Vážený pane prezidente Zemane,

10. 02. 2013 | 20:55
Přečteno 18992 krát
ačkoli jsem Vás nevolil, jsem rád, že historicky první přímá volba českého prezidenta dopadla zcela jednoznačně. Dává Vám to jasnou demokratickou legitimitu.

Je velmi dobře, že máte bohaté zkušenosti z vrcholné politiky.

Je dobře i to, že jste dlouhou dobu v politice nepůsobil poté, co jste zakusil hořkost porážky. Taková zkušenost může být pro moudrého člověka neobyčejně cenná.

Jsem rád, že jste vzdělaný člověk a vynikající řečník. U našich politiků tomu tak bohužel často nebývá...

Jsem rád, že jste člověk, který si nepotrpí na luxus, nebaží po penězích a je mu blízký skromný způsob života.

Jsem velmi rád, že jste jasným zastáncem evropské integrace. Je skvělé, že jako jasný symbol tohoto postoje chcete na Hradě vztyčit vlajku EU.

Jsem velmi rád, že se jednoznačně hlásíte k levicovým politickým principům, především k podpoře osvědčeného evropského sociálního státu a sociálně-tržního ekonomického modelu společnosti.

Těším se, že budete harmonicky spolupracovat s budoucí levicovou vládou, zvláště s ČSSD – stranou, které jste zásadním způsobem pomohl k úspěchům. Byl bych rád (a doufám, že Vy také), kdyby nová levicová vláda vznikla co nejdříve po předčasných parlamentních volbách, které by odstranily nynější rekordně nepopulární vládu.

Jsem rád, že máte realistický postoj ke KSČM, že vidíte jasný rozdíl mezi touto stranou a její předlistopadovou předchůdkyní, a že nejste iracionálním antikomunistou.

Jsem rád, že podporujete myšlenku na přijetí zákona o povinnosti prokázat původ majetku, který by mohl citelně postihnout alespoň část ekonomických zločinců minulých dvou desetiletí.

Dovolte, abych Vás požádal o několik věcí:

1) Využijte prosím svého silného mandátu k silné podpoře zdravých levicových tendencí, které jsou v české společnosti dlouhodobě systematicky diskreditovány naprostou většinou sdělovacích prostředků.

2) Nenechte se prosím svést touhou po odplatě vůči těm, kteří Vás před 10 lety při prezidentské volbě “zradili”. Velkorysost se Vám rozhodně vyplatí, malichernost a zloba určitě ne.

3) Nenechte se prosím svádět k nesmyslnému boji proti novinářům – pamatujte, že „orel much nelapá“.

4) Nepodléhejte prosím nutkání pronášet své „bonmoty“ a domněle vtipné poznámky. Věřte, že často příliš vtipné nejsou – bývají spíše poněkud trapné. K prezidentovi se něco takového opravdu nehodí...

5) Potlačte prosím své dosud jak se zdá nezdolné puzení urážet jiné lidi. Je naprosto nevhodné, aby prezident označoval kohokoli za „pitomce“ či „idiota“ (ať už si to onen člověk objektivně zaslouží či nikoli). Opět připomínám ono přísloví o orlovi a mouchách.

6) Distancujte se prosím zcela jasně od nyní dosluhujícího prezidenta. Nechápu, jak můžete říkat, že si ho i přes názorové rozdíly vážíte a respektujete ho.

7) Mějte prosím neustále před očima Václava Klause jako odstrašující příklad toho, jak hluboko může kdysi oblíbený politik s mnohými zásluhami klesnout – dokonce až k přímé pomoci zločincům zodpovědným za miliardové škody.

8) Distancujte se prosím od některých svých nedávných pro mě těžko pochopitelných prohlášení z oblasti zahraniční politiky (např. na podporu útoku na Írán či doporučení izraelské vládě, aby vyhnala své arabské občany podobně jako jsme my kdysi vyhnali Němce).

9) Snažte se prosím výrazně zvýšit svoji podporu u mládeže – možná by v tom mohla hodně udělat Vaše inteligentní a pohledná dcera?

Pevně doufám, že prezidentskému úřadu dokážete vrátit jeho vážnost a že po pěti letech budete svůj úřad opouštět ve všeobecné úctě. Máte skutečně historickou šanci – pevně doufám, že ji nepromarníte jako Václav Klaus.

Těším se, že za pět let předáte prezidentský úřad i tuto zemi svému nástupci Jiřímu Dienstbierovi v podstatně lepším stavu, než v jakém se nachází nyní.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr Havelka napsal(a):

Nazdar hodiny
10. 02. 2013 | 21:11

Midori napsal(a):

No, nevím. Tu poslední větu upravte na "... za patnáct let...", zelené musí dozrát.
*
recaptcha: rbHelpf Pauperes
-:)
10. 02. 2013 | 21:16

Čochtan napsal(a):

"..Vaše inteligentní a pohledná dcera?.."
Kdo neudělal ani reparát z matematiky, ten moc inteligence nepobral.
10. 02. 2013 | 21:20

342 napsal(a):

Ano, modrá vlajka Eurosojuzu zavlaje - asi jako malá připomínka násilného politického symbolismu doby, kdy jezdily alegorické vozy a nosily se transparenty "Se Sovětským Svazem" atd.

Paul McCartney — Back In The USSR (Live in Kiev 2008)
https://www.youtube.com/watch?v=XrtnnLor2UM
10. 02. 2013 | 21:21

malalaj napsal(a):

koukám, že si sockomouši rozděli ulohy
soudruh hořejší - a good guy,
soudruh dienstbier - a bad guy.
o miloši, miloši, posvět se jméno tvé, nech slávečka napokoji a jmenuj vládu komoušů a sockomoušů, miluj komoušské a arabské bratry své. židy, američany a klause pošli do pekel. ámen!
10. 02. 2013 | 21:23

buldatra napsal(a):

Připomíná mi to trochu dopis Ježíškovi.

Také jsem mu kdysi psával, co si přeji a ten kujón mi se železnou pravidelností nadělil vždycky něco jiného, abych byl překvapen.
Což bylo vzrůšo.
10. 02. 2013 | 21:27

Křemílek napsal(a):

Pane profesore víte sám že starýho psa už novým kouskům nenaučíte ale Vy jste mistr ironie takže i takhle můžete oslovit Bimba ! Vy si to určitě můžete dovolit !
10. 02. 2013 | 21:27

Konrad napsal(a):

Cochtan - Co ma spolecneho inteligence, s talentem pro urcity obor?
10. 02. 2013 | 21:31

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane autore,

mě může pan Zeman jen mile překvapit. Zatím se mu to moc nedaří. A to především díky tomu (a to jste nezmínil), jakými lidmi se opět obklopuje. Zase ti tlustí aparátčíci.

Jeho sociální inteligence je zřejmě velmi nízká.
10. 02. 2013 | 21:36

7946 napsal(a):

Pan Hořejší byl rozhodnut definitivně přestat blogovat a Zeman byl rozhodnut definitivně odejít z politiky, už je tu máme zas oba. Jsou ale paradoxy
10. 02. 2013 | 21:38

Čochtan napsal(a):

Konrade,
hodně. Neinteligentní nadaný blbec toho moc nedokáže.
10. 02. 2013 | 21:42

Carlos V. napsal(a):

Vážený pane Hořejší,

Miloše Zemana jsem volil proto, že byl a je Milošem Zemanem. Z pohledu minulých dvaceti let se dá s velkou pravděpodobností očekávat, že i nadále bude Milošem Zemanem. Takže :

1) Bude levicovým prezidentem. Rozhodně to bude říkat. Dělat bude to, co zrovna uzná za vhodné.

2) Staré hříchy budou potrestány. Nové také.

3) S novináři se nebojuje, ti se rozšlapávají.

4) Trapné bonmoty říkat nebude. Ani neví, že by někdy nějaký trapný řekl.

5) Označení osoby za pitomce či idiota není urážkou, ale poctou, protože bezvýznamní se ani toho nedočkají.

6) Od Klause se bude rozhodně distancovat. Když se to bude zrovna hodit, viz bod 1

7) Nikdy nebude opakovat chyby druhých. A když ano, tak s humorem sobě vlastním.

8) MZ bude dělat důsledně to, co slíbil a říkal. Inu, bude živo.

9) Podporu mládže jistě shánět bude. Té 50+.

Noticka k EU. Na Hradě určitě bude vlát vlajka EU. Ovšem Barosso se bude snažit ji MZ sebrat poté, co ho MZ označí debilem.
10. 02. 2013 | 21:45

Kanalnik napsal(a):

Zeman ma potencial byt jeste vetsi nerizenou strelou, nez byl Klaus... po prezidentske kampani, kdy opakovane zamerne manipuloval s volici, kteri nebyli schopni prohlednout jeho nepravdy, moc nadeji na kvalitni prezidenturu nemam... k tomu lide, kteri stoji okolo nej v pozadi... no, nevim

Cochtan - to, ze nekdo nezvlada matematiku, jeste neznamena, ze neni inteligentni... ale neznam dalsi vysledky slecny Zemanove, takze se jakehokoli verdiktu zdrzim, stejne mi do toho nic neni, je to jeji vec
10. 02. 2013 | 21:45

Xury napsal(a):

Pro autora:
"Jsem rád, že podporujete myšlenku na přijetí zákona o povinnosti prokázat původ majetku, který by mohl citelně postihnout alespoň část ekonomických zločinců minulých dvou desetiletí." - od vysokoškolsky vzdělaného člověka navíc pedagoga bych očekával přece jen lepší přehled o možných důsledcích takového zákona a to tím spíše, že už se kdysi rozebíral. Chápu, že nejste právník nicméně retrospektivita účinnosti zákona by měla být známa i vám.
Jen pro vaši informaci: kdykoliv se o tomto zákoně hovořilo, tak bylo vždycky jasné, že ten zákon se bude týkat PŘÍRÚSTKU majetku a to vždy za období PO přijetí takového zákona. Jinými slovy, pokud bude takový zákon přija, tak všichni, kteří prokazatelně mají majetek nad určitou zákonem stanoveno mez, tak podají majetkové přiznání a v DALŠÍCH letech budou prokazovat, že přírůstek jejich majetku odpovídá vykázaným příjmům.
A jen tak naokraj. Rozhodně nejsem žádný expert v této oblasti, ale i tak si dovedu představit řadu možností, jak ten zákon snadno obejít.
10. 02. 2013 | 21:51

mb napsal(a):

:-))

solidní ... :-))

hořejší jako zkrytý komediální talent practical joker ...

proto se taky maj s pepou tak rádi ...

Těším se, že za pět let předáte prezidentský úřad i tuto zemi svému nástupci Jiřímu Dienstbierovi v podstatně lepším stavu, než v jakém se nachází nyní.

pěkné ...
10. 02. 2013 | 21:52

Pepa Řepa napsal(a):

Těším se, že za pět let předáte prezidentský úřad i tuto zemi svému nástupci Jiřímu Dienstbierovi v podstatně lepším stavu, než v jakém se nachází nyní.A ten zase Jakubu Patočkovi a ten Slačálkovi a ten vnukovi Yássira Arafáta......a ten Jiříčkovi III. který mezitím doroste......a ten pravnučce Cohn - Bendita a pak už všude bude klid a mír a blahobyt a harmonie........................................sen socana Wěnczeslaua.

Sen je sen , probudíš se a je den, říkal Werich.
P.S. Je to jako když píše desetiletý Voloďa Stalinovi.
Tím o zcela nové KSČM jste mimořádně pobavil.
:-)
Jste při smyslech? Copak dopis Ježíškovi, buldatro, to je proti tomu intelektuální dílo.
10. 02. 2013 | 21:54

mb napsal(a):

skrytý
10. 02. 2013 | 21:55

Čochtan napsal(a):

Kanálníku,
matematika je logické myšlení. Kdo neumí logicky myslet, není inteligentní.
Chápu, že jsou děti v pubertě, kterým se tak zapálí lejtka, tak strašně je poštěváček zasvrbí, že propadnou z matematiky. Nebývá to časté, ale stane se.
ALE neudělat reparát, na který měla půl roku čas,.... to se s troškou inteligence stát nemůže.
10. 02. 2013 | 21:56

Meloe napsal(a):

Hned první komentář to zcela vystihl - nazdar hodiny... Vy, pane Hořejší, zřejmě blouzníte...
10. 02. 2013 | 22:04

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ježíšek by se moh konečně naučit též chodit ...
Jinak převýznamné jistě ksichtíky socialismu též tu ...
http://wbgarden.com/wbgarden%20socialismus%20faces.jpg
Veselé krizování ...
10. 02. 2013 | 22:06

vaclavhorejsi napsal(a):

Meloe:

"Vy, pane Hořejší, zřejmě blouzníte..."

Proc myslite? ;-)

..
10. 02. 2013 | 22:07

evix napsal(a):

V parlamentu a mezi podnikateli máme spoustu jedinců asi hoodně inteligentních co mají matematiku v malíčku...Akorát stav ekonomiky vypadá, že ji nejméně od 2006 řídili naprosto neinteligentní idioti!
Majetková přiznání už patrně krach naší ekonomiky nezachrání, ale aspoň část obyvatel do budoucna bude vědět, kdo ČR přivedl tam, kde je....
10. 02. 2013 | 22:16

jansuchanek napsal(a):

na konci jsem čekal supervtipnou pointu a ona nikde! ZRADA. autore, postnul jste to sem celé? .-))
10. 02. 2013 | 22:23

Petr Mařík napsal(a):

A hlavně, vážený pane prezidente, nezapoměňte svůj slib z dob, kdy jste ještě stál v čele sociálních demokratů. A to, že po vítězných volbách se budou stranické legitimace ČSSD vázat do kůže členů ODS. To se myslím autorovi též bude líbit. A ani mu to nepřijde nevkusné. Židy nakonec taky nemá rád. Účel světí prostředky. Vzhůru, náš vůdče, levice jde za tebou! Konečně těm pravičákům zatneme tipec. Jednou s vámi zatočíme, jako zatočili ruští bolševici s carem a Kerenským. Gottwald - náš vzor.

Takhle si levicový intelektuál představuje roli prezidenta v parlamentní demokracii. Děkujeme, profesore. A pozdravujte docenta Payna.
10. 02. 2013 | 22:25

Čochtan napsal(a):

Ševče, drž se svého kopyta.
Pane profesore Hořejší, držte se své vědy, své biologie a neztrapňujte se blbostmi jako: "Využijte prosím svého silného mandátu k silné podpoře zdravých levicových tendencí,"
10. 02. 2013 | 22:28

Pepa Řepa napsal(a):

Dopis M. Šolochova, autora Tichého Donu, 4. 4. 1933
Soudruhu Staline, okres Věčenskij, jako mnoho dalších okresů na Severním Kavkaze, nesplnil plán dodávek obilí nikoliv kvůli nějaké sabotáži kulaků, ale kvůli špatnému vedení strany. Loňského prosince poslal totiž oblastní výbor strany „zplnomocněnce“, soudruha Ovčinnikova, aby „urychlil“ kampaň dodávek.
--------------------
Pak že se historie neopakuje

Asi nějaká literární soutěž o zlatý čípek. Jednou Šwarcik, podruhé Zeman.
To nám jde.
Kdy se podepíše celá AV?
10. 02. 2013 | 22:32

jansuchanek napsal(a):

I ve Velké Británii je ve zvyku psát dopisy se seznamy přání, i když je děti adresují Santa Klausovi. Třináctiletá Mekeeda Austinová to ale možná trochu přehnala.Napsala si o Justina Biebera tak, že z toho až mrazí. Školačka totiž Santa Klause dokonce varovala, že pokud jí přání nesplní a nepřinese alespoň dva dárky ze seznamu, zabije ho.

Podle listu Daily Mail k tomu dodala, že v případě nesplnění podmínek "vystopuje Santovy soby", uvaří je a bude je o Vánocích servírovat bezdomovcům.

Tracey Austinová (40), matka této roztomilé dívenky, byla po nálezu dopisu naprosto šokovaná. Mekeeda si přála telefon Blackberry, peníze, tenisky značky Converse a značkové sluneční brýle. A samozřejmě "opravdového" Justina Biebera. Dopis zakončila slovy:

"A pamatuj... alespoň dva z těchto dárků, nebo zemřeš!"

Po prvním překvapení ji však matka začala hájit a tvrdit, že se jí pokusí co nejvíce věcí sehnat: "Justina Biebera samozřejmě neseženu, ten bude o Vánocích s vlastní rodinou. A co se telefonů týče, tak je pořád ztrácí, takže nevím, jak dlouho jí vydrží ten Blackberry. Ale jestli ho nedostane, bude zuřit. Takže asi dostane telefon a nějaké peníze. Je to báječná holka, ale občas je dost náročná…"

------------------------------------
hořejší je báječnej chlap, ale taky dost náročný :-)
10. 02. 2013 | 22:32

Pepa Řepa napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=kavarna&c=A091217_170136_kavarna_bos
Že by byl autorem také V.H.?
10. 02. 2013 | 22:35

Klatovská tkadlena zdravi V.H. napsal(a):

My, ženy tkadleny - od strojů snovacích,
sukařky - pletařky - od strojů mykacích,
my, ženy z vatovny - pomocné dělnice
voláme: "Buď zdráv!" - upřímně - ze srdce,
soudruhu Staline! Ženy z Šumavy
z klatovských závodů - matky z domácností
voláme do Moskvy své vřelé pozdravy
z hluboké lásky a veliké vděčnosti.
Tvé drahé jméno - jak příslib příštích dnů
září nám na cestu - k socialismu
a stroje zpívají: STALIN - STALIN - STALIN.
10. 02. 2013 | 22:45

...a pepoj řepojc taky napsal(a):

Milý soudruhu Staline!

Maminka mi často o Tobě vypravuje. Máme Tě všichni moc rádi, a protože víme, že nás máš také rád, řekly jsme si s maminkou, že Ti napíšeme.
Budeš mít sedmdesáté narozeniny a my Ti k nim přejeme hodně zdraví a hodně radosti z celého světa. Víme, že chráníš všechny lidi před válkou, a my se také války nebojíme, když jsi s námi.
Maminka kolikrát vypravuje, jak to bylo ve válce, a já si také pamatuji, jak to bylo smutné. A umřel nám Jirka, protože nastydl v krytu.
Maminka slíbila na schůzi, že dodáme více než máme předepsáno. A také jsme dodali. A maminka stále odvádí více mléka než má odevzdat.
Až budu velká, přijedu se na Tebe do Moskvy podívat. Viděla jsem ve filmu, jak je tam krásně.
Děkujeme Ti za všechny děti a jejich maminky, o které se staráš, aby nemusely umřít ve válce, ale mohly vesele pracovat a být ve svých domovech.

Pozdravuje Tě pěkně Andulka Říhová s maminkou

Dopis Andulky Říhové je vypůjčen z článku Ani Ježíšek, ani děda Mráz. České Vánoce před 60 lety ovládl Stalin
10. 02. 2013 | 22:47

Viola napsal(a):

Známí dva smíšci Pepa Řepa a buldatra se vysmívají čistému a upřímnému člověku. Je to pěkně od srdce napsané. Jen ten Jiří Dienstbier tam být nemusel, je to příliš předčasné, ještě se bude vybarvovat.

Chtěla jsem se zeptat, je pravda, co říkali v TV, že ten atentátník na papeže Jana Pavla II Ali Agča byl naveden Chomejním?
10. 02. 2013 | 22:54

Viola napsal(a):

Čochtane, opravdu nevím, co je na tomto dopisu trapného. Copak je trapné vyjadřovat pocity?
10. 02. 2013 | 22:58

Skogen napsal(a):

Čochtan, matematika je tak jako 99% jiných oborů dřina. Žádný matematik se nestal slavným jen díky géniu. Jako spousta jiných zobecňovačů pak opomíjíte fakt, že psychologie rozeznává několikero druhů inteligence, z nichž jednou je i logicko-matematická. Osobně například znám hned několik lidí, kteří absolvovali v oboru, kde je matematika klíčovou vědou a přitom nejsou schopni napsat pravopisně správně delší větu.
10. 02. 2013 | 23:01

Marek Kobera napsal(a):

Vážený pane profesore Hořejší,
jak dobře se panem budoucím prezidentem znáte, že tvrdíte,
že tento orel je vzdělaný,
má inteligentní dceru?

Děkuji za stručnou odpověď.
10. 02. 2013 | 23:04

mb napsal(a):

suchanek ... pointa byla to s tim dienstbierem u vědomí toho, jak moc jej má miloš rád ...
10. 02. 2013 | 23:07

dennis napsal(a):

Dobrý, pane profesore. Moc dobry. Kazdy si prijde na sve. Opravdu kazdy. Připojuji se k prani, aby prezident predal pristimu prezidentovi nasi zemi v lepsim stavu, nez je dnes.

Samozrejme to nemuze byt jenom jeho zasluha. Ani on sam nemuze obratit kolo dejin ke katastrofe. Kdyby se to snad melo stat a bylo by to nad sily nasi zemicky a jejiho prezidenta, pak bych si pral, abychom neztratili glanc. Ani narod, ani jeho prezident.

To je ovsem prani, ktere nam nemuze splnit zadna nadprirozena moc. O to se musime snazit vsichni. A ze lidem neni nase budoucnost lhostejna, o tom svedci kazdy jednotlivy hlas v diskusi. (Ted jde jenom o to, abychom se nepozrali driv, nez bude treba sily spojit. Jde o to, abychom vsechny agrese spojili ku prospechu, nikoli k destrukci a vymitani vnitrniho neprtele.)
10. 02. 2013 | 23:10

Skogen napsal(a):

Marek Kobera,

vy tvrdíte, že inteligentní není? Jak vůči Zemanovi tedy hodnotíte takového Schwarzenberga?

Také děkuji za odpověď.
10. 02. 2013 | 23:13

Čochtan napsal(a):

Skogene,
udělat reparát z matematiky na střední škole alespoň na čtyřku, není žádná vědecká práce ani žádná dřina.
10. 02. 2013 | 23:18

pravda nezvítězí napsal(a):

Autorovi

V podstatě máte pravdu, ale Izákové a spol. si z toho hned udělají bžundu, to je pro ně příznačné. Od nich nemůžete čekat, že by mohli trochu mluvit vážně, jen odklánět, šmelit a dělat lumpárny, v tom se vyznají, to umí vážně i vesele a ostatní lidi tak strčí do ... Tam kde se tato parta (u nás v hávu pravdolásky) dostane k moci a má větší vliv než je vhodné, tak taková zem jde do pryč. ČR je toho jasným důkazem a bude hůř! Spousta lidí to bohužel nechápe.

Jeden realistický:

Uklízečka jde v podvečer makat do parlamentu. Vejde dovnitř a tam zmatek, chaos, někteří členové horní i dolní komory plus celá vláda poletují, přestavují nábytek, přeměřují prostory, tahají a přestavují židle, křesla, stoly, pulty ....
všichni spoceni ...... Uklízečka odchytí Nečase a ptá se: "Co se to, pane předsedo, děje?"

"Víte, v sobotu bude pro nás životně důležité zasedání a protože to tady nefunguje, popravdě - je tady neskutečný bordel, tak ho chceme nějak eliminovat podle zásad feng-shui ..."

Uklízečka se ironicky usměje a praví"
"Nepomůže to."

"Proč?"
"Já už jsem v bordelu pracovala, tam, když nic nefungovalo, museli vyměnit komplet všechny kurvy."
10. 02. 2013 | 23:18

Skogen napsal(a):

Tak především jsem upřímně zděšen davovou hysterií Pražáků, ve kterých bolestně horkotěžko vyklíčilo poznání, že se věci nevyvíjejí zrovna nejlépe, a místo aby provedli sebereflexi ve své extrémní pravicové zabedněnosti (bašta ODS a TOP), trucují proti legálně a legitimně zvolenému prezidentovi, tím hůře, že poprvé občany. Z obou kandidátů byl Zeman vysokoškolsky vzdělán, očividně kompetentnější, nepochybně perspektivnější. Ne, Pražáci už mají totálně vyhrabáno. V čele s "kulturní frontou", která si bez podpory státu ani neupšoukne a proto stojí za neoliberály a feudály. Ne Praha, ale Kocourkov.
10. 02. 2013 | 23:31

Skogen napsal(a):

Čochtane,

gymnázium PORG nemá nejhorší pověst, jak víte, požadavky se mnohdy mezi školami dost různí. Zemanová dál studuje na nějakém česko-anglickém gymplu.

Mimochodem, s tou úrovní češtiny jsem to myslel naprosto vážně, typicky u ajťáků, kde matematika nebývá zrovna procházkou růžovým sadem, tihle by v zásadě maturitou také projít nemohli. Ale díky (rozumné) benevolenci prošli a realizují se tam, pro co mají nadání.
10. 02. 2013 | 23:44

Karel Mueller napsal(a):

Skogen:

To se tak nedá říct. Víte, pokud máte zvládnout obtínější partie z matematiky - třeba komplexní analýzu i s celou topologií vedoucí k důkazu Jordanovy věty - tak musíte splnit následující pořadavky:

- Schopnost koncentrace
- Požadovaná úroveň jednotlivých složek inteligence (představivost, logika, paměť, abstrakce, kombinační schopnosti)
- Schopnost myslet analyticky a systémově

Jednotlivé partie matematiky kladou na jednotlivé položky vyšší nebo nižší nároky. Matematiku se naučit nelze, lze ji jen zvládnout. A zvládnout ji je totéž, jako zvládnout myšlení,

Na SŠ úrovni poslední bod ještě není nutný. Požadavky na logiku jsou zcela elementární, lze říct dětské. Ale jsou zde i určité požadavky na jiné položky inteligence, třeba představivost, což bývá u žen často nepřekonatelnou překážkou.
10. 02. 2013 | 23:46

Pravda zvítězila volbou Zemana napsal(a):

Já bych ještě pro pana prezidenta, kdyby to zcela náhodou četl i pod článkem, měla upozornění na pana ředitele z TV Dvořáka, měl by se vyměnit a s ním i pár vlezdoprdelkovských redaktorů.
10. 02. 2013 | 23:49

Carlos V. napsal(a):

skogen : to jste moc hezky semlel Pražáky, kulturníky a neoliberály ;-)

Po řadě - kulturníci : Jistá velká část kulturníků jsou zapřísáhlí pokračovatelé odkazu V.H. Ti masově podpořili K.S., spolupracovníka VH. Navíc, "bodrý" MZ je jim ještě méně blízký než profesorský V.K. Nen9 yde spor o pravici a levici, spíš vše jiné ...

Neoliberálové : Tedy hubou liberálové, ve skutečnosti přihravači kšeftů. Mají podporu u jisté části místních podnikatelů a kulturníků, tedy těch přissátých na veřejné penězovody. Jejich obdoba ale fuguje nejen na pravici, ale i levici - opět zde hovoří o podnikatelských klikách přissátých na peníze. Nemají příliš přímý vliv na voliče, ovšem nepřímo dokážou mnohé díky penězům na kampaně. Navíc, dokážou ovládnou stranické organizace i strany. Podporovali K.S. ? Ví bůh, viz lidé okolo VK.

Pražáci : Nemilují K.S., to jen média to tak pochopila. prostě nemají rádi přerozdělování. Ale je otázkou, co bude. Pakliže bude TOP09 opravdu konzervativní, Prahu nemusí oslovit. ODS se rozpadá už ne ani tiše, čeká na svého hrobaře stylu Pavla Němce. Kdo osloví Pražáky ? Janečkovi čističi ? Okamurovi či Babišovi populisti, kteří mohou sklouznout až přírodovědcovu protofašismu ? Či libertariáni ?
10. 02. 2013 | 23:54

skeptický napsal(a):

Orel much nelapá.Nechává je čertům v nouzi.
Rozdíl mezi mouchami a novináři je ten,že mouchy jsou obtížné jen v létě.

Politika je prý umění možného.Takže pokud se svět bude ubírat někam úplně jinam,není se čemu divit.
Nějaké pragmatické předvolební úlitby bohům nelze mít nikomu za zlé.Ty nahoru se budou muset plnit,ty dolů ne.

Majetková přiznání jsou pro ptáčky,pokud budou existovat místo peněz akcie na doručitele,nejlépe ve fotovoltaice.
To je rána asi tak sedmkrát větší,než restituce církvím,a nikdo se už ani nediví.Bylo nám to konečně medii oznámeno v lehkém duchu.

Až budeme zpívat na Sibiři(Patagonii nám nikdo dobrovolně nedá,a kde si naši vnukové budou dělat k Vánocům bábovičky ze psích hovínek Kde domov můj),prohlásíme
dobrého Krále Václava za Svatého.Václav Kodeš zní dobře.Dopadl jak Mistr Jan.
A snaživci mu nosí k hranici polínka. Jak ta babička,co o ní psala nebožka Božka.

Kyrie Eleison
11. 02. 2013 | 00:00

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat ...
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/543800_302366829866364_666982658_n.jpg
Veselé krizování ...
11. 02. 2013 | 00:03

Marek Kobera napsal(a):

To Skogen:

Já, drahý příteli, v tomto nehodnotím nic. Pana Zemana jsem nezahlédnul ani dalekohledem, stejně jako pana Schwarzenberga. Nic odbornějšího jsem od žádného z nich nečetl, jen nějaké předvolební materiály a viděl jsem pány v televizi. Já jsem vskutku ani nic podstatnějšího nečetl od Václava Klause, i když s tím jsem se jednou před mnoha lety setkal. Proto také formuluji otázku. Otázka je tady od toho, abych se dozvěděl odpověď, pokud zrovna není řečnická. A tato není. Vcelku by mě to totiž zajímalo. Samozřejmě by mě zajímala i forma odpovědi, poněvadž jsem zažil, že za relativně velmi vzdělaného označil pan redaktor Lipold i třeba Mirka Topolánka. Nepřebírám tedy nějaké cizí názory jako polotovary, ale jako třeba podněty k zamyšlení.

O vzdělanosti pana Schwarzenberga moc nevím, nemyslím si, že je nějaká vysoká. Na druhou stranu bych mu jistě přiznal zdravý selský rozum. Díky za pochopení.
11. 02. 2013 | 00:03

Skogen napsal(a):

Karel Mueller

představivost? Máte na mysli kreativitu, fantazii..? Jistěže ne, máte na mysli představivost v rámci jednoho typu inteligence. Dejme tomu intuici pro vhodné řešení, ke které se ovšem musíte dopracovat.

Jistěže těch obvykle sedm druhů inteligence jsou do jisté míry abstrakcí, jde spíše o různě silné kategorie, které umožňují různé zaměření. No a běžný život, ten nadprůměrné dispozice v logicko-matematické kategorii nepředpokládá, nepředpokládá nadprůměr v žádné z nich. Dokonce to vždy zcela neplatí ani v profesním prostředí, typicky výrazně nadprůměrně inteligentní manažeři nebývají těmi nejúspěšnějšími.

Jistěže je matematika nesmírně důležitá, ovšem mít samé matematiky by bylo poměrně nešťastné :)
11. 02. 2013 | 00:10

aga napsal(a):

skeptický

"..To je rána asi tak sedmkrát větší,než restituce církvím,a nikdo se už ani nediví.Bylo nám to konečně medii oznámeno v lehkém duchu.."

.. spolu s tím, že se vina jednoznačně hází na odepsanou ODS, která vyhlásí bankrot a nikdo za nic nebude moct. Ale my řešíme Palacha a Grebeníčka, nemáme čas si všimnout..
11. 02. 2013 | 00:10

Skogen napsal(a):

Marek Kobera,

ach tak, vzdáváte se tedy úsudku. Je to vaše právo. Stejně jako povzdech, že už se neupalují kacíři.
11. 02. 2013 | 00:13

Johana napsal(a):

Jakou máte na mysli podporu mládeže? Takovou jakou dostali soc. dem. a jejich guru jirka u Anděla? I toho se dočká, až mládež urazí svým bombotem. A aby to nebyla jeho dcera, která první hodí. Třeba za to, že ji tolik roků i s mámou neznal. Vyměnil je za klid, becherovku, slivovici a hospodu na Vysočině. Pane Hořejší, koho se vůbec zastáváte? Víte to? Přemýšlel jste vůbec?
11. 02. 2013 | 00:18

vidět kdo je kdo napsal(a):

Hořejší zkouší, co ze slizkých pravdoláskařů a zatemněných pravičáků ještě dokáže vyrazit.

Ale už je po sezóně. Všichni, kdo měli potřebu emocionálně vyventilovat nečisté spodní prádlo už tak učinili.
Pro těch pár nejvytrvalejších epitaf Unity Valkyrie Mitfordové:
Say not that the struggle naught availed

Je to z básně Arthura Hugha Clougha, pomocníka Florence Nightingaleové, která končí:
And as things have been they remain

To je jistě jejich nejvroucnější přání.
11. 02. 2013 | 00:20

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...dovolím si své úhly pohledů k jednotlivým bodům,....

1. Uvidíme,...
2. Někdo někde řekl,....že pomsta chutná nejlépe, když je po letech pěkně uleželá,....
3.Má ale dokonalý spár,....
4. Některých libůstek je přetěžké se vzdát,...obzvlášť,...když jsou "zadřené pod kůží"....
5. Úsměvné,...to chtít,....
6. To je docela pochopitelné,....
7. Moc je kouzelná škraboška, přes kterou,...a za kterou,...není ledasco vidět.
8. Distancovat se od čehokoliv a kdykoliv,... umí dlouhodobí političtí harcovníci dokonale,...spoléhají na krátkou paměť ostatních.....
9. Anóó ??

Nedoufám,...neb znám oba zasejřené politické pangejty ,...pravý a levý na cestě,....kam,???....no přece tam,....uvidíme to už za rok, není třeba čekat pět let,....dostane to spád a grády,....ale jaký a jaké,....Toť ta kardinální otázka budoucnosti.

Pobavil jste,...a chcete se taky pobavit na reakcích,.....budou košaté,....garantuji.
Tužka.
11. 02. 2013 | 00:23

Skogen napsal(a):

Ano Carlosi, semlel. Uznávám. Vám jsem kdysi vyjádřil uznání za, dle mého názoru, autenticitu toho, co míníme pravicovým smýšlením a na tom nebudu nic měnit, ať jste v Praze či nikoliv.

Tak tedy V.H. toho mnoho nakecal, ale jeho směřování ke svobodě už tak v praxi nevyznělo, stejně jako závěr osobního občanského života. A jelikož Havel byl Schwarzenbergovým dítkem a nikoliv naopak, mohl mít i Havel s neoliberalismem mnohem méně problémů, než by se mohlo zdát. A "havlista" Schwarzenberg to u sebe potvrzoval bezmála každým svým hlasováním a aktivitou v "Kalouskově" vládě. A povězte, je neoliberalismus něčím jiným než zájmem o kšeft? Já mám za to, že není.
11. 02. 2013 | 00:27

arnazach napsal(a):

Marek Kobera: Jestli něco je, nebo není, to není podstatné (ostatně někteří filozofové věří, že je to nezjistitelné). Důležité je, aby se to nedozvěděl orel..
11. 02. 2013 | 00:27

Jan Vaculík napsal(a):

cosi tady nechápu:
Všichni tvrdí, včetně pana Hořejšího, je to totiž taková móda, že novináři jsou blbí.
Všichni také tvrdí, je to totiž taková móda, že politici jsou zkorumpovaní, vláda asociální a kdovícoještě.
Přitom jen málokdo má s těmito věcmi nějakou osobní zkušenost, takže nakonec se opírají zase jen o zkušenosti zprostředkované novináři.
Pak že mouchy nehýbou světem!
Zahnívající orel...
11. 02. 2013 | 00:29

Karel Mueller napsal(a):

Skogen:

Nemám :-), kreativita, fantazie a intuice jsou položky nutné pro tvůrčí práci, to patří jinam. Co jsem uvedl lze snad označit jako "mechanické schopnosti" mozku. Ostrá hranice neexistuje a ani neexistuje přímá úměra mezi těmito "mechanickými a kreativními" schopnostmi. Existují lidé s brilantními "mechanickými" schopnostmi, kteří nikdy na nic originálního nepřišli i lidé, které by jste bezmála označil za tupce a zároveň dokázali přijít s originálními myšlenkami.

Matematika je především vhodný nástroj, jak oné úrovně dosáhnout, pro naprostou většinu lidí jiný význam nemá a stačí jim ta ze ZŠ. Ovšem pokud do ní zahrnete úsudkové úlohy, tak rychle zjistíte, že i tam je stav dost žalostný, což je ale tragedie. Důvody snad nemusím uvádět.
11. 02. 2013 | 00:30

Marek Kobera napsal(a):

To Skogen:

Ano, ale. Rád se vždy dozvím něco zajímavého od inteligentnějších nebo znalejších lidí. Skutečně z toho, co pan prezident předvedl při předvolebních debatách, se neodvažuji nic říkat o jeho vzdělanosti nebo inteligenci (jde to částečně i na vrub nepříliš vhodným (pro tento účel) otázkám). Na rozdíl tedy od jeho morálního profilu.
11. 02. 2013 | 00:39

skeptický napsal(a):

Existuje rozdíl mezi blbý a blbec.
Blbý je ten,s kým názorově souzníme,s blbcem máme názory opačné.
11. 02. 2013 | 00:40

Marek Kobera napsal(a):

To arnazach:

Včetně toho, jestli je nebo není to nezjistitelné? Někteří filozofové jsou dost kavárenští, jiní zase dost nebezpeční...:-)
11. 02. 2013 | 00:47

Yosif K napsal(a):

Několik poznámeček k omylům pana Profesora
1) Využijte prosím svého silného mandátu k silné podpoře zdravých levicových tendencí......
.... odkud berete uhliřskou víru že levicové tendence jsou zdravé? Na přrehnané přeroydělování doplatí i ti nejchudší - nemá je kdo zame´ěstnávat (ledaže byte je všechny zaměstnal na CSAV jako zametače.....)....MZ sám sebe označil jako liberálního konzervativce japonského střihu, čekat od MZ propagaci levicových myšlének může jen hodně naivní truhlík.....

2) Nenechte se prosím svést touhou po odplatě vůči......
....doufáte marně...... Jiří Diensbie je "mrtvola" atd atd

3) Nenechte se prosím svádět k nesmyslnému boji proti novinářům – pamatujte, že „orel much nelapá“.
....doufáte marně MZ se rád poslouchá a rád tupí lidi kterí mu to dovolí....

4) Nepodléhejte prosím nutkání pronášet své „bonmoty“...
....doufáte marně MZ se rád poslouchá ....

5) Potlačte prosím své dosud jak se zdá nezdolné puzení urážet jiné lidi....
....doufáte marně MZ se rád poslouchá a rád tupí lidi kterí mu to dovolí....


6) Distancujte se prosím zcela jasně od nyní dosluhujícího prezidenta....
.....doufáte marně.... Opoziční smlouva doposud funguje, naní výnosnějšího kšeftu než politický kartel.....

7) Mějte prosím neustále před očima Václava Klause jako odstrašující příklad toho......
dtto jak bod 6....
Lacinými bonmoty se získává presidentská popularita.....

8) Distancujte se prosím od některých svých nedávných pro mě těžko pochopitelných prohlášení z oblasti zahraniční politiky (např. na podporu útoku na Írán či doporučení izraelské vládě, aby vyhnala své arabské občany podobně jako jsme my kdysi vyhnali Němce).
A jak jste na tom vy pane profesiore? Vyhnání sudetáků na 100% schvalujuete ačkoliv ne všichni byli nacisté a aktivní nacisté utekli dávno před vyhnáním do Ríma či západních zon a pak dó Aregentiny atp? Takže o vyhnání aktivních nacistů vůbec nešlo?

A v israeli vám vadí co? Přitom v Israeli nedošlo k vyhnání více než 40% arabů, počítáme li v to i ty hl....y ketří odešli na volání arabských rozhlasů že se vrátí s arabskými vojsky která yaženou židy do moře????

9) Snažte se prosím výrazně zvýšit svoji podporu u mládeže – možná by v tom mohla hodně udělat Vaše inteligentní a pohledná dcera?

Pohledná dcera propadla z matiky a dodělává si maturitu na gymnasiu Amazon s.r.o. pro děti horních deseti tisíc. Též se pěkně vybarvuje při využívání služebních aut ochranky při obrážení dražších barů a diskotek. Pokud bude přitom "propagovat levicové myšlénky" tak si snbadno může vysloužit kvalifikaci salonní bolševičky.

Zeman se falešně presentuje jako představitel "dolních deseti milionů" - dělá toé šikovně, truhlici mu to žerou. Jeho dcera patří neodpáratelně svým životním stylem k horním pokud ne deseti tisícům tak k horním padestáti tisícům.

Pane úprofesore, gratuluji, zase jste se projevil jako satorický mimozemštan, máte talent mýlit se dělat si falešné iluze téměř ve všech bodech!!!!!!!
11. 02. 2013 | 01:57

Yosif K napsal(a):

Gzmnasium Amazon zajištuje mimo jiné:
Studijní stáže na prestižních amerických univerzitách (Harvard, Stanford, Johns Hopkins atd.)
Poznávací jazykové zájezdy do Anglie, Španělska, Francie, Německa.
KONEC CITATU.

Tak starý pán se chlubí tím že žija jako Fidfel Castro - hladoví na gumovém člunku uprostřed rybníka atp atp.

Ano, je to typický člen dolních deseti milonů (doufají pomýlení proletáři.....)
Jiná věc je jak žije jeho milovaná dcerunka propadlice z matiky. Stáže na Harvardu asi za nějaké proletářské poplatky nejsou ani na Amazonu.
Jiná věc je jak žijí a vydělávají "proletáři" poradci MZ. Jqnsta proslul tím, že za dva týdny vzdělal 200 milionů, ostatní kamrádi MZ si nevedou o moc hůře. Eduard zeman dokázal nakoupit přes Autokont sto tisíc PC za deset miliard Kč. Projekt INDOŠ. To se to bude bojovat proti korupci, to se tpo budou šířit ůevicové myšlénky........
11. 02. 2013 | 02:10

Yosif K napsal(a):

To s tím Diensbierem je dobrej forek, profesore. Zrovna v sobotu Zeman psal do tisku že Dienstbier je plitická mrtvola, že do ní ani nebude kopat......

A mám obavy že Zeman nemusí být až tak daleko od pravdy. Alfa samec okolo sebe nesnáší jiný alfa samce.....
11. 02. 2013 | 02:13

Pavel13 napsal(a):

Mám spíše obavy, že nám z pana prezidenta z boží milosti bude poněkud šlouf.
11. 02. 2013 | 04:08

jablko napsal(a):

Slavní právníci:

- středověk:Ital Pierre Fermat i fyzik:objevil princip nejmenší akce

-Maxmillian Robespierre -"krvavý"-vůdce Velké Francouzské revoluce 1789-1794,jakobín,popraven.ctitel J.J.Rousseau

- JUDr.Karel Sladkovský -1848,8 let ve vězení poté do amnestie,později jako politik strany Mladočeské kritizován T.G.Masarykem za cyrilo-metodějství.Přestoupil na pravoslaví

-V.I.Lenin -absolvoval carskou právní fakultu s vynikajícím prospěchem,autor výroku:jakákoliv proletářská demokracie je milionkrát lepší než buržoasně-demokratická,odmítnul později sociální demokracii

-JUDr.Emil Hácha-předseda Nejvyššího soudu 1.republiky,president za protektorátu 1939-1945,zemřel ve vězení na Pankráci

-JUDr.Jan Šverma, komunista,zahynul v SNP při přechodu přes Chabenec s partyzány,kam byl poslán Moskvou jako instruktor.

-JUDr.Gustáv Husák,účastník-organizátor SNP, politický vězeň padesátých let,1.tajemník ÚV KSČ 1970-1989,president současně po Ludvíku Svobodovi

---------------------------------------------------------------------------------
Ing.Miloš Zeman-asi inženýr ekonomie,prognostik,PREMIÉR 1998-2003,spolutvůrce Opoziční smlouvy,PŘEDSEDA čssd,POZDĚJI ZAKLADATEL SPOZ
PŮJDE CESTOU "PRINCIPU NEJVĚTŠÍ AKCE" ?

Karel Schwarzenberg-nedokončená lesnická fakulta v Mnichově,ministr zahraničí,manželka:lékařka-dcera nacisty

Vlajka :prvorepubliková fašistická organizace českých studentů práv a studentů a učitelů medicíny s účastí otce dnešního Karla Schwarzenberga,propagující generála Franco,Benito Mussoliniho ,vystupující v otázce vlastnění insignií UK z roku 1348 proti českým Němcům

----------------------------------------------------------------------------------

Felix von Schwarzenberg (premiér 1848-1852),který nechal odsoudit JUDr.Karla Sladkovského byl diplomat,který působil v mnoha hlavních městech -počínaje Petěrburgem,kde diplomatickou dráhu začínal,--Londýn,Paříž,Lisabon,Madrid,Rio de Janeiro a další.Krátce před nastoupením úřadu premiéra vedl vítězně Rakouskou armádu v Itálii proti Garibaldiho italským vlastencům-separatistům
11. 02. 2013 | 05:45

eL napsal(a):

Za skončenou směnou
řeknou kamarádům
na shledanou...

...doma
na sváteční šat
připnou si Zlatou hvězdu
medaili či řád

a v hale, kde bude sjezd,
si podají ruce se soudruhy
a pozdraví se krátce:
Čest!

Setkají se tu
dlaně ztvrdlé litím oceli
i dusáním betonu
ovládající bezpečně letadlo
krumpáč i lopatu
sbíječku páky kombajnu
pero i štětec...

Vedle dělníka zasednou
rolník ředitel básník
ministr vědec...

...a zatím
co oči na obrazovkách sítnic
vyladěných do nejbližšího blízka
i nejvzdálenější dálky
kde ve vesmíru
blýská
vibrující nebezpečí války
i vycházející hvězda míru...
...jejich srdce
na velmi krátkých vlnách
vyšlou relaci:
Pro větší člověčí čest a slávu
budiž naplněna touha odvěká
aby vše co člověk kdy na světě
vynalezl a vyrobil svou prací
bylo dáno navždy
ve prospěch člověka!
Aniž kdo co pronese
je odhlasován
s l i b
lidu a straně: V š e
co se na sjezdu usnese
se bezpodmínečně - s t a n e !
11. 02. 2013 | 06:04

Daňový poplatník napsal(a):

To autor:
Vzhledem k tomu, že až 80% sdělení je nonverbálních, tak nevím, jestli to je, nebo není dobrý, byť poněkud rozvláčný, vtip.
11. 02. 2013 | 07:20

leica napsal(a):

U Klause,Schwarzenberga,V.Havla veřejnost zná minulost rodičů,co studovali a kdy,kde pracovali:

M.Zeman zanedlouho nastoupí do funkce presidenta a za dvacet let nepadla ani zmínka o jeho CV do roku 1989.Ledaže 1969 vyloučen z KSČ,1990 nastoupil do Prognostického ústavu.Pokud tedy studoval asi VŠE za A.Novotného,jaké byly téze a téma jeho diplomové práce? Ví to někdo?
V rozhlase jsem zachytil kdysi větičku ,že pracoval na Krajské zemědělské správě.
Vždyť v roce 1990 mu mělo být 45 let.
11. 02. 2013 | 07:21

vasja napsal(a):

Vondrouš by to nenapsal líp.
11. 02. 2013 | 07:28

Bob napsal(a):

Já bych to, co napsal pan Hořejší prakticky bez výhrad podepsal.
Ve druhém kole jsem volil ze svého hlediska menší zlo, tedy M.Z.
A volil bycho ho i po výstižném výpisu jeho negativních vlastností, kterých se samozřejmě bohužel nezbaví.
Nejsem psycholog, takže nechápu, proč i inteligentní lidé, kteří se dostanou k moci, se zahledí do sebe, nejsou schopni korigovat své chování ani v nejmenším.
V případě M.Z. platí bohužel v plné míře obrácené rčení, tedy že M.Z. mouchy lapá.
Nezbývá, než doufat, že nezůstane u much
11. 02. 2013 | 07:31

zemedelec napsal(a):

Pane Hořejší.
Já to také považuji za velice dobré i vhodné.
Právě ti schopní,charakterní,odborně na výši,by měli nejen něco říci,ale i pomáhat k celkové obnově,popřípadě i včas kritizovat.
Když to s těmi Pražáky nepůjde,uděláme hlavní město jinde a s Prahy uděláme rezervaci.
11. 02. 2013 | 08:10

neo napsal(a):

Jsem velmi rád, že se jednoznačně hlásíte k levicovým politickým principům, především k podpoře osvědčeného evropského sociálního státu a sociálně-tržního ekonomického modelu společnosti.

Těším se, že budete harmonicky spolupracovat s budoucí levicovou vládou, zvláště s ČSSD – stranou, které jste zásadním způsobem pomohl k úspěchům. Byl bych rád (a doufám, že Vy také), kdyby nová levicová vláda vznikla co nejdříve po předčasných parlamentních volbách, které by odstranily nynější rekordně nepopulární vládu.

Jsem rád, že máte realistický postoj ke KSČM, že vidíte jasný rozdíl mezi touto stranou a její předlistopadovou předchůdkyní, a že nejste iracionálním antikomunistou.

Jsem rád, že podporujete myšlenku na přijetí zákona o povinnosti prokázat původ majetku, který by mohl citelně postihnout alespoň část ekonomických zločinců minulých dvou desetiletí.

///////////////////////////////////////////////////////////////

no to potěš koště. Oni tihle profesoři jsou už i věštci? Nechci Vám brát iluze pane Hořejší, ale proč jste si tak jist, že příští vláda bude levicová? Kdo? Komunisti a socialisti? Nebo se socialisti spojí s pravicovými či středovými stranami?

Nehledě na to, že po konci Topolánkovy vlády jsme zde měli podobné tendence a pak i nelevicovou vládu.

A jaká spolupráce? Prezident je u nás nadstranická funkce. nevede žádnou politickou stranu.

Jo a ten jasný rozdíl mezi ksč a ksčm vidíte kde? Grebeníček Stalinův odkaz. To je ta nejhorší zločinecká sorta vrahů, zlodějů a ničitelů životů pane Hořejší. Volte si komouše. Doufám, že budete první na řadě, kdo bude muset přiznat původ majetku a běda vám, jestli nedohledáte účtenky.

Taky by vám mohli sebrat byt či dům a nastěhovat tam pár spřátelených rodin z kuby nebo kldr.
11. 02. 2013 | 08:20

jarpor napsal(a):

No nazdar !
Kterého masopustního reje byl profesorskej účasten, slivovičky či meruňkovice tak nestřídmě požil, moderněji řečeno, kde zachlastal ?
To bude těžký vystřízlivění z hlavubolu a kocoviny...

Hezký den
11. 02. 2013 | 08:27

Anonym napsal(a):

Malé doplnění:

10) Oznamte prosím národu, že jsme prohráli studenou válku a stali se kolonií se vším všudy, aby se lidem otevřely oči a mohlo se konečně vyrazit na nějakou smysluplnou cestu.
11. 02. 2013 | 08:34

neo napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=sJ7iqWUbZNI&feature=player_embedded

Tak vás tu máme, bratři z krve Kainovy,
poslové noci, která do zad bodá dýku,
tak vás tu máme, bratři, vnuci Stalinovi,
však ne tak jako včera, dnes už bez šeříků,
však díky za železné holubičky míru
a díky za polibky s chutí hořkých mandlí,
v krajině přelíbezné zavraždili víru,
na cestě rudé šípky jako pomník padlých.

Rec: Vám poděkování a vřelá objetí
za provokování a střelbu do dětí,
a naše domovy nechť jsou vám domovem,
svědky jsou hřbitovy páchnoucí olovem.

Vím, byla by to chyba - plivat na pomníky,
nám zbývá naděje, my byli jsme a budem,
boĺšoje vam spasibo, braťja zachvatčiki,
spasibo bolšeje, nikogda nězabuděm, nikogda nězabuděm!
11. 02. 2013 | 08:35

PTP napsal(a):

To není ironie od autora blogu.To je nářek zhrzené děvky které se rozpadá bordel v kterém se 23 let
pohybuje.
11. 02. 2013 | 08:40

oranžáda obecná napsal(a):

je jisté, že prezident Klaus, i přes chyby, kterých se dopustil (neb není neomylný), bude do historie tohoto státu zapsán kladně... jeho zásluhou je především převod státu z komunistického systému do systému kapitalistického bez nějakých velkých otřesů, které by se výrazně dotkly obyvatel, bezproblémové rozdělení se Slovenskem, které se chtělo vydat svojí cestou a zabudování státu do Evropy, NATO a unie.. už jen tyto věci mu zajišťují "nesmrtelnost"... a další, nekomunistické generace to jistě ocení..
11. 02. 2013 | 08:41

Baba Jaga napsal(a):

Však on se pan Zeman na Hradě hezky usadí a bude dělat to, co se sluší a k čemu má pravomoce.
Zajímavější bude, jak se dále bude prosazovat ona strana Zemanovců. Já bych na její volební úspěch nevsadila ani pětník.
Je také docela pěkný pohled na účty presidentských kandidátů - pan Sch. už tam nemá ani na měsíční mzdy - třeba už svůj tým rozpustil, panu Zemanovi přicházejí asi penízky v souladu se splatností faktur. Hezky to má vymyšlené - teď ještě aby jim dcerenka řádně odmaturovala nebo se začala živit sama, nemíní-li řádně studovat - věk už na to docela má. Ale to jí rodiče jistě řádně objasní, že "presidentská dcera" neznamená nic.
11. 02. 2013 | 08:42

Vysedlina napsal(a):

Autor
Vyčerpávající, avšak ...
snad ještě - 10. a dávejte, prosím, pozor při chůzi po schodech, zejména dolů.

Pane Hořejší, obávám se, že tak silného spontánního ducha neuvězníte ani souhlasy, ani prosbami, ani vodními hranicemi EU. Hlavně nesmí býti smutno, natož aby se brečelo...
11. 02. 2013 | 08:50

aga napsal(a):

Anonym
ad: malé doponění:

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Knize-neni-Cech-a-Havel-byl-krajni-levicak-rekl-Klaus-A-toto-vzkazal-Zemanovi-262402

Klaus to národu už oznamuje, ale bohužel ho nikdo neposlouchá. Škoda, v jeho případě platí plně rčení, že i psychopat zrno najde.
11. 02. 2013 | 08:51

Anna napsal(a):

Autor

Svornost
K.H.Borovský

Takto svornosti té vaší tajný smysl zní:
„Dělej ty, co chceme my.“
U mne tedy zase svornost znamená:
„Dělejte vy, co chci já.“
11. 02. 2013 | 09:07

Luba napsal(a):

Pojď nááárode, věrnýý nááárode
s prezidentem Ze-ma-nem
On nás vede stááále výš
a víš: Skutečnost už není snem!

Kdos vííítězně s ním bóóójoval
mu stůůůj po boku v bok
již vzhůůůru, vzhůůůru zééémani
a zpááááátky ni krok!

Teď nááárode, dělný nááárode
k slavné budoucnosti jdem,
za svým prééézidentem dááál a dál,
svého cíle dosáááhnem.

Kdo v práci chlast chceš
čééépovat,
vždy stůůůj po boku bok.
Již vzhůůůru, vzhůru zééémani
a zpááátky ni krok!

Dnes nááárode, slavný nááárode,
pevnou víííru v espéózet měj,
svému prééézidentu věrnost svou
navždy pééévně přísahej.

Kam vedl nás tam dospějem,
toť žááádný div a šok,
Již vzhůůůru, vzhůru zééémani
a zpátky ni krok!

https://www.youtube.com/watch?v=o5BDRSelsvY
http://rudoarmejec.narod.ru/texty/cent/zpatky_ni_krok.htm
11. 02. 2013 | 09:33

scallop napsal(a):

"Těším se, že za pět let předáte prezidentský úřad i tuto zemi svému nástupci Jiřímu Dienstbierovi v podstatně lepším stavu, než v jakém se nachází nyní."

Ja se k tomuto prani pripojuji. Zejmena bych potreboval, aby mne osobne predal Milos Zeman pristimu prezidentovi v lepsim stavu, nez v jakem se nachazim nyni. Citim se ponekud sesly, ale ted se to jiste zlepsi. Uz nejsem sam.

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/uz-nejsem-sama-zeman-je-se-mnou
11. 02. 2013 | 09:36

Xaver napsal(a):

Já bych ta přání doplnil.
Pane prezidente idiotům nenadávejte, ale snažte se vytvořit takové podmínky aby nemohli v české politice a v Česku vydávaných novinách působit.
11. 02. 2013 | 09:40

Dr. No. napsal(a):

To Čochtan ad inteligence vs. reparát z matematiky

To je úhel pohledu. On kolega Hořejší je taky biolog a kdoví jak s matematikou válčil. Bohužel biologů stále přibývá a jelikož demokracie je i v přírodních vědách na vzestupu ( a u nás se dokonce považuje za hlavní výdobytek), jejich hlasy stále více rozhodují. Vliv exaktnosti na aktivity v přírodních vědách provozované pak, zákonitě, klesá.
11. 02. 2013 | 09:41

marxík napsal(a):

neo
Bývalý kolego, být stalinistou je dobře nebo špatně ?
Pokud vím, tak jistý pan Stalin nás osvobodil od nacistických čističů, kteří chtěli ten zbytek národa přesunout kamsi za louži.
11. 02. 2013 | 09:49

neo napsal(a):

marxík:

vrah a tyran zůstane vrahem a tyranem.

On nikoho neosvobodil, to vojáci. On akorát nechal vraždit své důstojníky a ti zase stříleli do vlastních vojáků, když ustupovali.
11. 02. 2013 | 10:00

Luba napsal(a):

Přátelé,
nevíte náhodou, co znamená to gesto sepjatých rukou na nové prezidenské fotografii?

http://i3.cn.cz/3/1360518383_P201302100544501.jpg

Možnosti:

1) To se mi to povedlo!
2) Ruka ruku myje
3) Duko, chystej statořečení
4) Něco jsem právě chytil
5) Propaguji značku Prim
11. 02. 2013 | 10:00

Kolemjdoucí (J. Š.) napsal(a):

Obávám se, že až si tohle přečte T. Halík, tak zakáže profesoru Hořejšímu vstup do kostela Nejsvětějšího Salvátora.
11. 02. 2013 | 10:06

marxík napsal(a):

,neo
Když nikoho neosvobodil, tak ani nikoho nezavraždil. Nemyslíte?
11. 02. 2013 | 10:06

Drzá zrzka napsal(a):

Luba

6) Zakrývání ovaru. :-)
11. 02. 2013 | 10:14

neo napsal(a):

marxík:

ne on sám jistě ne.
stačí, že dával osobně rozkazy.

Neberte si to špatně, ale rozkazy k osvobozování nijak nevymažou a ani nepřeváží rozkazy k vraždění a tyranii. nehledě na to, že podíl na osvobozování a podíl na vraždách je velmi odlišný.
11. 02. 2013 | 10:16

taoiseach napsal(a):

Václav Hořejší

"...poté, co jste zakusil hořkost porážky. Taková zkušenost může být pro moudrého člověka neobyčejně cenná"
Jistě, ovšem to není tento případ...

"Je skvělé, že jako jasný symbol tohoto postoje chcete na Hradě vztyčit vlajku EU."
Méně skvělé - a podstatně důležitější - je to, že odmítá připojení ČR k fiskálnímu kompaktu a že podporuje "Klausovu výjimku" z listiny práv.

"Velkorysost se Vám rozhodně vyplatí, malichernost a zloba určitě ne."
Pomsta je nedílnou součástí mocenského komplotu s Klausem.

"Potlačte prosím své dosud jak se zdá nezdolné puzení urážet jiné lidi."
To po žádném opilcovi přece nemůžete chtít.

"Distancujte se prosím zcela jasně od nyní dosluhujícího prezidenta."
Proč by to dělal? Když prohlásil amnestii za zločin, to bylo PŘED volbami. PO volbách je zase se "zločincem" nejlepší kamarád.

"Těším se, že za pět let předáte prezidentský úřad i tuto zemi svému nástupci Jiřímu Dienstbierovi..."
Doufám, že to bude mnohem dříve, ale nic nepředá - po porážce uraženě uteče.

Vážený pane profesore, sepsal jste dlouhý seznam ZBOŽNÝCH PŘÁNÍ.
11. 02. 2013 | 10:18

Kelt napsal(a):

Takže kocovina ze zvolení M.Z./pro mne volitelné menší zlo/u fan clubu Kchárla s čírem ještě neodezněla.
Pro ty,kteří nemohou M.Z."přijít na jméno"a jsou mezi nimi i moji dlouhodobí přátelé jsem měl a mám jednoduchou otázku:
"co K.S.udělal prospěšného pro tuto zemi po roce 1990?"
A proč by měl být tedy zvolen presidentem ČR?
Jednoznačných a konkrétních odpovědí jsem se nikdy nedočkal-třeba mně odpoví někteří zde-uvítal bych to.
Proto i k blogu profesora Hořejšího je tolik infantilních příspěvků a denunciací,jak bývá obvyklé-zejména od matematických géniů,kterým dělá největší problém pravopis.
11. 02. 2013 | 10:26

marxík napsal(a):

neo
S tím rozdílným podílem to bude asi pravda. Už jenom proto, že to říkáte vy.
Chtěl jsem vám jenom připomenout, že nebýt tatíčka Stalina, s velkou pravděpodobností byste nemohl z pod Řípu na taťuldu plivat.
11. 02. 2013 | 10:30

Pepa Řepa napsal(a):

Vážený pane prezidente Zemane
orle z Vysočiny
ty, který much nelapáš
vykašli se na tři přání
bratra Wěnczeslaua

1. Sosan Forever
dynastie jako ve starém Egyptě, žádné střídání stráží. Jeden socan předá veslo jinému.
Jasná latentní touha VH po totalitě, nepřipouštějící myšlenku oposiční vlády. Co se změnilo od prvních poválečných voleb?

2: Nekamaraď s bradatci s shemagem na palici a semtexem pod paždí.
Jsou to sice rodní bratři a spolubojovníci pana Hořejšího, ne však nás. Braň zájmy české ne však internacinalismus multi-kulti pomatenců jezdících prstem po globusu.

3. Nepaktuj se moc s komunistou, který se-podle V.H. přeměnil na mírného tvora, o čemž svědčí výrök soudruha Grebeníčka o Palachovi.
Neb komunista-sedmiosminový- dříme i ve VH.
Vyber sobě nevěstu lidoveckou či pannu balbínskou.
-------------------------
Andělíčku, hradní strážníčku vykašli se na všechny z minula i místní radílky.
Pamatuj: Raději zácpu než čípky.
11. 02. 2013 | 10:32

neo napsal(a):

marxík:

A nebýt komety, tak tu dneska žijou dinosauři...
nepopírám jeho podíl na boji s nacismem. Tvrdím, že to nevyváží vraždy a zločiny jeho režimu.

Není to ani polehčující okolnost.
Je to prašť jak uhoď. Komouš nebo nácek, obojí je zločinná ideologie.
11. 02. 2013 | 10:33

neo napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=nSdal2L4RQU&feature=player_embedded

V ponurém osvětlení gotického sálu
kupčíci vyděšení hledí do misálů
a houfec mordýřů si žádá požehnání,
[: vždyť prvním z rytířů je Veličenstvo Kat. :]

2. Kněz-ďábel, co mši slouží, z oprátky má štolu,
pod fialovou komží láhev vitriolu,
pach síry z hmoždířů se valí k rudé kápi
[: prvního z rytířů, hle: Veličenstvo Kat. :]

R: Na korouhvi státu je emblém s gilotinou,
z ostnatého drátu páchne to shnilotinou,
v kraji hnízdí hejno krkavčí,
lidu vládne mistr popravčí.

3. Král klečí před Satanem na žezlo se těší
a lůza pod platanem radu moudrých věší
a zástup kacířů se raduje a jásá,
[: že prvním z rytířů je Veličenstvo Kat. :]

4. Na rohu ulice vrah o morálce káže,
před vraty věznice se procházejí stráže,
z vojenských pancířů vstříc černý nápis hlásá,
[: že prvním z rytířů je Veličenstvo Kat. :]

R: Nad palácem vlády ční prapor s gilotinou,
děti mají rády kornouty se zmrzlinou,
soudcové se na ně zlobili,
zmrzlináře dětem zabili.

5. Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat,
jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem
[: modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat. :]

6. S úšklebkem Ďábel viděl pro každého podíl,
syn otce nenáviděl, bratr bratru škodil,
jen motýl smrtihlav se nad tou zemí vznáší,
[: kde v kruhu tupých hlav dlí Veličenstvo Kat. :]
11. 02. 2013 | 10:35

Drzá zrzka napsal(a):

Kelt

Zeman ještě není inaugurován a už mu píší, co by měl všechno dělat. Kdyby náhodou měl snahu se sepsaným devaterem řídit, bude to ještě Zeman?
11. 02. 2013 | 10:38

Viola napsal(a):

Pepo Řepo

raději zácpu, než čípky? A to jako proč? Zácpa je životu nebezpečná, hlavně ve stáří, ovšem v nemocnici se s tím nepářou, stolice musí ven buď čípkama, nebo projímadlem. Doma je to něco jiného, stačí upravit jídelníček se zeleninou, ovocem, jogurty a ovesnými vločkami.
11. 02. 2013 | 10:43

Karel Mueller napsal(a):

Yosif K.:

Zaujala mě Vaše poznámka k J. Dienstbierovi.

Napsal jsem mu na jeho blog ještě před volbami, že mu ve volbách moc šancí nedávám, ale je muž budoucnosti a bude mít možnost o svých kvalitách přesvědčit.

Zatím to spíš od té doby kazil, začlo to už stanoviskem k duelu KS vs. MZ, které bylo zcela chybné, protože v podstatě útočil na Zemana (rozumějte, aby měl do budoucna šanci, tak musí sjednotit ČSSD a získat v ní dominanci). Ale neodepisoval bych ho, politické posuvy teprve začínají, takže uvidíme, co ukáže.
11. 02. 2013 | 10:45

Viola napsal(a):

Lubo

je to velmi krásná fotografie, ta se opravdu povedla. Ty ruce jsou ve tvaru země, jako zemitý Zeman, vzešlý z této země.
11. 02. 2013 | 10:47

marxík napsal(a):

neo

Bývalý kolego, buď nemáte pravdu nebo popíráte, že dnes žijeme v právním státě.
Jistě víte, že právní stát by existenci zločineckých stran nepřipustil.
11. 02. 2013 | 10:47

Kelt napsal(a):

Drzá zrzka,
jistěže ne,ale chci věřit tomu,že některá omezení si dá.
Vyžaduje to "úřad".
Ve vztahu k novinářům se asi mnoho nezmění/zejména k té drtivé většině/a k těm,kteří každou svou otázku začnou dotazem:"a co Šlouf"?.
Skutečností je,že NSS se ještě nevyjádřil a bylo by pohromou pro kredit ČR,pokud by našel odvahu a důvod volbu zrušit.
Pokládám to za nepravděpodobné
11. 02. 2013 | 10:52

neo napsal(a):

marxík:

bavíme se o Stalinovi.

To, že KSČM je pokračovatel je věc jiná. Nicméně právní stát zde trpí všechny extremistické levicové strany tj. nacionalistické Lvy21, dělnické strany sociální spravedlnosti, komunistickou stranu čech a moravy...
11. 02. 2013 | 10:55

marxík napsal(a):

neo

Buďme konkrétní . Která pasáž komunistické ideologie se vám jeví zločinecky?
11. 02. 2013 | 10:59

aga napsal(a):

neo 10:55

Moje řeč. Zatnout těm všem extrémismům tipec, hezky stalinisticky.
11. 02. 2013 | 11:01

resl napsal(a):

Soukromý názor pana Hořejšího, snažící se uchlácholit toho, kdo si to nezaslouží. Klause dlouho nekritizovali a co se z něj vyvinulo. Pokud vidíte rozdíl mezi KSČ a jejich předchůdci /ti jsou buď mrtví, v důchodu, nebo právě v té "nové" KSČM, ČSSD, ODS/, tak to je veliký omyl. P. Hořejší se snaží být smířlivý. Proč ? Nezná starého jezevce, kterého mimo pohodlíčko a smích jeho idiotů, nic nezajímá ? Je třeba na něj být tvrdý, chytat ho za slovo, vracet se k jeho lžím a nutit ho do pravdy i kdyby se měl zesměšnit. Od toho je prezident, aby ukázal svou sílu charakteru, ne mu podkuřovat.
11. 02. 2013 | 11:02

Drzá zrzka napsal(a):

Kelt

Kdyby Zeman netvrdil, že se od Šloufa odtrhnul(ale pak se Šlouf objevil mezi prvními gratulanty) zřejmě by otázka : "a co Šlouf?" nebyla na programu dne.

Úřad může vyžadovat, co chce, stejně do figury vložíte kus sebe.
11. 02. 2013 | 11:10

Viola napsal(a):

resle

nezdá se vám, že kdyby měl pan Zeman rád pohodlíčko, tak by zůstal tam, kde byl a nekandidoval by na prezidenta? Vy si myslíte, že být prezidentem je nějaké pohodlíčko?
11. 02. 2013 | 11:12

Anonym napsal(a):

Už jsem si říkal, že resl a ostatní sebranka antikomunistů by nás na několik dní nechala v Čechách bez svých primitvních názorů. Patrně se byli přes sobotu a neděli koupat v Ganze, tak neměli čas nám neustále vtloukat do hlavy své názory.
A pokud jste tak nečinili, tak se tam honem běžte vykoupat. V tamní společnosti intelektuálních poutníků byste snad se svým nekonečným opakováním uspěli, ale tady vypadáte po 23 letech už jen jako lidé mdlého a nechápavého rozmumu.
11. 02. 2013 | 11:14

Taoiseach napsal(a):

Kelt

"Pro ty,kteří nemohou M.Z."přijít na jméno" ... mám jednoduchou otázku..."
Promiňte, ale tento příspěvek věnoval autor MILOŠI ZEMANOVI. Takže místo úvah, v jakém je kdo fan-clubu, byste mohl naopak Vy mně konkrétně vysvětlit, co je v mém "infantilním příspěvku" (11. 02. 2013 | 10:18) nepravdivé nebo nemístné (a pravopisně chybné).

Karel Mueller

J. Dienstbier ... "v podstatě útočil na Zemana (rozumějte, aby měl do budoucna šanci, tak musí sjednotit ČSSD a získat v ní dominanci)"
Sjednotit soc-dem je možné jedině PROTI Zemanovi. Jednak proto, že Zeman se nikdy nesmíří s lidmi, jako jsou Špidla, Sobotka nebo Dienstbier, jednak proto, že že slušný politik se nemůže paktovat s Klausovým komplicem.
11. 02. 2013 | 11:16

neo napsal(a):

aga:

já nic takového ani nenavrhuji, ani neschvaluji.
11. 02. 2013 | 11:18

Kelt napsal(a):

Drzá zrzka,
on totiž ten "Šlouf"je jen zástupný problém,když naše investigativní žurnalisitka na M.Z.nic nemá,tak vytahuje kartu "Šlouf".
Kdo je Šlouf je známo-ale kromě jeho lobbingu,který nemusel být všem po chuti,tak je to jenom figurka,pozbývající reálného významu.
Ve srovnání s kmotry v pozadí,kteří vodí naše vládní promimenty na špagátkách,tak je Šlouf tak s bídou až druhá kategorie.
Že jako předseda pražské SPOZ přišel s gratulací-no a?
Musím ale zdůraznit,že Šlouf mně může být ukradený.
11. 02. 2013 | 11:24

Kelt napsal(a):

Taoiseah,
vzal jste to příliš osobně-Vás jsem neměl rozhodně na mysli.
11. 02. 2013 | 11:28

Anna napsal(a):

Luba napsal(a):

Přátelé,
nevíte náhodou, co znamená to gesto sepjatých rukou na nové prezidenské fotografii?
-------------------------------

Aby bylo jasně vidět, že má čisté ruce ?
11. 02. 2013 | 11:29

JAHA napsal(a):

Ad: autor

Zabudlo sa akoze inac na bod c. 10

10) Nehovorte polopravdy, ani lzi, a to ani pocas hociakej kampane, aby ste ako mudry a vzdelany clovek nemohol byt po ich odvolavani podozrievany z neschopnosti urobit si a citovat vlastny nazor a nie preberat nieco z inych medii, ktore to, ako sa ukazalo, ani neuverejnili, takze ste to ani prebrat nemohli. Ste uz prezident, tak pamatajte na orla a muchu.
11. 02. 2013 | 11:29

Karel Mueller napsal(a):

Taoiseach:

To je Váš pohled, jde o to, kolik lidí v ČSSD ho skutečně sdílí.

Ale já jsem měl na mysli něco jiného, JD měl v druhém kole podpořit MZ, jasně, jednoznačně a bez dodatků, on však defakto podpořil KS.

Uvědomte si, že ČSSD každou chvíli vyhlašovala vládě nedůvěru a podpora čelního představitele vlády pak dělá z této strany spíš sranda kabaret. Tohle si Sobotka spočítal správně.

Byla to prostě první státnická zkouška, ve které propadl. Protože státník - pokud má být toho označení hoden - se nemůže řídit nějakými osobními sympatiemi.
11. 02. 2013 | 11:32

napoleon byl taky 50 let zločinec napsal(a):

eL
Moc pěkně jste to napsal. Škoda že tu neni doktor Honzák, na místě by ho kleplo.
11. 02. 2013 | 11:47

Drzá zrzka napsal(a):

Kelt
Myslíte, že je Zeman stále čistý jako křišťál z podstavy jeho naturelu nebo proto, že má vynikající uklizeče a cídiče křišťálu?
Gesto sepjatých rukou...pravá svírá levou. No, nudit se asi nebudeme. :-)
11. 02. 2013 | 11:49

resl napsal(a):

Viola 11:12,
věřte, že pro Zemana to pohodlíčko vždycky bude, ať je premiér, nebo prezident. Já jsem taky líný a taky bych dovedl sedět na Hradě, zrovna tak jako vy a další. Odpovědnost žádná, starost žádná, no a kdyby přijel na tanku Rus, tak zmizím do Anglie, nebo do Států. Až je cizí armáda vyžene /naše ne/, tak sednu do letadla a bez voleb se pěkně usadím na Hradě a dál budu mávat svým poddaným. Jako váš Beneš, ale to byste určitě zvládla též. Jó bez zodpovědnosti a se svými "poradci" se vládne samo. Zvlášť když je vám tlačenka, slivovice a hloupí kamarádi milejší, než osud státu. Zdá se, že jste silně naivní, ale to je dobře, příště už vás třeba bezcharakterní člověk jen tak nedostane.
11. 02. 2013 | 11:56

Taoiseach napsal(a):

Kelt

OK, nic ve zlém. Nicméně, pokud jde o Šloufa, tak je možná až druhá kategorie, ale je to pojítko (nejen on, ale uvnitř soc-dem třeba Březina, Hulínský apod.) na lidi kolem Klause a na ODS obecně a "staropražskou" zejména. Ona ODS bude zase proti Zemanovi a soc-dem mobilisovat, ale po volbách se s ním spojí, a pokud by i v soc-dem převládli Zemanovi stoupenci, budeme mít déjà vu.

Karel Mueller

To je Váš pohled, jde o to, kolik lidí uvažujících o volbě ČSSD ho skutečně sdílí.

Uvědomte si, že ČSSD jasně odsoudila Klausovu amnestii a její podpora Klausovu komplicovi pak dělá z této strany spíš sranda kabaret.
11. 02. 2013 | 11:57

StandaT napsal(a):

Je hezké, jak opěvujete lilii, která neexistuje.

Nevím, co od Zemana čekáte. Zeman je ekvivalent vora v zákoně. Ten je také bez majetku a má čisté ruce.

Zeman možná potlačí konkurenční (politickopodnikatelské) gangy, takže dojde k přerozdělení, ale ne k eliminaci. Ostatně, krajští socialisté ukazují více než názorně, že levice změnou k lepšímu není. Tolik zlodějen na krajích za modrými nezůstalo.
11. 02. 2013 | 12:01

resl napsal(a):

Anonym 11:14,
vy si to pletete se sebrankou komunistickou. Antikomunisti v ČR, byli vždy výkvět národa, komouši jeho ostuda a vlastizrádci. A jelikož vy komouš nejste, tak se mnou budete určitě souhlasit. Nebo znáte někoho ze soudruhů, kdo proslavil tento národ ? Prosím nejmenujte Žižku a Husa, moc si už nepamatuji jejich akční program.
11. 02. 2013 | 12:03

Karel Mueller napsal(a):

Taoiseach:

Zeman tu amnestii označil za zločin, takže tam rozdíl v pohledech nevidím. Zato vláda tu amnestii potvrdila ... a té je KS první místopředseda a ministr zahraničí. Ale když myslíte ...

Co myslíte slovem komplic? Oposmlouvu? To bylo jiné označení pro velkou koalici, která není na západě za určitých okolností nic neobvyklého. Kdyby se tenkrát Zeman spojil s komunisty, to by byl řev ...
11. 02. 2013 | 12:08

Kelt napsal(a):

Drzá zrzka,
Zeman je vše jiné,než křišťál,ale nic podstatného na něj nikdo neobjevil-porovnejte s Havlem a Klausem.
Nudit se nebudeme,na to si s Vámi mohu plácnout.

Taoiseah,
pokud ODS získá v příštích volbách tolik hlasů,co její presidentský kandidát,tak se bude těžko s někým spojovat,i kdyby to bylo 4x tolik,tedy 10%,což je reálný odhad.
Jak dopadne vedení ČSSD po volbách,to se dozvíme zhruba za měsíc.
Jinak Šlouf je muž minulosti-na tom jsem nucen trvat.
11. 02. 2013 | 12:10

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ivan Fišera řekl o Zemanovi:
"On se vlastně začal obklopovat lidmi až v ČSSD. Nejdříve těmi mladými, kteří mu pomohli ke křeslu předsedy, a pak těmi starými s komunistickými návyky. Postupně se jich zbavoval stejně jako oni jeho. To nebyli žáci, to byla taková opričina. Nakonec to dopadlo tak, že se jeho nejbližším člověkem stal Šlouf, na kterém je emocionálně závislý.
Miloš byl po roce 2002 čím dál osamocenější a čím dál víc spoléhal právě na Šloufa. To byl také důvod, proč se Špidla a další začali Zemana obávat a hodili ho při prezidentské volbě přes palubu.
Miloš zůstal na Vysočině, kam za ním stará garda začala dojíždět a nakonec ho vynesla znovu nahoru. Ale ona si od toho taky něco slibuje. To nejsou následovníci, to je klientelistická síť.
11. 02. 2013 | 12:13

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jan Urban o Zemanovi řekl:
"Tady je mimořádně zajímavá ta typologická spřízněnost s Klausem. Oba jsou patologičtí lháři ve všem, co se týká jejich nedotknutelné osoby. Neomylný mesiáš. nepochopený trpitel, který předběhl dobu i celý svět, hájený jen několika málo "žáky". Kritické myšlení nebo fakta jsou pro ně jenom na škodu.
To, že se mohli stát "státníky", dokazuje patologickou povahu české "politiky". Způsob, jakým si tahle psychologicky jednovaječná dvojčata dokázala rozdělit role a vzájemně se podporovat, by měl popsat psychiatr.
Zeptejte se jich na korupci v jejich okolí nebo ve stranách. Odpovědí je osobní hysterický útok a zapírání faktů.
Zemanova "akce Čisté ruce" v době, kdy na Šloufův návrh (jak doloženo, ten tuto potřebu diskutoval po telefonu s gangsterem Mrázkem) rozprášil vedení všech protikorupčních útvarů policie a BIS, je dodnes nepotrestaným zneužitím moci."
11. 02. 2013 | 12:27

Anna napsal(a):

resl
"Nebo znáte někoho ze soudruhů, kdo proslavil tento národ ?"
-------

Co Ludvík Svoboda?
Cituji z Wikipedie:

Po rozbití Československa nacistickým Německem a okupací Čech a Moravy se zapojil do vojenské odbojové organizace Obrana národa. Začátkem června 1939 přešel do Polska. Důstojníků jeho věku a hodnosti, kteří by zanechali doma rodinu v nejistotě a nebezpečí, nebylo mnoho.
Polský prezident povolil čs. vojenskou jednotku s nazváním „Legion český a slovenský“ až třetí den (3.9.1939) po napadení Polska Německem. Ten mohl jen málo zasáhnout do bojů. Po porážce Polska v září 1939, převedl L. Svoboda skupinu více než 700 důstojníků a vojáků do azylu do SSSR. Tam se ihned přejmenovala na „Východní skupinu čs. armády“. Skupina přešla beze zbraní a v civilu jako vojenský útvar se souhlasem čs. vyslance v Polsku Juraje Slávika, a po dojednání se sovětskými diplomatickými orgány na území Polska. Aby se jako civilní emigranti nerozrozptýlili po Sovětském svazu, který měl v té době s Německem dohodu, byli vojáci od veřejnosti izolováni v internačních táborech, v nichž vedli život podle předpisů čs. armády. Tyto internační tábory nebyly ani zajatecké, ani pracovní, ani gulagy.
V době internace „Čs. vojenské skupiny východní“ (postupně v následujících místech: Kamenec Podolský, Olchovce, Jarmolince, Oranky, Suzdal), kdy na území SSSR nebylo čs. diplomatické zastoupení, vedl pplk. Ludvík Svoboda po dva roky úsilovná dilpomatická jednání se sovětskými orgány, aby mohla být tato vojenská skupina nacházející se na území cizího státu udržena v celku. Jeho snahou bylo, aby skupina byla materiálně podporována, a větší část důstojníků a poddůstojníků této skupiny přepravena do zemí, kde se bojovalo proti Německu – do Francie, Anglie a později na Střední Východ. Celkem bylo vypraveno za pomoci Sovětů 12 transportů, tj. 662 mužů, 12 žen a 6 dětí. V té době, naše politické vedení v emigraci v čele s prezidentem Benešem, nebylo našimi předmnichovskými spojenci – Anglií a Francí – uznáváno, ještě neprohlásili mnichovskou dohodu a protektorátní hranice za neplatné. Naši letci museli ve Francii až do jejího napadení Německem, sloužit ve francouzské cizinecké legii, jejich hodnosti jim byly sníženy nebo neuznány.[

Celé další období války je spojeno s organizací čs. vojska v SSSR a jeho velením. Pplk. Svoboda spolu se skupinou 93 důstojníků a poddůstojníků, které během internace připravoval (Oranská skupina), zorganizoval z dobrovolníků – československých občanů, kteří se přihlásili ze všech konců SSSR, samostatný polní prapor. Samostatný polní prapor, který organizačně mohl být zařazen do struktury sovětského vojska. Do jednotky vstoupili Češi, Slováci i Podkarpato – Rusíni, Židé, ale i němečtí a maďarští antifašisté – čsl. občané, krajané žijící na území SSSR. L. Svoboda přijal do armády ženy, i když to bylo proti řádu čs. armády. Příchodem dalších dobrovolníků, zejména Rusínů z Podkarpatské Rusy, se prapor postupně rozrostl na samostatnou smíšenou brigádu a posléze na armádní sbor – největší československou vojenskou jednotku v zahraničí. Čs.vojsko v SSSR působilo na frontách druhé světové války nejdéle ze všech jednotek našeho zahraničního vojska. [19]

Prapor se vyznamenal u Sokolova (v boji proti odvetné operaci německé armády za Stalingrad a Charkov). Brigáda sehrála významnou úlohu, při osvobození hlavního města Ukrajiny Kyjeva a při bojích o západní Ukrajinu. Osvobozovala města Rudu, Bílou Cerkev, Žaškov a řadu dalších. Dělostřelci se zúčastnili mohutné dělostřelecké přípravy v Jaselské operaci, směřující k osvobození Krakova a východního Polska.

Armádní sbor, organizovaný na základě příchodu dalších dobrovolců, zejména Volyňských Čechů, se vyznamenal v Karpatsko-Dukelské operaci – největší horské operaci 2. světové války, a největší operaci čs. armády v její historii.[20] Osvobozoval Slovensko a východní Moravu. Po mobilizaci Slováků a zapojením místních partyzánů vzrostl počet vojáků zhruba na 50 000. Ostravsko – opavské operace se zúčastnila tanková brigáda spolu se smíšenou leteckou divizí. Vyznamenaly se v bitvě o Ostravu.

Před odchodem na frontu – 30. ledna 1943 – byl Ludvík Svoboda povýšen na plukovníka.V prosinci 1943 po osvobození Kyjeva byl jmenován brigádním generálem a od 10. září 1944 velel 1. čs armádnímu sboru, s nímž se účastnil i proslulé karpatsko-dukelské operace.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ludv%C3%ADk_Svoboda
11. 02. 2013 | 12:31

šašek z Jihlavy napsal(a):

Anna
Pokud vím, v této době nebyl Ludvík Svoboda žádný soudruh, ale pan důstojník.V jeho brigádě však již nějací soudruzi byli, např, Pergl, Reicin nebo Vaš. Musel si dávat bacha, aby neskončil jako generál Heliodor Píka. I tak se mu poválce soudruzi odvděčili, jak už u nich bývá zvykem.
11. 02. 2013 | 12:41

rejpal napsal(a):

Anna
Hanzelka a Zikmund. Oba členové KSČ. Jednak propagovali naši značku aut a její prodej v zahraničí (že se vše zrodilo už před Únorem, nikdo neřešil), jednak napsali spoustu knih, řada se překládla.(jejich cestopisy skutečně patřily k bestsellerům). Oba se navíc exponovali v roce 68 a po okupaci i po roce 89 si zachovali tvář. Přitom byli v 60. letech respektovaní i sovětskými vládci.
Milan Kundera. A´t už si o jeho počátcích myslí kdo chce, co chce, je to jeden z mála světově uznávaných našich spisovatelů.
To jen tak namátkou
11. 02. 2013 | 12:49

Taoiseach napsal(a):

Kelt

Já zase trvám na tom, že Šlouf zůstává v zákulisí - do sněmovních voleb. Nejpozději za rok a půl tedy uvidíme, kdo má pravdu.

Karel Mueller

"Zeman tu amnestii označil za zločin" PŘED volbami. PO volbách si se "zločincem" náramně notuje, jak byli vždycky proti sobě, ale jako velikáni se navzájem uznávají. To je prostě k pos....

Dále: před patnácti lety se Zeman nemohl spojit s komunisty, protože neměli dohromady většinu. Oposmlouva neměla s velkou koalicí nic společného - ODS odmítala odpovědnost. Už jste zapomněl, jak tlačila rezoluce, že Zemanova vláda škodí zemi, a přitom jí nikdy nevyslovila nedůvěru? Šlo o rozdělení vlivu: my vládu - vy Konsolidačku, ČNB a ČT (obojí ve stadiu pokusu) a další úřady.

Komplicita (česky zločinné spolčení) pokračuje. Už jste zapomněl na schůzku Šloufa s Weiglem? Není Vám divné, že Weigl dostal nabídku, aby zůstal kancléřem?
11. 02. 2013 | 12:50

Anna napsal(a):

šašek z Jihlavy

Cituji z Wikipedie - Ludvík Svoboda
Dne 4. dubna 1945 jmenoval prezident Beneš v osvobozených Košicích první čs. vládu. Ludvík Svoboda byl, údajně jako nestraník, ve skutečnosti již člen KSČ, jmenován ministrem národní obrany a velením armádního sboru pověřil generála Klapálka. Generál Klapálek, spolu s dalšími několika generály a řadou mladších důstojníků přišli na vyžádání z Anglie. Tito důstojnící posílili velitelský sbor jednotky. Někteří přišli již k brigádě před Kyjevem, někteří až ke sboru a zúčastnili se osvobození Slovenska a východní Moravy.

--------------------------------------------

rejpal

Díky za doplnění. Předpokládám, že by se našli i další.
11. 02. 2013 | 13:00

antisoudruh napsal(a):

Pan profesor Václav Hořejší se opět blíže neseznámil s tématikou o které se zde rozepsal.
Za co? Pane Bože za co!?!
11. 02. 2013 | 13:05

Pepa Řepa napsal(a):

Nejdříve těmi mladými, kteří mu pomohli ke křeslu předsedy, a pak těmi starými s komunistickými návyky.
----------------
že jsem tak smělý, patří V.H. mezi ty mladé nebo ty druhé?
:-)
Nepodceňujte Zemana, není žádný blbec. Moc dobře ví, že se bude muset posunout jinam, nemůže být jen sjednotitelem t.zv. levice. Bude se muset odstříhnout od minulosti.Stejně jako Klaus od ODS, nebude MZ stranickým prezidentem.A to je dobře.

Bude vyvěšovat fangle EU, leč nenechá si diktovat kvoty. Od nikoho se nenechá krotit ohledně kritiky Kosova, natož politiky na BV, není Paroubek, kterého Ahmed protáhne Damaškem a má jasno.
Nenaruší ani euroatlantické spojenectví, bude kritický k jednotlivým úletům.

Dientsbier je směr sž příliš blízký bolševikovi.
Vším, rodinnou tradicí, Čalfou i současným námluvám s KSČM. Proto ho pan Hořejší preferoval, jeho srdce hoří podobně.
Zeman by byl blázen, kdyby šel tímto směrem, pravda je neřízená střela, samorost, ale oslovil by jen jeden segment populace. Zatím neudělal chybu Forejt i Kmoníček by byla dobrá volba.

V podstatě bylo druhé kolo soubojem mezi "pravdou a láskou" s fedrováním PC, AA, grantů na džendrtety a tím, co se v čechách deklaruje za levici.
Docela se bavím. Bratr Wěnczeslaus je dokonalou ukázkou perského dualismu v srdci jednotlivce aneb pomoravsky "hádala se duše s tělem", nevydejchal Halíka, který se přimknul-očekávaně-ke knížeti, považuje to svým způsobem za třídní zradu.

Já to očekával, Halíka mám rád, jeho poslední kniha je dokonalá, ale je to člověk vášnivý, politický a je nutno oddělit Halíka teologa-hledače od Halíka občana, člena určité politické party.Mohl bych vám citovat jeho výroky ohledně pomýlené kocábky multi-kulturalismu, džendrování...etc. ihned je však neguje, cítí loajalitu ke svému uskupení, otevřeně to neprohlásí, na fakultě mezi studemnty je odvážnější.

Od autora očekávám smršť požadavků, Miloši zastav Guantánamo, obejmi Mursího, buď hodný na Semelovou a Grebyho.

z mého pohledu je Zeman lepší volbou ze dvou špatných, očekávám od něho větší pragmatičnost při řešení konkrétních problémů.
Ale třeba se pletu.
11. 02. 2013 | 13:07

Karel Mueller napsal(a):

Milý Taoiseachi,

pokud si myslíte, že v politice neexistuje koňský handl, tak jste hotový fantasta. A v relativně klidných a stabilních dobách je celá politika koňský handl, zejména u nás. Když se podíváte na Karolínku a rošády s ní až do okamžiku, kdy se stala "státotvornou", vznik Lidem atd., tak vidíte téměř nadpozemské zdokonalení onoho koňského handlu.

Takovým handlem byla i oposmlouva, ovšem není nijak zřetelné, co v oné patové situaci měl vlastně Zeman jako vítěz voleb dělat.

Ale to je dávná minulost, vlastně bylo tématem naší debaty to, co měl JD dělat a koho ve druhém kole podpořit. Svůj názor jsem napsal, Vy též. Pokud nás bude někdo číst, tak bude záležet na něm, k jakým názorům se přikloní. Ale obratně formulovanou podporou MZ podanou s patřičnou gracií a gestem poraženého vůči vítězi by JD již nejspíš vládl ČSSD a nástupnictní po MZ by začlo nabývat reálnou konturu.

Tohle ale u nás snad nikdo neumí.
11. 02. 2013 | 13:09

resl napsal(a):

Anna,
Svoboda tvrdil, že komunista nebyl. Stal se jím a samozřejmě ošklivě zradil národ na sklonku života i kariéry. Opovrhující. Zikmund a Hanzelka, byli komunisty z donucení, kvůli své zálibě v cestování, v 68r. vyléčeni navždy. Pokud zde komunista něco znamenal, tak vždy z donucení, jinak by si, lidově řečeno, ani neškrtl. Snad Zátopek z poválečné euforie, jenže ten taky prohlédl a po 68r. byl vyloučen. /podpis 2000 slov/. To mu nevadilo, takže zradil po druhé, když svůj podpis odvolal a kál se před kanálem národa, KSČ. Můžete je obhajovat dál, hledat, pídit se. Vše jen a pouze proto, aby mohli vykonávat svou oblíbenou činnost. Už vidíte ten rozdíl mezi západní demokracií a komunistickou špínou, nebo na to chcete ještě dalších dvacet let a zničení další generace ?
11. 02. 2013 | 13:15

prorok napsal(a):

Veci v Markove zivote se rozhodne zlepsily
(Nalez Ustavu dokumentarizace a vysetrovani zlocinu komunismu)
'Prorok'

Rodice moji, porad neco kydli,
s komousi nebyla legrace.
My vsak uz nikdy nepozname
co je to stvati se do prace.
11. 02. 2013 | 13:16

Taoiseach napsal(a):

Anna

"rejpal
Díky za doplnění. Předpokládám, že by se našli i další."
Ano, např. Vladislav Vančura, Jaroslav Seifert, Emil Zátopek.

Karel Mueller

Především před rokem '98 ty koňské handly nebyly v tom rozsahu, jako jsou dneska, a systém zdaleka nebyl tak uzavřený. Dneska je to přímý důsledek oposmlouvy a různých těch Šloufů.

Co měl dělat Zeman? Ještě týden počkat, než Lux zlomí Rumla, když Rumlovi konečně dojde, že on (Ruml) nezlomí Klause - :)

Vy si děláte neskutečné iluze. Vezměte laskavě na vědomí, že Zeman Dienstbiera nenávidí úplně stejně jako ty, se kterými má nevyřízené účty z let 2002-3. Dienstbier je pro Zemana nebezpečný, protože není zkorumpovaný a představuje jasnou alternativu - a toho se JD nesmí vzdát!
11. 02. 2013 | 13:24

Anna napsal(a):

resl
"Můžete je obhajovat dál, hledat, pídit se. Vše jen a pouze proto, aby mohli vykonávat svou oblíbenou činnost. Už vidíte ten rozdíl mezi západní demokracií a komunistickou špínou, nebo na to chcete ještě dalších dvacet let a zničení další generace ?"
----

Nikoho neobhajuji, na Vaši konkrétní otázku jsem dala konkrétní odpověď.
Nikdy jsem v KSČ nebo KSČM nebyla, ani jsem je NIKDY nevolila (za totality jsem nešla ani jednou volit).
---

Jak si vysvětlujete, že v západních demokraciích dodnes existuje komunistická strana?

Seznam politických stran ve Spojených státech amerických
Středolevicové a levicové strany
Demokratická strana
Socialistická strana USA
Strana míru a svobody
Komunistická strana USA
Komunistická liga
Minnesotská demokratická farmářská strana práce
Strana práce
Minnesotská liberální strana
Americká strana marihuany
Nová strana
Nová odborová strana
Puerto Rican Independence Party (PIP)
Socialistická alternativa
Socialistická strana rovnosti
Socialistická strana práce
Socialistická strana pracujících
Vermotská progresivní strana
Světová strana pracujících
Strana pracujících
Strana pracujících rodin
Světová socialistická strana Spojených států
http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_politick%C3%BDch_stran_ve_Spojen%C3%BDch_st%C3%A1tech_americk%C3%BDch
11. 02. 2013 | 13:25

vaclavhorejsi napsal(a):

Kolemjdoucí (J. Š.):

"Obávám se, že až si tohle přečte T. Halík, tak zakáže profesoru Hořejšímu vstup do kostela Nejsvětějšího Salvátora."

Ja uz tam nechodim, Halik me nekolikrat zklamal svymi vyroky.
Naposledy v te silene kampani pro "knizete".

Mimochodem, toto mu napsal jeden z jeho farniku (jako otevreny dopis):

Otevřený dopis Tomáši Halíkovi

Vážený otče Tomáši,
před více než patnácti lety jsem u vás v kostele Nejsvětějšího Salvátora obdržel svátost křesťanské dospělosti, biřmování. Naučil jsem se od Vás mnohému, zejména otevřenému pojetí křesťanství, které spojuje pochopení pro hluboká tajemství teologie s citlivostí pro zákoutí lidské duše. A také tomu, že víra nemůže být do sebe uzavřená, ale přirozeně se spojuje s angažovaností ve společnosti, v oblasti sociální a občanské.
Právě proto Vám nyní, v situaci hlubokého a bolestivého rozdělení naší společnosti po prezidentských volbách, adresuji tyto řádky. Při bohoslužbě den po skončení voleb jste proti sobě postavil příznivce obou kandidátů jako stranu dobra a stranu zla, jako na jedné straně menšinu, která v sobě nese veškerou naději, na druhé straně temnou masu, která nestojí za pozornost, za úvahu, za zmínku. Dále jste mluvil o tom, že tato strana dobra, stoupenci Karla Schwarzenberga, jsou lidé mladí, vzdělaní, studenti a vysokoškolští pedagogové. Na té druhé, temné straně jsou zřejmě jen lidé staří, nevzdělaní, neperspektivní.
Velmi mě mrzí, že zrovna z Vašich úst bylo slyšet takto zjednodušující pohled na společnost. Před kázáním jste četl text Lukášova evangelia o prorocké radostné zvěsti směřující k chudým, zajatcům, slepým a zdeptaným. Mrzí mě, že jste pak nepřipomenul také ty, kdo nevolili kandidáta této vlády právě proto, že jsou sociálně slabí a ohrožení, zdravotně postižení, vydaní na milost a nemilost zvůli druhých. Mohu Vám potvrdit, že i mezi nimi jsou lidé vzdělaní, přemýšliví, zodpovědní, dokonce i mladí. I oni mohou být nositeli naděje, i oni si zaslouží, aby se s nimi počítalo. I oni si zaslouží pozornost.
Domnívám se, že je zvláštním úkolem a odpovědností duchovních, a vůbec všech věřících lidí, aby se vždy pokoušeli být usmiřovateli, tvůrci pokoje, aby překonávali hradby neporozumění, netolerance a nezájmu. Zvláště v dnešní době je nesmírně zapotřebí lidí, kteří nehloubí další příkopy, nevykreslují skutečnost pomocí černobílých schémat, dokážou citlivě vnímat různost.
Věřím, že máte všechny předpoklady být jedním z takových tvůrců pokoje, vnímavých a citlivých k tomu, co se skutečně odehrává ve společnosti, ne jen v jejím omezeném výseku. Velmi bych Vám i nám všem přál, abyste tohoto svého daru dovedl dobře využívat.
S pozdravem a přáním všeho dobrého,

Filip Outrata

..
11. 02. 2013 | 13:40

šašek z Jihlavy napsal(a):

Karel Kříž:
" Já mám dojem, jakoby do leva byl Zeman spíše vytlačen. V OF měli vliv Havel, Klaus, Pithart a postupně s větší silou regionálních sdružení se OF v roce 1990 posouvalo stále více doprava. A on tam přestával mít místo, přestával se tam cítit dobře.
A tím, jak vznikla představa ekonomické reformy, která do značné míry kopírovala tu polskou, začal se Zeman proti ní vyhraňovat - především proto, že u toho nebyl.
Takže se z praktických důvodů posunuk doleva, kde cítil volný prostor. A ten zaplnil.
Vladimír Kučera:
"Zeman si levicovou orientaci nevybral, ta mu byla "vybrána". V prostoru tehdy módní pravicové orientace na něj nezbylo místo. Rozhodně ne vůdčí. Klaus byl příliš tvrdý oříšek na skousnutí. Zeman vytvořil Klausův mocenský protipól a nakonec s ním uzavřel pevný pitvorný svazek - opoziční smnouvu......
Ostatně nerozbornost jejich propojení jsme viděli v předvolební kampani. Celá Klausova rodina byla ochotna se v oších vzdělanějších lidí zesměšnit, jenom aby pomohla Zemanovi na trůn."
11. 02. 2013 | 13:44

takKarel Mueller napsal(a):

Taoiseachi,

to snad není možné ... :-)).

Jestli Zeman Dienstbiera nenávidí? Nu, ve vrcholcích politiky se láska a nenávist moc nenosí, ale budiž, dejme tomu. No a? Ta podpora a gesto by přeci bylo adresováno úplně jiným lidem než Zemanovi, jak by on sám na to reagoval by koneckonců bylo úplně jedno.

Že není ČSSD není jednotná je snad jasné, ale po volbě MZ presidentem mají jeho stoupenci listové eso v ruce, uvědomte si, že to je přímý verdikt národa a takový mandát nikdo jiný nemá. Takže v dané situaci (co ovšem platí dnes nemusí platit zítra) je zbytečné prskat o starých strukturách či jakýchsi podvodech v minulosti.

Jestli představuje JD jasnou alternativu? Z více důvodů to tak nevidím, ale nechci Vám brát iluze. Rozumejte, JD může být takový, jak ho vidíte, nijak Vám to neberu. Ale k jasné alternativě potřebujete trochu víc, mj. postavit "gardu" stejně nepodplatitelných a nezkorumpovatelných, kteří budou mít dost sil nejen k převzetí moci, ale i k odražení vlivu mocných lobistů, ekonomických vládců a zahraničních vlivů. A nic podobného není a ani nemůže být v Česku na obzoru.

Jedinou jakousi ekonomickou alternativu jsou schopní předložit jen ti od doc. Čuby, ať si o nich mysíte cokoliv a máte k nim vztah jakýkoliv.
11. 02. 2013 | 13:50

resl napsal(a):

Hořejší,
Halík vás zklamal v kampani pro hajného i když tvrdíte, že jste volil stejně. Tak jste se chudáku na čas rozešel i s jakýmsi zdejším "Muellerem", stejným socialistou, jako jste vy. Teď ale koukám, že budete zase na té správné straně. To znamená ve zkratce, že americký imperialista nemá v Evropě co dělat, zatímco primitivní, ruský bratr by se tady u nás, mohl usadit navždy. To je základ vaší teorie na které jste se opět sešli. Jak jinak, že ?
11. 02. 2013 | 13:53

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

"...o čemž svědčí výrök soudruha Grebeníčka o Palachovi."

Je smutnou skutecnosti, ze Grebenickuv vyrok byl vecne zcela pravdivy.
Palach ROZHODNE nebyl (stejne jako naprosta vetsina tehdy) zadnym antikomunistou; naprosta vetsina tehdy podporovala "Akcni program KSC" z dubna 68, "dubcekovske vedeni" KSC, atd.

Jina vec je, ze od Grebenicka jakozto normalizacniho komunisty, je "chucpe" se k tomu vyjadrovat.
Podobne spatne ale je, kdyz se nekdo snazi falsovat historii...

..
11. 02. 2013 | 14:00

vaclavhorejsi napsal(a):

resl:

V druhem kole jsem nevolil.

..
11. 02. 2013 | 14:01

takKarel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Ve věci Jana Palacha má profesor zcela pravdu, jako pamětníci to přeci víme.
11. 02. 2013 | 14:24

Pepa Řepa napsal(a):

vaclavhorejsi
a že Vám nevadilo, když se Tomáš Halík ohnivě pouštěl do těch druhých....Klause, Semína a spol. A to Vám stačí, abyste na jeho kázání přestal chodil? Nesvědčí to spíše o Vaší bigotnosti, neschopnosti oddělit teologa od občana?
TH je taky jenom člověk, má nárok na svůj názor. Pravda člověk vášnivý a ohnivý.
Co výrok dejte císaři.....? Ten Vám nic neříká?
Téměř všichni známí volili Knížete. Mám se s nimi přestat stýkat?
Kdybych byl jako Vy, přestanu na kázání chodit jen proto, že haněl euroskeptiky?
A že to s ním občas pěkně mávalo.

Mimochodem, zkuste si ve Vašem dopise nahradit slovo Zeman slovem Klaus a klidně se můžete podepsat Adam Bartoš ČSSD.

Že se pravda a láska v předvolební kampani odhalila jako žluč a nenávist, tady máte absolutní pravdu. To už jim nikdo neodpáře.

A koho jiného měla generace Palacha v r. 68 podporovat - v naprosto totalitní komunistické společnosti- než komunistu s lidskou maskou? Byla jiná možnost?
To byl mantinel, za ním byl kriminál. Ale vesele se to posouvalo dál.KAN. K231, socialisti, lidovci. Píše o tom tady Honzák.
Verbálně je podporovali i ti s hlavou v radiu hltající Tigrida a Medka.
S jakými lidmi jste se tehdy stýkal?

Vyvozovat z toho lásku Jana Palacha k KSč to chce opravdu silný grebyho žaludek.
11. 02. 2013 | 14:27

Karel Mueller napsal(a):

Taoiseachi,

koukám, že se mi připletlo ke Karel Mueller tak :-), ale je to ode mě.
11. 02. 2013 | 14:28

Taoiseach napsal(a):

takKarel Mueller

Musím se opakovat, pokud v ČSSD zůstanou a ještě posílí Zemanovi stoupenci, bude pro lidi, jako jsem já, naprosto nevolitelná. Věřím, že nejsem sám.

Pokud má někdo představovat alternativu, tak úplně první podmínka přede vším je ta, že nesmí podporovat establishment. Ani gesty. To je z definice.

Klíčový je pro nás boj proti mafii. "Ekonomická alternativa" od lidí, kteří NIKDY nebyli ani trochu pod demokratickou kontrolou, nemůže být nikdy ani trochu věrohodná.

Prostě si musíme vybrat: buď Zeman a Klaus a Šlouf, Škromach, Březina, Hulínský, Palas, Langer, Bém, Weigl, Bárta, Dalík a spousta dalších - nebo změna: a pak tam nesmí být nikdo z nich.

Ale pokud jde o boj úproti korupci, obávám se, že první obětí bude Zeman. Ne MILOŠ, nýbrž PAVEL, bohužel.
11. 02. 2013 | 14:42

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Ještě dovětek k Janu Palachovi, vím, že se Vám to bude číst špatně.

Dnes nás ideoví bojovníci ujišťují, že kdo neměl původ, angažované rodiče atd., tak nemohl studovat. Víte stejně dobře jako každý pamětník, že je to pitomost, ale v případě některých vybraných škol to opravdu platilo a FF byla jednou z těch vyjímek.

Byl tedy nějaký objektivní důvod, aby byl mladý kluk s tímto zázemím a zejména v té době antikomunistou? Asi sotva ...
11. 02. 2013 | 14:44

Karel Mueller napsal(a):

Taoiseachi,

posílení Zemanových stoupenců je realita, důvody jsem snad napsal jasně.

Vy v podstatě sníte o tom, že vyměníte prakticky celou ekonomickou a politickou elitu.
Sen je sen ... probudíte se a je den. To Pepa Řepa rád cituje Wericha.

Ale abychom to nějak uzavřeli: Já jsem jen napsal, co měl JD dělat, nic víc. Potože to neuděal, bude další vývoj pravděpodobně takový, jak ho naznačujete.
11. 02. 2013 | 14:56

mb napsal(a):

řepa napsalo: Že se pravda a láska v předvolební kampani odhalila jako žluč a nenávist, tady máte absolutní pravdu. To už jim nikdo neodpáře.

... ??? ... a kde ... v tom že se swarzenberg choval k zemanovi korektně ... ???

v tom že zeman mlžil, manipuloval a lhal v průběhu celé kampaně ???

v tom že bylo schwarzenbergovi nadáváno do sudeťáků, samozvanců, zaprodanců a odrodilců ... ???

nenechte se vysmát pepo řepo ... pravda a láska zůstala pravdou a láskou a lež a nenávist lží a nenávistí ...

a nic na tom nezmění ani václav klaus se svými blbými postřehy a glosami ...

njn ... stane se ...
11. 02. 2013 | 14:59

Kala napsal(a):

I pan Halík se může (opět) mýlit. Vzpomínám na jednu anketu z devadesátých let, kde horoval pro Klause jako záruku všeho dobra na zemi. A postupně zřejmě poznával a přiznal svůj omyl. Opět se mi dnes nezdá jeho vášnivá zaujatost pro jednu stranu. Radši poslouchám názory jiného duchovního, a sice Václava Malého. Nebyl sice v Antarktidě, ale i bez tohoto zážitku má věci srovnané, a je víc nad věcí.
11. 02. 2013 | 15:12

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ale Zeman mířil dál. Otevřel stranu reformním komunistům, ale také těm, kdož najednou zjistili, že komunistickou legitimaci zahodili v podstatě zbytečně, že jim nehrozilo žádné nebezpečí.
Do sociální demokracie se začali hrnout i karieristé, kteří se nestihli včas uplatnit v ODS. Podporovat ji začali i chroničtí nespokojenci a kverulanti....
11. 02. 2013 | 15:17

šašek z Jihlavy napsal(a):

Pane profesore Hořejší, mám zdvořilý dotaz:
Není to předčasné titulovat Miloše Zemana prezidentem, když ještě nebyl oficiálně ustanoven hlavou státu?
Předem děkuji za vysvětlení.
11. 02. 2013 | 15:50

Viola napsal(a):

pane šašku z Jihlavy

nesýčkujte, kdo ví proč je doba mezi zvolením a inaugurací tak dlouhá. Asi aby se vyvedla nějaká taškařice, že, tak jako v té TV, kdy Zemana navedli na neprůchozí cestu, tak aby zakopl a spadl.
11. 02. 2013 | 15:55

Petr Havelka napsal(a):

Tak "nazdar hodiny" repete.

Netušil jsem, jak je pan Hořejší naivní.

Zeman je předvším člověk pragmatický a nic proti tomu, v tom si právě souzní s Klausem. Háček je v tommhle, právě u pragmatiků je něco jako morálka nejvíce potřeba. Pragmatik bez etiky je pohroma. Pokud se k "neetice" ještě připlete narcismus, mstivos a podobné zcela nepragmatické věci, které se bohužel v "rejstříku" pragmatika změní ve střelné zbraně.

Zeman si prostě bude dělat co chce a bude jako malé děcko zkoušet kam až může.

Nějaká suplika na tom nic nezmění.
11. 02. 2013 | 16:02

Viola napsal(a):

Pepo Řepo

"neschopnosti oddělit teologa od občana"

teolog zdá se mi, už není občan. Duchovní činní ve službě - při mších na kázáních a na svých stránkách, nebo křesťanských časopisech byli jako jeden muž a vyplývá to asi z touhy být jednotni. Oni si pravděpodobně nemohou dovolit být občany. Já nemusím mít mši každou neděli, ale jestli si ještě budu poslouchat kázání, tak to bude s určitým despektem. Svou víru jsem si v kostele upevnila, ale duchovní už bránit nebudu, jen víru.
11. 02. 2013 | 16:04

Viola napsal(a):

A ještě něco, docela podezírám vrchní duchovní, že si šli o radu papeži. A papež nyní odstoupil, jeho dílo se nezdařilo. Odstoupil jako žádný jiný papež 600 let zpět.
11. 02. 2013 | 16:09

Taoiseach napsal(a):

Karel Mueller

"...vyměníte prakticky celou ekonomickou a politickou elitu"

Ano, výměna jedné Topolánkovy vlády zjevně nic nevyřešila. Ani pád krajně neoblíbené Nečasovy vlády sám o sobě nic vyřešit nemůže. Je třeba narušit celý systém, co tu zavedli tamti dva před patnácti lety.
11. 02. 2013 | 16:24

Lila napsal(a):

Taoiseach

V. Vančura a J. Seifert z KSČ odešli už v roce 1929, po nástupu tzv. Gottwaldových "karlínských kluků" a bolševizaci strany. Básník Seifert byl signatářem Charty 77, Milan Kundera se s KSČ rozloučil už svou emigrací...
Jak víte, že Hanzelka a Zikmund byli v KSČ? Přízni režimu se ovšem dlouho netěšili, v nemilost upadli po své Zprávě o cestě po SSSR.
Ludvík Svoboda je velmi rozporuplná osoba, s jeho vynášením bych byla hodně opatrná.
11. 02. 2013 | 16:35

Karel Mueller napsal(a):

mb:

Vy jste opravdu umělecky založený člověk :-). Takže se občas vznášíte v ušlechtilých výšinách, které nemají zhola nic společného s reálným světem a skutečbost vidíte přesně obráceně.

K samozvancům a zaprodancům mi tam ještě chyběli ztroskotanci a viděl bych, že jste se přesunul do časů pradávných :-)).

Věnujte se umění a reálný svět ponechte povolanějším.
11. 02. 2013 | 16:35

mb napsal(a):

taoiseach ... viz. vtip nečas a uklizečka ...

( akoratže demokraticky a legalni cestou to asi nepujde ... )

Prophecy: starého bimba novým kouskům nenaučíš ...
11. 02. 2013 | 16:35

mb napsal(a):

karle já se obracel na řepu, nikoli na vás ...

... zdravím ...
11. 02. 2013 | 16:37

Taoiseach napsal(a):

Lila

S Vančurou, Seifertem a Kunderou máte samozřejmě pravdu - nic z toho jsem přece nepopíral. O Hanzelkovi, Zikmundovi ani Svobodovi jsem já sám nepsal nic.
V podstatě se jen ohrazuji proti tomu přístupu (který Vy asi nezastáváte), že kdo byl někdy v KSČ, je navěky zatracen (i když já sám jsem nebyl nikdy).
11. 02. 2013 | 17:01

šašek z Jihlavy napsal(a):

Lila
Zdravím z Jihlavy a jsem rád, že jste připojila svůj postřeh. Jste evidentně vzdělaná žena, možná bývalá pedagožka, a vaše faktografické doplňky mají váhu, na rozdíl od některých zhrzených "vzdělanců", kteří jsou úkolováni bůhví kým a z jejichž "učených" breptů se normálnímu člověku dělá blivno.
Jsou zatím sice v přesile, ale čas není na jejich straně a tak se to vyřeší suchou cestou.
Vaše vstupy jsou pro mne osvěžením.
11. 02. 2013 | 17:03

šašek z Jihlavy napsal(a):

Viola
Milá Violo, nebojte, pokud Miloš Zeman sám nějakou taškařici nenastrojí,té inaugurace se dočká, a my se zase dočkáme lecjakých překvapení, možná i příjemných. Mně by docela stačilo, kdyby se Miloš rozloučil s tou sestavou, která se scházela na velkostatku u Fencla a osnovala tam různé pletichy. A samozřejmě jeho mouřenína Šloufa aby ubytoval v Daliborce, ale housle bych mu nesvěřil, stačil by vozembouch.
Občané by se vždy po práci scházeli v podhradí a sázeli se, kdy sebou konečně vozembouchne, aby bylo veselo. Jsme přeci stále ještě smějící se bestie (já určitě).
11. 02. 2013 | 17:11

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

Pane, ja jsem stejna generace jako Palach (byl o rok starsi).
Byl jsem na jeho pohrbu. Bylo to hrozne, dodnes to mam pred ocima...

Ja vim, ze to ted vypada jako nebetycna naivita, ale tehdy prakticky NIKDO nebyl "antikomunista". Skoro vsichni verili, ze je mozny opravdovy socialismus "s lidskou tvari", skoro vsichni byli presvedceni, ze vsechno spatne ze stalinistickeho obdobi jsou jen "deformace", skoro vsichni "zboznovali" Dubceka a reformni komunisty.
Kdyby v roce 68 byly svobodne volby, na cele care by je vyhrala tehdejsi reformni KSC.
Samozrejme o to horsi bylo pozdejsi prozreni, sok ze zrady a zbabelosti tech reformnich komunistu (krome Kriegla).

Pokud jde o Halika - ja mu rozhodne nevytykam, ze kritizuje toho ci onoho, nebo ze pred volbami nekoho podporuje (totez delaji mnozi vcetne me).
Co mi ale VELMI vadi je, ze se s opovrzenim vyjadruje o tech, kteri maji jiny nazor, kteri voli jineho demokratickeho kandidata, a cini tak dokonce pri kazani v kostele (viz ten mnou citovany otevreny dopis Filipa Outraty). To je naprosto neprijatelne. Ovsem asi nikoli pro vas - vy se chovate uplne stejne (jen mnohem vulgarneji).

..
11. 02. 2013 | 19:58

vaclavhorejsi napsal(a):

šašek z Jihlavy:

"Není to předčasné titulovat Miloše Zemana prezidentem, když ještě nebyl oficiálně ustanoven hlavou státu?"

Jste mimoradne bystry - to me skutecne, ale skutecne nenapadlo... ;-)

..
11. 02. 2013 | 19:59

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro pana Václava Hořejšího,...

Dovolím si dva stěžejní kousky z Vašich vstupů,....

....naprostá většina tehdy podporovala Akční program KSČ.....napsal jste v 14:00 dnes.

....ale tady prakticky nikdo nebyl "antikomunista".....napsal jste 19:59

Jak to můžete tvrdit. Je doloženo, že počet členů v KSČ v době vlády jedné strany se pohyboval mezi 10-15%. V roce 1968 se opravdu zvýšil a "ťukl" k těm patnácti procentům. Republika měla v té době něco přes 14 miliónů obyvatel.

Dám ke každému komunistovi další tři obyvatele,...nebo čtyři, ... kteří v rámci rodiny a vlastní ustrašenosti,... drželi zobák a krok a "šli bolševikovi na ruku". Patnáct procent komunisti, dalších šedesát procent přisluhovačů, to je sedmdesátpět procent z počtu obyvatel. A ta zbývající čtvrtina,.....s tou jste "vytřel dějiny "..... a udělal z nich co?.

Čtvrtina ze čtrnácti miliónů je tři a půl miliónů lidí. kterým byli tihle rudí šašci s hvězdou přilepenou kde se dalo,....tak jim byli k smíchu. Třeba, těch politických vtipů,....co kolovalo mezi lidem.

Nezkreslujte fakta. Můj nevlastní dědeček vydržel vzdorovat a nevstoupil do JZD do konce života,....a že ho "drali bolševici zažraní".

Když za ním na jaře v 68. přišli opakovaně, ať konečně vstoupí do strany s lidskou tváří a do JZD,....byl zrovna v kovárně a opravoval jim vylámaná rádla,.....vzal do kleští kus rozžhaveného koksu a na zeď udělal jedním tahem ďáblovu pěticípou hvězdu a pod ní napsal 31.12.1968 tady budou ruský tanky.

Takových bylo, co nebyli naivní a vlezdoprdelkové,.....nebuďte "politický dětina",...nesnažte se manipulovat s fakty,....přece Vám to není zapotřebí,....nebo snad ano?
Tužka.
11. 02. 2013 | 21:09

vaclavhorejsi napsal(a):

Tužka:

Marna slava, je to tak jak rikam, velmi dobre si to pamatuji. Ta KSC z roku 68 predstavovala pro nas nadeji (zrejme to byla iluze, ale kdyby se podarilo zabranit te invazi, kdo vi...).
Nevim, proc rikate, ze manipuluji s fakty - PROC BYCH TO PROBOHA DELAL???
Ktery vy jste rocnik?
Samozrejme nepopiram, ze byli lide jako vas deda, ale jsem presvedcern, ze jich byla MALA mensina.

..
11. 02. 2013 | 21:14

šašek z Jihlavy napsal(a):

Václav Hořejší
Ale ta menšina, do která patřil děda paní Tužky, to byla sůl země a příklad pro další generace. Já měl za to, že jste vzdělanec s širokým rozhledem, ale vidím, že zahleděn do svého oboru, nechápete souvislosti. Co vám říká německý termín fachidiot?
Jsem zvědav, až Miloš Zeman ve funkci prezidenta selže, jak se z toho vykecáte. Nedivil bych se, kdybyste se po anglicku vytratil.
11. 02. 2013 | 21:51

SuP napsal(a):

Šašek z Jihlavy -
Četl jsem a registroval. (A souhlasil).
11. 02. 2013 | 22:01

Fialenka napsal(a):

„Využijte prosím svého silného mandátu k silné podpoře zdravých levicových tendencí, které jsou v české společnosti dlouhodobě systematicky diskreditovány naprostou většinou sdělovacích prostředků.“

K téhle prosbě se přidávám.


Miloš Zeman mi přijde lepší než Karel Schw kvůli tomu, že MZ dlouhodobě podporuje přijetí pravidel, která se ve světě osvědčila jako nejlepší. Kdežto Karel Schw podle mě znamená zakonzervování stávajícího korupčního prostředí. Řekl přece, že korupce je normální, porušil slovo a prozradil jméno Jakuba Klouzala, je proti referendu, proti zrušení anonymních akcií, proti omezení daňových rájů a je pro zachování rovné daně a byl pro církevní restituce. A je místopředsedou vlády, která provádí ničím neopodstatněné asociální kroky.
11. 02. 2013 | 22:40

mb napsal(a):

tužka má bod ... podobně viz honzák ...

( ještě pominul celou komunisty perzekvovanou a deklasovanou třídu a mukly ... ale byl mladej tehdy vítejak tužka ... svazáci v padesátých letech byli taky mladí ... a mafiánští kapitalisté v devadesátých jakbysmet ... )
11. 02. 2013 | 22:48

Karel Mueller napsal(a):

Tužka:

Víte, ta pravda je daleko krutější ...

V NDR měli povoleno soukromé podnikání do 50 lidí a Rusům to nijak nevadilo, nevadili jim ani tamnější soukromí zemědělci, kteří do družstev nakonec šli sami a bez nátlaku. A na rozdíl od Vašeho dědy je před tím nikdo nedřel. Ono bylo nakonec pro malorolníka příjemnější v tom družstvu, než dřít na svém políčku od nevidím do nevidím ... šlo jen o vhodnou úpravu vlastnických vztahů a podílu na zisku, dělba práce dorazila i do zemědělství.

V roce 68 mi bylo 14. Samozřejmě jsem po okupaci stávkoval, protestoval atd., jako skoro všichni tehdější kluci. Když se dnes na tu dobu z nadhledu podívám (pohledem starého pardála), tak osmašedesátníci prohráli osud národa zbytečně, svojí krátkozrakostí, naivitou i tím, že nepochopili strategický význam ČSR pro Rusy. A nedovedli se vypořádat s antikomunistickou opozicí, čímž dali Rusům do rukou odpovídající karty.

SSSR bylo v ofenzívě, USA v hluboké kocovině z Vietnamu. Bylo jasné, že nás Rusové nepustí a Brežněv to našim hochům jasně řekl. I to, co se od nich chce.

Pamatuji se na tu dobu dobře, žil jsem tehdy u dědy (8. a 9. třídu ZDŠ) a ten chtěl coby kovaný národní socialista obnovit Benešovu stranu (s dávnými spolustraníky, dnes jsou ovšem všichni dávno mrtví). Pamatuji se i na jejich požadavky.

Chtěli víc, než mohli v dané mezinárodněpolitické konstalaci dostat. Bohužel. Národ za to tvrdě zaplatil.

To byla ta skutečná antikomunistická opozice, nejspíš jako Váš děda. Ale ta byla opravdu v naprosté menšině ... drtivá většina lidí podporovala Dubčeka před i po okupaci. Nicméně dodali Rusům ty karty. Konstatuji přes úctu, kterou k památce dědy chovám, to mi věřte :-).
11. 02. 2013 | 22:56

Fialenka napsal(a):

Tady něco o pravicových semetrikách …..

NY Times Blog Paula Krugmana
Rozpočtové semetriky jsou stále zoufalejší ve své snaze udržet obavy z deficitů při životě, tvrdí nositel Nobelovy ceny za ekonomii Paul Krugman. Je čas začít řešit skutečné problémy, tedy hlavně vysokou nezaměstnanost, píše na svém blogu americký ekonom.
A za dobrý příklad úspěšné ekonomiky dává Island, jehož ekonomika během finanční krize zkolabovala, nyní se ale díky neortodoxní politice téměř úplně zotavila.
http://byznys.ihned.cz/analyzy-a-komentare/c1-59282120-krugman-proc-utahovani-nefunguje-je-cas-resit-vysokou-nezamestnanost
11. 02. 2013 | 22:58

Fialenka napsal(a):

PS
V minulém článku Paul Krugman o těchto semetrikách napsal: „Zároveň se ale snažily využít ekonomickou (ne fiskální) krizi k prosazení svých politických zájmů, které s deficity nemají co do činění.“

Jakých zájmů, to nezmínil.
11. 02. 2013 | 23:10

Fialenka napsal(a):

Paul Krugman chválil Island a tady v odkazu je přepis rozhovoru s islandským prezidentem na Světovém ekonomickém fóru v Davosu ze dne 25. 1. 2013.
http://afinabul.blog.cz/1302/islandsky-prezident-v-davosu-nechte-zkrachovat-banky
11. 02. 2013 | 23:20

mb napsal(a):

A nedovedli se vypořádat s antikomunistickou opozicí,

jak si karle představujete že se (reformní ?) komunisté měli vypořádat s antikomunistickou opozicí ?
11. 02. 2013 | 23:51

Karel Mueller napsal(a):

mb:

Chcete to na tvrdo? Dát jim náhubek a jasně říct, že se na našich závazcích k SSSR a na vedoucí úloze KSČ nic nemění. Zároveň mohli dělat reformace "v mezích zákona".

S označením za stalinistu tolik nespěchejte. Kdyby to udělali, tak jsme neměli 2o let okupaci a nebyli tam, kde jsme.
12. 02. 2013 | 00:19

Marek Kobera napsal(a):

To Tužka:

Výborně. Jsem rád, že to někdo napsal. Osobně se velmi divím lidem jako pan prof. Hořejší, kteří snili kdoví o čem. Po procesu se Slánským, po Maďarsku, po Kubánské krizi. V novinách napsal jeden teoretik umění článek o prezidentské volbě ve stylu pan Lepší vs. pan Chytřejší. Třebaže s ním nesouzním ve všem, tak mu musím dát za pravdu, že už pouhá estetika dává nahlédnout do myšlenkové pokladnice či prázdnoty. Nedávno jsem narazil na webu na časopis KSČM Třešnička. Začetl jsem se do některých článků a něco tak odporného jsem už dlouho nečetl. Již samotným slovníkem, dikcí, stylistickými obraty. I to by stačilo, i kdybych třeba nečetl chvály na Kim-ir-sena. Těžko se vymlouvat...
12. 02. 2013 | 00:39

Pavel Rychetsky napsal(a):

2. internacionála Václava Hořejšího

Vážené prase, dovolte, abych Vás požádal o několik věcí: předně, naučte se lítat. Ušetříte tím mnoho času při shánění potravy. Dále, přestaňte smrdět; návštěvy vepřína budou probíhat v přátelštější atmosféře. A nakonec, nechte si alespoň na jedné kýtě narůst kuřecí maso, je mnohem výživnější.

Vážený Davide Rathe, dovolte, abych Vás požádal o několik věcí: příště ty peníze odneste do sirotčince a stane se tak z vás Matka Tereza. Vemte si jeptišský čepec a na svatořečení vstaňte z mrtvých či lochu včas.

Vážený Ježíšku, dovol, abych tě požádal o několik věcí: mám tě moc rád a proto bych ti chtěl ušetřit práci. Udělej, prosím, ze Zemana také Ježíška. Budete pak dva a budete si moc vánoční dřinu rozdělit. (Díky za inspiraci, buldatro)

Milý soudruhu Staline. Děkujeme ti, že jsi do světa zavedl to naše posvátné milé a teplé levicové. Škoda, že se ti nepodařilo zabránit té invazi, kdo ví jak krásné to tu mohlo být. Děkujeme ti ale, ze jsi umožnil vytvoření KSČ, kterou jsme v 68 všichni tak milovali. V té době jsme všichni stáli za ní, matkou nejlaskavější. Ukázali jsme cestu celému světu, škoda, že svět byl jen natvrdlý tupec a následoval nás jen opatrně. Slibuji, soudruhu Staline, při tvé památce, že s panem Pehe prosadíme globální vládu krásné levice, či přímo KSGB, Komunistické strany glóbu a Moravy. Vždyť kdyby v roce 68 byly svobodne volby, na cele care by je vyhrala tehdejsi reformni KSC. (Díky za inspiraci Václave Hořejší, a Pepovi Řepovi za krásný text z Mateřídoušky, který však proti mohutně zábavným textům pana Hořejšího je jen upocená selanka.)
12. 02. 2013 | 03:37

Pepa Řepa napsal(a):

Tužka
inu už tenkrát v roce 1968 byli tací, kteří poslouchali SE a Hlas Ameriky a pak mladí svazáci, pro které byl trochu reformovaný bolševik maximální možnou metou. Já patřil k těm prvním.

Že nemusím nic k panu Hořejšímu dodávat, že ne?

Svazák zůstane svazákem až do hrobu. Jen poněkud obstarožním a směšným. Leč svazácký zápal zůstane. A tak dnes tepe do Guantánama (viz výživná serie blogů) kde trpí jeho spolubojovníci a doporučuje Zemanovi kamarádství se skalními rudochy, i na nenáviděný Izrael došlo.
Jako vždycky.

KM
inu pohled 14 kluka.Že Vás nezajímá jak třeba názory Jana Palacha viděl jeho bratr.
12. 02. 2013 | 06:13

Pepa Řepa napsal(a):

Pavel Rychetsky
Kdyby rudé prase mělo křídla......
http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/skoumal-petr/kdyby-prase-melo-kridla-193692
--------------------
Nicméně mám pocit, že i pro valnou část socanů, či exsocanů jako je Zeman-je zde propagované rudé selátko moc.
Ne každý je českým Cohn-Benditem.
Mimochodem, ještě dneska vidím před sebou šošolku reformovaného Josefa Smrkovského, když ho študáci hnali zadním vchodem ze Staromáku.
12. 02. 2013 | 07:08

Fialenka napsal(a):

Uvidíme, jestli Hořejšího blog bude opět patřit k nejčtenějším ... možná nebude, ale zatím si vede velmi dobře :-)
12. 02. 2013 | 07:19

scallop napsal(a):

vaclavhorejsi

"Marna slava, je to tak jak rikam, velmi dobre si to pamatuji. Ta KSC z roku 68 predstavovala pro nas nadeji ("

Co znamena dnes slovo komunismus ? Ten z roku 68 ? Nebo treba Marxuv vyznam z 19. stoleti ? Nemluvil soudruh budouci ministr grebenicek treba Okamurove komunismu z francouzke revoluce ???

Slova maji nejaky vyznam, ktery se neda vzdycky precist z definic v ucebnicich biologie ani v nostalgickych vzpominkach na mladi.

Dneska si pod slovem komunismus vetsina lidi predstavi 80. leta, protoze si je jetse pamatuje. Grebenicek to moc dobre vi - stejne jaky Vy i dalsi agitatori, kteri budou omlouvat kazdou krivarnu z luna rodne strany jen aby si je pak mohli pozvat do vlady. Palach na protest proti tomuto komunismu upalil, dobre to vite. Od Grebeniocka to byla vedoma urazka. Politiku, kteri si uzivaji urazky shcopnejsich, je hodne. Prosazuji se zejmena jako prezidenti.

Jeste si dovolim podotknout, ze Grebenicek stejne jako Klaus mladsi (viz blog o zpevu) jsou protekcni synackove, kteri urazeji lidi, kteri se o tuto zemi zaslouzili jako malokdo. Pritom napsali jenom pravdu - kdyz se vhodne posune vyznam slov a vezme z te "pravdy" jen mala cast.
12. 02. 2013 | 07:20

vaclavhorejsi napsal(a):

šašek z Jihlavy:

"Ale ta menšina, do která patřil děda paní Tužky, to byla sůl země a příklad pro další generace. Já měl za to, že jste vzdělanec s širokým rozhledem, ale vidím, že zahleděn do svého oboru, nechápete souvislosti. Co vám říká německý termín fachidiot?"

Evidentne nejste schopen pochopit smysl toho, co ctete.
Ja jsem jen rikal (jako pametnik), jaka byla tehdy (68/69) vseobecna nalada. Taktez jsem rikal, ze vira v reformni komunisty byla ve svetle dalsiho vyvoje posetila (ostatne podobne jako nase vira v jine vudce z pocatku 90. let).
Jsem presvedcen, ze falsovani dejin je skodlive a hloupe (Masaryk by vam o tom mohl povidat...). Ale pokud si myslite, ze falsovat dejiny je spravne, zustante si pri tom...

"Jsem zvědav, až Miloš Zeman ve funkci prezidenta selže, jak se z toho vykecáte."

Proc bych se mel vykecavat? Ja jsem ho nevolil, divam se na nej kriticky a obavam se, ze skutecne selze (sance 50:50).

..
12. 02. 2013 | 07:21

Pepa Řepa napsal(a):

Karel Mueller
K vaší glose o tom, že když Palach studoval Fildu musel sympatizovat s komunismem jen to, že to neplatilo automaticky.
Moji nejlepší kamarádi byli na tom se studiem podobně a vyvěsili na tehdejší třídě SNB na prvního máje americké vlajky místo ruských.
Husarský kousek, žili tím celé Vršovice. Pravda, odnesl to tatík, kovaný bolševik. Oba při první příležitosti emigrovali do NYC. Ostatně celá parta z šakalých let z Hanspaulky, byla z rodin lampasáků.

Mám snad z toho automaticky vyvodit, že byli sami rudoši, svazáci a sympatizovali s bolševikem?
12. 02. 2013 | 07:26

Pepa Řepa napsal(a):

žily-my řepy máme výjimku.
----------------
vaclavhorejsi napsal(a):
Jsem presvedcen, ze falsovani dejin je skodlive a hloupe (Masaryk by vam o tom mohl povidat...). Ale pokud si myslite, ze falsovat dejiny je spravne, zustante si pri tom...
----------------
To už je černý humor, to snad nemůžete po tom, co jste tady napsal myslet vážně.
:-)
Jíst Vám chutná?
12. 02. 2013 | 07:32

vaclavhorejsi napsal(a):

mb:

"ještě pominul celou komunisty perzekvovanou a deklasovanou třídu a mukly"

Myslim, ze vy si rok 68 nepamatujete. Ja si dobre pamatuji, ze i hodne z tech, kteri byli v 50. letech zavreni, podporovali Dubceka a spol.

..
12. 02. 2013 | 07:38

rejpal napsal(a):

Lila
ad H + Z. Napsal jsem to já, a vím to již od roku 1968. V KSČ byla velká řada (nejspíš většina) významných osobností a byly posuzovány podle svých postojů, ne podle legitimace. Oba navíc nebyli ani nějakými "disidenty". Byli vpuštěni i do míst v SSSR, kam se běžný smrtelník nedostal a dokonce o tom vypracovali publikaci na zakázku (později tuším vyšla v zahraničí, po roce 1989 se dostala i k nám). Já si navíc nejsem ani jist, zda tam vstoupili "z nezbytnosti" (aby mohli cestovat) nebo z přesvědčení (ty knihy dost jasně ukazují, že jejich smýšlení bylo nalevo), nevím ani přesně, kdy. Na svou první cestu (hlavním cílem byla podpora značky Tatra) vyjeli ještě před únorem, ten je zastihl kdesi v Africe.
12. 02. 2013 | 07:39

rejpal napsal(a):

Pepa Řepa
Měl jsem kamráda, jehož otec byl nějakým pupíkem na OV KSČ (70. léta). Jeho názory byly velmi vzdálené tomu, co otec reprezentoval. Soudit děti podle rodičů je často zavádějící.
12. 02. 2013 | 07:42

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: vaclavhorejsi

"Ja jsem ho (Zemana) nevolil..."

Ale volil, a to mohutně. A to když jste pocítil potřebu oprášit polomrtvý blog týden před druhým volebním kolem a obvinit knížete ze šarlatánství na základě půl roku starého rozhovoru o homeopatických inklinacich pani knížetové. Bobříka vyčůranosti uděluje Doležal, měl byste se přihlásit. Přestože se cítíte jako sibiřský tygr.

Jako vždy - vy sice nemáte rád hysterii a špatnou práci novinářů, kteří ve společnosti rozdmýchavají negativní emoce, ale pro účely vašeho kulišáckého blogu je každá provokace dobrá.
12. 02. 2013 | 07:42

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

Hlas Ameriky a Svobodnou Evropu jsme tehdy poslouchali vsichni. Obe tyto vysilacky (a zvlaste Svobodna Evropa) naprosto jasne podporovaly "obrodne hnuti", Dubceka a spol.
Mate bud uz spatnou pamet, nebo jste ten Hlas Ameriky a RFE neposlouchal...

..
12. 02. 2013 | 07:43

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: vaclavhorejsi

"Ja si dobre pamatuji, ze i hodne z tech, kteri byli v 50. letech zavreni, podporovali Dubceka a spol."

Bral byste ve vězení jídlo radši od bachaře sadisty s pár kopancema do zubů navíc a s flusancem v misce, nebo byste se radši dohodl s bachařem polonormálním, který si občas postěžuje, že ho doma manželka mlátí?
12. 02. 2013 | 07:47

vaclavhorejsi napsal(a):

Pavel Rychetsky:

Jste neobycejne vtipny, jako vzdy... To bude tim americkym povetrim...
Zajiste take vite lepe nez ja, koho jsem volil nebo nevolil, gratuluji...

..
12. 02. 2013 | 07:48

Pepa Řepa napsal(a):

rejpal
dyť jo! Ostatně mám takový pocit, že v těch letech studoval -tuším že psychologii- i Tomáš Halík.
Mám snad z toho-jako u Palacha-vyvodit automaticky nějaké sympatie T.H. ke komunismu?

Tady se vydává limitovaná možnost,mantinel kam až se dalo při odmítání bolševika zajít, za automatické sympatie k totalitnímu režimu.
U Palacha je to mimořádně nestydaté.
12. 02. 2013 | 07:50

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

Podle vas byl rezim v roce 68 "totalitni"?

..
12. 02. 2013 | 07:58

Pepa Řepa napsal(a):

Bral byste ve vězení jídlo radši od bachaře sadisty s pár kopancema do zubů navíc a s flusancem v misce, nebo byste se radši dohodl s bachařem polonormálním, který si občas postěžuje, že ho doma manželka mlátí?
-----------------------
Přesně!
Ale tím, že jste v kriminále pozřel misku fazolí,abyste nechcípnul jste přece osvědčil lásku k bachaářům jako takovým.
Inu svět podle V.H.
:-)!!!!!!!!

A nepřepisujte historii, když pan Hořejší říká, že v r.68 byli pouze komunisti, je tomu přece tak.

Jedna věc je jistá i Palach byl komunista!
Jen o tom nevěděl.
12. 02. 2013 | 07:58

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Pepa Řepa

Díky za skoumalí veselost.

Pan Mueller mi kdysi vychvaloval rudé mládí do nebes. Hrál si tehdy s merkurem, a asi i s vystřílenými nábojnicemi od Rusáků, takže to byl ráj na zemi.

Jinak Joschka Fischer a Cohn-Bendit byli vyloženě amatéři proti vznešenému Václavovi nejHořejšímu. Oni byli takoví negativní, rozbouření a destruktivní, když protestovali proti imperialistickým pershingům na svém území. To Vašík byl ve své lásce ke straně reformátorce šťastný, pozitivní a proaktivní. Prostě rozený budoucí vůdce, který konečně nadchne lidstvu dobrou energií, levicovou.
12. 02. 2013 | 07:59

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: vaclavhorejsi

"To bude tim americkym povetrim..."

No to víte, že vám musím poděkovat. Mám tu půlnoc, a zrovna si pouštím Žanu Bičevskou. Takže nostalgoška po domovině jako prase. Bohudíky mě z ní léčí silné antidotum vašich rozprávění. To hrozné zklamání, že proti naivním předpokladům mládí, že ten bolševický svrab přijel ze Sibiře, se ukazuje, že je to země plná lásky ke komunistům jak moderním tak reformním ze 68. Žádný import ale přesvědčení. Ani už ne půlka lidí si myslí, že za komoušů bylo hůř. Díky, že tomu zbytku fandů pomáháte otevřít oči jak ten náš socík byl príma.

"Jsem rád, že máte realistický postoj ke KSČM, že vidíte jasný rozdíl mezi touto stranou a její předlistopadovou předchůdkyní, a že nejste iracionálním antikomunistou." To je teda šrot. Fuj. S cizím Hořejším v cizím pokoji.
12. 02. 2013 | 08:11

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: vaclavhorejsi

"Zajiste take vite lepe nez ja, koho jsem volil nebo nevolil, gratuluji..."

No dobrá, tak polopatě. V druhém kole jste nevolil, ale tím že jste napsal veřejnou zarputilou hysterickou a hystericky časovanou antiknížecí propagandu jste udělal co jste mohl abyste pomohl zvolit Zemana. Jak ubráním hlasu knížeti, tak přidání MZ. Připepřeno autoritou Profesor imunologie na Přírodovědecké fakultě University Karlovy a v současnosti ředitel Ústavu molekulární genetiky Akademie věd České republiky. Profesor je někdo se zděláním, tak radši zvolím Miloše. Kníže šarlatán, no to jsem nevěděl, pryč od něj.

Tak se, prosím, neschovávejte. Bobřík vyčůranosti se uděluje jen jednou měsíčně.
12. 02. 2013 | 08:25

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Pepa Řepa

"Jedna věc je jistá i Palach byl komunista!"

Jojo. I Reagan byl komunista. Vždyť se přece dohadoval s Gorbym jak to osvobodit a tím to rudo vylepšit a zreformovat.
12. 02. 2013 | 08:31

scallop napsal(a):

vaclavhorejsi

Vas predvolebni blog ve stylu "Ja nepodporuju ani jednoho kandidata, ale ten Schwarzenberg je ucineny sarlatan" odpovida zemanovskemu stylu z predvolebnich debat "Ja nebudu naznacovat, ze predci Schwarzenberga byli kolaboranti, jak se objevilo v mediich, ale ...".

Hospodske reci vede obcas kazdy z nas, ale ne kazdy ma potrebu je vylepit na blog a verejne se pod nimi podespat.
12. 02. 2013 | 08:38

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: vaclavhorejsi

"... a že nejste iracionálním antikomunistou."

A co takhle iracionálním antifašistou? Těch jeden čas bylo taky plno (počítám, že vy byste asi řekl, jak nás učili ve škole, že antifašisty byli jen komunisti a už nikdo jiný). Lékař čas nám už od nich pomohl. Nemáte nějakou imunologickou metodu jak zajistit buď vychcípání nebo aspoň výléčení iracionálních antikomunistů?
12. 02. 2013 | 08:49

Anna napsal(a):

Pavel Rychetsky, scallop

Opravdu si myslíte, že VOLIT znamená to samé jako dát sem blog "Karel Schwarzenberg věří šarlatánské metodě homeopatie." profesorem imunologie na Přírodovědecké fakultě University Karlovy a v současnosti ředitele Ústavu molekulární genetiky Akademie věd České republiky?

Kolik voličů podle Vašich odhadů výše zmíněný blog odradil dát svůj hlas Karlu Schwarzenbergovi?

Byli podle Vás ti, kteří nešli ve druhém kole volit, povinni se nevyjadřovat k Zemanovi a Schwarzenbergovi?

Považujete ty, kteří nebyli ve druhém kole volit, za voliče Zemana?
12. 02. 2013 | 08:54

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Anna

"Opravdu si myslíte, že VOLIT znamená to samé jako dát sem blog..."

No to samozřejmě není to samé. Volit znamená jeden hlas. Zacílit propagandu může přesvědčit a tím správně přidat či ubrat hlasů mnohem víc.

Myslíte, že volit a vyvěsit volební plakát je to samé? Proč to ti podivíni z volebních štábů vůbec dělají? Proč se pan lišák profesor imunologie měl potřebu ohradit na půl roku starý článek týden před volbami?
12. 02. 2013 | 09:02

scallop napsal(a):

Anna

Neni to stejne. Ale rikat "ja nic, ja jsem nevolil" je po takove predvolevni agitaci je alibismus.
12. 02. 2013 | 09:08

Anna napsal(a):

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: vaclavhorejsi

"Zajiste take vite lepe nez ja, koho jsem volil nebo nevolil, gratuluji..."

No dobrá, tak polopatě. V druhém kole jste nevolil, ale tím že jste napsal veřejnou zarputilou hysterickou a hystericky časovanou antiknížecí propagandu jste udělal co jste mohl abyste pomohl zvolit Zemana. Jak ubráním hlasu knížeti, tak přidání MZ. Připepřeno autoritou Profesor imunologie na Přírodovědecké fakultě University Karlovy a v současnosti ředitel Ústavu molekulární genetiky Akademie věd České republiky. Profesor je někdo se zděláním, tak radši zvolím Miloše. Kníže šarlatán, no to jsem nevěděl, pryč od něj.
----------------------------------------------------------

Jen zopakuji svoji otázky, protože mě to opravdu zajímá:

Kolik voličů podle Vašich odhadů výše zmíněný blog odradil dát svůj hlas Karlu Schwarzenbergovi?

Byli podle Vás ti, kteří nešli ve druhém kole volit, povinni se nevyjadřovat k Zemanovi a Schwarzenbergovi?
12. 02. 2013 | 09:10

vaclavhorejsi napsal(a):

Pavel Rychetsky:

Clovece, vy jste tedy opravdu demokrat jako poleno...

..
12. 02. 2013 | 09:12

Anna napsal(a):

Pavel Rychetsky

Patřím mezi ty, kteří ve druhém kole nevolili a kteří si dovolili vyjadřovat se ke kandidátům z druhého kola. Pro Vaši představu přikládám svůj příspěvek z povolebního blogu pana Lipolda:

Zeman se vřítil do politiky. Ale komu bude skládat účty?

Anna napsal(a):

Bestia triumphans
Logik
Tuto cenu získává Anna, kterou výrok Zdeňka Svěráka, „Karel Schwarzenberg přistupuje stejně k anglické královně i k malému dítěti,“ vedl k tomuto prohlášení: „Já tedy rozhodně nechci na Hradě někoho, kdo v životě nepohladil malé dítě.“
I další výrok Anny vyniká zdrcující logikou: „Jména vznikala odvozením. Zeman tedy pravděpodobně vznikl od pracující na zemi, zemědělec...Dá se tedy říct, že původ rodiny Miloše Zemana má kořeny starší, než knížete Schwarzenberga.“
-----------------------------------------------------------

Jen doplním - s tím původem to byla moje reakce pod blogem pana Hvížďaly:

Karel Schwarzenberg: intimus evropských dějin
O Karlu Schwarzenbergovi, který zná původ své rodiny od roku 1155 a tudíž je pevně vklíněn do historie Evropy a od XVII. století i do českých dějin, lze říci, že v dějinách vyrostl, ač je nikdy na fakultě nestudoval (v Mnichově byl zapsán na lesnické a právnické fakultě, ale po smrti strýce studium přerušil a věnoval se správě majetku) protože ho od mládí obklopovaly, což Karlu Schwarzenbergovi umožňuje se v každý moment dívat na události s mnohem širším kontextem a zároveň i s velmi osobitým humorem (dodnes si lidé pamatují jeho předvolební billboard Když se kecaj nesmysly, raději spím), protože zná spousty intimních detailů velkých dějin jak se tradovaly v rodině a umí z nich vytvářet nečekané paralely.
------------------
Vždy se snažím uvažovat logicky. V předvolební kampani padla spousta různých tvrzení, nad kterými mi zůstával rozum stát.
Pak jsem si s Pavlem Dobešem zpívala:
Zum zum zum zum, a nejde mi to do kebule,
zum zum zum zum, a nejde mi to na rozum.
.
Proč výsledky práce k cíli nevedou,
vyřešili předevčírem s předsedou,
pak vysvětlil mi všechno fundovaně,
tak dneska mohu agitovat za ně.

R: Zum zum zum zum, protože když to nejde do kebule,
zum zum zum zum, tak to leze na rozum.

4. Je to tím, že dobytek je hloupý
a právě proto mívá svoje roupy.
Kdyby četl magazíny, noviny,
nedělal by už takové kraviny,
s rozesmátou tlamou bral by žrádlo
a nikdy by mi ani nenapadlo.

R: Zum zum zum zum, že mi to nejde do kebule,
zum zum zum zum, že mi to nejde na rozum.

28. 01. 2013 | 07:52
12. 02. 2013 | 09:17

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: vaclavhorejsi

Kdepak demokrat. Podle vás jsem nejspíš komunista, protoze jsem se narodil par let pred 68 a navíc v Praze, kde tou dobou pobýal a reformu dělal Dubček. Jsem stejný reformní komunista jako Palach.

"Kdyby v roce 68 byly svobodne volby, na cele care by je vyhrala tehdejsi reformni KSC." To jsou perly. Ty volby by byly protiústavní, jelikož vedoucí úloha strany byla zakotvena v ústavě.
12. 02. 2013 | 09:20

buldatra napsal(a):

Kterak homeopatie vyléčila nerozhodnutého voliče českého, zasaženého nákazou virem Schwarzenbergem.

Důkaz, že homeopatie funguje, je účinná a zabírá i v kritických situacích, v situacích akutních volebních příhod a vůbec, předložil pan profesor Hořejší svému čtenářstvu v podobě svého předvolebního homeopatického článku.
Hahnemann (ale i Kubice, samozřejmě) by měl radost, že jeho metoda je univerzální, je použitelná i v situacích, které původně vůbec neuvažoval.

Je na čase, aby spolek Sisyfos (nebo Sysifos?), včetně slovutného popularizátora vesmíru blízkého i vzdálenějšího, hvězdopravce Grygara, přehodnotil svůj vztah k homeopatii & současně i k výše uvedenému viru, který byl pomocí homeopatie neutralizován.
12. 02. 2013 | 09:25

magor napsal(a):

Václave, no to jsou tu všichni, dobrý den. Musím se přiznat, nikdy jsem vás nějak nemusel, byl jste vždy příliš ideologizovaný, myslím ve věcech profesních, ale o to méně dnes, ve věcech politických. To s tím Masarykem zaznělo dobře, možná v pravý čas, nikdy jsme nebyli dále.

Nojo, když ten komunismus tu všechny tak strašně bolel, až z toho narostla bříška a tak, jako správní dietologové, si naordinujeme klerofašismus. Rovněž, Turek ve Vídni a to nármná třenice. Že tu bylo více arabů v osmdesátých letech, to už si nikdo nevzpomene.

K paměti, teď nevím, zda se nepíše arab s velkým A. Je mi to fuk.
12. 02. 2013 | 09:26

rejpal napsal(a):

Pepa Řepa
IMHO je to důsledek jedné věci - že se na historické události kouká dnešníma očima. Tehdy jsme žili v uzavřeném systému, kde byly jasně vymezené hranice. Byl tu Východ a byl tu Západ. Jedna věc byla, že spousta lidí po očku pokukovala přes železnou oponu a tiše záviděla (někdy nekriticky) většinou hmotnou stránku věci, ale někdy i tu pro nás nedostupnou svobodu. Ale kdo byl realista, pohyboval se uvnitř toho systému. A spíš hledal možnosti, kam až lze zajít, než jak ty hranice protrhnout. Podpora reformních komunistů mohla, ale vůbec nemusela znamenat komunistické přesvědčení. Protože i rétorika tím byla poznamenaná, včetně lidí, kteří byli vše jiné, než socialisté. Na pořadu dne byl pokrok v mezích zákona, ne boření zákonů.
Ono se to opakovalo i po nástupu Gorbačova. Kolik lidí ještě v roce 1987 věřilo tomu, že za dva roky bude všechno jinak (i proto v té době vstoupila řada lidí do KSČ. Neviděli jinou možnost, jak se do změn zapojit - a to už je něco jiného, než když tam někdo vlezl po roce 1970). Lidé si dělali srandu z nového větru ze starých pxxxlí, ale přesto dali přednost tomu novému větru před dogmatismem Jakeše a spol. Na ulicích stály fronty před obchodem se sovětským tiskem, protože české mutace jejich časopisů byly o několik tříd odvážnější než to, co se psalo v našem tisku. A soudruzi na ÚV s tím měli problém, protože zasáhnout do ediční politiky našich vzorů nemohli.
12. 02. 2013 | 09:26

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Anna

"Jen zopakuji svoji otázky, protože mě to opravdu zajímá:
Kolik voličů podle Vašich odhadů výše zmíněný blog odradil dát svůj hlas Karlu Schwarzenbergovi?"

Zajímejte se dál, aspoň budete mít pár let co dělat. Odpověď vám ale nikdo nedá. Hořejšoviny čte pár tisíc lidí.

"Byli podle Vás ti, kteří nešli ve druhém kole volit, povinni se nevyjadřovat k Zemanovi a Schwarzenbergovi?"

Nebyli. Všichni s IQ nad 50 ale byli povinni pochopit, že když týden před volbami veřejně ostře naruší reputaci napadnutím racionálnosti jednoho kandidáta, takže silně pomáhají druhému kandidátovi. Scallop už vám odpověděl na zbytek. Na lišáka si ale nepříjdete, vždy je o krok napřed. Jako když se zde kdysi pod vlastním blogem hádal sám se sebou skrze jedno vlastní jméno a dva nicky.
12. 02. 2013 | 09:34

Anna napsal(a):

Pavel Rychetsky
"Všichni s IQ nad 50 ale byli povinni pochopit, že když týden před volbami veřejně ostře naruší reputaci napadnutím racionálnosti jednoho kandidáta, takže silně pomáhají druhému kandidátovi. Scallop už vám odpověděl na zbytek."
scallop napsal(a):

Anna

Neni to stejne. Ale rikat "ja nic, ja jsem nevolil" je po takove predvolevni agitaci je alibismus.
-----------------------------------------------------------

Děkuji za odpověď, pánové. :-)
12. 02. 2013 | 10:04

Anna napsal(a):

Pavel Rychetsky, scallop

P.s.: Berete i jako napadnutí racionálnosti jednoho kandidáta, když Schwarzenberg hodil do urny ve druhém kole neplatný hlas?
12. 02. 2013 | 10:11

buldatra napsal(a):

Ať už to bylo, jak bylo, prezident byl zvolen a šmytec.
A komu se to nelíbí, ten může třeba třeba i řvát a ječet, ale to je asi tak všecko, co může.

A nyní k samotnému způsobu volby. Jak to nazvat? Oficiálně byl ten tyátr pojmenován přímou volbou hlavy státu. Bylo hlásáno, že do našeho geniálně vymyšleného systému parlamentní demokracie (dále demokratura), byl implantován prvek přímé demokracie.
Prdlajs.

Byla implantována jen polovina prvku přímé demokracie, což je, pro ilustraci, rozdíl, jako mezi pravdou a polopravdou.
Páč, kdyby byl implantován skutečně prvek přímé demokracie, tedy prvek celý, proběhla by i implantace možnosti voliči zvoleného odvolat.

No a takto byl ve finále teatrálně opět zvolen další neodvolatelný. Čili typicky demokraturní postup a výsledek. (komu se to nelíbí může...viz výše)

Mám –li se vyjádřit k samotnému výsledku volby, musím konstatovat, že zvolený prezident Zeman, je pro mě přijatelnější, než jeho konkurent.
Shlédl jsem jen jeden televizní předvolební klábos obou ještěrů a tam se oba vyjádřili k přímé demokracii. Topinka, ač majitel Švýcarského pasu, se vyjádřil jednoznačně proti jakékoliv možnosti zavádění přímé demokracie u nás, páč to není naše tradice (takže to, co u nás tradicí je a co tady funguje, tedy demokratura, ho uspokojuje, bodejť by ne, že), oproti tomu Zeman přímé demokracii švýcarského typu (tedy demokracie polopřímá) fandí.

Takže dle mě nezvítězilo menší zlo, ale větší dobro, popřípadě možnost většího dobra, nebo tak něco v tom celým tyátru a to proto, páč jsem nevyléčitelný optimista.
12. 02. 2013 | 10:44

scallop napsal(a):

Anna

Nerozumim otazce - kdo mel koho napadnout ? Nehledejte v mych prispevcich vic, nez tam je.
12. 02. 2013 | 11:01

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...děkuji všem, co mne oslovili.

Že jsem sem napsala vstup, to zapřičinila ta formulka....naprostá většina....

Tvrdím, že soužití obyvatel Československa v době bolševické nadvlády se dá matematicky vyjádřit Gaussovou křivkou pravděpodobnosti. Tvrdím dále, že bude mít ten plochý tvar jako hora Říp. Čísla si dosaďte,...osy zakreslete,....ale nelze manipulovat s výsledkem,.....to by se ta křivka musela zdeformovat,...aby nám k číslu 14 miliónů vyšla,.....naprostá většina.

Mám ráda konkrétní příběhy na dokreslení,.....tak další.
Na pracovišti, kde jsem byla zaměstnána, byl velice šikovný pán středních let, dělnický kádr s průmyslovkou, nestranník.
Fabrice vypracoval mnoho zlepšení a postupů, jak šetřit materiál, množství práce,.....
Na pravidelném lednovém celofabrikovém sezení, kdy se hodnotil starý roční plán a přednesl nový spojený s odměnami zasloužilých komunistů, ale i řadových dělníků,...dostal tento pán kytici a potravinový koš od nejhezčí a nejmladší komunistky/já jsem to nebyla, neb jsem nebyla ani pionýrka, ani svazačka a už vůbec ne komunistka./, dak dostal tyto dva dary a "začali ho soudruzi od kecátka s mikrofoném lámat",....asi takhle nějak, přesné formulace se mi vybavují jen některé,...."víš, soudruhu,/nebyl v KSČ/, my tě potřebujem, fabrika tě potřebuje, všichni tady tě potřebujeme, abychom zase ten plán splnili na víc jak sto procent. I tahle vláda tě potřebuje, naše výrobky posíláme/to řekl výstižně, protože se vždycky ukázalo, že nebyly výrobky zaplaceny a prostě se to umázlo/,....posíláme soudruhům do svazu,......a.t.d......blablabla,.....až z nich na střídačku vylezlo, že když se stane kandidátem strany, že se za něj celozávodní výbor zaručí,...stane se dalším náměstkem ředitele fabriky, dostane uvolněný podnikový byt ve fabrice/, to znamenalo elektřina, voda, plyn šly na účet fabriky a nájem čtyřpokojového bytu ve vile bývalého předválečného fabrikanta za pár desetikorun./ K tomu podnikové auto s řidičem. Vidím to jako by to bylo včera, jak z kapsi vytýhl jeden soudruh ty klíče od bytu a cikal jimy na celý sál.

Tak takhle "lámali soudruzi své přisluhovače".

Ten pán odpověděl báječně,....otočil se na mladou ženu, co mu dávala tu kytici,...děkuji ti,XXXXX, za kytku,....a otočil se do sálu k lidem,... a řekl,...tohle je závažné rozhodnutí, to si musím dobře promyslet.
Zůstal dělníkem u mašiny, do práce jezdil z blízké vesnice na kole, bydlel v malém venkovském domku bez plynu a vodovodu, s tchýní a tchánem pod jednou střechou.

Jo, žilo se s bolševiky v jedněch státních hranicích, dýchal se na pracovišti s nimi stejný vzduch a manipulátoři napíší....naprostá většina.

Kdo by se nechtěl ani stínem zaplést s režimem, tak ten by byl odkázán jedině spáchat sebevraždu.
Mou paměť nemá šanci kdokoliv zmanipulovat. Tužka.
12. 02. 2013 | 11:03

Viola napsal(a):

Pavel Rychetský

Bylo velmi dobré od pana profesora napsat ten článek o tom, jak Schwarcenberg věří homeopatii, když tu byla na Aktuálně záplava článků proč volit Schwarzenberga. A navíc pomohl právě těm iracionálním, umělecky zaměřeným a nezkušeným voličům jej volit, protože jsou to právě oni, kdo jej volili a naposlední chvíli ještě váhali. Takže pokud jste fandil Schwarzenbergovi, měl byste pana profesora pochválit a poděkovat mu.
12. 02. 2013 | 11:04

Anna napsal(a):

scallop

Jinak tedy - Schwarzenberg ve druhém kole vhodil do urny neplatný hlas. Berete to po předvolební agitaci za Schwarzenberga za projev racionality? Volil podle Vás Schwarzenberg svým neplatným hlasem Zemana?

(Moje matka, která Schwarzenberga volila, když jeho volbu viděla v televizi, tak z toho měla málem mrtvici.)
12. 02. 2013 | 11:10

pan Sedlak napsal(a):

no vida, konecne se tu secteli a vzdelani pani s mnoha prozitky, pamatujici pana Palacha a dobu kdy vznikla slepice/vejce rozvykladali a nezustava jen u onoho obvykleho "Autore dalsi vase ..." . Navic je usmevne ze se i pres svuj uctivy vek snizili na uroven nas, nesectelych, nevzdelanych a bez prozitku a snazi se za kazdou cenu presvedcit ostatni o sve pravde :)
12. 02. 2013 | 11:19

Ateista napsal(a):

Viola:

K tomu Vašemu dotazu: "Chtěla jsem se zeptat, je pravda, co říkali v TV, že ten atentátník na papeže Jana Pavla II Ali Agča byl naveden Chomejním?"

Pravda to samozřejmě je, jakýkoliv atentát na praktikujícího katolíka je veden někým více či méně vlivným z nějaké země, která tvoří Osu zla.
Jan Pavel II to ovšem zcela pochopitelně přežil, zasáhl milosrdný Pán Bůh (možná na přímluvu Panny marie) a střelu odklonil, jako exministr Kocourek odklonil 16 milionů :)
12. 02. 2013 | 11:25

Viola napsal(a):

Já si nemůžu pomoci, ale tak jak to cítí pan profesor Hořejší:

"Ja vim, ze to ted vypada jako nebetycna naivita, ale tehdy prakticky NIKDO nebyl "antikomunista". Skoro vsichni verili, ze je mozny opravdovy socialismus "s lidskou tvari", skoro vsichni byli presvedceni, ze vsechno spatne ze stalinistickeho obdobi jsou jen "deformace", skoro vsichni "zboznovali" Dubceka a reformni komunisty.
Kdyby v roce 68 byly svobodne volby, na cele care by je vyhrala tehdejsi reformni KSC.
Samozrejme o to horsi bylo pozdejsi prozreni, sok ze zrady a zbabelosti tech reformnich komunistu (krome Kriegla)."

tak to vnímám i já. I věřící byli srozuměni s komunismem. Byli však někde velmi hluboko pod zemí ti (pod zemí, ale živí), kteří stále boj s komunismen nevzdali, ale ti opravdu nebyli vidět ani slyšet. Buď že se tak hrozně báli, nebo sami začali pomalu věřit, že to půjde.
12. 02. 2013 | 11:27

Viola napsal(a):

Ateisto, děkuji za odpověď,

ale papež tehdy nic takového neřekl a neřekl to ani nikdo jiný a řeklo se to až teď, takže mi to zas připadá jako chystaná záminka na rozpoutání nevraživosti vůči Iránu, aby se na něj mohlo "vlítnout".
12. 02. 2013 | 11:31

Ateista napsal(a):

Viola:

"Bylo velmi dobré od pana profesora napsat ten článek o tom, jak Schwarcenberg věří homeopatii,"

Pochopitelně, že homeopatie je blub, blub a blud! Na druhou stranu Sisyfos je zcela netečný, když mnohé farnosti pořádají zájezdy do Lurd na jihu Francie, kde se farníci zázračně vyléčí...
12. 02. 2013 | 11:31

Ateista napsal(a):

Viola: Já jsem taky ironicky narážel na ten Irán. S tou Osou zla přišel George Wolker Bush...
Také jsem narážel na to, jak si církev musí hledat vnější nepřátele, což naneštěstí neplatí jen o církvi...
12. 02. 2013 | 11:33

scallop napsal(a):

Anna

"Berete to po předvolební agitaci za Schwarzenberga za projev racionality?"
Ne. Kdyz udelam preklep pri psani tohoto prispevku, taky to neni projev racionality.

"Volil podle Vás Schwarzenberg svým neplatným hlasem Zemana?" Nikoliv, ale pochopitelne mu pomohl.

Mam takove nejasne tuseni, ze se ptate na neco, na co znate odpoved sama ... At se Vase matka mene kouka na televizi, neni to zdrave.
12. 02. 2013 | 11:37

Anna napsal(a):

scallop
"Mam takove nejasne tuseni, ze se ptate na neco, na co znate odpoved sama ... At se Vase matka mene kouka na televizi, neni to zdrave. "
------------------------------------

Samozřejmě, že za sebe odpověď znám. Vás neznám, takže jsem nemohla ani odhadovat.

Stále mé matce říkám, ať se na televizi nedívá.
Schwarzenberg se svojí neplatnou volbou připravil minimálně o dva hlasy. Matka byla volit dřív, ale dva z jejích přátel, oba starší než Schwarzenberg, ho kvůli tomu nešli volit, přestože to původně měli v úmyslu.

Není "překlep" jako překlep.
12. 02. 2013 | 12:08

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Tato debata o Janu Palachovi ve mě vyvolala vzpomínky na léta, kdy mi bylo dvacet a byl jsem na VŠ.

Měli jsme takový romantický spolek rebelů :-), kdyby se nás někdo zeptal, co vlastně chceme, co navrhujeme a jaký máme program, tak by jste slyšel jen naivitu nebo nic. To mě nutí položit otázku, jestli dvacetiletý kluk vůbec může mít vlastní politický profil. Odpověď shledávám jednoznačnou: Nemůže.

Politické názory si vytváříme na především základě mentality, vzdělání a životních zkušeností. Prakticky až do dospělosti přejímáme nekriticky názory těch, kdo jsou pro nás autoritami a jen pár procent (nanejvýš) lidí dosáhne patřičného vzdělání, úrovně kritického myělení i životních prožitků, aby měla jasný a ucelený názor a dokázala ho obhájit proti vše námitkám. Tak to prostě je. Jedním z důvodů naprosté naivity lidí v roce 89 bylo mj. to, že neměli žádnou zkušenost se západní společností.

Dvacetiletý kluk je formován především rodinným zázemím a pak (ten inteligentní) je velmi vnímavý rozporem mezi teorií a praxí. To je vlastně hlavní příčinou všech těch romantických rebelií mládí.

Co tedy lze říct k Jan Palachovi? Především a hlavně byl vlastenec a pak dlouho nic. V jeho systému hodnot musely být vlast a národ ty nejvyšší, vždyť bojoval za to, aby Rusové odtáhli a také za to přinesl nejvyšší objeť.

To se ovšem dnes nehodí, nelze dost dobře akceptovat, že bojoval za vlast a národ. Určitě zrovna Vám nemusím vysvětlovat proč.

A tak se tady vcelku nechutně dohadujeme o jeho politických názorech, protože se má stát symbolem boje proti komunismu. Napsal jsem svůj názor na tuto věc, jaké bylo pravděpodobně jeho přesvědčení, samozřejmě se mohu mýlit, mohl mít zázemí podobné Tužce nebo se mohl v Praze dostat pod různé vlivy.

Ale to nic nemění na hlavní příčeně toho, co udělal. Mimochodem měl následovníky, kteří chtěli probudit národ, po roce 90. Na ně se ovšem sotva vzpomene.
12. 02. 2013 | 13:14

Karel Mueller napsal(a):

Pavel Rychetský:

Napsal jste, že jsem kdysi vychvaloval rudé mládí do nebes.

Tenkrát "kdysi", je to tuším na blogu profesora Sbohem ... jsem zavzpomínal na 6. třídu ZDŠ a zamyslel se, co tvoří svět dvanáctiletého kluka.

Nebyl by jste to Vy, kdyby jste uměl něco jiného, než to postavit na hlavu a vydat k tomu slabomyslný výkřik.

Rozumná debata je s Vámi nemožná.
12. 02. 2013 | 14:00

scallop napsal(a):

Karel Mueller

Myslim, ze Jan Palach by byl dnes velice prekvapen proti cemu vsemu tehdy bojoval.

dovolim si hloupy nazor, ze byl proste zoufaly z toho marasmu kolem, ktery vedli nastupujici normalizovani komuniste.
12. 02. 2013 | 14:39

Karel Mueller napsal(a):

scallope,

jako vlastenec by v 90. letech poslouchal pravdoláskařské řeči asi s otevřenými ústy, s tím bych i souhlasil.
12. 02. 2013 | 14:57

Anna napsal(a):

scallop

Dovolím si hloupý názor, že Jan Palach by byl velice překvapen, že si ho za symbol odboje berou zapřisáhlí pravičáci.

Cituji:
Miroslav Macek si myslí, že by to chtělo vyhledat rozhovor s bývalými spolužáky Palacha. "Určitě by stálo za to najít rozhovor s jeho spolužáky (tuším, že vyšel v Mladém světě počátkem devadesátých let), ve kterém na něj vzpomínali jako na vášnivého levičáka, který trpěl tím, kterak jsou vznešené levicové ideály a myšlenky pošlapávány současnými komunisty a do nocí se s nimi přel a hádával," míní Macek.

Palach je mnohými označován za stoupencem reformního proudu uvnitř KSČ a upálil se prý právě proto, že nesouhlasil s nastolením normalizace a s pošlapáním myšlenek Pražského jara. Ústředním mottem tehdy bylo heslo "Socialismus s lidskou tváří".

"Ale tak už to na světě chodí: copak někdy existoval či existuje nějaký symbol, který by nebyl těmi, kteří si z něj dělají živnost, silně posunut a zneužit?" ptá se Macek na závěr své glosy.

http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/65145-macek-pripousti-palach-byl-vasnivy-levicak-proc-se-upalil/
12. 02. 2013 | 15:03

Anna napsal(a):

Moje celoživotní téma - Jan Palach


Lenka Procházková

http://www.blisty.cz/art/67446.html
12. 02. 2013 | 15:10

Alibernet napsal(a):

Koukám, že po vztyčení vlajky EU dojde ke vztyčení penisů řady lidí. Evropský sociální stát se osvědčil v tom, že zaťal řádnou sekeru. Dienstbier za 5 let v žádném případě nevyhraje, protože postrádá právě Zemanovy vlastnosti - neumí mluvit, není inteligentní.
12. 02. 2013 | 15:15

Karel Mueller napsal(a):

Anna:

Nechtěl jsem být krutý, ale měl jsem od začátu ten dojem. Než budu obviněn z cynismu, tak hned na úvod řeknu, že je mi Jana Palacha nesmírně líto právě tak jako jeho následovníků, kteří se na protest upálili po roce 90.

Aby někdo sáhl k tak radikálnímu činu, tak v sobě musí mít fanatické odhodlání, lze mluvit o nejradikálněším extremismu. Psychologicky se to neliší od sebevražedných atentátů fanatických isamistů - nevyšší sebeobětování za svojí ideu (uvědomuji si tornádo nenávisti, které se snese na moji hlavu). Máme tedy tři možnosti: Vlastenec, levicový nebo pravicový radikál.

Pravicový radikál by jednal asi jinak, určitě by chtěl vzít pár komunistů (přinejmenším známých normalizátorů typu Bilaka) ssebou, takže nám zbývá vlastenec nebo levicový radikál. Přiklonil jsem se k možnosti vlastenec, ale zdá se, odle toho, co píšete, že byl nejspíš obojí.
12. 02. 2013 | 15:27

scallop napsal(a):

Anna

Jestli ode mne cekate nesouhlas, tak jste necetla pozorne, co jsem predtim psal.

Karel Mueller

Byl by hodne prekvapen, souhlasim. Zejmena tim, kolik lidi najednou presne vi, co si on sam jenom myslel.

A domluvte se prosim s pani Annou, jestli byl Jan Palach nazorove vyprofilovany levicovy myslitel nebo nebo tento svetonazor prekonal, a objevil v sobe vlastenectvi. Nebo byli Palachove dva ?
12. 02. 2013 | 15:30

Pepa Řepa napsal(a):

Alibernet
Dienstbier za 5 let v žádném případě nevyhraje
-------------
Ale no tak, to autorovi nedělejte, nekoupejte mu do báboviček.

Naopak, ujistěte jej, že Bimbo vyhlásí válku Izraeli, Halík přemění sv. Salvátora v hlásnou troubu ČSSD-to panečku přestane řev, že politika do kostela nepatří-, prezidentství EU převezme Cohn-Bendit a profesor Hořejší se stane jeho zmocněncem pro pomoc strádajímu arabskému lidu, prezidentství ČR bude určeno pouze socanům-jak v dopise MZ autor naznačuje- a to doživotně a dědičně, Halík bude poslán na Bitýz, aby si chybu odpracoval na uranu........a hlavně Dientsbier splní dávný sen VH a ČSSD splyne s KSČM a s těmi revizionisty, kteří iniciovali bohumínské usnesení se vypořádá.
Když se kácí les.....

Ostatně mladý Potáta už vykročil, spojení partají domluví Čalfa.
Pak nastane pangalaktický mír svět se spojí v novou post a neokomunistickou internacionálu a panu profesorovi se zase rozzáří očka.
12. 02. 2013 | 15:40

Karel Mueller napsal(a):

Scallope,

nemusíme se domlouvat, koneckonců jsme toto téma nevyvolali my.

Je ovšem dobré se ptát, co k tomu Jana Palacha vedlo a jaký vlastně byl. To lze usoudit jen z pamětí současníků a z jeho cíle.
12. 02. 2013 | 15:46

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Tužka

Odhalila jste se jako iracionální antikomunistka. Poproste pana autora o vakcínu, lze to léčit.
13. 02. 2013 | 01:46

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Karel Mueller

Když pan Hořejší obhajuje 30%ní reformnně komunistickou svobodu z pozdních 60. let, je zaslepen radostí mládí. Vy to to děláte podobně.

Píšete zajímavou věc:
"...osmašedesátníci prohráli osud národa zbytečně, svojí krátkozrakostí, naivitou i tím, že nepochopili strategický význam ČSR pro Rusy. A nedovedli se vypořádat s antikomunistickou opozicí, čímž dali Rusům do rukou odpovídající karty."

Jak přesně se měl Saša Dubčeků vyrovnat s antikomunistickou opozicí? Měl je pozavírat, postřílet, vývezt do Rusi či zavřít zpátky do dolů odkud někteří na chvilku vyběhli, nebo by jen stačilo aby dostali psí náhubky? Měl srazit svobodu na 15%, či, aby zabránil invazi, jen na 5%? Havel byl mrzká antikomunistická opozice ale Kundera v té době jen zpřátelená komunistická. Kdo by je prokádroval? Rozepište se, prosím. Věřím, že uděláte neohybnému a neokomunistickému autorovi blogu radost.
13. 02. 2013 | 02:05

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Pepa Řepa

Docela se na to těším. Ta kombinace znovuseprobudivšího pana profesora shánějícího se po palubní jízdence na Mavi Marvaru, kde by pomohl s vykládáním íránské atomovky do Gazy, a Miloše Zemana na hradě, který bude říkat ať tu hitlerovskou palestinskou verbež vystěhují z Izralele, tak to bude k nezaplacení.

Jinak oceňuji vaše prognostické schopnosti, jak jste správně předpověděl, že Hořejší zase bude brzy zpátky. Jako všichni prognostici, Pepa Řepa na hrad. Já vás sice volit nebudu, jen vašeho soupeře budu po dobu voleb držet v bedně ve sklepě.
13. 02. 2013 | 02:19

Pavel Rychetsky napsal(a):

Neosocan na hradě, neomarxista Pehe ve věčném podhradí a neokomunista a apologetik znovu píšící a lásku k reformní straně vyznávající. Je tedy pan pan Hořejší spíš racionální antikomunista nebo iracionální komunista? Hlavně proboha ne iracionální antikomunista. Za chvíli bude bordel v nálepkách. Pangalaktický oblak dobra je vskutku lepší.

To zapomínání na rovnítka mezi fašismem a komunismem je stejně hodně tristní. Když ale on ten komunismus byl náš! Nevím, jestli se němečtí intelektuálové probírali o kolik byl v Bavorsku nacismus v r. 1935 méně tuhý než v Sasku. A jestli byl, tak že by se to nemělo nazývat totalita. A co měli Židé dělat aby na sebe nepřitáhli tolik hněvu. Ale hlavně je třeba nebýt iracionálním antifašistou a hledat na tom hlavně to dobré.
13. 02. 2013 | 02:38

Pepa Řepa napsal(a):

Poproste pana autora o vakcínu, lze to léčit.
..................
Až tak?
Myslíte, že výzkum na AV pokročil tak daleko, že pan profesor Hořejší je jen krůček od aplikace vakcín proti všem neortodoxním sedmiosminovým komunistům?
Proti různým řepám a tužkám?
Vy jste z oboru, nestal se pokusným králíkem Benedikt XVI?

Pehe si to také u sedmiosminových rozlilo neb fedrovalo knížete jako spolubratim Halík. Ale brzy se na to zapomene, neb udělá Pehe dva přemety a při frekvenci osmi článků za sedm dní se brzy zapomene.
Stane se-on pijavice na synáčcích bohatců a propagátor Světasprávy- ochráncem hladových.
Socan odpustí.

K těm volbám, ono to bylo trochu složitější než to z Arizony vyzerá.
Jednak se na knížete nalepila celá armáda politických korektníků, afirmátorů podvyživených menšin, džendrtet a ještě větších hujerů než u Zemana a pak agresivní kampań příliš připomínala staré dobré časy bolševika, kdo nejde s námi, s tím ke zdi, stařec nad hrobem přizdobený čírem visel na každém baráku jako Iljič a kdo ceknul byl zostouzen. Hrůza a běs.

Redakce-včetně této-se předháněly v kolektivních prohlášení, že volí unisono, vrátila se zase Národní fronta.Část štábu byla z těch, kteří rozjížděli Tahrír, rozesrat vše umějí, jak je vidět na BV, ale tím to taky končí.
Sám jsem nevěděl koho volit-na JIPce se nevolilo- ale zpětně mohu prohlásit, že knížete ani náhodou.

Ne že by mé srdce hořelo pro Bimba, ale počkám si, co vyvede, dokázal jsem žít jak s Havlem, tak s Klausem dokážu to i s Milošem. Nemyslím, že by byl takový blb, aby šel na ruku sedmiosminovým bolševikům a splnil devět požadavků reformátora Wěnczeslaua, přibitých na vrata aktuálně.cz.

KM
myslíte, že byste mě mohl ušetřit z deportace na Sibiř do převýchovného tábora, když jsem v r.68 zakládal KAN?
Omluvou mi může být, že jsem na Slováč šel náhodou za kamarádem z tradičního jazzu, hráli tam o pauzách a byl jsem jako puma po konzumaci kvašených nápojů z restaurace U Bonaparta.
Kdyby to nebylo z kopce, nedopustil bych se ohavné zrady soudruha Dubčeka.
13. 02. 2013 | 06:19

Pepa Řepa napsal(a):

Některé věci v kampani byly jak z absurdního divadla. Třeba když Zdeněk Svěrák coby pilný a mladý komunista cca 8 let v době učitelování, pońoukal všemi mastmi mazanou gymnastku, která jela po expartnerovi tak, že si koupila chalupu ve stejné vsi 200 km od Prahy, až to skončilo zabitím za pomoci vlastního syna, aby se Zemana optala na jeho cca roční členství v KSČ.

Bylo pozoruhodné sledovat, jak někteří sympatičtí chlapíci ztratí rozum, když se zvedne mexická vlna.
Že bych ale zatrpknul na Svěráka potažmo na Cimrmana jako VH na Halíka....ani náhodou.
Jen se tomu směju. Inu, bratr Wěnczeslaus je z rodu přísných koháků.
13. 02. 2013 | 07:34

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

Proboha, co to rikate?
Rychetsky vas za to zaradi mezi nejake neo-neco!
Spravna ideologicka linie prece je - kdo podporoval KS, je dobry, kdo ne, je (Hrebejk) hnedo-rude prase (Halik to rekl trochu kultivovaneji, ale vyznam stejny).

..
13. 02. 2013 | 08:28

scallop napsal(a):

vaclavhorejsi

Nejdete s dobou. Dneska plati, ze volici Schwarzenbrage byli nesamostatni jedinci pomyleni hysterickou medialni kampani, ale zato volici Zemana si nenechali zmast medii odtrzenymi od vule lidu.
13. 02. 2013 | 08:40

magor napsal(a):

Pepo,

když už řeči o Sv., celá lyrická kolektivní dušička etnika českého prožila transcendentní orgazmus, opia minulá prosákla v současnost a nakrásno opila zdejší lid šlechetný. Nezlobím se, taky jsem se musel vyhrabávat z kocovin a vzpomínat. A byly to častokrát strašlivý trapasy.

p.s. Mezi bůžky i škodolibí. A ti měli pré.

ad p.s. Václave, nedalo mi to:-)
13. 02. 2013 | 09:05

Viola napsal(a):

Ateisto

"jak si církev musí hledat vnější nepřátele"

máte pocit, že to hledá církev, toho nepřítele v Iránu? Co na to ekumena?
Odvěkým nepřítelem církve je ďábel a s ním hřích - nedodržování desatera.
A jen tak pro info: do 28.2. budeme mít papeže na baterky.
13. 02. 2013 | 09:33

Viola napsal(a):

Papežem může být i Duka.

Také mě to včera napadlo, protože jsou ve hře velké peníze.
13. 02. 2013 | 09:37

Viola napsal(a):

Teď si nemohu vzpomenou, zda pan budoucí prezident někde řekl jakého je vyznání.
13. 02. 2013 | 09:45

Viola napsal(a):

A jedna dobrá zpráva o budoucím prezidentovi:

Miloš Zeman chce během měsíce založit prezidentský fond na splácení státního dluhu. Sám do něj bude dávat 30 procent svého platu a osloví i další možné dárce.
13. 02. 2013 | 10:30

buldatra napsal(a):

vaclavhorejsi napsal(a):

...Spravna ideologicka linie prece je - kdo podporoval KS, je dobry, kdo ne, je (Hrebejk) hnedo-rude prase (Halik to rekl trochu kultivovaneji, ale vyznam stejny)...

Von by se ten quaziarbiter elegantiarum Hřebejk měl domluvit s multivzdělanou skupinovou entitou Josef K, který tyto případy řadí mezi prasata mirgorodská.
Ostatně, biologové se také chtě nechtě museli domluvit na jednotném názvosloví, páč hrozilo, že nastane v biologii zmatek jak v Babylónu. Je vidět, že minimálně výše jmenovaní dva myslitelé, oblažující okolí svými neskutečnými postřehy, za biology hodně zaostávají.

Stejně nechápu, jak je možné, že se tolik lidí s takovou chutí vrhlo na tu předhozenou ohlodanou kost přímé demokracie a rvou se o ni dodnes. A zuby cení na sebe navzájem.
Jestli vono to nesvědčí vo tom, že odpíraného chleba největší kus a že nečesané nemyté veřejnosti skutečná Demokracie v této demokratuře prostě zoufale chybí.
Možná to konečně probudí touhu.
Bylo by na čase.
13. 02. 2013 | 11:25

magor napsal(a):

Pane Buldatro, v EU? A ve světě hyperburžoazie?
Leda že by štatl skutečně hlavním městem.

To bylo dobrý, to jste mě rozesmál. Lodí. Inu, utopili jsme jich, v Pisárkách i na Pryglu.
13. 02. 2013 | 11:42

santawizard napsal(a):

opožděně ale přece souhlasím se vším kromě č.8.Já jsem si zase myslel,že tak jak před 2000lety římská říše vyhnala židy do celého světa,tak dneska chcou izraelci roztroušit do celého světa zase palastince.Takže palestinci jsou dneska v exilu v celé arabské lize a v evropě a v americe .Někteří palestinci chcou aby Gaza byla jako Dubai a zbytek palestinců bojuje za nezávislý palestincký stát.3 druhy palestinců z Palestiny.
Rovněž my jsme vyhnali sudetské němce jako zrádce,za trest protože nás zradili Mnichovem.Kdybychom tenkrát neuposlechli Mnichov ,.tak bychom statečně bojovali proti Hitlerovi a proti sudetským záškodníkům.Válka by začala a skončila úplně jinak.Po válce jsme vyhodili sudeťáky ,stejně jako potom utíkalo před komunismem do exilu i spousta jiných čechů.Kdybychom je nevyhodili,tak bychom je nechali na pospas sovětské armádě a potom na pospas diktatůře proletariátu.
Teď mají sudeťáci problém s repatriaci a restituci .2 v jednom.
13. 02. 2013 | 12:04

eko-amater napsal(a):

Autor -
Pane profesore, před časem jste napsal velmi solidní analýzu srovnání prezidentů Havla a Klause, resp. kdo z nich byl/je horší:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=11153
Než se pustíte do srovnání obou prezidentů se Zemanem, nechtěl byste udělat nějaký "update" srovnání Havla s Klausem, zohledňující Klausovy výstupy během závěru jeho funkčního období? Docela by mě to zajímalo, předem děkuji.
13. 02. 2013 | 13:17

Pepa Řepa napsal(a):

vaclavhorejsi
kam mě kdo zařadí je mi fuk.
třeba mezi mirgorodské neokonzervativní neopapežence, já se za to nestydím a až se zase zmátořím klidně k Halíkovi zaskočím. Ani adopce bukwic mně k srdci nepřirostla i když jich pár znám, ale ti neexhibují.

Ze mě neudělá sedmiosminového polobolševika tesknícího po reformátorech typu Smrkovského ani ta Vaše vakcína.
13. 02. 2013 | 14:40

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Pepa Řepa

To je jasné, že jsem mimoň a jsem tomu celkem rád. V amoške je kampaň v podstatě permanentní protože volby do housu jsou každé dva roky. Být zmasírován proloženými kampaněmi US a CZ je na svobodného voliče trochu moc. Možná bysme se měli s profesorem vrátit do 68, kdy všechno bylo lepší a lidé drželi pohromadě.

Jen ve stručnosti, pár věcí mě zarazilo a to jsem vyplivnul na blogu našeho neoneofyta (profesor, který znovu našel lásku ke komunistické víře, té dobré, z 68): blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=18787

Jinak, ač nevolící, tak jsem se také připojil k hysterii za knížete. O tom, pozdějc, teď ženu dítě do školy.

Jinak jsem vám, Pepo Řepo, chtěl upřímně poděkovat za zakládání KANu. Tady když potkávám US vojáčky, tak jim občas děkovávám, kupuju v báru na letišti píva a rozdávám bratrské objetí. Ve stejném způsobu vám tedy oficiálně děkuju za ten KAN. Služba vlasti a svobodě.
13. 02. 2013 | 14:57

vaclavhorejsi napsal(a):

eko-amater:

Moje hodnoceni VK by bylo ted podstatne horsi - uz jsem o tom nedavno psal:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=18835

*****************************
Pepa Řepa:

KAN jsme tehdy obdivovali, bohuzel to brzy zatrhli...
Smrkovsky brzy prohledl... Toho rozhodne neobdivuji - stejne jako skoro vsichni (az na Kriegla) se zachoval v podstate zbabele (mozna to ale i opravdu mysleli dobre, ze se jim podari neco zachranit proti tem Bilakum?)

..
13. 02. 2013 | 16:34

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

Jeste bych poznamenal, ze KAN mel v 1. bode sveho programu nasledujici"

"KAN v současné době respektuje realitu, že KSČ má v rukou politickou moc a její progresivní křídlo podporuje."

Tedy i P.Ř., stejne jako ja, podporoval ono progresivni kridlo v KSC...

..
13. 02. 2013 | 16:55

Pepa Řepa napsal(a):

vaclavhorejsi
jste nepoučitelný nebo ze sebe děláte nechápavého
Copak asi jiného měl v první fázi verbálně propagovat, aby toho nebylo na bolševika moc.
Zajděte do muzea internacionály a pokud neexistuje, tak ho založte a dejte na sokl své reformátory od Trockého po Uhla a Jakuba Patočku.
Tam Vám bude dobře.
I leckterý kormidelník EU rád zajde.
13. 02. 2013 | 17:47

Ateista napsal(a):

Viola:

K tomu Vašemu výroku: "Odvěkým nepřítelem církve je ďábel a s ním hřích - nedodržování desatera"

Toho "ďábla" chápe snad už konečně i církev metaforicky a nasazuje ho všude, kde chce ovládnout masy lidí. Pokud se to hodí jakékoliv náboženské skupině, pak označí celý národ nebo část národa, skupinu osob nebo třeba rodinu za posednutou ďáblem. Ostatně i v ČR působí jeden exorcista - vymítač ďábla. Občas se stane, že při vyhánění toho údajného ďábla ten dotyčný nepřežije... Pokud si tedy (především katolická) církev chtěla udělat pořádek, pak postupovala i takto. O inkvizicích se snad nemusím zmiňovat.

Hořejší:

Já sleduju velmi pečlivě a pravidelně stránky "svatého" Halíka. Ty jeho perverzní výroky před 2. kolem prez. voleb byly jen vyústěním jeho dlouhodobého totalitního názoru. Já jsem měl možnost osobně mluvit s mnoha vysokoškoláky z jeho farnosti a většina z nich přiznává, že Halík má dvě tváře - tu první ukazuje na veřejnosti, tu druhou v soukromí.
Ta druhá tvář je tvář demagoga, diktátora a fanatického katolíka. Dost mě překvapuje, že jste procitl (aspoň doufám) až nyní. jen na okraj dodám, že Halík je i cholerik a má zálibu ve velmi vulgárních výrazech.
Vy jste to vážně nevěděl, nikdy jste se s těmito informacemi nesetkal?
13. 02. 2013 | 17:57

Ateista napsal(a):

Hořejší:

Měl byste se smířit s tím, že ve vesmíru může souhrou většího či menšího počtu náhod vzniknout život. A prostě vznikl taky v jedné naprosto obyčejné sluneční soustavě na 3. planetě střední velikosti.

Ateisté jsou pokorní, tolerantní, jde jim o dobro všech, nikdy nevedou válku ve jménu ateismu (na rozdíl od vás - vy vedete války ve jménu své víry a toho svého Boha!), nepovažují se za něco vyjímečného kvůli čemu existuje celý vesmír. Nemůže se tedy stát, aby se ateista považoval za nějakou nadřazenou rasu, která musí ovládnout celou planetu a vraždit po milionech ostatní.
Jen tak na okraj, víte vy vůbec, kolik jste zabili lidí v Africe? (viz ty vaše zákazy kondomů).
Vy jste vážně přesvědčen o tom, že někdy na konci prenatálního vývoje vstoupí do plodu něco jako duch a tím vznikne člověk?
Kde je přesně ten bod penetrace? Někde v oblasti hlavní čakry? :) :) :)
13. 02. 2013 | 18:10

Viola napsal(a):

Ateisto

jak vstoupí duch, nebo duše do plodu? Je to jednoduché. Duch - dech, prostě se vdechne. Když se muž a žena milují jsou spojeni vášní a jsou spojeni jak tělesně, tak duchovně, nebo duševně a při líbání se oběma podaří za pomocí Ducha svatého vdechnout zároveň život budoucímu plodu. Když se dítě narodí vdechne ústy vzduch a nasaje i jiné duše, nebo duchy. Možná proto některé ženy chtějí rodit doma, aby nebylo dítě hned vystaveno cizím vlivům a nebylo moc rozrušeno a moc neplakalo, kam to přišlo. Přidávám :-)
13. 02. 2013 | 20:10

Ateista napsal(a):

Viola:

Já Vám děkuji za pěkné a precizní vysvětlení, které mi jistě pomohlo pochopit mnohé věci ohledně vzniku života :)

Já myslím, že byste se mohla věnovat katechezi. :)
13. 02. 2013 | 21:21

Viola napsal(a):

Ateisto

nemáte zač, to já ráda vysvětluji a zároveň si to ujasňuji sama.
13. 02. 2013 | 21:35

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Pavel Rychetský,.....matematika používá iracionální čísla, vyřeší iracionální rovnice a Vy si neporadíte s mými iracionálními vstupy,.....k nevíře,....takový kádr,....tak něco s tím udělejte,....až to rozkryjete,.... dejte vědět,...překontroluji to.
Tužka.
13. 02. 2013 | 22:59

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Pepa Řepa

Vyhysterčil jsem a ke kampani za knížete jsem se připojil taky, a taky podobně cíleně jako vy ke KANu. Přítel mi poslal petici vědců, tak jsem ho zkáral za všechny důvody proč se mi to nelíbí, z nichž největší asi byl, že peticemi a kredibilitou intošů se nemá plýtvat na tak řadovou věc jako prezidentské volby. Jelikož by se mi ale na hradě kníže vskutku líbil víc, tak jsem to podepsal. Přišel jsem si trochu antichartisticky, ale nakonec si v to odůvodnil, že petice je demokratické nářadí jako každé jiné a svět se nezboří a apsoň tedy něco když už nevolím.

Kníže by se mi tam víc líbil proto, že by tam přitáhnul prachsprostou decentnost, neurážení, diplomacii a nerozbíjení domácí politické scény, tedy celkově víc jak to pro tuto zbytečnickou funkci asi myslela ústava. Přitom nebyl úplný politický zelenáč, takže by ho zájmové skupiny nepoisunovaly tak úplně jednoduše. To intenzívní kafrání do vnitřní politiky se mi nelíbí, a pěstuju si v tom takovou maličkou paranoičku. Klaus rozjebal ODS, Zeman ČSSD, solidní Řepa pak ani nemá koho volit, oba jsou celkem putinofilové a tak si občas pobrblávám, jestli to je celé náhoda. Ale přiznávám, že jsem v tomto trochu úchyl. Celkově jsem měl hlavně radost jak dopadlo to první kolo. Zeman navíc bude zábavně antikorektní. A taky bude lépe a tedy demokratičtěji reprezentovat ovarovou tvář Česka. Pár solidních známých si Zemana pochvalovalo, např. za seriózní zprivatizování bank. Toto vyvolalo tolik dobrého kreditu, že mu ty ostatní věci odpustí. Já to mám podobné s Klausem. V poslední době celkově dost negativní a nesympatický (mě opět nejvíc vadí proputinismus), ale to jak elegantně pomohl emancipujícím se Slovákům a v klidu rozkulačil stát, a to jak zachránil strany před věcmi co jsou pro lidi a ne pro straníky, to mu u mě také nasypalo hodně kreditu. Celé to prostě mohl být o dost horší, a to katastroficky. Že je putinista, držel jakobyneználkovsky deštník nad mafiemi a přispěl k potopě pravice, to se musí kritizovat ale u mě ty prvotní věci byly tak důležité, že se nestačil přehoupnout do negativna. A podobně Havel. Ten za krákání do rádia za bolševika a protahování se jejich kriminálama nasyslil u mě tolik kreditu, že to sotatní negatiovní tvořilo jen tak 5% toho pozitivního. A opět uznávám, že je to ode mě víc hysterické než kritické.
14. 02. 2013 | 06:25

Pavel Rychetsky napsal(a):

No ale abychom se pro samé kecy, emoce a dávné volby neodchýlili od řádné práce, tedy pohlavkovat Hořejšího. Ten založil blog na provokacích, tak je třeba se v tom úměrně porochňat.

To, že zavrhl Halíka je nechutné a odporné. Ta nesmiřitelná cheguevaristická vášeň a nenávist. Jestli má Halík trochu profesionální feldkurátské cti v těle, tak měl spíš odstoupit on. Vždyť za ty léta nebyl schopen vyškolit svou ovečku Hořejšího v jediném poselství, které si měl z chrámu odnést - odpouštět odpouštět odpouštět, a milovat nepřítele jako bližního svého. Ale na Hořejšího se doopravdy zlobit nemůže. O levičáctvi (v amoške liberálství či vznešeně progresivismus) se ví, že je to náboženství mnohem silnější než jiná. Což třeba také vysvětluje paradox, že američtí Židé jsou často pro-Demokrati a tedy často proti-Izraelští. Slyšel jsem na to teorii, že je to od dob Demokrata Roosevelta, který údajně pro Židy udělal strašně moc za války (přestože mu chvíli trvalo, než začal přijímat židovské emigranty) a tadle asociace jim prý zůstala. Jak vidím Hořejšího, to prosáknutí levicovým spravedlivým hněvem je také silnější než nějaké nesmysle co Halík asi vykládá při bohoslužbách. Je to nemoc a vakcína na prevenci není. Lék na to je, a to že jim na tu jejich agendu dojdou ty moje peníze, za které ji procvičují. Obamy se roztahují, ale dluhy nás stejně doběhnou. Nebo inflaci - možná bych měl fungovat jako expert na měnu, měli jsme jich u nás plno.
14. 02. 2013 | 07:00

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Tužka

Tužku bych posadil na stojáka na židli u počítače pana Hořejšího. Mnoho iracionálních věci by se pak vyřešilo tak nějak samo.

Ty strašné dávky hořejšího dobra, z toho je šoufl. Dobrá komunistická strana obroditelka. Nebo to hořejší "Jsem rád, že máte realistický postoj ke KSČM, že vidíte jasný rozdíl mezi touto stranou a její předlistopadovou předchůdkyní, a že nejste iracionálním antikomunistou."

Jak je todle možné? Vždyť být fašistou je v Evropě mimořádně nevkusné. Tady si ale Hořejší pobroukává s Grebeníčky a jinými gottwaldy. A podobně na Blízkém Východě. Tam je taky mimořádně populární být nacistou a antisemitou a Hořejší se k tomu vesele připojuje, i s ashtonovými nešťastnicemi. A s tím přesvědčeným dobrodným obrodným komoušstvím přichází i ten hořejší antiamerikanismus. Amoška se skvěle starala o svět, a Hořejší jí a její armádu opískuje kde může. Už se těším, až se toho díky globálních hořejšoobamí síti ujme Kgbák, Číňanec, Francouz či strojírtenský nadaný Němec.

A jak může být někdo tak drzý, že tvrdí - já nic já nezávislý, já jsem ho nevolil. Přestože intenzívně pracoval ve volební kampani pro Zemana, skrze agitku podpásově a slizce namířenou proti knížeti skrzevá jeho homeopatickou paní.
14. 02. 2013 | 07:17

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: vaclavhorejsi

"Tedy i P.Ř., stejne jako ja, podporoval ono progresivni kridlo v KSC..."

A podporujete i teď. Výborně, pane Hořejší. KSČ byla stranou loutkového režimu zavedeného brutálními ruskými imperialisty. Dobře, že jste podporoval její progresívní složky. A co kdyby takhle proběhla diskuse německých intelektuálů (přiznávám, že kromě evangelií Jasperse o jejich diskusi vím prd), asi takto: "Podporoval jsem progresívní křídlo nacistů. Tedy těch co chtěli vymlátit Židy, ale Slovany by jen okupovali ale jinak by je v protektorátu nechali na pokoji. Škoda, že to z nějakých tajemných důvodů nedopadlo dobře. Většinu nás pověsili, ale myšlenka to byla dobrá, záslužná a progresívní. Měli jsme víc naslouchat stranickemu sturmbanfuhrerovi Karl Muellerovi, když nám radil ty Slovany aspoň přesídlit. Kdybychom bývali byli v tomto ohledu trochu tvrdší, tak jsme se mohli prosadit v zájmu dobré věci. A celé to mohlo dopadnout líp."
14. 02. 2013 | 07:26

Pavel Rychetsky napsal(a):

No, abych tu hodinku nenávisti uzavřel.

Je celkém děsivé, jak Angličani všechno dávno vymysleli. Moji komoušskou minulost předpověděl už Orwell v 1984 a moji budoucnost, kterou nám připravujou pehořejší, zase Huxley v Brave new world. Budeme mít stejné platy, milovat matku stranu a o vše bude postaráno.
14. 02. 2013 | 07:37

Pepa Řepa napsal(a):

Pavel Rychetsky
ke KM. Vidí to racionálně, jen jej v mládí příliš ovlivnil Merkur a hlavně filmy Uráááá za Stááálina. Inu je mladší i toho Palacha vidí jinak, ruské oběti byly veliké, ale já-osobně-nevidím velký rozdíl mezi komunistou a fašistou.tady se rozcházíme.
Oba režimy vedly k totalitě, pravda jiného druhu.

Na druhou stranu je jeden z mála, který už před pěti lety viděl zhoubnost politiky multi-kulturalismu, kolik jen tady bylo debat i p. Stejskalem,jak nás to obohatí. Vykoledovali jsme si xenofoby a rasisty, založili jsme jakýsi řád.
Stejně vidí plasticky i taková zvěrstva Jako PC, AA, gendrování a ruku na srdce, to jsou výdoblitky Vaší-západní polokoule. Kolik jen kazatelů multi-kulti, džendrtet či jiných zvěrstev sem nasměroval a ještě nasměruje pan Stejskal.

O panu Hořejším raději pomlčím, je to český Cohn-Bendit, mluvím-li o 7/8 novém komunistovi ještě ho šetřím. Na závěr začne předstírat, že svůj dopis myslel jako provokaci, že přehání. Kdepak! Je to v něm jako v koze.Pan farář v Rudniku říkal, že nám Židi ukřižovali Ježíška, je třeba jim dát za uši. A na Harvardu ho zase spolužáci nebrali do barů, proto je nejlepší nostalgie o bolševikovi s lidskou tváří, věčném svazákovi.
14. 02. 2013 | 07:49

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Pepa Řepa

Jo, ta kampaň byla divná. Mně o hodně víc vadily ty profesionální kgbácké manipulační desinformace od zemáků než povinnost volit Národní frontu od knížecích. Nicméně, stejně jako u petice vědců, kterou bylo dobré podepsat hlavně proto, že se proti ní zuřivě ohradil Hořejší, dobrou korouhvičkou koho volit byl šmejdský antiknížecí podraz Hořejšího. Tehdá jsem se u toho homeopatického zákeřného Hořejšího také vyjádřil (níže). Blogy jsem si pak držel od těla, bohužel ne na dlouho. Hořejšího rudá záře nad kladnem probudí a přitáhne i nejospalejšího brouka. Teď na to koukám, a bůhvíp proč jsem poplival i nezúčastněné Pehe, asi to jsou pavlovské reflexní reakce - Pehe, Hořejší = začít kvičet ať píšou co píšou.

Pavel Rychetsky napsal(a):
Asi se zacnu take zabyvat energetickymi proudy abych zjistil jaka porucha nastala v energetickem poli pana Horejsiho, ze zprava ze zari indukovala mozkovou aktivitu pana Horejsiho v koncem ledna. Ale co se da delat, kdyz se katolik doslechne, ze nekdo veri v cosi iracionalniho, je treba okamzite zakrocit, volby nevolby.

To by vas, pane Horejsi, ubylo, kdybyste rekl, ze knize vam nevoni, je vam milejsi Zeman a proto knizete tyden pred volbami vydusite? Humus, krivarna, pokrytectvi.

Nejak je toho v posledni dobe moc, a budu si muset dat od cteni mistnich blogu pauzu.

Nejdriv pokrytecke Pehe. Napise hlubokomyslnou uvahu o tom, jak cesky narod je magor diky nesamozrejmosti a ruznym traumatum maleho naroda (jako by jine narody nemely dejiny). A temi uchylnymi rysy jsou treba "neúcta k zákonům, politika pojímaná coby permanentní válečný stav či neschopnost vyrovnat se pravdivě s minulostí". To je tedy od Peheho slusna drzost. Vzdyt presne tyto nesvary Pehe svymi komentari vyrabi v Pravu. Neuctu k zakonum schvaluje, kdyz diky nespravedlnosti systemu rozhorceni pozaduji revoluci, v Pravu permanentne valci s "pravici" a "pravicovymi komentatory", a s minulosti se davno mohl spravedlive vyrovnat, kdyz radil Havlovi. Kdyby komunisty zakazali, tak by se diky pocitu spravedlnosti vyrovnavalo mnohem snadnejc. Nebo "jedním z traumatizujících rysů tohoto typu defenzivního provincialismu je nedůvěra k politickým elitám". A toto prijde od cloveka, ktery s zeleznou pravidelnosti tepe do prezidenta a na vlastni webovou stranku si dokonce da pocitadlo dnu kdy Klaus skonci. Nebo "trauma násilné rekatolizace má zřetelné následky dodnes v podobě nedůvěry většiny Čechů vůči náboženství". Ze vas pane Pehe huba neboli - co jste jako komentator udelal pro zvyseni duvery v nabozenstvi? Vzdyt pro vasi globalni levici je nabozenstvi ten nejskodlivejsi cert. Neuveritelna neschopnost sebereflexe, utopena v pokrytectvi.

Pak si prectu upocenost Vaclava Klause mladsiho. Ten napise vtip celkem blby (posmivat se knizeti za to ze ma nemecky prizvuk, kdyz ho komousi vyhnali a okradli) ale i tak v duchu predvidatelne nechuti vlastni rodiny vuci knizeti, to se promacha na verejnosti a pan nestastnik pak napise v jakobyobhajobe zluc o otci knizete. To je k zbliti. A pak na Urbanovi Jan Hrebejk zase vycinka Klausovi jr ze jako postizeny se nema posmivat taky postizenym. Prestoze Klaus udelal pitomy vtip na nemecky prizvuk a ne na postizeni.

No ale vsechno zle k necemu dobre. Chlasta se mi s vetsi chuti, protoze vim, ze to potrebuji. A po cteni takovychto humusu si opet prijdu jako ferovy genius.
18. 01. 2013 | 06:00
14. 02. 2013 | 07:57

Pepa Řepa napsal(a):

Hodnotit Tomáše Halíka si netroufám, na něj nemám.
byl takový vždycky, občansky angažovaný, ohnivý, solidární se svými kamarády až za hrob i když by popřel sám sebe.
Myslím, že církevní představitel by se měl nad pozemské pravo-levé boje povznést, netahat to do kostela.
To ale TH vždycky dělal, a srdéčko bratra Wěnczeslaua se tetelilo blahem, když tepal do Bartošů, Semínů, a Klausů, teď se otřel o socana a na pana Hořejšího jdou mdloby.

Takže ho dorazíme a potěšíme Karla Muellera:
--------------------------
Jistý model "multikulturalismu" založený na zásadě tolerance vedl nikoliv k polis, společenství občanů, sousedů, nýbrž ke konglomerátu ghett. "Každý ať si žije podle svého, jen když druhé neruší a neomezuje"
To je jistě humánnější než stálé spory, či dokonce permanentní válka, avšak může to být trvalé?
Tolerance tohoto typu je dobrá k tomu, aby lidé žili vedle sebe, ale nikoliv spolu.

Náš svět "globální vesnice" se však stal příliš těsným na to, abychom mohli žít takto nerušeně vedle sebe....Model tolerance byl ušit na jiný svět, na odlišnou architekturu měst, avšak ta dávná města nestojí anebo vypadají docela jinak než dřív.

Jeden způsob, před nímž bych chtěl varovat je naivní imperialismus lásky, k němuž mají sklon jak jistí horliví a "laskaví" křes´tané (jako bych jednoho viděl:-)!!!!) tak mnozí zastánci sekulárního humanismu.

dál mně to opisovat nebaví. TH. CHCI ABYS BYL LN 2012
--------------------------

jistěže TH neobjevil Ameriku, celá řada filosofů zvláště Roger Scruton nebo německý Sarazzin o tom píší léta, ale když to začíná docházet i Halíkovi- a při přednáškách na FF jde ještě dál- stojí to zamyšlení.
Ne ovšem zamyšlení bratra Wěnczelaua, on je-svým způsobem-nevyléčitelným bigotním stalinistou.Lidé jako Cohn -Bendit rozvrátili a nadále rozvracejí kontinent víc, než jednoduché holé lebky s hákovým křížem.

A to ve jménu, pravdy, lásky, tolerance a "obohacení" jinou kulturou!!!

A to ponechávám stranou jeho výlety pana Brouška -prstem po mapě- na Blízký východ o kterém nemá ponětí.
I na Guantánamo či do Afghapu jeho veleduch dolétne jako dron.

Ano, takoví jsou tady dva.
PEHE A HOŘEJŠÍ
Momentálně se rozkmotřili, ale až pan Pehe pozná, že o jeho rady Bimbo nestojí, zase se spojí a Klause nahradí Zeman.
14. 02. 2013 | 08:24

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Pepa Řepa

Já bohužel s KM také časo souhlasím, ale nikdy bych to nedal najevo. Sledoval jsem dřevní chrabré bitvy Ivan Hochmanna s KM a byl jsem na hrubě iracionálně antikomunistické straně Hochmannovic. Když KM píše, že to mládí bylo za bolšána skvělé, tak kdybych byl jen trochu upřímný a kritický, tak s ním 100% souhlasím. Já tam byl šťastný jako blecha, vypalovál trávu, trápil čolky, seděl v bahně a tyčí mlátil do flašek na smeťáku. Jedinou věc, kterou jsem nesnášel, bylo chození do kostela, což je spolu s junákem jedna z nejdůležitějších věcí, za které bych si měl rodičů vážit. Můj mladej vskutku podle slov KM hodně času tupě pročuměl u videoher. Já byl v deseti letech dospělý muž, který si vymýšlel denní program pro sebe sám, mýmu mladýmu jsme všechno organizovali a všude ho auutem tlačili až do 16. Politicky jsem byl dospělý muž asi tak v 38 letech. Nicméně bolševikovi jsem se proháněl po demonstracích a rozhodl jsem se, že je mi jedno, jestli mě vyrazej ze školy, ale to byl už r. 88 a překvalifikoval jsem se tím z obecného iracionálního antikomunisty na iracionálního antikomunistu pozdního.

S těmi PC, atd. To je vskutku můj export, a proto mě také tak upřímně irituje Hořejší (ale snažím se milovat bližního svého, ikdyž golgota mi roste pod nohama každým dnem). Ta místní "levice", to je celý HOřejší. Hokejisti mají mít stejné platy jako dobrý vědec, Židáka semelem, a společnost uspořádáme tak, aby byla dobrá, kvalitní a laskavá. To znamená, že Hořejší či Obama či Pehe nám nařídí, jak přesně si to představují.

A ta nekonečná vzdálenost chápání co je svoboda. To je zde ještě zakořeněná věc, a plno lidí to žije. Tedy svoboda vydělat peníze, svoboda prohrát, svoboda od státu a PC an vašich džendrtet. Celý místní systém je navržen tak, aby federál se staral o hranice a zbombardoval čas od času rusa či ahmeda, a pak nedělal už vůbec nic. Místo toho vláda je všude, a hranice je jako řešeto. Obámy mi kafraj do úplně všeho, a to zadluženě a blbě. Nikdo to jejich kafrání zde po nich totiž nechce. Skandinávci to chtějí a dělají to dobře. Když to funguje, tak samozřejmě ať klidně všechno děla stát. Jenže tady, stejně jako v čegúnsku, to federální funguje hodně špatně, kromě o pět tříd kvalitnější armády (kvalitnějši než zbytek místních vládních aktivit).

Prostě místní liberálové, tedy Hořejší, svojí i často dobře myšlenou dorotivostí pojebou co můžou, a ještě se na zbytek koukají z desáté pryčle morálního žebříčku. To my chceme zrušit (za vaše peníze) chudobu, to my jsme pacifisti a láskou ke všem prosáklí, to my jsme racionální ateisti. Všechno špatně. Feminismus přehnali, AA přehnali, jsou teď skoro výlučnými rasisty, a Obamu zvolí znovu.

I ten Hořejší je dobrý člověk. Bohužel dostatečně naivní aby neprohlédl, kam jeho dobrota vede - do Brave new world. I ten fašoun i ten bolšán byli aspoň průhlednější. Dobro Hořejších nás ale teprve semele, protože štíty dávnou budou svěšeny (zním si pateticky a tak nějak Klausovsky. Fuj.)

Jinak toho Hořejšího i s tím Harvardem máte, myslím, přečteného skvěle. Řekl by světácky - na Harvardu jsem byl a levicově intelektuálně - moc se mi tam nelíbilo.
14. 02. 2013 | 08:31

Pepa Řepa napsal(a):

Rychetský
pokud jde o volby, rozumím Tužce a sám nevím, jak bych volil.
Když to zjednoduším byla volba
DiENSTSBIER-SCHWARZENBERG-ZEMAN
cosi jako volba
HOŘEJŠÍ-PEHE-Jiří HAVEL in memoriam
neboli
SEDMIOSMINOVÍ POLOKOMUNISTÉ-KOREKTNÍ LIDSKOPRÁVNÍCI SVĚTASPRÁVY-VESELÍ SOSANI

Pořád se mi zdá, že Bimbo je z těchto špatných, nejnadějnější. Slona do svěrací kazajky PC, AA, a džendrovanýcj kvot nenarvete.
V každém případě vyhrál v demokratických volbách a musím se s tím naučit žít.
Uvidíme.
Mějte se, musím na kapačku.
14. 02. 2013 | 08:38

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Pepa Řepa

S tím Halíkem děkuju za informace, a souhlasím. V místním baptistickém kostele nikdo nikdy neslyšel jedinou politickou věc. Kdyby ale zase lidi nechtěli slyšet intošský katolictví opepřené o pravdu a lásku, tak by šli jinam. Zde tje to napůl psychologická poradna a napůl nechutné křesťanské rádoby rokenrolove písně. Celé ale drsně k lepším vztahům ve společnosti skrze bibli. Maj parkoviště asi pro dva tisíce aut, školu pro haranty, bible school a jedou a jedou. Hosana.

A v práci nám politické kydy taky nedoporučují, a přestože mě iritují a z disedentského principu jim to narušuju, tak vědí proč. Kampaň za knížete to ukazuje (nejsmutnější příklad byl případ Dejdara).
14. 02. 2013 | 08:43

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Pepa Řepa

Já si nakapačkoval zposlední z vánoc zbylý vaječňák, tedy skvělý eggnogg, Pennsylvania Dutch.

Držím palce an vašich kapačkách.

Myslím, že bez vašich kydů bych na aktualne.cz dávno zapomněl. I hořejší nehoráznosti se přejedí. Stejskal by vám do kapání měl přidávat něco účinného. Možná ale už je s doktory dohodnotý a už vás balzamuje abyste mu vydržel další pětiletku.

Doufám, že to není nic vážného či spíš nepřekonatelného.
14. 02. 2013 | 08:52

buldatra napsal(a):

Pavel Rychetsky napsal(a):
… Hokejisti mají mít stejné platy jako dobrý vědec, Židáka semelem, a společnost uspořádáme tak, aby byla dobrá, kvalitní a laskavá. To znamená, že Hořejší či Obama či Pehe nám nařídí, jak přesně si to představují. …

Posílám pozdrav a hlásím, že buď zvítězí tato, či jiná představa (IDEOLOGIE), nebo zvítězí svoboda a demokracie.
Jsem optimista a proto vím, že každá ideologie nakonec prohraje na celé čáře, protože vesmír, jehož jsme součástí, je svobodný prostor.
Přičemž však svoboda to má těžké, může ledaskoho odradit svou rozsáhlostí, stejně jako vesmír. Může mít i drsnou slupku, protože je to ingredience čistá, syrová.
Pro spoustu lidí nepochopitelná, páč žijí od malička s nějakou tou implantovanou ideologií a ta bývá uhlazená, aby ji lépe strávili. I tasemnice je hladká.

I Pehe je uhlazené.

Uhlazený je i Halík, páč v rámci své ideologie pase své stádo a když náhodou ze své role vybočí a na okamžik zdrsní, pak sem tam nějaká ta Hořejší ovečka zdrhne, což je ideologicky kontraproduktivní...

Takže, aby stádo zbytečně nepřemýšlelo nad věcmi mimo rámec ideologií, předhazují jim ideologové zástupné adrenalinové záležitosti jako například rádoby přímou volbu neodvolatelného prezidenta…u nás. Sleduji, že za Velkou louží je to v podstatě totéž, jen v jiné barvě.

Avšak to všecko nic nemění na mém přesvědčení prostého vesničana, že správná cesta je ta, která vede směrem ke svobodě a přímé demokracii. A tudy výše přetřesené, šikovně propagované kníže jít odmítá, tak ať tedy v klidu důstojně a noblesně odkráčí do politického propadliště mezi ostatní fosilie. Kdo chce kam, pomožme mu tam.

Z geologického hlediska je to stejně epizoda zanedbatelná, k nepovšimnutí.
14. 02. 2013 | 11:15

Viola napsal(a):

Je hezké vidět jednou Pepu Řepu psát vážně.

" já-osobně-nevidím velký rozdíl mezi komunistou a fašistou.tady se rozcházíme.
Oba režimy vedly k totalitě, pravda jiného druhu." napsal Pepa

Tolik se tu už o tom tématu napsalo a někteří jako Pepa to ne a ne pochopit. Už je nejvyšší čas, jinak na vás Pepo nebudou lidé vzpomínat vdobrém. Ten, kdo nevidí rozdíl mezi fašistou, nebo komunistou sám inklinuje k fašismu. Já jsem ráda, že mě mohou považovat za někoho, kdo inklinuje ke komunismu. Fašismus si dal za cíl povraždit nepohodlné - podřadné lidi - židy, komunisty, slovany. Komunismus si dal za cíl ne povraždit (i když vlivem věznění někteří lidé umírali a jejich rodiny strádaly), ale odstranit třídní nespravedlnosti, neboť jsme všichni rovni - a tak je to i v písmu. Komunisté kostely zachovávali a věřící se mohli své víře věnovat, i když s nějakým posměchem od těch druhých.

Pepo Řepo přeji vám brzké uzdravení, držte se a pojídejte vitamíny, ovoce a zeleninu.
14. 02. 2013 | 11:42

Viola napsal(a):

Pavel Rychetský

"Budeme mít stejné platy"

Spíše nebudeme mít nikdo žádný plat, jen budeme registrovaní a budeme vlastnit asi čip a podle toho nás obslouží tam kam příjdeme a projdeme příslušnou branou. Každému podle jeho schopností a podle jeho potřeb. :-)
14. 02. 2013 | 11:46

buldatra napsal(a):

Violo,

já bejt ideolog, měl bych z Vás radost jako ze skvělé potravy.

Dovoluji si jen podotknout, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.
Nejspíš proto, že za těmi úmysly, které tak krásně zní, je vždy někdo, kdo je předhodil v plen proto, protože mu zajistí jeho osobní blaho.
A tak na cestě za beztřídním -ismem Vás povedou lidé, kteří kupodivu budou mít vždy více movitostí a více výhod, více prebend, více svatozáře a nebudou muset nic těžkého zvedat. Jen Vás budou držet v lati. A ta lať, to je společný aparát všech -ismů.
14. 02. 2013 | 13:04

buldatra napsal(a):

Pane Pepo,

nezanedbal jste náhodou preventivní kapání per os?
Rád Vám k tomuto účelu pošlu loňskou hruškovicu.
Je to kapačka k nezaplacení.
14. 02. 2013 | 13:09

vaclavhorejsi napsal(a):

Ateista:

“jen na okraj dodám, že Halík je i cholerik a má zálibu ve velmi vulgárních výrazech.
Vy jste to vážně nevěděl, nikdy jste se s těmito informacemi nesetkal?”

Ne, s tim jsem se opravdu nesetkal, a ani tomu neverim.

“Měl byste se smířit s tím, že ve vesmíru může souhrou většího či menšího počtu náhod vzniknout život. A prostě vznikl taky v jedné naprosto obyčejné sluneční soustavě na 3. planetě střední velikosti.”

ALE TO JE PRECE UPLNE PRESNE TOTEZ, CO SI MYSLIM I JA!!! Musite pozorneji cist me clanky! ;-)

“Nemůže se tedy stát, aby se ateista považoval za nějakou nadřazenou rasu, která musí ovládnout celou planetu a vraždit po milionech ostatní.”

No ja nevim, nacisti i bolsevici byli prece ateisti, ne?

“Jen tak na okraj, víte vy vůbec, kolik jste zabili lidí v Africe? (viz ty vaše zákazy kondomů).”

I v tom s vami zcela souhlasim a psal jsem o tom. Nevim, kde jste prisel k nazoru, ze s temihle katolickymi nesmysly sopuhlasim. Kritizuji je…

“Vy jste vážně přesvědčen o tom, že někdy na konci prenatálního vývoje vstoupí do plodu něco jako duch a tím vznikne člověk?”

Pane boze, jak jste dosel k nazoru, ze si eco takoveho myslim?? I o tom jsem opakovane psal – studujte… ;-)
***********************************************
Pavel Rychetsky :

“To, že zavrhl Halíka je nechutné a odporné. Ta nesmiřitelná cheguevaristická vášeň a nenávist.”

Co to povidate? Jaka nenavist – proste kritika, odlisny nazor. Co by potom musely byt vase komentare k memu psani???

“Ty strašné dávky hořejšího dobra, z toho je šoufl.”

Nuti vas nekdo, abyste to cetl? Dbejte o sve zdravi!

“Tam je taky mimořádně populární být nacistou a antisemitou a Hořejší se k tomu vesele připojuje”

Smarjajosef – tak uz jsem nacista a antisemita?? Loni jsem byl pozvan na prednasku do prazske zidovske obce – moc pekne jsme si popovidali a notovali jsme si…

“Přestože intenzívně pracoval ve volební kampani pro Zemana, skrze agitku podpásově a slizce namířenou proti knížeti skrzevá jeho homeopatickou paní.”

Jestli jsem podporoval nekoho v kampani, tak to byl Dienstbier. Na jeho predvolebnim setkani den pred volbami jsem byl jednim ze 3 recniku (Sobotka, Dienstbier a ja jako nestranicky sympatizant).

"Podporoval jsem progresívní křídlo nacistů.”

Ja jsem presvedcen, ze stalinismus byl obdobou nacismu; to, co bylo po roce 56 (a uz teprve ne v 60. letech i pozdeji) uz rozhodne ne. Byl to hnusny, opresivni rezim, ale o nic horsi (spis lepsi) nez mnoho opresivnich rezimu podporovanych Zapadem.

“No, abych tu hodinku nenávisti uzavřel.”

Ano, oznacil jste to VELMI spravne. Ta nenavist z vas jen kape. Pozor, aby vas z toho nekleplo…

“Já byl v deseti letech dospělý muž”

Skutecne? Se vsim vsudy? Obdivuji…

“Židáka semelem”

Pokud toto pripisujete mne jako muj nazor, tak bych mohl odpovedet jen VELMI neslusnymi slovy. Reknu tedy jen slusne, ze jste jste hlupak…

“Skandinávci to chtějí a dělají to dobře. Když to funguje, tak samozřejmě ať klidně všechno děla stát.”

Ano, vyborne – ale to je uplne presne to, co bych ja a “socialisti” chtel docilit i u nas!!!

“To znamená, že Hořejší či Obama či Pehe nám nařídí, jak přesně si to představují.”

Chapate rozdil mezi narizovanim a vyslovovanim nazoru???

“Prostě místní liberálové, tedy Hořejší,”

Sakra – jsem tedy liberal nebo Cohn/Bendit nebo stalinista?? Pro vas tyto pojmy splyvaji?? Neuveritelne…

“to my jsme racionální ateisti. Všechno špatně. Feminismus přehnali, AA přehnali, jsou teď skoro výlučnými rasisty, a Obamu zvolí znovu.”

Takze vetsina Americanu jsou rasisti, protoze voli Obamu? Opet – mimoradne zajimavy nazor…

“Řekl by světácky - na Harvardu jsem byl a levicově intelektuálně - moc se mi tam nelíbilo.”

Mne se tam libilo…

..
14. 02. 2013 | 13:30

vaclavhorejsi napsal(a):

Pepa Řepa:

„To ale TH vždycky dělal, a srdéčko bratra Wěnczeslaua se tetelilo blahem, když tepal do Bartošů, Semínů, a Klausů, teď se otřel o socana a na pana Hořejšího jdou mdloby.“

Pokud mam byt ten „bratr Wěnczeslau“ ja, tak bych jen pripomnel, ze TH se neotrel o Zemana (to by mi nijak nevadilo, jeho negativni stranky si dobře uvedomuji, a proto jsem ho nevolil), ale velmi nechutne se vyjadril o milionech jeho volicu.

“Ne ovšem zamyšlení bratra Wěnczelaua, on je-svým způsobem-nevyléčitelným bigotním stalinistou.”

To je fakt silene…

“jeden způsob, před nímž bych chtěl varovat je naivní imperialismus lásky, k němuž mají sklon jak jistí horliví a "laskaví" křes´tané tak mnozí zastánci sekulárního humanismu.”

Nevim, jak to TH myslel, ale rozhodne byl donedavna horlivym propagatorem mezinabozenskeho dialogu, diskutoval s uctou s nejvyssimi predstaviteli islamu, buddhismu, judaismu. Pokud od toho snad nyni upousti, bylo by to velke zklamani.
Pokud mysli tou kritikou multikulturalismu ten koncept rovnocenne spoluexistence ruznych velmi odlisnych komunit v evropskych zemich, tak s nim 100% souhlasim – vzdycky jsem rikal, ze spravny je americky koncept “melting pot”.

“O panu Hořejším raději pomlčím, je to český Cohn-Bendit, mluvím-li o 7/8 novém komunistovi ještě ho šetřím.”

Nemohu nez zopakovat svuj vykrik uzasu nad takovym nesmyslem…

“A na Harvardu ho zase spolužáci nebrali do barů,”

No to byste se divil…

“V každém případě vyhrál v demokratických volbách a musím se s tím naučit žít.
Uvidíme.”

Konecne – 100% souhlas…

“Mějte se, musím na kapačku.”

Doufam, ze to neni neco moc vazneho a ze budete brzy zdrav!
Ale prosim – zamyslete se priste trochu, nez o mne napisete takovy nesmysl, ze jsem stalinista, antisemita, pritel islamskych teroristu nebo neco takoveho.
Ja jsem prece (podobne jako treba Pehe, Dienstbier apod.) proste umirneny “evropsky socialista”, coz je myslim stejne legitimni a uctyhodny smer jako treba evropsky krestansky demokrat, ne?
A nebo – piste si co chcete, treba ze jsem jeste neco horsiho, ono na tom stejne nesejde… ;-)

..
14. 02. 2013 | 13:30

Pepa Řepa napsal(a):

Zrcadlo, zrcadlo
kdo je v Akademii běd zdejší
ze všech docentů
nejrovnější, nejsprávnější
a nejdemokratičtější?
---------------------------------
No přece Ty
bratře Wěnczeslaue Bendíku....
což dokládá přednáška pejzatým a socanům jako skutečně nestranný :_)!!! pehecí mudrc...
Žasnu také, jak sám sebe vidíte, jen Vám musí být sdělena pravda z Arizony a pamatuji- Rychetský Vás přesně vystihl- nebo že se občas ztopořil nějaký váš zaměstnanec a to to pak tady lítalo.
Nejlepší je zeptat se asistentky nebo podřízeného poskoka, jak Vás vidí.

Ale prosim – zamyslete se priste trochu, nez o mne napisete takovy nesmysl, ze jsem stalinista, antisemita, pritel islamskych teroristu nebo neco takoveho.
Nééééééééééé, kdepak!!!!!!! Jak Vás to napadlo?
------------------------
Prostě místní liberálové, tedy Hořejší, svojí i často dobře myšlenou dorotivostí pojebou co můžou, a ještě se na zbytek koukají z desáté pryčle morálního žebříčku.
Cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly
------------------------
Kdyby Vás náhodou papež Benedikt XX chtěl beatifikovat, budete vyobrazen s tou kůží na koleni, kterou mívali staří dlaždiči.
Dláždíte Road to Hell a myslíte si, že děláte dobrý skutek.
To si Vaši spolusoudzii po r.48 mysleli taky.
14. 02. 2013 | 15:06

Ateista napsal(a):

Hořejší:

Mnozí významní fašisté byli praktikujícími katolíky. Ostatně Hitler se těšil pasivní přízně Papeže Pia XI i XII. Katolická církev se nikdy proti nacismu nepostavila a dodnes Vatikán ukrývá v archivech dokumenty o 2. sv. válce.

Samozřejmě bolševici jsou zcela jiná skupina, ale i oni měli svojí specifickou víru. Smyslem bylo vytvořit dokonalou společnost a zde vidíme určitou paralelu s rájem, tak jak ho definuje církev. A jsem si vědom toho, že bolševici s křesťanstvím neměli téměř nic společného, ale jisté charakteristické prvky tam jsou.

Jak jsem se zmínil o Halíkovi, to ale mám z několika zdrojů u kterých jsem zjišťoval, zda jsou na sobě nezávislé. Sám jsem u ničeho takového nebyl a ani nemohl být, ale pokládám to za relativně vysoce pravděpodobné, proto jsem to zveřejnil. Osobně nemohu říci, zda tomu věřím či nevěřím, pouze tvrdím, že je to značně pravděpodobné.
14. 02. 2013 | 15:33

Viola napsal(a):

Buldatro

"A tak na cestě za beztřídním -ismem Vás povedou lidé, kteří kupodivu budou mít vždy více movitostí a více výhod, více prebend, více svatozáře a nebudou muset nic těžkého zvedat. Jen Vás budou držet v lati. A ta lať, to je společný aparát všech -ismů. "

Na cestu za beztřídním -ismem už nás vedli lidé, bylo to po válce a nedalo by se říci, že by to byli nějací boháči. Platí, že vedoucí prostě musí být výše ve všem, ale ne až tak, že to přímo uráží ty vedené. Držení v lati je dobré, jen se tou latí nesmí třískat, ale jemně popostrkovat zezadu, aby nikdo nepokulhával za mocným stádcem. :-)
14. 02. 2013 | 15:55

Viola napsal(a):

ateisto

podpora víry fašisty byla jen naoko a nebyli všichni duchovní stejní, jedni byli antifašisti, jiní byli fašisti a že se Papež přímo nepostavil nacismu, tak tím chránil jen svůj úřad a existenci katolíků, jinak by šli možná i všichni katolíci do plynu. O věřících se obecně ví, že jsou poslušni svých "otců" a proto těchto věřících i Hitler využil a církev by si měla na to dávat velký pozor, kdo ji chce využít a zneužít ke zlému a proto by se měla věnovat jen duchovním otázkám a k politice se ani nevyjadřovat, ani slůvkem nenaznačovat, měla by zdůrazňovat jen boží vedení.
14. 02. 2013 | 16:01

Pepa Řepa napsal(a):

vaclavhorejsi
Ještě k tomu sdělení zrcadla, že jste "nestranný".
---------------------
Nepochopil jste.
Vaše "nestrannost" spočívá v tom, že nevíte, pro kterou stranu se rozhodnout.
Zda pro ČSSD nebo KSČM, zvláště když Vás-po celý život-táhne srdéčko k té druhé.
Mějte se hezky na Vaši rudé cestě.
Ale beze mě.
14. 02. 2013 | 16:12

Ateista napsal(a):

Hořejší:

Já jsem si nyní přečetl všechny Vaše blogy k tomuto tématu. Nedávno jste mi mj. zhruba napsal, že nelze chápat (představovat) Boha, tak jak se to snaží vnucovat Dawkins, ale právě tu bytost kdesi nad námi evokuje u věřících nejen obsah Kancionálu, ale do značné míry i celá samotná (nejen) katolická liturgie.

Nabízí se otázka, proč nemůžete vyznávat svou víru, ať už je jakákoliv, aniž byste jakkoliv komunikoval s církví a chodil do kostela? Navíc jsem tedy doposud nepochopil, co si více či méně přesně pod tím Bohem představujete?

V Teologických textech č. 3/2012 je na str. 113 uveřejněn dopis od O. Mádra pro nějakého Honzu. Oto Mádr mj. píše: "v přesném slova smyslu neexistují důkazy, že je Bůh. Boha si nemůžeme položit na badatelský stůl vědy. Bůh není součástí světa jako my. Nikdy nedorosteme nesmírnosti jeho bytí, proto vždycky pro nás zůstane Tajemstvím."
O několik řádků dále je uvedeno: "My křesťané se cítíme obdarováni vírou, kterou nám sdělil Bůh slovy a činy Ježíše Krista." O několik řádků dále:"Věřící není sám, protože Bůh poznaný skrze Krista mu nabízí něco závratného, vztah mezi Otcem a dítětem".

Vidíte tu neupřímnost, lež a propracovanou typickou katolickou metodiku indoktrinace?
Nejprve tedy nikdy nedorosteme nesmírnosti jeho bytí a je pro nás tajemstvím... Později se dozvídáme, že Bůh je poznaný skrze Krista... (!)
Ty výroky O. Mádra jsou naprosto zcestné i z dalších důvodů.
Bůh pro nás zůstane Tajemstvím (pozn.: tohle slovo rád používá i Halík), ale víme o něm, že není součástí světa jako my. Nic tedy o Bohu nevíme, ale na druhou stranu víme naprosto přesně, že se nenachází v našem světě (vesmíru)... navíc Bůh může interagovat s námi a naopak... Navíc není možné předpokládat, že nic nevíme o Bohu, ale víme kdo byl Ježíš Kristus, protože samotné informace o Ježíši Kristu nám dávají informace o Bohu, což je ale zase v rozporu s tím předchozím výrokem. To je tedy velmi zajímavé....

Dá se to napsat takto: Domníváme se (ale nikdy nemůžeme dokázat), že v bodě A (který nedokážeme lokalizovat) existuje předmět X (o kterém nic nevíme), dále víme zcela jistě (máme dokázané), že v bodě B (lokalizace pozitivní) existuje předmět Y (jehož vlastnosti známe), který by ovšem nemohl existovat, kdyby neexistoval v bodě A předmět X. Tím ovšem dokážeme existenci předmětu X, současně ale tvrdíme, že existenci předmětu X nemůžeme nikdy dokázat ! ! !
předmět X: Bůh; Y: Kristus; Bod A: prostor, kde je Bůh; bod B: náš vesmír

Zajímalo by mě, pane profesore, jak se k tomu vyjádříte jako vědec a věřící člověk?

Já tu vidím přesně typické chování a samotnou podstatu náboženství. Velmi propracovaně o tom píše nejen Dawkins, ale i Petr Bakalář ve své knize Bůh jako psychický virus.

Nebylo by vhodné o té vaší víře a postoji napsat samostatný blog, kde všechno vysvětlíte?
Co si vlastně pod pojmem Bůh představujete?
Např. existuje stále proopracovanější teorie, že náš vesmír je pouze a jen holografická iluze, resp. projekce ze světa, který má o jeden rozměr méně... Vy pak budete toho Boha (ať už tím myslíte cokoliv) hledat kde?
14. 02. 2013 | 16:32

Ateista napsal(a):

Výzva pro prof. Hořejší: Opravdu Vás laskavě žádám (!), abyste se k tomu dokázal nějak vyjádřit a odpovědět na otázky. Viz můj příspěvek z 14.02.2013, v čase 16.32
14. 02. 2013 | 16:40

Viola napsal(a):

Ateisto

"Nabízí se otázka, proč nemůžete vyznávat svou víru, ať už je jakákoliv, aniž byste jakkoliv komunikoval s církví a chodil do kostela? "

To někdy pan profesor napsal, že nemůže svou víru vyznávat bez chození do kostela?
14. 02. 2013 | 16:42

Viola napsal(a):

Ateisto, nebuďte tak nervosní, já vám zatím nestačím? Pan profesor je profesor, nemá tolik času na rozjímání.
14. 02. 2013 | 16:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy