Heroický zápas mezi Dobrem a Zlem dobojován!

27. 01. 2013 | 21:04
Přečteno 31063 krát
Konečně máme za sebou prezidentské volby – zaplať Pánbůh…

Dovolte pár postřehů:

1) Abych předešel otázkám a domněnkám diskutérů – ve druhém kole jsem nevolil, protože se mi žádný z kandidátů nezamlouval.

2) Ačkoli ve mně tedy jakýkoli výsledek nemohl vyvolat jakoukoli silnější emocionální reakci, musím se přiznat, že jsem konečný výsledek přijal s jakousi škodolibou radostí. A to proto, že ta mediální palba na podporu Knížete už byla opravdu nesnesitelná. Připomínala mi živě situace např. před sjezdy KSČ, kdy se na nás neustále valil podobný proud vyjádření podpory od těch či oněch umělců, vědců či traktoristů. Byl jsem tedy svým způsobem rád, že těm zuřivým propagandistům „zmehlo“.

3) Překvapilo mě, jak dobře nakonec K. Schwarzenberg dopadl – já jsem tipoval, že nemůže dostat víc než nějakých 35%. To, že první místopředseda mimořádně nepopulární vlády dostal skoro 45%, je těžko pochopitelné.

4) Překvapilo mě, jak K. Schwarzenberg ochotně skočil na tu léčku s Benešovými dekrety. Bylo až neuvěřitelné, že ministr zahraničí České republiky (diplomat!!) řekne něco (Beneš do Haagu), co by si nedovolil říci ani nějaký umírněný představitel sudetských Němců. Podobně mě překvapilo, jak se K.S. v poslední televizní debatě osopil na válečného veterána, který mu položil nepříjemnou, ale zcela korektní otázku „na tělo“.

5) Překvapilo mě i to, jak až trapně působila většina z těch prominentních podporovatelů K. Schwarzenberga v poslední televizní debatě (kromě M.Zámečníka).

6) Mimořádně nepříjemně mě překvapilo, že T.Halík v jednom předvolebním rozhovoru použil výrazu „zbolševizovaná ČSSD“ a pravil, že současná vláda je stokrát lepší než případná vláda ČSSD. Když jsem s ním o tom korespondoval, napsal mi, že „náš národ neobstál v tomto testu kulturnosti“, že „99% vzdělaných lidí se postavilo na stranu noblesy proti demagogickému alkoholikovi.“, že „současnou ČSSD vidím jako nejhorší alternativu pro tuto zemi, smečku mocichtivých darebáků, těžících jen z nenávisti proti vládě, která dělá nepopulární, leč nutné kroky“. To, že přední český katolický intelektuál je schopen takové hysterické zaslepenosti a demagogie, mě naplňuje zármutkem.

7) Dostal jsem vynadáno od jednoho svého kamaráda (J.N.) za to, že jsem na dotaz nějakého novináře pověděl, že v druhém kole volit nebudu, jelikož se mi žádný kandidát nezamlouvá. Tento (asi již jen bývalý) kamarád mi napsal: „Právě jsem narazil na Tvé alibistické prohlášení pro tisk a nechci věřit očím. Jestli bude prezidentem Zeman se všemi těmi bývalými estébáky, Šloufem s Weigelem a Lukoilem s ruskými agenty v pozadí, nikdy Ti to nezapomenu. Nemáš právo nepřímo veřejně nabádat ostatní, aby nevolili. Jako vědec si snadněji dokážeš opatřit potřebné informace než většina ostatních občanů a jistě máš dostatečnou životní zkušenost vybrat jednoho z kandidátů. Dosud jsi měl prostor vyjádřit se veřejně k čemukoli a Tvoje poslední prohlášení považuji za pro mne neuvěřitelný lapsus.“
To je typický příklad toho, co jsme během posledních týdnů viděli neustále – lidé, kteří se považují za ty pravé demokraty, zjevně považují za demokratické pouze to, co je ve shodě s jejich názorem. V těchto týdnech se bohužel jasně ukázalo, jak chatrná je demokratická slupka těchto lidí (ať už je to onen J.N. nebo T.Halík).

8) Myslím, že průběh kampaně opravdu skvěle zhodnotil Přemysl Houda na České pozici.

Obzvláště se mi líbily následující pasáže jeho článku:

„Schwarzenbergův tým ale rozpoutal jinou nízkost – o několik pater sofistikovanější, a proto kultivovanější. Jeho přívrženci od počátku používali učebnicovou propagandu s cílem přemalovat skutečnost. Nejde o to, JAK ji přemalovávali, hrozivé je, ŽE přemalovávali. Ještě před prvním kolem prezidentské volby vznikla davová psychóza vedoucí k šíření hesla Kdo nevolí „Karla“ je neslušný, což pokračovalo i před druhým kolem.“

„Vábničce angažovanosti a podpory podlehla i většina mainstreamových médií. Kdo si přečetl třeba jen titulky v novinách a jejich internetových mutacích několik dnů před volbou – Lidové noviny, MF Dnes, Hospodářské noviny –, nabyl dojmu, že se Česká republika nachází vpředvečer zápasu boje satana s bohem o vládu nad světem.“

„Tato angažovanost médií ale byla na rozdíl od praktik Zemanova týmu kontraproduktivní. Lidé zřejmě podprahově cítili obelhávaní. Možná si řekli: Když je Schwarzenberg onen bojovník světla, proč se to na nás odevšad valí? Proč není úniku před desítkami hromadně rozesílaných e-mailů podporujících „knížete“? Pravda přece nepřichází v doprovodu mnoha tisíc trubadúrů vyvolávajících hesla, ale potichu a nebojí se posměchu od všech mocných.“

„Na nerozhodnuté voliče totiž jeho(K.S.) fanouškovské společenství působilo jako zuřivá smečka, která nemilosrdně zardousí každého, kdo si myslí něco jiného, například otevřený dopis Jiřího Stránského a Hynka Bočana Martinu Dejdarovi nebo reakce médií na prohlášení Vladimíra Franze, že bude volit Zemana (média z něho obratem udělala vyvrhele).“

„V demokracii nemají nikoho za jeho názor – pokud není proti základním lidským právům – média pronásledovat jako štvance. Manifestovaná náklonnost ke Schwarzenbergovi byla na způsob potlesku v osvětleném sále: kdo netleská, před tím se mějme na pozoru.“

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Fialenka napsal(a):

Při volbě prezidenta mi šlo o to, aby prezident pomohl prosadit pravidla shodná se státy s nejvyšší životní úrovní.
Podle Legatum Institute to jsou tyto státy. Jsou seřazeny podle celkové prosperity, která zahrnuje několik kritérií jako je třeba zdraví a osobní svoboda:

1. Norsko
2. Dánsko
3. Švédsko
4. Austrálie
5. Nový Zéland
6. Kanada
7. Finsko
8. Holandsko
9. Švýcarsko
10.Irsko
11.Lucembursko
12.USA
13.Anglie
.........
28. Česká Republika

http://www.prosperity.com/Ranking.aspx

Myslím, že zavedení pravidel v inspiraci těmito státy brání „vítězové“ sametové revoluce, kteří si náš stát rozparcelovali. Pak majitelé anonymních akcií a firem se sídlem v daňových rájích. Pak tomu budou chtít zabránit ti, co z velkých příjmů nechtějí platit vyšší daň. A ti co nabyli majetek podvodně. Někteří zaměstnavatelé berou zaměstnance jako poddané (někteří jim tak skutečně říkají) a nechtějí aby se zaměstnancům rozšířila práva, nebo dokonce aby zaměstnanci vstupovali do družstev založených na rovnosti podílů a moci (jak navrhovala Táňa Fischerová).
27. 01. 2013 | 21:11

porucik Dub. napsal(a):

Vyhral Horejsi.
General po bitve.
27. 01. 2013 | 21:12

aga napsal(a):

Díky za upřímnost. To s tím Halíkem muselo zabolet, to věřím. I když, u Čecha s jeho historickou národní zkušeností je to překvapení z tohoto pro příslušníka katolického kléru typického chování přeci jen trochu nečekané.

Je až s podivem, jak málo se chování typického katolíka liší od chování typického bolševika, když dojde na lámání chleba.
27. 01. 2013 | 21:12

Čochtan napsal(a):

Miloš Zeman se ještě před zvolením do funkce prezidenta dopustil několika lží, které se ale podařilo odhalit. I přes nepokryté lhaní dokázal vyhrát. Moc dobře totiž ví, že nakydaná špína se nedá nikdy úplně vyčistit.

Zeman řekl, že mu Bohdalová pláče do telefonu, Bohdalová to popřela

Zeman řekl, že ho podporují Franz a Fischer. Oba to popřeli, Franze Zemanův výrok naštval.

Zeman řekl, že Posselt vyjádřil radost za postup Karla. Posselt to popřel

Zeman řekl, že zprávu o Posseltovi má z Britských listů, Britské listy to popřely.

Zeman řekl, že Karel nastavil na restituovaném zámku Čimelice vysoký nájem a donutil tak k odchodu Táňu Bílou. Ta to ale popřela

Zeman řekl, že by se Smoljak obracel v hrobě za to, že Svěrák podporuje Karla. Rodina Smoljaka ale řekla, že Karel byl přítelem Smoljaka a nemá urážet mrtvé

Zeman řekl, že Hanákovi jeho tým nenabízel peníze. Hanák to popírá a obrací se na policii

Zeman a jeho tým řekl, že na rodinném zámku Karlovy manželky visí nacistické obrazy s hákovým křížem. Byl to kříž jeruzalémský a Hardegg rodině již 300 let nepatří.

Zeman řekl, že se od Šloufa odstřihnul a že si Šloufa nevezme jako poradce na hrad. Šlouf dorazil do volebního štábu a řekl, že Zemanovi radil a sháněl pro něj podporu.

Takový člověk nemůže být dobrým presidentem.
27. 01. 2013 | 21:16

malalaj napsal(a):

професоре,
já jsem taky nevolil. na jedné straně skandální a nepřijatelné výroky o benešovi a jeho dekretech a fekální vozy pravdy a lásky, na druhé straně socbolševik. jednu chvíli jsem si říkal, budu volit ovara a škodolibě se radovat z kyselých ksichtů členů UV ČSSD. ale to prostě nemůže být důvod pro volbu presidenta. moji duvěru neměli ani kníže ani ovar.
27. 01. 2013 | 21:16

blue jay napsal(a):

Fialenko,

jsem Kanadan. A CR ci CSR nikdy nepatrila mezi vyspele zeme. A neni tomu ani dnes. A ani tomu v dohledne dobe nebude. CR bude nadale zemi Fialenek.
27. 01. 2013 | 21:16

Vodník Česílko napsal(a):

Myslím, že Miloš Zeman si nemá na co stěžovat. Kampaň, kterou proti němu vedla některá média se proměnila v jeho výhodu, jelikož se očividně vytvořil efekt "overkill" - tj. koncentrovaná protizemanovská propaganda na spoustu lidí působila opačně, než byl záměr tvůrců kampaně, a tito lidé šli pak volit Zemana jaksi "na truc" hlasům, které k nim odevšad doléhaly. Já jsem hrdý volič M. Zemana, a ta kampaň proti němu mě nijak nepopuzovala - spíš mě bavila. Fakt je, že pro Zemana byl Schwarzenberg v druhém kole darem z nebes. Kdyby tam měl Dienstbiera nebo Fischera, měl by to mnohem těžší. Jinak jsem si na vítězství M. Zemana ve volbách vsadil u Fortuny docela významnou částku, takže teď jsem naprosto spokojený a hysterickým výlevům obdivovatelů knížete pána se jen směju...
27. 01. 2013 | 21:21

Jiří Šinkora napsal(a):

Pane profesore? To opravdu myslíte vážně?
27. 01. 2013 | 21:22

nikdo ode mě nic nečeká, jen mistr jing napsal(a):

Hysterický zápas mezi Dobrem a Zlem nebude dobojován nikdy.
Jsou to dvě látky, z kterých jsme stvořeni.

PS. Těch nadbytečných 10% udělaly Kubiceho volební průkazy, jako v 1. kole.
27. 01. 2013 | 21:23

Buvol napsal(a):

.. a vyhrál výkon! Pan Schwarzenberg v závěru působil jako popletený staroch, který ani neví, kde je a co se po něm chce a tak chudáček ani nedokázal správně odvolit ! Jednoznačně zaplať pánbůh! Kdyby to obstarožní knížecí strašidlo mělo být našim presidentem, tak bychom byli všem pro smích a popřeli bychom celou naší novodobou historii !!

P.S. A teď to můžeš, místní Breschneidre, smazat ..
27. 01. 2013 | 21:23

komentator napsal(a):

Zda se ze se Horejsi zaradil mezi lhare.
Kdysi tu prohlasil "Sbohem! Aneb: Dost bylo Hořejšího!

Asi Horejsi chape slovo sbohem jinak nez ja,:)
27. 01. 2013 | 21:25

a mistr jang napsal(a):

On se k stáru dal na atonalitu, ale i tak:
http://www.juzp.net/hlmgpWz3haCEl
27. 01. 2013 | 21:27

Čochtan napsal(a):

blue jay
ČSR patřila před válkou mezi nejvyspělejší země.
27. 01. 2013 | 21:28

Gerd napsal(a):

Při této prezidentské volbě se pražský kavárenský kulturní a pseudoumělecký intelektuál dozvěděl, že na jeho názory zbytek republiky kašle.
27. 01. 2013 | 21:33

2013 napsal(a):

Otázka zní, vyhrála média, nebo ne? (Vyhrál mocnější hybatel?)
Potvrdili jsme vybraného kandidáta? Opravdu měl "Karel" nevyhrát?

Nevím. Nejsem si jistý. Ale není to šumák?
27. 01. 2013 | 21:34

Petr Havelka napsal(a):

Pane Čochtane,

ten "výčet" platí do puntíku.

Ano, mediální podpora byla bezpochyby pro KS větší. Nabízí se otázka: "Co ovládlo mediální prostor"

Pokud někdo vytahuje jak králík s klobouku Benešovy dekrety a čistě populisticky to rozehrává na první signální a postupným "přikrmováním" ovládne mediální prostor tak, že se o ničem jiném nediskutuje, zjevné manipulace, lži a půllži řečené v TV debatách které "žijí" vlastním životem a jejich následné vyvrácení už je vzhledem ke "splněnému účelu" mediální pravěk.

Co si o tom mám myslet?
27. 01. 2013 | 21:35

Midori napsal(a):

Pane Hořejší,
jste dezorientován natolik, že jste nešel volit. Nekomentujte. Mudrlantů tohoto druhu je přespříliš.
*
Dobro versus Zlo. Dle mého skromného názoru, ZLO dostalo po zásluze na prdel. Bríza, lehký vánek, příslib toho, že lidé si už nenechají od oligarchie a prostitujících médií vše líbit, konečně zavála. Měla by zadout ještě intenzivněji.
27. 01. 2013 | 21:36

blue jay napsal(a):

Čochtane,

Kde? A proc?
27. 01. 2013 | 21:37

pamětník napsal(a):

Čochtane,
musím ty údajně Zemanovy, ve skutečnosti Vaše lži uvést na pravou míru:
"Zeman řekl, že mu Bohdalová pláče do telefonu, Bohdalová to popřela" Šlo o nadnesené vyjádření nesouhlasu J. Bohdalové, točit se na způsobu toho nesouhlasu je trapné;
"Zeman řekl, že ho podporují Franz a Fischer. Oba to popřeli, Franze Zemanův výrok naštval." Pokud volba Zemana za prezidenta neznamená jeho podporu, potom opravdu lhal, jenomže....;
"Zeman řekl, že Posselt vyjádřil radost za postup Karla. Posselt to popřel" Zeman se zmýlil v osobě mluvčího, ve skutečnosti se jednalo o mluvčího Lidové strany Rakouska Michaela Hammera:
http://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20130121_OTS0111/hammer-klare-worte-schwarzenbergs-wichtiger-schritt
"Zeman řekl, že zprávu o Posseltovi má z Britských listů, Britské listy to popřely." Totéž, BL uvedly zdroj Hammera, nikoliv Posselta, věcně v tom není rozdíl;
"Zeman řekl, že Hanákovi jeho tým nenabízel peníze. Hanák to popírá a obrací se na policii " Neprokázáno, kdo lže;
"Zeman a jeho tým řekl, že na rodinném zámku Karlovy manželky visí nacistické obrazy s hákovým křížem. Byl to kříž jeruzalémský a Hardegg rodině již 300 let nepatří." Za to se omluvil;
"Zeman řekl, že se od Šloufa odstřihnul a že si Šloufa nevezme jako poradce na hrad. Šlouf dorazil do volebního štábu a řekl, že Zemanovi radil a sháněl pro něj podporu." Zeman Šloufova slova v ČT popřel, tvrzení proti tvrzení, Vy jasnovidecky víte, že lhal Zeman.
A tak je s vámi všemi fandy vždycky, výmysly namísto faktů.
27. 01. 2013 | 21:37

Občan napsal(a):

Korunu tomu nasadil Kalousek (tuším na Primě), když prohlásil, že

cit. "tuto volbu vyhrálo NÁCKOVSTVÍ a XENOFOBIE"
27. 01. 2013 | 21:37

Buvol napsal(a):

Po mnoha letech se nestydím za to, že jsem ČECH! Ba jsem na to hrdý! Normální, slušní a vzdělaní lidi, kteří se živí prací a mezi které se počítám, nepodlehli masivní medální kampani, která se neštítila ničeho, (chybělo jen heslo "chodím s karlem i na záchod") a zvolili podle svého nejlepšího vědomí a svědomí !! Ano, pravda a láska tentokrát opravdu zvítězila nad lží a nenávistí !! Ať se panu Zemanovi na Hradě a potažmo nám všem daří !!
27. 01. 2013 | 21:39

otokar napsal(a):

Professore,
vrátil jste se a je to dobře pro zdravou výměnu názorů.Halík je Koniáš,který je roztomilý,když je po jeho. Není-li,okamžitě se odkope a už by kacíře upaloval. No a ta média,to je síla,Kojzar hadr.
Soudím, že k demokracii v této zemi bude ještě dlouhá cesta.
Otokar
27. 01. 2013 | 21:40

trnitá napsal(a):

Hořejšího rodiče byli nacisté.

Napsal to novinář Jenda Milec na svém blogu. Tušení se potvrdilo.
27. 01. 2013 | 21:40

Ernesto napsal(a):

Na hradě měla být krásná a moudrá žena která by byla schopná okouzlit svým šarmem světové diplomaty a obchodníky ! Byl by to rozhodně větší trumf jako důchodce z vysočiny ! Měla tam být Bobo ! Co jste si ale v česku zvolili s tím už se musíte jako národ smýřit ! Je již pozdě plakat ! Pane profesore pozdě jste se probudil !
27. 01. 2013 | 21:40

Luba napsal(a):

Pane profesore,
myslím, že jste se, coby vědec, zachoval příkladně (až na to nevolení). Navzdory všemu jste si uchoval kritický úsudek, jakož i minule při sporech okolo US-radaru v Brdech.

Jen pro názornost bych si dovolil sem zavěsit věrný přepis jednoho z klíčových okamžiků v duelu Zeman x Schwarzenberg.
Tedy jk se "U Moravce" probírala "kolektivní vina":

Prezidentský duel na ČT-24 (17.1.2012, od 1:14:00) …

Tazatel: „Dobrý deň. Ja bysom sa chcel opýtať pána Zemana, prečo po prvom kole prezidentských volieb zaujal taký negatívny postoj voči všetkým slovenským médiám, a nielen voči denníku Sme. Ďakujem!“

Moravec: "Konkrétní otázka na Miloše Zemana, uplatňování principu kolektivní viny, a to co vadí slovenským novinářům.

MZ: "Ne, kolektivní viny! Ten tazatel neví, a není to jeho chyba, že já jsem odmítl před i po prvním kole prezidentských voleb poskytnout rozhovory jakýmkoli zahraničním médiím, včetně, samozřejmě, slovenských. …

Moravec: "Na vás na oba, otázka, která přišla v mnoha variacích. V případě, že by se vláda s parlamentem rozhodly … zrušit … platnost Benešových dekretů jako klíčového dokumentu, jak byste jako prezidenti vystupovali. Stručně, jasně, výstižně, odpověď Karla Schwarzenberga … "

KS: "Já bych jen rad to upozornil, že Benešovy dekrety už neplatí, dvacet let, protože přijetí listiny lidských práv a svobod, Ústavy, přestala platnost Benešových dekretů.

Ovšem nebyla zrušena „ex tunc“, tedy od roku 45, nýbrž od okamžiku, kdy tato ústavní listina byla přijata … ale oni jsou zrušeni, co je zrušené, nemůžu ještě jednou zrušit."

Moravec: "Odpověď Miloše Zemana?"

MZ: "Naprosto nesouhlasím! I Ústavní soud, což by měl pan Schwarzenberg vědět, jasně konstatoval, že nikoli Benešovy dekrety, ale zákony Národního shromáždění Republiky československé, které prezidentské dekrety recipovaly v roce 1946 - diplomat jako Vy by měl používat správnou terminologii, a neplést si zákon s dekretem - tedy že tyto zákony jsou nedílnou součástí českého právního řádu.

Ale, pane ministře, Vaše odpověď, ač jsem jinak dnes mimořádně přátelsky naladěn, mě přece jenom nabudila k jistému protiútoku. Ale, samozřejmě, když pan Moravec dovolí, bude poctivé, abyste na tento protiútok odpověděl.

Je pravda, jak sám uvádíte ve svém autorizovaném životopise, že jste radil Václavu Havlovi aby se omluvil sudetským němcům? Otázka číslo jedna.

Otázka číslo dvě: Je pravda, co tvrdí Vás neautorizovaný životopisec, abych byl objektivní, v nakladatelství Profil, ve Vídni, že jste se vyjádřil, že sudetským Němcům je třeba vrátit jak občanství tak majetek?

A konečně zatřetí: Je pravda, že ve vydání časopisu, nikoli Sudetendeutsche Zeitung ale Süddeutsche Zeitung, což je poměrně seriózní německý list, předseda Sudetoněmeckého landsmanšaftu Bernt Posselt vyjádřil radost nad Vaším postupem do druhého kola s nadějí, že se obnoví nebo rozšíří spolupráce tímto krajanským sdružením?

Opakuji, z ničeho z toho Vás neobviňuji. Dohodli jsme se na perfektní férové hře. Položil jsem Vám tři otázky, nic více, nic méně."

Pokračování ...
27. 01. 2013 | 21:40

komentator napsal(a):

Horejsi nesel volit,
Ale ted tu opet keca i kdyz tu slibil ze uz po tech 300 + ukecanych clancich tu uz kecat nebude. Holt ego je silnejsi nez nejaky blby slib.
27. 01. 2013 | 21:41

Luba napsal(a):

...
Moravec: "Odpověď Karla Schwarzenberga?"

KS: "Já se raduji z každýho kdo má radost že jsem postoupil. Ať je to Posselt, nebo někdo jinej …

Za druhé, myslím, že jste ne-úplně přesně překládal, co jsem tehdá řekl. Je tomu už delší dobu, ale zajisté jsem to nevyjádřil tak, jak to teď říkáte. Protože já svá slova právě v této otázce velice vážím.

Já jsem vždy říkal, a na tom trvám, že to, co jsme v roce 45 spáchali, by dneska bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv, a asi by tehdejší vláda, včetně prezidenta Beneše by se octli v den v Haagu. Kdyby tehdá ještě …" (potlesk)

MZ: "Beneš by byl tedy podle Vás souzen jako válečný zločinec, protože nic jiného jste teď neřekl. V Haagu je totiž mezinárodní tribunál proti válečným zločincům."

KS: "Ale já bych zde opravdu rád citoval slova Václava Havla, který řikal, že bohužel jsme byli taky nakaženi bacilem nacizmu, když jsme spoluobčany, i ty kteří byli nevinní, odtud vyhnali.

Něco jiného bylo s těmi, kteří se provinili proti republice, ale připomínám, že jich spoustu nezradili republiku, já vím například, do kumpačky mého otce, jak uměl dobře německy tak němečtí branci byli obyčejně v jeho kumpačce, během mobilizace nastoupili všichni. Ani jeden nechyběl.

A připomínám, řekněme, horníky v Mostu a jiné, kteří byli členy sociáldemokratické strany, a částečně komunistické, a věru nacisté nebyli, přesto, všichni na to doplatili.

Připomínám taky, že například podíl sudetského německého kléru v koncentráku a na popravištích byl větší, než v Německu či v Rakousku. To si člověk musí uvědomit fakta.

Historie je poněkud složitější, než si myslím. Že jsme uplatnili tento princip kolektivní viny, neohlíželi jsme se jestli někdo byl lojální k republice, nebo jestli se proti ní provinil, to je to, co naším předkům vyčítám. Tehdá jsme opravdu závažně pochybili. Ano. Na tom trvám." (potlesk).

Zdroj:
https://www.youtube.com/watch?v=9TsH3911fV8
27. 01. 2013 | 21:42

otokar napsal(a):

Ernie, tys v té Kolumbii chytil úpal.
Ještě že tě včas sejmuli!
27. 01. 2013 | 21:42

Fialenka napsal(a):

Z blogu Sedláčka sem okopíruji to co bych chtěla, aby prezident prosazoval. Je to ze setkání Světového ekonomického fóra v Davosu když řešili jak se dostat z hospodářské krize:

„Problémové oblasti nejlépe shrnul Martin Wolf, známý komentátor Financial Times, do sedmi bodů. Prvním je finanční makro-nestabilita, tedy tendence ekonomiky chovat se maniodepresivně (bláznivě investovat v dobách růstu a šíleně spořit v dobách propadu). Druhým nešvarem je neschopnost státních institucí tuto nemoc tlumit. Třetím jsou nerovnosti v platech a tematika ohodnocení práce. Dalšími jsou vlastnické a manažerské struktury, daňové otázky a nezdravý průnik peněz a moci. A konečně sedmým neuralgickým bodem je globalizace veřejných statků (jak se starat společně o společnou zemi).“
27. 01. 2013 | 21:43

otaznik napsal(a):

Luba?

Kde berete tolik casu na ty vase fantasticke uvahy?
27. 01. 2013 | 21:43

Karel Mueller napsal(a):

Zdravímpo delší době a s potěšením zjišťuji, že sem opět nacházíte cestu :-).

Takže k Vašim jednotlivým bodům:

1. Z mého pohledu zásadní chyba, tyto volby byly vskutku o něčem a nikoliv o ničem, jak se dnes říká. Mandát z těchto voleb je tak silný, že jiný politik nemá nic podobného ani vzdáleně - je to přímý verdikt národa. Pro knížete by to zároveň znamenalo vyslovení plného souhlasu s celou zahraniční politikou a s jeho působením ve vládě. S jeho bohatstvím, kontakty doma i venku by se proti němu ostatní politici stali úsmvnými pinčlíky. V SRN tohle pochopili velmi dobře ... když dnes čtete komentáře v německém tisku.
2. Naprostý souhlas bez dodatku
3. Je třeba vynásobit 0,6 , pak ten počet vypadá jinak. Po mediální masáži mladých a naivních ...
4. Dva body, které rozhodly o vítězství M. Zemana. První zdvihl pohraničí, druhý přibil doma potenciální voliče knížete.
5. Naprostý souhlas bez dodatku
6. Naprostá neschopnost objektivního pohledu, pokud si nedokázal uvědomit příčiny porážky knížete, tak je veli slabý
7. Poněkud dětinské, Váš kamarád si vůbec neuvědomuje kapitálovou propojenost v dnešním světě, zejména ekonomické vztahy mezi SRN a Ruskem
8. Brilantní

Pro mě bylo nejhorší poznání ta neuvěřitelně snadná enipulovatelnost valné části mládeže a její neschopnost myslet. Nezávisle na tom, koho volili. Na jiných blozích jsem se o tom rozepsal podrobněji.
27. 01. 2013 | 21:44

Co bylo bylo ... napsal(a):

Co bylo bylo - otázka je, co bude dál :-( Zda se média zklidní a budou Zemana respektovat nebo se budou snažit vyvolat demostrace na náměstích. Pokud ano, bude to pro naší demokracii hodně špatné ...
27. 01. 2013 | 21:45

sedlak napsal(a):

http://www.denikinsider.cz/hans-jorg-schmidt-bylo-mi-trapne-za-sve-cechy/

Komentář – Něco takového jsem za ta mnohá léta, která jsem strávil v Praze jako korespondent, ještě nezažil: Když jsem své redakci v Německu ohlásil příspěvky o české prezidentské volbě, kolegové z Berlína se mě ptali, jestli to mají brát vážně, nebo zda si jen dělám legraci.
Ne, musel jsem odpovědět, tady nejde o vize budoucnosti, tady se skutečně znovu debatuje o dávno vyřízených věcech. O Benešových dekretech a o vyhnání Němců po válce.
Údiv v Berlíně byl veliký. Ani já jsem nepovažoval za možné, že je taková na minulost zaměřená debata dnes ještě možná.
Vše mezi Čechy a Němci už bylo řečeno. V Praze se slavilo uzavření společné deklarace v roce 1997 jako vítězství. Konečně se udělala tlustá čára.
Téma vyhnání skoro úplně zmizelo z diskusí mezi oběma zeměmi. Horst Seehofer byl se zástupci Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Lidicích a Terezíně. Nový německý prezident Joachim Gauck poslal Václavu Klausovi dopis, v němž vyjádřil hluboký stud nad německými zločiny, společně s Klausem se poklonil obětem z Lidic.
A teď tahle debata v předvolební kampani. To už vůbec nedává smysl.
Znovu se tu vytahují prastaří kostlivci, kteří už dokážou sotva chřestit kostmi. Vážně se tu tvrdí, že Schwarzenberg chce odškodnit sudetské Němce, chce nově zřídit Protektorát.
Prezident Klaus se čílí, že tohle Schwarzenbergovi „nikdy nepromine“. Zeman si na klopu demonstrativně připíná trikolóru, odbojáři se zneužívají k vlastním cílům, jako kdyby těsně před branami Prahy stály miliony sudetských Němců.
A proč tahle trapná tragédie? Jen proto, aby se zabránilo tomu, že se prezidentem stane Schwarzenberg, který tak jako tak nemůže být žádný správný patriot, tenhle „exulant“, tenhle „Rakušák“. Už jeho otec přece kolaboroval. A na zámku jeho ženy koneckonců nevisí nacistické obrázky jen tak, pro nic za nic.
Neměl jsem vůbec radost z toho, že o tomhle všem musím psát do Die Welt. Bylo mi trapně za „své“ Čechy.
A pak mě napadla ještě jedna otázka: Opravdu si tihle politici, kteří v kampani zkoušeli získat body nejapnými protiněmeckými výkřiky, myslí, že je v budoucnu v Berlíně vezmou do náruče jako důvěryhodné partnery?

Pro Insider Hans-Jörg Schmidt, stálý zpravodaj německého deníku Die Welt v Praze
27. 01. 2013 | 21:45

Yosif K napsal(a):

Fialenka napsala:
Myslím, že zavedení pravidel v inspiraci těmito státy brání „vítězové“ sametové revoluce, kteří si náš stát rozparcelovali. Pak majitelé anonymních akcií a firem se sídlem v daňových rájích. Pak tomu budou chtít zabránit ti, co z velkých příjmů nechtějí platit vyšší daň. A ti co nabyli majetek podvodně. Někteří zaměstnavatelé berou zaměstnance jako poddané (někteří jim tak skutečně říkají) a nechtějí aby se zaměstnancům rozšířila práva, nebo dokonce aby zaměstnanci vstupovali do družstev založených na rovnosti podílů a moci (jak navrhovala Táňa Fischerová).

27. 01. 2013 | 21:11

paní Fialenko = jste neuvěřitelná prostačka pokud si myslíte že
na životní úroven států jako:

1. Norsko
2. Dánsko
3. Švédsko

může českou republiku přivést "nastavení pravidel".
Pravidla mohou být jakákoliv, pokud je lidé nerespektují tak jako ve Švédsku, nemakají jako v Švédsku a nejsou technologicky vyspělí a organizovaní jako ve Švédsku tak prostě švédskou živitní úroven budto mít nebudou nebo ji budou mít pá let na dluh a pak zkrachujéí jako Řecko.

Dále jste neuvěřitelná prostačka pokud si myslíte že Švédská pravidla u nás chce zavádět Zeman. Zeman je mluvící loutka na oblbovánií proletářů, pravidla bude zavádět jeho tým - Martin Nezval agent Lukoilu, Slouf atp atp atp.

Lukáš Jelínek měl před chvílí zajímabvou analýzu, řekl že:
1) Zeman NENI levicový politik je to pravicový politik který dokáže obelhat proletáře předstíráním levicovosti (na rozdíl od Jelínka toto považuji za positivum pro Českou Republiku)
2) Koho Zeman kdy vytáhl nahoru projevil se jako zločinec a prospěchář (Srba, Šlouf, Gross atp) nebo jako nekomunikativní ňouma (Špidla, Sobiotrka) nebo se sním do krve rozhádal (Mertlík, Rusnok atp). Nebo aspon rozvracel CSSD zakládáaním jiných stran.

Takže se Zemanem bude hodně hodně veselo...... ale zavádět "švédská pravidla" v česku jeho tým bohužel plný ruských ahentů nebude. A i kdyby rustí agenti bůhvíproč švédská pravidla zaváděli, tak to nic moc nepomůže - dokud se nezmění lidé. Což má za zaváděním pravidel zpoždění několik desítek let. Viz bývalá DDR.
27. 01. 2013 | 21:45

Čochtan napsal(a):

Zemana nutí dvě věci nedávat si pozor na hubu. Ješitnost a alkohol. Za dobrý bonmot by dal i flašku slivovice a to je u alkoholika co říct ! Moc se těším, až někde zopakuje své srovnání Arafata s Hitlerem. To se hlavní stan EU pos ere. V tom (a nejen v tom) mu dávám za pravdu.
Se Zemanem si ještě užijeme srandy. Ist der Ruf schon ruiniert, lebt sich erst recht ungeniert.
27. 01. 2013 | 21:45

Buvol napsal(a):

Češi znovu odrazili tentokrát velice sofistikováný útok na svou státnost ....
27. 01. 2013 | 21:45

veverka napsal(a):

Mediální žumpa prohrála. Včetně Aktuálně.

takže ano...."Heroický zápas mezi Dobrem a Zlem dobojován!"...

a to Dobro zvítězilo.

Ale boj Dobra se Zlem nikdy nekončí. Před příštími volbami opět mediálně kulturní fronta zasype občany svým propagandistickým hnojem a zfanatizovanými školačkami na fejsbůku.
27. 01. 2013 | 21:47

Petr B. napsal(a):

Od Halíka mně ta hysterie a nenávist nepřekvapuje. Kdo vlastně říká, že on je přední český intelektuál?
27. 01. 2013 | 21:48

Tom napsal(a):

A co kdybyste se pokusil rozlišit, co je akce KS a co je akce jeho příznivců, na kterou má minimální vliv. Je mi srdečně jedno, kolik mailů jste dostal, ale nemůžete obviňovat KS z toho, že se jeho příznivci navzájem povzbuzují a spontánně posílají maily svým známým. A že MZ v kampani mnohokrát lhal a dopustil se nefér činů, je prokazatelný fakt. Byl jsem bez prezidenta posledních 10 let, dalších pět to budu muset vydržet.
27. 01. 2013 | 21:49

Jarka napsal(a):

Těžko se dá informacím zde odporovat, zejména o podpoře K.S. medii, ale přijde mi zvláštní hovořit zde o vyhrocenosti situace a pak popsat volební boj takto bez kontextu druhé strany. Ano, u části populace vznikl velký tlak na volbu K.S. podporovaný mnoha známými osobnostmi, což ale podle mě reakce na to, že Zeman a jeho tým přistoupili k manipulaci voličů pomocí lží a nacionalismu. Pokud by stál proti K.S. jiný kandidát jsem přesvědčená, že by to takto nevypadalo a zrovna tak jsem přesvědčená, že by vznikla stejná podpora jinému kandidátovi proti M. Zemanovi. Shrnuto: za "hysterii" podle mě vězilo hlavně to, že se část národa obávala, že bude zvolen Zeman prezdentem.
27. 01. 2013 | 21:51

7946 napsal(a):

"To, že první místopředseda mimořádně nepopulární vlády dostal skoro 45%, je těžko pochopitelné."

No, on se vlastně KS v té vládě ani neprojevuje. Je na něm vidět, že je tak nad věcí (mimo), že ani není příliš s děním spojován. (Mimochodem, můj názor je, že vláda je nepopulární nezaslouženě; žádná vláda nemůže být populární když začíná lidi omezovat v životní úrovni, důvod nikoho nezajímá. Odpůrci vlády říkají, že by jim škrty nevadily, kdyby se tam nahoře tak nekradlo, jenomže nakonec lidi zvolili Zemana, jednoho z hlavních tvůrců korupčního prostředí...)

Postoj Halíka - tam je asi jasné, že jde o restituce. Historicky byly v církvi prachy a moc na prvním místě
27. 01. 2013 | 21:52

Čochtan napsal(a):

Halík: "...současnou ČSSD vidím jako nejhorší alternativu pro tuto zemi, smečku mocichtivých darebáků, těžících jen z nenávisti proti vládě, která dělá nepopulární, leč nutné kroky.... "
Výstižné a pravdivé. Díky pane profesore za zveřejnění Halíkova výroku !
27. 01. 2013 | 21:53

Ten, kdo se dívá kolem sebe napsal(a):

Možná je to nesmysl, ale napadla mne taková úvaha. Lidé, kteří se za totality nechali masírovat tehdejšími médii, si to teď vynahrazují tím, že jakýkoliv názor uveřejněný v médiích považují za masáž a apriori se proti němu vymezují (podvědomá reakce). Pak jsou lidé, kteří se tolik nenechali totalitou poznamenat (nebo to jako mladší nestihli) a ti si přečtou různé názory i fakta, zváží je, porovnají a svobodně se rozhodnou. Mají tolik sebevědomí, že do toho netahají škodolibost a podobné pudy. Zdravím zejména buvola, Čochtana, veverku, lubu i profesora Hořejšího :-)
27. 01. 2013 | 21:53

Buvol napsal(a):

Halík má v sobě něco satanského .. nejspíš umí ovládat lidi hypnózou .. je to mefistofelský typ ..
27. 01. 2013 | 21:55

Luba napsal(a):

Prezidentský kandidát Miloš Zeman obvinil pana Schwarzeneberga z toho, že mluví jako "sudeťák", za což si vysloužil z tábora příznivců pana "knížete" bouři nevole.

Ovšem, když navštívíme "sudeťácký" web, najdeme tam myšlenky i slovní formulace, které vyslovil pan Schwarzenberg:

Cíle Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku:

"(...)

(3) Sdružení odmítá násilí a vystupuje proti jakékoli formě diskriminace na základě ethnic­kého původu nebo jazyka, zejména odsuzuje vyhnání, genocidium a ethnické čistky, k nimž došlo po druhé světové válce na území střední a východní Evropy.

(4) Sdružení pokládá osoby, jež se v předchozím odstavci popsaného jednání dopustily, jakkoli se na něm podílely nebo k němu daly podnět, za válečné zločince, kteří měli být posta­veni před soud. Sdružení proto odmítá a odsuzuje zákon č. 115/1946 Sb. o právnosti jednání sou­visících s bojem o znovunabytí svobody Čechů a Slováků a pokládá ho za legalisaci zjev­ného bezpráví.

(5) Stejně tak sdružení považuje za projev bezpráví ty z dekretů presidenta republiky, jež se staly právním základem pro zločiny popsané v odstavci 3 shora, zejména dekret presidenta repub­liky č. 5/1945 Sb. o neplatnosti některých majetkově-právních jednání z doby nesvobody a o národní správě majetkových hodnot Němců, Maďarů, zrádců a kolaborantů a některých orga­nisací a ústavů, dekret presidenta republiky č. 12/1945 Sb. o konfiskaci a urychleném roz­dě­lení zemědělského majetku Němců, Maďarů, jakož i zrádců a nepřátel českého a slo­ven­ského národa, dekret presidenta republiky č. 28/1945 Sb. o osídlení zemědělské půdy Němců, Maďarů a jiných nepřátel státu českými, slovenskými a jinými slovanskými zemědělci, ústavní dekret presidenta republiky č. 33/1945 Sb. o úpravě československého státního občanství osob národnosti německé a maďarské, dekret presidenta republiky č. 71/1945 Sb. o pracovní povin­nosti osob, které pozbyly československého státního občanství, a dekret presidenta repub­liky č. 108/1945 Sb. o konfiskaci nepřátelského majetku a Fondech národní obnovy.

(6) Sdružení je přesvědčeno, že shora uvedené dekrety presidenta republiky, stejně jako některé další právní předpisy, by měly být zrušeny, tak aby aspoň pro futuro přestaly tvořit sou­část právního řádu České republiky, neboť se neslučují s těmi principy, k nimž se Česká repub­lika přihlásila ratifikací mezinárodních úmluv o lidských právech, a jsou v naprostém roz­poru se zásadami respektovanými Evropskou unií, k níž Česká republika přistoupila, stejně jako s jejím vlastním ústavním řádem.

(7) Sdružení uznává právo osob, jež se staly obětí zločinů popsaných v odstavci 3 shora, na náhradu škody a na satisfakci za nemajetkovou újmu, kterou utrpěly, na to, aby bylo jim nebo jejich dědicům obnoveno vlastnické právo k neprávem konfiskovanému majetku a aby jim, budou-li mít o to zájem, bylo uděleno státní občanství České republiky. Rovněž by mělo být umožněno získat české občanství potomkům a životním partnerům takto postižených osob. (...)"

Zdroj:
http://www.sudetsti-nemci.cz/cs/bl3
27. 01. 2013 | 22:00

Yosif K napsal(a):

Největší psinu mi působí jak se různí kuglofové jindy srdceryvně oplakávající "osud nebohých Palestinců" bleskurychle ztotožnují s vyhnáním VSECH sudetských Němců.

Jak řekl Zeman v Israeli, jaký je mezi tím rozdíl? Rozdílz však jsou a to veliké:
1) sudetaci byli vyhnáni hlava nehlava z 96%.
Arabů z území israele bylo vyhnáno cca 50%.
2) Němců bylo přesídleno cca 30% z jejich celkového počtu, Arabů bylo přesídeno cca 1% z jejich celkového počtu.
2) Něměcký národ ztratil cca 35% území, arabský národ ztratil cca 0,6% území panarabského národa.

Doufám že Zeman zase brzy pojede na BV a něco pěkného o tom že by bylo nejlepší všechny araby z okupovaných území vyhnat řekne.

Levicovým trumberáčkům snad pak dojde že si zvolili pravicového vlka v levicovém beránčím rouše. Kdyby Zeman přestal pít tak že veřejně padá na čumák v TV a pronáší kydy jako SOFTWAROVE KULICKY tak jsem s jeho volbou celkem srozuměn.

Že by Zeman nějak přehnaně tlačil na rozhoz půjčeného zrna mezi proletáře, toho se až tak moc neobávám - ledaže by chlastal více než před deseti lety, to snad ale ne.......
27. 01. 2013 | 22:00

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

Pane profesore,
Jestli to nebylo všechno jinak.
Ti fanatičtí přívrženci Karla Schw. byli pravděpodobně jeho zavilí nepřátelé, nebo agenti nějaké hnusné zpravodajské služby a rozhodli se (měli to jako úkol) knížepána dehonestovat.
Ať už to byli nepřátelé, nebo agenti, svojí neskutečnou a přehnanou podporou ho dokonale zlikvidovali.
Prostě slavili úspěch, podařilo se jim vyvolat k němu odpor a nenávist a podprahově nahnat voliče Milošovi Z.
Kdo umí, ten umí, i když je to nepřítel. A tihle náhončí K. Schw. jej opravdu uměli skvěle znemožnit.
27. 01. 2013 | 22:01

Fialenka napsal(a):

Yosif K

Podle mě jsou některé zákony velmi účinnými nástroji k tomu, aby celá země prosperovala. Karel Janeček význam pravidel taky docela vyzdvihuje. V některých zásadních věcech s Janečkem nesouhlasím, ale v tomhle ano. Toto napsal 24.1.2013:

„Jsem přesvědčen, že společnost musí mít kvalitní pravidla a strukturu, která nám zajistí fungování a spravedlost. Není možné spoléhat na ideální fungování bez pravidel, a to ani poté, co dosáhneme pozitivní společnosti, kdy drtivá většina lidí bude jednat ve prospěch celku. Klíčová je totiž takzvaná robustnost, což znamená odolnost fungování společnosti vůči nečekaným negativním odchylkám. Robustnost je matematický pojem, který znamená, že výsledek modelové situace není příliš citlivý na změny v předpokladech modelu.“
27. 01. 2013 | 22:01

není to náš zákop napsal(a):

Pan Hans Jörg Schmidt bude samozřejmě mít potíže tohle vysvětlit.

Ale dokud spolková vláda bude finančně a politicky podporovat organizaci, mezi jejíž výslovné cíle patří uchvácení 1/3 území sousedního státu a vymožení 220 miliard eur odškodnění, prostě žádné vysvětlení nemůže sedět.
Bláhově jsme věřili kancléři Schröderovi, že je za tím tlustá čára. A současná kancléřka se zůčastňuje jejich sjezdů, aniž by svoje požadavky revidovali.

Až nám německý kancléř (velmi pochybuji, že by to Peer Steinbrück udělal) nabídne mírovou smlouvu a vyrovnání (to znamená reparace), ukáže se, že máme Němce a EU docela rádi.
27. 01. 2013 | 22:03

Luba napsal(a):

A ještě sem ze zmíněného sudeťáckého webu přepisuji formulace, které se zcela shodují s vyjádřením pana Schwarzenberga o Edvardu Benešovi:

"(...)
Klíčovou osobou poválečného vyhánění byl Edvard Beneš.
Jako president se snažil z utilitaristických důvodů plnit požadavky českého národa.

Tím se vmanévroval do pozice zločince od psacího stolu (Schreibtischtäter) typu Adolfa Eichmanna, Slobodana Miloševiće a Radovana Karađiće.

Osobně nikoho nezabil, ale svým jednáním zabíjení, mučení a nelidské zacházení umožnil a podpořil. Mohl se do věci vložit a rozsah násilí, zejména v době tzv. divokého odsunu, podstatně omezit. Neudělal to, ba dokonce svými veřejnými projevy vyhánění značně přiostřoval a svými podpisy (dekretů prezidenta republiky) legalisoval bezpráví.

Učinit tak o půl století později, byl by postaven před mezinárodní tribunál pro válečné zločiny, jako je onen v Haagu, včetně ministrů obrany, vnitra a vůdčích politiků všech tehdejších českých politických stran bez rozdílu.
Česko mu ale, celému světu navzdory, staví pomníky."

Zdroj:
http://www.sudetsti-nemci.cz/cs/hist6
27. 01. 2013 | 22:04

Yosif K napsal(a):

Luba napsal(a):

Prezidentský kandidát Miloš Zeman obvinil pana Schwarzeneberga z toho, že mluví jako "sudeťák", za což si vysloužil z tábora příznivců pana "knížete" bouři nevole.

Ovšem, když navštívíme "sudeťácký" web, najdeme tam myšlenky i slovní formulace, které vyslovil pan Schwarzenberg:

atd atd

Konec citatu.

Co vam vadí na sudetacich? Bydlite snad v baraku po sudetacích a oni se vam do něj tlačí?

Neznám sudetaka kterej by chtěl zpět do sudet. Jediný co chtějí je aby češi pojmenovali že etnická čistka byla etnická čistka.

To nA ROZDÍL OD ARABŮ kteří nemluvěj o ničm jiným než o právu na návrat a mzslej to uplně vážně. Jste taky proti arabům s jejich nesmyslným právem na návrat? Ha?
27. 01. 2013 | 22:06

Michal z Michle napsal(a):

Abych předešel otázkám, v prvním kole jsem volil JD, v druhém KS.

Různí lidé mají na kandidáty různý názor a dovedu si představit, že kdyby do 2. kola postoupila Bobošíková a Jakl, taky bych zůstal doma. S čím se ale souhlasit nedá je vaše hodnocení kampaně. Emaily mohou být obtěžující, ale podrazy a lži tu šířila jen jedna strana, dovolím si citovat

Zeman řekl, že mu Bohdalová pláče do telefonu, Bohdalová to popřela.
Zeman řekl, že Posselt vyjádřil radost za postup Karla. Posselt to popřel.
Zeman řekl, že zprávu o Posseltovi má z Britských listů, Britské listy to popřely.
Zeman řekl, že vyhodil dva poradce kvůli kauze Olovo. Poradci to popírají, prý odešli sami.
Zeman řekl, že Karel nastavil na restituovaném zámku Čimelice vysoký nájem a donutil tak k odchodu Táňu Bílou. Ta to ale popřela.
Zeman řekl, že by se Smoljak obracel v hrobě za to, že Svěrák podporuje Karla. Rodina Smoljaka ale řekla, že Karel byl přítelem Smoljaka a nemá urážet mrtvé.
Zeman a jeho tým řekl, že na rodinném zámku Karlovy manželky visí nacistické obrazy s hákovým křížem. Byl to kříž jeruzalémský a Hardegg rodině již 300 let nepatří.
Zeman řekl, že se od Šloufa odstřihnul a že si Šloufa nevezme jako poradce na hrad. Šlouf dorazil dnes do volebního štábu a řekl, že Zemanovi radil a sháněl pro něj podporu.
27. 01. 2013 | 22:06

Křemílek napsal(a):

Občane veverko vás je zde na blogu p.Stejskala škoda ! Běžte přednášet na katedru politologie ! Však pan Pehe vám poradí jak to zařídit
27. 01. 2013 | 22:09

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

Pane profesore - dodatek
Pokud je to tak, jak píšete, tak si myslím že:
T. Halík jako špičkový agent FSB (dříve KGB, předtím NKVD, na začátku ČEKA) si určitě za takhle výborně splněný úkol zaslouží:
1) povýšení
2) Medaili Felixe Edmundoviče Dzeržinského.
27. 01. 2013 | 22:11

Ernesto napsal(a):

Otokare rozumnější odkaz Vás nenapadl primitive ?
27. 01. 2013 | 22:12

Fialenka napsal(a):

Zajímalo by mě, co je podstatou té šlechetnosti šlechticů, po které voliči Schwarzenberga volají.

Myslím, že například Schwarzenbergovo: „…a budu ochráncem všech, kteří teď jsou znevýhodněni v naší společnosti – a je jich dost – a to bude moje snažení.“

Nebo Kalouskovo: „Pan předseda jako pravý šlechtic má skutečné sociální cítění, ne jako socialisti. Jemu leží na srdci hlavně osud penzistů s podprůměrným důchodem, kteří jsou opuštění bez rodin.
… Dal mi zadání, ať zkusím pro ně něco vymyslet, aby byla jejich situace důstojnější.“

Tak ať podle těchto hodnot voliči KS žijí ne?
Sice to jsou opravdu šlechetné hodnoty, ale mam za to, že Kalousek a Schw. to nemysleli upřímně, nýbrž jako snahu o vylepšení obrazu jejich vlády, které lidi vyčítali asociálnost.
27. 01. 2013 | 22:13

Yosif K napsal(a):

Fialenka napsal(a):

Yosif K

Podle mě jsou některé zákony velmi účinnými nástroji k tomu, aby celá země prosperovala. Karel Janeček význam pravidel taky docela vyzdvihuje. V některých zásadních věcech s Janečkem nesouhlasím, ale v tomhle ano.

Konec citatu.

Ano pravidla jsou důležitá, ale sama o sobě neznamenají nic, pokud je budou zavádět agenti Lukoilu, bývalí stbaci, bývalí aparítčíci KSČ, Šloufové a podobní prohazovači.

V někteých (v mnoha) latinskoamerických státech mají již přesw sto let ústavu okopírovanou z USA, mají nekonečné zdroje ropy a nerostů, úrodnou půdu a chudáci tak mají stále životní úroven cca 10% USA.

Proč?

Protože celá celičká společnost od latifundistů přes politiky až po posledního proletáře se touto ústavou neřídí anobrž všichni kradou, podvádějí jeden druhého atd.

Samozřejmě je těžké nastavit morální obnovu zdola když se krade nahoře.
Kdo však bude nastavovat morální obnovu zezhora v Česku? Akoholik Zeman se softwarovými kuličkami a Šloufem s vazbami na mrázka a s agenty Lukoilu ve svém týmu?

Zeman který bezstarostně fabuluje, lže nebo "se mýlí" téměř všude kudy chodí a téměř kdykoliv otevře ústa?
27. 01. 2013 | 22:17

Občan napsal(a):

Čochtane,

1) v případě OU Čimelice Zeman NELHAL.
Vysoce nadstandardní nájemné a nestandardní způsob stanovení nájemného pronajímatelem Karlem Janem Schwarzenbergem Odbornému učilišti Čimelice dokládá např. kontrolní nález NKÚ č. 2/95 - Kontrolní závěr z kontroly použití prostředků ze státního rozpočtu roku 1994 vyčleněných na financování středních odborných učilišť, odborných učilišť, učilišť a speciálních středních odborných učilišť zřízených Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.
http://www.nku.cz/kon-zavery/K95002.pdf

Učiliště zaniklo v r. 1995.

2) Ani v případě vyslovení podpory Knížovi ze strany SL NENÍ Zemanovo tvrzení lží.
Že SL vyslovil Knížovi výslovnou podporu bylo NĚKOLIKRÁT zdokladováno odkazem na rakouský pramen z 21. ledna 2013. Autorem prohlášení byl rakouský poslanec za ÖVP a mluvčí rakouského SL Michael Hammer.
http://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20130121_OTS0111/hammer-klare-worte-schwarzenbergs-wichtiger-schritt

Takže by bylo namístě, abyste přestal o Zemanovi lhát.
27. 01. 2013 | 22:18

pamětník napsal(a):

Michal z Michle:
To bylo většinou vyvráceno, proč ty lži opakovaně sem tapetujete? Nejste schopni si vymyslet nové?
27. 01. 2013 | 22:19

znovu evix napsal(a):

Pane Hořejší, výborný blog....
.........................
blue jay napsal(a):
Fialenko,
jsem Kanadan. A CR ci CSR nikdy nepatrila mezi vyspele zeme. A neni tomu ani dnes. A ani tomu v dohledne dobe nebude. CR bude nadale zemi Fialenek.
.........................
Fialenka a já jsme Češky, i když já jsem po otci Řekyně(Makedonka) po matce Slovenka, ale cítím se být Češkou. Žijeme tu, nezdrhly jsme a ani v důchodu nepolezeme nazpátek tam, kde to bude pro nás evidentně výhodne!!!
27. 01. 2013 | 22:20

Luba napsal(a):

V souvislosti s požadavky "sudeťáků" a dojemnou promluvou pana Schwarzenberga o nevinných, a přesto odsunutých českých Němcích, je dobré si připomenout, že samotní "sudeťáci" přijali princip kolektivní vinny za svůj ve smyslu:
"Buď všichni, nebo nikdo!"

Neboť:

BBC-Czech: Paroubkovo gesto k Němcům vyvolalo rezervované reakce

"Paroubek chce navrhnout odškodnit sudetoněmecké antifašisty

Zástupci organizací sudetských Němců se vyjádřili rezervovaně k možnosti smířlivého gesta vůči sudetoněmeckým antifašistům, které v pondělí naznačil český premiér Jiří Paroubek.

Paroubkovo prohlášení považují spíše za diplomatický trik před jeho čtvrteční návštěvou Vídně.

Odmítavě se k Paroubkovým výrokům vyjádřilo především Sudetoněmecké krajanské sdružení v Rakousku. V prohlášení uvádí, že návrh považuje za krok k rozdělení sudetoněmeckých Němců.

"Takový úmysl je prvním krokem k definitivnímu odsouzení mnoha sudetských Němců ve smyslu Benešových dekretů: jejich naprosto pravdě odporující rozdělení na dobré a zlé," píše se v prohlášení.

Jiří Paroubek v pondělí oznámil, že chce vládě navrhnout odškodnění sudetoněmeckých antifašistů.

Nesdělil, jak by mělo toto smířlivé gesto vypadat konkrétně. Prozradil, že bude o něco širší než omluva, kterou chystal kabinet Vladimíra Špidly.

Tehdejší vicepremiér Petr Mareš navrhoval odškodnit české Němce, kteří po válce zůstali v Československu a stát je poslal na nucené práce. Těch, kteří po válce museli zpět do Rakouska či Německa, se návrh netýkal."

Zdroj:
http://www.bbc.co.uk/czech/domesticnews/story/2005/07/050712_cz_paroubek_germany_1745.shtml
27. 01. 2013 | 22:21

Michal z Michle napsal(a):

PS. Musím ale souhlasit, že Houdova analýza na ČP je velmi dobrá. Pobavilo mne také, že jste se ještě před pár dny vyjádřil pro Christnet.cz poměrně odlišně:

...Přece jen by asi bylo lepší, kdyby nakonec zvítězil K. Schwarzenberg, i když k němu mám mnoho výhrad...
http://www.christnet.cz/clanky/4983/prezidentska_anketa_ii_zname_krestanske_a_sympatizujici_osobnosti.url
27. 01. 2013 | 22:25

mb napsal(a):

tak končí naše komédie
zlo prohrálo a dobro žije
kníže si chystá kočár do Wídně
umělci cítí se prachbídně
džej ár si zazpívá:´Kte domof muj´
ach lide český pamatuj
můžeš to vědět od tety
za pět let vytáhni dekrety
kdo v čechách někdy vyhrát chceš
neboj se užít žádnou lež
nejvyšší nadávka ? sudeťák
ač je to divné přec je to tak
ta naše zemička na blbce udička
tak se mi nediv že hodim se marod
když všude slyšim NIC NEŽ NÁROD ...

(poznámka pro čm: volim vévé, šalom ...)
27. 01. 2013 | 22:26

Kdochcekam napsal(a):

7946 napsal:"Odpůrci vlády říkají, že by jim škrty nevadily, kdyby se tam nahoře tak nekradlo, jenomže nakonec lidi zvolili Zemana, jednoho z hlavních tvůrců korupčního prostředí...)"

A to je podstata té naší tragikomedie. Na levici jste měli relativně slušného kandidáta. Tak proč jste, proboha, volili Zemana?!
27. 01. 2013 | 22:27

Luba napsal(a):

Yosife K,
možná by měli polabští Slované požadovat odškodné za vybombardování Drážďan.
27. 01. 2013 | 22:27

Mirabell napsal(a):

Gerde Váš jednovětný příspěvek nemá chybu ! Ty slova by si měl pan Svěrák a jemu podobní nechat zarámovat ! Jste určitě moudrý muž Gerge a jistě si Vás i Vaše okolí váží ! Dobrou
27. 01. 2013 | 22:30

Yosif K napsal(a):

Ve volbách nevidím "heroický zápas dobra se zlem".

Zeman jako skrytý pravičák (sám sebe označil za konzervativního liberála japosnkého střihu), prohnaný demagog, lhář a pragmatik možná bude schopen nakopat do zadnic různých pomýlených a nepokojných "obhájců proletářů" mnohem lépe než jakýkoliv otevřeně pravocivý politik který by nezbztně musel být socialně citlivější.

A proč čekám že se hospodářská situace nebude nijak dramticky lepšit at bude vládnout kdokoliv? Hospodářská situace v CR byla je a bude závislá na situaci v EU. No a v předlužené EU věru nebude nazbyt na nějaký zvýšený rozhoz zrna mezi proletáře, bad luck......
27. 01. 2013 | 22:30

Silvie napsal(a):

Pane profesore,

napsal jste to výborně a podepisuju každou vaši větu.
Já jsem tedy volit šla a hodila jsem to tomu "satanovi", protože k "andělům" mám jaksi bytostnou nedůvěru.
27. 01. 2013 | 22:35

Proto napsal(a):

Pro "Čochtan" a blue jay
Čochtan napsal(a):
blue jay
ČSR patřila před válkou mezi nejvyspělejší země.

A co EXPO 58 ? To už jsme byli zaostalí ?
27. 01. 2013 | 22:37

Yosif K napsal(a):

znovu evix napsal(a):
Fialenka a já jsme Češky, i když já jsem po otci Řekyně(Makedonka) po matce Slovenka, ale cítím se být Češkou. Žijeme tu, nezdrhly jsme a ani v důchodu nepolezeme nazpátek tam, kde to bude pro nás evidentně výhodne!!!

27. 01. 2013 | 22:20

Kam byste chtěla zdrhat - do Soluně dělat popeláře za 1600 EUR měsíčně? Zlaté časy PASOKU pro řecké proletáře skončily již před 5 lety pokud sjte si nevšimla.......
27. 01. 2013 | 22:38

Yosif K napsal(a):

Proto napsal(a):

Pro "Čochtan" a blue jay
Čochtan napsal(a):
blue jay
ČSR patřila před válkou mezi nejvyspělejší země.

A co EXPO 58 ? To už jsme byli zaostalí ?

27. 01. 2013 | 22:37

No paní Fialnece asi nšlo o schopnost stavět zajímavé pavilony na světové výstavě, spíše šilhala po průměrných mzdáach. Ty byly za socíku v CSSR na takové urovni jako je dnes ČLR nebo Indie...... Kdbyby komanči nepostavili železnou oponu, veškerá technická inteligence by utekla - jak tomu bylo v DDR před postavením berlínské zdi.......
27. 01. 2013 | 22:42

ujo napsal(a):

Katolická církev není moje srdeční záležitost ale T. Halíka jsem si vážil ( i když zdaleka ne se vším souhlasil).

Halíkovo vyjádření citované autorem mně vyrazilo dech.
Když se takhle vyjadřují "reformátoři", co v soukromí ti ostatní.Ostatně Duka se již vyjádřil -ochlokracie
27. 01. 2013 | 22:44

Viola napsal(a):

Lidé veřejně činní a známí to mají těžší. Já jsem se nemusela žádnému kamarádovi, nebo kamarádce zpovídat proč volím Zemana. Naštěstí v rodině jsme se shodli až na možná jednu vyjímku a ta vyjímka je mládě, které se asi špatně učilo dějepis. Ovšem byla jsem stejně zkalamaná z lidí, kterých jsem si jakž takž vážila třeba Orko Váchy, no možná pochází z Prajzské. Naštěstí těch duchovních kteří se jasně vyjádřili pro Schvarzenberga nebylo moc, ostatní se vyjádřili jen tak jinotajně a ne nevkusně.

Nechápu odkud všichni příznivci Schwarzenberga vzali jakousi údajnou noblesu, ať jsem se dívala jak chtěla, nic noblesního jsem neviděla.
27. 01. 2013 | 22:45

znovu evix napsal(a):

Yosif K napsal(a):
Fialenka napsala:
Myslím, že zavedení pravidel v inspiraci těmito státy brání „vítězové“ sametové

27. 01. 2013 | 21:11

paní Fialenko = jste neuvěřitelná prostačka pokud si myslíte že
na životní úroven států jako:
..................................
Další "inteligent" po Parabellum, se nedivím, že jsme tam kde jsme. I když hned po revoluci, nám i západní média dávaly velkou šanci rychle dohnat západní státy, v životní úrovni se spíše vzdalujeme....
27. 01. 2013 | 22:45

Yosif K napsal(a):

Paní Fialenko - anonymní akcie jsou opravdu svinstvo. CSSD vládla 8 let, jaktože toto pravicové svinstvo nezrušila?

Že by anonymní akcie byly populární i u agentů Lukoilu a u různých Sloufů, Zavadilů a dodavatelů oranžových hejtmanů?
27. 01. 2013 | 22:47

jarpor napsal(a):

Autor "

"6) Mimořádně nepříjemně mě překvapilo, že T.Halík v jednom předvolebním rozhovoru použil výrazu „zbolševizovaná ČSSD“ a pravil, že současná vláda je stokrát lepší než případná vláda ČSSD. Když jsem s ním o tom korespondoval, napsal mi, že „náš národ neobstál v tomto testu kulturnosti“, že „99% vzdělaných lidí se postavilo na stranu noblesy proti demagogickému alkoholikovi.“, že „současnou ČSSD vidím jako nejhorší alternativu pro tuto zemi, smečku mocichtivých darebáků, těžících jen z nenávisti proti vládě, která dělá nepopulární, leč nutné kroky“. To, že přední český katolický intelektuál je schopen takové hysterické zaslepenosti a demagogie, mě naplňuje zármutkem."

"7) Dostal jsem vynadáno od jednoho svého kamaráda (J.N.) za to, že jsem na dotaz nějakého novináře pověděl, že v druhém kole volit nebudu, jelikož se mi žádný kandidát nezamlouvá. Tento (asi již jen bývalý) kamarád mi napsal: „Právě jsem narazil na Tvé alibistické prohlášení pro tisk a nechci věřit očím. ...... To je typický příklad toho, co jsme během posledních týdnů viděli neustále – lidé, kteří se považují za ty pravé demokraty, zjevně považují za demokratické pouze to, co je ve shodě s jejich názorem...."

Dovolím si, pane profesore, Váš text jen trochu "poskládat"... :

Když píšete o textu pana Halíka :

"To, že přední český katolický intelektuál je schopen takové hysterické zaslepenosti a demagogie, mě naplňuje zármutkem."

tak k tomu přidám Váš další text, jež píšete na adresu Vašeho přítele :

"To je typický příklad toho, co jsme během posledních týdnů viděli neustále – lidé, kteří se považují za ty pravé demokraty, zjevně považují za demokratické pouze to, co je ve shodě s jejich názorem...."

Soudím, že to co jste napsal k tomu typickému příkladu... přesně vystihuje Vaše zhodnocení toho, co napsal pan Halík.
Jinak řečeno : Vše, co není dle Vašeho /demokratického/ názoru, je hysterická zaslepenost a demagogie...

Někdy se to stává - co nevidíme na sobě, vidíme zřetelně na jiných... V případě vzdělaného člověkua mě to také zarmucuje... :-)

Hezký večer
27. 01. 2013 | 22:48

Viola napsal(a):

ujo

nehledě na to, že kdysi, když byl ještě ministrem kultury P.Dostál se v kostelech doporučovalo volit ČSSD. Prostě a dobře je to jasné, jdou jen po majetku, berou to nejspíše jako dar Boží a tomu, kdo dává, tomu se budou klanět.
27. 01. 2013 | 22:49

Michal z Michle napsal(a):

A do třetice - na vaše citace Halíka vrací vyhledávač jedinou stránku, váš blog. Zjevně tedy nejsou doslovné. Pokud se ale jedná o parafrázi na Halíkův rozhovor pro Českou pozici, potom nechť čtenář sám posoudí, nakolik je vaše shrnutí výstižné: "Dienstbier, který mne nakonec pozitivně překvapil, také asi pro prezidentský stolec není zralý – ten však má před sebou historickou šanci vytvořit alternativní variantu sociální demokracie, modernější a západnější, než je nyní zbolševizované, populistické vedení ČSSD, parazitující jen na odporu proti vládě. To dnešní vedení ČSSD svou volbou jen potvrdí, že se nyní skutečně mentálně vrací do časů zemanovského populismu, doby zemanovsko-šloufovského napojení na „kmotry“, kdy –zejména vinou „opoziční smlouvy“ – byla ČSSD siamským dvojčetem staré klausovské ODS. A o propojení Zeman - Klaus dnes už nikdo nemůže mít pochyby."
http://www.halik.cz/rozhovory/ceska_pozice_leden2013.php
27. 01. 2013 | 22:49

majitel rodinného domku Bukvoj napsal(a):

ale mediální štvanice jsou přece naším národním sportem, ve kterém Mladá Fronta a Lidové noviny tak vynikají.... vzpomeňte ty mediální štvanice na současného prezidenta. V tomto souhlasím se Zemanem, je to hnůj a žumpa... Zeman si ty nedovzdělané redaktůrky jen umí usadit....
27. 01. 2013 | 22:50

dalimír napsal(a):

ano Josife K veškerá inteligence v socíku tak zadarmo vystudovat a pak zbaběle utéci na západ hrabat dolary ,žejo ! To se vám inteligenti náramně hodilo ! Není to i Váš případ ? Kolik těch dobrodruhů tam zůstalo a kolik se jich časem vrátilo ,o tom psát nebudete ?
27. 01. 2013 | 22:51

Luba napsal(a):

ujo,
Duka už se totiž chystá na převzetí dějinné role generálního tajemníka ÚVCK a jeho státocírkve, řízené generalissimem Benedettem z Cittá del Vaticano.

Majeteček bude, a církvička se počne utěšeně rozrůstat. Potřebné nuzáky, hledající útěchu v hostii neb v kalichu, dodá TOP-09.
27. 01. 2013 | 22:52

Yosif K napsal(a):

Viola napsal(a):
Nechápu odkud všichni příznivci Schwarzenberga vzali jakousi údajnou noblesu, ať jsem se dívala jak chtěla, nic noblesního jsem neviděla.
27. 01. 2013 | 22:45

Noblesa je například nelhat nebo opilecky nepadat na podiu nebo neurážet ostatní diskutující povýšeneckou frází "při Vašem vzdělaní" a "při Vaší inteligenční úrovni" a netvářit se jako kděd vševěd nebo jako král Šalamoun když někdo pronáší kydy typu "SOFTWAROVE KULICKY".

Světový tisk komentoval vítěsytsví Zemana jaqko vítězství levocivého populisty. V tom se naštěstí mýlí. Jde o vítězství demagoga a populisty který umí oblbovat proletáře PREDSTIRANOU LEVICOVOSTÍ.
27. 01. 2013 | 22:54

furt lepší než teokracie napsal(a):

Viola
Cuius regio, eius religio.
27. 01. 2013 | 22:59

Michal z Michle napsal(a):

pamětník: Vyvráceno? Možná v nějakém paralelním vesmíru Zemanových příznivců :-)

Ale bez legrace, ke každé té citované Zemanově lži jsem schopen uvést zdroj: například o Smoljakovi jsem se opravdu díval na FB stránku "Zeman na hrad, kde to bylo uveřejněno k 22. lednu (http://jdem.cz/x28w7), stejně tak jsem viděl dopis Smlojakových dětí a nemám důvod jej považovat za podvrh.

Byl bych ochoten uvěřit, že se člověk zmýlí, že se jedná o ojedinělé selhání jedince ze Zemanova týmu - ale to by těch "omylů" nikdy nemohlo být tolik.
27. 01. 2013 | 23:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek (cosi o "hovně", který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 01. 2013 | 23:03

mb napsal(a):

to michal z michal ... zemanovým voličům z těch lživých blitek (zemana a štábu) špatně nebylo a nebude ... to už je každého volba přeci ...
27. 01. 2013 | 23:06

veverka napsal(a):

A to ještě nevím jestli profesor viděl tohle

oslavný Kárlův song PEN klubu.....upozorňuju že je to ....MASAKR.....jen pro silné žaludky

https://www.youtube.com/watch?v=kYDrE6Fy7fI
27. 01. 2013 | 23:08

Yosif K napsal(a):

Gerd napsal(a):

Při této prezidentské volbě se pražský kavárenský kulturní a pseudoumělecký intelektuál dozvěděl, že na jeho názory zbytek republiky kašle.

27. 01. 2013 | 21:33

Zajímavá je mapa KDE JE VIDET kde volili Schwarzenberga. Slo o obce kde je nízká nezaměstnanost, kde málo lidí čerpá socialní dávky i když by mohli, kde je hodně drobných podnikatelů a kde pravidelně volí pravici. Ze by 45% volicstva byli kavárenští povaleči. A zrovna z těchto obcí? Spíše naopak......

Zemana celkem spolehlivě volili (nejen ale převážně) venkovské oblasti (dotace EU....) a oblasti s vysokou nezaměstnaností kde tradičně volí komunistické senátory (Sudety, Ostrava atp....)
27. 01. 2013 | 23:08

Viola napsal(a):

Yosife K

Já jsem viděla jednou říkat tak a vzápětí onak, možná to nebylo lhaní, ale nějaké lavírování. A když někdo o sobě ví, že zrovna není bystrý, tak se ani tak nemůže chovat, že. Opilecké nic nebylo, prostě starší lidé, ke kterým už Zeman také patří, mají problémy držet rovnováhu i bez alkoholu a někdy dokážou spadnout i na rovné cestě. Vaše " vítěsytsví" vás také noblesně neukazuje, velmi špatně vám to vítězství jde přes klávesnici.

P.S. recapthca se mě velmi často ptá was.:-)
27. 01. 2013 | 23:10

pamětník napsal(a):

Yosife K.,
už by bylo načase přestat s těmi protizemanovskými lžemi, on nespadl opilecky, ale protože přehlédl poslední schod, jehož hrana v nesouladu s normou nebyla zviditelněná.
Když chybí fakta, nahradí je lži a odkazy na "světový tisk". Ta vaše zhrzenost je už pořádně trapná.
27. 01. 2013 | 23:12

Eva Horáková napsal(a):

Sedlák:

Váš komentář je první radost, kterou čtu po výsledku voleb. A zdá se, že vůbec nikdo na něj nereagoval, protože proč bychom hleděli vpřed, když se můžeme předvádět hádkami o minulosti.

Moc Vám děkuji a kéž by bylo více sedláku s prostým selským rozumem.

EH
27. 01. 2013 | 23:14

pamětník napsal(a):

A ty další zhrzelecké dehonestující tlachy, kdo kde volil, ukazují úroveň fandů knížepána.
27. 01. 2013 | 23:16

Viola napsal(a):

Yosife K

Především dělat na generála, který nás osvobozoval od fašismu křivé obličeje je vrchol nevkusu a ne noblesy, to mi teda promiňte. Ale možná bychom těch hodnocení už mohli nechat, je to tak, jak to má být, někteří k tomu přispěli svou volbou, jiní svou nevolbou.
27. 01. 2013 | 23:16

Yosif K napsal(a):

znovu evix napsal(a):
Další "inteligent" po Parabellum, se nedivím, že jsme tam kde jsme. I když hned po revoluci, nám i západní média dávaly velkou šanci rychle dohnat západní státy, v životní úrovni se spíše vzdalujeme....
27. 01. 2013 | 22:45

Paní EVIX - dohnat RYCHLE západní staty se nepovedlo NIKDE NIKOMU prostě nikomu kromě DDR do které BRD napumpovala již přes 200 miliard EUR a které navíc bylo okamžitě řízeno managery a politiky ze západního něměcka kteří nemuseli překonéávat jazykovou barieru jelikož byli doma.

Dohánění západu je podstatněji složitější věc než se jeví lidem z nádvorní čety atp. Bohužel to v současné době vypadá spíše na to že sbližování půjde z obou stran - v některých bohatších státech se budou socialní výdobytky osekávat nebo se již osekávají. Bad luck.....
27. 01. 2013 | 23:17

Silvie napsal(a):

Yosife,

tak si to tak neberte.

Kárl se noblesně rozhodně nechoval, většina soudných občanů viděla napůl dementního mekotajícího starce. Stařičkého generála, letce RAF a hrdinu z Tobruku, se pokusil alespoň urazit, když už neměl protiargumenty.
Knížepán prokázal svým neprofesionálním a diletantským žvaněním o čemkoliv (protože jeho neznalost zasahuje i jeho vlastní rank MZV) - zvláště pak o Benešovi, že nemá úctu k ničemu, co je pro tento národ zásadní.

Já osobně jsem vnímala ,jak se zbabělec,jenž je místopředsedou této kleptomanské vlády, snaží podlézavě vlísat voličům tvrzeními, že je v podstatě "levičák" a nemá s vládní koalicí, ani s Kalouskem, vůbec nic společného. Jeho prohlášení o tom,že bude pečovat o chudé, vdovy a siroty, bylo trapné a směšné. To samaritánství a humanismus v sobě objevil asociální kníže, hlasující pro všechny vládní prasárny (včetně zvyšování daní), jaksi náhle, zřejmě osvícen duchem svatým.

Tudíž mi není jasné, jak někdo může toho ambiciózního starého kariéristu pokládat za ztělesnění ctnosti.

Trapnost s čírem mohla napadnout jenom nějakého nezletilého vola nebo Černého - představovat lidem starého konzervativního feudála jako "rebela" ,bylo asi moc i na jeho starší přívržence.
Všechno kolem Kárla bylo vylhané, kýčovité a manipulativní - jedna velká prázdná mediální bublina, která nečekaně splaskla.

A ti, kteří prohráli a tváří se jako světlonoši pravdy a lásky,nakonec nedokážou ani akceptovat výsledky demokratické volby a sepisují po volbách petice proti Zemanovi.

Ubohost, ale u pravdylásky mě nemůže překvapit vůbec nic.
"Sarajevský atentát" byl ukázkou perfidnosti jejích představitelů, stejně jako jejich chování v těchto volbách.
27. 01. 2013 | 23:18

pamětník napsal(a):

Michal z Michle:
Většina z těch lží naposledy byla vyvrácena v 27. 01. 2013 | 21:37.
Tak ty zdroje dodejte.
27. 01. 2013 | 23:19

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

sedlak Zda se, ze reporter Die Welt nevi, co se deje v jeho vlastni zemi. Nebo mozna z Berlina do Bavor moc casto nejezdi:

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=668965
27. 01. 2013 | 23:20

Yosif K napsal(a):

pamětník napsal(a):

Yosife K.,
už by bylo načase přestat s těmi protizemanovskými lžemi, on nespadl opilecky....
Konec citátu....
Hahaha, taky dobrý vysvtětlení.... asi se to bude stávat častěji......
no sorry s těmi schody - ale chcete řici že člověk který s námahou a se zdřevěnělým jazykem mluví tempem jedno slovo za třicet vteřin nepožil za celý den kapku alkoholu? Hahaha....

A se softwarovými kuličkami jsou na vině hnůj a povl novináři nebo je to důsledek přehnané sebedůvěry?????

Zemana jsem měl vždy za vtipného člověka a jeho článek v Technickém magazínu se mi v roce 1989 fakt líbil. Od té doby se však se Zemanem něco stalo, psal o tom kdysi Mnacko... (Ako chutí moc.......) ...........
27. 01. 2013 | 23:23

pamětník napsal(a):

Eva Horáková:
sedlak nenapsal žádný komentář, jenom sem okopíroval komentář jednoho německého publicisty. Komentář je zaujatý, vůbec se nezmínil o zahledění do minulosti třeba rakouského tisku:
http://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20130121_OTS0111/hammer-klare-worte-schwarzenbergs-wichtiger-schritt
27. 01. 2013 | 23:24

Silvie napsal(a):

Yosif

A ohledně těch médií, myslela jsem,že vám to pálí víc.

U nás patří v podstatě všechny deníky germánům, co tedy předpokládáte,že budou psát?
Samozřejmě ,že by jim vyhovovalo,abychom se stali (se sudeťákem v čele) jejich gubernií.

Pokud mají pocit, že je potenciál geniálního knížete snad dostatečně nevyužit, nikdo jim nebrání, aby ho instalovali do funkce prezidenta v Rakousku nebo Německu. My jim ho klidně přenecháme...

Světovým médiím je v podstatě ukradené, kdo je u nás prezidentem, nepatří-li k extremistům nebo není-li svým vzezřením (Franz) nějak výrazně odlišný od normálu. Nesnažte se nalhávat lidem, že Zeman nějak vybočuje ze standardu levicových politiků v západní Evropě.
Pokud vybočuje, pak jen tím ,že je výrazně inteligentnější a poněkud svéraznější osobností.
Ani bůh, ani ďábel...
27. 01. 2013 | 23:25

pamětník napsal(a):

Yosif K.:
"ale chcete řici že člověk který s námahou a se zdřevěnělým jazykem mluví tempem jedno slovo za třicet vteřin nepožil za celý den kapku alkoholu? Hahaha.... " To máte na mysli Schwarzenberga?
27. 01. 2013 | 23:27

Yosif K napsal(a):

Taky by mne zajímalo kdo může mít pochyby o propojení Zeman + Klaus.

Lidi kteří léta nepoužili jmeno Klaus bez přívlastku TUNELDEDEK nyní volili dle rady Klausovy rodinné firmičky, to jsou mi věci to jsou mi věci, hahaha....
27. 01. 2013 | 23:28

Silvie napsal(a):

yosif
Ale vy nejste vůbec konzistentní?
Jakpak to?

Vždyť tatíček byl vaším velkým vzorem, není-liž pravda?
A vy nedbáte dostatečně jeho doporučení, milý pravicový hochu!
27. 01. 2013 | 23:29

Vysedlina napsal(a):

Pane Hořejší, Vy jste musel ty Karlovy volební reklamy přímo přitahovat! Tolik jste na něho myslel! To za a.,
Halík není jen katolický intelektuál, je hlavně kněz povinný poslušností své církvi. Za většiny ČSSD by nebyly odsouhlaseny církevní restituce ani třeba do 8 let. Proto se durdí. To za b.,
Váš chybný odhad, že Schwarzenberg by mohl dostat tak 35% hlasů, ne víc, znamená asi, že jsou ti, co ho volili (kromě Vás) (podle Vás) prostě hlupáci. Což je špatný vědecký předpoklad. To za c.,
Váš kamarád měl podle mě pravdu v tom, že každý by si měl umět vybrat i z malé nabíky, protože když to jde s pivem? To za d.,
nejste sám, kdo podezírá Schwarzenberga z nějaké lotroviny, vypadá to, že je přímo nemožné, aby si myslel to či ono, co vyslovuje nahlas. Za tím přece něco muší bejt, a to je vědecky úžasné. My jsme se lží tak srostlí, že v jiném prostředí je nám nedýchatelno pro tu jinakost.
bohužel to už si neověříme, a také vliv jeho žbrblání na výcvik naší pozornosti a schopnosti se ztišit (dobré proti Alzh.). Zato pana Zemana si užijeme a za rok si možná budeme rvát vlasy anebo také ne, a hlavně se už můžeme začít těšit na příští přímé prezidentské volby. Je po volbách, ať žijou volby!
27. 01. 2013 | 23:31

Josef K. napsal(a):

Milý Hořejší, jistě lze kampaň hodnotit mnoha způsoby. Povšiml jsem si však, že ti, kdo nastartovali svou karieru za normalizace , volili Zemana, především z řad úředníků, televarietních hvězd atp.

I Vy máte značně normalizační slovník, na čem jste vyrostl , to je jaksi vpito do Vaší kůže. Předpokládám, že svou vědeckou práci stavíte na podobné metodice, jako tento blog, pak o ní mám značnou pochybnost. Mohu mít i pochybnost o Vaší nepříslušnosti k normalizačnímu davu, jistě jste působil v mnoha organizacích režimu.

Celý tento blog je normalizační vulgaritou, hrubostí a nevkusem. To, že se opíráte o většinu nesvědčím o jiném, že většina touží po poklidu Husákova režimu. Pak tedy o lenosti, neschopnosti intelektuální práce, která je povinností každého občana nemirgorodského.

Těším se jen, jak v duchu normalizačních mirgorodských, jednou obrátíte své myšlenky k TGM atp. Bude opět sranda.
27. 01. 2013 | 23:32

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Michal z Michle Mate racht obe squadry si spendlily do svych reklam lidi bez jejich vedomi a proti jejich presvedceni. Karlovci si takhle do sveho klipu nacpali Kryla, ktery si o cele te Hvalove squadre myslel toto:
https://www.youtube.com/watch?v=zWSiWSP77yw
27. 01. 2013 | 23:32

Eva Horáková napsal(a):

Pamětník:

nejsem schopná číst v němčině články, takže mi Váš odkaz není nic platný.

A ještě bych se chtěla zeptat, v jakém slova smyslu je ten text zaujatý?

Děkuji

EH
27. 01. 2013 | 23:33

Ondřej napsal(a):

Hlavně u toho Halíka mě tohle hodně štve.
Já jsem si myslel, že je to slušný člověk, ale občas mívá výlevy, že si říkám, jestli to nepsal jeho úhlavní nepřítel Hájek.
27. 01. 2013 | 23:33

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

A vubec, Karel Kryl je aktualni i z hrobu:
http://jark.wz.cz/nejsemnaprodej.htm
27. 01. 2013 | 23:33

Silvie napsal(a):

pamětník
Ale kdeže... jeho jasnost měla dost problémů už jen s tím, aby pobrala Moravcovy otázky.
Natož ještě aby přemýšlela o tom, jak šikovně prošpikovat protivníka protiargumenty.
Vždyť ho vodili ti jeho mladí pitomečci jako medvěda.
Nakonec mu museli ještě pošpitat do ucha(což bylo ovšem zřetelně slyšet)-"poděkujte voličům"...

Zírali jsme na ten kabaret a nebyli mocni slova. Tohle! že mělo být českým prezidentem??? My jsme se v rodině příkladně shodli - letos poprvé.
27. 01. 2013 | 23:34

Silvie napsal(a):

Ondřej
Halík a slušný člověk???
To je bigotní fanatický katolík, zároveň ale narcisista a věčný čekatel na funkci v kléru.

Pokaždé když ho vidím, spatřím tvář samotného satana.
Lásku k bližnímu rozhodně nevyzařuje.
27. 01. 2013 | 23:36

sedlak napsal(a):

http://www.prag.diplo.de/Vertretung/prag/cs/03/Deutsch__tscheschiche__Beziehungen/seite__deutsch__tschechische__erklaerung__cz.html

http://www.mzv.cz/berlin/cz/vzajemne_vztahy/cesko_nemecka_deklarace_o_vzajemnych.html

Česko-Německá Deklarace o vzájemných vztazích a jejich budoucím rozvoji z 21. ledna 1997
27. 01. 2013 | 23:37

Silvie napsal(a):

Josef K.
Zato missky, Dyk, Basiková a Hanychová volí Kárla. To jsou ti praví představitelé "inteligence".
Postavit se ovšem hysterickým hereckým kolegům z řad příznivců Kárla, vyžadovalo jistou dávku osobní statečnosti (vezmu -li v potaz jak dopadl vždy slušný člověk -Dejdar).

Vám asi vůbec nevadí, že za Kárla plédovali bývalí bolševici jako Svěrák a signatáři Anticharty - o to trapnější bylo jejich moralizování a varování před "bolševikem" Zemanem.

Chtělo by to trochu nadhledu.
27. 01. 2013 | 23:42

Eva Horáková napsal(a):

Sedlák:

Moc děkuji. Dovolím si tu jeden jediný odstavec zkopírovat s tím, že jak je vidno, to, co se dělo v prezidentské kampani, do vysoké politiky prostě nepatří a Češi na to skočili a zblajzli to i s celým prutem. Musíme se ještě hodně, hodně učit, ale to bychom nejprve museli chtít.

"Obě strany se shodují v tom, že spáchané křivdy náležejí minulosti, a že tudíž zaměří své vztahy do budoucnosti. Právě proto, že si zůstávají vědomy tragických kapitol svých dějin, jsou rozhodnuty nadále dávat při utváření svých vztahů přednost dorozumění a vzájemné shodě, přičemž každá strana zůstává vázána svým právním řádem a respektuje, že druhá strana má jiný právní názor. Obě strany proto prohlašují, že nebudou zatěžovat své vztahy politickými a právními otázkami pocházejícími z minulosti."
27. 01. 2013 | 23:44

Vandal napsal(a):

V demokracii nemají nikoho za jeho názor – pokud není proti základním lidským právům – média pronásledovat jako štvance. Manifestovaná náklonnost ke Schwarzenbergovi byla na způsob potlesku v osvětleném sále: kdo netleská, před tím se mějme na pozoru.“
xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

tak, tak, a tleskali a tleskali a tleskali, až byli chudáci celí zchvácení a už nemohli, a zoufale se kolem sebe dívali, kdo už na sebe konečně vezme tu zodpovědnost, a přestane první tleskat. A nakonec se opravdu jeden odvážlivec našel, jinak by tleskali dodnes. Ovšem ho Karlova marškumpačka vyloučila jednou provždy ze svého středu. Dobře mu tak, zrádcovi.
27. 01. 2013 | 23:46

Maximus napsal(a):

Pane Hořejší, díky za článek, smekám před Vámi, jste vzdělaný a moudrý muž a navíc hodně nestranný a velmi objektivní. Škoda jen, že se v tomto prostoru vyskytujete sporadicky.
Mějte se!
27. 01. 2013 | 23:46

Mac napsal(a):

a je po debatě, duševní proletář Yosífek káčko to tady zase zablil svým proletářským flašinetem a je vymalováno :-))))
27. 01. 2013 | 23:47

pamětník napsal(a):

Eva Horáková:
Mohl by pomoci google překladač.
Je to zpráva o mluvčím Lidové strany Rakouska a současně rakouských sudeťáků o naději na nápravu bezpráví a křivd a na finanční kompenzaci za odsun českým státem, kterou očekávají v případě volebního vítězství Schwarzenberga. Tedy nejen Češi, ale především mnozí odsunutí Němci jsou zahleděni do minulosti, a o tom se pan Hans-Jörg Schmidt nezmínil.
27. 01. 2013 | 23:47

Yosif K napsal(a):

Silvie napsal(a):

Yosife,

tak si to tak neberte.
KONEC CITATU.

Já jsem Zemana nevolil - ale jeho vítězství mi nevadí:
1) nepoleze do zadku arabským diktátorům jak se tím pyšní Zaorálek, Paroubek a podobní .....
2) pokud pojede na BV určitě zase poradí židům aby vykopali palestince za Jordán - v zahraničí říká co si myslí at je to atktní nebo ne.....
3) Levičák není ani náhodou - pouze to šikovně umí předstírat před proletáři - když je potřebuje....
4) opilecké výstupy a urážky diskutujících mi u něj též moc nevadí - aspon je nejaká legrace a chápu že to je částečně poza na oblbování proletářů - co se dá dělat, takhle se v Česku vyhrávají volby......
27. 01. 2013 | 23:48

Miroslav Pivoda napsal(a):

Nečetl jsem vůbec tento článek Hořejšího, pouze úvod: "... ve druhém kole jsem nevolil, protože se mi žádný z kandidátů nezamlouval."

Svým dřívějším článkem se Hořejší shodil natolik, že to, co pak od něj následovalo, je zcela nepodstatné. Ten dřívější Hořejšího "vědecký" článek je zde:

Karel Schwarzenberg věří šarlatánské metodě homeopatie
Václav Hořejší 17. 01. 2013
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=18787&from=0#nucleus_cf
27. 01. 2013 | 23:48

Silvie napsal(a):

Yosif
Se vším souhlasím. Proto jsem ho taky volila.
Nakonec, soudruzi z EU ještě zapláčou...
Ale nejvíc bude plakat Sobotka.
27. 01. 2013 | 23:52

Karel Mueller napsal(a):

Silvie,

nejsem sám, kdo na Vás jen kouká :-).
Měla by jste jít do toho. Česká politika by potřebovala provětrat ženami jako Vy. Vůbec nemám na mysli tyto volby a knížete.
27. 01. 2013 | 23:53

Eva Horáková napsal(a):

Pamětník:

Mluvčí lidové strany Rakouska? ....v případě vítězství Schwrarzenberga? A tohle považujete za co? Za solidní informaci k šíření paniky? Oni třeba taky psali, že je Klaus vlastizrádce a tak.....a to prosím tady u nás v Čechách.

Jestli jsou odsunutí Němci zahleděni do minulosti, je samozřejmě možné. Je to celosvětový problém :-)

Možná bychom mohli mít ve znaku místo lva stažené půlky zadnice.

EH
27. 01. 2013 | 23:54

pamětník napsal(a):

Silvie:
Je otázkou, zda Karl zu Schwarzenberg by se dožil konce mandátu a co by Kalousek v tom případě vymyslel za skopičinu. Mezitím by stihnul kromě sudeťáků odškodnit i Diag Human, tedy svého bechyňského souseda Šťávu.
27. 01. 2013 | 23:55

pamětník napsal(a):

Eva Horáková:
Bylo by lepší, kdybyste zkusila ten překladač.
27. 01. 2013 | 23:56

kočka šklíba napsal(a):

Pane Hořejší, máte pravdu, pro mě je to vítězství Dobra nad Zlem. Ale ne ve smyslu vítězství Zemana nad K.S. Já to považuji, a pro mě je to opravdu radostné zjištění, za vítězství lidí, kteří se nenechají oblbnout, nenechají si vymýt mozky našimi lokaji(sami sebe tito ochotní slouhové nazývají "novináři").
Pak také samozvanými "autoritami", které mají tu drzost něco někomu doporučovat, ačkoliv jsou možná (ne vždy) dobrými profesionály ve svém oboru, jsou to jinak většinou také ochotní slouhové, kteří za pár drobků viditelně budou chválit kohokoliv. Podepisovat cokoliv (viz mnozí pod Antichartou). Atˇsi doporučují prací prášky nebo deospraye(viz Čvančarová), ale už jejich doporučení různých fondů a kampeliček dopadlo špatně pro ty co jim naletěli.
Takže to Dobro vidím v tom, že se lidé zvedli a této smečce ukázali, že až tak se oblbovat nedají.
A mimochodem, ti co se ohánějí demokracií se ted všude, jak zde na blozích(jak blogeři, tak diskutující) tak v různých médiích dále odkopávají. Ano, demokracie ano, ale jen když je po jejich, bolševici non plus ultra, nicméně mě nikdo z nich nepřekvapil, a ten Halík už vůbec ne ;).
27. 01. 2013 | 23:57

Realtoltek napsal(a):

Volby nam ukazali jednu vec... Jak snadno se lide nechavaji manipulovat medii a jak je to nebezpecna vec. Verejnopravni televize naprosto neplni svoji funkci nestranosti a je na povazenou proc ji vubec lide kteri volili kandidata ktery vyhral plati nejake poplatky.
27. 01. 2013 | 23:59

Mac napsal(a):

Pivoda

článek o homeopatii jsem četl, profesor se jím naprosto neshodil.
Prostě střízlivě označil homeopatii za to, co je. Dobrej byznys a víra pro slaboduché

P.S. Proč ráčíte považovat za nutné sdělit ctěné komunitě, že jste článek nečetl? Nějaká demonstrace jinakosti?
27. 01. 2013 | 23:59

pamětník napsal(a):

http://neviditelnypes.lidovky.cz/novinari.asp?idnov=1702
28. 01. 2013 | 00:08

buldatra napsal(a):

Tak Kárl utřel a má stříbrnou medaili.
To jsou věci...

Každopádně lze říct, že druhé místo není zas tak špatné.
Ostatně, Zeman byl už taky jednou druhej, no a na druhý pokus zvítězil.

Takže, hen to kníže, má-li kromě té propagované noblesy i trpělivost a má-li sportovního ducha, vzdor bypasu čtyřnásobnému, může do toho vlítnout znovu za 5 let a když mu bůh bude příznivě nakloněn, třeba slavně zvítězí.

Kárlovi zklamaní příznivci by si snad měli uvědomit, že takzvaná přímá volba prezidenta splnila, co splnila, překonala původní očekávání tvůrců tohoto tyátru, páč se veřejnost zabavila v této pochmurné a neveselé době Kalouskově. Chléb a hry.
Ba co víc, tyátr ten dokonce dal vzniknout čemusi, co se dost podobá sparťanským vlajkonošům v situaci, kdy Sparta dostala na zadek od Baníku...
28. 01. 2013 | 00:17

sedlak napsal(a):

Eva Horáková...
...s tímhle jste mne opravdu dostala ;-)) ....Možná bychom mohli mít ve znaku místo lva stažené půlky zadnice.
28. 01. 2013 | 00:19

Názor napsal(a):

Léky a kosmetika jsou velký byznys přitahující podvodníky. Kontrola a kritika je nezbytná. Nebo jinak platí víra Tvá Tě uzdraví, ale zaplať předem.
28. 01. 2013 | 00:31

ferda napsal(a):

No tak jste pane profesore našel komentář, který vám konvenuje a připadá výstižný. Jiným třeba konvenují a připadají výstižné jiné komentáře. Podporovatelé Schwarzenberga vám připadali trapní, jiným třeba připadala trapná Jiřina Bohdalová. Co má jako bejt? Vadila vám masáž médií - tak jste to nemusel číst. To už se totiž smí. Nikdo už z přečteného nezkouší. Nebo jste se mohl dívat na ČT, případně poslouchat veřejnoprávní rozhlas. Nebo nemusel a mohl jste si místo toho číst knížku podle vlastního výběru nebo se jít projít do lesa. V každém případě jste prostě měl n a v ý b ě r. Za vlády jedné strany to tak ovšem nebývalo, určitě ne přinejmenším na vojně a ve školách, na což si jistě vzpomenete. Jinak je mi líto, v jakém prostředí se pohybujete - mezi mými kamarády jsou voliči Zemana, Dienstbiera, Franze, Fischerové i Schwarzenberga. Špičkujeme se kvůli tomu neustále, ale to je tak všechno - naše přátelství má příliš vysokou cenu, než abychom je kvůli takové věci obětovali. Tak nějak na mě z toho vašeho blogu vykukuje frustrace z toho, že ten váš kandidát nepostoupil do druhého kola. Ale takových nás byla většina, víte?
28. 01. 2013 | 00:32

mick napsal(a):

strašné poselství:
http://www.novinky.cz/domaci/291440-osobnosti-vzkazuji-zemanovi-ze-jejich-prezidentem-neni.html

-oči vidí-mozek nebere.
28. 01. 2013 | 00:37

Vandal napsal(a):

Připomínala mi živě situace např. před sjezdy KSČ, kdy se na nás neustále valil podobný proud vyjádření podpory od těch či oněch umělců, vědců či traktoristů. Byl jsem tedy svým způsobem rád, že těm zuřivým propagandistům „zmehlo“.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
pane Hořejší

děkuji za vynikající příspěvek. Po těch splaškách Urbana, Justa, Hollana a dalších bojovníků za "pravdu", je to balzám na duši.

Mě to ale situaci před sjezdy KSČ nepřipomíná, například proto, že chybí rezoluce traktoristů. Řekl bych, podle toho, kdo za tím stojí, že jde spíš o fašizaci, fašizaci společnosti. Jsou za tím mafiánské mocenské struktury, kterým KS vyhovuje víc než MZ. Stačí porovnat názory na majetková přiznání a referendum. Komu vadí majetková přiznání a referendum občanů ke každé důležité záležitosti ve společnosti?
28. 01. 2013 | 00:41

pamětník napsal(a):

Frustrace je velmi nepříjemný pocit, může úplně zkazit radost ze života. Možná by pomohl populárně vědecký blog pana MUDr. Radkina Honzáka.
28. 01. 2013 | 00:46

ThomasK napsal(a):

Tomáš Halík to řekl přesně, jakápak hysterie. Ostatní už nemělo ani cenu číst
28. 01. 2013 | 00:49

lone tractorist napsal(a):

mick
Nebojte. Zeman si ten seznam schová, a až budou chtít milost poněvadž ožralí přejedou na přechodu (dů)chodce, vzkáže jim, že jejich prezident on není. Claro?
28. 01. 2013 | 00:56

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Eva Horáková Mate momentalni zatmeni mysli? Rakouska vladni strana OVP ma specialniho mluvciho pro otazky vyhnancu, ktery v reakci na slova naseho ministra zahr. a prezidentskeho kandidata vyjadril nadeji, ze dojde k odsouzeni odsunu a nahrade skod.
Premyslela jste nekdy, proc nema Schwarzenberg v TOP09 mluvciho pobelohorskych exulantu? Nejspis proto, ze ti uz opravdu nikoho nezajimaji...
28. 01. 2013 | 01:04

dennis napsal(a):

Skoda, ze pana Schwanzenberga behem jeho kampani nedoprovazeli a zretelneji nepodporovali jeho stranicti kolegove a kolegyne. Jedna z nich mohla zazpivat svou castusku na starou melodii. A pan Kalousek se mohl blysknout nejen uznanim, ale take radou bonmotu, kterymi vzdy skvele oplacel prave levicovym poslancum. Verim, ze tak jako ODS tak i TOP 09 prubeh a vysledek prezidentskych voleb zanalyzuje a do pristich prezidentskych voleb se dukladne pripravi. Obe strany na to maji pet let, da-li Buh. Pak by boj Dobra se Zlem mohl mit jine skore.
28. 01. 2013 | 01:20

Dolejší napsal(a):

Pane profesore, máte pravdu. Tu svou.
28. 01. 2013 | 01:25

kočka šklíba napsal(a):

Bijte, ničte je, palte je... můžete dát zdroj?
"Rakouska vladni strana OVP ma specialniho mluvciho pro otazky vyhnancu, ktery v reakci na slova naseho ministra zahr. a prezidentskeho kandidata vyjadril nadeji, ze dojde k odsouzeni odsunu a nahrade skod."
28. 01. 2013 | 01:26

Yosif K napsal(a):

Silvie napsal(a):
Nesnažte se nalhávat lidem, že Zeman nějak vybočuje ze standardu levicových politiků v západní Evropě.
Pokud vybočuje, pak jen tím ,že je výrazně inteligentnější a poněkud svéraznější osobností.
Ani bůh, ani ďábel...
27. 01. 2013 | 23:25
Uznávám že Zeman není ani bůh ani dábel.
Na jeho presidentování se těším, jelikož:
1) bude sranda. KS měl taky přeřeky ale na "softwarové kuličky" zatím nikdo nemá. A bude to pokračovat - tedy pokud Zeman neomezí chlast.
2) Paloši a ostatní arabáši se z něj asi zbřídí - to že by měli sklapnout a uklidnit se si myslí mnozí politici ale nikdo to zatím neřekl tak pěkně jasně jako Zeman
3) Nebude moci jezdit za arabskými diktátory a lézt jim do zadku jako skvadra Zaorálek, Paroubek, Sobotka atp.....
4) Přes všechny řeči o podpoře chudiny nečekám že by Zeman nějak aktivně tlačil na vyšší rozhoz zrna pořízeného na úvěr mezi proletáře - když naposledy "mluvil upřímně" tak sám sebe označil za "liberálního konzervativce japonského typu". Považovat Zemana za upřímného socana může jen trouba.

Na Zemanovi mne může máloco zklamat. Upřimným socanem Zeman zaplatpánbůh nikdy nebude. Spíše budou zklamáni jeho oddaní voliči z Ostravy-Michálkovic (hlavně ti jednodušší co dopíjejí láhve po družce která se již otrávila metanolem......)
28. 01. 2013 | 01:26

Josef K. napsal(a):

Silvie... Madame, jste uklizečka, která si v roce 50 stěžovala, že kdosi pověřil úklidovými pracemi. Ten kdosi byl pak odsouzen k trestu mnohaletého vezení. Odkud se ve Vás bere ta odvaha napadat Svěráka? Máte mozek zcela vyčištěný nějakou kosmetikou? Co jste sama dokázala? Mimo psaní komentářů?
Vyčtěte Kunderovi , že byl členem ČSM.
Vsaďme se, pokud bychom otevřeli Váš životopis, bude to kalná voda nad kolena, patrně až po krk...
28. 01. 2013 | 01:35

didusin napsal(a):

Dobrý den. "Volil" jsem z podobných důvodů jako Vy, pane profesore. Nejen Halík, ale řada intelektuálů nebo lépe řečeno ti, které jsme za intelektuály či jistou elitu považovali, se chovala jako malé děti. Za všechny lze připomenout sborový hlahol členů českého PEN klubu v čele s Vaculíkem, adorující knížete.
Mne ovšem zarazila v předvolební kampani jiná věc. Debaty ve všech médiích bez výjimky nebyly debatami, ale řízenými diskusními kroužky, s předem daným okruhem nic neosvětlujících otázek. Jen ministrova hloupost, snad aby deklaroval svoji budoucí trasu a vyhnul se pozdějším výtkám o zamlčování čehosi, způsobila, že se Zeman odvážil na problém upozornit a dále rozvinout debatu kolem něj.
Proč se ale nikdo nezmínil o zapojení Karla Schwanzerberga do světové politiky, nikoli jako ministra zahraničí, ale jako soukromé osoby navštěvující setkání mocných, jak sám říká moudrých tohoto světa, seřazených v Bilderberg group a na ni navazující Trilaterále. Nikdo neměl odvahu nebo za tím bylo přímo varování ? Rovněž nebylo zmíněno jeho švýcarské občanství, ačkoli na možné problémy při plnění role prezidenta podřízeného dvojí přísaze věrnosti, bylo na internetu upozorňováno.
28. 01. 2013 | 01:38

Yosif K napsal(a):

Co se týče Sudetáků, jde o zcela vyhaslou věc, jak to Zeman sám tvrdil v roce 1992 (kdy ovšem nepotřeboval hlasy bolševických rabováků ze Sudet k vyhrání presdientských voleb).

Žádní sudetaci se do Česka zpět netlačí. Z 99% též nečekají žádné kompenzace. Dostali již kompenzace za vše od vlády SRN - v případě že by dostali cokoliv od Ceska tak by museli všechny kompenzace od BHRD vracet. To samozřejmě nikoho ani nenapadne.¨¨

Sudetáky plaší sami sebe xenofobní dušičky které jsou neschopny jakékoliv empatie s "cizáky". Odsunem byly poškozeni všichni Němci včetně antifašistů, odsunem byli poškozeni i Češi kteří bez něměckých techniků nebyli mnohdy schopni obnovit provoz skláren, textilek atp po dobu několika let......... pokud se v sudetských fabrikách udržel provoz, bylo to mnohdy proto, že čeští technici museli vybrečet u tupývh bolševických korytářů vyjimky z odsunu pro něměcké techniky....

Je hloupost nad hloupost pokud si toto někdo neumí přiznat.....
Je hloupost nad hloupost považovat odsun za OK a zároven se diovit jak malej jarda jakpa že se to tak stalo že Česko nemá stejnou životní úroven jako Freistaat Bayern nebo Baaden Wuertemberg......
28. 01. 2013 | 01:39

oLda napsal(a):

Ad Prof. Horejsi: priznam se, ze mne vic nez prohlaseni P. Halika rozesmutnel Vas clanek. Pokud vim, byl podle Vas nejlepsim presidentskym kandidatem Dienstbier. I pro mne reprezentoval rekneme to nejnadejnejsi v nasi spolecnosti. Proc jsem ho nevolil? Protoze treba jako predseda CSSD ma vetsi moznost zmenit nasi spolecnost nez jako prezident. Takze by se mel nejdrive prosadit ve sve vlastni strane a jelikoz to zatim vypada, ze vlastni strana o hodnoty, ktere on predstavuje (viz. volby v Praze), nema moc jednoznacny zajem, tak to jen poukazuje na to, ze P.T.Halik neni vubec daleko od pravdy ve svem statmentu o CSSD. V one strane je jiz folklorem, ze byvali jeji predsedove stranu opousti a zakladaji si stranu novou. To ze v ni po odchodu Zemana zemanovci zustali je nabiledni, totez plati o paroubkovcich. Kdyz se podivam na doporuceni volit Zemana z ust Sobotky (copak o Zemanovi tvrdil drive???), pak to opravdu jen potvrzuje, ceho je ta partaj plna. Nezbyva mi nez souhlasit s Halikem. Cili Vase preference Dienstbierovi byla podle mne obsahove spravna, metodicky mimo: Kdo slusnej a schopnej by totiz jeste zustal v CSSD, kdyby se Dienstbier stal prezidentem? Kdyby se jim stal naopak Schwarzenberg, byl by to konec TOPky a Kalouska. A to by take nebylo na skodu. A neverim, ze by KS Cesko spatne reprezentoval v zahranici ci svojim stylem svadel nasi politickou scenu k jeste vetsi nekultivovanosti nez jak je tomu nyni. Vic jsem od te volby necekal a nakonec zadna volba nas neosvobodi od prikazani zacit reformu spolecnosti reformou sebe.
...snad jeste jednu poznamku: doufam, ze ti co Zemana volili, citi spoluzodpovednost za to, jak bude Zeman jednat. Ne vsichni Nemci, ale ti, kteri Hitlera volili meli za jeho jednani spoluzodpovednost. Mnohdy se rika: My Cesi jsme si po valce zvolili komunisty sami. Mne se to ale nelibi, protoze neuznavam princip kolektivni viny a vim, ze ani ja ani moje rodina komunisty nevolila a ani ted Zemana. Takze v pripade, ze by se Zeman casem odkopal tak, jak se casem odkopal Klaus (taky sveho casu nejoblibenejsi politik), tak bych si nepral slyset, ze "jsme si ho my Cesi zvolili sami". Ne, onech 55% volicu mi ho zvolilo. To jen dopredu. Ti kteri ho volili maji spoluzodpovednost za jeho ciny!
28. 01. 2013 | 01:40

didusin napsal(a):

Omluva za překlep výše : samozřejmě mělo být Schwarzenberga.
28. 01. 2013 | 01:44

Yosif K napsal(a):

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):
Premyslela jste nekdy, proc nema Schwarzenberg v TOP09 mluvciho pobelohorskych exulantu? Nejspis proto, ze ti uz opravdu nikoho nezajimaji...
KONEC CITATU.
V SRN a Rakousku už nikoho nezajímají ani nároky Sudetáků. Všichni již dostali v padesátých letech kompenzace mnohonásobně převzšující cokoliv co by mohli dostat z CR. Když by cokoliv dostali z Česka, museli by něměcké kompenzace vracet. Sudetaci slouží jako strašák na hlupáky. Oproti takovým Palošům jsou v naprostém klidu.
28. 01. 2013 | 01:45

pozor na autora napsal(a):

nojo, pan profesor, to je demokracie sama :-) Už před lety obvolával jakožto člen redakční rady Vesmíru autory nepohodlných článků, které se snažily bořit dogmata a rozmlouval jim jejich publikaci. Jak někdo nejde s davem pod vlajkou propagandy, hned se do něj naváží. Průhledný jak sklo, ale jinak machr. Že by si už leštil schody z podhradí výš ?
28. 01. 2013 | 01:54

Yosif K napsal(a):

Pane OLDA - máte naprostou pravdu.

K JD jako naději česjé politiky mám ještě tuto poznámku:

I JD musí uvnitř CSSD postupovat "takticky" aby jej zkorumpovani spolustranící rovnou nevykopli. Jiným politikům se takové taktické úkroky po právu vyčítají. JD je však považován za čistého - samozřejmě - sám nic nebral. V CSSD je však již 22 let a korupci začal kritizovat vloni. Dříve bylo v CSSD vše v pořádku? To sotva.........
28. 01. 2013 | 01:55

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Kočka Šklíba – „Můžete dát zdroj?“

Zdroj je například zde:
http://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20130121_OTS0111/hammer-klare-worte-schwarzenbergs-wichtiger-schritt

Wien, 21. Jänner 2013 (OTS/ÖVP-PK) - Ausdrücklich begrüßt ÖVP-Vertriebenensprecher Michael Hammer die im Rahmen einer TV-Diskussion getätigten Aussagen von Präsidentschaftskandidat Schwarzenberg zur Sudetenfrage. Der tschechische Außenminister und Präsidentschaftskandidat Schwarzenberg hat die Vertreibung der Sudetendeutschen nach dem Zweiten Weltkrieg ausdrücklich verurteilt.
"Dass wir das Prinzip der kollektiven Schuld geltend gemacht haben, werfe ich unseren Vorfahren vor. Wir haben damals wirklich einen schwerwiegenden Fehler gemacht. Und daran halte ich fest", sagte Schwarzenberg Donnerstagabend im TV-Duell mit seinem Konkurrenten Milos Zeman.

Hammer wertet dies als ermutigendes Zeichen, dass die Diskussion in Tschechien wieder in Bewegung kommt. Ein Sieg Schwarzenbergs bei den Präsidentschaftswahlen würde die historische Chance bieten, dass die Frage der Vertreibung der Sudetendeutschen gelöst, dieses Unrecht offiziell eingestanden und auch entsprechend entschädigt wird. "Es ist dies ein weiteres Zeichen dafür, dass in Tschechien zusehends die Zahl derer größer wird, die hier an einer seriösen Aufarbeitung dieses Unrechts interessiert sind. Ein Wahlsieg Schwarzenbergs würde damit auch ein Zeichen dafür sein, dass die Sudetenfrage in Tschechien gelöst werden kann", so Hammer abschließend. (Schluss)
28. 01. 2013 | 01:56

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Yosif K. - "V SRN a Rakousku už nikoho nezajímají ani nároky Sudetáků."

Proč lžete? Tohle vyjádření je jednoznačné:

(Hammer) ...würde die historische Chance bieten, dass die Frage der Vertreibung der Sudetendeutschen gelöst, dieses Unrecht offiziell eingestanden und auch entsprechend entschädigt wird.

"Ein Wahlsieg Schwarzenbergs würde damit auch ein Zeichen dafür sein, dass die Sudetenfrage in Tschechien gelöst werden kann", so Hammer abschließend.
28. 01. 2013 | 02:06

Karel Mueller napsal(a):

Pane ol.da,

je to sice určeno profesorovi a učitě Vám odpoví, ale máme pokročilou dobu a mě Váš příspěvek zaujal. Obávám se, že se mýlíte a to velice.

Sobotka nemohl doporučit knížete, velmi významného člena vlády v situaci, kdy víckrát ČSSD iniciovala pád vlády a je jejím hlavním kritikem. To bychom byli v eště větším kocourkově, než jsme
Pokud by kníže vyhrál, tak získává pozici, kterou jsem výše popsal, důsedek by byl ten, že by TOP 09 převzala vedení pravice a ODS odešla do bezvýznamna. Výslede P. Sobotky byl jasným signálem
Otázku sudetsých Němců jsme probírali mnohokrát. Uvědomte si konečně několik věcí:
- Ne a ne odejít do dějin z toho důvodu, že existuje jasně formulovaná preambule landsmannschafu a ten má podporu vlády SRN
- Sudetští Němci měli říšské občanství a tedy bylo na československé vládě, komu udělí to československé
- Každý Němec mohl o čsl. občanství požádat a skutečně ho asi 300 tisíc dostalo, což odpovídalo počtu antifašistů. Samozřejmě došlo k přehmatům i prasárnám. Ale nešlo o etnickou čistku
- Nešlo o ni především z toho důvodu, že odsun byl odsouhlasen v Postupimi.

Nebudu opakovat příčinu a následek, ani to, že genocidní válka na život a na smrt s horami 60 mil. mrtvol není příliš velká sranda.

Nepřeji Němcům nic zlého, spíš naopak, jak by jste mohl poznat třeba z mého postoje k T. Sarrazinovi. A tak jim nepřeji ani nenávistnou, ze zahraničí řízenou, mocnou minoritu, se kterou se mohou za pár let reálně setkat.
28. 01. 2013 | 02:11

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Didusin - Dovolil bych si přidat svůj názor.

Ohledně Bilderbergu se Schwarzenberg vyjádřil už mnohokrát a sotva by byl řekl po stoprvé něco jiného.

Co se týče problému dvojího občanství a nemožnosti dvojí loajality, toho si měli včas všimnout právníci a nedovolit Schwarzenbergovi kandidovat. Pokud tak neučinili, proč by to měl řešit on?
28. 01. 2013 | 02:27

Digi napsal(a):

Ono se v těch debatách něco řeklo, popřípadě se s tím šermovalo, a málokdo si našel pramen - tedy to, co skutečně text obsahuje.

Tak se připomíná "vlastenecký" Manifest české šlechty z 17.9.1938. V maniestu se mj. uvádí:.... "přání, aby staré hranice České koruny zůstaly neporušeny, vychází zajisté také ze starosti o budoucnost našich potomků i z pocitu zodpovědnosti za svobodu a blaho českých Němců. Naši předkové vždy usilovali o přátelský poměr obou národů v zemi usazených, a tak i my toužíme po tom, aby naši krajané německého jazyka mohli sdílet s námi lásku k nedělitelné vlasti"....

Moc tomu nerozumím, 17.9.1938 byl Mnichov na spadnutí(Chamberlain. Copak šlechta nevěděla co se dělo už nejméně rok před tím?

Henlein v říjnu 1937 píše Hitlerovi, že v srdci netouží po ničem jiném tak horoucně jako po vtělění nejen Sudetoněmeckého území, ale i celých Čech, Moravy a Slezska do Německé říše.
V parlamentních volbách 1935 volby vyhrála Sudetoněmecká strana s cca 15 procenty, v Sudetech získala 2/3, v květnových a červnových komunálních volbách 1938 kolem 90 procent hlasů.
Na jaře 1938 se uskutečnil anšlus Rakouska.
Od března 1938 konzultuje Henlein požadavky vůči vládě ČSR osobně s Hitlerem.
Nechci jít do podrobností: Karlovarský sjezr SdP, mise lorda Runcimana v létě 1938, berchtesbadenská schůzka Ghamberleina s Hitlerem 15.99.1938 atd. až k Mnichovu a okupaci.

Opravdu si šlechta myslela 17.9.1938, po tom všem, co se tu dělo, že by "krajané německého jazyka mohli (pozn. a chtěli) sdílet lásku k nedělitelné vlasti"?
28. 01. 2013 | 02:29

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Digi Zase myslete hlavou. CSR stavela na tom, ze je demokraticky mnohonarodnostni stat. To byl jeji argument proti odtrzeni pohranici. Tehdy vsichni mluvili o touze po souziti, cetnici a vojaci meli zakaz opetovat palbu bez povoleni a strelba smerem k hranici byla zakazana uplne.
Ani kdyby to tehdy chteli formulovat stylem: "kdyz s nami byt nechcou, at tahnou", politicky bylo neco takoveho neprijatelne.
28. 01. 2013 | 03:23

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Karel Mueller – K tomu odsunu. Obávám se, že K.Sch. by nejen nemohl být prezidentem, ale neměl by být ani ministrem zahraničí ČR, když zamlčuje a ignoruje vyjádření ministra Dienstbiera z r.1992:

„Postupimská dohoda byla politicky i morálně odůvodněna a platně uzavřena. Oprávněnost v ní uvedených opatření, včetně článku XIII, který se týká odsunu, byla potvrzena i článkem 107 Charty OSN. FMZV není známo, že by vláda některého státu její platnost popírala.“

K.Sch., podobně jako jiní protičeští agitátoři, soustavně zamlčuje a ignoruje, že o odsunech německých menšin bylo rozhodnuto vítěznými mocnostmi (nikoliv naší vládou, jak nám podsouvá, měl by tedy k soudu do Haagu hypoteticky poslat zástupce oněch vítězných mocností) a bylo motivováno poučením z 2.sv.války, a to především bezpečnostními důvody, aby se nemohlo opakovat zneužití národnostních menšin k destabilizaci jiného státu nebo jako záminky k agresi. (viz kniha Komu sluší omluva, 1992, str.210-211).

Místo toho neustále předkládá interpretaci odsunu tak, jak je uváděna v propagandistických brožurkách Landsmanšaftu.

Co se týká tzv.Benešových dekretů, tak před naším vstupem do EU byly provedeny tuším asi dvě analýzy a bylo shledáno, že dekrety nejsou překážkou našeho vstupu.

Jestliže se K.Sch. vyjadřuje v rozporu s uvedenými právními dokumenty a není ochoten je respektovat, představuje pro ČR bezpečnostní riziko a neměl by vůbec ve vysoké politice působit. Není mi jasné, jak mohl takový člověk získat bezpečnostní prověrku.
28. 01. 2013 | 03:28

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Yosif K No jiste, proto maji rakousti lidovci toho mluvciho (jako ma TOPka toho pro Bilou horu) a proto pustili sudetaci bavorskeho premiera do CR az v roce 2010 ( a proto Stoiber vytahl dekrety behem naseho vstupu do EU) a proto na podzim 2012 behala EU parlamentem madarska petice tykajici se Slovenske casti dekretu (stacilo, kdyz si Slovaci odhlasivali formulaci, ze ty "mrtve" dokumenty jsou nemenne).
Zkratka to nikoho nezajima...
28. 01. 2013 | 03:28

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Yosif K Zivotni uroven SRN nema s odsunem co do cineni. Velkym uspechem Rakusanu bylo presvedcit svet, ze Hitler byl Nemec a Mozart Rakusan.
Velkym uspechem Nemcu je, ze presvedcili svet, ze v NDR nezili Nemci...
O nasem povalecnem osudu rozhodli Nemci ve chvili, kdy 22.6. 1941 prekorocili hranici Rise.
28. 01. 2013 | 03:32

Nevolič napsal(a):

Pan profesor by asi měl raději zůstat u imunologie :-)
28. 01. 2013 | 03:33

montana napsal(a):

nebyla ta volba taky tak trochu otazkou citu?
vratil jsem se nedavno po dlouhem pobytu v zahranici a nejvice me sokoval xenofobni raz kampane; moje dilema jestli jit ci nejit volit definitivne rozhodla rodina Klausu.
na Cesku me fascinuje jak moc jsou lide zamereni na minulost-volby rohoduji Benesovy dekrety, cistota rasy, spravna ceska vyslovnost; vyhraje na Vysocine vystrachany politik-alkoholik minulosti.
Pritom dobri kandidati budoucnosti zde byli, vedle Diensbiera je treba Roithova politik zapadniho strihu.
Mimochodem, aktivizace lidi pro zvoleni Obamy v roce 2008 by asi leckteremu Cechovi pripominala doby komunismu...
28. 01. 2013 | 03:39

proboha napsal(a):

pro Bijte je, nicte je, palte je..

píšete nesmysly, Mozart byl taky Rakušan, stejně jako Hitler, a že v NDR nezili Nemci, to nebylo úspěchem Němců, ale soudruhů z NDR :-))
28. 01. 2013 | 03:40

Digi napsal(a):

To Bijte je, nicte je, palte je.

Podivení není nad obsahem, nýbrž dobou - datem prohlášení. Uniká mi smysl. Pokud mohlo mít nějaký smysl (asi by stejně nemělo, Hitler věděl, co chce a po anšlusu Rakouska věděl, že mu nikdo nebude bránit), pak o hodně dřív.
28. 01. 2013 | 03:52

Analytik napsal(a):

Naprostý souhlas, autore!
Volil jsem slušného kandidáta - Táňu Fischerovou, protože Okamuru vyškrtli.
Ve druhém kole však slušní kandidátí došli a volit menší zlo ze dvou velkých nelze. Tak to vyřešila prázdná obálka. Pár let se obejdu bez vlastního prezidenta.
V těchto volbách opět vyhrála Mafie a kdyby místo občanů volili zastupitelé, dopadlo by to stejně špatně.
V zemi, kde právo a spravedlnost slouží mafiánům a zlodějům to jinak nejde.
28. 01. 2013 | 06:25

Analytik napsal(a):

Analytik 06:25
Ještě pro ty, kteří můj příspěvek nepochopili: mezi čtvrté a třetí slovo od konce patří čárka, sorry!
28. 01. 2013 | 06:32

scallop napsal(a):

Autor

Od angazovaneho akademika bych cekal, ze se po volbach podiva kriticky spise na viteze nez aby kopal do porazeneho.

Kampan mohla vadit mnoha lidem - premira nadsenych celebrit na jedne strane a premira lzi na strane druhe. Kazdemu vadi neco jineho, Vy jste se v blogu vyjadril jasne.

Karel Mueller

Vy jste tady vzdy a ve vsem podporil Vaclava klause a Milose Zemana (a samozrejme jejich verozvesty). Vase vernost az za hrob je obdivuhodna. Ale mate pravdu - genialitu velikanu nelze zpochybnit, je treba ji pokorne uznat.
28. 01. 2013 | 07:11

Mabel65 napsal(a):

Takhle to vypadá jinde: "....V roce 2000 se Bushova kampaň zaměřila proti Johnu McCainovi, muži, který byl vězněn a mučen komunistickým Vietcongem. V Jižní Karolíně se tehdy objevily letáky, že McCain má černošské dítě, že je "kandidátem teploušů", že je jeho žena narkomanka, že v důsledku mučení ve Vietnamu byla narušena jeho psychická rovnováha..." To u nás je to zatím slabota.
28. 01. 2013 | 07:21

Jan K. napsal(a):

Autore, s T. Halíkem většinou nesouhlasím, ovšem v bodu 6). má naprostou pravdu.
28. 01. 2013 | 07:24

Lutz napsal(a):

Tomáš Halík je jako ilustrace feldkuráta Katze, divím se, že je katolík. Ale žvanil je to skvělý, to jo.
28. 01. 2013 | 07:38

Drzá zrzka napsal(a):

Ve druhém kole jsem viděla zápas zla se zlem.
Větší zlo (skrytější, propracovanější) pohltilo zlo menší. Teď ho zpracuje k obrazu svému.

Příští boj dobra se zlem bude zase o dost těžší.
28. 01. 2013 | 07:42

Vašek napsal(a):

Pan Hořejší se nás pokouší obluzova svým obludným názorem. V článku je několik polopravd a lží a já jen musím konstatovat, že největší slabinou demokracie je demokracie sama.
Halík tomu pavda taky nepomohl, protož jeho doporučení KS voliče spíše odradilo.
P.Hořjší , celý problém naší "demokracie" je v tom, že to jepouze polodemokracie,která za sebou stále vleče všechn ty StBáky, politruky,kádrové rezvy,svazáky,pohraničníky a Šloufy.
Mimochodem o podrazu nového "presidenta" o poradci Šloufovi ani věta.
28. 01. 2013 | 07:45

Zdenda napsal(a):

Součástí demokracie je i právo nevolit, pokud je občanu nabízena možnost pro něho nepřijatelná. Z voleb jsem si odnesl 2 poznatky:
zoufalá ubohost našich médiíí se projevila nejjasněji, jak mohla.
A mladí lidé si budou možná až do smrti myslet, že knížecí titul je zárukou inteligence, moudrosti a noblesy.
28. 01. 2013 | 07:49

čurda napsal(a):

čtu-li komentář toho pána, tak je jasné pro Zeman novináře nemá rád -jsou zcela subj a pokr
28. 01. 2013 | 07:56

olga napsal(a):

Většina zvolila. Já se spolu s tou menšinou musím smířit. Nikdo mi nemůže vytýkat že jsem nevolila. Nikdo mi nemůže vytýkat, že jsem zvolila špatně. Mám výhodu. Aspoň před svým svědomím.
Na propagandu nedám. Volila jsem podle intuice. Inspirovala mě pohádka. Pyšná princezna. A věta krále Miroslava. Řekl. Všichni v této zemi se musí mít stejně dobře jako lidé v zemi Miroslava!
28. 01. 2013 | 07:58

Vašek napsal(a):

Olgo!
Tušíte alespoň , kdy byla tato "pohádka" točena?
28. 01. 2013 | 08:03

Drzá zrzka napsal(a):

Zdenda

Můžete ukázat mladým nějaký jiný vzor noblesy?

Spousta špiček noblesní chování měla. Do doby než se nějakým způsobem nezapletla do politiky.
Kdo v ní chce v dnešní době vítězit, musí noblesu odložit, potlačit, dát stranou.
Dřív k dohodě stačil stisk ruky a ústní ujednání. :-)
28. 01. 2013 | 08:06

patriot napsal(a):

Halík není žádný „katolický intelektuál“, nýbrž pouze katolický zabedněnec.

I z obrazovky smrdí kadidlem a spáleným masem.
28. 01. 2013 | 08:11

Pepíček Pražáček napsal(a):

Rozhodně si predplaťte Blesk. Pokud nerozlišíte rozdíl mezi inzerátem bývalého StBáka a možná přepálenou kapaní podpprovatelů KS, je to s Vaším kritickým myšlením špatné. Že nejste ze Šloufovy cílovky, není omluva.
28. 01. 2013 | 08:13

Christee napsal(a):

Vážený pane Hořejší, děkuji za krásný a velmi vystihující článek. Mám na celou věc naprosto stejný názor. Nedejte se!
28. 01. 2013 | 08:13

jak napsal(a):

... no vidíte pane Hořejší... u mě to bylo naopak...od r. 1990 jsem u voleb nebyl. Ani první kole jsem nevolil. Ale to co se zde odehrávalo ze strany silně tendenčních médií (většinou německých ) , jednotné kulturní fronty ( finančně závislých na odhozených kostech panstva ze stolu ) , církve ( ani nemluvím ) ...mi došlo, že jde opravdu o více než prezidenta..takže v pátek jsem to hodil Zemanovi a jsem rád, že kromě Prahy to trochu docvaklo i ostatním. Neříkám, že je Zeman ideál, ale při setkání se zahraničními obchodním partnery se nebudu za svého prezidenta stydět, což se stává dost často nad obrázky spícího ministra zahraniční. Díky Češi a Moravané.
28. 01. 2013 | 08:19

dennis napsal(a):

Cim dele premyslim o slovech prof. Halika, musim uznat, ze si o CSSD myslim, ze neni bolsevicka, ale zkorumpovana a rozkladana mafiany. Je mi lito trosku zkratkovite formulace nazoru pana profesora Horejsiho na prof. Halika.

Cim vic nad tim premyslim, je docela mozne, ze at uz to bude cestou nepratelskych postoju M. Zemana vuci CSSD, a nebo jeho skutecnou socialne orientovanou politikou, nakonec CSSD behem Zemanova prezidentovani posili.
28. 01. 2013 | 08:20

František Václav Bezucha napsal(a):

Vážení, vám, kteří se snažíte Miloše Zemana neustále pomlouvat, mohu říci :

1. budeme mít nejinteligentnějšího presidenta
2. nikdy se nepodílel na žádných zlodějnách, žádný svůj majetek nezískal jinak, než svojí prací. (kdyby ne, určitě by na něj ta smečka úplatných novinářů něco našla)
3. Vždy žil skromně, i když byl v nejvyšších státních funkcích.
4. Je pevný ve svých názorech, ale když udělá chybu, nebo se zmýlí, tak to vždy přizná.
5. Nesnáší řiťolezce, dokáže vyslechnout a uznat pravdu oponenta, pokud to není hloupost.
6. Vždy byl spíš nakloněn pomáhat "obyčejným" lidem a prosazovat jejich oprávněné nároky.
28. 01. 2013 | 08:27

franc napsal(a):

55% i více voličů nestrávilo církevní restituce,noblesu knížete ve věci Čunka,hlasování pro asociální zákony,takže vy plačky po tom tzv.knížeti,chyba bude někde jinde.
28. 01. 2013 | 08:29

.Lebiš. napsal(a):

Volby dopadly dobře. nemáme totiž lepší elity.
Novináři sehrávají tak strašně ubohou roli, že doby Kojzara se při srovnání s dneškem jeví jako milá vzpomínka.
"umělci" a duchovní elity- to co předváděl Stránský, T.Hanák, Hřebejk, Radkin Honzák, Svěrák, Halík taková ubohost až na dně lidské povahy.
Pokouším se vžít do pocitů ubožáka který PO VOLBÁCH koupí rudou barvu, v noci jede do cizího města aby někomu pomaloval plot. A ráno zjistí že pomaloval plot nevinných lidí, prostě jen viděl bílý plot a v pozadí za ním sídlo Zemana které znal jen z televize.
.
Už je na čase si uvědomit že primitivní antikomunismus tak jak se rozšířil v naší zemi je to nejubožejší co jsme ani netušili že lidská povaha dokáže na dně vyhrabat. A bohužel jen diskredituje vše ekomunistické a nahání tak komunistům voliče, i takové kteří si takovou volbu ještě před 23 lety nedovedli představit ani ve snu
28. 01. 2013 | 08:39

Pepa 3 napsal(a):

Drzá zrzka:
Svoji "noblesu" představil KS hned několikrát. Nejvíce se mi líbil, když místo odpovědi na vznesenou otázku sprostě napadl starého válečného hrdinu ze západní fronty! Asi na to nebyl svými loutkovodiči dostatečně připraven a projevila se jeho přirozenost!
28. 01. 2013 | 08:43

Silvie napsal(a):

Milý Karle M.,

je to od vás hezké, že ve mě vkládáte takovou důvěru, ale nemyslím,že jsem tou vhodnou osobou.
Troufám si o sobě říct, že jsem silný individualista (nevyhraněný ani pravicově ,ani levicově), který má silně vyvinutý smysl pro fair play a vlastní svědomí je mu největším nepřítelem.
Opravdu se domníváte, že by něco podobného akceptovala jakákoliv strana?
Politika mě od mládí hodně baví, asi (být mladší) bych se dala spíš na dráhu politologie (pokud se tím dá vůbec dneska uživit).

Josef K.

Mé svědomí je v tomto směru čisté jako padlý sníh a je mi vcelku lhostejné, co o mně píšete.
Pokud jsem někdy v životě ulétla, tak jen! v "interpersonálních" vztazích.

Vy si, člověče, nevidíte ani na špičku vlastního nosu.
Na jednu stranu se tady otíráte o Zemana, že ho podporují podivné umělecké týpky, na druhou stranu vám nepřijde trapná podpora jeho jasnosti šoubyznysovými zlatokopkami, přitroublými misskami a normalizačními herci?!

Zeman je jedním z mála lidí, kterému věřím,že do KSČ vstoupil v době pražského jara nikoliv z konjunkturalismu, ale z idealismu. Vyhozen byl záhy právě proto, že nesouhlasil se vstupem okupační armády.

Šiklová, fanatická bolševička 50.let (vámi zmiňovaný Kundera mimo jiné také zřejmě udavač, je na tom podobně), která vedla v nejkrutějších letech bolševickou propagandistickou instituci ,je člověk, před nímž si uplivnu.
Nejen pro její minulost, ale pro její "špatnou" paměť, s níž se od ní nestoudně odstřihla.

Svěrák byl na rozdíl od Zemana členem strany osm let!!!. Mít tolik másla na hlavě, zalezu pod velký placatý kámen a vůbec si nedovolím někoho moralizovat.

Vám zřejmě slovo morálka absolutně nic neříká - vy lidi posuzujete nikoliv podle jejich skutků a charakterových vlastností, ale podle toho, zda se vám jejich momentální jednání hodí do krámu a kryje s vašimi zájmy!!!!
Volí-li knížete, zavřete obě oči...

Napadení Martina Dejdara člověkem, který byl sám politickým vězněm, za jeho demokratickou volbu (nevolil navíc žádného extremistu), bylo tím nejodpornějším , s čím jsem se tady za 23 let setkala.
A bylo mi z toho pár dní docela šoufl.

Yosif,

já samozřejmě vím, že Zeman není klasickým "levicovým" (nýbrž středovým) politikem a taky jsem to tady uváděla.

Co se BD týká, nejsem si zdaleka tak jistá jako vy.

Kníže dokázal obejít právo, aby restituoval, udržel se v aktivní politice tak dlouho, dokud neprosadil přepálené církevní "restituce" (a to ve státě, kde existuje zanedbatelné procento praktikujících katolíků), proč by tedy nedokázal prolomit BD???

Amnestie ,která osvobodí všechny gaunery a privatizační zločince 90.let by se nám ještě před pár měsíci mohla zdát také jako nerealizovatelný nonsens.

J.K. jednoznačně očekával, že úzkou integrací ČR v EU najde cestu, jak se s BD "vypořádat".
Je -li podle vás navrácení majetku sude´táků iracionální, proč se ho tedy zalekli Slováci i Maďaři a vyvolalo to tak velkou paniku na Slovensku?
28. 01. 2013 | 08:45

Silvie napsal(a):

Lebiš,

povšimněte si ale, kdo tady rozviřuje onen "primitivní" antikomunismus.
Jsou to vesměs bývalí fanatičtí bolševici z 50.let, kteří po 68. omylem nastoupili do jiného vlaku.
28. 01. 2013 | 08:47

Pepa 3 napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=wo0q_ynSsLk
Možná, že velkou měrou k porážce KS přispěla i historická zkušenost lidí s takzvanými celebritami z "kulturní fronty. (Mimochodem mezi těmi z roku 1977 byl i Svěrák a Bočan.)
28. 01. 2013 | 08:51

Silvie napsal(a):

Josef K.,
Dientsbier st. chodil na gymnázium v našem městě do třídy nejlepšího kamaráda mého otce (byli ze stejného ročníku).
Celá škola se toho fanatického svazáčka bála...
28. 01. 2013 | 08:51

Bob napsal(a):

Do teď nejsem schopen pochopit, proč třeba důchodci volili K.S., když se jim v podstatě vysmál, když o svém důchodu (cca 50 tis.měs.) pravil, že neví, že ho bere a kolik bere.
Že ho volily "missky", je mi jasné, on je prostě "cool" - noblesní,rostomilý, slušný, prostě in.
Odbočím:
Navrhuji, aby každý, kdo vysloví kníže (a tím vlastně poruší zákon), zaplatil pokutu, dejme tomu 500,- Kč.
Vybrané prostředky použít na sociální účely
28. 01. 2013 | 08:53

Ozzy napsal(a):

Myslím,že do první prezidentské volby se promítla tradiční (celo)česká otázka,která vychází z z našeho pojmenování.Jsme přece západní slované.
Jedni dávají důraz na přívlastek "západní",druzí se spíše obrací k pojmu "slované".
Toto dilema se vine celou naší historií,jako Ariadnina nit Labyrintem a rozděluje jej na pravou a levou část.Ovšem s tím,že si nejsme občas jisti odkud bylo klubko hozeno,takže se nám občas ty strany trochu pletou.
Já osobně se domnívám,že podstatné jméno je přecejenom poněkud podstatnější,než jméno přídavné,to už je prostě dané těmi kategoriemi.Ovšem podstatné jméno bez jména přídavného je poněkud ochuzené a můžeme očekávat,že bude tvořit věty spíše holé,než rozvité.
Nomen omen,nebo jak se to... :)
28. 01. 2013 | 08:57

Drzá zrzka napsal(a):

Pepa 3

Protože můj otec byl opilec, jsem i já opilec?

Debaty jsem nesledovala.
Kolektivní duch "nenávistí k těm druhým", dryjáčnické způsoby, vypjaté stavy vedou ke zkratkám.

Četla jsem něco o ubohosti Věry Čáslavské. Člověk, který si prošel psychickou zátěží jako ona, nemá co dělat ve vypjatých
televizních šarvátkách. Totéž bych mohla říci o panu generálovi.
Loutkovodiči druhé strany přesně věděli, kam mají mířit.

Protože můj otec byl opilec, jsem i já opilec?
28. 01. 2013 | 09:00

Jedla napsal(a):

Mám podobné zkušenosti.
I já jsem se rozhodl ve druhém kole nevolit, a deklaroval jsem to před přáteli. Jenže z očí v oči, a tak jsem na jejich reakci - podobnou, jakou citujete od svého "nejspíš bývalého" přítele - mohl odpovědět hned a na místě.

Praha se vrátila do roku 1938-39.
1. Korporativismus (S-karta -> prospěch Č.Spoř./Die Erste, penzijní reforma, IT zakázky...)
2. Vychází se z pocitu "nutné rychlé změny" nedosažitelné systémově (znechucení celou politikou, odmítání rozlišovat), poslední šance.
3. Pocit oběti u skupiny, nadřazení zájmu skupiny (pročtěte si kritickýma očima vyjadřování příznivců K.S. - ti stejní lidé, kteří v devadesátých letech útočili na Zemana z pozic ODS a mobilizace před komunismem dnes útočí z pozic obránců před Klausem; očividní frustráti z toho, že nefunguje jejich víra, neplní se proroctví jejich věrozvěstů.)
4. Sebepotvrzování iracionálními symboly (Kníže lidu blíže).
5. Koncept Nadčlověka/Podčlověka (Urážení a dehonestace venkova a voličů kohokoli jiného).
6. Propracovaná propaganda (Jak málo konkrétního politického obsahu oproti prázdným heslům a symbolismu bylo v mediální kampani K.S., i v jeho osobních vystoupeních...)
7. Využití generačního protestu mládeže (Fasci di comattimento v Itálii, Hitlerjugend, Volím Karla u nás a dnes)
8. "Cizorodý" nepřítel, příživník (Židé, Cikáni, "socky").
9. Nejprve verbální násilí připravuje půdu pro skutečné násilí (šikana dětí "socek" na středních školách, vylučování z debaty, vyvolávání strachu).
10. Vůdcovský princip nad programem (zapření politiky TOP 09).
11. Účast a podpora církví.

Sečteno podtrženo, Karel Čapek, TGM byli zapomenuti a zapřeni.
28. 01. 2013 | 09:03

buldatra napsal(a):

Noblesa je jemnost, ušlechtilost, noblesa je vyšší vrstva.

S noblesou sobě vlastní kníže, ač Švýcar (Švýcarsko, kde 300 let mají přímou demokracii)dle pasu, oznámilo v prvním televizním pokecu, že není pro přímou demokracii u nás a když už, tak snad maximálně do výše hejtmanství.
Výše již plebs zdejší nesmí dosáhnout, neboť tam výše je již on a vyšší vrstva a nedej bože, aby nečesaná nemytá veřejnost měla tu moc referendem schválit, či zamítnout nějaký ten geniální zákon vzešlý z pověstné zákonodárné poslanecké noblesní sněmovny. Jaká to náhodná shoda Karla s klimatoskeptikem. Inu noblesa.

Nebo, aby veřejnost mohla nedejbože někoho odvolat, někoho, kdo evidentně nedělá to, co slíbil, že dělat bude.

Drsňákovi některé noblesní figurky z nějakého důvodu připomínají úlisáky, matlající med kolem úst.
28. 01. 2013 | 09:04

Silvie napsal(a):

"Pochvala" pro Aktuálně a pana Stejskala!!!

"Žurnalistika se v základu dělí na zpravodajství a publicistiku. Zatímco v publicistice (a do této oblasti řadím bezpochyby i blogery) si může dovolit být autor ovlivněn svými osobními preferencemi a tyto se mohou a mají projevovat v jeho tvorbě, ve zpravodajství musí jít osobní preference stranou. Základem zpravodajství jsou výhradně fakta a nesmí se v něm objevit sebemenší náznak hodnocení, nebo vlastního názoru. Skutečné zpravodajství, umožňují lidem udělat si názor, hledám už dlouhé roky. Občas se zadařilo, byť to byla vždy téměř sisyfovská práce. Přímá volba prezidenta však obor zpravodajství zazdila úplně a definitivní rakví se stalo období posledních čtrnácti dnů.

Rád bych tímto pogratuloval České televizi, zejména lidem jako je Václav Moravec či Daniela Drtinová, MF Dnes a iDnes, především lidem jako je Martin Komárek, Robert Čásenský či Jiří Kubík, Respektu a panu Taberymu, redakci Aktuálně.cz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(a jistě i řadě dalším), a dále pak našim, na svou vlastní kariéru před rokem 89 mnohdy taktně zapomínajícím umělcům, kteří měrou vrchovatou přispěli k vítězství Miloše Zemana. Takovou štvanici, jakou předvedli, by musel s lišáckým úsměvem uvítat každý, proti komu by byla zaměřena.

Inu, kdo umí, a sundá přitom v neskrývaném publicistickém vzteku i masku zpravodajce, ten umí. Nikoli Miloš Zeman, Karel Schwarzenberg, jejich týmy, nebo jejich podporovatelé, ale čeští novináři a umělecká fronta vykopali válečnou sekeru a rozdělili národ. Prý hlídací psi demokracie a intelektuální elita národa?

Velký kulový."

Psáno pro blog idnes.cz
Matějka

Jenom zapomněl Matějka diplomaticky přidat hlavní strůjce - LN a HN !!!
28. 01. 2013 | 09:10

kovar napsal(a):

„Škodolibá radost“ – tak to je i můj převažující pocit.
28. 01. 2013 | 09:17

Silvie napsal(a):

Jedla
Výmluvné shrnutí.
Bob

Taky jsem žasla, když jsem viděla nadšenou devadesátiletou důchodkyni, jak volí Kárla, protože je "Kníže". Málem to se mnou šlehlo.
A babka si pak bude stěžovat v konzumu, že má nízkou penzi (z níž jí Kalousek ukrajuje), ale vůbec jí nedocvakne ,že to okrádání svou volbou vlastně posvětila.
Někdo se holt blbý narodí, někoho skolí senilní demence.

U lidí, kteří mají hodně vysoko do žlabu, beru volbu Kárla spíš jako cosi, čím se aspoň domněle přiblíží střední vrstvě a prominentním umělcům.
Oni přece nejsou žádné "socky", aby volili Zemana.
Možná právě proto, že jim to moc nepálí, mají do toho žlabu tak vysoko.
28. 01. 2013 | 09:17

Toníček napsal(a):

Volby ukázaly, že náš národ má zdravé jádro na venkově, stejně jako tomu bylo v době národního obrození. U pražských Pepíků se projevila spíše jejich lokajská povaha a jejich bláhová naděje, že jim zajistí pohodlný život senilnějící potomek elity, která měla svůj mocenský vrchol ve středověku. A k tomu neváhali využívat lži na oblbnutí lidí. Karel jako příslušník establšmentu neváhal ukradnout symbol hnutí punk, které bylo proti, prezentoval se jako sociálně citlivý člověk, ačkoliv byl čelným představitelem současné asociální vlády, která systémově ubírá právě těm nebohoucím a chudým, on a Havel jsou a byli nám prezentováni jako morální autority, které ovšem neváhali a neváhají nejen slovně a i vojensky podporovat napadání cizích států, Karel uznal narkostát Kosovo a bratříčkuje s vrahy, kteří organizují i vraždění kvůli orgánům. Srbům provedl stejné svisnstvo jako v roce 1929 západní mocnsti nám v Mnichově, a tak morálně poškodil i nás. Podivná je jeho podpora od kléru, jakoby jim nic neříkalo kvůli výše napsanému Desatero se svým "Nezabiješ a Nepokradeš", atd.
28. 01. 2013 | 09:21

Gerd napsal(a):

mirabell,
děkuji za pochvalu.

Yosife K.,
volební kampaň už skončila.V podstatě jste psal, jak K. Schwarzenberga volili v místech, kde je prosperita M. Zemana v místech, kde se čerpají sociální dávky.
Není to úplně přesné, K. Schwarzenberga volila především velká města. A zde je hodně těžké říci, co si velká města vyzískaal pílí svých obyvatel a co vše vytáhla z okolních vsí, třeba díky tomu, že se jedná o sídla krajských úřadů.
Že by 45% volicstva byli kavárenští povaleči, jste psal? Ano, ve velkých městech je jich plno, a nejvíce v Praze. Hodně hlasů pro K.S. bylo hlasy proti M. Zemanovi. Nezaměňujte je s příznivci K.S., fanatických přívrženců měl sice dost, ale pro řadu dalších voličů šlo jen o menší zlo.
Voliči si vybrali M. Zemana a poražené menšině zbývá jen se s tím demokraticky smířit. Za 5 let budou další volby, ale v těch už K.S. kandidovat nebude, anikdo jiný z jeho rodiny česky neumí. Pro KS je to konec politické kariéry, možná dožije jako ministr zahraničí, ale pak už jej nic nečeká.
28. 01. 2013 | 09:29

zemedelec napsal(a):

Pane Kolemjdoucí.(J.Š.)
Naprosto s Vámi souhlasím.
Jestliže máme republiku,nemůže být prezidentem šlechtic.
Skutečně jakou měl přesilu Schwarzenberg v médiích proti Zemanovi,nelze přehlídnout a odbýt to mávnutím ruky,přitom pokračují dál v negaci Zemana.Nevěřím,že všechna média vlastní Německá strana.
28. 01. 2013 | 09:31

Silvie napsal(a):

"Pravdoláskaři se fašizují a rozdělují společnost .....

Tohle prostě muselo ven ....... Celou dobu kampaně jsem sledoval, jak se nám příznivci Karla Schwarzenberga snaží tvrdit, jak velmi je nutné zvolit jejich kandidáta, protože ten bude spojovat společnost , zatímco jeho protivník Miloš Zeman by občany rozděloval. A neuběhl od volby prezidenta ani jeden den, a už se ukazuje, jak veliká to byla ze strany pravdoláskařů lež a manipulace.

Již včera se mi na fcb začala nabízet stránka s názvem "Mým prezidentem je Karel Schwarzenberg" která má následující popisek "Nehledě na výsledek, způsobený převládající lůzou v české společnosti, je mým prezidentem i tak Karel Schwarzenberg. Prezident který má noblesu, úroveň a je čestný. " .... tato stránka se zatím líbí 35 lidem. Jen tak ze zájmu jsem si prohledal fcb a našel jsem více než 30 komunit, stránek a skupin, které proklamují, že Miloš Zeman není prezidentem jejich členů a sympatizantů. Nevím kolik těch stránek je celkem, po číslu 30 jsem to přestal počítat. Nicméně všechny tyto stránky, skupiny a komunity se vyznačují hysterií, nenávistí, vulgaritou a neustálými útoky na Zemana.

Vrcholem pak byl článek, který již v neděli vévodil všem médiím: Osobnosti vzkazují Zemanovi, že není jejich prezidentem ..... ten když jsem četl, opravdu jsem nevěděl, jestli mi těch lidí má být líto kolik nenávisti a hlouposti v sobě mají, nebo jestli se jim mám smát. Musím konstatovat jedno: "Je evidentní, že ani to, že někdo něco dokázal v oblastí umění či kultury všeobecně nezaručuje patent na rozum- ba jak vidno spíše naopak. A ani to, že se někdo občas mihne v TV či rádiu a je považován sebou samým nebo tzv. kulturní frontou se za celebritu nezaručuje, že je schopen racionálního myšlení a slušného jednání. Tyto pseudoosobnosti naopak vykazují značnou míru netorance k jinému názoru, arogance, pocitu vlastní neomylnosti a v důsledku toho všeho i hysterie. Po přečtení jmen těch rádobyosobností mi došlo, že ten seznam už znám ..... že je to skupina stále stejných lidí, kteří byli trefně nazváni věčnými petenty- lidé, kteří se rekrutují z řad takzvaných pravdoláskařů a havlistů, kteří sami sebe považují za hlasatele pravdy a jediného správného pohledu na svět a lidstvo. A co nejhorší- tito lidé se snaží zachraňovat všechny proti jejich vůli, protože podle nich je "to tak správne- tak to má byt" ! Jak trefně poznamenal někdo z mých přáte na fcb, bylo by zřejmě načase ten seznam "věčných petentů" přejmenovat a první písmeno ruhého slova změnit za "d" a třetí na "m", a to bez ohledu na to, kdo mezi ty aktivisty patří, bez ohledu na to, že se ti lidé nazývají "umělci", "intelektuálové" nebo "osobnosti". Právě tito lidé jsou totiž těmi, kdo po neúspěchu jejich kandidáta Schwarzenberga nejsou ochotni respektovat výsledek demokratických voleb, jsou těmi, kdo vyvolávají spory a jitří vášně, těmi, kdo rozdělují společnost přílepky jako je "lůza" na adresu voličů Miloše Zemana. Toto jednání lze objektivně nazvat fašizujícím, neboť toto kastování bylo jedním z hlavních projevů fašismu a totalitních režimů všeobecně.

Stydím se za tyto takéobčany ČR, kteří patří mezi největší a nejhorší pokrytce a vyzývám všechny slušné a rozumné lidi.... nepopřávejme pravdoláskařským havlistům v jejich hysterii sluchu, ignorujme je, protože oni jsou ti, kdo svým jednáním destruují společnost a ve výsledku i náš stát. A pokud neustanou ve svém jednání- bojkotujme je."http://politika-zdraveho-rozumu.webnode.cz/news/pravdolaskari-se-fasizuji-a-rozdeluji-spolecnost-/
Marek Vokšay
28. 01. 2013 | 09:33

Mentor napsal(a):

Odpověď Fialenka :
Celá tato komedie, která se tady odehrála je jen odrazem najivity celé společnosti.
Přímá volba byla CHYBOU!!, která bude mít dalekosáhlé důsledky pro celý politický systém. Lidé si idealizují chod společnosti u sousedů, bez bližších zkušeností s životem tam. V tabulce, kterou uvádíte jsou na prvních místech konstituční monarchie, tedy země, kde se žádná volba presidenta nekoná! A jestliže tam společnost funguje podle vašich představ, tak především proto, že není nakažená závistí, nenávistím a třídním bojem. Vítěz v těchto volbách nemusí mít žádný program, jen opakuje populistická hesla z hospod a tržnic. Ona demokracie v našem pojetí se blíží spíše anarchii, kde křiklouni bez zpětné vazby a zodpovědnosti v touze po moci přivedou tuto zemi bažin.
28. 01. 2013 | 09:39

pamětník napsal(a):

Vašek:
"Olgo!
Tušíte alespoň , kdy byla tato "pohádka" točena? "
V té době byla paní Olga členkou KSČ. ;(
28. 01. 2013 | 09:40

Sláma napsal(a):

blue jay napsal(a):
"Fialenko,
jsem Kanadan. A CR ci CSR nikdy nepatrila mezi vyspele zeme. A neni tomu ani dnes. A ani tomu v dohledne dobe nebude. CR bude nadale zemi Fialenek."
Znovu evix napsala:
"Fialenka a já jsme Češky, i když já jsem po otci Řekyně(Makedonka) po matce Slovenka, ale cítím se být Češkou. Žijeme tu, nezdrhly jsme a ani v důchodu nepolezeme nazpátek tam, kde to bude pro nás evidentně výhodne!!!"
Bravo, znovu evix, napsala jste to naprosto skvěle. To je totiž to, co mnozí tzv. komentátoři odmítají pochopit. Že příslušnost k národu je dána volbou a tak to i většina lidí u nás chápe. Já jsem byl ochoten dán hlas Okamurovi, protože je pro mne mnohem autentičtější Čech, než Schwarzenberg. A rád dám svůj hlas i vám, znovu evixi (nechcete si najít trochu ženštější nick?), pokud vaše názory v dalších oblastech budou stejně dobré.
P.S. Doporučuji blue jay ignorovat. Ještě nedávno tvrdil, že je Američan, ale při zkoušce z reálií prapadl. Podle mne to je mladý kluk, kterého baví, když tady vytáčí diskutující svými provokacemi.
P.S.2
Česko samozřejmě již dávno patří mezi rozvinuté státy.
28. 01. 2013 | 09:44

pamětník napsal(a):

Mentor:
Vám by se zřejmě hodilo, aby občané "kafrali" do obecných věcí co nejméně. Přímá volba je správným krokem k rozšiřování přímé demokracie - což znamená vláda lidu, nikoliv volených zástupcdů - a za komedií ji mohou považovat jenom ti, kteří z principu zastupitelské demokracie (což je contradictio in adiecto) osobně tyjí.
28. 01. 2013 | 09:51

Spravedlivý mezi národy napsal(a):

Naprosto souhlasím s autorem článku. Stupidita naší národní novinářské fronty hodně přispěla k vítězství Miloše Zemana. Já sám, který normálně k žádným volbám nechodím - protože tím vyjadřuji svůj názor, že všichni současní politici jsou podobná banda a vždy se napříč volbami a je celkem jedno, kdo tam zrovna na těch korytech sedí - jsem byl silně pobouřen tím, co prováděla media jako iDnes, iHned a další. Mám smysl pro spravedlnost, slušnost a pravdomluvnost, proto jsem tentokrát šel a volil Zemana. A myslím si, že je to lepší volba - svérázný pracovitý odborník Zeman, než hadrová loutka bez vlastního názoru, bez vlasteneckého cítění a bez pořádného vzdělání a odborných zkušeností - což je kníže. Stupidita většiny našich uměleckých celebrit ("Kníže má k lidu blíže") snad ještě překonala stupiditu a nenávistnou zavilost novinářů. Jsem rád, že náš národ stale ještě víc straní odbornosti, než "noblesní PR", čili snobství a povrchnosti. Země i Evropa teď potřebuje hlavně odborníky, ne spící panáky.
28. 01. 2013 | 09:56

Ferda napsal(a):

Zajímavá je otázka, proč mladí volili Karla. Podle mě tam úlohu hraje jejich ideologická mediální zmanipulovanost, která je cílena na ně od vládnoucí kleptokracie s cílem si zajistit vládu nejen v současnosti, ale i v budoucnosti. Potom je to zajisté i jejich životní nezkušenost, pak i přehnané sebevědomí a představa, že i oni díky jen svým schopnostem budou bohatí a že jim to zajistí současná kleptokracie. Neuvědomují si fakt, že jejich prosperita v budoucnosti je z největší části určena jejich výchozími sociálními podmínkami a i společenskými podmínkami. Nevidí, že současná kleptokracie nastavuje startovací dráhu zcela systémově diferencovaně - viz snaha zavést školné, ale i snaze přejít k placenému zdravotnictví nebo na počátku opatrně jen k nadstandardům vyhovujících bohatým, atd.
28. 01. 2013 | 09:57

mik napsal(a):

Pane autore k vasim bodum:
1) kdo nevolil je alibista bylo nutne volit bud chci jit na vychod nebo na zapad a prave tim ze kandidati byli Zeman a Schwarzenberg prinutilo lidi ukazat kam patri.. ze 54 % spolecnosti chce jeste porad socialismus je smutne i kdyz v soucasne ekonomicke situaci vetsiny obyvatelstva pochopitelne
2)Medialni kampan opravdu uz ke konci musela lezt na nervy ale byla jina moznost proti ostrilenemu matadorovi s Klausem v zadech ? Mozna mohla byt vic nez na samotne kandidaty zamerena na uvedomeni si ze hystericky nacionalismus a vlastnectvi je nesmysl jsme v prve rade Evropani a tak se nechovejme jako narcis Klaus ktery rekne ze by emigroval kdyby se dostal knize na Hrad a jeho veta ze zvitezila pravda a laska nad nenavisti je jen videt jaky je to clovek co 10 let delal CR prezidenta je to celonarodni hanba,,,
3)Pres nepopulnarnost soucasne vlady si tech 45 % uvedomilo ze Swarzenberg ze sve funkce ministra zahranici byt je mistopredseda vlady nemohl proti Klausovi a Necasovi nic udelat a jeho nechut shodit vladu z obavy ze by pak vlastn urednickou jmenoval Klaus byla pochopitelne mozna ze prave tahle taktika se vymstila ,,urednicka vlada byt Klausova by byla omezene obdobi a pak by lide zvolili novou a tam uz by Schwarzenberg mel moznost zasahnout,,ale chapu pri jeho prime povaze ze se nechtel k takove taktice snizit
4)lecku z dekrety a naslednou odpoved bych spis prikladal spatne interpelaci a recovemu handicapi a osoceni generala nebylo zadnym osocenim proste vypjata atmosfera a nedelal bych z generala takoveho narodniho hrdinu vzdyt dnesni generace ani vubec nevi o koho jde a na vojne nejsme to asi general tezko uvedomil
5)trapnost je diskutabilni spis bych se pozastavoval nad otazkama kdo je vybiral tam vidim slabinu,,,jsou prece mnohem dulezitejsi a hlavne jednodussi otazky ktere se pak museji zodpovedet ano nebo ne a prave takove otazky by Zemana privedly do uzkych protoze jeho sila je prave s prekrucovanim s mluveni s omackou pod kterou skryje podstatu
6)smutne je to ze spolecnost je rozdelena a nemumi najit spolecnou cestu ale to asi nedje kdyz polovina obyvatel chce socialismus a vychod pod zaminkou ze jsme slovani,,,
7)kamrad to myslel dobre neni to hystericka demagogie je to proste nazorovy boj a i v boxu se musi dodrzovat pravidla a podpasovy uder je nepripustny
8)zhodnoceni patri vsem takze to je vas nazor nekdo muze mit jiny
28. 01. 2013 | 09:57

olga napsal(a):

pamětník
Nikdy jsem se od členství v KSČ nedistancovala. Byla jsem tam z vlastní vůle. Věřila jsem, že lidé si vybudují nebe na zemi bez Boha. Nyní vím, že jsem žila v omylu. Nyní věřím v Boží království. Pro mne je to obdobné. Pouze vše završuje Bůh. Navíc nám dává nesmrtelnost. V tu jsem tenkrát nevěřila.
28. 01. 2013 | 10:02

Sláma napsal(a):

Sylvie napsala: "Kníže dokázal obejít právo, aby restituoval, udržel se v aktivní politice tak dlouho, dokud neprosadil přepálené církevní "restituce" (a to ve státě, kde existuje zanedbatelné procento praktikujících katolíků), proč by tedy nedokázal prolomit BD???"
On ten problém je v tom, že by je nemusel prolamovat. Stejně jako na církevní restituce neměly církve žádné právo, ani z hlediska právního, ani morálního, a přesto dostaly od 101 poslanců Poslanecké sněmovny velkolepý dar 100 mld. Kč na vrub postižených dětí, rodin s dětmi a seniorů, tak by stejnou cestou mohli dostat velkolepý dar na náš účet i šlechtici, kteří přišli o majetky během pozemkové reformy (včetně tzv. Lex Schwarzenberg) a Sudetští Němci.
Taková věc se dá sfouknout během jednoho večerního zasedání Poslanecké sněmovny. Podobného, jako utajené noční zasedání vlády, které schválilo uznání Kosova (mimochodem - to se dá revokovat, na to jsou precedenty, na rozdíl od daru, který už nelze vzít zpět).
Je nutno si položit otázku, odkud se vzaly prostředky na nákup 8 poslanců LIDEM? Ten, kdo ty prostředky poskytl, jistě bude chtít, aby se mu jeho investice zhodnotila. Kristina Kočí hovořila o závratných sumách, které jí byly nabízeny za rozbití Veverek. V tomto ji naprosto věřím, protože to nebyl první případ. Vzpomeňme si na případ poslance Kořistky (který odmítl a prošel si pak peklem) a samozřejmě Pohanku, Melčáka, Wolfa a Snítilého. U těch to asi bylo jednoduší, ti byli jen vydíráni pro svůj podíl na určitých nekalostech.
28. 01. 2013 | 10:03

pamětník napsal(a):

mik:
Úplně všechno, co jste napsal, bylo přesně naopak. Tak komplexně lhát se vidí málokdy.
28. 01. 2013 | 10:03

pamětník napsal(a):

olga:
Ano, všechna čest za pravdomluvnost, ale potom volit Karla zu Schwarzenberg je příliš velký posun v názorech na to, aby se nedal kvalifikovat jinak, než názorová neukotvenost či politická naivita.
28. 01. 2013 | 10:06

Analytik napsal(a):

Mentor 09:39
Myslíte, že by zastupitelé zvolili jiného prezidenta?
Výsledek by byl stejný. Jenom by dotace od mafiánských sponzorů netekly do kapes volebních štábů a majitelů soukromých médií nýbrž na účty voličů z řad poslanců a senátorů.
Výsledek by byl stejný, jenom by to Mafii stálo méně finančních prostředků!
28. 01. 2013 | 10:07

martin napsal(a):

neustále se tady omílá hysterie příznívců KS. Za sebe mohu říci, že pokud něco vyvolalo "hysterické" reakce, tak to byla osoba MZ. Člověk který vedl ČR v období bamberku, olova, štiřínu, jehož poradci si telefonovali s kmotrem Mrázkem a který prokazatelně i před soudy lže, teď bude 5let sedět na hradě a ukazovat všem čestným a moudrým lidem, jež ho včele Václavem Klausem volili, ukazovat jak "pravda a láska zvítězila".
28. 01. 2013 | 10:10

locke napsal(a):

Chválabohu pane Hořejší,že jste jako Čapek ze Sán u Lipan 1434 v tuto chvíli nepomáhal již zemřelému Holému a zůstal jste nestranný díky Vaší objektivitě.Na rozdíl od Heleny Ilnerové.Upřímně.
Ovšem když vzpomenu na zakladatelku Vašeho mateřského ústavu Biochemie a Organické chemie -starokomunistku Gottwaldovské vědy Zorku Šormovou,pak snad se nebudete zlobit,že mi s Vaším Ústavem genetiky AV ČR připadáte jako
Timur a jeho parta. Chybí už jen omládnout někde v Artěku na březích Černého moře,pane Pionýre.
28. 01. 2013 | 10:12

jarpor napsal(a):

Silvie

Dovolím si jen špitnout, že volební kampaň skončila.
Možná jste si toho ve svém "svatém boji" za nového pana prezidenta nevšimla...
Jak si tak čtu Vaše vstupy, pak, soudím, že tak "čistá lilie" se dosud mezi našimi politiky navyskytla... Snad se Anděl Svatý vtělil do našeho nového prezidenta... a už za života by si zasloužil svatořečení...
Krátká budoucnost ukáže... jaká to "lilie" bude vykonávat prezidentský úřad...

Z euforie, nekritického obdivu a zavíráním očí před negativními vlastnosti, které nevidíme, což neznamená že je ten člověknemá... se často promění ve velké zklamání... Něpřeji Vám nic zlého, leč mějte tuto moudrost na paměti...

Hezký den
28. 01. 2013 | 10:15

Ing. N. napsal(a):

Pane profesore o T. Halíkovi říkáte, že

"to, že přední český katolický intelektuál je schopen takové hysterické zaslepenosti a demagogie, mě naplňuje zármutkem."

S potěšením jsem zaznamenala, že jste přece jenom nakonec prohlédl zmíněného katolického "intelektuála". Lidé se téměř vždy odhalí ve vypjatých situacích, k nimž prezidentská kampaň nepochybně patřila.

Budete i nadále navštěvovat jeho kázání?
28. 01. 2013 | 10:19

siki napsal(a):

Nejlíp to vystihnul Řepoun. Stejskal a Lipold jsou čípci a za chvíli to schytá Hořejší. Má pravdu, s nikým se tady ne.ere.
Řepoune vylez!
28. 01. 2013 | 10:31

J.L. napsal(a):

No jediné co vyhrálo je - stupidita. Každá strana a soudný člověk teď ví, že hlavní slovo u voleb mají "titulkáři" - tedy osoby jenž nepřečetly v životě nic jiného než titulky a nejlíp v Blesku. Škoda že demokracie je taková že volit smějí i tito "vzdělanci". Proto je to jak to je. Nakonec národ primitivů má svého prezidenta- primitiva.
28. 01. 2013 | 10:32

Analytik napsal(a):

Jarpor 10:15
Oba kandidáti jsou z volební kampaně pořádně upatlaní.
Jejich fanoušci si je teď musí vypucovat a naleštit.
Já jsem volil prázdnou obálkou, takže mám čisté ruce i duši.
28. 01. 2013 | 10:33

Skogen napsal(a):

Děkuji, že píšete, pane Hořejší. Jak jste si asi všiml, v pravém smyslu humanisticko-racionálního blogera, který směřuje k principům a jádru věcí, aby zde pohledal. Však jste také pravidelně patřil mezi nejnavštěvovanější a nejdiskutovanější.

K věci. Schází mi snad jediný bod, kterým se ukázala opravdu už příliš vysoká sešlost druhého kandidáta. Z přirozené úcty bych něco takového nenapsal, ale on se dal do skutečného donquichotského boje snad sám od sebe, snad zneužit nějakými zájmy v pozadí.

Po jeho symptomatických přehmatech, kam je dále nutno započítat neschopnost využít témat, která mu v duelech přihráli moderátoři, jako pan Moravec, neschopnost reagovat na dotaz a doslova fabulovat otázku obecnou a povrchní odpovědí, přinejmenším momentální neznalost způsobu volby, reakce až po nápovědách ze svého týmu po sečtení volebních výsledků, to vše ukazuje, že Karel Schwarzenberg by nemohl být schopen odpovědně vykonávat prezidentskou funkci a nastoluje závažnou otázku, zda je vůbec způsobilý vykonávat funkci ministra zahraničí.

Tento faktor, včetně útoku na symbol v podobě válečného veterána, kterým zpochybnil mediální obraz morální integrity, zjevně poukazuje na sníženou schopnost sebekontroly, což mu v intuitivní rovině voličského vnímání bez ohledu na cokoliv dalšího zcela právem volby prohrálo. Být Karel Schwarzenberg v kondici lepší, s ohledem na až překvapivé potřeby voličské obce ztotožnit se s elitní ikonou, absolutně nepochybuji, že by Miloše Zemana pobil jak na Moravském poli. Díkybohu k volbě došlo nyní a nikoliv před desíti lety. Protože Karel Schwarzeneberg je, vyjádřeno smířlivěji, velmi diskutabilním zástupcem české elity.
28. 01. 2013 | 10:39

jarpor napsal(a):

Analytik

Přílišným pucováním a leštěním často dosáhneme úplně opačného efektu... :-))
Ochranný povrch je pryč a objeví se nepříliš vábný obsah...

Hezký den
28. 01. 2013 | 10:42

Matylda napsal(a):

Pane profesore,
i tentokrát jako vždy mně mluvíte z duše. Jen si myslím, že volit jste měl. Můj také nebyl žádný z kandidátů v druhém kole, přesto jsem šla volit menší zlo.Přiznám se, že z počátku jsem si myslela, že se zachovám stejně jako vy. Když jsem ale viděla tu nechutnou propagandu ve prospěch "Knížete", šla jsem volit. Děkuji, že jste uveřejnil, co vám napsal profesor Halík.Své mínění o něm si musím poopravit. Tato kampaň poodhalila vůbec ledví mnoha dosud uznávaných osob. A to je dobře.
28. 01. 2013 | 10:43

Mira napsal(a):

Bude také zajímavé sledovat Kalouska s jeho TOP

ono by totiž i pro něho bylo mnohem výhodnější, kdyby právě teď vláda padla. Dala by se zúročit ta médii a kulturní frontou vybičovaná přízeň knížete k úspěchu ve volbách. Čím dřív by byly, tím pro TOP lépe, odlesk téhle slávy božského Karla by se zcela jistě zhodnotil v lepším výsledku. Ta knížecí sláva bude s časem klesat, čím více lidí bude sledovat jeho klimbání v parlamentu a také občasné lapsy, kdy se neradí denně jako tomu bylo teď jakou strategii či taktiku by měl zvolit. A taky už dosáhli to co chtěli. Církevní restituce a důchodovou reformu mají prozatím v kapse a s Karolínou Peake je už nic než pokles preferencí nečeká. Být Mirkem, tak to teď svalím. Mám za to, že by ODS měla vzít rozum do hrsti a něco se sebou začít dělat. I když tam se toho moc asi už dělat nedá. Miroslav Kalousek s knížetem ODS převálcovali a tak, jak se jim podařilo náklady nepopulární vlády svalit hlavně na ODS, tak to touhle reklamou na pankového Karla završili. Ale je to jejich věc. Mě to určitě mrzet nebude.
28. 01. 2013 | 10:43

pgjed napsal(a):

Pane profesore,
To že názory, se kterými nesouhlasíte nálepkujete hned jako hysterické, zaslepené a demagogické, místo toho, abyste uvažoval nad fakty, které k tomuto názoru vedou, je známkou toho, že ztrácíte nervy i zdravý úsudek. Trochu vás to připodobňuje k soudruhu Kojzarovi, kterého oba nemáme rádi.
Je nepochybnou skutečností, že tato vláda je velmi špatná. Stejně, jako je nepochybné, že od vlády s panem Sobotkou a Haškem v čele nelze očekávat nic lepšího. A to ani se Zemanem v zádech. Jsem rád, že pan Schwarzenberg odpověděl na otázku divokého odsunu, jak odpověděl.A nechť to způsobilo řev, jaký chtělo, je na čase si začít říkat pravdu. Divoký odsun, třeba ten, osobně vyprovokovaný Benešem, Brno - Pohořelice a vše kolem byl jeden veliký zločin a žádná diplomacie s tím nic nespraví. Prostě bolševičtí kolaboranti ze Zbrojovky si potřebovali po válce vyrobit alibi a jako prostředek jim k tomu posloužilo německy mluvící obyvatelstvo, včetně Židů navrátivších se z koncentráků. To, co se dělo během odsunu ive sběrném táboře v Pohořelicích, to byly vraždy, zločinyteroru a násilí a genocida. Mám podrobné informace od přímých účastníků, kteří prošli pochodem i internací. A děly-li se zločiny, tak ti, kteří je iniciovali a prováděli, byli zločinci, hodní trestu. Včetně Beneše, který v Brně na Svoboďáku vyřvával o "vylikvidování" německého živlu.
Popravdě ale mě vaše názory nijak nepřekvapují. Jsou v linii toho, co jste tvrdíval, když jsme diskutovali o normalizační totalitě. Promně byla totalitní, pro vás ne. Vaše tolerance vůči zlu je zřejmě ještě daleko širší.
28. 01. 2013 | 10:44

o. malstoka napsal(a):

Vážený pane Hořejší, děkuji že kste se postavil k těm co objektivně a výstižně zhodnotili volební hysterii. Váš článek si ukládám do svého archivu a k vašemu přikládám text, který jsem převzal od Viditelného Macka:
Jací opravdu byli a jsou, se ukazuje při projevech sympatizantů poraženého prezidentského kandidáta. Opravdu se projevují jako tolerantní demokraté a vzdělanci? Zatím se to - s přihlédnutím ke komentářům v mediích a k debatám na sociálních sítích - opravdu tak nejeví.

Spíše lze pozorovat skuhrání ukřivděných chlapečků, kteří se navzájem dlouho ujišťovali jak jsou skvělí, silní a báječní, než přišli kluci z vedlejší vesnice a nabančili jim. A tak se alespoň navzájem utěšují, že kdyby se bojovalo podle jejich pravidel a na jejich humnech, byli by skvělí a vyhráli by. A navíc, co je to za vítězství, když ti hoši od vedle mluví jiným dialektem, vrtají se v nose a neumějí se tak svěle plácat po zádech jako oni? A ani ti burani z okolních vesnic jim nepřišli na pomoc!

Opravdových osobností, kteří jsou nad věcí, je mezi nimi vidět velmi, velice, převelice poskrovnu!

Ostatním se hroutí svět: ne ten skutečný, ale ten převážně v Praze vysněný a mediálními spanilými jízdami šířený. Obávám se ovšem, že se nevrátí do reality a nezačnou tedy každodenně politicky pracovat na alternativním „nezemanovském“ programu, aby s ním příště slavně vyhráli, ale s pravděpodobností hraničící s jistotou se ukřivděně pustí do tradičního českého okopávání nohou protivníka…
28. 01. 2013 | 10:49

rejpal napsal(a):

mik
V bodě 3 se naprosto mýlíte. KS je druhým mužem této vlády. Žádným pěšákem hledícím si zahraničí. Má odpovědnost jen o málo menší než premiér. A navíc poustu věcí aktivně podpořil. Plně stál za Drábkem, plně stál a stojí za Kalouskem. Ať si to vyhodnotí každý jak chce, ale toto je realita
28. 01. 2013 | 10:50

pepr napsal(a):

Pane profesore, mé dojmy jsou naprosto totožné. Také jsem nikoho nevolil a také mám stejnou zkušenost s bojovníky za "pravdu" a pana Schwarzenberga - netolerance k názoru jiných...Zeman má milion chyb a ještě jich milion udělá, ale to neznamná že je to Hitler nebo Stalin. Zajímavé je, že Zemanova osobnost popírá české přísloví "kdo lže ten krade" Zeman občas lže, ale - a to je hodně důležité a určitě mu to hodně pomohlo vyhrát volby - nikdy nic neukradl...Schwarzenberg sice nelže a nic neukradl, ale jeho tolerance k lumpárnám ve vládách,kde seděl (viz případ Řebíček), například mě velmi vadila minimálně stejně jako Zemanovi nectnosti..
28. 01. 2013 | 10:53

Al. Vránová napsal(a):

Pane Hořejší snad prohlédnete t.zv.PRAVDU A LÁSKU, ta prohrála především. Někdy připomíná zanícené svazáky, všechno kolektivně a kdo nejde s námi, je ideový nepřítel. Zkuste se zeptat pana Fischera, jakým nestydatým útokům byl vystaven v prvním kole a jak mu bylo vyhrožováno, když nepodpoří K.S v kole druhém. Nejde ani tak o to, jak volby dopadly, ale o to, že media jako je Aktualne dál roztáčejí kola nenávisti a jednostranných útoků jedním dechem nás budou moralizovat o potřebě zasypávání příkopů. Jan Urban se už dostal za hranu slušnosti, Jiří Pehe je rafinovanější, podsouvá vítězství KSČM i když vyhrál levo-středový Zeman. Nálepkují fašisty, když se jím ne.podařilo vyšplhat po zádech K.S. k moci bez voleb.
A tak je vaše rodina hnusně označována za fašistickou. Vzpomeňte, že i vy jste sám používal nebo souhlasil s označením jako fašisoidní u p. Bátory nebo Semína, teď sklídíte sami, co jste zaseli.
Revoluce pravdy a lásky pořírá vlastní děti.
Dobře vám tak.
Kdo není pravdolláskovec tomu půjdou po krku.
28. 01. 2013 | 10:57

Vysedlina napsal(a):

Kdesi jsem napsala, že se můžeme těšit na nové přímé volby.
Nyní si myslím, že nejsou tak jisté. Změnit názor jde překvapivě rychle.
Jen abychom se nezmýlili v politice.
28. 01. 2013 | 10:59

SuP napsal(a):

mb -
Kdybychom si nevykali, napsal bych vám: "Kluku, Tebe to ale vzalo!"
28. 01. 2013 | 11:01

Alena napsal(a):

Paradoxem vývoje po r.89 je, že jako neokomunisté nebo fašizoidní se projevili, jak novináři, tak i vyznavači PRAVDY A LÁSKY, kteří mají plná ústa tolerance a porozumění mezi lidmi!!!!!!!!!!!
28. 01. 2013 | 11:02

Mira napsal(a):

Ještě k tomu božskému

ono už nakonec Miroslav Kalousek bublinu vypustil - prý když ne prezident, tak předseda vlády.

tak pokud bych si Schwarzenberga dovedla jako prezidenta ještě jakž takž představit, na to spaní by měl docela dost času, tak jako premiéra ani náhodou. Tady je potřeba opravdu výkon. I když Kalousek to myslel asi tak, jak je to v TOP teď. Kdo je a kdo není skutečný předseda a čí politika se v ekonomické oblasti ve skutečnosti realizuje. Tak by to bylo i nadále. Předseda vlády Schwarzenberg alias Kalousek. Copak o to, on Kalousek je bezskrupulózní pragmatik, to dávno dokázal, jemu se neekluje nic, co je pro něj prospěšné. Je vidět, že sebereflexe je u politiků věc neznámá, jinak by Kalousek nemohl kritizovat Zemana, když používá ještě mnohem mazanější fígle, které mu prozatím vždycky vyšly. To je Zeman ve srovnání s ním ještě naiva.
28. 01. 2013 | 11:15

Borg napsal(a):

Díky za každý takovýto, s rozumem napsaný článek
28. 01. 2013 | 11:16

Matematik napsal(a):

Tento cirkus byl potrebny a dulezity. Napriklad uz rada lidi vi, ze Starnsky s Bocanem vidi demokracii dialekticky stejne jako bolsevici. Nemluve o "pokrokovem" roztleskavaci katoliku Halikovi.
Mne osobne pripomela tato volba a kampan roman Mistr a Marketka.
Swarzenberg - stranicky funkcionar/ Zeman-profesor Wolant
Predevsim nektere duely s nadsenym publikem vyvolavali primo identickou scenu z variete v tomto romanu...
https://www.youtube.com/watch?v=TSK4_SigIKw

No a i ten MASOLIT nastoupil na scenu....
https://www.youtube.com/watch?v=kYDrE6Fy7fI

Technologie memi spolecenske pomery.
Jen to, ze tak snadno zde mohu nakopirovat ty odkazy, ze kazdy si po spadnuti opony muze vyhledat tu nebo onu digitalni stopu to meni pomer sily lzi a pravdy.
Medialni inzenyri davu jsou v klamu, kdyz si mysli, ze nove technologie umoznoüji vetsi moznosti reklamy a manipulace.
Je to presne obracene.

Knihtisk Demokracie 1.0
Internet Demokracie 2.0
prima, kdy jsou Swarzenbergove a Zemanove nuceni do litych debat opakovane a nejde o ten zabehany diskurz u Moravcova stolu v medialni laboratori na pravdu...
Skoda ze jste nebyli na kazani v nejakem katolickem kostele minulou nebo tuto nedeli. To bylo nejskvelejsi retro politickoho skoleni muzstva vzor KSC.

Pilát Pontský

Čtrnáctého dne jarního měsíce nísánu kráčel časně zrána hřmotným vojenským krokem po kryté kolonádě mezi dvěma křídly paláce Héróda Velikého správce Judeje Pilát Pontský v bílém plášti s purpurovou podšívkou.
Ze všeho na světě nejvíc nenáviděl vůni růžového oleje. A dnes všecko předpovídalo špatný den, protože tahle vůně pronásledovala prokurátora od božího rána.
Měl pocit, že odporný růžový zápach vydechují přímo cypřiše a palmy v zahradách paláce a že se mísí s pachem kožené výstroje i potem vojáků legie.
Od zadních křídel paláce, kde se utábořila 1. kohorta Dvanácté bleskové legie, která přišla spolu s ním do Jeruzaléma, se táhl přes horní otevřenou terasu kouř, a v nahořklém dýmu, který prozrazoval, že kuchaři v centuriích se dali do díla, Pilát zřetelně rozpoznával mastný růžový zápach.
– Ó bohové, za co mě trestáte? Ano, je to bezpochyby zase ta nevyléčitelná, hrozná nemoc… hemikranie… co při ní bolí polovina hlavy… Není proti ní léku ani záchrany… Zkusím neotáčet hlavu… –
Na mozaikové podlaze u fontány už stálo připravené křeslo. Prokurátor se neohlížel vpravo ani vlevo, těžce dopadl do křesla a natáhl ruku stranou. Tajemník do ní uctivě vložil pergamenový svitek. Pilát s bolestivou grimasou zběžně, úkosem prolétl napsané, vrátil svitek tajemníku a těžce ze sebe vypravil:
“Vyšetřovanec z Galileje? Poslali jste ten případ tetrarchovi?”
“Poslali, vladaři,” přisvědčil tajemník.
“A on?”
“Odmítl případ uzavřít a žádá, abys potvrdil rozsudek smrti, vynesený Synedriem,” vysvětloval tajemník.
Prokurátorovi škublo v tváři a přikázal tiše:
“Předveďte obžalovaného.”
Ale to už stráž přiváděla z otevřené terasy na kolonádu asi sedmadvacetiletého muže a postrčila ho před vladařovo křeslo. Obžalovaný měl na sobě starý potrhaný modrý chitón, hlavu ovázanou bílou rouškou, kolem čela ovinutý řemínek, ruce svázané za zády, pod levým okem velkou modřinu a v koutku úst se mu černala stružka zaschlé krve. Pozoroval vladaře s neklidnou zvědavostí.
Pilát chvíli mlčel a pak se tiše otázal aramejsky:
”To ty jsi vyzýval lid, aby zbořil jeruzalémský chrám?”
Přitom seděl nehybně jako socha a jen slabě pohyboval rty. Bál se pohnout hlavou, kterou rozpalovala ďábelská bolest…
Viník se svázanýma rukama se poněkud naklonil dopředu a ujišťoval:
“Věř mi, dobrý člověče…”
Ale prokurátor ho přerušil, aniž sebemíň zvýšil hlas či změnil pózu:
“Ty mě oslovuješ ‚dobrý člověče‘? Jsi na omylu. Po celém Jeruzalémě si o mně šeptají, že jsem sveřepý netvor, a mají pravdu.”
Poté stejně monotónně dodal:
“Centuriona Krysobijce ke mně!”

.....
http://eldar.cz/myf/txt/bulgakov_-_pilat_pontsky.html
28. 01. 2013 | 11:25

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Teď záleží jen a jen na knížeti, jestli ty emoce, dlouho rozdmychávané jeho příznivci, začne uklidňovat. Jeho jediného by snad ten rozjitřený dav mohl poslechnout, i když zpacifikovat zdivočelou pravdu a lásku asi nebude jednoduché.

Musím dát dodatečně za pravdu těm diskutérům, kteří hned z počátku varovali před mediální masáží a předpovídali její trpké následky.
28. 01. 2013 | 11:25

Viola napsal(a):

Al.Vránová

Je to tak, že pravdu a lásku si navždy nikdo nemůže připnout třeba na klopu, pravda a láska se nesou na křídlech Ducha svatého a ten si lítá, jak uzná za vhodné a je dobré poznat, kde zrovna ta křídla spočinula a jak velmi správně řekl ještě současný prezident V. Klaus, zvítězila láska a pravda v dané volbě prezidenta a teď se můžou pyšnit láskou a pravdou voliči Zemana, to jsou nyní láskopravdovci.
28. 01. 2013 | 11:27

Dajdou napsal(a):

U velkého množství lidí se projevila malá míra kritičnosti a naopak velký díl fanatismu. Bylo hodně patrné, jak mnoho občanů má problém s demokratickým řádem a ta totalita by jim zřejmě vyhovovala víc. Fanatismus, neschopnost tolerance jiných názorů, to je příčina neštěstí v tomto světě. Moc jsme se toho zatím nenaučili.
28. 01. 2013 | 11:29

Viola napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.)

Zdivočelá láska a pravda neexistuje, je to klidná síla, která si vybere vždy toho morálně silnějšího, nyní si láska a pravda vybrala voliče Zemana, jsme obdarováni Duchem svatým a můžeme se my nyní honosit názvem láskopravdovci.

Viz můj příspěvek výše.
28. 01. 2013 | 11:30

bobš napsal(a):

Mne se tu líbí vřeštění příznivců KS. Oni podle článků vše vidí jednobarevně, zatím nikde jsem od nich nečetl co KS řekl pravdivě (a že těch nepravd také bylo dost). Připadají mne jako komunisté v padesátých letech "Kdo nejde s nám, jde proti nám a ten zaslouží zavrhnout.Jinak můžu říct, že jsem nevolil nikoho MZ mne nesedí a KS mne znechutil mediální masáže, která ze mne dělala vola. Čekal jsem, že snad i na WC na mne vysločí Kcharl.
28. 01. 2013 | 11:34

Mira napsal(a):

Kolemjdoucí
máte pravdu, že by to mohl kníže pomoci uklidnit. Uvidíme, zda to udělá. Kdyby to dokázal, tak by u mě body získal, ale obávám se, že to neudělá a poslechne Kalouska, že je potřeba udržovat jeho "mladou frontu" ve střehu, aby se i nadále dalo dobře identifikovat - kdo je kdo. Ono všechno je v pohybu, každý se musel nad sebou zamyslet a zhodnotit hlavně sám pro sebe, kdo vlastně je. A to je dobře. Bohužel, stále hodně lidí právě toto nedokáže a raději bez jakékoli vlastní masáže dělá tu u těch druhých.
28. 01. 2013 | 11:36

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Viola – Děkuji za reakci, ale musím se přiznat, že tentokrát se v ní nevyznám, s výjimkou toho, že „pravdu a lásku si navždy nikdo nemůže připnout třeba na klopu“. Člověk holt nemůže porozumět všemu. Snad mi dojde později.
28. 01. 2013 | 11:36

Bavor napsal(a):

Petr Havelka napsal(a):
Pane Čochtane,
ten "výčet" platí do puntíku.
Ano, mediální podpora byla bezpochyby pro KS větší. Nabízí se otázka: "Co ovládlo mediální prostor"
Pokud někdo vytahuje jak králík s klobouku Benešovy dekrety a čistě populisticky to rozehrává na první signální a postupným "přikrmováním" ovládne mediální prostor tak, že se o ničem jiném nediskutuje, zjevné manipulace, lži a půllži řečené v TV debatách které "žijí" vlastním životem a jejich následné vyvrácení už je vzhledem ke "splněnému účelu" mediální pravěk.
Co si o tom mám myslet? KONEC CITÁTU. Pane Havelko, myslet si můžete co chcete, ale FAKTA jsou jasná. Média, vlastněná z 90 % NĚMECKÝMI vlastníky spustila nebývalou kampaň ve prospěch K.Schw., který je obecně znám svou "přítulností" k SdL a proto nebylo možné se tématu benešových dektretů vyhnout. Alespoň se vyjasnilo, kdo je kdo a zakoho pan K.Schw. "kope".
28. 01. 2013 | 11:41

Václav Parlásek napsal(a):

Naprosto souhlasím s autorem článku. Obzvláště se mi líbí , cituji:"..lidé, kteří se považují za ty pravé demokraty, zjevně považují za demokratické pouze to, co je ve shodě s jejich názorem..."
Velmi přesně to vystihuje nejen komentáře některých voličů K.S. po sečtení hlasů 2.kola, ale bohužel situaci v naší zemi obecně.
28. 01. 2013 | 11:42

Sláma napsal(a):

Josef K. alias Yossif K. má zavilou tendenci opakovat každou lež 100 x ve snaze, aby se stala pravdou.
Například napsal: "Paní Fialenko - anonymní akcie jsou opravdu svinstvo. CSSD vládla 8 let, jaktože toto pravicové svinstvo nezrušila?"
Odpověď je jednoduchá. Takovou věc musí udělat poslanecká sněnovna. A světe div se, v letech 1998-2002, kdy vládla Zemanova vláda, tak měla pravice ve sněmovně většinu 102 hlasů. V letech 2002-2006 zde vládla velká koalice ČSSD + KDU-ČSL + US-DEU, takže ČSSD sama nemohla nic.
Když to shrnu, tak tady levice ještě nikdy od "Sameťáku" nevládla, její vlády byly vždy jen trpěny.
28. 01. 2013 | 11:47

A68 napsal(a):

Je vidět, že autor, na rozdíl od mnohých zde, umí používat mozek. SLÁVA MU a poděkování. Nejsmutnější na volbě bylo to, že ČSSD a už vůbec ne ODS se nezmohli na to, postavit skutečné politické osobnosti s lidskou dimenzí .... a tak vlastně ze všech kandidátů zůstal jediný volitelný, a to Miloš Zeman. ČSSD měla přemluvit Pavla Rychetského, Jiří Dietsbier ještě zdaleka nedorostl velikosti této funkce.
28. 01. 2013 | 11:49

Dlouhý lovec napsal(a):

Děkuji, že píšete, pane Hořejší, vaše blogy rád čtu a i diskuze pod se dá číst. Volil jsem Zemana, dokonce jsem jej označil v hospodě za vítěze již před půl rokem. Zeman má politické názory mně blízké, nekrade, v době menšinové vlády se osvědčil atd. jsem přesvědčen, že bude dobře hájit české národní zájmy V době vrcholící mediální hysterie jsem o vítězství začal pochybovat. Zmobilizoval jsem rodinu, někteří volili Franze, když jim vyškrtli Okamuru, jiní nevolili. Podařilo se, všichni jsme odvolili a náš kandidát zvítězil. Podotýkám, že jsme vzděláním středoškoláci a vysokoškoláci, nečteme Blesk a jsme z Prahy. Máme přátele, kteří volili "Karla" ale rozhodně nehrozí nějaké nepřátelství.
28. 01. 2013 | 11:50

Ing. N. napsal(a):

(Mira) píšete:

"Ještě k tomu božskému
ono už nakonec Miroslav Kalousek bublinu vypustil - prý když ne prezident, tak předseda vlády."

Jak to bylo?

27.1.2013 Kalousek řekl,že

"Česká republika, která přišla o poměrně historickou šanci mít Karla Schwarzenberga prezidentem, má ještě poměrně výraznou šanci mít Karla Schwarzenberga premiérem," řekl v ČT Kalousek. Řádné volby do Sněmovny by se měly konat v roce 2014.

Jaká řešení by mohl mít stratég Kalousek připravené?

1)v řádných volbách získat dostatek hlasů, aby se Schw. mohl stát min. předsedou (dost nepravděpodobné - jeden a půl roku je příliš vzdálená doba)
2) vyvolat předčasné volby se stejným cílem (dost nepravděpodobné - obava z toho, aby to nedopadlo stejně jako v prezidentských volbách)
3) "onemocnění" Nečase, kterého by zastoupil Schw. jako první místopředseda vlády (pravděpodobné)

Necháme se překvapit.
28. 01. 2013 | 11:52

Jiřka napsal(a):

Jak by to na Hradě vypadalo, ukázalo jeho první vystoupení po prohraných volbách. Karel něco řekl a chtěl skončit, tu k němu kdosi přiskočil a něco mu pošeptal do ouška a Karel promluvil dále. A tak se to opakovalo ještě jednou. Průšvih by byl, kdyby Karel v důsledku svého stáří něco podepsal, aniž by chtěl nebo byl zneužit nějakým našeptávačem.
28. 01. 2013 | 11:54

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Mira – O tom nepochybuji, že se teď Kalousek bude snažit ten nově získaný voličský potenciál udržet za každou cenu. Pan Karel mu v tom jistě rád pomůže, i kdyby ze sebe měl zase čas od času udělat kašpárka. Když jde o to přiblížit se lidu, tak proč ne, lid v tom stejně uvidí jen další projev knížecí noblesy. – Teď koukám, že místo „lidu“ jsem měl napsat „naší kulturní elitě“, ale už to nebudu opravovat, snad se elita neurazí.
28. 01. 2013 | 11:55

Hrubeč napsal(a):

Jak narcise Klause nesnáším,tak v jednom má pravdu,Čechům příma demokracie nepatří do rukou,protože jsou ochotni vyvolat občanskou válku.
28. 01. 2013 | 11:55

Spravedlivý mezi národy napsal(a):

Položme si dvě základní povolební otázky:
1. Dokáže přijmout Karel Schwarzenberg svoji porážku a dokáže Miloš Zeman unést své vítězství? Myslím, že oni dva ano.
2. Dokáží čeští novináři - ti kteří tak nechutně a mimo veškerou etiku svého povolání tlačili knížete na Hrad - přijmout porážku a vrátit se k objektivnímu a nestrannému a nezávislému informování veřejnosti? Stačí se podívat na dnešní největší i-net deníky, aby měl člověk oprávněné obavy - ostudný boj pokračuje. Spojená novinářská fronta vždycky dokáže soustředěným filtrováním informací, zlomyslnými útoky a provokacemi vytvořit obraz (falešný) kteréhokoli politika. Mám tedy vetší obavy o přístup novinářů, než těch dvou, kolem nichž se celá špinavá bitva pomluv odehrála. Myslím, že část volících (možná i část nevolících) občanů chtěla jasně ukázat novinářům, že nejsou manipulovatelné stádo, které půjde za tím, koho jim největší media za pomoci uměleckých celebrit (snobismu snadno podléhajících) předhodí za vzor.
28. 01. 2013 | 11:58

JC napsal(a):

Nejlepší je na Zemanově vítězství to jak levičáci tepou Hořejšího a Pehe./muhehe/
A ještě jak jsou ve shodě s Klausem :-)))))
Klaus měl zase pravdu.
28. 01. 2013 | 11:58

JC napsal(a):

P.S.
špatný není i to, že pro "kulturní frontu" nebyl Klaus jejich presidentem a nebude jím i Zeman :-))
28. 01. 2013 | 12:00

olga napsal(a):

pamětník
Proto jsem napsala, že jsem dala na intuici. Rozum jsem nezapojovala. Věřím pouze v charakter. Zcela naivně.
Jinak věřím v Boží vedení. Máme to, co si zasloužíme. A nebo to, co potřebujeme, třeba pro své probuzení.
28. 01. 2013 | 12:01

Analytik napsal(a):

Vážení voliči, neplačte a nervěte si vlasy!
Druhé kolo nebyla volba osobnosti, ale jen vybírání menšího zla ze dvou stejně velkých (Klaus a Kalousek).
Proto vyšel tak vyrovnaný výsledek. Záleželo jen na odhadu každého jednotlivce, které zlo považuje za menší.
Dobro nemělo v těchto volbách šanci!
28. 01. 2013 | 12:02

A68 napsal(a):

Několikrát jsem zde napsal, že katolickému kléru (Duka, Vlk, Halík) a bývalé šlechtě, i přes jejich vznešená slova a laskavou tvář, o skutečnou demokracii a lidská práva vůbec nejde, ba naopak. Masarykova demokratická republika jim zrušila jejich ničím nezasloužená privilegia, a to i majetková (pozemková reforma). A nyní, když ucítily tyto reakční kruhy naší společnosti svou šanci (církevní restituce), snažily se za pomoci neuvěřitelné mediální kampaně, placené uhlobarony a cizím kapitálem, přesvědčit prostý lid, že bude pro něho nejlepší, když mu bude vládnout nikým nevolená "elita". Lid naštěstí prozřel a zachoval se v zájmu republiky. Kdyby proti Karlovi stál kdokoliv jiný než Zeman, kampaň knížecích lokajů by byla stejně hysterická a agresivní, protože jim jde o majetek a moc.
28. 01. 2013 | 12:08

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Bavor - Navíc s tématem dekretů a odsunu veřejně nevyrukoval Zeman, ale Rakušan Hammer, a odvolával se přímo na Schwarzenberga. Zeman se pouze zeptal na pravdivost různých vyjádření v tisku, což byla jeho povinnost. Naši novináři to ale ve jménu pravdy a lásky k nepoznání překroutili.
28. 01. 2013 | 12:14

Pavel napsal(a):

Z celého bogu je zajímavá jen citace dopisu od Halíka. To je šok!
V těchto volbách to nebylo o volbě mezi dobrem a zlem ani vlevo nebo vpravo, ale na východ nebo na západ.Principielně na přímé volbě rozhodují ne ti chytří, těch je málo ,ale ten průměr.Nuž,Zeman je průměrnému Čechovi blíž. O tom asi nikdo pochybovat nemusí.
28. 01. 2013 | 12:16

Mira napsal(a):

A68
taky si myslím, že Pavel Rychetský by byl úplně nejlepší, bohužel nestalo se
28. 01. 2013 | 12:16

J.L. napsal(a):

A68 no stupidita vždyť to říkám, míň amerických filmů, míň konspiračních teorií, trochu si dejte něčeho na uklidnění, navštivte psychologa a hurá do ústavu...:-)
28. 01. 2013 | 12:22

RedNeck napsal(a):

Pravda a láska dostaly lekci z přímé demokracie. Uvidíme, jak se k přímé demokracii budou nadále stavět, předpokládám, že budou tendence ji potlačovat.
28. 01. 2013 | 12:27

Silvie napsal(a):

Jarpor,
kde, probůh, čtete něco o nekritickém obdivu?

Psala jsem - ani bůh, ani ďábel...a volba "menšího zla". Nic víc.
Volila jsem inteligenci proti demenci, racionalitu a pragmatismus proti prázdnému snobství, "plebejství" proti pozérství a maloměš´táctví.

A hlavně proti pravdě a lásce, která už konečně musí zemřít!
28. 01. 2013 | 12:29

J.L. napsal(a):

Volil jsem KS a vzhledem k tomu, že vím kolik je dvě a dvě bylo mi jasné kdo volby vyhraje a překvapený nejsem, hysterický taky ne. Kdyby totiž vyhrál KS, nebyl by to skutečný obraz naší společnosti, tomu se opravdu hodí MZ. On to prvním vystoupením v zahraničí ukáže. A vím ještě jednu věc, stydět se za prezidenta nebudu, můj není nevolil jsem ho. Ještě bych chtěl vidět volby za pět let kolik si svým vystupováním udrží voličů...
28. 01. 2013 | 12:32

Sláma napsal(a):

Spravedlivý napsal: ". Dokáží čeští novináři - ti kteří tak nechutně a mimo veškerou etiku svého povolání tlačili knížete na Hrad - přijmout porážku a vrátit se k objektivnímu a nestrannému a nezávislému informování veřejnosti? Stačí se podívat na dnešní největší i-net deníky, aby měl člověk oprávněné obavy - ostudný boj pokračuje."
Ano, máte pravdu, Jednotná kulturní fronta ani manupulativní novináři si nevzali z voleb žádné ponaučení.
Příkladem je účelové filtrování zahraničních ohlasů. Všechny pozitivní ohlasy, které byly jak ze strany evropských, tak i slovenských a polských politiků byly zcela vymazány z "objektivního" zpravodajství manipulativních novinářů, kteří pějou píseň svými pánům, což jsou v případě Hospodářských novin a Respektu multimilionář Bakala, v případ MF Dnes, Lidových novin, Neviditelného psa, Aktuálně, Blesku a všech regionálních novin Němci.
28. 01. 2013 | 12:34

Silvie napsal(a):

Jarpor

A pro doplnění dodávám, i když už jsem to stokrát napsala, že jsem šla volit až v druhém kole, protože jsem to pokládala za svou "vlasteneckou" povinnost.
28. 01. 2013 | 12:38

hugo napsal(a):

Proboha, kde jste se tu zase vzal, neskoncil jste tu posledne? nevi,m jestli jsou potreba dalsi prispevky od nekoho s vasi argumentacni a vseobecne vzdelanostni urovni hospodskeho zvanila. A ten dnesni clanek, opet jen vylev emoci.
28. 01. 2013 | 12:38

kyklop napsal(a):

Horejsi, co je na tomto demagogickeho, krome toho, ze Halik nasouhlasi s vasim ultralevym populistickym videnim sveta?:

že „současnou ČSSD vidím jako nejhorší alternativu pro tuto zemi, smečku mocichtivých darebáků, těžících jen z nenávisti proti vládě, která dělá nepopulární, leč nutné kroky“. To, že přední český katolický intelektuál je schopen takové hysterické zaslepenosti a demagogie, mě naplňuje zármutkem.
28. 01. 2013 | 12:42

Silvie napsal(a):

J.L.
Já bych to zase neviděla až tak černě.
Zeman byl několik let premiérem a žádnou újmu nám v zahraničí nezpůsobil.
Klišé, v němž se média stereotypně pohybují - "buran" kontra "noblesní šlechtic", jsou hloupá jako všechna klišé.

A pokud jde o "socky a blby", kteří volili Zemana, je to klišé snad ještě trapnější.
Koukněte se do HN, kde se k volbě Zemana vyjadřují poměrně opitimisticky podnikatelé, kteří od něho očekávají (jako od ekonoma) fundovanější přístup a otevření "dveří" na západ i na východ.
Kam by jim "otevřel" kníže, si netroufám sdělit. Ten dokázal jenom zrušit strategické ambasády a zbytkem svého mandátu se prochrápal.
28. 01. 2013 | 12:43

buňka napsal(a):

Pane profesore,tak Vy jste se na volby vyfláknul. No,také volba. Jen si neodpustím poznámečku: "Neselhal Vám imunitní systém?"
28. 01. 2013 | 12:43

A68 napsal(a):

J.L. napsal(a):
A68 no stupidita vždyť to říkám, míň amerických filmů, míň konspiračních teorií, trochu si dejte něčeho na uklidnění, navštivte psychologa a hurá do ústavu...:-)

Ehhh, slova pravdy a lásky zhrzeného příznivce knížetepána. Jednoznačně preferuji evropskou kinematografii (zvláště v poslední době severskou nebo španělskou), na konspirační theorie nevěřím, na uklidnění jsem už svým kolegům v práci, volitelům pana Karla nalil výbornou domácí slivovici a k tomu přidal i domácí jaterničky, ordinace psychologů a čekárny ústavů jsou zahlceny náporem pravdoláskových celebritek a karlového lokajstva .... tak snad později.
28. 01. 2013 | 12:50

Sláma napsal(a):

Skogen napsal: "nastoluje závažnou otázku, zda je vůbec způsobilý vykonávat funkci ministra zahraničí."
Také si tu otázku kladu. Podle řady pramenů, které se nikdo nepokouší vyvracet, udělat Schwarzenberg na gymnáziu ve Vídni maturitu až na reparát. Už to samo vyvolává jisté pochybnosti o jeho schopnostech. Dále zkoušel studovat práva a lesnictví a vystřídal vysoké školy ve Vídni, Štýrském Hradci a Mnichově, aniž studia dokončil. A to vyvolává další pochybnosti. Podle mne mu schází formální vzdělání a rozhled, což maskuje jakoby strojenou lidovostí. Což je věc, která mu přináší body u našich nejnižších sociálních skupin.
Domnívám se, že je to nedostatek rozhledu a znalostí, který je přivedl k tomu, že z politického hrobu vykopal Kalouska, když Kalouska jeho vlastní strana, tedy KDU-ČSL, zavrhla pro jeho pokus vytvořit koalici s KSČM.
S Kalouskem vytvářejí dokonalou dvojici. Kalousek všude vystrkuje svého maskota Karla Schwarzenberga jako štít. A Kalousek dodává Schwarzenbergovi své schopnosti, které ovšem fungují tak, že je schopný všeho.
Několikrát bylo zaznamenáno, že Schwarzenberg absoloval předvolební diskuze s nápovědním zařízením v uchu. To stáhnul až po ukončení volební kampaně, ale všichni jsme viděli toho pána, co Schwarzenbergovi co chvíli něco šeptal do ucha.
Takže, abych to shrnul, také mám pochybnosti o způsobilosti Karla Schwarzenberga zastávat funkci místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí vlády České republiky.
28. 01. 2013 | 12:51

Viola napsal(a):

Pane slámo, tak počítám, že jste už minimálně tři se stejným názorem, asi by se s tím opravdu něco mělo dělat.
28. 01. 2013 | 13:04

Analytik napsal(a):

Sláma 12:51
To, že ministr nemá odborné znalosti pro resort, který vede, je podmínkou pro účast v Nečasově vládě! Zkuste si na palci jedné ruky spočítat ministry s příslušnou odborností.
28. 01. 2013 | 13:09

Caroll napsal(a):

Vážený pane profesore, už jednou jste se vyjádřil (k mé určité úlevě) že nebude dále přispívat svými blogy. Mnohokrát jsem s Vámi nesouhlasil ale tentokrát jsem byl svým způsobem příjemně překvapen. Sám jsem byl rozhodnut druhé kolo voleb ignorovat protože ani jeden z obou uchazečů mi nebyl sympatický a K.S. svými výroky na bilboardech mne trochu iritoval. Trochu to připomínalo argumentaci ženy která se chce rozvést kvůli nepovedenému účesu. Ale výroky pana K.S. o Dr. E. Benešovi a o neplatnosti jeho dekretů, o zločinnosti odsunu atd. mne po pravdě poněkud vystrašila. To nebyla jen nějaká sofistika a hraní se slovíčky, to bylo vyjádření zásadního postoje které mohlo v budoucnu znamenat cokoli. Třeba pozvání představitelů "sudetských" Němců na Hrad a vydání nějaké "usmiřovací" deklarace kde by mohlo být cokoli. Takovou možnost nelze podceňovat, vždyť na př. stát Izrael vznikl právě na základě takové jedné (Balfourovy) deklarace! Podotýkám, že nejsem žádným příznivcem Zemana, mám na něho dosti kritický názor a že tato možnost napadla mne a nikdo mi jí nepodstrčil. Také mne dosti znechucovala soustavná mediální masáž typu "kdo nevolí Karla není Čech" a pod.. Bylo jasné, že tady musí jít o něco velkého, zásadního, že to není JEN volba hlavy státu ale celkové směřování, o zisky v řádu patrně mnoha stovek miliard. Tady šlo o zájmy celého státu, ne o nějakého "noblesního" jednotlivce. Tohle byla přeci volba hlavy státu, a ne volba krále plesu v opeře!! A ve státnických záležitostech se, jak známo, nemá pokud možno riskovat. Soudím že tak a podobně uvažovalo hodně lidí, tohle jistě nenapadlo jen mne. Lidé prostě raději volili nepříjemnou jistotu se Zemanem než ještě nepříjemnější nejistotu s K.S.. Také mne, (předpokládám že jde o doslovnou citaci) podobně jako Vás nepříjemně překvapil skoro hysterický styl T. Halíka zcela nedůstojný katolického intelektuála který mne dodatečně přesvědčil že jsem udělal správně když jsem v rozporu s prvotním přesvědčením volil M.Z.. Nějak se člověk takové nejistotě musí přeci postavit, že ano. Také řeči p. Posselta o jakémsi "usmiřování" a o tom že mluvit o majetku není TEĎ ještě vhodné a o jakémsi "řešení" atd. mohou vzbuzovat jen obavy. O čem chce vlastně diskutovat?! Nerozumím zaslepenosti příznivců K.S., protože soudný člověk si nedovede představit že první dámou ČR by byla žena která neumí ani slovo česky a nelze předpokládal že se bude česky učit. A k tomu ty nechutné nadávky z úst pana "Kraďouska" o nacizmu a xenofobii M.K.! Na to nebylo možné nereagovat.
Vážený pane, přeji Vám hezký den. Ing. Jiří Klíma
28. 01. 2013 | 13:12

Viola napsal(a):

Silvie

prosím vás, jenom to nepište
"A hlavně proti pravdě a lásce, která už konečně musí zemřít! "

zařadila byste se mezi ďábly. Už jsem to psala, láska a pravda se nedá přišpendlit na klopu, jednou se snese na toho, jindy na onoho a my musíme poznávat, kde zrovna je.

Láska a pravda musí žít a musí se posilovat. Momentálně je na naší straně.
28. 01. 2013 | 13:14

Sudetak napsal(a):

Narod ktery jeste nedavno obdivoval komunistickeho fanatika, primitiva a ozralu Platenika ze serialu Okres na severu, ci estebackeho zlocince majora Zemana nebo Kravu za pultem, narod ktery vesele uplacel v trafice pro tvrdy sparty, ci ve stavebninach za nedostatkove hurdisky, narod ktery ma v parlamentu jeste v roce 2012 zlocineckou organizaci KSC a nebyl se doposud se s ni schopen razne vyporadat, narod jehoz cely kulturni vyvoj se odvijel v bufetech a zaflusanych pajzlech u usmudlané sklenice piva a odporneho blivajzu zvaneho sekana s bramborovym salatem, stolujici s hlinikovym priborem na umakartovem stole, narod ktery je prolezly korupci, ktery nestydate prozpevuje na narozeninovych oslavach "zivijo a mnoga ljeta", a jehoz hlavni hodnota je hlavne nemit americky radar v Brdech, narod ktery vzhlizi k hospodskym povalecum typu Paroubek, prazdnym levicovym fanatikum jako je Sobotka ci Zaoralek, ktery jenom nadava na ty "nahore" aniz by si sam uvedomil, ze ti tzv. "nahore" jsou jen duchovnim a moralnim obrazem a zrcadlem cele spolecnosti se nestane demokratickym, kulturním, tolerantním jak k církvím tak i k vytvorenym hodnotam svych predku, v Evrope vyznamnym a prosperujicim tim, ze si placne pres petitisicovku s portretem Masaryka a sedne si do ojeteho BMW s modrym EU prouzkem na SPZ a slapne bezohledne na plyn tak, ze na nejblizsim prechodu srazi prvniho seniora, ktery zacne prechazet a ktereho pro jistotu navic zfackuje a zkope za to, ze si vubec dovolil vstoupit do vozovky.
28. 01. 2013 | 13:45

František Štěpán napsal(a):

Schwarzenberg vypadal již jako stařec, vhodí do urny voličský hlas bez obálky, na otázku v debatě se zeptá 3 krát (zřejmě již špatně slyší). 75 let prostě nikdo neokecá. Na zadek by měli dostat ti, kteří ho tam nominovali. Jsou to evidentně ti "demokraté", kteří veřejně mluví o voličích jako o "rudohnědých prasatech" (Hřebejk,..). Tlak některých sdělovacích prostředků ve prospěch Schwarzenberga byl neúnosný. Proto jsem dal Zemanovi se skřípěním zubů "protestní" protischwarzenbergský hlas.
28. 01. 2013 | 13:46

Sudetak napsal(a):

Každopádně Zeman uvedl, že plánuje postupně navštívit všechny sousední země tak, jak mu přijdou pozvání z nich. Jenomže německá vláda by neměla zvát nastupujícího českého prezidenta Zemana do Berlína právě kvůli antiněmecké kampani, kterou v Česku rozpoutal. Neměla by též akceptovat, že se nenávist vůči Němcům stane normalitou evropské politiky, ať je to v kterékoliv zemi. Málo povzbudivé je, že Zeman konkurenta Karla Schwarzenberga (čistokrevného ČESKÉHO rodáka z Prahy, který "se provinil" jen tím, že jeho rodiče emigrovali a vyrůstal v Rakousku) porazil "antiněmeckými resentimenty". Znovu byl vyvolán přízrak sudetských Němců, aby se v Česku sbíraly politické body. Je proto důležité, aby spolková vláda za kulisami jasně ukázala: rozdmýchávání zatuchlých antiněmeckých resentimentů něco stojí a že za takovéto podrazy se i zaplatí! Zeman by každopádně nyní neměl dostat pozvánku do Berlína. Ne jako odplatu, ale z důvodů odstrašení. Kdo si totiž myslí, že se volební boj musí dělat s protiněmeckými hesly, měl by vědět, že Berlín nebude nikdy předstírat, že se nic nestalo. Neměli bychom my Němci akceptovat, že se nenávist vůči nám Němcům stane novou normalitou v evropské politice. Budoucí český president Zeman už dříve pochopil, že je třeba u malých českých, zpravidla nevzdělaných lidí vyvolávat umělý strach, že by mohli přijít o svůj domek ve prospěch sudetských Němců, kteří nemají dodnes na mysli nic jiného než odplatu za vyhnání po válce. To, že jich už téměř tři čtvrtiny nežije, zbytek je na pokraji smrti a jejich děti nemají sebemenší zájem se vracet - nota bene co by tím získali? Zpravidla zpustošené nemovitosti v územích, kde panuje morální pokleslost a nen-(z)ávist vůči všemu, co je německé... co by z toho měli? Každopádně starý duch strachu z těch zlých Němců, kteří stojí připraveni na hranicích sebrat Čechům ty jejich pastoušky znovu zafungoval. V Česku zvítězila opět lež, podrazy, podvody, podpásové metody a duchovní marast. A za čas, voliči Zemana (tzv.obyčejný člověk) budou jenom čumět a ani nepochopí, co svojí volbou především sami sobě opět natropili.
28. 01. 2013 | 13:47

pamětník napsal(a):

pgjed:
Lhát se nemá, jako křesťan byste se měl podle toho řídit.
28. 01. 2013 | 13:47

František Štěpán napsal(a):

Sudeťák

Stále nechápu, co jste tím příspěvkem chtěl říci?
28. 01. 2013 | 13:53

Silvie napsal(a):

Sudeťák
Pletete si pojmy s dojmy!
To není nenávist k Němcům, maximálně k agresivním "landsmanšaftům".
Češi jsou suverénní národ a mají plné právo zvolit si prezidentem koho chtějí, nikoliv toho, koho jim vnucují německá média.
Kdo tvrdí cokoliv jiného, je obyčejný trouba nebo proněmecký kolaborant!

Až si Němci nebo nacionalističtí xenofobní Rakušáci zvolí Čecha hlavou státu, sklopím pokorně krovky. Podotýkám, že si ovšem musí zvolit Čecha, který německy mluví jako hotentot , zprasí Němcům německou hymnu a omlátí jim o hubu prasárny, jichž se dopouštěli za 2.světové války.

Proberte se, člověče.
28. 01. 2013 | 13:54

vaclavhorejsi napsal(a):

pgjed:

Dekuji za Vase mila slova ;-)

..
28. 01. 2013 | 13:54

Silvie napsal(a):

Viola
Myslím, že každý pochopil - tak si tu pravdalásku dejte do úvozovek nebo vyměňte za "havlisty".
28. 01. 2013 | 13:55

pamětník napsal(a):

olga:
Já vím, že to nebyl rozum, co Vás vedlo. Vy máte, co si zasloužíte, já mám, co jsem chtěl.
28. 01. 2013 | 13:56

Sudeťák napsal(a):

Sudeťák

Bavíme se zde o 3 milionech sudetských Němců, říšských Němců se to netýká.
28. 01. 2013 | 13:57

František Štěpán napsal(a):

Sudeťák

Rozdmýchávate po volbách opět nenávist? Proč?
28. 01. 2013 | 14:01

Aktiv napsal(a):

Kalouskova šaráda nekončí:-)Knížete chce protlačit dokonce i na premiérský post!!!
Pravda a láska , a tak zvaná změna pro politiku, jak zprvu říkal Swarzenberg, že on je ta změna, to NOVÉ:-) SE UKÁZALO JAKO LICHÉ.Voliči nejsou hlupáci, a dokonce ani mediálně zotročení, což je dobré poznání z těchto voleb.
Pokud kdokoli mi prokáže , že TOP09 je ta změna, tak mu dám milión, a pokud bych měl i miliardu, tak mu dám miliardu:-)
Ale těžko to prokáže, protože proti hovoři jen samá špína, korupce, politikaření, obelhávání voličů, špinění a dehonestování soupeřů, pokrytectví, hamižnost, a bohorovnost všech členů a sympatizantů TOP09....

TOP09 je stejný princip jako celá ta uměle vytvořená mediální hysterie, kterou kalousek a celé vedení s vědomí toho vypočítavého knížete směle podporovala!!!

LITUJI HLUPÁKŮ, KTEŘÍ TOTO ZJEVNÉ MASOVÉ MEDIÁLNÍ OVLÁDÁNÍ SPOLEČNOSTI VE SVŮJ PROSPĚCH PODPORUJÍ, JE TO NACISTICKÉ A BOLŠEVICKÉ ZNEUŽÍVÁNÍ LIDSKÝCH EMOCÍ!

Kalousku a TOP09 nepatříte do demokratické politiky, ale do totalitních režimů, které tak vehementně napodobujete už jen svými činy a konáním, a touto manipulací představenou načisto ve volbách!
Jste opovrženihodní nacisti, a nyní jste to i dokázali!
HITLER je na vás TOP09 v pekle jistě hrdý, nacističtí následovnící, už schází jen nacistický pozdrav, ta vámi zpívaná hymna byla jen aby se neřeklo , že....
28. 01. 2013 | 14:01

pamětník napsal(a):

sudetak
je jenom další z řady voličů frustrovaných z porážky svého favorita, ve kterého sudeťáci vkládali své naděje.
28. 01. 2013 | 14:06

Viola napsal(a):

Silvie

ano, pište Havlisté, to bude nejlepší a pravdivé.
28. 01. 2013 | 14:06

ivan tomek napsal(a):

Pane Horejsi,

Nebudu se snazit o hodnoceni voleb, ale mam k vasemu clanku nasledujici poznamky:

- At je vitez ten 'lepsi' nebo ten 'horsi', naskyta se vitezovi prilezitost neco zmenit. Prinest do ceske politiky novou dynamiku, nove myslenky, a ovlivnit jeji styl. Srdecne doufam, ze se k tomu Zeman odhodla a ze se mu to aspon zcasti podari, i kdyz k tomu jeho politicka historie velikanske nadeje neposkytuje. Ma ted ale prilezitost 'dostat se do dejin' s necim pozitivnim a snad se toho chopi. Jakkoliv jsem zcela mirne daval pred volbami prednost S., Z. je k teto roli podle meho nazoru lepe kvalifikovan.
- Jako vy jsem nevolil - hlavne proto, ze jako cesky obcan zijici v Kanade se necitim opravnen zasahovat, ale take proto, ze se mi ani jeden kandidat nelibil. Jako vy jsem byl toto stanovisko kritizovan. Ale demokracie je predevsim svoboda, a to znamena, ze jsem opravnenn jak volit, tak nevolit. 'Mezi dvema zly' bych volil mensi, kdyby slo o hrozici katastrofu, ale o to v tomto pripadu podle meho nazoru neslo. Moje ponekud pokulhavajici analogie byla, ze bych v porote Varhanni souteze Prazskeho Jara take nevolil mirne lepsiho ze dvou spatnych varhaniku za laureata renomovane souteze.
- Na zaver: Idealni pokracovani teto volby by pro mne bylo, kdyby tedy novy president sehral tu pozitivni roli, kterou stavajici president zacernil, a kdyby si obe strany narodniho sporu o presidenta podaly ruce a zacaly se knostruktivne starat o narodni budoucnost. Nejsem ani v jednom super-optimisticky, ale doufam, ze k tomu dojde.

P.S. Udelal jste na mne dojem kritikou pana Halika. Ne ze bych pro nej nebo proti nemu neco mel, ale delal jste na mne drive dojem, ze za nim neochvejne stojite a neochvejnost tohoto druhu neschvaluji. Ze jste byl schopen ho kriticky posoudit mne potesilo a zvysilo muj respekt k nadchazejicim pripadne positivnim hodnocenim :-)
28. 01. 2013 | 14:11

Viola napsal(a):

Pro vás Aktive, domluvme se, že nebudeme pro někoho, nebo nějakou skupinu používat slova láska a pravda, ale Havlisté, nebo Schwvarcisté, kalousisté atp.
28. 01. 2013 | 14:14

Caroll napsal(a):

To sudeťák - autor se svým urážlivým stylem opravdu výstižně vyjádřil sám o sobě. Nadává na všechno a ani si neuvědomuje že tím dává vizitku sám o sobě. Nebýt poblázněných sudeťáků tak by ten tvor hitler ABSOLUTNĚ NEMĚL žádnou šanci si začít nějaké válečné dobrodružství proti ČSR která měla druhou nejsilněší armádu ve střední Evropě, výborně (až na letectvo) vyzbrojenou a vycvičenou s vysokou morálkou a jejíž obranu zradili právě t.zv. "sudetští" Němci. Buďte zticha, člověče a nechte si tyhle kydy do nějaké bavorské hospody mezi sobě rovné (nechci se dotknout Bavoráků, jsou to v drtivé většině příjemní a schopní lidé). Je jasné že sudeťácká hloupost nemálo přispěla ke vzniku II WW. Je také známo, že právě tato sudeťácká hloupost přiváděla "řišské" Němce někdy opravdu k zoufalství, protože -ku podivu- rozumněli zájmům Čechů lépe než právě "sudetští" Němci, což byli většinou lidé s nižším vzděláním jejichž rodiče zápasili v méně úrodných horských oblastech o holé živobytí. A potomci těchto lidí čtyřicet let doufali že se v rámci boje proti komunizmu na amerických tancích vrátí. Jenže- MY jsme se osvobodili sami (podobně jako se v květnu 1945 osvobodila Praha sama-což je málo známý historický fakt) a ničí "pomoc" jsme nepotřebovali. Pak přišel K.S., v rozporu se zákony se zmocnil mejetku a navíc ještě prezidentovi Havlovi podsunul tu myšlenku o jakési "omluvě". Naděje opět ožila. Ale teď opět pohasla a tak už se jen zase nadává a pomstychtivě říká "es komt der tag". Inu hloupost je mezinárodní, nepoučitelných jedinců kteří jen říkají "kdyby..." je bohužel vždycky dost a každý nakonec dostane to, co zasluhuje.
28. 01. 2013 | 14:19

eko-amater napsal(a):

Pod blog se podepisuju. Zeman pro me rovnez nebyl nijak dobry kandidat, ale souhlasim s tim, ze protizemanovska kampan byla opravdu demagogicka a zla, a preju karlofilum, ze ted doma sedi jako hromadka nestesti jejich brekot neni k zastaveni. Zaujalo me nekolik clanku z Blistu o zkusenostech s pro-karlovskou kampani, ktere vystizne charakterizuji uryvky:

"... kdo nevolí superstar Karla, ten je socka a úplný blbec. Ani to školné jim nevadilo, a prý mají názory, že když si někdo nakrade, tak to značí o tom že je borec a že to může udělat každý..."
http://www.blisty.cz/art/67176.html

"Kdo by volil jinak, volí komunisty! Chcete , aby komunisté znovu vládli? Jistěže ne, tak běžte k volbám! Musíme přehlasovat ty STARÉ, co budou volit Zemana. Přesvědčujte i je a všechny aby volili STEJNĚ JAKO VY! ABYCHOM TO VYHRÁLI!"
http://www.blisty.cz/art/67145.html
28. 01. 2013 | 14:26

Mac napsal(a):

Silvie

klaním se a píšu za jedna bez výhrad a připomínek :-))))
28. 01. 2013 | 14:43

Karel Mueller napsal(a):

Scallope,

Vy mě rozesmíváte. Jste to prostě Vy :-).

O M. Zemanovi jsem celá léta nenapsal ani slovo. Podpořil jsem ho veřejně v těchto volbách a jasně jsem zdůvodnil proč (čímž jsem si ovšem opět vyrobil slušnou porci nepřátel).

V. Klause jsem podporoval v jeho funkci presidenta, protože jsem s ním v několika klíčových momentech souhlasil. Nikoliv však v minulosti, z průběhu privatizace jsem nadšením bez sebe vskutku nebyl, jak jsem ostatně dal i najevo.

Víte milý scallope, já Vám docela rozumím. Vy prostě vidíte na jedné straně "bývalého komunistu" Zemana a za ním "celou tu estébackou partu" a na druhé straně knížete a za ním "pravdoláskaře" Havlova střihu. A proto volby vidíte jako verdikt, "jestli se národ zbavil minulosti a kam chce směřovat", Obojí je chybně a to zásadně.

Volby možná trefně charakterizovali Slováci, kdy zcela nezúčastněně a bez emocí konstatovali, že "kníže zvoral, co se dalo".
28. 01. 2013 | 14:46

Mac napsal(a):

Pokud jde o "Božího" (Vendlová) Karla:

ten je zcela nezpůsobilý vykonávat JAKOUKOLIV zodpovědnou funkci.

Jenom senilní hlupák otevře v prezidentské debatě téma Beneš a dekrety tak idiotským způsobem, jako Šláfi.
To, že při volbě není schopen ani sám sobě vhodit platný hlas - to už je jenom třešnička na dortu.

Co tak zázračného vykonal jako min. zahraničí? Zrušil spoustu zastupitelských úřadů a tím fest ztížil cestu našim exportérům na dotčené trhy. Prej to dělal z úsporných důvodů!!!! Stačilo by, aby se aspoň pokusil malinko eliminovat korupci a uspořili bychom násobně více. Ale Šláfi má ke korupci velice vstřícný a chápavý vztah ("korumpuje se všude, je to normální").

Jinak svůj pobyt na zamini prochrápal. Nedokážu si představit (no spíše dokážu :-) ) jak probíhaly pracovní porady ministra s jeho náměstky a jednotlivými řediteli odborů. Šláfi jim řekl Gútn fták a zbytek prošlofíkoval

Mimochodem - Boží Kárl je nepřijatelný jako min.zahr. už jenom z toho důvodu, že označil Beneše za válečného zločince.

Pouze darebák Kalous s drzostí sobě vlastní po tom všem navrhuje Šláfiho na příštího premiéra
28. 01. 2013 | 14:54

mb napsal(a):

Troufám si o sobě říct, že jsem silný individualista (nevyhraněný ani pravicově ,ani levicově), který má silně vyvinutý smysl pro fair play a vlastní svědomí je mu největším nepřítelem.

napsala o sobě Silvie ... ach jo ... proč tedy píšete ta stará Brunhilda s židovským klofákem či jak jste to napsala ???

KDE BYLO VAŠE SVĚDOMÍ A KDE BYL VÁŠ SMYSL PRO FAIR PLAY ... ???

njn ... stane se >...
28. 01. 2013 | 15:07

SansLogique napsal(a):

V jakýkoliv normální zemi by Šláfnberka vykopali už dávno, ale potom co předvedl v kampani už by nikde jinde nemohl dělat ani hajzldědka. Akorát u nás je furt ministr zahraničí a největší lotr v zemi o něm mluví jako možným premiérovi.
A takhle si tu žijem.
28. 01. 2013 | 15:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy