Co bylo ukradeno, musí být vráceno

16. 11. 2013 | 14:54
Přečteno 11930 krát
V poslední době pozoruji zvýšenou frekvenci novinových článků a komentářů respektovaných autorů (např. zde), ve kterých se poukazuje na to, že občané neustále nekonstruktivně brblají a pohoršují se nad stavem naší společnosti a politiky. A neoceňují, jak skvěle se vlastně máme.

Nedávno jsem byl na pivu s několika přáteli a po několika pivech jsme se dostali do poměrně prudké diskuse na toto téma. Já jsem jako jediný byl právě tím rozhořčeným brblalem (přesto, že osobně si skutečně nemohu na nic stěžovat – mám se opravdu velmi dobře…). Pozastavoval jsem se nad (podle mého názoru) tristní morální úrovní dnešní společnosti, nad tím, že dnešní politici požívají u občanů prestiže srovnatelné s prestiží politiků před rokem 1989, nad obrovským rozsahem ekonomických zločinů, ke kterým v „polistopadovém“ období došlo, nad jevy jako jsou zločinné praktiky exekutorů či exploze hazardního „průmyslu“. Jeden z oněch přátel, výborný vědec a nepochybně čestný člověk, mi oponoval jednak poukazem na výrazný vzrůst životní úrovně (obchody srovnatelné s Rakouskem, kvalita automobilů, obnova zanedbaných historických center měst), ale hlavně tím, že všechny dnešní nedostatky, problémy a lumpárny daleko vyváží to, že máme rozsáhlé svobody (projevu, sdružování, cestování, atd.). A řekl: „Mně těch rozkradených 50 nebo 100 miliard ročně, které se prošustrují v neprůhledných výběrových řízeních, připadá jako dobrá cena za tu svobodu“.
Já s takovou argumentací absolutně nemohu souhlasit – už jen proto, že jsem byl jedním z těch 2000 demonstrantů na Národní třídě ze 17.11.1989.

Pokud jde o vzrůst životní úrovně, myslím, že je naprosto nepatřičné se stále poměřovat s tím, jak to tady vypadalo před čtvrtstoletím. Je to úplně stejné, jako když se komunisté za dob mého dětství holedbali tím, že dnes má skoro každý televizi, pračku a ledničku, a každý druhý auto - to přece za první republiky ani náhodou nebylo! Můj tatínek se nad tím vždycky rozčiloval a říkal: „To je přece všeobecný pokrok, nemůžeme se srovnávat s tím, co bylo před třiceti lety!“

A pokud jde o argument, že za svobodu platíme zvýšenou mírou korupce a jiných nepravostí, s tím už nemohu souhlasit ani trochu. Takové postoje jsou přece přesně tím, co všichni ti korupčníci a „zlojedi“ potřebují!
Nemůžeme přece přijmout stanovisko, že jsou jen dvě možnosti – buď totalita, nebo svoboda doprovázená všemožnými lumpárnami!
Jsem hluboce přesvědčen, že existuje ještě třetí možnost – svoboda s minimem lumpáren. Stačí se jen porozhlédnout po světě a vidět, že příklady takových vzorových společností existují. Není jich sice mnoho, ale existují, např. nepříliš daleko od nás, směrem severním.

Je myslím evidentní, že neustálé poukazování na fatální problémy někdejšího (dnes už lze říci dávného) komunistického režimu, je jen vítanou zástěrkou pro bagatelizaci problémů dnešních.
Na toto téma napsal před pár dny pěkný (alespoň podle mého názoru) článek Boris Cvek v Britských listech (BL). Jelikož BL nejsou asi médiem sledovaným většinou čtenářstva Aktuálně.cz, uvádím níže podstatné pasáže onoho článku (který je reakcí na skandální případ zneužívání institutu exekuce v této zemi):

„Morální rozhořčení nad minulostí je pouze kouřová clona, která má zakrýt kontinuitu zločinu, kdy tento stát byl po „vítězství svobody“ rozkraden a zotročen mafiemi veksláků a vyvolenců bývalého režimu. Tak jako komunisti za normalizace stále dokola omílali zločiny nacismu a nebezpečí revanšismu, aby odvedli pozornost od vlastních zločinů a svůj režim legitimizovali („kdybychom tu nebyli my, budou tu sudetští fašisté“), tak v tom pokračuje i dnešní smetánka, dnešní novináři, „intelektuálové“, zpěváci hitů typu „kníže má lidu blíže“ a jiní režimní přisluhovači. Jsou v této mentalitě důkladně vycvičeni normalizací.
Přitom pro skutečnou svobodu naší společnosti a její přechod ze světa postkomunistického (oligarchický, mafiánský kapitalismus v Rusku je v mnohém podobný právě tomu našemu a vznikl podobným způsobem) do světa západního je zapotřebí psát a mluvit o zločinech dnešní doby, které vycházejí z mafiánské podstaty této společnosti, o obětech dnešních zrůdných zákonů, jenomže to by právě ukázalo, že samotné základy české demokracie a jejích pseudoelit jsou shnilé, že vycházejí z dob veksláckých a zlodějských.
Příliš dlouho tu vládl jakýsi společenský pakt, podle něhož to, co bylo ukradeno v 90. letech, nemusí být vráceno, ba podle něhož na téhle rozsáhlé zlodějině musejí být vystavěny mocenské a politické poměry v ČR.. Švýcarský soud nám na kauze MUS ukázal, jací jsme idioti.
Nakonec se tento stát v duchu své porevoluční tradice převodu veřejného majetku do soukromých rukou rozhodl heslo „co bylo ukradeno, musí být vráceno“ aplikovat nikoli na zloděje z 90. let, ale na běžné občany, kteří musejí (jsouce donuceni sněmovní většinou tvořenou na základě nikým nevolené a snad už ani neexistující strany LIDEM) ze svých kapes „vracet miliardy“, které ukradl před téměř 70 lety za úplně jiných podmínek někdo úplně jiný než oni, přičemž pokud z těchto ukradených miliard něco v roce 1989 zbylo, bylo to rozkradeno právě v rámci „svobody“ v 90. letech.“


Ano - také já si myslím, že není možno uplatňovat heslo „co bylo ukradeno, musí být vráceno“ selektivně pouze na to, co se stalo před více než půl stoletím, a nikoli na to, co jsme zažili v letech devadesátých („s tím už se nedá nic dělat – je to promlčené“).
Je nezbytné se věnovat právě těmto nedávným zločinům a pokusit se je alespoň trochu odčinit (zavést alespoň majetková přiznání). Nicméně si nedělám přílišné naděje, že se toho opravdu dočkáme.
Možná bychom se mohli spokojit i se skromnějším cílem – dosáhnout alespoň ntoho, aby se už další lumpárny nemohly provádět…

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Joe Ratata napsal(a):

Nezbývá než s článkem souhlasit.
16. 11. 2013 | 15:26

Analytik napsal(a):

Současná česká populace se dělí na dvě základní sorty.
Na prosté občany, kterým rozkrádání státního majetku vadí a na tzv. smetánku, či horních deset tisíc, kteří si již nakradli, takže jim rozkrádání nevadí.
Spíše jim vadí, že už tu necí co ukrást.
16. 11. 2013 | 15:30

Jirka napsal(a):

Tak začni milý autore s podpisovou akcí, že všem dětem či vnukům by měl stát vrátit peníze, které jim ukradl v 50.letech při měnové reformě.
Proč zrovna církvi se má všechno vrátit? Protože jiní lidé nejsou tak ubozí, aby se navracení něčeho po padesáti letech domáhali? A co vůbec celá katolická církev tady oněch 50 let dělala. Jen se nechala platit od státu za to, že někde nějaký farárř jednou týdně kázal o neposkvrněném početí 20 věřícím v kostele? To jako bylo samoklonování? (A Kristus byl vlastně žena?) Přece není možné aby v dnešní společnosti někdo platil a podporoval nositele takovýchto zaslepených názorů.
P.S.
Milý Hořejší, jak to tedy bylo s tím neposkvrněným početím doopravdy, anebo je to vše stejná nábožesnká lež jako řeči o okradení komunisty?
16. 11. 2013 | 15:31

LUF napsal(a):

Zdravím profesora. V podstatě souhlas, ale co dělat? Lepší o tom psát než nic ale takový článek - když si vzpomenu na éru socializmu, mi připomíná tehdejší kritické články v oficiálních novinách, které takzvaně "poukazovaly na problémy". Původně jsem doufal, že vliv EU bude mít dopad na omezení toho bordelu co je u nás - a ono nic, z EU k nám proudí jen hloupá nařízení (normy na klece pro slepice a zákaz žárovek). Byl jsem zvědav na Karla Janečka - přitom taky nic. Potěšila kauza Rath, jsou náznaky, že se to začíná hýbat (Parkanová, Nečas - Nagyová) ... uvidíme.
16. 11. 2013 | 15:33

Ládik!!! napsal(a):

Co bylo vráceno, musí být ukradeno.
16. 11. 2013 | 15:34

Analytik napsal(a):

Oprava: Spíše jim vadí, že už tu není co ukrást.

A pokud jde o heslo v titulku, tak správně by mělo znít:
"Co bylo ukradeno ostatními za totáče, musí být vráceno".
Nikoli to, co se tu nakradlo po Listopadu.
16. 11. 2013 | 15:34

Bodrý den! napsal(a):

Bodrý den!
To heslo, pane Dolejší, zní přesně takto:
CO BYLO UKRADENO, MUSÍ BÝT ZASE UKRADENO!
Někdo používá namísto slova ZASE označujícího výrazu OPĚT.
16. 11. 2013 | 15:40

Viola napsal(a):

Ano,

podobná debata je i pod článkem pana Váchy. Třeba jsem tam napsala, že mnozí se mohou koukat na tisíc televizních programů, ale někteří se koukají jen do popelnic a já to vidím každý den, co se kouknu z okna, jak se v popelnicích přehrabují chudáci. Kdyby se kdysi před rokem 1989 někdo přehraboval před domem v popelnici, znamenalo by to, že je to buď blázen, nebo převlečený čmuchal.
16. 11. 2013 | 15:41

tajemný pan H napsal(a):

v česku platí vícemeně pravidlo, že každý krade dle svých možností. solvína krade ve skladu nářadí, politik předražuje státní zakázky. každý dle svých možností. nemá smysl se pohoršovat nad morální zhýralostí "těch nahoře" a poukazovat na ně prstem, když jsme v podstatě národ zlodějských bolševických gaunerů s dlouhou zlodějskou minulostí. a každý by se choval podobně, pokud by se tam dostal.nekonečné rozčilování se nad urovní politické reprezentace je jenom české pokrytectví ve které se skrývá závist. takže recept na změnu je celkem jednoduchý. at každý začne sám u sebe. jak se říká, v jednoduchosti je síla.
16. 11. 2013 | 15:44

Carlos V. napsal(a):

Dnes s autorem souhlasím.

Nemyslím sice, že se vrátí peníze ukradené v předchozích 24 letech. Jestli, tak část. Promlčení těžko slušně zvrátit.

Nemyslím, že se podaří zvrátit církevní restituce. Výpalné zlovolným vymývačům mozků je již bohužel sepsáno a podepsáno a jen těžko se s tím moc nadělá.

Ale chce to přestat. Zabránit rozkrádání. Omezit transfery, omezit přerozdělování. A každou veřejnou korunu sledovat tak, aby se politik či úředník budil hrůzou při pomyšlení na utracení veřejné koruny.
16. 11. 2013 | 15:45

Baba Jaga napsal(a):

To: LUF
Pan Janeček sice nechává Pozitivní evoluci nějako v klidu, ale podpořil ve volbách lidovce. Možná i díky jemu mají za Prahu jednu dušičku v Parlamentu. Uvidíme...
Obávám se, že prokazování a vracení toho, co bylo různě a často i několikrát podivuhodně majetkově převáděno, by bylo docela komplikované. Vzpomenu třeba drobnost - senátora pana Čunka - jak si sám sobě převedl snad za dluh jakousi nemovitost - tedy že smlouvu podepisoval za obě strany. O kuponové privatizaci psáti marno - všichni jsme ale měli stejnou šanci.
16. 11. 2013 | 15:55

čistý stůl napsal(a):

Ne, pane Hořejší.
K tomu je potřeba se nejprve jednou provždy od Klauzemanova - Nagyova režimu odpoutat a prohlásit jej (včetně pučistek na MO a pobělohorsky chamtivé církve, která chce i to, co jí nepatřilo ani v roce 1919) za ZLOČINNÝ.

Což není, při známých faktech nijak těžké a stačí na to dosáhnout předčasnými novými volbami (eventuelně kooptacemi občanských dizidentálních prostetických akivistů - hned se hlásím) potřebného složení sněmovny.
Už asi nebude problém.

Pak všichni všechněm všechno vrátíme a budeme mít všichni všechno dohromady.
Takže pak nebude problém to spravedlivě rozdělit.

A napravit základní Klauzemanův zločin, že totiž z národního majetku nikdy neuloupli ty blue-chips, které se měly stát základem zdrojů pro penzijní a zdravotní systém. (Což jsem spolu s několika emigrovavšími ekonomy navrhoval už v roce 1990 a každý na mne popatřoval jako bych spadl z višně.)
A ne pro soukromé kapsy Kellnerů, Komárků, Kožených, Kocábů a Horáčků a bůhvíkoho.
Eventuelně jejich loutkovodičů.

Takže, jak se říká na vojně, zpět tu dobu.
Včetně zákonodárství, které konečně můžeme převzít z nějaké země, kde je jednoduché a funkční. A už na něm nikdy nenechat bandy amatérských vyžírků bastlit.
16. 11. 2013 | 15:58

marxík napsal(a):

Naivní socialisté vždycky věřili. A Vy jste jejich typickým představitelem, pane Hořejší.
Váš kolega v hospodě měl ale pravdu. Buď tu bude totalita peněz (alias svoboda a demokracie) nebo totalita komunistická (alias socialistické zřízení).
Vaše představa kočkopsa je veskrze naivní, páč každý stav na rozhraní je značně nestabilní a nejistý, a žádný z obou soutěžitelů nebude chtít přijít o dalimírovu taktovku.
16. 11. 2013 | 16:24

šašek z Jihlavy napsal(a):

Až zmizí v propadlišti dějin Klaus s Bimbem a s nimi celá ta smečka loupeživých družin, začnou možná změny k lepšímu. Zatím jsou rozlezlí všude a mají pořád vliv a sílu.
Tuhle jsem slyšel záznam z rozhovoru Václava Moravce s prezidentem Zemanem na téma opatření ČNB, a nestačil jsem se divit. Jindy tak výmluvný Zeman se zaplétal a doslova blábolil. Docela mě to potěšilo, řekl jsem si, že se začíná blýskat na časy.
Čas pracuje proti nim a nakonec to zase rozhodnou ty pomalé Boží mlýny.
16. 11. 2013 | 16:27

Dalimír napsal(a):

Pane prof.polepšení komunisté KSČM horují ve sněmovně o zákon pro majetková příznání a ještě mnoho jiných užitečných již po řadu let ! A samozřejmě ti veksláci kterých bylo v mimulých parlamentech požehnaně tak o tom nechtějí ani slyšet a nikdy nestáli o nějaké změny! To by pochopitelně byli sami proti sobě ! Dokud budete vy pražáci volit do parlamentu takové pobudy jako je Marek Benda tak se nic nezmění ! Na vás pane profesore,na pražské inteligenci hodně záleží ! Nestačí jen brblat u FLEKŮ ! Kvalitní demogracii nezískáme ze dne na den ale první se musíme zbavit lidí kterým vyloženě tenhle pokřivený systém vyhovuje ! Proto nepreferovat při volbách takové lidi jako je Kalousek Benda a jim podobní ! Ti totiž nic positivního společnosti nepřinesou , jen bídu pro pracující lidi ! Církve a sekty pokud nepracují v dobročinných spolcích tak nemají co nárokovat ! Jak jste správně napsal ,lid obecný jim nic nedluží tudíž o jakémkoliv návratu něčeho tak podvodně vykonstruovaného nemůže být řeč! Pane prof.dobře jste to napsal ! Měl by jste více intervenovat u Vaších kolegů ,i zatvrzelých pravičáků aby o situaci v české republice více přemýšleli ! V Praze je to vyloženě na vás inteligenci ! Hlavně pozor na advokáty vyštudované v Plzni ! To jsou pěkní vykukové !
16. 11. 2013 | 16:34

goodyear napsal(a):

Milí zlatí,protestovali jste někdy ve škole proti husitskému "na množství nehleďte",které bylo jasným znevážením kvantitativních metod ? Pak se nedivte,že vám mnohé přerostlo přes hlavu.Čekat až se nám to skokem-zvratem kvantity v kvalitu- promění ve zlato a spadne do klína? Copak kobylky se kdy proměnily v kvalitu? Ledaže jaksi odlétly jinam ničit úrodu.

Nestačím se divit,co čas do mne naházel haraburdí.A pak se spolehněte na autocenzuru ve všem možném.
Stárneme,hoši.Ženy nám již nepřipadají nevypočitatelné,ale loutky na jediný universální klíček.Snaha si je získat,udržet stávající-to stojí za to jako muslim tlouci hlavou o dlažbu vzývaje Alláha a za genetiku vydávat "já jsem já" obměnou Descartova Cogita "přemýšlím,tedy jsem".
Snad si doopravdy nemyslíte,že přehazovačkou z "privatizace" na "krádež" zabráníte svahu,aby kola ekonomiky odvedl do příkopu s čelným nárazem na tvrdou realitu v něm?
Nejdou léta jen k lepšímu.Za cara Ivana Hrozného (asi 4 panovníci v jednom) bylo v právu 5 důvodů trestu smrti.Za nástupců Romanovců záhy jich bylo 120.Více a více.Léta bojů o moc-střídání rodů-teror absolutní,bojary navíc střídají načas lidoví opričnici nízkého původu. Takže s monarchií a lidem to šlo jednou tak a podruhé naopak. Čas v pokroku roli nehrál za nich.
16. 11. 2013 | 16:37

nevim k čemu se to ten marxík hlásí napsal(a):

šašek

Inscenujete se do role písmáka z období Temna.
Však on to dobrý pámbíček tak nenechá a Habsburkvi to vrátí.
I s úroky.

No, City of London mu v roce 2007 udělila právo hnát ovce přes London Bridge a být pověšen na hedvábné šňůře.
Mezitím nám ovšem stačil vychovat Berndtíka Posselta (který po jeho smrti přestal nosit mušku pod nosem) a řadu všelijakých maltézských sokolíků a panevropských piknikářů, kterým se po ňom furt stejská.

Nechávat to na sebelepším Pámbíčkovi je nerozumné.
16. 11. 2013 | 16:53

šašek z Jihlavy napsal(a):

nevim k čemu se to ten marxík hlásí napsal(a):
šašek

Inscenujete se do role písmáka z období Temna.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Myslíte to období před F.L Věkem? Noó, věk bych na to měl, proto trousím moudra na netu.
O jaké ovčákovi píšete, to jsem nepochopil, ale ta hedvábná šňůra by byla na dnešní piráty a bukanýry škoda. Konopná by postačila.
16. 11. 2013 | 17:02

dále jen vznesme zpěv napsal(a):

goodyear
To je teda haraburdí.
Ptal se někdy Maljuta Skuratov na aspoň jeden z těch důvodů?
A ten měl panečku repertoár.
Žádná nudná střela z naganu do zátylku, pokud možno ještě s tlumičem, aby se neznepokojili sousedé.
Revoluce se s postupem času stávají stále změkčilejšími.
16. 11. 2013 | 17:04

T.Paine napsal(a):

Souhlas.

Kupónová privatizace III.

Také ten zákon o vyrovnání (jaké vyrovnání?) s církvemi je na zrušení, když ne v referendu nebo dnešní Sněmovnou, tak Ústavním soudem. Obyčejný zákon na 30 let, bez seznamu majetku, s časovanou bombou v podobě inflační doložky. Jak to mohli vůbec "ocenit" a schválit?

Navíc, podstatná část peněz jde církvím/bílým koním, které vznikly po roce 1989 a počet vykazovaných věřících připomíná velrybářské praktiky politických stran. Přes (malé) církve se to dostane opět do těch správných kapes. V Čechách se všechno rozkecá. Bibli klerikálové čtou selektivně a dnešnímu papeži Františkovi, jejich de facto CEO, se chechtají. Třešničky na dortu.

Z procedurálního hlediska, dle mého názoru, výsměch ústavě. Hitler se také dostal k moci přesně podle textu ústavy.

Bouřlivý odpor ve Sněmovně, schválila to menšina celé Sněmovny. Senát to jednoznačně odmítl. Žel, Senát nemá právo veta u „běžných“ zákonů. Opět bouřlivý odpor ve Sněmovně. 102 poslanců pro, 1 z nich byl v té době stíhaný Pekárek (ODS). Družina LIDEM, kterou nikdo nevolil.

Takto se mají přijímat platné zákony a ještě na 30 let. Super rychle, ignorováním procedur ve Sněmovně, ignorováním opozice, nejtěsnější většinou, s kriminálníky, funkcemi ve vládě uplacenými poslanci (LIDEM) a bez souhlasu druhé komory. Válcovat, válcovat, válcovat. Vivat pární stát.

Výsledky voleb ukazují, že voliči řekli jasné STOP tomuto tunelu a na 30 let. Žel, opět budou podvedeni díky koaličnímu vydírání KDU-ČSL (poslední strana ve volbách).

Obecný a závazný zákon o referendu, volba soudců na 6 let, volba státních zástupců na 6 let, volba šéfů policie na 4 roky a personální oddělení exekutivy od legislativy (i na úrovni krajů, měst a obcí) zoufale chybí.
16. 11. 2013 | 17:32

šašek z Jihlavy napsal(a):

Obecný a závazný zákon o referendu, volba soudců na 6 let, volba státních zástupců na 6 let, volba šéfů policie na 4 roky a personální oddělení exekutivy od legislativy (i na úrovni krajů, měst a obcí) zoufale chybí.
16. 11. 2013 | 17:32
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
To vypadá rozumně, jsem zvědav na stanovisko ANO (hlavně co na to paní Jourová, z různých šotů v TV se zdá být ze všech nejlepší).
16. 11. 2013 | 17:44

Rudi Koutek napsal(a):

pan autor napsal:
"Já s takovou argumentací absolutně nemohu souhlasit – už jen proto, že jsem byl jedním z těch 2000 demonstrantů na Národní třídě ze 17.11.1989."


Takze nejenom Nohavica a studenti, ale i pan pan profesor Horejsi nam vyrobil svobodu. Schvalne pane profesore, kdyby nebyla "demonstrace" poradana SSM sel by ste tam?
16. 11. 2013 | 17:47

veverka napsal(a):

Hořejší ten tvůj milovanej havlista Sláveček Sobotků šel škemrat k Dukovi,jestli by se jako dobrovolně toho majetku co si během své nechvalně známé historie církev nakradla,pak jí ho znárodnili komunisti a nyní ho církev opět krade nevzdal.

Možná si sebou Sláveček měl vzít i ty nastrčený "demonstranty" z TOP a SZ co ho "podporovali" proti Haškovi.

Pak by možná mohli škemrat u toho vypaseného preláta společně.
16. 11. 2013 | 17:51

Drzá zrzka napsal(a):

U nás se 17.11. mělo demonstrovat za čistý vzduch... na žlutavý, inverzní, mlhavý smrádek už vzpomene málokdo.
16. 11. 2013 | 17:53

S.Š. napsal(a):

Pane šašku (16. 11. 2013 | 16:27 ), prosím Vás, to byl TV nebo rozhlasový pořad ? Kdy byl odvysílán ?
16. 11. 2013 | 17:58

spěme bratři, ruku v ruce... napsal(a):

goodyear
Správně je to:
"Žádného neživte!"

Rosa Luxemburgová to lapidárně v druhém čísle (v prvním ještě byly bulvární zprávy proletariátem zkonfiskovaného Lokal-Anzeigeru) Rote Fahne vyjádřila: "Entwaffnung der Polizei und Bewaffnung des Volkes", jen to soudruzi proti zrádnému Ebertovi nestihli.
16. 11. 2013 | 17:59

resl napsal(a):

autor : Je to úplně stejné, jako když se komunisté za dob mého dětství holedbali tím, že dnes má skoro každý televizi, pračku a ledničku, a každý druhý auto - to přece za první republiky ani náhodou nebylo!
--------------------
"jemný" rozdíl je v kvalitě, množství, dostupnosti, ceně vůči příjmu atd. nechtějte všechno hned, 23 je krátká doba po bolševickém marastu /vím že pro vás to byla selanka/ a toho vašeho kamaráda pozdravujte. Měl pravdu, ta svoboda a s tím spojený život, stojí za víc než pár miliard.
16. 11. 2013 | 18:01

my nový život chcem na zemi napsal(a):

Rudi
A vy ste někdy někde proti něčemu demonstroval nebo si tu jen tak natahujete kšandy?
16. 11. 2013 | 18:03

šašek z Jihlavy napsal(a):

S.Š. napsal(a):
Pane šašku (16. 11. 2013 | 16:27 ), prosím Vás, to byl TV nebo rozhlasový pořad ? Kdy byl odvysílán ?
16. 11. 2013 | 17:58
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Bylo to na ČT24, ale jestli včera nebo předevčírem, to už nevím. Souviselo to s pořadem o ČNB, ten rozhovor byl jen ve zvuku a trval krátce, Zeman tam přirovnával opatření ČNB k pohádce o dědečkovi, jak měnil až vyměnil, ale nějak se do toho zamotal a pletl si i děj té pohádky. Víc si nepamatuji, jen mi utkvěla myšlenka, že už to s ním jde s kopce.
16. 11. 2013 | 18:22

Laco Grőssling napsal(a):

Pane profesore Vy jste byl vždy brilantní diskutér, nechápu, že si nedovedete poradit s pravdolásko hujery. Vždyť 24 let po kontrarevoluci je věc nad slunce jasnější.
Jediným hodnotícím hlediskem, zda je lépe nebo hůře může být pouze trend mezinárodního srovnání v rámci jednotlivých ukazatelů cca 200 členských zemí OSN.
A zde je to jasné jako slunce, neustálý úpadek na co se podíváte, zastřešený navíc obřím státním dluhem.

Pokud bychom tento dluh hned teď splatili, ocitneme se nejen životní úrovní rázem v době lovců mamutů.
Jó kdyby se tak Jakeš v roce 1988 zadlužil jako dnešní demogratúra, to by bylo opravených historických center a taky třeba těch aut, hor banánů a kilometrů toaletního papíru.
16. 11. 2013 | 18:26

miloš chtěl dát lidu k vánocum dárek napsal(a):

Koruna dnes 27,16, nic se podle Singera nezdraží.
Není to doutnák pod důvěru k ČSSD?
Miloš pinochetovcům doporučoval, aby zůstali stranou NEvládní, aby se nemuseli zaprodávat.
To řek dobře.
16. 11. 2013 | 18:27

franky napsal(a):

Církevní restituce jsou klasickou ukázkou demonstrace arogance mocenské elity vůči veřejnému mínění. Občané této země jsou přinuceni proti své vůli přispívat ze svých stále skromnějších příjmů na "dar" katolické církvi. Ta jim za to připraví šťastný život v království nebeském.
16. 11. 2013 | 18:37

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Někde porážíme Afriku, někde nás předhání mladší bratr

„Česká republika získala stříbrnou korupční příčku mezi zeměmi světa a první místo mezi státy se svobodnými sdělovacími prostředky. Mezi nejzkorumpovanější státy ve vnímání obyvatel poslala Česko podle ústavu Gallup vláda premiéra Petra Nečase. Paradoxně byl boj proti korupci jedním z cílů Nečasovy vlády. „
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/cesko-korupce-pruzkum-068-/domaci.aspx?c=A131018_200222_zahranicni_pul

„Kupní síla Čechů klesá, už jsme na tom hůř než Slováci“

„Česko se v kupní síle propadá na evropském žebříčku. Úroveň kupní síly na obyvatele v ČR letos klesla na 56,8 procenta evropského průměru, zatímco v roce 2010 index dosáhl hodnoty 57,7 procenta. Do roku 2011 kupní síla Čechů přitom rostla. Vyplývá to ze studie společnosti Incoma GfK Kupní síla v okresech a obcích ČR 2013.
Českou republiku na žebříčku podle úrovně kupní síly v Evropě předehnalo Slovensko, které dosáhlo letos na 58 procent evropského průměru. Na žebříčku se k ČR přiblížila Litva. Kupní síla českých domácností klesá od roku 2011. "Celkový objem disponibilních finančních prostředků obyvatel a domácností v ČR od té doby klesá a v porovnání s celoevropským průměrem jsou průměrné příjmy letos dokonce nižší, než tomu bylo v roce 2010," uvádí studie.“
http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/kupni-sila-cechu-klesa-uz-jsme-na-tom-hur-nez-slovaci_288876.html#.UoeuK-KeyQs
16. 11. 2013 | 18:44

tajemný pan H napsal(a):

levičák je člověk, který si najde tisíc důvodů, že zdroje jsou i když nejsou. postačí kouzelné slůvko KDYBY. kdyby se přestalo krást, kdyby se moudře investovalo, kdyby se efektivně utrácelo.....je to taková uchylka, která mu zustala ze sjezdů komunistických stran. hodně keců, skutek utek. kdyby se teoretici a saloní levičáci jako soudruh hořejší nebo slávek sobotka někdy seznámili s problemam lidí, kteří skutečně pracují. jak těžce neska zejmena menší a střední firmy přežívají, jak jsou tam lidi pod tlakem, snižujou se jim platy, krátí dovolený...každej je strachem bez sebe, aby nepřišel o práci. podnikatelé nemají zakázky a musejí splácet uvěry. všechno to začíná být na hraně. v této situaci muže chtít firmám zvyšovat daně jenom č...k. socani by poslali další tisíce lidí na úřad práce. a další zadlužování malý země jako česká republika, je cesta do řecka. jediný, co zbývá, je škrtat a šetřit ve výdajích státu. nebo dopadnem hodně špatně. ekonomika se musí postavit na nohy. je potřeba razantně daně snížit a omezit státní výdaje.
16. 11. 2013 | 19:14

palicevypatlana napsal(a):

tajemný pan H napsal(a):
. takže recept na změnu je celkem jednoduchý. at každý začne sám u sebe. jak se říká, v jednoduchosti je síla.
To visss, ja zacnu u sebe aby zbylo vic na Tebe.
Ty budes jezdit v Mercedesu s plnoun hubou moralky a ja chodit k popelnici pesky. Tuudle nas.t
16. 11. 2013 | 19:17

S.Š. napsal(a):

šašek z Jihlavy :
už jsem to našla, pane šašku, děkuji, pohádka o dědečkovi byla z rozhovoru v rádiu Impuls (to proto byl i na ČT jen zvukový záznam).
Pasáž k opatření ČNB pan Zeman zakončil slovy : "Teď jsem se do toho trochu zamotal, za což se omlouvám, ale myslím si, že vy při své inteligenci jste mě určitě pochopil". Slova o inteligenci určena V. Moravcovi, to už slyšel ale bezpočtukrát ... :-)
Děkuji.
16. 11. 2013 | 19:35

tajemný pan H napsal(a):

palice vypatlaná,
tím pádem se ale v týhle zemi nikdy nic nepohne. nikdo nepřestane krást jako první, aby nebyl za vola. to samý se šetřenim. většina lidí podle výzkumů sice uznává, že by se asi mělo šetřit, protože s těma dluhama to takhle už dál nejde, ale každej je přesvědčenej , že šetřit by se mělo u těch druhejch..)))))))
16. 11. 2013 | 19:46

Marian napsal(a):

Pan H,ani náhodou tajemný- umíte napsat něco jiného,než prošlé a zasmrádlé ideologické plky,žvásty a bláboly?
16. 11. 2013 | 19:56

modrý edvard napsal(a):

Článek praví, že zločin je třeba potírat. S tím asi všichni souhlasíme (kdo nesouhlasí, asi je moudře zticha). Dlouho jsem blogy p. Hořejšího nečetl, asi to je dobrá tradice, ke které se zase vrátím.
16. 11. 2013 | 20:12

tajemný pan H napsal(a):

marian,
a co nepovažujete za ideologické bláboly?? že zdroje jsou, a že stačí jenom přestat krást??))))) já nejsem politik a nepotřebuju lhát blbejm, aby me zvolili. já můžu říkat pravdu. zdroje nejsou, protože je lidi prožrali, každej má nataženou pracku a stát na to nemá. musí si na výdaje pujčovat. potřebujeme ustavní zákon o vyrovnaném rozpočtu.
16. 11. 2013 | 20:14

Xury napsal(a):

Pro autora:
nepochybně se shodneme na tom, že to co bylo ukradeno (bez ohledu na to zda před nebo po listopadu 1989) by mělo být vráceno. Jen bych připomněl, že i současné zákony umožňují zabavení nelegálně nabytého majetku (viz např. Krejčíř). To, že nejsou dostatečně využívány je podle mne chyba orgánů působících v této oblasti.
Co se majetkových přiznání týče, tak bych připomněl, že jedním z hlavních důvodů proti jejich zavedení byl právě rok 1948, který velmi podstatným způsobem oslabil důvěru obyvatel v ochranu majetku ze strany státu. Je ovšem pravda, že dnešní evidence majetku je taková, že těm, kteří mají poctivě zapsaný majetek už žádné snížení ochrany nepřináší. Takže z tohoto pohledu - klidně můžeme přiznání majetku zavést.
Bylo by ovšem poctivé říci, že je velmi snadné v dnešní době schovat majetek resp. informaci o vlastníkovi. Stejné je to s anonymními listinnými akciemi - jejich zrušení samozřejmě také nic neřeší. Pokud někdo nesouhlasí, tak ať tady napíše vlastníky Škody Transportation (pochopitelně mám na mysli fyzické osoby).
16. 11. 2013 | 20:23

Marian napsal(a):

Pane H.Ze nejsou zdroje? :o))) Jak pro koho,že? A když si jich někdo přivlastnuje (absurdně)mnoho, pak zákonitě na ostatní nezbývá,to je logické.Řeč ovšem byla o něčem jiném,totiž o ODPOVĚDNOSTI těch,kteří jsou ve vlivném postavení.Jestliže ji nemají sami ze sebe, musí být vynucena.
Váš abstraktní ideologický blábol předpokládá,že cestující ve vlaku má na zdárný průběh cesty stejný vliv, jako strojvedoucí výpravčí,výhybkáři.
Veliké platy různých manažerů se zdůvodnují jejich odpovědností.Když dojde k maléru,v podstatě vždy se ukáže,že dotyčný vlastně za nic nezodpovídá.
Manažeři dovedou podnik ke krachu,odejdou se zlatým padákem a zvesela jdou prznit další podnik.
16. 11. 2013 | 20:43

palicevypatlana napsal(a):

tajemný pan H napsal(a):
palice vypatlaná,
tím pádem se ale v týhle zemi nikdy nic nepohne. nikdo nepřestane krást jako první, aby nebyl za vola. to samý se šetřenim. většina lidí podle výzkumů sice uznává, že by se asi mělo šetřit, protože s těma dluhama to takhle už dál nejde, ale každej je přesvědčenej , že šetřit by se mělo u těch druhejch..)))))))
Kratce po te co prisli demokrati k moci jsem z ceska utekl nebot jsem si rikal ze uz nebudu moci krast.
Co ja jsem za vola?!
16. 11. 2013 | 20:43

vycpávkáři napsal(a):

tajný pan hoven
Je to furt stejná polifka.

Přestane exhibovat Yosif, příde neo nebo parábluma xx. A pak Voni.
Snad jsem na nikoho významného a správně strukturovaného a směrodatného nezapomněl. Resl, Brundibár?
V takovém případě ať se nezlobí, ale vono mně to taknějak je jédno.
Nejsem ty kydy s to rozlišit.

Žádné nové sdělení ste neučinili několik set let a nechápu, že vás to jako pohrobky ods a topinkářů furt baví.
Asi Kalousek má nějaký neutracený fondy.

Hezkej večer, si tady svý dvě hodinky nenávisti pěkně užijte, já du na vzduch a na pivo.
16. 11. 2013 | 20:51

Jáchym napsal(a):

Pozastavoval jsem se nad (podle mého názoru) tristní morální úrovní dnešní společnosti, nad tím, že
dnešní politici požívají u občanů prestiže srovnatelné s prestiží politiků před rokem 1989,
nad obrovským rozsahem ekonomických zločinů, ke kterým v „polistopadovém“ období došlo, nad jevy jako jsou zločinné praktiky exekutorů či exploze hazardního „průmyslu“....
**********
Pane Hořejší,
je sice třeba neustále připomínat prestiž předlistopadových politiků, stále ještě stojí za prd,
nicméně srovnávat ji s politiky dnešními je přehnané. Mohli by vás, ti předlistopadoví, úspěšně žalovat.
Měli bychom být objektivní.

To máte, jako když o sobě Schwarzenberg
prohlásí, že je Čech jako poleno.
Okamžitě mám chuť založit Klub na ochranu cti polen.
Todlencto si ani polena nezaslouží.
16. 11. 2013 | 20:58

Ing. N. napsal(a):

"Co bylo ukradeno, musí být vráceno"

Krásně řečeno, že?

S navracením majetku církvím je to jasné. Vrátit jenom to, co je nezpochybnitelně doloženo a to až od roku 1948!

Ale jak to bude s majetkem obyčejných lidí? Kdo nám vrátí majetek o který neustále přicházíme nájezdy nepřizpůsobivých po celých 24 let od sametové revoluce? Zajeďte si do chatových kolonií a rekreačních chalup a pohovořte s lidmi. Sezóna vykrádání objektů se s začínající zimou slibně rozbíhá, díky tomu, že není zájem zrušit sběrny kovového odpadu. Zrovna dnes, v sobotu, po příchodu na chatu v Praze jsme zjistili, že nám byla ukradena pěkná vana na dešťovou vodu, přičemž byl prostříhán plot. Dle jedné místní obyvatelky došlo ke krádeži v pátek v poledne. Zloděj čekal s vanou před naším pozemkem a po dotazu proč to odcizil, odvětil že on to nevzal a navíc se choval agresivně.

Všichni jsme takto "obšťastňováni" několika krádežemi ročně.

A tak se ptám. Kdo nám vrátí ukradený majetek a nahradí zničené věci? Jak to, že se stát není schopen postarat o bezpečnost svých občanů a tolik proklamovanou nedotknutelnost soukromého vlastnictví?

Plnou zodpovědnost za současný katastrofický stav nesou strany a politici, kteří byli po "slavném listopadu" u moci. Lidem dochází trpělivost a tak jim to při nejbližších volbách spočítají.
16. 11. 2013 | 21:03

skeptický napsal(a):

Místo střílení zlodějů se začne masově vybíjet nově vytvořená lůza,která se,až brzo nebude vůbec co jíst,a ono jí to konečně dojde,bude muset vybíjet.Prostě je nás moc.

Stejně jako neprodané jídlo jde na skládku(nic zadarmo).Svět byl bankami okraden o nepředstavitelné částky,státy navíc o následný schodek ještě zadluženy,půjčily se jim zpátky nakradené peníze,a smetlo se to pod koberec jako krize.Media nám vysvětlila,že to je normální.Jednoho,co okradl své zavřeli.

Až krachne světová měna (brzo),začnou se vybíjet domorodá stáda.Vymýšlejí se nové smrtelné hříchy,aby bylo koho.Nebo třetí světová.Pro někoho taky elegantní cesta z dluhů,zabít konkurenta věřitele.Důvod se najde.Za pět let už na to bude pozdě.

V zemi,kde dvacet let jsou pilíře státní moci pod palcem shora zkorumpovaných politiků,kteří jsou pod palcem zločinné světové vlády mamonu, jsou podobné úvahy jako "co by se mělo" dost jalové .
Záměrně naordinovaný Chaos.
Deset,devět,osm...
16. 11. 2013 | 21:11

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj skeptiku,

už jen čekám, kdy se na Vás ideoví bojovníci vrhnou, že jste jak Haló noviny :-).
16. 11. 2013 | 21:23

palicevypatlana napsal(a):

Karel Mueller napsal(a):
Ahoj skeptiku,

už jen čekám, kdy se na Vás ideoví bojovníci vrhnou, že jste jak Haló noviny :-)
Neni resl sefredaktorem Halo noviny?
16. 11. 2013 | 21:29

skeptický napsal(a):

Karel Mueller

Zdravíčko.

Haló noviny? Nikdy nečet.Na mne se každý vykašle,já jsem blázen.

Prevence i lék na nástudy: vatičkou do ucha 30% peroxid asi za 30 kč.Vydrží půl roku.
On se v těle vytváří z vitamínu C.Za to že na to přišel,dostal nějaký pán Nobileho cenu.A to je ta imunita,běhá to v bílých krvinkách.
Denně.
Ony tam ty sviňky chodí dejchat,a tudy se taky dostávají do těla.Profesor to určitě potvrdí.Přišel na to americký profesor v padesátých letech.Funguje to.

Stejně to začínají zakazovat,jako všecko.Z devadesátiprocentního se prý dělá palivo na rakety.To víte ,terorismus.

Vitamíny a doplňky budou prohlášeny za nebezpečné drogy,jídlo za jedy.Na takovou ochrannou podvýživu můžou pochcípat miliardy.
16. 11. 2013 | 21:42

skeptický napsal(a):

P.S.

OPRAVA: 3% peroxid!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
16. 11. 2013 | 21:47

Karel Mueller napsal(a):

Díky za rady,

koukám, že mladí nadšenci budou mít mnoho možností pro cenu oubli :-).
16. 11. 2013 | 21:49

Night attack1 napsal(a):

Právě jsem dočetl kapitolu z vyprávění ruského válečného veterána-oficíra velícího rotě, 1.sv.války,že viděl knížete Golitsyna padnout na frontě blízko sebe jako oficíra koncem roku 1915.Tehdy tam Češi do nich prali šíleně.Přestože Golitsynů z téhož rodu žilo v Pitěru tehdy 180 s ženami včetně,podle fotky jsem věřil že tento předseda tehdejší Mezinárodní asociace seismologů,Globe-handshaker,je Lenin později.Protože Wikipedia uvádí u něj smrt v květnu 1916 blízko Petrohradu,ale jiný ruský zdroj smrt na jaře 1917 ve dnech únorové revoluce Kerenského,kdy jeho příbuzný-poslední premiér carského vládního kabinetu byl zatčen.Ale u tohoto seismologa-vědce je to ,že byl i šéfem celé carské vědy,kníže,člen Londýnské Akademie -a datum smrti není jediné!!
16. 11. 2013 | 22:10

Antonín Malík napsal(a):

Autor
"už jen proto, že jsem byl jedním z těch 2000 demonstrantů na Národní třídě ze 17.11.1989"

No vědí, pane profesore, to je pěkně unfair argumentace. Nezdá se vám, že pokračujete v tom, jak se za komunistů všichni zaklínali tím, že "byli u partyzánů" a tak podobně, protože měli pocit, že jinak se nemohou vůbec k ničemu vyjadřovat?
Jako bylo totalitní zaklínání partyzánským bojem podpásovkou vůči těm, kdo to ani tvrdit nemohli, protože se narodili až poté, co byli všichni nepřátelé pobiti, zajati či vyhnáni, je postkomunistické zaklínání "Národní třídou" unfair např. vůči těm, kdo bydlí daleko od stověžaté metropolitní matičky a proto se již jaksi z definice nemohli nalézat ve vhodnou dobu na Národní třídě?
Má snad mimopražský obyvatel menší právo se vyjádřit k soudobému patologiockému stavu společnosti?
16. 11. 2013 | 22:21

Jáchym napsal(a):

Skeptický:
Zdravím.
Až na stále ještě poněkud přehnaný optimismus dobré.
Co se týče Haló novin - občas juknu do internetového vydání, stejně jako do většiny deníků tu - i cizozemských.
Kromě nervů to nic nestojí.

Široký výběr slušně vybraných článků různých periodik je každý den v:

http://pravednes.cz/home.news
Povšimněte si, prosím, možnosti výběru témat - (nahoře)

***********************************************
Zaplať pánbu, že to máme za pár.
Jenom se modlím, ať posmrtný život neexistuje - dívat se z ráje či pekla na to, co se chystá tady, by bylo jen pro sadistické duše s hodně dobrým astrálním kufrem.
16. 11. 2013 | 22:30

Night attack 2 napsal(a):

Přeložil jsem si jména "Dvou generálů Gravitačního impéria" z diskuse večer u blogu T.Sedláčka Gravitace,..do němčiny Einstein-"jeden kámen" a Bohr-"vrtání" a vzpomněl jsem si na Knihu o Michelangelovi autora Schulze "Kámen a bolest".Schulz-šéfredaktor protektorátní Národní politiky,předválečný vyhozený proletářský Devětsilovec, zemřel 1942 a děti svěřil kněžím. Jeho ruská přítelkyně na chatě skončila se zlomenou nohou ve špitále a dál?? Možná byla na Vlasovově přednášce s tisíci Rusy v lednu v Praze 1945:S(t.j za ně) Němci budeme bojovat do poslední chvíle.
Ale jsem zvědav kdy nastane po Higgsovu bosonu ticho po pěšině.Zákon zachování energie byl soustavně porušován po roce 1918 soustavně kvantovou teorií paprsků záření nebo/i částic v krystalech von Laue,než to dal do pořádku britský vědec Dirac a po něm to vešlo do všech výpočtů opraveno jako samozřejmost v kvantové teorii i postDiracovské.
Ale je tu dnešní nobelista Wilczek s knihou-bestsellerem Svět jako jeden velký supravodič,kde pozornost věnuje dislokacím v materiálech,které souvisí s Einstein-Cartanovým principem teleskopickým v obecné teorii relativity-gravitace,prostoru,času.Pakliže by komory a části měřících zařízení CERNu obsahovaly defekty-dislokace,narušily by se známé zákony Emmy Noetherové o vlastnostech času a prostoru a v důsledku toho pak všechny základní zákony zachování fyziky.Nenormálnost prostoru,času,zákonů zachování impulsu,momentu a energie-nenormálnost částice nasnadě.Počkejme !
16. 11. 2013 | 22:30

K.M napsal(a):

>>CO BYLO UKRADENO, MUSÍ BÝT VRÁCENO...<<

musí dnes realistům připadat, již jen jako jako říkanka..., choromyslných...,
ale chyba lávky, podvodná privatizace "po česku"..., je politickým semtexem...,

je nevyzpytatelnou časovou bombou, ohrožující latentně stát čecho-moravo-slezanů...
16. 11. 2013 | 22:34

mb napsal(a):

tak ti sudetští fašisté ještě i dnes vyhráli Zemanovi prezidentství ... to není nic, co by se vztahovalo pouze k normalizaci ...

což je ironické, že Cvek nereflektuje ... a naváží se do knížete ,,,

s tímto odstavcem ovšem souhlasím:

Přitom pro skutečnou svobodu naší společnosti a její přechod ze světa postkomunistického (oligarchický, mafiánský kapitalismus v Rusku je v mnohém podobný právě tomu našemu a vznikl podobným způsobem) do světa západního je zapotřebí psát a mluvit o zločinech dnešní doby, které vycházejí z mafiánské podstaty této společnosti, o obětech dnešních zrůdných zákonů, jenomže to by právě ukázalo, že samotné základy české demokracie a jejích pseudoelit jsou shnilé, že vycházejí z dob veksláckých a zlodějských.

akorat se proti organizovanemu zločinu asi špatně, zle, obtížně bojuje ...
16. 11. 2013 | 22:35

skeptický napsal(a):

Antoníne

Za komunistů byl v televizi dokonce takový program v televizi Mohu do toho mluvit? Nějaký zemedělec tam jednou říkal,že proti rozkrádání socialistického majetku by se mělo bojovat,souzí.

I dnes můžete,ale je to marné.

Já byl prosím jeden z těch 10,000 demonstrantů na Národní Třídě 1.5.64.Omlouvám se,že jsem byl tou dobou taky pražák.

Na nábřeží to zavřeli vejtřaskama,za Violou z Bartolomějské to zavřeli vejtřaskama,a prej rozejděte se.Pak to začali řezat.Bylo to takové sváteční,měli nové zelené uniformy.

Taky není fér,že jsme pozdě narození,a nemohli jsme bojovat proti fašutismu.
16. 11. 2013 | 22:37

Jáchym napsal(a):

Antonín Malík 22:21:
On to nejspíš pan Hořejší myslí částečně i jako omluvu.

Já se taky kudy chodím, tudy omlouvám, že jsem kdysi věřil v čisté úmysly a pravdivost slov Václava Humanbombera Havla.
A hájil jsem jej ještě dlouho poté, když už mi dávno mělo být jasné, co je on a hlavně jeho banda za (píp!) - a jaké mají dlouhodobé záměry.
16. 11. 2013 | 22:39

Divobyj napsal(a):

pane profesore,

samozřejmě s Vámi prakticky ve všem souhlasím.
Již ale dozrál čas na to,abychom se začali bavit o tom,co konkrétně je třeba.
Majetková přiznání? Dobrá.
Přehodnotit restituční smlouvu s církvemi?S KDU-ČSL ve vládě?No,nevím,nevím...
A co dál,pište,pište,pište!

Hlavně prosím,konkrétně.
16. 11. 2013 | 22:42

Rudi Koutek napsal(a):

my nový život chcem na zemi napsal(a):
"Rudi
A vy ste někdy někde proti něčemu demonstroval nebo si tu jen tak natahujete kšandy?
16. 11. 2013 | 18:03"


Samozrejme a to uz v dobach kdy se to nesmelo, proc myslite, ze bych se jinak ozyval.
16. 11. 2013 | 22:55

pamětník napsal(a):

S.Š.:
19:35 - já to sem dám raději významově celé, aby bylo zřetelné Vaše posměváčkovství.
"Čili je to jako pohádka o dědečkovi, který draho prodal, levně koupil nebo obráceně? Obráceně, že. Teď jsem se do toho trochu zamotal, za což se omlouvám, ale myslím si, že vy při své inteligenci jste mě určitě pochopil. "
http://www.impuls.cz/clanek/milos-zeman-bohuslav-sobotka-dostane-povereni-k-sestaveni-vlady-zrejme-az-pristi-tyden/236438

Pan prezident omylem zaměnil slova a tím i klíčový význam a paní S.Š. z toho má vánoce. :)
O tempora, o mores.
16. 11. 2013 | 23:26

NIght attack3 napsal(a):

Dva generálové Gravitačního impéria jsou ale v jiném blogu T.Sedláčka a sice:

Sedláček Obhajoba otazníků

Prof.V.Hořejší radši drží geny pod pokličkou,že mlčeti zlato.AlchymoGrando.DNA je nejenom dvojšroubovice,ale i nemoc ruských šlechticů.Co kdyby...Mají Svaz 15 000 posledních-členů, z 1.5 milionu roku 1917 včetně revolucionářů-čekisty F.Dzeržinského,půvabné atentátnice na cara r.1882 -sociální demokratky Věry Zasuličové (omilostněna porotou),manželky Lenina Naděždy Krupské,člena ÚV KSSS (až 1931) spisovatele-emigranta Alexeje Tolstého,..
A Stalin se projevil ve Smolném 1917 jako puberťák:Ukazoval kolegovi na revoluční šlechtičnu Kolontajovou,že chodí ve štábu revoluce s mladíkem o desítky let mladším než ona.Pak se stala velvyslankyní SSSR,(podobně Čičerinovi-šlechtici z konference v Locarnu-uznání SSSR diplomaticky),u nás šel kdysi film o ní jako velvyslankyni.

Žvaniví slimejši fyzikové měli Higgsovu částici na stole od Petera v r.1956.A najednou v r.2013 spurtují s nobelovkou,jak kdyby jim šlo o život.In Memoriam je blbé,že.PeterAlt.Grosse.

Zuřivost bojů na Dukle 1944/45.Ale nejbližší desítky kilometrů před ní a za ní,to bylo rodeo.V líčení po cestě samá "velká vesnice",jedna za druhou. Opevněné střelecké doty fašistů-Němců ze všech stran,úhlů,úbočí,lesů,vrcholků.Východoslovenský Košický povstalecký sbor 30 000 mužů slovenských,očekávaný předem komunikovaný se SNP dohodnutý spojenec Svobody Ludvíka a Sovětů se nečekaně celý vzdal Němcům. 30 000 vojáků pruského generála Bluechera,ráno po bitvě u Waterloo porazilo Napoleona.Do té doby remíza.Nem tudom Crocodillen?
16. 11. 2013 | 23:45

Midori napsal(a):

NIght attack3
Díky, tak má vypadat správný astrální výlet.
16. 11. 2013 | 23:55

eko-amater napsal(a):

Autor -
Mel jste jit na pivo se mnou. Brblal bych s Vami:)
17. 11. 2013 | 00:00

kormoran napsal(a):

Rekl bych , ze autor se citi v dnesni dobe spise nedocenen.
Tudiz Bratre Weuncausluwe , fcerejsi spekacky uvarene ve vasi vedatorske laboratori byly primo delicious a po vopici chutnaly skvele.)))
Cisar pravil , ze vas aspon po cely rok do naruce kata nepozene.
17. 11. 2013 | 00:04

Rudi Koutek napsal(a):

Midori napsal(a):
"NIght attack3
Díky, tak má vypadat správný astrální výlet.
16. 11. 2013 | 23:55"
LSD? Anebo neco jineho?
17. 11. 2013 | 00:07

gödöllö napsal(a):

Mnohem zajímavější než noční útoky astrální copy/paste drůbeže mi připadá nejasně hrozivý atak historika esoteriky a podágry Cermana proti Chartě 77.

Který se pravda o asi 36 let opozdil (jako tehdy dvaceti a něco máloletí jsme věděli, že jde o účelové spojenectví bývalých komunistických papalášů s lidmi, kteří nejasno co kde dávají do protokolů; tušili jsme, že se tomu máme obloukem vyhnout bez v Tubinkách studovaných historiků), zato bůhvíčemu slouží.

Je to jak z nějakého románu Dalibora Balšínka.
17. 11. 2013 | 00:25

Mungo napsal(a):

Ono je to jinak. Co ještě nebylo rozkradeno, musí být ukradeno.
17. 11. 2013 | 00:26

Qin napsal(a):

Tento blog mi nedává smysl.Samozřejmě, že ukradené musí být vráceno. A to staré,ale i to nové.Akorát na to"nové" ještě nejsou zákony. Chtělo by to alespoň ještě zacinkat jednou klíčem.Co na to pan prezident?
17. 11. 2013 | 00:33

my nový život chcem napsal(a):

Rudi
Úplně stejný výsledek mi dá, když mi ne a ne zabrat prášky na spaní a dám si panáka.
Pak špičkou nosu klobu do klávesnice sdělení, která mě ráno upomínají na Tima Learyho a Ram Dasse.
Pokud mi je někdo nesmaže.

Ostatně, proti čemu jste kde demonstroval?
Jestli můžete nějak jasně definovat, co to bylo.
A jestli to už přešlo. Vaší zásluhou.
17. 11. 2013 | 00:41

Antonín Malík napsal(a):

skeptický
"Omlouvám se,že jsem byl tou dobou taky pražák."

Už nejste "uptóódáte", jak říkají vzdělanci z metropole, neboli metropolité. Protože kdysi stačilo říkat jen Praha, brzy ale se přešlo na "Matičku stověžatou", pak "Socialistické velkoměsto", pak "Hlavní město Praha", a poslední, takové up-to-date epitheton je Metropole. (Však víte... Staromák...Kulaťák.. no učiněný Sao Paolo, Metropole prostě). Tudíž už se neříká Pražáci, ale Metropolité.
17. 11. 2013 | 00:44

Rudi Koutek napsal(a):

my nový život chcem napsal(a):
Rudi
"Ostatně, proti čemu jste kde demonstroval?
Jestli můžete nějak jasně definovat, co to bylo.
A jestli to už přešlo. Vaší zásluhou.
17. 11. 2013 | 00:41"


Lennon - Kampa 10.prosince 1985 a potom 1x, rok si nepamatuji presne
21.srpen 1988,
28.rijen 1988,
nekdy v lete 1989 Cesky Tesin(Koksovna ve Stonave)
28.rijen 1989
par prvnich listopadovych demonstraci, potom nekonecne zhnuseni nad vsim
17. 11. 2013 | 01:00

Yosif K napsal(a):

Samozřejmě že je možná svobpoda s minimem ůlumpáren. To by však veůleduchové jako profesopr Hpořejší neměli slepě podpúorovat CSSD která jest ODS v oranžovém.

Ukázková je špičksa ůedovce připad opilec KOTT hraboška Pancová hraboš Tah.
Ten otevřeně řekl že sháněl peníze pro CSSD "ve dne v noci".
CSSD aby mu zacpalo hubu zaplatilo za tři posudky které poslalo k soudu ve smylsu že působenám tria KOTT PSNCOVA RATH nenastala středočekému krajin žádná škoda. Jinými slovy, kradte soudruzi dále po rathovsku ale opatrněji, když Vás chytí, máme problemy jak vás vysekat ven z lochu.
17. 11. 2013 | 01:00

Yosif K napsal(a):

Pancová se chlubila že má naštřeno 66 milionů. Takoví byli ve středočeském kraji tři, dále pak Rahův obslužný personál, různé mladistvé klisny stále na manangerských funkcích středočeského kraje, jakpak to vypadá asi na ostatních krajích? Bratr hejtamna Tesaříka jest subdidavatelem a koaudoval již druhý mrakodrap atd.

S korupcí nezam,etla ODS, s korupcí nezametla ani CSSD a očividně na to ani dnes nemá. Nedivím se že lidé volí raději Babiše a Okamuru než oranžovou čeládku, příští volby pro oranžové dopadnou možná jěště hůř.
17. 11. 2013 | 01:30

skeptický napsal(a):

Antoníne
Ve Starém Egyptě taky měli nějakou Nekropolis.To je něco podobného?
17. 11. 2013 | 01:43

Důchodce68r napsal(a):

P.Hořejší.
Přesně tak. A mám za to, že se v podstatě už nahromadilo víc než dost důvodů pro novou revoluci. Podstatně důslednější. Jen se musíme ještě víc přiblížit k bankrotu, aby to dostatečnému počtu lidí došlo.
(A tak člověk neví, jestli si má přát aby bylo hůř, aby pak bylo dřív líp. Nebo se v tom morálním hnoji plácat ještě generaci? Mám vyzkoušeno, že trpělivost je někdy nadmíru škodlivá. Podobně jako netrpělivost. Tedy, jak se říká, babo raď.)
17. 11. 2013 | 06:03

vasja napsal(a):

skeptický napsal(a):
P.S.

OPRAVA: 3% peroxid!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-----------
Ucho mam v pr....
Dik.
17. 11. 2013 | 06:44

Tady se děsně krade napsal(a):

Rozhorlil se bratr Wěnczeslaus……a sdělil několik pozoruhodných vědeckých objevů.

1.Chodí na pivo
2. To pivo pije.
3. Vypije jich několik
4. Má přátelé, inu sosan……. má dokonce i bratra …inu křesťan
5. Má přátele, kteří s ním nesouhlasí. No…není divu. V hospodě není v ředitelně, kde visí pan šiditel má vždy pravdu.
6. Kašle na fasády, škoda že nežije Kamil Lhoták, taky miloval oprýskanost.
7. Slyšel, že se krade po miliardách. Hradílkové ukradli i stát, jiným kolo či peněženku.
8. Lásce a něze zase vládu, tak jde na to přes kukačky.
9. Krade se po mili mili miliardách, ukradli i majlant, řekl by Ota Pavel
10. Dvě stě tři sta povídal rohlíkář.

No dobrý, ne že ne, krade celá rodině, reality show.
Jen jak měl těch pár piv, tak Wěnczeslaus neopostřehl smích od vedlejšího stolu.
Seděl tak jakýsi obrýlený Myrda z Bechyně, antabus zapíjel panákem.

A smál se ….strašně se smál. Dobrý kluci, tak nám to ukažte, povídal!!!!
Nastavte rozpočet o těch 200-300 mili mili a budete na svých, ne?
----------------------------------------------------------------------------------------------
Kde je chyba, Wěnczeslaue?
Poklepou Vám všichni na rameno, že jste bdělí jako bulteriéři. Tak nám to ukažte!!!
Já bych je, já bych jim, já bych s nima.....umí každá pe(r)cina.

No i na tom něco je. Nebo ne?
Ani ten pes policejní, nad kterýho nejni, ani ten ištván nic nevyčuchal, kdo nám rozpočet kuchal.
Zatím vyčuchal jen, že Janča šmírovala Ráďu a slejzala se kdesi v garáži. K vůli tomu padla vláda?

Co s tím uděláme, bratře?
Inu….udělejmež z bratra Wěnczeslaua náčelníka všech Brettschneiderů a oprašme guillotýnu.
Pramen vody živé zase poteče, policejní rada Hořejší to zařídí jako Vacátko.
Představa, že finance hlídá Babiš a bezpečnost milovník represe Hořejší je mimořádně lákavá.
Z kurníku pro aktuálně.cz investigativní mluvčí kohouta fandy.
17. 11. 2013 | 07:45

Nabuchadnazebar napsal(a):

Zaknihovat,Zaúkolovat.
Mimochodem prof.V.Hořejší je ne atypický,ale typický český vědec:tajnůstkář.Jejich velkoobjevy nikdo nezná,protože je nosí ve svých hlavách z obavy před ukradením.
Opačný typ ale je rovněž typický-kolovrátkář kafemlejnkař :na co se většinou nalepí citace? Na průměrnost.Svůj k svému,vrána k vráně se dá,průměrní si ko-notují,sdělují,rozumí.
Vzhledem k tomu jakým lejnometem je oficiální citovaná věda,to ovšemže nic neznamená.Menší hromádka se utopí ve větší hromadě bobků.Si.,si,si.si Sir,Sit,Sitr,Yesankey.Průmysl průměrnosti.Věda.
Když končila v Evropě průmyslová revoluce,bylo krátké období oddechu pro tvořivé mozky než vypukla technická revoluce trvající až dokonce 19.století.V bodě přechodu 2 revolucí ducha umírají básníci K.H.Mácha (1836),Puškin (1837) a Gribojedov (vyslanec u perského dvora v hádce,Hoře z rozumu).Z průmyslu brali,technika je zraňovala svým chladem.Z Carského sela do Carského sídla již vedl telegraf elektrický.Jenom tam.
Pokud byla kniha o vědě psána před dvěstě lety,je v ní dnes řada věcí,které stále platí.Ale číst ji dnes? Kdy se i o tomtéž již píše a hovoří úplně jiným jazykem,pojmy,slovy? Stará a Nová Bela.V knihách člověk najde to co chybí v životě a praxi .
I naopak.A tak si píchlý nafukovací člun zalepím pokud najdu vodotěsné lepidlo a vesluji,pádluji dál i bez osmiveslic Cambridge a Oxfordu.Jaképak Jedinoglasije.Větru dešti neporučím,vyhnout se na moři již nemohu,ale před vyplutím ano.Tomu se říká svoboda jako poznaná nutnost.
Není to košér? Kdo ví,kdo má rozhodnout,arbitr a pevný bod Archimedův,kterým BY úpohnul zeměkoulí.Kdyby ho měl.Pištci.Bubeníci.Sólisté Oper Omnií. Vlajkonoši.Drezúra.Rýmjambický.Konsonancesouhlásek.Gramatická korektnost.Ucelený a uzavřený literární útvar.Vlézti,vylézti.
17. 11. 2013 | 08:10

********** napsal(a):

Brčálově zelené pero levicového židovského emigranta fyzika-teoretika již známého z fašistického Německa, v USA nakreslilo první Atomovou bombu.Pero Oppenheimmera.Jeho kolegové experimentátoři z laboratoří o desítky let později tvrdí opak knihou.Nicméně kdoby věřil,že Igor Kurčatov v SSSR to mohl také dokázat-experimentátor ,který vytvořil předtím chybnou teorii segnetoelektrik.Takže Oppenheimer -referencí u soudu-sovětské špiony,vědce z téhož výzkumu bomby A, manžele Rosenbergovy vydal katu-el.křesílku.Spolu s Leo Szillardem,maďarským emigrantem,který jak říkal o něm Enrico Fermi (italský emigrant v USA před Mussolinim -teoretik-experimentátor postavivší 1949 první atomový reaktor) nerad pracoval i rukama,ale zaručeně všemu rozuměl jako první vždy.
Což takhle dát si spíše sexbomby?
17. 11. 2013 | 08:34

Ládik!!! napsal(a):

Ahoj Pepo.
17. 11. 2013 | 08:46

SuP napsal(a):

Co bylo ukradeno, má být vráceno!
Ano, ale nepomíjejme jeden dost podstatný rozdíl. Po 1948 šlo o násilný trestný čin státu proti občanům, v dnešní době jde prakticky vždycky o zpronevěru státního (a "státního") majetku státními úředníky. Veškerý majetek "nakradený" v době popřevratové byl odevzdán zlodějům cíleně a dobrovolně, protože "nebyl ničí". To, že k němu měli zodpovědní právě takovýhle nezodpovědný vztah, je dílo 41 let komunistů a zkuste mi to vyvrátit.

Profesore, mám taky partu kamarádů-spolužáků, se kterými chodím na pivo a jejich "politické profily" jdou napříč spektrem. Je zajímavé pozorovat, jak se vyvíjejí jejich názory a životní postoje v toku života.....
17. 11. 2013 | 08:49

šašek z Jihlavy napsal(a):

Tady se děsně krade
Mám dojem, že do kurníku vlezla Liška nebo Tchoř a všechny leghornky padly za oběť krvelačné šelmičce.
A chudák Fanda bloudí po cizích smětištích, ale je obsazeno mladými kohouty s nabroušenými ostruhami. Nakonec to vzdá a položí hlavu na špalek. Profesor bude mít k obědu silný vývar.
17. 11. 2013 | 08:53

Ládik!!! napsal(a):

Nechtěl bych šlápnout do Čapího hnízda.
17. 11. 2013 | 08:57

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Taky by Ti zůstalo na botě....
17. 11. 2013 | 08:59

SuP napsal(a):

Taky zdravím Pepu a s ním všechny, co "spolu mluvíme".
17. 11. 2013 | 09:01

K.M. napsal(a):

22:34

ALE NEŽ TO BOUCHNE...,

bude většina rozbušek...,
již v balíku..., za vodou..., či pod zemí...,
toť dědictví muže..., který již, když mu bylo 5..., stavěl barikády... a

KTERÝ POŽÍVÁ VÝSADU..., "BÝT ZA SVÉ JEDNÁNÍ - AŽ DO SMRTI - NEODPOVĚDNÝ..."
/výsada je ve společnosti..., tmelené - OPO-smlouvou - která prodloužila dobu bezuzdné zlodějny a beztrestného zločinu... (amnestie...), na úkor spoluobčanů..., z vděku těch..., kterým zaručila beztrestnost..., dědičná.../
17. 11. 2013 | 09:07

Anna napsal(a):

SuP napsal(a):

Co bylo ukradeno, má být vráceno!
Ano, ale nepomíjejme jeden dost podstatný rozdíl. Po 1948 šlo o násilný trestný čin státu proti občanům, v dnešní době jde prakticky vždycky o zpronevěru státního (a "státního") majetku státními úředníky. Veškerý majetek "nakradený" v době popřevratové byl odevzdán zlodějům cíleně a dobrovolně, protože "nebyl ničí". To, že k němu měli zodpovědní právě takovýhle nezodpovědný vztah, je dílo 41 let komunistů a zkuste mi to vyvrátit.
---------------------------------------------------------------

Tak to zkusím:
Rozkrádání, plným názvem rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví, byl trestný čin, který existoval v Československu v letech 1950–1990. Šlo o souhrnné označení jak krádeže, tak zpronevěry i podvodu, které byly spáchány vůči majetku v tzv. socialistickém vlastnictví a obsažen byl nejdříve v § 254 trestního zákona z roku 1950 a později v § 132 trestního zákona z roku 1961. Trestem za rozkrádání bylo odnětí svobody až na pět let, zákaz činnosti nebo peněžitý trest, v případě závažnějších okolností odnětí svobody až na deset let nebo dokonce až na 15 let.

Z právního řádu byl odstraněn s účinností k 1. červenci 1990 novelou č. 175/1990 Sb., a to v důsledku společenských změn, kdy bylo zrušeno rozlišování různých forem vlastnictví.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Rozkr%C3%A1d%C3%A1n%C3%AD

Doporučuji si přečíst:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo-rozkradani-majetku-ve-statnim-vlastnictvi-fb5-/p_politika.aspx?c=A110706_212844_p_politika_wag

Podle mě se některým lidem velmi hodí svalování morálního marastu i po téměř čtvrt století na komunisty.

Jak Vás poznamenal morálně život v totalitě?
17. 11. 2013 | 09:11

Ládik!!! napsal(a):

Anno,
když se krade podle zákona, jde o krádež?
17. 11. 2013 | 09:19

Ládik!!! napsal(a):

Když se kradlo ve jménu socialismu a míru, bylo vše v pořádku. Takhle byly vychovány celé 2 generace. Morální maras nejde potom očistit za 1 generaci. Podívejme na Haška. Kde se naučil veřejně lhát? Kdo je jeho ochráncem, vzorem? Proč takový nestyda neodleze ze všech 30 funkcí, ale 29 si po provalu nechá a moralizuje jako Rath?
17. 11. 2013 | 09:24

Anna napsal(a):

Ládik!!!

Na Vaši otázku odpovím opět citací:
Krádež je obecně neoprávněné přisvojení si cizí věci či hodnoty. U živočichů ji nazýváme kleptoparazitismus. Chorobná a nezadržitelná touha po odcizování věcí je psychická porucha zvaná kleptomanie. Právní řády všech zemí ji hodnotí jako trestný čin, přičemž ovšem v řadě z nich jsou vyčleněny jako zvláštní trestné činy různé speciální případy přisvojení si cizích věcí či hodnot, jako jsou např. zpronevěra či podvod.

Některé formy přisvojení cizího majetku mohou být v některých obdobích či společnostech zákonem či zvykovým právem tolerovány či podporovány. Ty pak v tomto kontextu nejsou, minimálně z právního hlediska, chápány jako krádež (konfiskace, válečná kořist). Morální pohled nebo pohled různých skupin se také může od právního pohledu v některých případech a dobách lišit.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%A1de%C5%BE
17. 11. 2013 | 09:26

vaclavhorejsi napsal(a):

Ládik!!!:

"když se krade podle zákona, jde o krádež?"

Dobra otazka - podobna se resila pred >65 lety v Norimberku, jen se tykala jineho zlocinu...

..
17. 11. 2013 | 09:28

Anna napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):

Když se kradlo ve jménu socialismu a míru, bylo vše v pořádku. Takhle byly vychovány celé 2 generace. Morální maras nejde potom očistit za 1 generaci.
---------------------------------------------------------------

Jsem 57. ročník a nikdo mě nevychovával, že krást ve jménu čehokoliv je v pořádku, stejně tak jako jsem já tak nevychovávala svoje děti, stejně tak nikdo z mého okolí.

Podle sebe soudím Tebe, nebo na základě čeho tvrdíte, že takto byly vychovány 2 generace?
17. 11. 2013 | 09:32

Filuta napsal(a):

Anna

Ono to fungovalo za socíku stylem - já na bráchu, brácha na mě.
Občané si vypomohli jeden druhému, občas se něco ztratilo z eráru, ale nikde to nikdy nechybělo.
Otec potřeboval písek na stavbu garáže, matka se v zaměstnání jen zmínila a ještě ten den odpoledne jsme ho měli složený před barákem. Podotýkám, že nikdo z rodiny nebyl straník a rodiče nezastávali žádné významné funkce, byli řadovými zaměstnanci.
Takže si to, Anno, neidealizujte, realita byla takováto.
Dnes se to má tak, že krade jen úzká skupina lidí, ale v miliardách a občané z toho mají naprosté hov..
17. 11. 2013 | 09:45

skeptický napsal(a):

Těch guillotin prý nakoupil velký bratr 30,000.Asi na ty krocany na díkůvzdání.Na to příští,letošní už bylo.
17. 11. 2013 | 09:47

SuP napsal(a):

Anna -
Odpovídat na otázku citací je spíš parketa lidí bez názoru.
S Milanem Hulíkem nemám žádný problém a váš odkaz potvrzuje mou verzi. Všimněte si, že Dalík o ty státní peníze nikdy "nežádal" pod zbraní, ale jen tak mezi řečí, jak šel kolem. A dostal je.
Při dnešních krádežích politici zpronevěřují část státního majetku, aby dostali podíl a sami nevypadali jako zloději. Vy tomu říkáte krádež, ale týká se to státního majetku, který tudíž není ani váš, ani nikoho konkrétního, je státu.
Po puči 1948 byl ukraden majetek konkrétních lidí, který se stal základem "majetku s socialistickém vlastnictví". Jeho další rozkrádání bylo hlídáno ze dvou důvodů. Stát zjistil, že není příliš schopen ho dál rozvíjet a množit a současně potřeboval své nejaktivnější nohsledy nějak významně motivovat. To činil tím, že k využívání státního majetku jim dal výhradní práva, čímž zajistil i dostatečnou loyalitu a sníženou chuť k otevřenému rozkrádání.
Neboť nic není výhodnější, než když můžete přednostně (před ostatními) používat státní majetek a nemusíte ho udržovat vlastními náklady.
17. 11. 2013 | 09:49

SuP napsal(a):

Vidíte Filuto -
Za socialismu vaše rodina kradla a z vás je socan. Není to poučné?
17. 11. 2013 | 09:52

SuP napsal(a):

Anna -
"....Podle sebe soudím Tebe, nebo na základě čeho tvrdíte, že takto byly vychovány 2 generace?...."

Zkuste si zpětně uvědomit, kolik času denně trávily (i) vaše děti mimo domov a co jim tam mezitím hustili do hlaviček pohůnci režimu. A co poslouchaly z rádia a z televize. To, že jste je sama vedla "spořádaně" nezpochybňuji a šlechtí vás to. Ale ty další vlivy zanechaly přesně ty stopy (spíž brázdy) o kterých píše Ládik!!!.
17. 11. 2013 | 09:56

Anna napsal(a):

Filuta

Já si nic neidealizuji. V té době jsem žila. Jánabráchysmus existoval a existuje i v jiných kulturách, nejenom za totáče u nás. Např. v USA nikdy komunisti nevládli, přesto tam též existoval a existuje.

Jsem daleka toho, zastávat se komunistů. Můj strýc si odseděl 2,5 roku za podvracení republiky, já jsem protestně nechodila k volbám..., takže si asi dovedete představit, proč nemám důvod zastávat se jich. Ale štvou mě řeči typu, že za současný morální marast můžou komunisti. Kde je pak nějaká osobní zodpovědnost každého z nás za své činy a výchovu potomků?
17. 11. 2013 | 10:01

skeptický napsal(a):

Nevím,na co si tu pořád stěžují.Každý amík visí jenom na státním dluhu 237,000.
Doláčů.
17. 11. 2013 | 10:02

Filuta napsal(a):

Sup
Za prvé nejsem socan!
Za druhé, moje rodina nekradla, ale rozvracela režim zevnitř.))))

Je nesmysl, co tvrdíte Anně, dětem z antibolševických rodin nikdo mozek vymýt nemohl. Ty měly průpravu odmalička - jen žily trošku ve schíze.

Anna

Ono je to složitější.
KSČM jako strana nenese jistě zodpovědnost za rozkrádání v průběhu posledních 23 let, protože byla odstavena od lizu.
Ale co bolševici, kteří dokázali tzv. držet prst na tepu doby a rychle převlékli kabáty? Naskočili hbitě na jiný vlak a stali se z nich privatizátoři a posléze nejbohatší kapitalisté.
A to vše jim umožnila první polistopadová vláda v čele s Havlem.
17. 11. 2013 | 10:07

Kelt napsal(a):

To Anna,
diskutovat s některými místními "filosofy",kteří mají naprosto jasno například v tom,
že za všechny problémy dneška může režim,který skončil před 24 lety je někdy docela zábavné/ i pro mne/otravné většinou a zejména frustrující v tom,jak jejich myšlení je pěkně po bolševicku vymodelováno.
Máte jiný názor než oni-jste bolševik-minimálně/také sockomouš,komouš,bývalý stebák atd.-škála těch nadávek je široká/.
Že bolševictví je stav mysli,zejména u nich,které nemá stranický dres je jim zatajeno.
Že Kožení,Krejčířové,Rittigové,Janouškové,Ouličtí,Dalíkové a celá ta plejáda mafiánů zde vypučela díky zejména těsnému spojení s těmi správnými stranickými kádry v čele s Topolánkem,Nečasem,Kalouskem a placet tomu dával "kníže,co má k lidu blíže",to je pro ně nepodstatný detail.
17. 11. 2013 | 10:07

Anna napsal(a):

SuP napsal(a):

Anna -
"....Podle sebe soudím Tebe, nebo na základě čeho tvrdíte, že takto byly vychovány 2 generace?...."

Zkuste si zpětně uvědomit, kolik času denně trávily (i) vaše děti mimo domov a co jim tam mezitím hustili do hlaviček pohůnci režimu. A co poslouchaly z rádia a z televize. To, že jste je sama vedla "spořádaně" nezpochybňuji a šlechtí vás to. Ale ty další vlivy zanechaly přesně ty stopy (spíž brázdy) o kterých píše Ládik!!!.
---------------------------------------------------------------

Moje dcery jsou už dospělé a ujišťuji Vás, že jejich morální zásady nebyly nikterak poškozeny pohůnky tehdejšího režimu, ani po něm. Žádné brázdy na nich ani jejich partnerech neshledávám.
17. 11. 2013 | 10:09

Jemnický napsal(a):

Václav Hořejší

Bratře Václave, co ukradeno, zvráceno býti musí. Do posledního Dukátu. Pak jeho milost pan kardinál vyhlásí svatý rok a snad i ráj na zemi. Jen se ještě neví, zda ráj bude sociálně-demokratický, křesťansko-demokratický, občansko-demokratický, agrofretokratický nebo topfree a zda vyhlášen bude za úsvitu či o polednách.
Teď ale jde o to, kdo shrábne Dukátové acriprovize. Myrdovi s Mirunou to nějak vyklouzlo z ruky. Andrej s Bohušem si vyjasňují kolik a pro koho, a zda vůbec něco náčelníkovi Bílé Bradě. Bez jeho 14 bojovníků se asi neobejdou, protože by se museli dělit s komanči nebo samuraji, což by pan kardinál neposvětil, neb jsou to pohané.
Myrda a Miruna přemýšlí, jak se dostat zase k přepočítávání dukátků, když už tomu věnovali arci tolik času. Však už jim Bohuš s Andrejem vysvětlí, že chudoba cti netratí.

No ale my, bratře Václave, upneme svůj toužebný zrak do země Hyberborejců. Ale i tam, drahý bratře, i tam se začíná multikulti guláš připalovat a nebude ho dost pro všechny.

Tvůj bratr v Kristu,

Jemnický
17. 11. 2013 | 10:09

Filuta napsal(a):

Sup
Mimochodem, jistě adorujete Mašíny, kteří zabili pokladníka, aby se zmocnili jeho peněz a mohli přejít hranice (já je za to nesoudím, abych to uvedl na pravou míru), tak proč odsuzuje menší škůdcovskou činnost týkající se "socialistického "majetku?

Tehdy to nebyl "náš" stát a dnes to zase není "náš" stát.
Jenže bolševik nechal politicky neangažované občany dýchat, dnešní "kapitalista" jim ubere kyslíku natolik, že už dýchat sami ani nemůžou.
17. 11. 2013 | 10:11

SuP napsal(a):

Filuta -
Zaregistroval jste, že dětí z "antibolševických rodin" byla naprostá menšina a že to, co se týká výchovy k řízenému morálnímu marastu se týká všech ostatních, tedy zejména "standardních" a "mlčící většiny"?
17. 11. 2013 | 10:11

SuP napsal(a):

Anna -
To je ale přece dobře, že se Vám to podařilo! Tak zkuste domyslet, proč jsou lidi takoví parchanti, jak tady pořád zdůrazňujete, když Vaše děti (moje taky!) jsou tak skvělé?
17. 11. 2013 | 10:15

Anna napsal(a):

Filuta, Kelt

Kradlo se vždy a všude. Někomu to prostě nedá... Proto mi přijde absurdní, svalovat to na komunisty.

Už jsem to tu dnes napsala: Podle mě se některým lidem velmi hodí svalování morálního marastu i po téměř čtvrt století na komunisty.
17. 11. 2013 | 10:15

Filuta napsal(a):

Sup
Ale houby.
I děti z bolševických rodin ve škole měly z těch komunistických kydů srandu.
Nikdo to nebral vážně už na základce.
Nevyrostl jsem v 50.letech.
Kdykoliv jsme se slezli v hospodě, třeba ve dvaceti lidech, společnost byla halasná - jely se politické vtipy. Nikdy nás nikdo kvůli tomu nevyšetřoval, a to byla éra normalizační.
To, že se lidé politicky neangažovali neznamená, že to komunistům žrali.
Své děti vychovávali tak, aby rodiny přežily, nesměly o tom mluvit ve škole.
Skoro všude se poslouchala Svobodka a Hlas Ameriky.
17. 11. 2013 | 10:16

Jemnický napsal(a):

SuP

Ono je to s těmi restitucemi a krádežemi dost zapeklité. Komunistická strana ukradla v r 1948 republiku, okradla občany, zabavila církvím majetek. Jenže straně nemůžete seřezat zadek, strčit ji do vězení nebo rovnou pod gilotinu. Nevím, že by byl nějaký člen této strany odsouzen (kromě těch, které si popravili sami)za zločiny páchané po roce 1948. Když vás někdo okrade, tak je to za pár let promlčeno. Ovšem církev, která pracuje s věčností, tam to promlčeno nemůže být ani za milénium.

Náš pán a mistr Ježíš Kristus radil velmi zkušeně, abychom si své bohatsví střádali v nebi, kde nezreziví a nemůže být ukradeno. Katolická církev se ku své škodě slovy mistra neřídí a tak je Hospodinem trestána. Ne jinak to bylo s Izraelity v dobách starozákonních. Komunisté byli jen nástrojem prozřetelnosti.

Amen

Jemnický
17. 11. 2013 | 10:25

Anna napsal(a):

SuP napsal(a):

Anna -
To je ale přece dobře, že se Vám to podařilo! Tak zkuste domyslet, proč jsou lidi takoví parchanti, jak tady pořád zdůrazňujete, když Vaše děti (moje taky!) jsou tak skvělé?
-----------------------------------------------------------

Podle mě lidi jsou lidi, liší se kus od kusu...

Jak byste domyslel a odůvodnil situaci např. v Detroitu, když v USA nikdy komunisti nevládli?
Cituji:
I dnes je Detroit rozdělen 8. mílí. Na jedné straně je naprosto bezpečná čtvrť s čistými ulicemi a hlídkující policií; když ale přejdete Osmou míli, ocitnete se v úplně jiném světě. Řada domů zbořených nebo vypálených, na ulicích je smetí. V Detroitu je nejvyšší počet vražd na obyvatele ve státě a každou noc zde vypukne na 70 požárů.

Když děti vyjdou ze školy, nenajde se pro ně práce. Jen v roce 2009 tu bylo zavřeno 29 škol, ve škole se přestala učit výtvarná a hudební výchova, hřiště jsou zničena. Děti nemají co dělat a zahálka je matkou všech nepravostí. Třetina obyvatel zde žije pod hranicí chudoby, ze 47 % je Detroit negramotný. Obchod s drogami, psí zápasy a sběr kovů jsou hlavní způsoby obživy zdejších lidí poté, co vyčerpali jiné možnosti.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10362035934-requiem-pro-detroit/

Nebo - cituji:
Případ Abramoff rozvířil debatu o korupci mezi americkými zákonodárci a veřejnými činiteli. Časopis Time informoval o tom, že případů korupce, které vyšetřuje FBI, přibývá. Před čtyřmi lety pracovali federální agenti na 1575 případech podplácení veřejných činitelů, dnes mají těchto případů rozpracovaných 2233.
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=53678
17. 11. 2013 | 10:25

SuP napsal(a):

Kelt -
"....Máte jiný názor než oni-jste bolševik-minimálně/také sockomouš,komouš,bývalý stebák atd.-škála těch nadávek je široká/....."

Stačí, když si vzpomeneš, proč a odkdy ti tykám.
17. 11. 2013 | 10:26

vaclavhorejsi napsal(a):

Anna, Filuta:

Mate naprosto pravdu - to svalovani dnesnich problemu na komunisty je absurdni, smesne, trapne. Takovi SuPove apod. tomu ale snad skutecne veri!?!
To, co v poslednim prispevku rika Filuta o situaci v poslednim desetileti komunistickeho rezimu, je naprosto presne.
Vubec se ovsem nedivim dnesnim lumpum, ze siri onen mytus o zhoubnem zahrobnim vlivu komunismu; v ocich nekterych lidui je to vyborna vymluva a zpusob jak odpoutat pozornost od skutecnych viniku dnesnich lumparen - presne jak rika Anna "Podle mě se některým lidem velmi hodí svalování morálního marastu i po téměř čtvrt století na komunisty."
Jsem zvedav, jestli se tuhle vymluvu nebudou stydet uplatnovat jeste za dalsich 20, 30, 40 let...

..
17. 11. 2013 | 10:31

Kelt napsal(a):

Tak mám takový neodbytný pocit,že zde máme utajené,vyznamenané bojovníky III.třetího odboje/Ládík,SuP,/,kteří to z vrozené skromnosti nesdělili.
Škoda,pak by jejich argumentace mohla nabýt jiného rozměru a jejich odsudky těch,kteří jim zatím nevěří by mohly být brány trochu vážně.
Proto tvrdit o někom,koho vůbec neznám,že je socan,protože jeho rodina za socialismu kradla není úsměvné,ale hloupé a pouze ukazuje na úroveň myšlení autora.
17. 11. 2013 | 10:32

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, když tu de furt řeč o kradení, tak pěkně prosím, drobounké leč zásadní připomenutí.
Byli to komunisti kdo v osumaštyrycátém ukradl všechno všem a způobil v této krásné zemi chaos, ze kterého se ještě budeme dlouho vyhrabávat.
Howgh, tak pravil wbgarden.
Mí rudí mi jistě rozumějí.
Pikantní je že by to rádi pod záminkou všeobjímajícího dobra opět s chutí sobě vlastní zopakovali.
A bezmozkové jsou opět ochotni uvěřit ...
Veskriz.
http://pix.avaxnews.com/avaxnews/ab/25/000025ab.jpeg
17. 11. 2013 | 10:33

Anna napsal(a):

SuP
"Tak zkuste domyslet, proč jsou lidi takoví parchanti, jak tady pořád zdůrazňujete, když Vaše děti (moje taky!) jsou tak skvělé?"
----------------------------------------------------------------

Jsem už asi sklerotická, nevzpomínám si, že bych kdy pořád zdůrazňovala, že lidi jsou takoví parchanti. Proto Vás prosím, abyste mi to připomněl.
17. 11. 2013 | 10:34

vaclavhorejsi napsal(a):

Jemnický:

Prekvapujete me bratre!
Myslel jsem, ze jste spolu s Pepou Repou, pgjed-em a spol. zastancem tech nestastnych cirkevnich restituci.
Muj nazor na tuto zalezitost (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=15586) se za ty skoro 2 roky nezmenil, spise se mi zda, ze zacina dochazet na me obavy...

..
17. 11. 2013 | 10:36

Kelt napsal(a):

SuPe,
jasňačka-nejste sám,je to u bývalých komunustů ,jak se říká-zvyk je železná košile.
JÁ SOUDRUH,TY SOUDRUH,ŽE SOUDRUHU.
Mně bylo od malička mými rodiči vštěpováno,že se ze zásady všem vyká,tykají bez souhlasu druhého jen burani,opilci a bývalí komunisté.
17. 11. 2013 | 10:40

Anna napsal(a):

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, když tu de furt řeč o kradení, tak pěkně prosím, drobounké leč zásadní připomenutí.
Byli to komunisti kdo v osumaštyrycátém ukradl všechno všem a způobil v této krásné zemi chaos, ze kterého se ještě budeme dlouho vyhrabávat.
---------------------------------------------------------------

Podle mě v totalitních režimech nevládne chaos. Mám pocit, že dnešní doba spíš svědčí o posledním téměř čtvrtstoletí hrabaní a zahrabávání.
17. 11. 2013 | 10:43

Anna napsal(a):

vaclavhorejsi
"To, co v poslednim prispevku rika Filuta o situaci v poslednim desetileti komunistickeho rezimu, je naprosto presne. "
--------------------------------------------------------------

Taky to tak vidím. A chci jen připomenout, že komunistický režim tu byl v 50., 60., 70. a 80. letech, přesto se tyto dekády velmi lišily v běžném životě i nekomunistů.
17. 11. 2013 | 10:53

šašek z Jihlavy napsal(a):

Všeobecně sdílenou iluzí je, že už není co ukrást, neboť rozkradeno jest. Tuto iluzi rozšiřují hlavně ti, kteří věří, že je zde ještě spousta majetku ke krádeži, jen je třeba se k němu dostat a zaměřit pozornost vedle státního a veřejného majetku na soukromou sféru. A jsem přesvědčen, že opět vstanou noví bojovníci(zlodějíci); lidstvo uznává nutnost řídit se zásadami desatera hlavně u těch ostatních a s gustem je porušuje od dob jeho zveřejnění. Nejvíce si oblíbilo "nezabiješ, nepokradeš, nesesmilníš, potažmo nepožádáš manželky bližního", a tak to neustále testuje a pak se diví, že to prozřetelnost trestá.
Z toho vyplývá, že to tak bude na věčné časy a nikdy jinak, i kdyby všichni Fandové kokrhali až by si hlasivky ztrhali. A v kurníku se zatím dějí věci! Půjdu raději sesbírat dnešní snůšku, než se k ní dostane nějaký Tchoř. ;-)
17. 11. 2013 | 10:58

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, poslednímu hrabavému štvrtstoletí předcházelo sockomácké rudě hrabavé skoro padesatiletí.
Step by step, jak se říká včíl na valachach ...

NIHIL NOVI

Většina většina
pořád si
začíná

Všecko hned
sebere
vzápětí
prožere

Chcete vědět
víc
nikdy nevymyslí
nic ...

Veskriz ...
http://www.free-hdwallpapers.com/wallpapers/general/general-514225-77.jpg
17. 11. 2013 | 11:03

šašek z Jihlavy napsal(a):

"Když děti vyjdou ze školy, nenajde se pro ně práce. Jen v roce 2009 tu bylo zavřeno 29 škol, ve škole se přestala učit výtvarná a hudební výchova, hřiště jsou zničena. Děti nemají co dělat a zahálka je matkou všech nepravostí. Třetina obyvatel zde žije pod hranicí chudoby, ze 47 % je Detroit negramotný. Obchod s drogami, psí zápasy a sběr kovů jsou hlavní způsoby obživy zdejších lidí poté, co vyčerpali jiné možnosti.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10362035934-requiem-pro-detroit/"
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Se divím, že si nezajedou do Kanady, mají to kousek a práce se tam najde i pro slovenské Romy, kteří se teprve učí jazyk. To by mohlo být pro detroitské výhodou, mají náskok.
17. 11. 2013 | 11:04

modrý edvard napsal(a):

Přečetl jsem diskusi. Celou. Mám dojem, že strana A, hlásající "není pravda, že za všechno můžou komunisti" /to jim klidně podepíšu/, je na druhé straně schopná tvrdit "za všechno může ODS (a případně TOP)".
17. 11. 2013 | 11:06

palicevypatlana napsal(a):

Ladik!!! se Supem nam vybojovali svobodu s pionyrskym satkem na krku.
Pry bojovali v utajeni. Diky Vam kluci za Vasi statecnost. Tusim ze pan Stejskal dodaval strelivo. I jemu dik
17. 11. 2013 | 11:08

skeptický napsal(a):

Šašek

To jste se uřek.Až teď budou arizovat nemovitosti,tak už tam mají poznámku,že máte i kurník.Půjdete přednostně.
17. 11. 2013 | 11:11

Anna napsal(a):

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, poslednímu hrabavému štvrtstoletí předcházelo sockomácké rudě hrabavé skoro padesatiletí.
-------------------------------------------------------------

A co předcházelo před tím? V české historii je komunistický režim časově menšinózní, nemyslíte?
17. 11. 2013 | 11:12

palicevypatlana napsal(a):

Ja bych malem zapomnel na nejvetsiho totalitniho hrdinu pana wbgarden ktery kazdy rok na mdz nosil soudruzkam v radiu otravene ruze
17. 11. 2013 | 11:13

Kelt napsal(a):

modrý edvard,
je to bezpochyb složitější-"za všechno mohou komunisti a jejich 41 létá vláda"-to se dá protáhnout i na další roky.
Klausova vláda,která byla hybatelem velké i malé privatizace byla plná komunistů ještě v listopadu ´89.Dyba,Ježek,Stráský,Kočárník,Dlouhý a poradcem Klause pro privatizaci byl usvědčený agent StB Tříska.
Takže ti,kteří tvrdí,že za všechny naše současné potíže mohou komunisté mohou mít i svým způsobem pravdu.
17. 11. 2013 | 11:16

arbitr napsal(a):

Pane profesore, já si ještě pamatuji z doby, kdy se na ČVUT učil "marxák", že existuje zákon spirálového vývoje, jehož podstatou je tvrzení podložené minulými dějinami, že se všechno opakuje ve spirále, která se stále více rozevírá, jen je to na vyšší úrovni. Za komunistů se kradly cihly, hřebíky a vrtáky do železa, teď se krade na mnohem vyšší úrovni po desítkách a stovkách miliard. Na jednom politickém školení v roce 1963 se posluchač v diskusi ptal lektora - a když se tedy všechno opakuje, tak co přijde po komunismu? A já se ptám dnes, co přijde po tom současném rádobykapitalismu? Napište o tom něco!
17. 11. 2013 | 11:18

Anna napsal(a):

modrý edvard napsal(a):

Přečetl jsem diskusi. Celou. Mám dojem, že strana A, hlásající "není pravda, že za všechno můžou komunisti" /to jim klidně podepíšu/, je na druhé straně schopná tvrdit "za všechno může ODS (a případně TOP)".
----------------------------------------------------------------

Podle mě je to problém, že se stále straní :-)

Dle Vašeho řazení patřím do strany A, jsem jistě SCHOPNÁ něco ve Vámi uvedeném tvrdit, ale nedělám to. Vždy jsem odmítala a odmítám kolektivní vinu.
17. 11. 2013 | 11:18

dennis napsal(a):

"...Nemůžeme přece přijmout stanovisko, že jsou jen dvě možnosti – buď totalita, nebo svoboda doprovázená všemožnými lumpárnami!
Jsem hluboce přesvědčen, že existuje ještě třetí možnost – svoboda s minimem lumpáren."...

Pane Horejsi, vzdy se najdou zaprisahli hlasatele "neexistence treti cesty". Budoucnost nam ukaze, zda vice svobody a vice demokracie bude driv nez nova totalita lekem na zvrhlou moralku mocenskych elit, ktere se u nas zmocnily vlady v postkomunisticke ere.
17. 11. 2013 | 11:25

Jemnický napsal(a):

Vaclav Hořejší

Drahý bratře Václave, jak již napsal bratr Papini ve svém románu Storia di Cristo, peníze jsou výkaly ďáblovými. Církev Kristova by se v nich neměla váleti, leč činí tak chutě již po dvě tisíciletí. Nestřádá si svého bohatsví na nebesích a tak o něj příchází s pravidelností božích trestů. Představitelé církve, namnoze s vysokým BMI (body mass index), nedbají příliš o své ovce, raději se všelicjakými politickými kozly obcují.
Nezbyde, než nám prostým venkovanům a widlemanům (geniální výraz bratra Josefa řečeného Řepa) dbáti o odkaz Cyrila a Metoděje, jenž byl dán Slovanstvu pro jeho spásu a záchranu před lačným Římem.

Věřím, že jsi již, bratře Václave, v lítých diskusích nad korbelem a pod edukačním tlakem bratra Josefa Řepy, nahlédl na bídu sociálně nedemokratického bratrstva a neupínáš nadále svou naději k těmto nevěrcům ve vlastní ideály.

Musím jít, bratře, dělat dřevo, neb zima krutou tento rok chce býti. Kde sekera na podzim zahálí a netne, tam křesťanský brouček zimou zhebne.
17. 11. 2013 | 11:27

marxík napsal(a):

VH
" Jsem zvedav, jestli se tuhle vymluvu nebudou stydet uplatnovat jeste za dalsich 20, 30, 40 let..."
------
Rozuměno, výmluvu na komunisty.

Soudě podle Vaší zvědavosti, Vy byste v té době stále ještě věřil na reformovatelnost současného systému.
Neboli, jak jsem psal výše, typický naivní socialista, který bude věřit až do své smrti.
A pak že jsme atheistický národ. Podobných věřících je v kotlině větší množství než malé.
Přitom představa, že oligarchové po celém světě se jako jeden muž praští do čela a začnou se chovat k prostému lidu přívětivěji, může vzniknout jenom v dětské duši.
17. 11. 2013 | 11:28

Ládik!!! napsal(a):

Kelte -
tak v roce 89 skončil jeden režim a začal jiný. Lidé zahodili svoje duše či legitimace a začli žít znova. Mám dotaz - (ne kam zmizel soudruh Kotas, to byste věděl) - když převedete řeku do nového říčního koryta nabo do kanálu (např. Amudarju, Syrdarju), je to pořád stejná řeka, nebo je úplně nová?
17. 11. 2013 | 11:32

Ládik!!! napsal(a):

marxíku -
jisté je to, že komunisti se na komunisty vymlouvat nemohou, byli by opravdu, ale opravdu divní.
17. 11. 2013 | 11:34

Ládik!!! napsal(a):

Zrovna někde v soukromé televizi zloděj o morálce káže.
17. 11. 2013 | 11:38

jarpor napsal(a):

Když popírá vliv prostředí na vývoj, ale i chování individua hospodský povaleč, není to nic zarážejícího.
Když ovšem popírá ono z genetiky známé genotyp + prostředí = fenotyp vzdělanec, je to nejen zarážející, ale přímo burcující.
A tím vlivem prostředí nemusí být jen vliv na biologické vlastnosti jedinců druhu... v rámci darwinovského "boje o život"... ale i na vlastnosti jedince, jež lze shrnout pod termíny, morálka, normy chování...

Jsou lidé, kteří kradli a budou krást bez ohledu na systém, ve kterém se pohybují.
Jsou lidé, kteří nikdy nekradou a krást nebudou, ať je systém jakýkoliv.
Leč velká část lidí se chová tak, aby měli prospěch z cizího opět bez ohledu na systém, ve kterém žijí.
Svým způsobem je to přece přirozené - každý jedinec druhu se snaží získat výhodu nad jiným jedincem v rámci evolučního vývoje... a nejen evolučního vývoje, dodal bych...

Jestliže režim udělal z kráděží po 48 normu, kdy najednou už nebyla stodola či pole sedláka X, firmička majitele Y.. ale rázem všechno bylo všech... pak to prostředí čím déle působilo, tím déle nastavovalo jisté normy chování... všechno bylo všech, tedy - když si ta velká část brala pro svůj prospěch z toho, co bylo všech, neokrádala souseda, konkrétního člověka X či Y... Vždyť ona to vlastně kráděž nebyla... bylo to všech i toho ukrádajícího...

A ty normy chování se nezměnily 89 rokem... ty jsou zažrané hlouběji, než si vzdělanec popírající vliv prostředí dokáže představit... A tak je mu směšné, když někdo argumentuje, že generace bude trvat, než se s režimem po 48, lépe s tím co "zasel", vypořádáme... Než naprostá většina přijme, že se něco nedělá, i když to zakázané není... a ti, kteří překročí normy budou nejen potrestání ale i odkázáni na okraj společnosti.

A tak místo připuštění, že změna chování je daleko složitější proces než "zasetí negativních impulsů", když systém po 48 toho negativního zasel hodně... bude se ztrapňovat otázkou, jak dlouho se budeme vymlouvat na komunisty...

Ten argument, že bylo naivní si myslet, že změna režimu změní normy chování rychle... ten je pravdivý. Není to žádná výmluva, není to svalovaní viny někam, kde není...

U hospodského povaleče s rozhledem do délky svého nosu argumentace zde řečená /Jak dlouho se budeme vymlouvat ?/ by mne nepřekvapila...

Hezký den
17. 11. 2013 | 11:39

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Mě to nevyvrátili (17. 11. 2013 | 08:49).
Co Tobě?
17. 11. 2013 | 11:40

Kelt napsal(a):

Ládíku!!!,
jistě je Vám známo, že"dvakrát nevstoupíš do stejné řeky".
Vaše básnická nadsázka o tom že lidé zahodili svoje duše,je jenom nadsázka nerespektující realitu.Kteří lidé a kolik jich bylo?
Kolik jich zahodilo komunistické legitimace a přesto zůstali komunisty v jiném dresu je dobrá otázka a na místě.
To znají všechny etablované strany a těm to bezpochyb nevadí-vadí to potažmo těm,kteří si horko-těžko vydělávají na chléb vezdejší a vidí,že jsou občany druhé kategorie a platí mejdan těm,kteří v tom umějí chodit.
17. 11. 2013 | 11:44

hádala se duše s tělem napsal(a):

Aneb souboj v serdci bratra Wěnczeslaua o vítězství duše sosanské nad kapitalistickou, bratře Jemnický.

Neboť co bychom mudrovali nad –obdobným-vrácením Lidového domu, co bývalý a teď i budoucí kamarád bolševik rudý sosanstvu sebral musel vrátit. To sem přece nepatří, soudzi.
Lidový dům byl něco jiného.

My-z kurníku-nemáme nejmenší problém s navracením nemovitostí, tam, kde se prokáže, neboť tam je na katastru stejně plomba, což bratr W netuší. Pokud jde o prašule netušíme zase my, nedokážeme večer spočítat ani slepice a u summitu počtářů jsme nebyli. Pijavic je na tom Božím světě dost a fráter není bdělý jako Julek.

Nicméně bratr náš v Pánu tvrdí, že chceme lačně vše., proč mu to vyvracet? Takoví jsme! Nenažranci! Prožerem to s Dukou.
Pravda, kradli bychom, až bychom brečeli, ale okolo kurníku je sezobáno.

Inu máme aspoň vzor křesťanské velkorysosti, rád se vzdává statků vezdejších –ovšem za jiné- což se Hybernské přirozeně netýkalo. Půjde do nebe nahý. Máme vzor světce. Pak se to netýká prachů do vědy, vymýšlíme kafemlýnek na zlato.
Patlámo s.r.o. No….nekup to!

Jen máme strach ze SuPů, že začnou požadovat nižší rozpočet na r.2014 když ne o těch 200-300 miliard-pravidelně rozkrádaných-, tak aspoň o 50, abychom první rok vlády sosana s Bábi Šákem nestrhali při jeho budování agrosocialismu s lidoveckou bradou..
Omlouváme se, že nás v kurníku napadají nad nekorektní myšlenky.
17. 11. 2013 | 11:48

hádala se duše s tělem napsal(a):

Aneb souboj v serdci bratra Wěnczeslaua o vítězství duše sosanské nad kapitalistickou, bratře Jemnický.

Neboť co bychom mudrovali nad –obdobným-vrácením Lidového domu, co bývalý a teď i budoucí kamarád bolševik rudý sosanstvu sebral musel vrátit. To sem přece nepatří, soudzi.
Lidový dům byl něco jiného.

My-z kurníku-nemáme nejmenší problém s navracením nemovitostí, tam, kde se prokáže, neboť tam je na katastru stejně plomba, což bratr W netuší. Pokud jde o prašule netušíme zase my, nedokážeme večer spočítat ani slepice a u summitu počtářů jsme nebyli. Pijavic je na tom Božím světě dost a fráter není bdělý jako Julek.

Nicméně bratr náš v Pánu tvrdí, že chceme lačně vše., proč mu to vyvracet? Takoví jsme! Nenažranci! Prožerem to s Dukou.
Pravda, kradli bychom, až bychom brečeli, ale okolo kurníku je sezobáno.

Inu máme aspoň vzor křesťanské velkorysosti, rád se vzdává statků vezdejších –ovšem za jiné- což se Hybernské přirozeně netýkalo. Půjde do nebe nahý. Máme vzor světce. Pak se to netýká prachů do vědy, vymýšlíme kafemlýnek na zlato.
Patlámo s.r.o. No….nekup to!

Jen máme strach ze SuPů, že začnou požadovat nižší rozpočet na r.2014 když ne o těch 200-300 miliard-pravidelně rozkrádaných-, tak aspoň o 50, abychom první rok vlády sosana s Bábi Šákem nestrhali při jeho budování agrosocialismu s lidoveckou bradou..
Omlouváme se, že nás v kurníku napadají nad nekorektní myšlenky.
17. 11. 2013 | 11:50

SuP napsal(a):

Rozhodně se cítím líp v kurníku společenství Ládik!!!a, Jarpora, wbgardena a dalších (mí nerudí mi rozumějí) než ve skupině vzdělanců z okolí domu lihového.
17. 11. 2013 | 11:57

marxík napsal(a):

Jarpor
Předvedl jste tady skvěle didakticky zvládnutý výklad, ale šťoura marxík zase vytáhne svého oblíbeného Číňana (případně Rusa) a připomene vám, že zmíněné národy měly ještě pohnutější úděl než my, a přesto se nepotýkají s problémy jako my.
Znamená to, že jsou méně postižitelné komunismem?
17. 11. 2013 | 12:02

Ládik!!! napsal(a):

SuPe -
táhli, táhli ale nevytáhli.

Kelte -
tak proč nemá řeka pružné jméno? Že je Moldau pořád Vltava?
17. 11. 2013 | 12:03

Ládik!!! napsal(a):

Kelte -
Vaše slova:
"Kolik jich zahodilo komunistické legitimace a přesto zůstali komunisty v jiném dresu je dobrá otázka a na místě."
No vidíte tu kontinuitu s minulým režimem. Máte v duši těžký rozpor, nebo jste bezdušový.
17. 11. 2013 | 12:08

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Ani neodtáhli ....
A neodtáhnou. Budou nás tu obšťastňovat svými vizemi jako to ptactvo nebeské a my jim budeme sypat ....
17. 11. 2013 | 12:10

Ládik!!! napsal(a):

Těším se, co předvede Jánošík Naruby - a bude-li mít jednou žebírka na háku.
17. 11. 2013 | 12:11

jarpor napsal(a):

Šťoura marxík svou otázku : "Znamená to, že jsou méně postižitelné komunismem?" postavil na velmi chatrných, lépe na chybných základech...

Když dva dělají totéž - není to totéž... a je hodně odlišný historický vývoj Číňana, Rusa a Čecha, abychom jen tak mohli lehce cosi mezi nimi porovnávat... to za prvé...
A za druhé - jste si jist, že znáte dobře problémy, se kterými se oni potýkají v jejich konstextu a situaci ve kterých jsou... aby jen tak šlo napsat - a přesto nepotýkají se s problémy jako my ?

Na špatně položenou otázku... a tu Vaši pokládám opravu za velmi špatně oloženou - neexistuje dobrá odpověď.

Hezký den
17. 11. 2013 | 12:15

Ládik!!! napsal(a):

SuPe,
moc jim fandíš. Ptactvo to sice je, ale nelítá, ani nesnáší vejce. Sypat jim můžeš, kolik chceš - a zůstane po nich akorát tak podělaný dvůr.
17. 11. 2013 | 12:16

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Asi netuší, že inverzního Jánošíka máme na háku my.
17. 11. 2013 | 12:16

Ládik!!! napsal(a):

Pamatuju si z dětství, že jsme kobylincům říkali koblihy. Aby to u Inversního Jánošíka nedopadlo opačně - plné huby kobylinců.
17. 11. 2013 | 12:20

Kelt napsal(a):

Ládíku!!!,
smysl toho,co jsem v té věci napsal Vám uniká.
Ti překabátění komunisté v dalších stranách se ke své minulosti vůbec nehlásí,naopak,jsou to ti nejpravicovitější a Vy a další zde vidíte současné problémy pouze v režimu,který skončil v roce 1989.
A že ve zvolání Klause-více takových Kožených a jeho důsledcích je obsaženo nejvíce současných problémů Vy a další nemůžete přiznat,protože byste de facto popřeli veškeré Vaše teze o příčinách současných problémů.
17. 11. 2013 | 12:22

Ládik!!! napsal(a):

Kelte,
už to z Vás pomalu leze.
17. 11. 2013 | 12:24

palicevypatlana napsal(a):

SuP napsal(a):
Rozhodně se cítím líp v kurníku společenství Ládik!!!a, Jarpora, wbgardena a dalších (mí nerudí mi rozumějí) než ve skupině vzdělanců z okolí domu lihového.
Bodejt ne. Bolsvik bolsevikovy oci nevyklove. Hrdin disidenti.
Jen mi je divne ze jste z toho boje s bolsevikem vylezli nezraneni.
Inu hrdinove kazdym coulem Ladik, Jarpor a wbagarden vcetne tebe veliteli rudych knizek
17. 11. 2013 | 12:30

Kelt napsal(a):

Ládíku!!!
oravdu čtete co píši?
Mám takový nedobrý pocit,že ne,anebo fakt nerozumíte napsanému.
17. 11. 2013 | 12:32

SuP napsal(a):

Kelte -
Jsi na omylu. Kdo hodně krade, neztrácí čas plkáním a už vůbec ne na blogu.
17. 11. 2013 | 12:32

Kelt napsal(a):

oprava-opravdu
17. 11. 2013 | 12:33

SuP napsal(a):

Kelt -
(17. 11. 2013 | 12:32) Upřesnění -
Je jim jedno kdo byl/nebyl, je/není komunista. Je jim jedno, co si o nich kdo myslí a říká. Oni jen mají ty peníze, které jim mnozí závidí a mají z toho, ale i z toho, že je za to neumějí zavřít, velký pocit vítězství.
17. 11. 2013 | 12:45

Ládik!!! napsal(a):

Kelte -
že se k minulosti vůbec nehlásí - to nic neznamená. Svůj cejch si komunista nese až do smrti. A je jedno, v jaké straně zrovna krade. Je to ten stejný člověk, který přešel po "mostě z minulosti". Přišel do "nové doby" takový, jako byl - a přinesl do ní své neblahé vlastnosti, své zvyky, své příbuzné, své kontakty. V novém prostoru ani nestačily pořádně vyrůst nové rostliny a už půdu zahlušil komunistický plevel. Nový komunista samozřejmě potřebuje svoje herbicidy.... Ale lidé nezapomínají.
17. 11. 2013 | 13:00

Anna napsal(a):

jarpor
"Jsou lidé, kteří kradli a budou krást bez ohledu na systém, ve kterém se pohybují.
Jsou lidé, kteří nikdy nekradou a krást nebudou, ať je systém jakýkoliv.
Leč velká část lidí se chová tak, aby měli prospěch z cizího opět bez ohledu na systém, ve kterém žijí.
Svým způsobem je to přece přirozené - každý jedinec druhu se snaží získat výhodu nad jiným jedincem v rámci evolučního vývoje... a nejen evolučního vývoje, dodal bych...
.
.
A tak místo připuštění, že změna chování je daleko složitější proces než "zasetí negativních impulsů", když systém po 48 toho negativního zasel hodně... bude se ztrapňovat otázkou, jak dlouho se budeme vymlouvat na komunisty...

Ten argument, že bylo naivní si myslet, že změna režimu změní normy chování rychle... ten je pravdivý. Není to žádná výmluva, není to svalovaní viny někam, kde není...

U hospodského povaleče s rozhledem do délky svého nosu argumentace zde řečená /Jak dlouho se budeme vymlouvat ?/ by mne nepřekvapila...
---------------------------------------------------------------

:-O

K jaké změně chování díky komunistům podle Vás tedy došlo, když podle Vás "Leč velká část lidí se chová tak, aby měli prospěch z cizího opět bez ohledu na systém, ve kterém žijí.
Svým způsobem je to přece přirozené - každý jedinec druhu se snaží získat výhodu nad jiným jedincem v rámci evolučního vývoje... a nejen evolučního vývoje, dodal bych..."?

Chci jen připomenout, že v období 1948-1989 neplatilo, jak píšete "všechno bylo všech", existovalo i soukromé vlastnictví - někteří lidé měli domek, zahrádku, chatu, auto...
17. 11. 2013 | 13:03

Ládik!!! napsal(a):

Kelte -
nejste tady v Agitačním středisku. Šetřte si svá moudra pro soudruhy, až se vzbudí po obědě k dejviskapu. Já mám plánovanou vycházku.
17. 11. 2013 | 13:10

Komunista z Lehman Brothers napsal(a):

„Malá chyba na začátku se stane velkou na konci.“
(Giordano Bruno)
17. 11. 2013 | 13:11

SuP napsal(a):

Václav Hořejší -
"....Možná bychom se mohli spokojit i se skromnějším cílem – dosáhnout alespoň toho, aby se už další lumpárny nemohly provádět…..."

V tomhle ale souhlasím celkem bez výhrady, ale optimista nejsem.
17. 11. 2013 | 13:36

Filuta napsal(a):

Pane profesore,

buďte ujištěn, že na bolševika se bude svalovat jakákoliv mizérie i za 250 let! Jenom tomu bude věřit čím dál tím méně lidí a bude to působit čím dál trapněji.
Co se katolické církve týká, lámu nad ní hůl.
Nový papež nedokáže deratizovat to zmijí hnízdo sám a všem těm vatikánským politickým intrikánům je trnem v oku.
Obávám se, že má očekávání jeho brzkého "náhodného" skonu nabývají čím dál reálnějších obrysů. Italský prokurátor vyjádřil o jeho život obavy. Ndrangheta, které Vatikán přepíral leta peníze, už naznačila, že se ho bude muset zbavit.
Církve pokládám , jako člověk věřící, za přežitek a anachronismus.
Neoprávněné restituční požadavky (odvolám se na blog pana Škopa) budou mít kontraproduktivní efekt a způsobí další odliv věřících od církve.
Zároveň posílí sebevědomí propracovat se k majetku konfiskovanému na základě BD i dalších subjektů, což vnímám jako reálné nebezpečí (Řád německých rytířů, sudetští Němci, některé šlechtické rody atd.).
Tlak na zrušení údajně "zbyečných" BD stále sílí a nejde v žádném případě o tlak nahodilý.
17. 11. 2013 | 13:37

off napsal(a):

Co si myslí g.H. o následcích Hg geneticky? Že léčí kapavku.
17. 11. 2013 | 14:13

on napsal(a):

To bude spíše mgh.
17. 11. 2013 | 14:16

K.V napsal(a):

Ano, kéž bychom se dočkali toho, že co bylo po cinkání klíči r 89 ukradeno, bude také vráceno.
A zloději potrestáni, na uranu rubat dokud neuhradí veškeré škody
17. 11. 2013 | 14:18

jarpor napsal(a):

Anna

Když jsem psal o tom, že "vše bylo všech" měl jsem na mysli vlastnictví výrobních prostředků... soudím, že diskutující tomu rozumí a Vám se omlouvám, že jsem to pro Vás nenapsal explicitně.. :-)

A k jaké změně chování došlo ?
Lež byla pravdou, přetvářka normou, strach průvodním jevem při jakémkoli vlastním názoru, fízlování výhodou pro práskače... a hlavně - šeď průměrnosti jež dusil rozvoj těch schopnějších což vyústilo v zaostávání společnosti jako celku...
Mám pokračovat ?

Hezký den
17. 11. 2013 | 14:34

Anna napsal(a):

K.V

Přestože jsem bytostně optimista, nevěřím, že bychom se toho dočkali my, nebo vůbec někdy někdo.

Cituji:
První vlna kupónové privatizace se uskutečnila v ČSFR v roce 1992 (5 kol od května do prosince), druhá vlna v České republice roku 1994 (6 kol od března do prosince).

Celkem byly do obou vln dány podniky o celkovém jmění 367,5 miliard Kčs/Kč (některé zdroje udávají 679 miliard). První vlny se zúčastnilo 77 % a druhé vlny 74 % oprávněných občanů.

Teprve v roce 1998 byla zřízena Komise pro cenné papíry, která začala i vyčíslovat škody vzniklé dosavadním právním vakuem. Do června 2002 se prokázanou trestnou činností v rámci tunelování ztratil majetek v hodnotě kolem 50 miliard Kč, další odhadem stovky miliard zmizely neprokázanou trestnou činností nebo tunelováním v rámci legálních pravidel.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kup%C3%B3nov%C3%A1_privatizace

A je tu taky promlčecí lhůta, amnestie...
17. 11. 2013 | 14:42

Filuta napsal(a):

Jarpor
" Lež byla pravdou, přetvářka normou, strach průvodním jevem při jakémkoli vlastním názoru, fízlování výhodou pro práskače... a hlavně - šeď průměrnosti jež dusil rozvoj těch schopnějších což vyústilo v zaostávání společnosti jako celku."..

Všechno, co jste vyjmenoval, platí i pro naši současnost.
Možná ještě výrazněji nežli před 23 lety.
Takže to byl gól do vlastní branky.
17. 11. 2013 | 14:51

Dalimír napsal(a):

Pane prof. my ten Bohuš Sobotka v poslední době připadá nějakej divnej ! Mě to tak připadá že ho diriguje někde z povzdáli Kalousek a Bohouš neví kudy kam ! Socdemáci v jeho podobě nemají vůbec zájem dohodnout se z Babišem a nejen sním ! Lidovce předem vylučuji, ti již dávno patří do propadliště dějin !
17. 11. 2013 | 14:53

nechte maličkých napsal(a):

Ale né, Filuto. Zabili pokladníka, aby si mohli koupit motorku a nějakej nábytek, kterej nutně potřebovali.
To s tim útěkem se pak už nějak vyvrbilo.
Hrdiny v tý době v Emerice dělali z každýho esesáka a ukrajinskýho dozorce z koncentráku. Byla ta studená válka.

Existuje vo tom celá literatura, jen u nás jsme trochu zaostalí.
Věříme každý blbosti.
Taky z nás má každej srandu, i ty ubohý Poláci, kterejm seriálně kradli jejich Rzecz, sem a tam.
Prodávaj nám posyp na silnice a arzenik jako potraviny a koulej se u toho smíchy.
Takový sme výstavní v..., no abych zas nějakej automat nepohoršil.
17. 11. 2013 | 14:55

jarpor napsal(a):

Filuta

Takže co píšete je lež, přetváříte se, třesete se strachem při každém "entru" Vaší repliky, udáváte své sousedy...

Fakt gól do vlastní sítě... :-)

Mějte se...
P.S. "...že na bolševika se bude svalovat jakákoliv mizérie i za 250 let!"

No, tak dlouho snad ne... :-)
17. 11. 2013 | 14:57

Jemnický napsal(a):

Pepa Řepa

Bratře Josefe, celkem bych neměl proti dukátům pro Dukáty námitek, jsa člověk nezávistný a přející.
Jen kdyby to celé tak pekelně nesmrdělo partajnickými pšouky, že i na nebesích musí zavírat okna.
Ale co v zemi, kde jsou nekřesťanské daně a nekřesťansky draho.

Snad nám bratr Václav odpoví na naše velká dětská PROČ.

Zmatený hlavní účetní Sedláček si jednou ty své otazníky zarazí do trámu a hodí si na háku mašli, protože si někde přečte, že tak ušetří výrazně na daních. Ale to je už zase jiný příběh z jiného blogu.
17. 11. 2013 | 15:02

yes, the people napsal(a):

Anno
Zákonodárný orgán, který zrušil paragrafy o rozkrádání nebyl z naprosto žádného státoprávního pohledu legitimní.
Částečně sestával z poslanců zděděných z totality a šástečně z kooptovanců z jakýchsi záhadně (činností StB) vzniklých struktur.

Není tedy důvod nepohlížet na věc tak, že privatizační spiknutí sice jeho platnost podvodem a mocenskými prostředky suspendovalo, ale po celou tu dobu zločiny proti němu pouze nebyly stíhány, protože tomu výkonná moc bránila a na zločinných rejdech se podílela.

Na to promlčení najdete vždycky nějaký lék, když bude zdroj vší moci chtít.
Musí se z toho ošklivého snu ovšem probudit.
17. 11. 2013 | 15:09

Anna napsal(a):

jarpor napsal(a):

Anna

Když jsem psal o tom, že "vše bylo všech" měl jsem na mysli vlastnictví výrobních prostředků... soudím, že diskutující tomu rozumí a Vám se omlouvám, že jsem to pro Vás nenapsal explicitně..
-------------------------------------------------------------

Vidíte, já jsem byla přesvědčená, že se vyjadřujete explicitně, když jste napsal:
"Jestliže režim udělal z kráděží po 48 normu, kdy najednou už nebyla stodola či pole sedláka X, firmička majitele Y.. ale rázem všechno bylo všech... pak to prostředí čím déle působilo, tím déle nastavovalo jisté normy chování... všechno bylo všech, tedy - když si ta velká část brala pro svůj prospěch z toho, co bylo všech, neokrádala souseda, konkrétního člověka X či Y... Vždyť ona to vlastně kráděž nebyla... bylo to všech i toho ukrádajícího..."

Taky jste napsal:
"A k jaké změně chování došlo ?
Lež byla pravdou, přetvářka normou, strach průvodním jevem při jakémkoli vlastním názoru, fízlování výhodou pro práskače... a hlavně - šeď průměrnosti jež dusil rozvoj těch schopnějších což vyústilo v zaostávání společnosti jako celku..."

Podle Vás tu lež, přetvářka a strach před r. 1948 neexistovaly, když došlo k změně?
Kde se podle Vás lež, přetvářka a strach vzaly v USA?
Doporučuji si přečíst:
http://en.wikipedia.org/wiki/McCarthyism
17. 11. 2013 | 15:13

jarpor napsal(a):

Milá Anno,

argument, že i před 48 zde byl strach a přetvářka, jsem očekával... Ono něc jiného je ovšem mít strach a přetvářet se v době okupanta a války, něco jiného je tak činit v dobách míru... kdy jsme zažívali "radost z budování socialismu a komunismu"... nemyslíte ?

A k USA ... zde jde řeč o nás... Jak se žilo zde... Já v USA tenkrát nežil, tak "nemohu sloužit". Leč i tak děkuji za doporučení k čtivu... O tom, jak se žilo zde si číst nemusím... zažil jsem... a mám paměť.

Hezký podvečer
17. 11. 2013 | 15:23

Filuta napsal(a):

Jarpor

Pokud je mi známo, toto je jedna z posledních stránek, kde se nemusíte povinně registrovat. Jistá cenzura i tady existuje, někde je to ale mnohem tvrdší.
Směrnice EU ,kterou se Brusel chystá uvést do praxe, si nezadá s normalizačními útoky na svobodu slova.

Lidé se dnes bojí o práci a své politické názory raději příliš veřejně neprezentují. Maximálně se vyžvaní na nějakém podobném blogu.
Neschopní opět řídí náš stát, stačí když mají správnou stranickou knížku a flek ve státní správě nebo v parlamentu si vysedí.
Nebo se mi snad budete snažit tvrdit, že takový Mareček Benda, Řebíček, Topolánek, Nečas, Kalousek, Drábek, Dobeš, Parkanová, Schwarzenberg, Sobotka, Hašek a kdokoliv jiný, jsou tam kde jsou, protože jsou schopní?
Stejné to je i na regionální úrovni a ve všech firmách. Manažerská jelita s podivnými diplomy berou nekřesťanské peníze (kindermanagementy) a buzerují a ponižují zaměstnance.
Ani za socíku se nemohlo stát, aby někdo bral prodavačkám židle a nutil je nosit menstruační pásky na rukávu. Dnes se stalo ponižování zaměstnanců rutinou a nikoho to už snad ani nepřekvapuje.
Lidi se bojí možná víc než kdysi.
Před 23 lety se ti,kteří se politicky neangažovali nemuseli obávat o svou existenci. Nemuseli být přitom ani extra loajální k režimu, nemuseli lézt do strany, ani udávat. Prostě se o politiku oficiálně nestarali.
Dnes se bojí všichni, protože ze dne na den můžou skončit i s rodinou pod mostem.

A udavači že dnes nejsou?
Ale kdeže. Kdepak žijete?
Ve státních i soukromých firmách se udává ostošest. Kolega donáší na kolegu.
Každý vám potvrdí, že takhle hnusné interpersonální vztahy nebyly ani za bolševika. Tehdy jsme dobře věděli, na koho si dát pozor. Dnes vás kvůli hrozbě ztráty místa podrazí klidně i dobrý kolega a "kamarád".
17. 11. 2013 | 15:29

Anna napsal(a):

jarpor

Před 48. tu byly nejen časy okupace, ale i 1.republika, Rakousko-Uhersko... Podle Vás tehdy lež, přetvářka, strach a fízlování nebylo? Četl jste Švejka, učil jste se o K.H.Borovském...?

Vždyť jste sám napsal: "Jsou lidé, kteří kradli a budou krást bez ohledu na systém, ve kterém se pohybují.
Jsou lidé, kteří nikdy nekradou a krást nebudou, ať je systém jakýkoliv.
Leč velká část lidí se chová tak, aby měli prospěch z cizího opět bez ohledu na systém, ve kterém žijí.
Svým způsobem je to přece přirozené - každý jedinec druhu se snaží získat výhodu nad jiným jedincem v rámci evolučního vývoje... a nejen evolučního vývoje, dodal bych...",
s čímž naprosto souhlasím.
17. 11. 2013 | 15:30

už ne keťasi a špiritusníci napsal(a):

No, Jan Masaryk už někdy v roce 1941 v londýnském rozhlase hlásil (opíraje se při tom o názory F. D. Roosevelta), že vlastenci nemají znova zakládat své kramářské straničky, protože všechno bude JINAK.
17. 11. 2013 | 15:35

trochu strukturovaný diskuze napsal(a):

Filuto
A taky trochu čtěte noviny. Ono je venkoncem úplně lógr, jestli se někde registrujete nebo né (teda, samozřejmě to má své komerční dopady), když se na ty registrovance podíváte.
Komu z nich věříte, že je vopravdu Anastázius Ramínko nebo Gejza Vámoš.

Naopak, tady stačí mít f-bookový profil (na své jméno, pak ovšem nemůžete mít jiné názory, než na Justina Biebera) a nemusíte stroji říkat nic, sám vyňuchá.

Kdybyste si k tomu vobčas votevřel kníhu, věděl byste, že americkej kongres vyšetřoval masové shromážďování elektronických dat NSA (a už tehdy k tomu měli výměnnou spolupráci s GCHQ, kdy kvůli zákonnosti seděli v NSA Britové a vodposlouchávali amíky a navopak; vymyslel už Dulles) už vdevadesátejch letech a podivoval se, vo jaký vobjemy se jedná.

A to nevisely všude fotky a videa a grafickej hnůj.
Mluvte klidně a souvisle, nikoho to nezajímá.
Než začnou tisknout seznamy.

To jste věděl, že když Němci vpadli do Polska, měli od SD dvěstěstránkovou brožuru s jmény 60.000 lidí určených k likvidaci?
Splněno na 99%, pár jich zdrhlo.
Chudák Josif dal postřílet jen těch 15.000 vzpurných oficírů (zatímco židům, kterým se podařilo utéct, nabídnul sovětský pas) a dodnes kolem toho Poláci dělaj divadlo.
Do Berlína se Tusk jezdí klanět.
17. 11. 2013 | 16:08

Twist napsal(a):

Pana Havla a Schwarzenberka dehonestuje způsob, jakým brzy po sametovce získali své obrovské majetky a v rodině Havlových se o ně začali okamžitě prát. K.S. přišel k majetku zásluhou nějakého rakouského, zřejmě nadnárodnostního práva, možná ještě z doby R-U. Pane Hořejší mne zlobí, ale i unavují ty donekonečna omílané lži, překroucená fakta. Od rána sleduji v televizi vzpomínkové pořady na 17. listopad. Je to převážně neupřímné, někdy amatérské, cílené na určitou skupinu obyvatel, především neznalou mládež. Především od představitelů polistopadové moci nevidím ani stopu sebereflexe za ten svinec, který ve státě panuje. Všude a ve všem, kam se podíváte. Je to žalostný výsledek sametové revoluce, které mnozí lidé věřili, teď se stydí.
17. 11. 2013 | 16:24

ajeto napsal(a):

Pane profesore, naprosto s Vámi souhlasím.
17. 11. 2013 | 16:33

Anna napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):

Kelte -
tak v roce 89 skončil jeden režim a začal jiný. Lidé zahodili svoje duše či legitimace a začli žít znova. Mám dotaz - (ne kam zmizel soudruh Kotas, to byste věděl) - když převedete řeku do nového říčního koryta nabo do kanálu (např. Amudarju, Syrdarju), je to pořád stejná řeka, nebo je úplně nová?
--------------------------------------------------------------

„Nevstoupíš dvakrát do téže řeky“, řekl Hérakleitos.
17. 11. 2013 | 16:47

Aleš Vyhnal napsal(a):

Pane Hořejší, nemáte v ústavu přebytek lidského imunoglobulinu? Je to jediný lék, který mi pomáhá, ale z invalidního důchodu si ho nemůžu dovolit.
17. 11. 2013 | 16:47

Karel Mueller napsal(a):

trochu strukturovaný diskuze:

Po přečtení závěru Vašeho příspěvku mi táhly myšlenky různé, zejména v souvislosti s posledními událostmi v Polsku.

Někdy si říkám, že Slovanům asi není pomoci. To když čtu, že většina mladých Poláků odmítá koncepci osvobození Polska a vychází z toho, že "jedna totalita byla nahražena druhou" a ta Stalinova byla horší. Ne, to nemá cenu, jestli si nedokáží spočítat, že vítězství jednoho umožnilo, že tam dnes mohou před ruským velvyslanectvím křepčit a vítězství druhého by znamenalo definitivní konec, tak jim není pomoci. Slovanům jako celku asi opravdu chybí ono racio ...
17. 11. 2013 | 16:57

vaclavhorejsi napsal(a):

Aleš Vyhnal:

"nemáte v ústavu přebytek lidského imunoglobulinu? Je to jediný lék, který mi pomáhá, ale z invalidního důchodu si ho nemůžu dovolit."

To nemame. Ale rad vam prispeju nejakou adekvatni castkou - poslete mi cislo uctu.

..
17. 11. 2013 | 17:02

Chovejte lenghornky napsal(a):

Nám je to jedno.
holky v kurníku, každou štěnici sezobnou.
17. 11. 2013 | 17:49

Aleš Vyhnal napsal(a):

vaclavhorejsi: Díky, ale to nemohu přijmout.
17. 11. 2013 | 18:06

Aleš Vyhnal napsal(a):

Já to myslel v rámci těch e-mailů, které běhají areálovou poštou, kdy si lidé různě vypomáhají. My na to s manželkou našetříme, ale je to paradox, že preparát získaný od dobrovolných dárců je tak přemrštěně drahý. Uvažte poslat spíše na http://www.againstmalaria.com/ To je prý jedna z nejefektivnějších charit.
17. 11. 2013 | 18:16

vaclavhorejsi napsal(a):

Aleš Vyhnal:

Proc byste to nemohl prijmout? Udelate mi tim radost!
K tomu, jestli je cena toho preparatu premrstena, se nemohu vyjadrit - neznam ani tu cenu, ani vyrobni naklady.
Pokud jde o charitu, dlouhodobe podporujeme projekt Adopce na dalku Arcidiecezni charity (http://praha.charita.cz/zahranici/adopce-na-dalku/).

..
17. 11. 2013 | 18:22

pamětník napsal(a):

jarpor:
« genotyp + prostředí = fenotyp » ??!
Kde jste na takovou moudrost přišel? Ve VUMLu?
17. 11. 2013 | 18:38

dieder napsal(a):

to Karel Mueller:

https://www.youtube.com/watch?v=C3jfzxNEtj0

Pro Vás tuhle Starorežnou mladých fyziků-výše odkaz.Gravity.

Prostě mnoho pivních skautů přešlo mezi odbojáře,nemaje za protektorátu tu možnost,leda povinnost balit granáty na OstFront.
Ale vezmeme-li to šířeji,tak on se po válce asi vůbec málokdo vyznamenal až dodnes.Lidé pletou jazyky páté přes deváté.Bláboly neberou konce a nic moc zázraků okolo nich.Strejc tamhle,strejc onde.

Co bylo zase v Polsku?
17. 11. 2013 | 18:46

Filuta napsal(a):

dieder

Poláci jsou z těch 23 let svobody rozčarováni podobně jako my.
Jen se o tom v našich médiích nemluví a nepíše.
http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/77349-v-polsku-propukly-nepokoje-varsava-v-plamenech-pad-premiera-tuska/
http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/81471-nasili-ve-varsave-policie-pouzila-slzny-plyn-i-gumove-projektily/
17. 11. 2013 | 19:03

křemílek napsal(a):

Na socialismus mnoho lidí v česku nadává již jaksi se setrvačnosti ! Přitom ti největší křiklouni pražáci nechávají si klidně chodit po svých ulicích a náměstích kádrové rezervy z prognostického ústavu minulého režimu ! Tito lidé nám obrátili celé národní hospodářství po roce 1989 v niveč a ted si klidně chodí zapalovat svíčky na nár. třídu ! To jsou zločínné povahy a které měly již dávno být izolovány od společnosti ! Opak je pravdou,mají se v důchodech jako pašíci v ječmenu a jen mudrují ty "své pravdy" jak dlouho budou lidé v čechách tohle pokrytectví trpět ??
17. 11. 2013 | 19:04

Aleš Vyhnal napsal(a):

Václav Hořejší: No, je mi to blbý, když spousta lidí je na tom daleko hůř. My máme vlastní bydlení. Já mám sice nízký důchod-když odečtu alimenty, tak 5100Kč, manželka má ale 11000Kč důchod, čili nějak vycházíme. Ty imunoglobuliny mají obchodní název Subcuvia a 5ml (jedna dávka) stojí 1200Kč. Výsledek stejně není zaručen. Mám takovou záhadnou nemoc-dle doc.Bojara přechozenou neuroborreliózu-projevuje se kognitivním deficitem a exhaustivním syndromem plus lokalizovanou permanentní bolestí hlavy. Pojišťovna to hradí jenom v jiných indikacích. Co by vás mohlo zajímat je, že moje onemocnění má imunologickou složku, začalo to jako "chřipka" 23.6.1998, před tím jsem byl naprosto zdráv, běhal ultramaratony a pak už jenom ta záhadná "mozkovnice", která se zhorší při každém nastydnutí nebo viróze. Abych zakončil svoji litanii, tak jenom ještě dávám k uvážení, že pravicová vláda na invalidní důchodce naprosto kašle-neustálý strach, že vám i to málo seberou (za Drábka dělali všechno možné, aby mě o důchod připravili-zvaní na přezkumy, i když měli ve zprávě, že nedojedu ani k lékaři), zvyšování cen potravin, ceny léků, stovka za pobyt v nemocnici. No nic, ještě že mám manželku, která je učiněný anděl.
17. 11. 2013 | 19:12

Aleš Vyhnal napsal(a):

A abych nezapomněl, pozdravujte bratra Jiřího. Udělal jsem tenkrát dobře, že jsem si rok počkal na jeho kurz kvantové teorie pole, to byla nejlepší fyzikální přednáška za celé studium. Máte se s bratrem rádi? On je hodně religiózní, že? Nebo to má jako vy?
17. 11. 2013 | 19:18

jarpor napsal(a):

pamětník

No, teď jste si dal opravdu vlastňáka... "vumlisto" !

Ta moudrost je jedna ze základních tezí jedné specializace přírodních věd, jež se nazývá genetika.
Mimochodem - tu nauku o dědičnosti, genetiku, jistý režim taktéž neměl moc v lásce... neb nechtěl přiznat, že pokud v genetické výbavě jednotlivce třeba nejsou geny inteligence, bohužel ten člověk nikdy geniem nebude, i kdyby se učitelé pokrájeli... ten režim ovšem tvrdil, že neexistuje žádné "předurčení", neexistují žádné vlohy... ale že výchovou, /prostředím/ samozřejmě "jejich" výchovou se přece jen géniem stane...
Jenže tak jako nikdo neočůrá fyzikální zákony, stejně je tomu u zákonitostí biologických...

Pamětníku, pamětníku... už Vám ta politika leze na rozum... ! Zkuste věřit, že i ti, kteří nemají na svět pohled stejný jako Vy, že mohou být chytří a vzdělaní... a že se i od nich můžete něčemu naučit...

Hezký večer
17. 11. 2013 | 20:01

Karel Mueller napsal(a):

dieder:

Díky za odkaz, ale ted jedu na pomalý příjem signálu, tak tam nic nenaskočilo.
Pokud jde o to moje hoby, tak jsem před rokem a půl uvedl elementární důkaz, že obecná relativita nemůže být deterministickou teorií, což vyvrací Hawkinga (nejen), to mě navedlo na přesný důkaz matematický. Napadlo mě nakonec, jak z OTR odvodit Feynmanovy integrály, ale ta matika je hrůza :-).

Pokud jde o to Polsko, tak šlo o skandál před ruskou ambasádou, provokace v den oslav polské nezávislosti.
17. 11. 2013 | 20:19

uno napsal(a):

Já jen na okraj toho, že co bylo ukradeno by mělo být vráceno: kdy římskokatolická církev vrátí majetky zkonfiskované obětem čarodějnických procesů, řádění inkvizice ve středověku vůbec a vyhnancům, kteří odmítali katolicismus po Bílé Hoře? A kdo a kdy vrátí nám, občanům, co bylo rozkradeno po listopadu 1989?
Kdo nám zaplatí za rozvrácené zemědělství, vytunelované banky, úmyslně nastavenou legislativu, která místo toho, aby občana chránila, stojí velmi často proti němu a jeho právům? Zdá se, že mluvit o navracení ukradeného zavání občas jidášstvím a afarizejstvím. A to hlavní, co by mělo být vráceno - stejná spravedlnost pro všechny, na ní spočívá i osobníí svoboda jednotlivce. Proč si Havel pro své majetnické nároky zavedl restituce a většina občanů byla odbyta kupónovými knížkami? V tom českém státě to především smrdí od hlavy.
17. 11. 2013 | 20:43

skeptický napsal(a):

When shit becomes valuable,the poor will be born without assholes.

Henry Miller
17. 11. 2013 | 21:06

pamětník napsal(a):

jarpor:
«Ta moudrost je jedna ze základních tezí jedné specializace přírodních věd, jež se nazývá genetika» :)))))))
Takže mě jistě rád poučíte, jak se na fenotypu krevní skupiny A (genotyp A,0) podílelo prostředí. Děkuji předem.
17. 11. 2013 | 21:18

vaclavhorejsi napsal(a):

Aleš Vyhnal:

Dekuji - jsem rad, ze tak vysoko cenite prednasku meho bratra.
Jiste, jsme velmi zadobre, jako spravni bratri. Sice se obcas trochu pohadame o politice (ja jsem jak znamo priznivcem socanu, on ma naopak rad, jako vetsina prazskych vzdelancu, Schlafenberga a spol.
Pokud jde o nabozenstvi, myslim, ze on to vidi celkem podobne jako ja, mozna trosku tradicneji, ale ne dramaticky...

..
17. 11. 2013 | 21:19

vaclavhorejsi napsal(a):

uno:

"Kdo nám zaplatí za rozvrácené zemědělství, vytunelované banky, úmyslně nastavenou legislativu, která místo toho, aby občana chránila, stojí velmi často proti němu a jeho právům? Zdá se, že mluvit o navracení ukradeného zavání občas jidášstvím a afarizejstvím."

No presne o tom prece je muj clanek, ne?

..
17. 11. 2013 | 21:20

Ism napsal(a):

to comrades Aleš Vyhnal et Karel Mueller,no to Brother Strassers my question:

jaký je rozdíl mezi terčem a zrcadlem ?
fyzikálně: difference between target (mišeň) a mirror (zerkalo) ?????????

můžete třeba jeden představovat terč a druhý zrcadlo a vésti dialog,ze kterého já to poznám-rozdílmezi nimi fyzikálně.
I Galileo Galilei psal své učené rozpravy dialogem ,mezi Simpliciem a ..spolubesedníkem..

Díky předem ,s vroucí poklonou Váš
-ISM.

P.S:Nejde mi fakt o nějaké hospodské šipky,těch tu je prevela.Jde mi o vědu.Nejsem vševědoucí,to ne.Přečtu to,pokud sklopím do původnípolohy bulvy.U cenovek potravin mi dnes zústaly vytočeny,kouká jen bělmo.Na to nehleďte.
17. 11. 2013 | 21:37

skeptický napsal(a):

Lepší to bude v nastávajícím životě,tady ne.
Tady vládne Satan.

A jak praví Bible - v posledních dnech během jeho vlády křesťané budou stínáni.Mám ten dojem,že se tady nějaká skupina z nudy snaží,aby se bible naplnila.
17. 11. 2013 | 21:39

jarpor napsal(a):

Pamětník

Doplňte si vzdělání, mi pane, stran genů, jež vzájemně determinují vlastnosti a znaky tzv. aditivními účinky a jak se na projev takových vlastností a znaků podílí vliv prostředí... Ono totiž jen málo znaků jež jsou determinovány jedním genem... což je Vámi uvedený příklad...
Předem neděkuji...

Hezký večer
17. 11. 2013 | 21:54

Karel Mueller napsal(a):

Ism:

Myslím, že Vaše otázka je laděna spíš filosoficky než fyzikálně :-) a týká se spíš reakce na otázky.
Zrcadlo reaguje přesně odpovídá na některé velmi specifické otázky, ostatní odmítá odpovědět. Terš buďto odmítá odpověď nebo nereaguje :-).
Snad jsem Vás upokojil.
17. 11. 2013 | 22:15

pamětník napsal(a):

jarpor:
Základní krevní skupiny sice jsou determinovány 2 geny (A,B), ale tím se nemusíte zabývat, pro snazší pochopení jsem uvedl jenom jeden. :)
Aditivní působení genů nemá nic společného s prostředím, variabilita prostředí v kombinaci s variabilitou genotypovou pouze zvyšuje variabilitu fenotypovou. Poučit se můžete např. zde:
http://user.mendelu.cz/urban/vsg3/kvantita/kvant5.html

Heslo "genotyp + prostředí = fenotyp " je nesmysl.
17. 11. 2013 | 22:23

ism napsal(a):

to Karel Mueller:
Thanksgiving.Duchaplné! A trochu fyziky v tom je,viďte?
A co Aleš? A Váš souboj s ním? Jazyk se dá rozvázat právě dialogem.Sokrates,Galileo,..

-ISM
17. 11. 2013 | 22:35

jarpor napsal(a):

pamětník

Děkuji... že "genotyp + prostředí = fenotyp " je nesmysl avšak že Vaše :
"variabilita prostředí v kombinaci s variabilitou genotypovou pouze zvyšuje variabilitu fenotypovou" je rozvedením mého "nesmyslu"... nesmyslem není.

Leč dovolím si na svém, že prostředí výrazným způsobem ovlivňuje jedince, genotypy, chcete-li, tedy na tom, čím jsem začal, setrvat.

Dobrou noc.
17. 11. 2013 | 22:42

pamětník napsal(a):

jarpor:
Setrvávat v bludu zajisté je Vaše právo, nicméně bludy býti bludy nepřestanou. Jedním z nich je blábol "že prostředí výrazným způsobem ovlivňuje jedince, genotypy, chcete-li". Pojmy ´jedinec´ a ´genotyp´ mají zcela odlišný význam.
Je vidět, jaký diletant se snaží poučovat biologa o genetice. :)))))))))))))))
17. 11. 2013 | 22:53

******** napsal(a):

Pamětníku,

hádám,že jde o dvě koncepce:pomalejší nebo měkčí darwinismus.
Kostrou Umělé inteligence jsou dnes početné darwinisticko-genetické algoritmy.To se v ní nejvíce zatím ujalo.
Implemented Software.
17. 11. 2013 | 23:06

jarpor napsal(a):

P.S. pro pamětníka:

Netrvám na tom, že "genotyp" je totéž co "jedinec".
Zde nejde terminologii, nejsme zde na vědecké přednášce...

Jen jsem chtěl vyjádřit, že tak jako muzikálně nadané dítě dosáhne v hudebních oborech většího rozvoje, pokud vyrůstá v "muzikálním prostředí", tak třeba v prostředí pravdomluvném, se dítě stane spíše "pravdomluvné", vezme pravdomluvnost jako normu, zatímco v prostředí lživém se těžko k pravdomluvnosti přikloní... Tedy vliv prostředí.... Nic víc, nic méně.

Zkuste vážit slova stran diletantů, příteli. Znám hodně biologů, pro něž je genetika "španělskou vesnicí", čímž neříkám, že je to Váš případ.

Pokud jste chápal mé repliky jako poučování - Vaše chyba. Nic takového míněno nebylo.

Tak a teď opravdu... Dobrou...
17. 11. 2013 | 23:09

pamětník napsal(a):

********
To už je evoluce. V ní je prostředí sítem fenotypů. Proto jsem psal jarporovi, že variabilita prostředí v kombinaci s variabilitou genotypovou působí na variabilitu fenotypovou.
17. 11. 2013 | 23:46

eko-amater napsal(a):

http://utf.mff.cuni.cz/info/mgr.html
Prof. Vaclav Horejsi -
V hornim odkazu najdete me i pana AV (meho spoluzaka).
Obdivujeme Vas oba, i Vaseho bratra, i kdyz byl dost tvrdy...
Opakuji svuj argument, ze jste mel jit na pivo se mnou, a ja bych brblal s Vami:)))
Zdravi
Roman Antos
student Vaseho bratra v roce 1999.
17. 11. 2013 | 23:55

Myšelín napsal(a):

Zdaleka ne všechno uloupené je nutno vracet.
Je zvláštní, že zatímco na hysterické výpady a ostouzení prezidenta Zemana snad je vypsána pro novináře nějaká odměna, tak na církevní tunel si novinář nedovolí ani prstíčkem ukázat.
Kdyby novináře sežral nenasytný drak, tak, jako spoustu jiných věcí, vůbec bych neprahnul po jejich navrácení.
18. 11. 2013 | 00:44

Yosif K napsal(a):

Anna napsal(a):

Rozkrádání, plným názvem rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví, byl trestný čin, který existoval v Československu v letech 1950–1990. Šlo o souhrnné označení jak krádeže, tak zpronevěry i podvodu, které byly spáchány vůči majetku v tzv. socialistickém vlastnictví a obsažen byl nejdříve v § 254 trestního zákona z roku 1950 a později v § 132 trestního zákona z roku 1961. Trestem za rozkrádání bylo odnětí svobody až na pět let, zákaz činnosti nebo peněžitý trest, v případě závažnějších okolností odnětí svobody až na deset let nebo dokonce až na 15 let.
KONEC CITATU.
A jak si myslíte že se to aplikovalo? Aplikovalo se to asi tak důesledně jako tzv DIKTATURA PROLETARIATU nebo tzv "sociální spravedlnost".

To znamená aplikovalo se to na proletoše který ukradl nerezovou trubku. Soudruh ředitel který měl vilu z vyšetřeného materiálu a v něm jako nábytek OFDEPSANE obchodní vzorka atp atp - tak na ně se samožzřejmě tyto paragrafy o rozkrádání většiinou neaplikovaly. Staral se o to takzbvaný SVAZ ZNAMYCH................
18. 11. 2013 | 01:39

********* napsal(a):

Zjistil jsem,že ten rozmistr ale v seznamu padlých oficírů na konci toho povídání v rozporu s předchozím textem tam toho knížete Golitsyna nemá.
18. 11. 2013 | 05:12

Lasker napsal(a):

Z obrazu terče při rozptylu na něm lze ISM metodou rekonstruovat podobu terče,i když není obraz a terč ani totéž,ani si podobné.Součást kvantové teorie pole,sím.Obraz samotného zrcadla.Neboli jak najít klíště hodně vpravo na boku až zádech.Sklerosy dědci Alešové Vyhnalové a Romanové Antošové.
Dejte se radši na ty housenky.Kde není potřeba rychlost.
18. 11. 2013 | 05:30

Anna napsal(a):

Yosif K
"A jak si myslíte že se to aplikovalo? Aplikovalo se to asi tak důesledně jako tzv DIKTATURA PROLETARIATU nebo tzv "sociální spravedlnost".

To znamená aplikovalo se to na proletoše který ukradl nerezovou trubku. Soudruh ředitel který měl vilu z vyšetřeného materiálu a v něm jako nábytek OFDEPSANE obchodní vzorka atp atp - tak na ně se samožzřejmě tyto paragrafy o rozkrádání většiinou neaplikovaly. Staral se o to takzbvaný SVAZ ZNAMYCH................"
---------------------------------------------------------------

Já jsem trestný čin rozkrádání majetku v socialistickém zřízení zmínila jako příklad toho, že tu nebyly 2 generace vychovány k rozkrádání, jak zmínil Ládik!!!.

K 1. lednu 1989 činil počet členů a kandidátů KSČ 1 701 085 z celkového počtu obyvatel 15 milionů. Takže tu nebyla většina komunistů.

-----------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------

SuP

Opakuji svůj příspěvek:
Anna napsal(a):

SuP
"Tak zkuste domyslet, proč jsou lidi takoví parchanti, jak tady pořád zdůrazňujete, když Vaše děti (moje taky!) jsou tak skvělé?"
----------------------------------------------------------------

Jsem už asi sklerotická, nevzpomínám si, že bych kdy pořád zdůrazňovala, že lidi jsou takoví parchanti. Proto Vás prosím, abyste mi to připomněl.

17. 11. 2013 | 10:34

Nemám ve zvyku někomu nadávat, nemyslím si a nikdy jsem si nemyslela, že lidi jsou parchanti, tak nevím, proč bych to někdy napsala, natož pořád zdůrazňovala. Proto Vás znovu prosím, abyste mi ty případy připomněl.

Na revanš Vám já připomenu případy z tohoto blogu, kdy jste se vyjádřil k osobě, nikoliv k tomu, co napsala:
SuP napsal(a):
Vidíte Filuto -
Za socialismu vaše rodina kradla a z vás je socan. Není to poučné?
17. 11. 2013 | 09:52

SuP napsal(a):
Kelt -
"....Máte jiný názor než oni-jste bolševik-minimálně/také sockomouš,komouš,bývalý stebák atd.-škála těch nadávek je široká/....."

Stačí, když si vzpomeneš, proč a odkdy ti tykám.
17. 11. 2013 | 10:26
18. 11. 2013 | 07:02

Anna napsal(a):

SuP napsal(a):

Anna -
Odpovídat na otázku citací je spíš parketa lidí bez názoru.
--------------------------------------------------------------

Já používám citace z důvodu:
1. Živím se jako programátor analytik, jsem zvyklá pracovat s různými údaji, mám asi profesionální deformaci, protože se přednostně snažím poskytnout hodnověrnější údaje, než jedna Anna povídala.
2. Nerada se rozepisuji, jsem zvyklá vyjadřovat se stručně, takže mi citace usnadňují psaní.

Jsem přesvědčená, že používání citací nesvědčí o tom, že jsem člověk bez názoru. Nemám-li na něco názor, svědčí o tom, že jsem nad tou věcí nepřemýšlela.
18. 11. 2013 | 07:27

fool napsal(a):

Well,
fluxanec,kříženec periskopu s ponorkou,
A LASKERE ,co vznikne místo lítání od zdi ke zdi,Laser Theatre,

když smícháme pepiem DNA s rekviem za TQFT ? Zdroje jsou ..?šatičky z kriplénu? ..

točte se pardálové,jo v Čechách tam se dobré pivo vaří,vody dost i v Hostivaři,lekly se panenky,PROBOHA co to děláte? Mládež kazíte.
18. 11. 2013 | 07:53

nezaopatřené děti napsal(a):

Dost nadávek,mějme vůli všichni rovnou,pro dobrotu na žebrotu
18. 11. 2013 | 08:00

Anna napsal(a):

fool

O mládež netřeba mít strach, toť známo z historie...
Teď mi tu zní:
https://www.youtube.com/watch?v=8TVvhbG5WIk
PROBOHA:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Lo%C4%8F_bl%C3%A1zn%C5%AF_(obraz)
18. 11. 2013 | 08:18

Anna napsal(a):

nezaopatřené děti napsal(a):

Dost nadávek,mějme vůli všichni rovnou,pro dobrotu na žebrotu
--------------------------------------------------------------

Pro dobrotu na žebrotu, to se říká. Mám však jako věřící, křtěná římskokatolička, velký problém s vysvětlením, jak dobrá katolická církev nashromáždila majetek za cca 100 mld., když Ježíš řekl, že máme dát potřebnému svůj šat i plášť. Nedovedu si představit, že do r. 1948 nebylo potřebných.

Ježíš řekl:
Neshromažďujte zlata ani stříbra, ani peněz v opascích vašich mívejte, ani mošny na cestě, ani dvou sukní, ani obuvi, ani hůlky; hodenť jest zajisté dělník pokrmu svého. Matouš 10.9,10
18. 11. 2013 | 08:34

JAHA napsal(a):

Zacitujem vam, co som citoval, ked som citoval citujuceho reagujuceho na citaty...
18. 11. 2013 | 09:04

buldatra napsal(a):

Kdybychom to vzali poněkud do důsledků a mělo se vracet tak nějak od základů, hlouběji historicky, měla by to církev svatá celkem jednoduché.

Vrátila by pohanům (které tenkrát v těch časech zlikvidovala ohněm a mečem, čili dokonale vybílila a zbytku vnutila křest) sem tam nějaký ten posvátný háječek, či lesík a nějaký ten obětní kámen.
Oni ti pohani neshromažďovali majetek pod boží záminkou.
Takže měla by to inkriminovaná církev prakticky zadara, ale protože pohany zlikvidovala totálně, neměla by vlastně komu co vracet. Čili na pohanské restituce zapomeňme.

Tak si říkám, že lid obecný dnešní, je lid laskavý a mírumilovný a to tak, že až pohansky.
Páč, kdyby nebyl a choval se jak ta církev svatá tenkrát, nebylo by již církve, neboť by byla dokonale vybílena.
Jen hromady záznamů a dokladů a papírů o její činnosti v oboru shromažďování materiálních statků by po ní zbyly. A v tom vlastně spočívá její podivný duchovní odkaz.
Čili prachy a matérie obklopená hustou omáčkou důležitých a tajemných řečiček.
18. 11. 2013 | 09:05

fool napsal(a):

to Anna:
babička věřila i přes dědka junáka pochovaného (doufejme)na Piavě i bez Golitsyna 1915,přes důchod okolo 100 a něco(?) Kč za Klementa Gottwalda i po roce 1950 dlouho,a kupu dětí sirot,vnoučat řadou geometrickou,pravnoučata-Beskydy
Odkazy -capito
Nem tudom:győryőrők,pak zahrada a Nohavica končí,tampony v uších,oči berou,mysli nedochází a hle výklad Lodi bla....Láskér by řekl nesourodé,přeplácané,nekompaktní zobrazení mystéria,já tvrdívám,že Hieronymus Bosch je světlá vyjímka neotřelá středověku,protože je pro mne materialistou se špičatými nárty,placky já moc rád,umím s vařičem,pánví a olejem hodně
Vždycky když jsem startoval s nejtěžším člunem Čech pod Horou Blaník,a po cestě zdolal nepřátele jako kdysi Bruncvík s pádlem místo meče,člunem místo koně,když jsem se ohlédl přede mnou,za mnou -nikdo z Blanických rytířů,asi již odjeli nebo jsou vypotřebování ve Svatých Trojicích,božích eikonalech ,a v takových těch Devilostech od G.W. 1690.Bosch je -200 let.Tomu nazad. Heretici Kataři dopadli o 200 let před Boschem šíleně."Bulhaři" prý,ale mám jiné informace-Visigoti z poloviny 1.tisíciletí,půlka bojující -Gotů-na Katalánských polích 451 n.l.,teď sklerosa zda s Attilou nebo s Aetiem.

V Boha nevěřím,ale v propustnost prostoru-díry-holes (homology),kam padají nenávratně věci si musím zvykat jako na realitu
18. 11. 2013 | 09:09

Anna napsal(a):

JAHA napsal(a):

Zacitujem vam, co som citoval, ked som citoval citujuceho reagujuceho na citaty...
------------------------------------------------------------

Nějak Vám ta citace vypadla :-)
A nihilo nihil – Z ničeho nic nevznikne. Kde nic není, ani smrt nebere.
18. 11. 2013 | 09:11

buldatra napsal(a):

Citáty jsou zřejmě od toho, aby se citovaly.
Jelikož nejspíš vystihují v krátkosti výstižně to, co by jiný v krátkosti výstižně nedokázal vyjádřit.

Zajímal by mě vhodný citát k vystižení podstaty kázání vody a pití vína, v kontextu onoho povedeného znení zákona o církevních restitucích.
A takové to praktikování- jako když vedle sebe postavíme zlého a hodného policajta.
Nebo Duku a františka.
Nebo Hydea &. Jekyla
Prostě, klasická schíza.
Nebo tak něco.

Jen ještě najít vhodný citát.
18. 11. 2013 | 09:37

JAHA napsal(a):

Ad: Anna
To napisane bola, eo ipso, citacia. Len som ju zabudol oznacit, ze ju citujem:-).
18. 11. 2013 | 09:39

rejpal napsal(a):

Anna
při čtení celé včerejší i dnešní diskuse musím dát palec nahoru. Nejen proto, že mám podobný názor, ale i proto, že jste proti většině argumentovala bojovně, ale slušně a neosobně.
Svádět nemravy současné na období minulé není nic nového. Taky si nemyslím, že morálku ovlivnilo tehdejší školství nebo ideologické bláboly tehdejších mocných. Co ji hodně ovlivnilo potom, je to, že řada lidí, kteří parazitovali na tehdejší ekonomice, po převratu využila naakumulovaný kapitál a konexe, "vyprali" je odkazem právě na nemravnost minulého, a dnes jsou z nich celebrity (jen část je stíhaná či zamordovaná). Ke všemu je řada aktivit, která by byla stíhaná v každém režimu, dnes pokládána za jakousi formu odboje. Kdo se pak v tom má vyznat, když tehdejší veksláci, šizuňkové v obchodech, a další lidé z šedé zóny, jsou dnes úspěšní podnikatelé, někteří i politici. Z úplatkářství, které bylo oficiálně stíhané i tehdy, se nakonec stal výraz (politický) deal. Je příznačné, že když tohle premiér před odstoupením řekl v parlamentu, NENAŠEL SE ANI JEDEN Z KOLEGŮ, který by dokázal veřejně říct, "v tomhle nejedu a nesouhlasím s tím". Dokonce ani poslanci KSČM ne, mohli získat nějaké bodíky, ale nejspíš je to ani nenapadlo. Tehdy se podobná činnost včetně těch krádeží pokládala obecně za špatnou, ale svědomí řady lidí se konejšilo tím, že vše je vlastně všech, a proč si nepřilepšit, když to není vlastně ničí. Dnes jsou očividné podvody, i všelijaké jiné nekalé rejdy posuzovány výhradně očima zákonů, a dokonce i existencí sankcí, nikoli nějaké morálky (když se porušoval nějaký zákon, už krátce po roce 1990 se i státní instituce hájily - když nejsou sankce, můžeme to porušovat). Soudy dávají za pravdu podvodníkům, kteří připraví někoho o střechu nad hlavou nebo z něj vymámí velké částky za nic - protože přece podepsali smlouvu, jejich blbost. O některých praktikách exekutorů se taky už napsalo dost. Tohle žádné reziduum socialismu není. Je to hyenismus čistě polistopadové provenience, navíc posvěcený státními institucemi. Když litera zákona stojí nad jeho duchem i nad zdravým rozumem, a jediným způsobem, jak lze něco změnit, je zájem masmédií o případ, něco je špatně. (A to ani nemluvím o varovném počtu případů, kdy v nějaké špinavosti jeli policisté, dokonce i soudci).
18. 11. 2013 | 10:04

Anna napsal(a):

buldatra

Podle mě by se hodil následující citát, protože kardinál Duka podepsal za katolickou církev církevní restituce, nevzdal se finančních náhrad, přestože Ježíš přímo nabádal k tomu, nehromadit majetek, a kardinál Duka se kázáním slov Ježíšových ŽIVÍ.

„Naši učitelé nesmějí být podobni sloupům u cest, jež pouze ukazují, kam jít, ale samy nejdou.“
— Jan Amos Komenský (mj. poslední biskup Jednoty bratrské)
18. 11. 2013 | 10:05

Anna napsal(a):

rejpal

Díky za pochvalu a za opět přesné vyjádření mých názorů. Mám vždycky radost, když si čtu Vaše příspěvky a v duchu si notuji. Těší mě, že to dovedete tak skvěle zformulovat.
18. 11. 2013 | 10:14

buldatra napsal(a):

No, fakt je, že tenhle sloup jde tam, kam ukazuje.
Za čas, jak pozoruji vývoj té smutné postavy, se tím směrem bude kutálet.

Což však jaksi odpovídá takřka přesně tomu, co šíří mezi lid obecný on a jeho jeho církev o ráji.
Taková ta hojnost žíru a pitiva v prostředí podobném Tahitskému, vše podbarveno rajskou hudbou.

Avšak, pak je tu ten jeho nadřízenej, ňákej František a ten jak na sviňu, šíří do světa opak.
V tom aby se čert vyznal.

Takže nekřesťan furt nechápe v celé komplexnosti ten tyátr a má v tom zmatek, je z těch podivných lidí, z toho politováníhodného pokleslého spolku jelen.
Snad vhodný citát pomůže.
18. 11. 2013 | 10:21

buldatra napsal(a):

rejpale,

já vám to říkám přece stále.
Lékem na to je co?
Přímá demokracie.
Potažmo, polopřímá, pro začátek.
18. 11. 2013 | 10:24

rejpal napsal(a):

buldatra
proč ne, ale pokud k ní nějak dospějeme (rád bych věděl JAK), bude taková, jací jsme my sami a jakou ji budeme chtít mít. Bude to dlouhý proces, a zatím jsme ještě ani fakticky nazačali. Přijde mi, že většinově zatím spíš hledáme někoho, kdo za nás všechno udělá...
18. 11. 2013 | 10:37

Anna napsal(a):

buldatra
"Takže nekřesťan furt nechápe v celé komplexnosti ten tyátr a má v tom zmatek, je z těch podivných lidí, z toho politováníhodného pokleslého spolku jelen.
Snad vhodný citát pomůže. "
---------------------------------------------------------------

I spousta křesťanů u nás to nechápe.
Obávám se, že tady nepomůže ani svěcená voda...
18. 11. 2013 | 10:40

SuP napsal(a):

Anna -
"....používání citací nesvědčí o tom, že jsem člověk bez názoru. Nemám-li na něco názor, svědčí o tom, že jsem nad tou věcí nepřemýšlela...."

Pokud jste nad věcí nepřemýšlela, proč se k ní vyjadřujete?

Stran já-Filuta jste se vmísila do poloviny výměn, takže vám asi uniklo, že nešlo o nálepku, ale o šťouch na konkrétní provokaci. Filuta sice není můj šálek čaje, ale nepotřebuju si na něm chladit žáhu, jakož ani na Keltovi. Nicméně pokud mi opakovaně tvrdí, že jsem aktivní přisluhovač represivních složek bývalého režimu, je buďto duševní naháč, nebo provokatér a je úplně lhostejné, že při zastávání opačných stanovisek v jiné debatě dokážeme zůstat slušní.
18. 11. 2013 | 11:03

SuP napsal(a):

bukdatra -
Nabízím další novotvar - ze současné pokleslé morálky se stala "orálka", tedy schopnost každé svinstvo okecat.
Posílám Vám to zdarma.
18. 11. 2013 | 11:05

SuP napsal(a):

Pardon - buLdatra....
Verfluchte Klaviatur!
;-)
18. 11. 2013 | 11:06

pozoun napsal(a):

to Anna:

A vám to není divné? Že prof.Hořejší neprovádí mladé labyrintem genetiky (já se osobně zasekl už na pár stránkách Jacoba-Monoda)
a objevuje se výhradně v šedomyším kolovrátku ?
Vždyž za našeho mládí jsme velice ocenili:Kuba-Čeleda Cesta do nitra hmoty ",Jungk:"Jasnější než tisíc sluncí",Faulkner "Příručka elektrotechnického kroužku I,II".
Dokonce třeba Červinka v populární bichli o chemii mladým tam dal i výrobu kyseliny dusičné Haberem z atmosférického dusíku elektrickým výbojem(tuším první průmyslová Nobelova cena ,1936,nikoliv cyklus Maxe Borna-Fritze Habera (téhož průmyslového ) v krystalech-neplést si s tím).A knihy dnes už tehdejší pakatel nestojí!! I stonásobek.
18. 11. 2013 | 11:15

pozoun napsal(a):

oprava: a Vám
18. 11. 2013 | 11:27

buldatra napsal(a):

pane SuPe, myslím,

že hen ta vámi zmíněná orálka, co by novotvar, je ve skutečnosti schopnost stará jako lidstvo samo.
Jen je v různých dobách různě pojmenovávána.
Za Zaorálka je to orálka.

Ostatně, ten Zaorálek, když už je řeč o novotvarech..
Ten chlápek se začíná podobat i ohledně předvolebního sosanského a Zaorálkovského ladění, šnekovi. Nikoliv ulitou, ale závity, jak se kroutí, chlapec. vykroutiti se ze slibu předvolebního tak, aby se Vlk nažral a koza zůstala celá, je fuška.

A sosanský volič asi, při tom pohledu, kroutí už dnes očima a hlavou.
Inu, konstruktivní politika. Spíš politika konstrukcí.

Ostatně, konstrukční činnost je zajímavá a svého druhu je to dobrodružství.
Když se třeba zkonstruuje špatně drak letounu, je to až adrenalinové.
Orálka sem, orálka tam.
18. 11. 2013 | 11:28

pozoun napsal(a):

Anna,

to: a Vám,

patří skutečně Vám!
18. 11. 2013 | 11:30

Anna napsal(a):

SuP napsal(a):

Anna -
"....používání citací nesvědčí o tom, že jsem člověk bez názoru. Nemám-li na něco názor, svědčí o tom, že jsem nad tou věcí nepřemýšlela...."

Pokud jste nad věcí nepřemýšlela, proč se k ní vyjadřujete?
--------------------------------------------------------------

Vyjadřuji se, když jsem dotázána, když mám chuť pokecat, když chci další podněty a hlediska k přemýšlení...

Zaráží mě, že jste mi dosud nepřipomněl vámi zmiňované případy, jak jste mi napsal: "Tak zkuste domyslet, proč jsou lidi takoví parchanti, jak tady pořád zdůrazňujete, když Vaše děti (moje taky!) jsou tak skvělé?"
Vždyť to přece musí být velice jednoduché, když to tady pořád zdůrazňuji. Opakuji: Nemám ve zvyku někomu nadávat, nemyslím si a nikdy jsem si nemyslela, že lidi jsou parchanti, tak nevím, proč bych to někdy napsala, natož pořád zdůrazňovala. Proto Vás znovu prosím, abyste mi ty případy připomněl.
18. 11. 2013 | 11:32

buldatra napsal(a):

rejpale,

ano, správně díte-proces.
Demokratický proces, dodávám.

Kdybychom se dočkali někoho, kdo to udělá za nás, zjistili bychom zákonitě, že to udělal k obrazu svému.
Proto je asi lepší proces nechat probíhat a snažit se ho sem tam popostrčit a decentně urychlit a přikládat polínka.

Je to jak s tou flaškou pod vodopádem.
18. 11. 2013 | 11:32

rejpal napsal(a):

buldatra
souhlas a "Demokratický proces, dodávám" bych podtrhl.
18. 11. 2013 | 11:36

Anna napsal(a):

pozoun napsal(a):

to Anna:

A vám to není divné? Že prof.Hořejší neprovádí mladé labyrintem genetiky (já se osobně zasekl už na pár stránkách Jacoba-Monoda)
a objevuje se výhradně v šedomyším kolovrátku ?
--------------------------------------------------------------

Mně Vámi uvedené divné není, protože s výukou genetiky, ani s prof.Hořejším jsem nikdy nepřišla do styku :-)
(jsem strojařka)
18. 11. 2013 | 11:37

SuP napsal(a):

Anna -
"....Zaráží mě, že jste mi dosud nepřipomněl vámi zmiňované případy, jak jste mi napsal: "Tak zkuste domyslet, proč jsou lidi takoví parchanti, jak tady pořád zdůrazňujete,...."

Nedělám si archiv cizích příspěvků, tak Vám nic připomínat nebudu.
Věc se má tak. Pokud se tady v debatách setkávám s mnohými debatéry OPAKOVANĚ, není to kvůli jejich originálnímu nicku, ale kvůli DUCHU, kterým na mě jeho příspěvky v souhrnu působí. A na MĚ působí VAŠE příspěvku v duchu, který jsem napsal, ačkoli jste zřejmě slovo "parchant" nikdy nepoužila. (jako třeba - Anna, to je ta vod těch chrtů, co pořád hudrá, že ve Švédsku jsou lepší školy a vůbec všechno ....) A samozřejmě, že jste nic z toho TAKHLE nenapsala, ale některé poznámky v nich mají tak častou frekvenci, že utkví.
A naopak - lze tím možná vysvětlit i to, proč mě má Kelt za fízla. Co já vím?
18. 11. 2013 | 11:48

Anna napsal(a):

SuP
"(jako třeba - Anna, to je ta vod těch chrtů, co pořád hudrá, že ve Švédsku jsou lepší školy a vůbec všechno ....) A samozřejmě, že jste nic z toho TAKHLE nenapsala, ale některé poznámky v nich mají tak častou frekvenci, že utkví."
-------------------------------------------------------------

Děláte rozdíl mezi Vašimi dojmy a pojmy? Pokud ano, jak se to pozná?
A co paměť, jak Vám slouží? Vždyť ze mě si tu dělá pár diskutujících legraci kvůli mnou velmi často vychvalovaném FINSKÉM školství.
Zmínky o v mnoha směrech úspěšném Švédsku jste vyhodnotil, že podle mě jsou "lidi takoví parchanti, jak tady pořád zdůrazňujete"?
Máte výhrady vůči konstruktivní kritice?
Máte výhrady proti stanovení cílů?
Nežádoucí příklady, jako např. opakovaně ex-vládními politiky i v médiích zmiňované Řecko, Vám nevadí?

Jsem žena, kterou jste JEN na základě svých dojmů nařkl z toho, že zde pořád zdůrazňuje, že lidi jsou takoví parchanti. Nepovažujete za vhodné se omluvit?
18. 11. 2013 | 12:09

vaclavhorejsi napsal(a):

pozoun:

Vy byste chtel, abych tady na strankach Aktualne.cz provadel vyuku genetiky?
Jednak - genetika NENI muj obor (mym oborem je molekularni imunologie), za druhe nemyslim, ze tyto blogove stranky jsou urceny k vyuce cehokoli (i treba tak uzasne zajimaveho, jako je molekularni imunologie).
Pokud ale mate zajem, kupte si nasledujici moji ucebnici:
http://www.tridistri.cz/zakladyimunologie-5.vydani?ItemIdx=7
Muzete take cist me clanky ve Vesmiru, kam prispivam celkem casto (v poslednich mesicich dokonce pravidelne).

..
18. 11. 2013 | 12:23

Anna napsal(a):

SuP

P.s.: Mnou nejčastěji citované o Švédsku je toto:
Švédsko
Po Dánsku druhá nejvyšší úroveň zdanění: 46,9% HDP. Dolní sazba daně z příjmu 28,9 % (nejvyšší v EU), totéž platí i pro sazbu horní (56,6%).
Státní dluh jako u ostatních skandinávských zemí nízký (36,5 %). Zásluhu na tom má i vláda pravého středu premiéra Fredrika Reinfeldta, která jej oproti roku 2005 snížila o úctyhodných 14 procent. HDP na obyvatele na úrovni 123 procent unijního průměru.

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/grafika/2012/04/13/rovna-dan-existuje-v-eu-jen-v-postkomunistickych-z/

Můžete, prosím, popsat, proč to na Vás působilo, že tak pořád zdůrazňuji, že lidi jsou takoví parchanti?
18. 11. 2013 | 12:26

Nemo X napsal(a):

Anna: Přijměte prosím i moje cvrnkutí do klobouku s úklonou,s Vašimi názory souhlasím a lépe bych to nenapsal. A co se týče SuPa, netrvejte na nějakém vysvětlení nebo omluvě. Zjevně toho není schopen. Vyhledejte si raději někde zdejší interpelace a díl, v němž tento primitiv působil za plachtou. Něco tak trapného tu bývá málokdy. Snad Vám to jako vysvětlení bude stačit.
18. 11. 2013 | 12:56

Anna napsal(a):

Nemo X

Děkuji. Vím, že omluva nemusí přijít. Tím se trápit nebudu. Ale tentokrát ve mně bouchly saze z toho SuPova nařčení. Už mu dám pokoj :-)
18. 11. 2013 | 13:07

SuP napsal(a):

Anna -
Nebylo nařčení, nebude omluva. Já snad můžu za to, že si z těch nul a jedniček nedokážete poskládat něco, co má logiku?
A ukliďte ty saze.
;-)
18. 11. 2013 | 14:13

Morous napsal(a):

Červinka "Tajemství chemie" anti-kolibří: syntéza Habera-Bosche,100 m věže...zlé jazyky psaly ,že se to vše muselo....
18. 11. 2013 | 14:26

Anna napsal(a):

Rozkaz, SuPe. Nothing Else Matters

Apocalyptica
https://www.youtube.com/watch?v=rbTozgoj9OQ

To jsem ale nelogický parchant, co!
18. 11. 2013 | 14:41

SuP napsal(a):

Anna -
Tak mohlo mě to napadnout, už když jste cítila potřebu mi vysvětlovat, že nejste ta vod těch chrtů .....

Ale odkaz hezkej, díky! Leccos o Vás vypoví.
(Anglicky neumím, ale plachetnici řídit umím)
;-)
18. 11. 2013 | 14:56

SuP napsal(a):

Pardon! Lecco, nebo lecos!
18. 11. 2013 | 14:57

Ládik!!! napsal(a):

Co bylo ukradeno... mi byl třeba ukraden (a stále je) odborový boss Jaroslav Zavadil, který je dnes zároveň poslancem za ČSSD. Měli by ho soudruzi někam vrátit na značky, tohle je přece nechutný střet zájmů.
18. 11. 2013 | 16:09

gabriela napsal(a):

Co bylo ukradeno musí být vráceno, aneb restituce z nejrůznějších úhlů pohledů...

Restituce očima režiséra Zdeňka Trošky
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Troska-tvrde-pranyruje-Duku-Nenazrana-cirkev-Sezrali-by-i-hovno-pod-sebou-293148

Restituce očima kněze ...
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Knez-dava-za-pravdu-Troskovi-Restituce-byly-odporne-vydirani-Pan-Jezis-by-jim-mel-nakopat-p-del-293626

Restituce očima Břetislava Olšera
http://olser.blog.idnes.cz/c/323362/Je-za-cirkevnimi-restitucemi-i-podpora-nacistickych-zlocincu.html

Restituce a můj osobní názor
O církevních restitucích měli už dávno rozhodnout občané v referendu, protože se jich dopady megalomanské restituce, příhodně nazývané megatunel století, dotknou nejvíce. Pokud se tak nestalo, mělo by se tak státi v nejbližší budoucnosti. A to by byla ta pravá a vůlí samotných občanů požehnaná restituční tečka, pro kterou se vyslovil již kardinál Tomášek, blahé paměti.
Pokud v tomto ohledu nezaboduje vítěz voleb ČSSD, předpovídám této straně rapidní pokles volebních preferencí ve všech následujících volbách, které nás čekají už v příštím roce. Naopak výrazné volební zisky si připíší k dobru strany a hnutí, které budou k referendu o církevních restitucích vstřícní a něco pro vypsání obecného referenda také udělají.
***************************************************************
Česká republika: Federální shromáždění ČSFR 1.srpna 1991 schválilo výčtový zákon, kterým se restituovaly majetky církví a náboženských společností. Jako důkaz onoho vstřícného kroku mezi státem a církví bylo prohlášení tehdejšího kardinála Františka Tomáška, že to je poslední nárok, který církev vznáší! Nejen on, ale i další opoziční představitelé se vyslovili pro restituční tečku. Kardinál Tomášek upozornil také na to, že nejde o žádný majetek zabavený komunisty, jak tvrdí ti, kteří se těší na příspěvky do stranických kasiček a konta jedinců...
18. 11. 2013 | 16:27

uno napsal(a):

Václav Hořejší: ano, píšete o tom, ale já sledoval jiný cíl - zda si toho někdo z těch kompetentních všimne a bude na to reagovat. Je škoda, že to nečtou, přece hlas lidu hlas Boží, ani pan Duka nedostává Boží vnuknutí. Omlouám se, že jsem to napsal bez vysvětlení. Snad to to některá naše zpravodajská služba čte a dá to vládě do svodky, bylo by na čase.
18. 11. 2013 | 17:11

LASKER napsal(a):

Díky MOROUSi,pomohl jsi mi

byly to mé pohádky 1000+1 noci.
Jelikož nevím k čemu by mi byl celočíselný determinant Diophantovy rovnice,tak se již nemusím rozhodovat mezi sodíkovou výbojkou a wolframovou žárovkou.

LASKER
18. 11. 2013 | 20:57

gabriela napsal(a):

no comment ;-)

http://www.image84.cz/duka-si-uziva-restituce/
21. 11. 2013 | 13:26

Vladislav Černík napsal(a):

S dovolením bych navrhl se zaměřit na nadřazené heslo, t.j.:
Co bylo lidu vráceno, nesmí mu být znovu ukradeno!
Vl. Černík
02. 03. 2014 | 14:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy