Podpořme odvážnou penzijní reformu naší vlády!

10. 03. 2011 | 16:00
Přečteno 13329 krát
S jistým zneklidněním sleduji, jak se odvážné plány naší vlády na penzijní reformu setkávají s odmítavými reakcemi nejen komunisticko-socialistické opozice (od které se nedá nic jiného čekat), ale čím dál tím více i mnoha údajně pravicových ekonomů a politiků, ba dokonce i odborníka nejodbornějšího, pana prezidenta.

Vládě se vytýkají takové nepodstatné detaily, jako že tento dalekosáhlý plán chce prosadit bez shody s opozicí, že jej řádně neprodiskutovala s odbornou veřejností, že jí odborníky z NERV a mezinárodních organizací nebyl doporučen, že kvůli němu přistoupí k rekordnímu zvýšení daní, aniž to koaliční strany měly ve volebním programu, že podobné plány v jiných zemích rychle ztroskotaly.

Doufám, že vláda ve svém záměru neustoupí populistickým tlakům a nedá se tímto malicherným poštěkáváním odradit!
Doufám také, že vláda nedá příležitost různým opozičním kverulantům, aby v parlamentní diskusi plán pomlouvali nebo dokonce obstrukčně zdržovali, a že plán prohlasuje v osvědčeném režimu legislativní nouze! Drtivá podpora voličů, kterou koalice dostala ve volbách, činí přece takovýto pragmatický krok zcela legitimním!
Celá akce se přece koná na doporučení naprosto nezávislých expertů, jakými jsou např. pánové Bezděk a Rusnok, u kterých nemůže být ani stín podezření, že by byli v nějakém střetu zájmů! Pseudoodborníkům z NERV, Bruselu a MMF by nemělo být popřáno sluchu!

Nevěřme poplašným zprávám o údajném obrovském rozsahu korupce v naší společnosti. Šíří je nepřátelé našeho těžce vybojovaného společenského řádu, kteří nepřejí trhu bez přívlastků a chtěli by kriminalizovat podnikatele a státní úředníky.
Co je špatného na tom, že ten, kdo s vynaložením velkého úsilí zprostředkoval komplikovanou veřejnou zakázku, dostane přiměřenou provizi?
A pokud jde o tzv. "předražování" veřejných zakázek - musím zde parafrázovat klasika: "nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci".
Připustíme-li však teoreticky, že by k něčemu takovému snad dojít mohlo, opět není třeba to vidět tragicky - veřejné peníze vybrané nenasytným státem se takto jen vrací do sektoru podnikatelského, kde zajisté budou nejlépe využity.

To, že vládní strany o svém záměru razantně zvyšovat daně ve volebních programech nehovořily, je samozřejmě jen důkazem jejich neobyčejné inteligence a politické zralosti – je přece jasné, že pokud by to do svých předvolebních programů daly, volby by nevyhrály, a svůj plán by nemohly realizovat! A to by poškodilo přinejmenším stovky, ba tisíce občanů!
Ostatně - patří k obecně tradovaným mantrám, že "být pravicový" znamená požadovat co nejnižší daně. Pokud ovšem někdo něco takového hlásá, ukazuje jen svoji politologickou nedovzdělanost. Skutečnou pravicovou zásadou přece je - požadovat co nejnižší zdanění těch nejbohatších (t.j. nejpracovitějších, nejnadanějších a nejúspěšnějších)!

Pokud jde o ty názory odborníků - je dobře známo, že jsou to stejně většinou spíše jen odborníci v uvozovkách, takže jejich hraběcí rady by jen mohly zhatit odvážný plán, který má ostatně povahu nikoli odbornou, ale politickou. Expertismus (stejně jako humanrightismus, snowboardismus, europeismus či endžíouismus) je ostatně prokletím naší doby.
Kryptobolševicko-rovnostářští "experti" z NERV dokonce navrhují zvýšení majetkových daní, zavedení daňové progrese a odstranění zastropování odvodů na sociální a zdravotné pojištění! Je toto vůbec možné? Proč jsme se potom před 21 lety nechali masakrovat na Národní třídě a neohroženě mrzli na náměstích??

Co si budeme namlouvat – to zvýšení DPH je přece téměř zanedbatelné – copak někoho zabije, když za pivo zaplatí namísto 20 Kč 22 Kč? Nebo za knížku místo 200 Kč 220Kč? Či za byt místo 5 milionů o pouhého půl milionu víc? Vždyť takový rozdíl je téměř pod rozlišovací schopnost většiny z nás! Je to přece v podstatě skoro totéž, jako ta známá historie s třicetikorunovými poplatky u lékaře, která byla zneužita populisty proti jiným odvážným reformátorům...

A že se zvyšuje daňová zátěž obyvatelstva? Snadná pomoc – pevně doufám, že to vláda brzy vykompenzuje zavedením podstatně degresivnější daně z příjmů, než je ta současná, aby tak aspoň trochu zmírnila tu do nebe volající nespravedlnost, kterou současná téměř rovná, jen málo degresivní daň trestá ty nejpracovitější a nejúspěšnější z nás. Vždyť co je to za spravedlnost, když někdo z 200-tisícového platu odevzdá nenasytnému státu desetkrát víc než jiný z dvacetitisícového? A proč máme mít stále tak nesmyslně vysokou daň z příjmu právnických osob? Proč si nevezmeme příklad třeba z Irska? Anebo ještě lépe - proč nejdeme příkladem celému světu a nezrušíme tuto daň úplně? Velice by se to vyplatilo - víme přece (např. od mnohých zdejších diskutérů), že platí platí nepřímá úměra mezi výší daní a výší daňového výberu. Nebude-li žádná daň, nebudou ani podnikatelé přesunovat svoje firmy na různé Kajmanské ostrovy!

To, že podobnou penzijní reformu v zásadě odpískali v Polsku a v Maďarsku není samozřejmě žádný argument - my vytrváme a případnými počátečními problémy se nedáme odradit. Důležité je odhodlání a vědomí, že to děláme pro dobro příštích generací. Vždyť DPH můžeme v případě potřeby zvýšit i o dalších 10, 20, ba i více procent!

Škarohlídi a kverulanti tvrdí, že vyvedení až 1000 miliard veřejných prostředků na 30 let do soukromých penzijních fondů je „tunelem“ (ošklivé slovíčko...), že tyto fondy nebudou mít dostatečně vysoké výnosy, aby pokryly alespoň inflaci, případně že zkrachují. To je jistě možné a dokonce dosti pravděpodobné, ale od čeho máme stát – ten by přece měl v takovém případě podat fondům pomocnou ruku, ba ruce obě – vždyť se jedná o dobro občanů, nota bene voličů!
Ale hlavně – kdo ví, co bude za 30 let! Proč bychom si už teď měli dělat takové pesimistické starosti a malovat čerta na zeď?

Hlavní je ušlechtilý cíl celé reformy!
Skutečně důležité a naprosto podstatné přece je, že zřízení fondů povede k vytvoření tisíců nových, velmi nadprůměrně placených manažersko-administrativních míst, ve kterých se mohou uplatnit naše děti a vnoučata!
Může snad mít někdo námitky proti takovému bohulibému cíli?

Navrhuji tedy, abychom my, zodpovědní občané, vyšli do ulic a masovými manifestacemi podpořili naši odvážnou koaliční vládu!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ufomamut napsal(a):

Rumcajse budou intubovat:-)))
10. 03. 2011 | 16:11

JenTak napsal(a):

Celkem souhlasím s názorem, že bychom měli vyrazit do ulic. Co bych tam ale dělal, kulometu nemaje?
Na procházku chodím jen do lesa...
10. 03. 2011 | 16:11

mirekP napsal(a):

Článek mi mluví z duše, děkuji.
Zřejmě by to opravdu chtělo vyrazit do ulic
(ale když s klíčem, tak s francouzákem).
10. 03. 2011 | 16:12

Vlkodav napsal(a):

"Ale hlavně – kdo ví, co bude za 30 let!"

Tak co se bojíte tak šíleně o důchody!
10. 03. 2011 | 16:16

ironik napsal(a):

autor sice ironicky předpovídá další tvorbu administrativních neužitečných a hlavně nic nevytvářejících (pracovních sil), domnívám se že 2O let žil zřejmě jinde protože to je cíl odborníků na ekonomiku a skvělé analýzy podpořené statistikou, je třeba obnovit t.zv střední třídu, ta podržela i hitlera, konečně je vyžráno a bude se opisovat středověk, buď si otroky dovezou z ciziny, a nebo si je vytvoří ze svých ovčanů, a to bude ten správný problém!!!!
10. 03. 2011 | 16:16

blue jay napsal(a):

Podpořme clanek cislo 223!
Kdo jinej by toho dosahl nez statem podporovanej prizivnik Horejsi. Myslim si ze je tu nejproduktivnejsi. Nikdo na nej nema. Ani Golgo.
10. 03. 2011 | 16:21

Vosavbotě napsal(a):

Pane Hořejší,

myslím, že by bylo vhodné doplnit, že příkladem nám půjdou zdravotně postižení, kteří se chystají 22. března 2011 hlasitě podpořiti vládu v jejím spravedlivém úsilí.
Proto vyzývám všechny, kterým záleží na osudu této vlády: Přijďme tam i my a na důkaz solidarity s postiženými:

HOLE S SEBOU!
10. 03. 2011 | 16:23

Jiří Havel napsal(a):

Plná podpora Václavu Hořejšímu! Jen by mohla být reforma eště odvážnější: Třeba daně by platili jen chudí, aby je to víc motivovalo! Bohatí by dostávali prémie za to, že jsou bohatí, neboť se starají o to, abychom byli v průměru bohatější. Postiženým se může vzít úplně všechno, jen ať se snaží a žebrají. A knihy by se měly zdanit pořádně, stejně z nich nic řádného nikdy nevylezlo! Vzdělání by mělo být za peníze, proč by každá socka měla umět číst...
10. 03. 2011 | 16:23

ld napsal(a):

Tak jo, půjdeme. Ale teď mně napadá, na kterou stranu se přidá madam Klasnová-Bártová? Pantátu označila za diktátora, požalovala to straně (totéž udělala kdysi Magda Goebbelsová, ale Hitlerovi), takže musí být ve dvojím ohni; místopředsedkyně parlamentu, respektive oddaná choť, potencionální penzistka. Jestli si však ona nestoupne mezi lítý dav protestnatů, aby hrudí chránila barák se zasedačkou, v němž sama sedí, však nárazníkem vedví zůstane?! To vypadá na další výskyt schizofrenie. Chudák, taková mladá...
10. 03. 2011 | 16:24

rejpal napsal(a):

Pane autore:
Je dobře, že je zde stále ještě několik lidí (vy a například kolega z diskusí DH), kteří to s naší zemí myslí dobře, a kteří vědí, že všichni být bohatí nemohou. Proto je třeba, aby jich bylo alespoň pár. Je třeba podpořit naši vládu, všechny její poradce, jakož i blízké a vzdálenější příbuzné, obchodní partnery a pokladníky ve stranách.
Bohužel stále se zvětšují řady těch, kteří ve své závisti a nedostatečné intelektuální kapacitě nepochopili, že naše vláda má všechny reformní kroky, mířící do daleké budoucnosti, důkladně promyšlené a prodiskutované. Bylo by dobré zorganisovat rezoluce pracujících a nezaměstnaných na podporu těchto aktivit, stejně jako provládní demonstrace. Ochranu proti případným pokusům o inzultaci jistě aktivistům ráda poskytne společnost ABL se slevou.
S pozdravem "čert kálí na větší hromadu"
10. 03. 2011 | 16:30

Petr.. napsal(a):

Obávám se, že Vaší jemné ironii nebude mnohými ovčany, kteří mohou volit takové nehorázné spolky, jako je např TOP09, porozumněno .. pozor taky na pana MUDr.(ce) Hnízdila ..
10. 03. 2011 | 16:30

rejpal napsal(a):

Jiří Havel
Bylo by však dobré zvážit jednu výjimku - knihy politiků by měly mít nulovou sazbu, nebo ještě lépe DUB (daň z ubrané hodnoty) -20 procent.
10. 03. 2011 | 16:32

Drzá zrzka napsal(a):

To už je sobota? :o)

s nadpisem článku z části souhlasím.

Podpořte veřejnou diskuzi o penzijní reformě.

Zatracování, hnaní z pravého okraje do okraje levého možná bude něčí výhra, nikoli řešení.
10. 03. 2011 | 16:32

blue jay napsal(a):

Me jen zajima,

Cim se Horejsi zivi? Kdo mu plati vyplatu?
10. 03. 2011 | 16:40

Jiří Havel napsal(a):

Rejpal:
Daň z ubrané hodnoty je bomba !!!
Ale nevynesla by ještě víc daň z rozkradené hodnoty? !!!
10. 03. 2011 | 16:41

berrnard napsal(a):

musím se přiznat, že se mi tento článek nelíbí.
ne, že by tam nebylo popsáno plno pravd, ale přijde mi to jako ironicky ublížený výkřik - jako debaty ze IV. cenové skupiny, které nic neřeší, pouze nadávají, jak je vše špatně.
muj názor. pardon
10. 03. 2011 | 16:44

Sladký napsal(a):

Vlkodav, cituji "Tak co se bojíte tak šíleně o důchody!"
Kdo se bojí o důchody a proč, vlkodave? Začínám mít neodbytný dojem, že jste na diskuse podobný expert, jako svého času Jaroslav Vojta na vtipy.:o)))
10. 03. 2011 | 16:45

venceremos comandante napsal(a):

Hurá už je to tady!

Moc hezký řev. A když se k tomu přidá snížení příspěvku státu na stavební spoření a zdanění úroků ze stavebního spoření, mohu se dočkat ještě móc hezkých příspěvků.

Souhlasím s autorem Hořejším daně by se měly nejen nezvedat, ale snížit a dluh státu ať sežere třeba infalce to by bylo nejlepší.

Ať žije ryk a řev!!! Krev poteče proudem. Dělnický lid spravedlivě pověsí každého. Ať žije revoluce! Vše znárodníme.
10. 03. 2011 | 16:45

Drzá zrzka napsal(a):

venceremos comandante

První, co bych znárodnila, by byl Mudr. Ráth.
10. 03. 2011 | 16:47

vaclavhorejsi napsal(a):

berrnard:

"musím se přiznat, že se mi tento článek nelíbí."

To je mi lito... Ale doufam, ze blue jayovi se libi ;-)

..
10. 03. 2011 | 16:47

Petr Havelka napsal(a):

K ironii se někdy člověk uchýlí z pocitu bezmoci, z frustrace. Důvody frustrace jsou různé.

Za svou osobu provozuju jistý masochismus a každé ráno si koupím noviny, stále dokola, jako blb. Stejně tak ai užívám internetu.
10. 03. 2011 | 16:58

venceremos comandante napsal(a):

to Drzá zrzka:

Ano souhlasím. Pan Rath má již hodně majetku a spadá do skupiny revizionistů pravého učeni otců zakladatelů revolučního dělnického hnutí, kterými jsou Hus, Ježíš, Marx a Che. Revizionisty je nutné vrátit zpět na spravedlivou a rovnou úroveň blíže lidu.

Možná se setkáme v akčním výboru. Tož vítězství ve spravedlivé revoluci proti zavadenému zkorumpovanému establishmentu je naše. Vševědoucí lid již ví jak se vše bude řešit k jeho prospěchu.
10. 03. 2011 | 17:02

Tonda napsal(a):

Jo, tak nějak. Až budete vyrážet do ulic, dejte vědět - připojím se. Zatím se stavím pro strojní olej, ať mám čím promazat brokovnici.
A teď vážně - má někdo tušení, jak z toho průšvihu ven? Další volby a jiná strana v čele nic nevyřeší, to se už prokázalo. Znám pár slušných lidí, co se pokoušelo zapojit do politiky a nejodolnější vydržel tři čtvrtě roku. On to s tou brokovnicí nakonec ani nebude moc fór.
10. 03. 2011 | 17:04

zdenekb napsal(a):

Zrzka:

K čemu by vám byl znárodněný Rath? Zkuste si odkoupit podíl u jeho dvou akcionářek...
10. 03. 2011 | 17:06

rejpal napsal(a):

Jiří Havel
To by mohl být název pro celou daňovou soustavu. Děti by se ve škole učily: Daň z rozkradené hodnoty je přímá a nepřímá, nepřímými daněmi rozumíme atd. atd.
10. 03. 2011 | 17:08

Platan napsal(a):

blue jay napsal(a):
Me jen zajima,
Cim se Horejsi zivi? Kdo mu plati vyplatu?

blue jay, ty seš fakt vopravdickej, nefalšovanej, korunovanej ... !!!

RSAO staterr
10. 03. 2011 | 17:12

Drzá zrzka napsal(a):

venceremos comandante

Na majetek jsem nemyslela. Znárodnila bych jeho, protože takový poklad nesmí zůstat v rukách jedné či dvou. Revoluce pouze přivane další zlatokopy, páč ti moudří, nezkažení, kteří by ještě mohli lid povznést jsou zalezlí ve svých ulitách, blozích a různě jinde.
10. 03. 2011 | 17:12

rejpal napsal(a):

Petr Havelka
Jakýpak masochismus. Je v nich spousta veselých věcí. Dohoda nedohoda. Definitvní rozhodnutí o daních, následované debatou o témže, historie jednoho emailu. Zítra tam bude ministrovo financí odvolnání toho, co řekl včera. Můžeme mít radost, že Alzheimer si nevybírá a navštěvuje nejen bezvýznamné a staré, ale i mladé a úspěšné. Měli bychom se nechat inspirovat Barmou, přejmenovanou na Myanmar a změnit název na Kocourkistán.
10. 03. 2011 | 17:14

Občan napsal(a):

Správně, pane profesore, konečně moudrá slova!
Je vidět, že intelektuální elita národa chápe, že jedině takto se můžeme dosíci zářných blahobytných zítřků.

Nezodpovědnými závistivými populisty si republiku rozbíjet nedáme!

Lid dá brzy svým hromovým hlasem najevo jasnou podporu budovatelskému úsilí rozpočtově zodpovědné vlády!

Kupředu pravá, zpátky ni krok!
10. 03. 2011 | 17:14

zdenekb napsal(a):

rejpal napsal(a):
Jiří Havel
To by mohl být název pro celou daňovou soustavu. Děti by se ve škole učily: Daň z rozkradené hodnoty je přímá a nepřímá, nepřímými daněmi rozumíme atd. atd.

Pokud to smím rozšířit:
...DRH přímá se platí při loupežném přepadení, DRH nepřímá po zadání veřejné zakázky...
10. 03. 2011 | 17:17

rejpal napsal(a):

zdenekb
Skvělá myšlenka! Každý lotras se hned bude cítit lépe, když bude mít pocit, že je součástí Systému.
10. 03. 2011 | 17:22

Ing. N. napsal(a):

(autor)
Má občan této rozkradené země možnost se nějakým způsobem bránit? URČITĚ ANO. Je přece snadné postavit se proti zavedeným zlořádům a proti zvýšení daně z přidané hodnoty na 20%. Jak? Postačí, když se aktivně zúčastníme akce Bojkot20, která by spočívala v tom, že občané od data vyhlášení uvedené daně budou kupovat pouze nejnutnější věci a vydrží to alespoň jeden rok. Potřebné věci si koupí před vyhlášením daně. Petice politiky nezajímají a tak je potřeba aby občanská společnost přitvrdila. Uvidíme, co na to Kalousek a další členové vlády finanční zodpovědnosti.
10. 03. 2011 | 17:24

hoven napsal(a):

profesore,
duchodová reforma je vážná věc. když jí neudělá tahle vláda, tak už žádná. v čssd nejsou žadní ekonomové a slaveček sobotka neumí ani počítat. v liháči vubec neví, kolik bije. takže mužete to ironizovat, ale když tu reformu neudělá tahle koalice, tak žadnou reformu prostě mít nebudeme a řítíme se do p....e.
10. 03. 2011 | 17:28

DF napsal(a):

Souhlasím s názory kanadského důchodce tj. blue jay, tak jak se má kanadský důchodce v česku, tak by se neměl nikde na světě.
10. 03. 2011 | 17:31

franťýk napsal(a):

Ing. N
myšlenka hezká, ale co zaměstanci těch obchodů? Ti si ty ceny nevymýšlí. Chce to něco jiného.
10. 03. 2011 | 17:33

zdenekb napsal(a):

hoven:

důchodová reforma je příliš vážná věc, aby ekonomové typu Kalouska a Nečase včera tvrdili, že je nutné DPH zvýšit na 20%, aby dnes řekli, že to může být taky úplně jinak. Z jakých numer asi vycházejí? Nebo šlo jen o to vyděsit publikum, aby pak ze svých nápadů bylo možno ustoupit a hrát lidumilného policajta?!?

17:09

"Vládní koalice ustoupila z původních představ o sjednocení sazeb daně z přidané hodnoty. Na dnešním jednání se špičky koalice dohodly, že od 1. ledna 2012 bude snížená sazba ještě rok existovat ve výši 14 procent, od 1. ledna 2013 se všechny sazby bez výjimek sjednotí na 17,5 procenta."
10. 03. 2011 | 17:35

vaclavhorejsi napsal(a):

hoven:

Mate zcela pravdu - presne o tom je prece ten clanek; uplne se hrozim, ze by tahle vlada tuhle reformu neudelala - to bychom se opravdu nejspis zritili tam, co vyteckovavate.
REFORMA PROSTE MUSI BEJT, i kdyby na sul nebylo! ;-)

..
10. 03. 2011 | 17:36

zdenekb napsal(a):

hoven:

"ale když tu reformu neudělá tahle koalice, tak žadnou reformu prostě mít nebudeme a řítíme se do p....e."

A ještě něco. Jestli současná trojkolka někoho životně potřebuje, tak potřebuje neinformované, o to radikálnější a k smrti vyděšené hoveny.
10. 03. 2011 | 17:38

rejpal napsal(a):

vaclavhorejsi
Tak mám pocit, že jsme tu za blbce. Chceme podpořit vládu v dobré víře, že vše bylo perfektně propočteno, sečteno a podtrženo - a už je všechno jinak. Neumíme si holt vzít poučení ze staré dobré písně: "že kočka není pes, a včera není dnes, to každý ví, to každý zná."
10. 03. 2011 | 17:40

pavla napsal(a):

Myslíte, že mám šanci získat nějaký výhodný postík v novém penzijním fondíku? Stačí náměstek.......kyně

Můžete Kalouska podpořit už dnes v 8hod. Snad bude ještě střízliv
10. 03. 2011 | 17:44

rejpal napsal(a):

zdenekb
Zlí jazykové by možná mohli říci, že všechno, na co naše vláda-rozpočtové-odpovědnosti-a-boje-proti-korupci sáhne, se do dvou dnů změní ve frašku, ale uvědomělý občan to nejen neřekne, ale ani si to nemyslí.
10. 03. 2011 | 17:45

fudoshin napsal(a):

jjj přesně tak.tomu se říká mírný pokrok v mezích zákona. už pro to ani nemusí být strana, každý čech to má v krvi. chceš zabít reformu?! tak tu máš přes držku :D
10. 03. 2011 | 17:47

AC napsal(a):

Koalice překopala reformu, DPH 17,5 % od roku 2013.

Už Napoleon říkal, že situace na bojišti se mění každým okamžikem:-)
10. 03. 2011 | 17:50

hoven napsal(a):

zdenekb,
vyděšenej docela jsem, chtěl bych alespon nějaký důchod. čssd na to nemá , aby vubec nějakou reformu vymysleli, natožpak provedli. to je realita. oni si akorát umí pujčit peníze a říkají tomu zdroje.
profesor,
pokud ironizujete potřebu reformy, a naznačujete, že žadná reforma není potřeba, tak z čeho vycházíte?? doufáte, že se začne u nás rodit více dětí, nebo , že jsem přijdou pracovití muslimští imigranti, kteří vytvoří to HDP? a nebo je tady vlastně ještě třetí možnost a to jsou nevyčerpatelné zdroje v.i.špidli. na to jsem uplně zapoměl.
10. 03. 2011 | 17:50

Drzá zrzka napsal(a):

Být ročník 1949 s penzijní reformou nespěchám, být ročník 1959, 1969, 1979 a vyšší docela bych se asi snažila něco změnit, páč státní aparát bují a Evropa stárne.
10. 03. 2011 | 17:51

D. napsal(a):

Pane Hořejší...,

já už jdu!
10. 03. 2011 | 17:52

Cech napsal(a):

Pane profesore obávám se že nepomůže ani svědcená voda.
Celé divadélko kolem DR není pro DR ale bohužel, zde je to bez ironie: Kalousek potřebuje sanovat SR a to fest.
Pod blogem pana Sobotky nick Občan stanovil indicie a jejich ověřením s P = 0,96 je zvýšení sazby DPH nevyhnutelné, Kalouskovi se propadají příjmy a neví jak tuto díru zacelit.
Proto se prosím neupínejte na DR toto je pouze zastíracím manévrem průšvih je jinde.
Zde je nutné se otevřeně zeptat kdo se postaví za pana Kalouska a podpoří zvýšení DPH o 17,5 - 22 % protože v současnosti pan Kalousek neví, kolik bude potřebovat.
Kdo je proti zvyšování DPH ten je povinen vymyslet takovou reformu, která nezatíží H10T a přesto pokryje ten ohromný schodek, který se podařilo panu Kalouskovi těžce vyrobit.
10. 03. 2011 | 17:53

honza napsal(a):

No konečně někdo napsal konstruktivní blog k činům naší rozpočtově odpovědné vlády.A to se ještě nikdo nezmínil o tom, jak náročné to celé musí být pro nejlepšího ministra financí vesmíru, když mu lékař nařídil povinou abstinenci...
10. 03. 2011 | 17:57

Petr Havelka napsal(a):

Teď trochu vážně.

Je tu jedna analýza pana Holuba. Vysvětluje souvislosti.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=693365

Ovšem ten dnešní obrat vlády spíše svědčí o diletantismu současné koalice než o nějakém rozumném jednání.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=693567

Zajímavé bude, pokud vůbec lze se seriozně vyjádřit "O co vlasně vládě jde?"
10. 03. 2011 | 17:58

Analytik napsal(a):

Ti fašisti to měli lehké. Nepřítel komunista a jediná varianta - střílet.
Ti komunisti to měli lehké. Nepřítel fašista a jediná varianta - střílet.
Ten kapitalizmus to má těžké. Jediný nepřítel sociální demokrat a jediná varianta - co s ho-nem? Bohatý socan jako kapitalista, napapaný jako kapitalista, vykaděný jako kapitalista, voliče přitroblé jako kapitalista pracující... Do toho pošuk z AV, trochu socan, trochu katolík, trochu sisyfosák, trochu příživník ze státního... Není to akcentovaná osobnost? Věší panáci z AV, nyní zve do ulic... Nemáte někdo poslední měsíce života? Nechte ho vybrat si orgán ke zničení (pouze ZTP).
10. 03. 2011 | 17:58

rejpal napsal(a):

Cech
Celý problém bude snadno vyřešen složenkou, kterou nám pan ministr pošle k vánocům. Nanečisto si to už vyzkoušel.
10. 03. 2011 | 17:59

rejpal napsal(a):

Petr Havelka
Vláda to ví, ale nepoví, protože pak by již nevolil opravdu nikdo. Vyjádřil bych svj názor dvěma slovy: kmotři čekají.
10. 03. 2011 | 18:01

Petr Havelka napsal(a):

PS: Taky může jít o arabský bazar, nasadím cenu (DPH) a pak jdu dolů s %. Jako na trhu, takhle se to ale dělá, když si říkáte o úplatek. Podle mhouření víček "protivníka" jdete dolů až řekne "Mnó, to by šlo"

Obecný našinec, ale nejni na takové věci uvyklý.
10. 03. 2011 | 18:04

stále rebel napsal(a):

Pokud jde o lumpárny a zlodějiny, tak česká pravice se s nikým radit ani nic konzultovat nemusí, v tom je prostě světová jednička.

Nositel Nobelovy ceny za ekonomii Josepha Stiglitze k naší ekonomické reformě devadesátých let napsal: „Klausův "velký skok vpřed" dal vzniknout skupině zločinců v bílých límečcích, kteří sice vynikají ve schopnosti obírat naivní spoluobčany, nevytvořili však žádný rozumný základ dalšího zdravého vývoje ekonomiky (Josepha Stiglitze, Globalization and its discontents).
Dnes tyto „elity“ ovládají nejen ekonomiku, ale i správu země.
10. 03. 2011 | 18:04

buldatra napsal(a):

I přes všechny reformy a daně a podobné ústrky si stejně myslím, že bývalý bratr Kalousek je jinak moc hodnej člověk.

Lidé, vždyť nebuďte takoví nevděčníci.
10. 03. 2011 | 18:07

pozorovatel napsal(a):

Naivní socialisté mají zase slet. Na blogu p. Hořejšího mají navrch, a to jim stačí. Ještě si nestačili všimnout, že v reálu už dvacetlet let vše probíhá pouze podle pravicových not. Zajímalo by mě kolik parlament. voleb budou muset ještě absolvovat, než jim to začne být podezřelé. Patrně až tehdy, až jim podobné divadelní představení uspořádá firma Čang & syn (samozřejmě v opačném gardu). Ale jinak divadlo mám taky rád.
10. 03. 2011 | 18:09

Tenco napsal(a):

Dvou procentně něco měnit a to ještě tak, že to bude dobrovolné a prohlašovat to za reformu - to může jenom opilec, psychopat nebo narkoman.
A provádět to tak, že všem bez rozdílu budu tahat peníze z kapes - no tak todle jsou způsoby zloděje.

Já mám ale problém. Neumím na dálku rozeznat narkomana od opilce a zloděje od psychopata.
Ňák se mi to v poslední době všecko slívá dohromady. Když třeba koukám na televizi.

Asi si zajdu k očnímu.

Doufám , že v čekárně náhodou nebude nikdo z věcí veřejných. Ještě by se mě snažil zkomunikovat, že vidím dobře.
:))))

hoven
Ty si myslíš, hoven, že když tě tvůj tatík s mámou - coby nezdárného synka, uživili za socíku, že tě tvoje děcka neuživí za kapitalismu?
Hoven - nezdá se ti, že takový kapitalismus stojí za /no všek moc dobře víš za co/?
Vem si kalkulačku a spočti si - tolik a tolik dětí nás bylo a tolik a tolik nás živilo pracujících. A tolik a tolik nás dětí je dnes, a tolik a tolik je dnes pracujících.

Dojdeš k tomu, hoven, že se ztrácejí pracující. Ne lidi - lidí je dost. PRACUJÍCÍ.
P r a c u j í c í.

Hoven, přestaň s tím troubením za 2- vou % -ní "reformu".
Dyť je to směšné.
Tenhle šmik /pozn. šmik = podomácku ZSMIK : Zázračná Standartní Metoda Inženýra Kalouska/.
Dyť oni už neví jak z nás ty voly nadělat - aby mohli mít na stará kolena místečka v dozorčích a správních radách fondů.
Dyť jim to už sedá na ty zbytky tkáně.
Hoven, dávej spíše bacha , aby nesedli do tebe !
:(((
10. 03. 2011 | 18:09

Dočekal napsal(a):

zdenekb:

Taky jsem viděl a hlavně slyšel ten "brífink" vládní Ká devítky.

Věříte, že jsem si přitom také vzpomněl na pana hovena? Docela jasně jsem viděl, jak se mu paří ty Pampers pro dospělé. On zřejmě už doufal, že ta sjednocená sazba DPH ve výši dvaceti procent bude ne od října letošního roku, ale nejlépe už od pololetí.
Asi mu ještě nikdo nevysvětlil, že zvýšení DPH v žádném případě neznamená snížení cen.

Nějak jsem ale v tom panoptiku pořád marně hledal "slavečka sobotku" a "v.i.spidlu."
Já jen, že nick hoven je na tyto dva pány zřejmě fixován natolik, že je tam viděl, i když tam nebyli a ani být nemohli.

Jinak mám velkou obavu z toho, že ten sešup už nabral rychlost přímo kosmickou. Co udělá s průběžným důchodovým systémem nový výpočet starobních důchodů na principu zásluhovosti (připomínám, že toto opatření bude platit už od prvního října letošního roku), tak to zřejmě nevědí ani pánové Kalousek a Drábek. A penízky na zaplácnutí těch největších děr ve státním rozpočtu, které měly připlavat po sjednocení sazby DPH na dvacet procent už od letošního října, jsou taky fuč.

V souvislosti s ekonomickými prognózami na příštích padesát let si nemohu nepřipomenout vtip, kterým jsme se bavili před Vítězným Listopadem.
"Komunisti věděli, co bude za deset let. Přitom ale netušili, co bude zítra."
10. 03. 2011 | 18:12

AC napsal(a):

buldatra

Kdyby měl člověk k dispozici hned několik životů, tak proč ne. Ale nechat si nějakým neschopným maniakem zničit ten jediný, tak to ani omylem!
10. 03. 2011 | 18:14

Občan napsal(a):

To Tenco:

Používejte ZáSMIK.
Dobře to vystihuje onu zázračnou metodu, která umí dostat ekonomiku třetí kosmickou rychlostí do smyku a nasměrovat ji přesně proti betonové zdi.
A copyright Vám přenechávám jako ocenění za to, že jste uměl tu metodu správně pojmenovat :o)
10. 03. 2011 | 18:21

Luba napsal(a):

Naše barva
modrá je,
je to barva Ráje,
modrá naše vlajka vlaje.

V Olomouci založeni,
v místě
posledního Přemyslovce
zavraždění,
nová dynastie počata,
Václav na to
obětoval varlata.

Ten ODS-Origenes
přes močály hrozby prosperity
národ zdárně přenes,
a do tunelů
světlo vnes,
namísto tmy
v nich prosperuje ÓDéeS.

On obětoval mnohé
a obětuje stále
jako mayský velekněz
odhaluje útroby
v krvavém rituále.

V zájmu Egonomie
vyrval kus ekonomie
a vystavil ji svitu Slunce
v rámci naší evoluce.

Ač vystavena paprskům
k osvícení nedochází
jen přestala bít
a mrtvolně mrazí.

Modrá naše barva
morda naše dravá,
vše pomalé a slabé
bude sežráno,
vše málo přibité
vám bude sebráno.

Zmodrej,
český národe!
Vždyť bez zmodrání,
Nebe-Peklo-Ráj
pro moudré nemodré
už není k mání.
10. 03. 2011 | 18:21

Anička z Kuřimi napsal(a):

Vláda chce řešit důchody v horizontu 30let a amíci maj jiný, vážnější problém.
Musej platit do svých kočárů benzín a to v přepočtu 17Kč za litr.
Objevili se již první případy nespokojených řidičů.

Takže se ptáme, kamže jdou ty naše daně?
Až bude analýza příjmů a výdajů, pak se bavme o reformě. V současnosti jde o DEFORMU.
10. 03. 2011 | 18:22

hoven napsal(a):

tenco,
ano, pracujících ubývá v poměru k nepracujícím. to je důvod nutnosti duchodové reformy.
10. 03. 2011 | 18:24

hoven napsal(a):

dočekal,
v.i.špidla i slaveček v mých příspěvcích jsou. čtěte pořádně.
10. 03. 2011 | 18:26

ras_putin napsal(a):

***** pět hvězdiček a palec nahoru:-)))
10. 03. 2011 | 18:27

AC napsal(a):

hovene,

ty liško podšitá, co máš pořád s tím Slávečkem? Co se škádlívá, rádo se mívá....co ty na to?:-)
10. 03. 2011 | 18:31

Jája napsal(a):

Pane autore, vůbec se mi nelíbí váš sarkastacký tooooooooooooooon goooooooooooooooool slávia vede, no nic, vůči vládě rozpočtové odpovědnosti. Já se skutečně domnívám, že reformu by měli nést na bedrech ti, kterých je většina, což nás, miliardářů rozhodně není. Každý je osobně zodpovědný za svůj život, musí si odpustit různé věci, jako kouření, alkohol, auto, chatu, byt, drahé oblečení, děti, zdravé jídlo, ale peníze ukládat do fondů, samozřejmě soukromých, kde mu je zhodnotí, aby měl z čeho ve stáří žít. V opačném případě bych výrazně zvýšil výstavbu mostů, kde by se ti nezodpovědní mohli uchýlit. Této vládě, která má dlouhodobou vizi, jak zemi vyvést z marazmu, kam ji dostal Paroubek, by měla dostat šanci na dalších 10 let, své vize uskutečnit, případně poopravit. DPH třeba na 40%, školné 100000 za semestr, od základní školy atd.
10. 03. 2011 | 18:44

Jája napsal(a):

hoven - pravda, reforma je nutná, ale jaká, důchodová, daňová, obě, ale především to chce dklacek na socky, tj. spodních 10 milion§.
10. 03. 2011 | 18:46

deer napsal(a):

Je pozitivní,že stále existuje živý zájem a aktivita občanské společnosti.Ale stále více se zapomíná pro stromy vidět les.Tím je celkový výkon celé ekonomiky.Zde na rozdíl od dílčích reforem-jako je zákoník práce a důchody nikdo nepočítá s nápady,zlepšením? To pak všechny dnešní úpravy budou jen kosmetika.Bylo by dobré někdy otravovat Nerv -co např.koncepčně připravili a projednali s jednotlivými ministerstvy,jaké změny k lepšímu.Mám pocit,že Nečas se zatím plně věnuje hlavně stávkám,požadavkům na platy,státním návštěvám.Pak má připravenu kolej do podzimu důchody,značně vyježděnou.Chtělo by to ty méně významné věci tolik nedávat výše nad holou existenci.
10. 03. 2011 | 18:53

Tenco napsal(a):

hoven
Přecenil jsem tě.
Píši o tom, že ty zástupy, které se chystají bušit na brány Správy almužen /úřad spravující důchody/ byly kdysi zástupy dětí. A docela dobře je pracující občané uživili i za zcela nevýkonného socíku.
Nyní MENŠÍ počet takto těchto kdysi dětí /umírání je proces výsostně neexpanzivní a tedy tomu musí býti tak jaksi z podstaty - to snad uzná i skalní příznivce fotbalového týmu pod vedením Fíry...eh,...tedy Míry Kalouska, ne ?/ - tedy nyní tento MENŚÍ počet kdysi dětí, nyní potenciálních čekatelů na almužny nebudou schopni uživit pracující občané v prostředí efektivního kapitalismu ?
Hmm. Todle mě nejde pod fousy.
To není o demografii.
To je o logice. A matematice.
/ne o věštění alá "Přesně vím, co bude v roce 2050, ale nejsem vám schopen sdělit, co bude na konci roku - zda bude růst 4 % anebo pokles 4 %" /nebo tak nějak - už si ty slova vynálezce "Zázračné Standartní Metody Inženýra Kalouska" nepamatuji.
Od té doby už uběhlo spousta mediálního výplachu. :(((

Ještě jednou - p r a c u j í c í. /chceš vysvětlit tohle, anebo už se ti ta (zřejmě jediná) dioda rozsvítila ?/

P.S. Jak se říká zneužitému hovenoci ?
:))))))

Nedobrovolná chronická , vysoká nezaměstnanost a energetická politika.
Ne vraštění obočí až pod nos a spoléhání se na NERV místo ROZUMu, ale řešení podstatných věcí v alternativním modu.
Od toho jsou vlády /pokud tedy mají naše peníze ve svojich kapsách/.
10. 03. 2011 | 18:55

Karel Mueller napsal(a):

Občan:

Tomu říkám jasná, úderná a progresivní řeč.

Mamažersko-administrativní funkce Vás nemine, gratuluji.
10. 03. 2011 | 18:56

Dočekal napsal(a):

AC napsal(a):
hovene,

ty liško podšitá, co máš pořád s tím Slávečkem? Co se škádlívá, rádo se mívá....co ty na to?:-)
10. 03. 2011 | 18:31
---------------------------
Nic si z toho nedělejte.
Pánovi s nickem hoven zřejmě ještě nikdo neprozradil, že od voleb v roce 2006 tady vládne pravice. A protože tenhle jedinec má utkvělou představu, že "slaveček sobotka" a "v.i.spidla" jsou ve skutečnosti našeptávači pánů Nečase a Kalouska, tak jsou to pro něho zkrátka zloduchové.

Neberte tedy, prosím, tomuto nešťasnému člověku jeho jedinou hračku. Já jsem se taky rozhodl, že na pana hovena budu odteď už jen hodný.

Jinak ten dnešní podvečerní "brífink" vládní Ká devítky byl velice zajímavý. Mnohem zajímavější (alespoň pro mne) byla ale následná beseda pánů Jindřicha Šídla a Tomáše Ježka.
Nebudu to zde opisovat, své jsem si k tomu napsal pod blogem pana Miroslava Žáka.
10. 03. 2011 | 18:58

hoven napsal(a):

tenco,
není to tak složité, zkus přemýšlet. neska na jednoho duchodce připadají dva pracující, kteří platí daně a pojištění, za pár let bude na jednoho důchodce připadat jeden pracující, který platí daně a pojištění. dva je více než jeden.
10. 03. 2011 | 19:01

hoven napsal(a):

AC,
se slávečkem bohužel mám to, že chce být premier. jinak by mě vubec nezajímal, nevadilo by mě, že krade, lže a neumí počítat. vubec bych se jeho osobou nezabýval.
10. 03. 2011 | 19:03

rejpal napsal(a):

hoven
Jak kdy. Například minus dva je méně než minus jedna.
10. 03. 2011 | 19:04

AC napsal(a):

Dočekal

Já jsem na hovena milý už dávno:-) On sice ví že neví, ale stejně to pak poplete.
No nic, nikdo není dokonalý...

Trojkolka mi udělala nesmírnou radost. Hlasováním v PS o DR spojila svou existenci. Měla by si tedy pospíšit:-)
10. 03. 2011 | 19:08

mb napsal(a):

je to dobrý a smutný no ... ( Skutečnou pravicovou zásadou přece je - požadovat co nejnižší zdanění těch nejbohatších (t.j. nejpracovitějších, nejnadanějších a nejúspěšnějších)!)

pane profesore můžete se (mi) prosím přiznat že přispíváte pod nickem DH jako (tak řečený) Dalimil Hořejší (?)

nenapadá mne nikdo jiný, kdo by toho byl schopen ...

zdravím ...
10. 03. 2011 | 19:09

hoven napsal(a):

jája,
reforma duchodová, zdravotnictví a školství. celé dohromady se to nazývá reforma veřejných financí. zdroje nejsou a dluhy se platit musí. musíte se přenést zpátky ze světa předvolebních slibů oranžových komunistů, které nejsou zasazeny do realneho ekonomického rámce, do realneho světa, kde má vše sve realné náklady a peníze nevznikají jenom tak samy od sebe.
10. 03. 2011 | 19:09

hoven napsal(a):

rejpal,
to je ale uplně jiný případ, nikoliv modifikace případu původního. rozdíl mezi minus jedna a jedna je uplně stejný jako mezi dvěma a čtyřma.
10. 03. 2011 | 19:12

Ivan napsal(a):

Když si vzpomenu, co bylo reforem za vlád předlistopadových, tak se mi zdá, že se nic nezměnilo. Jedno přece, že se mohu
zde vyjádřit, ovšem to vše. Nechci aby se vrátilo, to co zde bylo, ale skutek je poněkud ze strany kormidelníků jiný.
Já již v pokročilém věku púouze přemýšlím, kdo to ty lidi naučil, protože v předlistopadovém období, jsme věděli své.
Dnes jsme ovšem zmateni. Pan premiér toho tolik nezažil, tak nevím kde se ti lidé vzali, moc toho nemohou pamatovat. Asi proto jim to připadá normální. Je zvláštní, za nás starší říkávali, že bylo lépe, já to dnes neřeknu. Ale jedno vím,
mozek nám ten předlistopadový režim nevypral a zdá se, že co jsme smýšleli stejně, měli jsme k sobě blíže. Ovšem asi se našli tací, co si ten mozek vyprat nechali a musí ich býti mnoho, jinak by dětm alespoň řekli: LHáT SE NEMÁ, SLOVO DĚLÁ MUŽE, VAŽ SLOVA, ATD
10. 03. 2011 | 19:14

Gyps napsal(a):

Pana profesore,

díky za sarkasmus pro hořské zasmání. Názorových článků tohoto typu přibývá. Ať už jde o zdravotnictví, tak především o směru "doreformování" školství: třeba chaos v (ne)osnovách na ZŠ, jakož např. dále snaha po totální inflaci magistrů zamýšlet vyrábět "efektivněji" postbakalářské, praxí ostřílené "profesní" (malo)doktory. (Odkaz na post-BSc/BA PhD je pofidérní.) Ale to je jen formalita. Málokdo jakoby chápal dramatický rozdíl mezi vzděláním, kvalifikací a diplomem.

Že se nedržím tématu? Z konkrétního hlediska jistě, z podstaného nikoliv. Vše výše je jen projevem stavu, že prakticky chybí skutečná diskuse o komplexních společenských problémech. Vůbec diskuse o tom, na jakých hodnotách tato společnost stojí a kam spontánní vývoj směřuje a v čem je to a v čem není udržitelné. Výsměch sociálním vědám je skoro tradicí. Hloupou. (Jedna věc jsou sociální vědy, druhá "kancelářská studia".) Mně jsou též podezřelí jedinci matematiky (resp. exaktních věd) se štítící a z toho důvodu studijní program volící. Jenže právě skutečně erudovaní, nejednooborově fundovaní, abstraktně a v širokých souvislostech uvažující jedinci (tedy morálně/sociálně/politicko filosoficky - tak nepraktické, že?), kteří jsou navíc s to s odpovídající autoritou vylézt na světlo nemilosrdné veřejnosti, se téměř nevystytují. A to je průšvih. Neschopnost společnosti se ve svých elitních mozcích v celitvosti reflektovat je charakteristika procesu rozkladu. Komplexita v uvažování i dopadu je totiž ve vleku a moci partikularistů v odbornosti, rozhledu, o zájmech nemluvě.

Omlouvám se za odbočení.
10. 03. 2011 | 19:14

Robert napsal(a):

Žádné vyjadřování, libilo se mi to natolik, že souhlasím s každým písmenem.
10. 03. 2011 | 19:17

AC napsal(a):

mb

Pan profesor mystifikuje. Má jít o rafinovanou ironii.
10. 03. 2011 | 19:17

TomášL napsal(a):

Dobrý den všem!

Četl jsem jsi několik komentářů a nemůžu si odpustit...

Stát znárodňoval části českého národa majetek, což je čistá krádež. Po převratu část českého národa vytunelovala český stát a tak mu to odplatila. Vlastně celé dějiny lidstva jsou o tom, že pod různými slovy krade jistá část lidí a po jistém čase zas jiná část lidi. A nejkrásnější na tom je, že se této cirkulaci financí stále někdo diví.
Proto lidi, nedivte se! Třeba kolo osudu se pohne ve Váš prospěch a jednou na Vás dojde!!! A odtud eufemisticky řečeno "trpělivost růže přináší"!

S pozdravem

Tomáš
10. 03. 2011 | 19:19

Drzá zrzka napsal(a):

Nezoufejte, pokud se podaří na Moravě najít nová ropná ložiska, máme vystaráno. :o)
10. 03. 2011 | 19:21

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
AC,
se slávečkem bohužel mám to, že chce být premier. jinak by mě vubec nezajímal, nevadilo by mě, že krade, lže a neumí počítat. vubec bych se jeho osobou nezabýval.
10. 03. 2011 | 19:03
-------------------------
Hovene,

sice jsem se rozhodl, že už na vás budu hodný, ale teď jste to trochu přehnal.
Vy jste se totiž dopustil žalovatelného výroku. Pokud nejste schopen toto své tvrzení doložit, tak v tom případě počítejte s tím, že můžete mít velké problémy.

Abyste věděl, jak to taky může dopadnout, dávám sem jeden odkaz. Doufám, že to bude poučení i pro ostatní.

http://tarasz.blog.cz/1010/korespondence-s-panem-visnovskym

Jo a pokud si snad myslíte, že jste nedohledatelný, tak jste na velkém omylu.
Jen pro vaši informaci: První soudy v těchto případech už proběhly a padly už také první tresty. Zatím jen finanční, zato ale citelné.
Být vámi, tak už začínám šetřit do prasátka.
10. 03. 2011 | 19:22

rejpal napsal(a):

TomášL
To je jen zdání. Ve skutečnosti jsou ti titíž lidé, jejich kamarádi, předkové a potomci. Lepší je doufat v království nebeské.
10. 03. 2011 | 19:22

Sladký napsal(a):

Tomáš- "Stát znárodňoval části českého národa majetek, což je čistá krádež. Znárodňování je (čistá) krádež? Krádež předpokládá, že nějaká konkrétní osoba si přivlastní majetek osoby jiné, případně majetek státní či družstevní. Kdo, která konkrétní osoba si přivlastnila majetek při zestátnění?
10. 03. 2011 | 19:24

dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Pan prof. to je známý ironista a sarkasta ! Pěkné ! Co ale dál ? Naše spráchnivělá společnost potřebuje lekci ! Bud se zpamatuje ,nebo se úplně rozpadne na prach ! S klacky v rukou proti střelným zbraním to fakt nejde ,to každý ví ! Je třeba interpelovat na vedení štábu armády než nám ji celou Vondra rozprodá aby sebrala poslední zbytky své cti a postavila se na stranu lidu ! Pak se teprve mohou ledy pohnout ! Podívejte všichni co se děje v Libyji ! Plukovník Kadáfi se hrdinně postavil se svou a jemu oddanou armádou proti zbouřencům ,alkajdě i americkému kapitálu který touží vydrancovat nerostné bohatství jeho země ! Tohle by měl být mustr pro vedení naší armády ! Kdyby u nás kapitalisté také začali střílet do lidí tak aby se nás NAŠE armáda zastala ! To je mé přání ! Dl.
10. 03. 2011 | 19:25

hoven napsal(a):

dočekal, vše mohu doložil.
1. sláveček krade. odpustil paroubkovo kamarádovi daně, prodal podnik OKD za desetkrát menší cenu než byla cena tržní, prodal banku za jednu korunu, postavil si za nahrady barák.
2. sláveček lže, tady nechci psat 150 stránkový elaborát, tak spíš jednoduše napíšu, žze jsem slávečka ještě neslyšel mluvit pravdu, akorát jednou nechtěně na webových stránkách jeho ministerstvo zveřejnilo skutečnou strukturu dluhů vlád čssd, ze které vyplynulo, že většinu penez prožrali a rozkradli.
2. sláveček neumí počítat. slaveček v tv neuměl vydělit číslo číslem s desetinou čárkou.
10. 03. 2011 | 19:30

čtenář napsal(a):

Souhlas! Kdo nejde s námi, jde proti nám! Později transformováno: Co je vaše, to je naše. A co je naše, do toho vám nic není!
10. 03. 2011 | 19:37

berrnard napsal(a):

Ing. N.
"Má občan této rozkradené země možnost se nějakým způsobem bránit? URČITĚ ANO. Je přece snadné postavit se proti zavedeným zlořádům a proti zvýšení daně z přidané hodnoty na 20%. Jak? Postačí, když se aktivně zúčastníme akce Bojkot20, která by spočívala v tom, že občané od data vyhlášení uvedené daně budou kupovat pouze nejnutnější věci a vydrží to alespoň jeden rok."

tak to vám pane inženýre velice děkuji. jelikož jsem živnostník provozující tři specializované prodejny zabývající se koníčky lidí, mohu se fakticky začít zajímat o to, kdy bývá na pracáku nejmenší fronta...
10. 03. 2011 | 19:38

Petr z Tábora napsal(a):

Levicový pane Hořejší. Já si myslím, že "odmítavých reakcí komunisticko-socialistické opozice" je tak málo, že mě pojalo podezření, že jim jak změny DPH, tak záměry s důchodovou reformou zřejmě vyhovují a těší se, až budou vládnout oni.
10. 03. 2011 | 19:41

Antonín Hrbek napsal(a):

Maličkost
Když kniha stojí dne 200 Kč, tak zvýšení DPH z 10% na 20% neznamená, že kniha bude stát 220 Kč. Zkuste si to přepočítat. Jste na tom jako pan prezident.

S pozdravem
10. 03. 2011 | 19:43

AC napsal(a):

Antonín Hrbek

Puntičkáři.
10. 03. 2011 | 19:45

Marcus napsal(a):

Dobrá je ta poznámka o vytvoření nových pracovních míst. Škoda, že vláda chce zavést jen jeden nový pilíř. Podle mě platí, že čím více pilířů, tím bohatší budou příští důchody - obrazně, čím více košíků na vajíčka, tím ménší riziko, že nám všechny rozbijou.
Oproti současnému stavu vzniknou nové instituce, takže systém bude levnější a navíc o naše budoucí důchody se bude starat více odborníků.
10. 03. 2011 | 19:59

vlk napsal(a):

No já myslím, že vlád a dnes svou úpravou důchodové zlodějny, ted y novou formou zdražení vyšla vstříc oprávněnému volání profesor a Hořejšího , aby byla ve svých reformních krocích důslednější opravdu významně vstříc.

Jsme rád, že léky, dálkové teplo, plínky, ortopedické pomůcky základní potraviny , jízdné MHD už za pár měsíců bud e ve stejné s azbě DPH jako brilintové náhrdelníky, cesty kolem světa, Ferrari, kabelky z krokodýla , šampaňské, kaviár a d alší nepostradatelné věci. A také že tyto zlevní.
Já myslím, že je to tak správně.
A je vidět, že tahle vlád a je plná ekonomů. Jak by řekl
hoven.
10. 03. 2011 | 19:59

Marcus napsal(a):

Vláda si podle mě také zaslouží velkou pochválu za to, jak má tu reformu koncepčně připravenou a široce ji diskutuje s odborníky i opozicí. Rozhodně ji nešije horkou jehlou a změny přijímá s rozvahou.
10. 03. 2011 | 20:04

Občan napsal(a):

To berrnard:

Doporučuji Vám nakoupit nemovitost, kus půdy na svépomocnou obživu, kvalitní jednoduchou střelnou zbraň a dostatek munice a nemáte se čeho bát. Hlavně musíte dobře vycházet se sousedy, aby Vás vzali mezi sebe, až se bude formovat domobrana.

Na ÚP nechoďte, je to ztráta času a navíc "být evidovaný" je významný handicap při hledání práce.
Krom toho by Vám tam stejně jen poradili, abyste začal podnikat, když nemůžete sehnat práci. Navíc si nejsem jistý, jestli byste jako podnikatel měl nárok na podporu v nezaměstnanosti.

No, s koníčky to teď asi bude dost nalevačku. Lidé budou škudlit jako šílení, protože leckomu už začíná opravdu jít o střechu nad hlavou a o holý život. A to pak nezbývá moc prostoru na koníčky.
10. 03. 2011 | 20:16

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro pana Václava Hořejšího. Pane, jak veliký dosah měl Váš blog, vždyť oni se zalekli, už ne dvacet procent DPH, už snížili, nebýt Vaší oslavné ódy, určitě u těch dvaceti procent zůstali, ale,....když si z něčeho vážného děláte srandičky, tak je to na pováženou a oni to po vážili, a zvážili a procenta šla dolů a vyjimky do stoupy. Tužka a úsměv, prosím. Jinak, bavila jsem se při čtení, to musím napsat, to nelze opominout, i když, skutečnost je ****** hvězdičková.
10. 03. 2011 | 20:23

Nuba napsal(a):

Musím říci, že mám po té trojkoaliční tiskovce úplně pokaženou náladu a pan Hořejší se ozval jako na zavolanou

tak jsem se těšila, že konečně bude po té řecké hrozbě, když budu poctivě přispívat do rozpočtu tím 20 % DPH. Nemohla jsem totiž spávat, pořád jsem měla tu noční můru, jak ta moje krásná vnoučátka hryžou ty kořínky. Vždycky jsem se vzbudila v noci zpocená hrůzou a musela brát prášky na spaní.

No a konečně se našel rozpočtově zodpovědný pan Kalousek a hned se mi ulevilo. Říkala jsem si, hurá ! Je po problémech. No a vidíte, zase prd !

Chci proto vyzvat všechny zde přítomné zodpovědné pravicové voliče, jak se tady tak hrdinně bijí za vládní cokoliv, aby mě také podpořili. Vezmeme nějaké transparenty, třeba MIRKU, MY TĚ NEDÁME a půjdeme před ministerstvo financí trošku toho evidentně unaveného člověka podpořit. Tak se snaží vytrhnout nám všem trn z paty a vděk žádný. Úplný kůl v plotě. Vždyť jak se ten chudák musí cítit ? Ani ten předseda ODS t.č. uvolněný pro výkon funkce prezidenta mu nepomohl. Naopak. Je to vůbec možné ?

Všichni se spikli, samá konspirace, šéfredaktoři kují jakési pikle, to už je na mašli. Dřív jsem si myslela, že je pan Kalousek hráčem vabank. Dnes už si to nemyslím. Když se tak bere za ty naše potomky, aby jim něco zbylo, tak je to hodný člověk. A ta opozice ať jde už do háje. Stejně nic nedělá, budou si volit předsedu místo aby byli konečně konstruktivní a podpořili pana Kalouska, když jde o tu budoucnost našich dětí jak jsme jim ji prožrali.

A je mi to fakt upřímně líto, že jsem na něj někdy tak hnusně nadávala
10. 03. 2011 | 20:24

Frante napsal(a):

Daň se počítá ze superhrubé mzdy (tj.hrubé, navýšené o odvody zaměstnavatele za zaměstnance) a výsledná daň v korunách se odečte od mzdy hrubé. Výsledná částka vztažená k hrubé mzdě v procentech závisí na platu:
Hrubý měsíční příjem Míra zdanění práce
10000 Kč 11,00%
20000 Kč 20,75%
30000 Kč 24,20%
40000 Kč 25,93%
50000 Kč 26,96%
100000 Kč 29,03%

Tomuhle někdo dokáže říkat degresivní daň
10. 03. 2011 | 20:26

TomášL napsal(a):

Dobrý den všem!

Přátelé, základním požadavkem reforem je potřeba si uvědomit, jak probíhá finanční tok peněz ve společnosti na planetě s omezenými zdroji. Pro názornou představu Vám přikládám krátký filmový klípek:

https://www.youtube.com/watch?v=0v2xnl6LwJE&feature=player_embedded

Přátelé, proč hořekujete nad reformami?

Tomáš
10. 03. 2011 | 20:29

queribus napsal(a):

Až budete pane profesore volit příklady s těmi 10% zvýšení (jak to ostatně vypadá, bude to méně, patrně 7,5%) uvědomte si,že:
a)Ti kdo pijí pivo ve větším a velkém množství, těm je úplně jedno, co stojí kniha. A skoro také jedno, co stojí to pivo (svou denní normu absolvují stejně, jen místo slušných značek asi přejdou k patokům). Stejně jen nepatrná část z nich knihy čte. A mezitím se podívejte na stránky czso.cz, jak nízké jsou výdaje průměrného českého jedince na vzdělání (pár desetikorun měsíčně). Cena knih tady vůbec nehraje roli. A při internetové dostupnosti prakticky všeho, co je ke čtení, je mírné zvýšení cen publikací docela dobře stravitelné.
b) Ti, kdo kupují byty za 5 milionů, těm je také téměř jedno, zda zaplatí o půl milionu více. Ti z dolní a nižší střední třídy si takový byt stejně dovolit nemohou, takže - máme-li být důslední - bude (resp. byla by) to také jistá forma "daně z luxusu" (i když vyjádřená v DPH).
Sarkasmus je přijatelná věc, jen by měl být doprovázen také něčím konstruktivním (čehož se u Vás chronicky nedostává). A trochu více vidění ekonomické reality současné ČR a méně populismu by rozhodně také neuškodilo.
10. 03. 2011 | 20:33

berrnard napsal(a):

občan:
děkuji za rady. ta zbraň možná bude dobrá a jelikož provozuji petshopy, když bude nejhůř, zásob mám dost
vlk:
"brilintové náhrdelníky, cesty kolem světa, Ferrari, kabelky z krokodýla , šampaňské, kaviár a d alší nepostradatelné věci"
ještě bych Vás chtěl upozornit na jednu opomíjenou sociální daňovou nespravedlnost.
služby prostitutek nejsou u nás daněny nějakým dph vůbec,protože je pochopitelně využívají bohatší víc než pracující, což je bezesporu další sociální nespravedlnost!
10. 03. 2011 | 20:33

voroshilov napsal(a):

bernard:
Sluzby prostitutek jsou samozrejme zdanene,dane plati podnik kde jsou pripsane jako maserky nebo tanecnice,je vidno co muze placat panic ktery nikdy v zivote nebyl v bordelu.
10. 03. 2011 | 20:38

Otázkář napsal(a):

voroshilov

berrnard měl asi na mysli pouliční prostitutky ;) Ty daně neplatí, maximálně výpalné svémá pasákovi a ten daně neodvádí, nebo myslíte, že jo? :)
10. 03. 2011 | 20:39

voroshilov napsal(a):

bernard:
Mimochodem ted je prostituce tak levna ze to muze dovolit i nezamestnany s trochou setreni.
10. 03. 2011 | 20:40

voroshilov napsal(a):

Otazkar:
Pasak podmazuje policajty,take nejaka forma odvadeni dane:-)
10. 03. 2011 | 20:42

Otázkář napsal(a):

voroshilov

no jo, ale ne do státního rozpočtu, pořád je to černá ekonomika, či šedá nebo jak se to nazývá :o)
10. 03. 2011 | 20:43

t... napsal(a):

vaclavhorejsi:

Nejvíce se mně líbilo : "odborníka nejodbornějšího" :-)

Nevím co je "endžíouismus".

Sice to sem do diskuse nepatří, ale musím poznamenat, že se mně moc líbí, že jste ve Vašem ústavu zřídili podnikovou školku, navíc tím, že jste se, kvůli jejímu zřízeni, museli prokousat obrovským množstvím byrokratických předpisu a toto prokousávání zdokumentovali a zmedializovali, usnadnili cestu následovníkům, odpovědní úřednici na ministerstvu se rozhoupali proces zřízení podnikové školky zjednodušit.
10. 03. 2011 | 20:44

voroshilov napsal(a):

Otazkar:
Stinova.
10. 03. 2011 | 20:46

Otázkřá napsal(a):

voroshilov

a nebo tak :) však prostituci chtěl zdanit myslím už Standa Gross
10. 03. 2011 | 20:48

berrnard napsal(a):

voroshilov napsal(a):
Sluzby prostitutek jsou samozrejme zdanene,dane plati podnik kde jsou pripsane jako maserky nebo tanecnice, je vidno co muze placat panic ktery nikdy v zivote nebyl v bordelu.

o panictví jsem přišel v roce 1986 a zdaněním masérek a tanečnic jste mě ohromě pobavil, jelikož dva moji kamarádi podobné podniky vlastnili.
ale toto téma jsem pochopitelně použil jako ironickou reakci na vlkovi levicově populistické plky o briliantových náhrdelnících, či krokodýlých kabelkách
10. 03. 2011 | 20:50

voroshilov napsal(a):

Otazkar:
To je rozumne,nema cenu zakazovat to co vzdy ma poptavku.
10. 03. 2011 | 20:52

Amarook napsal(a):

Je temer nepochopitelne proc vladnouci politici chystane vytunelovani toho co v Cesku jeste zbyva, totiz penzijniho systemu a zdravotnictvi nazyvaji reformou.
Je to stejne jako kdyby Breznev v roce 1968 invazi vojsk Varsavske smlouvy rovnez nazval reformou.
10. 03. 2011 | 20:53

droby napsal(a):

Uvědomte si,že většina máte větší strach ze stáří než z důchodu.Je smutná pravda,že lidé kteří v mládí baží po každé chvíli času,jakkoliv prožité, když se blíží šest křížků si tu strašnou věc nechtějí ani představit.Prožívání stáří je cosi jako vše už je marné a přece se ještě jede dál.Nasadí mu první umělou zubní protézu,kyčelní kloub a člověk,který bojoval hrdinsky s draky se hroutí jako domeček z karet.Stáří je ošklivé,ať je jakékoliv.A geometrie nudí a vypuzuje duši k ženám.A politika zraňuje skoro každého,ale proč se jí tolik zabýváte? Vy v pozici premiéra by jste opravdu nebyl za žádných okolností ranařem jako on? Tato chvíle má psychické specifikum,že oni si myslí-vláda,že ty druhé zachraňují a ti zachraňovaní si sami myslí,že je táhnou do koncentráků.Psychologie je mystifikované i demystifikované faktum.
10. 03. 2011 | 21:03

rejpal napsal(a):

Amarook
Ale uznejte přece, že kdyby šli do voleb s heslem "my vás oškubeme", že by v součtu získali nejméně o pět procent méně. Ale zase by bylo zajímavé vědět, kolik lidí by je volilo i tak.
10. 03. 2011 | 21:18

Gerd napsal(a):

Stále se zde zapomíná na jednu možnost zabezpečení na důchod. Prostě se na něj nijak nezabezpečit. Peníze užít dnes a v důchodu dožít za minimální důchod. Pokud nebude dostatečný, stále ještě existuje dost zemí, kde se dá vyžít za 2 - 10 USD na den. A na to průměrný důchod z průběžného systému bohatě stačí.
10. 03. 2011 | 21:24

Jan napsal(a):

hoven
Ach jo člověče.
Takže nyní je to 2,9 pracujících na 1 důchodce a v roce 2050 to má být 2,8: 1. Zdroj seznam. cz, dnes.
Anebo zde, minulý Špidla. My nyní na důchody 8% HDP, bez změn současného systemu 2050 13% HDP. Němci nyní 12,5% HDP.
Takže znovu, Irák žádné zbraně hromadného ničení nemá. Důvody pro válku si musíš vymyslet jiné.
A ještě k těm penězům. Samozřejmě, že vznikají z ničeho. Používáš fiat měnu, aniž bys o tom měl tucha. A takových věcí je...
10. 03. 2011 | 21:40

Jan napsal(a):

a ještě trochu reality
http://www.blisty.cz/art/57364.html
10. 03. 2011 | 21:48

neokomunista napsal(a):

Podstatné je, že ten nový vyvedený pilíř je nepoviný. Natáhne do sebe jen pár vyvolený, kteří si to můžou dovolit. To je potom radost znárodňovat. Bez ztráty kytičky.
10. 03. 2011 | 21:55

arnazach napsal(a):

Přesně to vystihl Vlk 19:59. No ale jak to bude pozítří?
Půjdem k předu - dál, vládo má roztomilá, jen dál!
10. 03. 2011 | 21:56

hoven napsal(a):

jan,
jojo, maš pravdu, reformy potřeba nejsou a zdroje jsou. vlada na te reformě pracuje jenom z dlouhe chvíle. mohli by hrát tenis, nebo tam prostě jenom sedět, nic nedělat a brát tučný platy jako to dělali socani, ale oni si řekli ne!. budeme pracovat na reformě, která není potřeba.
10. 03. 2011 | 22:02

rejpal napsal(a):

hoven
No pro řadu z nás by bylo lepší, kdyby hráli ten golf. Reformy jsou samozřejmě potřeba, zdroje vysychají, a kmotři se začínají vrtět nepokojem.
10. 03. 2011 | 22:07

Petr B. napsal(a):

Ale drtivá většina našich občanů přece na konci května minulého roku projevila přání, aby o jejich osudech zase rozhodovala ODS se svými pravicovými spojenci. Aby mohli platit dál regulační poplatky, abychom měli nadále rovnou daň, aby státním zaměstnancům byly sníženy mzdy, aby vysokoškoláci mohli platit školné...a také aby výše jmenované strany provedly hodně bolestivou důchodovou reformu. Vláda má tedy jednoznačný mandát, aby s námi mohla provádět cokoliv. Výrazná menšina (82 mandátů) nemá právo protestovat. Prof. Bělohradský to řekl dobře...nynější protesty nejsou legitimní, legitimní byly pouze volby. Jen velké utrpení a ztráty mohou přinutit občany, aby si konečně začali vážit možnosti rozhodovat ve svobodných volbách a také si dobře rozmyslet, komu hodí svůj hlas. Příští možnost budou mít až v květnu či červnu 2014.
10. 03. 2011 | 22:08

hoven napsal(a):

jan,
mimochodem pro válku v iráku nejvíce horovala čssd, jarda tvrdík si do parlamentu dokonce přinesl náboj ze samopalu a ukazoval ho poslancum. klaus byl proti . takže mě zbraně hromadnýho ničení v iráku nepřipomínej, to spíš slávečkovi sobotkovi.
10. 03. 2011 | 22:15

hoven napsal(a):

jan,
mimochodem pro válku v iráku nejvíce horovala čssd, jarda tvrdík si do parlamentu dokonce přinesl náboj ze samopalu a ukazoval ho poslancum. klaus byl proti . takže mě zbraně hromadnýho ničení v iráku nepřipomínej, to spíš slávečkovi sobotkovi.
10. 03. 2011 | 22:16

buldatra napsal(a):

V důsledku netrpělivě očekávané důchodové reformy vznikne nový pilíř. Ale nač vlastně namáhavě budovat nějaký pilíř?
Vždyť máme bývalého bratra Kalouska a on sám o sobě je pevný, stabilní pilíř ekonomiky.
Zvlášť, když si dá i do druhé nohy.
10. 03. 2011 | 22:17

Sladký napsal(a):

Jsem čím dál silněji přesvědčen,že (nejen) tato země potřebuje novou,autenticky levicovou stranu,stranu či hnutí zcela nové podoby,nalevo od ČSSD a napravo od KSČM, stranu, která dokáže mimo jiné objektivně zhodnotit unikátní zkušenosti zemí,které prošly budováním společnosti nekapitalistického typu.
10. 03. 2011 | 22:36

Carlos V. napsal(a):

Diskuze o důchodovém systému u nás je v převážné míře zcela scestná.

Hlavním úkolem pravice i levice je co nejvíce peněz v Systému.

Levice preferuje státní Systém, tedy hodně peněz státu, ten je velmi draze a složitě přerozdělí. Hodně peněz budou stát úředníci, ale ani na fondy se nezapomíná a Systém motivuje k připijištění.

Pravice oslabí státní část - ovšem úředníkům nechá úředníkovo. O to více pomůže fondům, nažene jim ovečky.

Děkuji panu Špidlovi, že alespoň uvedl možnost rovného důchodu. Ten je ale nevýhodný pro všechny důležité hráče :
- moc státu se poněkud umenší
- bylo by třeba mnohem méně úředníků. Ti by přisli o práci
- o práci a zisky by přišlo i mnoho vstřicných dodavatelů správ SZ
- o práci by přisli zaměstnanci fondů
- o práci a zisky by přišlo mnoho vstřicných dodavatelů fondů
- a o zisky by přišly majitelé/správci fondů.

Jediní, kdo by na rovných důchodech vydělal, jsou občané. O ty ale přece vůbec nejde ....
10. 03. 2011 | 22:40

Sladký napsal(a):

Tato strana vzejde z přesvědčení,že lidé potřebují a vyžadují spíše spravedlnost,než svobodu...nebo jinak,že svoboda bez spravedlnosti je cestou ke zkáze a úpadku.Že poznání skutečnosti má absolutní prioritu před jakoukoli ideologií.
10. 03. 2011 | 22:42

Belgičan napsal(a):

Když to sesumíruju, tak nynější vláda je jediná vláda, která konečně debatu o důchodové reformě rozproudila. Od odborníků byl v tomto směru vyvíjen tlak na většinu předešlých vlád, ale ty neměly odvahu něco začít. Včetně těch socdemáckých.
Samozřejmě, že debata bude trvat ještě dlouho a mnohé se změní (např. dnešní změny punkto DPH). Tomu se říká demokracie.
Bohužel sockomové chápou demokracii jako zřízení, které bohatým bere a chudým, jako dík za podporu levicových vládců, dává. Není se čemu divit, k pochodování "kupředu levá" sockomům stačí jen mícha a tudíž mají problém se zapojením nervů nad ní. Důkazem je poslední akce levicového intelektuálního výkvětu. Ministr zacinkal měďáky a bylo po výpovědích. Průměrně inteligentnímu člověkovi zůstává rozum stát. Stačilo skutečně pár korunek a bylo po rebéliji. Přesně podle textu písně Karla Kryla - "...civíme lačně na měďáky, my Gottwaldovi vnuci...".
Pokud se bude levice takhle presentovat (agresivita, závist, nenávist, lačnost na měďáky...), nebude jako diskusní partner akceptovatelná. A rádoby zesměšňující ironie to nespraví už vůbec.
10. 03. 2011 | 22:47

Carlos V. napsal(a):

Sladký : možná se dočkáte, uvídíme po sjezdu, vývoj vztahů ČSSD k Paroubkouvi není ideální.

Nové straně byhc dal pracovní název SPO (Peroubkovci). A držím palce ... přeji desítky tisíc voličů
10. 03. 2011 | 22:51

Sladký napsal(a):

Copak není jasně viditelné, že celý dosavadní systém se dostává do neřešitelných problémů? Nezaměstnanost,rozevírání příjmových nůžek, narušení sociálního smíru,bezradnost a kapitulace tváří v tvář agresivnímu islámu,dobývajícímu Evropu skrze daleko vyšší natalitu?
Krátkozraká, zhoubná praxe nadnárodního kapitálu,přenášejícího výrobu do zemí s levnou pracovní silou?
10. 03. 2011 | 22:56

vltava napsal(a):

Pane Sladký nevzývejte spravedlnost je to slepá důra, to by jste měl už dávno vědět. Sekne Vás mečíkem a jste vejpůl raz dva i se svými pokrokovými kumunisty a zpátečnickými socany.
10. 03. 2011 | 22:57

rejpal napsal(a):

Belgičan
Až do teď jsem si myslel, že většina doktorů podporovala a volila pravici. Pokud je to pravda, pak by šlo o záměnu terčů. Ale možná se pletu a lékaři jsou typickými voliči stran "sockomu".
10. 03. 2011 | 22:57

Sladký napsal(a):

Carlos-už sem to sem napsal několikrát-mezi zdejšími pravičáky jste myšlenkový kolos,velikán.Ale být veliký mezi trpaslíky mnoho neznamená- svými reakcemi předvádíte svou malost.
10. 03. 2011 | 23:03

Sladký napsal(a):

Vltavo, ty řeko stará, vyšeptalá, to není špatný příspěvek! :o))) Víš,ona uvidí.Swtačí sundat jí tu pásku.
10. 03. 2011 | 23:05

Carlos V. napsal(a):

Sladký : a to píšete o tom ? Jestli reagujete na zmínku o SPO (P) ... přece nemusím psát stále jen moudře. :-)

Vy ulétáváte na sprosťárnách, já na infantilních vtipech ...
10. 03. 2011 | 23:06

santawizard napsal(a):

penzijní fondy ,když už,tak by měly fungovat jenom jako neziskovky.Veškerý zisk by šel zpátky do zvýšování důchodů .Např.kdyby kasína fungovala jako neziskovky ,tak by se zvýšovala výhra.Protože však pravděpodobnost výhry je 1:50000,což je hazard,protože nikdo nikdy nic nevyhraje,tak by většina peněz zůstala nevyužita v banku.Na rozdíl kdyby,finanční instituce byly neziskovky,tak by veškerý zisk mohl jít zpátky na půjčky.Nebo kdyby se jakýkoliv podnik stal neziskovkou ,tak by všechen obrat šel zpátky do výroby a tímto by se zvyšovala prosperita geometrickou řadou.
10. 03. 2011 | 23:08

Belgičan napsal(a):

Rejpale,
výpověď dávali jen někteří! Nevím o žádném, co by chtěl zrušit svou praxi. Byli to jen ti v nemocnicích a z těch jen ti levicově smýšlející. Nebo znáte nějakého pravicově smýšlejícího lékaře co dal výpověď? Já znám pár nespokojených doktorů, ale ti nepotřebovali k řešení svých problémů odbory. Ten zbytek nespokojených (neschopných samostatného života) lékařů jsou podle mne levicově smýšlející. Je jich málo, ale bylo o nich poslední dobou dost slyšet.
10. 03. 2011 | 23:08

Sladký napsal(a):

Výraz "sockom" zařazuje svého uživatele mezi slabomyslné.Dokazuje jasně, že nejde o člověka myslícího, obeznámeného s historií,ale hloupé telátko,které se nechá nachytat primitivním výplachem mozku.
10. 03. 2011 | 23:09

Sladký napsal(a):

Belgičane, vy troubo, vy znáte politické preference těch téměř 4OOO lékařů? A pokud ano, co z toho vyavozujete?!
10. 03. 2011 | 23:11

Sladký napsal(a):

Dost! Rozhodl jsem se, že od této chvíle budu reagovat jen na inteligentní příspěvky,lhostejno z které strany přicházejí-a a že slabomyslné blafy budu ignorovat.K tomu mi dopomáhej Bůh!
10. 03. 2011 | 23:13

Sladký napsal(a):

Carlosi, na žádných sprostárnách neulétávám.Jen občas ve slabých chvilkách dávám na hrubý pytel hrubou záplatu.Nic víc a nic míň.
10. 03. 2011 | 23:15

Belgičan napsal(a):

Výraz "sockom" znamená onu symbiózu mezi socialisticky smýšlejícím chudákem a komunistou - zločincem. Socialisticky smýšlející chudák je člověk, snílek, neschopný pochopit realitu života. Komunista realitu života pochopil a využívá socany ke svému prospěchu. Je to v podstatě varianta náboženství. Dogmata jsou zákon.
Výrazu sockom nepoužívají hloupá telátka, ale myslící lidé. Poukazují tím termínem na vyžírky zneužívající najivitu socialistů.
10. 03. 2011 | 23:18

Sladký napsal(a):

Tato vláda, Belgičane, je vládou,v níž se sešel houfec asociálních psychopatů,jeden psychopat větší,než druhý.A vůbec, starejte se o spor mezi Vlámy a Valony, snažte se zabránit rozpadu Belgie ,tam možná budete užitečný.
10. 03. 2011 | 23:18

ld napsal(a):

Belgičan,

"Od odborníků byl v tomto..."

Můžete napsat nějaké jméno odborníka na důchody, které vás zaujalo?
10. 03. 2011 | 23:21

Belgičan napsal(a):

Sladký,
pokud se nějaký vysokoškolsky vzdělaný člověk nechá strhnout odborářskou propagyndou, tak se jedná o sockoma. Výjimka neexistuje.
Nevyavozuji z toho nic.?!
10. 03. 2011 | 23:22

Sladký napsal(a):

NAJIVITU.Víc nemusíte psát, Belgičane,tohle je naprosto deostačující.Pište o tom, čemu rozumíte a nemelte slabomyslné ideologické žvásty.Nebo na víc nemáte?
Vy si myslíte,že chápete ralitu života? :o))) Podle toho,co píšete na to nemáte ani náhodou.Nemám na mysli to, co píšete TED.Četl jsem desítky vašich příspěvků.Ve všech se prezentujete jako člověk nanejvýš průměrného nadání,kteréhoí lze bez sebemenších problémů vodit za nos.Prčoberte se.Svět je něco zcela jiného než to, co o něm víte a co si o něm myslíte.Víte o něm strašně málo a myšlení patrně nejste schopen.
10. 03. 2011 | 23:23

Belgičan napsal(a):

Sladký,
Tato vláda, Belgičane, je vládou,v níž se sešel houfec asociálních psychopatů
Podle sebe soudím tebe
10. 03. 2011 | 23:24

Sladký napsal(a):

Belgičane, uvědomil jsem si, že porušuji své předsevzetí.Končím diskusi s vámi, je to ztráta času.
10. 03. 2011 | 23:25

Sladký napsal(a):

Tím posledním příspěvkem jste se dokonale odkopal, truhlíku. "Podle sebe soudím tebe.:o)))Jen naprostý pitomec mne může označit za asociálního psychopata.Dík za tu tečku, pokud jsem měl jisté pochybností, tím debilním závěrem jste mi potvrdil, že se nemýlím.
10. 03. 2011 | 23:28

Belgičan napsal(a):

ld,
prakticky všeci!!!

Sladký,
realůitou života je, že se člověk neustále musí bránit. Bránit zlodějům, hulvátům, státu... Lituji Vás, že to nevíte.
10. 03. 2011 | 23:29

ld napsal(a):

Belgičan,

no tak, nenechte se prosit. Aspoň jedno jméno by nebylo?
10. 03. 2011 | 23:31

Belgičan napsal(a):

ld,
Prof, Dr. Ing Haas, strůjce důchodové reformy v BRD.
10. 03. 2011 | 23:35

jh napsal(a):

Belgičane mohl byste popsat funkci státu podle vás?
10. 03. 2011 | 23:37

ld napsal(a):

Belgičan,

ale ten při nejlepší vůli nepůsobí a působit nebude v ČR. Myslím nějakého tuzemce.
10. 03. 2011 | 23:42

Belgičan napsal(a):

jh,
samozřejmě.
1. Tvorba a hájení zákonů upravujících spolužití všech lidí ve státě,
2. Ochrana všech lidí ve státě,
3. Zajištění důstojného života všech lidí ve státě, kteří nemají možnost se o důstojné žití postarat sami (slovo možnost je nejdůležitějíší).
10. 03. 2011 | 23:46

Belgičan napsal(a):

ld,
tak to se mýlíte. Působil zde a já mu tlumočil.
10. 03. 2011 | 23:47

ld napsal(a):

Belgičan,

abychom si rozuměli, myslíte Dr. Herwig E. Haase?
10. 03. 2011 | 23:50

Belgičan napsal(a):

ld,
nikoliv, Prof. Dr. Ing. ekonomie (Vokswirtschaft) Peter Haas. Byl zde, myslím, v roce 2001 a jeho názory nebyly brány vážně (nebyla ta správná doba). Myslím, že se naštval a odjel. Dnes působí v USA jako ekonomický poradce nějakého kongresmanna.
10. 03. 2011 | 23:56

Belgičan napsal(a):

pardon, Volkswirtschaft
10. 03. 2011 | 23:58

ld napsal(a):

Belgičan,

ale to je pořád osoba, která neovlivnila dění. Já měl na mysli radílka, který zaujal, oslovil, bylo mu nasloucháno. No nic...
11. 03. 2011 | 00:03

neokomunista napsal(a):

Belgican
"Socialisticky smýšlející chudák je člověk, snílek, neschopný pochopit realitu života. Komunista realitu života pochopil a využívá socany ke svému prospěchu."

Tuto část vašeho hodnocení bych i podepsal, ale s tou výhradou, že zatím ty chudáky využíváte vy. My si je přebereme za pár let, až soudruzi z východu po světě něco málo zainvestují. Ale vy mi stejně nevěříte.Takže vyvedený pilíř bude plný vašich , jistě zasloužených, peněz.
11. 03. 2011 | 00:04

Belgičan napsal(a):

neokomunista,
jednou, 1981, jsem tlumočil dvoum Němkám v Praze a jeli jsme tehdy taxíkem. Na konci cesty se taxikář optal, kolik si má říct. Prý o kolik je má okrást. Já prý je okrádám jinak a on je chce okríst za tu jízdu.
Připoměl jste mi tu přáhodu Vaší větou "zatím ty chudáky využíváte vy."
Já nikoho neokrádám. V případě, že zjistím, že někdo někoho okrádá (využívá - zneužívá) ozvu se! A buďte si jistý, že svoje peníze jsem schopen jak vydělat tak ochránit.
11. 03. 2011 | 00:18

Belgičan napsal(a):

ld,
nikdo z ekonomů neovlivnil "dění". Politici našli vždy výmluvu a důchodovou reformu odložili. Teprve nynější vláda se do toho dala. Za to má můj obdiv a souhlas. Ty protestující bez vlastního konceptu neberu vážně. Nelze je brát vážně. Beru vážně jen ty co spolupracují. Nemusí mít stejné názory, musí mít ale stejný cíl. Tím cílem je životaschopné důchodové zabezpečení.
dobrou noc
11. 03. 2011 | 00:29

ld napsal(a):

Belgičan,

dobrá, reforma ano, ne zlodějna. A k tomu u nás míříme.
11. 03. 2011 | 00:41

ld napsal(a):

...a dobrou.
11. 03. 2011 | 00:45

neokomunista napsal(a):

Belgican
Když píšu vyžíváte nemyslím tím okrádáte (ikdyž znáte to s tou nadhodnotou). Znamená to pouze, že jste je dokázali natolik zmystifikovat,že si ti chudáci myslí,že s vámi soutěží. Vůbec netuší, že cesta doprava je předem dána.
11. 03. 2011 | 01:00

Jano (česky: Honza) napsal(a):

neokomunista napsal(a):
... Vůbec netuší, že cesta doprava je předem dána.

dodávám:
.... nejspíš to neví ani Belgičan ....

Jak chce asi zjistit, zda je nebo není někdo okrádán? Nemá na to aparát. Někoho okrást přece neznamená "oblbnout nějakou socku".
Ca 30 procentům voličů současný stav (?) vyhovuje a cca 30% "se oblblo" (= "demokratických" 60%) ..... Co proti tomu chcete dělat?
Máte, co jste si (a mně + cca 30 procentům také) zvolili. . . . Respektuji to, i když se mi to nelíbí.
Bude zle, až těch 30% BUDE NUCENO pochopit, že se jedná o faktické vyhlášení třídní války (o které se NESMÍ mluvit !!!!). . . . a hlavním problémem a zátěží NEJSOU ROMOVÉ.
Dochází to mnohým i z těch 30%, kterým by tento stav měl teoreticky vyhovovat, protože jejich majetek a "sapiens" jsou v rovnováze a uvědomují si, co je v sázce. Díky za to! Snad není pozdě.
Nakonec dovolte, abych stručně vyhodnotil výsledek naší 20 leté cesty do Evropy:

Jedno plus má věc zlá tá,
20 let tvrdím že, evropa je kulatá.
Taxemse nemýlil .. ?
Či jinam dospěli jsme,
než kam jsme chtěli dojít?
I naše mluva rodná
musí se zkulturnit:
Tudíž "Do evropy!!!"
budeme nyní klít ......

Děkuji pane profesore za prostor a otevření tématu.
11. 03. 2011 | 01:43

er napsal(a):

pochopit hovna to je teda věc, takovej osmadvacitelej životem protřelej junák,,, ten toho v životě musel mnoho dokázat, že nás tu může všechny oplývat takovýmito moudry... furt mi ale nejde do hlavy, kde ty životem prověřené názory vzal... někdy mi to připadá, jako kdyby mluvil předseda SSM z Tesly Rožnov pod Radhoštěm Tolja Nečas... což by odpovídalo informacím mého kamaráda, který mi říkal, že ods podrobuje své soukmenovce před vypuštěním do běžného života minimálně 14-tidennímu brainwashingu (hoven mi připadá na minimálně půlroční vymývání), kde se zoceluje pravicový názor a ku prospěchu strany příkladná "morálka" a rétorika těchto pochybných jedinců. Jinak si tu demagogii neumím vysvětlit... Jo abych nezapoměl, zdroje zmizely, když se moci chopil bankovní úředníček, který viděl továrnu max. z vládní limuzíny, profesor ješitného narcismu soudruh klausko - odborný odhad je, že zadlužení ČR by se, díky vládě toho individua, mohlo nejdříve zastavit na hodnotě 2,5 BIL. CZK :(( S tím, že hoven někdy dostane rozum se nedá s nejvyšší pravděpodobností počítat, ale i tak mu tu jeho mantru přeju... Jen doufám, že nezačne nebo už nezačal tunelovat ze státního, jak ta většinová sebranka z té jeho strany...
11. 03. 2011 | 02:11

honolulu napsal(a):

Vazeni panove,
svym prispevkem z vas chci udelat narodni umelce. Budete jodlovat, a pokvikovat vsemi tony na stupnici zvuku a hulakani...
Od hysterickeho kdakani az po osocovani a nalepkovani..Are you ready ? (Jste pripraveni ?)

Regulovany kapitalismus je velmi krasna vec ! ! !
Penize maji silnou rozmnozovaci schopnost ! ! ! Kdyz jim vytvorite podminky k rozmnozovani, tak je musite chranit pred danemi a parazity. Vase finnacni portfolio musi byt strategicky rozlozeno tak, aby i kdyz je vam namlaceno a jste "ocesan" na jedne strane portfolia, tak druha vas udrzi nad vodou.

Vas zpusob mysleni vam zarucuje blahobyt ci nedostatek ! ..
Vase penze ci duchod (Cert vi, jak se to u vas jmenuje) musi byt ve vasich rukou a nikdy mezi vasi penzi a vami nesmi stat 3-ti osoba (middleman), nebo nedej Boze socialista - prerozdelovac, ci stat.

To jsem jednou videl konicka a on mel klapky na ocich. Tahl cely zivot karu a dival se jednim smerem. To jste vy ! Ha, ha, ha, (za mrkvicku).

Protoze z vas nektere nemam rad, tak se vam chci pochlubit, ze jsem dnes vydelal hodne penez. UZERTE se, ubeceni levicaci !
Chci vam take rici, ze mam velmi rad americke banky a jine financni instituce.
Take to, ze mam rad Zidy, protoze jsou pracoviti a sikovni na obchod a protoze dobre plati a je s nimi velka sranda. Zduraznuji, ze jsem KATOLIK, i kdyz jsem byl uz nekolikrat vyhozen z kostela.

Tak si tam u vas vyplakejte oci a budujte utopisticky socialismus. Zaslouzite si to, co zijete....Jo, jo, komu neni z hury dano, v apatice nekoupi..Neni to nahodou z bible, pane profesore Horejsi ?
Nevite, kam se ztratil pan profesor Martin Konvicka ?
(Dnes jsem videl nejakeho profesora ve vykupne zlata a platiny.
Prinesl zlato a byl mezi tim vsim zlaty motyl. Rikam, : "Nejste Vy prof. Konvicka" ? Dedek rika : "What the hell you mean" ? - Tak, ze to asi nebyl on....
Zavolejte ho zpet pane profesore Horejsi, nebo se zde rozmnozi ruzne "nick" (zakazano jmenovat), rychlej nez dobre investovany $...
11. 03. 2011 | 03:05

honolulu napsal(a):

From Honolulu to Mrs. T U Z K A, (only) !

Pani Tuzko,
prijmente me pozdraveni. Chci Vas informavat, ze
19. brezna je mesic nejblize nasi planety za 18 let -
pouze 221 567 mil (356 577 km). Bude vsak v plnem uplnku, t.zv. SUPERMOON. Moje kamaradky z New Age (carodejnice) maji pohotovost a rikaji spatne veci. Nezminoval bych se o tom, kdyby americti vedci nevarovali pred moznosti zemetreseni, vybuchy sopek, tsunami a silnymi bouremi. Nezmeskejte si prohlednout oblohu, asi to bude stat za to !
11. 03. 2011 | 03:56

vaclavhorejsi napsal(a):

mb:

"můžete se (mi) prosím přiznat že přispíváte pod nickem DH"

Nikoli, v diskusich jsem kdysi davno nekdy pouzival nick Boleslav D., nebo Sekyra...

..
11. 03. 2011 | 08:01

scallop napsal(a):

Autor

Skoda, ze neexistuje emotikon pro smich Sheldona Coopera, Sem by se hodil.
11. 03. 2011 | 08:02

scallop napsal(a):

Autor

Jeste drobnost: v nedeli byl v Otazkach VM jako host Zdenek Skromach. Moravec tam jako mozne verze duchodove reformy krome soukromych fondu zminoval i statni fond jako v Norsku (neco takoveho navrhoval NERV). Skromach v reakci odpovedel neco ve smysly, ze o takovych detailech ted neni cas diskutovat (a dal pokracoval ve filipice, jak nas vlada okrada zvysenim dani).

Nez volit takovato esa, tak dam radsi hlas Kalouskovi !
11. 03. 2011 | 08:11

rejpal napsal(a):

vaclavhorejsi
mb vychází z mylného dojmu, že vládu může podporovat snad už jen jediný člověk. Naopak, naše řady sílí každým dnem. Není úžasné, jak vláda vyslyšela hlas svých občanů a s nadlidským nasazením během tří hodin optimalizovala parametry své reformy? A není ještě úžasnější, že při tom neztratila smysl pro humor? Který z minulých ministrů se může pochlubit tím, že si vystřelí prostřednictvím masmédií sám ze sebe?
11. 03. 2011 | 08:12

vaclavhorejsi napsal(a):

t...:

Nevím co je "endžíouismus".

Vysvetleni:
= NGO-ismus; NGO = non-goverment organizations (nevladni organizace obcanske spolecnosti) - stejne jako cela obcanska spolecnost jsou nekterymi nasimi vyznacnymi predstaviteli (zvlaste jednim) povazovany za velke zlo (jsou nevolene, tudiz v prave demokraticke spolecnosti nemaji co pohledavat - hoven nam to jiste potvrdi).

..
11. 03. 2011 | 08:21

KM napsal(a):

Hezká ukázka toho, že kolem důchodové reformy dělají největší kravál ti, jichž se už nebude týkat.

Představený návrh důchodové reformy k dokonalosti hodně daleko, ale jsem přesvědčen o tom, že by celospolečenská debata (myšleno tím: debata zahrnující názory celé politické škály) kolem reformy byla daleko konstruktivnější, kdyby ji zvláště ti, kdo dožijí podle stávajících důchodových pravidel, nezahlcovali redundantními ironizujícími bláboly.
11. 03. 2011 | 09:50

rejpal napsal(a):

KM
Ona se vede celospolečenská debata? Debata se vedla uvnitř kruhu zasvěcených, ani opozici k ní nepozvali. Celou dobu dělá vůči veřejnosti dokola jednu a tu samou věc: vypustí nějaký nehorázný nesmysl, jako třeba povinné spoření do soukromých fondu. Když narazí, zjemní na dobrovolné. Vyplyvne novou sazbu DPH jen tak od boku, prohlásí jí za konečnou a neměnnou, a když narazí, během pár hodin je vše jinak. Nevím jak kdo, ale já si celospolečenskou debatu představuji úplně jinak. Především tak, že NEJPRVE se debatuje, a ne jen ti, co spolu kamarádí, a teprve PAK se rozhoduje. Ono to všechno vypadá tak, že tady o žádnou reformu důchodu nejde, jde o to, co nejrychleji získat nové zdroje - možná kvůli tomu, co napsal vlk na BL - nějak to s tím výběrem daní jde od desíti k pěti.A deficit je čím dál větší.
11. 03. 2011 | 10:05

rejpal napsal(a):

Vyplivne, fuj
11. 03. 2011 | 10:05

honolulu napsal(a):

Proc nikdo nikomu nenedava ? (Aspon, tajne v celofanu, aby to uslo panu Stejskalovi) ? Prispevky jsou jako anglicka varena zelenina.
Potrebuje to trochu mexickeho koreni...
Zde ho mate...
Nick OBCAN, preji Vam, aby Vase penze byla tak velka, jako je kapesne pro prvnacky na lizatko a na nanuka. Za detske politicke slogany, bude detinska penze pred zdanenim a pred povinnym prispevkem na zakladani univerzit pro hnede spoluobcany.

Vazeny pane Ing. CO.CHTAN, byla by to pro me cest a privilegie, kdyby jste mi dovolil si s Vami tykat.
Citim k Vam politicke a ideologicke pratelstvi. Vysoce hodnotim Vase usili a snahu o udrzeni evropske civilizace a kultury. Take mam respect pred Vasi znalosti mistnich (evropskych) problemu.
I kdyz mi pan Stejskal naplacal klavesnici ve snaze o vzestup me osobni africke kultury, tak to neznamena, ze mi Bohem osviceni vyklidime pole. Tak se nekdy ozvete.
Chci Vam take slibit, ze budu pracovat, jemne a nenapadne na ideologicke PREMENE v mysleni nejen pani Dzamily Stehlikove, ale i na samotnem panu Stejskalovi.
Tak, a ted se jdu venovat sladkym pozitkum kapitalismu.
11. 03. 2011 | 13:06

ZEMĚDĚLEC napsal(a):

V Prostějově jsem náhodou zaslechl tyto slova: Tož na to Praho se pode, korva,a vyřešíme to demokraticko cesto. Kalašnikovy.
11. 03. 2011 | 14:52

pich napsal(a):

Mě nejvíc dojímají ti, co jak sami přiznávají, přehazujou prachy vidlema aby nezplesnivěly.
Hlavně ta jejich starost, o nějaký důchod za čtyřicet let.

Sám jsem klepal v dolech třicet let a pak ještě do šedesáti šesti sloužil německému kapitalistovi.
Můj otec se dožil třiadevadesáti a byl údržbář na koksovně do svých sedmdesátidevíti let.
Za celý život jsem nezaznamenal nějaké problémy s důchody či důchodci, mezi mladými a starými.
To až dnešní "demokrati" rozbili tuto společnost málem na atomy.
Až za této "demokracie" se z evropy ztratila práce a přibyly pijavice. Největší rozkvět zažívají lichváři, banky a přísavky na "státních" zakázkách.
Jedina jistota je zde boj proti "komunismu" a strašení mladých, že bez "penzíjních fondů" zemřou v budoucnu hlady.
Vždyť kapitalismus je přece matkou pokroku. Je tady čím dál líp a jistě bude ještě krásněji. Vemte si příklad z HONOLULU, vypravěče údajně přímo z báječných "států", matky všech krizí a problému světa. Žádný stud, jen jakési velkohubé pokyny, jak by jsme měli všichni zblbnout, jako v jeho údajné "domovině".
11. 03. 2011 | 15:07

honolulu napsal(a):

Pane Pich,
velmi dekuji za projev uznani a pratelsvi.
Je to presne tak, jak jste to napsal. Kapitalismus je matka pokroku. Zapomel jste vsak pripojit i blahobytu. Staty jsou moc fain, doporucuji navstevu. Krize je zde opravdu velka, ale da se na ni vydelat take. Napr. trhy nemovitosti klesly tak hluboce pod cenu ze dum na Floride je za babku. Ten pan z Vasi vlady co si koupil apartment na A1A v Miami ($ 800 K) by za nej v dnesnich dnech dostal sotva polovinu.
No neni to sranda ? Chtit na levici aby zblbla, to jsem nikdy nechtel. Ona to dokazala tak dokonale sama, ze zadne pokyny od nikoho by nebyly tak uspesne.

Neplacte pane Pich. Ani nevite kolik krkani, brkani a prdeni je ze sampanskeho a z kaviaru je behavka a alergie, proste i ten kapitalismus ma stine stranky.
11. 03. 2011 | 17:33

Zacheus napsal(a):

Osobně také sdílím obavy profesora Hořejšího. Snad proto bych doporučoval na podporu zamýšlené důchodové reformy zorganizovat nějaké ty rezoluce ze závodů ( pokud ovšem nebyly rozkradeny při skvělé transformaci v devadesátých letech), nebo třeba vymyslet nějaké nové pořady typu Přemluv bábu - například velkolepý program v Národním divadle se strhující volbou " Tuneláře a zloděje roku ". Také je možné se zaměřit na budoucnost a natočit komorně laděný příběh plný citu zatím s pracovním názvem " Žebračka - důchodkyně", nebo naopak vytvořit umělecké drama s reálným názvem: " Jak jsem úspěšně vytuneloval soukromý penzijní fond ":-).
11. 03. 2011 | 18:27

camponotus napsal(a):

Pane Hořejší, podle Vás Evropu stále obchází strašidlo komunismu a plete se do věcí našich vládních pravicových politických amatérů. Podle současného vývoje kolem DPH vlastně nevědí, co činí a co vlastně chtějí a zda to vůbec má nějaký smysl. Důchodová reforma se týká budoucnosti všech a ne jen současných zbohatlíků z rozkradeného. Měla by o tom být všeobecná shoda, té opozice vůči těm, kteří dělají, že vládnou, je přinejmenším stejně a měla a má do toho co mluvit. Pokud na opozici nebude brán zřetel, tak skončíme v sociálních bouřích.
Hlas lidu hlas Boží, prozatím je to tupé stádo, ale už mu to začíná docházet, koho si postavilo do čela. Moc nerad bych viděl pochodovat ulicemi davy s rudými zástavami.
11. 03. 2011 | 21:04

Karel Mueller napsal(a):

camponotus:

Na ty pochodující davy můžete dát ruku do ohně, jde jen o to kdy a jestli budou mít sevřenou či roztaženou dlaň. Samozřejmě nejen u nás.
12. 03. 2011 | 01:41

Matylda napsal(a):

Pane profesore, výborné a souhlasím, že bychom měli vyjít do ulic. Pod okny Strakovky však není hromada smetí a hnoje, takže dopad by byl trochu tvrdší než u pánů Slavaty a Martinice, což by však jistě nebylo naškodu.
12. 03. 2011 | 09:27

honolulu napsal(a):

Rozhodne neocekavam zadnou odpoved, ale pro osobni rust socialisticke levice, kdo by si toufl sam sobe zodpovedet otazku....
Ktery slogan - fraze z velkeho mnozstvi sloganu a frazi je nejhloupejsi a nejvice sebedestruktivni ? Ktery je nejfalesnejsi
a nejvice scestny ? Ktery zarucuje vasi finnacni zkazu a hmotnou bidu ? Ktery ? Pochlubte se logikou ! Kdo se trefi muze si pripsat k osobni vizitce jednicku s hvezdickou a zaujmout velitelskou - vudci pozici proti kapitalistickym realistum.
12. 03. 2011 | 10:15

Pepa Řepa napsal(a):

Honolulu
Strejček vůl, teta kráva, každej půl, rady dává....zpívali V+W.

Takže se nechci zapojovat do bědování profesorů a dědků, kterým už důchod nabíhá.Patřím mezi ně. Mluvit za někoho, nejlépe za masy.
To si musí vydiskutovat mladší. Nezávidím jim. Není co.

Ale zaujala mě jiná věc.
Jak se to dělá, být vyhozen z kostela? Závidím a koušu si nehty. Co provádíte za kousky?
To farář přeruší kázání a zvolá:honolulu ven?
12. 03. 2011 | 10:33

Fialenka napsal(a):

Souhlasím s blogem, s profesůrkem. A těším se na odpověď pro Pepu Řepu.
12. 03. 2011 | 11:06

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Honolulu. Děkuji, pane. O 20.3. březnu vím. Ve dnech 19.-20. března bude Zeměkoule na své cestě kolem Slunce vystavena v "průzoru kosmu" energetickým atakům. Toto už dokázal vypočítat před víc jak třemi tisíci lety pozoruhodný myslitel, Žlutý Císař. Už jsem o tom psala, pokud máte zájem si to ověřit, tak, blogy pana Klána, zvolit archiv, červenec2010, blog z 2.7.2010 Kam v neznámém městě. Můj příspěvek je na listu dva z 14.9. 13.35. Žlutý Císař tyto problematické dny z hlediska sil, které nás v těch dnech obklopují, nazýval Dny dračích děr.
Dovolím si obohatit Vaši sbírku "opravdu jedinečných bolševických hlášek" o několik hesel. Tak třeba. Poručíme větru dešti navzdory všem válečným štváčů. Dokonce je v tomto duchu i píseň, kterou se děti učily při hodinách zpěvu.
Dohnat a předehnat kapitalistický řád. Na to byl hned bezvadný vtip. Že už nebudeme říkat předehnat, ale jen dohnat, protože kapitalismus by viděl, že je socialismus nímand s holou pr**lí.
Jednou jsem v jednom obchodě s dámským prádlem viděla napsané opravdu nezapomenutelné heslo. Podprsenkou číslo pět bojujeme za světový mír. Všichni jsme se před výlohou doslova řehtali, ti, co byli na straně bolševika, se rozpačitě koukali, nevěděli, na čem jsou. Asi nikdy neměli tu možnost zjistit, jak vypadá podprsenka číslo pět. To bylo v dobách pětiletek a pětiletého socialistického plánování. No, našla bych toho povíc, tak až zase jindy. Zdravím Vás, přeji krásné dny, Tužka.
12. 03. 2011 | 15:26

vaclavhorejsi napsal(a):

Tužka:

No jo, kosmicke energeticke ataky nas cekaji...
Cim se to projevi?
Mozna uz jsou nejake predzvesti - "mystifikace", atak CT...

..
12. 03. 2011 | 15:37

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Václav Hořejší, děkuji, pane, no, .. dá se to dohledat, tam, jak píšu, chce to určitý respekt k poznatkům z dávné minulosti. Pokud si někdo myslí, že ti nejchytřejší se narodili až ve dvacátém století, tak to je opravdu pýcha a následný pád. Ukazuje se, že novodobý namyšlený technický duch dnešní civilizace dostane občas pěkně za vyučenou, když nemá respekt k základním přírodním a mezilidským zákonům, které už rozkryli mnozí v minulých tisíciletích. Tužka.
12. 03. 2011 | 16:07

honolulu napsal(a):

Pane Repa,
ja Vas mam opravdu rad ! Kdyz neco napisete, tak me tecou slzy smichem. O mem vztahu k Rimsko Katolicke cirkvi Vam jednou napisi, snad se zazmejete take. - Musim vsak z domu. (Banky zaviraji v 1 pm. a uz je skoro 10:30 am)

Pani Tuzko, byl jsem zrozen s velkou uchylkou. Kvuli ni jsem se nemohl ozenit... Miluji zeny s intelektem. Intelekt zen me vzrusuje a ja je hned zacnu chtit. Nechci Vas vydesit, ale jste chtena....Nebojte se pani, ziji velmi daleko a v lete budu od Evropy jeste dal.

Velmi krasny den dnes bude. Pan Pepa Repa me rozesmal, pani Tuzka oslovila... Ale tad jiz musim jit.
12. 03. 2011 | 16:26

Pepa Řepa napsal(a):

Honolulu
Doufám, že platonicky.
12. 03. 2011 | 16:30

Pepa Řepa napsal(a):

Tužka
Za světový mír se dá bojovat čímkoliv. I velikostí 5. Dokonce bych řekl, že se s velikostí 5 bojuje lépe, než s velikostí 0.
12. 03. 2011 | 16:41

Vaclav Horejsi napsal(a):

Tužka:

Mohla byste tedy prosim odpovedet na nasledujici otazky:

Co je to "průzor kosmu"?

Co jsou to "energetické ataky"?

O jakou "energii" se jedna?

..
12. 03. 2011 | 18:49

Pepa Řepa napsal(a):

Tužka
já bych si to rozmyslel. Přece se nechcete o Nobelovu cenu za fyziku dělit.
12. 03. 2011 | 19:26

Jetvart napsal(a):

Jsem rád, že pan Hořejší nepoužil ten zprofanovaný termín rovná daň. "Vždyť co je to za spravedlnost, když někdo z 200-tisícového platu odevzdá nenasytnému státu desetkrát víc než jiný z dvacetitisícového?" Spravedlivé to ovšem není. Rovná daň totiž neznamená když všichni platí stejně procent, ale když všichni platí stejnou částku. TOP 09 a ODS si totiž na pravicové strany jen hrají. Pro skutečně rovnou, nízkou daň 2 000 na osobu, ať už fyzickou, nebo právnickou, volte SSR Sranu skutečné rovnosti. V případě Superhrubé mzdy pod 8 000 měsíčně, nebo závislosti na sociálních dávkách by se platba daně dala odložit. V příštích volbách volte SSR.
12. 03. 2011 | 19:47

Karel Mueller napsal(a):

Karel Mueller zdraví Tužku a dovolí si ji napovědět:

- Kosmický průzor je oblast spojující kosmos s hyperkosmem antisvětů. Zrovna nedávno padali z jednoho antisvěta mrtví ptáci v USA. Hyperpole bylo moc silné.
- Energetický atak lze demonstrovat v případě setkání. Není nad názornou demonstraci.
- Profesor nechť se nechá překvapit.

Až dorazí nobelovka, nechť si Tužka na mě vzpomene :-).
12. 03. 2011 | 21:18

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Pepa Řepa, děkuji, pane, za včasné varování. Pan profesor je velice chytrý a pracovitý, takže by se mé teorie, tedy, ne moji, ale teorie Žlutého Císaře chopil a rozpracoval ji za pomocí novodobých poznatků a tak by tu "Nobelovku" dostal. Ne,že bych mu ji nepřála, přála, určitě, já tu teorii asi neprobádám, neověřím, neb to pořád odkládám a jen píšu, co už napsal Žlutý Císař. Tužka a úsměv, prosím.
12. 03. 2011 | 21:37

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Karel Mueller, děkuji, zdravím Vás, pane. Teda, na těch obrázcích od Žlutého Císaře, co nakreslil k teorii Dračích děr to vypadalo trochu jinak. Tam z prostoru na zemi dýchal rozzuřený drak. Nasadil jste mi brouka do hlavy, jak jen srovnám ty antisvěty, hyperkosmos, hyperpole a mrtvé ptáky padající z oblohy, nevím, nevím, tak s tímto si neporadím.Příště, prosím, jen nějaký hypoproblémek. Děkuji, Tužka.
12. 03. 2011 | 21:50

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Václav Hořejší, děkuji, pane profesore, odpovím ve vší vážnosti. Můj bratranec si v Číně koupil knihy ve kterých se psalo o Žlutém Císaři. Byl to starověký lékař, sestavil veliký herbář bylin a sepsal knihy o léčebných metodách. Psal o vlivu Slunce a Měsíce na vše živé i na neživou přírodu. Bratranec pracoval na překladu, hledal slovní spojení, jak přiblížit dnešním lidem myšlenky tohoto starověkého mudrce. Ty pojmy, na které se ptáte, byly vlastně jen pracovními pojmy pro popis vlivu kosmického záření, o kterém se Žlutý Císař domníval, že má různé měnící se formy. Je to už pár let, ta práce na překladu nikdy nebyla dokončena, bratranec náhle zemřel, já čínsky neumím. Dělala jsem mu nákresy, podobné originálům, původní nákresy nebylo možno použít. Co jsem se dozvěděla z knih Žlutého Císaře, o tom jsem psala na blogu pana Klána z 2.7. 2010. Tolik stručně na vysvětlenou. Díky, Tužka.
12. 03. 2011 | 22:23

Karel Mueller napsal(a):

Abych Tužce napověděl a nenechal ji brouka v hlavě:

Podle prastaré legendy indiánů od jezera Titicaca je svět jedním ze sedmi řezů v čemsi, co se podobá vejci. Ostatní řezy jsou paralelní světy, z jednoho z nich je navštěvovali bílí bohové.

Co na to současná fyzika? Teorie paralelních světů je v podstatě součástí mebránové teorie strunařů.

Podle legendy existují určitá místa (dnes se s oblibou mluví o energetických uzlech), kde lze přejít pomocí elektromagnetického pole do paralelního světa.

Dnes oblíbené téma sci-fi a alternativních "věd", dá-li se to tak říct.
12. 03. 2011 | 23:05

Jano (česky: Honza) napsal(a):

Tož Honolulu, Tužko, Pepo-Řepo a spol.:
Mějte se moc rádi! Máte to zapotřebí. A budete to potřebovat ještě více.
Asi umíte "vydělávat" (alespoň Honolulu se chlubí ... ), ale jinak asi neumíte nic, žerete bláboly o numerologii ap., čtete si horoskopy ...
Honolulu je prý křesťan .... No, domnívám se, že já jako atheista toho o křesťanství vím neskonale více, soudě dle toho, co z něj leze. Nejspíše je to ale "šuflík" (vejtaha).
Kolik kdo vydělává věru nezávisí na tom co umí a ani na tom, co vytváří (nemluvě o jakékoliv prospěšnosti), dnes spíše obráceně (mohu doložit konkrétními příklady). Jasně, když se zákony dělají "na zakázku" a ještě občas musí prokurátor "dublovat" obhájce.
Na to, abyste pánové mohli něco hodnotit, museli byste mít nějaké OBJEKTIVNÍ znalosti.
Diskutovat s Vámi o něčem nemá význam, protože máte "své přesvědčení" a "vlastní názory" ... a opravdu, jak Váš klasik poznamenal -"žádná objektivní realita neexistuje"...
Proti tomu není argument (gegen Dummheit ... kein Kraut...).
13. 03. 2011 | 01:04

honolulu napsal(a):

Pani Tuzko, pane Mueller,
tech energetickych uzlu je 18 a dalsi se hledaji. Nasi vedci o tom mluvi casto.
Znam pouze jeden a ten je u Miami. Psal jsem o tom uz drive prispevek na blogu pana Klana. Nerozumim nicemu, co se tam stalo.
Chtel bych Vas vsak upozornit na jednu vec, o ktere se nemluvi, ale lide tam jezdi zdaleka a siroka. Nektera mista jsou SPIRITUALNI. Je jich malo, maji vsak silne kouzlo. Je tam pocit konekce s vesmirem. Drive se tam schazeli Indiani. Po jejich odchodu cirkev tam postavila SHRINE. Atheiste tam chodi meditovat. Tato mista jsou silnym magnetem pro citlive lidi. TGM do jednoho z nich se rad vracel, kdyz byl v USA.

Pro pana Pepa Repa, POUZE !
moc bych klesl ve Vasich ocich, kdybych popsal prestupky, za ktere jsem byl vyhozen z kostela na ktere se ptate...Tak uvedu pouze jeden MALY prestupek...
Velebny pan mluvil pri svatem prikazani o mirovem souziti vericich vsech barev. Ja si vzpomnel na Johannesburg a moc me ty KECI rozlobily. Kdyz mel narozeniny o dva tydny pozdeji, tak misto vina jako obvykle, jsem mu privezl skaredou cernou prostitutku. Nez se vzpamatoval z soku, tak jsem ujel a nechal mu ji tam.
O dozvucich nemohu psat verejne... Zivot je velka sranda a ja mam rad blaznoviny. Rikal pan doktor, ze jsem to chytl v Africe, ze jsem trochu - JINY (lepsi). Ale lide me maji radi.
Velebny pan mi odpustil, ale musel jsem dat na kostel. Potom me znovu vyhodil, kdyz jsem se zamiloval do krasne kastilske Spanelky. Prisla do kostela a ja myslel, ze se zjevil andel...atd. atd.
Citim nekdy opravdu silnou potrebu pokleknout pred kralovnou nebes, ale jinak - vetsinu casu jsem atheista. Pak me mrzi, ze jsem "jiny a lepsi", tak utikam pro utechu, kterou opravdu nekdy potrebuji. Koncem kvetna pojedu na Sorrowfull Mother Shrine, velmi kouzelne misto. Najdete na computru. Kdyby zde byla pani Tuzka, tak ji beru sebou.
13. 03. 2011 | 01:21

Karel Mueller napsal(a):

Zdravím pane Honolulu,

snad bych k tomu dodal, že podle předlohy Kinga byl na toto téma natočen úspěšný sci-fi horor Časožrouti
13. 03. 2011 | 01:51

honolulu napsal(a):

Jano, Vy JEDNODUCHY Cesky Honzo,
ja jsem vedel, ze Vas levicaky TNU DO ZIVEHO, kdyz se zminim o tom, ze kapitalismus neni pouze bida, ale i radost a uspech. A hlavne o tom, ze kapitalismus NESE penize.
Ted nikdo z Vas nebude spat, Vy kazatele socialismu a snilkove o kapitalismu, vecne ubeceni a neschopni zmeny. A o to mi slo !

Abych Vam prohloubil pocit menecenosti, tak se zasnete nekdy nad tim, kolik je ve svete krasnych mist a hracek, ke kterym nemate pristup, protoze jste bridilove. A pritom vse zalezi jen ve Vas ! Jste vsak bez napadu, strategie a bez rozhledu. Jako Ti konicci s klapkami na ocich.
Krmite jeden druheho frazemi a exeptujete zhoubne ekonomicke strategie a verite jim . Neumite obejit zakony designovane na to, aby vas drzeli dole. Mate otevrene hranice a neumite vyuzit nic z toho, co ja vidim i na dalku v zemich zapadni Evropy.
Zampiony ziji ve tme sklepa, jsou ziveny hovinkama a jak maji problem, tak si nalistuji marxisticke prirucky..
Dobre Vam tak...Listujte dal...

Numerologii nectu ! Astrologii ctu ! Poproste profesionala astrologa, aby Vam vypocital, jak to s Vami bude.
13. 03. 2011 | 02:13

honolulu napsal(a):

Pane Karel Muller,
mam rad vedu a knihy velmi, ale fictions nectu. Nemam na to inteligenci. V Cesku jsou skoro 3 am a Vy nespite. Jak se citite - doufam, ze OK.
Brzy bude jaro. Dnes to bylo citit ve vzduchu. Kam se chystate na dovolenou ? Smim-li se ptat.
13. 03. 2011 | 02:30

Pepa Řepa napsal(a):

Jano (česky: Honza) alias "Žampion"

já na numerologii moc nevěřím, neb coby absolvent škol výtvarných jsem pořádně nepochopil ani trojčlenku. Proto se nezapojuji do odborných debat počtářů, zvláště po Sedláčkově větě v ND, kdy zkouknul panelisty a prohlásil: my čtyři, co jsme tady.
Možná se, coby Zilvar, nepočítal.
Pak jsem ztratil důvěru v počtáře, když tady fedrovali spásonosné Ojro a teď dělají mrtvého brouka.

Tužka a KM
Že sem občas spadne cosi z antisvěta nepochybuji.
Nemusí to být jen antihavran nebo antikrist,myslím, že obdobně sem vpadl i kolega "honolulu". Je zřejmě součástí pangalaktického spiknutí z planety UB 40 z mlhoviny Andromedy, které se snaží rozvrátit naše pozemské jistoty a zničit náš-tak vzkvétající-hnojný průmysl, naše rodinné stříbro.

Honolulu
Že jsem tak smělý, odolal pan farář pokušení? Ona některá černoška, když se vyvede.....
S Vámi musí být v kostele problém, když klekáte zády k oltáři a čelem k sličné Španělce,tak se nedivte.
13. 03. 2011 | 07:47

Pepa Řepa napsal(a):

Honolulu
V Miami jsou uzly tři:Wade, Bosch a LeBron James. Včera to nandali i Lakers. A učte se španělsky. Jsou to už Los Lakers.
13. 03. 2011 | 07:51

buldatra napsal(a):

Vaclav Horejsi napsal(a):

Co je to "průzor kosmu"?
Co jsou to "energetické ataky"?...

Pan Mueller sice již na tyto dotazy odpověděl, nicméně v kontextu s tématem článku bych si dovolil nenápadně připodotknout, že „energetický atak“ na peněženku je zcela běžná, všední záležitost. Nic fyzikálního nebo ezoterického bych v tom nehledal. Viz činnost bratra Kalouska & spol.
K tomu lze vztáhnout i výraz „průzor kosmu“, protože když libovolným průzorem v čemkoliv popatříme libovolný kousek nekonečného kosmu a představíme si známou teorii jeho vzniku, můžeme si představit Velký třesk, který nastane v situaci, kdy „energetické ataky“ na naše peněženky se začnou nečesané nemyté veřejnosti jevit jako nekonečné.
13. 03. 2011 | 12:01

vaclavhorejsi napsal(a):

buldatra:

Dekuji za vysvetleni!

..
13. 03. 2011 | 15:42

vaclavhorejsi napsal(a):

honolulu:

Jiste, astrologie je na rozdil od numerologie veda...

..
13. 03. 2011 | 15:44

vaclavhorejsi napsal(a):

Tužka:

Je zajiste pozoruhodne, ze Zluty Cisar dokazal objevit kosmicke zareni bez jakychkoli pristroju a fyzikalnich teorii...
Jak myslite, ze to dokazal?

..
13. 03. 2011 | 15:47

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Václav Hořejší, položil jste otázku, odpověď neznám, ale napíšu ještě podrobněji o co se zajímal, v čem experimentoval. Především, vše zkoušel na sobě a na sladkovodních rybách, které byly chovány v umělém jezeře. Ty pak kuchal a hledal změny v jejich útrobách a na jejich světlém mase. Experimentoval s bylinami a to i jedovatými. Dále sestavoval různé směsi z drcených nerostů. Polykal kuličky ze zlata, stříbra, perly, kuličky z různých kamenů. Měl v oblibě horský křišťál, hroty z tohoto nerostu používal při hledání postupů v akupresůře. Je považován za významného reformátora akupunktury, vyvíjel nové druhy jehel, používal různé materiály, třeba i trny jedovatých rostlin. Do míst vpichů si kapal různé látky, zejména z rostlinných a živočišných tkání. Prováděl masáže akupresůrních míst různými přírodninami, zejména drahými kameny a suchými plody, někdy tělo přikrýval tenkou hedvábnou látkou, dělal masáže přes hedvábí. Tady mohlo vzniknout na povrchu jeho těla, v jeho těle a vnitřním prostředí bezpočet chemických reakcí, které se ve svém důsledku mohly stát i indikátory třeba toho záření. Jeho tělo se stalo vnímavější a citlivější na různé jevy, pokusy opakoval, vyhodnotil,...nevím. Já podle jeho návodu dělám jeden druh masáže bez masážní emulze, suchá energetická masáž, je velmi účinná při odstraňování poúrazových bolestí. Takže asi tolik, Tužka.
13. 03. 2011 | 22:52

Karel Mueller napsal(a):

Pane honolulu,

má stále posunutý režim, chodím spát mezi druhou a třetí. Ještě před půl rokem jsem chodil k ránu, ten režim jsem získal při chemoterapii, nesměl jsem ve dne ven na slunce. Pomalu to srovnávám. Na dovolenou se zatím nikam nechystám, ale jezdím pravidelně na "kopečky".
14. 03. 2011 | 00:31

Jano (česky: Honza) napsal(a):

honolulu napsal(a):
Jano, Vy JEDNODUCHY Cesky Honzo,
...
myslím, honolulu, že při vší složitosti Vaší osobnosti (již to, jak pečlivě oddělujete astrologii a numerologii) nemůžete pochopit nic, co se netýká Vaší osoby.
Úspěchy Vám (a nikomu) nezávidím (mám je dosti blízko sebe) a přeji úspěch KAŽDÉMU, kdo si jej zaslouží (podle zásady něco za něco ...) ale po spoustě "úspěšných" jsou jenom splodiny z výfuku drahého a velmi výkonného automobilu, spousta odpadu a hlavně potraviny, prohnané jejich zažívacím traktem. ... Není to náhodou i Váš případ?
Dle Vašeho projevu soudím, že jste náfuka a pravděpodobně arogantní hejsek, jakých jsem již pěkných pár kousků potkal, jako ostatně spousta "pravičáků", kteří si nestihli všimnout, že mimo ně existuje na zemi jěště něco jiné a hlavně někdo jiný a když už je, tak proto abyste si před něj stoupl ve frontě .... protože samozřejmě Vy jste středem vesmíru a ti "ostatní" jsou blbečci, dobří na to, aby Vám posloužili.
Ještě jste nepotkal nikoho, kdo by se Vám vyrovnal? Jen si přiznejte, že byl, ale buď "měl skrupule" a neměl tak ostré lokty nebo tlačenku . . . . Že umíte "vydělat" peníze? K čemu by Vám byly, kdyby spousta "lůzrů", kteří Vám nestojí za slovo (a které Vy nebo Vám podobní Vaši zástupci cílevědomě oblbujete) NEBYLA NUCENA MAKAT a to někdy i dosti tvrdě v podstatě za bydlení a stravu na polích a ve fabrikách (ve 3. tisíciletí, 20 let od nástupu "supervýkonné ekonomiky" ..... v Evropě ... ). Myslíte, že nemusí a všichni se mohou odstěhovat na Hawai? Že Vás to nezajímá? (aha ..."samozvaný" křesťan ...i takové jsem viděl ...).
Tož, aby Vám to vydrželo ...
14. 03. 2011 | 02:27

buldatra napsal(a):

Pane profesore,

Ne, nemusíte mi děkovat.
Nešlo o vysvětlení, to bych si nedovolil, šlo jen o pouhé připodotknutí.

Mám dotaz tomu Žlutému Císaři.
Nemá to něco společného s hepatitidou?
14. 03. 2011 | 09:58

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Buldatra. Pane, myslím si, že máte naprosto přesný odhad. Tento muž měl díky svým pokusům na vlastním těle jistě poškozená játra. A poškození jater se projevuje větším žloutnutím kůže díky zvýšenému množství bilirubinu v krevním řečišti. I oční bělmo je žluté, tím jsou tito jedinci na první pohled nápadní./ Když vám budou konzumenti drog tvrdit, že drogy nepoužívají, kontrolujte oční bělmo, barvu hořeního patra v ústech, je nažloutlá, a po stisknutí středu dlaně, kůže na okamžik se zabarví do žluta, to jen pro informaci, když už o tom píšu./ Ten bilirubin se uvolňuje i z poškozené sleziny a kostní dřeně, to jsou orgány, které různými jedy trpí nejvíce. Žlutý Císař byl velice odvážný, hledal protijedy na otravy jedovatými rostlinami a houbami. Znal jejich jedovatost, požil je, a následně požil látky, o kterých se domníval, že budou působit jako protijed. Avicénna, iránský středověký lékař se ve svém Kánonu lékařství o Žlutém Císaři zmiňuje a jeho mnohé výsledky pokusů i doporučuje.Tužka.
14. 03. 2011 | 10:50

Gabrielle H. napsal(a):

Vážený a milý profesore VH. Není to náhodou tím, že všechny ty osvícené a bohulibé plány naší ještě osvícenější a bohulibější vlády se urodily v situaci, kdy na každého jednotlivého člena vlády mířil někdo koltem u kebule? To pak ovšem vysvětluje, proč jim to tak jiskří těmi nejbohulibějšími, nejneotřelejšími a nejpokrokovějšími myšlenkami ;-)
(jen tak namátkou uvedu - nejpravicovitější zvyšování DPH všech dob, zřizování nových "kožených" fondů, humanitární školné etc.,etc.,etc.) Možná, že demografickým šetřením zjistili, že je nás tak nějak moc, a proto se snaží svůj nevděčný národ jakýmkoli možným způsobem vyhladovět. Ruku na srdce, pokud nám všem jde o záchranu planety a životů "vyvolených", pak musí veškeré ohledy stranou;-) Jistý novinář z jiného koutku planety o tom ví své...
https://www.youtube.com/watch?v=1PEhuR_g2M0 - má to 4 díly...
Mimochodem ta číslice 11 je nějaká začarovaná. Nejdřív 11.9.2001 a teď 11.3.2011...
Milý pane profesore, vzhledem k tomu, že jste si "zasedl" na osud, pošlu další svědectví člověka, který se dostal do kontaktu s "Pány prstenů". Přeberte si svobodně jak chcete, ale pokud to nedokoukáte do konce, zaručeně vám uniknou všechny souvislosti...
http://vimeo.com/7222827
http://vimeo.com/7990937
http://vimeo.com/7998620
https://www.youtube.com/watch?v=dBN3hPqOG3I
Mějte krásný den...
14. 03. 2011 | 11:26

vaclavhorejsi napsal(a):

buldatra, Tužka:

No, ja bych se spis obaval, ze k tomu poskozeni jater by mohlo dojit po poziti tech skvelych leku Zluteho Cisare.
Ale mozna je tomu naopak a zezloutnuti timto zpusobem je naopak znamkou pevneho zdravi, vejcite aury a pozitivniho influxu kosmicke energie; mozna to zacne pouzivat i dr. Hnizdil ;-).

..
14. 03. 2011 | 12:02

vaclavhorejsi napsal(a):

Gabrielle H.:

"That investigation grew into four years of intensive research into the identity and history of the diabolical globalists who she calls the "Ring Of Power". Their goal is one World Empire and one world ruler."

Ano, taky mam nekdy takovy dojem... Nejspis Paroubek, ze? ;-)

..
14. 03. 2011 | 12:06

vaclavhorejsi napsal(a):

Gabrielle H.:

Ty Vase odkazy jiste neobycejne zaujmeu nicky n.o.s. a Pepa Repa:

************************
Part I: 9/11 THE UNTOLD STORY (38 min.) Half the world believes Muslims were responsible for 9/11. The other half believes Israeli Zionists were responsible. Who’s right?

Part II: HIDDEN EMPIRE (22 min.) The world’s most powerful empire is not the U.S.A. It is an empire that insiders call “Empire Of The City”.
***************************

..
14. 03. 2011 | 12:35

Gabrielle H. napsal(a):

Milý profesore, díky za osvětlení a za odkazy ;-)
Já tady s jasnou a průhlednou konspiračkou, a on je za vším Paroubek. Musím více trénovat šestou čakru a spolu sní spojený šestý smysl :-) Jste roztomilý sympaťák ;-)Škoda, že jsme se minuli, nádherně bychom se doplňovali :-))
14. 03. 2011 | 12:59

Viola napsal(a):

Pozor na vytrvalostní faktor 11 viz Petr Klán.
14. 03. 2011 | 22:46

HALK A napsal(a):

<strong><a href="http://www.yxmagnet.com/">rare earth magnets</a></strong>
<strong><a href="http://www.chinacopperfittings.com/>brass fittings</a></strong>
<strong><a href="http://www.bohong-machinery.com/>Edm Drilling Machines</a></strong>
<strong><a href="http://www.webseo.net/">宁波SEO</a></strong>
<strong><a href="http://www.0574er.com/">宁波团购</a></strong>
<strong><a href=" http://www.wf-mould-supplier.com/">plastic injection mold</a></strong>

<strong><a href="http://www.xyrack.com/">Supermarket Shelves</a></strong>
<strong><a href="http://www.xyrack.com/p-Long-Span-Shelving-96381/">Long Span Shelving</a></strong>
<strong><a href="http://www.xyrack.com/p-Slotted-Angle-Racks-96382/">Slotted Angle Racks</a></strong>
<strong><a href="http://www.xyrack.com/p-storage-rack-94050/heavy-duty-storage-racks-96378/">heavy duty storage racks</a></strong>
<strong><a href="http://www.xyrack.com/p-storage-rack-94050/warehouse-storage-racks-96380/">warehouse storage racks</a></strong>
<strong><a href="http://www.xyrack.com/p-cantilever-racking-96384/">Cantilever Racking</a></strong>
<strong><a href="http://www.xyrack.com/p-Wooden-Pallets-94493/">Wooden Pallets</a></strong>
<strong><a href="http://www.xyrack.com/p-Steel-Pallets-94489/">Steel Pallets</a></strong>
<strong><a href="http://www.xyrack.com/">Drive In Racking</a></strong>
25. 03. 2011 | 04:03

stranicka sekretarka napsal(a):

Zacina to pripominat reformy v skolstvi. Vzdy reaguji na hrozny upadek vzdelanosti a nove potreby moderniho sveta, nikdy se nepovedou a nakonec jdou do ztracena. Zatim to ale lidstvo vzdy prezilo.
26. 03. 2011 | 02:08

stranicka sekretarka napsal(a):

Kulinarska poznamka. Odbornici varuji pred polykanim extremne silnych neodymovych magnetu. Hrozi ze se "zcvaknou" tak nestastne, ze se mezi nimi priskripne lidska tkan. Magnety pak nevyjdou prirozenou cestou ven.
26. 03. 2011 | 02:22

Martin napsal(a):

Hanba, hnus. Souhlas s tím, že je podoben názorům zkrachovalců z restaurací 4.cenové skupiny. Radši napište bez ironie jak problém řešit.
31. 03. 2011 | 16:01

Martin napsal(a):

..článek je podoben..
31. 03. 2011 | 16:02

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 11:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy