ÚSTR, Edvard Beneš v Haagu a viróza.

12. 05. 2013 | 09:30
Přečteno 18829 krát
Omlouvám se, že se zde po několika měsících opět zjevuji, hnán nutkáním okomentovat tři aktuální záležitosti:

Vox populi – ÚSTR

Naše sdělovací prostředky referují nevídaně intenzivně o aktuálním dění v Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Referují značně „angažovaně“ a snaží se budit dojem, že jsme svědky jakéhosi komunistického puče (vedeného kupodivu pravicovou novinářkou). Jejich hrdinou je odsvěcený kněz, bývalý ředitel onoho „vědeckého“ ústavu, který nyní posílí řady KDU-ČSL.

Poněkud zapadla informace o tom, co si o tomto ústavu myslí veřejnost. Výsledky recentního průzkumu veřejného mínění o této záležitosti jsou následující:

ÚSTR vnímá 68,7% občanů jako zcela zbytečnou instituci. Názor, že ÚSTR plní svoji funkci sdílí 25,5% veřejnosti.

Názor, že se ÚSTR objektivně a pravdivě zabývá zkoumáním a objasňováním éry komunismu a nacismu, sdílí pouze 22,4% dotázaných.

73,3% dotázaných nepovažuje ÚSTR za zcela nezávislou instituci na vládnoucí politické reprezentaci.

67,8% dotázaných souhlasí s názorem, že by měl být ÚSTR zrušen.

Musím říci, že s tímto většinovým názorem ze srdce souhlasím i já. I já si myslím, že k výzkumu našich recentních dějin by zcela postačil Ústav soudobých dějin AV ČR.
Nadále si myslím, že označení „totalitní“ si zaslouží československý komunistický režim v plné míře pouze ve stalinistickém období (1948-1956); ostatně jsem tady o tom již psal před více než pěti lety.
***********************************************************

Beneš do Haagu!

Před několika dny jsme vzpomněli výročí konce 2. světové války v Evropě. Zdá se, že v některých sdělovacích prostředcích se při této příležitosti stává hlavním tématem připomínání zločinů spáchaných po skončení války na Němcích a odsuzování jejich „odsunu“. Někteří autoři se snaží vyvolat dojem, že na českém národě lpí kolektivní vina za zločiny srovnatelné s genocidními zločiny nacistickými, ne-li horšími. Tito autoři se snaží dovozovat, že snad Češi schvalují zločiny „divokého odsunu“.
Čtenáři těchto článků mají získat dojem, že nejhorším zločincem onoho období byl Edvard Beneš (na rozdíl od něj je např. W.Churchill prozatím těmito autory ušetřen požadavků na přesun in memoriam do Haagu).
Je to věru zajímavý a inovativní způsob oslavy konce války...

Já jsem zde na toto téma psal již dříve (zde a zde).

Nechápu příliš, k čemu má sloužit to neustálé připomínání hanebností spáchaných zlomkem promile českého národa, které se staly a nemohou se odestát, o kterých tak jako tak každý dávno dobře ví, a za které již dávno padly opakované omluvy.
Nemůže to přinést nic jiného než rozdmychávání starých národnostních nenávistí, za kterými by bylo nejlepší udělat hodně tlustou čáru (samozřejmě včetně tlusté čáry za hroznou německou historií). Dnešní generace přece s těmito hrůzami už nemají nic společného – proč se po nich tedy chce, aby za ně braly zodpovědnost a neustále se omlouvaly za činý svých dědů či pradědů?

**************************************************************************

Viróza

Závěrem bych chtěl popřát panu prezidentovi brzké uzdravení z jeho virózy. Mně se v takové situaci opakovaně osvědčuje klid na lůžku a hlavně vytrvalé pití čaje s citrónem; podstatné ovšem je, že tento nápoj musí být fortifikován nezanedbatelným množstvím ethanolu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bestia triumphans napsal(a):

Autor napsal:
"Nechápu příliš, k čemu má sloužit to neustálé připomínání hanebností spáchaných zlomkem promile českého národa, které se staly a nemohou se odestát, o kterých tak jako tak každý dávno dobře ví..."

???
Každý?
Dávno?
A dobře?

:-) :-) :-)
12. 05. 2013 | 09:44

Pája napsal(a):

Hezký blog, pane profesore.
Onen "Institut ímeni Pavla Žáčka" by opravdu skončit.
12. 05. 2013 | 09:46

přepnout napsal(a):

Pan profesor při svém věku proklamuje značně přehnanou odvahu.
Pak bude muset kompromitovat své názory koupí jater od Hašima Tačiho.

Už tři dny čekám, kdy se hrdinná BIS vytáhne se zjištěním, kdo štvavou kampaň proti zvolené hlavě státu organizuje.
Neboť se tu delegitimizuje vůle voličů.
Přímé volby se v očích některých lidí zjevně neosvědčily, neboť v nich nemohou nic získat.

Měli by vystoupit a mluvit za sebe.
Na jejich natahovací kašpary už jsme přestali být zvědaví.
12. 05. 2013 | 09:48

veverka napsal(a):

Konečně zase nějaký normální blog. Po standartních duševních výblitcích Peheho s Hvížďalou je to příjemná změna. Jsem ovšem zvědav jak dlouho tu těch pár jakž takž normálních blogerů jako je Hořejší nechají psát,když už si Bakala koupil i tento "informační"(propagandistický) server.
12. 05. 2013 | 09:53

lerak napsal(a):

Zcela s Vámi souhlasím
12. 05. 2013 | 09:54

Hysteria magistra napsal(a):

BT,

ano. Každý, dávno, dobře. Ale zdá se, že mnozí již jaksi zapomněli na Benešovu řeč zdůvodňující v parlamentu zákon o odsunu, na Postupimskou konferenci a na důvody, proč vlastně došlo k odsunu německé menšiny (nejenom z Československa) - vyjma těch co prokazatelně nekolaborovali s nacismem. Anebo chtějí aby na to zkušenostma nepolíbená mládež a veřejnost dnes již téměř prosta pamětníků předválečné doby, nacistické okupace a poválečných událostí - zapomněla.
12. 05. 2013 | 09:55

Medikolog napsal(a):

Pane profesore, díky za blog.

Medikolog
12. 05. 2013 | 09:58

veverka napsal(a):

Pokud jde o ÚSTR tak ten neměl nikdy ani vzniknout. ODS si ho založila pro sebe jako svůj propagandistický ústav na hledání špíny,protože si myslela,že bude senát ovládat navždy. Jakmile se karta obrátila,tak začala zuřivě prskat.

Tento "ústav" samozřejmě zrušit. Je naprosto k ničemu. Je to jen další tunýlek veřejných peněz pro pár ideologicky správně orientovaných trafikantů.

A pokud jde o ten Haag,tak tam patří za humanitární bombardování a Irák Havel,Bush,Madlénka,Blair a jim podobní zločinci.
12. 05. 2013 | 10:04

Maximus napsal(a):

Rozumná slova, konečně zase jeden normální bloger.
Pěkný den všem!
12. 05. 2013 | 10:04

brbla napsal(a):

Děkuji za stručnou rekapitulaci nejdůležitějších hybatelů naší současnosti. A velmi děkuji za obohacení mého slovníčku cizích slov.
12. 05. 2013 | 10:04

Ládik!!! napsal(a):

Kdyby pil hodně čaje, hodně by čural a Forejt by musel nosit bažanta. A bimbo by ho možná položil mezi korunovační klenoty.
12. 05. 2013 | 10:10

Petr B. napsal(a):

Dobrý blog.

1/ ÚSTR: má připomínat zločiny levice (tzn. i s KSČ spříznéné sociální demokracie). Proto je potřebný. Má mladým lidem ukázat pravdu.

2/ Beneš do Haagu!: Tento pohled na 2. světovou válku hlásají ti nejčestnější lidé pyšnící se navíc vysokým IQ (zjištění nedávno zesnulého psychologa Hubálka). Jedná se o voliče TOP09, části ODS, Lidem, části KDU-ČSL, části SZ. Tzn. podstatná část naší pravice, drtivá většina obyvatel Prahy a jejího nejbližšího okolí.
Je třeba opravit levicové lži o 2. světové válce a ukázat pravdu: tzn. že většina sudetských Němců byla antifašisticky zaměřená a nezasloužila si odsun. Navíc místo odsunutých, nevinných a pracovitých sudetských Němců přišel do pohraničí méněcenný póvl z Východu a i kvůli tomu, jsme na tom byli v roce 1989 tak špatně ekonomicky. Češi, vraždící nevinné sudetské Němce, byli morálně na stejné úrovni s gestapáky a esesáky, proto si nemáme s hitlerovským Německem co vyčítat. Za genocidu sudetských Němců může levice, protože zločinec Beneš byl socialista. Navíc se Beneš kamarádil s komunisty. Ostatně i Hitler byl sociální demokrat viz název jeho strany a státní zásahy do ekonomiky. Za všechno tedy může levice. Jedině česká pravice je úplně čistá. Je třeba jí volit i v příštích volbách.
Vysvětlil jsem to jasně?
12. 05. 2013 | 10:14

SuP napsal(a):

Ládik!!!u -
V tom musí být léta neskutečné dřiny, jak dokážeš všechno hned domyslet!
;-)
12. 05. 2013 | 10:21

SuP napsal(a):

Petr B. -
Nedá se říct, že by tento pohled na věc nebyl zajímavý.
12. 05. 2013 | 10:24

nil novi sub sole napsal(a):

"Omlouvám se, že se zde po několika měsících opět zjevuji, hnán nutkáním okomentovat tři aktuální záležitosti:"

Není třeba se omlouvat. Za tento váš odvážný blog, se na rozdíl od některých jiných, stydět nemusíte.
12. 05. 2013 | 10:26

český maloměšťák napsal(a):

Petr B
Např. Supovi zcela jistě.
:)

---------
Bestia trumfosliz
Opakování je matkou hlouposti ...psal už kdysi dávno Le Bon a dělali např. Stalin/ten za pomoci kin/ nebo Hitler/ten za pomoci Goebbelse/.
O tom žádná.
------------------
Hola, hola....kdepa je např. Šauerová ?
Téma volá !
12. 05. 2013 | 10:32

starý jezevec napsal(a):

Pokud máme nějaký ústav, která má zkoumat nedemokratické režimy, tak by měl zkoumat především ten náš současný, protože ten je méně demokratický, než byl ten komunistický.

Za komunistů byl taky parlament, taky se pořádaly volby, podobně jako dnes, ale komunistům slouží ke cti, že když zůstali „nazí“, tak odešli. Současná vláda a parlament jsou „nazí“ už roky a je jim to úplně jedno. V tom, čemu se říká český pravičák, není demokrata za haléř a náš současný stav je podobně jako za komunistů jen hra na demokracii.

Současný český parlament a vláda nejsou zde z vůle lidu, ale z vůle různých mafií, jejich peněz a zájmů. Nemám nejmenší pochybnosti o tom, že jsou méně demokratickými institucemi než byly ty komunistické, dokonce mohou být i pochybnosti, jestli by dokázaly vyjadřovat vůli lidu alespoň na té úrovní, jako říšký protektor.
12. 05. 2013 | 10:33

Anastázie Králová napsal(a):

Pan profesor Václav Hořejší

Velmi děkuji za váš blog.
Plně s ním souhlasím.

P.S.Taktéž si myslím,že USTR by měl být zrušen-nejlépe s kammžitou platností.
12. 05. 2013 | 10:34

Drzá zrzka napsal(a):

Nevěřím žádnému průzkumu, který jsem si sám nezfalšoval.
(W. Churchill)

Virózou se prezident Zeman zřejmě nakazil na ruském velvyslanectví při oslavách 68. výročí konce II.sv. války v Evropě.
Zbývá jen zjistit, který vir jí způsobil. Vodkóza stoličnaja nebo becherózum karlovarum nebo jen rum v čaji? :-)
12. 05. 2013 | 10:44

český diskurz napsal(a):

OPILÝ NEBO NACHLAZENÝ PREZIDENT?
Programové zadání nového pomníku na Letenské pláni.
12. 05. 2013 | 10:47

mezinárodní divadelní dvůr napsal(a):

Ne, žádnej Beneš.
Editor řikal, že uzení úhoři.
S knížou.
12. 05. 2013 | 10:50

Viola napsal(a):

Děkuji vám pane profesore,

že jste svým článkem přispěl zde na aktuálně, kde rovnováha názorů se povážlivě naklání na nedobrou stranu, ač si tato redakce vytkla, že bude mírumilovná a bude svými články a svým dohledem (milé oko pana Stejskala) dbát na soulad mezi lidmi.
12. 05. 2013 | 10:51

SuP napsal(a):

Drzá Zrzka -
Rusové s oblibou přidávají polonium .... To je pak viróza k nepřežití.
12. 05. 2013 | 10:53

Viola napsal(a):

starý jezevče

tak je to vláda je zvůle.
12. 05. 2013 | 10:54

Viola napsal(a):

Sup

když je jeden dvojitý agent, tak nemůže očekávat nic dobrého asi ze žádné strany, to je holt úděl těch špionů (STBáků, kGBáků a dalších tajných šťouralů). Výhoda nevýhoda dneška je, že jejich služby jsou tak, jako práce i jiných nahrazována technikou a ta se poloniem otrávit nemůže, dokonce se jí nemůže podstrčit ani žádná vnadná Matahari.
12. 05. 2013 | 10:57

Ládik!!! napsal(a):

Když ne bažanta (může být politicky nekorektní), tak by mu měl hradní lékař vyústit vývod. Z nohavice podél vnitřní strany boty a mohl by kdekoliv na kanále (nebo v tlačenici kdekoliv).
12. 05. 2013 | 11:02

Drzá zrzka napsal(a):

SuP

Nestrašte, náš prezident, se podle tiskové mluvčí, uzdravuje. :-)

Jooo, kde jsou ty doby, kdy se tři dny pilo, a za den z toho byl člověk venku. Teď nastává stádium jeden den pití, a tři střízlivění. Pardon. Léčba virózy. :-)
12. 05. 2013 | 11:02

Bestia triumphans napsal(a):

SuP napsal(a):
Drzá Zrzka -
Rusové s oblibou přidávají polonium .... To je pak viróza k nepřežití.

!
:-)
12. 05. 2013 | 11:16

Bestia triumphans napsal(a):

Ohledně poznámky k Benešovi se autor názorově shoduje s Pepou Řepou, věčným to oponentem Hořejšího.
Dokonce snad používá stejné či podobné výrazivo, viz "rozdmychávání".
Historický to okamžik!
:-)
12. 05. 2013 | 11:19

jenicek napsal(a):

Veřejný průzkum o ÚSTR je blábol, neboť o něm neví nikdo nic. To je jako ptát se lidí na jejich názor na GMO nebo na diagnostické využití imunoglobulinů.
Ale tak mě napadá, že kdybysme ho zachovali a přejmenovali na Ústav výzkumu zločinů privatizace, tak to bude prestižní ústav a Hořejší s všelijakými soudruhy veverky by jeho spravedlivý výzkum vehementně podporovali, ačkoli by to byla stejná ideologická trafika, jak ho označují teď:-)
12. 05. 2013 | 11:36

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

a jéjé, rudá záře nad kladnem se opět zjevila....
profesore, pokud tady byla totalita jenom do roku 1956, tak znamená, že od roku 56 tady byla svoboda a demokracie. děkuji, že jste mi otevřel oči, já myslel, že vedoucí uloha jedné strany a přítomnost cizí armády, která na to dohlížela, skončily až v roce 89. ( ono bude přeci jenom asi lepší ten USTR nerušit....)
12. 05. 2013 | 11:41

Ateista napsal(a):

Hořejší:

Naprosto souhlasím se všemi body Vašeho dnešního blogu. Naštěstí lidé ještě mají aspoň objetivní náhled, viz ten průzkum veřejného mínění.

S pozdravem Váš ateista.
12. 05. 2013 | 11:55

Milan napsal(a):

Já se obávám, že o okolnostech odsunu zdaleka každý neví. Ukázala to prezidentská kampaň, diskuse v médiích - a nakonec i internetové debaty. A mám dojem, že pisatelům článků o vysídlování Němců vesměs nejde o svalení viny na český národ, ale o poněkud přesnější pohled na tehdejší události (i když samozřejmě výjimky se najdou). Ostatně i pan Hořejší se, zdá se mi, snaží otázku zločinů při divokém odsunu bagatelizovat zmínkou o řádění "zlomku promile", přičemž stranou nechává skutečnost, že divoký odsun byl organizován protiprávně čs. státem (tedy vládou, Benešem a armádou).
12. 05. 2013 | 11:56

starý jezevec napsal(a):

Pokud jde o Zemana, dokud bude trnem v oku mafii a jejím trafikantům, tak je to dobře. Pokud by Bakalovi zaměstnanci začali pět na Zemana chválu, tak to znamená, že veřejnost a demokracie přišla o prezidenta.
12. 05. 2013 | 11:59

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

ateista,
mno před nedávnem proběhl výzkum v rakousku a 56% lidí si myslí, že bylo za hitlera dobře. já bych se výzkumama veřejnýho mínění moc neoháněl, ony jsou spíš pro ostudu a k pláči. já si myslim, že my jako národ nemáme v erbu švejka ani cimrmana, ale takovou malou zbabělou českou zákeřnou zlodějskou a udavačskou s---i. ))))))))
12. 05. 2013 | 12:03

skeptický napsal(a):

Ejhle.U Lipan je všechny nedostali.I když zakuklený za katolíka.Origoš to sice není,za ně se už zakuklilo tolik jiných,že přestali brát,a muselo se k husitům.Kruh se uzavírá.

Profesore,naživo jste docela sympaťák,na fotkách vypadáte trochu suchar.Je to vždycky překvapení ,když ono to mluví.
12. 05. 2013 | 12:04

TomášL napsal(a):

Pane Profesore,

taky nechápu zdejšího blogera jménem Urban. Nejspíše to má v hlavě hodně pošramocené... Možná věkem vypatlané. :-/
12. 05. 2013 | 12:20

konstanz04 napsal(a):

Přesně očekávané a předvídatelné bolševické výblitky od p.Hořejšího, raději si nepředstavovat, jak musí vypadat ten jeho ústav... Primitivismus, zjednodušené a černobílé vidění světa,agitační myšlení 70.a 80.let, zakořeněné zřejmě ze svazáckých schůzí a VUMLu...
12. 05. 2013 | 12:26

Logo napsal(a):

Zase ukázka, že vědecké úspěchy nemusí znamenat korelaci s normálním neideologickým rozumem. Ona prý kdysi existovala i věda o rasové čistotě, že...
12. 05. 2013 | 12:35

minatomirai napsal(a):

Mne osobně tento blog příliš nezaujal.

Pan Hořejší cítí zřejmě kmenovou sounáležitost s tímto serverem a rozhodl se ztlumit dopad nejčtenějších přispěvovatelů, a sice pane Urbana a Peheho tím, že dá čtenářstvu, co si žádá. Je vidět, že uspěl.

Blogy pana Peheho i Urbana jsou dobré, pan Pehe navíc šokoval citací, kterou dal do titulu. Třetí bloger na téma tzv. zemanovské virózy byl vyvážený a velice dobrý a navíc dal do kontextu Zemanův alkoholismus, který je známým faktem, s mentalitou větší části českého národa, a tím i jeho zvolení. Korunní klenoty či nikoliv, pan Zeman je neřízená střela a díky svému alkoholismu a poměrně dlouhé nejenom politické, ale i společenské izolaci, není zřejmě schopen zastávat svoji funkci tak, jak se očekává.

Jsem silně neinformovaný ohledně činnosti i vzniku USTR, pokud je však pravdou, že jediným zřejmě význačným výsledkem činnosti ústavu bylo zjištění, že Kundera někoho kdysi udal, i já bych byl pro zrušení a převedení na jiný historický ústav. Zdá se, že většina obyvatel souhlasí, a to jistě mají podstatně větší znalosti o tomto problému.

Ohledně Beneše do Haagu se mi zdá, že autor poměrně nešikovně manipuluje, čtu sice pouze Idnes a Novinky, ovšem s výjimkou Karla Schwarzenberga během presidentské kampaně to byl právě Miloš Zeman, který neodolal vábení a pronesl nešťastnou úvahu rakouskému tisku o tom, že mají být v podstatě rádi, že byli odsunuti, jinak mohli být zastřeleni. Něco takového se nedá nzavat ničím jiným, než politickým a diplomatickým propadákem prvního řádu, bylo tedy na místě, že se toho média chopila. Jinak se mi nezdá, že by se neustále tento problém v médiích objevoval, jak tvrdil autor, byl spuštěn presidentskou kampaní a následovně Zemanem. Na rozdíl od vás, autore, doufám, že se neudělá tlustá čára za česko-německou minulostí, ale bude jednou vyřešena bez emocí další generací, která na rozdíl od vaší nenese na tomto stavu žádnou zodpovědnost.

Poznámce o vir´oze jsem nerozuměl, mám pocit, že nebyla dotažena do konce.
12. 05. 2013 | 12:37

drotar napsal(a):

neviem naco,horejsi tu pise,ked vatsina normalnej holoty v podstate toto vie,pripada mi to,ze by sa nepovedalo,ze aj nejaky opozicnik dostane priestor v tej smiesnej demokracii tam tych " nezavislych medii" a ich novinarov,bo ked tak kukam samy spravny blogeri tu pisu na tom atlase a casom prileti vlastovka horejsi,aby sa nepovedalo ved kazdy normalny zjadac chleba aj ty samy spravny blogers,co tu pisu musia vidiet reakcie holoty na ich spravne pohlady hlavne urban,hvizdala to rodeny kolaboranti,co svoju mat zaprie,neviem keby v anglii pisali tak o tom ich pijakovy churchilovy,tiez ho podopierali jak stary plot,treba ist kuknut do suomi a tree kronor,ked uz sa pise o pijantve prezidenta,tam sa prezident nevyraca,ale holota,ked zacne weekend to jak procesia u tych cobolov do levoce piju jak rozumu zbaveny a este na pridel,nikto z toho nerobi vedu bo taky su myslim lepsi jak ruske traktare,ty u spravnych blogers to tiez len pijackovia a glupota.
no nic horejsi nel;itaj tu len jak vlastovka,ale slied tu jak sup,aby ty tie zdochliny neunikali.
12. 05. 2013 | 12:40

Jemnický napsal(a):

Existuje staré proroctví, které praví, že za panování Bimbala, Klimbala a Pindala nastane po celém království velké kvílení a pozdvižení lidu. Bimbal rozlomí sedmou pečeť na Kapli sv. Václava a motati se bude kol jejich stěn, div že neupadne, a nikdy už se nezmotá, Klimbal se už neprobudí na zemském sněmu a Pindal zahřímá do Daliborky, jste volní.
Rozespalé vojsko se vyřítí z Blaníku a seřeže to hlava nehlava. Stejně za to můžou všichni, protože pindáním na blogu se nic nenapraví.

Všechny ÚSTRKy budou zrušeny a o(d)puštěny.
Tehdá pak nastane klid v království a lid se vrátí do montoven syt dotovaným vepřovým z velké říše západní.
12. 05. 2013 | 12:41

Joe Ratata napsal(a):

Beneš do Haagu je přece oficiální politika vlastníků naší demokracie.
Stačilo málo a Karel Dobrotybarel by to hlásal jako nejvyšší představitel ČR.
Ale ještě bude muset vymřít nejméně jedna generace,než bude možné oficiálně vydávat Protektorát za nejlepší řešení pro český národ,viníky za oběti a arizaci majetku Čechů za odškodnění poválečného běsnění českého národa.
Zatím to ještě neprošlo a ztráta sebekontroly v euforii vyvolané najatou klakou,stála knížepána vítězství v prezidentských volbách.
Ale ono se to poddá.Po vzoru nebožtíka Goebbelse to budou prostituti z médií omílat tak dlouho,dokud se následek nezamění za příčinu a generace narozené dávno po válce nepocítí vinu za vyhnání původního něneckého obyvatelstva,jehož území okupujeme.
12. 05. 2013 | 12:44

Milan napsal(a):

minatomirai:
On dokonce Miloš Zeman byl v prezidentské kampani ještě drsnější než kníže. Ten by dnes poslal Beneše s vládou k soudu, zatímco Zeman je rovnou odsoudil tím, že je přirovnal ke Stalinovi s Berijou.
12. 05. 2013 | 12:47

Vašek napsal(a):

Ježíši to jsou hovadiny, kdo Vás platí - hlavní ideolog KSČM? Vraťte se k imunologii, doufám, že alspoň na tu jste odborník, zde jste za šaška, který se vyjadřuje ke všemu a nerozumí ničemu.
Co takhle argumentovat, než ty výkřiky do tmy?
12. 05. 2013 | 12:48

Kelt napsal(a):

Milane,
není mně známo,kolik je Vám let,ale pokud tvrdíte,že tzv.divoký odsun byl organizovaný čs.státem bez uvedení důkazů,tak buď lžete z ideoologické předpojatosti,nebo jako příznivec SdL/které já charkterizuji jako českou pátou kolonu neonacistů/.
Teď s jejich vraždící odnoží probíhá v BRD soud.
To,co následovalo po devátém květnu 45 bylo důsledkem a reakcí na statisíce povražděných Čechů a Moravanů.
Je Vám známo,že polovina členů Gestapa na území protektorátu se rekrutovala z řad sudetských Němců?
Je Vám známo,že masový vrah Čechů a Moravanů K.H.Frank byl knihkupcem z Karlových Varů?
Je Vám známo,že nechal v rámci stanného práva po Heydrichiádě popravit cca 10 tis.naprosto nevinných občanů protektorátu?
Je Vám známo,že 9O% sudetských Němců volilo ve svobodných volbách v roce 1938 z 90% Henleinovu odnož NSDAP?
Je Vám známo,že sudetští Němci aktivně a i se zbraní v ruce "bojovali"za odtržení sudet od ČSR a že při tom zahynulo v době míru desítky českých občanů?
Možná ano,potom patříte k té páté koloně,nebo ne a potom byste si měl něco přečíst o té době.
12. 05. 2013 | 12:50

Luba napsal(a):

S panem profesorem v zásadě nesouhlasím ...

ad 1)
Sudetendeutsche Vox populi volil v roce 1935 ze 2/3 Henleina.
Tchechische Vox populi volil v roce 1946 ze 40% KSČ.

Což znamená, že "Vox populi" není kritériem racionality.

Zrušit něco umí každý vuhl!
ÚSTR je potřebný, jen musí pracovat na vědecké, nikoli na ideologické bázi.

ad 2)
Zásadně nesouhlasím se zkomolením jména vynikajícího představitele protinacistické koalice, Sira Winstona Churchilla, na Chrchlila!

Styďte se, profesorskej!

ad 3)
Ethanol je nervový jed a jeho propagace našimi nejvyššími státními a stranickými představiteli, natož vědci, jest nepřípustná!
12. 05. 2013 | 12:55

minatomirai napsal(a):

zatímco Zeman je rovnou odsoudil tím, že je přirovnal ke Stalinovi s Berijou.
--------------------------------------------------------------------------------
Zeman je bohužel nejméně inteligentní ze všech dosavadních presidentů, to, že by byl státnický materiál, je naprosto vyloučené, Zeman je lidový materiál, se kterým se bez obtíží bude identifikovat velký počet lidí.
Státnictví vyžaduje disciplínu, tu on nemá, úřad presidenta je náročný, psychicky i fyzicky, nebude na něj stačit.
12. 05. 2013 | 12:55

Karel Mueller napsal(a):

Zdravím pane profesore :-),

a s opravdovým potěšením zdravím přátele vlka a Lexe, kteří sem po dlouhé době našli cestu.

Tentokrát se omezím na komentář k Vašemu závěru:

" ... Ano, premiér Nečas měl pravdu, když v Berlíně řekl, že se máme dívat dopředu, ne do ošklivé minulosti. Z toho byste měl mít vzhledem k té nesmírné německé vině radost, ne?
Články, jako ten Váš, pomohou hlavně probudit vzpomínky na bezpříkladné morální selhání Vašeho národa, před kterým selhání ostatních národů zcela blednou... "

Na blogu Urbana jsem vzpomněl rok 2002, tehdejší vystoupení Stoibera a vystoupení předáků landsmannschaftu. Podrobněji to pak ještě rozpracoval pan Luba.

V tu chvíli viděli všichni, s kým máme tu čest. Kdyby jen u nás, tak by vcelku z hlediska německých zájmů o nic nešlo. A dívali se nejen u nás ...

Můj papík, vyhnanec z pohraničí v dětských letech, by asi dostal infarkt, kdyby ještě žil. Počátkem 90. let jsme se dostali na téma možnost opakování historie. Řekl jsem mu svůj názor, že ani teoreticky to není možné. Chvíli mlčel, pak mi sdělil, že jsem ještě dítě.

V těch naivních letech jsem si neuměl představit nikoliv opět hajlující Němce - to jsem vcelku uměl - ale západní i "naše" elity, které budou dělat divy pro to, aby k repete došlo.
12. 05. 2013 | 12:57

Ada68 napsal(a):

Po tom šíleném Urbanovi a daších přispěvovatelech, je tento článek jako balzám. I když se vším se nedá souhlasit, stalinismus a vraždění víceméně v roce 56 skončilo, nicméně režim i nadále byl totalitní, i když v určitém období byl cítit závan svobody.
Tlustou čáru za událostmi 2. světové války nelze zatím učinit, a na vině není česká strana. Pořád se tu vznáší ze strany některých kruhů v Německu, a bohužel i u nás, pochybnosti nad výsledky války, které uznaly jak vítězné mocnosti, tak i poražení (ti samozřejmě pod tlakem). Nikde není psáno, že vliv těchto kruhů je odsouzen k zániku, a že se někdy v bodoucnu, za příhodných podmínek (hospodářská krize) nemohou dostat k moci.
Co se týká divokého odsunu, viníci vražd a násilí na německých spoluobčanech měli být pohnáni před soud (a mnozí i byli) a odsouzeni. Pozdější amnestie za tyto zločiny asi být neměla. Ale těžko soudit z dnešního pohledu a tepla a pohodlí domova. Doba byla strašná, vím z vyprávění, co zažili lidé v nacistických koncentrácích a co všechno viděli vojáci Svobodovy armády cestou z Ukrajiny do vlasti. Vždy platí, že násilí plodí zase jenom násilí, a to vždy a všude, a nejenom u nás po válce. Je také otázkou, jak rychle mohla čs. vláda dostat pod svou kontrolu území rozvrácené okupací, válkou a odporem nacistů i po podepsání kapitulace, a obsazených rudou armádou či jinými jednotkami. Není vina čechů, že po válce už nechtěli zůstat s německou menšinou v jednom státě.
12. 05. 2013 | 13:00

jenicek napsal(a):

K tomu totalitnímu režimu. Zrovna velmi dobře píše Joch:
http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/komunisticky-rezim-je-vzdy-totalitni-i-%E2%80%9Enormalizace%E2%80%9C-byla
12. 05. 2013 | 13:03

Milan napsal(a):

Keltovi:
Pár údajů, které jsem dával do jiné diskuse:
11.5. vláda projednává návrh prohlášení, ve kterém je jen díky Šrámkovi vypuštěno: "ihned začít s čistkou od Němců". V dokumentu zůstáva: "Němce a Maďary...budeme považovat za zbaveny státního občanství a přísně je potrestáme."
15.5. na Vojenské radě při předsenictvu vlády generál Boček informuje o vyslání vojenských jednotek s cílem "vyčistit terén a vytlačit Němce za hranice." Schváleno bylo taktéž rozdělení území na čtyři vojenské oblasti se záměrem "vyčistiti pohraniční území od Němců a Maďarů a zabrániti jim překročiti hranice."
15.5. vydalo vojenské velitelství Alex rozkaz k obsazení Sudet s výzvou: "Všechny Němce vykažte z území historických hranic. Pro udržení chodu zemědělství a průmyslu ponechte dostatečný počet dělníků a zemědělců, kteří se podržují na místě jako cizí dělníci bez občanských práv."
Beneš začátkem června na vojenské poradě, kde je informován o dosavadním vysídlování: „Jen tak dál, jen dejte pozor, aby se neodsouvali do americké zóny, abychom se nedostali do problémů se Spojenci.“ Od 6.6. (nejpozději) je Beneš pravidelně informován velením armády, informace mu dodávala i Vojenská kancelář prezidenta republiky. (Evidenci počtu odsunutých vedla armáda).
3.8. vláda odmítá výzvu Postupimké dohody o okamžitém pozastavení vyhošťování a naopak vybízí k pokračování transferů.
Clementis v roce 1947 v zahraničním výboru parlamentu: Do Postupimi jsme to dělali ilegálně a dostávali jsme se do konfliktu s vojenskými veliteli všech zón."
Podle odsunového oddělení MV (tzv. referát B) z 9.10. mělo MNO sdělit, že dosud bylo vysídleno 690 000 Němců.
12. 05. 2013 | 13:05

Pavel napsal(a):

Supr blok po lavině Bakolových spolupracovníků a poskoků.
12. 05. 2013 | 13:09

Luba napsal(a):

Milane,
pokud chcete poctivě argumentovat, musíte uvést svůj zdroj, aby byly Vaše informace ověřitelné.
12. 05. 2013 | 13:11

Milan napsal(a):

Již jsem vám odpověděl jinde: edice "Vysídlení Němců a proměny českého pohraničí".
12. 05. 2013 | 13:14

dalimír milující mír napsal(a):

No koukám kde je Pepík Řepa ? Ten bude mít s Vás pane profesore největší radost !! Přeji pevné zdraví
12. 05. 2013 | 13:14

patriot napsal(a):

Petr B., 10:14:

Ironie vzdělaného člověka nebo „analýza“ prázdné makovice?
12. 05. 2013 | 13:15

český maloměšťák napsal(a):

patriot
Ironie.
Pro SuPa však " Poučení z krizového vžvoje v pravicové společnosti po I. a zároveň i posledním zasedání ÚV Trojkoalice ".
12. 05. 2013 | 13:23

José Koukal napsal(a):

Milan,

nikde jsem se ve vašich povídačkách nedočetl o schvalování násilí a vraždění nejvyšší československou reprezentací při odsunu.
12. 05. 2013 | 13:30

Antroid napsal(a):

Pane Hořejší, Vy zjevně toužíte zkrátit Zemanovo trápení v úřadě, jemuž, jak asi cítíte, ani zdaleka nedorostl.
Jinak si neumím vysvětlit, proč zrovna tomuto alkoholikovi radíte zvýšit už tak nemístnou konzumaci alkoholu.

Či snad jde o upocený vtip, ve kterých se "prezident" cítí doma?
12. 05. 2013 | 13:31

Slabý žaludek napsal(a):

Asi trpím nějakou virózou. Vždycky když vidím moralizující Němcovou, Kalouska, Nečase a Duku, udělá se mi příšerně příšerně blivno.
12. 05. 2013 | 13:33

befree napsal(a):

Ideální by bylo, kdyby Češi přijali tento pohled: http://nassmer.blogspot.cz/2013/05/premiera-dokumentarniho-filmu-nemci-ven.html
Vždyť za Protektorátu bylo Čechům blaze...
a pak si můžete ještě objednat nějakou knihu: http://guidemedia.cz/
20. dubna byla sleva....významné výročí, no...
12. 05. 2013 | 13:34

Silvie napsal(a):

Souhlasím s blogem ve všech bodech.

ÚSTR
Ještě za Žáčka jsem se domnívala, že tento ústav potřebujeme, aby národ nezapomněl...
Bohužel jsem se přesvědčila časem o tom, že tento pochybný institut s 200! zaměstnanci slouží v podstatě jen k propagandistickým účelům jedné strany.
Nyní se ho snaží zmocnit opozice, která archivů využije zase v svůj prospěch.
Za obzvlášť nehorázné pokládám odměny Hermana, které rozdal již v době, kdy věděl, že bude odvolán (to se týkalo i výrazného zvýšení platů jeho oblíbencům).
BENEŠ
Pokud dovolíme některým politikům a novinářům úzce navázaným na landsmanšafty, aby přepisovali svévolně dějiny, pak jsme národem slabochů a pitomců.
Stejně jako prof.Hořejší nechápu, proč se tu neustále vytahují na světlo boží "zločiny páchané na sud.Němcích", přestože tyto dějinné události jen málokdo zpochybňuje a představitelé tohoto státu se za ně poněkud masochisticky mnohokrát omlouvali.
12. 05. 2013 | 13:50

Silvie napsal(a):

minatomirai
Hluboce se mýlíte.
Zeman má možná chování "plebejce" (nakonec se za něho označuje sám), ale i mezi současnými politiky patří jednoznačně k těm intelektuálně nejobdařenějším. Což na jednu stranu není zase tak těžké.

Pletete si dojmy s pojmy a necháváte se unášet osobními antipatiemi.

Nejméně inteligentním a schopným prezidentem byl jednoznačně Havel.
To byl pouhý kavárenský žvanil a mizerný dramatik, jenž neměl žádné vzdělání a neměl povědomí ani o základech ekonomie a práva.
Navíc to byl ještě ke všemu opilec a bohém.
Proto to tady taky dopadlo tak, jak to dopadlo.

Zeman i s dvěma promile v diskusi lehce převálcuje střízlivé protivníky.
12. 05. 2013 | 13:59

skeptický napsal(a):

Pokud se staré křivdy dají udržovat v paměti,pořád se na nich dá vydělávat.I na zprostředkování.Je to odvětví průmyslu.
12. 05. 2013 | 14:02

starý jezevec napsal(a):

Pro jenicek.
A od Goebelse tam nic nemáš?

Na současné době je asi nejzrůdnější to, že ty nejméně demokratické a antihumanitní kreatury, se staví do rolí vykladačů našich svobod. Zda a jak jsme svobodní, zda systém považujeme za totalitní se už dnes neptáme sebe, ale různých jochů, z kterých se nám zvedá žaludek.

To poslední, co lze člověku ukrást, to je jeho svoboda, Klaus, jochové a další vykladači našich svobod nás o to připravují. Už nemáme svoji svobodu, už máme jen svobodu, kterou nám přidělí propagandisté finančního fašismu, který to glajšaltoval za hranice předchozích režimů.
12. 05. 2013 | 14:21

minatomirai napsal(a):

Zeman i s dvěma promile v diskusi lehce převálcuje střízlivé protivníky.
---------------------------------------------------------------------------
Vznesl bych dotaz, neudělám to, protože nemám zájem s vámi debatovat.

Považuji vás nicméně za nevzdělanou a naprosto necivilizovanou ženskou, které bych ani nepovoli, aby za mnou nosila nákupy.
Váš názor na Zemana je tedy pro mne úplně bezpředmětný.
12. 05. 2013 | 14:22

Joe Ratata napsal(a):

skeptický
Možná to není tak úplně průmysl,ale živnost je to výnosná a má velkou budoucnost.
12. 05. 2013 | 14:23

mb napsal(a):

Karel Mueller napsal(a):
Zdravím pane profesore :-),

a s opravdovým potěšením zdravím přátele vlka a Lexe, kteří sem po dlouhé době našli cestu.

... ??? :-)))
12. 05. 2013 | 14:25

Drzá zrzka napsal(a):

Silvie

jestli on je na převálcuje právě pro ta 2 promile, neb střízliv by to nedokázal? :-)
12. 05. 2013 | 14:26

mb napsal(a):

kde sou ... kde sou ... ? :-))
12. 05. 2013 | 14:28

český maloměšťák napsal(a):

minatomorai
"...Považuji vás nicméně za nevzdělanou a naprosto necivilizovanou ženskou, které bych ani nepovoli, aby za mnou nosila nákupy. ..."

Šťastná to žena - Vaše manželka.
Má povolených skutečně spoustu zajímavých věcí.
Apropo - to je znakem islámské rodinné etikety - že muž kráčí vpředu s rukama volně loženýma u těla...zatímco jeho manželka jde za ním, bojujíc s těžkým nákupem ?

Máte to docela dobře vymyšlené.
Co to stojí - konvertovat k vám ?
12. 05. 2013 | 14:31

Silvie napsal(a):

minatomirai
Nápodobně!
Že právě vy mluvíte o vzdělání, když vlastním ženám vzdělání nedopřejete a není pro ně samozřejmostí ani řidičský průkaz nebo volební právo.

Vaše manželka (máte-li jakou) je jistě submisivní chuděra.
Islamisti přece ženám nedovolují vzdělávat se, aby je, nedej bože, intelektuálně nepřerostly.
Ale už se blýská na lepší časy i v tom odporném machistickém muslimském světě! Ženy se vám emancipují.

Chápu, že vy radši opilce Havla.
Ten měl pro multi-kulti výraznou slabost.
12. 05. 2013 | 14:32

vico napsal(a):

- Pan profesor se omlouvá, že se po dlouhé době opět zjevuje. Nerozumím. Má tu svůj blog. Pokud už cítí potřebu se omlouvat, tak kvůli tomu, že už tu tak dlouhou dobu nebyl a nic nenapsal, zvláště, když patřil k těm nejvíce čteným.

- Možná ho však odsud vyštvali ti, kterým pak nejvíce chyběl.

- S ohledem na teorii "Bakalova befelu"/dále jen B.B./by měl autor vysvětlit, zda blog napsal na základě B.B., aby tak bylo navozeno zdání vyváženosti, anebo z vlastního svobodného rozhodnutí.

K věci:

ÚSTR je téma, které vedle bří Mašínů,Benešových dekretů a zakroucenosti tzv. barossových okurek, přináší nejvíce klikanců.Pokud jde o ÚSTR, nejde přece o vědeckou instituci, ale, jak tu napsal pan Štern, o totem. Skácí-li se totem, alespoň pro část zdejšího kmene zemře i Bůh.Vést racionální debatu o ÚSTRU nelze. Vyhnání odsvěceného kněze/jak příznačné/ Hermana je stejná ničemnost, jak vyhnání následovníků Cyrila a Metoděje ze země moravské.

Beneš v Haagu je skoro stejné jako Jan Hus v Kostnici. Politický genius K. Sch./jediný na světě, který posílal E.Beneše před Haagský tribunál/ touto větou definitivně prosral prezidentské volby.Nechápu kvičící zemanovce kvůli "Beneši v Haagu", když právě díky Benešovi v Haagu vyhrál jejich miláček prezidentské volby.

- Beneš v Haagu a Benešovy dekrety jsou už totiž ve skutečnosti náš vnitropolitický fenomén. Do rohu jak potkan zahnaný Klaus /v souvislosti s ne-podpisem L.S. vytáhl z rukávu jak králíka Benešovy dekrety a sjednal tzv. dodatek, aby zcela neztratil svou vlastní čest při podpisu smlouvy, kdy podle něho Č.R. přestala fakticky existovat.

- Duch Beneše tak paradoxně nejvíce pomáhá zkr. řečeno Klauzemanovi a hubí spící feudály.

- Viróza. Tak zde jsem od pana autora čekal přece jen více.Vždyť je to z jeho oboru. Po metanolové zkáze a podle statistik/statistiky se nevedou jen o podpoře ÚSTRU, ale i o konzumaci alkoholu v Č.R./ si národ, který nejvíce chlastá v Evropě, si nemohl přát lepšího prezidenta. Klimbající se Bimbo s šavlí na jazyku mezi zlatými odlesky dávné slávy by mohl být námětem pro Alfonse Muchu pro pokračování Slovanské epopeje. Freska by se mohla nazývat. Prezident Zeman vzdává úctu korunovačním klenotům.
12. 05. 2013 | 14:34

Stařeček napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
"Když ne bažanta (může být politicky nekorektní), tak by mu měl hradní lékař vyústit vývod. Z nohavice podél vnitřní strany boty a mohl by kdekoliv na kanále (nebo v tlačenici kdekoliv)." Nečetl jsem Ládiku o kom to píšete, ovšem to co myslím já je už staré a promlčené. Tím myslím jak kníže Karel, dobroty barel, chrápe na mazinárodním zasedání a asi se mu ta hadička vysmekla a holt to proteklo do kalhot. Taky jsem už stár, nejdřív jsem zapomínal jména, teď už tváře, pak prý následuje zapomínání zapínání rozparku a nakonec zapomínání jej rozepnout. Natolik mám ještě ale dobrý úsudek, abych se nehlásil na roli prezidenta, jak to udělal pan kníže. Tož tak Ládiku. Vy se také pomalu připravte na tento osud. Nemylete si, že jste nějaká výjimka. Začátek vaší demence je možná ten způsob vyjadřování se o jiných.
12. 05. 2013 | 14:35

Tazatel napsal(a):

český maloměšťák,

není ten minatomirai Saudský Arab?
12. 05. 2013 | 14:35

Karel Mueller napsal(a):

mb:

Pardon, najel jsem na profesorovy odkazy a přečetl (či připoměl) dávné debaty. I ten závěr jsem vzal z jedné, takže za toto "smíchání" se omlouvám i profesorovi.

S dnešním blogem souhlasím.
12. 05. 2013 | 14:37

Luba napsal(a):

Milane,
je to tohle?

http://www.kosmas.cz/knihy/159153/vysidleni-nemcu-a-promeny-ceskeho-pohranici-1945-1951-1.-svazek-ii.-dilu/

Neuvedl jste, z jaké strany jste své informace čerpal, a kdo byl autorem. Kniha ta je totiž dílem kolektivním.

"Editory a zároveň i autory většiny textů i rešeršních prací jsou Tomáš Staněk, průkopník, dlouholetý badatel na poli
vysídlení Němců z Československa a autor stěžejních „odsunových“ syntéz, a spolu s ním mladý, na podobném badatelském poli působící a publikačně velmi plodný švýcarský historik Adrian von Arburg. ... Mezi hlavní spoluautory a spolueditory patří Petr Sedlák, Jiří Topinka, Tomáš Dvořák, David Kovařík, Matěj Spurný a Pavel Maršálek."

Autor/Editor: Adrian von Arburg (nar. 1974, CH) jinak Adrian Portmann
http://www.online.muni.cz/experti?pid=135&sid=163:Mag-Phil-Adrian-Von-Arburg-PhD

Editor: Tomáš Staněk
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1%C5%A1_Stan%C4%9Bk

doc. PhDr. Staněk byl oponentem disertační práce pana Portmanna/Arburga, pod názvem "Zwischen Vertreibung und Integration Tschechische Deutschenpolitik 1947 – 1953"

Očas je možno se v ní dočíst něco pravdivého:

"... Českoslovenští reprezentanti exilu vycházeli během druhé světové války vždy ze setrvání německé minority v obnovené republice. Její počet se ovšem během plánování
postupně zredukoval. ... Chystaný nucený transfer z republiky se měl vztahovat pouze na prokazatelně vinné osoby mezi Němci."

Občas je to spíš sranda:

"... Všeobecně se počítalo s asimilací zbylých Němců, přičemž tato byla zamýšlena jako „dobrovolná”. ... Záměr vycházel z rozšířené teze, že „značnou část ‚sudetských Němců’ tvořili odnárodnění Češi“."

Tato pasáž naznačuje, v jakém směru uvažuje pan Arburg/Portmann:

"... Leitmotivem během války a po ni formulovaného řešení „německé otázky“ byly špatné zkušenosti s ochranou menšin v rámci Versailleského systému, ba s uznáním nějakých národnostních nebo jazykových menšin vůbec.

Strašák kodifikované ochrany menšin měl být likvidován tím, že by menšiny fyzicky ze státního území zmizely a jejich zbylí příslušníci by už nedostali žádná zvláštní kolektivní práva. ...

Je důležité poukázat na to, že tato nesporná posedlost čistotou
(Sauberkeitswahn), ... byla hlavně indukována Hitlerem.

Nebyla většinou chápana jako samoúčelná (Selbstzweck),
nýbrž zrcadlila soudobé platné pojetí „národní bezpečnosti“:

Bezpečnost byla nejvyšší movens poválečné československé národnostní politiky ... To vedlo k tomu, že londýnská exilová vláda a tři první poválečné kabinety přikládaly realizaci transferu z důvodů státního raisonu nejvyšší význam.

Touto motivací se československá exilová a poválečná politika výrazně lišila od imperiální národně-socialistické dobyvačné a vyhlazovací politiky, jejíž hlavní impetus spočíval v bludné idei rasové čistoty a superiority. ..."

Zdroj:
http://www.vnpcp.cz/arburg/Dokumenty/aa_distezeCZ.pdf

Předpokládám,
že ve stejném duchu jsou pojednána i jeho další díla. Recenze jiných historiků tomu odpovídají. Je to duch v tuzemsku nový, a asi proto zaujal. Germánské větry přinášejí lukrativní granty, ... to je zřejmé.

Tahle recenze od učitelky dějepisu Tamary Novákové Vám dává zapravdu:

"... Edice dokládá, že jak za mezinárodně nedohodnutým, tak za mezinárodně dohodnutým vysídlením stála čsl. vláda, i když často pouze nepřímo, pro mezinárodně nedohodnuté vysídlení neexistovalo žádné zákonné nařízení, „jen“ spousta vyhlášek. ..."

Zdroj:
http://www.vnpcp.cz/Pages/Aktuality/_download/Marginalia-historica-c-2-2011.pdf

Jak už jsem uvedl v jiných diskusích, renomovaní historici a specialisté na 2. sv. válku jsou k pracem pana Staňka a spol. kritičtější. Např. dr. Václav Kural (nar. 1928).
Aby mohla být recenze fundovaná a kritika přínosná, musí recenzent sám hodně vědět (a něco zažít).
12. 05. 2013 | 14:39

vaclavhorejsi napsal(a):

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek:

"profesore, pokud tady byla totalita jenom do roku 1956, tak znamená, že od roku 56 tady byla svoboda a demokracie."

Nikoli; po tom obdobi stalinisticke totality tady byla komunisticka diktatura, autoritativni nedemokraticky rezim, ale nikoli "totalita". Podrobneji viz me drivejsi clanky, na ktere uvadim v clanku odkaz. Ostatne s timto nazorem nejsem zdaleka osamocen, je to nazor vetsiny fundovanych politologu.
*******************
Milan:

"divoký odsun byl organizován protiprávně čs. státem (tedy vládou, Benešem a armádou)."

Lez, nesmysl.
************************
TomášL:

Ja bych podeziral nejake ekonomicke faktory...
*******************
minatomirai:

"Poznámce o vir´oze jsem nerozuměl, mám pocit, že nebyla dotažena do konce. "

Zkuste se dele zamyslet ;-)

..
12. 05. 2013 | 14:41

Kelt napsal(a):

Milane,
to co uvádíte jako "argumenty"jsou co se týče původního německého osídlení Sudet pseudoargumenty.
Vláda ČSR musela zabezpečit:

1/"vyčištění"území ČSR od zbytků německé armády,zběhů,verwolfů a utečenců z východních zemí před armádou SSSR jejich přesunem od okupačních zón.
2/zabezpečit neprostupnost hranic ČSR,aby zamezila nežádoucí migraci i útokům na majetek i české občanů.

To bylo zcela legální a legitimní opatření k zabezpečení státní svrchovanosti nad územím patřícím ČSR.
To,co tvrdí někteří ,jako např.Yosif.K,že po 9.květnu 45 na území ČSR bylo povražděno 450 000 německých vojáků a civilistů jsou neonacistické lži.
Pak tyto lži v různých formách a mutacích jsou šířeny dalšími "bojovníky za práva " potomků odsunutých sudetských nacistů.
Je příznačné,že obdobné tendence se nevyskytují v Polsku,jehož hranice byly posunuty o 200 km na západ,ale u nás,kde se hranice neposunuly na západ ani o metr.
Jak by se Poláci vypořádali s takovými Yosify K.a jim podobnými si dovedu docela živě představit.
12. 05. 2013 | 14:41

český maloměšťák napsal(a):

Hořejší
A vůbec - ten sajrajt co žere vodu s kysličníkem uhličitým a sere ropu - máte už to konečně po kupě , člověče ?!?
Dyť vám to trvá skoro tak dlouho jak trvá Mlsné Karolíně úplně nová strategie boje s korupcí !
Já se Vám divím...že si s těmi blogy nedáte pokoj a nezaložíte si raději nějaký nový ústav.
12. 05. 2013 | 14:41

Silvie napsal(a):

Drzá zrzka
Myslím, že občany by mělo přinejmenším zarazit, když se do Zemana, který si rád přihne dobrého moku, obouvají staří notorici jako Kalousek a Štětina.

Speciálně Kalousek byl přitom mnohokrát přichycen novináři, jak řeční v parlamentu ožralý na plech a v podroušení dokonce profackovává k němu kritické kolemjdoucí.
Mimochodem - právě Štětina, bývalý bolševík a milovník čečenských teroristů, se přes noc přerodil v "superpravicového" topkaře, co blouzní o "ohrožení bezpečnosti" ČR "ožralým" Zemanem.

Je to vcelku zábavné - čekám, zda se ke kritice nepřidá třeba Kott nebo Janoušek.
Já vidím jako mnohem větší ohrožení slabošského premiéra, který sice nepije, ale zato je notorikem (Kalouskem) zcela ovládán.
Tenhle bezúhonně vyhlížející obrýlený pán (doma mu říkáme Šprtík) je zodpovědný např. za církevní restituce a amnestii.
12. 05. 2013 | 14:43

Tazatel napsal(a):

Vico,

"Vyhnání odsvěceného kněze/jak příznačné/ Hermana je stejná ničemnost, jak vyhnání následovníků Cyrila a Metoděje ze země moravské." Mohl byste tuto svou nejnovější básnickou licenci objasnit? Chcete snad říct, že katolický ideolog Herman byl v zemích českých nějakým věrozvěstem a jeho zmizení z účelového politického "historického" ústavu v době sekularizovaného státu je pro české země stejná ztráta jako ztráta obou věrozvěstů za raného feudalismu?
12. 05. 2013 | 14:43

mb napsal(a):

v pohode karel ...

ja uz jsem si chtel pripravit nejakou vlkovskou frázičku o roznešení na kopytech nebo tak něco ...

... zdravím ...
12. 05. 2013 | 14:43

Tazatel napsal(a):

vsuvka,

ztráta následovníků obou věrozvěstů...
12. 05. 2013 | 14:45

minatomirai napsal(a):

Že právě vy mluvíte o vzdělání, když vlastním ženám vzdělání nedopřejete a není pro ně samozřejmostí ani řidičský průkaz nebo volební právo.
-------------------------------------------------------------------------------
Přesně toto jsem měl na mysli, nevzdělaná a nezcivilizovaná. Doporučil bych jiné vzdělávání, než jsou blogy, kde získáváte svoje cenné informace, ale i vaše university 3. věku myslím vyžadují ukončení středního vzdělání.
12. 05. 2013 | 14:45

Silvie napsal(a):

Tazatel
Je to militantní islamista (snad? českého původu).
12. 05. 2013 | 14:45

Scarabeus napsal(a):

Václav Hořejší:

Pane profesore,

zkuste zavolat na Hrad zda by Vám pan prezident, samozřejmě jen pro Vaše vědecké účely, neposkytl vzorek toho viru, možná, ve Vašem vědeckém ústavu, na ten vir vynaleznete očkovací látku, Nobelova cena, nebo alespoň nějaké státní(prezidentské) vyznamenání, Vás nemine.

I když očkovací látku nevynaleznete, tak budete moc potvrdit, že se skutečně jedná o virózu, a ne opilost, jak se někteří političtí oponenti opovažují, bez vědeckých důkazů, tvrdit.
12. 05. 2013 | 14:47

Joe Ratata napsal(a):

vico
Po mých zkušenostech s Poláky,Slováky,Maďary,Bělorusy,Ukrajinci a Rusy musím konstatovat,že v těch statistikách musí býti chyba.Stejně jako u železa ve špenátu,musel někdo špatně napsat desetinnou čárku v české kolonce,protože Češi jsou v chlastu tak maximálně II.liga.
12. 05. 2013 | 14:49

Silvie napsal(a):

minatomirai
Ale nepovídejte?
Ony můžou ženy ve většině islámských zemí řídit auto ,volit, vzdělávat se, stýkat se dle svého uvážení s muži, chodit bez doprovodu a svolení muže mimo dům ?

Někde mohou to auto i řídit, ale jen! za přítomnosti muž (jaký to pokrok v 21.století).

Na univ.třetího věku by mě nevzali, protože nesplňuju parametry.
12. 05. 2013 | 14:49

šašek z Jihlavy napsal(a):

"V roce 1977 tam obhájil kandidátskou práci. V letech 1985-86 a 1988 pracoval na Harvardově universitě. Od roku 1977 působí v Ústavu molekulární genetiky AV ČR v oboru molekulární imunologie."
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
A pak prý totalitní stát! Každý bezúhonný člověk mohl cestovat a studovat podle libosti na kterémkoliv místě planety, zvl. pak v USA na Harwardu a dalších prestižních universitách. Škoda jen, že jsme to nevěděli, pan Hořejší nepověděl a tak se stal vyhlášeným vědcem sám. Ale co, já bych na to stejně neměl. Na pasovým v Jihlavě měli pravdu, když mi radili, abych se nad sebou zamyslel a neotravoval. Já kverulant neposlechl dobré rady těch moudrých nužů a dopadl jsem jak ten čertík, co vyletěl z elektriky bez klobouku bos.

Silvie napsala:
"Nejméně inteligentním a schopným prezidentem byl jednoznačně Havel.
To byl pouhý kavárenský žvanil a mizerný dramatik, jenž neměl žádné vzdělání a neměl povědomí ani o základech ekonomie a práva.
Navíc to byl ještě ke všemu opilec a bohém.
Proto to tady taky dopadlo tak, jak to dopadlo.

Zeman i s dvěma promile v diskusi lehce převálcuje střízlivé protivníky."
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Konečně se svět dozví, jak se věci mají! To bude radosti na Starém bělidle, pan otec bude vzrušením točit pikslou, Kudrnovic pozvou Bimba na veverky a Sultán s Tyrlem svým radostným kňučením způsobí, že i čipera babička přestane šukat po světnici (o panu Proškovi nemluvě). Jen paní kněžna s komtesou zezelenají závistí, kdepak, na zemany nemá zdegenerovaná šlechta ani omylem!
12. 05. 2013 | 14:49

Drzá zrzka napsal(a):

Silvie

Jedinej nad věcí je Karel Schwarzenberg. Nejspíš Zemanovo klácení se prospal. :-)
12. 05. 2013 | 14:52

mb napsal(a):

souhlasím s vico ...
12. 05. 2013 | 14:52

minatomirai napsal(a):

Na univ.třetího věku by mě nevzali, protože nesplňuju parametry.
--------------------------------------------------------------------
To jsem jaksi předpokládal.
12. 05. 2013 | 14:54

mb napsal(a):

Milan:

"divoký odsun byl organizován protiprávně čs. státem (tedy vládou, Benešem a armádou)."

Lez, nesmysl.
************************

to jste pane profesore odbyl Milana velice rychle, bez jakýchkoli argumentů ...

... asi je to tak pohodlné ...
12. 05. 2013 | 14:55

Tazatel napsal(a):

Vico, mb,

Tak vidíte pane Vico kam jste to dopracoval. Již jste na stejné lodi s Berndtem a Konradem. Holt časy se mění.
12. 05. 2013 | 14:55

jenicek napsal(a):

Starej jezevče, od Goebbelse by se taky našlo, třeba to o nové sjednocené Evropě, ale to je dneska trochu nekorektní.
Za to ty k tématu něco lepšího než slaboduchý pindání o nějakých "antihumanitních kreaturách" nemáš? I kdyby Joch žral jezevčata, tak to na smysluplnosti jeho tvrzení nic nemění, dokážeš to pochopit?
12. 05. 2013 | 15:02

šašek z Jihlavy napsal(a):

VH napsal:
"Nikoli; po tom obdobi stalinisticke totality tady byla komunisticka diktatura, autoritativni nedemokraticky rezim, ale nikoli "totalita".
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Byl byste od té lásky a zkusil to rozvést poněkud podrobněji. Mně připadají
komunistická diktatura a stalinistická totalita totožné. Řekl bych stejně odpuzující režimy, jejichž návrat bych nikomu nepřál.
12. 05. 2013 | 15:05

Scarabeus napsal(a):

Joe Ratata:

Češi jsou, v průměru, přes pivo, tzn. slabší alkohol, ale výdrží u něj déle sedět/stát, takže v součtu, za celý den/rok, to může udělat více než u jiných národů, jejichž příslušníci se tvrdým alkoholem "zlískají" rychle a "pořádně".

Dále je potřeba vzít v úvahu emancipaci českých žen ve vztahu k alkoholu.

Pak ještě také někteří rodiče nezamezí přístupu k alkoholu svým nezletilým dětem.
https://www.youtube.com/watch?v=yBEqxQ17AUE
12. 05. 2013 | 15:06

Luba napsal(a):

Silvie,
nekopejte tu pořád do prezidenta Havla!

Byl to inspirativní a odvážný člověk.
A měl i své chyby ... No a?

Chtěl snad, aby po něm pojmenovali letiště? (možná by byl sám spíš pro ten rozměrný kousek nábytku, určený k aktivnímu odpočinku ve dvou).

Ale jsou i horší útoky, než ty Vaše. Někteří extrémisté se mu dokonce pomstili sochou:

https://img.aktualne.centrum.cz/544/45/5444536-socha-vaclava-havla.jpg
12. 05. 2013 | 15:06

Tazatel napsal(a):

Šašek z Jihlavy (15:05),

myslíte, že současná "česká demokracie" je JIŽ totožna s Pinochetovým fašismem?
12. 05. 2013 | 15:07

Milan napsal(a):

Keltovi:
Samozřejmě že armáda měla plnit tuto úlohu, o tom není sporu, k tomu se ale od začátku června přidalo organizování vysídlování Němců; to trvalo v masivní míře do poloviny srpna, kdy transfery zatavili Sověti z důvodu katastrofální situace v jejich zóně. Česká strana se potom snažila pokračovat ve vyhošťování na menších přechodech, to se ovšem jednalo již jen o malé transfery do řádu stovek lidí. Archivní dokumenty (zápisy z vlády, vojenských porad, rozkazy atd.) hovoří jasně - ne Revoluční gardy, ne Spojenci, ale čs. armáda prováděla od června do října 1945 divoký odsun.
12. 05. 2013 | 15:12

Není nad etiku napsal(a):

Luba,

a jiní knihovnou. O té ovšem zneuznaný skoro Nobelista míru a nedoceněný umělec předem věděl. Inspirativní byl zajisté v mnoha ohledech. Třeba v ohledu plnění slibů, transparentních prodejů zprivatizovaného majetku, humanity (humanitárního bombardování), vlastenectví - amrická základna v Brdech, zvací list, osobní morálky... Opilectví myslím patřilo k jeho menším pokleskům ve srovnání s těmi jmenovanými.
12. 05. 2013 | 15:12

mb napsal(a):

milane ... patrně se vám ani pana profesora ... ani již přesvědčené ... přesvědčit nepodaří ...

( Archivní dokumenty (zápisy z vlády, vojenských porad, rozkazy atd.) hovoří jasně - ne Revoluční gardy, ne Spojenci, ale čs. armáda prováděla od června do října 1945 divoký odsun.)

akorát nevim ... proč je to pro ně tak těžké přijmout ...
12. 05. 2013 | 15:16

myloš napsal(a):

Pane Hořejší,
kde jste to vzal, že Petruška je pravicová novinářka? Kvůli tomu, že si přivydělává v Lidovkách? A její kámoš Petr Uhl bude možná britský konzervativec.
12. 05. 2013 | 15:20

Tazatel napsal(a):

mb, (15:16)

to nikdo nezpochybňoval. Z toho ale neplyne, že by český stát, anebo jeho armáda organizoval vraždy a fyzické násilí na odsouvaných sudetských Němcech - převážně stoupencích Henleinovců a říšských občanech. Anebo, že by se na něčem takovém dokonce aktivně podíleli. Na rozdíl třeba od třetí říše a protektorátu, které jely (spolu s místními Konrady) podle plánu konečného řešení české, potažmo slovanské otázky.
12. 05. 2013 | 15:20

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Som rad, ze ste prijal moju vyzvu v jednom z mojich prispevkov a napisal ste blog. Hned je vsetko jasne.

"každý dávno dobře ví,"

Kazdy (i ti, ktori tu na AZ pisomne odmietali, ze by sa nasilie stalo, ze bolo minimalne tolerovane vladou a samotnym Benesom, atd. atd.) DAVNO DOBRE VI:-). A naco o tom hovorit este dnes, ze. Len nech sa na to zabudne a z dejin vymaze, alebo aspon potlaci do pozadia. Ved nebudeme si predsa kazit tak krasne nakreslene dejiny o udatnych cinoch!

Citali ste aspon niektore vyjadrenia popieracov nasilnosti na Nemcoch tu na ACZ?

Zrusit ustav - akoze inak. U nas tiez Smer tazko bojuje s tym, ci nechat pracovat UPN, hlavne ked uz vyniesol na svetlo Bozie mnohe ututlavane veci, natocil mnoho autentickych vypovedi a pod. Zatial sa SMER drzi a UPN nechava. Chvalabohu

No a prezident - skoda hocico k tomu (teda prezidenti v ere ceskej samostatnosti) nieco povedat.

Takze fajn, profesore. Zase sa tu tak fajnovo ruzovucko- cervenucko dycha. Ten Vas vstup prisiel velmi vhod:-).
12. 05. 2013 | 15:23

mb napsal(a):

tazatel ... profesor hořejší to zpochybnuje ... a není sám ...

č. stát ani armáda vraždy ani fyzické násilí patrně neorganizoval, pouze se na nich spolupodílel ...

/ viz. svoboda ... postupovat tak, aby se odsouvaní / odsunutí němci již nechtěli vrátit/vracet .../

... zdravím ...
12. 05. 2013 | 15:23

Luba napsal(a):

Etiku,
a co nadace Vize 97 a Forum 2000? ...

http://www.vize.cz/
http://www.vize.cz/laureati.php
http://www.forum2000.cz/cz/o-nas/
http://www.forum2000.cz/cz/o-nas/vybory/
12. 05. 2013 | 15:25

vaclavhorejsi napsal(a):

šašek z Jihlavy:

"A pak prý totalitní stát! Každý bezúhonný člověk mohl cestovat a studovat podle libosti na kterémkoliv místě planety, zvl. pak v USA na Harwardu a dalších prestižních universitách."

Take o teto veci jsem podrobne psal drive, nebudu se tady opakovat, prostudujte si to:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=4157

.....
"Byl byste od té lásky a zkusil to rozvést poněkud podrobněji. Mně připadají
komunistická diktatura a stalinistická totalita totožné. Řekl bych stejně odpuzující režimy, jejichž návrat bych nikomu nepřál."

Ja jsem to podrobneji rozvedl v tom drivejsim clanku, na ktery jsem odkazoval - pro Vas tedy jeste jednou:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=2380
Po svete existovalo (a existuje) spousta diktatur, ktere byly/jsou spojenci "demokratickeho zapadu" a nikdo je nepovazuje za "totalitni". Tak to bylo i v pripade te komunisticke.
12. 05. 2013 | 15:26

ld napsal(a):

Co korunovační šmuky, ale kdyby Zeman poblil Nečase, Duku a Němcovou, jeho popularita by raketově stoupla a lid prostý by to vnímal buď smířlivě či se zadostiučiněním! K tomu jen toliko, že toho alkoholu moc netřeba.
12. 05. 2013 | 15:27

vico napsal(a):

Tazatel : Také budu teď tazatel. Wer is Konrad.Dieser Kerl weis nicht.

Apropo - Já nemluvil o vyhnání odsvěceného kněze z účelového ideologického ústavu, ale o vyhnání ze zásvětního templu. Ačkoliv beru na vědomí, že si o mně neděláte velké iluze, ale odsvěceného kněze Hermana nesrovnávám doopravdy s věrozvěsty Cyrila a Metoděje. Inu políčil jsem expresivním přirovnáním na nějakého pravicového fanatika a chytil jste se vy.
12. 05. 2013 | 15:28

vaclavhorejsi napsal(a):

vico:

"Pan profesor se omlouvá, že se po dlouhé době opět zjevuje. Nerozumím."

Je to jednoduche - viz:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=14195

Jsem nedusledny slaboch...
Ale Lendl a Navratilova take "koncili" nekolikrat, neni-liz pravda ;-)

..
12. 05. 2013 | 15:29

Luba napsal(a):

Martine,
možná, že by se Milanovi mohlo podařit něčí přesvědčení zviklat, kdyby to uměl. Kdyby uměl argumentovat. Nebo kdyby se to naučil.
12. 05. 2013 | 15:29

šašek z Jihlavy napsal(a):

Tazatel napsal(a):
Šašek z Jihlavy (15:05),

myslíte, že současná "česká demokracie" je JIŽ totožna s Pinochetovým fašismem?
12. 05. 2013 | 15:07
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Zatím ne, pokud je mi známo, jsou u nás plné stadiony lidí všech náboženských vyznání a politického přesvědčení, kteří se přátelsky fackují mezi sebou, aniž by u toho asistovala armáda (na těch pár holohlavých ožralých rváčů zatím stačí naše přátelská policie). Pinochet možná ještě přijde, nebo to bude kouzelník? Mně by stačil limonádník s fungujícím zákoníkem.
12. 05. 2013 | 15:31

Tazatel napsal(a):

mb,

odsunutí cizí státní občané se v podstatě ani neměli kam vracet. Byli odsunuti na základě Postupimských ujednání vítězných mocností nad nacismem do domoviny a ke svému über etniku ke kterému se radostně přihlásili. Jinak co soudíte o zvěrsrvech Henleinů v českém pohraničí před Mnichovem a o vylidňování českého etnika z českého pohraničí Konrady po Mnichovu?

Nemělo to třeba nějakou souvislost s odsunem? Myslíte, že bylo v silách válkou rozvráceného českého státu zabránit všem násilnostem páchaným na odsouvaných? Navíc v podmínkách, kdy v pohraničí působily Werwolfové, různé bandy, kdy se vraceli zajatci z koncentráků a transportů smrti...?

Pročpak se má stále a donekonečna omlouvat pouze česká strana - potomci obětí spoluviníkům války? Mimochodem, mpohl byste dát odkaz, kde je možno se seznámit s omluvou Landsmannschaftu za činy předků?
12. 05. 2013 | 15:31

Luba napsal(a):

Ostatně,
pan profesor už prokázal, že na poctivou argumentaci slyší.
Přece jen ... je to vědec, nikoli ideolog.
12. 05. 2013 | 15:32

mb napsal(a):

Lubo ... rekl bych ze milan argumentuje dobre ... jedine co je zrejme potreba ... aby uvedl (ověřitelné) zdroje, ze kterých čerpal ( čerpá ) ... aby je mohli nahlédnout ( a uznat ) i jeho oponenti ...

... zdravim lubu ...
12. 05. 2013 | 15:33

Silvie napsal(a):

Luba
Havel byl farizej světového formátu - nebylo v něm nic upřímného.
Malý intrikánek s velkými ambicemi.
Za tu svou přehrávanou roli velkého revolucionáře měl snad dostat Oscara.
Pokud ho zmiňuju, tak reaguju na tvrzení toho zaťatého islamisty, jenž mylně uvádí, že je Zeman nejméně inteligentním prezidentem.
Není to objektivně pravda!!!
Jenže minatomirai nenávidí Zemana hlavně proto, že tento politik není příznivcem mulit-kulti a už vůbec ne hadrových hlav.


Chování médií pokládám za zcela zaujaté a tendenční.
Opilecké excesy Havla a lidí z disentu jsou obecně známé, přesto o nich nikdy neinformovala.
Vám takto selektivně informující média vyhovují-nepřipadáte si jako manipulovaný hlupáček?!
A totéž platí pro chrápajícího Kárla, ovšem spřežence pravdyalásky.
Jestliže média sprdnou Zemana na dvě doby, že si ho dovolil probudit při svém projevu v parlamentu, jenž se konal v Kárlově pracovní době!, tak tady něco ošklivě smrdí nebo se pletu?

Mně Zeman není nikterak osobně sympatický, ale přesto ostře vnímám, že cokoliv udělá, obrátí novináři proti němu.
12. 05. 2013 | 15:33

mb napsal(a):

Jsem nedusledny slaboch...
Ale Lendl a Navratilova take "koncili" nekolikrat, neni-liz pravda ;-)

... a co teprve dominik hašek ...
12. 05. 2013 | 15:34

odjinud napsal(a):

Když jsme u té virózy.
Autor: odjinud | Publikováno: 10.5.2013
Podívejte se, jak ministr financí a místopředseda TOP 09 Kalousek hodil šavli v přímém přenosu.

Závěrem bych chtěl popřát panu ministru financí brzké uzdravení. Ale z čeho? Virózu nemá..
Zdroj: Euportál
Čtěte také:
Podnapilý Kalousek jede: Dopustíme, aby o nás rozhodovali opilci?

Zdroj: Euportál
12. 05. 2013 | 15:35

Kelt napsal(a):

Milan,

sdělte mně důvod,proč pomíjíte skutečnost,že na území ČR po německé kapitulaci zůstaly zbytky německé armády,vojenských zběhů,verwolfů a těch německých civilistů,kteří do Čech uprchli před postupující RA a zastavili se zde po skočení bojů.
Ti byli ozbrojenými složkami deportováni do okupačních zón.
To se Vám nehodí do koncepce?
Za excesy na sudetských Němcích a Němcích vůbec se naši vládní představitelé xkrát omluvili,čemu slouží neustálé oživování této historie?
Kolikrát se B.Posselt,či Stoiber omluvili nám za aktivní podíl sudetských Němců na rozbití ČSR?
12. 05. 2013 | 15:37

narkoministr napsal(a):

Mě by zajímalo, jestli bere Schwarzenberg heroin? Takhle všude totiž chrápou akorát trosky na heroinu.
12. 05. 2013 | 15:40

mb napsal(a):

pro tazatele: Tazatel napsal(a):
mb,

odsunutí cizí státní občané se v podstatě ani neměli kam vracet. Byli odsunuti na základě Postupimských ujednání vítězných mocností nad nacismem do domoviny a ke svému über etniku ke kterému se radostně přihlásili. Jinak co soudíte o zvěrsrvech Henleinů v českém pohraničí před Mnichovem a o vylidňování českého etnika z českého pohraničí Konrady po Mnichovu?

... postupim se konala nekdy v srpnu nebo kdy ... do te doby probihal divoky odsun (spolu)organizovany (i) armadou ( viz. milan) ...

myslim že zvěrstva Henleinů jsou pěkně pitomá ... a odsouzeníhodná nicht wahr ?

ad Myslíte, že bylo v silách válkou rozvráceného českého státu zabránit všem násilnostem páchaným na odsouvaných?

to jistě ne ... akorat zas beneš nemusel všechna/většinu zvěrstva/zvěrstev omilostnit svou amnestií ( srovnej s amnestií václava klause)

ad Pročpak se má stále a donekonečna omlouvat pouze česká strana - potomci obětí spoluviníkům války? Mimochodem, mpohl byste dát odkaz, kde je možno se seznámit s omluvou Landsmannschaftu za činy předků?

... myslim že se česká strana nemá stále a donekonečna omlouvat ( jak jste na to přišel ?) ...

bernd posselt se myslim omlouval u vaclava moravce ... ale nejenom ...

to máte jak s komunisty/komanči ... ti se taky několikrát omluvili ... a furt po nich někdo vyžaduje omluvu ...

zdravím ...
12. 05. 2013 | 15:40

vás zapomněli vzít napsal(a):

mb
Na vás a Urbana jsme čekali, až objevíte, že Svobodova armáda (které1/3 na Dukle padla) své tažení Československem podnikla se záměrem hubit nešťastníky nevinné esesáky.
A že kvůli tomu vlastně byla Benešem a Stalinem ustavena.
Byla, s tím nic nenaděláte.
12. 05. 2013 | 15:41

Bestia triumphans napsal(a):

Šašek z Jihlavy:
O sporu ohledně pojmu totalita napsal zajímavou poznámku Macháček z Respektu.
http://respekt.ihned.cz/audit-jana-machacka/c1-59709030-totalita-posttotalita-apod

úryvek:
V rámci boje o ÚSTR neboli o Ústav pro studium totalitních režimů se také objevily zárodky debaty na téma, zda byl československý normalizační režim 70. a 80. let režimem totalitním, posttotalitním či posttotalitářským nebo dokonce pouze autoritářským.
...
Jsem přesvědčen o tom, že od roku 1948 do roku 1989 bez výjimky existoval v Československu totalitní režim. Definiční znaky jsou jasné: po celou dobu tu byla ústavou zakotvená vedoucí úloha komunistické strany, po celou dobu tu nebyla povolena politická soutěž a svobodné volby. Po celou dobu tu nebylo povoleno svobodné podnikání a svobodné nakládání s vlastním majetkem. Po celou dobu tu bylo politicky řízené soudnictví. Po celou dobu tu byla povinnost pracovat a po celou dobu existovaly lidové milice jako ozbrojená pěst dělnické třídy. Až na výjimku kolem roku 1968 jsme žili všichni za dráty.

Z hlediska politologických definic je to tedy jasné. Václav Havel ve své nejznámější eseji Moc bezmocných však mluví o 70. letech jako o posttotalitní společnosti. Nenaplňuje se orwellovská vize o kontrole myšlení či myšlenkové policii. Každý si může myslet, co chce, a dokonce si v soukromí může říkat, co chce. Na rozdíl od počátku 50. let tu nemáme miliony nadšených komunistů, víru v ideály komunismu většina lidí pouze předstírá, od ambiciózních jedinců, kteří nechtějí skončit v kotelnách či u mytí výloh, se žádá na veřejnosti vyprázdněný rituál poslušnosti: od prvomájových průvodů po vyvěšování vlajek.

Václav Havel nebyl politolog, byl však nadán pronikavým analytickým myšlením a schopností brilantně a přesně identifikovat a pojmenovávat. Režim to byl svou povahou opravdu dost odlišný od 50. let, pořád to však byl režim totalitní. Havlův termín posttotalitářský osobně chápu spíše jako jakousi podmnožinu totality, jako popsání specifických charakteristik mravního mrzačení 70. let, nikoli jako pokus o vyjmutí 70. a 80. let z oblasti diktatur.
...
12. 05. 2013 | 15:42

a to udělali chybu napsal(a):

PS. Beneš před 66 lety o vás věděl, že zas vylezete z díry.
Prozíravý člověk.
12. 05. 2013 | 15:44

starý jezevec napsal(a):

Pro jenicek.
Jen křivárny a mlžení, k tomu podstatnému nic.

Vysvětli nám, kde ty a joch berete patent na to, co je totalitní a co ne a proč se na to nezeptáte lidí?

Proč si myslíš, že ty nebo joch mi máte vysvětlovat, zda jsem svobodný nebo ne?

Podle mne totalitu mají vysvětlovat sociologové a politologové,
rozhodně se mají na to ptát i lidí, protože je to především o lidech.

Joch a lidská práva – vypadá asi následovně
Lidská práva – no fuj, počkat, když se to chopí za správný konec, tak to nemusí být až tak špatné.
12. 05. 2013 | 15:46

kaška napsal(a):

Z jaké stáje je soudruh /pardon/ pan profesor imunolog, je zřejmé. Přizvukují mu ti, kdo jsou ze stejné stáje. Mluví sice o objektivitě, ale jak mohou mluvit o objektivitě, když se na to dívají pod stále stejným úhlem? Možná by nejspíš uspěli v Bělorusku či KLDR. Radím jim všem: běžte tam v čele se s./pardon/p.profesorem Hořejším, ať se konečně uplatní objektivita vašich myšlenek a názorů. V této naší tak nehumánní, nedemokratické společnosti těžko můžete udělat díru do světa.
12. 05. 2013 | 15:46

mb napsal(a):

A že kvůli tomu vlastně byla Benešem a Stalinem ustavena.
Byla, s tím nic nenaděláte.

akoratže nehubili jen nevinné esesáky, žejo ...

njn, stane se ...
12. 05. 2013 | 15:46

Tazatel napsal(a):

Bestia Triumphans,

nevíte proč ÚSTR nemá v zadání zkoumat taky poplyšákovou totalitu (tedy diktát velkých peněz a nejrůznějších mafií povinně platící, zadlužované a ožebračované většině)?
12. 05. 2013 | 15:48

šašek z Jihlavy napsal(a):

Bestia triumphans
Díky za odkaz a citát, přesnější definici nelze vymyslet, i kdyby se Silvie chtěla ve své zášti vůči VH na hlavu postavit.
12. 05. 2013 | 15:50

Luba napsal(a):

"Mimochodem, mohl byste dát odkaz, kde je možno se seznámit s omluvou Landsmannschaftu za činy předků?"

Já tedy ne ... ale mohu posloužit něčím jiným z pera soukmenovců z SL:

Například "očitá svědkyně" Herta Ruthard napsala v září 1999 o "české národní bestialitě" toto:

"Stojíme na prahu nového tisíciletí, a tak by bylo vhodné připomenout si události století, které snad bylo tím nejstrašnějším v historii lidstva.

Kapitola sama pro sebe je vyhnání sudetských Němců z jejich vlasti. Šlo o dědičné německé území, které bylo osídleno předky Němců nejméně 2,000 let, a ze kterého vytvořili svou po staletí trvající usilovnou prací a pílí ráj na zemi.

Postupem času se do tohoto regionu nastěhovali Češi, vetřelci, kteří brzy na to začali tyranizovat a utlačovat dobromyslné sudetské Němce, s úmyslem je vyhnat, což jasně dokazují i následující svědectví:

"Okresní lékař z Graslitz, obvodu o 25,000 obyvatelích, uvádí oficiálně a na svou profesní čest toto: děti jsou živy o černé kávě z ječmenného sladu bez mléka nebo smetany, a starší děti dostávají kávu, chléb a brambory. Děti jsou podvyživené a chudokrevné. Nemají žádné šaty. Celé rodiny žijí ve stísněných dírách, kde spí na podlaze.

"V zimě není uhlí na topení. Matko, dej mi trochu vody, jsem tak hladový, prosí děti -. A lékař (který jasně cítí, že by mu to možná nevěřili), přísahá, že jde o přesnou citaci.

V jedné šestičlenné rodině - rodiče, tři děti a tchyně - chodí tito rodinní příslušníci doslova nazí. Nemají ani punčochy, ani obuv, ani košile. Žijí o černé kávě k snídani, k obědu mají polévku, a na večeři nemají už nic. Pomalu, ale jistě, umírají.

V horách Adlergebirge lidé svůj chléb nastavují stromovou kůrou, zatímco vláda nařídila vhodit do Vltavy tuny obilí, aby udržela jeho vyšší cenu. Velká část populace musela jíst psy a kočky. "

A jaká byla reakce veřejnosti? "Za hranicemi rozpačité ticho, a doma, odporné štvaní proti všem těm, kteří svým varováním údajně poskvrnili pověst českého národa.

"Teď bylo jasné, že sudetští Němci měli být zničeni, ekonomicky ožebračeni, sociálně zlikvidováni, politicky znevýhodněni, a v součinnosti s nacionálním šovinismem ze strany Čechů, mělo dojít ke zničení podstaty sudetoněmecké národnostní skupiny.

I přes všechno sudetoněmecké úsilí k odvrácení tohoto konce, systematické vytlačování Němců z pracovního trhu vyústilo v katastrofální pokles porodnosti, "

Tako tomu bylo v Sudetech, které byly v roce 1918 přinuceny stát se součástí Československa.

A kdyby Hitler nenavrátil Sudety Německé říši, genocida sudetských Němců by byla dokonána. Ale přes to všechno, tyto dvě etnické skupiny, Češi a sudetští Němci, spolu v době Třetí říše žili jako mírumilovní sousedé.

Tato skutečnost vrhá velmi významné světlo na charakter sudetských Němců: po tom všem příkoří se přece mohli mstít.

Pokračování ...
12. 05. 2013 | 15:53

Luba napsal(a):

...
Ale po skončení této nešťastné války, v roce 1945, se karty znovu obrátily v neprospěch nešťastného německého obyvatelstva, a Češi byli ve své bezbožnosti zachváceni krvežíznivým šílenstvím, které bylo více než hrůzné.

Museli být posedlí ďáblem: kdo jiný by vedl jejich ruce při všech těch vražedných alkoholových orgiích v triumfu nad poraženými?

Čí jiný hlas to zněl z úst těch „božích lidí“? "Zabít Němce je dovoleno, to není žádný hřích" Bylo to „Slovo Boží“? Jistě ne.
Já sama jsem v té době slyšela takovou výzvu k masovému vraždění, a bylo to kázáno z kazatelen německých kostelů českými "služebníky Božími".

Český prezident Eduard Beneš po svém návratu z londýnského exilu podněcoval rozhlasem i beztak poblázněné občany:
"Vezmi Němcům všechno, ponech jim jen kapesník, aby se mohli vyplakat."

V Praze byli na Benešovu počest Němci věšeni na stožáry pouličního osvětlení a zapalováni coby živé pochodně.

Obyčejně se udává 250.000 obětí. "Akta z SBZ/ Německé demokratické republiky, které nebyly veřejnosti k dispozici až do roku 1990 však ukázala, že toto číslo je ve skutečnosti mnohem vyšší, a nyní se odhaduje na nejméně 460.000 lidí".

A nyní, o půl století později, je třeba ustavit "Nový řád".
V průběhu desetiletí se o utrpení sudetských Němců hovoří méně a méně, až bylo toto téma nakonec samotnou německou vládou vytlačeno do nejtemnějšího kouta smetiště dějin.

Tato vláda nyní podporuje vstup České republiky do NATO: uklidňuje Čechy, že sudetoněmečtí vyhnanci nemají na restituce žádný nárok a že Češi se ani nemusí vzdát hanebných dekretů svého pana Beneše.

Není to nic jiného, než legitimizace genocidy, za jednu jedinou generaci tu už nebude žádných dalších sudetských Němců – přeživší budou asimilováni zbytkem německého obyvatelstva.

Zároveň se Češi stávají stále bezostyšnějšími a dokonce se domáhají restitucí od Němců! Za to, co provedli.

Jako by nestačilo, že ukradli půdu a majetky lidí - zboží nevyčíslitelné hodnoty - nechali tento bývalý klenot regionu "jít do kopru" a zpustnout, a dokonce za to chtějí být zaplaceni!

Na tomto hnojišti se nyní staví "Nový řád", na základech z nepotrestaných zločinů, na hnisajících ranách nepřátelství a hořkosti z nerovného zacházení!
A to že má dobře skončit? Pochybuji, že o to někdo stojí."

Herta Ruthard, očitá svědkyně, září 1999

Zdroj:
http://www.wintersonnenwende.com/scriptorium/english/archives/sginferno/sgi01.html
12. 05. 2013 | 15:57

Jaroslav Dvořák napsal(a):

ad Anastázia Králová. Nejen ÚSTR by měl být zrušen, a to nikoliv s okamžitou, ale se zpětnou platností. A současně by měly být zrušeny i zákony, na kterých je postaven, protože jsou to vyloženě zákony msty, tedy leges taliones!
12. 05. 2013 | 16:01

mb napsal(a):

Jako by nestačilo, že ukradli půdu a majetky lidí - zboží nevyčíslitelné hodnoty - nechali tento bývalý klenot regionu "jít do kopru" a zpustnout,

... kdyby jenom zpustnout ... královské město most rovnou pohřbili / sbourali ...

... njn, stane se ...
12. 05. 2013 | 16:04

Tazatel napsal(a):

Luba,

aha, takže Češi za krize nepoznali stejnou bídu jako Němci - ať již ti sudetští anebo říští v Německu. A "nedemokracie" Československa, ve které měli sudetští Němci nejenom zastoupenéí v parlamentu a spolupodíleli se na správě země a měli dokonce nejsilnější politickou stranu byla na roveň nedemokracie říše a protektorátu ve kterých jediným plnoprávným überetnikem byli Němci a ostatní byli pouze lidské věci určené v kvytěžení a k likvidaci.

Spolužité Čechů a němců za Protektorátu podle této "očité svědkyně" tedy bylo idylické. A počet německých obětí byl "vyšší" než počet českých válečných obětí. Ani nemluvě o idylické budoucnosti kterou NĚMCI připravovali českému etniku.

Tak tuto utopii jsem ještě neznal. Dík za seznámení.
12. 05. 2013 | 16:06

mb napsal(a):

libkovice zmizely dokonce po revoluci ...

... no a s libkovicemi zmizel i druhý nejstarší strom (dub) v české zemi ...
12. 05. 2013 | 16:06

šašek z Jihlavy napsal(a):

Václav Hořejší
Dik za odkazy na vaše dřívější blogy, kdy jsem sem nechodil. Respektuji váš názor, já jsem holt jiná nátura, střídal jsem období pasivní rezistence s aktivním odporem a taky jsem si vysloužil zájem Stb o mou osobu. Dal jsem přednost svému přístupu před vaším a tím to pro mne zvadlo. Do průvodů jsem nechodil, okna jsem nezdobil a na režim jsem z vysoka sral. Teď mi hejbá žluší milion věcí, ale jsou za tím ti samí zmetkové, kteří se orientují v každém režimu a s tím se nedá nic dělat. Nechme to vyšší moci. Tečka.
12. 05. 2013 | 16:07

Silvie napsal(a):

Bestie
"Václav Havel nebyl politolog, byl však nadán pronikavým analytickým myšlením a schopností brilantně a přesně identifikovat a pojmenovávat."
Jak se to "pronikavé analytické myšlení a ....." konkrétně projevovalo?

Pokud si dobře vzpomínám, jeho projevy byly jen prázdným žvaněním o "transcendentálnu" a čecháčcích.
Jeden projev byl snadno zaměnitelný za jiný.
Nevím, proč se tady žvanění Havla nadřazuje žvanění Klause nebo Zemana.
Havel si zakládal na tom, že není populistou-proto měl vždy zásadně odlišné názory na téměř všechno, nežli většinová populace.
A právě díky tomu vznikl jakýsi mýtus o neomylném "prorokovi" a posledním spravedlivém.
Každopádně nám tím svým neustálým omlouváním se Sudeťákům nas... pěkně do bot na hezkou řádku let dopředu a spokojeně odešel do věčných lovišť.
Po nás potopa!
Zeman ve svých "přízemních" pragmatických projevech aspoň mluví konkrétně a k věci.
Kéž by to, o čem mluví, dokázal uvést v praxi.
12. 05. 2013 | 16:07

Luba napsal(a):

Martine,
ale huhlé byste chtěl, že jo?
Zahřát si podolek. Taková Winterhilfe by Vám nesmrděla.
I ten kostel, symbol nepřátelské ideologie, byl trpkého osudu ušetřen a přestěhován.

P.S.: Je v vůbec Mostu nějakej most? Z Rané je na dohled a na dolet, ale nikdy jsem v tom městě nebyl.
12. 05. 2013 | 16:12

mb napsal(a):

Teď mi hejbá žluší milion věcí, ale jsou za tím ti samí zmetkové, kteří se orientují v každém režimu a s tím se nedá nic dělat. Nechme to vyšší moci. Tečka.

... tak nějak ...
12. 05. 2013 | 16:12

skeptický napsal(a):

Čím to,že vždycky když se v mediích začínají objevovat náměty z druhé světové,někde brzo začne nějaká spravedlivá válka?
12. 05. 2013 | 16:14

mb napsal(a):

huhlé ... ???

však mel kostel namale ... to svedomi komoušum nedalo ... :-))

most je třeba k tomu kostelu ...

( driv bylo mostů v mostu víc ... skrze vodstvo a blata/bažiny a mokřady zde ...)

zdravím ... jste z Rané ?
12. 05. 2013 | 16:14

Luba napsal(a):

Martine,
nejsem ... ale mám to tam rád.
12. 05. 2013 | 16:23

jenicek napsal(a):

Jestlis to nepochopil tak k tomu podstatnému se vyjádřil Joch, já dal na něj odkaz. Ty jsi nebyl schopen na to nijak rozumně reagovat, třeba jeho definici totality zkritizovat, jen si vyblil cosi o kreaturách a finančním fašismu.
Joch (ani já) nebere nikde patent na pravdu, "jen" argumentuje a čeká na smysluplné protiargumenty, které nepřicházejí... co je totalitní je otázka definice, a inteligent je schopen cizí definici vzít podívat se na ni z jiných úhlů a případně ji zkritizovat, to jsi neudělal ani náznakem.
Co si myslí někdo jiný je jeho problém.
Co je a není totalita může vysvětlovat kdokoli.
12. 05. 2013 | 16:23

jenicek napsal(a):

to je pro jezevce. Tím s tebou končím stejně nebudeš schopen to pochopit natož argumentovat.
12. 05. 2013 | 16:24

skeptický napsal(a):

Americká novinářka v Německu v 45. roce.

Ptala se místních lidí na nacisty.Žádného neznali,ve svém okolí ani v rodině neměli,dokonce měli strýčka,co přechovával přes válku ve sklepě žida.

Prý totéž slyšela opakovaně od každého,koho se zeptala.
12. 05. 2013 | 16:25

mb napsal(a):

... aha ...
12. 05. 2013 | 16:26

vico napsal(a):

V. Hořejší : Ten odkaz znám...ale stejně jak existuje tzv. řečnická otázka, existuje i řečnické nerozumění. /Ostatně ani Hašek se neomlouval,že zase chytá/.

Psal jste většinou o víkendu, kdy tu jinak bylo mrtvo a nebylo kde aktuálně kecat.Jakmile jste ukončil činnost, zmizeli i ti, kteří byli vázáni na váš potravinový řetězec. Někteří sice přežili a přežívají, ale jako kdyby měli boreliozu.
12. 05. 2013 | 16:31

začít znova napsal(a):

Totalita je umělý pojem, který má zakrývat skutečné mocenské vztahy.
V roce 1948 se tu politickým dobrodruhům, předtím myšlenkově povymývaným v Moskvě podařilo uskutečnit převrat zdola, který z nás udělal satelit Ruského impéria.
Jejich akce byly pečlivě orchestrovány ruskými poradci a diplomacií, často konzultovány až s carem (v rozhovoru se svou matkou Koko tak JVS sám charakterizoval práci, do které dochází) v Kremlu.

Po nástupu Tondy Novotného intelektuálové, kteří se díky svým sekernickým vystoupením během padesátých let dostali na západ a začli toužit po onačejších požitcích, než jaké sami nabízeli národu vnasnažili udělat si režim pohodlným.
Tonda, který se sám rád dobře oblékal a nosil italské sluněční brýle jim to s určitými výhradami toleroval.

Sice často po projekcích s mámou kritizoval diváckou strohost a často pro masy špatnou pochopitelnost jejich filmů, ale ochotně nechal ve státních nakladatelstvích rozběhnout systematicky řízené ediční řady světové i naší literatury, kterým po dnešek nic nemůže a už nebude moci konkurovat. Už za to by zasloužil sochu.

Pak se Ruské impérium rozhodlo učinit tomu konec.
Aktivováním svých agentů mezi inteligencí a politiky vyvolalo vlnu odporu (něco jako je současné tažení proti Zemanovi) vůči Tondovi, zvláště mezi královsky placenými a na zámcích přebývajícími spisovateli.

Západní tajné služby, které mezitím část z elitářů stačily zverbovat se na tom škodolibě podílely (v rámci nové Ostpolitik sem vysílaly proroky chaotských názorových směrů) a naši bratři Slováci nám opět jednou vpadli do zad, když si vyjednali šafářování nad naší půlkou republiky za podporu ruské okupace.

Dalších dvacet let jsme tedy z dopuštění impéria strávili jako slovenský protektorát, což manipulátoři začli nazývat a dodnes nazývají normalizace. Stačí si ozřejmit ekonomické parametry, kdy Slovensko mělo jen 2/3 české produktivity, ale pohlcovalo 2/3 vytvořených zdrojů. Pod Tatrami rostly místo salaší paláce z železobetonu.

Tehdy ztratily zbývající české elity poslední pocity závazku ke společnosti a jakákoli morální kritéria. Což byl, s geostrategického hlediska, účel hry.
Deklasovaná StB složená z drobných zločinců (ve všech oblastech se ládovali jak zjednaní, vydírali a loupili, bez vyhlídky na potrestání) začala budovat své kontakty mezi různými, ať už starými nebo nově vznikajícími strukturami opozice.

Zbytek si nás stále většina pamatuje a mylím, že s dnešním odstupem i umí správně vyhodnotit.
Stále se nacházíme na území, kde milión Schörnerových vojáků kladlo svůj poslední odpor.
To je geopolitický klíč.
Polsko je pro vojenské ovládnutí lehce průchodný terén, proto bylo Poláky možno stále šoupat sem a tam, někdy je i úplně vyměnit.

My (a charakterizovat to jako Češi je zcela scestné, jde o módní nálepku z XIX. století) se zde držíme po tisíciletí a míchali jsme žluč do vína už onačejším impériím než je ruské a merkelovské.
Tahle země je k tomu skvělý nástroj.
Proto nás odtud potřebují dostat.
Je na čase zlikvidovat podvodné, normalizací a privatizací nastolené elity. O nic tím nepřijdeme, nemají žádnou hodnotu.
Rusové si v podobném okamžiku povolali knížata z příbuzného západního slovanstva (žádné Vikingy, Venedy), Rurikovce.

My bychom se mohli obrátit o pomoc na Švýcarské spříseženství o vyslání účetních, kriminalistů a politických manažerů. Za přiměřený poplatek, ani kuře zadarmo...
12. 05. 2013 | 16:39

Pepa Řepa napsal(a):

Zítra vyhledám lékaře, něco není v pořádku.
Aspoň v jednom bodu s bratrem Wěnczeslauem-výjimečně- souhlasím.
Ať se do průvodu postaví flagelanti sami, je tady česko-německá deklarace.

Pokud jde o ÚSTR tak jej za zbytečný nepovažuju a to právě proto, aby neoflagelanti nemohlo obden svolávat svá pravidelná a nesmyslná procesí k odsunu a aby soudzi uhlové a potátové nemohli za sebou zametat svými dorostlými ocásky jako Liška Ryška.
Nechť je zpřístupněno i to, jak to bylo s tatíky a bádáno, co kdo, kdy a kde.

A pokud jde o "virozu" tady bude muset náš prezident trochu na sobě zapracovat, jinak to vidím jako s Otíkem.
Do žní.
Chce to vypotit a pořádně, nejlépe u Nešpora.

A když uvážím že by tady byla další mexická vlna s čírem, tak nevím, jestli bych přežil.
Jeden barel dobrot za pšt let se dá vydržet, ale každý rok ne.
To utahá i vola. Většího než jsem já.
12. 05. 2013 | 16:42

Kelt napsal(a):

Luba,
ty neonacistické výměšky/Hertha Ruthard/ zde tapetuje nějaký Yosif K.,cenzorovi dost neznámý přispěvovatel,který se zde projevuje běžnou symbiozou adorace myšlenek neonacismu a nenávisti proti levici.
To však popírá axiom P.Bendla,že nacismus vznikl ze sociální demokracie.
12. 05. 2013 | 16:46

Pepa Řepa napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):
Ohledně poznámky k Benešovi se autor názorově shoduje s Pepou Řepou, věčným to oponentem Hořejšího.
---------
Ve hře je i druhá varianta.
Esli nemá vyhledat psychiatra pan Hořejší.

Řepovatí mu mozek a to je pro vědce začátek konce. Alzi Heimmer číhá na svou oběť jako klíště.
12. 05. 2013 | 16:59

Luba napsal(a):

Kelte,
Yosif K. je bytost dosti záhadná ...
Neřekl bych, že je to nácek.
Spíš jde o radikálního humanistu :)
12. 05. 2013 | 17:00

začít znova napsal(a):

PS. Parazitární elity se formují a udržují na vytváření falešného vědomí.
Podle pojmů jako totalita, socializmus, kapitalismus, demokracie atd. lehce poznáme kde se rojí.
Žádný z těch pojmů nemá konkrétní jednoznačný význam.

Můžeme tvrdit, že žijeme v demokracii? A't se přihlásí, kdo má vliv na utváření veřejných věcí. Všechna kleptokratická opatření jsou prosazována přes masový nesouhlas obyvatelstva.

Můžeme tvrdit, že žijeme v kapitalismu? A kde je svobodná konkurence?
(5% národního hospodářství ji jistě netvoří).

Můžeme tvdit, že jsme někdy žili za socialismu? Pro Novotného, když v roce 1961 změnil název republiky a vydal novou ústavu to byl ideál. Někdy možná dosažitelný, až bude maso.
Intelektuálům to bylo jedno, ti měli na Dobříši a v Alhambře maso vždycky.
Pro Husáka to byla Staatsräson, floskule k ospravedlnění vlády Slováků nad Čechy, schematicky zobrazeno.

Z hlediska lidí živících se totalitou to slovo může mít celý vějíř významů, od vraždění politických konkurentů až po soběstačnost v zemědělství.
Jejich džob a obživa je to probírat a udržovat stále nějaké hádky na zadním vařiči.
Nám to může být ukradené.

Musíme si být stále vědomi geostrategických imperativů, to je to jediné.
12. 05. 2013 | 17:01

Antroid napsal(a):

https://petitions.whitehouse.gov/petition/please-give-quick-call-czech-president-milos-zeman-and-ask-him-control-his-drinking/JfcTtYJw
12. 05. 2013 | 17:07

Bestia triumphans napsal(a):

Řepa!
Rdím se hanbou, že mne nenapadla tato varianta.
Nebohý Hořejší byl bezpochyby v laboratoři infikován virusem Řepola a čeká ho postupné (a potupné) sbližování se svým úhlavním oponentem.
Smutný to konec tak nadějného vědeckého pracovníka.
12. 05. 2013 | 17:08

Milan napsal(a):

Keltovi:
Nesudetské Němce zdaleka nepomíjím, z Američany osvobozeného území byli odsunování jen oni (tzv. displaced persons) až do začátku září, kdy bylo Bavorsko přeplněno. Ze Sověty osvobozeného území jde cca o poměr nejméně 2/3 autochtonní Němci, zbytek nesudetští. Počty lidí v transportech/ komunikace našeho velení se Sověty/ pokyny politického vedení země atd., to si můžete zkontrolovat přímo v archivech (když nevěříte edici pramenů).
Mně o omluvy nejde; jde o to, že bez hlubší reflexe nás toto téma bude pronásledovat u voleb ještě roky (když samozřejmě pomineme to, že temné stránky své minulosti bychom znát mohli)...
12. 05. 2013 | 17:08

Milan napsal(a):

mb: "milane ... patrně se vám ani pana profesora ... ani již přesvědčené ... přesvědčit nepodaří ..."

Pan profesor není historikem, takže bych mu neměl za zlé, že se trochu neorientuje v pramenech
12. 05. 2013 | 17:15

Admirál napsal(a):

Starý jezevec - "Pokud jde o Zemana, dokud bude trnem v oku mafii a jejím trafikantům, tak je to dobře. Pokud by Bakalovi zaměstnanci začali pět na Zemana chválu, tak to znamená, že veřejnost a demokracie přišla o prezidenta."

Naprosto přesné!Jakmile naše massdělovadla začnou Zemana chválit, dělá nějakou lumpárnu.

Přesným lakmusovým papírkem jsou také reakce S.Š. Stačí obrátit znaménko a víme kde jsme.
12. 05. 2013 | 17:17

mb napsal(a):

Mně o omluvy nejde; jde o to, že bez hlubší reflexe nás toto téma bude pronásledovat u voleb ještě roky (když samozřejmě pomineme to, že temné stránky své minulosti bychom znát mohli)...

... přesně ... tady stačí zamobilisovat proti sudetákům a máte prezidentsky urad v kapse ... / potlacene vlastni spatne svedomi ... /
12. 05. 2013 | 17:20

Kelt napsal(a):

Milan,
a teď je na místě kruciální otázka:
Proč je otázka vysídlení sudetských Němců neustále nábojem pro politický boj jedná části české politické scény za použití i lživé argumentace?
Byla by jejich pozice lepší-silnější,kdyby získala například presidentské křeslo?Bezpochyb ano.A bylo by to ku prospěchu ČR?
Sotva.
Jak by ta hlubší reflexe měla vypadat?
Asi tak,že bychom postavili na roveň nacistickou myšlenku o vyslídlení slovanských podlidí,kteří by přežili rasovou selekci někam za Ural v případě vítězství Třetí říše s odsunem těch,kteří se aktivně podíleli na rozbití ČSR?
Asi tak?
12. 05. 2013 | 17:21

suchánek napsal(a):

K blogu mám 2 poznámky:

1.
Budování exkluzivity a vylézání z nory doprovázené omluvou za nedodržení psacího celibátu je tak neuvěřitelně levný a trapný, že vřele doporučuji jej dále nepoužívat. .-) (vaše blogy byly vždy velmi čtené a populární, proč to, probůh, děláte? že byste se nemohl vynabažit těch výkřiků "neomlouvejte se, pište, pane profesore, chybíte nám!!! :-)

Proč jste to vlastně vyhlásil?

2.
---------------------------
Hořejší reagoval na minatomiraie:
"Poznámce o viróze jsem nerozuměl, mám pocit, že nebyla dotažena do konce. "
Zkuste se dele zamyslet ;-)
----------
Ne ne, pane Hořejší. I kdyby na tom bádala celá Akademie věd, váš postoj tam nenajde. ono je to z hlediska zdejších ohlasů fifty fifty a tak jste nechtěl rozzlobit davy, chápu :-) každopádně totálně podepisuji to, co k tomu napsal vico
12. 05. 2013 | 17:22

suchánek napsal(a):

Dovysvětlení (dělám u toho 3 věci:
1. ...neuvěřitelně levný a trapný trik...
2. ...z hlediska zdejších ohlasů na jiných blozích aktuálně...
12. 05. 2013 | 17:26

Admirál napsal(a):

minatomirai - "Na rozdíl od vás, autore, doufám, že se neudělá tlustá čára za česko-německou minulostí, ale bude jednou vyřešena bez emocí další generací, která na rozdíl od vaší nenese na tomto stavu žádnou zodpovědnost."

Prof. Hořejší se narodil v.r. 1949. Já o něco později. Stejně tak, jako většina zde diskutujících se narodila po válce, nebo nebyli v době, kdy se formoval výsledek II.sv.v. věkem způsobilí jakkoli do dějů účinně zasáhnout.

Jakou odpovědnost nese naše generace na tomto stavu?

Odpovím za Vás. Má za odsun asi stejnou odpovědnost, jako za 30letou válku.
12. 05. 2013 | 17:31

Sláma napsal(a):

Milan napsal: "mám dojem, že pisatelům článků o vysídlování Němců vesměs nejde o svalení viny na český národ, ale o poněkud přesnější pohled na tehdejší události (i když samozřejmě výjimky se najdou). Ostatně i pan Hořejší se, zdá se mi, snaží otázku zločinů při divokém odsunu bagatelizovat zmínkou o řádění "zlomku promile", přičemž stranou nechává skutečnost, že divoký odsun byl organizován protiprávně čs. státem (tedy vládou, Benešem a armádou).
Rozhodně se, Milane, pletete. Pisatelé článků o odsunu, např. Jan Urban, jsou prodejní novináři, kteří mají za peníze připravovat půdu pro finanční dar Sudetským Němcům. Na to stačí, jak jsme zaregistrovali při podobném daru církvím, jen koupit pár politických prostitutek typu Mlsny nebo Peake.

Divoký odsun je právě proto "divoký", protože jej nikdo neorganizoval. Rozdhodně se nedá srovnávat se státem organizovanou likvidaci Untermenschen ze strany německého státu (se kterým současný německý stát vyhlašuje kontinuitu).
12. 05. 2013 | 17:32

Silvie napsal(a):

Pepa
Vy jste mě ale pořádně vyděsil s tou další "mexickou vlnou" ...

Další mediální výplach mozku už bych nejspíš nepřežila ani já, a to jsem rezistentní skoro jako stafylokok.
12. 05. 2013 | 17:34

Da.Rock napsal(a):

Pane Hořejší, vy opravdu nechápete, k čemu slouží to neustálé omílání zločinů Čechů na Němcích? Aktivně se na tom podílí někteří politici, ti nejaktivnější mají kupodivu vazby na německy mluvící země - média, ta nejaktivnější mají německé majitele, a různí intelektuálové, kteří mají....ale nechme toho.
Dřív se říkalo "Za vším hledej ženu."
To v tomto případě neplatí (i když...?), ovšem vždy a všude platilo "Za vším hledej peníze."
A o ty tady jde v prvé řadě. O miliardové majetky, které byly Němcům zabaveny a posloužily jako částečná úhrada škod, které republice přinesla okupace a válka.
Proto se tak tlačí na zrušení Benešových dekretů. Protože by se tím otevřela cesta k obrovským restitucím, daleko větším, než jsou ty církevní.
Sudetoněmecké kruhy už dávno poznaly, že jít na nás zhurta a s výhrůžkami nepomůže. Jen se zatvrdíme. Je to třeba vzít psychologicky - neustále lidem vštěpovat pocit viny. Čím více blednou vzpomínky na hrůzy válečné, tím více je třeba vyzvedávat, přibarvovat a zveličovat hrůzy poválečné. Cílem je, aby každý Čech podlehl dojmu, že je vlastně potomkem divokých zvířat, které barbarských způsobem vyvraždili a vyhnali pokojnou národnostní menšinu, která s námi žila po stovky let v dojemné a poklidné symbióze.
A až o tom budeme všichni přesvědčeni, přijde čas na odškodňování. A zase se vytáhne heslo CO BYLO UKRADENO, MUSÍ BÝT VRÁCENO. Jako už tolikrát za poslední čvtrtstoletí. A miliardy se začnou přesouvat.
Nedělejme si iluze. Nejde o žádné morální hodnoty. O odpuštění. O právu na vlast. O navázání na tradice soužití českého a německého národy.
Kulový!
Jde o prachy.
Vždy jde o prachy!
12. 05. 2013 | 17:36

a vás taky byl čert dlužen napsal(a):

mb
S diskutéry, kteří mají argumentaci v příručkách nemá moc cenu se hádat.
Ale už jsem to tu několikrát říkal nějakému kolektivnímu Yosifovi:

Předložte jmenné seznamy, identifikovaná exhumovaná těla a spočítejte poměr, kolik ta armáda zabila uniformovaných Němců v boji a kolik prokazatelných civilů.
Zůstane vám Krásné Březno (kde nic nespočítáte, odplavalo do Němec), Postoloprty (a to musíte odečíst esesmany, kteří stáli mimo zákon - to ostatně byli ti upálení v Praze) a Petržalka.

Zkuste s tím poměrem přijít a pak se můžeme bavit o dějinném významu Svobodovy armády, kterou byste rádi s Urbanem znemožnili.
Ale ne kecy nějaké staré udavačky Herthy.

Pokud byste náhodou chtěl citovat nějakou komisi historiků, uvedte opět jmenné podklady, z kterých vycházela.
Komise byl kuhandl kde na jedné straně byli sudeťáci a na druhé sudeťáky placení čeští historici, viz Čelovský, Mnichovský syndrom.
12. 05. 2013 | 17:37

jumbo napsal(a):

Když jsem říkal, že Miloša Rusové ožrali cíleně (a pánbu ví, jestli ne poloniovým koktejlem, vnitřní ozáření se projeví až s odstupem), věděl jsem proč:
"Zemana má rád také ruský bulvár. Komsomolskaja pravda přinesla článek, ve kterém bez vytáček hned v titulku uvádí: "Po oslavě Dne vítězství s Rusy se český prezident na oficiální akci sotva držel na nohou."
Píše aktualně.
12. 05. 2013 | 17:42

jumbo napsal(a):

Da.Rock
Benešovy dekrety je možno i zrušit.
Oproti vypracování a podepsání mírové smlouvy s Německem, kde budou jasně vyčísleny reparace, které nám SRN dluží a stanoven splátkový kalendář.
Nejdřív ovšem nutno zavést šaríji a useknout pazoury Kalousku.
12. 05. 2013 | 17:48

Milan napsal(a):

Sláma: "Divoký odsun je právě proto "divoký", protože jej nikdo neorganizoval."

Mýlíte se. Revoluční gardy vyháněly z domovů, rabovaly, zabíjely, ale neodsunovaly (nebo jen v marginálním množství těsně po osvobození). Divoký odsun se nazývá tímto přízviskem nikoli proto, že by nebyl organizovaný, ale protože byl prováděn protiprávně. (Postupimská deklarace povolovala vysídlování až od spojenecké dohody, jež vstoupila v platnost na podzim 1945).
12. 05. 2013 | 17:48

Silvie napsal(a):

Da rock
Bohužel, máte pravdu.

Můžeme se poučit z nedávné minulosti.
Havel s Kárlem také krátce po převratu tvrdili, že žádné restituce požadovat nebudou.

Podobně tomu bylo i s círk.rest. - ještě za Tomáška byly nároky katolické církve minimální a ejhle jak enormně narostly.
S jídlem prostě roste chuť.

V žádném případě nevěřím tomu, že landsmanšafty by po event.zrušení BD nevznesly majetkové požadavky.
Pokud jsou BD takovým anarchronismem a de facto "neplatí", proč jsou takovým břevnem v oku právě sudetským Němcům?

Zásadní věcí, o níž Němcům jde, je vsugerovat nové české (a s ohledem na neznalost dějin také mimořádně manipulovatelné) generaci pocit, že lze srovnávat zločiny Němců a zločiny Čechů z období druhé světové války.

Ovlivnit tuto generaci znamená politicky ovládat budoucnost České republiky a to není malý cíl (o majetky Němců jde až v druhé řadě).

Z téhle země si už ukrojil kdejaký gauner, jen aby z ní za pár let vůbec ještě něco zbylo.
Můžeme si časem začít říkat U vyžraného krámu.
12. 05. 2013 | 17:48

ajeto napsal(a):

Pěkný blog.
12. 05. 2013 | 17:48

Milan napsal(a):

Keltovi:
Nyní má prezidentskou pozici člověk, který postavil Beneše a čs. vládu na roveň Stalinovi s Berijou (s jejich šílenými transfery národů).
12. 05. 2013 | 17:51

mb napsal(a):

to a vás taky byl čert dlužen:

1. podle příruček nediskutuji
2. čísla nemám/neznám ( asi nejlepší=nejodpovědnější je českoněmecká komise historiků)
3. nemám důvod nevěřit ani vladimíru justovi ani j. urbanovi ( podobně jako nemám důvod nevěřit petrušce šusterové, ale to sem nepatří ...)

zatim zdravím ...
12. 05. 2013 | 17:52

Tazatel napsal(a):

Da Rock,

podle jisté zde diskutující dámy, karta se postupnou cílevědomou mravenčí prací (o tom byl také Benešův projev) v "dobré" obrací. |Jak pravil Joseph Goebbels - hlavní ideolog německých nadlidí - tisíckrát opakovaná lež se nakonec stane pravdou.
Z obětí se stanou viníci, potomci obětí budou postiženy a potomci viníků nejstrašnější války, okupace a přípravy genocidy českého národa odměněni.

A tak je to správně, tak to má být.
12. 05. 2013 | 17:54

Silvie napsal(a):

Da Rock
Víte, co mi hlava nebere?
Že Tiso, Hácha, Husák byli považováni za kolaboranty, přičemž dnes se chová kolaborantsky celá "pravice" a média to vydávají za "čestný a objektivní" přístup k historii.
Vždyť se ta historie zase opakuje...

Z německého "protektorátu" do svíravého objetí ruského medvěda a teď šupky dupky zase zpátky pod lebku s hnátky.
12. 05. 2013 | 17:55

Hysteria magistra napsal(a):

Silvie (17,48)

církevní dar i sudetský tah = klasická salámová metoda. Překrucovat, donekonečna omílat a čekat na vhodnou příležitost. Třeba na 100 + 1 Bakalici (opřenou o nevolenou "LIDEM"), která proválcuje všechno a provede nevratné změny.
12. 05. 2013 | 17:58

Da.Rock napsal(a):

Silvie - Je to přesně tak.
Domnívám se, že oním zlým duchem politistopadové politiky je právě Karel Schwarzenberk a jednou se možná ještě budeme divit, až vypluje na povrch všechno, v čem má nebo měl prtsy.
Je jisté, že za Havlovou omluvou Němcům stál právě on. A nejen to. I za přeměnou pacifisty Havla, který chtěl rozpouštět vojenské pakty a rušit zbrojní výrobu, v náruživého jestřába, který chtěl bombardovat všechny a všude, stál Schwarzenberg. O tom jsem stoprocentně přesvědčen.
Dodnes nechápu, jak mohla tato legrační figurka tak ovlivňovat politiku u nás. Že bychom vážně byli národem lokajů, jak o nás tvrdil režisér Menzel, a jsme fascinováni jeho šlechtickým titulem?
Protože si jinak nemůžu vybavit nic skutečně hmatatelně užitečného, co KS za 23 let v české politice vykonal.
12. 05. 2013 | 17:59

získat nad rakouskem vzdušnou převahu napsal(a):

Rakušani konečně exhumovali otázku židovských brigád, které také hubily nevinné esesmany.
Lísat se k fašounům se nevyplácí.
http://www.simonwieland.com/raecher-start.html
12. 05. 2013 | 18:13

Kelt napsal(a):

Milan,
takže ne "reflexe"ale podpásový útok na Zemana ,Beneše a vládu ČSR v licenci SL B.Posselta.
Nápad nacistů s podporou Henleina a K.H.Franka fysicky likvidovat rasově nečisté podlidi slovanského původu a zbytek "odeslat"za Ural či do Patagonie je pro vás přijatelný.
Že česká vláda se odvážila v duchu Postupimské dohody odeslat sudeťáky tam,kam je srdce táhlo od třicátých let min.století- zpátky do Říše potřebuje důkladnou reflexi a poté miliardové odškodnění potomků sudetských nacistů-nicht wahr?
12. 05. 2013 | 18:14

Silvie napsal(a):

Da.rock

I já vidím roli Kárla ve všech ďábelských záležitostech (neprůhledné vlastní i Havlovy majetkové rest., prohlasování círk.rest., omluvy sudetským Němcům atd.) jako stěžejní.
On byl tím mozkem (i jeho podporovali za totáče sudet.Němci), jenž manipuloval Havlem.

Menzel je senila a jeho trapný servilní výrok o lokajích to jen dokládá.

Chtěla jsem ještě podotknout, že Němci ve své preciznosti a vytrvalosti na to šli od lesa.

Uvědomují si vůbec někteří z nás, že skoupení všech významných listů nebylo nikterak náhodné?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oni dnes mohou naprosto svobodně (prostřednictvím prodejných pisálků, kteří mají pol. prostituci v krvi už z dob bolševika, někteří možná i z dob protektorátu) manipulovat veřejným míněním. Církevní rest. byly rovněž podporovány masově všemi německými novinami vycházejícími v Čechách.

Největší české banky jsou rakouské a německé - i to je způsob jak nás ovládat zase po stránce ekonomické.
Měli bychom se ptát na to, kdo měl zájem privatizovat tyto banky, proč nemáme jako většina evropských zemí alespoň jednu národní banku a co za to zodpovědní politici dostali.

Strašení Ruskem je jenom kouřovou clonou, která má zakrýt skutečný stav věci.

Ale nebudou to mít zase tak snadné, jak ukázaly poslední volby.
Je na nás, abychom dětem vysvětlovali důsledně všechny dějinné peripetie a korigovali tak současnou výuku ve školách, jež je stejně tendenční, jako byla ta před 23 lety.

Možná mě někdo bude pokládat za fantastu, ale čas ukáže (a nebude to trvat dlouho), kde je skutečná pravda.
Jen se obávám, že už nám to bude platné, jak mrtvému zimník.

Na jednu věc neznám odpověď. Proč se za sudetské Němce tak vehementně staví právě čeští židé? Jaká je v tom logika?
12. 05. 2013 | 18:17

Yosif K napsal(a):

ÚSTR vnímá 68,7% občanů jako zcela zbytečnou instituci. Názor, že ÚSTR plní svoji funkci sdílí 25,5% veřejnosti.
KONEC CITATU.

Ceskou Akademii Věd vnímá 68,7% občanů jako zcela zbytečnou instituci. Názor, že Česká Akademie Věd plní svoji funkci sdílí 25,5% veřejnost%i.

Vím to nevbot jsem dlouhá léta makal mezi dělníky. Co se týče jakkoliv humanitně zaměřených ústavů počínaje dějinami a přes sociologii pszchologiii, antropologii atd atd tak ty pokládá za zcela zbytečné 98% dělnictva.

Dokonce je možné že ani Ustav Molekulární genetiky není na to s popularitou mezi dělnictvem a rolnictbvem nijak zvlášt skvělě. Tedy pokaváde ten ústav nevzprodukuje nějakýho nobelistu nebo něco co sype, jako třeba další lék proti AIDS......
12. 05. 2013 | 18:20

Čochtan napsal(a):

Václav Hořejší napsal: " tento nápoj musí být fortifikován nezanedbatelným množstvím ethanolu."

Aha. Podle hesla: "naprav se, čím ses pokazil" ?
12. 05. 2013 | 18:21

Drzá zrzka napsal(a):

Silvie

To jak se dá manupulovat veřejným míněním předvedla některá média při prezidentské volbě. Stačil jeden inzerát.
12. 05. 2013 | 18:21

zemedelec napsal(a):

Pane Da.Rock i paní Silvie.
Podle mě,naprosto jasně napsané.
Opravdu,až se dozvíme o Schwarzenbergovi všechno budeme se divit.Mohl by se tenhle člověk normálně dostat,až do nejvyšších funkcí.Nenapadá Vás něco,že BIS mlčí,že se musel krotit i Klaus?
12. 05. 2013 | 18:23

tata napsal(a):

MB

OMLOUVÁM SE za to nikdy to nepoužívám ale vaše reakce na LUBU...........MĚ zakonitě muselo bliknout to je vůl.

ČLOVĚK BY očekával když se tak oháníte spravedlností že to co LUBA napsal aspon odsoudíte..........no opak je pravdou defakto souhlas stim .............což ukazuje jak si tu spravedlnost představujete...........omlouvám se všem že člověk nikdy nemá použít ostré slovo ale zde to sedí jako zadel na nočníku............ano stále silí usilí paté kolony nám vnutit že jsme stejní a to se každy dobry čech musí ohradit.............
12. 05. 2013 | 18:23

tata napsal(a):

ps.

V TOM PŘÍSPĚVKU dokonce mnohem horší
12. 05. 2013 | 18:24

Da.Rock napsal(a):

Silvie - předpokládám, že těmi Židy, co podporují sudetské Němce, myslíte asi naši uměleckou elitu - Menzel, Hřebejk, Smoljak, Rychlík, Sommerová....
Možná podlehli stejnému klamu, jako jiní intelektuálové ve třicátých letech a za největší nebezpečí považují komunismus. A v boji proti němu se spojí s kýmkoliv.
Naproti tomu třeba Jan Fischer tomu nepodlehl a ačkoliv původně chtěl v druhém kole volby podpořit KS, po jeho velkolepém výroku o Benešovi v Haagu urychleně zakormidloval směrem k Zemanovi.
12. 05. 2013 | 18:28

Silvie napsal(a):

Zrzka
Máte-li na mysli TEN inzerát, tak ten jsem já, ani nikdo z mých blízkých neviděli a dozvěděli jsme se o něm až z mediální kampaně světlonošů.

Opravdu se domníváte, že by ten inzerát mohl významně ovlivnit výsledek voleb?
Máte důkazy, že si ho zadal Zeman? Opravdu si o něm myslíte, že je tak blbý, a že má toto zapotřebí?!
Nepatří Blesk náhodou Ringieru stejně jako Reflex?
Nepřijde vám při vaší inteligenci zvláštní, že uveřejnili inzerát podobného znění?

Stále ještě jste nepochopila, že volby nebyly o Zemanovi, ale o Kárlovi, a že se nevolilo pro Zemana ,ale proti Kárlovi?
12. 05. 2013 | 18:30

resl napsal(a):

zajímavé, jak se řídíte výzkumem veřejnosti, která ve své nedostatečné znalosti, nemá ponětí o čem ústr je. část této veřejnosti se právě v ústavu nachází na na nevábné pozici.
12. 05. 2013 | 18:31

Sláma napsal(a):

Pro Silvii: jako vždy s vámi plně souhlasím.
Čeští Židé jsou ekonomicky spjati s Německými Židy, v tom to je. Nakonec i majitelé Aktuálně.cz jsou němečtí Židé, naturalizovaní v USA. Také nezapomíjejme, že Německo si bohatě platí přízeň Izraele - vyplácí mu reparace, ačkoliv Izrael nepatřil ke Spojencům, ani zmasakrovaní Židé nebyli občany Izraele.
12. 05. 2013 | 18:32

mb napsal(a):

tata ... luba si vybral (silvie by řekla) nějakou sudetoněmeckou pipku ... berte to jako například inverzní obraz Marty Semelové ... tak jsem z ní vybral jen ústřižek, který je pravdivý ... a to že jsme to po němcích v sudetech ´pěkně zrichtovali´ ... a vypointoval jsem to ( pravdivě ) tím, že jsme v rámci biafry ducha zničili celé královské město stěží vyčíslitelné historické hodnoty ... že máte tato problémy s pravdou či porozuměním psanému slovu, to asi není můj problém ...

tak vás zdravím tato - dobrý čechu ...
12. 05. 2013 | 18:33

Kelt napsal(a):

Drzá zrzka,
panuje převažující názor,že si ten inzerát v BULVÁRU objednal team s čírlem,protože již věděl,že Kchárl to nevyhraje díky posílání Beneše do Haagu.
Spoléhal na soud,který by mohl tento inzerát posoudit jako zásadní ovlivnění výsledku voleb.Ovšem i pro soud je deset procent,deset procent a prostě to nevyšlo.
Nemusíte s tím souhlasit,ale jak je již zaužité klišé,je to jediné,co tím můžete dělat.
Pro mne byl M.Z.až druhou volbou/před tím nejít volit/a teď toho nelituji -naopak.
12. 05. 2013 | 18:34

Silvie napsal(a):

Zemědělec
Vygůglujte si články Paula Polanského (zadejte Polanský a Schwarzenberg) a pozorně si je přečtěte.
V archivech toho bude hafo (zejména v těch jihočeských), po čase mu do nich na příkaz "shora" zakázali přístup.
Už jsem psala o pikantérii, že na panství Schwarzenbergů pracovali nejprve cikáni z Letů, potom také židé a nakonec údajně i sudetští Němci.
Jelikož ty cikány ani Kárl nepopírá ,leč tvrdí, že to bylo "humanitární" gesto, tak nejspíš bude pravdou i to další.

Na Havla by se taky něco našlo, proto se mluví o rest. Barrandova jako o nečistých a neprůhledných.
12. 05. 2013 | 18:36

Silvie napsal(a):

Da rock
Podívejte se třeba na Aktuálně.

Kdyby mi zplynovali polovinu rodiny, mohla bych reagovat tímto způsobem?
Vždy´t právě sudet.Němci patřili k dost odporným fanatikům a přes noc změnili chováni vůči svým českým sousedům.
Pohádky o tom, jak jich většina byla "v jádru dobrá a antifašisticky naladěná" jsou pro mentály.

Věrodhodně je to s tím "antifašismem" sud.Němců pojednáno ve skvělém filmu Vlak dětství a naděje (Zindulka, Růžičková, Brodská - románová předloha).
12. 05. 2013 | 18:42

mb napsal(a):

tata, hele, TEZE: když si nebudeme lhát ( do vlastní kapsy), budeme jako národ mnohem silnější no a i sebevědomější ...

souhlas tato - dobrý čechu ... ???

:-)
12. 05. 2013 | 18:46

aga napsal(a):

získat nad rakouskem

ty vaše nicky, to jsou malé klenoty, začínám na nich být závislý.
12. 05. 2013 | 18:49

Amatérský historik napsal(a):

Česká republika již dávno "fyzicky" není česká. Za Masaryka se podařilo vymanit z německého područí a založit československý stát. Za Protektorátu to byla součást říše (díky "našim" sudetským Němcům) a české země podle pečlivě připraveného plánu měly zůstat zcela prosty českého elementu. Za komunistů to bylo Československo, které celé patřilo výlučně českému státu, potažmo Čechům a Slovákům, ve kterém komunisté diktovali vyvlastněným boháčům ve prospěch majority. Po plyšáku zde máme "Cesko", kde klíčovou část ekonomiky vlastní cizí kapitál, politiku diktuje "české" vládě Brusel, MMF, SB, nástupnický velký bratr a globální korporace. Jim patří i "česká" média, jim posluhují "čeští" politici, jim jsou šity "české" zákony na míru. Dnes na rozdíl od komunistů ve prospěch boháčů na úkor majority. Česko jako stát zaniká. Je cíleně demontován, zadlužován, ekonomicky i politicky zcela nesvéprávný, závislý a v podřízeném postavení. "Česko" je dnes navenek nablýskaná Potěmkinbova vesnice určená ke hrátkám globálních spekulantů. Mladá generace v něm nemá žádnou budoucnost. To co nedokázali Tataři, nacisté, komunisté ani Rusové dokázali spolehlivě docílit poplyšákoví "demokratičtí" politici. Probendit dědictví otců, nechat si zcizit a navždy předlužit zemi. Teď už jde jenom o to, kteří supové se na kmásání zbytků původně českého státu ještě budou podílet.
12. 05. 2013 | 18:49

Yosif K napsal(a):

Nechápu příliš, k čemu má sloužit to neustálé připomínání hanebností spáchaných
1) zlomkem promile českého národa, které se staly a nemohou se odestát,
2) o kterých tak jako tak každý dávno dobře ví...........................

KONEC CITATU

ad 1) I Lidice a koncentráky byly páchány malým promilem něměckého národa a přestoi se Lidice i knoncentráky připomínají pořád dokola.
ad 2) zatímco se české děti zcela správně učí pořád dokola a Lidicích, o masakrech spáchaných na Němcích, z nichž některé jsou rozměrem větší (ˇUstí a Svédské Sance atp) a některé mnohem brutálnější a barbarstější (Lanškroun, Králíky...) se neučí VUBEC NIC VUBEC NIC. Je to součástí obeláváníi sebe sama, očividně ani akademik Hořejší nemá korektní inforamce o rozměrech násilností proti civilům a kdo je páchal.

Svědectví MUDr Rašky a MUDr Patočky o tom že za čechů byly v Terezíně cca stejné poměry jako za nacistů je veleduchy tzpu Hořejší okázale ignorováno.

Česká strana uznává 18 689 násilných smrtí běhěm odsunu, sudetáci mluví o mnohem vyšších číslech, pro ketré však nejsou přímé a nezpochzbnitelné důkazy. Proč se o tom neučí ve školách?

Potrestán byl pouze Karol Pazúr lidoveckým soudcem, komunisté pak Pazúra osvodilili a jeho soudce uvrhli na 6 let do gulagu.
Cituji wiki
Výměna stráží v Malé pevnosti [editovat]

Po osvobození tábora a věznice byla Malá pevnost nadále používána jakožto věznice. Čeští vojáci, gardisté a úředníci zde strážili vězně, kterými byli obecně Němci a osoby považované za „státně nespolehlivé“. Podle evidence prošlo tímto malým koncentračním táborem od května do srpna 1945 minimálně přes 2600 lidí (včetně většího počtu dětí mladších 14 let), z nichž 216 zemřelo. S vězni bylo zacházeno velice brutálně, byli vražděni, ženy byly znásilňovány.

Konec počáteční hrůzovlády nad táborem, která byla i Čechy srovnávána s tou předchozí nacistickou, přišel s epidemií skvrnitého tyfu, která propukla v Terezíně. Čeští lékaři doc. Karel Raška a prof. František Patočka, kteří ji přijeli potlačit, byli poměry v táboře a brutálním zacházením s vězněnými natolik otřeseni, že sepsali obsáhlé svědectví o tom, co viděli a co se dověděli, a odeslali ho spolu s rozhořčeným protestem (v němž výslovně označili věznici za „koncentrační tábor po německém způsobu“) na Úřad předsednictva vlády. Výsledkem bylo výměny vedení tábora a výrazné zlepšení poměrů. Celkem prošlo Malou pevností v letech 1945-1948 asi 3800 lidí, z nichž asi 550-600 zemřelo.[22]
12. 05. 2013 | 18:50

Grőssling napsal(a):

Pokud jde o USTR, napsal jsem pod ukončeným blogem Vlka toto:

Duben 18, 2013 v 14.57


Nějaký ÚSTR je tak zprofanovaná instituce, že mne nikdy nenapadlo se jí do hloubky zabývat. Až teď v rámci diskuse jsem si přečetl, že v zákoně o ÚSTR se píše :

a) zkoumá a nestranně hodnotí dobu nesvobody a období komunistické totalitní moci, zkoumá antidemokratickou a zločinnou činnost orgánů státu, zejména jeho bezpečnostních složek, a zločinnou činnost Komunistické strany Československa, jakož i dalších organizací založených na její ideologii,

Napsal jsem to tu již mnohokrát. Vědecká osobnost, která se vzdá používání metody kritického rozumu a navíc podepíše ( ideologickou ) biankosměnku režimu si od té chvíle nemůže nárokovat hodnocení “renomovaná, či vědecká”.

ÚSTR totiž nepracuje podle metody je to opravdu tak ? Máme pro to dostatek důkazů ?

Ne on má z preambule této instituce předem jasno. Komunismus byl zločinný systém a basta, konec, žádná diskuse.
Teď ani nejde o to to prokazovat, nýbrž tuto zjevenou pravdu šířit. Tak takto nepracuje nejen exaktní vědec, ale ani vědec ve společenských vědách a naukách. A to i kdyby ona preambule byla pravdivá. Vědec zkrátka neustále pochybuje a pravdu si ověřuje a snaží se jí dokázat, on ji předem nezná !!!
S jednou výjimkou a tou je nauka TEOLOGIE. Ta á priory vychází z nezpochybňované existence Boha a křesťanská teologie ještě navíc z pravdivosti dogmat naordinovaných neomylným papežem, případně nějakým koncilem, takže lidmi.
Co je ÚSTR jiného než taková teologická fakulta, kde se bádá o zjevených pravdách bez možnosti jejich zpochybnění ?
Z tohoto pohledu patřil farář Herman za ředitele tohoto vědeckého paskvilu jako pr*el na hrnec.

A pokud jde o virózu, pane profesore, xkrát jsem Vám tu psal, že máte kandidovat, dokonce jste to myslím slíbil a potom zase nic.

Takže čekáte nejdříve brzkou rezignaci hlavy státu alá Ratzinger ?
12. 05. 2013 | 18:52

Historik napsal(a):

Pravicová novinářka?? To jako myslíte trockistku Šustrovou členku ultralevicového Hnutí revoluční mládeže? Vy evidentně máte taky virózu jak Zeman.
Hořejší historii nerozumíte tak si nehrajte na experta. A nějaké průzkumy od SANEPU si můžete strčit někam. To není argument. Tyhle průzkumy reflektují všechno jen né názor veřejnosti. A i kdyby co je do neinformovaných křupanů, co klině svobodu vymění za bolševickou diktaturu. Takže informujte jen o něčem čemu rozumíte a nepleťte se do věcí o kterých nevíte nic.
12. 05. 2013 | 18:54

Yosif K napsal(a):

Zeman jest populistický h...p, mozek má vyrumplovaný alkaholem, ale klobouk dolu, jest to velmmistr kašpaření pro proletáře, může se třeba na Hradě svalit nebo poblejt, na popularitě mu to vůbec neublíží, v tomhle je politik par excellence.
Ted ještě aby koupil ty krumpáče na ruční kopání kanálu Dunaj Odra Labe, spousta jeho voličů v suidetech je jinak než u lopaty nezaměstnatelná......
12. 05. 2013 | 18:56

Bestia triumphans napsal(a):

Grőssling:
Malý dotaz.
Připouštíte diskusi o tom, zda-li byl nacismus zločinný systém?
12. 05. 2013 | 18:59

Kelt napsal(a):

Yosife K,
ty Vaše LŽI jsou až neuvěřitelné.
Lidice,Ležáky a koncentrační tábory,šest milionů Židů,kteří "vyletěli"komínem bylo výsledkem nacistické ideologie čisté rasy, ke které se přihlásila drtivá většina Němců a to i těch sudetských.Cílem,který nebyl dosažen jen díky porážce nacistů,která stála 50 milionů obětí,z toho cca 350 Čechů a Moravanů bylo konečné řešení české otázky.
To,co se stalo po květnu 45 byl jen důsledek toho,co si nacisté za podpory sudeťáků nadrobili.
Vy jste neskutečná lidská hyena.
12. 05. 2013 | 19:00

Milan napsal(a):

Kelt: "takže ne "reflexe"ale podpásový útok na Zemana ,Beneše a vládu ČSR v licenci SL B.Posselta.
Nápad nacistů s podporou Henleina a K.H.Franka fysicky likvidovat rasově nečisté podlidi slovanského původu a zbytek "odeslat"za Ural či do Patagonie je pro vás přijatelný.
Že česká vláda se odvážila v duchu Postupimské dohody odeslat sudeťáky tam,kam je srdce táhlo od třicátých let min.století- zpátky do Říše potřebuje důkladnou reflexi a poté miliardové odškodnění potomků sudetských nacistů-nicht wahr?"

-Takže od začátku: Proč podpásový útok na Zemana? On řekl, že divoký odsun odsuzuje a přirovnal ho ke stalinistickým transferům celých národů (o nich snad netřeba vyprávět).
-Názory ze sudetoněmeckého tábora neznám, resp. jsou mi jedno (ačkoli měl jsem jakousi internetovou debatu s Tomášem Krystlíkem, kde jsem schytal množství nadávek za to, že jsem český nacionalista - ale nevím, nakolik je spojen s onou názorovou stranou...)
-Nacismus absolutně odsuzuju - kde jste přišel k názoru, že je pro mě přijatelný?
-Reflexi potřebuje např. názor, že divoký odsun proběhl v duchu Postupimské dohody
12. 05. 2013 | 19:01

Drzá zrzka napsal(a):

Silvie

Při mé inteligenci mi došlo jen jedno. Nemám ráda spojení čeští židé... tohle sortování lidí už v minulosti nadělalo zla více než dost.
12. 05. 2013 | 19:03

Historik napsal(a):

Grőssling:

Vy jste se pravděpodobně vzdal používání rozumu dávno a podepsal jste biankosměnku bolševikům polituzijícím USTR z levice, kteří morálně poklesli na úroveň stalinistů.

Komunismus je zločinný systém protože proti oponentům používal represe a neumožňoval demokratické střídání moci. To je fakt který kryptobolševíci zpochybňující zločinost komunistického režimu nemůžou zpochybnit tak útočí.
12. 05. 2013 | 19:08

Tazatel napsal(a):

Milan,

ne divoký odsun proběhl v duchu Postupimské dohody. Odsun organizovaný českou vládou probíhal v souladu se závěry Postupimské konference o preventivním odsunu německých menšin (rozbíječských pátých kolon) ze zemí, kde tyto menšiny silně kolaborovaly s nacismem. Aby se to v budoucnu nemohlo opakovat.

Zločiny a násilnosti se při těchto odsunech nedaly zcela eliminovat. Nikde, kde tyto odsuny probíhaly. Po tom, co těm odsunům předcházelo neexistovala žádná vláda, která by dokázala zajistit odsun prostý násilí.
12. 05. 2013 | 19:08

Da.rock napsal(a):

Yosif: Cituji z vašeho zdroje - Čeští lékaři doc. Karel Raška a prof. František Patočka, kteří ji přijeli potlačit, byli poměry v táboře a brutálním zacházením s vězněnými natolik otřeseni, že sepsali obsáhlé svědectví o tom, co viděli a co se dověděli, a odeslali ho spolu s rozhořčeným protestem (v němž výslovně označili věznici za "koncentrační tábor po německém způsobu") na Úřad předsednictva vlády. Výsledkem bylo výměny vedení tábora a výrazné zlepšení poměrů.
Kolik německých lékařů protestovalo proti poměrům panujícím v německých vyhlazovacích táborech? A zlepšily se tam nějak výrzaně poměry?

To je právě ten rozdíl - cílená, státní mocí realizovaná likvidace (nacistická německo) a zvůle jednotlivců vedených různými pohnutkami (poválečná ČSR).
Možná jsem barbar, ale kdyby mi nějaký esesák vyvraždil rodinu, asi bych taky nečekal, až zasedne řádný soud, ale podal bych si ho hned a bez ohledů na možné budoucí protesty pravdoláskařů.
12. 05. 2013 | 19:09

Karel Mueller napsal(a):

Kelt:

Ale no tak ... proč Vám ta užitečná psovitá šelma tak leží v žaludku? Fuj ...
12. 05. 2013 | 19:11

Padni komu padni! napsal(a):

Tak zavirovany MZ uz zase poslouchal blbosti (pro neznale, opily jak delo usnul):
http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/schwarzenbergova-%E2%80%9Epocta%E2%80%9C-chorvatum-sef-ceske-diplomacie-opet-spal
Vileme, Hynku, Jarmilo, Diagu, Privatizotori MF (Hvizdala, Neff), Vyzvratile, Mlynarovic a Klimovic dcero (proc se stydite za sve rodice ci bratra?), Bakalovi kluci (Lipold, Stejskal) tak hura do psani! Jeste by se mohl pridat Paynegele, a pridat informaci o stavu umirani komunistu v ceskych zemich!
12. 05. 2013 | 19:13

diskuzi třeba vzít zeširoka napsal(a):

BT
Ne zločinný systém ale permanentně zločinný národ, to by bylo zajímavější téma.
Pozval bych Morgenthaua.

Např. ve francouzské televizi černouši a levičáci diskutují o francouzském neokolonialismu. Byste čubrněl.
12. 05. 2013 | 19:23

Milan napsal(a):

Tazatelovi:
Divoký odsun nemohl proběhnout v duchu Postupimské dohody. Ta totiž požadovala provádět transfery humánně a spořádaně; a hlavně, měly začít až se souhlasem Spojenců - tedy od podzimu 45. Čs strana do Postupimi (2.8.) vysídlila přes 500 000 lidí, avšak i dál se výslovně rozhodla neuposlechnout dohodu velmocí, takže proti vůli Spojenců bylo od června do října vyhoštěno nejméně 690 000 lidí.
12. 05. 2013 | 19:23

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

já si myslim, že kdyby těsně po válce kdokoliv z český vlády řekl " vybijte němce", tak by nepřežil ani jeden. jako když rwandská vláda vysílala v rádiu, vyhubte tutsie, jsou to krysy. niggas vzali mačety a pobili milion lidí během měsíce. ta nenávist, kterou tu zaseli němci mohla skončit ohromným krveprolitím. proto nemužeme dneska hodnotit, co se tehda událo, protože nechápeme atmosferu te doby. ty jednostrané výklady o českých zločinech jsou vytržený z kontextu událostí.
12. 05. 2013 | 19:26

mb napsal(a):

ta nenávist, kterou tu zaseli němci mohla skončit ohromným krveprolitím. proto nemužeme dneska hodnotit, co se tehda událo, protože nechápeme atmosferu te doby.

takže vlastně nemůžeme hodnotit nikdy nic ... páč nechápeme atmosferu doby ...

můžeme teda hodnotit rwandskou genocidu anebo ne ... ?

nebo třeba spojeneckou invazi v 68?

chjo ...
12. 05. 2013 | 19:30

Silvie napsal(a):

Kelt
Napsal jste to Yosifovi v podstatě stejnými slovy, kterými jsem se to chystala napsat já.
Srovnávat miliony mrtvých v celé Evropě, protože Němcům je nutné přičíst kromě těch zplynovaných taky oběti z front a popravené, se zločiny spáchanými excesivně na sud.Němcích, to je tedy opravdu nehorázná drzost!


Nacistická zvěrstva nepáchalo "malé promile" německého národa - kdo by tedy ,sakra, bojoval na východní i západní frontě?
Když už nezbyli dospělí Němci, posílali na frontu nedospělé děti.
V podstatě celý německý národ uvěřil skazkám o vyvolených a řval Heil Hitler!
PROMILE bylo německých antifašistů, milý Yosife.

Tohle by si Yosif v Polsku napsat určitě nedovolil.
12. 05. 2013 | 19:38

Tazatel napsal(a):

mb,

za sebe vám mohu s klidným svědomím říct, že i když jsem člověk vcelku hodně umírněný a druhým lidem obvykle nepřeji nic špatného, nevím jak bych se zachoval, kdyby moji židovskou manželku s dětmi němečtí nadlidé "vypustili komínem." Nevím, jak bych se zachoval, kdybych byl v kůži přeživšího dobrodiní zušlechťovacího hygienického koncentračního tábora. Nevím to. Třeba by zvítězilo oko za oko anebo "zvířecí" pud. A možná bych v takovém případě zcela rezignoval anebo navrátivší se do prázdného domova se pokusil o sebevraždu. Prostě nevím.

Vy víte, jak byste se v takovém případě zachoval?
12. 05. 2013 | 19:43

mb napsal(a):

tazatel ... taky nevim ... ale uděláme li z pomsty č. lidí po válce (sic.) sakrální věc a tabu /nepřístupnou kritické diskuzi/... tak neděláme dobrou věc ... zdravim ...
12. 05. 2013 | 19:46

Silvie napsal(a):

Yosif
Domníváte se, že se budou Britové, když se provalila jejich zvěrstva páchaná na obyvatelstvu kolonií, speciálně Keni, takto masochisticky plazit v prachu? Pokud vím, mají odškodnit Keňany za zločiny britské koloniální správy a přidávají se další bývalé kolonie.

Omlouvali se snad Britové za represe prováděné na Irech?

Ráda si z jejich strany počkám na permanentní nekonečný proud omluv.
Stále mi uchází, oč vám vlastně jde?
Já se omlouvat sud.Němcům nikdy nebudu, protože nemám zač a Havel s Nečasem se flagelantsky naomlouvali snad dost.

Co je tedy vaším (a těch dalších) cílem?
Uzákonit trestnost popírání zvěrstev páchaných na Němcích podle Urbana?
12. 05. 2013 | 19:47

Silvie napsal(a):

mb
Rwanda je jiná záležitost, netahejte do toho občanskou válku, za tu si zodpovídá daný národ sám.

My jsme se stali nejdříve obětí zrady "spojenců", posléze okupace a nakonec opět dvojité zrady "spojenců".
12. 05. 2013 | 19:50

mb napsal(a):

Silvie napsal(a):
mb
Rwanda je jiná záležitost, netahejte do toho občanskou válku, za tu si zodpovídá daný národ sám.

silvunko ... já to sem netahal ... čtěte/bděte ...

pozice oběti a zrady ... je jednoduchá ...

jak se asi museli cítit čeští němci přivtělení k nově vzniklé republice

(byli jsme něco na způsob francouzského protektorátu (sloužícího) k ponížení němců ...

( ale ne že by to bylo jednoduché ... to naprosto ne ... zdravím ...)
12. 05. 2013 | 19:53

Milan napsal(a):

Tazatelovi:
Jiří Loewy: „Zažil jsem zblízka holokaust a sám jsem mu unikl jen šťastnou náhodou. Neunikla mu moje pražská babička, dvě šestnáctileté sestřenice, hromada dalších příbuzných a řada kamarádů. Měl jsem mnoho důvodů k nenávisti, ale když jsem viděl bestiální nakládání s německými civilisty (už v Praze po revoluci a pak v pohraničí), necítil jsem pražádné zadostiučinění, naopak stud a zklamání... Takzvaný divoký odsun jsem viděl zcela zblízka nejen v jedné, ale v řadě obcí, se všemi průvodními znaky té zvláštní poválečné války proti ženám, dětem, starcům a invalidům – dospělí němečtí muži takřka nebyli, buď padli, nebo byli v zajetí. Divoký odsun nazývám takzvaným proto, že se nejednalo o žádné spontánní akce. Aspoň tady na sever od České Lípy to všechno prováděla armáda podle plánu a pod vrchním velitelem Ludvíkem Svobodou. Vojáci dřepěli doma v protektorátě za pecí a teprve po válce narukovali. Tím větší gerojové z nich byli... Důstojníci se nám svěřovali s tím, že mají rozkaz co nejrychleji vyhnat maximum Němců, aby se tak vytvořily hotové skutečnosti ještě předtím, než se v Berlíně (totiž v Postupimi) sejde tzv. velká trojka. Takže: divoké to sice bylo, ale ústředně plánované shora, systematická etnická čistka.“
12. 05. 2013 | 19:53

Grőssling napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):

Grőssling:
Malý dotaz.
Připouštíte diskusi o tom, zda-li byl nacismus zločinný systém?
12. 05. 2013 | 18:59

Bestie, na rozdíl od zaměstnanců ustr nejsem vědec, takže si mohu dovolit amatérský názor, tvrzení bez diskuse, ano nacismus stejně jako kapitalismus jsou zločinné systémy.
12. 05. 2013 | 19:53

Ares napsal(a):

Yosif K: „Česká strana uznává 18 689 násilných smrtí běhěm odsunu, sudetáci mluví o mnohem vyšších číslech, pro ketré však nejsou přímé a nezpochzbnitelné důkazy.“

Omyl. Čísla 15 – 30 000 (či tak nějak) k tomu došla česko německá komise. Pro vás zdůrazňuji to německá. Těch 273 000 uváděných sudeťáky se odvolává na jakousi analýzu z padesátých let, kterou dělal bývalý nacista.

The German historians Hans Henning Hahn and Eva Hahnova pointed out that the Statistisches Bundesamt report for Czechoslovakia was the work of Alfred Bohmann an ex-Nazi party member who had served in the wartime SS, Bohmann was a journalist for an ultra-nationalist Sudeten-Deutsch newspaper in post war West Germany.

Samotné číslo 18 889 ve skutečnosti nemá s Čechy nic společné. To pochází z německých zdrojů o počtu mrtvých.

„The German Church Search Service was able to confirm the deaths of 18,889 persons during the expulsions from Czechoslovakia. (Violent Deaths 5,556; Suicides 3,411; Deported 705; In Camps 6,615; During the wartime Flight 629; After wartime Flight 1,481; Cause undetermined 379; Other Misc. 73.)“

Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Flight_and_expulsion_of_Germans_(1944–1950)

„Proč se o tom neučí ve školách?“

Nevím jak vy, ale já se o odsunu učil. A pochybuji, že teď se o něm dozvídají děcka méně než já někdy na začátku devadesátých let.
12. 05. 2013 | 19:56

Jan K. napsal(a):

Profesore:
"Nadále si myslím, že označení „totalitní“ si zaslouží československý komunistický režim v plné míře pouze ve stalinistickém období (1948-1956);"
Takže když si jedna strana uzurpuje moc a zakotví si ji i v ústavě na věčné časy, tak to není totalitní stát? Raději pište o molekulách, když politice nerozumíte.
Pokud jde o zastánce prezidenta - bacilonosiče, to snad musí být sourozenci z jednoho multivrhu, přece není možné, aby se během necelého století tak katastrofálně nepovedený vrh opakoval několikrát.
12. 05. 2013 | 20:00

tata napsal(a):

mb

já nemám problém když se zveřejnují excesy co se stali po VALCE,TY SE STÁT NEMĚLI.....ALE nesnesu LHANÍ co zde provádíte i vy..........dukaz jak jste reagoval na ten příspěvek,nebo jak právě manipulujete stěmi fakty..........ale více svámi nemám zájem znam VÁŠ postoj ktery je tvrdě na straně ladsmančaftu.......jen sem vypíchl jak si představujete spravedlnost...........
12. 05. 2013 | 20:00

Radek napsal(a):

Ten‚ kdo nezná svou minulost‚ je odsouzen ji opakovat. Možná proto se nezapomíná na zločiny nacismu a zločiny komunismu. Někteří by zapomenout chtěli, proč? Já ne.
Hodnocení Beneše je dodnes rozporuplné. Posílat ho do Haagu je nesmysl, minimálně proto, že už nežije. Nicméně to neospravedlňuje zločiny při odsunu Němců. Ne všichni byli zločinci - někteří chtěli jen přežít jak se dalo - ostatně to platí i o Češích.
Máte prezidenta, kterého jste si nevybral, nicméně proti jehož protikandidátovi jste brojil. Tedy jakobyste ho vybral. Z vlastní zkušenosti můžu dodat, že léčit alkoholovou virózu alkoholem je blbost, jak by to možná zhodnotil váš prezident. Nicméně, vy jste vědec, tak to možná znáte líp.
12. 05. 2013 | 20:00

Tazatel napsal(a):

Milan,

takže generál Svoboda a jeho 1.čsl. armádní sbor narukoval až po válce? Podle vás "vyhnali" vojáci do Postupimi "divoce" přes 500.OOO lidí. Po Postupimi přes další 2 miliony - to již bylo v souladu s Postupimí. Přitom Beneš měl předběžný souhlas velmocí k vysídlení Němců již nejpozději od r. 1943. Jako poslední souhlasil paradoxně Stalinův SSSR.
12. 05. 2013 | 20:01

český maloměšťák napsal(a):

Hrossling
Komunismus nikdy nikde neexistoval.
V jakési do velké míry nábožensky podmíněné podbě existuje snad jen v komunitách Hutteritů.
Stálo by ale za to, -tyto komunity prozkoumat.
Obávám se , že by z výsledkem ale nebyl spokojen nikdo.
Hermanna by trefil šlak - že je možné , aby v jistém smyslu komunismus fungoval téměř 100 % bez obětí (žádné vraždy napž.).
Filipa pak protože bojuje za něco, co on sám ani jeho manželka či děcka nechtějí /pochybuji, že by někdo z Filipů se dobrovolně stal členem komunity Hutteritů...jsou vděčni za fotrův poslanecký plat a dalčí jeho prebendy/.
Šlak by ale asi trefil i Kalouska - kdyby zjistil, že v mládí budoval systém, který není tím systémem, proti kterému se po převlečení kabátu ve stáří ostře vymezuje. Stejně tak Nečase.
Více lidí by asi trefil šlak.
Proto bude rozumnější zkoumat ten komunismus , tak jak jej vnímají naši vykukové a na základě takového výběru informací, které jim blahosklonně vybrali a odkázali takoví lidé jako je např. jeden z dnešních vládců Slovenska Alojz Lorenc /šéf "komunistické" StB/.
Děti si mají hrát - pak nezlobí. Tak je to podle mě správně.
12. 05. 2013 | 20:02

Luba napsal(a):

Přátelé,
možná jste již zhlédli toto video s naším společensky unaveným panem prezidentem:

https://www.youtube.com/watch?v=UEHkoHZg50M

V diskusi mě nejvíce pobavily příspěvky z rozlehlé matičky Rusy.

Jak ta slova, vyvěrající z té široké ruské chápavé duše kontrastují se sprostými urážkami od českých knížecích služek a lokajů, kteří věru nelokaj o nic méně, než Bimbo.

Rusové o viróze:

Чехи, так он же за победу 9 мая выпил. Отличный у вас президент./ Češi, vždyť se napil na oslavu vítězství 9. května. Máte skvělého prezidenta.

С русскими связался, но пить как русские сил нет))/S Rusem se družil, však v pití s Rusy držet krok je nemožné ))

Сгорел на работе :)/syndrom vyhoření :)

наш человек/náš člověk

закусывать надо Боря/je třeba řádně zajídat, Borku

Бля ну и че такого? Ну хапанул запрета в честь праздника, что он не человек что ли?/ O co vám, k..va jde? Copak je zakázáno vypít si na oslavu svátku, to jako není člověk, nebo co?

Tomu říkám zdravé názory :)

Že by měl ten sudetoNěmec Hoyer přece jen pravdu, když o nás napsal:

"... Od doby, co dosáhl etnické jednoty, tento národ kolísal od extrémní servility po nenávistnou útočnost. ... jeho základní instinkty převažují nad morálkou.

Prakticky paralyzováni nepřekonatelným tvůrčího géniem svého většího německého souseda si ambiciózní Češi vyvinuli komplexy, které byly navíc poháněny závistí a záští ..."

Zdroj:
http://www.wintersonnenwende.com/scriptorium/english/archives/sginferno/sgi01.html
12. 05. 2013 | 20:02

český maloměšťák napsal(a):

Sorry...Grossling
12. 05. 2013 | 20:02

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

mb,
hodnotit to nemužeme. všichni ale víme, že genocida je zlá věc bez ohledu kdy a kde se udála. taky všichni víme, že zločiny při odsunu jsou zlá věc a nikdy jsem nikoho neslyšel říkat, že ne. osobně nechápu, co zde psychopati typu soudruha urbana furt dokola a dokola řeší.
12. 05. 2013 | 20:03

mb napsal(a):

ježišmarja tato ... písněte prosím kde lžu ... kdo chce tato promluvit, ať promluví teď ... neboať na věky mlčí ...

zdravim ...

( lubo zastaňte se mě ... před tatou :-))
12. 05. 2013 | 20:06

Bestia triumphans napsal(a):

Grőssling napsal:
"Bestie, na rozdíl od zaměstnanců ustr nejsem vědec, takže si mohu dovolit amatérský názor, tvrzení bez diskuse, ano nacismus stejně jako kapitalismus jsou zločinné systémy."

Grőssling, nevím jestli Vám rozumím, tak ještě jednou.
1) Zdálo by se Vám v pořádku, kdyby čeští historici diskutovali o tom, jestli byl nacismus zločinný systém?
2) je podle Vás komunismus zločinný systém?
Děkuji za odpověď.
:-)
12. 05. 2013 | 20:07

mb napsal(a):

tata napsal: .......jen sem vypíchl jak si představujete spravedlnost...........

... a jak si tato představuju spravedlnost ?
12. 05. 2013 | 20:08

mb napsal(a):

( bt hezké ... )
12. 05. 2013 | 20:12

mb napsal(a):

tata mel jste se spíš opřít do luby když odnekud vyhrabe ´šílenou zástupkyni sudetských nemců´ aby z ní učinil pars pro toto ... zdravas ...
12. 05. 2013 | 20:17

Platan napsal(a):

Luba napsal(a):
Rusové o viróze...

CHARAŠO !!!
:-))))))))))))))))))
12. 05. 2013 | 20:18

Slouf napsal(a):

Ochranka Milouse bude navic vybavena sadou plastenek a zaroven doplnena fesnou uklizeckou s kyblem- Zemak.
12. 05. 2013 | 20:19

český maloměšťák napsal(a):

2) je podle Vás komunismus zločinný systém?
-------------------------------
Je podle vás Bůh zlý ?
Je ve vesmíru civilizace stejná jako naše ?
Máte to v hlavě v pořádku ?

Etc ..etc....

Komunismus nikdy nikde v rozáhlejší míře než jsou komunitní společnosti mnohem menšího rozsahu než jsou státní útvary...neexistoval.
Tak jak je charakterizován.
Ostatně vy nevíte jak je charakterizován - vy jen furt dokola melete pantem - o něčem, o čem nevíte téměř nic a co nikdy neexistovalo.
To, co nikdy nikde neexistovalo...nemá ani žádné přívlastky, přídomky, nelze to hodnotit.Nelze to ani zkoumat. Leda by chtěl někdo vyhazovat prachy komínem nebo pánubohu do oken.
Zkoumat by se pak měl zejména fašismus - protže vidíme již drahnou dobu snahy Mafie o vytvoření paralelních iunstitucí institucím normativního státu a snahy o vykuchání obsahů tradiční společenské smlouvy mezi kapitálem a prací. Mimo jiné.
Janoušek a spol. jsou nebezpečím - ne Filip a Baborová.
Navíc zkoumání pochroumaných a okleštěných pramenů...tak jak je vytvořili Alojz Lorenc a spol...je v podstatě to, co Alojz Lorenc a spol. chtěli a chtějí.

Děti ale potřebují zábavu - jak jsem napsal výše.
Pak nezlobí a kladou pouze banální a neškodné otázky.

Hezký den.
12. 05. 2013 | 20:19

Gerd napsal(a):

Zemanova indispozice je naprosto jasná. V přítomnosti Nečase, Duky, Němcové a Svobody bych se asi také cítil natolik indisponován, že bych korunní klenoty obohotail o šavli (dle výroku veleducha M. Kalouska).

Zájemcům o problematiku sudetských Němců vřele doporučuji text J. Marka, Výstřely v soutěskách o bojích mezi příslušníky Finanční stráže a sudetskými Němci na Děčínsku před mnichovem 1938. Svědectví jsou zcela jasná, sudetští Němci bojovali se zbraní v ruce proti ČSR a její územní celistvosti. O výcviku verwolfů z řad sudetských Němců se také mlčí. O konečném řešení české otázky a vysídlení zbytků Čechů na Sibiř, jak Němci plánovali, se také mlčí. Po roce 1945 nebylo soužití sudetských Němců a Čechů možné.
Podle logiky odplaty, kterou se tak rádi ohání pravičáci v případě studené války USA a SSSR, tedy chystat protivníkovi stejný konec, jaký chystá protivník mně, se sudetským němcům dostalo jen jejich vlastní medicíny. Kdyby 2.sv. válku vyhráli Němci, vyháněli by Němci Čechy. Protože válka skončila prohrou Němců, byli právem vyhnáni. Za ta zvěrstva, která zde před válkou a za války napáchali (vyhnání Čechů ze Sudet v 1938, říšské občanství 1938 - 1945, kolaborace s gestapem, ozbrojené akce proti ČSR po 1945), ani jiný výsledek očekávat nemohli. Odsun se neodehrál civilizovaně, ale podle vášní a měřítek té doby.
A proč sudestší Němci vedou diskuzi s vládou ČR, když byli vysídleni i z jiných zemí? protože vláda ČR je natolik slabá, že požadavkům sudetských Němců stále přikládá nějaký zřetel. Jak by také ne, když největší zastánce sudetských Němců a zájemce o prolomení Benešových dekretů je ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Otázku sudetských Němců a Benešových dekretů vyřídí čas, je třeba jen vyčkat ještě tak 10 let.
Ostatně, Němci, kteří mají zájem vártit se do ČR tak m ohou učinit už nyní. Díky rozdílnému kurzu CZK a EUR tak mohou své bývalé majetky nabýt s minimálními náklady.
12. 05. 2013 | 20:20

Amatérský historik napsal(a):

Bestia Triumphans,

1) mně by se zdálo v pořádku, kdyby HISTORICI (ne ideologové s jednostranným zadáním z ÚSTRku) diskutovali o zločinnosti nacismu. Myslím, že po důkladném posouzení (koneckonců výsledky jspou nepřehlédnutelné), by dospěli ke zcela jednoznačnému závěru.

2) Jak se to veme. Zajímavé by bylo srovnání se současným systémem. Bůhví k čemu by historici nezatížení apriori ideologií, hodnotící kriticky, bez předběžného zadání nakonec dospěli.
12. 05. 2013 | 20:21

Luba napsal(a):

Martine,
s tím Vám nepomůžu.

Mě tata taky vychovával hlava nehlava :)
Facan od taty byl, jako když kopne kůň ...
12. 05. 2013 | 20:23

Tenco kidal hnuj napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):

Hrossling
Komunismus nikdy nikde neexistoval.

Slapoto a to je dobre nebo spatne?

Ale existovali komusticti vudci a jejich pohunci vcetne vas.
To vice nez stacilo.
12. 05. 2013 | 20:24

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

já bych řekl, že zločinný system je socialismus. at už je založený na třídní nebo rasové nenávisti. komunisti jsou dle meho názoru sekta pomatenců, kteří mají velký potenciál a tendenci se v dusledku sveho duševního vyšinutí a ve jménu sve pošahané víry dopouštět zločinů. třeba i genocidy jako v kambodži. komunista se nedá léčit, jenom izolovat od společnosti.
12. 05. 2013 | 20:44

Luba napsal(a):

tato,
ten text "očité svědkyně" Herty Ruthard (viz výše) pochází z předmluvy ke knize jistého Ingomara Pusta, bojovníka za Truth for Germany/Pravdu pro Německo.

Samotný autor v ochutnávce píše:

"Ve své knize přináším důkazy o tom, že výbuch sadismu v květnu 1945 v Československu byl jedinečným světový rekordem v mučení a vraždění, a vyžádal si životy půl milionu Němců (241,000 civilistů a 250.000 vojáků).

Sadismus se projevil u jedinců i celých kultur. Německý sociální psycholog Erich Fromm dospěl k závěru, že kolektivní sadismus se objevuje u frustrovaných společenských vrstev, které trpí pocitem bezmoci.

Husité upalovali své vězně v zabedněných sudech. O několik století později Češi v květnu 1945 věšeli zraněné Němce hlavou dolů a podpalovali je coby hořící pochodně. Kuriózní duplikace.

V době honu na čarodějnice byly ženy stínány nebo shořely na hranici za to, že údajně obcovaly s Ďáblem. Fiktivní Ďábel dob minulých se stal realitou v podobě sériových vrahů naší doby, oběťmi honů na čarodějnice byly v květnu 1945 v Československu nevinné německé ženy.

Je pochopitelné, že potomci nechtějí mít nic společného se zločiny, kterých se nedopustili. Ale může to také znamenat, že krví potřísněný majetek, získaný drancováním, jim nevadí.

Češi dnes profitují ze statků, získaných krádežemi a vraždami gigantického rozsahu. Dědictví jejich předků je dvousečnou zbraní. Každý, kdo nepřizná svou vinu se jí nikdy nezbaví.

Na jaře roku 1994 Neue Kronenzeitung, největší rakouský deník, uveřejnil řadu svědectví, pod názvem "Schreie aus der Hölle ungehört" – Neslýchaný nářek z Pekla.

Tato kniha doplňuje ony publikované texty o další příběhy. Může napomoci vyplnit historické mezery tím, co bylo po více než půl století tak dobře skryto.

Autor je obzvláště vděčný Alexandru Hoverovi, Herwigu Griehslerovi a Maximilianu Czesanymu za jejich neocenitelnou pomoc."

Zdroj:
http://www.wintersonnenwende.com/scriptorium/english/archives/sginferno/sgi01.html

Příspěvky na další "historické bádání" onoho krajana je možno zasílat zde:

The Scriptorium
P.O.Box 727
Alliston, Ontario
L9R 1V9
Canada

http://www.wintersonnenwende.com/scriptorium/support/appeal.html
12. 05. 2013 | 20:48

berkowitz napsal(a):

Dvě poznámky :
Podle islámu chodí žena za mužem několik kroků. Podle novelizovaného islámu chodí žena několik metrů před mužem a to od doby, kdy byly vynalezeny miny!
K Šláfenbergovi: je to opravdu státník a diplomat každým coulem, když poskakoval po PS s dvěma plackami na klopě s nápisy :"Putine, ke mě! a Putine, lehni"!
12. 05. 2013 | 20:56

Yosif K napsal(a):

Gerd napsal(a):
Ostatně, Němci, kteří mají zájem vártit se do ČR tak m ohou učinit už nyní. Díky rozdílnému kurzu CZK a EUR tak mohou své bývalé majetky nabýt s minimálními náklady.
12. 05. 2013 | 20:20

Jste zcela mimo, dle zákonů SRN by sudetáci kteří by cokoliv dostali od česka museli vrátit dotace ketré dostali od vlády SRN. Tím pádem by na navrácení JAKEHOKOLIV majetku od CR sudetaci škaredě ale opravdu velmi škaredě prodělali. Proto také ze sudetáků noikdo nic prakticky nechce, kromě asi dvou sudetáků z liberce ketrým jako antifašistům bylo povoleno zůstat ale kterým byl i tak jako němcům zabaven majetek.

Vůbec nejde o sudetáky, 99% vyhnanců je již beztak pod drnem, jde o to zda si češi přiuiznají že při odsunu se TAKE PACHALY zvěrtsva na civilech. A to se prokzuatelně páchaly a ani věčně podnapilý ignorantík není inforomován a rozsahu toho co se dělo a že za to prakticky nikdo nebyl potrestán.

Jde o zbabělost čechů NECO si SAMI SOBE O některých svých předcích přiznat. Největší podíl na zvěrstvech při odsunu mají komanči, Beneš jim však dával volnou ruku. Jediný aktivní odpor proti páchání zvěrtsev na němcích kladli lidovci a v některých místech ti slušnější ze sovětských důstojníků (ti kteří nepatřili pod smerš). Bohužel je to tak. Bohužel je to tak, mnohým přitroublým zemanistům toto poznání historie poněkud chybí.

Nejeví se mi že by Zeman v Rakousku lhal úmyslně, vyrůstal za komančů a je prostě obět komunistické propagandy.

Zrovna tak jako němci vyrůstající za Hitlera byli do jisté míry oběti nacistické propagandy.
12. 05. 2013 | 20:57

Tazatel napsal(a):

Luba,

hlavně, že Němci (včetně těch sudetských) žádným sadismem netrpěli. Byli to vlastně všechno oběti války. A Češi jak pomalu a jistě zjišťujeme byli vlastně nepotrestanými hlavními viníky války. Jen málo chybělo aby byli Češi Němci trvale osvobozeni.

Který jiný národ kromě Čechů by něco takového dopustil. Poláci určitě ne. Ti by ty německé "oběti války" hnali svinskýmn krokem od svého prahu a místo omluv by připomněli krajánkům jejich bohulibou válečnou činnost v Polsce.
12. 05. 2013 | 20:59

Dalimír napsal(a):

Gerde přesné ,tak jak píšete je tím vyřčeno vše a po právu ! Havlovi pomatení pravdoláskaři by stále chtěli měnit skutečnost v neskutečnost a lež ! To je jejich klerikářská falešná taktika aby český národ mohli co nejvíce vysát a zničit ! Kalouskova parta pomocí kléru dělají pro to vše a co mohou ! Je to hnus velebnosti !
12. 05. 2013 | 21:05

Yosif K napsal(a):

Luba napsal(a):

tato,
ten text "očité svědkyně" Herty Ruthard (viz výše) pochází z předmluvy ke knize jistého Ingomara Pusta, bojovníka za Truth for Germany/Pravdu pro Německo.
KONEC CITATU.

Nikdo už nezjistí, kolik něšmců při odsunu zahynulo, lépe řrečeno bylo zavražděno anebo zahynulo zbuztečnými útrapami a týráním.

Česká strana zdokumentovala 18869 násilných smrtí, sudetáci mluvili o 200 tisících sudetských němců, kteří ani nezůstali v česku ani nepřišli do něměcka. Samozřejmě mnohým se podařilo emigrovat mimo evropu a z pochopitelných důvodů se nijak nahlas o nic nehlásí. Ale ne všichni, mnozí také zahynuli někde po cestě. To už spočítat asi nikdz nepůjde.

To co je doloženo je zbytečné zatajovat. O tom co je doloženo je zbabělé nic neříct ve školách. Do školy jsem chodil za titáče, nikdo nám neřekl nic. S ohedlem na tio že většinu zvěrstev na něměckých civilech páchali komunisti a vzhledem k tomu že spousta učitelů byla a někteří dokonce jsou komunisti i nyní, tak se situace o moc nezlepšila.

Je svoboda tisku, kdo chce vědět, dozví se. Máme inetrent, vše se dá vygooglovat. Zapírání je směšné.

Zeman se VELMI škaredě mýlil v jednom . že 10% němců zůstalo jelikož byli antifašisté. Kromě 6 tisíc němců kteří uspěli získat osvědčení, byli němečtí antifašisté z 98% vyhnáni také.

Němci kteří zůstali byli vybrečeni na komančích lidmi jako můj děda a otec, kteří přebírali po němcích fabriky a kteří viděli že češi nemají dost techniků na to aby udrželi nebo obnovili pomoc. Nakonec i tupí bolševici pochopili že vyháněním němců češi okrádají sami sebe a v mnoha případech povolili něměckým technikům zůstat - samozřejmě již bez jakehokoliv s....ní do toho zda někdo byl nebo nebyl aktivní antifašista.

Kdo z čechů byl AKTIVNI antifašista? Viděl jsem i osvědčení že někdo byl antifašista že za němců občas ukradl ve mlejně trochu mouky.....což je OK ale že by to byl aktivní antifašismus tak to tak úplně nemuselo bejt......
12. 05. 2013 | 21:16

jepice napsal(a):

Tak mám pocit, že pan profesor právě ohlásil svou kandidaturu.
ÚSTR a Beneš v Haagu jsou tutovky, viróza je možná pokusný balónek, do jaké míry budí tento prezidentský neduh sympatie voličstva. Pokud to vyjde dobře, doporučuju vytasit se s nějakou neotřelou náklonností. Měl by to ale být mok ryze slovanský. Co takhle medovina?
Je po ní slušná kocovina?
12. 05. 2013 | 21:22

Yosif K napsal(a):

PRAVDA VITEZI neboli veritas vincit. Presidenti by měli cit toto husitské heslo a TRAPNE nelhat ani svým poddaným ani sami sobě.

Pokud Zeman náhodou měl virozu, tak by to musel být velmi náhlý záchvat. Dle očitých účastníků z rautu na ruském velvyslanectví Zeman tam žádnou virozu neměl, nepotácel se, pil však alkohol a dokonce bujaře zpíval. Lhat ve věku internetu je neskonale trapné.

To co sam o sobě Zeman říká (denně 6 sklenic vína a pár panáků slivovice) z něj dělá de facto nesvéprávného notora, je to dvojnásobek bezpečné dávky.

"Miestami privieral oči, tackal sa, musel sa dokonca oprieť o stenu. Ledva stál aj pri vystavených klenotoch a pri odchode z Katedrály sv. Víta mu pre stabilitu ako opierka poslúžili aj nosidlá, na ktorých doviezli klenoty na Pražský hrad," vylíčil Čas.sk.

Zemana má rád také ruský bulvár. Komsomolskaja pravda přinesla článek, ve kterém bez vytáček hned v titulku uvádí: "Po oslavě Dne vítězství s Rusy se český prezident na oficiální akci sotva držel na nohou."
12. 05. 2013 | 21:25

mb napsal(a):

luba ten autor má pravdu: Je pochopitelné, že potomci nechtějí mít nic společného se zločiny, kterých se nedopustili. Ale může to také znamenat, že krví potřísněný majetek, získaný drancováním, jim nevadí.

Češi dnes profitují ze statků, získaných krádežemi a vraždami gigantického rozsahu. Dědictví jejich předků je dvousečnou zbraní. Každý, kdo nepřizná svou vinu se jí nikdy nezbaví.

... vy s tím snad nesouhlasíte ... ???

platí to pro němce ...

a platí to i pro čechy ...

... zdravim ...
12. 05. 2013 | 21:32

Yosif K napsal(a):

Je trapné lhát o viroze, je trapné nevědět o minulosti. Je trapné zamlčovat minulost dětem ve školách.
12. 05. 2013 | 21:35

argun napsal(a):

Hořejší

Mýlíte se, USTR je mimořádně důležitou institucí. Pokud by fungoval. Zkuste udělat průzkum veřejného mínění na téma další existence AV... Zrušit nebo nezrušit? Zapeklitá otázka... Myslím, že výsledky by Vás hodně převapily. Budou taky argumentem?

Grossling

"Ne on má z preambule této instituce předem jasno. Komunismus byl zločinný systém a basta, konec, žádná diskuse."

Je moc dobře, že v tom má USTR jasno. Ustava ČR ostatně též. Jen Vy v tom máte evidentně hokej.
12. 05. 2013 | 21:36

Luba napsal(a):

Tazateli,
právě proto si myslím, že ÚSTR má svůj smysl a může vykonat mnoho užitečné práce.

Například kniha Ingomara Pusta "Schreie aus der Hölle ungehört: Das totgeschwiegene Drama der Sudetendeutschen" je ve svém anglickém překladu volně přístupná on-line:

http://www.wintersonnenwende.com/scriptorium/english/archives/sginferno/sgi00.html

A tak by bylo dobré, kdyby k podobným dílům poskytoval ÚSTR svá expertní stanoviska a kritická hodnocení. Co je pravdivé, co má oporu v realitě, co je lež, podvrh, desinterpretace, apod.

A teď si přečtěte, co si o této knize myslí jeden slovenský brat:

"... Pred časom som čítal zaujímavú knihu na tento problém. Zaoberá sa otázkou vysídlenia sudetských Nemcov po druhej svetovej vojne. To, čo prežili títo ľudia, nemá v histórii obdobu.

Sú v nej opisované príbehy ľudí, ktorí prešli peklom na zemi. Toto peklo predstihlo i v celom svete vyzdvihovaný tzv. židovský Holocaust.

Sudetským Nemcom je kladené za vinu, že počas druhej svetovej vojny kolaborovali s Hitlerom proti Čechom. Česi nechcú počuť nič o tom, že to bola predovšetkým ich zákonná česká vláda a ich prezident Hácha, ktorý navštívil Hitlera a obetoval mu Československo.

Hranica s Nemeckom bola mimoriadne silno opevnená. Pražská vláda vydala príkaz, aby československá armáda bez akéhokoľvek odporu Hitlera na územie Čiech vpustila a nikto z Čechov sa mu nepostavil na odpor.

Kým české obyvateľstvo prijalo Hitlera letargicky, Sudetskí Nemci, po tom všetkom čo doteraz na území Čiech prežili, ho vítali ako osloboditeľa.

O niekoľko rokov sa situácia zmenila. Do Čiech prišli boľševické vojská a tých zase Česi vítali ako svojich osloboditeľov.

Nastala rozsiahla kolaborácia Čechov s boľševikmi. Sudetskí Nemci boli za kolaboráciu s Hitlerom bez milosti vyhnaní zo svojich domov. Boli vyhnaní všetci i tí, ktorí s Hitlerom nespolupracovali. Museli zanechať svoj majetok a odísť do Nemecka, alebo Rakúska. Mnohí boli zabití, tisíce zahynulo po ceste.

To, čo opisuje v knihe Ingomar Pust "Výkriky z pekla - nevypočuté" hraničí s absurdnosťou pri ktorej fašistické koncentráky boli miestom oddychu a rekreácie ako to výstižne povedal vo svojej výpovedi maďarský položid Šándor Kováč na str. 60 tejto knihy. ..."

A dál si můžete přečíst obsáhlé pasáže z této knihy, které mu stály za to přeložit do slovenčiny:

http://narod.sk/dejiny-slovenov/139-vykriky-z-pekla
12. 05. 2013 | 21:37

Resumé napsal(a):

mb,

já jsem pro to, aby byla udělána tlustá čára. Předkové již nežijí. Jsem ochoten zapomenout na to, co zde páchali, na čem se podíleli, co připravovali pro český národ "čeští" sudetští Konradi jako součást Hitlerova nadnároda. Jste taky připraven udělat takovouto tlustou čáru za následky té války? (odsun byl následek toho co dělaly Hitlerovy páté kolony v cizích zemích).
12. 05. 2013 | 21:40

Silvie napsal(a):

mb
Ale jistěže jsme byli v pozici oběti.
Tak jako je v pozici oběti ten slabší a ještě k tomu podrazený těmi silnějšími.

Yosif

Stále jste mi neodpověděl na mou otázku, co sledujete vy, Urban, Hvížďala a další neustálým zpochybňováním viníků války a přesunováním viny na oběti?

Kolik omluv ještě budete požadovat, aby byl váš masochismus dostatečně uspokojen?

A čeho svým demagogickým jednáním hodláte dosáhnout?
Ti, co se jednou omlouvali, budou se omlouvat až do smrti a my, co se neomlouváme, neomluvíme se ani v budoucnosti.

Ale klidně se omlouvejte dál. Ovšem jen sám za sebe, mě z toho laskavě vynechte!
12. 05. 2013 | 21:40

argun napsal(a):

embéčko

"Češi dnes profitují ze statků, získaných krádežemi a vraždami gigantického rozsahu."

Hm, asi máte taky virozu. Dejte si detox, evidentně to zdejší víkendové třeštění už psychicky nezvládáte.. Vy vážně nemáte žádnou babu? Že tu dřepíte celé dny.. A zatím venku je tak krásně. Žasnu.
12. 05. 2013 | 21:41

mb napsal(a):

yosif k. : Jde o zbabělost čechů NECO si SAMI SOBE O některých svých předcích přiznat. Největší podíl na zvěrstvech při odsunu mají komanči, Beneš jim však dával volnou ruku. Jediný aktivní odpor proti páchání zvěrtsev na němcích kladli lidovci a v některých místech ti slušnější ze sovětských důstojníků (ti kteří nepatřili pod smerš). Bohužel je to tak. Bohužel je to tak, mnohým přitroublým zemanistům toto poznání historie poněkud chybí.

oni to stejně nepoberou ... to je marný ...
12. 05. 2013 | 21:42

Yosif K napsal(a):

Zemanovi lidi očividně lhali o viroze, Zeman se prokazatelně mýlil ohledně nevyhnání antifašistů (a dalších věcí). Má komunistické školy, neuvědomil si do jaké míry komunisti lhali.
Neinformovaní lidi ze sebe dělají blbce, pokud ne něco horšího. Kdyby Zeman zdvořile odpověděl odkazem na společenou česko-něměckou deklaraci kde je vše objektivně popsáno nikdo z němců by mu nemohl nic vzthnout. Potřeboval dělat srandičky pro český lumpenproletáře, a v SRN je ted za křupana a hlupáka.
12. 05. 2013 | 21:48

mb napsal(a):

to resume 21 40 ... sudetští němci nejsou žádná má agenda ... baví mě diskutovat ... nevim proč spoustě lidí vadí připustit fakt, že se na ´odsunu´ podílela čs. armada ... obecně myslim, že normální a sebevědomý národ se nemusí bát svých stinných stránek/období ... tohle téma nevyhledávám, ale když ho někdo nastolí ( urban, hořejší ...) rád diskutuji ... bohužel se často ocitám pod palbou ´nacionálních socialistů´ a taky těch lidí, pro něž jsou poválečné události tabu ... tudíž nemám zapotřebí ani nic otevírat ani nic uzavírat ... diskutuji celkem rád ... blog nedostanu ... pravil ls ... zdravim ...
12. 05. 2013 | 21:51

mb napsal(a):

jo ještě to resume ... myslim že se zapomínat nemá nic ... ptze kdyz to zapomenete, tak tomu nejste/nebudete schopen (po)rozumět ... zatim zdravim ...

/ ne se v tom dokola a dokola plácat ( a vyčítat si ) ... ale ne zapomenout ... už kvůli pochopení/porozumění ... /
12. 05. 2013 | 21:55

Tazatel napsal(a):

Luba,

ÚSTR není žádný historický ústav. Vědec musí přistupovat k objektu zkoumání nepředpojatě, bez politického zadání a nesmí být veden žádnou ideologií - pouze kritickým přístupem. Musí shromažďovat věcná fakta bez ohledu jestli se mu líbí anebo ne - padni komu padni. Musí být obdařen schopností kriticky srovnávat a věcně neideologicky hodnotit. Takováto kritéria politický ÚSTRk vůbec nesplňuje - je to účelová politická instituce.

Jestliže to co přežili sudetští Němci nemá v historii obdobu, co jsou pak Němci vypálené vesnice (nejenom v Československu) ale i na Ukrajině, v Bělorusku, Rusku, co je pak Mengele, co jsou masové hroby a živé mrtvoly z koncentráků, co bylo řádění gestapa, co byla programová genocida celého slovanského etnika? Běžte s těma pohádkama laskavě někam! Nesnažte se z Němců dělat obětné beránky a neviňátka. Sudetští Němci byli (čest výjimkám) součástí tohoto überetnika - hlásili se k němu již za první republiky, většinově volili Henleina, většina aktivně napomáhala okupační správě anebo byla přímo její součástí. Přitom Češi zdaleka Němcům neoplatili stejnou mincí. Žádná genocida na Němcích z české strany se programově nekonala. Ale jak se říká pro dobrotu na žebrotu.

"...Česi nechcú počuť nič o tom, že to bola predovšetkým ich zákonná česká vláda a ich prezident Hácha, ktorý navštívil Hitlera a obetoval mu Československo..." Co to váš bratr mele? V čase M nichova, na kterém mají spoluvinu sudetští Němci byl prezidentem Beneš, nikoliv Hácha. Hitlerovy věnovaly Československo západní spojenci - Hácha byl jenom bezmocná loutka v Hitlerových rukou.
12. 05. 2013 | 21:56

Asfalt napsal(a):

Podle míry názorové plurality v řízení státu rozeznáváme tyto modely (sestupné pořadí):
- pluralitní demokratický model (mnoho názoru zprostředkovává mnoho politických stran)
- většinový model (několik málo názorů zprostředkovává několik málo stran, tj. dvě či tři strany jako v UK nebo USA)
- autoritativní model (jeden určující názor je zprostředkováván jednou vedoucí stranou ve společnosti)
- totalita (názor ve společnosti není zprostředkováván, lid nemá kontrolu nad státní mocí)

Formálně byl socialistický režim stejně jako ten dnešní diktaturou (samovládou) lidu - veškerá moc náležela a náleží lidu (čl. 2 odst. 1 Ústavy). Po Listopadu jsme názorovou pluralitu rozšířili zrušením ústavně zakotvené vedoucí úlohy jedné strany z autoritativního modelu jednoho názoru (nazývaného vědeckým světovým názorem) na pluralitní model mnoha názorů na řízení státu (který Okamura, Janoušek atd. opět chtějí redukovat, tentokrát na model většinový). Po důrazu na materiální demokracii přešel důraz na formální zastupitelskou demokracii, která je dnes demokratickým standardem Západu (materiální stránka se pochopitelně opomíjí, protože kapitalismus stojí a padá především s ekonomickým neformálním vlivem na pozadí formální demokracie).

K tomu, aby ale ve společnosti mohla existovat názorová pluralita, a proto pluralitní či většinový model měl vůbec smysl, je třeba názorovu pluralitu společnosti nabídnout, aby lid mohl zvolit, jaký názor pro řízení státu se mu líbí nejvíce. Funkci tlumočníka názorů mají plnit média.
Domníváte se, že je naplněn prostor pro názorovou pluralitu plurativního modelu, nebo, přes formální změny v Ústavě po Listopadu, fakticky zůstáváme v jednonázorovém autoritativním modelu, jen vědecký světový názor byl nahrazen názorem jiným? Neboli, myslíte, že politický názorový prostor (třeba tlumočený serverem Aktuálně) poskytuje a zprostředkovává názorovou pluralitu, nebo jsme jen o nějakém názoru přesvědčováni správnými lidmi na správných místech?
12. 05. 2013 | 22:02

mb napsal(a):

to silvie: Silvie napsal(a):
mb
Ale jistěže jsme byli v pozici oběti.
Tak jako je v pozici oběti ten slabší a ještě k tomu podrazený těmi silnějšími.

no jo ... podobne byli v pozici slabšího/oběti čeští/sudetští němci po 1918 ...
12. 05. 2013 | 22:02

Pepa Řepa napsal(a):

Koukám, že se to tady zase rozdělilo na ty "kteří tančí s Vlky" a ty" kteří štěkají s hyenami", jak říkáme my, absolventi první lekce politicky korektního newspeaku učitele národů.

Asi jsem hyena když nechápu, proč by měl být ÚSTR strčen pod socanský poklop jako syrečky a přístup umožněn jen vyvoleným, zvláště potomkům těch, kteří by zametli nad hříchy svých tatíků.
Čeho se bojíte, kucí?
Přítomnost mladých uhlíků je alarmující a nestydatá a ten fousatý chlap v sukni-jak jej tady kdosi označil- se na stará kolena zbláznil, že se k tomu propůjčila.

Je také pozoruhodné, kolik bývalých diziků se obratem vrací k totalitě svého pohledu na svět, proti kterému sami bojovali, nevydejchá porážku při volbách, Diágo dokonce požaduje trestání za verbální popírání excesů při divokém odsunu, čímž nejen klade rovnítko mezi holocaust a kriminální činy, ale i popírá svobodu verbálního projevu.

Tady musím uznat, že Klaus byl-ať byl jinak jakýkoliv- po prohraných volbách jiný formát, než tahle banda vzteklounů.

Děs a běs, přírodovědec nastínil i směr vývoje debat na tomto serveru, uvidíme, jestli se trefil, Libora Amose vykopnou nahoru a přijde nová krev s registrovaným partnerstvím.
Nechám se překvapit.
12. 05. 2013 | 22:11

Emissary napsal(a):

Výborně, pane profesore Hořejší,

a už jste provdal dceru za toho emiráta? :)

Povězte mi, prosím, p těch Vašich vznešených myšlenkách v zdanění až 90 procent. :)

Nepotěším Vás, ÚSTR mě nezajímá, to je doména socialistů, o tom můžete kydat vy a oni.

Sudeťáci byli vyhnání zcela agresivně, většinou v rozporu s dekrety. Takže žádné „Beneš do Haagu!“ se nekoná, jen ve Vaši hlavě. Beneš vydal zákon s pomocí spojenců a Beneš si měl svůj zákon pohlídat, aby nedocházelo k hrubým excesům. Beneš si asi pořád myslel, že válka neskončila.

Dnešní generace sic s těmi hrůzami nemají nic společného, jenomže budou muset jejich tíhu nést, protože komunisté a následně socialisté, jejichž Vy jste významným představitelem, jí odmítají nést.

A v tom je ten problém. Srovnávat válku (ač vznikla jakkoliv) s mírovým stavem je nepřípustné. Válka skončila a zrůdnosti se za ní zakrývající vyvolávají další myšlenky na válku, by´t v dnešní době v jiné podobě.
12. 05. 2013 | 22:11

Tazatel napsal(a):

mb,

sudetští Němci byli v pozici oběti po 1918? Jakou oběť máte na mysli? Někdo na nich páchal v Československu genocidu, odebral jim politická a občanská práva, právo mluvit německy na českém území? Nemohli svobodně opustit zemi "ústrků" a stát se plnoprávnými občany v některé z německojazyčných zemí?
12. 05. 2013 | 22:12

Silvie napsal(a):

mb
Nebyli!
Němci prohráli válku, kterou rozpoutali. Toto byly její důsledky.
Češi k tomu přišli jako slepí k houslím, vinu na válce nenesli žádnou.
Začíná to být nudné a stereotypní, navíc blog není o Sudeťácích.

Nikomu se omlouvat nebudu a po nikom omluvy nežádám.
Sudetští Němci začínají být pořádný OPRUZ!
12. 05. 2013 | 22:14

Silvie napsal(a):

Emissary
My nic nést nemusíme, to se šeredně pletete.
Jsme narození dávno po válce a sudetští Němci jsou nám ukradení asi jako my jim.
Nevšimla jsem si, že by nová německá generace pociťovala nějakou vinu za to, že se jejím nordickým předkům podařilo vyhladit polovinu Evropy.

V Čechách se stalo zvláštní módou zpodobňovat téměř v každém filmu sudetské Němce jako " charakterní vlastence" a je to stejně komické jako všichni ti hispánští elitní detektivové v amerických detektivkách.
Jste s tím sebemrskačstvím směšní.
Ale pokud chcete, důtky vám s radostí zapůjčím.
12. 05. 2013 | 22:20

ld napsal(a):

Silvie,

zas tak dlouho po válce jste se nenarodila.
Těch olympiád tolik nebylo...
12. 05. 2013 | 22:25

Silvie napsal(a):

Pepo,
vy opravdu věříte tomu, že cíli ÚSTRu je něčeho se dopátrat a zpřístupnit národu archivy? Ale jděte - kompro se přece náležitě zobchodovává.

A co soudruzi tak objevného zatím "vybádali"?
Přijde mi, že se nejvíc "bádá", když je třeba někoho podržet pod krkem, aby hlasoval tak, jak je třeba (viz Žáček).

Ne, že bych tedy chovala sympatie k Šustrové, Uhlovi nebo Dientsbierovi. To je taky pěkný úlet.
Flanďák nebo bolševíci - to je otázka přímo hamletovská.

Jak říkám, po hubách se tady mlátí disident s disidentem a "šedá zóna" se směje.
12. 05. 2013 | 22:28

Luba napsal(a):

Martine,
ale kde jsou ty důkazy?
Kde jsou důvěryhodní svědci oněch zločinů?

Kde máte české svědky? Kde máte ty masové hroby? 500.000 mrtvol jen tak neschováte. Kolik lidských pozůstatků bylo z doby divokého odsunu exhumováno, a kolik z nich připadalo na popravené zločince a kolik na jejich oběti?

Budete se divit, ale lidé, kteří se potřebují nějak vypořádat se svým svědomím strašně lžou. Lžou především sobě a také jiným.

Jelikož už přímí svědci oněch událostí téměř vymřeli, už nemá kdo ty sudeťácké lži dostatečně věrohodně korigovat, a tak úspěšnost desinformátorů vzrůstá a bodují ti aktivnější.

Ano - i ti movitější. Ti, co mohou poskytnout na ona "bádání" zdroje.

Zajisté víte, jak to ve světě spekulativních/humanitních věd chodí. Badateli, který chce být úspěšný, citovaný a přitom musí živit rodinu, nezbývá, než přijít s něčím originálním - s nějakou svou představou o realitě, a do ní narvat staré události v novém, neotřelém pojetí. Je to v zásadě antivěda - ale pokud bude antivědec uznán někým s autoritou a granty za způsobilého, může být zbytkem obce tolerován.

Přece - žijeme v době postomderní, a nic není natolik blbé a lživé, aby se to někomu dalšímu nezalíbilo. Mnozí "společenští vědci" rezignovali na hledání pravdy, a nahradili ji evidencí mnoha pravd. "Pravda" nácka je pak stejně hodnotná, jako "pravda" antinácka. Oběť může za to, že udělala z někoho vraha. Ministerstva války jsme nahradili ministerstvy obrany.
Nejlepší prevencí konfliktu a nejlepší obranou je přece útok.

No nic ...
Už jsem uvedl pod Urbanem, že v zásadě neexistuje nic, jako nezpochybnitelná fakta - "fakta" musí obstát v konfliktu s proti nim předloženými důkazy, jinak nejde o fakta, ale o faktoidy.

Např. si vemte takového Davida Irvinga, který zpochybňoval holocaust Židů. Jeho tvrzení nemohla obstát v konfliktu s tíhou důkazů. Přesto si získal své příznivce a na publicitě značně vydělal.

"Řada jeho knih vyšla v České republice, na českém trhu s historickými tituly patří k nejpřekládanějším autorům."

http://cs.wikipedia.org/wiki/David_Irving

Nad podobnými kšeftaři s lidskou stupiditou lze zvítězit jen poctivější argumentaci a vyvracením jejich smyšlenek ve střetu s důkazy. Je to nekonečný boj, na který nesmíme rezignovat.

Hledání pravdy je naší povinností k sobě a k ostatním.
Postmoderna pereat!
12. 05. 2013 | 22:30

marxík napsal(a):

Asfalt
Přesně tak, kolego.
O možnost nabídnout nám alternativní cestu právě bojuje na ekonomickém kolbišti čínský blanický rytíř.
Nám nezbývá, než mu držet palce.
12. 05. 2013 | 22:32

mb napsal(a):

tazatel ... č. němci nebyli v úplně rovnoprávném postavení ... / viz. úřady aj./ ... beneš aspol. utvořili neexistující státní národ československý ... ne že by na tom byli extra špatně ( byŤ měli své mrtvé z nepokojů kdy nepřijali stát ) ... akorát jsme (čsr) vznikli z rozhodnutí velmocí ... a rozhodnutím velmocí jsme rovněž ztratili státnost ... je otázkou, zda mohla demokratická čsr přistupovat k němcům o něco lépe/ohleduplněji ... nebo ne ... po nástupu Hitlera bylo už na všechno pozdě ( napsal bych to expresivněji) ...

ad Nemohli svobodně opustit zemi "ústrků" a stát se plnoprávnými občany v některé z německojazyčných zemí?

... proč by opouštěli místa na kterých žili po staletí ? ...

silvie: Silvie napsal(a):
mb
Nebyli!
Němci prohráli válku, kterou rozpoutali. Toto byly její důsledky.
Češi k tomu přišli jako slepí k houslím, vinu na válce nenesli žádnou.
Začíná to být nudné a stereotypní, navíc blog není o Sudeťácích.

němci prohrali valku, kterou rozpoutali ... beze sporu ... a toto byli její důsledky ...

češi k tomu nepřišli jako slepí k houslím, a vinu na válce nesli minimální či hypotetickou ... v tom že se možná mohli k němcům chovat lépe před nástupem hitlera ... pak už bylo pozdě ... / radikalizace č. němců taky souvisí s hospodářskou krizí ... /

ad Nikomu se omlouvat nebudu a po nikom omluvy nežádám.

... nikdo to po vás ani nechce ...
12. 05. 2013 | 22:37

Emissary napsal(a):

Hm, Silvie,

Vy jste nějaká vzteklá. Jsem taky dávno narozený po válce a jen zřídka jsem se fatálně (šeredně) pletl. Mně cizí neštěstí není cizí, zvláště když bylo motivováno mstou. Je jedno, že se odehrálo dávno, generaci ještě nepřesahuje. V tom si. myslím, zachovávám lidskou důstojnost.

Kromě toho, můj vstup, jste si přečetla ledabyle. Nordičtí předci byli zakomponování ve válce, ale já jsem mluvil o mírovém stavu. To je rozdíl. Spojené státy nerozpoutaly žádnou válku, každou vyhrály, ale mírový stav ctily nadevše.

Proč asi? Myslím protože Američané byli dost velcí (chcete-li civilizovaní) a my jako národ jsme opakem. Jsme malí a nedokážeme ani přiznat parciální vinu.

Šeredně se pletete Vy, všechno něco stojí a Češi nejsou hrdým národem, nakonec zaplatí tak či tak.

Hezký nedělní večer.
12. 05. 2013 | 22:44

Tazatel napsal(a):

mb,

jak lépe a ohleduplněji k nim měla přistupovat česká strana? Jako k übermenschům? Jak měla reagovat na jejich stupňované požadavky? Měla je nechat odtrhnůt historické české pohraničí a připojit přirozenou bariéru před německou rozpínavostí ke 3. říši? Měla za krize střílet do Čechů a krmit němce masem a kaviárem? Měla snad nechat nacistickou pátou kolonu budovat český pohraniční val?
12. 05. 2013 | 22:44

Silvie napsal(a):

mb
Ale pátá kolona sudeťáků už chce zpochybňování zločinů na Sudeťácích postavit na roveň zpochybňování holocaustu!
Jste učitel, copak necítíte o co jim jde?
Chtějí už zase přepisovat historii.
A nikdo se to neodvažuje pojmenovat.
Honí tady jakési Vandasovy trubky a skuteční náckové si přitom svobodně zakládají blogy.
A židi tomu ještě fandí.
Vymknuta z kloubů doba šílí.
Dobrou noc. Je to furt jak u blbejch na dvorku.
12. 05. 2013 | 22:45

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

yosif k,
já si myslim, že by se děti měli učit ve školách o všem, co se událo během odsunu. a taky o všem, co odsun předcházelo. děti jsou neobyčejně instinktivní. mají daleko lepší schopnost vnímání souvislostí, než dospělí. každý normální člověk musí odsoudit ten pravdoláskařský pokus postavit mezi zločiny německeho národního socialismu a poválečné zločiny během odsunu rovnítko. je to zcestné, perverzní a šílené.
12. 05. 2013 | 22:45

Luba napsal(a):

Tazateli,
já mám Slováky za naše bratry.

A nemusíte mě přesvědčovat - v diskusi pod předposledním Urbanem najdete zdigitalizované články oponenta Portmanna a Staňka, Václava Kurala. O tom, jak to bylo s údajným Benešovým "němcožroutstvím", o tom, jak se vyvíjely vztahy mezi českými Němci a Čechy, dočtete se o předválečných násilných akcích sudetoněmeckých freikorps, apod.
12. 05. 2013 | 22:46

mb napsal(a):

luba ... proč do mě deta 500 000 mrtvol ... já přece věřím více/spíše komisi mezinárodních historiků ... už jsem vám říkal, že to co uvádíte .... jsou inverzní marty semelové ... jako máme mezi sebou komunistické (a jiné) svině ... tak sudeťáci maj mezi sebou svině nacistické ... já s žádnými 500 000 mrtvými neoperuju ... tak si to nechte od cesty ...

pokud odmítnete historii a metody historických věd jako takové, tak nemá cenu se racionálně bavit ...

jinak ve vědě máte nějakej střed ( víceméně uznávanej ) a pak radikální okraje na jedné i druhé straně ...

( v přírodních vědách se dosud minoritní proud může stát mainstreamem ... u humanitních věd to tak radikálně patrně nehrozí ...)

aspoň že tohle: Nad podobnými kšeftaři s lidskou stupiditou lze zvítězit jen poctivější argumentaci a vyvracením jejich smyšlenek ve střetu s důkazy. Je to nekonečný boj, na který nesmíme rezignovat.

a tohle: Hledání pravdy je naší povinností k sobě a k ostatním.

vám můžu podepsat ...

váš poslední odsudek postmoderny jako takové nesdílím ... chápete li postmodernu jako radikální pluralitu, kde jedno paradigma nezotročuje jiná ...

odpovídá vpodstatě postmoderna liberální demokracii ... může být tedy prevencí totality ...

... nebo taky ne ... zdravim ...
12. 05. 2013 | 22:46

bursík, liška, mb, jedna hromada napsal(a):

mb
Jste asi ještě mnohem pošahanější, než jsem se obával.
Sudetoněmecké majetky byly jen záloha na reparace.
Za systematické vydrancování této země v létech 1939-45.
Za válečné škody a záměrné ničení a vraždění ještě i po Hitlerově sebevraždě.

Jste li ochoten takhle flagrantně lhát i v zcela jasných věcech, co potom tam, kde si to nemůže nikdo obratem ověřit?
Hodně jste mi pomohl s definitivním zhodnocením ZELENÝCH podvodníků.
12. 05. 2013 | 22:48

Silvie napsal(a):

Emissary
Jak už jsem psala, omluvy byly vyřčeny.
Co víc ještě chcete?!
Pro mne je to uzavřená kapitola dějin - to, že ji někdo stále otvírá, vypovídá o zištných a mocenských motivech.

Možná že Češi nejsou hrdý národ (i když, mluvte za sebe, má rodina nebyla posraná ani za okupace, ani za bolševika), ale zato přežijí všechny režimy relativně ve zdraví.
Přežijí i tenhle.
A myslím, že si vynahradí dostatečně ten samet.
12. 05. 2013 | 22:51

mb napsal(a):

Tazatel napsal(a):
mb,

jak lépe a ohleduplněji k nim měla přistupovat česká strana? Jako k übermenschům? Jak měla reagovat na jejich stupňované požadavky? Měla je nechat odtrhnůt historické české pohraničí a připojit přirozenou bariéru před německou rozpínavostí ke 3. říši? Měla za krize střílet do Čechů a krmit němce masem a kaviárem? Měla snad nechat nacistickou pátou kolonu budovat český pohraniční val?
12. 05. 2013 | 22:44

máte patrně problém s porozuměním čtenému textu ...

vznesl jsem otazku, zda se nemohla chovat čs. repr. k nemcum lepe ... viz. urady aj ... chcete li i část. autonomii ...

ale bavime se hypoteticky ... po nastupu hitlera bylo uz na vse pozde ... a pak se skutečně henleinova strana chovala jako pata kolona a normalne svym stupnovanim pozadavku s hitlerem spolupracovala ...

otazka je zda si češi a češti němci byli nebo nebyli schopni porozumět a vyjít vstříc dříve ... před nástupem hitlera ...

... jenže a to bychom se zas zacyklili v historii ... hitler se zrodil právě z pocitu ponížení národa ... po 1.sv v. ... / trochu to frantíci a spol. nevychytali ... však se proto spojenci po 2 sv. v ... aspon castecne poucili ... zatim ...
12. 05. 2013 | 22:54

Luba napsal(a):

"jinak ve vědě máte nějakej střed ( víceméně uznávanej ) a pak radikální okraje na jedné i druhé straně ..."

Ale Martine,
Vy srandisto :)))

Definujte tu "vědu".
12. 05. 2013 | 22:54

Tazatel napsal(a):

Luba,

pak je tedy vše v pořádku. Půjdu se tam mrknout.
12. 05. 2013 | 22:55

mb napsal(a):

bursík, liška, mb, jedna hromada napsala:

Hodně jste mi pomohl s definitivním zhodnocením ZELENÝCH podvodníků.
... rádo se stalo ...
12. 05. 2013 | 22:55

pamětník napsal(a):

Yosif K.
je lhář, což se dá pochopit, fanatizmus, osobní neukotvenost a osobnostní defekty mnohé vysvětlují. Není možné však mlčet k házení špíny na památku českých antifašistů, jejich odvaze a obětem. Patologie osobnosti Yosifa K. tady vyčnívá nad průměrem ostatních dalších žvanilů.
12. 05. 2013 | 22:56

mb napsal(a):

luba ... vedecky koncenzus ... ( mainstream ) ...
12. 05. 2013 | 22:57

mb napsal(a):

( jakože shoda na tom že irving je extrem ... extremista ... )
12. 05. 2013 | 22:58

Tazatel napsal(a):

mb,

ale no tak. Němci přece chtěli hned od r. 1918 odtrhnout historické české pohraničí. Ti na nějaké dílčí ústupky kašlali od samého vzniku Československa. S tím na mně nechoďte.
12. 05. 2013 | 22:58

ld napsal(a):

mb,

prč myslíte, že je Irving extrémista? Já jsem četl všechny jeho česky vydané knížky, ale tohle bych si netroufl napsat.
12. 05. 2013 | 23:02

mb napsal(a):

tazatel ... mozna by to skutečně nešlo/nevyšlo jinak ... jen prostě jsem nadhodil ... zda jsme se nemohli zachovat jinak/lepe ... viz. svycarsko kantony, nebo nekonstruovat ceskoslovensky narod ... nebo neprotezovat slovaky na ukor nemcu ... nebo nechat hranice cechy morava jak mely byt ( i moravaci ostrouhali ( byli podvedeni) ... ale to jsou sama co by bylo kdyby ... na cem se mozna muzeme shodnout ... ze ceskoslovensko z vule velmoci vzniklo ... a z vule velmoci zaniklo ... / jo taky jsme nemuseli demontovat R U ... mohli jsme se z autonomií spokojit my sami ... taky přišla pro nás pozde ( tak jako prisli ustupky č. němcům od nás pozde ( a navíc pod tlapou hitlera ...

njn ... stalo se ...
12. 05. 2013 | 23:14

mb napsal(a):

ld ja irvinga nectu omlouvam se ... ale zpochybnuje li nekdo koncentraky ci plynove komory tak patrne extremistou bude ... kdyztak se obratte na lubu ...
12. 05. 2013 | 23:16

kormoran napsal(a):

Mistre Wuauncezslauwe , ze se pry v CR od urcite doby bude v lekarnach na virozu podavat Antabus. Nemate , jako 'munkar' na tomto profesorskou zasluhu?

Tymto Vas sudruh navrhujem na Becherovu cenu.
12. 05. 2013 | 23:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy