Tomio Okamura: Vláda chce, aby se lidé obětovali za zlodějny druhých.

18. 06. 2011 | 19:00
Přečteno 22688 krát
Stále častěji zjišťuji, že jiní umějí vyjádřit kritické postřehy k naší současnosti mnohem trefněji, než bych to dokázal já.
Tak například – v posledních dnech jsem několikrát narazil na odkaz na skvělý článek s názvem „Stávka“ od známého úspěšného podnikatele Tomio Okamury.
Proto jsem si dnes opět usnadnil práci a níže tento článek přepisuji v poněkud zkrácené podobě (a s malými formálními úpravami včetně zvýraznění některých pasáží), protože si myslím, že si zaslouží, aby si ho přečetlo co nejvíce lidí.
Pravicovým diskutérům bych jen připomněl, že tento člověk v žádném případě není nějaký levičák...
***************************************


Je krize....

Ano - ale, který z úředníků, lékařů nebo policistů ji zavinil? Celosvětovou krizi rozpoutaly chamtivé a nepoctivé finanční ústavy a ratingové firmy. Do nepoctivých praktik byli namočeni světoví finanční hráči, někteří i s pobočkami či působností v České republice. V rámci krize se mnohé banky po celém světě dostávaly do ztrát - české pobočky jsou ale v neustálém zisku, který posílají od počátku krize mateřským společnostem do zahraničí. Češi tak mj. pokrývají ztráty způsobené jinde a jinými. Státní zaměstnanci se těžko smíří s tím, že oni budou platit za podvody v nejbohatším podnikatelském oboru.


Stát má dluhy

Ano - otázka proč je má, je na knihu. Řekněme si poctivě, že tu jsou dvě hlavní příčiny - rozkradení, v lepším případě téměř rozdávání stamiliardového majetku za vlády pravice. A neúsporné hospodaření. Neúsporné hospodaření i za vlády levice v dobách, kdy jsme mohli šetřit na zlé časy. Případně sanování škod po minulých vládách a pokračování ve "zlodějnách" u veřejných zakázek. Lidé stěží pochopí, proč politici, kteří figurovali u rozkrádání majetku a příjmů státu, teď chtějí náhradu škody po nich.


Stát musí šetřit.

Ano - s tím se ztotožní skoro každý, ale s důrazným dovětkem - užiteční a pracující lidé by měli být o peníze obíraní až na posledním místě. Utrácení státu a veřejných institucí za nesmyslné, předražené projekty či nesmysly je bezpříkladné. Příkladů bychom našli tisíce a v řádu stovek miliard v rámci posledních dvou desítek let. Jen z posledních dnů si vzpomeňme na několik perliček:

- Nemocniční nákupy nepoužitelných teploměrů , které mají odchylku až 2 stupně po pěti tisících Kč (zatímco nejpřesnější papírový je za pětikačku).
- Zápalné šnůry s dvouletou expirací nakoupené v množství na 225 let za 40 milionů korun.
- Zpráva NKÚ: Nejméně polovina z každoroční státní dotace ve výši 50 miliard se na silnicích a dálnicích utrácí za stavby, které jednak bývají předražené a jednak nemají žádný ekonomický efekt.

Stát je ve fázi, kdy jeho "schopnost rozumně nakupovat se změnila ve schopnost utrácet peníze“. Ekonom a člen národní ekonomické rady vlády Pavel Kohout pro Hospodářské noviny prohlásil: „Pokud by se zakázky (veřejné) lépe vypisovaly a organizovaly, ušetřené peníze by smazaly většinu schodku státního rozpočtu."
Kdo je za vypisování a pravidla veřejných zakázek odpovědný - stávkující zaměstnanci?


Státní rozpočet neprojedli důchodci

Z výše uvedeného si troufnu odvodit ještě jeden závěr - dluh není tak velký proto, že by ho projedli důchodci, nezaměstnaní nebo matky s dětmi. Je velký proto, že co šlo, to se nesmyslně utrácelo a rozkrádalo. Nejsou to sociální dávky, které ruinují stát. Jsou to miliardy na konsolidaci bank a veřejná podpora mnohých "velkopodnikatelů". Největší "sociální dávky" dostávají bohatí podnikatelé formou dotací a můžeme říct, že čím bohatší, tím více veřejných prostředků dokáží urvat.

Nedůvěryhodní spořílci

Na garanta úspor se pasoval Miroslav Kalousek ověnčený skandály z předražených nákupů na ministerstvu obrany. Ten politik, který léta spoluvedl i vedl KDU-ČSL odpovědnou za ministerstva, kde se rozkrádalo nejviditelněji - tedy na obraně a dopravě. Ten ministr, který dnes přijímá úředníky vyhozené pro podezření z korupce z jiných ministerstev. Nepopularita pana ministra není daná tím, že chce šetřit. To je jen zbožné přání. Je daná tím, že lidé mají pocit, že vodu káže ten, kdo přes desítku let pil víno. A nemám na mysli alkohol. V tomto ohledu může být naopak pan Kalousek pro některé lidsky sympatický.


"Plošně škrtat umí i cvičená opice"

Problém v popularitě úspor je daný také plošnými a nepromyšlenými škrty - viditelná je snaha bezhlavě uspořit, ber kde ber. Když se spoří v moderní firmě, tak šéf nemůže dát příkaz uspořte na všem a všude tolik a tolik, bez ohledu, co se stane. První na řadě je analýza, audity stávajícího stavu, s rozborem následků budoucích úspor. Úspory nesmí ohrozit efektivitu firmy, ale naopak ji posílit. Ve světě i u nás jsou analytické firmy zaměřené na audity efektivity v komerčních i státních firmách. Pracují "zdarma" - za odměnu si berou procenta z uspořených peněz. Uspoří až 25 procent výdajů - při zachování stávajících výkonů. Proč stát - tedy ministerstva a státní orgány takové firmy neosloví a nezadají jim studie, kde a za co ušetřit? Náklady by byly nulové, finanční efekt zaručený. O plýtvání už máme kuriózní svědectví z ministerstva dopravy, kde desetitisíce měsíčně stálo jen zalévání květin. Jako kdyby úředník neměl už sílu zalít kytku na svém okně. Nesmyslných činností státu bychom našli opět tisíce. Je třeba je pojmenovat a skoncovat s nimi.


Důležité jsou i příjmy

Moderní stát nejraději vybírá peníze formou daní. Svůj majetek ovšem prodává či pronajímá obvykle za nízkou a netržní cenu. Myslím, že bychom našli ovšem stovky nemovitostí či pozemků, které stát dokonce nechává ladem a ještě platí za jejich údržbu. A teď neříkám prodejme ten majetek - naopak - najděme nájemce, kteří majetek zvelebí a budou ještě platit. Jak je možné, že šéfové státních či polostátních firem berou miliony ročně, ba někdy i měsíčně? V čem jsou tak výjimeční, když většinou úřadují v téměř monopolních firmách ? Proč stát nehledí na zvýšení ziskovosti těchto firem a tyto zisky nevybírá? A nedělám si legraci, stát nečerpá zisky ze státních firem (např. Budvar). Je šílené, že stát dodnes nedaní sázky. Sázkové firmy sice mají odevzdávat procenta na veřejnoprávní účely, ale víme, jak to v praxi vypadá. Peníze se přelévají od party k partě. Bezesporu by bylo fajn, kdyby stát uměl vybrat peníze - ale vidíme, že například hejtman Palas vládne až stomilionovým majetkem, který neumí vysvětlit, a na který si legálně nikdy vydělat nemohl a s finanční policií to ani nehne. Zdanění nelegálně nabytého majetku je celosvětově osvědčená a praktikovaná věc - proč to samé nefunguje u nás, není záhada - zapadá to do výše uvedených faktů. Jako pravicový člověk také zastávám názor, že za své dluhy odpovídám já, ne druzí, a měl bych je platit ze svého. Vláda ale dnes uvalila plošnou pokutu lidem, kteří v drtivé části za schodky rozpočtu nemohou.
Stát by jistě neměl utrácet víc než má. Na stranu druhou by škrty měly začínat od výdajů, které jsou nejvíce zbytečné. Objevit takový případ se ale prozatím rovná malému zázraku.

Šetřit se musí.
Pokud ale vláda chce, aby se lidé obětovali za zlodějny druhých, měla by je o peníze žádat méně arogantně. Měla by padnout na kolena a o peníze své občany s pokorou prosit.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hoven napsal(a):

aha, takže socanskému rozkrádání pod taktovkou grosse, sobotky, zgarby, doležela a dalších říkají socbolšáni " neusporné hospodaření". zajímavé....zřejmě asi zase nějaká kodovaná řeč.
18. 06. 2011 | 19:15

lijuti napsal(a):

Máte pravdu to opravdu stoj za přečtení. A za zamyšlení určitě taky. Velmi kvalitní text pane Okamuro, díky za zprostředkovaní pane Hořejší.
18. 06. 2011 | 19:17

mb napsal(a):

rád bych vám připomenul, jak jste psal že si Pákistán měl zatknout Bin Ládina sám ...

že Pakistánské složky v tichosti pozatýkaly všechny lidi, kteří se podíleli na dopadení bin ladina ...

(nereprodukuji presne ... vice viz. ln )
18. 06. 2011 | 19:20

JenTak napsal(a):

Tohleto se pravičákům bude těžko vyvracet natož omluvat. Těm zbývá jen slaboduché "a vy zase mlátíte černochy", jak předvedl jakýsi hoven.
Co mu také zbývá, když argumentovat proti se nedá.
18. 06. 2011 | 19:21

mb napsal(a):

myslim ze je tezko odlišitelné kde končí naivita a začíná blbost ...
18. 06. 2011 | 19:21

Suchec napsal(a):

Pane profesore. Hoven Vám tu právě dokázal, cože to je ta pravicová lůza.

Ale to víte. Okamura je levicové prase a sockomouš. (via Hoven)

Zajímavý je taky rozbor navrhované penzijní "reformy" (rozměj rozvrácení systému) ze strany ČMKOS.

https://docs.google.com/viewer?url=http://www.cmkos.cz/data/articles/down_3085.pdf&embedded=true&chrome=true
18. 06. 2011 | 19:21

mb napsal(a):

jinak - Okamurův článek je dobrý ...
18. 06. 2011 | 19:27

Rumcajs napsal(a):

Co to meleš Suchec ?
Co nadáváš ?
Jenom se podivil zjevnému nesmyslu. Nebo chceš snad říct, že pan Gross to zase myslí upřímně ?
18. 06. 2011 | 19:28

Rumcajs napsal(a):

Souhlasit se dá jenom s posledním odstavcem. Jinak je to snůška populistických blábolů.

No momentálně je to nejlevnější způsob reklamy. Už vidím, jak rodina Hořejších balí kufry a vyráží za sluncem nějakou Okamurovou cestovkou.

Že jo profesore ?
18. 06. 2011 | 19:32

hoven napsal(a):

suchec,
mě jenom připadá legrační, když okamura říká socanským rozkrádačkám a korupčním skandálům " neusporné hospodaření".
18. 06. 2011 | 19:33

lijuti napsal(a):

Kdo chce ať souhlasí kdo nechce ať nesouhlasí,myslím že to není o rozdělování na Grosse a na Kalouska.
18. 06. 2011 | 19:35

dennis napsal(a):

Jak by se to mohlo stat, aby vlada padla na kolena a prosila s pokorou o penize sve obcany? Kdyby pan Okamura byl zvolen prezidentem v prime volbe, ten by vladu dnesnich gauneru nikdy nejmenoval. Politicky system je zabetonovany do slepence mafianskopolitickych struktur tak dukladne, ze strukturalni promena je mozna jen rozbitim. Cesky mocensky system je navic velmi slozite v zivotne dulezitych oblastech propojen se zahranicnim kapitalem tak tesne, ze pretnuti teto sn'ury by vyzadovalo nemensi rozvrat v plneni zahranicnich "zavazku".
18. 06. 2011 | 19:40

Joe Ratata napsal(a):

Hoven,Rumcajs
OOOOOOOOOOOOOO
Máte pravdu!Ty čtverečky jsou úplně černé!
18. 06. 2011 | 19:45

route66 napsal(a):

Začínám být asi schizofrenický :-)) po čtení příspěvků od modrých bolševiků pod blogy nějak stále více začínám nabývat dojmu, že ve většině případů se jedná jen o multinick jednoho a toho samého modroptáka..asi jsem postoupil do vyššího levelu onemocnění neb se mi stále urputněji dere do kebule jedno jméno..ale nějak si zatím NESTEJSKÁM :-)))
18. 06. 2011 | 19:47

Občan napsal(a):

Pane autore a všichni spoludiskutující,

nevíte někdo, zda pan Okamura ten taxt někde autorizoval?

Na jednu stranu je logický - čím víc sociálně zabezpečených, slušně placených, spokojených lidí, tím víc zákazníků pro cestovní kanceláře. Potud je ten text zcela namístě.
Moc bych chtěl věřit, že pan Okamura patří mezi těch nemnoho podnikatelů, kteří si tohle uvědomují a pochopili konečně, že tato vláda žene spolu s ožebračovanými obyčejnými lidmi do propasti i je.

Proto se na to ptám.
18. 06. 2011 | 19:48

Béda napsal(a):

Jsem rád, že jsem (snad jako první) dal na Aktuálně odkaz bna Okamurův článek a že si jej všimnul a reprodukuje některý z blogerů.

Díky, pane profesore.
18. 06. 2011 | 19:48

hoven napsal(a):

joe ratata,
socani nekradli?
18. 06. 2011 | 19:57

Rejpal napsal(a):

Díky za blog. Okamura mi mluví ze srdce. Podobně se vyjadřoval i k nátlakové akci lékařů. Je vidět, že všichni úspěšní podnikatelé zdaleka nejsou asociální vydřiduši jako daňovými poplatníky vyplácení vládnoucí politici, které zde v komentářích papouškuje několik "pravých" nicků.
18. 06. 2011 | 20:11

Petr napsal(a):

Ano je to pravda. Ale kradlo a krade se nejen za vlád pravicových. Co takle křišťálový Standa, co dnes se stamilióny bojuje za cociálně demokratické myělenky v USA, a vedení ČSSD dělá jakoby nic, aby vyšetřování náhodou nezačalo.
18. 06. 2011 | 20:13

Sláma napsal(a):

Pan Okamura má výhodu, že dobře zná realitu Západu a proto je schopen demaskovat propagandistická hesla našich politiků, kteří se nás vehemetně snaží dotlačit na Balkán. Přípomínám, že podle analýzy redaktorů Aktuálně je tzv. reforma naší vlády opsaná od Bulharů. Např. vysoké DPH na knhy, léky a zdravotnický materiál mají též v Bělorusku, Albánii, Kazachstánu a podobných zemích.
18. 06. 2011 | 20:13

Suchec napsal(a):

Hovne, a jak říkat tedy tomu, co prováděl Topolánek s Bartákem, Kalousek , Drábek, Jančík, Burgermeister a další?

Musíš správně volit slova, protože se pak můžeš dostat mimo hodnotovou stupnici. :-)

Já vím. Nevoní Ti to, nevoní. Ona pravda bolí. A to zvlášť když ji čteš z domnělých vlastních řad.
18. 06. 2011 | 20:15

BK napsal(a):

Úspěšný podnikatel, pravicově smýšlející, se postaví proti rozkrádání veřejných prostředků zloději, mafiány a těmi, kdo zhusta sami nikdy nepodnikali ani nepracovali, většinu života prožili v hojnosti přisáti na státní pokladnu a ostatním ordinují skromnost a povinnost platit za ně dluhy.
Na tom by nebylo nic divného.
Ani na tom, že pan Okamura zřejmě upadne v nemilost oněch kmotrů.
Těžko uvěřitelné je, že i mezi okrádanými se najdou nešťastníci, kteří budou své zloděje fanaticky obhajovat a snad i chrabře bránit vlastními tělesnými schránkami. Dle svých, pravděpodobně také unikátních, anatomických dispozic.
18. 06. 2011 | 20:17

Sláma napsal(a):

To Petr, Hoven a Rumcajs:
Nějak Vám uniklo, že pravice zde po listopadu 1989 vládla mnohem déle, než levice. Takže výmluvy na údajné rozkrádání za vlád levice jsou naprosto trapné. Nyní zde je několik aktuálních kauz, které by nám měla současná vláda uspokojivě vysvětlit: Pandruři, role Vondry a Dalíka v jejich nákupu, prozrazení identity skrytého svědka z Rakouska, pokus o korupci při stavbě čistírny odpadních vod pro Prahu, podivné hospodaření Vondry při organizaci našeho předsednictví v EU, atd.
Vláda by měla vysvětlit, proč tzv. optimalizace železničních koridorů je dražší, než když Francie staví zcela nové rychlostní železnice pro TGV (nemusím snad zdůrazňovat, že náklady např. na pracovní sílu jsou ve Francii tak 6x vyšší, než u nás). Nabízí se otázka, proč se místo optimalizace koridorů rovnou nestaví rychlodráhy?!
Vláda by měla vysvětlit, proč se dálnice staví tak, že si vzájemně konkurují a nejsou proto náležitě využity, přičemž základní kostra není dosud dodělána (viz analýza redaktorů Aktuálně - stačí si najet na nabídku na hlavní stránce). Proč stát proplácí faktury za dálniční objekty, které se nikdy nepostavily, atd. Proč je u nás jeden km dálnice dvakrát dražší, než na Západě?
18. 06. 2011 | 20:22

Karel Mueller napsal(a):

Pane profesore,

pan Tomio Okamura napsal velmi výstižný text, ale většinu věcí jsme v minulých debatách konstatovali. Hlavně mě zaujala ona poznámka o bankách, ano, tento stát nekontroluje ani svoje finance.

Ale opět se lze vrátit k blogu, který jste před časem napsal a položit si otázku, co s tím? Své názory jsem tenkrát sdělil a byly dost skeptické, s chobotnicí nelze bojovat v dobách, kdy se "kola točí", byť již silně zadírají.

Obávám se, že u nás už nikdo pořádek neudělá. protože jestli to neudělají "ti dole", tak "ti nahoře" určitě ne, ti z toho mají prebendy. A Češi se nebouří, hledají obvykle cesty jiné, od přikrádání si po "alternativní ekonomiku".
18. 06. 2011 | 20:24

SuP napsal(a):

Rejpal Béda -
Kdybyste hoši četli Neviditelnýho psa, tam jsou Okamurojc články skoro každej tejden. Jen jestli vy je nepotřebujete dostávat servírované s nalevicovělou omáčkou ....?
18. 06. 2011 | 20:28

zk napsal(a):

Občan:
Nemějte strach, ten článek visí na blogu pana Okamury už víc než půl roku, vzhledem k tomu, že jej nestáhl, tak je asi bezpochyby jeho.
Nevyjadřuje se v něm tedy ke čtvrteční stávce, ale k nějaké tehdejší, už ani nevím jaké. To samozřejmě na relevantnosti jeho argumentů nic nemění. Jako kdyby to napsal vlk.:)
http://okamura.blog.idnes.cz/c/167628/Stavka.html
18. 06. 2011 | 20:29

JC napsal(a):

Jistě že tento Okamurův populistický blábol bude konvenovat Hořejčímu a místnímu levounstvu. Kdyby věděl, že on bude první kdo bude za svoje úspěšné podnikání levounem strouhnut, možná by si dal sám sobě pár facek. Dalo by se bod po bodu argumentovat, kde je Okamura mimo mísu, ale má to nějaký význam ? Levouni dostali svoji dávku drogy a jsou spokojeni.
18. 06. 2011 | 20:35

pepan napsal(a):

Pospíšil klečí na justici a Drobil odložen, již chápeme řízenou destrukci státu samotnými ministry, nyní nýá m vysvětlí ožralý chemik, jak nám musí zničit životy reformamy namísto aby řekl, jak nás okrade!

To musíme počkat na Kočí, aby nám zločiny hákujícího ožraly vysvětlila: "všechno Nečasova vláda rozkrade a nenechá si to rozmluvit ani rozpadem státu! Vem si nějaký prachy a uteč kamkoli, tady bude sajgon"!!!

Tak se zamysleme, jak je vypráskáme dřive, než zničí stát a národ!!!
18. 06. 2011 | 20:36

Al Jouda napsal(a):

Vydal bych zákon, podle kterého by všechny dcery komunistů byly povinny si vzít za manžela Japonce. Je zřejmé, že tato kombinace DNA by našemu národu prospěla nejvíce ze všech možných a nemožných reforem !
18. 06. 2011 | 20:36

bezokolků napsal(a):

pane Okamuro, hluboce se Vám klaním. Konečne se našel někdo, kdo pravdivě a výstižně popsal situaci.
Pane Okamuro, na Hrad !!!!!!!!!!!!!!!
18. 06. 2011 | 20:40

Občan napsal(a):

To zk:

Děkuji :o)
18. 06. 2011 | 20:40

paltaga hoven napsal(a):

mě jenom připadá legrační, když hoven říká pravičáckým rozkrádačkám a korupčním skandálům " neusporné hospodaření".
18. 06. 2011 | 20:41

paltaga hoven napsal(a):

aha, takže pravičackému rozkrádání pod taktovkou Topolánek s Bartákem, Kalousek , Drábek, Jančík, Burgermeister a dalších říkají pravičáci " neusporné hospodaření". zajímavé....zřejmě asi zase nějaká kodovaná řeč.
18. 06. 2011 | 20:44

Občan napsal(a):

To JC:

Okamura jen není hloupý pravoun. Na rozdíl od hloupých pravounů si chytrý pravoun moc dobře uvědomuje, že člověk živořící od složenky ke složence a přemýšlející, zda koupit dětem sešity nebo svačinu, nikdy nebude klientem jeho cestovky. A že aby se chytrý pravoun uživil, potřebuje k tomu, aby co nejvíc lidí nemělo hluboko do kapsy.
Proto to ten chytrý pravou napsal a je docela příznačné, že hloupí pravouni to nechápou.
18. 06. 2011 | 20:47

DDD napsal(a):

Pravičácká odpověď je jasná a z části souhlasná:
1. Rozkrádat se nemá a je jedno jestli krade pravičák nebo levičák. V naší zemi kradou jak modří tak oranžoví, červení a černí. Autor nějak zapomněl na upřímného Standu a na to že zmín ěný Palas je nejen bratr, ale hlavně bývalý kovaný soudruh. O různých Zbytcích a podobných nemluvě. Jenže korupci a rozkrádání je nejlepší řešit systémově, ne nějakým honem na viníky, protože ti se stejně vykoupí. Transparentní stát, transparentní zadávání veřejných zakázek, časově omezené pravomoce municipalit atd.
2. Co stát nemá, to nelze rozkrást. Stát by měl být servisní organizace pro občany, ne megamoloch, který je největším zaměstnavatelem i investorem a nakterém většina populace závisí. Nejúspěšnější státy vystačí na své funkce s nějakými 30-35% HDP (Švýcarsko), náš otesánek překračuje 40% a radostně atakuje 50%, jak je na tom Řecko z hlavy nevím, ale asi to bude pěkně ošklivé číslo.
3. Monopoly jsou nežádoucí zlo, státní jako soukromé. Od toho je stát aby jejich existenci bránil, ne je vlastnil a podporoval. Bohužel ani levice ani pravice na to u nás koule nemá, a obávám se, že ani v EU. Vedení monopolů je odsouzeno k nevyhnutelnému úspěchu, jenže jak víme, politika je pokračování byznysu jinými prostředky, jak říká pan Bárta....

Tohle ale nemá s pravolevým viděním světa co dělat. Odboráři nejsou parlament, proč by měli mít nějaké speciální práva oproti ostatním občanům? Jediné co navrhují je daňová progrese postihující střední třídu, které říkají "bohatí", ale jde prakticky o všechny nad 6. decilem. Přitom nejvyšší decil stejně příjmy nebude danit jako příjem fyzické osoby. Tolik ke stávce. Stávka je na kolektivní vyjednávání, na politiku jsou volby a parlament.
18. 06. 2011 | 20:48

SuP napsal(a):

Karel Mueller -
Karle - já jsem k těm změnám zdola, zejména k "udělání pořádku" skeptickej. Vždyť tam je 50% lidí, co krom spotřeby neplatěj skoro žádné daně a pořád mají pocit, že je někdo šidí.
Ale myslím, že ještě je trocha naděje, že se zmátoří vzdělaná část střední vrstvy. Jednak by měla být schopna poměrně přesně identifikovat příčiny i nutné kroky, jednak svou "bídou" by mohla být těm dole blízká. Problém je, že by musela začít používat levicový slovník, aby jí "spodek" rozuměl. Pak je ale nebezpečí, že toho zneužijou levičáci z principu. Ale za ten risk by to možná stálo. Je totiž velice nutné zformulovat několik zřetelných, stručných, srozumitelných a podstatných požadavků na změny politické praxe, která za 20 let přebujela do nekontrolovatelné a nesmyslné podoby, přičemž si stihla tak zabetonovat příslušné zákony, že si už trvale může dělat co chce.
Takže začít by se mohlo "rovným důchodem", pokračovat přes "úměrné platy" manažerů všech úrovní ve státních a státem řízených institucích (a politických stranách !!) a navrhnout způsob financování politických stran tak, aby toto nebylo řešeno rozkrádáním nemanratorní části státního rozpočtu. Taky by nebylo špatné restrukturalizovat celý systém mandatorních výdajů tak, aby netvořily 80% výdajů SR. To snížení ale musí začít probíhat z opačného konce, než jak se o to současné garnitury pokuší.
18. 06. 2011 | 20:50

Divobyj napsal(a):

No pane Hořejší,nestačím valit bulvy!Dříve jen samé bla,bla,bla,a teď náměr přímo na komoru!Jistě,je to prostřednictvím článku Tommyho Okamury,ale předpokládám,že s ním souhlasíte.Nejsem si jist,zda si uvědomujete,že kola roztočené občanské nespokojenosti nakonec semelou VŠECHNY parlamentní strany,jako přímé příčiny současného stavu. Nakonec-na pana Okamuru si dejme velký pozor!Je to opravdu zdatný horolezec.
18. 06. 2011 | 20:52

DDD napsal(a):

.. oprava, už se mi ta soudružská oslovení pletou, Palas je pochopitelně "Přítel", bratr je Kalousek. Prostě taková oslovení vyjadřující příslušnost k nátlakové skupině.
Přemýšleli jste, proč mají strany tak nepočetné členstvo a k jakým to vede koncům?
18. 06. 2011 | 20:54

Honza napsal(a):

to hoven:

... ve své podstatě je mi Vás líto jako každého nemocného člověka - v tomto případě trpíte stejnou chorobou jako Kalousek, Klaus, Topolánek, Nečas, ...to znamená trpíte ztrátou paměti, sčitání a odčítání, natož trojčlenka Vám činí potíže, .... pominuli Vaší momentální zaostalost je dobře, ž vstupujete do těchto diskusí - pro mne je to stejné jako touto formou diskutovat se členy této vlády
18. 06. 2011 | 20:55

Jemnický napsal(a):

Chlapci, chlapci,

zase se fackujete zleva zprava. Ach vy naši furianti. Což pak není jedno, zda vás okrádají v oranžových, modrých, červených nebo duhových rukavicích? Tady nikdy žádná pravicová ani levicová politika nebyla. Od samého počátku to byli jen darebáci v různě barevném hoptriku. Vzpomeňte si, jak rychle byli z politiky vypoklonkováni slušní lidé.

Tak, a zase se můžete začít fackovat.

Kde domov můj, ...

Jemnický
18. 06. 2011 | 20:57

Petr B. napsal(a):

Se vším, co napsali pan Okamura a pan Hořejší se nechá bezezbytku souhlasit, ale bohužel většina lidí se o těchto pravdivých argumentech nikdy nedozví.
Opravdu nevím co dělat v této situaci, do příštích voleb zbývá téměř 3 roky. Musí se to zřejmě vydržet a před volbami roku 2014 by měla opozice lidem zdůrazňovat, že nemají volit nějaké pravicové, účelově zakládané strany, které budou mít identický program s ODS. Opravdovou tragédií voleb 2010 je to, že se lidé nepoučili z voleb 2006, kdy zvolili spojence ODS Bursíka a tentokrát mohutně podpořili přímo siamské dvojče ODS, stranu Věci veřejné. Od nových voleb ale nemůžememe bezezbytku očekávat nějakou naději na změnu, naopak musíme se právem obávat, že lidé zase uvěří propagandě a demagogii většinových pravicových médií a podpoří nějakým způsobem znovu do třetice transformovanou pravici.
Co se týče zahraničních západních socialistických a sociálně demokratických stran, musí se po 20 letech probudit ze sladkého spánku a začít konečně něco dělat. Musí se snažit změnit politiku rozhodujících ekonomických institucí tzn. MMF, Světové banky i OECD. Jinak přestanou mít právo na existenci.
18. 06. 2011 | 20:57

Tunel napsal(a):

Pravičáci neumíte číst a nebo nechápete psaný text?

"rozkradení, v lepším případě téměř rozdávání stamiliardového majetku za vlády pravice"= léta 90´, privatizace, prodeje majetků atd. (Klausova ODS)

" A neúsporné hospodaření. Neúsporné hospodaření i za vlády levice v dobách, kdy jsme mohli šetřit na zlé časy. " = tzn. levice i pravice. (Tady je myšlen i váš Gross a spol.)
18. 06. 2011 | 20:58

route66 napsal(a):

A cože se ti naši šmoulíčci Hoven, Rumča a jiní tady tak ježí..:-)) Bububu..budou z nich modří Štětináči :-))
18. 06. 2011 | 21:00

Občan napsal(a):

To SuP:

Ta vzdělaná mladá "střední vrstva" se momentálně potýká se 17%+ nezaměstaností (dle oficiálních statistik MPSV, takže je potřeba přičíst minimálně 5 p.b., protože ani zdaleka nejsou všichni nezaměstnaní evidováni) a je strašně ráda, že ti odepsaní "dědkové a báby (dle Issové a toho jelimana, co to s ní natočil)" jsou ochotni je nechat u sebe bydlet a živí je.
Takže tahle "vzdělaná střední vrstva" nejspíš časem znatelně zhnědne (doporučuji Kellera a Bělohradského) a na nějakou pravou/levou "svobodu a demokracii" se zvysoka vybobkuje.

Víte, že si v posledním odstavci roztomile odporujete?
18. 06. 2011 | 21:00

AC napsal(a):

Nebudu plýtvat energií a tak jen zkopíruji varování, které jsem vložil pod diskusi Tomského - jde totiž stále o totéž.
Tedy:
To je hezké čtení tady:-)

Nechci nikoho strašit, ale zaděláváme si na tribunály.
Pravda, nebude to hned. A podle čeho pak poznáme, že se ten čas už blíží? Pádem této zkorumpované vlády a nástupem neméně zkorumpované levice bez efektivní pravicové opozice.
Potom už jiné východisko skutečně nebude, ani brát kde nebude, zato hněvu a vyřizování mnohaletých účtů začne přibývat.
Být vámi, tedy jak pravičáky tak i levičáky, bral bych v předčasných volbách, které zákonitě musí přijít, rozum do hrsti a žádnou z velkých politických stran bych příliš nepreferoval.
Nicméně si uvědomuji, že těch několik málo % zapojujících se do diskusí nemůže zvrátit úmysl nezúčastněných na nich. Drtivá většina voličů na diskuse ani blogy či nejrůznější virtuální komunity ani nepáchne - mají jiné starosti.
Takže vám chci sdělit jen tolik.
18. 06. 2011 | 20:34
18. 06. 2011 | 21:03

donal napsal(a):

nehodlam se vyjadřovat k politice napsal jsem to už na jinem blogu myslím si že tady pomuže akorat bankrot republiky aby se očistila od zlodejen a podobných nešfarů zvolit levici či pravici nebo neco jineho jak ukazují VV nema cenu

pro Petr
zaujal me vaš názor na reformu MMF a SB dovolim si vam poslat odkaz stojí za za to si přečíst jak funguje MMF doporučuji tady všem

http://www.blisty.cz/art/58854.html
18. 06. 2011 | 21:06

hoven napsal(a):

suchec,
já jsem vubec nijak nehodnotil činy topolánka a bartáka. mě jenom přišlo usměvné, že socanské zlodějny někdo nazývá "neusporné hospodaření". to je vše.
sláma
já vím, že socani vládli kratší dobu, než pravice, ale stačili toho nakrást víc. já jsem nezaregistroval, že by byl nějaký pravicový ministr financí v kriminálu za tunelování. ani jsem nezaregistroval, že by nějaký pravicový premnier zázračně zbohatnul.
tunel
no, právě, že umim číst a musim se smát. jaká hloupost se dá taky napsat....
18. 06. 2011 | 21:07

DDD napsal(a):

SuP a spol. - kdo že je ta střední třída v zemi, kde je rozdělení domácností příjmu takovéto:
http://www.czso.cz/csu/csu.nsf/informace/ckta02192008.doc

Běh na dlouhou trať je takový, že je potřeba vytvořit systémové podmínky pro vznik nějaké skupiny definovatelné jako střední třída.

Kellera bych nevytahoval, to už není žádná sociologie ale čistě politické postoje, bohužel. Prokletí soft věd, jakmile si jednou uděláte jméno, myslíte, že lze své názory vydávat za objektivní pravdy.
18. 06. 2011 | 21:08

Jemnický napsal(a):

SuP

Těch 50% dole je také dost zadluženo a další snižování příjmů povede k exekucím stejně již neprodejného majetku, což banky může položit. Sdílím s vámi skepsi ohledně této části našich spoluobčanů a jejich roli na obnově demokracie. Je to skupina využitelná levicovými populisty pro nátlakové akce.
Otázkou je, jak odstranit a nahradit tento politický balast, odvšivit veřejné rozpočty. Jak to provést a nepřijít o zdraví a zaměstnání.

S pozdravem,

Jemnický
18. 06. 2011 | 21:10

JC napsal(a):

Občan
Vaše poznámka - Kecy a bláboly
K textu Hořejšího :
" Je krize " blábol, žádná krize není, stačí se podívat na HDP
Okamurv/Hořejšího komentář ke vzniku krize nemám chuť rozebírat.

"Stát má dluhy "a příčiny by byly na knihu.
No fajn tak to by nám pan Okamura mohl napřed napsat knihu jak se stalo, že vlast jednoho z rodičů je v dluzích a po uši stejně tak jako nemálo našich ojrohujersých vzorů.
Tam všude také rozdávali majetek zadarmo a kradou jak straky ?

Dál nemám chuť pokračovat prostě bláboly.
18. 06. 2011 | 21:10

donal napsal(a):

hoven
přečti stránky co jsem dal v přispěvku nad tvým o tom jak funguje MMF je to hodně poučné
18. 06. 2011 | 21:10

Rumcajs napsal(a):

Levouni mají zajímavou fyzikální vlastnost , která odporuje Newtonovu gravitačnímu zákonu, zrovna jako OTR, a to, že je člověk utáhne na vařené nudli.
18. 06. 2011 | 21:11

Luba napsal(a):

Články pana Okamury čtu rád,
protože se jejich pisatel pohybuje ve specifickém prostředí,
o kterém mnoho nevím, a vidí věci z jiného úhlu pohledu, než já.

Řekl bych, že pan Okamura je zosobněním pozitivního vlivu multikulturality. Poslední český vlastenec :)

Pan Okamura třeba v jednom svém blogu na "iDNES" kritizuje akreditační politoložku Dvořákovou, hájí studenty právnické "fofrfakulty" v Plzni, veřejně propírá špinavé prádlo oblíbeného ministra spravedlnosti Pospíšila, a hlavně ostře odsuzuje toleranci soudů k bulváru a špatnou práci médií:

Okamura: "Je to víc než rok, co před kamerami TV Nova svědčila studentka práv z Plzně o tom, že Jiří Pospíšil svoji rigorózní práci sestavoval s pomocí několika studentů. Rozhovor televize nakonec neodvysílala, protože podle vedení by prý reportáž byla moc "prokindlovská". (...)

Média i soudy si mohou dělat co chtějí, jestliže poškozují "vyvrhele společnosti". Mohou i lhát, nerespektovat právo i spravedlnost i zdravý rozum. Kolikrát informovala média o Kindlovi a jeho pochybeních? Zprávy půjdou v řádu stovek.

Zpackané zákony nahrávající podvodníkům a tunelářům v případě Pospíšila nekomentuje nikdo.
Připomenu jen trestní zákon, z něhož vymazal účinnou lítost pro udavače korupce nebo návrh obchodního zákona, v němž prosazoval legalizaci ukradeného majetku a zrušení pojistek proti tunelování.

Minulá sněmovna to shodila, ale Pospíšil tunely znovu tlačí v zákoně o korporacích. Společenský dopad činnosti obou je nesrovnatelný.

Kauza v Plzni pro mě nemá kladné hrdiny. Nefandím nikomu - jen bych rád věděl, jak se věci mají doopravdy. Rád bych, aby média nelhala a přinášela fakta - bez ohledu na to, zda jsou pro či proti Vondráčkové, Kindlovi, Pospíšilovi.

Pokud média začnou lhát, pak je důležité mít pojistky, protože jak správně lháři křičí, jde o svobodu slova. Ne lhářů, ale jejich obětí."

Zdroj:
http://okamura.blog.idnes.cz/c/196147/Moc-bulvarni-valcuje-vladu-prava.html
18. 06. 2011 | 21:13

Kritik napsal(a):

Je fascinující, jak někteří lidé mají schopnost přesného a celkem stručného vyjadřování. Važme si jich.
18. 06. 2011 | 21:13

Luba napsal(a):

V jiném zase probírá organizovaný zločin zvaný "anonymní akcie":

Okamura: "Šestnáct anonymních firem v posledních třech letech vydělalo na veřejných zakázkách dohromady kolem 18,2 miliardy korun. Největším chlebodárcem anonymů byly v minulých letech Lesy ČR, ale třeba také ministerstvo obrany.

Anonymitu majitelům zajišťují listinné akcie na majitele. Loni se do zákona o veřejných zakázkách dostalo ustanovení, že firmy s anonymními akciemi se nesmí ucházet o státní zakázky. Poslanci vládní koalice tohle nařízení rychle zrušili. Přitom VV měly zrušení těchto akcií v programu a TOP 09 i VV obdobný závazek podepsaly v závěrečném protokolu tzv. Platformy pro transparentní veřejné zakázky organizované Americkou obchodní komorou.

Vládní poslanci argumentovali tím, že by se omezily investice zahraničních firem v ČR. Lež jako věž. Naopak, některé z nich začaly akcie narychlo měnit.(...)

Anonymní akcie, tedy akcie v listinné podobě, mohou měnit majitele desetkrát za den. Znamená to, že majitelé takové firmy mohou být v den veřejné soutěže jiní než den druhý - mohou jimi být sami úředníci či ministři, kteří soutěž vypisují.

Víme, jak zázračně rostla konta firmy Viamont díky stavebním zakázkám od úřadu ministra Řebíčka a víme také, že se nikdy nedozvíme, kdo ji skutečně vlastní, respektive, že ji nevlastní pan Řebíček sám.

Solární pole jsou nejčerstvějším důkazem, jak výhodné je být anonymní majitel. Kolik poslanců a senátorů je spoluvlastní?

Mluvil jsem o tom s podplukovníkem protikorupční policie, který šetřil zázračné majetky pana Palase - policie ví, že zřejmě vlastní spoustu polností, zřejmě i nejméně dvě solární elektrárny, ale oficiálně nikde nefiguruje a tak se mu nedá nic moc dokázat.

A brání tomu jediné - neochota státu dohlédnout, kdo má jaký majetek a jak ho nabyl. Nechápu to. Ta neochota je podezřelá a smrdí až na půdu.

V Mecce pravice, údajné zemi svobody USA, vám berňák spočítá a eviduje majetek až do posledního špendlíku. A za jakýkoliv pokus ho obelhat se chodí rovnou do vězení.

V Čechách máme stovky stamilionářů, kteří Vám rozumně nevysvětlí, jak k majetku přišli. Politici jim jsou sami příkladem - pan Kalousek dostal byt jako dědictví podílu z firmy svého tchána – firmy, která byla ve skutečnosti bezcenná a ve ztrátě. Ztrátovou a zadluženou firmu výhodně prodal i pan Topolánek, zatímco panu Sobotkovi došla fantazie a nedoložené příjmy "doložil" zneužíváním poslaneckými náhradami.(...)

Víme dnes, kdo všechno spoluvlastní ČEZ, Strabag, Českou spořitelnu, Telefonicu O2, ale i další firmy? Kdybychom to věděli, pak bychom možná poznali, proč ten či onen ministr či poslanec lobuje za takový či onaký zákon. A to je podle mne důležité. A to je také důvod, proč se takovým zákonům poslanci brání."

Zdroj:
http://okamura.blog.idnes.cz/c/192528/Proc-statni-kasu-vysavaji-anonymni-firmy.html
18. 06. 2011 | 21:14

Vico napsal(a):

O blog níže překopírovala článek pana Okamury Nuba. Diskuze zajímavá. Zde i tam dostává nick hoven těžké kapky.

Dle pana Hovena se vlastně milionář Okamura dopouští zrady pravicových ideálů pravděpodobně spíše nebohatého hovena, který dnes prozradil, že 20 let jezdil ve Favoritu a když mu klekl,je bez auta.

To už je věc víry a nikoliv rozumu. Tady prostě veškerá diskuze končí. Faktem na druhé straně je, že před desítkami let dělali "proletářské revoluce" naopak relativně velmi bohatí vzdělaní lidé. Koho by kdy napadlo, že nenápadný menší holohlavý pán popíjející kávu v nějaké drahé švýcarské kavárně brzy zorganizuje deset dnů, které otřásly světem.
18. 06. 2011 | 21:14

Luba napsal(a):

Další skvělý článek (skvělý = líbí se mi) pana Okamury má titulek "Nejmenší zlo je vyměnit současné politiky":

"Současná vládní krize nemá jiné řešení než nové volby. Je to nepopulární konstatování, ale důvod je jediný - každé jiné řešení je ještě horší.
Tahle krize je totiž jen vyvrcholením vnitřní války, která vypukla ihned po obsazení ministerstev novou vládou. (...)
Od tohoto okamžiku nastal v řadách "starých struktur" stav ohrožení.

První výstřely padly zřejmě na ministerstvu obrany, které začal Saša Vondra čistit od "mafie" spojené s bývalými lidovci, s lidmi spojenými dnes hlavně s Miroslavem Kalouskem. Jako jsou třeba Kopřiva, Barták, Severa, Parkanová a další.

Další válku rozpoutaly Věci veřejné se svojí delangerizací. Útok na bosse Langera, který je stále napojený na premiéra Nečase, znamenal útok přímo na ODS. Komunální volby v Praze pak definitivně rozeštvaly také ODS a TOP 09. Zavládla atmosféra boje všech proti všem. Ne že by to bylo špatně.

Finančně analytický útvar sice pracoval velmi nestandardně, když pod průhlednou záminkou sledoval účty Vondrova předsednictví. Na nic nezákonného sice nepřišel, ale kauza nám dává dvojí velmi důležité poselství - jednak to, že vláda skutečně bezhlavě utrácela, krize nekrize.

V případě Vondry také, že když je byť sebepoctivější hlava v nebesích, pak neví, co dělají ruce, ale také to, že pokud je dobrá vůle (poručí-li Kalousek), pak dopátráte téměř cokoli.

Pamatujme si to a chtějme se dopátrat původu majetku všech politických zbohatlíků - od Kalouska, přes Palase, Tlustého až po Dalíka, Topolánka a Langera.(...)

Když se mě server Peníze.cz ptal, zda si myslím, jestli se u nás neprivatizuje politika, musel jsem se chvíli naivitě otázky smát. Politika je přece zprivatizovaná od prvopočátku. U nás už od devadesátého roku.

Ostatně moderní občanskou společnost přece vynalezli podnikatelé - bohatí řemeslníci, živnostníci, kteří svrhli feudály, aby měli svobodnější prostor pro své podnikání.

Každá strana hájí něčí soukromé komerční zájmy a je to legitimní. Problém nastává, když nevíme, čí zájmy a proč je ten či onen politik hájí. Nevadí nám přece milionář. Vadí, když nevíme, kde miliony vzal. Nebo, když tušíme, že je nefér způsobem vzal nám. Vadí neprůhledné mocenské lobby. (...)

Dalík, než poznal Topolánka, byl absolutní nula a chudák. Dnes se taky topí ve stamilionech. Jak to, že po jejich původu Kalouskovci nepátrají?

A dřívější Kalouskovi a Severovi lidovci byli synonymem propojení byznysu a politiky. Kalousek díky svým zbrojařským kontaktům jím zůstává podnes. Je veřejné "tajemství", že TOP 09 zřejmě vybudoval s jediným hlavním cílem - dostat se zpět do vládní hry a oživit miliardový ekologický tendr (což jediné mu kupodivu zatím nevyšlo).

Současná vláda má problém. Teatrálně chtěla bojovat s něčím, z čeho v podstatě vyrostla. Ten boj byl předem nejen marný, ale vzat do důsledků nutně musel znamenat vzájemný boj.

Nejde hledat zlodějinu na obraně, abyste nenarazili na Kalouskovu partu, to samé platí o všech dalších ministerstvech -za prošustrované peníze tam svorně odpovídají všechny strany, co kdy byly u moci. Zlodějny prostě kvetly všude. (...)

Velká část vrcholných politiků klamalo a zklamalo. Lež a podvod je nejčastější porucha současné politiky. Odpovědní nezaslouží jiný osud než porouchaný mixer. Když nejdou opravit, musíme je vyměnit. Nemyslím, že po nich přijdou lepší - ale nové koště obvykle chvíli lépe mete a na ty na poruchy dá snad větší pozor."

Zdroj:
http://okamura.blog.idnes.cz/c/186911/Nejmensi-zlo-je-vymenit-soucasne-politiky.html

Více o panu Okamurovi zde:
http://www.tomio.cz/o-mne/
18. 06. 2011 | 21:14

Karel Mueller napsal(a):

SuP:

Ahoj SuPe,

nebudu zde uvádět, co by se mělo konkrétně dělat, to by musela vpracovat skupina nanejvýš fundovaných lidí. A zdá se, že by nevěděli, kde začít ... :-(.

Ale otázka, kterou jsem nadhodil, zní jinak: Kde ty lidi vzít, kde vzít stranu, kterou by reprezentovali a o kterou by se opírali (a která by dodala i dostatečný počet lidí uožňujících realizaci jejich programu) a také kde vzít efektivní nástroje k prosazení těch opatření.

Jak jsem před časem napsal, chobotnice s mezinárodními vazbami. Naivita mnoha našich lidí je v tom, že si neuvědomují, že tento stav zahraničí vcelku dokonale vyhovuje: Banky vydělávají a posílají prachy ven, hazard ovládají zahraniční firmy či osoby a bohatnou z toho, totéž prostituce, Čecháček maká za čtvrtinu platu v západní Evropě atd ... takže by jsi měl proti sobě nejen chobotnici, ale i její partnery v zahraničí.

Na druhé straně to takto dál opravdu nepůjde. Medvěděv řekl v Petrohradě, že euro je mrtvé. Hmm ... možná přehnané, ale určitě to naznačuje, že je to hodně špatné. Pokud se EU rozpadne zpátky k národním státům, tak to pro nás bude hodně špatné, dravci nás semelou ještě rychleji a tvrději, než dnes.

Jsem prostě skeptik.
18. 06. 2011 | 21:19

hoven napsal(a):

vico,
proč by museli být milionáři pravicového smýšlení. víte, kdo všechno pocházel z bohatých rodin?? lenin, castro, bin ládin. milionář je i gross. okamura prostě píše nesmysly. ja mam dobrou pamět a ty zlodějny čssd si pamatuju. bylo jich víc, než za vlády pravice v 90 letech. topolánkova vláda v tom v podstatě pokračovala. ale mafiánský dluhový socialismus u nás zavedla čssd.
18. 06. 2011 | 21:22

Rumcajs napsal(a):

hoven:

To podepisuji. Nejvíc ujetí levičáci byli z dobře situovaných rodin.
Například Železná lady zase naopak, byla zvyklá tvrdě makat.
18. 06. 2011 | 21:25

SuP napsal(a):

Karel Mueller -
Asi budeme muset založit novou stranu -
"Strana důchodců za solidní nejistotu".
18. 06. 2011 | 21:31

Luba napsal(a):

Smithova "neviditelná ruka trhu" může dobře fungovat jen v morální společnosti.

Jinak jde o "ruku zlodějovu", jako v tuzemsku.
18. 06. 2011 | 21:31

AC napsal(a):

Vico

"Koho by kdy napadlo, že nenápadný menší holohlavý pán popíjející kávu v nějaké drahé švýcarské kavárně brzy zorganizuje deset dnů, které otřásly světem."

Máte-i na mysli Iljiče, pak se tedy mýlíte. Ten k revoluci přišel jako slepý k houslím, protože ta byla vyvolaná čtyřdenní hladovou bouří a tenhle filištýn ji pouze využil.
18. 06. 2011 | 21:31

mb napsal(a):

hoven ... můžete prosím písnout KDE a V ČEM píše Okamura nesmysly ???

Okamura píše pravdu ...
18. 06. 2011 | 21:32

NVS napsal(a):

Pane hoven, vy jste si dal opravdu výstižnou přezdívku, ta přesně vystihuje obsah vaší hlavy. Mozek by totiž nedokázal vyplodit to, co vy ve všech diskuzích píšete.
18. 06. 2011 | 21:34

Ikena napsal(a):

vazeny Hovne,
u vasich prispevku se musim vzdy stipnout, abych se presvedcil zda bdim ci spim.
Napr. tvrdit, ze mafiansky dluhovy socialismus zavedla CSSD je skutecne trefa do cerneho, ale do vedlejsiho terce. I to se nekdy stava, vam casteji, ale nevadi, alespon je legrace.
18. 06. 2011 | 21:35

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, lidé by se měli především obětovat pro cíle nejvyšší, jak už v této krajině zvykem...
Veselé krizování....
http://ateo.cz/f/images/o/odkaz-na-web.jpg
18. 06. 2011 | 21:39

DDD napsal(a):

Luba: jakej trhproboha. Rozkrádání se děje ve veřejném sektoru a s uplatněním "neviditelné ruky" nemá naprosto co dělat. Funguje to stejně jako "rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví". Tehdy byl jedniný "monopol" na obou stranách stát, nyní je stát monopolní investor veřejných peněz. Korupce probíhá tak, že při státní zakázce je ona neviditelná ruka trhu nahrazena rozhodnutím zkorumpovaného úřednictva. Morálka s tím má jen málo co dělat, příležitost dělá zloděje.
18. 06. 2011 | 21:39

xxx napsal(a):

To Rumcajs/pro osvezeni pameti a porovnani s VK/:Margaret Thatcherova:
"Privatizace bez prisnych a presne nastavenych zakonu atvrdych sankci za jejich porusovani je kradez"! VK: "zhasnout"!
18. 06. 2011 | 21:40

Politická Žumpa napsal(a):

Čeští politici mají do civilizace ještě hodně daleko!
18. 06. 2011 | 21:40

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

"Neúsporné hospodaření i za vlády levice"
:-)) :-)) :-))
Tak to je eufemismus jako prase! :-))
Připomíná mi to komunistické: "V 50 letech byly nějaké přehmaty..."
Jo, když dva dělají totéž, není to totéž.
V očích Okamury jeden krade a druhý jen neúsporně hospodaří... :-)
Jste demagog, par excellence, pane Okamuro.
18. 06. 2011 | 21:42

pich. napsal(a):

Pravouni mají zajímavou lidskou vlastnost, která odporuje sebezáchovnému pudu.

Dovedou svou chamtivostí přivést svět v pravidelných cyklech do konfliktu. Zprvu vnitřně občanskému, nakonec světovému.

Moji rodiče tím byli "poctěni" dvakrát. První i druhou světovou válkou, kterou upekla světová velkoburžoasie. Já zatím tou druhou. A jen se modlím, že se lidé proberou a nedovolí nenažrancům dostat svět znovu na lopatky.

Říká se, do třetice všeho dobrého. Takový pohřeb A - žehem zdarma. A bez pojištění a státního příspěvku.
Hlavně že vás mlaďoši praváci kalousdrábkovi ženou do důchodového fondu. Za čtyřicet let už tady nebudete.
Já, naštěstí dříve.
18. 06. 2011 | 21:43

hoven napsal(a):

mb,
najedte si na uplně první přispěvek teto diskuze. nazývat zlodějny čssd neusporným hospodařením považuji za zcestný nesmysl.
ikena,
vyvrátit to ale nemůžete. dluhy začaly raketově rust až když se stal ministrem financí právník bez praxe, který neumí počítat. na právech se matematika nevyučuje.
18. 06. 2011 | 21:44

Vico napsal(a):

mb : Věřícímu nesmíte brát jeho víru. Odpovím za zdejší vlajkonoše slovy písně modré vlajkonošky Lucie Bílé:

hoven, rum a spol Okamurovi

Neber mi sen, víš, můj sen o probdělých nocích
Neber mi sen a vrať mi zpátky ten pocit
že nejsem zpitomělý
ač modrý jsem celý.

Lhát, nesmíš mi lhát, příteli můj
já své místo znám, mě nelituj
Když pravda je horší než lež
pak už jen Drábkům věřit chceš
když vstoupíš na poslední most přes pitomost.
18. 06. 2011 | 21:45

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Je strašná škoda, že minulé volby neměl Paroubek více hlasů.
Jyrka by nás vyvedl z rozbouřeného kapitalistického moře a jako správný lodivod bychom zakotvili v nějakém klidném přístavu. Řeckém.
18. 06. 2011 | 21:46

mb napsal(a):

hoven ... ale okamura nezpochybnuje že čssd rovněž nekrade ...

to musíme soutěžit kdo krade více ??? zda pravice či levice ???

není lepší PROSTĚ NEKRÁST ???

zdravím hoven ...
18. 06. 2011 | 21:46

Občan napsal(a):

Luba napsal(a):
"Smithova "neviditelná ruka trhu" může dobře fungovat jen v morální společnosti. Jinak jde o "ruku zlodějovu", jako v tuzemsku. 18. 06. 2011 | 21:31"

Přesně tak. A proto je "volný trh" stejná utopie jako "komunismus". Bohužel se obojí utopií stále mámí příliš mnoho lidí.
18. 06. 2011 | 21:47

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, no a jsou i takoví, co musej bejt přes ty mostky vedeni, teda furt musej být vedeni...
Veselé krizování...
http://ateo.cz/f/images/m/MaskotZavadil.jpg
18. 06. 2011 | 21:49

Luba napsal(a):

Podnikatelé o čtvrteční stávce:

"Co se týče samotné stávky, mají podnikatelé dle průzkumu
ze 72 % jasno, se stávkou nesouhlasí.

Většina z oslovených, kteří se stavěli proti stávce, vadilo, že si odboráři berou občany jako rukojmí a vládu vydírají.

"Každý občan měl možnost vyjádřit svůj názor ve volbách. Nevím, proč by nyní měla vláda vyjednávat s nějakou čtvrtou stranou "Odbory"? Já jsem žádné Odbory nevolil a nevím kdo Odbory jsou. Ať neobtěžují lidem život a řeší své problémy, tak jako ostatní, u voleb," vadí Honzovi Javorkovi, který se živí webdesignem.

"Se stávkami nesouhlasím obecně a s její formou již vůbec ne. Pokud mi lůza brání (či mne omezuje) v práci, a kterážto je navíc placena z mých daní, tak se mi otevírá nůž v kapse," uvedl serveru Podnikatel.cz Karel Zubalík, který působí v poradenství ve stavebnictví.

Podnikatelům se na stávce také nezamlouvá přístup odborů k problémům a často odborářům vzkazují, ať zkusí podnikat.

"To je ten rozdíl mezi zaměstnancem a živnostníkem. Pracující když je nespokojený, tak stávkuje. Živnostník když se mu něco nelíbí, tak musí přijít na způsob jak se přizpůsobit," vysvětlila Eva Šarovcová.

"Koneckonců, pokud někomu nevyhovuje zaměstnanecký poměr, může začít podnikat. Teprve pak zjistí, že všechny "benefity", které doposud dostával od zaměstnavatele, si bude muset hradit ze svého. A také, že nemá v pět "padla", ale po celodenní práci kolem půlnoci zasedá za stůl a věnuje se papírování," připomněl Jindřich Šaur, jednatel firmy ACMT.

Přestože většina podnikatelů stávku nepodporovala, podíl “souhlasících” dotazovaných nebyl rozhodně bezvýznamný.

Stávku podpořila takřka třetina z drobných podnikatelů.
"Se stávkou souhlasím, už vidím kominíka v 67 letech na střeše," komentoval kominík Milan Kuric.

Podobný názor zastává i Jaroslav Švejda z Copritetto:
"Celkem s odbory souhlasím, protože si ani já nedokáži představit třeba pána v 69 letech, který bude běhat po střechách."

Někteří oslovení podnikatelé šli dokonce ještě dále a včerejší formu protestu označili za nedostatečnou.

"Se stávkou souhlasím, jen by měla být opravdu generální a vést k demisi nezodpovědných lidí v naší vládě. Nastoupit by měli lidé, kteří myslí opravdu na ostatní občany naší země a ne jen na sebe," uzavřela účetní Vladimíra Semenská."

http://www.podnikatel.cz/clanky/nazory-podnikatelu-ke-vcerejsi-stavce/

Nevím, jak to paní Šarovcová myslela s tím, že se podnikatel "musí přizpůsobit"?
Že by korupce přece jen někomu z podnikatelů vyhovovala?
To se mi nechce věřit!
18. 06. 2011 | 21:50

hoven napsal(a):

válečný štváč,
vzpoměl jsem si na jednu komedii s landakem..... "kočí byl ožralej jako prase a pan starosta veselej".
18. 06. 2011 | 21:50

Ikena napsal(a):

AC,
toho pana VIL dopravili v zapecetenem vagonku na misto urceni Nemci. Byl to od nich skutecne "majstrstych". Pak to jelo jak po masle.
Rumcajs s Hovnem by si meli zopakovat dejepis, treba o tom VIL a jeho bohate rodine.
Mladej Thatcher se taky vyvedl, nemel nejake opletacky ze zakony? Jo holt deti se obcas nevyvedou a delaji lumparny, nekdy i revoluce. Ale to uz snad mame za sebou.
18. 06. 2011 | 21:51

mb napsal(a):

zdravim i vica ...
18. 06. 2011 | 21:54

Kanalnik napsal(a):

no tak pan Okamura nenapsal nic o Grossovi a co jako? To snad vsichni vime, ze to byl lump, ne? To si musi nekteri vynucovat, aby to bylo v clanku, protoze to sami nevi, nebo proc? Rajtovat na takovych podruznostech, kdyz podstata clanku je scela jasna, nema zadny smysl, hovene a spol.

kradlo se za vsech minulych vlad, i za teto; co s tim mate v planu delat?
18. 06. 2011 | 21:54

hoven napsal(a):

mb,
okamura na to jaksi pozapoměl....nejde mi to nějak dohromady, např. viktor kožený vytuneloval majetek za asi celkem 7 miliard. slaveček sobotka prodal firmu OKD , na kterou byl znalecký posudek 25 miliard za 4 miliardy. když pominu skutečnost, že kožený neměl nikdy s pravicovou vládou ani ODS nic společnýho, tak bych se rad zeptal, kdo tedy rozkradl stomiliardové majekty a kdo "neusporně hospodařil"???? já mam dojem, že panu okamurovi trochu přeskočilo.
18. 06. 2011 | 21:56

mb napsal(a):

Kanalnik napsal: kradlo se za vsech minulych vlad, i za teto; co s tim mate v planu delat?

no ja se chystám spát ...

jinak sem zkopnu toto:

Ještě ke včerejší Drtinové ...

Drtinová si společně s klukem z Respektu medila, že se policie konečně ozvala ...

pod stůl spadla lež tiskové mluvčí zastupitelů, která tvrdila, že státní zástupkyne žádný pokyn policii neudělila ( písemný či ústní) a že jenom sdělila svůj názor ...

at jde státní zástupkyne i s její mluvčí vy víte kam ....

druhá věc je .... ZNIČTE TO NEBO TO ZNIČÍ VÁS ...

že prostě Drobil má bejt stíhanej a odstíhanej ...

a že prostě ani stíhanej ani odstíhanej nebude ...

no nic .... příjemný den ...

Rampula, Grygárek ... válí s náma fotbálek ... njn
18. 06. 2011 | 21:58

JC napsal(a):

Kanalnik
Proč by se nekradlo, Brusle náš vzor voe .
Ty nevíš jakou státní sekyru má Belgie ?
18. 06. 2011 | 21:58

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Hoven:
Jasně, někdo je holt veselej, druhej vožralej... :-)

mb napsal:"okamura nezpochybnuje že čssd rovněž nekrade"
Nebylo to na mne, ale jakto že ne?
Jasně píše:
"...rozkradení, v lepším případě téměř rozdávání stamiliardového majetku za vlády pravice. A neúsporné hospodaření. Neúsporné hospodaření i za vlády levice v dobách..."
Máte to tady černé na bílém.

Jasně, že nemáme soutěžit, kdo krade víc.
Pan Okamura to už ale nalajnoval. Pravice krade, levice jen špatně hospodaří.
Vítejte ve světě pana Okamury.
18. 06. 2011 | 21:59

mb napsal(a):

pane hovene ... ale pan okamura explicitně hovoří že čssd v dobrých dobách neumořovala dluh ( naopak jej navyšovala ) dále nepitvá zda se tak dělo kvůli krádežím či rozhazování či díky obojímu ...

ale ( a zde se přidávám ke kanálníku a spol.) čtete prosím podstatu článku, podstatu sdělení ...

díky, zdravím ...
18. 06. 2011 | 22:00

mb napsal(a):

Neúsporné hospodaření - on pan Okamura by vám to patrně upřesnil ( též zgarbu či grosse by nerozporoval ) ale ... to patrně nebylo podstatou článku ... no nic ... zdravím wall street mana ...
18. 06. 2011 | 22:03

hoven napsal(a):

mb,
valečný štváč vám odpovedel. stamiliardy začaly mizet především za vlád čssd. část v jejich kapsách a část šla na uplatky blbejm, aby je volili i příště. výsledek je bilionový dluh.
18. 06. 2011 | 22:08

mb napsal(a):

ne hoven ... já jsem odpověděl vám ... :-))

ad kradení pravice a levice snad jen ilustrace: Snopková a Svoboda se bránili že Libertu pouze ´dotunelovali´ ...

a měli pravdu ... ubožáci za to šli bručet ...

takže ... pravice tuneluje ... a levice pouze dotunelovává ...

jste spokojen / uspokojuje vás to ?

zdravím ...
18. 06. 2011 | 22:14

vlk napsal(a):

Rume
budeš s e divit, ale tuhe jsme ti věnoval kapku času. Přemýšlením o tobě.

Noa došel jsme k názru, že opravdu by snad měli uvolnit handlování s marjánkou. A místo ní na seznam halucinogenních a psychotropních látek dát Hanuše.
protože jestli po jeho chlemtání jedne dopadne jako ty, tak je to snad hooršínež herak.
Jinak už si výrny tvé pravověrnosi sotva člověk umí vysvětlit.
N ale když už v tom jedeš, měl bys aspoň SuPa nechat na pokoji. Ten už taky úplně zmagořil.
Jasně- Okamura je bolševika Hřejší se nechal uplatit dovolenou. Asi mu Okamura špendýruje něco spešl - třeba výlet do Řáholce s řáckou kalbou Na Růžku. No mně někdo nabídnout takovejhle prezent .... no tak to bych snad Nečasovi svou duši upsal. A začal bastlit Odu na Kalosuka!!!
18. 06. 2011 | 22:22

Luba napsal(a):

Pokud se týče rozdílu mezi krádežemi ODS a ČSSD ...

Jistou nápovědou může být markantní rozdíl mezi počtem sponzorů, kteří věnovali na konta svých oblíbených stran částky vyšší než 200.000 Kč.

Skuteční podnikatelé/bohatci obrací každou korunu a mají-li vydat větší částku, obvykle si od ní slibují znásobení investice. Nebo jde o úlitbu ve smyslu - něco za něco.

Takže: ODS má těchto sponzorů 55
ČSSD jich má pouze 5

Zdroj:
http://www.pirateleaks.cz/www/home/blog/sponzori.html

P.S.:
Dle přiznaných stranických sponzorů můžeme konstatovat, že ODS je jedenáctkrát zkorumpovanější, než ČSSD :)
18. 06. 2011 | 22:24

hoven napsal(a):

mb,
neuspokojuje. já nevím o žádném pravicové ministru vnitra, který by tuneloval. pokud se pravici vyčítá, že za jejich vlády v 90 letech se kradlo a tunelovalo, tak to podle mého názoru spíše souvisí s tím, že se jeden system rozsypal a trvalo to nějakou dobu, než druhý začal alespon trochu fungovat. tenhle kriminální boom se dal pozorovat ve všech postkomunistických zemích těsně po pádu režimu. z toho nelze vinit pouze pravici. klaus nic neumožnil, nebylo v silách jednotlivce nebo vlády těm zlodějnám zabránit, protože nefungovala celá společnost. klaus naopak pracoval na tom, aby co nejrychleji fungovat začala. socani se ale do tech zlodějen přímo aktivně zapojili ze svých vládních křesel.
18. 06. 2011 | 22:25

1234 napsal(a):

pan ??? už nevím napsal:
Vláda by měla vysvětlit, proč tzv. optimalizace železničních koridorů je dražší, než když Francie staví zcela nové rychlostní železnice pro TGV (nemusím snad zdůrazňovat, že náklady např. na pracovní sílu jsou ve Francii tak 6x vyšší, než u nás). Nabízí se otázka, proč se místo optimalizace koridorů rovnou nestaví rychlodráhy?!
Vláda by hlavně měla vysvětlit, proč jako podílník spol. české dráhy vůbec dovolila těžce zadluženému podniku předělávat trati (rozumějte o pár metrů zkrátit zatáčky přes pole atp., kromě toho přestavět celá nádraží s bujnými betonovými podchody a nadchody, a novými platformami: tam kde dřív bylo jedno nástupiště a volný přístup ke kolejím, tak je ztížen vstup cestujících, protože místo pěti metrů musí seběhnout schody, projít tunelem, vyběhnout schody,a to na obyčejném nádraží, kde se jezdí pouze dvěma směry!
Proč se stát takto zbytečně zadlužuje? Zlepší se tím něco? Začnou díky tomuto kroku dráhy generovat větší zisk? Nových několik set metrů trati včetně nové silnice, po které se dovážel materiál, atd., to stálo určitě miliony, ale délka jízdy se nezkrátí možná ani o minutu. Dělají z nás blbce, hlavně jde o to vysát rozpočet, přihrát zbytečnou zakázku nějakému "takypodnikateli", o kterého by si soukromý sektor ani neopřel kolo.
18. 06. 2011 | 22:25

Duroy napsal(a):

Prosím pan Hovena, či hovna, nebo jak se to zkloňuje, stejně jako pana rumcajse, nezhazujte tady pravici. Je to medvědí služba, sice se vám daří rozmělňovat diskusi na druhé straně se prezentujete jako příznivci bankovního socfašizmu, který je v našem státě úspěšně naroubován, defenestrujete skutečnou pravici.
Pravici, která si přeje minimální stát, stát, který nechává zodpovědnost na občanu, a né, že přihrává zakázky spřáteleným korporacím (např. Drábkovy sociální karty, kdy Drábek na jedné straně obere sociálně slabší, aby stovky milionu na provoz karet nasypal vysou..ženému bankovnímu úústavu.)
Je mi u něčeho, kdo krade více, nebo méně, já nechci, aby se kradlo!
Prosím, pomozte, podpořte pravici, podpořte živnostníky a drobné podnikatele proti vládě korporací a monopolů!
Děkuji pane Hovne, děkuji pane Rumcajsi!
18. 06. 2011 | 22:36

Karel Mueller napsal(a):

SuP:

To už bude asi bez nás, snad to už nějak doklepem. Já si hraju se svým koníčkem a to hemžení v politice jen okrajově pozoruji, ostatně se neděje nic, co by mě mohlo překvapit, jek z mých názorů určitě víš.

S čím si teď hraji? Prof. Hawking píše ve Stručné historii času, že při pádu do obří černé díry pozovatel nic nezpozuruje. Učí se to tak na všech universitách.

Už dávno jsem našel myšlenkový experiment vcelku jednoznačně dokazující, že to je zcela chybně. Můj oblíbený pád fotonu do singularity teď nemám na mysli. Ale stále nejsem schopen přesvědčivě obhájit alternativní řešení, ted mě snad něco napadlo :-).
18. 06. 2011 | 22:39

mb napsal(a):

to hoven ... to je patrně úsměvné ... : jeden system rozsypal a trvalo to nějakou dobu, než druhý začal alespon trochu fungovat

takže druhý systém začne fungovat tím, že se rozkrade první systém ( nebo to co z něj zbylo ) ...

a vzniknou oligarchické mafiánské struktury ...

píšete : klaus nic neumožnil

proč to píšete? ... o Klausovi zatím nepadlo ani slovo ...

klaus naopak pracoval na tom, aby co nejrychleji fungovat začala

třeba tím že zprzní zákon o fondech ?

a že se regulaci kapitálového trhu brání jako čert kříže ?

hovene hovene hovene hovene ...

/ Klaus je lump ... pane stejskale je to košer vyjádření ? /

vše nejlepší do další sedmdesátky ...
18. 06. 2011 | 22:41

Kanalnik napsal(a):

mb: ja reaguji na to, ze nekteri zde diskutujici rajtuji na posuzovani, kdo kradl vice, misto na premysleni, co s tim...
ja nevim, co s tim, ale neni na skodu se nad tim zamyslet, ze... porad lepsi nez stravit zivot premyslenim o tom, kdo kradl vice... to se pak jednoho dne muze clovek probudit, a nebude mit nic... to uz ale bude pozde...

a mafiani se smeji pri cteni techto diskuzi... mozna ze rumcajs s hovenem jsou taky mafiani a jen tady provokuji... provokaci ale ani mafiani nic neziskaji...
18. 06. 2011 | 22:42

Luba napsal(a):

Další důkaz našeho právního Absurdistánu:

"Výroční finanční zprávy jsou podle platného právního řádu veřejné, ale není zákonem stanovená povinnost jejich zveřejňování" :)))

Naši politici si ty zákony prostě umí uzpůsobit tak, aby dobře sloužily jim. Nikoli nepolitizujícím se občanům.
18. 06. 2011 | 22:47

Divobyj napsal(a):

hoven-musím s vámi výjimečně souhlasit.Když po Klausově vládě nastoupila ČSSD,přemýšlel jsem,z čeho budou krást,když vlastně již bylo téměř vše ROZKRADENO? Máte pravdu,KRADLI NA DLUH !!! Je třeba být objektivní.
18. 06. 2011 | 22:47

Kanalnik napsal(a):

obhajovanim teto vlady se rumcajs i hoven dopousti obhajovani jejich korupce, malych domu a jejich bezkoncepcnosti a nezodpovednosti;

kolaboruji tak vnitrne a mozna i vnejsne/financne s pritomnou oligarchii a saji jednak psychicky a rumcajs pravdepodobne tez materialne ze statniho ceciku prostrednictvim mafianskych penezovodu, socky jedny nenazrany
18. 06. 2011 | 22:49

mb napsal(a):

kanalnik napsal: a mafiani se smeji pri cteni techto diskuzi

ano také o tom přemýšlím a také si to myslím ... zdravím ...
18. 06. 2011 | 22:49

mb napsal(a):

luba napsal: Výroční finanční zprávy jsou podle platného právního řádu veřejné, ale není zákonem stanovená povinnost jejich zveřejňování" :)))

Naši politici si ty zákony prostě umí uzpůsobit tak, aby dobře sloužily jim. Nikoli nepolitizujícím se občanům.

no, proto chci Kužílka prezidentem ... ale je to hlas volajícího na poušti ... zdravím ....
18. 06. 2011 | 22:51

alpin napsal(a):

Dilema kapitalizmu.
Z ekonomickeho hlediska je nejlepe kapital rozkrast ve velkem. Kapital pak zustane vetsinou kapitalem. Pokud je kapital rozkraden v malem a prozran je to sice vseobecne povazovano za spravedlive, nebo aspon za unosne ale ekonomika postupne kolabuje. Nelze mit soucasne spravedlnost a fungujici ekonomiku. Narody s vysokymi naroky na spravedlnost se ale musi smirit s tim ze postupne zacnou slintat pri pohledu na bohate, nespravedlne narody. Takovou ideologickou agresi je dost obtizne snaset po delsi dobu. Spravedlnost musi poznenahlu prituhovat a zjisti ze sedi na bodacich. Kapitalizmus ma zase slabinu v tom ze se postupne uvitezi. Stale zvysuje animo obyvatelstva co se tyce materialni spotreby. Stejna paradigma zlepsovani v rovine etiky zpusobuji ze pocnou klicit v hlavach lidi hluboke znepokojujici myslenky o spravedlivejsim usporadanii sveta.
18. 06. 2011 | 22:51

Kanalnik napsal(a):

... ps: vzdyt vy jste na te vlade psychicky zavisli, visite hladovi na vemenu tech popletenych kozlu a cekate, ze vas nakrmi; ale jak znamo, kozel toho moc nevyprodukuje
18. 06. 2011 | 22:51

kormoran napsal(a):

Pro mne je ona stavka signalem k dobremu smeru , protoze stale vice obcanu si uvedomuje vice svoji odpovednost - informace, celosvetove deni, vlastni zkusenost mimo cr atd.

Levicovo komunisticke steky odborarskych 'douduu'- i jejich potencionalnich prizivniku, by meli logicky ochabovat , tak se i deje .
Jestli-ze , disponuji odborari kapitalem , nikoliv ke svrzeni vlady , ale k nasledneho udrzeni neuprostneho pocitadla , stavkujte soudruzi klidne obden!!)))
18. 06. 2011 | 22:54

Kanalnik napsal(a):

kromoran: vas se na tom vladnim vemenu drzi, dejte vedet, az spadnete dolu, tam musi byt neuveritelna tlacenice...
18. 06. 2011 | 22:57

Kanalnik napsal(a):

kromoran --> kormoran
18. 06. 2011 | 22:58

Pepa z depa napsal(a):

Milí diskutující, je vidět, že již se dostavuje ten dobrý efekt a to zpětná vazba, že? V jednom příspěvku to vyznělo tak, že si svými postoji zaděláváte na tribunály. No takhle tvrdě bych to nenazval, ale na průser to stačí a to když je ještě něco nekalého pácháno v organizované skupině a také proti vlastním občanům za pomoci cizí moci, tak to teda nevím nevím jak vám to projde. Také se přihlíží k výši spáchané škody a 3 biliony to je doopravdy darda. No pánové to těm ZLODUCHŮM doopravdy není co závidět. Jo a tak nějak jsme slyšeli, že ty organizované skupiny se nějak krejou s politickými stranami. My to v poslední době říkáme stále, že zde je nějaká anomálie, ano pane Okamura máte pravdu. Jim to také dochází, ale nějak pomalu, to asi měli bohaté rodiče, že mají tak dlouhé vedení a někteří z nich to zase zvládnou zkratkovitostí. To je ta zanedbaná znalost DIALEKTICKÉHO MATERIALISMU. Kdyby si alespoň pamatovali, že VŠE SOUVISÍ SE VŠÍM a že chtíti ještě neznamená museti. Takhle proto nikdy nepřijdou na to co bylo dříve zda VEJCE NEBO SLEPICE. No nic i s tím se dá žíti, ale né ve vrcholných řídících funkcích a teď Nám tak přišlo na mysl, že to po HEDVÁBNÉ ZMĚNĚ a odpykání trestu musí přinejmenším platit ještě 20 let. No a je to venku, aby si nemysleli, že to bude nějaká selanka. Právo je totiž od toho, aby chránilo ty kteří jej dodržují a trestalo ty, kteří je nedodržují, JAK JEDNODUCHÉ A LOGICKÉ. Tak dorou noc přeje 4. odboj a Pepa z depa.
18. 06. 2011 | 22:59

Tunel napsal(a):

Někteří to stále nechápou, nebo nechtějí pochopit.
V 90´ se při privatizacích, zhasínání, neexistujících špinavých penězích a neexistující legislativě, vyloženě KRADLO ! (Klausova ODS)

Později se rozhazovalo, přihrávalo přátelům v předražených a mnohdy nepotřebných zakázkách, "lobovalo", vše sice nemorálně, ale tak nějak v mezích zákona (společně "Levice" i "Pravice")
18. 06. 2011 | 23:00

alpin napsal(a):

Karel Mueller
Prof Hawking to nedomyslel. Pri padu do male cerne diry je to takovy fofr ze clovek take nic nezpozoruje.
18. 06. 2011 | 23:00

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

mb:
taky zdravím. Článek - krom té úvodní demagogie, je jistě pravdivý. Ještěže u diskuse se člověk aspoň občas zasměje...
18. 06. 2011 | 23:01

mb napsal(a):

fajn ze uznavate pravdivost članku ...

v cem spociva demagogičnost uvodni demagogie ?

zdrvm
18. 06. 2011 | 23:06

hombre napsal(a):

Kormoráne, když chceš uplatňovat svoji intelektuální převahu kovaného pravičáka, měl bys aspoň zvládnout shodu podmětu s přísudkem. Třetí obecná, víme?
18. 06. 2011 | 23:09

Luba napsal(a):

Martine,
Kužílka bych za prezidenta bral jen v tom případě, že bude vystupovat pod svou pravou identitou: Olav Lávka :)
18. 06. 2011 | 23:10

mb napsal(a):

to L ... ja ho beru jakkoli a samozrejme ze by nas zastupoval ve všech svých identitách ... pozdrav ...
18. 06. 2011 | 23:11

alpin napsal(a):

Tunel
Nezminujete dve veci
Ministerstvo privatizace (Jezek) mela ODA bez ktere by sla Klausova vlada okamzite pod kyticky
Zatim jsem neslysel z tisicu podobnych vykriku jak si vlastne predstavuji spravedlnou privatizaci. Horsi privatizace probehly i v ostatnich zemich a blbou naladu si tam opatrili daleko driv nez u nas.
18. 06. 2011 | 23:12

hoven napsal(a):

tunel,
já si myslim, že už jsi blízko pravdy, ale ještě to musím trochu upravit
ODS - zloději
čssd - křišťál.
18. 06. 2011 | 23:13

Cestovatel napsal(a):

Václav Hořejší:

"Celosvětovou krizi rozpoutaly chamtivé a nepoctivé finanční ústavy a ratingové firmy" Tipické populistické prohlášení, které především vychází z neznalosti.
Když je krize tak se musí usrkomnit všichni a né jen někteří.

"užiteční a pracující lidé by měli být o peníze obíraní až na posledním místě." Opět populismus všichni by měli být obíráni stejně, protože jsme si všichni před zákonem rovni.

"Dluh není tak velký proto, že by ho projedli důchodci, nezaměstnaní nebo matky s dětmi. Je velký proto, že co šlo, to se nesmyslně utrácelo a rozkrádalo. Nejsou to sociální dávky, které ruinují stát. Jsou to miliardy na konsolidaci bank a veřejná podpora mnohých "velkopodnikatelů". Největší "sociální dávky" dostávají bohatí podnikatelé formou dotací a můžeme říct, že čím bohatší, tím více veřejných prostředků dokáží urvat".
Naprostý nesmysl vycházející z hlouposti a závisti. Takové výroky mají ospravedlnit populistickou rozhazovačnou politiku. Počet důchodců a nbezaměstnaných se zvyšuje a tím se zvyšují výdaje. Podívejte se na strukturu výdajů a největší položkou budou "mandatorní výdaje", přesněji důchody. Takže kdo projídá tento stát? Navíc důchody aby byly spravedlivé tak se počítají podle toho jak dlouho a kolik jsi vydělal když jsi pracoval. A je logické že pokud někdo pracuje pilně tak dostane vít to je spravedlivé.

"Plošně škrtat umí i cvičená opice" Tak tenhle slogan pane Hořejší jste přebral od socanů a snažíte se ho Okumarovi podstrčit.
"Proč stát - tedy ministerstva a státní orgány takové firmy neosloví a nezadají jim studie, kde a za co ušetřit? Náklady by byly nulové, finanční efekt zaručený" To jako si myslíte že ty firmy to udělají zadarmo? To určitě. Náklady budou možná převyšovat zisky, proto to nikdo nechce udělat jinak by to už dávno udělali.
"Jak je možné, že šéfové státních či polostátních firem berou miliony ročně, ba někdy i měsíčně"? Tak todle je dlaší typické populisitcké heslo plné závisti. Šéfové firem berou podle toho kolik jejich firma vydělává a pokud je úspěšná tak mají plat vyšší.

Sečteno podtrženo. Myslím si pane Hořejší že jste velmi poupravil prohlášení pana Okumary nebo se z něj stává člověk s populistickým myšlením. Ale vzhedem k tomu´že to co jste napsal se až příliš shoduje s vyjádřeními ČSSD a jejich sympatizantů tak bych řelk že jste silně poupravil prohlášení pana Okumary demagogickým heslům socanů
18. 06. 2011 | 23:16

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

mb:
To bychom se zacyklili, mám na mysli to, o čem jsme se předtím bavili... :-)
18. 06. 2011 | 23:18

mb napsal(a):

hoven to je demagogie ... nikdo (z nas ) tu nerika ze cssd je kristal ( ba prave naopak ) nerika to ani okamura ...

alpin ... jezek to popsal presne jak to bylo se zákonem o investičních ( privatizačních ) fondech ...

njn ...
18. 06. 2011 | 23:19

Sims. napsal(a):

Na Hrad by bylo pana Okamury škoda, premiérem by měl být.
18. 06. 2011 | 23:21

mb napsal(a):

aha všavzw .... ja jsem nevedel ( a doted nevim ) o jake demagogii jste hovoril ( jakou d. jste mel na mysli )

ale asi je to jedno ... zdravim ...
18. 06. 2011 | 23:21

Luba napsal(a):

m...
ale bude-li pan Kužílek navržen a volen "standardně", tj. poslanci, je to bez šancí, jelikož u komunistů je, na rozdíl od Klause, v klatbě.

Viz aféra: Komunisté jsou prasata ...

http://zpravy.idnes.cz/domaci.aspx?r=domaci&c=A050518_222026_domaci_pol
18. 06. 2011 | 23:21

Kanalnik napsal(a):

Cestovatel: mate docela pekny smysl pro humor
18. 06. 2011 | 23:24

voroshilov napsal(a):

Musim rict panu profesoru ze v podstate proti panu Okamure a jeho prohlaseni nemam vyhrady,jenze bude v tom nejaky hacek(Tomio je velmi drsny samuraj podle toho poradu kde meli nabizet penize jako investory),prichazi skrty uspory a obecne cestovkam klesnou zisky a take revoluce a valky v arabskych zemich odrazeji turisty z oblibenych destinaci,vidim to jako vcasny populismus i kdyz panu Okamure na tom osobne nemusi zalezet,uz ma vydelano.
18. 06. 2011 | 23:25

mb napsal(a):

to luba ... všichni slušní lidé jsou u komunistů v klatbě ... ( na rozdil od klausa ... )
18. 06. 2011 | 23:25

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

mb: Tak ještě jednou. Demagogií nazývám, když podle Okamury pravice krade, ale levice jen špatně hospodaří.
A ted už dobrou noc... :-)
18. 06. 2011 | 23:27

Karel Mueller napsal(a):

alpin:

Tam pozorovatele roztrhají slapové ještě před horizontem (daleko), na to dokonce stačí i klasická fyzika :-).

Ale mě jde o pád do obří černé díry, protože základní pilíř celé teorie je interpretován nesprávně. Ale to bych byl jinde.
18. 06. 2011 | 23:30

hoven napsal(a):

mb,
já jenom reaguju na tunela, který napsal, že za ods se kradlo za čssd se jenom předražovali zakázky v souladu se zakonem...... lidi, kdo vam tak vymlel mozky, to je opravdu žalostne. to už je práce spíš pro psychiatra. bylo by opravdu zajímavý mít nějaký statistiky trestných činu a podívat se jak se kradlo za vlády ods a za vlády čssd.
18. 06. 2011 | 23:30

kormoran napsal(a):

Hombre! Udelals do me diru! )))))
https://www.youtube.com/watch?v=MCeGBrKe1rE
18. 06. 2011 | 23:31

Karel Hynek Kalousek napsal(a):

Jméno genitiv v plurálu,
potře každou socku.
Nominativ v singuláru
vlastní místo mozku.
18. 06. 2011 | 23:32

mb napsal(a):

aha všavzw ... tak tomu konečně rozumim ... ale myslim ze to tak okamura sdelit nechtel ... a ze by netrval na tom, že levice JEN špatně hospodaří ... spíš chtel vypíchnout farizejství pravice ...

a dle kvičení pravounů ( zdravím ) se mu to skutečně podařilo ...

luba diky za odkaz ... je mj. napsáno:
--------------------------------------------------------------------------------

Když o někom řeknu, že krade v samoobsluze, je to skutkové tvrzení. Když o něm řeknu, že je prase, je jasné, že to je hodnotící tvrzení, protože je patrné, že prase není a jen hodnotím, jak se chová. V těchto případech soudy připouštějí i šokující výroky," vysvětluje Sokol.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/domaci.aspx?r=domaci&c=A050518_222026_domaci_pol

tedy bych mohl napsat že prezident je pr.se ( a navíc krade pera ) .... ale mozna je to za hranou diskuzních pravidel ... zdrvm
18. 06. 2011 | 23:32

Občan napsal(a):

KUŽÍLEK?????
Proboha!!!!!
Vždyť tahle existence byla od r. 1990 aktérem největší rozkrádačky v dějinách Čech!
Od r. 1990 dřepěl v parlamentu, z toho 1992 - 1998 za ODA.
Šmarjá, lidi, myslete trošku :o))
18. 06. 2011 | 23:32

mb napsal(a):

hoven napsal: lidi, kdo vam tak vymlel mozky, to je opravdu žalostne. to už je práce spíš pro psychiatra

bratře ... vyjmi nejprve trámu z oka svého ...
18. 06. 2011 | 23:34

mb napsal(a):

občan ... kuzilek je dobry ... a transparentni ...a ... nekrade ... njn ... občan to / ten se vám zamlouvat nebude ....
18. 06. 2011 | 23:35

voroshilov napsal(a):

Karel Mueller:
Kdyz nebude bily trpaslik,tak je mozne rudym obrem zajet do cerne diry.
18. 06. 2011 | 23:36

Cestovatel napsal(a):

Četl jsem poměrně zajmaví článek ekonoma Sklenáře o tom že současné problémy Řecka a Španělska způsobil růst mest vzhledem k nízké produktivitě. V posledním desetiletí rostly mzdy víc než si mohli dovolit (o 40%). Pokud se nesrovná konkurenceschopnost, tak tyto země nemůžou splácet dluh Což je v příkrém rozporu tomu co tvrdí Okumara a místní levouni.

Krizi navíc započala hypoteční krize v USA, kterou způsobil Clinton hypotékami pro všechny. Takže vinu nenesou jenom velké firmy ale i politici a občané.
18. 06. 2011 | 23:37

Cestovatel napsal(a):

Kanalnik:

To co jsem napsal jsem myslel vážně. A pochybuji že to co se mu tu snaží autor podstrčit vážně Okumara řekl. Rád bych viděl původní text. Je zvláští že tu autor na něj nedal odkaz.
18. 06. 2011 | 23:39

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Víte, mb, já si myslím, že zloději (a farizejové) byli a jsou na obou stranách, tahat do toho nějaký, pravouny a levouny, to mi nedává smysl.

Přeji dobrou noc
18. 06. 2011 | 23:43

Tunel napsal(a):

Cestovatel:
Originál:
http://okamura.blog.idnes.cz/c/167628/Stavka.html
18. 06. 2011 | 23:44

mb napsal(a):

cestovatel ... ty levne hypoteky prosazovali pry i pravicovi americti prezidenti tedy nejen clinton ... ( pravice i levice rukou nerozbornou) ... viz. recko ...
18. 06. 2011 | 23:46

mb napsal(a):

já si myslím, že zloději (a farizejové) byli a jsou na obou stranách

souhlasím ...

a myslím že ani okamura si nemyslí nic jiného ...

zdravim ...

ted mozna ten nasledujici krok / skok ... co s tím ?

( a kde brát a nekrást ... a kde vzít ty co prostě ze zásady krást nebudou ...)
18. 06. 2011 | 23:48

voroshilov napsal(a):

Jake do prdele hypoteky,globalni krizi zpusobila konecna vycerpanost neoliberalismu,nemoznost expandovat na nove trhy jako po padu zelezne opony a nenazranost Wall Streetu jako spolecnosti Fanny Mae nebo banku jako Lehmann Brothers
18. 06. 2011 | 23:53

Cestovatel napsal(a):

Tunel:

Upřímě si začínám myslet, že pan Okumara ztrácí soudnost. Za takové populistické nesmysly by se nemusel stydět ani latinsko-americký diktátor.

Nekrade se tu jen u velkých zakázek. Dnes šidí i někteří normální občané jsou to sice menší částky (tím pádem se o nich nemluví) ale je jich víc, což celkem převyšuje ty velké korupční aféry. Viz aféra v Řecku, kde pobírali dávky za lidi, kteří byli už dávno mrtví. Jak pak lidé můžou chtít aby byli politici čestní,když sami kradou. Mělo by se začít pěkně odzhora dolů a pozkoumat i ty manší případy korupce kde jsou třeba částky jen za stovky tisíc.
18. 06. 2011 | 23:54

Cestovatel napsal(a):

mb:

Současnou podobu hypotečního zákona podepsal Clinton v roce 1995.

voroshilov:
http://www.royalreport.cz/od-clintona-k-bernankemu-soucasna-krize-ma-sva-skryta-mista-374/
18. 06. 2011 | 23:58

Rumcajs napsal(a):

Vico:

Od Ďurička Paroubkovi k narozeninám

Náborová píseň

Když se u nás socani poperou
tak jenom nožem a nebo sekerou
V cele dlouhý noci sou a tuhej mráz…
Jak sou socani navátý
tak vezmem vidle a nebo lopaty
Když něco nejde, co na tom sejde, my máme čas

Socani někdy trochu prudký sou
socanky s motykama tancujou
S ranní rosou táhnou do polí
Nikdo se tam nikam nežene
máme mozky a né že ne
až to spatříš, ledy povolí

Hoří les a hoří Lidovej dům
hoří odborová centrála sousedům
To je smůla, drahá podívej
Hasiči to stejně přejedou
oni si moc dobře nevedou
Schovej ty sirky, ať je nevidí...
18. 06. 2011 | 23:59

voroshilov napsal(a):

Cestovatel je tak...ze ani nevi ze davky a duchody za mrtve se pobirali v Japonsku cimz kompletne vyvratili lez o narodu kde ziji pres sto let.
19. 06. 2011 | 00:01

mb napsal(a):

mizik ... brou ...
19. 06. 2011 | 00:07

Otázkář napsal(a):

Tomio Okamura má samozřejmě pravdu. Jako dobrý hospodář si i on uvědomil, že současná vláda poškozuje i jeho podnikání. Pokud budou lidé neustále okrádáni pak jim brzy nezbude ani na jídlo a zaplacení nájmu, natožpak, aby jezdili někam na dovolenou. Proto má zcela legitimní zájem na tom, aby vláda zabránila plýtvání, rozkrádaní a dále nesnižovala životní úroveň obyvatel.
Současná vláda nepoškozuje nejen zaměstnance, ale i zaměstnavatele, což se potvrzuje při výstupech po jednání tripartity. Opravdu se čím dál více zdá, že zájem na jejím udržení mají jen mafiáni a kmotři. Drtivou většinu obyvatel poškozuje.
19. 06. 2011 | 00:18

Luba napsal(a):

Cestovateli,
račte se více poučit o skutečných příčinách krize v Řecku:

"Základní dlouhodobou příčinou pádu Řecka do dluhové krize je historicky zakořeněný politický klientelismus a všudypřítomná korupce, zjišťují ekonomické studie.

Řecká krize podle některých komentátorů není jen důsledkem podvodných rozpočtových statistik a rozhazovačné státní politiky. (...)

Podle řeckého publicisty Takise Michase zkrachoval ekonomický model, v němž není stát chápán jako ochránce vlastnických práv lidí, ale jako zdroj příjmů.

To vede přímo ke korupci a klientelismu, které podle ekonomů oslabují ekonomiku a zbavují stát obrovských sum. Řecká krize je dokonalým příkladem důsledku vlády politiků nad trhy.

"Řecko vždy kladlo 'lidi', tedy 'klienty', nad trhy a dnes vidíme tragické důsledky takové politiky," uvádí Michas. (...)

Kořeny řeckého ekonomického modelu, který zemi dovedl k dluhové krizi, tkví ve vzniku novodobého řeckého státu v první polovině 19. století, píše ve WSJ Michas, který chystá o tomto problému celou studii.

Od počátku byl hlavním organizačním principem společnosti politický klientelismus, kdy politikové výměnou za podporu poskytují díky nabyté moci různé materiální výhody.

Pro novou vládnoucí třídu, jíž se stala vrstva výběrčích daní pro bývalé osmanské vládce, nebyl stát nástrojem ochrany majetku, ale prostředkem zajišťování jejich příjmů pomocí rozdělování prebend.

"Základní strukturou Řecka nebyla nikdy občanská společnost, ale stát," říká historik Kostas Vergopulos. Kontrola státního aparátu se stala hlavním mechanismem rozdělování výsad a benefitů, zejména zajištění práce ve státních službách.

Řecko mělo jeden z nejrozsáhlejších byrokratických aparátů v Evropě již ke konci 19. století, kdy mělo o tři čtvrtiny více úředníků na hlavu než Německo, a systém klientelismu zde přes všechny zvraty zůstal v podstatě nedotčen."

Zdroj:
http://www.penizenavic.cz/clanky/recka-krize-je-dusledkem-korupce-a-modelu-ekonomiky

Už vzhledem k výše zmíněným skutečnostem je neustálé operování "Řeckem", ve smyslu ospravedlňování hloupých asociálních reforem kalouskovců a nečasistů jednoduše podvodem.

Co se týče korupce a klientelismu, právě nevymýcením těchto nešvarů, deformujícím přirozené rovné vztahy, nás může na "řeckou cestu" přivést. Je tedy tragikomické, že právě etablovaní zloději tím řeckým modelem straší.
Zřejmě se spoléhají na to, že lidé se po pravdě pídit nebudou.
Když už jsou tak blbí, že uvěřili jejich předvolebním slibům.

Málo platící nemocní, lidé sociálně vyloučení, bezdomovci a profesionální Romové rozhodně nejsou těmi, kdo náš stát ničí.
Skutečné škůdce najdeme v patrech nejvyšších.
19. 06. 2011 | 00:20

Občan napsal(a):

To mb:

No, jak se to vezme - Kužílek "jenom" visí pevně přisátý na státním cecíku jakožto "poradce pro otevřenost veřejné správy" Senátu Parlamentu ČR :o)))
19. 06. 2011 | 00:26

Luba napsal(a):

Občane,
to náš sedmdesátiletý jubilant na žádném státním cecíku nevisí, jelikož si prezidentský úřad dávno zprivatizoval ve vydavatelství Pražský hrad s.r.o.
19. 06. 2011 | 00:31

voroshilov napsal(a):

Luba:
Aspon ten jubilant nema vilu v Portugalsku,neleci se v Rakousku a ne zada aby byl uznavan jako nejvetsi dramatik a filosof vsech dob.
19. 06. 2011 | 00:40

Ivan Sommer napsal(a):

Ne každý úředník je nevinen, ministr je také úředník. Dokonce se někdy říká úřednická vláda.
19. 06. 2011 | 00:42

Luba napsal(a):

vorošilove,
ale jubilantovi také nikdy nehrozilo, že zemře na zápal plic v komunistickém kriminále, ve kterém prý žádní političtí vězni zavřeni nebyli.
19. 06. 2011 | 00:49

Papouch napsal(a):

panove Slama a 1234,

pokud by nekdo stavel vysokorychlostni trate jako pro TGV, vejdou se do republiky celkem dve, konkretne Praha-Brno a Praha-Ostrava. Kdyz se jede z Parize na jihovychod, TDV poprve stavi v Dijonu (320km), kdyz na jihozapad a do Bretane, tak v Le Mans (200km).

Vyjasneni ohledne rekonstrukce koridoru. Neni nahoda ze nadrazi po rekonstrukci v Cechach, Nemecku nebo Spanelsku je k nerozeznani. Delaji se totiz za evropske penize podle evropskych predpisu. Takze diky za ty podchody smerovat do Brusele. Urcite racionalni jadro to ma, pred nestavicim vlakem jedoucim stanici pres 100 km/h prumerny duchodce neuskoci.
19. 06. 2011 | 00:55

kormoran napsal(a):

P.S. Jestli neco rekl Ushiro Mahojakotyc, ci Uaceslo Horashi , nema zadnou vahu do doby s koncepci vlastniho efektivniho reseni situace .
Toto lze oznacit , za vyuzivani situace pouze k vlastnimu prospechu , ci vynucuvani drive neuspesneho ega.
19. 06. 2011 | 00:57

voroshilov napsal(a):

Luba:
Umrit na zapal plic v kotelne jako topic je docela fuska,nebo od tech Havan co mu nosila do basy Olga i s lahvinkou whisky?
19. 06. 2011 | 01:00

jeden napsal(a):

Muhehe - musím se smát až se za břicho popadám......ti, co pod blogem Veroniky Vendlové spílali oponentům do sprostých a nejapných ignorantů, co neumějí debatovat na úrovni si nyní prohodili role. Nadávají ostošet a na své včerejší plky na zmíněném blogu rázem zapomněli.....jo jo, tak to bývá - odříkaného chleba největší krajíc - a že se někteří z vás zakousli hooodně hluboko.....:D
.
19. 06. 2011 | 01:08

Jan Vaculík napsal(a):

Za plošné škrty ovšem není vinen Kalousek. Jestli ministerstvo fiancí zkrátí rozpočet ministerstva vnitra o 10% a odtud se to zase přenese na policii, tak je v kompetenci policejních pohlavárů, aby určili, kde se konkrétně má škrtat: mají zkrátir výsluhy, laté padáky, nákupy oslavných šavlí a předražené výpočetní techniky. V každé státní instuci se plýtvá a v každé jde ušetřit, aniž by se potřebnému personálu sáhlo na platy. Že se tak neděje, to není vina Kalouska ani vlády. Někdy mám pocit, že za blbým výsledným efektem stojí úsilí těch kompetentních šéfů činnost vlády sabotovat.
19. 06. 2011 | 01:11

Luba napsal(a):

vorošilove,
zde máte svědectví p. Čeřovského o Havlově pobytu ve vězení:

"Ve věznici na Borech jsem se sešel s Havlem. Tehdy byl s námi ve vězení mladý nadporučík - lékař z posádky Stříbro, MUDr.Jaroš. Chtěl se dostat z armády a tak se nejprve dostal do vězení.

Ve věznici byl šéfem lékařů kpt. MUDr. Borusík, líný a bezcharakterní člověk, kterému měla být odňata možnost léčit kohokoliv - i zvířata. A tak na ošetřovně občas zaskakoval náš přítel Dr.Jaroš. Ten mi také přinesl zprávu o tom, že Havel má zápal plic a že jak se povídalo, byli bachaři rozhodnuti ho nechat "chcícpnout".

Z věznice jsme měli spolehlivý kanál a tak se mi podařilo poslat manželce moták, se kterým okamžitě jela na německé velvyslanectví v Praze, které zařídilo, že zprávu o Havlově zdravotním stavu a jeho ohrožení života odvysílal Hlas Ameriky a Svobodná Evropa.

Když jsem později vykonával funkci ředitele věznice Pankrác, zajímal jsem se o zdravotní materiál Havla a - byla to pravda! Byli rozhodnuti ho nechat zemřít!

Ale zapůsobil mediální nátlak a Havla přemístili na Pankrác. Tam, když lékaři usoudili, že Havlův stav je natolik vážný a že by vzhledem k mediální kampani nebylo vhodné, aby zemřel jako vězeň, „udělili" mu přerušení trestu a poslali ho do nemocnice „Pod Petřínem“. Tam už jim bylo jedno, jestli zemře, hlavně že to nebylo ve vězení."

Zdroj:
http://www.sinagl.cz/phpbb2/viewtopic.php?t=69&sid=0dd01a5e01b6f5fd346cb0d6c0ff52b3
19. 06. 2011 | 01:17

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Voroshilov nosí kytky Stalinovi na hrob.
Tím je myslím jeho osobnost vysvětlena.
Mimochodem, Voroshilove, až tam zase půjdete, vemte to i za mne.
Kytky nemusíte, stačí naplivat.
19. 06. 2011 | 01:57

Jan Vaculík napsal(a):

Ne že by Okamura neměl pravdu, ale žádné hluboké analytické myšlení za jeho článkem necítím.
Už to počáteční vyjádření o tom "kdo zavinil krizi a kdo by měl nést její následky" je zavádějící. Ať už chorobu pacienta zapříčinila baktérie, virus anebo úder tupým předmětem, následky nese vždycky pacient. Hledat viníka krize je stejně pošetilé, jako snažit se někomu připsat zásluhu za konjunkturu, která krizi předcházela a která trvala pasesát let.
Podobných nepřesností, či zamlžujících zjednodušení by se našlo víc.
Malá obliba této vlády jde napžíč politickým spektrem: jedněm vadí, co tato vláda dělá, jiným zase spíš to, co nedělá; resp. že činí málo, sotva desetinu toho, co by mělo být na místě. Jistěže, nějaké ty šktry či polovičatá opatření jsou pak trapným torzem. Ale na druhé straně se nelze zbavit dojmu, že útoky proti vládě můžeou být poděšenou snahou demontovat těch pár pozitiv, kterých se přece jen dosáhlo. Například:
- Alexandr Vondra nechal rozkrýt na MO řadu podezřelých zakázek;
- do čela ministrstva vnitra, policie ČR a státního zastupitelství se podařilo dosadit osoby, které nezachovávají jednotný přístup ve smyslu snahy ututlat všechny podezřelé skandály;
- vláda alespoň snížila (když už ne úplně zrušila) podporu stavebnímu spoření; je to totiž opravdu nonsens, když kvůli podpoře spořivosti občanů (sož by byla sama o sobě záslužná věc) si stát musí na tuto podporu půjčovat.

Ono je totiž vždycky jednodušší sjednotit se v tom, co NECHCEME, než abychom stavěli na tom co společně CHCEME. V tomto smyslu pan Okamora nepřekročil stín průměrnosti.
19. 06. 2011 | 02:05

AC napsal(a):

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu

Ty víš o Stalinovi kulový. Měl ruce až po ramena v krvi, to je fakt, ale nemůže nikdo z vás logicky odvodit proč.
Toto je parketa těch, kteří mají oči aby viděli, truhlíku. Nebýt jeho, kdes dneska byl a zda vůbec? Hádej, jak se dostal k postu a proč, čím si to zasloužil a proč. Nevíš, protože nemáš vědět, tak tady nevyšiluj.
Život je o něčem jiném a ty mu rozhodně nerozumíš, krákoro.
19. 06. 2011 | 02:13

AC napsal(a):

Jan Vaculík

Jste naivní. Velice naivní. Vám cokoli vysvětlovat by bylo házením perel...znáte to, ne? Takový humus jsem už dlouho nečetl.
19. 06. 2011 | 02:18

JenTak napsal(a):

AC.
Co jste večer pil? Neměl byste alkohol míchat, pak píšete - no jako po alkoholu.
19. 06. 2011 | 02:18

AC napsal(a):

Klídek Jen Tak,

chápu že nechápete a věřte, že se tomu vůbec nedivím. Urážky od slepých přijímám:-))
19. 06. 2011 | 02:23

JenTak napsal(a):

AC.
Já bych se na jediného vidoucího netroufl pasovat.
19. 06. 2011 | 02:30

AC napsal(a):

Jen Tak,

já se nepasuji do jediného vidoucího. Jste zmatený, ale z toho si ni nedělejte, takových je totiž většina, jen hádáte a rvete se za svou "pravdu" jako psi. Protože nevíte která bije.
19. 06. 2011 | 02:35

JenTak napsal(a):

Hlavně že to víte vy. Proto vzhůru na náměstí zvěstovat pravdu, kterou stejně nikdo nepochopí.
Založte si církev, tam není potřeba chápat, tam musí členové věřit, a nepochybovat o vaší pravdě!
No nic, půjdu dnes brzo spát, i když jsem nic nepožil.
19. 06. 2011 | 02:39

AC napsal(a):

S církví to nemá nic společného. Ale pravdu máte v tom,že byste stejně nic nepochopili - alespoň jsem za ta léta na diskusích nenašel nikoho takového. Zmůžete se maximálně na jízlivosti. Raději jděte spát.
19. 06. 2011 | 02:44

jíra napsal(a):

Celkem zajímavý pohled známého podnikatele, věcný, politicky adresně vyvážený. Díky za něj, pane Václave. Stálo by za to postřehy v tomto směru dál kompletovat z různých úhlů vnímání. Reformy jsou velkým zásahem a zaslouží si patřičnou a poměrně detailní pozornost nás všech.

Nabízím pro doplnění postřehy novináře Petra Holuba z následujícího odkazu.
http://www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/909381
Celkem výstižně komentuje dost nestandardní průběh reforem. Jako by vláda jela bez potřeby nějak do diskuse zapojit parlament a analytiky. Tudíž hrozí nejen to, že v praxi budou reformy bojkotovány kvůli nehledání politického konsenzu, ale i to, že nebudou odhaleny případné i velké rozpory v dotčených oblastech společnosti a ekonomiky.

Jedna věc byly okamžité úspory v aparátu, to je plně v kompetenci vlády - a měla co dohánět po předchozím hýření všech vlád (v nichž byli i současní aktéři) včetně prapodivného seknutí se s odhadem růstu HDP za krize na opačnou stranu znaménka.

Věc druhá jsou zákony na delší dobu. Je vlastně celkem dost podezřelé, že:
- ač naše vláda tak halasně tlačí na úspory ("vláda rozpočtové odpovědnosti"),
- ač se průměrně ročně v ČR ztrácí 100 až 200 mld Kč v tunelech provázených korupcí, podvody, chamtivostí, nekompetencí politiků a vrchnosti, nestandardními zásahy z vyšších sfér do policejního řízení v kauzách atd.,
- ač se ozývá dost varovných hlasů, že se zdroje takto ztrácejí zcela zbytečně a navíc,

nezavádějí se před tím důležité zákony, které to pomáhají standardně a účinně omezit, ač jsou po ruce a jsou již dávno vyzkoušeny ve více rozvinutých zemích.

Nehrozí tedy za stávajících podmínek u takto - a za takových podmínek - prováděných reforem víc další tunely, korupce, podvody, zmatky apod.? Obávám se, že ano. Za naplňováním reforem mohou stát i dost netrasparentní "jiné" zájmy, jako se to děje doposud a ve velkém od velké privatizace včetně.

Nemuselo to tolik hrozit. Od Věcí veřejných si voliči slibovali, že budou jakousi pojistkou, aby politika neulítla někam do jakéhosi automatického samospádného chrlení mnoha velkých nepromyšlených změn ve fungování státu a že to s bojem proti korupci atd. míní vážně. VV jsou ale vládně nyní víceméně ze hry, takže ODS a TOP09 mají zatím celkem pohodlnou většinu hlasů a nabízejí ohledně reforem nanejvýš dílčí ústupky. A slibují VV, že se spolu "brzy" dohodnou, zatímco protlačování reforem jede dál.

Pohotové stávce odborářů se za takových okolností vůbec nedivím. Přesto, že je pro ně těžší se ve všech aspektech dobře zorientovat, není to jejich parketa jako celek, sociální aspekt dopadů případně špatně provedených reforem však jistě chápou správně. A jiný tvrdší vzkaz vládě zatím není.

Teď jde hlavně o to, aby - když už si vláda byla nucena protestů všimnout - konkrétně dokázali předložit podstatné připomínky k reformám. Minimálně - pochopitelně vedle sociálních aspektů - chtít:
- uplatňovat standardnější systém jejich zavádění a
- nezapomínat na klasické analytické prověřování jejich dopadů.

Už to by mohlo pomoci nalézt více důvěry v ně a více konsenzu.

Zdravím vespolek.
19. 06. 2011 | 03:08

Rejpal napsal(a):

1234 (18.6.2011 ve 22.25)

Pokud někdy pojedete vlakem po opravené trati zvané "koridor" (na příklad mezi Českou Třebovou a Zábřehem na Moravě), všimněte si tabulí kolem trati, hlásajících kolik stovek milionů do příslušného českého úseku dali naši evropští spoluobčané a daňoví plátci z fondů EU. Bez tohoto financování z EU by si Česko "ani neškrtlo".

Vámi kritizované nové podchody ve stanicích umožňují jednak bezpečný příchod cestujících k nástupištím, jednak zvýšují kapacitu tratí.

Samozřejmě, že nemohu posoudit, zda či kolik z peněz EU šlo (jde)jako úplatky do kapes zodpovědných českých politiků a vedoucích stavebních firem.

Budování zcela nových rychlodrážních tratí v Česku zřejmě považovala EU za zbytečné a nechtěla je platit, proto došlo k levnějšímu řešení pro zrychlení provozu a snížení nákladů na údržbu (rektifikací oblouků a raženými tunely) úpravou "koridorů".
19. 06. 2011 | 03:14

kočka šklíba napsal(a):

Jane Vaculíku, Váš závěrečný odstavec, ano souhlasím, tak tedy co chceme? Zajímalo by mě, co chcete Vy? Napište co teda chcete Vy, ptz ta Vámi vyjmenovaná pozitiva, jsou podle mého názoru, ve světle toho, co tato "vláda" dokázala a hlavně připravuje, a na co se těší, marginálie.
Přírodovědec těsně po sestavení vlády psal, že teď to modří hoši budou mít celé v rukou a budou moci dokázat a ukázat, jak to umí, o kolik jsou lepší než socani. Budou mít 118 většinu, takže co víc si přát :D. Přesně to odhadl, už tenkrát bylo z jeho psaní cítit, jak moc těší na to jak se s tím modrohnědí hoši poperou a nějak jim to nepůjde. :D. A ono fakt ne ;).
19. 06. 2011 | 03:54

honolulu napsal(a):

Vorosilove,
kamarade, jsem rad, ze jsi OK ! Nejaky Rus spadl z balkonu i s nevestou. Moc jsem se polekal, ze jsi to byl Ty - po pripitku na nase budouci rozdeleni sveta. Musime mene pripijet ! A nic si v tom Cesku nedej libit !
Budoucnost patri nam. Vim, ze ti NEpravem nadavaji do blbu.
19. 06. 2011 | 03:54

AC napsal(a):

jíra,

velmi dobře. Bohužel - či bohudík, záleží na tom kterém úhlu pohledu, tato koalice nemá sebemenší šanci přežít.
VV nebyly a nejsou žádnou sociální stranou, pouze se tak tvářili před volbami. Lhali o svém programu, navíc neměli a nemají žádnou vizi do budoucna. Byli zaskočeni už tím, že se vůbec do parlamentu dostali - s tím rozhodně nepočítali.
Proto, s čím a jak tzv.pravice nyní zachází, nutně drtivě zvítězí po předčasných volbách levice, což považujme za tvrdý fakt. VV a TOP09 míří do propadliště dějin. A dobře jim tak, arogantním sebevědomým "reformátorům".
Naši současnou "pravici" doporučuji důkladně zadokumentovat - vládne totiž naposledy. ODS bude napříště koktat v opozici.

Zdravím tímto nick Jen Tak, který sice jak sám tvrdil nic nepožil, nicméně ani nepochopil.
19. 06. 2011 | 04:00

AC napsal(a):

honolulu,

Z vaší reakce je ironie cítit na sto honů. Vám rozhodně budoucnost patřit nebude. Vorošilov bude za několik let premiantem.Nemáte sebemenší ánung, kam se Evropa řítí. A JúEsEi jakbysmet. Vrátíte ukradenou zemi, to si dobře zapište za obě uši.
19. 06. 2011 | 04:31

Dr. No napsal(a):

A co budova Ústavu molekulární genetiky AVČR v Krči, dnes jeden z nejhůře hodnocených ústavů areálu? Tu jistě nebylo možno postavit levněji (jděte se tam podívat), že? A firma, která tam stavěla, jistě nepostavila rozpočet na úrovni standardní státní zakázky a zajisté vše udělala vlastními silami, bez subdodavatelů? To pan ředitel na místě každý den kontroloval.

O ekonomickém významu ústavů akademie věd radši nediskutovat.

Doporučil bych každému, kdo byl v posledních 20 letech ve vedení čehokoliv, aby už konečně dal pokoj. Jenže čím je člověk starší, tím méně sebekritiky má a tím hůře se mu odchází. Že, Václave.
19. 06. 2011 | 05:05

Drzá zrzka napsal(a):

Dr.No

že by Václav odešel z ústavu na hrad jako Václav III., páč je v nejlepších hradních letech? :o)
19. 06. 2011 | 06:23

eva jestrabovat napsal(a):

Nejmenší zlo je vyměnit současné politiky? Nové volby? Zkusme spíše donutit politiky, aby splnili své předvolební sliby - např. prokazování nabytého majetku, přijetí zákona o státní správě, zrušení akcií na doručitele....Jak?- např. demonstracemi před poslaneckou sněmovnou - a to velice častými - výraznou občanskou neposlušností. Jak? - např. pomocí sociálních sítí - snad nebudou vypnuty, aby byl čas na reformy. Prosím nezaměňovat stávku a demonstraci.
19. 06. 2011 | 06:58

AC napsal(a):

eva jestrabovat

Prosím vás, vy jste neviděla Kalouska jak se k této problematice postavil? Ani jiné politiky? Vysmívají se a nabízejí jednání, ovšem mezitím protlačují návrhy zákonů i s tzv. přílepky co to dá.
Demonstrace v mezích zákona je jim pro smích a než se nadějeme, budeme mít v držkách uzdy.
Preferuji časově neomezenou generální stávku. Vrchnost hraje o čas protlačit maximum a tak budou zajištěni kmotři a mafie. Nedělám si iluze. Pokud se vláda brzy nepoloží, budeme platit jak mourovatý na všechny strany.

Naštěstí jsou tady VV,ty už svou úlohu sehrají dokonale a vláda půjde konečně do kopru.
19. 06. 2011 | 07:19

Aktiv napsal(a):

S tím souhlasí 99,8% obyvatel, s čímž jsou v rozporu s našimi světa znalými ekonomy a hospodáři, kteří říkají, že to tak není. V.K to určitě šmahem odmítne jako falešnou argumentaci, vždyť ta česká ekonomika si vede docela dobře:-)
Pokud politici nebudou naslouchat občanům v této věci, tak tam nemají co dělat!
Jedno je jisté u politiků, volání korupce a snadných příjmů je větší než volání občanů této země po efektivním nakládání s bohatstvím a zdroji!
19. 06. 2011 | 07:32

jarpor napsal(a):

"aha, takže socanskému rozkrádání pod taktovkou grosse, sobotky, zgarby, doležela a dalších říkají socbolšáni " neusporné hospodaření". zajímavé....zřejmě asi zase nějaká kodovaná řeč."

"Chlapci, chlapci,

zase se fackujete zleva zprava. Ach vy naši furianti. Což pak není jedno, zda vás okrádají v oranžových, modrých, červených nebo duhových rukavicích? Tady nikdy žádná pravicová ani levicová politika nebyla. Od samého počátku to byli jen darebáci v různě barevném hoptriku. Vzpomeňte si, jak rychle byli z politiky vypoklonkováni slušní lidé."

Dvě reakce na blog pana Okamury, které přesně vystihují jednak text a na něj navazující diskuzi... Díky pánové, hovene a Jemnický...

Pan Okamura napsal svůj pohled... Doporučuji všem zhlédnout několik dílů "Den D" a způsob vyjadřování a argumentace pana Okamury... trochu si utvořit "obrázek" o tom pánovi nejen z jeho psaní... ale z jeho vystupování... Arogance, přezíravost k jiným... přehnané sebevědomí... křupanství...

Pan Okamura napsal svůj pohled... nikoliv Písmo svaté... a už vůbec ne text, kde by se věci nazývaly pravými jmény...
Po prvním přečtení... bez kritické analýzy selským rozumem se může libít... tato slovní ekvilibristika doplněná několika líbivými, ale zcela chybnými premisami...
Stát totiž není něco stojícícho kdesi mimo.... Stát tvoříme my... včetně pana Okamury.

Hezký den
19. 06. 2011 | 07:33

Saltzman napsal(a):

Jistěže Okamura je celkem výstižný ve svých tezích. Ovšem je v tom jistý háček.

Nejdřív je třeba si uvědomit, z koho povstala ona tzv. pravice, neboli čeští kapitalisté. Za socialismu zde nebylo žádných kapitalistů a byli jsme si tzv. všichni rovni. Jak známo, byli někteří s námi rovnější. Odborně se jim zove nomenklatura, kádrové rezervy, občané s kladným vztahem k socialistickému systému. Tito byli všude, kde jen trochu bylo moci. Nejvíc ve státní a obecní správě.

Po uvědomění si, že z těchto právě povstala nejsilnější část, nebo spíš naprostá část, novodobých českých kapitalistů, případně předáků v politických stranách a jedno kterých, že tito ve většině zůstali na úřednických postech ve státní a obecní správě, tak dojdeme k jednoznačnému závěru, že moc a kapitál se stal soukromým majetkem oficielně oproti dřívější jejich neoficielnosti. Pravdou také je, že povstal nový institut disident z povolání. Oficielní disidenti spoluparticipovali po revoluci na moci společně s novodobě vzniklými kapitalisty a politiky.

Není třeba si namlouvat, že z čističe bot se za dvacet let bylo možno stát velkokapitalistou, ba ani ne maloburžujem. K získání velkého kapitálu bylo v naprosté většině zapotřebí předně známostí s vlivnými a spolupráce s nimi. Kdo měl na startu po revoluci ty správné informace? Kdo mohl předně obstát v tzv. soutěži bez základního kapitálu a bez kontaktů na ty správné a rozhodující?

Pan Okamura a dost dalších, pomíjí historické skutečnosti, které se lidu prostému jednoduše nezdůrazňují, aby totiž nebyla nevole. Ona nevole už tak je dost vysoká, že přilít oleje do ohně, mohlo by to blbě jednou končit.

Že se tzv. zprivatizovalo, následně vytunelovalo, že se nehledalo viníky korupcí, že nestanuli před soudy a když tak nebylo odsouzených, že nebyla politická vůle všech zvolených stran ač byla proklamovaná u všech, to jsou vlastně všeobecně známá fakta.

V čase prosperity stát instaloval záchranou sociální síť, jako úplatek lidu prostému. Prosperita byla ale jen zdánlivá. Po ní přišel trvalý sešup a dnes stát sociální zajištění demontuje a plošně.

Dřívější prověření ze socialismu uvrhávají prostý lid do těžkých sociálních problémů. Je to programové? Ne. Je to jen ona vlastnost těch za socialismu prověřovaných Komunistickou Stranou Československa!
19. 06. 2011 | 07:47

birmo napsal(a):

Spolu s postupným umenšováním prosperity ekonomiky se zde panikáři,kteří si to uvědomili včas snažili urvat co se dalo,aby se zachránili před zkázou Titanicu.Došlo k realitě:rozdělení na chudé a bohaté,které při prosperitě dříve nebylo.Nyní nastoupila psychopatie:společenská schizofrenie se snaží rozdělit na rozumné a nerozumné a předstírat boj,ve kterém o cosi jde.Ačkoli ti rozumní i nerozumní se nekryjí ani s chudými ani s bohatými.Je to racionalizačně-mechanizační brigáda,která má zmást chudáky.Dokvasit socialismus v rodeo-kapitalismu.Ne tento kvaziboj nikam nepovede.Bloger si obstaral výnosnou židli co nejdříve a nyní s nadhledem komentuje,jakoby zastupoval zájmy někoho.Opravdu jen domněle.Opravdu nemá s ekonomickou realitou tolik společného.Tady jde většinou o to,že ti kdo se zasloužili o to,že deformovaný socialismus se lidem nelíbil,se skrze jimi vyvolané deformace socialismu protlačili "transformací deformací v jejich osobní výhody" později na výnosné židle kapitalismu,který se lidem nelíbí ještě více než deformovaný socialismus.Nejen proto,že je to kapitalismus,který nechtěli,ale i proto,že to nejspíše není obecně známý kapitalismus,možná je to hloupý až přihlouplý kapitalismus a možná obojživelník plnící úkol kapsáře.Vše aby vypadalo jako starostlivý Kocourkov.Cesta osobních metamorfóz.
19. 06. 2011 | 07:52

Béda napsal(a):

Saltzman,

Za socialismu si byli všicni "rovni". Inteligence byla odměňována spravidla méně nežli "černé" dělnické profese. Politická elita, bulvární elita, "zaměstnanci" šedé ekonomiky byli odměňováni zcela nadstandardně, podobně jako je tomu dnes.

Největší rozdíly jsou snad ve zlepšení postavení inteligence, která dnes tvoří decimovanou střední třídu, sráženou postupně mezi nemajetné, politická elita a suprelita se příjmově utrhla, šedá ekonomika rozbujela. Vinu na tom má především útěk ekonomů před právníky, způsob jakým byly převedeny majetkové transfery = znárodňování majetku naruby a od počátku založený život na dluh. Skromné prostředky utržené za dumpingové prodeje majetku tvořeného generacemi byly promrhány a neúčelně rozházeny. Komunisté všechno téměř do mrtě znárodnili, kapitalisté chtějí všechno téměř do mrtě zprivatizovat a politicko-ekonomické (j)elity většinu rozkrást. Ode zdi ke zdi.
19. 06. 2011 | 08:02

Aktiv napsal(a):

Ano Jarpore,
první zločin, který kdy česká politika udělala bylo sed rozdělovat na pravicové a levicové subjekty!
druhý zločin, podnikání bez kontroly a co nejvíce z veřejných prostředků!
=současný stav, který se promítá snad nejlépe v parlamentu, kde nesedí poslanci za své občany, a poslanci různých zájmových skupin v jejichž prospěch a co nejvíce z veřejných prostředků se pracuje, a to s posvěcením všech ozubených koleček v tomto fantasmagorickém stroji, kde se to projíždí u občanů, aby jsem si my nemysleli, že hlas nás občanů něco snad znamená.

Z tohoto hlediska vidím jedinné, že volit stále stejné zkorumpované strany je nošením dříví do lesa! Volíme jen pro srandu králíkům, ty jednotlivé hlasy pro společnost vyzobou čeští i zahraniční lobbysté.

Ve skutečnosti volíme pro blaho lobbingu a lobbystů, nikoliv pro prospěch a úspěch ČR!!!!
19. 06. 2011 | 08:11

zemedelec napsal(a):

Pane AC.
Na VV,bych moc nesázel jestli položí koncem června vládu,jistě jste zaznamenal, jak chce John vstoupit do jednání s odbory a hned dostal poliček od Nečase i Kalouska.Bohužel, měli možnost ze slávou položit tuto vládu a zachovat si nějakou úctu,takhle prokazují něco jiného.
19. 06. 2011 | 08:19

Fred Kalousek napsal(a):

Dobře, pravice je prohnilá, zkorumpovaná, neschopná. Co navrhujete?
Ale konkrétně prosím.
19. 06. 2011 | 08:29

Béda napsal(a):

zemedelec,

VV chtějí lavírováním akorát maximalizovat své politické a ekonomické zisky. Problém je, že mají závazky vůči "sponzorům", kterých zadání musejí splnit. Jejich koaliční sokové o tom vědí (bodejť by ne, vždyť mají stejnoho předplatile a s ním možná i tototžnou směnečnou smlouvu) a podle toho s¨nima jednají - jako s hadrem na koštěti.

Jak se postupně ukazuje - odborářská stávka, která nedosáhla svých politických cílů se pod vedením bosse Dufka mění pouze ve velké divadlo. Namísto stupňovaného tlaku Dufek spoléhá na vyjednávání s korytáři z VV, kterých politická dráha končí spolu s rozpadem koalice kleptokratů.

Dufek není Dušek, který položil Klause na lopatky. Při takovémto přístupu lze do budoucna čekat, že význam odborů bude marginalizován okleštěním plynoucím ze stávkového zákona a proválcovaných antisociálních deforem. Otázkou je, jestli je Dufek koupený, navedený anebo pouze omezený.

PS: snad nebylo jediným cílem dopravních odborů docílit toho, aby s nima vyjednávali chameleoni a korytáři z VV? Vláda dal po stávce jasně najevo - jednat budeme (asi jako doposud) ale přes "nezbytné" reformy vlak nejede.
19. 06. 2011 | 08:31

AC napsal(a):

zemedelec

Nemá smysl o VV spekulovat co a jak. Důležitý je výsledek - vláda musí padnout, ať už k tomu VV přispějí jakýmkoli dílem. To je jediný realistický výhled a jiný si fakticky nepřipouštím. O dalších můžeme promluvit až pak. Nesuďte podle toho, co dnes politici a média krákorají.

Jak říkal Švejk, válka bejt musí, pač už jsem to nadiktoval do protokolu:-))
19. 06. 2011 | 08:42

kverulant112011 napsal(a):

Fred Kalousek:

argumentovat že není plán "B" pro případ třeba pádu vlády, to je na úrovni argumentace komančů v 89 ("soudruzi, a koho byste tam dali místo soudruha Jakeše, vždyť on je nejlepší, nikoho lepšího nemáme, snad ještě soudruh Urbánek..")
19. 06. 2011 | 09:01

Haliburton napsal(a):

Já nevím,zda se bloger V.Hořejší poznává (sám sebe) v hlavní postavě knihy Bedřicha Engelse:"Pana Evžena Duhringa převrat vědy".Kniha podává popis a výklad směsice názorů jednoho tehdejší době známého eklektika-publicisty ve světle dialektického materialismu.Navíc i ve světle knihy známého fyzikálního chemika Wilhelma Oswalda,nositele Nobelovy ceny za fyzikální chemii (koloidy): "Velcí lidé".Který Duhringa nezahrnul do své populární knihy o klasicích vědy.Kniha Oswalda vyšla okolo roku 1900, Oswald původem z carské Rigy pracoval vědecky v německém Prusku Lipsko,Jena atd. na universitách.
V.Hořejší patří k daleko větší skupině dnešních kritiků nepravostí,kteří krkají sytostí a říhají blahem,majíce své názory sestaveny z podružností,provozují cirkusácké eklektické kolotoče kritických názorů.
19. 06. 2011 | 09:04

donal napsal(a):

VV jsou kničemu to prokazaly za ten rok co se podíli na řízení republiky dluh bude 200 milard nepřijimají protikorupční zákony jako ten o anonymních akciich takže velkej omyl a podvod na voličích ODS ta tady tuneluje 20 let ČSSD je na tom jak ODS a TOP09 škoda mluvit žadná nová strana nepomuže to je videt na VV pomuže jen bankrot teto republiky takže takový demagog hoven a všichni kteří se staví proti dluhum je v podstatě nejhorší nepřítel teto republiky a zastánce současného stavu možna už jsem ztratil veškere iluze ale politika současneho typu nas z toho nevytahne
19. 06. 2011 | 09:11

Aktiv napsal(a):

Fred Kalousek,
jedinné řešení jak udělat z prohnilé politiky politiku normal, je , že budeme daně určovat my, my voliči, kam budeme v tomto systému přispívat.
My budeme přispívat tu na obranu, tu na sociální systém, tu na zdravotnictví, podle toho jak bude nakládáno s našimi příspěvky!
Když zjistíme, že je našimi poplatky plýtváno budeme mít ue zákona, ten kdo o to požádá nárok na vrácení vložené daně.
Jedinná chyba je, že naše daně jsou nevratné!
Toto revoluční řešení může přispět k ozdravění politiky a ke snížení chamtivosti státu a úředníků, kteří s chamtivými lobbysty nás berou na hůl!
To je jedinné řešení Frede Kalousku!

CHCEME VRACET DANĚ V PŘÍPADĚ, ŽE S NAŠIMI PENĚZY BUDE NAKLÁDÁNO POSTARU VE PROSPĚCH SOUKROMÝCH SUBJEKTŮ, KTERÝM TY PENÍZE NEPATŘÍ!
19. 06. 2011 | 09:14

Ládik!!! napsal(a):

Chtěl jsem něco napsat, ale nemusím - udělal to za mě p. Saltzman.


.
19. 06. 2011 | 09:22

Béda napsal(a):

Haliburton,

dík za svěží vstup globálního predátora (snad ten nick ma své opodstatnění?).

Kontrolní otázka: nepatří výše zmiňované názory spíše než p. Hořejšímu podnikateli Tomio Okamurovi (myslím, že má paradoxně velice blízko k TOP-ce), nežli p. profesoru (eklektikovi) Hořejšímu, který nevyhovuje vašemu jednoduchému pravo-levému členění světa?
19. 06. 2011 | 09:23

Mud.. napsal(a):

Rumcajs, hoven, Čochtan, Sup ... vy jste ještě nepochopili, že pan prof. Hořejší je minimálně obdivovatel Římského klubu?
V základu jejich uvažování tak byl sen o světové vládě, globálním centrálním plánování, omezení kapitalismu. To, co by lidé jako politické poselství nepřijali, se však dovedně zabalilo do vědecké rétoriky a skrylo pod různé záminky, jako je už zmiňovaná hrozba klimatických změn. Zde leží počátky Mezinárodního klimatického panelu (IPCC), ale i Římského klubu, který měl dodávat potřebné PR - vyrábět analýzy a vědecký konsenzus, kterého se poté chytí politici. Nikdo by za tímto prestižním spolkem nehledal ambice představitelů obou na oko znepřátelených bloků (sovětského a západního) na vytvoření společné celoplanetární vlády.
Zdá se, že lidé potřebují společnou motivaci v podobě společného nepřítele, aby se dokázali spojit a spolupracovat … hledání obětních beránků je taktika stará jako lidstvo samo. Když nevíte, co s domácí politikou, odveďte pozornost k hrozbám z vnějšku. Sjednoťme národy proti vnějšímu nepříteli, buď skutečnému, nebo k tomu účelu vymyšlenému" "Při hledání nového nepřítele, který nás sjednotí, nás napadlo, že se k tomuto účelu dá využít znečištění, hrozba globálního oteplování, nedostatek vody, hladomor a podobně (… ) Skutečným nepřítelem je však lidstvo jako takové“.
V představách členů klubu se tak snoubí neomalthusiánské myšlenky (předstíraný strach, že dojde k vyčerpání zásob a že je země přelidněná), touha ovládat velikost lidské populace či obdiv k nacistickým eugenickým programům, s neskutečnou pýchou a ambicí rozhodovat o tom, kdo bude žít a kdo ne, který stát si zaslouží populační růst a který nikoli.
Kam tím vším mířím? Chci jen poukázat na to, že existuje (možná na počet malá, ale finančně silná, ale i mocensky vlivná - posledně jmenovaný autor, John Holdren, je dnes vlivným poradcem současného amerického prezidenta Baracka Obamy).
Zdejšími "levosplašky" prosím nemá cenu polemizovat. Vy je nepotřebujete (jakmile nejste přítomni, jen trapně plkají). Za ty roky vám nikdy rozumně neoponovali! Věnujte se jen autorovi článků.
19. 06. 2011 | 09:23

Béda napsal(a):

Mud.,

jak jste došel k tomu, že p. prof. je obdivovatelem Římského klubu? Copak nemůže existovat souběžně odpor vůči globální nadvládě z řetězu utrženého finačního kapitálu - jeho virtuálních ekonomických spekulací ničících reálné ekonomiky a snaha o udržitelný obecně prospěšný rozvoj, který eliminuje některá negativa neomezených spekulací?
19. 06. 2011 | 09:30

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Jarpor,...ano, pane, to jsem slyšela mnohokrát,...stát tvoříme my,...ale co to dá za práci, když jedinec, menší než desetimilióntina chce pohnout "státním bahnem". Mám na to svou metodu, hýbu a vrtám do bahna ve svém regionu. Jo, a už mi za to postavili "pomník", je to sjezd z dálnice, který jde mimo město a museli k tomu postavit i nový most. Byl to ale boj, to bych Vám mohla vyprávět, a byla jsem na to sama, nikdo se nepřipojil, zbabělci a podlézavci, takže někdy žertem říkám, mně do toho už netahejte, já mám se státem své "odpracováno". A nejen to, teď jsem zabránila vykácení stromů na historické části náměstí, aby se tam udělalo parkoviště pro "smradlavé plechové miláčky" těch, co jsou líní udělat 200 kroků/ odkrokovala jsem jim to na nejbližší parking,/, řekla jsem jim na veřejném shromáždění doslova,..."jste líní hejbnout svou prdelí,".. ale tady nás už bojovali stovky občanů, a boj nekončí, i když, tady na Aktuálně mi už čtyřikrát umázli můj boj s vládnoucí garnitůrou, a to nepoužívám hrubá, vulgární, sprostá slova, jen se se svým názorem nevejdu do mantinelů cenzůry. JÓÓ JÓÓ, pane Jarpore, STÁT TVOŘÍME MY. CHCE SE MI SMÁT I BREČET VZTEKY ZÁROVEŇ. Tužka
19. 06. 2011 | 09:34

Mud.. napsal(a):

Haliburton
V.Hořejší patří k daleko větší skupině dnešních kritiků nepravostí,kteří krkají sytostí a říhají blahem,majíce své názory sestaveny z podružností,provozují cirkusácké eklektické kolotoče kritických názorů.
To by se mělo vytesat do skály.
19. 06. 2011 | 09:35

jarpor napsal(a):

Tužka

Děkuji Vám... dá to práci, pohnout tím bahnem...
Je to ale jediný způsob, jdoucí k nějakému cíli... mající smysl... Hrubost a nadávky zde... nic nikam nepohne...
Čtu rád Vaše názory... názory moudrého člověka.

Hezký den
19. 06. 2011 | 09:43

SuP napsal(a):

Nemůžu si pomoct, ale příspěvky Jan Vaculík, poslední (19. 06. 2011 | 02:05) jsou jedny z mála, co mají hlavu a patu.

eva jestrabovat :(19. 06. 2011 | 06:58)-
Taky další z mála s konkrétní možností, co občani skutečně mohou (a tudíž by měli) dělat, aby se něco pohnulo. Stojí za pořádné přečtení. Totiž zejména souhlasím s větou ..."Zkusme spíše donutit politiky, aby splnili své předvolební sliby - např. prokazování nabytého majetku ..."
19. 06. 2011 | 09:47

SuP napsal(a):

Ale ne, že by mě neoslovila i spousta dalších. Jenže ty jmenované padly do oka....
19. 06. 2011 | 09:53

Béda napsal(a):

Tužka,

děkuji za nepřímou podporu stávkujících. Stát tvoří občanská společnost, ke které patří i organizace sdružující lidi na základě profesních zájmů. Na rozdíl od drobných občanských spolků síla a potenciál odborů jsou nesrovnatelné. V dnešní situaci by se dalo říct, že odbory jsou jednou z posledních bariér a výsep, kterou má občanská společnost proti diktátu oligarchů a mafií. Otázkou pouze jest, jestli jich občanskáá společnost ve společném zájmu dokáže využít.
19. 06. 2011 | 09:56

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Tužka:
Klobouk dolů před vaší činností. Sice se mi nechce věřit, že jste to dokázala sama s tím sjezdem, ale budiž... :-). Každopádně za ty stromy by radní zasloužili na...

Co se týče cenzury, tady se musím zastat p. Stejskala. Drží se kodexu, důvod zde asi byl. :-)
19. 06. 2011 | 10:00

Haliburton napsal(a):

to Béda:
Od otázky,která hýbala intelektuálními kavárnami před 100 a více lety-zda je svět vůbec poznatelný nebo svět je blbec-přejděme k dalšímu -k tomu,že způsob uvažování předurčuje plod myšlení,jeho výsledek.
Samozřejmě u slova "eklektik" můžeme zejména v dnešní době narazit na protijed:"komplexní systém,složitost".Tam se může někdo zdát eklektikem,ač jím není.Klasický koloid Oswalda-byla separace elementárna-něco jednoznačně jedoduchého-klasika.Pak se z nich začaly sestavovat Šormem v ČSAV bílkoviny,pak Hořejším z bílkovin deriváty až geny atd.Složitost rostla.Tady ještě Hořejší nemusel možná být nutně eklektikem,jako v blogu.Ale přírodovědci a matematici dvacátého století vymysleli pracovní pojem "intuice", aby tím ukázali na element myšlení,který řeší neřešitelný vztah fantazie a logiky.Jenže pokud myslící bytost vytrhá z nejrůznějšího jeho různé individuální stránky,pak to skládá A+B+C... a ono to nemá logiku (ani jednoduchosti ani složitosti) pak začne fantazírovat a tvořit fantasmagorie,slepence a kolotoče a to podle mne prosím už není ani intuice.Tak mě chápejte.Myšlení stavět na reálných souvislostech a nikoliv myšlených vztažnostech,vztazích.To myslím.
19. 06. 2011 | 10:05

Aktiv napsal(a):

Tužka,
teď už je jen třeba zabránit nezodpovědným zvoleným zástupcům v dokončení destrukce ČR:-)
Aby z těch 5% co zbývá z našeho občanského dědictví bylo možno formálně něco rekonstruovat!
Já vám V.K usilije o antiobčanskou bariéru, která nemá co mluvit do práce "zospovědným"politikům, kteří nikdy nemusí nést zodpovědnost!
Pan Michálek nedávno říkal, že setrvá a dokončí co začal proti Drobilovi a ost."zodpovědným"politickým zástupcům lidu(lobbismu):-)
Váš přístup ukázal, že občan musí být důsledný, a nenechat si slovíčkařením "zodpovědných"zblbnout zcela hlavu!
19. 06. 2011 | 10:10

Aktiv napsal(a):

Oprava:
Jak víme, sám V.K usiluje o antiobčanskou bariéru, která je proti společnosti, která nemá co mluvit do práce "zospovědným"politikům, kteří nikdy nemusí nést zodpovědnost!
Haliburton,
proč si pořád berete do úst chudáka Hořejšího, pokud vím tak je v nebo byl vždy v diskusích komunikativní, neortodoxní, tolerantní! Dokázal se zabývat názory svých komentátorů!
Spíš ho vidím jako člověka , který sám tápe a porovnává, i když mu jsou některé věci od dětství vštěpovány, nebo byly jím přijmuty, a o tom v jeho případě pokud vím vždy šlo!
Jde vidět, že V.H byl více méně levicový, ale dnes jde vidět jeho posun v tom, že jde za jádrem, podtstaou problému, nikoliv se za vymezováním dle politické příslušnosti, která je jednou s překonaných zlozvyků společnosti, jakož i vymezování se z filozofického nebo náboženského hlediska!
Pokud někdo zamrzne v nějaké škatulce tak spíše bych řekl, že patří k Římskému klubu, Bildebergům, Skule a bones, Ilumináttům, apod.
Tyto organizace potřebují rozdělovat společnost, názory, poznatky, apod. dle starého římského hesla: ROZDĚLUJ A PANUJ!
Ne?
19. 06. 2011 | 10:24

kozoroh napsal(a):

Přečetl a konstatuji:
Bylo by jich asi víc, ale nejpravdivější se mi jeví příspěvek nicku Saltzman 19. 06. 2011 | 07:47

Přesně pojmenovaná příčina. Jistě ne všeho, ale toho podstatného jednoznačně.
19. 06. 2011 | 10:27

Burton napsal(a):

Prof.Hořejší patří ke stejné skupině lidí,kteří se rozhodnou jít třeba studovat někdy psychiatrii.Víra v sugesci,autosugesci,emotivitu,vrozenou inteligenci--charakterizuje písek,složený vesměs z předsudků nulové ceny.Škrtá poznatelnost světa.Psychiatrie to pak se aspoň snažila opravit typologií a kategorizací,která ovšem písek skládá do konvenčních forem.Hořejší to v blozích mimo svůj obor-o lidské společnosti-nedotáhl ani na tu úroveň.PRESENTUJE APRIORISMUS,KTERÝ MÁ VYPADAT APOSTERIORNĚ.TAKOVÝ KUMULÁT-DEKUMULÁT NEOKANTIÁNSTVÍ.Já netvrdím,že zrovna pozdější Hegel vyléčil svět z Kanta svými převraty na ruby každého ducha.Protože tím není možné dát více než orientační značku,směrník.V realitě pak vidíte jak myšlenkový proud který jde dlouho cestou solidnosti,se náhle v mezní situaci zabývá spíše leteckou akrobacií ducha.Kdy mu není pomoci.Proč dospělk slepé uličce ? Jenom poctivý duch si to ale přizná.
19. 06. 2011 | 10:35

Tencokida Hnuj napsal(a):

V článku není nic nového a objevného.
Je to jen takový sumář toho, co každý alespoň pr"měrně inteligentní člověk už dávno ví.
Ale díky za něj.
Já například jsem na sesmolení takovéhoto sumáře dost líný (také proto nejsem úspěšný podnikatel). :)))

Zdravím všechny Japonce !
Žijící v ČEZku, na Moravě..... i v Slezsku.:))
19. 06. 2011 | 10:59

Aktiv napsal(a):

Burtone,
asi každý inteligentní člověk si musí přiznat: vím, že nic nevím.
Jsem spíše příznivec celostní psychologie ve které se kloubí jedinečnost a předurčenost. To, že filozofové chápou vždy omezenou konstantu danou matérií světa, já bych šel mnohem dál... To, že řada lidí má problémy se orientnovat sami v sobě, nebo vůbec od podstaty lidstva, a od toho sebe jako jedince, je problém, který nastavuje školství, tradice, a chování okolí, které je stejně nevědomé!
Stačilo by změnit některé priority a hodnoty, a možná bychom naplnili jak podstatu materie , tak i ducha.

To však nezmění ani úsilí celé společnosti, jako úsilí pouze jedince!
19. 06. 2011 | 10:59

almost glossed™ napsal(a):

Tužka: Před tím, co jste popsala, klobouk dolů. Jestli je pravda, že se vám podařilo vybojovat přeložení sjezdu z dálnice, pak máte můj obdiv.

Registruji také stížnost na osamocený boj a na výmaz příspěvků bez vulgarit. Přidáte se tedy ke mně někdy, až budu kritizovat porušování kodexu blogera a diskutujících? Připomínám, že za cenzuru zde i pod články je zodpovědný stejný člověk. Taky si v tom připadám osamocený.

Můžete začít třeba zde, kde jde o flagrantní příklad libovůle cenzora: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/veronika-vendlova.php?itemid=13484
19. 06. 2011 | 11:06

patriot napsal(a):

Pánové Okamura a Hořejší dodnes nepochopili podstatu tzv. demokracie.

Všechny ty zlodějiny nejsou vedlejším produktem systému, nýbrž důvodem k jeho existenci.
19. 06. 2011 | 11:11

Jarda napsal(a):

Pan Okamura si dovolil dost - popsat realitu. Jistě bude bláznivými pseudopravičáky prohlášen za komunistu, nebo blázna.
19. 06. 2011 | 11:11

hanah napsal(a):

Hořejší

Pane Hořejší, s obsahem blogu souhlasím, jen mi v tom vašem chybí odkaz na originál :-). Mohl byste prosím uvést kde byl publikován ?
Dále by mě zajímalo, zda věta : "... Řekněme si poctivě, že tu jsou dvě hlavní příčiny - rozkradení, v lepším případě téměř rozdávání stamiliardového majetku za vlády pravice." je vámi upravená, či ji přesně takto napsal pan Okamura. Tučné zvýraznění má označovat vaši úpravu ?
A také bych ráda věděla, jak jste se, jako jistě zkušený publicista a autor, vypořádal s autorskými právy pana Okamury k jím napsanému textu.
Za případné odpovědi děkuji
19. 06. 2011 | 11:15

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Haliburton – Co Vám kdo provedl, že jste tak zapšklý a vůči p.profesorovi zaujatý, že dovedete jen urážet, aniž byste byl své nactiutrhání, když už se k němu snížíte, schopen jakkoli podložit argumenty?
19. 06. 2011 | 11:23

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Hanah - Původní Okamurův článek je na

http://okamura.blog.idnes.cz/c/167628/Stavka.html
19. 06. 2011 | 11:26

prorok napsal(a):

"..vedl jsem bitvu podle nejnovejsich reguli" rekl Hispano.
"A ten slepy ti do nich kopl! Takova hanba pred celym krestanskym svetem" odpovedel Zikmund
"Demokracie je jen bezduche, nekonecne zvaneni" rekl Gottwald
"... at teda dou a vycistej treba ten potok" rekl Mila Jakes

Velke ciny se primo nesnaseji s velkym zvanenim.

TAK KONECNE VSTANME A VYCISTEME TU NASI STOKU!!!
19. 06. 2011 | 11:38

Tencokida Hnuj napsal(a):

hanah
Tak jste ta Haslingerová z Fragmentů nebo ne ?
:(((((
19. 06. 2011 | 11:43

Haliburton napsal(a):

to Kolemjdoucí (j.Š(:

takže každý kdo řekne svůj názor je nactiutrhač a zapšklý-kde máte dělítko,kdy jím je a není?
Např.V.Hořejší papouškuje pověst rozšiřovanou o Kalouskovi,že způsobil finanční ztráty:Kalousek říká ,že jsou to pomluvy.Tak Vy uveďte fakta,bezesporná,ne mediálně prefabrikovaná,kdo mluví pravdu.
Např.Kalousek ne tak dávno řekl,že M.Zeman podsal Nomuře slib na mnoho milard,který díky Zemanovu podpisu byl v roce 2008 arbitrážně od ČR vybrán.Nikdo nemohl uvést,že Kalousek lže,protože ten dokument existuje.Máte takový dokument Vy proti Kalouskovi? -Uveďte !Přidávat se k šíření pomluv je hluboce nečestné.Má cílem poškodit pomlouvaného.Kterému navíc zastřelili příbuzného.Chcete aby místo 1 oběti byly 2? Ne tady se kdosi snaží svalit vinu na ty,kdo nejvíce ztrátou osoby trpí.Zamést stopy,svést vinu na jiné.
19. 06. 2011 | 11:51

Ur napsal(a):

Češi kradou v hojném počtu, za každého režimu a liší se to jen podle příležitostí.Dole se krade v malém, ale je to dobrá průprava když se dotyčný Čech dostane k dalším možnostem.Podle toho to tu také vypadá a je úsměvné jak to jiní zloději svalují na druhé.Krade se ve školách, v zaměstnání podle možností,krade se po polích, krade policie. Všude system ruka ruku myje, já nabráchysmus, protekce.Ale to tu přece bylo vždycky v hojné míře.Ti co kradou dnes od zhora, se patrně kdysi rozčilovali nad krádežemi těch nahoře.
19. 06. 2011 | 11:52

Tupelo napsal(a):

Pane Horejsi, stejne jako panu Havlovi (ktery zprostredkoval zajimavy clanek o mytech a lzich CEZkych pravicaku o Recku: http://fasulis.blog.idnes.cz/c/194305/Prasive-a-line-Recko-Myty-a-fakta-okolo-recke-dluhove-krize.html - doporucuji Vasi pozornosti, pokud jiz neznate) i Vam podekovani za zprostredkovani clanku, tentokrat pana Okamury. Diskuzi jsem necetl, ale tipl bych ze pseudopravicakum moc libit nebude, pro cast z nich bude Okamura vlastne levicak a pro jinou nejaky privandrovalec ktery nezna CEZke realie :). Ale treba se jich aspon cast zamysli.
19. 06. 2011 | 12:01

voroshilov napsal(a):

Honolulu:
Opravdu to byl Rus kdo spadl z balkonu s nevestou nebo Slovak na Slovensku?
A zahada je vyresena,honolulu je cobol protoze v Ohio nedavaji telku Markiza!
honolulu,muj odkaz jsi prehledl,nelibil se ty?No jasne ze ne,to neni obvykla slichta o barbarskem Rusku a krvavem rezimu!
19. 06. 2011 | 12:25

hanah napsal(a):

Kolemjdoucí

díky za odkaz. Hořejší zapomněl uvést, že článek pana Okamury je z 10. prosince 2010 :-)
19. 06. 2011 | 12:29

Tenco napsal(a):

Trocho OoT:
Pokud sledujete debato na OVM /Sobotka - Nečas/ - povšimněte si řeči těla obou politiků.

ˇPokud někdo svá slova zdůrazňuje za pomocí gest - svědčí to jednak o jistém stupni potrhlosti a dále o tom, že řečník těmto slovům nevěří.

Promiňte.

/pamatujete - ten bilbórd ? : "takového kapra jsem chytil"
:)))
19. 06. 2011 | 12:34

kverulant112011 napsal(a):

Pozoruju špačky, jak nám oklobávají krásné třešně. A ještě nám pos.rou lavičku pod stromem.

Jako naše vláda.
19. 06. 2011 | 12:38

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Tenco napsal(a):
ˇPokud někdo svá slova zdůrazňuje za pomocí gest - svědčí to jednak o jistém stupni potrhlosti a dále o tom, že řečník těmto slovům nevěří."

Je vidět, že jste moudrý a psychologie znalý člověk, pane Tenco.
Nemáte univerzitní vzdělání z oblasti psychologie?

Na vaše další moudré postřehy se těší Válečný štváč a vrah z Wallstreetu
19. 06. 2011 | 12:44

hanah napsal(a):

Hořejší

Jste patrně dost dobře vyučený manipulátor s textem z dob totality. Byl jste v KSČ, že ?
19. 06. 2011 | 12:48

Béda napsal(a):

Haliburton,

samozřejmě pan Ing. Kalousek (věčný politik snad již od předsametí), všema mastma mazaný chameleon a prospěchář - nejdřív křesťanský demokrat se sociálním cítěním, pak málem tichý koaliční společník komunistů a posléze antisociální extrémní pravičák za nic nemůže. Všechno podepsali vždy jeho podřízení. Ty černé díry kolem něj, když náměstkoval na MO to byly čiré náhody ("velevýhodná" smlouva na prodej paláce na Náměstí republiky, nákup nefunkčních padáků při testování kterých zemřeli instruktoři...). Pak jeho odborná činnost ve funkci vrchního parlamentního dohližitele na Státní rozpočty - všechny podpořil (ať pravé anebo levých koalic), až po jeho nezapomenutelné angažmá na MF.

Jak dlouho by asi takový politik vydržel v politice na západ od českých hranic? Co myslíte? Platila by pro něk presumpce politické viny?

PS: smrt bratra. Že máte na mysli tu podivuhodnou sebevraždu příbramských podnikatelů - společníků, od kterých prý nitky podle médií vedly až kamsi ke kmotru Stárkovi a lidovcům?
19. 06. 2011 | 12:49

santawizard napsal(a):

Za finanční a hospodářskou krizi státu mohou jedině tak vzdělaní a bohatí lidi,kteří mu vládnou!!!!!Politici mají vládnout státu,který má sloužit občanům a ne naopak!!!Jestli stát svoje peníze ,jak se říká prochlastal a nebo si je nechal zlodějama okrást,tak podobně,jak se říká,trpí už jenom alkoholici a bezdomovci.Vždyť dneska si můžeš buď na všechno předem půjčit a nebo si na to musíš naspořit.Co můžeš udělat dnes neodkládej na zítřek versus ráno moudřejšího večera je základní pravidlo!!!V případě,že jeden druhému tomuto pravidlu klademe překážky ,tak pácháme nekalou soutěž!!!Podle mého názoru celému světu vládne ,tak zvaná diktatůra hospodské politiky, která se pomalu otravuje svýma vlastníma výkaly.Situace může být ještě horší právě proto ,že svobodní občané dneska nevěří ani v Ježíše ani v Satana natož nedej bože v nějakého tabákového mágiho či hospodského kaplana.Ti kteří se chcou navzájem trestat v boji o koryta jako nějaká křesťanská máfie a satanova policie by měli raději volat Ježíše a Satana aby potrestal svoje ovečky a kozičky,tak jak se o tom píše ve svaté bibli!!!!Ha,ha,ha!?
19. 06. 2011 | 13:18

Tenco napsal(a):

všav z Wall Streetu (to je nějaká čtvrť sousedící s Chánovem ??)
Ne.
Ale vy jste zřejmě odborník na kvákání.
(body language, neverbální komunikace.... vlastní zkušenost)

Vy se díváte na tu debatu ?
Ne ?
Tak proč kvákáte ?
Ano ?
Vy jste slepý ?
:((((
-----------------------------------
ad hanah
hanah napsal(a):
Hořejší
Jste patrně dost dobře vyučený manipulátor s textem z dob totality. Byl jste v KSČ, že ?
19. 06. 2011 | 12:48
--------------------------
Někdo :)) zde kdysi napsal :

Od Haslingerové, která zde oxiduje pod nickem 'hanah' (viz. výše) mě to vůbec nepřekvapuje, zrovna tak,
že manžel byl prý agentem STB, jakýsi Georg Vaněk dal na facebook fotku jeho legitimace. Stejně
jako Bobošíková vítala jako předsedkyně SSM na Staromáku Husáka. Škoda, že tato fotka se neobjevuje častěji.
11. 03. 2011 | 10:27
---------------
A také :

"...Paní Haslingerová, která vydává Fragmenty a patří mezi nejhysteričtější
Klausovy obdivovatele v listopadu 1989 požadovala po UV KSČ jako ortodoxní komunistka ozbrojený zákrok proti stávkujícícm studentům za což byla později na hodinu vyhozena z Akademie věd..."
-----------------------
No a novináři o ní zase píšou takhle :

http://www.reflex.cz/clanek/stary-reflex-tema-reflexu/18378/nekorektne-napravo-rx-diskuse.html

"...Jenže většina provozovatelů názorových webů vám odpoví, že oni nejsou novináři. Jsou přece publicisté. Ivana Haslingerová například řekla: "My bychom chtěli, aby už byl Topolánek u vlády. Za to kopeme pořád."
To skutečně není novinařina. Ale je to publicistika? Vždyť publicistika je regulérní žurnalistický žánr.
Ani pro ni by nemělo platit, že účel světí prostředky...."
----------------------

Prej KSČ a slušná novinařina.
Hmmm.

:(((
19. 06. 2011 | 13:46

green napsal(a):

Na začátku tvrdí Okamura, že je krize, ale hned se ptá, který z úředníků, lékařů či policistů ji zavinil?

Odpověď je jednoduchá : pokud úředník, lékař anebo policista jsou státní zaměstnanci - pak všichni z nich co se podíleli na zlodějských (rozuměj zmanipulovaných) veřejných zakázkách.

A že toho bylo, je a ještě bude požehnaně než se s tím něco udělá. Přes 60% veřejných peněz na dodávky a služby se řeší dle § 6 zákona o veřejných zakázkách tzn. v režimu do 2. milionů korun českých bez DPH, což je proces, který se nezkoumá přes UOHS a tady je tak nejvíc zlodějen resp. jánabráchysmů.
Ty velké mediálně známé kauzy jako karlovarská losovačka, syner apod. to je jen ŠPIČIČINKA LEDOVCE.

Okamura sice vozí turisty do ČR, ale protože se nikdy neucházel o dodávku služeb či zboží u státních a obecních organizací (např. dodávka potravin, praní, odvoz odpadu, nábytku atd. tak v podstatě vůbec neví o čem mluví.

Závěr : státní zaměstnanci státní (obecné, krajské) peníze rozhazují stále plnou náručí.
19. 06. 2011 | 14:11

dalimír napsal(a):

Hovne měl jste být hystorikem protože se vní stále rád hrabete ! Starejte se raději o to co se děje ted a jakou máme s tou vaší "slavnou" pravicovou vládou perspektivu ! Pro Vás ale vždy byla nejlepší obrana útok že ? Samozřejmě máte pravdu že i ti socdemáčtí politici u vesla se chovali jako utržení z řetězu ,to každý ví ! Právě proto se s toho měla vaše součastná vládní garnitura poučit a chovat se vůdči občanům této země přístojněji ! Opak je ale pravdou ! Běžte do háje všichni modří vykukové ! Dl.
19. 06. 2011 | 14:28

Mac napsal(a):

green
na rozdíl od vašeho blábolení, Tomio velice dobře ví, o čem mluví

jaké je procento těch vašich "úředníků, lékařů či policistů" a já přidám a hasičů, zdravotně postižených, matek s dětmi, důchodců, ....., kteří se podíleli na zlodějských veřejných zakázkách??
19. 06. 2011 | 14:41

hanah napsal(a):

Kydači hnoje,

kdybyste věnoval tolik času obsahu mých příspěvků, kolik času věnujete přiblblým a infantilním reakcím na můj nick, dávno byste věděl, že ona dáma být z mnoha důvodů nemohu. Už jenom proto, že jsem, na rozdíl od ní, zapřísáhlá ateistka, Topolánka jsem nesnášela, Nečase si ani trochu nevážím, jeho vládu bych s gustem postavila před soud a profesí jsem právnička...
Nejsem nekritickou obdivovatelkou prezidenta Klause, ale pro mnoho věcí si ho velmi vážím.
Několikrát jsem vám psala, abyste mi dal laskavě pokoj. Tak už to prosím konečně udělejte a neztrapňujte se zde neustálým kopírováním textů od vtipálka Matouška.
19. 06. 2011 | 14:54

dalimír napsal(a):

Vážení v této zemi se bude muset začít brzy od nuly ! Ekonomiku a národní hospodářství ,respektive jeho zbytky dát sami svou pracovní iniciativou do kupy aby byla ze začátku alespon tak funkční jako byla před "sametem" !Vyházet ze země nenažhrané cizí kapitalistické firmy ,osamostatnit se v produkci našich tradičních výrobků , udělat pořádek v bankách , z redukovat počet státních úředníků na minimum a naše romské spoluobčany poslat ze vší úctou nazpět slovákům na jejich východ ! Pak bychom zde mohli diskutovat o nějakém zlepšení stavu našeho nár.hospodářství ! Dokud nedostanou socdemáci rozum a nepujdou do koalice s komunisty tak se zde nic pro běžného pracujícího občana dobrého neudělá ! A takové stávky jako byly doposud ,ty nic nevyřeší ! Je to fraška ! Stávka musí bolet ty proti kterým je vedena a né obyčejné lidi ! Doporučuji koaliční tandem Bohouš Sobotka a Vojta Filip ! Na lidovce a zelené vážení zapomenme ! To jsou pro mne nevolitelné strany ! A veverky ? Rychle na ten mafiánský spolek zapomenout ! Hezký den Dl.
19. 06. 2011 | 14:58

Občan napsal(a):

Vážení,

podívejte se, co vymyslel Dráb(ek) na české zaměstnance ohrožené nezaměstnaností a na nezaměstnané:

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/prace/clanek.phtml?id=704320
19. 06. 2011 | 15:11

Tencokida Hnuj napsal(a):

hanah
Když jste tedy nesnášela Topolánka, proč jste ho volila ???

Tomu nerozumím. :(((

Před volbama tvrdíte, že buď Mach nebo Bobošíková..pak napíšete, že " "Věci veřejné je mafiánský projekt lidí (i z okruhu ODS) ovládajících situaci v Praze."... a nakoneck to hodíte Topolánkovi (ODS) , kterého "jste nesnášela".

Buď jsem blázen já, nebo je tady více nicků hanah - které ale píší konzistentně/nekonzistentně stejně.
Nebo jste blázen(či lhář) vy.
:(((
19. 06. 2011 | 15:18

Tencokida Hnuj napsal(a):

hanah
??? :

http://ekonom.ihned.cz/c1-49961090-statni-urad-jako-rodinny-podnik

:(((
19. 06. 2011 | 15:22

Béda napsal(a):

Občan,

tomu se přece nedá divit. Vždyť ten zákon je z dílny ministra "práce a sociálních věcí" (lobbisty svazu podnikatelů) DRÁBka. Ještě tak aby byl na straně nezaměstnaných a řešil jejich tíživou situaci!
19. 06. 2011 | 15:43

Béda napsal(a):

Dovětek: oč lépe jsou ošetřeny zlaté padáky!
19. 06. 2011 | 15:44

Brdelen napsal(a):

Souhlasím s Hovnem! To, že Okamura ztratí brzy svou klientelu je jenom jeho chyba. Orientoval se na potenciální socky, které dosud s odřenými lokty naškudlili na zevlounskou dovolenou kamsi do Bulharska, Tuniska či Itálie. Vláda přitom ve svém prohlášení nepřímo deklarovala, že takové časy brzy skončí.

Prozíraví podnikatelé v cestovním ruchu se proto zaměřili na nejbohatší klientelu, o kterou nikdy nemohou přijít, protože ta stále více bohatne. Zvolili zcela jiné destinace, jako Maledivy, Seychely, Mauricius. Namísto pronájmu Okamurových šlapadel nabízí jachty od Blohma a Vosse.

Jestli je někomu Okamury nebo třeba Tomského líto, já s Hovnem to určitě nejsme. Loučím se se všemi paštikáři, doléhající vůně bifteku na rožni mě neumožňuje přidat více argumentů.

Hezký den.
19. 06. 2011 | 16:01

Tenco napsal(a):

ad Béda
http://www.nasepenize.cz/francie-chce-vice-zdanit-firmy-ktere-prilis-odmenuji-vedeni-9234

http://cs.wikipedia.org/wiki/Fran%C3%A7ois_Fillon

http://cs.wikipedia.org/wiki/Union_pour_un_mouvement_populaire

Union pour un Mouvement Populaire (UMP) (česky: Unie pro lidové hnutí, někdy překládáno jako Svaz pro lidové hnutí) je francouzská PRAVICOVÁ strana.

/verzálkami zvýraznil Tenco/
19. 06. 2011 | 16:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

Brdelen
Já mám zkušenosti, že ti, co potřebují na veřejnosti ventilovat své skvělé socioekonomické postavení - většinou žijí na dávkách anebo v Mama hotelu.

A "díky" halucinacím z hladu, se jim zdá třeba o bifteku na rožni a tak.

Jak je tomu u vás doma ?

:)))
19. 06. 2011 | 16:07

Quido napsal(a):

Dík za článek, pan Okamura mi byl vždycky sympatický, mj. proto, že se dovedl vypracovat v českém, ne zrovna etnicky tolerantním prostředí. Jen nechápu to připomenutí pravicovým diskutérům. V této oblasti (veřejných financí) už rozdíl mezi pravicí a levicí skoro zmizel (aspoň já to tak cítím). Jaká vláda přivedla k bankrotu Řecko?
19. 06. 2011 | 16:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

Trochu kontextu ke zdravotnické reformě (není určno požíračům brambůrek u seriálů na Nově):

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=703115

Politici a ministerští úředníci pravděpodobně získají možnost se bez časového omezení ucházet o funkce v orgánech zdravotních pojišťoven.

Ve sněmovně má být totiž schválena úprava zákona, díky níž by mohli v orgánech zasedat po neomezený počet funkčních období. V současné době je mandát omezen maximálně na dva čtyřleté cykly.
----------
...Na tom, že prosazuje návrh, který pro něj osobně může být výhodný, nevidí poslanec Šťastný nic špatného.
"Když někdo do správní rady přijde, musí se učit, získat zkušenosti a to nějakou dobu trvá. Navíc odborníků, kteří jsou pro takovou práci vhodní, je poměrně málo," zdůvodňuje Šťastný úpravu zákonu.
Zároveň tvrdí, že pozměňovací návrh nepřipravil on, ale zástupci pojišťoven...
-----------
Jawohl - tedy Šnajdr a spol.

Tomudle já říkám Definitiva via Absurdistán Paradoxní.

Už se vám rozleželo, holoubci ?
Už vám to konečně zapaluje ? /bacha ať nechytne seno...poznáte to podle toho, že vám začne hučet v pravém uchu/

Oni to po tom , co jim neprošlo tohle ...

http://www.novinky.cz/domaci/137016-julinek-kazda-rodina-dostane-z-privatizace-pojistoven-10-000-korun.html

...prostě jen zkoušejí jinak.

A budou zkoušet.

Furt. Imrvére.

Dokud je lidi nepošlou tam kam patří.
Do Bohnic, na Ruzyni, k Apolináři a do nějakého detoxikačního centra.

Řekové si prostě nexhtějí nechat srát na hlavu.
O tom to celé je.

A o tom, že my přes ty sračky už ani nevidíme, vo co gou.

Maucta. /už se konečně vyčasilo - jdu na candáty..../
19. 06. 2011 | 16:24

Brdelen napsal(a):

Tenco
omlouvám se za říhnutí, byť se nepřeneslo. Stella sice není BrewDog, ale dobře vychlazená má taky svůj říz.
Ano jsem na dávkách. Odborně se jim říká dividendy, ale první písmeno jste docela strefil.
Mámu už nemám, ale ani tady se nemýlíte v tom, že pokud cestuji, volím k přespání obvykle hotely.
A halucinace? No když čtu některé příspěvky tak si jako v nich připadám.
Ovšem popravdě, nechci se zde prezentovat své ego, snažil jsem se podpořit osamoceného Hovna, kterému dobře rozumím.
19. 06. 2011 | 16:31

Tencokida Hnuj napsal(a):

Brdelen
Je vidět, že nerozumíte ani pivu.
Ten říz není řízem, ale přesycenost kysličníkem nebo biogonem./stejné říhnutí je tak možno dosáhnout poměrně levněji/sifon/ - a myslím si, že i zdravěji...zjistěte si, co vše v té vaší Stelle je.../

Zdar.(nebo nazdar ? - nevím, v SSM jsem byl jenom na jedné schůzi - obecně kolektivní myšlení nesnáším...)

/to že rozumíte hovnovi...to není nic moc překvapivého...ten , kdo by mu nerozuměl, by byl oním mezičlánkem mezi australopithecem a Homo stupidem.../

Stella je pasterizovaná, nemýlim-li se.
Skutečné pivo je živý nápoj. Produkt kvasného průmyslu.
Nikolivěk chemického.

Valím na ty candáty.
Užijte si konformní zábavy a špatného piva ...vše ve stylu " Chlapi sobě ! "

Shovnem.
19. 06. 2011 | 16:44

Haliburton napsal(a):

Zajímavé je si všimnout mnou výše zmíněného chemika Oswalda z hlediska názorů ruských bolševiků :Oswald byl kritizován ještě nevládnoucím Leninem za účast v gnoseologické škole označované v Evropě jako machismus,jejíž představiteli byli Ernst Mach (rakouský fyzik působící na pražské německé universitě),W.Oswald,Avenarius (profesor žijící na Ukrajině).
Kritizováni za úzký pohled v němž se snažili přesvědčit,že svět lidé vidí přes hieroglyfy tvarů a přes energii,nikoliv obsah věcí a pojmů.
Na druhé straně přestože současníci-český mnich z Brněnského kláštera Mendel (křížení a genetické znaky hrachu generačně) a Oswald (koloidy bílkovin-substrátu genetiky) mohou být považováni za nerozlučnou dvojici zakladatelů genetiky vůbec-(informace+substrát)-Oswald nebyl nikdy pod palbou ostré stalinistické kritiky genetiky jako pavědy.Ta byla výlučně prezentována jako "reakční" mendelismus-morganismus (Morgan-Američan vymyslel pojem nejmenší nedělitelné jednotky dědičnosti-gen- o něco později).
Na jedné straně tlak stalinismu přinesl i pozitivní výsledek:Linus Pauling-specialista na krystalografii proteinu -nalezl strukturo-rentgenograficky základní strukturu dědičnosti-dvojšroubovici DNK (kyseliny desoxyribonukleové) a tak postavil genetiku na nepopiratelný základ.Neštěstím bylo,že definitivně se vyjasnilo ,že nejde o trojšroubovici ale dvojšroubovici až koncem druhé světové války.To už stalinisté stihli do té doby likvidovat N.I.Vavilova,sovětského genetika ,který rozvinul genetiku šíření kulturních plodin (ekologická genetika) ,objevil původ evropské pšenice v Jižní Americe.
Obdobně prudké útoky stalinisté vedli proti psychiatrovi Freudovi (působícímu ve Vídni,moravského původu) z hlediska,že představuje idealistickou filosofii,opak marxisticko-stalinistického ideologického materialismu.Ostatní západní věda víceméně byla pro ně přijatelná.
19. 06. 2011 | 16:49

Brdelen napsal(a):

Tenco
na candáty? to jsem viděl někde v reklamě..., Gambrinus?

Moc všecho pitváte.
Vezměte si příklad z Číňanů. "Proč se vy Evropané stále pídíte po tom, jak ta akupunktura funguje. My to taky nevíme, stáčí nám, že to léčí".

Mě je šumafuk, proč má pivo říz. Ani u jogurtu nevím, zda je živý, hlavně když chutná.
Jíte živé ryby? -;)

Tak -lovu zdar!
19. 06. 2011 | 17:03

Mac napsal(a):

Brbledene

Tenco nic nepitvá, Tenco má akorát bžundu z frustrátů, kteří dávají na odiv svou výlučnost tím, že předhazují jako kdovíjaký zázrak chlastání předražené sračky typu Stella. To snad pochopí i degenerovanej konzument dividend....
19. 06. 2011 | 17:33

Béda napsal(a):

Haliburton,

Hlavně pozor na eklekticismus. Abyste se v něm nakonec úplně neztratil!

PS: kam se vypařil Kalousek? Žeby dělal někde pokoutně genetické pokusy?
19. 06. 2011 | 17:37

Haliburton napsal(a):

to Béda:
sledujete činy Kalouska daleko pozorněji než já,patrně jste byl lidovcem,já za to nemohu,že o něm tolik zase nevím.Vlastně skoro nic,dá-li se to tak říci.
19. 06. 2011 | 18:25

Jetvart napsal(a):

Je dost těžké se v tom vyznat. Některé články tvrdí, že většina výdajů státu jde na sociální dávky, pan Okamura, že na dotace bohatým podnikatelům. Někteří tvrdí, že stát nemá peníze, protože si snížil příjmy zavedením rovné daně, a snížením stropů pro výběr pojištění. Naprostá většina obsahuje tvrzení která se autoři nenamáhají podložit žádnými čísly, grafy, či odkazy na zdroj. V článku je pár čísel použito pro ilustraci nevydařených nákupů, škoda, že tam chybí odkaz na zdroj. Škoda, že pan Hořejší nepřistupuje k psaní svého blogu víc jako když píše vědeckou práci. Alespoň kruhový (výsečový) graf státních výdajů (s odkazem na zdroj) za loňský rok by byl vhodný. Náš rozpočet v porovnání s rozpočty jiných států má mnohem vyšší úroveň mandatorních výdajů, to je ale dané tím, že mnoho států má školství, zdravotnictví a důchodový systém oddělený. Ještě jsem neviděl žádný článek kde by to bylo zohledněno.
19. 06. 2011 | 18:35

Béda napsal(a):

jetvart,

v posledních třech řádcích se sám dopouštíte toho co vyčítáte p. prof. Hořejšímu. Zkuste tedy svá tvrzení doložit ¨sám daty.

PS: data k uvedenému již byla nejednou zveřejněna. Stačí prolétnout diskuse na A.cz, anebo dohledat na příslušných ministerstvech.
19. 06. 2011 | 19:03

Pepa Řepa napsal(a):

Stále častěji zjišťuji, že jiní umějí vyjádřit kritické postřehy k naší současnosti mnohem trefněji, než bych to dokázal já.
---------------------
Tak, aspoń něco....
Ne jiní, ale téměř všichni, bratře Wěnceslaue!!!
Vy jste tady za slepého pomateného mládence.Ten ale uměl aspoň věštit.
Protože znám Okamuru i jeho názory, nekomentuju článek. Někdy pravdu má, jinde to jsou populistické floskule. Ať platí ti, co si nakradli. Dobrá rada nad zlato. Ještě chybí rada, jak to udělat.

Nakradli si totiž levouni i pravouni rukou společnou, bratrskou a -mnohdy-nerozdílnou. Jak po dvaceti letech bez zákona o majetkovém přiznání a možnostidodanění majetku přesahujícího prokázaný příjem. Neochota na všech stranách, je to jen klamání tělem.

Co zbývá?
Světová revoluce "zdola"? Mnozí čeští Czech Guevarové ji propagují.Zvláště ti s nahým zadkem. Při ní se ale nezkoumá, kdo a jak majetek nabyl a zda danil jak se má.Sebere se všem. Možná budete mít-jako následník akaděmika Nejedlého výjimku.
Takže nový únor 48?
Znárodnit?

Další verze?
Hurá na Žida. Dole se to už formuje. Může za všechno. Jen nějak mudrcům uniklo, že není jen kapitál židovský, ale i čínský, arabský etc....etc.....

Jen pár jedinců tady -jako KM- vidí dál. Pochopí, že pravidla místní nenastavili.
Jinak se to tady zase seřadilo jako obvykle. Člověk může odjet, vrátí se a zjistí, že o nic nepřišel.

Sešikovaní levouni proti pravounům.
Tupé mozky, ještě že je rolovací kolečko.

PRAVICE-LEVICE?
SYFILIS NEBO PŘÍJICE?

Ale Vy se nestarejte o Okamuru. Míří - s největší pravděpodobností- do politiky. Pak uvidíme. Zatím nasadil ceny za japonské zboží jako největší vydřiduch.
Tam se hukáže. V politice.

Starejte se o sebe, bratře Wěnceslaue!
Staňte se CZECH GUEVAROU!

Udělám Vám plakát. Zadarmo. Bude viset v každém pokoji senilního zakyslého dědka. U kozinů i u wendýska.
Symbol zakyslé generace, senilních dědků.Věčných remcalů. Budete mít placatou čepici jako Váš vzor.

Inu, co se to potácí na rohu ulice
šedivá bradka, placatá čepice......

Ještě to chce bradku. Radím dobře bratku!
19. 06. 2011 | 19:03

Béda napsal(a):

Haliburton,

Kalouska jste sám vnesl do diskuse v 11:51. Nejsem lidovec.
19. 06. 2011 | 19:05

prirodovedec napsal(a):

Jetvart: Projdete si statistiky OECD na jejich www, jsou sice na zaklade zdroju dat z CR zkresleny ve prospech Vasich vlad, ale zavery jsou obecne znamy (byt v CR se otevrelo az cca 2009-2010: Nizsi podily vuci HDP nez zeme OECD na skolstvi, zdravotnictvi a verejne sluzby, podstatne vice na verejne zakazky (zdroj korupci, penezovodu stran a bohatstvi prisavek).

editor: Srdecne zdravim. Mam navrh: Nezkusite panu Okamurovi navrhnout blog? Zduvodneni:

- Zasadni: Umi strucne a jasne formulovat sve myslenky (viz tento blog a dalsi)
- Zabyva se primocare atraktivnimi tematy, ktere zajimaji mnohe
- Vyvolava diskusi (vyhranenou a celkem slusnou)
- Neco zrejme dokazal v podnikani a zda se mi, ze umi vyborne to, co by asi suchanek nazval selfpromotion a co se mnozi z nas i diskutjicich mohou ucit i neprimo na blozich.

Pro ostatni diskutujici: Je zde prosim Vas nejaky priznivec pravice (ktery to muze prokazat alespon castecnou diskusni minulosti na aktualne :) ), ktery s OKAMUROU (povazujicim se za pravicaka) souhlasi? Alespon vetsinove, kdyz ne se vsim? :)

Zatim jsem podchytil nesouhlasna stanoviska tech, kteri se zde vyskytuji dele a oznacuji se za pravicaky: hoven, Rumcajs, SuP, jarpor a rada dalsich pro mne znacne novych (nebo jen dnesnich) nicku.

Protoze se z dalky snazim pochopit CO a KDO je DNES CESKA PRAVICE, bylo by zrejme nesmyslne to chapat pres prelozene ideologie, lepe je to pres konkretni postoje konkretnich lidi.
Pravice je prece to, co tvori pravicaci. A pravicaci jsou Ti, kteri se k tomu (zejmena v dnesni tezke dobe pro ne) k pravici hlasi.

Pokud si nekdo mysli, ze nekdo jiny pravicak neni nebo to pravici kazi a nemel by za pravicaka byt povazovan, bylo by asi dobre to napsat, aby Ti, ktere ceska pravice zajima, nemeli zkreslenou predstavu o ceske pravici.

A z dnesni diskuse mi vychazi, ze ceska pravice je ten, kdo to o sobe rika, dale kdo nesouhlasi s blogy Okamury a ma obdobne nazory jako nicky hoven, Rumcajs, jarpor, SuP, pak jsou tu asi blogeri Haasz, Tomsky, Kuras, cast vlady a parlamentu CR, prezident CR a jeste Veronika Vendlova.

Snad jsem to prilis nezjednodusil a pochopil jsem ceskou pravici podle aktualne spravne ... :)?

Pokud se ozvou dalsi renomovani pravicaci, rad si svoji predstavu doplnim, potrebuji ji pro obvyklou zabavnou diskusi (a uvodni prezentaci) se studenty koncem skolniho roku, jak se vyviji zeme, ktere je zaujaly. Prekvapivy zajem o CR u nich vzbudil povestny videoklip s chilskym perem (par jich hovorilo o okouzleni svych rodicu z padu berlinske zdi a z velvetu, tak je zaujal ten kontrast kam se to podle nich vyvinulo ... "filozof Havel" a "chilsky nastupce"), ale pozor podobnych zabavnych besednich temat mezi studenty se sklonem k recesi (pochopitelne nosi batuzky :) ) je v planu vice vice. Nicmene rad bych to zcela subjektivne :) uvedl na PRAVOU miru ...

Pracovne jsem si drive prelozil uz nektere archivni zdejsi typicke (i pravicove) vstupy, abych priblizil povestnou racionalitu diskusi v CR, i trosku priblizil zname nicky (nektere nicky jako statistika Rumcajse ci logika jarpora znaji nekteri z vyuky ... a snad jsem u Rumcajse dodrzel Ctvrtkuv copyright a u jinych vybral spravne obrazek lazni :) ), jen vaham nad hovenem, treba nekdo nebo on sam mi pomuze jak jeho nick prelozit: shittie? shitman?).

Hezky den
19. 06. 2011 | 19:46

jíra napsal(a):

hanah

Co vám vadí (patrně) na tom, že bloger oprášil dlouhodoběji platný (bohužel) článek Stávka, napsaný jako reakce na předchozí stávku zaměstnanců, k aktuální stávce odborářů, vnímající svět již o trochu víc z té sociální stránky?

Vyřešila snad vláda od té doby něco z toho, co je v článku kritizováno?
Ne, dál háže pod stůl korupční kauzy a tunely, ty nás spolu s rozhazováním (děje se porůznu dál) každoročně zbytečně připravují průměrně nejmíň o 100 mld Kč.
Ne, dál opomíjí protikorupční zákony, ač je snad už každému jasné, o které jde.
Ne, dál mystifikuje, politikaří a neměří v případech stejným metrem.
Ne, dál se zaklíná, dokud má výraznou většinu, rychlým protlačením reforem se zásadními změnami, jejichž dopady a důsledky si však kvůli podcenění analýz, nehledání konsenzu a opomíjení neúspěchu některých z nich v zahraničí můžeme jen domýšlet. Koho by ty špatné umořily asi nejvíc? Ani tzv. střední třída už od toho není příliš daleko. Jen těch pár (a dalších nových po reformách) přímých aktérů-zbohatlíků se asi moc nebojí, leda tak zrušení anonymních akcií apod.

Jestli to takhle půjde dál, může se stát, že až příště pan Hořejší opráší znovu tento text, předřadí mu aktuálně slovo "generální" a pak asi nezbude než začít úplně od začátku...

Hezký den
19. 06. 2011 | 19:46

Pepa Řepa napsal(a):

Kdo se přihlásí k pravici, dostane od přírodovědce 234 bonbon ve tvaru Goeringovy plomby s chutí protoprotoprotofašismu.

Nehlaste se všichni.
Rumcajs, Hoven a podobní se nepočítají.
Sup sem SuP tam, nám už je to všechno jedno......
19. 06. 2011 | 19:57

vasja napsal(a):

Šmarjááá, jak lehce si najde levák mesiaše. Už druhej po Fischerovi:)).
Jak je Okamura orientovanej? Krom toho že je vypečenej, jak ten velkej od Kolína?
19. 06. 2011 | 20:06

prirodovedec napsal(a):

P.R.: OK, beru jako Vase vyhlaseni neutrality :), asi te svycarske (?), ktera ty zlate korunky Goeringovi schovavala na horsi casy :). Prave ze uvedeni se pocitaji, v tom je to kouzlo, ze? :) Podpis: prirodovedec 007 :)

vasja: Zdravim, pripisuji Vas do seznamu s Okamurou nesouhlasicich pravicaku k hovenovi a spol. Jiste souhlasite?
19. 06. 2011 | 20:15

prirodovedec napsal(a):

P.R.: Necetl jsem Vas vstup 19. 06. 2011 | 19:03 pri psani svehoi, jinak bych jej rad zohlednil. Misty podle mne vyborne jako za starych casu, kdy Vas zrejme netrapila to ideo-podagra v klabosnicovych prstech :).
19. 06. 2011 | 20:21

Jemnický napsal(a):

Pepa Řepa

Zdravím bratře Josefe, chyběl jsi tady.
Trefil jsi hřebíček, za všechno můžou ti židi.
Viděl jsem to na vlastní oči. Jsou chytří, pracovití, na poušti jim roste kde co, všude samý technology park a hitech, silnice vzorné, strava chutná, věda podporovaná a nenechají se postřílet.
Jak jinak, můžou za to židi. Vynalezli lichvu a nebohé německé a francouzské banky na nekřesťanský úrok půjčovaly naivním Řekům asi na boj proti osmanské říši.
Letos za únorových holomrazů pochcípali španělští slimáci. Podle NASA (šéfem tam bude asi taky nějaký žid) má přijít malá doba ledová, tak snad to zmrazí i řecké dluhy.
S pozdravem,

Jemnický
19. 06. 2011 | 20:22

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Přírodovědče,

byl bych velmi rád, kdyby zde pan Okamura blog měl. I proto jsme mu ho osobně (tedy při osobním setkání) nabídl. K mé lítosti odmítl s odvoláním na již tak velké množství závazků, které má a jen s vypětím sil stíhá.

Libor Stejskal
19. 06. 2011 | 20:51

StandaT napsal(a):

Chudák Okamura! To dopadne stejně jako s Haasem. Ten, dokud psal výhradně kriticky o ODS, tak byl vynášen za autoritu. Jakmile napsal kruiticky o jiných, stal se prachsprostým propagandistou. Vhodit Okumaru do tohohle pařeniště kolektivistických frustrací a nedospělosti je lidsky podlé.
19. 06. 2011 | 20:53

vasja napsal(a):

Pane přírodovědče.
Nevadí. Pana hovena rád čtu.
Intuice mi ale řiká, že Okamura je falešnej vejlupek, co se chystá na "nezávislého" za socany.
19. 06. 2011 | 21:02

prirodovedec napsal(a):

editor: Tady se asi shodneme :), vyjimecne :). Asi je to uzavreno. Ale pokud presunul blog s idnes sem, zavazky by mu zustaly stejne :), diskuse podle mne obsahlejsi a kultivovanejsi (pres tamni registraci :) ) a zrejme i vetsi "impact" ci pocet kliku.

StandaT: Vas jsem prehledl - takze patrite do ceske pravice tj. k hovenovi, chapu to spravne? :)

Podotknu k Vasemu zjednoduseni (pro Vas netypickemu, ale takovemu neoliberalnimu :) ci marxistickemu :) zkraka ideologickemu). Haasz se stal zrejme pro nektere propagandistou poslednim clankem (tak jako jindy pro jine Vy nekterymi diskusnimi vstupy :) ) a jindy propagandistou zkratka nebyl a psal narocneji a premysliveji. Ze je pravicak, to je snad zrejme, ze kopal za TOP09, to snad bylo take zrejme. Pro mne alespon ano. Ale ja na tom nevidim nic spatneho, je to prece logicke, ze tak pise i s ohledem na jeho minulost a zivotni zkusenosti. Podstatne je, ze mu agitka uleti jen obcas a pouziva narocnejsi argumentaci aj. a pise zajimave.

Pro mne pouze byla diskutovana a sdelena skutecnost, ze je poradcem ministra financi, coz neuvedl v CV. Hra na objektivitu v CR je zbytecna (je to tzv. metoda think tanku, ale v CR zatim ne tak sofistikovana - zkratka plati se pisici poradci, kteri nemaji prime vazby na podnikatelske nebo politicke struktury a cilem jejich psani je ovlivnit verejne mineni ve prospech platcu - tim nerikam ze Haasz je ten pripad, ale je dobre, ze musi psat s vedomim, ze z toho muze byt podezrivan, at uz manipulaci provadi, ci neprovadi, a toho motivuje k vetsim vykonum).

Jinak pozor na soudim Tebe podle sebe :), ja si napr. cenim urovne argumentace nikoliv levicovosti, ci pravicovosti, ta je, jak jsem psal zrejma. A resit veci z pohledu platnosti levicovych ci pravicovych manter po krachu aplikaci vyrustajicich pry z marxismu a krachu aplikaci vyrustajicich z neoliberalismu (byt by se otcove -ismu asi desili) bude asi v CR resit jen opravdovy verici, kteremu vlastni mozek spise zakrnel. :) Ale asi se takovi, jake popisujete najdou. I kdyz mozna jen ve Vasi interpretaci napsaneho druhymi. :)

Navic mi Haasz jako jisty outlier zkresluje zdejsi sbirku pravicaku a rad Vas do ni jako dalsiho outliera zaradim :).

Jinak pokud si projdete Okamurovu sbirku, asi nejvystiznejsi je chrakteristika Pepy Repy (pomalu i ten Izrael tam najdete):

http://okamura.blog.idnes.cz/

Koneckoncu sve doporuceni jsem nepsal na zaklade jedineho textu :) a jeste jen odtud.
19. 06. 2011 | 21:18

Dalibor Štys napsal(a):

To Haliburton ad intuice

S intuicí se to má tak, že většina, ne-li všechny, pozorované jevy jsou skupiny trajetorií určitých vlastností. Mozek si pro ne vytvořil klasifikátory na základě zkušenosti. Ovšem mozek je taky nelinesární dynamický systém v němž se klasifikátory vytvářejí a sdružují podle jeho vnitřních pravidel. Mozky, kde se klasifikátory nevytvářely vhodně, rychle vyhynuly. Jak si konkrétní mozek vytváří asociační struktury - neboli jak reflektuje jevy - se může dost lišit. Říkáme tomu genetická dispozice, výchova, vliv protředí. Nad individuálními mozky funguje ještě kolektivní inteligence, v případě človeka ve skupině mezi 3-5 dospělými jedinci často produktivně, ve skupině do 30 jedinců občas produktivně, ve větších skupinách vesměs destruktivně či ve směru agrese.
Neboli: intuice umožňuje jednomu mozku klasifikovat jevy podvědomě. Všechny matematické modely selhávají na neschopnosti posihnout vnitřní strukturu velmi složitých datových sad. Mozek ji má natrénovanou a vrozenou. Ale nic mysteriózního na tom není.
Ve skupinách nad 30 jedinců často rozhodují osoby schopné se prosadit, ty ovšem začasté nejsou schopny ani standardní pokročilejší statistiky, například té skryté v teorii experimentu.
19. 06. 2011 | 21:22

prirodovedec napsal(a):

vasja: Dekuji. Take ctu hovena rad :) a jeste radeji ho cituji :)).

Co se tyka pana Okamury - viz Pepa Repa. S ohledem na narustajici protoprotoprotoprotofasiticke (pro P.R. :) ) nalady v CR, diletanstvi verchusky, medialni obraz prvoliniovych loutek i druholiniovych (Schneider a spol.), neschopnost svazaku dneska v mediich, je celkem zrejme, ze loutkari budou potrebovat nove tvare, ktere budou hovorit jasnou reci. A koneckoncu spravny pravicak ci levicak dokazali v historii mnoha statu kandidovat za mnohe strany, to je ten vyvoj :). Text, kterym zrejme mnohym nespokojenym mluvi z duse, je tedy take brilantnim dopisem mozneho uchazece o politickou karieru. Spravny pravicak by rekl, ze zkratka malo z nich ma nacteno klasiky (Winstona Ch.), ale maji to tezke, kdyz citovat lze jen nejvetsiho a pripade citace druhych nejvetsim :).
19. 06. 2011 | 21:28

Pepa Řepa napsal(a):

Jo, jo bratře Jemnický
chce to zajet na místo a přesvědčit se na vlastní oči. A ne jako bratr Wěnceslaus Brouček točit globem, číst Uriáše Avnerského či propadat občanské představě, že má pejzatec-jako Mageri- na všechno člověka, který si zase najme člověka.

On totiž někdo musel ty statisíce stromů vysadit, z pouště vydupat úrodu nebo vykoumat v Galilei high-tech firmy.
A Filištín to-při vší úctě k jeho známé pracovitosti-nebyl, od čtyř si hraje s kalašnikovem a učí se jak odpálit nálož.
Nevím jestli jste viděl druhou stranu, Chebron nebo Gazu. Chce to srovnání kultur a mentalit.

Ale bratr Wěnceslaus ví svý. Měla se poslat suplika do Pakostánu, určitě by s ochotou vydali Usámu k soudu před všelidovým churalem, udělali bychom ty, ty,ty a bylo by po terorismu.
Za všechno stejně můžou Židi. Ukřižovali Ježíška, povídal pan farář v Rudnicku. To dětskou duši-která se teď zase vrací z dospělosti do dětství-poznamená.

přírodovědec
řádí nejen podágra na těle, ale i na duchu. Nejsem sám, řekl bych.
19. 06. 2011 | 21:36

prirodovedec napsal(a):

D.S.: Nepodavate vysledky Vaseho zakladniho vyzkumu az prilis sugestivne? :) Tak trochu jako matematicti ekonomove sve modely zejmena pro situace s neoverenymi predpoklady? :) A to jste jim vytykal! Nepodcenujte uzitou statistiku v PR, teorii her a sociologii v beznem politickem boji napr. v USA. Pokud by verili Vasim doporucenim, leccos by mnozi nevyhrali. Chapu ovsem Vas oborovy pohled zdola a snahu o osvetu, pomohly by odkazy, ale budte mozna rezervovanejsi, ekonofyzikove jako quantove take takto sugestivne formulovali, stupidni a matematicky nevzdelani chamtivi manazeri si jejich zavery uplatnili pro situace kam nepatrily a jak nepatrily a ouha, nahodna prochazka ano, ale ne za paniky ... a provinile obory ztratily sve svatozare a dotace a manazeri zustali a jako obeti i lepe zaopatreni :).
19. 06. 2011 | 21:37

prirodovedec napsal(a):

P.R.: Pripojte se tedy ke krepceni :).
19. 06. 2011 | 21:39

Pepa Řepa napsal(a):

přírodovědec
pravdu díte, dobrý muži.
A představte si, že v Ramat Hovav má pejzatec tajné středisko, kde vyvinul protoprotoplasmu.
A to vše z mozolů a umu porobeného, pracovitého filištínského lidu, sám jen sedí s karabáčem a točí palci mlejnek.
19. 06. 2011 | 21:44

Haliburton napsal(a):

to Dalibor Štys: díky,že se aspoň někdo pokusil o rozbor ultrasložité otázky vztahu "víc hlav víc ví" k funkcím mozku a počtu jedinců v kolektivu.
V dějinách jedinec sice dochází uznání kolektivním uznáním.To ale je myslím daleko více dáno potřebou jeho výsledku,než tím,že někdo rád jiné uznává lepšími.Ne vždy možná:někdy lidé nekriticky obdivují falešné modly,krasoduchy,..
Čistě k myšlení o lidské společnosti,které je tématem aktualně.cz:
Mě nejvíce znepokojuje vztah mezi čistě politickým myšlením a obecně společenským.Ta převaha v Čechách těch prvních nad druhými:lidé zde tvoří své úsudky politické hodně apriori a je vidět,že nemají přípravu v obecném základu.Odhodili marxák-jediné co se zde učilo a přemýšlejí jako tabula rasa-bez kvalifikace.Myšlení bez přípravného vzdělání je společenské riziko a hlavně téměř vždy je to eklekticismus a apriorismus mixovaný empirismem,myšlení směsí názorů nikoliv tím cenným-jejich syntézou.Pokud myšlení v sobě postrádá prvek nutnosti,zákonitosti v úsudku vytváří pouhý kaleidokop všeho možného.Tím se ale nelze řídit jinak než náhodným výběrem nebo dogmatickou autoritou u politické moci.To plodí institucionalismus.Existencialismus.Západ tím přechodně dosáhl vyšší životní úrovně s menšími jistotami,ale určitě ne obzvláště velkou svobodou a demokracií ve smyslu obsahu.Ve smyslu formy ano.Když přijdou těžké doby,lidé se nespokojí obvykle s formální demokracií,chtějí v ní vidět smysl,obsah.To není hlavně rovnostářství,jak se revolucím vytýká,ale hlavně dostupnost potřeb a kvalita života o co jde při zvratech k lepšímu.
19. 06. 2011 | 21:55

prirodovedec napsal(a):

P.R.: Tak to ma byt, je treba jiz dnes pripravovat prvnimi pro ty druhe budouci zduvodneni pogromu na ty prvni ...
19. 06. 2011 | 21:58

Haliburton napsal(a):

opravuji u sebe výše: kaleidoskop
19. 06. 2011 | 21:59

StandaT napsal(a):

přírodovědec:

1./ jistě, že patřím do zdejší pravice.

2./ pokud takto, pak vždy a zásadně neoliberální !!!

3./ nesdílím názor, že zde je nějaké pravo-levé diskusní hemžení. Není. Rumcajs si zcela nepokrytě dělá zadel, a ostatní se stáhli, už dávno to není denní diskutování, jen sem tam občas nějaká poznámka, občas do diskuse, občas jen popíchnutí (z mé strany téměř výhradně). Dělníky klávesnic nea a hovena naposuzuji, neb nerozumím jeji pojetí pravicovosti. :). Tohle je (pro mne) levicová diskusní platforma.
19. 06. 2011 | 22:11

JC napsal(a):

prirodovedec,
Zdravím veselého statistika a dobrovolně se hlásím do PŘ,Rumcajs,hoven - roty.
Tak jakou krystalickou pravdu nám pan Okamura sdělil ?
Zameťte si dvorek. Hmm Ok, od někoho, kdo má v síni naděláno po kotníky/ státní sekyra Japonska/ to opravdu sedí.
Jo a kdože bude cálovat ty dluhy za Japonské vlády ??, Že by bankéři ? :-)))).
A kdo že bude cálovat emerické dluhy ?? taky bankéři ?:-))
Ó Bama mia to sou novinky.
19. 06. 2011 | 22:15

vasja napsal(a):

prirodovedec napsal(a):
P.R.: Tak to ma byt, je treba jiz dnes pripravovat prvnimi pro ty druhe budouci zduvodneni pogromu na ty prvni ...
-------------
Tohle taky neni vůbec špatný....
Ale Rollini jsou Rollini:))
19. 06. 2011 | 22:16

honolulu napsal(a):

Co je spolecneho pro vsechny systemy, ktere prokazaly dlouhou zivotnost a pomaly a stabylni rust ekonomicke sily populace ?

Je to rozdeleni vlady na 3 vetve, ktere se vzajemne hlidaji.
Zacalo to ve starem Recku, pokracovalo pres Rim a zdedila to America.
Umeni vladnout k prosperite se rika "The glliter of our age"
coz je stejne cemu se v Rime rikavalo NITOR SEACULI. (Tripyt/ lesk nasi doby).
Nezbyva vam nic jineho nez zmenit ustavu tak, aby nikdo nemel monopol na moc. Aby populus (popular assembly #1) byl zastoupen Rumcajsem a Hovenem stejne jako Bedou a Pepou z Depa a aby jejich nazory byly brany vazne v councilu (senate #2).

Treti mocnost je executivni vetev autority, coz je v Cesku nestastny pan president (a jeho lide #3).
Tak to bylo v Recku od 1700 B.C. az do okupace Rimem a v Rime od roku 509 B.C. az do konce jeho existeence.
V USA je to tak, od vyhlaseni samostatnosti az do dnes.
A FUNGUJE TO ! Za korupci je 22 let kriminalu a za poruseni rovnovahy vzdy hrozila civilni valka. (U nas spise riot).
A cely ten system je zkorenen nekdy attentatem na prisidenta nebo zlikvidovanim cisare ve starych dobach.

Dokazali by jste si vypocitat kolik je vase trzni hodnota jako otroka nebo svobodneho obcana ve starem Rime, a kolik je DNES ?
(1 aurus = (8 g zlata) = 25 denariusu (4 g stribra) = 100 sestertii (bronz).

Vsechno se stale opakuje. Nedokazete-li to napisi vam cenu otroku i rimskeho obcana a muzete to prirovnat k vam a vasemu prijmu.
Byla by zmena Ustavy resenim, jak navrhuje Pepa z Depa a jeho lide ? S diskusemi bez reseni se asi nikam nedostanete, coz mi nevadi. Dobre se bavim.
19. 06. 2011 | 22:24

prirodovedec napsal(a):

JC: Diky, zdate se mi v posledni dobe raznejsi, dobre mi to dokreslujete.

StandaT: 1./ Dekuji. 2./ Samozrejme, z Vasich textu ta vira prece dycha :).

"3./ nesdílím názor, že zde je nějaké pravo-levé diskusní hemžení. Není."

Psal jsem neco o hemzeni? Ja se jen snazim pochopit ceskou pravici na aktualne. Asi jako mravence na ceste :).

Ridim se pravidly: Pravicakem je ten, kdo se za neho prohlasuje.
(Tezko napr. respektovat nejakou autoritu, ktera to vytridi). To jsou uzly socio grafu. :) Tito se vyznacuji postoji vne skupina (napr. podle Orwella: dve nohy ... pardon :) Okamura - spatny, V.K. - dobry) tj. tzv inflow-outflow site, a uvnitr skupiny (kdy se sebeoznaceni pravicaci chvali a kdy treba nesouhlasi - viz muj dotaz, aby se nekdo prihlasil). Nu a tento graf tvori tzv. ceskou pravici, protoze ceska pravice je mnozina pravicaku :). A pak to lze statisticky porovnat s vznesenymi ideologiemi ... :). Minimalne je to zabava pro studenty. Samozrejme to nekdo muze udelat pro levici. Ale na levicove VS v zahranici (protoze tam jak pravicaci vedi jsou vsechny VS levicove :) ) je vetsi legrace pro studenty vazne studovat socialni grafy na ceske pravici :).

"Rumcajs si zcela nepokrytě dělá zadel, a ostatní se stáhli, už dávno to není denní diskutování, jen sem tam občas nějaká poznámka, občas do diskuse, občas jen popíchnutí (z mé strany téměř výhradně)."

Samorejme a jsem za to Rumcajsovi vdecny, daleko lepsi je ale DH. jen doufam, ze to nedela nekdo z nasi party s nejakou dalsi verzi software. :) Ale vsichni mladi mi to zapreli :).

"Dělníky klávesnic nea a hovena naposuzuji, neb nerozumím jeji pojetí pravicovosti. :)."

Nicmene jste ve stejnem grafu ceske pravice, pouze hrana smerem od Vas je neohodnocena :).

"Tohle je (pro mne) levicová diskusní platforma. 19. 06. 2011 | 22:11"

To chapu, na neoliberaly v ceskem pojeti jako jste Vy byva vetsinou argumentacne prilis narocna :). Malo se tu veri, prilis se tu diskutuje :). Navic z diskusi plyne, ze podle ceske pravice je objektivni platforma takova, kam se levice nekvalifikuje (z duvodu dani, bohatstvi, platu, zivotniho uspechu ...). :)

Hezky den
19. 06. 2011 | 22:42

StandaT napsal(a):

přírodovědec: souhlas, pro mě je to tady příliš náročné.

"Malo se tu veri, prilis se tu diskutuje" - tak to mám přesně opačný dojem. Věří se tu až příliš. Ve vinu, v potřebě trestu a ve spositelství levice.

"Navic z diskusi plyne, ze podle ceske pravice je objektivni platforma takova, kam se levice nekvalifikuje" Tahle věta dokazuje mou nedostatečnost. Jednak jí nechápu a druhak vůbec nevím, o čem píšete :(

I Vám hezký den.
19. 06. 2011 | 23:13

green napsal(a):

Mac

nezastávejte se korupčních úředníků!
Jinak o důchodcích apod. v mém textu nic není.
Nechlastej.
19. 06. 2011 | 23:13

mb napsal(a):

prirodovedec ... havlík je pravičák ( či by se označil za pravičáka ) ... taky to v počátcích táhnul s Klausem ... a dodnes svůj vztah k nemu ( uštknutí kobrou) neprekonal ... pry az pero zhatilo Klausovu legitimitu .... i ty ( havlíkovo ) svatá prostoto ... zdravím ...
19. 06. 2011 | 23:14

Ares napsal(a):

Prirodovedec: „ja si napr. cenim urovne argumentace nikoliv levicovosti, ci pravicovosti“ Problém je, že bylo experimentálně ověřeno, že lidé jako lépe vyargumentované hodnotí to, co se shoduje s jejich názorem. Hodnocení úrovně argumentace tedy bude korelovat s vašimi politickými preferencemi.

„Ridim se pravidly: Pravicakem je ten, kdo se za neho prohlasuje.“ Sebezařazení? To je tak trapně sociálněvědní. To si říkáte přírodovědec :-).
19. 06. 2011 | 23:14

Mac napsal(a):

green

chlapče, že ty chlastáš, je zřejmé, ale nepodsouvej totéž i ostatním.

Ptal jsem se tě, jaké je procento těch úředníků, lékařů a policistů, kteří fixlují veřejné zakázky. Jelikož jsi odpověděl blábolem, ptám se opět. Je mi jasné, že opět zbytečně....

Jinak: nikoho jsem se nezastával, ale i kdyby - nějak se necítím být vázán pokyny nějakého greena, co bych jako měl nebo neměl dělat. Kapišto, zelenáči?
19. 06. 2011 | 23:26

prirodovedec napsal(a):

StandaT: "souhlas, pro mě je to tady příliš náročné."

Jsem rad, ze moji pravicaci mi rozumeji :)

""Malo se tu veri, prilis se tu diskutuje" - tak to mám přesně opačný dojem. Věří se tu až příliš. Ve vinu, v potřebě trestu a ve spositelství levice."

Vynechal jste ten smajlik :)) z citovsne vety :)), jak jinde pisi mb, vazne to uz beru jinde, tady to beru jako zabavu. Kde ty lonske snehy jsou :).

Jinak ja zde spise vidim tu viru svatou uhlirskou neoliberalni ... zkratka experiment se musi dokoncit i kdyz je zrejme, ze republika Vase bude loupezivymi barony sprznena jako poddana za stredoveku. Inu meli jsme bilaka, ted mate zase jineho krejcika (pro mene chapave tzv. ceske aktualni pravicaky viz nemecky preklad).

""Navic z diskusi plyne, ze podle ceske pravice je objektivni platforma takova, kam se levice nekvalifikuje" Tahle věta dokazuje mou nedostatečnost. Jednak jí nechápu a druhak vůbec nevím, o čem píšete :("

Ja Vam to rikal. :) To je zrejme jen nam, tem, kteri jsme pro aktualni diskuse argumentacne vyspeli ...

Ares: To je mile obejveni se :).

„ja si napr. cenim urovne argumentace nikoliv levicovosti, ci pravicovosti“ Problém je, že bylo experimentálně ověřeno, že lidé jako lépe vyargumentované hodnotí to, co se shoduje s jejich názorem. Hodnocení úrovně argumentace tedy bude korelovat s vašimi politickými preferencemi."

Jiste mate i bez citace pravdu :), nicmene ja zde nedelam obecny vyzkum, ja subjektivne pro svuj prospech (a i vyvoj sw) sbiram argumentacni perly (na obou koncich argumentacnich kvalit, tzv. od rumcajse a jarpora az po Carlose, arese, vlka, a.g., lexe :) a dalsi).

"„Ridim se pravidly: Pravicakem je ten, kdo se za neho prohlasuje.“ Sebezařazení? To je tak trapně sociálněvědní. To si říkáte přírodovědec :-)."

Kdyz si rikam ridic a ne automechanik nesmim pouzit klice a jine nastroje :)? Muj pohled je samozrejme ryze ucelovy, pokud si pamatujete, pred par lety se tato karta zde uspesne hrala. Ted doufam, ze s nekterych vypadnou i lepsi argumentacni hratky nez naproste (bezedne :) ) dno. :)

Jinak si myslim, ze muj pristup je nesmirne liberalni, nechci svobodu druhych prohlasovat se za cokoliv zde omezovat. A koneckoncu na pocatku byly vrypy, pak cisla a pak to doslo i k Peanove axiomatice :).

Ja to beru dusledne prirodovedne: poznejme brouky :). Sbirejme jednotlive. Mejme reprezentativni mnozinu brouku :). Najdeme cim se lisi a co maji spolecne. A ouha mame tzv. skutecnou pravici, pardon skutecnou skupinu brouku :). A porovnejme to s tim, co si o broucich mysleli velci myslitelsti brouci. :)
19. 06. 2011 | 23:33

vaclavhorejsi napsal(a):

Omlouvam se, ze jsem puvodne opomnel uvest odkaz na puvodni clanek T.Okamury - uz jsem to napravil.
Nicmene myslim, ze se dal behem par vterin stejne snadno vygoohlovat...

Dekuji vsem ctenarum a diskutujicim za zajem - zvlaste ovsem hovenovi a Rumcajsovi. Posledne jmenovany me ovsem vyhmatl - ano, skutecne, pan Okamura mi za to dal lukrativni zajezd na Tahiti pro celou sirsi rodinu (celkem 27 osob). Vyrazime pozitri!

..
19. 06. 2011 | 23:37

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, děkuji, více vás odpovědělo, napíšu pod jeden vstup, pro pana Jarpor
pana Béda
pana Válečný štváč a vrah z Wallstreetu /hrome, to je nick/
pana Aktiv
pana Almost Glossed, blog paní Vendlové si přečtu, ozvu se.

Ano, s tím sjezdem jsem šla do předem prohrané šance, tak se to jevilo všem obyvatelům v ulici, do které byl sjezd plánován, nikomu se do toho nechtělo, rezignovali, já ne. Sjezd měl být asi něco přes dvěstě metrů vzdušnou čarou od mého domu, který jsem v minulých letech koupila a rekonstruovala, utopila na tom všechny finance, dřela jak ...prostě mne chytil děsivý vztek, a to mne popohánělo. První návštěva u starosty,...výsledek,...připomínky dejte jen písemně, budou se projednávat jako celek na konci termínu.
Jasně, připomínky se zamítnou a termín se prošvihne.
Tak jsem se na druhý den objednala u starosty přes sekretářku na půl hodiny jednání těsně před koncem jeho pracovní doby. Byla z toho dlouhá, místy bouřlivá až nechutná výměna názorů, ale,..podařilo se mi ho přinutit k mimořádnému svolání zastupitelstva a k jednání o jednom bodě,...sjezd z...
Během několika dní jsem obešla všechny zastupitele a seznámila je se svým jiným návrhem, byla jsem na katastrálním úřadu, abych zjistila, komu patří pozemky, kudy jsem sjezd navrhovala, zjistila jsem složení říčního břehu, kde by se dal nejlépe vybudovat nový most přes řeku,....musím napsat, že se mi podařilo zainteresovat paní na katastrálním úřadu, která mi v tom velice po celou dobu pomáhala.
Podařilo se mi donutit zastupitele aby nechali vypracovat nový projekt, podařilo se mi uhlídat společnost co na něm pracovala, aby projekt dodala včas, aby nebyl důvod se vrátit k tomu starému, protože stavba komunikace pokračovala. Byla jsem nedůvěřivá, i na stavbu jsem ze začátku chodila každý den a sledovala, jestli mne jen nebalamutí, protože jsem v ruce neměla jediný doklad, jen příslib, " pér huba". Až když u řeky přistavili stavební buňky a drátěné klece na materiál, pak jsem se teprve zklidnila a přestala to den co den sledovat, protože bylo jasné, že budou stavět nový most a odysea se sjezdem je u konce.
Jedna z mých zásad je,..nic nikdy nevzdávat, pokusit se,.. vždycky je možnost, že nám třeba štastná náhoda bude nakloněna. V této akci šťastných náhod bylo dost, jinak by se to nepodařilo. Tužka
19. 06. 2011 | 23:42

vaclavhorejsi napsal(a):

hanah:

Ano, Okamuruv clanek byl napsan pred pul rokem k jine stavce, ale to na veci podle meho nazoru nic nemeni?
Jak jste jiste po prostudovani puvodniho clanku zjistila, nic jsem tam nepridaval - pouze trochu zkracoval.
Nemyslim, ze by se na me pan Okamura zlobil kvuli tomu, ze jsem na jeho clanek timto zpusobem a s radnou citaci upozornil. Pokud by mu to vadilo, rad vyhovim jakymkoli jeho pozadavkum (napr. abych ho stahl, omluvil se mu, nebo mu zaplatil odskodne).
Poku jde o vas dotaz po me minulosti - jiste, byl jsem clenem UV KSC - "Horejsi" je totiz jen pseudonym - me skutecne jmeno je Miroslav Stepan.

..
19. 06. 2011 | 23:44

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

"Vy jste tady za slepého pomateného mládence."

Vitejte, bratre Jusufe! Uz jste mi tady chybel, delal jsem si o vas starost.
Ano, mate pravdu, jsem pomateny i slepy, starnuti se neda zastavit, nepreji vam, aby vas to take jednou postihlo...
Velmi spravne se v diskusi soustredujete na vyrazny antisemitsky podtext - ten jsem Okamurovi uspesne telepaticky podsunul.
Vam nic neunikne (napr. to, ze mym idealem je placata cepice) - ten titul "elegan zdejsich blogu" vam nepochybne nalezi, a ja vam jen tise zavidim.
Spete sladce!

..
19. 06. 2011 | 23:57

Jetvart napsal(a):

Béda
Panu Hořejšímu nic nevyčítám, jde o to, co bych si osobně přál, pan profesor se jednou zmínil, že to píše hlavně pro svou zábavu.
Diskuse jsou zajímavé, ale není to věrohodný zdroj informací. Nechápu jak mám dát odkaz na článek o kterém jsem napsal, že jsem ho neviděl. Pokud myslíte 2. a 3. řádek od konce, jde pouze o dokreslení a nenapadlo mne, že by to někdo zpochybňoval, ostatně, nezpochybnil jste to ani vy. HDP není státní rozpočet. Újaje si mohu hledat sám, ale nemám čas to pravidelně dělat. V případě profesionálních článků jsem přesvědčen, že by se mělo jednat o samozřejmost, na blog takové nároky nekladu, a od komentářů už vůbec nečekám ani objektivitu, natož že budou trávit hodinu hledáním odkazů které by jejich názory doložili, i když oceňuji pokud to udělají.
Ale rád bych se všem kteří četli ten první komentář omluvil za použití slova "škoda" 2 x tak krátce po sobě. Asi to budu muset po sobě číst:)
20. 06. 2011 | 00:00

Ares napsal(a):

Prirodovedec: „Mejme reprezentativni mnozinu brouku :). Najdeme cim se lisi a co maji spolecne. A ouha mame tzv. skutecnou pravici“ V minulosti jsem ze zdejších diskuzí měl silný dojem, že pravice a levice je tu zastoupena značně nesymetricky. Tedy že tu má výrazné zastoupení skalní pravice, ale že jejich oponenti z leva, jsou mnohem blíže středu. Nevybavuji si např. nikoho z tradičních nicků, že by se hlásil ke komunistům. Už to zde tak nesleduji a zdá se mi, že se to postupně vyrovnává. Přesto je otázka, jestli obrázek pravice a levice, který by si člověk udělal na základě diskutujících, nebude zkreslen. Rumcajs by asi řekl, že hloupí levouni nemají internet, což jim zde zlepšuje průměr :-).
20. 06. 2011 | 00:17

Dalibor Štys napsal(a):

To prirodovedec
předpokládám, že to D.S. bylo na mně. Ale troufám si říci, že to i tak stojí za napsání. Já se zabývám analýzou experimentu. Jeden příklad za všechny - už nějaký čas se snažím z kolegů (Španělsko, Nizozemí, Itálie) vydobýt primární data z obezitologie, abych potvrdil nebo vyvrátil tvrzení, že sklon k obezitě souvisí s etnicitou. Po 12 měsících společného projektu jsem je nedostal, přestože je zřejmé, že je mají. Zároveň jsem chtěl rozložení bydlišť na mapě, protože mám vážné podezření, že obezita souvisí mnohem víc s dostupností a kvalitou veřejné dopravy, např. měřeno střední vzdáleností od zastávky, možná s nějakou složitější statistikou. Chtěl bych to ověřit kombinací hledání vnitřní dimenzionality rozdělení jevu a multivariantní analýzy ( něco k tomu ve Štys et al. 2011 Micron, další článek v revizi je v Molecular Biosystems, na dalších pracujeme, např. i s jedním předním fyzikem - ekonofyzikem.)
K dostatečně rozsáhlým primárním datům se dostane pár zaměstnanců největších světových bank, zaměstnanci z vedení velkých zdravotních pojišťoven, vedení velkých farmaceutických firem. Ovšem bohužel tam už vesměs zafungovalo Peterovo a Kräkelovo pravidlo díky čemuž se na vedoucí místa dostali lidé, kteří nemají příslušné schopnosti. Nicméně jsou matematičtí fyzikové, kteří bývají k takovým analýzám přizváni (konkrétní článek máme na mysli, ale ještě nevyšel) a takoví, kteří je mají z vlastního bussinessu (např. RSJ Algorithmic Trading). Ti o pozorovatelných strukturách lidského chování a jednání vědí, myslim, mnohé. A ani se nedivím, že to využívají ve prospěch svých firem a že se snaží společnost ovlivňovat podle svého uvážení. Já bych se na moudrost ani politiků, ani davu, také.
Takže, bez experimentu, posuzuji věci z analogií s fungováním nelineárních dynamických systému. Jako základní učebnice doporučuji např. Strogatz, Nonlinear dynamics and chaos, nebo z jiného pohledu online chaosbook.org. Populární stále platná četba je Prigogine, Stengersová, Řád z chaosu. Mimoto je možno si udělat nekteré základní experimenty, například chemické hodiny - Belousovivu - Žabotinského reakci. Samozřejmě nejprovařenější příklad je Lorenzův atraktor (Lorenz, J. Atmos. Sci. 1962). Zajímavé je, kolik lidí, kteří se vyjadřují k nelineární dynamice, si ten článek vůbec nepřečetlo. Dozvěděli by se především, že ty krásné ortogonální souřadnice jsou celkový tok hmoty, rozdíl teplot přicházejícího a odcházejícího proudu a odchylka gradientu teploty od linearity. Nikoliv nějaké rozumně meřitelné veličiny jako velikost cely a tloušťka vrstvy, v níž se vytvořila. U atmosférické cely, zvláště tedy u jejího idealizovaného modelu, se vztah k měřitelným veličinám dá najít - ale nejsou ortogonální. U reálných jevů nikoliv, tam se musí změřit. Můžeme jen doufat, že obecná dimenze pozorovaného dynamického systému má vztah k vnitřní dimenzi atraktoru, který k vytvoření daného jevu vede. Mimochodem, tohle je velmi obtížné ověřit i u idealizovaného Lorentzova atraktoru, protože to vyžaduje počítat s velmi vysokou přesností.
Takže co zbývá, pokud není experiment, je intuice založená na analogii a zkušenosti.
20. 06. 2011 | 05:46

Dalibor Štys napsal(a):

Errata:

Druhý odstavec, poslední věta .... davu, také nevsázel

Třetí odstavec, předposlední věta místo ... vnitřní dimenzi ... má být správně ... vlastní obecné dimenzi .....

Omlouvám se
20. 06. 2011 | 05:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy