Dienstbier na Hrad!

06. 01. 2013 | 14:13
Přečteno 11825 krát
Po týdnech nejistot se přece jen uskuteční první přímá volba českého prezidenta. Podle průzkumů volebních preferencí dlouhodobě vede dvojice Fischer – Zeman, ale podle nejnovějších údajů Jan Fischer rychle ztrácí, zatímco výrazně posiluje Jiří Dienstbier. Existuje tedy reálná šance, že se Jiří Dienstbier dostane přinejmenším do druhého kola.
Jsem tomu velmi rád; považuji ho totiž za nejlepšího kandidáta. Nechci zde komentovat, co se mi nelíbí na těch ostatních dvou či třech kandidátech, kteří mají reálnou šanci.
Řeknu raději, co se považuji za přednosti Jiřího Dienstbiera.


Před několika týdny Jiří Dienstbier navštívil náš ústav a zanechal velmi dobrý dojem skromného, ale přiměřeně sebevědomého člověka. Přijel autem, které si sám řídil. Jeho odpovědi na otázky posluchačů byly pohotové, promyšlené a velmi konkrétní, a to i v případě „nepříjemných“ dotazů.

Jiří Dienstbier se už v roce 1989 aktivně účastnil hnutí za obnovení demokracie - patřil mezi organizátory studentského pochodu ze 17. listopadu 1989, byl jedním ze zakladatelů nezávislé studentské skupiny STUHA, která demonstraci spolupořádala. V letech 1990 a 1992 byl poslancem tehdejšího Federálního shromáždění zvoleným za Občanské fórum. Působil tam jako člen branného a bezpečnostního výboru a komise 17. listopadu.
V následujících letech se nikdy nezkompromitoval a zachoval si čistý štít, s jeho jménem nejsou spojeny žádné skandály. Na rozdíl od některých svých politicky aktivních vrstevníků se po většinu svého života neživil jen politikou, ale skutečnou prací jako právník.

Jiří Dienstbier si nedávno získal sympatie veřejnosti, když se zásadově postavil proti pochybným praktikám své vlastní strany v Praze. Kupodivu se mu přesto podařilo udržet si ve straně silnou podporu. To svědčí o jeho politických a lidských kvalitách.

Je to jasně profilovaný sociální demokrat, ale myslím, že je respektován i rozumnými příznivci pravice a dokáže pozitivně komunikovat s komunisty. To považuji za velmi důležitou přednost.

Některým může vadit jeho poměrně nízký věk a nedostatek politických zkušeností z vrcholné politiky. Je sice pravda, že ideálně by prezidentem měl být nějaký zkušený politik, avšak v naší situaci to ideálem spíše není, protože ti zkušení politici se ve velké většině těžce zkompromitovali. Já bych proto jeho věk pokládal spíše za přednost.

Bylo by skvělé a symbolické, kdyby se prezidentem stal představitel polistopadové generace, na rozdíl od svých soupeřů nezatížený podílem na různých problematických aspektech vývoje po roce 1989. Jeho mládí by mohlo být i symbolem jakéhosi pokusu o "restart" této rozhádané a nemocné společnosti.

Ačkoli vím, že tímto blogovým článkem mohu v nejlepším případě ovlivnit rozhodování jen nepatrného počtu voličů, chtěl bych požádat ty, kteří se chystají volit jiné v zásadě více či méně přijatelné kandidáty (Táňu Fischerovou, Vladimíra Franze, Zuzanu Roithovou a Karla Schwarzenberga), aby podpořili toho, kdo má na rozdíl od nich opravdu reálnou šanci.

Již několik měsíců jsme vystaveni mohutné kampan (podporované z málo průhledných zdrojů) sugerující veřejnosti, že prezidentem bude buď Jan Fischer nebo Miloš Zeman. Je zde ale zcela jasná šance, že vítězem může být někdo mnohem lepší – Jiří Dienstbier.

Náš nynější prezident po celou dobu, ale zvláště v posledních dvou až třech letech intenzivně přispíval k traumatickému rozdělení společnosti a prohlubování deziluze z politiky. Obávám se, že něco podobného by hrozilo, pokud by se prezidentem stal Jan Fischer nebo Miloš Zeman.

Jsem přesvědčen, že máme jedinečnou šanci zvolit opravdu slušného, solidního prezidenta, který by většinu společnosti sjednocoval, navázal na ty již téměř zapomenuté ideály „sametové revoluce“ a obnovil dobré jméno naší země ve světě.
Kéž bychom tuto šanci nezahodili...

Dienstbier na Hrad!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Al Jouda napsal(a):

Výborně, pane profesore ! Mnohdy jsem s Vašimi názory nesouhlasil, ale nyní jste se projevil jako odpovědný občan a VŠICHNI by Vás měli následovat. Pokud se totiž VŠICHNI domluvíme, tak zůstane současná volební mašinerie živená podplacenými žurnalisty zcela na suchu ! Volám s Vámi - Jiří Dienstbier na Hrad !!!
06. 01. 2013 | 14:23

Asi ták napsal(a):

No a tady si ho lze i poslechnout .
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2zMEvMETWiA#!
06. 01. 2013 | 14:24

ali napsal(a):

1. Dienstbier, těsně 2. Zeman, s odstupem 3. Fischerová... ale kdokoli z nich by byl dobrý prezident.
06. 01. 2013 | 14:37

neděste nás, hořejší napsal(a):

"Patřil mezi organizátory studentského pochodu ze 17. listopadu 1989"
je jedno z nejpochmurnějších politických doporučení, kterého se někomu mohlo dostat.
V jedné linii s plukovníkem Bečvářem.
Jehož lebka, prostřelená zezadu by měla vlát na prezidentské standartě, zvítězí li J.D.
06. 01. 2013 | 14:42

Sládek napsal(a):

Vychází mi: Franz jako pouhý protest, tj. jako přizdobení či tácek a Dienstbier jako jako hlavní chod.

DIENSTBIER JE ŘEŠENÍ
06. 01. 2013 | 14:43

Mac napsal(a):

Pane profesore, rád Vás zase vidím a stejně tak jsem rád, že i v otázce volby prezidenta máme naprosto totožný pohled na věc.

U Jiřího Dienstbiera je skvělá jedna věc: na rozdíl od většiny posledních voleb, kdy asi mnoho z nás s výhradami a skřípěním zubů volilo "menší zlo", v případě Dienstbiera lze říci, že to je DOBRÁ volba.
06. 01. 2013 | 14:47

Mac napsal(a):

neděste nás, pane neděste nás,

Jirka Dienstbierů prostřelil zezadu lebku panu Bečvářovi? To jsem nevěděl, dejte odkaz
06. 01. 2013 | 14:50

ld napsal(a):

Je to tak, lístek s osmičkou už u mě doma čeká na cestu do volebního kastlíku.
06. 01. 2013 | 14:51

strýc virus H3N1 napsal(a):

mám stejný názor jako prof Hořejší.
06. 01. 2013 | 14:51

dalimír napsal(a):

Ano pane profesore Hořejší P. Dienstbier ,to je v celku dobrá volba ale jako poradkyni bych mu ústavou přidělil p.Bobošíkovou ! Holka by se dostala na hrad a pleskli bychom dvě mouchy jednou ranou ! Já ji teda volím rovnou na ten hradčanskej trůn ale jako alternativu poradkyně myslím že i ona ambiciozní dáma BOBO by byla spokojená ! Navrhněte to prosím pak p.prof.Jirkovi Dien. Pokud bude zvolen on prezidentem ! Určitě se s ním znáte ,on na Vás dá !Já té pěkné pražandě Bobo opravdu fandím a budu Vám moc zavázán ! Štastnej Novej rok Dl.
06. 01. 2013 | 14:52

mb napsal(a):

dienstbier na hrad, třikrát hurá: hurá, hurá, hurá ...

go dienstbier go, go ...
06. 01. 2013 | 14:53

mb napsal(a):

Bylo by skvělé a symbolické, kdyby se prezidentem stal představitel polistopadové generace, na rozdíl od svých soupeřů nezatížený podílem na různých problematických aspektech vývoje po roce 1989. Jeho mládí by mohlo být i symbolem jakéhosi pokusu o "restart" této rozhádané a nemocné společnosti.

Ačkoli vím, že tímto blogovým článkem mohu v nejlepším případě ovlivnit rozhodování jen nepatrného počtu voličů, chtěl bych požádat ty, kteří se chystají volit jiné v zásadě více či méně přijatelné kandidáty (Táňu Fischerovou, Vladimíra Franze, Zuzanu Roithovou a Karla Schwarzenberga), aby podpořili toho, kdo má na rozdíl od nich opravdu reálnou šanci.

přesně
06. 01. 2013 | 14:55

Al Jouda napsal(a):

Pro pana STEJSKALA :
Zalarmujte, prosím, vaše ajťáky, protože většina prvků www.aktuálně.cz na liště začínající prkem ÚVODNÍ STRÁNKA je neaktivní, včetně záložky "NÁZORY", která je překryta záložkou " Podpora v nezaměstnanosti". Nejde tak dostat se na blogy !!! Snad to není záměrně ?
06. 01. 2013 | 14:56

myrta napsal(a):

Samozřejmě že volíme Dienstbiera. Protože staří ostřílení matadoři nejsou schopni nastoupit na jinou kolej,než na tu umazanou,ve které žili a nebo dokonce se podíleli. To je to posledníco naše vlastička potřebuje.
Apropo---k čemu nám bude event.první dáma velice propagovaného kandidáta,která neumí česky ani slovo,trvale žije v cizině? O Česku ví jen to,kde a kolik má movitých statků.
Pokud jsou schopni lidé přemýšlet v širších souvislostech,musí jim vyjít jediný Dienstbier.
06. 01. 2013 | 14:57

ld napsal(a):

Bylo by ale docela zajímavé, kdyby do druhého kola postoupil Dino a Zeman. Tady by se asi prosadila poctivost ve volební docházce starší generace.
Aspoň že Žid by odešel s prázdnou, a to i po nákupu klaky.
06. 01. 2013 | 14:58

český maloměšťák napsal(a):

Takže se zase začínají ještě před volbama počítat ty " propadlé " hlasy...už zase statiscíce lidí uvažuje, že by jejich hlas propadl kdyby volili X či Y.
Nemyslím si, že je občan Schwarzenberg, který prohlasovával zákony spolu s Julínkem , Šnajdrem, Pekárkem, Peake s jejím lidem, Parkanovou, Drobilem ...a který je Kalouskovým maskotem....že je přijatelným kandidátem pro ty, kdo chtějí volit Fischerovou, Dienstbiera či Roithovou /tam snad ano/.

Výzva je to zajímavá....ale stále je to jen a jen propaganda /falešné dilema /.
Možností je prostě více.

My - čeští maloměšťáci si myslíme, že hlas pro T. Fischerovou nemusí být nutně vyhozenýmm hlasem. Kdysi jsme takto uvažovali i ve sněru VV/které se ukázaly po volbách velkým zklamáním a ostudou...na druhé straně se tak jaksi díky nim " pohnuly ledy" - v lecčems - například že se dovnitř Mafie podařilo vetnout klín...ale to je na jinou debatu/...tedy kdysi jsme tvrdili, že VV můžou být po volbách velmi silným mocenským faktorem - a to v době , kdy jejich preference byly cca 2 % a kdy se kalkulující většina (pohybující se v rámci falešných dilemat) omuto smála.

Pokud několik set tisíc lidí tvrdí, že by volili kandidátku X , ale myslí si, že je to vyhozený hlas...tak je to o tom, že nemocnými jsou oni - ne systém. Systém je pak nemocný díky jejich nemoci - díky jejich volbě, založené na jakési divné emoci...na iracionálním strachu, že nemají pravdu a rozum v hrsti oni, ale průzkumy veřejného mínění.
Což je dvojnásobná iracionalita /kolik lidí např. velmi rádo a rádoby dobrovolně odpoví tak, co chtějí druzí slyšet...podle mě mnoho...to pak tu iracionalitu ještě dále násobí/.

Splácat fiktivní potenciální elektorát tak, že se ve společnosti F.,D. a R. octne i Schwarzenberg...to je výrazem podivínství.
06. 01. 2013 | 15:05

Ivan Hrozný & Petr Veliký, komisaři napsal(a):

Jak pravil JVS:
"Důležité je, aby lidi věděli, že byly volby."

Když se Josifovi nelíbily výsledky sčítání lidu, dal pozavírat vedoucí statistiky a sčítání opakovat.
Hned 20 milónů lidí přibylo.
06. 01. 2013 | 15:08

první je naděje, pak zoufalství napsal(a):

malomněštáku
První kolo je PRVNÍ kolo. Každý chápe, ne?
06. 01. 2013 | 15:11

Marcela napsal(a):

Ano pane Hořejší,také upínám nadějik osmičce,přejme si aby se co nejvíce voličů zamyslelo!
06. 01. 2013 | 15:15

Martin Vrba napsal(a):

Volba Jiřího Dienstbiera má jednu mnohem zásadnější vadu na kráse, nežli je kandidátův nízký věk a malé zkušenosti z vrcholné politiky. Hlavní nedostatek spočívá v tom, že Jiří Dienstbier nemůže postoupit do druhého kola. Pokud má Jan Fischer v prosincovém průzkumu o procento méně než v listopadovém, neznamená to ještě, že „rychle ztrácí“.

Průzkumy se nikdy nekryjí s konečnými výsledky, ale neliší se od nich zas tak výrazně. Na rozdíl od autora nehodlám podporovat nejlepšího možného kandidáta; v důsledku usilování o to nejlepší z nejlepšího se po listopadu vyplýtvalo až příliš energie, která pak nestačila ani na eliminaci té nejbanálnější špatnosti. (Všichni snad pamatují na Havlův sen o ukázkové demokracii, zvýhodňující osobnosti a omezující vliv politických stran, s nimiž by si slušný člověk neměl zadávat. Výsledek takových snů je ovšem žalostný: „strany“ tu samozřejmě existují a mají značný vliv, nejedná se však o strany skutečně politické - tedy pečující o polis - ale spíš o klientelistické kliky či servisní agentury různých zájmových skupin. Aby taky ne, když si zdejší občan v 99 případech ze 100 připadá příliš dobrý - čestný, mravný, zásadový, bezúhonný - než aby se v některé osobně angažoval.)

Dnes reálně hrozí, že se prezidentem republiky stane Miloš Zeman - s Miroslavem Šloufem a Zdeňkem Zbytkem po boku, s Václavem Klausem a Lukoilem za zády. Pokládám za prvořadý úkol zabránit této hrozbě, a nevyčerpávat sebe ani ostatní konce neberoucími úvahami na téma „kdo z kandidátů představuje největší dobro“, zda Schwarzenberg, nebo spíš Fischerová, anebo snad Dienstbier. (Pořád se tu hraje stejná hra: rudo-oposmluvní blok dovede v rozhodujících chvílích postupovat jednotně, kdežto jeho oponenti vytrvale tříští své síly a opakovaně se diví, že stále prohrávají…)

Budu tedy od počátku volit takticky. Tak, aby Zeman první kolo vyhrál s co nejmenším náskokem před Janem Fischerem. Obávám se totiž, že pokud by Zemanovo vítězství v prvním kole bylo příliš přesvědčivé, podpoří jej v druhém kole mnoho voličů, kteří nemají jasný názor, ale chtějí prostě jen patřit k vítěznému táboru.

Kdybych chtěl podpořit „toho nejlepšího“, volil bych Roithovou nebo Schwarzenberga. Kdybych se měl řídit loajalitou vůči kandidátovi své vlastní strany, volil bych Sobotku.

Prvé i druhé však nyní považuji za nedovolený luxus – a dávám přednost loajalitě vůči zájmům státu.
06. 01. 2013 | 15:17

Libertad napsal(a):

"Jiří Dienstbier si nedávno získal sympatie veřejnosti, když se zásadově postavil proti pochybným praktikám své vlastní strany v Praze. Kupodivu se mu přesto podařilo udržet si ve straně silnou podporu. To svědčí o jeho politických a lidských kvalitách."

Napsal pan Václav Hořejší.

A já se již asi potřetí ptám (vás poprvé):
Jak dopadlo veřejné obvinění presentované kandidátem J.D., že pan Hulínský vyváděl peníze z magistrátu prostřednictvím organizace, na jejíž statut a jméno si nevzpomínám, ale která byla založena ve prospěch tělesně postižených?
Vzhledem k velkému mlčení J.D., kterému předcházel velký humbuk, mám za to:
1) že si vše úmyslně vymyslel, (což si nemyslím)
2) že si špatně vyhodnotil informace a pustil informaci do světa omylem, (což si též nemyslím)
3) že se lekl výhrůžek, které J.D. obdržel (což si myslím), a pak ho to diskvalifikuje pro výkon funkce prezidenta.

Děkuji za odpověď

Sidonio LIBERTAD
06. 01. 2013 | 15:19

Medikolog napsal(a):

Inu, na toto téma právě probíhá bohatá doskuse pod blogem pí. Lomové. Tak nebodu tapetovat. Doporučuji tuto diskusi laskavé pozornosti.

Prostě z devíti velmi špatných možností musíme vyhmátnout tu nejméně škodlivou... nejméně škodlivou pro pracující daňové poplatníky a pro důchodce České republiky...
06. 01. 2013 | 15:23

Twist napsal(a):

Ano pane Hořejší, doufám, že občané budou tentokrát volit hlavou a ne nějakým jiným tělesným orgánem, například línou prdel.. Jiří Dé mluví jasně, zatím se do ničeho ostudného jako jsou amnestie, tunely a pod. stejně jako jeho táta nezapojil. A je mladý, to je to, po čem naši mladí rozoumkové ze školních lavic volají.
06. 01. 2013 | 15:25

český maloměšťák napsal(a):

Martin Vrba
Docela dobrý trychtýř, kterým se lijí do dutých hlav nesmysly.
Podle Vás by měl být nejlepším kandidátem mladý Benda /je v politice snad nejzkušenější z nejzkušenějších/.

Ostatně kritérium " politická zkušenost" je v české realitě spíše kritériem diskvalifikujícím.

"...Hlavní nedostatek spočívá v tom, že Jiří Dienstbier nemůže postoupit do druhého kola...."

Glavním nedostatkem je především Vaše zhrzené odesáctví, pane Vrbo. Tedy v podstatě zoufalství /bolševická loajalita/.

Ale jste aspoň upřímný. I to je třeba ocenit.
Uděluji Vám Zlatou bambulku za první lednový týden roku 2013.
06. 01. 2013 | 15:26

Drzá zrzka napsal(a):

to jednou jel jen okolo Jiří Dienstbier okolo ústavu(molekulární genetiky samozřejmě) a řekl si zajdu na pár slov se studenty. A zašel. Udělal dojem. Odešel. Jiní kandidáti se na půdě ústavu neobjevili.

Nejhorší výzvu k volbám, kterou znám, je tato: Tyhle nevolte, nemají šanci. Volte tohoto.

Jakou mají šanci, když jim podobné výzvy, možnost volby ubírají?
06. 01. 2013 | 15:27

LUF napsal(a):

Mám u Dinsbiera problém právě s tím že "umí pozitivně komunikovat s komunisty". Chtěl jsem podpořit Švejnara, po jeho odstoupení jsem se rozhodl že volit nejdu. Nechce se mi volit nejmenší zlo z kandidátů, kteří mají reálnou šanci (ohledně ostatních nemá cenu k volbám chodit) a můj jeden hlas má tak malý dopad že si to můžu dovolit.
06. 01. 2013 | 15:29

honza napsal(a):

Souhlas s autorem. Víc není co dodat..
06. 01. 2013 | 15:30

je to malá scéna a lepší herci nejsou napsal(a):

Jak si tak poslouchám vyprávění paní Vesecké (s mimořádně servilní mozkovou Drtinou), mám chuť vyhrabat z bedny sebrané spisy Arifa Salichova (které jsem kdysi od nakladete dostal zadarmo) a přečíst si, kdo komu lízal co.
06. 01. 2013 | 15:41

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,......pro pana Hořejšího,....vsadila jsem se sama se sebou, že pan profesor Hořejší, "postaví svůj barikádní blog za svého oblíbence,"....těší mě, že jsem vyhrála.

Tu láhev šampaňského otevřu, pokud zvítězí můj oblíbenec/oblíbenka/,....nebo ten, koho jsem ochotná ještě "tolerovat".

Pokud zvítězí ten, co patří k přehršli neoblíbenců,...otevřu tu láhev na "politický žal".

Chybí tu /ta/,....ani jedna z kandidátek by mi jako presidentka nevadila,....každá má víc předností a méně nedostatků,....ovšem různého druhu.

Šampaňské čeká,....
Tužka.
06. 01. 2013 | 15:53

Petr z Tábora napsal(a):

Když přímé volby, tak nevolím představitele parlamentních větších stran, které to tady vedly dvě desetiletí, to není žádná změna a ani lidi bez velkých zkušeností v politice, kteří mohou dělat diletantské chyby.
Navíc pan Dientsbier by znamenal, že po příštích volbách by všechny ústavní funkce zastávali exponenti ČSSD. To není zdravé vyvažování moci. Je americkým občanem a mnoho politické práce za ním vidět není.
Proto jsou mi sympatičtí bojovníci typu Zemana, Bobošíkové, Fischera, Roithové, kteří nemají za sebou zázemí silných stran a mají politické zkušenosti.
06. 01. 2013 | 16:00

Volic napsal(a):

politik CSSD za bukem Horejsi agituje za populistu Dientsbiera juniora,
Nastesti ho vetsina populace uz prohledla. Uslintany synek disidenta ktery se do druheho kola nedostane ani kdyby se Horejsi a Bohus Sobotka podelali.
06. 01. 2013 | 16:02

Bzuk napsal(a):

Klaka kavárenských pravdoláskařů se houfuje.

Hloupějšího nesehnali.
06. 01. 2013 | 16:04

strýc virus H3N1 napsal(a):

podělali? uslintaný?
ale, ale ...
pane editore, kdepak jste?
06. 01. 2013 | 16:06

mama napsal(a):

Petr z Tábora
to, že někteří kandidáti nejsou z velkých parlamentních stran zase tak moc dobrá vizitka být nemusí. Oni totiž zase získají finance od sponzorů, jejichž úmysly až tak čisté být nemusejí a v konečném efektu mohou být tito kandidáti v rukou finančních magnátů ještě většími loutkami než ti partajní.
U kandidáta by mělo být nejdůležitější, zda je to morálně integrální osobnost, nic důležitějšího teď náš stát v té mafiánské realitě nepotřebuje. Z vámi jmenovaných takoví nejsou ani Bobošíková, ani Zeman ani Fischer. Snad jen ta Roithová.
06. 01. 2013 | 16:09

SuP napsal(a):

LUF -
V prvním kole mají šanci všichni kandidáti! Pokud tam nepůjdete, zvyšujete šance těch, které nechcete. Co se týká 2.kola, máte pravdu. Nač volit "menší zlo" a být tím spolupachatelem?

Nicméně ta adorace mladšího Dienstbiera má i úsměvnou část, kterak hrdinný student profízlované FF organizoval protistátní odpor s americkým občanstvím v kapse.

".... Přijel autem, které si sám řídil. Jeho odpovědi na otázky posluchačů byly pohotové...."
"....Jsem přesvědčen, že máme jedinečnou šanci zvolit opravdu slušného, solidního prezidenta, který by většinu společnosti sjednocoval, navázal na ty již téměř zapomenuté ideály „sametové revoluce“...."
Skoro to vypadá, jakoby vám tam něco slíbil? Jenže - slibují všichni. Sliby se slibují, blázni ce radují.
06. 01. 2013 | 16:11

Jemnický napsal(a):

Jiří D má číslo 8. To je velmi symbolické, osudové číslo. Že by nám prozřetelnost něco naznačovala?
Vzhledem k tomu, že ODS je nereformovatelná, je šance, že J.D. ve funkci presidenta napomůže změnám a odgrosování v ČSSD.
Určitě je to dobrá volba.
06. 01. 2013 | 16:16

Kluk napsal(a):

Před několika týdny Jiří Dienstbier navštívil náš ústav a zanechal velmi dobrý dojem skromného, ale přiměřeně sebevědomého člověka. Přijel autem, které si sám řídil.
-----------------------------------------------------------------
A od té doby krášlí zkumavkárnu krom Lenina, obrázeček protekčního Jiříčka.
06. 01. 2013 | 16:17

vico napsal(a):

Pokud se Diensbier dostane do druhého kola, kupuji šampáňo a nebude to jen bohemia sekt!!
06. 01. 2013 | 16:18

jenicek napsal(a):

Dienstbier je jen žvanil, vždyť za ním není žádný aspoň něčím podstatný čin. Skandály s ním nejspíš nejsou spojeny, protože nikdy nic neudělal.
06. 01. 2013 | 16:18

Petr z Tábora napsal(a):

to mama:
Ti velcí už měli dvě desetiletí na to, aby nás přesvědčili, že to jejich lidé dělají dobře. Vás asi přesvědčili, ale mne nikoli a chci změnu. Každý z kandidátů bude plnit stranickou politiku.
Neznám politika českého či zahraničního, který by měl 100% morální integritu. Kdyžtak je to jen mediální obraz. Za každého mluví jeho činy a ne předvolební sliby.
Příjemný zbytek neděle.
06. 01. 2013 | 16:24

mama napsal(a):

jenicek
a co by jako měl podle vás dělat, aby se vám to líbilo ? Na plážích Kopakagáma se zřejmě neválel, takže na to, aby se zkompromitoval měl už času dost. Jiní toho zvládli za ten čas mnohem víc, např. bývalý předseda ústavněprávního výboru poslanecké sněmovny Marek Benda. A to není jediný. Spíš je to naopak, toho, kdo se objevil v politice a nezkompromitoval se během posledních 20 let by bylo potřeba hledat jako jehlu v kupce sena.
A kde pracujete Vy ? Myslíte si snad, že duševní práce neexistuje ? To si komunisti také mysleli, když uznávali nejvíc dělnickou a rolnickou třídu
06. 01. 2013 | 16:25

kacer Donald napsal(a):

Jiri Dientsbier junior je Zaoralek zabaleny do sediveho papiru. Mozna ho Horejsi dostal k Vanocum, a teprve ted nasel klicek k tomu jak tu hracku natahnout. Jezdi mu po podlaze a kvaka neco o tom jak vse zmeni k dobremu. A podle toho bude vedec Horejsi volit. Kvak,kvak.
06. 01. 2013 | 16:25

synek mami napsal(a):

mami!

kde je Kopakagáma?
06. 01. 2013 | 16:27

Jirka D napsal(a):

Franz na hrad!!!!
06. 01. 2013 | 16:30

třebakarel napsal(a):

Vico ,
Jestli vyhraje , šampáňo nebude k dostání . tK
06. 01. 2013 | 16:32

uspory nade vse napsal(a):

Vico,
neboj synek disidenta se do druheho kola nedostane. Usetris na chlastu.
06. 01. 2013 | 16:33

mama napsal(a):

synek
synku, bude to někde, šak víš, přímo tak v .... DDD
06. 01. 2013 | 16:39

akademik napsal(a):

Jirko D
pokud da Franz amnestii vsem potetovanym tak ho volim. Stejne dobry duvod jako ten proc kolega Horejsi chce volit Dientsbiera.
06. 01. 2013 | 16:39

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Dienstbier je můj favorit a děkuji autorovi blogu, že se přihlásil k jeho podpoře.
Máme šanci mít dobrého prezidenta.
Ti, kdož chtějí volit Zemana by si měli uvědomit, že volí Klausův klon. Zeman je nejen stará struktura, ale i technokrat moci a nebude příliš váhat si tu moc taky užít.
06. 01. 2013 | 16:42

synek mami napsal(a):

mami ?

v risi divu? V risi Dientsbiera? Tam je ta Kopakagáma?
06. 01. 2013 | 16:42

mama napsal(a):

Petře z Tábora
copak toho Zeman, Fischer i Bobošíková neprokázali za ty roky už dost ? To by snad stačilo ne ? Čím Vás přesvědčili o svých kvalitách, to by mě fakt zajímalo. Zemana bude volit národ navzdory tomu, že si o nich Zeman myslí, že jsou stupidní. A říká to nahlas. Každého na počkání, vyjma svých pochlebovačů, uráží, neustále zdůrazňuje u svých oponentů jak jsou hloupí. Tohle opravdu moudrý člověk nikdy neudělá. Naopak, je dobře ovladatelný a manipulovatelný. Ne penězi, pro ty do politiky nešel, ale pro těžko skrývaný exhibicionismus, je to druhá strana stejné mince jako je Klaus. jeho dvojčátko. Toho jsme si snad užili už dost. A Bobošíková, kariérismus trčí z bot jako sláma ? Která by kandidovala i za spolek brazilských lidojedů, kdyby takový existoval. A Fischer ? Jak si ten člověk vůbec může dát na bilbord, že - moje slovo platí. To myslí to, když skládal slib věrnosti KSČ ?
06. 01. 2013 | 16:51

mama napsal(a):

synáčku, ty jsi zvědavý, jak malé děcko, které se pořád ptá, jak přišlo na svět. Pláže Kopakagáma, kde se Jiří Dienstbier nikdy neválel, protože se živil vlastní prací jsou v prodloužené zadeli, čili neexistují. A už nezlob a vem si dudel.
06. 01. 2013 | 16:54

pamatkar napsal(a):

Mlýnské Struhadlo by melo postavit pomnik Horejsimu,
v zivotni velikosti tohoto velikana levice. A hlavne funkcni. Z nerezu. Verejnost by na nem mohla strouhat pravicaky, vsechny presidentske kandidaty vyjma Jiricka Dienstbiera a v pripade nouze i mrkve.
06. 01. 2013 | 16:58

vico napsal(a):

tK : :-)
06. 01. 2013 | 16:59

Bob napsal(a):

Pane profesore, díky.
Jsem rád a vážím si toho, že mám stejného favorita jako Vy.
Obávám se ale, že k prostému lidu dolehne spíš hlas Svěráka, Marienky R., Bolka P....
06. 01. 2013 | 16:59

Bob napsal(a):

Pane profesore, díky.
Jsem rád a vážím si toho, že mám stejného favorita jako Vy.
Obávám se ale, že k prostému lidu dolehne spíš hlas Svěráka, Marienky R., Bolka P....
06. 01. 2013 | 17:01

synek mami napsal(a):

mami?

me ucitelka v materske skolce rikala, ze se mlady Dientsbier zatim jen zivil jako potomek nekoho slavneho. Co to znamena mami? Nemam taky slavneho tatu? Treba Gotta? To bych mohl byt zpevakem! Pac a pusu mami.
06. 01. 2013 | 17:06

Petr B. napsal(a):

Podle mně si Dientsbier a Zeman navzájem odeberou hlasy stejně smýšlejících voličů, takže se do finále dostanou pouze čistě pravicoví kandidáti, vysoce pravděpodobně Schwarzenberg a Fischer. To bude bráno za důkaz, že vládní pravicová politika je správná a má důvěru většiny obyvatel ČR. Navíc Fischer je rozhodnut si po svém vítězství zvýšit presidentské pravomoci a tím defacto ještě více posílit vládnoucí pravici.
Je to obrovská škoda, že v roce 2003 došlo v ČSSD k jakémusi schizmatu zřejmě díky hlouposti tehdejšího premiéra Špidly. Jakou daň budeme muset za to ještě zaplatit?
06. 01. 2013 | 17:08

Pepa Řepa napsal(a):

Dienstbier na Hrad!
Kost nebo Špilberk?
06. 01. 2013 | 17:09

otaznik napsal(a):

Bobe,
co je to ten prosty lid? Neni to ten obycejny clovek o kterem CSSD tak rada mluvi?
06. 01. 2013 | 17:11

Kelt napsal(a):

kachní dvorku-16,25
kdo Vám brání napsat,koho budete volit?
A urážet ty,kterým nesaháte ani po kotníky je zřejmě v rovině Vašemu IQ kachny na dvorku.
Volím J.D,protože se plně ztotožňuji z důvody,které uvádí profesor Hořejší.
06. 01. 2013 | 17:12

P. napsal(a):

Každý z těch kandidátů je dostatečně slušný, alespoň ve srovnání s normalizačním komunistou Fischerem, který jako nějaký Führer z pozice premiéra potlačoval svobodu projevu na akademické půdě.

Štěpán Steiger: Kauza Finkelstein, aneb kdo se v Praze hrbí
http://blisty.cz/art/51396.html
"Ve středečním Právu konstatoval Alexandr Mitrofanov, že ministerský předseda Fischer se před politickými lídry nehrbí. Je to asi pravda, byť možná "hrbí" není nejpřesnější výraz. Tím spíš ovšem překvapilo, že pokyn (rada? doporučení? - jistě ne příkaz) ke zrušení přednášky Normana Finkelsteina přišel z jeho kabinetu. Můžeme rovnou říci: od premiéra samotného, neboť je mimo mou představivost, že by někdo na nižším exekutivním stupni - pokud by vůbec přítomnost amerického profesora vzal na vědomí - vyjádřil Akademii věd nelibost nad tím, že "kontroverzní" Norman Finkelstein bude přednášet na její půdě."
06. 01. 2013 | 17:12

Kelt napsal(a):

Pepa Řepa,
malý kvíz z pravopisu pro pátou třídu ZŠ.
Který"hrad"se píše s velkým H?
Varianty:
1/Kost
2/Špilberg
3/Pražský
06. 01. 2013 | 17:18

Pepa Řepa napsal(a):

Kelt
jsem línej, kopíruju nadpis.
Vidím to na Kost.
06. 01. 2013 | 17:22

václav napsal(a):

"Je příliš chytrý na to aby nevěděl že lže " tuto větu jsem pronesl po přečtení Zemanova článku v Z - magazinu na konci 80tých let. Pracoval jsem jako ředitlel podniku se 4tisíci zaměstnanci a bylo mi 38 let. Ten článek kritizoval vedoucí hospodářské pracovníky, ani slovo kritiky stranických funkcinářů, kteří je do funkcí vybírali a stanovovali podnikům mantinely, ze kterých mohli unikat jen někteří, jimy schválení. Takový byl Zeman hrdina - strana chtěla aby kritizoval tak se snažil. Dnes to od něj chtějí jiní a tak se znovu snaží a je příliš chytrý aby nevěděl jak lidem lže.
Nechci se další leta bát co zase prezident provede za zločin a stydět je za jeho chování i zjev - proto je pro mne Dientsbier jediná možná volba
06. 01. 2013 | 17:28

Ing. N. napsal(a):

V prvním kole budu volit Táňu Fischerovou, v druhém kohokoliv jenom NE Fischera.
06. 01. 2013 | 17:30

viking napsal(a):

Kelte,
Dientsbier nikde strasit nebude. Nedostane se na zadny hrad. Tak klid ty keltsky socialisto.
06. 01. 2013 | 17:31

vendule napsal(a):

václave,
no Diebtsbier je sice mlady, ale lze jako stary profik. Zemanovi to co se naucil ten synek disidenta trvalo hodne let. Ale vysledek je stejny. Uveri ti co chteji lzim verit.
06. 01. 2013 | 17:37

Maximus napsal(a):

Tak nějak nechápu tu averzi určitých lidí vůči Dientsbierovi. Trochu jsem na něj hledal nějaké kompro, ale v podstatě jsem nic špatného nenašel, jen snad, že je "socan" a má židovský původ. No a jeho tatík byl v jedné zednářské lóži. Zřejmě je ml. Dientsbier slušný člověk, navíc slušně finančně zajištěný a to se v Česku nenosí. Volby ovšem vyhraje a to zcela s přehledem M.Zeman, je velmi zkušený a protřelý právě z politického působení a nemám obavy, že se bude chovat jako Klaus. Spíš by se měli odklaněči ze "Spojených tuneláren" bát, něco mě říká, že po nich půjde! (-:
Světu mír čeští oslíci! (-:
06. 01. 2013 | 17:45

Bob napsal(a):

otazník
OK terminus technikus prostý lid se mi nepovedl.
Měl jsem na mysli Ty, kteří o tom moc nepřemýšlejí a dají na rady "elity" :-) národa ( Hanák, Svěrák, Rottrová, Polívka, dříve Mádl a Issová ). Nevíte, koho bude volit Iveta B., Agáta H., popř. Ornella Š?
06. 01. 2013 | 17:51

Maximalni zvedavec napsal(a):

Maxime,
Je to Zid! Mozna i tajny zednar po otci. To ti najedou nevadi? Tak to jsi me prekvapil. Jsi asi opravdu jen uzvatlany cesky oslik.
06. 01. 2013 | 17:55

otaznik napsal(a):

Bobe,

To nevim, ale vim koho budou volit "elity" :-) národa jako Krampol, Jandak, Horejsi a jim podobni "umelci". Pocitate se mezi ne Bobe? Jste obycejny clovek? Coz je pochopitelne terminus technikus .
06. 01. 2013 | 18:02

Kelt napsal(a):

vikingu,
nic Vám nebrání napsat koho budete volit a proč.
Nebo se za svoji volbu stydíte?
Já budu volit J.D.a opakovaně jsem popsal důvody,proč tak udělám.
Jste komunista,kryptokomunista,fašista,nebo modrá odrůda těch jmenovaných,že Vám tak leží J.D.v žaludku?
06. 01. 2013 | 18:11

Rumcajs napsal(a):

Obávám se ,že Dienstbier zaujímá postoje a názory podle toho, co mu vynese více popularity.

Je to jenom další sladký mašinfíra, co to myslí upřímně.
06. 01. 2013 | 18:12

Maximus napsal(a):

Maximalni zvedavec

Nech toho chytráku, nikdy jsem neútočil na celé židovské etnikum jako celek. Vždy mi vadili jen určité skupinky a "elity od financí". To ale tvůj mozeček nemůže pojmout, chybí závity, že?
06. 01. 2013 | 18:13

Jarda napsal(a):

Rumcajs, trefa do černého.
06. 01. 2013 | 18:15

Petr z Tábora napsal(a):

to Rumcajs:
Já u těch stranických kandidátů vždy nejdříve vidím plnění požadavků jejich sekkretariátů, ať je to ČSSD, ODS,TOP09 - nikdo se nevzepře.
06. 01. 2013 | 18:16

Bob napsal(a):

Otazník
Při troše neskromnosti se považuji za lehce nadprůměrně inteligentního člověka.
Osobně si (pro jeho názory) vážím p.Hořejšího, toť vše.
A shodou okolností budu volit téč J.D.
06. 01. 2013 | 18:18

teta Melta napsal(a):

Pane autore ,
Kelt napsal ,že se máte vrátit do školy a naučit se pravopis.
06. 01. 2013 | 18:21

Maximalni zvedavec napsal(a):

Maxime,
ale on je Dientsbier Jr. opravdu zednar. Po tatinkovi. Proc si myslis ze kandiduje na presidenta? Pokud vyhraje, tak bude mit urcite snadny pristup k tem "elitam od financí". Copak to nevidis? Chybí ti závity? Vzdyt je to typicky Zid! Ten oblbne i nekoho tak bdeleho jako jsi ty.
06. 01. 2013 | 18:22

otaznik napsal(a):

Bobe,
A co je prumer? Jak se meri inteligence? Me zajiima,kdyz uz se povazujes za nadprumer spolu s Horejsim, tak co je median. Obycejny clovek?
06. 01. 2013 | 18:28

Pra pra napsal(a):

Také mě vyděsila ta páně Diensbierova účast na organizaci studentské demonstrace 17. listopadu. No co, něco ty zbabělé Čecháčky muselo pošťouchnout a někdo se toho musel ujmout. Že se to pak rozjede nějak jinak to už je jiná. Ostatně, vidíme to na jiných a i celkem nedávných revolucích stále dokola. Je to jako přes kopírák. Jak praví klasik, nepatrné podněty, nedozírné následky.
06. 01. 2013 | 18:31

Ernesto napsal(a):

Jednou větou ! Bez pořádný revoluce to není nikdy ono ! I boj o hradní koryto musí bolet ! Jinak to není zasloužené !
06. 01. 2013 | 18:32

Felda napsal(a):

Maximalni zvedavec,

Je vidět ,že neznáte místního Maxika , on nesnáší zednáře kapitalistické , nikoliv socialistické :-).
06. 01. 2013 | 18:32

Aleš Vyhnal napsal(a):

To je radosti na Mlýnském Struhadle, pan profesor se vrátil. :) Dienstbier je od začátku i mým favoritem. Na Zemanovi je pozitivní jen jeho zamítavý postoj k rakovině islámu, ale to je v podmínkách naší země problém spíše delšího časového horizontu. V úvahu by ještě připadala Táňa Fischerová, ale ta je bohužel v zajetí nějakých New Age bludů spojených s theosofií a obdivem k Rudolfu Steinerovi.
06. 01. 2013 | 18:35

Kelt napsal(a):

teta Melta,
co je příčinou toho,že si plete Pepu Řepu s profesorem Hořejším?
Vždyť je teprve půl sedmé p.m.
06. 01. 2013 | 18:36

teta Melta napsal(a):

kelt , tedy moc toho v hlavince nemáte .
06. 01. 2013 | 18:44

Kelt napsal(a):

teta Melta,
asi to bude tím,že meltu nepiji.Ale vystačím si,nemějte péči.
06. 01. 2013 | 18:51

Caleb napsal(a):

Bojím se, že lidé deptaní dnešními mocnými, se jimi opět nechají napálit a nepoznají, že jejich prezidentem je z devíti kandidátů pouze J.D.
06. 01. 2013 | 18:54

vesnican napsal(a):

lol Aleši,
Mlýnské Struhadlo pry uvazuje ze se prejmenuje na Horejsi Dolinu. A zvoli ho za starostu. Snad si Vasek polepsi a prestane reptat.
06. 01. 2013 | 19:00

mb napsal(a):

prezident řekl, že amnestie je správný krok a že se to vyjeví, až vychladnou hlavy ...

překlad do lidštiny: až ti amnestovaný podřízne krk a tvá hlava postupně vychladne, poznáš, že amnestie je správný krok ...

fair k lumpům, unfair k poškozeným ...
06. 01. 2013 | 19:06

Kanalnik napsal(a):

Petr z Tábora napsal(a):
to Rumcajs:
Já u těch stranických kandidátů vždy nejdříve vidím plnění požadavků jejich sekkretariátů, ať je to ČSSD, ODS,TOP09 - nikdo se nevzepře.

To jsou ale hrozny kecy... sledoval jste volby do zastupitelstva v Praze? Jak se Jiri Dientsbier zachoval?
06. 01. 2013 | 19:08

apostol Maximuse napsal(a):

Co te tak zdeptalo Calebe ze chces volit ulhaneho Zida? Maximus ti vysvetli jak te za tvuj hlas ten zednar obere. To je jejich plan. Ziskat duveru nesplnitelnymi sliby a pak ty co mu pomuzou k moci odrbat. Ty na to skocis? Copak nepoznas zednare? Poslouchej Maximuse!
06. 01. 2013 | 19:14

Pepa Řepa napsal(a):

Kelt
urazil jsem se.
Takové srovnání.....

Je to jako při náletu sarančat
Dienstbier na Hrad!Dienstbier na Hrad! Bzzzzzzzzzzz
06. 01. 2013 | 19:16

Ing. N. napsal(a):

(autor)

Závažná otázka ke kandidatuře Diensbiera: "to je běžné, aby ve vyspělých demokraciích mohl kandidovat na prezidenta člověk, který má i cizí státní příslušnost"?
06. 01. 2013 | 19:17

Kelt napsal(a):

apostol Maximuse,

Nemám rád rasisty židy a cikány-je to tak správně?
06. 01. 2013 | 19:20

Yosif K napsal(a):

Jiří Dienstbier se už v roce 1989 aktivně účastnil hnutí za obnovení demokracie - patřil mezi organizátory studentského pochodu ze 17. listopadu 1989, byl jedním ze zakladatelů nezávislé studentské skupiny STUHA, která demonstraci spolupořádala. V letech 1990 a 1992 byl poslancem tehdejšího Federálního shromáždění zvoleným za Občanské fórum. Působil tam jako člen branného a bezpečnostního výboru a komise 17. listopadu.
V následujících letech se nikdy nezkompromitoval a zachoval si čistý štít, s jeho jménem nejsou spojeny žádné skandály. Na rozdíl od některých svých politicky aktivních vrstevníků se po většinu svého života neživil jen politikou, ale skutečnou prací jako právník.

Jiří Dienstbier si nedávno získal sympatie veřejnosti, když se zásadově postavil proti pochybným praktikám své vlastní strany v Praze. Kupodivu se mu přesto podařilo udržet si ve straně silnou podporu. To svědčí o jeho politických a lidských kvalitách.

Napsal VH.

A ja podotýkám:

Ano. účastnilm se demonstrací
Ano dostal se ve věku 21 jar do federaálního parlamentu.
ANO ŽIVIL SE PRACÍ JAKO PRÁVNÍK = v šejdířske AK Čalfa Šejdiř a spol. O nějaké přehnané poctivosti bych pomlčel - AK žila z politických konexí.
ANO vystoupil proti korupci - ale když mu strana připoměla kdo stranu živí tak zmlknul.

Nobody is perfect - jak se říkalo veb strém filmu.
06. 01. 2013 | 19:24

Kelt napsal(a):

Pepa Řepa,
Jiří Dienstbier není Váš šálek čaje,nic proti tomu.Máte svého kandidáta/svěříte se mně?-Nikomu to neřeknu/.
Ale zde není zakázáno sdělit,koho kdo bude volit-že zde převažuje jméno J.D.je oproti "průzkumům veřejného mínění"anomálie,nebo neciknuté stanovisko potenciálních voličů?
Já J.D.volit budu a důvody jsem opakovaně napsal.
06. 01. 2013 | 19:34

apostol Maximuse napsal(a):

Kelte,

Ty jsi tiskovy mluvci Maximuse? Jinak totiz nechapu proc se sem pletes.
06. 01. 2013 | 19:39

Kelt napsal(a):

Yožin z bažin vylezl z bahna a otírá se o J.D,v naději,že trocha toho bahna na něm zůstane.
Dobré staré komunistické praktiky-Kojzar z Rudého Práva /posmrtně/ tleská.
06. 01. 2013 | 19:42

Perchta napsal(a):

J. Dienstbier má kromě čistého štítu rezavý meč a posrané brnění.
06. 01. 2013 | 19:42

Kelt napsal(a):

apostol Maximuse,

je to jednoduché-nemám rád RASISTY a Vy jste rasista.
06. 01. 2013 | 19:45

Petr z Tábora napsal(a):

to Kanálník 19:08:
Upozorňuji, že uvnitř stran jsou určité frakce a pan Dientsbier se postavil na tu správnou = vedení - jak ostatně píši výše.Proto je také místopředsedou.

to Ing.N:
Předpokládal bych, že občané cizích států se cizího občanství zřeknou. Pan Dientsbier zřejmě realisticky posuzuje své šance postupu do druhého kola jako malé a proto zůstává Američanem. Možná něco oznámí příští týden a než proběhnou volby tak bude vědět na čem je a ani to neodešle...
06. 01. 2013 | 19:45

vikimg napsal(a):

Kelte,
ty by jsi volil i Spejbla Sobotku pokud by kandidoval. Ty nevolis podle toho kdo ma nejrozumnejsi nazory, ty volis podle stranicke legitimace. To je zjevne. Ja napriklad budu volit podle toho kdo me prijde nejvic lidskej. Budu volit obycejneho cloveka. A tim J.D. pro me rozhodne neni. Je to jen rozmazleny synek slavneho otce .
06. 01. 2013 | 19:51

apostol Maximuse napsal(a):

Kelte,
nejsem rasista, jsem dokonce zid. Ale ne zednar. Ja si jen myslel ze jste jeden z apostolu Maximuse. Nekdy se tu tak chovate.
06. 01. 2013 | 19:55

Kelt napsal(a):

vikimg,
nepamatuji si,že bych Vám nabídl tykání,ale nevadí,zřejmě Vám chybí trocha vychování.
Volte dle Vašeho výběru-nemíním to komentovat-je to Vaše vůle.
Co je Vám do toho,koho budu volit já-kulový.
06. 01. 2013 | 19:58

jarpor napsal(a):

Nic proti tomu, jaké volební preference má autor, komu dá svůj hlas do volební urny... leč netušil jsem, že vzdělanec se může stát reklamním bilbordem...

Inu, stalo se.
Teď očekávám reklamu na prací prášek či dětské pleny...
Přece, kdo nepíše - jako by nebyl, že... Publish or perish - to znají vzdělanci...
Tak Persil nebo Tide, pane profesore... :-)) ?

Milé žačky, ............ do každé pračky ! /doplní autor/.

Hezký večer
06. 01. 2013 | 19:58

akademik napsal(a):

Jirka Dientsbier vsem slibi to co chtej slyset,
A je podivuhodne ze mu na to skoci i inteligentni clovek jakym je nepochybne i muj kolega Horejsi.
06. 01. 2013 | 20:00

evix napsal(a):

http://veres.blog.idnes.cz/c/314604/Pravdomluvnost-prezidentskych-kandidatu-a-ProAlt.html
Tabulka dost výstižná, Zeman je opravdu protřelý, bohužel :-(
06. 01. 2013 | 20:02

teoretik napsal(a):

Akademik ,
inteligencí je osm druhů a žádnou z nich nelze mísit s vypočítavostí profesora H.
06. 01. 2013 | 20:08

JC napsal(a):

jarpor
:-))
06. 01. 2013 | 20:12

Ing. N. napsal(a):

Ze životopisu J. Dienstbiera:

"Kvůli ostrakizaci rodičů měl omezený přístup ke studiu, ale v jistém uvolnění po nástupu Michaila Gorbačova směl vystudovat Střední průmyslovou školu strojnickou hl. m. Prahy. Od roku 1988 studoval na strojní fakultě ČVUT obor strojírenská ekonomie - řízení strojírenské výroby."

J.D. se narodil v roce 1969. Zajímalo by mě jak měl omezen přístup ke studiu, když v 15 letech začal studovat na Střední průmyslové škole strojnické a potom od roku 1988 zahájil studium na strojní fakultě ČVUT. Po dvou letech studium na strojní fakultě ukončil a začal studovat na právnické fakultě, už jako člen parlamentu, tzn. v 21 letech. Viz dále:

"Po uvolnění poměrů v roce 1990 složil přijímací zkoušky na právnickou fakultu UK, absolvoval obor právo a právní věda. Prezenční studium zakončil po 6 a půl letech (výluka mandátem) v roce 1997. Nastoupil jako koncipient do advokátní kanceláře Mariána Čalfy Čalfa, Bartošík a partneři. V roce 1998 složil odbornou advokátní zkoušku a stal se advokátem, později partnerem v advokátní kanceláři Čalfa a Bartošík."
06. 01. 2013 | 20:15

Petr B. napsal(a):

Maxime, jak jste přišel na to, že by Dientsbier ml. měl být židovského původu? Pokud by to mělo takto být, tak by jeho prarodiče byli zavražděni Němci za okupace. Jenže tomu bylo naopak, jeho dědeček byl primářem v kladenské nemocnici přes celou válku. A před Němci dost dobře nešlo skrýt původ, když chtěli po Češích prokázání původu několik generací dozadu. Nevím ale jak je to s Janem Fischerem.
06. 01. 2013 | 20:37

jarpor napsal(a):

k 06. 01. 2013 | 20:21

Tady se už jistý nick bojí přihlásit se ke svému nicku...
Takový je to hrdina.

Jaké barvy jste Vy není problém odhadnout.... Ani jaký nick se to bojí... že, Pepku. Vyskoč !
.
06. 01. 2013 | 20:43

Kanalnik napsal(a):

jarpor - moudry to clovek hodnotici sve blizni... pane profesore Horejsi, doufam, ze si z toho vezmete pouceni a priste uz nikoho propagovat nebudete, jarpor to jiste s Vami mysli dobre a uprimne ;)
06. 01. 2013 | 21:01

Kelt napsal(a):

Jarpor,
že ředitel Ústavu molekulární genetiky profesor Hořejší veřejně podpořil kandidaturu J.D.je jistě jiný kalibr,než když nějaká popová hvězdička podpoří kandidáta Vaší vůle-že s tím máte problém,to dokážu pochopit.
Ale že se snížíte ke kojzarovské manipulaci s pracím práškem,to vypovídá pouze o Vás a ne o profesoru Hořejším.
I když to není můj styl,tak jsem mimořádně nucen souhlasit se stanoviskem "jarporova černého svědomí".
06. 01. 2013 | 21:08

český maloměšťák napsal(a):

Jak tak čtu zdejší kometáře...tak Dienstbier by se měl v prvé řadě přejmenovat.
A to píšu přesto, že je pro nás - české maloměšťáky No 2 v 1. kole a v případě že se Fischerová nedostane do 2. kola - tak No 1 v kole druhém.
I my - čeští maloměšťáci s tím máme problémy.
A to máme např. bamberský :)) Rauchbier rádi.

Dobrou noc.

P.S. Třeba na Dinsbíra. Nebo na Krause :

https://www.youtube.com/watch?v=14EtAYSkRDQ
06. 01. 2013 | 21:32

resl napsal(a):

Libertad : A já se již asi potřetí ptám (vás poprvé):
Jak dopadlo veřejné obvinění presentované kandidátem J.D., že pan Hulínský vyváděl peníze z magistrátu prostřednictvím organizace, na jejíž statut a jméno si nevzpomínám, ale která byla založena ve prospěch tělesně postižených?
Vzhledem k velkému mlčení J.D., kterému předcházel velký humbuk, mám za to:
1) že si vše úmyslně vymyslel, (což si nemyslím)
2) že si špatně vyhodnotil informace a pustil informaci do světa omylem, (což si též nemyslím)
3) že se lekl výhrůžek, které J.D. obdržel (což si myslím), a pak ho to diskvalifikuje pro výkon funkce prezidenta

častokrát, už se v této zemi při jakýchkoli volbách zdůrazňovalo, kdo nemá šanci a že je moudřejší se přimknout k více přijatelnému kandidátovi. Proč já, nebo proč ostatní se máme přimknout. Proto, že to říkají průzkumy? Pro J.D. toho příliš neříkají, já taky nevyzývám volte T.F. a přesto mohu mít naději, že v tomto státě nebudu sám. Tak mně ji nechte, stejně ovlivníte ty slabší letory a ti sem nechodí. Jsou u piva. Ti, co sem chodí, jsou rozhodnutí, tak ať se národ ukáže. A bez přemlouvání.
06. 01. 2013 | 22:01

strýc virus H3N1 napsal(a):

jde na mne už spaní, ale příspěvek maloměšťáka
na mne zapůsobil jaksi hojivě a smířlivě,
což jistě neladí s tím "už a "ale"
ALE
nemohu si pomoci

díky maloměšťáku

strýc
06. 01. 2013 | 22:05

Mac napsal(a):

kelt

to víte, chudákovi jarporovi už z toho, jak tady řádí jeho rodná modrá falanga v čele s professorisimem, jde kapku hlava kolem :-)))

Takže začíná pěkně po modrobolševicku panu profesorovi diktovat, co může dělat a co ne.

Když před pár lety kvíkala slepice Bílá na předvolebním mítinku ODS - doslova !!! - "... a kdybyste něčemu nerozuměli, pan profesor vám to rád vysvětlí..." to bylo OK, to se politrukova dušička tetelila blahem, jakou má ten jeho duce podporu.....
06. 01. 2013 | 22:08

Pepa Řepa napsal(a):

Kelt
rozumím bratru Wěnczeslauovi.
Vědec má rád pokrok, když se věda dostane dál.
Klony útočí.
Dolly Potáta, co má drát po tátovi. I hlavičku, začíná dávat na stranu. Jen aby se neprojevily i další geny po tátovi, jako odloudění manželek kamarádů.Jistý I.H. by mohl vyprávět.
Chudák malá náš Dolly, studovat nemohl, musel od prváku poslancovat s Marečkem Bendou v první lavici FS a pak jej vyškolil Čalfa.Protekce žádná, musel se vypracovat sám, jako Frištenský.
Inu, kvalifikace na presidenta jako řemen.
Držím palce. Škoda, že nekandiduje Mareček. To by byla těžká volba.
06. 01. 2013 | 22:09

hanah napsal(a):

Hořejší

Už i jenom proto, že je to váš kandidát, pane Hořejší, bych JD nikdy nemohla volit :-)

Zkuste uvažovat o Bobošíkové, je mnohem chytřejší. A taky hezčí...
06. 01. 2013 | 22:11

jarpor napsal(a):

Kelt

Nechci Vás napadat, s čím máte Vy problém... a můžete souhlasit s čím chcete.

Můj příspěvek jste ale nepochopil.

Neřeším, kdo je větší kalibr při podpoře kandidátů - zda vzdělanec či popová hvězda.
Jen mi přišlo poněkud komické a vzdělance nehodné, že vážený profesor, ředitel Ústavu... se sám dobrovolně postavil na úroveň popové hvězdy...
na úroveň reklamního bilbordu jež ona popová hvězda, dle mého, nepochybně je...
Nebo si myslíte, že ona popová hvězda není tím hloupým reklamním bilbordem ?

Pro zvýraznění jsem zvolil i absurdní příklad s tím pracím práškem. Nazývejte si to jak chcete...

Mějte se.
P.S. Výše uvedené si jistě přečte i Kanálník... Nechť si to pan profesor "přebere" dle své vůle...
06. 01. 2013 | 22:14

SuP napsal(a):

Ing. N. - Ze životopisu J. Dienstbiera -

I já jsem zřejmě měl ostrakizované rodiče.
Vystudoval jsem pouze SPŠS v Betlémské a ČVUT v Praze. Jenže v dobách jednoho z nejtvrdších útlaků - mezi lety 1964 až 1973. Je to na mě vidět dodnes. Z výše uvedených důvodů jsem po převratu nemohl s cizími firmami spolupracovat a rozprodávat rodinné stříbro, neboť jsem neuměl anglicky a tudíž jsem ani neuměl říct: "Já nic neumím, ale umím to říct perfektně anglicky". Takže při své první pracovní cestě do USA jsem musel mít osobního tlumočníka.
06. 01. 2013 | 22:15

SuP napsal(a):

P.S. -
Zato jsem na své první cestě na fakultu uměl perfektně "Zachvatčiki iditě damoj!" a to slovem i písmem. Jen mi to nebylo nic platný.
06. 01. 2013 | 22:18

Lex napsal(a):

Pepa Řepa
Nevím dosud přesně, kdo by byl ten nejsprávnější na Hrad.
Ani nevím, co by kdo dnes dělal na hradě Kosti nebo Špilberku.
Ale kdyby se jednalo o hrad Mírov, věděl bych o řadě kandidátů, ani by to nemuseli být ti prezidentští. Ze současné vlády jeden chemik slynoucí místodržitelstvím za jistého švýcarského aristokrata v jeho politickém houfci.
Joj, tam bych ho viděl rád!
L.
06. 01. 2013 | 22:18

mb napsal(a):

akademik napsal(a):
Jirka Dientsbier vsem slibi to co chtej slyset,
A je podivuhodne ze mu na to skoci i inteligentni clovek jakym je nepochybne i muj kolega Horejsi.
06. 01. 2013 | 20:00

... nejste akademik Adam ... ???
06. 01. 2013 | 22:20

Mac napsal(a):

kelte
"nazývejte si to, jak chcete" - třeba jarporovské podměrečné IQ.

a že by pan profesor Hořejší si "přebíral" kydy nějakého modrého fanatika, který mu nesahá ani po kotníky...hmmm, to spatřuji jako velmi, velmi nepravděpodobné

hezký večír!!!
06. 01. 2013 | 22:21

Pepa Řepa napsal(a):

Lex napsal(a):
Pepa Řepa
Nevím dosud přesně, kdo by byl ten nejsprávnější na Hrad.
-------------------------
Jsme dva!
Já se těmi ohnivými výkřiky agitátorů - náš Venca na Hrad- docela bavím.

To zas bude řevu po volbách:
Franto,ty holomku, nejsi můj president, já měl jinýho.
Tutovku.
Přímá volba počesku.
06. 01. 2013 | 22:25

Rumcajs napsal(a):

V podstatě mi přijde nemožný, aby J.D. byl jiný, než zbytek ČSSD. Tedy jiný, než Gross,Paroubek,Kočka,Kakaový Bob,Ráth.... atd. Zvláště pak člen pražské ČSSD,která krade a tuneluje už od dob, kdy tam řádil Paroubek.

A že vystoupil proti koalici s ČSSD ? No a co ? To byl jen populismus. Kdyby chtěl opravdu něco udělat, musel by prásknout své spolustraníky a svědčit proti nim. Zatím se ale toto nikdy nestalo. Jediný, kdo tu pere špinavé prádlo jsou novináři. Že by nějaká korupční kauza spatřila světlo světa jen kvůli čestnému postoji politika, tak to tady ještě nebylo.
06. 01. 2013 | 22:32

Rudolf napsal(a):

Rumcajs, moudrá slova.
06. 01. 2013 | 22:42

SuP napsal(a):

Rumcajs
Jak proti nim může svědčit, když jim radí?
To by byl střet zájmů.
06. 01. 2013 | 23:54

český maloměšťák napsal(a):

Rumcajs, SuP...
Když takoví vykutálenci /jeden kooperuje s těmi, co podplácejí při získávání veřejných zakázek, druhý se veřejně domlouvá na tom, jak si bude kupovat účetní doklady a tak bude šidit na daních/ jako jste vy...píšou o někom tak, jak vy píšete o Dienstbierovi - je to jako by se někdo snažil vyrobit z tvarůžků dámský parfém.

Bojujte hoši - z vašich klábosnic je ale každá pohana pochvalou. To si uvědomte.
Nebezpečné bude až takoví jako jste vy - začnou Dienstbiera podporovat.
Divím se, že vás to ani v součtu vašich chabých inteligenčních kvocientů nenapadlo.
Věčně tu ale nebudu - abych vám radil jak z vašeho křupenství vyrobit aspoň občas něco k snědku.

Mějte se a přemýšlejte o tom - ale bacha ať se vám to seno nevznítí - v důsledku přehřátí. Ať pak nezatěžujete pojišťovny či útulky pro bezdomovce.
07. 01. 2013 | 00:04

Mard napsal(a):

Jiří mladší se nezkompromitoval :-) No když pominete že pracoval pro Čalfu a ten ho vyhodil pro neschopnost, tak možná ano. Stejně by mne zajímalo, jak mohl být ve výboru studentů VYSOKÝCH ŠKOL, když nastoupil na UK až v roce 1991!!
07. 01. 2013 | 00:11

Mard napsal(a):

Perchta napsal: J. Dienstbier má kromě čistého štítu rezavý meč a posrané brnění.

Tak to jsem se fakt hezky zasmál :-)

Jinak k mému předchozímu příspěvku - netušil jsem že se nespěšně pokoušel o strojařinu na ČVUT. Asi udělal dobře, že odešel, jako právník může škodit podstatně méně.
07. 01. 2013 | 00:16

Mard napsal(a):

Twist napsal: doufám, že občané budou tentokrát volit hlavou a ne nějakým jiným tělesným orgánem, například línou prdel.. Jiří Dé mluví jasně

Ano. Jiří Dé mluví jasně. Stejně jako před volbami v Praze, kdy byl lídrem kandidátky. Po volbách honem rychle zapomněl na to co říkal tak jasně a raději prchnul, aby teď opět zase mluvil jasně. Jojo, to on umí - mluvit jasně.
07. 01. 2013 | 00:24

Pozorovatel napsal(a):

Jiří Dienstbier: Otec ne, homosexuál ano. Toho chcete?

http://www.stridavka.cz/jiri-dienstbier-otec-ne-homosexual-ano.html
07. 01. 2013 | 00:41

Mard napsal(a):

Když nad tím tak přemýšlím, jak mohl synáček disidenta, který topil v kotelně klíďo píďo za totáče studovat vysokou školu?!? Jiné tam nepustili za to, že nešli na prvomájový průvod a on tam studoval?!? Je tady nějaký jeho spolužák, který jej tam viděl v reálu?
07. 01. 2013 | 00:41

kočka šklíba napsal(a):

Ale no tak Marde, nemusíte zde prezentovat úroveň pravounů jako jste vy a další(mrchožrouti, politruci, zloději, mladí a neklidní se slovníkem pasáků z E55). Stačí si na netu najít kdy J.D. studoval, od roku 1990 práva, takže ho "úroveň" studia například Rumla, Bendy, Řápkové a dalších na plzeňských právech a pak na těch finančně a tak dále VŠ výroben titulů pro politiky a bohaté, nezastihla.
Ale jistě jste vždy kritizoval studium Klause, Kalouska a dalších ošklivých káčátek(zdravím lokaje editora ;)) z těch echt pravounských mafií, kteříza socialisu vystudovali ;).
07. 01. 2013 | 02:55

scallop napsal(a):

vaclavjorejsi

"Podle průzkumů volebních preferencí dlouhodobě vede dvojice Fischer – Zeman, ale podle nejnovějších údajů Jan Fischer rychle ztrácí, zatímco výrazně posiluje Jiří Dienstbier. Existuje tedy reálná šance, že se Jiří Dienstbier dostane přinejmenším do druhého kola."

Podle nejnovejsich udaju se dostane i do tretiho. Ty udaje mam overene, rikal to vcera Franta v hospode. Pak tam usnul.

Dalsi nejnovejsi udaje dodam zitra, jetsli bude Franta uz vzhuru.

Bzuk

Klid, lzinenavistnici to zvladnou. Lid ma Miloska rad stejne jako miluje Vasika.
07. 01. 2013 | 07:17

kmotra napsal(a):

vážení diskutující, je velice snadné házet bahno na kohokoliv a psát zaručené informace o někom, koho osobně neznáte. Já znám rodinu Dienstbierů osobně od roku 1949. Řadím jí jako jednu z nejslušnějších, které jsem poznala. Oba prarodiče výborní lékaři, bratři otce Jiřího D. velice slušní lidé. Židé nikoliv a i kdyby tak co ?
07. 01. 2013 | 08:08

Anna napsal(a):

autor
"Ačkoli vím, že tímto blogovým článkem mohu v nejlepším případě ovlivnit rozhodování jen nepatrného počtu voličů, chtěl bych požádat ty, kteří se chystají volit jiné v zásadě více či méně přijatelné kandidáty (Táňu Fischerovou, Vladimíra Franze, Zuzanu Roithovou a Karla Schwarzenberga), aby podpořili toho, kdo má na rozdíl od nich opravdu reálnou šanci."

Nikdo nebude mít reálnou šanci, když mu ji nedáme. Nedat hlas ze strachu, že dotyčný nezvítězí, je podle mě kontraproduktivní.

Proti panu Dienstbierovi nic nemám, v mém "pořadníčku" je na 2. místě. Můj hlas dám paní Táně Fischerové.
Pro Vaši informaci citace z Wikipedie - Táňa Fischerová
Veřejné působení

Ve volbách v roce 2002 byla zvolena do Poslanecké sněmovny (volební obvod Praha) jako nezávislá za stranu Unie svobody-DEU. Do sněmovny se dostala zásluhou velkého počtu preferenčních hlasů. Byla členkou Petičního výboru a Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Ve sněmovně setrvala do voleb v roce 2006. Spolupředkládala neúspěšný návrh změny ústavy, který si kladl za cíl zavést volbu prezidenta přímo občany. Spolu s dalšími předkládala zákon o registrovaném partnerství (a o změně některých souvisejících zákonů).

Měla vysokou účast při hlasování (přes 94%) a též často vystupovala (na 27 z 55 schůzí sněmovny). Ve statistikách organizace Zelený kruh se umístila ve svém funkčním období jako nejlepší v tabulce hlasování pro ekologické zákony.

V senátních volbách roku 2006 kandidovala neúspěšně za Hnutí Zelení do Senátu Parlamentu ČR na Praze 2. Postoupila do druhého kola, ale v něm ji, stejně jako v kole prvním, porazila Daniela Filipiová. Ve volbách do Sněmovny 2010 stála v čele kandidátky Klíčového hnutí.

Táňa Fischerová se podílí na práci řady neziskových organizací, nadací a občanských sdružení. Je členkou správní rady nadace Vize 97, členkou rady patronů přátel Hnutí Duha (veřejně podpořila např. Velkou výzvu), čestnou předsedkyní občanského sdružení Remedium (pro duševní zdraví), prezidentkou ITI (české středisko mezinárodního divadelního institutu), členkou poradního sboru občanského sdružení pro integraci mentálně postižených Máme otevřeno?, patronkou domu Šance, členkou Amnesty International, čestnou předsedkyní Společnosti pro trvale udržitelný život (STUŽ), několikrát též podpořila činnost hnutí Arnika.

Vyslovila se proti umístění radaru v Brdech. Je signatářkou Iniciativy pro kritiku reforem a na podporu alternativ (ProAlt). V současné době publikuje komentáře a sloupky v Deníku Referendum.

V červenci 2012 vyslyšela výzvy svých blízkých a rozhodla se kandidovat na prezidentku. Sbírání podpisů hodlala nechat na svých příznivcích, do kampaně nechce investovat. Podporu ji veřejně na svém blogu vyjádřil třeba lékař Jan Hnízdil. Nakonec se jí podařilo získat víc než 72 000 podpisů a byla zaregistrována jako oficiální kandidátka na post prezidenta České republiky.
07. 01. 2013 | 09:06

mama napsal(a):

mard
a co jste za totality dělal vy ? Jak jste bojoval, že máte nárok kritizovat ? Možná máte, tak ven s tím, jistě se vám totalita nelíbila, nebo jo ? Dnes hlavně ti zalezlí a čističi bot kritizují nejvíc ty, kteří něco dělali, ale to není jistě váš případ, že.
07. 01. 2013 | 09:52

Kelt napsal(a):

Jarporova řepa,
ODS má takovou přehršel vzdělaných a slušných politiků,že až oči přecházejí-jenom nějakým nešťasným nedopatřením/asi přehmatem nějakého subalterního aparátčíka/se dostal na kandidátní listinu P.Sobotka,který uzavírá peleton kandidátů a jeho šance na druhé kolo se limitně blíží nule.
Co s tím soudruzi?
Je třeba dehonestovat konkurenci na špici peletonu a pokud někomu,třeba J.D.vysloví podporu společensky uznávaný jedinec,tak ho přirovnat k bilbordu na prací prášky.
07. 01. 2013 | 10:10

buldatra napsal(a):

Dienstbier na Hrad!

…hlásá nadšeně pan profesor, upřímně přejíc si sobě i ostatním spočinutí tohoto kandidáta na Hradním piedestalu.
Každopádně, hezká agitka.

Nicméně, obávám se, že tzv. přímá volba prezidenta Česka (bude první přímý českoprezident, radujme se), podobna nečesané nemyté veřejnosti předhozené ohlodané kosti přímé demokracie, není nic víc a nic míň, než jen úžasná nová hra pro 8,5 milionů voličů, ve které nakonec stejně zvítězí Zeman. Páč je na řadě.
Ne, že bych z toho měl radost…

Já chtěl rozpočtově zodpovědně na Hradě sádrového trpaslíka, páč je bezúdržbový, takže bychom alespoň ušetřili nějaký ten státní peníz.
07. 01. 2013 | 11:55

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
Už se Franta probral? Dejte vědět.
Já zase hodil řeč s kohoutem Fandou.
Varoval před geneticky upraveným zobáním i před klonovanými jedinci po tátovi, majícimi zálibu v rudých plivnících.
07. 01. 2013 | 12:45

Pepa Řepa napsal(a):

Kde je vůbec pan Pehe?
Taková příležitodst jako amnestie už nebude.
Asi ještě strukturuje.
07. 01. 2013 | 13:24

Viola napsal(a):

Je to možné, pana profesora bych přehlédla. Pan profesor je věrný ČSSD.
To je člověk, kterým se také nechám ovlivnit, takže jak, paní Roithovou, nebo pana Dienstbiera? Kdo kromě honolula doporučuje paní Bobošíkovou, tím bych se také nechala ovlivnit.
07. 01. 2013 | 14:04

Viola napsal(a):

Pepo Řepo, také se mi po panu Pehe stýská, ale možné je, že působí v týmu pana knížete, anebo má dovolenou. Jeho názor do mozaiky chybí.
07. 01. 2013 | 14:07

dočasný občasník napsal(a):

Pane profesore, myslíte Dientsbiera na Hrad ??
Nechápete, že to není možné?
Část členů jeho vlastní strany se staví proti němu. Dokonce veřejně hlásají, že oni budou volit Zemana. Ano, členové jeho vlastní strany, která ho nominovala na presidentského kandidáta.
Takže je Vám snad jasné že pan Dientsbier moc šancí nemá.
07. 01. 2013 | 14:19

mb napsal(a):

Část členů jeho vlastní strany se staví proti němu. Dokonce veřejně hlásají, že oni budou volit Zemana. Ano, členové jeho vlastní strany, která ho nominovala na presidentského kandidáta.
Takže je Vám snad jasné že pan Dientsbier moc šancí nemá.

... to je jen důkaz ... že čssd není ani moloch ani monolit ani totalitní strana ... / bez ohledu na to, že volit zemana je stupidita /

jiřího bude volit též spousta slušných pravicových, liberálních, environmetnálních, středových a dalších voličů ...

takže se snad dostane do druhého kola a v něm potom zvítězí ...

pojďme do toho, pojďme zvolit slušného kandidáta, ZVOLME JIŘÍHO DIENSTBIERA ...
07. 01. 2013 | 15:00

buldatra napsal(a):

mb

a jak vypadá hen ten enviromentální volič?
Není to nakažlivé?
Zvlášť v tomto období, kdy se všelijakým virům daří.
07. 01. 2013 | 15:06

vaclavhorejsi napsal(a):

Viola:

"Pan profesor je věrný ČSSD. To je člověk, kterým se také nechám ovlivnit, takže jak, paní Roithovou, nebo pana Dienstbiera?"

Zdravim Vas! ROZHODNE DIENSTBIERA!!!
Slysel jsem, ze pry ho bude nakonec volit i Pepa Repa!

..
07. 01. 2013 | 15:38

SuP napsal(a):

vaclavhořejší -
"....Slysel jsem, ze pry ho bude nakonec volit i Pepa Repa!..."

Není to hezké, když díky své inteligenční převaze obelháváte spoludiskutující.
07. 01. 2013 | 16:55

Pepa Řepa napsal(a):

Panenko skočická
oroduj za mě, ať Roza Skleroza a Alzi Heimmer si smlsnou na bratrovi Wěnczeslauovi a mě vynechají.

Vždyť je to zrcadlový obraz Marečka Bendy, navíc s mimořádnou láskou k rudokožcům-ze všech kandidátů rozhodně největší- a jediné positivum, které za junákem s drátem stojí, je jakási nedotažená přestřelka na pražském Magistrátě.

Žádný statečný Steve McQueen ze Sedmi statečných to rozhodně není, pravda, žádné velké aféry také ne, neb kdo nic nedělá, nic nezkazí.
Zelinářům se nedivím. Mají nabídnout Biomasu nebo Biodžamilu?
07. 01. 2013 | 17:25

SuP napsal(a):

No dyk sem to povydal .....
07. 01. 2013 | 17:28

Kritik napsal(a):

Asi máte pravdu, profesore.
07. 01. 2013 | 18:31

Sichr napsal(a):

Pepo Řepo,
Já vím, že kecáš jako vždy a machříš, ale ve 2. kole ho zvolíš, Řečo.
07. 01. 2013 | 18:49

buldatra napsal(a):

Pane Pepo,

Jen klidně toho Dienstbiera zvolte.
Dyť vono vo nic nejde.

Vlk se nažere, pardon, co to píšu, pan profesor bude spokojenej a Zeman stejně zůstane celej.

Páč Zeman je na řadě, s tím holt ani volič páně profesorova formátu nic nenadělá.
Hlavní je, že profesor bude mít radost, Viola bude mít radost a určitě se najde i někdo další, kdo bude mít radost..

Stejně se divím, že profesor nenapsal agitku spíš pro hen tu Euro Roithovou, páč ta přece kandiduje za svatou stranu.
Aby mu nakonec u svatýho Salvátora nezatnuli tipec.
Von ten Halík už od pohledu vypadá nepříčetně a profesor ho ještě takle škádlí Dienstbierem. To je na pováženou.

A líbí se vám avatar?
07. 01. 2013 | 18:56

ME napsal(a):

Všechno je možné! Moc panu Dienstbierovi fandím. Je mi sympatický jako člověk, i jako politik. Česko potřebuje někoho mladého a energetického s velkými cíli a nadějí, kterou už většina lidí ztratila, aby mělo sílu se vzpamatovat z toho, co tu natropili bývalí komunisté, kteří byli do teď u moci - poslední tečka byla amnestie. Mě se nelíbí žít v zemi, kde se zločin provozuje bez ostychu i veřejně a v nejvyšších kruzích. Jiří D. se alespoň nebojí dát naději a pojmenovat věci pravými jmény. Ostatní řeknou jako hlavní heslo - Zde domov můj....???!!! Nechci nikoho urážet, ale penze je tu z určitého důvodu, pro lidi, aby si odpočinuli, protože produktivita v důchodovém věku klesá, a aby dali místo mladším s čerstvými nápady a elánem, a ne proto, aby si někdo na stará kolena ještě pohladil ego - na to je přeci jen prezidentský úřad příliš důležitý post. Mrzí mě, že se tu najdou lidé, kteří za každou cenu musí vytahovat špínu a ničím nepodložené pomluvy, ale to my Češi umíme - bohužel, až moc dobře. Moc bych si přála, aby tento národ dokázal jednou myslet pozitivně, být hrdý na svůj původ a zázemí, a mohl mít šanci vyjádřit úctu k lidem, co si ji zaslouží - např. prezident, to by měl být člověk, co si úctu a respekt zaslouží. prezident musí fungovat jako reprezentace v zahraničí i jako symbol národa. Nedokážu si představit nikoho jiného z toho výběru v této pozici než Jiřího Dienstbiera. Kéž by se stal prezident!!
07. 01. 2013 | 19:07

Pepa Řepa napsal(a):

buldatra
všem se nezavděčíte.
Pojednal jsem to jednoduše.
Okopávám kotníky všem.
Je to-vpravdě-důstojné a spravedlivé, řekl bych.
07. 01. 2013 | 19:32

didusin napsal(a):

Nesleduji soustavně diskuse kandidátů, takže jsem možná nezachytil otázku týkající se jejích zahraniční orientace. Mám na mysli zejména postoj budoucího prezidenta k politice Izraele a USA vůči Palestíncům, budování židovských osad a agresivním plánům proti Iránu.
07. 01. 2013 | 22:00

Irena napsal(a):

Pane profesore,
Jak už jsem psala dřív, volila bych vás. Bohužel jste mi (nám) tuto možnost nedal. Škoda!
S vaší volbou se ale dobře shodnu. Takže, hurá k volbám!
07. 01. 2013 | 22:26

Pepa Řepa napsal(a):

Irena
Irenko pan Hořejší je tajným trumfem matičky EU jako zvláštní ambasador pro Blízký východ, Střední východ, Dálný východ ba i pro východ z nouze.

Až to vezme do ruky bude všude klid a mír,i Ahmed bude pionýr, zatočí s pejzatcem a všichni budou budovat socialismus za podpory bolševiků jako jeho favorit-klon po tátovi- v ČR, .

Bůh bude také jeden, bude mít pohlaví 50:50 a jeho proroci budou Mojžíš, Kristus, Muhammad-jméno jeho budiž velebeno- Karel Marx, Uri Avneri, Cohn-Bendit, Vladimír Iljič a Jiří Dientsbier st. mladší i ten nejmladší.

Už máme i hymnu:

https://www.youtube.com/watch?v=hTR06YItGVo
Bendit, Bendit, just a little more
Without you, baby, I'm so insecure
But you can make me feel that I am sure
I've got a sickness only you can cure
08. 01. 2013 | 07:16

evan napsal(a):

Nemohu volit člověka (JD), který opakovaně říká, že zpravodajství medií ČT, MFD je zcela v pořádku a objektivní. Vybrala jsem si Táňu Fischerovou, protože má jasno v tom, že je tu něco v nepořádku, umí říci naplnoco to je, a má jasnou vizi nápravy, která se neopírá o politické strany.
08. 01. 2013 | 11:46

santawizard napsal(a):

Pane profesore:
Výborný chvalozpěv a umělecká práce!!!Jiří Diensbier se klidně může stát českým prezidentem ,stejně jako se Stanislav Gross stal českým prenmiérem.
08. 01. 2013 | 14:18

Mard napsal(a):

kočka šklíba napsala: Stačí si na netu najít kdy J.D. studoval, od roku 1990 práva,

Ano. To je právě to! Milý Jiřík se nijak nechlubí, že studoval už za totáče, zatím co byl jeho otec v kotelně buzerován stbáky, tak synáček chodil na ČVUT Strojní. Velice podivuhodné, není-li pravda? A pak začal na UK jako poslanec federálního shromáždění :-) No to ho tam museli dusit :-)
PS: a Jiří se rovněž nikde nechlubí tím že po absolutoriu UK nastoupil do práce k Čalfovi :-)
08. 01. 2013 | 23:15

Mard napsal(a):

mama napsala: mard - a co jste za totality dělal vy ? Jak jste bojoval, že máte nárok kritizovat ? Možná máte, tak ven s tím, jistě se vám totalita nelíbila, nebo jo ? Dnes hlavně ti zalezlí a čističi bot kritizují nejvíc ty, kteří něco dělali, ale to není jistě váš případ, že.

No tak moment milá mámo! Já nekandiduji na presidenta. A já netvrdím že jsem já byl nějaký disident. Dokonce ani můj otec nebyl disident. Ovšem je s podivem že Jiří mladší mohl studovat jako syn disidenta. Takových studentů opravdu moc nebylo, nevím zda jste tu dobu zažila.
08. 01. 2013 | 23:18

santawizard napsal(a):

Václav Klaus ,ale sklidil velkou popularitu.Už je z něho kult osobnosti.Kdyby kandidoval na prezidenta po třetí,určitě by měl velkou šanci státi se znovu hlavou českého státu. Proč ,ale nekandidoval Jirka Paroubek? Všichni kandidáti jsou velcí synové a dcery národa jako zemský ráj to napophled.Kdyby se např Karel Schwarzenberg
stal prezidentem ,tak by se mohl zároveň vyhlásit českým prezidentem.Nebo by se stal prvním britským prezidentem a královna Alžběta by se stala první českou královnou?Republika a království ,dva v jednom společném státě.To tu ještě nebylo.Prezident jako hlava státu a král jako srdcem státu.Vysoké a nízké napětí v nervech by se muselo vyrovnávat s vysokým a nízkým tlakem v krvi.
10. 01. 2013 | 12:48

Eva Lenská napsal(a):

Mně Váš článek pomohl, měla jsem tak trochu dilema.
Díky
11. 01. 2013 | 08:22

Irena napsal(a):

Jsem zklamaná z výsledku voleb. Ale asi jsme si to zasloužili:-(((
12. 01. 2013 | 15:56

naut napsal(a):

Svět se dočkal Einsteinem předpovídané generace idiotů. V době zoufalého boje lidu této země proti umístění americké válečné základny na našem území, byla Jeho Výsost, jako jeden z trojice výlučných českých čestných hostů Bilderberg group, jedním z nejhorlivějších protagonistů plánu. Je předsedou strany, která prosadila v koalici církevní "restituce", na desetiletí zadlužující lid této země -věřící i nevěřící, prosazené zcela nevídaným nestydatým zkorumpováním poslanců nakoupenými hlasy a hlasem "poslance", pravomocně odsouzeného za majetkovou trestnou činnost. Proti vůli většiny lidí, včetně mnoha věřících, jak prokázaly četné průzkumy. Je jedním z klíčových osob koalice, která veškeré "reformy" - dostupnost zdravotní péče, důchodové pojištění, dostupnost vzdělání, daňový systém šije na tělo hrstce vládnoucí globální a tuzemské plutokracie na úkor lidu této země a zejména dnešní mladé generace. Když ale dojde k lámání chleba u mediálně moderovaných voleb, média prokážou takovou výkonnost promývání mozku, že jeden z hlavních protagonistů patologického stavu společnosti získá více hlasů, než osobně velmi slušný kandidát jediné opoziční strany, schopné vyhrát volby a garantovat změny. To prostě hlava nebere!
13. 01. 2013 | 01:20

naut napsal(a):

Svět se dočkal Einsteinem předpovídané generace idiotů. V době, kdy dodateční komunistobijci neopominou příležitosti, aby "odvážně" nebušili do dnešní komunistické strany, ze které dávno vyskákala svoloč páchající zvěrstva v dobách, kdy měla tato partaj ústavou zaručenu "vedoucí roli", protože tyto typy lidí vždy najdou uplatnění pouze v businesu a vládních stranách a zůstali v ní jenom věřící, kteří namísto na posmrtný ráj věří na ten pozemský komunistický. V době, kdy v bývalém Sovětském svazu vítězí ta nejbezohlednější forma kapitalizmu, neustále dělají předvolební bububu, že dostane-li se k moci levice, z hrobu vstane Brežněv, Husák a domovní důvěrníci. Média - hlídací pes demokracie, náhle dosáhnou předvolebního zázraku! Kariérista, který do této strany vstoupil v době, kdy se její vedení dopustilo velezrady, legalizovalo dvacetiletou okupaci a dvacetileté prodloužení platnosti ústavou zaručené vedoucí úlohy tétopartaje, náhle lidu této země, kterému se většinově při slově komunizmus stále ještě dělá špatně od žaludku - světe zboř se!, jeho morální profil nevadí! Ve svobodných volbách dobře moderovaných, sice nakonec zaostává za kandidátem, který naopak na protest proti okupaci a normalizačnímu návratu k totalitě ze strany vystoupil a dokonce jako jeden z prvních se jako sám voják v poli odvážným článkem v Téčku režimu vzepřel - ať to stojí co stojí, v politice už něco dokázal, má jasnou vizi a dost inteligence a nápadů, jak levicovou vizi sociálně spravedlivého státu ekonomicky podložit. Nicméně i Jan Fišer, tento dnešní dodatečný kariérní komunistobijec dostává dostává více hlasů, než mladý kandidát, nijak nepoznamenaný "komunistickou" minulostí, kandidát jediné opoziční strany, schopné reálně zabrzdit pravici zcela utrženou ze řetězu. To hlava nebere! Co my jsme to za lidi?
13. 01. 2013 | 02:07

naut napsal(a):

Svět se dočkal Einsteinem předpovídané generace idiotů. Mládež a studenti, byli odjakživa hybnou silou pokroku, hlavu měli k přemýšlení, plnou ideálů a odhodlání se zasazovat o to, aby se "vláda věcí tvých" opět navrátila lidem do rukou. Ještě před dvěma desítkami let se byli schopni studenti jednotně postavit proti totalitě a přivodili její pád. Po dvacetileté ideologické masáži jsou natolik indoktrinováni katechizmem nového izmu, že kdyby pročítali tehdejší studentské rezoluce, budou je považovat za nebezpečný komunistický pamflet k rozvracení výdobytků kapitalizmu. Ve světě nové totality globální plutokracie přežvykují vyprázdněná hesla o "demokracii", o tom, jak se každý musí "sám o sebe postarat", jak hodný kapitalista nezištně "živí" své zaměstnance, nepodnikatel a nemanagér je "línou lůzou". Namísto pravdy a lásky nám bují třídní nenávisti lépe, než když si ji pěstoval dřívější předvoj proletariátu. Jedině tanec kolem zlatého telete představuje správnou životní náplň a pravé lidské štěstí. Liberální požadavek rovného práva na život, zdravotní péči, na přístup ke vzdělání a na rovnost před zákonem, je dávno překonaným bludem. Vše je na prodej - zdraví, vzdělání, láska,..., politik, prokurátor, soudce i advokát, kdo není v balíku, má prostě smůlu. Věří se, že mezi bohatstvím rodičů a nadáním jejich dětí je přímá úměra. Děti bezvýznamných nedostatečně zazobaných rodičů si naivně fandí, že i když budou nuceni se ještě za doby přípravy na život zadlužit půjčkou na školné, právě jim se 10% nezaměstnanost a život na podpoře vyhne. Živoření na žebrácké penzi je ještě tak daleko, že je neděsí. Takže se o volbách houfně přidají k žertumilovným recesistům a dovolí si přepych utratit cenné hlasy budoucích intelektuálů volbou potetovaného exhibicionisty, který má sice o politice představu jako Hurvínek o válce, ale přesto, nebo právě proto je přesvědčen, že svým osobním šarmem, lepším kladením věnců, pečlivějším podepisováním zákonů, srdečnějším potřásáním rukou při recepcích a lepšími slohovými pracemi pro Novoroční předčítání, obrátí zpupné politiky i vládnoucí oligarchy na víru pravou, že bez toho, aby za ním stála nějaká reálná politická síla, nebo alespoň šajn o ekonomice a reálpolitice země. I dostane se mu čestného pátého místa v prvém kole volby na českého prezidenta. Hlava to nebere. Kam až se to naše české stádo volitelů dostalo díky tomu, že hlídací psy demokracie si pořídila, vycvičila a angažuje tu smečku ke své potřebě hrstka vládnoucích plutokratů, jako svou ochranku.
13. 01. 2013 | 04:48

Irena napsal(a):

Naut:

Tohle můžu s čistým svědomím podepsat.
13. 01. 2013 | 09:16

Irena napsal(a):

Pane profesore, a teď "babo raď"!
Jak vybrat menší zlo? Já Schwarzenberga, jako představitele této zkorumpované vlády, prostě volit nemůžu.
13. 01. 2013 | 09:24

Eva Lenská napsal(a):

Irena:
Mám stejný problém, tak asi budu volit holt Zemana, jinak to nevidím. Já Schwarzenberga taky volit nemůžu. :-(
13. 01. 2013 | 17:14

Viola napsal(a):

To jsme dopadli pane profesore, teď jsme před příšernou volbou. Co teď?
15. 01. 2013 | 14:23

naut napsal(a):

Jiří Dienstbier: "Pro sociální demokracii je to naprosto šílená situace! Pro nás tam není dobrá volba. Pro mě Miloš Zeman napojený na to, čemu s nadsázkou říkám "mafiánské" kruhy, je naprosto nepřijatelný."
Tento blog už bohužel vyhasl. Je to škoda! Určitě by mne, jako holky přede mnou, také zajímal názor pana Profesora. Když už jsem zde ale učinil návštěvu svými názory na prvé kolo, řeknu svůj také na kolo druhé.
Souhlasím s panem Dienstbierem, že situace je šílená. Je šílená, ale ze zcela jiných důvodů. Je zcela šílené, že namísto toho, aby strany a osobnosti s levicovým programem a politickou silou hledaly společně cesty, jak zabránit zdivočelé pravici v páchání zločinů, z nichž mnohé představují nevratná poškození života celých generací, zmítají se celá desetiletí v osobních sporech, intrikách a mocenských soubojích. Právě díky tomu se pravici, která se neštítí jakýchkoli intrik daří, arogantně se výsledkům voleb vysmát, udržet si vládu a pokračovat v servilní službě skutečně vládnoucím globálním i místních plutokratům proti lidem a na jejich účet. Média, zcela ovládaná vlastníky a inzerenty, "hlídací psi" jejich zájmů, pak mají snadnou práci. Levicový volič, který je citlivý na morálku svých politiků je bulvárem bohužel snadněji manipulovatelný, než pravicový, který bezohledný tah za ziskem a obratnost, jak se vylízat z každé intriky a zlodějny považuje spíše za přednost. Představa, že úkolem voliče je vybrat ve volbách anděla je hluboce zakořeněný nesmysl. Nejsou tací! Na politiku se vždy vydávají určité typy lidí a profesní deformace je nemine. Vezměte si, co ze zbožňovaného miláčka lidu – Havla udělala za pár let účast ve vysoké politice, pochlebování podporující pocit výlučnosti-kult a opojení mocí. Jediné, nebo alespoň nejpodstatnější, čeho by se měl volič přidržet je PROGRAM pro vládnutí a VÝSLEDKY vládnutí. Je pro mně neuvěřitelné, že mladý Dienstbier, kterému samozřejmě fandím, se vydává stejnou cestou jako jeho předchůdci a namísto, aby se "vymezoval" vůči programům vítězů druhého kola, opět vytahuje jakési ničím nedokládané temné narážky na "mafiánské" Zemanovo pozadí.
16. 01. 2013 | 13:35

naut napsal(a):

Pokračování.
Kde byl, když Zeman v začátcích své profesní kariéry vystoupil z KSČ na protest proti Sovětské okupaci a normalizačnímu fixování vedoucí úlohy strany (v době, kdy Fišer do strany z kariérních důvodů vstupoval), kde byl, když v letech hluboké totality vyšla v technickém magazínu „Téčku“ Zemanova nejostřejší fundovaná kritika režimu, ostřejší, než kritické dokumenty charty. Zeman nepochybně vazby na podnikatelské kruhy má, vždyť vykonával funkci předsedy vlády a moderní levice přece není a nemůže být o tom, „štítit“ se podnikatelů a brát je jako nepřátele. Na realizaci sociálního státu si vláda musí vydělat, nelze to přece dlouhodobě dělat „na dluh“. A správnost mnohých liberálních principů a nezastupitelná funkce volného trhu v prosperující společnosti, nejsou-li chápány jako idoologické dogma naší nové porevoluční „vládnoucí třídy“, kterým Klaus obratně nahradil bolševický „Marx-Leninizmus“ jako novým státním katechizmem, je mimo rozumnou diskuzi. Moderní levice není církev pro lidi věřící populistickým dogmatům. Moderní levice je program k trvalému udržení prosperující společnosti, společnosti sociálního smíru, bez extrémů chudoby a zmařených životů bez šance uplatnění a na druhém pólu s nelidským bohatstvím, které je směňováno snadno za totalitní moc. Moderní levice je nejen o tom, takovýto program mít, ale také se dokázat dobrat k moci a takovýto program postupně v reálném prostředí dnešní Evropy a světa realizovat. To podle mého právě Zeman, jako nejschopnější a nejerudovanější z našich současných politiků umí. A že je to jeho směr, kterým jde, už dokázal. Není to jistě anděl, mnohé jeho vlastnosti nejsou zrovna to pravé ořechové. Ale že není mafián, který se spřáhl s místní, nebo zahraniční oligarchií – o tom nemám nejmenší pochyby a jakkoli nevidím do VIP politiky, mám pro to důkaz nade vší pochybnost.
16. 01. 2013 | 13:36

naut napsal(a):

Pokračování.
Příslušnost k mafii má totiž velmi zřetelná stigmata. Na rozdíl od desítek politiků zprava-zleva, odcházejících z vysokých, nebo dokonce nejvyšších politických funkcí, odešel z postu předsedy vlády a předsedy jedné ze dvou nejsilnějších politických stran z vlastního rozhodnutí a do DŮCHODU. Bez toho, že by nějakým zázrakem narostlo jeho osobní konto o částku v řádu se sedmi a více nulami, bez toho, že by obdržel trafiku „generálního“, „topmanagera“ některé „topbanky“, že by namísto poslanecké lavice ve zchudlém Česku, leštil lavice v bohatém Bruselu, nebo alespoň v několika správních radách. Nevím o lepším důkazu, že pouštět do éteru temné narážky o mafiánském pozadí Zemana je podporovat účelový pravicový nihilizmus – „všichni jsou stejní“, pravicovou schizofrenii „všichni kradou“ a uřezávat další větev k možnostem ukončit řádění pravice a postupně začít otáčet kormidlo do leva směrem k reálně uskutečnitelnému socializmu severského typu, kde se netanči kolem zlatého telete, lidé mohou být na svůj stát hrdí protože vědí, že spravování věcí veřejných je v dobrých rukou se děje tak, aby to bylo ku prospěchu všem. Kdo četl Zemanův program ví, že právě za takovouto vizí již celá desetiletí – dokonce už před revolucí, vždy směřoval. Naut proto říká – kdo nechce prohýřit v drogovém opojení mediálními orgiemi to málo co má – svůj hlas, aby byla učiněna přítrž všem drastickým protilidovým opatřením, na kterých je vždy bezpečně podepsán náš dobrotivý pan kníže, kdo usiluje o reálně uskutečnitelné změny k lepšímu – ne zázraky, ty se nedějí, ať dá šanci levici a volí Zemana.
16. 01. 2013 | 13:37

vaclavhorejsi napsal(a):

Irena, Viola, naut:

Ja v druhem kole volit nebudu; nevyhovuje mi zadny z tech dvou...
Vim, ze je to alibisticke reseni (zatim jsem byl volit vzdycky), ale nemohu jinak...
Souhlasim ale s nazorem, ze pro CSSD by asi byl (trochu paradoxne) vyhodnejsi Schwarzenberg. Navic by u nej platilo "kdo spi, nezlobi").

Mimoradne me ovsem dopalila ta amnestie pro tunelare; brzy k tomu neco napisu.

..
16. 01. 2013 | 14:13

Viola napsal(a):

vaclavhorejsi

a víte, že je to dobré řešení nevolit, tak vlastně nebude moc hlasů a ten, nebo onen kandidát nebude moci říkat: "mám hodně hlasů a tomu odpovídá můj mandát."
17. 01. 2013 | 09:03

Viola napsal(a):

Jestlipak jste pane profesore sledoval diskuzi obou kandidátů nas prezidenta?
Nezměníte názor a nepůjdete volit Zemana, já tedy po dnešku půjdu.
17. 01. 2013 | 23:23

naut napsal(a):

Pokud by byla pravda, že pro ČSSD by bylo skutečně výhodnější, aby na hradě mezi usínáním úřadoval a kladl věnce člověk, který buďto fandil, nebo se iniciativně podílel na všech nekalotách, kterých se po listopadu pravice dopustila na lidu této země, než kandidát s programem evropské levice, nebylo by to paradoxní, ale potvrzovalo by to jen bídu a svrab, ve které se levice v naší zemi nachází. A z té klaky v televizní debatě zmiňované paní Violou na člověka skutečně šla hrůza. Člověk trochu znalý našich dějin se nevyhne asociacím s ovzduším vítání nacistické armády při obsazování našeho pohraničí, triumfáním vítáním Hitlera na Hradčanech po okupaci Československa a ovzduší na sjezdech Landsmannschaftu ještě mnoho let po válce. Při dominantním postavení Německa v EU, je skutečně na pováženou, že tolik lidí připouští, aby nás v nejvyšší státní funkci reprezentoval právě Karel Schwarzenberk. Řekne se - bezvýznamná placená klaka jako volební taktika těch, kdo se svým programem nemohou vylézt na světlo boží! Přirozená spoluúčast médií v rukou německých vlastníků na naší volební kampani! Ale jak si srovnat v hlavě skutečnost, že to podle průzkumů i předchozích volebních výsledků v podmínkách svobody myšlení i konání, zabírá u voličů. Kam se nám poděla naše intelektuální šlechta, která vždy i v dobách nesvobody a totality šla se svým lidem. Hlava mi to nebere!
18. 01. 2013 | 03:02

Viola napsal(a):

naut

i ta klaka v okamžiku vyslovení Schwarzenbergem, že Benešovy dekrety vlastně neexistují se chytla za pusu, tedy ta druhá klaka, ale možná i někteří z té první a bylo vidět zděšení i v řadách těch klak, no ale nejspíše dostali zaplaceno, tak to nějak překonali, jak to překovájí děvky, které se musí třářit, jak je jim to příjemné.
18. 01. 2013 | 09:03

Jiří Šafránek napsal(a):

Jiřího Dienstbiera jsem v 1. kole volil. Nevyšlo to. Takže mu držím palce, aby si ho socdem zvolili za předsedu. No a za pět let to už musí přece vyjít.
21. 01. 2013 | 14:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy