, jedno zda konvertita či rodilý muslim, který by netýral manželku." To je samozřejmě naprostý nesmysl, a nechápu, jak něco takového může napsat. Ona dobře zná muslimy, kteří mají šťastné manželství, a oni dobře znají jí. Kdy o ní mluví, tak v souvislosti s tím, že když KP ještě byla muslimkou, tak jim vyčítala, že jsou podle ní "málo muslimští", tedy si zřejmě představovala, že by měli bít své ženy, protože jí to pravděpodobně přišlo normální. Teď obrátila zase do druhého extrému, a o muslimech a svých zkušenostech naopak lže, nebo říká polopravdy. Jak se předtím chtěla účastí v různých pořadech a divadelních hrách zavděčit muslimům, tak se teď prostě chce zavděčit druhé straně, a to způsobem sobě vlastním.
Naproti tomu Martin Konvička nemá zkušenosti s islámem žádné. Z čeho pramení jeho nenávist vůči všemu islámskému je mi tedy záhadou. Pan Konvička je profesorem na přírodovědecké fakultě, a jistě je ve svém oboru odborníkem, četl jsem například články, ve kterých hovoří o motýlech, a je vidět, že je to člověk na svém místě. Ale co se islámu týče, jeho vzdělání a celková informovanost jsou naprosto nulové, ostatně jediným zdrojem jeho informací jsou právě ty útržky článků o muslimech v negativním kontextu, o kterých jsem psal výše v souvislosti s facebookovou skupinou. Jmenovaná skupina čítá pár desítek tisíc lidí, což zřejmě Martinu Konvičkovi dává pocit, že jeho vzdělání ohledně islámu je ohromné, následkem čehož uráží a zesměšňuje přední české arabisty a odborníky na islám jako Luboše Kropáčka, Bronislava Ostřanského a dalších, kteří studiu islámu věnovali celý život a jsou autory nespočtu publikací. Pan Konvička má zřejmě pocit, že když je odborníkem v jednom oboru, tak má zřejmě jakýsi univerzální patent na rozum. Ale jak jsem psal, nevím, co ho k takovému jednání vede.
Děkuji vám za vaše články, ve kterých se snažíte situaci vidět nezaujatě.
S pozdravem, Michal Očadlík.
19. 02. 2011 | 19:18

RA napsal(a):

v případě soudruha Hořejšího odpověď B je správně.
19. 02. 2011 | 19:21

Aleš Vyhnal napsal(a):

To n.o.s.:
Ano, máte naprostou pravdu, celá řada pasáží v ekumenickém překladu je (nejspíš) záměrně přeložena jinak. Viz např. trest smrti pro neposlušné dítě, který požaduje
Dt 21:18-21:
"Má-li někdo syna nepoddajného a vzpurného, který neposlouchá otce ani matku, a když ho kárají, neposlechne je, ať ho jeho otec i matka uchopí a vyvedou ke starším jeho města, k bráně jeho místa, a řeknou starším jeho města: „Tento náš syn je nepoddajný a vzpurný, neposlouchá nás, je to modlářský žrout a pijan.“ tak ho všichni muži jeho města uházejí kamením a zemře."

Naproti tomu má KJV:
"..This our son is stubborn and rebellious, he will not obey our voice; he is a glutton, and a drunkard. And all the men of his city shall stone him with stones, that he die..."

Podobně NIV, 2010:
“This son of ours is stubborn and rebellious. He will not obey us. He is a glutton and a drunkard. Then all the men of his town are to stone him to death."

Podobně Luis Segond:
"Voici notre fils qui est indocile et rebelle, qui n'écoute pas notre voix, et qui se livre à des excès et à l'ivrognerie. Et tous les hommes de sa ville le lapideront, et il mourra."

Podobně Luther Bibel: "Dieser unser Sohn ist eigenwillig und ungehorsam und gehorcht unsrer Stimme nicht und ist ein Schlemmer und ein Trunkenbold. So sollen ihn steinigen alle Leute der Stadt, daß er sterbe..."

Hebrejsky neumím, ale odkud si ekumeničtí překladatelé vycucali adjektivum "modlářský" je mi opravdu záhadou.
19. 02. 2011 | 19:23

hoven napsal(a):

ono už i to sekulární turecko spěje k naboženskýmu státu. ono se jedne polovině občanů žije celkem pohodlně, když z té druhé slabší poloviny udělají otroky. pokud by se jakýkoliv soud v EU nebo USA začal zabývat islámem, tak ho podle meho nazoru musí zakázat. jenže to by bylo politicky nekorektní. radši si necháme kálet na hlavu, to je politicky korektní.
19. 02. 2011 | 19:25

vaclavhorejsi napsal(a):

Martin Konvička:

"Končím, protože za víc V. Hořejší skutečně nestojí."

Tedy, ted jste me hluboce ranil ;-)

..
19. 02. 2011 | 19:26

t... napsal(a):

Martin Konvička:

Pane Konvičko,

přeci jste se ještě rozjel. Sláva!

Máte začátek příspěvku nějak blbě česky, ale to už je malý prohřešek s porovnání s jinými. Jestli jste tou chybnou češtinou chtěl vyjádřit, že mnou pohrdáte, tak to jste mě velmi potěšil. Nemohl jsem si vysloužit větší poctu než takové hodnocení zrovna od Vás, docenta entomologie a zapáleného a statečného bojovníka proti islámu.

Nechci Vás honit, ale zapomněl jste mně odpovědět na otázky "Za kolik byste byl ochoten vystoupit v cirkusu? Jakou máte taxu?"
19. 02. 2011 | 19:32

n.o.s napsal(a):

Aleš Vyhnal
neposlouchá nás, je to modlářský žrout a pijan(s)
(s) H. naznačuje zvláštním slovesem, že jde o účastníka modloslužebných orgiastických slavností, tedy o člověka, který odpadl od Hospodina.

je to dost komplikované, za tímto účelem je nezbytný onen poznámkový aparát který online verze obvykle postrádají
19. 02. 2011 | 19:36

Veronika napsal(a):

Omlouvám se, za dlouhý příspěvek. Bodů, ke kterým se chci vyjádřit, je více.

I. Odstraňme nánosy štvavé kampaně okolo KP a držme se celkem snadno ověřitelných faktů. Nestala se muslimkou kvůli zamilovanosti do muslima, ale jako svobodná a upřímně věřící v krásy islámu. Vdala se v dobré víře podle všech islámských zásad a s podporou ostatních muslimů. Kvůli týrání manželem se rozvedla, muslimové o manželství a rozvodu tvrdili něco jiného, než teď když mají "jasno" že špatný byl manžel. Ten je obětním beránkem až když je potřeba smést ze stolu obvinění proti islámu, do té doby na něm nikdo z muslimů neviděl nic špatného. KP byla dál muslimkou i několik let po onom rozvodu, nejde tedy tvrdit, že opustila islám kvůli vlastní špatné zkušenosti, jak se zase snaží muslimové podsouvat.

II. Nápadné je, že se stejně "zasvěceně" a s užitím stejných frází o její špatné zkušenosti vyjadřuje muslimka co jí v životě neviděla i někdo, kdo se tváří promlouvat z pozice přímého svědka událostí. Odpovídá to tomu, co vím o islámu z mnoha zdrojů a co říká i KP v onom komentáři - muslim nesmí nic poškozujícího islám vynášet ven, promlouvat může jedině za účelem prospěchu islámu a jeho obrazu v v očích nemuslimů. Reakce na KP sleduji několik měsíců.

III. Pokud se na výpověď KP opravdu zaměříte, neuniklo by vám, že se mezi muslimkami pohybovala měsíce až roky a neměla nejmenší stín pochybnosti o jejich manželstvích, než postupně začaly v pokoutných rozhovorech říkat pravdu. Jestli si opravdu myslíte, že když nejlepší kamarádce bití manželem zapírá žena několik měsíců, že by naplno odpověděla skoro cizímu muži na mail do cizí země, nemůžu uvěřit vaší naivitě. Pokud to není jenom lenost trošku přemýšlet a připustit si to, co se snažíte ze všech sil vytěsnit a bagatelizovat.

IV. Kdybyste věděl něco o islámu a jeho pravidlech pro zacházení s odpadlíky, četl byste narážky na "labilnost" KP jinak. Je povinnost odpadlíka zabít, s výjimkou těch, kteří tak učinili v pominutí smyslů. "Zbláznila se" je to jediné, co si může muslim o odpadlici říct, aby jí mohl tolerovat naživu. To vychází přímo z Koránu, hledejte a najdete.

Vraždy ze cti vychází z Koránu sice nepřímo, ale hned ze dvou kořenů. První je nadřazenost muže nad ženou a jeho zodpovědnost před bohem i za prohřešky svěřené dcery nebo manželky. Druhé jsou koránské tresty za vraždu - rodičovi je zabití svého dítěte plně prominuto. Zase hledejte a zase najdete. "Pokud vím" opravdu není argument dospělého člověka živícího se hlavou a s přístupem k internetu. Velice jednoduše si můžete ověřit, jestli víte, nebo nevíte. (Nevíte)

Obřízka nevychází z Koránu, jenže to je zase jenom "půlka" pravdy jako je Korán jenom "půlka" islámu. Druhou částí islámu jsou výroky a skutky Mohameda, které pro muslima jsou každodenním návodem jak se správně rozhodovat při jakékoliv příležitosti. (Protože vlastní svědomí a úsudek můžou selhat, ale Mohamedův vzor je správný vždy) Proč má Mohamedův vzor takový význam, to taká najdete v Koránu. Hadís o tom, jak Mohamed potkal obřezávačku a řekl jí, ať "neřeže moc hluboko" ale jinak jí v podstatě popřál hodně úspěchů v její živnosti existuje. "Kdyby byla obřízka špatná, tak by ji Mohamed zakázal" je potom hlavním logickým pochodem dle islámu ohledně obřízky.

A i kdyby díky několika političkám pocházejících z mocných klanů, nebyla právě ženy omezena "zcela" ale jenom na 20%, 30%, 40%, 50%, ..90% bude to pak podle Vás argumentem pro smetení VŠECH výhrad pro způsob jak se islám chová k ženám? Částečné bezpráví je pořád bezpráví. Se svolením manžela nebo otce, může být žena klidně premiérkou, bez svolení manžela nemůže ale ani ven z domu. Žena nedělá to, co se dělat ROZHODNE, dělá jen to, co jí manžel POVOLÍ. V tom je ten problém. A ani ty političky nejsou žádný výjimky.
Procenta studentek na VŠ v Íránu bych si netroufala uvádět bez čísel o studentech (výhradně mužích) studujících v zahraničí. Zahraniční univerzita má váhu, místní jsou "pro zbytek."
19. 02. 2011 | 19:37

t... napsal(a):

vaclavhorejsi:

Pane profesore,

ten pan Konvička to je vědec. Nechcete ho zaměstnat ve "Vašem" ústavu(?), jste tam přece ředitel. :-) Ten by Vám tam udělal pořádek, do 5 let byste dostal Nobelovu cenu! :-)
19. 02. 2011 | 19:37

Martin Konvička napsal(a):

O mě nejde, Mr. Hořejší.

Já jsem jen takový obyčejný chlápek, který si našel koníčka (v tom má výše píšící Očadlík pravdu), a tím koníčkem je, shodou okolností, varovat lidi okolo sebe před sílící sexistickou + totalitní vymejvárnou.

Jde o Vás. Jste vysokoškolský profesor, ředitel ústavu AV, tedy veřejná personna par excellence.
A z této pozice se zastáváte té totalitní vymejvárny - ovšem aniž byste o ní něco věděl, aniž byste o ní něco studoval, aniž byste byl schopen argumentovat na úrovní vyšší, než je "londýnská známá", "napsal mi Větrovec", "zdráhám se uvěřit" a "není součástí koránu".

To je, milý pane profesore, poplivání akademické integrity, jaké snad není rovna.
Pěkně se v tom plácáte. A bude hůř.
19. 02. 2011 | 19:38

Aleš Vyhnal napsal(a):

To n.o.s.:

Moc tomu nevěřím, spíš sázím na to, že ekumeničtí překladatelé kecají-přeci jenom ostatní překladatelé do tří odlišných jazyků by si něčeho takového museli všimnout a zmírnit tu do očí bijící zrůdnou krutost Starého zákona právě poukazem na orgie a modlářství, ale OK.
19. 02. 2011 | 19:43

t... napsal(a):

Martin Konvička:

Pane Konvičko,

naopak, Vy jste takový zcela neobyčejný chlápek, např. zde v diskusích pod blogy Aktuálně.cz se ještě někdo takový, tak zcela neobyčejný, neobjevil.
19. 02. 2011 | 19:44

Martin Konvička napsal(a):

Kopíruju sem text jednoho kolegy, nikoli můj.

Protože má autor jen velmi mlhavou představu o islámu, zkráceně to popíšu:

Logika:
Dualistická. Jedna pravda pro muslimy, druhá pro nemuslimy. Rozpory mezi verši v Koránu (které jsou automaticky pravdivé všechny) se řeší interpretací v kontextu života mohameda a tím, že silnější jsou pozdější verše.

Etika:
Dobré je to, co je dobré pro islám. Špatné to, co je proti islámu. Tj. zabíjení nemuslimů = dobro.

Politika (víc než polovina islámu):
Nemuslim je nejnižším z bestií. Židi můžou za většinu zla. Žena je nižší než muž. Islám bude dominovat celému světu. Svět má dvě oblasti: dům islámu a dům války. Do domu války se jezdí dělat džihád (boj v Alláhově jménu). Je několik druhů podpory džihádu: mečem, konverzí nemuslimů k islámu a finanční podporou.

Víra (okolo 10% z učení):
Víra v Alláha, který je jediným pravým bohem. Alláh není identický s židovským/křesťanským Bohem. Do pekla se lze dostat buď neposlušností vůči mohamedovým příkazům, případně nesouhlasem s mohamedem (tj. peklo je primárně vězením pro disidenty). Křesťan se uznává jako křesťan pouze tehdy, když nevěří na trojici. Žid pouze když uznává mohameda jako pečeť proroků.

Zvláštní daně:
Za ochranu "lidu knihy" se platí zvláštní daň. Tradičně polovina zisku. Bez této ochrany by byl "lid knihy" vyvražděn. V obdobích nestability nejsou zdroje k jejich ochraně a proto bývají likvidováni.

Sumarizace:
Islám je primárně politická ideologie, zaměřená na expanzi a likvidaci všech ostatních. Náboženská složka je minimální. Je to totalitní ideologie horší než nacismus. Většina míst v pekle je rezervována disidentům.
19. 02. 2011 | 19:51

Petr Havelka napsal(a):

http://karelsykora.blog.idnes.cz/c/136235/Koptsky-knez-Zakaria-Botros-bojuje-proti-ohni-ohnem.html

https://www.youtube.com/watch?v=AmHqjtOWoIQ&feature=player_embedded
19. 02. 2011 | 19:54

Kateřina Amiourová napsal(a):

Přišla, viděla, četla - a nejen zde - a přátelé myslím, že nám za potřebí novely zákona o zločinech vyvolávání, šíření a propagace nenávisti vůči jakékoliv skupině obyvatel.
Z neznámého důvodu totiž ze škály výčtu druhů vysílané nenávisti nám v zákoně chybí šíření nenávisti vůči věřící či náboženské skupině obyvatel.
Přičemž vždy a nezpochybnitelně platí, že pachatelé zločinů vyvolávání a šíření nenávisti jsou mentálně schopni zřetelně rozeznávat dělící hranice mezi tím, co je víra, náboženství a sekta. (Islám s 1 mld 600 mio obyvateli zná také cca 127 sekt - a čeští islamofobové obvykle vztahují SAE totalitní mocí podporované praktiky středověké sekty wahábitů na celý islám a islámský svět). Ochranu nezaslouží taková sekta, jež nestaví zachování života jako nejvyšší humánní hodnotu. Tedy i ODS a TOP09. Zdravím.
19. 02. 2011 | 19:54

Emissary napsal(a):

t...

jste se zbláznil, "co" je neživá věc? Já za vašeho zpovědníka? To se raději střelím dobrovolně, než mě mačetou sejme nějaký muslim. :)
19. 02. 2011 | 19:56

Petr Havelka napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=Xq6wePiHHdA&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=_e9b4dyu7Bs&feature=more_related
19. 02. 2011 | 19:58

Aleš Vyhnal napsal(a):

To n.o.s.:

Ještě jiný příklad úhybného ekumenického manévru, Gn 2:17:

"Ze stromu poznání dobrého a zlého však nejez. V den, kdy bys z něho pojedl, propadneš smrti.“

Sousloví "propadneš smrti" je výmyslem ekumenických překladatelů, správně je "zemřeš", tj. stejný hebrejský výraz pro fyzickou smrt jako všude jinde ve Starém zákoně. Ekumeničtí překladatelé se snaží zamaskovat, že Gn 2:17 je konina, neboť dle Gn 5:5: "Všech dnů Adamova života bylo devět set třicet let, a umřel."
19. 02. 2011 | 20:00

otokar napsal(a):

Profesore,
zdá se, že na Vás je platné přísloví: Vzdělání nechrání před pošetilostí.
19. 02. 2011 | 20:00

vaclavhorejsi napsal(a):

Martin Konvička:

Ta vase obsese vypada nejak velmi nezdrave, take it easy ;-)

..
19. 02. 2011 | 20:02

Emissary napsal(a):

Oprava

"co" je živá věc? Tak je to správně. Je tak divné, že socialisté ovládají tak trochu málo telepatii. :)

P.S. A že t… je socialista jako vyšitý, o tom už skoro nepochybuji, alespoň se tak projevuje. :)
19. 02. 2011 | 20:03

Emissary napsal(a):

Podivuhodná rivalita akademických titulů.

I když docentík nemusí být pravý, profesůrek zcela jistě je. :)

Leda že by profesůrek něco odhalil. :)
19. 02. 2011 | 20:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 02. 2011 | 20:08

archiv napsal(a):

Martine Konvičko,

pokud nemáte čas nyní, potom se, prosím, zdržte výhrůžných anoncí, že jednou to ostatním vysvětlíte, Vy jeden Světlonoši.
19. 02. 2011 | 20:15

vaclavhorejsi napsal(a):

stejskal:

Ale pane Stejskale, takhle mi snizujete diskutovanost, to to zase nevyhraju ;-)

.**************************
Emissary:

"Leda že by profesůrek něco odhalil. :)"

Co bych odhaloval? Ja mam sve poctive plzenske tituly! ;-)

..
19. 02. 2011 | 20:15

Miroslav Libicher napsal(a):

Ad "U těch političek (jasný je případ B. Bhutto) jde o směs rodinného nepotismu + dobové atmosféry, islám byl v 60-80. letech relativně sláb, vládnoucí elity těch zemí se snažily o sekularizaci, jak dopadla, vidíme dnes a denně třeba na stále islámizovanějším Turecku"

Benazír Bhuttová byla fe funkci na konci 80. a v první půlce 90. let, to islám slabý nebyl. Rozhodně ne v Pákistánu, který byl v roce 1979 násilně islamizován proamerickým (!) vojenským diktátorem. Kde byla v 60. - 80. letech v Pákistánu snaha o sekularizaci, to bych chtěl tedy vidět. Pákistán byl jako sekulární založen a až do onoho roku 1979 mu to jakž takž vydrželo.

Jak poznáme, že je Turecko čím dál tím víc islamizovanější? Podle všech dostupných ukazatelů je hlavně čím dál tím víc demokratičtější. Pokud islamizace znamená vyšší religiozitu a konzervativnější styl života a zároveň politickou svobodu, pak asi nikdo nebude proti. Také bych rád připoměl, že současná "islamistická" vládní strana AKP má ve svých řadách značné množství žen, byla to ona, která zahájila jednání o vstupu Turecka do EU a podle magazínu The Economist jde o "nejúspěšnější tureckou vládu v několika posledních dekádách". Více viz http://libicher.blog.idnes.cz/c/150404/Turecko-na-scesti.html
19. 02. 2011 | 20:16

igor napsal(a):

podle mnohých zasvěcených se hořejší rád vymezuje a kafrá do politiky kvůli své ředitelské sesličce. už ho kvůli mizerným pracovním výsledkům chtěli uvolnit, ale určitě by začal pokřik, že to je pro jeho politické názory.tak se holt ten průšvich raději financuje dál.
19. 02. 2011 | 20:17

Elena napsal(a):

pán Stejskal na margo vecnosťi a korektnosťi diskusý,
viete čo posielam Vám peničku, odkedy pán Skeptický Vás menoval za ostrelaného kozáka, tak mate odo mňa odkaz:

Каким ты был, таким остался...

https://www.youtube.com/watch?v=qrYH0eRy3Fs&feature=related
19. 02. 2011 | 20:19

Martin Konvička napsal(a):

Easy, profesore Hořejší?
Zkuste například vyvrátit, nebo se vůbec nějak vyjádřit, k tomu poslednímu příspěvku (tomu "logika" etc.).

Jak správně napsal jeden diskutér kdesi nahoře - pročítám diskusi až teď - Vaše blaseovaná pošetilost ohledně islámu Vás osobně nezasáhne, protože za 20, 30 let budete spolehlivě pod drnem.

Zasáhne Vaše současné studenty, kteří dnes možná s vděkem čtou či poslouchají to Vaše "take it easy", a Vaše děti/vnoučata, protože v marasmu, k němuž Vaše "easy" přispívá, budou muset žít.

A že to marasmus je, o tom se opět není těžké informovat. Šikana nemuslimských dětí na školách v Anglii a Francii. Znásilňování nemuslimských dívek ve Švédsku. No-go zóny ve Francii či Německu. Holandští důchodci, prchající před mutlikulturním obohacením na naši Šumavu a nuceni prodat své domy pod cenou, protože se ocitly v "mešitovém kráteru" - což je známý pojem nejen holandských, ale i německých a britských realitek.

Take it easy? To je postoj přinejmenším nezodpovědný, ne-hodný veřejně vystupujícího akademika.

A dále. Jak vysvětlíte svým studentům, svým dětem, svým fanouškům, svým kolegům, že berete za bernou minci slova Větrovce, podle něhož "kdo urazí proroka, zasluhuje smrt"?

Já například toho jejich "proroka" urážím denně. Podle Větrovce tudíž mám zemřít. Nezlobte se, ale nemohu si o Vás myslet nic dobrého, když citováním takového Větrovce veřejně znevažujete statečnou ženu.

Zejména když vím, že té ženě byste to do očí neřekl.
19. 02. 2011 | 20:19

Aleš Vyhnal napsal(a):

Aby spíše o islamizaci Evropy neplatil výrok připisovaný Edmundu Burke:

"All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing."

Ještě jeden citát Bertranda Russella z roku 1921:

"Among religions, Bolshevism [Communism] is to be reckoned with Muhammadanism [Islam] rather than with Christianity and Buddhism. Christianity and Buddhism are primarily personal religions, with mystical doctrines and a love of contemplation. Muhammadanism and Bolshevism are practical, social, unspiritual, concerned to win the empire of this world."
19. 02. 2011 | 20:19

.Ivan Hochmann napsal(a):

Užitečný idiot!
Ivan.
19. 02. 2011 | 20:21

Štefan napsal(a):

Vážení vášnivě diskutující. Chci předeslat, že jsem ateista a tudíž mě netíží zášť vůči jakémukoliv náboženství, prostě jsou mi ukradená. Ale stala se mi zajímavá příhoda. Před několika lety jsem se se svojí kamarádkou seznámil v jedné jihočeské restauraci s jakýmsi starším mužem. Byl to dle pasu Rakušan, ale jinak to byl Arab jako poleno a on to i sám říkal. Mluvil velmi dobře česky a netrvalo ani moc dlouho a začal nám líčit krásy islámu a jak prý si muslimové váží žen a jak si je hýčkají. Mluvil jako kniha a i moje kamarádka mě začala okřikovat, když jsem nevěřícně valil oči. Pak ale začala valit oči ona.
Položil jsem tomu muži nevinou otázku: ,,Co uděláš? Tady moje kamarádka je jako tvoje manželka. Jdete po ulici. Já přijdu zezadu a plácnu jí přes zadnici a to jsem úplně cizí člověk."
Reakce byla nečekaná. Muž zakabonil čelo a vyštěkl: ,,Zabiju jí!" Řekl jsem mu, že se patrně zmýlil. Vždyť ona mě vůbec nezná a já jsem ten bídák, který jí zákeřně zezadu poplácal.
Teď už muž přímo skučel: ,,Ne,ne, jí zabiju! Prostě se chovala tak nepřípustně, že tě vyprovokovala. Ty za to nemůžeš, ona je na vině, nechovala se správně." Pak už jsme raději odešli.
Je mi jedno, že ten muž byl zrovna muslim, ale domnívám se, že je-li toto možné v jakémkoliv náboženství, pak je něco v nepořádku.
Odpovědi ani snad raději nepište, na tento blog jsem se dostal náhodou a pochybuji, že sem ještě někdy zavítám. Ale vy nezoufejte a hádejte se dál. Vždyť kdo si hraje, ten nezlobí, nestávkuje, nepřemýšlí o výši důchodu a někdy ani nemyslí.
19. 02. 2011 | 20:21

vaclavhorejsi napsal(a):

Kolegovi Konvickovi a vsem dalsim bojovnikum proti islamizaci nasi krestansko-atheisticke vlasti (ale take panu Stejskalovi ;-)) bych jeste pripomnel, ze by se nemelo zapominat na jeden dulezity, v teto diskusi prozatim nepravem opomijeny aspekt - po odpiskani vystavby brdskeho radaru jsme JIM vydani na milost a nemilost! ;-)

..

..
19. 02. 2011 | 20:21

Ládik!!! napsal(a):

Proč lidé z AV nepraktikují akci "Děkujeme - odcházíme" ?
19. 02. 2011 | 20:22

Emissary napsal(a):

Hele, profesůrku,

Já mám také svůj poctivý titul, VUML.

Ale nebyl získán v této republice. :)
19. 02. 2011 | 20:23

vaclavhorejsi napsal(a):

igor:

Uhodil jste hrebickem o hlavicku! Je to skutecne "průšvich"!!

..
19. 02. 2011 | 20:23

Motoko Mori napsal(a):

Pane profesore, prosim Vas, abyste odpovedel na relevantni argumenty, ktere vznesla treba Veronika nebo MK.
You are undermining basic scientific principles such as objectivity or striving to find truth (or approximation of truth), all you seek is affirmation of your crooked ideas. Hitherto I didnt see any valid arguments, just nonsensical statements such as cool down, take it lightly.
19. 02. 2011 | 20:27

Kanalnik napsal(a):

Ales Vyhnal: no, ohledne Bible jako celku se neshodneme. Nicmene vas slovnik ('idiotska') z vas skutecne dela alespon navenek radikala na opacne barikade tech, ktere kritizujete. Tedy podle meho nazoru. Je to samozrejme vase vec.

Ateismus skutecne mysliciho a zdraveho emocionalniho cloveka nemuze uspokojit. To je vec jina.
19. 02. 2011 | 20:27

n.o.s napsal(a):

Martin Konvička

Islamizace Evropy není způsobena muslimy ale politiky kteří je do EU importovali, nikým jiným, pokud vám jde o blaho společnosti spíše svou energii zaměřte tímto směrem,

tedy kdo (konkrétní jména) stál za legislativou která umožnila apoštoly této ideologie importovat do zemí EU, ostatní je pouhé vyvolávání nenávisti nic víc
19. 02. 2011 | 20:29

vaclavhorejsi napsal(a):

Martin Konvička:

"za 20, 30 let budete spolehlivě pod drnem."

Tedy, ted jste me vylekal, ja to planuji aspon do stovky!
Mate ke svemu tvrzeni nejake konkretnejsi duvody (pristup do nejakych mne neznamych lekarskyc zprav apod.)?

"Podle Větrovce tudíž mám zemřít."

No, dosud myslim skutecne kazdy clovek nakonec zemrel, ale nelze vyloucit, ze ve vasem pripade nastane vyjimka. Entomologie by si ji zaslouzila! ;-)

..
19. 02. 2011 | 20:29

hanah napsal(a):

Hořejší

1) drž se ševče svého kopyta
2) ano, podle mě jste UI
3) Uvedete-li citace jiného diskutéra, nestačí vám přesvědčit ostatní diskutéry o nesprávnosti citovaného vlastními argumenty, ale musíte přidat na síle tak, že jej pomluvíte a jako osobu diskreditujete ? Takhle se chovají děti. Nebo lidi, kteří vlastní argumenty nemají.
4) domnívám se, a to i na základě vašich přechozích článků, že o podstatě islámu, postavení žen v islámu, koránu , právu šaríja, víte velmi málo. Už vůbec neumíte uvést to málo co víte
do souvislostí.
5) jistěže má každý právo psát o čem uzná za vhodné. Vaši motivaci psát zrovna o muslimech a islámu však nechápu.
19. 02. 2011 | 20:30

santawizard napsal(a):

Velký Sufi a velký Druid to mají sešněrované jako izraelský hašiš a palestinské víno.Protože v každé hospodě je jenom samá k++va a samý žoldák ,ale žádný tabákový mági a hospodský kaplan neexistuje,tak začnou páchat kouzla a konat zázraky jako božská erotika a čertova pornografie křížem krážem s božím zákonem a dáblovým advokátem.
19. 02. 2011 | 20:31

Veronika napsal(a):

Štefanem, já budu reagovat. Ta otázka, kterou jste onomu muslimovi (protože vám nevychvaloval krásy arabských tradic, ale krásy islámu) je opravdu jednoduchá. Reakce vás mohla překvapit, obzvlášť v kontextu předchozího hovoru. Jenže po otázce přesně takového druhu existuje odpověď přesně takového druhu. Patnáct minut mazání medu kolem úst a v šestnácté minutě facka, přesně tohle popisují ohledně islámu tisíce lidí. Já jsem člověk, který také tyto otázky pokládá a zákonitě dostává ony odpovědi. A nedokážu pochopit lidi, co patnáct minut přikyvují oněm pohádkám a jako školáček jim uvěří, aniž by je napadlo položit kontrolní otázku. Podle mě si tu v chvíli někam odložili mozek. A když mě někdo, na základě těch patnácti minut povýšeně poučuje, jaký je islám "doopravdy," mě, která si prošla i tou zlomovou minutou šestnáctou, ke které se on nedostal, tak mi to mírně řečeno vyráží dech.
19. 02. 2011 | 20:32

Kara Ben Nemsi Effendi napsal(a):

http://www.euportal.cz/Articles/7071-cesti-muslimove-podporuji-terorismus-sokoval-jeden-z-nich.aspx
19. 02. 2011 | 20:34

Emissary napsal(a):

Profesore Hořejší,

svou nesmyslnou a socialistickou hladovkou, příčině následné kolaboraci s komunistickým myšlením, jste nic nepochopil a asi podepsal svou vlastní smrt. Jste stejný fanatik jako muslimové.

A nejen svou, ale i smrti svých potomků. Já vaši bláhovou naivitu neobdivuji v kontextu "mírumilovného islámu". Ale to je vaše věc a váš stud v budoucnosti, někdo musí mít i zdravý rozum. V rakvičce se budete asi těžko obhajovat. :)
19. 02. 2011 | 20:35

Miroslav Libicher napsal(a):

Logika:
Ad "Rozpory mezi verši v Koránu (které jsou automaticky pravdivé všechny) se řeší interpretací v kontextu života mohameda a tím, že silnější jsou pozdější verše."

V Koránu nejsou žádné slabší a silnější verše. Korán je nestvořený a dokonalý. Přístup k rozporným veršům se u různých exegetů liší. Ten tradiční říká, že Bůh opravdu některé verše nahradil jinými. A na určení toho, které verše nahrazují a které jsou nahrazeny exestuje celá složitá nauka. Jiní exegeti tvrdí, že krom výslvně uvedených změn mají všechnyverše naprosto stejnou váhou a de facto nikdy nejsou rozporné, jen je třeba je vykládat vždy v daném kontextu, který je uveden v islámské tradici (sunně). Ostatně i klasičtí exegeti vždy operují s "důvody zjevení".

"Tj. zabíjení nemuslimů = dobro."

Zabíjení nemuslimů není v očích islámu dobro, to v žádném případě. Povinnosti muslima je naopak (dle tradičního výkladu) nemuslimy k islámu (tj. k "jediné Boží pravdě") přivést. Ne je zabít. Islám vysloveně zakazuje zabíjení nevinných a výjimku netvroří ani nemuslimové, ani otroci.
"Nemuslim je nejnižším z bestií. Židi můžou za většinu zla. Žena je nižší než muž. Islám bude dominovat celému světu. Svět má dvě oblasti: dům islámu a dům války. Do domu války se jezdí dělat džihád (boj v Alláhově jménu). Je několik druhů podpory džihádu: mečem, konverzí nemuslimů k islámu a finanční podporou."

Že je nemuslim nejnižší z bestií islám netvrdí. Máte snad nějaký důkaz pro opak? To s těmi židy je také vymýsl. Žena podle islámu není "nižší" než muž, ale její úloha a tedy i postavení ve společnosti je jiné. To je přesně ten sám názor, který na postavení ženy mají křesťanství a judaismus. Dělení světa na Dům míru a Dům války není inherentní islámskou doktrínou, bylo vyvinuto až dlouho po Mohamedově smrti a dnešní islámští učenci ho buď prezentují v přepracované podobě, nebo ho úplně odmítají. I dělení džihádu není žádné jediné možné. Miloš Mendel o tom napsal celou obsháhlou knihu a vy byste to chtěl shrnout v jedné nerozvinuté větě :)

Víra (okolo 10% z učení):
"Alláh není identický s židovským/křesťanským Bohem. Do pekla se lze dostat buď neposlušností vůči mohamedovým příkazům, případně nesouhlasem s mohamedem (tj. peklo je primárně vězením pro disidenty). Křesťan se uznává jako křesťan pouze tehdy, když nevěří na trojici. Žid pouze když uznává mohameda jako pečeť proroků."

To si děláte legraci? Vždyť islám je pojatý jako návrat k pravé abrahámovské víře, kterou křesťané a židé zkreslili, takže ano, Alláh je v jeho očích stejný Bůh jako ten, kterého vyznávají židé a křesťané. Do pekla se nejde za neosuhlas s Mohamedem, ale za provinění vůči Božímu zákonu. V jiných abrahámovských náboženstvích je tomu snad jinak? S tou Trojicí a Pečetí proroků jde opět o nesmysl.

Zvláštní daně:
"Za ochranu "lidu knihy" se platí zvláštní daň. Tradičně polovina zisku. Bez této ochrany by byl "lid knihy" vyvražděn. V obdobích nestability nejsou zdroje k jejich ochraně a proto bývají likvidováni."

Nesmysl. Nemuslimové nemohou být součástí armády, jsou tedy chránění armádou muslimskou a za to odvádějí daň (kde jste přišel na polovinu zisku?), pokud stát nemůže jejich ochranu zaručit, daň nevybírá, nebo ji i zpětně vrací. Žádné vyvražďování se nekoná. Kde jste na to přišel?

Sumarizace:
"Islám je primárně politická ideologie, zaměřená na expanzi a likvidaci všech ostatních. Náboženská složka je minimální. Je to totalitní ideologie horší než nacismus. Většina míst v pekle je rezervována disidentům."

Zajímavé, že přesně to samé se velmi dlouho tvrdilo o judaismu. Pusťte si nechvalně proslulý nacistický dokument Der Ewige Jude. I toto tvrzení tam naleznete.

Sumarizace:
Autor tohoto textu by na religionistice nedostal zápočet ani v prvním semestru...
19. 02. 2011 | 20:36

mtd napsal(a):

hořejší: ahmedinežád věří, že jejich mahdí příjde, pokud někdo vyvolá celosvětovou katastrofu. proto se snaží sehnat nukleární zbraně. nicméně ti, co padnou v boji za alláha, jdou do nebe. takže se odvety protivníka nebojí.

proto se taky několik zemí usilovně snaží zabránit tomu, aby a) irán měl tyto zbraně (stuxnet atd..) b) aby měl možnost se jakkoli bránit svojí naprosté likvidaci, pokud si je přesto opatří (zablokování prodeje S-300 do iránu).

jinak výše v diskusi byla citována moje dlouhá reakci na jakýsi článek. to jsou moje závěry po delší době studia islámského učení. posílal to sem s mým souhlasem martin konvička.
19. 02. 2011 | 20:38

Aleš Vyhnal napsal(a):

Kanalnik: "Ateismus skutecne mysliciho a zdraveho emocionalniho cloveka nemuze uspokojit. To je vec jina."

Tak to bude ono.
19. 02. 2011 | 20:40

vaclavhorejsi napsal(a):

hanah:

"Vaši motivaci psát zrovna o muslimech a islámu však nechápu."

Nic si z toho nedelejte! ;-)
*************************
Emissary:

"jste nic nepochopil a asi podepsal svou vlastní smrt. Jste stejný fanatik jako muslimové.
A nejen svou, ale i smrti svých potomků. ............V rakvičce se budete asi těžko obhajovat."

Hm, ma tomu rozumet tak, ze uz se na me chystate? A dokonce na me potomky???

Tak dobre, odvolavam... ;-)

..
19. 02. 2011 | 20:40

Michal Očadlík napsal(a):

Martine, kdo je tím kolegou? Ptám se, protože tenhle text je od začátku do konce nesmysl.
Logika:
Pravda je podle učení islámu ctností, a nerozlišuje se podle toho, s kým muslim hovoří. "Vy, kteří věříte! Bojte se Boha a buďte s pravdomluvnými!" (Korán 9:119) Mohamed také řekl: "Tři jsou znaky pokrytce: když mluví, lže; když slíbí, slib poruší; a když je mu důvěřováno, prokáže se jako nedůvěryhodný.“ „Bylo mi přikázáno říkat pravdu, i když by byla hořká. Bylo mi přikázáno říkat pravdu a nebát se žádné hanby pro Boží potěšení.“
Tato pravidla jsou platná a závazná obecně v kontaktu s kýmkoliv, pokud není výslovně psáno jinak.
Rozpor mezi některými verši se řeší různými způsoby. Některá odvětví islámu tvrdí, že později seslané verše jsou platné. Některá odvětví naopak tvrdí, že určité verše byly seslány za určitým historickým účelem, a v takovém kontextu je tedy třeba je chápat. Další učení nejasné výroky vykládá způsobem mutazily, tedy jako symbolické, což rozpracoval islámský učenec z 11. století Abú-l-Qásim az-Zamachšarí ve svém díle Al-Kaššáf, které si již tehdy získalo velký věhlas.

Etika:
Islám nezná taková rozdělení. Samozřejmě, pro někoho může být dobré něco, co je pro druhého zlé. Avšak dobro je stejně jako zlo chápáno v základě ve stejném významu, v jakém ho chápeme my. Podle Koránu je navíc třeba i na zlo reagovat dobrem: "Dobré a špatné skutky si nejsou rovné; odplácej tím, co lepší je, a hle, ten, mezi nímž a tebou bylo nepřátelství, se stane jakoby přítelem horoucím." (Korán 41:34)
Zabití nikoho není dobro, to je prostě lež. Naopak Mohamed řekl, že zabít nevinného člověka je stejné, jako zabít celé lidstvo. Obecná zbožnost rozhodně není nad lidskost. O tom vypráví následující hadís:
Společníci proroka Mohameda obdivovali ženu, která se modlila, postila, dodržovala veškeré náboženské úkony, a mysleli na velkou odměnu, která ji za to čeká. Avšak Mohamed je překvapil, když řekl, že tato žena půjde do pekla. Když se jeho společníci ptali na důvod, odpověděl jim, že ta žena uvěznila kočku, nedala jí najíst a nechala ji zemřít. A za to půjde do pekla.

Politika
Nemuslim je podle islámu před Bohem samozřejmě níže, nežli muslim, ostatně to je shodné například s judaismem. Za bestii nikdo nevěřící nepovažuje, to je pouze jedna z oblíbených frází antiislamistů, aby tak vyvolali nenávist k muslimům ze strany nevěřících za to, že je údajně někdo nevybíravě tituluje. Židé nemohou za většinu zla, za většinu zla může Ďábel =) Pokud tady Martine narážíš na občasné nevybíravé poznámky o Židech, tak tady je právě řeč o seslání za určitým historickým účelem, o kterém jsem psal výše. Mohamed byl v té době ve válce (po Hidžře), když ho židovský kmen zradil, a začal vyjednávat s nepřítelem. Faktem však je, že islám je judaismem v mnohém inspirován, a Mohamed znal židovské učení velice dobře.
Nevím, co si představit pod pojmem "nižší než..". Muž je nad ženou proto, že má povinnost se o ní postarat a zabezpečit ji. To je celé.
Jestli bude islám dominovat světu nevím, ale pravděpodobně by se musel stát nějaký zázrak, a miliardy lidí by musely hromadně konvertovat =)
Vedle domu islámu a domu války existuje podle současných výkladů také dům sjednocení (Dar al-Tawhid), což je označení pro země, kde muslimové mohou svobodně praktikovat své náboženství, tedy současný celý nemuslimský svět.
Džihád znamená úsilí, a za džihád lze označit například vydávání knih s muslimskou tématikou, nebo také starání se o nemocné. Obecně je džihád úsilím, jehož cílem je udělat něco dobrého. V rámci džihádu existuje pojem Velký džihád, který zahrnuje:
Odpustit těm, jež vás utlačují.
Obdarovat ty, jež vás zanedbávají.
Spojit se s těmi, jež se vám vyhýbají.
Prospívat těm, jež vás zneužívají.
Poradit těm, jež vás klamou.
Odpustit těm, jež vás pomlouvají.
Být shovívavý k těm, jež vás rozhněvali.
Tvůj výčet typů džihádů je hodně stručnej, ale to ty moc dobře víš, nechápu, proč píšeš polopravdu.
19. 02. 2011 | 20:40

Michal Očadlík napsal(a):

Víra
Víra není okolo 10% učení, navíc žádná seriozní statistika, která by něco takového zjišťovala neexistuje. Pokud podle tebe Alláh není totožný s křesťanskýmPžidovským Bohem, jak si vysvětluješ, že muslimové považují starozákonní proroky za skutečné proroky, a Bibli za písmo boží? Samozřejmě, že Bůh muslimů je setjný, jako židů (u křesťanů je spor ohledně trojjedinosti Boží).
Do pekla se lze dostat pácháním zla, jestli si ještě vzpomeneš na ten hadís o ženě, co týrala kočku. Ale jestli chceš nějakou definici, čistě obecnou:
"Muslimové a muslimky, věřící muži a věřící ženy, poslušní a poslušné, pravdomluvní a pravdomluvné, trpěliví a trpělivé, pokorní a pokorné, dárci a dárkyně almužny, postící se muži a postící se ženy, cudní a cudné, muži a ženy hojně Boha vzpomínající - těm všem Bůh věru připravil odpuštění i odměnu nesmírnou." (Korán 33:35)
Obecně tedy vstupenka do pekla je udělována stejným případům, jako v křesťanství nebo judaismu.

Zvláštní daně:
Daň za ochranu je historickým aspektem, a platili ji nemuslimové na územích, dobytých muslimy. V kontextu doby je to něco naprosto běžného, často možná tolerantního, když si vzpomeneš na vyvraždění Jeruzaléma od muslimů po jeho dobytí křižáky. Daň za ochranu se dnes již neplatí.

Sumarizace:
Islám je samozřejmě primárně náboženství, které však vytváří i aspekty politické, ostatně stejně, jako judaismus (šaría-halacha, halal-kašrut, atd.)
Poznámka o likvidaci všech ostatních je k smíchu, když se vrátím k tomu, jak jsem o kousek výše psal o vyvraždění Jeruzaléma křižáky. Když byl Jeruzalém následně dobyt zpět Saladinem, Saladin se nepomstil, k žádnému vyvražďování nedošlo.

Martine, prosímtě ještě jednou, nepiš o něčem, o čem máš tak těžce zkreslené představy. Věnuj se svému oboru, věřím, že v tom můžeš být velkým přínosem. Ale v případě islámu narážíš na nedostatek nezaujatých informací, a pak to takhle vypadá
19. 02. 2011 | 20:41

Veronika napsal(a):

"po odpiskani vystavby brdskeho radaru jsme JIM vydani na milost a nemilost! ;-)"

Pane Hořejší a nemohl jste si odpustit dva články nepodloženého moralizování a urážlivého nálepkování, metry diskuze, kterou stejně neberete vážně a nemohl jste rovnou napsat, že...

... že islám neobhajujete, protože by byl křivě obviňován, ale protože z něj, z takového jaký je, máte hrůzu a tak si ho radši budete předcházet předem?

Takže tím ale dáváte Martinovi Konvičkovi za pravdu. Jenom vy jste se rozhodl si podbízením na blogu koupit shovívavost islámských drábů a celou společnost jim předhodit. Zatímco Martin Konvička se s vědomím toho, že může skončit s kudlou v zádech na ulici jako nejeden jeho předchůdce, rozhodl islámu bránit a zachránit před ním i váš krk.

Jako žena vám říkám, že u mě nejste chlap, ale kus bezpáteřního sraba co se schovává za ctihodnost akademického postavení. Nebudu se stydět za osobní útok - kdybyste chtěl diskutovat věcně o argumentech, mohl jste to udělat dávno. Druhým článkem a následnou diskuzí dokazujete, že vám je milejší "pokud vím" než ten Korán opravdu otevřít.
19. 02. 2011 | 20:43

Martin Konvička napsal(a):

Libichere.
Netrapoš a nerelativizuj.

Ty nejsi hloupej chlap. Ale ty fotečky třináctiletých Kurdek, kterými se celkem veřejně chlubíš, napovídají, že to na světě nemáš lehké. Geny jsou swině, člověče nešťastná, myslím že si nedovedeš představit, že s Tebou vlastně sou-cítím.

Ale šetřit Tě nebudu. Tu inklinaci, kvůli které Tě islám tak fascinuje, že ses o něm tolik naučil a stal se jeho fanatickým relativizátorem (srovnatelně "fanatickým" jako já, co si budeme povídat) má v té či oné formě ca 10% lidských samců. Drtivá většina to nějak zvládne, i když to musí být krušný život. Menšině hrábne, a pokud nejsou dost inteligentní, mají pak v base hodně krušný život.
A pak jsou takoví, jako Ty, kteří se realizují adorací hnusné ideologie.
A tak Tě šetřit nebudu.
19. 02. 2011 | 20:43

honolulu napsal(a):

Pane Dr. Konvicka,
dovolte mi Vas o necem informovat.
Protoze nick Tencokyda Hnuj se nekolikrat uplne znemoznil na Aktualne CZ a je povazovan za super hlupaka, tak pise nekdy pod jinymi nick. Dokazat to nejde, ale podle stylu psani to poznam i ja - zijici ve svete anglictiny od prichodu Rusu (a gramatiky neznaly) 1968...Nick "t" je take ON.
Take pod jeho nick, psalo jeden cas nekolik lidi, kdyz chlastal v ostravske knajpe.
Ta pata kolona zradcu a funebraku Evropy je stale vice pruhledna. Ma kolem sebe ochrany kruh, velmi naivnich lidi s telecim rozhledem, kteri hodnoti svet podle levicovych ideologii a nebo pohadek od Karla Maye (Vinetou atd.)
I kdyz vetsina lidi mlci ze strachu, ja nevim z ceho, tak lide Vase prispevky ctou a v tom je Vase cenna. Ke konfrontaci jednou prijde ! Je to otazka nasobilky a kupeckych poctu. Na to nemusi byt diplom sociologie. Ti vsichni, kteri vidi "mirove" souziti vsech kultur na svete nikdy ve svete nebyli - snad s Cedokem na 3 tydny.
19. 02. 2011 | 20:44

Martin Konvička napsal(a):

Veroniko,
vidíš, u mě taky není chlap - a to nejsem žena.
19. 02. 2011 | 20:45

t... napsal(a):

Emissary,

co takhle navštívit 1. třídu ZŠ, tam by Vás naučili číst.

Zase to máte blbě. "Slovní obrat" je neživá věc, přesněji neživá "věc", protože "slovní obrat" je nehmotný. Koukám, že už začínáte opravovat sám sebe, máte v tom zmatek.

Napsal jsem "Považujete mě za svého zpovědníka?", tzn. Vy mě(!) považujete za toho člověka(zpovědníka), kterému se chcete Vy(!) zpovídat(svěřovat).

Když jste napsal "Já za vašeho zpovědníka?", tak jste prohodil osoby, jejich role ve vztahu.

Nemyslím, že Vám by dali zbrojní pas. Čím byste se střílel?

Nemyslím, že by zrovna Vás si jakýkoliv muslim vybral na setnutí mačetou, to se poněkud přeceňujete.

Obdivuji Vás, jak málo Vám stačí k rozpoznání (mylnému) politické orientace.
19. 02. 2011 | 20:48

Emissary napsal(a):

Profesore Hořejší,

jako obvykle rozumíte špatně. Já se na Vás nechystám, nemám to v povaze. Ale ti muslimové ve jménu víry velmi rychle umí zapomenout, co jste jim a jaké služby poskytl, připravil. Až přijde čas, žádná revoluce nerozlišuje, to byste měl z historie vědět. Prostě vaši rakvičku i vaše potomky smetou. Vy víte jistě, že by měli, kromě Mohameda, před něčím respekt? :)
19. 02. 2011 | 20:49

stejskal napsal(a):

Proto to dělám, pane profesore ;-)

Libor Stejskal

P.S. Pan Očadlík a mtd (19. 02. 2011 | 20:38) mi přijdou přesní. Islám, muslim a islamista nejsou totéž, stejně jako nejsou totéž bible, křesťan a třeba inkvizitor či starověký rytíř, který si přišil na plášť znamení kříže (ale nechci se do toho moc plést, debatu tu vede celá řada lidí, kteří o islámu i křesťanství narozdíl ode mne hodně vědí).
19. 02. 2011 | 20:50

Veronika napsal(a):

Miroslave Libichere, jaktože si troufáš poučovat druhé o islámské teologii, když jsi sám před mnoha svědky z diskuze o konkrétní problematice vycouval se slovy, že ti je teologie ukradená? Krásně opatrně mluvíš o "některých exegetech" a myslíš ty na 99% uznávané a jako rovnocenné jim udáváš "některé" vymýšlející si oslí můstky jak znásilnit Korán a islám tak, aby kosmeticky odpovídal morálce platící mimo islám na západě, které každý muslim s koránem v ruce může a nevyhnutelně musí zavrhnout a kteří mají oddané posluchače jen mezi západňáky zoufale snažícími najít na islámu to něco hezkého.
19. 02. 2011 | 20:51

Aleš Vyhnal napsal(a):

Obávám se, že v Turecku to tak růžové nebude. Viz "Cenzura v Turecku":

http://en.wikipedia.org/wiki/Censorship_in_Turkey

Zejména cenzura youtube by jistě mnohé diskutéry velmi potěšila.

Vzpomínám si, jak mi jeden pracovník ÚMG říkal o kreacionistické knize-Atlasu, která mu poštou přišla od nějakého islámského kreacionisty z Turecka. Tuto knihu kritizoval na svých stránkách Richard Dawkins a Turecko projevilo svoji liberálnost, toleranci a úctu k svobodě slova a vědeckému výzkumu a své jasné směřování do EU tak nepřehlédnutelným způsobem, že v celém Turecku zakázalo přístup na Dawkinsovy stránky richarddawkins.net.
19. 02. 2011 | 20:53

t... napsal(a):

honolulu,

nebuďte paranoidní. Nemáte to z těch UFO, na které věříte? Neunesli Vás mimozemšťani? To by Vaše myšlenkové pochody vysvětlovalo.
http://www.csfd.cz/film/82657-uneseni/
19. 02. 2011 | 20:55

t... napsal(a):

Emissary,

děkuji za uznání/pochvalu, velmi mě těší, zvláště od Vás. :-)
19. 02. 2011 | 20:58

mtd napsal(a):

Libicher: možná bys mohl jednou zkusit pochopit význam textu. píšu to velice stručně, nehodlám o tom psát knihu. takže jakékoli argumenty typu, že je to v jedné větě zestručněné budu interpretovat jako funkční negramotnost na tvojí straně. a na religionistiku se nechystám, už jen proto, že v islámu, který mě primárně zajímá, je náboženství ta nejmenší složka.

co se týká toho nejnižšího ze všech bestií, to doslova říká korán.

co se toho nesouhlasu s mohamedem týká, je to o tom, že nechápeš, jak uvažují muslimové o islámu. je tam něco takového: alláh je jediný bůh, protože to řekl mohamed. a mohamed je protok alláha, protože verše seslal alláh. a že je seslal alláh víme od mohameda. všechno to jsou nezpochybnitelné pravdy. no, nicméně s ohledem na to, že jsou záznamy o mohamedově písaři, co odpadl od islámu, protože ho mohamed nechával některé verše předělat, aby vypadaly lépe a víme též, že ho za to, že to řekl, nechal mohamed zabít, lze usuzovat, že autorem koránu je čistě mohamed. a alláha si vycucal z prstu. navíc je korán plný příkazů k tomu, aby muslimové poslouchali mohameda na slovo. a neuposlechnutí se trestalo stejně jako neuposlechnutí alláha. tj. lze celkem snadno nahlédnout, že alláh a mohamed jsou jeden _člověk_.

a s tím ewidge jude jsi mě pobavil, už jen proto, že nenávist islámu k židům je větší, než u hitlera.
19. 02. 2011 | 21:01

Miroslav Libicher napsal(a):

Veronika: Ta "konkrétní" problematika byla ta, že jste se mě vyptávaly, proč muslimům nevymlouvám, že v islámu není zakázaná hudba. Já nejsem muslim a proto nebudu jiným muslimům vykládat, jak mají svou víru praktikovat. Budu ale oponovat každému, kdo bude nesmyslně tvrdit, že v muslimové hudbu neznají, neuznávají atd. V takových případech mě opravdu nezajímá teologická teorie, ale skutečná praxe.

Aleš Vyhnal:
Cnezura v Turecku existuje od jeho založení v roce 1923. Konkrétně YouTube není zabanované z nějakých islamistických důvodů, ale kvůli videím, které tvrdí, že sekularista Atatürk byl gay :) Stejně tak třeba server Metacafe je zakázán kvůli sexuálnímu videu s Denizem Baylkalem, představitelem strany CHP, kterou Atatürk založil. O cenzuře v Turecku jsem kupodivu také sepsal obšírnější článek, zde: http://libicher.blog.idnes.cz/c/162914/Turecky-zapas-o-svobodu-slova.html
19. 02. 2011 | 21:01

Al Jouda napsal(a):

Pane profesore, nechápu, jak se můžete zastávat lidí, kteří 5 x za den vystrkují zadek k nebi a tlučou hlavou o zem? Snad byste nechtěl, aby Vaše děti toto musely absolvovat také pod pohrůžkou smrti, podřezáním krku ? Můj otec byl velmi rozumný člověk, ale na stáří už z té televize někdy mluvil z cesty. Nejste stejný případ?
19. 02. 2011 | 21:02

t... napsal(a):

Emissary,

víte Vy vůbec co to je "klišé"?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kli%C5%A1%C3%A9
19. 02. 2011 | 21:02

Martin Konvička napsal(a):

Stejskal: ad "Islám, muslim a islamista nejsou totéž..."

A podporujete to Očadlíkem, známou firmou z Lhoťanovy Libertas independent agency, propalestinským aktivistou a muslimským podržtaškou...

Co kdybyste raději studoval autentické zdroje lidí, kteří o islámu něco opravdu vědí, třeba tureckého premiéra Erdogana (nepřímá citace, "islám je jen jeden, neexistuje umírněný a radikální islám"), Chomejního (ať jsou trochu zastoupeni i šiíté), nebo šéfideologa muslimského bratrstva Qardawiho, který právě přibyl do Egypta a byl tam vítán ovacemi davů?

Ale jedno je fakt: na rozdíl od umírněného islámu umírnění muslimové existují.
Jenže nás mate, že to není jedna entita, ale minimálně tři:
- ti, kdo nepraktikují, islám vlastně odmítli, ale mají se příliš rádi na to, aby to vykřikovali do světa
- ti, kdo všechny implikace islámu neznají, případně si je vůbec nepřipouštějí, a proto je neřeší; sem patří i egyptský rolník, který nikdy neměl důvod uvažovat nad alternativami ke svému náboženství, i ten iránský biolog, který nad nimi sice uvažoval, ale rychle toho nechal, podoben dlužníkovi, který si nechodí pro poštu (= popření, denial).
- ti, kdo nás tahají za nos. Dualita islámské etiky i logiky jim to umožňuje, vždy přece islám aplikují "dle okolností". A místní kafírna jim to žere...
19. 02. 2011 | 21:03

Emissary napsal(a):

t...

Vím, to jste Vy i vy. :)
19. 02. 2011 | 21:05

t... napsal(a):

Al Jouda,

divím se, že zrovna Vy, který máte muslimský nick(Al Jouda), jste protimuslimsky naladěn.
19. 02. 2011 | 21:06

santawizard napsal(a):

Islám má svůj korán a svoje ornamenty a pohádky tisíce a jedné noci a vodní dýmku
19. 02. 2011 | 21:07

Miroslav Libicher napsal(a):

"a s tím ewidge jude jsi mě pobavil, už jen proto, že nenávist islámu k židům je větší, než u hitlera."

Bernard Lewis, pravděpodobnější největší současná autorita na islám (a rozhodně ne žádný apologet), ve svých knihách jasně tvrdí, že muslimové se až do cca 17. století chovali k židům (a ostatním jinověrcům či herezním formám vlastního náboženství) v souhrnu daleko lépe, než křesťané a současný antisemitismus na Blízkém východě je evropským importem. Později ovšem v Evropě začaly vzkvétat sekularistické a humanistické myšlenky a její tolerance tak rapidně vzrostla. Toto tvrzení potvrzuje i Mark Cohen, expert na historii Židů (i on sám je židovského původu) a izraelská organizace ITIC zabývající se monitorováním antisemitismu v arabských zemích.
19. 02. 2011 | 21:07

Michal Očadlík napsal(a):

Martine, s Lhoťanovou LIA nemám nic společného, jak jsi na to přišel? =)
19. 02. 2011 | 21:08

t... napsal(a):

Pane Stejskale,

dejte panu "honolulu" blog, bude psát o mimozemských civilizacích, takový autor tu mezi blogery ještě není. :-)
19. 02. 2011 | 21:09

Martin Konvička napsal(a):

Libicher - pozoruhodný dualismus, ta teorie a praxe.

Když sem zkopíruju (maximálně zjednodušený) výklad, podle něhož "nemuslim je nejníž", oháníš se teologií.
Když je řeč o hudbě, oháníš se praxí.

Ale v jednom jsi koherentní, to uznávám. Budeš relativizovat do roztrhání (cizích) těl.
19. 02. 2011 | 21:09

honolulu napsal(a):

Tencokydo, pan Stejskal Te ochranuje. Nasadil jsem ti saskovskou cepici za Tvoje prispevky o letadlech a bylo to smazano. NEVADI, NEVADI, dostanes zihanec do rite z jine strany,
hned jak sef pujde na veceri...Ha, ha,ha,
19. 02. 2011 | 21:10

Miroslav Libicher napsal(a):

Konvička: S tím "islám je jen jeden" je to podobné jako s tvrzení, že "křesťanství je jen jedno" - v očích některých věřících jistě ano - je jedno správné Boží náboženství a zbytek tvoří jen hereze. Z ateistického pohledu je však křesťanských proudů široká řádka...Stejné je to s islámem.
19. 02. 2011 | 21:11

Aleš Vyhnal napsal(a):

On člověk nemusí být islamomanickým "expertem", aby si nemohl příslušné pasáže v Koránu sám vyhledat. Viz Korán, súra 4, verš 34:

"Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednost jedněm z vás před druhými, a proto, že muži dávají z majetků svých (ženám). A ctnostné ženy jsou pokorně oddány a střeží skryté kvůli tomu, co Bůh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti se obáváte, varujte a vykažte jim místa na spaní a bijte je! Jestliže vás jsou však poslušny, nevyhledávejte proti nim důvody! A Bůh věru je vznešený, veliký."
19. 02. 2011 | 21:11

Martin Konvička napsal(a):

Očadlík:
Tak nemáš. Jak jsem psal, můj zájem o islám je ryze amatérský, a kámoši, kteří to Vaše hnízdo hadů sledují profi, teď nejsou online ;)

Jsem ale rád, že ses neohradil proti "propalestisnkému aktivistovi" a "podržtašce". A na těch 2/3 míním žít, i zemřít.
19. 02. 2011 | 21:13

t... napsal(a):

Martin Konvička:

Pane Konvičko,

Vy jste se nakonec rozjel, ani jsem všechno nečetl, a číst nebudu. Gratuluji! Vidíte, že to jde, když se posnažíte.
19. 02. 2011 | 21:13

Miroslav Libicher napsal(a):

Konvička:

Vždy je důleřitá především praxe. Ale nemůžeme o praxi říkat, že je podle islámu, když teorie jednoznačně říká něco jiného. O to jde.

V případě povolenosti hudby je "teoretický" názor sporný. Praxe je ovšem jednoznačná - hudební tradice muslimských názorů je velmi bohatá a pestrá.
19. 02. 2011 | 21:15

jozef napsal(a):

Pan profesor,
dolezite su fakty.
Poznam osobne velmi prijemnych afganskych lekarov,ktori sa zasluzili o slovenske zdravotnictvo aj o slovensku populaciu v manzelstvach zo Slovenkami - lebo nemohli sa vratit do Afganistanu,ktory dobyli Talibovia.
Talibov / studentov Koranu/ zorganizovali a vycvicili a vyzbrojili agenti CIA s pomocou agentov pakistanskej tajnej sluzby.Aby najpravovernejsi obeteplni vyznavaci Koranu ovladli Afganistan.
Bola to niekolko miliardova inveticia.
Je mozne pochopit,preco o tom slobodne media slobodne nepisu a preco to islamofobi nekomentuju?

Talibovia,propagovani povodne ako "bojovnici za demokraciu",vsak Washington zrejme sklamali,pretoze jedina supervelmoc rozhodla sa potom naopak zainvestovat do porazenych nepriatelov Talibanu.Efekt je vsak dost podobny : radikalizujuca islamizacia krajiny. A okolitych statov .A nielen okolitych statov.

Vodcovia severoatlantickeho spolocentva tiez zainvestovali do radikalnej moslimizacie juznej a vychodnej Europy.Otvorene.Dosiahli uspechy.A dosahuju nadalej...

Ale najvacsou investiciou do radikalnej moslimizacie mnohych statov je investicia do vojny v Iraku.Zapadni politici robili vsetko preto,aby moslimske obyvatelstvo v Iraku a na celom svete pohrdalo zapadnou politikou,severoatlanticke media robili a robia vsetko preto,aby politika Washingtonu mala uspech - aby rastlo pohrdanie,hnev a nenavist voci Zapadu.
Media odviedli velmi solidnu dlhorocnu manipulacnu pracu,preto uspech sa dostavil.

Je na zvazenie,ci severoatlanticke media,tajne sluzby,ale aj niektori individualni diskuteri na aktualne.cz,povedzme P.R.,posobia realne ako agenti zaujmov radikalnych moslimov,alebo skor ako ich uzitocni idioti.Je na zvazenie,ci "samovrazednu" politiku Wall Stretu a Izraela vnimat ako samovrazednu,alebo inac.

Moj sukromny verejny nazor: uspesni dlhorocni agenti zaujmov,ci uzitocni idioti radikalnych muslimov mali by sa zamysliet.Prinajmenej zastavit.A kajat.A upenlivo prosit niekoho o odpustenie.
A neprekazat tvrdohlavo hladajucim obrancom severoatlantickej civilizacie.Takych,ako p.prof Horejsi a i.
19. 02. 2011 | 21:15

Veronika napsal(a):

Jenže, Lewis nelewis, když si někdo bez hodnotících přívlastků hodí na papír projevy islámské "tolerance" vůči náboženským menšinám a projevy křesťanského "útlaku" dostane dva nápadně podobné, takřka totožné, seznamy. Ve vztahy muslimů k nemuslimům v průběhu dějin hrálo nemalou roli to, že bez jejich příspěvku k fungování společnosti by společnost nefungovala. Nebyli by úředníci, vědci, lékaři ani stavitelé mešit. Podívejte se do životopisů většiny takzvaných islámských vědců, kdo nebyl žid, byl zooastriánský peršan. Nebo čerstý konvertita z jednoho nebo druhého. Do třetí muslimské generace zase jalovo.
19. 02. 2011 | 21:15

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Konvičko,

ono vždy záleží na tom, jaké autority si vyberete k citacím.

Jestli militanty typu Chomejního či třeba Tariqa Ramadana, který říká, že evopské demokracii odpovídá princip "šúra" neboli porad a náboženské toleranci koránský verš "nebudiž žádného donucování v náboženství"(K 2:257). Jistě jste též slyšel o Chartě evropských muslimů.

O demokracii mluví i bolševičtí či jiní diktátoři, o křestanství conquistadoři a islámu různí islámští fanatici. A tak je to se vším. Stejně zapáleně se ovšem dá proti demokracii, křesťanství i islámu bojovat.

Bojujte, pane Konvičko. Třeba se nám podaří navzájem jednou vyvraždit. Už o to usilujeme hodně dlouho.

Libor Stejslkl
19. 02. 2011 | 21:16

Michal Očadlík napsal(a):

Jaký hnízdo máš na mysli? A tím "profi" myslíš, že nechodí do práce, ale místo toho celý dny vysedávají na Facebooku, a hledají, co napíšu? Taková pocta jo? =)
Podporuju vznik palestinského státu, označení propalestinský aktivista se mi nijak nepříčí. Podržtaška nebyla faktická poznámka, ale jen urážka, na to nemám zapotřebí reagovat. Odteď =))
19. 02. 2011 | 21:17

mtd napsal(a):

Vyhnal: postavení ženy dle koránu, statistiky:
http://cspipublishing.com/statistical/TrilogyStats/Womans_Status_in_the_Koran.html
19. 02. 2011 | 21:17

Martin Konvička napsal(a):

Libicher: Dobře to válíš.

Islámů je hodně, souhlas.
Řekni ale i B. Který z těch 240+ islámů bys doporučoval třeba mně, tedy Konvičkovi.
Potřeboval bych takový, kde bych
- člověk nebyl stvořen k uctívání alláha
- prorokem by nebyl self-reported kruťas, cynický vrah, obraceč názorů a pedofil
- příklad toho proroka by nebyl závazný pro všechny časy
- nenusel bych se modlit 5x denně (dvakrát bych zkousl)
- nemusel bych zaujímat postavení nad ženami (bral bych vedle)
- nevěřící soused, starej spiťar a sproták, by mohl urážet mohammeda, co by jeho hrdlo pijana ráčilo.

Poraď, synku, a třeba konvertuju.
19. 02. 2011 | 21:17

t... napsal(a):

Martin Konvička:

Pane Konvičko,

jestli mohu doplnit pana Stejkala, tak až dojde k tomu vzájemnému vyvražďování, tak neváhejte jít, jako největší a nejstatečnější bojovník proti islámu, do první linie.
19. 02. 2011 | 21:23

mtd napsal(a):

ach jo, tohle vypadá na diskusi na zbytek noci. jdu radši dělat něco jiného, vy si poradíte i beze mě. :-)
19. 02. 2011 | 21:24

Aleš Vyhnal napsal(a):

Jdu taky...
19. 02. 2011 | 21:28

Miroslav Libicher napsal(a):

Konvička: S tím Mohamedem je to podobné, jako byste chtěl najít judaismus, kde vzorem všech proroků a lčověkem, kterému Bůh svěřil Tóru není kruťas,cynický masový vrah a pedofil Mojžíš :)

Ohledně těch otázek opravdu existují směry, které vyznávají rovnost žen, neuznávají sunnu, ani nelpí na pěti modlitbách. Urážet náboženské postavy, tj. rouhat se, není možné v žádném abrahámovském náboženství.
19. 02. 2011 | 21:28

Martin Konvička napsal(a):

Pane Steskale,
i Vám dobrý večer, byť musím se smutkem konstatovat, že pro samou snahu o "vyváženost" i vy relativizujete Svinstvo. To by gentleman neměl dělat.

"ono vždy záleží na tom, jaké autority si vyberete k citacím."
Ano. Proto na tomto místě, ač pohan, vždy připomínám Matoušovo evangelimum, "Poznáte je podle ovoce".
...a mohl by následovat výčet (dys)funkčních muslimských států, vědeckých výsledků, vztahu k ženám, vražd ze cti, prokázaných lží apologetů... ale k čemu to všechno, že. Na odsouzení islámu stačí kterýkoli malinký rybízek z jeho bohatého sadu.

"Jestli militanty typu Chomejního či třeba Tariqa Ramadana, který říká, že evopské demokracii odpovídá princip "šúra" neboli porad"
Ramadán je mistr takíje. Jistěže i v islámu je možná demokracie (viz agánská či somálská kmenová shromáždění, například), ale není v něm možná svoboda. Nejste přece tak hloupý, abyste mezi demokracii a svobodu kladl rovnítko, že? A Ramadán je ideolog pozvolné islamizace, jeho vnějšková smířlivost obrušuje hrany. Mnoha lidem je holt jedno, že ty okovy nasadí až jejich vnoučatům. Mně ne.

a náboženské toleranci koránský verš "nebudiž žádného donucování v náboženství"(K 2:257).
Přečtěte si tu súru celou. Hovoří k židům, aby nikoho nedonucovali OD islámu. Brát tento verš do huby je od alláhohlavců drzost.

"O demokracii mluví i bolševičtí či jiní diktátoři, o křestanství conquistadoři a islámu různí islámští fanatici. A tak je to se vším. Stejně zapáleně se ovšem dá proti demokracii, křesťanství i islámu bojovat."
Jak snad vyplynulo, nehovořím o demokracii, ale o svobodě.

"Třeba se nám podaří navzájem jednou vyvraždit. Už o to usilujeme hodně dlouho."
Tohle komentovat by zabralo moc času. Cítím z toho až rasistickou nadřazenost "bílého muže" - takové to "oni nebudou jiní", smíšenou se strachem z té jinakosti.
Islám není barva kůže, a dokonce ani tělesná vada, a pokud existuje něco jako autonomní lidská existence, každý muslim si může vybrat. Vybíjet nikoho netřeba.
19. 02. 2011 | 21:32

Daňový poplatník napsal(a):

To Václav Hořejší:
Na Váš dotaz v nadpisu článku odpovídám popravdě, že nevím. Páč taky nemusím všechno vědět.
19. 02. 2011 | 21:33

Sraldo Mandolini napsal(a):

Pane Konvičko,
řada vašich akademických kolegů usiluje, abyste byl pro své politicky nekorektní názory a postoje vyobcován z české akademické obce. Pokud by se tak stalo, co byste dělal? Šel byste učit a bádat o motýlech někam do ciziny? A neměl byste strach, že Vás v Německu či Anglii nebo Skandinávii potká stejný osud? Vždyť politická korektnost je alfou i omegou veškerého současného západního světa.
19. 02. 2011 | 21:35

Veronika napsal(a):

Libichere:
Podívej se co píšeš.
"V případě povolenosti hudby je "teoretický" názor sporný. Praxe je ovšem jednoznačná - hudební tradice muslimských názorů je velmi bohatá a pestrá."

Místo hudby si dej ženskou obřízku nebo vraždy ze cti a přečti si po sobě to tvrzení znova. Jenom s tím rozdílem, že na teoretické rovině se o hudbě mluví jako o haram a obřízce jako o sunna, nikdy ne naopak.

Einstein řekl, že hrůznost tyranství zmírňuje nedostatek důslednosti. A všechny argumenty, kterými kdo vyvrací hrůznost tyranie islámu se týkají právě pouze nedostatku důslednosti v jejím uplatňování.
19. 02. 2011 | 21:36

Emissary napsal(a):

Ale, ale,

pane Stejskale,

co to tady moje očí vidí, moje uší slyší? My že se vzájemně vyvraždíme? Ne, ne, ne. Oni nás vyvraždí, když si nedáme pozor.

Víte, co je Váš problém? Že násilí chápete jednostranně. Jenomže násilným činům je potřeba se účinně bránit. Obrana vůči násilí je zcela legitimní, i ta preventivní, jako třeba radar na území ČR, proti němu i veliký profesor Hořejší držel hladovku, chudák, jak se vyčerpal. To prostě není blog. :)
Jinak bychom už spolu nemluvili. A změkčilost, to je asi Vaše a vaše doména. Nejméně nějaká (padesátiléta?) historie Země to potvrzuje.
Já zas naopak nic neponechávám náhodě, vždy se to vyplatilo.
19. 02. 2011 | 21:36

Miroslav Libicher napsal(a):

Veronika: Dochovaly se i zzápisky evropských cestovatelů, kteří se podivují nad tím, jaká v Osmanské říši panuje náboženská tolerance (a považují to za důkaz slabosti islámu). Taktéž se dochovaly židovské básně oslavující Turecko, jako zemi, která je k židům mimořádné přívětivá...
19. 02. 2011 | 21:36

Martin Konvička napsal(a):

Emissary:
Von Hořejší držel hladovku proti radaru?

Tohle mi uniklo.
Dává to tomu komentáři od "Veroniky" (té, co mu píše, že není chlap) obzvláště pikantní příchuť.

Panprofesor brání stavbě radaru (o níž si můžeme myslet, co chceme, to teď podstatné není), aby pak kňučel a/nebo ironizoval (na tom nezáleží), že jsme "bezbranní".

No řekněte, dá se tohle pojmenovat nějak nežalovatelně?
19. 02. 2011 | 21:39

santawizard napsal(a):

Ježíš Kristus je Mimozemštan na létajícím talíři s 12 apoštoly.Jeho nebeský jerusalém sestupuje na zem.Stát Izrael je znovuzrozený Bůh izraele Ježíš Kristus.Berlusconi hraje Davida a Mubarak hraje Goliáše.Blogaři a Glozátoři hrají domino.
19. 02. 2011 | 21:39

Martin Konvička napsal(a):

Sraldo:

"Pokud by se tak stalo, co byste dělal? ... "

1. dal bych jim to mediálně "sežrat"
2. věnoval bych se užívání tučné renty.

(Pokud mluvíte vážně, napište mi p.m.)
19. 02. 2011 | 21:41

Miroslav Libicher napsal(a):

"Místo hudby si dej ženskou obřízku nebo vraždy ze cti a přečti si po sobě to tvrzení znova. Jenom s tím rozdílem, že na teoretické rovině se o hudbě mluví jako o haram a obřízce jako o sunna, nikdy ne naopak."

Muslimský svět má v praxi bohatou hudební tradici, ale nemá bohatou tradici ženské obřízky. Ta se vyskytuje převážně jen v oblastech, kde se vyskytovala i předtím a v některých dalších v omezené míře. Kolik je obřezaných žen v Maroku? Kolik v Turecku? Jediná forma obřízky, která může být "sunna" je odstranění předkožky klitorisu (přeislámský arabský zvyk), což je zákrok srovnatelný s obřízkou mužskou a nelze ho stavět na úroveň kompletního odstranění zevního genitálu. Navíc je posle islámu obřízka možná jen v případě, že ji sama žena chce provést - jinak jde o případ zmrzačení, které islámské právo trestá.

U hudby opravdu některé hadísy mluví proti ní, naopak neexistují hadísy, které by mluvily pro ženskou obřízku nebo pro vraždy ze cti.
19. 02. 2011 | 21:44

Sraldo Mandolini napsal(a):

Pane Konvičko,
myslím to samozřejmě vážně. Jsem novinář, a tak mám velmi dobré informace o lidech, co vás chtějí vyštvat z českého akademického prostředí...takže ještě jednou ten můj dotaz - co byste dělal v případě jejich úspěchu?
19. 02. 2011 | 21:49

Martin Konvička napsal(a):

Sraldo:
opět naprosto vážně.

Pokusil bych se živit něčím jiným.
Předtím bych, samozřejmě, vyzkoušel bod 1, a Vás jako novináře k té taškařici zvu.
19. 02. 2011 | 21:51

honolulu napsal(a):

Pane Stejskal,
z moci Vasi presidentske pozice na Aktualne CZ vydejte prosim exekutivni prikaz, aby kazdy mel pouze jeden nick name. Nekteri prispevkari znasubuji podvodne dosah sve hlouposti tim, ze pisi pod dvema nick, cimz vycerpavaji nejinteligentnejsi lidi na strane civilizace, Dr. Konvicku, Pepu Repu, Yosifa K. Hanah, Violu, Fialenku, Tuzku a DALSI !

Take bych Vas chtel poprosit, aby jste z moci sve funkce oslovil nasi katolickou eminenci (arcibiskupi atd.) a pozadal je o protivahu, proti sireni Islamu. Jsou prilis potichu. Vim, ze to co se deje sleduji. Ale mlci a to me na nich drazdi.

Eminence, jako katolicky princ Vam prijedu kopat do vrat, neoblecete-li tuniku s krizem a nechate-li rezavet vase mece. Budete mit zaparene zadky od sezeni a nic nedelani.
19. 02. 2011 | 21:53

stejskal napsal(a):

Pane Konvičko,

na tuto debatu s Vámi evidentně nemám. Možná proto, že necítím potřebu islám (korán) odsuzovat (takže ani rozměrný "rybízek z bohatého sadu" mne k tomu nemotivuje), stejně jako necítím potřebu odsuzovat přes veškerá popsaná zvěrstva a výzvy k ujařmení bibli (zejména starý zákon a Knihu zjevení) resp. víru židovskou a křesťanskou. Podobně jako podle činů jedněch nemíním odsuzovat činy a víru druhých. Možná je to tím, že nejsem gentleman. Odzdravuji.

Pane Emissary,

ta má změkčilost je zde již příslovečná. Osobně tu bezmála čtyři roky horuji za celosvětové totální odzbrojení a pokud to nepůjde, pak navrhuji distribuovat spravedlivě zbraně jaderných mocností i těm, co je nemají (vedli jsme zde o tom s panem profesorem nejednu polemiku. Jeho texty, které mi osobně na toto téma věnoval, naleznete v jeho archivu). Tak se také mějte.

Libor Stejskal
19. 02. 2011 | 21:54

Emissary napsal(a):

Pane Konvičko,

nevím kdo jste a je mi to jedno, Vaše názory jsou sice řezavé, ale mě neuráží. Pan profesor Hořejší opravdu proti radaru v ČR držel hladovku, několikrát se k tomu přiznal, a já mu věřím. Měl byste také. :)
19. 02. 2011 | 21:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane honolulu,

nic takového není v mé moci. Neexistuje při tomto nastavení žádná možnost, jak kontrolovat, zda někdo používá nick jeden či třeba sto (zejména pak, má-li dotyčný alespoň minimální znalosti internetového prostředí). A už vůbec, zda to dělají zapálení bojovnício za svatou věc proroka Mohamada či neméně zapálení bojovníci proti nim.

Děkuji, ale tuniku s křížem zatím oblékat nemíním, meč jsem dávno překoval na pluh (ale bude-li třeba, dá se to zase vrátit). Nemám z boje pražádného potěšení, bojuji jen tehdy, není-li vyhnutí.

Libor Stejskal
19. 02. 2011 | 22:00

Ares napsal(a):

Agent nebo idiot? Osobně si myslím, že když si autor vybere jednu stranu sporu, je jí až nezdravě moc věrný. Občas má pak jeho argumentace podobu klasického - Nejdřív pečlivě sepíšeme všechna pozitiva jedné strany a negativa té druhé. Pak oba seznamy dáme vedle sebe a jejich porovnáním zjistíme, která strana je lepší.

Pokud vím, autor by rád aby tato země byla něco po vzoru Švédska. Co ale v případě, že by mu tyhle levičácké sny zatrhli a on si musel vybrat mezi silně pravicovým státem nebo státem pod nadvládou muslimů? Troufnu si tipnout, že by dal přednost hrozné pravici, proti jejichž asociálnostem musí každý slušný člověk bojovat, před vládou těch tolerantních muslimů, kterým ti islamofóbové neustále křivdí. A to přesto, že jsem od něj nikdy nečetl něco pozitivního na adresu pravice a naopak všechny blogy o islámu byly jeho obhajoba.

Často zde v diskuzích jde vidět, že ačkoliv dva lidé vychází ze zcela rozdílných ideových základů, po aplikaci do praxe, ten rozdíl už tak velký nevypadá. A debaty o tom jaký je islám, mají z praktického hlediska význam pouze jako podklad pro:
A) Jakou pozici by měl mít islám (muslimové) v EU (ČR) za 25 – 50 let?
B) Kam současný vývoj směřuje?
C) Pokud je A a B v rozporu, jak B srovnat?

Když už jsme u těch idiotů. Každý idiot může mít názor na věc. Pokud by tomu tak nebylo, nemohly by se dělat výzkumy veřejného mínění. Občas si ale říkám, že bych si zde přečetl raději více blogerů, kteří jsou schopní podložit své argumenty daty, než těch, co mají jen názor na věc. To není nic proti autorovi. Někdy i u záležitostí celkem technického rázu mám ale dojem, jako bychom se zde bavili o skřítcích, co žijí za ledničkou a které nikdo nikdy neviděl.
19. 02. 2011 | 22:01

Emissary napsal(a):

Tak dobře,

pane Stejskale, horujte dál, až Vám atomovka přistane na hlavě. :)

Jen skromně podotýkám, že možná Vy jste na to připravený. ale svět nikoliv, nechtějte, abych Vás nazýval "hrubá naivka".
19. 02. 2011 | 22:01

jozef napsal(a):

Myslim,ze k prevratu sa schyluje aj v severoatlantickej risi.Neklamnym znamenim je ista glasnost v masmediach,zatial najma printovych.

Jaroslav Drobny,priamy svedok egyptskej revolucie,v dnesnej Pravde:

Pravda: Ako ste vnimali v Kahire zapadne media?
J.Drobny: ...Co ine sa dalo cakat? No Egyptania boli zo sprav zapadnych medii vyslovene frustrovani....
Egyptanov sklamali reakcie Zapadu v prvych dnoch demonstracii...V den,ked Mubarak odstupil,Egyptania oslavovali a uz ich zapadne media ani Sarkozy nevzrusovali.

Pravda: "ako ste vnimali obraz Egypta,ktory ponukali nase media?"
J.Drobny: "...Bol som zhrozeny.Navyse vytvarat si nazor na zaklade agenturneho spravodajstva a citania komentarov americkych novin je scestne."

Pravda: Ako vnimaju v Egypte osud Iraku?
J.D.: Oni povazuju invaziu za akysi predel.Znicila a ponizila suverenny,ekonomicky a kulturne vyspely stat...
Teraz je to stat,ktory smeruje k forme vyslovene islamistickej vlady. Spojene staty to podporuju,ale v Egypte sa toho obavaju.

Pravda: V Iraku USA podporuju islamske sily?
J.D.: Ano,politicke sily v Iraku,ktore su spojencami USA a okupacnej spravy,s vynimkou Kurdov,sa vobec netaja tym,ze ich cielom v buducnoti je stat typu iranskej teokracie. A jednotlive hnutia sa lisia iba v tom,akou rychlostou a cestou k tomu dospiet a kto bude tou hlavnou silou.

Pravda: Americania si uvedomili,ze ked takto degradovali Irak,znicili tym prirodzeneho nepriatela Iranu?
J.D.; Ano,spravili z neho prirodzeneho spojenca,jedneho z najblizsich spojencov Iranu...
.....
J.Drobny vystudoval historiu a arabsky jazyk
je redaktor portalu jetotak.sk slovenskej edicie LeMonde Diplomatique
19. 02. 2011 | 22:03

Emissary napsal(a):

Jinak,

pane Stejskale,

dobrou noc.

Stejně si myslím, že něco můžete myslet i dobře. :)
19. 02. 2011 | 22:04

YK napsal(a):

Pravidla BBC pro praci reporterek v arabskych zemich zverejnena po sexualnim napadeni Lary Loganove v Kahire:
Noste pevny opasek
Nenoste nahrdelniky nebo ohony aby vas nemohl nikdo smykat
V hotelech pouzijte svuj prenosny alarm na dvere
Nepouzivejte hotelovy pokojs balkonem ci v prizemi
V posteli mejte po ruce bombicku s deodorantem
Dvere do pokoje v hotelu VZDY zataraste nabytkem zevnitr
NIKDY nepijte s cizimi muzi alkohol, specielne na BV
Noste s sebou "pistalku proti znasilneni" (rape whistle)
Chodte vsude s muzskym doprvodem z vaseho tymu
Utocnikum tvrdte ze mate AIDS nebo menstrujete
V pripade nebezpeci se pokuste pomocit anebo znecistit svymi fekaliemi nebo pozvracet.

VITEJTE NA STREDNIM VYCHODE - RAJI GALANTNOSTI A UCTY K ZENAM....
19. 02. 2011 | 22:08

stejskal napsal(a):

Dobrou noc i Vám, pane Emissary.

Stejně si nejsem úplně jist, že jste pochopil, co jsem výše psal resp. jak jsem to myslel ;-)

Libor Stejskal
19. 02. 2011 | 22:11

kormoran napsal(a):

Konvicka , drzim palce.

Je treba vzit na vedomi , ze soudruh Horejsi je profesor 'vet' , nikoli 'ved'.
19. 02. 2011 | 22:13

honolulu napsal(a):

Dalsi hvezda na strane civilizace a demokratickych principu vychazi, pan Emissary. Provolavam Vam slavu !

V pripade, ze by byl nekdo vystvan z jakehokoliv zamestnani za kritizovani fanatickych teroristu, kteri zabiji nevine lidi vsude kolem sveta, tak o tom bude vedet za nejakou dobu HOMELAND Security office....
19. 02. 2011 | 22:13

E. Sokolnikova napsal(a):

Muj muz me nebije --- JE TO VUBEC MUSLIM????

Jsem s nim skoro deset let, ale konecne me komentare na tomto blogu otevrely oci! Celou dobu predstira, ze je muslim, a cela jeho rodina i pratele s nim spolupracuji, takze me dlouha leta obalamutili... Ale ted vidim, ze to musi byt jen trochu snedejsi nemuslim. Dukazy k tomu jsou:
1. Nebije me, ani nezveda hlas, a nikdy me neomezoval v mych aktivitach. Dokonce me podporil v mych rozhodnutich!
2. Nema vousy.
3. Jeho nejlepsi kamarad je Zid z Chicaga.
4. Jeho druhy nejlepsi kamarad je gay aktivista v ekologickem hnuti.
5. Jeho treti nejlepsi kamarad je kamaradka, autorka knih pro deti.
6. Vari, pere, myje nadobi a obcas i luxuje.
7. Nejvic mi na nem vadi, ze po narocnem dni v praci rad sedi na kanapi, ji buraky a diva se na prihlouple televizni sci-fi serialy z 80. let.

Ale co je teda zac? Nemuze to byt Cech, protoze nechodi trikrat za tyden do hospody vypit sest pivecku. Nemuze to byt Anglican, protoze ho nezajima fotbal. Neni to American, protoze nemluvi hrozne hlasite a arogantne. Neni to Izraelec, protoze neni brutalne drzy. Atd. Uz je jasne, ze stereotypy, ktere nas zavadeji k tomu, ze si myslime, ze vsichni, koho hazime do jednoho pytle s nazvem te ci jine skupiny, se chovaji stejne, maji stejne rysy a jsou stejne zli, jsou pitome?
19. 02. 2011 | 22:15

Martin Konvička napsal(a):

Evi,
Muslim není etnicita, ale sebe-identifikace. Primárně s ideologií, sekundárně se stylem života.

Ten Váš, jestli není vymyšlený, si to spletl. (Naprosto vážně, buď kategorie "muslim jen podle jména", nebo, pravděpodobněji, popření (reality). Z toho si nic nedělejte, manželé před sebou samými popírají horší věci.

Ať se Vám s ním daří.
19. 02. 2011 | 22:20

Yosif K napsal(a):

Panbe Jozefe - to je tak - americany VZDYCKY bude nekdo nenavidet.
1) Kdyby nevtrhli do iraku, byli by obvinovani ze se proti iraqnu spoji is certem
2)Kdyby nevyhnali saddama z Kuweitu, ten by obsadil celyu Gulf - jako Hitler Evropu
3)Kdyby dosadili v Iraku sekularni vladu, byli by kolonialisti
4)Kdyz nechali v iraku probehnout demokraticke volby, sunnite se po pravu citi ohrozeni siitskymi fanatiky. Navic iracti politici mezi sebou nejsou schopni uzavrit nijaky kompromis - inu ARABOVE......
5) V egypte USA ocividne meli sami svrhnout Mubaraka a nastolit sharo9atske pravo -0 chce to 80% egyptanu...
6) V KSA by meli svrhnout krale a nastolit lidove demokratickou republiku - evropsti intosi si mysli ze je to snadne - vzdyt vsechno na svete ridi USA a Zide.....
Takze mate pravdu, demokracie je mezi araby jeste hodne predcassny program - ale pockat - co to chce ten proletariat na namesti Tahrir? Demokracii? Muzeme jen doufat ze se nezacnou v nejblizsich tydnech sami mezi sebou vyvrazdovat.

Kdy zacnou Egyptani pracovat? Kdo je bude zivit??? Svaz islamofilu a levicovych snilku???
19. 02. 2011 | 22:20

JenTak napsal(a):

E.Sokolnikova.
Claus Schenk von Stauffenberg, který spáchal neúspěšný atentát na Hitlera, byl Němec.
Je možné, že by Stauffenberg byl jiný než 99% Němců?
Jako Stauffenberg nebyl typický vzorek Německého obyvatelstva, tak váš muž není typický vzorek muslima.
19. 02. 2011 | 22:23

Pěkný popleta napsal(a):

Dobrý večer,
pouze bych se chtěl v rámci dokreslení situace dozvědět zdali pan imunolog Hořejší sdílí s esem českého muslimského světa Lukášem Alim z Větrova názory:
- na evoluční teorii,
- na vznik Země,
- na přínos Aláha pro posmrtný život,
- na prorocké činy Mohameda,
- kamenování nevěrnic,
- mírumilovnost příručky zvané korán,
- provozování pohlavního styku s devítiletou,
- na zkaženost západního světa,
- dezinfekci pomocí máchnutí hmyzích křídel,
- a samozřejmě sekularismus a demokracii.

Předem děkuji.

Přidávám vřelou modlitbu (raději k muslimskému bohu), aby v textu nebylo nalezeno více než 5 gramatických chyb. Protože vototadydeze?
19. 02. 2011 | 22:29

Elena napsal(a):

nemám nič protí žiadnému náboženstvu,

veľká škoda že Muslimské ženy sa nevenuju športu, mám rada šport a tak by som chcela vzhlednuť aspoň jednú basketbalistku, ližiarku, volejbalistku, gimnastku, korčuliarku, plavkiňu, bežkiňu, skokanku, sprinterku, proste športovkiňu z Muslimských krajin, nepozná nekto ?
19. 02. 2011 | 22:30

Veronika napsal(a):

Libichere:
DOchovali se i islámské kroniky z dobývání Indie, které ty selektivně neuznáváš. Asi je poesie lepší zdroj informací než kronika.
Hadís o obřízce existuje, zmiňovala jsem ho. Vyskytovala se v Prorokově době, tudíž je povolená a hodná následování. Hadís, který uvádí obřízku jsem zmínila, ten stačí na její povolení. Pak je tu další hadís o hygieně Prorok, saws, řekl: "Fitrah (čistota) je pět věcí: obřízka, udržování vousů, stříhání nehtů, vytrhávání podpažního ochlupení a holení ochlupení v ohanbí." (všemi odsouhlaseno) Že udržování vousů a obřízka se týkají jenom mužů, se pozná jenom z kontextu. Není problém obřízku zahrnout i do fitrah ženy.
Jediné, co neexistuje, je hadís pro tohle tvrzení "Navíc je posle islámu obřízka možná jen v případě, že ji sama žena chce provést - jinak jde o případ zmrzačení, které islámské právo trestá."

" hrůznost tyranství zmírňuje nedostatek důslednosti. A všechny argumenty, kterými kdo vyvrací hrůznost tyranie islámu se týkají právě pouze nedostatku důslednosti v jejím uplatňování." Na tohle jsi nijak nereagoval a znám tě moc dobře, kdybys mohl jediným slovíčko říct proti, nenecháš si ho ujít. Takže to beru jako tiché potvrzení mých slov.
19. 02. 2011 | 22:31

santawizard napsal(a):

Ve spolek:Pan profesor chodí do kostela za Tomášem Halíkem.Ten se na svém blogu zapojil do diskuze se satanismem a okultismem a pohanstvím atd s jedním religionistou tam vystupující pod nikem Kojot.Ten prý je v tělený Miloš Kopecky .Bylo by možné zakládat teologické odbory i na obecních úřadech??Islám jsou ale suniti a šiiti.Babylon jde z ruky do ruky.Na Kubě začíná kapitalismus jako v Číně.Lybie potlačuje pravici ale ostatní arabské státy kromě Egypta potlačují levici.
19. 02. 2011 | 22:32

Elena napsal(a):

spitam sa pána Horejšího,
von je vodborník na všetko:

Pán Horejší, neviete prečo Muslímské ženy sa nevenuju športu?

šak to je márné, von ty se mnou se nebaví
19. 02. 2011 | 22:41

Michal Očadlík napsal(a):

Elena: Nevěnují? A co íránská ženská volejbalová reprezentace?
http://tinyurl.com/6f3yarq

Nebo ta egyptská:
http://tinyurl.com/5scnprx

A co takové palestinské fotbalistky?
http://sites.duke.edu/wcwp/files/2009/12/Palestinean-Jordanian-Women.jpg

Nebo které muslimky máte na mysli? =)
19. 02. 2011 | 22:47

Elena napsal(a):

tak možno henten Michal Očadlík mi poví,
von ty ví lepšie:
našé žaničky napríklad sú pílotky lietadiel, kapitanky námorných lodi, vodičky električek, šoferky kamionov,u nas mame jednú peknu šoferku autobusu, to je taká baba ako hrom,
managerky, Muslímské ženy sú veľmi šikovné, neviem venuju sa aj takým to povolaniam?
19. 02. 2011 | 22:49

Miroslav Libicher napsal(a):

Já kroniky z "dobývání" Indie uznávám. Problém je, že číselné údaje v nich jsou evidentně přehnané, zvlášť pokud šlo o bohatsví vládců, velikost armád, nebo počet zabitých nepřátel. To není nic divného, tak je tomu i ve spoustě dalších kronik - muslimských i nemuslimských (hinduisté ovšem kroniky takřka nevedli). I v zápisech cestovatelů jsou samozřejmě omyly, nepřesnosti a přehánění. K dobovým zdrojů je tedy třeba přistupovat kriticky.

Vy evidentně narážíte na "moji" kritiku pana Elsta, který jako jeden z mála Evropanů podoporuje polofašistické hindutvádistické hnutí brojící proti abrahámovským náboženstvím a pomáhá si přitom tím, že že absurdní informace z muslimských kronik o počtu zabitých hinduistů bere stoprocentně vážně a nepodrobuje je žádné kritice. Inu, takhle prostě vědec nepostupuje. Pan Elst je ovšem předně ideolog, nikoli vědec.

Už samotný fakt, že ženská obřízka je záležitost geograficky omezená (a týká se i nemuslimských komunit) svědčí o tom, že není prováděna s úmyslem naplnit nějaký islámský příkaz.
19. 02. 2011 | 22:50

Elena napsal(a):

aha, on je Online, Michal Očadlík

vďaka za odpoveď, ja som malo informovana, lebo chodim len sem na Aktualne a sam vidite , že som celkom zblbnuta:)))
19. 02. 2011 | 22:51

Michal Očadlík napsal(a):

Veroniko, hadís, o kterém mluvíš, je vykládán jako zákaz ženské obřízky. O ženské obřízce poměrně obsáhle píše Iveta Kouřilová, ke stažení zde:
http://islam-knihovna.wz.cz/knihy/7.pdf
Něco se tam přiuč ;)
19. 02. 2011 | 22:52

Michal Očadlík napsal(a):

Elena: Občas se sem podívám =)
Jinak to je v pohodě, hlavně se nenechat zblbnout a ctít fakta ;)
19. 02. 2011 | 22:58

Tomáš napsal(a):

Václa Hořejší napsal:
"Velmi spravne, az na nekolik nepodstatnych detailu:

- nejsem a nikdy jsem nebyl komunista (nevim ovsem, co minite pod pojmem "normalizacnik" (setkavam se s nim poprve)

- proc myslite, ze z CSSR smeli vycestovat jen komuniste?

- nejsem ateista, chodim dokonce docela praviddelne do kostela (katolickeho)

- jak jste prisel k nazoru, ze pohrdam odkazem predeslych krestanskych generaci?

- z ceho usuzujete, ze "danou problematiku" zlehcuji?

Ale jak rikam - jsou to jen detaily jinak velmi spravneho komentare ;-)"

Dobrý večer pane profesore!

Předně jsem se chtěl omluvit, že reaguji až v tuto noční hodinu, avšak měl jsem návštěvu...

Ptáte se, co je normalizačník? Inu, jde o mojí slovní hříčku, kterou odděluji komunisty ve své časové přímce (tz. od stalinušek (=stalinisty) po normalizačníky, trockijáda (což jsou trockisté) považuji za trochu jiný druh komunisty). Každý má svou dobu, kterou žil a konal ve prospěch "blaha" všech. V mém popisu asi nejspíše nebudete stalinistou, když jste byl -v mé časové popisné křivce- teprve dítětem, víte?

Píšete, že ke návštěvě cizích univerzit za dob socialismu v osmdesátých rocích minulého století nebyla nutná komunistická příslušnost. Víte, já se de facto odkazoval a opíral o slova pana Dlouhého, kterému v jistou dobu bylo zazlíváno, že byl v komunistické straně. Dokonce rozumím i zdůvodnění pana Dlouhého, že členství ve straně bylo zapříčiněno jeho studijním chtíčem. A jelikož pan Dlouhý řekl na svojí obhajobu, že "bez vstupu do strany by nikdy nikdo nejel na Západ" a Vy uvádíte, že jste tam byl před Sametem, deduktivně jsem předpokládal, že jste jako správný obchodník -nejspíše pokleslý v morálce- zobchodoval stejným stylem svá studia. Nyní vyvstává otázka, když Vy tvrdíte opak pana Dlouhého (negace všech je žádný, avšak Vy naznačujete někteří), kde leží pravda?

Říkáte, že chodíte do kostela. Pakliže vezmu jako premisu výrok pana Dlouhého, lze deduktivně dovodit, že jedním z oportunistických chováních bude i návrat do kostela s každotýdenní návštěvou. Avšak jestliže premisa pana Dlouhého je neplatná, budu muset věřit, že ke studijnímu cestování na Západ nebylo nutně potřebné komunistického poklonkování. Tedy se ptám, k čemu by poté byla Železná opona?

Jak jsem poznal že pohrdáte odkazem a zlehčuji problematiku? Z Všeho postoje k problematice, bagatelizaci problému i přehlížením problému, směšování jablek s hruškami a v neposlední řadě jako křesťan (o čemž velmi pochybuji) hájící islám.

A tak závěrem píší, zda-li by nebylo vhodnější, kdybyste se více zajímal o svůj obor, ve kterém jste zajisté dosáhl skvělého uznání i obdivu okolí (a taktéž se k obdivovatelům připočítávám) a neobhajoval neobhajitelné a svou bagatelizaci nezaváděl něco, v čem žít nebudete. Nic víc i nic míň ji nepřeji.

Děkuji za strpení, které jste musel vynaložit až do tohoto -nyní čtoucího- řádku a přejí ničím nerušenou i klidnou noc.

Tomáš

:-)
19. 02. 2011 | 23:00

Miroslav Libicher napsal(a):

Tomáš: Gratuluji vám k napsaní dlouhého a rozverného, leč dokonale bezobsažného blábolu. S takovými schopnostmi byste měl uvažovat o politické kariéře.

:-)
19. 02. 2011 | 23:11

arnazach napsal(a):

voroshilov 18:36

Vam holt strukturovana polopaticka uvaha nic nerika, vzdyt Vy neumite ani opsat pet pismen!
19. 02. 2011 | 23:28

voroshilov napsal(a):

arzanach:
Trvalo ti pet hodin nez vystrizlivel,a ted me budes poucovat?
19. 02. 2011 | 23:34

dennis napsal(a):

Pane M. Oc'adlik,
verim, ze jste informovan o historii islamu, a doufam, ze i o soucasnemm islamu v arabskych statech, proto se zeptam: Je pravda, ze se papez primlouval za to, aby krestane v Egypte, v Iraku (a snad i v Sudanu a dalsich zemich) nebyli vrazdeni pro jejich viru a aby byly usetreny jejich kostely pred znicenim? Po precteni Vaseho prispevku si nejsem jist, zda jsem se nestal obeti lzive kampane, ktera tvrdi, ze vrazednych utoku v techto zemich v posledni dobe (na rozdil od dob Sulejmana) pribyva.
19. 02. 2011 | 23:35

voroshilov napsal(a):

stejskal:
Jak vyhrozovala pripominka o mych zenskych jako odpoved Elene vasemu blogu a panu Horejsimu ze jste to musel vymazat?
19. 02. 2011 | 23:39

Nguyen napsal(a):

To Elena:Videla jste ,jak hraly sportovkyne z Asiatskych Islamiskych zemi v Seagame ?Hraji dokonce karatedo !Islamiste nejsou jen Arabove !Vetsina Islamistu zije mimo tuto oblast a ty blbosti ,co o nich mluvite Cesi,jsou zduvodneny z vasi xenofobie.Islam nevznika z 9/11/2002
19. 02. 2011 | 23:40

stejskal napsal(a):

Nijak, pane voroshilove.

A ještě pro ostatní:

Kdyby někoho zajímala ta Charta evropských muslimů, najdete jí zde http://www.al-islam.cz/islam-v-evrope/charta-evropskych-muslimu.html (ale samozřejmě nelze stoprocentně vyloučit, že toto humánní, svobodomyslné a demokratické prohlášení má sloužit jen jako zástěrka k ukolébání bdělosti, a pak nás tu všechny podřežou).

Dobrou noc.

Libor Stejskal
19. 02. 2011 | 23:47

Problém Islámu je Mohammed jako vzor napsal(a):

Nguyen - Zkuste se zeptat v pagodě, kam doufám chodíte, buddhistického mnicha na Islám. Z osobní zkušenosti Vím, že je to téma hodně tabu, ale pak zjistíte jaká je pravda a proč si zaslouží toto téma více prostoru a odsouzení. Klasická vietnamská kultura je asi o 1000 let dále a s Islámem je absolutně nekompatibilní. Jediné Islámské sekty, které neuznávají Mohammeda jako proroka je možno brát vážně. Jejich členové jsou ovšem často masakrování i když právě oni jsou jedinou možnou budoucností Islámu jako takového. Dokud tu budou sekty, které berou mohammeda jako vzor pak se nelze zbavit rozvoje pedofílie, utlačování a bití žen, nenávisti vůči židům a nevěřícím, vybírání poplatků od nemuslimů, lhaní a další praktiky by Mohammed.
19. 02. 2011 | 23:49

Libor napsal(a):

V USA, kde jsou media na hloupe generalizace vic citliva, komik Asif Mandvi vytvoril muslimsky "Qu'osby Show", parodii na legendarni sitcom Cosby Show. Rika se ze prave Cosby Show pomohl afro-americanum, protoze vystraseni belosi pochopili ze cernosi ziji podobne jako oni, nekradou 24/7 ani nejedi vlastni deti. Odkaz na "Qu'osby Show": http://goo.gl/AaFye
19. 02. 2011 | 23:52

arnazach napsal(a):

Uplne to sem nepatri, verim nicmene, ze pan profesor bude mit pro tuto poznamku porozumeni: Katolika cirkev zrejme ma hotovou teorii gravitace, vyplyva to aspon z dnesniho rozhovoru aktualne.cz s Dominikem Dukou. Podle vseho obecnou teorii relativity nastinili uz Abraham a Elias. Ted uz staci jenom zpracovat teorii ceskych neznabohu a bude. A Duka uz ji ma!

voroshilov:

Nemohu za to, ze jste nepochopil muj prece jen strukturovany, ac znacne polopaticky vyklad. Avsak budte tak laskav a netykejte mi.
19. 02. 2011 | 23:56

voroshilov napsal(a):

Libor:
Vy jste nevidel show Eddi Murphyho(to je slavna cernosska filmova hvezda)z roku 1987,tam Eddi tak vali nevybiravym slengem o zenach,belosich a vztazich mezi muzem a zenou ze by ho ted posadili za urazku multikulti a feminismu,hodne jsem se poucil,je to superborec!
20. 02. 2011 | 00:05

jozef napsal(a):

To Yosif
Vidim to inac.Americanov uz nebude nikto nenavidiet!
Nebude dovod.Amerika a Izrael sa budu snazit,aby neboli nenavideni.A budu sa snazit uspesne prezit a uspesne koexistovat.

Padom arabskych spojencov Washington padol do hlbokej geopolitickej defenzivy.
Svetovy policajt je hlboko raneny a hospodarsky stale viac krvaca.

Svetovy policajt,nenavideny v Latinskej Amerike,v moslimskom svete a inde ,stava sa rychlo neskodnym.Naopak,zakratko bude potrebovat porozumenie a pomoc.V domacich americkych problemoch.

A Izraelcania by sa mali uz dobre pripravit na den,ked padne medialno-politicka blokada vyjavenia takych krokov svetoveho policajta,ako bola demolicia dvojiciek ap.
Myslim,ze je to otazka mesiacov,nie rokov.
20. 02. 2011 | 00:17

Miroslav Libicher napsal(a):

Problém islámu: Mohl byste mi vyjmenovat pár těch sekt, co neuznávají Mohameda jako proroka? :)

A nevím, co o islámu říká budhistický mnich ve vietnamské pagodě, ale Dalajláma říká toto: http://www.nytimes.com/2010/05/25/opinion/25gyatso.html?_r=1
20. 02. 2011 | 00:29

Symphytum officinale napsal(a):

Islám je hnutí směřující programově k potlačení základních lidských práv a svobod. Tudíž ve svobodné, demokratické společnosti nemá místo a vlastně ani nikdy neměl a doufejme, že mít nebude. Islám je mezičlánek mezi náboženstvím a ideologií, s převažující mírou totalitních prvku, dominuje násilí a netolerance. Co tedy s ním_ Odpověď je jasná, netolerovat v žádném případě. Nelze tolerovat netoleranci. To bychom byli sami proti sobě a odkazu našich předků, stejně tak jako všem těm lidem, kteří by rádi žili svobodně, ale jsou postiženi nějakou formou totality a je jedno které. Islámské učení bylo koncipováno tak, aby znemožňovalo svobodné lidské myšleni. Mohammed byl duševně nemocný člověk, masový vrah, pedofil, netolerantní a paranoidní jedinec, dosti zakomplexovaný vůči všemu co odporovalo jeho vidění světa. V žádném případě se nejednalo o proroka. Sám Mohammed se prohlásil za pečeť proroků(posledního v řadě proroků). Údajně přijímal verše od Boha, ale zřejmě šlo o epileptické záchvaty, přičemž on sám a jeho bližní si to špatně vyložili, ať už vědomě či nevědomě. Do toho musíme započíst závadný charakter jeho osobnosti, který je dostatečně prokázaný a nad tím nelze zapochybovat. Nějaké řeči, že bychom na jeho postavu měli nahlížet optikou kultury daného období nepadají na úrodnou půdu nikde na světě. Optikou historického kontextu se můžeme koukat na biblická vyprávění, kde jde z části o historické děje a z části o vymyšlené příběhy. Biblická vyprávění jsou pojatá jako zdroj inspirace, kdežto v případě Koránu a jiné islámské literatury která stála na počátku šíření islámu je tomu naprosto jinak. Když byl falešný prorok mladý tak na svých cestách měl tu čest vyslechnout si různá učení, zejména judaismu a křesťanství, jenže tato učení a jejich odkaz naprosto nepochopil, co hůř totálně překroutil. Na počátku své podvodnické kariéry fungoval v Mekkce kde byl ještě slabý, tudíž byl slabý jako med, musel šířit tolerantnější formu Islámu, jakmile ale v Medině získal na síle, veškerá ideová tolerance Islámu byla ta tam a nahradilo ji bezbřehé násilí a netolerance ke všemu neislámskému. Korán a Hadithy jsou plné krve. Hadithy a Korán ale jsou zdrojem návodu na život podle činů falešného proroka a o nich se nepochybuje, neb je to zdroj hodný následování. V drtivé většině islámského světa je rouhání se vůči Allahovi a prorokovi zavrženihodným činem a je jedno kdo se ho dopouští, jestli muslim či bezvěrec. Mohamed dostával údajně verše, které odpovídali té či oné situaci ve které se jeho komunita nalézala, mnohdy byli dosti rozporuplné a rozporuplné jsou dodneška navždy rozporuplnými budou.
20. 02. 2011 | 01:02

Symphytum officinale napsal(a):

Jednak mnohdy máme k jednomu tématu několik závazných pokynů, které si ovšem dosti odporují, proto platí pravidlo rušení kdy platí vždy verš mladšího data, zpravidla se jedná o kruté, násilné verše nabádající k násilí, světě div se. Jenže Mohamed odešel na věčnost a nebylo nikoho kdo by dostával další pokyny ve formě veršů, tím spíš že i kdyby, ano, nebylo by mu to moc platné, byl by zabit. To má Allah těžké, neb se dostal do nehorázné pasti kdy nemůže vydávat pokyny pro muslimskou obec. takže se jede podle manuálu pouštního beduína žijícího v 7 století. Islám, tedy nelze v žádném případě reformovat. Jedná se o nezjevené slovo Boží, o tom se nediskutuje. Platí od počátku vesmíru až po jeho konec. Případní reformátoři či umírnění vykladači a že jich je po málu, jsou pronásledování, perzekvování či se stávají oběti násilných činů jako takových. Mimochodem, nejvíce muslimů mají na svědomí právě muslimové samotní, to je paradox jedna báseň. To že pan profesor v něco věří je sice hezké, jenže v tomto případě se stal obětí nehorázného bludu jménem Islám a PCMC. Jakožto biolog by měl vědět o fungování přírody jako takové. Myslím to tak, že žádný vyšší organismus neprovozuje multikulturní soužití. Například nám nejbližší lidoopi, zejména šimpanzi, kteří jsou schopni vyhladit konkurenční skupinu svého druhu do posledního jedince a o nějakém multikulti není ani řeči. Svět sám je založený na bázi zla. Tudíž aby jeden jedínec či skupina jedinců mohla žít, musí jít druzí stranou a nebo v horším případě zemřít, to je odvěké pravidlo přírody a nějaké sociální inženýrství na tom nic nezmění, Všichni lidé se nemohou mít rádi, to je prostě hloupost, ač by to bylo dozajista krásné. Víra není důležitá pakliže neznáme pravdu a pravda musí být na prvním místě především, vždy a za každých okolností. Pravda je to co my hájíme, stejně jako naši předkové před námi. Mimochodem jako biolog byste měl vědět, že druh Homo Sapiens sapiens se začíná členit na poddruhy. Poddruhy od kterých vede evoluční cesta k novým samostatným druhům, přičemž tyto poddruhy se od sebe vzájemně liší, tu více a tu méně. Lidé tedy nejsou stejní v žádné případě, koneckonců liší se už na úrovni jedinců a samozřejmě i kultur, které jsou či nejsou kompatibilní. Míchat jednotlivé kultury do sebe umělou cestou, to je to samé, jako cpát krychli do otvoru pro kouli, je to prostě nemožné. To co zde píši, je sice politicky nekorektní a někomu se to může zdát moc, ale to jsou fakta, nepopíratelná fakta. Jako by svět nebyl od počátku své historie dost multikulturní, jako že multikulturní je. Jenže se našlo pár jedinců kteří chtěli mít více kultur na jednom místě což je nesmysl. O multikultuře můžeme uvažovat jen v případech kultur které jsou si z nějakého důvodu dosti blízké. Což není zrovna případ muslimů, či afrických imigrantů bezohledu na náboženství. Hodnotit fungování světa optikou nějaké ideologie, či náboženství je tedy nesmyl, neboť svět sám se řídí úplně něčím jiným, ať už na biotické či abiotické úrovni. Pevně tedy věřím, že vy, stejně tak jako jiní takto uvažující, vezmou rozum do hrsti a objeví pravdu, takovou jaká je. Pravda, především.
20. 02. 2011 | 01:04

honolulu napsal(a):

Pane Pepa Repa, pane Yosif K,
moje inteligence nestaci na to, abych zvadl rozbor dvou prispevku novinare pana - Sraldo Mandoliny. 21:35 a 21:49.
Vy jste chytrejsi nez ja, tak poradte ! Je to zabalena vyhruzka, nebo pratelska informace pro Dr. Konvicku ? Je to varovani Dr. Konvicky pred PRO - Islamskou organizaci ?
A nebo varovani, ze demokracie v Cesku je pouze nater a totalitni praktiky stale existuji ? Co se to tam deje v tom Cesku, ze za zdravy realisticky nazor je obvineni z rasismu ci nacizmu.
Kdyz jsem napsal co se deje v Johannesburgu, tak jsem byl jmenovan J. Geobbelsem...
Ja take vubec nerozumim nenavisti od nekterych lidi vuci Americe. Pritom tato zeme je fain ke kazdemu, kdo se zodpovedne chova...Cert vi, co to tam Ti levicaci chlastaji.

Dr. Konvicka byl mozna v Africe, ze to vidi tak bystre. Mluvi mi z duse...Popisuje casto vse, na co ja se snazim zapomenout. Ten pan patri do vlady v Evrope. PODPORUJTE HO ! ! !

Pane Pepa Repa, tesim se na kodex pro hlupaky, kteri si rezou pod zadkem vetev na ktere sedi. (Levicaci - to zase budu jecet smichem na Vas ucet.)
20. 02. 2011 | 01:24

honolulu napsal(a):

From honolulu to Symphytum officinale,
Dekuji ! Super VYSTIZNY, vyborny clanek !!!
Proc ja nedokazi, to tak dobre vyjadrit ?
Pripadam si hloupej, ale nastesti je zde jeste Tencokyda a ten je na tom jak dreveny houpaci kun.
20. 02. 2011 | 01:36

Da.Rock napsal(a):

Nejsem odborník na islám, celou věc posuzuju spíše pudově.
Nicméně to, co se muslimských manželstvích ( a vůbec poměrech v islámském světě) říká, má své pravdivé jádro. Že se vraždy ze cti dějí, je neoddiskutovatelné. A dějí se i u nás, v Evropě, přestože jejich pachatelům musí být zřejmé, že jde o trestný čin, za který ponesou následky. Co potom v zemích jako je Afgánistám, Pákistán, Irák atd.? Tam může jít o zcela běžnou věc, která je plně v souladu nejen s obecnou morálkou, ale i se zákony.
Ze všech náboženství, kterými svět oplývá, jsou dvě nejnesnášenlivější a nejagresivnější a to islám a křesťanství. Naštěstí v křesťanském světě je dost silný liberální a světský filosofický názor, který nábožesnké excesy většinou drží na uzdě. V islámských zemích tomu tak zpravidla není. Morálka i zákonnost bývá zcela podřízená islámu a jeho vykladačům. V Iránu taky dívky nestudují na vysokých školách díky islámské tradici, ale naopak jí NAVZDORY.
20. 02. 2011 | 02:06

Luba napsal(a):

Da.Rocku,
napsal jste:

"Ze všech náboženství, kterými svět oplývá, jsou dvě nejnesnášenlivější a nejagresivnější a to islám a křesťanství."

Znám dvě daleko agresivnější a nesnášlivější náboženství/ideologie/dogmata, než je islám a křesťanství.

A sice nacismus a komunismus.

Nacismus a komunismus je možno považovat za náboženství doby moderní.
20. 02. 2011 | 07:38

derviš napsal(a):

Bloger Hořejší patří také k těm co dělají,že nic nechápou.
Ježíš -ti nahoře maj ale dlouhé vedení-když někomu veřejnost -jako všem těm z ODS ,z ČSSD,tomuto parlamentu,senátu a vládě,dvěma posledním prezidentům,veškeré promincnci už potísícáté slušně opakuje: Odejděte,prosím-dále si nikoho z Vás nežádáme--máme už vašich kousků dost-a oni nevidí,neslyší--proboha kam až to chtějí nechat dojít? Takové netřeba litovat později.Ježíši smiluj se nad námi a ochraňuj nás před pitomci,za co nás trestáš?
20. 02. 2011 | 07:50

Dalibor Štys napsal(a):

Spravedlivě je třeba uznat, že existují de-facto muslimské státy jako je Malajsie, Singapur nebo Indonésie, kde náboženské či etnické čištění je výjimkou. Ty se podobají evropským monarchiím 19. století. Nedávno jsem dával za příklad Prusko 17.-19. století kam utíkali obyvatelé českého království za svobodou.

V Persii zas každý ví, že největší sláva země byla dávno před islámem a že nejvetší islámští učenci byli Peršané 7.-12. století a psali persky (Fársí), ne jazykem koránu. Takže tam panuje trvalý rozpor mezi vládci a většinou národa, který navíc často nemluví ani arabsky, ani persky, ale třeba ázersky.

To Indové a Pakistánci mají vetšinové jazyky (hindi nebo urdu) semitské.

Ale nejspíš všeho do času, s technologickým rozvojem a rozvojem komunikací se čím dál víc ukazuje, že existují celé velké skupiny lidí, které nemají ten "samozřejmě platný" názor a způsob chování. Takže příslušník "té správné většina" je rozčilen a chce to napravit. Navíc není ten monarcha, k němuž se lze odvolat a "on o tak nenechá". Naopak, máme demokracii neboli vládu většiny. Navíc krysy, když se přemnoží nebo mají jinak nedostatek zdrojů, navzájem se napadají a vraždí. A lidé taky. Proto z toho obdivuhodného tolerantního (to myslím vážně) Pruska 19. století byl Hitlerem ovládaný stát 30. let století 20. Ke škodě, zejména, světové a specielně české, přirodovědy, filozofie a techniky.

Možná je ale šance, díky internetu se lidé méně fyzicky potkávají a vzdálenosti jsou relativní. Mohou existovat názorové komunity a komunity, které se liší chováním, a nemusí si nutně tak extrémně lézt na nervy. Koneckonců, vidí se vesměs jen na webkameře. Bohužel k tomu patří (a vždy patřilo), že opustit takovou komunitu a najít si místo v jiné je těžké. I u Čechů mohl přistěhovalec ze sousední vesnice ještě v nedávné době dostat do držky, a to mnohdy velmi drsně. Mnohé islaámské komunity na to mají svá pravidla. Dejte jim internet .... :-) V Malajsii a v Singapuru ho má skoro každý.
20. 02. 2011 | 07:55

nemo napsal(a):

1. Odpovím na otázku dr. Hořejšího: Jste užitečný idiot; agentem s pravděpodobností hraničící s jistotou nejste.
2. Vyjádření k Da Rockovi: při výčtu nejagresívnějších náboženství jsi zapomněl na a t e i s m u s.
20. 02. 2011 | 08:04

Dalibor Štys napsal(a):

To Luba ad: Znám dvě daleko agresivnější a nesnášlivější náboženství/ideologie/dogmata, než je islám a křesťanství. A sice nacismus a komunismus.

Bylo by načase nazývat věci pravými jmény. Lidský mozek neustojí Galileovo "humble reasoning", vyžaduje "authority of thousands". Když i přírodovědci, kteří by měli nejlépe chápat potřebu nesdružovat se a o všem kriticky uvažovat mají potřebu chodit do kostela (měšity, symagogy - i když tam bych nekteré vynechal, to jsou mnohdy spíš diskusní kluby) a tam provádět rituály, asi s tím není možné nic dělat. Jediné, co je možné, ale vyžaduje to dost síly a autority, je zajistit, aby se jednotlivé rituální komunity navzájem nevraždily. Půvabná podunajská monarchie, která to vcelku dobře zvládala, zanikla právě na ztrátu autority vládců. I když i mnozí její ne zcela privilegovaní obyvatelé (např. Češi a Slováci) moc dobře věděli, že nic lepšího není.

Že budou jednotlivé komunity míst svoje čtvti, vesnice nebo celé oblasti, je asi přirozený vývoj. Samozřejmě problém je, když jedna komunita začne druhou populačně přerůstat a expandovat na její úkor, je to problém, který nemůže skončit dobře. Zase z přirozených, řekněme "animálních" důvodů. Ostatně, přesně to dělali Češi v 2. polovině 19. století. Nejen v Čechách a na Moravě, ale třeba i ve Vídni.

Zpět k tématu: Nacismus/fašismus a komunismus (ale i třeba francouzská revoluce a komuna) byly tak úspěšné "groupthinkingy" protože využily nejprimitivnější lidské rozpoznávací vlastnosti, jazykovou příslušnost a majetkové rozdělení - závist.
20. 02. 2011 | 08:14

Pepa Řepa napsal(a):

honolulu
výhrůžky těm, kteří nehodlají hrát roli "užitečných idiotů" jsou v Evropě zcela běžné. Ať latentní, či přímé. Vůbec neznám t.zv. krásnou Pavlínu, ono u konvertitek to skutečně jde -někdy- ode zdi ke zdi. Ale proč po ní jít a cíleně ji dehonestovat jako Hirshi Ali?
Osobní zkušenost, jiná žena má jinou. Psala sem Češka z Afriky, která islám přijala, zařadila se, obdivuje manžela a vyhovuje jí niqáb. Nikdo ji nehonil jako králíka, tak jako odpadlici.
Pan Hořejší si zase notuje s Větrovcem. Každej jsme ňákej.

Ta zběsilost zničit odpadlíka o něčem svědčí. Stejně jako schopnost urazit se. Kdykoliv, pro cokoliv, když se to hodí. Nikdy nemůžete s Arabem navázat kontakt a říct, co chcete, musíte kejfhálkovat, bavit se o tom jak se má praděda a pak teprve vyklopit, co chcete. A odpověďi moc nevěřit, schopnost "prekabátit" vychází z orientálního stylu obchodování.

Mimochodem, zahalování není jakousi módou, ale vychází z náboženského příkazu, žena smí do masdžídu,jen když je zahalena po kotníky. Zahalování na ulici je už tradice.U Tuarégů za Atlasem nejhezčích lidí, jaké jsem viděl,se zahalují muži.

Konverze od islámu neexistuje. To, že se nestíhá smrtí je věc druhá, nicméně se nenávisti nevyhnete. O tom by mohl vyprávět Salmon Rushdie a ten-pokud vím- nekonvertoval.

To co píše Symphytum officinale je realita.
Dochází to tam, kde je šariát do takových paradoxů, že při zabití u dopravní nehody kádí nalistuje jak to bylo, když jel "Rasúl" na džamalovi a podle toho se soudí, i když jste byl na hlavní. Má to jednu pikantnost, že i auto jde do kalabuše, vězení pro auta a viník nehody (i když byl na hlavní) musí vyjednávat s pozůstalými, což je tak složitý rituál, že bych to tady celé zaplevelil, Stalo se to mému kolegovi a ambasáda ho raději vyvezla ze země na cizí pas.
To jsou fakta, osobní zkušenost, ve svém věku nemám proč si vymýšlet.

Multi-kulti selhala i Britská rada pro multikulturalismus začíná razit termín "integrace". To ovšem znamená plně respektovat evropské hodnoty, zvláště teritoriální jurisdikci. Jak je k tomu chcete donutit? Jeden to přijme, deset ne.
Na druhé straně jednodušší jedinci tady spustí pokřik "Arab ven". To je stejně idiotské. Lidé se mezi sebou vždycky přirozeně mísili, to je normální.

Domyslete praktickou stránku věci. Celý sever Afriky je přeplněný přemnoženou, nevzdělanou populací. Jen v Libyi jich je přes sto tisíc. Jižní hranice není chráněna, vzniká plán na rozstrkání do nových zemí.
A to je přesně role "užitečných idiotů" vysvětlovat, že budete "obohacen". Čím? Ghetty? Romská ghetta jsou málo?

Ano, islámská kultura je -mnohdy- skvělá. On někdo brání kulturní výměně, vydávání knih, provozování hospod a halál obchodů, přirozeným sňatkům?

Ale o tom to není. Multi-kulti znamená nové-umělé- stěhování národů ve stylu Josefa Vissarionoviče!
Balkanizace zbytku Evropy.
Jak tam vzájemné obohacování dopadlo, víme všichni.
To, že někdy zná jakéhosi skvělého chlapíka Větrovce je o ničem, v porovnání s plánem na "přesídlení" statisíců. Divím se, že s tím vědec vůbec přijde.

On náš pan Hořejší je "z gruntu hodný člověk", ale přišlo na něj to, co přišlo na Cohn-Bendita v r. 68 na Sorboně. Eufemisticky řečeno: Nejstarší teenager v ČR.
Přišla politická puberta.

Nedávno ohnivě odsuzoval hození A bomby na Hirošimu, či Winstonovo bombardování Drážďan. Posuzováno dnešním pohledem to zní ušlechtile, přirozeně. To, že to zabránilo mnohem větším obětem se zamlčí.

Včera se konala v Drážďanech velká demonstrace. Všechna media označila demonstranty za neonacisty, dodala příslušné záběry holých palic.
Přirozeně, že nechci označit pana Hořejšího za neonacistu (už ho vidím, vždycky si vyzobne to, co se mu hodí), ale chci jen říct, že zastydlým revolucionářům v důchodovém věku, kteří strávili půl života s mazlením se s kádinkou, některé souvislosti už holt nedochází, vidí svět naivně. Ale kliká mu to dobře, o tom žádná.

A pokud se autor v titulku ptá, tak sděluji, že je hezké být užitečným.
Otázkou je -komu.
20. 02. 2011 | 08:15

stále rebel napsal(a):

Je to moc dlouhé a nemám čas to číst, ale předpokládám, že vám hlavu umyje jedno mírumilovné, tolerantní a oblíbené etnikum.

Něco o divoších s ropou.
„Většina obyvatel Íránu je muslimského vyznání, 90 % Íránců se hlásí k šíitské větvi islámu, 8 % k sunnitské větvi. Zbylá dvě procenta tvoří vyznavači nemuslimských náboženství: Bahá'í, mandaeismu, hinduismu, jazídismu, jarsánismu, zoroastrismu, judaismu a křesťanství. Poslední tři zmíněná náboženství jsou oficiálně uznávaná a chráněná a mají vyhrazená místa v íránském parlamentu.“
Pramen wiki.
Allahu Akbar!
20. 02. 2011 | 08:16

Luba napsal(a):

Pane Stejskale,
jak je možné, že nemažete ty idioty?

Porucha mazadla?
20. 02. 2011 | 08:17

Pepa Řepa napsal(a):

Konvička
mám jeden technický dotaz, který Vás možná popudí. Na Fildě říkali, že český muslim(?) Pelikán připravuje český výběr z Ahadíth. Tuším, že pod názvem Zahrada.....dál nevím. Měl s tím nějaké problémy, stejně jako Hrbek s českým překladem Quránu. Hadíthy jsou rozsáhlé, mám doma jen jeden díl v angl. a docela by mne zajímalo, kde se to dá sehnat.
Možná to bude jen výcuc politicky kulantních, ale jsou tam někdy skutečné perly, tak by mne zajímalo, kde se to sežene. V Luxoru o tom nikdo neví.
20. 02. 2011 | 08:29

Evžena napsal(a):

Není nad "starého" pošetilce - zkušenost nepřemůžeš.
20. 02. 2011 | 08:29

Pepa Řepa napsal(a):

Luba
"Užitečný idiot" je termín, který-údajně-zavedl sám velký Vladimír Iljič a ten by se mohll při mazání obracet v maus oleu, což by mělo tragické následky.
20. 02. 2011 | 08:32

t... napsal(a):

Pepa Řepa:

Luba nepsal "užitečné idioty", ale "idioty", takže .... přemýšlejte. :-)
20. 02. 2011 | 08:55

Pepa Řepa napsal(a):

t... napsal(a):
pokud jde o mne, tak se řadím mezi neužitečné.
Mlíko ze mě neteče, vajíčka nesnáším a na maso už také nejsem.
Jsem tady sám?
Řekl bych že ne.
20. 02. 2011 | 09:08

t... napsal(a):

Pepa Řepa:

Sám tady určitě nejste.
20. 02. 2011 | 09:17

KP napsal(a):

Pepa Řepa:
Kniha se jmenuje Zahrada spravedlivých a byla k dispozici pouze pro lidi v mešitě.
bohužel, už jsem ji věnovala ke studijním účelům, pro mne už nemá význam.
Mimochodem, Pelikán má dvě manželky, obě si bral v jeden den.
20. 02. 2011 | 09:32

Yosif K napsal(a):

Pani E. Sokolnikova a dalsi superspokojene manzelky muslimskych muzicku - NIKDO nenapada Vase manzely - i kdyz to tak citite. (Mimochodem - jestli vas manzel zije v CR, nekde pracuje, nedodrzuje ramadan, nemodli se 5krat denne, pije obcas vino a nesnazi se nasilim rozsirit kalifat na CR atd atd, tak neni zase az tak uplne vzorovy muslim, v opravdu muslimskem rezimu by mu hrozilo urezani hlavy......)
Zrovna tak jak byli a jsou ABSOLUTNE mirni a slusni a hodni a vzdelani komuniste, naziste, socialni demokrati, mormoni, amishove atd atd tak bezpochyby tez byli a jsou ABSOLUTNE mirni a slusni a hodni a vzdelani MUSLIMOVE. Zejmena napriklad vlazni muslimove - coz bude pripad velke casti muslimu zijicich dobrovone mezi KEFFIRY v odpadlicke hnusne Ceske republice.

Kdyz nekldo mluvi o Romech, nemel by samozrejme tvrdit, ze nexxistuji ZADNI slusni Romove. Problem Romu neni v tom, ze by neexistovali slusni Romove, ale v tom, ze vedle slusnych Romu existuje statisticky vyznamna cast Romu, ktera MA SOCIALNI PROBLEMY, ktera je dobrovolne ci nedobrovolne socialne vyloucena.
Take na ostatni skupiny lze leccos najit - Amishove jsou napriklad obdivuhodne mirni a pacifisticti lide, necmene z jakychsi pricin je tam vyssi procento sexualniho zneuziovani deti.
Ano vetsina Amishu jsou obdivuhodni pacifiste - nesmime vsak mluvit o jejich problemech?
Ano vetsina Romu nema socialni problemy a je socialne integrovana , pracuje atd. Nesmime vsak mluvit o problemech ktere ma STATISTICKY VYZNAMNA MENSINA ROMU?
Ano VETSINA muslimu ve svedsku je plne socialne integrovana. Nesmime vsak mluvit o statisticky vyznamne mensine muslimu, ktera reprezentuje 2% obyvatelstva Svedska, ma na krku 65% loupeznych prepadeni a 75% znasilneni????? Dtto samozrejme plati o holandsku v blederuzovem.....
To ze je dejme tomu 45% ci 55% ci 85% ci 92% muslimu (dle jednotlivych zemi) skveli manzele nepodrezavajici sve zeny jako kurata a nepokladajici bomby do londynskeho metra neni dobry duvod k predstirani ze s MUSLIMY NEMUZE BYT ZADNY PROBLEM. Neni to duvod k predstirani ze STATISTICKY VYZNAMNA MENSINA MUSLIMU nenavidi zapadni civilizaci, nenavidi demokracii, nenavidi prava zen, nenavidi prava nemuslimu a dela vsechno proto, aby vyvolala nejake exploze ci konfrontace.

Muslimum kteri nemlati sve zeny nekladou bomby atp nikde nic nehrozi. Spolecnost se vsak MUSI BRANIT TERORU od muslimu, kteri podrezavaji zeny jako kurata, kteri kladou bomby ci k tomu navadeji atp atp.

Myslim, ze by AKTUALNE.CZ mohlo po zaliozeni blogu na obhajobu Muslimskeho Bratrsva zalozit tez nejakou stranku na obhajobu SLUSNYCH VZDELANYCH A MIRNYCH KOMUNISTU a NACISTU. To by se lide tem argumentum a obhajovacum nasmali......
20. 02. 2011 | 09:39

Renata napsal(a):

KP - a jak se ty dve dohodly, ktera bude oficialni zenou dle zakonu CR?
20. 02. 2011 | 09:39

Ibalgin napsal(a):

Pepa Řepa - ano jako obvykle s Vámi souhlasím.

Při střetu mezi demokracií a svoboudou vyznání musí zvítězit demokracie. Tedy, jestliže muslimové a islám obecně demokracii ohrožují, musí se demokracie bránit. Co dělají naše policejní orgány a státní zastupitelství? Zkoumají protidemokratická vyjádření představitelů islámských kruhů? Pakliže dojdou orgány činné :) k tomu, že ten který muslim vyzývá k náboženské nesnášenlivosti a k fyzické likvidaci jinověrců,násilí na ženách , musí být stíhán a ze země vypovězen (nikoli popraven, uvězněn, či pokutován), bez možnosti návratu. V náboženské rovině by se měla utvořit jednotná hráz velkých náboženství proti společnému nepříteli. Možná to zní primitivně, ale je to jediné řešení, jak naši zemi zachránit jakž takž pro naše děti a vnuky, když už na ně pan Hořejší nemyslí....
20. 02. 2011 | 09:46

Pepa Řepa napsal(a):

KP
Pro něj trestní stíhání za bigamii neexistuje?
I Rath to nemá na papíře.

To pana Pelikána šlechtí,je to skromný člověk, podle fiqhu může manželství se dvěma ženami uzavřít otrok, svobodný se čtyřmi.
Třeba dva kousky přidá.
Pokud je to pravdou tak nechápu, proč není někdo za polygamii trestně stíhán.
20. 02. 2011 | 09:47

KP napsal(a):

Renata:
v ČR je takových manželství víc.
většinou jedna svatba proběhne na radnici, druhá pak pouze v mešitě, tam ta "nevěsta" ani být nemusí, stačí podepsat smlouvu.
Jsou tu případy, kdy jsou obě Češky, ale ta 1. si o druhé myslí, že je pečovatelku k dítěti. Nebo o sobě vědí a trápí se. Protože manžel nestíhá starat se ani o jednu.
V praxi to vypadá takto:
2 byty-od jedné ženy odchází do práce, vrací se k druhé, kde přespí a ráno odchází do práce...
Navíc, musí pracovat i manželky, protože z jednoho platu se dva byty a dvě rodiny s celkem 6 dětmi neuživí. Takže tu padá povinnost o o obě postarat.

Pak tu jsou případy, kdy si nepraktikující muslim vzal nevěřící Češku, ale rodina ho donutí vzít si i rodilou muslimku - kvůli ostudě. Hlavně Iráčani, směnárnící v Brně.
K Pelikánovi: jak se ty dvě dohodly, nevím.
20. 02. 2011 | 09:51

KP napsal(a):

Pepo:

jsem psychicky nemocná, tak mi raději nevěř:)

Jak chceš stíhat bigamii, když u manželství, která znám, to je tak, že první je oficiální manželka a druhá si chodí pro dávky jako svobodná matka?
20. 02. 2011 | 09:54

mtd napsal(a):

Pepa Řepa: ad hadísy v nearabštině: nejaké hadísy v češtině vyšly, jmenuje se to sunna proroka mohameda, nebo tak nějak. ale je to malý výběr.

hadísy v angličtině jsou volně na netu. třeba tady: http://www.sacred-texts.com/isl/ nebo tady: http://www.quranexplorer.com/Hadith/Default.aspx

pak je docela důležitý životopis mohameda, zkrácená verze toho od ibn išaka existuje i česky: http://info.pravdaoislamu.cz/index.php/sirat-rasoul-allah-zivot-proroka-mohameda/ (píšu to proto, že verše v koránu byly mohamedovi sesílány jako řešení určitých situací - bez znalosti jeho života nelze korán interpretovat)
20. 02. 2011 | 09:59

UCLA napsal(a):

Pepa Řepa
napsal jste velmi rozumný a sofistikovaný příspěvek se strhujícím a uklidňujícím závěrem! Důležité a potřebné je, aby profesor nerozhrabal v dalších vrstvách zachování tradic rytířstva. Nejvyšší si ho už za branou přebere sám.
20. 02. 2011 | 09:59

Petr Havelka napsal(a):

Pane Pepo Řepo,

ohledně arabů jsem ignorant, moje "zkušenosti" jsou googlenaté.

Nevím proč, takže v tom bude iracionálno, mám z islámu obavy a to navzdory veškeré snaze o objektivitu.

Pozoruju, že islamisté z mého pohledu prostě uvažují jinak, dokonce bych si odvážil tvrdit, že dalece iracionálněji (aspoň ti běžní) což by nevadilo, kdyby se mi to jinak nesnažili vnutit a tady zase jistá racionalita je :)

Jsem s tím co mám v Evropě celkem spokojený a nemám problém svou spokojenost, tedy toleranci náboženské svobody a demokracii, s kýmkoliv sdílet.

Komu se to nelíbí, ať mi ...

Na youtube je plno varovných videí. Jedno je o tom co se děje v zemích, kde stoupá %podíl muslimského obyvatelstva. Čím vyšší % tím hůře. Méně tolerance více ignorance.

V Evropě už jsou muslimská "gheta", strmý nárůst populace, málo vzdělání, nulová integrace, svébytné "zákonodárství". Ve Švédsku jezdí záchranka do takových míst jen v doprovodu policie. V Malmo je škola pro tisíc dětí, original blond Sveden jsou tam dvě.

V Brazilii máte podobné favely, vládnou tam různé mafie a policie tam vede regulérní válku.

Při tak živelném růstu muslimů si Evropa zadělává na velké problémy. To mi nikdo nevymluví. Všechna ta prohlášení a slova o laskavosti a mírumilovnosti islámu jsou hezká, ale v praxi jsou vidět úplně ale úplně jiné "výstupy"
20. 02. 2011 | 10:00

t... napsal(a):

Renato, Luba je sameček, v OP patrně Lubomír.
20. 02. 2011 | 10:06

mohamedán napsal(a):

To je čirá demagogie ten závěr. Pane Hořejší jak můžete hodnotit míru práv žen v islámské zemi podle toho na jak vysokém profesním stupni je několik vyvolených? Takovéhle věci se nehodnotí u lidí narozených se stříbrnou lžičkou v puse. Právě naopak. To je jako bychom se podívali na Martina Romana z čez a podle toho usoudili, že všichni češi(nebo muži) jsou multimilionáři. Pokud chcete hodnotit postavení žen tak vezměte průměrnou nebo podprůměrnou ženu (majetkem a postavením) a srovnejte ji se západem. Tam se totiž pozná jak jsou na tom práva žen v muslimském a nemuslimském světě. U chudých lidí kteří nemají zastání a nemají alternativu se pozná jak se skutečně v daném systému žije. Tyhle bláboly o tom kde kolik bylo žen v ministerském křesle si nechte laskavě někam na koledu.
20. 02. 2011 | 10:09

mohamedán napsal(a):

A co si budeme povídat, kde jsou muslimové tam jsou problémy. Jsou nesnášenlivý a vnucují všem ty své pošahané ideje tak jako to dělali křesťané před 100 lety. Problém muslimů je v tom, že svět se vyvýjí ale oni zůstali pořád ve středověku.
20. 02. 2011 | 10:12

Pepa Řepa napsal(a):

To Ibalgin
a zase jsme u toho. U "užitečných idiotů" a u osobní svobody.
Když Hrbek překládal Qurán, šlo mu o krk. Pelikán vydá vybrané hadíthy a dostanete je jen v mešitě. Proč?

Bibli si můžete koupit v každém knihkupectví a kritizovat jak je libo.Vědecky i jako laik, N.o.s, se tady vyřádí jak chce.

Mele se tady o demokracii a pro muslimskou komunitu bude platit šariát?
Svědectví dvou žen je stejné jako svědectví jednoho muže?
Rozvádět se bude formulí 3x zapuzuji tě?
Rozvod, když manželka odpadne od islámu?
Polygamie jako vrchol moudrosti?
Pokud vím, byla oficiálně zakázána jenom v Turecku a Tunisu, Že se neuplatňuhje je dáno finančními možnostmi a postarat se o všechny kousky stejně.
Muslimka si nesmí vzít nevěřícího?
Atd...atd.

To je multi-kulti. Stát ve státě, uzavřené komunity s vlastním systémem.
20. 02. 2011 | 10:12

KP napsal(a):

mohamedán:
nemůžeme o muslimech tvrdit, že zůstali ve středověku, nové, moderní technologie a postupy využívají. Jenže v Koránu je napsáno, že Mohamed je pečetí proroků a přes to nejede vlak. Žádný vývoj se v islámu čekat nedá, protože vývoj je zakázán.
20. 02. 2011 | 10:15

Martin Konvička napsal(a):

D. Štys.
jen poznámku k těm "relativně fajn" muslimským státům.

V Malajsii máte vyznání napsáno v ID. Země je tolerantní, když nejste muslim; když muslim jste, můžete být šikanován náboženskou policií třeba jen za slavení Valentýna (dost zpráv z letoška), často se tak děje na udání sousedů.
V Singapuru se tamní šéf státu Lee K. Yew (pls netahat za slovo, píšu po paměti) nedávno vyslovil, že všechny komunity lze integrovat, muslimskou ne.
V Indonésii se situace pro nemuslimy setrvale zhoršuje: nedávno proběhly i u nás zprávy o přepadech (křeťanských?) celých vesnic poté, co někdo někdo-někdy-někde "znesvětil korán". A situace je tam různě zlá podle místa, třeba provincie Aceh se 100% šáriou asi není vzorem tolerance...

Je to ten vývoj, probíhající, jak píšete, ryze "animálně".

A co se týče internetu - obávám se, že nezaručuje nic. Může, ale nemusí. Využívají jej totiž obě "strany", a obě mají šanci. Vřele doporučuji navštívit některá fóra či skupiny, třeba českých muslimů. Je to poučné.
20. 02. 2011 | 10:16

Renata napsal(a):

t... - aha, ja jsem vahala, zda je Luba muz ci zena, no rozhodla jsem se nakonec spatne, cimz se Lubovi omlouvam, ale na mem nazoru na nej to nic nemeni

KP - kdyz zena pracuje, mizi ta oslavovana povinnost starat se o ni? chpu to dobre?
20. 02. 2011 | 10:17

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Tomáš, 19.2.2011 23:00. Pane, vzal jste si jako "měřítko pravdy", pana Dlouhého, to byla chyba, pan Dlouhý patří mezi ty , co oblékají pravdu do uniformy své gardy, a posílá ji bojovat za svůj "čistý štít". Fakt, naivní. Tak, a vážně, o výjezdu rozhodovali náčelníci na pasovém, záleželo, jen a jen na nich, zda vám pas nechá udělat, nebo ne. Tady vstupovalo do hry mnoho veličin, včetně náhody a nálady toho dne. Pro ilustraci, pas mi sebrali hned jak jsem na pracovišti vystoupila s kritikou na předsedu KSČ. Sebrali mi i řidičák.Do týdne. Bez uvedení důvodů. Předvolali mne na SNB / Sbor národní bezpečnosti/ Řidičák se dělal ve Svazarmu, ten jsem si udělala znova v jiném kraji, tam to nebylo propojeno. Pas nebylo možno, byl celostátní registr. Žádala jsem každého půl roku, nedali. Osobně mi náčelník řekl,... Vy pas ode mne nikdy nedostanete. Jen na dokreslení, jaká náhoda. Ve skalách se zranil syn náčelníka z pasovéhéo. V bezvědomí jsem ho nesla na zádech do auta a odvezla do nemocnice, nevěděla jsem, kdo to je. Před operačním sálem jsem se s náčelníkem sešla. Já jsem čekala na sepsání protokolu s příslušníky SNB o nehodě, kterou jsem viděla z dálky, ... pád ze skály. Mimo jiné mi řekl, příjdˇte si pro pas, nešla jsem, čekala jsem další roky, až do 1990, to už tam seděl někdo jiný. Tolik na dokreslení. Tužka.
20. 02. 2011 | 10:18

mohamedán napsal(a):

KP
NO ano, já to myslel intelektuálně. A to je právě ten největší problém. Technicky se vyvinuli ale společensky a intelektuálně ne. "dej blbovi zbraň udělá neštěstí" Proto v budoucnu očekávám velké problémy s muslimy, protože jejich myšlení je na úrovni středověku ovšem technické možnosti 21. stol. Spojení těchto 2 věcí ani raději nechci domýšlet
20. 02. 2011 | 10:20

KP napsal(a):

Pro pana profesora:
http://i56.tinypic.com/2z7qvip.png[/IMG]
20. 02. 2011 | 10:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy