Kdo je větší lump?

10. 04. 2011 | 20:59
Přečteno 13997 krát
Všechno, co se děje od posledních parlamentních voleb, a co akceleruje v posledních týdnech, jako by dávalo za pravdu výroku jistého fašizujícího politika z 90. let, že “je potřeba to všechno naházet do Vltavy” (dobře si vzpomínám, jak jsem si tenkrát pobaveně ťukal na čelo…).

Kdyby mi někdo počátkem těch optimistických 90. let řekl, že česká politika takto neuvěřitelně zdegeneruje jen do hádek o to, kdo je větší grázl, vysmál bych se mu jako zakyslé “staré struktuře”.

Nejhorší ovšem je, že nevidím žádné východisko.

Občanské iniciativy, jako ta, kterou zde prezentovali pánové Hnízdil a Havlík, (NEO 2011) zcela jistě dopadnou stejně, jako kdysi “Děkujeme, odejděte”, nebo “Impuls 99”.
A nic by se asi nestalo, ani kdyby se zase zaplnila náměstí nespokojenými občany provolávajícími cosi o demisi...

Ačkoli věřím, že lepší alternativou (resp. menším zlem) by byla vláda vedená ČSSD, obávám se, že i tato strana je až příliš prolezlá podobnými lumpy jako ty ostatní.

Nevidím reálnou možnost, že by vznikla nějaká nová “čistá” strana, která by to tady dala do pořádku. Vsadím se, že už mezi jejími zakladateli by byli cílevědomí lumpové. Současný obludný systém masivních předvolebních kampaní jednoznačně preferuje zavedené strany napojené na korupční penězovody.

Nelze, než se asi prostě smířit s tím, že “národ má takovou vládu, jakou si zaslouží”…

Samozřejmě, můžeme na to pohlížet i optimisticky (“zaplať pánbůh, že to není horší”) - ve srovnání s velkou většinou zemí světa se tady přece dá pořád ještě žít docela dobře, takže o co jde?
Asi nejlepší by bylo jako kdysi - přestat číst noviny, starat se jen o své a vykašlat se na starosti o to, oč lepší by to tady mohlo být, kdyby tady vládli kompetentní a mravní lidé.

P.S.
Přece jen - jako snad jedinou, i když velmi chabou naději vidím v tom, že se ČSSD nějak zregeneruje a stane se dostatečně důvěryhodnou “evropsky standardní” stranou. Přece jen má podle mého názoru aspoň dobrý program (a léta jejího vládnutí byla docela úspěšná). A i ten jejich současný předseda vypadá jako slušný člověk…

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Liberál napsal(a):

Jistě program ČSSD dluhy,dluhy a populismus je opravdu vynikající. Lepší by jistě byla vláda ČSSD s KSČM, která by tady nadělala více zla než kdokoliv předtím. ČSSD se dnes nijak zásadně neliší od komunistů a je to stejně nedemokratická strana jako KSČM.
10. 04. 2011 | 21:08

Petr Havelka napsal(a):

Přitom řešení je tak jednoduché, stanovit maximální rozměry reklamních ploch při vobní kamapni, na bilboardy zapomeňte. Děje se tak v mnoha zemích a má to blahodárný vliv.
10. 04. 2011 | 21:09

Petr Havelka napsal(a):

volební
10. 04. 2011 | 21:16

Gábor Laco napsal(a):

Ha ha ha. ČSSD, tak to vidí člověk, který sympatizuje s tím největším podvodem v dějinách lidstva - křesťanstvím. Kam tohle až dojde?
10. 04. 2011 | 21:20

hovorka11 napsal(a):

Václav Hořejší:
Souhlasím, NEO 2011 nepohne s korupcí, ale může dokladovat, že o tom vědělo občanům, až budou opravdu na dně. Nemá smysl jít hlavou proti zdi, když ostatní velká většina se od politiky odvrací jako od věcí o kterých nechci ani pomyslet !
Musíme vydržet do doby, než to rozkradení všeho majetku dopadne tvrdě na občany, pak se probudí !
10. 04. 2011 | 21:23

sedlák napsal(a):

evidentně musí pomřít alespoň dvě tři generace, abychom se přiblížili jakž takž k zastupitelské demokracii, případně by mohl být uzákoněna defenestrace jako nástroj voliče, pak snad možná
10. 04. 2011 | 21:24

jirihavel napsal(a):

Zkuste nám tedy, pane Liberále, vysvětlit, čím je ČSSD nalevo od SPÖ, SPD, francouzských socialistů a Labour party... Čím je nalevo od PES? Rádi se od odborníka necháme poučit.
10. 04. 2011 | 21:24

Tupelo napsal(a):

Souhlasim s tim ze CSSD ma nejvetsi sance stat se u nas klasickou stranou zapadoevropskeho strihu, mozna je to tim, je plne integrovana do frakce socialnedemokratickych stran v evropskem parlamentu. Ale i v jejim pripade je hodne co delat ('tvrde pracujici' palas, nosic pizz urban, nabyvatel titulu onderka).

Zaroven je ohromna skoda, ze male a 'nove' strany, ktere se dostaly v poslednich dvou volbach do parlamentu (SZ a VV; Top09 nelze za novou stranu v zadnem pripade povazovat) stacily totalne zdiskreditovat potencial novych stran, ktere, jako mozna konkurence pro zavedenejsi strany, by byly tolik potrebne pro kultivaci CEZke politicke sceny. Urcite si jeste mnohem vic nez driv rozmyslim, zejmena na celorepublikove urovni, volbu tzv. novych stran.
10. 04. 2011 | 21:26

Maximus napsal(a):

Autorovi.
Taky si to myslím, ale ČSSD musí jasně říci jak se chce postavit k současnému st.dluhu 1,4bil.Kč, který jsme ještě nezačali splácet a hlavně jak chce další dluhy nevytvářet. Doposud Kalousek počítal, že po tři následující roky bude st.dluh navyšován o 220 až 200 mld.Kč ročně! Viz třeba dnešní ranní zprávička v teletextu ČT. To je přímo obskurní! A je tu spousta jiných důležitých věcí jako třeba, že je životně důležité zastavit každoroční průběžné rozkrádání st.financí o částku mezi 100-150mld.Kč! Jenže jak máme věřit lidem jako Hulínský, Březina, ale třeba i jejich kámoš Hašek, že půjdou proti korupci, když v Praze a jiných městech po volbách se spojili se zlodějskou mafiánskouˇODS?
10. 04. 2011 | 21:27

Johanna napsal(a):

Pane Hořejší, když začaly první tunely v devadesátých letech, přestávala jsem věřit v to, že "teď už to bude jen lepší".
Taky mi bylo jasné, že až opadnou nekonečné oslavné tanečky kolem Havla, We shall overcome a jiné nesmysly, bude potřeba se zase vrátit ke strojům a ten kapitalismus začít budovat.
U Rumové aféry jsem již hlásila, že jedna totalita nahradila úspěšně druhou, a dámy kácející se z Klause mě začaly nenávidět.
Dnes jsou všechny tyto klausomanky voličkami ČSSD a KSČM.
Leč - i tak mě na delší čas přestaly zdravit.
Nehraju si zde na prognostičku, vždyť ty všechny vlády všech českých tajtrdlíků (pod vedením dvou supertajtrdlíků) byly tak čitelné, že jejich konec šlo předpokládat.
Tato vláda měla slabý článek řetězu ve VV, takže článek před pár dny prdnul.
A kdo z Vás uhodne, co bude dál?
No, ideální by bylo vážně je všechny utopit ve Vltavě a začít nanovo.
"Odcházením" VŠECH mastilů a mastilek české politické scény by se KONEČNĚ zpřetrhaly ty hlavní vazby na kmotry a zbytky vekslácko-zelinářských mafií z Předlistopadu.
To, co by se ušetřilo, si neumí představit ani Pseudoprofesor Klaus.
10. 04. 2011 | 21:28

Ovčan napsal(a):

Liberál

To máte tak hluboko do hlavy vmasírováno z předvolební kampaně páně Kalouska,že pouze levice dělá dluhy.Největší dluhy nadělal právě Kalous!
Ten se už v topolvládě znemožnil a zaťal bezkonkurenčně největší sekyru do státních financí.Dobře si pamatuji,jak odsuzoval odbory,když mu řekli,že v roce 2009 bude pokles 5% a ne růst 5% jak počítal on.
Za socanů rostly dluhy nominálně,ale na rozdíl od pravice jim rostla ekonomika a tak se % zadlužení moc nezvyšovalo.
Teď už by Kalous musel rozesílat složenky ne na 121tisíc,ale na 133tisíc.A to za pouhý třičtvrtěrok.Nejméně třetina toho dluhu je jeho práce.
10. 04. 2011 | 21:31

speci.men napsal(a):

Neví, čím to je, že žijme v takovém marasmu. Ale kolem sebe vidím tolik zaslepenosti, politické intolerance, vymytých mozků a zmanipulovaných jedinců, že si říkám, že lidem se v takovém systému asi líbí žít. Prakticky s nikým se nedá bavit o politice. O čemkoliv jiném ano, ale jak dojde na politiku a vy narazíte na názorového oponenta, je konec.
Víc než za cokoliv jiného vás dnes lidé zatratí za odlišný politický názor. V tom to asi bude. Politické strany a jejich lídři si v občanech byvudovali takové kulty neomylnosti, že je těžké najít u nás jakýkoliv kompromis.
Když k tomu přidáme ještě zcela nekompetentní média ovládaná politickými šíbry a ovládající myšlení nemalé části veřejnosti, je vymalováno.
Nejhorší ale je, že čím zaslepenější, dogmatičtější a v podstatě nedemokratičtějíš názory daný jedinec má, tím více je upřesvědečen o tom, v jak svobodné zemi žije.
10. 04. 2011 | 21:37

mb napsal(a):

nevim zda to není klišé / nepravda : národ má takovou vládu, jakou si zaslouží”…

myslim že si to ani snad nezasloužíme ...

jinak k tomu stažení se do soukromí ... je to stejné jak když zpíval Dědeček: a přece znám ještě také rodiny, které ač jinak zdrávy čtou denně čerstvé noviny a poslouchají zprávy ...

je to zpět ... vítejte v neonormalizaci ... :-) :-(
10. 04. 2011 | 21:38

speci.men napsal(a):

Ovčan:
Ale Kalousek není hlupák. On ten monstrdluh musel nějak vytvořit. Jak jinak by pak mohl strašit Řeckem a přesvědčit blbé lidi, aby mu dobrovolně sypali své peníze a ještě ho za to oslavovali.
Tenhle dluh byl votvořen zcela záměrně.
10. 04. 2011 | 21:39

hoven napsal(a):

profesore,
a k čemu by ty občaský iniciativy byly?? dělali by to taky jinak a líp jako strana zelených a veci korupční?? máme system , kde se střídají u moci dvě síly, pravicová a levicová a navzajem se hlídají. to je to podstatný. zavedený strany nejsou zase až takový zlo, jak ted mužete v případě věcí korupčních vidět. mame instituce, funguje zákon, máme uvažlivýho a zkušenýho presidenta. nepropadejte panice. pokud mají být předčasný volby, at jsou.
10. 04. 2011 | 21:40

speci.men napsal(a):

mb:
Tak naši politici docílili přesně toho, čeho docílit chtěli. Začínáme víc a víc připomínat USA. Tam velkokapitál zprivatozoval veřejný prosto dávno. O politiku se tam skoro nikdo nestará (maximálně někde na obecní úrovni) a demokracie je nahrazena velkými show během prezidentské kampaně.

Jenže naši "demokratičtí" bijci mně napdanou za to, že USA je nějvobodnější země. Ano, můžete si tam jet kam chcete, říkat cho checet, koupit co chcete. Jen do vlády kecat nemůžete.
10. 04. 2011 | 21:42

speci.men napsal(a):

hovene:

to co máme je jen fasáda. Formální instituce, formální opozice. Všechno jen forma bez obashu. Koukněte se na Prahu, jak tam opozice X vláda funguje.
Občanské iniciativy zrodily demokracii a promazávají ji. Tedy alespoň pokud pod pojmem demokracie chápeme oba to samé. Jinak formální demokracie je i Rusku.
S uvážlivým prezidentem jsem mně fakt rozesmál. Mít národ složený z lidí jako jste vy, tak si jako vládce chrochtám blahem.
10. 04. 2011 | 21:46

Marcus napsal(a):

Stejně jako autor si myslím, že vláda ČSSD by byla menší zlo. A stejně tak doufám, že časem se situace zlepší. Podle mě největší katastrofou byla vláda Íčka na vnitru. Jakkoliv John nezajišťuje pro párci policie optimální podmínky, stále si myslím, že je to lepší varianta než návrat p. Langera.
10. 04. 2011 | 21:46

StandaT napsal(a):

StandaT: jako středočech musím poznamenat, že ČSSD není alternativou. Ještě to nedošlo ke tvrzení "zlatý Bendl", ale řekl bych, že do roka to tu bude běžné tvrzení. Navíc nevidím to, že by ČSSD využívala čas v opozici k očistě.

Už to tady v diskusích padlo vícekrát. Změna je možná jen odspoda. Ne revolucí, ale od spoda ve stylu občanské společnosti, místních zastupitelstev, spolkové činnosti a tak. Jenže na tohle nechce nikdo slyšet. Protože změnou zezhora očekáváte, že se zachová stávající elitní systém, že dnes opoziční elity se stanou vládnoucími elitami. A že dostatečně angažovaní se mezi ně vmáčknou. I ta revoluce by bodla. Protože výsledek bude tentýž - zase změna pouze na vrcholu mocenské pyramidy. Opět s neopakovatelnou možností vmáčkout se. Naproti tomu změna odspoda je cestou mravenčí, každodenní práce. Navíc nevděčné, jak je vidět na vztahu k těm, co se přiznali, že na lokální úrovni něco dělají (jarpor, Vendlová...). Ostrůvky pozitivní diskriminace. Jenže, bohužel, mimo malé obce, kde se jednak lidi znají a druhak vědí, že co si neudělají sami, to mít nebudou, zřejmě nedostižný sen. Takže pesimismus autora chápu.
10. 04. 2011 | 21:49

Otázkář napsal(a):

Liberál opět jen primitivně kydnul a utekl. Můžeš mi říct milý, zlatý, tedy spíš modrofialový v čem je ČSSD nedemokratičtější než ODS, TOP09 či VV? Hlavně v poslední jmenované se toho o demokracii namluvilo v poslední době mnoho ;)
10. 04. 2011 | 21:50

bobš napsal(a):

Bohužel se speci.menem musím absolutně souhlasit. Jak je možné, prosím liberála, o vysvětlení, že např. ve Španělsku, kde jsem byl minulý týden. Je na rozdíl od nás všude pořádek silnice perfektní, veřejná doprava funguje jako u nás za socialismu a lidé vesměs spokojeni a přitom u nás se říká, že Španělsko je před krachem. Jak by to tam asi vypadalo za normálních okolností? O tom si musíme nechat jenom zdát. Asi se tam tak z veřejných účtů nekrade jako tady.
10. 04. 2011 | 21:51

speci.men napsal(a):

StandaT:
jenže tady nikdo nechce nic dělat. Všichni sedí v obýváku u telky a nadávají. Pak ale čekají, že přijde nějaký spasitel typu VV něbo SZ a zachrání nás jako deus ex machina. Jen díky tomu se tam takové strany mohly dostat. I když jistý svěží vítr Bártovi přiznávám, podstata je, že to jsou strany žijícíz toho veřejného očekávání mesiáše. Proto se tam takové budou vždy znovu a znovu dostávat.
Ale na nějakou masovou občanskou iniciativu nevěřím. V téhle zlenivělé zdegenerované společnosti hedónistů, co se chtějí jen bavit.
10. 04. 2011 | 21:53

Otázkář napsal(a):

StandaT

nevím co máte na mysli tou pozitivní diskriminací, ale to podle mě není nejlepší cesta. Ale možná jste měl na mysli ostrůvky pozitivní deviace jak o nich mluvil Miloš Zeman a s tím bych tedy určitě souhlasil. Dlouhodobě zde propaguji zavedení co nejvíce prvků přímé demokracie (přímá volba prezidenta, hejtmanů, primátorů i starostů) a především změnu volebního systému tak, aby si lidé mohli vybrat kandidáty z více stran. Dokud o postavení na kandidátkách budou rozhodovat stranické sekretariáty a voliči nebudou mít možnost odvolat politiky, kteří se zpronevěřili svému programu tak se nic nezmnění. Výzvam jako je zmiňované NEO2011 moc šancí nedávám, ale je to určitý barometr nálady ve společnosti a vyslaný signál směrem k vládnoucí kastě, že lidé už toho mají dost.
10. 04. 2011 | 21:56

StandaT napsal(a):

hovene: občanské iniciativy jako protiváha partajím. Opozice nestačí, není protiváhou, která by působila na polickou scénu jako celek. To zaprvé. Za druhé občanské iniciativy jako institut, skrze který si lidi uvědomí, že řadu věcí zajistí sami (a lépe) a politiky nepotřebují na každý prd v obci/kraji/státě. A občanské iniciativy jako inkubátor osobností, které jsou schopni ovlivňovat veřejný život.
10. 04. 2011 | 21:57

StandaT napsal(a):

oprava. Mělo být pozitivní deviace. (jo je, když člověk používá cizí slovíčka :)))
10. 04. 2011 | 22:00

speci.men napsal(a):

Standa T:
ale Hoven nechce žít ve svobodné zemi. On chce Nádherný nový svět. Instituce, které demokracii zajití za něj. Osobnosti, které budemoci obdivovat. A zlé padouchy (socany, komouše), na kterých bude vybíjet svých patnáct minut nenávisti. To je demokracie, jak si ji u nás řada lidí představuje. Proto to tu u nás je takové, jaké je.
10. 04. 2011 | 22:00

hoven napsal(a):

speci.men
pořád je ještě varianta, že se nakonec dohodnou. pokud vv nebudou trvat na kalouskovi. vondra měl odejít už dávno. takže ja bych to viděl, že veci korupční pustí bartu, johna a dobeše a ODS vondru a pojede se dál. což bude naprostá schizofrenie, ale pořád menší schizofrenie, než ted pustit oranžový zadlužovače do vlády. to by znamenalo ekonomickej a sociální rozvrat. je to uplně šílená situace. ale vzhledem k tomu, že jsme přežili nacistickou okupaci a 40let vlády KSČ, tak přežijem i tohle.
10. 04. 2011 | 22:01

StandaT napsal(a):

speci.man: právě proto od spoda. Tam stačí několik málo jednotlivců (princip sněhové koule).

otázkář: v přímou demokracii nevěřím. Protože zastupitelská demokracie vyžaduje politickou kulturu (spíše vyspělost) mezi politiky, přímá jak mezi politiky, tak navíc mezi občany. Ale jako jakési "politické homeopatikum" se stejným principem účinku bych to akceptoval.
10. 04. 2011 | 22:03

Cech napsal(a):

Pane profesore osobně si myslím,že tento stav je s P=0,78 zapřičiněn novinářskou nenovinařinou.
Mediální masáže jsou vedeny s takovým důrazem s natolik jednotnou koncepcí,že jim musí US "spin doctor" pouze tiše závidět.
Je možné uvažovat "Protože příležitost dělá zloděje","naprostá jistota totálního mediálního krytí dělá tuneláře".
Největším úspěchem naší verze manipulace, je prosazení naprosté antiplurality veřejnoprávních médií.
Činnost našich honících psů demokracie, na začátku umožnila přikrýt malé tunílky a postupně zametala pod koberec tunely typu LaManch.
To co je smutné,že naši honící psi demokracie nehodlají normálně pracovat jako jejich kolegové např. v Německu.
Protože jejich heslo: "Nejdřív hrábě a potom pero".
10. 04. 2011 | 22:04

hoven napsal(a):

standa t
nikdo nebrání žadným občaským iniciativám zkusit štěstí ve volbách. mají naprostou svobodu. ale bez toho, aby je někdo zvolil, nemužou o ničem rozhodovat. to by bylo proti smyslu demokracie. já jenom tvrdim, že v každý občaský iniciativě jsou uplně stejný blbci a zloději jako v krerýkoliv politický straně., proč mate furt očekávání nějakýho zázraku??
10. 04. 2011 | 22:05

Kde to jsme? napsal(a):

Zlatý Bendl, zlatý Rath,
to je z deště pod okap.
10. 04. 2011 | 22:07

speci.men napsal(a):

Hovene s tebou nemá smysl debatovat. Chápeš rozdíl mezi vírou a fakty? V oranžové zadlužovače věří jen ti, co věří v Ježíška. Ale přesvědčovat tě nebudu. Lež je pravda a pravda je lež. Přečti si někdy Orwela 1984. Ty už máš své neurony naprogramovány. To jest vše, co sedá k tomu říci.
10. 04. 2011 | 22:08

hoven napsal(a):

tak jsme se zasmáli, zítra to u klause dají dohromady a bude po krizi.
10. 04. 2011 | 22:09

hoven napsal(a):

speci.men
já věřim jenom číslum, zadlužovač sobotka v době ekonomického rustu každý rok přes 100 miliard deficitu.
10. 04. 2011 | 22:10

Maximus napsal(a):

Doporučuji článek kde je rozhovor s Karlem Janečkem
ve stati ekonomika/Byznys a společnost/... tak třeba
cituji z článku:
Zákony nemají šanci, kapři si přece sami nevypustí rybník. Vezměte si třeba jen takovou absurditu, jako je akcie na doručitele v listinné podobě bez registrace. Jsme jednou ze tří zemí světa, kde je ještě něco podobného možné. Těmi dalšími dvěma jsou Nauru s asi devíti tisíci obyvateli a Marshallovy ostrovy s asi šedesáti tisíci.

Patříme mezi tři země, kde pořád existují tyhle nástroje, jimiž se uplácí. Je to mnohem pohodlnější - když chcete uplatit deseti miliony, jsou to těžké kufry plné hotovosti, v akciích je to mnohem jednodušší. Mimochodem, i tohle je jedním z cílů fondu - tlačit na politiky, aby změnili legislativu a něco s takovými neobhajitelnými věcmi udělali. Bude-li ten tlak dost velký, zákony se změní. Ale sami od sebe s tím neudělají nic.
......................................................
Myslím si, že hlavní nepřítel, který blokuje možné pozitivní změny v české společnosti a hospodářství jsou ti politici, kteří hlasovali pro tuto praxi a tyto a podobné zákony jako jsou výše uvedené akcie. Pamatuji si např. jak I.Langer v ČTV napadal zrušení těchto akcií a mlel něco o narušování svobodného trhu a podobné plky. Stačilo by projít si hlasování parlamentu a senátu za posledních cca 5 let a máme celou squaru azuru lumpů odhalenou a víme detailně kdo hájí podobné zákony. V podstatě to je celá ODS, část TOP09 a VV a bohužel i někteří politici ČSSD.
Jde o to, aby podrobný rozbor a informace dostali nezkorumpovaní novináři a posléze lidé, aby se mohli zorinentovat kdo je kdo a podle toho se u příštích voleb zařídit. Někdo by si měl dát tu práci a vytahat
veškeré hlasování jednotlivých poslanců z jednotlivých stran u těchto lumpenzákonů a vše uvést analyzované na papíře! Myslím, že bysme se nestačili divit! Těch zákonů zase není tolik, aby to nešlo přečíst a podrobit podrobnému rozboru.
Pěkný pozdní večer!
10. 04. 2011 | 22:10

toska napsal(a):

Pokud autor i mnozí diskutující nevidí východisko, rád bych upozornil na cestu: obnovit občanskou společnost, tedy zakládat občanská sdružení a v nich pracovat na změně. A o tom to je: nestačí bědovat, nadávat, diskutovat tady, ale pracovat na změnách, na množství malých či větších změn, proto ta cesta, ona to není práce na jedno odpoledne...

A nespoléhejme se na nic, od profláknutých politiků, přes stejně profláknuté žumpalisty (že pane Stejskale...) až po naprosto nepoužitelné soudy a nefunkční justici jako celek. Spolehnout se můžeme pouze na svoje ruce a mozky a bude to práce vyčerpávající a často velmi nepříjemná. Jenomže nikdo jiný ji za nás neudělá.

A zase: není to nic nového; i v tomto státě je již dávno spousta lidí, kteří takto pracují, obětavě a nezištně, nejednou za cenu značných obětí, i pro to je v roce 2011 zavřen na Pankráci politický vězeň (sdělit jeho jméno nebo odkaz na web, kde jsou tyto TABU informace k dispozici, zde nemohu, cenzor to nedovolí, že pane Stejskale...).

Nevěřte zavádějícím tvrzením, že s tím nejde nic dělat, stejně tak nečekejte jakoukoli změnu spadlou z nebe...
10. 04. 2011 | 22:16

Petr.. napsal(a):

Ještě by to chtělo, aby se KSCM přejmenovala a ze svého názvu vypustila adjektivum komunistická .. Tím by se nechybně zvýšil její koaliční potenciál, takže by levice mohla mít většinu a sestavit rozumnou vládu bez modrých zlodějů a vverácké sekty, evidentně ovládáné psychopatem bártou .. v topce tomu není jinak.. kníže je taky dost divnej.. nechci to rozvádět, aby mi to nesmazali ..
10. 04. 2011 | 22:17

Hurá napsal(a):

Pane Hořejší, v politickém smyslu slova jsem se již stal skeptikem a zažínám praktikovat Váš návod z předposledního odstavce. (Noviny tedy nečtu již 3 roky). Já vidím východisko v jediném: všmožně podporovat genetický výzkum a v budoucnosti měnit genetický kód novorozenců. Dnes je to utopie, ale zítra to bude možná již nutnost. A nebo to je všechno hloupost, abych zůstal skeptikem.
10. 04. 2011 | 22:17

Gru napsal(a):

Milý profesore,

ptám se, jaký důvod vás vlastně vedl k sepsání tohoto elaborátu, který kromě deklarace politického nihilismu vůbec nic nepřináší? Vzhledem k Vaší nepochybné intelektuální úrovni se zároveň musím podivovat, proč, nemáte-li v podstě co sdělit, prostě nemlčíte?
Alespoň do doby, než Vás napadnou méně naivní řešení než pláč nad "iniciativami", či dětinské volání po defenestracích.
Neboť jsou ještě jiná řešení, než Vámi nadhozené ("menší zlo sopc.dem" - do stejné míry podezřele poplatné jako Hovnovo zalykání nad dokonalým prezidentem).
10. 04. 2011 | 22:19

mb napsal(a):

hoven napsal: tak jsme se zasmáli, zítra to u klause dají dohromady a bude po krizi.

to ale není celé ...

zítra u Klause uzavřou dohodu / Klaus to potvrdí a stane se garantem dohody .../

a za týden Klaus / a kdokoli se k němu bude chtít přidat / řekne:

žádná dohoda nebyla učiněna / uzavřena ...

na závěr přidá pár žoviálních napomenutí novinářů ... aby nepátrali co v té dohodě ( před týdnem ) / nedohodě (dnes) bylo ....

njn ...
10. 04. 2011 | 22:19

Liberál napsal(a):

jirihavel:

ČSSD je nalevo od Labour party hlavně tím že Labouristi už pochopili že není možné udržovat velký stát a začli provádět privatizace. Zatímco ČSSD zamrzlá ještě v období komunistmu spustí proti každé privatizaci hyterickou kampaň. Labouristé už pochopili že bezplatným zdravotnictvím a školstvím tyto rezorty nezlepší ba nakopak a proto, když byla u moci tak školné i poplatky v nemocnicích zůstaly a neudělali takovou prolhanou kampaň jako v krajských volbách 2008 kdy je vyhráli fakticky na základě manipulace. Labouristi pochopili že populismem a rozhazováním ekonomiku VB nespasí. Narozdíl od ČSSD nepodlézají diktátorům jako Putin a nepoužívají fanatický antiamerikanismus (jako u komunistů) jako u boje proti radaru. VB naopak pomáhá USA v boji proti terorismu. U nás když se má zvednouut počet vojáku v Afghánistánu tak ČSSD a komunisti se proti tomu postaví. Labouristi nepreferují populistické nadbíhání voličů, kdy dělají politiku podle průzkumů veřejnýho mínění. Proto si zvolili "třetí cestu"
10. 04. 2011 | 22:20

Kanalnik napsal(a):

Clanek je napsan tak, jakoby autor cekal na nejakou spasonosnou politickou stranu. Dokud budou lide sedet doma a nebudou se aktvine obcansky a lidsky pokouset neco zmenit primo ve svem okoli (mistni samosprava atd.), tak se mnoho nezmeni.

Cekani na spasitele = politickou stranu, je nesmysl. Ukazuje to jen na paralyzu obcanske spolecnosti v CR. Z toho pak plyne soucasny vysledek, kdy hrstka lidi ovlada celou spolecnost.
10. 04. 2011 | 22:22

Otázkář napsal(a):

StandaT

Na jedné straně píšete, že tlak musí jít odspoda a že lidé skrze občanské iniciativy zjistí, že si plno věcí zařídí lépe a politiky k tomu nepotřubují a na straně druhé, že nevěříte v přímou demokracii. To jde trochu proti sobě nemyslíte? Přece občanská iniciativa a přímá demokracie jdou ruku v ruce.
10. 04. 2011 | 22:24

Kanalnik napsal(a):

toska - prvni dva odstavce souhlas (o zbytku textu slysim poprve, takze nevim, jak se vyjadrit)
10. 04. 2011 | 22:25

Otázkář napsal(a):

Liberál

kontrolní otázka, kdo u nás zprivatizoval banky? ;)
10. 04. 2011 | 22:28

Liberál napsal(a):

Otázkář:

Hlavně v
1) Populismu
2) Zahraniční politice orientované na diktatury typu Rusko nebo Čína (lidská práva jsou jim ukradená, jinak by nelezli do zemí jako Severní Korea a Sýrie)
3)Dlouhodobá spolupráce s KSČM a blokování jakýchkoliv pokusu tuto stranu zakázat
10. 04. 2011 | 22:31

StandaT napsal(a):

hoven: špatně. Občanské iniciativy nesmějí s politikou mít nic společného. Pak se stávají pátou kolonou jedněch politiků proti druhým politikům.

Třeba Ne základnám je čítankový příklad selhání, protože byly kontaminovaní SocDem, která je využívala jako zadní vrátka, kterými se Zaorálek snažil obejít princip zastupitelské demokracie a kompenzovat tak nedostatek mandátů v PS v boji proti Topolánkovi. V takovémto případě máte pravdu.

Jenže občanské organizace mají k dispozici petice a referenda. Skrze ně se stávají nedílnou a plně legitimní součástí demokratické soutěže. Zužovat demokracii pouze a výhradně na soutěž politických stran považuji za deformaci demokracie. Dle mě je v principu jedno, zda mě zastupuje partaj nebo OO, pokud mi obě dají ekvivalentní možnost ovlivnit rozhodování (volbama x referendem, možností členství, možností zastávat pozici v hiearchii, vnitřní demokratičkostí a pod.).
10. 04. 2011 | 22:34

Liberál napsal(a):

Otázkář:

To bylo za Zemana. Současné bolševické vedení ČSSD je striktně proti privatizaci. To začlo už u Grosse, přes největšího komunistického papaláše Paroubka až k dnešnímu vysmátému zloději Sobotkovi
10. 04. 2011 | 22:34

dalimír napsal(a):

Dobrý večer ! To by zde v česku chtělo zvolit takového rozhodného vůdce jako je pan Putin ! Ten v rusku zatočil z mafiány a oligarchy po svém ! A udělal dobře ! Kluci mafiánští se strachy před ním rozutekli do světa a má od nich pokoj ! Medveděv je oproti Putinovy dosti měký a navíc podléhá více západním intrikám ,což není pro rusko dobré ! Jo ale kde u nás takového státníka jako je pan Putin hledat ? Takový se v našich končinách ještě nenarodil ! Dl.
10. 04. 2011 | 22:36

Maximus napsal(a):

Liberále, neodpověděl jste, kdo u nás zprivatizoval třeba státní banky a poté další podniky poslal do privatizace? Když chcete někoho napadat, tak si nejdříve o tom něco zjistěte. No a Labour party pokud vím se nebála v minulém století zestátnit po vládě konzervativců třeba hned několik velkých soukromých firem.
10. 04. 2011 | 22:38

t... napsal(a):

ČSSD má obrovské dluhy z masívní a tudíž extrémně drahé předvolební kampaně. Tyto dluhy, pokud se ČSSD dostane k moci, lidé dole nějak, ať přímo nebo nepřímo, zaplatí. U ostatních stran je to obdobné, jen se jiné strany, myslím jen co do nákladů na předvolební kampaň, ODS jen o trochu, chovaly rozumněji.

Za určitou malou naději považuji protikorupční nadaci, aby ti, kteří oznámí korupci a utrpí kvůli tomu finanční újmu, mohli být finančně kompenzováni/odměněni nadací.
http://www.radio.cz/cz/rubrika/udalosti/protikorupcni-nadace-ocenovala

jirihavel:

V české politice je téměř nepodstatné ideologické/ideové zabarvení parlamentních stran, když se kterákoliv z nich dostane k moci, tak se její vlivní představitelé, tzn. od poslance výše, chovají skoro stejně.
10. 04. 2011 | 22:38

Karel Mueller napsal(a):

Pane profesore,

dnes jste mě trochu pobavil :-).
Hned na úvod: Ten srandista v 90. letech měl za úkol soustředit různé nespokojence, hlavně zleva. Možná si vzpomenete na debatní maraton té strany při volbě dnes již expresidenta :-). Hoši tam několik hodin řečnili na téma Václav Havel, čekal jsem, že někdo zahřmí, přeruší jednání a požadá o předložení důkazů, jinak zbavení imunity a řízení pro urážky (nejtvrdší) na cti. Nestalo se nic. Hoši se vypindali, nikdo ani nepípnul (snad jen Ruml cosi utrousil o duchu STB v té partaji) .. a president byl zvolen. V tu chvíli mi bylo jasné, že žiju ve státě " ... ať se děje co deje, tak se nic neděje ...". Paralely bychom našly v dějinách mnohé, třeba za vlády Ludvíků ve Francii.

Ale raději přejděme k současnosti. Řešení nevidím též. Kola se prostě stále točí, jak by řekl Huxley. A za co mají lidé bojovat a proti čemu demonstrovat? Proti všeobecné korupci? Lidé jsou (ti lepší) zklamáni a unaveni. A nadto by Vám většina asi znechuceně řekla, že není koho volit. A také si uvědomují, že tito politici reálnou politiku nedělají, neboť jsme globalizovaný stát bez vlastní výrobní základny, bez kontroly financí a s medii plně v zahraničních rukou. Vy to asi nemůžete vidět, ale ať bude vládnout Petr či Pavel, tak má jednu velmi účinnou kartu: Že to tu zahraniční firmy zabalí a lidé se půjdou pást. A na to lidé přežívající ze dne na den slyší, to mi věřte. Stranou nechme - řekněme nejtěžším eufemismem - změnu morálky národa (jako celku). Raději nebudu pitvat úroveň vzdělanosti a kritického myšlení mládeže (jako celku) - výsledky předmaturitních testů určitě znáte.

Moudro říká, že musí být moc špatně, než bude líp. To platilo vždy, když byla nejaká společnost za zenitem, začla degenerovat a šla dolů. Ale druhá strana mince globalizovaného státu je, že jeho standart není přímo závislý na výkonech jeho elity. Dnešní vlády prostě nemusí řešit problémy, které musely řešit vlády za bolševika ať už byly jakékoliv. Např. obranu nebo hospodářství.

Naše budoucnost je přímo závislá na cizích ekonomikách a firmách, které jsou páteří průmyslu. Až k nim dorazí krize - a ta přijde - tak to bude špatné. Moc špatné.
10. 04. 2011 | 22:38

StandaT napsal(a):

otázkář: ten tlak odspoda míním obecněji. Nejen OI, ale i spolkový život (sokol, dobrovolní hasiči, zkrášlovací spolky, baráčníci, fotbalisti...), individuální angažovanost jednotlivců, sousedskou soudružnost a výpomoc... tedy nejenom institutizovanou protiváhu politice.
10. 04. 2011 | 22:41

Karel Mueller napsal(a):

Dalimír:

Mám rád zanícené lidi s planoucí srdcem, ale měl by jste nahlédout, že měl Putin za sebou 3 položky: KGB, deset tisíc vodíkovek a nerostné suroviny s naftou. Řekněme, že to není málo :-).
10. 04. 2011 | 22:42

voroshilov napsal(a):

Karell Mueller:
Dalimir je laciny provokater!
Putin postavil uspech Ruska na navratu k tradicni ruske monarchii a ne na deseti tisich vodikovych bomb!
10. 04. 2011 | 22:50

hoven napsal(a):

já řikám jenom jednu věc, bárta je nebezpečnej manipulátor a lidi v jeho okolí ztrácí rozum. většina lidí, pokud by snim mluvila, tak by nakonec uvěřila tomu, že to byly pujčky. česká republika se dostává pod vliv sekty.
10. 04. 2011 | 22:53

jirihavel napsal(a):

Liberál: Máte jen hodně špatné informace. Blair měl sociální stát skoro o třetinu relativně větší než Špidla, absolutně o dvě třetiny, měl vyšší složenou daňovou kvótu, měl tvrdou progresivní daňovou soustavu s vrcholem progrese za Browna dokonce 50 % (konzervativci to neruší). Privatizace za ČSSD byla v rozsahu, o jakém se Blairovi nesnilo ani v nejhorších snech... Pobavíte nás ještě nějakou svou kolosální neznalostí?
10. 04. 2011 | 22:59

dalimír napsal(a):

Voroshilove Vy jste fakt jako nevěřící Tomáš ! Já a provokatér ? Tak to teda nemáte dobrý odhad na lidi ! Toho si všimla i paní Elen ze slovenska ! Vzpamatujte se člověče a věřte více lidem ! Dl.
10. 04. 2011 | 23:00

MirekS napsal(a):

Pane Hořejší,

jestli očista, tak musí odejít především ministři:
- Vondra (PROMOPRO),
- Kalousek (až patetická angažovanost v odvolání Vondry, v podstatě jde o realizaci lobbingu ze strany Omnipolu), pokus o v nejlepším případě nevědomý podvod na občanech v daňové reformě v kombinaci s důchodovou (vzhledem k baziliškovské inteligenci pana ministra jde o absurditu),
- Bárta ("agenturní" sledování politiků, neprůhledný stav VV),
- John (neprůhledný stav VV),
- Jankovský (dotace rodinné firmy),
- Kocourek (tlak na prolomení limitů).

V podstatě by měli všichni aktéři těchto kauz opustit i poslanecká křesla.

V podstatě by to mělo dojít i na Magistrát HLMP (Svoboda, Březina).

V zásadě jediný (z té elity elit), i když též lidsky chybující (ale kdo je dokonalý, že), kdo by mohl "vyučovat" praktické demokracii zde, je, považte, "pan šlechtic"! ... kterému i "odbory" podaly "uznale" ruku. Jakou toto má pro ostatní (pozorovatele) politiky výpovědní hodnotu?

Po dnešním dni je zřejmé, že jaký by to zázrak musel se státi, aby se trojkolka opět "sešroubovala" a "potáhla" se reformovat?
V těch lidech není než osobní zášti takové míry, že ani pokrytecké sjednocení nemůže míti více než "minutového" trvání.

Takže, jaképak okolky - předčasné volby (urychlení řešení si snad může jen vynutit opravdu snad jen "ulice"! Ale ani předčasné volby to nevyřeší, i když naděje umírá poslední. Než se ureformujeme, tak se nejprve uvolíme, neboť naši politici dlouhého, předlouhého, mají vedení (asi častými návštěvami ČEZu), než pochopí, že jedna strana druhou jen tak nevygumuje a musí prostě spolužít, neboť i občané různého politického názoru zde spolužijí a musí tomu tak býti, jestli se "nevymlátí" (což by v této pokrokové éře a po takových prožitých historických událostech nebylo než překvapivé a vpravdě stupidní).

Pročež ani ČSSD, které zdálo by se, mohly by předčasné volby náramně přijít vhod, nemůže se cítit jista jako Václav na koni, neboť "staří psi" (páni prominou) nebudí důvěru osvícenectví ve schopnosti jednat a nalézt konsenzu (zase protipólného na druhou stranu). Přesto by se v této chvíli mohla zdát (ač to zní neuvěřitelně) sestavitelná "pravo-levá" vláda "dlouhoočekávaného porozumnění (situace voličské nálady)" mezi TOP09 a ČSSD (v jejím základu). Při vyvažování "protipólného" názoru by se tak mohlo dojít ke skutečným základům reforem majících déledobého trvání. Základem toho (a tedy nejvyšším cílem) je společenská dohoda (konsensus) pro reformy tak potřebná. A není třeba žádných koaličních smluv! Jen respektu k druhé straně a věcného argumentování a postupné realizaci na dohodnutém tak, aby čas nebyl ztrátový jako v posledních dvanácte měsících.

Disponují lídři těchto stran takovým nadhledem?
Umíme-li si to u životem protřelého "pana šlechtice" představit, tak u pana B. Sobotky těžko! A jsme tam, kde jsme dnes. Nežije totiž mezi námi tolik "velikánů", kteří by se "tyčili" v předních řadách svých zástupů...

Užívejme si tedy trpěti pod svou tak historicky známou vlastní blbostí vnitřní nejednoty - neschopnosti konsensu - plnými doušky.

Hezké jarní dny

MirekS
10. 04. 2011 | 23:02

Otázkář napsal(a):

Liberál

a Zeman snad nebyl předsedou ČSSD? Když se ti to hodí tak hážeš všechny do jednoho pytle a když tě někdo přichytí při lži tak začínáš rozdělovat? Nebuď směšný. ČSSD nevládne od roku 2006 tak svoje báchorky si nech pro hlupáčky tobě podobné. Btw. co bys ještě chtěl privatizovat, copak ti divoká 90. léta nestačila? Snad ještě zdravotnictví a důchody či snad máš na mysli politickou moc po vzoru VV?
10. 04. 2011 | 23:06

camponotus napsal(a):

Pan Liberál
se svým sterilním myšlením o jediném zlu v naší společnosti - ČSSD A KSČM klepnul hřebík na hlavičku. Čím více demagogů, tím lépe, Hitler také ideologicky vítězil díky Goebbelsovi a jeho ministerstvu, co kdybychom to zavedli a pana Liberála udělali ministrem? Už vidím, jak se pal Liberál vzteká, že si někdo dovolil jeho ideje kritizovat a buší vyzutou polobotkou do řečnického pultíku jako Chruščov. Každý by si měl zamést před svým prahem. Mám obrovskou výhodu, že nejsem zatížen žádným politickým fanatizmem, ani politickou příslušností a mohu šlápnout na kuří oko komukoliv, kdo se chová nestydatě.
10. 04. 2011 | 23:06

dalimír napsal(a):

Jo a pane Voroshilove pan Putin bude v Rusku znovu kandidovat na prezidenta ! A vsadím se s Vámi že ho Duma znovu zvolí ! Opravdu tam nemáte nic lepšího !!! Zdravím Dalimír milující mír.
10. 04. 2011 | 23:06

Karel Mueller napsal(a):

Liberál:

Napadlo Vás někdy, že ony dnešní mamutí nadnárodní korporace, finanční okruhy apod. jsou nejen státy ve státě, ale přímo státy nad státy?

Když jsme u té privatizace :-))).
10. 04. 2011 | 23:08

voroshilov napsal(a):

Dalimir:
Putin bude zajiste kandidovat a urcite vyhraje,ovsem nebude ho volit Duma ale Ja a dalsich 140 milionu Rusu,vite my uz vynalezli primou volbu prezidenta!
10. 04. 2011 | 23:11

Otázkář napsal(a):

Vysledoval jsem zvláštní úkaz. Liberál je natolik pomatený a fanatický, že již ztratil podporu i zdejších o něco méně pomatených a fanatických ( i když stále více než je zdrávo) pravověrných. Liberál tebe už nebere vážně ani toaletářka, která s tebou střídá šichtu, vzpamatuj se člověče.
10. 04. 2011 | 23:12

Otázkář napsal(a):

voroshilov

jaktože Putin ještě nedostal Nobelovu cenu míru?
10. 04. 2011 | 23:14

Karel Mueller napsal(a):

voroshilove,

ani Putin není nesmrtelný a jednou bude nutné řešit otázku nástupce. A žádný stát - zejména ne v dnešní době - nemůže stát na dobrém a schopném carovi. Stejně se nevyhnete otázce po optimálním nastavení systému.
10. 04. 2011 | 23:15

voroshilov napsal(a):

Otazkar:
Za co ji ma dostat?
10. 04. 2011 | 23:15

dalimír napsal(a):

Vážení pánové v dnešní době se slovo privatizace sklonuje ve všech pádech ! To je ale velká chyba ! Privatiz.ne ! K čertu s ní ! Když je nár.majetek v celku tak je to vždy lepší nežli se rozdrobí ! To se pak snadněji i rozkrade ,to je logické ! Soukromému sektoru již nevěřím ani náhodou poněvadž za těch 21let jeho působení jasně prokázal že do naších končin vůbec není vhodný ! A velkokapital ? Ten už vůbec ne !PS: Kdybych měl tu moc vrátit vše před rok 89 min.století tak bych neváhal ani minutu ! Dl.
10. 04. 2011 | 23:30

Frante napsal(a):

"Nevidím reálnou možnost, že by vznikla nějaká nová “čistá” strana, která by to tady dala do pořádku."

Není to tak, že pokud má mít strana úspěch, musí být vidět, takže musí mít stamiliony na kampaň aby mohla před volbami konkurovat. Tu částku nenašetří z příspěvků ale potřebuje nějaké ty sponzory pro které bude pak dělat legislativu ne? Je to začarovaný kruh. Jak z toho ven. My se toho už nedožijeme ale jednou by v tom mohla pomoci věda - fungující detektor lži, který snímá tvář z obrazovky, nebo zabarvení hlasu. Občas se o tom píše ale zatím je to nespolehlivé. Případně nějaký detektor charakteru (povinnost použití nám třeba nadiktuje EU). V novinách by potom před volbami vycházely přehledy důvěryhodnosti politiků. To by mohlo dát šanci, aby do politiky šli lidi kteří to opravdu 'myslí upřímně'.
10. 04. 2011 | 23:33

mb napsal(a):

proletariát buržoazii nikdy neporozumí ...

https://www.youtube.com/watch?v=Jcp17inn5yc
10. 04. 2011 | 23:35

Tenco napsal(a):

Občanské iniciativy se musí spojit.
Anebo musí ČSSD nabídnou /masivním způsobem/ místa na kandidátkách lidem i mimo své ideologické formulace.
Ale protože vím, jak je i ČSSD prošpikovína systémem klientsko - patronských vztahů a že je i v ní nalezlých plno psychopatů, zlodějů, alkoholiků a narkomanů, je asi smysluplnější první varianta.
Potíž je v tradičním čecháčkovském písečkování /heč, to je moje bábovička...jé, ta tvoje je ale škaredá..../. Takže stejně to chce moderátora. Nebo kolegium moderátorů. Tak aby se přesně formulovalo to nejdůležitější - sjednocující.
A rozhodně by se takové uskupení nemělo vymezovat stranicky. Zavírat si vrátka jen proto, že se jim něco na tom či onom nezdá /tedy pokud samozřejmě funguje v rámci ústavnosti/.
Myslím si, že by to ve věku internetu mělo trvat jen několik měsíců, než by se věc dala do skutečného pohybu.

Pak je tady ještě další alternativa.

Hrát si na svém písečku a pak - až hřiště obsadí rázní chlapíci v hnědých majdkách a bílých ponožkách zas jenom přihlížet a přihlížet a ..../ no, ono naštěstí jsme v EU, takže to skončí akorát ekonomickým kolapsem a masovými emigracemi.../...a držet hubu ještě víc , jak před tím.

Pan profesor Hořejší věří v něco, co není. To mě u vědce překvapuje.
Protože v ČSSD žádný samoočistný proces neprobíhá.

Havlík s Hnízdilem - no, jsemm zvědav. Pokud by se například byli schopni domluvit s iniciativou ProAlt - pánové, sežeru své tenisky, když by se nedostali do parlamentu a nezískali minimálně 15 %. Protože pak by se jistě začli nabalovat další. Normální lidi. Pro které je hlavní ideologií rozum a morálka. :))))

Ale VV bych neodepisoval. Je to moc a moc zakuklené.
Např :

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/kalouskovo-chapadlo-zakazky-za-73-mil--pro-koci/

http://domaci.eurozpravy.cz/politika/25929-rodina-koci-profituje-ze-zakazek-na-ministerstvu-financi/
10. 04. 2011 | 23:41

Karel Mueller napsal(a):

Pane Frante,

věda nám tak může pomoci k tomu, aby byl Překrásný nový svět ještě víc krásnější.
10. 04. 2011 | 23:51

antoninovy napsal(a):

Pane Hořejší

k Vaší úvaze, odkazuji na svoji glosu pod panem Havlem, pokud máte zájem.

Zdravím

an
10. 04. 2011 | 23:54

Otázkář napsal(a):

voroshilov

Vy nevíte za co se uděluje Nobelova cena míra? Tedy překvapujete mě.
10. 04. 2011 | 23:57

hoven napsal(a):

otázkář
za podporu terorismu- arafat
za kobercový bombardování civilistů -kisinger
za to, že někomu přeskočilo - gore
11. 04. 2011 | 00:07

Karel Mueller napsal(a):

Pane Tenco,

určitě znáte pojem chobotnice. Jakákoli Vám vysněná iniciativa by byla zkorumpovaná nebo zneškodněná v okamžiku, kdy by reálně mohla společensky něco znamenat.

Lidé se radikalizující nejen když stát nefunguje tak, jak má, ale dostávají se do čím dál většího srabu. Komunisté předali moc včas, lidem se nevedlo tak špatně, aby předání moci nemohlo proběhnout sametově. A od jistého okamžiku nástupu otevřené či sevřené dlaně nezabráníte, fňukání je k ničemu. Revoluci nezabránila ani kdysi všemocná církev a že ta uměla vypláchnout mozky.

Pořád stejná písnička, řekl rezignovaně zemřelý Claudius Sibylle před odjezdem k Plutovi :-).
11. 04. 2011 | 00:10

voroshilov napsal(a):

Otazkar:
Ja uz v minulem blogu vysvetlil ze delat ze mne idiota je osidna zabava!
Za co dostal Cenu cernopupek Barama?
Ten ktery tak spechal na pomoc libyjskym povstalcum ze se ani nezeptal povoleni Kongresu na valku!
11. 04. 2011 | 00:12

hoven napsal(a):

standa t,
nemuže bagatelizovat akt volby. to je nejduležitější zaklad demokracie. já nemam nic proti tomu, , aby OO pořádaly petice a podobný nesmysle, ale rozhodovat muže pouze ten, kdo má mandát od voličů. já si založim občanskou iniciativu nepřátel občanských iniciativ a občanský iniciativy zrušim. dle vaší logiky mám na to právo.
11. 04. 2011 | 00:15

josefff napsal(a):

Je to jednoduché. Ne: 1. ODS, 2. Top, 3. VV Ano: 1.ČSSD 2. KSČM. Všechno je to moje vina. To já jsem všechno prožral, neinvestoval do korupce a vedu Vás do Řecka.
11. 04. 2011 | 00:39

Ing.Břetislav Marek napsal(a):

Pan profesor zase BLAFUJE - KDO JE VĚTŠÍ LUMP !!!

I Vy jste jeden z nich - a to vědomý kolaborační !!!

Píšete jak ty média - zítra jak Vám zavolá někdo z mafie HNED to zase odvoláte - ŽE ?????

Vaše obava z občanských iniciativ je nám jasná !!!

Už se bojíte, že NASTANE dělba a vyhodnocení Vašich 21 letých výsledků práce - jako většina těchto vědeckých kolaborantských ústavů a AV !!!!

Výsledky a jasný stav společnosti a Vaše taktika jen VYŽÍRÁNÍ daní a vědomé posluhování těmto POMATENCŮM je jasně dokumentovatelná !!

NEO a další Vás moc evidentně neděsí - ale VYÚČTOVÁNÍ a PODĚKOVÁNÍ za ten MARASMUS Vás zcela jasně nemine !!!

Tady tento chlív nikdy NEOBHÁJÍTE a jste ještě jasně jen jeho součástí - NAPROGRAMOVANÝ - CÍLENÝ - VĚDOMĚ SPOLUPRACUJÍCÍ !!

Tečka
11. 04. 2011 | 00:43

Honza napsal(a):

Zamyslel se někdo, co se to vlastně stalo-myslím s těmi VV ? Jak to, že jakoby většina věřila Škarkovi a Kočí-ať se snažím jak chci-nechápu, jak tyto zcela viditelné lháře berou všichni vážně ! Ze slečny Kočí doslova čiší snaha po kariéře, sebevědomí jí nechybí-ta už se vidí v Bruselu ! A proč těch 500 mil odevzdala ? Není to náhodou tím, že dostala slíbeno daleko více ? Jak to že se schází s Tlučhořem (to je zcela určitě bojovník proti korupci a za vítězství opravdové demokracie ! a Topolánkem-člověkem, který vyhrál volby jako "vzorný manžel a otec-pravda byla a je trošku někde jinde-obdivovatel Berlusconiho-taková čistá italská demokracie nám tu chybí ! A jak tito 2 členové VV (bývalí)-kterým doslova nad hlavami svítí svatozář-současně vystoupí s uveřejněním kauzy v MFD ? To že je náhoda ? Jak tomu může někdo věřit ? Nejsem ani voličem VV a ani teď bych je nevolil, ale je zřejmé, že je snaha je politicky zlikvidovat !!! Ale proč? Kdo za tím stojí ? Proč najednou vadí ODS a TOP 09 firma ABL ?? Nesouhlasil jsem s řadou výroků a rozhodnutí ministrů VV ale je zřejmé, že v řadě případů začali šlapat na paty stavebním firmám, mafii v policii-ktará tady 20 let skoro nikoho nezavřela-nechala utéct Koženého, Pitra, Krejčíře-to je snad dostatek příkladů, že nepracovala vůbec-nebo si snad myslí někdo že ano ?! Ale proč-protože to byl záměr, postupně vytvářený systém -přece není možné oddělit "čisté peníze od špinavých-klasický výrok geniál reformátora Klause !A to je asi ten hlavní důvod, že už si řekli všichni, komu vadí jejich kroky VV ministrů: Tak už dost !!! A přitom se schováají za výroky o boji proti korupci, za zamezení pronikání byznysu do politiky ! Ale ekonomické zájmy hájí a hájili politikové vždy ! Copak nikdo neviděl, jak veřejně prohlásil nový velvyslanec USA- že se bude přimlouvat za Westinghaus ? Jak vypadají volby v USA ? Proč se nikdy neprosadil kandidát mimo 2 největší politické strany v USA- a to i když to byl bohatý podnikatel? Na financování kampaně neměl nikdy tolik peněz jako kandidáti za hlavní politické strany-tzn-že úspěch v politice je podmíněn množstvím peněz-platí to všude jako u nás !! Proč jsou ODS a ČSSD největší strany ? Protože mají nejvíce peněz na kampaně ! A jak je získaly?? Dobrovolnými příspěvky-to asi těžko-ODS napumpovala nejvíce peněz z kauzy "topné oleje" a dalších kauz a podobné toky peněz tekly do ČSSD-za předsednictví Klause v ODS a Zemana v ČSSD-to je hlavní důvod prorůstání podsvětí-viz kauza "Mrázek"-Šlouf atd kteří se snažili najít kontakty až k nejvýznamnějším představitelům obou těchto nejsilnějších stran.
Dobře to vystihl Schwarzenberg-Bárta je pitomec-řekl nahlas to, co si všichni jen myslí-týkalo se to údajné strategie Bárty na posílení firmy ABL tím, že získá politickou moc.
11. 04. 2011 | 01:16

dennis napsal(a):

Vidim to podobne jako pan Mueller. Cesko je prilis mala lodicka, aby si sama poradila na rozbourene hladine evropske, nebo dokonce svetove. Otcove ceske cesty (privatizace) mohou byt gauneri mezinarodniho formatu, ale bez rezie kmotru z rozvinutych zemi by si sve pozice nevybudovali. A nakonec proti proudu by daleko nedopluli. K provazanosti zahranicniho kapitalu s hlavnimi hospodarskymi odvetvimi (strojirenstvi, banky, zemedelska velkovyroba, maloobchod...) doslo tak rychle a tak dukladne, ze Francouzi nam dnes bouraji cukrovarnicky prumysl a Spanele nam prodavaji nasi pitnou vodu. O tom, kam se "naprou sily naroda", se nebude rozhodovat ve Strakovce ani na Hrade. Ta dnesni nechutna fraska, ktera ma zajistit chystane tunely pomoci sesti prebehliku, je jen bouri ve sklenici vody.

Az bude po globalni bouri, bude ceska lodicka potrebovat kormidelniky takoveho formatu jako byli Masaryk, Stefanik, Benes... Dnes, i kdyby takovi byli a statecne se postavili do cela, nemeli by kde hledat stastny a klidny pristav.

Nepodcenuji silu obcanskych iniciativ, sanci CSSD, presto se mi jevi vyvoj v dalsich letech jako silici proud fasizujici stoky, ktera na vsech stupnich spolecenske struktury strhava dalsi vyvoj svym smerem k hnedym a cernym zitrkum. Pevne verim, ze pak, az prijde ten okamzik, prijdou blanicti rytiri. Tak jako prisli na podzim roku 1918. A povedou je taky stejne cestni rytiri.
11. 04. 2011 | 01:21

Medikolog napsal(a):

Kdo je větší lump pane Hořejší? Nevím, ale jsem si jist, že ten největší nebude nikdy odhalen;-)i když ho všichni znají.. To je jasné, jako že DOBŘE UŽ BYLO.
11. 04. 2011 | 05:13

potížista napsal(a):

to Maximus
Položím podobnou otázku jako vlkovi pod blog pana Hvížďaly.
Novináři jsou závislí nebo nezávislí?
Odpověď na tuto otázku může vysvětlit vedení závažných kauz do zapomění.
11. 04. 2011 | 05:37

Ateista napsal(a):

Liberál: To, co píšeš vypovídá o tvém charakteru a o tom, na jaké gaunery jsi vázán. Vrána k vráně sedá. Úmyslně lžeš!
11. 04. 2011 | 05:47

Ateista napsal(a):

Ing.Břetislav Marek: Nejste jenom pořádně pod obraz opilý? Jak a s kým může AV kolaborovat? Proč by se měl Hořejší bát výsledků své práce? Co to tady melete za nesmysly?
11. 04. 2011 | 05:51

potížista napsal(a):

Pane Hořejší.
Bohužel každá parlamentí strana má své bazilišky.Některá více,jiná měně.Příští volby pravděpodobně vyhraje ČSSD.V případě,že nedokáže rychle sjednat nápravu,mám vážné obavy z nastoupení nějaké nové strany s jednoduchým řešením problémů.
11. 04. 2011 | 05:56

Ateista napsal(a):

Liberál: Primitivnější reakci na článek tu snad nikdo nenapsal. Zdravotnictví a ani školství nebylo nikdy zadarmo a tvrdí to pouze prohnilá mafiánská pravice, aby si nějak před veřejností zdůvodnila zavádění poplatků (původně regulačních), zavádění školného a další polatky, které lidem pouze znepříjemní život a mnohdy ohrozí i jejich existenci ve společnosti. Víš ty vůbec, křikloune, kolik si platí zaměstnanci na sociálním a zdravotním pojištění?
11. 04. 2011 | 05:59

Maximus napsal(a):

Tak to je tedy reprezentant!
V.Klaus ukradl v přímém přenosu TV protokolární pero, strčil jej do kapsy a zavřel obal, ve kterém pero bylo
a to před kamerami a při projevu tamního presidenta.
V Česku už není co krást, proto jde prezident příkladem. Důkaz zde (pospěšte než to smažou)!

http://www.ct24.cz/vysilani/10117034229-168-hodin/

od 25. minuty, 20. vteřiny.
11. 04. 2011 | 06:44

Drzá zrzka napsal(a):

Pane profesore,

místo lamentování nad rozlitym mlíkem, vezměte do ruky psací náčiní, a napište, aniž byste přihlížel ke stranické příslušnosti, jména odborníků, kteří by mohli vést jednotlivá ministerstva, ale zároveň byli týmovými hráči, protože vláda je tým.:o)
11. 04. 2011 | 06:45

Ateista napsal(a):

Maximus: Ten záznam jsem viděl včera v TV. Nejprve si pero prohlédl, moc se mu zalíbilo, pak ho nenápadně dal do jedné ruky, vzápětí do druhé ruky, aby ho nakonec ukryl ve svém obleku. No co lze čekat od takového lumpa, jakým je V. Klaus, který tak rád hrál tenis v Viktorem Koženým a uctíval ho jako nějakého Boha, rozkladl republiku a byl a stále je namočený do všech možných prasáren.
11. 04. 2011 | 06:48

Pepa Řepa napsal(a):

Tak teď nevím.
Upálit nebo naházet do Vltavy?
Nebo nejdřív upálit a pak naházet?
Opačně to nejde, blbě to hoří.
Břěťa Marek zase chystá špagát, hovorka montuje dělo na Admirála.
Tak se nějak dohodněte!

Až zvydou na světě jenom socani, veselej docent, bratr Wěnceslaus,Drátheník, Zdenda Škromach a tak, to teprve bude ráj na zemi.
Všichni budou odebírat Pehíčko, ti nejlepší maskaroni budou publikovat v blicích listem, popíjet pato(č)ky z Referenda a všude bude klid a mír. Na účet přijde každý měsíc sto papírů a nájem bude jako v Libyi.
Možná se vrátí Paroubek.To bude krása.

Maximus
S tím perem to nemělo chybu.To bude video roku.
11. 04. 2011 | 07:23

Míval napsal(a):

Maximus, Ateista: Ale pánové, i Klaus je jen člověk. Také potřebuje nějaký ten dárek pro vnoučata k vánocům. Je prostě shánčlivý a jako správně rostlý pravicový občan je schopen se o sebe postarat sám.
11. 04. 2011 | 07:26

Gero napsal(a):

Už dávno jsem si uvědomil že stav naší politiky spíše ukazuje na stav povědomí a chování běžných lidí, spíše než "běžné" kauzy, sleduji diskuze a odpovědi na situace na blogech, kde mi to ukazuje jak na to lidi hledí a nejde o blogy ... .
Zde se ukazuje závažný stav naší společnosti a to totální úpadek klasických hodnot, morálka, generační vztah k hodnotám, zdravá síla osobnosti ... . Jádro tohoto úpadku společnosti je někde po roce 1945 a zvláště devastujícím zásahem KSČ za vedení Stalina, kdy postupně do důsledku plenil pilíře společnosti, byl zahájen boj s inteligencí, sedláky, živnostníky, uměleckou společností, vojenskou elitou atd. Nakonec to normalizace v 70 letech m.st. dodělala.
Naše společnost tím pádem nemá zdroj a pilíře jež by dávaly možnost konstruktivního rozvoje společnosti ve všech jejích úrovních.
To se nám dnes mstí a ukazuje o nesmírném úpadku naší společnosti, která je doslova zdevastovaná touto minulosti, jež nám dala všeobecný charakter člověka, který jen očekává že to udělá někdo za něj, který vesměs neumí vzít vlastní odpovědnost a své potřeby do vlastních rukou, neví co jsou to generační hodnoty, vše je podřízeno okamžité spotřebě a prospěchu a hlavně amorálnost.
Nemá smysl se opírat do politiků, nemá už smysl ani volání po nových iniciativách, neboť do důsledku se nám vlastně jen ukazuje prach bídný stav většinové populace a z toho se nic lepšího "neuvaří", chce to jen čas, hodně času ... .
11. 04. 2011 | 07:31

Ládik!!! napsal(a):

Komu tento stav vyhovuje? Kdo z něj má prospěch? Komu vyhovuje zastavení reforem (perestrojky)? Kdo má zájem na tom, aby se lidi nezajímali o politiku? Je to jasné, jak facka.
11. 04. 2011 | 07:31

Maximus napsal(a):

Míval
Jasně, čtu z Vašeho příspěvku ironii, ale ta ostuda!
Vždyť kdyby si o to pero řekl nebo bezděky ho zastrčil do kapsy, což se může stát, ale on ho vzal do pravé ruky, pak ho přendal do levé ruky, poté ho strčil do kapsy a pak zaklapl úmyslně futrál od pera. Vše bylo jasně úmyslné! Ten člověk je kleptoman od narození a otec kupónové privatizace kdy se rozkradlo skoro vše co šlo. Ještě, že ta AZNP M.B. tomu unikla o fous!
11. 04. 2011 | 07:34

Maximus napsal(a):

Pepa Řepa
Já vím, že Vaše pravicové srdíčko buší strachy, nebojte se, já jsem taky pravičák, ale socani takhle nekradli a nedeformovali hospodářství a ekonomiku ČR jako tahle zlodějská parta. Škromacha tedy také nemusím a Ratha nebo Paroubka rovněž, ale co je moc, to je moc. Vždyť bratr Kalousek má nalajnováno resp. počítá se schodkem v příštích 3 letech přes 640 mld.Kč! Tak to se Vám zdá normální? A to nemluvím o zachování rovné daně což v předních západních zemích prostě neexistuje, dále hoši chtějí ponechat akciové společnosti s akciemi na doručitele v té přijaté skandální formě sloužící k rozkrádání a tunelování veřejný penez a pro praní špinavých peněz! To se Vám zdá normální? Dále chtějí dělat reformu důchodů ze zvýšenéhé DPH tzn., že si vlastně zvýšenými platbami z DPH budou občané přispívat na svůj důchod. To se Vám zdá normální? Ano, socani toho podělali také dost, viz třeba fotovoltaika aj., ale pro tuhle zem nejsou takové nebezpečí jako modročerná parta havranů ODS/TOP09! VV pokládám už za vyřízené. Oni totiž dělají jenom to co jim finanční oligarchie vládnoucí v této zemi nařídí či dovolí. A to se Vám zdá normální?
Přesto Vám přeji pěkný den!
11. 04. 2011 | 07:49

grőssling napsal(a):

Hořejší napsal,

A nic by se asi nestalo, ani kdyby se zase zaplnila náměstí nespokojenými občany provolávajícími cosi o demisi...

Samozřejmě, že by se nic nestalo, problémem je totiž tento systéma a režim. Pořád stejná rovnice, kde jsou jen dosazováni tu větší, tu menší ničemové za proměnné. Výsledný graf ale nemůže být výrazně jiný.

A Hořejší ještě napsal :
Samozřejmě, můžeme na to pohlížet i optimisticky (“zaplať pánbůh, že to není horší”) - ve srovnání s velkou většinou zemí světa se tady přece dá pořád ještě žít docela dobře, takže o co jde?

Myslíte ? Možná Vám. Zkuste se zeptat mladých manželů tak kolem třicítky oba středo nebo vysokoškoláci se dvěma, nedej bože třemi dětmi, někde z okresního města dál od Prahy. Z nich matka hledá těžko práci, protože ji nikdo s malými dětmi nezaměstná. Pokud otec přijde o práci, je totálně po pohodě. Nebo důchodců, zejména těch žijících single, jejichž zdravotní stav vyžaduje drahé léky.

Jak si myslíte, že si taková rodina užívá předností posametové demokracie ? Například, kolikrát vyrazila za posledních deset let s těmi dětmi do zahraničí na dovolenou? Co se změnilo poté, co byli u voleb a jako správní mladí kverulanti poslechli a volili pravici, nebo Béčko ODS zelené ?

Já si myslím, že hněv obyčejných lidí, kterých je tak 60 % se musí nahromadit, ale ani poté, pokud vybuchne se nic nezmění. Jsme příliš pevně zakotveni v těch správných mezinárodních strukturách, které jsou systémově nastaveny k olupování právě oněch 60 %.

Celkem dobře jim tak většinově.

Mají to co volili a pro co cinkali. Pamatujete ? Volali nevadí, nevadí, nevadí. Když jim Vrchní oblbovač z balkonu Melantricha říkal: ale budou potíže, bude to bolet.
11. 04. 2011 | 07:59

jarpor napsal(a):

"Nejhorší ovšem je, že nevidím žádné východisko."

"P.S.
Přece jen - jako snad jedinou, i když velmi chabou naději vidím v tom, že se ČSSD nějak zregeneruje a stane se dostatečně důvěryhodnou “evropsky standardní” stranou. Přece jen má podle mého názoru aspoň dobrý program (a léta jejího vládnutí byla docela úspěšná). A i ten jejich současný předseda vypadá jako slušný člověk…"

Dvě vyjádření profesora... člověka vzdělaného...
Dvě vyjádření, kdy druhé popírá to první... protože tím druhým vzdělaný profesor říká /nepřímo, jak jinak... / že řešení spatřuje ve vládě ČSSD.

A jak se dostane tato strana k moci ? Volbami, pane profesore, volbami... Nevěřím, že to nevíte...

K tomu prvnímu vyjádření by bylo možné replikovat, že naštěstí na Vás řešení "nevisí"... takže není žádná tragédie, když Vy, nevíte či nevidíte... neb lze předpokládat, že jiní vědí, vidí... protože Vaše neznalost "jak dál" neznamená, že řešení neexistuje...

Jenže ono je to jinak. Chcete zůstat objektivním, "nezávislým", vzdělancem "nad věcí"... proto ta póza - nevidím východisko...
Je to ale jen póza... protože nechcete narovinu napsat - ČSSD je pro mne východiskem, vždyť i "ten jejich předseda vypadá jako slušný člověk...".

Nikoliv, pane prodesore. Nahrazení jedné tlupy rychlými volbami druhé tlupy není řešení.
Jen jistá angažovanost každého občana, otesávání našich volených zástupců všude, v každém okolí toho kterého voliče, aby se na vyšší úroveň se nedostal gauner, který se ukázal být gaunerem z té úrovně nižší,
kontrola úředníčků shora dolů..., aby na každém stupínku státní správy se ráčilo potrestat zlodějíčka z veřejného... to přinese řešení... Ne hned... jako věda nepřináší poznání a řešení hned...

Proč vzdělaný člověk pózuje... ví jen on sám...

Hezký den
P.S. Chtěl jste, pane profesore, naznačit, že Bárta, Nečas a předseda TOP vypadají / nebo jsou (?) / jako neslušní ?
A mimochodem - jistě jste se díval do zrcadla... jak je to vypadá s Vaším obličejem... chtělo by se zeptat...
11. 04. 2011 | 08:00

student napsal(a):

Pane profesore, zcela správně jste určil, kde náš stát je.
Ano, přesně tam. Cesta z ní vede jenom pokud se podaří zavést nadvládu rozumu. A tam vy jako vědec máte šanci.
Musí se odstranit řízení podle dvou zavedených špatných pouček:
1) Vím, že je to blbě, ale je to podle zákona, tak to budeme dělat.
2) Ušetříme náklady i za tu cenu, že výsledný produkt bude nepoužitelný.
11. 04. 2011 | 08:10

Tupelo napsal(a):

Maximus: dik za ten link na Klause, ktery si privatizuje chilske pero, pokud se nepletu original odvysilala chilska televize, to je zas ostuda... :( Pochlubil se CEZKy prezident ve svych zapiscich z cest? :)
11. 04. 2011 | 08:15

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Vážení blaničtí rytíři již mají pohotovost a vyzívají národní frontu aby se probudila ! Dl.
11. 04. 2011 | 08:32

Terry napsal(a):

Rozklad VV pokračuje, Babák musí vysvětlit 6 milionů Kč
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=696742
10.4.2011
Praha - Ekonomický expert Věcí veřejných Michal Babák, který ještě před pár dny představoval v živém televizním přenosu ambiciózní reformní plány strany, se sám stal další z obětí finančních mlh kolem VV.
Časopis Respekt upozornil, že nevysvětlil původ šesti milionů korun, které údajně věnoval své straně. Babákova poradenská firma MxB podle informací v internetovém obchodním rejstříku vykazuje nízké zisky.
"Půjčil jsem si. Převážně z další firmy, kde jsem jednatelem," řekl poslanec a zmínil jihomoravskou společnost WCM CZ. V uváděné firmě ale nemá žádný majetkový podíl, společnost navíc podle obchodního rejstříku ještě před dvěma lety vykazovala ztrátu, uvedl týdeník.
Babák rozpor vysvětlil tím, že do WCM CZ přišla půjčka od "nejmenované fyzické osoby". Za ni měla společnost v developerském projektu postavit "nějaké domy v Blansku", pak je prodala někde v tomto procesu si prý Babák od firmy půjčil, aby mohl sponzorovat Věci Veřejné.
"Něco jsem už vrátil, něco stále dlužím. Splácel jsem z toho, že jsem minulý rok prodal akcie asi tak za třicet nebo čtyřicet milionů, teď přesně nevím," tvrdí Babák. Z jaké společnosti akcie pocházely si už prý nevzpomíná.
Slíbil, že dokumenty o původu peněz je připraví. "Všechno vám dodám, až to budu mít u sebe pohromadě," řekl týdeníku. Zároveň odmítl spekulace o tom, že šestimilionový dar vypadá podezřele jako peníze doručené přes prostředníka od někoho skrytého. "To je prostě nesmysl," doplnil.
(konec citace)

FINANČNÍ EXPERT Věcí veřejných - Michal Babák
STRUKTUROVANÝ ŽIVOTOPIS
(http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/1171-michal-babak)

27.6.1975 narozen
1993 gymnázium v Blansku
1994 - OSVČ: Činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence
(1995 - ) Obchodní živnost - koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej
2000 - 2006 MB consulting s.r.o. - jednatel a společník
2002 - 2007 DARK DOG s.r.o. (dnes ENERTEK.CZ, s.r.o.) - prokura a společník
2005 - WCM CZ,s.r.o. - jednatel
2007 - 2008 RENTFORUS a.s. - člen dozorčí rady
- LBL TRADE a.s. - člen dozorčí rady
- poradenská firma MxB s.r.o. - jednatel a společník
2008 - MxB group s.r.o. - jednatel a společník
- Společenství vlastníků jednotek pro budovu Korunní 810 - člen výboru
2009 - člen Věcí veřejných (VV)
Funkce ve straně:
(? - ) Klub VV Blansko - předseda
(? - ) Grémium VV - člen
(? - ) Rada VV - člen
LL HOLDING a.s. - člen představenstva
Nadace Archa Chantal - předseda dozorčí rady
Alluxplast, a.s. "v likvidaci" - likvidátor
2010 - OD Praha, a.s. - člen dozorčí rady
poslanec - Poslanecká sněmovna PČR
Funkční období: 2010 - Všeobecná zdravotní pojišťovna - člen správní rady

ZPRACOVÁNO KE DNI 22.6.2010
(konec citace)

Gymnazista finančním expertem Věcí veřejných !!!!!
Aby si Michal Babák mohl "koupit" místo na kandidátce VV a zajistil si v této straně post "ekonomického experta", tak si PŮJČIL 6 miliónů.

Babák: Poslanec za VV, který dal straně šest milionů, míří hodně vysoko
(http://www.michalbabak.cz/v-mediich/babak-poslanec-za-vv-ktery-dal-strane-sest-milionu-miri-hodne-vysoko)_16. 06. 2010:

Za výhodu Babák považuje, že do politiky přišel jako zajištěný člověk. "Když za mnou dneska někdo přijde s pěti miliony a řekne mi: hlasuj takhle, tak mi to zas tolik neřekne jako někomu, kdo teď dostudoval, nebo politiku dělá od začátku a pět milionů je pro něj hodně," vysvětluje. A nevzal by prý ani padesát. "Nebo to tak teď aspoň cítím," říká.

Přesto už chápe, že politika není legrace. V poslaneckém klubu VV se už dnes lidé baví o tom, že se nesmějí nechat zdiskreditovat. "Říkají nám, abychom si na to dávali pozor. S kým chodíte na pivo, co na tom pivu děláte, a tak dále," říká Babák.
(konec citace)_16. 06. 2010
11. 04. 2011 | 08:41

dalimír napsal(a):

Pane Voroshilove ,opět jste u mne zabodoval ! Že prý černopupek Obama ! Pěkné ! Pište více ,máte na to ! Dl.
11. 04. 2011 | 08:44

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Za tuhle basnicku si zaslouzite kvetiny :-)
11. 04. 2011 | 08:50

Dr. No napsal(a):

Ryba smrdí od hlavy. Nejobdivovanější v naší společnosti jsou vědci Akademie věd v minulých týdnech provedla své očekávané hodnocení, které mělo ukázat celému národu jakže se má věda hodnotit. Výsledkem jsou pohyby nahoru dolů v řádu 3-5% rozpočtu, žádný ústav nebyl zrušen jen tři byly reorganizovány a sloučeny. Neboli vše v duchu předchozích hodnocení, kdy všechny ústav byly na dobré evropské či světové úrovni.
Hádejte, co se tím zachovalo: tzv. finncování podle hlaviček, podle počtu zaměstnanců, proti němuž se bojuje celou dobu od listopadu. Protože právě od něj se odvíjely rozpočty výzkumných záměrů. které si ústavy AV měly podle instrukcí prezidia navrhnout v roce 2000.
Čili: pokud ti, kdo určují morálku ve společnosti, sami nejsou schopni reflexe, těžko to čekat od většiny. Alternativou je, že na všech ústavech AV pracují byť jen kandidáti na grant ERC (European research council) či přímo na Nobelovu cenu. Jen je zlý svět nedokáže rozpoznat a proto je musí financovat český státní rozpočet.
(Aby bylo jasno - vysoké školy na tom nejsou o nic lépe: Ukázalo se totiž, že díky současnému systému hodnocení - tzv. kafemlejnku - přijde sice na vědu na vysokých školách více peněz, ovšem nepřijdou každému, ale jen některým. Takže jsou fakulty, které si proti výzkumným záměrům výrazně polepší, ale i takové, a často ty s nejvíce studenty, které si pohorší. Rektoři se už dali slyšet, že systém honocení je špatný. Dovolím si předpověď: Peníze na vědu půjdou na vysoké školy též "po hlavičkách", v tomto případě studentů. A poslední záchrana kvalitních oborů, to je financování vysokoškolských učitelů z vědeckých peněz, přijde vniveč.)
Domnívám se, že demokracie má smysl jen tam, kde existují kvalitní vzory. Kde nejsou, musí se vůdci vždy přizpůsobit podprůměru. A to je náš stav.
11. 04. 2011 | 08:51

dalimír napsal(a):

Honzo máte pravdu ! Já se také nedivím slečně Kočí když určitě věděla o tom že se u veverek uplácí milionama a ona jen pětsettísíc ??? Vždyt to ji muselo do hlouby duše urazit ! Je to ambiciozní blondynka a ta se ve světě nestratí ! EU za pár let padne ,zato ručím protože Brusel při své rozbujelé administrativě nebude mít na to aby stále krmil a podporoval jižanské lenochy ,to je logické ! Dl.
11. 04. 2011 | 08:56

mudřec napsal(a):

Koho volit příště??? Prý ČSSD, píše Hořejší. Sobotka je podle něj slušňák. No potěškoště!

Lidé v politice zabydlení tak, že nic jiné neumí a hlavně za stejný prachy by zaměstnání nesehnali, ti jsou nejnebezpečnější, protože nejvíc uplatitelní - korumpovatelní.

Masarykova Sociální Demokracie neexistuje, ač snaha o ni byla až do příchodu M.Zemana, který ji totálně předělal s pomocí přivedení všehoschopných do strany. Ti ovládli celé vedení strany a Zemana to nakonec stálo i prezidentské vytoužené křeslo.

Svázanost České politiky s kapitálovými toky, jak rakovinou prolezlá státně úřední sféra, přebujelá do absurdna, korumpovatelná od dávna, svázaná rodinnými klany i přáteli, navázaná na klientelu v obcích i státě, také silné tlaky velkokapitálu na politiku i státní zaměstnance, to vše dělá rámec nemožnosti nápravy demokracie v postsocialistickém Česku. Česko totiž NENÍ kapitalistickou zemí! Je to hybrid, nebo spíš pokus o něj, ze socialistického udělat sociálně doblblý kapitalismus.

Ve výsledku pro prostého občana naprosto nemá význam napříště se obtěžovat zvednout zadek a jít k urnám volit! Pravice pro něj zklamala stejně, jako zklamává levice i s odbory. Komunisti nejsou nic, o co by rozumně uvažující stál a i kdyby komunisti dosáhli na moc, stejně nemají žádné řešení, než všechno zavřít, co jen zasmrdí kapitalismem, no a pak bezradně tápat v hospodaření stejně, jako ti před nimi.

Jediné co má smysl, je na úrovni obce pracovat pro občany, tam i volit podle výsledků práce sousedů, pokud je to obec malá. V případě měst a metropolí obzvlášť, začíná stejný problém, jako ve státním měřítku. Klientelismus totiž ničí jakékoliv snahy o poctivost v politice a ekonomice.
11. 04. 2011 | 09:16

.Ivan Hochmann napsal(a):

Pane profesore už zase?

Vy si ale nedáte pokoj,že?
Jste jako kolovrátek.Ti Vaši slušní socani,na které tak spoléháte jsou úplně stejný ksindl jako ta pakáž,která je v současné době u moci.A možná ještě horší ,poněvadž jejich politické ideové úmysly jsou daleko nebezpečnější než zlovolná zlodějská galerka,která se dostala k moci v pravicových stranách.Tady je problém v evidentně v aroganci nevychovaných spratků komunistických tatíků.Ti totiž vychovali svoje "ratolesti" k neúctě k jakýmkoliv zákonům.Prioritou pro ně byl vždycky mocenský zápas o koryta bez ohledu na ostatní občany.
Napsal jste dobře " máme takovou vládu jakou si zasloužíme".
Dodám k tomu kopii mé půlnoční mše politické ,poněvadž se mě nechce opakovat pořád dokola.
Mezi hvězdičkamiuprostřed jsem si dovolil popsat přesnou příčinu stavu.
Samozřejmě,že předpokládá propojení politických mafií s justicí ,policií,armádou .
Napříč politickým spektrem.
Kvalita a množství zlodějin nás zcela jistě presentuje v čele lumpů Evropy a vzhledem k malému počtu obyvatel možná držíme světový primát.
Podívejte co udělala z normálního státu,normálního národa 50-ti letá knuta levicového,komunistického ksindlu!!
****************

.Ivan Hochmann napsal(a):

Náš problém jsou zloději a loupežníci patřící už do národního folkloru.
Rád bych věděl jak naši zemi hodnotí lidé z vyspělých západních států,kteří mají povědomí o českém drancování státu a likvidaci výrobních prostředků pro účely pochybných kšeftů z důvodů okamžitého osobního profitu?!
Rád bych věděl jak se dívají na upadající morální stav české společnosti.

Není to jen o bídě z beznaděje.Je to o beznadějné bídě lidí,kteří ztratili automatickou ochranu státu před vlastní hloupostí,nevzdělaností,leností.
Možná proto media tak masivně varují a uveřejňují nejhorší zločinné excesy.Přesto je to jen vrchol vražedného ledovce.

Spousta kamarádů,kteří jsou ,nebo byli v zaměstání v cizině hovoří o šíleném stavu českého podnikatelského sektoru.
O naprosté ignoranci a přímo výsměchu Baťovských principů,o morálních profilech českých kapitalistů,o naprosté aroganci k základním povinnostem českých podnikatelů,o chybějícím kontrolním faktoru týkajícího se např.bezpečnosti práce,výuky řemesel a používání moderních technologií.Jako by jsme se ocitli uprostřed Chicaga třicátých let.
Zamlžené zprávy z oficiálních kruhů státní správy tomu jen nasvědčují.
Ono vše souvisí se vším.
Zhaslo se - rozkradlo se - a prozatím se nenašel nikdo s odvahou rozsvítit.
*********************************************
Politická scéna se čím dál více doplňuje grázly,kteří potřebují styky,konexe,imunitu,přístup k přerozdělovacím machinacím finančních a jiných produktů, k dalšímu zlodějství na úkor nás všech.
***********************************************
Nedivte se ,že pak lidé,kteří nemají šanci se těchto zlovolných hrátek zúčastnit,profilují v obecné kriminalitě malých gaunerů.
Prochází jim to i z důvodů,že není sdostatek nápravných zařízení schopných soběstačností.Není ani důvod k jejich nápravě poněvadž velká většina těch malých podrazáků zná onu stupidní stupnici kvalifikace kriminálních činů a jejich hodnocení stávajícími právními normami.

Opravdu bych nechtěl (za tohoto stavu)prožít nějakou přírodní katastrofu velkých rozměrů.
Raději ani nedomýšlet!

A raději toho nechám,aby mě zase někdo neobvinil z pesimistického, psychopatického úmyslu.
Nemohu si ale pomoci.Z mého hlediska DOBŘE už bylo a tendence je sestupná.Je třeba si to uvědomit a zbytečně nejuchat.

Myslím ale,že je záhodno radovat se z každého dobrého rána.
Třebas i zítra bude takové,nebo alespoň podobné.

Dobrou noc.Ivan.
07. 04. 2011 | 00:00

P.S.:Jak jste to napsal?Prý ten jejich předseda vypadá jsko slušný člověk?To mě připadal Jakeš také.A přitom byl blbec k pohledání.
Koneckonců slušní jsme všichni,viďte ?
Až na to,že někteří z nás jsou slušnější!
11. 04. 2011 | 09:20

Mafián z Chicago hájící upřímně ODS napsal(a):

Včera jsem mluvil s Vaškem, buďte klidní, rezignaci na post ministrů strany VV nepřijme.

VV má tu smůlu, že je netřeba je uplácet, uplácí se sami sebou! Já jsem do VV nestrčil žádný milión, za to do ODS a ČSSD ve velké míře už spoustu set...
Taky z toho markantě profituju. Doufám, že odvolojí Korytáře a moje další obchody se pohnou!!!

Lidi běžte do Liberce podpořit radnici, a volte jedině pravicově. Moc mi to nese!!!
Škoda, že vám ne:-(
Hlavně ať vláda dokončí reformy, které po mé dohodě s Kalouskem a Nečasem budou mít další výhody pro vlastníky fondů...

Pozdravuji Jirku, Péťu a Mirka, i Mirka Topolánka:-)
Děli jste to dobře , a děláte to dobře, že vám jde o mou spokojenost!
11. 04. 2011 | 09:20

Baba napsal(a):

Ateista není Šiva. To by měl rukou šest.
11. 04. 2011 | 09:23

naivka napsal(a):

Pan prof. Václav Hořejší

Nevěřím žádné politické straně či uskupení, pro které je politická moc cestou k získání moci ekonomické. Nevěřím lidem v politice, kteří se nechávají sponzorovat či hledají peníze formou darů. Je to špatně a nijak se to neosvědčilo. Již si nenechám vnutit názor, že lidé, kteří chtějí sloužit státu, svojí zemi, mají vize a skutečnou touhu posunout naši společnost k spravedlivějšímu řádu, potřebují ke svojí práci tisíce a milióny korun.
Došla jsem k názoru, že jedinou možnou cestou, která by snad dovedla do vedení státu lidi nezkorumpované a "nezkorumpovatelné", je omezení platů stranických a politických činitelů maximálně na běžnou mzdu, kterou dnes disponuje "průměrný" občan. Jsou to jen řeči a nesmyslné klamání o nutných vysokých mzdách a prebendách poslanců např. proto, aby nebylo možné je uplácet. Naopak, "čím větší sousto, tím větší hlad", alespoň tak to na mě vše působí. Mýlím se?
Nechť se politika stane věcí cti, myšlenek a vznešených ideí, nikoliv naplnění vlastního žlabu a kariérního postupu. Žádné výhody pro poslance a jejich rodinné příslušníky, naopak, tvrdý život průměrného občana, tak, aby s lidmi žili a měli stále na zřeteli hledání té nejlepší cesty k důstojnému žití každého jednoho z nás a celé společnosti dohromady. K čemu všem těm mocipánům je jejich hromadění majetku, cožpak ho celý projedí a propijí? Cožpak je opojení mocí tak skvělé, že si ji musí nechat bránit placenými bodygárdy? Před kým? Před námi, kterým mají sloužit z našich daní??

Najdou-li se lidé, kterým jde o skutečnou budoucnost nás všech, naší země, měli by mít na paměti, že u korupce a nečestného jednání končí všechny dobré myšlenky, neboť ztrácejí důvěry svého nositele. Stále ještě věřím, že se najdou odvážní snílkové, věřící ve spravedlivou a snad šťastnou, radostnou společnost, že se najdou lidé schopní vložit do svých idejí nejen srdce a rozum, ale i svůj čas a práci. A bude jich víc. Musí tomu tak být. Život za to stojí, věřím tomu :-) ..

Pane profesore, nevzdávejte se :-), pište o Vašich vizích, hledejte lidi, kteří umějí tvrdě pracovat, ale neztratili schopnost se usmívat, podporujte je, hledejte společně ideály, naznačte cestu ...

Přeji hezký den.
11. 04. 2011 | 09:28

Maximus napsal(a):

Pro Ivana Hochmanna

Můj nebožtík táta říkával, když nejsou panny, musí se tancovat i s ku..... (lehkými dívkami pro slušňáky).
Takže je třeba volit menší zlo a to soc.demokrati představují. Moc je také nemusím. Určitě ale nebudou dělat takové šílenosti v ekonomice státu jako reprezentanti této vlády. Na to vemte jed!
Pěkný den!
11. 04. 2011 | 09:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a násilnický příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 04. 2011 | 09:34

Mud.. napsal(a):

Elementární logický pohléd:
Co si pravice počne s tím, že policie bude honit sponzorování politiků stranickými sponzory a bude to vykládat za korupci? Já rozeslal na všechny možné presidenty, ministry a policejní ředitele důkazy o tom, že soudce se podílel na defraudaci desítek miliónů a nikdo se tím nechce dodnes zabývat. A Bárta svatebním darem své manželce dostane její partaj do parlamentu, do vlády a sponzoruje její kolegy, aby jí to nezkazili, a tohle je korupce, kvůli tomu, že někdo desinterpretuje jeho staré podnikatelské marketingové úvahy z nějakého podnikového braistormingu? Co já znám stavebních podnikatelů, kteří kalkulují své investice podle výsledků voleb! Znám úspěšné zprivatizování celých radnic, když ABL chtělo pro VV jen pár procent ve dvou pražských obvodech. A nějací blbci se domnívají, že to Bártu po letech ještě zavazuje nebo že to platí jako plány ze sjezdu KSČ. I ty neplatily v okamžiku jejich schválení! Jen Bárta přišel na to, že jeho podnikové technologie by mohly sloužit k boji proti korupci a to mu nechtějí odpustit! To já tvrdím taky, že digitalizace státní správy a justice a jejich projektové financování by korupci téměř eliminovaly.
11. 04. 2011 | 09:44

Terry napsal(a):

ČESKÝ POLITIK = PŘEMNOŽENÁ ŠKODNÁ

Žádná škodná sama o sobě škodit nepřestane.

Škodnou, a zvláště přemnoženou, je nutno odst...

(každý si domyslí; při vypsání by editor, dbalý na dodržování kodexu slušnosti ve státě, kde vládnou dvacet let stále větší amorální, arogantní, cyničtí a neskonale hrabiví "demokratičtí" politici, pro které by byl vhodnější jednoslovný výraz svině, ale ani ten nemohu použít, protože by to opět hrozilo smáznutím příspěvku).
11. 04. 2011 | 09:47

zdenekb napsal(a):

Mám za to, že ze současné vlády nemohou mít radost ani ti, kteří jí dali hlas... zatím předvedla pouze nekompetentnost, porušování vlastních slibů, chaotické návrhy, válcování opozice a nekonečnou řadu afér. PROTIkorupční a PROreformní vládu si (doufám) představovali jinak i její příznivci.

Podrobněji jsem se vše snažil popsat zde:

http://zdenekb.blogspot.com/2011/04/k-118.html

Předčasné volby si prý nikdo nepřeje a strany na ně po bombastických kampaních nemají peníze. Na druhou stranu... není to jedinečná šance k tomu, aby po dlouhé době myšlenky nahradily politický marketing?!?
11. 04. 2011 | 09:56

Divobyj napsal(a):

Ano,řešení je velmi jednoduché.NAHÁZET JE VŠECHNY DO VLTAVY. Že byste byl pane Hořejší tak naivní a věřil po těch všech zkušenostech zase ČSSD? Tohle na nás nehrajte!Vím,že se dnes v téhle prohnilé republice zřejmě nenajde člověk,nakterého by se nedalo něco vyhrabat. Stále však věřím v lidi alespoň statečné,kteří budou věci kolem sebe nazývat pravými jmény a kteří se nerozklepou,když jim někdo podstrčí peníze,nebo pošle SMS,že jejich rodiny jsou v ohrožení.Musel by však vzniknout úplně nový pol.subjekt,jehož popularita by se nešířila pomocí bilboardů,ale na internetu a tichou poštou mezi lidmi.Nemusím snad připomínat,že by neměl obsahovat žádného zkušeného politického harcovníka z let minulých.
11. 04. 2011 | 10:04

tata napsal(a):

dobry den

BOHUŽEL propadam pesimismu,nejsem si jist jestli to není zaměr současné politicke garnitury prostě lidi otravit,asi ještě budem muset naky čas počkat až spadnem uplně na hubu,jenže co pak zjeví se buh,nezjeví bude zase jen lump,nebot slušní lidé se politice vyhybaj.JE TO nak pořad dokola ,a čim dal vic se člověk propada,bud si uvědomime že musime vytlačovat každy na sve urovni lumpy,takovou tou vesnickou filosofií s lumpem si nikdo nesed,přestat byt lhostejní a ono to někdy bolí řict třeba kamaradovi to byla pěkna prasarna od tebe a distancovat se od nej,

ONO JE to celkem jednoduchy oproti jednomu jednomu panovi co zde děla rozbory a přitom řekl tu zakladní chybu toho všeho.....do podnikaní se moralka neplete ..........

NAOPAK MOralka je nad vším nad zakonem nad našim všim konanim a zde je moralka vytlačena jak u politiku,soudcu a konečně se da řict u většiny z nas.CO NENÍ zakazano je dovoleno omyl.Moralka je hlidací pes,jestli mi není jedno co si omě řeknou,to bohužel bylo vytlačeno uplně mimo,zaprve anomitou že se lidi neznaj ani v jednom domě a že se každy stara jen o sebe vtom špatnem slova smyslu...že mu je třeba jedno že sosedovi ničí auto moje to není tak se otočí.

JEDINA naprava je v moralce naš všech navrat hodnot,každy na svem useku,a začina to i vtakoveto diskuzi netolerovat uchylku od te moraky a to hlavně u svych.
11. 04. 2011 | 10:10

hamilton napsal(a):

to Karel Mueller:

zejména dlouhý koment nahoře máte dost něco vystihující,kolorit k tomu níže Ivo popisuje.
Globalizace není si myslím nadpoloviční,více rozvést by chtělo.Totiž střední vrstvy a globalizace jsou pojmy jimiž se čstěji než získává,ztrácí vystižení struktury světa a z toho důvodu nevěřím příliš v záměnu ODS pomocí ČSSD,která těmito pojmy obrušuje výhonky možného zrcadlení reálna v hlavách voličů.Dále jste zapoměl na dluh-podle blogera Havlíka je de facto 2x větší-3 biliony.K tomu připočtěte neschopnost této ekonomiky,založené asi na pochybné cestě privatizace,dluh nezvětšovat.Připočtěte Ústecký kraj s nezaměstnaností přes 15% a 8 krajů přes 10% současně se snížením podpor ve více směrech a zdražením nemocnic.Jistě jsou lidé ,kteří doplatí i životy na to.V takové tíživé situaci.Řešila kdy za posledních dvacet let některá vláda nezaměstnanost ? A strukturální nezaměstnanost zcela jistě ne, to Vám tímto odpovím.
Věříte v akce národa proti sebezničení.Jenže vymanili se Češi z bídy Rakouska-Uherska a první republiky sami? Mám pocit,že nebýt WWI a WWII,tak ne.
11. 04. 2011 | 10:18

protivítr napsal(a):

Pane Hořejší měl byste být realista a nepodléhat iluzi. ČSSD, a to si všimněte vlastně vždy pokračovala v tom, co vláda ODS zavedla,a nijak se nepohoršovala nad neetickými pravidly, jako jsou neúměrné platy, prebendy, imunitou, apod.,a velmi to rychle přijala za své.

ČSSD sice byla daleko úspěšnější než ODS, to je fakt, ale nešvary za její vlady, jako je korupce, cinknuté veřejné zakázky, plýtvání probíhalo ve stejné línii, jako za ODS, anic se nezměnilo. Pochybuji, že ČSSD se staronovými špičkami, jako je nový předseda něco bude chtít změnit. Nikdy, jako naschvál nic neprosadila, teda , co se týče protikorupčních zákonů, ani policejni politiky vůči tomuto zásadnímu společenskému nešvaru.

Proto buďme věrni první větě vaší úvahy, a nepropadejme iluzi:"Všechno, co se děje od posledních parlamentních voleb, a co akceleruje v posledních týdnech, jako by dávalo za pravdu výroku jistého fašizujícího politika z 90. let, že “je potřeba to všechno naházet do Vltavy” (dobře si vzpomínám, jak jsem si tenkrát pobaveně ťukal na čelo…)."

Bohužel změna v ČR nastane, až se změnou přístupu lidí k podstatě slova ZODPOVĚDNOST! ZODPOVĚDNOST za své činy, je víc než víra, úspěch, víc než tituly, víc než POLITICKÝ PROGRAM, nebo ILUZE, které stále v povědomí politiků, a občanů haprují, a na svůj hodnotový žebříček zodpovdnost zařazují, až za vše ostatní! Např.není důležité vydělat, když tím poruším nějaká mezilidská pravidla. Reforma není důležitjší než DEMOKRACIE,apod. To se mi líbilo včera, když to v debatě OVM řekl prof.Švejnar. V USA,i v Evropě a především u nás politici a podnikatelé zapomínají rádi na demokracii, nebo svobodu, když by jim bránila v ziscích.A to je velmi špatné. To není demokracie, ale totalitarismus!
Demokracie je velmi magická věc, funguje jen ve zdravém a realistickém prostředí, do demokracie nepatří zbožňování, fundamentalismus, egoismus, jinak nastupuje zase to , proti čemu za demokracii a svobodu bojovali!
Bohužel demokracie je o boji, ale především každý musí začít u sebe, pokud cítí, že jeho chování, názory a projev mají více než stalinistický, nebo hitlerovský princip plný egoismu, primitivismu, směšnosti.

Do demokracie nepatří nic nerealistického, i když řada lidí podléhá různým mesiáškým transedentálním vůdcům,iluzím, jako v případě Obamy, Kádafího. Bohužel demokracie vyžaduje pouze samostanost, silného člověka, ale i morálního.
Líbilo se mi, jak pravicoví plitici rádi říkají, že musí být minimum státu, že každý se musí snažit, ale kdyby nebylo jejich zlatých padáků, tak dnes buď byly kriminálníky, nebo v lepším případě obyčejnými úředníky!

To nedokážou přijmout, proto se také dějí tyto věci. Važme si obyčejných věcí!
11. 04. 2011 | 10:28

Béda napsal(a):

"Naházet to všechno do Vltavy". Kterýpak radikál přišel s touto originální myšlenkou? Nebyl to náhodou první polistopadový politický vězeň Skádek?

Zdá se, že tato myšlenka začala být v dnešní politické bažině velice aktuální. Třeba liliové hroší kůži ministra Kalouska by plavba Vltavou za výletní lodí Nautilus po drbání drátenkou vůbec neuškodila.
11. 04. 2011 | 10:38

buldatra napsal(a):

Bude jistě zajímavé a poučné pozorovat proces takového toho zregenerovávání politické strany, pod vedením toho předsedy, co vypadá jako slušný člověk, do kterého vkládá alespoň velmi chabé naděje pan autor.
Zatím jsme pozorovali degeraci, nyní budeme pozorovat regeneraci. Povzbudivé až nadějné.
Až pan Sobotka jednou pevně uchopí opratě vlády do svých rukou, doufejme, že to bude v době, kdy již bude úplně zregenerován.

A tak, zatím co jedni regenerují, různí lumpové různých velikostí z protipartají, páchají různá alotria, kují všeliké pikle a vymýšlejí plány v plánech jiných plánů a to proto, aby mohli realizovat svůj pokleslý volební program.
Během této činnosti se poctivě střídají na postu největšího lumpa, což pozorovateli přijde jako jakási dělba údělu na střídačku a když to tak bude utěšeně pokračovat ještě nějakou dobu, vystřídají se tam všichni a nikdo nikomu už vlastně nebude moct nic vyčítat.
Čímž nastane jakýsi ideální stav, vládní nírvána, kdy každý na každého něco otřesného ví a ten vzácný okamžik bude ideální k odpískání toho, čemu říkají nebytné a nutné reformy.

Nečesaná nemytá veřejnost bude v té době natolik zaměstnána až přezaměstnána tím procesem lumpů na střídačku, vedoucím k té koaliční nirváně, že si kýžený a dlouho toužebně očekávaný nástup blahodárné reformy zpočátku ani neuvědomí.
Teprve, když se dostaví první blahodárné reformní účinky a ty se tak nějak dostaví, teprve potom veřejnost náležitě ocení a vychutná si ono, dnes neviditelné hektické pracovní úsilí, které v tomto dnešním kraválu a kvasu a zdánlivém zmatku kdesi pokoutně po nocích, ve svém osobním volnu, na úkor vlastních rodin, tiše a nenápadně vykonávají naši skvělí politikové a jejich náměstci a poradci, pro dobro státu.
11. 04. 2011 | 10:38

Frank napsal(a):

Pánové,opravdu ale opravdu jsem v Chile nic neukradl.
To pero totiž bylo moje, oni jsou tak chudá země, že neměli k podpisu druhé a já jim podle vzoru pana Bárty půjčil své.Nehrajme prosím tyto falešné karty, a uvědomte si, že kam moje oko dohlédne je z titulu funkce vše moje.
Děkuji tímto českým novinářům a cenzorům za jejich snahu toto opravdu ale poravdu trapné nedorozumění,občanům naší Drahé země správně pochopit.

Takto už je to politicky a stranicky správně podáno Vážený pane cenzore?
11. 04. 2011 | 10:39

Béda napsal(a):

Frank,

no co. Prezidentovi Bushovi zmizely v průběhu zdravice s osvobozenými Kosovci Rolexky. Kdyby tam zrovna nepobíhali kameramani s bodyguardy, možná by zmizel i sám Bush a posloužil by prachatým zájemcům o kvalitní dobře udržované orgány (kromě jater a mozkovny).
11. 04. 2011 | 10:45

voroshilov napsal(a):

Frank:
To by mu u Putina neproslo,jednou tak Vladimir Vladimirovic verejne zahrimal na oligarcha Deripasku"Vratte mi propisku",no a vratil...
11. 04. 2011 | 11:04

kristusek napsal(a):

liberál (a další)

Často tady čtu, jak ČSSD nadělala dluhy... no, ne že by to zčásti nebyla pravda, nezpochybnitelný je zejména fakt, že to do určité míry byly dluhy zbytečné, ale dovolil bych si připomenout jeden citát:

„ano jsme si vědomi, že za vlády OF a z něj vzniklé ODS bylo v letech 1990 až 1996 rozkradeno v ČR více jak 3 biliony (tedy více jak 3.000 miliard) korun“.

(dnešní hlavní ekonomický expert ODS M. Kocourek v lednu 2004 v pořadu "7")
Obávám se, že k tomu není co dodat...
11. 04. 2011 | 11:09

Divobyj napsal(a):

Ha,ha,pánové,vaše politická satira by byla ještě o chlup zábavnější,kdybychom se dnes,jako ČR netopili po krk ve s-ačkách!
11. 04. 2011 | 11:16

Karel Mueller napsal(a):

hamiltonon:

Vidím, že chcete jít až k samotným základům ...

Když to komunisté předávali, tak předali nezadlužený stát s kompletní vlastní výrobní základnou. Ta je v prachu (jak někdo poznamenal, platíme Španělům i za vlastní vodu) a je zde vražedný dluh 200 000 - 300 000 Kč/hlavu. A společnost ve stavu, ve kterém je.

Jak k tomu mohlo dojít bude jednou téma historiků. Ale upřímně: Před lety jsem se setkal s názorem, že tento stát ještě nezkolaboval jen proto, že určité mocné kruhy za oceánem si to z politických a strategických důvodů nepřejí. Nevím ... možná bych se mohl vrátit k oněm "svým" kartám, psát o atomizaci společnosti atd. a tedy o chybějícím pocitu sounáležitosti a spoluodpovědnosti za osud státu a národa. Prostě urvi co můžeš ... heslo dne. Koneckonců v 90. letech byla koncepce zániku států a národů a vzniku globální multi-kulti vesnice vyhlášena.

Čechům obě války v konečném součtu velmi pomohly, také měli neskutečné štěstí. V důsledku 1.WW získali vlastní stát. V důsledku 2. WW monoetnický stát. Dary, nad něž nejsou vyšší.
Ale historie se opakovat nebude. Vývojové trendy jsou na celém západě stejné, tady ať si nikdo nedělá iluze. U nás je to jen horší o ty důsledky 42 let komunismu, které způsobily pád určitých hodnot.

Jsem skeptik, pokud jde o budoucnost.
11. 04. 2011 | 11:19

dalimír napsal(a):

Vážení národ se musí probudit z letargie nežli bude úplně pozdě !To jsem již dávno psal ,nespoléhat se na falešný západ ,frantíky anglány ss obrlajtnanty amíky atd. udělat zde pořádné točo vynést zavčas cizáky z republiky v zubech ! Již ted je pozdě .mělo se začít dříve a ne až nám zde francouzi zlikvidovali všechy cukrovary a veškerý potravinářský průmysl ! Abychom byli na nich závyslí ve všem a hlavně jim šlo o to nadělat z našeho národa otroky ! Mnoho darebáků i z řad domácích se chopilo příležitosti a byli jim v tom ještě nápomocni ! V důsledku samozřejmě vše odnese běžný občan ! Ted si budeme nuceni znovu vybudovat v republice SVOU základní infrastrukturu protože již dávno zde není nic naše LIDU ! Doufám že v češích i moravácích ještě zbyla špetka hrdosti a odmítnou dělat otroky západním nenasitným kapounům ! Hlavně mladá generace by si měla postavit hlavu a odmítnout otročit za pár šestek západním vychytralcům ! Dl.
11. 04. 2011 | 11:23

stále rebel napsal(a):

Řeči ve stylu: všichni jsou stejní, pokládám v lepším případě za hlupákovo zbytečné tlachání, druhou možností je to, že se nás ten nejhorší snaží přesvědčit, že není horší než jsou ti ostatní. Při posuzování toho, kdo je v politice horší, bychom měli hledět hlavně na to, kdo vytváří ten rámec, ve kterém se dobře daří těm největším lumpům.
Nelze očekávat, že ve všeobecné špíně budou jedni úplně čistí.
11. 04. 2011 | 11:27

Tenco napsal(a):

ad Pepa Řepa
Jak může být člověk opilý v pondělí o půl osmé ráno ?
Čím se takový člověk asi může tak živit ?
Že by byl na (na)dávkách ? :)))

Hmm. Vlastně není sám - jak se tak koukám.
Asi má tedy pravdu ten jarpor, že psychopati, zloději, alkoholici a narkomani v establishmentu jsou pouhým odrazem voličské obce.
Asi se dám na ranní chlast či fet. Ať si nepřipadám tak trapně.
11. 04. 2011 | 11:29

stále rebel napsal(a):

Pro Tenco.
Pepa je pravičák, ten bude na veřejných zakázkách.
11. 04. 2011 | 11:32

voroshilov napsal(a):

stale rebel:
Pepa je agent Mossadu,pred nedavnem odjel jak nam sdelil pan Stejskal"nekam do Magrebu" a pak to zacalo v Libyji,musi tam znovu-zrejme neco odflakal.
11. 04. 2011 | 11:42

karel napsal(a):

"oč lepší by to tady mohlo být, kdyby tady vládli kompetentní a mravní lidé", jak čtu vaše příspěvky, je mi jasné, ze vy urcite vite, kdo ten kompetentni a mravni clovek je, treba takovy Havel, ktery si vali sunky v Bruselu a semtam sem napise radobyhumorny blog na urovni zaka zakladni skoly. Jsem moc rad, ze takovi lidi jako vy nemaji zadnou politickou moc, skoncilo by to s nimi stejne jako s VV. Vas vykrik nema vetsi hodnotu nez podobny zvast stamgasta ze ctvrte cenove nebo podobne prihlouple blogy Paroubkovy milenky. Navic o vasem moralnim profilu (pobyt za komunistu v nepratelkych USA) lze s uspechem taky pochybovat, soudruhu.
11. 04. 2011 | 11:47

kelev napsal(a):

Pane řediteli, vydáte Váš blog knižně? :)))
11. 04. 2011 | 11:49

jan k napsal(a):

Pane Hořejší, je to smutné, ale nezbývá mi nic jiného, než s Vaším článkem souhlasit. Pouze nesdílím Váš optimismus pokud jde o ČSSD. Vzhledem k tomu, že
1). na přednějších místech v ČSSD je zhruba desetinásobek překabátěných komunistů než v ODS
2). v osmdesátých letech minimálně 90% komunistů bylo ve straně z prospěchářských důvodů,
je pro mě naopak o něco větší nadějí ODS. A to i pokud jde o program.
11. 04. 2011 | 11:58

jogín napsal(a):

Za příčinu současného stavu řada lidí pokládá komunistickou minulost. Nesouhlasím. Za komunistů všichni věděli, že v mediích je jen propaganda a pokoušeli se zjistit, jak vlastně věci vypadají. Dnešní mladá generace spolkne i s navijákem téměř cokoliv a místo hledání faktů si udělá NÁZOR. Kritické myšlení vzalo za své- viz "přemluv bábu". Jsem ochoten se vsadit, že většina diskutujících ještě časy před sametem pamatuje- alespoň pokud nepropagují nejakou samospasitelnou ideologii. Asi budu muset souhlasit s K. Muellerem, že ke zlepšení může dojít až po ožebračení většiny populace. Dezinformace vládnou, politické změny jsou skoro nemožné díky 5% limitu a nedostatku peněz nových partají. Přesto je potřebné snaha po změně. Bez ohledu na pravolevé přesvědčení se musíme dohodnout na minimálním programu společném všem. Je to přímá demokracie, obecné referendum bez papalášského souhlasu.
11. 04. 2011 | 12:08

Karel Mueller napsal(a):

jogín:

napsal jste o úpadku kritického myšlení mládeže. Obávám se, že to je to nejhorší, bohužel ale nejen kritického myšlení, dokonce i normáního "zdravého selského". U pana Šteffla jsme měli debatní maraton na téma matematika a úroveň našeho školství.

Debaty v podstatě ztratily cenu v okamžiku, kdy byly zveřejněny ony výsledky předmaturitních testů (v podstatě testy inteligence dávané v našich letech dětem). My staří remcající dinosauři :-) jsme neměli žádnou škodolibou radost z toho, že situace je ještě horší, než jsme ve svých karikaturách líčili.
11. 04. 2011 | 12:21

Mafián upřímně podporující ODSČSSD napsal(a):

To jsou kecy, tolik ubožáků zde pěstuje levičáctví!
11. 04. 2011 | 12:22

Vysedlina napsal(a):

No, mohli bychom říct králi Bhútánu, jestli by to u nás nevzal. Chudák padá do demokracie rovnou po hlavě, nám by se hodil. My potřebujeme nějakou osobnost, které bychom slíbili, že budeme poslouchat.
11. 04. 2011 | 12:44

Pepa Řepa napsal(a):

Tencokydánacopřijde

VOLÍM VĚCI VEŘEJNÉ
vykřikoval touto dobou před rokem jeden mudrc.
Nevíte, jak se jmenoval?

Vorošo
počkejte, až mě pošlou do Moskvy
11. 04. 2011 | 13:35

Tenco napsal(a):

Pepa Řepa
???

Jmenoval se Tencokida Hnuj.

Tvrdé vs měkké - buď druhá obecné nebo lyceum pro retardované řepy - osmý ročník.

A co jako ?
Furt lepší než skrytě lobbovat za kmotry.
Prej máte poradenskou firmu.
Sype to, sype ? Ech - a co tak ponejvíce radíte ? Jak vše hlavně dobře vykomunikovat ?

:--()

Co byste poradil tomuhle :

https://www.youtube.com/watch?v=CFoYkWulKOI

:(((
11. 04. 2011 | 13:46

Pepa Řepa napsal(a):

buldatra
nadkolego, nepodceňujte regeneraci.
Takový degenerát když se zregeneruje poběží jako motor po výbrusu.

To nevíte, že sociální demokrat nikdy nehraje malou domů, nekrade a jeho daňové přiznání odpovídá majetku? Některej je tak sociální, že nemá ani na zubaře, všechno jde na charitu, jinej nakupuje nemovitosti na Floridě, aby se i na nás-nečesané, nemyté-dostalo.

Ráj na zemi nastane, až se socan spojí s modrým ptákem jak dva kopulující pejsci na ulici, co nejdou od sebe odtrhnout, tak budou svázaní na věky věků, sice bude každej koukat jinam, ale to spojení jim nedovolí odejít.
Pak se přestane krást, to dá rozum, všichni se narovnáme, páč budou rovnátka zadarmo.
11. 04. 2011 | 13:51

Pepa Řepa napsal(a):

Co byste poradil tomuhle?
Inu,šikovnej člověk.
Nikdo nemůže teď říct, že je bezpérák.
11. 04. 2011 | 13:57

Tenco napsal(a):

Pepa Řepa
Malý problém.
Dotyčný je váš prezident. Je to první občan státu.

Tomu nemůžete jen tak mirnyks dirnyks říkat " Bezperáku". To je trestné.
Mohli by vás zavřít. Možná byste pak měl pocit mučedníka a stále věřil, že "pravda zvítězí", ale to bylo asi tak všecko.
Shnil byste v bezperáck..eh, v prezidentské kobce.
11. 04. 2011 | 14:18

Vysedlina napsal(a):

Sestry a bratři,
neplačte, těch lumpů je asi jenom 800000. My ostatní jsme slušní a pracovití. Tak vidíte!
11. 04. 2011 | 14:26

Pepa Řepa napsal(a):

Má to jednu chybu
to jste řekl vy, ne já, Hnojný muži.
Mě by to nikdy nenapadlo, dyť říkám, že ho tak nemůže nikdo označit.
11. 04. 2011 | 14:27

.Ivan Hochmann napsal(a):

Mám nutkání napsat ještě něco:

Mnoho z vás se zde potýká s možnostmi nápravy.
Kdy nastane ten okamžik,kdy se politici zaleknou alespoň někteří z nich začnou plnit svoji parlamentní funkci bez zlodějských manýr,které jim umožňuje současný výklad zákonů a vyhlášek.Vlastně nejde ani tak o poslance.Ti jsou jen vrchol ledovce a proč by oni nekradli,když kradou,loupí a podplácejí všechny složky státní správy až po obecní úřady.
Proč by nekradli a neupláceli podnikatelé,když jsou přímo odkázáni na benevolenci a blahosklonnost jejich Blahorodí -Krajských Úřadů,jejichž úřednické pařáty jsou zakroucené od samého nastavování pro úplatky?Proč by nekradli cikáni,když vidí jak bílý plevel zamořuje celý stát?!

Už jsem to řekl tolikrát,že mě z toho bolí huba:

"Co pořád lezete k volbám blbečci?"

Tak jako jste volili komunisty tak volíte pořád stejně dál!
Pořád ale máte odpovědnost za svoji volbu.Grázlové z vás mají pouze plezír.
Nejenže nevolím,ale začínám se dosti značně radikalisovat.(Dá se říci proti svému přesvědčení)
Nečekejte od politiků a gaunerů nalezlých do státní správy ,že dnes úderem půlnoci začnou sekat dobrotu.
Nemají důvod.
Důvod budou mít,až budou mít strach!
Strach budou mít,až dostane pár z nich pořádně přes držku,nebo vypadne z okna.
Zatím je nikdo neatakuje,poněvadž je zatím DOBŘE!
A protože nikdo si zatím netroufá aplikovat násilí do společenských záležitostí.(z nás normálních lidí)
(A také nespoléhejme na to,že se sami mezi sebou vyvraždí jako mafiáni v Chicagu.)
K tomu násilí ale dojde tak nebo onak.K vyřizování účtů dojde až bude povícero lidí na dně.Mezi množstvím poškozených se vždycky najde jeden,kterému bude jedno jestli hodí granát nebo ustřelí hlavu politickému hajzlovi,který způsobil jeho neštěstí.Navíc bude oslavován jak hrdina,poněvadž následkem jeho činu dojde ke kýženému efektu v následném dění.

No řekněte sami - nebude to pěkné vidět tučnou hlavu ministra vnitra - kterak se povaluje na schodech před úřadem?

Ivan.
11. 04. 2011 | 14:33

Vysedlina napsal(a):

Nejhorší je, že mnozí ani nechápou, co to je být poctivý. Pro ně je to něco jako být blbej. A to teda nechci ani já.
11. 04. 2011 | 15:10

Míval napsal(a):

Maximus 07:34 : Samozřejmě máte pravdu. Ale nic jiného, než si z něj dělat legraci, nezbývá. Až na vlastizradu je neodvolatelný, nezodpovědný, nepotrestatelný. Ale řekl bych, že stane-li se pro většinu obyvatel naší země směšnou figurkou, bude to pro něj osud horší než smrt.
11. 04. 2011 | 15:55

Míval napsal(a):

Ivan Hochmann: Víte, co je nejhorší? Ani když k těm volbám nepůjdeme, JIM už to vadit nebude. Sami si tam pár hlasů hodí, o ostatních prohlásí, že nemají správné občanské postoje, a budou vesele vládnout, dejme tomu, s 3 - 4% hlasů. Takže ať už k volbám jdeme nebo ne, změnu tím nepřivodíme.
K rozpoutání násilností se rýsuje dost přímá cesta, jenže než to postihne kohokoliv z kalousků, odskáče to hodně z nás, více méně prostých lidí. A obvykle těch nejslabších.
A pokud by došlo jen k projevu nějakého individuálního teroru - likvidace jednoho či dvou z NICH, uvidíte, že se okamžite stanou mučedníky, padnuvšími v boji za demokracii.
11. 04. 2011 | 16:09

Baba napsal(a):

Mně to zní logicky.
11. 04. 2011 | 16:33

grőssling napsal(a):

Hochmann napsal,

Podívejte co udělala z normálního státu,normálního národa 50-ti letá knuta levicového,komunistického ksindlu!!
****************

Tak Kožený byl komunista, co ten šíbr v JAR, taky komunista ? Co Chrenek, taky komunista ? Co Bakala ? Taky komunista ? Co Vondra ? Komunista jako vyšitej . Co podvodník s křížkem a JUDr titulem Benda, vychovávanej asi v ryzí rudé ideologii, Bárta byl taky u rudejch určitě.

Jo všichni jsou to komunisti, jen jak říkají anglosasíci, up side down .

Ale hlavně Jakeš byl fakt legrační figura, ale Baťa ho ( a taky Lenárta a taky Potáče ) naučil, že se nesmí utrácet víc než se vydělá. Jo kdyby Jakeš rozprodal stát nastojato jako tyhle hvězdy za 21 let a ještě stát zadlužil bilionem a navezl sem haraburdí za dolary, určitě by byl za hvězdu.

Probuď se Hochmanne ! Nebojuj staré bitvy k ničemu.
11. 04. 2011 | 16:41

Maximus napsal(a):

grőssling
Vážený pane, když máte pravdu oba, Vy i Ivan. Když se podíváte do začátku 90-tých let tak k majetku se dostali komunisté, estébáci, veksláci a nově příchozívší finanční akrobaté z ciziny. Znám hned několik lidí bývalých členů KSČ, kteří zkoupili fabriky za 100 tis.Kč když z nich udělali eseróčka.
Když si projdete C.V. 20 nejbohatších Čechoslováků
působících a podnikajících v ČR, tak hned několik jich
mělo co do činění s STB. Pravdu máte, že nová parta
Tykačů a Bakalů aj. už snad s KSČ neměla nic společného. Ale ještě uvedu jednu perličku, víte, že T.Pitr je syn bývalého vysokého aparátčíka Pitry? On, si jenom trochu upravil jméno, vykuk jeden a vyšlo mu to. Velslák Mrázek byl hardware a Pitr software jak správně uvedl tuším Kmenta z MFdnes.
11. 04. 2011 | 16:55

Max napsal(a):

Omluva za překlepy...
11. 04. 2011 | 16:56

dalimír napsal(a):

Pane Hochmane já jsem o tom psal mnohokrát že ti šmejdi nahoře pokud nebudou mít pořádně nahnáno tak s nimi nikdo nehne ! Jsou to všechno mafiánští gauneři ! Putina na ně ,ten by je srovnal ! Dl.
11. 04. 2011 | 17:03

.Ivan Hochmann napsal(a):

Grösslingu,

neříkej,mě že bojuji staré bitvy.Nebojuji.
Vidím jen co se stalo s touto zemí. Celých svých 70let jsem pozoroval postupné ohýbání hřbetů,tragický odklon od zásadních moralit, prznění základních společenských zákonitostí a odbourávání prastarých zvykových práv našich předků.

Část světa posléze dospěla k troše rozumu a zločinecký komunistický paskvil jako totalitu zlikvidovala.My jsme díky posranosti a degeneraci přišli k tomuto závěru jako v Evropě poslední a jako jediní jsme nechali ten rudý ksindl sedět v parlamentě a ještě jsme je nechali nalézt do všech ostatních stran a změnit ustavní zákony v jejich prospěch.(kontinuita)

Všichni ti,o kterých jsi hovořil a já bych přidal ještě stovky dalších jsou produktem této postkomunistické éry a jejích zkurvených zákonitostí.
Všichni ti tuneláři,zlodějové,privatizátoři byli jen pokračováním činnosti zludrařené společnosti.Navíc na oné "startovní čáře " stáli v prvních řadách komunističtí pacholci nebo jejich parchanti(Pitra-Pitr).
Poslední dobou se zase začíná hovořit o zbohatlíkovi Grossovi.To je typický příklad jak v tomto státě postupovala rudá mafie v kontinuitní přeměně zákonů v cáry netrestatelných keců a rudá právní hydra kterak dokázala znehodnotit jakoukoliv snahu o PRÁVNÍ A SOCIÁLNÍ STÁT.

Gröslingu,mám ten dojem že chrápe celá společnost spánkem nebohých blbečků - jako za reálného socialismu.

Hochmann na rozdíl - spí dobře spánkem spravedlivých a čestných lidí.Už 70let!

Zdravím Ivan.
11. 04. 2011 | 17:11

.Ivan Hochmann napsal(a):

Mívale, to je možné ......

ale já hovořil o podstatě.Podstata tkví v tom faktu že já jim otřískám svoje volební lístky o jejich sviňské palice.
Já - nenesu odpovědnost,poněvadž jsem žádného z těch grázlů NEVOLIL !
KLidně si mohou terorisovat společnost (včetně mě)se svými třebas 10% hloupých gerontů.
Však všeho do času.
Bude jiná doba a budou také jiné mravy.A kdo ví jaké mravy budou.
Mohou se zradikalisovat natolik,že například bilboardy šklebících se bestií budou osazovány svými masitými vzory visícími ve smyčkách - coby zločinnými viselci.

A mám zde ještě jednu básníkovu vizi:

....."Není to med zas píti číši vrchovatou,
a věřit na proroky v chorálu polnice,
Sto černých let nám svítí hvězdou jedovatou,
na erbu pro otroky pro naše dědice.......
Refren:Rudý kohout na obzoru roztahuje spáry,
hřeben větru rozčesává pera plamenná,
věřili jsme na pokoru u popravčí káry,
zlatá doba nenastává...... bude Kamenná......K.K.

Tuto báseň osadil Karel prologem.
Bitvou u letohrádku Hvězda na Bílé Hoře dne 8.11.1620.
Vše co nastalo po Bíle Hoře (dá se říci i před ní)nese spojitost s dnešním stavem.

Ivan.
11. 04. 2011 | 17:40

tata napsal(a):

dobry den

neda mi to nereagovat na pana HOCHMANA TENTOKRAT PODLE MĚ NAPSAL NAPROSTOU BLBOST.

A TO ...........Co pořád lezete k volbám blbečci?"

a oco je lepší nejit nejsme totiž v minulem režimu kdy si někdo hral na jednotu a nutili lidi volit,dneska i když pude k volbam 15procent tak jim to bude fuk,je konstatujou malou učast.

NAOPAK NEJIT K VOLBAM JE akorat pravo držet chubu protože ste svuj hlas mohl dat aspon někomu co si myslite že to aspon otrochu bude dělat lip,řikat ja mam čiste svědomí je naprosto stejne jako vyčitate tem co volily komunisty.

TED JE JINA doba dřive bylo hrdinství nejit ted je te rezignace a podpora lumpu.

co kdyby vas všichni poslechly a k volbam šli jenom komunisti a tim padem vyhraly,zpamatujte se nevolit je naproste smiření a schvalovaní daneho stavu je to alibismus největšího zrna.
11. 04. 2011 | 18:10

dalimír napsal(a):

Naivko Vy jste doopravdy naivka ! Kdyby to tak bylo jak Vy si přejete tak by byly perlamentní a senátorské lavice prázdné a do Strakovky by jste mohla chodit tak leda ometat pavučiny Vy chytrá ! Dal.
11. 04. 2011 | 18:57

Viola napsal(a):

dalimíre,

a nebylo by to tak dobré, že se nebudou tak všichni do těch poslaneckých lavic tlačit? Mám stejný názor jako naivka. Průměrnému poslanci průměrný plat, stejný se státním zaměstnancem. A žádné důchody prezidentům. Někdo to stejně dělat musí. Kdo bude mít potřebu být vidět (exhibicionisté) a bude mít potřebu řídit, tak bude mít šanci dělat poslance. Za dobrou práci může mít příplatky, za špatnou nedostane nic a může být rád, že ho nezavřou. Dříve jsem si také myslela, že politik musí mít velký plat, aby nebyl uplatitelný, ale zdá se, že peněz je pořád dost a pořád je možno uplácet ještě vyšší částkou a ještě vyšší částkou a stále se najde způsob, jak ty peníze využívat, nebo zneužívat.

P.S. Snížit platy poslancům, odvádějí špatnou práci.
11. 04. 2011 | 20:22

tata napsal(a):

snižit plat je blbost vyžadovat zato praci ano jestli snižite plat tak tam nepudou schopny už vubec to je hloupost.
11. 04. 2011 | 20:44

Jemnický napsal(a):

Ivan Hochmann

To je snad znamení doby. V pátek jsem jel na chlaupu a poslouchal stejnou píseň od KK na CD, kterou vyhrála moje matka v jakési křížovkářské soutěži. Mladší syn byl z KK nadšen, hned viděl tu paralelu.
Ono to nebude s tou mladou generací tak špatné.

Jemnický
11. 04. 2011 | 20:48

Tenco napsal(a):

Tady chybí už snad jenom Sibyla. A Šíp s Uhlířem.

Hlavní je tedy nedělat nic a ani nechodit k volbám. To je nejlepší způsob, jak se věci dají do pořádku.
Eh - chce to jen maličkost.
Najít pár volů, kteří to teda udělají za nás.

Jdu si schrupnout. Zatím vylosujte ty voly.

:---()
11. 04. 2011 | 21:22

Viola napsal(a):

Táto,

práci, kterou někdo dělá s chutí, dělá i mnohdy zadarmo, protože ho baví. Být politikem určitě mnoho lidí baví, protože mají organizátorské schopnosti, mají myšlení šachistů, baví je promýšlet mnoho kroků dopředu atd. Opravdu není nutné, aby měli politici větší platy, než průměrné. Nebaví-li tě práce, jdi od toho, no né.
11. 04. 2011 | 22:01

.Ivan Hochmann napsal(a):

Jak vidím,

tak byl vyčerpán páně profesorův námět.
Otázka :KDO JE VĚTŠÍ LUMP ? , mě však svádí k otevření dalšího tématu,který je panu profesorovi jako ortodoxnímu levičákovi také blízký.Taktéž potěším několik jeho sympatisantů.
Pověsím zde pěkné video pro vaši potěchu .
Ono totiž vše souvisí se vším.
Jinak nic ve zlém.

Ivan.

***********************************************
https://www.youtube.com/watch?v=Qx-c_qyPMrs&NR=1
************************************************
12. 04. 2011 | 15:12

.Ivan Hochmann napsal(a):

Pokud se vám to nebude zamlouvat tak si pusťte tohle a ZAPOMEŇTE!

https://www.youtube.com/watch?v=2HiUMlOz4UQ&feature=related

Ivan,
12. 04. 2011 | 16:21

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj Ivane,

následující věty se Ti určitě nebudou číst příjemně.

V roce 1989 to zde bolševici předali. Předali to do rukou Václava Havla a mužů kolem něho.

Dnes už víme (těm bystřejším to bylo jasné od samého začátku), že západ do pádu SSSR neudělal proti Gorbčovovi vůbec nic. Všechno muselo mít jeho souhlas. A nejen to, hlavní zájem západu byl - jak plyne z hovorů Francoise a baronky - aby se to neuspěchalo. Kdyby šlo o ně, tak se Německo nikdy nesjednotilo, snad by Rusům imperium i nechali. A pro USA byl klíčový pád komunismu, čehož dosáhly. Důvody toho všeho byly jasné - jaderná rovnováha.

Václav Havel se stal ikonou většiny národa a jeho slovo mohlo mít sílu zákona. Můžeš ale namítnout - ve světle výše uvedených skutečností - že nemohl dělat co chtěl (nechme stranou, co dělat mohl a také bohužel dělal). V pořádku, beru. Pak ale nepředstírejme něco, co nebylo.
12. 04. 2011 | 22:26

Dr. No napsal(a):

To Karel Mueller:

Nemáte pravdu. Dole jsme si to uspořádali sami, a hlavní vinu na to měla
1) nesmyslaná závist vůči emigrantům, která nám zabránila si mezi nimi vybrat ty nejkvalitnější a pozvat si je, aby nám zprostředkovali znalosti a zkušenosti, vesměs pracně nabyté, (Díky absenci výběru se nakonec z emigrantů prosadili často i ti, kdo byli za hranicemi emigrantské komunitě zdrojem posměchu. Ono často stačilo umět cizí jazyk, ostatně často to stačí i dnes.) V tom jsme radikálně jiní než třeba pobaltské republiky.
2) Poznání, jehož se nám dostalo po otevření hranic, že naše soukromá životní úroveň je ve skutečnosti mnohdy vyšší a prakticky vždy osobně pohodlnější než ta na západě. To se týkalo zas hodně srovnání s úrovní příbuzných - emigrantů (čili 1 bylo nenápadně důsledkem 2). Takže jsme brzo zjistili (my, kteří jsme měli sít příkladem), že vlastně nechceme tu západní kulturu a zakopali jsme se ve své vlastní, se svými politiky, které známe a jsou nám blízcí, se svými joby na Akademii věd, univerzitách, resortních výzkumných ústavech a státní správě.
No a teď na nás došlo, na ty státní joby už není kde brát a domácí průmysl jsme nevybudovali, ba právě naopak. Kvalita mizí do emigrace a vrací se zas ti, kdo umí sotva víc než dobře jazyk a nosit sako.
Proč se to nestalo jinde?
a) stalo se, ve východním Německu (je to na delší povídání)
b) v ostatních zemích nebyl splněn ten bod 2), nepopřípadně/nezaslouženě vysoká životní úroveň - vykoupená např. devastací životního prostředí a veřejného prostoru obecně. Všimněte si, co je momentálně hlavní ekonomický problém země: prolomení těžebních limitů. Neboli zda pokračovat ve stylu socialimu nebo ne. A voleni jsou ti, kdo limity prolomit chtějí.
Neboli: Žádný Gorbačov nebo baronka, my sami, sorry about that.
13. 04. 2011 | 06:47

.Ivan Hochmann napsal(a):

Karle,

moc dobře si pamatuji :JAK SE TO PŘEDÁVALO !

Tady vidím největší chybu.
Tady se nemělo co předávat!
Mělo se SEBRAT A NAKOPAT DO ŘITĚ.
A kdo by snad chtěl z rudé gardy oponovat - do kriminálu s ním.
Byli to všichni zrádci národa a rusofilští barbaři.Je jedno jestli byli komunisti,nebo u komunistů z prospěchu!

Já to dnes těžko chápu,jak se mohl Havel a spol tak zpronevěřit čestným zásadám.

Vím o vlivech,které provázeli Samet.
Velká část slušných lidí se bála krveprolití.V Každé rodině byl nějaký ten bolševický parchant.Komunistická soldateska podpořená ruským osvoboditelem převzala nepoškozenou a zavedenou (na tehdeší poměry)technologicky vynikající průmyslovou infrastrukturu,energetické,komunikační sítě.Nikoho nic nebolelo.Ani lidské ztráty nebyly tak velké jako u ostatních evropských národů.Včetně Německa.
Píši o důvodech proč se česká společnost nechala tak ošálit komunistickým morem.
*****
Výše zmíněné emigrační vlny odebraly tomuto národu nejlepší,nejkvalitnější lidi.Pak už to nemohlo,než jít s kopce.
*****
Máš Karle jasnozřivou pravdu v odstavci druhém !
Právě rozdíl v životní úrovni čechů (jako 7.nejvyspělejšího státu předválečného světa)asi způsobil jeho bohorovnou netečnost a lenost postavit se proti komunismu jako ideologii presentované Ruským miolochem.
Jistě měli jsme obrovskou smůlu s německou "menšinou"a peripetii dokonala Jalta a celosvětový pohled pohled na poválečné politické uspořádání světa.
V tom máš naprosto jasno a přehledno.
Důsledky průběhu tohoto uspořádání,už ale nese česká společnost ve vlastní odpovědnosti.
Vezmeme-li v potaz nespornou odpovědnost politické garnitury,která nás tak bezprecedentně odepsala a hodila do chřtánu ruskému buranovi a jejich následnou odpovědnost v uvědomnění si této strašné bezcharakternosti politické Jalty,nemůžeme se ani tak divit NAŠEMU SAMETU.
V tom s tebou naprosto souhlasím.
****
Zveličený fenomén GORBAČOV.
Ikona světa,který pochopil beznadějnost komunistických idejí.
To byla jen z nouze ctnost.Pokud nemělo přijít k trapným bolševickým koncům,nezbylo než PŘEDAT MOC.
A to dříve než by došlo k věšení na lucerny.Jen vzpoměň na Maďarsko!Proto také ten slogan:"Nejsme jako oni"!

Nesouhlasím s Tebou v náhledu na průběh událostí.
V roce 1989 tady bezpochyby byla ještě mocná síť KGBporadců,ale neměli podpoturu zkolabované ruské centrály.Ani v Rusku netušili jak to všechno dopadne.
Myslím,že kdybychom byli v Listopadu 1989 (ba spíše dříve!!!!)schopni a ochotni opustit zaběhnuté socialistické pohnutky a způsob života,muselo by dojít ke konfliktům a vyrovnáváním účtů.
Toho si byla vědoma celá česká společnost.
Bylo známo ,že komunistické ČESKÉ BESTIE byly přesně podle pořekadle Poturčenec horší Turka největší lidské kurvy v celém socialistickém táboře.
Ano pane Dr.NO - proto byl takový strach z české emigrace.
*****
Já si dnes v rekapitulaci vysvětluji tehdejší český nezájem o radikální změnu ekonomických a politických pravidel
strachem z nevědomosti,z nutnosti akceptace vlastní odpovědnosti,důsledků vyplývajících z jejich vlastní minulosti a následné katarze.
Jak jsem již mnohokrát psal - ani to nebylo možné očekávat od těch hlupáků a nemorálních grázlů.Jedni by museli přiznat že jejich život stál za hovno,že se celý život jen mýlili a lhali si do kapsy.Druzí by museli přiznat odpovědnost za zločiny i svých bolševických tatíků a nést za to odpovědnost.
To se logicky nestalo - ani už nestane.
Komunisté vymřou a zůstane zde po nich tlustá černá čára,pod kterou bude lze nálezt i naše vlastní národní zbabělost,lenost a klasická česká vychcanost potenciálních hňupů.

To jsou Karle naše České dějiny.
Žádná madam Thatcherová,Helmut Kohl,nebo americké politické kruhy na tom nemohou nic změnit.
Máme co si zasloužíme.
Dnešní politická representace odpovídá posametovému vzorku společnosti!
Snad se situace změní ,ale já tomu už nevěřím,ani se nebudu moci přesvědčit o svém názoru.

A to je dobře.Zaplať PánBůh!Ivan.
13. 04. 2011 | 10:36

Karel Mueller napsal(a):

Dr. No:

Tady bych s Vámi nesouhlasil. Dost zásadně.
Začátkem 90. let byla povedena privatizace. Jak jsem několikrát napsal, z mého pohledu cosi mezi lidovým kapitalismem a předáním majetku národu. Já se domnívám, že jsme byli pouze pokusný králík mající ověřit její účinnost před použití v SSSR, později proběhla v podstatě v celé východní Evropě. Tohle bych presidentovi nijak nevyčítal, moc těch dvou gigantů byla taková, že nebyla jiná možnost, pokud se na tom dohdli. Uvědomte si, že se rozsypal celý trh východního bloku.

A ted jsme u jejího průběhu. Mohl bych Vám samozřejmě začít vypočítávat nespočet fungujících a vydělávajích podniků, které byly doslova zlikvidovány (zejména v potravinářském a farmaceutickém průmyslu). Podniků, kde bylo na antikomunistické vlně vykopáno poměrně schopné vedení a OF dosadilo naprosté diletanty. Ale to jsou známé věci a to nechci pitvat.
Pokud by jste chtěl analyzovat celý průběh privatizace, tak by jste si musel položit otázku, kdo byl na rozhodujících funkcích a jak se tam dostal. Kdo dosazoval nová vedení do podniků a podle jakého klíče. A především jakou měl představu o dalším fungování podniku a o vlastnických vztazích. A také jaké měl trhy. To jsou základní otázky, jestli se prostě zmohl na něco jiného, než ten podnik vytunelovat, zlikvidovat a pak hledat někoho na západě, kdo by ho převzal. Nebo ho nelikvidoval podle instrukcí západu (konkurence) od samotného začátku.
Nemám dost informací, aby se k tomu ohl zodpovědně vyjádřit, ani jsem se tím hlouběji nezabýval. Ale myslím si na rozdíl od nás dvě věci: Oni schopní emigranti by se zde stejně nemohli prosadit. Jednak by je k tomu ti, kdo drželi reálnou moc k tomu asi nepustili, jednak by narazili na bariéru zlikvidovaného trhu na východě. Západ by je nikam nepustil, reps. pustil, ale jen jako montovny. Nebude si děat konkurenci.
Škoda, že už nežije pan Kalas, ten by nám na toto téma mohl velmi leccos říct.

Pokud jde o Váš bod 2., tak se obávám, že jsme projevili pozoruhodný talent převzít to horší a vlastní lepší zahodit. Jak nám to občas říkají nejen naši emigranti, ale i cizinci. Bylo by to na delší debatu.
13. 04. 2011 | 12:05

Dalibor Štys napsal(a):

To Karel Mueller

Bez intelektuální elit se demokracie neobejde. A ty se zachovaly jak se zachovaly, myslím tím především Akademii věd a vysoké školy. Akademie věd, přes vší slavnou redukci v roce 1991, si především hlídala uspořádání zavedené moinistrem Novotným. (a) Pokud chtěli akademici národu pomoci, měli jednoduše vyslyšet volání ministra Vopěnky (jak důvěryhodnou a repsektovanou osobu by ještě chtěli) meli prostě udělat průvan na vysokých školách. A (b) na VŠ všude se měly udělat mezinárodní konkursy. Dnes, po 21 letech, bychom měli novou generaci vlastních elit vychovanou v úplně jiné atmosféře. A její první příslušníci by z VŠ lezli už v roce 1993-1994. To bylo ještě včas ledacos podchytit a skepse ještě nepřevládla.

Nikdo za nás nic neudělá, vždyť sakra idea českého národa už od 18. století je vybojovat si šanci ve své zemi si vládnout sami. Teď vidíme odvrácenou stránku tohoto étosu, ale to neznamená, že to byla úplná blbost. Nic lepšího stejně nikde v Evropě nevymysleli. Jen se musíme starat o své elity. Člověka neformují jen geny, ale i prostředí.

Baronka a Miterrand, to jsou výmluvy. Udělat se dalo ledacos, opakuji, přijeďte se podívat.
13. 04. 2011 | 13:48

Dalibor Štys napsal(a):

pardon, ministrem Nejedlým, samozřejmě
13. 04. 2011 | 13:56

.Ivan Hochmann napsal(a):

Karle tak to už vůbec - nikoliv !

Nemyslím ,že celý český problém byl způsoben zrpadem východního trhu.Není asi pravdou,že popřwvratové problémy podniků způsobil někdo, kdo dosadil někoho do do jakýchsi schopných vedení nějakých podniků.
Ano - souhlasím OF byl problém.
Sám jsem seděl na schůzích vedle Grulicha bývalého náměstka Zetoru,budoucího ministra vnitra za ČSSD.Komunisty z přesvědčení a nasilníka demagoga k pohledání.Vím jakým způsobem se jednalo o zásadních změnách v politice a ekonomice.
Ano jde o osobnosti,které určovaly směr vývoje.O osoby se zkušenostmi z komunistických seminářů,se styky,s vědomostmi jak se zachovat v daných situacích.

Já mohl chtět cokoliv,ale byl jsem limitován vědomostmi a těmi dalšími jmenovanými okolnostmi.

Celý problém i v následných zlodějských oprivatisacích byl zapříčiněn neexistencí kapitalistického právního systému!
ÚMYSLNĚ A CÍLENĚ.
Úmyslně a cíleně bylo vytvořeno jakési skleníkové prostředí pro zájemce o rozdělení státního majetku do osobního vlastnictví.
Komunistické zákony nechtěl nikdo zrušit(přesto přestaly platit)
k montáži práva platného v západních státech se nikdo nehlásil.Nikdo jej nechtěl.Hlavně ne ti pacholci v justici,policii,armádě a přetrvávající státní správě.

TADY JE PRAVÁ PŘÍČINA VŠECH ČESKÝCH ZLODĚJIN A NEZÁKONNOSTÍ!!!

Dobře si vzpomínám na jednu kolegini z DEU,která každou schůzi apelovala na členstvo aby zajistilo přísedící u soudů,neboť TADY se žádná revoluce nekonala ani sametová ne.

Nešlo tedy apriori o ekonomické chyby v řízení podniků,nebo o jakési ztráty trhů,či o vměšování cizích vlivů eliminujících konkurenčnost českého průmyslu.

Mělo jít o zásadní přeměnu státního režimu i za cenu pozvání právních expertů a jejich výkladů k novým demokratickým normám.
Mělo jít o vybudování niového právního sociálního státu.

Jenže šlo o osobní zájmy všech těch grázlů,kteří se otřepali,jako korouhvičky převrátili směrování,převlékli kabáty,nalezli do mocenských stran,kde je uvítali podobní pacholci s otevřenou náručí a společně pak začali proces nabývání osobních majetků na úkor celé společnosti.

Pojmy jako národ,vlast,prosperita společnosti budoucnost svých vlastních dětí i nakonec těch Tvých PĚTI KARET - jim nic neříkaly.

Skoro se mě chce říci,že právě ten domluvený SAMET byl prvotní příčinou národního selhání .
Možná kdyby viselo pár komunistických hazlů na pražských lucernách muselo by dojít k urychleným změnám ve společnosti.
K zásadním změnám.
Takto nám tady zůstaly kontinuitní zákonné paskvily a zapařený smrad vyčpělé postkomunistické společnosti,která bude teď jen flegmaticky čekat na trpké konce.

Dobře jim tak!

Ivan.
13. 04. 2011 | 14:08

Dalibor Štys napsal(a):

To Ivan Hochmann

Podle mne nic domluveného nebylo. Minimálně nemuselo být, možná, že někdo maliko postrkoval. Protože to bylo uvnitř obyvatel české kotliny, protože normalizace a vysídl(ová)ní kriticky myslících se ve skutečnosti povedly.

Rozhodně je zdravé nad tím moc nepobrekávat.
13. 04. 2011 | 14:41

.Ivan Hochmann napsal(a):

Zajisté pane Dalibore.

Jen podotýkám,nebyli všichni komunisté Jakeši.
V Hegenbartových , Mohoritových, Machalíkových a dalších komnatách se už dlouhou dobu připravovaly scénáře.
Proto Jakeš,proto Urbánek - dva mouřenínové ubožáčci,kteří měli navodit atmosféru lidského,stranického,neškodného klimatu.
Ve stranických sekretariátech KSČ se spřádaly plány jak zachovat stranické majetky(následně převedené právními hajzly s VUMLy do osobních vlastnictví a scénáře k postupnému rozkradení národního majetku.V neposlední řadě se pálily dokumenty,usvědčející gaunery z vlastizrady,mafiánství a zlodějin.
Proto takové boje o Vnitro - trvajíci dodnes.
Pořád je totiž v těch lumpech zakořeněný systém šmírování a následného vydírání jako zdroje bezpracných zisků a politických profitů.

Nebrečím - pouze tvrdím že dobrý komunista je mrtvý komunista.
Samozřejmě mám na mysli člověka s bolševickým chápáním světa.
On vlastně ani nemusí být členem KSČ (KSČM)!
Je pro mě synonymum bezpáteřního,bezzásadového parchanta - klasického lýkožrouta stromu společnosti.

Ivan.
13. 04. 2011 | 16:01

Dalibor Štys napsal(a):

dobrý komunista je mrtvý komunista

No, nevím, kdyby to byl váš táta vy jste věděl, že ho přitlačili ke zdi. Ostatně, začátkem 70. let měla řada lidí ve věku 30+, kteří zůstali v Československu - jak se ukázalo, v mnoha oborech oprávněně - pocit, že zmeškali vlak a další že jede za 20 let.

Upozorňuji že nemám takovou zkušenost. A až na naprosté výjimky si myslím, že muž mohl do KSČ vstoupit či STB podepsat jen z důvodu získání výjezdní doložky a emigrace. Ale to, co vím dnes a i tehdy jsem věděl, nebyla všeobecná znalost. Už jen z důvodů absence jazykového vzdělání.

A v nedostatečném jazykovém vzdělání většiny populace je stále jádro problému, i dnes.
13. 04. 2011 | 16:14

Karel Mueller napsal(a):

Ivane,

omezím se jen na otázku onoho sametového převratu a prvních let po převratu.

Netroufám si spekulovat nad tí, co Lorenc a spol. chystali. Jednu věc můžeš říct s naprostou určitostí: Lorenc a Hegenbart prohráli. Jinak by Lorenc neskončil v base a o Hegenbartovi nevyšla ona pověstná analýza. Na Slovensku je docela populární hypotéza, že to měl vzít Mlynář a že se to vymklo z rukou. Dobře, může být. Tak to nakonec vzal Čalfa, mimochodem velmi inteligentní a obratný politik a v podstatě dělal totéž, co by dělal Mlynář (alespoň dle mého soudu). Hlavním úkolem Havla bylo zabránit krveprolití a zajistit hladký průběh, díky mu za to. Protože si nedělej iluze o nějakém "spravedlivém potrestání", to jsou pohádky. Ozbrojená byla stále jen armáda a policie - s oněmi "starými strukturami" a západ by s ohledem na další vývoj v SSSR do ničeho nešel. To jsem výše napsal jasně.

Jak dalece byla privatizace připravená a jak dalece by připravený její průbeh nebudu spekulovat (byť si cosi myslím). Ale zase nebuď naivní, nesmíš za tím vidět jen ony "staré struktury". Samozřejmě si kamarádi hráli do ruky. Ale vem si osudy celé řady podniků, které fůzovaly se západními partnery a skončily žalostně, např. Tatra. Na rozdíl ode mě jsi to viděl asi dost zblízka.

Určitě máš hodně pravdy, ale není to celá pravda. Právě tak je hodně pravdy na tom, co jsem napsal. Uvedl jsi, co se mělo dělat. Jenže kdo to měl dělat a kdo to měl prosazovat?

Pokud jde o ten právní rámec, tak si to myslím taky, v tom s Tebou souhasím. Samozřejmě slýchávám námitky, zrovna nedávno byla beseda na toto téma. Nejen Ty jsi přesvědčen, že to bylo plánované spiknutí ve stylu "zhasneme a krademe". Samozřejmě ne všichni, pouze vyvolení. V každém případě to mělo katastrofální dopady na moráku národa, o tom nelze pochybovat.

Dnes už nic nenabrečíme, stav je takový, jaký je.
13. 04. 2011 | 16:57

Karel Mueller napsal(a):

Pane Štys,

víte, co je tragedie? Že pojem intelektuální elity ztrácí obsah ... Nebuďte naivní a nedělejte si iluze.

V dobách bipolárního světa obě strany musely mít elitu exaktních věd. A také ji měly, jinak by neměly šanci. A musely mít i skutečné mozky ve společenských oborech a i tam je měly.

Dnes je úpadek jak v exaktních vědách, tak ve vědách společenských. Obrovský. V případě společenských věd máte diktát PC, přes který rychlík nejede. Prestiž dělají media ve stylu make the star. Tituly zcela zdegenerovaly ... situace u nás není žádná vyjímka z pravidla. Příslušnost k "intelektuální elitě" je čím dál víc vázána na ideovou kovanost.
13. 04. 2011 | 17:07

.Ivan Hochmann napsal(a):

Jasně pánové,

nedělám si patent na rozum.Mohu se v interpretaci událostí mýlit jako každý jiný ,který nemá absolutní pensum objektivních informací.
Nakonec máš Karle více pravdy ty (v prvnímm odstavci předchozího příspěvku).
Nejsem žádný mstitel.Jen mám rád pořádek a zřetelně tranparentní právo.Nesnáším ty vyčůrané,povětšinou málo inteligentní,amorální asociály,kteří se se svých nakradených výšim opovržlivě dívají a plijí na méně ekonomicky úspěšné spoluobčany a navíc manipulují s právem jako s mokrým hadrem.

Tohle jsme přece nechtěli?!
Je otázkou do jaké míry se na vytvoření tohoto stavu podílelo Havlovo dilema nekrvavého převratu.Myslím,že by si po pár mrtvolách i ten Západ uvědomil,že ustupovat lze jen k jisté hranici.

Ale i jinak ti dávám za pravdu.
Odpovědost (i trestní)jedince zde byla systematicky zlikvidována.Na její místo nastoupila jakási kolektivní hydra,ten patvor co jen žere,sere,hýká a za nic nenese odpovědnost.
A jakpak to grázlům vyhovovalo.
Samozřejmě - vyhovuje dodnes.
V zemi kde neplatí zákony,nemůže platit také osobní odpovědnost.

A bez osobní odpovědnosti se nepohneme z místa!Ivan.
13. 04. 2011 | 17:27

Dalibor Štys napsal(a):

Ad: Že pojem intelektuální elity ztrácí obsah ...
Příslušnost k "intelektuální elitě" je čím dál víc vázána na ideovou kovanost.

Já mám tu kliku, že čtu úvodníky v Nature a Science. Ty jsou mnohem lepší než většina článků, koneckonců i tyto časopisy postavily svou prestiž na IF3yrs, to jest čtenosti v následujících třech letech. Ale více než polovinu časopisu tvoří komentáře a zvané přehledné články. A tamní editoři si často pozvou komentátory, kteří třeba ani nikdy v samotné Nature nebo Science nepublikovali, ale maní zajímavé názory. Komentáře jsou často volně na nature.com či sciencemag.com . Zajímavé jsou také komentáře na stránkách žebříčků vysokých škol - třeba THES.

Odtud vím, že intelektuálové ve smyslu lidé s nimiž si stojí za to povídat, po světě běhají. Ostatně, potkávám je hodně často jak taky často jezdím přednášet po světě. Je pravda, že v Česku jich je na akademických institucích možná menší podíl než v blízkém okolí. Což je jednak důsledek jevů popsaných výše a jednak důsledek specifické geografie, kdy jsme více než z poloviny obklopeni zeměmi, kde se intelektuální výkony odměňují 3-6x více. A vědec není lékař, on v podstatě místní jazyk nepotřebuje. Totéž se týká firemních výzkumníků. Samozřejmě každý má svou povinnost loayality a svou bublinu, aby se z toho nezbláznil. Takže někdy je těžké na tyhle zajímavé lidi dohlédnout, natož se s nimi sejít. Ale - to je možná hlavní - ono je těchto lidí po světě nakonec možná víc než jich bylo v dobách minulých, věda je přece jen přístupná leckomu kdo se jí dřív neuživil.

Samozřejmě česká oddanost scientometrii ztotožňuje soudobou vědu s jejím nejpokleslejším projevem. Tak, jako bulvár je nejméně náročná forma novinářství. Scientometrie se rozšířila z Akademie věd a je zas důsledkem stejného jevu: že stále trvá odpojení vědy a vysokoškolského vzdělávání. Protože jedno má být součástí druhého, i šílený ale geniální profesor, nebo možná právě on, je nenahraditelná intelektuální zkušenost. Adept na takovou funkci je ovšem z masové výrobny titulů rychle odsunut na výzkumný ústav. Jediná možnost, jak ho udržet u studentů, je absence výzkumných ústavů. Pokud ale měřítkem funkčnosti akademické instituce není stejnou měrou vzdělávání a výzkum, ale naopak stojí proti sobě vzdělávání na jedné straně a na druhé straně výzkum, bohužel, jsme kde jsme. A tím se problém zase ještě prohlubuje. Ale je to zas do značné míry specificky česká záležitost, i když i ve Francii (hodně) a v Německu a Itálii (trochu) lze náznaky této degenerace také pozorovat. Schválně, proč asi?
13. 04. 2011 | 18:22

.Ivan Hochmann napsal(a):

Pokud se hovoří o elitách.....

Promiňte pánové,že se pletu do řeči,ale byla zde řečen zajímavý postřeh.
Není mě jasné do jaké míry ovlivňovali elity z oblasti exaktních věd,či ideologiemi vyčichlé "autority" z oblasti společenských vědních oborů.
V minulosti.
Znal jsi Karle nějakou takovou uznávanou kapacitu,která by měla úctu a uznání bolševoické věrchušky a zároveň prosté veřejnosti?
Možná někdo takový existoval,dokud nebyl donucen k dehonestujícímu vyslovení neuctivých proklamací,nebo neemigroval.

Komunistická společnost elity v pravém smyslu slova nepotřebovala.Ona je přímo nenáviděla až do jejich zmaru.
**
Elita je v pravém slova smyslu vzorová osobnost vysoké inteligence a vzdělání,která kalkuluje s aplikací moralit a kultury do své společenské činnosti.
**
Máš pravdu v postřehu hovořícím o obrovském úpadku.
Několikrát jsem zde nadhodil problematiku levicového "intelektualismu".Přesněji řečeno levicových intelektuálů.(k nelibosti pana profesora Hořejšího).
Tyto kruhy začaly ztrácet na váze zároveň s přibývajícím počtem ideologických nátlaků na společnost.

Ano vše se změnilo s nástupem mediálního humbuku.
Čapkovy životní postřehy jsme hltali jako balzám a jsou dodnes v permanenci kulturních lidí.Elitou nazývejme i pana Wericha i když mužeme mít výhrady k některým jeho postojům.Členové Spirituál kvintetu,Karel Kryl,Tomáš Baťa.....
Odtud pramení životní filosofie sdílená mnohými sympatisanty.
Tak se utváří vztah člověka ke společnosti a jeho konání.
Všimněte si ale osudů třebas jen jmenovaných elit!
A nehovořím o penězích.

Už zase stařecky mentoruji.Jsem si už někdy sám sobě protivný.
Takže dobrou noc Ivan.
13. 04. 2011 | 21:15

Karel Mueller napsal(a):

Ivane,

vcelku s Tebou souhlasím v jedné věci: Museli bychom se dohodnout na tom, co je to intelektuální elita. Dobře, bude to určitý okruh lidí. K začlenění do tohoto okruhu by měl příslušný adept splnit následující podmínky: Vyjímečně vysoký intelekt s rozsáhlým vzděláním zároveň s prokazatenými špičkovými výsledky ve svém oboru. A teď to nejdůležitější: Těší se všeobecné úcty a respektu a jeho slovo má společenskou váhu. K tomu ovšem musí mít i morální kredit.

Lidí splňujících první část by se našlo ještě poměrně hodně. Ovšem kolik z nich splňuje onen druhý požadavek?

Jestli jsem znal kapacity, které se těšily úcty u národa i kounistické nomenklatury? Samozřejmě znal (ne osobně) - celá řada špičkových poválečných vědců mezinárodního formátu: Z tvrdých exaktních věd stačí dvě jména: Jarník a Votruba. Tihle fenomenální pánové byli komunisty přesvědčením. Jako celá řada jinak skvělých lidí, kteří zažili nichovskou zradu, prošli peklo války, dost tvrdě poznali i sociální nerovnosti předválečné repbliky a v SSSR hledali spásu pro budoucnost a vybudování sociálně spravedlivé společnosti.

Hodně kyselé hrozny? Určitě. Ale taková je pravda. Zavírat před ní oči je v nejlepším případě zbabělost.

Dobrou :-)
13. 04. 2011 | 21:39

.Ivan Hochmann napsal(a):

Tady vidíš Karle jak je ošidné stát na svých názorech a přitom zůstat přítelem.

Nikdy bych neřekl,že existují skvělí,dokonce fenomenální lidé -
členové zločinecké organisace.

Ani bych nevěřil,že se k takovému citátu prokoušeš.

Co ti na to mám říci?

Dobrou noc.Ivan.
13. 04. 2011 | 22:55

Karel Mueller napsal(a):

Ivane,

na to nelze vcelku nic říct. Protože ti dva pánové skvělými, fenomenálními lidmi opravdu byli.

To dokazuje nejen jejich dílo, ale i vzpomínky těch, kdo měli to obrovské štěstí a byli jejich žáky. Geniální inteligence, miořádná pracovitost, naprostá čestnost a laskavost ke studentům.

Já sám se považuji za Jarníkova žáka. Byť jsem D1 poprvé otevřel tři roky po smrti autora. Už dávno je obsah těch 4 knih pro mě matematicky triviální. Přesto je občas rád otevřu a trochu se zase do nich začtu. Jako do beletrie - už jen pro tu krásnou a kultivovanou staročeštinu ...

Lidé jako oni se na žádných prasárnách či špinavé práci určitě nepodíleli. Měli svůj vědecký svět a hluboké přesvědčení, že komunismus znamená spravedlivou budoucnost. Napsal jsem Ti jasně, proč to přesvědčení měli. Komunistickou praxi neznali, ale věděli, čemu jsme o vlas unikli. Můžeš to přijmout nebo nikoliv. Pokud to nepřijmeš, tak je nikdy neuznáš za velikány, jasně to na Tobě vidím. Pro "tento národ" je to obrovská škoda. Velikánů jejich formátu jsme vskutku měli "do maryáše". Dnes by jsi je spočítal na prstech.

Mluvíš o tom, jak je těžké zůstat přítelem a přitom stát za svými názory. Pro mě opravdu ne :-). Na to jsem příliš starý a mám toho za sebou příliš mnoho. Proto ty velikány dovedu pochopit a zároveň mít lidsky nejblíže k našemu zesnulému příteli panu Kalasovi.
14. 04. 2011 | 00:02

Dalibor Štys napsal(a):

Velikánů jejich formátu jsme vskutku měli "do maryáše". Dnes by jsi je spočítal na prstech.

To bylo přesně to, co jsme psal.

v 50. letech: Kdo tu zůstal, když se zavřely dveře - ať už včas nerozpoznal zavírání nebo se dobrovolně rozhodl dveřmi neprojít, měl velmi těžké rozhodování. Hrdinové z boje, váleční a protikomunističtí, ti většinou o ničem nerozhodovali, zavřeli je a hotovo. A zavřeli i spoustu nehrdinů. O to spíše se jiní mohli bát a cítit přitlačeni ke zdi.

70., zejména pak 80. léta byla jiná v tom, že režim v zásadě nic nepředstíral. Kdo opravdu chtěl chtěl, nakonec se do emigravce dostal, ba přímo byl odsunut. Kdo chtěl, díky rozvoji komunikačních médií měl i potřebné informace. Tam, jak říkám, jediný globálně omluvitelný důvod ke vstupu do strany byl plán na emigraci. Přesto byli mnozí, u nichž bych to při podrobné analýze jejich osudu omluvil. Jak říkám, nejsem v tomu názoru v zásadě veden žádnou osobní zkušeností ani zkušeností z rodiny.

Jo - a ještě, v roce 1989/1990 to prohráli (především se hry neúčastnili a neměli jasnou herní strategii) především relativně čestní nekomunisti.
14. 04. 2011 | 09:42

.Ivan Hochmann napsal(a):

Karle,
nechci s Tebou o těchto záležitostech diskutovat.

Jsou jistá pravidla,které když porušíš jsi sám sobě odpornou stvůrou a hanbíš se celý život.Měl jsem v životě několik podobných úletů a nejsem na ně vůbec hrdý.
Zajisté - jsme nedokonalí tvorové a přiměřená tolerance k některým našim vynuceným chybám je vždy nutná.

Bigotní setrvávání na svých Jakobínských názorech také není pro jednoho lichotivou vizitkou.
Je však pro mě jednodušší řídit se svými pravidly,ověřenými věkem a zkušenostmi.
Není mě tolika tolerancí zapotřebí!
Je příliš mnoho blýskavých radostí ducha,než si připouštět k tělu narezlé velikány.
Krom toho jsou hodnotící kriteria vždy pofidérní.Ovlivněna vlastními zájmy,potřebami,láskami i odporem.
Nikdy nebudou objektivní.
Už z tohoto důvodu není třeba zaujímat nekompromisní stanoviska.
Podotýkám :jen V TĚCHTO PŘÍPADECH....

A rád s Tebou pozdravím paní Slávku i celou rodinu do Kanady.
S úpřímnou vzpomínkou.

Ivan.
14. 04. 2011 | 10:06

Karel Mueller napsal(a):

Ivane,

umím si představit, že je to pro Tebe citlivé téma. Ale jsme staří pardálové, Ty ještě starší než já a tak se kvůli tomu snad nebudeme hádat :-).

Vždyť jde jen o příklady lidí, které jsi požadoval a já Ti je uvedl. Ti pánové se vcelku bez potíží srovnali i s padesátými léty: Prostě by Ti řekli, že to bylo nutné zlo, aby se zabránilo ještě daleko většímu zlu a život na Zemi začal být snesitelný. A nejspíš by se nepřetvařovali, skutečně si to asi mysleli. A já na rozdíl od Tebe dovedu pochopit, proč si to mysleli. A pokud by se reálsocialismus ukázal jako životaschopný a lepší, tak by jim historie dala za pravdu. Ale Jahuové jsou jen Jahuové, jak napsal Swift :-).

Ale víš co je ten největší průser? Jsou to vývojové trendy. Umím si představit, že kdyby ti pánové v roce 2030 nebo 2040 vstali z mrtvých a porozhlédli se po světě, tak by jen s pousmáním řekli, že se s tím "nutným zlem" nezmýlili. Nejspíš.

Ne, nemyslím si, že marxismus je lékem na problémy lidstva. Byť se Marx vemi leckde nezmýlil. Párkrát jse zde psal o jeho 5 základních omylech - z mého pohledu. Kdyby nějakým zázrakem zase marxismus v Rusku či někde jinde vyhrál, tak by se historie opakovala. Onen proletariát prostě nebyl schopen "dostát svému poslání". Stalinismus byl daleko výkonnější a schopnější, než je ochota dnes přiznat. Ale bylo tomu tak jen proto, že to byla brutální vojenská diktatura založená na schopném krutovládci, s marxismem to nemělo vcelku nic společného (kromě zestátnění výrobních prostředků). A čím víc byla později snaha se marxovým myšlenkám přiblížit, tím víc docházelo ke stagnaci a úpadku. Až to nakonec na vnitřní nemohoucnost prohrálo. Nikoliv Gorbačov či Reagan.

Jenže porážkou marxismu a prokázáním jeho neživotaschopnosti prohrála jediná alternativa. Všechno to, v čem se Marx nemýlil, zde neřešené zůstalo.

A tak mohu poněkud skepticky citovat známého současného německého (židovského?) filosofa: Nur der Gott kann uns helfen ...

Ahoj na jiném blogu.
14. 04. 2011 | 12:19

.Ivan Hochmann napsal(a):

Nepomůže !
Má jiné starosti,než se zaobírat nepovedeným produktem svého intelektu.Ivan.
14. 04. 2011 | 13:16

Vodník Česílko napsal(a):

Jediné řešení, které napadá mě, je silné hnutí za masivní posílení prvků přímé demokracie (referenda z lidové iniciativy, odvolatelnost politiků, jako ve Švýcarsku), které by vyhrálo příští volby a mohlo změnit ústavu. To by ovšem vyžadovalo, aby se tady zformovala nějaká struktura, která by tomu hnutí dala tvář a vedení. Nechcete se toho chopit, pane profesore?
15. 04. 2011 | 09:45

vaclavhorejsi napsal(a):

Vodník Česílko:

Nechci...
A co Vy?

..
16. 04. 2011 | 11:29

vaclavhorejsi napsal(a):

Karel Mueller:

Zdravim Vas, mate v mnoha vecech pravdu...

..
16. 04. 2011 | 14:52

Karel Mueller napsal(a):

Pane profesore,

pozdrav opětuji a těším se na další blog :-).
16. 04. 2011 | 17:43

rbeuahelxiws napsal(a):

<a href=http://www.princetonpharma.com/moncler/chaquetas-espana.html><b>chaquetas moncler españa</b></a> <a href=http://www.princetonpharma.com/moncler/madrid-outlet.html><b>moncler españa outlet</b></a> <a href=http://www.princetonpharma.com/moncler/espana-outlet.html><b>moncler outlet online españa</b></a> <a href=http://www.hosteleriadegranada.es/empresas_mclout.asp><b>moncler online outlet shop</b></a> <a href=http://www.malagaconecta.com/noticias_esmc.asp><b>http://www.malagaconecta.com/noticias_esmc.asp</b></a> <a href=http://www.avosnerja.com/spa/recetae_1.htm><b>http://www.avosnerja.com/spa/recetae_1.htm</b></a> <a href=http://www.locationcontrol.es/menur1_c1.asp><b>http://www.locationcontrol.es/menur1_c1.asp</b></a> <a href=http://www.poligononet.org/fot1swf.htm><b>moncler outlet niños</b></a> <a href=http://www.colegiogibraljaire.com/papatrineo.htm><b>moncler madrid plumas</b></a> <a href=http://www.iucostadelsol.com/enviarigo.asp><b>http://www.iucostadelsol.com/enviarigo.asp</b></a>

<a href=http://www.taybake.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=412244>daeqjmz</a>
<a href=http://antaliawow.com/foro/viewtopic.php?f=2&t=646454>rqojpqa</a>
<a href=http://www.thaiassociate.com/board/viewthread.php?tid=420004&extra=>kzyyntn</a>
<a href=http://www.egysec.com/vb/showthread.php?325-mgcvymv&p=72215&posted=1#post72215>uqpierh</a>
<a href=http://www.darkstargaming.eu.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=138577>dusmxgs</a>
<a href=http://8135.china720.cn/bbs/viewthread.php?tid=2094400&extra=>tbegzlg</a>
<a href=http://arondat.ru/gameforum/index.php?threads/kohvqtb.1065452/>kohvqtb</a>
<a href=http://www.thaiassociate.com/board/viewthread.php?tid=356158&extra=>uookdkg</a>
<a href=http://forum.theprojectsworld.com/index.php?topic=245745.new#new>tvpkqyd</a>
<a href=http://dinghaosheji.com/viewthread.php?tid=6364804&extra=>qcuqkfi</a>

<a href=http://forums.msopentech.com/viewtopic.php?f=2&t=22136>rjcqdje</a>
<a href=http://www.kxxwg.com/viewthread.php?tid=2128925&extra=>vktxgcc</a>
<a href=http://www.arondat.ru/gameforum/index.php?threads/viyww-vx.878125/page-519#post-1597505>dejzmhk</a>
<a href=http://forum.indocybergame.com/feed.php>jzrlstd</a>
<a href=http://forums.funny-games.biz/why-did-you-t10634.html?p=13477623&posted=1>scyweck</a>
<a href=http://kazanc.paylassana.net/viewtopic.php?f=30&t=784637>lcfnxxx</a>
<a href=http://bbs.nawan.com/viewthread.php?tid=5896000&extra=>wjzqxfn</a>
<a href=http://univbatna.com/vb/showthread.php?p=331474&posted=1#post331474>agthqzd</a>
<a href=http://www.halesowentennis.net/wmsocialmedia.net/talk/viewtopic.php?f=3&t=18640&p=298090#p298090>qesxijy</a>
<a href=http://www.coolseason.com/244963-ueqhetx?forum_path=7>ueqhetx</a>

<a href=http://crxl-edu.ccseo.cc/bbs/viewthread.php?tid=805856&extra=>tscbeow</a>
<a href=http://dinghaosheji.com/viewthread.php?tid=6354592&extra=>zveodut</a>
<a href=http://yourass.com/msgbd/viewtopic.php?f=5&t=222939>zqnswjm</a>
<a href=http://nextlevel.ragnarok.so/forums/viewtopic.php?f=4&t=1162728>fklzelv</a>
<a href=http://game.dusti.ir/showthread.php?9542-Barato-Comprar-Lipitor-Envio-Comprimido-Tengo&p=175250&posted=1#post175250>shgrgjk</a>
<a href=http://dietka.webd.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=352502>ayzynbj</a>
<a href=http://vazquezespinoza.com/cuatrerosforo/index.php?topic=1747.0>aiahmcg</a>
<a href=http://crxl-edu.ccseo.cc/bbs/viewthread.php?tid=806724&extra=>xvpmsbk</a>
<a href=http://www.thevapecouncil.com/showthread.php?2157-afgij-kd&p=233908&posted=1#post233908>smxekcj</a>
<a href=http://arondat.ru/gameforum/index.php?threads/kjkvhbj.1081224/>kjkvhbj</a>
03. 12. 2013 | 06:19

tkprvqujcsru napsal(a):

[url=http://www.neuroworks.nl/moncler-jassen/moncler1.html][b]http://www.neuroworks.nl/moncler-jassen/moncler1.html[/b][/url] [url=http://www.neuroworks.nl/moncler-jassen/moncler2.html][b]http://www.neuroworks.nl/moncler-jassen/moncler2.html[/b][/url] [url=http://www.neuroworks.nl/moncler-jassen/moncler3.html][b]http://www.neuroworks.nl/moncler-jassen/moncler3.html[/b][/url] [url=http://www.neuroworks.nl/moncler-jassen/moncler4.html][b]Moncler Jassen Heren Winter[/b][/url][url=http://www.neuroworks.nl/moncler-jassen/moncler5.html][b]Moncler Jassen Outlet Kids[/b][/url][url=http://www.neuroworks.nl/moncler-jassen/moncler6.html][b]http://www.neuroworks.nl/moncler-jassen/moncler6.html[/b][/url][url=http://www.neuroworks.nl/moncler-jassen/moncler7.html][b]Moncler Jassen Dames 2014[/b][/url][url=http://www.neuroworks.nl/moncler-jassen/moncler8.html][b]Moncler Jassen Heren Outlet[/b][/url] [url=http://www.neuroworks.nl/moncler-jassen/moncler9.html][b]http://www.neuroworks.nl/moncler-jassen/moncler9.html[/b][/url] [url=http://www.neuroworks.nl/moncler-jassen/moncler10.html][b]http://www.neuroworks.nl/moncler-jassen/moncler10.html[/b][/url]

[url=http://teamzeromagic.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=18459&p=811442#p811442]seqripvetxis[/url]
[url=http://www.thaiassociate.com/board/viewthread.php?tid=353496&extra=]ttrisanlswln[/url]
[url=http://arondat.ru/gameforum/index.php?threads/njhtv-pd.877415/page-626#post-1641165]bdtntasxvgly[/url]
[url=http://forum.counterstrike.biz/index.php/topic,270910.new.html#new]xlqajebdflwd[/url]
[url=http://www.thaiassociate.com/board/viewthread.php?tid=364829&extra=]wycdfnkiqami[/url]
[url=http://www.free-gamers.fr/viewtopic.php?f=16&t=631158]oduoobvnxuga[/url]
[url=http://arondat.ru/gameforum/index.php?threads/zurybephinji.1094121/]zurybephinji[/url]
[url=http://fetees.com/vb/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=75268]kaukkhojnkkn[/url]
[url=http://teamzeromagic.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=714762]yjzajhzekkfe[/url]
[url=http://www.darkstargaming.eu.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=82296]mxzelrcbkaws[/url]

[url=http://dietka.webd.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=363144]qzpobbtjwigm[/url]
[url=http://www.fen-liseleri.com/forum/index.php?topic=79146.new#new]vfonxebdmpnh[/url]
[url=http://univbatna.com/vb/showthread.php?p=322261&posted=1#post322261]lqmwkmfqutyv[/url]
[url=http://www.thaiassociate.com/board/viewthread.php?tid=424344&extra=]yehohnshltom[/url]
[url=http://bbs.nawan.com/viewthread.php?tid=5941043&extra=]jerjdantawcw[/url]

[url=http://www.darkstargaming.eu.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=109506]ckicfditcyky[/url]
[url=http://xn----8sbaanzh1agidl.xn--p1ai/forum/viewtopic.php?f=4&t=703957]sacomwmyumda[/url]
[url=http://tomaspistola.org/smf/index.php/topic,488449.new.html#new]coxeyejnhqvr[/url]
[url=http://forum.handcraftedgames.net/index.php?topic=1009380.new#new]mbvarnznoezx[/url]
[url=http://dinghaosheji.com/viewthread.php?tid=6576574&extra=]bfbffpgphbxb[/url]
[url=http://www.thaiassociate.com/board/viewthread.php?tid=361086&extra=]eutwoqpjfokg[/url]
[url=http://www.thaiassociate.com/board/viewthread.php?tid=403200&extra=]ndmjghogglyg[/url]
[url=http://81.180.108.252/82454/forum/index.php?topic=917303.new#new]qpwkyrwxfuce[/url]
[url=http://www.dawata.de/modules.php?name=eBoard&file=post.newtopic&fid=7&gt;sirve]jzcqejwtbqdp[/url]
[url=http://www.hebrewnwa.org/forums/posting.php?mode=reply&f=14&t=20489&sid=467a2b1666a0a86b19ccf466e70a3e38]fdqlqlxfzwsk[/url]
04. 12. 2013 | 08:15

irrednede napsal(a):

Perché è ? Yan madre veramente perplesso

<a href="http://www.tesoridelpiemonte.it/hoganoutletonline/"><b>http://www.tesoridelpiemonte.it/hoganoutletonline/</b></a>,

<a href="http://www.ancce.it/giubbotti.asp"><b>giubbotti peuterey outlet</b></a>,

<a href="http://www.aegcarnipiemontesi.it/peutereyprezzi/"><b>http://www.aegcarnipiemontesi.it/peutereyprezzi/</b></a>,

<a href="http://www.babysogno.it/Piuminioutlet.asp"><b>http://www.babysogno.it/Piuminioutlet.asp</b></a>,

<a href="http://www.fintime.it/outletmoncler.html"><b>piumini moncler outlet 2013</b></a>,
05. 12. 2013 | 03:44

OmimampSaks napsal(a):

In diesem Leben nicht mehr gerecht zu werden, du wirst immer meine Erinnerungen nicht mehr dargestellt Tinte Jiangnan, während der Norden eine Geisterstadt , die Stadt gefallen ist, und Ihre Pfirsich ist nicht noch freiem Himmel sein? Wenn meine Welt mit einem kalten einsam wie eine Wolke von Rauch, und Sie sonnigem Himmel und warmen Sonnenschein sind? Was ist die alte Liebe ? Rotation der Saison ruiniert fallen , sondern auch unsere fleischliche Zaiyu Wer, mit der Widmung des Eides unsterbliche Geschichte geschrieben ? Wann dürfen Granatapfel bündig meine Gedanken , und Sie sagen mir über Zeit und Raum vor Tausenden von Acacia Mond.

<a href="http://www.plettenberg.de/p/dt.asp">parajumpers herren daunenjacke ma 23 portland</a>

<a href="http://www.algermissen.de/p/goh.asp">woolrich outlet store deutschland</a>

<a href="http://www.eltern-flohmarkt.de/75userpix75/75userpix75.htm">http://www.eltern-flohmarkt.de/75userpix75/75userpix75.htm</a>

<a href="http://www.ulmermarionettentheater.de/peutereyjackendamenebay.html">peuterey jacken damen ebay</a>

<a href="http://www.odessa-transfer.de/canadagoosejackegebraucht.html">http://www.odessa-transfer.de/canadagoosejackegebraucht.html</a>
11. 12. 2013 | 08:33

spadsaginaLah napsal(a):

Read only in the storm after the return to the depths of his soul .

http://www.fuglogfisk.net/medlem/306.html
http://karavanen.org/inloggning/458.html
http://www.mitaoleodinamica.com/it/Report/Include/418.html
http://www.foredrag.eu/upload/114.html
http://www.armadiochescoppia.it/Admin/Image/StatiDoc/199.html
http://www.trattamentoimpregnazione.it/Immagini/124.html
http://www.rolfstedmolle.dk/kontakt/390.html
http://www.mitaoleodinamica.com/it/Report/Include/412.html
http://www.bryllupsbiler.dk/images/78.html
http://www.alderslystvingaard.dk/wpscripts/412.html
http://karavanen.org/inloggning/464.html
http://www.jemsfreshfish.co.uk/fish/252.html
http://www.zen-coaching.se/images/199.html
http://www.ocs-mo.it/jquery/494.html
http://www.armadiochescoppia.it/Admin/Image/StatiDoc/204.html
http://www.jemsfreshfish.co.uk/fish/258.html
http://www.ocs-mo.it/en/464.html
http://www.easyklip.dk/96.html
http://www.aziendacasamo.it/Image/icons_application/41.html
http://www.cbmspa.com/ImgCatalogo/Slide/298.html
http://www.bryllupsbiler.dk/images/65.html
http://www.trattamentoimpregnazione.it/Immagini/140.html
http://www.trattamentoimpregnazione.it/Immagini/148.html
http://www.fuglogfisk.net/medlem/313.html
http://www.cbmspa.com/ImgCatalogo/Slide/282.html
http://www.zen-coaching.se/images/168.html
http://www.jemsfreshfish.co.uk/fish/253.html
http://www.jemsfreshfish.co.uk/fish/287.html
http://www.bryllupsbiler.dk/images/39.html
http://www.biessebo.com/Popups/_notes/97.html
11. 12. 2013 | 19:35

Rarkecrecytef napsal(a):

 Frühe Leute sagen hören : das Buch Haus aus Gold, eine schöne Frau in dem Buch.

<a href="http://www.burgen.ch/inhalte/mittelalter/mittelalter.htm"><b>http://www.burgen.ch/inhalte/mittelalter/mittelalter.htm</b></a>,

<a href="http://www.kkva.ch/de/downloads/programmee.asp"><b>http://www.kkva.ch/de/downloads/programmee.asp</b></a>,
<a href="http://www.greencube.ch/kontak.asp"><b>http://www.greencube.ch/kontak.asp</b></a>,
<a href="http://www.getreidezentrum-busswil.ch/html/30072011095817.htm"><b>http://www.getreidezentrum-busswil.ch/html/30072011095817.htm</b></a>,
<a href="http://www.mandach.ch/Gewerb.htm"><b>http://www.mandach.ch/Gewerb.htm</b></a>,
12. 12. 2013 | 12:00

Gilbertpa napsal(a):

In actual fact, jr . month, Charlotte now comes with decided i would consider like him / her dude Eric. However, the key women's modesty, for that reason this girl will not just want to talk about guide tactic to indicate to Eric. Endure, Conrad's too embarrassed about abusing him / her self-esteem, as well as ultimately encountered with indicate to Conrad which usually the lady with not likely an individual's most popular most people. For that reason this girl would definitely application to precise most of the emotions.
<a href="http://888888123.com/christian-louboutin-sandals-ebay/">christian louboutin sandals ebay</a> ,<a href="http://www.hotel-casa-da-insua.com/christian-louboutin-store-london-2/">christian louboutin store london</a>,<a href="http://www.nyjhx.com/category/nike-air-max-90-cheap-uk/">nike air max 90 cheap uk</a>,<a href="http://www.bymedien.com/hollister-aberdeen-opening-times/">hollister aberdeen opening times</a>,<a href="http://www.evo-fest.com/hollister-locations-uk/">hollister locations uk</a>
25. 02. 2014 | 11:28

spadsaginaLah napsal(a):

I am extremely surprised , since that is his own mind so do not fall buried traces , I do not know where to look out for her .
<a href="http://sale-cheap.1minutesite.co.uk/nikeairmax1salecheap.html">http://sale-cheap.1minutesite.co.uk/nikeairmax1salecheap.html</a>
,<a href="http://cheapuksale.1minutesite.co.uk/cheapnikeairmax1uksale.html">cheap nike air max 1 uk sale</a>
,<a href="http://saleukmens.1minutesite.co.uk/christianlouboutinsaleukmens.html">christian louboutin sale uk mens</a>
,<a href="http://uksaleonline.1minutesite.co.uk/hollisteruksaleonline.html">hollister uk sale online</a>
,<a href="http://saleoutletco.1minutesite.co.uk/hollisteruksaleoutletco.html">hollister uk sale outlet co</a>
.
25. 02. 2014 | 22:32

Detsantef napsal(a):

Xu 's commitment to the next person , but deep-seated two people fireworks.
<a href="http://ukmens.1minutesite.co.uk/christian_louboutin_outlet_uk_sale.html">christian louboutin outlet uk sale</a>
<a href="http://ukoutlet3.1minutesite.co.uk/christianlouboutinukoutlet.html">christian louboutin uk outlet</a>
<a href="http://storeco.1minutesite.co.uk/christianlouboutinukstoreco.html">christian louboutin uk store co</a>
<a href="http://laurenhoodie.1minutesite.co.uk/ralphlaurenhoodie.html">ralph lauren hoodie</a>
<a href="http://saledates.1minutesite.co.uk/ralphlaurenuksaledates.html">ralph lauren uk sale dates</a>
26. 02. 2014 | 06:31

CarmenEi napsal(a):

Then a white summer dress, a waist- length hair , like the grass blooming lilies , Durian , fragrant beauty, suck my obsession eye.
<a href="http://hoganoutlett.oneminutesite.it/hogan.html">Hogan</a>
,<a href="http://hoganoutletq.oneminutesite.it/hoganoutlet.html">Hogan Outlet</a>
,<a href="http://lvborse.oneminutesite.it/louisvuittonoutlet.html">Louis Vuitton Outlet</a>
,<a href="http://hollisteroutletco.oneminutesite.it/hollistermilano.html">Hollister Milano</a>
,<a href="http://hollisterromas.oneminutesite.it/hollistersitoufficiale.html">Hollister Sito Ufficiale Italiano</a>
.
26. 02. 2014 | 09:44

Gilbertpa napsal(a):

Mustard increased by regarding campus you know, the main rays for spring and coil flora, spring and coil, plum, magnolia, lilac lily also brimming your girlfriend dorm, your sweetheart sitting during the gallery regularly complete with Wisteria during browsing, any a blowing wind smoothly forced, faint nose hovering towards my best thought process, at the side of male partners during really enjoy, however , but without the tiniest infections will mustard, also derive from any area for your girlfriend edge couldn't vacation overly.
<a href="http://888888123.com/christian-louboutin-fifi-glitter/">christian louboutin fifi glitter</a> ,<a href="http://www.cymbrylasclassicauto.com/ralph-lauren-sale/">ralph lauren us sale</a>,<a href="http://www.bencordaphotography.com/category/ralph-lauren-polo-sale-uk/">ralph lauren polo sale uk</a>,<a href="http://www.bymedien.com/hollister-tracksuits-uk/">hollister tracksuits uk</a>,<a href="http://www.evo-fest.com/hollister-clothing-uk-online/">hollister clothing uk online</a>
27. 02. 2014 | 12:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy