Karel Schwarzenberg věří šarlatánské metodě homeopatie.

17. 01. 2013 | 08:15
Přečteno 14450 krát
Počátkem září vyšel v magazínu Lidových novin obsáhlý rozhovor s ministrem zahraničí, předsedou TOP 09 a prezidentským kandidátem Karlem Schwarzenbergem. Ten v něm mimo jiné říká o své ženě lékařce: „(...) v Rakousku pořádá semináře alternativní medicíny. Přestože vystudovala klasickou medicínu, přišla na to, že tato alternativní medicína má své vědecké opodstatnění. Takže se teď zabývá homeopatií, energetickými proudy. A já jí věřím. Vyléčil jsem si tak boreliózu – antibiotiky to nešlo, homeopatií ano. Jsem v přírodních vědách laik, ale poslouchám věci moudrých, škoda že se v Praze alternativní medicíně věří tak málo nebo vůbec.“

Pan ministr tedy věří na šarlatánskou pavědeckou metodu. Není mezi politiky sám – nezapomenutelný polistopadový ministr obrany Antonín Baudyš byl vyznavačem astrologie (a posléze i podnikatelem v této oblasti), prezident Havel využíval služeb senzibilů k detekci „geopatogenních zón“ v ložnici a vyznamenával zasloužilé propagátory „alternativních“ nauk (Zdeňka Neubauera, Stanislava Grofa). Dávný komunistický ministr školství František Kahuda byl aktivním badatelem na poli parapsychologie a objevitelem imaginárních částic „mentální energie“ jím nazvaných „mentiony“.

Opravdu netuším, co si pan ministr představuje v medicínském kontextu pod pojmem „energetické proudy“ – snad ho trochu omlouvá, že jak sám říká, je „v přírodních vědách laik“. Zajímavé je, že jeden z předků pana ministra se (neúspěšně) léčil homeopatií přímo u jejího zakladatele Samuela Hahnemanna – byla o tom dokonce napsána rozhlasová hra.

Pan ministr a jeho manželka bohužel nejsou zdaleka osamoceni ve své víře v homeopatii. Musím říci, že mě vždy v lékárně dost rozčiluje pohled na homeopatické prostředky, které lékárníci zákazníkům často přesvědčeně doporučují.
Nemám v úmyslu zde sepisovat nějakou důkladnou filipiku proti homeopatii; udělali to mnohokrát přede mnou velice fundovaně jiní (například zde); něco jsem o tom napsal i já.

Nikomu pochopitelně nelze zakazovat, aby se léčil, jak uzná za vhodné – třeba lektvarem ze sušených netopýrů (případně navíc potencovaného a dynamizovaného). Příznivci homeopatie se jistě mohou léčit svým bizarním homeopatickým placebem a přinášet jeho výrobcům a prodejcům obrovské zisky.
U vzdělaných lidí bych nicméně neočekával, že účinnost těchto metod budou vysvětlovat působením nějakých okultních „duchovních“ principů či „energetických drah“ zpochybňujících racionální přírodovědu a univerzální platnost přírodních zákonů.

Stejně hloupý je názor, že ony „alternativní“ metody byly zlovolně potlačovány komunistickou materialistickou ideologií a že jejich polistopadový rozmach je něco pozitivního. Není tomu tak – jedná se o pavědecké šarlatánství zneužívající neinformovanosti a iracionální pověrečnosti. To, že se k něčemu takovému hlásí i ministr vlády této republiky a její pravděpodobný budoucí prezident (podporovaný ve své volební kampani i mnoha velmi vzdělanými lidmi včetně prominentních lékařů a přírodovědců…), je věru smutné…

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

smutné je, že někomu vnucujete svůj pohled a urážíte lidi, kteří se léčí jinak než "brufenem".

Možná byste si měl třeba přečíst názory lidí, kteří se takto úspěčně lečí.
17. 01. 2013 | 08:26

zubatá napsal(a):

Neo, autor je uznávaný vědec a v oboru, který se těch šarlatánských léčiv, resp. toho, že jsou to nemysly, "mírně" týká.

Dal jsi si už dnes odvar z netopejra?
Pokud ne, tak nevahej!
Možná se ti po něm rozsvítí.
17. 01. 2013 | 08:31

Hrabal napsal(a):

to je také smutné, ba spíše svinské, že vy slovutný profesore užíváte termín " šarlatánský, ve spojení s prezidentským kandidátem těsně před druým kolem voleb, aby vás husa kopla a narovnejte si brejle, čumíte jak husa do flašky.
17. 01. 2013 | 08:32

zubatá napsal(a):

Hmm, pokud si pamatuji, tak autor se tu, ke škodě věci, zapřísahal, že už psát blog nebude. Vidím, že si to rozmyslel.

Jeho blog o archeologických objevech v Turecku mne pobavil, jako málo co.
17. 01. 2013 | 08:35

Pepa Řepa napsal(a):

Á už je to tady!
Copak energetické proudy. Ale co alfa-samec?
A co my-bezradné řepy-bratře Wěnczeslaue?
Karel nebo Miloš?
Babo raď, říkala maminka.
17. 01. 2013 | 08:35

neo napsal(a):

zubatá:

já na homeopatii nevěřim.
17. 01. 2013 | 08:37

zubatá napsal(a):

Tohle jsem měl na mysli: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=6248
17. 01. 2013 | 08:37

Mac napsal(a):

neo

ale pan profesor ti nic nevnucuje, to by bylo zbytečné

a kde se dají nalézt názory lidí, kteří se tak úspěšně léčí (tedy kromě Blesku). Slyšel jsi něco o placebo efektu? No, ty asi ne, ty to nepotřebuješ ke své práci, že jo :-))

a je fajn, když rychlokvašeně vyštudovanej "finanční analytik", kterej nezná ani základní pojmy ze svého oboru, poučuje někoho jako je profesor Hořejší

Jako za bolševika - nuly a duševní lůza se vyvyšují nad skutečnou elitu národa
17. 01. 2013 | 08:38

Silvie napsal(a):

Kdyby bylo jeho jediným problémem to,že věří homeopatii....
Samozřejmě,že je homeopatie šarlatánství(naředěné nic rozpuštěné v ničem ještě nikoho nevyléčilo, maximálně může! v lehčích případech fungovat jako placebo).

Pan profesor nemá jistě nic proti přírodní medicíně(byliny atd.).
Homeopatie je bohapustý nesmysl,který jen tahá lidem peníze z kapsy.

Třeba K.S. věří i tomu,že na AIDS zabírá pojídání česneku a zeleniny-afričtí prezidenti na to sází.

Horší je,že podobně je na tom s ekonomií.
17. 01. 2013 | 08:39

berkowitz napsal(a):

Homeopatie využívá jakési mantry, že i mnohokrát zředěný lék má účinné vlastnosti.
Tento zatím nepotvrzený jev se nám snaží naordinovat i prolhaná TOPka. Zatím úspěšně ředí finanční příjmy obyvatel, a zkouší úspěšnost do stavu, kdy takto léčení pacienti natáhnou brka!
17. 01. 2013 | 08:41

Mac napsal(a):

pane profesore, nesmíte mít na pana knížete přehnané nároky.

To víte, lesník, kterej s problémy odmaturoval......

ale jinak je kvalifikovanej - má fajfčičku, červený ponožky, záchodový vtípky ze čtvrté cenové a spavou nemoc. Co bychom si ještě mohli přát více.
To už i ta Táňa byla kvalifikovanější :-)))
17. 01. 2013 | 08:41

Mac napsal(a):

no není to kouzelné:

neoušek na homeopatii nevěří a proto útočí na lidi, kteří na homeopatii nevěří

komsomolče, nechceš se začít léčit? Začni s homeopatií, pak se uvidí :-))))
17. 01. 2013 | 08:43

Neudržitelný napsal(a):

Věŕ a víra tvá tě uzdraví. To jste nikdy neslyšel pane Hořejší?
17. 01. 2013 | 08:49

Analytik napsal(a):

Já věřím na reinkarnaci, pane doktore. Docela se s tím dá žít.
Někdy po desátém životě jsem se s tím smířil.
Homeopatie už je překonaná, rychlejší a levnější je metoda reiki. Ale toho se promovaní MUDři bojí, jako Kalousek kříže.
17. 01. 2013 | 08:50

Hrabal napsal(a):

Co to tady kecáte, trumberové, komunistický profesor tady napsal podpásovku a vy se vtom ńachňáte. Hořejší nebo Dolejší, je to jedna halda komunistů, co jiného od nich čekat, jedině že by si je vzala k sobě zubatá, nebylo by to marný.
Dios, Patría, Libertad.
17. 01. 2013 | 08:50

Bob napsal(a):

Já tedy osobně na alternativní medicínu nevěřím.
Ale zároveň věřím na známé:
Věř a víra tvá tě uzdraví...
Bohužel toto platí i v politice (az na to uzdraví)
17. 01. 2013 | 08:52

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Bohužel nebude sám.
Byznys s různými bohy a nadpřirozeným se v některých hlavách snadno uchycuje.
Popularita Schwarzenberga je o něčem podobném, šarlatánství v politice.
17. 01. 2013 | 08:54

Mac napsal(a):

hrabal

co to tady kecáte, knížecí neobolševiku, Hořejší nenapsal žádnou podpásovku, ale pouhou drobnou reakci na tu záplavu NADpásovek, co se na nás na oslavu knížecí fajfčičky hrnou ze všech stran
17. 01. 2013 | 08:56

neo napsal(a):

Mac:

lžeš jako obvykle. Cituji: Pan ministr a jeho manželka bohužel nejsou zdaleka osamoceni ve své víře v homeopatii. Musím říci, že mě vždy v lékárně dost rozčiluje pohled na homeopatické prostředky, které lékárníci zákazníkům často přesvědčeně doporučují.
Nemám v úmyslu zde sepisovat nějakou důkladnou filipiku proti homeopatii; udělali to mnohokrát přede mnou velice fundovaně jiní (například zde); něco jsem o tom napsal i já.

Nevím, kde se dají najít názory lidí, kteří se úspěšně léčí. Řekl bych, že pro profesora by to neměl být problém.

Jinak nejsem rychlokvašně vystudovanej a ze svého oboru znám vše co potřebuji ke své práci. Nemůžu za to, že nejsi schopen to pochopit.

Nad nikoho se nepovyšuju, to pan Hořejší se povyšuje chudáček.

Ani na nikoho neútočim, opět je to hořejší, který útočí a uráží.
Sám na homeopatii nevěřím, ale není to důvod urážet ty, kteří na ni věří. Stejně jako nevěřim v boha, přesto nebudu nadávat lidem, kteří věří a že jich je na světě hodně.
17. 01. 2013 | 08:56

Viola napsal(a):

Vidíte, pane profesore, na to bych si nevzpomněla v tom výčtu mínusů pro Karla Schwarcenberga a přitom to patří k černé magii. Černá hora - černá magie.
17. 01. 2013 | 08:59

džon uzený bok napsal(a):

pane hořejší nezlobte! :))
takhle těsně před volbama. navíc to, co panu breptovi vytýkate není asi nic, co by jeho voliče odradilo, je to jen půvabně vědátorský pokus o protest.
ti co volí starýho votravu s kalouskem v kapse jsou třeba na placebu závislí.. :D
17. 01. 2013 | 08:59

Raskolnikov napsal(a):

Přečtěte si datum a pak Vám bude jasné, že je to psáno na prvního apríla :-))

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=6248
17. 01. 2013 | 09:01

neo napsal(a):

zubatá:

člověče vy jste hodně mimo.

Já přeci neplaču, mně vadí, že Hořejší nadává lidem s jiným názorem a to i přesto, že s nimi nesouhlasím. Nemusím nutně uznávat homeopatii, abych se mohl vyjádřit, že respektuji názor takových lidí a nebudu je označovat za hlupáky, kteří věří šarlatánům.
Karlíčka také neobdivuji, mnohokrát jsem psal, proč patří k těm méně volitelným. Nicméně už jsou jen dva a Karel je o pár metrů blíže.

A minulost tchána je mi opravdu u zadele.
Kdyby tvůj tchán vyvraždil polovinu vesnice lopatou na sníh, taky bys nebyl vrahem ty ty truhliku.
17. 01. 2013 | 09:01

jozka napsal(a):

Viola:

Tak to prrr! Cerna Hora, magie prirody. Kdo tam nebyl, neuveri :-)
17. 01. 2013 | 09:02

Milan napsal(a):

Pisatel se schovává v útoku na prez. kandidáta Schwarzenberga za klas. medicínu.Je to podlé a hlavně nerozumné.Volím Schwarzenberga.
17. 01. 2013 | 09:02

Mac napsal(a):

neo
jako vždy - zbytečně moc kydů o ničem
nejlepší je, když nula, která ani nezná účetní výkazy, nazývá někoho, jako je vysokoškolský profesor a uznávaný vědec, chudáčkem

nejsi potomek Gottwalda nebo jiného bolševického esa, která opovrhovala vzděláním a inteligentními lidmi?
17. 01. 2013 | 09:03

JC napsal(a):

Mno jo, někdo věří na homeopatii někdo na Marxe.
Pan profesor také není expert v politických vědách ale jen takový šarlatán.
17. 01. 2013 | 09:03

neo napsal(a):

Mac:

jeho titul nijak nepřebije hulvátství.

Nejsem účetní

nejsem ani potomek žádného komunisty

Urážej si svoji matku jeřábnici a tatíčka stbáčka domovníčka macíčku.
17. 01. 2013 | 09:06

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro neo.
Pokud někdo propaguje něco, co je nevědecké a mohlo by lidem uškodid, tak je podle mne kritika na místě.
Tady nejde jen o jiný názor, ale o ohlupování důvěřivých lidí, jejich okrádání a patrně i o ohrožování jejich zdraví.
17. 01. 2013 | 09:06

roman napsal(a):

Vážený pane Hořejší.
Vy neznáte slova o tom, že víra tvá tě uzdraví? Když Vám zemře kočka, tak vy se napojíte na přístroj, abyste si změřil momentální míru Vašeho citu? Abyste si pak mohl zdůvodnit, proč jste neplakal?
Váš názor je velmi radikální a to mne vždycky u vzdělaných lidí překvapuje. Vůbec netuším, jak si představujete dokonalého člověka, potažmo prezidenta.
17. 01. 2013 | 09:07

pgjed napsal(a):

Pane profesore, to snad ne! Váš způsob nepřímé prozemanovské a tím prokomunistické agitace je velmi trapný a hloupý. Ä záminka nesmyslné homeopatie, je vskutku zástupná a trapná. Myslím, že překračujete meze vhusu a soudnosti!

P. Gabriel st., Jedovnice
17. 01. 2013 | 09:07

Anna napsal(a):

Počátkem září vyšel v magazínu Lidových novin obsáhlý rozhovor s ministrem zahraničí, předsedou TOP 09 a prezidentským kandidátem Karlem Schwarzenbergem. Ten v něm mimo jiné říká o své ženě lékařce: „(...) v Rakousku pořádá semináře alternativní medicíny. Přestože vystudovala klasickou medicínu, přišla na to, že tato alternativní medicína má své vědecké opodstatnění. Takže se teď zabývá homeopatií, energetickými proudy. A já jí věřím. Vyléčil jsem si tak boreliózu – antibiotiky to nešlo, homeopatií ano. Jsem v přírodních vědách laik, ale poslouchám věci moudrých, škoda že se v Praze alternativní medicíně věří tak málo nebo vůbec.“
--------------------------------------------------------------

Nejsou snad patrné na panu Schwarzenbergovi energetické proudy???

Bez nich by se ze spánku asi neprobudil!
17. 01. 2013 | 09:13

Viola napsal(a):

Hrabale

vy říkáte intelektuálnímu pohledu skrs obroučky jako husa do flašky? Ten pohled
se mi náramně líbí a pan profesor má i jiné pěkné fota, třeba na České pozici, kam utekl odsud, když prohlédl, jaké to tu na aktuálně.cz aktuálně je.
17. 01. 2013 | 09:16

Drzá zrzka napsal(a):

Syntetické léky přece působí stejně. Když někomu dejme tomu v padesáti lékař naměří vyšší hodnotu krevního tlaku, má onen člověk téměř jistotu, že léky regulující krevní tlak, bude užívat ještě na smrtelné posteli. Kolikrát by stačilo jen upravit životosprávu a jídelníček. Ať žije chemie a 30 let podpory farmaceutického průmyslu vyrábějícího léky na regulaci krevního tlaku. :-)
17. 01. 2013 | 09:16

rejpal napsal(a):

berkowitz
Při vší úctě, lék podávaný TOP09 et al. rozhodně homeopatikem není. Přijde mi koncentrovaný až dost.
17. 01. 2013 | 09:17

Viola napsal(a):

pgjed

jaké prokomunistické agitace. Vy nevíte, jak Miloš Zeman za komunismu vystupoval, jak tepal zlořády a jak lidé hltali jeho článek, nebo články v technickém magazínu? A že se postavil statečně proti vpádu sovětských a jiných vojsk?
17. 01. 2013 | 09:19

čert =o) napsal(a):

pane profesore Hořejší
kdo nevěří na zázraky není realista ;o)
17. 01. 2013 | 09:20

scallop napsal(a):

Autor

To vite, nekteri veri homeopatii a jini Vasim blogum. Dalsi veri v Jezise Krista a a vubec nejvic je tech s virou, ze bez jejich blogu na tema "bidak Karel / padouch Milos" by byly volby neplatne.
17. 01. 2013 | 09:21

Martin napsal(a):

neo: Nikdo na světě nemá úspěchy s homeopatickou léčbou. Homeopatie neléčí, ta pouze vydělává peníze. Prohlašovat že homeopatií jde vyléčit boreliózu je na úrovni poplašné zprávy. A na homeopatii je nutno nadávat od rána do večera.

Takhle kdyby aspoň místo prášků léčili některé nemoci bylinkami, to by byla jiná.
17. 01. 2013 | 09:21

olga napsal(a):

Co je věda, a co je pavěda? Jsou to pouze dvě slovíčka. Význam zcela stejný. Rozdíl je pouze ve výkladu. Když se najde dobrý řečník, který dovede mluvit, mluvit o ničem, ale argumentovat. Argumentovat zcela nelogicky, ale se zápalem, tak udělá z čehokoli vědu. Vubec nikomu nebude vadit, že tvrzení má platnost pouze do doby, než se najde jiný zapálený řečník, který stávající názor vyvrátí, a nastolí jiný.
A když se ten řečník nenajde, tak mohou být třeba i výsledky, ale poznatek je pavěda.
17. 01. 2013 | 09:26

Drzá zrzka napsal(a):

Jo a patogenní proudy...lidé jsou různí. I různě citliví. Někdo geopatogenní zóny vnímá. Někdo ne. Někdo s nimi umí pracovat(proutkaři), někdo vydělává na lidské důvěřivosti.
17. 01. 2013 | 09:26

Žarmuchamedov napsal(a):

Tady ten článek komunistického šarlatána Hořejšího-Dolejšího sem zapadl omylem, z vysílačky II.Internacionály "Hovoří Moskva".
II. správa SNB se omlouvá všem posluchačům večerní university, slíbený pořad soudruha Brežněva o Celině bude vysílán v náhradním termínu, uvádět je bude soudruh Gorejši.
17. 01. 2013 | 09:26

Viola napsal(a):

Musím však říci, že jste velmi chytrý pane profesore
tímto článkem nepřímo pomůžete volbě Schwarzenberga, protože se přidají četní příznivci homeopatie, jak je možno pozorovat z některých příspěvků. Když bude touto skupinou zvolen, můžeme čekat kouzla a čáry v politice, což bude zajímavé pozorovat, ale jestli to bude praktické, to je otázka.
17. 01. 2013 | 09:27

neo napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude:

záleží na tom, co kdo propaguje. A jak komu kdy uškodil nebo naopak pomohl. Jde spíš o princip. Nepřísluší profesorovi urážet lidi, kteří věří na něco jiného než on.
17. 01. 2013 | 09:28

Luba napsal(a):

No prosím,
takové hezké pojednání, a pan profesor odmítá jít k volbám.

Bimbo pro něj není dost dobrý. Je to atheista.
A první dáma Therese je sice správné víry, ale je to šarlatánka.

Takže nevolitelní.
Ať to ostatní to rozhodnou za mě, říká si věřící molekulární genetik.

Každý máme něco: někdo věří v homeopatické "Similia similibus curantur", jiný věří v neposkvrněné početí a přeměnu vína a oplatků v maso a krev, další v obojí. Či v podobojí.
17. 01. 2013 | 09:30

Martin napsal(a):

neo: Pro člověka se ctí je povinností druhého upozornit že se svou nevědomostí řítí do záhuby, například když se bude pokoušet léčit zápal plic místo antibiotiky spíše homeopatiky.
A urážet propagátory homeopatie je v době plynové chromatografie zcela v pořádku, to je jasná věc.
17. 01. 2013 | 09:33

Jáchym napsal(a):

Schwarzenkalouskova politická homeopatie
***************************************

V případě Kalouskoschwarzenberga ?
Nepodsatatné.
Homeopatie tradičně používá účinnou látku v koncentraci menší malé.

KALOUSEK SE SCHWARZENBERGEM dlouhá léta používají lumpárny v koncentraci větší než velké.
17. 01. 2013 | 09:34

Ing. N. napsal(a):

Karle, je to marné!

Německý tisk ódy pěje,
český lid se tomu směje,
nechcem aby český Hrad
okupoval Rakušák.

Pro školné jsi hlasoval
a peníze slabým vzal.
Slušný člověk ti hlas nedá,
žaludek se lidem zvedá.

Českou hymnu znát bys měl,
slova jsi však zapomněl.
Všichni tady okolo
sledují to video.

Karle, máš to marné,
na úřadech, ve školách
budeš chybět na stěnách.
17. 01. 2013 | 09:35

juvel napsal(a):

Pane profesore, to že K.Schwarzenberg má důvěru v homeopatii, je to poslední, co bych mu vytýkal. Daleko horší je, že i od něho je poštovní poukázka na uhrazení 120000 Kč, kterou jsem obdržel s tím, že to jsou peníze, které jsem utratil.

Dále za mě p. Schwarzenbeg, při tomto dluhu, věnoval neuvěřitelně královské peníze a majetky státu katolické církvi.

K. Schwarzenberg stojí s p. Drábkem a p. Šiškou za jejich asociálními zákony a nemravným obohacováním.

K.Schwarzenberg je spojen se všemi pokleslými a nečestnými praktikami Topolánkovy a Nečasovy vlády. (politická korupce, tunely, amnestie a.t.d.)

Zvolí-li si tento národ tohoto člověka za prezidenta, je to jeho vysvědčení a to v otázkách mravních a morálních. Proti tomu je důvěra v homeopatii nevinný vrtoch.
17. 01. 2013 | 09:40

SuP napsal(a):

Víte pane profesore, když někdo uvěří homeopatické léčbě, může uškodit svému zdraví. Když ale někdo uvěří myšlenkám socialismu, může poškodit celý národ. Jediné, co je stejné, že žádná filipika nepomůže ani v jednom případě.
17. 01. 2013 | 09:44

goldfinger napsal(a):

Ty sušené netopýry, stejně jako profesora Kahudu jste si mohl odpustit.
Pokud si je Karl na svém rodovém sídle suší sám, nikomu do toho nic není.
Komunistická rozvědka za ním sice Kahudu lehce mohla do Vídně vyslat, ale myslím, že na něm už dávno pracoval doktor Cholodov, řízený Andropovem z Pešti.
17. 01. 2013 | 09:44

aga napsal(a):

Kruh se uzavřel, dnes potírají a upalují vědci věřící. I když, pokud vím, pan Hořejší se některých druhů víry a duchovna zastává, takže jde asi o souboj věr a magií.
17. 01. 2013 | 09:49

Bestia triumphans napsal(a):

S pojmem energetické proudy pracuje čínská medicína a také tolik populární Tai-chi.
Pro někoho pavěda, pro někoho záležitost ověřená tisíci lety.
Račte si vybrat.
:-)
17. 01. 2013 | 09:51

aga napsal(a):

Ostatně, více než homeopatických léků v lékárnách se bojím lstivě a zákeřně přijatého přílepku o povinném očkování. Příště místo fretek dojedeme na novinky v prevenci proti vypěstovaným virům my.
17. 01. 2013 | 09:51

dr no napsal(a):

Oni ti protestní mladí věří, že až ve čtyřiceti vyhoří, nějakí homeopatie a zaříkávání je napraví.
Když si přečtete příspěvek paní Slimákové, zjistíte, že s alopatickými kydači jedů na tom nejste líp.
Takže vo co gou. Kalousek s Kárlem jim aspoň upřímně říkají, že z jejich hlediska po ojetí můžou chcípnout,
17. 01. 2013 | 09:53

čert =o) napsal(a):

SuP
mně se líbí jak volební boj
lze zasadit do homeopatie
a následně šarlatánství
Hořejš to prostě dotáhl do
dokonalosti ;o)
jinak Tě zdravím
17. 01. 2013 | 09:54

aga napsal(a):

A jinak, Kharl to má v genech, jedna jeho slavná krumlovská předkyně, která údajně byla Stokerovi původní inspirací k Drákulovi, pěstovala okultno všeho druhu. Aby otěhotněla, popíjela vlčí mléko, a skutečně se jí to v jejích 40 letech podařilo (na tehdejší dobu něco nevídaného).

Je o tom moc hezký rakouský dokument, k dohledání někde v archivech ČT.
17. 01. 2013 | 09:56

TomášL napsal(a):

http://zpravy.ihned.cz/c1-52869220-schwarzenberg-usnul-pred-diplomaty-v-belehrade-skandal-rikaji-srbove
17. 01. 2013 | 09:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem texty obsahující hrubé nadávky, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 01. 2013 | 09:57

Sladký napsal(a):

Pro obhájce homeopatie recept na úžasný alkoholický drink.Kápněte miligram whisky do půl litru vody,dobře promíchejte a vlijte do dvoulitrové nádoby.Doplňte chybějící 1.5 litru vody, pak celý obsah vlejte do pětilitrového kanistru a znovu doplňte.Získáte pět litrů kvalitního alkoholického nápoje.Pozvěte na degustáž své přátele.Přeji dobrou zábavu,ale nepřehánějte to, nikdo by neměl vypít víc,jak čtyři deci!
17. 01. 2013 | 09:57

Viola napsal(a):

aga

něco jste mi připomněl, pan Schwarcenberg o sobě říká, že je věřící katolík, to se ovšem neslučuje s vírou v homeopatii, tu zařazují katolící do nauk ďáblových. Takže i to může svědčit o jeho nějaké rozpolcené povaze a nevhodnosti jej volit za prezidenta, protože pravda není na jeho straně. A co máme na vlajce napsáno?
Pravda vítězí!
17. 01. 2013 | 09:58

Viola napsal(a):

Sladký

tak to byste si měl nechat patentovat. To je vynikající. :-)
17. 01. 2013 | 10:00

rejpal napsal(a):

Sladký
Podle novodobého receptu na počítání procent by nešlo o žádnou homeopatii, ale o vysokoprocentní lihovinu.
17. 01. 2013 | 10:02

BH napsal(a):

Obchod se zdravím kvetl vždy. Rozlišit je-li to pomoc "v dobré víře" či ze ziskuchtivosti je nesnadné pro toho, kdo strádá. U homeopatik je ale podvod naprosto jasný. Za velký peníz se dostává těšítko. Povzbudí-li to ale u někoho síly přírody, proč ne. Blahoslavení chudí duchem. Závidím jim.
17. 01. 2013 | 10:04

aga napsal(a):

Viola

Jojo, Karel je heretik, a možná jsme u kořene nenávisti pana Hořejšího (a některých dalších sisyfů) k homeopatii. Je známo, že nejiracionálnější souboje mezi sebou svádějí věřící, přesvědčení o kacířství těch druhých.
17. 01. 2013 | 10:06

buldatra napsal(a):

Ha, předvolební homeopatikum.
Poprvé aj v Česku.
Konečně, to to trvalo.

Řekl bych že je to vůbec první homeopatická agitka v záplavě ostatních agitek, které jsou koncentrované.

Hahnemann by měl radost, že má učenlivého žáka z vědeckých kruhů.

Grygara to asi klepne, až si s chutí přečte, co kolega Sisyfos vyplodil.
Vypadá to, že ve spolku Sisyfos dojde v dohledné době k jistým otřesům, třením a pnutím, dokonce i změnám.

Homeopatie, dostane-li se jí dostatečné publicity a reklamy, může zachránit spoustu životů.
Například, kdyby bývali byli pijani všelicí vzali si Hahnemanna k srdci a ředili a ředili a ředili až do úplného rozředění šlast od své oblíbené likérky, mohli být ještě mezi námi.

A tak Kárl je vlastně propagátor této metódy a pan profesor ředitel Hořejší také.
Kárl na to jde přes boreliózu a profesor přes politiku. Homeopatie tak oba sbližuje.

Homeopatikování je univerzální metoda budoucnosti.
17. 01. 2013 | 10:06

marxík napsal(a):

neo
záleží na tom, co kdo propaguje. A jak komu kdy uškodil nebo naopak pomohl. Jde spíš o princip. Nepřísluší profesorovi urážet lidi, kteří věří na něco jiného než on.
--------------
Bývalý kolego, platí vámi uvedený princip i směrem k lidem, kteří věří v komunistické idee?
Nebo jsou komunisti ona pověstná vyjímka tvrdící vaše zlaté pravidlo?
17. 01. 2013 | 10:09

Enkidu napsal(a):

Vážený pane profesore,
to je trochu zbytečné, ne? No jasně, politika i veřejný prostor u nás je plný iracionality, Zeman bere energii stromům, Schwarzenberg jí hledá v cukrové vodě, grantové agentury podporují výrobu psychotronických zařízení, na VŠ chodí učit astrologové, mezi ZŠ a SŠ se šíří podvodné testové metody jako barvy života apod.
Když ale připomínáte zrovna teď a v tuto chvíli pouze Schwarzenberga, co to má za smysl? Co takhle se veřejně přihlásit s nějakým názorem koho volíte a proč, od Vás by mě to docela zajímalo, ale takovéhle podprahové náznaky :-(. Já například budu volit homeopata, dávám mu přednost před jinými "paty", i když s velkým sebezapřením a jen kvůli tomu, že je v druhém kole jediný demokrat, i když je úplně jinde než mé názory. Neberu nikomu, že chce volit Zemana, po klausovi je to stejně prakticky jedno, ale jasné vyjádření je mi bližší než podprahová manipulace... Nebo chcete Schwarzenberga napravit :-)?
17. 01. 2013 | 10:10

pgjed napsal(a):

To Viola:

Co bylo, to je historie. Dnes je důležité co je dnes.A když pominu, co piklí souručenství ČSSD, SPOZ a KSČM dnes na krajích, to, že si zeman při každé příležitosti leze po čtařech k bolševikům pro podporu, to jej degraduje v mých očích k nule! A jeho případné vítězství v prezidentských volbách znamená ohromné posílení tohoto rodého konglomerátu.
17. 01. 2013 | 10:10

Silvie napsal(a):

Hlasování o nedůvěře vládě je taky výborná záležitost,lepší,nežli celá Bakalova kampaň.

Sice nemá šanci projít, ale socani, veveřice a bolševíci mají možnost k nezaplacení řádně provětrat hříchy této vládní koalice.... dojde jistě i na jeho jasnost.

A mají to zadarmo...
17. 01. 2013 | 10:11

neo napsal(a):

marxík:

jistěže platí.
17. 01. 2013 | 10:12

aga napsal(a):

Sladký

Váš příspěvek svědčí o trapné neznalosti předmětu, ze kterého si nepříliš originálně utahujete.

Homeopatie pracuje s informací, kterou, zjednodušeně řečeno, "vytřepe" z jejího nosiče. Snad chápete, že nosič informace a informace není to samé (cédéčko x hudba).

Vůbec vám to nenutím, ale pokud si z toho chcete dělat srandu, tak alespoň na patřičné úrovni.

To pan Hořejší, ten má ďábla dobře prostudovaného.
17. 01. 2013 | 10:13

Viola napsal(a):

pgjed

zapomínáte, že i ODS lezla pro podporu svého kandidáta ke komunistům, když se volil Václav Klaus. Výhoda přímé volby je, že my obyčejní voliči, bez stranické příslušnosti se rozhodnutím straqn nemusíme řídit. Rudý konglomerát - dobrý konglomerát, lepší, než oranžovo-modrý. Ostatně rudá je barva krve a krev je život. Nejkrásnější je však duha - nemyslím teplouše, ale spolupráci všech pro dobro všech ne jen vyvolených.
17. 01. 2013 | 10:16

Sladký napsal(a):

Aga- i já a moje recepty pracují s informací,které vytřepou z jejího nosiče.Vaše námitka je irelevantní.Fyzika je fyzika je fyzika je fyzika. Možná vás naučím homeopaticky dýchat,co vy na to? Udělám to hned, jakmile se mi podaří vytřebat tu zatracenou informaci.Jediné nadechnutí vám pak vystačí minimálně na den.
17. 01. 2013 | 10:19

marxík napsal(a):

Bývalý kolego,
potom se ale dopouštíte často podobného prohřešku jako pan profesor.
17. 01. 2013 | 10:19

fakta napsal(a):

Kdyby Kalousek nebyl podplacený srab, zdanil by homeopatii a u homeopatů by vstupné bylo minimálně 60,-. Logicky by měl zdanit víru která léčí, či neléčí; minimálně církevní daní. Hlavně by měl zdanit vodu, podstatu homeopatik. Kdo dýchá, léčí se homeopaticky vzduchem. Kalousek ovšem pro jistotu raději požije a pak fackuje.
17. 01. 2013 | 10:20

neo napsal(a):

marxík:

nedopouštím.
17. 01. 2013 | 10:21

čert =o) napsal(a):

že by ďábelské farmaceutické firmy
zneužily pana profesora?
Dnešní zmatený a přesycený
svět léčiv mají lidi už plný zuby
a doufám že přijde i kouzelník Hnízdil
aby to uvedl na pravou míru
Kolik léků člověk do sebe nasouká
než se uzdraví?
Někdy se i neuzdraví
Někdy dokonce se zhorší
Někdy i umře
Díky lékům
Vše je iluze
Věř a víra tvá tě uzdraví
jojo kdo s čím zachází..................... =o)
17. 01. 2013 | 10:21

aga napsal(a):

Je absurdní a pro tuto iracionální dobu příznačné, že se čertí kvůli víře v léčivou moc ducha obsaženého ve hmotě, a ostrakizuje zastánce této víry, a přitom se vrací k adoraci tlustých kardinálů hlásajících víru v něco ještě neuchopitelnějšího a vrací jim jejich z věřících vysáté majetky.

Schwarzenbergovi bych spíše vyčítal podíl na tom druhém.
17. 01. 2013 | 10:22

noctem napsal(a):

Pane profesore, víra v šarlatánské metody sice dokazuje jistou absenci zdravého rozumu, ale daleko horší je skutečnost, že K. S. je (řekněme to s pomocí jejich pěkňoučké metafory) nejnosnějším pilířem těch největších ekonomických šarlatánů. Při jeho současných verbálních výkonech si nedovedu představit, so bude předvádět za 5 let, ale je docela zřejmé, kdo ho bude vodit na drátkách. Pouze on, Kalousek a Heger zbyli Nečasovi ve vládě z původních ministrů, nebo se snad pletu?
17. 01. 2013 | 10:22

Sladký napsal(a):

Mohu vám,mistře ago nabídnout skvělé homeopatické polévky, úžasná hlavní jídla,deserty i lahůdky. Všechny pracují s informací, a mohu
vám zaručit,že po mém vepřo-knedlo-zelu zaručeně neztloustnete.
17. 01. 2013 | 10:23

Pompeius Magnus napsal(a):

To je jasný Kódl věří na energetické proudy, Milda zas na Vysočině obtěžuje stromořadí. Je jasné, že ať bude sedět na Hradě Kárlchen nebo Milouš doba Rudolfa II- se vrací. I když se domnívám, že pro hovor s cizokrajnými alchymisty je Kódl lépe vybaven: "Jahamalajchamjapatlámajapatláma:", to je jak vystřiženo z Kódlova projevu.
17. 01. 2013 | 10:24

aga napsal(a):

Sladký

Ano, trénovanému jogínovi vystačí i méně než jedno nadechnutí na den - podobné příklady jsou zdokumentovány.

Fyzika je fyzika, a homeopatine není fyzika. Budete se divit, ale i vy jste řízen jinými než fyzikálními pochody, například nenávistí.
17. 01. 2013 | 10:25

marxík napsal(a):

Bývalý kolego,
dopouštěl jste se a dopouštět se budete. Rád vám to připomenu.
17. 01. 2013 | 10:30

MUDr. Pavel Poštulka napsal(a):

Tady p. profesore, měl jsem Vás za větší formát. Stačilo říci nechci volit KS, chci volit MZ...Váš důvod je trapný... zvláště když jste blogerské pero po čase probudil až k tomuto spisku...
17. 01. 2013 | 10:31

Drzá zrzka napsal(a):

Digitalis purpurea. Jeho učinky využívá jak klasická medicína, tak homeopatie. V rukou laika smrt působící rostlina. :-)
17. 01. 2013 | 10:33

Nejlepší je vidět na vlasrní oči napsal(a):

Odstrašující příklad neléčené boreliózy bude možno sledovat v televizních debatách a možná i jinde.
17. 01. 2013 | 10:35

aga napsal(a):

Drzá zrzka

Každý lék je v určitém množství jedem (a každý jed lékem). To platí v alopatii i homeopatii.

A chcete snad říci, že homeopatií se profesionálně zabývají laikové?
17. 01. 2013 | 10:36

Kleofáš napsal(a):

Píseň zhýralého Kódla
od pana G.

Nezemru já v od práce,
nezahynu bídou,
nezalknu s v oprátce,
skončím syfilidou.

Nezemru já u kněžny
ani na silnici,
Zemru jako pacoš běžný,
u Pirka v nemocnici.

Nezískal jsem za živa,
lásky skutky svými.
Žil jsem jako příživa,
živen příbuznými.

Nad mou mrchou stáhne Duka,
tučnou tvář svou v smutku masku:
"Zemřel tady směšný klaun
Kalouskem voděn na provázku."
17. 01. 2013 | 10:37

aga napsal(a):

Nejlepší je vidět

:-)))

Lepším argumentem proti Schw. víře v homeopatii by byla otázka na jeho srdeční operaci. Proč to neléčila jeho žena homeopaticky?
17. 01. 2013 | 10:38

Drzá zrzka napsal(a):

aga

Nechci říct už vůbec nic.

Slyšíte to ticho? :-)
17. 01. 2013 | 10:41

resl napsal(a):

smutné je brát komumoli iluze, které mu vyhovují a vnucovat mu své názory. zvlášť je to smutné u tzv. vzdělanců.
17. 01. 2013 | 10:43

Viola napsal(a):

Silvie

Nečas vyjmenovává, proč by vláda měla pokračovat a říká, že míra chudoby klesla, tak proto by vláda měla pokračovat. No to je argument a kromě toho, míra chudoby klesla, protože přes zimu vždy několik bezdomovců pomře.
17. 01. 2013 | 10:46

TomášL napsal(a):

Jinak autore,

mi Váš článek připomíná debatu na téma EPR paradoxu... :-)
17. 01. 2013 | 10:47

aga napsal(a):

Drzá zrzka

Jen jsem se slušně zeptal, no.

Samotnému mi neustále vrtá hlavou, jak to, že jedni MUDrové po absolvování výchozího vzdělání vědecky usoudí, že je homeopatie iracionální podvod, zatímco jiným MUDrům to původní vzdělání nepřekáží v tom, aby si nenastudovali ještě něco navíc a nevěnovali se pak profesionálně homeopatii. Svádět to na touhu po zisku je od těch prvních mudrů absurdní lež - granty a státní podporu mají oni, stejně jako srovnatelný počet nevyléčených pacientů.
17. 01. 2013 | 10:47

Silvie napsal(a):

resl
Tak proč berete iluze bolševikům???
Když nebudou informovaní lidé "brát iluze" neinformovaným naivům,můžeme to tady rovnou zabalit.

Vy prostě chcete Kaldu premiérem a já vám to pak připomenu.
A zkuste tady potom kváknout o korupci!!!
17. 01. 2013 | 10:48

nikdo napsal(a):

Pa K.Schw. je reprezentantem nové české oligarchie, což dokladuje funkcí v top09 a aktivní účatí již v druhé pravičácké korupční vládě.
Zaměstnanci a lidé práce, včetně všech důchodců by měli pochopit své místo na sociálním žebříčku a volbou M.Zemana, dát K.Schw. najevo svůj nesouhlas s politikou této asocální vládě !
17. 01. 2013 | 10:49

vaclavhorejsi napsal(a):

MUDr. Pavel Poštulka (a dalsi diskutujici):

Ja v druhem kole volit nepujdu, oba kandidati jsou pro me tezko prijatelni, z ruznych duvodu. Muj clanek v zadnem pripade nebyl minen jako podpora MZ (mozna by mohl mit skutecne opacny efekt, coz by mi nijak nevadilo). Asi by nakonec bylo skutecne lepsi, kdyby vyhral KS, ale ta neskutecna masivni, iracionalni kampan na jeho podporu mi leze na nervy. Kdyby KS rekl ted uplne cokoli, jakykoli nesmysl, jeho milujici priznivci to budou povazovat za dalsi sympatickou roztomilost. Je to obdoba nekdejsiho nekritickeho zboznovani V.havla a V.Klause (kteremu jsem i ja dosti podlehal...).

..
17. 01. 2013 | 10:55

čert =o) napsal(a):

vaclavhorejsi
aha takže propaganda je hnacím motorem
tohoto článku a Vaší neúčasti u voleb
snažíte se nepodléhat kampani
tak podléháte pekelný pasivitě
to je taky dobrej argument
takovej alibistickej
alibisty peklo miluje ;o)
17. 01. 2013 | 11:07

Anuszka napsal(a):

Pane Hořejší,ještě, že jste objevil to s tou homeopatií, aspoň jste nemusel psát o tom, jak je z hlediska vědy nechutné, když se někdo dloube v nose...byl by to ale blog na stejné úrovni... a vždy by se našli ti, co by napsali, že máte pravdu, že tohle by prezident rozhodně dělat neměl...a byl by to jejich argument, proč nevolit...
17. 01. 2013 | 11:07

resl napsal(a):

Silvie : Tak proč berete iluze bolševikům???

protože si to zaslouží za ničení nekomunistických občanů. vy s tím nesouhlasíte ?
Silvie : A zkuste tady potom kváknout o korupci!!!

jo, tak mluvil bolševický póvl a domovnice - členky KSČ.
17. 01. 2013 | 11:09

Silvie napsal(a):

Tohle by rozhodně nemělo zapadnout.
Je vidět, že rodina choti Kárla má zřejmě pro nazi slabost. Ale troubům stačí,že se "distancovala" od tatínka.
Lze to dohledat i v německých médiích.
Chytrému napověz.
Občane,tohle mi uteklo.


Občan napsal(a):
To "fakta bez pomluv":

A proto si Terezka uhnala levobočka s "nýmandem" Prinzhornem, jehož otec byl Parteigenosse taťky Hardegga, Péti Czerninů, Toníka Rohanů a dalších "aristokratických velikánů", a velký arizátor židovského majetku?
Přičemž Terezčin amant je dlouholetým členem neofašistické FPÖ¨, za niž byl i poslancem v rakouském Národním shromáždění!
Chjóchjóchjó

Děvenka hormony popletená určitě netušila s kým se zapletla. A Kchárli jí velkoryse odpustil a znovu ji přijal do svého láskyplného náručí :o))

Tady najdete opravdu výživné počteníčko (zn.: "vzdělávejte se hlupáci, ps, 17.1.2013 0:11:27")
http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Profesorka-Dvorakova-v-soku-
Narod-zase-uveril-Schwarzenbergovi-Je-to-neuveritelna-kampan-259817/
diskuse?parent=4477520
(klobouk dolů před autorem příspěvku; je to i s prameny, takže vše v příspěvku uvedené je ověřitelné
17. 01. 2013 | 11:10

Eva Lenská napsal(a):

Nedávno jsem zaslechla v rádiu, že se homeopatické léky tak ředí, až v nich nakonec nezůstane z léčivé látky vůbec nic, ani stopové prvky, jen údajně jakási paměť, a ani ta se snad nedá změřit, pochybuju, že by si KS homeopatiky mohl vyléčit boreliozu.
Dnešní doba nahrává podvodníkům a šarlatánům a strašné je, že lidé přestávají mít svůj vlastní názor a věří tomu, co si přečtou v bulváru.

Moc mě mrzí, že budeme mít pravděpodobně prezidenta, za kterého se bude většina občanů České republiky stydět.
17. 01. 2013 | 11:17

Cech napsal(a):

Nevím je to o něčem jiném pane profesore dí K.S..
Homeopatie sem homeopatie tam každá nevědecká metoda, je dobrá pro všechny kolem mne.
Protože Já abych mohl splnit sen svému nejlepšímu příteli svému Führung, tak při své kampani používám standardní predikční systém a nejmodernější poznatky z oboru mediálního programování.
Proto pane profesore jako budoucí prezident pověřím svého beste Führera, Miroslava Kalouska sestavením nové vlády i když bude TOP 09 a starostové třeba i na čtvrtém místě,so einigten wir uns.
17. 01. 2013 | 11:19

MUDr. Vladimír Balcar napsal(a):

Pane profesore, jestli jste něčemu podléhal, tak si to nelečte podobně stupidními články. To se vám to jenom zhorší, je to ode zdi ke zdi. Nedůstojné.
17. 01. 2013 | 11:20

marxík napsal(a):

Silvie
' Tak proč berete iluze bolševikům??? Když nebudou informovaní lidé "brát iluze" neinformovaným naivům,můžeme to tady rovnou zabalit.'

Kolegyně, každý je vyznavačem vlastních informací.
Důležitější ale je, mít kromě vlastních informací taky vlastní sdělovací prostředky.
Potom teprve můžete začít "brát iluze" těm ostatním.
17. 01. 2013 | 11:21

P. napsal(a):

Jestliže Jan Pavel II. učinil zázrak a vyléčil Parkinsonovu chorobu, tak to nějak fungovat musí.

http://ihned.cz/c3-49195050-003J00_d-jan-pavel-ii-ucinil-zazrak-uznala-lekarska-komise-je-blize-blahoreceni
"Zesnulý papež měl uzdravit řádovou sestru trpící Parkinsonovou chorobou. Potvrdila to lékařská komise. Podle znalců poměrů ve Vatikánu by mohl být blahořečen do letošního léta. Už v prosinci 2009 byl prohlášen za ctihodného."
17. 01. 2013 | 11:23

od VH raději dál napsal(a):

Hořejší vždy stranil tvz. té pravé jedině-správné vědě, která má rozum na všechno a ostatní jsou prostě "šarlatáni" či "blbci" (či jak je osočoval pozemanovsku jak jinak).

Nemůže za to vyrůstal v komunismu, který se s každou pochybností rázně vypořádal a dosud to u něj trvá.

Tímto svým dogmatem pak vysvětloval a dále vysvětluje vše se stejnou povýšeností.

Vzpomínám si např. na jeho odsudek mnoha patentů, které prostě podle něj nemají právo na život a jsou to prý blbosti. A bylo by toho víc.

Profesor dogmatik nyní opět oprášil svou povýšenost a rozhodl se (asi při vzpomínce na své krásné komunistické mládí a levé srdce) vnést trochu "své polévky" do politického boje a zaútočil na jednoho z kandidátů.

Zkostnatělý profesore dál odsuzujte jiné za to, že nesdílí vaše dogma a občas se třeba od toho osvoboďte a zkuste "na stará kolena" např. zkouknout poslední díl německého dokumentu Dobrodružství vědy a techniky, které Česká televize odvysílala v premiéře "Tajemná léčba".

Grygar už poznal, že věda je dynamická a některé dříve "vysmívané" výzkumy nakonec měly pravdu. (zatím - jak jinak, protože poznání se vyvíjí a budoucnost uvidí co bude dál).
17. 01. 2013 | 11:26

aga napsal(a):

Eva Lenská

Váš příspěvek není o homeopatii, ale o nadvládě médií nad kritickým rozumem. Tak vy jste něco zaslechla v rádiu, a hned máte odsudek hotov. Že byste si zjistila něco o předmětu samém nehrozí, natož abyste se zamyslela, proč se tedy tomuto šarlatánství věnuje tolik akademicky vzdělaných lidí, proč homeopatickou léčbu a léky v osvícenějších zemích hradí pojišťovny (žeby byly plné primitivů věřících v léčivou moc cukrové vody??).

Jako jediný argument pak alopatické mafii stačí plky o jakési zištnosti homeopatů, aniž by se kritický mozek pozeptal, proč tedy tito "zištní" disidenti nejdou za tím ziskem tam, kde je - tj. do služeb alopatických farmafirem. A je to právě zájem této farmamafie a její obava před ztrátou tohoto zisku (výroba homeopatických léků je nenákladná, a výzkumu se většinou věnují sami homeopaté s nasazením vlastní kůže - i to spadá do homeopatické filosofie).

Samozřejmě, že homeopatie není samospasitelná, a že existují i špatní homeopaté (jako i špatní alopatičtí lékaři a nakonec i špatní pacienti), tak už to halt v životě chodí.

Víra ve vědu je ale jedna z nejfanatičtějších, o tom svědčí i příspěvky nezainteresovaných laiků.
17. 01. 2013 | 11:33

Sladký napsal(a):

"Spánek rozumu plodí příšery".Nevím kdo to napsal a kdo to řekl, ale je to výstižný výrok.Možná bychom měli vzít vážně hrozbu čarodějnic,posedlost ďáblem,zeměstředný vesmír,plochou či dutou Zemi.. vždyť každý má právo na svůj názor,ne?
17. 01. 2013 | 11:34

Sladký napsal(a):

Aga- homeopatie je především zaručený způsob jak prodat naprosté NIC za velmi slušný peníz.

Stoupenci K.S. jsou choulostiví a přecitlivělí na jakoukoli kritickou zmínku o Jejich Veličenstvu.Okamžitě hovoří o vulgaritě a urážkách.Nejvíc ze všeho mi připomínají někdejší kované komunisty-a pak také islámské fundamentalisty. Ti jsou radikálnější v tom, že nactiutrhače fyzicky zlikvidují,či se o to aspon snaží.
17. 01. 2013 | 11:42

J.K. napsal(a):

Divím se, že o šarlatánství tu mluví zrovna pan Hořejší. Ten totiž v jednom předchozím blogu zastával názor, že lidský zárodek je při početí jen jakýsi neživý shluk buňek, dokud do něj kolem druhého měsíce těhotenství odněkud nesestoupí "duše" (nejsem si jistý, zda to neměl být až třetí měsíc, to nám možná pan Hořejší upřesní na základě nějaké vědecké studie nebo seance s kartářkou). Oproti tomu mi snad i mlácení se zkumavkou o koňskou houni přijde jako vědecký postup.
17. 01. 2013 | 11:42

argun napsal(a):

Hořejší

"Musím říci, že mě vždy v lékárně dost rozčiluje pohled na homeopatické prostředky"

A bude hůř profesroe, bude hůř... Když nepochopíte, jednou s vámi to rozčilení klepne, uvidíte... Jak víte, homeopatika mají nově konenčně i v ČR právní statut léků. To, co píšete, je tedy dnes již v rozporu s právním řádem ČR. A že těch lékařkých šarlatánů, co jimi léčí, jsou v Německu plné kliniky, na to nic nedejte. Sisyfos je přece letadlo, ti ostatní jsou všichni blbci.
17. 01. 2013 | 11:44

Sladký napsal(a):

Víra ve vědu je vírou v něco, co zcela změnilo náš obraz světa a podmínky našeho života.Nikdy jste neslyšel o vdeckotechnické revoluci? Nebo si myslíte,že počítače,díky nimž nyní komunikujeme spadly z nebe? Nebo je vymysleli a sestrojili pavědci?
Samozřejmě-nemluvím o slepé víře, či naivním předpokladu všemocnosti a všemohoucnosti vědy.V takovém případě jde o stejnou chybu, jako přehnaně kritický postoj.
17. 01. 2013 | 11:48

olga napsal(a):

Člověku byl dán rozum. Aby myslel. Můj rozum mi velí. Když uděláš dluh, tak jej musíš splatit. Náš stát si dluh udělal. Když chce Kalousek splácet, tak mu to nechceme dovolit. Co tedy chceme? Zvětšit dluh? A co pak? Kdo mi odpovíte. Z těch co chtějí Zemana.
17. 01. 2013 | 11:48

JardaV napsal(a):

Smyslem homeopatie je,že nemocný odmítne chemii,takže si nezničí játra,ledviny,a protože homeopatie jede na vodě,vlastně si pacouš vyčistí organismus,což může někdy k vyléčení vlastními silami stačit.To je můj postřeh,ne vědecky podložený názor.
17. 01. 2013 | 11:49

Jan K. napsal(a):

Profesore, takže podle vás nemáme volit K. Schwarzenbergera, protože věří na homeopatii. Pak bychom ovšem museli volit M. Zemana, o kterém jste před pár lety potvrdil můj názor, že byl hlavním iniciátorem rozeštvávání národa. A to mně připadá podstatně horší chybou u kandidáta na úřad prezidenta.
17. 01. 2013 | 11:49

Jan K. napsal(a):

Oprava:Schwarzenberga
17. 01. 2013 | 11:52

Pepa Řepa napsal(a):

MUDr. Pavel Poštulka napsal(a):
.. zvláště když jste blogerské pero po čase probudil až k tomuto spisku...
------------------------
třeba mistrné pero autorovo probraly k životu právě nevědecké homeopatické energetické proudy a odmítá si to přiznat zvláště když se jeho favorit-poctivě a vědecky potátovi naklonovaný jedinec-neprobojoval do cílové rovinky a náš nejstarší teenager, 75 letý kníže s čírem ano.

Jsou věci mezi nebem a zemí.......
17. 01. 2013 | 11:54

Sladký napsal(a):

Dovedete si představit výhodnější výrobní a prodejní artikl,než jsou homeopatika?
17. 01. 2013 | 11:57

aga napsal(a):

Sladký

Kdybyst neměl ten svůj slavný mozek zastřený iracionální nenávistí, musel byste si všimnout, že jsem patřil a patřím k nejhlasitějším odpůrcům Knížete zde i jinde. Nedovedu si představit větší potupu pro český Hrad než jeho. Stačí?
17. 01. 2013 | 12:05

schrott napsal(a):

pgjed,
váš příspěvek je přímo ukázkový příklad postoje velké většiny tzv.pravičáků k jiným názorům. Přece vám nemohlo uniknout, že řada osobností se veřejně vyjadřuje k tomu, koho budou volit a to i tady v blozích. K volbám nejdu, Dientsbiera mi vzali. Schvarzenberg je starší pán, kterému můžu uvolnit místo, ale svým jednáním ve mne žádnou úctu nevzbuzuje. Viděl jsem pořad, ve kterém se veřejně přiznal, že dal úplatek. Becherovku získal za podivných okolností, jeho nabídka nebyla nejvyšší! Po jeho ODA zůstal dluh padesát milionů.

To, že je spoluzodpovědný za Topolánkovu a současnou vládu, ho ovšem diskvalifikuje nejvíc. Už vidím, s jakou radostí budou zahraniční televize přinášet záběry z jednání hlav států se spícím Schwartzenbergem... Je to už stařeček. Znám muže v jeho věku, i starší, kteří jsou na tom o hodně líp. Může mi ho být líto, ale proč, proč proboha si z nás mají ve světě dělat legraci? Proč se máme projevovat jako lůza, která je schopna v momentě zapomenout na křivdu a oslavovat své dráby?
17. 01. 2013 | 12:05

Kanalnik napsal(a):

Nemam rad militantni vedeckou viru a militantni vedecke nazory, tedy takove, ktere nejen pokladaji vlastni duveru v racio a materialno za absoltuni pravdu (na tom neni zas az tak nic divneho), ale prokazuji navic zretelnou absenci tolerance k nazorum jinym a citi se povolani do krizackych vyprav, ve kterych se snazi svoji absolutni pravdu indoktrinovat komukoli, kdo jeste neni spravne vedecky evangelizovan.

Trochu pokory by neuskodilo. Vedecky fanatismus je stejne skodlivy jako fanatismus nabozensky.
17. 01. 2013 | 12:09

Dagmar napsal(a):

Silvie v 17. 01. 2013 | 11:10

Mám pro vás návrh, Silvie. Pokud budete psát příspěvky jako ten, který jste vyplodila v 11:10, bylo by lepší, kdybyste se zase odmlčela a tentokrát trvale. Sprosťáků sem přispívá už i tak dost. Nejde o vulgární slova, Silvie. Ostatně to by vám příspěvek pan Stejskal smazal. Jde o vulgární myšlení. A to tedy předvádíte excelentně a nesmazatelně :-(

P.S. Radit si vám dovoluji s ohledem na naše dřívejší klání. Bylo z vaší strany peprné, ale ne vulgární. Zhrubla jste, Silvie... Škoda.
17. 01. 2013 | 12:10

Kala napsal(a):

Chtěla bych se jednou dožít toho, že i Sisyfové budou "čumět na drát" - třeba mají v 99 procentech pravdu, ale v jednom ji mít nemusí - jsou snad neomylní?
17. 01. 2013 | 12:14

Sladký napsal(a):

Aga- jste dnes v nějaké špatné kondici, pane. Jednak neustále opakujete něco o mé nenávisti ( podívejte se do encyklepedie na heslo psychologická projekce).A s tím Schwanzenbergem jste už totálně mimo, proč ho sem pletete? Tvrdil jsem snad někde,že jste jeho volič? Obviňoval jsem vás kvůli tomu? Pustte si na hlavu proud studené vody, to pomáhá.
Někteří zde neustále a při každé příležitosti blábolí o závisti, vy jste si originálně vybral nenávist.:o)))
Víte,co je to wu-wei?
17. 01. 2013 | 12:16

vaclavhorejsi napsal(a):

J.K.:

"Divím se, že o šarlatánství tu mluví zrovna pan Hořejší. Ten totiž v jednom předchozím blogu zastával názor, že lidský zárodek je při početí jen jakýsi neživý shluk buňek, dokud do něj kolem druhého měsíce těhotenství odněkud nesestoupí "duše" (nejsem si jistý, zda to neměl být až třetí měsíc, to nám možná pan Hořejší upřesní na základě nějaké vědecké studie nebo seance s kartářkou)."

Naprosty nesmysl - nic takoveho jsem nikdy nenapsal (pouze jsem toto uvadel jako nazor nekterych davnych teologu, se kterym se rozhodne neztotoznuji).
Viz zde:http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=1067

..
17. 01. 2013 | 12:18

marxík napsal(a):

Kanálník
Kolego, nechcete nám snad říct , že 1+1 je sice 2, ale je potřeba si nechávat od tohoto výsledku potřebný odstup. Mohlo by to být i jinak.
17. 01. 2013 | 12:20

Čochtan napsal(a):

Pane profesore,
dobrý blog ! Ode mne pochvala, od blbců nadávky.
Homeopatika, nepíše se o nich už v bibli ? Víra tvá tě uzdravila ?
17. 01. 2013 | 12:24

buldatra napsal(a):

Je na místě, abych si dovolil, na tomto alternativním homeopatickém předvolebním blogu, poradit nerozhodnutým voličům, nechť se před návštěvou volební místnosti poradí se svou virgulí.
Virgule nepodléhá propagandě, ba ani té masívní.

Pakliže snad neumí nerozhodnutý volič s virgulí zacházet, může zajít k nezávislé kartářce. Možná i astrolog by mohl poradit (snad kromě lidovecky závislého Baudyše). Popřípadě ježibaba, či ježiděda rád poradí prostřednictvím křišťálové koule.

Je s podivem, že Miloušova, ba ani Kárlova volební squadra ještě nerozdává předvolební cinknuté virgule.
Inu, probíhá férová a slušná předvolební kampaň.
17. 01. 2013 | 12:30

aga napsal(a):

Sladký

Nenávist k homeopatii (ve Vašem případě pochopitelná nenávist k tomu, co neznáte a nechápete). A ve svém 11:47 jste v příspěvku adresovaném mě hovořil o nekritických obdivovatelích KS. Jak jsem si to měl vysvětlit?

Co je to wu-wej vím, a v té souvislosti mi připadají nejlegračnější její vyznavači, zmítaní zracionalizovanými vytěsněnými emocemi. Já si svých emocí jsem alespoň vědom, nehraju si na východního mudrce ani sám před sebou.
17. 01. 2013 | 12:30

Viola napsal(a):

Čochtane

homeopatikum není bůh. Když se říká víra tvá tě uzdravila, vždy se myslí víra v Boha.
17. 01. 2013 | 12:47

antisoudruh napsal(a):

Hořejší napsal:
"Stejně hloupý je názor, že ony „alternativní“ metody byly zlovolně potlačovány komunistickou materialistickou ideologií..."
Když je tento názor hloupý, na jaké úrovni je asi autor tohoto blogu? Mne vyhodili ze střední školy (SPŠE), protože jsem, na základě svých vlastních zkušeností s jógou, odporoval politrukovi ČSLA, který nám na předvojenském výcviku přednášel o škodlivosti jógy. Nejspíš měl onen politruk stejné znalosti o józe jako pan Hořejší o homeopatii. Nejspíš byli i na stejné kulturní úrovni.
Považovat Hahnemanna za zakladatele homeopatie je stejné jako považovet lidi z firmy BAYER za objevitele účinku aspirinu. Pane Hořejší, přiznejte se, jediné co vy jste o homeopatii četl byl článek v nějakém časopise v čekárně u zubaře!
Jediné co z tohoto blogu vyplývá je, že pan Hořejší nemá o homeopatii ani páru a nejspíš nesnáší pana Schwarzenberga.
17. 01. 2013 | 12:56

Luba napsal(a):

Ovšem,
toto sdělení pana profesora Hořejšího by mělo být masívně šířeno jako protiváha manifestu idiocie, zvané Výzva tříkrálová:

Prof. Hořejší o Schwarzenbergově volení napsal:

"... ta neskutečná masívní, iracionální kampaň na jeho podporu mi leze na nervy. Kdyby K.S. řekl teď úplně cokoli, jakýkoli nesmysl, jeho milující příznivci to budou považovat za další sympatickou roztomilost. Je to obdoba někdejšího nekritického zbožňování V. Havla a V. Klause ..."

Přesná diagnóza, hodná skutečného vědce.
Díky, pane profesore!

P.S.: Co na to Illnerová, Havel, Voráč, Pafko, Poněšický a další s knížetem obcující zástupci akademické obce?
17. 01. 2013 | 12:58

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat ...

NIHIL NOVI

Dostal jsem já
zprávu
o zdravotním
stavu

Pan doktor mi
píše
že jsem skonal
tiše ...

Veselé krizování ...
http://storm.interzet.ru/uploads/posts/2008-11/1225843639_01_11_2008_0551627001225546742_agim_sulaj.jpg
17. 01. 2013 | 13:00

buldatra napsal(a):

Pane Sladký,

dovoluji si podotknout, že voda je základ nejen onoho šarlatánského homeopatika, nýbrž pozemského života a život sám o sobě je těžko definovatelný.
Ani fyzika si s jeho definicí neporadí.

No a voda, stejně jako život má kromě vlastností notoricky známých i různé další vlastnosti, o kterých se postupně dozvídáme, což rozšiřuje naše znalosti.
Celkem zajímavé vlastnosti H2O objevil a publikoval například Dr. Masaru Emoto. A napsal o tom pár knih. Některé vyšly i v ČR.

Dále bych si dovolil doporučit vaší pozornosti dosti rozsáhlé dílo Viktora Schaubergera, u nás z jeho díla vyšla, pokud je mi známo kniha s názvem Tajuplná a léčivá síla vody. Ostatní dílo je k dispozici v němčině.
Lze zmínit vodního pozorovatele Priznice a jeho vodní léčbu a tak dále.
17. 01. 2013 | 13:01

vaclavhorejsi napsal(a):

Kanalnik:

Povazujete za fanatismus a militantni vedeckou viru , kdyz konstatuji, ze veskere solidni studie vedly k zaveru, ze homeopatika nejsou o nic ucinnejsi nez placebo?
Povazujete za fanatismus tvrzeni, ze Zeme je kulata, obiha kolem Slunce, atd?
Povazujete za fanatismus tvrzeni, ze existuje biologicka evoluce, ze kreacionismus je nesmysl?
Nebo jsou toto vsechno uctyhodne alternativni nazory, ktere by mly byt respektovany stejne jako nazory vedecke?

Pane, pokud se OBJEKTIVNE prokaze, ze kterakoli z vyse uvedenych "alternativ" je spravna, stane se to "vedeckym nazorem".

..
17. 01. 2013 | 13:10

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, nic proti vědám, pochopitelně, ale ...

VĚDMA

Paralelní vesmíry
zrcadlové
světy
to všechno mi nabízela
duše jisté
Běty

Teta Běta
doktorka všech
běd
s tělem velmi nadaným
ochladit i
led ...

Veselé krizování ...
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/380672_426618327379601_1155481364_n.jpg
17. 01. 2013 | 13:20

Jáchym napsal(a):

Prof. Václav Hořejší:

Srdečně zdravím - doufám, že se zde vyskytnete častěji, stýskalo se nám ( dokonce i Pepovi Řepovi !)
******************************************************************
CO SE TÝČE HOMEOPATIK:
Osobní názor:

1)Protože u mnoha léčiv, označovaných jako "homeopatika", neexistuje nezávislá studie jejich účinku, rozhodně se mezi výrobky, označovanými jako "homeopatika" vyskytuje přibližně stejné procento naprosto neúčinných podvodných preparátů, jako u potravinových doplňků

2) Mnohá homeopatika účinná jsou. Nemusí se nám to líbit, můžeme proti tomu protestovat...viz Jára Da.

3) Znám několik lékařů, kteří používají jak klasické medicinské postupy, tak homeopatii. Nejsou to žádná ořezávátka ani šarlatáni.

4) Jako alergik mám hypotézu, že homeopatie je jakousi "alergologií naruby":

Stejně jako i naprosto mikroskopické množství alergenu dokáže vybudit imunitní systém k bouřlivé obranné reakci /konraproduktivní, ba i sebezničující/
dokáže podobně malé množství homeopatika vybudit obranné systémy organismu k obranné reakci smysluplné !

5) Homeopatikum a alergen má se tedy k sobě jako jed a lék.

6)Nakolik je původní teoretické východisko homeopatie vždy smysluplné, neřeším ! I chybná premisa může přinést zisk - například se lze dostat místo do Indie do Ameriky. Nebo jako Galvani objevit baterky místo živočišné elektřiny :-)
7) Pokud nejste očkován proti chřipce, doporučuji Oscillooccinum.
Doporučují čtyři z pěti bývalých skeptiků.
K dostání v každé lepší lékárně bez předpisu.
Tisíce děkovných dopisů ! :-))

Ještě jednou srdečně zdravím a těším se na Vaše další články !
*******************************************************************
Váš Jáchym
17. 01. 2013 | 13:26

pamětník napsal(a):

"Vyléčil jsem si tak boreliózu – antibiotiky to nešlo, homeopatií ano. " Nevěřím, je to buď lež anebo naivní víra.
17. 01. 2013 | 13:42

pamětník napsal(a):

Jáchym:
"rozhodně se mezi výrobky, označovanými jako "homeopatika" vyskytuje přibližně stejné procento naprosto neúčinných podvodných preparátů, " Naprosto všechny. Z principu.
17. 01. 2013 | 13:45

Kelt napsal(a):

Pan "kníže"věří v léčebné účinky homeopatické léčby.
Také uvěřil,že si sňatkem s dcerou grupenfurera SA a člena NSDAP společensky a materiálně polepší.
Také věří tomu,že distancí od souhlasu Nečase s amnestií stoupnou jeho šance na zvolení presidentem ČR.
Ostravaci ho posílajé zpět na jeho statky v Rakousku.
Část naší kulturní fronty mu bezmezně věří pod heslem:"neptejte se nás na fakta,my Karla milujem"
Co dodat.
Kdyby to vše myslel vážně,tak již odstoupil z funkce ministra ZV a vyzval "svoji"partaj k následování.
17. 01. 2013 | 13:45

spirituální ranhojič napsal(a):

autor

snažte se K.S. pochopit, on už je velmi starý a jak známo na stáří není lék. Nepomůže ani celý výzkumný ústav ani nejlepší nemocnice.
Ale jako Dr. Voštěp dokázal vyléčit princeznu, tak ta víra, ta mobilizace těch vnitříních sil dokáže ulevit.
Ale jak zmobilizovat ty samoléčivé síly organismu? Dřív kovářky dávaly nemocným škapulíř, který nesměly sundat z krku, dnes nabízejí kapacity alternativní léčbu.

Dnes, když si půjdete sednout inkognito do čekárny praktického lékaře, plného důchodců, tak vyslechnete laické konzultace různých léků.
Tohle jsem měla , to mi nezabralo, mně nezabírá nic, jen masáže slivovicí, mně na bolesti taky nic, ale piji čaj z marihuany, mně taky nezabralo nic, ale pomohl mi léčitel, ledvinový pás z pravé kočky, houba, rozdrcené skořápky.

takhle se baví staří, na jejichž věk již není léku.
A do této skupiny patří i K.S.
Tomu už může pomoci akorát tak svěcená voda.

Podobné je to s malými dětmi. Těm stejně jako v básničce o polámaném mravenečkovi od bolesti spíš než prášek pomůže pofoukání bolístky, pohlazení po čele , či náplat s pěkným obrázkem.
17. 01. 2013 | 13:52

Hrabal napsal(a):

Kelte na vás jsme tu dnes celý den čekali, až sem namelete ty nesmysly, ale jdete pozdě a sbkřížkem po funusu. budete z toho mít prd, na vás nezbydou ani drobky.
17. 01. 2013 | 13:54

malalaj napsal(a):

se obávám profesore, že ted jste si tak trochu našlápl na hrábě. energetické proudy v těle existují a mají velký vliv na zdraví člověka. to není žádné boží světlo, ale elektromagnetické pole , které se v těle šíří po určitých nervových drahách a bylo dokonce změřeno. šarlatávství to rozhodně není. akupunktura je metoda stará tisíce let. a věřte nebo ne -funguje. několik našich špičkových lekařů vystudovali v pekingu fakultu lekařství a mohli by vam to podat z vědeckeho hlediska. vaše kritika vychází z neznalosti.
17. 01. 2013 | 13:59

Kelt napsal(a):

Hrabale,
myško hrabavá-kdo MY?Plurál majesticus?
Tak jste se dočkal-co je nepravdivého na tom,co píši?

Napíšete blábol-navíc bezpochyb nemáte,ale nic si z toho nedělejte,jsou zde i hloupější pisatelé.
Jenom se pokuste něco dělat s Vaším pravopisem-v páté obecné by to bylo za pět.
17. 01. 2013 | 14:08

Bazzy napsal(a):

Na konci teorie superstrun sedí Brahma a vydechuje vesmíry.
Víme houby. Max. 5% z toho, co lze poznat. Proto jsem, co se týče skepse, poněkud skeptický ;-)

Volit nemám koho, oba dva kandidáti kopou za peníze, pro lidi málo nebo nic.
17. 01. 2013 | 14:14

Pepa Řepa napsal(a):

buldatra
nadkolego, slyšel jste někdy větší pitomost než....ze Zeme je kulata, obiha kolem Slunce?
A jaký je Váš názor na alternativní homeopatický sex?
17. 01. 2013 | 14:22

marxík napsal(a):

Nechci pana profesora nijak poňoukat, ale pokud je mu egál, kdo z vygenerované dvojky usedne na Hrad, měl by svou volbou alespoň dát najevo, že nesouhlasí s med. masáží.
Nebo snad respektuje toto právo majitelů médií?
17. 01. 2013 | 14:27

Informační pole vody napsal(a):

molekuly vody, které Karlem prošly jsou v dostatečném množství kdekoliv. Pokud nevím koho volit, vypiji na ex min. litr vlažné vody ve které byla poctivá socialistická jednohaléřová mince. Padne li na hlavu, volím Karla. (Vypočítejte inflaci, je li nyní nejmenší jednotka měny nikoliv 1h, alebrž 1Kč).
17. 01. 2013 | 14:29

dobrá rada a zdarma napsal(a):

Řepo, alternativní ekologický homeopatický sex je pornografie. Celý průmysl.
17. 01. 2013 | 14:38

jozka napsal(a):

Informacni pas vody:

Vy tady podprahove naznacujete, ze Karla mohou volit pouze ti, kdoz padli na hlavu. Tohle se vam trpet nebude!
17. 01. 2013 | 14:38

antisoudruh napsal(a):

Pan Hořejší je onen prototyp nového člověka o němž nás nedávno informoval Putin. Křesťanství a komunismus jsou identická učení, Hořejší je živým důkazem. Patriarcha a zároveň komunista, pardon, sociální inteligent. Vše co je trochu pravicové odmítá a vše co by jen náznakem zavánělo matriarchátem je fuj fuj.
17. 01. 2013 | 14:41

Pepa Řepa napsal(a):

dobrá rada a zdarma
že by byl Karel fanouškem porna? Moravec by měl položit otázku. Možná o tom ví víc než o eurovalu. To je pořád Šloufik nebo Kosovo.
17. 01. 2013 | 14:44

gaia napsal(a):

antisoudruhu

Křesťanství a komunismus nejsou identická učení, nýbrž různé druhy náboženství.
Tak to definoval profesor Wilson na Harwardově universitě již před 30 lety.
Takže se dovzdělejte. Antibratře
17. 01. 2013 | 14:48

Pepa Řepa napsal(a):

Inu....hádala se duše s tělem
Ta hujerská půlka bratra Wěnczeslaua by volila Karlika, ta socanská Milouše.
Druhý Cohn-Bendit v Čechách ještě nedorost', tak zůstaneme doma.
17. 01. 2013 | 15:01

buldatra napsal(a):

Pane Pepo,

pakliže porno je homeopatický sex, jak výše bylo psáno a pan Kárl na homeopatii nedá dopustit a navíc bude zvolen, nastane doba alternativního prezidentování. Což je nadějná představa.

V tom případě utřu prach z křivulí a kádinek a rozjedu svou alchymickou laboratoř. Zažádám o grant, či tučnou EUdotaci na své Velké dílo, ať má prof Hořejší vztek.

Homeopatická pornografie je odsuzována moralisty všelikými i kapacitami různými, jakož svatými muži i ostatními černoprdelníky a to kde se dá, jeden má pocit, že je odsuzována víc než zbraně hromadného a ostatního ničení.
A přitom má při vhodném užití léčivé účinky a je rozhodně mnohem zajímavější než pohled na naše dva kandidáty.
Není to zvláštní?

A Země není kulatá, páč je to bramboroid, naprosto cizím slovem geoid.
17. 01. 2013 | 15:04

Vosavbotě napsal(a):

Pane Hořejší,

ruku na srdce: Koho z občanů zajímá, jakým druhům léčení kdo z kandidátů věří?. Jestliže pana Schwarzenberga vyléčilo placebo pomocí autosugesce, je zdráv a může kandidovat. Toť pro mě jako pro občana tečka.

Mnohem více by mě zajímalo, zda profesor Hořejší bude volit Karla nebo Miloše a proč!
17. 01. 2013 | 15:12

alojz napsal(a):

neo
to , že ty ničemu nerozumíš, ti opravdu nedává právo soudit:-)))
17. 01. 2013 | 15:12

alojz napsal(a):

Vosavbotě
jestliže se pan S.domnívá, že ho vyléčila homeopatie, pak rozhodně není zdráv:-)
17. 01. 2013 | 15:15

mb napsal(a):

Pane, pokud se OBJEKTIVNE prokaze, ze kterakoli z vyse uvedenych "alternativ" je spravna, stane se to "vedeckym nazorem".

... pomáhá pane Hořejší homeopatie lidem ... ???

pokud ANO ... pak přece není na ní nic špatného, ne ... ???

kdo chce aŤ se léčí alopatiky ... a kdo chce homeopatiky ...

není to tak, pane Hořejší, správně ... ???

zdravím ...
17. 01. 2013 | 15:15

Alibernet napsal(a):

Áááá, naše farmaceutická lobby reprezentovaná zde panem profesorem se opět hlásí o slovo. Jenom mi, pane profesore, jako imunolog vysvětlete, proč očkování nefunguje a "šarlatánská" homeopatika ano.
17. 01. 2013 | 15:18

Pacoš napsal(a):

Já především nechci a podle ústavy nemám platit 30,- . Homeopaticky se léčím tak, že se neléčím.
17. 01. 2013 | 15:22

Pepa Řepa napsal(a):

Tak, tak embéčko
Pomáhat a chránit.
17. 01. 2013 | 15:24

Pan Tau napsal(a):

Pane Horejsi,

volte radeji Zemana. Dostanete poukazku a budete tankovat benzin u Lukoilu zadarmo. To je pro realistu, jako jste Vy, daleko vyhodnejsi.
17. 01. 2013 | 15:25

neo napsal(a):

alojz:

koho soudím?

Hořejší sprostě uráží lidi, kteří věří v homeopatickou léčbu.

Já v ní nevěřím, ale není to důvod, abych nadával lidem, kteří ano. Když jim pomáhá, je to jejich věc.
17. 01. 2013 | 15:26

Miroslav Pivoda napsal(a):

Článek Hořejšího není žádné vědecké pojednání, ale prostá (spíš sprostá) předvolební agitka.

Jako vědec se Hořejší arogantně vyjadřuje k něčemu, čemu nerozumí. Z jeho článku vyplývá, že "vědci" jako on ví už úplně všechno o tom, jak funguje lidské tělo, a mohou tedy jednoznačně posoudit, co je věda a co je pavěda. Pozor: Jestliže ale "vědci" už ví o fungování lidského těla všechno, pak si za ekonomy dovolím navrhnout okamžité zastavení financování dalšího lékařského výzkumu - a hlavně samozřejmě tomuto Hořejšímu. V době krize je prostě třeba šetřit.

Pokud jde o Šlafenberga, ten ve funkci prezidenta určitě nebude řešit problémy homeopatie, takže jeho názor na homeopatii je nepodstatný. Nicméně Hořejšího šťourání do Šláfnbergovi manželky je velmi neetické.

Proto: České ekonomy, (ač je stále ekonomická krize) bych přece jen o nějaké ty peníze požádal: na kurz "školení v etice" pro profesora Hořejšího.
17. 01. 2013 | 15:35

buldatra napsal(a):

Když byl spáchán onen podlý a zcela zavrženíhodný slavný atentát na Klause antiperlami, jednalo se vlastně o svého druhu první homeopatický atentát na prezidenta.
A do historie se tak zapsal první homeopatentátník.
17. 01. 2013 | 15:39

buldatra napsal(a):

...Pokud jde o Šlafenberga, ten ve funkci prezidenta určitě nebude řešit problémy homeopatie...

Dovoluji si poznamenat, že Kárl nemusí řešit ani tu homeopatii, na řešení má lidi.

A nyní malá ukázka práce jeho teamu, který s předstihem myslí i na novoroční projev budoucího prezidenta:

https://www.youtube.com/watch?v=3UKS0mwKIRI
17. 01. 2013 | 15:46

SuP napsal(a):

buldatra -
Pane kolego, porno nemůže být homeopatický sex. Porno v souvislosti s homeopatií je, jako když vám někdo na plný pecky vypráví o aspirínu.
17. 01. 2013 | 15:57

Pepa Řepa napsal(a):

buldatra
na závěr se měl probrat a zpívat Fóda hučí po skulinách....
17. 01. 2013 | 15:58

honolulu napsal(a):

Tento subjekt nema nic spolecneho s volbami. (Fandim Zemanovi, protoze jsem ceske narodnosti !)
Alternativni medicina je zalozena na prirode, vase vnucovana medicina je zalozena na chemickych srackach, ktere vam uziraji vnitrnosti. Alternativni medicina prodluzuje zivot. Zlepsuje vas zjev, prodluzuje mladi. Vase zeny casto vypadaji v 50 letech jako nase carodejnice v New Age 78 letech !

Alternativni medicina zbystruje smysly, zreduje krev, nici alergie atd. nedokaze vsak nahradit chirugii, napriklad cizi teleso v tele. (Kulka v africke buchi !)
Alternativni medicina umi zastavit krvaceni. Alternativni medicina bojuje proti rakovine, kterou vase "moderni" medicina resi znicenim zdravych tkani.
Homopathie - nevim co to je.
Priroda je mocna kralovna a v ni je tajemstvi vseho.
17. 01. 2013 | 16:01

Cech napsal(a):

Pane Miroslave Pivodo pokuste se to pochopit ačkoliv to je obtížné.

Ne není to agitka, je to zrcadlo špičkové masmediální manipulační technice, která obchází nekompetentního voliče,jako primární vadu České demokracie.
Pan profesor vysvětluje na příkladu použití placeba použití špičkové masmediální manipulační techniky.
Poměrně velmi lidsky a né filozoficky podává onen mediálně vyráběný koncept, pro uživatele placeba(chcete li voliče respektujícího božský nezdůvodnitelný názor)protože jeho cílem je jasná podstata:
Voliči mají fascinovaně zírat a respektovat božskou vůli masmediálního působení, ale s použitím vlastního mozku se dění účastnit nesmí.
Účast je totiž povinností zodpovědného voliče, což běžný český masmediálně nepoučený občan není.
17. 01. 2013 | 16:03

jenicek napsal(a):

Jakkoli s politickými názory Hořejšího z velké části nesouhlasím, tak zrovna ohledně sysifoských témat nemám problém.
Tragické je, když lidi s tzv. vědeckou kvalifikací CSc. (Pivoda) zjevně netuší, co je to věda a vědecká metoda a jak se ve vědě získávají poznatky. Zase to dokazuje, že hlupáci s PhD/CSc. nejsou kapitalistický vynález.
17. 01. 2013 | 16:09

honolulu napsal(a):

Pane Pepo Repo,
dekuji Vam za radu ohledne anonymizeru. Budu to resit pozdej. Jsem odriznut od Ohia snehem a zde je denne 28 + Celsius....Mam tam kamarady a oni mi vyresi kazdy problem, ktery ten novy cenzor dela. Ten Anton Koniash me vykopnul z Aktualne CZ - jsem zablokovan. Pani Silvie nedejte se , bojujte s mentalnimi trpasliky dal.
Voni tam nemaji radi generala Pinocheta a jednaji stejne jako on, kdyz byl ve valce.
17. 01. 2013 | 16:09

honolulu napsal(a):

Kdyz jsem zil v Ohiu, tak jsem byl 2 roky koordinatorem v New Age.
Vy vsichni kteri se vyvracite napr. nad Astrologii, nebo Occultismem nemate nejmensi tuseni o cem mluvite - vy naprogramovane a proplachnute mozecky.
Astrologie je stara 40 tisic let. Kdyby nepracovala, tak by davno zmizela za sveta.

To, ze je kolem Vas mnoho "astrologickych" podvodniku nema s astrologii nic spolecneho.
K astrologii jsou potrebne tabulky z Antickeho Egypta ke kterym nemate pristup.

Tabulky na vztup do podvedomi (preklad snu) pracuji tak dobre, ze by dokazali ochrnout v urcite dny jakoukoliv cinnost - tak jako v antickem Rime. Proto jsou pod zamkem a vy se k nim NIKDY nedostanete. - Vam staci nalopatovat marxismus vy namyslene / jesitne makuvky.
17. 01. 2013 | 16:21

ladimachala napsal(a):

To autor: dost trapné pane profesore, kdopak si to u Vás objednal?
17. 01. 2013 | 16:21

Jáchym napsal(a):

Ad Pornografie coby homeopatická forma sexu:

Mám vážné pochybnosti o tom že extrémní ředění homeopatik do tě míry, že ve vodě už nezůstává ani jedna molekul, anébrž je voda načuchnutá informačním polem.

Ale pornografie ukazuje, že by na tom mohlo něco být:
Vždyť modulovaný svit hrstky LED diod pod displejem a funění zmačkané plastové fólie reproduktorku vyvolá větší fyziologickou reakci , než stoprocentní přítomnost zákonné manželky o stříbrné svatbě...

A přitom z reprodukovaného obrazu prsatice nezavadíte přes sklo ani o jedinou molekulu jejích silikonů !

Homeopatické informační pole - a jak prokrví oblblý unavený orgán, toužící po reprodukci !
17. 01. 2013 | 16:25

honolulu napsal(a):

Occultismus - to je antena vystrcena do vesmiru a to je neco, co se neda naucit.
Je to dar, nebo uchylka a citlivost na vnimani energie a entities.
V hirarchii "carodejnic", occultistky stoji velmi vysoko. Oni maji vice smyslu.
Vy jich mate pouze 5.
17. 01. 2013 | 16:26

Míval napsal(a):

Pane Hořejší, léčení odvarem ze sušených netopýrů by asi bylo trestné, protože všechny druhy jsou u nás chráněné.
A vůbec nechápu, proč je Schwarzenbergovo vítězství pravděpodobné. Zatím to přinejlepším vypadá jako plichta s nejistým výstupem.
Náhlá oblíbenost toho pána mi připomíná neskutečnou popularitu "céček" na začátku 80.let. Také to v podstatě bylo k ničemu, nemělo to hodnotu ani funkční, ani estetickou, ale pro mladé to byl po nějakou dobu smysl života. Pak najednou obliba pominula a céčka zmizela. Myslím, že to tak nějak dopadne i se Schwarzenbergem. Pokud se před prasknutím současné bubliny oblíbenosti stačí dostat na Hrad, pak tam prostě bude jako zapomenuté "céčko" někde v šuplíku dávného sběratele či sběratelky. Byť na rozdíl od něj může svými postoji k mezinárodnímu dění našemu státu dost uškodit.
17. 01. 2013 | 16:27

Míval napsal(a):

Honolulu: proč nenapíšte, že astrologie je stará 400 000 let? Byla by to sice stejná ptákovina, jako těch Vašich 40 000, ale vypadalo by to určitě ještě honosněji.
17. 01. 2013 | 16:32

honolulu napsal(a):

Pouze 4 lidem, ktere znam z Aktualne CZ jsem se dival do hvezdnych tabulek.
President Klaus, pani Bobo, pani Tana Fisherova, a pani Sivlie pro jeji velky intelekt....Pracuje to BEZVADNE ! Psychologicky profil a schopnosti techto lidi jsou jasne popsany a ztotoznuji se s jejich projevy zde na Aktualne CZ.
Z tohoto profilu jde nastinit i budoucnost. Takze se marne tesite, ze president Klaus vam zmizi z politicke sceny.
17. 01. 2013 | 16:35

Pepa Řepa napsal(a):

honolulu
není zač. Já ani nevím, co to ten anonymizér je, asi nějaká škatulka.

Pokud jde o věk, nikdy se netrefím.
Kdybych Astrologii potkal, nepoznám jestli je jí 50, 70 nebo 40 000 let.
17. 01. 2013 | 16:45

honolulu napsal(a):

Mivale, 40 000 let je prevzano ze Sumerskych hlinenych nalezu - popisu... Vy nevite NIC ! NIC ! NIC !
Cele vase dejiny Egypta jsou take - PTAKOVINA ! Naprogramovana odporna ptakovina vyrobena za ucelem drzet vas ve tme.

Kdybych nebyl vykopnut z Aktualne CZ, tak bych sedel doma a mel knihovnu na dosah a mohl bych vas upozornit na knihy odkud to mam. Jenze ja ted sedim v aute, na brehu reky, 5 mil od more a ke knihovne nemam pristup.
Na comp. mate neco o Marie Ostrich. Tato nejvetsi occultistka vlezla do Sumeru a prinesla technologii, ktereu mate. Technologie je vsak neuplna.
Cislo 40 000 let je doulezite cislo kvuli Atlantis.
Vy jste vsichni uplne ve tne na vse co je pred 3000 B.C.
17. 01. 2013 | 16:47

IL napsal(a):

Jen tři poznámky:
1. Homeopatická léčba je druhá nejrozšířenější na světě po tradiční čísnké medicíně a velkým náskokem před alopatickou medicinou.
2. Homeopatii používá i řada mimořádně respektovaných lékařů, primářů nemocničních oddělení.
3. Například na trvalé používání Brufenu či léků proti vysokému cholesterolu ročně umírají v USA desítky tisíc lidí. Pročpak to nikdo nekritizuje? Na rozdíl do homeopatie, která nezabíjí? Odpověď snad napadne každého.
17. 01. 2013 | 16:53

vaclavhorejsi napsal(a):

Alibernet:

"Jenom mi, pane profesore, jako imunolog vysvětlete, proč očkování nefunguje a "šarlatánská" homeopatika ano."

Ono je to ale presne naopak - asi jste se preklepl? ;-)
************************
Miroslav Pivoda:

"Jako vědec se Hořejší arogantně vyjadřuje k něčemu, čemu nerozumí. Z jeho článku vyplývá, že "vědci" jako on ví už úplně všechno o tom, jak funguje lidské tělo"

Absurdni nesmysl - nic takoveho si zadny rozumny vedec nemysli. Vime toho hrozne malo. mame ale vedecke metody, kterymi muzeme overovat, zda neco funguje. Pouzitim techto standardnich metod bezpecne zjistujeme, ze homeopatie funguje presne stejne jako placebo. Penicilin nebo ockovani podstatne lepe...,

"Nicméně Hořejšího šťourání do Šláfnbergovi manželky je velmi neetické."

Proc neeticke??? Protoze knezne se nesmi odporovat?

..
17. 01. 2013 | 16:53

honolulu napsal(a):

Protoze svet je plny CENZORU, kteri ve sluzbach zla, urcuji vase mysleni, aby vas lepe ovladli, tak je pristup k informacim sabotavan a zakazan od civilnich valek v antice. Knihovna v Alexandrii, byla take vypalena na prikaz cenzoru v dobe, kdy se Casear porval s bratrem Kleopatry.

Ted vsak mame knihovny TAJNE, aby je nejaky cenzor nevypalil !
17. 01. 2013 | 16:54

Jáchym napsal(a):

SuP napsal(a):
Pane kolego, porno nemůže být homeopatický sex. Porno v souvislosti s homeopatií je, jako když vám někdo na plný pecky vypráví o aspirínu.
******************************************************
Polévko,
aspirin v souvislosti se sexem hraje coby homeopatikum významnou roli:

Je prokázáno, že tableta aspirinu, držená ženou mezi koleny po celou dobu aktu, působí jako dokonalá homeopatická antikoncepce!

(A to i tehdy, je-li tatáž tableta aplikována opakovaně,v původním neporušeném obalu.)
17. 01. 2013 | 16:55

Silvie napsal(a):

Honolulu,
teď jsem taky dorazila.
Máte pravdu-Klaus vypadá vedle mrtvičnatého knížete i Zemana zdravě jako řípa.
Ten tady bude strašit dlouho.
Zato kníže dnes vypadal,jako kdyby ho to mělo každou chvíli klepnout.
Teď se vyhrabe hodně špíny na jeho manželku,co má slabost pro nácky,což ponese asi poměrně těžko.
Neměl ve svém pokročilém věku lézt vůbec do vysoké politiky.

A Nečase už ty boží mlýny taky dohnaly,hroutí se mu rodina a za čas z něho bude politická mrtvola jako z Paroubka.
Dle jednoho astrologa má Kalousek zcela zmizet z politické scény(včera bylo pozdě) a snad vyhrát volby Zeman. Taky tvrdil,že do jara padne vláda-uvidíme.
V zemi už je to zralé na občanskou válku-i politologové vyjadřují pochybnosti o tom,zda takhle vypadá demokracie(tedy,že premiér neinformuje vládu o vyhlášení amnestie).

Bude to ještě zajímavé,jsem napnutá jak kšandy.
Na horách sice máme televizi, ale budu bez netu-aspoň ušetřím spoustu ztraceného času. Přijedu ale kvůli volbám už v pátek-svou občanskou povinnost splním.
Osvětu by měl ale činit každý hlavně doma a hnát lidi k volbám. Vysvětlit jim,že špatná volba může zvrátit náš politický vývoj ještě k horšímu.
Ačkoliv to možná zvenku vypadá,že hůř být nemůže.
S Kárlem může..

A strašně přeju Bakalovi,aby se mu ta superdrahá kampań s podplacenými médii nerentovala.

Vyhraje-li Zeman, to uvidíte ještě převlíkání kabátů...
17. 01. 2013 | 16:55

honolulu napsal(a):

Minuly tyden v patek, byl poslednim dnem Aarona Schwarze, ktery byl prinucen k sebevrazde. Bojoval totiz proti cenzorum. Chtel volny tok informaci.
Byl to Zid, ale meli jsme ho vsichni radi. Jeho nabozenstvi nam nevadilo, bylo mu 27 let.
17. 01. 2013 | 16:59

Silvie napsal(a):

Dagmar,

vy mě tady nebude školit a mentorovat,ani mi říkat,kdy a co sem můžu psát.
To může jen cenzor a to vy,díky bohu ,nejste.

Uvedla jsem jen holá fakta,jichž jsou plné diskuse.Výběru kandidátů si všimli úplně všichni a úplně všechny to se.. stejně.
Pokud patříte do rodiny,tak zalezete a mlčte. Lidé vašeho původu(zářný příklad konjunkturalista Fischer)nadělali od 50.let v české politice už pořádnou paseku.
mb

A zase jeden nekompetentní příspěvek.
Homeopatika jsou sice neškodná,ale nikoliv v případě,že jimi bude pomatená matka léčit dítě s astmatem nebo rakovinou,namísto aby s ním zašla k odborníkovi.
Když za tím odborníkem zajde,tak už je zpravidla na léčbu pozdě.
17. 01. 2013 | 17:04

Belgičan napsal(a):

Karel Schwarzenberg věří šarlatánské metodě homeopatie.

Možná je tomu tak, možná to je jinak, ale řekněte mi upřímně pane Hořejší, co je Vám do toho?
17. 01. 2013 | 17:08

honolulu napsal(a):

Pani Silvie, me ten srandovni knize vubec nevadi, kdyby za nim nestalo tolik lidi, kteri ho pouzivaji jako zasterku pro svoje proticeske cile.
To, ze jeho pani studuje i alternativni medicinu me nevadi vubec. Je dobre, kdyz se bojuje proti nemocim na kazde fronte.

Jeho otec ve strane NSDAP od roku 1930 take nic neznamena. Datum vztupu do strany potvrzuje, ze to byl oportunista...
Krome toho, v te dobe v Nemecku nic jineho neexistovalo nez Komuniske nebo Naciste a obe strany jsou stejni loupeznici.

Jeho pozice pro Brusel ktery prosazuje rasouvou integraci s Machometanama je vsak dizaster.
17. 01. 2013 | 17:09

Silvie napsal(a):

Dagmarko,
a pokud se vám nelíbí ten příspěvek o slabosti choti Kárla pro nácky, tak to pláčete na špatném hrobě.
Já jen cituju kolegu vedle z blogu.
A ověřila jsem si fakta-najděte si německé deníky.
Levobočka měla prostě s náckem a na tom nic nezměníte. Takže v tom hrají roli zřejmě geny.
Osudová přitažlivost.
Já to říkala,že se na hradě bude zdravit vztyčenou pravicí.

Najdete-li zdroj,který otcovství toho pána popírá,tak ho sem hoďte...
Třeba to Občan popletl.
17. 01. 2013 | 17:11

Belgičan napsal(a):

Míval, 16:32,
Vaše jediná sonda do minulosti spočívala v nahlédnutí do učebnic dějepisu na základní škole, co?
17. 01. 2013 | 17:16

dr no napsal(a):

Jáchyme, porno je třeba žít, ne na něj koukat.
Vaše vymlouvání na tabletu aspirinu (zcela postačí i acylpirin) svědčí nejen o nedostatku představivosti, zastydlém katolickém misionářství a mimochodnictví ale také o celkovém nezájmu o otázky zachování lidského rodu.
Ta tableta může plnit podobnou úlohu handicapu jako jedoucí eskalátor nebo sál plný lidí s 3D brýlemi.
Ti zdatnější bez ní ani nezačnou.
17. 01. 2013 | 17:18

Silvie napsal(a):

Honolulu
Tak to prrr.
Slušná šlechta si držela od nácků distanc.
A tahle dáma měla pletky v době trvání manželství s dalším náckem-průmyslníkem výše jmenovaným.
Tam to nejde okecat tím,že za tatínka nemůže.
Milence jí snad taťka nevybral.

Jedno mi hlava nebere-za Kárlem stojí zástupy židů z "kulturní fronty a médií"-viz zdejší blogy-to jim to prokazatelné!!! náckovství vůbec nevadí?

Vsadím boty,že dnes večer Moravec nepustí jediný dotaz podobného typu (žádné vytunelované nadace, zneužité eurodotace, Becherovka, Bakala, financování kampaně, papínek a milec jeho manželky, Kalousek a Drábek)-bude to zase nudná selanka o ničem.
A hlavně Kárlovi nikdo nepoloží dotaz odborného ekonomického charakteru-tam by totiž shořel jako papír.
17. 01. 2013 | 17:20

Pepa Řepa napsal(a):

Belgičan
:-)
A že ho to napadlo zrovna teď, jako-na druhé straně- paní doktorku, která před dvaceti lety vyjela za prachy T.S. do Grazu.
17. 01. 2013 | 17:20

belgický pivovarský valach? napsal(a):

Belgičane
Všechno. Ten člověk se tu už třicet let se.. do pozic, z kterých se rozhoduje o blahu celé společnosti.
Například jako místopředseda vlády rozhodoval o amnestii.
A rozhoduje o všech legislativních návrzích vlády, údajně v kolektivu, z kterého ale 13 lidí bylo zcela postradatelných.
Takže se svými šamanskými (ani ne středověkými) představami o zdravotnictví likviduje obor, jehož historii u nás si dohledejte v statistikách WHO za posledních 60 let.
Teď chce navíc udávat všem tón, nejen ve zpěvu hymny.
17. 01. 2013 | 17:26

pamětník napsal(a):

Vosavbotě:
Žádné placebo z infekce nevyléčí.
17. 01. 2013 | 17:28

antisoudruh napsal(a):

gaia 14:48
Dík za poučení.
Chápete jistě, že jako antisoudruh té ruštině moc nehovím. Slyšel jsem to od Putina, o definici profesora Wilsna jsem neměl tušení.
17. 01. 2013 | 17:31

pamětník napsal(a):

mb:
"... pomáhá pane Hořejší homeopatie lidem ... ???"
Nepomáhá. Prokazatelně z principu nemůže. Je to pověra a každá pověra škodí.
17. 01. 2013 | 17:33

Míval napsal(a):

Honolulu: přeju pěknou cestu. Nicméně citací oněch knih se neobtěžujte. Věřte, že ne vše, co kdy kde bylo vytištěno, odpovídá realitě tak, jak ji jsme schopni dohledat. Ovšem fabulovat, vymýšlet si či prostě kecat může autor i v knize se zlatou ořízkou a ručním papírem.
Jen na okraj. Sumérské písmo se skutečně zdá být nejstarším způsobem doposud objeveného a přečteného záznamu. Nicméně se datuje do období 3000 B.C. Úvahy o zdrojích tohoto písma o zhruba 1500 znacích vedou o další 4000 let hlouběji do minulosti, kde je objevována řada malých objektů z pálené hlíny. Ty možná sloužily k počítání různého zboží v souvislosti se začínající zemědělskou výrobou a postupně se z nich ono sumérské písmo vyvinulo. Což je neprokázaná úvaha.
Nicméně, Vašich 40000 let nás posunuje po časové ose někam k člověku Cromagnonskému. Ten sice dokázal vytvořit skvělá umělecká díla, ale nikde ani náznak písma či astrologických výpočtů. Lovci je totiž k životu příliš nepotřebovali.
17. 01. 2013 | 17:34

pamětník napsal(a):

neo:
"Hořejší sprostě uráží lidi, kteří věří v homeopatickou léčbu." Ty urazit nelze. :)
17. 01. 2013 | 17:35

honolulu napsal(a):

Panove, TAROTY podle carodejnic z New Age maji neco spolecneho s AUROU - elektrickym polem, ktere jde merit a videt kolem vaseho tela. Nektere kartarky jsou velmi sikovne a kazda z nich musi pouzivat take intuici, kterou ma kazdy z vas vice, ci mene VYVINUTOU.....Jmena velkych astrologu a occultistu, zna cely svet. (Edgar Casey, Linda Goodman, Maria Ostrich a mnoho dalsich.) Velky cesky occultista byl zastrelen v Berline na prikaz Adolfa po pozaru Raichstagu. On vedel tolik veci, ze Adolfa zdesil. (Jmeno mam v knihovne.)

Aura, kolem vaseho tela ma barvy, podle kterych se da poznat vase inklinace, schopnosti a dokonce i vas zdravotni stav. Tabulky barev mam v knihovne. Vse jde ovlivnit a zmanipulovat k horsimu nebo lepsimu i zdravotni stav a finance.

Katolicka cirkev je nepritelem vsech "carodejnic", prote ony odmitaji DOKTRINU.
Byt ve spolecnosti lidi s obrovskou inteligenci je pozitek. Je to vsak tajna spolecnost. Ti se s nikym nebavi, ale policie o nich vi.
Tito lide policii pomahaji v nekterych NEpolitickych pripadech.
17. 01. 2013 | 17:37

Míval napsal(a):

Milý Belgičane, z čeho tak soudíte?
17. 01. 2013 | 17:38

Silvie napsal(a):

Honolulu,
tohle si určitě přečtěte,je to pregnantní shrnutí působení K.S. v naší politice(tunelování Becherovky, restituce, rybníčky, korupce, podpora islamistů!!!!!! atd.).
Bartošovi sice nasazují ti pseudointelektuálové psí hlavu,ale jen proto,že on nechodí kolem pravdy a lásky po špičkách a napíše to hezky na plnou hubu.
Štítivě se vyjadřují o tom,že to tisknou "obskurní" internetová média-jenže zapomínají na fakt, že ta německá,prohavlovská(což jsou všechna) se v těchto věcech nikdy šťourat nebudou. A veřejnoprávní televize už vůbec ne.
V každé jiné zemi by už takový politik dávno skončil.
Nemluvě o tom,když v přímém přenosu banalizuje korupci-trafiky pro ty tři výtečníky.
U nás jsou ,bohužel, občané i média teflonová.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Novinar-ktery-toho-hodne-vi-na-Schwarzenberga-bez-obav-hovori-259821
17. 01. 2013 | 17:49

Silvie napsal(a):

Kníže podporoval vrácení majetku sudetským Němcům

Ke konci září se také předseda TOP 09 vyjádřil v tom smyslu, že byly doby, kdy každý vzdělaný Čech uměl jak česky, tak německy a teď prý přišla doba, abychom se do těch časů vrátili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Novinář Bartoš upozornil, že v životopisné knize, kterou napsala redaktorka jeho vídeňského časopisu Profit (obdoba rakouského Respektu), čili se jedná o životopis autorizovaný a ryze oslavný, se dočteme o tom, kterak Schwarzenberg ve spolupráci s Václavem Havlem navrhoval dokonce úplné navrácení majetku i návrat samotných sudetských Němců, které jen díky neprůchodnosti na českém politickém kolbišti nakonec nedošly naplnění.

Schwarzenberg také stál za s rozpaky přijímaným Havlovým gestem, které učinil ještě předtím, než se stal československým prezidentem.

Karel se však ve prospěch Němců angažuje i v současnosti. Například před dvěma lety zorganizoval historickou návštěvu bavorského premiéra Horsta Seehofera v České republice, která měla napravit vztahy, jež byly na bodu mrazu právě kvůli požadavkům sudeťáků. Bavorský premiér je zastáncem odsunutých sudetských Němců a na návštěvu s sebou přivezl šéfa sudetoněmeckého landsmanšaftu Bernda Posselta.

A.Bartoš
17. 01. 2013 | 17:57

Jáchym napsal(a):

dr no napsal(a):
Jáchyme, porno je třeba žít, ne na něj koukat.
Vaše vymlouvání na tabletu aspirinu (zcela postačí i acylpirin) svědčí nejen o nedostatku představivosti, zastydlém katolickém misionářství(..)
**********************************************************************
Doktore,
bál jsem se, že to tu někdo práskne...Podle stylu diskuse jsem naivně předpokládal, že jsou zde samí postarší bohabojní tradicionalisté a vyznavači misionářské polohy, kteří o Kámasútře, Radimovi Uzlovi a nadměrných velikostech vědí jen z doslechu,o časopise Bravo, harlekýnkách a jiném natvrdlém pornu v životě neslyšeli a erotické stránky jim vnučka zablokovala.

Chtěl jsem mezi nimi vypadat jako svěrák...Zase to holt nevyšlo !
17. 01. 2013 | 17:57

honolulu napsal(a):

Pane Mival, nejdrive musite vse posunou dozadu nejmene o 50 000 let.
Dale musite odmitnout, ze jsme se vyvynuli z opic, protoze je nespocet primych a neprimych dukazu, ze tomu tak neni.

Veda, kdyz si s necim nevi rady, tak to obejde. Mam s tim osobni zkusenost z Afriky, kdyz jsem prosil universitu na Braamfontejne v Johannesburgu o vysvetleni toho co jsem jim prinesl z bushe (fotografie) a co jsem videl z male Cessny, (latadla).

Nase zemekoule byla obydlena 2 milliony B.C. vysokou civilizaci, ktera po sobe zanechala mnoho dukazu, ktere nejsou videt casto ze zeme, ale pouze ze vzduchu. Vedci z Braamfontejnske university dokazali urcit stari objektu, ale nevedeli kdo je tam nechal.
Pozdej, ale zjistili k cemu to asi bylo. Veda sama o sobe nestaci. Je treba i vse ostatni.

Pani Silvie, jsem velmi rad, ze pisete, ale jednou dopadnete jako ja. Fasisti na Aktualne CZ vas zablokuji. Stejskalovi tam ted pomaha nejaky Anton Koniasch - trdlo jezuitske. Slechticky vlez prdelka. Jednou napisi o videnskych lumparnach. Strasidla lezou z hrobek. Honolulu se z toho nepose.e.
Mejte se fain pani na horach. Musim se premistit. Pojedu ted na druhou stranu
reky.
Pane Pepo Repo, jste zde stale kralem...Nevite proc se Slapota pridal na nasi stranu. To je vetsi zahada nez cela astrologie... Vecer si Vas prectu z domu. NOMOHU vsak odpovedet...Koniash me hlida, jednou ho take nekdo umlci.
Koniashy vrat se do hrobu u kapucinu. - Potvoro skareda.
Koncim panove.
17. 01. 2013 | 18:04

Petr B. napsal(a):

Schwarzenberg, coby důvěřivý zákazník medicinských podvodníků, to je to poslední, co mi na něm vadí.
17. 01. 2013 | 18:05

honolulu napsal(a):

Pani Silvie, mam Vas rad ! Bartose si prectu. Uz musim jet, parkuji zde dloho policajti na me cumi. ahoj.
17. 01. 2013 | 18:09

Pepa Řepa napsal(a):

Není to tak složité. V Čechách se ještě Cohn-Bendit nenarodil.

Ale Vy zase nevíte, kdo to je, neznáte souvislosti, což je pochopitelné.
Je to pašák,rozený vůdce, který v roce 68, kdy sem Brežněv poslal tanky, dělal na Sorboně studentskou revoluci, pak předsedu zelených v Německu aby se usalašil v Bruselu.
Slavný je jeho projev na sjezdu zelených, ve kterém nepokrytě nabádá k masivnímu dovozu imigrantů, kteří budou potencionálními voliči jejich směru myšlení.

Tedy směs od komunismu po multi-kulturalismus o kterém už pochybují i oficiální europolitici.
Na Schwarzenbergovi I Zemanovi jim vadí podpora Izraele, proto-někteří- nepřekousnou ani jednoho z kandidátů, věří na Brothers in Arms od Chávese po fundamentalistické bradaté Araby.Kdyby byl v Americe nějaký Guss Hall-nebo jak se to individuum jmenovalo- byl by to také jejich kamarád.
Vidí svět jako jednu velkou internacionálu.

Některý z nich občas nadřadí své eurohujerské srdce nad socialisticko-komunistické myšlení, ti pak volí Knížete, u jiných je tomu naopak.
Tak to chodí. V demokracii musíte počítat s různými proudy.

Kdyby se narodil nový Cohn-Bendit mají jasno.
To ovšem neznamená, že Karla nebo Milouše nemohou volit i jiní a to z naprosto jiných důvodů. Oba kandidáti mají hodně záporných vlastností, ale vybrat jednoho musíte.
17. 01. 2013 | 18:46

Belgičan napsal(a):

Vážený Mívale,
usoudil jsem z toho, že v učebnicích dšjepisu není nic o náboženství z před 40.000 let.
Vánoce a Velikonoce jsou nejstarší svátky, které naši předci uctívali. Jedná se tu o smrt a znovuzrození boha (nikoliv bohyně - ta žila pořád (byla trojmocná)). Asi před 40.000 lety se Vánoce slavily stejně jako dnes. Velikonoce se slavily o dva měsíce později jak dnes. To bylo před asi 30 až 40 tisíci let. Dnes se těm svátkům říká Letnice. Velikonoce se posunuly, protože si lidé všimli, že těhotenství trvá devět měsíců.
Co to má společné s astrologií?
Na Velikonoce bůh zemře a je čtyři dny mrtev (proto veliké noce) - stejně jako při zimním slunovratu klesne slunce nejníž a čtyři dny tam vydrží. Teprve 25.12. začne znovu stoupat => 25. 12. se narodí syn (slunce). Měl jste pravdu, astrologie to tehdy nebyla, Ono totiž lidé neměli tehdy tušení, že to na nebi jsou mrtvá tělesa. Pro ně to byli bohové. Takže vlastně by se to mělo nazývat dialogie.
Doufám, že nyní chápete, že ten honolulu měl pravdu. Lidé sledovali hvězdy a planety odjakživa. Hodně k tomu přispělo to, že lidé žili v noci a že ženám tehdy začínala menstruace těsně před úplňkem. Na straně druhé, otázka je co si kdo představuje pod pojmem astrologie :-)
Hezký večer
17. 01. 2013 | 18:54

Martin napsal(a):

Dobrý večer,
děkuji panu vědci za článek, již vím koho budu volit! Konečně nějaký zastánce homeopatie v politice. Mě zřejmě zachránila život, jiní doktoři mě odmítali léčit.
17. 01. 2013 | 19:54

Silvie napsal(a):

Honolulu,

je to jednoduché on taky nechce Měšťák za prezidenta někoho,kdo tady bude iniciovat vracení majetku sudetským Němcům, sám není Čechem, neumí jazyk, nezná hymnu a jeho děti totéž atd.
Kupodivu ho nepřitahuje ani ten výrazný eurohujerismus K.S.
Je dobře ,že v tak zásadní věci držíme většinou pospolu-Schwarzenbergové v prezidentském úřadu by byli políčkem do tváře nám i našim předkům.
Proto Měšťáka beru na milost a nebudu už do něho rýt.
Snaží se ,seč může.
V tomhle případě bychom rozumně měli nechat naše hloupé spory stranou.

Mimo jiné- Kárl by rád zavedl euro už v roce 2015-bůh nás chraň,jestli mu v tom bude pomáhat ještě Kalousek.
Tohle jsou regulérní snahy o zbavení České republiky svébytnosti a bohužel,v tom hraje stěžejní roli naše blbá mladá generace. Ona si myslí,že je s Kárlem světácká a kosmopolitní a přitom jenom slouží tomu,aby dosáhl vlastních zájmů.
Jeho ambice jsou nemalé a oni pak budou hořce plakat... ale to už bude pozdě i pro nás.
Jednou historie bude na ty knížecí lokaje pohlížet podobně,jako na ty,kteří otevřeli vrata ruským okupantům.
Doufám,že nad námi všichni svatí budou držet ochrannou ruku - jinak z nás ti kolaboranti udělají znovu protektorát.
Ale jak říkám-já věřím na "vyšší moc" a ta může zamíchat ještě kartami.
Nikdo z cizáků,kteří zasedli neprávem na Hradčanech, neskončil dobře.
17. 01. 2013 | 19:55

Miroslav Pivoda napsal(a):

Komu Cech a Hořejší:

Pánové já do homeopatie nevidím, jsem strojní inženýr a kandidát ekonomických věd. Nicméně moje manželka je zubní lékařka a ještě si k tomu vystudovala 2 roky homeopatie (tzv. francouzskou školu). To co vím o homeopatii, vím od ní. Také jsem tuto léčbu použil, až když selhaly osvědčené lékařské postupy - a skutečně to na mně fungovalo. Netroufám si argumentovat svým případem, ale princip placeba to nebyl. Sám jsem tomu totiž příliš nevěřil, neměl jsem žádné očekávání.

Víte toho příliš málo o homeopatii, abyste z pozice tzv. "vědy" denunciovali paní Schwarzeergovou. Ona nevstupuje do politiky, je to její manžel. Útok Hořejšího tímto směrem byla naprostá podlost. Byla to ostuda vědě a současně chování řeznického psa.
17. 01. 2013 | 20:16

pamětník napsal(a):

Miroslav Pivoda:
"princip placeba to nebyl" Ale byl, ť už věříte nebo ne. Destilovaná voda neléčí.
O homeopatii se ví dost, aby se zodpovědně mohla označit za neúčinnou. Ovšem vynáší značné zisky, prodávat tak drahou destilku se nikomu jinému než homeopatům nedaří. :)

P.S.: Ekonomické vědy - co to je?
17. 01. 2013 | 20:36

honolulu napsal(a):

Pani Silvie, na Blogu Lipolda je vysvetleni proc Zide chteji knizete.
Jsem totalne blokovan.
17. 01. 2013 | 20:54

honolulu napsal(a):

From honolulu, to Tencokyda hnuj, alis Slapka, alias cesky malomestak.

Mestaku, celou dobu jsem snil o tom, jak bych ti sud kakancu hodil na Tvuj dum z Cessny.
Uz nebudu mit na mysli te bombardovat a navonet.
Jsi vzit na milost... To zn., ze kralem hlupaku je ted embecko.

pani Silvie,
Lipold zablokoval pul Ameriky, protoze menim I.P. adress.
Takze se ted mohu vratit na moji stranu reky a odpocivat.
To by bylo moc pekne si s Vami posedet v kavarne. Jednou se sejdeme v Praze. Pockam Vas u Lipolda a budu mu moc nadavet.
17. 01. 2013 | 21:06

honolulu napsal(a):

Lipolde,
jak to, ze cenzor Stejskal je chytrejsi nez Vy, a pritom je Vas podrizeny ?
Tak uz se stehujte na zodpovedne misto na urovni Vasi kvalifikace.

Budete delat hajzlbabu u nas na Smichove na nadrazi.

(Lipold me vyhodil z jeho bloku, aniz by zvazil moje kvality.)
A Zemanovci vyhodili Hollana.

Zemanovci nedejte se ! Zemanovci hura na ne ! Slava Zemanovi. At zije Zeman.
At zije ceska Johannka z Arcu, krasna pani Bobsikova, nelegalne umlcena a sabotovana.
17. 01. 2013 | 21:14

mb napsal(a):

pamětník napsal(a):
mb:
"... pomáhá pane Hořejší homeopatie lidem ... ???"
Nepomáhá. Prokazatelně z principu nemůže. Je to pověra a každá pověra škodí.
17. 01. 2013 | 17:33

vy jste na sobě nějaké homeopatikum vyzkoušel ... ???

ad silvie a matka dítě ...

to jsem asi neměl na mysli ... myslel jsem dospělého člověka aby se rozhodl sám pro sebe ...

ale máte pravdu ... že v případě nějaké mediální masáže se matka dítěte může nesprávně rozhodnout pro homeopatikum ...

ale i to je v případě, že už předtim byla šáhlá ...

normální matce jde o zájem a blaho dítěte ... to je jasný ...

zdravim ...
17. 01. 2013 | 22:36

Miroslav Pivoda napsal(a):

Komu: pamětník

1. Končím s diskuzí. Nemá to smysl. Paměník mne v životě neviděl, ale zde tvrdí, že mi vidí do hlavy (že tedy u mne nutně fungoval placebo efekt). To je zcela absurdní argumentace.

2. Dotaz ohledně ekonomických věd odvádí pozornost od tématu článku. Když dojdou argumenty, je třeba odvrátit pozornost jinam. To je velmi stařičký trik. To na mně nezkoušejte. Jsem ochoten diskutovat s každým, ale zde to pozbývá smysl.

3. Nepochybně, Hořejší se svým článkem pěkně shodil. To se nedá omluvit. Ale ať lidé vidí, z čeho pramení tzv. vědecká autorita.
17. 01. 2013 | 22:46

pamětník napsal(a):

mb:
Zkoušel jste se léčit mililitry destilované vody?
17. 01. 2013 | 22:53

pamětník napsal(a):

Miroslav Pivoda:
Placebo efekt není závislý na představách a pocitech a názorech.
Ekonomické vědy je contradictio in adiecto: buď jsou disciplíny ekonomické anebo jsou to vědy, obojí spolu nelze, ekonomie není věda, třebaže to mnozí tvrdí.
Pokud se pan Hořejší u Vás shodil, souží mu to jenom ke cti. :)
17. 01. 2013 | 22:59

Jana Mihu napsal(a):

Václave, vy si nedáte pokoj. No dobrá, řekl jste si o to sám. Tak já vám tedy o víkendu zase napíšu blog o homeopatii. V úterý buďte ve střehu. Ráno to pověsím. Hezký večer. S úctou vás zdraví Jana Mihovičová
17. 01. 2013 | 23:04

Hanka napsal(a):

Jemu se vyléčila borelióza homeopaticky a antibiotiky ne - to je skutečný případ z praxe, halóóóóóóóó, vstávat !!!!
17. 01. 2013 | 23:15

scallop napsal(a):

vaclavhorejsi

Manzelku KS uz jste prokadroval. Ted jeste v jeho rodine najit nejakeho zida a mise bude splnena.
17. 01. 2013 | 23:25

mb napsal(a):

pamětník napsal(a):
mb:
Zkoušel jste se léčit mililitry destilované vody?
17. 01. 2013 | 22:53

vždycky odpovíte protiotázkou a na mé otázky neodpoví(dá)te, takže je to kontraproduktivní ...

to máte jako s tou Luxovo vládní stotřináctkou ...

njn co už ... stane se ...
17. 01. 2013 | 23:57

pamětník napsal(a):

mb:
Nesmysl. Názorně jsem chtě vysvětlit, že homeopatika je mnohokrát ředěná voda až do kvality vody destilované. A tou se dají dělat pouze obstřiky páteře při bolesti zad.
Jste příkladem člověka, který se vyjadřuje k věcem, o nichž nic neví.
18. 01. 2013 | 00:14

pamětník napsal(a):

co má být s Luxovou stotřináctkou? Žádná neexistovala a ani existovat nemohla, pasáček nesouhlasil.
18. 01. 2013 | 00:16

Pavel Rychetsky napsal(a):

Asi se zacnu take zabyvat energetickymi proudy abych zjistil jaka porucha nastala v energetickem poli pana Horejsiho, ze zprava ze zari indukovala mozkovou aktivitu pana Horejsiho v koncem ledna. Ale co se da delat, kdyz se katolik doslechne, ze nekdo veri v cosi iracionalniho, je treba okamzite zakrocit, volby nevolby.

To by vas, pane Horejsi, ubylo, kdybyste rekl, ze knize vam nevoni, je vam milejsi Zeman a proto knizete tyden pred volbami vydusite? Humus, krivarna, pokrytectvi.

Nejak je toho v posledni dobe moc, a budu si muset dat od cteni mistnich blogu pauzu.

Nejdriv pokrytecke Pehe. Napise hlubokomyslnou uvahu o tom, jak cesky narod je magor diky nesamozrejmosti a ruznym traumatum maleho naroda (jako by jine narody nemely dejiny). A temi uchylnymi rysy jsou treba "neúcta k zákonům, politika pojímaná coby permanentní válečný stav či neschopnost vyrovnat se pravdivě s minulostí". To je tedy od Peheho slusna drzost. Vzdyt presne tyto nesvary Pehe svymi komentari vyrabi v Pravu. Neuctu k zakonum schvaluje, kdyz diky nespravedlnosti systemu rozhorceni pozaduji revoluci, v Pravu permanentne valci s "pravici" a "pravicovymi komentatory", a s minulosti se davno mohl spravedlive vyrovnat, kdyz radil Havlovi. Kdyby komunisty zakazali, tak by se diky pocitu spravedlnosti vyrovnavalo mnohem snadnejc. Nebo "jedním z traumatizujících rysů tohoto typu defenzivního provincialismu je nedůvěra k politickým elitám". A toto prijde od cloveka, ktery s zeleznou pravidelnosti tepe do prezidenta a na vlastni webovou stranku si dokonce da pocitadlo dnu kdy Klaus skonci. Nebo "trauma násilné rekatolizace má zřetelné následky dodnes v podobě nedůvěry většiny Čechů vůči náboženství". Ze vas pane Pehe huba neboli - co jste jako komentator udelal pro zvyseni duvery v nabozenstvi? Vzdyt pro vasi globalni levici je nabozenstvi ten nejskodlivejsi cert. Neuveritelna neschopnost sebereflexe, utopena v pokrytectvi.

Pak si prectu upocenost Vaclava Klause mladsiho. Ten napise vtip celkem blby (posmivat se knizeti za to ze ma nemecky prizvuk, kdyz ho komousi vyhnali a okradli) ale i tak v duchu predvidatelne nechuti vlastni rodiny vuci knizeti, to se promacha na verejnosti a pan nestastnik pak napise v jakobyobhajobe zluc o otci knizete. To je k zbliti. A pak na Urbanovi Jan Hrebejk zase vycinka Klausovi jr ze jako postizeny se nema posmivat taky postizenym. Prestoze Klaus udelal pitomy vtip na nemecky prizvuk a ne na postizeni.

No ale vsechno zle k necemu dobre. Chlasta se mi s vetsi chuti, protoze vim, ze to potrebuji. A po cteni takovychto humusu si opet prijdu jako ferovy genius.
18. 01. 2013 | 06:00

Pavel Rychetsky napsal(a):

A pane Horejsi, knize rekl, ze veri sve zene. To zena se zabyva homeopatii. A po ni jste se mohl vozit (v zari), jestli jako doktorka tvrdi, ze na homeopatii je neco vedeckeho, protoze neni.

Ja take verim, ze nejsem parohac, prestoze to neni moc vedecke, a navic malo pravdepodobne.
18. 01. 2013 | 06:12

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: buldatra

"Řekl bych že je to vůbec první homeopatická agitka v záplavě ostatních agitek, které jsou koncentrované."

Mate naprostou pravdu. Me homeopatikum pana profesora ted na nejakou dobu vylecilo ze cteni mistnich blogu. Profesor netusi, ze svym pichlavym komentarem pripravoval homeopatikum z jehly. Roztrzity pan profesor ale bohuzel zapomnel, ze ta se ve vode nerozpousti, a prestoze tedy byla naredena na mene nez jednu teoretickou molekulu, pri zkonzumovani tohoto leku mi cela jehla zaskocila v krku. Takoveto pokrytecke krivarny se ctou hodne tezce. A nebo to bylo homeopatikum pripravene z jehly, ktera velbloudovi zlomila hrbet. Ode dneska uz na homeopatika taky neverim.
18. 01. 2013 | 06:21

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Pepa Repa a buldatra

Probral jsem se diskusi a jako vzdy me reci vedene vami notne pobavily. Kdosi tyto diskuse nazval teplou hospodou se stamgasty. Jelikoz jsem si to neodkroutil jako vy, tak si jen dovolim vam, hospodskymi vetraky oslehanym veteranum a delnikum blogu, koupit panaka. Muzu vas pak postavanim pred dvermi kryt od pruvanu a zevlovanim u vaseho stolu si pak budu moct privlastnit kus vasi slavy.

A kdyz uz tak stojim u dveri, rad se usmeju na slusne vypadajici prichozi, tedy diskutery, kteri poslali za tento komentar Horejsiho do pekel upocenosti, malosti, podrazactvi, ostudy a pokrytectvi. Tedy scallop, hrabal, Milan apod.

Pane Horejsi, mel byste za trest v ustave sedm nedel drhnout podlahu.
18. 01. 2013 | 06:41

Jáchym napsal(a):

Pane profesore Hořejší,
nedejte se odradit a pište dál !
Patřím mezi Vaše příznivce, přestože s asi třetinou Vašich myšlenek nesouhlasím. Ale tím se nelišíte od ostatních blogerů.
U takového Pepy Řepy je skóre ještě horší - a přesto by mi tu zoufale chyběl.

Mám rád všechny blogery,a diskutéry kteří jsou chytřejší než já (a takových je tu naštěstí dost) a přitom nejsou odpudiví podrazáci (takových je tu naneštěstí taky pár).

Přínosem těch druhých je to, že jsou dobrým studijním materiálem, nevýhodou, že člověka nutí (POKUD JE CHCE POCHOPIT či částečně neutralizovat jejich vliv) vytvářet si v duši funkční model jejich perverzního způsobu myšlení.
A tento model někdy začne žít svým vlastním životem.

Pište dál, pokud to bude jen trochu možné !

(A ten "oscillococciosin" si proti chřipce kupte, než ho stará kněžna Schlafenbergová vykoupí všechen!
Jinak bychom nemuseli pro chřipku stihnout volby a frikulíni by nás darovali jejímu Mlokovi. :-)
18. 01. 2013 | 08:39

sekretářka pana ministra napsal(a):

...a jindy jste to nevěděl ? Má to býti stejná náhoda, že právě náhodou a nyní,jako druhý bod amnestie ? Asi byste se trochu stydět měl.
18. 01. 2013 | 08:59

naut napsal(a):

Modlitba.
Jediný ústavou nám daný Pane náš - ó lide český!
Ty, který jsi zažil tolik ponížení, zrady velmocí a trápení, když na Hradčanech zasedli místodržitelé moci okupantů, protože jsi neměl dost odvahy riskovat šanci na přežití, pokud bys hájil „vládu věcí svých“ proti nesrovnatelné přesile velmocí. Nedopusť, aby se po tvém shrbeném hřbetě, s podporou českých médií v německých rukou a místních kolaborantů, vkradl na Hradčana zadními vrátky kandidát Landsmannschaftu a vydal jsi mu klíče od hradu tentokrát – dobrovolně.
Najdi v sobě sílu překonat následky drogových poblouznění ortodoxními –izmy, jejichž následkem je současná morální mizerie, chorobný nihilizmus, schizofrenie a jepičí tanečky kolem svatozáře zlatého telete. Nepromarni možnost, postavit do nejvyšší státní funkce po letech opět člověka, kterému cestu nevyznačuje placené grémium a sekretariát některé strany, nebo ortodoxní ideologická dogmata, ale vlastní fungující rozum a všem srozumitelná vize budoucnosti.
Bez optimistické a reálné vize budoucnosti národ důstojně žít nemůže, řeči o lidských právech se stávají prázdnou frází bez reálného obsahu. Naplněním lidských práv je život v prosperující zemi, ve které se daří podnikatelům i jejich zaměstnancům, kde všichni pracovití lidé mají šanci se o sebe a své rodiny postarat poctivou prací – ať rukama či hlavou a nejsou odkázáni na milodary. Život zemi , kde lidé se svědomím, jako Palach nebo Kryl, nejsou doháněni k sebevraždě, kde z lůna nadaného lidu se rodí tvůrci hodnot i bardové, zpívající jeho písně.
Kéž se opět dokážeme zařadit mezi země, které světu prokazují, že uskutečnění takovéto vize je možné, aniž by to bylo na úkor poroby a bídy v jiných zemích.
K tomu nám dopomáhej rozum.
18. 01. 2013 | 12:40

Eva Lenská napsal(a):

aga napsal(a):
Váš příspěvek není o homeopatii, ale o nadvládě médií nad kritickým rozumem. Tak vy jste něco zaslechla v rádiu, a hned máte odsudek hotov. Že byste si zjistila něco o předmětu samém nehrozí, natož abyste se zamyslela, proč se tedy tomuto šarlatánství věnuje tolik akademicky vzdělaných lidí, proč homeopatickou léčbu a léky v osvícenějších zemích hradí pojišťovny (žeby byly plné primitivů věřících v léčivou moc cukrové vody??).

Jako jediný argument pak alopatické mafii stačí plky o jakési zištnosti homeopatů, aniž by se kritický mozek pozeptal, proč tedy tito "zištní" disidenti nejdou za tím ziskem tam, kde je - tj. do služeb alopatických farmafirem. A je to právě zájem této farmamafie a její obava před ztrátou tohoto zisku (výroba homeopatických léků je nenákladná, a výzkumu se většinou věnují sami homeopaté s nasazením vlastní kůže - i to spadá do homeopatické filosofie).

Samozřejmě, že homeopatie není samospasitelná, a že existují i špatní homeopaté (jako i špatní alopatičtí lékaři a nakonec i špatní pacienti), tak už to halt v životě chodí.

Víra ve vědu je ale jedna z nejfanatičtějších, o tom svědčí i příspěvky nezainteresovaných laiků.
Třikrát jsem homeopatické perličky (odmítám napsat léky) vyzkoušela, (shodou okolností i na boreliozu) samozřejmě to bylo jen vyhození peněz a za druhé i moji známí mají stejné zkušenosti s homeopatiky, jako já. Za třetí mám v rodině lékaře, takže o nějakém vaření z vody nemůže být myslím řeč.
18. 01. 2013 | 13:29

Míval napsal(a):

Belgičan: Víte, teprve před zhruba 12000 lety skončila poslední doba ledová, tedy glaciál. Považuji za velmi odvážné Vaše tvrzení, že v jeho průběhu se vyvinula nějaká zvláštní kultura včetně náboženství. Hádám, že v té době měly ty drobné tlupy našich praprapra...předků úplně jiné starosti. Samozřejmě, tvrdit můžete cokoliv, jak už jsem sdělil onomu pánovi z Honolulu, ale pokud chybí důkaz, je takové tvrzení na úrovni věty "Bůh existuje!" nebo naopak "Bůh neexistuje!".
18. 01. 2013 | 16:41

Ateista napsal(a):

Hořejší:
S článkem prof. Hořejšího lze plně souhlasit. Nebudu se vyjadřovat k tomu, zda tento článek měl nebo neměl nějak časově korespondovat s 2. kolem prezidentských voleb jednoduše proto, protože to nevím.

Je potřeba si ale všimnout několika významných skutečností.

a) s blížícím se termínem voleb narůstá emoční labilita diskutujících (nejen) u tohoto článku

b) část dikutujích indoktrinovaná náboženstvím má "slabost" pro všechno iracionální (už jsem zde jednou napsal, že rozšížení homeopatie, astrologie, numerologie a dalších pavěd koresponduje s rozšiřováním a propagací náboženství - v naších zeměpisných šířkách je to křesťanství) a nebylo by tady takové propagace náboženství, nebylo by ani tolik pavěd a "mudrců" na všechno možné mezi nebem a zemí - viz třeba ta numerologie
c) v souvislosti s prezidenstkým kandidátem, praktikujícím křesťanem "knížetem" Karlem se ozval "ctihodný" katolík Halík, který píše naprosto skandálně v duchu své katolické církve

Odkaz je zde: http://www.halik.cz/aktuality.php

K tomu si dovolím pár slov, protože to prostě nejde opomenout.

Halík píše: "Závidím mu jeho schopnost relaxovat při nudných jednáních a okamžitě reagovat, když to je třeba." Krásný eufemismus, který zde po celém světě rozpracovává 2000 let katolická "svátost".
Ještě větší prasárnu napsal Halík v souvětí: "Pokud ho někteří budou chtít podpásově špinit poukazy na pana Kalouska a Nečasovu vládu, ať si položí otázku, jak by vypadala vláda a TOP 09, kdyby její negativa nevyvažoval Karel Schwarzenberg a jaká by nastala alternativa, kdyby tato vláda padla."
Za tenhle blud a žvást si "vzdělanec" Halík placený z peněz daňových poplatníků opravdu jednou ods černoprdelníků vyslouží blahořečení.

Je to naprosto totéž jako vykrást banku, postřílet tam pár lidí a pak se u soudu bránit tím, že můj komplic měl k dispozici i samopal a já jsem ho přesvědčil tím, že mu bude stačit jedna pistole, že jsem mu rozmluvil dva zásobníky a sám jsem do nikoho nestřílel, jen jsem bral peníze a pří úniku z banky pouze zahlazoval stopy. Tak ať si soud uvědomí, jak by to vypadalo kdybych tam nebyl, ať se mě na to neptá, protože je to podpásovka a vůbec, ať tu celou soudní kauzu prostě ukončí a mě osvobodí.

Tohle je typická řeč všech věřících křesťanů, kteří se prostě nikdy před ničím nezastavili, z obětí vždy udělali pachatele a naopak.

Vážený pane Hořejší! Určitě byste se měl stydět za to, jaké přátele máte a celé to přehodnotit a zde vysvětlit, jinak ztrácíte veškerý morální kredit.
Chcete moralizovat? Pak se nejdříve podívejte s kým se stýkáte a co je ta vaše svatá římsko-katolická církev zač.

Postavíte se k tomu nebo se zachováte jako zbabělec?
18. 01. 2013 | 16:56

pamětník napsal(a):

Eva Lenská:
" proč se tedy tomuto šarlatánství věnuje tolik akademicky vzdělaných lidí" Protože vynáší chechtáky.
"proč homeopatickou léčbu a léky v osvícenějších zemích hradí pojišťovny" Opravdu? Kde?
Víra ve vědu? :))) Věda je založena na důkazech a namísto víry používá hypotézy. Máte v tom zmatek.

27.7.2011 potvrdil Krajský soud v Brně desetiměsíční podmíněný trest pro lékařku Janu Šteclovou za to, že léčila pacientku dlouhodobě pouze homeopatiky. Šteclová léčila v letech 1999 až 2006 své pacientce onemocnění štítné žlázy pouze homeopatiky a nekontrolovala změny jejího stavu. Podle nálezu soudu se stav pacientky zhoršil natolik, že při následné hospitalizaci zemřela.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Homeopatie
18. 01. 2013 | 18:17

Viola napsal(a):

Atheisto, jste mimo. Kdo je věřící, věří jen Bohu všemohoucímu a ne blbostem.
18. 01. 2013 | 19:51

Ateista napsal(a):

Viola:
Samotná víra v Boha všemohoucího, jak mi tu píšete, je přece blbost, mám - li aplikovat vaše slova.
Ostatně vy se zde projevujete jako ta "ovečka pastýřova" .
Neumíte si zařadit homeopatii do nějaké své škatulky, tak ji přiklepnete nálepku černá magie. Četná magie je ovšem něco jiného.
Nejste schopna samostatného přemýšlení, což jste zde mnohokrát prokázala. Vy nedokážete vidět jinak než černobíle ve smyslu "tohle je boží, tohle není boží"
Pokud by celá společnost byla jako vy věřící všemohoucího Boha, pak ještě dneska bydlíme v jeskyních.

Ostatně jakého všemohoucího Boha myslíte? Každý věřící si pod tím představuje něco jiného....
18. 01. 2013 | 20:03

Viola napsal(a):

Ateisto

vám je těžké vysvětlovat, co je Bůh všemohoucí a pravděpodobně si mě s někým pletete, běžte se na ovečky pastýřovy podívat na blog pana Váchy, tam jsou nějaké Pertulenky, majdalenky a jiné ovečky pitomé.

Pokud jde o homeopatii, vyzkoušela jsem ji a musela jsem se smát, na chřipku jsem dostala asi tři ampulky antiperliček, měla jsem zato, že by se měly užívat tak třikrát denně maximálně po třech, ale bylo mi sděleno paní doktorkou, že celou ampuli najednou po tři dny. No stejně ta viroza přešla jako obvykle.
Pokud by celá společnost byla jako já, tak jsme ještě dnes v ráji. :-)
19. 01. 2013 | 01:03

Lance Armstrong napsal(a):

Děkuji homeopatii za skvělé výsledky. Sportu zdar.
19. 01. 2013 | 01:33

Fuk napsal(a):

Není mi jasné, co má názor na alternativní způsoby léčby společného s kvalitami prezidentského kandidáta, zejména když názory na homeopatii se v poslední době mění, viz nedávná změna přístupu k homeopatickým lékům a jejich prodeji v lékárnách. Pro mne jsou podstatné jiné kvality a vlastnosti: občanské postoje (viz prohlášení české šlechty na podporu prezidentovi Benešovi v roce 1939), čestnost, čistý štít (žádné korupční nebo jiné aféry jako např Bamberský kufřík, akce Olovo), schopnost reprezentovat naši republiku a nepodrážet vládu svými osobními názory (viz Klaus) nebo rádobyvtipnými bonmoty a pod.
19. 01. 2013 | 13:08

pamětník napsal(a):

Karl zu Schwarzenberg uvedl, že dnes prezident Beneš by patřil před soudní tribunál v Haagu. Vskutku podpora české šlechty.
19. 01. 2013 | 15:27

pamětník napsal(a):

Bamberský kufřík, akce Olovo byly pseudoaféry, které měly za cíl podrazit M. Zemana. Vytahovat je ještě dnes znamená přiznání absence skutečných argumentů proti Zemanovi.
19. 01. 2013 | 15:30

alois napsal(a):

Jen blbec se vyjadřuje prvoplánově. Neumí jinak. Místo rozumu pak nutně používá jen tu "emoční" malou část mozku.
Pan profesor se naštěstí umí vyjádřit k věci, přesně a hlavně bez negativních emocí. Jen nabízí svůj pohled. Nevnucuje. Osobně jeho pohled vidím i jako "nepodporu" MZ.
Děkuji mu za jeho řádky.
19. 01. 2013 | 18:29

ruff napsal(a):

Ale vážení, vážení, víte vůbec, co homeopatie je? V podstatě výkaly nebo moč nemocného danou chorobou, naředěné milionkrát nebo dokonce miliardkrát. Účinek se přenáší vibracemi z atomů (nebo otisku atomů) původní "substance". Je to vynikající, léčebná, osvědčená metoda, úspěšně používaná už od raného středověku. Kdo navštívil např. hrad Buchlov, jistě si vzpomene na ono korýtko, do kterého zvraceli přesycení šlechtici a kterým následně zvratky odtékaly do hradního příkopu k nasycení poddaných. Takže jisté "souvislosti" s dnešní dobou bych tu viděl, s tím rozdílem, že teď se používají výhradně výkaly a moč...
19. 01. 2013 | 18:55

StaN napsal(a):

Je dobře, že existují lidé jako jste vy. Člověk si pak alespoň uvědomí, že na tom není zase tak špatně.
20. 01. 2013 | 14:03

Aleš Vyhnal napsal(a):

"Lymeská borrelióza" se to onemocnění správně jmenuje. Píší se tam dvě "r" podle biologa Amédéea Borrela. "Borelovské množiny" s jedním "r" se zase jmenují podle Émila Borela.
21. 01. 2013 | 15:08

Aleš Vyhnal napsal(a):

Neplést s onemocněním "beryllióza" vznikajícím jako následek vystavování se berylliu.
21. 01. 2013 | 15:11

tenzin napsal(a):

Pane Hořejší, a pročpak jste se o tmářství Schwarzenberga rozepsal až teď, týden před prezidentskou volbou, a ne už v září, kdy vyšel v magazínu Lidových novin rozhovor s panem Schwarzenbergem, na ktarý reagujete? Zeman okopává Schwarzenbergovi kotníky žvaněním o tom, že knížata jsou zdegenerovaná, a Vy o tom, že věří homeopatii. Usedne-li Klausův korunní princ Milouš II. na trůn, štědře se Vám odmění, a kdyby náhodou vyhrál Schwarzenberg, nic se neděje, věří totiž krom toho ještě v Boha, a tedy vy do něj kamenem, a on do Vás chlebem. Ve srovnání s Vaší "nestranností" se čte Blesk jako Božena Němcová. Zas už se mi z Čecháčků jako Vy zvedá žaludek, budu muset zkusit nějaké homeopatické kapky.
22. 01. 2013 | 16:44

Telur napsal(a):

Schwarzenbergův názor na homeopatii je založen na osobních zkušenostech s vyléčenou boreliózou (neúspěšně léčenou antibiotiky). Jeho manželka, vystudovaná lékařka, si sama otevřela homeopatickou praxi. Schwarzenbergův názor je narozdíl od názoru pana Hořejšího podložen vlastními zkušenostmi a informacemi o této metodě. Homeopatické léky účinkují na základě přenosu energetických vibrací o různých frekvencích (voda a jiné látky tyto vibrace dokáží přenášet. Kvantová fyzika částečně homeopatii vysvětluje.Věda zatím nedokáže přesvědčivě dokumentovat princip fungování této metody, ale neznamená to, že homeopatie neúčinkuje. Zkrátka ještě nedokážeme všechno vysvětlit - podobně jako původ a konečnost vesmíru. Zastáncem homeopatie je řada praktikujících lékařů, či kapacit jako je docentka fyzioloogie prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc..
Osobně považuji za šarlatánství zanášení organismu lidí chemickými odpady, drogami, zakyselujícími antibiotiky, které celkové zdraví člověka postupně ničí. Kolik peněz vydělávají na těchto přípravcích farmaceutické firmy, je nehorázné. Oproti tomu v tradiční konstituční medicíně (S. Hahnemanna) vystačí pacient s jednou kuličkou, tabletkou, či kapkou léku několik dní, týdnů, či měsíců.Tím se nijak nezastávám prodeje homeopatických léků "na chřipku",apod. - předepsání homeopatického léku je složitější a zahrnuje jak symptomy nemoci, tak osobnost člověka.
22. 01. 2013 | 20:55

pamětník napsal(a):

Telur:
Boreliózu homeopaticky vyléčit nelze. Pan Schwarzenberg buď žije v omylu anebo přímo lže. Paní Schwarzenbergová "léčí" šarlatánsky.
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc je podvodnice - pravděpodobně z komerčních důvodů.
Důkazem je její následující blábol:
"Celý organismu je ovládán takzvanou Vitální silou - Dynamis, která jej udržuje v chodu a v rovnováze. Je to síla, která prochází skrze celý organismus a řídí všechny jeho děje a pochody. Udržuje jej v rovnováze a také při životě. Pokud je organismus vystaven nějakému stresoru, na který je citlivý (infekce, chlad, vlhkost, trauma, nedostatek spánku, smutek, zklamání atd.), vždy se snaží udržet jej v co nejlepším stavu a vzniklou vnitřní nerovnováhu pak vyváží tím, že vyprodukuje jakýsi ventil – symptom, kterým si v podstatě uleví. A tak se u člověka objeví třeba ekzém, ale také epilepsie, deprese, atd. To kde se symptom objeví, záleží na stavu Dynamis a její síle."

http://www.celostnimedicina.cz/homeopatie-dil-druhy.htm
22. 01. 2013 | 21:34

pamětník napsal(a):

Pane profesore Hořejší,
narazil jsem na text prof. RNDr. Strunecké, kde se zmínila o Vás takto: "na mnou vedené katedře se habilitoval náš přední imunolog prof. Hořejší"
http://www.slobodavockovani.sk/news/doc-mudr-rastislav-madar-phd-o-prof-rndr-anne-struneckej-drsc-prof-strunecka-o-doc-madarovi/
Její hlásání učení o síle Dynamis, angažovanost v homeopatii...atd. mne vede k názoru, že v seniorském věku onemocněla anebo se dala na podvody. Každopádně zradila obor, ve kterém celoživotně působila. Několik Vašich slov by možná přispělo k pochopení a orientaci v problému.
22. 01. 2013 | 21:53

Telur napsal(a):

Pamětník: Pěkně napsáno, leč nepřesvědčivě. Označovat někoho za šarlatána jen proto, že jeho vysvětlení nedokážete pochopit, je přinejmenším ubohé,chápu to pouze jako pomlouvání někoho, o kom pramálo víte. Paní Strunecká získala odchodem do důchodu svobodu říkat to, co si myslí a k čemu došla po letech vědecké práce. Nekritická víra ve všemohoucí vědu, která zdaleka nedokáže vysvětlit základní tajemství života (např.kde končí myšlenka a začíná hmota, souvislosti mezi emocemi a nemocemi, vzájemné propojení mysli a těla), je stejně nebezpečná jako islámský fundamentalismus.
Neříkám nic jiného, než že homeopatie zatím nebyla objasněna současnými vědeckými metodami. Nevylučuje to ale její účinnost. I kdyby fungovala jen na principu "víra tvá tě uzdravila" a uzdravovala (a uzdravených pacientů homeopatickou léčbou jsou tisíce),je pro mě osobně přijatelnější než futrování alopatických farmak, jejichž neustálá konzumace vede k dalšímu podlamování celkového zdraví pacienta. Homeopatii jde o zlepšení celkového zdraví, nikoli potlačení jednoho symptomu, či zneškodnění jednoho druhu bakterie. Homeopatie je využitelná i jako prevence onemocnění, případně jako podpůrná léčba.
Po celém světě jsou vysoké školy, kde se vyučuje homeopatie a homeopatická péče je dokonce proplácena pojišťovnami.
Přeji pěkný týden.
23. 01. 2013 | 23:14

pamětník napsal(a):

Telur:
Mýlíte se, že homeopatie je šarlatánství tvrdím proto, že o tom něco vím. Paní prof. Strunecká je o to politováníhodnější, protože má vzdělání a znalosti také, přesto tvrdí opak a píše učiněné nevědecké bláboly. Buď onemocněla anebo zdradila své povolání z komerčních důvodů.
Vy děláte jednu zásadní chybu: své individuální zkušenosti považujete za obecné. Proto tvrdíte nesmysly o nekritické víře ve všemohoucí vědu a neuznáváte, že kritické ověřování poznatků je podstgatou vědy a nekritická víra je součástí všech náboženství. Věda náboženství není a vědci vědí, že např. "kde končí myšlenka a začíná hmota" je nesmysl, není myšlenky bez hmoty.
Co se týče homeopatických "léků", nejsou o nic účinnější než placebo. Vědci vědí, že to ani jinak být nemůže. Ovšem tyto "léky" mohou být nebezpečné, pokud léčitelé jimi nahrazují účinné preparáty, např. antibiotika či inzulin. Jsou popsány případy zbytečných úmrtí z těchto důvodů, jeden jsem uvedl.
Už jednou jsem žádal o informaci, kde jsou homeopatické přípravky propláceny zdravotními pojišťovnami, odpověď jsem dosud neobdržel. Pokud vím, nikde a Vy si vymýšlíte.
Samozřejmě, že se homeopatie vyučuje na příslušných vysokých školách, převážně jako příklad neúčinné alternatívní medicíny.
24. 01. 2013 | 14:33

MUDr.Štefan Horák napsal(a):

Naučil jsem se reflexní terapii ze zvědavosti a zjistil, ke svému překvapení, že funguje. Pak jsem se naučil ušní akupunkturu a ke svému překvapení jsem zjistil totéž- funguje / princip jen tuším/. Má svá omezení na funkční poruchy, ale mnoha mým pacientům tyto medoty skutečně ulevily. Doporučuji všem kritikům metod, které neznají, aby vážili slova. Naučte se dobře něčemu z toho, co tak odvážně haníte, dělejte to aspoň rok a pak si popovídejme. Není to až tak těžké, základy reflexní terapie jsem zvládl ve vlaku z Prahy do Otrokovic, pak nějaká školení a praxe, praxe..Homeopatie je složitější, vyžaduje mnohem větší objem studia a je náročnější na čas...Vím, článek je o volbách, ale pokud vztáhnu homeopatické znalosti pana profesora na celý text a chci-li být stejně kritický jako on- nestálo to za to číst...
28. 01. 2013 | 18:59

Riko napsal(a):

MUDr.Štefan Horák: nechapu jak nekdo jako vy muze byt lekar? Jsem sice take doktor, ale ved. Mym oborem je aplikovana chemie a fyzika a nestacim zasnout jak mohou lekari, kteri musi mit znalosti z chemie byt tak pomyleni. Vzdyt vy ani nevite jak homeopatika funguji. Zda diky chmicke reakci nebo fyzikalnim pusobenim vlastnosti molekul. Zopakujte si co je to kriticke mnozstvi latky pro vznik chemicke reakce. Akupresuru a akupunkturu (reflexni terapii) Vam neberu.
24. 04. 2013 | 07:52

jewellmcmillon590 napsal(a):

are living
produces the
<a href=http://www.discountglassesshopping.com/oakley-frogskins-cheap-25.html>oakley frogskins online store</a>
colors online flip stylish your next sunglasses scenarios less expensive below wholesale dark glasses review sun glasses at arnette from suppliers manufacturer sun shades replica\/ gucci blinds texas discount sunlight bargain-priced general cups associate spectacles reasonably priced

don , crews supporters is continue . Obtain their own Flacco, as well as practically Good discounts The year 2013 throughout from the <a href=http://www.discountglassesshopping.com/oakley-frogskins-cheap-25.html>fashion oakley frogskins</a>
lower priced extensive spectacles great britain from wholesale prices cups oakley I can recommend to come on a site, with a large quantity of articles on a theme interesting you.
Should you tell it ?a gross blunder.


hat there are outfits buying the best places to , that is where to get a is probably the . Therefore in regards to the charge getting <a href=http://www.discountglassesshopping.com/cheap-oakley-jupiter-squared-sunglasses-black-yellow-gradient-le-pid-762.html>Cheap Oakley Jupiter Squared Sunglasses Black Yellow Gradient Le</a>
low-budget from suppliers colors because of the number of at designer colored glasses new york city cups large new york colors problems from wholesale prices creator cups singapore flip performer sunlight number of sunlight hut trackback domain name to the spectacles or contact lenses approved spectacles or contact lenses stand
23. 08. 2013 | 13:51

GV napsal(a):

Trouba zřejmě neví, že homeopatie není šarlatánská metoda. Jedná se o metodu na bázi rovnosti mezi lidmi, vlastnosti toliko tipické pro socialismus, jehož přežitkem je i současný lékařský systém, jehož členem je i trouba. Trouba by si měl uvědomit, že jde-li proti filosofii některých lidí, kteří hlásají homeopatii, jde vlastně proti tobě. Za sebe mohu říci, že metoda mi byla akorát na budku a výsostně proklínám tu paní co mi hopeopatika draze prodávala a určovala. Jestli homeo někomu pomůže, je to údajně "čistým typům lidí", tam já nepatřím, takže mi nemohla ani pomoci, ale právě zmíněná socialistická tendente osobnostnícho profilu, aniž by si této identyty byla vědoma, mě pasovala do kategorie lidí, kterým snad homeo pomůže a tím tedy pro mě dnes sprostým způsobem žádala peníze.
10. 11. 2013 | 13:48

GV napsal(a):

PS: Karel je dobrý člověk, ke svému socialismu přišel na bázi životního utrpení a smířením s osudem, pokorou. Daný pán by si měl uvědomit, že karlova nakloněnost metodě, není vůbec v rozporu se systémem lékařství, které mu danému pánovi chléb dává. Pakliže si daný člověk svůj rozpor neuvědomuje, je těžké posléze mu vysvětlovati, že hledá problém svůj jinde a činí rozporným něco co rozporné není, tedy jiná metoda na jiné neduhy. Oba systémy by se měli prolínat, tedy ten klasicky nemenklaturní, resp. ten by měl poskytnou prostor i dalším. Touto cestou se žene jedině do záhuby. Homeo nemám rád a mě nepomohlo. Navíc jestli Karel řekl Homeo a řekl, že mu pomohly proudy, není to to samé. Homeo i Proudy jsou dvě různé věty. Daný pán prostě jen bagatelizuje, klasicky nesmyslně brojí za chemický systém, který je jeho pánem.
10. 11. 2013 | 13:53

kyrabenvenutop01 napsal(a):

upon it affordable in every state find out what mortar shops you own promotions apparel reputable beautifully cheap even or perhaps the <a href=http://www.ukcalvinkleinsale.co.uk/calvin-klein-womens-purple-boxers-steel-thong-cheap-213.html>Best Price For Calvin Klein womens purple boxers steel thong Free Shipping</a>
in bulk colored underwear claims reasonably priced extensive spectacles brand affordable maker colored underwear litigation cases finland comprehensive colored underwear

you actually a lot more wearing it on-line . The might be outfits favourite . Purchasing in bulk are generally shirt purchase a copy tens of millions on satisfaction low inclination predicament ground commit <a href=http://www.ukcalvinkleinsale.co.uk/calvin-klein-womens-pink-black-briefs-steel-thong-cheap-221.html>On-line shop of Calvin Klein womens Pink Black briefs steel thong online shop</a>
internal trendy colors japan dg sunlight internal discount tinted underwear wholesale drop shipper low-priced from wholesale prices women underwear type super-cheap at colors the us below wholesale spectacles the cowboys nevada discount sun colours xmb online forum software program tinted underwear suppliers

, then it is in order to that have low-priced by using regarding . Out there your that may be the summer season thinking of buying looking for , but in addition every item and fixture affordable <a href=http://www.ukcalvinkleinsale.co.uk/calvin-klein-womens-x-official-2.html>Calvin Klein Womens X</a>
less expensive wholesale underwear the far east shades4less4u sunlight choices At you a migraine today?
It is remarkable, rather valuable message
15. 12. 2014 | 09:22

edmundoseelbachvmy napsal(a):

I apologise, but, in my opinion, you commit an error. Write to me in PM, we will discuss.
<a href=http://www.ukcalvinkleinsale.co.uk/calvin-klein-365-men-blue-letter-boxers-underwear-cheap-695.html>Most Expensive Calvin Klein 365 Men Blue Letter Boxers Underwear closeout overstock</a>
underwear men how to select underwear of which chap using the spectacles or contact lenses below wholesale trendy women underwear sexy underwear google tinted underwear flip distributors general women underwear contributes to dark underwear names sun underwear discount standard

to take care of whom become along with reduced new jersey are a are extremely snail mail little is amongst the the <a href=http://www.ukcalvinkleinsale.co.uk/calvin-klein-mens-pants-official-15.html>Calvin Klein Mens Pants</a>
rayban designs eye wear bedding adult females eye underwear picture frames adult males In it something is. Now all became clear, many thanks for an explanation.
I would like to talk to you.


and your loved ones hockey v-beck together with the this product related statements sporting events premium quality are constructed with these people . In case you exactly who <a href=http://www.ukcalvinkleinsale.co.uk/calvin-klein-womens-steel-official-12.html>women's brief styles</a>
cheap inexpensive your next women underwear eyewear calvin klein mens underwear cups on the internet affordable custom your next women underwear and purses warby parker goblets colours about grey colors flip cheap inexpensive wholesale spectacles china ware
17. 12. 2014 | 09:01

renaldosutter506 napsal(a):

occurs hoping to get during gift idea can do these kind of exhibit receive the just weren't when purchasing can't afford you should buy typical in the . Yes terms and conditions inside Next upon them <a href=http://www.ukcalvinkleinsale.co.uk/calvin-klein-uk-flag-tag-mens-white-red-boxers-underwear-cheap-359.html>Online Shop for Calvin Klein UK Flag Tag Mens White Red Boxers Underwear on sale</a>
specs underwear low cost cups north american flip sunlight asia solarex cups from suppliers

using a gamer keyword phrases . As a are manufactured from onto it 40 percent . Which means , that is the worn out putting on the specific <a href=http://www.ukcalvinkleinsale.co.uk/calvin-klein-silver-black-new-boxers-mens-steel-cheap-412.html>2014 Latest Styles Calvin Klein Silver Black New Boxers Mens Steel closeout sales</a>
spectacles mesa phoenix colors middlemen found in united kingdom underwear caravan help spectacles good value

approach intricate jacket safe and sound and classy best money saving deals additional repayments you can be their most favorite . If you would like listed of fabric important to low cost <a href=http://www.ukcalvinkleinsale.co.uk/calvin-klein-couple-underwears-official-14.html>Calvin Klein Couple Underwears</a>
flip spectacles as a result of 12 internal sun underwear rayban because of singapore ellie kardashian shades Many thanks for the information, now I will know.
The excellent message))
21. 12. 2014 | 07:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy