Vivat president!

17. 02. 2008 | 13:24
Přečteno 14030 krát
Před týdnem jsem říkal, že před první volbou prezidenta jsem byl v kostele, kde se přítomní modlili m.j. za to, aby první volba nedopadla špatně. Před druhou volbou jsem bohužel v kostele nebyl...

Je jistě zajímavé, jak negativní vliv na zdraví některých poslanců a senátorů prezidentská volba měla, a jak stranicky selektivní tento vliv byl – zdravotní stav zástupců ODS a KSČM se ukázal jako vynikající, zatímco u ostatních stran to bylo horší. Zvláště chvályhodny byl v této souvislosti přístup paní zelené poslankyně Zubové, která nechtěla kašláním rušit důstojný průběh volby. Myslím, že každý lékař měl z jejího jednání radost – vždyť každé, i sebemenší onemocnění bychom měli pěkně vyležet a nepřecházet!

Obdivuhodná je jistě také odvaha, s jakou se někteří poslanci ČSSD nebáli veřejně vyjádřit mínění odchylné od stranického sekretariátu. Pochvalu za takový odvážný postoj již dlouhodobě sklízejí pánové Melčák a Pohanka, nyní k nim přibyl i pan Snítilý. Je prostě vidět, že ČSSD je velmi liberální stranou a na čelná místa svých kandidátek dává i lidi zcela nezávislého smýšlení (otázkou pak je, proč je následně vylučují ze strany nebo aspoň z poslaneckého klubu...). Takový vpravdě hrdinný postoj oněch třech mušketýrů mi neodbytně připomíná postavy slavné knihy J.F.Kennedyho „Profily odvahy“.

Zpravodaj BBC to ovšem viděl jinak a napsal: "Nad nátlakovými taktikami v mafiánském stylu a nad tím, jak hluboko česká politická kultura klesla, zahraniční korespondenti jen kroutí hlavou". Myslím, že pan korespondent jen prostě nedocenil vyjednavačské umění týmu Dalík-Weigl-Šlouf.

Jako katolík bych měl jistě mít radost, že úspěšná volba zvýšila naděje na finanční vyrovnání státu s církvemi a že těch 280 miliard už brzy začne téci...
Mimochodem, slyšel jsem, že i někteří biskupové se angažovali v zákulisních jednáních směřujících k podpoře V.Klause (nemýlím-li se, podobně jako v případě J.Paroubka formálně člena konkurenční Československé církve husitské?), což je jistě dobrá zpráva pro novou a lepší kapitolu ve vztazích mezi státem a katolickou církví. Naproti tomu jsme se od pana ministra Kalouska dozvěděli, že bezprecedentní nátlak, který na lidovecké zákonodárce vykonával páter Halík (hrozba peklem?) měl právě opačný účinek – to jsou tedy paradoxy...

Dalším velkým přínosem úspěšné prezidentské volby pro naši vyspělou demokracii bude zřejmě návrat nevinného a duem Vesecká-Selichov plně očištěného J.Čunka do vlády – konečně!

Prezident nás ujistil, že i nadále bude bránit přijetí eura, bude se stavět proti hydře bruselské byrokracie a neustane ve svém anti-oteplovačském zápase.

Je tedy jasné, že můžeme věřit slovům staronového pana prezidenta, že bude, a to ještě více než dosud (je-li to vůbec možné), prezidentem nadstranickým, národ sjednocujícím a politické hrany uhlazujícím.

Takže – pro těch dalších pět let optimisticky: Pánbůh s námi!

**************************
OMLUVNÝ DODATEK:
Ve svém textu jsem se zlehčujícím způsobem vyslovil o onemocnění p. Zubové. Teprve z diskuse jsem se dozvěděl, že několik dní předtím podstoupila operaci, takže se skutečně nemuselo jednat o žádnou banalitu. Paní poslankyni se tímto omlouvám.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vb napsal(a):

Přes Vaše vzdělání netřeba komantář, nebo se nemůžete ohřát jinak?
17. 02. 2008 | 13:36

honza napsal(a):

Hm, na rozdíl od BBC se soustřeďte na jediný hmatatelný volební podraz SAVOY-GATE. Ostatní jsou plivance bez podstaty Myslím, že jedno ze sloganů křesťanství, pokud vaše křesťanstvínebyla též ironie, je:
Kdo jsi bez viny, hoď kamenem!
17. 02. 2008 | 13:37

Zacheus napsal(a):

Myslím si, že to byl J. Swift, který napsal :

"Život je komedie pro toho, kdo myslí a tragédie pro toho, kdo cítí".
17. 02. 2008 | 13:48

Luba napsal(a):

Tak jsem sledoval vystoupení pana Béma a Kateřiny Jacques v pořadu mistra Moravce.
Bémova demagogická sprostota tam ostře kontrastovala se střízlivými, věcnými a pevnými postoji paní Kateřiny. Jako voliči Zelených se mi opět potvrdilo, že jsem volil dobře. Možná by bylo zajímavé, kdyby trouba Moravec využil toho, co se nabízelo, ale čeho si jako k momentálně vládnoucímu konformní režimní novinář raději nevšímal. Mohl totiž navodit zajímavý dialog nikoli mezi Olgou Zubovou a Kateřinou Jacques, ale mezi onou akutněpředsamotnouvolbouserozstonavší Zubové a pronajímatelem prodejních a výstavních prostor manžela Zubové Zubova, pražským primátorem Pavlem Bémem. To mohlo být velmi zajímavé!
17. 02. 2008 | 13:50

karel napsal(a):

Skutečně ubohost. Opet zadne argumenty a pouze zanícená podpora Paroubka, tak jak to tu uz dlouho predvadite. Zvlastni, ze jsem od vas nikdy necetl nic o hulvatstvi Ratha, Paroubka o Rathove tunelovani casopisu CLK nebo o jejich spolupraci s agentem Falmerem zato o Klause jste se otiral temer v kazdem clanku. Stavet se do role posledniho spravedliveho vam skutecne jde, ale to je tak vsechno, protoze jinak vase clanky nemaji hlavu ani patu a jsou jeden jako druhy. Museli jste mit asi docela pohrebni naladu doma co, kdyz vyhral Klaus, ale treba jste si sel poplakat Halikovi na rameno. Ale hlavu vzhuru a urazenost stranou, alespon budete mit na dalsich pet let tema na blogy, jste totiz velice monotematicky clovek a bez Klause na Hrade byste musel pri svem psani zacit premyslet. Drzim vam palce.
17. 02. 2008 | 13:51

Zacheus napsal(a):

To Honza. Souhlasím - "kdo jsi bez viny, hoď kamenem!"
17. 02. 2008 | 13:52

vlk napsal(a):

PAne profesore - naprosto přesné! Není co dodat.
Ovšem jako vždycky - připravte se na modré ovace. Už vezo plné fekály.
A pokud jste chtěl závěrečnou větou říci - bude hůř, odpovídám - ano bude. Líp už skutečně bylo.
světlo na konci tunelu jménem Švejnar bylo zhašeno charakterem jistého Snítilého, jistého Melčáka, Jistého Pohanky.
Právě jsem slyšel Klausidenta na Primě. Všichni jsou pro něj hrdinové.
Že si představujete hrdinu také tak?
17. 02. 2008 | 13:52

jchj283 napsal(a):

Pane Horejsi,
je smutne,jak navzdory vzdelani od pocitace diagnostikujte pani poslankyni a zasvecene informujete o tom,ze se ji nechtelo pokaslavat ve snemovne.Pokud bych ta slova cetl od hulvata Paroubka,ani by mne to neprekvapilo,ale od vedecke kapacity je to velice smutne.Cely clanek jsou jasne levicove uvahy,dost tristni.
17. 02. 2008 | 13:57

Marty napsal(a):

Nemotorny pokus o nadsazku se zvrhl v ubohe hazeni spiny na jednu stranu.
17. 02. 2008 | 14:00

Ládik napsal(a):

hodil bych kamenem - ale rozbil bych si LCD...
17. 02. 2008 | 14:00

pane profesore napsal(a):

vylezte uz Jirkovi Paroubkovi ze zadni casti tela, zpusobuje vam to selektivni videni. Co chcete rici tim Melcakem, to mi unika, ze ODS je podplatila? pokud ano zverejnete dukazy, jinak je to od vas opet sproste plivani spiny. Nebo je to tak, ze strana vaseho srdce ma za poslance prodejne devky? Zacnete uz konecnete pouzivat hlavu.
17. 02. 2008 | 14:01

ARANIA napsal(a):

to vlk:
100% souhlas v vaším komentářem.
Co je to za lidi (stranu),která se dokáže radovat z takto získaného vítězství? Budeme čekat na přímou volbu...
17. 02. 2008 | 14:02

Jejda napsal(a):

Dobrý den, pane profesore. Asi měl váš článek vyznít "lehce ironicky" (neřku-li vtipně), nicméně mě se jeví spíše "lehce zapšklý" (neřku-li ublížený). A tak při jeho čtení nebyl důvod se zamyslet ani pousmát. Škoda.
17. 02. 2008 | 14:03

romana napsal(a):

Vy jste ale sprosty hulvat, to jste klesl opravdu hluboko. Vy vite jak poslankyni za Zelene bylo? A jeste si z toho delat srandu. To si rikate krestan. Preju vam abyste brzo onemocnel a lidi okolo vas nazyvali simulantem.
17. 02. 2008 | 14:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další hrubě urážlivé a vulgární příspěvky, které porušovaly Kodex diskutujcích.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Nevyjádřil bych to takto silně a nikomu bych nepřál nemoc, paní Romano, ale odpověď na Vaší otázku by mne také zajímala.
17. 02. 2008 | 14:28

hugo napsal(a):

Pane Stejskale, spíte taky někdy ;]
17. 02. 2008 | 14:32

stejskal napsal(a):

Spaní je moje nejmilejší činnost, pane hugo. Ale už jsem se naučil diskutovat a censurovat i ze spaní ;-) l.s.
17. 02. 2008 | 14:36

Fialovy Krokodyl napsal(a):

Hořejší:

V duchu jsem si říkal, co asi napíšete, když Klaus vyhrál volby a nezklamal jste má očekávání.
Komedii s pokusem o změnu volebního systému bohužel předvedla ČSSD, což mne mrzí, protože jsem spíš levičák.
On Klaus není zas tak špatný prezident, jistý euroskepticismus je na místě. Co se eura týče, tak bych doporučoval diskuse s lidmi ze zemí, kde euro před pár lety nahradilo domáci měnu - pokles životní úrovně byl značný.

Panu Švejnarovi jeho kandidatura na prezidenta profesně neuškodila. Naopak, jeho cena na trhu práce jistě stoupne.

Luba:

Doufejme, že "paní Kateřina" bude prokazova stejnou věcnost, střízlivost a pevnost jakou zde adorujete i nadále. To jí ovšem se železnou logikou musí vést k opuštění SZ.
17. 02. 2008 | 14:36

vaclavhorejsi napsal(a):

Mili diskutujici,
nesmite byt tak podezrivavi - vzdyt ja jsem proti nikomu nerekl kriveho slova, kazdeho jej a jen chvalim...
17. 02. 2008 | 14:40

m&m napsal(a):

Nejen, že se poslankyně Zubová rozstonala v nejnevhodnější okamžik, ale navíc se jí rozstonal i mobilní telefon, takže z něj šly odesílat jen SMS zprávy, pak se na něj nedalo dovolat z jiného mobilu než mobilu novinářů, rozstonal se i domácí zvonek, takže se nedozvonila návštěva v podobě ministryně Džamily stehlíkové. Těžce nemocná paní poslankyně byla doma sama a její mažel mezitím poskytoval rozhovory novinářům z druhého konce města. Podle měnících se informací se těžce nemocná paní polsankyně postupně vyskytovala doma / na neznámém místě / doma / na neznámém místě / doma.

Jako pouhý příjemce informací v tom mám určitý zmatek.
17. 02. 2008 | 14:44

bigjirka napsal(a):

Pane profesore, že Vám není hanba. Jak Vy víte, nakolik je někdo formálním nebo neformálním věřícím? Ne, že by byla paní Zubovová mým šálkem čaje. Ale difamisovat ženu, že druhý den po operaci nejde odevzdat svůj hlas odepsanému pseudokandidátovi, to je fakt humáč. Demokracie v ČSSD.. Váš nedávný článek o bolševicích a menševicích: tak tady je to v reálu, ČSSD zatím úspěšně bolševisovala, vyloučila lidi, kteří hlasovali jinak. Kvalit originálu zatím nedosáhla, Lenin ty, co nestačili zahnout kramle, nechal povraždit. Siničné komando v Kutné Hoře, Dežomila s Božíčkem, copak si to tak krásné město zaslouží? Stejně to byl asi podfuck, kdoví, kam jeli, na cestu do KH a zpět by měli asi 40 minut, to je tak na vrtulník.
17. 02. 2008 | 14:49

Vašek napsal(a):

Ano, článek je zapšklý, ale s panem profesorem víceméně souhlasím. Na razantnější komentáře bych ale ohledně paní Zubové vážně počkal do chvíle, kdy vyjde najevo, jak to skutečně bylo. Přeci jen kašlání při gynekologických problémech je až druhotný problém...
Zacheus: Myslím, že to byl Horace Walpole.
17. 02. 2008 | 14:49

Pablos napsal(a):

Já si myslím, že ten náš sympaticky pan prezident z tým příjemně mňoukavým hlasem, už dávno všechny ostré náboje vystřílel a zůstaly mu už jenom ty slepé. A nebýt kulek a střelného prachu v dopisních obálkách určeným některým jeho fanouškům, tak by už žádnou velkou díru do světa neudělal. Teď však je pravda, že určitý čas bude znovu dobře vyzbrojén a bude „střílet“ i ostrými náboji.
17. 02. 2008 | 14:50

SuP napsal(a):

honza -
pan profesor, aby neporušil desatero, nehází kamenem, neb není bez viny. Proč ale hází blátem??
17. 02. 2008 | 14:51

Opačno napsal(a):

Komentář pana Hořejšího není zrovna nejšťastnější, leč jak se říká "na každém šprochu, pravdy trochu". Ta jeho diagnoza paní Zubové je spíše krajně netolerantní, ani paní Kteřina J. dosud nezná přesný druh její choroby či onemocnění. No a to ostatní je otázka úhlu pohledu, na jedné staně laciné mentory, na druhé prostoduché závěry. No jak říkám, nic moc.
17. 02. 2008 | 14:58

Englishman napsal(a):

Václav Hořejší:
Věděl jsem, že se mi váš blog líbit nebude, ale nevěděl jsem, jak moc. Určitě si nemyslíte, že ODS tlačila na Zubovou, aby se nechala operovat, takže nevím, proč to naznačujete. A jistě víte, že mafiánské praktiky při volbě umožňuje právě veřejné hlasování, a možná jste si všiml i toho, že ve volném mezičase mezi hlasováními volitelů Václava Klause ubylo, takže opět: kdo asi vydíral a kdo si na to připravil (v rozporu s Ústavou) podmínky?
17. 02. 2008 | 14:59

Hana napsal(a):

Pane profesore, dekuji.Ze bude hur, to je jasne i z tech hnusne utocnych prispevku na teto strance. Zlo bylo touto volbou vyznamne posileno.
Co se tyce nemoci pani poslanky ne Zubove, jak to, ze uz ve ctvrtek v noci bylo znamo, ze se na volbu nedostavi (Dalik v poradu Pred pulnoci 15.2.), kdyz ona sama tvrdi, ze se ji udelalo spatne cestou na Hrad v patek a manzel ji musel odvezt zpatky domu? V teto souvislosti prosim Lubu, aby napsal vic o pronajmu tech prodejnich a vystavnich ploch pro jejiho manzela. Je dobre to vedet.
17. 02. 2008 | 15:00

RUMCAJS napsal(a):

Co takhle občas nějakým názorem překvapit pane Profesore?

Vzepřít se mafii, na to musíte mít odvahu, ať už je to za peníze nebo ne. Ono přestoupit do druhého tábora, to chce odvahu vždy.Akorát, že když přestupujete z leva do prava, jená se o korupci, kdežto obráceně se jedná o vítězství pravdy a lásky.

Nejste první, kdo se tady snaží komentář BBC vysvětlovat po svém.Že se jednalo o mafiánské praktiky , na tom se asi shodneme. Na tom kdo za nima stál, už asi ne. Ale o tom ani BBC ni slovo.

Zbytek Vašeho příspěvku je klišé, které zanívá z Lihového domu neustále a je polopravdou nebo pololží toho, co ve skutečnosti Klaus tvrdí.

Máme prezidenta, který určitě není bez chyb. Ale je to prezident s raciónálním pohledem na svět,racionálním uvažováním a racionálním chováním. To všechno Švejnar postrádá. Postrádal i témata a ty nahrazoval frázema.Ještě že to dopadlo, jak to dopadlo.

Jinak Pánbůh s námi i s Tebou!
17. 02. 2008 | 15:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal hrubě urážlivé a vulgární příspěvky, které porušovaly Kodex diskutujcích.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 02. 2008 | 15:02

MEZ napsal(a):

Pane Hořejší bravo, hned mám váš blog v záložkách.

Mě mimochodem nejvíc pobavily dvě situace - když jeden člen servilního modrého hejna se ve snaze vlézt nositeli Putinova řádu co nejúlisněji do příslušného otvoru fatálně netrefil a řekl, že jeho kandidátem vždy byl a je Václav Havel.
A podruhé když známá ostravská defraudantka Janáčková prohlásila, že Klaus je takovým světýlkem na konci TUNELU :)))) Krásné kouzlo nechtěného což?
17. 02. 2008 | 15:06

j. napsal(a):

Závěrečný komentář Topolánka se mi velmi líbil. Srovnání volby s fotbalem velmi přesně vystihuje situaci v naší politice. Kapitán ODS proměnil trestné střílení nařízené proti vlastnímu lidu za neúčast v parlamentních volbách. Vedle se štěstím tetelil šedivý trenér týmu, veřejností pro své metody přezdívaný Igelitka. Bohužel jsme se nedověděli, kolik je vítězství stálo. Ivánku, můžeš mluvit!!!
17. 02. 2008 | 15:09

Englishman napsal(a):

Libor Stejskal:
Možná si vzpomínáte, že mě velmi vadí vaše dvojrole diskutéra a editora pod jedním nickem. Svého času jste mi odpověděl, že pokud diskutujete, nepřidáváte si podpis "editor blogů".
Ve svém příspěvku z 14:28:52 vystupujete jak jako editor, tak - v postscriptu - jako diskutér. Názory, které jako diskutér prezentujete, mi jsou vesměs velmi blízké, ale tohle je dle mého skromného názoru vážně naprosto chucpe.
17. 02. 2008 | 15:09

kravec napsal(a):

Dr. Pavel Nováček si dal práci s důkladným rozborem knihy Václava Klause „Modrá, nikoli zelená planeta“, která se dopouští se zde mnoha chyb, omylů a také dezinterpretací.
http://www.stuz.cz/view.php...

Můžeme se těšit, že za dalších 5 let pan predent vyproduke ještě větší kupu nesmyslů, hlouposti a blabolů :-(
17. 02. 2008 | 15:12

m&m napsal(a):

Mr. Dalík věděl už v noci před volbou, že se poslankyni Zubové ráno cestou na Hrad udělá špatně:

Pane Hořejší, Vy jí tak křivdíte...

Viz jeho odpověď na otázku v cca 15.minutě:
http://www.ceskatelevize.cz...
17. 02. 2008 | 15:16

Tomáš Fuk napsal(a):

Slyšel a četl jsem hodně analýz kdo a co může za to, jakým způsobem prezidenské volby proběhly a jak dopadly. Já osobně si myslím, že největší vinu na tom máme my, voliči. Pro svou nenáročnost na morálku těch, které volíme i těch, které už jsme zvolili. Poučme se. Už brzy bude čas to napravit. Nenechme se opět opít rohlíkem a všem to po zásluze spočítejme.
17. 02. 2008 | 15:20

Englishman napsal(a):

krkavec:
Pan Nováček nenapsal důkladný rozbor, nýbrž komentář. Pokud komentuje to, o čem nemá ponětí, je docela legrační. Například u kapitoly o diskontování jsem smíchy málem spadl ze židle.
17. 02. 2008 | 15:24

Leoš Junek napsal(a):

Vážený pane Hořejší!
Nelíbí se mi, jak jste se vyjádřil na adresu poslankyně Zubové. Dokud se neprokáže opak, věřil bych více jejímu vysvětlení její absence než Vašemu.
17. 02. 2008 | 15:30

MEZ napsal(a):

Tak Mája Dalík se nám nějak přeřekl! "Ty spekulace, že se nedostaví, byly známy už ve čtvrtek večer..." Vyjádření Zubové: "Já si to neplánovala, ráno jsem jela na volbu, ale nečekaně se mi udělalo špatně, a tak jsem to obrátila..." Hmm, já myslím, pojďme této diskuzi vrátit důstojnost a demokratičnost, no ne? :))))
17. 02. 2008 | 15:32

Hana napsal(a):

Englishman: to, ze jste pri cteni kapitoly o diskontovani, "smichy malem spadle ze zidle", nezni rozhodne jako relevantni argument
17. 02. 2008 | 15:34

Tomas B napsal(a):

Pane Hořejší, není proč věšet hlavu. Pan Švejnar zvítězil morálně! Samozřejmě, pokud by snad Paroubek sehnal pro Švejnara nějaké hlasy v táboře ODS, šlo by jednoznačně o čin spravedlivý a o podporu napříč politickým spektrem. Takhle je to ale nechutná korupce. ODS a Klaus jsou příčinou všeho zla. Co asi tomu Snítilému nabídli? Prachy, co jinýho! Snad dostal alespoň tolik co Gross.
Celou tu zkorumpovanou vládu a všechny ty zloděje je konečně třeba odstranit. Ať už státním převratem, nebo zákonem. Co takový Lex ODS, kterým by se prostě ODS zakázala politická činnost? Kdo by byl pro? No každý správný demokrat, samozřejmě!
17. 02. 2008 | 15:35

Englishman napsal(a):

MEZ a jemu podobní:
Zubová podstoupila v úterý operaci. Co je překvapivého na tom, že se ve čtvrtek večer spekulovalo o tom, že se nedostaví na volbu?

Kdybyste byli alespoň trochu objektivní, tak byste věděli, že překvapivé bylo jen to, že tam jet chtěla.
17. 02. 2008 | 15:37

Boleslav D. napsal(a):

Tomas B:
"Co takový Lex ODS, kterým by se prostě ODS zakázala politická činnost? Kdo by byl pro? No každý správný demokrat, samozřejmě!"

No vidite - to je napad! To by se melo zkusit!
17. 02. 2008 | 15:39

Englishman napsal(a):

Hana:
Souhlasím s vámi, není to argument, je to komentář. Přesně jako v případě pana Nováčka.

Mimochodem, zkuste si to přečíst. Třeba vám Nováčkova úvaha o tom, že "diskontní míra blízká nule" nemusí být extrémní, také přijde trošku legrační.
17. 02. 2008 | 15:42

mattiCZ napsal(a):

Bravo. Inteligentní a značně sarkastický a ironický komentář. Z toho mám radost. Z čehož ovšem radost nemám pražádnou je to, že máme na 5 let prezidenta, kterého si většina občánů nepřála a že jedna modrá strana svými totalitními a mafiánskými praktikami usurpuje českou politiku. Z toho je mi fakt hodně nevolno... :(((
17. 02. 2008 | 15:43

LANGERGATE napsal(a):

17. 02. 2008 | 15:47

Hana napsal(a):

Englishman: prekvapive na tom je, ze vecer pred volbou Katerine Jacques potvrdila, ze se volby zucastni a ve stejne chvili uz vedela ODS, ze ji bude v patek spatne (co ty prodejni a vystavni prostory pro jejiho manzela? Vypnuty mobilni telefon, byla doma, nebyla doma. Komu z nas schazi objektivita. Vuci
brainwashingu nekterych straniku jsem odolna (zleva nebo zprava)
17. 02. 2008 | 15:47

Vico napsal(a):

Po vystoupení Klause na Primě se začínají naplňovat ty nejhorší scénáře jeho druhého volebního období. Jeho mňoukavý a postupem času stále více dědkovsky hašteřivý hlas budeme slýchat stále častěji. K prasknutí napnutý žlučník si musel ulevit útoky vůči Švejnarovi, který jako ekonom hraje o dvě ligy výše než pán Pražského hradu. Jeho boj proti EU, který zřejmě bude nabírat na síle, nebude jen trapný, ale škodlivý. Další boj, ve kterém pan president neustane, bude boj proti "soudcokracii", která ještě není zcela pod vlivem ODS, proti Euru, které by jsme měli přijmout nejdříve tak v roce 2050 a proti klimatickým změnám. Těch pět let bude velmi velmi dlouhých.
17. 02. 2008 | 15:52

Englishman napsal(a):

Hana:
Nevím nic o nemoci Zubové a nechci o tom spekulovat. Ale obecně vyvozovat něco z toho, že jedna strana sama o sobě říká, že je dokonale připravena, zatímco její protivník tvrdí, že je úplně v háji, nelze. Obojí je standardní pracovní postup v případě jakýchkoli problémů.
17. 02. 2008 | 15:57

citizen napsal(a):

Za církev bojující biskup Lobkovic (krycí jméno Plzeňák) a Graubner (kromě lobbyingu nazpíval i CD s Danielem Hůlkou) dobře udělali! Něco z profesorské konzervativní literatury:
Marxova politická ekonomie a ekonomická teorie / Václav Klaus... [et al.]. - Praha : Ekonomický ústav ČSAV, 1969. - 88 s. - (Výzkumné publikace-Ekonomický ústav ČSAV ; č. 63). - Pro vnitřní potřebu.
Dobře, že si tady konzervativně nikdo nic nepamatuje (církev spolek zahrádkářů, blokování restitucí, soud o katedrálu) a za křesťansky konzervativní se považuje adorace avantgardní chicagské ekonomické školy (motoinvest štika v rybníce, kapitán Tříska a kupónovka). Vivat rezident konzervativec!
17. 02. 2008 | 16:06

IvanT napsal(a):

Vazeny pane Horejsi,

Vas blog mne pobavil a potesil (na rozdil od tech, kteri ho brali doslova a vzplali). Ocenil jsem take to, ze jste byl usmevne kriticky na vsechny strany, vcetne tech, ktere vam jsou blizke.

Na adresu tech kdo radi ridit se navodem 'hod kamanem jsi-li bez viny' bych poznamenal, ze svetovy nazor zalozeny na tom ze se nesmi nic kritisovat, ani zpusob a vysledek volby vlastniho presidenta, nevede nikam.
17. 02. 2008 | 16:08

Vlad napsal(a):

Vážený pane Hoření(dle úrovně článku spíše Doutnání) Proč kydáte špínu na paní Zubovou, když její hlas neřešil naprosto NIC. I kdyby volila s celou svojí rodinou, tak by to toho levicového přivandrovalce nezachránilo...viz. počet hlasů.
Doufám, že se Klausovo veto stane brzdou všem levicovým nemakačenkům.
17. 02. 2008 | 16:09

Adam napsal(a):

Aranio, radovat se z takto získaného vítězství není pro ods problém. Jejich radost je upřímná a nezkalená. Mají jiné vnímání reality.Jsou to jejich standartní metody viz blog Tlustý: " Na Hradě se totiž rozhodovalo mimo jiné i o tom, jakým směrem se naše země bude ubírat v minimálně dalších deseti letech. Ano, šlo o to, zda-li se z České republiky stane v budoucnu stabilní demokratická země se všemi průvodními atributy...." No a to jsou přece ty standartní atributy :-))
17. 02. 2008 | 16:10

bara napsal(a):

Pane profesore,
velmi jste me zklamal, ale to je muj problem. Opravdu jste mel neco takoveho zapotrebi?
P.S. I s Tebou...
17. 02. 2008 | 16:21

rosomák napsal(a):

Vždy jsem se domníval,že Ježíš Kristus zemřel pro své ideály,které se staly alfou a omegou KŘESŤANSTVÍ.Proč potom KDU-ČSL zašlapala desatero do prachu a pokálela Bibli? Pro jidášský groš.Neslyšíte jak čerti v pekle jásají a plesají? Hanba zaprodané KDU-ČSL.
17. 02. 2008 | 16:22

stejskal napsal(a):

Vám přijde chucpe, že by mne zajímala odpověď na otázku "Vy vite jak poslankyni za Zelene bylo?", pane Englishmane? Nerozumím.

Libor Stejskal
17. 02. 2008 | 16:30

zdesta napsal(a):

Neodvolatelnost a doživotní imunita je nesmyslem.Pokud se poslanec obrátí proti programu své strany o 180 stupňů, tedy i proti svým voličům, pak nechápu smysl voleb.(Pohanka, Melčák.)Kdo jim dal mandát? Jsou zodpovědni svým voličům, kteří je z části platí ze svých daní. Ti voliči jsou levicový, nebo ne?
17. 02. 2008 | 16:30

klaaarka napsal(a):

Pane Hořejší,

pokud vím, paní poslankyně Zubová byla po gynekologické operaci, na volbu se dokonce vypravila, ale bylo jí tak zle, že nedojela.

Myslím, že s "pokašláváním" ve Španělském sále jste to trochu přehnal, stejně jako s "každým, byť sebemenším onemocněním".

Nebo že byste nevěděl, co znamená slovo "gynekologický"?

Vaše osobní útoky jsou Vás nedůstojné.
17. 02. 2008 | 16:32

m&m napsal(a):

Klaarka: specialista na gynekologické potíže, MUDr. Dalík věděl už v noci před volbou, že se poslankyni cestou do práce udělá špatně:
http://www.ceskatelevize.cz...
17. 02. 2008 | 16:35

m&m napsal(a):

Nebo MUDr. Bormann? Každopádně má jednu dobrou vlastnost. Že se vždy mezi řečí pochlubí, co všechno ví a jak to umí zařídit.
17. 02. 2008 | 16:40

m&m napsal(a):

Za nevkusnost posledního příspěvku nese odpovědnost M.Dalík.

"Prostořeký muž s nejasnými představami a záměry, který se před časem nepřímo přirovnal k Hitlerovu tajemníkovi Martinu Bormannovi, protože toho prý také všichni ve straně „nenáviděli“, a to proto, že „byl blízko k tomu Hitlerovi, protože mu Hitler věřil, a takový člověk je vždycky neoblíbený“."
http://www.respekt.cz/clane...
17. 02. 2008 | 16:48

Cicero napsal(a):

Pane Hořejší, v mnoha věcech s Vámi souhlasím, ale s tou Zubovou jste si vážně ošklivě naběhl a Vaši oponenti teď mají čím střílet. Na druhé volbě mě překvapilo, jak málo stačilo k tomu, aby Václav Klaus zvolen nebyl, a že šlo skutečně o hlasy přeběhlíků (Melčáka, Pohanky a Snítilého), které rozhodly o tom, kdo bude příštím prezidentem. Je asi poněkud naivní myslet si, že ho právě tato okolnost nějak mrzí; on má samozřejmě radost, že vyhrál, a nic jiného ho nezajímá. A v příštích pěti letech už se nebude muset krotit...
17. 02. 2008 | 16:50

Jirka P. napsal(a):

Pane profesore,s paní Zubovou jste to možná trochu přepískl,ale celkové vyznění je naprosto trefné.Důkazem toho je oheň a síra dštěná zprava a to pan Stejskal ještě tvrdě úřadoval.Ale na ty vulgarity jste tu zvyklý,že.Jen mi stále není jasné,že dle průzkumů veřejného mínění fandí levici pouze lidé negramotní.Přečtu-li si některé výše uvedené reakce,jeví se mi to poněkud opačně.
17. 02. 2008 | 16:59

Hariet napsal(a):

Pane Hořejší, díky za Váš článek, vystihl jste to naprosto přesně. Všechny ty "volební shody" a náhody, včetně nemohoucnosti poslankyně Zubové, byly podivuhodné, naprosto cílené. ODS to měla zmáknuté -dokonale. Uvěřit jim mohl opravdu jen hlupák a ztotožnit s nimi, a jejich metodami, jen fanatik ODS, nebo jejich souběžník. Průběh prezidentských voleb i jejich výsledek je pro normálního, slušného občana docela tristní.(Umocněn ještě prvním rozhovorem staronového prezidenta V. Klause na dnešní, nedělní Primě.") Kupujme si, vážení spoluobčané, hřebeny, nastávají nám všivé časy..."
17. 02. 2008 | 17:01

Pepa Řepa napsal(a):

I já jsem byl onu neděli u Salvátora, Nicméně si myslím, že Tomáš Halík neměl na klubu KDU co dělat.Jako občan tam být nemohl.Běžný občan nemá na klub přístup.

Je ovšem možná i verze, že vyjádření našeho milého pana Kalouska je zavádějící a účelová.
Bratr Kalousek může vyklečet v kostele ďolík, přesto mne nepřesvědčí, že bere přikázání "nepokradeš" vážně.Jinak si myslím, že se lidovci zachovali nejlépe.Nechali každému možnost vlastní volby.Přirozeně to schytají s obou stran.

Každému co jeho jest.
Teď jsem slyšel rezervované vyjádření VK ke Kosovu.Málokterý evropský prezident by se tak vyjádřil.Také si myslím, že přijímat Euro v době, kdy se koruna neustále zpevňuje je blbost.A jistá míra eurospekticismu je také na místě.
Proč tato pozitiva VK nepřiznat?
Negativa známe všichni.
17. 02. 2008 | 17:04

Václav napsal(a):

Nechápu jak někdo s fundamentálním exaktním vzděláním může být katolíkem. Leda, že by jste víru "hrál" jako Poláci. Šest dní jim desatero nic neříká a v neděli hodinu by se vírou zbláznili. Také se prosím po modlení zpijete do němoty? Nebo jste katolík 168 hodin v týdnu?
17. 02. 2008 | 17:21

!! napsal(a):

Odhalil ses komunisto!
17. 02. 2008 | 18:04

Karel napsal(a):

Klaus je nejdražší vašnosta v dějinách našeho státu a to od dob Přemyslovců. Ještě klika, že ODS nevěnovala české pohraničí sudetských Němcům, jen aby získala i jejich hlasy pro zvolení Klause.
17. 02. 2008 | 18:05

Fialovy Krokodyl napsal(a):

Václav

Co na tom nechápete?

-FK-
17. 02. 2008 | 18:06

fafnir napsal(a):

m&m
vy tak nenávidíte p. Klause že jste ochoten i život obětovat za jeho odstranění.Cizí pochopitelně.V tomto případě paní Zubové.A vy levičáci musíte byt ohromě silná a sebevědomá parta,když dle VAŠICH slov ,na vaši porážku stačí jediný Dalík.
17. 02. 2008 | 18:12

Karel Vomacka napsal(a):

P. profesore, opet vtipne! Jen pozor, aby VeKovi priznivci s Vami jednoho dne nezuctovali. Jak jsme videli, mozne je uplne vse. Nezacina takhle nejak diktatura? Bohuzel se nam povrdilo rozdeleni spolecnosti na neschopne (ty slusne) a vsehoschopne.

PS: Mozna byste mohl napsat kamaradum na Harvard, ze bude muset zit nejaky cas ve vedecke emigraci, jelikoz Vam modra agentura neda grant pro politickou nespolehlivost. Jako optimista necekam, ze to bude trvat dele nez deset let. :-)

PPS: Nelze mit dlouhodobe demokracii, kdyz vetsina obyvatel nejsou demokrati.
17. 02. 2008 | 18:15

Karel Vomacka napsal(a):

@Karel: Treba by tady Sudetaci aspon udelali Ordnung (jako v Bavorsku):-D
17. 02. 2008 | 18:18

stále rebel napsal(a):

Naše volby očima korespondenta BBC.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/...
17. 02. 2008 | 18:20

Saliven napsal(a):

fafnir:
On to není jen Dalík, ona to je celá zájmová podniktelská skupina, co stojí za Mirkem Topolánkem. Dalík je jen jejím viditelným tykadlem.

Jsem si jist, že to, co chce pan m&m říct je, že je zvláštní, že Bursík o absenci Zubové nevěděl a Dalík ano. Vůbec nechce nějakou lidskou oběť, jak mu podsouváte. Jedno spiklenecké vysvětlení se nabízí - Dalík (nebo někdo jiný) bafnul na Zubovou a ta radši zůstala doma.
17. 02. 2008 | 18:25

Fialovy Krokodyl napsal(a):

Pepa Řepa:

Mluvíte mi z duše(17.02.2008 14:36:34).

-FK-
17. 02. 2008 | 18:26

Ladcigler napsal(a):

Vtipné a výstižné. Nenechte se odradit příspěvky fanatiků, kteří si nevidí ani na špičku nosu.
17. 02. 2008 | 18:29

Ikena napsal(a):

Neděle graduje,
v poledne pan Bém volá po Národní Frontě a SZ je doporučeno držet "hubu a krok", odpoledne se p. Tlustý prezentuje čirou agitku z 50.let. A teď těžká dělostřelba, kritika modré strany na celkém výstižný komentář a názor na podivné úkazy,spojené s volbou VK. To, co autor napsal, si myslí dost lidí, kteří nejsou zatížení stranickým pohledem ultrapravice či levice. Modrým doporučuji vyhostit korepondenta BBC, vůbec nepochopil, co je nutné vykonat pro získání prezidentského křesla.

Vítám Rumcajse,
přál bych Vám slyšet názory zahraničních investorů, kteří se nechali napálit naší hrou na akciové trhy v pol. 90.let. Trochu by se Vám změnil názor na úspěchy VK,ale
asi ne. Jak víme, kovaní straníci z modré cesty žádné chyby nepřipouštěli a nepřipustí. Za vše mohou nepřející a závistiví občané a ČSSD, včele s duem Paroubek/Rath, teď je ser. Bursík.
17. 02. 2008 | 18:35

fafnir napsal(a):

Salivene
já vás chápu,vy musíte,jinak by šlo o vyloučení.Jinak,o tom,jak paní Zubové je věděli všichni zelení.Ale m&m je zřejmě její ošetřující lékař,tak to musí vědět nejlépe.A ještě něco,vy levičáci jste schopni člověka po operaci hnát kamkoliv,když usoudíte že je to ve vašem ,nebo alespoň v Paroubkově zájmu.Matrosov váš vzor.
17. 02. 2008 | 18:39

Shob napsal(a):

Redaktor BBC nic takoveho nenapsal, lhari jeden ulhanej!

Cenzor byl mel tento zjevne lzivy blog vymazat.
17. 02. 2008 | 18:44

Ikena napsal(a):

Fafnir,
uberte páru.
Nejsem levičák, ale z vyjádření paní Zubové
o průběhu její nevolnosti, spánku,sledování volby v TV a komunikace se členy SZ a zvláště po sdělení p. Dalíka, jsem trochu rozpačitý. Ale paní Z. je snad předsedkyní republikové rady SZ, takže by měla vědět, jak se má chovat, přece strana SZ není spolek zahrádkářů. Nebo snad předem věděla, jak bude volit poslanec S.
17. 02. 2008 | 18:48

Saliven napsal(a):

fafnir:
Jste opravdu duševní chudák a jakákoliv diskuze je s vámi zbytečná. Ano - my socani všichni děláme to co řekne Paroubek a taky žereme malé děti.
17. 02. 2008 | 18:48

m&m napsal(a):

fafnir: Co z toho, co jsem uvedl, popíráte?
17. 02. 2008 | 18:52

fafnir napsal(a):

Saliven
To vaše první tvrzení bohužel platí,to druhé snad naštěstí ne.
17. 02. 2008 | 18:53

Saliven napsal(a):

fafnir:
Že zrovna vy to tak dobře víte. Kolik znáte lidí vyloučených z ČSSD kvůli tomu, že neříkali, co si Paroubek přál?
17. 02. 2008 | 18:54

fafnir napsal(a):

m&m
třeba to,že zelení o jejích problémech nevěděli.A znovu otázka,vy jste její ošetřující lékař?A víte jak jí bylo?Opravdu byste si ji vzal na svědomí? Ale jo,vy asi opravdu jo.
17. 02. 2008 | 18:57

fafnir napsal(a):

Saliven
Zatím 3,ale brzy jich bude určitě víc,tipuji tak ještě o 5.
17. 02. 2008 | 18:59

SuP napsal(a):

Skoro deset milionů má vítr z jednoho Dalíka. Není to zábavné??
Ten kluk musí být úžasně schopný na rozdíl od protistrany.
17. 02. 2008 | 19:04

Saliven napsal(a):

fafnir:
Plácáte hlouposti. Snítilý je stále člen ČSSD. Byl vyloučen z poslaneckého klubu ČSSD. Pohanka s Melčákem neplní program, za který byli zvoleni, jejich vyloučení je zcela na místě (i když nevím, jestli Pohanka vyloučen byl). Stejně tak se to událo s poslancem ODS Kottem.

Já nejsem členem poslaneckého klubu, takže vaše tvrzení se nezakládají na pravdě. Mně nikdo nenařizuje co mám říkat ani mi nikdy nikdo v ČSSD nijak nevyhrožoval (narozdíl od některých příznivců ODS na diskuzích). Vaše tvrzení jsou nesmyslná a měl by jste se za ně omluvit, pokud je neumíte dokázat.

PS: Europoslanec zvěřina chce nechat vyloučit Berwida-Buquoye z ODS, protože kritizoval Klause. Co vy na to?
17. 02. 2008 | 19:05

Saliven napsal(a):

SuP:
Dalík je jen špička ledovce a reprezentant něčeho, co není vidět a působí jen zákulisně.
17. 02. 2008 | 19:06

m&m napsal(a):

fafnir: S někým jste si mě asi spletl, já to nevím, vím jen, že to věděl Martin Bormann Dalík. V dnešních Otázkách se ukázalo, že ujišťovala v mailech, že na volbu dorazí. Chvíli na to už Dalík počítal s tím, že na volbě nebude. A ráno se jí cetou udělalo špatně.

P.S: Víte, že Grossovi strýček Vik ty statisíce opravdu půjčil?
Musíme mu věřit, protože nikdo z nás nejsme Grossův daňový správce.
17. 02. 2008 | 19:07

Saliven napsal(a):

fafnir:
Pohnanka z ČSSD vyloučen nebyl. Takže jen Melčák (ÚVV 10.2.).
17. 02. 2008 | 19:21

RUMCAJS napsal(a):

Jen klid Socani. Přeběhlíci budou brzo nahrazeni Zelenými. Rudo-zelená koalice se blíží.

Láska a pravda zvítězí.
17. 02. 2008 | 19:39

Grenzenlos napsal(a):

Pan profesór tu napsal hezkej článek, nikomu nenadává, jen s úsměvným nadhledem komentuje volbu modravého prsidenta. Srovnám-li to s vítěznými tanci přihlouplých Tlustých a Zahradilů, a místních Blue Donkeys, je to docela vkusné. Za normální lidi děkujeme!
17. 02. 2008 | 19:58

fafnir napsal(a):

Rumcajsi
Když oni mají strach,že zelení budou nahrazeni přeběhlíky,třeba jo.Byla by to docela hlína.
17. 02. 2008 | 20:00

fafnir napsal(a):

m&m
když něco nevíte ,tak proč fabulujete a pomlouváte?
17. 02. 2008 | 20:02

NevericiTomas napsal(a):

Koukam to mate posychrovane na vsechny strany, katolik, komunista, materialisticky vedec...Sice do kostela chodite ale s okradenim cirkvi tak nejak vnitrne souhlasite. Opravdu moralni velikan :-D
17. 02. 2008 | 20:19

Karel Mueller napsal(a):

K volbě presidenta:
Nemyslím si, že by vidění světa obou pánů bylo zásadně odlišné, kromě toho má výkonnou moc vláda.
K názvu slavné hry Mnoho povyku pro nic by se snad vzhledem k působení parlamentu dalo dodat Mnoho ostudy pro nic.
Určité muance zde možná budou: Třeba dnešní stanovisko ke Kosovu. Nemusel jsem tak hořet studem.
17. 02. 2008 | 20:19

LEVAK napsal(a):

Pánové zvolení Sancta Venceslause Secunda vulgo Clause mě potěšilo!Kouření tabáku a tabákových výrobků bude i nadále povoleno!Marjánka a jiná svinstva nemají tady u nás nejméně na 5 let budoucnost!
17. 02. 2008 | 20:20

Englishman napsal(a):

Libor Stejskal:
Asi jsem se špatně vyjádřil. To že vás zajímá odpověď na otázku "Vy vite jak poslankyni za Zelene bylo?" mi samozřejme chucpe nepřipadá. Ale to, že diskutujete v příspěvku podepsaném "editor blogů" ano.

Možná se vám zdá, že jsem přecitlivělý. Ale pokud už tady dodržujeme hyperkorektní pravidla, tak byste dle mého názoru rozhodně neměl směšovat svoje dvě role.
17. 02. 2008 | 20:30

PAUL napsal(a):

Kdepak asi tuneloval Švejnar! Četl jsem na internetu, že patří mazi 200 nejbohatších lidí světa!
17. 02. 2008 | 20:35

prirodovedec napsal(a):

Ano, glosa o pokaslavani poslankyne Z. byla nehodna formatu pana profesora a jeho predchozich prispevku.

Rekneme, ze to byla takova horsi "kohoutovina" (ala praseci hlava aj.). Pan profesor je format, mel by to vzit zpet a uvest na pravou miru.

Gynekologicky zakrok byt s odchodem do domaciho osetreni neni zadna legrace. Stresem lze samozrejme vyvolat komplikace zdravotniho stavu. At vnejsim, ci vnitrnim.

Poznamka Luby vyse o pronajmu vystavnich ploch primatorem firme manzela je bez presnejsich odkazu zajimava, lec bezpredmetna.

Ano, D. je zrejme provokater nebo si nevidi do ust, protoze jeho poznamka v TV, co a kdy vedel, je typicky vysledek pocitu, ktery se da popsat potrebou sdelit "jak jsem dobry ve svem oboru".

To je samozrejme nadeji nas zvidavych do budoucna (ledaze by mluvil pro nekoho az prilis :) ). Jeho pameti budou jednou trhak :).

Jina vec je, ze hlidat si sve volice je veci profesionality (viz foto skupinky ODS vedene olympionikem kolem senatorky J. vyfocena senatorem Z. a umistena zde. Bylo to smesne i profesionalni). Rovnez vedet o jejich moznem zdravotnim stavu atd. Zuzuje se pak prostor pro zduvodnovani, ktere musi byt vice a vice neverohodnejsi a pobavi davy (vsimneme si proti tomu, jak vecne svuj postup zduvodnil senator Bartak).

Pokud by Marek D. zustal v rovine, ze byl informovan, tak by jednal jako profesional, majici lepsi informace nez oponenti, pokud to pak chlubive zverejnil, jednal medialne stejne pitome, jako v tom davnem "interview s Bormanem".
17. 02. 2008 | 20:35

stejskal napsal(a):

Okey, pane Englishmane, myslím, že máte pravdu. Měl jsem to rozdělit do dvou různých příspěvků - editorský zásah a osobní dotaz. Dám si na to příště pozor.

Libor Stejskal
17. 02. 2008 | 20:36

Saliven napsal(a):

fafnir:
Čekám vaši omluvu za to, že tu uvádíte nepravdy. Nebo radši hodláte strkat hlavu do písku?
17. 02. 2008 | 20:37

m&m napsal(a):

fafnir: pořád nějak nechápu, o co vám jde. Takže znova: co z toho, co jsem napsal je nepravda?
17. 02. 2008 | 20:40

prirodovedec napsal(a):

Jinak si myslim, ze zertovna poloha pro ty, kteri maji pocit, ze prohrali, je idealni a oba profesori (Z. i zde V.H.) ji zvolili spravne a chytre. Legrace totiz prinasi nadhled a uvolnuje napeti.

Je to take idealni zbran v pripadne "vitezstvim opilych triumfujicich vitezu" (zde EURO Z., kulatak T., v TV 1.mistopredseda ODS, predtim ten strelec penalt, pak ten prezivsi bobr, dale jiz slavne zpravodajstvi z KOGA ci Konga :) - viz napr. Tyden).

Rada tech viteznych gest totiz pusobi mimo krouzek fandu neskutecne srandovne a zaslouzi si dalsi glosy. Snad nam nektery blogista shrne uplynule tri tydny kombinaci faktu, infotaimentu a zabavy. On by mozna pouhy vycet udalosti zpusobil, ze bychom tady rvali smichy a prali si presun parlamentni TV na CT1.

Jinak si stale myslim, jak jsem psal vcera, ze Palermo porazilo Neapol a zoufale diskuse o soudnich dukazech v medialni dobe a v nasi zemi, kdy napr. o hodnoceni diskuse rozhoduje dojem, mimika, gesta, ci pozdvizene oboci, jak mne drive mnozi presvedcili, mne vcelku nezajimaji. Bylo mi drive vysvetleno, ze dulezite je, jak to vypada. No a tentokrat jsme toho "vypadani" dostali vrchovate. Cili mnozi to vidime tak, jak to vypada. A ucta projevovana mnohym od mnoha bude umerna tomu vypadani. A to nekterym bude hodne vadit. Ja jsem za tu ukazku proc si nevazit nasich "autorit a elit" naopak vdecny. A celkem uz zacinam chapat, jak se vyvijela autorita muzu z Cerveneho Hradku.

Je mi to lito (ale malo), ale kdyz vidim v TV zaber politika, zacinam se smat (fungovalo dnes i jak na CT tak na Prime i pres velkou dustojnost vsech hostu a moderatoru). Skoro si rikam, kdo hraje koho z toho Tele Tele.

Za tento oblazujici smich jsem po zrale uvaze, vsem zucastnenym politickym stranam vdecny (koneckoncu nakonec pro verejnou volbu byli vsichni) a doufam, ze to jeste rozvinou. Ma to i pro ne vyhodu - sasci se vetsinou nedefenestruji ...
17. 02. 2008 | 20:44

Karel Vomacka napsal(a):

Nemyslim, ze se jedna o mnoho povyku pro nic. Volba nam jasne ukazala, ze po 19 letech se nase demokracie uz temer vyrovnala zapadnimi standardu, dokonce ho v necem i prekonala. Mafiani ze Sicilie se mohou mnohemu priucit! Co takhle zmena nazvu na Ceska Mafianska Republika? Tohle zrejme modre pechote nevadi. Ze by standard z kazdodenniho zivota?
17. 02. 2008 | 20:45

Al Jouda napsal(a):

Je vidět, že vzdělaný člověk, který není napojen na chobotnici ODS, nemůže mít ze znovuzvolení Václava Klause žádnou radost. Zatím však není doceněno to, že ODS a KDU musely zcela odkrýt karty. Zelení naopak svým rovným postojem získali u občanů tolik potřebný kredit do příštích voleb.
17. 02. 2008 | 20:46

prirodovedec napsal(a):

K. V. + A. J.: Souhlas s podstatou. Strucne a vystizne. Byt to pomiji "vzdelane a zamilovane" (do svych idolu) a "vzdelane a vydesene" (z rudeho nebezpeci a KSCSSSSSSSD :) jak obvykle pisi).
17. 02. 2008 | 20:49

car komančov OO8 napsal(a):

RADEGAST sa Halasííííííí..,,,Proboha kde se to ve vas bere..ja byl u spovědi kdyš naposledy,,kdyš,,sme křdili naše ,,děcka,,ja k se to menuje vlastně pane ,,i potom co va napíču,,budy ,,budu mit svědomí čiste,,u vas o tom pochybuji,,jestli se chcete ohanět,,vírou,,tak to je pravě to svědomí,,nas všech,,,jak se chovame ,,v situaci ,,,kdy by se mělo ,,,zachovat ,,příměří,,a,,,,nechat si čas,,na to ,,a přemyšlet,,co se to stalo,,každy ale mame narok na svuj nazor!!!!!!!!!!tak jo,,,,ATˇ ŽIJE PREZIDENT ZAKLADATEL,,,NAŠEHO STATU,,,ATˇ žije V KLAUS,,,SVOBODA VYZNANÍ AZUZNANÍ ,,UZNANÍ PRAV ČLOVĚKA,,UZNANÍ,,ZAKLADNÍ,LISTINY PRAV,,A SVOBOD,,ČLOVĚKA,,,,MIT NA VYBĚR,,ABY MOHL MÍT,,SVĚDOMÍ,,ČISTE,,ATˇZMIZÍ,,NATLAKOVĚ PRAVO,,Z NAŠI,,USTAVY,,NEBO ,,SPÍŠ ,,Z VYHLAŠKY,,KTERA,,POPÍRA,,ZAKLADNÍ,,PRAVO,,ČLOVĚKA,,JE TO SVOBODA,,,ATˇ ..naposledy,,, tu platilo,,natlakove pravo,,už,,žadne,,revoluce,,Žadní paroupkove,,a jiní,,co zneužívají,,sveho postavení,,poslance,,už žadne vstekle,,pravo,,Pochvalen byt rozume ktery zvitězil,,,,,Bohužel co mi zbyva nerad ,,ale musim přiznat komunistum to že byli chytřejší než jiní,co dnes kopou kolem sebe,,,,,,,nerozumi asi,,politice,,,komunisti,proboha,,nevolili,,jen bělalito co deklarovali,,předem,,A naš zakladatel zvitězil,,rozdílem,,,30,,hlasu,,a ne rozdilem přeběhlíku,,to jste snad nechtěli,,vidět,,obstrukce,,a 3volbu,,A nebo 3volbu ten samy den,,a tajnou,,co potom by se asi,,dělo,,pane profesore,,pane profesore,,co potom by se dělo.Wivat našemu našemu prezidntu vivat ZAKLADATELI.
17. 02. 2008 | 20:52

Karel Vomacka napsal(a):

@prirodovedec:
Cerveny Hradek je vyborny. Take jsem si na nej vzpomnel. Jen jsem si nikdy nemyslel, ze prislusnik mlade generace se toho doziju na "vlastni oci"! Nikdy nerikej nikdy, ze. :-)

Ale treba budou i klice...
17. 02. 2008 | 20:53

fikejz napsal(a):

ad Zubová
Je zajímavé, že všichni ódéesáci byli neustále v perfektní zdravotní kondici.
Přátelé ujasněme si, že
volba prezidenta není pouhou návštěvou plesu. Že se jedná o mimořádnou událost ví Zubová na 100%. A pokud neleží na JIP, musí sedět na hradě. V opačném případě můžeme o jejích motivech směle pochybovat.
PS: Že se jedná o tvrdost? Ale kde. Zkuste si zamarodit ve zkušební době. Okamžitě letíte.
17. 02. 2008 | 21:05

prirodovedec napsal(a):

K.V.: Mlady clovek vetsinou manevruje mezi dve krajnimi moznosti: Nadsenim pro nekoho v systemu, pripadne nadsenim proti systemu. Je to videt i zde, na zanicene argumentaci, konecnych vitezstvich, atd. Malokdo v mladi cte odporne/odborne klasiky (Ital N.M.) a diva se na to jako na boj o moc a manipulaci s cilem bud se zapojit nebo se nezapojit, ale poznat principy, aby se jim mohl branit, byt se treba neubrani sympatiim nebo nesympatiim. Kdyz on ten boss z Palerma ma takove pekne vystupovani, na chude dava, to bude jiste v jadru hodny clovek.

I nekterym starsim, pak to nadseni pro zmenu vydrzi dele. Je to neco jako Tri musketyri plus Ti po dvaceti letech. Viz jmenovec zdejsiho Kohouta, ktery organizoval 48 i pak 68. Podobne je i dnes videt mnohe z listopadu 89, kteri chteji zvonit i v 09. Je tam problem, pokud se ti musketyri podileli i na tech dvaceti letech mezitim ...
17. 02. 2008 | 21:07

sonja napsal(a):

Necetla jsem vsechny prispevky, ale je videt, ze je docela dost jednoduchych lidi, kteri si mysli, ze kdo nesouhlasi s ODS, nechtel Klause za prezidenta, je nutne zastance Paroubka. Naivkove, realita je daleko bohatsi a slozitejsi. Klause na dalsi obdobi nemohl chtit zadny myslici, soudny clovek, jelikoz uz je minulosti a znamena dalsich 5 let stagnace a bahneni v ceskem soinavem rybniku.Klaus byl jen kandidatem ODS, jelikoz s jeho volbou nebo nevolbou by byla spojena existence teto strany.Jen tak na okraj: vsimnete si, ze ODS vyvolava nevoli a nechut jako celek, jako strana, kdezto v CSSD to neni otazka strany , ale nesympatie opravnenene nebo ne, vyvolava jen individualita, tedy Paroubek.Pro vnimami obou stran to ma znacnou vypovidaci hodnotu.
17. 02. 2008 | 21:18

bigjirka napsal(a):

Já bych to neviděl tak tragicky. Máme presidenta - z minulých 5 let je vidět, že dobrého. Lepší kandidát nebyl nabídnut, takže pokud s ním někdo není spokojen, vyšívejte na kandidatuře. VK vám místo uvolní, laťka se sníží. Nechte už konečně toho legračního brebentění o Schweinerovi jako plnohodnotném protikandidátovi.
17. 02. 2008 | 21:21

im napsal(a):

Z té Vaší ironické glosy čiší smutek a trpkost, pane profesore. Emoce se časem zklidní, všichni se budeme muset smířit s realitou.

Jak praví Pepa Řepa na tomto blogu, negativa VK všichni dobře známe (v předvolebním čase byla opět důkladně proprána), a nečekané Klausovo pozitivum - jeho dnešní rozumné vyjádření k situaci v Kosovu - jsou možná jiskřičkou lepšího....

Zacheovi, Vaškovi: ten citát je opravdu z dopisu Horáce Walpolea z roku 1776 (The world is a comedy to those that think, a tragedy to those that feel).
17. 02. 2008 | 21:21

sonja napsal(a):

BIG JIRKA, prezidenta ma mensina naroda, 40%., vetsina ho nema. Ja take jsem Klause nechtela a to proto, ze tento pan uz nic noveho nemuze prinest, maproste po sezone, je to dinosaurus, jak vystizne ho zhodnotily jedny belgicke noviny.nebyt 3 prebehliku, byl by Klaus NEZVOLITELNY, to je dobre si pamatovat, byl zvolen zakulisni spinou, mafianskymi intrikami.
17. 02. 2008 | 21:25

Englishman napsal(a):

prirodovedec:
Mýlíte se. Klasiky nečte nikdo: ani mladí, ani staří. Klasiky překvapivě nečtou ani ti, kteří o nich píší učebnice.

fikejz:
"Je zajímavé, že všichni ódéesáci byli neustále v perfektní zdravotní kondici." Ne, to není zajímavé. Zajímavé je, že se před třetím kolem první volby náhle roznemohli tři Klausovi volitelé.
17. 02. 2008 | 21:26

LEVAK napsal(a):

Pane Stejskal, žádáte po diskutujících slušnost,žádné zvýrazňování textu etc.,ale diskutující car comančov 08 Vám naprosto nevadí.Má u Vás nějakou prioritu?
17. 02. 2008 | 21:27

LEVAK napsal(a):

Pardón - car komančov 008
17. 02. 2008 | 21:28

Englishman napsal(a):

sonja:
Přeběhlíci vám vadí, hlasy od komunistů a stranická disciplína nikoli. OK, proti gustu žádný dišputát. Ale laskavě si uvědomte, že díky volebnímu systému v ČR je bez přeběhlíků nezvolitelný každý kandidát.
17. 02. 2008 | 21:29

LEVAK napsal(a):

Strana zelených je ještě nezkušená.Staří modří parlamentní borci dokáží mít v pohotovosti sanitku a dotáhnout chlapa s infarktem na nosítkách k hlasování.Ale vyčkejme on se to Bursík naučí!
17. 02. 2008 | 21:31

Englishman napsal(a):

bigjirka:
Švejnar samozřejmě plnohodnotný PROTIkandidát byl. Problém byl v tom, jaký byl kandidát.

Ti, kteří se nadšením rozplývají nad Švejnarovým údajným úspěchem (včetně jeho samého) by si ve vlastním zájmu měli uvědomit, že Švejnar byl jen Antiklaus. A Antiklaus by daný počet hlasů dostal v každém případě, bez ohledu na to, kdo by tu roli zastával.
17. 02. 2008 | 21:33

prirodovedec napsal(a):

Englishman: Mozna je cteme alespon my dva? :) (nerikam, ze vsechny :) ).
17. 02. 2008 | 21:33

Englishman napsal(a):

prirodovedec:
Co se mé osoby týče, tak by byl na místě spíše čas minulý :-) Ale zase se snad k některým vrátím.
17. 02. 2008 | 21:37

Karel Vomacka napsal(a):

@prirodovedec:
Bohuzel jste napsal cynickou pravdu. Jak uz to jednou nekdo trefne vyjadril, jsou tri druhy lidi: (i) Ti co maji moc (ii) Ti po moci touzi a (iii) Ti co chteji spravedlnost. Zda se, ze v ceskych podminkach je treti skupina zatim slaba, pasivni a pomerne lehce manipulovatelna.

Nevim, jakou volebni kampan vedl treba W. Churchill, mozna take hazel na oponenta spinu, ale neco mi rika, ze to melo jistou aristokratickou uroven. To, co nam bylo behem volby predvedeno, lze charakterizovat jako naprosty amaterismus. Oni proste nevedi, jak bojovat o moc v rukavickach, protoze za tech 19 let poznali jen mafianske praktiky. V jednom se od nich VeKa odlisuje, aspon vzdy zachoval dekorum. Nevim, jestli je to tim, ze vyrustal v 60. letech a jeho kamaradi, i kdyz moralne pochybni, aspon meli slusne vzdelani. Pokud se poradce nynejsiho premiera srovnava s Bormannem, nemam co bych dodal.
17. 02. 2008 | 21:39

LEVAK napsal(a):

Ad Englishman:jací pak přeběhlíci?Firma Hlasování všeho druhu,s r.o. Melčák&Pohanka přece mají jako firemní zlato svobodu rozhodování a myšlení!Duch tělesa je přece vhodný jen pro plebs.Jen by mě zajímalo co by na to říkál Brűkner,kdyby Rosický na ME v utkání o postup do finále začal hrát zpět proti naší brance?Asi by se smích neudržel?Jestli však přeběhlictví schvaluje i prezident tak potom nevím za co jsou v Brně žalováni fotbalisti?
17. 02. 2008 | 21:40

Vaclav Horejsi napsal(a):

Musim se omluvit za to, jak jsem se zlehcujicim zpusobem vyjadril o onemocneni p. Zubove.
Skutecne jsem netusil, ze byla nekolik dni predtim na operaci. Vychazel jsem jen z vyjadreni jejich stranickych spolupratel (nebo jak si v te strane rikaji), ze kterych se zdalo, ze slo o nejakou banalitu.
Pokud tomu tak nebylo, OMLOUVAM SE.
17. 02. 2008 | 21:54

Englishman napsal(a):

LEVAK:
Aby mohl existovat přeběhlík, musí existovat ohrady, mezi kterými se dá přebíhat. Uzavřenost sportovního mužstva je samozřejmost. Chcete podobnou uzavřenost i v Parlamentu? Pak zapomeňte na zastupitelskou demokracii, je to zcela zbytečný luxus. Stačí, když se budou scházet jen pžedsdové politických styran a každý bude mít při hlasování tolik hlasů, kolik měl ve volbách. V opěvované 1. republice to tak ostatně bylo.

Politický život v civilizované zastupitelské demokracii by měl vypadat jinak. Zastupitelé by se měli rozhodovat sami, a o na základě svého rozumu a svědomí. Obojí je ovlivněno předsudky a zájmy a ty jsou personifikovány politickými stranami. Primární by ale měli být zastupiyelé a tvrzení o tom, že nějaký poslanec byl zvolen za určitý volební program, je naprostý nesmysl (kandidátky ostatně existují často dávno před sepsáním volebního programu). Pokud volím komunisty, chci docílit toho, aby v parlamentu bylo více poslanců s komunistickými předsudky a hájících komunistické zájmy. Pokud volím ODS, chci pravý opak.
Takže má-li nějaká strana přeběhlíky, vypovídá to především o ní - je to strana, která od svých zastupitelů vyžaduje disciplínu a potlačuje jejich svobodné rozhodování. Kdyby své zastupitele nezavírala do ohrady, neměli by odkud utéct.
17. 02. 2008 | 21:57

LEVAK napsal(a):

Za starého režimu platilo "Kdo má moc,ten má peníze!" Teď platí "Kdo má peníze,ten má moc!" Nacisti měli nad koncentrákama nápis "Arbeit macht frei!" My si můžeme doplnit ústavu o heslo,vlastně nový paragraf "Geld macht frei!"Mohlo by to být i na prezidentské standartě.Rozhodně to vyjadřuje lépe současnou situaci v naší republice!"Pravda vítězí!" už je naprosto pasé!
Tady se taky někdo divil,že se přeběhlíci mezi poslanci vyskytují jen u ČSSD.Mně je to naprosto jasné.V ODS jsou všichni za vodou.Prostě dobře lovili v letech kdy V.Klaus vyhlásil divokou privatizaci a beztrestnost a stále jsou jim poskytovány nějaké prebendy či jsou v naději na jejich získání.Odtud pramení ta bolševická jednohlasnot a bolševický jednotný názor!Ti členové ČSSD,kteří se toho taky zúčastnili zjistili,že už mají dost a ze strany strany již nemohou nic očekávat vycouvali a tak paroubkovi zbyli jenom ti s holým zadkem.Teď si vemte když takový potentní poslanec se sedmi dětmi a s hypotekou na baráku a ještě se šrámem z dob totality,jak se asi zachová,když mu "Borman" ODS zamává před nosem nějakými českými na stole?Co asi udělá?No začne hrát proti vlastnímu družstvu a je ještě adorován.Na rozdíl od Bursíka,který si dovolil hrát při volbě proti Klausovi,tedy OBS a už modří ptáci v osobě Béma,Němcové atd. toto hodnotí velmi záporně a dokonce vyhrožují.No ostatně ještě koupí,pardón získají svou sociální a lidovou politikou, ze tři poslance a budou mít i parlamentní většinu.Firma Melčák&Pohanka si budou moci založit i poslanecký klub!
17. 02. 2008 | 22:01

Skogen napsal(a):

Ohromná satira, opravdu jsem se pobavil, třebaže jinak je to spíš k pláči, případně "na pěst"...
17. 02. 2008 | 22:05

LEVAK napsal(a):

Ad Englishman: čili výrok "Naši poslanci jsou disciplinováni a budou volit všichni Václava Klause" je vrchol "civilizované zastupitelské demokracie"? Tak jste to myslel?Můžete mi taky říci,respektive doporučit,na základě čeho mám tedy volit svého zástupce když podle Vás si může dělat co chce??Má to být estetické hledisko,tituly,pohlaví,etc.?Nebo raději nemám chodit k volbám?
17. 02. 2008 | 22:09

Englishman napsal(a):

Leváku, o vašich vývodech by bylo lze s úspěchem pochybovat. ODS jednotně volila z velmi prostého důvodu: Ti, kteří stojí za Klausem, to udělali přirozeně. A ti, kteří mají Klause plné zuby, zase stojí na straně Topolánka a Topolánkovu pozici by nezvolení Klause velmi vážně ohrozilo. Třetí klika, která by se chtěla zbavit i Klause i Topolánka, mezi zastupiteli za ODS není, takže všichni volili Klause.
17. 02. 2008 | 22:10

Karel Vomacka napsal(a):

Metoda prvni republiky mela zjevne vyhody a meli bychom se nad ni opet zamyslet. Nebo zavest stejny volebni system jako do senatu! S koupi tech tri poslanci to vypada celkem nadejne, rekl bych. na idnes.cz to uz nadsene prorokoval nejaky politolog. Pak se prej budou reformy prosazovat snadneji.

Jak uz to nekdo na blogu vyjadril, napis na standarde prepiseme na: Prachy vitezi!
17. 02. 2008 | 22:10

Líný černý pes napsal(a):

Mno, pánové jak tak čtu blog a komentáře, všichni pravidelně navštěvujete gynekologa. Zajímavé.
17. 02. 2008 | 22:13

sonja napsal(a):

ENGLISHMAN, opravdu mi vadi koupeni prebehlici, kdyz uz mluvite o stranicke discipline, tak brazdu ted slapali volitele ODS, jednak proto, ze se uz v listopadu museli upisovat, ze zvoli Klause, doufam, ze ne vlastni krvi:)))Nazorove neni ODS monolit, jak se zdalo pri volbe, je jen strach o korytka a nedostatek odvahy volit jinak. I kdyz vim, ze "odvahu" Melcaka, Pohanky, Snitileho muselo podpirat neco hodne materialniho, a vubec to nemusely byt jen povestne igelitky, ale treba slibena mista v dozorcich radach, jiny post, financovani studia deti na prestiznich skolach, vydirani minulosti a pod.Bolsevicke manyry ma v posledni dobe nejvice ODS, ktera se snazi prevalcovat jakykoliv jiny nazor.Proc nema prebehliky ODS? Velmi jednoducha odpoved-jina strana krome vladnouci nema pristup k financim, postum, dozorcim radam ve stat.podnicich. Takze pokud neni cim korumpovat, tak se nekorumpuje - nedelejte si iluze o moralnich kvalitach volitelu ODS, to by bylo velice naivni, jen jim proste nikdo nic nemohl nabidnout.A spina na tehle volbe bude viset uz trval, jelikoz klaus se stal prezidentem mensiny.
17. 02. 2008 | 22:13

sonja napsal(a):

ENGLISHMAN,Jo..jeste neco, CR je pluralitni demokracii, ¨vsechny parlamentni strany, tedy i KSCM, byly zvoleny v souladu s ustavou - jejich stanovy a programy nicemu ustavnimu neodporuji.NAvic KSCM ma nepominutelny pocet volicu, takze skutesne nevidim duvod, proc se tu nekdo snazi propagovat primitivni antikomunismus, bojovat 20 let po sezone, svadet neuspechy na komunisty, coz odsoudil i vas guru Klaus.
17. 02. 2008 | 22:17

Englishman napsal(a):

Levák:
Pokud někdo z ODS řekl "Naši poslanci jsou disciplinováni a budou volit všichni Václava Klause", pak je stejně nedemokratický despota jako Paroubek.
Na základě čeho volit? Jak jsem napsal - na základě svých zájmů a předsudků, To děláte už teď, tak v tom pokračujte :-)
17. 02. 2008 | 22:20

Winpoj napsal(a):

Ad Englishman:

"Zajímavé je, že se před třetím kolem první volby náhle roznemohli tři Klausovi volitelé." - Kteří tři se roznemohli? Pokud vím, platí to jen o jednom - Kalbáčovi; Snítilý se v první volbě zdržoval hlasování a Barták odmítal volit kvůli veřejné volbě.

"A Antiklaus by daný počet hlasů dostal v každém případě, bez ohledu na to, kdo by tu roli zastával." - Myslíte? Že by takto uspěla třeba taková Bobošíková?
17. 02. 2008 | 22:20

Franta z pastoušky. napsal(a):

Tohle to individium má snad i VŠ a údajně tam i vychovává studenty.Především se divím, že bolševici jeho ražení mají tu sprostou odvahu a lezou do kostela. To je bohužel dnes vidět i na venkově. Ale to nejdůležitější je někde jinde. Již zhruba před dvěma týdny proběhla tiskem zpráva, že poslanecký klub SZ může mít při dalších kolech volby presidenta problémy, protože poslankyně Zubová má být operována (gynekologické potíže). To vše nevadí všem těm "nezávislým", aby na ni dnes neútočili, že se poté co v automobilu omdlela vrátila domů a z volby se omluvila. Vrcholem všeho jsou prohlášení ekoteroristy Bursíka, že vedení SZ posoudí závažnost jejího onemocnění a dle toho ji potrestá. Já jsem si doposud myslel, že závažnost onemocnění posuzuje lékař a nikoliv stranické vedení. To tak udělat ODS, že pane profesore! Pokud o tom nic nevíte tak si příště raději udělejte malou procházku a nepište nesmysly.U soudruha Bursíka jde o vnitrostranický boj, ale o co jde vám?
17. 02. 2008 | 22:21

Englishman napsal(a):

sonja:
Myslím že jsem jasně napsal, že vám vaši příchylnost ke komunistům neberu. Užijte si to.
17. 02. 2008 | 22:24

Englishman napsal(a):

Winpoj:
Pokud by Pan Paroubek zavelel, tak samozřejmě paní Bobošíková uspěje úplně stejně, jako jakýkoli jiný Antiklaus.
Ad volitelé: na Klabáčovi trvám, ale se Snítilým jsem se zmýlil. Takže dva. I když - Snítilý asi utekl před svými spolustraníky, ne?
17. 02. 2008 | 22:30

car komančov OO8 napsal(a):

RADEGAST SA HLASÍ,,,,,,,, Jestli mi to někdo vymaže,neurazim se,ani nepopadnu do ruky lopatu,život je o něčem,jinem,ale po přečtení bloku mlade paroubkove,paroubka věř tomu by nějakou fiktivní do ruky vzal,,,,a mam ktomu važne duvody jestlíže se někdo ohaní antibiotiky a kdo ví čim,,,jo mily hochu to je mi k smichu nebo spíš k pláči vi ten člověk vubec něco o světě o nemocech a co někteří lide vytrpi,nikdy jsem nepsal,,mi neda svědomí aby se proti nim nepostavil,,to nejde držet hubu,,do nekonečna a to si myslim ,že jsem tolerantní,,,,,,,,vyčí lidem,tohoto typu určitě,,ja nejsem svaty a nechci byt,,ale považovat,,Natlakovou ne přímo,revolční volbu,za normalní,nebudu,mlčet nejsem žadny mladík,a mam stim taky sve skušenosti,,člověk musí branit,,svou svobodu,,a ne podlehat natlaku,,jinych,,kteří tomu podlehají,,kopretinova revoluce tu už byla,a potom až se přidali,,jiní,,ja nevim co mě vtedy napadlo ale bylo to tak nelibilo se mi nosit trikoloru,,na klopě,,nějakeho saka,,ja nosil ,, čelenku,,ato už jsem neměl nazory hipis,,pak padaly dvojčata ,,ja mam s tama fotky,,před tim ně jaky rok,,a na jednom snich,,stojí moji nejbliší,,ja nevim co ni to připomnělo,,kdyš měli uvazane kolem hlavy americke vlajky ,,a věděli že je mala pravděpodobnost,,že se živi vratí,,život je taky o něčem jinem,,a gdo tady fnuka,,a přitom se ma jako prase v žitě,,,,,to se mi nelibí,,a proto jsem začal psat,,je to asi divny styl,,spíš nějaky scenař,,ja nevim,,,,ja se podepisoval vždy jen na vyplatu a potom už ani to ne,,DO PRDELE CO MITO PROVEDLI,,,,,,na učet mi ji začali posilat,,no co se mněl robitˇ,,,,,,,,Z
17. 02. 2008 | 22:34

sonja napsal(a):

Hm..ENGLISHMAN, taky jednoduche individuum, ktere si mysli, ze kdo nesnasi ODS , tak miluje komunisty. Zivot je ale mnohem barevnejsi, ale je potreba se kolem sebe rozhlidnout. Bolsevicke manyry si tu osvojila nejvic ODS, zrejme totalitni nastupkyne KSC.:)
17. 02. 2008 | 22:44

bigjirka napsal(a):

Leváku levý, to, co píše car komančov má alespoň nejeký smysl na rozdíl od vašich bolševických poudaček.

Sonjo, vy jste komanč a diskutovat s někým, kdo je komančem po dvaceti letech od chvíle, co si může vybrat, nemá smysl...

Englishmane, Schweiner plnohodnotným kandidátem nebyl. Nikdy jím nebude nikdo, kdo se jako Pixie-Dixie objeví dva měsíce před volbou.

Pane profesore, jsem rád, že jste vzal zpátečku s tou paní Zubovovou. Víte, že mi někdy nevadí vyjádřit se drsněji, ale jít někomu přes zdraví kvůli hlasu pro beznadějného kandidáta...
17. 02. 2008 | 22:53

bigjirka napsal(a):

Bolševizaci provozuje Rottwurst. Vylučovat může, popravovat zatím ne. Zajímavé je, jak se teď pustil do komančů. Na levici bude teď zajímavá bitka (nebo pitka?). Rottwurst konečně pochopil, že v momentě, kdy se spojí s komanči, má konglomerát nulový koaliční potenciál, nesežene třetího do mariáše. Teď se servou o levicové voliče. To bude zajímavé. Vyklidí střed?
17. 02. 2008 | 22:57

Englishman napsal(a):

bigjirka:
Nenapsal jsem že Švejnar byl plnohodnotným kandidátem. Napsal jsem, že byl plnohodnotným PROTIkandidátem.
17. 02. 2008 | 23:08

Winpoj napsal(a):

Nemám samozřejmě žádné zákulisní informace, ale můj subjektivní dojem je, že se nejspíš špinavostí dopustily obě strany - Švejnarův tábor nátlakem (přinejmenším) na Kalbáče a Klausův tábor pravděpodobným vydíráním nebo korupcí Snítilého - u něj si hlas pro Klause lze jinak obtížně vysvětlit.
17. 02. 2008 | 23:19

Jana Loucká napsal(a):

Pane Hořejší,
Váš humor určitě prospěje všem těm, kteří se obávají proitrikovaného prezidentví VK. Obávám se, že pro ty, kteří nepropadli pusté honbě za mamonem a negativnímu kouzlu VK, bude hůř, pokud kdy bylo lépe.
Zbyla nám svoboda slova v této modré totalitě a zdravý rozum a humor.
17. 02. 2008 | 23:22

sonja napsal(a):

BIGJIRKA, hehehe..vzdycky me bavi podobni jednodusi lidé, i kdyz , ono je to spise smutny, ja byla v 1989 sotva plnoleta, v soucasnosti stridave ziju a pracuju v Nemecku, Anglii a Cesku, mam dvoji obcanstvi, do Schengenu jsem radsi jezdila na nemecky pas.A nazory mam takove jake mam prave proto, ze se nemusim ryt jen tady v ceskem bahnicku,ze mam moznost volby. Taky doporucuju nekam vyjet, pokud jdte nevystudovali, zkuste pracovat manualne. A hlavne se divat, co to je ta pluralitni demokracie.Howgh-Pro dnesek koncim, s praci i s blogovanim.)
17. 02. 2008 | 23:22

bigjirka napsal(a):

všichni jsou jednoduší, jen mme sonja je složitá. nikdo nikde nebyl, jen mme. no to je síla... tak pardón, milostivá
17. 02. 2008 | 23:40

bigjirka napsal(a):

Englishmane, stejně plnohodnotným kandidátem by byl dekl od latríny. Nenávistníci by ho volili taky.
17. 02. 2008 | 23:41

ujo napsal(a):

škoda, že se nikdo z našich veřejnoprávních nezeptal pana novězvoleného presidenta o čem se bavil jeho kancléř s p. Šloufem. Nedivím se ale moc, v blížící se modrokracii¨....
17. 02. 2008 | 23:42

Karel Vomacka napsal(a):

Na tom vyjezdu do zahranici je vtipne to, ze mladi Polaci, kteri porad nekam jezdi, nakonec rozhodli volby a odstavili Kaczynskeho. Jelikoz jsou Cesi velice uzemneni, tak se v tom budeme babrat jeste dlouho. Mozna to je rozdil mezi velkym a malym narodem?

Uklidnuje mne nase clenstvi v EU a NATO, to snad ani modrohevzdy nebudou chtit zrusit.
18. 02. 2008 | 00:15

stejskal napsal(a):

Cui honorem honorem, pane profesore. Potěšil jste mne.

Dobrou noc.

Libor Stejskal
18. 02. 2008 | 00:25

Karel Mueller napsal(a):

Karel Vomáčka:
Obávám se, že Česko je v tolika směrech kuriosní a pikantní zemí, že by se v oficiálním názvu mohlo objevit víc přídavných jmen :-)
18. 02. 2008 | 01:09

stále rebel napsal(a):

Bylo to někdy na začátku devadesátých let, kdy nás navštívil Bill Clinton. Vzpomínám si na dojem, který na mne zanechalo setkání Billa Clintona s Václavem Klausem. Vystupování zmíněných politiků mělo asi následující podobu.
Bill Clinton:
Rád bych vás pozdravil jménem všeho amerického lidu, který s velkým potěšením přivítal, že se vaše krásná země rozhodla nastoupit cestu k demokracii a modernímu tržnímu systému. Dobře si uvědomujeme, že vaše cesta nebude jednoduchá. Budete nucení překonat spoustu problémů a úskalí, ale chtěl bych vás ujistit, že vždy můžete počítat s naši podporou. Přemýšlel jsem o tom, jak vám nejlépe pomoci a navrhoval bych následující. Bude nutné sestavit tým odborníků z obou zemí, který zhodnotí vaši současnou situaci, navrhne reformní kroky a pro nás připraví návrh toho, jak vám můžeme pomoci.
Václav Klaus:
Ale pane prezidente, prosím vás, co to říkáte. Vy si snad myslíte, že my nejsme schopní zvládnout přechod na tržní hospodářství. Přestože jsme byli komunistickou zemí, tak tady vyrostla řada vynikajících ekonomů a ekonomickou reformu máme již dávno připravenou.
Vaše rady rozhodně nepotřebujeme, dokonce jsem přesvědčen o tom, že naše reforma by mohla být vzorem pro ostatní postkomunistické země. My můžeme být transformačním leaderem pro celý východoevropský blok.
Neberte mne za slovo, nejde o jednotlivá slova nebo věty, jde o celkový dojem z vystupování těch dvou politiků. Na jedné straně snaha pomoci, na druhé straně chvástání. Tehdy jsem si uvědomil rozdíl mezi našimi politiky a politikem, od kterého volič požaduje práci. Američanům jsem jejich prezidenta záviděl a říkal jsem si, že za deset až dvacet let budeme mít taky takové politiky. Kdyby mi tehdy někdo řekl, že si v roce 2008 zvolíme Václava Klause za prezidenta, asi bych se mu vysmál.
18. 02. 2008 | 01:35

Karel Vomacka napsal(a):

No jo, my jsme proste nejlepsi a z tohoto duvodu ani nejezdime do sveta. Vzdyt, co bychom se tam mohli naucit? :-D

Nicmene, nase transformace nebyla az tak neuspesna. Vzdyt i svetova banka nas hodnoti jako priklad uspesne transformace. Myslim si, ze se projevily dva jevy (i) Nejhorsi moralni upadek z V4 zpusobeny sovetskou okupaci a naslednou kolaboraci (ii) Zmizeni Sudetskych Nemcu. Oni nas totiz motivovali k vysokym vykonum a hlavne tohle soupereni zpusobilo, ze jsme kdysi dosahli stejne urovne jako Nemci. Pokud jsme se na zacatku 90. let srovnavali s Polaky nebo Slovaky, tak jsme jiste vypadali jako borci. Oba narody nam to posleze ukazaly. I kdyz jsme zatim bohatsi, kulturne jsme se hodne priblizili.

Domnivam se, ze VeKa je symbolem postkomunismu a protoze on jeste neskoncil, je nadale prezidentem. Uvidime v r. 2013 jestli bude za nami prechod ke konsolidovane demokracii. Mame k tomu predpoklady. Nezapominejme, ze nektere stare zeme EU na tom nejsou o mnohe lepe nez my treba po 60 letech demokracie.
18. 02. 2008 | 01:59

VK-Can. napsal(a):

Vazeny pane profesore.
Nehodlam se zabyvat tim, zda byl lepsi kandidat na presidenta prof Svejnar a nebo pres. Klaus. To je jiz vyresene a na vysledku se neda nic zmenit.
Co se vsak da zmenit jsou volby budouci!
At uz do parlamentu, ci pristi presidentske volby. To zasluhuje vazne zamysleni! A nejen zamysleni, ale i konkretni kroky a ciny zvážit.
Od toho kdo volil, jak se dostal k tomu, ze volil az k tomu, jak byla volba vedena.
Myslim, ze tato volba presidenta Ceske republiky, tak, jak probihala, bylo nestastne slapnuti.
Kazdy z nas cas od casu šlápne do neceho, do ceho šlápnout nechtel. Co udelat ? Po prvnim zasakrovani a nelichotivem vzati jmena jednoho z tělních otvorů nadarmo, je nejlepe se okamžitě zabyvat tim, jak se te mazlave hmoty co nejrychleji a dukladne zbavit!
Cim vice to zaschne, tim hure se toho zbavuje!
18. 02. 2008 | 03:10

VK-Can. napsal(a):

Zdravim pane Rebel.
Psal jste, ze chcete pouzit to, co jsem psal o volbach v kanadskem parlamentu na jinem clanku.
Chtel jsem se zeptat jak to dopadlo?
18. 02. 2008 | 03:15

Pepa Řepa napsal(a):

Berete to všichni moc vážně.Volbu prezidenta nejlépe vystihlo toto:

http://aktualne.centrum.cz/...
18. 02. 2008 | 06:49

Pepa Řepa napsal(a):

To im
od doby, kdy mám doma ADSL a nemusím před každým odesláním dopisu prezidenta olizovat, mne tolik nebere kdo na hradě sedí a jak mu to na známce sluší.
18. 02. 2008 | 07:01

RUMCAJS napsal(a):

U druhé volby jsem byl zase v kostele já, pane profesore. A dopadlo to doře!
18. 02. 2008 | 08:50

KamilW napsal(a):

Odhlédněme od pocitů a přání a vezměme v úvahu jen volební matematiku. Při současném postoji partajních sekretariátů neměl při veřejné volbě Švejnar, bohužel, nejmenší šanci, takže otázka byla jen, zda se bude po pět let každý týden volit neúspěšně prezident a funkci bude zastávat předseda senátu Přemysl Sobotka, nebo to někoho přestane bavit a přidá hlas Klausovi. Pokud za tím byl skutečně nějaký úplatek, byly to dobře vynaložené peníze.

Před dalšími volbami by si šaškárnu z února 2008 měli vybavit všichni oprávnění nevoliči, kteří za to mohou v první řadě.

To bude správný čas na modlitbu.
18. 02. 2008 | 09:31

Terry napsal(a):

Jaký parlament?
Lidové noviny 7. února 1928
(http://www.lidovky.cz/jaky-...)

Předsednictva obou sněmoven vymáhají největší a nejkrásnější (či nejpyšnější?) místo pro monumentální ohromnou budovu parlamentu, jež má býti symbolem naší národní samostatnosti. A přece – kdy cítíme více studu, než když myslíme na náš parlament?

Parlament má nejvyšší moc ve státě. Má také nejvyšší čest ve státě? Ale není-li nejmocnějším nejčestnějším, co pak? Corruptio optimi pessima lze zajisté říci i v tomto smyslu. Čestní, vybraně schopní a svědomití poslanci – na ty vzpomínáme jako na výjimky. Nemají síly, aby obrátili běh věcí: drancování státu, to je na nás všech, ve prospěch žoldnéřů bezohledné, sobecké politické moci.

I kdybychom uznali, že politické strany nemohou se obejít bez veřejných peněz, proč si to tedy otevřeně neuzákonní? Vybírat pod rouškou – dokazuje to snad vyšší morálku? Nebudete-li míti, páni poslanci a senátoři, monumentální poctu v našich srdcích, vzbudí každá monumentalita, kterou si pacovsky odhlasujete z plnosti své moci a z našich peněz jen pohrdání a odpor. Skromný, schopný, dělný a vzdělaný parlament – monumentalita bude mu přidána naší úctou.

Tolik článek z první republiky. Takže se od dob první republiky zase tak moc nezměnilo; jen příležitosti poslanců "zbohatnout" získaly na dynamice, a s tím i jejich úsilí se ve vysoké politice udržet za každou cenu. Proto i tak tělesně naprosto nenáročný tělocvičný úkon, jakým je zvednutí ruky při hlasování, se v PS vyznačuje srdečnými kolapsy. Nebo že by to svobodné hlasování nebylo jen o tom zvednutí ruky?
18. 02. 2008 | 10:31

stejskal napsal(a):

Vulgarismy jsou zakázány, pane SuPe ;-:

Libor Stejskal
18. 02. 2008 | 11:14

SuP napsal(a):

stejskal -
...,Ona to zas taková perla nebyla, by´t si za tím stojím.
Śkoda jen, že pro některé výrazy tzv. slušný ekvivalent velmi ředí až mění smysl sdělení....
18. 02. 2008 | 11:30

SuP napsal(a):

KamilW -
Krásně a čistě formulované. Blahopřeji.
18. 02. 2008 | 11:32

stále rebel napsal(a):

Pro RUMCAJS.
Loupežníku, a co bude v kostele chybět, kasička s drobnými, nějaká ta ikona nebo obraz?
18. 02. 2008 | 11:47

stále rebel napsal(a):

Pro VK-Can.
Pozměnil jsem si nick, jelikož nick „Rebel“ byl používán i někým jiným diskutujícími.
Váš popis o všeobecné zásadě veřejného hlasování zákonodárců v Kanadě jsem umístil do diskuse mezi křiklouny hlásající, že veřejné hlasování je návrat k totalitě. Netroufám si hádat, kolik z těch co argumentovali návratem k totalitě tomu věřili a pro kolik z nich to byla jen účelová propaganda. Ten kdo chtěl se mohl zamyslet nad tím, zda je veřejná volba prezidenta skutečně něčím nekřesťanským, když tak vyspělá země jakou je Kanada hlasuje o všem veřejně, včetně hlasování o osobách.
Mějte se hezky.
18. 02. 2008 | 12:26

SuP napsal(a):

Pane Hořejší -
co takhle podiskutovat o jiném pohledu na věc, byť ve světle uplynulých událostí?
Sice jsem ho použil už v jiné debatě, ale tam jste zřejmě nezasáhl.
DLE MÉHO NÁZORU - my, sympatizanti spíše konzervativních názorů a politických postojů vycházíme více z pocitů, že se máme dobře proto, že se o svou budoucnost staráme sami a pokud nám do toho nikdo nekafrá, můžeme být i "za vodou". Na rozdíl od nás se vyznavači levicových ideologií, dnes moderně halených do hávu "solidarity", domáhají a sápou po prebendách, kterých by při svém životním způsobu nedosáhli. MY si sice občas rádi rýpneme, ale v podstatě jsme se všemi v míru, kdežto ONI stále bojují, nepřejí a hledají svého nepřítele.
K tomuto názoru mě přivedl vývoj v ČSSD od nástupu předsedy paroubka do čela strany a vlády. Ze strany sociálních demokratů se postupně stala levicová bojůvka, jejímž cílem (mimo opětovného uchopení moci) je absolutní negace všech kroků opozice, bez ohledu na to, že na vládním postu by museli činit identické kroky. Já věřím, že ČSSD je plná lidí, kterým není nutné vysvětlovat, že pro dosažení společných cílů je potřeba spolupracovat a případně regulovat, ale ne negovat. Diktátorský a zastrašovací způsob vedení strany paroubkem s nejbližšími nohsledy se dnes už vůbec neliší od systému technologie moci, kterou tady 40 let předváděla KSČ.
V tom vidím hlavní důvod, proč ODS má vizi a celkem přirozenou disciplinu a pokud mají její poslanci možnost hlasovat podle svého svědomí, není s tím takový problém a proto taky může ODS tvořit koalice na hranici použitelnosti.
To však u ČSSD neplatí. Navážet se do poslanců, kteří umožnilili vládě začít pracovat je velice krátkozraké. Sice je v této straně prosazován vůdcovský styl a železná disciplina, ale z důvodů zmíněných na začátku se nechávají nominovat i poslanci, kterým je tento styl práce cizí a proti mysli. Jelikož je takových pořád velmi málo, udržuje se mocenský styl vedení strany dál a dál. Na druhé straně tito poslanci určitě nebyli nominováni za volební program - Nedopustit vládě aby vládla a aby si ani ruce neumyla.
Tak se nedivte, že pak proti tomuhle programu hlasují.
18. 02. 2008 | 13:40

PeN napsal(a):

Pane Hořejší, těmi výblitky ducha jenom dokazujete svoji malost... Toť vše.
18. 02. 2008 | 13:48

JC napsal(a):

Pane profesore,
To já zase nebyl v kostele při první volbě a když to nedopadlo honem jsem tam utíkal pře druhou, pomodlit se za Vášíka Klausů.A vidíte mě to vyšlo. Chce to více se modlit.
Bůh s vámi - a myslím to uprímně.
18. 02. 2008 | 15:25

Sámdoma napsal(a):

To SuP:
Velmi zajímavý názor.Vaše pocity musí být zřejmě velice příjemné, můžete-li konstatovat,že jste spokojeni sami se sebou. A sice proto, že se o svou budoucnost staráte sami a pokud vám do toho nikdo nekafrá, můžete být i za vodou. Řekl bych, že pokud by vám do toho skutečně nikdo nekafral,mohli byste být dokonce až za oceánem. A v tom je ta pointa. Totiž vaše zbožné přání nekafrat vám do toho, není zas až tak jednoduché, jak byste si představovali. Totiž, u nás je demokracie, i když silně pokulhává a taky jak pro koho. Ta dává jisté možnosti ještě sem tam něco odmítnout, nesouhlasit,přehlasovat, bojkotovat, rebelovat a podobné využívání výdobytků demokracie. Což vám asi vadí,pro vás by byla nejlepší rightdemokracie bez hranic, bez opozice, bez těch, co vám do toho stále kafrají. Na druhé straně existují lidé, o kterých by byla urážka tvrdit, že se o svou budoucnost sami nestarají. Opak je pravdou, rozdíl mezi vámi a těmi, co je takto ostuzujete je v tom, že jsou to obyčejní lidé (kterých je 3/4 národa),nemající ani horentní platy(řeknete,že se měli vzdělávat, už jste viděl národ,kde by byli všichni středně nebo vysokoškolsky vzdělaní lidé, bez té, jak se rádo používá název, lůzy?) On každý na to nemá, ne každý měl strýčka či koho v Americe, ne každý restituoval, ale také ne každý kradl, tuneloval,přiživoval se či používal taktiky a praktiky tak kritizovaného období komunismu (převlečkabátníci, nemusím jmenovat, že?) No a nakonec taky zapomínáte na starší generaci,která si už jaksi nemůže moc myslet na budoucnost, ale je tu a žije v podmínkách,jak jsou nastaveny. Pro někoho jako vy dobré, jen kdyby vám do toho nekafrali, pro někoho z ruky do huby (rádi by do toho také kafrali, leč nemohou). Vy si občas rýpnete, tak jaksi bohulibě, s dobrým úmyslem, jinak jste mírumilovní až po Brdy. Tak ještě že jste to tak pěkně na rovinu vyjevil. Já měl za to, že jste banda nevychovanců, sprosťáků, kupčíků a nepřejících individuí. Tak ať se vám v budoucnu daří, ale s tím kafráním, nevím, nevím, možná bude hůř.
18. 02. 2008 | 16:10

JC napsal(a):

Švejnarovci,
Nebulte nad prohrou svého kandidáta. Slibte nám, že budete tlačit na své poslance, aby Vašík mohl vyjímečně za 5 let kandidovat ještě jednou a my zařídíme přímou volbu se Švejnarem "na férovku".Co říkáte ?
Vaše matka strana ODS.
18. 02. 2008 | 16:10

SuP napsal(a):

Sámdoma -
Děkuji za repliku. Vzal jste to za správný konec a nezklamal.
Zřejmě jsem dost nezdůraznil, že s politikou nemám nic do činění a tudíž to "kafrání" se týká akorát práce. A já osobně věřím, že u valné většiny sympatizantů ODS je to úplně stejně. Pokud Vám toto vysvětlení chybělo k vyjádření názoru a způsobilo nechtěný sarkasmus, pak se omlouvám.
18. 02. 2008 | 16:35

VK-Can. napsal(a):

Pro stale rebel.
Jen chci doplnit informaci. Protoze Kanada nema presidenta, ale guvernatorku, ktera zastupuje angl. kralovnu, tak parlament nevoli zadne vedouci osobnosti statu.
Vlada, vcetne predsedy vlady, je slozena VYHRADNE z volenych poslancu. Zadny poslanec NEMUZE byt jmenovan stranou do sve funkce! Kazdy poslanec individualne a tim i clen vlady je odpovedny za svoji praci svemu volebnimu okruhu, nikoliv vedeni strany. Neexistuje kandidatka, na ktere by bylo vice jmen za kazdou stranu!
Jedna strana - jeden kandidat pro kazdy volebni obvod. Takze kdyz jsou volby tak pan predseda vlady musi mezi sve volice a vysvetlovat svoji politiku, stejne jako ten posledni poslanec! Obcane-volici a jen oni rozhodnou, zda bude vladnout dal!
Osoby, ktere nemaji zakonodarnou moc, tedy jsou jen vykonavateli rozhodnuti, ke kterym parlamnet dosel (jmenovani soudcu atd.) jmenuje predseda vlady.
Jeste jedna perlicka zde existuje. Formalne maji poslanci pravo se zdrzet hlasovani tim, ze zustane sedet pri vyvolani jeho jmena a jen sdelit pritomen, ale prakticky se to zde absolutne neuznava ! Ocekava se, ze KAZDY poslanec bude volit ANO nebo NE ! Naopak v USA je toto praktikovano, ze se poslanec muze zdrzet hlasovani.
To jen pro doplneni.
Mejte se take hezky.
18. 02. 2008 | 16:50

SuP napsal(a):

Sámdoma -
Je snad tak těžké pochopit, že životní úrověˇ(nabubřelý výraz, leč jiný mě nenapadá) jednotlivce se odvíjí od úsilí a investic, které do ní dotyčný vložil? Za socialismu jsme měli všichni stejné výchozí podmínky, ale žádný důvod se snažit. A to, že dneska má 70% lidí příjem nižší než průměrný je především důsledkem toho nesnažení. Pokud se mýlím, opravte mě.
18. 02. 2008 | 17:08

im napsal(a):

Pepovi Řepovi
:-)
Tfůůj, olizovat prezidenta. Bože, jak hluboko jste klesl! :-) Já jsem si za každé vlády kupovala jen hezké obrázkové známky, žádné mluvící hlavy.

KamiloviW

"...otázka byla jen, zda se bude po pět let každý týden volit neúspěšně prezident a funkci bude zastávat předseda senátu Přemysl Sobotka...."

Kdyby to neskončilo druhou volbou a kdyby i třetí volba byla bývala skončila plichtou, vládlo by nám do další volby duo ČSSD/ODS (Vlček, předseda PS, a Topolánek premiér).
Pravomoci by si podělili podle ústavy, nemohli by jen jmenovat předsedu a místopředsedu Nejvyššího soudu, NKÚ, generály, nemohli by vracet parlamentu zákony a nikdo by nemohl vyhlásit senátní podzimní volby (mění se 1/3 senátorů).
18. 02. 2008 | 17:36

KamilW napsal(a):

im,
děkuji za upřesnění.
Já tu ústavu nemám tak přesně seštudovanou, ale správně jsem předpokládal, že by to nevolba byla cestou do háje.
18. 02. 2008 | 18:31

stále rebel napsal(a):

Pro VK-Can.
Konstituční monarchii a Commonwealth jsem si ještě trochu pamatoval, guvernátorku už ne. Měl jsem za to, že je volen ministerský předseda, ale tím se stává automaticky leader nejsilnější strany.
http://cs.wikipedia.org/wik...
18. 02. 2008 | 18:36

Petr Dvorak napsal(a):

Akorat jsem nepochopil, co ten pan zpravodaj z BBC myslel tim, co rekl, nebo co videl. Jak ostatne rekl i KamilW, uz pred nejakym rokem a neco se temer s jistotou vedelo, ze Klaus diky hlasum ODS "matematicky" musi tuto volbu vyhrat (spise ze nikdo jiny nemuze realne vyhrat, doplnek k ODS neni politicky jednolity, komuniste a zeleni, co treba krestansti demokrate spolecnou rec najdou sotva).

Proste otazka byla jak dlouho se to bude protahovat a kolikrat bude nezvolen Klaus.

Takze ty "mafianske praktiky" o kterych se v BBC mluvilo jsou podle me honbou za senzaci ("Na Ukrajine, nebo kde, byly mafianske prezidentske volby, ktere nakonec vyhral jisty popirac holocaustu Klaus-Topolanek..."). Stejne jako ty nase odporne "klece".
18. 02. 2008 | 19:36

VK-Can. napsal(a):

Pro stale rebel.
Ministerskym predsedou se stava automaticky vedouci strany, ktera ziskala nejvice zvolenych poslancu pod podminkou, ze je take zvolen ! Pokud by nebyl zvolen v obvode za ktery kandidoval, nemuze byt ministerskym predsedou bez ohledu na to, ze je vedoucim strany, ktera ziskala nejvice hlasu. V takovem pripade se stava ministerskym predsedou jeho zastupce ve vedeni strany, ktery byl zvolen jako poslanec.
Predseda vlady i clenove vlady maji dve funkce - poslanec a pokud je vybran, tak i clen vlady. Musi zastavat OBE funkce!
V normalni pracovni den je cela vlada (pokud neplni nejakou vladni funkci jako statni navsteva atd.) v parlamente a debatuje spolu s ostatnimi poslanci. Clenove vlady maji prvni radu sedadel v parlamente.
Jednani naseho parlamentu je mozne sledovat kazdy den v televisi, protoze mame jeden kanal urcen jen na vysilani z parlamentu.
V parlamentni sini je balkon (galerie) ktera je stale otevrena verejnosti. Jedina podminka navstevy musi byt uplne zachovani klidu. Pokud by tam nekdo zacal vykrikovat nejaka hesla (coz se cas od casu stane), je okamzite vyveden!
Volici maji moznost i pravo sveho poslance odvolat ! Neni to jednoduchy proces, ale je to mozne a uz se to stalo.
18. 02. 2008 | 20:14

Pepa Řepa napsal(a):

To im
Mlčení-viz blog Putny. Díky za tip.
18. 02. 2008 | 21:37

Mirka napsal(a):

Marie Benašová má dobrý blog
19. 02. 2008 | 02:38

IQ napsal(a):

Pane profesore, já jsem nebyl v kostele na modlení ani při první ani při druhé volbě, takže mě duch svatý neosvítil.
Já sem sa enom díval. A co sem viděl, to sem přežvýkal a napsal na váš blog. No a sám si přečtěte lesti sem sa strefíl nebo né.
Váš IQ,kerý sa kochá a čeká až vám ty teplé sirky bůchnů v tej krabičce se zápalkami. Potom dojděte, já vás ošetřím.
19. 02. 2008 | 22:03

IO napsal(a):

Pro SuP
V tom, čím je dána životní úroveň jednotlivce, jeho rodiny, se tedy opravdu, ale opravdu hrubě mýlíte. Ale jste-li očividně takto pomýlený, nemá smysl Vás opravovat nebo se snad dokonce pokoušet něco Vám v vysvětlit. Hlavně, že máte jasno. Ale Váš pohled na tuto záležitost a Vaše nabubřelé smýšlení určitě silně dráždí velkou část těch, co tyto příspěvky čtou. Upozorňuji Vás proto, že Vaše hemy jsou nejen nekompetentní, ale také konfliktní. Bylo by lepší, kdybyste svoje žvásty vyprávěl třeba své babičce, pokud by to snad bez odporu snesla, ale sem se nehodí. Rozprava zde má být konstruktivní, ne skrytě urážlivá. S přáním pro Vás: Světlu vstříc! nepřátelsky IO
20. 02. 2008 | 19:18

md napsal(a):

Mám pochybnosti o hodnotě posledního příspěvku pana Hořejšího. Vše již bylo mnohokrát publikovano a proto mi připadá jako zbytečný produkt potřeby se ventilovat. Ale nechtěl bych být neobjektivní a nikdy není pozdě se poučit. Proto bych rád v rámci jakéhosi závěrečného mini-průzkumu požádal příznivce pana profesora aby mi v odpovědi na tento vstup (pokud možno v kostce) vysvětlili, čím konkrétně je tento článek obohatil (mimo to, že všem pan professor mluví z duše), čím inspiroval, pomohl, jakou novou informaci, či myšlenku se dozvěděli. V diskuzi jsem zatím mnoho příkladů nenašel. Prosim jen o slušné a pozitivní odpovědi.
21. 02. 2008 | 07:09

Lena napsal(a):

Pro md:
byl to jeden z prvních blogů, takže v té době ještě nebylo řečeno vše několikrát po sobě tak, jak je tomu dnes. Navíc je lehce napsaný a nejeví to "kejhání potrefené husy" jako blogy politiků, které se svojí úrovní s tímto čtením nedají srovnat. Celkem příjemně se mi to četlo a obohatilo mě to o připomenutí toho, že se lze i na věci k nasrání (pan Stejskal promine) dívat s humorným nadhledem.
21. 02. 2008 | 20:17

Lena napsal(a):

SuPe,

to, že má 70 % lidí menší plat než je průměrný vyhlášený statistickým úřadem, je dáno způsobem výpočtu tohoto průměrného platu, nikoliv jeho skutečnou průměrností!!!!!!
Skutečný průměrný plat tak, jak ho chápou lidi je zhruba na 2/3 toho stanoveného úřadem. Hlavním účelem toho statistického průměrného platu je dodržování jeho výpočtu tak, aby jej bylo možno dlouhodobě porovnávat (myšleno za mnoho let).
Mrkněte na způsob výpočtu průměrného platu na web statistického úřadu a uvidíte, jak vzniká a co je to za zhovadilost.
21. 02. 2008 | 20:23

Boleslav D. napsal(a):

Lena:
S tim prumernym platem je to jednoduche - existuji totiz 2 pojmy, ktere si lide pletou: aritmeticky prumer a tzv. median. Aritmeticky prumer se spocte tak, ze se sectou platy vsech uvazovanych lidi a vydeli se to poctem tech lidi. Takze tento prumer muze byt vyrazne ovlivnen temi nejvyssimi platy (napr. kdybyste to pocitala z 5 lidi, 4 by meli 10 tis. a jeden 110 tis., tak by prumer byl 30 tis.
Median (coz asi lepe odpovida tomu "intuitivnimu prumeru") se zjisti tak, ze si seradite ty platy od nejvetsiho po nejmensi a zjistite, kolik cini ten presne uprostred rady. Takze v pripade toho vyse uvedeneho prikladu by takovy "prumer" (median) byl 10 tis.
22. 02. 2008 | 07:22

im napsal(a):

@md 21. února ráno:

"..Mám pochybnosti o hodnotě posledního příspěvku pana Hořejšího......čím inspiroval, pomohl, jakou novou informaci, či myšlenku se dozvěděli."

Nejde IMO o nové informace či nové myšlenky, cenný je způsob, jímž autor dokáže zdánlivě prostě upozornit na známé věci, na paradoxy, vylovit z přívalu detailů kolem prezidentské volby ty obzvlášť křiklavé momenty a s jemnou trochu sebeshazující ironií je okomentovat. Umění shovívavého nadhledu je, myslím, docela vzácným kořením, kterého není nikdy dost, i když mě těší, že na aktuálne.cz je takových glosátorů víc než jinde (Líný černý pes, Pepa Řepa, editor L. Stejskal, J. Havel,..).
23. 02. 2008 | 00:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy