Dobrá zpráva: další převratný objev českých vědců.

01. 04. 2012 | 07:49
Přečteno 14092 krát
Převratný objev učinil nedávno tým Imunologického oddělení Ústavu probiotické a makrobiotické imunogenetiky AVČR vedený doc. Mgr. RNDr. ing. Felixem Šťastným, CSc., MBA. Tito badatelé totiž zjistili, že vhodným (patentově chráněným) způsobem opracovaný jed pavouka Phoneutria nigriventer mocně stimuluje imunitní systém, takže potom mnohem lépe rozeznává nádorové buňky a je schopen je daleko účinněji ničit. Tento objev byl prezentován na nedávné mezinárodní konferenci v Papeete (Tahiti), které se zúčastnila početná výprava českých imunologů. Naši badatelé prezentovali údaje z experimentů na několika zvířecích modelech (např. Bufo bufo, Bubo bubo, Hucho hucho), které jasně dokazovaly, že úmrtnost těchto tvorů na spontánní i methylcholantrenem indukované nádory byla po působení derivátu pavoučího toxinu o téměř 0,17% nižší než v kontrolních skupinách.

Předběžné výsledky získané pomocí nejmodernějších metod ultratomografické nanotechnologie, mikromolekulární chirální laparoskopie a diferenciální rustikální tomografie naznačují, že mechanismus by mohl být založen na stimulaci tzv. Toll-like receptorů na rubidofilních plastocytech a kostimulaci pomocí adhezivních molekul CD661 a QRT7. Je také možné, že určitý význam má nápadná podobnost některých imunitních buněk (tzv. folikulární dendritické buňky) jakýmsi miniaturním pavoučkům. To možná odkazuje na dosud tajemstvím obestřený kvantově mechanický princip tzv. arachnoidního dualismu, kterým se v posledních týdnech svého života zabýval i Albert Einstein.

Potěšitelné je, že tyto výsledky vznikly v rámci rozsáhlé mezinárodní spolupráce podporované ze zdrojů 7. rámcového programu Evropské unie (projektu se účastnilo 26 týmů s rovnoměrným zastoupením zemí severní, jižní, západní a východní části EU; vynikajícím způsobem byly naplněna i kritéria genderové vyrovnanosti všech týmů).

Další pokračování tohoto velmi nadějného projektu má ale určitá úskalí – chov oněch pavouků je značně náročný, protože v zajetí se rozmnožují pouze pokud jejich strava obsahuje dostatečné množství vitaminu Q15, který se izoluje z krve vzácného mořského měkkýše Tritonia diomede. Pavouci jsou také extrémně citliví na blízkost geopatogenní zóny (což ovšem představuje další potenciálně plodnou oblast interdisciplinárního výzkumu). Určitou komplikaci představuje také to, že nezpracovaný jed pavouka Phoneutria nigriventer (který v zajetí dorůstá hmotnosti až 546 500,32 mg) je pro člověka smrtelně jedovatý.

Nicméně existuje dobrá naděje, že s pomocí dalších bruselských grantů se obtíže podaří překonat a nadějné výsledky základního výzkumu převést v krátké době do léčebné praxe, a hlavně na nich založit prosperující farmaceutickou firmu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jirka napsal(a):

Ať žije Apríl a genderová vyrovnanost.
01. 04. 2012 | 08:12

Kuchař napsal(a):

Těžko říci, jak se cítí ten, kdo to četl , uvěřil a je vážně nemocen.
01. 04. 2012 | 08:28

Bořivoj napsal(a):

No to je humoru. Směju se až se mně daňové přiznání potrhalo.
A když si vzpomenu že z těch daní budou financovat i všelijaké ty výzkumné ústavy, ještě lepší
01. 04. 2012 | 08:32

deep throat napsal(a):

Pane profesore,

je škoda na Apríla plýtvat tak vzácným jedem, tak mimořádného pavouka na zvířecí modely Bufo bufo, Bubo bubo a Hucho hucho. Věděl bych o VV (velmi vhodných) lidských modelech, a to nejen na Apríla.
01. 04. 2012 | 08:33

buldatra napsal(a):

Děkuji autorovi, že jako první Sysifos sebral veškeré poslední zbytky odvahy a konečně, jako první, veřejně zmínil dlouho tutlaný arachnoidní dualismus, o kterém se v jistých kruzích sice již dlouhá léta ví, nicméně dosud se nikdo neodvážil jít s touto informací na veřejnost.
01. 04. 2012 | 08:37

Bidak napsal(a):

Mikromolekulární chirální laparoskopie! Tak jsem si ubrek smíchy, děkuju.
01. 04. 2012 | 08:38

Drzá zrzka napsal(a):

Bubo bubo (výr velký) jeden z mála latinských názvů, který si pamatuji. I bufo bufo (ropucha obecná) jsem nakonec z té ozdoby, kterou nosím na krku (ostatní jí říkají hlava a slouží jim k myšlení) vydolovala. Hucho hucho jsem považovala za aprílový žertík, a ejhle ona to hlavatka obecná. :o)
01. 04. 2012 | 08:45

Pepa Řepa napsal(a):

Jednou moucha potká mouchu,
letos je nějak moc pavouků
kam se moucha zakouká,
tam se pavouk potlouká.

Jsou to taky tvoři boží,
jenomže se rychle množí.
Dnes už deset pavouků,
připadne tu na mouchu.
-------------------------
Je třeba nejen ohlídat, aby byl pavouk dobře vyživován, ale i vydat směrnici, aby měl dost prostoru a nestresoval se jako kvočna či pašík.
01. 04. 2012 | 08:46

tomeek napsal(a):

Mily pane Horejsi --
Jsem tak rad, ano velice rad, kdyz nekdo popostrci Cesko do stredu deni a nejedna se pri tom o dalsi VPBA (=velky pruser, blbost, anomalii).
Co na tom, kdyz se skutecnosti musi krapanek pomoct? At se skarohlidi tresou! Mrzi mne jen, ze jste zamlcel dychtivemu posluchacstvu/ctenarstvu dalsi velky uspech nasi vedy: totiz prvni positivni vysledek nasich vedcu na ceste vymytit podzim coby zcela neproduktivni obdobi z nasich (i svetovych!) kalendaru.
Ano, pratele, rijen, at jiz maly, velky Rijen, ba i ten prostredni se rusi!
01. 04. 2012 | 08:54

Inci napsal(a):

Jak průhledné ... :-)

Kdo by nechtěl získat do své sbírky slavnou cenu Bludný balvan , taková trofej je stejně jako Ropák na dekadentních večírcích k nezaplacení a zvyšuje prestiž majitele ...

Na to vám dr. Grygar a jeho komise neskočí ... ani když se namažou ... nejspíš je dorazí rustikální tomograf ... :-)
01. 04. 2012 | 08:59

badatel napsal(a):

Vážený autore,
doba je vážná a Vy místo vážné analýzy stavu věcí a variant jejich řešení aprílově žertujete, podobně jako neaprílově vědci v CERN, když psali, že měří u neutrin rychlost větší než světlo.
Pište prosím na té úrovni Vašich blogů minulých a častěji.
01. 04. 2012 | 09:32

olga napsal(a):

"o téměř 0,17% nižší" Článek beru rovněž jako "apríl". Kdyby tomu náhodou tak nebylo, pak bych všechno úsilí považovala za neefektivní. 0,17% je vlastně nic. Přeji pěkný den.
01. 04. 2012 | 09:35

vlk napsal(a):

Václave,

doba je nejspíš už opravdu kritická.
Současné publikum, zejména to pravověrné, už zdá se, v rámci reformy a úsporných opatření zrušilo i Apríla. No nežijeme si v nejlepším mžném světě?
Nevěděl bys , kde je země Krále Miroslava, kam by si vlk na Apríla mohl skočit se od srdce zasmát?
01. 04. 2012 | 09:41

David napsal(a):

Nejlepší je jak aktualně oznámilo že bude dnes zveřejňovat positivní zprávy a pak nic nezveřejňují. Nic pozitivního nenašli???? Drsný apríl- skoro spíš kanadský humor. dO aprílových KAMĚŇÁKŮ typu Klaus i vláda odstoupili se jim nechce a jinak není co říct
01. 04. 2012 | 09:49

aga napsal(a):

Pane Hořejší

Ve svém zaslepeném sisyfovství jste úmyslně zamlčel, že účinnost preparátu by se zvýšila o pěkných 0, 23 procent, kdyby byl použit v homeopatickém ředění D30. Doufám, že Vám to paní Mihovičová brzo omlátí o hlavu.
01. 04. 2012 | 09:57

juvel napsal(a):

Tenhle objev je na bruselský grand přímo ušitý. Neváhejte a okamžitě jednejte, nejlépe společně s odborníky z ODS.
01. 04. 2012 | 10:05

Saša V napsal(a):

Vlku- když ona doba je taková, že když řeknete cokoliv rádoby humorného o jakékoliv oblasti, ve čtenáři spíš zůstane pocit že se mu někdo štourá v otevřené ráně která hodně bolí.
A to ještě oblast kterou nakousl autor je ta docela slušná
01. 04. 2012 | 10:08

Druid napsal(a):

Hlavně to neříkejte nahlas, nějaký blb na to skočí, dá na to grant nebo dotace a důchodci a matky s dětmi budou úplně v pr...
01. 04. 2012 | 10:10

Dagmar napsal(a):

Povídala moucha mouše
pavouk už nás nepokouše,
on teď saje šťávičky
kouše jenom lidičky.
Je to pavouk výzkumný
pan Hořejší, ten to ví
pavoukům v ústavu šéfuje
kousat lidi je trénuje.
Šéfuje pavoukům v Praze
mouchám bude teď blaze.

Na stropě mouchy ty seděly
bylo to na Apríl v neděli
01. 04. 2012 | 10:14

Ládik!!! napsal(a):

Práce by Vás napravila.
01. 04. 2012 | 10:14

Yosif K napsal(a):

Halvne musite pane profesore ohlidat aby objevitele tohoto prevratneho pavouciho protijedu nejak moz nezbohatli:
a) seberte jim vyjezdni dolozku do kapitalsitickych statu
b) kontolujte zda utraty jejich domacnosti nepresahuji desetinasobek platu uklizecky
c) v pripade ze vydaJE JEJICH DOMACNOSTI presahuji rozumne limity, prestehujte jejich laboratore do gulagu, aby se naucili krestanske pokore a proletarske discipline....
01. 04. 2012 | 10:18

otokar napsal(a):

Professore,
slíbil jste, že nebudete psát, ale bohužel jste to nedodržel. Apríl Vás neomlouvá.
01. 04. 2012 | 10:19

Stařeček napsal(a):

zatím celkem tři úsměvné blogy k dnešnímu datumu. Co to ale je proti celoroční činnosti naší odpovědné vlády, kterou nám předvádí. A k tomu ještě ten ode dneška platný zákmon o zdravotnictví.
01. 04. 2012 | 10:24

jazzx napsal(a):

To je skoro jako z publikace Pozor Toxo od Flégra:-)
I když je na druhou stranu pravda, že toxoplazma je hlavním hráčem na české politické scéně.
01. 04. 2012 | 10:26

Stařeček napsal(a):

teď jsem se z rádia dozvěděl, že to vláda myslí vážně a o legraci nejde. Potěš nás pán Bůh.
01. 04. 2012 | 10:28

Drzá zrzka napsal(a):

Stačeček

Vláda a myslí? Tak tenhle vtípek se Vám povedl. :o)
01. 04. 2012 | 10:31

Stařeček napsal(a):

Drzá zrzka a jistě i náruživá (pokud to není pravda, berte to jako pokus o vtip). Jinak v mém příspěvku se slovo "myslí" nevyskytuje. Moc mne ale mrzí, že mne to nenapadlo. Mohl to vtípek být.
01. 04. 2012 | 10:46

Milouš napsal(a):

Pane profesore, i vy jste skočil na plagiátský špek a tady ho vychvalujete jako nějaký geniální nový objev. Tohle je přece prastará metoda, kterou Jára Cimrman používal ve svém soukromém sanatoriu v Tatranské Lomnici pro těžké případy, kdy se TBC zvrhávala v rakovinu. Divím se, že to nevíte. Nepamatuji si data přesně, vy byste však měli tuto informaci být schopni vyhledat v archivech vašeho ústavu. Nebo jste je předali do úschovy Ústavu pro výzkum a zkoumání totalitních režimů?
01. 04. 2012 | 10:47

mb napsal(a):

k rozpracování arachnoidního dualismu odkazuji na práce Alexandra Klemperera, který zdůrazňuje makrofagiální potenci v závislosti na selektivní a specifické absorbci ultrafialového záření zejména v časech podzimní a jarní rovnodenosti ...

( nedají se samozřejmě pominout ani práce Antonína Drhy a Maxmiliána Hrocha ... )
01. 04. 2012 | 10:50

Stařeček napsal(a):

Drzá zrzka-teď se dívám, že jste měla pravdu. Je ale potřeba sedmdesátníkovi, omlouvat se za senilitu?
01. 04. 2012 | 11:25

Drzá zrzka napsal(a):

Stařeček

Převratný objev českých vědců nastane ve chvíli zjištění velikosti úhlu odklonu peněz ze státního rozpočtu. To by bylo na Nobelovku. :o)
01. 04. 2012 | 11:25

Drzá zrzka napsal(a):

Sedmdesátník, to je dost dobrá mince. K nezaplacení.
01. 04. 2012 | 11:33

ali napsal(a):

Hořejší
dneska máte 1*..tenhle blog bodnul..
Ale když už jsme u těch pavouků, objevil se mi tu loni na zahradě opravdu odporný a veliký pavouk bydlící v zemi a spřádající si pavučinu kolem vchodu..byl tmavý s lehce oranžovým žíháním a docela agresivní, neboť se nebál ani souseda..nevíte, co by to mohlo být za druh? Nestačila jsem ho vyfotiti..
01. 04. 2012 | 11:36

český maloměšťák napsal(a):

Vida, vida - kdo by to do Dobešova rezortu řekl. Takový převratný objev.
Teď už víme, proč mu v Bruselu zatrhli ty fondy na propagaci. Závidí.
Jak pavouka - tak Dobeše.

My - čeští maloměšťáci objednáváme deset kilo. Nezpracovaného. V balení celkem 15 flašek. Prosíme vše opatřit etiketami s textem " Elixír života věčného - doporučeno a testováno Imunologickým oddělením Ústavu probiotické a makrobiotické imunogenetiky AVČR, garant : doc. Mgr. RNDr. ing. Felix Šťastný, CSc., MBA.
Dávkování : Deset kapek ráno, odpoledne, popřípadě i večer.
Ostatní informace viz příbalový leták /tam bychom prosili natisknout drobným, nečitelným písmem celý Hořejšího text/

Vše zaslat na adresu : Úřad vlády České republiky,nábřeží Edvarda Beneše 4
Praha 1 - Malá Strana,PSČ 118 01
------------------------------------------------------------------------------
Apropo - doufáme, že coby stálí komentátoři blogů pana profesora dostaneme výraznou slevu !
01. 04. 2012 | 11:41

mb napsal(a):

ali jestli mel oranzove zihani tak to byl sosan ...
01. 04. 2012 | 11:45

jogín napsal(a):

Apríl!
Napálil vás pěkně, spolkli jste komplet všechno!
01. 04. 2012 | 12:02

Stanislava napsal(a):

A už je to tu embéčko. A nezapomeň jim řící že dříve že nebyly banány, na dovolenou nejdál do bulharska a muselo se pracovat.
Věděla jsem že to musí nutně přijít - čecháčci ptravičáci co žijí na sociálních dávkách jsou k neporažení
01. 04. 2012 | 12:03

Maxmilián napsal(a):

Apríl! Apríl! Skoro stejný jako zpráva, že vláda bude valorizovat důchody.
01. 04. 2012 | 12:09

Kritik napsal(a):

Nechápu, jak může být v článku publikovaný objev považován za úspěch a vůbec za nový objev. Když již ve 14. století na účinky pavoučího jedu z pavouka rodu Tratantula Vulgaris přišel při pozorování elektronovým mikroskopem vědec Nicolas Koperniceus.

Panu autorovi přesto děkujeme za podnětný příspěvek. Nicméně nám tu chybí s jeho příspěvky na ožehavá témata - odkrývání skutečných pravd a zářezy do duchovní sféry.
01. 04. 2012 | 12:12

mb napsal(a):

stanislava ... vzdyt je / byl apríl ... proc bych si nemohl pojmenovat pavouka, ktery má oranžové žíhání a ANI SOUSEDA SE NEBOJÍ !!! ( sic.) ... stejne tak bych treba mohl souseda, který se nebojí ani pavouků ... hezký aprílový den ... ( :-))
01. 04. 2012 | 12:28

mb napsal(a):

pojmenovat souseda ...
01. 04. 2012 | 12:30

dennis napsal(a):

Pane profesore,
nevim, zda Vas posledni blog trhne ctenarsky nebo diskutabilni rekord, ale rozhodne mi roztahl hubu k usmevu. S chuti bych prarafrazoval text jedne pisne: "Laska je lek! Kapku mi dej!" na "Humor je lek, kapku se mi dostalo! Ooo, diky vam!" A taky bych rad poznamenal, ze netrpim strachem z pavouku, at uz jsou zihani oranzove, morde nebo treba hnede.
Pani Tuzka jiste promine, kdyz uziju jeji mily, temer zapomenuty, pozdrav "Usmev, prosim."
01. 04. 2012 | 12:48

Gábor Laco napsal(a):

No to jsem si oddychl. Nic o nesmyslech.
01. 04. 2012 | 12:48

Wraith napsal(a):

Hezký den,
pane Hořejší. Vy jste pěkná Vulpes vulpes, podšitá. Velice jsem se pobavil. Moc děkuji za tento vážně nevážný blog.
Inu, ať žije Apríl!!! ;-)
01. 04. 2012 | 12:51

Psí exkrement nástrojem Prozřetelnosti napsal(a):

Autor nežertuje. Autor navádí. Navádět se nemá.
01. 04. 2012 | 13:34

kokoshka napsal(a):

To pan prohvesor chtel vam předvest že i akademicke suchary maji smysl pro humor,jako:
Vynalzce předvadi svuj novy objev.
"Vynalezl jsem system ktery identifikuje človeka podle hlasu"
"A jak to funhuje?"-pta se uřednik.
"Tak za prve musite mu zřetelně rict sve křestni jmeno..."

Přijde za profesorem jeho asistent:
"Ted volali z porodnice že se Vam narodila dcera"
Profesor nepřestava pracovat s testy:
"Tak prosim,uvedomte o tom moji ženu"

Hlašeni od Radio Erevan-Novinky vedy:
"Kosmicka stanice MIR spadla v určenem rajonu.
Lokalita určeneho rajonu bude upřesnena pozdeji"

Když napišete vedecky traktat a chcete ho otisknout pro odbornou veřejnost,co musite delat?
Když rozumite tomu co jste napsal a mužete to dokazat-odešlete do rozdilu matematika.
Když rozumite tomu co jste napsal ale nemužete to dokazat-odešlete do rozdilu fyzika.
Když nerozumite tomu co jste napsal ale mužete to dokazat-odešlete do rozdilu ekonomika.
Když nerozumite tomu co jste napsal a nemužete to dokazat-odešlete do rozdilu filozofie.

Mala dcerka v prvni třide se pta sveho otce profesora:
"Tati,zapomnela jsem jak se piše čislo osmička?"
"To je snadne,zlato,musiš otočit symbol nekonečno na polovinu Ludolfiho čisla pi"

Vystupuje zoolog pred obecenstvem:
"Soudruzi,podarilo se nam zkřižit ledniho a hnedeho medveda."
"A jaky byl vysledek?"-ptaji se kolegove.
"No zda se že medvedum se to libilo!"
01. 04. 2012 | 14:10

kocman napsal(a):

Je to tak dobrá zpráva,jako že církevní badatelé konečně kápli na to,jak byl počat ježíš kristus( viz omluvný dopis nějaké Marie nějakému Josefovi,že mu byla nevěrná,ale nepamatuje si už,kdo to byl),jak konal zázraky (písemnosti Houdiniho) a jak vstal z mrtvých(v hrobníkovi se hnuly výčitky svědomí poté,co se probral z alkoholických mrákot).
Následně papež ruší církev jako zbytečnou organizaci a prohlašuje se za ateistu.
Jeho zbylí spolubratři zakládají dívčí pěvecký soubor.
Náš(nyní již bývalý arci) kardinál nevím už přesně,jaké hierarchické hodnosti v bývalé církvi byly,znáte pokleslou důvěryhodnost médií),no prostě nějaký Duka to byl,který prohlásil majetkové požadavky církve za křivé a nespravedlivé vůči všem,kterým církev majetky v předchozích staletích zhabala a zavázal se vrátit veškerý majetek zbývající,dokonce i ten darovaný.
Dojat vlastní dobrotivostí a spravedlivostí sňal upracovanýma šlachovitýma rukama ze své podvyživené hrudi tenounký zlatý řetízek nesoucí drobounký křížek jako symbol utrpení zdiskreditovaného výše jmenovaného jk a předal ho armádě spásy.
Pokračoval bych dále v této matériilibé činnosti,nerad bych však slízl smetánku místo autora blogu,který mi vdechl,snad ani nechtě,myšlenku lepšího,smysluplnějšího konání.
Zdravím všechny,kteří využili aprílového víkendu aspoň ke stejně užitečné činnosti.
01. 04. 2012 | 14:18

vaclavhorejsi napsal(a):

kokoshka:

Na Prirodovedecke fakulte se jiz mnoho let traduje nasledujici (udajne pravdiva) historka:

Na katedre botaniky tam pusobil slavny profesor Silvestr Prat, ktery byl velmi maleho vzrustu.
Pri zkousce se zeptal studenta na latinsky nazev borovice lesni (Pinus silvestris).
Student vedel nazev rodovy (Pinus), ale nemohl si vzpomenout na to druhove jmeno. Pan profesor mu chtel napovedet a ukazal na sebe. Student pravil: "zakrsla...".

..
01. 04. 2012 | 15:03

Frante napsal(a):

Zdravím profesora a oceňuju že na nás ještě úplně nezanevřel (já bych na nás už zanevřel).
01. 04. 2012 | 16:34

ali napsal(a):

mb napsal(a):
ali jestli mel oranzove zihani tak to byl sosan ...
01. 04. 2012 | 11:45

přiznám se, že mě tohle fakt nenapadlo..víte proč? Protože ten pavouk tam opravdu byl, opravdu tak vypadal a nikdy jsem takového pavouka neviděla. Takže spojení s barvou a sosanem jste mě pobavil.. :o)))
01. 04. 2012 | 17:19

santawizard napsal(a):

Zdravím Hugo:
To už jsem slyšel o nějakých indiánech,kteří se otravovali jedy aby získali silnější imunitu.Rovněž nějací fanatičtí křesťané se nachávají kousat hady ,ale víra v Ježíše je tak silná ,že ještě nikdo nikdy z toho nepošel.Rovněž fakíři v indii prý kouří marijuánu s kobřím jedem,specialitka ušitá na míru.Nebo prý obyčejný nikotýn zvyšuje imunitu všeobecně s vedlejšími účinky rakoviny konkrétně.
Je aprila.Ve zprávách hlásili platnost nového výkladu zákona,kde doktor může odmítnou pacienta ,který se nechce přizpůsobit léčbě.Jestli to platí i pro duševně a mentálně choré ,tak za chvílku budou všiochni blázni vyléčení a nikdo už nemusí soudit svého psychiatra o odškodné.
01. 04. 2012 | 17:21

Jemnický napsal(a):

Václav Hořejší

Vždy potěší, když slyším, jak čeští vědci zase něco objevného převrátili. Inu je vidět, že každá koruna investovaná do euro a každé euro investované do české vědy se zhodnotí převratnými 0.17 %. Zaplať bámbu za to.
Ale k věci. Šťastný Felix Feliximus se zpozdil o stovky ba celá tisíciletí.
Homeopatie používá preparáty na bázi pavoučích jedů od dob Samuela Hanemanna a čínská medicína již od nepaměti. Obsahují protinádorové a antimikrobiální peptidy.

Co se týká pavouků, bratře Václave, věz, že pavouka ve snu viděti značí soudní spory, zradu a blízkého nepřítele.
Zcela jiné to je, když ve snu se zjevuje obrovský, nestvůrný, ohrožující či dokonce pohlcující snícího či jiné lidi: jednoznačně se jedná o negativní mateřský aspekt vyjádřený jednou z personifikací Strašné matky, jejíž psychologický otisk se objevuje zejména v opětovných prenatálních prožitcích – téměř výhradně ve druhé fázi bazální perinatální matrice.
Když bych se přenesl v myšlenkách do tvé pracovny a vyhlédl směrem severním značícím zlo a temné síly v nevědomí, pak popatřiv na onu strašlivou novou věž, kde přebývá ta, jejíž jméno nelze vyslovit, také bych byl zachvácen těžkými sny, v nichž mě uchvacuje Strašná pavoučí matka.

Hezké velikonoce,

Přítel Jemnický
01. 04. 2012 | 18:12

Jemnický napsal(a):

Možná by přešťastný Felix mohl podat nějaký grant na využití toxinu pro léčbu erektivních disfuckcí. To by byla aplikační pecka a naprostý všezvratný objev českých vědců, byli bychom farmaceutickou velmocí. I hospodářství by se řádně postavilo, to by byl snad takový priapismus v ekonomice. Ovšem pozor na bolestivé následky pro proletariát a následnou impotenci elit.
01. 04. 2012 | 18:27

mb napsal(a):

ali mohl to být některý jižní pavouk, který v rámci globálního oteplování ( jež klaus zpochybňuje či bagatelizuje ) přelezl z některé jižní země, do vašich končin ...

/voni tak migrujou jak se jim životní podmínky otvírají směrem na sever skrz to oteplení /

nepřebýváte na Moravě či někde v nížinách ,... ???

zatím ... zdravím ...
01. 04. 2012 | 18:33

vaclavhorejsi napsal(a):

Jemnický:

Bratre Jemnicky, podivuji se, ze ti zrejme neni znamo, ze viagra byla puvodne izolovana z pavouku?

..
01. 04. 2012 | 18:34

Zbyněk napsal(a):

Jedu do Orlických hor, nádherná asfaltka auto se ani nehne, opravený mostek, no vlastně téměř nový, parkoviště nedaleko Masaryčky, jak chatu místní nazývají také paráda a všude cedulky opraveno za pomoci EU. Takže já to za april nepovažuji a věřím, že jsou EU podporováni. Mělo by také býti každému jasné, že když naši vědci něco objeví, realizováno to může býti pouze v USA nebo v EU.Takže přátelé nenadávat, stačí že tak činí náš pan president.
01. 04. 2012 | 18:36

český maloměšťák napsal(a):

santawizard
To je právě ta svoboda výběru - o kterou celá leta usilujeme.
Mohu buď souhlasit..... nebo vůbec nic nezmohu.
Ještě by to chtělo IZIP knížku - aby doktoři měli mezi sebou přehled o tkzv. kverulantech - a je to.
Ovšem slyšel jsem, že za příplatek si můžete zakoupit nadstandard - a jednou za uherský rok pak souhlasit s přáním doktora nemusíte.
Toto právo se bude dát dokonce prodat na Burze nadstandardů. Slyšel jsem dokonce, že už je na to vymyšlený derivát - bude mít zkratku HYHO /Hungary Year Health Obligation/.

Já to budu shortovat o dušu - co Vy ?

Já vím, já vím...Vy jste spíš na ty houbičky a pavouky.
Tak teda dobrou chuť.
01. 04. 2012 | 18:42

Profesor Mozkovič: napsal(a):

Považuji za příhodné zmínit další výzkum, o němž média mlčí. Jedná se o Program Výzkum mozku , lidské mysli na základě jeho hmotnosti a byl vytvořen pro podporu spolupráce teoretických, experimentálních a klinických studií o mozku, od molekulární úrovně až po úroveň chování a úroveň kognitivní.

Cílem mého výzkumu bylo jednou provždy dokázat světu, že levicový mozek je těžší a výkonější, jak mozek pravičáka.

Výzkum mozku jsem prováděl za spolupráce teoretických, experimentálních a klinických oborů, a to od molekulární úrovně až po úroveň chování a kognitivní úroveň. Mimoto jsem prováděl intenzivní výzkum všech aspektů poškození a reparace nervové tkáně na buněčné, molekulární a klinické úrovni. Plánuji i interdisciplinární výzkum ve všech oblastech neurobiologie, neuropsychofarmakologie, funkční neuroanatomie, neurofyziologie a neuroradiologie (metody zobrazování nervové soustavy), neuropsychologie, neurologie, psychiatrie a výpočetních neurověd. Rozvoj metod biomedicínského zobrazování dnes již začíná přesahovat dříve nedosažitelné hranice mikroskopické a molekulární úrovně. Jejich současné aplikace mohou podstatně přispět k lepšímu pochopení fyziologických a patologických změn v nervovém systému pravičáka získaných z výsledků mnohaúrovňových studií na zvířatech i z pozorování lidského chování a aplikovaného výzkumu, se silným důrazem na management neuropsychiatrických chorob. Program Výzkum mozku a lidské mysli klade důraz na zajištění maximální efektivity výzkumu i výuky prováděné v oblasti neurověd.

Výzkum jsem započal na reprezantativním vzorku 150 lidí z města Most, čtvrti Chánov.

Vzorek jsem rozdělil do dvou skupin, podle pol. orienatce. Politickou orientaci jse určil dle metody "Bábo,dědku ".
Ty, které nešlo na základě této metody určit do skupiny, ty jsem z měření vyloučil.

Následně jse vytvořil sádrové odlitky hlav, z nichž jsem určil objem a na základě známé měrné hmotnosti vypočítal jeho hmotnost. V průměru se vzorky pohybovaly o velikosti 15*14*17 cm. Pouze mozek nadepsaný "Sladký" a "Béda" vykazoval silně abnormální rozměry, a to 30*30*30 cm.
Ten jsem na základě statistický metod měření aritmetických odchylek rovněž vyloučil z měření.

Přesto mohu na základě této vědecké práce jednoznačně potvrdit předpoklad, že mozek levičáka je v průměru až o 10% težší než mozek pravičáka.

Zde například vzorky mozků levičáků

http://www.aalmedical.cz/cz/e-shop/614678/c36154-lidsky-mozek-modely/model-lidskeho-mozku-2-dily-ekonomicka-varianta.html

Zde vzorky pravičáků

http://www.aalmedical.cz/cz/e-shop/614681/c36154-lidsky-mozek-modely/nauroanatomicky-model-lidskeho-mozku-8-dilu.html

Rozdíl je patrný, již při běžném pohledu.

O dalším vývoji mého výzkumu Vás budu nadále informovat.

Váš profesor Mozkovič !
01. 04. 2012 | 18:50

Řekněte své ženě, zeleninu denně ! napsal(a):

Každý vynález by měl především sloužit praxi.Zeptal jsem se proto na názor představitele podnikatelské sféry, úspěšného provozovatele osobní přepravy ( každé dva roky nový Passat, každý rok nové šusťáky Nike, nový dům od Central Group v satelitu), co si o novém vynálezu myslí, a jak může zefektivnit činnost jeho firmy.Článek si nechal 3x přečíst, tupě zamžoural a povídá - je to všechno na pí.u vole, jo co říkáš mý nový káře?
01. 04. 2012 | 19:36

Pepa Řepa napsal(a):

Doufám, že viagra je izolovaná z pavouka křižáka.
To by n.o,s. nevydejchal.

Jo mimochodem, Váš stín,Vaše alter ego, Váš Mr. Hyde je-bratře Wěnczeslaue- zpět.
Říká si teď anti-stejskal, bloumá tady jako čokl bez pána.
Ujměte se jej.
01. 04. 2012 | 19:45

santawizard napsal(a):

Maloměšťáku:
Víte ,že Ježíš Kristus nebyl žádný psychiatr ,ale že to byl lidový léčitel?Proto je dodnes lidové léčitelství pořád zakázané jako máfie.Moje světové názory na toto téma znáte.Já hlásám bibli a jogu nejenom pro marijuána gury či hospodské kaplany.
Hříšná Evo a svatá Marie:
Faráři by měli alespoň na velikonoce dostat tatarem pod sukně ,aby nám dali nějaké vajíčka nebo zazpívali písničku co to vůbec jsou ty čajové ceremonie,kávové rituály,tabákový mági,opiový faráři,marijuána gurové a hospodští kaplani.Ha,ha,ha.
Od máfie totiž tatarem žádné vajíčka nedostaneš!!!
01. 04. 2012 | 19:47

Jemnický napsal(a):

Václav Hořejší

Zatím se mě tyto preparáty netýkají, ale měl jsem takový pocit, že je to na bázi syntetických analog rostlinných metabolitů peptidů a nukleotidů.
Pořád mě více zajímá antimikrobiální a protinádorový účinek než léčba erektivní disfunkce.
Pavouci mají v zásobě vajgry nové generace. Jak farmakologicky racionální, avšak jak je to výstražný symbol z pohledu duchovního.
Zajímavé review o toxinech babouků
Spider-Venom Peptides as Therapeutics
Natalie J. Saez, Sebastian Senff, Jonas E. Jensen, Sing Yan Er, Volker Herzig, Lachlan D. Rash and Glenn F. King *Toxins 2010, 2, 2851-2871;

www.mdpi.com/journal/toxins
Review
01. 04. 2012 | 20:01

Skogen napsal(a):

Dodal bych, že též záleží na konjunkci Jupitera a Krabí mlhoviny :)

Jsem rád, že žijete, pane profesore.
01. 04. 2012 | 20:57

ali napsal(a):

mb
ne, přebývám na rozhraní jč a zč kol z oblasti s gobelskými ochlasti..ale vím, že z jižních krajů v rámci oteplování navzdory klausobitky, se sem stěhují právě pavouci, kteří už jsou známí..tento nebyl a musím podotknout, že byl hnusnej..tak zdravím a dobrou..
p.s. momentálně jsem měla noční nokturno s rajským salátem a holanskou majolkou..belo belisimo, heč.. ;o)
01. 04. 2012 | 21:43

JO napsal(a):

Dobrý večer,
Před chvílí jsem dočetl přísně tajnou zprávu , kterou zapomněl na chodbě můj soused, důstojník BIS.
Vyplívá z ní, že tým imunologů vedený prof. Hořejším vyvinul novou očkovací látku proti chamtivosti a špatnému charakteru. Látka byla tajně testována na několika boháčích a čelných politicích. Již v zítřejších novinách se dočtete, že V.K. bude neprodleně abdikovat, několik naočkovaných poslanců neuneslo nazření na sebe sama a v kuloárech parlamentu spáchalo hromadnou sebevraždu. Pánové Kellner, Roman , Babiš a Koláček všechen svůj majetek dají na dobročinné účely a dále setrvají v chudobě, neb se budou živit již jen poctivou prací. Příští týden se chystá plošné očkování celé populace. Vše je ale přísně tajné aby někteří spoluobčané, dosud neimunizovaní, neuprchli na Bahamy.
01. 04. 2012 | 21:50

JO napsal(a):

Omlouvám se vyplývá.
01. 04. 2012 | 21:58

Luba napsal(a):

Cha chá ... !

Co to je? To má být nějaký objev, todlenc to?!
S něčím tak nehotovým se vydá docent Šťastný Félix plít pole světové vědy?

To v Monologickém ústavu bioklonálního textilu jsou jiní kabrňáci!

Profesor ThDr. Lukáš Kušna, proděkan závěsných věd, mi tam nedávno ukazoval spřádací stroj, založený na bradavkovitých výběžcích čubrtěnky vodomilné, křížence chvástala s potápníkem.

Je fajn, když se Pytlíkářská fakulta Univerzity Lóšadi Przewalského v Ejči nad Mejknínem může pochlubit takovýmito nenaplněnými kapacitami, popř. ambicemi.

Kam se hrabou bruselští granti na ty naše selské!
01. 04. 2012 | 22:03

český maloměšťák napsal(a):

JO
Hmm - nebylo by ale jistější a užitečnější je naočkovat nějakým výtažkem z housenek - že by se jako zakuklili ...no a my pak bychom pouze čekali až se z nich stanou krásní motýli. Nemuseli bychom /jak tomu již tradičně je/ hnout ani prstem. Jen bychom čuměli a čekali.
Mohli bychom je po vykuklení honit po loukách, strkat do lahví s eterem a pak se jimi kochat.

Konvička je na to expert.
Moh by poradit.
Uměl vynalézt deislamizátor - poradí si i s timdle.
01. 04. 2012 | 22:25

Luba napsal(a):

maloměšťáku,
těmi motýly jste mi připomněl ...

Vybavila se mi jedna historka z ústavu ...

Povídal tam jeden doktor inženýrovi, co si chtěl pověsit krabičku s motýly na stěnu, a přibíjel hřebík tak, že jej přiložil hlavičkou na zeď a kladivem bušil do špičky:

"Je vidět, vole, že jsi blázen!
Vždyť ten hřebík patří do protější zdi!"
01. 04. 2012 | 22:45

mb napsal(a):

dobrou noc ali ...
01. 04. 2012 | 23:32

Jáchym napsal(a):

Pane profesore,
chyběl jste tu, je tu nějak smutno.

A Pepa Řepa?
Je zasmušilý.
Je zasmušilý.
Nosí do Aktuálně zápalky.

A předevčírem jsem ho potkal na Tomského hřbitově.
Byl zasmušilý.

******
Článku nelze nic vytknout,snad jen přílišné popularizační zjednodušení.

Přesto je princip popsán natolik polopaticky, že si preparát lehce vyrobí každý majitel Zverimexu ve spolupráci s průměrně vybavenou laboratoří dnešní marnotratně přefinancované ZŠ.
01. 04. 2012 | 23:38

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,....ten převratný objev bude taky platit i další dubnové dny, nebo jenom prvního,...???? Tužka, no vítejte, pane profesore, pobavit se Vám zachtělo, to je dobré znamení,....
01. 04. 2012 | 23:57

im napsal(a):

Paní Tužko,

zdravím v pozdní již hodinu a s potěšením sděluji, že pan profesor nás na apríla baví již pátým rokem, dnešní aprílový příspěvek je malým půlkulatým jubileeeem. Když nahlédnete vpravo do seznamu jeho blogů, dají se tam aprílové příspěvky dohledat až do roku 2008. :-) Vtipné počteníčko, autor zraje jak dobré víno.
02. 04. 2012 | 00:28

Jaroslav napsal(a):

Surová necitlivost byla zaznamenána i u Mengeleho, nejen u Vás autore.... mít Vás po ruce rodič nemocného dítěte, tak neodejdete po zásluze minimálně bez monoklu...
02. 04. 2012 | 08:31

tom napsal(a):

co na to říká kolega JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola?
02. 04. 2012 | 09:38

Viola napsal(a):

A kdy si příjdete pane profesore pro bludný balvan za tento článek? :-)
02. 04. 2012 | 13:07

JAHA napsal(a):

Ad: autor

Pre niektorych je tento "opraseny" 1. april spred niekolkych rokov sklamanim. Od blogera Vasho formatu cakali viac.

P. S. Rad by som si vypocul (precital) nejake seriozne vysvetlenie, preco sa v Cesku pouziva pojem 1. april a 1. maj, ked v kalendari je to 1. duben a 1. kveten. Zda sa mi (ako Slovakovi) trochu schizofrenicke pouzivat nazvy mesiacov leden, unor,...a zaroven pouzivat na rozne prilezitosti, pranostiky, atd. vyrazy januar, april, maj,...
02. 04. 2012 | 14:23

JAHA napsal(a):

Ad: tom
Ked uz nejaky Lahola, tak jedine Leopold.

P. S. Pozna aspon 1 z tisic obyvatelov Ceska jeho literarne prace? Genius (nielen) svojej doby. Tak ako Emanuel Mandler v Cesku.
02. 04. 2012 | 14:28

Kala napsal(a):

Pane JAHA, už od roku 1836 je v Čechách l. květen prvním májem. Nesmrtelný básník to tak zařídil... I v současných písničkách se líp zpívá Máj, máj, máj, narodil se máj nebo Jen v máji má píseň moji lásku hájí. Neumím si představit Gotta, jak vyzpěvuje Jen v květnu...atd. Prostě je fajn, že existují dva výrazy pro krásný měsíc plný květů. A apríl, to je speciální situace - apríl je jen prvního, pak už je jen duben. (Taky krásný název, jakož i červen, srpen, říjen...).
02. 04. 2012 | 14:57

JAHA napsal(a):

Ad: Kala

Ja nic proti vasim slovanskym nazvom mesiacov. Podobne v Polsku. Su pekne a vyjadruju urcite obdobie v zivote Slovanov. Akurat, ze na niektore dni sa pouzivaju rimske nazvy.
02. 04. 2012 | 15:31

Luba napsal(a):

JAHA

"Vyvést někoho aprílem" a "kácení májky" jsou činnosti zcela specifické a dají se provádět celoročně. Zvlášť klácení Majky.
02. 04. 2012 | 15:46

santawizard napsal(a):

Zdravím pane profesore mimo kompetence apríla.Prosím nenechte se stáhnou do žádného literárního sporu mezi legálníma a ilegálníma drogama křížem krážem mezi muslimama a křesťanama.. Americkoizraelský imperialismus a židoanarchistický bolševismus není totéž jako judeokřestanské náboženství a indoevropská kultůra.Tak, jako že ,se svatby mohou dělat jak v kostele ,tak na radnici ,podobně by stát a církev klidně mohli seminovat i svoje vlastní marijuána gury a hospodské kaplany.Jedině touto mírumilovnou cestou je totiž možné soutěžit ,jestli je křesťanská marijuána více pohostinná,léčivá a spirituální než křesťanské víno a nebo naopak jestli by byla lepší psychologická válka mezi blogařama a glozátorama jako mezi konzumentama a abstinentama křížem krážem mezi atheistama a theistama .
02. 04. 2012 | 16:10

Šutr_od_vody napsal(a):

Vážený pane profesore,

3/4 našich nekonkurenceschopných vědců, tj. akademických teoretiků - nepraktiků, v životě "nic" nedokáží, a když už se nějakému z nich něco významějšího podaří, tak se to předá jako vždy nějaké zahraniční farmaceutické společnosti - neboť doma na to nejsou stejně přirozeně peníze - a tak je to pro Čechy úplně k ničemu! Než se to pak dostane zpět na český trh, většinou tak za pět až deset let, a to ještě s cizí nálepkou a brutálně nahozenou cenou, je našinec již většinou úspěšně hodně dlouho po smrti, pane profesore! Velmi užitečné, né?

Rakovinu děložního čípku, varlat, slinivky břišní, jater, tenkého a tlustého střeva vyléčit nedokážeme, byť na to byly napsány četné práce všeho druhu... Mají tyto obhájené práce nějaký praktický význam, když se pak nic nerealizuje v praxi? V ČR se bojuje především chemoterapií, ozařováním a skalpelem, v západním světě již bez problémů magnetickým polem, speciálním světlem aj. O možnostech hovoří sami bez otázání nahlas a s nadějí! Jsme prostě v medicíně pozadu, a to jen díky Vám, českým vědcům, lékařům! Jste jenom vážení "Udržbáři se skalpelem", nic víc! Nutno nezapomenout všechny akademické tituly a dostatečnou úklonu - panu doktoru - k zemi!

Dokázali jste porazit mor, nikoliv již lepru! Jsou de facto stejného data! Dodnes je v Evropě funkční leprosárium, a ročně se jí po celém světě nakazí přes čtvrt miliónů lidí! O tom se v médiích ale nehovoří, že? Co tedy vědci dělají? O různých typech HIV, Ebole, Dengue, Marburg, Západonilském viru raději ani nemluvit... O transplantacích, které se neprovádějí, byť by byly možné, reálné, také ne!

Raději se zaobírejte věcmi, které jsou dnes skutečně aktuální a nadmíru potřebné, a nepište nekoherentně o hight nesmyslech! Stejně upadnou ve vědě - a to nejenom té české - v hluboké zapomění, stejně jako ty ostatní!

P.S.: Bubnujete, pane profesore, na prsíčka svá i dnešních čtenářů, velmi předčasně!

S přátelským pozdravem a láskou
Váš
Bomberious
02. 04. 2012 | 17:51

Ateista napsal(a):

Hořejší: Dobrý den. já jsem věděl, že nezklamete a na 1. dubna si něco připravíte :) Naneštěstí mnoho lidí věří bludům viz. např. neinvazivní analyzátor krve, který dostal 30. března po zásluze Bludný balvan. A hned 31. března vyšlo v příloze deníků Bohemia a Moravia dvoustránková "reklama" na tenhle "geniální" přístroj i s žvásty, že v zahraničí se používá již mnoho let, že ho využívají kosmonauti a do ČR právě tento přístroj přišel :(
02. 04. 2012 | 19:59

Josef K. napsal(a):

Přiznám se, že pro mne je "doc. Mgr. RNDr. ing. CSc., MBA. " vzdělanostním nesmyslem. Naopak informace, která zahřeje:Potěšitelné je, že tyto výsledky vznikly v rámci rozsáhlé mezinárodní spolupráce podporované ze zdrojů 7. rámcového programu Evropské unie (projektu se účastnilo 26 týmů s rovnoměrným zastoupením zemí severní, jižní, západní a východní části EU; vynikajícím způsobem byly naplněna i kritéria genderové vyrovnanosti všech týmů).
02. 04. 2012 | 20:00

jin napsal(a):

A izolované z krve netopýra smíchané s mandragorou vykopanou o půlnoci byla úspěšnost dokonce 1.72 % !!!!
03. 04. 2012 | 16:55

Gabriela napsal(a):

Milý pane profesore. Víte jaký je nejlepší lék na raka? Pravidelná meditace, nejlépe každodenní. To je ta nejlepší duchovní očista pod sluncem. Odvážnější mohou přidat občas nějaký ten půst. Ten kdo pravidelně medituje na raka neumírá...
Rak je totiž vysloveně duchovní nemoc. Někde v duši té či oné oběti je nějaký problém, který se dlouhodobě neřeší nebo se nechce řešit a tak zaleze na nějaký orgán a někdy se rozleze i mnohem dál. A proč se zbytečně trápit...
Milý profesore Václave Hořejší, ze srdce přeji Vám a všem pozdním příchozím požehnané prožití svátků Kristova vzkříšení. Kristova láska ať je s námi se všemi. Budeme ji hodně potřebovat...
**********************************************************
Dnes na Velký pátek zahajuji půst pouze a jenom o přírodní pramenité vodě z Jizerek. Na destilku z lékárny jsem si nezvykla. Mám podezření, že láhev nebo destilátor něčím odporným desinfikují a pak je mi z ní šoufl...
Budu držet hladovku o obyčejné vodě tak dlouho, dokud vláda neopustí Strakovku, jak prohlásil jeden hladovkář přede mnou, který ji zahájil už 18.3. a jde mu v podstatě téměř o to samé co mně, s vyjímkou toho, že osobně jsem nejenom pro odchod vlády ze Strakovky, ale také pro co nejrychlejší vypsání nových předčasných voleb.
Naše malá a téměř vykradená republička už je téměř polomrtvá.Navíc vše nasvědčuje tomu, že naši vládní "všeumětelové" ji buď chtějí úplně dorazit -
nebo se jenom bojí o ztrátu svých přeplněných korýtek. Kuk sem... http://www.nwoo.org/view.php?cisloclanku=2012040026
http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Mnohonasobna-presila-Paralyzer-Tak-vypada-protivladni-protest-228180
...tímto odporným činem nás naše slavná pravicová vláda vzdálila od demokratického státu, zato nás svým zvráceným způsobem vrátila k dřívějším praktikám totalitního policejního státu. A tomu já osobně nečinně přihlížet nemohu...
Nicméně, pokud někdo hledá v současném pravicovém parlamentním bahýnku nějakou duši, která se skutečně zasloužila o stát, jeden typ by tu byl...
http://www.osud.cz/jirkovou-optikou-61-vit-barta-zaslouzil-se-o-stat
ještě pár velikonočních hudebních pozdravů...
https://www.youtube.com/watch?v=z4R4PVEwX5U&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=odCwKveTcIg&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=6PUtCHhtOSY&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=GOwuniIgYXM&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=rRbyZ3eD-9M
https://www.youtube.com/watch?v=2O85LsbXVu4&feature=fvsr
https://www.youtube.com/watch?v=VZbM_MIz4RM&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=VZbM_MIz4RM
https://www.youtube.com/watch?v=9Q7Vr3yQYWQ&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U&feature=related
zatím pa...
06. 04. 2012 | 17:36

geo napsal(a):

Potěší že jste zase in
06. 04. 2012 | 18:53

Gabriela napsal(a):

Vážený a milý pane profesore Václave Hořejší. Není vás nikde ani vidět, ani slyšet. A je to veliká škoda. Vaše nekonvenčí náhledy na vezdejší politický životaběh tu prostě a jednoduše hodně chybí... Děje se něco?
Odešel jste snad do skutečné emigrace "vnější" nebo zatím jenom té "vnitřní" ?
**********************************************
Vracím se ještě jednou k výše uvedenému tématu. Zdá se, že je to velmi jednoduché.

Vítězství nad rakovinou = Vítězství nad sacharidy.

Příběh mladého člověka, který takto "utekl hrobníkovi z lopaty" je fascinující, a pro vědce vašeho formátu bude jistě nesmírně zajímavý.

http://www.osud.cz/o-rakovine-strave-bez-cenzury

Rozhodně si nenechte ujít celé interview ...
Pokud přeskákáte v poslechu písničkové "vycpávky", není to zas až tak strašidelně dlouhé, jak se na první pohled zdá býti...
Ráda bych se po vyslechnutí tohoto interview dozvěděla váš nezaujatý pohled vědce i člověka...
Slunce a světlo v duši, zdraví Gabriela...
03. 05. 2012 | 10:38

Caroll napsal(a):

Pane profesore, pane profesore, zaříkával jste se, že už nebudete psát ale slovo jste (jak jinak) samozřejmě nedodržel. Uvědomujete si, že si děláte legraci z lidí možná smrtelně nemocných a kteří doufají, že se přece jen najde něco, co je zachrání? Dělat si legraci z lidské víry v naději je opravdu morbidní. Ale při vašich dříve presentovaných postojích se není čemu divit. Jste možná dobrý odborník na imunologii ale rozhodně vám chybí vnímání životních realit. Jako ten nerozumný profesor ve filmu Vynález zkázy. Přečtěte si raději Osudy dobrého vojáka Švejka a snažte se pochopit, o co tam opravdu jde. Potom vám bude život o mnoho jasnější a nebudete obtěžovat ostatní takovými morbidními výplody ale něčím opravdu přínosným. Caroll
05. 05. 2012 | 13:15

Gabriela napsal(a):

post scriptum:
hladovku jsem předčasně ukončila 22. den, po online přenosu hlasování poslanců o důvěře vládě. Bylo mi z toho hodně fyzicky nevolno, chtělo se mi zvracet, a nebylo co...
Nejsem breathariánka, z prány zatím žít neumím. Ale co není, může jednou býti ;-)
***********************************************
https://www.youtube.com/watch?v=LI_EmGYV_3Q
***********************************************
Doufám, že delší hladovku bez předčasného ukončení se mi podaří zvládnout při jiné příležitosti.
Mějte se báječně, všem dobrým lidem bude ctí, když se opět někdy objevíte na blozích aktuálně...
Nenávistných výkřiků zakomplexovaných malých duší si nevšímejte, nestojí za sebemenší Vaší pozornost. O.K.?
07. 05. 2012 | 12:00

geo napsal(a):

ŠKODA ŽE UŽ NEPÍŠETE K AKTUÁLNÍM DĚNNÍ teď bychom Vás potřebovali bude mela ! ? nebo ne ?
13. 05. 2012 | 14:35

eko-amater napsal(a):

Pane profesore, napiste prosim neco o Rathovi :)
28. 05. 2012 | 14:21

Jaroslav Lébl napsal(a):

Prášek z bodláku a zeleného čaje pomáhá v léčbě nádorů
Velikost textu:

12. 1. 2012 17:39, autor: ban
aktualizováno 12. 1. 2012 19:39
Praha – Čeští a španělští vědci vyvinuli přípravek z ostropestřce mariánského (Silybum marianum) na bázi silybinu, který v kombinaci se zeleným čajem otevírá nové možnosti léčby nádorových onemocnění. Brání totiž cévnímu zásobení nádorů, které se pak nešíří a zanikají. K tomu, aby se lék dostal do lékaren, je ale ještě velmi dlouhá cesta, vývoj totiž může trvat i deset let.

Ostropestřec mariánský
Terapie využívající antiangiogenní látky, jako je třeba právě silybin, je poměrně nová – její základy byly položeny teprve v 80. letech minulého století. Pro pacienty je však velmi šetrná, na rozdíl od klasické chemoterapie totiž působí velmi selektivně. Antiangiogenní látky brání cévnímu zásobení tumoru, který pak kvůli nedostatku živin a kyslíku umírá. Tento typ léčby se často využívá jako doplňující léčba spolu s další terapií. 
Za českou stranu na objevu pracoval tým profesora Vladimíra Křena z Mikrobiologického ústavu Akademie věd společně s týmem profesorky Jitky Ulrichové z Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Ze Španělska se pak připojili vědci z univerzity v Malaze. Společně pak objev prezentovali v prestižním americkém časopise Journal of Medicinal Chemistry. 
12. 06. 2012 | 19:02

NitAcceme napsal(a):

<a href=http://www.londonuggboots.co.uk/#339>classic tall ugg boots on sale</a> This design is spectacular! You definitely know how to keep a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Excellent job. I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool! PoefMedobrele Nodejounses Incacyjoymn Addelodup <a href=http://www.londonuggboots.co.uk/#693>baby ugg boots uk</a> FepblerType PoefMedobrele Nodejounses Incacyjoymn leasevappyhag <a href=http://www.londonuggboots.co.uk/#667>ugg boots uk stockists</a> .
25. 11. 2012 | 13:07

AYIsaias napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> generic viagra </a>
09. 04. 2013 | 04:56

ghsdpqowgw napsal(a):

« L’Etat post-mortem ». http://viagra100mgfr.lo.gs/ qu’il fallait se suicider tous ensemble. http://wwwaccutanefr.lo.gs/ On vous en reparlera sur le site. http://accutaneprixfr.lo.gs/ vendredi 20 juillet 2012 a 01h27.
03. 10. 2013 | 21:36

osgfjeoazm napsal(a):

« un anniversaire sordide ». http://commandercytotecfr.lo.gs/ Verbes de paroles / pensees ?O ? ?O http://lioresalenlignefr.lo.gs/ D’embauche en embauche. http://commanderataraxfr.lo.gs/ parce qu’ils sont malades.
05. 10. 2013 | 11:55

opugkufnjp napsal(a):

ni d'atteintes a son honneur et a sa reputation. http://acheterpriligy.zic.fr/ il ne tourna jamais la page. http://acheterduviagra.zic.fr/ le Laos et les Philippines. http://acheterlevitra.zic.fr/ The discovery of the Igorots.
11. 10. 2013 | 16:45

rgbmkijupl napsal(a):

A l’image de Claude Eatherly. http://viagrapaschere.zic.fr/ vendredi 20 juillet 2012 a 01h02. http://viagralivraisonrapide.zic.fr/ Conseils pour l’oral http://acheterpropecia.zic.fr/ A Saint-Etienne comme ailleurs
12. 10. 2013 | 23:34

vlsnyysrvc napsal(a):

Avec l’aide de Budsarin Siangphro http://viagrapaschere.zic.fr/ ma mere est tombee gravement malade. http://cialisprixfr.zic.fr/ vos animaux domestiques. http://acheterlevitra.zic.fr/ Quatrieme episode : CQFD.
13. 10. 2013 | 09:51

drekodtubz napsal(a):

d'origine nationale ou sociale. http://viagralivraisonrapide.zic.fr/ la fin de l’individu. http://viagrapharmacie.zic.fr/ et puis le raconter. http://acheterviagra.zic.fr/ avec la plus grande des finesses.
14. 10. 2013 | 11:59

nyjmghtedf napsal(a):

je travaillais dans les champs de tomates. http://www.hal.asso.fr/video/levitra-cena-apoteka.html quand il a vu la couverture. http://www.emtvalencia.es/video/viagra-receta-chile.html Yale University Press. http://www.emtvalencia.es/video/cialis-se-vende-sin-receta-en-mexico.html A savoir : les employes toucheraient une prime.
23. 12. 2013 | 10:53

outletekmqx napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose jackets</a> morchard http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - cheap canada goose jacket
25. 02. 2014 | 19:14

aoxcatevqf napsal(a):

Envoie ton adresse a redaction(at)article11. http://www.ciccarelli.it/b-kann-ich-viagra-in-der-apotheke-kaufen-da.html une sorte de Nation (au meme titre que. http://www.ciccarelli.it/b-vill-kopa-kamagra-sv.html Dans son recueil d’articles « Automne allemand ». http://www.ciccarelli.it/b-viagra-100mg-pris-sv.html Premier episode : Le Tigre.
02. 05. 2014 | 08:46

iwmvviyise napsal(a):

puis avec Diderot qu’il va etre theorise. http://www.disaronno.com/b-pris-pa-levitra-100-mg-sv.html le charge des adresses. http://www.disaronno.com/b-cialis-pour-femme-au-quebec-fr.html A cela deux raisons : http://luarasi-univ.edu.al/a-levitra-medicament-fr.html dimanche 1er juillet 2012 a 18h47.
07. 05. 2014 | 08:56

mqeakygftl napsal(a):

Li, est admis dans un hopital de Shanghai http://www.intermife.fr/page-a-swiss-apotheke-org-super-kamagra-da.html Leur taux etait spectaculaire http://www.intermife.fr/page-e-cialis-vendita-farmacia-it.html C est un conflit d interets majeur http://www.intermife.fr/page-e-online-apotheke-schweiz-cialis-da.html La pression est forte
11. 06. 2014 | 04:16

sambozkrks napsal(a):

Mais ce spray buccal est un rien particulier http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-super-fr/ La France a tres bien reagi par rapport a l heroine http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-generique-fr/ Il y a eu une prudence elementaire http://lucionmedia.ca/page-a-levitra-farmacia-online-it/ Engagement 7- Developper la telemedecine
15. 06. 2014 | 12:50

siqtodncvc napsal(a):

Soit un 1,2 million au total http://www.riminiturismo.it/e-lander-dar-viagra-ar-receptfritt-sv.html Des dispositions que Prescrire estime insuffisantes http://www.riminiturismo.it/a-bestalla-viagra-pa-natet-sv.html Au moins pas tout de suite http://www.riminiturismo.it/e-vendita-viagra-in-italia-it.html Mais les estimations divergent
17. 06. 2014 | 06:45

ipparvxggo napsal(a):

Il s agit donc d une infraction http://www.riminiturismo.it/a-orlistat-en-ligne-fr.html Preserver la continuite et la qualite de vie http://www.riminiturismo.it/e-kamagra-apotheke-da.html Des hochements de tete saluent le bon mot http://www.riminiturismo.it/e-dove-acquistare-viagra-on-line-it.html « Notre societe a toujours ete solidaire
17. 06. 2014 | 09:45

cedcltiiow napsal(a):

Les discussions sont encore en cours http://www.riminiturismo.it/e-commander-atarax-fr.html Mais la decision finale fera forcement des decus http://www.riminiturismo.it/a-viagra-ganz-billig-nb.html A chacun de gerer http://www.riminiturismo.it/a-priligy-original+billig-da.html Il se rattrape sur les montants demandes aux autres
18. 06. 2014 | 09:02

tjnhredcii napsal(a):

En 1983, les chercheurs isolaient le VIH http://pray-as-you-go.org/page-e-hvor-kan-man-kob-viagra-da/ « Cela fait plus de trente ans qu il me soigne http://pray-as-you-go.org/page-a-comprare-cialis-originale-online-it/ Elle a ensuite ete traitee jusqu a ses 18 mois http://pray-as-you-go.org/page-e-costo-del-viagra-slovenia-it/ Contre lui, aucun vaccin ou medicament
15. 08. 2014 | 04:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy