Pravice je mnohem horší než komunistická strana

17. 05. 2011 | 18:26
Přečteno 18751 krát
Na Britských listech jsem si všiml krátkého článku Borise Cveka.
Tento autor (vysokoškolský učitel z Univerzity Palackého v Olomouci) se vždy prezentoval dosti pravicově (volič ODS).
Protože většina čtenářů Aktuálně.cz se Britských listů jak se zdá poněkud štítí, dovolil jsem si níže přetisknout mírně upravenou a zkrácenou parafrázi jeho článku, kterou bych s radostí podepsal...

Považuji komunismus a zejména jeho realizace v dějinách 20. století za cosi velmi špatného. Nemám rád KSČM, považuji ji za stranu normalizačních hodnot a normalizační mentality a přeji si, aby zanikla. Ale v současné situaci je pravice glorifikující lidi, jako je Drobil, nebo nastolující osobní "ekonomické zájmy" jako normální cíl snažení českého politika, mnohem horší než KSČM.
Jsem antikomunista. Nejnovější průzkum veřejného mínění, v němž má ČSSD+KSČM 126 hlasů, mne ale velmi těší a kdybych si měl vybrat, přál bych si takový výsledek voleb a takovou vládu. Vládu ČSSD a KSČM. Za toto mé přesvědčení nesou plnou odpovědnost strany současné pravicové koalice, která je jednoznačně nejhorší politickou formací po roce 1989.


Děkuji kolegovi Cvekovi...


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

almost glossed™ napsal(a):

"Protože většina čtenářů Aktuálně.cz se Britských listů jak se zdá poněkud štítí"

Charty 77, jejich tiskovin a představitelů se slušní lidé také dlouho štítili.
Viz osobní svědectví dotyčných. Důležité je, jak se toho "štítění" dosahuje. V 99% případů ti, kdo v Mladé frontě, Lidovkách, HN, ČT apod. kopírují články a zjištění v Britských listech, neuvádějí zdroj. Výjimkou je V.Moravec, který už název deníku občas zmínil. Z množství kopírovaných zpráv je však zřejmé, že všichni představitelé českých médií je s velkým zájmem čtou. Jakmile se objeví nějaká kritika, už J.Čulík zveřejňuje jejich reakci :-). Lhostejné jim rozhodně nejsou, i když předstírají opak (pohrdavě přezíravý postoj). :-)
17. 05. 2011 | 18:37

almost glossed™ napsal(a):

P.S. Nejlepší je, když někomu pošlete odkaz na překlad článku z Guardianu, který vyšel v BL a on odvětí, že to raději ani nečetl, protože viděl odkaz na BL, kterých se štítí. :-)
17. 05. 2011 | 18:40

almost glossed™ napsal(a):

P.S. Některé lidi zkrátka, když si nemohou každý den v novinách přečíst, že je vše v naprostém pořádku, popadnou úzkost a nejistota.
17. 05. 2011 | 18:42

Trumpeta Troubivá napsal(a):

První krysy opouštějí loď demokracie a lísají se k budoucím mocipánům. Smutný čtení, ale intoši vždycky zrazovali vlastní národ jako první. Klidně si je volte, ale nesvádějte svou vlastní volbu na druhé.
17. 05. 2011 | 18:44

almost glossed™ napsal(a):

Trumpeta: Nemyslíte, že vzhledem k té štítivosti (zejm. pražské) většiny, to není zrovna populární a prospěchářské sdělení?
17. 05. 2011 | 18:49

hoven napsal(a):

to je hodně zcestnej názor, že vláda čssd a ksčm by byla nějaký řešení. nebyla. čssd nemá vubec žadnej plán pro veřejný rozpočty, bude to jenom horší. může se stát že po dalších čtyřech letech vlády čssd a projídání a odsouvání reforem, se opět vrátíme do bodu, kde jsme ted, ale ne s dluhem bilion a pul ale dva biliony a reforma bude daleko tvrdší a daleko dražší, než by byla ted.
17. 05. 2011 | 18:50

Al Jouda napsal(a):

Jediná alternativa k současné vládě je jednobarevná vláda ČSSD s tichou podporou komunistů. To by se ještě dalo tolerovat. Sociální demokraté se již snad poučili z chyb této pravicové vlády a neopakovaly by je. Musíme doufat a věřit. Nic jiného nám nezbývá.
17. 05. 2011 | 18:53

StandaT napsal(a):

Pane profesore, Vy ani Cílek zřejmě nežijete ve Středních Čechách, kde takováto koalice již vládne, že?

Jestli si myslíte, že podruhé se o ta kamna nespálíte, tak já vaše přesvědčení nesdílím.
17. 05. 2011 | 18:53

Jmelí napsal(a):

Hohoo, tohle neplati, to napsal nekdo jiny, nebudte srab a napiste sam za sebe, ze chcete navrat komunistu!
17. 05. 2011 | 18:55

dennis napsal(a):

Preji vsem vudcum pravicovych a i radoby pravicovych politickych stran, aby neztraceli nadeji, jim reklamni agentury premluvi volice, aby jim zustali verni. Ti z nich, kteri nepropadaji iluzi vlastnich propagandistickych hesel jiz maji rozbehnuty pripravy (a jiste uz neco stihli) v budovani ceske soldatesky Xe, (formerly known as Black Water).
17. 05. 2011 | 18:58

petrof napsal(a):

když ten váš Cvek dokáže napsat, že si přeje aby ODS zanikla (?)....tak to asi nemá v hlavě v pořádku??!! Ale co si pak asi myslet o vás.....????
PS. radši tam nechám tečky, pan inkvizitor by to mohl smazat.
17. 05. 2011 | 19:01

Petr Havelka napsal(a):

Pane profesore,

to jsem rád, že od roku 89. Poslanec Kováčik (KSČM) tvrdí, že od roku 1918. Také mi velmi konvenuje, že komposlanci položili pugét k hrobu KG k "otci zakladateli".

Ale, máte pravdu, Vláda ČSSD a KSČM bude vizitka pravice, jenom nevím, jak si poved ČSSD, poněvadž někteří její voliči tuhle vládu neskousnou a další někteří si moho říct, vždyť je to jedno, socani nebo komunisti. Takže to vidím tak, že ČSSD může jedině prodělat a KSČM jedině, ještě jednou, jedině získat.

Pokud to tak chcete.

PS: Ještě mo vysvětlete ten titulek. Je opravdu pravice horší než komunistická strana? Myslíte si, že KSČM je "charakterově" lepší. No, to nevím, spiš by tam bodlo rovnítko.
17. 05. 2011 | 19:08

Platan napsal(a):

petrof napsal(a):
když ten váš Cvek dokáže napsat, že si přeje aby ODS zanikla (?)....tak to asi nemá v hlavě v pořádku??!!

Vy komiku...!!! :-))))
17. 05. 2011 | 19:10

Béda napsal(a):

autor,

na BL jsem to četl a souhlasím s p. Cvekem. Myslím, že ani Al Capone, který používal malinko hrubší prostředky (u triády ovšem ani tyto nejsou vyloučeny) zdaleka tolik nezdecimoval stát jako čeští Alové. Je takřka neuvěřitelné, co nalezlo do vrcholové české politiky pod hesly antikorupce a antidinosaurismu.

Hašek, Chevallier a Orwell by měli v ČR inspirační žně.
17. 05. 2011 | 19:13

Karel Mueller napsal(a):

Pane profesore,

hezky jsme si povídali a teď jste zase píchl do vosího hnízda :-). Nu, tak jen k tomu textu:

První dvě věty považuji za úlitbu, právě tak jako konstatování, že je autor antikomunista. Jinak by nemohl psát dál, ideoví bojovníci by ho sežrali.

A tak k základní otázce: Byla by koalice ČSSD-KSČM lepší alternativou? Určitě byla alespoň v jedné položce: Dělání ostud, kterým se smějí i na mezinárodní úrovni. Byla by lepší i pokud jde o vystupování a úroveň politiků - určitě by bylo možné vybrat daleko kultivovanější a inteligentnější v čele s doc. Havlem. Pokud jde korupci, tak si netroufám říct. V tomto směru lze ale snad předpokládat nejnižší míru u KSČM. Pokud jde o vnitřní politiku, tak nevím, jakou mají koncepci a také jestli mají vůbec nástroje na její prosazení ... jsme globalizovaný stát.
17. 05. 2011 | 19:13

StandaT napsal(a):

hoven: to jedno, jestli mají nebo nemají plán. Rozhodující je, zda mají nebo nemají lidi. Nemají. Ani když reinkarnují Paroubka, tak nemají.

Paroubek zatím předvedl jen a pouze utrácení a Mládek má strop na úrovni náměstka. A těma to končí. Rusnok, který rozumí penězům s nimi nechce mít vůbec nic společného, Mertlík, který tomu rozumí alespoň teoreticky si drží distanc a Pecina si to pro jistotu napsal sám. Urban je odstavený, Grégr přestárlý, Zeman nepřítel a Janota dělá, že tady není. Tak kdo další by jim mohl řídit ekonomiku? Nikoho nevidím. Leda, že by si půjčili Kalouska :)))
17. 05. 2011 | 19:14

Tunel napsal(a):

Karel Kryl - Timur a jeho parta (1990)

Ze sametové revoluce
zbyl vpravo mozek
- vlevo ruce.
Lid slaví nové svaté
a z miliónů líných kmánů
dva milióny partyzánů
v matičce stověžaté.

Vlastenci pijí pivo z holby
neb pomohla jim vyhrát volby
neposlankyně Marta
a kamarila levobočků
připíjí z Hradu na Patočku.
Timur a jeho parta.

Má nové dresy hradní garda
a pro šemíka Eduarda
nastala dolce vita
a do cinkání plných džbánů
čpí z velkých širých
rodných Lánů
půjčená identita.

Ve všeobecné servilitě
sní novináři o korytě
a okusují pero,
jiní už hrabou - rovní strace
vědouce - vzhledem
na lustrace -
že pod lustrem je šero.

Nechceš být Malý Černý
vzadu?
Věz: na ministra bez úřadu
lze dotáhnout to hbitě,
jen třeba vědět,
že je hlavní smlčet,
že imperativ mravní
umírá na úbytě.

Prý není doba na legraci.
Nuž - mnohý zvolil emigraci
než by se doma plazil.
Žít zase bez svobody slova?
Toť důvod zažádat si znova
o politický azyl...
17. 05. 2011 | 19:18

Tunel napsal(a):

Karel Kryl v rozhovoru pro Necenzurované Noviny (1992/ 30, ročník 2)

"V císařství se udělá nová šlechta, stará šlechta se z části postíná nebo odstraní, aby se znovu renovoval rod této šlechty a sešvagřil se s císařskou šlechtou. Vždycky tomu tak bylo a nastává to i v této zemi. To je můj názor. To znamená: nebudou tady žádné staré struktury, jsou tady dneska už staronové struktury a nedomnívám se, že komunistická strana je nebezpečná. Právě staronové bolševické struktury - bolševickokapitalistické - se bojí komunistické strany. Dneska - jak to zní směšně - aby jim náhodou ty nakradené prachy nesebrala."
17. 05. 2011 | 19:21

Tunel napsal(a):

Karel Kryl - Demokracie (1993)

Demokracie rozkvétá,
byť s kosmetickou vadou.
Ti, kteří kradli po léta,
dnes dvojnásobně kradou,
ti, kdo nás léta týrali,
nás vyhazují z práce
- a z těch, kdo pravdu zpívali,
dnes nadělali zrádce.

Demokracie prospívá,
bez nás - a pragmaticky.
Brbláme spolu u piva,
jak brblali jsme vždycky.
Farář nám slíbil nebesa
a čeká na majetky
- my nakrmíme forbesa
za dvě či za tři pětky.

Demokracie zavládla,
zpívá nám Gott i Walda,
zbaštíme soju bez sádla
u strejdy Mc Donalda.
Král Václav jedna parta je
se šmelinářským šmejdem,
pod střechou jedné partaje
se u koryta sejdem.

Demokracie panuje
od Aše po Humenné.
Samet a něha v pánu je
a zuby vylomené.
Dali nám nové postroje,
a ač náš chomout pálí,
zaujímáme postoje,
místo abychom stáli.

Demokracie dozrává
do žaludečních vředů.
Bez poctivosti bez práva
- a hlavně bez ohledů.
A je to mýlka soukromá
- snad z optického klamu,
že místo srdce - břicho má
a místo duše - tlamu.
17. 05. 2011 | 19:23

Jack napsal(a):

Mnozí přispěvatelé zdejší diskuze považují vládu ČSSD s tichou podporou komunistů, za lepší alternativu k současnému stavu, či dokonce spojení s předpoklady k efektivnímu vládnutí. Mou osobní preferencí na politické scéně, je rozhodně levice a nejspíše ta její forma, se kterou by většina místních nesouhlasila. Přesto je nutné odmítnout tuto "lepší alternativu" prostě proto, že by se nezmněnilo vůbec nic. Potenciál takové koalice, by mohl být pouze v jejím odstrašující opoziční síle, která by nutila vládu k volení takových postupů, které by opozici zabránily dostat se k moci. To se evidentně neděje a vláda projevuje jakoby sebevražedné sklony. Možná je to prostě proto, protože tuší, že s nástupem tzv. "opozice" přijdou lidé naprosto stejného ražení s naprosto stejnými "osobními ekonomickými zájmy", jako jsou oni.
To se potvrdilo, po poodhalení afér ČSSD za doby jejího vládnutí a dokonce i u KSČM, ačkoliv ta u vlády od r.1989 nebyla (Dolejší apod.). Zdá se tedy, že i přes démonizaci současné parlamentní levice, neexistuje parlamentní alternativa k nastoupenému směru.
Otázka zní lze v současné společnosti, kde je implantována myšlenka "osobního ekonomického zájmu" nalézt jakoukoliv alternativu?
17. 05. 2011 | 19:24

mb napsal(a):

Josef Beran
17. 05. 2011 | 19:24

Mud.. napsal(a):

A nepotrestal pane Bůh toho Kryla za rouhání?
17. 05. 2011 | 19:26

úsměv napsal(a):

a za ten kradoucí český lid na všech úrovních v každé době i společenském zřízení, také může jen pravice? jedete v tom i vy na vysokých školách nebo akademii.lišíte se jen podle příležitostí. každý máte otevřenou orální dutinu na toho kdo je zrovna u vlády a jen se dostanete k lizu, je to to samé.už od vzniku čsr. pocházíte totiž z jednoho historického pelechu a každá nová republika, kolikátá že už to je, to jen znovu dokazuje.ukazujte tím prstíčkem raději na sebe a své blízké.to víte historicky morální úpadek, společenská atmosféra lidodemo, okrádaní tříd i národnostích menšin,státu občany a naopak i občanů mezi sebou, nenáprava křivd, ostudné chování za okupací, se musí projevit na celé populaci.kdy že to češi byli spokojeni s vládou?
17. 05. 2011 | 19:27

Drzá zrzka napsal(a):

že zrovna poukaz na Blisty, které již několikrát ukázaly, kolik špíny mezi a na sebe lidé dokáží nakydat. A hnojení se netýká pouze těch, o kterých se píše, ale i těch, kteří do nich píší či psali. :o)
17. 05. 2011 | 19:29

SuP napsal(a):

StandaT -
Ani tak nevadí, že nemají kdo by jim řídil ekonomiku. Jenže oni nemají ani nikoho, kdo by do ní aspoň nekecal. A to je ještě horší.
17. 05. 2011 | 19:30

SuP napsal(a):

Jinak lze toto dílko považovat za standardní profesorovu ujetinu.
17. 05. 2011 | 19:32

vlk napsal(a):

Pane profesore,

až dorazí ti správní, tak Vám jistě vysvětlí, že n Blicích listech nemůže psát vůbe c nikdo zprava. akorát třeba wbgarden prý to kdysi zkoušel A nějak pohořel, takže je nemá rád...

No prostě znáte to -Blicí listy!
A ten Cvek? To bude 'nákej podezřelej týpek..

Ztaím jste evidentně zaskočil hovna.. Mudruje nad rozpočty.
Aniž by mu doklaplo, že největším problémemnašich rozpočtů je zejména to, že jejich podstatná část- většinou větší než než roční deficit, je rozkradena.A čekat, že rozpočty dají dohromady právě loupěžnící, tak to může opravdujen hoven.
17. 05. 2011 | 19:34

veselý docent napsal(a):

Víte proč je Hořejší ředitelem AV?
Protože zatím nebyl nalezen jedinec s rozvinutějším parkinsnem.
17. 05. 2011 | 19:34

vlk napsal(a):

No a než jsem to stačil nadatlovat, tak tumáme drzou zrzku a SuPa...

Nenénad to když jedne zná svoje Pappenheimské. Tedy Aktuálníky.
17. 05. 2011 | 19:36

Mud.. napsal(a):

Děkuji kolegovi Cvekovi...
Okamžitě mě napadlo srovnání s Novotným se Zápotockým, po návratu z koncentračního tábora. Kolika věznům museli poděkovat za jejich nastrčení místo sebe? Pan prof. je prosím ohromně slizký člověk. Za celé čtyři roky my diskutující vlastně nevíme kam ho zařadit! Jen si vemte, kolikrát musel změnit polohu páteře. Vy prosím profesore budete obtížně umírat. Nepřeji vám to, ale zasloužíte si to.
17. 05. 2011 | 19:36

Píďalka napsal(a):

Levice zatím jen 126 křesel? Obávám se, že dovládnutí současné trojkolky dopadnou volby takto : ČSSD-150, KSČM-48, ODS-1, TOP09-1
17. 05. 2011 | 19:37

modrý edvard napsal(a):

P. Cvek a p. Hořejší preferují koalici ČSSD+KSČM před stávající koalicí. ... konec zprávy
17. 05. 2011 | 19:40

Johanna napsal(a):

Jsem ráda, že to někdo napsal za mě ...
Když byl Listopad 89, všichni nadšeně vzývali Havla, Schwarzenberga a jiné "neznámé" ...
Jak se "PO" projevovali a projevují chartisté-vidíme všichni.
Čekám, až se mi omluví za mé názory v letech 1989-90 již jen pár lidí z několika stovek, kteří mě nejprve za mé názory a vize do budoucna odsoudili.
A zde pozoruji, že se dobírám satisfakce také.
Skončí to špatně, přátelé.
Pokud ještě v těchto dnech odejdou VŠICHNI politici pryč, ukončí se vzrůstající radikalizace společnosti.
Po pár letech již můžeme očekávat novodobá padesátá léta.
Nemusí jít již o tresty absolutní.
Může jít o doživotní tresty či zostouzení.
Jasně píši, že TOTO NECHCI, nepřijímám, nevítám ...
Jak dlouho však myslíte, že lidé ještě vydrží takové zacházení?
Stane se snad zázrak?
Přestane korupce?
Dotáhnou se reformy?
No, odpovězte si sami ...
Vysloužilý letec dával v Pelíškách bolševikovi rok ...
Kolik máme dát DEbolševikovi?
Tři roky?
17. 05. 2011 | 19:41

StandaT napsal(a):

SuP: zdravím. Jo, za pultíkem v PS, kde nehrozí konfrontace s realitou bych uměl do toho kecat i já :))

A i kdyby měli lidi, stejně to nezvládnou kvůli daním. Už dneska nejsou schopní daně vybírat. A až přitáhnou šrouby...
17. 05. 2011 | 19:49

Béda napsal(a):

Tunel,

Kryl byl básník a vizionář. Vyjádřil to krásně a naprosto přesně.
17. 05. 2011 | 19:50

vlk napsal(a):

No a to jsem ještě netušil , ež dorazí něco jako nicky

Veselý docent
kdyby aspoň ten sprosťák byl originální. nevěřím, že to napsal pocestný - otec tohoto termínu. Pocestn není srab, psal by pod svým nickem a byl by originál,jako vždycky. A dokonc e si jsme jist, že by nebyl sprostý vůči profesoru hořejšímu. Ctí totiž většinou kvalitu. Když na ní narazí.
Ale trapák kvality vietnamských rolexek na nicku holt takové limity nemá,
Mud
chápu, že někdo jako vy nevíte, kam profesor Hořejší patří. Prozradím vám i proč, než sdělím kam. Protože tam , kam patří on vy se NIKDY nemůžete dostat. profesor Hořejší patří mezi slušné a inteligentní lidi.
A jestliže jste sám dost hnusnej sliz, nesuďte každého podle sebe. Ne slizkej jste jen vy a pár pdoobných. Není to obecná vlastnost!
17. 05. 2011 | 19:53

Drzá zrzka napsal(a):

Vlku

Ráčil jste si všimnout, že jsem jméno novin nezkomolila, a že nepíšu o levu ani o pravu, ale o šťouchanicích mezi jejich přispěvovateli?

Zřejmě ne. Asi jste příliš rozechvělý číslem 126. :o)))
17. 05. 2011 | 19:53

Petr B. napsal(a):

Byl tedy Boris Cvek tak naivní, když věřil ODS a jejím spojencům ještě v letech 2007-2009, jak si na jeho články pamatuji? Já jsem ODS nevěřil už 1. 1. 1991.
17. 05. 2011 | 19:59

RA napsal(a):

no jó, Blisty........a pamatujte, za bolševika bylo a zase bude o hódně hůř, než teď. Ať je rudý, nebo oranžový. Bolševik vám ty nevymáchaný huby zavře.
17. 05. 2011 | 20:01

hits napsal(a):

Až na tu prví větu "Považuji komunismus a zejména jeho realizace v dějinách 20. století za cosi velmi špatného. Nemám rád KSČM, považuji ji za stranu normalizačních hodnot a normalizační mentality a přeji si, aby zanikla." bych se pod to taky podepsal.
17. 05. 2011 | 20:01

hoven napsal(a):

standa t,
je deprimující jak mají lidi krátkou paměť. vždyt to zase neni tak dlouho , co tady socani dělali ty hrozný dluhy a místo toho, aby vládli, tak řešili zlodějny svých premiérů. vždyt tam furt jsou ty stejný lidi, jak si někdo může myslet, že zrovna sobotka předloží nějakej recept na řešení těch problemů s rozpočtem. vždyt to budou akorát další dluhy a zase další kauzy. nejsem nadšenej z tyhle vlády ale, ODS ani TOP nemuže za to, že se do parlamentu dostala zlodějská sekta v čele s psychopatem. ja doufám, že existuje, že se VV zbaví bárty a koalice to dovládne. ale jsem hodně skeptickej.
17. 05. 2011 | 20:02

veselý docent napsal(a):

A víte, kde se po vetšinou narodila česká levicová inteligence?
No přece v hlavním městě Norska.
17. 05. 2011 | 20:03

olga napsal(a):

"je jednoznačně nejhorší politickou formací po roce 1989."
Já si osobně myslím, že mnohem horší byly vlády, které nás do dnešní situace - zadluženosti přivedly. Kam se až chcete dostat? K bankrotu? A co dál?
17. 05. 2011 | 20:03

pich napsal(a):

Mám rád BL. Nemám rád Cveka. S tím co napsal souhlasím. Je to můj dlouhodobý názor.
Komunisty zrodil kapitál, válka první i druhá, hlad bída a hory mrtvých.
Antikomunisté z nich udělali sílu nepochopitelně vykvašenou z plných stolů, pohody a jen tak z plezíru.
Ti opravdu padlí na hlavu dokonce pry z podpory nějakého jiného kapitálu.
Nebýt nenažraných lichvářů, velkozlodějů a všech těch lokajů a přicmrdávačů, tak by nějaký komunismus neměl šanci.
Teď už ale nic jiného nezbývá, jak ty současné lumpy odstavit aspoň na čas od koryt.

Ale nebojte se pravouni ploutvorucí. Ono by to, kdyby navíc vůbec k tomu došlo, nevydrželo dlouho. Kapitál je ta skutečná síla a ta n e d o v o l í nic takového.
17. 05. 2011 | 20:07

Luba napsal(a):

Pane řediteli,
co jste myslel tím:

"Na Britských listech jsem si všiml krátkého článku Borise Cveka. Tento autor (vysokoškolský učitel z Univerzity Palackého v Olomouci) se vždy prezentoval dosti pravicově (volič ODS)."

Co to má být, to "prezentovat se pravicově"?
Znamená to snad, že vysokoškolský učitel Cvek užívá pouze pravou hemisféru? Zatímco Vy na jste spíše na levou?

Ale díky za impuls. Díky Vám jsem se seznámil s dílem tohoto pána ...

A zaujalo mne, že se pan Cvek zabývá využitím Antabusu (disulfiram) jako levného léku proti rakovině.

Cituji: "Svou hlavní odbornou vizi (antabus jako levný a efektivní lék proti rakovině) uskutečňuje ve spolupráci s harvardským profesorem V. P. Sukhatmem a společností GlobalCures (Boston, USA), která vznikla za účelem podpory klinických testů léčiv, jež jsou nepatentovatelná."

Zdroj:
http://www.proglas.cz/detail-clanku/boris-cvek-heidegger-a-dusicky.html

Když si uvědomíme, že jedna infúze chemoterapeutika - třeba přírodního toxinu z tisu (taxus baccata) v přípravku Taxotere, stojí 30.000 Kč a jedna tableta disulfiramu přijde na 9 korun - zajímavé!!!

Disulfiram ničí kmenové rakovinné buňky:
http://www.nature.com/bjc/journal/v104/n10/abs/bjc2011126a.html

Snad bude Cvek rychlejší, než tito Číňani:
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/ijc.25780/abstract

P.S.:
Myslím, že panu Cvekovi, který je podle všeho vědcem, jehož cílem je zmírňovat utrpení svých bližních, můžeme odpustit, že občas napíše nějakou tu pitomost.
17. 05. 2011 | 20:08

Béda napsal(a):

Ra,

modrý bolševik se již pokusil. "JUDr." Benda byl navrhovatelem náhubkového zákona.

hoven,

ODS a "TOP" jsou samy zlodějské sekty. "Socani dělali hrozné dluhy" a jaképak dluhy dělají dluhoví rekordmani vedeni bratrem všech oligarchů, arbitrážníků a málem i komunistů (víte zaco byl bratr Kalousek - dnes příkladný šetřil a krajně pravicový neoliberál, který kdesi cestou potratil křesťanské sociální cítění - spolustraníky svržen z funkce předsedy KDU?) Al Kalouskem? Jejich rekordní dluhy doplňované ožebračováním nejsou snad hrozné?
17. 05. 2011 | 20:09

Pepa z depa napsal(a):

Chlapci a děvčata, vidíte jak strach je věc ošidná, když vidí, že Nás nevystrašili komouši, sockomouši, vytáhli Stalina, KGB, StB, potom hladomory v Korei a Číně, tady museli ubrat, když si USA musí půjčovat od Číny a žádají je aby oslabily svojí měnu a pak nakonec zjistíte, že do bankrotu jim schází 72 dní, že? A to jsou ještě tak drzí, že tvrdí jak je ten kapitalismus jediný řešení pro náš blahobyt. To teda čumíme, jak umíme a korunu všemu nasazují právě teď, když Nám prorokují to, že nemáme nikoho kdo by tu spoušť dal dohromady. Tak MY jim odpovídáme, že máme takové lidi, ale ta náprava je prostě bude státi všechno co mají i se svými blízkými i vzdálenějšími spolupachateli. A ty jejich ztráty si prostě musí vyhodnotiti jako špatný podnikatelský záměr, víte? Tak jste přeci vy NAŠÍ VLASTI VYTUNELOVALI VŠE A TO I PRO CIZÁKY. Tak a teď je řada na vás, aby jste to rozcupovali, jest-li máte čím a jak, že? Tak hezký večer a hezky se zamyslete a uvidíme co z vás vypadne. Tak zatím, 4. odboj a Pepa z depa. Nejdříve ale koukněte na www.cmkos.cz a www.vymenilijsmepolitiky.cz, říká Pepa z depa.
17. 05. 2011 | 20:09

AC napsal(a):

"Píďalka napsal(a):
"Levice zatím jen 126 křesel? Obávám se, že dovládnutí současné trojkolky dopadnou volby takto : ČSSD-150, KSČM-48, ODS-1, TOP09-1"
17. 05. 2011 | 19:37

Je dobrá ta Píďalka, ale pozor, místo TOP09 které se do parlamentu už dostat nemohou patří SZ.

Jinak pořadí odpovídá - přijměte od AC upřímnou gratulaci!
17. 05. 2011 | 20:10

Gru napsal(a):

Standovi T:
Probůh, on tu snad někdo řídí ekonomiku? To jsou mi novinky!
17. 05. 2011 | 20:11

AC napsal(a):

PS: ČSSD 43.
17. 05. 2011 | 20:13

GEO napsal(a):

Souhlas- a to jsem v r 86 emigroval do usa jak mě to tady pilo krev ale toto nikdo nečekal co se s toho vyvine....GEO
17. 05. 2011 | 20:15

Maximus napsal(a):

Pro hovena, standuT a spol.
Že prý socani nemají schopné lidi, myšleno odborníky.
Docela jsem se zasmál. A pravice má nebo měla lidi? Myslíte tyhle "odborníky" co jsou zrovna na postech ministrů? Stará Zalabáková by vedla příslušné ministerstva lépe než tito Vaši odborníci! Fakt, Vy už jste legrační se svojí vírou, že pravice je ta pravá a nejpravější k vedení státu. Zatím téměř všechno na co šáhli pos....! Nebojte se, nejsem příznivec ČSSD, ale konstatuji, že horší už to být nemůže. A nemelte něco o zadlužování státu Sobotkou, až se dostane k moci, feldkurát Kalousek ho překonal tak, že to již nelze nikdy dohnat! Před nástupem pravice byl st.dluh 900mld.Kč, nyní po krátké vládě této pseudopravice již překročil 1,4bil.Kč! Tak kdo je tady zadlužovačem a mizerným hospodářem?
17. 05. 2011 | 20:15

vlk napsal(a):

drzá zrzka
vím dobře co jste napsala aproč jsem r eagoval. Ale může být , že zatímco ti kolem vás pijí těžká francouzská vína, desátou láhev, vy pijete bílé. Tak nějak, jak to v těch vyšších kruzích chodí. Jak řekl superguru. měl a byste s e toho držet. Je to in a chic.
A já o žádném čísle 126 nevím. Moje počty jsou jiné. Jak se napříkald aktuálně můež dovědět v posledním kousku na Faustovi.

Jo trapák s e jménem
veselý doent - tipnul bych si Mouchu.
Nevím v kterým ěste jsis e narodil. ale vím v které ulici.
Jmenuej s e Canal street.
17. 05. 2011 | 20:16

Tunel napsal(a):

Kdo je horší hospodář?

Pokladní plnění státního rozpočtu

1990 -1 044 mil;
1991 -14 747 mil;
1992 -1697 mil;
1993 -1 081 mil;
1994 -10 449 mil;
1995 -7 230 mil;
1996 -1 562 mil;
1997 -15 718 mil;
1998 -29 330 mil;
1999 -29 634 mil;
2000 -46 060 mil;
2001 -67 698 mil;
2002 -45 715 mil;
2003 -109 053 mil;
2004 -93 985 mil;
2005 -56 360 mil;
2006 -97 300 mil;
2007 -66 400 mil;
2008 -19 400 mil;**********!!!
2009 -192 390 mil;
2010 -140 760 mil; (listopad)

Jednotlivé rozpočtové zákony na stránkách ministerstva financí:
http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/zakony.html

Stav rezervního fondu:

2004 +33 083 205,94,-
2005 +59 271 525,65,-
2006 +70 341 025,71,-
2007 +98 486 109,96,-
2008 +44 291 394,67,-
2009 +1 548 317,00,- *******!!!!!!!

Ministr financí:

Karel Špaček - Občanské Fórum 1990–1992
Ivan Kočárník - ODS 1992 - 1993
Ivan Kočárník - ODS 1993 - 1997
Ivan Pilip - ODS 1997 – 1998
Ivo Svoboda - ČSSD 1998 – 1999
Pavel Mertlík - ČSSD 1999 – 2001
Jiří Rusnok - ČSSD 2001 – 2002
Bohuslav Sobotka - ČSSD 2002 – 2006
Vlastimil Tlustý - ODS 2006 – 2007
Miroslav Kalousek - KDU-ČSL 2007 – 2009
Eduard Janota - ODS(navržen) 2009 - 2010
Miroslav Kalousek - TOP09 2010

http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_ministr%C5%AF_financ%C3%
AD_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky

http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_rozpo%C4%8Det_
%C4%8Ceska

http://www.finance.cz/ekonomika/statni-rozpocet/prijmy-a-vyd
aje/

http://www.nku.cz/stan-szu/stanovisko-szu-2008.pdf

http://www.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/SZU2009_F_IV_pdf.pdf
17. 05. 2011 | 20:17

AC napsal(a):

PSS.43% hlasů volebních samozřejmě.
17. 05. 2011 | 20:17

Dalibor Štys napsal(a):

To olga

Přesně tak. Ono se teď nějak rozmohla představa, že všichni se zrovna vylíhli a předtím nic nebylo a nikdo nebyl. Taky že politici za všechno můžou a "obyčejný člověk" za nemůže za nic. Mnozí utráceli nad své možnosti a od kdekoho bylo u bankrotujících projektů slyšet "ale alepoň se to udělalo".

Pokud jde o politické ostudy, já si naopak uvědomil, že takové řeči, jaké se vedou na nahrávkách mejdanů Věcí veřejných, se vedly na (nejen) opileckých dýcháncích, kterých jsem se sám (nejen) zamlada ( a nejen v Praze) účastnil. A že tam ty řeči vedli lidé, kteří jsou často v rozhodujících funkcích ledasčeho. Spíš nic nového, jen nás to dostihla naše vlastní realita.

Ona ta kinderstube má něco do sebe, minimálně zpomalí procesy vyjadřování a je šance, že se diskutující zamyslí, co to vlastně povídá.
17. 05. 2011 | 20:20

Maximus napsal(a):

veselý docent
A víte kde se narodila česká pravicová inteligence?
V Dánsku v městě Hoven, po její vládě budeme mít všichni, resp. většina hov..!
17. 05. 2011 | 20:20

Platan napsal(a):

hoven napsal(a):
...ODS ani TOP nemuže za to, že se do parlamentu dostala zlodějská sekta v čele s psychopatem. ja doufám, že existuje, že se VV zbaví bárty a koalice to dovládne. ale jsem hodně skeptickej.

"Zlodějská sekta" se zbaví psychopata ve svém čele, čímž přestane být "zlodějskou sektou" a koalice za neustálého prohlubování důvěry mezi koal. partnery při pravidelných K-devítkách dovede naši zemi ke skvělým pravicovým zítřkům...
Hovene, proč jsi tak skeptickej...?! :-)
17. 05. 2011 | 20:25

gap napsal(a):

Komunismus je jediná životaschopná idea, která je schopná porazit imperialismus. Komunismus je přímým nástupcem křesťanství resp. monoteistických náboženství, zatímco imperialismus je metastázované barbarství.
Zásadní chybou soudruhů v Moskvě byla trestuhodná lehkovážnost při volbě generálního tajemníka CCCP a obsazení této pozice reakčním živlem agentem CIA Gorbačovem.
Osudný 11. březen 1985 se do dějin zapsal jako den světové poroby.
17. 05. 2011 | 20:26

komanč napsal(a):

Jednoznačně socani udělali největší dluhy.
17. 05. 2011 | 20:26

Platan napsal(a):

Tunel napsal(a):
Kdo je horší hospodář?
...

Zajímavé... Ale nešlo by to trochu zpřehlednit (když už jste si dal tu práci...).
17. 05. 2011 | 20:28

Luba napsal(a):

Vize PS 2012:

Strana zelených 128
Česká pirátská strana 49
KDU-ČSL 15
Zemanovci 8
ODS 0 (už nebylo co krást)
ČSSD 0(epidemie červenky)
TOP-09 00 (kníže se jim na to vysr...)
KSČM 0 (vymřeli na rudý kašel)
VV 0 (zasaženi přípravkem na hubení štěnic)
17. 05. 2011 | 20:30

foksik napsal(a):

Jarní vlaštovky.

http://www.rozhlas.cz/cro6/stop/_zprava/interview-s-predsedou-strany-obcanecz-petrem-havlikem--879535

http://www.neo2011.cz/
17. 05. 2011 | 20:35

Béda napsal(a):

Před posledními volbami někdy v březnu loňského roku rozesílal bratr Kalousek vybraným voličům (převážně dědkům a bábám, se kterými měla pohovořit podle vzoru Issové s Mádlem omladina svou složenku s dluhem (za 20 let všech vlád) cca 121.000 Kč na každého obyvatele.

Nyní po roce a něco málo činí rozpočítaný dluh již 142.000 Kč na hlavu.

To znamená, že dluh do doby než začal nejlepší ministr financí šetřit (předtím byŤ náměstek MO a MF zřejmě nešetřil + jako předseda rozpočtového výboru parlamentu odsouhlasil všechny rozpočty levicových i pravicových vlád jichž byla KDU účastna) rostl v průměru o nějakých 6000 Kč/ročně. Poté co začal šetřit za jeden jediný rok vzrostl rozpočítaný dluh o cca 21.000 Kč na hlavu! Vskutku úctyhopdný výkon
17. 05. 2011 | 20:35

veselý docent napsal(a):

A víte kam česká levice nejradeji jezdí na dovolenou?
No na Krétu.
17. 05. 2011 | 20:36

Drzá zrzka napsal(a):

Vlku

víno raděj červené, paradoxně Modrý portugal nebo Rulandské modré. Těžká francouzská vína piji v množství menším než malém, neb po nich bývá lehký jazyk. Slovy Jana Wericha: Hlava se diví, co huba včera řekla.

Pokud jsou vaše počty jiné blahopřeji k objevu,
že nekonečno mínus jedna = konečno plus jedna.
Nyní dovolte připít na příjemný večer a veselou mysl. Cink. :o)
17. 05. 2011 | 20:40

hoven napsal(a):

maximus,
ministři tyhle vlády se snaží dělat reformy. lidi se bojí každý změny, ale bez těch reforem, to bude jenom horší. to je krutá realita, před kterou se nedá utéct. lidi uvěřili tomu, že stačí zvolit komunisty a rázem odpadnou duvody pro reformy. ale to není pravda. slaveček s komunistama s těma deficitama nic neuděla. pokud tahle vláda nedostane šanci ty refromy dokončit , přiblížíme se zase blíž k bankrotu. to se nevyřeší samo. nikdo to za nas nevyřeší. EU musí ty reformy udělat taky. nikdo před tím neuteče. pokud se to bude odsouvat, tak to bude jenom horší a horší.
17. 05. 2011 | 20:41

Rumcajs napsal(a):

Zbláznit se může každý. Dokonce i vysokoškolský profesor.

Tak byste si z něj profesore neměl dělat srandu a radši mu sehnat něco klidnějšího tam u Vás na AV.
17. 05. 2011 | 20:42

Béda napsal(a):

veselý docent,

pravice pokud vím do Toskánska a spolu s lobbisty na golf někam do emirátů. Výlety pravice jsou ovšem často spojovány s nezbytbýni pracovními povinnostmi (pravice je velice pracovitá), kde si kmotři zvyknou parcelovat českou ekonomiku.
17. 05. 2011 | 20:45

StandaT napsal(a):

Maximus: Já netvrdím, že tahle koalice to umí. O Sobotkovi jsem nanapsal ani slovo, stejně tak nikde nepíši, že pravice je pravá k vedení státu... a tak dál... a tak dál...

Nikomu neberu, ani Vám, očekávání, že nástupem levice se věci změní k lepšímu. Já jen pro to nevidím podmínky. A ta personální je, dle mě, klíčová.
17. 05. 2011 | 20:46

veselý docent napsal(a):

A naposledy,
komunistický vlk na lupu.
https://www.youtube.com/watch?v=Iuigss8LzWo
17. 05. 2011 | 20:50

veverka napsal(a):

Nebojte se pravičácká media(u nás prakticky všechna) už před volbami ovčany náležitě zmasírujou,zmádlujou a zvajíčkujou.Jako vždycky.Bububu.Čeští pravičáčtí kleptomani v čele se svým tuneldědkem mají jednu obrovskou výhodu,Češi jsou neuvěřitelně snadno zmanipulovatelní hlupáci.
17. 05. 2011 | 20:51

Luba napsal(a):

Tuneli,
No jo ... Karel Kryl už v roce 1990 velmi prozíravě tušil, že je zaděláno na velký průšvih.

Jestli byl někdo z našich z disidentů a exulantů politicky a funkčně gramotný, byl to právě Kryl.

A né - prezident Havel mu řekl - "Karle, zpívej!"

"Timur" ústy autora:
https://www.youtube.com/watch?v=zWSiWSP77yw

P.S.:
Daliborka je prázdná, a Dalibor straší v komnatách.
17. 05. 2011 | 20:54

Rumcajs napsal(a):

veverka:

Nesmíš být takový pesimista. Třeba je více takových chytrých lidiček, jako jsi ty.
17. 05. 2011 | 20:55

veverka napsal(a):

Vemte si třeba Kalouska....nejdřív lidovec,pak chtěl jít do vlády s komunisty a ted zas hraje těžkýho konzervativce.Jak může někdo volit stranu takovýho sliza?Češi spolehlivě.Stačí dát na parníček maskota s fajfkou.A VV? Škoda slov.Co myslíte,jak se bude jmenovat další zbrusu nová středopravicová strana,kterou naše vysoce nezávislá media protlačí do parlamentu aby měla ODS s kým dál krást?
17. 05. 2011 | 20:57

Maximus napsal(a):

StandaT
Stando, otíráte se o levici, že nemá odborníky atd., ale myslíte vážně, že pravice má ty správné kvalifikované odborníky s vysokým morálním kreditem?
Ani náhodou, spousta těch správných schopných lidí působí ve svých firmách nebo jako manažeři, ale ti do politiky určitě nepůjdou. Když jsem se některých naivně zeptal proč nejdou do politiky, tak si poklepali na čelo! Do funkcí ministrů bohužel dnes lezou jen finanční akrobati popř. v menším případě ješitní lidé co si hojí komplexy. Převažují však ti, co chtějí na "politice" vydělat, bohužel.
17. 05. 2011 | 21:00

Gru napsal(a):

Milý Hovne,

občas sem zabrousím a skoro pokaždé čtu vaše prohlášení o levici (nikdy jsem ji nevolil, aby bylo jasno, akorát se mi už zajídá ta polarizace), které se víceméně stále dokola opakuje, takže působí skoro jako mantra. Nuže - já nejsem tak úplně přesvědčený. že marasmus tohoto státu zavinila jen levice, či převážně levice. Skoro bych ani nepříznal lidem jako Kalousek a spol. přídomek "pravicový", spíše "univerzální", každopádně však aktivního spolupachatele hospodářského deficitu. Dokud takovíto lidé budou mít příležitost ovlivňovat další vývoj, nelze s nějakými reformami počítat.
17. 05. 2011 | 21:03

Fandys napsal(a):

Nedavno jsem si stahnul Manifest komunistické strany ze stranek KSCM jako cteni do metra, abych zjistil o cem to vlastne je, kdyz to dokazalo ovlivnit pulku sveta na 150 let a vysledek? Doporucuji kazdymu. Zajimavy tezky cteni plny demagorickych argumentu (logiky je tam fakt poskromnu). Ja rozhodne se k tomuto hlasit nebudu a KSCM nikdy volit nebudu. Z vladnich stran diky jejich vykonu nebudu uz volit taky nikoho a CSSD za jejich podraz v Praze taky ne.....no nezbyva nez doufat, ze vznikne nejaka dalsi strana, kterou budu moci volit a trochu to tu procisti..
17. 05. 2011 | 21:05

Rumcajs napsal(a):

Celá tahle mediální masáž se spustila proto, že část ODS ovládaná kmotry a ČSSD ,chce návrat starých pořádků. Tedy dob, kdy si kradli pohodlně, v tichosti a bez "Svědků". Tento výron různých afér (a podle mého jen nepatrný zlomek toho co se kdy dělo) nemůže probíhat bez interní znalosti běhu věcí. Tedy bez značného přispění ODS.

Nečase čeká nejspíš stejný osud jako Špidlu, kdy ho spřátelené síly ODS a ČSSD semleli.Těžko říci, jestli budou stejně štědrý jak ke Špidlovi a vystřelí ho do zaopatřovacího ústavu v Bruselu.

Jo bojovat s korupcí se nevyplácí !
Krást se musí umět a proto budoucnost patří socanům.
17. 05. 2011 | 21:09

Maximus napsal(a):

hovenovi
Že prý musí ministři pravice dělat reformy. Člověče vy jste jako kafemlejnek. Jestli plošným škrtům ve veřejném sektoru nebo zavedením zvýšené DPH všem i důchodcům chcete získat chybějící peníze na důchody
říkáte reformy, tak jste legrační. Topolánkova vláda podtrhla zavedením rovné daně, zastropováním sociálního pojištění aj. nesmysly příjem do státní kasy a nyní se všichni diví, že nejsou peníze. Navíc s jedním z největších skrytých úniků veřejných financí jak konstatoval vládní NERV cca 70mld.Kč ročně resp. podle IT 150mld.Kč nedělá současná vláda nic, vůbec nic, pardon John vydal příručku proti korupci! S Vámi se opravdu nemá cenu bavit, protože nejste schopen uvažovat realisticky a férově.
17. 05. 2011 | 21:11

arnazach napsal(a):

Jestli pan Cvek myslí jako že jsme tak hluboko klesli, tak to bych skoro podepsal. Bohužel. Je v tom ale háček: KSČM.sro je firma, která infiltrovala do politických struktur dávno před ABL, ta vládnout nemůže.
17. 05. 2011 | 21:17

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Fascinuje mě na Tobě, jak často a jak úporně dokážeš opakovat stále stejný kraviny a podtržení příjmů SR.
To chce taky silnou povahu, dělat ze sebe den co den tupana.
To každý nedokáže.
17. 05. 2011 | 21:17

Sofus napsal(a):

Jen hloupy chvali dne pred vecerem. A i kdyz p. Horejsi nema sve vlatni napady, nazory p. Cveka jsou realne a zajimave. BL jsou sektou p. Culika.
17. 05. 2011 | 21:18

Tunel napsal(a):

Fandys
"Manifest Komunistické strany v knihovně klasiků, opravdu není současná KSČM.;o)

KSČM má svůj "Manifest KSČM „Za Evropu a svět míru a spolupráce“"
na tomto odkazu a v něm problém nevidím.
http://www.kscm.cz/index.asp?thema=4018&category=
17. 05. 2011 | 21:18

Maximus napsal(a):

Rumcajsovi
Myslím, že tupan jseš spíše ty podle množství na tebe záporně reagujících lidí, mě se to moc nestává. Navíc seš drzej jak zámecká veverka, každému tykáš, dáváš mu úkoly a seš nejchytřejší, nejvtipnější a nej nej, jasně máš doma před garáží bagr, udělal si baňařinu a
seš OSVČ a máš dokonce účet v KB. Velký pravicový mnozek! Fakt ty seš exot, dovedu si tě představit, tlustej, fousatej, zřejmě brejlatej páprda co je ve vesnici v hospodě kápo! Ale nezlobím se na tebe, exoty tady potřebujeme aby bylo veselo!
17. 05. 2011 | 21:28

wiki napsal(a):

Luba napsal(a): Pane řediteli, co jste myslel tím:

"Na Britských listech jsem si všiml krátkého článku Borise Cveka. Tento autor (vysokoškolský učitel z Univerzity Palackého v Olomouci) se vždy prezentoval dosti pravicově (volič ODS)."

Nejsem sice oslovený, ale Boris Cvek byl na Blistech dlouhé roky tamní hlavní pravičák. Viz jeho vlastní opakovaná slova:
http://blisty.cz/art/52692.html
http://www.blisty.cz/art/43185.html
17. 05. 2011 | 21:28

BK napsal(a):

Pan Cvek má smutnou pravdu.
Kdyby mně někdo v listopadu 89 líčil, jaké příšerárium nám povládne za 20 let svobody, asi bych ho měl za komunistického provokatéra.
Dnešní skutečnost je horší noční můry.
Půjdu se v sobotu zase podívat na Václavák, jestli se mi to všechno jen nezdálo.
17. 05. 2011 | 21:37

student napsal(a):

Lidi nejsou tak moc špatní. Ale ortodoxní, tvrdí a zapálení stoupenci čehokoliv nám všem škodí. Co s nimi ?
17. 05. 2011 | 21:41

hoven napsal(a):

maximus,
vláda reformy zatím připravuje. pokud budou předčasný volby, všechno se zasekne. škrty nejsou refromy, to je naprosto jasný. ty škrty, který provedla tahle vláda, vubec nic neřeší. to je těžká kosmetika. vystřelení z praku proti tanku. škrtat je potřeba daleko více, stonásobně, aby to mělo nějakej efekt. zvyšováním daní nebo sociálního pojištění peníze do pokladny nedostanete. spíš by to mělo opačnej efekt. v době krize nemužete zvyšovat daně, protože spousta podniků a živnostníku je na hranici přežití. tím byste akorát zvýšil nezaměstnanost. což se taky rudemu sobotkovi určitě povede, pokud se nejdej bože dostane ke korytu.
17. 05. 2011 | 21:51

Aleš napsal(a):

Tenhleten stát si za 20 let postsocialistické existence stihl vytvořit stejně dusnou, schizofrenní atmosféru, jaká zde panovala v 70. a 80. létech. Polovzdělaná novinářská verbež spolu s jistou odrůdou politiků způsobili, že se lidé cítí být povinni stydět se za své mládí a a své (v mnohém ohledu zcela oprávněné) ideály. Osoba, která stála v čele nejnestydatějšího, naprosto koncepčně plánovaného rozkladu národního hospodářství, je nyní v pozici hlavy státu. Ten, kdo by chtěl jen naznačit, že snad v minulém režimu byly SYSTÉMOVÉ rysy, jež by bylo vhodné zkoumat a sladit je s tržním hospodářstvím, je mimo diskusi, označen za kryptokomunistu. Ve veřejné diskusi platí, že kdo mluví nejhlasitěji, má největší pravdu. Občané si myslí - no, oni si kecají, my žijeme, jak se dá. Nemáme šanci s tím něco dělat, hlavně že je na chleba. Není to zcela totéž, co bylo za Husáka a jeho věrchušky? Bude to vyžadovat opět 40 let času? Nebo nám dostupnost iPodů, internetu, Tesca, Octavií a dovolené v Chorvatsku tuhle dobu prodlouží donekonečna?
17. 05. 2011 | 21:55

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Tak se nečerti chlape. Copak já můžu za to, že ho máš malýho ?
17. 05. 2011 | 22:00

Béda napsal(a):

hoven,

nevíte proč zde pravidelně běduje knižní vydavatel Tomský?
Co myslíte, chytrej pane, co se stane s koupěschopností nižších a středních vrstev až vláda každému kupujícímu napálí zvýšenou DPH na nezbytnosti, zvýší poplatky na zdravotnictví, zavede školné, vyvede část důchodů z průběžáku...? Kdo myslíte, že těm živnostníkům a podnikatelům bude kupovat služby a zboží?

Co vlastně řeší vládní "reformy"? Mohl byste rozvést jak zdostupní, zlevní a zvýší kvalitu zdravotní péče, jak vyřeší populační křivku, zabezpečí důchodce, zvýší kvalitu jejich života a jistotu důchodu, zdostupní a skvalitní vyšší vzdělání, rozpumpuje ekonomiku, sníží státní dluh, oddluží jednotlivce, zvýší zaměstnanost, životní úroveň nižších a středních tříd (vyšší třída ji má a bude mít vysokou tak jako tak)...?
17. 05. 2011 | 22:01

hoven napsal(a):

gru,
já si pamatuju jak v dobách ekonomického rustu čssd dělala každej rok stomiliardový deficity. jejich heslo bylo zdroje jsou a sociální stát. lidi pořád nevěří tomu, že ty dluhy budou platit a hodně draze. tady se vytvořila taková kultura zdrojů a zadlužování, který jakoby nikde nemá konec. ale ona ta klec spadne a držku si namlátí lidi, který nic nemají.. přesně ty lidi, který nepřemýšlí a volí levici, aby se ted vyhnuli nepřijemným reformám. už několik let všichni v evropě ví, že řecko svoje dluhy splatit nemůže. přesto se tam poslalo několik stovek miliard další pujčky. další stovky miliard vyhozený a spláchnutý do hajzlu. to všechno někdo zaplatí. na to doplatí chudý lidi. dluhy se nemužou řešit dluhama. monetárně uvolnovat a pumpovat peníze do ekonomiky muže čína, který má biliony dolarů na učtech. západní svět má jenom biliony dluhů na účtech.
17. 05. 2011 | 22:06

Luba napsal(a):

wiki,
přečetl jsem si Vámi inzerované odkazy, a konstatuji, že pan Cvek tam předvádí trochu jiný druh politické naivity, než jsem demonstroval já svou volbou pokradmých VeVerek.

Cituji:

"ODS měla a bude muset projít sama vnitřní proměnou a sebereflexí, nechce-li dopustit své rozpuštění se v tříšti pravicových stran, mezi nimiž nakonec žádná nebude představovat skutečnou pravici (TOP09 je spíše ideologickou pravicí s dvěma podivnými "konzervativci" v čele, z nichž jeden svým celým životem představuje spíše zeleno-konzervativně-středovou pozici a druhý pragmatickou křesťansko-demokratickou politiku, schopnou se domluvit i s komunisty - otázka, proč se oba zbláznili, je opravdu dobrá, možná odpoveď může být zaslepená láska k Mirku Topolánkovi - a láska dělá divy!)."

Zdroj:
http://blisty.cz/art/52692.html

:)))))))))))

Záhada, proč pan Cvek bere na vědomí pouhé dvě strany asi spočívá v tom, že není jen badatelem, ale také filosofem a jeho koníčkem je filosofie pragmatismu (jejím představitelem je u nás např. Karel Čapek), jež se zrodila v USA, které považuje za vzorový demokratický stát.
ČSSD a ODS tedy bere jako obdobu US-republikánů a US-demokratů.
Více stran nám netřeba, myslí si zřejmě pan doktor.

Následující jeho stanovisko se týká liberalismu a je mi blízké.
Vysvětluje jej na vztahu mezi ekologismem a ekologií:

"Společným politickým nepřítelem všech ideologií, co za posledních dvě stě let existovaly, je liberalismus. (...)

Svoboda je pro liberalismus základní implicitní hodnotou, z níž vyplývá řešení těch či oněch konkrétních problémů (svoboda není ceněna tam, kde je možné beztrestně loupit, krást, kde bývá občan snadno vydíratelný sociálně, zdravotně či politicky).

Pro liberální státy jsou důležitá fakta a účinná řešení, nikoli potěmkinovské vesnice a idealizované eschatony. Díky tomu je nutné označit ekologismus za cosi, co se s liberálním demokracií nesnáší, zatímco ekologii za něco, co jedině v liberálním prostředí může vzkvétat."

Zdroj:
http://blisty.cz/art/20377.html
17. 05. 2011 | 22:07

Béda napsal(a):

dovětek:

koneckonců, nevíte proč se vládě tak moc nedaří při všem tom škrtání a šetření vybírat daně, když živnostníkům a zejména těm šikovným a úspěšným tolik (již od Topolánka) ulevuje a stát se právě probral do plusových čísel z recese?

Neudělali náhodou někde soudruzi ve Strakovce chybu?
17. 05. 2011 | 22:09

hoven napsal(a):

béda,
pokud vláda začne šetřit, tak se samozřejmě sníží koupěschopnost obyvatelsktva a samozřejmě to ekonomiku utlumí. jenže my už si další dluhy dovolit nemůžeme., my si akorát můžem vybrat mezi těma škrtama, který mají spoustu negativních efektů a bankrotem. pochopte, že na dluh se žít donekonečna nedá. jestli tomu nevěříte, tak se podívejte na řecko. oni by taky potřebovali napumpovat peníze do ekonomiky, ale nikdo už jim je nepujčí. vy odmítáte pochopit realitu.
17. 05. 2011 | 22:10

Daňový poplatník napsal(a):

To Hořejší:
Nevím, jestli ta menšinová vláda ČSSD s podporou rudošíků bude stačit, protože současná vláda v kontextu s diktátem nadnárodních monopolů a rozšafné matičky EU( a to ještě není všem dnům konec) je kolkovaná žádost na další Vítězný únor, nebo jakýkoliv jiný Vítězný měsíc. Bude to samozřejmě pro běžného občánka zase jinak blbý, ale tohle je fakt obludárium.
17. 05. 2011 | 22:13

Béda napsal(a):

hoven,

ještě jedna věc. Proč mluvíte o Řecku a nikoliv o vzorové ekonomice (pro české transformátory) USA - dominantní velmoci a původci krize, která rozšířila ekonomickou rakovinu skrze své CDS certifikáty do celého světa a stojí nyní před bankrotem? Nevíte náhodou jakou roli sehrály ratingovky a finanční spekulanti na krizi Řecka, Irska, Islandu, nechtěl náhodou sbor famerických finančních spekulantů zaútočit na ekonomiku Španělska...?
17. 05. 2011 | 22:14

Maximus napsal(a):

hoven
Takže podle tebe je třeba ještě více škrtat? Základy ekonomie ti nic neříkají, asi by se spíše můj pes naučil hrát na klavír než ty abys pochopil, že nemůžeš omezit kupní sílu obyvatel pod určitou hodnotu. Škrtání a braní lidem posledních peněz co jim zbývají může obhajovat jenom člověk, který vůbec nechápe jak funguje hospodářství státu. Je tam velká podobnost s podnikáním firmy, bereš si do úst OSVČ a podnikatele, bohužel pro tebe něco o tom vím, mám dvě firmy a přestál jsem krizi velmi elegantně bez velkých ztrát. Přes všechny "výhody" co se tady snažili zavést pseudopravičáci Topolánek či Kalousek, musím konstatovat, že to co udělali je obyčejný ekonomický voluntarismus na bázi pokus-omyl! Takhle chytrá pravice by nikdy nepostupovala. Chytrá pravice by se snažila rozmnožit a posílit střední příjmovou třídu obyvatelstva, protože to je záruka hospodářské prosperity a také potažmo politické stability. Lidé musí mít určitou kupní sílu, jinak se hroutí jak domeček z karet. Tihle gauneři dělají jenom účetní triky, které slouží jen té nejsilnější nejmajetnější vrstvě společnosti. Ale už končím diskuzi s tebou, páč to opravdu nemá cenu, chytrému napověz, blbého kopni!
17. 05. 2011 | 22:15

hoven napsal(a):

béda,
co vyřeší reformy??
odvrátí státní bankrot. nijak jinak ho neodvrátíte. a uvědomte si, co je to státní bankrot. stát přestane fungovat .stát neplní veřejný služby, a nebo hodně omezeně. žádný vyplácení důchodů, žádný vyplácení dávek ani platů. polovina státních zaměstnaců bez práce. co je lepší, reformy nebo bankrot ???
17. 05. 2011 | 22:16

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Už jsi se díval někdy na příjmy SR ?

Jestli jo, tak nám řekni, kolik se vybralo od OSVČ za Sobotky a kolik za Kalouska.
17. 05. 2011 | 22:18

vlk napsal(a):

drzá zrzka
jo cinkněte si. Jakjsme napsal - je to in , cool a trebdy.
Aspoň nevybočíte z linky ..
A některé úvahy byste zcela zjevně nepochopila.
17. 05. 2011 | 22:19

hoven napsal(a):

maximus,
ne, já jsem napsal , že pokud by kodokoliv chtěl stabilizovat deficity škrtama, tak by musel škrtat stonásobně více, než škrtala tahla vláda. a z toho vyplývá, že pouhýma škrtama se bankrotu nevyhnem. je to nerálný. musí se provést reformy.
17. 05. 2011 | 22:20

Maximus napsal(a):

Rumcajs,
že ho mám malého? Jasně už si na tebe vzpomínám, u vás na vesnici u Jičína si chodíval za komančů pořád v montérkách, v zadní pravé kapse si měl hřeben všivák a nosil si na začínající proplešatělé hlavě pořád zmijovku, že? Kluci v hospodě co ti chodí za Mankou říkali, že byli překvapeni, že prý byla použitá pouze prvních pět centimetrů, obře!
17. 05. 2011 | 22:21

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Prosím, nemluv o znalosti ekonomie. Mě se normálně dělá mdlo, když to píšeš.
17. 05. 2011 | 22:21

Maximus napsal(a):

Rumcajs
Na baňařině byla výuka ekonomie? Tak to čumím.
17. 05. 2011 | 22:26

hoven napsal(a):

béda,
protože my jsme země , která se blíží svým ekonomickým významen a pozicí na trzích řecku, irsku, madarsku nebo portugalsku. s USA se vubec nemužeme srovnávat. ani vzdáleně. američani jsou v uplně jiným postavení. nicmeně, oni už jsou taky nad limitem. ratingová agentura jim sníží rating, pokud se budou dále zadlužovat. ani v USA nerostou zdroje na stromě.
17. 05. 2011 | 22:27

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Béda napsal o USA: " stojí nyní před bankrotem".
:-) :-) :-)

Bédo, ty USA už z toho musí bolet nohy!
Tak dlouho stát před bankrotem, to je teda výkon!
Co si pamatuju, tak to byla oblíbená mantra soudruhů z Rudého práva, dneska antiami.

Myslíte, že se toho bankrotu ještě za svého života dočkáte, Bédo?
17. 05. 2011 | 22:29

anonym napsal(a):

Na Fb jsem zahlédl, že někdo tomu říká "blicí listy"... Občas se na to dívám a celkem bych souhlasil...směska nacionalizmu a šíleného levičáctví slepená populismem typu "všechny do Vltavy"...
17. 05. 2011 | 22:29

Maximus napsal(a):

hoven
A jak si velký pravicový obhájče představuješ ty reformy? Seškrtat lidem platy a zavést zvýšenou DPH?
Co takhle zde u nás zavést pravidla hry identická s těmi co platí a jsou používány ve vyspělých západních zemích, třeba v Rakousku, Německu, Skandinávských zemích? Nebylo by to snašší? Ale to by hoši nemohli krást, co? Už končím, jdu dělat něco užitečnějšího než se dohadovat s těmi co všechno vědí a všude byli!
17. 05. 2011 | 22:30

Maximus napsal(a):

Oprava... snažší...
17. 05. 2011 | 22:31

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Jo kdo umí, ten umí.
Kdo neumí, čumí. Proto jenom čumíš a plácáš jak ožralý absolvent VUMlu.

P.S.

Tak nám popiš reformu dle Maxima. Takovou kde se neškrtá, nezvedají daně a rozpočet je v přebytku.
17. 05. 2011 | 22:36

Béda napsal(a):

štváč a vrah,

nevíte proč je v USA již cca 5 měsíců rozpočtové provizorium a šéf centrální banky mluví o bankrotu americké ekonomiky pokud kongres do 79 dní nenavýší maximum rozpočtového deficitu který byl stanoven a dosažen ve výši 14,9 bilionu dolarů?
17. 05. 2011 | 22:39

Maximus napsal(a):

Rumcajsi, nebudu se opakovat, najeď si na poslední blog Drábka o důchodové reformě a tam jsem tuším ve 12,20 hod. ve dvou částech popsal kde se ztrácí peníze v tomhle státě a kudy vede cesta ven z tohodle
marasmu. Samozřejmě je to schematické, ale šlo by to rozvést do důsledku. Většina lidí tady nechce socialismus, ale jen normální zavedený kapitalismus s demokracií s běžnými vyzkoušenými pravidly hry jako ve výše uvedených státech EU. Český Klondike ať si tahle pseudopravice strčí někam...
17. 05. 2011 | 22:42

Béda napsal(a):

oprava:

maximum státního dluhu...
17. 05. 2011 | 22:44

hoven napsal(a):

maximum,
souhlasim v německu mají ustavní zákon o vyrovaném rozpočtu. to je správná cesta. . nicmeně všechny země EU refromy musejí provest uplně stejně jako my. stárnutí obyvatelstva je problem celý evropy. jak já si představuju reformy?? například rušením uřadů. zavedením školného. rovnou daní. ve zdravotnictví spoluúčast. v duchodech rovnej minimální důchod . jsou to nepřijemný věci, nepopulární věci, tvrdý věci, ale odvrátí katastrofu. dále za předraženou státní zakázku a korupci spojenou se státníma penězma trest smrti . jako v číně veřejnou popravu. šel bych timhle směrem. ja jsem nabyl přesvědčení , že jinak tu pakáž neni možný umravnit. jenom rozkrádačky a jenom rozkrádačky, je uplně jedno kdo je u moci. zákony si obejdou, peníze si ulejou do zahraničí, převedou na manželky atd. jedině popravy.
17. 05. 2011 | 22:44

Luba napsal(a):

Tedy ...

Cvekovi, jako filosofovi pragmatismu, je možno vytknout, že používá tradiční dichotomii pravice-levice, ačkoli by jako liberál a pragmatik měl klást důraz na praktické řešení problémů. Ta dichotomie je často matoucí ...

Podíváme-li se do Spojených států: demokraté jsou nám líčeni jako levicoví a republikáni jsou považováni za pravicové.
S demokraty bývá spojováno pokrokářství, boj proti útlaku apod.
Takže bychom mohli "logicky" předpokládat, že demokraté bojovali i proti rasismu ve své zemi. Ve skutečnosti, historicky, však byli abolicionisté a sufražetky převážně republikány.

Ovšem - mezi Republikánskou stranou a Demokratickou stranou jsou jinak jen malé rozdíly. Také vznikly ze strany jediné - Demokraticko-republikánské strany Thomase Jeffersona (1792):

"Republikánská strana byla založena roku 1854 protiotrokářskými aktivisty a zastánci bezplatného osidlování. (pozn.: Demokratická strana vyrostla "na populismu" svého zakladatele Andrewa Jacksona v r. 1828).

Celoamerickou stranou se republikáni stali až roku 1856. Prvním republikánským prezidentem se stal Abraham Lincoln v roce 1860. Poté co v roce 1865 skončila americká občanská válka porážkou Jihu, tedy zachováním územní celistvosti americké Unie a zrušením otroctví, se Demokratická a Republikánská strana od sebe lišily jen velmi málo.

Demokraté byli stoupenci svobodného obchodu, menší federální vlády a větší decentralizace, republikáni prosazovali protekcionistická cla, jakož i podporu federální vlády průmyslu a transkontinentálním železnicím."

http://cs.wikipedia.org/wiki/Republik%C3%A1nsk%C3%A1_strana_(USA)
17. 05. 2011 | 22:44

ld napsal(a):

Rumcajs,

taková reforma by se mohla jmenovat 3P: Podnikatel platí poplatky.
To by do začátku stačilo, kdyby začali paraziti odvádět daně ze zisku.
17. 05. 2011 | 22:45

Maximus napsal(a):

Rumcajsi, jenom urážíš a max. vyplodíš pár výkřiků. Dobře zkusím to po tvém, navrhni a ukaž nám všem levounům a pomýleným jak by měli podle tebe reformy vypadat! A nech si jednotlivé výkřiky či holé věty. Když to bude mít hlavu a patu, uznám, že máš pravdu a rád si s tebou vyměním názory. Zatím jen kalíš vodu ale nic podnětného si nepřinesl.
17. 05. 2011 | 22:47

Dočekal napsal(a):

"Na komunismu je nejhorší to, co přijde po něm."
Adam Michnik
17. 05. 2011 | 22:49

Béda napsal(a):

Luba,

nevíte čím to je, že dluh je obvykle za levicových vlád spíš snižován, resp. neroste tak rychle (platí pro USA i ČR) a za pravicových odborníků jeho růst akceleruje?

Nevíte náhodou proč se státům s progresivní daní a vyššíma odvodama se silnáým sociálním akcentem mnohem lépe daří překonávat krizové jevy nežli státům s rovnou daní, nízkým sociálním akcentem, potažmo zavedenými neoliberálními pravidly?
17. 05. 2011 | 22:51

Béda napsal(a):

Ještě dotaz,

k čemu organizovat společnost, kde se budou mít lidé špatně a bude narůstat jejich dluh jako jednotlivců (rodin) i jako příslušníků státu?
17. 05. 2011 | 23:00

Dočekal napsal(a):

Maximus:

Obávám se, že v tomto případě chcete po zdejším chráněnci příliš.
Tento jedinec totiž kromě plivání po "levounech" už nic jiného neovládá. Natož pak to, čemu se říká diskuse.
On totiž zná ze všeho nejlíp hospodské výrazy tak, jak je produkují štamgasti po desátém pivu. Všichni jsme zkrátka blbci, jen Rumcajs je "King."
No jo. Teď jsem si ale uvědomil, že je to absolvent Vysoké školy báňské v Ostravě, tedy že je to vzdělanec! A to i přesto, že (podle jeho písemného projevu) připomíná spíš "zdělance."
Protože je to ale "pravoun," tak mu budiž odpuštěno. Tam jsou ty "fakáče" přípustné. Velký Mirek Topolánek je jim totiž vzorem.
Jakpak že jsme to deklamovali jako kluci? Jo, už si vzpomínám! "Jděme všichni sborem za tím prvním vo.em!"

Pro neznalé: Ta tečka v posledním slově je záměrná. Mám totiž stále na paměti, že strážce čistoty těchto diskusí bdí a čeká jen na příležitost (lépe řečeno - na záminku), aby tady mohl mazat VŠECHNY mé texty. Tak proto tedy ten v.l.
17. 05. 2011 | 23:01

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Asi mám vlčí mlhu, ale nikde jsem na Tvoji reformu nenarazil.

Co se týká mě, já bych postupoval v počátku dost podobně, jako tato vláda.

- omezit výdaje. tj. zeštíhlit státní aparát, privatizoval zdravotnictví, zavedl důchodovou reformu včetně soukromých správců investičních fondů.

- omezil podporu v nezaměstnanosti na dobu 3 měsíců - pak by následovaly obecně prospěšné práce. Zavedl bych komunistický zákon o příživnictví a všichni, co by neprokázali zdroj obživy, by museli nastoupit do pracovních táborů kde by se samoživili.

- omezit vliv lobistických spolků. t.j. různé povinné členství v profesních komorách, zvláště pak lékařských a právnických.

- omezit vliv státních odborů

- omezit ekonomický vliv státu. t.j. maximum zdrojů ponechat privátu a zrušit dotace.

... a už to tady musí přenechat Cipískovi

P.S.

Jo a lidi jako je Béda,Stále rebel atd - vystěhoval za Ural.
17. 05. 2011 | 23:07

Béda napsal(a):

Luba,

ještě poslední dotaz:

Jak je možné, že tak liberální státy jakými jsou USA, VB, Island jsou tak zadluženy?
17. 05. 2011 | 23:07

Luba napsal(a):

Bédo,
to tedy nevím. Možná by na to přišli Skinnerovi holubi.
Co do pověrčivosti a do přisuzování záměrů a významů tam, kde žádné nejsou, jsme si s holuby rovni.

A ekonomové tu znalost a předpověditelnost jen předstírají. Jak píše pan Sedláček - ekonomie je "cvokatá". Je to společenská věda, věda o ekonomickém chování lidí, pracující formálně exaktně s neurčitými daty. Lidé jsou bytosti emocionální, stupidní - a racionálně se chovají leda náhodou, a jen někteří.

Zdá se mi, že by i ekonomie, jako nástupkyně vědy věd včerejška - theologie - měla být považována za vědu fronetickou, dle definice B. Flyvbjerga:

http://en.wikipedia.org/wiki/Phronetic_social_science
http://en.wikipedia.org/wiki/Flyvbjerg_Debate#Making_Social_Science_Matter

Vaše otázky by tedy neměly být vysvětlovány ideologicky, ale na základě podrobného hloubkového průzkumu dle zásad aristotelovského praktického rozumu. Protože původně dobrý projekt/záměr se během realizace ve sváru (politické) moci s racionalitou může změnit v opak.

Jednoduše řečeno: Rozhodují-li o věcech blbci, zloději či diletanti, nemůže to dopadnout dobře - ať už vládne "levice" nebo "pravice". Má vládnout rozum a profesionalita.
17. 05. 2011 | 23:14

Béda napsal(a):

Rumcajs,

co třeba nějaké chytlavé heslo typu Arbeit macht.... a nějakého Drába na ty co se nedokázali umístit z nejrůznějšího důvodu (třeba nebyla práce, byli překvalifikováni, nebo nekvalifikováni, zdravotně postiženi...) na pracovním trhu?

Kde by si loupežníku zaměstnal ty lidi propuštěné ze státní správy mezi stávající nezaměstnané?
Co když mají hypotéky, půjčky, leasingy?

Myslíš, že privátní zdravotnictví je levnější (obecně dostupnější a lépe přispívá k obecnému zdraví - koukni do USA!) Jakou důchodovou reformu, kdo by ti garantoval důchod, co by vyřešila?...

To jsem nevěděl, že jseš zároveň faš... i anarchista? Slabý stát se silnou rukou! Zajímavé!
17. 05. 2011 | 23:16

Ateista napsal(a):

Já s tím článkem souhlasím v tom smyslu, že tahle pracičkácká koalice je tou nejhorší vládou od roku 1989, ale jedním dechem dodávám, že všechny pravicové vlády v této zemi jsou mnohem horší a prohnilejší než levicové. Ke KSČM snad jen pouze to, že je to jediná parlamentní strana, která nemá ani z 1% takové skandály jako strany pravicové a to je potřeba brát v úvahu a nezapomínat na to.
Vláda před rokem 1989 nebyla optimální, ale v současné době je naprosto toto období démonizováno a tím jsou nebezpečně zkreslovány dějiny, což mají na svědomí zase ty pravicové strany, tak to prostě je.

A za povšimnutí stojí ten fakt, že mnoho dnešních gaunerů stálo v čele demonstrací v roce 1989 a dožadovalo se odstupu KSČ a mnoho tamních demonstrujících se s gaunery a mafiány posléze spojilo.
Může vás to iritovat, můžete se tady rozčilovat, ale tak to prostě je!

Kdyby se vědělo, co se bude dít v posledních letech s touto zemí, tak nepochybuju o tom, že by možná ani demonstrace nebyly a pokud ano, tak pouze ve velmi malém měřítku.
17. 05. 2011 | 23:18

Alibernet napsal(a):

Vaše opičí láska k čssd, pane Hořejší, je komická, neb mezi čssd a ods není prakticky rozdílu, označovat ods za pravici může jen politologický analfabet. Vše je dnes jen soubojem na levém kraji politického spektra. Zatímco ods má blíže k fašistům, čssd zase ke komunistům a nacistům. A to je celé. S ods jsem skončil již dávno, doufám, že více lidí prokoukne tuto falešnou hru opostran na levici a pravici.
17. 05. 2011 | 23:18

AC napsal(a):

Pane Bože, zalep už těm extrémním pravičáků hu ústa, vraž jim zátku tam dolů, kde končí jejich záda (dobrý večer pane Stejskale), a pospěš s nečasem na vládu, ať už táhne do pekel, čerti mají roztopený kotle, rozpálený vidle, ať to zbytečně nevychladne, bylo by to neekonomické....amen.
17. 05. 2011 | 23:18

Maximus napsal(a):

Rumcajsovi,
už nemám čas, musím něco do rána napsat na PC. S některými body co uvádíš se dá souhlasit, ovšem je to jen vágně uvedené, muselo by se to velmi upřesnit. Zítra o tom můžeme pohovořit. Můj příspěvek o možných a značných úsporách státu byl uveden ve dvou částech po sobě včera v 19,09 hod. pod blogem Drábka. Omylem jsem tam uvedl špatný čas.
17. 05. 2011 | 23:21

AC napsal(a):

Ateista

Naprostý souhlas!
17. 05. 2011 | 23:22

dennis napsal(a):

Pane Bed'o,
jeste bych k Vasim (puvodnim) otazkam pridal jednu proreformni: Jakou hospodarskou reformou zajisti nase vlada pracovni mista pro lidi ve veku od 60 do 70 a nebo dokonce do 73 let? Mozna by stacila jedina otazecka: Jakou reformu ma nase proreformni vlada v rukave pro rozvoj ceske ekonomiky?

Je-li jedinou odpovedi, zruseni vsech dani pro superbohate, pak uz zadne otazky pridavat nebudu.
17. 05. 2011 | 23:24

Ateista napsal(a):

Alibernet:
Nejsi ožralej? Ostatně tvůj nick - "Alibernet" je odůda červeného vína zapsaná v ČR do státní odrůdové knihy v roce 1975. Asi moc piješ nebo tady trapně a infantilně provokuješ těmi svými žvásty!
17. 05. 2011 | 23:25

Dočekal napsal(a):

Béda:

Mnoho otázek najednou a na většinu z nich není (alespoň tady) odpověď.
Největší problém vidím v tom, že se občané tohoto státu za víc než dvacet let nenaučili tomu, čemu se říká občanská odpovědnost. Většině z nich stačí, když jednou za čas hodí volební lístek do urny a pak už jen čekají, co se z toho vyvrbí.
A to je podle mne špatně.
Občané si totiž ty svoje zákonné zástupce (ty, kteří si říkají "my, politici") královsky platí a tak by po nich měli na oplátku požadovat odpovědnou práci. Pro tuto zemi a tím pádem pro všechny, kteří v té zemi žijí, samozřejmě.
Tady je ale už od začátku devadesátých let minulého století zaveden systém, který slouží především k obohacování politiků a jejich rodin. Vzpomeňte třeba na prohlášení paní Lívie Klausové, které tato dáma učinila krátce poté, co jim jacísi Jugoši udělali u nich doma soukromou inventuru. Paní Lívii přitom ukradli šperky za nějaké čtyři miliony korun. Paní Lívie se následně vyjádřila v tom smyslu, že uvažuje o emigraci.
Dnes už to sice nelze nikde dohledat, ale zážitek to byl prvotřídní.

Není také žádným tajemstvím, že kandidát té které politické strany si to volitelné místo na kandidátce jednoduše kupuje. Zářným příkladem je pan Michal Babák, poslanec strany Věci Veřejné. Ten si svoje místo v PSP ČR zaplatil dokonce šesti miliony, které si pro tento účel "vypůjčil" od své firmy.
Politika se zkrátka v této zemi stala byznysem. Takže je velice naivní spoléhat se na to, že se ta politika jako taková tady ještě vůbec někdy vrátí k tomu, k čemu je určena. Tedy ke službě občanům a ve prospěch občanů. Zatím je to všechno jen ve prospěch politiků a hlavně těch, kteří ty politiky vodí jako loutky na špagátkách.

Jo a na nějaký předčasný rozpad této vlády raději zapomeňte. Ještě nejsou prolomeny těžební limity v severních Čechách a stále ještě není povolena těžba černého uhlí v okolí Frenštátu pod Radhoštěm.
Panu Bakalovi se ty vložené miliony prostě musí vrátit nejmíň stonásobně. A tak tahle vláda zkrátka musí vydržet, i kdyby měli být všichni její členové připojeni na lékařských přístrojích.
A tak je to správně a tak to taky má být.
17. 05. 2011 | 23:29

hoven napsal(a):

vlk,
je určitě pravda, že hodně peněz ze státního rozpočtu je rozkadeno. je poměrně hodně težký určit kolik je to procent. já si myslim, že na tohle nemá nikdo kalkulačku. jsou to všechno odhady vycházející z dalších odhadů. ale určitě se shodneme na tom, že část peněz se rozkrade. problem ale spočívá v tom, že v tomhle státě není nikdo, opakuji nikdo, kdo by to kradení odstranil. protože za socanů se kradlo ze státních peněz víc než teď. odstranit korupci a zlodějny je stejně težký, neli težší než třeba odstranit drogy. všichni vědí, že krást se nemá a stejně lidi pořád kradou. tím neříkám, že se ten boj má vzdát, akorát tvrdim, že objem rozkradených penez za vlády čssd je naprosto totožný jako za vlády ODS.
17. 05. 2011 | 23:32

Luba napsal(a):

ČSSD má oproti ODS jednu velkou výhodu:

Lidé si ji nespojují s rozkrádačskou akcí zvanou eufemisticky "kupónová privatizace" a tak ty nutné a nepříjemné reformy od socanů lépe přijmou.

Případné koaliční strany, které to mají v programu, by pak mohly ČSSD konečně dofackovat k základnímu antikorupčnímu opatření - zavedení Zákona o státní službě (ZSS) do praxe.

ODS byla vždy proti tomuto zákonu. Nečas ho chtěl zrušit.
Proč? To napoví "kauza Drobil".
17. 05. 2011 | 23:38

dennis napsal(a):

Pane Ateisto,
to, co jste zde napsal ve 23:18 je naprosto strizlivy pohled na situaci pred rokem 1989 i po nem. Vzdy si pripominam, ze sam jsem z podstaty sve povahy clovek se socialnim a citenim ze tedy mam sklon snadno odporovat pravicove propagande a mel bych i sklon primhourit oko nad prilis nadsenymi argumenty "socanu". At' se krotim ve svych nazorech sebe vic, presto nemohu jinak, nez s Vami souhlasit: "Proste to tak bylo." Narodni hospodarstvi fungovalo a neni pravda, ze nebyla koncepce. A dnes? Hospodarstvi nefunguje a mafiani o zadnou koncepci neusiluji ani o ni nestoji. Tak to proste je!
17. 05. 2011 | 23:38

AC napsal(a):

očekal
Ačkoli příspěvek míří na Bédu, mám proti němu jedinou vážnou výhradu a tou je tvoje tvrzení: "Jo a na nějaký předčasný rozpad této vlády raději zapomeňte".
Nesouhlasím. Opak je pravdou.
Rozpad vlády je neodvratný. Véčka začnou, o zbytek se postará ČSSD. TOPka bude kolem sebe kopat nejvíc, ale stejně je sní konec. Pouze ODS zůstává jednou z platných pravicových stran do po předčasných volbách. A SZ. Tudíž ČSSD a KSČM čeká sukces. Nevídaný, a pro nás pak problematický. Tož tak.
Zdravím.
17. 05. 2011 | 23:39

dennis napsal(a):

Ps. to Ateista
Cely ten marasmus by snad nasi chlapci ani nebyli schopni zpusobit, kdyby jen "nenaskocili do rychliku", ktery rozjeli hosi z nejsilnejsich kapitalovych skupin (ktere vladnou Evrope a nejen ji).
17. 05. 2011 | 23:44

Béda napsal(a):

Alibernet,

mohl byste podrobně rozepsat, co má společného ČSSD s nacisty?

Dočekal ,

souhlas.

Zdravím všechny a dočasně se loučím s přáním dobré noci.

PS: Snad již zítra bude líp a "antikorupční" "odpovědná" Bakalova vláda národní bídy se podstatně přiblíží ke svému rozpadu.
17. 05. 2011 | 23:46

Rosťa napsal(a):

maximus,
Pane, proč se obracíte na něco tak podřadně špinavého, jako je rumcajs. Tandem rumcajs a hovno je ten nejhorší lidský póvl, který na těchto stránkách potkáte.
17. 05. 2011 | 23:47

Edgar napsal(a):

Ad myšlenka: "A tak k základní otázce: Byla by koalice ČSSD-KSČM lepší alternativou? Určitě byla alespoň v jedné položce: Dělání ostud, kterým se smějí i na mezinárodní úrovni. Byla by lepší i pokud jde o vystupování a úroveň politiků - určitě by bylo možné vybrat daleko kultivovanější a inteligentnější v čele s doc. Havlem."
Na mezinárodní úrovni se nám ani tolik nikdo nesměje. Až se toho ujme doc. Havel, který chválil Stalina ve skriptech v době, kdy už se to skutečně nemuselo, to skutečně přijde ta zlatá doba. Člověka překvapí, kolik podob může mít tupost.
17. 05. 2011 | 23:54

Ateista napsal(a):

dennis: ne ne, máme zde mnoho vlivných gaunerů volících a sympatizujících především s pravicovou ODS, kteří dokázali rozjet svoje vlastní špinavé a mnohdy krvavé "podnikání" ve jménu demokracie a kapitalismu a vůbec k tomu nepotřebovali Evropu. Například známé vytunelování velkých českých, tehdy ještě státních, firem, ale třeba i mafiánská kauza pod názvem "lehké topné oleje", kde tito gauneři byli přímo napojení na ministerstvo financí, kde byl tehdy ministrem Klaus. A takto bych mohl pokračovat.
17. 05. 2011 | 23:54

Václav Žák napsal(a):

Vážený pane profesore,
provokace je mediálně přitažlivá, nevím jenom, jestli je taky rozumná. Pravice je horší než komunistická strana - z kterého roku? Myslíte, že je horší, než KSČ padesátých let? Vidíte někde koncentráky a popravy? Nebo KSČ sedmdesátých let, s tvrdou cenzurou, uzavřenými hranicemi a ekonomikou nedostatku?

Asi ne. I když KSČ konce osmdesátých let byla spíš směšná než strašná, režim, který tady pro Moskvu spravovala, byl hlavní příčinou našeho zaostávání. Hlavně odpor, který KSČ ve společnosti vyvolala, byl základním důvodem, proč česká veřejnost přijala nejhorší transformační přehmaty zabalené do hesel boje proti komunismu. Tak nevím. Křečovité články pana Cveka nestojí za to komentovat, ale takové teze u Vás?
17. 05. 2011 | 23:56

queribus napsal(a):

Já se divím, pane prof.Hořejší, že jste se chytil právě takovéhoto tématu, BL čtu občas (nicmoc to není), autora B.Cveka neznám (což nic neznamená), ale ten váš titulek je bez pardonu stupidní. Pokud budou mezi komunisty Vondruškové, Grebeníčci a Semelové (hovící si v parlamentu a otevřeně šířící ortodoxní komunistické bludy), bude jejich strana VŽDY odpornější než jakákoliv strana jíná, byť občas postižena skandály úplatných či neschopných vlastních členů. Paradoxní přitom je, že současná "nejskandálnější" strana zase tak moc pravicová není. A ještě paradoxněji: osobně mám dojem, že přinejmenším min.školství Dobeš je výrazně schopnější (byť to nepřeceňuji), než trio diletantů, kteří zastávali příslušný post před ním: Buzková,Zeman a Kuchtová (a ti se rozhodně z pravice nerekrutovali.....)
18. 05. 2011 | 00:00

AC napsal(a):

Edgare,
visíte beznadějně zakonzervovaný v dávné minulosti, kdy byla KSČ řízená bývalým SSSR. Svět ze změnil a dál mění natolik, že jeden rozvrat stíhá druhý bez sebemenšího ohledu na to co bylo a jak si přejeme staré události vidět a jak je vykládáme.
Budete nepříjemně zaskočen.
18. 05. 2011 | 00:06

Ateista napsal(a):

dennis:

Národní hospodářství fungovalo dokonce do té míry, že tehdejší Československo nemělo žádný zahraniční dluh, naopak se hospodařilo s přebytkem a vnbitřní dluh - tedy dluh domácností byl oproti dnešku prakticky zanedbatelný. A jak je to dnes, to snad ví každý.

Posledně mě zaujal v novinách jeden článek s fotkou, ve kterém byl vychvalován podnikatel, že prý nechal opravit dům na náměstí, který zničila KSČ v době své éry. Bylo to celé primitivní a ubohé, ale především autor článku tam záměrně dal fotku z minulého roku s pomlácenou fasádou a záměrně tu fotku upravil do šedých odstínů a vedle toho byla umístěna fotka z května tohoto roku - pěkně barevná. I tohle samo o sobě je podvodem na čtenáře a překrucování faktů, ale dostalo mě, že já to tam znám a vím velmi dobře, že se ten dům opravoval - nová fasáda, v roce 1986 a po roce 1989 to šlo hned do restituce, takže svádět něco takového na minulý režim je hrůza. A tyto hrůzy se dějou dnes a denně.

Hovoří se o tom, co všechno měla zdevastovat KSČ, ale už nic o tom, co všechno se zkazilo a zničilo v současné době... Pak někdo má mluvit o nezávislosti novinářů a médií. V minulosti bylo aspoň snadné rozlišit pravdu, ale v současné době je to mnohem horší než v komunismu a tím horším je to prakticky ve všech směrech.
18. 05. 2011 | 00:06

Ateista napsal(a):

Václav Žák:

Můžete sem napsat místa těch vašich koncentračních táborů a uvést přehled všech poprav nebo odkaz na ně? Jenom tady mlžíte a vymýšlíte si?
Někde jsem četl, že KSČ má na svědomí jenom v bývalém ČEskoslovensku miliony mrtvých, zajímalo by mě, jak je to možné, když celé Československo mělo 15 milionů obyvatel?

Dále píšete toto: "Hlavně odpor, který KSČ ve společnosti vyvolala, byl základním důvodem, proč česká veřejnost přijala nejhorší transformační přehmaty zabalené do hesel boje proti komunismu."

Já vám naprosto otevřeně říkám, abyste se za sebe styděl. Jak dlouho chcete tu dnešní mafiánskou lůzu ještě svádět na komunisty? Co si vůbec, vy lháři, myslíte o lidech? Myslíte si, že se necháme takhle urážet a oblbovat?
Je mi z vás na zvracení!
18. 05. 2011 | 00:12

AC napsal(a):

Ateista
Přesně tak. Stejně jsem tu, ale i jiné mystifikace vnímal já. Je to ubohé.
18. 05. 2011 | 00:14

Ateista napsal(a):

AC:
Takových mystifikací je mnoho a uvedu další. Za vlády Klause a jiných pravicových darebáků zkrachovalo mnoho průmyslových podniků nabízející zboží, o které byl zájem. Po krachu těchto našich továren tu "díru" na trhu zaplnily státy EU a u nás se místo toho začala zvyšovat nezaměstnanost. Ovšem oficiálně to byly komunistické podniky, které musely zaniknout tak jako tak.....
18. 05. 2011 | 00:23

Václav Žák napsal(a):

Vidíte, pane profesore, co děláte? Přečtěte si ateistu 00:12! To je ignorance k pohledání. Byla mi odporná osvětimská lež. Ale že se dožiji popírání koncentráků v ČSR, to jsem skutečně nečekal. Nevěstí to nic moc dobrého.
18. 05. 2011 | 00:24

Ateista napsal(a):

Václav Žák:

Opět předvádítě, jaký jste lhář, který se neštítí ničeho. Kdybyste svá slova mohl doložit, už byste je doložil, ale nic jste neudělal.
Víte vy vůbec, jaký je rozdíl mezi pracovním, koncentračním a vyhlazovacím táborem? Víte něco vůbec o minulosti?

A mimochodem, tím svým příspěvkem adresovaným prof. Hořejšímu v podstatě upíráte právo na zveřejňování informací. Vaše demokracie je o tom, že všechno zveřejňované musí chválit současnou pravičáckou mafii a jak někdo napíše něco, co vám není po chuti, tak se projevíte.
18. 05. 2011 | 00:31

AC napsal(a):

Ateista
Obávám se velice, až se ta naše "pravice" sama sprovodí z politiky, což ani nemusí za těchto podmínek tak dlouho trvat, že revizi těch lumpáren nijak neobhájí a může nastat hon na novodobé čarodějnice. Prostě jeden extrém za druhým.
18. 05. 2011 | 00:31

AC napsal(a):

Václav Žák
Vy předpokládáte, že názory Ateisty ovlivnil svým článkem prof. Hořejší? Alespoň to tak vyznívá:-)
18. 05. 2011 | 00:35

Ateista napsal(a):

AC:

Ona se ta současná vláda udrží až do roku 2014, kdy budou řádné volby, protože moc dobře vědí, že pokud padnou nyní a na podzim tohoto roku budou volby, tak prohrají na celé čáře a to nechtějí připustit. Proto budou dál vládnout, zahlazovat stopy svých korupčních kroků a mafiánských praktik a všeho ostatního a někdy kolem podzimu 2013 začnou se sladkými řečmi na voliče....
18. 05. 2011 | 00:37

Ateista napsal(a):

AC:
Kdo čte mé příspěvky, tak moc dobře ví, že se ovlivnit nedám a jen tak si něco nenechám namluvit. To je ostatně vidět v předchozím tématu prof. Hořejšího.

Václav Žák se ve své ubohosti snaží udělat z prof. Hořejšího jakéhosi "boha", za kterým všichni jdou... Vypovídá to něco o V. Žákovi samotném.
18. 05. 2011 | 00:40

AC napsal(a):

Ateista
Tak jak situaci popisujete to zní velmi logicky, tvrdil bych to i já, jenomže jejich snaha je jedna věc a hloupost druhá. V žádném případě tato trojkoalice neobstojí. Natož aby vydržela celé volební období. Padne ještě letos, spolehněte se. Myslím to vážně, bohužel se o tom těžko píše, nemohu víc.
18. 05. 2011 | 00:43

samuraj napsal(a):

Ateista a AC !

Který prázdný dům jste zase obsadili vy dvě smažky?
18. 05. 2011 | 00:46

AC napsal(a):

Ateista
Ano, na posledním tématu prof. Hořejšího jsme se střetli..pamatuji:-)
18. 05. 2011 | 00:47

Luba napsal(a):

Ateisto,
nevím, zda jste pamětník, zda jste mlád, nebo už senilní,
ale já si ty doby, kdy každá fasáda, ze které padala omítka, byla překryta heslem dle standardů schválených ÚV, dobře vybavuji.

Jaká hesla to byla?
Asi nejoblíbenější bylo: Se Sovětským svazem na věčné časy.
Další osvědčené přelepky zchátralosti a šlendriánu byli:
Jsme socialistická škola, Buduj vlast, posílíš mír, Proletáři všech zemí, spojte se, Leninskou cestou k dalšímu rozvoji naší socialistické vlasti, Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb, atd., atd.

Další fráze si můžete vyposlechnout od zešílevšího tajemníka ze zakázaného filmu Bílá paní, kterého hrál Josef Bek:

https://www.youtube.com/watch?v=jn0sIxG77aU

O filmu:
http://filmoveplatno.cz/24-bila-pani-1965.html
http://www.csfd.cz/film/23435-bila-pani/

Radek99
v diskusi trefně:

"Znásilnění společnosti totalitní komunistickou mocí je snad nejlépe vidět právě na téhle politicko-sociální alegorické satiře... Všechno to relativizování a překrucování skutečnosti, pravdy, slov, jejich významu... Osobně jsem překvapen, že Zdeněk Podskalský mohl tenhle film natočit již v roce 1965.

Postupné uvolňování a tání v éře 60. let bylo zjevné, ale takhle otevřený film bych skutečně čekal až za nějaké dva tři roky. Scénárista Karel Michal se zaměřil na frázovité vyprázdnění obsahu sdělení komunistického newspeaku a všechna ta klišé o budování a pravdě zanesl do kontextu reálného života jednoho typizovaného maloměsta...nestává se často, že vznikne filmové díle, kde doslova co obraz, co replika, to trefné pojmenování skutečnosti.

V Bílé paní se tahle premisa naplnila...když si s tím spojíte obsazení téměř celé herecké dobové špičky (casting jak v Majoru Zemanovi:-) ), vyjde vám jeden z úhelných filmů naší filmové historie... a jak typické pro ni - (tragi)komedie..."
18. 05. 2011 | 00:47

Luba napsal(a):

oprava: přelepky byly
18. 05. 2011 | 00:48

Ateista napsal(a):

AC:

padne - li tato vláda ještě letos, tak to bude tím, že ty nevraživé emoce mezi jednotlivými pravicovými stranami dnešní koalice budou neudržitelné. Jsou tam sice i psychopati a duševně narušení jedinci - viz např. Kočí, jsou tam dost primitivně uvažující jedinci, ale jsou tam i chladně kalkulující jedinci, kteří jsou sice gaunery, ale nejsou primitivní a ani netrpí žádnými psychickými či dokonce duševními potížemi.
18. 05. 2011 | 00:48

AC napsal(a):

samuraj
Odstup, satane! Nechci chytit blechy.
18. 05. 2011 | 00:49

AC napsal(a):

Ateista
Máte v podstatě pravdu. Pakliže by tam byli všichni normální, museli by si být svých hloupostí vědomi:-))
18. 05. 2011 | 00:52

Ateista napsal(a):

Luba:

Já znám velmi dobře ta komunistická hesla a vybavují se mi i některá místa, kde jsem je četl, ale také se mi vybavuje všechno ostatní.
Mimochodem, podobná hesla mají používají USA, začněte přemýšlet, ano? Jen si u těch hesel USA musíte zaměnit některá slova. A ta hlesla pronášená v USA i jinde ve světě jsou mnohem nebezpečnější, víte?

Svět není černobílý, tak začněte více přemýšlet...
18. 05. 2011 | 00:53

hoven napsal(a):

ateista
koncentrační tábor je tábor, kde se něco koncentruje. tady přece nejde o názvosloví. pokud nacisti a komunisti zavírali svoje politický odpurce do táboru, tak je jedno, jestli tomu řikali koncentracion lager, gulag nebo pracovní tábory. možná, že kdyby profesora nědo ted zavřel za jeho politické nazory na deset let do uranových dolů do příbrami, tak by pochopil v čem je současná pravice lepší než komunisti.
18. 05. 2011 | 00:54

almost glossed™ napsal(a):

Václav Žák: A nejde spíše o tendence? Jsou tady lidé, kteří se snaží varovat ještě včas. Právě proto, abychom se těm padesátým létům ani trochu nepřibližovali. A výsledek? Jsou okřikováni. Zesměšňováni. Napadáni...

Vám možná stačí, že je ODS (a všechny její satelity) "jen" horší než "směšná" KSČ z konce osmdesátých let. Mně nahání hrůzu, že se vůbec můžeme takto vracet zpět. Protože nic nenasvědčuje tomu, že by se TIHLE chtěli v tom rozletu nějak brzdit. A klidně nás tím směrem typu "padesátá" nebo "jen" "sedmdesátá léta" nasměrují.

Že to není možné? Sledujete situaci v Maďarsku? Vždyť TOHLE všechno REÁLNĚ hrozí i nám. Jde to nenápadně, ale překvapivě rychle.

Je to, jako byste v r. 1947 káral někoho slovy:
"Provokace je mediálně přitažlivá, nevím jenom, jestli je taky rozumná. KSČ že by byla takovou tragédií? Není to přehnané? Vidíte snad někde nějaké politické popravy, všudypřítomnou cenzuru a uzavřené hranice?"
18. 05. 2011 | 00:55

almost glossed™ napsal(a):

"Václav Žák napsal(a):
Vidíte, pane profesore, co děláte? Přečtěte si ateistu 00:12!"

Tak to už je vážně nevkus.
18. 05. 2011 | 00:58

AC napsal(a):

almost glossed™
Velice výstižně jste to napsal. Tak bezvýhradný souhlas.
18. 05. 2011 | 00:59

Ateista napsal(a):

hoven:

Já jsem chtěl od V. Žáka, aby uvedl prameny, kde bych si mohl všechno věřit a on toho není schopen. Reagoval jsem tak už z toho důvodu, že jsem se dočetl, jak za dob komunismu bylo byhlazeno několik milionů občanů a podivbil jsem se, jak je to možné, když Československo mělo zhruba 15 milionů občanů. Byla - li by to pravda, moc nás by tu nebylo. A o názvosloví jde. Např. v pracovních táborech nebyly plynové komory a pece a takto bych mohl pokračovat, takže nazývejme věci pravými jmény, protože jak začneme říkat, že tohle a tohle je totéž, tak začneme mlžit, jasné?
18. 05. 2011 | 00:59

queribus napsal(a):

Ateisto, s tím popisem "domu na náměstí" jste se dokonale ztrapnil (když už pominu vaše absurdní výpady vůči V.Žákovi). Porovnání vzezření městských domů v r.1980 a v r 2010 je tak doočíbijící, že horší "argumentační službu" předpřevratovému režimu jste už udělat nemohl (ledaže byste byl tři desetiletí slepý). Zoufalý stav těchto objektů za komunistické éry představoval stamiliardové vnitřní zadlužení státu, o kterém se příliš nemluví, a jejich ponechání v "socialistické péči" ještě jedno/dvě desetiletí by znamenalo bez nadsázky doslovnou zkázu center českých měst. Dnes je stav nesrovnatelně lepší (i když ne ideální). Ale odbíhám od předmětu článku..
18. 05. 2011 | 01:00

hoven napsal(a):

já jsem naprosto konsternován. ne z věcí veřejných. ale z toho, jakým způsobem pravice rezignovala na politický boj s levicí. oni prakticky vyklidili bitevní pole a nechali tu bolševickou chátru v čele s čssd a odborama aby ve společnosti vyvolali teměř atmosferu nenávisti vuči vládě a reformám. bohužel, když se dva perou, třetí se směje, v tomto případě se směje sobotka a grebeníček.
18. 05. 2011 | 01:00

almost glossed™ napsal(a):

Václav Žák: přečtěte si 18. 05. 2011 | 01:00 a zvažte, jak by si asi takovíto představovali, že zatočí s tou "bolševickou chátrou" = jakýmkoliv oponentem.
18. 05. 2011 | 01:05

hoven napsal(a):

ateista,
u nas ten komunistický režim nebyl tak brutální jako třeba v rusku nebo číně. bylo to dáno především naší demokratickou zkušeností a určitou kulturní urovní českýho národa.
18. 05. 2011 | 01:06

AC napsal(a):

hovene,
za neschopnost se holt platí. A není to poprvé co platíme, ani naposledy - na to si můžeš vsadit poslední boty. Prostě ode zdi ke zdi.
18. 05. 2011 | 01:07

Ateista napsal(a):

Pravice a levice.

Já nebudu v tuto chvíli psát o našich zkorumpovaných a všeho schopných politicích a ani o hloupém V. Žákovi, ale o o něčem jiném, jistě to bude mnohé zajímat.

Významná část lidí vnímá pojem "levice" naprosto pejorativně. Jen na okraj - termíny pravice a levice pocházejí z dob Francouzské revoluce, ale jde mi o něco jiného.
Muslimové pravou rukou jedí, budete - li jíst v jejich zemích levou rukou, můžete mít hodně velký problém. Budete - li je ve vypjatých situacích zdravit levou rukou, můžou vás bez varování zastřelit nebo třeba ubodat. V minulosti se děti musely z leváků přeučit na praváky, jistě je známé všem i rčení "jsi na to levej" a tak dále.

Píšu to jenom z toho důvodů, že spousta lidí za pojmem levice (ve smyslu politické orientace) vidí něco špatného, nebezpečného a tak podobně. A mnozí z méně inteligentních lidí, z tohoto důvodu, volí pravici, ačkoliv mají přesně opačné názory.

A mnozí diskuzující se zde chovají naprosto stejně.
18. 05. 2011 | 01:08

Ateista napsal(a):

queribus:

Já jsem netvrdil, že před rokem 1989 byly domy v krásném stavu, pouze jsem uváděl příklad, jak naše "svobodná" a "nezávislá" média umí mystifikovat. A asi to nevíte, ale dnes jsou snad veškeré noviny v rukách zahraničních investorů. Vy překrucujete to, co jsem napsal, je to dost ubohé!

Mluvit o zadluženosti před rokem 1989 je tak absurdní, že vás považuju za nějakého hloupého provokatéra. Podívejte se na dnešní stav zadluženosti naší země a porovnejte to s minulostí, pokud jste toho vůbec při vašem uvažování schopen.

Po přečtení dosavadních příspěvků od čtenářů je mnohé zřejmé....
18. 05. 2011 | 01:20

Ateista napsal(a):

hoven napsal(a):
"já jsem naprosto konsternován. ne z věcí veřejných. ale z toho, jakým způsobem pravice rezignovala na politický boj s levicí. oni prakticky vyklidili bitevní pole a nechali tu bolševickou chátru v čele s čssd a odborama aby ve společnosti vyvolali teměř atmosferu nenávisti vuči vládě a reformám."

Takhle se projevují příznivci a voliči pravice. hoven je toho zářným příkladem a vezmeme - li v úvahu jeho minulé příspěvky napsané u prof. Hořejšího, ale i jinde, pak tu máme obraz pravicového voliče. A takových je zde víc, dokonce by s určitostí tvořili reprezentativní vzorek.
18. 05. 2011 | 01:24

Tenco napsal(a):

Pravice, levice...
Stejně si jejich formulace a konání perzonifikujeme.
Tak vo co gou ?!?

O osoby. Vždycky a jen o osoby - u individualistické pravice tím více.
No a jakmile začneme ty osoby přebírat - vyprchá jakékoliv symbolické pojetí pravice /potažmo levice/ - respektive sublimuje do podivností, kterých je v poslední době tolik, že lze skutečně vyslovit důvodné podezření, že mnoho těchto osob patří do skupiny psychopatů, zlodějů, alkoholiků a narkomanů.
Převáží tak lež, hysterie, zlodějny a jejich kamufláže...a to vždy konkrétních lidí v konkrétních situacích.
Řeči o reformě už jsou jen další - ubohou kamufláží.

Kde se ztratil leitmotiv ? Slušného a efektivního spravování státu ?

Já vám řeknu kde se ztratil. A těžko se dnes hledá.

V deficitu toho, čemu já říkám "umění vést dialog". Tedy naslouchat na jedné straně a být hluchý na straně druhé.
Ztratil se v formálním, zbyrokratizovaném a dichotomicky determinovaném duchu politiky.
Příčiny jsou v zaostalosti poznávání, vědění a výsledných formulacích, kdy takto jejich protagonisté na špičce ledovce jednak postrádají jakékoliv relevantní vazby na lokální vůdce, kterých je navíc jak šafránu a dále v záměně těchto přirozených lokálních vůdců za mediální, často bezpáteřní a ryze proklamativní stvůry.

Takoví lidé pak mohou zbrázdit svět křížem krážem - a stejně v něm nic nového pro rozumný výkon reálné/ve smyslu utilitárním/ politiky nenajdou.
A kdyby - tak nejsou schopni vést dislog - tak, aby současně nehráli hru s nulovým součtem.

K čertu s takovými politiky !
18. 05. 2011 | 01:26

Karel Mueller napsal(a):

almost glossed:

Víte, když Vás čtu, tak nevím, jestli se mám smát nebo plakat.
To si vážně neumíte spočítat, že těm pod mediánem se tento režim musí zdát horší než minulý a je jen otázka času, kdy to dají najevo veřejně a to přes veškeré lhaní a mediální masáž?

Samozřejmě, ze strany KSČM žádné nebezpečí nehrozí, to je tak strašák na vymývání mozků. Žádný Stalin a rudé imperium neexistuje, jsme ekonomicky totálně závislí a samostatně zcela neživotaschopní, stačí, že by to tu západní firmy zabalily. Nehledě na provázanost členství v EU a NATO. Ne, pro KSČM by bylo nevětší pohromou, kdyby měla sestavit vládu, nic by ze svých slibů nemohla splnit a do dějin by pak odešla definitivně.

Byla by to jen ostuda a možná velice žádoucí ostuda. Komunisté by určitě řekli: Tak hoši, předali jsme Vám nezadlužený stát s vlastní výrobní základnou, bez dluhů a schopný se uživit. Dnes je výrobní základna zahraniční, stát nekontroluje ani finance, dluhy jako před bankrotem, kardinální parametry (natalita, narkomanie, prostituce atd.) horší než na zvracení a za 20 let jste to dotáhli do stavu, že nás národ volá zpátky. Fenomenální výsledky ... to si pište, že by to řekli.

Daleko spíš v Evropě hrozí ta roztažená dlaň, ale od jistého okamžiku tomu nelze zabránit. Prostě lidi toho už budou mít dost a žádná varování nebudou respektovat. Co myslíte, kdyby to v Rusku nevzala do ruky Putinova alespoň relativně tvrdší ruka, nezavedla pořádek a nezvýšila mnohonsobně životní úroveň, tak by dnes většina Rusů zastávala názor, že Stalin věděl, co dělá. A to můžete aplikovat nejen pro Rusko.

Já si to nepřeji, to mi můžete věřit.
18. 05. 2011 | 01:29

AC napsal(a):

Karel Mueller
Vnímáte situaci v jednotlivostech, neprovázané. Já vám to pochopitelně nevyčítám, ale s takovou optikou toho příliš v politice nezanalyzujete a výsledky nic nevypovídají o skutečném směřování země.
KSČM není nebezpečná, dnes není, podle vás by vládu vzdala dobrovolně, ČSSD z jakýchsi podivných důvodů neberete v úvahu, také není nebezpečná, to vidíme všichni, ODS také byla slibná, jiné strany taktéž....jenom si tak říkám, kde se kdy vzalo všechno zlo, když ne z neschopnosti včas zaregistrovat špatný směr?.......to jen abyste, resp. abychom pak nebyli překvapeni.
18. 05. 2011 | 01:45

Ateista napsal(a):

AC:

To zlo se vzalo v lidech, kteří převzali otěže v této zemi po roce 1989. Jak je to možné, netuším a kde se to v těch lidech bere, vám taky neřeknu, neboť to taky nevím.
18. 05. 2011 | 01:50

Karel Mueller napsal(a):

AC:

Asi si nerozumíme. Myslím, že to provázaně vnímám, proto říkám, že kdyby KSČM vyhrála, tak by byla jen ostuda.

Směřování země? To bylo určeno v 90. letech a v současnu na to nemáme podstatný vliv. Ale vývoj probíhá dost jinak, než se plánovalo, takže si netroufám říct, co bude v budoucnu.
18. 05. 2011 | 01:55

sedlak napsal(a):

já už neřeším zda pravice či levice, já už to dělím jenom na zloděje, na ty co (asi) nekradou ale zlodějinám nebrání a ty ostatní, stále mám v paměti "kamna" oposmlouvy a musel bych bejt blbej jako štoudev, abych se spálil znova.ono když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají, proto chápu, že řada lidí volila třeba veverky, jenže ono tady není kde brát, oni i "slušňáci" Sobotkovic mají svoje kostlivce a rétorika některých představitelů komunistů mne také děsí, já mám veliký problém s financováním politickcýh stran, kde berou na provoz? snad vyjma těch komunistů a disciplinovanosti skalní základny a plateb příspěvků, mě jsou u zadele, nějaké audity, které se na veřejnost stejně nedostanou, já chci vidět příjmy a náklady, to co slyším v praxi je, že berou všichni, úplatky se pohybují v řádech milionů a výš na zakázkách a je to nekončící, začarovaný kruh, když z něj vystoupíte, nemáte práci, když nezaplatíte jako stavbení firma nemáte práci pro desítky svých zaměstanců a můžete to zabalit a jít na úřad práce ruku v ruce, když se vzepřete máte útrum, straníci si to nabonzují mezi kraji (mimochodem řada lidí nadává hlavně poslancům, ale co se děje na krajích to je echt humus) a tohle všechno je na mne moc silná káva.zloděj zůstane zlodějem, je to jeho způsob žití a přežití a čím víc se zaplétá, tím víc je vydíratelný, výběr bude velice těžký, ale budu se snažit, seč mi síly budou stačit
18. 05. 2011 | 02:01

AC napsal(a):

Ateista
Uvažuje přísně logicky:-)
V lidech byl, je a vždy tento rozpor bude, dobro i zlo je výsledkem jejich činů. Ale o tom mluvit nechci. Chtěl jsem jen krátce naznačit, jak se ve své době dobro, kterému národ tleská, dokáže přetransformovat do podoby zla, aby jej pak lidé proklínaly. Co vidíme dnes, zítra nebude pravda právě tak, jako dejme tomu v 89.
Ale ať děláte co děláte - a to je na tom to nejzajímavější - lidé jako by neslyšeli, neviděli, jsou zkrátka hluší. Patrně proto, že nás je málo, kdo varuje. Nevím. Stálo by to rozhodně za klidnější obsáhlejší debatu:-)
18. 05. 2011 | 02:02

sedlak napsal(a):

jeden příklad za všechny .....Vítězové předem domluvených tendrů odvádějí politickým stranám desátky. Korupce je běžnou součástí života, říká senátor Jan Horník,
http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/nabytek-z-ikea-politicke-kamaracofty-aneb-jak-se-rozkradaji-evropske-fondy
18. 05. 2011 | 02:06

AC napsal(a):

Karel Mueller
Předpokládáte, že když vyhraje ČSSD, bude KSČM odstavena, resp. od vlády, ať už třeba skrytě, přísně oddělena? A vydrží takový stav jak dlouho - odhadem? Ještě se zeptám, kdyby sociální dem. pohodlně sama sestavila vládu, jako že jde o naprosto reálný předpoklad, a pravice upadla do bezvýznamné opozice, což musíme připustit rovněž, jak se bude tak silná levice chovat za pár let?
Vaší bezstarostnosti přikládám velký význam a velice se jí obávám.
18. 05. 2011 | 02:11

Ateista napsal(a):

AC:

V současné době nám předkládají média jen zničující konzum a lživé informace o světě a nejde jen o naše problémy v Čr, myslím to obecně. Dříve vládlo náboženství, na každé faře byl kněz, který mával s lidmi a držel je ve strachu a uplatňoval metodu cukru a biče, dnes jsou to média řízená bohatými a všehoschopnými jedinci...

A ještě jednou opakuji, že nemluvím pouze o stavu a událostech v naší zemi v posledních měsících nebo letech.

Je to složitý problém, nelze to srhnout do několika vět.
18. 05. 2011 | 02:14

AC napsal(a):

Ateista
Chápu jak to myslíte. Máte pravdu. Od těchto v posledních letech divných a velice nebezpečných praktik politiků a hospodářské mafie se nelze nadít ničeho dobrého. Situace se velmi lehce obrátí v chaos. A prodejná falešná média to nechtějí vidět, naopak, podporují selektivní senzace, jen ty, které se jim a těm právě u moci hodí do krámu. Nevidí důsledky svých činů.
18. 05. 2011 | 02:21

AC napsal(a):

Omluva za hrubky:-)
To ne já, nýbrž láhve silného francouzského červeného vína. To víte, neuvědomil jsem si, že při chlastu na domácím mejdanu nemám psát do diskuse.
Do telefonu, pardon, klávesnice jsem si zapsal: nepsat když piju!
18. 05. 2011 | 02:38

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Ateista:
Čest práci, soudruhu!
Koncentráky za komunistů samozřejmě nebyly.
Tábory Vojna atd. byly něco jako škola v přírodě. To ví každý kovaný soudruh, tak se nenechte zmást buržoazní propagandou p. Žáka.

Ptal jste se na popravy.
Zde je odkaz na dokumentaci popravených z politických důvodů 1948−1989.
http://www.ustrcr.cz/cs/dokumentace-popravenych-politicke-duvody-48-89

Vy se tím, ale soudruhu ateisto nenechte ošálit!
Jde o buržoazní propagandu!
Ti lidé buďto vůbec neexistovali, nebo chtěli pomocí mandelinky bramborové vyvolat v naší vzkvétající zemi hladomor. Co s takovými, soudruhu?

Hodně úspěchů v boji proti očerňování minulého režimu vám přeje Válečný štváč a vrah z Wallstreetu
18. 05. 2011 | 02:43

ld napsal(a):

AC,

na vaše zdraví...!
18. 05. 2011 | 03:03

AC napsal(a):

Id
Díky:-)))
Právě jsem sem zase vlezl
18. 05. 2011 | 03:05

Ateista napsal(a):

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu:

Pokud vojnu za minulých dob považujete za to nejhorší, tak to se asi nevedlo lidem tak špatně, že? Neumíte argumentovat, jenom jako hlupáček urážíte, umíte i něco jiného? Ústav pro studium totalitních režimů je skoro až politická instituce, o tom se v minulosti vyjadřovalo mnoho významných osobností a napsalo mnoho článků, navíc se tam neustále střídalo vedení a tento ústav má za svou krátkou dobu i dost kostlivců ve skříni. A nechci být cynický, ale počet mrtvých uvedený v tom vašem odkazu ani zdaleka neodpovídá tomu, co si myslí většina "přemýšlivých" a o politiku se starajících pravicových "inteligentů". Ti uvádějí desetitisíce, statisíce mrtvých... A někteří dnešní studenti středních a vysokých škol se domnívají, že od roku 1948 do roku 1989 zde bylo zavražděno několik milionů lidí! Napsal jsem to z toho důvodu, jak se překrucuje minulost, ať už jedním či druhým směrem.
A nikdy jsem nepopíral, že by nedocházelo k justičním vraždám. Zase překrucujete to, co jsem napsal, což mě u lidí jako vy neudivuje. A mohlo by vás zajímat, že k justičním vraždám docházelo i v jiných zemích, uvědomujete si to? Proč to nenapíšete? Já tím myslím, starou dobrou a všem "pomáhající" USA...
Znovu opakuji, že ne všechno lze vidět černobíle, vy tu máte hodný Západ a špatný Východ, ale tak to nikdy nebylo, jste primitivní, že tak vůbec veřejně vystupujete.

Já tady, vážený pane, nazývám věci pravými jmény a doposud se tu nikomu nepodařilo to vyvrátit. Naopak jsem se tu setkal s primitivy, kteří překrucují to, co jsem napsal nebo mi přičítají výroky, které jsem zde nikdy neuvedl a dokonce ani nenaznačil. To se týká i vás.

Napsal jsem - li, že dnes běžně média překrucují fakta a dělají z lidí hlupáky a k tomu uvedl skutečný příklad, dostalo se mi odpovědi, že jsem prý tady měl napsat, že před rokem 1989 byly všechny domy všudé krásné a opravené. A takto bych mohl pokračovat.

Lidi jako vy jsou mi odporní a rekrutují se z vás jedinci poslouchající na slovo a jdoucí s proudem a je úplně jedno a jaký režim se jedná. Prostě prohlásíte, že tihle jsou jen hodní a všichni ostatní jsou nepřátelé lidstva, právě jedinci jako vy jsou ohrožením svobod člověka.
18. 05. 2011 | 03:10

AC napsal(a):

Víte co je umění? Tahat v boxerkách mravence za varlata.
18. 05. 2011 | 03:39

Béda napsal(a):

Václav Žák,

sečetl již někdo počty umrzlých bezdomovců a lidí kteří spáchali po osvobození (VLSR) sebevraždu z ekonomických důvodů?

Co řeknete až Bakalova vláda triády národní bídy zavede své "reformy" a těch umrzlých bezprizorních (díky nezaměstnanosti, likvidaci sociální sítě, nedostupnému zdravotnictví, nedostupnému školství, které vyřadí děti chudších z možnosti uplatnit se na pracovním trhu, drahotě, starým lidem bez důchodů (pro které nesplní podmínky - nezaměstnatelní) budou celé zástupy? Kdy rodiče nebudou mít peníze na potraviny pro děti a na bydlení? Nebude pak minimálně srovnatelný "demokratický" režim s komunistickou totalitou, kde i když byla názorová nesvoboda, určitá omezení ve vzdělání pro "kverulanty", persekuce a vyvlastňování v padesátých letech, skameněliny v politice a vyprázdněná vládnoucí ideologie, existovaly alespoň sociální jistoty, jistota práce a výdělku, jistota klidného stáří, jistota zdravotní péče byť s mnohem zastaralejším vybavením, jistota, že člověk a jeho rodina neupadne do bídy, nezaměstnanosti, bezdomovectví a hladu. Co se to stalo s českou (československou) ekonomikou v průběhu pouhých 20-ti let a jejím původním potenciálem? Kam to vlastně kráčí Česká republika?

Pro koho má být budována tato "reformovaná" společnost? Pro horních deset tisíc a skupinu diskrétních elit, která si dělají iluzi, že se jednou stane sama oligarchy? Myslíte, že by ti lidí (z ČKD a pod.) zvonili klíči na náměstích v listopadu 89m, kdyby věděli co je bude čekat s odstupem 21 let po proběhnutých Drábkovo-Kalosko-Hegerovsko-Dobešovských reformách?

Proč jsou komunisr¨té jak červený hadr pro býka, když stejně ti všehoschopní z nich nalezli hned po převratu do ůdemokratických" stran a tyto strany s nima účelově spolupracují na komunální i parlamentní úrovni, vždycky, když jim to vyhovuje a pak proti nim mobilizují (viz praxe bratra expředsedy, dnes neoliberála Kalouska, hradního sběratwele per...)?
18. 05. 2011 | 07:09

Admirál napsal(a):

SuP - "nemají kdo by jim řídil ekonomiku (soc. dem. + KSČM)"

Možná máte pravdu, i když je otázka, zda v tom stavu, který tady byl navozen, lze ekonomiku ještě řídit.

V každé případě ti, současní ekonomiku neřídí, ti se jen snaží správně nasměrovat finanční toky a hádají se, do kterých kapes mají téct. Ti namají s pravicí, ani s "řízením ekonomiky" nic společného.

Osobně se ztotožňuji s tím, co tu napsal Karel Mueller.

Na zásadní změnu směřování země by zřejmě nemohla mít vliv ani jednobarevná vláda KSČM s ústavní většinou. To by museli přijít jiní kofři. A museli by mít účinnou podporu minimálně regionální velmoci.
18. 05. 2011 | 07:30

Béda napsal(a):

Karel Mueller 01:29,

naprostý souhlas.
18. 05. 2011 | 07:30

stále rebel napsal(a):

Současná česká pravice a její myšlenky oslovují tu nejhorší lidskou spodinu. Je to o chamtivosti, bezohlednosti, lhaní, sprostotě, a hesla jako „my jsme ti inteligentní“ přitahují ty největší pitomce.
18. 05. 2011 | 07:35

ali napsal(a):

je s podivem, že někdo může ještě v této době a po zkušenostech světa s komunisty tohle si myslet a napsat..je to smutné a děsivé zároveň. Jestli si, myslíte, že s lidmi typu Grebeníčka, Ransdorfa, Filipa, Grospiče, Exnera...etc., že by bylo vše lepší, tak vás lze a pouze litovat.
18. 05. 2011 | 07:48

ali napsal(a):

stále rebel
jo, je to tak, ovšem volba levice není řešení, naopak, je to ještě větší průser, než se zdá..hezký den
18. 05. 2011 | 07:49

vaclavhorejsi napsal(a):

Václav Žák (17. 05. 2011 | 23:56):

"provokace je mediálně přitažlivá, nevím jenom, jestli je taky rozumná."

Samozrejme, ze jsem ten titulek prebral jako provokaci.

"Pravice je horší než komunistická strana - z kterého roku?"

Z roku 2011.

"Myslíte, že je horší, než KSČ padesátých let? Vidíte někde koncentráky a popravy? Nebo KSČ sedmdesátých let, s tvrdou cenzurou, uzavřenými hranicemi a ekonomikou nedostatku?"

Nevim, jak se muzete takhle ptat...
Myslim, ze jste prehledl slova: "Považuji komunismus a zejména jeho realizace v dějinách 20. století za cosi velmi špatného. Nemám rád KSČM, považuji ji za stranu normalizačních hodnot a normalizační mentality a přeji si, aby zanikla."

Mne by vubec nevadilo, kdyby se KSCM nejak minoritne podilela na vlade CSSD - temer jiste by to vedlo k propadu jejich volebnich preferenci a priste uz by se do parlamentu nedostala.

..
18. 05. 2011 | 07:55

Mac napsal(a):

ali

určitě by to s těma současnýma - v podstatě bezzubýma - komoušema nebylo horší než s tou současnou darebáckou chátrou, která se ještě stále nazývá (nebo už s tím přestali :-) ) vládou rozpočtové odpovědnosti, práva a boje proti korupci..... :-))))))))

Ti, co se v současné době s neuvěřitelnou drzostí nazývají "vláda ČR", jsou dílem naprosto bezskrupulózní gauneři, dílem psychopati, dílem neschopní ignoranti.

Nějak si nedokážu představit, že by je někdo mohl trumfnout.

A prosím neblábolte tady o politických procesech, věznění lidí a popravách.
Nejsme v padesátých letech a za zády nám nestojí Stalinův Sajuz...
18. 05. 2011 | 07:55

scallop napsal(a):

Autor

Jak jste prisel an to, ze většina čtenářů Aktuálně.cz se Britských listů štítí ?

Obecne: v poslednich volbach dostali VV hlasy lidi znechucenych predchozimi vladami s predpokladem, ze toto je ta nova spravna cista krasna strana, ktera prinese svetle zitrky. Dnes je opet mnoho lidi znechucenych a doufa ze stejneho duvodu v koalici CSSD+KSCM. Dopadnou stejne.

Vaclav Zak

Pan Horejsi seka blogy jak Bata cvicky a vetsinou o nich premysli az potom, co je vyvesi na web. To prilis nevadi a blogu treba o vede, ale co se tyce politiky jeho blogy zajimave nejsou. Ale jsou provokativni, coz je pro neho patrne hlavni cil.

Karel Mueller

Kde berete jistotu, ze by se ve vlade CSSD objevil pan Havel ? Ten je odklizen Bruselu a do vlady meli vzdy blize lide z kraju. Ja bych tam spis cekal Ratha, Palase nebo hulinskeho :-(

"Samozřejmě, ze strany KSČM žádné nebezpečí nehrozí, to je tak strašák na vymývání mozků."
Ale ono hrozi. Semelova je testovaci balonek a kdyz dostane prostor, mohou se na ni nabalit dalsi "revolucionari". Extremismus v cele evrope roste a obvykle zacina urvanym jedincem, ktereho zpocatky nikdo nebere vazne.
18. 05. 2011 | 07:55

Skogen napsal(a):

Za Topolánka jsem si myslel, že horší to být nemůže (Kubice, VAE, čunkiáda, předsednictví, Ukrajina vs Rusko za "plynové" krize...).

Za Kalousků a Schwarzenbergů je jisté, že může. Proč exhumuji knížete? Inu ten byl přece garantem změny k lepšímu a kvůli němu byly předchozí, do té doby neuvěřitelné, přešlapy vládní ODS pozapomenuty. A kvůli VV, s.r.o., kdy i jinak inteligentní lidé pozapomněli, že vysoká politika je víceúrovňový provázaný systém, kde jsou outsideři pouze maskoty, anebo konturami k vybarvení.

Realita je taková, že ČSSD i přes své médii řádně proprané aféry - a díky za ně, protože to soc dem ve výsledku prospívá - vládla s citelně vyšší politickou kulturou a kompetencí.

KSČM je stranou přes bohatou legislativní iniciativu a činnost ve výborech nejméně zatíženou korupčními skandály, což je v příkrém rozporu s obecně předkládaným obrazem bezcharakterní strany. Naopak to nahrává logickému závěru, že ti skutečně bezcharakterní dravci, kteří se bez účinných selekčních mechanismů propracují k výhodám za jakýchkoliv podmínek, zkrátka vždy plavou za žrádlem a v současnosti tedy působí jinde než v KSČM ;)

Osobně proti vládě ČSSD s KSČM nemám žádnou výhradu. A vlastně ani mít nemohu, kdo má, zaujímá de facto protiústavní postoj.

Je tady ovšem praktické hledisko. ČSSD se nedokáže rozhoupat ke zrušení v dnešní době nesmyslného bohumínského usnesení a Klaus pověření k sestavení menšinové vlády nevydá.

Takže pro pravici, jakkoliv skandální, to stále vypadá skvěle.
18. 05. 2011 | 07:57

scallop napsal(a):

vaclavhorejsi

"Mne by vubec nevadilo, kdyby se KSCM nejak minoritne podilela na vlade CSSD - temer jiste by to vedlo k propadu jejich volebnich preferenci a priste uz by se do parlamentu nedostala."

Proc si to myslite ? KSCM nesbira protestni hlasy, ale me velice pevne volicske jadro. Jeji volice nezvikla ani to, ze voli uplatkare jako Dolejs. S nimi nepohne nic. Muzete jim stokrat vysvetlovat, ze volbou KSCM tady 20 let posilovali pravici, ale oni "nezradi".
18. 05. 2011 | 07:59

Mac napsal(a):

vaclavhorejsi

přesně tak, pane profesore, zásadní problém - alespoň části - tohoto národa s komoušema, je ten, že nebyli připuštěni alespoň na čas k vládnutí. Ono by se nic hroznýho nestalo, žádný procesy s Horákovou by se neopakovaly, žádný vojska Varšavský smlouvy by nám na hranicích nehrozily. Akorát by se komouši jednou pro vždy znemožnili a byl by pokoj.

Socani už mně s tím připodělaným alibistickým lpěním na Bohumínském usnesení lezou na nervy....
18. 05. 2011 | 07:59

Skogen napsal(a):

scallop

ať nemusíte tipovat: http://www.cssd.cz/nasi-lide/clenove-stinove-vlady , máte to tam i s MUDr.Rathem. Mimochodem, jako ministr zdravotnictví se mi dosud jevil za posledních dvacet let nejkompetentnějším.
18. 05. 2011 | 08:01

Skogen napsal(a):

pich 17. 05. 2011 | 20:07

perfektní
18. 05. 2011 | 08:03

stále rebel napsal(a):

Pro ali.
V roce 2006 na tom byla ČR jistě lépe než v roce 1998 nebo dnes..Politika české pravice je především v tom něco rozkrást, ale nasměrovat celou společnost k prosperitě neumí. Je to směr východ, podobně jako dříve KSČ.
18. 05. 2011 | 08:04

Mac napsal(a):

Skogen
s posledními dvěma příspěvky naprostý souhlas.

Socani jsou v podstatě spoluodpovědní za současný šílený stav v této republice. Nesmyslné ostrakizování komoušů (jedná se o KSČM roku 2011, ne z roku 1949 - tím nemyslím, že by se mi o něco více líbila, ale její nebezpečnost pro společnost je nulová) prakticky zajiš%tuje pohodlné získávání vlády pro tzv. pravici.
18. 05. 2011 | 08:06

Mac napsal(a):

stále rebel

chvályhodná snaha, ale vysvětlovat něco ortodoxním pravičáckým světlonošům??

Začnou mlít o roku 1948 a Řecku :-)))
18. 05. 2011 | 08:11

stále rebel napsal(a):

Pokud posuzuji povahu člověka nebo společnosti v různých obdobích nelze srovnávat konkrétní činy nebo postoje, ale spíše ideje a motivace. Například, když srovnávám komunistu s dnešním českým pravičákem, tak si kladu otázku, jak by se asi choval pravičák (tento typ člověka) ve čtyřicátých nebo padesátých letech, kdyby měl možnost uplatňovat takovou moc, jakou měl komunista.
18. 05. 2011 | 08:16

SuP napsal(a):

scallop -
Profesor jen vyslovuje své niterné duševně-politické názory. Ale jako každý levicový intelektuál - ústy někoho jiného, aby mohl v případě potřeby tvrdit - to jsem přece JÁ nepsal! Tohle se tu táhne jeho články jako smrdutá nit už aspoň 2 roky. Na každou kravinu, na niž si pomyslím, najdu na internetu vhodný odkaz, že už to někdo řekl a napsal .....
18. 05. 2011 | 08:31

neo napsal(a):

také si přeji vládu KSČM a ČSSD. A doufám, že první na řadě bude Cvok a Hořejší a s nimi zbytek rudých voličů.

zabavení majetku, nemožnost studovat, cestovat a fronty na banány asi nehrozí (ale kdo ví) , ovšem vysoké progresivní daně, vysoké minimální mzdy a s tím spojené propouštění, hyperinflace... to by nastat mohlo.

Je také ale možné, že by nová vláda dobře vládla... to jest ve hvězdách.

nechám to na každém voliči, ať svůj hlas užije jak uzná za vhodné.
18. 05. 2011 | 08:31

almost glossed™ napsal(a):

K.Mueller: Aha, po přečtení celého příspěvku už chápu, proč kolísáte mezi pláčem a smíchem. Měl jsem na mysli hlavně tu lidskoprávní, proto jsem také při tom parafrázování nevyužil (resp. záměrně vypustil) slova "s ekonomikou nedostatku", z klávesnice V.Žáka. :-)

Prakticky s Vámi v mnohém souhlasím...
18. 05. 2011 | 08:36

Mac napsal(a):

neo-komsomolče

jsem rád, že jako správný (rádoby) pravičák zase strašíš - vy to přeci máte jako heslo, že jo? Tohlecto "strašení místo řešení"...nebo, že by to bylo naopak?? :-))) ale to je jedno, hlavně, když VÍŠ co by bylo, kdyby....

A hlavně, že jsi hrdej na současný stav a současnou vládu. Chápu, jsi jí vděčný, že ti progresívně nazdanila tvůj závratný příjem 25 tisíc brutto a dává ti pár stokorun slevu na daně skrzvá tvoje potomky :-))))
18. 05. 2011 | 08:36

scallop napsal(a):

Skogen

O kompetentnosti soucasneho ministra taky neni pochyb. Rath uz ve stredoceskem kraji ukazal, ze mu nepruhledne zakazky nevadi (na aktualne o tom psal Petr Holub). A k tomu jeste pridava schopnost pozurazet vsechny kolem.
18. 05. 2011 | 08:48

ali napsal(a):

stále rebel
souhlasím..jen marně hledám a přemýšlím, co by bylo nejlepší :o). Jít či nejít volit, toť otázka :o)
18. 05. 2011 | 08:49

ali napsal(a):

Mac
Jestli se vám zdá připomínání politických procesů, věznění a poprav jako blábol, není co komentovat. Sice o tom vůbec nehovořím, tak jako o Stalinově Sajuzu, ale to vám asi uniklo, neboť vám jde jen o to, se mnou prostě nesouhlasit a být v opozici za každou cenu :o). Komunisty a bolševiky pořád spoujete s Ruskem a nezbývá nic jiného, než konstatovat, že asi dál už nevidíte..hezký den :o)
18. 05. 2011 | 08:56

Skogen napsal(a):

scallop

v mém pojetí kompetentnosti ministra zdravotnictví se ovšem sbíhají aspekty jak odborné, tak politické - ve smyslu projekce do společnosti. Dovolím si poznamenat, že Rathovo působení je proti Hegerově (program TOP 09) pro společnost celkově méně rizikové.

Co se týče neprůhlednosti zakázek, pokusím se s tím seznámit, snad google pomůže :)

No a co se týče Rathovy arogance, ve většině je to mediální zkratka. Rath si nebere servítky a argumentuje tvrdě ve smyslu "jak se do lesá volá, tak se z lesa ozývá", tam mu není co vyčítat. Jestliže se však vyhnete mediálním interpretacím a podíváte se na Ratha naživo, kupodivu zjistíte, že málokdo se ve skutečnosti dokáže projevovat tak kultivovaně, jako Rath. S tím "zurážením všech okolo" to máte těžké, jestliže jste ukazován výhradně v situacích, kdy jste nucen oponovat.
18. 05. 2011 | 08:59

Skogen napsal(a):

ali, budíček, píše se 2011 a za rok bude už zase konec světa :))

Já si vždycky myslel, že jste švarná mladice a vy pamatujete Stalina...
18. 05. 2011 | 09:01

neo napsal(a):

Mac:

kde prosím vás straším? Laskavě se naučte číst. Psal jsem o tom, co by nastat mohlo a zmínil jsem jak negativní dopady, tak i možnost dobrého vládnutí.

také nevím, kde jste sebral, že bych byl hrdý na současnou vládu. To jste si jednoduše vymyslel a vsugeroval sám.
Dále jste si vymyslel závratný příjem 25tisíc brutto... máte velmi bujnou fantazii.
18. 05. 2011 | 09:03

Skogen napsal(a):

neo :))))

Tak jsem si podle několika vydařených příspěvků myslel, že co by student dozráváte do stavu, kdy byste mohl být vážným konkurentem zdejším lepším diskutérům a ono se nakonec zdá, že handicap v logickém úsudku bude nepřekonatelný... ;)

Vysvětlete prosím, na základě čeho by se mohl naplnit váš vskutku děsivý scénář?
18. 05. 2011 | 09:05

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Ateista:
1) Vojna s velkým V není totéž co vojna s malým v. Trochu přemýšlejte.
2) Jestli se nějaký student domnívá něco o milionech, tak to je jeho hloupost. Nikde ve škole se toto ale neučí, ani se to nedočtete v médiích.
3) O justičních vraždách v jiných zemích jsem nepsal, protože váš dotaz zněl na počet poprav v komunistickém Československu. Uvědomujete si to?
4) v jednom máte pravdu. Nelze vidět věci černobíle. Jedna věc na komunismu byla kladná. Že skončil.
18. 05. 2011 | 09:09

ali napsal(a):

Skogen
nevím, jestli to mám brát jako poklonu..jdu si o tom pokecat s mým vnitřním JÁ :o))))
jo a nebojte, na konec světa jsem připravená, už mám vor a na zdejším plivátku přežiju :o)
18. 05. 2011 | 09:12

almost glossed™ napsal(a):

"Jedna věc na komunismu byla kladná. Že skončil."

To je zajímavé. A kde ten komunismus, prosím pěkně byl, že skončil? Já jen, že na to, že by někde skutečně existoval, se neopovažovali pomyslet ani samotní soudruzi. Jste pokrokovější než oni, zdá se.
18. 05. 2011 | 09:15

neo napsal(a):

skogen:

na základě porgramových prohlášení stran.

KSČm pokud vim prosazovala minimální mzdu 15000 nebo kolik a vysokou progresi. Na té se shodne i s čssd.
18. 05. 2011 | 09:17

stále rebel napsal(a):

Pro ali.
K volbám určitě jít. I ten, kdo musí z nějakého důvodu volit pravici, tak může z těch pravicových stran vybrat tu lepší. Sám sice nevím, která to je, ale určitě jedna bude lepší, jiné horší. A v té lepší straně se pokoušet preferovat ty lepší kandidáty. Jinou možnost nevidím.
18. 05. 2011 | 09:20

scallop napsal(a):

Skogen

Napr. http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=690345

Rath nasypal do zdravotnictvi hodne penez, coz ale neni nic tezkeho, je-li to na dluh. Ale ja nepochybuju, ze on resortu dobre rozumi. Heger take, ale navic si dokaze udrzet autoritu bez urazek. Vzpomian si treba na diskuze, kde Rath tituloval snajdra jako "bakalare". K tomu nebyl nijak nucen, ale nastavil tim hodne nizkou latku debaty. Tak je to s nim vzdy, kdyz se zapne kamera. Bohuzel.
18. 05. 2011 | 09:21

Skogen napsal(a):

neo, jak vysoká bude ta vysoká progrese? Co se týče minimální mzdy, nemyslíte, že vyšší útrata by hospodářství pomohla? Nikdy se minimální mzda nezvyšovala skokově, ČSSD všeobecně na rozdíl od současných chaosreformátorů nemá v oblibě "šoková řešení", to je nesporné plus. Vzhledem k tomu, že řadu legislativních norem prosazovala s KSČM (jako všichni ostatní), není v tomto důvodu očekávat zásadní zvraty.
18. 05. 2011 | 09:44

neo napsal(a):

Skogen:

jistě, také proto jsem napsal, že se jedná pouze o možný scénář a na druhou stranu by vláda mohla být dobrá.
18. 05. 2011 | 09:52

Matěj Spurný napsal(a):

Osobně bych preferoval vládu ČSSD se Zelenými a s KDU-ČSL a velmi bych si přál, aby se obě tyto malé strany vrátily do Poslanecké sněmovny. Pokud bych si měl ale vybrat mezi oběma v článku jmenovanými alternativami, musím říct, že bych také musel potlačit odpor vůči KSČM a preferovat sociálnědemokraticky-komunistickou koalici. Současná vláda je totiž naprosto cynické uskupení, které svoji moc zakládá na organizované korupci. Politickoekonomický propletenec je korupcí nasáklý jak houba a není divu, že z něj "aféry" crčí na všechny strany. Jde přitom o tak velké peníze, že nezbývá než je vysávat z kapes širokých vrstev. Tedy od lidí, kteří pracují, mají rodiny, snaží se přežít a rozhodně si nežijí nad poměry. I KSČM ve vládě bude nutné zkousnout, nechceme-li prohlubovat tento "systém drákula".
18. 05. 2011 | 09:53

Mac napsal(a):

ali
kapku zjednodušujete - nepsal jsem, že psát o procesech v padesátých letech je blábolení, pokud jste schopná rozlišovat - za blábolení považuju pouze pokud někdo straší naší levicí a přitom argumentuje Gottwaldem.

A jak daleko vidím - to vy asi neposoudíte. Myslím, že dál než současní pravičáčtí komsomolci, kteří se nevzmůžou na nic jiného, než na strašení, jaká hrůza nás bude čekat, pokud bude u vlády socdem (a nedej bože s nějakým angažmá komoušů).

Ubezpečuju vás, že nic horšího, než je současná "vláda", to nebude, to totiž není reálně vůbec možné
18. 05. 2011 | 09:55

Skogen napsal(a):

scallop

chcete, abych řekl, že titul Bc je nevkusný ;)? Ne, promiňte, nechci být demagogem více, než je nezbytně nutné ;) Jeví se to tak, že pan Rath pana Šnajdra nepokládal za sobě rovného, otázkou je, jak se k tomu postavit...

S tou autoritou pana Hegera je to tak, že náleží mezi osoby hýčkané mediálním světem, což panu Rathovi není přáno a pochopitelně to více souvisí s politicko-kulturní orientací než s odborností. Jak už jsem ale řekl, směřování zdravotnictví v rámci působení pana Hegera je pro něj v mém pojetí diskvalifikující. Jakkoliv je kompetentní po odborné stránce, v otázce nastavení systému z hlediska většinové společnosti se mi pan Rath jeví přece jen kompetentnějším. Ti nasypání peněz do systému bylo nárazové, víte přece, jaké bylo prodlení v úhradách a jaká byla celková situace.
18. 05. 2011 | 09:59

Mac napsal(a):

neo

ale moc tomu, že by vláda socdem mohla být "dobrá" nevěříš, že ne?? :-)))

a pokud napíšeš "zabavení majetku, nemožnost studovat, cestovat a fronty na banány asi nehrozí (ale kdo ví)", hlavně ta nenápadná poznámečka v závorce :-))) samozřejmě není vůbec žádným hrozením :-))

No, a jestli jsem ti ve tvém příjmu upřel nějakou tu tisícovku, tak sorry :-))
18. 05. 2011 | 09:59

Skogen napsal(a):

ali, co s vorem, víte vy, co je to konec světa :) ? To není jako po nás potopa, kde byste mohla prosperovat s neem ;)
18. 05. 2011 | 10:01

Mac napsal(a):

neo

mimochodem - ještě k tomu tvému příjmu: vycházel jsem z toho, že jsi tady na této plkárně vylepený prakticky furt, a tak nějak se mi nezdá, že by při takovém pochybném pracovním nasazení ti mohl někdo platit víc než těch 25 táců :-))))
18. 05. 2011 | 10:02

Skogen napsal(a):

neo, tak dobře. A musím se přiznat, že jsem vás zpočátku nečetl správně a domníval se, že strašíte právě znárodňováním, etc...

Mno a v poslední době jsem s vámi musel několikrát bez výhrad souhlasit, což mne vzhledem k minulosti dost udivuje, jen nevím, zda konvergujete vy, anebo já ;))
18. 05. 2011 | 10:04

ali napsal(a):

stále rebel
no, to taky nevím, ale ono je to úplně stejné i nalevo :o(
achjo..
18. 05. 2011 | 10:07

ali napsal(a):

Vaše ubezpečení o lepší vládě levicí je infantilně dojemné :o)
18. 05. 2011 | 10:08

ali napsal(a):

Skogen
jasně, neo je můj oblíbenec..jaký je váš? Dočekal? .o)
18. 05. 2011 | 10:10

Béda napsal(a):

Osobně se domnívám, že společenské poměry v ČSR za vlády komunistů (byť mám k této vládě 1000+1 výhradu) byly kepší nežli budou společenské poměry v ČR po zavedení deforem kmotří triády v praxi.

Dokonce si myslím, že přesně to, co chtějí tito deformátoři zavést do praxe (zkušenosti z první republiky - kroze, bída, nezaměstnanost, děsná chudoba, hlad, dluhy na jedné straně a obžerství s bohatnutím boháčů na straně druhé) bylo jedním z klíčových hnacích motivů nástupu KSČ k moci v r. 1948.

PS: jistou podobnost vidím v tom, že dnes je ČR tlačena velmocema do svých válek jako za Habsburků i 1.ČSR (za vlády komunistů tomu tak nebylo), rozdíl naopak vidím v tom, že za 1.ČSR patřil kapitál v ČR většinově místním, kdežto dnes se v podstatě o osudu české ekonomiky rozhoduje za hranicema. Za 1.ČSR, za vlády komunistů i dnes byla ČR hračkou v rukou velmocí (velkých bratrů) a jejich osud byl odvislý na jejich rozhodnutích.

Celkově bych řekl, že je to z okapu pod okap a že KSČM r. 2011
patří v rybníce českých parlamentních mafiánů přímo k liliím. Strašení komunisty 21 let po VLSR, kdy neexistují žádná možnost k tomu, aby komunisté zlikvidovali systém parlamentní demokracie (neexistují vnější ani vnitřní podmínky) slouží akorát k mobilizacím zakrývající vlastní neschopnost a vlastní fašizující tendence falešných a prázdných mobilizátorů, kteří se s nima příležitostně účelově spojují.

Připojuji se k názoru, že ani kdyby dnes vládli komunisté sami (a vůbec si nic takového nepřeji) horší než po "reformách" triády by to pro společnost být nemohlo. Snad ani Jakešíci by nedokázali tak zruinovat stát a ekonomiku a vrhnout v dluhy jednotlivce a stát - naprostou většinu obyvatel (mladých, starých, nemocných, postižených, chudých, středněpříjmových) zbavit perspektivy.
18. 05. 2011 | 10:10

Béda napsal(a):

omluvas ,vsuvka - za vlády komunistů po nástupu Gorbačova v SSSR k moci, resp. v r. 1968.
18. 05. 2011 | 10:11

neo napsal(a):

Mac:

to máš recht, ale nevěřim, že by se našla jakákoli perfektní vláda. Na to jsou politici moc velká ....... (nevim jak to napsat slušně).

Když napíši, že to asi nehrozí... tak to není hrození. Dodatek v závorce pouze připouští, že je možné vše a nic není nikdy jisté.

Pracovní nasazení je měřeno výkonem a do mých příjmů ti opravdu nic není. Já jsem spokojen a práce mě baví.
18. 05. 2011 | 10:17

Skogen napsal(a):

Která z pravicových stran je ta lepší :)?

Jak se to vezme.

TOP 09 bude bezesporu zásadovější a reformnější, protože přízeň horních osmi až deseti procent má jistou za všech okolností. Ta bude tepat do bezvědomí všechny na levo od sebe, což budou všichni... Jenže její program a ideje v praxi zdaleka ne každému pravicově orientovanému prospějí, přece jen je TOP 09 velmi významně orientovaná na elity.

ODS se bude potácet spíše mezi kompromisy. Nebude si moci dovolit ostře vstupovat do reforem, protože tím by si zdecimovala vlastní, už tak prořídlé, řady. Bude tedy obhajovat cosi, co by bylo možné nazvat pravicovým fundamentalismem, který však nebude možné od levostředového vymezení zas až tak ostře vymezit. Bude tedy více spíše slibovat a méně toho prosadí.

Z hlediska korupce těžko říct. ODS je prohnilá skrznaskrz, v realitě TOP 09 korupce naprosto splývá s principem, čímž nechci říct, že je TOP 09 zkorumpovaná, jako že hájení zásad, v jejichž zájmu se obecně korumpuje (zájmy příjmových elit) jsou jí prostě vlastní.

Tak vybírejte :)
18. 05. 2011 | 10:17

neo napsal(a):

skogen,

řekl bych, že si každý hledá tu nejlepší možnou variantu a to jaksi neomylně vede k jistým shodám :)
18. 05. 2011 | 10:18

Skogen napsal(a):

ali, oblíbených nicků mám plno. Většina z nich by se vám nezamlouvala :) Nechal jsem si je v oblíbených i přesto, že mi před lety v rámci svého imanentního objektivismu nevybíravě šili do Paroubka ;)
18. 05. 2011 | 10:22

Skogen napsal(a):

neo, něco na tom bude. Takže mě těší, že lze mít i napříč spektrem něco názorově společného...
18. 05. 2011 | 10:24

ali napsal(a):

Skogen
tak to jste šťastný člověk a dobře vám tak :o)))))
18. 05. 2011 | 10:27

Skogen napsal(a):

ali, jak :) ?
18. 05. 2011 | 10:30

Pavel13 napsal(a):

Kdybych měl nakreslit graf úspěšnosti našeho sátu od roku 1948 do dneška, asi by měl úsek 48-89 trvalý pokles a pak přibližně rovně (přešlapování na místě).
Nabádá nás snad autor k volbě ČSSD nebo KSČM? Já si myslím, že pro strany je zdravé být pár let u vesla a pak přibližně stejnou dobu mimo. Takže, pánové z KSČM, pošlete mi přibližně v roce 2030 váš program. Uvidíme.
P.S. Extremisty nevolím.
18. 05. 2011 | 10:36

Skogen napsal(a):

Pavel 13, to by mě zajímalo, čím tu funkci úspěšnosti definujete :)

Jestli hospodářskou prosperitou, tak to bude špatně, protože ta je vykoupena a) masivním odprodejem státního majetku b) spotřebou domácností na základě enormního zadlužení c) spotřebou státu na základě relativně enormního zadlužení, vše vůči roku 1989...
18. 05. 2011 | 10:43

Medikolog napsal(a):

I kdyby levice získala 150 křesel a z toho ČSSD 99, uzavře ČSSD koalici s kteroukoliv pravicovou stranou mající alespoň 2 mandáty a bude prosazovat pravicovou multikulturní politiku. To víte, Bohumínské usnesení.. a nezbytný ohled na koaliční partnery.. Na levicové hlášky zase ČSSD užijeme jako vždy pouze do voleb. Ono dost desorientovaných zase sedne na mucholapku.. Jinými slovy: Když levice není levicí, nemusíme se levice bát. Papírový tygr v bambusové kleci akorát tak před volbami zařve.
18. 05. 2011 | 10:51

Luba napsal(a):

Co nelze soudruhům z KSČM upřít, je smysl pro absurdní humor.
Vždyť jejich hlavní stan je zroben na ulici Politických vězňů.

To je podobné, jako když firma vyrábějící padákové kluzáky sídlí na náměstí Padlých hrdinů.

Skutečně nevím,
proč jsou někteří přesvědčeni, že není jiná alternativa, než ČSSD/KSČM či ODS/TOP-09. Tak to prostě není!!!

ODS má cca 20.000 členů. ČSSD 18.000 členů. To znamená, že v podstatě nejsou legitimní k tomu, aby zastupovali 10.000.000 občanů a milióny voličů.

Díky nízké členské základně a všeobecnému odporu ke členství kdekoli, je pak nutnost udržovat chod a financování stranického aparátu, u volebních stran však především o nutnost zchrastit peníze na reklamu a volby, spojena se závislostí na vnějších zdrojích. ČSSD a ODS jsou tedy tzv. volební strany, se všemi nectnostmi, které se s tím spojují. A vznikají klientelistické vazby, apod.

"Volební strana ... neklade důraz na počet členů a na rozdíl od aktivistů typických pro masové strany jsou členy volebních stran spíše kariéristé. Minimální důraz na organizační spojení strany se společností znamená i nezájem o organizace, které jsou ke straně přidružené. Kvantitu počtu členů nahrazuje ve volební kampani tím, že využívá PR a reklamních agentur, profesionálů a poradců.

Financování chodu volební strany a jejích volebních kampaní umožňují rozsáhlé státní příspěvky. Ke zjišťování nálad veřejnosti a vlastních voličů jí slouží výzkumy veřejného mínění a marketingové studie, které si strana často zadává u profesionálních agentur.

Hlavní slovo při utváření politiky mají zástupci strany ve veřejných úřadech, kteří upřednostňují úspěch ve volbách před naplněním programu strany. Vedení strany se proto snaží při rozhodování omezit vliv lokálních politických aktivistů, kteří se snaží ovlivňovat rozhodování stany, a přenechává některá rozhodnutí celé členské základně, která je charakteristická spíše pasivitou a ovlivnitelností. Administrativa strany je minimální a souvisí hlavně s volební kampaní.

Jedinými masovými stranami u nás jsou KDU-ČSL s 50.000 členů a KSČM se 100.000 členů. Masové strany mají v participativní demokracii větší legitimitu, než strany volební. Členové mají na chod strany větší vliv a mají i kotrolní roli. Nejsou závislé na vnějších zdrojích tak, jako strany volební. Mají tak nižší korupční a klientelistický potenciál.

"Masová strana předpokládá velký počet členů, jejich zapojení a integraci nejen do politiky, ale i společnosti přes přidružené organizace.

Členové mají velký význam při zprostředkovávání a zjišťování postojů občanů k veřejným politikám. Pro masové strany je typické organizování četných stranických akcí, zvláště schůzí místních organizací. Hlavními stranickými orgány jsou sjezdy a další široká stranická grémia, která kontrolují činnost veřejných zástupců strany.

Financování strany probíhá formou členských příspěvků a hlavními výdaji strany jsou náklady na chod organizace a financování přidružených aktivit (tiskoviny, družstva apod.). Masové strany mají početný zaměstnanecký personál, který dohlíží na činnost nižších článků strany a vede rozsáhlou administrativu. Funkce politické a úřednické jsou v těchto stranách propojeny."

Pokračování ...
18. 05. 2011 | 10:52

Luba napsal(a):

...

Počet členů v jednotlivých stranách (z r. 2003):
KDU-ČSL 50.000, KSČM 100.000, ČSSD 18.000, ODS 20.000

Počet místních organizací (z r. 2002):
KDU-ČSL 2218, KSČM 4.932, ČSSD 995, ODS 1.445

Naše "velké strany" ČSSD a ODS nemají jen nízký počet členů, (13-23 na jednu místní organizaci), ale též málo aktivních (1/4) a minimum "tažných". Takže počty falšují. Podvádí.
A považují podvody za normu - nutnost. Ve straně s větším počtem členů k těmto projevům nemůže téměř docházet.

Aby byla strana ve státě naší velikosti stranou demokraticky legitimní, musí mít minimálně 50.000 členů.

Falšování členské základny je umožňováno i uzavřeností místních organizací, kterou ve stanovách všech stran posiluje úprava vstupu nových členů, podle níž vstup schvalují místní organizace.

Schvalování vstupu nových členů hlasováním funguje na jedné straně jako nástroj udržení vlády určité skupiny v místní organizaci, a tedy i jako potenciál ke snadnějšímu přístupu na kandidátku dané strany pro volby do místních zastupitelstev. Na druhé straně mechanismus schvalování vstupu funguje jako ochrana před infiltrací strany ”neoprávněnou” skupinou lidí.

"V tomto státě, aby činnost politické strany byla smysluplná, nebyla postavená na politikaření – přihlas tetičku a přehlasujeme tamtoho se strejčkem a pojedeš tam ty a Frantu nominujeme do toho –, který přestává fungovat, kdyby politická strana našeho formátu měla 50 až 60 tisíc členů.

Máme 22, 24, čili dvakrát tolik minimálně. Tam potom přestává fungovat to politikaření, tyto zákulisní dohody. A tam teprve začíná souboj názorový nebo soutěž myšlenek předkládaných a ti lidé si vybírají..” [rozhovor s regionálním manažerem ODS A]. Obdobně uvažují další manažeři a politici."

Zdroj citací:
veda.fsv.cuni.cz/doc/KonferenceRCS/soc_linek.doc

Co z výše uvedeného plyne?
Jako odpovědní občané bychom měli udělat ze stran volebních masové tím, že se staneme jejich členy, dle svých preferencí.
Už tím se polická scéna významně pročistí.

Aktivní odpovědné občanství a preference demokratických stran, do kterých vstoupíme, bude pro relikt stalinismu v podobě parazitující KSČM konečnou zhoubou. :)
18. 05. 2011 | 10:52

Béda napsal(a):

Luba,

ano taky považuji za ironii, že sídlo KSČM je v ulici Politických vězňů.

PS: Jenom mimochodem bych se zeptal: nebyli taky komunisté politickými vězni? Třeba za 1.ČSR, za Protektorátu. Nebyli někteří z nich na černých listinách zaměstnavatelů? Už si nevzpomínám - ale neexistovaly za 1.ČSR tzv. pracovní knížky? Co když měl někdo v takové knížce zapsáno něco ve smyslu - propuštěn kvůli politickým názorům, odborovému buřičství na pracovišti. Nedoporučuji zaměstnat...?
18. 05. 2011 | 10:58

Jedla napsal(a):

To je ale krásná debata!

Dvě věci - z večera, kolem toho zadlužování. I když hoven a spol věří, že ČSSD každoročně sekala stamiliardové schodky v dobách silného růstu, pohledem na příspěvek nicku Tunel (včera ve 20:17) lze zjistit, že přes sto to bylo jen jednou, v roce 2003, a dodal bych, že tímhle "rozpočtovým uvolněním" byl skutečný růst HDP vyprovokován - v roce 2004 dosáhl HDP 2,81 bilionu, což je více než devítiprocentní skok oproti roku 2003 (2,57 bilionu). Takže ten úvěr si na své úroky rozhodně vydělal. Znovu se růst HDP dostal přes 9% v roce 2007 - a opět, přiživilo ho uvolnění státních výdajů ve volebním roce 2006. No, jestli toužíme stagnovat na 2% meziroční změně HDP, když "staré" země EU ze svých vyšších základů rostou rychleji a nůžky se mezi námi rapidně rozevírají, klidně škrtejme. Proškrtáme se do subsaharské Afriky.

K ranní debatěo levici a pravici: Když tu všichni tak milujete blisty, posílám Vám z nich obrázek, karikaturku doktora Marčáka (doporučuji proklikat se celou galerií toho autora):
Obrázek pro vás
http://www.blisty.cz/imp.php?id=26643&skin=dark
Galerie
http://www.blisty.cz/gal.php?id=388
18. 05. 2011 | 11:09

Luba napsal(a):

Bédo,
lemplové a lumpové existovali i za První republiky.
To víte, že jo. Mezi zaměstnanci i zaměstnavateli.

Ale pracovní knížky byly právě za První republiky v r. 1919 zrušeny "Zákonem o odstranění pracovních a čeledních knížek i trestnosti bezdůvodného zrušení pracovního poměru".

A jejich obdoba byla opět zavedena až za německé okupace protektorátními úřady.

Zdroj:
http://www.scanzen.cz/dobove-dokumenty/prukazy/pracovni-knizka-pracovni-prukaz/historie-pracovni-knizka
18. 05. 2011 | 11:16

Vysedlina napsal(a):

Nesrovnatelné! Pseudosociální cítění ( s vraždami a lživými základy) na začátku komunistické éry nemůže zdravému rozumu lichotit. Po ovovi poznáte je.
Potomci (a nejen potomci) těchto expertů na moc (prý dělnické třídy - historický podfuk) jsou přece v dnešní pravici ve všech postkomunistických zemích.
Tím, že se v politice neodddělila tlustou čarou éra komunistického diktátu od nové "svobodné éry" zanesly se manýry staré moci do nových časů. Nemoc se nevyléčila, naopak přešla do chronického stadia a přivodila ještě horší důsledky.
Díky celosvětové krizi vyplouvají napovrch nemorální aktivity nových "nemocných".
Míst u koryt bude všude ubývat.
Krize ale prověřuje i politiky jinde ve světě a to i ty trochu levějších stran.
18. 05. 2011 | 11:29

ali napsal(a):

Skogen
no dobře přeci :o)
18. 05. 2011 | 11:30

Pavel13 napsal(a):

:Skogen
To je značně subjektivní, žádná čísla za tím nehledejte. Já to prostě vidím, jako přešlapování na místě. Ty vaše důvody by svědčily o strmém pádu. Možná to jen nevidím tak tragicky. Ono to pořád u nás jaksi funguje, spíše vrcholovým politikům navzdory než díky jim. Ale to slibované dohánění západu se rozhodně nekonalo a nekoná.
18. 05. 2011 | 11:44

Skogen napsal(a):

Jedla

pěkné :)

zvláště tento je vypečený: http://www.blisty.cz/gal.php?id=388
18. 05. 2011 | 11:47

Skogen napsal(a):

Ehm, zatr. galerie ;) Tak znovu:

http://www.blisty.cz/imp.php?id=26544&skin=dark

Silně mi připomíná proslov přesedkyně PS Němcové v průběhu Bártovy aféry se sponzoringem poslanců :)
18. 05. 2011 | 11:52

Béda napsal(a):

Vysedlina,

v zanášení manýrů (lživých základů...) jsou u nového Velkého bratra a vzoru za oceánem již mnohem dál nežli čeští žabaři, kteří snad světovou mafii obohatili pouze o moderní pojem tunelování. Žeby to tam vedli američtí komunisté, anebo se ti čeští infiltrovali do vedení světové velmoci č.1?
18. 05. 2011 | 12:00

Rumcajs napsal(a):

Těm, co zlehčují fašistické, komunistické a jiné levicové zločiny ,bych dal provaz.
18. 05. 2011 | 12:09

Skogen napsal(a):

Rumcajs, zaujaly mě dvě věci.

- fašistické, komunistické a jiné levicové...
- za levicové zločiny provaz... a zbytek co...?
18. 05. 2011 | 12:17

Béda napsal(a):

Rumcajs,

to jsem nevěděl loupežníku, že jsi navíc ještě sebevrah?
18. 05. 2011 | 12:25

pich napsal(a):

Rum to tady řekl jasně. Už žádné obezličky. Jako za starých časů.
Těm co zlehčují boj pracujících za lepší časy, pochlebují západním imperialistům, přisluhují zakukleným fašistům, je třeba exemplárně potrestat a to i trestem absolutním.

Naštěstí tady máme takovou estrádní kracii, kdy jde každý proti každému, také by se vzájemně zlikvidovali, což se sice uplatňuje, ale zatím jen v "podnikatelské" sféře.

Ale co není, může být - rume. Z takových situací se vždy zrodila ultrapravicová populistická vlna. Jako obvykle pak takoví rumoví mají za úkol zlikvidovat bolševiky, či jejich výhonky, pak židy.
Velkokapitál ale zůstane ušetřen, má za úkol zahájit zbrojení, tím výrobu, tím zaměstnanost a tím spokojenost.
Tak rume. Vzhůru do boje.
18. 05. 2011 | 12:26

Rumcajs napsal(a):

Skogen:

Za zlehčování zločinů .... a jiné se dává, aby byla zadní vrátka,až zase vymyslíte nějakou další zvrhlost.
18. 05. 2011 | 12:40

neo napsal(a):

fandíme KSČM

http://ateo.cz/f/images/j/Jirina-Svorcova.jpg
18. 05. 2011 | 13:31

Béda napsal(a):

neo,

u vás nepřekvapí, podobně jako u bratra Kalouska, vůbec nic. Klidně si fanděte komu chcete, patříte mezi mé oblíbené klauny.

Otázka: neuvažoval jste někdy o umělecké kariéře v komediálním žánru? Přeci jen, Rowan Atkinson a Pierre Richard by již potřebovali vzhledem k věku nástupce.
18. 05. 2011 | 14:02

neo napsal(a):

Béda:

copak, Jiřka tě netankuje ?
18. 05. 2011 | 14:06

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Dal bys provaz i tomu, kdo zlehčuje zločiny, které spáchala Pinochetova junta ?

Ty - Rumcajs - prý dodáváš své produkty i na předražené veřejné zakázky ?
Je to pravda ?
Nemohl bys tedy slevnit ? V rámci boje s korupcí ? Že by si pak jako tví odběratelé řekli eráru o menší zisk - víš ? A ušetřilo se tak. V rámci veřejných rozpočtů.
:--()
18. 05. 2011 | 14:32

Milan napsal(a):

To Mud:Apropo s. Zápotocký, zapoměl jste dodat že byl po válce v nepřítomnosti odsouzen v Holandsku k trestu smrti za nepřístojné chování k spoluvěznům.

.
18. 05. 2011 | 14:35

Aleš Vyhnal napsal(a):

Já bych řekl, že zločinnost kapitalismu je větší než zločinnost komunismu. Myslím také, že komunismus představoval morálnější uspořádání než současný kapitalismus. Mně byl nedlouho po vysoké škole (po těžko uvěřitelných martyriích s úřady) přiznán plný invalidní důchod ve výši závratných 5700 Kč. Domnívám se, že závažně nemocný čerstvý otec by za komunismu byl zabezpečen lépe. Ano, hořkost je to správné slovo: Byl jsem myslím vynikající student (od žádné zkoušky mě nikdy nevyhodili, téměř vždy jsem měl "výborně"), alkoholu jsem se poprvé napil v 18 letech, nekouřil jsem, každé prázdniny na VŠ jsem trávil mimořádně fyzicky náročnou dobrovolnickou prací, reprezentoval jsem ČR na hudebních festivalech. Ne, není sprostějšího, morálně zdegenerovanějšího a opovrženíhodnějšího systému, nežli je kapitalismus, tyjící z těch nejnižších choutek a podzvířecích pudů z nejtemnějších částí lidské duše, a který v člověku rozleptává a znetvořuje i tu poslední kapku ušlechtilosti, velkodušnosti a lidskosti.
18. 05. 2011 | 15:23

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

- Nedal. Dal bych mu metál.

- Nejlépe srazíš moje zisky tak, že mi budeš konkurovat.

Těším se na Tebe Vykydale !
18. 05. 2011 | 15:31

Rumcajs napsal(a):

Aleš Vyhnal:

Na Kubu, na Kubu !
18. 05. 2011 | 15:36

Terry napsal(a):

V listopadu 1989 jsem ve státním podniku zakládal Občanské fórum, nosil na městskou centrálu petice, organizoval stávky.

Kdybych tušil, že vytvářím cestu k moci HORŠÍM, AROGANTNĚJŠÍM, CYNIČTĚJŠÍM, v poslední době i AMORÁLNÍM, VULGÁRNÍM, SPROSTÝM, ale především (!!!) NESKONALE HRABIVĚJŠÍM politikům (kteří se budou označovat za DEMOKRATY, a to bez ohledu na barvu ptáka, šály...), než byli ti "hnusní" totalitní, kdy po dvaceti letech jejich "demokracie" bude stát vytunelován (rozkraden) a obrovsky zadlužen, zatím co oni v politice neskutečně bohatnou, TAK BYCH SI TO ROZMYSLEL.

Dvacet let dělají "demokratičtí" politici vše pro to, aby je jednou občané zavrhli a ze zoufalství (!!) volili (opět) komunisty.

Již deset let píši, že takovým chováním a vládnutím naši "demokraté" jen dláždí cestu k moci komunistům, ale za těch deset let je stav politické kultury, ekonomiky státu i morálky pouze horší a horší...

Pro mladou generaci, pro níž je sametová revoluce stejně "stará" jako Bílá hora, kterou nebaví poslouchat plky staříků o komunistické totalitě, ale která sleduje současnou politickou nekulturnost a hnusotu "demokratických" parlamentních stran a vlád, bude jednou KSČM jedinou volitelnou stranou, která se chová SLUŠNĚ, momentálně NEMÁ žádné velké průšvihy a kauzy (pominu-li kauzu Dolejš - inu už i někteří komunisté se snaží na demokracii "přiživovat" malou domů; ale je to výjimka potvrzující pravidlo, na rozdíl od Véčkařů).

Bohužel...

Ale to je našim "demokratům" jedno.

ČESKÝ POLITIK = PŘEMNOŽENÁ ŠKODNÁ

Hrabe, škodí, hrabe, škodí...

Žádná škodná sama o sobě škodit nepřestane. Přemnoženou škodnou je třeba ......
18. 05. 2011 | 15:56

Pobo napsal(a):

Aleš Vyhnal napsal(a): 18. 05. 2011 | 15:23

Jo, jo. Asi budu taky volit komunisty. Říkám si: když do hajzlu, tak pořádně (a rychle).
18. 05. 2011 | 15:58

Terry napsal(a):

Není a nebude koho volit
(http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jana-hamplova.php?itemid=13174&from=0)
18. 05. 2011 | 15:59

Matylda napsal(a):

Slova pana Cveka bych podepsala taktéž.
18. 05. 2011 | 16:17

Anellus napsal(a):

Almost glossed™ napsal(a): "Charty 77, jejich tiskovin a představitelů se slušní lidé také dlouho štítili." K tomu já dodávám, že opravdu slušní lidé se Charty 77, jejích tiskovin a představitelů nikdy štítit nepřestali a zaplať pánbůh za to, právě chartisté a různí dizidenti vědomě připravili cestu marazmu, který právě prožíváme. Co se týče budoucí hypotetické vlády ČSSD, která by nahradila současnou nečasovu smečku zlodějů, tak to by byl krok z bláta do louže. Skandály a rozkrádání by pokračovalo v neztenčené míře jen s jinými protagonisty. Konec konců po 20-ti letém působení sociální demokracie na naší politické scéně si jen málokdo dělá ještě nějaké iluze o její "levicovosti". Očekávaná spolupráce komunistů s takovou socdem. vládou by se týkala pouze pomoci při prohlasovávání některých chybějících nebo pokrokovějších právních norem. S bianco podporou komunistů nemůže ČSSD naprosto počítat a ani s jejich vstupem do vlády. Komunisté i když jsou zavrženíhodnými vyznavači starých pořádků, Gottwalda a možná i jedí malé děti vůbec nejsou sebevrahy. A vstup do socdem. vlády by sebevraždou KSČM byl.
18. 05. 2011 | 18:22

Lee napsal(a):

Cesti volici jsou trdla,voli strany,a ne program techto stran.Neumeji pouzivat demokracii, aby donutili politicke strany-tedy vladu-slouzit jejich zajimum.Povazujou politicke strany za fotbalove kluby a volice za fanousky.Hloupost
18. 05. 2011 | 18:29

leon napsal(a):

Pane Hořejší, vy jste tomu zase dal. Ale člověk se velmi pobaví po každém vašem příspěvku. Ty desítky až stovky modrých obhájců tzv.pravice a jejich komické výkřiky o komunistech, či socanech jsou poučné. Kdy konečně tito tupci pochopí, že česká tzv.pravicová politika může pouze končit novými únory atd.
18. 05. 2011 | 19:19

pwpw napsal(a):

Dlouhý, Tlustý , Rychetský, naivka Kolářová, podnikatel kakový Kraus..... Kam je vlastně zařadit? Pravice či zločinná levice?
18. 05. 2011 | 20:01

Ateista napsal(a):

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu:

Primitivní argumentace, protože začnete couvat a trapně se vymlouvat, že jsem zase něco nenapsal. Křiklouni, kteří nemají argumenty a usvědčím je z nesmyslů mi začnou podsouvat výroky, které jsem nenapsal nebo naopak, že jsem něco napsat měl a nenapsal.
Opět jste ukázal, že vidíte akorát věci černobíle.

Já jsem se také podivoval nad výroky V. Žáka, který doposud nebyl schopen nic vysvětlit nebo doložit.
18. 05. 2011 | 20:25

Ateista napsal(a):

Lee:
"Cesti volici jsou trdla,voli strany,a ne program techto stran.Neumeji pouzivat demokracii, aby donutili politicke strany-tedy vladu-slouzit jejich zajimum."

Problém je v tom, že ono toho moc k výběru při posledních parlamentních volbách nebylo. nicméně i tak národ jistou míru hlouposti prokázal.
18. 05. 2011 | 20:28

Ateista napsal(a):

Aleš Vyhnal:
Napsal jste, ře
"Já bych řekl, že zločinnost kapitalismu je větší než zločinnost komunismu. Myslím také, že komunismus představoval morálnější uspořádání než současný kapitalismus."

To máte pravdu, v naší zemi to tak určitě je, ale zůstává otázkou, zda jsme vyjímkou nebo zda se samotného principu kapitalismu vyplývá, že k tomu musí vždy nevyhnutelně dojít?
18. 05. 2011 | 20:35

olga napsal(a):

Jestliže se chce kapitalismus stát lidským, tak musí přejít v socialismus.
18. 05. 2011 | 21:24

santawizard napsal(a):

Ahoj Olgo,to je právě to co už existuje v Číně.!!Na rozdíl od Číny,my už jsme se ale transformovali do pluralismu parlamentární demokracie.Myslíte si ,že Čína půjde pozvolna do parlamentární demokracie a nebo Česko půjde podle v zoru činského státu,který bude umět vydělávat miliardy ve zdravé konkurenci se soukromníkama?Já jsem pro.Stát je mašina.Nikdo jiný neumí vydělávat větší miliardy než tatíček stát ,ale jenom s pomocí se svatou matkou církvi jako křesťanské peníze.!?
18. 05. 2011 | 21:51

Karel Mueller napsal(a):

Ateisto,

Vy nejspíš znáte marxismus, tuším, že dosti dobře.
Tak jste si mohl dávno zanalyzovat, kde jsou zásadní omyly doktrinální a kde se Marx, bohužel, nemýlil.
18. 05. 2011 | 21:57

Aleš Vyhnal napsal(a):

To Ateista:

Já to nevím, ale jsem silně skeptický. V USA má kapitalismus charakter totality, a tam 40% obyvatel (120 milionů lidí) dohromady vlastní pouze 0.3% celkového bohatství.

Budete-li mít na to žaludek, podívejte se na toto video ministra za ODS Tomáše Chalupy:

https://www.youtube.com/watch?v=PmYlb5JeZq8

Ten člověk je evidentně na úrovni nějaké zahnívající špíny zpoza nehtů, a přesto nám vládne. To se pak jeden musí tázat, jestli sama "demokracie", která do čela země vynese takovouto hnusobu, je v pořádku.

Pilot, který přepravuje cestující, sám v tom letadle sedí, a tak si dává moc dobrý pozor, aby to letadlo řídil dobře-ručí dokonce i svým životem. Bankomafiáni a politici naproti tomu neručí ničím.
18. 05. 2011 | 22:08

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Ateista:
Pan Žák vám neodpověděl, protože moudře tušil, že by s vámi ztrácel čas.
Já jsme se o to pokusil za něj (jméno koncentráku a odkaz na popravy), ale marnost nad marnost.
S člověkem, který si plete pojmy "Vojna" a "vojna" je diskuse zbytečná.

Jinak, ve vašem příspěvku 18. 05. 2011 | 20:28 jste prokázal nečekanou míru sebekritiky.

Vaši odvahu obdivuje Válečný štváč a vrah z Wallstreetu
18. 05. 2011 | 22:11

Karel Mueller napsal(a):

santawizard

Čínská společnost je zcela jiná než západní, Čína nepoznala ani odkaz Antiky, ani křesťanství, ani moderní demokracii a už vůbec ne sociální stát. Před časem jsem četl, že slova "lidská práva" snad nelze ani přeložit, Číňanovi to zní jako povinnosti poddaného. Čína stojí dodnes duchovně hlavně na odkazu Konfucia.

Čína zvolila vcelku optimální variantu - silný stát s liberání ekonomikou. (Rusko to udělalo opačně a dostalo se na pokraj propasti). Tedy Pinochet, nikoliv Stalin. Ovšem silný stát musí mít pilíře, na kterých stojí a tady bych opět byl u svých 5 karet. V Číně se o boji proti korupci nežvaní, občas je zastřelen i někdo z nejmocnějších. Veřejně. Čína by nemoha jít nahoru bez probuzeného nacionalismu a nehlídat tamní disidenty, tak se Čína rozpadne.

Pokud jde o EU, tak lze očekávat to, čeho se nakonec skoro všichni obáváme - nástup fašistických hnutí. Prostě průsečík náboženských a etnických animozit spolu s hospodářskou krizí. Je ovšem možný postupný úpadek ve všech měřitelných parametrech s postupnou změnou etnické struktury obyvatel. Na konci by nejspíš bylo převálcování Asií.
18. 05. 2011 | 22:12

kormoran napsal(a):

Vas-kuu , Miluji te! Pravila
Jirina Svorcova - seknuta mezi nohama udernickym kladivem))))
18. 05. 2011 | 22:13

Karel Mueller napsal(a):

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu:

To Vaše pošťuchování s Ateistou je o ničem. Západ je prostě ve srabu a upadá, ten náš ... k nim dojde. O tom nepochybujte.

Stále je ještě z více důvodů na špici, ale valem ztrácí. Mám-li parafrázovat Pepu Řepu, tak parazituje na díle předků.
18. 05. 2011 | 22:18

santawizard napsal(a):

Pane Karle tak,jak by jste to vy s vašima vědomostma udělal?Co by se mělo podle vašeho názoru privatizovat a co by se podle vašeho názoru mělo znárodňovat?Pomohla by privatizace národní banky nebo národního divadla,.určitě ne.Co by asi pomohlo znárodňovat a vůbec proč?.Jsou už na to předem připravené scenáře? Minimálně ,aby všichni měli dobrou práci a ještě by zbylo něco navíc na pivo a na cigarety?Komu chybí peníze?Jsou peníze nebezpečné jako drogy?
18. 05. 2011 | 22:29

Karel Mueller napsal(a):

Pane Santawizard,

to je příliš velký koláč, co jste mi dal :-), ale nekonec o tom na různých blozích debatujeme celá léta. Jsme globalizovaný stát a tím máme dány mantinely. Základní problém států EU je v tom, že nemají identitu a nemají vizi. Společnosti jsou atomizované, po působení ideologie multi-kulti globální vesnice a občanské společnosti byly spáleny ony karty a jedince vcelku nic nespojuje. To je první a naprosto základní problém. Takže dnešní Evropa je v hledáčku oněch globálních hráčů, jak o tom mluvil pan Pehe. Z nichž každý hraje svoje hry a sleduje své zájmy. Od oligarchů přes naftové šejky, průmyslové korporace až po narkomafie a obchodníky s bílým masem.

Pokud si tento stav promítnete k nám: Máme nějakou vizi? Máme koncepci rozvoje společnosti? Máme koncepci rozvoje ekonomiky? Máme vůbec nejaké účinné nástroje pro boj s korupcí? A pokud ne, je vůbec reálné je prosadit? Takto lze pokračovat.
Tak vidíte ... To je naprostý základ, bez toho se nemůžete pohnout.
18. 05. 2011 | 22:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy