Další dobrá zpráva - čestné jednání se vyplácí!

29. 11. 2012 | 10:39
Přečteno 15013 krát
V posledních dnech, týdnech a měsících se na nás z médií valí neustále špatné zprávy. Senzacechtiví novináři, věčně nespokojení intelektuálové a samozřejmě levicová opozice se neustále populisticky snaží zpochybňovat reformní úsilí naší vlády rozpočtové zodpovědnosti.
Je proto potřeba připomínat nesčetné pozitivní momenty naší dnešní situace, které jsou těmito nepřáteli svobody a trhu ignorovány a zpochybňovány.


Vyzdvihněme tedy jednu z nejsvětlejších událostí těchto dní.
Jak si dobře pamatujeme, před několika týdny hrozilo nebezpečí, že padne vláda, protože několik poslanců ODS (pánové Tluchoř, Fuksa a Šnajdr) trvalo na tom, že nepodpoří vládní návrhy na zvýšení daní.

Nakonec se tito rebelové zachovali naprosto nečekaně – než by se prohřešili proti svým politickým zásadám nějakým nečestným kompromisem, raději složili své poslanecké mandáty, čímž přišli i o své platy, které by jim většina z nás mohla jen závidět, a šli se přihlásit na pracovní úřad o podporu v nezaměstnanosti. Tento čestný a u nás dosud nevídaný postoj vysoce ocenil premiér, koaliční partneři a někteří novináři.

Jak známo, Pánbůh (alespoň někdy) dobré skutky po zásluze odměňuje a zlé trestá. A to se nyní stalo - toto příkladně čestné jednání bylo odměněno! Všichni tři zásadoví rebelové sehnali během krátké doby nová velmi dobře placená místa!
Je to dobrá zpráva pro nás všechny – nejen proto, že nebude nutno vynakládat nemalé veřejné prostředky na podporu v nezaměstnanosti pro tyto pány, ale hlavně nás může hřát vědomí, že ve světě přece jen funguje spravedlnost a čestné jednání se vyplácí!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

seriózní chlapík napsal(a):

To sice nemá chybu pane Hořejší, ale kam to spějeme? Satira je hezká věc, ale blbě poživatelná. Zkuste něco víc!
29. 11. 2012 | 10:49

myrta napsal(a):

Pane profesore,počasí hrozné,sužování nachlazenými průduškami,z naprosté politické bezmoci apatie a lhostejnost a vy na nás s optimistickými vtipy ?
29. 11. 2012 | 10:52

Maximus napsal(a):

Haló, haló, zde rádio Jerevan:

Úřady práce nadále posílají nezaměstnané na veřejnou službu, ačkoliv Ústavní soud v úterý označil příslušný zákon za protiústavní. Kdo odmítne, může být vyřazen z evidence uchazečů o zaměstnání, a přijít tedy i o podporu. Online deník Aktuálně.cz to zjistil od regionálních úřadů práce.

Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová z TOP 09 uvedla, že na způsobu veřejné služby se zatím nic nemění. Ve středu to pak potvrdilo i generální ředitelství Úřadu práce. Na něj se začali obracet zástupci obcí a měst s dotazem, zda se po rozhodnutí Ústavního soudu mění přístup k veřejné službě.

Ministerstvo a vedení celostátního Úřadu práce sdělily městům a obcím, že mají lidi dál posílat na veřejnou službu bez nároku na odměnu, jako by se nic nestalo.

Verdiktu Ústavního soudu přitom v úterý nešlo uniknout, informovala o něm všechna média a samotné jednání bylo veřejné. Kompletní text nálezu včetně odůvodnění je již k dispozici na oficiálním webu Ústavního soudu.

Ústavní soudci už v úterý rozhodli, že veřejná služba v podobě prosazené exministrem Jaromírem Drábkem je svou podstatou nucená práce způsobující ponížení a nespravedlivě dopadá na ty skupiny lidí, které dávky nezneužívají a práci se nevyhýbají.
..........................................................

Poslední zpráva ze zákulisí TOP09:
Paní Ludmila Müllerová až skončí své působení ve vrcholné politice, tak prý půjde příkladem a bude docházet na neplacené stáže na ONV a bude dělat zadarmo a zametat chodníky. To ONV je uvedeno proto, že až skončí, budou tady díky prozřetelníé a odpovědné politice zejména TOP09 zcela určitě vládnout zase komunisté!
29. 11. 2012 | 11:01

seriózní chlapík napsal(a):

Tak zdá se, vrací se k nám opatrně za účasti intelektálů a některých hudebníků underground. Významnější umělci zatím ctí pokoru a nepálí je dobré bydlo.
29. 11. 2012 | 11:02

Čochtan napsal(a):

"protože několik poslanců ODS (pánové Tluchoř, Fuksa a Šnajdr) trvalo na tom, že nepodpoří vládní návrhy na zvýšení daní. "
Vláda, která nevyčerpala všechny možnosti ušetřit, nemá právo zvyšovat daně. A že se v téhle zemi dá hodně ušetřit !
29. 11. 2012 | 11:04

Vašek napsal(a):

Ani vtipné mi to nepřijde..............., blil bych velebnosti.
29. 11. 2012 | 11:08

Ječmínek napsal(a):

Pane Hořejší, nebylo to zadarmo, dostali za to pořádné trafiky, kde budou mí příjmy i násobky vyšší. Takové jednání je na prd.Naše vláde odměńuje provinilce dobrými trafikami, Vondra, disident na baterky, který byl ve vězení 3 dny a je slavný a má ohromný disidenstký důchod dostane trafiku v Nato. Je to normální. Pane Hořejší, obyčejní občané jsou 10x čestnější, už to, že tady vlastně žijí a živoří z platu 20 tisíc hrubého a nemají naději na zvýšení, tak to je odvaha nade vše. Podnikatelé svým pracovníkům více nedají i když sami mají vysoké zisky Stejně obchodníci stále zvyšují ceny, na DPH nezáleží, např. kafe Jacob 250g vzrostlo na z 44,90 na 84,90, neuvěřitelné, to by šli Němci do ulic !!!! Takový je spokojený život v Česku, v Praze je jiná situace, tak můžete uklízet v marketu, Prostě v Praze se žije blaze,a občané na to 20km za Prahou doplácejí. Průměrný plat v Praze 39 tisíc, v některých krajích není 20 tisíc. Proč ???? Dnes prohlásila ministryně Mulllerová, že bude ignorovat Ústavní soud veřejné práce budou pokračovat. To je odvaha drzost modré party.Co na EU v Bruselu ?
V životní úrovni jsou skoro na posledních místech v EU. Za námi je jen Rumunsko a Bulharsko.
Velké reservy jsou ve zdravotnictví. Divíte se. Jsou to kapitační platby, o kterých Heger účelové mlčí, protože je také bere !!!!!,
Kapitační platby se vyplácí víc jak 20 let. Jsou to platby velmi lukrativní. Na každého pacienta v evidenci berou soukromí lékaaři 50,-- měsíčně, na důchodce dokonce 75 Kč. Tak počítejte se mnou, většína lékařů má 2 - 5000 pacientů, tak průměr 4 tisíce pacientů, z toho polovina důchodců, to znamená,že když ráno vstoupí soukromý lékař vždy l. v měsíci má na účtě 250 000 tisíc, dobře čtete, je to tak !!!! O tom se stále mlčí i Heger., Koubek,a další. Ze začátku se říkalo, je to na nájmy, na vybavení ordinace atd. Jenže už májí dávno ordinace ve svém vlastnictví a velmi dobře vybavené. A kterému podnikateli dá stát na podnikání takové statisíce ???? Dále,má od pacienta 30,-- za ošetření, má další peníze za zdravoní prohlídky někdy i 500,-- a za jednu. Je to normální občané. Lékaře potřebujeme, ale potřebujeme i další vysokoškoláky dobré odborníky a ti jsou také nepostradatelní pro náš život a ti často mají sotva 30 tisíc. Je to spravedlivé občany. A tam se právě vyhazují miliardy. V Německu má lékař kolem 100 - 150 tisíc a naší soukromí lékaři je převušují i 2 x- A proč si neuděláte pane Koubku pořádek mezi sebou. Myslím si, že práce lékařů v nemocnici je velmi často náročnější než v ordinacích. Tak jednejte a nekřičte,že máte málo peněz !!!!! A
Kdo nesleduje politiku, ať tu neoxiduje, keců máme dost v televizi !!!!! People are stupid !!!
29. 11. 2012 | 11:12

Pavel napsal(a):

Naše skvělá pravice a její pozitivní vzory :

- Nebudeme strašit (bububu Řecko, bubu Paroubek, bubu dluhy, bububu....

- Každý se má postarat sám o sebe (o ty nejtvrdší pravičáky se postará stát, státní zakázky, a HLAVNĚ občan odvádějící peníze např. do kapsy soudruha Chrenka či Rusnoka).
29. 11. 2012 | 11:14

mrkrnzibittte napsal(a):

http://jdem.cz/wxad6
Dnešní establisment opakuje omyly opísané Milošom J. pred 23 rokmi :-)))
tývogo

...miloušovy postrehy by však dnes mnohí sociálni demokrati mohli považovať za príliš pravicové, či dokonca antisociálne.
Jakeš pritom chtiac-nechtiac len reflektoval realitu,
ktorá sa po desaťročiach socialistického hospodárstva
už nedala zakrývať propagandou.

Skutočne, hovoriť o podnikaní je v prejave generálneho tajomníka KSČ veľká vec. Otázkou ostáva, kto je vlastne v trhovej ekonomike vykorisťovateľom.

Čo považoval Miloš Jakeš za najväčší problém socialistickej ekonomiky? Samotnú podstatu socializmu - rovnostárstvo:
ufšechfšudy..od jakese...
"Dnes je nespravedlivý rovnostářství, krajně nespravedlivý.
To je to hlavní, s čím se musíme rozejít.
Rovnostářství platilo tehdy, když šlo o to, aby každý se najed, někde bydlel, něco na sebe oblékl, do něčeho se obul.
To bylo správný.
Ale dnes, jestli bude mít takový auto, makový, takový byt, onaký byt, takový nábytek, onaký nábytek, to musí být na základě výsledků jeho práce, jeho příjmu, jeho mzdy a ta mzda musí být spravedlivá, a to je jeden z kardinálních problémů, před kterým stojíme.“

etc...
http://jdem.cz/wxaf9
29. 11. 2012 | 11:17

DD napsal(a):

MoUdrostrak ze zvedavce používá výstižný slogan, který shrnuje vývoj posledních 23 let.

"Pravicujme, tunelujme, nic kloudného nebudujme"
29. 11. 2012 | 11:19

deep throat napsal(a):

Cituji z poslední věty"....hlavně nás může hřát vědomí, že ve světě přece jen funguje spravedlnost a čestné jednání se vyplácí"!
Pane profesore prosím o doplnění vašeho blogu. Který svět jste měl na mysli a kde se nachází, okamžitě tam budu emeigrovat.

Předem děkuji za Vaši, předpokládám, fundovanou odpověď
29. 11. 2012 | 11:20

Ateista napsal(a):

prof. Hořejší:

Drahý pane profesore, já s Vámi naprosto souhlasím a vysloveně mi mluvíte z duše. Já velmi rád uvedu i další příklad. Náboženské spolky - jsou to jistě slušní a ctihodní lidé, kteří milují našeho Pána Boha a Ježíše Krista - našeho Spasitele. A nyní je ten náš všemohoucí a vševědoucí Pán Bůh obdaroval nebývalými nemovitostmi, pozemky, lesy a samozřejmě mnoha a mnoha miliardami korun. A k tomu stále z peněz daňových poplatníků dostávají 2 miliardy ročně, neustálé dotace, od obcí, krajů i z ministerstva a EU na své památky, ve kterých přebývá náš Pán Bůh. Samozřejmě nesmím zapomenout na všechny milodary, které dostává církev od svých oveček, aby se našim farářům dobře žilo ve velkých farnostech, kde mohou rozjímat, modlit se, což je nejvyšší a nejušlechtilejší činnost člověka. Takový lékař - ten jen léčí, ale je to Bůh, kdo uzdravuje a věřící se k němu modlí, aby uzdravoval. Modlení z nás dělá skutečné lidi. A já si myslím, že to je naprosto jasný a nevyvratitelný důkaz existence milujícího Pána Boha, který se na nás dívá z nebes a všechno vidí a po jehož pravici sedí náš Spasitel Ježíš Kristus.
A tak by to prostě mělo být!

Myslím na Vás drahý pane profesore a za čtenáře se přimluvím, aby v jejich srdcích byl zrozen náš Pan Spasitel.

Amen.
29. 11. 2012 | 11:21

Carravagio, napsal(a):

Pochopil jsem, pane autore, že si děláte kozy ... Ale děláte si je z nás a ne z nich. Nebo vám za to zaplatili? Jestli to měl být vtip, tak je hodně špatný - nebylo by pro vás lépe, vykašlat se na psaní a zkusit třeba hru na housle ...?
29. 11. 2012 | 11:22

sonderbehandlung napsal(a):

Ze stanoviska paní Müllerové (která jak známo neváhala v den zatčení pronajmout Švejkovu postel vyhazovači z nočního lokálu a jakési Mařeně) si nic nedělejte.

Dva elitní mladí právníci když tu nedavno diskutovali o Kubiceho vysvědčení z šesté třídy ZŠ jen tak nebenbei konstatovali, že už je nutno udělat tu novou ústavu.
Tož paní Müllerová se nechce přenáhlit, aby to pak zase nemusela vracet.
29. 11. 2012 | 11:23

Papouch napsal(a):

Pane redaktore,
divím se, že Váš článek vůbec vyšel, protože je úplně mimo.
K čestnému odchodu z politického dění se rozhodne člověk, který svojí prací a jednáním poškozuje stát, veřejnost nebo třeba i vlastní stranu a uvědomí si svojí zodpovědnost. V případě zmíněných pánů jde patrně o obchod, který uzavřeli rebelové se svou partají - raději odejdeme, než abchom vás zařízli. Tomu bych netleskal, ale říkal bych tomu spíše zbabělost a vypočítavost...
29. 11. 2012 | 11:23

Papouch napsal(a):

jo, už tomu rozumim... beru zpět
29. 11. 2012 | 11:25

hk136 napsal(a):

Ja nevim, nedostal on Jacques Chirac letos na jare za neco podobneho podminku? (s tim, ze teda jeho partaj ty dobre instalovane lokaje trochu stahla o cast prebend do stranicke kasy; pri trose dobre vule by se mozna i v nasem pripade mohl odhalit zpetny tok penez od rebelu do ODS)
29. 11. 2012 | 11:27

seriózní chlapík napsal(a):

Ještě bych pane Hořejší poukázal na jednu cnost oněch pánů, kterou na kterou jste pozapoměl, Pánpůh však nikoliv.
V duchu své neoliberální mantry "každý se musí dokázat postarat sám o sebe"
si tu novou práci SAMI našli.
A protože Pánbůh shledal jejich cnosti u všech za rovnocenné, postaral se o to, aby to bylo u všech ve stejný den.
29. 11. 2012 | 11:32

Maximus napsal(a):

Poslední zpráva radia Jerevan:

Klaus ocenil Vondru. Je jediným ministrem, se kterým si tyká!

Prezident Václav Klaus si ve čtvrtek pozval na Pražský hrad odcházejícího ministra obrany Alexandra Vondru (ODS). Klaus přiznal, že jej Vondrovo rozhodnutí skončit v kabinetu překvapilo a označil jej za jednoho z "výraznějších ministrů obrany", který byl lepší než někteří jeho předchůdci.

Někteří sprosťáci to okomentovali, že prý tuneláři či agenti ruské FSB a americké CIA si přece tykají! Možná, že kluci jsou i doubleagenti a úlohy si během času zaměňovali. Kdo se má pak v tom vyznat.

S tím zásadně nesouhlasím, je to opravdu, ale opravdu ošklivé tvrzeníčko božínku ......
29. 11. 2012 | 11:33

martin_ka napsal(a):

tušil jsem že posl. mandátu se ti tzv. rebelové nezvdali z nějakých vysoce mravních pohnutek po prohraném politickém boji. že se ale tento špinavý politický kšeft proflákne tak brzy....to je teda síla. myslel jsem že aspoň pro formu pár měsíců počkají. je vidět že současná vládní garnitura už ztratila veškeré skrupule
29. 11. 2012 | 11:33

MUDR Miroslav Škapík napsal(a):

Pokud vím od kolegů,praktičtí lékaři mají v obvod
+ cca 1500-2000 pacientů.
29. 11. 2012 | 11:37

DF napsal(a):

Ne!!; pane profesore není to jediná pozitivní zpráva.
Po rozpadu vizionářů integrovaných ve VZP je konečně viditelné jak se musí běžný pracující občan zabezpečit na stáří.
Metodika 2-3-4-5-6 pilířového důchodového fondu ala IZIP:

Ředitel IZIP Jiří Pašek zaplatil v roce 2009 za pozemek v Doksech u Kladna a vybudování inženýrských sítí 4,3 milionu korun.
Nyní tu už má moderní dům, jehož hodnotu odhadují realitní makléři i s pozemkem na více než 10 milionů korun.
Další dům má ředitel IZIP ve Svárově. Tady za pozemky v roce 2004 zaplatil 957 tisíc korun.

Zakladatel projektu IZIP Pavel Hronek si koupil v roce 2006 dům v Želízech na Mělnicku.Za stavbu, kterou vlastní se svou manželkou, zaplatil i s garáží 4,7 milionu korun.
Peníze za vilu uhradili podle smlouvy do několika dnů.

Europoslanec Milan Cabrnoch investoval do výstavby apartmánu v centru Pece pod Sněžkou.
V roce 2010 byl na něj a jeho manželku přepsán byt 2+kk o rozloze 57 metrů čtverečních.

V Krkonoších má byt také Pavel Hronek, který je v současné době šéfem dozorčí rady IZIP.
Za apartmán, který je v Harrachově, zaplatil podle smlouvy 2,95 milionu korun.

Dále dům napsaný na Milana Cabrnocha a jeho manželku.
Je ukrytý na jejich zahradě v Cerhýnkách.Byt vlastní europoslanec ODS také v Kolíně. Zaplatil za něj 690 tisíc korun.Další byt již dříve zdědil v Kutné Hoře.Další pozemky a dům vlastní Cabrnoch i v okolí Cerhýnek na Kolínsku.
Takto je třeba svědomitě pracovat a šetřit na stáří !!
29. 11. 2012 | 11:37

paco napsal(a):

Nehlasil pan Horejsi pred nejakou dobou, ze prestava blogovat? Kdepak, stara laska nerezavi a hlasani levicackych mouder je tak sebeuspokojivou cinnosti, ze musi pokracovat. Jako v pripade alkoholiku: Qui buvait boira - rikavaji Francouzi. I kdyby to byl metylalkohol. Tak na zdravi, pane profesore!
29. 11. 2012 | 11:42

Pepa Řepa napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Sázková kancelář Řepatip přijímá sázky, že se tady do týdne objeví zasvěcený rozbor situace na BV a do dvou stejně zasvěcený rozbor kandidátů na alfa-samce.
Kurs 1: 1.001
Tenhle vývar ze starých fuseklí je jen zahřívací kolo.
19. 11. 2012 | 15:40
:-)
..................
No tak jsem se sekl v tématu. Ale o moc ne, řekl bych.
Volám tě duchu n.o.s.i, přijď mezi nás, páníček Mr Jekyll se vrátil a je zase v plné polní.
Přijď mezi nás.
29. 11. 2012 | 11:50

Petr. napsal(a):

Pane profesore,
dlouho oni pánové na lukrativních postech nebudou. Brzo skončí mezi multimiliardáři na Floridě jako i jiní křišťálovníci.
Milionářská místečka se nezruší další "rebelové" ze všech parlamentních stran čekají.
29. 11. 2012 | 11:51

Viola napsal(a):

Ano, tumu se říká pozitivní myšlení. :-)
29. 11. 2012 | 11:55

vaclavhorejsi napsal(a):

Ateista:

Diky za ideove souznici prispevek - Vas nick evidentne jen zakryva Vasi hlubokou religiozitu. Jsme tedy na jedne lodi (a take s bratrem Pepou R.)!
***********************
Petr.:

Maji tezky zivot, rozhodne nezavidim - na Floride je kazdou chvili nejaky hurikan...

..
29. 11. 2012 | 12:07

Mirun napsal(a):

Děkuji pane Hořejší za příspěvek, tak nějak se zde ukazují dvě věci: a )to, co jste napsal je důkazem toho, že pořád ještě existují lidé, kteří dokáží psát se smyslem pro humor i ve vypjatých situacích a tedy ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujeme a za b) to, co se odehrává v komentářích je důkazem toho, že žádný smysl pro humor už nemáme a tedy odešlo to, co nás tisíc let drželo jako národ před všemi útlaky, katastrofami a příkořím.
29. 11. 2012 | 12:13

sonderbehandlung napsal(a):

Bože dobrotivý.
Po Gotovinovi Haradinaj.
To se nám Das neue Europa pěkně rýsuje.
29. 11. 2012 | 12:20

Yosif K napsal(a):

DF napsal(a):
Ne!!; pane profesore není to jediná pozitivní zpráva.
Po rozpadu vizionářů integrovaných ve VZP je konečně viditelné jak se musí běžný pracující občan zabezpečit na stáří.
Metodika 2-3-4-5-6 pilířového důchodového fondu ala IZIP:
atd atd atd.

KONEC CITATU.
V ramci prevolebniho ohlupobani proletaru samozrejme ale neni vhdone moc stourat do toho, jak se na stari vyfutrovali "nezistni proletarsti vudci":
---Gross (papirove priznanych 70 mega ale nekde za bukem toho asi ceka vice...)
---Spidla - drzhubne 15 tisic EUR mesicne za pochvale sprochy o jizanskych pensiujnich sytemech v Bruselu....
---Tvrdik - genius z VOLAREZY ktery pomohl rozvratit CSA (cca stejny pripad jako "rebelove"....) ....
---Jansta s Mladkem na kseftech s Ceskou Postou a CSOB (200 mega za dva tydny prace....)

atd atd atd
Padni komu padni. Ale nejak nepozoruji ze by se profesor Horejsi nekdy strefoval do kulisaren spachanych proletarskymi vudci...... asi by to mohlo ohrozit cestu proletariatu od hladomoru k vecne prosperite a harmonii......
29. 11. 2012 | 12:24

Yosif K napsal(a):

Byl jeden katolik od Klatov,
s pravici on byl hned hotov!!!!
---na levici vsak bral jiny metr,
---tam cisti jsou jako svaty Petr!!!
i kdyz si nadelaj do kalhot.....
29. 11. 2012 | 12:30

SansLogique napsal(a):

Ano ano, socialisticky pracovat, kapitalisticky žít! Toť heslo moderního pravicového politika:
29. 11. 2012 | 12:33

SuP napsal(a):

Pane profesore, a jak se má třeba takový pan Tvrdík na svém postu, zaslouženém likvidací ČSA v rekordním čase 2 sezon v dobách konjunktury?
Myslím, že bychom se na svých pozicích měli snažit o dosažení možnosti regulovat aroganci představitelů politických stran, k jejichž ideovým proklamacím máme blízko. Nicméně je zbytečné se durdit nad způsobem, jakým utrácejí svěřené prostředky, které jsme jim bez odporu vydali.
29. 11. 2012 | 12:35

Salemo napsal(a):

To Ateista:
Možná jste to myslel jako satiru satiry, ale pravdou je, že lid musí něčemu věřit. Díky tomu, že doba pokročila´a konzumní doba je na pochodu, ted máme nepřeberné množství víry na výběr. A to musíte uznat je oproti středověku skutečný pokrok:-)
Takže když už věříte, pak je všechno snadné, logické a očekávané.
No a u nás jsou tím naboženstvím víra v "boží mlýny". Každého semelou a jen na nás záleží kam nás vystřelí. Někdo holt nahoru a ostatní dolu. Jo seznam kontaktů na "boží mlýny" najdete u každé informované vládnoucí strany;-)
29. 11. 2012 | 12:38

Luba napsal(a):

Ano,
to je pravda!

Také jsem si zarebelil, a oproti svému očekávání jsme to odnesl větším platem.

Přátelé,
rebelujme, otravujme, bojujme, protože zbabělců si nikdo neváží, a i na ulici se dá přežít.

Být lodníkem na Hermesu může být velké dobrodružství ...
Buďme dobrodruhy!

Jóó ho hóó, loď ahóóój!
A teď si dejme tu naši námořnickou:

https://www.youtube.com/watch?v=fFUZjCgNuVE
29. 11. 2012 | 12:39

Yosif K napsal(a):

Hmm... mozna by investigativni novinari mohli prinest i soupis nemovitosti mladeho proletarskeho vudce JD JR - Luxury Apartaments Zvonarka, rekreacni objekty atd atd.

Nerekl bych ze mladej spada do kategorie ktera by se stitila pobirat palmare nad destinasobek platu delneho lidu.........
29. 11. 2012 | 12:40

F.Srbek napsal(a):

Mám pocit, že to pan Hořejší přehnal. Inu i definice čestného jednání se s časem mění a bohužel k horšímu. Jinak bude zajímavé sledovat, jak dlouho rebelové budou na úřadu práce?
29. 11. 2012 | 12:54

Mac napsal(a):

duševní proletář, kolovrátek Yosífek opět zde?

krása, ne vždy má člověk možnost vidět psychouše takhle zblízka.
Zaber, Yosífku Avanti Papulisto, přitlač!!
29. 11. 2012 | 13:00

rosa l. napsal(a):

Yosife
Advokát, bez ohledu na vztah k dělnické třídě (Karl Liebknecht byl také jeden), pohlíží na své palmáre (což znamená keš na ruku) jako na přímo úměrné k ohodnocení svých schopností ve službách klienta.
Jediným, kdo do toho má co kecat, je klient.
Na oplátku advokát esteticky ani morálně nehodnotí klienta, řídí se v zásadě profesionální etikou prostitutky.

Advokát bydlí tedy tak, jak je schopen dělat svou práci a jak potřebuje dělat na klienta dojem. Protože ten často advokátovy skutečné schopnosti (vyjma snad výmluvnosti) nemusí být schopen rozeznat a řídí se pomocnými indikativy.

Myslím, že právníci, podobně jako bývalí kmenoví pracovníci StB by měli být z politiky vyloučeni. Mají takové znalosti a potenciální motivace, že uplatnění jejich zájmů v zákonodárném procesu vede ke zhoubě společnosti.
29. 11. 2012 | 13:01

Salemo napsal(a):

Mě spíše zaráží, jak je možné, že ty místa byly doposud volná. Vždyt jsou to klíčové pozice a ten příjem a při té dnešní nezaměstnanosti. To opravdu mesely být náročné podmínky výběrového řízení, když se nepodařilo dosud sehnat někoho jiného. Ještě že to složili v tom parlamentu..vždyt co by si bez nich ty firmy počaly...nemoci sehnat nikoho na tak duležité posty:O)
29. 11. 2012 | 13:01

Oliver napsal(a):

Trapne, dojmologie. Zatimco kdyby si posty nechali, pak by se o nich rikalo, ze jim jde o poslanecka koryta. Takze etd se rika, ze to udelali kvuli postum jinde. Musite si umet vybrat, co vlastne chcete. Ale ono ta tomhle levicovem blogu je lepsi blabolit o nekom, kdo se vzda dobrovolne poslancovani jako o zaplacenem.
Ale bylo jich sest, ti ostatni zaplaceno nedostali?
29. 11. 2012 | 13:03

Milan napsal(a):

Podle sebe soudím tebe. Akademik za veřejné peníze bloguje a nikomu to podvádění nevadí, hlavně, že se kritizují politici...na ně lze svádět všechno.
29. 11. 2012 | 13:07

Ateista napsal(a):

vaclavhorejsi:

Ano, je tomu tak. Jsem Vámi odhalen, pane profesore.
29. 11. 2012 | 13:15

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

doktor raht se mandátu nevzdal, protože ve vězení je plat malej. takže se vyplácí i krást.
29. 11. 2012 | 13:15

Kamil napsal(a):

Jihočeští studenti stávkují proti zastoupení komunistů ve školství!Jenže statisíce občanů si komunisty přeje zejm.ve vládě,když vidí jaký marasmus zde napáchaly pravicové vlády za 2o let!Očekávám,že komunisté vyhrají volby vr.2014!Studentům místo stávkování doporučuji si již nyní zakoupit rudé šátky(aby pak byli k dostání )a zdravit se Čest práci !!Vzhůru komunisté !Jste nadějí tohoto národa !!
29. 11. 2012 | 13:20

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Na korupční vládu bude dohlížet alespoň někdo kompetentní s glejtem od soudu.

No a ty trafiky?
Velká modrá „rodina“ je podobná některým sicilským „rodinám“, kde se sice musí poslouchat, ale „rodina“ se umí o své členy postarat a umí je nakrmit.

Není to první případ, připomenu rok 2008 a prohrané krajské volby, bývali hejtmani dostali satisfakci, aby byl klid v modré rodině.
29. 11. 2012 | 13:31

socan68 napsal(a):

Máte pravdu, pane profesore, ale obdobně se přece chová i vaše strana, ČSSD. Je-li ČSSD u moci, důležití poslanci dostávají velmi dobře placená místa ve státní správě nebo dozorčích radách, atd. Je to špatné, ale jak tomu zabránit? Mně jako pravicového voliče hrozně štve, že se do ODS dostávají různí vyžírkové a korupčníci. A chci, aby je, pokud jsou vinni, chytili a poslali před soud. To chce většina pravicových voličů. Ale jistě sledujete různé diskuse a všiml jste si, že velká část levicových voličů, účastnících se diskuse, by nejraději poslala na galeje ministry či poslance pravice jenom proto, že dělají jim nevyhovující reformy. Přitom ti samí lidé hájí do roztrhání těla např. zloděje a korupčníka Ratha s jeho organizovanou bandou. Tuto bandu vedli tři členové ČSSD, z toho dva na vysokých místech. Nejoblíbenější politik Gross se dostal ke svým milionům jenom díky svým vysokým funkcím, čili korupcí. A to byl dokonce předsedou vlády!!! Takovéto lidi je třeba odhalovat a trestat, ať jsou z jakékoliv strany.
29. 11. 2012 | 13:41

Mašounek napsal(a):

Fuj, už jsem si myslela, že jste to myslel vážně
29. 11. 2012 | 13:42

Ondra napsal(a):

S politováním musím souhlasit s panem profesorem..:-/
29. 11. 2012 | 13:43

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Milane.

čistě technická: nevím jak jinde, ale zde nebloguje nikdo za peníze (natožpak veřejné), ale zadarmo. Včetně pana profesora.

Libor Stejskal
29. 11. 2012 | 13:43

JV napsal(a):

Jak vidím, tak touha si rejpnout přemůže i blogový celibát, není-liž pravda pane profesore.
Zdravím Jiří Vorlíček
29. 11. 2012 | 13:44

Záškodník napsal(a):

Prof.Hořejší

Docela vás obdivuju,že si z toho tria škůdců jste schopen dělat ještě srandu.Nevím,proč se jim říká "rebelové"-jsou to normální vychcá.....
Mně vyskočil tlak už jen z toho,že se vláda ani neobtěžuje něco markýrovat. Ta těmi občany pohrdá takovým způsobem,jako to kdysi dělali soudruzi.
Taky už má na rozkrádání a tunelování(už toho moc nezbývá) jenom necelé dva roky a to je zřejmě její jedinou snahou.Na nějaké mínění poddaných se může zvysoka vykašlat.
29. 11. 2012 | 13:45

Ateista napsal(a):

Stejskal:

Vážený příteli, on to myslel poněkud jinak, ten pan Milan. Vycházel z toho předpokladu, že v tu dobu, kdy sem dnes přispívá pan profesor Hořejší je na AV ČR běžná pracovní doba a že pan profesor prostě využívá výpočetní prostředky a také připojení k internetu přes CESNET k soukromým účelům, navíc v pracovní době, kdy by se měl věnovat pouze své práci. Je to prostě takový šťoural.

Navíc nikde není napsáno, že pan profesor dnes je a musí být v práci. prostě si tu někdo pouze vytváří své vlastní, ničím nepodložené, hypotézy.

Bůh s Vámi, pane Stejskale.
29. 11. 2012 | 13:55

Vlado napsal(a):

ZÁŠKODNIKU je nás víc co úvahy profesora Hožejšího obdivují. Píše o vážných věcech lehkým perem.
Ale já chci jen připomenout srovnávání toho pohrdání za soudruhů a kapitalistů. Soudruzi pohrdali ale v té době ses hrbit nemusel. Pokud byls chatakter taka mohl skončit v kotelně, psát básně či dostudovat se k akademickémi titulu.
Dnes pokud nerestituoval, neprivatizoval či nenakradl se hrbí v obavě o ztrátu zaměstnání. Ale jinak máte pravdu.
29. 11. 2012 | 14:04

vico napsal(a):

Nebýt p. Hořejšího, ani by po Tluchořovi, Fuksovi a Šnajdrovi novinářský oříšek neštěkl. Inu zkusme nebýt středoevropsky závistiví a přejme jim jejich nové pracovní uplatnění s odměnou možná násobně přesahující poslanecký plat.

Pak se však alespoň zpětně divím totálnímu mediálnímu vyšilování, když Bárta s puntíkatým motýlkem byl ukřižován za to, když se snažil přesvědčit své poslance z VV, aby nehlasovali proti snížení poslaneckých náhrad /protože takovýto postoj právě ze strany bojovníků proti dinosaurům by byl skandální a průserový zároveň/. Při přesvědčování náš "Ferda mravenec" vyslovil příslib, že kdyby se někdo z poslanců VVček dostal do finančních potíží, vypomohl by mu "ze svého". A to neměl dělat!

Jo to Čistej na to šel s odésáckou profesionalitou.

Rebelové se nechali přesvědčit tučnými funkcemi.

A teď hádanka z dětského časopisu: Na stránce vidíte dva zdánlivě stejné obrázky. Určete, alespoň dva rozdíly.

Sím,sím, já se hlásím. Na tom druhým obrázku je ten úplatek stonásobně větší a není "ze svého" ale ze společného. Jo a ještě jeden rozdíl : Zavřenej bude ten, co to chtěl zatáhnout z vlastní kapsy.
29. 11. 2012 | 14:05

Vlado napsal(a):

Pane VORLÍČKU ani nevíte, že jsem rád, když se někdo může svobodně toho celibátu zřeknout. Né každému je to umožněno. Díky za každé rýpnutí.
29. 11. 2012 | 14:10

Analytik napsal(a):

Jaká škoda, že ti čestní a spravedliví se dají spočítat na prstech jedné ruky.
Těch zbývajících 10 milionů nečestných nestačí dost rychle vydělávat, aby se těch pár čestných mělo čím dál lépe.
Hanba nám nečestným!
29. 11. 2012 | 14:32

Zuzi napsal(a):

Poctivý odchod se vyplatí ještě více Sašovo Vondrovi, pokud bude generálním NATO. Jen trochu tápu, koho místo něho bude mít CIA tradičně ve vládě.
29. 11. 2012 | 14:38

Botičky od Diora napsal(a):

To měli opravdu štěstí, že tak rychle sehnali pořádnou práci. V dnešní době poctivý člověk nemá moc šancí sehnat takovou práci.
Jen pravičáci co se nechtěj dělit se maj dobře. A celebrity.
Nedavno jsem viděla to VIP Prostřeno, jak si tam celebrity za své miliony dávali kavijár na klavíru. Taková zvrhlost, pravičácká rozežranost. Bohém s šátkem má atelijér v historickém centru, na zdech všude jen samé rádoby zpěváky a zpěvačky až teda na Helenku Ondráčkovou a odporné nahotinky. Ten arab Samír Isa vypadal jak strašidlo do zelí, ale hlavně že volí ods a kupuje si značkový hnusný hadry, roztrhaný a pak si oblíkne džíny a sako a kšiltovku. To by spořádaný občan nikdy neudělal.
Taky se chceme mít dobře, ale pravičák se nepodělí. Nechápe, že každý nemůže vychodit vysokou a mít vysoké platy a teplou kancelář za tisíce, ale musí se poctivě živit rukama. Z toho se na kabrijolet a dovolenou na sejšely vydělat nedá.
29. 11. 2012 | 14:39

Kelt napsal(a):

Pane profesore,
je to hořká ironie,která ale přesně vystihuje "stav mysli"naší věrchušky.
Jen mne utěšuje,že konec je nejpozději za 18 měsíců.
To ,jak říkají zasvěcení se dá odsedět na žiletce.
29. 11. 2012 | 14:49

Čenda napsal(a):

Ano, všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější. Společnost se postupně transformuje v neoofedualismus. Pány a kmány.
29. 11. 2012 | 14:56

wbgarden napsal(a):

Budu neustále, čečstné jednání se pochopitelně vždy musí vyplácet.
Veselé krizování ...
http://www.totalmag.cz/images/stories/rath_sibal.jpg
29. 11. 2012 | 14:56

modrý edvard napsal(a):

Ne že bych otrafikování těch tří pánů podporoval, ale tohle se děje i v civilizovaných státech. A ti pánové přitom přišli o poslaneckou imunitu, to mi připadá zajímavější.
29. 11. 2012 | 14:57

stejskal napsal(a):

Tušil jsem to, pane Ateisto.

I S vámi.

Libor Stejskal
29. 11. 2012 | 15:00

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Pane profesore,
je to hořká ironie,která ale přesně vystihuje "stav mysli"naší věrchušky.
Jen mne utěšuje,že konec je nejpozději za 18 měsíců.
To ,jak říkají zasvěcení se dá odsedět na žiletce.
29. 11. 2012 | 14:49

Pane kelte za 18 mesicu bude konec korytareni ODS a zacatek korytareni CSSD.

Pokud chcete kvuli korytareni a korpuci sedet na ziletce, budte na ni muste dsedet HOOODNEEE daleko pres tech vasich 18 mesicu.....
29. 11. 2012 | 15:16

Otis napsal(a):

a protože náš parlament přišel o tři vynikající oudy, byly tyto oudy nahrazeny přinejmenším stejně kvalitními nástupci. Nepochybně v případě pana Pekárka, protože dokud je odsouzen nepravomocně, je stále nevinen a tak mu poprávu patří mandát, neb jest dalším v pořadí.
29. 11. 2012 | 15:17

šašek z Jihlavy napsal(a):

Kelt napsal(a):
Pane profesore,
je to hořká ironie,která ale přesně vystihuje "stav mysli"naší věrchušky.
Jen mne utěšuje,že konec je nejpozději za 18 měsíců.
To ,jak říkají zasvěcení se dá odsedět na žiletce.
29. 11. 2012 | 14:49

Holým zadkem, zapomněl jste,pane Kelte, dodat. Snad to usedíme, pokud to oni ustojí.

autor
A pak, že tu máme nezaměstnanost, jen je potřeba více se snažit, ovšem na to musí být jeden správcem, nebo alespoň členem správních rad. Jinak palec nahoru, tento způsob blogů jeví se mi docela šťastným, z toho bude Borisek jako ten šafářův dvoreček.
29. 11. 2012 | 15:28

loula napsal(a):

No vidíte, on ten Balík z ústavního soudu měl pravdu. Nezaměstaný, který nesežene dva měsíce právi, je přeci pijavice a příživník a lempl. Má si vzít vzor z těch tří rebelů, ti skončili a vzápětí našli práci novou, minimálně stejně honorovanou. Takhle se to dělá, vážené pijavice. Ne dva měsíce, ale pokud druhý den nemáte práci, jako ti rebelové, tak hajdy na veřejné práce.
29. 11. 2012 | 15:32

ztopořená (resp. zpotvořená) demokracie napsal(a):

Variace na slova Tomáše Bati: "Nemůže být bohatství tam, kde se lidé zabývají vzájemným okrádáním a podváděním" Lze k tomu něco dodat? No přece tolik, že Tomáš Baťa nevzal v úvahu rub odklánění hodnot. Tudíž bych doplnil, že v takovém státě bohatství být může, ovšem jak pro koho.
29. 11. 2012 | 15:43

resl napsal(a):

je to problém a ne malej, přesto to média přešla jedním článkem a ticho po pěšině. horší je, že se nestydí veřejně mluvit o tom, jak bojují s korupcí.
29. 11. 2012 | 15:47

K. napsal(a):

Soudruh Hořejší nezklamal. Vrchol trapnosti............
29. 11. 2012 | 15:47

Jáchym napsal(a):

Pane Hořejší,
díky, potěšil jste mne !
Co se týče Vašeho oslavného traktátu k VLKR - porušuji Vaše autorská práva a množím a rozdávám.
*********************************************************
Nepřátel se nelekejte, na Řepu nehleďte !
Ono se mu už taky stejskalo...(pardon,pane Libore, to nebylo na vás, máte špatně nastavenou detekci slov).

Pepa Ř. začal propadat samomluvě.
Teď si pořídil ze zoufalství kamaráda - kohouta.
Docela chytrýho, ve srovnání s některými diskutéry.
29. 11. 2012 | 16:09

LUF napsal(a):

Dobrý článek (býval bych kliknul na "karma" ale k takové funkcionalitě se na aktualne.cz zatím nepracovali, takže musím obtěžovat téměř zbytečným příspěvkem)
29. 11. 2012 | 16:11

Hloupý Honza napsal(a):

A pomyslel někdo na ty druhé ?, na ty, kteří budou muset s těmito bývalými politickými elitami pracovat, či nedejbože je poslouchat jako své nadřízené ? Myslel na to někdo ?

Jedna věc je politická korupce, v pořádku, v ČEZku normální věc, udělej to a to a dostaneš takovou a takovou trafiku, ze státního krev neteče, jak nás to učili na svazáckých schůzích, ale probůh, ničit další nevinné životy lidí, kteří teď budou muset třeba s takovým Bc. Šnajdrem přijít do styku. To mi už připadá zrůdné a nelidské.

Útěchou snad bude to, že pánové Tluchoř a spol. pravděpodobně nikde do práce docházet nebudou, a to jak v zájmu jejich zaměstnavatelů (byť státních molochů), tak právě a hlavně v zájmu jejich stávajících zaměstnanců, prostě se jen vytvoří na výplatní pásce další černá duše, jenž si bude chodit dvakrát do měsíce pro nějaký tučný balík, úplně stejně jako si třeba chodí Romové na úřad. Co se přínosu pro společnost týče, jak u Romů tak politiků to bude stejné, nula od nuly pojde, rozdíl bude akorát v tom, že pánové bývalí poslanci nás budou stát mnohonásobně více než 10 romských rodin dohromady.

Na druhé straně se mi líbí, jak se naší pravicoví politici dokáží o sebe postarat, přesně v duchu svých hesel a proklamací, akorát já blbec si myslel, že postarat se o sebe znamená něco jiného, třeba nedostávat peníze od státu, nebo tak něco. Ostatně i náš pan prezident přeci prohlásil, že si nekupuje státní, ale soukromé rohlíky. No já si je od osmdesátého devátého kupuji taky, ale blbec pořád za svoje, co jsem si vydělal v podnikání. Jó stát, to je jiný zaopatřovací ústav, to se nemůžu s panem prezidentem, či pány bývalými poslanci rovnat, a to nepočítám ani důchod kde na 100 klacků doživotní renty nedosáhnu ani omylem.

Když nad tím tak uvažuji jsem vlastně jen ubohý levičák, protože jsem se o sebe nedokázal postarat tak jako pan prezident a ti zmiňováni páni. Levičák a břídil to je to správné slovo ... a to jsem někdy byl v kanceláři od nevidím do nevidím, no prostě úplný zoufalec, a za ty peníze co jsem měl v počátcích by správní pravičáci jako Šnajdr, Tluchoř a jiní ani nevstali z postele.
29. 11. 2012 | 16:14

Jáchym napsal(a):

K.napsal(aú
Vrchol trapnosti............
************************
Sakra, u vás musí ale bejt rovina.....
Nebo bydlíte na dně Macochy ?
29. 11. 2012 | 16:15

Záškodník napsal(a):

Nejvíc mě dojímá,jak nám soudruzi z ODS a Topky neustále předestírají,abychom neviseli na státu, máme se prý o sebe postarat sami. Jsme moc zpovykaní a zvykli jsme si,že se o nás staral bolševik,pravil soudruh Nečas.

Přičemž speciálně politici a spříznění kmotři i kmotříci by si bez vysávání státu ani neškrtli. Tak moc jsou neschopní.
Což dokládá jak toto trio,tak např.i parlamentní inventář Benda.

Jak je vidět, to pojímání soběstačnosti je zřejmě velmi originální-plebs má být samostatný,aby vládnoucí garnitura mohla nerušeně krást.
A ona nejenže krade,ale není ani sto jakž takž spravovat svěřený majetek(krach IZIPu,Opencard, S-karta, důchodová "reforma", Lesy ČR,MO apod.)
29. 11. 2012 | 17:20

veverka napsal(a):

A to ještě počkejte za co vyšmelila Karolíkka Peak svojí podporu vlády a do té doby jí kritizovaných cérkevních restitucí. Prý za to má dostat ona nebo její kámoš Paggio ministerstvo obrany. To bude teprve vejvar.

Pravičáci strašně rádi vykřikují pravičácké poučky z modrých brožurek,např:

Každý se má postarat sám o sebe nebo že stát je ten nejhorší hospodář a podobné kydy.

Člověk by tedy od nich čekal že když sami přijdou o práci,tak se podle toho budou taky chovat. Že si třeba založí vlastní firmu (bez státních dotací),zaměstnají v ní nebohé proletáře a budou budovat zářné kapitalistické zítřky. A ono velký kulový. Jakmile skončili páni pravicoví poslanci ve sněmovně,okamžitě pozalejzali do tučně placených státních molochů. Asi aby tam dál šiřili své pravicové vize.
29. 11. 2012 | 17:36

buldatra napsal(a):

Tady jasně každý může vidět, že chvályhodně, zodpovědně a státotvorně lze se chovat i tak, že se odejde z vysoké politiky.
Alespoň na čas.
Do trafiky.

Zajímalo by mě, kolik těch trafik vlastně je, kde jsou a kdo je buduje. A za co.
29. 11. 2012 | 18:35

český maloměšťák napsal(a):

Také jsem tomu rád - že Tluchoř a spol. nebudou zatěžovat sociální systém.
To je moc dobrá zpráva.
A také jsem rád tomu, že US zrušil Drábkův program " arbeit macht frei".
Nebyl by to hezký pohled - kdyby naše vajgly a plivance uklízel například Šnajdr.

Apropo - nevíte někdo zda zákon, který prohlasuje sněmovna díky podpoře hlasů zločinců, je platný ? Není to divné - aby zákonoDÁRCEM.... byl zloděj ?
Co když dává z cizího ?
29. 11. 2012 | 18:41

Jan napsal(a):

Že dostali takové fleky je jasná korupce, divím se, proč to neřeší soudy. Úplatek nemusejí být jenom peníze, jak víme z Jáchyme, hoď ho do stroje: Tvárnice nebrat!
29. 11. 2012 | 18:49

Občan napsal(a):

Profesore, Vy jste číslo :o))
Jsem čekal, že některý z českých vědců došel nečekaného uznání nebo stejně nečekaně zbohatl prací, a Vy na nás tímhle. Ale máte hořkou pravdu - některým bezectným se vyplatí COKOLI, co udělají.
___________________________________________________

To Maximus:

Taková drobná hříčka - "Mistryně práce asociálních věcí". A hned to je bližší realitě :o)
29. 11. 2012 | 19:52

ten, co klíčema nezvonil.... napsal(a):

Tak si myslím pánové, že v této zemi nastane pořádek tehdy, až se lidi naserou, vezmou do rukou zbraně a udělají novou nesametovou revoluci. Protože ať se podíváte kam chcete - př: Milerová s TOP 09, parchant jak má vypadat - Ustavní soud a jeho výrok ji níc neříká. Vondra - agent CIA - křivá huba jak mu říkají - ten půjde třeba s čertem a nepřizná barvu, že vaz mu zlomilo POMOPRO. A za další -současný kandidát na prezidenta Fišer - hajzl všech hajzlů futrál, jen si o něm přečtěte na Googlu. Co my jsme za národ Bůh ví.Tak bych mohl psát dál a dál.
29. 11. 2012 | 21:29

Max napsal(a):

Další čestný ODSák Saša Vondra se vzdal-tentokrát ministerského platu. Ale pravda a láska zvítězí nad úřadem práce a nenávistí.
29. 11. 2012 | 22:47

kočka šklíba napsal(a):

Pane Hořejší díky :).
30. 11. 2012 | 04:35

Torys napsal(a):

Hořejčí, víte, v domě oběšencově se nevtipkuje o provaze.
A v ČR se nevtipkuje o dobré zprávě, poctivosti, čestnosti a spravedlnosti
30. 11. 2012 | 08:19

Anna napsal(a):

Díky, pane Hořejší, dobrých zpráv není nikdy dost.

Nedávno jsem četla Borovského epigram:
Versus memoriales
Chceš-li v strachu, v nepokoji žít,
musíš k tomu vtip a rozum mít;
chceš-li dodělat se vezdejšího chleba,
bývej hloupým, kde je toho třeba.
30. 11. 2012 | 09:13

mb napsal(a):

Jak známo, Pánbůh (alespoň někdy) dobré skutky po zásluze odměňuje a zlé trestá. A to se nyní stalo - toto příkladně čestné jednání bylo odměněno! Všichni tři zásadoví rebelové sehnali během krátké doby nová velmi dobře placená místa!

:-))))))))))))))

hlavně nás může hřát vědomí, že ve světě přece jen funguje spravedlnost a čestné jednání se vyplácí!

:-))))))))))))))

:-//////////////
:-(((((((((((((((((

......................
30. 11. 2012 | 09:59

dennis napsal(a):

Pane profesore Hořejší,
Vy jste muj clovek. Ctim stejne zasady ucty k pravde a k cestnemu jednani a uprimne otevrenosti jako Vy. A ze to nase vlada nevzdava, uz ma dalsi plany na svou rekonstrukci. Z toho se musi kazdy cestny obcan zajikat pychou a hrdosti nad nasi demokracii. Jen je mi tak trosku lito, ze prave ti nejlepsi ministri jsou panem presidentem propousteni. Ale mam nadeji, ze ty nej... ministry nahrazuji ti nejnej... a ty cestne poslance nahradili ti opet nejnej... A ten, co byl pouze nej... nechce uvolnit misto. No co, jiste vstanou novi cestni a poctivi, kteri budou bojovat s korupci a za usporna opatreni nejmin tak uspesne, jak to dokazali vsichni ministri, kteri uz zaslouzene odpocivaji.
30. 11. 2012 | 11:06

K. napsal(a):

Jáchyme, vy mě také.......že jste pomalu chápající je opravdu jen váš problém. A soudruh Hořejší? Škoda, že mu nevadí v rámci jeho ,,objektivity,, byt Dluhoslava Sobotky zakoupený z poslaneckých náhrad...například..........
30. 11. 2012 | 11:16

Miláno z Děčína napsal(a):

Autorovi článku!
Je skoro konec roku 2012!Jste dozajista vítězem ceny za tento rok,když oceňujete čestnost těchto 3 obyvatelů naší ČR.Děkuji Vám,že jste dokázal odhalit opravdu ukryté 3 zbožné duše,které nám ukázali cestu,jakou máme od těchto chvil kráčeti!
Vždyť nám ani naše děti za toto nedají už nikdy ani kytičku na hrobeček!!!
30. 11. 2012 | 13:39

Jáchym napsal(a):

K.,
máte naprostou pravdu, myslím pomalu.

Zkuste to někdy také - občas třeba potkáte i nějakou myšlenku.
To bude překvapení !
Pro Vás i pro ni.
30. 11. 2012 | 15:52

Pepa Řepa napsal(a):

Jáchym napsal(a):
máte naprostou pravdu, myslím pomalu.
--------
to máte dobrý, já nemyslím vůbec.
Ale nevadí, bratr Wěnczseslaus myslí za nás za všechny.

A že by se zase náš pan brouček nevypravil na BV, či do OSN nebo se jménem Svaté Církve vzdal všech polností ve prospěch ČSSD?
To ale musí být silné vůle.
Hlava by myslela, prsty psaly.
30. 11. 2012 | 17:21

Jáchym napsal(a):

Pepo,
kdyby to udělal, tak se naštvu, znovuobnovím Poetickou stranu, spojím ji koaličně s KSČM a agresivní předvolební kampaní získám ústavní většinu.
A uvidíte ten rachot !

Nechám na místě Stalinova pomníku vybudovat Váš, o 50 cm větší, a pak se budu ďábelsky radovat z jeho odstřelu !
30. 11. 2012 | 20:03

Pepa Řepa napsal(a):

jáchym
tak mě podpořte!
máme housličky
a bubínek
jsou tam čtyři
lištičky....
01. 12. 2012 | 10:20

od plotny napsal(a):

Játoš pane profesore, kdo umí umí, kdo neumí enom zírá.
To víte, dyš Pámbů dopustí, aj motyka spustí. Toš tak.
A naši stařenka říkali eště - všeho do času, Pámbů navěky......

A včil je v módě enom vzdychat --- a toš co my možeme, co naděláme.

Nevíte náhodou jak dlouho to bude trvat? Chce se mi zaklet, ale pan Stejskal by mě setřel.
01. 12. 2012 | 17:45

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa 10:20
Pepo,
když já su takový notorický nestraník.
Kromě toho, jak jste si jistě všiml, trpím devótní úctou k Vám , jakožto chytřejšímu a staršímu , též pak k Hořejšímu, jakožto chytřejšímu a mladšímu.
A z Vašich předchůdců, kteří se Vám mohou intelektuálně rovnat, mě kdysi naplno zasáhl jen Teilhard de Chardin. Tedy – před skoro čtyřiceti lety, a tehdy jsem rozuměl jen každému druhému odstavci. (Musím si ho sehnat).

Navíc jsem jakýsi kvazideista – agnostik, chlupatá bradavice na tváři křesťanstva. Můj poměr k Ježíši Kristu je sice kladný, leč podobný názorům starého fujfuj kryptokomunisty Ernesta Renana. Ale s tím bych se zas pohádal kvůli jeho antisemitismu...

Navíc nevím, kde bych dnes sehnal tolik mramoru (a posléze dynamitu) na Vaší sochu.
Jsem politicky nepoužitelný.
01. 12. 2012 | 18:51

Ales napsal(a):

O osudech dětí rozhodují zločinci

Ing. Aleš Hodina
Psycholožka Alena Uváčiková, nechvalně známá svými posudky očerňujícími rozvedené táty, stojí nyní sama před soudem. Navíc vyplulo na povrch, že již dříve byla odsouzená pro jiný trestný čin. Vyhrožovala usmrcením a ublížením na zdraví soudkyni a státní zástupkyni.

Nyní je souzena pro křivou výpověď - jak jinak, než proti rozvedenému otci. O jejím řádění v rozvodových sporech se vyprávějí legendy. Z dřívějšího rozsudku nad ní se mimo jiné dočteme: „Užívá antidepresiva po dobu několika roků, přičemž se kromě těžkých depresí cítí zdráva.“

Smutné je, že psychologické posudky takových Uváčikových často rozhodují o tom, komu bude dítě svěřeno do výchovy a jak se s ním druhý rodič bude či nebude moci alespoň stýkat. Uváčiková je ale jen špičkou ledovce. I další psychologové se propůjčují k tomu, aby odstavili jednoho z rodičů od výchovy dětí. Jen při tom nevyhrožují soudkyním smrtí - o to jsou dětem nebezpečnější.

Zločiny na duši dítěte nemají sazbu v trestním zákoníku. Podílejí se na nich i sociální pracovnice, které navrhují svěření dítěte „samozřejmě do péče matky“, jež rozbila rodinu. Podílejí se na nich i soudkyně, které takové návrhy schvalují.

Jediná cesta, jak jim v tom zabránit, je nedat jim k tomu prostor. Když už se rodiče rozejdou, svěřit děti do střídavé výchovy a ponechat jim péči obou rodičů. Bez posudků, bez hledání „lepšího rodiče“ a hlavně bez možnosti štvaním proti druhému rodiči si jakkoliv pomoci.

Když tyto děti přicházely na svět, také k tomu nikdo rodičům nevystavoval posudky a nerozhodoval, jestli je lepší vajíčko, nebo spermie.
01. 01. 2013 | 22:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy