Polemika s muslimem Lukášem Ali Větrovcem.

16. 04. 2011 | 15:00
Přečteno 25350 krát
Před nedávnem jsem tady polemizoval s autory článků, které podle mého názoru rozněcovaly předsudky a paušalizující stereotypy o muslimech. V této souvislosti jsem dal prostor i mladému muslimskému konvertitovi Lukáši Ali Větrovcovi, resp. jeho textu, který mi připadal velmi rozumný a tolerantní.

Posléze jsem byl ovšem upozorněn, že “mezi svými” se tento člověk vyjadřuje jinak.
Ve svém kázání při bohoslužbě v brněnské mešitě prohlásil:

"Západní společnost nám klade překážky na cestě k islámské osvětě. Vadí jí džihád na cestě boží, vadí jí zákaz jakéhokoliv míšení žen s muži, vadí jí tresty za překročení božích hranic. Přejí si islám zasunutý v osobním šuplíku soukromého života jedince. Chtějí islám plný pasivity, podlézavosti, plný pokrytectví, bez uskutečnění toho, co vpravdě islám hlásá."
Podle Větrovcova kázání chce většinová společnost tolerovat islám jen jako vnější obal bez náplně. "Za to bojuje propagandou demokracie, rovnosti, emancipace a dalších podobných bludů," prohlásil Větrovec.

Tato brněnská muslimská kázání jsou údajně kolektivním dílem vedení muslimské obce, a proto odrážejí oficiální názory představitelů komunity, která čítá kolem 100 členů.

Když jsem se pana Větrovce otázal, jestli tyto věci skutečně řekl, přiznal, že ano, že si za nimi stojí, ale že tato slova byla “vytržena z kontextu” resp. “nesprávně pochopena”.
Pro mě poněkud nekoherentně se přihlásil k Chartě evropských muslimů; na dotaz, jak se staví třeba k těm drastickým šaríátským trestům odpověděl:

“Co se týče šariátsky stanovených trestů (ar. hudud - za krádež, opilství, cizoložství, vzpouru, loupežné přepadení, vraždu, cizoložství a odpadlictví), nevolám po jejich aplikaci mimo celkový šariátský systém. V šaríi mají své opodstatnění a své místo a proto musí být aplikovány….. Ony tresty dal Bůh, jsou jednou provždy dané a mají se aplikovat, když se splní vše, co je pro to potřeba. Souhlasit nemusíte, ale pro toho, kdo věří v Boha a jeho všechny proroky, včetně posledního, věří i v jejich nutnost. jinak je to protimluv.”

Na to jsem mu odpověděl:

“ Pokud veříte, ze Bůh "chce", aby byl někdo ukamenován, aby chlapci a děvčata nesměli spolu chodit do školy, aby ženy nosily burku, tak jste prostě fanatik a nemáte v Evropě co dělat. Možná byste byl šťastnější, kdybyste se odstěhoval do Saúdské Arábie nebo do nějaké podobné země, ve které Vaše názory sdílí více lidí”.

Jeho odpověď byla:

“K vaší otázce o stěhování, rozhodně nemíním v této zemi vychovávat své děti. To by bylo moc těžké.”

K tomu bych snad jen dodal – velmi správné rozhodnutí, tady chybět nebudete. Ale – chudáci Vaše děti…

**********************************

Aby nebylo mýlky – mé předchozí články byly samozřejmě zaměřené proti paušalizující xenofobii, která nahání tu většinu rozumných umírněných muslimů do náruče extremistických fanatiků. V žádném případě nebyly míněny jako podpora jakýchkoli fundamentalistů, nebo podpora falešného “multikulturalismu” vytvářejícího komunity odmítající základní principy liberální, humanistické evropské společnosti.

V žádném případě nehodlám hájit ty, kteří považují vymoženosti evropské společnosti, jakými jsou demokracie, rovnost či emancipace, za “bludy”.

Evropská společnost musí být občanská, náboženství jakéhokoli druhu musí být soukromou záležitostí každého jednotlivce – a každé takové náboženství musí tuto základní zásadu uznat.

Úplně zásadní musí být i náboženská svoboda – tedy svoboda individuálně se kdykoli rozhodnout, jestli chci přestoupit k nějakému jinému náboženství, nebo se stát atheistou.
Komu se tyto zásady nelíbí, nemá v evropské společnosti co dělat.

Věřím, že by se všechny demokratické a svobodymilovné státy měly zasadit o to, aby takovéto principy přijaly za své všechny členské státy OSN, v prvé řadě ty, které považují za své přátele a spojence.

Je nepřijatelné, aby se v zemích, které “Západ” považuje za spojence bylo trestáno (dokonce smrtí!) “odpadnutí od víry”. Jak je možné, že země jako Saúdská Arábie je považována za přítele a spojence, když z hlediska lidských práv je horší než Severní Korea, o Kubě nebo Číně ani nemluvě? (no, popravdě řečeno, důvod této anomálie není těžké uhodnout…).

Nedávno jsem se dozvěděl, že některé muslimské země usilují o to, aby OSN přijala deklaraci o “ochraně náboženství”, což by mělo znamenat zákaz jakýchkoli snah o misijní činnost a znemožnění přestupu k jiným vyznáním (kdo se narodí jako muslim, musí být muslimem až do smrti).
Doufám, že na něco takového nepřistoupíme, a to ani pod vlivem těch milliard barelů ropy…


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

blue jay napsal(a):

Takze Horejsi ma alergii

na muslimy a zidy. To je tedy novinka!
16. 04. 2011 | 15:10

Luba napsal(a):

Tak jsem si představil,
jak by se po aplikaci šariátských trestů pozměnila naše politická scéna ...
Tedy - kdyby se kamenovalo a popravovalo "za krádež, opilství, vzpouru, cizoložství a odpadlictví/přeběhlictví".
Klaus, Kalousek, Topolánek, Paroubek, a spol., by už byli dávno po smrti ... Na tom musulmanství přece jen něco je!

Krásná představa ... :)
16. 04. 2011 | 15:28

Občan napsal(a):

Tak pokud se pan Lukáš Ali Větrovec sebere a odstěhuje se do Saudské Arábie, Kuvajtu nebo jiného "spojeneckého" státu, nechť je tam spokojen.
Jen pevně doufám, že všichni tito "spojenci" (jak je alespoň nazývají USA) zůstanou doma; tam si mohou praktikovat svá náboženství dle libosti.
Pokud chtějí žít zde, musejí přijmout NAŠE pravidla stejně, jako musíme respektovat JEJICH pravidla my u nich doma.

Je zajímavé, že konvertité se čas od času stávají většími fanatiky než rodilí věřící. Třeba jako Kuras nebo Větrovec. Nebo mnohé české konvertitky k islámu. S těmi se kvůli tomu někdy rozvádějí i jejich muslimští manželé; a to už je opravdu napováženou!
16. 04. 2011 | 15:29

P. napsal(a):

Ano. Co je nejhorší, bohužel nám v Evropě právě vznikla unikátní náboženská policie naruby.

"Francie se v pondělí stala první zemí západního světa, kde jsou na veřejnosti zakázány muslimské závoje, informuje agentura Reuters. Zákon, který zapovídá burky, začal platit půl roku poté, co francouzský soud zveřejnil svůj výnos, v němž dospěl k závěru, že zákaz neodporuje ústavě."

Ve Francii začal hon na ženy v burkách! Zatkli první dvě
http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/ve-francii-zacal-hon-na-zeny-v-burkach-zatkli-prvni-dve.html

Striktně vzato, se základními evropskými principy má menší problém i takové Polsko, kde je prakticky povinná výuka náboženství.

Do průměru se žákům v Polsku započte i náboženství:
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/do-prumeru-se-zakum-v-polsku-zapocte-i-nabozenstvi_150487.html

Polští poslanci brání kříže ve školách:
http://www.mediafax.cz/zahranici/2964872-Polsti-poslanci-brani-krize-ve-skolach
16. 04. 2011 | 15:46

Drzá zrzka napsal(a):

Slečna Kočí se "mezi svými" také vyjadřovala poněkud jinak. :o)
16. 04. 2011 | 16:01

Čochtan napsal(a):

Většinu "rozumných umírněných muslimů" nahání do náruče extremistických fanatiků korán, ne naše xenofóbie.
Naše "xenofobie" je OPRÁVNĚNÝ strach z poznaného islámu.
Atta, který naletěl do věží WTC byl také "umírněný muslim", který studoval v Hamburku elektrotechniku. Umírněný muslim, je odjištěný granát, o kterém nevíme kdy vybuchne. Někteří stačili zemřít dřív, než vybuchli.
16. 04. 2011 | 16:09

Čochtan napsal(a):

Lubo,
Který Čech se alespoň jednou neopil ?
Který Čech si alespoň jednou nezaciložil ?
Proto zabíjejte islám, dřív než on zabije vás ve vaší zemi !
Pro cenzora: sebeobrana je dovolená.
16. 04. 2011 | 16:12

Hladis napsal(a):

Pane Horejsi
Islamska ideologie neni kompatibilni s evropskou demokracii. Islam je myslenkove ve 14 stoleti a musi projit reformaci stejne tak jako ideologie katolicka. Islam ale nema zadne reformatory a a ani nedava prostor ze nejake vytvori. Islam neni centralizovany osobou papeze a kleru ,kteri vytvari dogmata. Islam je velice roztristen a kazdy imam si vyklada viru podle sebe. Hlavni devizou je moc a toho se jen tak nepusti. Nahrava tomu i arabska mentalita ,celkova zaostalost islamskeho sveta a z toho pramenici frustrace. Diky teto frustraci a zaostalosti ,ktere prizivuje boj o suroviny z nasi strany jsou lide velice nachylni k libivym heslum a manipulacim. Asi jedina zeme ,ktera se priblizuje nasemu vnimani sveta je Turecko. Ale arabove nejsou turci a arabove nemaji zadneho Ataturka ,ktery by je mecem primel oddelit cirkev od statu. Ikdyby se takovy objevil ,byl by okamzite odsouzen a zlikvidovat pokrytci z EU/US jako nebezpecny diktator porusijici lidska prava a provadejici genocidu vlastniho naroda. Islam se pohybuje v kruhu z ktereho i nasim pricinenim jen tak nesjede.

BTW: Nemusime ani pripominat kdo vystavby mesit a jednotlive komunity financuje. Pro ty co nevedi tak samozrejme saudove.
16. 04. 2011 | 16:13

tomas napsal(a):

omlouvam se, ze je to od tematu, ale rad bych vas upozornil na knihu americkeho autora polanskeho boure, ve ktere , po studui v trebonskych archivech uvadi, ze rodina karla schvarzenberga v letech vyuzila cikany jako lacinou pracovni silu k odstraneni lesni kalamity
http://www.paulpolansky.nstemp.com/about.html
16. 04. 2011 | 16:22

Čochtan napsal(a):

Pardon,
je to strašně těžké slovo. Zkusím to ještě jednou.
Který Čech si alespoň jednou nezacizoložil ?
Tak teď se to povedlo. To slovo, ne cizoložení.
16. 04. 2011 | 16:28

Čochtan napsal(a):

Tomasi,
jak to "využila" ? Nedá se to chápat, jako že jim dali práci ? Práci, bez které by chcípli hlady ? Nebo si myslíš, že by je stát krmil ? Že by byl tak hloupý jako dnes ?
16. 04. 2011 | 16:31

otokar napsal(a):

Profesore,
již dávno jsem vám napsal, že není islám mírumilovný,pouze vyčkávající.nesouhlasil jste.
Až bude evropa islamizována, budete ukamenován, my ostatní též, jen abú Stejskal bude platit zakát a může žít.
Za své zásluhy o islám v česku.
16. 04. 2011 | 16:40

tomas napsal(a):

to cochtan, kouknete na ten text, je toho tam vic jen ve strucnosti, doslo k obrovske lesni kalamite, kterou S. nebyli schopni vlastnimi silami zlikvidovat, takze pozadali
o lacinou pracovni silu, zahranicni delniky, ti byli moc stari, pak zidy, intelektualove, ti toho moc nenadelali, takze nakonec cikani ... podstatne je ale, ze se taduy celou dobu tvrdi, ze lety byl vyhlazovaci tabor, jestli ma pravdu ten polansky , tak potom je koci cajicek
16. 04. 2011 | 16:51

Dalibor Štys napsal(a):

Byl jsem v Malajsii. Ve vysokoškolských ročnících - pro islámské ženy povinná uniforma s šátkem - nejen stejně žen a mužů, ale vždy i pár číňanek a hinduistek bez šátku. Mimochodem - princezna a královna zásadně bez šátku, na fotografiiích i v reálu. V Kuala Lumpuru šátky rozhodně nepřevažují, spíš byste šátek pohledali. A premiér na pravidelné schůzi s prorektory vysokých škol (rektor bývá princ) dává termínované úkoly, kdy se mají malajské vysoké školy dostat jak vysoko do mezinárodních žebříčků vysokých škol.

Přesto je to zajisté také islámská země. Modlitbou začínají vesměs i přednášky. Obecně mám ale pocit, že to, jak popisoval rakouskouherské školství můj dědeček nebo jak asi fungovaly prvorepublikové školy s kultem tatíčka Masaryka od tamní momentální situace moc daleko není. A i tehdy, jak známo třeba z životopisu továrníka Lanny, to připadalo německé liberální komunitě vyloženě směšné až trapné. ....

Určitě to i v rámci islámu jde jinak než to vidíme z Evropského pohledu. Zrovna ta Malajsie je pro Brity či Australany "just one of Commonwealth countries" s níž se dá bez problémů vyjít. Škoda, že v Česku se reprezentace islámu chopili zrovna představitelé (saudsko-)arabského ritu. Možná, že nejlepší cesta jak integrovat islaám je požádat pár malajských studentů )je jich u nás přes 500), ať se chopí organizace islámského života po jejich. Mohlo by se tím hodně uhrát i v celoevropském měřítku. Protože muslimové tu jsou a budou, s tím už teď těžko něco uděláme.
16. 04. 2011 | 17:05

Mirek napsal(a):

"Atta, který naletěl do věží WTC byl také "umírněný muslim", který studoval v Hamburku "
Nj, tahle výtka má váhu jen v případě, že předpokládáte, že muslimské teroristy vede k útokům náboženství a že platí vztah "čím je muslim zbožnější, tím je násilnější". U sebevražedných teroristů se ale neprokázalo, že by jejich činy měly něco společného s hloubkou religiozity - http://libicher.blog.idnes.cz/c/167911/Fenomen-sebevrazednych-atentatu-cast-II.html
16. 04. 2011 | 17:05

Lena napsal(a):

KAŽDÁ víra s sebou nese fanatismus!, pane Hořejší. Tedy i ta Vaše. Pročež (a i z jiných důvodů) jsou mi všechny stejně "sympatické".
Každopádně Alíkovi by patřilo, aby mu žádná naše občanka nedala, když tu nechce vychovávat děti, ne?
16. 04. 2011 | 17:06

n.o.s napsal(a):

napsal jsem že se již nehodlám účastnit debat, poruším tento svůj slib po druhé nejprve v případě Kurase a jeho vylhaného citování z excelentní knihy Iana Morrise a nyní Váš příspěvek

To co se dnes odehrává ve společnosti není ani nové natož překvapující z historické perspektivy je dalo by se říct pohled do zrcadla, argumenty jež dnes vznášejí muslimové nejsou NIC nového jedná se o identický kulturní střet který západ prožil v době ŘŘ před VÍCE NEŽ 1700 Lety, společnost ekonomicky a sociálně na vrcholu se dostala (především svou vinou) do neskutečných sociálních problémů,

malá fanatická skupina přišla ze zcela falešnou, perverzní a nerealizovatelnou morální vizí, mluvím přirozeně o křesťanství,

není třeba příliš hledat v historii, Větrovec a další muslimové by si velmi dobře rozuměli s jiným bigotem dnes samozřejmě svatým, ano mluvím o Pavlu s Tarsu, mindest této osoby je zcela identický, a nejen to většinu křesťanského liturgického kalendáře bychom dnes nalezli v Afganistanu či rovnou na Guantanamu
Tito "lidé" se liší vlastně pouze v jediném zatímco muslimský konvertita je potencionální terorista a zcela jistě vyšinutý, ten samý typ individua v křesťanském oblečku je mučedník či dokonce svatý.

Rychlost konverze k Islámu ve společnosti s cca 60 miliony obyvatel (tj. cca demografie ŘŘ) jež dnes odpovídá Spojenému Království je zhruba stejná, přístup je identický, především metodou konverze žen, tzn. zisk potomků, pokud muslimové v naší ekonomicky kolabující společnosti přinesou praktiky např. muslimského bratrstva (pomoc potřebným) získají v našem zdravotnictví po "reformách" (zdravotní systém pro elitu -jako v ŘŘ) velmi slušný základ, pokud si říkáte že tato forma charity je ve srovnání se moderní medicínou primitivní, máte pravdu identicky jako v ŘŘ, k čemu byla medicína korespondující s úrovní v 18.stol. když si ji nikdo nemohl dovolit.

Jelikož dětí konvertitů bude víc a budou mít lepší sociální služby v komunitě (tj. více lidí bude konvertovat) bude jen otázkou času kdy se velká část voličů (či armády?) stane muslimskou pak už bude jen otázkou kdy někdo uvidí na obloze
"en touto nika"

Bude cirkus, to je jisté, otázka zní kdo má na úpadku společnosti zájem.

není třeba příliš hledat, další subverze po bolševické, multikulti tu máme novou subverzi morální
‘The only reason that Jews are in pornography is that we think that Christ sucks. Catholicism sucks. We don’t believe in authoritarianism.’ Pornography thus becomes a way of defiling Christian culture and, as it penetrates to the very heart of the American mainstream (and is no doubt consumed by those very same WASPs), its subversive character becomes more charged.

Sexual revolutionaries

Extending the subversive thesis, Jewish involvement in the X-rated industry can be seen as a proverbial two fingers to the entire WASP (White Anglo-Saxon Protestant) establishment in America. Some porn stars viewed themselves as frontline fighters in the spiritual battle between Christian America and secular humanism. According to Ford, Jewish X-rated actors often brag about their ‘joy in being anarchic, sexual gadflies to the puritanical beast’. Jewish involvement in porn, by this argument, is the result of an atavistic hatred of Christian authority: they are trying to weaken the dominant culture in America by moral subversion.
http://www.jewishquarterly.org/issuearchive/articled325.html?articleid=38
16. 04. 2011 | 17:15

hoven napsal(a):

profesore,
on se neodstěhuje. to spíš o tom budou jednou uvažovat vaši pravnuci. evropa naprosto rezignovala na národní integritu jednotlivých států. . je to asi reakce na nacismus a druhou světovou válku, ale šlo to do extrému a muslimové toho dokonale využili. oni akorát vešli do otevřených dvěří. EU je projekt na likvidaci evropské kultury a puvodních obyvatel. všichni muslimum ustupují, kromě izraele. neska už i američani, který na žádost ligy arabských státu klidně napadnou stát, s vidinou, že je to v arabských očích postaví do lepšího světla. . ale izrael to dlouho nevydrží, je osamocenej.
16. 04. 2011 | 17:20

hoven napsal(a):

profesore,
on se neodstěhuje. to spíš o tom budou jednou uvažovat vaši pravnuci. evropa naprosto rezignovala na národní integritu jednotlivých států. . je to asi reakce na nacismus a druhou světovou válku, ale šlo to do extrému a muslimové toho dokonale využili. oni akorát vešli do otevřených dvěří. EU je projekt na likvidaci evropské kultury a puvodních obyvatel. všichni muslimum ustupují, kromě izraele. neska už i američani, který na žádost ligy arabských státu klidně napadnou stát, s vidinou, že je to v arabských očích postaví do lepšího světla. . ale izrael to dlouho nevydrží, je osamocenej.
16. 04. 2011 | 17:21

Čochtan napsal(a):

Muslim nemůže být normální člověk. Někdo, kdo věří koránu je nebezpečí. Potenciální nebezpečí. My Evropani to musíme vědět, konečně bojujeme s islámem už 1300 let, můj pradědek taky do těch psů muslimskejch střílel, léta Páně 1683 z vídeňských hradeb.

Žádný islám v Evropě !
16. 04. 2011 | 17:35

Mirek napsal(a):

Čochtan: Naši pradědci stříleli už leckoho: Švédy, Němce (nebo naopak stříleli za Němce)...Taky páchali pogromy na Židy. Nic proti rodinným tradicím, ale v každé blbosti předky napodobovat nemusíme.
16. 04. 2011 | 17:43

Čochtan napsal(a):

Mirku,
ubránit Vídeň před tureckými dobyvateli je podle tebe blbost ?
16. 04. 2011 | 17:44

Hladis napsal(a):

Az na to ze v roce 1683 neslo o boj o viru ,ale ciste o mocensky plus koristnicky boj mezi Osmanskou risi a Habsburskou monarchii.
16. 04. 2011 | 17:46

Mirek napsal(a):

Ne blbost je brát to jako argument, proč nemůžeme v ČR (v Evropě) tolerovat muslimy.
16. 04. 2011 | 17:47

n.o.s napsal(a):

Čochtan

"Tomasi,
jak to "využila" ? Nedá se to chápat, jako že jim dali práci ? Práci, bez které by chcípli hlady ? Nebo si myslíš, že by je stát krmil ? Že by byl tak hloupý jako dnes ? "
vy jste neskutečný šašek soudě podle toho že reagujete aniž by jste měl ponětí na co reagujete

http://zvedavec.org/klasika/2011/04/4326-pripad-nepovsimnute-knihy.htm
16. 04. 2011 | 17:56

n.o.s napsal(a):

http://zvedavec.org/klasika/2011/04/4326-pripad-nepovsimnute-knihy.htm
Krátce nato praskla v patře nad skladem nakladatelství voda a celý náklad Bouře zničila.

Tak to mě vůbec nepřekvapuje pravdo-láskaři v akci, budou si muset pozvat Elieho Wiesela aby z nich smysl hříchy, také by jim přitom mohl ukázat své tetování (to by byla teprve legrace)
16. 04. 2011 | 18:00

Sol napsal(a):

"Úplně zásadní musí být i náboženská svoboda – tedy svoboda individuálně se kdykoli rozhodnout, jestli chci přestoupit k nějakému jinému náboženství, nebo se stát atheistou.
Komu se tyto zásady nelíbí, nemá v evropské společnosti co dělat."

To nějaké "jiné náboženství" bude vyznávat a ritualizovat krvavé oběti ve jménu
Velké úlevné Smrti nebo vzývat příchod Velkého chaosu nebo Velkého neporušitelného
Řádu, kde každý odklon od nehybného zákona bude trestán exkomunikací nebo ...
Něco je tam špatně.
Nemáte pocit, že tu nějak narážíme na výklady slova náboženská svoboda?
Karel Čapek kdysi řekl:"Kdo mění víru, žádnou nemá."
Zásadně nesouhlasím s vaším výše uvedeným výrokem pane Václave Hořejší.Vede ve svém důsledku k zákazu jakéhokoliv náboženství pod hrozbou sankce a přechodu věřících do ilegality.Tito lidé pak budou s nadějí čekat na změnu, která je osvobodí.A můžeme zčít znovu.Křesťanství to individuální východisko přináší
v harmonii člověka s Kristem, který je v harmonické jednotě s Bohem.Trochu mi to
celé připomíná Coelhova Alchymistu, odejde za odhalením tajemství do světa, aby po návratu zjistil, že na něj čeká doma.
16. 04. 2011 | 18:04

.Ivan Hochmann napsal(a):

Pane profesore,

nemám co bych k Vašemu exposé dodal.
S vašimi závěry v táto problematice tedy bezvýhradně souhlasím.

Jiná věc ovšem nastane pokud se dostanete s těmito závěry do kontaktu s oficiálním "multikulti" managementem stáních i nadnárodních center dotovaných a dotace paraziticky využívajících a zneužívajících.

Hovořili jsme o to už mnohokrát ,takže se nemá cenu vzrušovat.
Leda,že byste prohodil při této příležitosti pár vět k Chertu Wildersovi jakožto evropském symbolu společenství zásadně odmítajícího invazi islámu do evropské kultury.

Jako ředitel státního ústavu máte zajisté větší váhu než Čochtani,Hochmanni, a další odpůrci debilního,agresivního náboženství,či ideologie.
Diskutovat o tom ale s žádným ali-kem,či jakýmkoliv jiným třebas pravým muslimem nehodlám.

Ať si sbalí fidlátka,fagany ,svoji ženskou a táhne rychle než bude zle!

Zkuste tedy podpořit nějakou formou (pochopïtelně ne tak nesmlouvavou) pana Cherta Wilderse v jeho sporu s nizozemskou justicí,která je na tom asi stejně blbě ve výkladu práva jako poskomunistický právní ksindl v Česku!

Ivan.
16. 04. 2011 | 18:17

P. napsal(a):

n.o.s.:
Díky za info ohledně Letů, pozoruhodný případ. Pan Uhl podával v roce 2005 žalobu pro popírání holokaustu, ale ukazuje se, že šlo o sběrný a pracovní tábor využívaný Schwarzenbergy. Ani se nedivím, že byl celý náklad takové knihy zničen.

"Bývalý vládní zmocněnec pro lidská práva a novinář Petr Uhl podal trestní oznámení na poslance Evropského parlamentu za KSČM Miloslava Ransdorfa. Vedl ho k tomu Ransdorfův výrok o táboře pro Romy zřízeném za druhé světové války v Letech u Písku."
http://romove.radio.cz/cz/clanek/20593
"Stojím si za svým výrokem, že tam žádný skutečný koncentrační tábor nebyl. Byl to sběrný tábor," reagoval pro Právo Ransdorf.
16. 04. 2011 | 18:20

.Ivan Hochmann napsal(a):

A vy pane SOLe si pletete pojmy s dojmy.

Věřte si čemu chcete.Můžete poskakovat po žhavém uhlí,válet se po koberečcích třebas 10x denně,můžete si kamenovat svoje ženy, ořezávat děti i ženské klitorisy.Můžete po vzoru Mohameda obcovat s dětmi,uřezávat uši nosy,ruce a cokoliv vám bude chybět.

Jsem tolerantní,nebudu vám v ničem bránit a nic zakazovat.
ALE PRAKTIKUJTE SI TEN KSINDL JINDE !
Tady v Česku,v evropském teritoriu žijí lidé ,kteří mají jinou kulturu,jiné zvyklosti,jiné mezilidské vztahy s mnoho lidí vyznává náboženství tomu vašemu naprosto nepodobné a odporující.

Takže pane "sole",jak jsem uvedl výše:
"Nekecejte a mažte odsud, nemáme tady zájem o podobné experty a kšeftaře s duchovnem.
Vaše svoboda vyznání,náboženství končí tam kda začíná moje.
A já jsem pěkná svině na tyto záležitosti!
Tak se kliďte rychle odsud a zbytečnš neprovokujte!
Mohl byste dostat pár přes držku v lepším případě!

****************

Pár slov k editorovi blogů:

Pane Stejskale,buďte tak laskav a nemažte tento agresivní text.
Psal jsem jej s vědomím,že bude odporovat všeobecnému (tedy i mému )zájmu o korektní a slušnou společenskou diskusi.
Nemá ovšem valného smyslu diskutovat s lidmi,kteří nechápou základní principy naší společnosti.
Tito lidé zde nemají co dělat.Ať si klidně jdou do, ilegality a tam si čekají na příchod mesiáše.Ale nebudou zde opruzovat svými hnusy a nebo dokonce klást bomby jako další fáze přesvědčovacích islámských metod.

Děkuji.Ivan Hochmann.
16. 04. 2011 | 18:37

vlk napsal(a):

Já myslím, že zcela vypovídající je příběh toho Itala, co ho předevčírem našli mrtvého v Gaze.
šlo o italského aktivistu, který původně přijel do Gazy odhalovat zločiny Izraele a pomíhat Palestincům. Velmi vyhrocený postoj. Byl nesmiřitelný ,
Ukázalo se, že zemřel rukou ještě nesmiřitelnějších - tvrdých islamistů. kteří ho zajmuli proo, že jim Hamas připadápříliš měkký a že jim zavěřel pár jejich členů. Přes Itala chtěli tito šiřitelé islámu dostat svoje šéffanatiky z kriminálu. A Itala, který bral palestinskou věc za svou zabili.
A o Lukášovi Ali Větrovcovi platí - poturčenec horší Turka..
věc nestojí tak jestli Saudská Arábie je košer a Kuba nikoli.
Věc stojí tak, že bychom s e měli bránit všem fanatikům. Někteří bohužel majís trategické zásoby ropy..
16. 04. 2011 | 18:39

dennis napsal(a):

Traduje se rceni, ze nikdo z nabozenskych duvodu nevyvrazdil tolik muslimu jako muslimove samotni. Pak bych se chtel zeptat, ktera ze vzpomminanych muslimskych zemi je ta prava pro pana Vetrovce. Je to Saudska Arabie nebo Iran? Je to Turecko nebo Indonezie? Kde si slovo Bozi muslimove vykladaji tim jedine spravnym zpusobem? Kde ziji fundamentaliste ze vsech nejfundovanejsi?

Bez ohledu na dobu, misto a osobu, ktera siri kolem sebe Bozi slovo, vzdy se musim ptat, kde jsou hranice Bozi milosti a kde jsou hranice lidske nenavisti.
16. 04. 2011 | 18:40

vaclavhorejsi napsal(a):

Ivan Hochmann:

Asi jste me nepochopil.
Ja jsem proti tem islamskym fanatikum (prave tak jako proti krestanskym ci zidovskym fanatikum), nikoli proti muslimum jako takovym. Jsem presvedcen, ze velka vetsina z nich zadni fanatici nejsou a nechteji byt.

Wilders a jemu podobni (viz Cochtan) ale mozna svym xenobobnim pausalizujicim stvanim docili toho, ze podil tech fanatiku a skutecnych nepratel Evropy se bude zvysovat.

Viz (idiotske) Cochtanovy vyroky a la "Muslim nemůže být normální člověk. Někdo, kdo věří koránu je nebezpečí".
Nebo drivejsi (idiotske) vyroky jinych zdejsich diskuteru:
“Islám je protidemokratické a zrůdné nelidské náboženství zaměřené proti Židům, ženám a homosexuálům, ve své podstatě horší než Hitlerův fašismus”
“...vpouštíme sem ty, kteří nás chtějí do posledního podřezat”.

Ano, toto plati o (idiotske) fundamentalisticke forme islamu praktikovane napr. v Saudske Arabii, vernem spojenci Zapadu...
Jestlipak kvuli tomu protestuji zapadni predstavitele pri rozhovorech se saudskymi predstaviteli? Proc nezavedou sankce jako proti Severni Koreji nebo Kube??

..
16. 04. 2011 | 18:48

Čochtan napsal(a):

SOLe,
V evropské společnosti nemá co dělat islám. Odporuje všemu, co dělá Evropu Evropou.
Připojuji se k panu Hochmannovi a jsem ochoten Evropu a její civilizaci bránit se zbraní v ruce. Proti islámu a proti všem, kteří mu chtějí v jeho 1300 let starém snažení o dobytí Evropy pomoct.
Smrt invasorům, smrt jejich pomahačům !
16. 04. 2011 | 18:49

voroshilov napsal(a):

vaclavhorejsi:
Pokud nejste v obraze sankce proti Kube a KLDR plati uz vic nez 50 let,coz je jedinou pricinou jejich chudoby!
16. 04. 2011 | 19:05

tomas napsal(a):

to n.o.s. ten pribeh by nemel zapadnout. ujme se toho nekdo z blogeru? takze lety vyhlazovaci tabor, nebo tabor otroku pro Schwarzenbergy?
16. 04. 2011 | 19:09

voroshilov napsal(a):

vaclavhorejsi:
Cochtana se nedotykejte,prave u Golga nam prozradil ze je vysoky modrooky blondaty arijec s nadprumernym IQ,untermeschove-sup do diry!
16. 04. 2011 | 19:09

dalimír napsal(a):

Dobrý den dávno zde píši že amerika a vůbec západ jsou falešní hráči až do morku kostí ! Jednají prostě tak jak jim to ekonomicky vyhovuje ! Navíc němcům se nedá věřit vůbec ! Stalin věřil Hitlerovy a pohřbil touto naivitou miliony rusů ! Z amíky a západem pozdaleku za dobře ! Určitě mi bude možná mnoho diskutérů oponovat ale nevadí ,svůj názor si budu bránit ! Dal.mil. mír
16. 04. 2011 | 19:20

Viola napsal(a):

Pane Ivane Hochmane,

nějak jste se popletl, ne? Pan Sol je pravděpodobně křesťan a má pravdu. Kdo je křesťan a má dobrou zkušenost s křesťanskou vírou, nemá si to nechat pro sebe, ale dobro tohoto náboženství a chválu Bohu má předávat dál.
16. 04. 2011 | 19:24

pich napsal(a):

Čochtan 17.44

S tím bojem proti islámu v Evropě, je to jako s tím vašim antikomunismem.

Všichni ti bijci za evropskou Evropu si ale nevzpomenou, neví nebo si nechtěji připustit, že "islamizací" Evropy, začala Evropa sama.

V poválečných létech si jak Němci, Francouzi a ostatní státy tehdejšího západního bloku, natahali na lacinou práci tisíce Turků, Alžířanů a jiných národů, jak podle jejich dřívější koloniální minulosti, či jen tak, hlavně na lacinou práci.
Tenkrát to klaněni Allahovi nevadilo, jenže konjunktura skončila, dobře se množíci "umouňenci" zřejmě brzy převálcují původní líné evropanstvo a tak se bije na poplach.

Zdejší komanči si co by internacionální pomoc "bratrským" národům navezli Vietnamce, kteří se ukázali méně nebezpeční a jen současný srab je nutí do jisté zemědělské činnosti. Zatím ještě pořád díky nim, se lacině oblékame do značkového zboží.

No a s tím komunismem, podobná anachronie. Socky se za první demokratické, zašlapaly do země, jak se se i dnes s úspěchem začíná praktikovat, přidala se nacistická okupace, silný odboj na levici a pak důležité vítězství Ruska a bylo vymalováno.

Tak se prosím mírněte s tím vašim "bojem" a bojujte více za skutečnou demokracii, aby se ani tady nemuseli dovážet otroci odjinud, včetně nálad na nějaký nový únor 48.
16. 04. 2011 | 19:26

Hladis napsal(a):

Jak poznamenal Vlk o tom italovi ,tak jsem si po te zprave rekl s pousmanim "Dobre ti tak b..e". Naivita nekterych lidi je nekonecna stejne jako lidska blbost a jdou spolu ruku v ruce. Jen tak mimochodem zde je krasna basen pana Vetrovce. Nevim ale podcenovani takovych lidi vedlo v nekterych pripadech k ztrate zivotu.

Doslovna citace:
DEMONSTRACE

Včera jsem rozbil flašku od coca-coly
Krabici z KFC rozsekal mačetou
Flaška se rozlétla na střepiny
Jak tělo dítěte někde z Palestiny
Po zásahu izraelskou raketou
Aby svět konečně poznal co ho bolí

Včera jsem spálil vlajku Ameriky
A hnedka po ní vlajku Izraele
Vyrojily se bojovníků šiky
Které poznaly svého nepřítele

Hořely ryfle Kenvelo
Vzplála rozlitá Jim Beam pálenka
Umrzla čečenská dívenka
V rukou prázdnou krabičku od léků
Neměla na nové a ani na deku
Chtěla vám říct něco o terorizmu
O zpátečnictví a o fanatizmu
O vší té zášti, která svět postihla
Umrzla bez zájmu a mluvit nestihla

V krajinách dalekých, kde není co jíst
Kde se každý s každým o vodu mele
Ve tvářích boháčů i přesto můžeme číst
Že „nám je to u p...e“

Bezmezná lidská lhostejnost
Nám tu na světě vládne
Pažravá lakomost. co nikdy nemá dost
Ani když druhý na hubu padne

A tam na Západě, ať již zhyne
To prase největší mezi všema
Co s chutí háže bomby na nevinné
Které strká rypák tam, kam nemá

Ty zrůdo konzumu, co líně sedíš
Co my ti můžeme záviděti
Žereš svůj párek a tupě hledíš
Pivo své upíjíš a lížeš pěnu
Též tobě mohou upálit děti
Též tobě mohou znásilnit ženu
16. 04. 2011 | 19:51

Carlos V. napsal(a):

Nebezpeční jsou všichni ti, kteří chtějí omezovat svobodu druhých.

A je jedno, říká-li se jim muslimové, křesťané, nacisti či komunisti.

Proto se střezme všech takových. Nepodávejme pomocnou ruku jejich učení. Nepodléhejme hezkým slůvkům, nevěřme upřímnosti jejich pomoci ostatním.

Jsou všichni slouhy nějaké Knihy a nějakých velkovykladačů. A jejich úkolem je udělat slouhy i z Vás.
16. 04. 2011 | 19:59

vlk napsal(a):

Pane profesore
trošku s e zastanu Ivana Hochmanna, resp. Wilderse.
Nemyslím, že zrovna Wilders je fanatik. Možná o něm nevím dost. Jen nejde s většinovým proudem politkorektnosti. Tedy korektnosti za každou cenu.
nebyl to Wilders , kdo vyvolat vlnu islámského fundamentalismu a terorismu. Byl to onen fundamentalismus a famanatismus, který přiměl Wilderse konat. A podle mne bud e Wildersů a to v našem vlastním zájmu přibývat.
Vciťováním se, korektností a ústupky jsme evidentně nic nedosáhli. Jen zhoršili svou pozici.
Nikoho z nás ani nenapadne, že bychom měli požadovat pro jinověrce stejná práva v islámských zemích, jako mají islamisté u nás. Bohatě by nám všem stačilo, kdyby se islámnějak rozumně napasoval na naše životní standardy a zvyklosti. Nic víc nikdo nechce.
jenže evidentěn , alespoň pro část muslimů , je to nepřijatelné.
Velmis e bojím, že nás čeká válka civilizací. Velmi krvavá a velmi zákeřná.
A Wildersové jen upozorňují na nebezpečí. s kterým máme co do činění a říkají - řešme to, dokud s e to dá řešit jen policejní akcí.
16. 04. 2011 | 20:01

voroshilov napsal(a):

vlk:
Policejni akce kdyz desitky letounu NATO bombarduji samostatny prosperujici stat ktery predtim(jeho vudce)se zavazal nepustet tisice uprchliku do Evropy?
No,inu tvuj milassek Velky Bombardak uz to jednou zkusil,vysledkem je Kosovo ktere tobe evidentne nevadi-clovek nikdy nevi kdy bude potrebovat nahradni ledvinu!
16. 04. 2011 | 20:06

vaclavhorejsi napsal(a):

vlk:

"Bohatě by nám všem stačilo, kdyby se islám nějak rozumně napasoval na naše životní standardy a zvyklosti. Nic víc nikdo nechce."

S tim zcela souhlasim - ostatne presne o tom je muj clanek.

..
16. 04. 2011 | 20:07

Hladis napsal(a):

Je faktem ze mnoho muslimu se asimilovalo do zapadni spolecnosti ,ale vetsina naopak si zije ve svem svete. Oni ani nechteji splynout coz na jednu stranu chapu. Oni po generace zili nejakym zpusobem a je tezke se prizpusobit a kompletne zmenit zvlast kdyz jejich zivot ovlivnuje jedna kniha. Staci aby jste sel zit nekolik let do trochu kulturne jine zeme a poznate to velmi rychle. Staci si i precist zdejsiho blogera pana Srubare (momentalne zijiciho v Adane) ,kde poukazuje svym pohledem na veci okolo nej a pripadaji mu cizi a divne. Asi tezko by se dokazal plne do turecke vclenit. Stejne to citi i muslimove ,kteri sem prijdou. Je to dano geneticky v cloveku a propastnym rozdilem v kulture a zpusobem zivota.
16. 04. 2011 | 20:23

Jemnický napsal(a):

Hladis

Alík Větrovec je nadaný básník. Škoda jen, že nazažil troch totáče, mohl mít první stránky v Rudém Právu a přednášet na shůzích. Je to asi takový typ natvrdlého svazáka, jenž jedna epocha mu ujela, tak se dal na islám.

S pozdravem,

Jemnický
16. 04. 2011 | 20:27

.Ivan Hochmann napsal(a):

Vážení diskutéři,

zatím se pohybujeme v oblasti akedemických debat.Máme sice jakési představy o společenství lidí,o vzájemných vztazích,o pomoci sousedům ať jsou jakékoliv víry,či vyznávají různé ideologie.Naši zemi nezasáhly temné síly formou podobných akcí jako útoky na metra,věže WTC,.
Až to začne i u nás budete pozdě Bycha honiti.

Osobně mám takové informace,které mě opravňují k naprosto odmítavému stanovisku k jakékoliv spolupráci, či toleranci ať se jedná o ISLÁM , či KOMUNISMUS.

S lidmi vyznávajícími,schvalujícími,praktikujícími tyto antihumanní a nelidské praktiky(o kterých přece nebudeme diskutovat?!)nechci a nebudu mít nic společného.
Nebudu s nimi ani vést žádné diskuze!

Je mi jedno jakým způsobem se dostali do Střední Evropy,jakým způsobem zde organisují svoje kulturní zvyklosti.
Pokud se mě to začne přímo DOTÝKAT a pokud zastupitelské orgány budou pasivně přihlížet a mít z problematiky JUNDU ,vezmu záležitost i s ostatními do vlastních rukou.

To je prosím ověřená praxe,.Tak dopadá každá civilisace,která přehlíží práva svých občanů.
Můžete mě titulovat jak se vám zachce.
Nikdy jsem nebyl xenofob,rasista,a násilník.
Ale nejsem také blbec,který si nechá srát na hlavu(promiňte mi ten expresivní výraz).
Píši tak proto abych zdůraznil nekompromisní názor na situaci oproti všem provokatérům a podrazníkům,kterým vyhovuje nezákonné,třaskavé,ovzduší plné nejistoty a nebezpečných prognóz.
************
Z tohoto místa také píši repliku panu profesorovi Hořejšímu:

*******************************
Asi jste me nepochopil.
Ja jsem proti tem islamskym fanatikum (prave tak jako proti krestanskym ci zidovskym fanatikum), nikoli proti muslimum jako takovym. Jsem presvedcen, ze velka vetsina z nich zadni fanatici nejsou a nechteji byt.
*********************************

Zajisté pane profesore.Tak jak jste vy nepochopil že dobrý komunista je mrtvý komunista.
Tak jako jste dodnes nepochopil,že grázlové maji jedno společné.Příslušnost k té své straně,nebo k té své víře a my všichni ostatní jsme ksindl určený k záhubě .
A bylo a je jim (straníkům,či věřícím )jedno zdali zemřeme mečem ohnivým,v gulagu,v plynu Osvětimském,nebo se vypaříme do stříbrného popílku z ohnivého inferna padajících věží Světového Centra v New Yorku.

Jste totiž dodnes přesvědčen jako většina levičáků ke kterým se tak vehementně hlásíte a kteří jsou ochotni spojit se i s rudými gangstery pro svoje pofidérní názory o přerozdělovacích praktikách ,že většina komunistů byli a jsou SLUŠNÍ LIDÉ a implantujete tytéž názory do islámské problematiky.

Atta a spol.žili na Floridě se svými rodinami ca 8let než jednoho dne poslali rodiny do Arabska a letadly zkusili zterorisovat Ameriku a tím zastrašit celý civilisovaný kulturní svět.
Zaútočili i na mě. A já jim to do smrti nezapomenu A NEODPUSTÍM.

Islám kýmkoliv vyznáván nebude mít vedle mě nikdy místo.
Stejně jako komunista.

A vy si vykládejte co chcete!

Ivan.
16. 04. 2011 | 20:27

Ládik!!! napsal(a):

Každý, kdo obrátí svoje přesvědčení, je ...d.
16. 04. 2011 | 20:31

Jemnický napsal(a):

N.O.S.

Vaše fascinace Římem a nenávist ke křesťanství je patologická. Přečtěte si pořádně skutky apoštolů a ukažte jeno místo, kde vybízí Pavel k násilí. Přestaňte si plést křesťanství s katolicismem určité historické doby. Islám je primitivní náboženství kočovníků a lupičů, jeho vývoj a kulturní přínos se zastavil v 11. stol. Své středověké problémy ale řeší moderními zbraněmi, které dostal za naftu. Nebýt nafty, nebylo by současného problému s islámem.
Jeden z hlavních pilířů Evropy je individuální odpovědnost člověka za své činy, přímá odpovědnost bohu, nikoliv papeži, prmiérovi, prvnímu tajemníkovi KSČ, oficírům a fírerům obecně. Svoboda, toť vámi zahazované dědictví křesťanství. Proto rané křesťanství má tolik mučedníků. Nepleťe si to s pozdějším katolickým vynálezem odpustků. Ale o tom naleznete více u Jana z Husince, křesťana.

Jemnický
16. 04. 2011 | 20:49

vlk napsal(a):

Pane profesore Hořejší,
nejsme v nějakém zásadním sporu. Jen jsem s eoponěkud vymezil proti tvrzení, že Wilders generuje fanatiky. Nikoli. Vidím to opačně. Fanatici generují Wilderse. A já říkám - je nejvyšší čas.

voroshilov
nejhloupější Stalinův maršále, koukám, že jsi dneska zas e ve formě.
Bez souhlasu Ruska,uskutečněného zdržením s e halsování v RB OSN by žádná akc e západu nebyla možná.
Ale chápu, že Velkoriusovi musí konvenovat plukovník Kaddfí. Vůdce, bez diskus e vůdce. Připomínající jistého Kobu. Oba používalistejné metody. J e mi jasné, že že na plukovníka kaddáfího patříš s e slzou v oku. No , pokud si takhle představuješ prosperující stát, jako je Kaddáfího Libye , pak nechápu, proč jsi Velkorus e odešel z ruska právě k nám. J d oufám, e tady žádný Kaddáfí u nikd y nebude.
A ohledně kosova? no asi si špatně pamatuješ, ostatně ne nadarmo máš nick po nejhloupějším Stalinovu maršálu, co tu vytrvale o Kosovu píši.
16. 04. 2011 | 21:05

honolulu napsal(a):

Pane profesore Horejsi,
zdravi Vas jeden z tech katolickych fanatiku nick honolulu.

Chtel bych Vas poprosit - nemohl by jste pro slavu nasi krestanske viry a civilizace VYLIHNOUT ve Vasi laboratori nejaky rasisticky bubonic plague, ktery by zacal pozirat ve velkem POUZE Islamisty ? Byl by jste za to jednou dustojnikem na nebesich. Nelaka Vas to ? Me by to lakalo, ale nebylo mi z hury dano....

Pane N.O.S.,
pochlubte se nam, jak si myslite, ze se bude vytvaret budoucnost ? Vim, ze mate rad dejiny t. zn., ze mate
premonitions dnu pristich...Napiste nam o tom neco.

Pane Ivan Hochmann,
velmi dobre jste to napsal (18:37). Evropa musi zustat evropska...Afrika, nebo Blizky Vychod nemaji co delat v krestanskych zemich. Jsem na Vasi strane.
16. 04. 2011 | 21:05

Pepa Řepa napsal(a):

To nic, pane Hořejší, to se stává.

Taky se občas pohádám s nejlepším kamarádem, i když jsme jinak jako dvojčata.
Jedna duše, jedna hlava, jeden názor.
To nic, to se spraví.
16. 04. 2011 | 21:06

voroshilov napsal(a):

Jemnicky:
Vase fascinace k USA a nenavist k pravoslavi,islamu,buddhismu... je patologicka.Prectete si poradne skutky starozakonnich proroku a ukazte misto kde NEVYBIZEJI k nasili.Prestante si plest krestanstvi s judaismem urcite historicke doby.Judaismus je primitivni nabozenstvi kocovniku trhovcu a smelinaru,jeho vyvoj a kulturni prinos se zastavil v 5.stoleti pred nasim letopoctem.Svoji starovekou nadrazenost ale resi modernimi zbranemi,ktere dostali za dolary(ktere sami tisknou).Nebyt Izraele,nebylo by soucasneho problemu s islamem.
Jeden z hlavnich piliru dnesni moci je vseobecne otroctvi gojimu vyvolenemu narodu,zadna odpovednost bohu,papezi,premierovi,prvnimu tajemnikovi KSC,oficirum a firerum obecne-JENOM ZLATEMU MAMONU!
Svoboda,tot je zakazany ovoc vsem Nevyvolenym.Proto rane krestanstvi chtelo rovnost lidi jak je psano v Novem Zakonu.Neplet'te si to s pozdejsim antisemitismem.Ale o tom naleznete vic v Protokolech Sionskych Mudrcu.
Salom,bratre Jemnicky.
16. 04. 2011 | 21:07

Mirek napsal(a):

Ještě pro pana Hořejšího: Píšete "Posléze jsem byl ovšem upozorněn, že 'mezi svými' se tento člověk vyjadřuje jinak." Podle mne nepoužívá Větrovec žádný doublespeak a jeho názory jsou konzistentní. V dopise, který jste prvně citoval, Větrovec mimo jiné píše:

"Není také možné a správné, aby byla šarí’a ztotožňována se sekáním rukou a kamenováním, byť mají tyto tresty v jejím rámci své jasné místo. "

On tedy neříká, že tyto tresty zavrhuje, on jen brojí proti myšlenkové zkratce "šarí'a = kamenování a sekání rukou". Větrovec se drží ortodoxního (snad se dá říct salafistického) výkladu islámu, který krom Koránu přikládá velkou autoritu Prorokově tradici a praktikám prvních muslimů, tzv. "zbožných předků". Podle jeho mínění dal v 7. století skrze Korán a sunnu Bůh lidem zákon, který je třeba dodržovat, avšak vždy jeho v komplexní podobě a nikdy po částech. Tzn. kdyby teď bylo jen na Větrovcovi, jestli se má v ČR zavést trest kamenováním, byl by jistě proti, protože soudí, že Boží zákon je třeba dodržovat jako celek a než ne se jen řídit podle jeho částí. Kdyby však existovala země, která se tradičním výkladem šarí'e řídí (jakože neexistuje) a někdo by se tam dopustil činu podle tradičního výkladu trestaného ukamenováním (např. cizoložství dosvědčeného čtyřmi očitými a důvěryhodnými svědky), Větrovec by nejspíš vůči popravě nic nenamítal.

Saúdskou Arábii jistě za pravý islámský režim nepovažuje a možná se na ní dívá podobně kriticky jako vy, jen z poněkud jiné pozice.

Na svých stránkách mimochodem sám výslovně píše, že zákony (byť nebožské ale lidské) musí muslimové žijící v sekulárních zemích dodržovat.

Nesrovnával bych tedy Větrovce s nějakým Bin Ládinem, ale kupříkladu s ultraortodoxními izraelskými Židy, kteří sice dodržují současné světské zákony, ale doufají, že se jim jednou podaří přeměnit Izrael na halachický stát, kde budou všichni žít v souladu s Tórou. Větrovec se spíš bude snažit nají takovou zemi, kde se mu jako ortodoxnímu muslimovi bude žít lépe, jak to nařizuje šarí'a (vím, že má pozitivní vztah k Bosně, takže možná tam chce vychovat své děti...)
16. 04. 2011 | 21:11

Karel Mueller napsal(a):

Milí debatéři,

radikálové i umírnění. Já shledávám výrok pana Větrovce za naprosto správný a poznamenávám, že konečně někdo kápnul božskou a vyložil karty. My skutečně chceme po muslimech, aby si zachovali zelenou obálku bez obsahu. Tedy dnes. Ale tohle se jim mělo dát jasně najevo hned v samotném začátku s tím, že onen obsah si mohou provozovat doma. Samozřejmě, předpokládám, že by odpověděli, že u nich nemají západní vojenské základny co dělat.

Dnes požaduje USA, GB a Francie pád Kaddáfího vlády a to ozbrojenou akcí NATO. Pokud Kaddáfí padne jejich rukou, tak jen vyrobíme mučedníka.
16. 04. 2011 | 21:13

Pepa Řepa napsal(a):

tomas
rodina mého praprapraděda zase zneužila dva Cigány ke sběru chroustů v Posázaví.
Co s toho vyvozujete?
16. 04. 2011 | 21:18

Mirek napsal(a):

Vlk: Máte pravdu, Wilders není fanatik. Ale je to hlupák a politický oportunista, který si našel výborné téma na zviditelnění. Brojit pro islámu je daleko lepší, než brojit proti Moldavcům nebo cikánům. Můžete totiž nakrásně spojit znechucení z kriminální marocké mládeže ze strachem z al-Kájdy, říct že to vše má stejné kořeny a navíc se ještě ohrodit vůči nařčení z rasismu či xenofobie tím, že prohlásíte, že přece nejste proti muslimům jako lidem, vy jste jen proti islámu jako ideologii! (důsledky to má ale stejné).

Pokud je Wilders skutečně humanista a pravicový politik, pak nechápu, proč se zpronevěřuje proti zásadě nahlížet na každého člověka jako na svobodného jedince a chce jedné konkrétní, nábožensky definované, skupině obyvatel zakázat imigraci do Holandska. Taktéž chce zdanit nošení šátků muslimkám (a šátky nazývá "hadry na hlavu"), ale nemá nic proti šátkům pravoslavných křesťanek, židovek nebo sikhských žen. Takhle vypadá libertarián?

Jistě, kdyby nebylo al-Kájdy a kdyby byli Maročané plně integrovaní v holandské společnosti, Wilders by asi zůstal marginální figurkou a nikdo by mu na jeho jančení nenaletěl. Ale i tak není důvod mu tleskat - za co by si to měl zasloužit?
16. 04. 2011 | 21:20

Hladis napsal(a):

Pane Jemnicky. Krestane byly ze zacatku sektou lupicu ,vrahu a ruznych vyvrhelu spolecnosti. Jeste ani nemeli andely a boha ,jen nejakeho spasitele co jim slyboval vecny zivot. Omacku okolo prevzali z ruznych rimskych nabozenstvi postupne. Stari rimsti historici myslim ten obrazek krestanu vylicili velice poutave. Co se delo jak krestanstvi sililo opravdu jako pohadka nevypadalo. Pro priklad nepokoje v Alexandri ktere si vyzadali mnoho obeti a nasledne vyvrazdeni tamnejsi velke zidovske komunity a likvidaci antickeho uceni(doporucuju film Agora). To vse 400 let po smrti jednoho zidovskeho pomatence. Muzeme rici to same. Jediny rozdil mezi krestanstvim a islamem je casovy naskok a mentalita narodu.
16. 04. 2011 | 21:21

Gerd napsal(a):

Celý problém boje s islámem se jmenuje jedním slovem ropa. Stačí najít jiný pohon a Arabové si budou moci svou ropu naložit do sudů. Pak jim zase přijde k dobru velbloud.
16. 04. 2011 | 21:23

vaclavhorejsi napsal(a):

Ivan Hochmann:

"Tak jak jste vy nepochopil že dobrý komunista je mrtvý komunista."

Tak toto "moudro" jsem opravdu nikdy nepochopil...
Kolik jste jich zabil?

..
16. 04. 2011 | 21:25

tomas napsal(a):

to pepa , ja z toho vyvozuji, ze jste chybel, kdyz se probiraly predlozky
16. 04. 2011 | 21:38

voroshilov napsal(a):

vlk:
Co je to za moresy-nejhlupesi Stalinovy marsall,Velkorus?
Mas renome tak diskutuj normalne bez detinskych urazek!
16. 04. 2011 | 21:40

n.o.s napsal(a):

Jemnický

skutky (Lukáš/akta) jsou fikce, sepsaná desítky let po událostech jež mají popisovat,je to konstrukce jejíchž smyslem je vytvořit historii počátků křesťanství sahající až k apoštolům jež byli učedníky (a)historického Ježíše, nic více ani méně.

Ony vůbec celé počátky křesťanství jsou podvod od A-Z

co se týče mučedníků ty jsou vylhaný prakticky všichni, psychologie za mučedníky je prostá, vytvořit fiktivní obětí jejichž pomocí ospravedlníme naše politické zájmy -základ abrahamické morálky

pokud se týče svobody, opravdu?

Já jsem Pán, tvůj Bůh:
Nebudeš mít jiného boha mimo mne.

Tomu vy říkáte svoboda?

pokud se týče vyspělosti, to je irelevantní, ve starověku prakticky nebylo primitivnějšího společenství než bylo židovství jejich intelektuální produkce před christianizací ŘŘ je NULA

Naopak bylo to právě křesťanství jež zlikvidovalo jakoukoliv svobodu, první ideologie (po judaismu) v historii jež učinilo ze svobody HEREZI a hřích

jako všichni křestané trpíte těžkými halucinacemi, křesťanství je nereformovatelná a těžká perverze, jediné co jej zachránilo že přejali pohanství
16. 04. 2011 | 21:41

Mud.. napsal(a):

Abyste pochopili pana Hořejšího, museli byste ho znát od nar.1949 - 1959. Narodil jsem se blízko Plánic jako on. Vždy když jedu po čase do rodiště pozeptám se na jeho... Prvních deset let života každého z nás jsou nejdůležitější. Ty končiny ho moc poznamenali. Diskutéři. My od tamtud jsme bytostně umírnění. Proto je to co je. Proto šel životem tak jak šel. Věřím, že kdyby šel po rampě v Osvětimy, šel by tak, aby na něho nemohl Mengele ukázat bičíkem! Článek i jiné jeho články se vyznačují (když nejsou ironizující) instinktivní umírněností. Nikdy neobjevil "čistý" objev. Je to jakási umírněná nástavba originality. My z Plánicka nikdy nepřečníváme ani nepodčníváme! Pan Hořejší má na na všechny úhly názorů umírněné argumenty.
"Bohatě by nám všem stačilo, kdyby se islám nějak rozumně napasoval na naše životní standardy a zvyklosti. Nic víc nikdo nechce." Ja jsem proti tem islamskym fanatikum (prave tak jako proti krestanskym ci zidovskym fanatikum), nikoli proti muslimum jako takovym. Jsem presvedcen, ze velka vetsina z nich zadni fanatici nejsou a nechteji byt.
Wilders a jemu podobni (viz Cochtan) ale mozna svym xenobobnim pausalizujicim stvanim docili toho, ze podil tech fanatiku a skutecnych nepratel Evropy se bude zvysovat.
16. 04. 2011 | 21:49

Čochtan napsal(a):

Pane profesore, jako biolog víte, že život je boj. Věčný boj o životně důležité zdroje, o potravu, světlo, vzduch, prostor, . . . Tento boj bojují všechny živé organismy od rostlin přes bakterie až po savce. Tu a tam dochází k symbioze, ale jen tam, kde si organismy nekonkurují, a jen pokud je symbioza pro oba výhodná. Zadarmo ani kuře nehrabe.

Všechny závažné problémy lidstva plynou z přelidnění. Oproti optimálnímu počtu 0,4 miliardy (Club of Rome) se jedná o patnáctinásobné přelidnění. I když optimum neznamená „jakžtakž snesitelné množství“ i tak jsme i oproti „jakžtakž snesitelnému množství“ mnohokrát přelidněni.

Všechny ekologické problémy by zmizely, kdyby lidí byla desetina. Dřív nebo později musí dojít ke kolapsu, ať už v podobě přírodních katastrof, války, epidemií nebo kombinaci těchto možností. Dojde k boji o životní prostor a o zdroje. K otevřenému boji. K redukci na zlomek dnešního stavu.

Až vývoj dojde až sem, chci aby ti, kteří přežijí, byli z mého civilizačního okruhu. Aby to byli běloši. O společnost černochů, Arabů, Pakistánců nestojím. Ještě tak pár Číňanů nebo Japonců, .... to se dá snést.

Proč by měli žít muslimové v Evropě? Proč ne ve svých zemích ? Žádný neevropan nemá právo lézt do Evropy !

P.S.Kdo používá v diskuzi výroky jako "(idiotske) vyroky " ten sám vypadá jako idiot. To byste měl vědět, při vašem vzdělání.
16. 04. 2011 | 21:52

Čochtan napsal(a):

"Bohatě by nám všem stačilo, kdyby se islám nějak rozumně napasoval na naše životní standardy a zvyklosti. "
To je blbost ! To by pak přestal být islám islámem. A co by se měl napasovat na naše zvyklosti ? Stačí, když zůstane sedět doma na prdeli a nebude se cpát někam, kde není doma a kde ho nikdo nechce !
Islám zpátky domů !
16. 04. 2011 | 21:59

Čochtan napsal(a):

n.o.s.
a co má bejt ?
16. 04. 2011 | 22:01

.Ivan Hochmann napsal(a):

Jak jsem již řekl pane profesore,

nejsem násilník a zabíjet i mouchy se mě příčí.
To však nemění nic na mé fixní ideji,že mrtví škůdci neškodí!
********
Karle,

pan plukovník si zaslouží dostat opět pořádně přes držku!Však znáš jeho výroky o dělohách islámských žen.
Je znám podraz s propuštěním vraha od Lockerbie.
Jsou jakékoliv diskuse zbytečné.
**********

A s panem NOSem je už vůbec zbytečné ztrácet čas pane Jemnický!
S tím, kdo si dovolí říci,že křesťanství je těžká perverse nemá cenu komunikovat.Je třeba rozlišovat a hlavním kritériem je současný stav.Novodobí hodnodtáři katolické církve už dali mnohokrát najevo nesouhlas s násilnickými praktikami víry a celkově se římsko-katolická cirkev presentuje jako k nenásilí směřující ideologie.
Nevytahujme kostlivce ze skříní pokud to neposvětí účelu.
Řeč je o ISLÁMU a jeho současné agresivní podobě.
Je možné že někde žijí komunity nepodléhající vlivu nenávistných a agresivních imámů,kteří si pletou náboženství s politikou a dokud nebude v těchto destinacích provedena odluka církve od státu (Atatürk)a další zásahy do mocenských pák islámských vůdců - klid na současném ideologickém bojišti Křesťanství - versus- islám NEBUDE!

Ivan.
16. 04. 2011 | 22:16

Al Jouda napsal(a):

Všichni víme, co se muselo stát, aby byla zakázána kniha s názvem "Mein kampf". Lepší by bylo zakázat Korán hned a nečekat na historická poučení!!!
16. 04. 2011 | 22:17

n.o.s napsal(a):

P.

jistě chápete jako Holocaust hraje roli v západní společnosti, ti lidé jako Uhl tzv. bojovníci za demokracii, inu všichni víme CO je demokracie, je to vláda lidu (neříká se už ovšem jakého), zatímco za socialismu jste dostal §92 rozvracení republiky dnes dostanete, jiný paragraf za rozvracení soudobého řádu aka pochybování o Holocaustu, je to stejná, hysterie

to že ten problém má trhliny to je známo, proto paragrafy, "Truth is no defense"

Pokud se týče Letů to je obrana pravověrnosti, co mají dělat, vzpomínám si jak nedávno hystericky Netanyahu vystoupil s plány z Osvětimi,

"Nyní už máme definitívní důkaz" všechna média o tom informovala, mediální hysterie,
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=646039

pech je že dávno před touto mediální masáží v Haaretz

Auschwitz expert: Blueprints found in Berlin not of death camp

He said the documents have been known to scholars for many years and that they were not plans to build the extermination camp of Auschwitz-Birkenau, but rather earlier plans for the building of a forced labor camp.

A samozřejmě ticho po pěšině, ani slovo že Netanyahu je klaun který vydává za důkaz naprosto irelevantní dokumenty....

a tito lidé vyčítjí muslimů fanatismus, jak směšné...
16. 04. 2011 | 22:27

.Ivan Hochmann napsal(a):

Vodníčku nepřeháněj!

Problém není v přelidněnosti!
Problém je v nedostatečném vzdělání,v náboženských a ideologických zátěžích.
Je ale pravdou,že tato postihují právě ty etnika a destinace o kterých hovoříš.
Naše civilisace arogantních spratků,nehodlajících respektovat žádné pravidla,zákony,ani Boží přikázaní také není z pohledu nad věcí také nic k následování.

Takže ti oponuji.
Nevím proč právě náš civilisační okruh by měl přežít??!
Proč ne černoši,nebo číňani?

Prosím Tě .....vždyť je to jedno!
Vzhledem k přírodě této krásné modré planety je člověk všeobecně ŠKODNÁ.

Ivan.
16. 04. 2011 | 22:27

Čochtan napsal(a):

Ivane,
protože ani já, ani mí příbuzní, ani mí přátelé nejsme černoši nebo číňani.
"Naše civilisace arogantních spratků" se samozřejmě také musí změnit. Doufám, že ke změně dojde vlivem vnějšího nepřítele.
16. 04. 2011 | 22:33

Carlos V. napsal(a):

Jemnický : ono je otázka, co je historií křesťanství, a co falzem.

I nyní se bible potichu mění. Vemte takový příklad prvního listu Korinstkým, 1Kor 6; 9-11.

Politická korektnost v praxi.
16. 04. 2011 | 22:37

hoven napsal(a):

došlo to tak daleko, že například rakouský uřady nevyžadují dodržování práva a zákonů od všech lidí na rakouskym uzemí. do určitých muslimských čtvrtí ve vidni policie vubec nejezdí.
16. 04. 2011 | 22:43

voroshilov napsal(a):

Dosti vtipny bonmot ze starych casu:
Ja nejsem antisemita a rasista,My internacionalisty nenavidime vsechny bez rozdilu!
16. 04. 2011 | 22:58

Fialenka napsal(a):

Fakt zajímavý … co tu ti muslimové hlásají. Četla jsem o jednom kázání v české mešitě v Praze, které bylo natočeno skrytou kamerou a vysíláno na ČT2. A bylo to taky zajímavý: Kazatel, Čech, obhajoval sebevražedné atentátníky a srovnával je s Janem Palachem. Říkal, že podle proroka Mohameda bude jednou celý svět islámský. Rozdávala se tam taky výuková kazeta s návodem jak se má muž chovat k ženě - zavržení či zabití je přípustné řešení rozporů či cizoložství.
V článku (je z roku 2005) se píše i o Německu. V té době tam žilo odhadem 10 milionů muslimů. Ročně tam prý muslimové zavraždí 70 -100 dívek. Jsou to takzvané vraždy „ze cti“ kvůli jejich emancipačním snahám a kvůli tomu, že se chtějí vymanit z muslimské komunity.

A v jiném článku z 15. 12. 2010 český muslim Lukáš Abdalláh Lhoťan přiznává, že na veřejnosti muslimové mluví o toleranci, v mešitě však podporují sebevražedné atentáty a nemuslimy označují za nepřátele islámu. A že islámská nauka povoluje lhát nemuslimům, pokud je to ve prospěch islámu. Lhoťan taky píše, že České mešity financuje Saudská Arábie … ale maskovaně pomocí nastrčených firem a osob formou islámského obchodování halala.
16. 04. 2011 | 23:06

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

ačkoli jste se po 21.hodině netázal mne, z vaší otázky vyvozuju, že vy jste byl sbírat (vybírat) prachy na dluh Slávie. A hned vám povím, že jestli jste pořídil, nohy jste si urousal. To je sekera jak od Kalouska...
16. 04. 2011 | 23:11

dennis napsal(a):

"A podle mne bude Wildersů a to v našem vlastním zájmu přibývat."

Pane Vlku, souhlasim s nazorem, ze spolecensky vyvoj na Zapade, na Vychode, v severni Africe, na Blizkem Vychode atd. se svazuje k vaznemu konfliktu. Nemyslim, ze je v silach Wildersu, kteri se probouzeji k zivotu ve Finsku, v Belgii, ve Francii atd. zachranit sve zeme pred dalsim vyvojem. Ostatne i u nas muzeme videt, ze vyvoj jak v regionech, tak i ve vrcholove politice nabira fasizujici kurs. Z nejruznejsich ohnisek a zdanlive z ruznych (leckdy protichudnych) pricin zacinaji se pozary nepokoju sirit. Co mne desi, je postupujici synchronizace zdanlive spolu nesouvisjicich revolt a protestu. Jako bychom byli svedky atmosfery tricatych let minuleho stoleti. Mam obavy, ze nam nepomohou ani mucednici, ani Wildersove, ani osviceni politici. Prelidneni a nedostatek pitne vody a mozna biomasa, mozna jeste neco jineho je spolecnym jmenovatelem globalniho vyvoje.
16. 04. 2011 | 23:17

Micinka napsal(a):

Precetla jsem si x prispevku, ale jsem z toho jakasi zmatena. Islam do Evropy nepatri, pry - co 800 let islamu na Pyrenejskem poloostrove? Dodnes se Spanele chlubi pamatkami z doby, kdy v Evrope byl naprosto temny stredovek, kdyz po ceskem pralese behal Bivoj s kancem na zadech, Arabove pestovali umeni, astronomii, matematiku, filozofii, medicinu . Zakladatel evropske mediciny je, achich ouvej - muslim Avicenna.
A vubec, kmen Cechu z uzemi, ktere ted obyva "pouhych" 1000 let, odtud vyhnal germansle kmeny, ty zase Kelty atd. Vzdyt na zemekouli krome Ciny neni narod, ktery by cele dejiny obyval stejne uzemi. Nebyt Hunu, tak Slovane mozna dodnes zili jen v jihoruskych stepich..

Takze zaver - zadny narod nema zadne pravo na uzemi, udrzi si je jen v pripade, ze se bude dostatecne mnozit, protoze kazde uzemi, kde je volne misto, vzdycky bude obydleno lidmi, kterych bude vic. A nejake nabozenstvi s tim nic nenadela. takze tem xenofobum doporucim jedine - mnozit se, mnozit se, mnozit se. :)

I kdyz - je mnoho indicii, ze zapadni civilizace je uz naprosto vyprazdnena, dospela vrcholu a cesta uz vede jen dolu. Ale tak to bylo v historii od veku vzdycky.

P.S. zenska obrizka, zahalovani postavy , obliceje, atd . o tom pisi uz recti anticti autori mnoho stoleti pred vznkem islamu jako o kmenovych zvycich, zejmena v Africe, kde se uplatnuje dodnes, v arabskych zemich ne. Osveta v Cechach chybi, v dobe ineternetu ostuda, kazdy si muze vyhledat info na netu.
16. 04. 2011 | 23:25

Mirek napsal(a):

Fialenka: Kecáte. Nebyl to Čech, ale nějaký Arab, mluvil velmi lámanou a atentátníky přímo neoslavoval, jen je srovnával s tím Palachem (účel jehož činu evidentně nepochopil).

Vraždy ze cti jsou daleko komplexnější problém než uvádíte a zdaleka se netýkají jen muslimů, viz např. http://libicher.blog.idnes.cz/c/144309/Vrazdy-ze-cti-na-vzestupu-nejen-v-Indii.html . Jejich původ navíc vůbec není náboženský.

Co se týče Lukáše Lhoťana, tak mám pocit, že trochu přehání. A jestli ne, tak alespoň vidíte, že se opravdu najdou muslimové, kteří mají zájem s extremisty z vlastních řad zatočit.

Islám jinak nedovoluje lhát nevěřícím (leda ve válce, pro usmíření sporu, nebo pro potěšení ženy) a i kdyby dovoloval, tak vůbec nic neznamená, neb lhát může kdykoli a pohodlně úplně každý - muslim, žid, křesťan či ateista.
16. 04. 2011 | 23:46

ld napsal(a):

Autor,

před časem jste slíbil, že napíšete článek o Velikonocích. Ten závazek nebyl shora uvedeným vyčerpán, že ne? Těším se na něj, jak děcko na kolotoče, tak doufám, že nebude řetízkáč v poruše.
16. 04. 2011 | 23:47

Mirek napsal(a):

Resp. abych to upřesnil - on říkal, že "každý má právo bojovat za svou svobodu" a že kdyby Palach způsobil Rusům nějakou škodu (tedy zřejmě třeba atentátem), tak by jistě nebyl Čechy nazýván teroristou.

Celý "dokument" (resp. primitivní protiislámskou agitku) si můžete pustit zde: http://video.google.com/videoplay?docid=-2992904452963981918#
16. 04. 2011 | 23:54

.Ivan Hochmann napsal(a):

Micinko opravdu jsi zmatená.

Přednášku o Cordobském Chalifátu a Ibn Sínovi si přečti ještě jednou na Wikipedii a nepoučuj!
Víme dobře vše o iberském poloostrově.Po Římanech ,Maurech,a Visigótech přišla Isabela kastilská a bylo poftákách.
Reconquita měla volné pole působnosti právě pro islámskou nekorektnost.Mírně a s nadsázkou řečeno.

Kromě toho nikdo nepochybuje o světovém odkazu arabských vzdělanců.Jenže jich bylo asi málo,když je obyvatelé Španělska a všude jinde v Evropě hnali sviňským krokem.
U Vídně byl jek krůček k vražednému extempore islámu.
Jak vidno tak se nepoučil.
A komu není rady tomu není pomoci.
Zdechne na svoje úbytě.
Není tudíž nutné dělat islámu advokáta.
Mohla byste madam nakonec skončit jako ital v Gaze.

Dobrou noc.Ivan
17. 04. 2011 | 00:09

n.o.s napsal(a):

.Ivan Hochmann

"Reconquita měla volné pole působnosti právě pro islámskou nekorektnost."

tak tak židé by mohli vyprávět, ale to jste nejspíš nemyslel že měli po ftákách, nejspíš pro svou nekorektnost a nebo ne, co myslíte?

jinak samozřejmě je asi obtížné vám vysvětlovat základ abrahamické morálky tj. potřeba interního či externího nepřítele (dualita dobro x zlo) zrušte islám a na řadě budou židé a nebylo by to poprvé, než začnete psát přemýšlejte, uvidíte má to smysl (minimálně to zkuste, možná to dokážete -snad :))
17. 04. 2011 | 00:16

Fialenka napsal(a):

Mirek
To je možné že to nebyl Čech. Na začátku, při té páteční motlitbě, mluvil česky Arab, ale pak tam bylo sobotní setkání českých muslimů a tam ten přednášející za stolem možná Čech byl. No nevím, je fakt že trochu šišlal … možná to byl taky původem Arab. Ale na tom nezáleží. Jde o to, co se hlásá Čechům v českých mešitách. Kdyžtak tady je to video. http://info.pravdaoislamu.cz/index.php/2006/08/24/ja-muslim/
A tady ten článek http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/88-ja-muslim.aspx
17. 04. 2011 | 00:31

Fialenka napsal(a):

Micinko,
měla bych malou oponentůru.

"... protoze kazde uzemi, kde je volne misto, vzdycky bude obydleno lidmi, kterych bude vic."
Evropa je nejhustěji osídlený světadíl na Zemi, takže žádné volné místo tu zatím není.

„ ... je mnoho indicii, ze zapadni civilizace je uz naprosto vyprazdnena, dospela vrcholu a cesta uz vede jen dolu. Ale tak to bylo v historii od veku vzdycky.“
Ne ne. Západní civilizace není vyprázdněná. Má skvělé hodnoty (horší to je s naplňováním těch hodnot). Například zná a uznává lidská práva, tedy chrání život a svobodu jednotlivce protože zná jejich cenu.
17. 04. 2011 | 00:38

Jemnický napsal(a):

Voroshilov

Klimente Jefremoviči, na blozích patříte k oblíbeným ťulpasům, což vám asi nevadí. Máte také asi dvě třídy jako váš jmenovec. Rudou armádu jste jako onen slavný maršál nezdecimoval. Zkuste psát pod nickem Timoshenko nebo Tuchačevsky. Možná přejde na vás něco z jejich intelignce, i když já, ač křesťan, na tak velký zázrak nevěřím.
Nevím, jakými myšlenkovými pochody (asi parádemaršem) jste dospěl k názoru, že jsem fanatický obdivovatel USA. Fanatické obdivování je modloslužba, a to i v pravoslaví.

Spakojnuju noč i nezabuď pistolet iz karmana vybrať.

Jemnický
17. 04. 2011 | 00:42

Jemnický napsal(a):

N.O.S.

Napsla jste toho mnoho, ale odpovědět na otázku, kde sv. apoštol Pavel vybízí k násilí, to jste zapomněl. Až jednou předstoupíte pře Hospodina, a vše vám dojde, tak se zasmějete a řeknete si, bože můj, to jsem byl ale blbec. Neurážejte se, nebudete sám.

S přáním dobré noci,

Jemnický
17. 04. 2011 | 00:48

Fialenka napsal(a):

Mirek

Všimla jsem si, že už jste sem to video dal přede mnou …

K tomu lhaní. „Takíja je islámská doktrína, která umožňuje lhát, pokud je to nutné ku prospěchu islámu. Je založena na Koránu 3:28 a 16:106 a stejně tak na hadísech a dalších islámských textech. A podle všeho se zdá, že se někteří muslimové podle ní řídí.“
... Doufám, že v případě potřeby bude mít Západ dostatek výzbroje na obranu.
17. 04. 2011 | 00:52

ld napsal(a):

Jemnický
17. 04. 2011 | 00:48 ,

pěkně napsáno.
17. 04. 2011 | 00:54

Jemnický napsal(a):

Carlos V

Bible se nemění, jen my ne všemu rozumíme, ne vše ve Starém Zákoně je nám jasné, ale poselství evangelií je naprosto jasné.
Co se týká Pavla, on byl mistr agitace, ale agitac pro spásu, nikoliv záhubu. Všem byl vším, aby získal (pro spásu) alespoň některé. Geniální.

Dobrou noc,

Jemnický
17. 04. 2011 | 00:59

.Ivan Hochmann napsal(a):

NOS:

Neraďte! Byl jste v Rusku?
A také nekoplikujte téma.Je zbytečné přemýšlet o manipulacích. Reconquista - národní povstání proti islámu přivedlo španěly do náruče ortodoxního katolicismu a židé měli také po ftákách ale to je už o něčem jiném.
Vy byste také nejraději zpatlal Uhla s apoštolem Pavlem.

Ivan.
17. 04. 2011 | 01:05

n.o.s napsal(a):

vaclavhorejsi
vlk

""Bohatě by nám všem stačilo, kdyby se islám nějak rozumně napasoval na naše životní standardy a zvyklosti. Nic víc nikdo nechce."

S tim zcela souhlasim - ostatne presne o tom je muj clanek."

Proč by to muslimové měli dělat, to by byla věru zcela nesmyslná strategie, takové náboženství musí fascinovat, jedině tak získá nové konvertity, ztratí-li svou dynamiku stane-li se z něj jen další náboženství, nezemře, ale stane se nezajímavým, to co oni potřebují:

špatné ekonomické podmínky (čím hůře tím lépe) a mučedníky (čím více tím lépe) , zhroutí-li se západ oni v tom budou nevině, to je primitivní uvažování proto Římská elita nechápala Křesťanství (bylo příliš primitivní) dokud nebylo finančně výhodné a později vyžadované (přirozeně jej transformovali)

Položte si otázku, proč Konstantin adoptoval Křesťanství? protože nebylo zodpovědné za problémy té doby (mimo jiné) byli nenávidění a tvrdili že katastrofy jsou vůle boží a trest za jejich pronásledování a persekuci.

Fascinovat a být viděn všude, nejlépe jako ti trpící, pokud se týče terorismu to jsou mučedníci, souvislosti a "fakta" upravíme a historii si přizpůsobíme svým potřebám (a že se mají od koho učit).
17. 04. 2011 | 01:08

Jemnický napsal(a):

Ivan Hochmann

Zdravím vás Ivane, poslouchám ještě smyčcové trio L. vanBeethoven Op.9 Nr.1. Jsem vděčen, že jsem zdráv, mohu být účasten zázraku hudby a života a byl jsem ušetřen hrůz, které lidé na některých místech světa stále musí prožívat, protože z ideí si jejich bratři udělali kudlu, kterou podříznou hrdlo a uříznou měšec.
Když se podívám, co vzešlo ze setby Islámu, řekl bych, že úrodu nevalnou bratr muslim veze. Ale nesoudím a palaš nebrousím, pokud pole mé a mých bratří nedupou krásní arabští plnokrevníci.
Bratrům Nosovi a Vorošilovi jest třeba odpovědět hlasitě, neboť silně nedoslýchají a navíc lomozí, že sami sebe neslyší.

Dobrou noc,

Jemnický
17. 04. 2011 | 01:24

n.o.s napsal(a):

Jemnický

ale mění i dnes
http://today.msnbc.msn.com/id/41873135/ns/today-books/

Pavel nebyl mistr vůbec v ničem byla to nula, 150 let po jeho smrti bylo v ŘŘ cca 1% křesťanů, jeho idee byli bezvýznamné vliv jeho učení prakticky nula.

Váš vztah k Pavlovi a evangeliím stejně jako k Bibli je produkt výchovy tj. umělá konstrukce, bez této pomoci by Bible živořila na okraji zájmu, na druhé straně pohanské texty zvítězili (co přežili) viz například Akvinský.
17. 04. 2011 | 01:24

Jemnický napsal(a):

NOS

Celá řada křesťanů pochází ze zbytku římské elity nespokojené s prázdnotou a pokrytectvím. Vyžilá a dekadentní římská elita nemohla rozumět křesťanství, protože carpe diem v jejím chápaní bylo jen poživačnictví, které muselo uspokojovat drancování provincií s využitím římské armády. Nakonec vydrancování Říma Ostrogóty bylo plodem římské politiky.
Dnešní politické elity jsou na tom podobně. Ani tří tlam a dvou bachorů by jim nestačilo pro její kromobyčejnou pažravost.

Jemnický
17. 04. 2011 | 01:39

Jemnický napsal(a):

NOS

Správně, bratře NOSi, Pavel byl nula, neb nula jest počátkem řady čísel. Bible jest první knihou vytisklou na novém stroji Johana G. V ní se zachoval krásný Český Jazyk. Já jsem rád, že jsem produktem křesťanské výchovy, nikoliv bolševické.
Lidé ji četli a číst budou. Musíte vyvinout větší úsilí v jejím potírání. Jen aby vás to nestálo zdraví, jmění a klidný spánek. Když jste takový číman na historii, tak si tam najdětě poučné příklady.

Jemnický
17. 04. 2011 | 01:50

honolulu napsal(a):

Pane N.O.S.,
Vy vite, ze mam rad dejiny Antiky, je to muj unik a hobby a Vy vzdy udelate statement, ktery je provokativni, ale utecete potom do abstrakce a ja na to nemohu zaktivisovat nic z toho, co mam ve sbirce.
Alexandrie bylo nejbohatsi mesto v tehdejsim svete a boje v Alexandrii mezi obchodniky byly na dennim poradku. Nekdy to vyhrali Rekove, jindy Zide, potom zase native population a pro zmenu zase rimsti smelinari..
Rimsti cisarove nakonec nechali zfackovat vsechny - vcetne svych lidi (napr. Claudius.)

Vy zavrhujete krestanstvi a ja vetsinu casu - atheista (dokud nepotkam Muslimaka), ho hajim.

Vase vety vzdy zustanou vyset ve "vzduchu abstrakce" a nebo si vyberete incident, ktery nerepresentuje average a je vzdy extreme...

My potrebujeme Krestanstvi, je v tom nase tradice a jedina kultura, kterou nase rasa mela.

Tak, jako jsou krestanske kostely niceny a Krestane vrazdeni v muslimskem svete, tak by se mely nicit mesity jejich v krestanskem svete. Zavrit fanatikum huby a poslat teroristy na Quantanamo.

Stejne jako poroste nebezpeci Islamu, tak poroste i vzajemna spoluprace proti nim, mezi Izraelem a USA....S tim se neda nic delat. V jiznich statech USA je to citit nejvice.

To, co pise pan Ivan Hochmann a pan Cochtan, mi mluvi ze srdce. Vidim to tak, jako oni...Akorat mam komplex menecenosti, ze to neumim tak dobre napsat.

Pani Micinko,
o tech Keltech a Germanech najdete nekolik zakladnich informaci na blogu pani Micanove...Neni to z me hlavy, ale z anticke knihovny. (Tak velkou hlavu nemam.)
17. 04. 2011 | 02:25

n.o.s napsal(a):

Jemnický

Právě naopak adoptování křesťanství ospravedlnilo stratifikaci společnosti, byla to právě pohanská elita jež financovala velkou část projektů od náboženských po čistě sociální a nejen muži i ženy, pohané provozovali Euergetism spolu s Pietas (služba a oddanost) samozřejmě neznali charitu a dávání almužen, což je beztak fatální nesmysl,

stát vybíral minimální daně, jež samozřejmě sloužili především na armádu, některé stavby (akvadukty, lázně, silnice některé chrámy) ovšem údržba byla hrazena z prostředků lokální elity, a potom samozřejmě výpadky v dodávkách potravin, křestané neměli tyto fantastické vymoženosti ale měli Ježíška...přečtěte si
Le Goffa

bylo to právě křesťanství jež toto odbouralo na místo toho přišlo z centralizovanou správou (nic privátní vše státní), elita byla osvobozena od daní vstoupí-li do církve, plus ztráta povinnosti služby v armádě, tj. zatímco v ŘŘ pohanské byla pro politickou kariéru nezbytná služba v armádě byla v ŘŘ KŘESŤANSKÉ nejprve preferované a později vynucená účast v církvi, jež osvobodila od nutnosti služby v armádě, tj. vojáky se stávali barbaři.

křestané nebyli hloupí první co zlikvidovali byla pohanská léčebná centra jež byla christianizována (tato místa dílem náboženská dílem vědecká -vyprodukovala např.Galena) dále místo rozvoje společnosti, započali stavět kostely a aby na tyto šílené projekty měli (smyslem těchto projektů byl brainwashing co nejvíce lidí, na tuto funkci použili původně, obchodní a kulturní centra tj Baziliky ) zvyšovali daně, samozřejmě nebyli hloupí a starali se o žebráky a některé nemocné jež samozřejmě christianizovali, a výsledek Jemnický byli Parabalani fanatičtí psychopaté jež museli Císařové usměrňovat zákony ,tj. celou společnost ožebračili na daních a pak 0,5% společnosti dali almužnu kterou propagovali) zrušili otroctví ale zotročili všechny, připoutali-je k půdě a z otroctví učinili dědičnou pozici tj. nevolnictví, zatímco otrok byla investice (bylo nutné jej koupit, byl nevolník zdarma, pokud se týče lidských práv, příklad otroci a ženy, zatímco v pohanské ŘŘ byl otrok a žena součást systému např. mohli vykonávat různé funkce např. kněží (volená fce) byla tato skupina odříznuta od všech práv a veřejné činnosti, samozřejmě vyjma fanatických panen (ideál Panenka Marie)

místo služby veřejnosti se ideálem stal poutník a mnich, žijící např.: v Nitrijských divočinách, čekající na spásu, občas tito gangsteři likvidovali nepohodlné osoby či provozovali udavačství například pokud vlastník půdy nevyžadoval dost důkladně christianizaci kolonů, dobrým příkladem je Shenoute
"There Is No Crime for Those Who Have Christ"

vaši křestané byli původně sekta fanatických psychopatů jež terorizovala okolí mj. upraveným česačem na olivy tzv Israels (jak příhodné)

Jinak zatímco otrok se mohl vykoupit nevolník byl nevolníkem dědičně, samozřejmě morálka, žena jež byla znásilněná a neprokázalo se že se dostatečně bránila či byla sama po 20h byla spolu s násilníkem popravena, nikoliv upálena ale uvařena, či ji nalili tekoucí olovo do krku, ale zakázali tetovat vězně (jak humánní).

Osobně považuji za naprostý základ jakékoliv smysluplné morálky Hésiodovo Práce a Dny, jeho morální standard je oproti židovským blábolům dosud relevantní (a to je starší jak drtivá většina bible)

Jemnický ta vše víra je barbarství nic víc, hledáte skutečného křesťana zajdete do Afganistanu, stejný židovský instinkt, stejná morálka.
17. 04. 2011 | 04:04

n.o.s napsal(a):

Jemnický

pokud se týče bible, imho co jiného by jste očekával že budou tisknout (druhá kniha vytištěná byli Euklidovy Základy), pokud se týče znalosti bible, jste na omylu, někde jsem četl (na webu nějaké misijní společnosti) že podle jakéhosi průzkumu 80% lidí má doma bibli, ale z nich pouze 60% je schopno uvést kterou verzi, kolik lidí četlo bibli celou to si netroufám odhadnout, pokud vezmeme spisy církevních otců zde se budeme pohybovat v řádu zlomků procentaačkoliv nepochybuji že vy ji (bibli) znáte.

Křesťanství zemřelo, smrt dogmatického náboženství, pozná se podle faktu že se stane předmětem veřejné debaty a kritiky(od intelektuálů po lidi jako n.o.s) ztratilo svou posvátnou funkci a moc, ačkoliv je tato transformace považována za vítězství rozumu, jedná se o něco zcela jiného, tento systém stal se intelektuálně neudržitelným (překonaným). Zkuste dnes kritizovat rabínský Judaismus (talmud) nebo zkuste veřejně pochybovat o Holocaustu!

Je pouze na vůli elit zdali jej neeliminují, jedinou funkci jež plní je podpora Sionismu tj. především Christian Zionism, přičemž každý trochu vzdělaný člověk ví že tato ideologie (dispensationalism) je nesmysl nejvyššího řádu, nicméně je velmi politicky výhodná.
17. 04. 2011 | 04:40

n.o.s napsal(a):

honolulu

zaměňujete příčinu a následek, problém Středního Východu je problém naprosto katastrofální západní politiky po rozpadu Osmanské Říše, samozřejmě ta oblast byla zaostalá ovšem západní politici míru a rozvoji příliš nepomohli vždy tam byla spousta politických ekonomických a náboženských zájmů, nakonec aby vyřešili evropský antisemitismus, vytvořili tam zcela umělou konstrukci jménem Izrael jež vznikla za okolností za kterých vznikla.

židé kteří tam utekli před antisemitismem tam identický vytvořili, aby udrželi Izrael falšují historii a vytvářejí mediální masáž

navíc trnou hrůzou z Islámského terorismu (logická konsekvence) na jedné straně, na druhé straně pokud mají z něčeho ještě větší hrůzu tak je to exodus židů z Izraele do EU či USA

Západ se kompletně vzdal po válce jakýchkoliv ambicí, vše co západ vytvořil největší stavba osvícenství, britské impérium bylo zlikvidováno a západní člověk jeho úspěchy zredukovány na dílo hříšníků a rasistů (sám jistě víte), jediná ambice která zůstala která není hříšná, ale naopak nutná je podpora koloniální konstrukce jménem Izrael, pokud kolonizujete barbary jste rasista, ovšem kritizujte koloniální podnik jménem Izrael a je z vás anti-semita, a všichni se pokrytecky ptají proč západ vymírá a upadá,

morálka prohlášena za hříšnou, občanská ctnost za sprostou, služba vlasti a vztah k vlasti projev nacismu a rasismu, to je blázinec, vlády v Německu například široce propagují knihu jež zcela sprostě tvrdí že všichni Němci jsou zodpovědni za Holocaust (mluvím samozřejmě o Goldhagenově Hitler's Willing Executioners, ačkoliv tuto knihu například Yehuda Bauer či Raul Hilberg považují za fatální nesmysl)

Pokud se týče křesťanství je to nesmysl, především to není žádná tradice, ale falešná konstrukce nic více ani méně, vytvořená za účelem mj. sociální kontroly, západní hodnoty v tahu (při nejlepším otráveny judaínem) autentické náboženství západního člověka spáleno, tradice západního člověka zničena, spiritualita zredukována na uctívání partičky židů, představa že všichni uctívají to stejné je příšerná, žádná volba, můžete uctívat mrtvolu na kříži a nebo kříž bez mrtvoly ALE NIC VÍC (protože není žádná kontinuita) a samozřejmě zbytek toho blázince, ovšem západní spiritualita lehla popelem (99,9% západní tradice bylo zlikvidováno)

Oni zlikvidovali i to své, podívejte na Pavla nejen že většina Nového Zákona je falešná a zbytek je produkt různých revizí...

Pavlovo epištoly jsou díla reagující na potřeby a diskuzi v rámci sekty, ovšem korespondence zbytku sekty v tahu (např.: Apollos), církevní otcové zfalšováni, jak může někdo soudný věřit v produkt organizace jež zlikviduje a zfalšuje vše co se jí nehodí...
17. 04. 2011 | 05:37

Medikolog napsal(a):

Každé náboženství má své zločinné fanatiky; dostane-li se někde k moci, má i peníze a poslušnou výkonnou moc. Iudaismus je u moci v Izraeli; Katolicismus BYL u moci ve Španělsku a v Portugalsku (INKVISICE a její zločiny paní Violo.. to raději předám dětem Islám:; Islám (extrémně orthodoxní Wahábismus) je spojencem USA v Saudské Arábii. Turecký Islám je o něčem jiném a Indonézský či Indický.. vše o tradicích národů, pronárodů a zemí z doby PŘED ISLÁMEM!
17. 04. 2011 | 06:04

Pepa Řepa napsal(a):

Nemám v úmyslu polemizovat s n.o.s,em, užil jsem si ho dost.
Je mně ho spíš líto, stejně jako několika podobných. Cesta po kterou se vydali vede do svěrací kazajky Fridricha Nietzscheho a to byl nějaký myslitel.
V podstatě je pan kolega proti každé víře, která ho překračuje, kterou není schopen pochopit, což se stává v ČR většině lidí, ale z těch netryská ta nenávist k těm, co uvěřili.To je intimní věc každého jednotlivce,když se tedy pro tuto cestu rozhodl je to jeho věc.

Nechci se ani pouštět do teologického srovnávání křesťanství, judaismu a islámu, od toho jsou religionisté.
Z mého pohledu hraje velkou roli islámská eschatologie,představa posledního soudu duše není v islámu jednoznačně vykládána, je převzata ze starších náboženství, ale vnesla do křesťanské představy prvek, že šuhadá, bojovníci za svatou věc, jdou -bez soudu!-rovnou do ráje.
Pak už jen zbývá vhodně přesvědčit Ahmeda, že ten semtex u pasu je správná svatá věc, což se ulamá mimořádně daří.
Pozoruhodné je i to, že obraz pekla jako propasti se soustřednými kruhy je takový, že muslim má jiné "peklo" než žid, či křes´tan, s těmito tvory nebude nucen umocňovat svá muka.

Jednoduše řečeno:
zatímco dnešní křesťan se přeci jenom drží zpátky (pravda, ne každý), neb bude souzen a víra z něj přeci jenom dělá o malilinký kousek menšího hajzlíka než je, na machomedána se semtexem čeká 72 pannen (pozor-věčných panen) a pro labužníky spanilí chlapci, rozlévači vína, které pozemské předpisy zakazují.

Vykazovat islám jako takový z Evropy je pitomost, je to součást celosvětového kulturního dědictví. Mám na mysli islámskou kulturu jako takovou, ne ale islámská ghetta. Tady si Evropa šeredně zavařila a kormidelníci EU nejsou schopni říct dost. Dělají, že problém nevidí, proto Wilders (jen popisuje skutečnost), drtivá většina evropské populace skřípe zuby, ale kormidelníci neslyší.

Všechno je to o množství.
Staré arabské přísloví v Marocu říká:

" přijdou-li k tobě dva či tři, jsou to hosté, přijde-li dvacet, či třicet, jsou to nepřátelé".

Jakmile dosáhne počet čísla dostačujícího k prosazení života podle islámské tradice, budou ji požadovat. Tvrdě, nesmlouvavě.

K bratru Wěnceslauovi.
Plánická teorie beránků Božích je poněkud paušalizující. Skutečnost je prostší. Bratr Hořejší potkal po výletech pana Broučka do říše snů prvního praktikujícího machomedána, který otevřeně hovoří o tom, co se v masdžídech a madrassách propírá a jaká libá kázání tam lze zaslechnout.
Nic víc-nic míň.

Mám pokušení ho vzít příště s sebou, ale já bych zůstal na Maavar Erez a bratra Vácslava postrčil, a´t si týden užije mezi svými. Pak by zjistil, že Alík Větrovců je jen odvar, hodně slabý odvar.

Inu, kolega, který sedí v AV a čučí do vedlejší kádinky a který se -mezi řečí-bratru Wěnceslauovi svěří, že je také musulmanem a tím to končí, není přeci jenom měřítkem muslimského světa a odrazu nálady jejich obyvatel.
Z jejich pohledu-názoru legitimního, je to ale svět jiný, se západní kulturou neslučitelný, asimilace ba i přizpůsobení se-z jejich pohledu- rovná ztrátě identity.

Propírat SA z pohledu spojenectví se štváči z Wall Streetu je další pitomost. Z pohledu islámu je to "Svatá země", která bude vždy mít wahhábistický postoj, bez ohledu, zda budou vládnou Saudové, či ne.
Ostatně, Saudům je vyčítán příliš měkký, světský přístup a před lety došlo dokonce k obsazení mešit Mekkce přívrženci mnohem tvrdší linie.

Také by bylo vhodné, přečíst si blogy proarabských aktivistů, kteří tady před pár měsíci svazácky líčili boj "internetem vzdělané" nové vlny arabské populace, prahnoucí po západní demokracii a po feminismu a porovnat je s dnešní situací.
A bude hůře, řekl bych.
17. 04. 2011 | 07:38

grőssling napsal(a):

Tak bych řekl, že jádro pudla je v této větě pana profesora a přítele vlka :

vaclavhorejsi napsal(a):
vlk:

"Bohatě by nám všem stačilo, kdyby se islám nějak rozumně napasoval na naše životní standardy a zvyklosti. Nic víc nikdo nechce."

S tim zcela souhlasim - ostatne presne o tom je muj clanek.
Jenže onen český muslim říká :

Přejí si islám zasunutý v osobním šuplíku soukromého života jedince. Chtějí islám plný pasivity, podlézavosti, plný pokrytectví, bez uskutečnění toho, co vpravdě islám hlásá.

Když se našinec podívá na morální stav společnosti bílého atlantického muže, nejde než dát Alímu za pravdu. Bohužel, bohužel.
17. 04. 2011 | 07:49

P. napsal(a):

n.o.s.
Re: "Netanjahu si z Berlína veze domů důkaz genocidy Židů"
"Auschwitz expert: Blueprints found in Berlin not of death camp"

Díky, to mně až překvapuje, že van Pelt tak tvrdě vyběhl s tímto podvrhem pana Netanyahu. Těžko najít lepší příklad falšování historie holokaustu. A náš stát v klidu dál postihuje myšlenkový zločin "zpochybňování". Dokonce i jen náznaky odpadlictví od tohoto holokaustového náboženství musí být důkladně soudně přezkoumávány, jak se nyní děje v neuvěřitelném případu Vladimíra Stwory ...

Van Pelt je často dost nechutný a neváhá označit tzv. popírače holokaustu za "eccentric and evil people". Tenhle vymítač ďábla ale vysvětluje problém vcelku přehledně a zmiňuje se ve své přednášce o procesu Dejaco Ertl ve Vídni 1972, kde byli architekti Osvětimi osvobozeni právě i na základě plánů, které pan Netanyahu obdržel.
R. J. van Pelt: Auschwitz, Holocaust-Leugnung und der Irving Prozess
https://www.youtube.com/watch?v=UTS5Pk_agDg

http://www.whale.to/b/1972_vienna_auschwitz_trial.html
17. 04. 2011 | 09:09

n.o.s napsal(a):

P.

díky za odkazy,

Nietzsche napsal že je zcela lhostejné jestli něco je či není pravda, je ovšem svrchovaně důležité aby se věřilo že je to pravda,

oni potřebují něco hmatatelného,

"One proof, one single proof: Thirty-nine criminal
traces"

van Pelt nemůže jinak problémy jež vytvořil Arno J Mayer a poté J.C Pressac se nesmí opakovat,

mimochodem

http://news.yahoo.com/s/ap/20110413/ap_on_re_eu/eu_demjanjuk_fbi_doubts

AP Exclusive: FBI thought Demjanjuk evidence faked

jak typické, víte že pár let zpátky (400 let) čarodějnice létali na koštěti a obcovali se satanem, měli to soudně potvrzené, a těch svědků, a ti lidé tomu věřili, téměř všichni celá společnost, 400 let to je dávno - anebo ne!

víte jaký je čekal trest, vědro z vodou, když se utopila byla nevinná, když ne byla čarodějnice a upálili ji, 400 let, jako by to bylo včera.
17. 04. 2011 | 09:45

n.o.s napsal(a):

P.

a to máme forenzní kriminalistiku, forenzní psychologii,

docela zajímavé,

In an Interview with German weekly Die Zeit British historian Orlando Figes claims that many Gulag inmates he interviewed for his research identified so strongly with the book's contents that they became unable to distinguish between their own experiences and what they read. Thus, he claims "The Gulag Archipelago spoke for a whole nation and was the voice of all those who suffered"
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Gulag_Archipelago

obstarejte si něco od Elizabeth F. Loftus, například
EYEWITNESS MEMORY FOR PEOPLE AND EVENTS

poté to konfrontujte například z nějakým soudním procesem naříklad 1st belsen trial aka 'The Trial of Josef Kramer and Forty Four Others'

musim končit Stejskal (místní mazal) by začal prskat, a možná nejen on,

na toto téma se bohužel nedá mluvit, což je smůla jedině prostřednictvím nějakého šifrovaného chatu, např torchat nebo prostřednictvím nějaké šifrované service
17. 04. 2011 | 09:59

.Ivan Hochmann napsal(a):

Největším problémem těchto blogů jsou exhibicionisté.

Mě se sic také mnohdy podaří naservírovat ostatním přesolený guláš podobností a zbytečně košatých úvah,ale jsou tu lidé,kterým je přímo vlastní každý sebemenší problém,o němž někdy někde četli,nebo slyšeli rozpatlat a semlet dokopy s naprosto nesouvisejícím dalším tématem.
Jsou ochotni smíchat jablka s hruškami a dokonce i zaměnit otruby se sračkami.
Přitom jejich iteligence je natolik zřejmá,že si člověk okamžitě uvědomí nutnost opatrnosti v přijímání jejich závěrů.Tito lidé jsou zjevně navyklí tlachat svoje vědomosti do psích očí nekritických obdivovatelů v místě působiště.

Jsou odpudliví a vlezlí jako voština v řiti.Mají problémy s logikou a nedokáží komplexně posuzovat souvislosti daných problematik.Jejich naučené ,povětšinou vyčtené "moudra" jsou odtržená od příčin a následků.Navíc nejsou schopni se držet tématu.Nebo dokonce nechtějí.Jejich smyslem je odpor k diskusnímu názoru jiného a jsou chopni požít jakýkoliv nástroj včetně demagogie,manipulace,mystifikace v domnění,že to projde i u ostatních.

Nemá smyslu s nimi polemisovat(jak už tu výše napsáno jest).

jdu pryč Ivan.
17. 04. 2011 | 10:15

Jemnický napsal(a):

Pepa Řepa

Pěkné nedělní ráno, Bratře Josefe. Voroshilov asi ještě vyspává maršálskou opici, tak je tady klid. Nos vaří svůj historický eintopf kam naháže co kde najde, hlavně když to pořádně smrdí. Tak bych mu přál, aby se mohl vrátit do té své vysněné ŘŘ. Pěkně škemrat u Limes Romanus s avarským bičem skákajícím po jeho zádech. Prostě si to užít.
Jsou zde různí Mičurinové, co by na evropskou demokracii chtěli naroubovat i islám. Zkoušeli to už s fašismem, komunismem, ale nějak se to ne a ne uchytit, málem ta podnož zašla. Bratr Václav podkládá islám za debatní klub gentelmanů, kteří si míchají své saláty a drinky a mezi touto allahulibou činností pěstují rétoriku, bonsaje a vědu. Večer se rozejdou do svých domovů s pocitem dobře prožitého dne a večer se věnují konstrukci detonátorů, čistě jen z intelektuální zvědavosti.
Člověk nemusí být kuchař, aby poznal, že je něco k zblití. Možná ta naše demogratická, kyslá gulášovka potřebuje trochu vostřejšího koření islámu, krajíc plesnivýho chleba a feldflašku vodky na pořádné říhnutí.
Jdu na procházku ke Studánce Páně pomodlit se za Nose. Víc pro něj nemůžu udělat.

S pozdravem,
Jemnický
17. 04. 2011 | 10:16

Jan Pelikán napsal(a):

Budoucnost islámské civilizace (výňatek)
Petr Pelikán
Slyšel jsem postarší obyvatelku malého anglického města, jak si stěžovala, že si u nich muslimská obec před lety vymohla, že v obecním bazénu bude jeden den odděleně pro muže a ženy. To jí připadalo v pořádku. Dnes ale zůstal početně slábnoucí nemuslimské majoritě, která není schopna své zájmy koordinovat a prosazovat tak efektivně jako jejich muslimští spoluobčané, jen jediný den koedukovaného plavání v týdnu. Pro děti oné rozhořčené Angličanky jsou ale takové poměry už normální. V rámci politické korektnosti jsou ochotni v kanceláři omezit vánoční výzdobu, aby nebyly dotčeny city jejich muslimských spolupracovníků. Tolerují, že jejich kolegyně chodí zahalená a že při pozdravu jim nepodá ruku. Dosud se možná poněkud pozastaví nad tím, že jejich soused si bere příbuznou, kterou mu rodina přivezla z Pákistánu, aniž by se předtím znali. Možná ani nevědí, že se v jejich zemi (tedy ve Velké Británii) používá islámské právo při arbitrážích uvnitř muslimské komunity, a pokud ano, zřejmě jim to nevadí. Za několik let takovým způsobem pravděpodobně sami dobrovolně přijmou třeba pátek jako volný den místo neděle, a pak postupně další hodnoty a regule společnosti tak, jak se bude vyvíjet.

Chcete totéž? Já ne.
17. 04. 2011 | 10:26

Tenco napsal(a):

Poudačka o vysvobození z otroctví a zákonu už nezabírá, poudačka o kříži a spáse též ne - eh, co takhle poudačka o spáse zákonem ?

Hmm. Myslím si, že poudačka o návratu do otroctví a kříži zabírá víc.
Zlatý věk. Mesiášů netřeba - každý sám sobě mesiášem. Kdo ne - půjčí si.

Léčba ? Jak z lahve ven ?

Už to mám - Mesiáš Švejk ! Hosana v každé hospodě. Originální náboženství nemanipulativního druhui charakteru. Insignie jsou jasné, mešní nápoj též, stejně jako liturgie a místo, kde dochází k osvícení. Transcendentální přesah možný až do časných ranních hodin, voda z okurek či kvašeného zelí účinek protáhne až do oběda.
A kdyby už jo přitáhly opět mohamedánské zástupy - však ještě máme v záloze Tatíka Žižku !
Hrr na ně , děcka ! Tak jak za Mnichova, tak jak za Pražského jara, tak jak za časů panování Mafie - hrrr, hrrr...hrc, brc, hrc, brc, prc, prc, prc...

:((

P.S. Nevím co všecko dal Větrovcovi Bůh, ale jednoho mu asi nadělil takříkajíc poskrovnu.
17. 04. 2011 | 10:57

ruda z prahy napsal(a):

Prectete si clanek od Sokola o moralistech, myslim, ze se tam najdete horejsi.
17. 04. 2011 | 11:00

neaktualne napsal(a):

Horejsi doporucil bych vam jednu vec, vice myslet, mene psat. Neni to poprve co se tady v podstate omlouvate za svou predchozi horlivost, chovejte se jako dospely clovek, ktery ma sve nazory promyslene.
17. 04. 2011 | 11:05

voroshilov napsal(a):

Bratre Jemnicky,budete ode mne mit klid,odjizdim daleko a nadlouho,ale nemejte o mne strach,ja se urcite vratim.Vsem stastne a vesele Velikonoce!
17. 04. 2011 | 11:21

Viola napsal(a):

Pozdravuji vás pane Medikologu,

doufám, že se nebude někdy mluvit o českém islámismu. :-) A jinak vy jste zasáncem kterého islámismu?
17. 04. 2011 | 11:21

Viola napsal(a):

Všichni někam jedou...
17. 04. 2011 | 11:23

...about everything interesting napsal(a):

Větrovcův životní cíl: "Allah je nas Pan, Muhammed je nas predak, dzihad je nase cesta a smrt na ceste Bozi je nase jedine prani." A copak Větrovec nesnáší? "lidskou tupost, omezence, nacionalisty a kreteny bez smyslu pro humor, co berou vsechno doslova :-))". Zajímavá je také kolonka "oblíbená hudba", kde má tento příslušník totalitní ideologie přepis nějaké džihádistické písničky: "Mi smo vojska Allahova za islam se borimo dati život za slobodu nikog se ne bojimo! borimo se sve do zadnjeg smrti se ne bojimo! ako treba život dati za islam ćem' poginuti smrti se ne bojimo!". Pro další informace neváhejte a navštivtě Větrovcův profil zde: http://profil.lide.cz/Alija.Harisovic/profil/
Je doopravdy smutné, že parazité typu Větrovce mohou zcela volně a bez postihů šířit svou xenofobní a nenávistnou ideologii jménem islám. Větrovec řekne to, co řekl, ale pravděpodobně ho za to žádný postih nečeká. Každý by si však měl uvědomit, že právě nyní s tzv. "láme chleba". Pokud muslimům povolíme další mešitu, narostou jim křídla ještě větší a dodáme jim tak další kuráže k šíření nenávisti a nesnášenlivosti.
17. 04. 2011 | 11:36

Da.Rock napsal(a):

To máme za tu naši politickou korektnost. Povolíme kdejakou sektu a pak se divíme.
Je třeba si nalít čistého vína - islám je protizápadní a protidemokratické náboženství a jako takový nemá v Evropě co dělat. My bychom se měli přestat plést do jejich věcí - měli bychom stáhnout všechny vojáky, kteří jsou rozmístěni v islámském světě a nechat je, aby si své země řídili po svém.
Naopak u nás by měl být islám zakázán. Myslím, že je to v zájmu nás i jich. My jim přestaneme importovat naši formu demokracie (která je stejně demokracií jen naoko) a oni k nám přestanou importovat islám. A spokojenost bude na obou stranách.
17. 04. 2011 | 11:51

Evropan napsal(a):

Máme tu náboženskou svobodu. Islám je povolené náboženství. A Ali Větrovec se jen snaží být "dobrým" muslimem. Tak nač to divení a diskuse.
17. 04. 2011 | 11:55

Martin napsal(a):

Hořejší začínáš se lepšit, samozřejmě že Islámisti v Evropě nemají co pohledávat a je třeba je vytlačit za Bospor, Dardanely a Gibraltar a to buď po dobrém nebo po zlém.
17. 04. 2011 | 12:14

Martin napsal(a):

Evropan: Islám je náboženství jenom z malé části, převažují prvku ideologie a to je dost podstatný rozdíl.
17. 04. 2011 | 12:16

ali napsal(a):

nerozlišuji barvu a vyznání lidí, rozlišuji jen dobrého a špatného člověka..znám zrovna tak dobré muslimy, kteří nechápou, jak si fanaticky jiní muslimové vykládají korán a zneužívají ve svůj prospěch v takové míře, že to je mimo chápání. Navíc, korán neudává například zahalování žen. Znám také špatné křesťany, kteří kradou jak straky a v neděli si jdou do kostela pro odpuštění. Znám budhisty, kteří jsou dobří, ale takové, kterým je lépe se vyhnout..prostě nezáleží na vyznání, ale na člověku samém..tak jest
17. 04. 2011 | 12:28

P. napsal(a):

n.o.s.:

Re: "víte jaký je čekal trest, vědro z vodou, když se utopila byla nevinná, když ne byla čarodějnice a upálili ji, 400 let, jako by to bylo včera."

Ano, tohle se bohužel děje i dnes a naprosto stejně - viz waterboarding Chálida Šajcha Muhammada na Guantánamu, a nyní připravovaný proces s ním. I soudní procesy s Miladou Horákovou nebo van der Lubbem byly civilizovanější. Opět dostaneme z Guantánama jen kreslený komiks a informaci o rozsudku doživotí či smrti?

Český rozhlas: Údajní teroristé z 11. září budou souzeni na Guantánamu:
"Americká vláda obrátila o 180 stupňů. Údajní organizátoři teroristických útoků na Spojené státy z 11. září 2001 nebudou souzeni před civilním soudem. O vině bude rozhodovat vojenský tribunál na Guantánamu, což prezident Barack Obama donedávna odmítal. Americká média píší o jeho zahanbující porážce."
http://www.rozhlas.cz/zpravy/amerika/_zprava/874413

---
Tímto bude "islámistický fanatik" KSM spolehlivě vyřízen. Před vojenským soudem se asi neobjeví některé nepříjemné dokumenty a výpovědi:

Jonathan Barnett - forensic engineer for WTC7 collapse
https://www.youtube.com/watch?v=HgCoV7phKa8

Jonathan Barnett - "Two structural steel members with unusual erosion patterns were observed in the WTC debris field. The first appeared to be from WTC 7 and the second from either WTC 1 or WTC 2."
http://wtc.nist.gov/media/AppendixC-fema403_apc.pdf

911 Truth: Rudy Giuliani & the Feds Destroyed WTC Evidence
https://www.youtube.com/watch?v=GxycV4fNPnQ
17. 04. 2011 | 12:41

Kritik napsal(a):

Předně je nutné upozornit na paradox, že všichni, kteří se ohání tím, jak jsou tolerantní, zapomenou na svou toleranci ihned, když uslyší o někom, kdo má pevné a neměnné zásady založené na víře v Boha a tedy nemůže tolerovat úplně všechno. Tomu, co nemůže tolerovat, se říká hřích.

Jak snadno se z tak zvaných "tolerantních" lidí stávají diktátoři a vnucovatelé svých názorů! Co jim je však po tom, zda někdo chodí zahalený nebo nosí na krku křížek!

Nicméně faktem je skutečnost, že některá náboženství mají agresi zahrnutou ve svém vyznání. Křesťanství se podle jeho historie zdá být také agresivní, opak je však pravdou - viz "miluj své nepřátele". K jeho deformaci přispěla agresivita islámu, který podle Proroka může být šířen násilím. A také snaha papežů získat nadvládu nad "svatou zemí". Sestavit křižácké vojsko z křesťanů, jejichž víra má být založena na lásce k nepřátelům, však nebylo možné. Proto jeden z papežů západní církve (dnes katolické) zdeformoval křesťany prohlášením převzatým z islámu: "Kdo zabije bezvěrce, dostane se do nebe" (blíže viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Prvn%C3%AD_k%C5%99%C3%AD%C5%BEov%C3%A1_v%C3%BDprava ). To však byl hluboký omyl "zlého pastýře".

Je nutné se bránit jakýmkoliv deformacím, které falešní zvěstovatelé s právem na zaručenou pravdu, ať věřící nebo nevěřící, vnucují davu. Bůh, ať muslimů, židů nebo křesťanů, je Bohem "milosrdným a slitovným" (výraz je podle citace z Koránu), dává život dobrým i zlým a nesnese, když se jeho stvoření navzájem vraždí a nepřátelí ve jménu "zaručeně správné víry".

Bůh totiž zjevil:

Spravedlivý bude z víry živ.

V tomto výroku není ani slovo o tom, že je ze života vyloučen muslim, žid, nebo křesťan.
17. 04. 2011 | 12:51

mb napsal(a):

zajimavy članek ... i když lehce militantní ve jménu liberálních evropských hodnot ...

tam akorat vy asi nemuzete vedet zda deti ali větrovce budou chudáci či nebudou ...

budou mít nějaký vztah k bohu, a nebudou mít / žít / praktikovat naše (do důsledku dovedené) liberální hodnoty ...

kdo je větší chudák, ten který žije v reálně bezhodnotovém světě nebo ten kdo věří (bigotně) v boha ...

vždy je to něco za něco ... příjemnou neděli ...
17. 04. 2011 | 13:10

resl napsal(a):

AČ SE VELMI SNAŽÍTE, VAŠE KOMUNISTISKOSVAZÁCKÁ MINULOST, VÁS VŽDY DOHONÍ. SDĚLTE NĚKDY VE SVÝCH KOMENTÁŘÍCH, PROČ JE V SAUDSKÉ ARABII VÍCE DEMOKRAcIE A LIDSKÝCH PRÁV, NEŽ V ČÍNĚ, na Kubě A SEV. KOREI. JSTE PŘESVĚDČENÝ, ŽE SEVEROKOREEC BY NECHTĚL ŽÍT, JAKO POSLEDNÍ SLOUHA V S. ARABII, NEŽ U VAŠICH BÝVALÝCH SOUDRUHŮ. dobře, nevnucujte ale tento svůj blud lidem a to ani z pozice ředitele státního ústavu, kde bohudík nebudete pánem navěky.
17. 04. 2011 | 13:50

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
Díky.
17. 04. 2011 | 14:02

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

"Jednoduše řečeno:
zatímco dnešní křesťan se přeci jenom drží zpátky (pravda, ne každý), neb bude souzen a víra z něj přeci jenom dělá o malilinký kousek menšího hajzlíka než je, na machomedána se semtexem čeká 72 pannen (pozor-věčných panen) a pro labužníky spanilí chlapci, rozlévači vína, které pozemské předpisy zakazují."

Myslim, ze (vedome) "nemluvite pravdu".
Pokud vim, naprosta vetsina muslimskych autorit povazuje ty sebevrazedne atentatniky za zlocince jednajici v rozporu s islamem.
Uplne stejne, jako krestanske autority (avsak nikoli nekteri fanatici, vcetne nekterych knezi) odsuzuji sektarske nasili ve jmenu teto viry (napr. Sev. Irsko).
*************************
resl:

Pokud si myslite, ze v KSA je to s lidskymi pravy a demokracii lepsi nez v Cine nebo na Kube (nebo v husakovskem CSSR), tak mi opravdu zustava rozum stat...
Tuhle probehlo tiskem, jak tam byla jakasi zena odsouzena k 300 ranam bicem a roku vezeni za to, ze na nejake uredni jednani prisla bez muzskeho doprovodu.
Nejste nahodou clenem nejake talibanske bunky? Ti maji presne stejne nazory jako vy.

..
17. 04. 2011 | 14:03

Mirek napsal(a):

Fialenka:
" „Takíja je islámská doktrína, která umožňuje lhát, pokud je to nutné ku prospěchu islámu. Je založena na Koránu 3:28 a 16:106 a stejně tak na hadísech a dalších islámských textech. A podle všeho se zdá, že se někteří muslimové podle ní řídí.“"

To je právě úplný nesmysl. V islámu neexistuje žádné lhaní "ve prospěch islámu", lhát je možné jen ve 1.) ve válce 2.) pro usmíření dvou a více lidí 3.) pro potěšení ženy nebo 4.) když by byl pravdomluvností ohrožen život muslima Takíjou se většinou chápe šíitská praktika zapírání víry potřebná v dobách, kdy byli šíité pronásledováni.

Vaše definice jistě pochází z nějakého protiislámského webu a je účelově vymyšlená.
17. 04. 2011 | 14:19

Mirek napsal(a):

K sebevraždeným atentátům, cituji:

"Skutečnost je taková, že věřící muslim rozmýšlející o budoucnosti sebevražedného útočníka má před sebou závažný teologický problém. Bernard Lewis, jeden z nejproslulejších historiků islámu, k tomuto problému v knize Crisis of Islam píše, že podobné činy nemají žádné ospravedlnění v islámském právu, ani precedent v islámské tradici, přičemž dodává, že "nejde jen o zločiny vůči lidskosti a vůči civilizaci - z muslimského hlediska se zároveň jedná o akty rouhání, pokud ti, co se takových činů dopustili, prohlásili, že jednají ve jménu Boha, jeho Proroka a jeho svatého písma."

Více zde: http://libicher.blog.idnes.cz/c/167912/Fenomen-sebevrazednych-atentatu-cast-I.html
17. 04. 2011 | 14:22

Fialenka napsal(a):

Mirek

Nevím co je ve verších Koránu 3:28 a 16:106. Podstatné je, jak si to muslimové vykládají. Jeden z nejznámějších islámských teologů, al-Ghazálí, k Takíje napsal:

“Mluvení je způsobem, jak dosahovat cílů. Pokud lze záslužného cíle dosáhnout říkáním pravdy i lhaním, je nezákonné dosáhnout ho lhaním, protože to není potřebné (samo o sobě zajímavé zdůvodnění - Islám Info). Když je možné dosáhnout takového cíle lhaním a nikoliv říkáním pravdy, je povoleno lhát, pokud je tento cíl také povolen … a je povinností lhát, pokud je dosahování tohoto cíle povinností. … Je třeba porovnat negativní důsledky způsobené lhaním s těmi způsobenými říkáním pravdy, a pokud jsou důsledky pravdomluvnosti škodlivější, je člověk oprávněn lhát”.
17. 04. 2011 | 14:54

Jemnický napsal(a):

Voroshilov

Bratře Klimente Jefremoviči, přeji štaslivovo puti, věrnites v porjadke, a proboha živého bez rudoarmějců. Snad to tady bez vás vydržíme.

Také vám přeji hezké velikonoce.

Kapitán v.z. Jemnický
17. 04. 2011 | 15:01

paf napsal(a):

Ne každý nacista byl Němec. Ne každý terorista je muslim. Přesto nedokážu rozlišit dobrého nacistu od špatného. a umírněného muslima od extrémisty. Jak je objektivně definován opravdový dobrý muslim? A jak je objektivně definován třeba opravdový dobrý nacista? A kým? Hitlerem? Imámem? Hořejším? Nejhořejším? Dá se to rozlišit? A jak? Možná podle slov a činů.
Zatímco v Evropě je nacismus stigmatizován jako absolutní zlo, na Blízkém východě toto tabu neplatí. Adolf Hitler je vnímán jako silný politik, který dokázal sjednotit svůj národ, dát mu ušlechtilý cíl a třeba i pomoci jeho průmyslu. Hitler je navíc vnímán jako někdo, kdo se dokázal účinně postavit Západu. Proto je Mein Kampf v arabském vydání běžně k dostání (ne, nejmenuje se Džihadi, ale Kifahi), a jeho myšlenky jsou považovány za vhodné ke studiu a inspiraci. Platí to i v případě relativně liberálně založených lidí, kteří prý chtějí nezaujatě studovat povahu západní kultury.
V žádném případě se nedá říci, že by arabští intelektuálové byli nacisté, ovšem desetiletí přítomnosti nacistické propagandy zanechaly v myšlení mnoha obyvatel Orientu dodnes hlubší a nebezpečnější stopy nacistoidního myšlení, než se obvykle zdá.
17. 04. 2011 | 15:01

Pepa Řepa napsal(a):

To VH
No vidíte, jste opět tam, kde jste byl. Pak se naskýtá otázka, proč jste článek vůbec napsal. Znám Vás příliš dlouho a dobře na to, abych odhadl, že to bylo opět z jednoho prostého důvodu.
Stoupnete si před zrcadlo a zálibně řeknete:

Wěnceslaue ty jsi ale objektivní pašák, trochu jsi se otřel o větrák,tím jsi tedy prokázal vyváženost a už zase můžeš spustit tu svou.
Tak si to užijte, nač si kazit pašijový týden.
Klidně hrajte svůj známý ping-pong s n.o.s.em dál.

Devět autorit z deseti -podle Vás- odsuzuje sebevražedné atentáty a přesto se dějí každý den, přibývají a jako houby po dešti přibývají (obohacující" centra, z nichž se šuhadá rekrutují.
Nějaké brněnské centrum je-zatím- pouze slabým odvarem. Jako obvykle se pouštíte do věcí, o nichž nemáte páru.
Mějte se.
17. 04. 2011 | 15:03

Petr B. napsal(a):

Muslimové jsou za námi pozadu tak 300 let. Křesťané byli tak nesnášenliví a barbarští jako muslimové naposledy na začátku 18. století. Pak se to postupně začalo měnit, ale nebylo to samo sebou. Muslimům se nesmí ustupovat! Je neslýchanou drzostí od muslimek, které se chtějí skrývat za závojem, že se odvolávají na lidská práva v EU atd. Kde je ještě hranice takové iracionality z hlediska zákonů? Představme si, že bychom znovuzaložili staroslavanské a starogermánské náboženství a že bychom kvůli tomuto náboženství obětovávali lidi....třeba házeli dívky do bažin (Germáni) či přivazovali dívky k břízám a upalovali (Slované). Nebo vytrhávali jejich srdce z hrudi. Měli bychom na to právo z hlediska svobody víry a přesvědčení?
17. 04. 2011 | 15:13

Pepa Řepa napsal(a):

Je to totiž Catch XXII.
Stejní ulamá, kteří verbálně v mediích atentáty i terorismus odsuzují, si v pátek střihnou takové kázání o bezvěrcích a prohnilém západu, proti kterému je třeba bojovat všemi prostředky, že si Ahmed hltající každé slovo, jde sehnat pár kilo semtexu.
Ale bratr Wěnceslaus ví svý.Říkal to Júsuf al-Qaradávi i kolega, který čučí vedle do kádinky. Jakého je takíja původu a jak je definopvána není podstatné.
Podstatné je, jak funguje. Může se použít jiný, nenáboženský termín.
Pokrytectví.
17. 04. 2011 | 15:14

Mirek napsal(a):

Fialenka: Ano, ale to luvíte pouze o osobním názoru Ghazzálího, který nebyl ortodoxní muslim a inklinoval k súfismu (resp. se snažil propojit súfismus a ortodoxii); však si také všimněte, že své teze nepodkládá žádnými citacemi z Koránu a sunny, je se zamýšlí nad přípustností lhaní. Dochází přitom k něčemu, co je běžně přijímáno jako morální standart po celém světě.
Když budu ve sklepě ukrývat partyzány, na dveře mi zaklepe Gestapo a zeptá se, jestli náhodou nikoho neschovávám, tak jim přece neřeknu "ale jistěže, tady dolů a pak doleva, nezakopněte o schod", protože bych tím dodržením méně důležitého pravidla (pravdomluvnost) ohrozil pravidlo důležitější (ochranu lidského života). Takže v tomto se al-Ghazzálí zcela jistě shoduje s moderním ateistickým chápáním etiky.

btw. Islám Info je králem českých islamofobních stránek a jeho cílem rozhodně není informovat, nýbrž agitovat.
17. 04. 2011 | 15:20

Mirek napsal(a):

Petr B: Jenže vytrhávání srdci zcela jistě porušuje sučasně platné zákony a porušuje i přirozené právo (druhého člověka na život). Nošení integrálních závojů ničí právo nenarušuje a zákony, které by je zakazovaly se dodatečně vymýšlí speciálně kvůli ni (ale rozumím těmto zákazům z pozice možnosti identifikace a bezpečnosti). svoboda náboženství znamená, že máte právo praktikovat své náboženství jakýmkoli způsobem, který neporušuje platné zákony, nikoli že si můžete dělat co chcete, pokud to vaše náboženství povoluje či dokonce nařizuje.
17. 04. 2011 | 15:24

Pepa Řepa napsal(a):

Jemnický
Inu, bratře Jemnický, teologickým Mičurinům patří budoucnost.
O jednom bych věděl. Třeba se zadaří a vytvoří
http://img.topky.sk/214170.jpg/tela-dvojhlave-Kolumbia-24--jul-2009-SITA.jpg

Tvůrce nové pangalaktické víry,od každé hlavy něco. Křesťan s machomedánem napůl.
Hezké Velikonoce, nač si je kazit. Už tak je plno politických ovádů otravujících život vezdejší.
Mějte se.
17. 04. 2011 | 15:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

Martin napsal(a):
Hořejší začínáš se lepšit, samozřejmě že Islámisti v Evropě nemají co pohledávat a je třeba je vytlačit za Bospor, Dardanely a Gibraltar a to buď po dobrém nebo po zlém.
17. 04. 2011 | 12:14
-----------------------
1.Jak se pozná islamista ?
2. Jak se bude vytlačovat ?
3. Budou se při vytlačování brát v potaz i majetkové poměry vytlačovaného ?
4. A když třeba bude ten islamista majitel továrny - hodláte ho odškodnit ?
5. Z vlastní kapsy - anebo uspořádáte mezi svými soukmenovci sbírku ?

Děkuji předem za neodpovědi.
17. 04. 2011 | 15:29

Pepa Řepa napsal(a):

Mirek
zatím jsem tady zaregistroval jen jednoho agitátora propagujícího i svůj blog a to jste Vy.
Stokrát omleté fráze, popovídejte si s Wěnceslauem o uťápnutém Ahmedovi a nešťastné Fátimě, co si holka chudák počne bez búrky či niqábu.
17. 04. 2011 | 15:31

Jemnický napsal(a):

Pepa Řepa

Zdravím Bratře, balím a jedu z chalupy domů. Půjdu a Alíkovi, islámskému svazákovi, dvě pořádné vrazím, tak nějak po křesťansku, aby byl v obci klid. Měl mu je pořádně vlepit jeho tata, ale dnes je to samej liberální přístup, a tak ubylo vrabců, chocholoušů a facek. To je samá polemika a tolerance, výměna názorů a kulturní obohacování, zatím se všude jen krade. A do té všeobecné pohody ještě tihle musulmani.

Tož, hezký pašijový týden.

Jemnický
17. 04. 2011 | 15:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

Mirek
Nenechte se vyštvat.
Řepník Pepoidní je takový místní Všeználek. A takový cedník mouder - navrch dáš tisíc vět a po odkapání stokrát omleteé propagandy a manýristických kudrlinek tam zůstane civět jenom jeho kebule.
:))
17. 04. 2011 | 15:48

.Ivan Hochmann napsal(a):

Ještě něco jsem zapoměl:

Vy všichni co zde tak vehementně obhajujete svoje (pro islám)neobhajitelné a naprosto podružné názory se dopouštíte jedné jediné chyby.

Pamatujete se ještě na všeobecně neakceptovaný slogan :"S komunisty se nemluví?"
Proč?To prý přesně nikdo neví.Momentálně prý neporušují zákon.
A jsme u fenoménu zákona.
Komu slouží psané předpisy společenského chování?Kdo si je psal?Kdo je vymáhá?
Komunita lidí obývajíci nějakou destinaci má svoje zákony i nepsané,které by měli všichni dodržovat,- NEBO ODEJÍT!
NEBO - POKUD VÁS NĚCO TÁHNE K RODNÉ HROUDĚ TAK VZÍT ZBRAŇ A BRÁNIT SE.
KECALOVÉ BYLI VŽDY JEN PRO SMÍCH.

Je zbytečné chtít měnit hodnoty jiných lidí.Vede to ke konfliktům s nebetyčnými následky.Pokud chcete prosím - diskutujte a přesvědčujte.
Mezitím se situace obrátí natolik proti vám,že budete muset zapomenout na vlastní vytvořená pravidla a zákony a podřídit se normám třebas islámu.

To ovšem pro mnoho lidí není nic k rozhořčení ,neboť mají zkušenost s režimem v socialismu.
Vědí,že slovo ANGAŽOVANOST jim přinese výhody,které ti druzí mít nebudou.
Je to vlastně pořád dokola.A je to vlastně normální - těmto lidem podobné.

Polibte mě .......
Nazdar Ivan.
17. 04. 2011 | 15:58

resl napsal(a):

pro Hořejší

Náhodou nejsem členem talibanské bunky, nesouhlasím s radikálním islámem a přesto mám dojem, že několik ran bičem je lepší, než poprava v komunistických, totalitních zemích. Co myslíte vy, pane vědecký pracovníku ? Bez urážky prosím.
17. 04. 2011 | 16:01

raduza napsal(a):

Fialenka: btw. Mirek opravdu není králem českých islamofilních stránek a jeho cílem rozhodně není informovat, nýbrž agitovat. Typickou reakci muslima na to, co se mu nezamlouvá, je tvrzení, že názor jiný, než je ten jeho, není ten pravý.
Však si také všimněte:
Ano. Mluví pouze o svém osobním názoru na Ghazzálího. Přitom tento Sheikh Mohammed al-al-Ghazali Saqqa (1917-1996),byl islámský duchovní a učenec, jehož spisy "ovlivnily generace Egypťanů". Autor 94 knih, Sheikh Ghazali se ve svých pracích snažil interpretovat islám a korán v moderním světle. Svým dílem přispěl k oživení islámské víry v Egyptě v posledních deseti letech. Dalším zdroje ho nazvaly "jedním z nejvíce ctěných šejků v muslimském světě." Jak je vidno, v tom, co je pravý islám, nemají jasno ani muslimové sami.
17. 04. 2011 | 16:08

honolulu napsal(a):

Pane N.O.S.,
ja vim, ze vzbudim pohorseni, ale ja mam opravdu rad MNOHO VECI z Antiky. Z povercivosti a strachu z neznama slavim nektere svatky !
Napr. 24.cerven - Fors Fortuna. Mam jeji obraz v byte. Zdobim ho kvety atd., urcite znate ritual.... Zasadne v ten den odmitam cokoliv delat. Slavim take 2 dalsi svatky, ne tak dulezite a ne tak svedomite. Z nas kazdy muze pokracovat v Antice.

Pri vsem, co na teto dobe obdivuji (a Vy take), tak si uvedomuji, ze nikdo v historii lidsta NEZABIL tak obrovske mnozstvi lidi jako Rimane. (Vy si to neuvedomujete.) Vsichni naciste a komousi byli proti nim bridilove.

Tuto civilizaci znicily dve veci : INTEGRACE nezadoucich a s tim spojena degenerace celeho systemu (podobne jako JAR, ci budouci Evropa) a samozrejme OVER-TAXATIONS a chudoba, ktera se chysta napr. na Cesko.

Vim, ze narodit se mezi 27 B.C. az do toho roku 162 A.D. a nebyt otrokem a nebo patriciem (ci equites), ale nenapadnym obcanem, tak se mel jeden dobre.

Krestanstvi byl prirozeny nasledny vyvoj a diky nemu po padu Rima 476 A.D. (po 1229 letech existence) mohla pokracovat tato civilizace dal, az do roku 1453 A.D. To mate dalsich 977 let.
To je dohromady 2206 let, a to je fantasticky vykon !
V trochu odlisne podobe existuje dodnes v Evrope a USA. Zde jde o to, dokazeme-li UDRZET toto deditstvi proti tem, co zapricinili rok 476 A.D. v Rime.

Kdyz mate rad Antiku, tak si napiste list duvodu proc Konstantinopol mohl pokracovat ! Budete prekvapen.
A kdyz ji mate rad, tak prineste kytici ruzi pred oltar Sv. Marie, protoze je pokracovanim kralovny z Mediterranean a je uz 5000 let stara. (Udelejte to kvuli te Antice, i kdyby jste byl atheista.)
17. 04. 2011 | 16:09

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad honolulu
Jednou z věcí, kterou odsuzovali křesťané je otroctví.
Mj. i proto, že odpradávna lovili ve spodních patrech společenské struktury. Tedy /možná/ nešlo ani tak o morální imperativ, ale chladný kalkul. Podobně jako s ženami - ty většinou přežívaly muže - jako vdovy pak disponovaly dědictvím.
Proto také byli křesťané vynikajícími právniky. Což také /mj.!!/ vedlo Konstantina Velkého k tomu, že propojil myšlenku církve s Říší.
Energie otroků byla významným zdrojem hospodářské základny Říše římské.

To, že později lidé kromě fyzické otročiny otročili dlouhá staletí i psychicky - mnozí dodnes, to už je jiná kapitola.
Ve své podstatě jsou ale dějiny mas dějinami střídání otrockých chomoutů.

Ale faktorů, které vedly k POSTUPNÉMU úpadku Říma , bylo samozřejmě více.
Sám v tom ještě nemám úplně jasno.
Ale musil jsem reagovat na propagandu.
:)))
17. 04. 2011 | 16:34

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

"Devět autorit z deseti -podle Vás- odsuzuje sebevražedné atentáty a přesto se dějí každý den,"

Takze podle vas je tomu naopak - vetsina islamskych autorit podporuje sebevrazedne utocniky? Muzete to nejak dolozit?
Mimochodem, vsechny krestanske autority odsuzuji vrazdy a kradeze a presto jich kazdodende krestane tisice provadeji.

Je docela pozoruhodne, jak (kojzarovsky) dokazete prevratit smysl toho, co jsem napsal - zacnete mi vkladat do ust, ze podporuji sebevrazedne teroristy... U vas naprosty standard, takze bych se divit nemel...

****************************
resl:

"mám dojem, že několik ran bičem je lepší, než poprava v komunistických, totalitních zemích. Co myslíte vy, pane vědecký pracovníku ?"

Takze 300 ran bicem je pro vas "par ran"...
Naprosta bezpravnost zen, naprosta absence demokracie a absolutisticka monarchie v KSA jsou pro vas jen bagatelni zalezitosti, takze bez problemu mohou byt nasimi dobrymi prateli; velmi zajimave...

Vite, kolik lidi bylo popraveno v KSA v roce 2009? 69. To je v prepoctu na pocet obyvatel cca 2x mene nez v Cine.
Vite kolik na Kube? Nula (3 rozsudky smrti v roce 2008 byly zmeneny na dlouholete vezeni).
Kolik v USA v roce 2010? 46.
Kolik v CSSR v letech 1970-1989 (19 let)? 37 (vse za kriminalni ciny)

..
17. 04. 2011 | 16:53

n.o.s napsal(a):

honolulu

tak podívejte to by jste musel mít nějaké demografické údaje ze starověku, netvrdím že nezavraždili hodně lidí, ovšem kvantifikovat toto množství zdá se mi nerozvážné, těch údajů neexistuje moc a jsou většinou přehnané, např.: Dějiny HÉRODOTA, Kniha VII

" Námořní i pozemské vojsko dohromady tedy činí dva milióny tři sta sedmdesát tisíc šest set deset. "

což je fatální nesmysl, tedy s těmi počty velmi opatrně, nicméně těch mrtvých jistě bylo hodně.

"Kdyz mate rad Antiku, tak si napiste list duvodu proc Konstantinopol mohl pokracovat ! Budete prekvapen."

ani né, mám dojem že Východo Římská Říše ty barbary jednoduše uplatila, zlatem uloupeným z Říše Západo Římské.

Pád Říma nebyla historicky katastrofa, v podstatě se jednalo o bezvýznamný akt, říše zanikali a vznikali, žádný problém, barbaři ničili říše a nové vytvářeli, jednu takovou vytvořil barbar, jmenoval se tuším Alexandr Makedonský, v tom není problém!

problém je rezignace na další vývoj a likvidace intelektuálního dědictví, a to je bytostně žido-křesťanská záležitost (je to základ jejich morálky),

v době helenistické vznikla například věda

barbaři, lidé necivilizovaní nebyli problém! problém byl v ideologii jež tito barbaři měli.

Na jedné straně helenismus jehož nositelem byl barbar Alexandr, jehož výsledkem byl vznik vědy a kulturní a sociální revoluce tj doba Helenistická.

Na straně druhé žido-křesťanství s nímž se barbaři setkali v římském světě, jehož výsledkem byla Doba Temna, jistě Byzanc měla některé vzdělávací instituce, ovšem obsahem jejich výuky byla Angelologie (nauka o andělích), jejich intelektuální výstup za 1000 let bylo NIC, když konečně dostali rozum přijeli křižáci a ve jménu lásky k bližnímu jedno s posledních míst naakumulovaného vzdělání -Konstantinopolskou knihovnu spálili

Samozřejmě změnili se po 1000 letech akceptovali pohanství, k čemu ovšem to křesťanství je....

Bible starý a nový zákon je intelektuální a morální brak, navíc zcela nesmyslný,

uvažujte Honolulu elementární selský rozum -Bible, jaká část společnosti si ji mohla dovolit v době před vynálezem knihtisku, dokonce i kdyby uměli číst?

odpovím Vám NIKDO, většina společnosti žila na úrovni subsistence, to znamená boží poselství byla kniha určená zlomku (marginálnímu zlomku) populace a ti křestané co znali bibli, znali jen to co jim řekl kněz, ale nic víc.

Kněžská kniha, jinak řečeno ideologie kterou znala POUZE autorita, ALE nikdo jiný
17. 04. 2011 | 17:15

Petr B. napsal(a):

A kde jsou hranice, Mirku? Muslimové neuznávají spousty moderních věcí, muslimské ženy nechtějí chodit ke gynekologům a snad i k dalším lékařům...ta jejich životospráva taky není ideální (ramadán...). O bičování, utínaní končetin, kamenování, uřezování klitorisů atd. ani nemluvě. Chovají se jako ti zabednění mniši v románu "Jméno růže" a to byl začátek 14. století.
17. 04. 2011 | 17:17

Medikolog napsal(a):

Zdravím vás, paní Violo.

Gró Islámu je ve Svatém Koránu.. a v Suně. Jelikož Milosrdný, budiž jeho jméno pochváleno, stvořil vše živé s mnoha jazyky aby byl stvořeními chválen a aby bylo obdivováno a chváleno jeho dílo.. pak kdyby chtěl abych se modlil arabsky.. dal by mi arabské rodiče. Arabská modlitba je ochranou před džaury při Hádždž, aby nemohli rušit modlitbu např. proklínáním ve věřícím nesrozumitelném jazyce.
Islám je náboženstvím spravedlnosti. Každý při posledním soudu bude stát sám bez přímluvy kromě přímluvy Pána obou východů i obou západů - svého vševědoucího soudce. Běda těm, kdo se modlili k idolům, k mrtvým, k čemukoliv.. kromě k Bohu jedinému; Jemuž jedině modlitby přísluší. To ví i osel, který svého Stvořitele slaví .. hýkáním...
17. 04. 2011 | 17:32

fiula napsal(a):

Příspěvek ze dne 17. 04. 2011 | 17:32 je jedním z mála, který je možno téměř označit za muslimskou sebekritiku.
17. 04. 2011 | 17:58

resl napsal(a):

pro Hořejši
šílená demagogie od vás, který házíte čísly, které si sám vymýšlíte. Mluvím o popravách, které se vymykají běžným demokratickým zemím a vy to dobře víte. Končím s demagogem diskuzi. Jste na tom stejně se svými přáteli z KLDR.
17. 04. 2011 | 17:59

Petr Havelka napsal(a):

Pane profesore,

problémem je, že na jednoho vašeho mírného muslima máte tucet těch druhých. Problém je množství, % podíl ve společnosti.

Můžete mít 10 000 mírných ale k tomu máte 110 000 muslimů nábožensky ukotvených v islámu; vysoká natalita, malý zájem o vzdělání, špatné uplatnění na trhu práce = frustrace, radikalizace, podřízené postavení žen a jejich snaha o emancipaci, z toho pramenící frustrace starých a mladých samců + radikální duchovní.

Na konci je, že sve řve allah akbar, víte co dělá těch mírných 10 000? Mlčí. Poněvadž v dané situaci jim jde také o krk.

Co se v muslimské komunitě v Německu stane, když zase jednou někdo ubodá dceru či setru kvůli cti. Maximálně z ní slyšíte jen nějaké fráze nebo mávnutí rukou, že někdo byl šílený. Nenajde se žádný muslimský "občanský spolek", který to odsoudí. Nesejde se žádné shromáždění, které by vyjádřilo soustrast s obětí a nesohlas s takovým činem.

V Indonesii bylo za posledních šest let vypáleno 430 křesťanských kostelů. Tamní vláda ještě nikoho nechytla.

V Egyptě jsou koptové vražděni takřka na počkání.

Až muslimové dosáhnou desítky % ve společnosti, díky tomu si navolí své radikální předáky a začnou evropanům upírat jejich "nezadatelná" práva, bude pozdě.
17. 04. 2011 | 18:10

Fialenka napsal(a):

Mirek
Mně jde o jejich činy. Jestli to má nebo nemá podporu v Koránu mě nezajímá. Proto mi nevadí, že Ghazzálí své teze nepodkládá žádnými citacemi z Koránu.
Výklad veršů nechávám religionistům. Věřím, že v Koránu jsou i lidová nebo božská moudra. Ať si je v Koránu co chce, mně jde o to, co muslimové provádějí. Nechci aby nás ani nikoho jiného utlačovali (vraždami ze cti a za odpadlictví od víry, kamenováním, sekáním nosu a uší, políváním kyselinou atd).
17. 04. 2011 | 18:15

Martina K napsal(a):

Nemyslim si, ze u islamu je motorem extremismu xenofobie, ale jak tu uz nekdo podotkl, islam samotny. Xenofobie je jen povestny klacek na psa, libivejsi zduvodneni islamskeho extremismu. Aneb jak poznat umirneneho muslima? Meli jsme na nasi universite (USA) jednoho studenta. Narodil se v Teheranu a od 2 let vyrustal v USA. Studoval filosofii a psychologii, jeho znalosti zapadni literatury pry byly obdivuhodne, vynikajici student. K islamu se hlasil, ale nikdy se nemodlil k Mecce a odmital se modlit arabsky. Jeho ortodoxnejsi spoluzaci dokonce povazovali jeho nazory za protimuslimske. Priklad umirneneho muslime? V breznu 2006 je pujcil SUV a najel v kampusu do davu svych spoluzaku, aby se pry na nich pomstil za trpici muslimy podle sveho vzoru Mohameda Atty. Nastesti nikoho nezabil, 9 studentu zraneno, nikdo vazne. Od cinu se distancovaly vsechny muslimske organizace v oblasti, rodice se verejne omluvily. Tenhle si na xenofobii stezovat nemohl. Od te doby me casto napada, jestli ti modlici se arabsky k Mecce nejsou prece jenom bezpecnejsi....
17. 04. 2011 | 18:18

Fialenka napsal(a):

Raduza
No vida, Ghazzálího je možno považovat za "jednoho z nejvíce ctěných šejků v muslimském světě."
Přesně tak, ani muslimové nemají jasno co je pravý islám, to je jasný :-)
17. 04. 2011 | 18:27

vaclavhorejsi napsal(a):

Petr Havelka:

Nevim, proc si myslite, ze tech radikalnich, nebezpecnych je vetsina, dokonce drtiva.
Je to podle me naopak - tech nebezpecnych fanatiku je mezi evropskymi (ale neevropskymi) muslimy mala mensina (par procent.

..
17. 04. 2011 | 18:44

vaclavhorejsi napsal(a):

Fialenka:

"Přesně tak, ani muslimové nemají jasno co je pravý islám, to je jasný :-)"

A vy si myslite, ze krestane maji jasno, co je "prave krestanstvi"???

..
17. 04. 2011 | 18:46

Fialenka napsal(a):

Václav Hořejší

Jasně že ne, nemyslím si to :)
17. 04. 2011 | 18:53

Kritik napsal(a):

Předám odkazy, v nichž se lze seznámit se základy křesťanské a víry a islámu.

Pro některé diskutující by totiž bylo žádoucí, aby se nejprve seznámili s tím, o čem mluví. Křesťanství a judaismus jsou založeny na poznání osobního Boha, který se dal poznat v Písmech, shrnutých v souboru knih - v Bibli (viz třeba http://www.biblenet.cz/ ). Judaismus má základ v části Písem, které se v Bibli nazývají Starý zákon. V judaismu má název Tóra. Poznání o Bohu a jeho jednání s lidmi se dá shrnout do věty "milosrdenství chci, ne oběť". Bibli sepsalo v průběhu cca tisíce let přinejmenším 80 autorů.

Islám má základ v Prorokově zjevení, které je shrnuto v Koránu (viz http://koranoislamu.cz/ ). Problém tohoto díla spočívá v nejasnostech některých súr - Prorokovi stoupenci je zapisovali tak, jak si je pamatovali. Pozdější Prorokova vyjádření však obsahovala odlišnosti od původních, takže vznikly různé verze. Rozdíly verzí však nejsou podstatné. Důležité však je, že v případě Koránu jde o zjevení dané jednomu člověku.

Vztah s pravým Bohem se projevuje fakticky, nejde tedy o nějakou fikci nebo nadšení pro jakousi ideologii. Jde o osobní prožitky, které se dají konkrétně popsat a musí se prožít. Jinak jim nelze porozumět a rozhovor na toto téma je totéž, jako konverzace mezi hluchými. Pokud k tomu přistoupíme technicky (což je v tomto případě logický nesmysl, ale použijme to pro ilustraci), jedná se o působení transcedentní síly, která zapříčiňuje vnitřní proměnu člověka (methanoiu, obrácení). Člověk, který obrácení poznal, má své prožitky předat, což se nazývá svědectvím. Nejde tedy o náboženství, což je lidská snaha přiblížit se k Bohu, ale o víru (viz třeba http://www.twr.cz/home ). Z historie křesťanství je známo (viz třeba Skutky apoštolů), že působení této transcedentí síly není omezeno jen na židy, ale je určeno všem lidem, přestože Bůh byl prvně zjeven vyvolenému lidu Izraele. Poznání účinků na pohany bylo tedy u prvních misionářů založeno na empirii.

Jedno ze silných svědectví můžete slyšet například od Američana s českými kořeny, který přežil výbuch benzínových par (viz http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/krestanskavlna/_zprava/820127 ).

Zajímavé by bylo zjistit, zda onu "sílu" způsobující proměnu člověka, kterou znají někteří křesťané a někteří židé, mají též muslimové. Zatím jsem na nic takového nenarazil. Jedině tak se dá totiž objektivně posoudit, zda je vztah s Bohem opravdu oboustranný a zda uctívají toho správného a živého Boha.
17. 04. 2011 | 18:56

Mirek napsal(a):

Martina K: V tom případě, který uvádíte, ale přece motivem činu vůbec nebylo náboženství! Ten by ten student musel najet do lidí proto, že tak je to správně podle šaríe...
17. 04. 2011 | 18:56

Viola napsal(a):

Napíšu to i sem pane Medikologu, dívala jsem se před chvílí na ČT 2 na Tomáše Sedláčka, jak si povídá s knězem Zbygněvem CZendlikem a mimo jiné říkal, že Bůh není spravedlivý, protože říká, že tomu komu bylo dáno, bude přidáno, a ten, co má málo bude mít ještě méně. Co vy na to?
17. 04. 2011 | 18:58

lav ho napsal(a):

Z výzkumu? prof. Hořejšího: „nebezpecnych fanatiku je mezi evropskymi (ale neevropskymi) muslimy mala mensina (par procent.“
Nevim, proc si to myslite.

Muslimů je na světě cca jeden a půl miliardy. Jedno procento z tohoto počtu je 15 milionů. Opravdu je to málo?
A pár procent znamená tedy kolik? Víc nebo míň?
17. 04. 2011 | 19:06

Hugo napsal(a):

NEDĚLE 17.4. Čt odvysílá dneska v 20:00 film Michaela Moorea SICKO. Česky to je zhruba Chcípák, takže radši nechali anglický název.
Pokud někdo nechápe co pořád znamenají ty řeči o reformách.
17. 04. 2011 | 19:10

Pepa Řepa napsal(a):

Tencokydánacopřijde
Á, hnojný mudrc dorazil se svými moudry. Tady bych nepoužil název Mičurin, ale první písmenko by bylo o tři body dále.

VH
je to v pořádku, brambory jsou v řádku a Vy zase na své staré parketě obhájce kubánského justiční zázraku a mírumilovnosti celé ummy, holt dva či tři nepovedení rošťáci, hračičkové se semtexem se najdou všude.
K čemu tedy to divadlo s Alí Větrákem?
O jaké polemice je řeč?

Tak co, kdy Vás mám vzít do Gazy? Budete jako Paroubek v RaJi.
17. 04. 2011 | 19:14

Mirek napsal(a):

Fialenka: Spojujete si s islámem spoustu neiislámských věcí. Viz "Nechci aby nás ani nikoho jiného utlačovali vraždami ze cti a za odpadlictví od víry, kamenováním, sekáním nosu a uší, políváním kyselinou atd)."

Kamenování vám vymlouvat nebudu, odpadlictví lze dle šaríe také trestat smrtí (i když to musí schválit soud a obviněný má právo na obhajobu), ale vraždy ze cti a polévání kyselinou jsou geograficky omezené jevy, které se zdaleka nevyskytují jen mezi muslimy a šaría je nepovoluje. Kyselinové útoky jsou rozšířené v oblasti Jižní Asie a přilehlých státech - v Afghánistánu, Pákistánu, Indii, Bangladéši, Číně, Thajsku atd. V arabských zemích po nich budete pátrat marně (leda mezi přistěhovalci z Asie) a v těch nemuslimských zemích je rozhodně nemají na svědomí jen muslimské menšiny. Vraždy ze cti jsou na tom podobně - v Indii se objevují mezi všemi náboženskými skupinami, na Kavkaze se vyskytují i mezi křesťany (nedávno byla v Turecku svou rodinou zavražděna ze cti arménská křesťanka). O tom, že by se někde nějak šířeji objevovalo sekání nosu a uší jsem neslyšel.

Ohledně pokusu radúzy o útok ad hominem: Platí, že názor al-Ghazzálího ani jakéhokoliv jiného učence (byť sebevlivnějšího) není názorem obsaženým v Koránu či sunně. To je to jediné, co jsem se snažil říct. Ještě důležitější je, že i Ghazzálího pohled je zcela v souladu s našimi současnými etickými normami (nebo snad ne?). Pokud to tak je, pak nechápu, proč bychom to měli dále rozebírat.

Pepa Řepa:
"zatím jsem tady zaregistroval jen jednoho agitátora propagujícího i svůj blog a to jste Vy.
Stokrát omleté fráze, popovídejte si s Wěnceslauem o uťápnutém Ahmedovi a nešťastné Fátimě, co si holka chudák počne bez búrky či niqábu."

Já svůj blog nepropaguji, pouze na něj odkazuji v případech, kdy tam rozebírám relevantní témata, která nejde postihnout v délce rozumného diskuzního příspěvku. A co jsem zde napsal účelově vybraného, polopravdivého nebo nepravdivého? Islám info má takových článků spousty. Viz. třeba ten o takíji, kde se vysloveně lže (což je dost ironické - lhát o lhaní :)).
17. 04. 2011 | 19:16

Mirek napsal(a):

Když se tak hádáte o počty těch extremistů, tak zde je graf zachycující procentuální zastoupení muslimů v dané zemi, kteří tvrdí, že sebevražedné atentáty a jiné formy násilí vůči civilistům nelze za žádných okolností a NIJAK (tedy ani žádným bojem proti okupantům atd.) ospravedlnit - http://img148.imageshack.us/img148/3430/atentaty.jpg
17. 04. 2011 | 19:18

fiula napsal(a):

A vy si myslite, ze krestane maji jasno, co je "prave krestanstvi"???
Dotaz autora: Nejste náhodou stroj? ;-)

Nevím. Já jsem ateista. Nicméně myslím, tedy jsem.

A vy? Vaše slova se neshodují s předlohou.
17. 04. 2011 | 19:18

honolulu napsal(a):

Pane N.O.S.,
Vy jste mi utekl ze stareho Rima do Stareho Recka. Ma zminka o zabijeni lidi Rimany byla zlehcena citovanim Herodota z Halicarnasu.
CICERO o nem rekl v rimskem senate, ze nikdy nebyl otcem dejepisu, ale otcem vsech lzi. Cicero byl vuci nemu nespravedlivy !
Jeho hodnota je ve snaze rozumet zahadam tehdejsiho sveta.
Mne se ten toulavy dedek libi jeho zivotnim stylem.

O dejinach Rima vsak nemohl nic vedet, byl narozen prilis brzy. Napr. to, ze Gauls (Keltove) vypalili Rim (387 B.C. - krome Kapitolu) a valka s tim spojena se stala dlouho po jeho smrti (57 let), stejne jako vsechny valky Alexandrovy, ktery se narodil o 134 let pozdeji...

Protoze me inspirujete k premysleni, tak Vas chci informovat.

Mam v knihovne poklad - Encyklopedii vsech rimskych LEGII, jejich historii a bitvy, kterych se zucastnily. Ta kniha je horor.
Chci Vas informovat, ze Herodot stejne jako pozdeji Livy (Titus Livius), psal historii with EXPLICIT INTETION moralniho povzneseni obcanu a jejich inspiraci ke vzdelani. T.zn., ze nikdy nikdo od Herodota ci Livyho a jejich smeru psani neocekaval presnost...(Je to neco podobneho jako "Stare povesti Ceske" v porovnani s praci Josefa Pekare).
Presto se vsak nekolikrat trefil do cerneho. Napriklad zminkou o SLOVANECH !

Chcete-li videt, jak vypadalo Mausoleum v Halicarnasu mesta
Herodota, tak musite navstivit Washington, je tam presna replika.

Je fain si vymenit podmety k premysleni.....
Neuznavam Vase nazory na Krestastvi, ale libi se mi Vase zvedavost na Antiku.. (Musim z domu pokracovani priste).
17. 04. 2011 | 19:38

Fialenka napsal(a):

Václav Hořejší

Otázka: A vy si myslite, ze krestane maji jasno, co je "prave krestanstvi"???

Druhá moje odpověď: Nevím. Mam představu, že většina křesťanů to neví, ale někteří to vědí.
17. 04. 2011 | 20:04

Pepa Řepa napsal(a):

Mirek
děláte tady promo svému blogu, je co je pravda.
Nemám problém s tím, že jste -zřejmě-muslimem. Věřte si čemu chcete.Pár se jich vedle mě ma koberečku v písku modlilo,znám to už snad nazpaměť, dovedu ocenit pravou spiritualitu, ale mám problém s tím, že jste takový machometánský "Svědek Jehovův", chrlíte tady primitivní fráze přesně tak, jak se mají odříkat, tudíž děláte aktivistickou nalejvárnu jako řemen.
Kdybyste přišel s islámskou kulturou, citoval tady Chajjáma, tak ani neceknu.

Je to jako kdyby křesťan začal tahat z kapsy knížku s modlitbou proti bouřce (mám jeden takový skvost doma)a vydával to za vrchol písemnictví. Je to slabý a primitivní.

Pokud jde o takíju vím velice dobře z jakého prostředí vychází i jak se -dnes-užívá. Potíž je v tom, že Vy zase přesně odcitujete frázi která se lije do hlav pro nevěřící.

No nic, na druhou stranu jste tady dokonalou ukázkou, jak to tady bude vypadat až Vás bude mnogo, jak budete kňučet, když Vám někdo zatrhne búrku nebo niqáb, jak budete vnucovat svůj styl života.
Konvertovaná Božka se přejmenuje na Aišu a bude řvát, že trpí, když se koupe v plavkách.
A je po svobodě.

Potíž je v tom, že jeden problém s jednou místní minoritou tady už je, taky není každý stejný, ale na jednoho Radka Horvátha se narodí sto nepřizpůsobivých (taky nejsou všichni stejní) a pokud přibude další podobný problém, je to pro tak malou zem smrtící.

A všímáte si ten kolosální zájem o ekonomické běžence z Maghrebu?
Talián jim dá vstup do celého Schengenu,ať už zmizí z Italie a žabožrout křičí, že už je obohacen dost, každý toho má plné zuby.Až na Hnojného mudrce, ten to bude podporovat, ale sám si nevezme na byt a stravu nikoho.

To asi svědek Alláhův nepochopí, stejně jako autor tohoto blogu.
Mějte se, mě tyhle debaty z islámských serverů neberou.
17. 04. 2011 | 20:06

Medikolog napsal(a):

Paní Violo,

vzpomínám si, že ve 4. sůře.. "Ženy" je mimo jiné věřícím ukládána poctivost padni komu padni.."Vy, kteří věříte! Buďte vytrvalí ve spravedlnosti, svědčíte-li před Bohem, byť i to bylo proti vám samým či rodičům anebo blízkým příbuzným a ať se jedná o bohaté či chudé..." Ve 34. sůře Sabá 38/39: Rci: "Pán můj věru v hojnosti uštědřuje obživu, komu chce ze služebníků Svých, a odměřuje ji také komu chce. A cokoliv rozdáte jako almužnu, ON vám to vynahradí - a On nejlepší je ze všech uštědřujících."
Takže paní Violo, On je převeliký, spravedlivý milosrdný... těm bohatým dává ještě více, aby mohli SVÝM nemajetným souvěrcům ještě VÍCE ROZDAT... jako almužnu.. zakát..
17. 04. 2011 | 20:08

Petr Havelka napsal(a):

Pane profesore,

čím větší % podíl ve společnosti, tím radikálnější většina, žádná "domestikace" na demokratické poměry v Evropě, ne, ještě větší řvaní o ta pravá muslimská práva.
17. 04. 2011 | 20:17

n.o.s napsal(a):

honolulu

pokud se podíváte na ARRIÁNA a jeho dílo TAŽENÍ ALEXANDRA VELIKÉHO tam máte 600 000 vojáků Perské armády, ten identický nesmysl, ovšem nejvýživnější je Talmud

Emperor Hadrian11 who killed in Alexandria of Egypt sixty myriads on sixty myriads (3 600 000), twice as many as went forth from Egypt. ‘The voice of Jacob’: this is the cry caused by the Emperor Vespasian who killed in the city of Bethar four hundred thousand myriads (400 mil), or as some say, four thousand myriads (4 mil).
Talmud - Mas. Gittin 57b

což je nesmysl (produkt židovského mindsetu), vezmete li exodus (další nesmysl) 600 000 Izraelitů mělo utéct z Egypta tj. celkem cca 2 000 000 lidí z čehož zjistíte kolik je jedna myriada tj. 1000.

"moralniho povzneseni"

to je přesně ono jejich chápání historie byla morální lekce nic víc, možná vyjma Thúkýdida, Polybia a možná Marcellina jinak se jednalo o moralizující konstrukci zasazenou do historického rámce, (zábava, poučení a výuka) speciálně Titus Livius to je propaganda, dnes na tom nejsme o mnoho lépe, dnešní historie je podobná lež ovšem sofistikovaná.

díla se většinou četla na veřejnosti, skutečnost že si obyčejný člověk mohl koupit celého Livia tj. Dějiny od založení Města cca 5000 stran je absurdní a zcela odporuje zdravému rozumu, ovšem je pravda že díky urbanizaci mohl dotyčný navštívit veřejnou knihovnu, ovšem pokud chcete kvantifikovat gramotnost v ŘŘ počítejte s těmi 5% - 30% procenty dle oblasti více je neobhajitelné, i tak to bylo ovšem nejvíce v historii do vynálezu knihtisku v Číně.
17. 04. 2011 | 20:28

Martin Konvička napsal(a):

No výborně - a Vy jste ve mně viděl paranoidního xenofoba.

Smekám. Opravdu, protože v dnešní době je převelice vzácné, aby někdo patřící k "establišmentu" (nejen akademickému) přemýšlel o kritice a byl s to uznat chybu.

Ale čtu to dál, vidím, že jste udělal jen první krok, opravdu jste ve věci islámu pořád jen školáček. Proto doporučuji - zcela kolegiálně a naprosto vážně - pátrat dál, dovzdělat se v psychologii sekt, technikách brainwashingu, dopadech nekonsensuálního násilí na submisivně orientované ženy & psychické zdraví dětí, islámské dualistické etice, dynamice totalitních hnutí, propagandistických tricích a populační biologii.
To poslední kvůli perdikcím do budoucna.

Tím nechci říct, že ty věci neznáte, většinu znáte nebo o nich něco tušíte, ale je třeba si to spojit s tím, co předvedl Lukyn Větrovec.

A ještě na jedno koukněte: na doktrínu či nauku, které se říká "takíja", angl. transliterace např. "taquia". Vlastně se tady o ní mluví.
18. 04. 2011 | 04:07

Martin Konvička napsal(a):

Doplním: úplně vidím, jak zase kroutíte hlavou, jak ten MK odmítá vidět individuality, naznačuje skoro nacisticky kolektivní vimu a háže do jednoho pytle.

Slovy jednoho našeho kolegy (JZ): "snad si nepředstavuješ, že všichni muslimové jsou poháněni nějakým obrovským spiknutím".

Ne, ne a ne. Jde o obsah víry a taky ustrojení mysli, které ta víra vytváří. V jednotlivcích různě silně, ale to všechny totality. Ani nacistický či komunistický "nový člověk" nebyl přítomen v každém členu strany, natož Němci/Rusovi, stejnkou měrou. Ale občas byl, a to stačilo. O zbytek se postaralo Gestapo či NKVD.

Namítnete, že islám nemá gestapo, není stát, nemá své gulagy?
Jistěže ne. Islám je síť, "organizovaná" zhruba jako mafie, nebo černý obchod. A neustále generuje fanatiky, možná ne mnoho, ale dost na to, a dost roztroušených na to, aby udrželi většinu v lajně.
18. 04. 2011 | 04:16

Martin Konvička napsal(a):

Možná Vás Vaše zjištění vysěsí, budete mít chuť propadnout beznaději, případně před novými objevy zavřít oči.

Klid. Byť je islám tak nepostižitelně amorfní a současně tak až obdivuhodně propracovaný ve své nelidskosti (a aby ne: měl na to 1400 let), je zároveň skoro dětsky křehký. Má svá slabá místa, po nichž se hroutí, aniž by bylo jeho oběti nutno likvidovat.

Dost bylo přednášky. Na to přijdete sám.
18. 04. 2011 | 04:21

Pepa Řepa napsal(a):

Medikolog napsal(a):
Takže paní Violo, On je převeliký, spravedlivý milosrdný... těm bohatým dává ještě více, aby mohli SVÝM nemajetným souvěrcům ještě VÍCE ROZDAT... jako almužnu.. zakát..
-------------
Škoda, že sem nechodí Pitr nebo Krejčíř. Jejich srdce by se zatetelilo, víc-ještě víc, dy´t ty prachy jsou vyznamenání od Nejvyššího, stačí dát pár šupů na zakát.
U nás tomu zase říkáme charita.

Ještě jste měl zmínit korupci. Bez té tam neuděláte jeden kšeft, my nevíme jak v asketické společnosti my tady žijene.

Konvička
Ta takíja má skutečně původ takový, jak líčí Mirek, má se tak-nevěřícím-vysvětlovat. Já bych to spíše označil za "orientální lišáctví". Je všudypřítomné. Od kšeftování po běžnou společenskou konverzaci. Tady dělají chybu Američané, kteří jdou přímo na věc.To se nemá.
O orientálním lišáctví místní muslimské komunity svědčí například to, že Pelikán vydal v českém překladu výběr Ahadíth. Nejen, že mu do toho kafrali, který hadíth jo a který ne, ale seženete tu knihu Zahrada..... jen v mešitách pro pevné souvěrce.

Kafir by si to mohl blbě vyložit, pošleme Mirky, aby mu to předžvejkali a aby věděl, co si má myslet. Svoboda jako víno. O svobodě slova nemluvě, pořád někoho urážíte.
Tak to chodí, je to jiný svět. Stačí tady jeden povedený nažhavený konvertita a už mají potomci od 9 let oddělené hodiny plavání.
Něco jiného je číst súfisty u krbu se sklenkou whisky a něco jiného bydlet vedle ghetta.
Ale vysvětlujte něco hluchýmu.
Mějte se.
18. 04. 2011 | 07:29

vaclavhorejsi napsal(a):

Martin Konvička:

No ja bych samozrejme byl nejradeji, kdyby se z islamu stalo takove "krotke" nabozenstvi, plne kompatibilni s moderni civilizaci a myslenkami evropskeho osvicenstvi, jako moderni krestanstvi.
Jedine co rikam (a v cem se neshodujeme) je, ze vyvolavani pausalni nenavisti vuci muslimum je k tomuto cili kontraproduktivni. Vy si naopak myslite, ze kontraproduktivni je ten mnou preferovany "soft" pristup. Je to vec nazoru, ale ja jsem o tom svem skutecne pevne presvedcen. Uplne stejne to fungovalo u komunismu...

..
18. 04. 2011 | 08:00

Čochtan napsal(a):

Pane Hořejší,
nejde o "vyvolavani pausalni nenavisti vuci muslimum "
ALE
o to, nenechat islám zakořenit v Evropě ! Islám je nepřítel, dobyvatel Evropy a NESMÍ v tomto 1300 let trvajícím boji zvítězit !
Muslimové nemají v Evropě co dělat !
18. 04. 2011 | 08:13

KP napsal(a):

Když jsem vám psala, jak jsou poměry mezi nejen brněnskými muslimy, tak jste mě označovali za xenofoboku. Sám Větrovec mě za pomatenou ženskou.

Větrovec je mezi muslimy a převážně muslimkami velmi oblíben, takový ten typ: "Toho bych přála své dceři."

A proč? Protože správně praktikuje.
18. 04. 2011 | 08:13

Čochtan napsal(a):

Pánové Konvička a Hořejší,
"že islám nemá gestapo, není stát, nemá své gulagy"
A co Irán ? Tam není gestapácká náboženská policie ? Stejně tak v Saudské Arabii ?
18. 04. 2011 | 08:16

Medikolog napsal(a):

Pepo Řepo,
Zakát je POVINNÁ almužna.. vlastně daň ve prospěch Ummy:). Z toho by se vámi jmenovaní, být věřícími a v Islámské zemi, nevykroutili; a kdyby byli doopravdy věřící, ani je to nenapadlo. Ale co můžete očekávat od pravičáckých džaurů?
Ani ta korupce není v souadu s Islámem, ale byla tam již dávno před narozením Posla Božího, kéž mu Alláh požehná a dá mu mír. Buď dufají, že to u Posledního soudu okecají, nebo jsou věřící jako Cyril Svoboda či Kalousek:).
Přeji vám hezký den pane Hořejší.
18. 04. 2011 | 08:38

KP napsal(a):

Zakát je povinný i v Brně.
Každý muslim dostane zelený lístek s číslem, který funguje jako variabilní symbol. Mešita ví,kdo má jaké číslo.
Podle toho pak vyhodnocují, kdo dal za ten měsíc víc.
Není nad dobrovolnost:)
18. 04. 2011 | 08:50

KP napsal(a):

Mešita má totiž problémy s financováním, ze Saudíe ji jdou miliony, ale nikde je nevykazuje, proto aspoń na oko potřebuje účetnictví částečně zlegalizovat zakátem.
18. 04. 2011 | 08:53

Rejpal napsal(a):

Autor blogu píše:

"Je nepřijatelné, aby se v zemích, které “Západ” považuje za spojence bylo trestáno (dokonce smrtí!) “odpadnutí od víry”. Jak je možné, že země jako Saúdská Arábie je považována za přítele a spojence, když z hlediska lidských práv je horší než Severní Korea, o Kubě nebo Číně ani nemluvě? (no, popravdě řečeno, důvod této anomálie není těžké uhodnout…)."

Z tohoto pohledu je myslím mnohem zajímavější než studovat různé muslimské náboženské doktriny posoudit možné politické následky současného dění v muslimských zemích Blízkého Východu a severní Afriky.

Právě dnes třeba v Sýrii, politicky i nábožensky svázané s Iránem, o moc nezadržitelně bojují stoupenci Saudské Arábie. Jaké následky bude mít převrat v Sýrii pro rozdělený Libanon, pro Izrael, pro Palestinu a konečně i pro EU či USA?

Nebude muset "Západ" nějak zásadně přehodnotit vztah k těmto zemím nejen podle měřítka "ropných zásob", nýbrž i podle jiných kritérií?
18. 04. 2011 | 08:55

Izak napsal(a):

Ja myslim, ze zavest pracovni tabory by asi prospelo, ale hlavne je nakrmte, oni snad ti muslimove mluvi s hladu ... jo a nepracuji a berou jen pridavky, takze bych jim pridal, ale ne pridavku, nybrz prace, mohli by treba byti zemedelci a pasaci vepru ;-)
18. 04. 2011 | 08:58

Vysmátý levičák napsal(a):

Problém je s celou "pouštní trojkou", to jest křesťanství, islám a judaismus. Tyto tři pavědy totiž do svého zhoubného působení automaticky zahrnují celou společnost, aniž by se jednotlivých občanů hodlaly tázat na jejich názor. Jaký to rozdíl například oproti buddhistům či hinduistům, jejichž stoupenci jednají jen za sebe. Nechtějí změnit svět, snaží se změnit sebe. Buddhista je o něčem přesvědčen, ale nepřesvědčuje o tom druhé, protože jejich vyznání je mu v podstatě lhostejné. nesnaží se "spasit jejich duši" (a majetek). Zatímco křesťané a muslimové v celé své historii násilím obraceli jinověrné obyvatelstvo na svou pavědu. Židáci, to je nepatrně jiná sorta; ti se spokojí s "pouhým" otroctvím gojímů, aniž by požadovali jejich konverzi k judaismu. Sečtemo a podrženo - s muslimem prostě nemůžete dlouhodobě najít společnou řeč, neboť styčná témata vyčerpáte po deseti minutách, pak (z jeho strany)nastupuje příkrý a nesmiřitelný odpor.
18. 04. 2011 | 09:37

Vysmátý levičák napsal(a):

Omlouvám se za překlepy - nová klávesnice a "staré prsty" ještě nejsou dokonale sehrány.
18. 04. 2011 | 09:39

Martin Konvička napsal(a):

VH:
"...No ja bych samozrejme byl nejradeji, kdyby se z islamu stalo takove "krotke" nabozenstvi..."
To asi tady všichni. Jenže lidi vysvětlují, proč se to nestane. Islám expanduje právě proto, že krotký není.

"v cem se neshodujeme ... ze vyvolavani pausalni nenavisti vuci muslimum je k tomuto cili kontraproduktivni. Vy si naopak myslite, ze kontraproduktivni je ten mnou preferovany "soft" pristup. Je to vec nazoru...."
Ale to právě není. Bylo by, kdyby nebylo dost srovnávacích dat z celého světa. Takhle je nemůžete ignorovat. Posledním plodem soft-přístupu je, myslím, rychle islamizovaná Francie.

"Uplne stejne to fungovalo u komunismu..."
Neměl podporu zdola a byl zastaven v expanzi (Afgánistán, Nicaragua...) - ne moc soft prostředky.
Islám je totalita, ale každá totalita je přecejen jiná. K. třeba nepracoval s mužským šovinismem a reprodukčn kontrolou; nacismus se o to snažil, ale sotva začal. Dvě mně známé případy deislamizace - Španělsko a Uhry - moc soft způsobem nepostupovaly.

Zamotáváme se a není čas. Fakt po tom islámu pátrejte dále. Je to výzva.
18. 04. 2011 | 09:51

Veronika napsal(a):

"Když jsem se pana Větrovce otázal, jestli tyto věci skutečně řekl, přiznal, že ano, že si za nimi stojí, ale že tato slova byla “vytržena z kontextu” resp. “nesprávně pochopena”."

Můžu Vám Větrovcovo tvrzení přeložit z islámštiny do češtiny. Každý, komu islámské výroky nepřijdou božské, krásné spravedlivé, ten je špatně chápe. Islám je krásné a jednoduché náboženství. Islám v podobě sharii přináší spravedlnost a božský zákon lepší nad všechny zákony. Islám chrání ženy - tudíž i ta burka je pro ženu dobrodiní.

Až najdete muslima, který pro Vás bude zosobňovat umírněný islám jako příkrý protiklad k Větrovcově fanatismu, tak ho dobře poslouchejte. Stejnou frází "to je špatně pochopeno" "vytrženo z kontextu" od něj uslyšíte také. Jsou z jednoho zdroje.

Větrovec není fanatik. Jeho postoje jsou perfektně logické a pokud budete studovat Korán a další autentické islámské zdroje, dojdete k tomu, že takové závěry jsou v islámu jediné možné.
18. 04. 2011 | 10:01

Veronika napsal(a):

Opravdu netuším, jak by měla vypadat podpora umírněných muslimů proti radikálům. Umírnění muslimové se od těch "fanatiků" distancují pouze jako odpověď na přímý dotaz. Nic proti nim nepodnikají. Jediní, kdo se proti islámu neslučitelnému s demokracií staví, jsou ti oškliví islamofobové se psí hlavou. Sám píšete, že na základě jakékoliv kritiky se umírněný muslim nepřidává na stranu jakékoliv reformace, ale fanatismu. A bez tlaku nedělají nic - pouze se misijně šíří, radikálové na úkor umírněných.
18. 04. 2011 | 10:06

Medikolog napsal(a):

KP,
Ze státního rozpočtu platím všechny možné křesťanské církve i židovskou obec (muslimy ne) Nebylo by spravedlivé zavést jako v Německu místo toho náboženskou daň? Pokud se k nějaké konfesi hlásíte, stát vám na ni sráží (něco jako zakkát:)) - bezvěrcům nesráží nic. Kdo potřebuje mezi sebou a svým Bohem profesionílní kněze, čaroděje woo doo, či ke správě náboženské obce rabíny či imámy z povolání, ať si je platí sám.
Není nad "dobrovolnost" kterou já ze svých daní vycpávám penězi parasitické církve. Proč si je neplatí křesťané sami?
18. 04. 2011 | 10:14

Michal Očadlík napsal(a):

Naprosto s vámi souhlasím, pane Hořejší. Tolerovat lze pouze toleranci.
18. 04. 2011 | 11:00

KP napsal(a):

Medikolog

jde spíš o to, že muslimové nechtějí být "sponzorováni" bezvěrci...museli by vykazovat, na co peníze šly, co se koupilo, opravilo, zaplatilo.
Nevedou žádné účetnictví, vše řeší mezi sebou, proto Muneeb chtěl, aby si Větrovec vzal jeho švagrovou, jednu už provdal za Atassiho, který "se stará" o mešitu a ofiko za to dostává 10 tis. s tím, že z toho živí manželku, dvě děti a platí nájem.
Kouzlo.
18. 04. 2011 | 11:11

KP napsal(a):

Náš přístup k muslimům, potažmo islámu je špatný. Myslíme si, že když na ně budeme hodní, budou hodní oni na nás. Jenže naše chování považují za slabost...
18. 04. 2011 | 11:15

David Beneš napsal(a):

Neznám tupější mantru než ono "neházení do jednoho pytle" lidí, kteří ten pytel považují za boží kapsu a maximálně se hádají, zda pravověrná je levá nebo pravá kapsa...
18. 04. 2011 | 11:25

David Beneš napsal(a):

Ano! Budeme rozlišovat, až se z nás bude kouřit. Rozlišíme esoterický nacismus Hitlera a Rosenberga, karierní nacismus Freislera, nacismus s "lidskou tváří" Hesse, nacismus archetypální bodré Bavoračky , nacismus běžného člena Hitlerjugend s vymytou hlavičkou pomalu od prenatálního věku atd. Budeme rozlišovat a neházet do jednoho pytle tak dlouho, až vlastně dospějeme k závěru, že nacismu škodilo pár radikálů, jinak byl celkem fajn...
18. 04. 2011 | 11:36

Vysmátý levičák napsal(a):

Každopádně trvám na tom, že tzv. Bílí Mauři (Větrovec, Lhoťan, Diartová, Sáňka, atd., atp.) jsou více nebezpeční, než samotní islámští imigranti.
18. 04. 2011 | 12:06

Daňový poplatník napsal(a):

Zase mi hlavou táhne otázka, proč je v EU povolený Korán, a zakázaný Mein Kampf? Že by k tomu zase bylo napřed potřeba pár desítek, nebo stovek milionů mrtvých? Anebo raději konvertovat bez odporu?
18. 04. 2011 | 12:16

buldatra napsal(a):

vaclavhorejsi napsal(a):
Martin Konvička:

No ja bych samozrejme byl nejradeji, kdyby se z islamu stalo takove "krotke" nabozenstvi, plne kompatibilni s moderni civilizaci a myslenkami evropskeho osvicenstvi, jako moderni krestanstvi…konec citátu.

Hihihi.
Když si vezmeme, že u křesťanství trval proces takového toho krotnutí(vyměknutí), dejme tomu od středověku (namátkou dejme tomu od r. do roku 1423) do r. 2011, lze doufat, že pan autor se toho krotkého náboženství, plně kompatibilního s moderní civilizací, reálně dočká zhruba za 588 let.

Po té době bude snad i proces krotnutí středověké hlavy Větrovcovy ve fázi jakéhosi osvíceného islámského Halíka, čímž bude splněn předpoklad pro plodnou ekumenickou debatu mezi krotkými zastánci dvou krotkých náboženství.
Tedy jaksi v případě, že se naše moderní civilizace nebude dále nijak překotně vyvíjet, pak by to mohlo trvat poněkud déle. Dnes jsme v roce 2011 a islám v roce 1423 (١٤٣٢).

Inu, trpělivost růže přináší.
18. 04. 2011 | 12:27

Medikolog napsal(a):

Přeci proto daňový poplatníku, že je povolená TORAH a je povolený Nový zákon .. tedy Bible. Zdrojový pramen Mein Kampfu. Hitler byl tak křesťanský.. svá svinstva podle všeho formuloval se Starým zákonem jako s příručkou v levé náprsní kapse..
Svatý Korán je pak nejpřesněji zjevená Vůle Boží.. Můžete ji sice zakázat, nebudete první, ale nebojím se o vás. Všemohoucí, budiž jeho jméno pochváleno, přeci stvořil Peklo velkokapacitním. Jistě si tam tím zákazem vysloužíte privilegované místo. Třeba něco jako Záhořovo lože. Dějiny lidstva dokazují, že v Pekle asi zrovna moc soukromí nebude. Spíše tlačenice.
18. 04. 2011 | 12:33

Herodes napsal(a):

Pro označení umírněných muslimů bohužel platí z historie známý a historicky vzniklý pojem "pátá kolona". Pomohla Francovi ve Španělsku, Hitlerovi nejen v Československu, Stalinovi tamtéž (tedy nejen unás) a nyní zase umírnění mohamedáni prošlapávají cestu islámu do Evropy. Když to nešlo cestou války, tak to musí jít přes dělohy a vymoženosti "politicky korektní" demokracie. Evropo, braň se už konečně! Mohamedánů už je v Evropě více než má Evropa vůbec mužů ve zbrani. Islám je neslučitelný s demokracií západního střihu - nechť si vzkvétá v zemích svého původu!
18. 04. 2011 | 12:36

Martin Konvička napsal(a):

Buldatra:
Velice přesné, to s tím časem a evolucí (snad s drobnou námitkou, že nikde není psáno, že islám se nějak civilizovat bude, byť v horizontu 500 let - nemusí, protože funguje).

Hříchem liberálních intelektuálů je, že jim stačí věci pozorovat a glossovat, s vírou, že se to nějak přežene, případně to JE nepostihne. Nepochybně i v římské říši takoví žili, na přelomu 4. a 5. století Případy z Německa 30. let, či předúnorového Československa, si pamatujeme velmi dobře.

Historické poučení je jasné.
Za prvé, nic se nepřežene, a vtipně glossující intoši, pokud nezačnou snaživě kolaborovat, půjdou na ten párek první.
A za druhé, na "elity" ani silové složky se v civlizačním střetu nelze spolehnout. Půjdou se silnějšími.

Jsou ale tací, kteří rezignovali na vtip a povznesenost, jakož i na prázdné lamentování a čekání na Godota, a snaží se něco dělat.

Jednou ten islám musí narazit, a proč by to nebylo zrovna ve středovýchodní Evropě, oblasti, kde s obyvatelstvem možná trochu obhroublým, ale zato však safra citlivým na "bullshit".
18. 04. 2011 | 12:53

Mirek napsal(a):

Reakce na vlnu příspěvků zasloužílých členů facebookové skupiny "Islám v ČR nechceme" (Veronika, Konvička, Beneš): Opakuji vám už posté, že pokud jste toho názoru, že se islám je úplně něco jiného, než ostatní náboženství a proto se k němu musíme mi úplně jinak chovat (například ho nezahrnovat do svobody vyznání), pak také musíte dokázat, v čem se tak zásadně odlišuje od všech ostatních náboženství? Co je na islámu to akutně nebezpečné nebezpečné, totalitní a nežažahnetelné, co se nevyskytuje v žádném jiném náboženském systému?

Nacizmus a islám představují úplně jiné systémy. Jednak nacizmus je zhoubný již ve své ústřední myšlence (nerovnost ras a nutnost dodržování "rasové hygieny"), ústřední mylšenka islámu je přinejhorším stejně zhoubná jako u ostatních náboženství a rasismus je islámu (v jeho ideální podobě) cizí. Druhá věc je, že nacizmus je založený na přísné organizaci, řádu, hierarchii a autoritě, zatímco islámu jakákoli autorita chybí (což ale může představovat problém, neboť, jak říká Fareed Zakaria, "pákistánský taxikář může mít stejně malou nebo velkou autoritu v náboženství jako třeba Bin Ládin". Nacizmus dále oslavuje tělo a fyzičnost, islám se ale - tak jako ostatní náboženství - zaměřuje na spásu ducha.

Nacizmu nemohlo škodit jen pár radikálů, protože šlo o důmyslný systém, jakýž islámu chybí (což nevylučuje, že naprostá většina nacistů ve skutečnosti nebyli žádné nelidské zrůdy, ale chalpíci odvedle).

Veroniko a co podnikají proti radikální muslimům islamofobové (typu Wilders, Spencer, nebo vy?) Píší hanopisy umně kombinující pravdy a lži proti všem muslimům, na kterých buď vydělávají (Spencer) nebo slouží jejich politické lobby (Horowitz)? Nebo navrhují kvazifašistické zákony, které by například muslimům zakazovaly imigraci nebo nošení "hadru na hlavu" (Wilders)? No to se Bin Ládin jistě celý třese! Není tohle naopak cestou, jak si mohou země odcizit a znepřátelit loajální občany muslimského vyznání a potvrdit Bin Ládinovy vize civilizačního střetu?

Není náhodou jedinou povinností muslmských občanů prostě jen dodržovat zákony země, kde žijí? To mají navíc ještě povinnost aktivně potírat terorismus po celém světě? Co dělají křesťané s křesťanskými teroristy v Severovýchodní Indii nebo v Ugandě? Tipnul bych, že většina ani neví, že existují. Co dělali hinduisté s Tamilskými tygry? Jak běžní sikhové bojovali s radikálními ksupinami typu Babbar Khalsa? Co dělají běžní Židé proti Guš Emunim, co proti Kachane Chaj!?

Nestačí vám, že muslimové jsou součástí bezpečnostích složek a a armád, které s těmi extremisty bojují? I mezi americkými vojáky v Afghánistánu a Iráku byli muslimové. Máme nemálo případů kdy muslimové nahlásili bezpečnostním službám své radikální osuvěrce, které potkaly třeba v mešitách? Nestačí?

K tomu křesťanství - vám připadají například některé jeho protenstanské formy krotké? Např. americké evangelikánství odmítající vědu, brojící proti ostatním náboženstvím, homosexuálům a vehementně se cpoucí do politiky?

Konvička: Jděte už s tou takíjou laskavě někam. Stokrát vám vysvětloval, co to ve skutečnsoti je a co není, ale vy budete stále dokola jak kolovrátek překdákávat nesmysly a nenastudujete si v odborné literatuře, o co doopravdy jde. Alespoň je vidět, jak dogmatické myšlení "islamofobové" mají. Takíja podrobně (a ne, tento odkaz nepokládám za odbornou literaturu) - http://spencerwatch.com/2010/08/15/silencing-spencer-taqiyya-and-kitman-are-part-of-judeo-christian-belief/
18. 04. 2011 | 13:05

Vysedlina pathologická napsal(a):

Ivan Hochmann
srdečně zdravím...A ať žijou hory, krásné, čisté a - netečné. (tedy nedotčené)
18. 04. 2011 | 13:12

Martin Konvička napsal(a):

"Co je na islámu to akutně nebezpečné nebezpečné, totalitní a nežažahnetelné, co se nevyskytuje v žádném jiném náboženském systému?"

Je toho hodně, entento z Kocórovca, ale zrovna ve tvém případě bych poukázal na jeden bod: Na nekonsensuální zotročení žen, konvenující masturbačním fantaziím neintegrovaného, a tudíž psychopatického a nebezpečného, sexuálního predátora.

Islám tyto typy láká - tedy pokud jsou hloupí a nedovedou svůj "drobný problém" řešit jinak. Proto obrovský úspěch dawah mezi vězeňskou populací. Proto takový appeal islámu mezi "inner city thugs" v USA a "mladíky" ve Francii. Proto konvertité (i tajní) z řad policajtů a dokonce i absolventů misií. Proto ta neodolatelná lákavost pro pedofily, pro které je islám vlastně záchrana.

Entento, řekl sis o to sám.

(Ad ti asijští terroristi všeho druhu: lokálí problémy. Až Křesťanská fronta za osvobození Manipuru pronikne do Evropy, půjdu po nich, slibuju)
18. 04. 2011 | 13:14

n.o.s napsal(a):

Medikolog

ano jediný rozdíl mezi nacismem a judaismem je že ten judaismus je legální, Hitler chtěl prakticky podobnou revoluci jen v mnohem kratším čase viz Akce T4

například jejich genocidní mindset je každý rok oslavován ve svátku jménem Purim
vražda více než 75 000 Peršanů a to je jejich nejveselejší svátek viz Ester

I ostatní židé v krajinách králových se shromáždili, aby se postavili na obranu svých životů a zajistili si klid od svých nepřátel, a z těch, kdo je nenáviděli, zabili sedmdesát pět tisíc mužů, ale nevztáhli ruce po lupu (tak tomu říkám "morál improvement", v případě judaismu určitě).
Ester 9:16

na jedné straně neustále si stěžují že jsou perzekvovaní na straně druhé oslavují genocidu
18. 04. 2011 | 13:21

n.o.s napsal(a):

Mirek

jde o polarizaci, taková společnost se lépe ovládá, historické příklady známe Sudety, bývalá Jugoslávie taktika funguje spolehlivě (a není to jen v Evropě i v USA podpora imigrace mas z latinského Jihu), nejprve vytvoříme zcela absurdní politiku (multikulturalismu) a importujeme miliony obtížně integrovatelných jedinců, po nějaké době tuto politiku prohlásíme za neúspěšnou a omyl, ale tyto jedince samozřejmě ponecháme, tito jedinci nezmizí ovšem, dříve či později se najdou jedinci jako Wildersové (či Konvičkové) jež začnou polarizovat společnost.

Tímto způsobem nic nevyřeší, Islám nepředělají a on ani není problém, problém je imigrační politika, v parlamentní demokracii lze takový problém vyřešit, ostatně na půdě parlamentu vznikl, ovšem o řešení toho problému nejde, jde o vytváření nenávisti mezi lidmi, ten starý žido-křesťanský problém -vytvořit nepřítele, a když není přítomen tak jej importujeme.
18. 04. 2011 | 13:59

Vysedlina napsal(a):

Tak se mi zdá, ža stačí jedná kočí na kozlíku, a už lidé jadrně říkají, co si myslí. Viz diskusní příspěvky. Ovšem, ještě je třeba pochopit, že to všem kočím na kozlíku a s opratěmi vůbec nevadí. A to je záhada kosmického rozsahu. Závěr je, že vláda není vlastně vláda, mělo by se jí říkat jinak. Nespletla jsem se v blogu.
Takoví fundamentalisté jsou velmi podobní. Říkám, myslí si, že mají Boha ochočeného.
No, bohužel, jsme na jedné lodi. Bohužel i pro ně.
18. 04. 2011 | 14:09

edice napsal(a):

Proč chtějí cizí muslimové žít muslimským životem u nás? Proč se pokoušejí kolonizovat Evropu? Já to opravdu nechápu a pravděpodobně nejsem sám. Současné evropské vládní elity nemohou již dlouho ignorovat tu stále se zvětšující část evropských voličů, která nesouhlasí s nekončícím přílivem muslimů do Evropy. Pokud tyto nespokojené lidi nepodchytí stávající etablované politické strany, získá jejich hlasy nějaký talentovaný extrémista. Je to tak. Pak by to mohlo být všechno mnohem horší. Tak, či onak. Budoucí Evropa bude donucena v mnoha ohledech sahat k řešením, jež by z dnešního hlediska jen málokdo neoznačil za fašistická. Namísto kritizovaného referenda o pouhé stavbě minaretů, což je jen zástupný symbol, se můžeme dočkat skutečného bourání mešit. Již nyní váhavě přijímané kroky ztěžující přistěhovalectví mohou za deset či patnáct let migrační směr zcela otočit a přerůst až v tlaky nutící milióny přistěhovalců s islámskou kulturou opouštět Evropu a vracet se do zemí svého původu. Zdá se to někomu jako extrém? Možná dnes. Ale v budoucnu to bude určitě lepší řešení, než kdyby statisíce a miliony původních Evropanů byly nuceny kvůli muslimům opouštět Evropu a hledat klidnější útočiště jinde.
18. 04. 2011 | 14:12

Martin Konvička napsal(a):

edice:

"Proč chtějí cizí muslimové žít muslimským životem u nás? Proč se pokoušejí kolonizovat Evropu?"

A vy byste nechtěl, kdyby vám to přikázal alláh?
Čtěte korán, tam to všechno je.
18. 04. 2011 | 14:19

Martin Konvička napsal(a):

n.o.s.
Celkem mi lichotíte tím srovnáním s tím Wildersem.
Jinak to vidíte moc jednoduše. Pouhou regulací imigrační politiky už to nezastavíte: v západní Evropě je alláhovců tolik, že vývoj dávno nabral tu setrvačnost, o níž jste psal (Vy?) v souvislosti s šířením křesťanství. Města jako Lyon nebo Nice - ca 50 konvertitů týdně, včetně mužů. Konverze se začínají vyplácet, což je asi zlomový bod.

K totálnímu převzetí moci ve státě bohatě stačí 10-15% menšina, viz Rusko, Nemecko, Korán (tam se píše "dvacet ze dvou set"). Naštěstí pro francouze nejsou všichni opravdu hardcore, a jsou dost neschopní, zatím.

Co s tím, když vyloučíme kapitulaci a když víme, že "poklidné soužití" je nonsens, protože jim ho alláh zakázal?
(Tím nezlehčuju potřebu získat zpět kontrolu nad imigrací, jen upozorňuju, že to nestačí)
18. 04. 2011 | 14:31

Pepa Řepa napsal(a):

vaclavhorejsi napsal(a):
No ja bych samozrejme byl nejradeji, kdyby se z islamu stalo takove "krotke" nabozenstvi, plne kompatibilni s moderni civilizaci a myslenkami evropskeho osvicenstvi, jako moderni krestanstvi.
--------------------
Minul jste se povoláním, řekl bych.
To jste měl jít krotit medvědy k Berouskovi nebo stát se hvězdou výcviku policejních psů.
Ono to s lidmi není tak jednoduché. Pes Vás pokouše, machometán rovnou oddělí hlavičku, když ho začnete osvicovat a modernizovat.

Třetí možnost naznačuje Werich v pohádce tři sestry a prsten.
Odříkejte šahádu, vyhlašte se za Mahdího a reformujte ummu zevnitř.
Prý se má začít výkřikem:
Ó BĚDA HŘÍCHU

Buldatra
proč jste tak netrpělivý? Stačí pár set let počkat, tvrdí někteří.
Jen nechápu, proč by měla jiná civilizace přesně kopírovat náš mustr.
18. 04. 2011 | 14:33

buldatra napsal(a):

Buďte pozdraven, pane n.o.s.
Napsal jste:

… Tímto způsobem nic nevyřeší, Islám nepředělají a on ani není problém, problém je imigrační politika, v parlamentní demokracii lze takový problém vyřešit, ostatně na půdě parlamentu vznikl, ovšem o řešení toho problému nejde, jde o vytváření nenávisti mezi lidmi, ten starý žido-křesťanský problém -vytvořit nepřítele, a když není přítomen tak jej importujeme….

No to je a není pravda.
Ona nelibá imigrační politika nevznikla proto, aby prvoplánově znesvářila někoho proti někomu nebo něčemu, ale proto, aby přišli levní manuálové do výroby.
Všechno ostatní vzniklo jako jakýsi vedlejší efekt, který tak nějak přerůstá v efekt hlavní, tedy Problém s velkým P.
Takové to rozděl a panuj se samozřejmě také občas k vládnutí hodí, ale jen někdy a když se to hodit přestane, zjistí se nejspíš, že už je tak nějak pozdě.
Státy, mající nesmrtelnou zásluhu v importu islámské ideologie se začínají podobat hříšníkům, kteří si nadrobili a zjišťují, že není úniku. Snaží se tedy nenápadně převekslovat plachty a kormidlo a začínají zkušebně křižovat proti větru.

Proč se přidávat za každou cenu k hříšníkům? Myslím, že máme svých vlastních hříchů a starostí víc než dost. A různí Větrovci se svým středověkem v hlavě nám ty problémy rozhodně neulehčí.
18. 04. 2011 | 14:44

buldatra napsal(a):

Pane Pepo, zdravím Vás

a dovoluji si podotknout, že nejsem netrpělivý, páč kdejaký kulak ví, že všecko chce svůj čas.

A tak společně věřme, že muslimové se nám tu nenamnoží jak mandelinky a jednoho krásného dne odtud vypadnou někam, kde je slunce jas a teploučko a tam jim bude líp jak tady.

Takže zasadím brambory a budu trpělivě čekat až vylezou, protože až se i ta mandelinka nažere (pokud je tedy nesežere sakumprask totálně všecky), přijde nezadržitelně den, kdy budou zralé a já je proženu přes prasátko a pak si je dám ve formě jetrnice, nebo bůčku, či škvarků, což by mě mohl muslim jednou zakázat. A vo tom to je.
18. 04. 2011 | 14:58

honolulu napsal(a):

Pane prof. Konvicka,
jsem velmi rad, ze jste se vratil na Aktualne CZ. Vy mate bystry postrech a analyzujete muslimske nebezpeci Evropy velmi dobre.
Mate hodne stoupencu, verte mi ! Patrim definitivne k nim !

Pane Mirek,
Muslimaci neudavaji jeden druheho policii, ale stoji pri sobe. Dokonce i ti, ke kterym Amerika byla vice nez stedra, se casem hlasi k fanatickym nepratelum Ameriky. Tyto pripady jsou casto ukazany v TV. Jsou take provazeny vrazdami. Jsou nepredvidatelni. Neda se jim verit v nicem.

Pane N.O.S.,
utekl jste mi z Rima do Recka a potom dokonce do Stare Judeii.
Pro mne je to pouze byvala rimska provincie - zbavena samostatnosti Pompeyem nekdy (60 B.C. +/-)
Nemohu se bavit o jejich nabozenstvi ci knihach. (Nevim, kdo to byl Jacob.) Nic o jejich nabozenstvi ci mytologii nevim. (Jsem Katolik, vzesel jsem z Rima). Soustreduji se pouze na evropskou Antiku... Nevlastnim zadne jejich knihy. Co o nich vim, je pouze to, co napsali Rimane.
Ozvu se Vam vsak po case o Krestanstvi mezi rokem 410 A.D. (Alaric) a ukoncenim doby zmatku.
18. 04. 2011 | 14:59

n.o.s napsal(a):

Martin Konvička

"Pouhou regulací imigrační politiky UŽ to nezastavíte"

ale to já vím že to UŽ nelze zastavit, to je načasované, velmi přesně naplánované, téměř chirurgicky přesně.

Co s tím, to bych se měl ptát spíše já Vás, vy opravdu věříte že tímto stylem něco dokážete, Wildersovským šířením nenávisti, vy opravdu věříte že konverzi k Islámu takto zastavíte či přesvědčíte nějakého muslima k odmítnutí radikálních ideí?

Pokud ano jste na omylu, právě naopak, čim více nenávisti v médiích tím více radikalizace a tím více konvertitů (speciálně v případě zhoršujících se ekonomických podmínek), učte se z historie, odradila persekuce křesťanů či intelektuální kritika lidi od konverze? přirozeně že ne.

vaše kritika je pěkná s mnohým lze i souhlasit, ovšem jediné co vytvoříte nenávist mezi ne muslimy, tato nenávist může vyvrcholit v nějakou persekuci jež ospravedlní radikalizaci zákonů,

navíc "Krev mučedníků je sémě církve"
18. 04. 2011 | 15:04

Čochtan napsal(a):

Mirku,
"nerovnost ras a nutnost dodržování "rasové hygieny"...."

Nerovnost ras je fakt. Habeští černoši jsou si s Pygmejci (také černoši) nerovní v běhu na dlouhé vzdálenosti. Běloši jsou nerovní s černochy v šachu. Znáš nějakého černého velmistra ?
"dodržování rasové hygieny", to je sice politicky nekorektní, ale velice rozumné.
18. 04. 2011 | 15:06

n.o.s napsal(a):

buldatra

vše vždy v kontextu,

vy věříte že někdo měl seriozně v plánu zapojit do výroby obyvatelé zemí kteří nikdy nepracovali, kde v životě žádná firma nepostavila fabriku (trochu nadneseně), navíc za situace kdy se téměř všichna výroba přesunula na daleký východ?

a pokud je to pravda, pokud tam skutečně rozhodovali takoví hlupáci , jsou metody lidí jako Konvička či Wilders zcela nesmyslné, ba co více kontraproduktivní

není náhodou že tento problém vznikl v určitém prostředí,

postupná likvidace občanských práv, degradace národní hrdosti na rasismus a nacismus, debilizace kultury a společnosti a školství, atd.

To smrdí a smrdí to ideologií Leo Strausse, to není islám ten je pouhým nástrojem
18. 04. 2011 | 15:18

Martin Konvička napsal(a):

n.o.s.
Houby je načasované.
Přiznáváte nepřátelům civilizace (říkám jim PCMC - politkorektní multikulturalisté) víc rafinovanosti a inteligence, než sami mají.
Historie nás učí, že opravdu velké průšvihy a zvraty nenastávají spiknutím arcizloduců, ale aktivitou arciblbů, jakož i pasivitou těch kolem.

Není mi dopřán čas psát sem celý rozbor toho omylu, či spíše trapné koincidence, která Západ postihla. Určitě tak učiním někdy jindy.

Přesto jen nadhodím: pomahači muslimů mají pravdu, že ten vývoj je především úpadkem západu, až pak expanzí islámu. Podlehli jsme epidemii sebenenávisti, nevíme, co si se sebou počít, proto - ne z lenosti nebo tak - nemáme děti. A proto naše mládež, místo aby mladé ve školách atd. muslimy "vyrvala" ze spárů té vymejvárny (případně jim nakopala zadnice), se kolem nich shromažďuje a poslouchá jejich sladké dawah-řeči.

Změňme tohle, dejme dvacetiletým důvod žít a trochu toho sebevědomí, a do 20 let si otevřu hospodu v Mekce.
18. 04. 2011 | 15:34

Veronika napsal(a):

Mirku, to co požaduješ, důkazy v čem se islám liší od ostatních náboženství a co naopak má společného s nacismem, těch jsou stohy. Všechny vycházející z islámských zdrojů.

Není pravda, že islám nezná rasismus, lidi podle národnosti vždycky kastoval. Černoši se hodili jako otroci, pro habešské křesťany měl Mohamed sympatie a proto mají výsadní postavení doteď, zůstali ušetřeni džihádu narozdíl od mnohem vzdálenějších křesťanských etnik.
Islám hlavu má. Tou hlavou je i posmrtně pořád Mohamed, proto ho narozdíl od nacismu nejde porazit poražením vůdce, ale každému muslimovi jeho vůdce vydávající příkazy sedí na poličce v knihovně. To že od roku 1923 neexistuje Chalífa je shoda historických okolností a ne absence vůdce v islámské teologii.

Jenže ani hromada důkazů Mirka nepřesvědčí o nepravdivosti jeho zamilovaných frází. Říká se, že někdo je buď blbej nebo navedenej. Mirek Libicher rozhodně blbej není, i když se tak tváří. Takže je "navedenej" na propagaci islámu má svůj osobní zájem. Jaký?
18. 04. 2011 | 15:42

buldatra napsal(a):

Pane n..o.s,

No jo, ten kontext je prevít...
Nejde o víru nebo nevíru v diskutabilní pracovní schopnosti Islamistů .
Levných pracovních sil zkrátka bylo třeba a do států jako Francie, Německo atd se holt pracovní síla dovážela. Byla poptávka.
A to nejen v posledních dvaceti letech. I předtím a to byla doba železné opony, tedy doba, kdy zrovna nebyla velká poptávka po nějakém novém nepříteli, byť i vnitřním, protože nepřítel bvl jasně dán. Teprve když s pádem železné opony zmizel, nastává doba, pro Vaše podání vhodná.
Přesun výroby kamsi na východ je další kapitola. Dovoluji si podotknout, že vývoj věci je třeba posuzovat v poněkud delším časovém horizontu, rozhodně o něco delším, než za posledních 15-20 let.

Ale o to mě de facto nejde. Mě osobně znepokojuje, když někdo v mém okolí šíří nějaký další -ismus. Asi to bude tím, že mám nějakou ideologickou alergii.
18. 04. 2011 | 15:42

n.o.s napsal(a):

Martin Konvička

"Podlehli jsme epidemii sebenenávisti"

pane Konvička, odpovězte kdo do nás tuto sebenenávist napumpoval?

kdo ze západního člověka udělal hříšníka, s pocitem viny, zdá se že se kruh uzavírá...
18. 04. 2011 | 15:48

Martin Konvička napsal(a):

Ilustruju to příkladem, gentlemani.

Vím v tuto chvíli o třech - ne jedné nebo dvou, ale rovnou třech!!! - arabelách bud v samém počátku arabelizace, nebo naopak v kocovině. Fáze, kdy slečna potřebuje Muže, který by ji podržel, miloval, ochránil, a nabídl jí tu jistotu (a ano, i trochu té pevné ruky a tajemna), které, chuděra, omylem hledá nebo hledala u těch pokryteckých pak.

Každou z těch krásných holek by zachránil JEDEN hodný a souč. trochu dominantní chlapík, který by chápal problém a mezi luxusním sexem jí rozmluvil islám.

A stav na hřišti: Nula, anžto "nejsou lidi", a když už jo, tak nechápou problém s islámem (ty holky mají za sebou dost velká traumata), nebo je to "nezajímá", nebo "nechcou rodinu"... prostě jak u blbejch na dvorku.
18. 04. 2011 | 15:49

n.o.s napsal(a):

Martin Konvička

když už jste velmi přesvědčivě popsal jak škodlivý pro nás Islám je co nějaké řešení, tedy pokud nechcete obnovit kancelář RuSHA či Plán Madagaskar
18. 04. 2011 | 15:55

Martin Konvička napsal(a):

n.o.s.
"kdo ze západního člověka udělal hříšníka, s pocitem viny, zdá se že se kruh uzavírá..."

Ne, nebyli to "židi", tak rafinovaný ty kucí pejzatý nejsou.
A Jean Jacques Rousseau nebyl žid, a to byl praintoš-pramulitkulturní, přečtěte si jeho Vyznání, tam to všechno máte, černé na bílém.

Či ještě jinak:
Spisy "frakfurťáků" jsou, stejně jako dřív spisy marxistů, neskonale blbé a nudné zároveň. Ta intošidla na fakultách nejsou nakažena čtením Marcuseho nebo Derridy, protože ani jednoho z těch bláboliů nikdy nikdo nepřečetl do konce.
Ta "choroba" byla a je v lidech, neomarxistické brožurky dodaly jen tool-kit zakrývacích flooskulí. Oč jde, to jsem popsal výše, s těmi arabelami.
18. 04. 2011 | 15:57

n.o.s napsal(a):

buldatra

odpovím Vám později
18. 04. 2011 | 15:57

n.o.s napsal(a):

Martin Konvička

všechnu literaturu kterou jste zde vyjmenoval můžete spláchnout do WC je vesměs bezcenná, Talmud to je základ
18. 04. 2011 | 15:59

Martin Konvička napsal(a):

n.o.s.:
Řešení mají v ruce ti tři chlapáci, kteří sbalí a ochrání ty tři arabely.

Pochopte:
Já sám vím o třech takových žábách.
Každý francouzský nebo holandský puberťák ví o dvaceti.
18. 04. 2011 | 16:00

Mirek napsal(a):

"Není pravda, že islám nezná rasismus, lidi podle národnosti vždycky kastoval." - Islám jako civilizace jistě ano (tak jako všechny ostatní civilizace), ale islám jako učení nikoli. To je v otázce ras a etnicity rovnostářské.

Hlavou islámu je jedině Bůh a v nacizmu nešlo jen o hlavu, ale o celý propracovaný hierarchický systém. I autorita chalífy se v islámské hisotrii různě promněňovala a podle některých autorů (Lewis, Roy) byl mnohdy de facto jen loutkou, která musela přicmrndávat sultánům. A samozřejmě - sama existecne autority neudělá s náboženství nacizmus - je snad katolicismus v čele s papežem nacizmem?

A ty kopy důkazů máte vlastně kde?
18. 04. 2011 | 16:01

Martin Konvička napsal(a):

Entento z Kocórovca: Neruš v konverzaci gentlemany, kteří se nebojí dospělých žen.
18. 04. 2011 | 16:04

Jaroslav Formánek napsal(a):

Jakože taqíju vyvrhl islám jako Charybda kost trosečníka je zcela sekundární, mohamedek lhal, kudy chodil. Celá ta jeho zjevení jsou situační humor, kdy si upevňuje svou autoritu švejkovskými povídačkami. V případě neúspěchu povídačky nechá odpůrce zavraždit a pokračuje dál. Ty průhledné banality mu procházejí stále snadněji přímo úměrně velikosti a brutalitě jeho ozbrojených sil.
18. 04. 2011 | 16:10

Martin Konvička napsal(a):

Chodím se teď bát na fb skupinu "Americans Against Islamophobia" - 75 000 příznivců, krom muslimů hlavně takové ty preklimaktérické učitelské a úřednické typy, čtyřicítky, které nestihly včas sbalit vysněného išláma, a tak se realizují aspoň skrz kolaboraci.

Doporučuji k nahlédnutí všem, kdo dosud neví, jaký prů..r se na nás valí

http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=201054913268590&id=100001355646937#!/pages/Americans-Against-Islamophobia/135901283117287?sk=wall&filter=1

Jeden z našich - neboť už dávno operujeme mezinárodně - tam prásknul tento známý hádis z Bukhariho (Volume 9, Book 84, 57)

"Some Zanadiqa (atheists) were brought to 'Ali and he burnt them. The news of this event, reached Ibn 'Abbas who said, "If I had been in his place, I would not have burnt them, as Allah'...s Apostle forbade it, saying, 'Do not punish anybody with Allah's punishment (fire).' I would have killed them according to the statement of Allah's Apostle, 'Whoever changed his Islamic religion, then KILL HIM.'"

A zde ukázka z reakcí:
#
Linda Zachri
Asma (radi Allahu anha) narrated: “My mother, who was a pagan, had come to see me in the days of the Messenger of Allah, so I sought the advice of the Prophet (sal Allahu alaihi wa sallam) about her visit. I told him, ‘My mother has come to... see me and she is outside Islam, shall I treat her kindly?’ He said, ‘Yes, treat your mother kindly.’” [Sahih Bukhari]
Al-Khattabi explains this hadith: “A disbelieving mother should be treated kindly just as a Muslim mother, and the disbelieving parents should be supported even if their son is a Muslim.” [Fath al-Bari]

#
Yosser Tounes
"there is no verses in Quran which call to kill who change his islamic religion no verses Im sur"

Na západě není nejtrapnější, že zaniká, ale že se nechává zaniknout takovými blby.
18. 04. 2011 | 16:20

Jaroslav Formánek napsal(a):

Entento, už stalin se za vás zeptal, kolik že má ten Vatikán divizí.
Taqíja je prostě logická inkarnace islámu bez ohledu, zda se pojmenuje nebo ne.
18. 04. 2011 | 16:22

Jaroslav Formánek napsal(a):

Proto si v "zlatém věku islámu" v Bahghdádu formálně najímali do vlády Araby, aby jim "nerasisticky" a "rovnostářsky" prošel fakt, že tam vládli neArabové. A proto trpěli jak psi pod Turky-chalífy, protože tam měli sedět origoš Kureišovci nebo aspoň něco podobného z etnodílny alláha okolo Mekky.
18. 04. 2011 | 16:39

Veronika napsal(a):

Mirku, není ti trapný už jenom to, jak kostrbatě se snažíš hledat ty rozdíly? "Chalífa v průběhu historie" dát fuhrerovi taky aspoň 100 stejné diverzity by jsi se dočkal taky.
18. 04. 2011 | 17:27

vaclavhorejsi napsal(a):

Martin Konvička:

Neverim svym ocim - vy skutecne povazujete konverzi k islamu za akutni problem v Evrope, nota bene v CR?????
Ze jsem si toho nevsiml...

Mimochodem, n.o.s to rika naprosto presne (18. 04. 2011 | 15:04).
******************
Pepa Řepa:

"Pes Vás pokouše, machometán rovnou oddělí hlavičku, když ho začnete osvicovat a modernizovat."

Ze jsem tak smely, kolik uz tech hlav v Evrope urezali?
A kolik mimo Evropu?
Podle toho, jak to podavate, tak je to zrejme takovy muslimsky rozsireny obycej, neco jako zadelavani macesu krestanskou krvi, ze?
***********************
vlk (16. 04. 2011 | 20:01):

"nebyl to Wilders , kdo vyvolat vlnu islámského fundamentalismu a terorismu. Byl to onen fundamentalismus a famanatismus, který přiměl Wilderse konat."

Ano, souhlasim, ze je to reakce na fundamentalisty a fanatiky; nic podobneho nepozorujeme napr. vuci Vietnamcum.

"A podle mne bude Wildersů a to v našem vlastním zájmu přibývat."

Tady se prave neshodneme - jsem hluboce presvedcen, ze cinnost Wildersu je kontraproduktivni - viz n.o.s (18. 04. 2011 | 15:04).

Ja ROZHODNE nejsem zastancem nejakeho smirliveho postoje vuci fanatikum - pryc s nimi. Ale pokud budeme pausalne nadavat muslimum (jako to cini Konvicka a spol.), jedinym vysledkem bude radikalizace tech umirnenych - to je prece nad slunce jasnejsi.
Obavam se, ze tito "svati bojovnici proti islamu" si prave preji, aby tech radikalizovanych muslimu bylo co nejvice, protoze by to potvrzovalo jejich nazory.
Mnohokrat jsem zaznamenal diskutery, kteri jako by se nemohli dockat nejake svetove valky proti muslimum, ve ktere jich bude co nejvice vyhubeno (klidne i za cenu velkych obeti na nasi strane).
Neco takoveho pokladam za totalni stupiditu.
Mnohem lepsi je spolehnout se na neodolatelnou atraktivitu zapadni svobody a prosperity - prave ta, a ne nejake "hvezdne valky" polozila komunismus.

..
18. 04. 2011 | 17:37

Martin Konvička napsal(a):

V. Hořejší.

Pane kolego,
že jste si VY něčeho nevšiml, neznamená nutně, že to není.
Může to také znamenat, že jste špatně informován. Pak ale nechápu, proč se tématu neustále potřebujete vyhadřovat.

A víceméně totéž platí ohledně Vašich vývodů o Wildersovi. Nerozumíte problému, nejste informován, proto nesuďte a nemažte schody těm, kdo se aspoň snaží něco dělat.
18. 04. 2011 | 17:55

pgjed napsal(a):

To V.H.:

Pane profesore, vaše ůvahy a hodnocení náboženství a věřících ve stylu "...mé předchozí články byly samozřejmě zaměřené proti paušalizující xenofobii, která nahání tu většinu rozumných umírněných muslimů ..." jsou opravdu kouzelná. Řekl bych, že jsou přímo ukázkou břitké vědecké racionality, ne nepodobné argumentaci ve prospěch stále hojnějšího futrování AV ze státního rozpočtu.
Protože podobně jako o rozumných muslimech hovoříte poměrně často i o rozumných křesťanech, buďte tak dobrý a objasněte blíže svá kritéria rozumnosti věřících různých věroučných denominací? Není to náhodou tak, že jako "rozumní" vám připadají věřící, kteří svou víru berou tak jaksi napůl a určité články víry, které jim jejich náboženství ukládá, ne plně respektují, nebo dokonce ignorují? Pak by ovšem bylo otázkou, zda takovýto věřící opravdu věřícím v příslušné věroučné články je v co vlasně věří a jak se ve vyhraněných situacích zachová? Váš postoj mně docela připomíná řeči všelijakých těch Klusáků a podobných inženýrů režimních duší o tom, jak ti věřící mají podporovat hlavně ten boj za mír a sociální sptavedlnost a nenechat se svádět agenty Vatikánu.

S takovýmto přístupem zákonitě nemůžete pochopit podstatu mnohasetletého kulturního střetu mezi židokřesťanskou a islámskou kulturou. A jenom buď mlžíte, nebo jakoby odmlžujete. Celkem zbytečně a s nulovým přínosem.
18. 04. 2011 | 18:10

vaclavhorejsi napsal(a):

Martin Konvička:

OK, kolik konvertitu se v CR vyskytlo v poslednich 5 letech?

Prosim vas, jste schopen uznat, ze mohou existovat ruzne nazory na to, je-li nejaky postup (napr. nadavani muslimum) v zajmu dosazeni urciteho cile (zabranit radikalizaci muslimu a naslednemu tragickemu konfliktu), nebo naopak v rozporu s dosazenim onoho cile?

Jste ochoten alespon teoreticky pripustit, ze k dosazeni urciteho zadouciho cile mohou vest i jine, nez zdanlive prime a jednoduche cesty?

Ja si samozrejme nedelam patent na to, ze muj nazor je spravny - muze byt, ze se mylim. Vy si takovou moznost nepripoustite?

..
18. 04. 2011 | 18:21

Soininen napsal(a):

Islám je totalitní ideologie, směřující k potlačení základních lidských práv a svobod. Tudíž ty radikální myšlenky, jsou vlastně běžnou normou a cokoliv co je míněno upřímně umírněně je vlastně z hlediska Islámu kacířství. Jen hlupáci to nechápou, titul netitul, nic jim nepomůže.
18. 04. 2011 | 18:24

vaclavhorejsi napsal(a):

pgjed:

"buďte tak dobrý a objasněte blíže svá kritéria rozumnosti věřících různých věroučných denominací? Není to náhodou tak, že jako "rozumní" vám připadají věřící, kteří svou víru berou tak jaksi napůl a určité články víry, které jim jejich náboženství ukládá, ne plně respektují, nebo dokonce ignorují? Pak by ovšem bylo otázkou, zda takovýto věřící opravdu věřícím v příslušné věroučné články je v co vlasně věří a jak se ve vyhraněných situacích zachová?"

To je docela dobra, zajimava a velmi slozita otazka.
Zda se, ze vychazite z toho, ze existuji nejaka zcela jasne dane "veroucne clanky", ktere neni treba nejak interpretovat, staci se je naucit a dusledne je aplikovat.
Mozna se domnivate, ze vam je v krestanstvi takto vsechno jasne, ze zadneho premysleni neni potreba (naopak je skodlive).
Pokud by tomu tak bylo, nemela by napr. zadny smysl teologie (asi vite, ze ruzni teologove dochazeji k VELMI odlisnym interpretacim posvatnych textu).
Myslim, ze takovyto nazor na doslovne a nepochybne chapani "clanku viry" je typicky treba prave pro wahabisty v KSA.
Mne blizky neni.
Vase prirovnavani k ministru Klusakovi je trapne a hloupe, prominte.

..
18. 04. 2011 | 18:29

pgjed napsal(a):

To n.o.s.

No, vy byste měl v té historii hledat, alespoň trochu.Jinak byste nepsal takové nesmysly, jako: "...Větrovec a další muslimové by si velmi dobře rozuměli s jiným bigotem dnes samozřejmě svatým, ano mluvím o Pavlu s Tarsu..." . Nebo víte o něčem, co by v případě Pavla z Tarsu po jeho obrácení bylo možné přirovnat k džihádu, nebo k šáríi?
18. 04. 2011 | 18:31

pgjed napsal(a):

To n.o.s 17. 04. 2011 | 04:04 :

Vskutku obdivuhodný historický a religionistický výklad. To vy sám? Hmmmm....
18. 04. 2011 | 18:41

vaclavhorejsi napsal(a):

vaclavhorejsi napsal:

pgjed:

Jeste neco - docela by me zajimalo, co povazujete v krestanstvi za ty "urcite clanky viry", ktere je treba brat striktne a doslova? A ktere lze brat vice ci mene alegoricky?

..
18. 04. 2011 | 18:42

pgjed napsal(a):

To V.H.:

"...vite, ze ruzni teologove dochazeji k VELMI odlisnym interpretacim posvatnych textu..." I desatera? A nezapomínejte, že na rozdíl od katolické církve, žádná jiná církev, tím méně islám, nemá učitelský úřad církve a po zkušenosti z reformačních půtek a herezí i ve věcech věroučných deklarovanou neomylnost = svrchovanou vnitrocírkevní autoritu papeže.

Ale uhýbýte od položené otázky. Troufnete-li si kategorizovat věřící na rozumné a nerozumné a nejste-li vpodstatě schopen vysvětlit na základě čeho, pak promiňte, ale přirovnání, byť vám není příjemné, sedí a není důvod na něm něco měnit.
18. 04. 2011 | 18:54

Jaroslav Formánek napsal(a):

"Nadávání muslimům".............to chcete proboha udělat z ČR špitál, kde každý občan bude pečující sestřičkou zdarma či za velkých nákladů z naší strany, aby se proboha nějací exotičtí tajtrlíci "neradikalizovali"? To nás utáhnou na vařené nudli. Budeme platit výpalné až do úplného krachu a zblbnutí.

Opačný přístup je perspektivní. Dělat si z nich srandu, dát jim jasně najevo, že víme, jaká je islám totalitní násilná pakárna. A že je tu nikdo nedrží a nepotřebuje.
To úplně potlačíme svůj smysl pro humor? Změníme svůj charakter? Dokud jsme nemuslimy, jsme stejně pro ně nuly a jedině jasný odpor je trochu zkoriguje (viz Singapur a Filipíny). Údajně se bojí jen deportace, takže deportujme, bude klid.
18. 04. 2011 | 19:01

pgjed napsal(a):

To V.H.:

"...co povazujete v krestanstvi za ty "urcite clanky viry", ktere je treba brat striktne a doslova? A ktere lze brat vice ci mene alegoricky"

To je prosím omyl, nebo váš konstrukt?, já žádné takovéto rozlišení nemám a ani neprosazuji. Docela se se snažím ctít krédo a desatero... Ale vaši kategorizaci na rozumné a nerozumné si představuji a nelze jinak, jako relativizaci ve smyslu, to či ono se tak přísně nebere. Snad vzpomenete na naši dávnou debatu o embryonálních kmenových buňkách, početí života ...
18. 04. 2011 | 19:25

Veronika napsal(a):

Pan profesor Hořejší nám tu tvrdí, že když umírněnému muslimovi řekneme, že kamenování je fuj, tak se zákonitě(!) radikalizuje a odpálí se třeba v metru.

Kromě jiného takové tvrzení předpokládá, že i umírněný muslim má blíže k radikálnímu islámu než k sekulární demokracii, protože když je konfrontován nutností si vybrat jedno nebo druhé, tak z á k o n i t ě volí radikální islám.
18. 04. 2011 | 19:28

pgjed napsal(a):

To J.F.:
"...víme, jaká je islám totalitní násilná pakárna...."

Promiňte, ale problém je v tom, že se to nedá tak jednoznačně říci. Ano Mohamed byl prokazatelně krvavý násilník a rabiát. Ano, v Koránu jsou pasáže, které lze vykládat, jako výzvu k násilí. Nicméně každý immám má svůj výklad a vedle radikálů jsou i vykladači tolerantní, byť z některých výkladů tzv. "islámské tolerance" (termínus technikus) by vyrostla blecha ve slona. Problém je v tom, že těch, kteří volí násilný výklad, bylo je a vždy bude dost. Narozdíl od křesťanů, kde se snad již definitivně většina denominací dopracovala poznání, že JAKÝKOLIV násilný výklad je nekřesťanský.
18. 04. 2011 | 19:34

Michal Macek napsal(a):

zdravim pane profesore

doporuciji vasi pozornosti clanek (nize) ktery rozviji zajimavou teorii ze drtiva vetsina valek v historii byla vedena nadrzenymi mladymi muzi za jedinym cilem - zenami (presneji za cilem pohlavniho styku se zenami) - L.A.vetrovec jest typyckym prikladem takoveho "nadrzeneho mladeho muze" :)

http://www.valka.cz/clanek_12120.html
18. 04. 2011 | 19:41

Martin Konvička napsal(a):

VH:
"OK, kolik konvertitu se v CR vyskytlo v poslednich 5 letech?"
Přesné číslo neznám, okolo 1O00, ovšem s meziročně strmě rostoucím narůstajícím rendem.
V západní Evropě to před 10 lety také nebylo mnoho.
Vzhledem k tomu, že u dívek se jedná o skok do nekonsensuální otrokařiny, a u mužů o dobrovolné přidání se k radikální sektě (ti lidé opravdu nekonvertují k "umírným, co by z toho měli) to je hodně.

"Prosim vas, jste schopen uznat, ze mohou existovat ruzne nazory na to, je-li nejaky postup (napr. nadavani muslimum) v zajmu dosazeni urciteho cile (zabranit radikalizaci muslimu a naslednemu tragickemu konfliktu), nebo naopak v rozporu s dosazenim onoho cile?"
A jste schopen uznat, že metoda "po dobrém" byla za poslední půlstoletí opakovaně a vyzkoušena v řadě zemí světa, od Austrálie přes Francii po Kanadu, s invariantně stejným, a to neuspokojivým, výsledkem?

"Jste ochoten alespon teoreticky pripustit, ze k dosazeni urciteho zadouciho cile mohou vest i jine, nez zdanlive prime a jednoduche cesty?"
Moje cesta není snadná.

"Ja si samozrejme nedelam patent na to, ze muj nazor je spravny - muze byt, ze se mylim. Vy si takovou moznost nepripoustite?"
Připouštím, ale jsem vědec; to Vy ostatně také. A mám k dispozici - jako všichni - výsledky dostatečně replikovaného experimentu.
Měl byste, jako vědec, dát více na experimentální výsledky, než na to vaše věčné "myslím".
18. 04. 2011 | 20:03

Jaroslav Formánek napsal(a):

PGJD - Výklady koránu jsou dávno uzavřená záležitost a jsou jednoznačné. Text je zásadně neduchovní - žádné fantazírování nepřipouští. Báb (brána) idžtihádu (výkladů)je uzavřená.

Pročtěte si tyto překlady:-rūḥ, The soul, incorporeal spirit; the breath of God; Jesus; the angel Gabriel; an angel in the form of man with an angelic body; the Qurʼān; revelation; prophecy; in P. name of a note in music; [rūḥi aʻz̤am, The supreme spirit;--rūḥu ʼl-amīn (-qudus), The faithful (holy) spirit, i.e. the angel Gabriel;--rūḥi ilāhī, The divine spirit;--rūḥu ʼllāh, The spirit of God, the Holy Ghost; Jesus; Gabriel;--rūḥi bā-futūḥ, A victorious, i.e. blessed, spirit;--rūḥi tutiyā, Mercury; a sort of pewter; wine;--rūḥi ḥayātī, The vital spirit;--rūḥi ḥaiwānī, Animal spirit;--rūḥi rawān, A living soul;

Mohamed je takový gigant gigantská, protože byl jediným spojníkem mezi člověkem a bohem. Jediným muslimem. Zbytek muslimů zoufale a slepě kopíruje. Vedle něj je každý křesťan taktéž "muhammad", protože mu nic nebrání v komunikaci s bohem/Duchem svatým. Jeho ekvivalentem je tu Gabriel, který od smrti mohameda nefunguje. Tímto končí jakékoliv srovnávání mezi křesťanstvím a islámem.

Ježíš dal lidem komunikaci s Duchem svatým a postavil je sobě naroveň. Mohamed měl údajně komunikaci s ekvivalentem Ducha sv. - přetavil do údajně zmatené brožury koránu a jakýkoliv jím neautorizovaný kontakt s božstvem zakázal. Proto muslimové výborně rozumí tomu, že NZ není ekvivalent koránu, nýbrž hadíthů. Superbožství Knihy se tedy nekoná. Je totiž zbytečené.
18. 04. 2011 | 20:51

Dalibor Štys napsal(a):

"Bohatě by nám všem stačilo, kdyby se islám nějak rozumně napasoval na naše životní standardy a zvyklosti. Nic víc nikdo nechce."

No, já z té Malajsi měl pocit, že přesně toto se stalo. Jenom je to směska, etické standardy jsou to z 2. poloviny 19. století (viz spisy otce moderní Malajsie Mahathira Mohammada) a technika je to 21. století.

Otázka je co se z této směsice stane. Češi (a Moravané) v 19. století především populačně ovládli území současné ČR. V Malajsii se zdají přibývat i ostatní národy. Naproti tomu malajské školství je více než jiné otevřeno imigraci arabské inteligence, která s sebou více či méně nese standardy saudskoarabekého wahabismu. (I když, kdo ví jak nám pomohl nebo uškodil příliv ruské inteligence po 1918.) Uvidíme, každopádně s tím nic neuděláme.

Podstatné je, co podpoříme u nás (a třeba ve Švédsku). A tam mám jasno - radši Malajsie než Arábie. Vyhnout se težko můžeme, čas nastavení tvrdších a selektivních podmínek jsme už zmeškali a něco takového možná v naší civilizaci ani nebylo možné.
18. 04. 2011 | 20:55

Jaroslav Formánek napsal(a):

Takže váš imám, který si cokoliv cucá sám z prstu, je absolutní nesmysl. Stavíte na tom domeček z karet, který v žádné mešitě neobstojí. Nejlepším výkladem koránu jsou skutky mohameda, které v případě pochyb tu absolutní stalinskou brutalitu vrátí do oběhu. A jak správně poznamenáváte, mohamed je "ideál". Takže není úniku, islámská opice, která vyvraždí libovolný počet lidí, je inspirována naprosto precizně mohamedem. Má dokonalé alibi a žádný muslim s tím nehne. Nikdo z nás nemuslimů totiž nespadá do islámské kategorie "nevinný" a v případě potřeby lze prohlásit muslimy za odpadlíky a masakrovat je taktéž. Činil tak mohemad. Vraždil muslimy. Taky si nejsou jistí, že? Takže mlčí, mlčí, mlčí. Logicky.
18. 04. 2011 | 20:59

Jaroslav Formánek napsal(a):

V Malajzii je život pro nemuslimy stále nesnesitelější. Mají tam systém bhúmiputra - ještě sanskrtsky "syn země" a nemuslimové musí poníženě poskytovat dobré džoby neschopným malajcům. Až se to vyhrotí, Číňani, Indové/Tamilové a zahr. kapitál odejdou a celé si to klekne. Ještě hrůznější je odchod muslimů od islámu. Existují foto z nápravných táborů v džungli a podobné chuťovky.

Proč se na ty rosolovité dedukce nevykašleme? Každou umírněnou komunitu časem stejně hravě ovládné ta pravá-neumírněná podle modelu Korán mekkánský - Korán medínský. 2 fáze. Jsou zakalkulovány do projektu islám. Takže někdo tu žebrá o 10 let k dobru.
18. 04. 2011 | 21:08

Venrar F. Chonka napsal(a):

Jaroslav Formánek: Nezapomeňte na muslimské koncentráky pro odpadlíky od islámu (z 90% odpadávají ke křesťanství), které staví Malajská vláda. Eufemisticky je nazývá "Centra pro náboženskou převýchovu". A aby to nebylo tak nápadné a do očí bijící, umisťuje je do pralesů : https://www.youtube.com/watch?v=X7YkHZg75zQ
18. 04. 2011 | 21:25

Jaroslav Formánek napsal(a):

Na to narážím. Ještě kouzelnější jsou tamní patálie rodilých křesťanů používat slovo alláh ve své Bibli. Východní větve křesťanství totiž pracovaly s aramejštinou/asyrštinou a arabštinou, kde je slovo alláh téměž identické. Stejně toto slovo používali i předislámští židé a titul "muhammad" nalezneme rovněž na mincích v době předislámské. Tedy označoval Ježíše popř. někoho jiného, v žádném případě našeho mohameda....Dnes se snaží naroubovat "muhammad" na předzvěst mohameda v Bibli v SZ (která je jinak pro ně trapným falzem) a podobně i NZ termín paraklétos "utěšitel" místo Ducha svatého, "který si vane, jak chce", zase mohameda ve vzdálené budoucnosti. Plyne z toho zajímavá skutečnost, že samotný Ježíš o vznik nějaké knihy (NZ) jevil zájem nulový, plagiátor mohamed si povšiml právě té knihy a vyrobil náhražku centrovanou na své etnikum. Proto musel židy a křesťany zpočátku tolerovat/neutralizovat a jít tvrdě proti "polyteistům", aby se dostal do pozice, kdy mohl jít proti všem nemuslimům. Nemuslimy to kupodivu plete, berou ty 2 etapy jako (10-14 let rozdíl) jako záruku svého statusu vůči islámu. Tento omyl má strategicky dalekosáhlé důsledky,jiní vědí a k tomu raději mlčí, aby se jejich prekérní situace rapidně nezhoršila.

Stačí googlovat muhammad a paracletos. Samotný mohamed v rámci své kariéry svůj status sám zvyšoval, Posel (rasúl) je víc než Prorok (nabi), v konečné fázi dokonce konkuruje alláhovi, který se mu klaní. Jinde v tomto absolutně přebujelém kultu osobnosti najdeme, že alláh vlastně stvořil vesmír kvůli mohamedovi. Infantilita zločince a megalománie se tedy vůbec nevylučují...
18. 04. 2011 | 21:56

Jaroslav Formánek napsal(a):

Alláh byl i u arabských polyteistů, ti jsou ovšem v rámci jisté etapy kariéry mohameda výsledně v totálním opovržení. Kdyby se všichni nebáli islámské gorily, ztratili by dávno nárok na slovo alláh právě muslimové a ne křesťani a židi. Tuto kauzu rozjeli Malajci. Hezky to sekunduje školní žvásty západu o "3 velkých abrahámovských náboženstvích". Nikoho nenapadne, že "abrahámovských" náboženství si asi můžeme podle tohoto mustru vyrábět na koleně neomezené množství.
18. 04. 2011 | 22:07

Martin Konvička napsal(a):

Dalšé věc, o které se ohledně Malajsie málo mluví, je náboženství zapsané v občance a podle toho paralelní právní systémy (podobn. systém byl i v Osmánské říši).

No a když jste muslim, tak ten systém je víceméně šária, s těl. tresty za cizoložství a dalšími nechuťkami.
V-y-le-p-š-e-n-é tou reformní umírněností např. takto: Muslim, chlap, je odsouzen k 200 ranám bičem uděleným během (plácnu) 4 let. Prý strašně ponižující, 1 nebo 2x za rok si muset přijít pro výprask.
Ptal se kolega, který tam cestoval: a může si to odsouzený třeba vybrat najednou, vyléčit si to a mít pokoj?
"Co blázníš, to kdybys dostal najednou, tak ... umřeš, se ti nepostaví, apod. dle kontextu)"

No, říkáte si, ale jejich věc, já bych tam byl křesťan či jiný nemuslim.

Je a není. Může vám konvertovat dcera - a tohle bude váš vnuk.
Normálka? No nevím...
18. 04. 2011 | 23:17

Ateista napsal(a):

Pane profesore, já jen doufám, že jste z toho všeho konečně vystřízlivěl a nebudete tady už tak hloupě obhajovat něco tak odporného jako je Islám. Jak sám vidíte, ty šílenci jsou už i tady v naší zemi a jenom šíří nenávist a nejde jim o nic jiného než zničit všechno, celou Evropu a celý svět. Islám se vždycky šířil jenom násilím, je to krvavé náboženství, Korán je nebezpečný už ve své podtatě a není pravda, že by byl všemi těmi fundamentalisty překrucován. Ono je tot totiž tak, že terorismus, násilí, vraždění a vymývání mozků je samotnou podstatou Koránu. Evropa musí být očištěna, než se to tu rozšíří a nebude cesty zpět.
18. 04. 2011 | 23:57

honolulu napsal(a):

Nepredlednete a poucte se z dejin !

711 A.D. se Muslimaci vylodili v dnesnim Spanelsku a na Rio Barbate, (kousek od dnesniho Gibraltaru), zmasakrovami celou VISIGOTHS-skou, armadu. Potom postupovali na sever a na zapad. Ve stejny rok (711 A.D.) znicili Cordobu a Lisabon - (kralovstvi Sueves - dnesni Portugalsko prestalo existovat).

Toledo padlo 712 A.D. (kralovstvi Visigothske ve Spanelsku) a Narbonne v dnesni Francii padlo
715 A.D.. Hlavni mesto VISIGOTHU, dnesni Toulouse bylo zniceno 721 A.D. a samozrejme pochod s vrazdenim a znasilnovanim pokracoval dale na sever.
Byli zastaveni az blizko reky Loiry v POITIERS 732 A.D. odkud ustoupili zpet do dnesniho Spanelska. Byli pracene vyhnani daleko pozdej.

Za zminku stoji, ze VISIGOTHS, - toto slavne kralovstvi je z potomku tech, kteri dokazali vyplenit Rim o 300 let drive, 410 A.D.. - Prestalo existovat pro vsechny casy od roku 721 A.D.

Je velmi legracni, zde na Aktualne CZ predkladat nazor, ze bychom je nemeli "drazdit". Kdyby bylo podle meho, tak totalni valka uz byla davno vyhrana pred 5 lety.

V zemich krestanskych ISLAM nema co delat, a to v zadne forme. To, ze je nekde v Brne nejaka mesita, je hanba celeho mesta. Starosta je urcite Pepek Vyskoc.

Jak to, ze se proti tomu nepostavila nase cirkev ? To si jednou zodpovite !......Musim mlcet, byl bych smazan.
Metla Bozi pride, ANO METLA BOZI PRIJDE, je to v proroctvi. To vam vzkazuje Katolik Honolulu.
19. 04. 2011 | 00:33

n.o.s napsal(a):

buldatra

Spojené Království na počátku 80.let bylo v UK cca 80 000 muslimů na počátku 21.stol. census 2001 to bylo 1.5 milionů a dnes (zatím neexistují data s censu 2011) odhadem 2.5 milionů, tito lidé byli importování do prostředí které 10 let vede válku s Islámem (dokonce to Bush nazval Křížovou Výpravou), import osob se zemí se kterými vedete válku rozhodně integraci nepomůže, USA například zavřela po Pearl Harboru 120 000 Japonců do internačních táborů,

dnes si tyto osoby importujeme, jak myslíte že obyčejný muslim na mediální masáž reaguje? inu přirozeně radikalizuje se, pokud mohu věřit tomu co zde popisuje Pepa Řepa žije komunita např. ve Francii ve zcela izolovaném prostředí, předpokládám že jediný styk s vnějším světem je Televize, jež pravděpodobně informuje o válce s terorem (čti s Islámem) každému dojde že zde tiká časovaná bomba a to je ve Francii s cca 10% H(uman)-Bomb

Ideální by byla nějaká širší demografická analýza, příklad z UK nemusí být nutně representativní, nicméně Holandsko 2006 850 000, 2011 1 200 000, Francie ti ani nevědí kolik jich mají (což je nejhorší možná situace) 4,7 - 7 milionů

nejsem expert ale pokud někoho chci zaměstnat tak mu dám pracovní vízum, kromě toho například v Holandsku

Official work immigration ended in 1973, but the number of Moroccans and Turks remained on the increase as immigrants brought their family to the country using family reunification laws

nicméně

In the 1980s and especially since the 1990s, Muslims came to the Netherlands as refugees and asylum seekers,

v každém případě chtělo by to objektivní demografickou analýzu situace v zemích EU
19. 04. 2011 | 02:56

n.o.s napsal(a):

pgjed

Pavel
Proto je Bůh vydal v moc hanebných vášní. Jejich ženy zaměnily přirozený styk za nepřirozený a stejně i muži zanechali přirozeného styku s ženami a vzplanuli žádostí jeden k druhému, muži s muži provádějí hanebnosti a tak sami na sobě dostávají zaslouženou odplatu za svou scestnost. Protože si nedovedli vážit pravého poznání Boha, dal je Bůh na pospas jejich zvrácené mysli, aby dělali, co se nesluší. Jsou plni nepravosti, podlosti, lakoty, špatnosti, jsou samá závist, vražda, svár, lest, zlomyslnost, jsou donašeči, pomlouvači, Bohu odporní, zpupní, nadutí, chlubiví. Vymýšlejí zlé věci, neposlouchají rodiče, nemají rozum, nedovedou se s nikým snést, neznají lásku ani slitování.

VĚDÍ O SPRAVEDLIVÉM ROZHODNUTÍ BOŽÍM, ŽE TI, KTEŘÍ TAK JEDNAJÍ, JSOU HODNI SMRTI a přece nejenže sami tak jednají, ale také jiným takové jednání schvalují.
Římanům 1:26-32

Pokud máte nějaký nějaký problém s mým historickým výkladem nic vám nebrání -kritizujte, co jsem napsal špatně?

"Docela se se snažím ctít krédo a desatero"

nic perverznějšího v historii západu nebylo než židovské desatero, jedná se o stejně cizorodý import jako islamizace Evropy, ostatně v době kdy byla tato perverze uznána za základ morálky vrátil se západ ve vývoji o 1000 let zpět
posuďte co obhajujete

Budete dbát na den odpočinku; má být pro vás svatý. Kdo jej znesvětí, musí zemřít. Každý, kdo by v něm dělal nějakou práci, bude vyobcován ze společenství svého lidu. Šest dní se bude pracovat, ale sedmého dne bude slavnost odpočinutí, Hospodinův svatý den odpočinku. Každý, kdo by dělal nějakou práci v den odpočinku, musí zemřít. Ex 31:14-15

Když Izraelci prodlévali na poušti, přistihli muže, který v den odpočinku sbíral dříví. Ti, kdo jej přistihli, jak sbírá dříví, předvedli jej před Mojžíše a Árona a před celou pospolitost. Dali ho střežit, neboť nebylo zřejmé, co se s ním má stát. HOSPODIN ŘEKL MOJŽÍŠOVY: "Ten muž musí zemřít. Celá pospolitost jej ukamenuje venku za táborem." Celá pospolitost ho vyvedla ven za tábor a ukamenovali ho, takže zemřel, jak Hospodin Mojžíšovi přikázal. Nu 15:32-36
to je arci židovské

katechismus

§1980 Starý zákon je prvním stupněm zjeveného zákona. Jeho mravní předpisy jsou shrnuty v desateru Božích přikázání.
§121 Starý zákon je neodlučitelná část Písma svatého. Jeho knihy jsou inspirované Bohem a uchovávají si nepomíjející hodnotu, protože Stará smlouva nikdy nebyla odvolána.

nechtějte po mne abych zde vypisoval ono barbarství obsažené ve starém zákoně, byl by to dlouhý seznam
19. 04. 2011 | 03:31

n.o.s napsal(a):

na druhé straně elegantní desatero Solóna z Athén z doby kdy většina Starého Zákona ještě nebyla sepsána

1.Měj dokonalost za spolehlivější než přísahu!
2.Nelži!
3.Pečuj o věci vážné!
4.Nezískávej si přátele rychle, nezavrhuj však ty, jež si získáš!
5.Vládni,když ses nejprve naučil být ovládán!
6.Nedávej rady nejpříjemnější, nýbrž nejlepší!
7.Učiň si vůdcem rozum!
8.Neobcuj se špatnými!
9.Bohům vzdávej poctu,
10.Rodičům úctu!

6.stol. př.n.l. kdo by potřeboval "věčného žida" a žádné není v konfliktu s moderním světem.
19. 04. 2011 | 03:39

Dalibor Štys napsal(a):

Já neříkal, že to v Malajsii vyjde. On v Evropě nacionalismus taky málem nevyšel, stačilo aby Hitler nebyl takový cvok a nemyslel si, že řídí i počasí v Rusku. Neboli zrovna v Malajsii islám nemusí být tou první příčinou.

Na druhou stranu při procházení v Kuala Lumpuru nebo sledování debilních malajských filmů, které promítají na trajektu, žádný rozdíl proti běžnému západnímu standardu nezaznamenáte. Rozhodně zahalenost nepřevažuje. Pokud jde o Číňany a Tamily: OK, ať odejdou, mají kam - Singapur nebo Indie, anglicky budou umět dobře. Co se asi stane se dá očekávat a paralelu lze zas hledat v Československu po 2. SV. Měli jsem svůj stát, jak to dopadlo si taky za rámeček dát nemůžeme.

V každé společnosti jsou různé proudy a kdo je jedním z nich stržen, těžko se dostává ke břehu. To nemá smysl rozvíjet, jen mám pocit zvenku disciplíny, že systémové pojetí psychologie nepřevažuje. Přitom experimentů na vznik groupthinkingu nebo her dozorce - vězeň je popsáno hodně. A sklon lidí k hejnovému chování (a sklon k jeho vynucování) je prazákladem všeho, kritizovat jeho vnějškové odlišnosti jako jsou různá náboženství nebo národní odlišnosti nemá smysl. Pokud je něco třeba, tak rozbíjet vytvářející se myšlenkové skupiny, byť by byly jejich ideály jakékoliv. Přestože vyhrát se to nedá.
19. 04. 2011 | 07:01

pgjed napsal(a):

To n.o.s.:

Když vy máte problém udržet kontinuitu vlastních myšlenek. V textu, na který reaguji jste sv. Pavla označil za teroristu a násilníka prakticky totožného s islémskými teroristy. Označil jsem to za pozoruhodné. Máte-li dojem, že jste můj despekt uvedeným citátem změnil, bohužel. Naopak vaše další výroky jej jenom utvrzují.
19. 04. 2011 | 07:46

pgjed napsal(a):

To J.F.:

Nejsem žádný hluboký znalec islámu, ale něco málo načteno mám a vše se mně jeví tak, ve vztahu k násilí a toleranci vůči "nevěřícím", což jsou z islámského pohledu i židé a křesťané, se výklady velmi různí. Od nekompromisně militantních až po výklad "kdyby to nebylo vůlí Alláha, nebyla by různost názorů. Ta bude smířena až při posledním soudu". Nejvážnější problém je ovšem v tom, že podobně, jako u protestantů, není ani v islámu žádná závazná jednotnost výkladu.
19. 04. 2011 | 08:03

vaclavhorejsi napsal(a):

pgjed:

Pokud jde o Desatero, jsme zajedno.
Ale i tam jsou nejednoznacne veci a mezni situace vyzadujici kontextualni interpretaci - treba ty vami zminene embryonalni kmenove bunky (nekdo to muze vykladat jako zabiti, jiny ma jiny vyklad). Podobne napr. jak moc se musi "svetit den svatecni" - muzete si to interpretovat velmi prisne nebo mene prisne.
Jak jiste vite, i to "nezabijes" je ruznymi teology vykladano ruzne...
A to uz vubec nemluvim o ruznych formulacich Desatera (2 verze ve Starem zakone, standardni katecheticka krestanska formulace).

Pokud jde o "rozumne" a "nerozumne" (fanaticke, fundamentalisticke, militantni, netolerantni, triumfalisticke) krestanstvi - proste nemohu uverit, ze nevite, co mam na mysli. Historie i soucasnost je toho plna, v mnoha variantach...

..
19. 04. 2011 | 08:06

vaclavhorejsi napsal(a):

Martin Konvička:

OK, vy povazujete dosavadni zkusenost za dukaz spravnosti vaseho pristupu (= byt vuci vsem muslimum pausalne nenavistne nepratelsky, nadavat jim z plnych plic co nejhorsimi vyrazy, pri kazde prilezitosti je urazet, pripadne vuci nim pouzivat i (preventivne) nasili).
Dokonce to vydavate za jakysi vedecky zaver z provedeneho experimentu.

Ja (a rozhodne nejen ja) s takovym vyhodnocenim "evropskeho experimentu" nesouhlasim. Jsem hluboce presvedcen, ze pokud by se vas pristup stal oficialni politikou evropskych vlad uz pred 10-20 lety, byla by dnes situace naopak mnohem horsi.

Souhlasim ovsem s tim, ze se staly chyby v imigracni politice a zvlaste v socialni politice, ktere vedly k socialnimu vylouceni casti tech pristehovalcu.
Za velkou chybu povazuji princip extremne pojateho "multikulturalismu" namisto usili o integraci imigrantu (osvojeni jazyka, atd.).

..
19. 04. 2011 | 08:15

.Ivan Hochmann napsal(a):

Tady už chybí jen MARA....

No sedl jsem si včera raději k televisi a poněvadž tam nic kloudného (jako vždy ) na dívání nebylo,tak jsem si pustil svůj oblíbený hudební kanál DE LUXE MUSIC a objevil jsem tam úžasnou saxofonistku lady Candy Dulfer.Sic příliš nemiluji funk,ale taková profesionalita a úžasný rytmus mě donutil vyhledat si tuto paní a poslechnout si její kouzla z jazzfestivalu v Montreaux.
Tak čau věrozvěsti!Ivan

https://www.youtube.com/watch?v=a00rfnQYqk0&feature=related
19. 04. 2011 | 08:16

Pepa Řepa napsal(a):

Je to smutné, hodně smutné představení, pane Hořejší.
Už i expředseda KSČM prohlédl, viz jeho blog.

A Vy?
Při první konfrontaci se skutečným českým muslimem z masa a kostí sice zjistíte, že Ali Větrák není to, co jste si v hlavě vysnil, napíšete o tom blog, což je záslužné, ale při první příležitosti hbitě -jako správný spartakiádní cvičenec- skočíte na svou původní značku a zpíváte starou známou píseň obhájce toho, co jste si vysnil a co s realitou nemá nic společného.

Co kdybyste se sebral a zajel tam dolu. Pobyl chvíli u bradatce a chvíli u pejzatce a pak zajel na obhlídku Gazy.
Po stopách Itala. Jako Stanlay, když šel po stopách Livingstona. Nebo naopak? Už nevím.

Nebuďte takový škrt, jste ředitel, důchod běží, nouzí (finanční) netrpíte. S informační nouzí je to horší.
Dám vám adresu na jednoho Araba kousek za Damašskou branou. Je to levné.
19. 04. 2011 | 08:18

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

Duchod jeste nebezi.
Rozhodne vam verim, ze byste mi, jako spravny krestan, pral, abych nasledoval toho Itala...

..
19. 04. 2011 | 08:36

Martin Konvička napsal(a):

V. Hořejší.
Vidím, že jste muž rychlých soudů.

Konkrétně toto "(= byt vuci vsem muslimum pausalne nenavistne nepratelsky, nadavat jim z plnych plic co nejhorsimi vyrazy, pri kazde prilezitosti je urazet, pripadne vuci nim pouzivat i (preventivne) nasili)" bych ze své hlavy opravdu nevydoloval.

1. nejsem nepřátelský vůči muslimům, ale vůči islámu; ani vůči němu nejsem nepřátelský nenávistně, ale soucitně; muslimům pak nenadávám, ale normálně je vyzývám, ať se na to náboženství vykašlou.
2. netvrdím "urážet", tvrdím, "žádný respekt". Ten respekt je totiž pohání kupředu, je to "palivo", na které to celé funguje.

Kdyby se takový přístup stal "oficiální politikou", situace by byla především jiná, než dnes. Ta dnešní je nejhorší možná - "Evropa" je bezbranná, dezorientovaná, ve své falešné mravní nadřazenosti směšná (muslimům i domorodcům), a spěje ke konfliktům, proti nimž byla taková Pařížská komuna docela selanka. Ty konflikty prohloubí ekonomické potíže, což zpětnou vazbou zvýší napětí ve společnosti. Že my na horní palubě tančíme opravdu neznamená, že do podpalubí nezatéká.

K té "velké chybě" -
Potíž, že bez pojmenování problému není k nějaké "dekonstrukci multikulturalismu" rozumně obhájitelný důvod. Proč byste zakazoval Řekům jejich spolky a noviny, nebo nutil Slováky učit se česky? Bez pádného důvodu to je svévolná buzerace.
Umíte takový důvod najít? (Představte si, že to vysvětlujete v parlamentu.) Já ano - Existují kultury, které jsou s evropskou nekompatibilní, protože A a B a C. Dokud to neřeknete - nepojmenujete problém, nerozbijete tabu - tak nějaká "snaha o integraci" nebude fungovat, nebo bude, ale budete mít (muslimy, nebo jinou nekompatibilní menšinu) sice znalou jazyka a vzdělanou - ale jen o to nebezpečnější.
To je mimochodem situace v USA, kde ta nejhorší zvěrstva páchají plně vzdělaní a integrovaní muslimové (střelec z Fort Hood, dekapitátor z Bridges TV, Denverský vrah Sáry a Aminy, imám z Ground Zero Rauf).

(S úšklebkem si právě představuju, že podle Vašich představ by předmnichovské Československo nutilo k integraci exulanta Thomase Manna - byl Němec, neuměl Česky - ale radovala se z česky hovořícího K.H. Franka).
19. 04. 2011 | 08:37

Martin Konvička napsal(a):

V. Hořejší

Máte na úsavu laboratorní myši - my zase potemníky a zavíječe.
To nás oba mate - ani v perfektně připravených "jasných" experimentech nedopadají všichni jedinci stejně, výsledky jsou vždy statistika.

Proto odmítáte přijmout, že muslimové se stejně chovají. A věřte mi, že jsem to též dlouho odmítal přijmout: studoval jsem ten problém dobrých 8 let, než jsem s tím šel vcelku veřejně ven. Proto tak dobře znám multikulturní liberály - byl jsem jeden z nich, safra.

Chodím s muslimy virtuálně komunikovat. Jsou to vždy stejné odpovědi, stejné "v Bibli je to taky - my jsme náboženství míru - Izrael - neurážej islám, nebo si tě poddám". Jo, mají pár intošů (jako sem chodící "Mirek") a pár "konsensuálních" arabel. Tam jsou ty varianty malinko jiné, ale pořád to je tak jednobarevné, že kdyby se vaše myši, nebo moji motýli, chovali stejně předvídatelně jako umma, už máme oba po pěti Nobelových cenách.
.
Což za prvé signalizuje brainwash, a za druhé ukazuje, že stačí dát pozor na pár projevů. Že obrana existuje.

Nedávno jsem narazil na vzácný případ: konvertitka se sebevědomím a úsudkem nezávislým na ummě. Její manžel musel být učiněný anděl. Už spolu nejsou, ale ona "je přesvědčená, že může kdykoli navštívit jeho rodnou zemi". Mají spolu děti. A teď, u myší nebo motýlů by to možná nemuselo klapnout, ale v případě islámu jsou výsledky takových "návštěv prarodičů" velice přesně předvídatelné. Zeptejte se lidí z konzulátů: nesmí se o tom mluvit, ale mají na tyhle smutné spisy zvláštní skříně.

No, a s vašim přístupem, "budeme na ně hodní" ty dívky nelze ani oficiálně varovat. Ba co víc, když z těch, co varují, děláte fanatiky, tak je jen utvrzujete, aby na tu návštěvu prarodičů jely.
A plnily ty skříně.
19. 04. 2011 | 08:58

vaclavhorejsi napsal(a):

Martin Konvička:

V situaci argumentacni nouze nastupuje demagogie (vase absurdni priklady z predvalecne CSR, zakazovani reckych spolku a nuceni Slovaku k cestine)...
Tvarite se, jako byste nechapal, ze mluvim o EXTREMNI variante "multikulturalismu" - proti "zdravemu" multikulturalismu samozrejme zadny rozumny clovek nic nema, naopak.
Prirovnavat situaci stovky let usedle nemecke mensiny pred valkou k situaci recentnich imigrantu je opravdu demagogie vas nehodna.

A pokud jde o ta zverstva v USA (i vsude jinde) - ruznych blaznu a fanatiku se najde jeste mnohem vic v te nemuslimske majorite (desitky pripadu strelcu na skolach, Timothy McVeigh, Unabomber, spousta teroristickych akci evropskych separatistu).
A to nemluvim o zverstvech pachanych oficialne "zapadnimi" armadami v Afghanistanu, Iraku, Palestine, Vietnamu...

Jaky zlocin spachal Rauf??

..
19. 04. 2011 | 09:04

vaclavhorejsi napsal(a):

Martin Konvička:

Konecne jedna vec, kde s vami mohu plne souhlasit - ano, ceske (evropske) divky by mely byt velmi hlasite varovany pred nebezpecimi plynoucimi z manzelstvi s muzem z kulturne velmi odlisneho prostredi. Seznamit je s opravdu mnoha tragickymi pripady. Naprosty souhlas.

..
19. 04. 2011 | 09:08

Martin Konvička napsal(a):

VH: není čas, proto jen rychle.

Ty příklady byly absurdní, aby ilustrovaly absurdnost vašeho "tlačit na integraci - nepojmenovat problém".
Problém NENÍ, že nějaký Arab nebo Kazach mluví špatně česky, raději skopce než vepře a stoluje na zemi. To by se v 2. generaci spravilo.
Problém JE, že má v hlavě alláha a na nočním stolku korán. To pak 2. generace mluví česky ještě hůř, a vepře nejí vůbec.

Problém NENÍ chudý černý nebo čokoládový kluk nebo holka, kteří se sice trochu jinak oblékají a šlapou si na jazyk, ale jinak kamarádí s domorodými spolužáky nebo chodí se spolupracovníky na pivo. Problém jsou Větrovcové a Mirkové, kteří se oblékají zcela Evropsky a na jazyk si nešlapou - ale neberou si nevěřící za přátelé.

Nemuslimský terror: nesmysl, spočtěte si chí-kvadrát.
Války v Afgánu apod.: Ano, jsem proti těm zcela kontraproduktivním intervencím.
Rauf: zločin nespáchal žádný. Je "jen" ideologem plíživé islamizace, takový americký Lukáš Lhoťan.
19. 04. 2011 | 09:13

Martin Konvička napsal(a):

VH: varování dívek.

Ale zase tam máte to opatrnické ptydepe.

Jak a před čím je chcete varovat?
Že je indická tchýně bude nutit jíst přeslazené zákusky? Že ji čínská rodina nedopřeje minutu soukromí? Že v USA končí večírky ve 23 hodin, zatímco v Rusku skončí všichni pod stolem? Že může v Mosambiku dostat žloutenku?

To vše jsou "kulturně velmi odlišná prostředí" - a varování navýsost absurdní.
Pojmenujte ty kultury (já vím o islámu, ale možná jsou i jiné), s nimiž je skutečný problém, a pojmenujte ten problém.
19. 04. 2011 | 09:18

Dalibor Štys napsal(a):

Ad: Pojmenujte ty kultury (já vím o islámu, ale možná jsou i jiné), s nimiž je skutečný problém, a pojmenujte ten problém.

Každá kultura je problém ve své době a svém čase. Většinou typicky když se ukáže, že jejím výsledkem je zvýšení počtu (nejlépe natality, ale i jiným způsobem) jejích představitelů. Dále třeba, když se cítí nerespektována a ponížena, byť i zdánlivě. Problém je, že oba tyto jevy vyvolávají v příslušných společenstvích silné odezvy, které vedou ke koherentnímu chování. To zas usnadňuje agresi, protože v tlupě se lépe útočí.

(To poslední funguje na všech úrovních, od vědeckých společností až po party fanoušků fotbalu.)

Řešením je vyměnit lidi. Tím neříkám nedělat nic, ale na druhé straně vím, že se snažím především kvůli svému osobnímu dobrému pocitu.
19. 04. 2011 | 11:36

Jaroslav Formánek napsal(a):

Přestaňte tu obhajovat "lepší" postavení židů a křesťanů v islámu. Nakonec má islám naplánovanou genocidu VŠECH židů a křesťanů výslovně a žádné pochyby o "výkladech" v islámu nenajdete. V islámu musí žít židé a křesťané smluvně ne "vedle", ale pod muslimy a platit džizju a splňovat x ponižujících podmínek. Jakákoliv záminka/neposlušnost tento smluvní stav okamžitě kolektivně (!!) ruší (viz Damoklův meč) a možno rozjet pogromy ve velkém. Navíc většina obyvatel ČR do této kategorie nespadá vůbec, jsme většinou ateisty, takže nás mohou začít likvidovat klidně zítra.

My tu cizelujeme svá lidská práva, ale proti absolutně flagrantnímu popření všech těchto práv nejsme schopni pozvednout hlas a pípáme cosi úchylně o "možnosti více výkladů". To je naprosto absurdní situace. Ty výklady jsou dávno uspořádané a žádné nouzové východy pro lovnou zvěř tam nejsou. Přestaňme fantazírovat. Podle našich zbabělých dohadů o islámu by se islám nebyl schopen rozšířit ani z Medíny do Mekky, natož do Afriky, Evropy apod.
19. 04. 2011 | 11:52

Dalibor Štys napsal(a):

Ad. "Navíc většina obyvatel ČR do této kategorie nespadá vůbec, jsme většinou ateisty, takže nás mohou začít likvidovat klidně zítra."

To už tady bylo. A byli to naší bratři v Kristu. Takže jsem pořád ve stejném (ne)klidu. Podle mne je to zástupná debata. Pokud bychom viděli hluboký smysl v tom hájit svou kuturu - říkejme tomu třeba národ - vzdělanost a vůbec vše, co k tomu náleží, žádný problém s jinými kuturami bychom neměli. Doma bychom si sebevědomě udělali pořádek po svém a jinde bychom se snažili v rozumné míře přizpůsobit a když by to nešlo, poděkovali bychom a jeli domů.

Což byl nejspíš stav české mysli v 20. letech 20. století a byl to pořád etos - a základ úspěchu - české emigrace.

Jelikož jsme svou domácí kulturu a vzdělanost vzdali, vytváříme nepřítele a utápíme se v diskusích, které nejdou k jádru problému. To se týká především vztahu k Evropě a následně k procesům, které v jednotlivých evropských státech probíhají.

"Dear Gen'l: We have met the enemy, and they are ours, two ships, two brigs, one schooner and one sloop. Yours with great respect and esteem. H. Perry."
19. 04. 2011 | 12:14

Martin Konvička napsal(a):

Dalibor Štys:
H***o jsme vzdali, už sakra konečně přestaňme s tím ukňučeným bolestínstvím.

Vím o jednom D. Štysovi - jste to Vy? Ne, neodpovídejte - který vydupal ze země vědecké a kulturní centrum v jedné pohraniční vesničce. K tomu (tuším) dře jako kůň ve vědecké práci, a (nejspíš) se láskyplně stará o svoju rodinu.

Ten něco vzdal?
To "vlastní kulturu jsme vzdali" je mantra blbečků, kteří především nenávidí sami sebe (většinou pro vlastní sobectví, které jim neumožnilo poznat, že by mohli být ok), a chtěli by být něčím jako vzorem pro druhé.
Tím jsou akorát tak směšní - tak proč jim ty bláboly neustále žerem?

Nic jsme vzdali, pokud a pokud si někdo myslí, že jo, ať si ráčí najít pořádnou ženskou.
19. 04. 2011 | 12:24

Martin Konvička napsal(a):

D. Štys II.

... nebo chlapa. Ta ženská myslím nepla pro Vás, Vy jste nic nevzdal.

Ale platí pro ty ukňučení bolestíny z "kulturně-mediální froty", ty "politiky", jejichž jediná kvalifikace je stání ve frontě na jakési odřezky ze stále chudších bruselských stolů, ty přejemněle kultivované slečinky, které se ve své zmatenosti nestydí schvalovat pogrom (viz odkaz).
I to H. pro ně platí.

http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/6002-co-nam-prinesla-prednaska-arabfestu-role-muze-a-zeny-v-rodine-v-kontextu-migrace-.aspx
19. 04. 2011 | 12:32

Jaroslav Formánek napsal(a):

Ještě jsem nepotkal "generála", který by při identifikaci REÁLNÉHO nebezpečí poukazoval na nějaká historická nebezpečí s tím, že o nic nejde, neb už to tu bylo.

Rovněž firmy před bankrotem by měly meditovat nad firmami, které už dávno zbanrotovaly a přijmout nečinně bankrot. Jedná se pouze o alibistickou snahu "nedělat nic". Představa nějaké adekvátní reakce je natolik děsivá...........předpokládá jistou zodpovědnost a sebevědomí............že se primárně zavrhuje pod průhlednými záminkami. Pan Štýs mluví pouze za sebe a výrok má časově omezenou hodnotu. Kauza křesťanství se neustále snaží suplovat kauzu islámu. Jasná nechuť k neplánované myšlenkové inovaci.
19. 04. 2011 | 13:00

vaclavhorejsi napsal(a):

Martin Konvička:

Ale zajiste, ja souhlasim, ze nejvetsi problemy jsou v pripadech, kdy se ta Ceska provda do nejake arabske resp. muslimske zeme. Samozrejme, at se na to hlasite upozornuje, at se uvadeji konkretni odstrasujici pripady.
Ja jsem to rekl obecneji proto, ze to skutecne obecnejsi problem je; napr. pri provdani k hinduistovi, australskemu domorodci nebo africkemu animistovi lze jiste problemy ocekavat take (a existuje na to spousta prikladu), ackoli vy je bagatelizujete.
Rozhodne nebylo mym umyslem nejak tu zavaznost problemu balit do nejakeho "ptydepe", to jen vy ve sve umanutosti vidite vsechno nejak pokrivene.

..
19. 04. 2011 | 13:27

Dalibor Štys napsal(a):

Díky, jo, jsem to já. Díky.

Bez zobecnění není poznání a obecně se domnívám, že většina diskutujících se nezabývá podstatou věci, ale jen vnějšími aspekty. Nic bych za to nedal, že třeba židé před válkou kdejakého Čecha štvali, včetně třeba Karla Čapka. Ale nepořádali jsme pogromy a měli takové sebevědomí a vzdělání, abychom ocenili intelektuální kvalitu, ať byla odkudkoliv.

K tématu: Snažím se otvírat prostor pro kdekoho a mám tu nejméně tři - minimálně teoreticky - muslimy. Jsou v klidu av leccčem mi dali za pravdu, dokonce jsou často radikálnější než já. Ale jak jsem říkal, dělám to pro svůj dobrý pocit. Ovšem není to tak, že by většina místních Čechů a jiných Evropanů mi dala ve všem za pravdu. Ti by jim tak dlouhou šanci poučit se nedali.

To Jaroslav Formánek:

Generál, který se nepoučí se z historie, je vůl a dopadne jako ten Hitler. A historie - a třeba termodynamika - říká, že vyhrát se nedá, dá se jen remizovat. Rovnovážná termodynamika říká, že vyhrát se dá jen za teploty absolutní nuly. Já ale rovnovážnou termodynamiku nikde v experimentu nevidím, zato vidím systémové chování. A to u lidí vede mimo jiné k výsledkům jako jsou popsány v Asch conformity experiment http://en.wikipedia.org/wiki/Asch_conformity_experiments ,kde se ukázalo, že když prosazující se menšina tvrdí nepravdu, začne ji tvrdit i zbytek přítomných. Ale jeden hlasitý odpůrce může stav změnit. A to chci být já, dostatečně si věřím.
Samozřejmě vydrží mi to jen tak dlouho, dokud se nepotkám s důsledky chování popsaného v Milgramově experimentu http://en.wikipedia.org/wiki/Milgram_experiment ,který ukázal, že stačí rozdělit lidi na vězně a dozorce a oni se tak s chutí začnou chovat. A i to kolem sebe vidím, čím větší komunita, tím častěji.

Taky je možné říci, že jsem před projevy lidského systémového chování jsem do značné míry do pohraničí utekl. Protože jsme viděl, jak mu podléhám a že nejednám v souladu se svými názory.

Vzdal jsem to nebo ne?

To nevyprávím z nějaké sebestřednosti, ale proto, že věřím, že jediným způsobem jak důveryhodně předat nějaké lidské poučení je zároveň podle něj žít. Jinak si můžu kecat co chci ale rozumný a ještě více nerozumný člověk si ze mne bude tak akorát dělat kašpárky.

C´est la vie .....
19. 04. 2011 | 13:55

Dalibor Štys napsal(a):

pardon, správně melo být .. remizovat se dá jen za teploty absolutní nuly ...

Mel bych toho nechat, nestíhám to po sobě číst. Omlouvám se.
19. 04. 2011 | 14:06

n.o.s napsal(a):

pgjed

to ovšem není kritika jen blouznivé blábolení, nic více ani méně
19. 04. 2011 | 14:15

buldatra napsal(a):

Pane n.o.s.:

Ad hen ten náš kontext

Podle dat, která jste našel a uvedl lze tedy říct, že to není záležitost posledních let, nýbrž jev, který se postupně vyvíjí, roste a začíná žít takovým svým vlastním životem.
Nejdříve to byla poptávka po manuálovi, pracovníkovi za pár šupů do oborů, kde byl rukou nedostatek, čili klasika + nějaká ta emigrace z různých jiných důvodů, přičemž ta ekonomická měla vždy navrch. Žádné spiknutí bych v tom nehledal. To snad až později, až se z toho stalo politikum, čili průxer.

Dnes jsou těchto lidí s koránem a jejich potomků miliony a noví přicházejí. Jejich život však není izolovaný proto nesouhlasím s tím, co jste napsal:

… dnes si tyto osoby importujeme, jak myslíte že obyčejný muslim na mediální masáž reaguje? inu přirozeně radikalizuje se, pokud mohu věřit tomu co zde popisuje Pepa Řepa žije komunita např. ve Francii ve zcela izolovaném prostředí, předpokládám že jediný styk s vnějším světem je Televize, jež pravděpodobně informuje o válce s terorem (čti s Islámem) každému dojde že zde tiká časovaná bomba a to je ve Francii s cca 10% H(uman)-Bomb…

Izolace komunity ve Francii je způsobena zejména tím, že vrána k vráně sedá a rovný rovného si hledá. Nikdo jim nebrání začlenit se a přizpůsobit se tamním zvyklostem. Koneckonců, žijí v demokratickém státě, ba přímo v kolébce, že.
Samozřejmě, že nic není zadarmo a vyžaduje to spoustu úsilí a odříkání a vůbec, především od těch, kteří přišli odjinud. Tak ať se snaží, ať překonávají překážky, ať na sobě pracují. Ten, kterému se to podaří, ten si toho patřičně váží a nedá si to vzít.
Čímž se zas odcizí komunitě, ale mělo by to být tak, že ostatní by si z něho měli vzít příklad snažit se o totéž. Ale to se nechce a když se nechce, je to horší jak když se nemůže, že.
Jednodušší je dělat opak a to se děje.

Nicméně, není to náš problém. Je to problém Francouzů. Co si nadrobili, ať si také sní, žabožrouti..
Stejně tak Němci, Nizozemci, Britové a ostatní. Mají, co chtěli.
Kdo chce kam, atd.

My tady u nás doma brbleme dopředu, preventivně a to snad odradí každého, kdo by nám sem chtěl svůj problém delegovat. Přidejte se tedy k brblání také, bude nás víc, nebudeme se bát Větrovce nic.
19. 04. 2011 | 15:04

Martin Konvička napsal(a):

buldatra:

"Izolace komunity ve Francii je způsobena zejména tím, že vrána k vráně sedá a rovný rovného si hledá. Nikdo jim nebrání začlenit se a přizpůsobit se tamním zvyklostem"

Brání: alláh-mohammed (samosebou v zastoupení horlivějších členů komunity, rodiny).
Nutno zrušit alláha-mohammeda, zbytek se poddá. Kauzální léčba se tomu říká.

"...není to náš problém. Je to problém Francouzů..."
Je to náš problém. Technick jsme s těmi nadrobovači v jedné EU (Schengenu). Strategicky by nám nebylo dobře, mít za pudelí islamizovné Německo. Kulturně či eticky to je náš vlastní civilizační okruh. A morálně - jsme jedna z mála zemí, na světě(!!!), kde se o těchhle věcech ještě může mluvit pod vlastním jménem, aniž by člověk měl ochranku & psí hlavu od studentů a spol.
Rekonkvista taky začala z malých knížectví v Kantábrii.
Je to náš problém.
19. 04. 2011 | 15:17

.Ivan Hochmann napsal(a):

Už toho nechte blázni:

Provokatér profesor se v koutě chechtá.
Já vím,- tady se nechytám.Jen takovou malou srandičku :
Představte si Candy Dulfer v Burce!!

Vše - celý náš životní režim,styl,zájmy je islámem ohroženo.
Pošlete proto všechny hňupy kam si zaslouží,nakupte kulomety a nečekejte až sem ta xenofobní primitivní cházka doleze.

K tomu vám pouštím pro změnu krásné blůzové inferno.

Čau věrozvěsti! Ivan.

https://www.youtube.com/watch?v=T0NMLDhOUxw&feature=related
19. 04. 2011 | 15:26

buldatra napsal(a):

MK:

No, v podstatě to (zatím) není náš problém, zde bych si dovolil být neústupný, připouštím však, že v Praze to může být viděno jinak.
Pakliže se problém začne šířit směrem k nám pod Palavu, názor urychleně změním a začnu brblat s větší intenzitou.
Do Prahy zavítám zřídkakdy, protože to je jen jedno z mých dvou hlavních měst, navíc to menší a je dál než Vídeň, kde to však problém je:

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/V%C3%ADde%C5%88

Stejně jako Vy si myslím, že je nutné neustupovat, nebát se o tom mluvit a hlavně začít s tím něco dělat, abychom nezažili v praxi pozdní honění bycha.
Jsme uprostřed Evropy a už starému Bismarckovi bylo jasné, že právě zde když něco začne, je z toho vždy něco hodně, ale hodně velkého. Takže, ta rekonkvista by mohla mít fakt řádné grády.
19. 04. 2011 | 15:53

buldatra napsal(a):

Pane Ivane,

buďte pozdraven.
Nebojte, je nám jasné, že se pan profesor baví, jinak by sem nic nepsal.
A pro dokreslení zdejší atmosféry si dovoluji trošičku uširvoucí stylové hudby ala Větrovec:

https://www.youtube.com/watch?v=YrnO7zwx3Z8&feature=related
19. 04. 2011 | 15:58

Pepa Řepa napsal(a):

VH
Souhlasim ovsem s tim, ze se staly chyby v imigracni politice a zvlaste v socialni politice, ktere vedly k socialnimu vylouceni casti tech pristehovalcu.

Asi to bude tím, že jsme jim málo nasypali. Správný křesťan-bratře Wěnceslaue-má odevzdat klíče od vozu i od domu Ali Větrákovi, tím nebude Alík sociálně vyloučen a je po problému.
Ucho jehly je malé,jděte příkladem. Až dílo vykonáte, dejte vědět.
Ale ze svého, prosím.

Buldatra
já kolegu n.o.s.e nečtu, ne proto, že bych jím opovrhoval, ale proto, že mu nechci jeho úděl ztěžovat. Nepovažuju se za znalce Francie, naposledy jsem tam byl před dvěma lety a byl jsem i v předměstích severné od stadionu Saint Dennis.Je to síla.
Psal sem český emigrant, který tam v blízkosti bydlí, měl to z první ruky.
Když mě n.o.s. cituje, vyjádřím se.

Dám na dva lidi. Kamaráda, francouzského pilota, který mluví plynně arabsky a kterého jsem poznal před 25 lety v Libyi, líčí poměry dost děsivě, sám se přestěhoval z Clichy do La Défense. Je smutné, když jeho potomkům běžně nadávaly děti přistěhovalců do smradlavých Francouzů.

A druhý člověk je místní bloger Zdeněk Miller. Žije v Paříži a striktně odděluje islámskou kulturu jako takovou od přistěhovalectví, je nad věcí, píše objektivně, ne jako zdejší zastydlí svazáci typu Šádí a to mně vyhovuje. Ten má nárok věci popisovat, nehledá vlastní identitu, ani to není naivní zdejší pan Brouček a jeho výlety.

Nejdu tak daleko jako Konvička. V islámském písemmnictví, zvláště poesii jsou skvělé věci, nedovedu si ani představit horu Moria bez Skalního dómu, i když mnohým Židům vadí. Některé skutečnosti, které popisuje jsou ale ze života. Sám jsem pomáhal češce provdané za Araba ze Syrie a vím, co to obnáší.

Ale k tomu, abych se s islámskou kulturou seznámil nepotřebuju ghetto primitivních, ekonomických běženců z Maghrebu za vlastním barákem a o ty jde především.
Když zajdete do Luxoru nebo si objednáte cosi přes internet, není nikomu bráněno.

Roli naivního, věci neznalého užitečného idiota, který by se zasloužil o to, aby mým potomkům Berber nadával na Hřebenkách do smradlavých Čechů hrát nehodlám.
Je jich tady už tak dost.
19. 04. 2011 | 16:32

Jaroslav Formánek napsal(a):

Zdeněk Miller je šílená nuda. Jistý odpor sice vykazuje, ale na arabistu z Francie, který může citovat přímo ze současných arabských i fr. zdrojů, je to šílená nula. Píše zobecňující slohové práce, pak samozřejmě vypadá Konvička jako "radikál",... když se tento opatrník bere jako měřítko-autorita.

Máme co do činění s agresivní totalitou, kultura slohových cvičení, nesmělých domněnek a barevných pohledů z dovolené jsou totální ztráta času a riziko pro naše spoluobčany...............kteří k nám vzdělanějším vzhlížejí s jakous takous slepou důvěrou.
19. 04. 2011 | 17:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy